Sobota 20. srpen 2022 05:31
reklama
InstaMarkets
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Stratég Saxo Bank

C:\fakepath\trader-12082022-30-zm.png

Komodity: Ceny ropy klesají, obchodníci čekají obnovení dodávek v Mexickém zálivu

12.08.2022 Ceny ropy dnes klesají. Obchodníci očekávají, že narušení dodávek z Mexického zálivu bude jen dočasné a výhled vývoje poptávky ohrožují obavy z recese.
img

Ropa: Co nás čeká po Čínou vyvolaném skoku cen?

17.06.2022 Po zatím posledním a podle všeho úspěšném pokusu Číny o zrušení koronavirových lockdownů ve velkých městech se ropa obchoduje poblíž tříměsíčního maxima, tedy kolem 120 dolarů za barel. V rámci krátkodobého výhledu však lze očekávat ještě vyšší ceny. Nabídku omezují sankce, neschopnost kartelu OPEC zvýšit produkci i skutečnost, že se ropní giganti do nových projektů příliš nehrnou. Trh se však nakonec ustálí, protože vyšší ceny tlačí poptávku níž a zároveň olej do ohně přilévá recese, která se rozmáhá po celém světě a možná i ve Spojených státech.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Plán skoncovat s fosilními palivy má trhliny, může být i odložen

13.12.2021 Naše komoditní předpověď pro rok 2022? V rámci boje proti inflaci a snižování rizika společenských nepokojů odsunou politici plnění klimatických cílů na později a podpoří investice do fosilních paliv, zatímco se budou snažit přijít na jiný způsob, jak radikálně snížit uhlíkové emise.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
img

Ropa hledá oporu po rekordním propadu

04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Výnosy za 3. čtvrtletí odstartovaly slibně. Velká očekávání patřila Netflixu a Tesle

22.10.2020 Výnosy firem z indexu S&P 500 za 3. čtvrtletí jsou zatím lepší, než se čekalo. Technologický sektor vykazuje oproti loňskému roku zlepšení o téměř 10 %. Zůstáváme tak ohledně výnosů za 3. kvartál optimističtí, i když u některých až příliš populárních akcií nejspíš sem tam dojde k nějakému zaškobrtnutí. Společnosti Netflix a Tesla, které zveřejnili své výnosy včera, jsou letos zahrnuty do „amerického technologického byznysu“ a investoři do nich vkládají velká očekávání.
img

Americké volby, Covid a komodity

20.10.2020 Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory – od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika – zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.
img

Co čeká zlato v případě Bidenova vítězství ve volbách?

09.10.2020 Zdá se, že letošní dobré výsledky zlata a stříbra budou pokračovat i v posledním čtvrtletí. Zvýšenou pozornost znovu přitahuje reflační obchodování, které přeje zlatu i komoditám. Výnosy z dlouhodobých dluhopisů a akcie s malou kapitalizací jsou na vzestupu a zlato se vrátilo nad 1900 dolarů za unci. Tato očekávání vycházejí z nejnovějších průzkumů, podle nichž roste pravděpodobnost, že Joe Biden porazí 3. listopadu Donalda Trumpa.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
img

Ceny komodit stále stoupají

31.08.2020 Pro široce exponovaný Bloomberg Commodity Index se stal srpen nejlepším měsícem od dubna 2016. Čtyři po sobě jdoucí měsíce růstu cen způsobily, že se index dokázal z velké části zotavit z pandemického propadu, který jej zasáhl v únoru a březnu. Klíčovými faktory, které za tímto zotavením stojí, jsou patrně bezprecedentní objem stimulů centrálních bank, americké i světové úrokové sazby, kterého dosáhly naprostého dna, nedávné oslabení dolaru, obavy z rozmarů počasí i poptávka po zajištění proti inflaci.
img

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
C:\fakepath\GOLDH1.png

Komodity: Zlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o 16 procent

23.06.2020 Cena zlata dnes překonala osmileté maximum. Po 17:10 se troyská unce na promptním trhu prodávala podle agentury Reuters za téměř 1769 dolarů, což byla nejvyšší hodnota od roku 2012. Zlato tak od začátku roku zdražilo o více než 16 procent. Za růstem v poslední době jsou podle analytiků především obavy z příchodu druhé vlny pandemie i přetrvávající nízká úroveň úrokových sazeb.
img

Komoditní přehled: Prospěje oslabený dolar komoditám?

03.06.2020 Jak se dařilo komoditám v druhé polovině května? Nejmarkantnější byl prodej zemního plynu, zlata a tří hlavních plodin. Akcie po celém světě v posledních týdnech stoupaly a některé, zejména v USA, dosáhly v rámci tohoto cyklu svého nového maxima. Dolar obecně oslabil, a pokud bude v tomto trendu pokračovat, může to komoditám jen prospět.
img

Nad ekonomikou se stahují mračna

19.05.2020 Některé části světa už začínají uvolňovat protikoronavirová opatření a finanční trhy se snaží vyhlížet optimisticky. Nemalou měrou je v tom podporuje ochranný val peněz a úrokové sazby, které dosáhly samého dna. Podobně, jako když udeří hurikán nebo jiná živelná pohroma, jsou po odeznění katastrofy nejvíce zřejmé dlouhodobější dopady. Na povrch tak v posledních týdnech začínají vyplouvat škody, které na světové ekonomice napáchaly dlouhé týdny nečinnosti.
img

Zaměřeno na měď a stříbro

13.05.2020 Průmyslové kovy jako měď začaly tento týden pevně v kramflecích. Nejprve dosáhly sedmitýdenního maxima, potom se stáhly o něco níže. Stříbro se mezitím pohybuje po víceméně stejné trajektorii zotavení, jako od chvíle, kdy se v březnu propadlo na několikaleté minimum. Nyní se podíváme blíž na aktuální určující faktory, které mají vliv na oba kovy, ale i na to, co je možná čeká v následujících týdnech.
img

Zlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá

05.05.2020 Minulý týden se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly zotavení z pandemie viru Covid-19. A tak náhle svět, alespoň na papíře, vypadal jako lepší místo. Klíčové komodity jako ropa a benzín se po nedávném propadu a chaosu dokázaly odrazit ode dna, zatímco zlato, které představuje bezpečné útočiště, směřovalo k největšímu týdennímu poklesu za sedm týdnů.
img

Ropa v roli černé ovce

28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
img

Kam s ropou? Cena se propadá, prostory docházejí

20.04.2020 Ropa se toto pondělí obchoduje zase o něco nížé a novinové titulky jsou plné náhlého, téměř 20% propadu květnového kontraktu, který již brzy vyprší (CLK0). Aktivní obchodníci se již zaměřují na červnový kontrakt (CLM0), který je nyní nejaktivnější, ať už jde o obchodované objemy nebo o počet otevřených pozic.
img

Zlato ve znamení býka

17.04.2020 Zlato se rychle zotavilo z honby za hotovostí, ke které došlo v minulém měsíci, a dosáhlo sedmiletého maxima nad 1700 dolarů za unci. Navzdory potřebě konsolidovat a s ní souvisejícímu riziku další drobné korekce zůstávají naše dlouhodobé vyhlídky rozhodně býčí. Úroveň stimulů, které jsou v současnosti pumpovány do globální ekonomiky, bude v nadcházejících letech patrně podporovat příznivý vývoj cen zlata a řízení výnosové křivky bude zatím pravděpodobně tlačit reálné výnosy hlouběji do červených čísel.
img

Komodity hledají podporu u fiskální artilerie

03.04.2020 Pandemie koronaviru s sebou přinesla tři významné makroekonomické impulsy. Všechny budou mít v nadcházejících měsících velký dopad na komodity, a to zejména v energetickém sektoru. Globální ekonomika prožívá v současnosti největší poptávkový šok od globální finanční krize, globální šok nabídky a navíc i válku o cenu ropy. To vše dohromady způsobuje destrukci kapitálu.
img

Stříbru nové posílení zlata prospěje

26.03.2020 Poté, co americký Federální rezervní systém v pondělí nasadil nejtěžší kalibr opatření a oznámil v podstatě neomezené QE, zlato i stříbro výrazně posílily. Připomínalo to opatření z března roku 2009, které odstartovalo výrazné posilování drahých kovů po několik následujících let. Vzhledem k historické láci stříbra, jak vůči dolaru, tak zejména vůči zlatu, vidíme potenciál pro výrazné zotavení.
img

Lekce z roku 2008: Zlato jedním z hlavních indikátorů

16.03.2020 Čtvrtek 12. března vstoupil do dějin jako jeden z nejdivočejších dnů v historii obchodování vůbec. Znovu totiž kulminovala honba za hotovostí a snaha uvolnit investované finanční prostředky. Po výprodeji, který se nevyhnul žádnému trhu, se akciový index S&P 500 propadl o 9,5 % a Evropa si vedla ještě mnohem hůř, když index Euro Stoxx 600 uzavíral o 11,5 % níž. Tento výprodej se však lišil v tom, že vůči němu nebyla imunní žádná třída aktiv, což odráží typické chování v rámci medvědího trhu. Úvěrové napětí tlačilo níž i vysoce kvalitní obligace a zlato se propadlo o více než 3 %.
img

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní

09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
img

Ropu čekají další problémy

07.02.2020 Po zprávě, že Čína možná našla účinný lék pro lidi s koronavirem, se ropa dostala z jednoletého minima. Největší poptávkový šok od globální finanční krize však bude patrně vyžadovat další omezení produkce, aby se trh stabilizoval.
img

Koronavirus ohrožuje poptávku

28.01.2020 Propuknutí epidemie koronaviru v čínském městě Wu-chan ještě prohloubilo nejistotu, která panuje v tomto již tak značně vrtošivém měsíci. Došlo k propadu komodit, jako je měď a ropa, které do značné míry závisejí na čínské poptávce. Obě tak ztratily v podstatě všechno, co dokázaly získat během prosince, kdy oba trhy výrazně posilovaly, protože se pozornost všech upírala na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a omezení produkce ze strany OPEC+.
img

Jak se bude vyvíjet investiční prostředí ve 2Q 2017 podle Saxo Bank? Předstihne Evropa v atraktivitě Spojené Státy?

10.04.2017 Evropská aktiva, s výjimkou německých pevných výnosů, vstupují do druhého čtvrtletí roku 2017 s malým či velkým zlevněním na základě nervozity plynoucí z francouzských a německých voleb, ale i očekávání týkajících se konečného výsledku brexitu. S naším základním scénářem, že evropská ekonomika předstihne tu americkou v průběhu následujících čtyř let, vidíme velký rozdíl mezi vnímáním a realitou, pokud jde o evropská aktiva představující významné nákupní příležitosti pro investory ve druhém čtvrtletí roku 2017.
img

Komodity: Pozornost se přesouvá ze Sýrie na setkání Fedu

16.09.2013 V minulém týdnu polevil strach, jestli západní mocnosti provedou v Sýrii vojenský zásah. Čelní představitelé Ruska a Spojených států se nakonec dopracovali k dohodě, která by měla Sýrii vyčistit od chemických zbraní. A jaký to mělo vliv na komodity? Trhy s ropou začaly padat dolů, a o poznání hůře se vedlo i zlatu. V příštím týdnu, konkrétně 17. a 18. září, se totiž bude konat setkání Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Na něm má americký Fed oznámit začátek konce svého masivního programu nákupu aktiv.
img

Vystřelí technologické a bankovní akcie index S&P 500 do nebes?

28.05.2013 Pokud by sektory informačních technologií a financí byly od roku 1995 oceňovány podle svého mediánu a všechno ostatní by zůstalo na svém místě, pak by se index S&P 500 v současnosti obchodoval na 1950 bodech. Tedy o 19,3 výše, než je tomu dnes.
img

Pokud chcete spekulovat na růst zlata, chvíli počkejte. Po malé korekci přijde růst

29.10.2012 Během posledních několika týdnů se od zlata odvrátili kupci. To zřejmě způsobilo nedávné selhání, když zlato nedokázalo prolomit silnou a důležitou hranici odporu ve výši 1800 dolarů za unci.
img

Komodity posílily, brzdí je ale silný dolar

09.07.2012 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo BankPoslední summit EU poskytl trhům úlevu. Rally ovšem trvala jen obvyklých 48 hod...
img

Zlato vzlétlo, ale po Bernankeho slovech opět padalo k zemi

11.06.2012 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankKomoditní trhy se minulý týden pokoušel vzpamatovat ze svého slabého květnov...
Související klíčová slova: Offshore | Bitcoin | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciový index | Korelace | Inflace | OECD | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CBOE | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Cyklické tituly | Diverzifikace | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Forward | Futures | G7 | Grafy | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Low | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obligace | Opce | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Spot | Spread | Statut | Pokladniční poukázky | Ticker | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Komoditní trhy | Saxo Bank | Indexy | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Stoxx 600 | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Index cen | Výrobní náklady | Facebook | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Praxe | Aktivum | Benzín RBOB | Delta | EuroCOIN | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Brokeři | Cena | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Graf | Hodnota akcií | Index euro | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Kurz amerického dolaru | Libra | London metal exchange | Makléři | Market | Nemovitosti | Norská koruna | Online obchodování | Pád rublu | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Světové měny | SWIFT | Tapering | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj ropy | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | Benzín | RBOB | Diskont | EBITDA | EV | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | Redukce | ROCE | Underweight | CTA | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Investiční téma | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Kontraktní měsíc | Volby | Cukr | Vzdělání | COT | 1 milion | Burze | Traders | Aramco | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Jackson Hole | MSCI | TradingFloor.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Ole Hansen | Zvyšování sazeb | Riksbank | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | XAU/XAG | Úspěch | Rolls-Royce | Globální trhy | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Earnings | Linie podpory | Oddělení forexu | Přehled | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | City | Golden Gate CZ | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Program nákupu dluhopisů | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Finančnictví | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Země OPEC | S&P | Guvernér | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | SaxoSelect | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Mzdy | Dobré výsledky | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Makroekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Manažeři fondů | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Americká vláda | Ekonomické údaje | Příjmy | Oslabování dolaru | Volatilita trhů | ČTK | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Akcie firem | Purple Trading | Rystad Energy | Ruské akcie | Bloomberg Commodity Index | Ceny pšenice | Objem zlata | Akcie Tesly | Investiční firmy | Jerome Powell | Štěpán Hájek | Těžba kryptoměn | MSCI World Index | Chuť investovat | Vzácné kovy | Akciové výnosy | Wood & Company | Geopolitická rizika | Saxo | Obchodní války | Zlatý kov | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Technologické akcie | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Trh s ropou | Americké volby | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Next Generation | Christopher Dembik | Oslabování akcií | Prezident Trump | Evropská komise | Fondy ETF | Zpomalení ekonomického růstu | Růst cen komodit | Majetek | Výhodně investovat | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Obchodníci s kryptoměnami | Norský fond | Zájem investorů | Akciový stratég | Status bezpečného útočiště | Slabší dolar | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Propad ropy | Riziko recese | Snížení sazeb | Čínský trh | Akcie Netflixu | Pokles dolaru | Saxo Bank Group | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Silný dolar | Digitální aktiva | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | iShares | Energetické firmy | ESG | Investice do platiny | Banky pro mezinárodní platby | Kakao | Snižování rizika | Equinor | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Hospodářské krize | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Káva | Německá vláda | LNG | Objem | Evropské firmy | Obchodní dohody | Myšlenka | Vyšší volatilita | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Riziko pro investory | Firma | Data ze Spojených států | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Pfizer | Týdenní zpráva | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Americký Senát | Co bude | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Evropští investoři | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Předvolební průzkumy | Na burze | Drahý kov | Impuls | Rostoucí náklady | Enel | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Zdražování | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Nejistoty | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Moskva | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Dieselgate | Události roku | Míra | Úroky | Konec roku | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Americké centrální banky | Automobil | Regulátoři | Švédská Riksbank | Káva Arabica | Americké vlády | Bydlení | Vlastní prostředky | Stratég | Roční růst | Cena pšenice | Hospodaření | Vladimír Vávra | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Dlouhodobí investoři | Vyšší ceny ropy | Návratnost | Commodity index | Netflix | Inovace | Washington | Ceny ropy dnes | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Budoucnost | Hormuzský průliv | Zemědělství | Nový rekord | Podnik | Vyšší inflace | Eleanor Creagh | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Německá kancléřka | Hladiny podpory | Kancléřka Merkelová | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Lepší zítřky | Google | Všeobecné volby | Trhy | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Dopady koronaviru | FCF | BP | Rozhodování | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Správci aktiv | Ekonomické dopady koronaviru | Nejvýraznější ztráty | Spekulativní pozice | Ekonomické recese | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Ceny nafty | Vzestup inflace | Současná cena | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Restrikce | Americké výnosy | Zákaz cestování | Rozhodnutí centrální banky | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | TARP | Fiskální politiky | Největší propad | Výrazný vzestup | Poměr cen | Šíření viru | Stimul | Obavy trhu | Propad poptávky | Spotřebitelé | Objem stimulů | Politbyro | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Dopady krize | Refinancování dluhů | Onemocnění | Další pokles | Norská vláda | Algoritmy | Demokraté | Domácnosti | Negativní korelace | Hotovost | Vnímání rizika | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | Poslanci | Signál | Globální šíření koronaviru | Biliony | Potenciál | Ceny elektřiny | Riziko inflace | Sberbank | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Analytik Saxo Bank | Závislost | Práce | Kolaps stříbra | Výprodej ropy | Zelené energie | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Skupina OPEC | Globální trh s ropou | Společnost Saxo Bank | Hluboké recese | Oživení ekonomik | Ruský ministr energetiky | Snížení produkce | Oživení cen | Hackerský útok | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | Uzavření trhů | USD za barel | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | SaxoStrats | CLK0 | UCO | USO | CLM0 | Červnový kontrakt | Vysoké contango | Purple Trading Štěpán Hájek | Propad ceny | Americké produkce | Trade | Dílčí index | Producenti ropy | ETF USO | Poptávka po pohonných hmotách | Uvolňování karanténních opatření | Břidlicové ropy | Posílení | Joe Biden | Burza CME | Cestování | Lék na COVID-19 | Sazba Fedu | Shell | Energetická společnost | Zaměstnanci | Fondy obchodované na burze | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Růst výnosů | Oddlužení | Bankovní akcie | Čínský dovoz | Dovoz | MSCI World | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Rezervní měny | Růst EBITDA | Členské státy | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | SILVERJUL20 | COT (Commitments of Traders) | Omezení investic | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Spekulovat | Marek Brávník | Manažeři | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Kupci | Renault | Komunistická strana | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | PEPP | Komoditní přehled | Čínská poptávka | Společnost BP | Americké úrokové sazby | Rally na ropě | Globální poptávka | Růst mědi | Objem vládních stimulů | Propad cen | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Restrukturalizace | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Poptávka po zlatých fondech | Nízké sazby | Práce z domova | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Jasný signál | Mladé generace | Ceny emisních povolenek | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Merkelová | Forward guidance | Americké vládní dluhopisy | DeFi | Nikl | Největší firmy | Silné momentum | Důvěra | Známky oživení | Indonésie | Slabý dolar | Ocelářství | Pravděpodobné výsledky | Časový horizont | Lepší výsledky | Počty nakažených | Globální pandemie | Německý regulátor | Klimatické změny | Inspirace | Zdanění | Čínské technologické firmy | Arabica | Elektromobily | Politici | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Prezidentské kampaně | Biden | Druhá vlna koronaviru | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Libye | Americké prezidentské volby | Bezpečného útočiště | Významné riziko | Růst zlata | Dílčí indexy | Defi | Zásoby benzinu | Obchodování s futures | Futures na ropu | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bankovní úvěry | Ruské společnosti | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Babcock | Babcock International | Vakcinace | Očkování | Voda | Pokles zásob | Počasí | Home office | Růst ceny | Zvýšení těžby | Přerozdělení bohatství | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Kov | Obchodování s emisemi | ETS | Růst produktivity | Celosvětová poptávka | Obchodování s emisemi (ETS) | Riziková prémie | Silný růst | Těžby kryptoměn | Zvolení Joe Bidena | Výhled Saxo Bank | Sýrie | Jobs Plan | Prudký růst cen | Ceny ropy Brent | Polymetal | Island | Emise skleníkových plynů | LME | Raytheon Technologies | Rostoucí ceny | Saxo Group | Zvýšené riziko | Phil Flynn | API | Oslabení | Přístup k riziku | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | Prodej | Schůzce FOMC | Nový cyklus | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Dynamické prostředí | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Očekávaná data | Síla dolaru | Egypt | Zvýšení produkce | Odvětví | Načasování | Varianta delta | Rekord | Guidance | Vnímání | Čínští výrobci | Společnost Equinor | Čínské přístavy | Medián | Očekávaná inflace | SPOT | Společnosti | Opatření | Dna | Carrier Global | Carrier | Katastrofy | Rychlý růst | Uhlí | Plány na podporu ekonomiky | Energetika | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Smart kontrakty | Airbus SE | Investice do těžby | TTF | Růst cen plynu | Anders Nysteen | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Statoil | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Výsledky společnosti | Reálné výnosy | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Lockdowny | TIM | Akcie Gazpromu | | Cykly | Rostoucí inflace | Krátkodobý výhled | Uniper | Pokles zlata | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Instituce | Objem prostředků | ALUMINIUM | Invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Sankce | Evropské vlády | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Polymetal International | Kyjev | Evraz | BAE Systems | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Ukončení války | Řetězce | Zvyšování cen | Vzestupný trend
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Strategie řízení
Strategie short-selling
Strategie skalpování
Strategie Supremacy
Strategie šesti svící
Strategie vstupu a výstupu
Strategie založené na klouzavých průměrech
Strategii pro měny
Stratég ING
Stratégové

Následující klíčová slova

Strategy Analytics
Strategy Builder
StrategyLAB
Strategy leader
Strategy Provider
Strategy Quant
StrategyQuant
Strategy Quant X
Strategy Research
StrattonMarkets
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít