Středa 17. duben 2024 05:07
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Dukascopy new

Dovoz

C:\fakepath\hliník.jpg

USA a Británie zakázaly dovoz ruského hliníku, mědi a niklu

14.04.2024 Washington a Londýn zakázaly burzám s kovy přijímat nový hliník, měď a nikl z ruské produkce a zakázaly dovoz těchto kovů do USA a Velké Británie. O pátečním rozhodnutí včera informovala agentura Reuters. Cílem opatření je kvůli invazi Moskvy na Ukrajinu omezit příjmy z vývozu těchto kovů z Ruska.
C:\fakepath\trader-12042024-43-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2024 1) Cena zlata se dnes vyšplhala na další rekordní maximum, poprvé překonala hranici 2400 dolarů (zhruba 57.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). K jejímu růstu přispívají geopolitická rizika na Blízkém východě a obavy ohledně čínské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Vývoz i dovoz v březnu v Číně klesly

12.04.2024 Vývoz z Číny se v březnu meziročně snížil o 7,5 procenta, nejvíce od loňského srpna, a dovoz nečekaně klesl o 1,9 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad. Oba údaje výrazně zaostaly za očekáváním analytiků a poukazují na to, jak těžký úkol čeká čínskou vládu, která se snaží podpořit slabé hospodářské oživení země.
img

Ekonomický kalendář: Inflační očekávání v USA a výsledky nejvýznamnějších amerických bank

12.04.2024 Wall Street se velmi rychle zotavila ze středečního výprodeje způsobeného vyššími údaji o indexu spotřebitelských cen, ačkoli výsledky srovnávacích testů mohou být poněkud zavádějící, protože široký akciový sentiment mimo největší technologické akcie zůstává slabší. Dnes se pozornost přesune na výsledky finančního sektoru, kde bude trh věnovat pozornost úrokovým ziskům bank, ale zejména potenciálním rezervám na ztráty z úvěrů, které by mohly naznačovat, že instituce očekávají oslabení spotřebitelů. V 16:00 budou zveřejněny údaje z Michiganu, kde se pozornost zaměří zejména na inflační očekávání, jejichž zvýšení by mohlo vyvolat větší otazník nad dynamikou inflace v zámoří.
img

Podíl ropy z Ruska na dovozu do ČR loni mírně stoupl, Mero dokončilo modernizaci IKL

11.04.2024 Podíl ropy z ruského ropovodu Družba loni na celkovém dovozu do Česka činil 58 procent, meziročně je to nárůst asi o dva procentní body. Zbylá část byla tvořena dodávkami z německého ropovodu IKL, který navazuje na italský ropovod TAL. Celkově loni do Česka přiteklo 7,4 milionu tun ropy, což je zhruba stejné číslo jako o rok dříve. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální ředitel státní společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Podnik v současnosti připravuje rozšíření ropovodu TAL, po jehož dokončení by se měla Česká republika stát nezávislou na ruské ropě.
img

Únorová data z reálné ekonomiky potěšila

08.04.2024 Únorová data pozitivně překvapila. Průmyslu i zahraničnímu obchodu pomohla především výroba automobilů a ostatních dopravních prostředků. V rámci zpracovatelského průmyslu byl ovšem nárůst produkce plošný, když zlepšení vykázalo osmdesát procent kategorií. Rostla i hodnota nových zakázek, což je příslibem pro český průmysl do budoucna. Teplé počasí pak prospělo českému stavebnímu sektoru, jehož výstup meziměsíčně vzrostl o téměř pět procent. Počet nově zahájených staveb i vydaných stavebních povolení zůstal nicméně v meziročním srovnání výrazně v záporu.
img

Zahraniční obchod překvapil výrazným přebytkem

08.04.2024 Bilance zahraničního obchodu překvapila vysokým přebytkem ve výši téměř 35 miliard korun, zatímco náš odhad i tržní konsenzus počítal zhruba s 10 miliardami. Únorový výsledek byl ve srovnání se stejným měsícem loňského roku o 19,7 mld. CZK vyšší. V kladném teritoriu se bilance nacházela již šestý měsíc v řadě. Po očištění o sezónní vlivy se přebytek zvýšil z lednových 3,8 mld. CZK na 19,2 mld. CZK v únoru.
img

Silný únorový výsledek zahraničního obchodu

08.04.2024 Bilance zahraničního obchodu skončila v únoru s přebytkem 34,6 mld. Kč, což výrazně překonalo naši i tržní prognózu. V lednu jsme naopak očekávali vyšší přebytek, ale výsledek zahraničního obchodu byl nižší. Tudíž se zdá, že došlo k pozdějšímu odbavení objednávek, zvláště v automobilovém průmyslu, díky čemuž mimo jiné byla bilance zahraničního obchodu meziročně vyšší o takřka 20 mld. Kč.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Yellenová: USA nedovolí nadbytek čínských výrobků prodávaných se ztrátou

08.04.2024 Spojené státy nebudou akceptovat záplavu čínských výrobků, které jsou na světovém trhu prodávány se ztrátou, jak se to stalo v minulosti, a nepřipustí, aby nová průmyslová odvětví byla decimována čínským dovozem. Americká ministryně financí Janet Yellenová to uvedla to na závěr své čtyřdenní návštěvy Číny, kde se snažila prosadit, aby Peking omezil nadbytečné průmyslové kapacity.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Růst průmyslové výroby v Německu zrychlil

08.04.2024 Průmyslová výroba v Německu se v únoru zvýšila ve srovnání s předchozím měsícem o 2,1 procenta. Tempo růstu tak zrychlilo z 1,3 procenta v lednu. K růstu přispěl hlavně stavební sektor, naopak produkce energií se snížila. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad Destatis.
C:\fakepath\energeticke-zdroje-08042024-uvod.png

Geopolitické události – energetické zdroje (5. díl)

08.04.2024 V tomto článku se zaměříme na energetické zdroje a jejich vliv na ekonomiku a geopolitiku. Projdeme si také faktory, které energetické zdroje ovlivňují, a která různá odvětví hrají významnou roli v jejich stabilitě.
C:\fakepath\Baltimore-most.png

Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší ekonomiku bude zanedbatelný

28.03.2024 Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší americké hospodářství bude pravděpodobně minimální, i když může mít silný vliv na ekonomiku lokální. Uvedl to americký týdeník Barron's. Podobně analytici banky JPMorgan se domnívají, že ekonomické dopady budou spíš mírné, a to včetně dopadu na ceny aut.
C:\fakepath\trader-27032024-44-zm.jpg

Japonský jen klesl k dolaru nejníže od roku 1990, Tokio varuje před intervencí

27.03.2024 Japonský jen se vůči americkému dolaru během dnešního obchodování propadl na nejnižší úroveň za 34 let, později však své ztráty smazal. Japonská měna je pod tlakem kvůli očekávání, že japonská centrální banka zachová svůj uvolněný postoj k měnové politice i přes nedávné zvýšení základní sazby, uvedla agentura Kjódó. Japonští představitelé dnes signalizovali možnou intervenci na forexovém trhu s cílem podpořit kurz domácí měny.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonský jen klesl k dolaru nejníže od roku 1990, roste riziko intervencí

27.03.2024 Kurz japonské měny se dnes ráno při obchodování v Asii propadl vůči dolaru na nejnižší hodnotu za 34 let, do blízkosti hranice 152,00 USD/JPY. Příčinou je očekávání, že japonská centrální banka zachová svůj uvolněný postoj k měnové politice i přes nedávné zvýšení základní sazby, uvedla agentura Kjódó. Japonský ministr financí varoval před intervencemi na devizovém trhu.
img

EK připravila návrh na zvýšení cel na ruské a běloruské obiloviny

22.03.2024 Evropská komise připravila návrh na zvýšení cel na ruské a běloruské obiloviny, olejnatá semena a další odvozené zemědělské produkty, uvedla dnes šéfka EK Ursula von der Leyenová na tiskové konferenci po skončení prvního dne summitu EU v Bruselu. Navrhovaná opatření zveřejní unijní exekutiva podle informací ČTK během pátku.
img

Mezinárodní obchod a D. Trump opět v Bílém domě

19.03.2024 V posledních týdnech významně vzrostla pravděpodobnost, že v Bílém domě bude znovu Donald Trump. Ten prakticky převálcoval všechny konkurenty ve své domovské straně a svět musí reálně počítat s tím, že může porazit svého soka z minulé volby (současného prezidenta USA Joe Bidena). Co by to mohlo znamenat pro mezinárodní obchod, vzácné suroviny nebo ekonomiku?
img

Ranní shrnutí (15.03.2024)

15.03.2024 Po včerejší smíšené seanci na Wall Street byl sentiment v asijské seanci převážně slabý. Čínský Hang Seng a korejský KOSPI ztratily více než 1,5 %. Index Nikkei zaznamenal pokles o 0,3 %, ačkoli index Topix dokázal uzavřít seanci o 0,2 % výše.
img

Ropa bude z oslabení dolaru profitovat

12.03.2024 Ropa Brent zaznamenala od začátku roku mírný 7% nárůst, nicméně ceny zůstaly během posledních pěti týdnů relativně stabilní kolem úrovně 82,5 USD za barel. Tuto stabilitu vnímá Kuvajt z hlediska poptávky pozitivně, i když existují obavy, že další snižování produkce ze strany OPEC+ by mohlo omezit vliv aliance na světový trh s ropou. Projekce společnosti Rystad Energy naznačují, že podíl aliance na celosvětové produkci by mohl do června klesnout z 38 % v roce 2022 na 34 %, což je nejnižší hodnota od jejího vzniku v roce 2016.
C:\fakepath\trader-11032024-49-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají díky polevujícím obavám ze situace na Blízkém východě

11.03.2024 Ceny ropy jsou na začátku týdne bez větších změn. Vytratily se obavy z narušení dodávek v důsledku bojů na Blízkém východě a klesá poptávka v Číně.
img

Přebytek zahraničního obchodu se v lednu snížil

08.03.2024 Bilance zahraničního obchodu se na samotném začátku letošního roku meziměsíčně snížila na 3,7 mld. CZK po přebytku 5,3 mld. CZK v prosinci. V kladném teritoriu se tak nacházela již pátý měsíc v řadě. Po očištění o sezónní vlivy se kladná bilance zahraničního obchodu snížila z prosincových 16,3 mld. CZK na pouhých 2,4 mld. CZK.
img

Nižší přebytek zahraničního obchodu na začátku roku

08.03.2024 Zahraniční obchod skončil v prvním měsíci nového roku s kladným saldem ve výši 3,7 mld. Kč, což je výrazně nižší přebytek, než který očekávala naše i tržní prognóza.
img

EUR/USD. Powellův projev

08.03.2024 Dolarový index v závěru středečního dne značně poklesl a dostal se na dvoutýdenní minimum. Výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella v Kongresu se nelíbily dolarovým býkům. Obecně však jeho postoj nebyl přehnaně holubičí – prognózy ohledně uvolňování měnové politiky byly vágní, plné četných "ale" a "co kdyby". Trh proto reagoval vůči zelené bankovce tímto způsobem právě v důsledku přehnaných očekávání plynoucích z Powellových předchozích projevů. Powell se však rozhodl zachovat ve své rétorice vyvážený tón, což zapůsobilo v neprospěch americké měny.
C:\fakepath\trader-07032024-50-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy klesají, trhy čekají odložení snížení úroků v USA

07.03.2024 Ceny ropy dnes klesají. Může za to očekávání, že snížení úrokových sazeb ve Spojených státech by mohlo být odloženo. Ztráty částečně zmírnily příznivé údaje o čínském obchodu, které jsou dobrým znamením pro poptávku v zemi. Čína je největším světovým dovozcem ropy.
C:\fakepath\Cina-ekonomika4.jpeg

Zahraniční obchod Číny na začátku roku výrazně vzrostl

07.03.2024 Růst čínského vývozu i dovozu v prvních dvou měsících letošního roku výrazně překonal očekávání, což podle analytiků signalizuje obrat k lepšímu ve vývoji světového obchodu. Export se za leden a únor podle údajů celního úřadu meziročně zvýšil o 7,1 procenta, zatímco dovoz do Číny vzrostl o 3,5 procenta. Analytici přitom v anketě agentury Reuters očekávali zvýšení vývozu o 1,9 procenta a nárůst dovozu o 1,5 procenta.
img

Ranní shrnutí (07.03.2024)

07.03.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování na vyšší úrovni, ale mimo nejvyšší hodnoty seance. S&P 500 si připsal 0,51 %, Dow Jones se posunul o 0,20 % výše a Nasdaq přidal 0,58 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací vyskočil o 0,7 %.
img

Denní shrnutí: Zlato testuje 2 150 USD, NYCB se propadá o 40 %

06.03.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují na vyšší úrovni, čímž částečně smazaly včerejší výprodej. S&P 500 si připisuje 0,5 %, Dow Jones se obchoduje o 0,2 % výše, Nasdaq poskočil o 0,6 % a Russell 2000 s malou kapitalizací přidává 0,4 %.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Export z Německa se zvýšil nad očekávání

06.03.2024 Export z Německa se v lednu zvýšil o 6,3 procenta, což je mnohem více, než se čekalo. Poptávka po německém zboží se zvýšila jak v zemích Evropské unie, tak i v Číně. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil německý statistický úřad. Podíl exportu na hrubém domácím produktu (HDP) Německa je velmi vysoký, země tak pocítila dopady oslabení globální ekonomiky ze všech evropských států nejvíce.
img

Ekonomický kalendář: čeká nás rušný den – zpráva ADP, svědectví předsedy Fedu Powella a rozhodnutí BoC 📌

06.03.2024 Dnešní den je bohatý na několik zajímavých makroekonomických publikací a událostí, které mohou zvýšit volatilitu na evropských i světových trzích. V první části dne se již investoři seznámili s údaji o HDP z Austrálie, které dopadly o něco hůře, než byl konsenzus. V Evropě pak byly během zahájení hotovostní seance zveřejněny údaje o obchodu z Německa. Zpráva ukázala solidní oživení dovozu i vývozu. Také obchodní bilance vyšla mnohem vyšší, než se očekávalo, což naznačuje mírné zlepšení německé ekonomiky.
C:\fakepath\Trump4.jpg

Návrhy Trumpa na zvýšení cel by zasáhly německou ekonomiku

04.03.2024 Německá ekonomika by do roku 2028 klesla minimálně o 1,2 procenta, pokud by se Donald Trump znovu stal prezidentem Spojených států a uskutečnil zvýšení dovozních cel, které navrhuje. Uvedl to dnes německý hospodářský institut IW. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
img

Zemědělci čelí mimořádnému kolapsu cen. Potraviny zlevňují nejvíce od roku 2009, půjdou dolů dále

03.03.2024 Čeští zemědělci čelí mimořádnému cenovému kolapsu. Výkupní ceny, za které prodávají do obchodní sítě či k dalšímu zpracování, totiž letos v lednu padaly meziročně o 19,8 procenta. To je nejvýraznější propad minimálně od roku 2010. V celé historii České republiky je takový pokles cen vskutku zcela mimořádný a ojedinělý. Přispívá však zprostředkovaně, přes ceny potravin v obchodech, k propadu celkové inflace. Její pokles oceňují jak ratingové agentury, tak řadoví občané. A jistě také politici. Hlavně tedy ti vládní.
img

Seznam Zprávy: Tykač zvažuje, že v r. 2025 zavře elektrárny Počerady a Chvaletice

01.03.2024 Majitel skupiny Sev.en Energy Pavel Tykač podle informací Seznam Zpráv zvažuje, že své dva uhelné lomy a elektrárny Počerady a Chvaletice uzavře na jaře 2025. Důvodem je nekonkurenceschopnost uhelných zdrojů. Tykač zaměstnává v hnědouhelných lomech Vršany a ČSA a v elektrárnách Počerady a Chvaletice 3000 lidí a pokrývá skoro 15 procent domácí spotřeby proudu, píše web. Skupina o riziku informovala příslušná ministerstva, možné zavření Počerad a Chvaletic teď řeší pracovní skupina zřízená při ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO). Vláda Petra Fialy (ODS) počítá s tím, že uhelná energetika v Česku skončí nejdříve v roce 2033.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

EU by měla uzákonit plán na ukončení dodávek plynu z Ruska

01.03.2024 Evropská unie by měla do roku 2027 zakotvit svůj plán na ukončení dodávek ruského plynu do zákona, uvedla Litva v dokumentu, který projednají unijní ministři energetiky. Informovala o tom včera agentura Reuters. Od invaze Moskvy na Ukrajinu v roce 2022 se dovoz plynu z Ruska do Evropy prudce snížil, což neplatí pro dovoz ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Evropská komise (EK) navrhla, aby sedmadvacítka do roku 2027 ukončila svou závislost na ruských fosilních palivech.
img

Potraviny v obchodech zlevňují nejvýrazněji od roku 2009, zemědělci ale čelí ještě pětinásobně silnějšímu kolapsu svých výkupních cen, historicky zcela ojedinělému

28.02.2024 Ceny v průmyslu klesají poprvé od roku 2020, jde o symbolickou tečku za covidem a energetickou drahotou.
img

Proč se Česku zlepšuje ratingový výhled? Hlavním důvodem není konsolidační balíček, nýbrž to, že stále ve velkém odebírá ruské energie

25.02.2024 Agentura Fitch Ratings v pátek večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení. Ovšem to nejsou fundamentální důvody zlepšení ratingového výhledu, přestože to tak je široce interpretováno.
C:\fakepath\EU2.jpg

ČR od vstupu do EU získala z unie mnohem více, než zaplatila

25.02.2024 Česko od svého vstupu do Evropské unie v květnu 2004 do konce loňského roku získalo z evropských zdrojů dva biliony korun. Za stejné období do rozpočtu EU zaplatilo 876,6 miliardy korun. Největší část příjmů, 44 procent, tvořily peníze ze strukturálních fondů určené na podporu hospodářsky slabších regionů. Do zemědělství mířila čtvrtina evropských peněz vyplacených za dvacetileté členství, pětinu pak Česko čerpalo z fondu soudržnosti, který podporuje hospodářsky slabší státy EU. V posledních třech letech je významným zdrojem příjmů i Evropský plán na podporu oživení NextGeneration EU (NGEU). Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytlo ministerstvo financí.
img

Dva roky války na Ukrajině. Jak se změnil svět?

23.02.2024 Přesně před dvěma lety, 24. února 2022, zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Po dvou letech války se současná situace na východě země zdá být v západních zemích na denním pořádku, i když pro Ukrajinu je to stále těžký boj o vlastní území, stejně jako v posledních několika měsících. Co se ve světě změnilo od 24. února 2022? Jaký je současný stav finančního trhu, zejména trhu s komoditami? Je svět stále ochoten pomoci Ukrajině? Jak by mohla změna moci v USA ovlivnit vojenskou pomoc Ukrajině?
img

Forex: Německo koketuje s technickou recesí

23.02.2024 Německý statistický úřad by dnes měl potvrdit pokles tamní ekonomiky v závěrečném čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně o 0,3 %. To v kombinaci se slabými předstihovými indikátory znamená, že se ekonomika našeho hlavního obchodního partnera patrně nachází na začátku letošního roku v recesi. Příliš povzbudivé zprávy zřejmě nenabídne ani únorový IFO index. Jaká je nálada tuzemských spotřebitelů i podnikatelů dnes ukáže únorový konjunkturální průzkum ČSÚ. Agentura Fitch publikuje po uzavření amerických trhů výsledek pravidelného ratingového hodnocení ČR.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
img

Ranní shrnutí (21.02.2024)

21.02.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování na nižší úrovni, ale mimo seanční minima. S&P 500 klesl o 0,60 %, Dow Jones se posunul o 0,17 % níže, Nasdaq se snížil o 0,92 % a index s malou kapitalizací Russell 2000 klesl o více než 1,4 %.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

EU nechce prodlužovat smlouvu o tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu

15.02.2024 Evropská unie nemá zájem o prodloužení smlouvy o tranzitu ruského zemního plynu přes území Ukrajiny dál do Evropy. Řekla to dnes komisařka EU pro energetiku Kadri Simsonová, podle níž unie nic takového nepotřebuje. Současná smlouva vyprší na konci letošního roku. Ukrajina už v lednu popřela informace, že je připravena jednat o prodloužení smlouvy.
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
C:\fakepath\trader-08022024-54-zm.jpeg

Spojené státy v rámci nových sankcí zakazují dovoz ruských diamantů

08.02.2024 Spojené státy v rámci nových sankcí zakazují dovoz některých kategorií diamantů těžených v Rusku. Uvedlo to dnes na svých internetových stránkách americké ministerstvo financí a rovněž oznámilo uvalení sankcí za porušování ruského cenového stropu na ropu.
C:\fakepath\trader-08022024-39-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.02.2024 1) Koruna v prvních minutách od rozhodnutí České národní banky snížit úrokovou sazbu o půl bodu oslabila o více než 0,5 procenta, a překonala tak hranici 25,10 koruny za euro. Je tak na nejslabších úrovních od jara 2022. ČTK to řekl analytik Raiffeisenbank Vratislav Zámiš. Bankovní rada ČNB dnes snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se loni snížil nejvíce za posledních 14 let

08.02.2024 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se loni snížil nejvíce za posledních 14 let. Dovoz klesl, zatímco vývoz vyskočil na rekordní úroveň. Ve včerejší zprávě o tom informovalo americké ministerstvo obchodu. Spojené státy minulý rok koupily poprvé za dvě dekády více zboží z Mexika než z Číny, všiml si list The New York Times (NYT). Mexiko se jinými slovy stalo hlavním dovozcem do USA.
img

Dovoz ruského plynu do Česka prudce stoupl, říká UniCredit Bank. Z „ruského směru“ do Česka míří nejvíce plynu za čtyři roky, může ale aspoň zčásti jít o dovoz ne-ruského plynu ze zásobníků na Ukrajině

07.02.2024 Podíl ruského plynu na importu do České republiky v poslední době prudce vzrostl; letos v lednu činil asi 62 procent, uvádí UniCredit Bank na základě dat Českého statistického úřadu. V listopadu 2023 to podle téže banky bylo 26 procent, v prosinci pak 2023 pak 58 procent.
img

Podíl ruského plynu dováženého do ČR podle ekonoma v lednu činil 62 %

07.02.2024 Podíl ruského plynu na importu do České republiky v poslední době prudce vzrostl. Letos v lednu činil asi 62 procent, po většinu loňského roku byl téměř na nule. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ), uvedl dnes ekonom UniCredit Bank Jiří Pour. Podle něj ČR za ruský plyn v lednu zaplatila přes tři miliardy korun. Podíl plynu z Ruska začal stoupat loni na podzim. Podle ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) je nárůst ruského dovozu důsledkem aktuálního vývoje na trzích, stále však platí, že ČR je na plynu z Ruska nezávislá.
img

Ropa WTI po údajích DOE roste

07.02.2024 16:30, Spojené státy - Údaje EIA: Dovoz ropy: skutečných 1,600 milionů; předchozí 0,565M; Zásoby topného oleje: skutečné -0,223M; předchozí 0,456M.
C:\fakepath\nemecko-a-usa.jpg

DIHK: USA předstihnou Čínu a budou nejdůležitějším obchodním partnerem Německa

07.02.2024 Spojené státy jsou na cestě k tomu, aby nejpozději do roku 2025 předstihly Čínu a staly se nejdůležitějším obchodním partnerem Německa. Podle agentury Reuters to uvádí vedoucí zahraničního obchodu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) Volker Treier. Podle něj se tak stane, pokud bude pokračovat současný trend.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

07.02.2024 I dnešní den nabídne údaj o tuzemské ekonomice, kdy za pár minut bude zveřejněn prosincový výsledek maloobchodních tržeb. V listopadu byl poměrně překvapivě zastaven rok a půl trvající propad v tomto sektoru a je otázkou, jaký byl vývoj v prosinci, na čemž mezi analytiky nepanuje shoda. Medián trhu signalizuje, že reálné tržby bez prodeje aut vzrostly o 0,7 %, zatímco naše prognóza je mírně pesimističtější a očekáváme jejich mírný pokles (-0,4 %). Přesný výsledek ale není až tak důležitý, mnohem podstatnější je změna chování spotřebitelů, jejichž strach z dalšího zdražování a obecně ekonomické situace se i podle prvního odhadu pro čtvrtý kvartál roku 2023 začíná pomalu vytrácet, což se začne projevovat v jejich vyšší spotřebě. Ta by měla během roku postupně růst, na čemž bude profitovat i sektor maloobchodu.
img

Dnes zveřejněná data signalizují uzdravování ekonomiky. Začíná maličký růst

06.02.2024 Průmyslová produkce v prosinci meziročně reálně klesla o 0,7 %. Meziměsíčně byla vyšší o 2,8 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 0,9 %. To je hlavní zpráva dnes zveřejněných dat Českým statistickým úřadem.
img

TASS: Gazprom Export se kvůli české firmě NET4GAS obrátil na arbitrážní soud

06.02.2024 Ruská společnost Gazprom Export požádala arbitrážní soud v Petrohradě o zahájení řízení v souvislosti s českou firmou NET4GAS, která v České republice provozuje přepravní soustavu pro zemní plyn. Informovala o tom ruská státní tisková agentura TASS, která se odvolává na spisy arbitrážních případů. Podrobnosti podle ní nejsou k dispozici. Společnost NET4GAS uvedla, že oficiální informaci k řízení ještě nedostala, a proto se k ní zatím nevyjádří.
img

Prosincová data přinesla opatrný optimismus

06.02.2024 Prosincová data z reálné ekonomiky nabídla důvody k mírnému optimismu. Průmyslová výroba zakončila rok silným meziměsíčním nárůstem, když výrazně rostla především výroba automobilů. Na optimistické vlně zakončila loňský rok i stavební výroba, která byla ve srovnání s listopadem také vyšší. Dařilo se však pouze pozemnímu stavitelství, když výstup inženýrského naopak meziměsíčně klesl. Zahraniční obchod zůstal i v prosinci v plusu, avšak nižším, než jsme my i finanční trhy očekávaly.
img

Přebytek zahraničního obchodu se v prosinci meziměsíčně snížil

06.02.2024 Prosincová bilance zahraničního obchodu sice zůstala v plusu, nicméně ve výrazně nižším, než tomu bylo v listopadu (3,5 mld. CZK vs listopadových 29,4 mld. CZK). Prosincová data nicméně bývají tradičně ovlivněna vyššími vánočními dovozy. Po sezónním očištění dosáhl prosincový zahraniční obchod přebytku 17 mld. CZK (meziročně vyšší o 8,5 mld. CZK). Pozitivně se na něm i nadále odrážel slabší nominální dovoz ropy a zemního plynu, jehož o 7 mld. CZK méně záporné než rok předtím. V tomto vývoji se projevuje pokles cen na světových komoditních trzích.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Dovoz i vývoz z Německa byly v prosinci kvůli slabé poptávce výrazně nižší

05.02.2024 Dovoz i vývoz z Německa se v prosinci dál snižovaly a jejich pokles byl v obou případech výraznější, než se čekalo. Ve své zprávě to dnes uvedl Spolkový statistický úřad. Příčinu vidí ve slabé globální poptávce. Přebytek obchodní bilance tak podle sezonně a kalendářně upravených údajů vzrostl na 22,2 miliardy eur (554,1 miliardy Kč) proti přebytku 20,8 miliardy eur o měsíc dříve.
C:\fakepath\Rusko-Cina3.jpg

Nabiullinová: Jüanové platby za ruský vývoz už tvoří třetinu všech plateb

30.01.2024 Platby v čínské měně jüanu za zboží vyvážené z Ruska už tvoří třetinu všech plateb za export. Za poslední dva roky se zvýšily 86krát na 34,5 procenta. V dnes zveřejněném rozhovoru s ruskou státní tiskovou agenturu RIA to uvedla guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Moskva se po vojenské invazi na Ukrajinu zaměřuje na nezápadní trhy, zejména na Čínu, kde hledá silnější politickou a ekonomickou podporu. Rozhovor pro RIA je prvním veřejným vyjádřením guvernérky poté, co zrušila několik plánovaných vystoupení, což vyvolalo spekulace médií o jejím zdravotním stavu.
img

Vyplatí se letos investovat do piva? Do akcií malých pivovarů to moc nejde, zbývají hlavně ty velké, často ale poněkud ospalé

26.01.2024 Pivo představuje velký světový trh. Jeho tempo růstu však velké není. Spíše takové ospalé, což k pivu sedí. Trh opanovávají jména jako Anheuser-Busch InBev nebo Heineken. Investor do akcií těchto titánu tedy nemůže počítat s dravým zhodnocením. Kdo však jde po pozvolném, celkem uspokojivě stabilním, postupném růstu, ten jistě některou ze zavedených „pivních akcií“ nakoupit může.
img

Ukrajina popřela, že je ochotna prodloužit smlouvu o tranzitu ruského plynu

25.01.2024 Ukrajina popřela, že je připravena jednat o prodloužení klíčové smlouvy o tranzitu ruského plynu přes své území, jejíž platnost vyprší na konci letošního roku. Informovala o tom agentura Bloomberg. Slovenský premiér Robert Fico přitom ve středu po setkání se svým ukrajinským protějškem Denysem Šmyhalem uvedl, že tranzit plynu přes Ukrajinu do Evropy by mohl pokračovat.
img

BREAKING: Zásoby ropy EIA výrazně klesají, ropa roste🛎

24.01.2024 Zdá se, že chladné počasí v USA významně ovlivnilo produkci a rafinaci, což vedlo k výraznému poklesu v těchto oblastech. Obecně lze tento scénář považovat za býčí, ale trh jej pravděpodobně přisuzuje povětrnostním podmínkám a nepřikládá mu velkou váhu.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Rusko se loni stalo hlavním dodavatelem ropy do Číny

22.01.2024 Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák. Čína je největším světovým dovozcem ropy a odmítá sankce na ruskou ropu uvalené Západem.
C:\fakepath\trader-19012024-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.01.2024 1) Většina z 11 investičních fondů na spotové bitcoiny obchodovaných na burze (ETF), které minulý týden schválila americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), nepřežije. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu to v rozhovoru s televizí CNBC řekl šéf společnosti Grayscale Michael Sonnenshein. Bitcoin dnes dál oslabuje a klesl pod 41.000 USD (asi 933.700 Kč).
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Jádrová inflace v Japonsku se loni zvýšila na 3,1 procenta, maximum od roku 1982

19.01.2024 Míra jádrové inflace v Japonsku se za loňský rok zvýšila na 3,1 procenta, maximum od roku 1982. Přispěl k tomu růst cen potravin, zatímco slabší kurz japonské měny zdražil dovoz. Oznámil to dnes statistický odbor japonské vlády. Za prosinec ale růst jádrové inflace, která nezahrnuje ceny čerstvých potravin, meziročně zpomalil na 2,3 procenta z listopadových 2,5 procenta.
C:\fakepath\makroekonomika-17012024-1.jpg

Makroekonomické faktory - hrubý domácí produkt (HDP) (1. díl)

17.01.2024 V tomto článku si jednoduše vysvětlíme první makroekonomický faktor, a to hrubý domácí produkt (HDP). Dozvíte se, jaké základní formy HDP se používají a také jaké faktory jej ovlivňují. Nakonec si ukážeme růst HDP v porovnání s akciovým indexem a globální HDP pro rok 2023.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Čínský export v prosinci vzrostl, spotřebitelské ceny ale třetí měsíc klesají

12.01.2024 Čínský export v prosinci meziročně vzrostl o 2,3 procenta, což je více než se čekalo. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů čínského celního úřadu. Spotřebitelské ceny se ale ve srovnání se stejným měsícem loni o 0,3 procenta snížily. Klesají už třetí měsíc po sobě a nižší byly i výrobní ceny, uvedl čínský statistický úřad. Vyhlídky druhé největší světové ekonomiky tak zůstávají nejisté, uvedla agentura DPA. Na nový rekord se ale loni opět vyšplhal obousměrný obchod s Ruskem, který dosáhl 240 miliard dolarů (5,4 bilionu Kč).
img

Ranní shrnutí (12.01.2024)

12.01.2024 Poslední seance na trzích APAC v tomto týdnu přinesla smíšené nálady investorů. Relativně velké zisky zaznamenal japonský index Nikkei, který posílil o 1,5 %. Téměř 1% zisky zaznamenaly také indické indexy. Trhy v Jižní Koreji se však obchodovaly pod tlakem směrem dolů.
img

BREAKING: zásoby ropy nad očekávání 📣

10.01.2024 16:30 , Spojené státy – Údaje EIA: Výroba destilovaného paliva: skutečná -0,064M; předchozí 0,115M; Zásoby benzínu: skutečné 8,029 mil.; předpověď 2,489 mil.; předchozích 10 900 milionů.
img

Denní shrnutí: Bitcoin testuje 47 000 dolarů, ropa klesá o 4 %

08.01.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně na vyšší úrovni - S&P 500 si připisuje 0,7 %, Nasdaq roste o 1,6 %, zatímco Russell 2000 s malou kapitalizací stoupá o 1,2 %. Dow Jones se obchoduje beze změny, tažen 7% propadem akcií Boeing.
img

Auta táhla zahraniční obchod, průmysl naopak potopila

08.01.2024 Listopadová data z reálné ekonomiky vyzněla spíše negativně. Česká průmyslová produkce vlivem nižší výroby automobilů výrazně poklesla, stejně tak i stavební produkce, na kterou dopadlo nadprůměrně deštivé počastí i vysoké ceny stavebních prací a materiálů. Překvapivě pozitivním výsledkem skončil naopak zahraniční obchod, kterému pomohl vývoz automobilů a nižší a levnější nákupy ropy a zemního plynu. Celkově tedy čtvrté čtvrtletí nevyznívá pro českou ekonomiku zatím příliš dobře.
img

Zahraničnímu obchodu opět pomohla auta

08.01.2024 Listopadový zahraniční obchod překvapil přebytkem 30,8 mld. CZK. Náš odhad byl sice vyšší než tržní konsenzus (16,6 mld. CZK vs. konsenzus 10,1 mld. CZK), i tak ale za výsledkem zaostal. Celkové saldo příznivě ovlivnil především meziročně o 15,1 mld. CZK vyšší přebytek obchodu s motorovými vozidly. Zde se promítá dokončování rozpracované výroby z minulých období, vyřizování neuspokojené poptávky a vyskladňování dokončených výrobků.
img

Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu v rámci roku 2023

08.01.2024 Listopadová bilance zahraničního obchodu skončila s kladným saldem ve výši 30,8 mld. Kč. To je dosud nejvyšší přebytek v rámci roku 2023, což je výsledek, který výrazně předčil náš i tržní odhad.
img

Ekonomický kalendář: lehký kalendář před námi 📌

08.01.2024 Na začátku nového týdne naznačují futures na indexy nižší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Dnes pozorujeme poklesy u mnoha aktiv a dolar mírně posiluje.
C:\fakepath\trader-02012024-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.01.2024 1) Bitcoin dnes poprvé od dubna 2022 vystoupil nad úroveň 45.000 USD (více než jeden milion Kč). Největší světovou kryptoměnu podpořil optimismus související s možným schválením investičních spotových bitcoinových fondů obchodových na burze (ETF), uvedla agentura Reuters. Loni bitcoin posílil o 156 procent, což byl jeho nejlepší výkon od roku 2020.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
img

Biden prodloužil pozastavení cel na ocel a hliník z EU o dva roky

28.12.2023 Americký prezident Joe Biden prodloužil o dva roky, tedy do konce roku 2025, pozastavení cel na ocel a hliník z Evropské unie do stanovené kvóty. Vyplývá to z dnešního prezidentského prohlášení. Clo 25 procent na ocel a deset procent na hliník z EU zavedl v roce 2018 tehdejší americký prezident Donald Trump.
img

Benzín v Česku je nejlevnější za více než dva roky, dopad napětí v Rudém moři na cenu ropy tlumí solidní stav jejích zásob v USA. Slovensko navíc může do Česka dále dovážet paliva z ruské ropy

28.12.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují, i když tempo zlevňování zpomaluje. Benzín se včera prodával průměrně celorepublikově za 35,84 koruny za litr, což je jeho nejnižší cena od poloviny října 2021. Nafta se v tomto týdnu prodávala i jen za 36,06 koruny za litr, což je její nejnižší cena od samého konce letošního července. K 1. srpnu byla zvýšena spotřební daň z motorové nafty, což způsobilo její skokové zdražení.
img

Benzin za vlády Fialova kabinetu reálně zlevnil už o 20 procent. Teď však pohonné hmoty mohou výrazně zdražit kvůli stupňujícímu se napětí v Rudém

24.12.2023 Fialova vláda bývá ve veřejné diskusi často spojována s drahými pohonnými hmotami, resp. hlavně s tím, že jejich zdražování dostatečně nebránila. Jenže jde do značné míry o zcela scestnou diskusi. Například benzin totiž za dobu úřadování Fialova kabinetu zlevnil reálně už takřka o 20 procent. To se ale může už brzy změnit. Kvůli houstnoucímu napětí v Rudém moři, kde jemenští povstalci, podporovaní Íránem, se stupňujícím se zvráceným gustem útočí na obchodní lodě včetně ropných tankerů. Bílý dům předevčírem na základě informací zpravodajců uvedl, že Teherán, jenž něco takového ovšem popírá, je hluboce zaangažován do útoků povstalců, jimž prý dodává zbraně, peníze a poskytuje výcvik.
img

Za dobu Fialovy vlády zlevnil benzín reálně už o 20 %. Zlevňují jej ovšem pokračující mimořádně vysoké dodávky z Ruska a Ficův lobbing v Bruselu

21.12.2023 Vláda premiéra Petra Fialy bývá ve veřejné diskusi často spojována s drahými pohonnými hmotami, resp. hlavně s tím, že jejich zdražování dostatečně nebránila. Jenže jde do značné míry o zcela scestnou diskusi. Například benzín totiž za dobu úřadování Fialova kabinetu zlevnil reálně už takřka o 20 %. Jak to?
img

Benzín v Česku je nejlevnější za dva roky, Ficova vláda totiž v Bruselu dojednala, že Slovensko může do Česka dále dovážet paliva z ruské ropy. Pohonné hmoty ale mohou zdražit kvůli krizi v Rudém moři

21.12.2023 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, průměrná cena benzinu klesla pod 36 korun, levnější byl naposledy v lednu 2022. Aktuálně se u čerpacích stanic litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 prodává v průměru za 35,95 koruny za litr, před týdnem byl o 51 haléřů dražší. Nafta je nejlevnější od srpna, v uplynulém týdnu zlevnila o 39 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 36,29 Kč.
img

Denní shrnutí: Ropa se stahuje z oblasti 80 dolarů, Bitcoin skáče nad 44 000 dolarů

20.12.2023 S&P 500 a Dow Jones si připsaly po 0,1 %, Nasdaq se obchoduje o 0,3 % výše, zatímco Russell 2000 s malou kapitalizací vyskočil o 0,8 %.
img

USA zvažují vojenský úder proti jemenským povstalcům, hrozí jejich proxy válka s Íránem. Svět je stále nebezpečnějším místem, proto nelze mávat rukou ani třeba nad nynějšími problémy hutí Liberty Ostrava

20.12.2023 Spojené státy zvažují vojenský úder proti jemenským povstalcům, Húsíjům. V podstatě by šlo o zahájení proxy války mezi USA a Íránem, neboť Teherán povstalce podporuje. Dosavadní konflikt mezi Izraelem a Hamásem by se tak rozšířil.
img

Česko i letos válčícímu Rusku stále platí vysoké desítky miliard korun za ropu, naftu, ocel, plyn a další položky

19.12.2023 Evropská unie prodlouží dobu, po niž ještě povoluje dovoz ruské oceli, o čtyři roky. Ocel z Ruska se tak bude moci do zemí EU dovážet až do října 2028. Bez ruské oceli by v Česku měly vážné potíže například Škoda Auto nebo nošovická Hyundai; ty ruskou ocel upotřebí třeba v základní karosérii svých vozidel. Nepřímo se tak ovšem nadále financuje – a financovat tedy o čtyři roky dále bude – Putinova válka na Ukrajině.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

EU schválila další sankce proti Rusku, zakazuje dovoz ruských diamantů

18.12.2023 Země Evropské unie dnes schválily dvanáctý balík sankcí proti Rusku kvůli jeho válce proti Ukrajině. EU v něm mimo jiné postihuje zisky, které Rusku plynou z vývozu diamantů. Informovala o tom Rada EU, zastupující členské státy. Česku se v balíčku podařilo prosadit prodloužení výjimky na dovoz ruské oceli do roku 2028.
img

Dovoz plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží, mohou to být až stovky milionů kubíků

12.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 176,2 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže a také graf Bloombergu pod ní). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

Ranné shrnutí (12.12.2023)

12.12.2023 Akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchodovaly mírně výše. Korejský index KOSPI si během dne připsal téměř 0,5 %, zatímco japonský Nikkei vzrostl o 0,1 %. Indexu Hang Seng se dnes daří relativně dobře, když se obchoduje s nárůstem o 1,43 % v průběhu dne.
img

FT: EU dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska

08.12.2023 Evropská unie dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska. S odkazem na návrh textu, který vzniká v Bruselu, to napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Znamená to, že kterákoliv členská země by měla možnost zakázat firmám z Ruska a Běloruska přístup k síti svých plynovodů i k terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG).
C:\fakepath\trader-08122023-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.12.2023 1) Evropská unie dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska. S odkazem na návrh textu, který vzniká v Bruselu, to napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Znamená to, že kterákoliv členská země by měla možnost zakázat firmám z Ruska a Běloruska přístup k síti svých plynovodů i k terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG).
C:\fakepath\trader-07122023-58-zm.jpeg

Komodity: Ropa je bez větších změn, přetrvávají obavy ze slabé poptávky v Číně a USA

07.12.2023 Ceny ropy jsou den po propadu na šestiměsíční minimum bez větších změn. Přetrvávají obavy ze slabé poptávky v Číně a ve Spojených státech.
img

Zahraničnímu obchodu pomohla auta

07.12.2023 Říjnový zahraniční obchod překvapil přebytkem 12,8 mld. CZK. Náš odhad byl sice vyšší než tržní konsenzus (6,4 mld. CZK vs. Konsenzus 4,7 mld. CZK), i tak ale za výsledkem zaostal. Celkové saldo příznivě ovlivnil především o téměř 17 mld. CZK vyšší přebytek obchodu s motorovými vozidly, když jejich vývoz vzrostl o 25,5 mld. CZK. Zvýšil se i přebytek se stroji a zařízeními (+2,2 mld. CZK). Vyšší vývozy automobilů naznačovaly údaje sdružení AutoSAP.
img

Auta táhla průmyslovou výrobu i zahraniční obchod

07.12.2023 Zmírnění problémů v subdodavatelských řetězcích výrazně pomohlo českému automobilovému průmyslu. To se pak odrazilo i ve výsledcích říjnové průmyslové produkce a zahraničního obchodu, které výrazně překonaly tržní očekávání. Známky mírného oživení přinesly i výsledky českého stavebnictví.
img

Zahraničnímu obchodu pomohla auta

07.12.2023 Říjnový zahraniční obchod překvapil přebytkem 12,8 mld. CZK. Náš odhad byl sice vyšší než tržní konsenzus (6,4 mld. CZK vs. Konsenzus 4,7 mld. CZK), i tak ale za výsledkem zaostal. Celkové saldo příznivě ovlivnil především o téměř 17 mld. CZK vyšší přebytek obchodu s motorovými vozidly, když jejich vývoz vzrostl o 25,5 mld. CZK. Zvýšil se i přebytek se stroji a zařízeními (+2,2 mld. CZK). Vyšší vývozy automobilů naznačovaly údaje sdružení AutoSAP. Podle nich výroba aut v říjnu vzrostla meziměsíčně o 33 % v sezónně očištěném vyjádření a dosáhla tak druhé nejvyšší úrovně od začátku časové řady v roce 2012.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Vývoz z Číny se v listopadu nečekaně zvýšil, je to první růst po půl roce

07.12.2023 Vývoz z Číny se v listopadu nečekaně zvýšil, a to o půl procenta ve srovnání s propadem o 6,4 procenta v říjnu. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Jde o první zvýšení po půl roce a podle analytiků je to známkou postupného zlepšování situace v globálním obchodě. Zvýšil se hlavně vývoz do Spojených států, naopak export do Japonska a některých dalších asijských zemí se snížil. Prudce klesl vývoz do Evropské unie.
img

Zahraniční obchod pozitivně překvapil

07.12.2023 Bilance zahraničního obchodu dosáhla v říjnu přebytku ve výši 12,8 mld. Kč, čímž výrazně překonala naší i tržní prognózu. V předchozích měsících pokles tempa dovozu překonávalo pokles tempa vývozu, což se pozitivně projevovala na výsledcích zahraničního obchodu, ale v říjnu meziročně export vzrostl.
img

Pohonné hmoty dále zlevňují a pokles cen nekončí. Úterní ukončení výjimky na dovoz nafty z ruské ropy se v cenách u čerpacích stanic v ČR zatím neprojevuje, ještě však není všem dnům konec

07.12.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu opět zlevňovaly. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 52 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 36,96 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 39 haléřů na litr, na 37,24 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od června, nafta pak od srpna.
img

Ranní shrnutí (07.12.2023)

07.12.2023 Navzdory vyššímu otevření skončily americké indexy včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,39 %, Dow Jones se posunul o 0,19 % níže a Nasdaq se propadl o 0,58 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací se obchodoval přibližně o 0,2 % níže.
C:\fakepath\trader-06122023-51-zm.jpg

Itálie opouští čínský projekt nové Hedvábné stezky

06.12.2023 Itálie oficiálně ukončí svou účast na čínském projektu nové Hedvábné stezky. Píší to dnes agentury AFP a ANSA na základě svých zdrojů v italské diplomacii. K projektu se jihoevropský stát přidal jako jediná země ze skupiny G7 v roce 2019. Itálie si od dohody slibovala posílení svého exportu do asijské země.
img

Česku hrozí citelné zdražení pohonných hmot, Slovnaft jej totiž ode dneška nemůže zásobovat palivy z ruské ropy. Přitom na Moravě každý druhý litr paliv pochází právě ze Slovnaftu

05.12.2023 Česku hrozí nedostatek pohonných hmot, zejména pak na Moravě. Právě na Moravě totiž hned každý druhý litr prodaných paliv pochází z bratislavské rafinérie společnosti Slovnaft, spadající pod křídla maďarského petrochemického podniku MOL. Slovnaftu ale dnes končí výjimka, který mu umožňovala zásobovat Česko palivy, zejména naftou, vyrobenými z ruské ropy. Slovenská vláda Roberta Fica sice nyní v Bruselu jedná o prodloužení této výjimky, ale než Evropská komise dospěje ke konečnému verdiktu, může uplynout několik týdnů.
img

„Už ani kubík ruského plynu“ neplatí, do Česka ho tečou až stovky milionů kubíků. Veřejnost o tom moc neví a žije převážně v mýlce, že Česko žádný ruský plyn neodebírá

05.12.2023 Až takřka třetina plynu, který do Česka letos v listopadu proudil, je z Ruska. V Česku přitom svoji pouť vesměs nebo převážně končil a dále neputoval. Navíc přeprava plynu do Česka z „ruského směru“ nadále stoupá. V pátek 1. prosince dosáhl průtok plynu předávací stanicí Lanžhot – tedy ze Slovenska do Česka – největšího denního objemu od roku 2019. To vše lze vyčíst z dat společnosti NET4GAS, výhradního přepravce plynu na území ČR.
img

Průtok plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží – v listopadu to totiž zřejmě bylo nejvíce od zničení plynovodů Nord Stream

02.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 152,4 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

Dovoz jaderného materiálu z Ruska do EU je letos opět vyšší než v roce 2021

01.12.2023 Dovoz jaderného materiálu a souvisejících služeb z Ruska do Evropské unie je letos opět vyšší ve srovnání s rokem 2021, tedy proti období před začátkem ruské invaze na Ukrajinu. S odkazem na Zásobovací agenturu Euratomu (ESA), tedy Evropského společenství pro atomovou energii, to dnes uvedla agentura Reuters. Unie dováží jaderné palivo pro jaderné reaktory navržené v Rusku.
img

Ceny pohonných hmot sice klesají, ale zdražit je může nezdar Ficovy vlády při vyjednávání v Bruselu. Slovensko lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka, a pokud neuspěje, pohonné hmoty v ČR zdraží až na cenu kolem 45 korun za litr

30.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zrychlily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 47 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,48 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 57 haléřů na litr, na 37,63 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od poloviny srpna.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | NZD/JPY | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Obchodování na burze | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Asset management | Auditor | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CAPEX | CBOE | CBOT | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Channel | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FINMA | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Figúra | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forex trader | Forwardová cena | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Lot | Low | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodování s měnami | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | PEG | Parita | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Restriktivní politika | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Split | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Stop-Loss | Support | Swing | Swiss | Termínový kontrakt | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | Recesia | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | EURJPY | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodování | Burzovní obchodníci | Kasina | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie VIG | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Čínský obchod | Členové eurozóny | Členské země Evropské unie | Devizové trhy | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Dukascopy Europe | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Graf nabídky | Graf nabídky a poptávky | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Ruska | HDP USA | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor CCI | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedna libra | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krach na newyorské burze | Kurs koruny | Kurs rublu | Kurz amerického dolaru | Kurz CAD | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz franku | Kurz novozélandského dolaru | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz švýcarského franku | Kurz turecké liry | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | E15 | Kurzy měny | Libra | Lira | London metal exchange | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnová krize | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup dolaru | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | NZDJPY | Obchodní marže | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodování s Čínou | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Pád Lehman Brothers | Pád měny | Pád rublu | Paládium | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | SaxoBank | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | Světové události | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj rublu | Vývoj USD | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zlataky.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | BIC | Burzovní seance | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | CEPS | Cílová cena | Current Ratio | Čistý dluh | Daniel Beneš | Depozitář | Diskont | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Hrubá marže | Indie | Intermediate | IRS | Jeff Bezos | Lednový efekt | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Peněžní trhy | Petr Kellner | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Tovární objednávky | CTA | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Akciová společnost | Hlavní trh | Mimoburzovní obchod | Převis | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | Dumping | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Boháč | Bohatý | eBook | Paul Krugman | Investiční téma | Investiční analytik | Tržní sentiment | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Přeprodáno | Trader Workstation | Volby | S/R zóny | Finanční noviny | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | Know-how | Genesis | Cukr | Frustrace | COT | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Currency | Global forex | Investment | Traders | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | SMBC | Aramco | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Sky News | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Again Capital | Bernstein | The New York Times | Charles Schwab | PVM Oil Associates | Natixis | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | KPMG | Institut ZEW | Scotiabank | CNN | VP Bank | Julius Bär | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | SMBC Nikko Securities | Oxford Economics | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Tyche Capital Advisors | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Kathimerini | Institut Ifo | DIHK | Sarasin | RBN Energy | BMO Capital Markets | Investing.com | Členové OPEC | ActivTrades | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | NATO | City Index | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | ANZ Bank | TD Ameritrade | BNY Mellon | Agentura AP | High Frequency Economics | PVM | Barrick Gold | BBC | Dai-ichi Life Research Institute | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Bezpečné měny | Uložení peněz | Short squeeze | IG Markets | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Trading Economics | MarketWatch | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Televize ARD | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Evropské banky | Offshore jüan | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Linie podpory | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Pro tradery | Dekabank | Globální akciové trhy | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | Propad cen komodit | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Londýn - ICE | New York - Nymex | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Odvětví ropy | Volby v USA | Rosněfť | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Akcie v USA | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Členství v EU | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Finanční metropole | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Forexoví obchodníci | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Pád libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Bezpečnější investice | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | AAA | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Institut pro makroekonomii | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Německý hospodářský institut DIW | Index Nikkei | FactSet | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Hospodářský růst USA | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Teroristický útok | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Sinopec | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Prognos | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Institut Prognos | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Vitol Group | Obchodník s ropou | Vitol | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | E*Trade | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Úroková sazba Fedu | Obchodování na newyorské burze | Globální krize | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Vyhlídky eurozóny | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Index amerických akcií | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Quantum | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Bankovní společnost | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Rada MMF | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Členské země EU | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Finanční podniky | Pantheon Macroeconomics | Politico | CME FedWatch | IHS Markit | Devizy | Morningstar | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Obchodování s jüany | Obchodování s českou korunou | Venture Capital | Úspěšné investování | ex | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | Zklamání investorů | Vývoj na měnovém trhu | Generali Investments | Makléřské firmy | Investiční aktiva | Rystad Energy | Keystone XL | J.P. Morgan | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Vstup na burzu | CIBC | Alokace aktiv | BBVA | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Investopedia | Lipow Oil Associates | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Úřad pro regulaci finančního trhu | Pohyby na finančních trzích | Inflace ve světě | BlueBay Asset Management | BHS | René Remšík | Ceny pšenice | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | IBKR | LBBW | Paul Tudor Jones | World Gold Council | Český zlatý poklad | LBMA | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Burzovní index PX | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | BlueBay | Obchodování s cizími měnami | Kvantitativní utahování | Palladium | Trade Financial | Technologie blockchain | BTC/USD | Průmyslový index Dow Jones | Bittrex | Digitální zlato | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Coinmarketcap | Nejvýkonnější akcie | MiFID II | Backwardation | NEO | Bolívar | Ray Dalio | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Index S&P/ASX 200 | European Energy Exchange (EEX) | Hodnota indexu PX | Fincentrum | Index Topix | Binance | Cena kryptoměny ethereum | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Těžba kryptoměn | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Rakuten Securities | Rakuten | Digitální peněženky | Obchodování na trzích | Altcoiny | Elektronické obchody | John Maynard Keynes | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Investorský sentiment | WirtschaftsWoche | Kobalt | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Odliv dividend | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotové obchodování | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | FinTech | Jamie Dimon | Finančník George Soros | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | PANW | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Podíl dolaru | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Akcie Facebooku | Schwab | Tok investic | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Slabý jüan | Obchodní analýza | Objem obchodování | Japonský akciový index | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Turecké liry | Ostatní investice | Krize v Turecku | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Tyche Capital | Výplata dividend | Výplaty dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Slábnutí rublu | Posílení rublu | Obchodování akcií | Czech Fund | Landesbank NordLB | Ritterbusch and Associates | Norges Bank | Zasedání OPEC | Korunový trh | Íránská měna | USMCA | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Přímé zahraniční investice | Obchodní přebytky | BGA | Die Zeit | Kompozitní index | Julius Baer | Trh s ropou | Metals Focus | Finanční skupina | IfW | Reakce trhu | Zlaté zásoby | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Obchodní investice | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Roční výnos | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | IG | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Stanovení ceny | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Starteepo | Průzkum společnosti | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Pokles valuací | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Fungování trhů | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | François Villeroy de Galhau | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Ceny kryptoměn | Globální index | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Kongres USA | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Akciová rally | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Heiken Ashi | SABIC | Nemovitostní trh | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Dopad brexitu | Dovoz z Británie | Vývoz do Británie | Makléřská společnost | FCC | US High Yield | Australské akcie | Dolarová aktiva | DBS | Analytici z Wall Street | Podnikové investice | Makroekonomické statistiky | Obchodní jednání | Fundamentální obchodník | Globální dluh | ASIC | Obchodní operace | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Německé banky | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Český akciový index | Ekonomický poradce | Klesající cena | Začínající obchodníci | Zájem investorů | USTR | Inflace v ČR | IPO Instacart | Cena zemního plynu | Oslabování kurzu koruny | Finanční produkty | Uber Technologies | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Tržní hodnota Microsoftu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruská firma | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Micro futures | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Chainalysis | Celní válka | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Společná měna | Boris Johnson | BrandZTop | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Economist Intelligence Unit | Nabídka akcií | iFX | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Dolarové sazby | South China Morning Post | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Spekulace na finančních trzích | Cena diamantů | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Rozhodnutí centrálních bank | Ropné akcie | STAR | Tržní hodnota Gazpromu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | Pokles úroků | Pokles dolaru | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Americké futures | Snížení úroků | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Visual Capitalist | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obava z recese | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Vliv na obchodování | Bohatí | Investiční kapitál | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Produkce zemního plynu | AMZN | WeWork | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Sběratel | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | KB | NGAS | Depozitní sazby | IMK | Pravděpodobnost recese | Prosus | US500 | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Enverus | Televize CNBC | Sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Majitel firmy | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Data z Německa | Manipulace s akciovým trhem | Obchodní praktiky | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Korunové sazby | Snížení daní | Energetické firmy | Oslabení české koruny | ESG | Jihokorejská centrální banka | GOOGL | Internet of Things | Předstihové indikátory | Spotová cena zlata | Akcie roku | Asijská finanční krize | Formule 1 | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Společnost Deutsche Börse | Edge | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zerohedge | Kakao | APEC | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Obchodní restrikce | Růst čínského HDP | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | CzechTrade | Obchodní spory | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Styly obchodování | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Vysoká likvidita | Nákupní příkazy | Následky krize | Hypoteční trh v USA | Hospodářské krize | Oslabování japonského jenu | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | TOPIX | Střadatelé | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | US30 | Dow Jones (US30) | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Silné akcie | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | WIFO | Rozhodnutí americké centrální banky | Největší kontrakt | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Lineární regrese | Německá vláda | Německý vývoz | Hongkong | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Investice do ropy | Obchod s ropou | Ropné firmy | Americký ministr obchodu | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | PXE | LNG | Indigo | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Konec obchodní války | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Muhammad bin Salmán | Zrušení cel | Landesbank Baden-Württemberg | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Michael Bloomberg | Obchodní dohody | Myšlenka | Standardní odchylky | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Inflace v říjnu | FRED | Recese světové ekonomiky | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Server Politico | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Akcie Alibaby | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Ekonomika ČR | SCMP | Růst průmyslové výroby | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | Měnový pár USD/CNY | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Akcioví obchodníci | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Risk-off | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Výroba počítačů | Radomír Jáč | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Celosvětový dluh | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | 4G | IW | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Zavedená cla | Vývoz z Japonska | Vývoz ze země | Obchod s Čínou | Přebytek obchodu | Index DOW | Údaje o obchodu | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | ROTE | Jiří Šmejc | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Kybernetická měna Bitcoin | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Fox News | Si Ťin-pching | Volný obchod | Klesly akcie | Black Friday | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Millennium | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Buy-and-Hold | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Stake | Důvěra v ekonomiku | Global Times | Guvernér polské centrální banky | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Výměny akcií | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Legislativa | Trendová linie | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | Pohyby kurzu | Domácí měny | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Chilské peso | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | CHNComp | HKComp | KOSP200 | Data o HDP | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | Akcie Saudi Aramco | Napětí mezi USA a Čínou | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Vyhlašování zpráv | Jan Vejmělek | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Neinvestovat | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Nabídka Aramco | Tržní kapitalizace firmy | Gabriel Štefaňák | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Formule | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Firma Apple | USDIDX | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | ABC | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Pokles amerických akcií | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čínský vývoz | Dovoz do Číny | Další rozvoj | Rozvoj | Nové obzory | Německá obchodní bilance | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Tržby z průmyslové činnosti | Saldo zahraničního obchodu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Běžný investor | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Obchody s cennými papíry | Spotřebitelské ceny v Číně | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Růstový impuls | Soukromé podniky | Dohoda USA - Mexiko - Kanada | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Libanonská ekonomika | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Pokračování hospodářského růstu | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Evropský průmysl | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Obchodní smlouvy | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Cla na dovoz čínského zboží | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Dovoz aut | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | ÚOHS | Míra | RWE | Švýcarská společnost | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Ministerstvo životního prostředí | Nexen Tire | Empresa Media | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | InterContinental | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Akciové korporace | Inflační výhled | Ohlédnutí | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Bilance běžného účtu | Americké výrobky | Francouzská centrální banka | Ústup rizik | Přerušení výroby | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Geely | Důchod | Předseda | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vánoce | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Metalurgie | Zpracování kovů | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | Nová sazba | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Boháči | Dot-com | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Celkový deficit | Bydlení | Vánoční svátky | Dovozní cla | SOYBEAN | SUGAR | Uber | Česká zbrojovka | EY | Důvěra domácností | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | SPD | Yandex | Cena bavlny | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | ANSA | Superúterý | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | TRIPS | Cena pšenice | Kraft Heinz | KCNA | KLDR | Japonský akciový index Nikkei | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Izraelská ekonomika | Michal Skořepa | Čínská centrální banka (PBOC) | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | DuckerFrontier | Investiční platformy | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Evropské PMI | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Paschal Donohoe | Údaje ministerstva | Placení daní | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Místní centrální banka | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Commodity index | Odškodné | IKEA | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Celsius Network | Inovace | General Motors (GM) | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Schodek zahraničního obchodu | Schodek zahraničního obchodu USA | Rizika na Blízkém východě | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Výprodeje akcií | Analýza společnosti | O2 | O2 Czech Republic | Tovární objednávky v Německu | Objem průmyslových zakázek | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Vietnam Airlines | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Nákup devizových prostředků | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | USA Donald Trump | Ekonomické sankce | Sodexo | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Období po brexitu | Von der Leyenová | Vývoz v listopadu | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | Zahraniční obchod ČR | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Švýcarská vláda | Hodnota investic | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Šéf Ifo | Výplaty dividendy | České zemědělství | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Příjmy domácností | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Míra inflace v ČR | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Zpráva o trhu práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Týden na trhu | Bloky | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Obchodní sankce | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Výnos bondů | Zpevňování koruny | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Inflace v Rusku | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Evropský komisař pro obchod | Komisař pro obchod | Růst čínského hrubého domácího produktu | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Britské maloobchodní tržby | MOEX | Britské podniky | Vyplácení dividend | Cyklus růstu | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Belt and Road | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Jihokorejská ekonomika | Paypal Holdings | NICE | Cena akcií společnosti Tesla | Lepší zítřky | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Hospodářské noviny (HN) | Obchodní vztahy | Koronavir | Anglie | Severní Irsko | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Stock Trader | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Americký miliardář | Filantrop | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Slabé měny | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | American Express | Ratingová agentura Fitch | Impérium | Většinový podíl | Reakce investorů | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Číně | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | BRIC | Zdražovat | Závislosti na Číně | Ukončení intervencí | České měny | Klaus Wohlrabe | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Finance Group | Spravedlivé důchody | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Čínské burzy | Burzy v Šanghaji | Akcie na burze v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Dovoz z Číny | Úsilí | Spekulativní kapitál | SBUX | BABA | Růst v eurozóně | Akcie ING | Akcie Alphabet | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Rozpočtový rámec | Výdaje | Platit daně | Průmyslníci | Pesimismus | Trhy v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Iris Pangová | Rosstat | Index nových zakázek | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Přerušení vývozu | Výrazné ztráty | Akcie americké automobilky | BP | Dodávky na trh | Optimismus na trzích | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Převody peněz | Poselství o stavu unie | Změna dohody NAFTA | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Korunový devizový trh | Rekordní hodnoty | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | Taleb | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | Amerika na prvním místě | America first | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Palantir | Recese ve Spojených státech | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Natural Gas | Obchodovanie | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Galapagos | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Německý HDP | Zvyšující se inflace | TWTR | Globální automobilový průmysl | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | E*Trade Financial | Zhejiang Huayou Cobalt | Ekonomické dopady koronaviru | PMI ze sektoru služeb | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Pokles na trzích | FedWatch | Craig Erlam | Noviny | Krize v eurozóně | FinTech akcie | Střední podniky | Guggenheim Partners | České banky | Ekonomické recese | Výroba v Číně | Index aktivity | Slabá čísla | Ekonomika Saúdské Arábie | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Prohlášení G7 | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Ministři financí zemí platících eurem | Pokles prodeje | Zasedání OPECu | Tovární objednávky v USA | Nafta v ČR | Nižší sazby | HSCEI | Nová data | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Snížení těžby | Ceny nafty | Průměrné ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Ropná válka | Světový trh s ropou | Změny trendu | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Export z Německa do Číny | Objem vývozu z Německa | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Propad rublu | Dolar k rublu | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | Únorová inflace | Změna sazeb | WP | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Nifty 50 | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Mince | Prudké výkyvy | Tržní podmínky | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Čínský růst | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Tencent | Opatření vlády | Solidarita | Medvědí trend | Mimořádný růst | Průmyslová výroba v Číně | Vládní představitelé | Další vývoj | Armageddon | Těžaři ropy | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Index výrobní aktivity | Americká seance | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Velmi vysoká volatilita | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Euro roste | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Ukazatel amerických burz | Největší propad | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Analytik České spořitelny | Asijská seance | TPCA | Kolínská automobilka | Tudor | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Důležitý support | Burzy cenných papírů | New York Times | Růst cen v eurozóně | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Světová ekonomická krize | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Nemoc COVID-19 | Michael Feroli | Výhled poptávky | Zamezení šíření viru | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Spiegel | Nový výhled | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Mluvčí ČNB | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Dolar zpevňuje | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | PYPL | Nouzová opatření | Hlavní americké indexy | Fed včera | Internetový obchod | Obchod Amazon | Obavy z ekonomických dopadů | Bilion dolarů | Příležitosti k nákupu | Milton Friedman | Přísná opatření | Další pokles | Deutschlandfunk | Souhrnný čistý zisk | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Guvernér francouzské centrální banky | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Zelený plán | Plán Bruselu | Katar | Jordánsko | Státní televize | Král Salmán | Salmán | MPO | MPSV | MF | Komentátor | NPR | Kalifornie | Gavin Newsom | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Motocykly | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Keynes | Fundament | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Uttarpradéš | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Hluboké ztráty | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Zdraví ekonomiky | Extrémní volatilita | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Riziko dalšího poklesu | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Americké ropné zásoby | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | Axios | Propad indexu | Další růst | Růst | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Poptávka po ropných produktech | Šéf IEA | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Hospodářský institut IW | Institut IW | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Křetínský | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Historické pohyby | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Izrael | Guvernér izraelské centrální banky | Amir Jaron | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Riziko inflace | Podnikatelé a firmy | Sberbank | Hello Bank | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Angola | Alžírsko | Brazilský prezident | Společnost Walt Disney | VW | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Války | Danuše Nerudová | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Hrubý domácí produkt země | Obchodní schodek USA | Obchodní schodek | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Cloud Computing | Internet věcí | Akcie Nvidia | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Vláda USA | Vláda Spojených států | Autoprůmysl | Změny sazeb | Podíl na trhu | Afrika | FAO | Africké země | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Týdenní nárůst | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | AOL | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Průmyslová produkce v únoru | Únorová bilance zahraničního obchodu | Oživení v Číně | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Globální trh s ropou | Cushing | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Výroba v Německu | Karel Komárek | Pavel Tykač | Ministři EU | Patenty | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | Možnosti obchodování | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Jednání skupiny OPEC | Jednání skupiny OPEC+ | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Nástroje Fedu | Ministři | Německý vývoz v únoru | Pomalé oživení | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Ministři energetiky | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Velikonoce | Cena benzínu | Profitabilnější | CIA | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Tajné služby | Nadprodukce | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Abdalazíz bin Salmán | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Výsledek hrubého domácího produktu | Přebytek běžného účtu | JPM.US | WFC.US | Jana Mücková | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Hackerský útok | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | IMF | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Rhode Island | Delaware | Představitelé G7 | Více peněz | Hlavní emise | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Index US500 | Anglo American | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Břidlicové firmy | Výhled poptávky po ropě | Vedoucí představitelé | Letošní výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Restart ekonomiky | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | Růst cen v EU | BMO | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Jeffrey Halley | Remdesivir | Rozvíjející se země | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Růst daní | Nejvyšší deficit | Malé podniky | Hlubší schodek | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | Nákup ropy | USD za barel | Obchodovat ropu | Potravinové krize | Levná ropa | Japonský export | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | SaxoStrats | Červnový kontrakt | Purple Trading Štěpán Hájek | Propad ceny | Americké produkce | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Průměrný výnos | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Oilprice | Oilprice.com | Vývoj cen na světových komoditních trzích | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Cenové pohyby | Expirace kontraktu | Postavení USA | Americký ropný institut | Ropný institut | Poptávka po pohonných hmotách | CBRT | Celosvětová poptávka po ropě | Ministr pro energetiku | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Amundi | Premiéři zemí Evropské unie | Dnešní statistika | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Průzkum ČSÚ | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Úřad INSEE | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | 3M | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Zisk automobilky | Bitcoin dnes | Superpočítač | 737 MAX | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Huť Liberty | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Prognóza německé vlády | Náklady na financování | Dubnová inflace | Energetické úspory | BCM | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Ropa roste | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Denní pokles | Gilead | Čistá ztráta | Zisk firmy | Rakouská vláda | Biofarmaceutické společnosti | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Společnost Gilead | Blízký východ | Poválečné recese | Dopravci | PAMP | Argor-Heraeus | Český státní rozpočet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Mike Pompeo | Kanadská obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Vývoz z USA | Obchodní deficit Spojených států | Vývoz ze Spojených států | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | Latinská Amerika | PEPSICO | Bankovní akcie | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | VP Bank Group | Thomas Gitzel | Shaun Osborne | Hospodářství EU | Čínský export v dubnu | Export v dubnu | Vyhlídky pro čínský export | Dubnový vývoz | Čínský dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Stavebnictví v březnu | Zahraniční obchod za březen | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Německý export v březnu | Export v březnu | Německá spolková vláda | Oživení hospodářství | Obchodní přebytek Německa | Obchodní přebytek | Provázanost světové ekonomiky | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | Sousedé Německa | Velikost pozic | Státní banka | Wolt | Alternativní taxislužby | Euronav | Skladování ropy | Rekordní zisk | Hugo | Soud EU | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Wu-chan | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Bilance aktiv | Riziko deflace | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Šéfka EK | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Italský statistický úřad | Hrozba stagflace | Nedoplatky | Dluhy | Toyota Motor | Slabší prodej aut | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Členské státy | Ústup inflace | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | Analýza makroindikátorů | Burza Binance | Technologický pokrok | ONE | Hlavní kryptoměny | Merck KGaA | Merck | RBI | Wienerberger | Světové hospodářství | Hrozba COVID-19 | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Čínští turisté | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Ojetiny | Indexy v Asii | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Xiaomi | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | De Beers | Alrosa | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | Ekonomická aktivita v USA | Export do Číny | Takeši Minami | Recyklace | CL | Spekulovat | Silná rally | Zahájení dodávek | Zboží z Číny | Moderna | Společnost Moderna | Jukos | Mluvčí MMF | Celní režim | Nový celní režim | Britský trh práce | Spolková vláda | Fiskální stimul | Obchodní režim | Nový obchodní režim | UK Global Tariff (UKGT) | UK Global Tariff | UKGT | Oživení globální poptávky | Státní podpora | Fiskální a měnové stimuly | Advance Auto Parts | Martin Winterkorn | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Eli Lilly | LLY | AZN | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Sankce USA | Protiíránské sankce | Magazín Der Spiegel | Oživení z propadu | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | EasyJet | Čínský parlament | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Čínské hospodářství | Vrcholní představitelé | Japonská banka Nomura | Banka Nomura | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Zákon o národní bezpečnosti | Bohatí jedinci | Americká obchodní komora | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Ekologické podmínky | Inflace v Turecku | Propad příjmů | Německá průmyslová a obchodní komora | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | Společnost Lufthansa | OKD | Kia | Mondelez | JDE | Rizikovější měny | Unie | Setkání lídrů | Plán podpory unijních ekonomik | ČR | Soběstačnost | Záchranný program | Balíček na podporu ekonomiky | Pokles investic | Bloomberg dolarový index | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tempo růstu HDP | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Novatek | Vagit Alekperov | Lukoil Vagit Alekperov | Lukoil | Norilsk Nickel | Hertz | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Japonské maloobchodní tržby | Průraz | Podíl českých potravin | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Záchranný balík | Řecký parlament | Exprezident | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Zbrojovka | Čínské továrny | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Bild am Sonntag | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | CBO | Vývoj hrubého domácího produktu | PEPP | Střední Evropa | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Dění kolem brexitu | Nová prognóza | Internetová firma | Bohemia Interactive | Studio Bohemia Interactive | Vedení společnosti | CVC Capital | Start-upy | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Akcie AMD | Square | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Výbor ekonomických poradců | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Údaje o vývozu a dovozu | Banka Creditas | Neočekávaná událost | Výkon českého průmyslu | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Opatření spojená s koronavirem | Britská ropná společnost | Společnost BP | Pokračování růstu | OCBC | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Tempo poklesu vývozu | Rekordní pokles | Pokles evropské ekonomiky | Poptávka po zlatě | Hertz Global Holding | Hertz Global | ProSiebenSat.1 Media | Americké CPI | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Ropná krize | Průmyslová výroba v EU | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | Maroš Šefčovič | Místopředseda Evropské komise | Canopy Growth | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nižší DPH | Státní subvence | Subvence | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Italská centrální banka | Pevninská Čína | Oklahoma | Investice do infrastruktury | Plán investic | Rozsáhlé investice | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Hospodářský propad | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | SMCCF | Světová poptávka po ropě | Stimulační balík | Japonský vývoz | Japonský vývoz v květnu | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Prodeje automobilů | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Agrofert | Foxconn | Splasknutí bubliny | Propad cen | Zdanění digitálních služeb | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Dluh Británie | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Analytické společnosti | Tiff Macklem | Changpeng Zhao | Cardano | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Banka JP Morgan | Výroba v Británii | Průmyslová výroba v Británii | Vyšší daně | Daň z tabákových výrobků | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | ITC | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Výrobci aut | Dezinflační tendence | Index německých akcií | Pomoc podnikům | Státní pomoc | Instinkt | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nízké sazby | Cla na zboží | DSTI | Mississippi | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | ARD | Pandemická pomoc | Výkyvy cen | Chesapeake | Sankce proti Rusku | ONS | Ziskové marže | Fintech společnosti | Český stát | Den obchodování | Německá nezaměstnanost | Bydlení v ČR | TTWO | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Reshoring | Akcie Nestlé | Neočekávané události | Společnost Uber | Situace na trhu práce | Stavební výroba v květnu | Stavebnictví v květnu | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Ant | Michal Lukáč | Vývoz z Německa v květnu | Vývoz do zemí EU | Nárůst počtu nově nakažených | Pesimistické scénáře | Sony | Japonská společnost | Fond obnovy | Tulipánová horečka | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Trend v obchodování | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Emirates | Společnost Emirates | Francouzský statistický úřad INSEE | KLM | Čínský export a import | ChainLink | Americký výrobce letadel | Úspěchy | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Opel | Chrysler | Růst tržeb | Eurodluhová unie | Dluhová unie | Pohyb koruny | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Malé zisky | Kolísání cen | Peněžní příjmy | Průměrný příjem | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Společnost Amazon | Noble Energy | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Reálná hodnota | Vývoj tržní kapitalizace | Společnost XTB | Fond obnovy EU | Salesforce.com | IT společnost | Znovuotevření ekonomiky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Burzovní hodnota | Cybertruck | Model 3 | Top Glove | MSCI Asia Pacific | Supermax | Akcie těžařů | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nižší poptávka | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Supervelmoci | Globální supervelmoci | Financování USA | Věřitelé Spojených států | Nárůst peněžní nabídky | Status rezervní měny | Bretton Woods | Objem amerického dluhu | Reliance | Porušení pravidel | Progres | Exchange Traded Commodity | Celkový výsledek | Odhady HDP | HDP za Q2 | Bohatí lidé | Aerolinky Ryanair | Čínský statistický úřad dnes | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Insolvence | Letecká osobní doprava | COVID III | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Nikl | Obchodní divize | Čínská společnost | Výhled německé ekonomiky | Zastavení růstu | Výhled růstu německé ekonomiky | Odveta | Důvěra | Padající dolar | Zdražuje zlato | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Turistický ruch | Caixin | Index výroby | Rekordní deficit | Hugo Boss | Německý automobilový průmysl | Alexandr Lukašenko | Běloruský prezident | Ant Group | List Global Times | Margrethe Vestagerová | Známky oživení | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Vysoký přebytek | Analytici Fidelity International | Digitální ekonomika | Fond FF | Global Communications Fund | Poptávka po oceli | Poptávka po oceli v EU | Spotřeba oceli v Evropské unii | Spotřeba oceli | Eurofer | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Růst průmyslové výroby v Německu | Tempo růstu průmyslové výroby | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Objem dovozu | Hodnota majetku šéfa | Hodnota majetku šéfa Facebooku | Výbuch v Bejrútu | Výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu | Země Perského zálivu | Růst zaměstnanosti | Mluvčí ČEZ | Časový horizont | Slábnoucí dolar | Zvýšené napětí | Vztahy mezi Čínou a USA | Klesající tendence | Quantum Fund | Open Society Foundations | Kirin | Hyundai Motor | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Kovy vzácných zemin | Zpomalování inflace | Ceny dováženého zboží | Koupěschopnost | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Obchodní centra | Pokračování expanze | Worldometers | BHP Group | Dluhopisy a zlato | Czechoslovak Group | ČEZ ESCO | eMan | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Marks & Spencer | Hnojiva | Rystad | Zápis ze zasedání FOMC | Export v červenci | Bitstock.com | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Veřejný dluh Británie | Naleziště plynu | Největší naleziště zemního plynu | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Hurikán Laura | Airbus Group | Čínská komunistická strana | Marc Chandler | Zvýšení daní | Kanadská ekonomika | Unijní ministři | Coca-Cola | Ekonomika Itálie | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Americký soud | Venezuela | Růst eura | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Vývoj průměrné mzdy | Finanční pracovní skupina | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Vývoj indexu Nasdaq | Seznam Zprávy | SMIC | Klimatické změny | Brexitové dohody | Southwest Airlines | Ultrauvolněná měnová politika | Inflace spotřebitelských cen | Institut DIW | Geely Automobile Holdings | Devalvovat směnný kurz | Směnný kurz domácí měny | Konvertibilní peso | Měna peso | Oficiální měna | Kurz pesa | Směnný kurz pesa | Kubánská vláda | Kuba | Hodnota pesa | Alejandro Gil | Odborníci | Výrazný pokles libry | Porušování brexitové dohody | Kubánská ekonomika | Peso | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Kroger | Rentabilita | Kyriakos Mitsotakis | Řecký premiér | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vývoj indexu DAX | Obchodování s ropou | Trh s ojetinami | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Japonské ministerstvo financí | Narůstající ceny | Čínské technologické firmy | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Institut IfW | Přímé investice | Investice amerických firem | Universal Music | Oživení z pandemie | Tchaj-pej | Inditex | Jan Čermák | Pilulka.cz | PX START | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | Slabší kurz | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zadlužení Německa | Caroline Bainová | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Americký podnik | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Šéf podniku | Očekávání ČNB | Politici | Epidemiologické situace | Hasan Rúhání | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | Vývoj měnového páru EUR/RUB | The New York Times (NYT) | Východní Asie | Micron | Prezidentské kampaně | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Turecká vláda | Nárůst HDP | Biden | USA Joe Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Průměrný kurz koruny | Fiskální pomoc | Druhy ropy | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Druhá vlna koronaviru | Pokles spotřebitelských cen | ACS | Vinci | Michal Valentík | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Cineworld | Cinema City | Společnost Cineworld | Průmyslové zakázky | McAfee | Obchodování dnes | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Dnes na pražské burze | Výpadek těžby | Zápis z posledního zasedání Fedu | Koronavirová nejistota | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Ruské firmy | Cla na nerezovou ocel | Ocel z Číny | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Vývoz z Německa v srpnu | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Paul Milgrom | Robert Wilson | Negativní úrokové sazby | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Nancy Pelosiová | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Globální veřejný dluh | Americký ekonom | Walgreens | Jihokorejské společnosti | Jack Dorsey | Daniel Častvaj | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Embargo | Množství peněz | Přesun od dolaru | Concho | Dílčí indexy | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Polyus | Newmont | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | Elvira Nabiullinová | JPM | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | ALV | První obchodní den | Poptávka a nabídka | Geopolitické faktory | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Vlny koronaviru | SAP AG | XOM | CVX | CSCO | Zveřejnění výsledků | Výsledky amerických voleb | Podvážení | Odklad splátek | Kit Juckes | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Soudní spor | Ruské společnosti | Electronic Arts | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Itochu | Sumitomo | Trend oslabování | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | Šéfové firem | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Zájem o ropu | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Apollo | Apollo Global Management | Hospodářský vývoj | Felbermayr | Indické úřady | Dillí | Epidemie prasečího moru | Prasečí mor | Obchodní politika | Bidenova obchodní politika | China Mobile | Růst ekonomiky EU | WASDE | Palo Alto Networks | Letecká doprava | Akcie bankovních domů | QCOM | Snižování cel | Zvyšování dovozu | Hlavní kryptoměna | Palantir Technologies | MRNA | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Polská vláda | Pád cen | Ministr zdravotnictví | Schválená dividenda | Dnes cena bitcoinu | Producent ropy | Růst amerického HDP | Spotřební daň z nafty | Podhodnocení jüanu | Komise pro mezinárodní obchod | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Akcie spoločnosti | Poptávka po státních dluhopisech | Představitelé americké centrální banky | Íránská ekonomika | Tranzit ruské ropy | Transněfť | Ropovod Družba | Mattoni | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Spotřebitelská poptávka | Čínské firmy obchodované v USA | Firmy obchodované v USA | Ministerstvo energetiky | Růst průměrné mzdy | Rovnováha na trhu | Proražení | Nastavení trhů | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | INTC.US | Situace ve stavebnictví | Produkce ve stavebnictví | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Tesco | Cla na výrobky | Výrobky z USA | Cla na výrobky z USA | GME | GameStop | Společnost DoorDash | Akcie americké společnosti | Lyft | Diem Association | Cenový skok | Výběr akcií | Norwegian Air Shuttle | Nezávislý obchodník | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Změny úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CNY | Swingový výhled | H&M | BIDU | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Lego | Očkování | LEN | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | CMI | Maďarská vláda | Orbán | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Rodrigo Catril | MGM | COMAC | Roskosmos | US2000 | Vývoj spreadu | Futures na ropu WTI | Částečný úvazek | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Uzavírání ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Voda | Third Bridge | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Analýza BTC/USD | Venezuelský bolívar | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Stimulační balíček | Celní války | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Augsburger Allgemeine | Scott Minerd | Výhled na rok | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Autopůjčovna Hertz | Německá inflace | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | Dopad na akcie | TUI | TUI Group | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | Akcie americké internetové společnosti | JD | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | Shopify | Kofola ČeskoSlovensko | Zoom Video | ProSiebenSat.1 | Zpomalující inflace | VMware | Carrefour | Couche-Tard | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Fiskální impuls | Acacia Communications | Tempo hospodářského růstu | Bidenův stimulační balík | CBC | Konopí | MRK | CARA | MJ | ACT | Ceny diamantů | Producent diamantů | Futures na indexy | WU | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Larry Fink | Longové obchody | Situace na trhu | Toshiba | VTB | Agentura Interfax | Mediánová cena | Philips | Akcie Gamestop | PEP | Streamovací služby | InPost | Polská společnost | Deliveroo | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Obavy o poptávku | Tržní ceny | J&J | Začátek nového trendu | Výrobní aktivity | ROI | Retailoví investoři | Nasdaq (US100) | Jen Psakiová | Vypuknutí pandemie | Mincovny | Globální letecká osobní doprava | Dnešní seance | Zpráva o měnové politice | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Brent (OIL) | Obchodní deficit USA | Obchodní omezení | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Dynamický růst | Oživení evropské ekonomiky | Počet zahájených bytů | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Mezinárodní investiční banka | MIB | Platby v bitcoinech | Poslanci Evropského parlamentu | Marek Španěl | Russell 2000 (US2000) | UNH | Maersk | Poptávka po stříbře | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Předpověď ceny | FTX | Daniel Silver | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Spotify | Futures na stříbro | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Nedostatečné dodávky | Růst produktivity | Přebytek zahraničního obchodu EU | Vývoz z EU | Přebytek obchodní bilance Evropské unie | Schodek obchodu s Čínou | Raiffeisen Bank International (RBI) | Růstový trend | James Bullard | CETIN | Bilance obchodu | Bilance obchodu s Čínou | CVS Health | CVS | Kering | AIG | V4 | Premiéři V4 | Vakcíny a očkování | FOMC minutes | FinTech akcie 2021 | Rizika a příležitosti | WFC | Zápis ze zasedání ECB | Negativní vývoj | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Nová strategie | Manufacturing PMI | Christie's | Súdán | Zlepšení ekonomiky | Cena prasat | Cena prasat v ČR | Malá likvidita | Air | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Index Nasdaq (US100) | Sentiment investorů | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Obchodování OTC | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Jeremy Stretch | Statistika z USA | Zlatý kříž | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | IPO Coinbase | Vývoz z Německa do Británie | PPF Telecom | Maďarská ekonomika | Antidumpingová cla | Cla na hliník | Nárůst výnosů | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Phillips 66 | PSX | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Příznivé údaje | Obchodní přebytek Číny | Silný růst | Jemenští povstalci | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Banco Santander | Britská společnost | Britská firma | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | ČSA | Nassim Nicholas Taleb | Zesílení inflačních tlaků | Záchranný plán | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Obchodní znalosti | Velké ztráty | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Investor do akcií | Těžby kryptoměn | Vysoké dividendy | FX Update | Výhled růstu ekonomiky | Filecoin | GameStop akcie | Čínské akcie dnes | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Zpravodajské události | SLR | Ropné futures | Síla amerického dolaru | Ministerstvo financí USA | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Rychlé očkování | IPO Deliveroo | Platební prostředek | Suezský průplav | Nárůst rizikové averze | Komoditní tradeři | Tržní pohyb | xStation 5 | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | PMI index | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Reuters analytik | Horší období | Nejvyšší růst | Hodnota trhu kryptoměn | CoinGecko | EDF | K&H Bank | Dávid Németh | Komoditní bilance | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Constellation | Constellation Brands | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj spreadu mezi německými a americkými dluhopisy | Harley-Davidson | Analytické zprávy | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Evropské maloobchodní tržby | Ján Čarný | Obchod mezi Británií a EU | Obchod mezi Británií a Evropskou unií | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | LEAG | Xilinx | Správa železnic | COIN | Krok za krokem | Debut na trhu Nasdaq | Cathie Wood | Vstupní náklady | Dovoz z Británie do EU | AA | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Polymetal | Kent | Cigarety | Ceny surovin | Chuang Li-pin | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | Makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | NFLX.US | Intel (INTC.US) | Typologie tradera | Pepco | LME | Advanced Micro Devices (AMD.US) | AMD.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická firma | Vysoká cena | Uranium Energy | UEC | Cameco | CCJ | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Denison Mines | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Verizon | Společnost Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Americký technologický sektor | Cena povolenek | Investiční poptávka | Větší korekce | Kellogg | Zpráva amerického ministerstva práce | Futures na americké indexy | Přeprodané oblasti | Japonský konglomerát | Eurokomisařka | Inflace v České republice | JAP225 | Goldman Sachs Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Arca Investments | Arca | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny producentů | Indická centrální banka | USDA | Cenové úrovně | Plán obnovy | EEX | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Zvýšení cel na dovoz | Dovoz z USA | Royal Dutch Shell A | Tuzemská měna | Obchodování s emisními povolenkami | Turów | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Phil Flynn | Těžaři | Regulační rizika | Deutsche Wohnen | Německé společnosti | Vonovia a Deutsche Wohnen | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Agora | API | Oslabení | Prudké oslabení | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | About You | Objem fúzí a akvizic | Infrastrukturní plán | Zdražení nemovitostí | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Návrat poptávky | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu | Dříví | První zvýšení sazeb | MNB | Guvernérka ruské centrální banky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský těžař zlata | Těžař zlata | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Impulzy | Fundamentální hodnota | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Nadnárodní společnosti | Čínský vývoz a dovoz | Čínský vývoz v květnu | Čínský vývoz a dovoz v květnu | KOL | Růst v průmyslu | Nejbohatší člověk | Firmy z EU | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Přebytek zahraničního obchodu Německa | Přehřátí ekonomiky | Salvador | Zlevnění potravin | FAST | Údaje o nezaměstnanosti | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Světové kryptoměny | Hedvábná stezka | Lídři G7 | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Loterijní společnosti | Čínská hrozba | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Dodávky plynu | Penta | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Platidlo | Zajišťování | Dekarbonizace | Gigafactory | Konkurence | Vláda v Pekingu | Prodej | Bernd Krampen | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Senegal | Mali | Tržní prostředí | Taper | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Rozhodnutí Číny | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | ICT | České dráhy | Zajištění bezpečnosti | Dolar dnes | Dovoz ropných produktů | Sankčí opatření | Potaš | Didi | CO2 | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Obchodování na trhu | Starlink | Solární panely | Obchodní výsledky | Obrovský potenciál | Gruzie | Největší světové kryptoměnové burzy | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Deficit nabídky | Energetická společnost ČEZ | Výhled globálního růstu | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Nicholas Taleb | | Počet nezaměstnaných | Úvěrový trh | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Rekordní schodek | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Hlubší deficit | Zemědělské suroviny | Ekonomický šok | Sklizeň obilovin | Síla dolaru | Minimální sazby daně | Sazby daně | Letecké palivo | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Analytici JPMorgan | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Koncentrace | Egypt | Chování spotřebitelů | Prodej zboží | Rozvolnění restrikcí | Obchodní rizika | Spotové ceny | UST | TSMC | Cenový rekord | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Didi Global | Včerejší seance | Růst dovozu | Tempo zdražování | Plány obnovy | Ojeté vozy | Problémy se subdodávkami | Evropská unie dnes | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | Rada guvernérů | Podíl Číny | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | Vasky | Základní úrokové sazby ČNB | GlobalFoundries | Mutace delta | Uzavření dohody | Současný trend | Globální ceny | Přidaná hodnota | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Akcie švýcarské banky | Přijímání bitcoinů | Jednání ECB | BHP | Divize | Rotterdam | Indické společnosti | Pohyb kapitálu | Akcie čínské společnosti | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Ceny termínových kontraktů | Boom | Otevřené pozice | Pinpoint Asset Management | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Xbox | Rekord | Příjmy z reklamy | Suez | Klimatická politika | FB.US | Společný podnik | Finanční skupina PPF | Česká finanční skupina | Česká finanční skupina PPF | Nasdaq v New Yorku | Bilion | A350 | Dodávky čipů | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Nedostatek zboží | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Letiště Václava Havla | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Úřad pro ochranu osobních údajů | Ministerstvo spravedlnosti | Výhodný směnný kurz | Dřevo | Světová cena | HICP | Vnější prostředí | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | Logistika | Devon Energy | Phillips 66 | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Ropa OIL.WTI | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Albemarle | SWDA | Celoroční projekce | Projekce | Internetové obchody | TWS | Futures na železnou rudu | VIAC | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Subdodávky | Inflace ve Švýcarsku | Ceny rýže | Rekordní minimum | Dovozní clo | Takata | Automobilové součástky | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Konzultační firmy | Růst čínského vývozu | Čínští výrobci | Celkový obchodní přebytek | Celkový obchodní přebytek Číny | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Zajišťovny | Aplikace TikTok | Logistické problémy | CVC Capital Partners | CVC | Důležité zprávy | Strojové učení | Společnost Equinor | Norilsk | High Ridge Futures | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | Drahota | Osobní počítače | Makroekonomický význam | Červencová inflace | Aktuální prognózy | ČNB Luboš Komárek | Luboš Komárek | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | ADS | Cena kryptoměny | Populární kryptoměny | RWE Gas | Pioneer Natural Resources | Objem peněz | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Index Russell | SABMiller | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Asijské země | Britská společnost Cineworld | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Zahraniční společnosti | Byty | První odhad HDP | První odhad | HDP v Maďarsku | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Maynard Keynes | Vyšší úroky | Varšava | Tokeny | David Solomon | Meituan | Medián | Bonusy | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | AvaTrade | Naeem Aslam | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | SpaceX | Zájem Čechů | SPOT | Nikkei (JAP225) | Španělská společnost | Výrobní inflace | Základní pojmy | Začátečník | Koronavirové mutace delta | Analytici banky | Fitch Solutions | Americká ministryně financí | Republikánský senátor | Graf S&P 500 | Funkční období | Komfortní zóny | Ochranný mechanismus | ASX | SXXP | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Virgin Orbit | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Růst výroby | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Salman Ahmed | Mediální společnost | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Měnové unie | Národní měny | Úroková sazba v eurozóně | Aktualizovaný výhled | Guardian | Neúspěch | Opatření | Rivian | Shrinkflation | Smrskflace | Vrcholy | Dna | The Times | Carrier | PayPal Holdings Inc | Lobbing | Globální společnost | Polská inflace | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | Platební síť | Hnutí ANO | ANO | Latinskoamerické země | Obchodní bilance Austrálie | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Siemens Healthineers | Eurokomisař Gentiloni | Spojené arabské emiráty (SAE) | Novozélandský premiér | Energetika | Signet Jewelers | Klenotnictví | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Akcie společnosti Tencent | SZ Byznys | Hospodářský růst v eurozóně | Konfederace | Reakce centrální banky | Solana | Los Angeles | Týdenní výhled | Severoirský protokol | Moët Hennessy Louis Vuitton | Index CHNComp | Čínský index | Čínský index CHNComp | Macao | Sands China | Televizní studio | Editis | Vydavatelství Editis | Doing Business | Metal Focus | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Developer Evergrande | UK100 | Jednotné Rusko | Společnost AT&T | WarnerMedia | A321Neo | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Růst sazeb ČNB | Česká pošta | Kompenzace | Plány Fedu | Výroba ocele | WSA | BNP | UBS Group | UBS Group AG | Ceny NATGAS | Výpadky v zásobování | FDP | Sociální demokraté | Čepro | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Německá automobilka Volkswagen | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Vývoz LNG ze Spojených států | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Úročení | Cenový šok | Společnost Evergrande | Operace na hongkongské burze | Hopson Development | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Kellnerová | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Akcie Palantir | Akcie Palantir Technologies | Prudké zdražování | Automotive | Navyšování cen | Snížení dluhu | Objem německého vývozu | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Sněmovní volby | Dosažení dohody | Mathias Cormann | Mediální podnik | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Trader Workstation (TWS) | Regrese | Nejnovější zprávy | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Adler | Zdražování potravin | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Růst vývozu z Číny | Nexon | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Zvýšení dodávek plynu | Nákup plynu | Kunal Kundu | Dmitrij Peskov | Představitelé G20 | Wells Fargo (WFC.US) | Citigroup (C.US) | C.US | Výrobní ceny v Číně | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | ITA | Alitalie | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Giorgia Meloniová | ASEAN | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Vývoje kurzu | Situace na finančních trzích | Nord Stream 2 AG | EQT | Americký podnikatel | Čínské centrální banky | Veolia | Bosch | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Schlumberger | Bank of Scotland | Vlastní sociální sítě | Snap | Rozpočtové schodky | Cena termínového kontraktu | Nedostatek obilí | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Společnost Alrosa | Ceny zemního plynu v USA | Volvo Cars | Ruská společnost | Euroclear | Zprostředkovatelé | Bankovní společnosti | Izraelská centrální banka | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Skupina Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Klima | Lídři G20 | Plyn v EU | Metaverse | Prohloubení deficitu | Stephen Brennock | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Plynovod Jamal | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Australia and New Zealand Banking Group | Fialova vláda | IG Metall | Evergrande Group | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Největší týdenní nárůst | Soud v Haagu | Růst vývozu Číny | Indexy pohyb | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Používání digitálního rublu | Velkoobchodní ceny plynu | Poptávka po kovech | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Tempo růstu britské ekonomiky | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Burzovní cena | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Nexi | Ruský plynovod | Měny G10 | Spotřebitelské ceny v Británii | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | American Petroleum Institute | Míra inflace v Rusku | Celoroční výhled | Maloobchodní prodejce | Narušené dodavatelské řetězce | TJX | RIA Novosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Indický index | Ropný šok | Lockdowny | Polské firmy | TIM | Pozemky | ENA | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Propad měny | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking Holdings | Booking | Změny klimatu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Avalanche | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Uvolnění rezerv | Omikron | Pokles měny | Skutečný výsledek | Omicron | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | Parag Agrawal | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Broadcom | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Óscar García Maceiras | Nové vakcíny | Drahý plyn | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Pumpaři | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Vietnam | Globální problémy | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | BofA | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Situace ve Spojených státech | Předpověď počasí | Míra inflace v Turecku | Fibonacciho retracement | Cykly | Rotace | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Jestřábí Fed | Arm | Zemědělci | Fwdbonds | Christopher Rupkey | Mahir Rasheed | Výrobce čipů Intel | Participace | Tržní hodnota americké společnosti | Konzultační služby | Výkon průmyslu | Vývoz z Německa v říjnu | Postcovidová ekonomika | Kryptoměnové transakce | Globální emise | Společnost SpaceX | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Relativní stabilita | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Počet případů koronaviru | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Letadlo | Bundesnetzagentur | Meziroční inflace v ČR | Inflační situace | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Jamal | Společnost China Mobile | Inflační spirála | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Sekyra Group | Základní sazba | Banka HSBC | TerraUSD | Hráči na trhu | Focus | Celosvětový HDP | Vliv na ceny | Těžební společnost | Státní těžební společnost | Logistické společnosti | IRU | Plynová krize | MTI | Agentura MTI | Jan Macek | Sumitomo Mitsui | Konvergence | Covidové krize | China Evergrande Group | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Apple Music | Tranzit ruského plynu | Akcie AMD (AMD.US) | Kosovo | Těžit kryptoměny | Počítačové procesory | Grafické karty | ASIC čipy | Těžař | Akcie Kazatompromu | Kazatomprom | KAP.UK | Kazatomprom (KAP.UK) | Jestřábí komentáře | Petr Lajsek | Altria | Snížení emisí uhlíku | Facebook Ireland | Skupina Creditas | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Prezident Hospodářské komory | Vladimír Dlouhý | Ministr práce a sociálních věcí | Předpokládaný růst | Ocel | Srí Lanka | Doporučení k obchodování | Tengiz | Ruský plyn | Instacart | Gate | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Míra inflace v Maďarsku | Grafit | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Diamant | Uhelné elektrárny | Húsíové | BofA Global Research | Hry | Cena akcií společnosti | Snížení úroků v Číně | Heureka | Allwyn | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Napadení Ukrajiny | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Internetová televize | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Společnost Allwyn | Omniverse | Teams | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Ericsson | Oživení exportu | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Akcie BHP | Akcie BHP Group | Murray | Rusko dnes | Švédská společnost | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Advent International | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Finanční rok | Závislost na Číně | Výplatní poměr | Ocado | OFZ | Zemědělská půda | London Bullion Market Association | Chvaletice | Počerady | Sev.en | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | BBC News | Ukradené kryptoměny | Financování zbrojních programů | Severní Korea | Zmírnění sankcí | Spirit Airlines | Konsolidovaný čistý zisk | Ganfeng Lithium | Dostatek lithia | Bain & Company | Bain | Alibaba Group Holdings | Akcie společnosti Alibaba | Glapinski | Banka Barclays | Výrobce hraček | Rusko-ukrajinský konflikt | Škoda Transportation | Luxusní zboží | Blesk | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Realitní společnost | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | CITIC | Situace kolem Ukrajiny | Uzavření transakce | Plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy | Podnikatelský sektor | Ukrajinské síly | Separatisté | Inflace v Kanadě | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | Poslední den obchodování | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Cenový index | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Odvětví ruského hospodářství | Rusal | Ceny zemního plynu v Evropě | Prudký růst ceny ropy | Prezident Putin | Scope Ratings | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Efekt sankcí | Nikolaj Šulginov | Polymetal International | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Vývoz ruského plynu | Promsvjazbank | Boje na Ukrajině | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Sberbank CZ | Nokian | Bluebay Asset Management | Jaderný program | Porušování lidských práv | Švýcarská národní banka | Russia Today | Erste Group Bank | Kyjev | Západní firmy | RDIF | Pojišťovna EGAP | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Plyn přes Ukrajinu | Studená válka | Mezinárodní vztahy | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Ministr dopravy | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Sedmadvacítka | Oleg Děripaska | Krize na Ukrajině | Chelsea | Michail Mišustin | Evropský blok | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Situace na Ukrajině | Kadri Simsonová | Evropská komisařka | Evropští ministři | Závislost na ruských fosilních palivech | Statista | Japonský Nikkei 225 | Harmonizovaná inflace | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | BAL | Velkoobchodní cena plynu | Logistické firmy | Orsted | Thales | Rheinmetall | Teekay | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Prima | Sankce EU | Ruská krize | Energetické společnosti z EU | Ruská ropa Urals | Ropa Urals | Turecký statistický úřad | Intervence České národní banky | Zpřísnění sankcí | Krátkodobý vývoj | Gubernátor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | DBK | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | NEL | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Agentura TASS | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Internetová společnost Google | Společnost Google | Nomura Holdings | Jennifer Granholmová | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Dana Drábová | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Obchod s Ruskem | XTB Štěpán Hájek | Britská banka | Britská banka HSBC | Společnost Orsted | Společnost Eni | Finská společnost | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Výkyvy kurzu | Cena potravinářské pšenice | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Záporné reálné úrokové sazby | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Globální ceny ropy | Nornickel | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ředitel Intelu | Ruská vládní strana | Ruská vládní strana Jednotné Rusko | Strana Jednotné Rusko | Kroky západních firem | Tlak na Rusko | Gazeta | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Zemědělský svaz | Členské státy IEA | Zlevňování ropy | Velvyslanec SAE | Peníze pro Ukrajinu | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Závislost Evropy na Rusku | Hnědé uhlí | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Růst HDP Německa | Běžné obchodní vztahy | Obchodní vztahy s Ruskem | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Doložky nejvyšších výhod | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Nákup zlevněné ruské ropy | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Sellier & Bellot | Výrobce munice | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Zákaz vývozu luxusního zboží | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Status nejvyšších výhod | Ruské zboží | ČEZ Daniel Beneš | Global Capital | Nejistota kolem ukrajinské krize | Ukrajinské krize | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | CBAM | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Ekonomická opatření | Zisky české měny | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Jednání prezidentů | Dopady války na Ukrajině | Ochranné známky | Povolení dovozu | Opatření v Číně | Stimulační opatření v Číně | Potravinářská společnost | Společnost Nestlé | Obchodování s Ruskem | Cenové změny | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Verbální intervence | Závod na elektromobily | Dietmar Woidke | Braniborský premiér | Americký výrobce elektromobilů | Aktivisté | Čínští investoři | Výrobce pneumatik Nokian | Britský FTSE | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Nestlé továrny | Zora Olomouc | Sfinx Holešov | Orion | Margot | Kofila | Bon Pari | Jojo | Čerpání ropných zásob | Platby za plyn v rublech | Oleg Tiňkov | Ruské ropné společnosti | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Ukončení válečných zločinů | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Caspian Pipeline Consortium | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | CPC | Ropovod CPC | Vyloučení Ruska | Značné riziko | Geopolitické události | Andrew Lipow | Džidda | Požár zásobníku ropy | Jemenští šíitští povstalci | Karačaganak | Novorossijsk | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Skupiny PPF | Kroky ČNB | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Zásoby suroviny | Jestřábí politika | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Vývoz pšenice | Platby za plyn | Dovoz uhlí z Ruska | UCCI | Hennadij Čyžykov | Prezident Ukrajinské obchodní komory | Allianz Trade | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Utahování měnových politik | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Měsíční report | Ropa Brent (OIL) | Dodávky ruského plynu a ropy | Christiana Sewinga | Studie poradenské společnosti | BDB | Německá bankovní lobby BDB | Bankovní lobby BDB | Bankovní lobby | Odpojení od ruských energií | Inflační náraz | Dovoz uhlí | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Embargo na dovoz uhlí | Zákaz ruského uhlí | Zákaz ruského uhlí v EU | Zastavení dodávek ruského uhlí | Vývoz potravin | Růst cen energií | Zničení poptávky | Aktiva Sberbank | Petr Fiala | Atlantia | Aktuální inflace | Hrubý domácí produkt Ruska | GoTo | Ben Laidler | Rosbank | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Reddit IPO | Ruský bankrot | Vyhlášení bankrotu | Rusko zbankrotovalo | Inflační data | Správa | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Zákonodárci | VEB | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Správní rada | Ceny pohonných hmot v Česku | Srílanská akciová burza | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Výhled pro akcie | Ruští výrobci | Vzestupný trend | Libyjská Národní ropná společnost | Satoru Jošida | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Pokles produkce | LOGeco | Poradenská firma | Philip Newman | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Kryptoměnová burza Binance | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Rekordní inflace | Sociální síť Twitter | Miliardář Elon Musk | Onet.pl | Onet | NET4GAS | Technický výhled trhu | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Cleveland-Cliffs | Středoafrická republika | Potravinová krize | Plyn v rublech | Volatilní vývoj | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Akcie společnosti Adler | Šmejc | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Italský módní dům | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Závislosti na ruské ropě | Ropovod TAL | Hlavní investiční analytik | Obchod s diamanty | Globální obchod s diamanty | Iva Palusková | Cena digitální měny | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | EuRoPol Gaz | Dubnová čísla | Petr Novotný | Hladomor | Vývoz plynu do Finska | JSW Steel | ArcelorMittal | ArcelorMittal Nippon Steel India | PIF | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Sazba Evropské centrální banky | Dow Jones Industrial Average | Maďarské fondy na ropu | Maďarské fondy | Vývoz obilí | Indexy S&P | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | GEVORKYAN | Svaz německého průmyslu | Realitní sektor | Covid Zero | Borealis | Šéfové | Podíl Ruska | Nárůst zisků | Jan Frait | ApeCoin | Repsol | Španělský producent ropy | Producent ropy Repsol | Uzávěry v Číně | Stavební společnosti | Mimořádné zasedání | Finanční sektor v ČR | Bilance ČNB | Úrokový spread | Markus Krebber | Daň z benzinu | Vývoj cen pohonných hmot | Škoda Group | ZEN | Ruská federace | Racionalizace | Přijetí | Pochybení | Jan Kovařík | Nové sankce | Zasedání MNB | Maxim Rešetnikov | Ladislav Kříž | Čistý zisk skupiny ČEZ | Zisk skupiny ČEZ | PPF Jiří Šmejc | VeChain | Energie z jádra | Snížení inflace | EdF | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Prudký růst inflace | Těžební gigant | Těžební firma | Propuštění | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Vývoj španělského akciového indexu | Přicházející recese | Reálné zisky | Zisky nad inflací | Reálné zisky nad inflací | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Další vývoj Bitcoinu | Vydělat na Bitcoinu | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Day-tradeři | Investoři se strategií | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Dominance USD | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Dominance amerického dolaru | Extrémně silný dolar | Změna trendu | Růst měnového páru EUR/USD | Nákup indexu S&P 500 | S&P 500 nebo Nasdaq | Příležitosti pro nákup | Spořící účet v korunách | Vývoj amerického akciového indexu | Přísnější Fed | Futures zlata | Vstup do dlouhé pozice | Vývoj inflace a mezd | Tvrdá recese | Menší úrok | Králem bude hotovost | Účet v bance | Marže obchodníků | Koronavirové lockdowny | Lockdowny v Číně | Koronavirové lockdowny v Číně | Obcházení západních sankcí | Ruské obcházení západních sankcí | Nákupní párty | Růst těžby v USA | Nacenění kontraktu | Plynový armageddon | Zajištění dodávek plynu | Riziko skutečné stagflace | Uložení finančních prostředků | Silné stagflace | Statut bezpečného přístavu | Uchování reálné kupní síly peněz | Kupní síly peněz | Uchování reálné kupní síly | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení koruny | Skokové oslabení | Dodávky a cenu plynu | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Inflační epizoda | Dluhové problémy | Nominální růst HDP | Nahromaděný dluh | Turistické sezóny | Rozjezd turistické sezóny | Opakování dluhové krize | Cenový strop | Konzervativní uložení finančních prostředků | Purple Trading Petr Lajsek | Ukrajinský podnik | Podnik Naftogaz | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Zvýšení úroků v USA | Hnutí pěti hvězd | Výsledky amerických bank | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | European Energy Exchange | Vývoz plynu | Řetězec H&M | Zastavení dodávek ruského plynu | Stav hospodářství | Centrum | Dovoz ruského zlata | Robin Kolvenbach | Švýcarské rafinerie | Pentagon | Sloučení | Nárůst zásob v USA | Nárůst zásob | Cenotvorba | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Hike | Akcez | Největší kryptoměny | Prime | Daně v eurech | Platit daně v eurech | Daně v eurech a dolarech | Oslabující americký dolar | Daň z mimořádných zisků | Ceny komodit na světových trzích | Německý zahraniční obchod | Eurasia Group | Eurasia | Výrobci automobilů | Řetězec lékáren | Společnost MOL | Výrobce čipů Nvidia | Údaje o indexu spotřebitelských cen | 787 Dreamliner | Dreamliner | IAB | Přebytek běžného účtu Ruska | Zpráva o inflaci | Organizované odstávky plynu | Odstávky plynu | Akcie společnosti Disney | Červencová inflace v ČR | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Balík opatření | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Neel Kashkari | České předsednictví | Hliníkárenský gigant | Čína a Spojené státy | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Těžařská skupina | Peníze uložené | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Plyn pro evropský trh | Závislost německé ekonomiky | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | iPhone 14 | Cineworld Group | Ruské exporty | Topné oleje | Propad trhů | Investiční cíle | Společnost GEVORKYAN | SOCAR | Společnost SOCAR | Türkiye Petrol Rafinerileri | Tüpraş | Türkiye Petrol Rafinerileri (Tüpraş) | SOCAR Turkey Aegean Refinery | SOCAR Turkey Aegean Refinery (STAR) | Společnost Sony | Dovoz z Ruska | Dovoz z Ruska do Británie | PlayStation 5 | PlayStation | Pražský městský soud | Powell dnes | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Společnost S&P Global | Windfall tax | Státní plynárenská společnost | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Turk Stream | Akcioví investoři | SMC | Britská premiérka | Nová britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | CNPC | Import průmyslových kovů | Import průmyslových kovů z Ruska | Dovoz hlavních průmyslových kovů | Dovoz z Ruska do EU | Comtrade | EU a USA | Import kovů z Ruska | Import kovů | Odhad HDP v eurozóně | Eurometaux | Evropský svaz výrobců kovů | Svaz výrobců kovů | Obilí z Ukrajiny | Hospodářské problémy | Holding Agrofert | Cena OIL.WTI | Terminál na LNG | Zasedání Rady guvernérů | Poptávka po ropě v Číně | Oslabení USD | Síla Sibiře | Opatrný optimismus | Japonská měnová autorita | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | TAP | Slábnoucí inflace | Vyspělé země | Scope | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Fortum | Společnost Fortum | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Mobilizace v Rusku | Motorová nafta | Putinova mobilizace | Náměstek ministra financí | Zahraniční záležitosti | Rozhodný den | Zvýšení daně | Ekonom společnosti | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Plyn z Norska | Paroplynové elektrárny | Energetický trh | The Moscow Times | Uzbekistán | Arménie | Kyrgyzstán | Plyn z Ruska | Plynovod TAP | Plaza Accord | Ulrich Körner | Sankce na ruskou ropu | Boj proti inflaci | Meopta | SUAS Group | Mary Dalyová | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | SK Hynix | CFD (Rozdílové smlouvy) | Šuniči Suzuki | Propady akciových trhů | Zajímavé příležitosti | Investro | Investro.com | Výstavba gigafactory | Baterie do elektroaut | Možnost dalšího poklesu | Pohyby kurzů měn | Kurz japonské měny | Německý regulační úřad | Spolková agentura pro sítě | Telekomunikační společnost | Velké centrální banky | Těžba lithia | Globální energetická krize | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Tržní odhad | Implikace | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Camelot | Pozitivní nálada | Americká ropa | Drahé uhlí | Monetizace zlata | Monetizace | Omezení COVID | Snižování počtu zaměstnanců | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zákonodárce | Zahájení řízení | Tomáš Havránek | SYRI | Otevření ekonomiky | Dovoz do země | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | Rozhazovačnost vlády | Rozhazovačnost vlády za covidu | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Jaderná energie | Sam Bankman-Fried | Nansen | Bankman-Fried | Matěj Široký | POSCO | Komunistické strany | Expertní komise | Ekonomičtí experti | Powerball | Jackpot | Walt Disney Co | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Stíhačky | Zásoby dieselu | Novinky | Novinky.cz | Administrativa | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Odborová organizace | Vysoké inflace | Konkurent | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Vztahy Moskvy se Západem | Status tržní ekonomiky | Tržní ekonomiky | Výběry | Uvolnění koronavirových opatření | Bali | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Nouriel Roubini | Americký ekonom Nouriel Roubini | Ekonom Nouriel Roubini | Ekosystém | Obnovení dodávek | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | Průmyslové firmy | Obchodní řetězce | Chemický průmysl | CZ | Čínské rafinerie | Rafinerie | Regulační dohled | Firemní kontrola | Budapešť | Německý svaz | Zásobování Německa plynem | OilPrice | Obchodní kontrakty | Levné energie | Terminály na LNG | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Polovodiče | Zavedení cenového stropu | Obranný průmysl | ERÚ | People's Bank of China | Vstupní S/R zóny | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Server HN.cz | Ekonomické prostředí | Diverzifikované portfolio | Anheuser-Busch InBev | Světlo na konci tunelu | Národní bezpečnost | Západní země | Index cen výrobců | Arbitráž proti Gazpromu | Německý koncern RWE | Německý koncern | Koncern RWE | Nedostatek paliv | Výrobce sportovních vozů | Zrušení zastropování cen | Čínský dovoz a vývoz | Dovoz a vývoz | Comfort Finance | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | TC Energy | Společnost TC Energy | Trafigura | Hospodářský pokles | Vývoj globální poptávky | Vládní politika | Energetické trhy | Vývoj indexu PMI ve službách | Zisky společnosti | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | ETFs | Růstový potenciál | Zdanění mimořádných zisků | Snížení zadlužení | Comfort Finance Group | Avatar | Nikolaj Tokarev | Společnost Transněfť | FTX sídlo | Mimoburzovní obchod (OTC) | Virtuální trhy | Virtuální trhy versus indexace | Indexace | Omezení cen plynu | Obchodování s deriváty na plyn | Punto di Scambio Virtuale (PSV) | Punto di Scambio Virtuale | Virtual Trading Point (VTP) | Virtual Trading Point | Zeebrugge Beach (ZEE) | Zeebrugge Beach | PVB | ZTP | Point Exchange Gaz (PEG) | Point Exchange Gaz | Virtuální obchodní bod | Virtuální obchodní bod (VOB) | General Plastic | GP Alliance | Gazprom Germania | Vysoké sazby | Camelot LS Group | Camelot LS | Timothy Ash | Měnová unie | Silné ekonomické údaje | Carlyle | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Shrnutí roku | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | USD za tunu | Pojistky proti inflaci | Omezení cen ropy | Čínský stavební sektor | Premiér Naréndra Módí | Džajant Ačarja | Firma ArcelorMittal Nippon Steel India | Firma ArcelorMittal | ArcelorMittal Nippon Steel | Budování státu | Posco Holdings | Gautam Adani | Nejbohatší muž v Asii | Nejbohatší muž | Indický magnát | Místní producenti | Poptávka po oceli v Číně | Vyjádření představitelů | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Německé podniky | Firma Exxon Mobil | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Vývoz plynu z Ruska | Gazprom Export | NATO Jens Stoltenberg | Generální tajemník NATO | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Vnitřní Mongolsko | China Three Gorges Group | China Three Gorges | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Koronavirové restrikce | Cenový růst | Velká změna | Výprodeje | Ceny ropy a zemního plynu | Sankce na ruský ropný sektor | Ruský ropný sektor | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Těžební náklady | Federální rezervy | Prezident Biden | FDIC | Šíření covidu | Provozovatel českých plynovodů | Asociace nezávislých dodavatelů energií | ANDE | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Problém Net4Gasu | Dovoz ruského plynu | Společnost Net4Gas | Rizikový sentiment | ChatGPT | OpenAI | Teplé počasí | Energetický regulační úřad | Snížení spotřeby | Spotřeby plynu | Remitence | LKAB | Petr Pavel | Znovuotevření Číny | MIB index | Italský MIB index | Tradiční automobilky | Investice do elektromobility | CAPEX rozpočty | Růst valuace | Vývoj ceny akcií Ford | Ceny akcií Ford Motor | Ceny akcií Ford | Sankce Evropské Unie | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Evropský plyn TTF | Evropský plyn | LNG z Freeportu | Kontrakty TTF | Stabilní úrokové sazby | Sankce na dovoz ruského zlata | Omezené riziko | Potenciál pro zhodnocení | Býčí sentiment | Poptávka po LNG | Stavebnictví v USA | Nálada spekulantů | Prorážení stop-lossů | Korelace s technologickými akciemi | Soudržnost Evropské unie | Uvolněná fiskální politika | Ostatní komodity | Globalizace | Ekologové | Genesis Global Capital | Digital Currency Group | DCG | Digital Currency Group (DCG) | Silná koruna | Lula da Silva | Ruská železnice | Švýcarský vývoz zlata | Vývoz zlata | Vývoz do Turecka | Obchod EU | Obchod EU s Ruskem | Hodnota dovozu produktů | Hodnota dovozu produktů a surovin | Akcie Adani | Akcie Adani Group | Adani Group | Adani | Hindenburg Research | Hindenburg | Tržní manipulace | Obchodní impérium | Pershing Square | Bill Ackman | Platnost hospodářských sankcí proti Rusku | Platnost hospodářských sankcí | OCI | Prezident Pavel | Prezident Petr Pavel | Výhled trhů | NXP | Invest | Botswana | Vyšší náklady | Global X | Tatra Trucks | Pokles cen energií | Nexen | Nexen Tire u Žatce | Embargo na ruský diesel | Pokračující pokles | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Finanční výsledky společnosti | Ruský hliník | Oživení poptávky v Číně | Graph | Bard | Dobré obchody | Zbrojní výdaje | Polská národní banka | Polská národní banka (NBP) | Kurz zlotého | Nové příležitosti | Kazuo Ueda | Euro 7 | Investiční cíl | NHTSA | PAP | Dodávky energií | Severočeské doly | Obnovitelné zdroje | ProSiebenSat.1 Media SE | ProSieben | Fnac Darty | Menšinový podíl | Heineken | Pivovary | Ajay Banga | Média | Rostoucí obavy | Skupina Orlen | Dovoz zlata | Dovoz zlata do České republiky | Pivovary CZ Group | Viceguvernérka | Globální emise oxidu uhličitého | Daniel Obajtek | Polská rafinerská společnost | Společnost PKN Orlen | Zprávy o trhu | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | Inflační tlaky v české ekonomice | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Krach banky | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | Soupeření | Silicon Valley Bank (SVB) | Zásoby plynu v Německu | Spolkové ministerstvo hospodářství | Sport | Pád banky | First Republic | Miliardy švýcarských franků | Greensill | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Kyjevská ekonomická škola | Ekonomická škola | Válka | Skupina EPH | Život Rusů | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Hedvábné stezky | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | ČNB Aleš Michl | Americké sankce | Vývoj ceny akcií Nvidia | Semiconductor ETF | Ceny akcií Nvidia | Údaje o vývoji inflace | Nejvyšší propad | Spojení | Vyšší ceny | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Renáta Kellnerová s rodinou | CSG | Zbrojní průmysl | Překážky | Klesající inflace | Platba | JOLTS | Dceřiné společnosti | Vysoké úroky | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Sektor komerčních nemovitostí | Zprávy z kryptoprůmyslu | Surový cukr | Ministerstvo financí dnes | Nové sankce proti Rusku | Závazek | Srovnávací základna | Celková investice | Capital Management | Fiona Cincottaová | Krize v oblasti nemovitostí | Náklady na půjčky | Největší zásoby | Baterie | Partnerství | Dovoz ukrajinského obilí | ENEL SpA | ENEL | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Zdeněk Nekula | Ministr zemědělství | Price Futures | Nezávislost | BYD | Ruská státní plynárenská společnost | Objem plynu | Snížení poptávky | Pravidla regulace | Piráti | Úplný zákaz vývozu | Zákaz vývozu | Dodávky ruské ropy do Číny | Vývoz energetických produktů | Vývoz energetických produktů z Ruska do Číny | Výrobní závody | Rychlost | Kauza | Duševní vlastnictví | Cedric Chehab | Podíl čínského jüanu | S&P Global Market Intelligence | Anwar Ibrahim | Malajsijský premiér | Asijský měnový fond | Závislost na americkém dolaru | Marcos Caramuru | Mark Tinker | ToscaFund | Oslabování hegemonie dolaru | Společnost Czech Media Invest | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Trend odklonu od amerického dolaru | Silná poptávka | Srbsko | Dekret | Bytová výstavba | Místní rozvoj | Zakladatel | Poptávka v Číně | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Ztráty peněz | Podíl obnovitelných zdrojů | Letošní maximum | Meziroční vývoj jádrové inflace v Japonsku | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Pozitivní signál | Zákaz dodávek ruské ropy | BRKB.US | BRKB | Akcie konglomerátu | Sjednocení Německa | Přebytek peněz na trhu | Přebytek peněz | Nedostatek financí | Zakládání dalších nových podniků | Hutnictví | Vítězství Německa nad Francií | Čínská celní správa | Celní správa | Kryptoměnová burza Bittrex | Burza Bittrex | Akcie Saudi | Ulrich Koerner | Bittrex Global | Společnost Bittrex Global | Společnost Bittrex | Vítězství Německa | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Litva | DIESEL | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Větrné turbíny | Sankce na ruské diamanty | Případné sankce | Ruské diamanty | Vývoz ruských diamantů | Vývoz diamantů z Ruska | Vývoz diamantů | Luxusní komodity | Diamantový průmysl v Evropě | Diamantový průmysl | Spojené státy a Evropská unie | Ruská státní těžební společnost | Ruská státní těžební společnost Alrosa | Edward Gardner | Observatory of Economic Complexity | Nálady na trhu | Michelle Bowmanová | Trh se šperky | Velké problémy | Development | Pojišťovnictví | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Kioxia | Údaje o maloobchodních tržbách | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Sankce na export ruské ropy | Export ruské ropy | Vývoz do Kazachstánu | Made in Germany | Export zboží | Obchod s Kyrgyzstánem | Potlačení reexportu | Vývoz z Německa do Turecka | Průmyslové zboží | Omezení exportu | Zpomalení produkce | Předseda sněmovny | New York Community | Podpora vzdělávání | Kongo | Rating USA | Ředitel skupiny PPF | Státní svátek | Zlatý poklad Česka | Zlatý poklad | Poklad Česka | Společnost Nvidia | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Lidstvo | NINTENDO | Firma Wienerberger | Výrobce pálených cihel | Směřování | Zprávy o měnové politice | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Guvernér RBA | Časové řady | Synot Invest | Společnost Synot Invest | Slavomír Pavlíček | Synot | Czech Media Invest (CMI) | Parlamentní listy | Our Media | Kodiaq | Chladná zima | Hafize Gaye Erkanová | Erkanová | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | GasNet | Společnost GasNet | Macquarie Asset Management (MAM) | ARM | Dokončení transakce | Superstar | Ruská společnost Rusal | Společnost Rusal | Fáze výroby | Bunge | Viterra | Guvernér BOJ | Vrchol inflace | Reálné příjmy | Pevné terminály | Odvody | Výhled Číny | Insolvenční návrh | Packeta | Monitorování | Jonathan Lok | Ceny syntetických diamantů | Uměle vytvořený diamant | Vytvořený diamant | Edahn Golan Diamond Research & Data | Edahn Golan | Syntetické diamanty | Zdroje energie | Komárek | Největší ekonomiky | Německý ekonomický institut | Zákaz vývozu čipů do Číny | Zákaz vývozu čipů | Zákaz pronájmu cloudových služeb | Jaké kroky podnikne Čína? | Rozšíření sankcí | Hynix | Nižší ceny | Nižší low | Kurz jenu | Threads | Síť Threads | Americký státní dluh | Podnikatel Elon Musk | Generativní umělé inteligence | Finanční podmínky | Generativní AI | Chatbot | Největší energetické společnosti | Sokolovská uhelná | YCC | Ekonomické podmínky | Politické faktory | Linda Yaccarinová | HCOB | Věřitelé Arca Investments | Aliance | Powellovo sdělení | Řetězec Casino | Řízení výnosové křivky | Návrat k normálu | BNP Paribas Personal Finance | Hello bank | Hello bank! | Guido Crosetto | Italský ministr obrany | Nová Hedvábná stezka | Pás a stezka (BRI) | Pás a stezka | BRI | Západní spojenci | Energetická bezpečnost | Rzeczpospolita | Intervenční režim | Futures na evropské indexy | WTI (OIL.WTI) | Nejhorší výsledek | John Williams | Prezident newyorského Fedu | Wegovy | Společnost Novo Nordisk | Dovoz do USA | Deficit obchodní bilance Spojených států | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Gallium & germanium | Gallium | Germanium | Country Garden Holdings | Country Garden | Čínský realitní gigant | Realitní gigant | Údaje statistiků | Oficiální údaje statistiků | Oficiální údaje | Akcie společnosti Country Garden Holdings | Akcie společnosti Country Garden | Rostoucí ekonomické problémy Číny | Rostoucí ekonomické problémy | Ekonomické problémy Číny | Problémy Číny | Čínské politbyro | Index WPI | WPI | Odvetná čínská cla | Čínská cla | Cla na dovoz z USA | Cla na dovoz | McKesson Corp | McKesson | Londýn | Tokio | Sydney | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | Větrná energetika | Obnovitelné energie | Britský vývojář čipů | Vývojář čipů | Vývojář čipů Arm | Akcie čínských realitních firem | Změna klimatu | iPhone 15 | Nafouknutá bublina | Odhadovaná cena | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Obavy z krize | Basilejský výbor | Dohled nad bankami | Regulace finančních trhů | Přísná regulace | Union générale | Jihomořská bublina | Dodd-Frank | Dodd-Frank legislativa | Freddie Mac | Fannie Mae a Freddie Mac | Kolaps Lehman Brothers | Hlavní americký akciový index | George Bush | Nejhlubší fáze | American International Group | American International Group (AIG) | Banka Lehman Brothers | Špatné úvěry | Úvěry do realit | Bankovní holdingy | Režim bankrotové ochrany | Bankrotové ochrany | Přísná regulace finančních trhů | Objem hotovosti | Dostatek likvidních aktiv | Vládní a firemní dluhopisy | Snížení nákladů na státní dluh | South Sea Company | Hodnota akcií společnosti | Krach banky Union générale | Vysoké ceny akcií | Krize v Perském zálivu | Otřes na světových burzách | První krize | Uvolnění kurzu rublu | Splácení zahraničního dluhu | Dot-com horečka | Zájem o akcie internetových firem | Akcie internetových firem | Získávání zákazníků | Horentní sumy | Hodnota indexu Nasdaq | Internetové a technologické akcie | Tečka kom | Propady hospodářského růstu | Burza v Londýně | Největší burzovní krachy | Burzovní krachy | Největší burzovní krachy v historii | Epidemie | Embargo na dovoz ruských diamantů | Dovoz ruských diamantů | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | Cena indexu | Plánování | Obnovitelné zdroje energie | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Podíl Daniela Křetínského | Vztahy s Čínou | Riziko intervencí | PPF Renáta Kellnerová | Problémy s dodávkami plynu | Soukromé investiční společnosti | Akcie ARM | Trh s komoditami | Hamás | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Ozbrojený konflikt | Pád Gazpromu | Konflikt mezi Izraelem | Dopady konfliktu | CHN.cash | Intervence na japonském jenu | Inflační trend | Stagnace mezd | Vývoj jádrové inflace v Japonsku | Vývoj indexu PMI ve službách v Japonsku | Domácí poptávka v Japonsku | Poptávka v Japonsku | Vista Outdoor | Czechoslovak Group (CSG) | Průmyslově-technologický holding | Technologický holding | Sporting Products | Tudor Jones | SH!FTS | Americká pravidla | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Společnost Kofola | Investice ve Spojených státech | STV Group | STV | Financování dluhu | Co je Santa Claus rally | Kdy Santa Claus rally začíná | Proč dochází k Santa Claus Rally | Vznik Santa Claus rally | Realitní trh v USA | Zpomalující Čína | Yale Hirsch | The Stock Trader's Almanac | Stock Trader's Almanac | Sezónnost na indexu SP 500 | Malina | Vstupu do EU | PiS | Kryštof Míšek | Argos Capital | Halloween | The Insider | Struktura | Lesnictví | Návrat inflace | Baterie do elektromobilů | Nové technologie | Dovoz do Číny v říjnu | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Investor Jan Čermák | Tuzemské automobilky | Nikolaj Patrušev | Tajemník ruské bezpečnostní rady | Mobilizace ekonomiky | TOP 09 | Americká energetická společnost | Sev.en Global | Uvolněné měnové | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Skupina J&T | METROSTAV | Pavel Tomek | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | SYNTHESIA | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Pivovary CZ | Vzestup ruské ekonomiky | Statistický odbor japonské vlády | Odbor japonské vlády | Japonské vlády | Ruští spotřebitelé | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Michelin | Nezisková organizace | Ficova vláda | Snížení cen | Lanžhot | Průtok plyn | Průtok plynu | Hútiové | ETF na bitcoin | Embargo na ruské diamanty | Projekt nové Hedvábné stezky | Čínský projekt | Slevy | Státní podnik | Státní podnik ČEPS | Podnik ČEPS | Nifty | Dopravní subvence | Peníze z EU | Holding Czechoslovak Group | Potenciální rizika | Paul Samuelson | Jakub Matis | Depozitní sazby ECB | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | ProCent | Emma Capital | Rok 2024 | Kuvajt | Ernie | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | Maspex | SAZKAmobil | Rudolf Špoták | Ladoga | Investiční skupina Penta | Zemědělský svaz ČR | Zlínská obuvnická firma Vasky | Rada ČTK | Lex Babiš | InterGen | Pardubický pivovar | Investiční skupina KKCG | Skupina KKCG | Jan Souček | ČT Jan Souček | Ministr dopravy Kupka | Věřitelé Arca | Zkrachovalé společnosti | e& | Automotodrom Brno | Automotodrom | Společnost Automotodrom | Společnost Automotodrom Brno | Trh Prime | Rafinérie v Litvínově | Rafinérie | Huť Liberty Ostrava | Krajský soud v Ostravě | Krajský soud | Tameh Czech | Společnost Tameh Czech | Liberty Ostrava (LO) | Volby na Tchaj-wanu | Kpler | Spotové bitcoiny | Zahraniční bilance | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Mezinárodní ekonomika | Energetické zdroje | Demografické změny | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Nejvyšší přebytek | Jozef Síkela (STAN) | STAN | Mluvčí ministerstva | ČTK mluvčí | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Inflační očekávání v USA | Capital | Trades | FDI | Dotace | S&P 500 a HDP | Michael Sonnenshein | Největší čínský broker | Čínský broker | Jádrová inflace v Japonsku | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Nikki Haleyová | Portfólia | Investovat do piva | 1D | Jüanové platby | Jüanové platby za ruský vývoz | Platby za ruský vývoz | Zahraniční ekonomická aktivita | Dopad na ekonomiku | Mezinárodní faktory | New York Community Bank | NYCB | Mluvčí | Prosperity | Moscow Times | Snižování produkce | Dovoz i vývoz | Dovoz i vývoz z Německa | Claus Vistesen | Podíl ruského plynu | Petra Milcová | Petra Milcová z MPO | LNG z Nizozemska | Plyn LNG | Zkapalněný plyn | Zkapalněný plyn LNG | Severokorejský parlament | Výkon | Svět měnové politiky | Složitý svět | Co je měnová politika? | Faktory ovlivňující monetární polit