Čtvrtek 27. leden 2022 06:41
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets
reklama
BidAskBit

Klíčová slova - Nově zahájené stavby domů

img

Ranní komentář: Desetileté výnosy v USA rostou nad 1.8 %, akciové futures znovu klesají

18.01.2022 Začátek týdne se na trzích nesl v klidném duchu. V USA byly trhy uzavřeny kvůli svátku, zatímco Evropa mírně rostla. Dnešní ráno už je ale o poznání zajímavější. Dluhopisové výnosy v USA totiž pokračují v růstu a výnos u desetiletých splatností už vystoupal nad 1.8 %. To dostává znovu pod prodejní tlak hlavně technologické a růstové akcie, díky čemuž dnes ráno futures na americký Nasdaq klesají o více než procento. Korekcí si ráno procházejí i ostatní riziková aktiva, zatímco zpevňuje například americký dolar.
img

Ranní komentář: Indexy stále na maximech, krypto po víkendovém výplachu opatrně roste

19.04.2021 Akciové trhy za sebou mají další silný týden, během kterého dokázaly opět navyšovat svá historická maxima. K tomu jim pomohlo jak velmi silné americké makro, tak možná trochu překvapivý pád výnosů, který u desetiletých splatností v USA zamířil zpět pod hranici 1.6 %. Slibně se přitom rozjela také výsledková sezóna, která nabídla silná čísla z amerického finančního sektoru.
img

Ranní komentář: Risk-on sentiment z trhů zatím neustupuje, bitcoin o víkendu překonal hranici 60 tis. USD

15.03.2021 Minulý týden na akciové trhy přinesl další vlnu nákupů, díky kterým několik indexů vyrostlo až na nová historická maxima. V USA se zisky za minulý týden pohybovaly kolem 2 – 4 procent a o více než 4 % pak roste také většina hlavních evropských burz. Sentiment tak zůstává pozitivní, a to nejen díky pokračujícímu očkování a postupnému ústupu pandemie, ale také díky novému fiskálnímu balíčku, který v minulém týdnu podepsal Joe Biden a který by měl poskytnout výraznou finanční injekci americkým domácnostem.
img

Ranní komentář: Dolar silnější na většině měnových párů, zlato krátce kleslo na 1 800 USD

18.01.2021 Akciové trhy zakončily týden mírně nervózně a indexy v Evropě i v USA se propadly během páteční seance do červených čísel. Ke ztrátám pomohla kombinace slabších hospodářských výsledků amerických bank a zpráv z Číny, kde se začíná znovu šířit koronavirus, což vedlo k uzavření dvou provincií a uvalení lockdownu na populaci více než 20 mil. osob.
img

Ranní komentář: Biden je oficiálně zvoleným prezidentem, většina aktiv drží své pozice

15.12.2020 Začátek týdne na finančních trzích proběhl v klidu a bez věších komplikací. Akcie si své vysoké valuace drží, i když včera v USA S&P 500 a Dow Jones o půl procenta klesaly, zatímco Nasdaq o půl procenta rostl. Trhy věnují pozornost hlavně pandemické situaci a dalšímu zpřísňování pravidel, které nastalo v Londýně a které nově hrozí také v New Yorku. Za pozornost pak stálo také spíše už jen formální hlasování volitelů v USA, kteří potvrdili Joe Bidena jako nově zvoleného prezidenta.
img

Ranní komentář: Euro koriguje ztráty z minulého týdne, akcie zůstávají pod tlakem

20.10.2020 Začátek týdne na trzích proběhl nervózně, což se podepsalo hlavně na amerických akciích, které včera zamířily do červených čísel. S&P 500 a Nasdaq odepsaly 1,6 %, zatímco Dow Jones ztrácel 1,4 %. Trhy dál řeší především koronavirovou situaci a jednání o fiskálním stimulu v USA. To bude pokračovat i dnes a podle posledních zpráv demokraté s republikány dokázali zmírnit část rozdílných pozic, i když se i nadále v některých otázkách výrazně rozcházejí.
img

Dohoda o Brexitu v nedohlednu. Rusko hrozí EU odvetou za uvalené sankce

16.10.2020 V pondělí vydal Český statistický úřad informace ohledně zářijové inflace v České republice. Index spotřebitelských cen mírně poklesl ze srpnových 3,3 % na 3,2 %. Ekonomové a analytici přitom očekávali růst na 3,5 %. ČNB dokonce predikovala inflaci na úrovní 3,6 %.
img

Ranní komentář: Indexy korigují úterní výprodej. Dolar mírně ztrácí

08.10.2020 Sentiment na trzích se po úterním výprodeji včera zase mírně zlepšil. K tomu pomohly zprávy, že se demokraté s republikány pravděpodobně dohodnou na pomoci aerolinkám a že prezident, Trump po kolapsu jednání s demokraty, tlačí na to, aby byl schválen alespoň jednorázový šek pro všechny Američany ve výši 1 200 dolarů. S&P500 tak včera přidal 1.74 % a podobné zisky si připsal i Dow Jones a Nadaq.
img

Ranní komentář: Korekce na technologiích nepolevuje, výrazně ztrácí také ropa

09.09.2020 Akciové indexy včera navázaly na výprodej z konce minulého týdne. Tahounem výprodejů byl opět technologický sektor, a to především akcie, které patřily v minulých týdnech mezi nejvíce oblíbené. Ukázkovým příkladem byla Tesla, která včera odepsala více než 20 % ze své hodnoty.
img

Koronavirus je hrozbou pro stabilitu finančního systému, tvrdí Powell

21.08.2020 Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.
img

Dobré zprávy z USA: produktivita roste, nezaměstnanost skokově klesá

14.08.2020 Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

Ranní komentář: Další rekordní růst v počtu nakažených v USA, americké makro zatím ale v pořádku

17.07.2020 Akciové indexy včerejší seanci zakončily v červených číslech, i když byly ztráty relativně mírné a v rámci konsolidačního pásma, ve které se držíme už několik týdnů. Náladě na trzích mírně uškodily obavy z druhé vlny koronaviru, které podpírají zprávy o dalším rekordním počtu obětí na Floridě, nebo o rekordním nárůstu nových nakažených v USA, který se včera přehoupl přes hranici 73 tis. osob. Nově příchozí makro z USA je ale na druhou stranu stále pozitivní, což včera dokázaly jak výsledky maloobchodech tržeb, tak výsledky filadelfského Fed idnexu.
img

Ranní komentář: Indexy na nízkých objemech pokračují v růstu. Zlato nad 1 800 USD

09.07.2020 Také včera probíhalo obchodování na většině akciových trhů na výrazně podprůměrných objemech. Obchodníci s většími pozicemi vyčkávají na nové impulsy a na to, jak se bude dál vyvíjet situace ohledně druhé vlny koronaviru, která postupně zesiluje především ve Spojených státech. Ty měly včera další rekordní den, co se počtu nových nakažených týká, přičemž v posledních dvou dnech zdá se začal stoupat také počet obětí.
img

Tržby firem v USA rekordně rostou. Podnikatelé hlásí zlepšení aktivit

19.06.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že německá vláda uvažuje o navýšení dluhu o dalších 62,5 miliard eur, které využije na pokrytí nákladů spojených s podporou ekonomiky. Celkově by si tak Německo v letošním roce mělo půjčit okolo 218 miliard eur.
img

Ranní komentář: Američtí spotřebitelé se vracejí na scénu, akcie si své zvýšené ceny zatím drží

17.06.2020 Nálada na finančních trzích i včera zůstala relativně dobrá, a to navzdory dalším zprávám z USA, kde v některých státech (Florida, Texas) dochází k výraznému nárůstu nových případů koronaviru. Na celonárodní bázi je situace v USA ale i nadále stabilizovaná a americké státy dál pokračují v postupném otevírání ekonomik. Co více, sentiment na trzích včera podpořily i překvapivě dobré výsledky maloobchodních prodejů, které v květnu rostly o rekordních 17,7 %, zatímco trh čekal růst o necelých 8 %.
img

Ranní komentář: Optimismus na trzích zesiluje, bezpečné přístavy mezitím dál ztrácejí

08.06.2020 Máme za sebou další úspěšný týden, který uzavřel až neuvěřitelně dobrý report z amerického trhu práce. Americká ekonomika totiž podle něj vytvořila v minulém týdnu 2,5 mil. nových pracovních míst, což bylo vysoko nad většinovým konsenzem, který počítal s propadem zaměstnanosti o 11 až 2 mil. pracovních míst. Míra nezaměstnanosti díky tomu v květnu klesla na 13,3 %, rovněž hluboko pod konsenzem, který očekával její růst až k 20 %.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
img

ČNB je otevřena záporným úrokovým sazbám. Trump hrozí Číně za koronavirus

15.05.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že ECB minulý týden nakoupila dluhopisy za rekordních 44 miliard eur. Celkově Evropská centrální banka plánuje nakoupit v letošním roce dluhopisy za 1,1 bilionu eur.
img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Ranní komentář: USA připravují fiskální balíček, Británie už obří stimul oznámila

18.03.2020 Akciové indexy včera dokázaly růst a likvidovat tak část svých vysokých ztrát ze začátku týdne. Pomohly hlavně zprávy o zavedení nové facility americké centrální banky, která se zaměřuje na dodávání krátkodobé likvidity amerických firmám, a to pomocí nezajištěných půjček, které částečně bude krýt americké ministerstvo financí. Náladu dokázaly zlepšit i informace o chystaném fiskálním balíčku, který by v USA mohl dosahovat až 1 bln. dolarů a jehož součástí by mohla být přímá pomoc americkým domácnostem ve výši 1 tis. USD + daňové úlevy a odložení daňové povinnosti. Americká vláda se také chystá pomoci nejvíce zasaženým odvětvím v čele s aerolinkami. Svůj vlastní fiskální balíček pak ve výši 400 mld. USD včera oznámila také Británie, která lidem mj. bude pomáhat se splátkami hypoték.
img

Ranní komentář: Kolaps cen ropy a další šíření koronaviru dostává akciové do panického režimu

09.03.2020 Finanční trhy jsou dnes ráno v plném panickém režimu. Cena ropy se propadla ráno o téměř 30 % poté, co Saudové zareagovali na neúspěšné jednání s Ruskem dramatickým snížením cen ropy pro své odběratele, kterým signalizují začátek stejné cenové války, jako byla ta, která v roce 2016 dostala cenu ropy pod hranici 30 USD za barel.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
img

První fáze obchodní dohody je podepsána. Německo vykázalo nejvyšší přebytek od roku 1990

17.01.2020 Člen bankovní rady BoE Gertjan Vlieghe v pondělí prozradil, že je připraven snížit sazby, pokud se data nezlepší. Raphael Bostic z Fedu neočekává, že obchodní příměří změní ekonomickou trajektorii. Zatím podle centrálního bankéře není nějaký výrazný podnět k utahování politiky. Německé ministerstvo financí zveřejnilo podle předběžných údajů přebytek rozpočtu 13,5 mld. euro, což představovalo nejvyšší přebytek rozpočtu Německa od roku 1990.
img

Ranní komentář: Pozitivní makro z USA a Číny přiživuje dobrou náladu na trzích

17.01.2020 Včerejší seance přinesla další dobré zprávy z USA, kde příjemně překvapily výsledky maloobchodních prodejů a filadelfského Fed indexu. Tato dobrá čísla následně dnes ráno doplnily výsledky z Číny, které rovněž příjemně překvapily, a to hlavně v případě tamní průmyslové produkce. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní a akciové indexy pokračují v navyšovaných svých už tak vysokých pozic, zatímco většina měn dál konsoliduje.
img

Ekonomika v USA na konci roku pokračuje v solidním růstu. Rusko ztratilo zájem o G7

20.12.2019 Guvernér Švýcarské národní banky (SNB) v pondělí oznámil, že zatím není zapotřebí více snižovat sazby od záporu, ale pokud si to fundamenty vyžádají, tak SNB bude připravena více uvolni svoji monetární politiku. Turecký prezident Erdogan pohrozil Spojeným státům, že zavře americkou leteckou základnu Incirlik, pokud vstoupí v účinnost sankce namířené na Turecko.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v růstu, risk-on sentiment zatím přetrvává

17.12.2019 Situace na trzích se po divokém konci minulého týdne začala trochu uklidňovat. I nadále však převládá risk-on sentiment, což bylo včera patrné skrze pokračující růst akcií a ostatních rizikových aktiv. Britské volby a dohoda mezi USA a Čínou z obchodníků sejmuly značnou část nervozity, což může udržovat pozitivní náladu na finančních trzích po zbytek tohoto roku, kdy nás navíc, kvůli svátkům, čeká období nižších objemů a méně fundamentů.
img

Ranní komentář: Americké makro pomohlo dolaru i rizikovým aktivům, čeká nás důležitý týden

09.12.2019 Závěr minulého týdne se na finančních trzích vydařil, když náladě výrazně pomohly výsledky z amerického trhu práce, které překonaly konsenzus o více než 80 tis. pracovních míst. Lepší makro pomohlo nejen akciím, ale i dolaru, který vůči euru výrazně zpevňoval.
Související klíčová slova: Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Fitch | Equity | Inflace | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Monetární politika | Kanada | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | New York | Výsledková sezóna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Interactive Brokers | Hospodářství | Sazby | ADR | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Béžová kniha | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G7 | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Insider | Investice | Japonský jen | Korekce | Low | MMF | Risk | Měna | Měnový pár | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | OTC | Obchodní bilance | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Rating | Ratingová agentura | Platina | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Support | Ticker | Trend | Trigger | Výnos | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Optimismus | Výsledky | Investiční příležitost | IEA | RBNZ | Intervenovat | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Makrokalendář | Investovat | Makro | Index cen | Index CPI | Český statistický úřad | Devizové intervence | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | Aktivum | EPS | Index | Podpora | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Brokers | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Černá labuť | Česká ekonomika | Dolar | Exchange | GfK | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investovat do zlata | ISM | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | PayPal | Pro investory | Reuters | Ropy | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Tesla Motors | Trh | Volatility | Volkswagen | Výprodej | XM | Zkušenost | Zprávy | Zisky | ZEW | ING | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | ROCE | Small caps | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Komise | Volby | Know-how | Burze | Dividendové akcie | Traders | Aramco | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | TD Ameritrade | Sentix index | Snižování sazeb | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Nastavení měnové politiky | BMW | Ministr financí | Stock Exchange | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Bankovnictví | Index důvěry | Firmy | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | S&P Global | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Růst akcií | Walmart | Propad | Ropné společnosti | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Bezpečné útočiště | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Baidu | E*Trade | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Bankéř | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Predikce | General Electric | Průzkum | Krize | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Americká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | Alphabet | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Výhled ekonomiky | Očekávání | ABN AMRO Bank | ex | Ruské akcie | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | IBKR | Palladium | Trade Financial | Investovat do Bitcoinu | Jerome Powell | Trhy dnes | FinTech | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | OPEC+ | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Dluhopisové výnosy | Daňové úlevy | Zvýšení úrokové sazby | Steven Mnuchin | Sazby Fedu | Nakoupit akcie | Palladiové akcie | Rekordní růst | Akcie herních vývojářů | Makroekonomická situace | Uber Technologies | Statistický úřad | Akciové futures | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Boris Johnson | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Ropné akcie | Britský premiér | Situace na trzích | Zprávy z Německa | Oživení ekonomiky | AMZN | Volby v Británii | Thyssenkrupp | Prosus | Saudi Aramco | Kjódó | Agentura Kjódó | Očekávání trhu | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Snížení daní | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | RISK-ON | Očekávané Earnings | Nálada na finančních trzích | Automobilky | Prezident Donald Trump | Německá vláda | IOT | Investice do ropy | ČNB Jiří Rusnok | Obchodní příměří | MSFT | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Luis De Guindos | Tadawul | Cisco Systems | Ekonomiky eurozóny | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Parlamentní volby | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Bilance | Co bude | GM | IPO Saudi Aramco | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Philip Lowe | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Průzkumy | INTC | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | SECO | Hospodářské záležitosti | Finanční rezervy | Financovat | Christine Lagardová | Technologický sektor | ADP | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Hospodářský výsledek | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Viceprezident ECB | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Zasedání FOMC | Ranní komentář | Aramco na burze | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Konzervativci | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Moskva | Ford Motor | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Britské volby | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Sergej Rjabkov | Nike | Bydlení | Uber | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Tripadvisor | Kraft Heinz | Vývoj měnové politiky | Peking | Wirecard | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Černé labutě | Společnost Sentix | Američané | Altria Group | Netflix | NFLX | Dobrá data | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Sodexo | RBA | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Ministr financí Steven Mnuchin | Vývoz z Číny | Počet bankrotů firem | Počet bankrotů firem v Japonsku | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | SAP | ČNB Vojtěch Benda | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Ceny energií | Úspěšný týden | Komunikace | Trump | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | López Obrador | Zlepšení | SBUX | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Výdaje | Čínská vláda | Optimismus na trzích | Fresenius Medical | FME | Adidas | Sazby beze změny | Zasedání RBNZ | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Valuace | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Gilead Sciences | PHIA | Šéfka ECB | Vývoj | Boj proti koronaviru | Únorová inflace | Air France-KLM | Lufthansa | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Stimuly | NY Empire state index | Index výrobní aktivity | Pokles HDP | Šíření viru | Fiskální balíček | Obří stimul | Stimul | Spotřebitelé | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Běžný účet eurozóny | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Demokraté | Domácnosti | Prodejní tlak | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | CPI v Británii | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | České vlády | Allianz | Tempo růstu CPI | Propad HDP | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Slovensko | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Nvidia Corp | Práce | Eni | Německá průmyslová produkce | UnitedHealth Group | Ministři | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Nejsilnější růst | FANG | DAWN | DAWN akcie | WMT | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | Remdesivir | Americké makro | Japonský export | Trade | S&P500 | Nizozemsko | CPI v Kanadě | Americké zásoby zemního plynu | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | NY FED | Joe Biden | Americké státy | ADBE | 3M | Shell | Maloobchod | Gilead | Export v dubnu | Dovoz | Ben Broadbent | NKE | Merck KGaA | Merck | Rekordní propad | NetEase | Vakcína | CL | Moderna | Eli Lilly | LLY | Japonský export v dubnu | Renault | Splunk | Umělé inteligence | Unie | Sentiment na trzích | Špatné zprávy | Bitcoinové a blockchainové akcie | Počet nových žádostí o podporu | Oracle | Nikola | Teorie černé labutě | Vysoké valuace | Sanofi | Podpůrné programy | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Covid | Druhá vlna | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | NY Fed index | Statistiky z britského trhu práce | Peugeot | Americký maloobchod | Investice do robotiky | Růst v počtu nakažených v USA | Růst v počtu nakažených | Rekordní růst v počtu nakažených | Americké stavební povolenky | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Akcie těžařů | Důvěra | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Pandemická situace | Air Liquide | Adyen | Coca-Cola | Southwest Airlines | TSLA | Stavební povolenky | Biden | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Měnový fond | Walgreens | Nově zahájené stavby domů v USA | Průmyslová produkce USA | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Očkování | UAL | Výrobní aktivity | Risk-on sentiment | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Nové restrikce
Nové statistiky z Číny
Nové stavby a stavební povolení
Nové studie
Nové tituly
Nové trhy
Nové úvěry
Nové vakcíny
Nové vakcíny proti covid-19
Nové volby

Následující klíčová slova

Nově zahájené stavby domů v Kanadě
Nově zahájené stavby domů v USA
Nové zakázky
Nové zákony
Nové zprávy
Nové zprávy o vakcíně
Nové žádosti o podporu
Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Nové žádosti o podporu v USA
Novinář Miroslav Motejlek
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Investicni ebook 2022
Potvrďte prosím... Zavřít