Pátek 27. leden 2023 00:05
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Americké státní dluhopisy

img

Invesco: Trhy vidí pozitivní signály v čínské ekonomice i v inflaci v USA

23.01.2023 Otočili jsme list za „annus horribilis“, kterým byl rok 2022. Začátek roku 2023 byl skvělý, protože akcie a dluhopisy v prvních lednových dvou týdnech celosvětově rostly.
img

Dolarový index dnes stoupl jen o 0,03 %. Euro čeká na projev prezidentky ECB

23.01.2023 Americký dolar se připravuje na další klesající týden, jelikož holubičí očekávání amerického FEDu se stále projevují. Podle průzkumu agentury Reuters spousta ekonomů očekává v 1. čtvrtletí roku 2023 zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, po kterém bude následovat pauza v cyklu zpřísňování.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 5.–6. ledna 2023: prodávejte pod úrovní 1 850 USD (Murray 7/8 – 21 SMA)

05.01.2023 Vlivem slabého dolaru a slabých státních dluhopisů zaznamenal pár XAU/USD během americké seance nové maximum na úrovni 1 865.
img

Americký pre-market 28. listopadu: Americký akciový trh prudce klesá uprostřed protestů v Číně

28.11.2022 Americké akciové indexy v pondělí klesly v důsledku rostoucích nepokojů v Číně způsobených restrikcemi, které měly negativní dopad na globální trhy. Americký dolar oslabil poté, co se během asijské seance stabilizoval na averzi k riziku. Americké státní dluhopisy vzrostly.
img

Nálada se začínajícími volbami v USA svědčí spíše riziku. Dolar ztrácí

08.11.2022 Americké akciové trhy si po kolísavém úvodu obchodování spravily náladu. Američané si volí svoje zástupce v dolní a třetině horní komory Kongresu a investoři si, inspirováni historickou zkušeností, dělají naděje na povolební rally. Desetileté i dvouleté americké výnosy klesají.
img

Investoři za sebou mají rudý půlrok. Nastal čas nakupovat?

26.07.2022 Nejhorší za poslední půlstoletí. Takové bylo z hlediska výkonosti akciových trhů letošní první pololetí. Na vině je především druhý letošní kvartál, který udělal na burzách skutečně vítr. Za celé toto čtvrtletí jsme neviděli, že by se akcie vydaly alespoň na několik dnů, či snad týdnů výrazněji směrem vzhůru. Kam by se mohly akcie vydat nyní? Historie dává šanci na odraz vzhůru.
C:\fakepath\trader-19072022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2022 1) Míra inflace v zemích Evropské unie v červnu vystoupila na rekordních 9,6 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. V květnu spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 8,8 procenta. Nejvyšší inflace je v pobaltských zemích, Česká republika má s hodnotou 16,6 procenta čtvrtou nejvyšší inflaci v unii.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Objem amerického dluhu v držení Číny poprvé od roku 2010 klesl pod bilion USD

19.07.2022 Objem amerického státního dluhu v držení Číny poprvé od května 2010 klesl pod jeden bilion dolarů (24 bilionů Kč). Vyplývá to z údajů amerického ministerstva financí. Rostoucí úrokové sazby činí americké státní dluhopisy méně atraktivní.
img

Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let a americké futures se po sváteční pauze červenají

05.07.2022 Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Americké akciové futures se po pondělní sváteční pauze propadají, protože nad radostí z americko-čínských rozhovorů, zaměřených na zmírnění cel, převážily obavy americké ekonomické recese.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
img

Obchodní zprávy pro začátečníky - Jak důležitý je americký HDP?

05.05.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) je způsob, jak označit velikost a růst ekonomiky. Vzhledem k tomu, že USA jsou největší ekonomikou světa, je stav jejich HDP pro investory a obchodní partnery prioritou číslo jedna. Jak velká je ekonomika USA? Například v roce 2020 byl roční HDP vyčíslen na 20,9 bilionu USD ve srovnání s 14,7 bilionu USD v Číně a 13 biliony USD v eurozóně.
img

Může Federální rezervní systém zabránit stagflaci zvýšením úrokových sazeb?

04.05.2022 Americký Federální rezervní systém čelí při dnešním rozhodování o úrokových sazbách ekonomickému protivětru, neboť vysoká inflace a nižší růst vedou k riziku stagflace. Jediné, co ve scénáři stagflace chybí, je vysoká nezaměstnanost. V letošním roce byl zatím růst zaměstnanosti v USA stabilní a další informace o stavu trhu práce přinesou dnešní výsledky ADP a údaje Non-Farm Payrolls zveřejněné tento pátek 6. května.
img

Korekce akciových trhů před vydáním nonfarm payrolls

31.03.2022 Americké akciové indexy poprvé za pět dní klesly, protože naděje na deeskalaci konfliktu na Ukrajině slábnou. Investoři posuzovali rizika pro ekonomický růst plynoucí z akcelerující inflace a také možného uzamčení zisků uzavřením dlouhých pozic po rally před dnešními údaji o nezaměstnanosti v USA.
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 29.–30. března 2021: nakupujte v případě odrazu od úrovně 1 890 (týdenní support)

29.03.2022 Cena zlata (XAU/USD) zůstává zkraje týdne v záporných číslech, protože americké státní dluhopisy rychle rostou, ženou výnosy neúprosně nahoru a vytváří tlak na zlato.
img

Ranní okénko - Výprodej dluhopisů pokračuje, německé výnosy se dostávají ze záporu

29.03.2022 Dnes ráno se zveřejnění dočkal ukazatel spotřebitelské nálady v Německu, který podle očekávání vykázal ochlazení – index za duben od GfK klesl na nejnižší úroveň za poslední rok. Konjukturální průzkumy nálady (za březen) začnou dorážet z okolních evropských zemí – obecně lze očekávat že čím víc na východ a čím větší závislost na Rusku, tím výraznější propad bude. Dnes je na pořadu dne například Francie, za celou eurozónu dorazí výsledek zítra. Výsledek spotřebitelské nálady dorazí v odpoledních hodinách i z USA.
img

Největší dvoutýdenní růst amerického akciového trhu v tomto roce

28.03.2022 Americké státní dluhopisy v pondělí klesly, protože ekonomická rizika inflace a zpřísnění měnové politiky měly vliv na sentiment.
img

USD může ztratit status rezervní měny

23.03.2022 Americký dolar prochází těžkými časy, zejména uprostřed geopolitické krize. Kvůli agresivní sankční politice americké vlády zvažuje mnoho zemí alternativy k americkému dolaru. Hlavními rivaly jsou euro a jüan, který se již nějakou dobu snaží získat lesk a slávu amerického dolaru.
img

Chystá se zlato na rekord?

02.03.2022 Únor byl pro zlato nejlepší měsíc od roku 2016. Drahému kovu se na pozadí války na Ukrajině podařilo zastínit ostatní bezpečná aktiva, jako jsou americký dolar, japonský jen, švýcarský frank a americké státní dluhopisy. Investoři se vážně obávají, že sankce uvalené Západem na Rusko výrazně zpomalí růst světové ekonomiky a přivedou některé země a regiony do recese. A v takových podmínkách měny vůči zlatu ztrácejí.
img

Americké akcie vzhledem k neuvěřitelně vysokým cenám ropy klesly

02.03.2022 Americké akcie ve středu dál klesaly, protože konflikt na Ukrajině vyvolal rekordní růst cen komodit. Zmírnil tak ekonomický výhled a zvýšil poptávku po státních dluhopisech.
img

Americký akciový trh stále klesá

19.01.2022 V úterý akcie klesaly napříč všemi trhy. Americké státní dluhopisy vzrostly v důsledku očekávání zpřísnění měnové politiky ze strany Fedu. Regulátor možná zvýší úrokovou sazbu dříve, než se očekávalo.
img

Fed vstupuje do "tichého týdne." Čína podporuje poptávku po riziku. Přehled USD, NZD a AUD

18.01.2022 Fed vstupuje do "týdne ticha" před svým zasedáním 25.-26. ledna. Trhy očekávají, že náznaky blížícího se zvýšení sazeb se odrazí v konečném dokumentu. Výnos 10letých amerických státních dluhopisů poprvé od ledna 2020, tedy od začátku paniky okolo covidu-19, přesáhl 1,8 %. To je vážný býčí faktor pro americký dolar.
img

Evropské indexy jsou připraveny na nový růst

18.01.2022 Akcie se v pondělí vyvíjely smíšeně, zatímco obchodníci přemýšleli nad globálním růstem státních výnosů a událostmi v podnicích. Euro Stoxx 50 si připsal zisky, zatímco futures na americké indexy byly smíšené. Určitý nárůst ceny vykázal také dolar.
img

Invesco Investment Outlook 2022: Normálnější růst i inflace, vyšší volatilita v roce plném změn

13.01.2022 Po dvou letech mimořádných kroků fiskální a měnové politiky, které vyvolala pandemie, očekávají investiční stratégové společnosti Invesco, že rok 2022 bude rokem změn. Politiky a ekonomiky se budou přibližovat normálnějšímu stavu. Uprostřed pokračujících narušení dodavatelského řetězce a nárůstu poptávky se výhled na rok 2022 soustředí také na otázku inflace a na to, jak na ni mohou trhy a tvůrci politik reagovat.
C:\fakepath\zlato-01012022.png

Cena zlata letos ztrácí téměř čtyři procenta, nejvíce od roku 2015

01.01.2022 Cena zlata za letošní rok klesá o téměř čtyři procenta, nejvíce od roku 2015, a další ztráty zlato podle analytiků čekají i v příštím roce kvůli očekávanému zvyšování úrokových sazeb. Prudký propad pak zaznamenaly i další drahé kovy - stříbro, platina a palladium, upozornila agentura Reuters.
img

Prognózy na rok 2022: Co očekávat a čeho se obávat?

23.12.2021 Byl představen vynález léku proti koronaviru Mir-19, na akciových trzích probíhá vánoční rally a západní svět hystericky bojuje s kmenem omikron. Uvedený lék je skutečně lék a nikoli vakcína, která bude léčit pacienty v počátečních stadiích onemocnění.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU zahájila plán prodeje dluhopisů, s nimiž chce překonat dopady pandemie

14.06.2021 Evropská unie zahájila avizovaný plán prodeje dluhopisů v objemu zhruba 800 miliard eur (20,3 bilionu Kč), který jí má pomoci zotavit se z dopadů pandemie a který podle prezidentky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové změní Evropu. Unie si za tímto účelem najala banky, které prodej prvních společných dluhopisů tohoto druhu zajistí. Samotný prodej dluhopisů se splatností deset let se očekává v úterý, uvedl eurokomisař pro rozpočet a správu Johannes Hahn.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
C:\fakepath\forex-14052021.jpg

Psychologická užitečnost technické analýzy

14.05.2021 Dnes bude řeč o jednom z nejvíce fascinujících a nejdůležitějších témat forexového obchodování, a to interakce mezi psychologií trhu a rozhodnutími jednotlivých obchodníků.
C:\fakepath\forex-eurusd.jpg

Euro překvapivě vyhrává první poločas

23.04.2021 Za posledních 12 měsíců euro posílilo vůči americkému dolaru o 12 %. Přitom Spojené státy jsou vítězem v oživení ekonomiky i v očkování. Na poli výnosů také s přehledem vede dolar, když na 5letých dluhopisech nabízí o 2 % více. Je až s podivem, kolik kupců si měnový pár EUR/USD nad 1,2000 za dané konstelace najde.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
img

Proč by vyšší firemní daně v USA neměly investory příliš trápit

09.04.2021 V loňském supervolebním roce vyhráli v USA demokraté na plné čáře. Mají svého prezidenta v Bílém domě a ovládli rovněž Kongres. Demokraté jsou známí zastánci větších státních zásahů do ekonomiky, a proto také prezident Joe Biden nyní představil ambiciózní investiční plán ve výši dvou bilionů dolarů na zlepšení veřejné infrastruktury. Někdo to ale musí zaplatit. Peníze na investice chce současná administrativa získat i zvýšením firemních daní. Měli by se investoři obávat nižších zisků?
img

Ranní komentář: USA mají za včerejšek rekordní počet obětí koronaviru, akcie zůstávají stabilní

03.12.2020 Nálada na finančních trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná. Index S&P 500 přidal 0.18 %, zatímco Nasdaq ztrácel 0.05 %. Stabilní zůstává situace na trzích také během dnešního rána, a to navzdory negativním zprávám z USA, kde včera dosáhl počet obětí covidu na rekordních 2 800 osob. Covid sice stále zůstává důležitým tématem, jeho dopad na trhy ale díky vakcínám zdá se polevil.
img

Ranní komentář: Korekce na technologiích nepolevuje, výrazně ztrácí také ropa

09.09.2020 Akciové indexy včera navázaly na výprodej z konce minulého týdne. Tahounem výprodejů byl opět technologický sektor, a to především akcie, které patřily v minulých týdnech mezi nejvíce oblíbené. Ukázkovým příkladem byla Tesla, která včera odepsala více než 20 % ze své hodnoty.
img

Pokoření rekordní hranice zlatem byl jen začátek

06.08.2020 Zlato vzrostlo v roce 2020 o více než 35 %, překonalo tak růst z roku 2019, kdy zaznamenalo posílení na úrovni 18 procent. Analytici společnosti Wells Fargo označili vzácný kov za "chameleona", protože příčiny jeho shromažďování mezi investory se v posledních letech neustále vyvíjely a měnily. „Od roku 2016 do roku 2019 zlato následovalo klesající globální dlouhodobé úrokové sazby. Začátkem roku 2020 se zlatá rallye připojila k obavám z koronaviru a nadměrnému globálnímu tisku peněz,” uvádí se ve vyjádření společnosti.
C:\fakepath\top-15072020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.07.2020 1) Asijsko-pacifický region uprostřed týdne obchodoval smíšeně. Japonský akciový index Nikkei v očekávání výsledku zasedání japonské centrální banky (Bank of Japan) rostl. Od samotné banky se žádný krok neočekával, nejzajímavější byla prognóza vývoje ekonomické aktivity, podle které centrální banka očekává letošní propad HDP o 4,7 %. Výrazněji se dařilo australskému S&P/ASX 200, a to navzdory reportovanému poklesu zaměstnanosti od 25. dubna.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie smazaly většinu ztrát, které přišly s pandemií

07.06.2020 České akcie podobně jako ostatní světové akciové trhy smazaly většinu ztrát, které vykázaly v únoru a březnu v době šíření pandemie koronaviru. Pražská burza byla letos na svém vrcholu 24. ledna a do 18. března klesla o 34 procent. Od tohoto data do 4. června naopak stoupla o 26 procent. V letošním roce je pražský index PX ale stále v minusu 15 procent, uvedli analytici oslovení ČTK.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar kvůli obnovenému napětí mezi USA a Čínou roste

04.05.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu posiluje. Americké měně pomáhá zájem o bezpečnější investice, protože zájem o rizika se vytratil kvůli obavám z obnovení loňských sporů mezi Spojenými státy a Čínou, tentokrát kvůli koronaviru.
img

Proč je koronavirová krize spíš podobná té v roce 1918 než v 2008?

25.03.2020 Zapomeňte na klesající trhy z roku 2008, šoky související s Covid-19 jsou spíše jako chřipková pandemie z roku 1918. Zkoumání podobností mezi současností a tehdejší dobou nabízí vodítka, jak se současná pandemie může vyvíjet a ovlivňovat různá odvětví světové ekonomiky.
C:\fakepath\eurusd-25022020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.2.2020

25.02.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden největším procentním poklesem za dva roky. Investoři přecházejí k bezpečnějším investicím, než jsou akcie. Děje se tak kvůli prudkému růstu počtu onemocnění novým koronavirem mimo Čínu, který vyvolal obavy, že koronavirus bude mít na globální růst mnohem vážnější dopad, než se doposud čekalo.
img

Medvědí pattern na indexu DAX30 - čeká nás další pokles?

24.02.2020 Obecně byla za poslední týden volatilita na německém CFD indexu DAX30 nízká. To se zdálo pravděpodobné poté, co Apple varoval účastníky trhu, že nedosáhl svého celkového zisku ve výši 63-67 miliard dolarů, vzhledem k vývoji kolem koronaviru v Číně.
img

Okénko trhu - Už i Řecko prodalo dluhopis se záporným výnosem

09.10.2019 Prezident americké centrální banky J. Powell včera prohlásil, že Fed bude pokračovat v nákupu aktiv. Hodlá i nadále skupovat americké státní dluhopisy s krátkou splatností. Podle jeho slov se ovšem nejedná o další kolo kvantitativního uvolňování, kterým se Fed snažil pomoc americké ekonomice v dobách finanční krize. Objem nákupů je marginální a účelem je nyní především zlepšení fungování peněžního trhu a prevence problémů s krátkodobou likviditou. Zároveň Powell naznačil, že bude-li to tamní ekonomika vyžadovat, jsou připraveni ji podpořit dalším snížením sazeb.
img

Strach kvůli obchodu znovu bičuje trhy. Euro srazily naděje na měnovou podporu

15.08.2019 Finanční trhy i dnes bičují obavy týkající se obchodu. Americké akciové trhy si dopoledne prošly výraznými výkyvy a americké státní dluhopisy obnovily rally, která dotlačila výnos 30letých papírů vůbec poprvé pod 2 %. Kromě toho přišla smíšená data z americké ekonomiky. Maloobchodní tržby za červenec i index filadelfského Fedu skončily nad očekávání lépe. Průmyslová výroba se ale v červenci oproti předešlému měsíci propadla, i když trh počítal s růstem. Také pravidelná týdenní statistika nových příspěvků v nezaměstnanosti byla horší, než se čekalo.
img

Čína v reakci na americká cla oslabuje jüan a zastavuje zemědělský dovoz z USA

06.08.2019 Peking reaguje na plán Washingtonu uvalit na čínské zboží další cla. Čína nechala domácí měnu jüan oslabit na nejnižší hodnotu za více než 10 let.
img

Ranní komentář: USA označily Čínu za měnového manipulátora, CNY ráno v oslabování nepokračoval

06.08.2019 Včerejší seance přinesla na akciové indexy výrazné výprodeje. K těm pomohly zejména zprávy o tom, že USA označily Čínu za měnového manipulátora poté, co nechala čínská centrální banka oslabit CNY až nad hranici 7 CNY za dolar. Další eskalace napětí mezi oběma zeměmi tak potápí riziková aktiva, zatímco výrazného růstu se dočkala poptávka po bezpečných přístavech, jakými jsou americké státní dluhopisy, zlato, nebo japonský jen.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Bloomberg: Čína oslabuje jüan a zastavuje zemědělský dovoz z USA

05.08.2019 Čína reaguje na nová americká cla, která by se měla dotknout téměř veškerého jejího vývozu do Spojených států. Peking dnes domácí měnu jüan oslabil na nejnižší hodnotu za více než deset let a požádal státní společnosti, aby pozastavily dovoz zemědělských produktů z USA, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 31.5.2019

31.05.2019 Hlavní akciové indexy ve Spojených státech dnes prudce klesly. Reagovaly tak na hrozbu amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy uvalí cla na veškeré zboží z Mexika. Eskalující obchodní válka podle ekonomů vyvolává obavy z globální hospodářské recese. Na forexovém trhu oslaboval dolar, zvýšený zájem o americké státní dluhopisy s delší dobou splatnosti pak způsobil, že se prohloubila inverze výnosové křivky.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar zůstává dnes téměř beze změny

13.05.2019 Dolarový index dnes zůstává téměř beze změny, dolar však ztrácí vůči měnám považovaným za bezpečné, jako je švýcarský frank nebo japonský jen. Důvodem je další eskalace obchodní války mezi USA a Čínou. Obě země na sebe navzájem uvalily nová cla. Čínský jüan pak vůči dolaru klesl nejníže od prosince.
C:\fakepath\global economy.jpg

Obavy z globálního ekonomického zpomalení oslabily asijské burzy

25.03.2019 Obavy z globálního ekonomického zpomalení oslabily asijské akciové burzy. Hlavní index japonských akcií Nikkei 225 dnes vykázal nejprudší jednodenní propad za tři měsíce, když odepsal 3,01 procenta na 20.977,11 bodu. Nyní je nejníže od poloviny února. Výprodej v Asii navazuje na páteční prudké globální oslabení akciových trhů vyvolané nepříznivými ekonomickými statistikami, vývojem výnosové křivky amerických dluhopisů a opatrností americké centrální banky (Fed), která letos neplánuje zvedat základní úrokovou sazbu.
img

Jaký bude podle Fidelity International rok 2019 pro dluhopisy?

24.01.2019 Kvalita a bezpečnost cenného papíru bude mít v roce 2019 rozhodující roli pro výnosy těchto nástrojů, myslí si Martin Dropkin, globální ředitel úvěrového výzkumu ve Fidelity International. Evropské dluhopisy investičního stupně nabídnou podle něho během příštích 12 měsíců lepší příležitosti než dluhopisy z USA. V roce 2018 se vysoké kolísání projevilo napříč všemi trhy. Centrální banky začaly couvat z nastavených měnových politik a s tím, jak FED omezuje svou rozvahu nebo jak se Evropská centrální banka připravuje k ukončování odkupu aktiv, se výnosy celkově přizpůsobují a rizikové prémie vstupují znovu do hry.
img

Long signál na akcie Goldcorp (GG)

03.01.2019 Akciové trhy jsou v současné době stále na ústupu a z toho plynou jednoznačné příležitosti, které skýtají aktiva, jež vykazují negativní korelaci. Jedním z typických „bezpečných přístavů“, jsou cenné kovy a jejich tažaři. Druhým mohou kupř. americké státní dluhopisy.
img

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?

27.11.2018 Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.
img

Politické nejistoty nechávají trh bez jasného směru

22.10.2018 Finanční trhy si minulý týden užily jízdu na horské dráze, protože investoři zažívali těžké chvíle, když si měli vybrat mezi výprodejem akcií a dluhopisů. Americké státní dluhopisy zažily neklidný týden, protože Fed zveřejnil zprávu o zářijovém zasedání. Dolaru se podařilo konsolidovat zisk proti jednotné měně, protože plán italských výdajů na rok 2019 stále budí obavy. Zasedání ECB bude v příštím týdnu ve středu zájmu, neboť političtí stratégové by si mohli udržet holubičí postoj. Očekává se, že patová situace ohledně brexitu se v krátké době nevyřeší. Budou probíhat další jednání, jelikož přechodné období musí být schváleno parlamentem EU i Spojeného království. Od bruselského jednání minulý týden nedošlo k žádnému průlomu.
img

Růst amerických výnosů opět straší investory

09.10.2018 Guvernér americké centrální banky Jerome Powell minulý týden pomohl svým projevem výnosům z amerických dluhopisů, aby se dostaly na nejvyšší úrovně za posledních 7 let. Určitě si vzpomínáte na únorovou korekci na akciových trzích, kterou částečně způsobil právě růst výnosů z desetiletých splatností k 3%. Právě aktuální růst výnosů opět živý spekulace o další korekci a investoři neskrývají svou nervozitu. Nejedná se však pouze o finanční sektor, v ohrožení je také americká inflace, jakožto nejdůležitější ekonomická proměnná na světě.
img

Americké dluhopisy vynášejí, ale pozor na rizikové expozice

05.10.2018 Aktivita v sektoru služeb v USA na nejvyšších úrovních za posledních 21 let, silné výsledky ADP a sebejistý Jerome Powell – to byla mocná kombinace pro americké státní dluhopisy.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Zbraně, které mohou pomoci Číně vyhrát obchodní válku s USA

23.07.2018 Spojené státy na počátku července vypálily další střelu ve své obchodní válce s Čínou, když odhalily nový seznam cel. Ty se dotýkají čínského zboží, jehož roční hodnota dovozu do USA dosahuje 200 miliard USD (4,4 biliony Kč). Čína zatím odpovídá na americká cla způsobem dolar za dolar - obě země v červnu zavedly cla na zboží za 34 miliard USD - pokud ale budou USA pokračovat, bude muset Čína použít jiné, účinnější zbraně, píše server televize CNBC.
img

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek

11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.
C:\fakepath\4-F201705090063301.jpeg

Buffett a Gates se přidali ke kritikům bitcoinu

07.05.2018 Dva z nejbohatších mužů planety, Warren Buffett a Bill Gates, se přidali ke kritikům kryptoměny bitcoin. Buffett v dnešním rozhovoru s televizní stanicí CNBC charakterizoval bitcoin jako obrovský jed na krysy. Gates ho označil za aktivum, které nic nevyrábí, a dodal, že pokud by mohl, sázel by proti bitcoinu.
img

U.S. Treasury Yield

25.04.2018 Americké státní dluhopisy nakonec překonaly psychologickou hranici 3,00 po období 4-1 / 2 let, kdy se kolem této úrovně pohybovaly. Po překonání této hranice začaly opět mrně oslabovat díky tržním očekáváním nárůstu inflačního tlaku v USA a pohyby výnosů U.S.T. jsou pozorně sledovány mezi obchodními seancemi. Očekávání silnějšího, resp rychlejšího tempy zpřísnění monetární politiky Fedu v letošním roce také vedlo ke zvýšení výnosů dluhopisů.
C:\fakepath\eurusd-02022018.png

Závěr týdne na finančních trzích 2.2.2018

02.02.2018 Akcie ve Spojených státech dnes prudce oslabily a index Dow Jones zaznamenal nejvyšší denní pokles od června 2016. Za celý týden pak všechny tři indexy vykázaly nejvyšší propad za více než dva roky. Přispěly k tomu slabé výsledky hospodaření a zpráva o vývoji nezaměstnanosti v USA za leden, která vyhnala vzhůru výnosy amerických státních dluhopisů.
img

Korekce na akciových trzích může ještě pokračovat

02.02.2018 Akciový trh si tento týden prochází první výraznější korekcí za půl roku. Korekce však nemusí být zdaleka u konce a může dále pokračovat a longové obchody mohou být na nějaký čas z obliga. Na první pohled „zdravou“ technickou korekci, která navazuje na výrazné, téměř lineární zisky za posledních pár měsíců, může navázat několik fundamentů hovořící pro další pokles. Jaké fundamenty hovoří pro další pokles na akciových indexech a čemu věnovat zvýšenou pozornost?
img

Investoři přesunuli pozornost k ECB

25.09.2017 FOMC podle očekávání spustila proces s cílem snížit velikost bilance ve výši 4,5 miliard USD. Ačkoli proces normalizace začne v říjnu, což lze považovat za poněkud uspěchané, tempo dezinvestování bude velmi pomalé a bylo již dostatečně naznačeno. Vzhledem k reakci trhů čekal greenback i americké státní dluhopisy rychlý zvrat čtvrtečních zisků, a zdá se, že investorům se nechce uvěřit, že Fed bude zvyšovat sazby podle plánu.
img

Myslí to Fed se snižováním bilance vážně?

21.04.2017 Bankéři americké centrální banky aktivně přemýšlejí a plánují způsob komunikace s investorskou veřejností ohledně postupu snižování své bilance. Fed drží rekordní množství státních dluhopisů a hypotečních zástavních listů (MBO), které nashromáždil v jednotlivých kolech kvantitativního uvolňování po finanční krizi.
img

Trhy vstupují do nového týdne opatrně, většina indexů mírně ztrácí

03.04.2017 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá ve velmi poklidné atmosféře. Nic na tom nezměnily ani nově příchozí data z Evropy a evropské indexy tak zatím jen v klidu udržují své páteční zavírací ceny. Německý DAX roste o pouhou desetinu procenta a dál si hraje se silnou resistencí na úrovni historického maxima. Ostatní evropské indexy mírně ztrácí, ale ztráty jsou zanedbatelné a v rámci standardního intradenního šumu.
img

Čína, největší držitel amerických dluhopisů, začala prodávat tato aktiva

04.10.2016 Čína patří mezi největší světové držitele amerických státních dluhopisů neboli amerického státního dluhu. Mnohdy se spekulovalo o tom, co se stane, když Peking začne prodávat americké státní dluhopisy. Kdo je koupí, a zda bude tržní poptávka dostatečně velká, aby pokryla čínskou nabídku amerických státních bondů.
usa 14122014-2.png

Dopad brexitu na USA se zdá zanedbatelný

12.07.2016 Referendum o vystoupení Británie z Evropské unie vyvolalo nejistotu a zvýšilo rizika pro další vývoj...
gbpusd-24062016-7.png

Libra po brexitu rekordně klesla

24.06.2016 Britská libra se dnes vůči americkému dolaru propadla rekordním tempem až o více než deset procent a dostala se na nejnižší úroveň za 31 let; ve druhé polovině dne se její ztráta stabilizovala kolem osmi procent. Britská měna ztrácela rovněž vůči euru, to ale dnes také výrazně kleslo. Forexový trh tím reagoval na výsledky referenda, v němž se Britové rozhodli odejít z Evropské unie.
img

BrExit: Na co si dát pozor a co od něj čekat?

20.06.2016 Téma tohoto týdne je naprosto jasné. Ve čtvrtek nás čeká britské referendum k vystoupení Británie z EU a do zveřejnění výsledků trhy pravděpodobně v nadcházejících dnech nebude zajímat nic jiného. Dostávám k brexitu spoustu dotazů, takže se pokusím na ty nejčastější odpovědět níže. Na tuto středu jsem pak pro zájemce připravil k tématu také webinář, který začíná v 18:00 a na který jste samozřejmě všichni zváni. Registrace klasicky na našich stránkách v sekci webináře.
menove-valky-08032016-2.png

Co jsou to vlastně měnové války

07.03.2016 Možná se to zdá divné širší veřejnosti i některým forexovým obchodníkům, nicméně mnoho zemí napříč celým světem ovlivňuje svou domácí měnu. Na finančních trzích zasahují způsobem, kterým danou měnu uměle znehodnocují (tzv. intervenují). V dobách recese se devalvace měny často stává nástrojem, pomocí kterého se centrální banky pokouší získat pro svou zemi konkurenční výhodu a nastartovat ekonomický růst. Pokud ale určitá země začne svou měnu devalvovat, ostatní země se budou pravděpodobně snažit toto zvýhodnění anulovat. Jakmile se tak stane, můžeme hovořit o měnové válce, poněvadž jednotlivé země se snaží udržet hodnotu vlastní měny.
GLOBAL-01022016-LV-14.png

V lednu ztrácelo na hodnotě téměř vše

01.02.2016 Měsíc leden, během kterého se přes globální finanční trhy přehnala bouře, je u konce. Graf investiční banky...
usdjpy-20012016-6.png

Forex: USD/JPY klesl nejníže za poslední rok

20.01.2016 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje a k japonskému jenu klesl nejníže za poslední rok. Japonské měně pomohl další propad cen ropy na nejnižší hodnotu za 13 let a další pokles zájmu investorů o rizikovější investice. Ke ztrátám dolaru přispěla i skutečnost, že investoři revidovali své očekávání růstu úrokových sazeb v USA.
img

Ohlédnutí za kroky americké centrální banky od začátku krize

17.09.2015 Dnes zasedá americká centrální banka. Jedná se o zasedání, na které velká část trhu čeká již od začátku roku, protože ...
img

Čína ve velkém prodává dolary

09.09.2015 Zpomalení čínské ekonomiky a s tím související nedůvěra zahraničních investorů prudce zvyšuje odliv spekulativního kapitálu z Číny. Ten musí čínská centrální banka (PBoC) kompenzovat prodejem svých devizových rezerv, aby zabránila oslabení čínského jüanu (CNY). Za poslední rok tak čínské rezervy, které jsou zdaleka největší na světě, klesly o 440 mld. USD a tempo poklesu se v poslední době zvyšuje.
img

Zlato padá a padá. Volatilita dává obchodníkům šanci na zisky

17.03.2015 Přesto, že silný začátek roku 2015 přinesl příslib oživení trhu se žlutým kovem, zlato se navrátilo zpět do záporných čísel a navázalo tak na období...
img

Investoři opouštějí riziková aktiva a utíkají do bezpečných přístavů, zasedání FOMC, pozor na noční data z trhu práce Austrálie; analýza GBP/AUD, AUD/CHF a EUR/CHF

08.10.2014  Euro se včera v noci propadlo na více než 2letá minima vůči USD, když atakovalo hodnotu 1,2500, která však zafung...
img

Pokud změníte názor, není na tom nic špatného – je čas shortovat americký dolar

28.08.2014 Německo si ve čtvrtém kvartálu letošního roku zalaškuje s recesí. Ekonomika Spojených států je v horší kondici, než si...
img

RANNÍ ZPRÁVY: ASIJSKÝ TRH PADÁ, AUSTRALSKÉ DLUHOPISY ROSTOU, STŘÍBRO TAKTÉŽ

28.08.2014 Asijské akcie spadly. Poté vyšla pozitivní data čínského průmyslu. Australské a novozélandské dluhopisy udržely ziskové tempo v amerických státních dluhopisech. Sesun evropských sazeb stimuloval poptávku po vyšším výnosu. Stříbro vzrostlo. Po půl desáté večer v Tokiu index MSCI ztratil 0,2%, který již podruhé v tomto týdnu klesl. Japonský index Topix sklouzl o 0,6%. Standard&Poor?s 500 futures se lehce pozměnily. Měřidlu U.S. se nepodařilo rozšířit zisky nad úroveň 2000.
img

Barack Obama poslal USD/JPY dolů, RBA oslabila AUD, BOJ nespokojena s exportem; denní přehled událostí; analýza EUR/JPY

08.08.2014  USD/JPY v noci výrazně oslabil, když americký prezident Barack Obama schválil přesné letecké údery v Iráku. Rovně...
img

Tři věci, které nelze dlouho skrývat: Slunce, Měsíc a pravda

07.08.2014 Co se bude dít dál? Konsenzuální předpovědi vývoje trhu se zřejmě brzy zhroutí. Hlavní ekonom a investiční ředitel Sax...
img

Když se Wall Street splete?

24.07.2014 Když newyorská pobočka americké centrální banky (Fed) letos v lednu provedla průzkum mezi 22 největšími dealery na Wall Streetu obchodujícími americké státní dluhopisy ohledně očekávaného vývoje výnosů z těchto aktiv, tak více než tři čtvrtiny z dotázaných uvedlo, že předpokládá, že výnosy z amerických 10letých státních dluhopisů dosáhnou v polovině letošního roku na úroveň 3 procenta a více.
usdx 08072014-5.png

Americký dolar dnes na trhu oslabuje

08.07.2014 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje. Důvodem je nervozita investorů před začátkem hlavní sezony zveřejňování hospodářských výsledků amerických firem.
img

Makro: Příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů USA činil v dubnu -24,2 mld. dolarů

16.06.2014 Příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů USA dosáhl v dubnu -24,2 miliardy dolarů (oč. $41,0 mld.), ve srov...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a GBP/JPY

16.05.2014  Americké trhy se ve včerejší seanci propadly do červených čísel. Seance plná zajímavých zpráv přinesla smí...
img

Makro: Příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů byl v USA nejnižší od prosince

15.05.2014 V březnu činil příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů USA pouze 4,0 miliardy dolarů, ve srovnání s $90,3 ...
img

Týdenní přehled událostí - 10. týden (EUR/USD)

03.03.2014 Strach a obavy ze situace na Ukrajině již ovládly i finanční trhy, kde roste poptávka po aktivech typu bezpečného...
dolar usa.jpg

Otázky a odpovědi - zvýšení dluhového stropu v USA

06.10.2013 Současná debata v americkém Kongresu o podobě zákona o státních výdajích zastínila fakt, že americká vláda se rychle blíží limitu, po jehož dosažení si už nebude schopna půjčovat peníze. Den, kdy narazí na takzvaný dluhový strop, připadá na 17. října. Většina ekonomů a investorů považuje právě spory kolem zvýšení dluhového stropu za mnohem významnější z hlediska dopadů na ekonomiku, protože v krajním případě mohou být zdrojem nové globální finanční krize.
img

RANNÍ ZPRÁVY: EURO POSILUJE VŮČI AMERICKÉMU DOLARU

20.09.2013 Lepší, než se očekávalo, zprávy, zveřejněné včera ve Spojených státech, způsobily zpomalení rostoucího trendu hlavních světových měn, který pro ně vládnul během posledních několika dnů. Ve středu kurz britské libry dosáhl své nejvyšší hodnoty za měsíc, ale včera její kurz přišel o skoro polovinu svých nárůstů v důsledku oznámení pozitivních zpráv z USA a také i proto, že si část investorů vybrala svoje zisky z daného instrumentu. Evropská měna tento týden zažívá nejlepší vývoj za poslední dobu - za období od pondělí do čtvrtka euro posílilo vůči americkému dolaru o skoro dva a půl centy a jeho kurz dokázal překročit své nejvyšší srpnové hodnoty. Pro americké státní dluhopisy poslední dny byly také pozitivní, protože účastníci trhu věří, že americká centrální banka (Fed) v nejbližší budoucnosti svůj program odkupu dluhopisů neomezí.
img

Ceny ropy se kvůli obavám z přerušení dodávek zvedly

10.09.2013 K zásadním událostem minulého týdne patřila lepší než očekávaná ekonomická data hlášená ze Spojených států i slabší páteční zpráva o stavu amerického trhu práce. To ještě více upřelo pozornost na setkání amerického Fedu, které se odehraje 18. září. Trhy jsou nyní v očekávání, jaký banka připraví časový rámec pro ukončování svého masivního programu na podporu ekonomiky. Současné spekulace o tom, že nepůjde o tolik razantní snižování nákupů aktiv, však budou finančním trhům v nadcházejícím týdnu přidělávat spíše jen další starosti.
img

RANNÍ ZPRÁVY: BRITSKÁ LIBRA DÁLE POSILUJE

10.09.2013 Tento týden pro britskou libru začal pozitivně - kurz britské měny zůstává v rostoucím trendu a již dokázal prolomit s...
img

RANNÍ ZPRÁVY: BANK OF ENGLAND MŮŽE ZAČÍT VÍC STIMULOVAT EKONOMIKU

29.08.2013 Guvernér britské centrální banky (Bank of England) Mark Carney včera ve svém prohlášení řekl, že by centrální...
img

RANNÍ ZPRÁVY: AMERICKÉ STÁTNÍ DLUHOPISY DÁLE KLESAJÍ

20.08.2013 Během pondělního obchodování nebyla vytvořena značná volatilita, hlavně se to týče evropských měn. Britská libra včera...
usa a cina.jpg

Čínské investice v USA míří k rekordní úrovni

10.06.2013 Čínské firmy investují ve Spojených státech i přes odpor řady tamních politiků stále více a letošní rok by mohl být pro ně v tomto ohledu rekordní. Čínský podíl v americké ekonomice je ale stále jen zlomkem toho, kolik zde investovaly společnosti z Británie nebo Japonska, které jsou v USA největšími zahraničními investory. Uvedla to včera agentura Reuters.
img

VIDEO: Z trhů zmizel strach. Riziková aktiva jsou znovu v kurzu

07.01.2013 Minulý týden přinesl výrazný pokles averze k riziku a silný risk-on efekt, který vedl k růstu akcií a poklesu poptávky...
img

Zlato po ledové sprše z Fedu propadá

04.01.2013 Zlato dnes propadá o 1,6 % d/d na 1663 v dozvucích zápisu ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 11.-12.prosince včer...
eurusd 13122012-2.jpg

Forex: EUR/USD nedokázal prolomit 1,3100

13.12.2012 Včerejší výsledek americké centrální banky skutečně nezklamal a společná evropská měna vůči americkému...
img

QE3 nebude jako QE1 a QE2... Akciím nepomůže, ale zlato možná vynese na nové rekordy

13.09.2012 Fed již napumpoval do globální ekonomiky 2,3 bilionu dolarů skrze dvě vlny kvantitativního uvolňování mě...
img

Fed: Sazby nadále na minimu. Růst ekonomiky nestačí na silnější snížení nezaměstnanosti. Inflační tlaky zesilují

22.06.2011 Americká centrální banka (Fed) nechala podle očekávání základní úrokovou sazbu beze změn na histor...
img

Daily: Růst sazeb v USA pokračuje, reálná ekonomika to může brzy pocítit

09.12.2010 Výprodej amerických dluhopisů pokračoval také v průběhu včerejší seance, kdy se výnos z desetiletých T-Notes vyhou...
img

Daily: Korekce dřívějších ztrát americké měny pokračuje

10.11.2010 Ani včera se nezastavil výprodej na evropských dluhopisech, který se sice přibrzdil v případě řeckých a portug...
img

Daily: Bernankeho ,,put" rozpoutal další nákupní horečku

05.11.2010 Allan Greenspan, bývalý šéf Fedu, který americké centrální bance vládnul téměř dvacet let, má následovníka par...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | GBP/AUD | AUD/CHF | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Ask | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burzovní index | CBOE | CBOT | CFD | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | ERM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fixing | Hedge fondy | Futures | G10 | Grafy | HFT | Hedge | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Market Makeři | Market making | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Operace Twist | Overnight | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short selling | Splatnost | Spot | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Státní dluhopis | Support | Swiss | Swiss National Bank | T-Bill | Tick | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | VaR | Value at Risk | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Ekonomika Spojených států | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Britská měna | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Partners | DailyFX | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Komoditní spready | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | EuroStoxx50 | Dukascopy | Japonská centrální banka | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Burzovní obchodování | Akcie Alibaba | Akcie ropy | Akciové burzy | Aktuální cena pšenice | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BossaFX | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | České akcie | Čínské investice | Členské země eurozóny | Devalvace měny | DJIA | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Eura | EURGBP | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Expirace | Finanční nástroje | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | HighSky | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investing | Irsko | ISM | EBay | Japonská ekonomika | Jaroslav Brychta | JP Morgan | JPY USD | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Kurz australského dolaru | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz GBP | Kurz měny | Kurz novozélandského dolaru | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Market Makers | Markets | Měna Bitcoin | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Patria.cz | Pips | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prodej dolaru | Prodej zlata | Prognóza | Pšenice | Rates | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Signály | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | Švýcarská centrální banka | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Vydělej peníze | Výdělek na internetu | Výdělek online bez podvodu | Výdělky na burze | Výhled kurzu dolaru | Výhled kurzu eura | Výnosy z dluhopisů | Výpočet páky | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Zahraniční měny | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | ZEW | EIA | ING | Buffett | Put | Bill Gates | CEE | Doba splatnosti | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Variabilní měna | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Vypořádání kontraktu | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | StopLoss | Tržby | Value at Risk (VaR) | Volume Oscillator | Zaměstnanost | Bod zlomu | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Initial Margin | Kontraktní měsíc | Van Tharp | Volby | Finanční noviny | E-mini | Futures trhy | Futures trading | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Commodities | Investment | Traders | National Securities | Aramco | Rhodium | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Danske Bank | Rabobank | The New York Times | CNOOC | Heritage Foundation | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Evercore ISI | CME Group | ANZ | TradingFloor.com | Investing.com | Macquarie | Ole Hansen | TD Ameritrade | Barrick Gold | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Finanční aktiva | Globální trhy | Evropské banky | Offshore jüan | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | Investiční stratégové | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Konzistence | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Bezpečné investice | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Britské akcie | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | Členství v EU | IHS | Sumitomo Mitsui Trust Bank | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Plovoucí systém směnných kurzů | Evropský mechanismus směnných kurzů | Evropský kurzový mechanismus ERM | JPMorgan Chase | Broker Trust | Panika na finančních trzích | Londýnští bankéři | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Forexoví obchodníci | Globální ekonomický růst | Miliardář George Soros | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Bezpečnější investice | Index IBEX | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Euro proti libře | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Ekonomická rizika | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Situace na burze | Ropné společnosti | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | Specifika kontraktu | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Finanční tituly | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Libra vůči dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zahraniční firmy | Výnos desetiletých dluhopisů | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Akciový index DAX | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Expirace futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Index technologického trhu Nasdaq Composite | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Hlavní burzovní indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Oslabení jüanu | Odliv zahraničního kapitálu | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Index amerických akcií | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Oslabování dolaru | Indexy PMI | ExxonMobil | Alphabet | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Politico | IHS Markit | Venture Capital | ex | Purple Trading | MUFG | Okénko trhu | Měny rozvíjejících se zemí | Cena palladia | Obchodníci s měnami | Začátek výsledkové sezóny | Breakout Trader | Coinbase | Americký akciový trh | Palladium | Obchodování Bitcoin | LIFFE | Jerome Powell | Bitcoin futures | LYNX Trading | Burzovní trhy | Invesco | Index Topix | Štěpán Hájek | Správce portfolia | Lithium | Investiční skupiny | Otevření účtu u brokera | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | Obchodování na kapitálových trzích | Začít investovat | Geopolitická rizika | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | Jamie Dimon | Analytik finančních trhů | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Globální růst | Silný americký dolar | Long signál | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Schwab | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Japonský akciový index | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Americké akciové burzy | Index Stoxx 600 | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Růst amerických výnosů | I-Trader | Globální investoři | Výprodej akcií | Růst amerického dolaru | Signál na akcie | Obchodní signál | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Politika Fedu | Index spotřebitelské důvěry | Index šanghajské akciové burzy | Index hongkongské burzy | Zpomalení ekonomického růstu | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Analytici společnosti | Dluhopisy s vysokým výnosem | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Rekordní růst | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | Inflační očekávání | Riziková měna | Slabší dolar | Akciové futures | CNY | Akcie firmy | Cornerstone Wealth | Americké společnosti | Snížení sazeb | Měnové manipulace | Banky na Wall Street | Ropné akcie | Obchodní pásmo | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Americké futures | Situace na trzích | Recese v USA | Obavy z recese | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Cena žlutého kovu | US500 | Saudi Aramco | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | iShares | Internet of Things | Předstihové indikátory | Akcie roku | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Tým FXstreet.cz | Nálada na finančních trzích | New Deal | Analytik GfK | Čistý zisk | Rozpočet | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Hongkong | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | MSFT | Trh práce | Vyšší sazby | Tradingová rozhodnutí | FRED | Vyšší volatilita | Supreme Edition | QQQ | Inflace v USA | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Technické analýzy | BAT | Applied Materials | UnitedHealth | Růst cen | CFD DAX30 | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nejbohatší | Miliardy | USDT | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | Průzkumy | INTC | Federální rezervní banka | Walt Disney | 5G | Financovat | SMA | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Eva Miklášová | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Gabriel Štefaňák | Propouštění | General Motors | Čínské zboží | Nově zahájené stavby domů | Investujte na Forexu | Dolar vůči japonskému jenu | Problémy | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Farmaceutická společnost | Amgen | Míra | Úroky | Přerušení výroby | STOXX50 | Měnové politiky | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Ředitelka | Eurokomisař | Optimismus investorů | xStation5 | Disney | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Ztráta | Yandex | Stratég | Kraft Heinz | Japonský akciový index Nikkei | Akciový index Nikkei | Peking | US100 | Americký index | Ceny dluhopisů | Růst akciových trhů | Hospodaření | Wood and Company | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Silný support | Američané | Exact Sciences | Netflix | Americké dolary | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Velké trhy | Ministr zahraničí | RBA | Budoucnost | ProfitLevel | Experti | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Federální vláda | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nižší růst | Eskalace obchodního napětí | Tesla Inc. | Apple Inc. | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Očekávaný vývoj | Komunikace | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Koronavir | Nálada v Evropě | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | American Express | Ratingová agentura Fitch | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Dovoz z Číny | Lukáš Baloga | Americká administrativa | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Dnes na forexovém trhu | Technický indikátor | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Gilead Sciences | WHO Bruce Aylward | Bruce Aylward | Prudký propad | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Krize v eurozóně | FinTech akcie | Ekonomické recese | Největší ztráty | Šéfka ECB | Americký Fed | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Šok | Výkyvy | Restrikce | Americké výnosy | Poradci | Desetileté dluhopisy | Mimořádné kroky | Stimuly | Pokles HDP | Fiskální politiky | Euro roste | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Onemocnění | Texas | Bilion dolarů | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Koronavirová krize | Unilever | Kroky centrálních bank | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Hotovost | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Citrix | Citrix Systems | Tomáš Raputa | Velká finanční krize | Dividendové výnosy | Bankovní systém USA | Pojišťovací společnosti | Ekonomický dopad viru | Peněžní zásoby | Velikost peněžní zásoby | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Index spotřebitelské nálady | Prodej státních dluhopisů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Propad HDP | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Ekonomiky | VW | Vzdělávací materiály | Války | Schodek | Počet obětí koronaviru | Poradce | Americké žádostí o podporu | Závislost | Práce | Údaje | Ekonomické škody | Omyl | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Oživení cen ropy | Oživení cen | WMT | Activision Blizzard | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Úspory | Statistiky | Demokraté a Republikáni | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Cenové pohyby | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Evropské indexy | Institut GfK | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Cestování | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Warren Patterson | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Mike Pompeo | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | PMI pro sektor služeb | Oddlužení | PEPSICO | Dovoz | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | NKE | Merck | RBI | Expedia | Royal Caribbean | Dnešní výsledky | Vakcína | Sektor služeb | Manažerka | Zboží z Číny | Více riskovat | Advance Auto Parts | GSK | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Průraz | Chování trhu | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Býčí trend | GlaxoSmithKline | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Výrobci aut | Nízké sazby | Příjmy a výdaje | Fintech společnosti | Akcie Take Two Interactive | TTWO | Uvolnění ekonomiky | Větší riziko | Slabý americký dolar | Ocenění | Prezident Francie | Francie Emmanuel Macron | Šance | Ceny | Verizon Communications | Technologické společnosti | Životní úroveň | Status rezervní měny | Objem amerického dluhu | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Pozice dolaru | Důvěra | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Cenové hladiny | Dluhopisy a zlato | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ruská vláda | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Odborníci | Zdanění | Qualcomm | Budoucí vývoj | Ekonomické dopady pandemie | Evropský statistický úřad | Diverzifikovat | Biden | Marathon | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Změna politiky | Lockdown | iPhone | Dluhopisy EU | Protiepidemická opatření | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | SAP AG | CSCO | Bankovní úvěry | Odklad splátek | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Zájem o riziko | QCOM | GME | GameStop | Lyft | Siemens | Vakcinace | BIDU | Očkování | Rozpočtové deficity | Lael Brainardová | Mutace viru | Ceny aktiv | MGM | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Zlepšení ekonomického výhledu | Emise dluhopisů | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Brands | Shopify | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Acacia Communications | MRK | WU | PEP | Nárůst ceny | Express | Velké fondy | Výrobní aktivity | Activision | Blizzard | UNH | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Akcie 2021 | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | MXN | Investoři a obchodníci | IPO Coinbase | Akcie ropy v roce 2021 | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výprodej dluhopisů | GameStop akcie | Bidenův plán | Pohyb ceny | GRMN | Globální finanční systém | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA | Vývoj na měnových trzích | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Kellogg | Futures na americké indexy | Goldman Sachs Group | Užitečnost technické analýzy | Cenové akce | Informace o ceně | Rozhodnutí obchodníka | Cenové úrovně | Dovoz z USA | Obavy z inflace | API | Oslabení | Infrastrukturní plán | Růst úroků | KOL | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Plán prodeje dluhopisů | Prodeje dluhopisů | Prodej | Malajsie | Technologie | Spojené arabské emiráty | Očekávání zisku | UST | Odvětví | Boom | Rekord | Bilion | Chování | Psychologické úrovně | Vratislav Zámiš | Vyšší úroky | Očekávaná inflace | SPOT | Americká ministryně financí | Proočkovanost | David Vagenknecht | Exinity | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | ANO | Siemens Healthineers | Kompenzace | Problémy v dodavatelských řetězcích | Energetická krize | JMMC | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Nejnovější zprávy | Prodeje ropy | ProShares | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Obilí | Pozornost | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Společnost | Stratégové | Lockdowny | TIM | Bezpečná aktiva | Nové mutace viru | Nové mutace | Omikron | Varianta omikron | | Zlato (XAU/USD) | Fundamentální analýzy | Vánoční rally | Joachim Nagel | Hráči na trhu | Han Tan | Hodnoty měny | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Invesco Investment | Thought Leadership | Henning Stein | Inflace v zemích Evropské Unie | Válka na Ukrajině | S&P 500 ETF | Instituce | Pozitivní výsledky | Murray | Vojenský konflikt | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Prima | Invaze | Řetězce | Úrokové platby | Cena zlata (XAU/USD) | Akcie Nvidie | Závislost na Rusku | Geopolitické události | Postavení dolaru | Vlastnictví | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Období stagflace | Dow Jones Industrial Average | Obchodní instrument | Evropské akciové indexy | Společnost GSK | Farmaceutická společnost GSK | Haleon | Sensodyne | Panadol | Centrum | Růst výnosové křivky | Patrick Harker | Zákonodárce | Nepokoje v Číně | Varování | Otevření Číny | Šíření covidu | Rizikový sentiment
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Americké rafinerie
Americké regulační orgány
Americké repo sazby
Americké ropné zásoby
Americké rozjednané prodeje domů
Americké small caps
Americké společnosti
Americké spotřebitelské úvěry
Americké statistiky
Americké statistiky z pracovního trhu

Následující klíčová slova

Americké státy
Americké stavební povolenky
Americké stimuly
Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí
Americké tajné služby
Americké technologické firmy
Americké technologické společnosti
Americké tovární objednávky
Americké trhy
Americké univerzity
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít