Neděle 03. červenec 2022 04:39
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy forex
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Rozhodnutí Bank of England

img

Pár USD/JPY: podpoří Bank of Japan ostatní významné centrální banky?

16.06.2022 Zdá se, že Švýcarská národní banka (ŠNB) se rozhodla následovat příkladu dalších významných světových centrálních bank a přiklonila se k přísnějším podmínkám měnové politiky. V návaznosti na výsledky zasedání zvýšila úrokovou sazbu z vkladů na –0,25 % a překvapila tím investory i ekonomy, kteří očekávali, že úroková sazba zůstane na téže úrovni –0,75 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 6. května

06.05.2022 Pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,2528, což dalo trhu signál k nákupu. To vedlo k nárůstu ceny o více než 40 bodů, protože linie MACD se pohybovala směrem nahoru. Kolem poledne vyvolalo testování stejné úrovně signál k prodeji, jelikož se linie MACD začala pohybovat pod nulu. To vedlo k poklesu páru o více než 120 bodů.
img

Investoři se připravují na největší zvýšení sazeb v USA od roku 2000

03.05.2022 Dluhopisy po celém světě klesly, když se investoři připravovali na největší zvýšení sazeb v USA od roku 2000 a na vlnu zpřísňování politiky ze strany ostatních centrálních bank. Pokles cen způsobil růst akcií a futures na americké indexy. Výnosy 10letých dluhopisů v USA se obchodovaly kolem 3 % poté, co v pondělí dosáhly milníku. Německá referenční sazba poprvé od roku 2015 stoupla nad 1 %, zatímco výnos odpovídajících britských dluhopisů se vyšplhal nad 2 %. Australské dluhopisy klesly a měna vyskočila poté, co národní centrální banka zvýšila výpůjční náklady více, než mnozí očekávali. Mezitím se investoři sázející na to, že globální dluhopisy jsou stále drahé, obraceli k akciím. Futures na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 vzrostly alespoň 0,1 %, zatímco evropský benchmark Stoxx50 přidal 0,6 %. Obchodování však bylo volatilní kvůli rostoucí nervozitě ze zvyšujících se výnosů.
img

Evropský akciový trh díky rozhodnutím světových centrálních bank roste

18.03.2022 Klíčové ukazatele akciového trhu vykázaly v závěru čtvrtečního obchodování v návaznosti na výsledky zasedání Bank of England zisky.
img

GBP/USD. Pár se ocitl na křižovatce: v Bank of England se objevil "disident", dolar se řídí geopolitikou

18.03.2022 Libra na páru s dolarem dnes vykazuje zvýšenou volatilitu: denní maximum se ustálilo na 1,3210 a minimum na 1,3087. Tato cenová dynamika je způsobena několika fundamentálními faktory. Zaprvé, britská měna prudce reagovala na výsledky březnového zasedání Bank of England. Centrální banka na jedné straně zvýšila úrokovou sazbu, čímž pokračovala ve zpřísňování parametrů měnové politiky. Na druhé straně však dnešní zasedání odhalilo rozkol v táboře Výboru pro měnovou politiku. Tato okolnost vyvinula nejsilnější tlak na libru, která se během několika minut propadla o více než 100 bodů.
img

Silná zpráva o americkém trhu práce nedává Fedu na výběr. Přehled USD, EUR a GBP

07.02.2022 Páteční zpráva o trhu práce v USA ukázala, že očekávané škody způsobené rychlým šířením omikronu nejsou zdaleka tak závažné. V lednu bylo vytvořeno 467 tisíc nových pracovních míst, předchozí dva měsíce byly revidovány o +709 tisíc. Rozdíl v zaměstnanosti se zmenšil na 2 %, pokud počítáme z předpandemické úrovně.
img

Zlato roste již tři seance v řadě

03.02.2022 Zlato roste již třetí seanci v řadě. Analytici však nevidí žádné známky další rally a žádný důvod k optimismu. Co způsobí, že zlato opět klesne?
img

Americký akciový trh dosáhl největšího čtyřdenního růstu od roku 2020

03.02.2022 Americké akcie zaznamenaly největší čtyřdenní rally od roku 2020 díky tomu, že investoři obnovili obchody s technologickými akciemi. Index S&P 500 vzrostl o 0,6 %, zatímco technologický Nasdaq 100 vzrostl o 0,3 % díky ziskům společností Alphabet a Advanced Micro Devices.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 12. 1. 2022

12.01.2022 Nečekané rozhodnutí Bank of England zvýšit refinanční sazbu spustilo prodloužený růst libry, který se dodnes nezastavil, i když se odraz již dlouho chystá. Místo toho ale libra tvrdošíjně dál roste. Včera se tak stalo na pozadí projevu Jeroma Powella v Senátu, během kterého šéf Federálního rezervního systému znovu zopakoval, že v zájmu boje s rekordní inflací za posledních 40 let regulátor plánuje zvýšit sazbu refinancování minimálně dvakrát. V případě potřeby se budeme bavit o třech krocích. Formálně jde z pohledu trhů o dost drsné tvrzení, které mělo právě přispět k posílení dolaru. Trik je ale v tom, že v posledních dnech se aktivně diskutovalo o možnosti čtyřnásobného zvýšení refinanční sazby. Navíc se o tom hovořilo v rovině spekulací a domněnek. Oficiální zástupci amerického regulátora takový vývoj nikdy ani nenaznačili. Jinými slovy, je to banální spekulace. Trh tomu začal věřit a očekává, že Jerome Powell použije poněkud tvrdší rétoriku. A v tomto světle jeho prohlášení začala vypadat méně hrozivě. A to je již důvod pro oslabení dolaru.
img

Přehled páru GBP/USD na 11. 1. 2022. Velká Británie nadále boří smutné koronavirové anti-rekordy.

11.01.2022 Měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil nové kolo korekcí, přičemž se nadále nacházel nad hranicí klouzavého průměru. Vzestupný trend tedy přetrvává. Udržuje se tři týdny, během kterých britská libra přidala asi 400 bodů. Každá pohádka však dříve nebo později skončí. Libra reagovala na prosincové rozhodnutí Bank of England zvýšit sazbu o 0,15 %, ale nyní je potřeba se alespoň trochu korigovat. Signálem pro korekci bude překonání linie klouzavého průměru.
img

GBP/USD: Plán na evropskou seanci 6. ledna. COT reporty. Libroví býci se nedokázali usadit nad úrovní 1,3553.

06.01.2022 Včera se vytvořilo několik signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, k čemu došlo. Na úroveň 1,3553 jsem se soustředil ve své ranní předpovědi a doporučil jsem rozhodnout se pro vstup na trh. Neúspěšný pokus o růst nad úroveň 1,3553 v první polovině dne vyústil k vytvoření vynikajícího signálu k otevírání short pozic. Pár se ve výsledku propadl o více než 25 bodů a tlak polevil. Podobný vstupní bod na short pozice se vytvořil odpoledne, ale býci ovládali úroveň 1,3553 i poté, co se medvědi několikrát pokusili na libru zatlačit. Nemohl jsem čekat na vhodný vstupní bod k nákupu z tohoto pásma, a tak jsem musel vynechat vzestupný pohyb. Z technického hlediska se nezměnilo téměř nic.
img

Libra dosáhla nových rekordů

05.01.2022 Se začátkem ledna se britská měna rozhodla držet krok s tou americkou a dosáhnout nových rekordů. Libře se nyní podařilo uskutečnit své plány, odborníci však varují před dočasností jejího růstu.
img

GBP/USD: Plán na evropskou seanci 5. ledna. COT reporty. Libroví býci si na úrovni 1,3550 odpočinuli.

05.01.2022 Pokaždé, když jsou býci aktivní a blíží se k důležité rezistenci 1,3550, mají problémy. Nicméně fakt, že hned na začátku letošního roku udrželi pár v rámci vzestupného cenového kanálu, svědčí o dobrých šancích na další posilování páru GBP/USD v oblasti nových maxim. Dnes pro Velkou Británii nemáme žádné důležité fundamentální statistiky, a tak navrhuji, aby byl veškerý důraz kladen na průraz úrovně 1,3550 a ochranu supportu 1,3510.
img

Americké akcie po rozhodnutí Fedu rostou

16.12.2021 Americké akcie ve středu rostly poté, co se objevily rozhovory, že Fed bude řešit prudce rostoucí ceny, aniž by bránil hospodářskému růstu. Index S&P 500 zpočátku klesl, ale nakonec se uzavřel v blízkosti historických maxim. Nasdaq 100 mezitím vyskočil o přibližně 2,5 %.
img

Ranní komentář: Fed příští rok zvýší sazby možná až třikrát

16.12.2021 Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila rychlost taperingu z 15 na 30 mld. dolarů. Od ledna tak bude nakupovat dluhopisy měsíčně za 60 mld., což je polovina původního měsíčního objemu QE. Už v březnu by pak s QE mohla skončit definitivně. To otevírá prostor k rychlejšímu zvyšování sazeb v průběhu příštího roku, kdy by sazby, podle nové prognózy FOMC, mohly růst dokonce třikrát. Fed navíc nepovažuje inflaci za dočasnou a vidí reálná rizika toho, ž by mohla zůstat delší dobu na zvýšench úrovních.
img

Akcie před zasedáními centrálních bank tento týden klesají

14.12.2021 Trhy po celém světě se připravují na vlnu rozhodnutí centrálních bank a obchodníci zvažují potenciální důsledky méně štědrých měnových podmínek v souvislosti s obavami z koronaviru a silného ocenění akcií. Proto se index S&P 500 v pondělí propadl z rekordní úrovně, zatímco technologický Nasdaq 100 klesl pod úroveň hlavních akciových indexů.analytics61b86f21bfe80.jpg
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Ranní komentář: Americké indexy navyšují maxima, pomohly i klesající výnosy

05.11.2021 Americké akcie také včera navyšovaly svá historická maxima. S&P500 přidal 0.42 %, zatímco Nasdaq rostl o 0.81 %. K růstu indexům pomohly mj. i klesající výnosy, které u desetiletých splatností v USA klesly zpět na 1.55 %. Hlavním tématem na akciovém trhu zůstává i nadále výsledková sezóna. Výrazného růstu se včera díky výsledkům dočkaly například akcie společnosti Qualcomm, zatímco pod silným tlakem se ocitla Moderna a v after-market hodinách ještě společnost Peloton.
img

Ranní komentář: Čína kvůli deltě zavádí nová omezení, ropa dál klesá

05.08.2021 Americké indexy včera zamířily do červených čísel, zatímco Evropa mírně rostla. Nálada na trzích je i nadále stabilizovaná, i když investoři řeší rizika spojená s dalším šířením delta varianty, která začíná doléhat už také na Čínu. Ta zavádí nová omezení týkající se cestování hned v několika regionech, což negativně dopadá také na ropu, která klesala už třetím dnem v řadě.
img

Týdenní výhled trhu: BOE a PMI v centru pozornosti

21.06.2021 Volatilita minulého týdne zdůraznila význam zasedání centrálních bank a rozhodování o úrokových sazbách. Když Fed změnil svůj tón, americký dolar se plošně zvýšil a způsobil otřesy na světových trzích.
img

Ranní komentář: Fed vyčkává a počítá s dočasným zvýšením inflace, USD oslabuje

18.03.2021 Americká centrální banka večer ponechala sazby beze změny a nic nezměnila ani na svém programu nákupu dluhopisů. Zároveň zveřejnila své nové projekce, kde do letošního roku počítá oproti prosincovým projekcím s výraznějším zrychlením růstu HDP a také inflace. Vyšší inflace však podle J. Powella není důvodem k rychlejšímu utahování měnové politiky, protože Fed považuje její růst za dočasný. Fed dále zveřejnil i svůj výhled pro sazby, podle kterého s jejich růstem v roce 2023 počítá už 7 z 18 členů FOMC.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoE a pokračování výsledkové sezóny

04.02.2021 Evropské akciové trhy otevřely do černých čísel, přestože asijská seance nebyla nijak hvězdná. Rozhodnutí Bank of England o sazbách je hlavní událostí dnešního makrokalendáře. Změna sazeb se nečeká, ale mohli bychom se dočkat nových informací okolo negativních úrokových sazeb. Odpoledne bude na programu zveřejnění pravidelných statistik žádostí o podporu z USA. Výsledková sezóna dnes pokračuje společnostmi jako Ford Motor, Gilead Sciences nebo Merck & Co.
img

Ranní komentář: Trump chce nařídit zavedení podpory v nezaměstnanosti, zlato navyšuje historická maxima

06.08.2020 Americké i evropské akcie za sebou mají úspěšnou seanci, kterou dokázaly znovu uzavřít v zelencích číslech. V USA si tentokrát největší zisky připisoval index Dow Jones, který přidal 1,39 %, zatímco S&P500 rostl o 0,64 %. V růstu na nová historická maxima mezitím pokračovalo zlato, kterému i nadále pomáhá postupně slábnoucí americký dolar.
img

Ranní komentář: Americký Senát schválil fiskální balíček, dnes počty nových žádostí o podporu v USA

26.03.2020 Americký Senát včera schválil fiskální balíček, na podporu domácností a podniků s cenovkou ve výši 2 bln. dolarů. Vidina jeho schválení, společně s kroky americké centrální banky, v posledních dnech umožnily stabilizaci situace na akciových trzích, které i včera dokázaly růst a likvidovat tak alespoň část obřích ztrát z posledních několika týdnů. Sentiment na trzích ale zůstává i nadále velmi nervózní a nezlepší se do doby, než se podaří dostat pod kontrolu šíření nákazy koronaviru. Ta má na svědomí celosvětově už 21 tis. obětí, přičemž počty nakažených k dnešnímu ránu dosáhly 471 tis.
img

Akcie znají jen jeden směr

07.11.2019 Zámořské indexy hned od začátku obchodování silně rostou a přidávají téměř procento. Důvodem je domluva USA a Číny o zrušení některých vzájemně zavedených cel a víra v dosažení obchodní dohody. Pravidelná data z trhu práce byla podle očekávání. Pozitivní náladu na trzích navíc podpořily kvartální reporty doznívající výsledkové sezóny. Dnes zveřejněné čtvrtletní výsledky (např. Ralph Lauren, NRG Energy) byly lepší ve srovnání s odhady trhu. Je možné, že indexy dnes opět pokoří maxima.
img

Dnešní kalendář: Pohne BoE výrazněji s britskou librou?

02.05.2019 Zasedání FOMC je za námi, takže přišel čas na další centrální banku, která dnes bude rozhodovat o sazbách. Tou centrální bankou je Bank of England, která svůj verdikt oznámí ve 13 hod. Z dalších fundamentů nás pak čekají ještě data z USA, které odpoledne zveřejní výsledky nových objednávek, jejichž dopad na trhy bude ale pravděpodobně jen omezený.
img

Ranní komentář: Libra se vrací nad 1,28 GBPUSD, dnes zasedá Bank of England

01.11.2018 Včerejší seance na finančních trzích opět probíhala ve výrazně odlišném duchu, než na co jsme byli zvyklí v předchozích několika týdnech. Akciové indexy v Evropě i v USA rostly a likvidovaly tak své dřívější ztráty. Dluhopisové výnosy přitom zatím zůstávají stabilní a úroveň rizikových přirážek včera mírně klesla, i když zůstává stále na nepříjemně zvýšených úrovních. Dnešní ráno přineslo pozitivní zprávy od hlavních vyjednavačů o brexitu, které pomohly libře zpevnit na všech měnových párech. I zbytek čtvrteční seance přitom bude velmi důležitý hlavně pro libru, na kterou čeká ještě hlasování o rozpočtu, nebo zasedání Bank of England.
img

Bude čtvrtek dnem D pro libru?

31.10.2018 Britská libra byla v poslední době pod výrazným tlakem. Stojí za ním stále ten samý důvod - Brexit. A také rostoucí pravděpodobnost tzv. hard Brexitu - tedy vystoupení země bez dohody s EU, které by mohlo ve Velké Británii způsobit ekonomických chaos. Jen pro připomenutí: Podle Článku 50 Smlouvy o EU končí v březnu 2019 dvouleté období, ve kterém musí Velká Británie vystoupit z EU se smlouvou i bez smlouvy o uspořádání dalších vztahů s EU. Pro firmy je nezbytné, aby alespoň v nějaké podobě pokračovala celní unie a hospodářství neutrpělo výrazný šok. Nicméně rozhovory jsou zablokované, protože jeden z koaličních partnerů, DUP, odmítá hranice mezi Velkou Británií a Irskem. A zastánci Brexitu se stavějí proti časově neomezené celní unii. Nejistota okolo jednání se ve čtvrtek nevyřeší, ale dvě důležité události by měly pomoci určit další směr britské měny.
img

GBPUSD: Sterling v ztrátě před zvyšováním sazeb

02.08.2018 Zelená bankovka ve čtvrtek silněji rostla vůči ostatním měnám a GBPUSD pár byl níž o 0.35% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 1.3080.
img

Ranní komentář: Fed naplnil očekávání, dolar tak dál brání své pozice. Dnes zasedá BoE

02.08.2018 Americká centrální banka včera na svém zasedání nabídla trhu přesně to, co od ní trh očekával. Sazby ponechala beze změny a dala jasně najevo, že je připravena na jejich další zvyšování. Šance na jejich růst už v září tak vzrostla na 87 %, což dál podpírá příznivý fundament na dolaru, který si zatím drží své zisky z minulých měsíců na většině měnových párů. Bezprostřední dopad na trhy byl ale malý, jelikož trh s podobným výstupem počítal, takže se celkový fundament na dolarových párech ani na ostatních fin. aktivech příliš nezměnil. Dnes nás čeká pro změnu zasedání Bank of England, která by podle většinového konsenzu sazby zvýšit měla.
img

Ranní videokomentář: Dolar si své pozice dál na všech párech drží, dnes zasedá BoE

21.06.2018 Včerejší seance na finanční trhy přinesla opatrnou stabilizaci, ale i když akciové indexy dokázaly konečně mírně růst, obchodníci zatím rozhodně vyhráno nemají. Téma obchodní války je stále velmi živé a stačí jeden Trumpův tweet a nervozita na trzích je zpět. I dnešek proto bude o latentních politických rizicích, ke kterým se odpoledne přidá také jeden zajímavý fundament v podobě zasedání Bank of England. Od té se dnes růst sazeb nečeká, ale už na dalších zasedáních by banka sazby zvednout mohla. Libra tak bude velmi citlivě reagovat hlavně na doprovodný komentář a komentář k inflaci.
img

Ranní videokomentář: RBNZ býky na NZD nepotěšila, dnes zasedá Bank of England

10.05.2018 Včerejší seance přinesla hlavně zasedání RBNZ, která sice sazby ponechala beze změny, v doprovodném komentáři, ale býky na NZD příliš nepotěšila, když její guvernér naznačil, že je šance na budoucí růst sazeb stejně vysoká, jako šance na jejich snížení. NZD tak pokračuje v korekci a zůstává i nadále slabý. Dnes bude v centru dění pro změnu Bank of England, která společně k rozhodnutím o sazbách zveřejní také inflační report. Odpoledne ale pozor i na americkou inflaci, která by v případě dalšího přestřelení konsenzu mohla americkému dolaru vydatně pomoci.
img

Ranní komentář: Fed zlepšil ekonomický výhled, ale s výhledem pro růst sazeb v roce 2018 nepohnul

22.03.2018 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která nabídla poměrně příznivý výhled pro HDP i nezaměstnanost a dokonce zvýšila výhled pro růstu sazeb na roky 2019 a 2020. Výhled pro sazby na rok 2018 ale zůstal prakticky netknutý, což bylo pro obchodníky zklamání, díky kterému se dolar propadl na většině měnových párů. Celkově ale výstup ze zasedání Fedu nebyl podle nás pro dolar zase až tak špatný a na fundamentální situaci na dolarových párech nic výrazně nezhoršil. Dnes čekáme hlavně na makro z Evropy a také na zasedání Bank of England, která bude rozhodovat o sazbách.
img

Ranní videokomentář: Dolar dál těží z nervozity na trzích, dnes zasedá Bank of England

08.02.2018 Postupné zklidňování situace na nervózních trzích pokračovalo také včera, kdy indexy dál hledaly pevnější půdu pod nohama i navzdory stále výrazně zvýšené implikované volatilitě. Objemy na burzách zůstávají vysoké, ale protože byly pondělní výprodeje čistě technickou záležitostí, předpokládáme, že se bude nálada na trzích v průběhu dalších dnů dál pozvolna zlepšovat. Trend ze začátku týdne naopak pokračuje zatím na forexu, kde se i nadále daří americké měně, která zpevňuje na většině měnových párů. Dnes čekáme hlavně na fundamenty z Británie, kde bude Bank of England rozhodovat o sazbách.
img

Ranní videokomentář: Dolar koriguje své dřívější zisky a pomáhá tím drahým kovům, dnes zasedá ECB i BoE

14.12.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila úrokové sazby a dokonce mírně zvedla i projekce pro růst HDP. Výhled pro sazby však oproti svému zářijovému výhledu prakticky nezměnila, což dostalo pod tlak americký dolar, když dolaroví býci přeci jen doufali v signalizaci trochu rychlejšího růstu úrokových sazeb. Oslabení dolaru včera pomohlo nejen ostatním světovým měnám, ale také drahým kovům, které konečně začaly korigovat ztráty z minulého týdne. Dnešek bude opět o centrálních bankách a o sazbách, o kterých se bude rozhodovat ve Švýcarsku, Británii a eurozóně.
img

Britská data z trhu práce nepřekvapila, klíčovým tématem na libře prozatím zůstává brexit

13.12.2017 Po včerejších výsledcích inflace dnes Británie nabídla další zajímavé makro v podobě listopadových výsledků z pracovní...
img

Ranní videokomentář: Fed nepřekvapil ani nezklamal, trh dál počítá s prosincovým růstem sazeb

02.11.2017 Středeční seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a téměř nic nezměnila ani na doprovodném komentáři. Trh tak dál počítá s tím, že Fed zvýší znovu sazby už na svém prosincovém zasedání, díky čemuž si dolar své zisky z minulého týdne dokázal podržet. Pod mírný tlak se ale dostal dnes ráno, když v médiích prolétla zpráva o tom, že by měl Donald Trump dnes odpoledne oznámit jméno nového šéfa Fedu. Tím by se nakonec měl stát Jerome Powell, který je názorově velmi blízký Janet Yellenové. Dnešní seance bude důležitá hlavně pro libru, protože nás čeká zasedání Bank of England. Ta by měla zvýšit úrokové sazby a zároveň zveřejnit inflační report, který následně na tiskové konferenci okomentuje guvernér banky Mark Carney.
img

GBP/USD – momentum spomalilo, je čas na long pozície?

11.08.2017 Po rozhodnutí Bank of England (BoE) sa otvorila pre obchodníkov na GBPUSD cesta nadol. No cieľ bol dosiahnutý a ako sa zdá, medveďom dochádzajú sily. Je tak pravdepodobné, že býci túto slabosť využijú na útok.
img

Ranní videokomentář: Optimismus na euru zatím nepolevuje, dnes zasedá Bank of England

03.08.2017 Včera začaly znovu ztrácet evropské akcie, které opět potopila hlavně silnější evropská měna, která se krátce na páru s dolarem dostala až nad cenu 1,19 EURUSD. Úrokový diferenciál mezi USA a Evropou se přitom už několik týdnů nehnul z místa, což podle nás znamená, že růst eura ani nadále nestojí na zrovna nejpevnějších základech. Euroví býci ale mají zjevně jiný názor a dokud bude evropská měna posilovat, nebudou to mít obchodníci na evropských akciích vůbec jednoduché. Dnešní seance bude hlavně o libře, když v Británii budou zveřejněny statistiky PMI a hlavně bude rozhodovat Bank of England o sazbách. Trh přitom bude zvědavý hlavně na její stanovisko k inflaci, která začala v minulém měsíci konečně pozvolna klesat.
img

Ranní videokomentář: Trhy stále beze strachu, dnes pozor na Bank of England

02.02.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky a mnoho nového jsme se tentokrát nedozvěděli. Fed vyčkává na kroky nové americké administrativy a na jejich dopad na americkou ekonomiku. Doprovodný komentář se proti tomu prosincovému příliš nezměnil a nezměnil se ani názor trhu na to, jak intenzivně by během letošního roku měly růst v USA úrokové sazby. Šance na jejich růst už na příštím (březnovém) zasedání tedy zůstává i nadále přibližně třetinová. Dnes pozor především na zasedání Bank of England, která může být mnohem sdílnější než Fed, když k rozhodnutí o sazbách nabídne také inflační report a tiskovou konferenci guvernéra Carneyho.
img

Ranní videokomentář: Fed naplnil očekávání, ale nic víc neprozradil. Prosincový růst sazeb se přiblížil

03.11.2016 Americká centrální banka včera potvrdila většinový konsenzus a pootevřela si dvířka k prosincovému zvýšení úrokových sazeb, když naznačila, že inflace začíná růst. Fed sice stále potřebuje trochu více důkazů o růstu americké ekonomiky, i tak ale díky jeho doprovodnému komentáři vzrostla šance na prosincové zvýšení sazeb z 60 % na téměř 80 %. Dolaru se včerejší seance ale přesto nevydařila a ztráty, které nabral během dopoledního obchodování ani díky Fedu umazat nedokázal. Dnes bude o sazbách rozhodovat Bank of England, která navíc nabídne také inflační report.
img

GBPUSD na pětitýdenním minimu, akcie na nízkých objemech mírně rostou

15.08.2016 Pondělní seance zatím na trzích začíná podle očekávání. Ve Francii a v Itálii jsou bank holiday a přestože jsou tamní burzy otevřené, celkové volume je v Evropě přibližně polovinu a více pod třicetidenním průměrem. Pondělní seance je zatím chudá také na data, takže evropské indexy zůstávají na dosah pátečního close a čekají na nové podněty.
img

Evropské akcie na nízkých objemech dál pozvolna rostou

09.08.2016 Úterní seance zatím na finanční trhy příliš vzrušení nepřinesla. Akciové trhy v Evropě jsou od rána v naprostém klidu a na výrazně podprůměrných objemech se drží v úzkém bočním trendu. Objemy na většině evropských burz jsou 30 % pod třicetidenním průměrem a na eurostoxxu jsme dokonce na pouhé polovině. Nízké objemy a absence důležitých fundamentů akciím častokrát pomáhají a výjimkou není ani dnešek, kdy evropské indexy rostou o několik desetin procenta.
img

Silná čísla z trhu práce zamotají Fedu hlavu, pozornost se upíná k Jackson Hole

08.08.2016 Silná čísla z amerického trhu práce vrací do hry růst úrokových sazeb v USA v tomto roce a dokonce možná již v září. I když největší světová ekonomika rostla v druhém kvartále pomalu (1 % mezikvartálně anualizovaně), trh práce jede dál naplno. V červenci vzniklo 255 tisíc nových pracovních míst a mzdy rostly nejrychleji od roku 2009 (2,6 % meziročně). Řada členů vedení Fedu proto může před zářijovým zasedáním stále zvažovat další zvýšení úrokových sazeb, byť podle trhů je tato šance stále velmi nízká. Trhem implikovaná pravděpodobnost zářijového růstu Fed sazeb i po silných číslech nepřesáhla v pátek 18 %. Proč trhy nemají zatím chuť vsadit si na vyšší sazby?
GBPUSD-H4-15072016.PNG

Británie i Čína překvapily

15.07.2016 Na včerejším měnovém zasedání Bank of England se centrální bankéři ještě neodhodlali ke snížení...
img

Dnešní videokomentář: Trhy pokračují v konsolidaci, zatímco ropa znovu ztrácí. Dnes zasedá Bank of England

14.07.2016 Po silném růstu ze začátku týdne si včera většina akciových indexů udělala pauzu a držela se v bočním trendu poblíž úrovní, na kterých do včerejší obchodní seance vstupovala. Z důležitých fundamentů jsme se dočkali pouze zasedání Bank of Canada, která ponechala sazby beze změny na 0,5 % a svým opatrným komentářem nakonec kanadskému dolaru dokázala mírně pomoci. Dnes nás čeká především zasedání Bank of England, od které větší část trhu očekává snížení sazeb o čtvrt procenta na 0,25 %. Konsenzus však není jednoznačný a ať už tedy BoE udělá cokoliv, lze na libře ve 13: 00 počítat se zvýšenou volatilitou.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Theresa May se večer stane britskou premiérkou

13.07.2016 Euro včera pokračovalo v trendu započatém v pondělí a dále posilovalo. Svoje zisky ovšem v druhé polovině dne odevzdalo a dnes otvírá na podobné hladině, jako začínalo včera, 1,1060 EUR/USD. Bezpečně se tak pohybuje mezi technickými hladinami podpory a rezistence. Trhy totiž včera nedostaly žádnou zásadní fundamentální informaci.
img

Technická analýza - DAX roste čtvrtý den v řadě a dotýká se psychologické hranice 10 000 bodů

12.07.2016 DAX : Index relativní síly RSI překročil hranici 70 bodů a nachází se v „překoupeném“ pásmu. SAR signalizuje up-trend....
img

Ranní videokomentář: Fed snížil výhled pro růst sazeb a dál vyčkává

16.06.2016 Americká centrální banka včera ponechala úrokové sazby beze změny a výrazně omezila výhled pro růst sazeb do roku 2017 a 2018. Pro rok 2016 však stále počítá s dvojitým zvýšením úrokových sazeb, i když trh je i nadále přesvědčen o tom, že sazby porostou pouze jednou. Reakce na zasedání Fedu byla poměrně vlažná a celkový fundament se na trzích po včerejšku příliš nemění. Mnohem zajímavější bylo v tomto ohledu dnešní zasedání Bank of Japan, která dál vyčkává, přestože je země v deflaci. Banka tím znovu trochu nechtěně pomáhá japonskému jenu, který se dostal až pod 105 USDJPY.
img

Ranní komentář: Akciové trhy výrazně v rostou, dnes Bank of England a US CPI

14.04.2016 Finanční trhy za sebou mají úspěšnou seanci, během které se dařilo především evropským akciovým indexům, z nichž někte...
img

Zastaví earnings sezóna propad akcií?

11.01.2016 Finanční trhy zažívají nejhorší vstup do nového roku v historii. Americké akcie po prvním týdnu vykázaly historicky ne...
img

Americký pracovní trh zklamal, earnings začínájí

05.10.2015 V USA v předcházejícím týdnu došlo ke zveřejnění non-farm payrolls neboli nově vytvořených pracovních míst, které v pá...
img

EURUSD

10.07.2014 Po jednání šéfů jednotlivých poboček Federálních rezerv a slabých datech z Číny jsou asijští obchodníci zmateni...
img

EURUSD

10.07.2014 Po jednání šéfů jednotlivých poboček Federálních rezerv a slabých datech z Číny jsou asijští obchodníci zmateni...
img

GBPUSD

10.07.2014 Dnes v Británii zprávy o obchodní bilanci, rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách a nákupech rezerv. Včera tla...
img

GBPUSD

10.07.2014 Dnes v Británii zprávy o obchodní bilanci, rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách a nákupech rezerv. Včera tla...
img

Zveřejnění dat v USA spustilo volatilní obchodování

01.08.2013 Americký dolar je pro forexové obchodníky hlavní měnou tohoto týdne, a to díky očekávaným zveřejněním několika...
img

Den Draghi: Co ECB neudělá, bude špatně. Co udělá, může zklamat. Chystá společnou akci s ESM?

02.08.2012 Evropská centrální banka učiní vše, co bude třeba, k ochraně eurozóny před kolap...
img

Nasaďte si helmy, dnes se rozhoduje o úrokových sazbách

07.04.2011 07.04.2011 Autor: Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo Bank, http://www.saxoban...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Intervence | Nový Zéland | Brexit | Čína | Japonsko | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnové trhy | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CCI | CFD | CFTC | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Nesoulad | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotovaná měna | Kurz | LTRO | Long | Long pozice | MACD | Risk | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Stagflace | Sterling | Support | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Zlato | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Klouzavé průměry | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Britská měna | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Portfolio manažer | Financování | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Donald Trump | Burzy | BCPP | Japonská centrální banka | ADP report | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Fondy | Forex kalendář | ForexTime | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf zlata | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Investiční | Investiční poradenství | ISM | Komoditní | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Kurz libry | Libra | Libra šterlinků | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna dolar | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Největší ekonomika světa | Ocenění akcií | Portfolia | Prognóza | Pšenice | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Signály | Société Générale | SP500 | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | TopForex | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj ropy | WTI | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | ZEW | EIA | Trading Central | Ex-dividend | Index relativní síly | Indie | Měď | Peněžní trhy | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Cukr | Commitment of Traders | COT | Investment | Traders | Jackson Hole | Scotiabank | Ole Hansen | Reporty | Zvyšování sazeb | Halifax | Short squeeze | IG Markets | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Mark Carney | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Earnings | Přehled | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Německý ústavní soud | Prezident ECB | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Měnový stratég | Economist | Inflační tlaky | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | Program nákupu dluhopisů | Nervozita | Růst akcií | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Propad | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Guvernér banky | E*Trade | Tesla | Nákupní signál | Výhled | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Záchranný fond | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Theresa May | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Údaje o inflaci | Alphabet | Konsenzus | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | ex | Columbia Threadneedle Investments | Columbia Threadneedle | Bloomberg Commodity Index | Ceny pšenice | Objem zlata | Výhled pro zlato | Americký akciový trh | Trade Financial | Jerome Powell | Rebalancování indexů | Tržní očekávání | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | OPEC+ | Evropské akciové trhy | Globální růst | Silný americký dolar | Evropský akciový trh | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Geopolitika | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Index Stoxx 600 | Dluhopisové výnosy | Růst amerického dolaru | IG | Regulační orgán | Zvýšení úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Heiken Ashi | Růst dolaru | DBS | Odložení brexitu | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Začínající obchodníci | PINS | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst cen ropy | Obiloviny | Wealth Management | Rozhodnutí centrálních bank | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Vliv na obchodování | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Měnověpolitické zasedání | ESG | Obchodní spolupráce | Projevy centrálních bankéřů | Vyšší úrokové sazby | Rozpočet | Medvědí signál | Objem | Trh práce | Statistické údaje | Alibaba Group | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Růst cen | Studie | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Lagardeová | Amazon | Vyhlídky | Trendová linie | Federální rezervní banky | Christine Lagardová | SMA | Předpovědi | ADP | Drahý kov | Impuls | ABC | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Vybírat zisky | Vzestupný trojúhelník | Nálada | Prohlášení | Ford Motor | Míra | Německý PMI | STOXX50 | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Nejbližší support | Bydlení | Vlastní prostředky | Stratég | Roční růst | Výnosy státních dluhopisů | Růst poptávky | Zvýšené geopolitické napětí | Američané | Commodity index | Írán | RBA | Výplaty dividendy | Zemědělství | Poradenství | Zpráva o trhu práce | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Nižší růst | Alibaba Group Holding | Hladiny podpory | Trump | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Trhy | WHO | Virus | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Úsilí | Techničtí obchodníci | Obchody | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Průměrná cena | Medvědi | Nižší daně | Americká inflace | COVID-19 | Britské měny | Kukuřice | Akcie společnosti Apple | E*Trade Financial | Americký PMI | Gilead Sciences | Největší ztráty | Průměrná mzda | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Mzda | Výkyvy | Italská průmyslová produkce | Změna sazeb | Akcie včera | Tržní podmínky | Maloobchodní tržby v Číně | Klíčový ukazatel | Asijská seance | Fiskální balíček | Index NASDAQ 100 | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | Onemocnění | Další pokles | Demokraté | Domácnosti | Britský akciový index | Další růst | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Ekonomiky | Války | Poradce | Organizace | Americké žádostí o podporu | Práce | Špatná data | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Mexiko | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Hlavní měnové páry | ATVI | Activision Blizzard | Statistiky | Uzavření trhů | Global Wealth Management | Trade | S&P500 | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | Posílení | Evropské méně | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Anthony Fauci | Gilead | UBS Global | ISM pro sektor služeb | ADP report z pracovního trhu | Dovoz | Dlouhodobý trend | Politika centrální banky | Průmyslové kovy | Merck | Sektor služeb | Moderna | Koronavirová pandemie | Kupci | Falešný průraz | JDE | Unie | Průraz | Rozhodnutí ECB o sazbách | Vedení společnosti | Čínská poptávka | Americké statistiky | Býčí trend | Propad cen | Negativní výhled | Covid | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Signál k prodeji | Růst cen domů | Sony | Fundamentální pozadí | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Známky oživení | Radikální změny | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Odborníci | Prognóza Fedu | Qualcomm | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Politici | Diverzifikovat | Změna politiky | Lockdown | F.US | Jitan Solanki | Růst zlata | Bankovní úvěry | Proražení | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Peloton | Růst ceny | Počet pracovních míst | Evropské centrální banky | MRK | MJ | Futures na indexy | Týdenní Forex kalendář | Deliveroo | Kyle Rodda | Kov | Spotify | Růstový trend | James Bullard | Admirals | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Advanced Micro Devices | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Futures na americké indexy | Přeprodané oblasti | Saxo Group | Oslabení | Výnosy 10letých dluhopisů | Plány | Cíle | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Dow Jones 30 | Nové prognózy | Trading Central Technical Ideas Lookup | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Egypt | Americký trh | Divize | Načasování | After-market | Inflace ve Švýcarsku | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Velké instituce | Koronavirus ve Velké Británii | Společnosti | Národní měny | Opatření | ANO | Uhlí | Plány Fedu | Růst cen plynu | Posilování amerického dolaru | JPG | Veolia | Zdravotnictví | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Meta Platforms | Aktuální prognóza | Principal Global Investors | Společnost | Stratégové | British Petroleum | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Nová mutace | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Nálada na trzích | | Kmen omikron | Cykly | Rostoucí inflace | Obchodní tipy | Konvergence | Jestřábí komentáře | Komentáře Fedu | Ocado | TotalEnergies | Švýcarská národní banka | Analýza transakcí | Oslabování švýcarského franku | Boj s inflací | Šíření inflace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Rozdílové smlouvy
Rozdíl úrokového diferenciálu
Rozdíl úrokové míry
Rozdíl v ekonomické úrovni
Rozdíl ve výnosové křivce
Rozdíly SMA a EMA
Rozdíly ve společnosti
Rozdíly v názorech
Rozhodnutí americké centrální banky
Rozhodnutí australské centrální banky

Následující klíčová slova

Rozhodnutí bankovní rady
Rozhodnutí britské centrální banky
Rozhodnutí britské vlády
Rozhodnutí centrální banky
Rozhodnutí centrálních bank
Rozhodnutí čínské strany
Rozhodnutí čínské vlády
Rozhodnutí Číny
Rozhodnutí ČNB
Rozhodnutí ECB o sazbách
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít