Čtvrtek 30. březen 2023 00:07
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - FAO

img

Zdražovaly české potraviny skutečně nejvíce v Evropě?

16.02.2023 Ceny potravin přispívají k české inflaci nemalým dílem a v posledních týdnech se jejich porovnávání se zahraničím stalo velkým tématem. Je tomu však skutečně tak, že v Česku potraviny zdražovaly v roce 2022 výrazněji než ve zbytku Evropy a naopak dnes jsou “pozadu” se zlevňováním?
img

Světové ceny potravin podle indexu FAO klesly nejníže od září 2021

03.02.2023 Světové ceny potravin v lednu desátý měsíc za sebou klesly. Jejich index se tak dostal na nejnižší úroveň od září 2021. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Ukrajina letos kvůli invazi sklidila o 40 procent méně pšenice a ječmene

07.10.2022 Ukrajinští zemědělci dokončili sklizeň pšenice a ječmene za letošní rok. Sklidili 19,2 milionu tun pšenice a 5,5 milionu tun ječmene, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo zemědělství. V obou případech je to o 40 procent méně než loni. Za poklesem je podle resortu invaze ruských vojsk do východních, severních a jižních oblastí země. Ukrajina je významným vývozcem obilí na světový trh.
img

FAO: Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly

02.09.2022 Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly, jejich index se tak ještě více vzdálil rekordu ze začátku roku. Obnovení vývozu obilí z ukrajinských přístavů navíc přispělo ke zlepšení vyhlídek na zásobování. Souhrnný index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, se snížil na 138 bodů ze 140,7 bodu v červenci. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Červencová inflace překvapila pomalejším růstem

10.08.2022 Česká inflace v červenci pravděpodobně dál zrychlila, ovšem o poznání méně, něž jsme očekávali my i trh. Meziměsíčně vzrostly ceny o 1,3 % (oproti odhadu 2,6 %) a meziročně tak zrychlila “pouze” na 17,5 %. Velká část překvapení šla pravděpodobně na vrub pomalejšího zdražování energií - elektřina o 1,5 % a plyn o 1,3 %. Je proto pravděpodobné, že další výraznější navýšení cen nás čeká v průběhu srpna a září. A možná bude zdražování pokračovat i nad rámec dosud ohlášených změn ceníků - ceny elektřiny na (pro nás) relevantních burzách v průběhu posledního měsíce dál vzrostly a pohybují se okolo desetinásobků dlouhodobých průměrů.
img

Rozbřesk: Česká inflace zrychlila méně, než se čekalo. Větší inflační skoky nás však čekají v srpnu a září

10.08.2022 Česká inflace v červenci dále zrychlila na 17,5 %, a to v důsledku vyšších cen energií a dražších potravin. Čekal se ale výraznější zrychlení k hranici 18 %. Meziměsíčně růst zpomalil na +1,3 % z červnových +1,6 %. Energetické společnosti pravděpodobně dál v průběhu léta mění ceníky kvůli přetrvávajícím vysokým (termínovým) cenám plynu i elektřiny. A možná bude zdražování pokračovat i nad rámec dosud ohlášených změn ceníků - ceny elektřiny na (pro nás) relevantních burzách v průběhu posledního měsíce dál vzrostly a pohybují se okolo desetinásobků dlouhodobých průměrů.
img

Česká inflace dál zrychlí nad 18 %

10.08.2022 Česká inflace v červenci pravděpodobně dál zrychlí a posune se nad 18 %, a to v důsledku vyšších cen energií a dražších potravin. Energetické společnosti pravděpodobně dál v průběhu léta mění ceníky kvůli přetrvávajícím vysokým (termínovým) cenám plynu i elektřiny. A možná bude zdražování pokračovat i nad rámec dosud ohlášených změn ceníků - ceny elektřiny na (pro nás) relevantních burzách v průběhu posledního měsíce dál vzrostly a pohybují se okolo desetinásobků dlouhodobých průměrů.
C:\fakepath\rýže.png

Analytici: Úrodu rýže ohrožuje špatné počasí, její cena může zvýšit inflaci

05.08.2022 Nepříznivé počasí v mnoha asijských zemích, kde se pěstuje rýže, ohrožuje úrodu této klíčové plodiny. Upozorňují na to analytici, kteří sledují trh potravinářských komodit. Podle nich mohou tyto problémy přispět k dalšímu růstu už tak vysoké inflace. Počasí ohrožuje také úrodu rýže v Indii, která je největším světovým exportérem.
img

FAO: Světové ceny potravin v červenci opět klesly, výrazněji než v červnu

05.08.2022 Světové ceny potravin se v červenci snížily téměř o devět procent. Vykázaly tak nejprudší meziměsíční pokles téměř za 14 let, zejména díky zlevnění obilovin a rostlinných olejů. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Ceny potravin vykázaly pokles již čtvrtý měsíc za sebou, když se v březnu vyšplhaly na rekord.
C:\fakepath\trader-05082022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.08.2022 1) Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL, která podniká i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40 procent na 249,5 miliardy forintů (15,5 miliardy Kč). Firma to dnes uvedla ve své výsledkové zprávě a zároveň zlepšila celoroční výhled zisku před zdaněním. Za výrazným zlepšením hospodaření jsou vyšší ceny ropy a plynu i skokově vyšší marže rafinerií.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Potravinová krize v subsaharské Africe může vést k sociálním nepokojům

29.04.2022 Potravinová a energetická krize může v subsaharské Africe vyvolat sociální nepokoje. Upozornil na to Mezinárodní měnový fond (MMF), který snížil odhad letošního hospodářského růstu kontinentu na 3,8 procenta, loni hrubý domácí produkt v Africe vzrostl o 4,5 procenta.
img

Ranní okénko - S americkou březnovou inflací to není tak špatné, jak se na první pohled zdá

13.04.2022 Bilance českého běžného účtu se dle konsensu odhadů v březnu dostala mírně do deficitu poblíž 3,5 mld. Kč. Ovšem horší, než očekáváný výsledek obchodní bilance je rizikem ještě o něco zápornějšího salda. Viditelná reakce na devizovém trhu je nepravděpodobná. Koruna nechává zveřejnění běžného účtu tradičně bez povšimnutí. Americká inflace se dle včera zveřejněných dat vyšplhala během března na 8,5 % – nejvíce za posledních 40 let. Pod rekordně vysokým číslem se ale v detailu statistiky skrývají pozitiva. Po včerejších spotřebitelských cenách jsou dnes na řadě ceny amerických výrobců.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
img

FAO: Ceny potravin loni vzrostly o 28 %, byly nejvyšší za deset let

06.01.2022 Světové ceny potravin se v loňském roce zvýšily o 28,1 procenta na nejvyšší hodnotu za deset let. Prudký nárůst přitom vykázaly všechny kategorie, přispěla k tomu neúroda a vysoká poptávka. Ve své dnešní zprávě to uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). V prosinci ale ceny klesly.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
img

FAO: Světové ceny potravin opět vzrostly, jsou nejvyšší za deset let

02.12.2021 Světové ceny potravin se v listopadu čtvrtý měsíc za sebou zvýšily a jejich index vystoupil na maximum za deset let. Za listopadovým růstem cen stálo především zdražování obilovin a mléčných produktů. V dnešní zprávě to uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Internetová společnost Yahoo odchází z Číny kvůli nové regulaci

02.11.2021 Americká internetová společnost Yahoo odchází z čínského trhu, zdůvodňuje to stále náročnějšími podmínkami pro podnikání. Uvedla to dnes agentura AP. V Číně se podle firmy začíná měnit i právní prostředí, které jí tam další působení komplikuje. Yahoo, podobně jako mnoho dalších západních firem, podléhá v Číně masivní cenzuře.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\trader-11102021-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.10.2021 1) Nadnárodní výrobce potravin Kraft Heinz kvůli vysoké inflaci začíná po celém světě zvyšovat ceny. Ředitel podniku Miguel Patricio v rozhovoru s BBC řekl, že lidé si budou muset na růst cen zvyknout, protože na rozdíl od minulých let, nyní se ceny zvyšují všude a prakticky u všeho. To potvrzují i data Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO), podle nichž jsou ceny základních potravin na desetiletém maximu.
img

Proč rostou ceny potravin?

10.09.2021 Světové zemědělství je závislé na tvrdé manuální práci, vlivech počasí i na rychlosti dodávek a jedná se o nejpostiženější sektory z hlediska lidských zdrojů. Pracovníci scházejí v celém procesu od česačů ovoce přes řidiče a zpracovatele až po kuchaře a obsluhu v občerstveních. Chybějí lidé na sklízení rýže, bourání masa i na rychlý rozvoz agrárních produktů. Lze tak očekávat další zdražování potravin i nedostatek některých druhů zboží.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
img

FAO: Světové ceny potravin dál rostou, jsou nejvyšší od poloviny roku 2014

08.04.2021 Světové ceny potravin se v březnu desátý měsíc za sebou zvyšovaly a jejich index se vyšplhal na nejvyšší úroveň od června 2014. Za růstem cen stálo zdražení rostlinných olejů, masa a mléčných výrobků. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

FAO: Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly

04.03.2021 Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly a index cen potravin se dostal na maximum od července 2014. Na vině jsou hlavně vyšší ceny cukru a rostlinného oleje. Index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, vzrostl proti předchozímu měsíci o 2,5 procenta na 116 bodů. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\agro212.jpg

Zemědělské komodity v roce 2020

28.12.2020 Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.
img

Co čeká zlato v případě Bidenova vítězství ve volbách?

09.10.2020 Zdá se, že letošní dobré výsledky zlata a stříbra budou pokračovat i v posledním čtvrtletí. Zvýšenou pozornost znovu přitahuje reflační obchodování, které přeje zlatu i komoditám. Výnosy z dlouhodobých dluhopisů a akcie s malou kapitalizací jsou na vzestupu a zlato se vrátilo nad 1900 dolarů za unci. Tato očekávání vycházejí z nejnovějších průzkumů, podle nichž roste pravděpodobnost, že Joe Biden porazí 3. listopadu Donalda Trumpa.
img

Afrika má kvůli koronaviru potíže s přepravou zboží a pomoci

03.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států uzavřela kvůli koronaviru své pozemní, vzdušné i námořní hranice. Celý kontinent, na němž žije 1,3 miliardy lidí, hlásí jenom 7000 nakažených a zhruba 300 mrtvých, avšak vyhlášená omezení brání dopravě zboží i humanitární pomoci. Nigerský prezident Mahamadou Issoufou dnes prohlásil, že Afrika potřebuje kvůli koronaviru pomoc v podobě "Marshallova plánu". USA jím pomohly Evropě po 2. světové válce.
img

Zlato vzlétlo, ale po Bernankeho slovech opět padalo k zemi

11.06.2012 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankKomoditní trhy se minulý týden pokoušel vzpamatovat ze svého slabého květnov...
img

Zlato vzlétlo, ale po Bernankeho slovech opět padalo k zemi

11.06.2012 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankKomoditní trhy se minulý týden pokoušel vzpamatovat ze svého slabého květnov...
img

Nejistý začátek roku 2011

10.01.2011 Komoditní trhy se pokusily udržet prosincové momentum, některé trhy ale zaznamenaly během prvních obchodních dní korekci. Nejdůležitější trh, americký akciový, zahájil nový rok růstem na nová dvouletá maxima na základě stále se zlepšujících ekonomických údajů. V Evropě zatím stále přitahují pozornost problémy s vládními dluhy a pojištění řeckého vládního dluhu rostlo na dosud nejvyšší hodnoty. To pomohlo dolaru k růstu o 3 procenta a díky tomu také došlo ke snížení podpory u některých v dolaru kotovaných komodit.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Akciové trhy | USD/BRL | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Diverzifikace | Durace | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IPO | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | MFE | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Spot | Statut | Swiss | Termínový kontrakt | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | NZD | AUD | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Německá ekonomika | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | OSN | Spekulanti | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | John Hardy | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Panika | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Bohatství | IEA | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Facebook | Australská centrální banka | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Průlom | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Čínská ekonomika | CZK | Členské země Evropské unie | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Instrumenty | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Ocenění akcií | Online obchodování | Pád Lehman Brothers | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Signály | SWIFT | Švýcarská banka | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ropy | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Obchodní pravidla | EIA | Benzín | Komise pro cenné papíry | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Měď | ROCE | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Fundamentální data | Genesis | Cukr | 1 milion | Burze | Moody's Investors Service | DPA | Jackson Hole | Microsoft | MSCI | TradingFloor.com | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | Agentura AP | BBC | Sója | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Brazílie | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Malý prostor | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Zpravodajský server | Lídři | Firmy | Mezinárodní instituce | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Moody's | Cena mědi | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Evropský trh | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Ethereum | Tesla | Zahraniční firmy | National Australia Bank | Kryptoměna | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Poplatky | Britská vláda | Dobré výsledky | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Ekonomická situace | Světový obchod | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Indexové fondy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | ČTK | Bankovní společnost | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Bloomberg Commodity Index | Inflace ve světě | Ceny pšenice | Objem zlata | Akcie Tesly | European Energy Exchange (EEX) | Estee Lauder | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Vzácné kovy | Kobalt | Kryptoměnové burzy | Geopolitická rizika | Saxo | Růstové akcie | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Inflace v eurozóně | Ruská centrální banka | Cena plynu | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Zvyšování úroků | Růst zisků | EK | Evropská komise | Veřejný dluh | Globální index | Společnost Apple | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Výhodně investovat | Makléřská společnost | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Obchodníci s kryptoměnami | Zájem investorů | Statistický úřad | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruská firma | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Slabší dolar | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Americké společnosti | Ceny niklu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Energetické firmy | ESG | Společnost Deutsche Börse | Loterie | Tým FXstreet.cz | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Peter Garnry | Káva | Německá vláda | Kryptoměnová burza | LNG | Býčí signál | Objem | Evropské firmy | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | List The Wall Street Journal | Firma | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | Růst cen | Server BBC | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Americký Senát | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Ceny amerických akcií | Nízké úrokové sazby | Úrok | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | AFP | Naše ekonomika | Ekonomka | Poptávka po úvěrech | Financovat | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Soukromý sektor | Plyn | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | KKCG | Míra | RWE | InterContinental | Jaderná elektrárna | Úroky | Měnové politiky | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Americké centrální banky | Automobil | Regulátoři | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | AT&T | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Ztráta | Vlastní prostředky | Stratég | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | Kraft Heinz | Peking | Wirecard | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Vyšší ceny ropy | Návratnost | Commodity index | IKEA | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Mercedes-Benz | Německá společnost | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Bloky | Ukazatele | Technologická společnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Hladiny podpory | Prognózy ČNB | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Google | WhatsApp | Instagram | Nákaza koronavirem | Trhy | Čínské úřady | Americký miliardář | Banka UBS | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Certifikace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Techničtí obchodníci | Výdaje | Švýcarská banka UBS | Aktivity v Číně | Americká společnost | SEC | Francouzský statistický úřad | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Správci aktiv | Výhled růstu globální ekonomiky | Stabilita | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Rishi Sunak | Restrikce | Aerolinky | Lufthansa | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Stimuly | Letectví | Kabinet | Energetické společnosti | Největší propad | Výrazný vzestup | Oznámení firmy | Stimul | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Propad poptávky | Spotřebitelé | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Onemocnění | Internetový obchod | Obchod Amazon | Další pokles | Ekonomiky zasažené krizí | MPO | Kongres | LinkedIn | Manufacturing | Demokraté | Domácnosti | Průmyslové komodity | Výrobce letadel | Uttarpradéš | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Nákup aktiv | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Poslanci | Signál | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Živobytí | Riziko inflace | Sberbank | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Analytik Saxo Bank | Letecká společnost | Závislost | Práce | Zelené energie | Afrika | UNHCR | Světový potravinový program | WFP | Světový potravinový program (WFP) | Organizace pro výživu a zemědělství | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Chudé africké země | Africké země | Údaje | IATA | AOL | DPH | Pojišťovna | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Ministři energetiky | Pákistán | Hackerský útok | Activision Blizzard | Dodavatelské řetězce | Majitel | Televize Netflix | EP | Statistiky | USD za barel | Potravinové krize | Dílčí index | Průměrný výnos | Ázerbájdžán | Vyjádření ekonomů | Sociální síť | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Úřad INSEE | 737 MAX | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Energetická společnost | Maloobchod | HG měď | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Rekordní zisk | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Ceny zeleniny | Průmyslové kovy | Členské země | RBI | Riziko korekce | Účet platební bilance | Auta | Prodej elektromobilů | Manažeři | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Kupci | Renault | Společnost Lufthansa | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Automobilka Renault | Čínská poptávka | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Rally na ropě | ProSiebenSat.1 Media | Nestlé | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Internetové bubliny | Technologické firmy | Poptávka po ETF | Druhá vlna | Ziskové marže | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Sony | Fond obnovy | Johnson & Johnson | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | Americký výrobce letadel | Ocenění | Šance | Ceny | Summit Evropské unie | Kolaps | Společnost Amazon | Následky pandemie | Druhá vlna COVID-19 | Plynárenské společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Nikl | Silné momentum | Důvěra | Známky oživení | Indonésie | Inflace v červenci | Hyundai Motor | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Snížení DPH | Vývoj ceny sojových bobů | Slábnoucí americký dolar | Německý regulátor | Kroger | Transparentnost | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Ceny sójových bobů | Robusta | Cena elektřiny | Elektromobily | Diverzifikovat | Prezidentské kampaně | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Ranní okénko | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Frakování | Měnový fond | iPhone | Koncern | Dílčí indexy | Defi | Intel | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bankovní úvěry | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Společnost Pfizer | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Tranzit ruské ropy | Diem | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Zelené investice | Tesco | Diem Association | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Cenné papíry a burzy | Lenovo | Výhled na rok | Počasí | Růst ceny | DOT | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | Společnost Tesla | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Německé ceny | J&J | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Poslanci Evropského parlamentu | Supercyklus | Blockchainy | FTX | Zinek | Kov | Ceny povolenek | Colt | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Celosvětové zadlužení | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Siemens Energy | Riziková prémie | Pandemie covidu-19 | Pandemická omezení | VPN | SLR | Vývoj pandemie | Discovery | Výhled Saxo Bank | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Krok za krokem | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | LME | Aktuality z komoditních trhů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Internetové společnosti | TechCrunch | Engadget | Saxo Group | EEX | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Ochota riskovat | Německé společnosti | Oslabení | Ruský ministr | Přístup k riziku | Příležitosti | Tržní síly | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Zdanění firem | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | NASA | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Dopady pandemie covidu-19 | Technologie | Americký výrobce | Síla dolaru | Hliník | Egypt | Výroční zprávy | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | Globální ceny | Odvětví | Varianta delta | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Společný podnik | Bilion | Dvojité recese | Dřevo | Chování | Ovlivňování | Take-Two Interactive | Ceny rýže | Plán vstupu na burzu | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Bonusy | David Vagenknecht | Plán vstupu | Nedostatek čipů | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Káva robusta | Evergrande | Platební síť | Uhlí | Vysoká poptávka | Puma | Energetika | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Evropský index | Smart kontrakty | Společnost AT&T | WarnerMedia | Utahování měnových podmínek | P/B | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Společnost Evergrande | Energetická krize | Růst cen plynu | Lenovo Group | Adler Group | Adler | Údaje o zářijové inflaci | Anders Nysteen | Výrobci potravin | Energetické krize | Zdražování energií | Vysoké ceny | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Americká automobilka Tesla | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Společnost Yahoo | GreatFire | FAO Global | Yahoo Mail | AOL.com | Společnost | Nepřízeň počasí | Celoroční výhled | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Broadcom | | CMA | Vietnam | Etiopie | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Zemědělci | Společnost China Mobile | PGNiG | Základní sazba | Hodnoty měny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Facebook Ireland | Srí Lanka | Diamant | Hry | Allwyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Společnost Allwyn | Základní úrok | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Kyjev | MWh | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Agentura TASS | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Tlak na Rusko | Řetězec | Agentura Bloomberg News | Štěpení | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Dodávky zemního plynu | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Zákonodárci | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Miliardář Elon Musk | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Vývoz obilí | Ruská federace | Cenu plynu | Cenový strop | Stav energetické nouze | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Obchodování v pásmu | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Společnost MOL | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | iPhone 14 | Společnost Sony | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Zasedání Rady guvernérů | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Camelot | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Varování | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Energetický index | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Výprodeje | Rozpad eura
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

FANMAG
Fannie Mae
Fanoušci kryptoměn
Fanoušek Bitcoinu
Fantasia Holdings
Fantasia Holdings Group
Fantastická čtyřka
Fantastické zhodnocení
Fantastické zhodnocení kapitálu
Fan360 Limited

Následující klíčová slova

FAO Global
Faraday Future
Farfetch
Fargo Global
Farmaceutická firma
Farmaceutická společnost
Farmaceutická společnost GSK
Farmaceutická společnost Moderna
Farmaceutické akcie
Farmaceutické firmy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex Autochartist nove
Potvrďte prosím... Zavřít