Úterý 16. srpen 2022 02:58
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Dovoz

C:\fakepath\trader-11082022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.08.2022 1) Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 2,4 procenta. V předchozí květnové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 1,8 procenta. Důvodem je zejména příznivější vývoj v první polovině roku, zatímco pro druhou polovinu roku čeká přechod do mírné recese. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. Loni česká ekonomika stoupla o 3,3 procenta.
C:\fakepath\uhli.jpg

V Evropské unii začal v plném rozsahu platit zákaz dovozu ruského uhlí

11.08.2022 V Evropské unii dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Aktivovalo se tak první embargo EU na dovoz energií z Ruska od začátku útoku ruských vojsk na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters.
img

Bloomberg: Británie se v krizovém plánu chystá na organizované odstávky plynu

10.08.2022 Britská vláda zvažuje, že pokud by v lednu přišly mrazy a zároveň by v zemi panoval nedostatek elektrické energie, zavedla by organizované odstávky plynu pro průmyslové podniky, a dokonce i domácnosti. V úterý o tom informovala agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené s krizovým scénářem.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Přebytek běžného účtu Ruska za sedm měsíců stoupl více než trojnásobně

10.08.2022 Přebytek bilance běžného účtu Ruska se za leden až červenec zvýšil více než trojnásobně na 166,6 miliardy USD (čtyři biliony Kč) z 50,2 miliardy USD ve stejném období loni. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnila ruská centrální banka.
img

Zahraniční obchod drží v deficitu dovoz drahých komodit

08.08.2022 Zahraniční obchod v červnu překvapil mírnějším deficitem ve výši 12,1 miliard CZK, když trh čekal téměř dvojnásobek. K převisu hodnoty dovozu nad vývozem přispěly zejména vysoké světové ceny ropy a zemního plynu a snaha se zemním plynem předzásobit. Deficit v této kategorii byl tak meziročně o 19,0 mld. CZK hlubší, čímž vymazal nárůst přebytku u obchodu s motorovými vozidly, který se meziročně zvýšil o 10,9 mld. CZK.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Export z Číny se v červenci zvýšil o 18 procent, překonal tak očekávání

07.08.2022 Export z Číny se v červenci meziročně zvýšil o 18 procent bezmála na 333 miliard dolarů (zhruba osm bilionů Kč) po červnovém nárůstu o 17,9 procenta. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Je to výraznější nárůst, než se očekávalo. Vývoj překonal obavy, že obchod nepříznivě ovlivní slábnoucí světová poptávka. Znamená to i vzpruhu pro čínskou ekonomiku, kterou oslabují přísná protipandemická opatření a pokles trhu s nemovitostmi.
C:\fakepath\rýže.png

Analytici: Úrodu rýže ohrožuje špatné počasí, její cena může zvýšit inflaci

05.08.2022 Nepříznivé počasí v mnoha asijských zemích, kde se pěstuje rýže, ohrožuje úrodu této klíčové plodiny. Upozorňují na to analytici, kteří sledují trh potravinářských komodit. Podle nich mohou tyto problémy přispět k dalšímu růstu už tak vysoké inflace. Počasí ohrožuje také úrodu rýže v Indii, která je největším světovým exportérem.
C:\fakepath\cez.jpg

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

04.08.2022 Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu. Primárně prodává ČEZ elektřinu koncovým zákazníkům a ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo bilaterálně nebo přes elektronické obchodní platformu. ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Ceny elektřiny v Evropě se ale odvíjí od její ceny na burze v Lipsku.
img

Silný optimismus na trzích a ČNB jako hrozba pro korunu

04.08.2022 Na hlavních akciových trzích nadále sledujeme převažující optimismus. Probíhá rotace do akcií z dluhopisů, ovšem způsobem, který nedává úplně smysl. Nejvýraznější zisky si připisují velmi rizikové tituly z růstového spektra trhu, které by naopak měly být pod tlakem kvůli rychle rostoucím dluhopisovým výnosům. Ty mimochodem stoupají také dnes, a to při prohlubování inverze křivky v USA.
img

Rozbřesk: Dovozy ruské nafty do Evropy vzrostly, šéfka americké Sněmovny na Tchajwanu

03.08.2022 Jak se dnes a denně přesvědčujeme, zbavit se závislosti na ruských komoditách není úkol z nejsnadnějších a rozhodně pak nelze podobnou změnu realizovat během pár měsíců. V případě zemního plynu je to - vzhledem k tomu, že se jedná právě o plyn - obzvlášť těžké. Ani v případě komodit, které se v čase a prostoru přesouvají o poznání snadněji, to není lehké. Příkladem budiž červencový růst dovozů nafty z Ruska.
img

Ranní shrnutí (03.08.2022)

03.08.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže po volatilní seanci. S&P 500 klesl o 0,67 %, Dow Jones klesl o 1,23 % a Nasdaq klesl o 0,16 %. Russell 2000 klesl o 0,05 %.
img

Dovozy ruské nafty do Evropy v červenci vzrostly

03.08.2022 Jak se dnes a denně přesvědčujeme, zbavit se závislosti na ruských komoditách není úkol z nejsnadnějších a rozhodně pak nelze podobnou změnu realizovat během pár měsíců. V případě zemního plynu je to - vzhledem k tomu, že se jedná právě o plyn - obzvlášť těžké. Ani v případě komodit, které se v čase a prostoru přesouvají o poznání snadněji, to není lehké.
img

Forex: Německý zahraniční obchod slábne

03.08.2022 Přebytek německého zahraničního obchodu zůstal i v červnu z historického pohledu nízký z důvodu drahých dovozů energií. Vlivem slabší poptávky po průmyslovém zboží došlo podle nás navíc k poklesu hodnoty německého vývozu. Slábnoucí poptávka ve spotřebitelském sektoru se odráží v nižší dynamice evropského maloobchodu. Ceny průmyslových výrobců v eurozóně pokračují v rychlém růstu, jejich meziroční dynamika však pravděpodobně nepatrně zpomalila, když působila vyšší srovnávací základna. V USA budou sledovány červnové tovární objednávky a ISM index z oblasti služeb za červenec.
img

Graf dne: AUDUSD (02.08.2022)

02.08.2022 Australský dolar je dnes nejhůře performující měnou G10 a vůči americkému dolaru klesl o 1,3 % a vůči japonskému jenu o 2 %. Hlavním důvodem dnešní nedostatečné výkonnosti AUD je zasedání RBA, ale svou roli hraje i nárůst napětí mezi USA a Čínou.
img

Ranní shrnutí (02.08.2022)

02.08.2022 Americké indexy přerušily 3 denní zisovou sérii a zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 se posunul o 0,28 % níže, Dow Jones klesl o 0,14 % a Nasdaq skončil o 0,18 % níže. Russell 2000 klesl o 0,10 %.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko umožní firmám platit daně v eurech a dolarech

31.07.2022 Maďarsko umožní firmám platit daně v eurech a dolarech, aby jim tak alespoň částečně kompenzovalo dopady vysokých nákladů na dovoz ze zahraničí. Oznámil to včera šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás. Opatření by podle analytiků mohlo zvýšit devizové rezervy v době, kdy jich Maďarsko potřebuje čím dál víc.
img

Maďarsku kvůli zastropování cen hrozí nedostatek paliv. Země proto uvolňuje část svých rezerv a dále zužuje okruh vozidel, která mohou tankovat za zastropovanou cenu

30.07.2022 Maďarsko se potýká s hrozbou nedostatku paliv. Do značné míry za něj může jeho vlastní opatření v podobě zastropování cen pohonných hmot. Zužuje proto okruh vozidel, jejichž řidiči mohou pořizovat pohonné hmoty za zastropovanou cenu. A také uvolní 24 procent svých ropných rezerv.
img

Pohonné hmoty v ČR mohou zdražit až na 88 Kč/l, plyne z prognózy největší americké banky

28.07.2022 Řidičům v Česku letos tak jako nikdy hrozí zdražování, jaké nepamatují. Největší americká banka JP Morgan totiž prognózuje, že cena ropy může v důsledku ruské odvety za nové sankce, které Západ nyní chystá, vyletět až na úroveň 380 dolarů za barel. Přitom barel ropy Brent se nyní prodává za necelých 108 dolarů za barel.
img

Ropný trh se uklidňuje. Zlevňování pohonných hmot bude pokračovat

27.07.2022 „Zatímco pokles ceny ropy umožňuje zlevňovat pohonné hmoty, kurz koruny vůči dolaru se nevyvíjí příznivě. Posilování dolaru prodražuje dovoz do České republiky, což brání výraznějšímu snížení cen u čerpacích stanic,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU prodloužila hospodářské sankce proti Rusku do konce lednaq

26.07.2022 Evropská unie dnes o půl roku prodloužila platnost sankcí proti Rusku za agresi na Ukrajině, které postupně zavádí od roku 2014. Členské země se shodly na tom, že postihy zasahující řadu sektorů budou platit nejméně do konce ledna 2023. Informovala o tom Rada EU.
C:\fakepath\trader-22072022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.07.2022 1) Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na osm procent. To je výraznější snížení, než se předpokládalo. Snaží se tak podpořit ekonomiku, na kterou mají negativní dopady západní sankce. Banka zároveň předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o čtyři až šest procent. Koncem dubna počítala s propadem o osm až deset procent.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína prodlouží antidumpingová cla na ocelové produkty z Japonska, Koreje a EU

22.07.2022 Čína prodlouží antidumpingová cla na dovoz ploché válcované elektrotechnické ocele orientované na zrno z Japonska, Jižní Koreje a Evropské unie. Cla budou prodloužena od 23. července na pět let. Oznámilo to čínské ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Spotřebitelské ceny rostly v Japonsku v červnu nejrychlejším tempem za sedm let

22.07.2022 Jádrové spotřebitelské ceny vzrostly v Japonsku v červnu meziročně o 2,2 procenta, což je nejrychlejší tempo za sedm let. Už třetí měsíc jsou nad dvouprocentním cílem japonské centrální banky. S odvoláním na statistiku, kterou dnes zveřejnila japonská vláda, o tom informovala agentura Kjódó. Japonská ekonomika čelí tlaku vysokých světových cen surovin, které zvýšily náklady na dovoz do země.
img

Ranní shrnutí (21.07.2022)

21.07.2022 Americké indexy přidaly k předchozím ziskům a zakončily včerejší obchodování výše. S&P 500 si připsal 0,59 %, Dow Jones se posunul o 0,15 % výše a Nasdaq vzrostl o 1,58 %. Russell 2000 vzrostl o 1,59 %.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Švýcarsko omezilo dovoz ruského zlata, odráží náznaky spolufinancování války

19.07.2022 Švýcarsko v červnu dovezlo z Ruska výrazně méně zlata než v květnu, ukázaly podle agentury Reuters celní záznamy. Objevily se domněnky, že švýcarské firmy dovozem ruského zlata pomáhají financovat útok ruských vojsk na Ukrajinu, což ale velké švýcarské zpracovatelské společnosti popírají.
img

Zmrzne Evropa?

18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
img

Švédský oděvní řetězec H&M odchází z Ruska, svého šestého největšího trhu

18.07.2022 Švédský oděvní řetězec H&M odchází z Ruska, druhý největší prodejce módy na světě to dnes oznámil na svém webu. Společnost pozastavila své podnikání v Rusku na začátku března, krátce po invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Pro H&M bylo Rusko šestým největším trhem, počet prodejen tam firma zvyšovala, zatímco na mnoha jiných trzích prodejny redukuje. Rozhodnutí společnosti se týká zhruba 6000 zaměstnanců.
img

Evropa po šesti letech překonala Asii a je největším odběratelem ropy z USA

15.07.2022 Evropa po šesti letech překonala Asii a stala se největším odběratelem americké ropy. Od ledna do května letošního roku odebrala v průměru 213,1 milionu barelů ropy, zatímco Asie 191,1 milionu barelů. Vyplývá to z nejnovějších statistických údajů, na které upozornila agentura Bloomberg. Naposledy byl dovoz americké ropy do Asie nižší než do Evropy v roce 2016, kdy Spojené státy zrušily zákaz vývozu.
C:\fakepath\trader-15072022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.07.2022 1) Cena zlata tento týden atakovala hranici 1700 dolarů za unci (cca 41.478 Kč) a dostala se tak v dolarovém vyjádření na nejnižší úroveň od začátku letošního roku. V korunovém vyjádření se cena zlata pohybuje na přibližně stejné úrovni jako na počátku roku. ČTK to řekl analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
C:\fakepath\trader-14072022-24-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli možnému výraznému zvýšení úroků v USA klesají

14.07.2022 Ceny ropy dnes klesají. Investoři se zaměřili na výhled výrazného zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech koncem tohoto měsíce, které by mohlo zastavit inflaci, ale zároveň zpomalit ekonomický růst a snížit poptávku po ropě.
img

Denní makroekonomické postřehy: Energetická noční můra Evropy se prohlubuje 14/07/2022

14.07.2022 KRIZE: Ceny zemního plynu v Evropě a ve Velké Británii opět prudce vzrostly, což potvrzuje nejhorší obavy tohoto regionu v oblasti energetiky. To zvyšuje rizika inflace a recese a vede k oslabení měny. Bezprostřední příčinou jsou škrty v plynovodu Nord stream, který zásobuje velkou část evropských potřeb. Ten je až do 21. července uzavřen kvůli údržbě a panují obavy, že by nemusel být znovu otevřen. Německo přešlo na druhý stupeň svého plánu nouzového zásobování plynem, což je pouze o stupeň níže před přídělovým systémem.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst čínského exportu v červnu překvapivě zrychlil

13.07.2022 Meziroční růst čínského exportu v červnu zrychlil na 17,9 procenta z 16,9 procenta v předchozím měsíci. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali zpomalení růstu exportu, a to na 12 procent. Růst čínského importu nicméně zpomalil, což spolu se zhoršujícími se globálními hospodářskými podmínkami vyvolává obavy ohledně dalšího vývoje čínské ekonomiky.
img

Ranní shrnutí (13.07.2022)

13.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,92 %, Dow Jones se posunul o 0,62 % níže a Nasdaq se propadl o 0,95 %. Russell 2000 klesl o 0,22 %.
C:\fakepath\fxstreet-11072022.png

Co čekat na finančních trzích ve druhém pololetí?

11.07.2022 První pololetí letošního roku bylo ve znamení ruské invaze na Ukrajinu, která výrazně přiživila inflační tlaky. Centrální banky tak musejí prudce šlápnout na brzdu a ukončit léta trvající párty.
img

Forex: Obrana koruny pokračuje

08.07.2022 ČNB dnes zveřejní objem devizových intervencí za květen. Podle našeho odhadu v nich pokračovala v ještě větší míře i v červnu. Z vývoje likvidity v bankovním sektoru, ale i minimálních výkyvů spotového kurzu se navíc zdá, že na intervenování ve prospěch koruny se nic nezměnilo ani s obměnou bankovní rady od začátku července. Americká data z trhu práce dnes podle nás ukážou jeho přetrvávající napětí. Růst zaměstnanosti sice pravděpodobně v červnu zpomalil, to je však do značné míry důsledkem toho, že se již v podstatě vyčerpal prostor pro další výrazný pokles míry nezaměstnanosti. Ta totiž patrně v červnu vyrovnala své předcovidové minimum na úrovni 3,5 %.
img

Forex: Centrální banky v Polsku i Maďarsku dnes zvýšily úrokové sazby

07.07.2022 Tuzemský průmysl v květnu pozitivně překvapil. Produkce vzrostla meziměsíčně o 2,4 % po předchozím poklesu o 0,7 %. Meziročně byla průmyslová výroba po očištění o vliv rozdílného počtu pracovních dní vyšší o 3,3 %, bez očištění pak o 6,3 %. To předčilo i náš na trhu nejoptimističtější odhad. Ten počítal s růstem 4,3 % (NSA), zatímco tržní konsensus činil pouze 1,6 %.
img

Dovozy nafukuje dovoz drahých komodit

07.07.2022 Bilance zahraničního obchodu tentokráte trhy v podstatě nepřekvapila, vykázaný květnový schodek ve výši 23,3 mld. Kč byl v souladu s tržním očekáváním. Oproti loňskému květnu je výsledek horší o 26,4 mld. Kč.
C:\fakepath\trader-04072022-40-zm.jpg

Forex: Dolar při nízkém objemu obchodů mírně posiluje ke koši měn

04.07.2022 Obchodování na devizovém trhu je dnes kvůli svátku ve Spojených státech klidné a kurzy se pohybují kolem závěrů z konce minulého týdne. Výrazněji oslabuje japonský jen, a to kvůli zlepšení nálady na trhu, která mírně zvýšila zájem o rizikovější investice. Nejprve pomohl také euru k ziskům vůči dolaru, později však euro většinu zisků smazalo.
C:\fakepath\prumysl-01072022-4-zm.jpg

Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v červnu pokračovala v mírném růstu

01.07.2022 Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v červnu pokračovala v mírném růstu, protože oživování domácí poptávky kompenzuje prohlubující se propad exportu. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global.
C:\fakepath\trader-30062022-28-zm.jpeg

Analytik: Koruna letos mírně posílila k euru, k dolaru výrazně oslabila

30.06.2022 Česká měna v prvním pololetí k euru mírně posílila o 0,58 procenta z 24,89 na 24,75 Kč/EUR, a to především díky několikanásobnému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB) až na sedm procent. K dolaru koruna od začátku roku naopak výrazně oslabila o 8,49 procenta z 24,87 na 23,72 Kč/USD. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\USA.jpg

Americká ekonomika po zpřesnění dat v prvním čtvrtletí klesla o trochu více

29.06.2022 Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla v přepočtu na celý rok o 1,6 procenta. Pokles způsobil rekordní schodek obchodní bilance, domácí poptávka ale byla silná. Ve své konečné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu. Dřívější odhad počítal s poklesem o 1,5 procenta.
C:\fakepath\trader-29062022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.06.2022 1) Akcionáři na včerejší valné hromadě schválili dividendu 48 CZK na jednu akcii. Jedná se na návrh Ministerstva financí, návrh managementu ČEZu byl 44 CZK. Schválená dividenda 48 CZK odpovídá hrubému výnosu 4,4 %. Rozhodný den pro dividendu je 4. července, tzn. že poslední den obchodování s akciemi ČEZu s právem na tuto dividendu bude čtvrtek 30. června.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ministr: Rusko směřuje k deflaci, problémem je slabá poptávka i silný rubl

29.06.2022 Rusko se v červnu patrně ocitne v deflaci, řekl dnes ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Spotřebitelé mají tendenci šetřit a nechtějí utrácet, poptávka je teď velmi nízká. Země také musí zvýšit dovoz, problém pro ni teď představuje zejména příliš silný rubl, dodal ministr.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 podpořil Ukrajinu, slíbil protiruské sankce a věnoval se klimatu

28.06.2022 Další rozhodná podpora Ukrajiny, větší politický a ekonomický tlak na Rusko, důraznější ochrana klimatu a také výzva Číně, aby dodržovala lidská práva - to jsou hlavní výsledky třídenního summitu skupiny světových ekonomik G7, který dnes skončil v bavorském alpském zámku Elmau. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA chtějí ještě zpřísnit již tak bezprecedentní sankce proti Rusku mimo jiné o zákaz dovozu ruského zlata. Ve hře je i zastropování cen ruských energetických surovin.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Země G7 chtějí další sankce proti Rusku, mohou se týkat zlata i cen energií

28.06.2022 Státy ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chtějí udržet a rozšířit sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Šéfové států a vlád zemí G7 v dnešním závěrečném prohlášení po summitu v bavorském alpském zámku Elmau uvedli, že chtějí ve vzájemném souladu dále snižovat ruské příjmy včetně těch z prodeje zlata. Chtějí také zvážit možné stanovení cenového stropu na ruské energie. G7 rovněž vyzvala Čínu k dodržování lidských práv.
img

Země G7 zakáží dovoz zlata z Ruska, co to udělá s jeho cenou?

28.06.2022 Rusko je druhým největším těžařem zlata na celém světě. Zároveň patří také mezi 5 světových zemí s největšími zlatými rezervami. Zákazem dovozu zlata, který mu země G7 udělily, nebude Rusko moci prodat desítky až stovky tun, které mají ve svých státních rezervách. Zlato přitom tvoří až 20 % jejich celkových rezerv. Za rok 2021 získalo Rusko prodejem zlata 15 mld. dolarů, které jim teď budou ve státním rozpočtu chybět. Zároveň bude toto zlato chybět na západních trzích, kde ho hojně nakupovaly centrální banky a instituce různých zemí. Rusko může nyní hledat kupce zlata v Číně nebo Indii, jako to udělalo s ropou.
C:\fakepath\trader-27062022-39-zm.jpg

Summit G7 se postavil za Ukrajinu a připravuje další protiruské sankce

27.06.2022 Šéfové států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7 se dnes po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jasně postavili za Kyjev, který přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi. Slíbili, že Ukrajina si rozhodne o své budoucnosti výhradně sama, a zároveň ohlásili další vystupňování tlaku na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelenskyj státníky požádal o další zbraně a další protiruské sankce. Podle USA už G7 další odvetná opatření připravuje, cílit mají mimo jiné na ruský zbrojní průmysl a možná i na vývoz ruské ropy.
img

🥈 Stříbro táhne rallye drahých kovů

27.06.2022 Stříbro dnes posílilo o 1,5 %, ale pozitivní náladu lze zaznamenat na trzích s kovy, zejména drahými kovy. Některé země G7 oznámily, že zakážou dovoz zlata z Ruska. Rusko je třetím největším producentem zlata na světě a je také na třetím místě podle velikosti prokázaných zásob. Vývoz zlata z Ruska se však již v posledních letech snižoval a po ruské invazi na Ukrajinu dále klesal. Přesto bude dopad této události na cenu zlata omezený.
img

Embargo na ruské zlato: další komáří píchnutí, nebo se už mám začít bát?

27.06.2022 Včera čtyři ze sedmi zemí G7 oznámily svůj záměr uvalit embargo na dovoz zlata z Ruska. Pojďme zjistit, co to znamená pro trh s drahými kovy, a jsou sankce tak hrozné, jak jsou prezentovány?
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: O zákazu dovozu ruského zlata rozhodne EU, účast na G20 je otevřená

27.06.2022 O zákazu dovozu zlata z Ruska, který v neděli oznámil na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 americký prezident Joe Biden, bude Evropská unie jednat. Dnes to v rozhovoru s televizí ZDF řekl německý kancléř Olaf Scholz. Řekl rovněž, že nadcházející summit největších světových ekonomik G20 je důležité fórum, které nelze kvůli ruské agresi bojkotovat, o své účasti na tomto vrcholném setkání chce proto rozhodnout až později. Varoval rovněž před pádem do pasti ruského prezidenta Vladimira Putina, že svět je rozdělen na Západ a všechny ostatní.
img

Ranné zhrnutie (27.06.2022)

27.06.2022 Indexy z Ázie a Tichomoria dnes vzrástli v reakcii na skvelú piatkovú seansu na Wall Street. Nikkei vzrástol o 1,5 %, S&P/ASX 200 sa posunul o 2 % vyššie a Kospi si pripísal 1,8 %. Indexy z Číny sa obchodovali o 0,8-2,5 % vyššie.
img

Summit zemí G7 ukazuje, že Západ už účinné sankce pro Rusku vyčerpal. Ekonomický a geopolitický význam skupiny G7 postupně upadá

26.06.2022 V bavorských Alpách dnes začal summit zemí skupiny G7. Tato skupina sestává z klíčových ekonomik Západu. Těžko už jejím všem členům přisuzovat adjektivum „světově nejvýznamnější hospodářství“, jež jim bezesporu svého času náleželo.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Státy skupiny G7 míří k zákazu dovozu zlata z Ruska

26.06.2022 Británie, USA, Japonsko a Kanada zakážou dovoz zlata z Ruska. Na úvod začínajícího summitu sedmi velkých ekonomik G7 to podle agentury Reuters oznámila britská vláda, která chce, aby nové protiruské opatření za invazi na Ukrajinu přijaly také Německo s Francií a Itálií, což jsou zbývající členové G7. Americký prezident Joe Biden na twitteru napsal, že G7 zákaz dovozu zlata oznámí společně.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby

26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).
C:\fakepath\trader-23062022-33-zm.PNG

Komodity: Ropa zlevňuje, na trhu přetrvávají obavy o poptávku

23.06.2022 Ceny ropy se dnes snižují. Na trhu přetrvávají obavy z negativních dopadů zpřísňování měnové politiky na ekonomiku a na poptávku po pohonných hmotách. Cena severomořské ropy Brent kolem 18:00 SELČ vykazovala pokles o zhruba 0,4 procenta na 111,27 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela téměř 0,7 procenta na 105,49 dolaru za barel.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Europoslanci budou napodruhé schvalovat reformu emisního trhu

22.06.2022 O reformě systému emisních povolenek, na níž se neshodli při předchozí červnové schůzi, budou dnes hlasovat poslanci Evropského parlamentu. Na plenárním zasedání v Bruselu rozhodnou také o parametrech takzvaného uhlíkového cla nebo vytvoření sociálně klimatického fondu, které s novými pravidly pro prodej povolenek úzce souvisí. Schválené návrhy stanoví pozici europoslanců pro vyjednávání se členskými státy. To by mělo mít na starost nadcházející české předsednictví.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská centrální banka zhoršila hospodářský výhled

22.06.2022 Francouzská centrální banka včera snížila odhad letošního růstu francouzské ekonomiky na 2,3 procenta, zatímco v březnu jej odhadovala na 3,4 procenta. Odhad růstu na příští rok pak zhoršila na 1,2 procenta z dříve předpokládaných dvou procent. Předpověděla rovněž, že pokud by Evropská unie uvalila embargo na dovoz ruského plynu, činil by letošní růst pouze 1,5 procenta. Napřesrok by pak francouzská ekonomika v takovémto případě měla klesnout o 1,3 procenta, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Yellenová: Některá cla na čínské zboží z doby Trumpovy vlády jsou neúčelná

19.06.2022 Americká ministryně financí Janet Yellenová dnes uvedla, že některá cla na čínské zboží zavedená administrativou bývalého prezidenta Donalda Trumpa neslouží "žádnému strategickému účelu". Prezident Joe Biden podle ní uvažuje o jejich úpravě jako nástroji ke snížení inflace. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Korekcia na trhu s ropou?

16.06.2022 Ceny ropy sa v posledných dňoch dostali pod predajný tlak. Spojené štáty rýchlo zvyšujú produkciu ropy, ktorá prvýkrát od roku 2020 dosiahla 12 miliónov barelov denne, čo je pozitívna správa, pretože ponuka ropy je na trhoch do značnej miery obmedzená. Na druhej strane, Fed pristúpil na svojom poslednom zasadnutí k zvýšeniu sadzieb o 75 bázických bodov, čo by malo viesť k miernemu utlmeniu dopytu po rope zo strany USA. Netreba ani zabúdať na negatívny vývoj pandemickej situácii v Číne, ktorá ochromila spotrebu ropy u najväčšieho importéra čierneho zlata na svete. Tieto faktory dostali ceny ropy pod tlak, pričom cena ropy Brent (OIL) sa priblížila k hladine 115 dolárov za barel.
img

Ranní shrnutí (16.06.2022)

16.06.2022 Fed se včera rozhodl zvýšit úrokové sazby o 75 bps, nad původní očekávání ve výši 50 bps. Hlavní sazba se dostala do rozmezí 1,5–1,75 %.
img

Čína a Indie nakupují více ruské ropy

15.06.2022 Rusko minulý měsíc předběhlo Saúdskou Arábii a stalo se druhým největším dodavatelem ropy pro Indii. Průměrný denní vývoz ruské ropy do Indie je podle údajů 819 000 barelů, v porovnání s "ubohými" 277 000 barely denně v dubnu.
img

Inflace nekončí…

15.06.2022 Příběh vysoké inflace v Česku nekončí. Poslední údaje za květen ukazují spíše opak. Meziroční zdražení průměrného spotřebního koše dosáhlo hodnoty šestnáct procent a překonalo tak i očekávání ČNB, která vyhlížela inflaci patnáctiprocentní. „Před novou bankovní radou bude stát nelehký úkol. Pokud sazby přestanou zvyšovat, je možné, že inflace nadále poroste. Pokud by ve zvyšování pokračovali, je možné, že dostanou českou ekonomiku do recese. Přejme jim šťastnou ruku v rozhodování o naší budoucnosti,“ říká ve svém komentáři Jan Macek, produktový manažer společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Nervozita zůstává velká a výnosy opět stoupají. Plyn poslalo výš nechtěné přitvrzení sankcí

14.06.2022 Vývoj na hlavních trzích sice není tak silně negativní jako v předchozích dnech, ale velká nervozita se drží. Evropa od rána střídá směry, Amerika smazala růst, který naznačovaly futures. Červená barva nakonec převládá. A další nárůst sledujeme na dluhopisových výnosech na obou stranách Atlantiku, přestože americké dluhopisy si ráno vedly dobře.
C:\\fakepath\\Ceska republika.jpg

ČNB: Platební bilance skončila v 1. čtvrtletí schodkem 7,8 miliardy korun

14.06.2022 Běžný účet platební bilance, který je souhrnem všech ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím, skončil v letošním prvním čtvrtletí ve schodku 7,8 miliardy korun. Předběžné údaje dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Loni ve stejném období vykázala bilance přebytek 66,6 miliardy korun. Meziročně se o 82 miliard korun zhoršilo saldo bilance zboží a služeb, jejíž přebytek činil v důsledku vyššího tempa růstu dovozu zboží v porovnání s přírůstkem vývozu 32,9 miliardy korun.
img

Rubl a dolar, měnoví vítězové letošního roku

14.06.2022 Už ve čtvrtek minulý týden, 9. června, došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
img

Ranní shrnutí (13.06.2022)

13.06.2022 Indexy z Asie a Tichomoří zahájily obchodování nového týdne níže. Nikkei klesl o 3,0 %, S&P/ASX 200 klesl o 1,2 % a Kospi klesl o 3,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly o 0,6-3,2 % níže.
C:\fakepath\trader-10062022-22-zm.png

Komodity: Ceny ropy tlačí dolů nové uzávěry v Číně a růst americké inflace

10.06.2022 Ceny ropy v závěru týdne tlačí dolů nové protikoronavirové uzávěry v Číně a růst americké inflace. Díky solidní poptávce po pohonných hmotách ve Spojených státech by ale ceny mohly za celý týden vykázat další růst v řadě.
C:\fakepath\trader-10062022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.06.2022 1) Květnová meziroční inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v nové květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a cen pohonných hmot. Ceny potravin a regulované ceny byly ve srovnání s jarní prognózou jen mírně vyšší, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v květnu stoupla na 16 procent. To je nejvyšší hodnota od prosince 1993.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Orbán: Embargo EU na ruský plyn by zničilo evropskou ekonomiku

10.06.2022 Zavedení embarga Evropské unie na dovoz zemního plynu z Ruska by zničilo evropskou ekonomiku, která se už potýká s negativními dopady růstu inflace v důsledku vyšších cen energií. Řekl to dnes maďarský premiér Viktor Orbán.
img

Ranné zhrnutie (09.06.2022)

09.06.2022 Americké akciové indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 1,08 %, Dow Jones sa posunul o 0,81 % nižšie a Nasdaq klesol o 0,73 %. Russell 2000 klesol o 1,49 %.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Europoslanci nepodpořili rozšíření emisního trhu ani další klimatické návrhy

08.06.2022 Evropský parlament dnes nedokázal nalézt shodu na zpoplatnění emisí z vytápění budov a dopravy, které je jednou z klíčových součástí klimatického balíčku navrženého loni Evropskou komisí. Nebývale rozdělení europoslanci kvůli tomu odložili hlasování o dalších souvisejících normách, mezi něž patří například zavedení takzvaného uhlíkového cla nebo vytvoření sociálně klimatického fondu.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

OECD zhoršila výhled globálního růstu na letošní rok na tři procenta

08.06.2022 Válka na Ukrajině výrazně zhoršila výhled ekonomického růstu, světová ekonomika by se ale i tak měla vyhnout stagflaci. Uvedla to ve své dnešní zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Současně snížila výhled globálního růstu na letošní rok na tři procenta z prosincového odhadu 4,5 procenta. V případě České republiky OECD zhoršila výhled letošního růstu na 1,82 procenta z 2,96 procenta.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se v dubnu kvůli poklesu dovozu prudce snížil

07.06.2022 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v dubnu vzhledem k poklesu dovozu prudce snížil. Ve srovnání s březnem klesl o 19,1 procenta na 87,1 miliardy dolarů (přes dva biliony Kč). Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu. Zpráva naznačuje, že zahraniční obchod by mohl v tomto čtvrtletí poprvé za dva roky přispět k hospodářskému růstu země.
img

Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé

07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.
img

Dubnová data z reálné ekonomiky zklamala

06.06.2022 Výsledek průmyslové výroby, zahraničního obchodu i stavebnictví v dubnu výrazně zaostal za tržními očekáváními. Na datech byl patrný vliv vysokých cen dovážených surovin i pokračující problémy se subdodávkami. Meziměsíčně byl nižší i objem nových objednávek. Nedařilo se ani stavebnictví, kde meziměsíčně výrazně propadla především složka inženýrského stavitelství. Otázkou je, zda výstup sektorů již nezačne být limitován nejen chybějícími vstupy či jejich vysokými cenami, ale i klesající poptávkou. Ta již začíná narážet na svou kapacitu vysoké ceny absorbovat.
img

Průmysl v dubnu šlape brzdu

06.06.2022 Průmysl v dubnu šlápl na brzdu a poklesl meziměsíčně o 0,8%, což vedlo k reálnému propadu o 3,8%. Největší problémy opět hlásí výrobci dopravních prostředků, a to jak automotive (více než -15% meziročně), tak i výrobci ostatních dopravních prostředků (-28,2% meziročně). Nadále sice platí, že mezi odvětvími zůstávají výrazné rozdíly a řada z nich přispívá k průmyslové produkci výrazně pozitivně (výroba oděvů meziročně roste o více než 18%).
img

Zahraniční obchod překvapil dvojnásobným deficitem

06.06.2022 Zahraniční obchod v dubnu překvapil deficitem 28,4 miliard CZK, když trh čekal zhruba polovinu. Na výsledku se negativně podepsaly vysoké ceny ropy a zemního plynu a snaha se zemním plynem předzásobit. Deficit v této kategorii byl tak meziročně o 24,5 mld. CZK hlubší. Vymazal tak téměř celý přebytek obchodu s motorovými vozidly, který byl navíc o 11,4 mld. CZK meziročně nižší. Z dat je patrné, že automobilovému sektoru se zatím z potíží se subdodávkami vymanit příliš nedaří. V dubnu se prohloubil i deficit se základními kovy (o 5,4 mld. CZK). Vyšší byl pouze přebytek obchodu s elektřinou (o 1,7 mld. CZK).
img

Deficit zahraničního obchodu se přiblížil k 30 mld. Kč

06.06.2022 Bilance zahraničního obchodu se v dubnu dále propadla z -12,1 na -28,4 mld. Kč. Meziročně se jedná o 48 mld. Kč horší výsledek. Prohloubení deficitu koresponduje se zhoršením v průmyslu, jehož výroba v dubnu meziročně poklesla o 6,4 % (kalendářně neočištěný údaj). To se ve výsledku negativně propisuje do výkonu exportu, zatímco vysoké dovozní ceny navyšují hodnotu dovážených komodit a stahují tak saldo především s energetickými komoditami do mínusu.
C:\fakepath\usa a cina.jpg

USA v rámci boje proti inflaci uvažují o zrušení některých cel na dovoz z Číny

06.06.2022 Americký prezident Joe Biden požádal svůj tým, aby v rámci boje proti vysoké inflaci prozkoumal možnost zrušení některých cel na dovoz z Číny, jež zavedl jeho předchůdce Donald Trump. Oznámila to včera americká ministryně obchodu Gina Raimondová.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Lavrov: Rusko letos vykáže prudký nárůst zisků z vývozu energie

05.06.2022 Rusko v letošním roce zaznamená prudký nárůst zisků z vývozu energie, protože politika západních zemí vedla ke zvýšení cen. Uvedl to včera podle agentury Reuters ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
C:\fakepath\rusko-03062022.jpg

Dopad embarga EU na ceny ropy

03.06.2022 Evropská Unie se po dlouhém jednání dohodla na kompromisu, který by měl do konce letošního roku snížit dovoz ruské ropy do 27členého bloku o 90 %. Tímto krokem navazuje na podobná embarga Velké Británie i USA, které zakázaly dovoz ruské ropy hned po začátku války a které dále stupňuje tlak na Kreml i na samotnou cenu ropy.
img

Ranní okénko - Růst zaměstnanosti v USA zvolňuje

03.06.2022 V závěru týdne plní ekonomický kalendář maloobchodní tržby v eurozóně, německý zahraniční obchod a z pohledu důležitosti pro finanční trhy především měsíční zpráva z amerického trhu práce. OPEC+ se rozhodl, že přes léto navýší produkci ropy ve výši 0,4 % globální poptávky. Rozhodnutí následuje po nedávném uvalení částečného embarga na ruskou ropu. Cena ropy zatím nijak výrazněji nereagovala.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Růst německého exportu v dubnu překonal očekávání, vývoz do Ruska opět klesl

03.06.2022 Export z Německa se v dubnu oproti předchozímu měsíci zvýšil o 4,4 procenta a dosáhl 126,4 miliardy eur (zhruba 3,1 bilionu Kč). Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Meziměsíční růst vývozu tak výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 1,5 procenta. V meziročním srovnání se export zvýšil o 12,9 procenta.
C:\fakepath\trader-02062022-35-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy po zprávě o zásobách v USA smazaly ztráty a rostou

02.06.2022 Ceny ropy na světových trzích smazaly počáteční ztráty a rostou. Může za to zpráva o výrazně vyšším poklesu zásob ve Spojených státech. Obavy obchodníků o dostatek dodávek nezmírnila ani zpráva z jednání skupiny OPEC+.
img

Ropa rostla šestý měsíc v řadě díky zákazu EU a opětovné otevření trhu v Číně

01.06.2022 Ropa zaznamenala nejdelší měsíční růst za více než deset let, jelikož představitelé Evropské unie souhlasili s pokračováním částečného zákazu dovážení ruské ropy, mezitím co Čína dále uvolnila antivirová omezení, čímž zajistila poptávku.
C:\fakepath\trader-01062022-40-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli sankcím na Rusko a uvolňování covidových restrikcí v Číně

01.06.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, za jejich růstem stojí dohoda Evropské unie o embargu na ruskou ropu a uvolňování koronavirových restrikcí v Číně. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:45 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 1,6 procenta na 117,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 1,6 procenta a podávala se za 116,48 dolaru za barel.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Moskva tvrdí, že může omezit dopady ropných sankcí EU přesměrováním vývozu

01.06.2022 Ruská vláda dnes varovala, že sankce Evropské unie na dovoz ropy z Ruska zasáhnou globální trh s energiemi. Dodala nicméně, že Rusko může svůj vývoz ropy přesměrovat, aby tak omezilo vlastní ztráty. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Ceny ropy rostou kvůli dohodě lídrů EU na částečném zákazu ruské ropy

01.06.2022 Lídři EU se dohodli, že do konce roku sníží dovoz ruské ropy o 90 %. Dohoda je již hotová, budou upřesněny pouze podrobnosti. Podle agentury Reuters je asi 65 % ruského vývozu ropy do Evropské unie dodáváno na kontinent tankery, zbytek připadá na ropovod Družba. Polsko a Německo se již zavázaly ukončit dovoz ruské ropy prostřednictvím ropovodu Družba do konce roku, čímž se pokrytí zákazu zvýšilo na přibližně 90 %. V první řadě embargo ovlivní provoz tankerů.
img

Ropa se pevně drží v pozitivním teritoriu už šest měsíců po sobě a prodlužuje svou rally do léta

01.06.2022 Globální ceny ropy ve středu po krátkém poklesu z předchozího dne plynule rostou. Úterní pokles cen ropy zapříčinily spekulace, že někteří producenti chtějí pozastavit účast Ruska na dohodě o produkci OPEC+, a nové sankce proti Rusku.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Rozbřesk: Jak ovlivní evropské embargo cenu ropy?

01.06.2022 Lídři členských zemí EU se včera dohodli na uvalení embarga na dovoz ruské ropy. Výsledná podoba je evidentně kompromisní – do konce roku by měla Evropa přestat nakupovat ruskou ropu dováženou po moři, která představuje přibližně tři čtvrtiny celkových dovozů. Skrze ropovod bude moci ruská ropa proudit dále, ovšem Německo a Polsko přislíbily zastavení dodávek prostřednictvím severní větve ropovodu Družba, díky čemuž by se mohly celkové dovozy ruské ropy do EU snížit až o 90 %.
img

Komodity: Jak ovlivní evropské embargo cenu ropy?

01.06.2022 Lídři členských zemí EU se včera dohodli na uvalení embarga na dovoz ruské ropy. Výsledná podoba je evidentně kompromisní – do konce roku by měla Evropa přestat nakupovat ruskou ropu dováženou po moři, která představuje přibližně tři čtvrtiny celkových dovozů. Skrze ropovod bude moci ruská ropa proudit dále, ovšem Německo a Polsko přislíbily zastavení dodávek prostřednictvím severní větve ropovodu Družba, díky čemuž by se mohly celkové dovozy ruské ropy do EU snížit až o 90 %.
img

Forex: Předstihové indikátory potvrdí solidní vyhlídky v průmyslu

01.06.2022 ISM index potvrdí dobré vyhlídky amerického průmyslu. Podobné zprávy přinese finální PMI index z eurozóny i České republiky. Indikátory se stále drží nad padesátibodovou hranicí a slibují oživení v průmyslové oblasti. Další zlepšení by mohlo přinést i rozvolnění restriktivních opatření v Číně a s tím spojené menší problémy se subdodávkami.
img

Přehled páru GBP/USD na 1. 6. 2022. Problém severoirského protokolu je stále palčivější.

01.06.2022 Měnový pár GBP/USD začal v úterý korigovat oproti růstu za poslední 2-3 týdny. Jak jsme již řekli, hlavní důvod růstu britské měny je technického rázu. Libra, stejně jako euro, klesaly příliš dlouho a prostě se musely přizpůsobit. Po této korekci může následovat nový kolaps libry a eura. Stále odmítáme věřit takovému scénáři, protože například euro je již velmi blízko svým 20letým minimům. Přesto stojí za zmínku, že dolar stále vypadá pro obchodníky mnohem sebevědoměji a atraktivněji než libra nebo euro. Celý problém je v tom, že Evropa je na Rusku a Ukrajině mnohem více závislá než USA, které jsou na druhé straně oceánu. Evropa (a také Spojené království) si přirozeně vytvořila mnohem více vazeb s Ruskem než se Spojenými státy. V důsledku toho pro ně bude přerušení těchto vazeb mnohem bolestivější než pro Spojené státy a jejich ekonomiku. To je to, co právě teď vidíme.
img

Forex: Koruna v poklidném módu

31.05.2022 Pro deník Právo dnes poskytl rozhovor viceguvernér ČNB Marek Mora. Podle něho je pravděpodobné, že centrální banka v červnu dále zvýší úrokové sazby. Pokud jde o výši, žádný strop ani limit na takovýto krok viceguvernér Mora nemá. Koruna na zveřejněný rozhovor nijak nereagovala. V průběhu úterního obchodování se pohybovala v úzkém pásmu dvou haléřů (24,71-24,73 EUR/CZK).
img

Gazprom kvůli sporu o platby zastavil dodávky plynu do Nizozemska

31.05.2022 Ruská státní plynárenská společnost Gazprom zastavila veškeré dodávky plynu do Nizozemska. Ruský podnik dnes oznámil, že nizozemská obchodní společnost GasTerra, která dovoz plynu do Nizozemska zajišťuje, nezaplatila za surovinu dodanou v dubnu. GasTerra už v pondělí avizovala, že nepřistoupí na platby v rublech, jak požaduje Kreml. Problémy se zásobováním v důsledku zastavení dodávek neočekává.
C:\fakepath\trader-31052022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.05.2022 1) Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí byl o jeden procentní bod vyšší, než očekávala Česká národní banka v aktuální květnové prognóze. Za rozdílem je ve srovnání s odhady banky rychlejší růst tvorby hrubého kapitálu a dovozu zboží a služeb. Zároveň pokles vývozu byl proti odhadům nižší. Informoval o tom dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 4,8 procenta. Prognóza centrální banky pro první čtvrtletí počítala s růstem o 3,8 procenta.
img

🛢Ropa se blíží 💲120 po částečném embargo EU

31.05.2022 Evropská unie oznámila, že dosáhla dohody o ropném embargu. Znovu se zdá, že dohodnutá opatření jsou „papírovým embargem“, které neovlivňuje dostupnost komodity, ale zvyšuje nejistotu, která podporuje růst cen na trhu s ropou. Budou mít nová opatření EU skutečný negativní dopad na ruský ropný byznys? Nebo to povede jen k vyšším cenám?
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Ekonomika se letos zřejmě na úroveň před pandemií nedostane

31.05.2022 Dnešní data o vývoji ekonomiky potvrdila, že česká ekonomika přes svůj dobrý výkon v prvním čtvrtletí nedosáhla úrovně před pandemií koronaviru a zřejmě jí ani letos nedosáhne. Navíc je třeba se připravit kvůli dopadům války na Ukrajině a rostoucí inflace na zhoršení výkonu ekonomiky v dalších čtvrtletích. Vyplývá to z vyjádření analytiků k dnešním datům Českého statistického úřadu. Podle nich česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí stoupla meziročně o 4,8 procenta. Mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 0,9 procenta.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika ČR v 1. čtvrtletí stoupla meziročně o 4,8 pct., ČSÚ zlepšil odhad

31.05.2022 Česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí stoupla meziročně podle zpřesněného odhadu o 4,8 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 0,9 procenta. V prvním čtvrtletí loňského roku, které bylo negativně ovlivněno pandemií nemoci covid-19, naopak výkon ekonomiky meziročně klesl.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | NZD/JPY | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOE | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forwardová cena | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Parita | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Split | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swing | Swiss | Termínový kontrakt | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodníci | Kasina | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Brent | Brokers | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Čínský obchod | Členské země Evropské unie | Devizové trhy | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Dukascopy Europe | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | Euro posiluje | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Ruska | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor CCI | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurs rublu | Kurz CAD | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz franku | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurzy | Libra | Lira | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nákup dolaru | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | NZDJPY | Obchodní marže | Obchodní platformy | Obchodování s Čínou | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Pád rublu | Paládium | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trade Brokers | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj rublu | Vývoj USD | Webináře | WTI | WTI ropa | Zlataky.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | BIC | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | Current Ratio | Čistý dluh | Daniel Beneš | Depozitář | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Tovární objednávky | CTA | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Akciová společnost | Převis | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | Dumping | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Boháč | Bohatý | Investiční téma | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | E-mini | Know-how | Frustrace | COT | 1 milion | Burze | Investment | Traders | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Sky News | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Again Capital | Bernstein | Charles Schwab | PVM Oil Associates | Natixis | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | KPMG | Institut ZEW | Scotiabank | CNN | VP Bank | Julius Bär | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Caterpillar | ANZ | DIW | Tyche Capital Advisors | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Kathimerini | Institut Ifo | DIHK | Sarasin | RBN Energy | BMO Capital Markets | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Ole Hansen | ANZ Bank | TD Ameritrade | BNY Mellon | Agentura AP | High Frequency Economics | PVM | Barrick Gold | BBC | Dai-ichi Life Research Institute | Destatis | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Halifax | Thomson Reuters | Bezpečné měny | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Televize ARD | Automobilový průmysl | Erste Bank | Kurz české měny | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Evropské banky | Offshore jüan | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Linie podpory | Podnikatelé | Dekabank | Globální akciové trhy | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | Propad cen komodit | Londýn - ICE | New York - Nymex | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Akcie v USA | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Členství v EU | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Finanční metropole | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Forexoví obchodníci | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Pád libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Bělorusko | Institut pro makroekonomii | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Německý hospodářský institut DIW | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Hospodářský růst USA | Výzkumná společnost | Teroristický útok | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Sinopec | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Prognos | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Institut Prognos | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Libra vůči dolaru | Zajištění | Vitol Group | Obchodník s ropou | Vitol | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Ripple | Dogecoin | Ethereum | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Úroková sazba Fedu | Obchodování na newyorské burze | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem devizových intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Ministr obchodu | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Index amerických akcií | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | TTIP | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Rada MMF | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Obchodování na měnovém trhu | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Členské země EU | Tisková konference ECB | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Mercedes | Audi | Politico | IHS Markit | Devizy | Index KOSPI | Obchodování s českou korunou | Venture Capital | ex | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | Zklamání investorů | Vývoj na měnovém trhu | Generali Investments | Makléřské firmy | Investiční aktiva | Keystone XL | J.P. Morgan | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Swiss Life Select | Vstup na burzu | CIBC | Alokace aktiv | BBVA | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | BlueBay Asset Management | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | IBKR | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Anadarko Petroleum | Burzovní index PX | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | BlueBay | Kvantitativní utahování | Palladium | Trade Financial | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | Bolívar | Invesco | Fincentrum | Cena kryptoměny ethereum | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Těžba kryptoměn | Investiční skupiny | Rakuten Securities | Rakuten | Obchodování na trzích | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Investorský sentiment | WirtschaftsWoche | Země platící eurem | Wood & Company | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | FinTech | Jamie Dimon | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | Slabší koruna | PANW | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Technologické akcie | Schwab | Tok investic | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Turecké liry | Ostatní investice | Krize v Turecku | Pokles ceny | Domácí měna | Tyche Capital | Výplaty dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Slábnutí rublu | Posílení rublu | Obchodování akcií | Czech Fund | Landesbank NordLB | Norges Bank | Zasedání OPEC | Korunový trh | USMCA | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Přímé zahraniční investice | Obchodní přebytky | BGA | Die Zeit | Julius Baer | Trh s ropou | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Obchodní investice | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Stanovení ceny | Slabá koruna | Starteepo | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Pokles valuací | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | François Villeroy de Galhau | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Česká firma | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Kongres USA | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Akciová rally | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Heiken Ashi | SABIC | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Dopad brexitu | Dovoz z Británie | Vývoz do Británie | FCC | Australské akcie | Dolarová aktiva | Podnikové investice | Makroekonomické statistiky | Obchodní jednání | Fundamentální obchodník | Globální dluh | ASIC | Obchodní operace | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Německé banky | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Český akciový index | Klesající cena | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Instacart | Cena zemního plynu | Oslabování kurzu koruny | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Tržní hodnota Microsoftu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Micro futures | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Chainalysis | Celní válka | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Společná měna | Boris Johnson | BrandZTop | Riziko recese | Nabídka akcií | iFX | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Dolarové sazby | South China Morning Post | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Spekulace na finančních trzích | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Rozhodnutí centrálních bank | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | Pokles dolaru | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Aston Martin | Americké futures | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Vliv na obchodování | Bohatí | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Nejlidnatější země světa | Produkce zemního plynu | AMZN | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Sběratel | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Depozitní sazby | IMK | Prosus | US500 | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Manipulace s akciovým trhem | Obchodní praktiky | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Energetické firmy | ESG | Jihokorejská centrální banka | GOOGL | Internet of Things | Předstihové indikátory | Akcie roku | Asijská finanční krize | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zerohedge | Kakao | APEC | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | CzechTrade | Obchodní spory | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Styly obchodování | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Nákupní příkazy | Následky krize | Hospodářské krize | Platební společnost | TikTok | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | Střadatelé | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | US30 | Dow Jones (US30) | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Silné akcie | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Lineární regrese | Německá vláda | Německý vývoz | Investice do ropy | Obchod s ropou | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | PXE | LNG | Indigo | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Konec obchodní války | Data z USA | Ropný kartel OPEC | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zrušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Server Politico | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | SCMP | Růst průmyslové výroby | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | Měnový pár USD/CNY | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Akcioví obchodníci | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Risk-off | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | 4G | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Bilance | Zavedená cla | Vývoz z Japonska | Vývoz ze země | Obchod s Čínou | Přebytek obchodu | Index DOW | Údaje o obchodu | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Ceny na čerpacích stanicích | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | ROTE | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Fox News | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Millennium | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Buy-and-Hold | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Legislativa | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Chilské peso | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Valdis Dombrovskis | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | KOSP200 | Data o HDP | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Vyhlašování zpráv | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Nabídka Aramco | Tržní kapitalizace firmy | Gabriel Štefaňák | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Firma Apple | USDIDX | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | ABC | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čínský vývoz | Dovoz do Číny | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Tržby z průmyslové činnosti | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Soukromé podniky | Dohoda USA - Mexiko - Kanada | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanonská ekonomika | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Pokračování hospodářského růstu | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Obchodní smlouvy | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Cla na dovoz čínského zboží | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Dovoz aut | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | Jaderná elektrárna | Akciové korporace | Inflační výhled | Ohlédnutí | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Bilance běžného účtu | Americké výrobky | Francouzská centrální banka | Ústup rizik | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Geely | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Metalurgie | Zpracování kovů | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Boháči | Růst mezd v USA | Celkový deficit | Bydlení | Dovozní cla | Uber | Česká zbrojovka | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | SPD | Yandex | Cena bavlny | Stratég | Hlavní akciové indexy | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Kraft Heinz | KLDR | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Izraelská ekonomika | Michal Skořepa | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | DuckerFrontier | Investiční platformy | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Evropské PMI | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Paschal Donohoe | Údaje ministerstva | Placení daní | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Společnost Sentix | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Commodity index | Odškodné | IKEA | Netflix | NFLX | Celsius Network | Inovace | General Motors (GM) | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Schodek zahraničního obchodu | Schodek zahraničního obchodu USA | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Analýza společnosti | Tovární objednávky v Německu | Objem průmyslových zakázek | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Nákup devizových prostředků | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Období po brexitu | Von der Leyenová | Vývoz v listopadu | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | Zahraniční obchod ČR | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Švýcarská vláda | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Míra inflace v ČR | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Zpráva o trhu práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Obchodní sankce | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Výnos bondů | Zpevňování koruny | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Inflace v Rusku | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Evropský komisař pro obchod | Komisař pro obchod | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Britské maloobchodní tržby | MOEX | Britské podniky | Vyplácení dividend | Cyklus růstu | Oživení globální ekonomiky | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Belt and Road | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Jihokorejská ekonomika | Paypal Holdings | NICE | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Koronavir | Anglie | Severní Irsko | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Americký miliardář | Filantrop | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | American Express | Reakce investorů | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Číně | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | BRIC | Zdražovat | České měny | Klaus Wohlrabe | Ifo Klaus Wohlrabe | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Čínské burzy | Burzy v Šanghaji | Akcie na burze v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Spekulativní kapitál | SBUX | BABA | Akcie ING | Akcie Alphabet | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Peníze na financování | Rozpočtový rámec | Výdaje | Platit daně | Průmyslníci | Trhy v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Přerušení vývozu | Akcie americké automobilky | BP | Optimismus na trzích | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Převody peněz | Poselství o stavu unie | Změna dohody NAFTA | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | Amerika na prvním místě | America first | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Kukuřice | Zvyšující se inflace | TWTR | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | E*Trade Financial | Ekonomické dopady koronaviru | PMI ze sektoru služeb | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Pokles na trzích | Krize v eurozóně | FinTech akcie | Střední podniky | Guggenheim Partners | Ekonomické recese | Výroba v Číně | Index aktivity | Slabá čísla | Ekonomika Saúdské Arábie | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Prohlášení G7 | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Tovární objednávky v USA | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Export z Německa do Číny | Objem vývozu z Německa | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Propad rublu | Dolar k rublu | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | Únorová inflace | WP | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vysoká rizika | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Olaf Scholz | Stav nouze | Mince | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Shenzhen Composite | Tencent | Mimořádný růst | Průmyslová výroba v Číně | Další vývoj | Armageddon | Těžaři ropy | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Americká seance | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Domácí data | Velmi vysoká volatilita | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Euro roste | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Analytik České spořitelny | Asijská seance | TPCA | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Růst cen v eurozóně | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy vládních dluhopisů | Světová ekonomická krize | Propad poptávky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Zamezení šíření viru | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Spiegel | Nový výhled | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Dolar zpevňuje | Prudký pokles cen | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | PYPL | Nouzová opatření | Hlavní americké indexy | Fed včera | Internetový obchod | Obchod Amazon | Obavy z ekonomických dopadů | Bilion dolarů | Další pokles | Deutschlandfunk | Vyplácet dividendy | Guvernér francouzské centrální banky | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Zelený plán | Plán Bruselu | Katar | Jordánsko | Státní televize | Král Salmán | Salmán | MPSV | Komentátor | NPR | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Motocykly | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Uttarpradéš | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Hluboké ztráty | Zápis z posledního zasedání | Citrix | Citrix Systems | Extrémní volatilita | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Riziko dalšího poklesu | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Americké ropné zásoby | Politická rozhodnutí | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | American Airlines | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Poptávka po ropných produktech | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Historické pohyby | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Guvernér izraelské centrální banky | Amir Jaron | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Sberbank | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Alžírsko | Společnost Walt Disney | VW | Čtvrtletní pokles | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Globální dluhopisový index | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Růst nezaměstnanosti | Hrubý domácí produkt země | Obchodní schodek USA | Obchodní schodek | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Průmyslové revoluce | Internet věcí | Závislost | Práce | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Autoprůmysl | Změny sazeb | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | AOL | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Průmyslová produkce v únoru | Únorová bilance zahraničního obchodu | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Globální trh s ropou | Cushing | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Výroba v Německu | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | Možnosti obchodování | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Jednání skupiny OPEC | Jednání skupiny OPEC+ | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Ministři | Německý vývoz v únoru | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Tajné služby | Nadprodukce | Pákistán | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Přebytek běžného účtu | Jana Mücková | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Hackerský útok | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Rhode Island | Delaware | Představitelé G7 | Více peněz | Hlavní emise | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Index US500 | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Vedoucí představitelé | Letošní výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | Růst cen v EU | BMO | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Jeffrey Halley | Remdesivir | Rozvíjející se země | Uzavření trhů | Růst daní | Malé podniky | Hlubší schodek | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Potravinové krize | Japonský export | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Červnový kontrakt | Purple Trading Štěpán Hájek | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Vývoj cen na světových komoditních trzích | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Cenové pohyby | Expirace kontraktu | Postavení USA | Americký ropný institut | Ropný institut | CBRT | Ministr pro energetiku | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Amundi | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Průzkum ČSÚ | Cenový pokles | Úřad INSEE | Cestování | 3M | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Zisk automobilky | Bitcoin dnes | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Prognóza německé vlády | Náklady na financování | Dubnová inflace | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | Ropa roste | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Denní pokles | Gilead | Čistá ztráta | Zisk firmy | Společnost Gilead | Blízký východ | Poválečné recese | Dopravci | Argor-Heraeus | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Mike Pompeo | ISM pro sektor služeb | Rally na akciích | Vývoz z USA | Obchodní deficit Spojených států | Vývoz ze Spojených států | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Thomas Gitzel | Shaun Osborne | Hospodářství EU | Čínský export v dubnu | Export v dubnu | Vyhlídky pro čínský export | Dubnový vývoz | Čínský dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Stavebnictví v březnu | Zahraniční obchod za březen | UNWTO | Zdražení ropy | Německý export v březnu | Export v březnu | Německá spolková vláda | Oživení hospodářství | Obchodní přebytek Německa | Obchodní přebytek | Provázanost světové ekonomiky | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | Sousedé Německa | Velikost pozic | Wolt | Alternativní taxislužby | Skladování ropy | Rekordní zisk | Hugo | Soud EU | Soudní dvůr Evropské unie | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Wu-chan | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Bilance aktiv | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Šéfka EK | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Italský statistický úřad | Hrozba stagflace | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Členské státy | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | Analýza makroindikátorů | ONE | Hlavní kryptoměny | Merck KGaA | Merck | RBI | Světové hospodářství | Hrozba COVID-19 | Účet platební bilance | Čínští turisté | T-Mobile | Auta | Ojetiny | Indexy v Asii | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Xiaomi | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Protikoronavirová opatření | De Beers | Alrosa | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | Ekonomická aktivita v USA | Export do Číny | Recyklace | CL | Spekulovat | Silná rally | Zahájení dodávek | Zboží z Číny | Moderna | Společnost Moderna | Jukos | Mluvčí MMF | Celní režim | Nový celní režim | Britský trh práce | Spolková vláda | Fiskální stimul | Obchodní režim | Nový obchodní režim | UK Global Tariff (UKGT) | UK Global Tariff | UKGT | Oživení globální poptávky | Státní podpora | Fiskální a měnové stimuly | Advance Auto Parts | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Eli Lilly | LLY | AZN | Velký růst | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Sankce USA | Protiíránské sankce | Oživení z propadu | Kupci | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Urals | Čínské hospodářství | Vrcholní představitelé | Renault | PMI v eurozóně | Zákon o národní bezpečnosti | Bohatí jedinci | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Ekologické podmínky | Inflace v Turecku | Německá průmyslová a obchodní komora | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | OKD | Kia | Mondelez | JDE | Unie | Setkání lídrů | Plán podpory unijních ekonomik | ČR | Soběstačnost | Balíček na podporu ekonomiky | Pokles investic | Bloomberg dolarový index | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Vagit Alekperov | Lukoil Vagit Alekperov | Lukoil | Hertz | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Japonské maloobchodní tržby | Podíl českých potravin | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Záchranný balík | Exprezident | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Zbrojovka | Čínské továrny | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Bild am Sonntag | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Vývoj hrubého domácího produktu | PEPP | Střední Evropa | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Ruské úřady | Londýnské burzy | Dění kolem brexitu | Nová prognóza | Internetová firma | Bohemia Interactive | Studio Bohemia Interactive | Vedení společnosti | CVC Capital | Start-upy | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Square | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Výbor ekonomických poradců | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Údaje o vývozu a dovozu | Neočekávaná událost | Výkon českého průmyslu | Opatření spojená s koronavirem | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Tempo poklesu vývozu | Rekordní pokles | Pokles evropské ekonomiky | Hertz Global Holding | Hertz Global | Americké CPI | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Ropná krize | Průmyslová výroba v EU | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | Maroš Šefčovič | Místopředseda Evropské komise | Canopy Growth | Nižší DPH | Státní subvence | Subvence | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Italská centrální banka | Plán investic | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Nestlé | Sanofi | SMCCF | Světová poptávka po ropě | Stimulační balík | Japonský vývoz | Japonský vývoz v květnu | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Foxconn | Propad cen | Zdanění digitálních služeb | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | Největší evropská ekonomika | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Tiff Macklem | Cardano | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Banka JP Morgan | Výroba v Británii | Průmyslová výroba v Británii | Vyšší daně | Daň z tabákových výrobků | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | ITC | Druhá vlna | Výrobci aut | Index německých akcií | Státní pomoc | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nízké sazby | Cla na zboží | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | ARD | Pandemická pomoc | Výkyvy cen | Chesapeake | Sankce proti Rusku | ONS | Fintech společnosti | Český stát | Den obchodování | Německá nezaměstnanost | TTWO | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Akcie Nestlé | Společnost Uber | Situace na trhu práce | Stavebnictví v květnu | Exporty | MAM | Ant | Michal Lukáč | Vývoz z Německa v květnu | Vývoz do zemí EU | Nárůst počtu nově nakažených | Pesimistické scénáře | Sony | Japonská společnost | Fond obnovy | Fundamentální pozadí | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Trend v obchodování | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | KLM | Čínský export a import | Americký výrobce letadel | DoorDash | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | SAE | Stellantis | Chrysler | Růst tržeb | Eurodluhová unie | Dluhová unie | Pohyb koruny | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Verizon Communications | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Noble Energy | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Vývoj tržní kapitalizace | Společnost XTB | Fond obnovy EU | Salesforce.com | IT společnost | Znovuotevření ekonomiky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Burzovní hodnota | Cybertruck | Model 3 | Top Glove | MSCI Asia Pacific | Supermax | Akcie těžařů | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nižší poptávka | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Supervelmoci | Globální supervelmoci | Financování USA | Věřitelé Spojených států | Nárůst peněžní nabídky | Status rezervní měny | Bretton Woods | Objem amerického dluhu | Reliance | Porušení pravidel | Progres | Exchange Traded Commodity | Celkový výsledek | Odhady HDP | Bohatí lidé | Insolvence | Letecká osobní doprava | COVID III | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Nikl | Čínská společnost | Výhled německé ekonomiky | Zastavení růstu | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Padající dolar | Zdražuje zlato | Turistický ruch | Hugo Boss | Německý automobilový průmysl | Alexandr Lukašenko | Běloruský prezident | Ant Group | List Global Times | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Vysoký přebytek | Analytici Fidelity International | Digitální ekonomika | Fond FF | Global Communications Fund | Poptávka po oceli | Poptávka po oceli v EU | Spotřeba oceli v Evropské unii | Spotřeba oceli | Eurofer | Ocelářství | WeCHat | Tempo růstu průmyslové výroby | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Objem dovozu | Hodnota majetku šéfa | Hodnota majetku šéfa Facebooku | Výbuch v Bejrútu | Výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu | Země Perského zálivu | Růst zaměstnanosti | Mluvčí ČEZ | Časový horizont | Klesající tendence | Hyundai Motor | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | Bruegel | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Koupěschopnost | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Ruská ropná společnost | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Obchodní centra | Pokračování expanze | Worldometers | BHP Group | Dluhopisy a zlato | ČEZ ESCO | eMan | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Marks & Spencer | Hnojiva | Export v červenci | Bitstock.com | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Veřejný dluh Británie | Naleziště plynu | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Hurikán Laura | Airbus Group | Čínská komunistická strana | Zvýšení daní | Kanadská ekonomika | Unijní ministři | Coca-Cola | Ekonomika Itálie | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | Výrobní index | Americký soud | Venezuela | Růst eura | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Vývoj průměrné mzdy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Brexitové dohody | Southwest Airlines | Inflace spotřebitelských cen | Institut DIW | Geely Automobile Holdings | Devalvovat směnný kurz | Směnný kurz domácí měny | Konvertibilní peso | Měna peso | Oficiální měna | Kurz pesa | Směnný kurz pesa | Kubánská vláda | Kuba | Hodnota pesa | Alejandro Gil | Odborníci | Výrazný pokles libry | Porušování brexitové dohody | Kubánská ekonomika | Peso | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Rentabilita | Kyriakos Mitsotakis | Řecký premiér | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Obchodování s ropou | Trh s ojetinami | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Japonské ministerstvo financí | Narůstající ceny | Čínské technologické firmy | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Universal Music | Inditex | Pilulka.cz | PX START | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zadlužení Německa | Caroline Bainová | Ropa dnes | Americký podnik | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Šéf podniku | Očekávání ČNB | Politici | Epidemiologické situace | Hasan Rúhání | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Turecká vláda | Nárůst HDP | Biden | USA Joe Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Fiskální pomoc | Druhy ropy | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Michal Valentík | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Cineworld | Společnost Cineworld | Průmyslové zakázky | McAfee | Obchodování dnes | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Dnes na pražské burze | Výpadek těžby | Zápis z posledního zasedání Fedu | Koronavirová nejistota | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Ruské firmy | Cla na nerezovou ocel | Ocel z Číny | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Vývoz z Německa v srpnu | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | AEX | Paul Milgrom | Robert Wilson | Negativní úrokové sazby | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Jack Dorsey | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Embargo | Concho | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Newmont | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | SolarEdge Technologies | SEDG | Elvira Nabiullinová | JPM | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | ALV | První obchodní den | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Vlny koronaviru | SAP AG | XOM | CVX | CSCO | Zveřejnění výsledků | Výsledky amerických voleb | Podvážení | Odklad splátek | Kit Juckes | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Ruské společnosti | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Itochu | Trend oslabování | Šéfové firem | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Zájem o ropu | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Apollo | Apollo Global Management | Felbermayr | Indické úřady | Dillí | Epidemie prasečího moru | Prasečí mor | Obchodní politika | Bidenova obchodní politika | Růst ekonomiky EU | WASDE | Palo Alto Networks | Akcie bankovních domů | QCOM | Snižování cel | Zvyšování dovozu | Hlavní kryptoměna | MRNA | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Polská vláda | Schválená dividenda | Dnes cena bitcoinu | Producent ropy | Růst amerického HDP | Podhodnocení jüanu | Komise pro mezinárodní obchod | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Akcie spoločnosti | Poptávka po státních dluhopisech | Ropovod Družba | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Čínské firmy obchodované v USA | Firmy obchodované v USA | Ministerstvo energetiky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | Situace ve stavebnictví | Produkce ve stavebnictví | Životní prostředí | Nio | Cla na výrobky | Výrobky z USA | Cla na výrobky z USA | GME | GameStop | Společnost DoorDash | Akcie americké společnosti | Lyft | Cenový skok | Výběr akcií | Norwegian Air Shuttle | Nezávislý obchodník | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Vývoj měnového páru USD/CNY | Swingový výhled | H&M | BIDU | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Lego | Očkování | LEN | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Maďarská vláda | Orbán | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Rodrigo Catril | MGM | COMAC | Roskosmos | US2000 | Vývoj spreadu | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Uzavírání ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Voda | Boeing 737 Max | Venezuelský bolívar | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Stimulační balíček | Celní války | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Augsburger Allgemeine | Scott Minerd | Výhled na rok | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Autopůjčovna Hertz | Německá inflace | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Samsung Electronics | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | Dopad na akcie | Cestovní kancelář | Akcie americké internetové společnosti | JD | Shopify | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | MRK | CARA | MJ | Futures na indexy | WU | Josep Borrell | Situace na trhu | Toshiba | VTB | Agentura Interfax | Mediánová cena | Philips | Akcie Gamestop | PEP | Polská společnost | Deliveroo | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Výrobní aktivity | ROI | Retailoví investoři | Nasdaq (US100) | Jen Psakiová | Vypuknutí pandemie | Globální letecká osobní doprava | Dnešní seance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Brent (OIL) | Obchodní deficit USA | Dynamický růst | Oživení evropské ekonomiky | Počet zahájených bytů | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | MIB | Platby v bitcoinech | Poslanci Evropského parlamentu | Russell 2000 (US2000) | UNH | Maersk | Anheuser-Busch inBev | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Přebytek zahraničního obchodu EU | Vývoz z EU | Přebytek obchodní bilance Evropské unie | Schodek obchodu s Čínou | Raiffeisen Bank International (RBI) | Růstový trend | Bilance obchodu | Bilance obchodu s Čínou | Kering | AIG | V4 | Premiéři V4 | Vakcíny a očkování | FOMC minutes | FinTech akcie 2021 | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | PMI indexy | Cena prasat | Cena prasat v ČR | Air | Světová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Sentiment investorů | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Jeremy Stretch | Míra inflace v Německu | IPO Coinbase | Vývoz z Německa do Británie | Maďarská ekonomika | Antidumpingová cla | Cla na hliník | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Phillips 66 | PSX | Oživování ekonomiky | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Obchodní přebytek Číny | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Banco Santander | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Zesílení inflačních tlaků | Záchranný plán | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Vysoké dividendy | FX Update | Výhled růstu ekonomiky | GameStop akcie | Čínské akcie dnes | Zpravodajské události | Ropné futures | Ministerstvo financí USA | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Rychlé očkování | IPO Deliveroo | Suezský průplav | Nárůst rizikové averze | Tržní pohyb | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | PMI index | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Hodnota trhu kryptoměn | CoinGecko | K&H Bank | Dávid Németh | Komoditní bilance | Prezident Světové banky (SB) | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj spreadu mezi německými a americkými dluhopisy | Harley-Davidson | Analytické zprávy | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Evropské maloobchodní tržby | Ján Čarný | Obchod mezi Británií a EU | Obchod mezi Británií a Evropskou unií | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Debut na trhu Nasdaq | Vstupní náklady | Dovoz z Británie do EU | AA | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Polymetal | Cigarety | Ceny surovin | Chuang Li-pin | COP26 | Klimatický summit | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | NFLX.US | Typologie tradera | Pepco | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Uranium Energy | Cameco | CCJ | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Verizon | Společnost Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Americký technologický sektor | Cena povolenek | Investiční poptávka | Větší korekce | Kellogg | Přeprodané oblasti | Japonský konglomerát | Inflace v České republice | JAP225 | Goldman Sachs Group | MSCI Inc | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny producentů | Indická centrální banka | USDA | EEX | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Zvýšení cel na dovoz | Dovoz z USA | Royal Dutch Shell A | Obchodování s emisními povolenkami | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Phil Flynn | Těžaři | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | API | Oslabení | Prudké oslabení | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | About You | Objem fúzí a akvizic | Infrastrukturní plán | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Průměrné ceny benzínu | Dříví | První zvýšení sazeb | MNB | Guvernérka ruské centrální banky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Čínský vývoz a dovoz | Čínský vývoz v květnu | Čínský vývoz a dovoz v květnu | KOL | Nejbohatší člověk | Firmy z EU | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Přebytek zahraničního obchodu Německa | Salvador | FAST | Údaje o nezaměstnanosti | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Čínská hrozba | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Dodávky plynu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Platidlo | Zajišťování | Konkurence | Vláda v Pekingu | Prodej | Bernd Krampen | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Senegal | Mali | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Nové prognózy | Graf akcie | Regulační úřad | Dolar dnes | Dovoz ropných produktů | Sankčí opatření | Potaš | Didi | CO2 | Starlink | Obrovský potenciál | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Energetická společnost ČEZ | Výhled globálního růstu | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Rekordní schodek | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Hlubší deficit | Ekonomický šok | Sazby daně | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Analytici JPMorgan | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Koncentrace | Egypt | Prodej zboží | Rozvolnění restrikcí | Spotové ceny | UST | TSMC | Cenový rekord | Pivovar | Zvýšení produkce | Didi Global | Růst dovozu | Tempo zdražování | Plány obnovy | Ojeté vozy | Problémy se subdodávkami | Evropská unie dnes | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | Základní úrokové sazby ČNB | GlobalFoundries | Mutace delta | Globální ceny | Přidaná hodnota | Inflace cen | Odvětví | Akcie švýcarské banky | Přijímání bitcoinů | Jednání ECB | BHP | Divize | Rotterdam | Indické společnosti | Pohyb kapitálu | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Ceny termínových kontraktů | Otevřené pozice | Pinpoint Asset Management | Výrobce elektromobilů Tesla | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Klimatická politika | FB.US | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Štěstí | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Logistika | Devon Energy | Phillips 66 | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Ropa OIL.WTI | SWDA | Celoroční projekce | Projekce | TWS | Futures na železnou rudu | VIAC | Zpráva z amerického trhu práce | Subdodávky | Ceny rýže | Rekordní minimum | Dovozní clo | Takata | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Růst čínského vývozu | Celkový obchodní přebytek | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Zajišťovny | Logistické problémy | CVC Capital Partners | CVC | Důležité zprávy | Strojové učení | Společnost Equinor | High Ridge Futures | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | Makroekonomický význam | Červencová inflace | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | ADS | Cena kryptoměny | Populární kryptoměny | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Asijské země | Britská společnost Cineworld | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Zahraniční společnosti | První odhad HDP | První odhad | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Vyšší úroky | Tokeny | Meituan | Medián | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | SpaceX | Nikkei (JAP225) | Koronavirové mutace delta | Analytici banky | Americká ministryně financí | Republikánský senátor | Ochranný mechanismus | ASX | SXXP | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Salman Ahmed | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Národní měny | Úroková sazba v eurozóně | Guardian | Opatření | Rivian | Shrinkflation | Smrskflace | Vrcholy | Dna | The Times | Polská inflace | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Siemens Healthineers | Eurokomisař Gentiloni | Spojené arabské emiráty (SAE) | Novozélandský premiér | Energetika | Signet Jewelers | Klenotnictví | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Los Angeles | Severoirský protokol | Sands China | Doing Business | Americká firma | Jednotné Rusko | Společnost AT&T | WarnerMedia | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Růst sazeb ČNB | Plány Fedu | Výroba ocele | BNP | Ceny NATGAS | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Vývoz LNG ze Spojených států | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Úročení | Cenový šok | Společnost Evergrande | Operace na hongkongské burze | Hopson Development | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Prudké zdražování | Automotive | Navyšování cen | Objem německého vývozu | Dosažení dohody | Mathias Cormann | Mediální podnik | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Trader Workstation (TWS) | Regrese | Nejnovější zprávy | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Adler | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Růst vývozu z Číny | Nexon | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Zvýšení dodávek plynu | Nákup plynu | Kunal Kundu | Dmitrij Peskov | Představitelé G20 | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Vývoje kurzu | Nord Stream 2 AG | EQT | Veolia | Giphy | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Schlumberger | Snap | Rozpočtové schodky | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Volvo Cars | Euroclear | Zprostředkovatelé | Bankovní společnosti | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Klima | Lídři G20 | Prohloubení deficitu | Stephen Brennock | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Australia and New Zealand Banking Group | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Soud v Haagu | Růst vývozu Číny | Indexy pohyb | Používání digitálního rublu | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Tempo růstu britské ekonomiky | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Zoufalství | Tým InstaForex | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Nexi | Ruský plynovod | Měny G10 | Spotřebitelské ceny v Británii | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | American Petroleum Institute | Míra inflace v Rusku | Maloobchodní prodejce | Narušené dodavatelské řetězce | TJX | RIA Novosti | Družba | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Ruský trh | RTS | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking | Změny klimatu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Avalanche | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Uvolnění rezerv | Omikron | Skutečný výsledek | Omicron | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | Parag Agrawal | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Óscar García Maceiras | Nové vakcíny | Kazachstán | Pumpaři | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Vietnam | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | Předpověď počasí | Cykly | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Fwdbonds | Christopher Rupkey | Mahir Rasheed | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Výkon průmyslu | Vývoz z Německa v říjnu | Postcovidová ekonomika | Kryptoměnové transakce | Společnost SpaceX | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Počet případů koronaviru | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Letadlo | Bundesnetzagentur | Meziroční inflace v ČR | Inflační situace | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Jamal | Inflační spirála | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Hráči na trhu | Celosvětový HDP | Vliv na ceny | Logistické společnosti | IRU | MTI | Agentura MTI | Jan Macek | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Kosovo | Těžit kryptoměny | Počítačové procesory | Grafické karty | ASIC čipy | Těžař | Akcie Kazatompromu | Kazatomprom | KAP.UK | Kazatomprom (KAP.UK) | Jestřábí komentáře | Prezident Hospodářské komory | Vladimír Dlouhý | Předpokládaný růst | Ocel | Srí Lanka | Doporučení k obchodování | Tengiz | Ruský plyn | Gate | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Uhelné elektrárny | Húsíové | Hry | Cena akcií společnosti | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Napadení Ukrajiny | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Oživení exportu | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Akcie BHP | Akcie BHP Group | Murray | Výplatní poměr | Zemědělská půda | London Bullion Market Association | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | BBC News | Ukradené kryptoměny | Financování zbrojních programů | Severní Korea | Zmírnění sankcí | Dostatek lithia | Alibaba Group Holdings | Akcie společnosti Alibaba | Banka Barclays | Rusko-ukrajinský konflikt | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Plynárenské firmy | Ukrajinské síly | Separatisté | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Poslední den obchodování | Anexe Krymu | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Odvětví ruského hospodářství | Rusal | Ceny zemního plynu v Evropě | Prudký růst ceny ropy | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Polymetal International | Společnost Uniper | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Promsvjazbank | Boje na Ukrajině | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Sberbank CZ | Nokian | Bluebay Asset Management | Jaderný program | Porušování lidských práv | Švýcarská národní banka | Russia Today | Kyjev | Západní firmy | RDIF | Plyn přes Ukrajinu | Uranium Energy Corp | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Sedmadvacítka | Oleg Děripaska | Krize na Ukrajině | Chelsea | Michail Mišustin | Evropský blok | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Situace na Ukrajině | Statista | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Logistické firmy | Orsted | Rheinmetall | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Sankce EU | Ruská krize | Energetické společnosti z EU | Zpřísnění sankcí | Vestas Wind Systems | NEL | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Jennifer Granholmová | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | XTB Štěpán Hájek | Společnost Orsted | Společnost Eni | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Globální ceny ropy | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ruská vládní strana | Ruská vládní strana Jednotné Rusko | Strana Jednotné Rusko | Kroky západních firem | Tlak na Rusko | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Členské státy IEA | Zlevňování ropy | Velvyslanec SAE | Peníze pro Ukrajinu | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Závislost Evropy na Rusku | Hnědé uhlí | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Růst HDP Německa | Běžné obchodní vztahy | Obchodní vztahy s Ruskem | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Doložky nejvyšších výhod | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Nákup zlevněné ruské ropy | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Zákaz vývozu luxusního zboží | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Status nejvyšších výhod | Ruské zboží | ČEZ Daniel Beneš | Nejistota kolem ukrajinské krize | Ukrajinské krize | CBAM | Zisky české měny | Úroky z dolarových dluhopisů | Dopady války na Ukrajině | Ochranné známky | Povolení dovozu | Opatření v Číně | Společnost Nestlé | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Verbální intervence | Výrobce pneumatik Nokian | Britský FTSE | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Nestlé továrny | Zora Olomouc | Sfinx Holešov | Orion | Margot | Kofila | Bon Pari | Jojo | Čerpání ropných zásob | Platby za plyn v rublech | Oleg Tiňkov | Ukončení válečných zločinů | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Caspian Pipeline Consortium | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | CPC | Ropovod CPC | Vyloučení Ruska | Značné riziko | Geopolitické události | Andrew Lipow | Džidda | Požár zásobníku ropy | Jemenští šíitští povstalci | Karačaganak | Novorossijsk | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Dovoz uhlí z Ruska | UCCI | Hennadij Čyžykov | Prezident Ukrajinské obchodní komory | Allianz Trade | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Utahování měnových politik | Míra inflace v Polsku | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Měsíční report | Ropa Brent (OIL) | Dodávky ruského plynu a ropy | Christiana Sewinga | Studie poradenské společnosti | BDB | Německá bankovní lobby BDB | Bankovní lobby BDB | Bankovní lobby | Odpojení od ruských energií | Inflační náraz | Dovoz uhlí | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Embargo na dovoz uhlí | Zákaz ruského uhlí | Zákaz ruského uhlí v EU | Zastavení dodávek ruského uhlí | Růst cen energií | Aktiva Sberbank | Hrubý domácí produkt Ruska | Ben Laidler | Rosbank | Reddit IPO | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Správa | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Zákonodárci | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Srílanská akciová burza | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Ruští výrobci | Vzestupný trend | Libyjská Národní ropná společnost | Satoru Jošida | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Pokles produkce | LOGeco | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Rekordní inflace | Sociální síť Twitter | Onet.pl | Onet | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Středoafrická republika | Potravinová krize | Plyn v rublech | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Akcie společnosti Adler | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Závislosti na ruské ropě | Ropovod TAL | Obchod s diamanty | Globální obchod s diamanty | Iva Palusková | Dubnová čísla | Hladomor | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Sazba Evropské centrální banky | Maďarské fondy na ropu | Maďarské fondy | Vývoz obilí | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Covid Zero | Šéfové | Podíl Ruska | Nárůst zisků | Repsol | Španělský producent ropy | Producent ropy Repsol | Uzávěry v Číně | Mimořádné zasedání | Bilance ČNB | Úrokový spread | Ruská federace | Jan Kovařík | Nové sankce | Maxim Rešetnikov | Ladislav Kříž | Čistý zisk skupiny ČEZ | Zisk skupiny ČEZ | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Vývoj španělského akciového indexu | Přicházející recese | Reálné zisky | Zisky nad inflací | Reálné zisky nad inflací | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Další vývoj Bitcoinu | Vydělat na Bitcoinu | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Day-tradeři | Investoři se strategií | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Dominance USD | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Dominance amerického dolaru | Extrémně silný dolar | Změna trendu | Růst měnového páru EUR/USD | Nákup indexu S&P 500 | S&P 500 nebo Nasdaq | Příležitosti pro nákup | Spořící účet v korunách | Vývoj amerického akciového indexu | Přísnější Fed | Futures zlata | Vstup do dlouhé pozice | Vývoj inflace a mezd | Tvrdá recese | Menší úrok | Králem bude hotovost | Účet v bance | Marže obchodníků | Koronavirové lockdowny | Lockdowny v Číně | Koronavirové lockdowny v Číně | Obcházení západních sankcí | Ruské obcházení západních sankcí | Nákupní párty | Růst těžby v USA | Nacenění kontraktu | Plynový armageddon | Zajištění dodávek plynu | Riziko skutečné stagflace | Uložení finančních prostředků | Silné stagflace | Statut bezpečného přístavu | Uchování reálné kupní síly peněz | Kupní síly peněz | Uchování reálné kupní síly | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení koruny | Skokové oslabení | Dodávky a cenu plynu | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Inflační epizoda | Dluhové problémy | Nominální růst HDP | Nahromaděný dluh | Turistické sezóny | Rozjezd turistické sezóny | Opakování dluhové krize | Konzervativní uložení finančních prostředků | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Zvýšení úroků v USA | Vývoz plynu | Řetězec H&M | Dovoz ruského zlata | Robin Kolvenbach | Švýcarské rafinerie | Nárůst zásob v USA | Nárůst zásob | Daně v eurech | Platit daně v eurech | Daně v eurech a dolarech | Německý zahraniční obchod | IAB | Přebytek běžného účtu Ruska | Organizované odstávky plynu | Odstávky plynu | Červencová inflace v ČR | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Balík opatření
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

DOT/USD (Polkadot)
Double bottom
DoubleLine
DoubleLine Capital
Double top
Doug Guthrie
Douglas McWilliams
Doug Porter
Douwe Egberts
Dovednosti

Následující klíčová slova

Dovoz aut
Dovoz aut z USA
Dovoz čínského zboží
Dovoz do Číny
Dovozní cla
Dovozní clo
Dovozní clo na rýži
Dovoz oceli
Dovoz ropných produktů
Dovoz ropy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít