Středa 30. listopad 2022 01:46
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy
reklama
virarosi krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Elektromobily

img

Akcie Tesly rostou navzdory Muskovu prodeji akcií 📈

10.11.2022 Akcie společnosti Tesla po otevření trhu posilují o 3,3 % díky nižší než očekávané inflaci v USA. Z dokumentů SEC z 8. listopadu vyplývá, že Elon Musk se zbavil akcií v hodnotě téměř 3,95 miliardy dolarů. Akcie společnosti od začátku roku ztratily téměř 49 %:
C:\fakepath\lithium.png

Francie chce do roku 2027 otevřít jeden z největších dolů na lithium v Evropě

24.10.2022 Francie se do roku 2027 chystá otevřít jeden z největších dolů na lithium v Evropě. Tento lehký kov je zásadní například pro výrobu elektromobilů. Otevření dolu by mohlo pomoct snížit takřka úplnou závislost Evropy na Číně, kde se lithium dosud téměř výhradně zpracovává. Projekt Emili, který má za cíl těžbu lithia v departementu Allier v pohoří Massif central, dnes představila francouzská důlní společnost Imerys.
img

Výsledky Tesly nenaplňují očekávání Wall Street 📉

20.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) po včerejší seanci oznámil finanční výsledky, které zklamaly analytiky zpomalujícím růstem tržeb. Pokles akcií Tesly může ovlivnit celkový sentiment akciových indexů, kdy akcie před otevřením trhu ztrácely téměř 6 %.
img

Vláda podpořila vybudování gigafactory VW u Plzně

19.10.2022 Vláda dnes podpořila záměr vybudovat na záložním armádním letišti Líně u Plzně továrnu na baterie do elektroautomobilů. Premiér Petr Fiala (ODS) bude o záměru informovat vedení koncernu Volkswagen, který Česko zvažuje jako jednu ze tří lokalit pro tuto takzvanou gigafactory. Novinářům to po jednání vlády řekli ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) a ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
img

Překoná Tesla již po sedmé za sebou očekávání Wall Street? 🚗

19.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) v čele s Elonem Muskem dnes představí své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku. Akcie Tesly od letošního roku zatím ztrácejí 36 %, ale před otevřením se obchodují o 2 % výše:
img

Porsche AG vstupuje na burzu, o akcie bude zájem, říká odborník

29.09.2022 Dnešní vstup na burzu se týká Porsche AG, což je výrobce sportovních vozů spadající pod koncern Volkswagen. O možném IPO se v souvislosti s Porsche AG spekulovalo již od roku 2015, kdy na newyorskou burzu úspěšně vstoupila značka Ferrari. Její akcie zatím dosáhly zhodnocení okolo 360 %. U Porsche se při upisovací ceně 76,5 – 82,5 EUR za akcii očekává, že výnos z IPO by mohl přesáhnout 9,4 miliardy EUR. Celkové ocenění značky by se pak mohlo dostat na 70 – 75 miliard EUR.
img

Hertz spolupracuje s BP na vývoji sítě nabíjení elektromobilů

27.09.2022 Akcie společnosti Hertz (HTZ1.US) v úterý vyskočily přes 4 % poté, co gigant z oblasti půjčování automobilů odhalil nové partnerství s BP (BP.US) na vybudování sítě nabíjecích stanic pro elektromobily po celých Spojených státech, které budou využívat její klienti.
C:\fakepath\Musk.jpg

Elon Musk prodal akcie Tesly v hodnotě 6,9 miliardy dolarů

10.08.2022 Nejbohatší člověk světa Elon Musk prodal akcie automobilky Tesla v hodnotě 6,9 miliardy dolarů. Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC). Agentura Reuters k tomu napsala, že s vidinou právní bitvy se společností Twitter ohledně dohody o jejím převzetí chce Musk zabránit rozprodeji akcií Tesly.
C:\fakepath\měď.jpg

S&P Global: Hrozící nedostatek mědi by mohl zmařit energetickou transformaci

17.07.2022 Poptávka po mědi prudce roste, ale dodávky nejsou schopné udržet tempo s poptávkou, což by mohlo zmařit energetickou transformaci a ohrozit cíl nulových čistých emisí. Meď je důležitá pro elektromobily, větrné a solární elektrárny a také pro infrastrukturu, která zajišťuje přepravu a skladování obnovitelné energie. Do roku 2035 se má poptávka po mědi téměř zdvojnásobit. Pokud nebudou k dispozici významné nové dodávky, zůstanou klimatické cíle nedosažitelné. Vyplývá to ze studie společnosti S&P Global, na kterou upozornil server CNBC.
img

Škodě Auto klesl odbyt o 30 procent, nejvíce ze značek skupiny Volkswagen

15.07.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto za první pololetí dodala zákazníkům v celém světě 360.600 aut, což je meziroční pokles o 30 procent. Ve své zprávě to dnes uvedla mateřská skupina Volkswagen. Propad odbytu vozidel české automobilky je za pololetí nejhlubší ze všech značek, o kterých Volkswagen samostatně informuje.
img

STOXX Europe po 3denních ziscích prudce klesá

24.06.2022 Na čtvrteční aukci klíčové akciové ukazatele západní Evropy setrvale klesají z důvodu údajů o poklesu obchodní aktivity v zemích eurozóny.
img

Tesla zdražuje elektromobily

16.06.2022 Cena akcií automobilky Tesla se během čtvrteční seance výrazně propadla. Na vině téměř 7% poklesu je negativní sentiment a také zprávy o zdražení produktů.
img

Denní makro postřehy: Využití robotů k překonání inflace 10/06/2022

10.06.2022 NÁTLAKY: Nedostatek pracovníků a rostoucí mzdy podporují strukturální růst automatizace a robotizace, které zvyšují produktivitu. To je hlavní hnací silou silných investičních výdajů společností, zejména v souvislosti s tím, že offshoring je nyní obtížnější, protože se snaží bránit vysoké ziskové marže. Například instalace průmyslových robotů se za posledních deset let ztrojnásobily, v loňském roce vzrostly o 27 % a v USA v prvním čtvrtletí letošního roku o 28 %. Průmysl automatizace, robotiky a umělé inteligence je dalším segmentem, který vidí světlou stránku současných makrotlaků, jako jsou obnovitelné zdroje energie a elektromobily, a to navzdory propadu ocenění technologií.
img

Akcie Tesly v premarketu posílily! Vše díky silnému upgradu analytiků UBS

09.06.2022 Akcie Tesly zaznamenaly další medvědí úder kvůli nabídce Twitteru na převzetí, ve které figurovaly akcie Tesly jako zdroj financování. Musk zůstává průkopníkem Tesly, z čehož firma čerpá výhody i nevýhody.
img

Denní makro postřehy: Mezera mezi elektromobily 03/06/2022

03.06.2022 RŮST: Podle údajů IEA vzrostl v 1. čtvrtletí celosvětový prodej elektromobilů (EV) o 75 %, čímž celosvětový vozový park dosáhl 18,5 milionu, a to díky politické podpoře dotací a mandátů a opatřením průmyslu v oblasti nových modelů a delších dojezdů. Čína dominuje, loni prodala 3,3 milionu vozů, zatímco Evropa 2,3 milionu a USA pouze 0,6 milionu.
img

Obchodování s 40% nárůstem AMD na pozadí růstu akcií čipů v hodnotě bilionu dolarů

26.05.2022 Polovodičové čipy jsou nedílnou součástí většiny elektronických výrobků, jako jsou elektromobily, telefony, notebooky, robotika a infrastruktura cloud computingu.
img

Bitcoin jako potenciální alternativa hotovosti, věří Tesla

05.05.2022 Tesla, jakožto jedna z předních světových společností vyrábějící elektromobily, kterou vlastní miliardář Elon Musk, uvedla, že Bitcoin (BTC) považuje za reálnou alternativu k hotovosti.
C:\fakepath\lithium.png

Studie: EU potřebuje recyklovat, aby měla kovy na rozvoj ekologických projektů

25.04.2022 Evropská unie bude mít pravděpodobně nedostatek lithia, kovů vzácných zemin a dalších kovů nutných ke snížení emisí oxidu uhličitého. Recyklace by ale měla do roku 2040 pomoci tento nedostatek odstranit. Vyplývá to ze studie belgické univerzity KU Leuven vypracované pro průmyslovou skupinu Eurometaux.
img

Tesla opět vyvrací názory skeptiků

21.04.2022 Tesla, nejhodnotnější automobilová společnost na světě, opět vyvrací názory skeptiků, když rostoucí ceny vyrovnaly tlak na náklady a zajistily vyšší než očekávaný zisk za první čtvrtletí roku 2022. To po nedávném rozptýlení v podobě nabídky zakladatele Elona Muska na Twitteru znovu zaměří pozornost na zrychlující se globální přechod na elektromobily (EV).
img

Investice do mědi v 2022: Tipy na futures, akcie a ETF

19.04.2022 Měď je důležitou surovinou široce používanou ve stavebnictví, elektromobilech a dalších elektronických zařízeních. Cena mědi už navíc nějakou dobu stoupá. Mnoho investorů se tak ptá, jakým způsobem do mědi investovat. V tomto článku si přiblížíme, jak je na tom aktuálně nabídka i poptávka po mědi.
img

Průzkum: Manažeři autoprůmyslu čekají do roku 2035 samořízení i létající vozy

18.04.2022 Automobilový sektor čekají podle manažerů automobilového průmyslu v příštích pěti až deseti letech převratné změny. Vedle očekávaného masového rozšíření elektromobilů se podle nich do roku 2035 rozšíří i samořízené autonomní vozy a objevovat by se mohly i létající auta. Vyplývá to z průzkumu poradenského společnosti KPMG mezi 1100 manažery v autoprůmyslu v 31 zemích včetně Česka.
img

Denní makro postřehy: Odolnost tematického investování 14/04/2022

14.04.2022 PRÁVĚ ZAČÍNÁME: Sekulární růstové „tematické“ investování, na rozdíl od investování do tradičních sektorů a zeměpisných oblastí, zůstává populární i přes prudkou korekci akcií disruptivních technologických společností a růstové investování v posledních čtvrtletích, kdy prudce vzrostly výnosy dluhopisů. Příliv investic však pokračoval, veden mladšími investory a investorkami a s rozšířením zájmu i mimo „tech“.
img

Jak obchodovat NIO

13.04.2022 Nedávné otřesy na trhu odvedly pozornost od některých velkých témat, která se rozvíjela v loňském roce. Patří k nim růst v oblasti elektromobilů - což je oblast, která byla rovněž ovlivněna omezeními v dodavatelském řetězci a vzestupem infekce Covid v Číně.
img

eToro reakce na prohlášení Elona Muska

11.04.2022 „Zakladatel společnosti Tesla Elon Musk opět naznačil, že největší světový výrobce elektromobilů bude možná muset sám těžit klíčový materiál pro baterie, lithium, aby zajistil svůj dodavatelský řetězec a zvládl prudce rostoucí náklady. To se snáze řekne, než udělá, ale odráží to obavy, že nekontrolovaný růst cen baterií zpomalí přechod na elektromobily.
C:\fakepath\akcie7.jpg

Čínské akcie zaznamenaly nejvýraznější pokles za téměř měsíc

11.04.2022 Čínské akcie dnes zaznamenaly nejvýraznější pokles za téměř měsíc. Vedle protipandemických omezení k tomu přispěly mimo jiné tovární a spotřebitelská inflace.
img

Odbyt automobilky Tesla v prvním čtvrtletí dosáhl nového rekordu

04.04.2022 Odbyt amerického výrobce elektromobilů Tesla dosáhl rekordní hodnoty za 1. čtvrtletí roku. Od počátku ledna do konce března dodal 310.048 vozů. Překonal tak očekávání analytiků, kteří odhadovali dodávku 308.836 vozů, informovala agentura Reuters. Podle ní za rekordním odbytem stojí mimo jiné továrna v Šanghaji.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2022

24.03.2022 Čínské akcie se poslední dobou hodně skloňují zejména s možným delistováním z burz v USA. Čína je země s obrovským ekonomickým potenciálem. Přestože se tento stát částečně otevřel svobodnému trhu, čínské společnosti jsou často nadále kontrolovány vládou a jejich chování je v některých případech netransparentní. Čínské akcie přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.
img

Americká automobilka Tesla otevřela u Berlína svou první továrnu v Evropě

22.03.2022 Americká společnost Tesla dnes oficiálně otevřela svůj nový závod na elektromobily v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína, je to zároveň její první továrna v Evropě. Tesla ji vybudovala na domácí půdě konkurenčního automobilového koncernu Volkswagen, s kterým soupeří v elektromobilitě. Při ceremonii, které se zúčastnili mimo jiné německý kancléř Olaf Scholz, ministr hospodářství Robert Habeck a braniborský premiér Dietmar Woidke, předal šéf Tesly Elon Musk první auta novým majitelům. Továrna, která nabídne práci 12.000 lidí, chce vyrábět až 500.000 vozů Model Y ročně.
C:\fakepath\trader-22032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2022 1) Největší čínský internetový prodejce Alibaba se rozhodl rozšířit program odkupu vlastních akcií na rekordních 25 miliard dolarů (zhruba 560 miliard Kč) z dosavadních 15 miliard. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Alibaba se tak snaží podpořit cenu svých akcí, která se kvůli tlaku regulačních úřadů a obavám ze zpomalení růstu podniku za poslední rok propadla o více než polovinu.
img

Tesla u Berlína otevře závod na elektromobily, první vůz předá Musk

22.03.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla dnes oficiálně otevře svůj nový závod na elektromobily v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína. První vůz Model Y chce osobně předat majiteli šéf Tesly Elon Musk. Ceremonie se zúčastní i kancléř Olaf Scholz a ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck a také braniborský premiér Dietmar Woidke.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
img

Litr benzinu či nafty může podle ekonomů stát i přes 55 korun

08.03.2022 Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 43,51 koruny, litr nafty 45,32 Kč. Nafta zdražuje rychleji, během 24 hodin vzrostla její cena o 1,17 Kč, benzin zdražil za stejnou dobu o 74 haléřů. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005. Podle oslovených ekonomů by se cena pohonných hmot mohla vyšplhat i přes 55 korun za litr, v nejhorších případech i přes 60 korun.
img

🔥Dostane se nikl na 100 000$?

08.03.2022 NIKL (NICKEL) je i nadále jednou z nejvolatilnějších komodit. Cena tohoto průmyslového kovu se dnes krátce obchodovala nad 100 000 USD za tunu na singapurské burze. Abychom toto číslo uvedli do perspektivy, připomeňme, že se nikl v lednu obchodoval za přibližně 20 000 USD za tunu! Cena včera vyskočila nad 50 000 dolarů. Nikl zahájil dnešní obchodování v Londýně (London's Metal Exchange) lehce nad 80 000 USD. Jaké jsou důvody rally?
C:\fakepath\Tesla.png

Analytik: Ukrajinská krize může zhatit Muskův sen o levnějších elektromobilech

07.03.2022 Růst cen surovin, který ještě umocnila invaze ruských vojsk na Ukrajinu, by mohl zhatit sen šéfa společnosti Tesla Elona Muska i ředitelů dalších automobilek o cenově dostupnějších elektromobilech. Nárůst ceny lithia, niklu a dalších surovin by mohl zpomalit či dokonce zvrátit dlouhodobý trend poklesu nákladů na baterie, které jsou nejdražší částí elektromobilů. To by mohlo zabránit rozšíření této technologie, upozornil analytik Gregory Miller ze společnosti Benchmark Mineral Intelligence.
img

Elon Musk chce od USA více ropy pro celý svět

07.03.2022 Musk svou společnost na výrobu elektromobilů, Tesla (TSLA) vybudoval, aby snížil užívání fosilních paliv a vytvořil tak ekonomiku zakládající si na udržitelné a obnovitelné energii. Jeho Twiterový příspěvek z pátku je však o opaku, Musk napsal „mimořádná doba si žádá mimořádná opatření“ a dodal, že „klesající ceny energií mohou ovlivnit poptávku po elektromobilech a musíme tak okamžitě zvýšit těžbu ropy a plynu.“
img

Handelsblatt: Tesla získala konečné povolení zprovoznit svůj závod v Německu

03.03.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla získal od ministerstva životního prostředí spolkové země Braniborsko povolení zprovoznit v Německu svůj první závod na výrobu automobilů. Tesle se tak podařilo dokončit schvalovací řízení, což ale neznamená, že automobilka může okamžitě zahájit výrobu. Ta by ale patrně i tak mohla začít už brzy. Bez uvedení zdroje o tom informoval německý list Handelsblatt. V pátek se podle něj bude na toto téma konat tisková konference předsedy braniborské vlády Dietmara Woidkeho.
img

Bitcoin je lídrem globálního finančního systému

01.03.2022 Bitcoin je lídrem globálního finančního systému. Eskalace konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou, stejně jako jakékoli další geopolitické události, jeho posilování a postupnému růstu jen prospívají. Vzhledem k nedávným událostem bitcoin zcela zastínil ruský rubl v důsledku kolapsu ruského fiatu a intenzity vášní mezi zeměmi.
C:\fakepath\top-09022022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.02.2022 1) Analytici se nedokážou shodnout, zda bude na trhu dostatek lithia. Tento kov má přitom zásadní úlohu ve výrobě baterií pro elektromobily, a výrobci aut, těžaři a investoři se proto snaží zjistit, kolik lithia bude svět potřebovat v nadcházejících letech, a také kolik ho bude mít. Informuje o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\lithium.png

Bloomberg: Analytici se neshodnou, zda na trhu bude dostatek lithia

09.02.2022 Analytici se nedokážou shodnout, zda bude na trhu dostatek lithia. Tento kov má přitom zásadní úlohu ve výrobě baterií pro elektromobily, a výrobci aut, těžaři a investoři se proto snaží zjistit, kolik lithia bude svět potřebovat v nadcházejících letech, a také kolik ho bude mít. Informuje o tom agentura Bloomberg.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 9. února 2022

09.02.2022 Podle oficiálních údajů vlastnila Tesla, společnost Elona Muska vyrábějící elektromobily, na konci roku 2021 přibližně 2 miliardy USD v bitcoinech. "Reálná hodnota" bitcoinů držených Teslou činila k 31. prosinci 2021 1,99 miliard USD, uvedla společnost ve své každoroční páteční zprávě pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzu.
img

Vliv rekordních zisků společnosti Tesla na společnosti Lucid a Rivian

31.01.2022 Staré přísloví, že "americký akciový trh roste více, než klesá, ale klesá rychleji, než roste", nemůže být pravdivější. Během necelých tří let byli všichni svědky tří velkých výprodejů, a to v rozmezí několika týdnů. Jedná se o výprodej v souvislosti s obchodní válkou mezi USA a Čínou na konci roku 2018, výprodej způsobený pandemií covid-19 v březnu 2020 a aktuální výprodej.
C:\fakepath\LGES.jpg

Akcie výrobce baterií pro elektromobily LGES debutovaly silným růstem

27.01.2022 Akcie jihokorejské společnosti LG Energy Solutions (LGES) dnes na burze v Soulu debutovaly růstem o 99 procent, než část zisků smazaly a den uzavřely silnější o 68 procent. Firma se tak stala druhým nejhodnotnějším podnikem v Jižní Koreji a primární veřejná nabídka (IPO) jejích akcií je největší v zemi, informovala agentura Reuters. LGES dodává baterie výrobcům elektromobilů, jako je Tesla, Volkswagen, General Motors a další.
img

Britský automobilový průmysl má za sebou nejhorší rok za 65 let

27.01.2022 Loňský rok byl pro britský automobilový průmysl nejhorší od roku 1956. Především kvůli celosvětovému nedostatku čipů vyrobil jen 859.575 aut, což je o 6,7 procenta méně než v prvním koronavirovém roce. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil britský svaz výrobců a prodejců aut SMMT.
img

Tesla loni zvýšila čistý zisk o 665 procent na rekordních 5,5 miliardy dolarů

27.01.2022 Automobilka Tesla měla loni rekordní čistý zisk 5,5 miliardy dolarů (zhruba 120 miliard Kč). Meziročně stoupl o 665 procent. Americký výrobce elektromobilů to uvedl ve středu po skončení burzovního obchodování. Šéf firmy Elon Musk čeká, že prodej letos poroste o více než 50 procent navzdory problémům s dodavatelskými řetězci.
img

Ford začíná vyrábět elektromobily

27.01.2022 Generální ředitel společnosti Ford Jim Farley plánuje vyrobit 600 000 kusů za 22 měsíců. Jim Farley upozorňuje na působivou počáteční poptávku po nových elektromobilech společnosti – E-Transit (dodávka) a F-150 Lightning.
img

Po lithiu je poptávka

25.01.2022 Růst trhu s lithiem na historická maxima může v roce 2022 trochu zpomalit. Bank of America se však domnívá, že se jedná pouze o začátek většího pohybu v dlouhodobém horizontu.
img

Asijské akciové indexy v úterním obchodování většinou klesají

18.01.2022 Asijské akciové indexy v úterním obchodování většinou klesaly kvůli negativním očekáváním ekonomického růstu a inflace. Index Shanghai Composite vzrostl o 0,64 %, zatímco index Shenzhen Composite klesl o 0,13 %. Hongkongský index Hang Seng ztratil 0,45 % a jihokorejský KOSPI si připsal 0,94 %. Australský index S&P/ASX 200 klesl o 0,14 % a tokijský index Nikkei 225 klesl o 0,62 %.
img

Inflace v ČR vystoupla na 6,6 %. Očekávat můžeme růst až na 10 %, tvrdí Holub

14.01.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v České republice za prosinec činil 6,6 %. Inflace se tedy nyní nachází na nejvyšší hodnotě od září 2008. Průměrná inflace za celý loňský rok pak dosáhla 3,8 %.
img

Odbyt koncernu Volkswagen se loni propadl na desetileté minimum

12.01.2022 Celosvětový odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen se v loňském roce snížil o 4,5 procenta na desetileté minimum 8,9 milionu vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes firma zveřejnila. Volkswagen se v poslední době podobně jako další výrobci aut potýká s nedostatkem čipů.
img

Nio akcie: Čína snížila dotace na elektromobily o 30 %

11.01.2022 Nio akcie může čekat zajímavý rok. Čínská vláda mění svou politiku v automobilovém průmyslu. Na jednu stranu se více otevírá zahraničním investorům, ale zároveň snížilasubvence na elektrická auta. Zdá se, že Čína již nechce elektromobilní průmysl tolik podporovat jako dříve.
img

Bloomberg: Velké automobilky zvažují, jak zastavit Muska a jeho Teslu

05.01.2022 Velké světové automobilky zvažují, jak zastavit amerického podnikatele Elona Muska a jeho Teslu, která ovládla výrobu elektromobilů. Ve hře je budoucnost odvětví a žádný z tradičních výrobců aut se nehodlá smířit s tím, že ho Musk odsune na vedlejší kolej. Německý Volkswagen a japonská Toyota proto chystají investice až za 170 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč), aby nezůstaly pozadu. Volkswagen přitom spoléhá i na výrobu v České republice.
img

Sony se chystá založit firmu, s níž chce proniknout na trh elektrických vozidel

05.01.2022 Japonský technologický konglomerát Sony se chystá letos na jaře založit firmu Sony Mobility, s níž chce zkusit proniknout na trh s elektrickými vozidly. Před zahájením světového veletrhu spotřební elektroniky CES v USA to oznámil šéf firmy Keničiró Jošida, který zároveň představil již druhý prototyp elektrického vozidla, který společnost vyvinula.
img

Narozdíl od ropy, která zdražila, drahé kovy zlevnily

03.01.2022 Analytik Golden Gate CZ, Marek Brávník uvedl, že cena zlata se v minulém roce snížila o 1 822 USD za troyskou minci, to je v přepočtu necelých 40 000 Kč. V létě se po březnového propadu na 1 700 USD dostala cena na 2 000 USD. A i po klesání ceny v druhé polovině roku začala cena v prosinci znovu růst a celkově v posledním měsíci zlato přidalo 2%.
img

Tesla loni zvýšila odbyt elektromobilů o 87 procent na rekordních 936.172

03.01.2022 Americká automobilka Tesla loni dodala na trh rekordních 936.172 elektromobilů, což je proti předchozímu roku nárůst o 87 procent. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Odbyt za čtvrté čtvrtletí dosáhl 308.600 vozů, což znamená také rekord za tříměsíční období. Ten předchozí byl ze třetího čtvrtletí a činil 241.300 elektromobilů.
C:\fakepath\akcie4.jpg

LGES plánuje zahájit obchodování s akciemi 27. ledna

03.01.2022 Jihokorejský výrobce baterií LG Energy Solution (LGES) plánuje zahájit obchodování se svými akciemi na burze v Soulu 27. ledna. Firma dnes v rámci plánované primární nabídky akcií, která má být největší v zemi, otevřela investorům své účetnictví. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na předběžný dokument se základními podmínkami nabídky.
C:\fakepath\stribro.jpg

Experti: Drahé kovy loni zlevnily, výrazně zdražila ropa a průmyslové kovy

02.01.2022 Drahé kovy loni zlevnily, cena zlata klesla o sedm procent, stříbra o 15 procent. Naopak ropa zdražila o téměř 60 procent. Výrazně o desítky procent vzrostly ceny průmyslových kovů. Vyplývá to z vyjádření analytiků na dotaz ČTK.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\investice-19122021.png

O osobním portfoliu

19.12.2021 V tomto týdnu jsem měl s několika lidmi rozhovor o tom, jak si tvoří vlastní investiční portfolia z akcií různých světových firem. Bylo to docela zajímavé povídání, u kterého se vyplatilo přemýšlet. A nejen u samotného povídání, ale i po něm.
img

Toyota plánuje rozsáhlé investice do automobilů s plně elektrickým pohonem

14.12.2021 Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje do roku 2030 investovat čtyři biliony jenů (téměř 800 miliard Kč) do rozšíření nabídky automobilů s čistě elektrickým pohonem. Svůj roční prodej elektromobilů hodlá v tomto období zvýšit na 3,5 milionu. Oznámil to dnes podle agentury Reuters šéf podniku Akio Tojoda.
img

Bidenova administrativa zlevní elektromobily a zbuduje 500.000 nabíjecích stanic

14.12.2021 Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena dnes zveřejnila ambiciózní plán vybudovat 500.000 nabíjecích stanic pro elektromobily po celé zemi. Na cestě k transformaci amerického automobilového průmyslu hodlá také snížit cenu vozů s elektrickým pohonem, napsala agentura AP. Plán představila viceprezidentka Kamala Harrisová.
img

Americký trh: Připraven na nový růst

07.12.2021 Celoroční vývoj covidu ve světě: Čtvrtá vlna je na svých maximech, v USA se začátkem pracovního týdne opět roste počet případů – +89 případů; celkem je ve světě +463 případů, na druhém a třetím místě v nových infekcích jsou Británie a Německo +51 a +39 nových případů.
img

Akcie společnosti Apple stoupají k rekordním hodnotám

02.12.2021 V uplynulém týdnu se akcie technologických společností propadly, ale obchodníci našli útočiště v akciích Apple.
C:\fakepath\top-22112021-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.11.2021 1) Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Ranní glosa: Klesající přebytek obchodu a dividendy zhoršují výsledky běžného účtu ČR

16.11.2021 Vnější bilance ČR reprezentovaná běžným účtem platební bilance se letos postupně zhoršuje. Po loňském rekordním přebytku odpovídajícím 3,6 % HDP, který sluší exportně orientované zemi, se vnější kladné saldo stále snižuje a za prvních devět měsíců se už smrsklo na zhruba šestinu loňské úrovně (31 mld. korun). Hlavním důvodem je především nižší přebytek obchodní bilance. Při pohledu na výsledky zahraničního obchodu je vidět extrémní zvýšení cen surovin, které automaticky posunují hodnotu dovozu nahoru. Jen v případě ropy a plynu jde o skok o téměř 45 mld. korun ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.
img

Rozbřesk: Klesající přebytek obchodu a dividendy zhoršují výsledky běžného účtu ČR

16.11.2021 Vnější bilance ČR reprezentovaná běžným účtem platební bilance se letos postupně zhoršuje. Po loňském rekordním přebytku odpovídajícím 3,6 % HDP, který sluší exportně orientované zemi, se vnější kladné saldo stále snižuje a za prvních devět měsíců se už smrsklo na zhruba šestinu loňské úrovně (31 mld. korun). Hlavním důvodem je především nižší přebytek obchodní bilance. Při pohledu na výsledky zahraničního obchodu je vidět extrémní zvýšení cen surovin, které automaticky posunují hodnotu dovozu nahoru. Jen v případě ropy a plynu jde o skok o téměř 45 mld. korun ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Výrobce elektromobilů Rivian jde na burzu, prodal akcie za 11,9 miliardy USD

10.11.2021 Americký výrobce elektromobilů Rivian získal prodejem akcií v primární veřejné nabídce (IPO) 11,9 miliardy dolarů (260 miliard Kč). Za každou akcii získal 78 dolarů, což je víc, než firma původně plánovala. Podle údajů společnosti Dealogic jde o jeden z deseti největších úpisů akcií v primární veřejné nabídce ve Spojených státech. S akciemi podniku se na trhu Nasdaq začíná obchodovat dnes.
img

Volkswagen podle svého šéfa neplánuje zrušení 30.000 pracovních míst

09.11.2021  Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se dnes snažil rozptýlit obavy zaměstnanců z propouštění. Podle agentury DPA mimo jiné prohlásil, že neexistuje žádný plán na zrušení 30.000 pracovních míst. Německý list Handelsblatt minulý měsíc s odvoláním na Diessovu prezentaci pro dozorčí radu informoval, že Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížil náklady a zvýšil konkurenceschopnost.
img

Výrobce elektromobilů Rivian vstupuje na americkou burzu. Prostřednictvím IPO chce získat 8,4 miliardy dolarů

04.11.2021 Primární úpis akcií společnosti Rivian Automotive proběhne 9. listopadu na burze Nasdaq (pod symbolem RIVN). Rivian si od IPO slibuje získat kapitál v hodnotě více než 8 miliard dolarů. Výrobce elektrovozidel se nedávno zařadil mezi jednorožce, když byla společnost oceněna na 27,6 miliard dolarů. Během IPO, dostupného investorům také přes platformu Freedom24 by se její hodnota mohla vyšplhat až na 53 miliard dolarů.
img

Akcie Tesla trhají rekordy. Elon Musk je nejbohatší na světě

03.11.2021 Akcie Tesla rostou. Tržní kapitalizace firmy překonala magickou hranici 1 bilionu USD, díky čemuž se Tesla stala šestou nejhodnotnější akciovou společností na světě. Elon Musk je také nejbohatším člověkem planety a vytváří si velký náskok nad Jeffem Bezosem (Amazon), Bernardem Arnaultem a Billem Gatesem (Microsoft).
C:\fakepath\energie-31102021.png

Pořád mi ty kWh nedávají smysl

31.10.2021 Nedávno se mi dostal před oči článek, který bez velké pompy informoval o tom, že byla v České republice otevřena největší dobíjecí stanice pro elektromobily. A to jsem si musel přečíst.
C:\fakepath\volvo.png

Akcie Volvo Cars debutovaly na stockholmské akciové burze výrazným růstem

29.10.2021 Akcie švédské automobilky Volvo Cars dnes debutovaly na stockholmské akciové burze výrazným růstem, dopoledne si připisovaly více než 15 procent. Dceřiná firma čínské společnosti Geely v primární veřejné nabídce akcií (IPO) vybrala 20 miliard švédských korun (51,6 miliardy Kč). Investoři vkládají důvěru zejména do jejího přechodu k elektromobilitě, informovala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Tesla2.jpg

Automobilka Tesla zcela ovládla trh s elektromobily

26.10.2021 Automobilku Tesla, která se zaměřuje výhradně na výrobu automobilů s elektrickým pohonem, založili v roce 2003 američtí technologičtí podnikatelé Martin Eberhard a Marc Tarpenning. O rok později se k nim přidal americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk, který je podle žebříčku časopisu Forbes druhým nejbohatším člověkem na světě. Před ním je zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Forbes Muskův majetek odhadl na 151 miliard USD (3,3 bilionu Kč). V nově založené automobilce Musk, který je nyní generálním ředitelem, vedl zkonstruování prvního elektromobilu Tesla Roadster, který se začal prodávat v roce 2008.
C:\fakepath\Musk.jpg

Analytik: Majetek Elona Muska by díky firmě SpaceX mohl vystoupit na bilion USD

20.10.2021 Americký podnikatel Elon Musk už se díky prudkému růstu ceny akcií své automobilky Tesla stal nejbohatším člověkem na světě. Podle analytika banky Morgan Stanley Adama Jonase by ho ale Muskova další společnost, vesmírná SpaceX, mohla vynést mezi dolarové bilionáře. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Cesta do ekonomického pekla je dlážděna dobrými úmysly. Fyzický svět je pro zelenou vizi příliš malý

18.10.2021 „V průběhu dějin si bohaté i chudé země během nejrůznějších finančních krizí půjčovaly, nebo půjčovaly jiným, bankrotovaly a znovu se vzpamatovávaly. A odborníci pokaždé tvrdili, že „tentokrát je to jiné“, že přestala platit stará pravidla oceňování a nová situace se jen v máločem podobá katastrofám minulosti.“
img

Handelsblatt: Volkswagen zvažuje, že zruší 30.000 pracovních míst

13.10.2021 Německá automobilka Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížila náklady a zlepšila konkurenceschopnost v době, kdy ji ohrožují noví hráči, jako je americký výrobce elektromobilů Tesla. Uvedl to německý list Handelsblatt, který se odvolává na prezentaci generálního ředitele Herberta Diesse pro dozorčí radu. Podle zaměstnanecké rady je ale takové propouštění nepravděpodobné.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie Tata Motors zpevnily o 20 pct., firma dá dvě mld. USD na elektromobilitu

13.10.2021 Akcie indické společnosti Tata Motors si dnes připsaly téměř 20 procent. Automobilka v úterý oznámila, že během pěti let investuje do elektromobility přes dvě miliardy dolarů (bezmála 44 miliardy Kč). Investiční společnost TPG a státní holdingová společnost ADQ z emirátu Abú Zabí indickému výrobci do nové divize elektromobilů vloží jednu miliardu dolarů. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou

22.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Nio (NIO). Jde o čínskou společnost patřící do sektoru elektromobilů. Firma Nio je obecně považována za jednoho z největších čínských konkurentů Tesly. Elektromobilový průmysl je v dané zemi v tomto ohledu velmi klíčový.
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Přichází korekce

20.09.2021 Strach ze znovurozšíření pandemie i tlumení investičního cyklu v Číně nesou trhy negativně. Akciový trh S&P 500 za poslední dva týdny ztratil 4 % a pod tlakem jsou i měny emerging markets v čele s tureckou lirou.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Výrobce elektrických aut Rivian požádal o vstup na akciovou burzu

29.08.2021 Výrobce elektrických aut Rivian, kterého podporuje internetový prodejce Amazon.com, předložil americkému regulačnímu úřadu žádost o primární nabídku akcií. Na burzu by firma ráda vstoupila koncem roku. Podle informovaných zdrojů, na které se odvolává agentura Reuters, by nabídka mohla ohodnotit firmu na 70 až 80 miliard USD (1,5 až 1,7 bilionu Kč). To je více, než kolik činí tržní kapitalizace americké automobilky General Motors.
img

Bitcoin zase stoupá, poprvé od května nad 50 tisíc dolarů. Pomáhá mu Elon Musk, fotbalový klub PSV Eindhoven i velký americký poskytoval hypoték

23.08.2021 Nejrozšířenější a nejstarší světová kryptoměna, bitcoin, je opět na vzestupu. Letos brzy ráno středoevropského času se její cena poprvé od 15. května letošního roku vyhoupla nad psychologickou hranici 50 tisíc dolarů. Dnešní maximum je zatím necelých 50 440 dolarů za jeden bitcoin.
img

EY: Ceny nových aut ve 2. čtvrtletí stouply o 2,3 procenta

19.08.2021 Ceny nových osobních aut vzrostly ve druhém čtvrtletí v porovnání se začátkem roku o 2,3 procenta. Za rok by tak současným tempem mohly vozy zdražit téměř o deset procent. Důvodem růstu výrazně nadinflačním tempem jsou legislativní požadavky na snižování emisí a povinnou výbavu. Vyplývá to z dat pravidelného cenového indexu poradenské společnosti EY.
img

Palantir akcie v hledáčku Cathie Wood. Po oznámení výsledků Ark Invest koupil akcie PLTR za 139 mil. USD

18.08.2021 Tématem pro dnešní analýzu jsou Palantir akcie. Firma je na burze poměrně krátce. Teprve před rokem měla své IPO. I tak toho tato firma stihla hodně, například v podobě podpory tzv. startupů a SPAC. Nedávno navíc oznámila své výsledky. Na to zareagovala Cathie Wood a její fond Ark Invest, který PLTR akcie nakoupil.
C:\fakepath\blog-12082021.png

Investice do uranu: 1 g = 1,5 t

12.08.2021 No není to nějaký nový přepočet a staří matematici mohou zůstat v klidu. Samozřejmě má tato rovnice celkem obyčejné vysvětlení, jen bych rád upozornil na ten gigantický nepoměr. Jeden gram vs. 1,5 tuny. To je drtivá převaha. Nebo ne?
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

CNBC: Zboží vyrobené v Číně naráží na nové logistické problémy

09.08.2021 Čínské firmy, které chtějí proniknout na světový trh, narážejí na problémy s přepravou. Napojení na levnou domácí výrobu poskytlo čínským podnikům výhodu v zahraničí, což se ale teď mění v nevýhodu. Pandemie a obchodní napětí totiž narušují mezinárodní dodavatelské kanály, upozornil zpravodajský server CNBC.
img

Řidič elektromobilu je v ČR závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem. Elektromobil je však lákavější kvůli snobskému efektu a signalizaci ctnosti

08.08.2021 Průměrný majitel elektroauta v ČR pohání svůj vůz po více než čtyři pětiny jízdního času uhlím, ruským plynem a ruským palivem jaderných elektráren TVEL. Plyne to z aktuálního složení zdrojů na výrobu elektřiny, jak je zachycuje tabulka ČTK níže. Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem.
img

Reuters: Automobilky hledají náhradu za magnety z kovů vzácných zemin

01.08.2021 Napětí mezi Čínou a Spojenými státy způsobilo, že se výrobci aut na Západě snaží snížit závislost na důležitém hybateli elektromobilové revoluce - permanentních magnetech. Ty, i když jsou často menší než balíček karet, pohánějí elektrické motory. Většina z nich se ale vyrábí z kovů vzácných zemin vytěžených v Číně a poptávka po nich prudce roste. Používají se totiž i v odvětví obnovitelných zdrojů energie. A vzhledem k přechodu od spalovacích k elektrickým motorům hrozí podle analytiků, že jich bude nedostatek.
img

ČEZ: Gigafactory v ČR by mohla vyrobit baterie pro 400.000 až 800.000 aut ročně

28.07.2021 Plánovaná česká továrna na baterie do elektromobilů, takzvaná gigafactory, by mohla vyrobit baterie o kapacitě více než 30 gigawatthodin, což vystačí pro 400.000 až 800.000 osobních automobilů ročně. Záleží na technologii výrobce, respektive výrobců baterií z cínoveckého lithia a kapacitě finálních baterií. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí energetické společnosti ČEZ Barbora Peterová. V současném plánu projektu těžby lithia společnosti Geomet, ve které má polostátní ČEZ majoritní podíl, je podle ní vytěžení a následné zpracování 34,5 milionu tun rudy během 21 let od začátku těžby, která se plánuje na rok 2025.
img

Pět důvodů, proč ojetiny budou v ČR prudce zdražovat i nadále

28.07.2021 Průměrná cena ojetých aut na českém trhu v prvním letošním pololetí stoupla meziročně o takřka 16 procent na 245 tisíc korun. Rapidní zdražování ojetin bude pokračovat, i když částečně jsou jeho důvodem přechodné faktory. Proč bude citelné zdražování ojetin pokračovat?
img

Pražská burza oslabila, nedařilo se hlavně rakouským finančním emisím

27.07.2021 Index PX pražské burzy dnes odevzdal část svých pondělních zisků. Především kvůli rakouským finančním titulům klesl o 0,19 procenta na 1196,15 bodu. Dolů ho táhla ale i emise Avastu či Komerční banky. Vyplývá to z údajů na burzovním webu. Koruna dnes stagnovala vůči oběma hlavním světovým měnám.
img

Vláda schválila memorandum s ČEZ o projektu továrny na baterie pro elektromobily

26.07.2021 Vláda dnes schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na twitteru to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Očekávaná investice přes 50 miliard korun podle něj přinese minimálně 2300 pracovních míst. Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že investice má v první fázi činit minimálně 52 miliard korun. Havlíček a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš memorandum podepíšou v úterý dopoledne.
img

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry

25.07.2021 Uprostřed léta zahajují země západního eurasijského výběžku zelenou revoluci. Z celoplanetárního hlediska je sice EU příliš malá na to, aby sama globální klima ovlivnila, ale to nevadí. Jde prostě o revoluci. Tedy o víru a ideologii. Propočty a racionalita jdou prozatím stranou.
img

Canalys: Čínská Xiaomi předstihla Apple v podílu na trhu chytrých telefonů

16.07.2021  Čínský výrobce smartphonů Xiaomi ve druhém čtvrtletí předstihl Apple v podílu na světovém trhu chytrých telefonů. Se 17procentním podílem obsadil druhé místo za korejským Samsungem, který ovládal 19 procent a třetí Apple 14 procent trhu. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Canalys.
img

Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?

16.07.2021 V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
img

Brusel představil revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřina, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročila k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Představila totiž masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Brusel dnes představí revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřinu, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročí k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Evropská komise totiž představí masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Volkswagen čeká, že do 2030 bude polovina jeho prodaných vozů elektrických

13.07.2021  Největší evropská automobilka Volkswagen očekává, že do roku 2030 bude polovina jejích vozidel prodaných po celém světě poháněna bateriemi. Díky spolupráci mezi značkami a technologiemi také zvýšila cíl provozní marže, tedy podíl provozního zisku na tržbách, do roku 2025, a to na osm až devět procent z předchozích sedmi až osmi procent. Vyplývá to z dnešní strategie automobilky do roku 2030. Součástí skupiny Volkswagen je i česká Škoda Auto.
C:\fakepath\EU-stock-markets.jpg

Top energetické akcie v Evropě

12.07.2021 Na tarifech pro spotřebitele to sice ještě nebylo zcela znát, ale ceny elektřiny v Evropě zamířily za posledních několik měsíců výrazně výše. K dražšímu zemnímu plynu a uhlí se přidává raketový růst ceny emisní povolenky a zavírání jaderných elektráren v Německu.
img

Prodej hybridů v pololetí stoupl o 174 procent na 11.063 aut

08.07.2021 Prodej nových vozů s hybridním pohonem se v prvním pololetí zvýšil meziročně o 174 procent na 11.063 aut. Z toho plug-in hybridy do zásuvky rostly trojnásobně na 2187 vozů. Naopak odbyt elektromobilů v porovnání s loňskem stagnoval na 1262 vozech, což je jen o osm více než loni. Vozy s plně nebo částečně elektrickým pohonem se na celkových prodejích nových aut v ČR podílely téměř 11 procenty. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
img

Analýza Fidelity International: Odvětví elektromobility v Číně poroste ještě rychleji

29.06.2021 Od vypuknutí pandemie Covid-19 jsme svědky vlny optimismu, co se týče elektromobilů. Vlády velkých zemí po celém světě zavádějí ekologická opatření a ekologické investování mezi ústřední body svých strategií. Zatímco se pozornost soustředila zejména na klimatickou politiku USA nebo Evropy, Čína se také zavázala k dekarbonizaci. Vzhledem k tomu, že ceny baterií pro elektromobily klesají rychleji, než se očekávalo, mohl by čínský elektromobilový průmysl oproti současným odhadům ještě více zrychlit. Ačkoli věříme, že čínský růst trhu elektromobilů má před sebou slibnou budoucnost, kořist nebude rozdělena rovnoměrně. Pravděpodobněji totiž zvítězí společnosti v přední části hodnotového řetězce, které mají lepší konkurenční pozici.
C:\fakepath\xpeng.jpg

Čínský výrobce elektromobilů XPeng může vstoupit na burzu v Hongkongu

23.06.2021 Regulační úřad povolil čínskému výrobci elektromobilů XPeng primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Hongkongu. Uvedl to dnes server CNBC, který se odvolává na informovaný zdroj, podle nějž by tento konkurent Tesly mohl získat jednu až dvě miliardy dolarů (až 42,6 miliardy Kč). Akcie XPengu se už obchodují na burze v New Yorku. Schválení takzvané duální akciové struktury znamená, že firma bude podléhat dohledu regulačních úřadů v USA i v Hongkongu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | USD/TRY | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Bull | Burza | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Finančník | Large Cap | Forward | Futures | Fúze | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | High | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Pákový efekt | RSI | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spread | Stagflace | Support | Swap | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Index CSI300 | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | New York Stock Exchange | Credit Suisse | Oanda | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Contracts for difference | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní náklady | Český statistický úřad | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akciové burzy | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Čínská banka | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | Etoro | Eura | Evropská banka | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investice na burze | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční mince | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Irsko | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak nakoupit akcie | EBay | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Krátkodobé investice | Kurz akcie | Kurz bitcoinu | Kurzy | E15 | Libra | Maďarsko | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Odkup akcií | Paládium | Patria Online | PayPal | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Rychlé peníze | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | ROIC | CNBC | DXY | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | Buy | CEPS | Cílová cena | Current Ratio | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | EV | Hrubá marže | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Protistrana | Provozní marže | Range | Redukce | Roadshow | ROCE | ROE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Akciová společnost | Primární emise | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | INSEE | Miliardář | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | E-mini | Vzdělání | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Podvědomí | Investment | Slušný zisk | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | DPA | Bernstein | The New York Times | KPMG | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Česká bankovní asociace | Home Credit | CSI300 | Baker Hughes | Institut Ifo | Investing.com | Macquarie | Axis | Ole Hansen | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Technický výhled | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Vizionář | Rada ČNB | Podnikatelé | Bloomberg TV | BlackRock | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Investice do technologií | Kapitálové rezervy | Economist | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | IHS | Soros Fund Management | Pokles ceny akcií | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Růst akcií | Americké burzy | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Index burzy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Index Nikkei | FactSet | TradingView | S&P | Cena mědi | Marže společností | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Sinopec | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Dogecoin | Digitální měna | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Poptávka investorů | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Světový obchod | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Měny emerging markets | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Quantum | Turecká centrální banka | TRY | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | Alphabet | xStation | ČTK | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Mercedes | Audi | IHS Markit | Morningstar | Index KOSPI | Akcie firem | Bitstamp | J.P. Morgan | Skupina PPF | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | CoinDesk | Cena palladia | Vývoj směnných kurzů | Breakout Trader | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | BTC/USD | Digitální zlato | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Invesco | Dealogic | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | NEST | Tiberius | Robinhood | Kryptoměna Dogecoin | Příznivci kryptoměn | Lithium | Investiční skupiny | Ceny lithia | Vstup na akciovou burzu | Asijské trhy | Vzácné kovy | Kobalt | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wedbush Securities | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Ekonomické výsledky | Saxo | Zonky | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Podniky | Odpovědné investování | Evropské akciové trhy | Long signál | Technologické akcie | FAANG | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Sanford C. Bernstein | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Die Zeit | Kompozitní index | Trh s ropou | Obchodování s korunou | Finanční skupina | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Vývoj kurzu bitcoinu | Next Generation | Primární nabídka | Daňové úlevy | Výkonnost akcií | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Německé akcie | Český miliardář | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Výhodně investovat | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Nakoupit akcie | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Primární nabídky akcií | Ekonomický poradce | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Investiční rady | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Roth Capital | Micro futures | Vyjádření analytiků | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Nejznámější kryptoměny | Digitální měna bitcoin | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Nabídka akcií | Americké společnosti | Ferrari | Čínský trh | Akcie a ETF | Svět investování | Ceny niklu | Ropné akcie | Akcie Netflixu | Capital Partners | Coffee | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Akciový výprodej | Záporný úrok | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Konglomerát | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Bohatí | WeWork | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Kótování | Zájem o stříbro | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Růst ceny ropy | Vyjednávání o brexitu | Úpis akcií | Finanční situace | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Snížení daní | iShares | Energetické firmy | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Edge | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Kakao | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | SMMT | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Cenné papíry Avastu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | Ant Financial | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Startup | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | Investice do ropy | Larry Kudlow | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Hlavní index burzy | Čínské podniky | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Skupina ČEZ | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Primární nabídky | Firma | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Global Markets | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Čínská firma | Růst cen | Server BBC | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | EMH | Negativní sentiment | Ekologie | Co bude | Avast | Skupina Home Credit | Vývoj trhu | United Auto Workers | Generální ředitel | PSA | GM | Poskytovatelé úvěrů | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Příliv investic | Si Ťin-pching | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Rezistenční pásmo | Administrativa prezidenta | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Macquarie Asset Management | 5G | Premarket | AFP | Evropští investoři | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Index Exportu | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Swingové maximum | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Impuls | Firma Apple | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | CFD World | Stavebnictví | Koruna dnes | Cenné papíry Monety | Zdražování | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Sociální sítě | Problémy | COPPER | NAFTA | Britové | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Medvědí vlajka | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Soukromý sektor | Pokračující protekcionismus | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Newmont Mining | PSA Group | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká automobilka | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Ministerstvo životního prostředí | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Německý PMI | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Smartwings | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Automobil | Ředitelka | FedEx | xStation5 | MasterCard | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Roční růst | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Demokratické strany | Index šanghajské burzy | Peking | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Index londýnské akciové burzy | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Silný support | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Prodej automobilů | Američané | Bruno Le Maire | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Netflix | Inovace | General Motors (GM) | Výrobce elektrických aut | Washington | Daimler | VDA | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Irák | Ekonomické sankce | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Experti | Solidní výnosy | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Poradenství | Mercedes-Benz | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | SAP | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nová auta | Hospodářský růst v Číně | Spotřebitel | Mateřská společnost Googlu | Nižší růst | Britské společnosti | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Zamyšlení | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Belt and Road | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Americký kongres | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Výnosy firmy | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Jednatel | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Hodnota akcií Tesly | BABA | Akcie Alphabet | Obchody | Life Insurance | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | Pokles akcií Tesly | Akcie automobilky Tesla | Švýcarská banka UBS | BP | Dodávky na trh | Tenza | Prodeje aut | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Čínské strany | SEC | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Bentley | Investiční portfolia | Společnost Berkshire Hathaway | Craig Erlam | Noviny | NVAX | Akcie Novavax | Index aktivity v sektoru služeb | Index aktivity | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Sestupný trend | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | CPCA | Vyhlášení nouzového stavu | Guru | Výkyvy | Příležitost k nákupu | WP | Restrikce | Těžební kapacity | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Nouzový stav | Olaf Scholz | Charlie Munger | Mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Čínský růst | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Tencent | Tencent | MSCI China | ishares China | Medvědí trend | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Brusel | TARP | Letectví | Masivní propad | Kabinet | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Cenový vývoj | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Index frankfurtské burzy | Stimul | Důležitý support | New York Times | Viceprezident | Spotřebitelé | Rory Gamble | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Vládní podpory | Ekologické organizace | Texas | Waste Management | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Deutschlandfunk | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Koronavirová krize | MPO | MF | Náhrady mezd | Komentátor | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Ducati | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Bugatti | Lamborghini | Motocykly Ducati | Motocykly | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Keynes | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Spoření | Dopad pandemie koronaviru | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | The Economist | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Viry | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Air Bank | Equa Bank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | VW | Člen představenstva | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Zelené energie | Vláda USA | Autoprůmysl | Britský automobilový průmysl | Podíl na trhu | Model Y | Tesla dnes | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Pojišťovna | Cushing | Karel Komárek | Marek Dospiva | Chudé země | Poradenské firmy | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Německé automobilky | Nejvyšší soud | Celní úřad | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | FANG | Trh dluhopisů | Delaware | Massachusetts | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Prodej aut v EU | Statistiky | Jeffrey Halley | Očekávaný zisk | Uzavření trhů | Vládnoucí strana | Poradenské společnosti | Vývoj ceny stříbra v USD | USD za barel | Madrid | Propad ceny | Trade | S&P500 | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Znovuzavedení šrotovného | Oslabení akcií | Reddit | Debata | Tweety | Břidlicové ropy | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Poklesy HDP | Americké státy | Ekonomika oživuje | Cenový propad | Cestování | Americký HDP | Zisk automobilky | 737 MAX | Rušení pracovních míst | Pracovní síly | Volvo | Liberty Ostrava | BCM | Shell | Společnost Shell | Sazka Group | Maloobchod | ATH | Tweet | Dopravci | Akcie padají | Růst výnosů | Rally na akciích | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Dlouhodobý trend | MSCI World | Obchodní přebytek | Generovat zisk | Velikost pozic | Tomáš Kotera | Alternativní taxislužby | Skladování ropy | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Centrální banka Japonska | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | ONE | RBI | Účet platební bilance | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Ojetiny | JD.com | NetEase | Dopad na cenu | Xiaomi | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Vakcína | Recyklace | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Zahájení dodávek | Zboží z Číny | Moderna | Prodej vozů | Svaz dovozců automobilů | Více riskovat | Marek Brávník | Manažeři | Contemporary Amperex Technology | CATL | Velký růst | Koronavirová pandemie | LMC Automotive | LMC | Lesy ČR | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Renault | Fischer | Umělé inteligence | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Investment management | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | OKD | Kia | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hertz | iShares China Large Cap UCITS ETF | Výrobce aut | Nissan | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Slabá poptávka | Špatné zprávy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Zvyšování mezd | Akcie AMD | Square | Francouzský ministr | Rozhodnutí soudu | Vývoz z Německa | Rally na ropě | Poptávka po zlatě | Nikola | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | eMarketer | Ropná krize | Národní rozpočtová rada | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Index Nikkei 225 | Pevninská Čína | Investice do infrastruktury | Rozsáhlé investice | Prodeje automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | Jozo Perić | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Realitní firma | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Analytické společnosti | Investiční aplikace | Infekce Covid | Představenstvo | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Výrobci aut | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Akcie Coca-Cola | Dopad pandemie | Novavax | Nákupy přes internet | Ant | Michal Lukáč | Sony | Výrazný propad | Nový trend | E.ON | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Peugeot | Citroën | Dodge | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Odbyt automobilky | Technologické společnosti | Merkelová | Mediální pokrytí | Noble Energy | Zakladatel Amazonu | Reálná hodnota | Akcie v eurozóně | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Cybertruck | Semi | Model 3 | Ekonomická aktivita v eurozóně | Vývoj ceny zlata v USD | Insolvence | Plynárenské společnosti | Nikl | Komoditní akcie | Čínská společnost | Největší firmy | Důvěra | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Hyundai Motor | NYT | Cenové hladiny | Letecká přeprava | Podhodnocené akcie | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Čas na nákup | BHP Group | VHM | eMan | Wedbush | Bitstock.com | PLUG | Plug Power | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Akcie Airbus | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Holdingová společnost | Výrobce baterií | SPAC | Fisker | Akcie SPAC | IT společnosti | Elektrická auta | Klimatické změny | Ceny mědi | CAAM | New Energy Vehicles | Geely Automobile Holdings | Odborníci | Rentabilita | Inspirace | Zdanění | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Pokles exportu | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Akcie NIO | Bloomberg Intelligence | Vodíkový pohon | Program Antivirus | Britský zákon | Zákon o vnitřním trhu | Kontroverzní britský zákon | Britský zákon o vnitřním trhu | Cena elektřiny | LG Chem | Šéf Tesly | Levnější elektromobily | Elektromobily s delším dojezdem | Craig Irwin | Roth Capital Partners | Šéf podniku | Politici | Vývoj ceny akcie | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Imperium3 New York LLC | Imperium3 New York | BloombergNEF | Azimuth Capital Management | David Deak | Projekt na Cínovci | Projekt těžby lithia na Cínovci | Projekt těžby lithia | Geomer | Analýzy CFD World | Diverzifikovat | The New York Times (NYT) | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | USA Joe Biden | Adobe Inc. | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Antimonopolní úřad | NextEra | Udržitelné investování | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Americké prezidentské volby | Výrobce letecké techniky | Akcie jihokorejské společnosti | Jihokorejské společnosti | Zambie | Jack Dorsey | MicroStrategy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Concho | Platby v kryptoměnách | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Manager Magazin | TPG | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | Akcie First Solar (FSLR) | First Solar | Akcie SolarEdge Technologies (SEDG) | Akcie SolarEdge Technologies | SolarEdge Technologies | SEDG | SolarEdge Technologies (SEDG) | First Solar (FSLR) | Akcie Sunrun (RUN) | Akcie Sunrun | Sunrun | Sunrun (RUN) | Canalys | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Futures na ropu | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Moneta | XOM | CVX | PFE | UMA | Podvážení | Očekávané výnosy | Soudní spor | Bloomberg Billionaires | Bidenovy plány | PDD | Pinduoduo | Palo Alto Networks | Akcie Qualcomm | Poptávka po bitcoinech | MRNA | Praktické tipy | Stock Spirits | PLTR | Přebytek obchodní bilance | Investice do ekologie | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Enphase Energy | Hannon Armstrong | Solar Edge | NextEra Energy | GME | GameStop | Výběr akcií | Siemens | BASF | Největší IPO | Investice státu | BIDU | Očkování | Coinbase Global | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | EC Investments | Kapitalizace Tesly | Mutace koronaviru | Obavy z mutace koronaviru | Cenné papíry a burzy | Voda | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Růst ceny | SOLEK | Zvýšení těžby | Vakcinační strategie | Společnost Tesla | Samsung Electronics | Holdingové společnosti | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | JD Sports | JD | Tržby z prodeje | Shopify | ET7 | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Nejlepší čínské akcie | Velikost obchodu | MJ | Regulace v USA | Situace na trhu | Čínské značky | Polská společnost | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Express | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy | Obchodování na asijských akciových trzích | ROI | Vypuknutí pandemie | BP.US | Tencent Holding | Rekordní rok | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Platby v bitcoinech | Hyzon Motors | Horizon Fuel Cell | Mateřské firmy | Technologie společnosti | EVgo Services | Faraday Future | Prázdná firma | Decarbonization Plus | Riverstone Energy | Nákup bitcoinu | Humana | Ark Invest | Albermarle | Albermarle Corp. | NYSE: ALB | Objem akcií | NYSE: GM | NIO Limited | NYSE: NIO | Poptávka po stříbře | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Elektroauta | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Předpověď akcií | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | Porušení zákona | Rozhodnutí vlády | Hodnota trhu s bitcoiny | Lucid Motors | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Freeport-McMoRan | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Akcie Phillips 66 | PSX | Cíl letošního růstu HDP | Cíl letošního růstu | Špinavá energie | Admirals | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | Investice společnosti | Fidelity | Vývoj ceny palladia v USD | Vývoj ceny platiny v USD | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | Aleš Hála | Akcie Volkswagenu | GameStop akcie | Čínské akcie dnes | Hodnotové akcie | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Ropné futures | Platební prostředek | Zablokování Suezského průplavu | xStation 5 | PPF Group | Tencent Music | Tencent Music Entertainment Group | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | Jobs Plan | Hodnota trhu kryptoměn | EDF | Prodej kryptoměn | Special Purpose Acquisition Company | Index Exportu ČR | Sono Motors | Aptera | Škoda ENYAQ | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | GE Renewable Energy | Xilinx | Jan Rožek | Zátěžové testy | Ark Investment | Cathie Woodová | Ark | Cathie Wood | Formace Bearish Engulfing | Bearish Engulfing | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | PPF Real Estate Holging | Mansell Overlook | Zvýšit ziskovost | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Problém s nedostatkem čipů | Cena emisních povolenek | Dohoda o investicích | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Cena kryptoměny Dogecoin | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Indická centrální banka | Čínský internetový prodejce | Největší čínský internetový prodejce | Zakladatel Tesly | Cenové úrovně | Plán obnovy | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Turów | Palo Alto | Těžaři | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | Luckin Coffee | Ceny dřeva | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Nejbohatší člověk | Tesla v Číně | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Platidlo | Primark | Carsten Roemheld | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Gigafactory | Samsung Life Insurance | SAIC | Konkurenti společnosti Tesla | Konkurence | Vláda v Pekingu | Hongguang Mini | Great Wall ORA | Roewe eRX5 | Wuling | CPIA | JL Warren Capital | XPeng | Roewe | Prodej | XPEV | Tržní prostředí | BCM Begin Capital Markets | Další kryptoměny | Akcionáři Monety | Čínský výrobce elektromobilů | Čínský výrobce elektromobilů XPeng | Výrobce elektromobilů XPeng | Akcie XPengu | NEV | NEV (New Energy Vehicles) | Graf akcie | Denní graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Tennessee | Oligopol | CO2 | Den daňové svobody | Space Explorations Technologies | Space Explorations Technologies (SpaceX) | NASA | Crew Dragon | ISS | Starlink | Solární panely | Varianty koronaviru | Dodavatelský řetězec | SAIC Motor | Technologie | MAN | Americký výrobce | Nabídky akcií | Síla dolaru | Nákupní příležitost | Hliník | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Nvidia akcie | Top energetické akcie | Energetické akcie v Evropě | Futures s dodáním elektřiny | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | Iberdrola | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Výroční zprávy | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | NortonLifeLock | Výrobce smartphonů | Čínský výrobce smartphonů | Čínský výrobce | Společnost Canalys | Smartphony | Americký trh | AI | Odvětví | Pokles poptávky | B Word | Přijímání bitcoinů | Kryptoaktiva | BHP | Divize | Akcie indické | Akcie indické společnosti | Indické společnosti | Načasování | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Xbox | Rekord | Podíl na tržbách | Cena ojetých aut | Průměrná cena ojetých aut | Současné ceny | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Gigafactory v ČR | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Letiště Praha | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | Magnety z kovů | Magnety ze vzácných zemin | Ceny oxidu neodymitého | Neodymové magnety | Cena permanentních magnetů | Fraunhofer IWKS | Jürgen Gassmann | Indukční motor | Claudio Vittori | Adamas Intelligence | Ryan Castilloux | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Devon Energy | Phillips 66 | Albemarle | Ceny akcií NIO | Účetní období | TWS | Gary Gensler | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Konzultační firmy | Zboží vyrobené v Číně | Plány společnosti | Psychologické úrovně | AliExpress | Logistické problémy | Cainaiao | William Wang | Společnost AliExpress | Haier | Hisense | Aiways | Alexander Klose | CVC Capital Partners | CVC | Sekce měnové | ADS | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Hackeři | Investice do uranu | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Společnost Admirals | Zahraniční společnosti | Byty | Palantir akcie | Palantir akcie (PLTR) | Akcie PLTR | Investice do SPAC | Jim Cramer | Ceny nových aut | Ceny nových osobních aut | SpaceX | SAMR | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Výrobní inflace | Kansas City | ASX | PSV Eindhoven | Poskytoval hypoték | UWM Holdings | UWM | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Rivian | Výrobce elektrických aut Rivian | Společnost Rivian | Robert Joseph Scaringe | Mainstream Motor | Lordstown Motors | Okta | Digitální platby | Prazdroj | Evergrande | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Google akcie | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Porsche SE | Siemens Healthineers | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Los Angeles | Společnost Walmart | Analytici Goldman Sachs | Americká firma | Znovurozšíření pandemie | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Corporate Governance | Akcie čínských společností | Nio akcie | Akcie Nio (NIO) | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Sentiment indikátory | Jaroslav Haščák | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Automotive | Debut akcií | Zákonné platidlo | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Češi | Akcie Tata Motors | Tata Motors | ADQ | Investiční společnost TPG | TPG a ADQ | Indická automobilka | Nexon | Tigor | Tata Power | Tata Chemicals | Tata Autocomp | Maruti Suzuki | Šailéš Čandra | Investice do elektromobilů | Bohemia Energy | Nákup plynu | Závod Volkswagenu | ID.3 | Vysoké ceny | Pravidla hry | Kolibřík Energie | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | AlixPartners | Nedostatek polovodičů | Majetek Elona Muska | Americký podnikatel | Překonání historického maxima | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Schlumberger | Exxon Mobil akcie | Pozornost | Volvo Cars | Automobilka Volvo Cars | Automobilka Volvo | Nabídka akcií Volvo | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Robert Habeck | Akcie Volvo Cars | Akcie Volvo | Akcie švédské automobilky | Dceřiná firma | Metaverse | Rivian Automotive | Fialova vláda | RIVN | Primární úpis akcií | Maxim Manturov | Rivian R1T | Rivian R1S | Rivian EDV | Investiční analýzy | Trh s elektromobily | Čínský realitní sektor | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Tencent Music Entertainment | Podmínky na trhu | AMD akcie | Společnost | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Cena akcií AMD | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | NTES | Maloobchodní prodejce | Narušené dodavatelské řetězce | Americký investiční fond | Fond KKR | Telecom Italia | TIM | Telecom Italia (TIM) | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | Zprávy z krypto | Omikron | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Těžařská společnost | Banka Credit Agricole | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Akcie Pfizer (PFE) | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Fundamentální analýzy | Prince George | Bidenova administrativa | Letadlo | Obchodní tipy | Úpis nových akcií | Poradenská společnost EY | Společnost EY | Sekyra Group | Focus | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Celkový sentiment | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Jihokorejský výrobce baterií | Výrobce baterií LG Energy Solution | Peníze z nabídky | Získané peníze | Nabídka LGES | Odbyt elektromobilů | Dobývání vesmíru | Prodej elektromobilů Tesla | Roadster | Miliardy USD | Společnost TPG | Trh elektrických vozidel | Sony Mobility | Keničiró Jošida | Velké automobilky | Petr Knap | Ministr práce a sociálních věcí | Lehký kov | Michael Widmer | Nejlepší akcie 2022 | Akcie 2022 | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Odbyt koncernu Volkswagen | Lucid Group | Lucid Group (LCID) | LCID | Akcie Lucid Group (LCID) | Akcie Lucid Group | Akcie Lucid | Lucid | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Hry | Cena akcií společnosti | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Benchmark Mineral Intelligence | Komoditní analytik | Cena akcií LGES | Výkon akcií LGES | Výkon akcií | Tržní hodnota LGES | Debut akcií LGES | McKinsey & Co | Ganfeng Lithium | SQM | Livent | Dostatek lithia | Alibaba Group Holdings | Akcie společnosti Alibaba | Akcie společnosti Hertz | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Ukrajinská krize | Ministr dopravy | MWh | Nahdi Medical | Nahdi | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Zkapalněný zemní plyn | Závod v Německu | Invaze | Daniel Yergin | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Pokles inflace | Ukončení války | Cox | Cena elektromobilů | Gregory Miller | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Michelle Krebsová | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | APP | Závislost na ruských energetických surovinách | Porsche AG | Akcie kybernetické bezpečnosti | Cena akcií NIO | Závod na elektromobily | Dietmar Woidke | Braniborský premiér | Americký výrobce elektromobilů | Spuštění provozu | Aktivisté | Čínští investoři | Britský FTSE | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Ekonomický růst Číny | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Investování do čínských ETF | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Lyxor MSCI China UCITS ETF | NIO Inc | Pinduoduo Inc | Investování v Číně | Závislost na Rusku | Covid v Číně | Odbyt automobilky Tesla | Petr Fiala | Ben Laidler | Reddit IPO | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Manažeři autoprůmyslu | Samořízení | Létající vozy | Tipy na futures | Investice do mědi v 2022 | Investice do mědi | Pokles produkce | Pokles produkce mědi | Jak investovat do mědi? | Rekordní inflace | Recyklovat | Miliardář Elon Musk | BatteryTech | Produkty s pákovým efektem | Atos | Marketingová komunikace | Nedostatek mědi | Zastavení poklesu | Premiér Petr Fiala | Humanoidní roboti | HTZ1 | HTZ1.US | Hertz (HTZ1.US) | Erik Kmeť | K&L Rock Group | Porsche AG vstupuje na burzu | Gigafactory VW | Gigafactory VW u Plzně | Výstavba gigafactory | Baterie do elektroaut | Projekt Emili | Lithium v Evropě | Alessandro Dazza | Imerys | Nové těžební projekty | Těžební projekty | Těžba lithia | Těžba lithia na Cínovci | Allier | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Electronic Arts
Electronic Arts (EA)
Electronic Arts (EA.US)
Elektrárenská společnost
Elektrárny na biomasu
Elektrárny Opatovice
Elektrická auta
Elektrické vozy
Elektroauta
Elektromobilita

Následující klíčová slova

Elektromobily s delším dojezdem
Elektronická evidence tržeb
Elektronická evidence tržeb (EET)
Elektronická obchodní platforma
Elektronická peněženka
Elektronické databáze
Elektronické měny
Elektronické obchodování
Elektronické obchody
Elektronické peněženky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IQ Option
Globtrex.com
FBS
reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít