CzechTrade

Aktuální statistika zahraničního obchodu
06.06.2025 „Vývoj exportu v dubnu 2025 nepřinesl žádný výrazný trend, s celkovým poklesem exportu o 1,1 % reflektující váhu mezi poklesem exportu do EU27 o 2,4 % a růstem exportu do zemí mimo EU o 3,4 %. Tato čísla zhruba odráží dynamiku ekonomického růstu v EU proti zbytku světa. U vybraných zemí s celkovým podílem vyšším než 1 % na celkovém vývozu v dubnu došlo k dvojcifernému růstu jen u Turecka, Švédska a Ukrajiny a s dvojciferným poklesem bylo jen Španělsko,“ uvádí Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade, a dodává: „Ve stejné míře, jak poklesl celkový český export, poklesl i kumulovaný vývoz u pěti klíčových zbožových skupin tvořících téměř 70 % českého exportu, a to s malou variabilitou podle jednotlivých skupin v řádu nízkých jednotek procent nahoru nebo dolů.“

Analytici: Obchod v březnu kladně ovlivnil růst exportu do USA
07.05.2025 Obchodní bilanci v březnu pozitivně ovlivnil nárůst exportu do USA před zvýšením cel, celkově však analytici, které oslovila ČTK, letos kvůli celním válkám očekávají horší výsledek zahraničního obchodu než loni. Přebytek zahraničního obchodu v březnu meziročně klesl o osm miliard korun na 32,5 miliardy korun. Výsledek mírně překonal očekávání analytiků, kteří počítali s přebytkem 31 miliard korun.

Aktuální statistika zahraničního obchodu
07.05.2025 „Vývoz v březnu 2025 vykázal solidní meziroční růst o 6 % a dosáhl hodnoty 429,7 mld. Kč. Dobrou zprávou je, že do zemí, které patří mezi naše hlavní vývozní partnery, jako jsou Německo, Slovensko, Polsko a Francie, export meziročně vzrostl o více než 6 %. Do Spojeného království dokonce téměř o 12 %. Zajímavý je růst vývozu do Spojených států, meziročně o 23,3 %, což může svědčit o snaze amerických odběratelů o předzásobení v důsledku hrozeb vysokých celních sazeb. Z vybraných zemí vzrostl export nejvíce na Filipíny (o 108,3 %), do Izraele (o 77,3 %), Dánska (o 66,8 %) a Indonésie (o 53,4 %), nicméně je třeba dodat, že podíl každé z těchto zemí na celkovém vývozu ČR je pod jedním procentem," říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade, a dodává: „U rozhodujících položek českého exportu registrujeme nárůst u motorových vozidel, a to o 8,3 %, elektrických zařízení o 10,2 % a počítačů, elektronických a optických přístrojů o 8,7 %. U ostatních větších kategorií evidujeme jen marginální růst nebo propad.“

Aktuální statistika zahraničního obchodu
07.04.2025 „Podle aktuálních statistik zahraničního obchodu za únor 2025 zaznamenal český export meziroční nárůst o 1,3 %, přičemž celková hodnota vývozu dosáhla 400 miliard korun. Export pokračuje kladným tempem, byť ve srovnání s předešlým měsícem nižším. V kontextu současné celní situace stojí za zmínku meziroční růst vývozu do Německa ve výši 6 % a stále kladný meziroční růst do Spojených států ve výši 2,8 %.

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti, ukázal průzkum CzechTrade
07.04.2025 České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny
a proměnlivou situaci na globálních trzích. Vychází to z aktuálního průzkumu agentury CzechTrade, do kterého se zapojilo 132 vrcholných zástupců českých firem. Podle průzkumu směřuje 93 % českého exportu do Evropské unie. Přesto firmy stále více hledají nové příležitosti mimo Evropu. Největší zájem mají o USA, země východní a jižní Asie, Blízký východ a Latinskou Ameriku. Růst exportu do těchto regionů potvrzuje nejen trend, ale i nutnost diverzifikace, kterou aktuálně zvažuje nebo realizuje 47 % respondentů. Největší bariéry přitom vidí v teritoriálních rizicích, právních a regulatorních překážkách a komerčních nejistotách.

Prouza: Trumpova cla silně zasáhnou ekonomiku ČR
03.04.2025 Plošná cla na výrobky z Evropské unie ohlášená americkým prezidentem Donaldem Trumpem významně zasáhnou českou ekonomiku, sníží ziskovost průmyslu a omezí prostor pro investice a růst mezd, uvedl viceprezident Hospodářské komory Tomáš Prouza na sociální síti X. V Česku podle něj musí výrazně zrychlit otevírání trhů mimo USA, prioritou české vlády doma i v Evropě musí být snižování byrokracie a prohlubování volného trhu. Není jediný důvod, proč kupovat americké zbraně, uvedl také Prouza.

Aktuální statistika zahraničního obchodu
10.03.2025 „Vývoz v lednu 2025 rostl poměrně robustním dvojciferným tempem, a to o 12,2 %. Je potěšující, že růst exportu zaznamenaly všechny hlavní průmyslové obory, které tvoří více než ¾ českého exportu, a to s průměrným nárůstem téměř 15 %. Premiantem mezi hlavními obory je obor Počítače, elektronické a optické přístroje a zařízení, kde pozorujeme růst o 27,6 % oproti lednu loňského roku,“ říká generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal a dodává: „Z teritoriálního hlediska byl český export v lednu 2025 rozdílný podle jednotlivých zemí. Zatímco Německo, Slovensko, Spojené království, Francie a Rakousko zaznamenaly růst, přičemž export do Spojeného království vzrostl meziročně téměř o 70 %, vývoz do Polska, Itálie, Maďarska, Nizozemska a Španělska se snížil, a to v rámci jednociferných hodnot.“

ČSÚ: Export z ČR do Německa v prvním pololetí mírně klesl
08.11.2024 Export z ČR do Německa v letošním prvním pololetí meziročně mírně klesl. Hodnota vyvezeného zboží činila 700,2 miliardy korun, zatímco ve stejném období loni 707,4 miliardy korun. Dovoz naopak nepatrně vzrostl z 505,9 miliardy korun na 506,4 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Německo je nejvýznamnějším obchodním partnerem ČR.

Firmy si už můžou nechat změřit index připravenosti na AI
26.07.2024 V Česku byl spuštěný Index připravenosti na AI neboli AI Readiness Index (AIRI). Jde o první celonárodní hodnotící systém připravenosti na umělou inteligenci zaměřený na podniky a průmysl, který vyvinula organizace AI Singapore (AISG) a v tuzemsku jej zavádí Česká asociace umělé inteligence.

Aktuální statistika zahraničního obchodu
08.07.2024 „Další kladný výsledek v řadě za měsíc květen, byť opatrný s nárůstem o 1,2 %, by již po skvělém dubnu mohl naznačovat obrat k jednoznačně pozitivnímu trendu českého exportu, na který jsme byli zvyklí v minulosti dlouhodobě. U klíčových exportních teritorií vidíme spíše pokles, zmíním například Německo, nebo velmi mírný růst, výjimkou je opakovaně Velká Británie s meziročním dvojciferným nárůstem o 28,4 %, a tento měsíc také Španělsko s růstem o 18,2 %.

Aktuální statistika zahraničního obchodu
06.06.2024 „V dubnu český export meziročně vzrostl o 19,7 % na 416,2 mld. Kč. Jedná se o nejvyšší měsíční meziroční nárůst od ledna roku 2023 a dubnová hodnota exportu je nejvyšší za posledních 12 měsíců. V rámci sektorového pohledu pozorujeme meziroční růst ve většině odvětví. Mezi nejvíce rostoucí položky patřily motorová vozidla, potravinářské výrobky a pryžové a plastové výrobky. Velmi pozitivní je výrazný nárůst exportu u našich hlavních partnerů, s excelentními výsledky u Velké Británie, Španělska a Spojených státu. Výrazný je také meziroční růst exportu do zemí mimo země EU, a to o 39,3 %,“ říká generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal a dodává: „Českým firmám pomáháme uspět na zahraničních trzích prostřednictvím projektů zaměřených na zvýšení hodnoty produktu, příkladem je akce Design pro business, tentokrát k tématu vlivu AI a moderních technologií na průmyslový design. Zaměřujeme se i na vysoce inovativní a technologické firmy, pro které jsme zorganizovali fintech misi do San Francisca.“

Aktuální statistiky zahraničního obchodu
07.05.2024 „Aktuální statistiky zahraničního obchodu ukazují, že po kladném výsledku zaznamenaném v minulém měsíci se v březnu export s meziročním snížením o 3,3 % vrátil ke klesajícímu trendu posledních měsíců. Z hlediska teritoriálního zaměření sledujeme meziroční pokles vývozu do EU, u našich dvou hlavních vývozních partnerů Německa a Slovenska se jedná o pokles o 13,4 %, respektive 9,6 %.

Aktuální statistika zahraničního obchodu
08.04.2024 V únoru český vývoz zaznamenal po čtvrt roce čekání opět pozitivní růst oproti minulému roku, a to o dvojciferných 10,2 %. Tento růst vyhladil i lednový propad exportu a přispěl tak ke kumulovanému růstu za první 2 měsíce prvního kvartálu o 2,3 %. To lze považovat za pozitivní zprávu s ohledem na vysokou hodnotu českého exportu v 1. kvartálu loňského roku. Rovněž optimističtější je v únoru i statistika nových průmyslových zakázek ze zahraničí, nejvyšší od října roku 2022. Z pohledu hlavních sektorů pozorujeme v únoru největší meziroční růst především u počítačů a elektroniky, motorových vozidel a ostatních dopravních prostředků, a to o 18 %.

Aktuální statistika zahraničního obchodu
08.03.2024 „Export se v lednu 2024 s meziročním poklesem o 6,5 % nedokázal odpoutat od horšího výsledku z konce roku 2023. Z pohledu hlavních segmentů pozorujeme největší meziroční nárůst u motorových vozidel a potravinářství, nicméně se jedná o čísla v nižších jednotkách procent. Co se zemí týče, nejvíce vzrostl export do Japonska, na Tchaj-wan nebo do Lotyšska, přičemž podíl těchto zemí na českém exportu je výrazně nižší než u našich hlavních exportních partnerů.

Analytici: Úrokové sazby ČNB se již blíží svému vrcholu
31.03.2022 Úrokové sazby centrální banky se již blíží svému vrcholu, jejich pokles přijde nejpozději v příštím roce, odhadli ČTK oslovení analytici. Za dnešním zvýšením sazeb je podle nich boj proti inflaci, která se výrazně zvyšuje následkem války na Ukrajině. Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na pět procent. Takto vysoko byla naposledy v roce 2001.

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na pět procent, je nejvyšší od r. 2001
31.03.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na pět procent. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Zároveň dnes šlo o páté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové dnešní krok centrální banky očekávali.

Prezident Ukrajinské obchodní komory Čyžykov volal po usnadnění exportu do EU
29.03.2022 Prezident Ukrajinské obchodní a průmyslové komory (UCCI) Hennadij Čyžykov apeloval na dnešním setkání s českými podnikateli na co nejrychlejší usnadnění exportu ukrajinských výrobků na trh EU zjednodušením pravidel. Novinářům to po jednání řekl prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Podle něj to je velmi důležité, protože vývoz je zdrojem příjmů nutných pro boj s ruskou armádou a pro udržování základních funkcí země. Česko by mělo s dalšími zeměmi prosazovat, aby se zjednodušení obchodu Ukrajině umožnilo, dodal.

Vybrané ekonomické údaje Ruska a Ukrajiny
03.03.2022 Ruská ekonomika závisí zejména na využívání bohatých přírodních zdrojů a rozsáhlém zbrojním průmyslu. Země má největší rezervy zemního plynu na světě, druhé největší zásoby uhlí a osmé největší zásoby ropy. Rusko je předním světovým vývozcem zemního plynu, druhým největším vývozcem ropy a druhým největším exportérem zbraní. Hodnota přírodních zdrojů tvoří podle odhadu z roku 2019 zhruba 60 procent ruského HDP. Příjmy z prodeje ropy a zemního plynu podle ruského ministerstva financí tvořily v loňském roce 36 procent příjmů státního rozpočtu.

Pandemie zvýšila zájem o zajišťování se proti kurzovému riziku o více jak 50 %
17.06.2021 Zájem českých firem o zajištění se proti kurzovému riziku výrazně stoupl. Dle dat společnosti SAB Finance, poskytovatele devizových obchodů, vzrostl za posledních 14 měsíců zájem o měnový forward o více než 50 %. Tuzemští exportéři se tak snaží zajistit proti stále posilující koruně, aby mohli zůstat konkurenceschopní. Nejde přitom pouze o fenomén velkých firem – z důvodu významné volatility přistupují k zajištění i menší podniky s cílem ochránit svůj obchod před nepříznivým vývojem, který pro ně může být existenční. Zajištění se proti kurzovému riziku patřilo k tématům online diskuze odborníků vysílané živě z České národní banky, které se zúčastnil viceguvernér ČNB Marek Mora, člen Národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda a za Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR Evžen Reitschläger. Hlavním partnerem akce byla společnost SAB Finance.

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR
14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.

Kvůli pandemii českým exportérům ubylo přes 80 % zakázek
17.04.2020 Kvůli striktním opatřením vlády kvůli pandemii koronavirové infekce českým exportérům razantně ubývá zakázek. Potíže má už 80 % z nich. Celá ekonomika se musí přeorientovat.

Cestovní ruch na pokraji krachu. Vláda odloží daně.
10.03.2020 Vláda chystá pomoc v podobě odložené splatnosti daně pro cestovní kanceláře, hotely a jiné firmy v cestovním ruchu ohrožené šířícím se koronavirem. Odhady hovoří o ztrátách v daném sektoru mezi 35 a 70 miliardami korun.

Ekonomové: Rozhodnutí o brexitu ekonomickou situaci příliš nemění
20.10.2019 Včerejší rozhodnutí britského parlamentu ohledně brexitu příliš ekonomickou situaci nemění, a to ani v případě české ekonomiky. Na jednu stranu je to dobrá zpráva v tom smyslu, že se snížilo riziko neřízeného odchodu Velké Británie z EU, není to ale dostatečné k tomu, aby to odstranilo obavy z dalšího zpomalování ekonomického růstu nebo bezprostřední negativní reakce trhů. Vyplývá to z vyjádření ekonomů a odborníků oslovených ČTK. Ti navíc upozorňují, že včerejší rozhodnutí ukazuje, že britská politická scéna je v neutěšeném stavu.
Související klíčová slova:
Premiér Andrej Babiš | Zbrojovka | Daňové reformy | Kč/EUR | Peugeot | Akcie Erste | Odhad vývoje ekonomiky | EUR | Veřejné finance | Koruna zpevnila | Daňové povinnosti | Pozitivní vliv | Konsorcium | Ázerbájdžán | Hlavní ekonom | Trend | Inflační čísla | Radomil Doležal | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Poplatky | Statistiky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Diverzifikace | Aktiva | Investiční banky | Vladimír Dlouhý | Schodek státního rozpočtu | Sazka Group | Index PX | Scénáře vývoje české ekonomiky | Výrobky z Evropské unie | Evropská komise | Strach | Největší meziroční nárůst | Tomáš Prouza | EP Power Europe | Škoda Auto | Školení | Home Credit | Naše prognóza | SAB Finance | Pozitivní trend | Přebytek zahraničního obchodu | Pojišťovací společnosti | Výhled | E-shopy | Nové trhy | Rostoucí inflace | Inven Capital | Dun & Bradstreet | Burza | Úrokové sazby | Přijetí | Brexit | Student Agency | European Metals Holdings (EMH) | České vlády | Bankovní rada ČNB | Společnost SAB Finance | Bydlení | Horší výsledky | ČSÚ | Obchodovat s cennými papíry | Propad exportu | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Zajišťování | Daniel Křetínský | Kč/USD | Cla na výrobky z Evropské unie | Fondy Apollo | Trumpová | Poradenská společnost | Maloobchod | Implikace | Zaměstnanost | Byznys | Politické změny | Vicepremiér | Burze | Viceguvernér ČNB | Letecká skupina Smartwings | Ruská ekonomika | Zajišťování se | Ekonomiky | Prezident Hospodářské komory | Česká měna | Covid | Ministerstvo práce | Pandemie koronaviru | Daniel Beneš | Donald Trump | Burzy cenných papírů | Státní dluh | Inflace | Výpadek příjmů | Peníze | Společnost Avast | Očekávání | Malé podniky | Skupina AXA | Zvýšení sazeb | Reakce trhu | Průmysl | Měnový forward | Majetek | Základní sazby | Měnový fond | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Zájem o zajišťování | Vysoké ceny energií | Růst | BDO | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Koruna | Madeta | Příležitosti | Investiční skupiny | Itálie | Výpadky | Zboží z Evropské unie | Prognóza | Analytik České bankovní asociace | Veřejný dluh | Hrozba | Sev.en Energy | Válka | Zpráva | Asociace exportérů | Hyundai | Globální obchod | Mediální společnosti | Velká Británie | Pohyb kurzu | IHS Markit | Negativní dopad | Hospodářské krize | Plynovody | Česká firma | Marka | EPPE | Zajišťování se proti kurzovému riziku | Jumpshot | Meziroční růst | Trh | Centrální banky | Cestovní ruch | Oživení české ekonomiky | Míra zadlužení | Index | Události roku | Studie | Andrej Babiš (ANO) | Národní rozvojový fond | David Marek | MMF | USA | Kolísání směnných kurzů | Komise | Nejistoty | Kapitál | FinTech | Cla na autodíly | Posílení | Ředitel CzechTrade | Agentura Reuters | Převzetí CME | Apollo | Majitel | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Česká zbrojovka | EP | Unie | Dostupnost informací | Lukáš Kovanda | Vice | Země EU | Central European Media Enterprises (CME) | Ekonomický vývoj | Očekávání analytiků | Opatření | Deficit | Volatility | Asie | Zařízení | Náhrady mezd | Spotřební daně | Izrael | COVID III | Společnosti | Balíček recipročních cel | AXA | HDP Ruska | Letecká doprava | Obrovské ztráty | Tendr | Evropské investiční banky | Domácnosti | Erste Group | Ruský plyn | Růst vývozu | Viceprezident | Závislost | Nejziskovější | Vyšší úroky | Výrazný trend | Křetínský | Podnikatelé | Temelín | Antimonopolní úřad | Volby | NÚKIB | Klimatický plán | Znalost | Pandemie covidu-19 | Analytici | Aukce | Obchodovat | Antivirus | Finance | Bankovní rada České národní banky | Dluhopisy | Firma | Poptávka | Problémy | 3М | Komerční banka | Růst HDP | Index PMI | Celní válka | Sázka | Pilsen Steel | Ekonomové | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Magnát | Spojené státy | Vývoj | Úroková sazba | Konkurenceschopnost | Ministryně financí Alena Schillerová | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Zájem o zajišťování se | Zvyšování úrokových sazeb | Pandemie | Další vývoj | ČMZRB | Michal Brožka | Finanční služby | Sazby ČNB | Stravenkový paušál | Jaderná elektrárna | Český vývoz | Operátor O2 | Šíření nového typu koronaviru | Sazby centrální banky | Automobilka Škoda Auto | Miliardy dolarů | AI | Analytik Komerční banky | Miliardy korun | Tisková konference | Vývoz do Německa | Růst mezd | Automobilka | Odvětví | Posilování koruny | Sazby | Deloitte | Automobilka Toyota | Británie | MF | Prohlášení | Investovat | PPF | Úvěrový program | Filipíny | Generální ředitel | KKCG | Investiční fondy | Důvěra v českou ekonomiku | Průzkum | Firmy | Program Antivirus | Energetický a průmyslový holding | Generální ředitel CzechTrade | Bezpečnostní situace | Zajištění | Zemědělství | Oslabení měny | Finanční částky | Zpomalování světové ekonomiky | Nárůst HDP | Rozhodnutí o brexitu | Automobilový průmysl | Generali Investments | Trhy | Státní dluh ČR | FTSE | Rizika | Rada ČNB | Fond | Sdružení automobilového průmyslu | Dánsko | Kyjev | Energetické společnosti | Vysoké ceny | Penzijní společnosti | Schodek rozpočtu | Klíčové faktory | EdF | Ministerstvo financí | Bilance | UCCI | Bankovní asociace | Španělsko | Mzdy | Poradenství | Smartwings | Akcionáři | Analytička | Společnost | Evropské trhy | Obchodování na trzích | Hennadij Čyžykov | Zahraniční obchod | Ztráta | Inovativní firmy | Prezident Ukrajinské obchodní komory | Obchod | Cla na výrobky | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | EK | Riziko | Analytik | Trinity | EMH | Capitalinked | Pražské burzy | Otto Daněk | Transakce | Witkowitz | Nástroj | Plyn | Ceny | T-Mobile | Představenstvo | Financování | Recese | Pokles | FTSE 100 | Války | Ukrajina | Dopravci | Přebytek bilance | Centrální banka | Prodeje ropy | DPH | Sazka Entertainment | Stavební povolení | Malajsie | Státy EU | Blízký východ | Libra | Rozvolnění | TPCA | E.ON | Předseda představenstva | České akcie | Pokles ekonomiky | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | European Metals Holdings | Trinity Bank | Casinos Austria | Ceny energií | Cílování inflace | Zboží z Číny | Čínské zboží | Citroën | Ukrajinská ekonomika | ČNB | Avast | Dovoz | České hospodářství | Obchodování | Metalurgie | Úroky | Prezident | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Trump | Zprávy | Potravinářství | Francie | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Genesis Capital | Omezení pohybu | Investiční společnost | Obchody | Technologické firmy | ProCent | Zemní plyn | Situace | Miliardy eur | Tržby | Médea | Rozvojová banka | Největší rizika | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Trader | HDP | Ekonom | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Politici | Loterie | Brazílie | Investiční skupina PPF | Nouzový stav | Poradenské firmy | Slovensko | Martin Ulčák | ČTK | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | ASEAN | Generální ředitel ČEZ | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Kupci | Mzda | Daňový balíček | NERV | 5G | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Automobilka Hyundai | Markéta Fišerová | SPD | Svaz dovozců automobilů | Vývoz | Reuters | Radim Dohnal | Realitní magnát | Technologie | Největší propad | Pokles vývozu | Skupina PPF | Kurz | Daně | ÚOHS | Energetická společnost | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Výsledky | Unipetrol | Možnosti obchodování | Bankovní rada | Investice | Firma ČEZ | Microsoft | Business | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Potenciál | Indie | Bod | CNN Prima News | Genesis | Delta | Fondy | Motorová vozidla | Hospodářství | Ministerstvo dopravy | Důvěra | Měny | Capitalinked.com | Burzy | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Export | Rusko | České firmy | Unicredit | Řízení rizik | Forbes | Radomír Jáč | UniCredit Bank | Organizace | Akcie Erste Group | Česká spořitelna | Praha | Společnost IHS Markit | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Fischer | Toyota | Radovan Vítek | Devizové rezervy | Hypotéky | Vývoz do USA | Česká televize | FDP | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Příjmy | Správce daně | Evropská komise (EK) | Finanční skupina | Evropská unie | Alena Schillerová | Rozvoj | Finanční nástroje | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Národní rozpočtová rada | Asociace | VHM | Hrubý domácí produkt | Krize | Průmyslová výroba v ČR | Zvýšení úrokových sazeb | Penále | JDE | Podpora | Letecká skupina | OKD | Skupina ČEZ | Spojené království | Cena | Německá vláda | Německo | Digitalizace | CNN | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Premiér Babiš | BAT | Jaderná elektrárna Temelín | Znalost trhu | Česká ekonomika | Partners | Ekonomické údaje | Odhad růstu ekonomiky | Erste | Ekonomická rizika | Podnik | Zavedení cel | Ekonomika | Schodek | Oslabení | Práce | Toyota Peugeot Citroën Automobile | ČNB dnes | EET | Bezpečnost | Banky | Automotive | I-Trader | Vlády | Investiční skupina | Státní fond | Zlepšení | ČR | Kontrakt | Lithium | Dukovany | Pozice | Jakub Seidler | Petr Kellner | Společnost ČEZ | Trumpova cla | Poslanci | Česká zbrojovka Group | Inflační tlaky | Soud | Import | Londýnské burzy | Služby | Marek Mora | Spotřební zboží | Ministryně financí | IHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Automobilka Škoda | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Vzdělávání | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | PPF Telecom Group | Auta | Zpravodajství | Česká zbrojovka Group SE | Rostoucí náklady | Ropy | Macquarie | Předseda | Škoda | RegioJet | Obchodní vztahy | USD | Cestování | O2 | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Nové příležitosti | Agrofert | Minimální mzda | Cestovní kanceláře | EPH | EDF | CzechInvest | Výrobce letadel | Propad | Čeští exportéři | Rakousko | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Ebury | Nejistota | CME | Eurovia CS | Ekonomie | Investment | ING | Česká republika | Státní dluhopisy | Forward | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Výsledek zahraničního obchodu | Jaderné elektrárny | ROCE | Referendum | EU | Bankovní sektor | Miliardy | Zrušení superhrubé mzdy | Fúze | Uhlí | Bloky | Šíření koronaviru | Banka | Tchaj-wan | Markit | Mobilní operátor | Statistika | Koncern | Indonésie
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot