Sobota 02. červenec 2022 06:27
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - FAO

img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Potravinová krize v subsaharské Africe může vést k sociálním nepokojům

29.04.2022 Potravinová a energetická krize může v subsaharské Africe vyvolat sociální nepokoje. Upozornil na to Mezinárodní měnový fond (MMF), který snížil odhad letošního hospodářského růstu kontinentu na 3,8 procenta, loni hrubý domácí produkt v Africe vzrostl o 4,5 procenta.
img

Ranní okénko - S americkou březnovou inflací to není tak špatné, jak se na první pohled zdá

13.04.2022 Bilance českého běžného účtu se dle konsensu odhadů v březnu dostala mírně do deficitu poblíž 3,5 mld. Kč. Ovšem horší, než očekáváný výsledek obchodní bilance je rizikem ještě o něco zápornějšího salda. Viditelná reakce na devizovém trhu je nepravděpodobná. Koruna nechává zveřejnění běžného účtu tradičně bez povšimnutí. Americká inflace se dle včera zveřejněných dat vyšplhala během března na 8,5 % – nejvíce za posledních 40 let. Pod rekordně vysokým číslem se ale v detailu statistiky skrývají pozitiva. Po včerejších spotřebitelských cenách jsou dnes na řadě ceny amerických výrobců.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
img

FAO: Ceny potravin loni vzrostly o 28 %, byly nejvyšší za deset let

06.01.2022 Světové ceny potravin se v loňském roce zvýšily o 28,1 procenta na nejvyšší hodnotu za deset let. Prudký nárůst přitom vykázaly všechny kategorie, přispěla k tomu neúroda a vysoká poptávka. Ve své dnešní zprávě to uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). V prosinci ale ceny klesly.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
img

FAO: Světové ceny potravin opět vzrostly, jsou nejvyšší za deset let

02.12.2021 Světové ceny potravin se v listopadu čtvrtý měsíc za sebou zvýšily a jejich index vystoupil na maximum za deset let. Za listopadovým růstem cen stálo především zdražování obilovin a mléčných produktů. V dnešní zprávě to uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Internetová společnost Yahoo odchází z Číny kvůli nové regulaci

02.11.2021 Americká internetová společnost Yahoo odchází z čínského trhu, zdůvodňuje to stále náročnějšími podmínkami pro podnikání. Uvedla to dnes agentura AP. V Číně se podle firmy začíná měnit i právní prostředí, které jí tam další působení komplikuje. Yahoo, podobně jako mnoho dalších západních firem, podléhá v Číně masivní cenzuře.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\trader-11102021-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.10.2021 1) Nadnárodní výrobce potravin Kraft Heinz kvůli vysoké inflaci začíná po celém světě zvyšovat ceny. Ředitel podniku Miguel Patricio v rozhovoru s BBC řekl, že lidé si budou muset na růst cen zvyknout, protože na rozdíl od minulých let, nyní se ceny zvyšují všude a prakticky u všeho. To potvrzují i data Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO), podle nichž jsou ceny základních potravin na desetiletém maximu.
img

Proč rostou ceny potravin?

10.09.2021 Světové zemědělství je závislé na tvrdé manuální práci, vlivech počasí i na rychlosti dodávek a jedná se o nejpostiženější sektory z hlediska lidských zdrojů. Pracovníci scházejí v celém procesu od česačů ovoce přes řidiče a zpracovatele až po kuchaře a obsluhu v občerstveních. Chybějí lidé na sklízení rýže, bourání masa i na rychlý rozvoz agrárních produktů. Lze tak očekávat další zdražování potravin i nedostatek některých druhů zboží.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
img

FAO: Světové ceny potravin dál rostou, jsou nejvyšší od poloviny roku 2014

08.04.2021 Světové ceny potravin se v březnu desátý měsíc za sebou zvyšovaly a jejich index se vyšplhal na nejvyšší úroveň od června 2014. Za růstem cen stálo zdražení rostlinných olejů, masa a mléčných výrobků. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

FAO: Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly

04.03.2021 Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly a index cen potravin se dostal na maximum od července 2014. Na vině jsou hlavně vyšší ceny cukru a rostlinného oleje. Index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, vzrostl proti předchozímu měsíci o 2,5 procenta na 116 bodů. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\agro212.jpg

Zemědělské komodity v roce 2020

28.12.2020 Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.
img

Co čeká zlato v případě Bidenova vítězství ve volbách?

09.10.2020 Zdá se, že letošní dobré výsledky zlata a stříbra budou pokračovat i v posledním čtvrtletí. Zvýšenou pozornost znovu přitahuje reflační obchodování, které přeje zlatu i komoditám. Výnosy z dlouhodobých dluhopisů a akcie s malou kapitalizací jsou na vzestupu a zlato se vrátilo nad 1900 dolarů za unci. Tato očekávání vycházejí z nejnovějších průzkumů, podle nichž roste pravděpodobnost, že Joe Biden porazí 3. listopadu Donalda Trumpa.
img

Afrika má kvůli koronaviru potíže s přepravou zboží a pomoci

03.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států uzavřela kvůli koronaviru své pozemní, vzdušné i námořní hranice. Celý kontinent, na němž žije 1,3 miliardy lidí, hlásí jenom 7000 nakažených a zhruba 300 mrtvých, avšak vyhlášená omezení brání dopravě zboží i humanitární pomoci. Nigerský prezident Mahamadou Issoufou dnes prohlásil, že Afrika potřebuje kvůli koronaviru pomoc v podobě "Marshallova plánu". USA jím pomohly Evropě po 2. světové válce.
img

Zlato vzlétlo, ale po Bernankeho slovech opět padalo k zemi

11.06.2012 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankKomoditní trhy se minulý týden pokoušel vzpamatovat ze svého slabého květnov...
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | USA | OPEC | Koruna | HDP | Měnová politika | Austrálie | Turecko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Import | Průmyslová výroba | Akciové trhy | USD/BRL | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Spready | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Konsolidace | Diverzifikace | Durace | ECB | Ekonomika | Euro | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | IPO | Investice | Investor | Investování | Komodity | Koš | Kurz | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | P/E | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Retracement | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Spot | Statut | Swiss | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | NZD | AUD | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | OSN | Spekulanti | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | John Hardy | Zisk | Kurz dolaru | Ceny komodit | Panika | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Bohatství | IEA | Obchodovat | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Index cen | Výrobní náklady | Facebook | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Průlom | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Instrumenty | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Ocenění akcií | Online obchodování | Pád Lehman Brothers | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Tapering | Trh | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ropy | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | Benzín | Ekonomika EU | Indie | Měď | ROCE | Spojené státy | WSJ | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Cukr | 1 milion | Burze | Jackson Hole | Microsoft | MSCI | Investing.com | Ole Hansen | Agentura AP | BBC | Sója | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Thomson Reuters | Brazílie | Čínská centrální banka | Podnikání | Automobilový průmysl | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Rada ČNB | Malý prostor | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Firmy | Mezinárodní instituce | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | S&P | Cena mědi | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Dnešní údaje | Ekonomická data | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Ethereum | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Steen Jakobsen | Výhled | Poplatky | Dobré výsledky | Ekonomická situace | Světový obchod | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Americká vláda | Příjmy | ČTK | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Hlavní ekonom | Očekávání | Bloomberg Commodity Index | Ceny pšenice | Objem zlata | Lithium | Vzácné kovy | Kobalt | Geopolitická rizika | Saxo | Růstové akcie | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Inflace v eurozóně | Cena plynu | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Růst zisků | EK | Veřejný dluh | Globální index | Růst cen komodit | The Wall Street Journal | Výhodně investovat | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Obchodníci s kryptoměnami | Zájem investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Slabší dolar | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Americké společnosti | Ceny niklu | NASDAQ 100 | Pokles cen | Silný dolar | Oživení ekonomiky | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Energetické firmy | ESG | Tým FXstreet.cz | Peter Garnry | Káva | LNG | Býčí signál | Objem | Evropské firmy | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Firma | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Souhrnný index | Ceny amerických akcií | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Naše ekonomika | Ekonomka | Poptávka po úvěrech | Financovat | Ceny výrobců | Průmysl | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Impuls | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Nejistoty | Soukromý sektor | Plyn | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Yahoo | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Úroky | Měnové politiky | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Automobil | Regulátoři | Meziroční míra inflace v eurozóně | Bydlení | Ztráta | Vlastní prostředky | Stratég | Roční růst | Kraft Heinz | Peking | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Vyšší ceny ropy | Návratnost | Commodity index | Míra inflace v eurozóně | Írán | Zemědělství | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Hladiny podpory | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Google | Nákaza koronavirem | Trhy | Čínské úřady | Virus | Pokles | Situace | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Certifikace | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Techničtí obchodníci | Výdaje | Aktivity v Číně | Americké ekonomiky | Poptávky po ropě | Americká inflace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Správci aktiv | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Tržní podmínky | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Největší propad | Výrazný vzestup | Oznámení firmy | Stimul | Propad poptávky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Onemocnění | Další pokles | Ekonomiky zasažené krizí | LinkedIn | Manufacturing | Demokraté | Průmyslové komodity | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Nákup aktiv | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Ceny elektřiny | Riziko inflace | Ekonomiky | Války | Organizace | Analytik Saxo Bank | Závislost | Práce | Zelené energie | Afrika | UNHCR | Světový potravinový program | WFP | Světový potravinový program (WFP) | Organizace pro výživu a zemědělství | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Chudé africké země | Africké země | Údaje | IATA | AOL | DPH | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Oživení ekonomik | Hackerský útok | Dodavatelské řetězce | Statistiky | USD za barel | Dílčí index | Vyjádření ekonomů | Posílení | Joe Biden | Sazba Fedu | Maloobchod | HG měď | Růst výnosů | Vývoz | Zadlužení | Expanze | Akcie a dluhopisy | Průmyslové kovy | RBI | Účet platební bilance | Manažeři | Koronavirová pandemie | Kupci | JDE | Unie | ČR | Čínská poptávka | Rally na ropě | Nestlé | Propad cen | Covid | Internetové bubliny | Technologické firmy | Druhá vlna | Ziskové marže | Úroda | Fond obnovy | Ceny emisních povolenek | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Následky pandemie | Druhá vlna COVID-19 | DeFi | Silné momentum | Důvěra | Známky oživení | Indonésie | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Snížení DPH | Vývoj ceny sojových bobů | Slábnoucí americký dolar | Německý regulátor | Transparentnost | Zdanění | Ceny sójových bobů | Robusta | Diverzifikovat | Prezidentské kampaně | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Ranní okénko | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Měnový fond | Defi | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bankovní úvěry | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Lenovo | Výhled na rok | Počasí | Růst ceny | DOT | Investiční manažeři | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Německé ceny | Supercyklus | Blockchainy | Kov | Ceny povolenek | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Celosvětové zadlužení | Riziková prémie | Pandemie covidu-19 | VPN | Vývoj pandemie | Výhled Saxo Bank | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | LME | Aktuality z komoditních trhů | Rostoucí ceny | TechCrunch | Engadget | Saxo Group | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Ochota riskovat | Oslabení | Přístup k riziku | Příležitosti | Tržní síly | Dekarbonizace | Prodej | Zdanění firem | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Varianty koronaviru | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Dopady pandemie covidu-19 | Technologie | Síla dolaru | Egypt | Výroční zprávy | Odvětví | Varianta delta | Rekord | Dvojité recese | Dřevo | Ceny rýže | Plán vstupu na burzu | Vratislav Zámiš | Bonusy | David Vagenknecht | Plán vstupu | Nedostatek čipů | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Káva robusta | Evergrande | Uhlí | Vysoká poptávka | Energetika | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Smart kontrakty | Utahování měnových podmínek | P/B | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Společnost Evergrande | Energetická krize | Růst cen plynu | Lenovo Group | Adler Group | Adler | Údaje o zářijové inflaci | Anders Nysteen | Vysoké ceny | Obilí | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost Yahoo | GreatFire | FAO Global | Yahoo Mail | AOL.com | Nepřízeň počasí | TIM | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | | Špatné počasí | Hodnoty měny | Hry | Válka na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Agentura Bloomberg News | Dopady války na Ukrajině | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

FANGMAN
FANMAG
Fannie Mae
Fanoušci kryptoměn
Fantasia Holdings
Fantasia Holdings Group
Fantastická čtyřka
Fantastické zhodnocení
Fantastické zhodnocení kapitálu
Fan360 Limited

Následující klíčová slova

FAO Global
Faraday Future
Farfetch
Fargo Global
Farmaceutická společnost
Farmaceutické akcie
Farmaceutické firmy
Farmaceutické společnosti
Farmaceutický byznys
Farma společnosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít