Neděle 14. července 2024 03:39
reklama
FTMO král
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král

Rozhodnutí Bank of England

img

Graf dne – GBPUSD (11.07.2024)

11.07.2024 Ekonomika Spojeného království v květnu zaznamenala rychlejší růst, než se očekávalo, s 0,4% m/m nárůstem HDP, taženým silnými výkony v některých sektorech. To bylo více, než očekávali analytici, a to 0,2 %. Silné oživení z dubnového stagnujícího růstu bylo zvýrazněno stavebnictvím, které rostlo nejrychlejším tempem za téměř rok, především díky výstavbě domů a projektům infrastruktury. Na druhé straně výroba ve zpracovatelském průmyslu vzrostla o 0,4 % m/m (v souladu s očekáváním), zatímco průmyslová výroba zaznamenala mírný nárůst o 0,2 % m/m (prognóza 0,3 %), což odráží pozitivní posun v celkové ekonomické aktivitě .
img

Evropské akcie rostou: Co můžeme očekávat od úrokových sazeb a voleb ve Velké Británii?

08.07.2024 Evropské akcie ve čtvrtek rostly, když naděje na snížení úrokových sazeb v USA podpořily slabé ekonomické údaje. Také londýnské trhy vykázaly pozitivní dynamiku v souvislosti se zahájením hlasování v parlamentních volbách ve Velké Británii, kde průzkumy předpovídaly historické vítězství Labouristické strany.
img

GBP/USD. 21. června. Sazba Bank of England zůstává na nejvyšší úrovni za posledních 15 let.

21.06.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek v hodinovém grafu pokračoval v poklesu a znovu prorazil pod zónu supportu 1,2690–1,2705. Medvědi se tak podruhé pokusili obrátit trend ve svůj prospěch. Kotace mohou v blízké době pokračovat v poklesu k úrovním 1,2611 a 1,2565. Konsolidace kurzu nad zónou 1,2690–1,2705 opět ukážou na slabost medvědů a býci mohou začít útočit s cílem 1,2788.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 20. června (seance v USA)

21.06.2024 K otestování ceny 1,2697 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně níže od nuly, což omezilo další potenciál pro pohyb páru směrem dolů. K druhému otestování této úrovně došlo v době, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což vedlo k realizaci scénáře č. 2 pro prodej. K výraznému růstu libry však nedošlo. Po oznámení rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách došlo k dalšímu testu úrovně 1,2697, když se MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což poskytlo vstupní bod pro prodej, který zůstává v době psaní tohoto článku platný. Kromě rozhodnutí Bank of England budou ve čtvrtek v USA zveřejněny také údaje o výrobním indexu filadelfského Fedu, údaje o nově zahájených stavbách bytů a údaje o stavebních povoleních. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti pravděpodobně nebudou mít na trh výraznější dopad. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. června (analýza dopoledního obchodování). Libra se před rozhodnutím Bank of England nadále pohybuje v rozpětí

20.06.2024 Ve své dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2715 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Libra vzrostla, ale do testu a falešného proražení jí pár bodů chybělo, takže jsem odtud nemohl vstoupit do krátkých (short) pozic. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
img

GBP/USD. 20. června. Čeká nás od libry další překvapení?

20.06.2024 Pár GBP/USD ve středu po konsolidaci nad zónou 1,2690–1,2705 v hodinovém grafu pokračoval v růstu. Dnes se do této zóny vrátil. Nový odraz od ní by mohl přinést další růst libry k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Konsolidace pod zónou 1,2690–1,2705 by znamenala souvislejší pokles k úrovni 1,2611.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 20. června

20.06.2024 Cena 1,2719 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru GBP/USD klesat. Zakrátko byla cena otestována znovu, a to v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat druhý nákupní scénář. Pár ve výsledku vzrostl o 20 pipů. Včerejší údaje o inflaci ve Spojeném království pravděpodobně neovlivní rozhodnutí Bank of England. Očekává se, že centrální banka ponechá úrokovou sazbu beze změny. Libra bude reagovat jen na prohlášení a komentáře banky týkající se budoucích plánů a termínu prvního snížení sazeb. Čím blíž tato data jsou, tím větší je pravděpodobnost poklesu libry. Delší období nezměněných sazeb pomůže páru GBP/USD k růstu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 10. května pro začátečníky

10.05.2024 K otestování ceny 1,0742 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho měnový pár EUR/USD vzrostl o více než 30 pipsů. Absence údajů a rozhodnutí Bank of England pomohly euru ve druhé polovině dne k růstu; pár se však nadále obchodoval v rámci bočního kanálu, což by mohlo ovlivnit dnešní volatilitu. V dopoledních hodinách můžeme zmínit pouze zprávu o italské průmyslové výrobě a zápis ze zasedání Evropské centrální banky, což znamená, že pár může ještě růst. Nejlepší však bude pokračovat v obchodování v rámci hranic bočního kanálu a držet se potřebných scénářů. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 9. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0726

10.05.2024 Ve své čtvrteční dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0726 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení v oblasti 1,0726 poskytly vynikající příležitost pro vstup do dlouhých pozic. Růst však činil pouze asi 13 bodů, což svědčí o pokračující nízké tržní volatilitě na pozadí absence důležitých fundamentálních statistik. V odpoledních hodinách nedošlo k žádné úpravě technického obrazu.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky, 9. května (americká seance)

10.05.2024 Cena 1,2467 byla otestována ve chvíli, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k výprodeji libry. K pohybu dolů došlo po rozhodnutí Bank of England ponechat úrokové sazby beze změny, ale to nejzajímavější přijde při projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, protože po jeho příspěvku se tlak na libru může zvýšit, nebo prudce snížit. Všechno bude záviset na interpretaci jeho slov. Dále budou zveřejněny také údaje o počátečních žádostech o podporu v nezaměstnanosti a týdenní počty opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tyto ukazatele ale situaci s librou pravděpodobně nezmění. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 9. května pro začátečníky

09.05.2024 K otestování ceny 1,2500 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce vzrostl nad nulu, což omezilo býčí potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Druhého testu úrovně 1,2500 jsem se bohužel nedočkal, a tak jsem odpoledne libru nemohl prodat. Včera ovlivnila volatilitu páru absence údajů z Velké Británie, ale dnes se může vše během chvilky změnit. Rozhodnutí Bank of England o hlavní úrokové sazbě bude sloužit jako předehra k projevu guvernéra Andrewa Baileyho. Směr páru bude záviset na tom, co si pro něj centrální banka připraví. V každém případě se vsadím, že libra posílí, protože přípravy na letní snížení sazeb britské ekonomice, která v současnosti zažívá náročné období, prospějí. Také to, pokud Bailey svůj tón nezměkčí, pomůže libře vyrovnat se s nedávným tlakem. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Graf dne: GBPUSD (09.05.2024)

09.05.2024 Nejdůležitější makro událostí dnešního zasedání bude s největší pravděpodobností rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách. Všeobecně se předpokládá, že se centrální banka rozhodne ponechat je beze změny na úrovni 5,25 %. Na druhou stranu pro samotný trh mohou být klíčové jak nové ekonomické prognózy zveřejněné bankou, tak rozdělení hlasů bankéřů v kontextu dnešního rozhodnutí.
img

Tři trhy, které je třeba příští týden sledovat (03.05.2024)

03.05.2024 Minulý týden se investoři na finančních trzích soustředili na události v USA. Dozvěděli jsme se o rozhodnutí Fedu ohledně úrokových sazeb a obdrželi zprávy z trhu práce. Tento týden se pozornost investorů přesune do Evropy, kde Bank of England oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách. Dočkáme se také mnoha důležitých zpráv za evropské země a zápisu z jednání ECB. Z tohoto důvodu stojí za to sledovat páry EUR/USD, GBP/USD a index DAX.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Analýza transakcí a tipy na obchodování páru GBP/USDDalší pokles by se měl zastavit, protože k testu úrovně 1,2622 doš...
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Další pokles by se měl zastavit, protože k testu úrovně 1,2622 došlo v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Libra ale pokračovala v poklesu, protože ji tímto směrem tlačilo rozhodnutí Bank of England. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři na dnešní odpoledne by hráči na trhu měli dál spoléhat na pokles páru GBP/USD a na drobné korekce, aby získali výhodnější ceny.
img

Trhy čekají na rozhodnutí Bank of England. Přehled páru GBP/USD

19.03.2024 Ve čtvrtek 21. března se uskuteční měnověpolitické zasedání Bank of England. Sazba má být podle očekávání ponechána na úrovni 5,25 %, přičemž pro její zachování bude hlasovat nejspíš 7 z 9 členů výboru. Stojí za zmínku, že známý jestřáb Mann bude hlasovat pro zvýšení sazby, zatímco holubice Dhingrová bude hlasovat pro její snížení. Jakákoli odchylka od tohoto scénáře by mohla narušit klid a podpořit růst volatility.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. února

02.02.2024 Rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách vedlo k prudkému růstu libry zvlášť proto, že Andrew Bailey zmínil, že ke snížení dojde až po návratu inflace na cílovou úroveň 2,0 %. Dnes kromě projevu člena Výboru pro měnovou politiku Huwa Pilla nic jiného důležitého nezazní, takže libra má velmi dobré šance pokračovat ve včerejším trendu, aniž by musela čekat na slabé statistiky z USA.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 1. února (americká seance)

01.02.2024 Libra se při pohybu nahoru dál potýkala s překážkami, i když čekala na rozhodnutí Bank of England. Pokles vyvolaly například slabé údaje o PMI ve Spojeném království. Bank of England dnes vydá rozhodnutí o měnové politice, které by mohlo ovlivnit tržní sentiment. Směr páru GBP/USD mohou ovlivnit i nadcházející údaje z amerického trhu práce, protože slabé indikátory spolu s jestřábím postojem Bank of England libru posílí.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoE o sazbách, výsledky amerických technologických megapodniků

01.02.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní seance na starém kontinentu. Stalo se tak poté, co FOMC na včerejším zasedání ponechal úrokové sazby beze změny, přičemž předseda Fedu Powell na tiskové konferenci po zasedání naznačil, že březnové snížení sazeb není základním scénářem. USD zachytil nabídku a zůstává dnes nejvýkonnější měnou G10, přičemž EUR/USD klesl pod hranici 1,08.
img

Ekonomický kalendář: Klidný začátek rušného týdne

11.12.2023 Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní benchmarky ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po smíšeném obchodování během asijsko-pacifické seance. Obchodní rozpětí na devizovém trhu jsou poměrně úzká, zatímco kryptoměny se na začátku nového týdne stahují.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BOE a konečné údaje o PMI v zemích eurozóny 📌

02.11.2023 Futures na evropské indexy naznačují pokračování růstu po včerejším optimistickém závěru seance na Wall Street. Jak DE30, tak EU50 a UK100 se obchodují v mírně kladných číslech.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. září

22.09.2023 Test úrovně 1,2280 ze čtvrtečního odpoledne se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 35 pipů.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně zůstává slabá

22.09.2023 Dnes v eurozóně, ale i v USA vycházejí indexy nákupních manažerů za září. Očekávána je stabilizace poblíž srpnových hodnot, což pro eurozónu znamená, že jak index pro výrobu, tak index pro služby zůstane pod hodnotou 50 bodů, která odděluje růst od poklesu. I nadále zůstává na nižších hodnotách index pro výrobu, kde se negativně podílí zejména Německo, kterému se nedaří odrazit ode dna. I proto je pro letošní rok očekáván pokles německé ekonomiky a jen velmi vlažné oživení v roce 2024. To i přes stále vysokou inflaci nedává příliš manévrovacího prostoru ECB, která již na posledním zasedání spolu s hikem naznačila ochotu dále nezvyšovat sazby.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 21. září

21.09.2023 Dnes se veškerá pozornost upne k rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách. Jestliže dříve všichni věřili v další zvyšování sazeb, po včerejších údajích o inflaci se prognózy trochu změnily. Nicméně bez ohledu na dnešní rozhodnutí centrální banky, zvlášť pokud se rozhodne sazby nezvyšovat, tlak na libru jen zesílí, protože banka už se blíží k maximální úrovni výpůjčních nákladů, což na optimismu samozřejmě nepřidá. Obchodníci raději sází na další výprodej páru.
img

Ranní shrnutí (21.09.2023)

21.09.2023 Jestřábí postoj na včerejším zasedání FOMC vedl k výprodeji na americkém akciovém trhu. Nasdaq ztratil na denní bázi 1,53 % a samotný index S&P500 téměř 0,94 %. Nejlépe si během dne vedl index Dow Jones, který ztratil pouze 0,22 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. září

20.09.2023 Další růst už je omezený, protože první test úrovně 1,2410 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Druhý test naopak vedl k poklesu páru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. září

19.09.2023 Další pokles už je omezený, protože první test úrovně 1,2380 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. K druhému testu naopak došlo, když linie MACD opustila přeprodanou oblast, což vyvolalo signál k nákupu. Výsledkem byl růst ceny o více než 25 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. září

12.09.2023 Další pokles už je omezený, protože test úrovně 1,2507 z pondělního odpoledne se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Podobný scénář nastal při testu úrovně 1,2534, kdy linie MACD vcelku výrazně stoupala.
img

Bank of England zastavila pokles libry

04.08.2023 Britská libra po včerejším neuvěřitelném comebacku během projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho ztrácí vůči americkému dolaru půdu pod nohama. Po očekávaném zvýšení sazby o 25 bazických bodů a stanovení klíčové úrokové sazby na 5,25 % se britská libra částečně zotavila. Pár GBP/USD však získal ještě silnější podporu poté, co Andrew Bailey prohlásil, že centrální banka zůstává opatrná ve svém boji s trvale vysokou inflací kvůli nežádoucím překvapením ve fundamentálních datech Spojeného království.
img

Ekonomický kalendář: čeká nás rušný den, ISM, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a příjmy společnosti Apple 🔎

03.08.2023 Dnes se investoři dozvědí řadu klíčových makroekonomických údajů pro ekonomiku. Po včerejším hlubokém poklesu většiny indexů, především v USA, však může dnešek přinést mírnou reakci.
img

Ranní okénko - Nečekaný 50bb hike Bank of England rozhýbal finanční trhy

23.06.2023 Závěr týdne patří předstihovým ukazatelům. První odhady indexů nákupních manažerů dorazí z hlavních ekonomik eurozóny, stejně tak z USA. Výraznější změna není očekávána, kdy v eurozóně by měl pokračovat rozkol mezi náladou v průmyslu a ve službách. V případě služeb zůstává index vysoko nad hodnotou 50 bodů, značící expanzi. Právě služby by tak měly přispívat k lepšímu výkonu evropských ekonomik v rámci nejbližších měsíců. Naopak index ve výrobě patrně zůstane hluboko v oblasti recese, kdy náš odhad pro eurozónu počítá s hodnotou 44,5.
img

Přehled páru GBP/USD 23. 6. 2023. Bank of England zvýšila klíčovou sazbu na 5 %

23.06.2023 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval výraznou volatilitu, což není překvapivé vzhledem k důležitosti zasedání Bank of England. Zvýšení volatility bylo očekáváno. BOE překvapivě zvýšilo sazbu o 0,5 % místo očekávaných 0,25 %. Toto rozhodnutí zaskočilo mnoho analytiků, zejména s ohledem na nedávné zklamání z údajů o inflaci ve Spojeném království, které vyvolalo pochybnosti o optimistických projekcích Andrewa Baileyho o snížení inflace do konce roku na polovinu.
img

Trhy očekávají, že Bank of England bude i nadále jestřábí. Přehled EUR, GBP, USD

21.06.2023 Nejnovější zpráva CFTC ukázala, že investoři pokračují ve snižování své celkové čisté pozice v amerických dolarech již čtvrtý týden v řadě. Snížení dosáhlo během vykazovaného týdne 1,9 miliardy USD, přičemž krátká pozice činila 6,4 miliardy USD, což je nejnižší hodnota za 11 týdnů.
img

Obchodníci s GBP se připravují na CPI a rozhodnutí BoE

20.06.2023 Obchodníci by se měli připravit na možný nárůst volatility GBP ve zbývající části týdne. Důvodem jsou dvě důležité události, které spolu souvisejí - zveřejnění údajů o britském indexu spotřebitelských cen za květen zítra v 8:00 a rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách ve čtvrtek ve 13:00.
img

GBP/USD. Přehled na 10. 5. 2023. Inflace v USA je pro obchodníky důležitější než rozhodnutí Bank of England o sazbách

10.05.2023 V úterý se měnový pár GBP/USD také pokusil vykázat klesající pohyb, ale ukázalo se, že je tak pomalý, že o tom ani nemá smysl mluvit. I když cena překoná linii klouzavého průměru, nebude to znamenat další pokles britské měny. Na rozdíl od eura, které se vědoměji pokouší ukončit vzestupný trend, libra nadále sebevědomě roste. Má k tomu však ještě méně důvodů než euro. Připomeňme, že Fed minulý týden zvýšil sazbu o dalších 0,25 % a dnešní slabá inflační zpráva může vést k dalšímu zpřísnění v roce 2023. Někdo může říci, že všechna rozhodnutí Fedu již trh učinil dávno před jejich oznámením. Ale v tomto případě by všechna rozhodnutí Bank of England o sazbě měla být vypracována. Trh na to měl dost času. Jak jinak si vysvětlit poslední kolo růstu britské měny o 870 bodů, když ne politikou Bank of England?
img

Ekonomický kalendář: Druhořadá data z Evropy i USA

08.05.2023 Evropské akciové trhy zahájily nový týden bez větších změn. Stalo se tak po optimistické asijské seanci, kdy hlavní indexy posílily v reakci na solidní páteční seanci na Wall Street. Ropa se na začátku nového týdne obchoduje výše a stejně tak zemní plyn. Drahé kovy těží z oslabení amerického dolaru.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 28. března 2023

28.03.2023 Po rozhodnutí Bank of England z minulého čtvrtka o zvýšení úrokových sazeb libra poměrně výrazně posílila a pár GBP/USD dosáhl intradenního maxima 1,2342, které odpovídá navíc i 7týdenním maximům.
img

GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci 24. března. COT report. Libra nedokáže po zasedání BoE růst.

24.03.2023 Včera se objevilo několik vynikajících vstupních bodů. Pohledem na pětiminutový graf zjistíme, k čemu vlastně došlo. V ranním článku jsem vás upozornil na úroveň 1,2330 a doporučil jsem rozhodovat se s ohledem na ni. Pohyb nahoru a falešný průraz této úrovně přinesly ráno sell signál, po kterém se libra šterlinků propadla o více než 50 pipů. Odpoledne po rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách pár GBP/USD znovu stoupal a pak znovu falešně prorazil úroveň 1,2330. Vytvořil nové vstupní body na short pozice při pohybu o 50 pipů ve směru dolů. Long pozice na úrovni 1,2279 vyvolaly růst zhruba o 30 pipů.
img

Ekonomický kalendář: BoE rozhodne o sazbách

23.03.2023 Futures trhy naznačují na vyšší otevření evropské hotovostní seance, přičemž futures na DAX se obchodují přibližně 90 bodů nad včerejším hotovostním závěrem. Powell řekl, že si letos nepředstavuje žádné snížení sazeb, protože centrální banka se stále soustředí na snížení inflace. Mezitím ministryně financí Yellenová řekla, že americká vláda neuvažuje o kroku k rozšíření pojištění vkladů v současné bankovní krizi, a dodala, že rozhodnutí bude probíhat pouze případ od případu.
img

Klíčová rozhodnutí Fedu a BoE o sazbách v prostředí tržních turbulencí

22.03.2023 Americký Federální rezervní systém (Fed) dnes oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách. Nástroj FedWatch společnosti CME naznačuje 88% pravděpodobnost zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, a to navzdory otřesům v bankovním sektoru. Očekává se, že Jerome Powell vystoupí hned po zasedání Rady guvernérů Fedu. Investoři a obchodníci budou jeho poznámky pečlivě zkoumat, aby pochopili, zda se centrální banka zaměří na cenovou nebo finanční stabilitu.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 21. března 2023

21.03.2023 Tento týden by mohl být pro pár GBP/USD rozhodující: ve středu (v 18:00 SEČ) bude zveřejněno rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách a ve čtvrtek (ve 12:00 SEČ) rozhodnutí Bank of England. Další dynamika páru bude do značné míry záviset na tom, jak tvrdá budou rozhodnutí a související prohlášení.
img

Díky bankovní krizi vypadá libra lépe než euro nebo americký dolar

20.03.2023 Bankovní krize vrhla pochybnosti na to, zda Fed a další regulační orgány budou pokračovat ve zvyšování sazeb v rámci boje s inflací, nebo cyklus zpřísňování zastaví. Bank of England není výjimkou. Navzdory vyšší míře inflace a průměrným mzdám ve Spojeném království ve srovnání s USA a eurozónou trhy odhadují pravděpodobnost zvýšení repo sazby na zasedání BoE 23. března o 25 bazických bodů na 4,25 % nebo její zachování beze změny jako 50/50.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 16. února (analýza dopoledních obchodů)

16.02.2023 Při tvorbě ranní prognózy jsem se soustředil na úroveň 1,2033 a na jejím základě jsem navrhl obchodní aktivitu. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. Po mírném poklesu hodnoty libry na pozadí absence statistik a v souladu se včerejším trendem se na úrovni 1,2033 objevil falešný průraz, který nabídl vynikající příležitost k nákupu. To vše vyústilo v růst zhruba o 40 bodů. Z technického hlediska nedošlo v druhé polovině dne k žádným změnám.
img

Inflace ve Spojeném království v lednu klesla více, než se očekávalo

15.02.2023 Dnes ráno zveřejněná zpráva o inflaci ve Spojeném království překvapila investory i obchodníky, neboť celková hodnota inflace byla nižší, než se očekávalo. Účastníci trhu se zaměří na zprávy o maloobchodních tržbách přicházející z USA a Velké Británie, aby zjistili, jak moc se spotřebitelů dotkly rostoucí životní náklady.
img

Jaká bude reakce libry na zvýšení sazeb Bank of England a ECB?

02.02.2023 Dnes se pár GBP/USD propadl na nejnižší úroveň od září, protože investoři čekají na politická rozhodnutí Bank of England a Evropské centrální banky.
img

Americký dolar oslabuje po FEDu, pozornost přesouvá na BOE a ECB

02.02.2023 Americký dolarový index je i nadále v pozadí a obchoduje se na nejnižší úrovni za skoro 10 měsíců kolem 101,00 po středečním prudkém poklesu, který byl vyvolán holubičími výroky předsedy FEDu Jeroma Powella.
img

Technická analýza páru GBP/USD na 2. února 2023

02.02.2023 Technický výhled trhu:Odraz páru GBP/USD se na hladině 1,2447 zastavil a trh se od té doby pohybuje v úzkém obchodním pásmu pod lokální trendovou linií. Hladina 1,2262 bude nyní působit jako technický support a dno korekční vlny W, ale pokud rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách přinese podmínky obchodování při vysoké volatilitě, mohla by být uvedená hladina porušena. Celkový korekční cyklus se nyní rozvíjí ve složitější a časově náročnější vzorec WXY, kde vlny W a Y jsou dokončeny a vlna Y stále ještě chybí. Slabé a negativní momentum potvrzuje krátkodobý medvědí výhled libry. V případě dalšího prodloužení poklesu bude nejbližší technický support na hladinách 1,2171 a 1,2210 (100 MA v časovém rámci H4 ).
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbách BoE a ECB, výsledky amerického megatechu

02.02.2023 Trhy s futures ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Trhy jsou po včerejším rozhodnutí FOMC v módu risk-on. Americká centrální banka sice zvýšila sazby v souladu s očekáváním o 25 bazických bodů, předseda Fedu však poznamenal, že dezinflační proces začal. Investoři se dnes dočkají vyjádření dalších dvou významných centrálních bank - Bank of England (13:00) a ECB (14:15). Očekává se, že obě banky dnes přinesou zvýšení sazeb o 50 bazických bodů, a investoři jsou zvědaví, zda zpomalení tempa zpřísňování v Severní Americe (BoC a Fed) ovlivnilo postoje centrálních bankéřů v Evropě. Kromě BoE a ECB by obchodníci měli mít na paměti také to, že zveřejnění výsledků za 4. čtvrtletí od amerických mega-technologických společností (Apple, Amazon a Alphabet) může zvýšit volatilitu amerických indexů po uzavření peněžní seance na Wall Street.
img

Co sledovat příští týden? (27.01.2023)

27.01.2023 Nadcházející týden bude pravděpodobně nejrušnějším týdnem roku 2023. Investorům budou nabídnuta nejen rozhodnutí o sazbách Fedu, ECB a BoE, ale také budou mít možnost podívat se na nejnovější údaje o pracovních místech v USA. Kromě toho je na Wall Street v plném proudu výsledková sezóna a v nadcházejícím týdnu budou zveřejněny zprávy o výsledcích za 4. čtvrtletí od společností Meta Platforms, Apple, Amazon a Alphabet. Nezapomeňte příští týden sledovat USD/JPY, EUR/GBP a US100!
img

Forex: Bank of England na cestě ke zvýšení sazeb

14.12.2022 Před zítřejším rozhodnutím Bank of England o úrokových sazbách jsme se tento týden dozvěděli tradiční měsíční zprávu o vývoji britské ekonomiky. Politicko-fiskální bouře ve Spojeném království mezitím utichla, ačkoli vláda musí čelit vlně stávek různých skupin, které chtějí upravit své mzdy tak, aby se vyrovnaly s krizí životních nákladů. Z ekonomického hlediska zůstávají vyhlídky britské ekonomiky nejisté, i když údaje z posledních dnů přinesly záblesk naděje.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoE o sazbách, ISM ve službách za říjen

03.11.2022 Trhy s futures ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance poté, co jestřábí Powell včera poslal světové akciové trhy níže. Powell uvedl, že je předčasné uvažovat o zpomalení zvyšování sazeb a že konečná sazba bude vyšší, než se dříve myslelo. Tyto komentáře vyvolaly silný výprodej na Wall Street, který se později rozšířil i do asijského obchodování a pravděpodobně zatíží i evropské indexy.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 3. 11. 2022

03.11.2022 Formálně se výsledky zasedání Federálního výboru pro volný trh plně shodovaly s očekáváním a Federální rezervní systém zvýšil refinanční sazbu o 75 bazických bodů. V téže tiskové zprávě se objevily náznaky poklesu tempa růstu úrokových sazeb, protože inflace již třetí měsíc v řadě zpomaluje. A na tomto pozadí dolar jasně ztrácel svou pozici.
img

Summers naléhá na Fed, aby ponechal zvýšené sazby

02.11.2022 Bývalý ministr financí Larry Summers řekl, že Fed by měl pokračovat ve své současné politice. Navíc varoval, že očekávání, že centrální banka změní svou politiku, jsou nesmyslná a zhoršila situaci mezi ekonomy kvůli růstu inflace.
img

Technická analýza páru GBP/USD na 22. září 2022

22.09.2022 Pár GBP/USD vytvořil nové swingové minimum na hladině 1,1210, protože klesající trend pod několikaletou technickou rezistencí, která se nachází na hladině 1,1410, pokračuje. Účastníci trhu čekají na rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách, které má být zveřejněno dnes ve 13:00. Intradenní technická rezistence se nachází na hladinách 1,1351 a 1,1410. Sledujte prosím chování trhu v době zveřejnění zprávy, protože volatilita by mohla být extrémně vysoká.
img

Ekonomický kalendář: BoE zasedání a rozhodnutí o sazbách

04.08.2022 Futures trhy poukazují na vyšší otevření evropské hotovostní seance, přičemž futures na DAX se obchodují přibližně 50 bodů nad včerejším hotovostním závěrem. Ropa po krátkém skoku po OPEC znovu klesla a WTI se blíží k hranici 90 dolarů za barel. Risk-on lze zaznamenat na devizových trzích s lepšími výkony protipodských měn (AUD a NZD) a zaostáváním bezpečných přístavů (JPY a CHF).
img

Pár USD/JPY: podpoří Bank of Japan ostatní významné centrální banky?

16.06.2022 Zdá se, že Švýcarská národní banka (ŠNB) se rozhodla následovat příkladu dalších významných světových centrálních bank a přiklonila se k přísnějším podmínkám měnové politiky. V návaznosti na výsledky zasedání zvýšila úrokovou sazbu z vkladů na –0,25 % a překvapila tím investory i ekonomy, kteří očekávali, že úroková sazba zůstane na téže úrovni –0,75 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 6. května

06.05.2022 Pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,2528, což dalo trhu signál k nákupu. To vedlo k nárůstu ceny o více než 40 bodů, protože linie MACD se pohybovala směrem nahoru. Kolem poledne vyvolalo testování stejné úrovně signál k prodeji, jelikož se linie MACD začala pohybovat pod nulu. To vedlo k poklesu páru o více než 120 bodů.
img

Investoři se připravují na největší zvýšení sazeb v USA od roku 2000

03.05.2022 Dluhopisy po celém světě klesly, když se investoři připravovali na největší zvýšení sazeb v USA od roku 2000 a na vlnu zpřísňování politiky ze strany ostatních centrálních bank. Pokles cen způsobil růst akcií a futures na americké indexy. Výnosy 10letých dluhopisů v USA se obchodovaly kolem 3 % poté, co v pondělí dosáhly milníku. Německá referenční sazba poprvé od roku 2015 stoupla nad 1 %, zatímco výnos odpovídajících britských dluhopisů se vyšplhal nad 2 %. Australské dluhopisy klesly a měna vyskočila poté, co národní centrální banka zvýšila výpůjční náklady více, než mnozí očekávali. Mezitím se investoři sázející na to, že globální dluhopisy jsou stále drahé, obraceli k akciím. Futures na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 vzrostly alespoň 0,1 %, zatímco evropský benchmark Stoxx50 přidal 0,6 %. Obchodování však bylo volatilní kvůli rostoucí nervozitě ze zvyšujících se výnosů.
img

Evropský akciový trh díky rozhodnutím světových centrálních bank roste

18.03.2022 Klíčové ukazatele akciového trhu vykázaly v závěru čtvrtečního obchodování v návaznosti na výsledky zasedání Bank of England zisky.
img

GBP/USD. Pár se ocitl na křižovatce: v Bank of England se objevil "disident", dolar se řídí geopolitikou

18.03.2022 Libra na páru s dolarem dnes vykazuje zvýšenou volatilitu: denní maximum se ustálilo na 1,3210 a minimum na 1,3087. Tato cenová dynamika je způsobena několika fundamentálními faktory. Zaprvé, britská měna prudce reagovala na výsledky březnového zasedání Bank of England. Centrální banka na jedné straně zvýšila úrokovou sazbu, čímž pokračovala ve zpřísňování parametrů měnové politiky. Na druhé straně však dnešní zasedání odhalilo rozkol v táboře Výboru pro měnovou politiku. Tato okolnost vyvinula nejsilnější tlak na libru, která se během několika minut propadla o více než 100 bodů.
img

Silná zpráva o americkém trhu práce nedává Fedu na výběr. Přehled USD, EUR a GBP

07.02.2022 Páteční zpráva o trhu práce v USA ukázala, že očekávané škody způsobené rychlým šířením omikronu nejsou zdaleka tak závažné. V lednu bylo vytvořeno 467 tisíc nových pracovních míst, předchozí dva měsíce byly revidovány o +709 tisíc. Rozdíl v zaměstnanosti se zmenšil na 2 %, pokud počítáme z předpandemické úrovně.
img

Zlato roste již tři seance v řadě

03.02.2022 Zlato roste již třetí seanci v řadě. Analytici však nevidí žádné známky další rally a žádný důvod k optimismu. Co způsobí, že zlato opět klesne?
img

Americký akciový trh dosáhl největšího čtyřdenního růstu od roku 2020

03.02.2022 Americké akcie zaznamenaly největší čtyřdenní rally od roku 2020 díky tomu, že investoři obnovili obchody s technologickými akciemi. Index S&P 500 vzrostl o 0,6 %, zatímco technologický Nasdaq 100 vzrostl o 0,3 % díky ziskům společností Alphabet a Advanced Micro Devices.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 12. 1. 2022

12.01.2022 Nečekané rozhodnutí Bank of England zvýšit refinanční sazbu spustilo prodloužený růst libry, který se dodnes nezastavil, i když se odraz již dlouho chystá. Místo toho ale libra tvrdošíjně dál roste. Včera se tak stalo na pozadí projevu Jeroma Powella v Senátu, během kterého šéf Federálního rezervního systému znovu zopakoval, že v zájmu boje s rekordní inflací za posledních 40 let regulátor plánuje zvýšit sazbu refinancování minimálně dvakrát. V případě potřeby se budeme bavit o třech krocích. Formálně jde z pohledu trhů o dost drsné tvrzení, které mělo právě přispět k posílení dolaru. Trik je ale v tom, že v posledních dnech se aktivně diskutovalo o možnosti čtyřnásobného zvýšení refinanční sazby. Navíc se o tom hovořilo v rovině spekulací a domněnek. Oficiální zástupci amerického regulátora takový vývoj nikdy ani nenaznačili. Jinými slovy, je to banální spekulace. Trh tomu začal věřit a očekává, že Jerome Powell použije poněkud tvrdší rétoriku. A v tomto světle jeho prohlášení začala vypadat méně hrozivě. A to je již důvod pro oslabení dolaru.
img

Přehled páru GBP/USD na 11. 1. 2022. Velká Británie nadále boří smutné koronavirové anti-rekordy.

11.01.2022 Měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil nové kolo korekcí, přičemž se nadále nacházel nad hranicí klouzavého průměru. Vzestupný trend tedy přetrvává. Udržuje se tři týdny, během kterých britská libra přidala asi 400 bodů. Každá pohádka však dříve nebo později skončí. Libra reagovala na prosincové rozhodnutí Bank of England zvýšit sazbu o 0,15 %, ale nyní je potřeba se alespoň trochu korigovat. Signálem pro korekci bude překonání linie klouzavého průměru.
img

GBP/USD: Plán na evropskou seanci 6. ledna. COT reporty. Libroví býci se nedokázali usadit nad úrovní 1,3553.

06.01.2022 Včera se vytvořilo několik signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, k čemu došlo. Na úroveň 1,3553 jsem se soustředil ve své ranní předpovědi a doporučil jsem rozhodnout se pro vstup na trh. Neúspěšný pokus o růst nad úroveň 1,3553 v první polovině dne vyústil k vytvoření vynikajícího signálu k otevírání short pozic. Pár se ve výsledku propadl o více než 25 bodů a tlak polevil. Podobný vstupní bod na short pozice se vytvořil odpoledne, ale býci ovládali úroveň 1,3553 i poté, co se medvědi několikrát pokusili na libru zatlačit. Nemohl jsem čekat na vhodný vstupní bod k nákupu z tohoto pásma, a tak jsem musel vynechat vzestupný pohyb. Z technického hlediska se nezměnilo téměř nic.
img

Libra dosáhla nových rekordů

05.01.2022 Se začátkem ledna se britská měna rozhodla držet krok s tou americkou a dosáhnout nových rekordů. Libře se nyní podařilo uskutečnit své plány, odborníci však varují před dočasností jejího růstu.
img

GBP/USD: Plán na evropskou seanci 5. ledna. COT reporty. Libroví býci si na úrovni 1,3550 odpočinuli.

05.01.2022 Pokaždé, když jsou býci aktivní a blíží se k důležité rezistenci 1,3550, mají problémy. Nicméně fakt, že hned na začátku letošního roku udrželi pár v rámci vzestupného cenového kanálu, svědčí o dobrých šancích na další posilování páru GBP/USD v oblasti nových maxim. Dnes pro Velkou Británii nemáme žádné důležité fundamentální statistiky, a tak navrhuji, aby byl veškerý důraz kladen na průraz úrovně 1,3550 a ochranu supportu 1,3510.
img

Americké akcie po rozhodnutí Fedu rostou

16.12.2021 Americké akcie ve středu rostly poté, co se objevily rozhovory, že Fed bude řešit prudce rostoucí ceny, aniž by bránil hospodářskému růstu. Index S&P 500 zpočátku klesl, ale nakonec se uzavřel v blízkosti historických maxim. Nasdaq 100 mezitím vyskočil o přibližně 2,5 %.
img

Ranní komentář: Fed příští rok zvýší sazby možná až třikrát

16.12.2021 Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila rychlost taperingu z 15 na 30 mld. dolarů. Od ledna tak bude nakupovat dluhopisy měsíčně za 60 mld., což je polovina původního měsíčního objemu QE. Už v březnu by pak s QE mohla skončit definitivně. To otevírá prostor k rychlejšímu zvyšování sazeb v průběhu příštího roku, kdy by sazby, podle nové prognózy FOMC, mohly růst dokonce třikrát. Fed navíc nepovažuje inflaci za dočasnou a vidí reálná rizika toho, ž by mohla zůstat delší dobu na zvýšench úrovních.
img

Akcie před zasedáními centrálních bank tento týden klesají

14.12.2021 Trhy po celém světě se připravují na vlnu rozhodnutí centrálních bank a obchodníci zvažují potenciální důsledky méně štědrých měnových podmínek v souvislosti s obavami z koronaviru a silného ocenění akcií. Proto se index S&P 500 v pondělí propadl z rekordní úrovně, zatímco technologický Nasdaq 100 klesl pod úroveň hlavních akciových indexů.analytics61b86f21bfe80.jpg
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Ranní komentář: Americké indexy navyšují maxima, pomohly i klesající výnosy

05.11.2021 Americké akcie také včera navyšovaly svá historická maxima. S&P500 přidal 0.42 %, zatímco Nasdaq rostl o 0.81 %. K růstu indexům pomohly mj. i klesající výnosy, které u desetiletých splatností v USA klesly zpět na 1.55 %. Hlavním tématem na akciovém trhu zůstává i nadále výsledková sezóna. Výrazného růstu se včera díky výsledkům dočkaly například akcie společnosti Qualcomm, zatímco pod silným tlakem se ocitla Moderna a v after-market hodinách ještě společnost Peloton.
img

Ranní komentář: Čína kvůli deltě zavádí nová omezení, ropa dál klesá

05.08.2021 Americké indexy včera zamířily do červených čísel, zatímco Evropa mírně rostla. Nálada na trzích je i nadále stabilizovaná, i když investoři řeší rizika spojená s dalším šířením delta varianty, která začíná doléhat už také na Čínu. Ta zavádí nová omezení týkající se cestování hned v několika regionech, což negativně dopadá také na ropu, která klesala už třetím dnem v řadě.
img

Týdenní výhled trhu: BOE a PMI v centru pozornosti

21.06.2021 Volatilita minulého týdne zdůraznila význam zasedání centrálních bank a rozhodování o úrokových sazbách. Když Fed změnil svůj tón, americký dolar se plošně zvýšil a způsobil otřesy na světových trzích.
img

Ranní komentář: Fed vyčkává a počítá s dočasným zvýšením inflace, USD oslabuje

18.03.2021 Americká centrální banka večer ponechala sazby beze změny a nic nezměnila ani na svém programu nákupu dluhopisů. Zároveň zveřejnila své nové projekce, kde do letošního roku počítá oproti prosincovým projekcím s výraznějším zrychlením růstu HDP a také inflace. Vyšší inflace však podle J. Powella není důvodem k rychlejšímu utahování měnové politiky, protože Fed považuje její růst za dočasný. Fed dále zveřejnil i svůj výhled pro sazby, podle kterého s jejich růstem v roce 2023 počítá už 7 z 18 členů FOMC.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoE a pokračování výsledkové sezóny

04.02.2021 Evropské akciové trhy otevřely do černých čísel, přestože asijská seance nebyla nijak hvězdná. Rozhodnutí Bank of England o sazbách je hlavní událostí dnešního makrokalendáře. Změna sazeb se nečeká, ale mohli bychom se dočkat nových informací okolo negativních úrokových sazeb. Odpoledne bude na programu zveřejnění pravidelných statistik žádostí o podporu z USA. Výsledková sezóna dnes pokračuje společnostmi jako Ford Motor, Gilead Sciences nebo Merck & Co.
img

Ranní komentář: Trump chce nařídit zavedení podpory v nezaměstnanosti, zlato navyšuje historická maxima

06.08.2020 Americké i evropské akcie za sebou mají úspěšnou seanci, kterou dokázaly znovu uzavřít v zelencích číslech. V USA si tentokrát největší zisky připisoval index Dow Jones, který přidal 1,39 %, zatímco S&P500 rostl o 0,64 %. V růstu na nová historická maxima mezitím pokračovalo zlato, kterému i nadále pomáhá postupně slábnoucí americký dolar.
img

Ranní komentář: Americký Senát schválil fiskální balíček, dnes počty nových žádostí o podporu v USA

26.03.2020 Americký Senát včera schválil fiskální balíček, na podporu domácností a podniků s cenovkou ve výši 2 bln. dolarů. Vidina jeho schválení, společně s kroky americké centrální banky, v posledních dnech umožnily stabilizaci situace na akciových trzích, které i včera dokázaly růst a likvidovat tak alespoň část obřích ztrát z posledních několika týdnů. Sentiment na trzích ale zůstává i nadále velmi nervózní a nezlepší se do doby, než se podaří dostat pod kontrolu šíření nákazy koronaviru. Ta má na svědomí celosvětově už 21 tis. obětí, přičemž počty nakažených k dnešnímu ránu dosáhly 471 tis.
img

Akcie znají jen jeden směr

07.11.2019 Zámořské indexy hned od začátku obchodování silně rostou a přidávají téměř procento. Důvodem je domluva USA a Číny o zrušení některých vzájemně zavedených cel a víra v dosažení obchodní dohody. Pravidelná data z trhu práce byla podle očekávání. Pozitivní náladu na trzích navíc podpořily kvartální reporty doznívající výsledkové sezóny. Dnes zveřejněné čtvrtletní výsledky (např. Ralph Lauren, NRG Energy) byly lepší ve srovnání s odhady trhu. Je možné, že indexy dnes opět pokoří maxima.
img

Dnešní kalendář: Pohne BoE výrazněji s britskou librou?

02.05.2019 Zasedání FOMC je za námi, takže přišel čas na další centrální banku, která dnes bude rozhodovat o sazbách. Tou centrální bankou je Bank of England, která svůj verdikt oznámí ve 13 hod. Z dalších fundamentů nás pak čekají ještě data z USA, které odpoledne zveřejní výsledky nových objednávek, jejichž dopad na trhy bude ale pravděpodobně jen omezený.
img

Ranní komentář: Libra se vrací nad 1,28 GBPUSD, dnes zasedá Bank of England

01.11.2018 Včerejší seance na finančních trzích opět probíhala ve výrazně odlišném duchu, než na co jsme byli zvyklí v předchozích několika týdnech. Akciové indexy v Evropě i v USA rostly a likvidovaly tak své dřívější ztráty. Dluhopisové výnosy přitom zatím zůstávají stabilní a úroveň rizikových přirážek včera mírně klesla, i když zůstává stále na nepříjemně zvýšených úrovních. Dnešní ráno přineslo pozitivní zprávy od hlavních vyjednavačů o brexitu, které pomohly libře zpevnit na všech měnových párech. I zbytek čtvrteční seance přitom bude velmi důležitý hlavně pro libru, na kterou čeká ještě hlasování o rozpočtu, nebo zasedání Bank of England.
img

Bude čtvrtek dnem D pro libru?

31.10.2018 Britská libra byla v poslední době pod výrazným tlakem. Stojí za ním stále ten samý důvod - Brexit. A také rostoucí pravděpodobnost tzv. hard Brexitu - tedy vystoupení země bez dohody s EU, které by mohlo ve Velké Británii způsobit ekonomických chaos. Jen pro připomenutí: Podle Článku 50 Smlouvy o EU končí v březnu 2019 dvouleté období, ve kterém musí Velká Británie vystoupit z EU se smlouvou i bez smlouvy o uspořádání dalších vztahů s EU. Pro firmy je nezbytné, aby alespoň v nějaké podobě pokračovala celní unie a hospodářství neutrpělo výrazný šok. Nicméně rozhovory jsou zablokované, protože jeden z koaličních partnerů, DUP, odmítá hranice mezi Velkou Británií a Irskem. A zastánci Brexitu se stavějí proti časově neomezené celní unii. Nejistota okolo jednání se ve čtvrtek nevyřeší, ale dvě důležité události by měly pomoci určit další směr britské měny.
img

GBPUSD: Sterling v ztrátě před zvyšováním sazeb

02.08.2018 Zelená bankovka ve čtvrtek silněji rostla vůči ostatním měnám a GBPUSD pár byl níž o 0.35% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 1.3080.
img

Ranní komentář: Fed naplnil očekávání, dolar tak dál brání své pozice. Dnes zasedá BoE

02.08.2018 Americká centrální banka včera na svém zasedání nabídla trhu přesně to, co od ní trh očekával. Sazby ponechala beze změny a dala jasně najevo, že je připravena na jejich další zvyšování. Šance na jejich růst už v září tak vzrostla na 87 %, což dál podpírá příznivý fundament na dolaru, který si zatím drží své zisky z minulých měsíců na většině měnových párů. Bezprostřední dopad na trhy byl ale malý, jelikož trh s podobným výstupem počítal, takže se celkový fundament na dolarových párech ani na ostatních fin. aktivech příliš nezměnil. Dnes nás čeká pro změnu zasedání Bank of England, která by podle většinového konsenzu sazby zvýšit měla.
img

Ranní videokomentář: Dolar si své pozice dál na všech párech drží, dnes zasedá BoE

21.06.2018 Včerejší seance na finanční trhy přinesla opatrnou stabilizaci, ale i když akciové indexy dokázaly konečně mírně růst, obchodníci zatím rozhodně vyhráno nemají. Téma obchodní války je stále velmi živé a stačí jeden Trumpův tweet a nervozita na trzích je zpět. I dnešek proto bude o latentních politických rizicích, ke kterým se odpoledne přidá také jeden zajímavý fundament v podobě zasedání Bank of England. Od té se dnes růst sazeb nečeká, ale už na dalších zasedáních by banka sazby zvednout mohla. Libra tak bude velmi citlivě reagovat hlavně na doprovodný komentář a komentář k inflaci.
img

Ranní videokomentář: RBNZ býky na NZD nepotěšila, dnes zasedá Bank of England

10.05.2018 Včerejší seance přinesla hlavně zasedání RBNZ, která sice sazby ponechala beze změny, v doprovodném komentáři, ale býky na NZD příliš nepotěšila, když její guvernér naznačil, že je šance na budoucí růst sazeb stejně vysoká, jako šance na jejich snížení. NZD tak pokračuje v korekci a zůstává i nadále slabý. Dnes bude v centru dění pro změnu Bank of England, která společně k rozhodnutím o sazbách zveřejní také inflační report. Odpoledne ale pozor i na americkou inflaci, která by v případě dalšího přestřelení konsenzu mohla americkému dolaru vydatně pomoci.
img

Ranní komentář: Fed zlepšil ekonomický výhled, ale s výhledem pro růst sazeb v roce 2018 nepohnul

22.03.2018 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která nabídla poměrně příznivý výhled pro HDP i nezaměstnanost a dokonce zvýšila výhled pro růstu sazeb na roky 2019 a 2020. Výhled pro sazby na rok 2018 ale zůstal prakticky netknutý, což bylo pro obchodníky zklamání, díky kterému se dolar propadl na většině měnových párů. Celkově ale výstup ze zasedání Fedu nebyl podle nás pro dolar zase až tak špatný a na fundamentální situaci na dolarových párech nic výrazně nezhoršil. Dnes čekáme hlavně na makro z Evropy a také na zasedání Bank of England, která bude rozhodovat o sazbách.
img

Ranní videokomentář: Dolar dál těží z nervozity na trzích, dnes zasedá Bank of England

08.02.2018 Postupné zklidňování situace na nervózních trzích pokračovalo také včera, kdy indexy dál hledaly pevnější půdu pod nohama i navzdory stále výrazně zvýšené implikované volatilitě. Objemy na burzách zůstávají vysoké, ale protože byly pondělní výprodeje čistě technickou záležitostí, předpokládáme, že se bude nálada na trzích v průběhu dalších dnů dál pozvolna zlepšovat. Trend ze začátku týdne naopak pokračuje zatím na forexu, kde se i nadále daří americké měně, která zpevňuje na většině měnových párů. Dnes čekáme hlavně na fundamenty z Británie, kde bude Bank of England rozhodovat o sazbách.
img

Ranní videokomentář: Dolar koriguje své dřívější zisky a pomáhá tím drahým kovům, dnes zasedá ECB i BoE

14.12.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila úrokové sazby a dokonce mírně zvedla i projekce pro růst HDP. Výhled pro sazby však oproti svému zářijovému výhledu prakticky nezměnila, což dostalo pod tlak americký dolar, když dolaroví býci přeci jen doufali v signalizaci trochu rychlejšího růstu úrokových sazeb. Oslabení dolaru včera pomohlo nejen ostatním světovým měnám, ale také drahým kovům, které konečně začaly korigovat ztráty z minulého týdne. Dnešek bude opět o centrálních bankách a o sazbách, o kterých se bude rozhodovat ve Švýcarsku, Británii a eurozóně.
img

Britská data z trhu práce nepřekvapila, klíčovým tématem na libře prozatím zůstává brexit

13.12.2017 Po včerejších výsledcích inflace dnes Británie nabídla další zajímavé makro v podobě listopadových výsledků z pracovní...
img

Ranní videokomentář: Fed nepřekvapil ani nezklamal, trh dál počítá s prosincovým růstem sazeb

02.11.2017 Středeční seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a téměř nic nezměnila ani na doprovodném komentáři. Trh tak dál počítá s tím, že Fed zvýší znovu sazby už na svém prosincovém zasedání, díky čemuž si dolar své zisky z minulého týdne dokázal podržet. Pod mírný tlak se ale dostal dnes ráno, když v médiích prolétla zpráva o tom, že by měl Donald Trump dnes odpoledne oznámit jméno nového šéfa Fedu. Tím by se nakonec měl stát Jerome Powell, který je názorově velmi blízký Janet Yellenové. Dnešní seance bude důležitá hlavně pro libru, protože nás čeká zasedání Bank of England. Ta by měla zvýšit úrokové sazby a zároveň zveřejnit inflační report, který následně na tiskové konferenci okomentuje guvernér banky Mark Carney.
img

GBP/USD – momentum spomalilo, je čas na long pozície?

11.08.2017 Po rozhodnutí Bank of England (BoE) sa otvorila pre obchodníkov na GBPUSD cesta nadol. No cieľ bol dosiahnutý a ako sa zdá, medveďom dochádzajú sily. Je tak pravdepodobné, že býci túto slabosť využijú na útok.
img

Ranní videokomentář: Optimismus na euru zatím nepolevuje, dnes zasedá Bank of England

03.08.2017 Včera začaly znovu ztrácet evropské akcie, které opět potopila hlavně silnější evropská měna, která se krátce na páru s dolarem dostala až nad cenu 1,19 EURUSD. Úrokový diferenciál mezi USA a Evropou se přitom už několik týdnů nehnul z místa, což podle nás znamená, že růst eura ani nadále nestojí na zrovna nejpevnějších základech. Euroví býci ale mají zjevně jiný názor a dokud bude evropská měna posilovat, nebudou to mít obchodníci na evropských akciích vůbec jednoduché. Dnešní seance bude hlavně o libře, když v Británii budou zveřejněny statistiky PMI a hlavně bude rozhodovat Bank of England o sazbách. Trh přitom bude zvědavý hlavně na její stanovisko k inflaci, která začala v minulém měsíci konečně pozvolna klesat.
img

Ranní videokomentář: Trhy stále beze strachu, dnes pozor na Bank of England

02.02.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky a mnoho nového jsme se tentokrát nedozvěděli. Fed vyčkává na kroky nové americké administrativy a na jejich dopad na americkou ekonomiku. Doprovodný komentář se proti tomu prosincovému příliš nezměnil a nezměnil se ani názor trhu na to, jak intenzivně by během letošního roku měly růst v USA úrokové sazby. Šance na jejich růst už na příštím (březnovém) zasedání tedy zůstává i nadále přibližně třetinová. Dnes pozor především na zasedání Bank of England, která může být mnohem sdílnější než Fed, když k rozhodnutí o sazbách nabídne také inflační report a tiskovou konferenci guvernéra Carneyho.
img

Ranní videokomentář: Fed naplnil očekávání, ale nic víc neprozradil. Prosincový růst sazeb se přiblížil

03.11.2016 Americká centrální banka včera potvrdila většinový konsenzus a pootevřela si dvířka k prosincovému zvýšení úrokových sazeb, když naznačila, že inflace začíná růst. Fed sice stále potřebuje trochu více důkazů o růstu americké ekonomiky, i tak ale díky jeho doprovodnému komentáři vzrostla šance na prosincové zvýšení sazeb z 60 % na téměř 80 %. Dolaru se včerejší seance ale přesto nevydařila a ztráty, které nabral během dopoledního obchodování ani díky Fedu umazat nedokázal. Dnes bude o sazbách rozhodovat Bank of England, která navíc nabídne také inflační report.
img

GBPUSD na pětitýdenním minimu, akcie na nízkých objemech mírně rostou

15.08.2016 Pondělní seance zatím na trzích začíná podle očekávání. Ve Francii a v Itálii jsou bank holiday a přestože jsou tamní burzy otevřené, celkové volume je v Evropě přibližně polovinu a více pod třicetidenním průměrem. Pondělní seance je zatím chudá také na data, takže evropské indexy zůstávají na dosah pátečního close a čekají na nové podněty.
img

Evropské akcie na nízkých objemech dál pozvolna rostou

09.08.2016 Úterní seance zatím na finanční trhy příliš vzrušení nepřinesla. Akciové trhy v Evropě jsou od rána v naprostém klidu a na výrazně podprůměrných objemech se drží v úzkém bočním trendu. Objemy na většině evropských burz jsou 30 % pod třicetidenním průměrem a na eurostoxxu jsme dokonce na pouhé polovině. Nízké objemy a absence důležitých fundamentů akciím častokrát pomáhají a výjimkou není ani dnešek, kdy evropské indexy rostou o několik desetin procenta.
img

Silná čísla z trhu práce zamotají Fedu hlavu, pozornost se upíná k Jackson Hole

08.08.2016 Silná čísla z amerického trhu práce vrací do hry růst úrokových sazeb v USA v tomto roce a dokonce možná již v září. I když největší světová ekonomika rostla v druhém kvartále pomalu (1 % mezikvartálně anualizovaně), trh práce jede dál naplno. V červenci vzniklo 255 tisíc nových pracovních míst a mzdy rostly nejrychleji od roku 2009 (2,6 % meziročně). Řada členů vedení Fedu proto může před zářijovým zasedáním stále zvažovat další zvýšení úrokových sazeb, byť podle trhů je tato šance stále velmi nízká. Trhem implikovaná pravděpodobnost zářijového růstu Fed sazeb i po silných číslech nepřesáhla v pátek 18 %. Proč trhy nemají zatím chuť vsadit si na vyšší sazby?
GBPUSD-H4-15072016.PNG

Británie i Čína překvapily

15.07.2016 Na včerejším měnovém zasedání Bank of England se centrální bankéři ještě neodhodlali ke snížení...
Související klíčová slova: Cenový kanál | DBX | Klíčový ukazatel | BCPP | Italská průmyslová produkce | Poptávka po riziku | Zásoby zemního plynu | Euro k americkému dolaru | Výnosy dluhopisů | Take Profit | Dlouhé pozice | Války | Foxconn | Vývoj | Údaje z USA | Pokračování klesajícího trendu | Zveřejněné údaje | Panevropský index | Globální růst | Dropbox (DBX.US) | EUR | Bundesbank | Aktivistický investor | Pokračování růstu | Vlastní prostředky | Falešný průraz | Výkyvy | Itálie | Pokračování výsledkové sezóny | Stoxx | Obchody | Obchodování britské libry | Očekávání | Předpověď | Volatilní | Evropské centrální banky | HON.US | Světové ceny potravin | Webináře | Příležitost k nákupu | Trh práce | Tipy pro začínající | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Spotřebitelské úvěry | Potenciál | MACD | Support | Ford Motor (F.US) | Pokles cen energií | Norges Bank | ADP report | Růst amerického dolaru | Úroková sazba Fedu | Nálada v eurozóně | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | Intervence | Výkonný ředitel | Výrazný pokles libry | Experti | Chování | Raiffeisenbank | Nižší daně | Maloobchodní tržby v Číně | Columbia Threadneedle Investments | Měnový pár GBP/USD | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | PayPal (PYPL.US) | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Oblasti supportu | Goldman Sachs | Vstup do trhu | COT report | Akcie společnosti | Dow Jones 30 | Chování trhu | Benchmark | Index NASDAQ 100 | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Investorský sentiment | Medvědí výhled | Nikola | Měnový pár USD/JPY | Brent | IHNED | Delta | First Citizens | Americký akciový trh | SMA | Šéf Fedu | Rozhodnutí o sazbách | Hodnoty měny | ESG | Index DOW | Import | Investiční strategie | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Akcionáři | Graf zlata | Strach | Propad cen | Barrick Gold (GOLD.US) | Kotovaná měna | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | DASH.US | Sentiment na trhu | JPY | Analytický tým FXstreet.cz | Odhad HDP | Obchodní tipy | Kontrakce | Ukazatel | Výrobní sektor | Posílení | Sell pozice | Hlavní centrální banky | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | EURUSD | Unie | Bezpečné přístavy | Honeywell International (HON.US) | Saxo Bank | FedWatch | Heatmap | Medvědí signál | Tyson Foods (TSN.US) | Federální rezervní systém (FED) | Ekonomiky | Oslabení jüanu | Zasedání FOMC | Brexit | Eurostoxx 50 | Dolar dnes | NFP | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Americké ekonomiky | Komoditní trh | Intradenní strategie | Analýza transakcí | Cestování | Proražení | PYPL.US | Záchranný fond | Oslabení | USD | Banka Goldman Sachs | Britský akciový index FTSE 100 | Technická analýza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Pluxee | Gilead | Qualcomm | Jestřábí komentáře | Plány | ČSOB | Průměrná volatilita | ADP report z pracovního trhu | Moderna | Úroková sazba | ISM pro sektor služeb | Tovární objednávky | Zvyšování sazeb Fedu | Roční růst | ATVI | Posilování amerického dolaru | Komoditní sektor | Monster Beverage | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vysoké sazby | Výsledek inflace | SaxoBank | Dvojitý vrchol | Janet Yellenová | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Admirals | Velké instituce | Nikkei | Stratégové | Konvergence | Komoditní | Růst cen ropy | PMI ze sektoru služeb | MNST.US | Aktivity v USA | QCOM.US | Vybírání zisků | EUR/CZK | Největší ztráty | Krátká pozice | Evropské trhy | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Portfolio | Covid | Falešné proražení | Nejistoty | Evropská měna | Prezident ECB | Analytici | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Zisk | Bias | Zpřísňování měnové politiky | BABA.US | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Bank of England | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | VIG | Zápis z posledního zasedání | Odložení brexitu | BABA | Britské akcie | Nastavení úrokových sazeb | Sestupný trend | Boj s inflací | Analýzy | MSTR | AMC.US | Investiční | Průzkum | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Instrument | Beyond Meat | LCID | Obchodní plán | Prodej | P/E | Zpráva | Prémie | Rizikové měny | MAR.US | Rozhodnutí centrálních bank | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Hospodářský vývoj | Obchodování | Technický signál | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Technický výhled trhu | Rostoucí životní náklady | Futures | Meta | Nabídka | Oznámení | GBP | Rekordní hodnoty | Pokles ceny | Korekční pohyb | Thyssenkrupp | Management | Investiční výzkum | ZEW | Admiral Markets | Centrální banky | Prezidentka ECB | Výkonnost indexu | Equity | Zprávy | Nadšení | Murray | SPCE.US | Dolary | Tovární objednávky v USA | Asijská seance | CCI | PLTR | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Evropské akcie | 3M | Silný růst | Měsíční report | Prognóza Fedu | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Powell dnes | Tržní podmínky | Lyft | Míra | Webináře zdarma | Nástroj | Výsledky | Hedgeové fondy | PLTR.US | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Tlak medvědů | Bank of America | BNTX | TIM | Odhady trhu | Tržby | Australský dolar | James Bullard | Retracement | Koruna | Komoditní měny | Eli Lilly | Cukr | Výrazný pokles | Tržní ceny | Kupující | Shell | OPEC+ | Francie | Panevropský index STOXX 600 | Futures na evropské indexy | Onemocnění | Objem | Propad | xStation | Halifax | Výkonnost | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Makro | Údaje | Politika centrální banky | Deprese | Výsledky společnosti | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Alibaba | Národní měny | Jednoduché tipy | Regulátor | Průzkumy | Hlavní indexy | Nakupovat | Dlouhodobý support | Průmyslová výroba | LYFT.US | AMC | Britské libry | Posílení amerického dolaru | Studie | Tempo růstu spotřebitelských cen | Německý ústavní soud | Nejziskovější | Průraz | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Nákup libry | Nový Zéland | Plyn | EU50 | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hráči na trhu | Aktuální hodnoty měny | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Jackson Hole | SBUX.US | USD/PLN | OPEC | Short | Amazon (AMZN.US) | Výroba v eurozóně | Dynamický support | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Egypt | Zpráva o inflaci | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Oslabení amerického dolaru | Růst zlata | Earnings | Americká centrální banka | MJ | Trump | Stavebnictví | MRK | UBS Global | PYPL | Šíření inflace | Odpor | E*Trade | Mexiko | COP.US | Rostoucí trend | Euro dnes | E-commerce | Bankovní úvěry | FXstreet.cz | Alibaba Group (BABA.US) | GBPUSD | Stříbro | Nejbližší support | USDCAD | Akcie | Guvernér banky | Americký dolarový index | CHF | Údaje o inflaci | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | OECD | G10 | Růstový potenciál | Dnešní fundamenty | LNG | Libra vůči dolaru | Týdenní Forex kalendář | Americké akcie | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Peloton | Britská měna | MetaTrader | Ex-dividend | Kongres | Divize | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | ex | Inflace ve Švýcarsku | Apple | Zvýšená volatilita | NKLA.US | Výprodej na Wall Street | Kellogg | Trh s futures | Trh | Snížení daní | Komise | Výrazný růst | Aukce | Fed | Ekonomické výkonnosti | Korekce | Klesající trend | Upozornění | Nákup dolaru | TSN.US | Pozornost | Společnost XTB | Money management | Počet pracovních míst | Největší ekonomika světa | Heiken Ashi | Výplaty dividendy | Japonská centrální banka | Zveřejnění výsledků | S&P 500 | Snižování úrokových sazeb | Alphabet (GOOGL.US) | Bollinger Bands | Kov | Kanada | Swingové minimum | JDE | Posílení dolaru | ANO | Marriott | Americké zásoby ropy | Volatility | Zemní plyn | Anthony Fauci | Platforms | Alligator | Překoupené zóny | SNB | Koronavirová pandemie | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Nejistota | SBUX | CME | Úspory | Sell | NKLA | Index nákupních manažerů | CL | Long pozice | Obchodní instrument | F.US | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Spojené království | Futures na DAX | BNP | CFTC | Japonsko | Nifty 50 | Hladiny podpory | Invest | Centrální banka | Merrill Lynch | MicroStrategy | Riksbank | Aligator | Životní náklady | Andrew Bailey | Dobré zprávy | Polský zlotý | Tržní sentiment | QE | Nálada na trzích | Situace | Plány Fedu | Donald Trump | Odhadovaná cena | Makroekonomické ukazatele | Francouzská společnost | Nejnovější údaje | Jádrová inflace | Marriott International | DBS | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Další růst | Americká průmyslová produkce | Index Sentix | Vybírat zisky | Potenciál poklesu | Pokles dolaru | Nižší růst | API | Světové centrální banky | Eurozóna | Harley-Davidson (HOG.US) | CZK | Reuters | AMC Entertainment | First Citizens BancShares | QCOM | Chevron | Zpracovatelský průmysl | Libra šterlinků | Předseda | Americký index S&P 500 | Utahování měnové politiky | Traders | Commodity index | Deliveroo | Dluhopisy | FOREX | PINS | Kellogg (K.US) | Evropské banky | Růst HDP | Libra | CFD | Obchodníci | Evropská unie | Open | MRNA.US | DOT | US100 | DoorDash (DASH.US) | Zvýšení základní sazby | Evropské akciové indexy | Moderna (MRNA.US) | CME Group | Columbia Threadneedle | Alibaba Group | Objem zlata | Nová mutace koronaviru | Komerční banka | Cena | Silné oživení | Honeywell | Květnová inflace | Silný trh | BYND | ING | Inflační očekávání | IG Markets | Rozpočet | S&P500 | Dolar | Amazon | Ceny | Prudký pokles | MetaTrader 5 | Tipy pro obchodování | Pokles | USDIDX | Růst cen domů | Uzavření trhů | ConocoPhillips | Take-Profit | BioNTech | Švýcarská centrální banka | Vliv na obchodování | Setkání centrálních bankéřů | Rabobank | Barclays | FTSE | Index ISM | Tržní očekávání | Saxo Group | Americká ekonomika | WBD | Americký trh | Jednání ECB | Portfolio manažer | MRNA | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Google | Cheniere Energy | Blue chips | Merck (MRK.US) | Růst mezd | Regulátoři | Spotřebitelské ceny | Evropská centrální banka | Zasedání Bank of England | Paypal Holdings | Nejnovější zprávy | Index PX | Průmyslové kovy | Daně | Růst americké ekonomiky | Tradingové webináře zdarma | Mutace koronaviru | Pivot | Rizika | ECB | Close | Zprávy z trhů | Vývoj inflace | Bristol-Myers | Coinbase | Momentum | Marketingová komunikace | Pšenice | Fond | Čína | Obchodní rozpětí | Zisky | HICP | Konsensus | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Konsenzus | E*Trade Financial | Spekulativní pozice | Růst ceny | ISM | Benchmarky | Ranní okénko | Indikátor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Starbucks | Společná měna | Cena zlata | Pullback | Vysoká poptávka | Vývoj měnového páru GBP/USD | Pojištění vkladů | Růst cen | Drahé kovy | RSI | Vysoké inflace | Měnová politika | Saxo | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Dash | Výrobní aktivity | Financování | Nastavení měnové politiky | Očekávání trhu | Prodávající | GMT | Guvernér | Pokles ekonomiky | EURGBP | Palantir (PLTR.US) | Republikáni | USDJPY | Měnový pár EUR/GBP | Švýcarská národní banka | Zemědělství | Investiční poradenství | Poptávka | Americké akciové trhy | Capital | Tyson Foods | Investor | Průměrná mzda | Obchodovat | Jitan Solanki | Pivotní body | Beyond Meat (BYND.US) | Konečná sazba | Silicon Valley | Technologický Nasdaq | WTI | Bod | Reporty | Medvědi | Nákup eura | RBNZ | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Klouzavý průměr | RBI | Veolia | Americká měna | Honeywell International | LLY.US | Saúdská Arábie | Christine Lagardová | Payrolls | Bankéři | Podnikání | Cena ropy | Komentáře Fedu | Holubičí postoj | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | UTC | Využití kapacit | ROCE | Lyft (LYFT.US) | DAX | HDP | Organizace pro výživu a zemědělství | Projevy centrálních bankéřů | Jednotná měna | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Trading Central | Signály | Omikron | Warner Bros Discovery | Načasování | Snížení úrokových sazeb v USA | Erste | Premiér Rishi Sunak | USA | Ropa | Statistiky | Liz Trussová | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Komise v přenesené pravomoci | COIN.US | Diverzifikovat | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | AMZN.US | Týdenní pivot | Úroveň supportu | Kalendář ekonomických událostí | Deutsche Bank | Američané | Kurz | Forexu | Market | Americký PMI | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | 256/2004 | Růst akcií | Restrikce | Merck | Optimismus | Rozhodování | Růst dolaru | Ceny pšenice | Problémy v bankovním sektoru | Francouzský CAC 40 | Kukuřice | Investujte | Měď | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Indexy PMI | Federální rezervní banky | Úsilí | K.US | SEC | Risk | Fibo | PMI ve službách | Christine Lagarde | Sony | Hospodářství | Stagflace | Výnosy státních dluhopisů | Měnový stratég | Obchod | Zpomalení růstu | Obchodní aktivita | Activision Blizzard | Labouristická strana | USDK | Ranní komentář | Fibonacciho úrovně | Bollingerova pásma | EU | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Expert | Index výrobní aktivity | Týdenní zpráva | xStation 5 | Theresa May | Úroveň rezistence | Recese | Investiční doporučení | Bank of Canada | Kyber | Obchodníci s GBP | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Silný americký dolar | Stavební povolení | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Guvernér BoE | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Americké burzy | Frank | DoorDash | Změna politiky | Investoři a obchodníci | Změna sazeb | KPMG | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Gilead Sciences | Japonský jen | Index FTSE 100 | Měnový kurz | Základní sazby | ConocoPhillips (COP.US) | Swingové maximum | Rostoucí inflace | Kanadský dolar | Sell Stop | Sterling | Předpovědi | Global Wealth Management | Intervence centrální banky | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Ceny plynu | Evropské méně | Kmen omikron | Rostoucí ceny | Trend | TRIP | Zásoby plynu | Qualcomm (QCOM.US) | Směr trhu | Francouzské akcie | Spotřebitelská důvěra | Průmyslová výroba v eurozóně | Spotify | Finanční situace | Ekonomický výhled | Nařízení | Société Générale | RISK-ON | Negativní zprávy | Americký Senát | Fed index | KOSPI | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Gold | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Tempo růstu | Scotiabank | STOXX50 | Divergence | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Nasdaq-100 (US100) | Centrální bankéři | LLY | Cykly | Long | Rally | Bankovní rada | Pandemie | Tripadvisor | Klid | Aktiva | Pokles inflace | FOMC | Použití finanční páky | Výprodej | Discovery | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Pokles cen | SP500 | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Konsolidace | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Ole Hansen | Spekulanti | Riziko ztráty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Brazílie | Sentix | | Pochybnosti | Výsledek voleb | Stratég | Známky oživení | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Sentiment | Short pozice | Bývalý ministr financí | Stoxx Europe 600 | ECB Christine Lagardeová | Politika | Britský akciový index | Riziková aktiva | PLN | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Indikátor MACD | Dnešní seance | Měnové trhy | Velká Británie | Růst libry | Investment Banking | Nálada | Investování | FAO | Indie | Nákupy | Koronavirus ve Velké Británii | Měnové páry | Měnové politiky | Intel | Čínská poptávka | Výhled trhů | Dnešní ekonomický kalendář | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Warner Bros | Zhodnocení | Šance | Ceny zlata | Výhled | Trade Financial | Futures na indexy | ESM | Volume | Obchodní účet | Obchodní analýza | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Filadelfský Fed | Economist | Indikátor Ichimoku | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Indexy nákupních manažerů | Sentix index | PayPal | Bankovní krize | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Británie | Data o inflaci | Prodejní signál | Fondy | Dlouhodobý trend | Ekonomické prognózy | Technický výhled | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | AAPL | Německé ekonomiky | PMI za leden | GOOGL.US | MSTR.US | Nové údaje | Spread | Aktuální situace | Peněžní trhy | Tradingové webináře | Krize | Ceny ropy Brent | Fundamenty | Oslabení dolaru | Objednávky | Kurz libry | Vratislav Zámiš | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | MicroStrategy (MSTR.US) | Virgin Galactic (SPCE.US) | Sazby | Ředitelka | Coinbase (COIN.US) | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Holubice | Semináře | Ekonomický kalendář | LTRO | Akcie společnosti Apple | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Dlouhá pozice | Wall Street výsledky | Plán obchodování | Transakce | Měny | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Výnosy 10letých dluhopisů | Dna | MasterCard | Zpráva COT | Zaměstnanost | Maloobchodní prodej | Energie | LCID.US | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | Dividendy | Měna | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Trading | Hlavní měnové páry | Kotace | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Burzovní index | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Thomson Reuters | Sazba Fedu | Výnosy | Poradenství | Klíčové události tohoto týdne | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | JPMorgan | Rozhodnutí centrální banky | Uhlí | Regulační orgán | Trade | Překoupené oblasti | SPCE | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Prodeje | Nákupní signál | Starbucks (SBUX.US) | Předčasné volby | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Miliardy USD | Poradce | Světové akciové trhy | Signál | Írán | Jerome Powell | Výsledkové sezóny | Britská vláda | ADP | Short squeeze | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Obiloviny | Výdaje | Silný trend | Společnost | Apple (AAPL.US) | Sázky | Snížení úrokové sazby | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Zvýšení volatility | Swiss National Bank | Palantir | Negativní výhled | Kurz britské libry | Cena akcií | Mark Carney | AMC Entertainment (AMC.US) | Non-Farm Payrolls | Prudký pokles cen | Vítězství | Špatná data | Rozšíření | Ekonomické indikátory | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Analýza indikátorů | Rishi Sunak | Britské měny | Buy | Tisková konference | Eura | AAPL.US | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Růst | TotalEnergies | Evropský akciový trh | Výhled pro zlato | Komodity | Příjmy | Hospodářské výsledky | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Snížení inflace | Americké statistiky | Index | Nikola (NKLA.US) | Dow Jones | Lockdown | Kupci | Průmyslová produkce | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Pokles německé ekonomiky | Futures na americké indexy | Země eurozóny | Býčí potenciál | Prohlášení | LNG.US | Obchodní spolupráce | Zpracovatelský sektor | Mzda | Nikola Corporation | Tesla | Americké zásoby zemního plynu | Before market open | Harley-Davidson | Eli Lilly (LLY.US) | Stabilita | Program nákupů dluhopisů | BNTX.US | Nárůst volatility | Index spotřebitelských cen | Moving Average | BYND.US | Macerich (MAC.US) | Růst cen plynu | Rezistence | Ministr financí | Makro stratég | MiFID II | Hlavní ekonom | British Petroleum | Měna dolar | Regulační orgány | Švédské společnosti | Hike | Pražská burza | Graf dne | DBX.US | Akcie britské společnosti | Nasdaq Composite | UBS Global Wealth Management | Žádosti o podporu z USA | Analýza | Virgin Galactic | Události tohoto týdne | COIN | Americký index | Americké centrální banky | Larry Summers | Bloomberg | Podpora | Macerich | Současný stav | UBS | Nové žádosti o podporu v USA | Bydlení | Lucid Group | Trading Central Technical Ideas Lookup | Obchodní války | TripAdvisor (TRIP.US) | Propad akcií | MRK.US | Principal Global Investors | Výkonnost indexů | USD/CZK | Hospodaření | Tipy pro začínající obchodníky | Americká společnost | Dobrá čísla | Německý PMI | Burzovní seance | Futures trhy | Snížení sazeb | Technická rezistence | Americké měny | Akciový index | Přehled | Finanční ztráty | Seance v USA | Index CPI | MAC.US | Marriott International (MAR.US) | Maloobchodní tržby | Obchodní výhled | Sektor služeb | Oblasti rezistence | COT (Commitment of Traders) | Medvědí trend | XTB | Meta Platforms | xStation5 | Statistické údaje | Trendová linie | Německo | Navýšení sazeb | Maloobchodní prodeje | Ericsson | Sazby beze změny | Vice | Tržní situace | Španělsko | Velké objemy | Období volatility | Aktivum | Domácnosti | Analytik | Fiskální balíček | ONS | TopForex | Další pokles | Jestřáb | Vývoj ropy | COT | WBD.US | Index DAX | Wealth Management | Vysoká inflace | Pozice | PayPal Holdings (PYPL.US) | Statistika | After-market | Britské společnosti | Inflace spotřebitelských cen | Směrnice | Techničtí obchodníci | Forex kalendář | Ceny v eurozóně | Riziko | IG | Aktuální prognóza | EUR/GBP | Velcí hráči | WHO | Vzestupný trojúhelník | Měnověpolitické zasedání | Býčí trend | Rozhodování o obchodování | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Investiční rozhodnutí | Market open | Virus | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Barrick Gold | MIFID | Radikální změny | UK100 | Akcie švédské společnosti | Pokles libry | ABC | Banky | Intervenovat | Lucid | NASDAQ 100 | Americké tovární objednávky | Banka | Doporučení | Geopolitika | Nonfarm Payrolls | Guvernér RBA | Oslabování švýcarského franku | Měnový pár | Ocenění | TRIP.US | Celková inflace | Nikola Corporation (NKLA.US) | EMA | Americké spotřebitelské úvěry | BioNTech (BNTX.US) | Opatření | Cheniere Energy (LNG.US) | Retail | Úrokové sazby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Buy pozice | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Rebalancování indexů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Průměrná cena | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Geopolitické napětí | Dropbox | Vyšší inflace | Práce | Obnovení růstu | ForexTime | Evropské země | AMZN | Investment | Prodej eura | Lucid Group (LCID.US) | JPG | PMI index | GOOGL | Začínající obchodníci | Kyle Rodda | Spojené státy | Proražení rezistence | Ocado | Buy Stop | Zvýšené geopolitické napětí | Kryptoměny | Evropské akciové trhy | Americká seance | Zasedání Rady guvernérů | Situace na trhu | Úspěch | Ekonomové | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Zlepšení | HOG.US | Britský regulátor | Index relativní síly | Americká vláda | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | USD/JPY | Zrychlení růstu | Koronavirus | FXstreet | Monster Beverage (MNST.US) | AUD/USD | Commitment of Traders | Bilance | Politici | Analytický tým | Zlato | Vzestupný trend | Mzdy | Ford Motor | Britská společnost | NZD | Podmínky obchodování | Wall Street | Nová mutace | Nesoulad | Emise | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Rozdíly mezi ICT a SMC
Rozdíly SMA a EMA
Rozdíly ve společnosti
Rozdíly v názorech
Rozestavěné domy
Rozhazovačnost vlády
Rozhazovačnost vlády za covidu
Rozhazování veřejných peněz
Rozhodnutí americké centrální banky
Rozhodnutí australské centrální banky

Následující klíčová slova

Rozhodnutí bankovní rady
Rozhodnutí bankovní rady ČNB
Rozhodnutí britské centrální banky
Rozhodnutí britské vlády
Rozhodnutí centrální banky
Rozhodnutí centrálních bank
Rozhodnutí čínské strany
Rozhodnutí čínské vlády
Rozhodnutí Číny
Rozhodnutí ČNB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít