Čtvrtek 18. července 2024 04:54
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster srovnani

CBDC

C:\fakepath\cina-23062024-1.jpg

Jak se měna komunistů stala rezervním platidlem světa. Příběh čínského jüanu

24.06.2024 Čínský jüan je momentálně pátou nejobchodovanější měnou světa – prestiž měny v posledních dekádách dramaticky roste. Přitom ještě před sto lety toto platidlo vůbec neexistovalo. Měna vznikla až během čínské občanské války. Příběh jüanu přiblíží další díl CASH HISTORY.
img

Fed Kashkari komentuje americkou ekonomiku. ZLATO roste o 1,3 % 📈

20.06.2024 Stále silný výnos amerického dolaru a 10letých státních dluhopisů nezastaví růst na futures na zlato. Prezident Federální rezervní banky v Minneapolis Neel Kashkari se dnes vyjádřil k americké ekonomice a inflaci. Dnešní makrodata z USA byla většinou slabá, ale americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly nižší, než se očekávalo, s překvapivě nižším počtem pokračujících žádostí.
img

The global CBDC race heats up: 94% of central banks explore digital currencies

18.06.2024 V roce 2024 na sebe CBDC – digitální měny centrálních bank – strhly velkou pozornost. Američtí politici a zákonodárci intenzivně diskutovali o výhodách digitálních peněz a týmy pro i proti nim se pevně držely svých stanovisek. A přestože někteří podnikají kroky k zákazu vytvoření CBDC ve Spojených státech, včetně přijetí zákona Sněmovnou reprezentantů o boji proti dohledu nad CBDC, celosvětové hnutí za zavedení digitálních verzí nahrazujících papírové peníze stále nabírá na síle. Podle posledního průzkumu mezi centrálními bankami, který provedla BIS – Banka pro mezinárodní platby – zkoumá možnost vytvoření CBDC 94 % dotázaných centrálních bank. Tento průzkum byl proveden v roce 2023 a odpovědi obdrželo 86 centrálních bank, které se podělily o informace o své účasti na CBDC a také o své motivy a záměry týkající se jeho případné zavedení. Zpráva uvádí, že již v roce 2022 byla účast centrálních bank na CBDC vysoká. Většina centrálních bank pracuje na maloobchodních a velkoobchodních CBDC. Přibližně 30 % centrálních bank se zaměřuje na maloobchodní CBDC. Zároveň se 2 % centrálních bank zabývá pouze velkoobchodními CBDC. Více než polovina, což je 54 %, experimentuje s ověřením konceptu a každá třetí, celkem 31 %, zahajuje pilotní projekt. Zpráva rovněž uvádí, že pravděpodobnost vydání velkoobchodních CBDC v příštích šesti letech je nyní vyšší než pravděpodobnost vydání maloobchodních CBDC. Šestiletý časový horizont poukazuje na to, že mnoho funkcí CBDC ještě nebylo definováno. Přesto jsou na prvním místě v seznamu velkoobchodních wCBDC funkce kompatibility a programování, které pomohou zajistit hladký přechod a přispějí k širšímu přijetí. Maloobchodní se označují jako jako rCBDC. Podle BIS více než polovina centrálních bank zvažuje v případě maloobchodních CBDC limity pro ukládání, interoperabilitu, offline možnosti a nulovou odměnu. Pokud jde o stablecoiny a potenciální problémy, které představují pro implementaci CBDC, podle výzkumu BIS se stablecoiny zřídka používají k platbám mimo krypto ekosystém. Dvě ze tří jurisdikcí, které reagovaly v průzkumu, navíc už mají nebo pracují na regulačním systému pro stablecoiny a další krypto aktiva. kromě toho BIS zaznamenala rostoucí úsilí vlád o stanovení jasných pravidel týkajících se krypto aktiv. Více než 60 % jurisdikcí reagujících v průzkumu již má nebo vyvíjí regulační rámec pro stablecoiny a další krypto aktiva. A 48 % těchto jurisdikcí zvolilo nebo vyvíjí individuální právní regulaci, protože příležitosti, rizika a vlastnosti krypto aktiv nezapadají do stávajícího regulačního rámce. Závěr zprávy byl následující: Vzhledem k tomu, že rozhodnutí o CBDC a regulaci plateb jsou svrchovaná, je nutné, aby jurisdikce spolupracovaly a koordinovaly své kroky, aby uživatelům nabídly bezpečné a efektivní platby v tuzemsku i v zahraničí.
img

Trump na setkání těžařů BTC prohlásil, že kryptoměny miluje a rozumí jim!

12.06.2024 Několik těžařů kryptoměn se v úterý večer sešlo v Mar-a-Lago na setkání s prezidentským kandidátem Donaldem Trumpem, který slíbil, že se jich bude zastávat na mezinárodní úrovni. Mezi účastníky byli zástupci špičkových těžařských společností zabývajících se těžbou bitcoinů, jako jsou CleanSpark, Riot Platforms, Marathon Digital, a další významní hráči v oboru.
img

Donald Trump vyzývá k ukončení kritického postoje ke kryptoměnám v Americe a zasazuje se o jejich začlenění do společnosti

09.05.2024 Donald Trump, bývalý americký prezident a současný prezidentský kandidát, ve středu uspořádal ve svém letovisku Mar-a-Lago na Floridě speciální akci pro majitele NFT, na které vyjádřil podporu kryptoměnám.
C:\fakepath\kuvajt-06052024-uvod.jpg

Zapomeňte na dolary a libry. Nejsilnější měnu světa mají v Kuvajtu

07.05.2024 Jasně, mezi hlavními měnovými páry na forexu tuto měnu člověk nenajde. O to více překvapený ale může investor být, když zjistí, že jde o platidlo hodnotnější než dolar, libra i euro. Kuvajtský dinár je totiž nejsilnější měnou současnosti. A v dnešním díle CASH HISTORY si o něm povíme víc.
img

Invesco: Digitální měny centrálních bank – Budoucnost peněz?

22.02.2024 Digitální měny centrálních bank (CBDC) jsou digitalizovanou měnou s nuceným oběhem. V současné době se digitálními měnami centrálních bank aktivně zabývá 130 zemí, které tvoří 98 % světového HDP. Z toho 31 zemí provádí (nebo dokončilo) pilotní studii. Některé menší centrální banky v Karibiku již dokonce CBDC vydaly, a dokonce i Čína postupně pokračuje v rozšiřování svého pilotního projektu "digitálního jüanu". O co tedy jde?
img

Technická analýza páru BTC/USD na 30. listopadu 2023

30.11.2023 Z nového průzkumu Bank of Canada vyplývá, že Kanaďané jsou v drtivé většině proti tomu, aby jejich centrální banka vydala digitální měnu (CBDC).
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

MMF, SB a BIS budou spolupracovat v oblasti digitálních měn a aktiv

29.11.2023 Tři základní světové finanční instituce - Mezinárodní měnový fond (MMF), Světová banka (SB) a Banka pro mezinárodní platby (BIS) - budou poprvé spolupracovat na takzvané tokenizaci některých finančních nástrojů, které jsou základem jejich globální práce. Uvedla to dnes úřednice BIS Cecilia Skingsleyová. Tokenizace je proces přeměny běžných aktiv na unikátně kódované tokeny.
img

Týdenní kryptografické události z Asie

20.11.2023 Asijské kryptoměnové prostředí se v uplynulém týdnu hemžilo významnými událostmi. Od inovativních imigračních návrhů Hongkongu týkajících se bitcoinu až po pokroky Singapuru v oblasti digitálních měn – tento region byl horkým místem kryptoaktivity.
img

Ripple (XRP): Tři důvody k optimismu, jeden k opatrnosti

20.11.2023 Ripple (XRP) představuje jedinečný případ, který investorům nabízí směs optimismu a opatrnosti. Vzhledem k tomu, že se objevuje nový býčí trh, je pochopení pozice Ripplu klíčové pro každého, kdo se zajímá o trh s kryptoměnami.
C:\fakepath\trader-17112023-63-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.11.2023 1) Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
C:\fakepath\Singapur2.jpg

Singapur začne příští rok testovat digitální měnu centrální banky

17.11.2023 Singapur plánuje v příštím roce v rámci pilotního programu vydat a používat velkoobchodní digitální měnu centrální banky (CBDC). Uvedl to podle zpravodajského serveru CNBC Ravi Menon, výkonný ředitel singapurského měnového úřadu (MAS), který zastává funkci centrální banky a finančního regulátora.
C:\fakepath\euro-digital.png

ECB spustí přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura

18.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) spouští přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura. Nyní ho bude testovat. Banka tak reaguje na rostoucí přesun plateb na síť a na šíření kryptoměn. Dnes to uvedla na svém webu.
img

Další členové FOMC vidí šanci na ukončení cyklu zvyšování sazeb! 📌

11.10.2023 Prezident atlantského Fedu Raphael Bostic se domnívá, že vzhledem k příznakům zpomalení ekonomiky není bezprostředně nutné dále zvyšovat úrokové sazby, a domnívá se, že současné sazby mohou dosáhnout 2% inflačního cíle Fedu. Na druhé straně guvernér Fedu Christopher Waller navrhuje, že centrální banka může sledovat vývoj sazeb, přičemž si všímá síly ekonomiky a očekává návrat inflace na cílovou úroveň. Oba vyjadřují důvěru v současný postoj Fedu, i když s mírně odlišným důrazem na okamžité kroky.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 6. října 2023

06.10.2023 Sergio Massa, jeden z kandidátů na úřad prezidenta Argentiny, tvrdí, že zavedení CBDC vyřeší hyperinflaci. Jeho protikandidát Javier Milei se domnívá, že to je ten nejhorší možný ekonomický nápad. Milei je navíc známý pro svůj probitcoinový přístup k ekonomice. Prezidentské volby v Argentině jsou tedy soubojem CBDC a bitcoinu.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 4. října 2023

04.10.2023 Banky eurozóny v úterý oznámily plány na spuštění velkoobchodní digitální měny centrální banky (CBDC). Hlavním cílem je inovativní řešení pro vypořádání transakcí na finančních trzích. Francois Villeroy de Galhau, šéf francouzské centrální banky, zdůraznil, že velkoobchodní CBDC se vyvíjí rychleji než digitální měna pro běžné občany.
img

Technická analýza ETH/USD na 14. 9. 2023

14.09.2023 Vitalik Buterin, tvůrce Etherea, vyjádřil své myšlenky o budoucnosti ekosystému kryptoměn. Během rozhovoru s Davidem Hoffmanem na konferenci Permissionless v Austinu v Texasu prohlásil, že současný přístup ke kryptografickým aplikacím a řešením "není dostatečně kreativní".
img

US OPEN: US100 roste a umazává některé ztráty ze začátku týdne!

08.09.2023 Poslední seance na Wall Street tento týden začíná mírnými zisky hlavních srovnávacích indexů akciových trhů, čímž se část týdenního výprodeje neguje. Tématem číslo 1 na trhu nadále zůstává napětí mezi Applem a Čínou a nejistota kolem rozhodnutí FEDu a ECB o úrokových sazbách.
img

Chainlink a Swift oznámily úspěšné výsledky experimentu s tokenizací! 💎

31.08.2023 31. srpna 2023 Swift zveřejnila výsledky své nové série experimentů, které dokazují, že její infrastruktura může usnadnit bezproblémový převod tokenizovaných aktiv napříč více blockchainy. Cílem výzkumu Swift bylo vyřešit problémy s interoperabilitou mezi různými blockchainy, které brzdily růst trhů s tokenizovanými aktivy. Ve spolupráci s více než desítkou finančních institucí a také s Chainlinkem, přední platformou pro služby Web3, společnost Swift ukázala, že blockchain může pro tyto instituce fungovat jako jednotné vstupní místo. To by jim umožnilo využít stávající bezpečnou infrastrukturu, čímž by se výrazně snížily provozní problémy a investice potřebné pro rozvoj tokenizovaných aktiv. Chainlink byl použit jako podniková abstrakční vrstva k bezpečnému propojení sítě Swift se sítí Ethereum Sepolia, zatímco protokol CCIP (Cross-Chain Interoperability Protocol) společnosti Chainlink umožnil úplnou interoperabilitu mezi zdrojovým a cílovým blockchainem.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 23. srpna 2023

23.08.2023 Předvolební kampaň v USA vstupuje do další fáze. 23. srpna vystoupí v Milwaukee osm kandidátů Republikánské strany, kteří budou diskutovat v první skupinové debatě před volebním obdobím 2024.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 22. srpna 2023

22.08.2023 S nebývalým nárůstem přijetí kryptoměnového průmyslu po celém světě podnikají globální finanční giganti odvážnější kroky, aby se stali součástí této revoluce. Láká je rostoucí tržní kapitalizace, které se kryptoměny těší, spolu s neodmyslitelnými výhodami blockchainové technologie, jako je transparentnost a bezpečnost. Jelikož se hranice mezi tradičním bankovnictvím a novou finanční realitou postupně stírají, obraťme pozornost k bankám, jejichž lodě už ve vodách nové éry jsou nebo do nich vstupují.
img

Technická analýza BTC/USD na 10. 8. 2023

10.08.2023 Ruská centrální banka oznámila, že zahájí testování projektu digitální měny Centrální banky Ruska (CBDC) pomocí digitálních rublů. Tyto testy mají začít 15. srpna.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Rusko začne testovat používání digitálního rublu mezi spotřebiteli

09.08.2023 Rusko začne příští týden testovat používání digitálního rublu mezi spotřebiteli. Oznámila to dnes ruská centrální banka. Země, která kvůli loňskému útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým hospodářským sankcím, by pomocí digitální měny chtěla rozšířit své možnosti pro mezinárodní platby, uvedla agentura Reuters.
img

Překonají digitální měny centrálních bank popularitu a růst Bitcoinu?

01.08.2023 V rozvíjejícím se prostředí digitálních financí upoutaly pozornost celého světa kryptoměny, zejména Bitcoin, které zpochybňují tradiční pojetí peněz a finančních systémů. S tím, jak kryptoměnové šílenství stále nabírá na obrátkách, se však objevil další koncept digitálních měn a to jsou digitální měny centrálních bank (CBDC).
img

Republikánský kandidát chce v případě zvolení ukončit údajnou „válku proti bitcoinům“ prezidenta Bidena

01.08.2023 Floridský guvernér Ron DeSantis ve své prezidentské kampani v roce 2024 prosazuje platformu založenou částečně na ekonomické nezávislosti, konkrétně zaujímá postoj k digitálním měnám.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 14. července 2023

14.07.2023 Státní duma schválila zákon o CBDC a "zavedení bezhotovostních plateb v této formě národní měny". Zákon, pokud bude oficiálně přijat (musí ho odhlasovat horní komora a podepsat prezident), ale uživatelům zabraňuje provádět vklady na bázi CBDC. Digitální měna má být jen prostředkem platby. "V případě úpadku dlužníka budou digitální rubly součástí konkurzní podstaty," ujišťuje dolní komora parlamentu.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 13. července 2023

13.07.2023 Situace kryptoměn na americkém trhu je ve fázi varu. Tento zmatek způsobily kroky Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve vztahu ke kryptoměnovým burzám Binance US a Coinbase. Asie si tuto příležitost nenechává proklouznout mezi prsty a otevírá se kryptoměnám a blockchainové technologii víc než kdy dřív.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 11. července 2023

11.07.2023 Podle studie Banky pro mezinárodní platby (BIS) už 93 % centrálních bank zkoumá digitální měny centrálních bank. Do roku 2030 může být v oběhu až 15 maloobchodních a 9 velkoobchodních CBDC.
img

Technická analýza BTC/USD NA 6. 7. 2023

06.07.2023 Reserve Bank of India (RBI) v současné době jedná se svými protějšky v nejméně 18 dalších zemích o možnosti provádění přeshraničních plateb pomocí své digitální měny vydané centrální bankou (CBDC), takzvané "digitální rupie".
img

Technická analýza ETH/USD na 5. 7. 2023

05.07.2023 Nejnovější výzkumy ukazují, že téměř všechny země zintenzivňují práci na vytvoření systémů digitální měny centrální banky (CBDC) a některé z nich jsou blízko dokončení. Podle zprávy think tanku Atlantic Council se sídlem ve Washingtonu 130 zemí, které dohromady vytvářejí 98 % světového HDP, zkoumá možnost zavedení CBDC. To je obrovský nárůst ve srovnání s květnem 2020, kdy o zavedení CBDC uvažovalo pouze 35 zemí.
img

Poté, co kolumbijská centrální banka využila Ripple k pilotnímu projektu CBDC, se XRP těší mimořádně příznivému využití

29.06.2023 Kolumbijská centrální banka, Banco de la República, nedávno spojila své síly se společností Ripple, která se zabývá blockchainovou technologií, a společností Peersyst, která se zabývá vývojem softwaru, aby společně pilotovali projekt zkoumající využití blockchainové technologie na XRP Ledger. Cílem iniciativy, na kterou dohlíží kolumbijské ministerstvo informačních a komunikačních technologií (MinTIC), je využít nedávno spuštěnou platformu digitální měny centrální banky (CBDC) společnosti Ripple.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 21. června 2023

21.06.2023 Georgieva se pustila i do tématu kryptoměn. Zdůraznila, že v jejích očích jde spíš o "spekulativní" aktiva než o měny. To by nás nemělo překvapovat, protože instituce, kterou řídí, se k bitcoinu dlouhodobě staví rezervovaně. Georgieva se vyjádřila například proti přijetí bitcoinu v Salvadoru a proti uznání této kryptoměny jako platebního prostředku vládou prezidenta Nayiba Bukeleho. MMF prohlásil, že vládní politika zhorší ekonomickou situaci země. Jak víme, nestalo se tak. Naopak: Bukeleho činy zlepšily image jeho země a posílily místní cestovní ruch.
img

Nenápadný odrazový týden pro bitcoin

19.06.2023 Po několika týdnech poklesu ceny největšího světového kryptoaktiva se bitcoin minulý týden nenápadně odrazil a vrátil se nad úroveň 26 000 amerických dolarů.
C:\\fakepath\\MMF-Georgievova.jpg

MMF pracuje na globální platformě pro digitální měny centrálních bank

19.06.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) pracuje na platformě pro digitální měny centrálních bank (CBDC), která umožní realizovat transakce těmito měnami mezi zeměmi. Uvedla to dnes výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 9. června 2023

09.06.2023 Hongkongský měnový úřad (HKMA) chce otestovat používání místního CBDC – hongkongského kyber dolaru – na městském hypotečním trhu. Tento trh, jehož nominální hodnota podle místních názorů činí 1,8 miliard hongkongských dolarů (229 miliard amerických dolarů), je známý neuvěřitelnou těžkopádností a problémy s obsluhou zákazníků.
img

BTC se znovu dostal na 27 000 dolarů!

07.06.2023 Bitcoin (BTC), přední kryptoměna, se po poklesu kvůli žalobě SEC na Binance znovu odrazil a dostal se zpět k hodnotě 27 000 USD.
img

Jsou digitální měny centrálních bank (CBDC) lepší než kryptoměny?

26.05.2023 V rozvíjejícím se prostředí digitálních financí upoutaly pozornost celého světa kryptoměny, které zpochybňují tradiční pojetí peněz a finančních systémů. S tím, jak kryptoměnové šílenství stále nabírá na obrátkách, se však objevil další koncept digitálních měn a to jsou digitální měny centrálních bank (CBDC).
img

Technická analýza páru ETH/USD na 25. května 2023

25.05.2023 Digitální jüan je v čínské společnosti čím dál rozšířenější. Čínská komise pro regulaci cenných papírů (CSRC) oficiálně schválila používání digitální měny centrální banky (CBDC) na trhu s cennými papíry.
img

Ripple vs. SEC: nový nález pošty napadá bezpečnostní status XRP

22.05.2023 Advokát John Deaton, zastupující společnost Ripple, objevil zprávu, která naznačuje, že Komise pro cenné papíry věděla, že XRP zcela neodpovídá definici cenného papíru.
img

Texaská sněmovna reprezentantů se snaží o rozšíření zákona o právu na kryptografii pomocí nového pozměňovacího návrhu

12.05.2023 Texaská sněmovna reprezentantů se chystá schválit nový dodatek rozšiřující listinu práv na kryptoměny.
img

Technická analýza ETH/USD na 28. 4. 2023

28.04.2023 Čína je nesporným lídrem v závodě o zavedení digitální měny centrální banky (CBDC). Jejich digitální Yuan (e-CNY) získává stále více využití. Po implementaci chytrých kontraktů do struktury virtuální měny tentokrát Čínská lidová banka implementovala její využití v přeshraničním obchodu.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 25. dubna 2023

25.04.2023 Zástupci ruské centrální banky tento týden oznámili, že systém, na kterém stojí vydávání a oběh digitální měny ruské centrální banky (CBDC), bude schopen podporovat i digitální platební prostředky jiných zemí. Dodali nicméně, že na věci se stále pracuje. V současné době jsou vytvářeny nejrůznější modely interakce mezi digitálním rublem a jinými CBDC.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. dubna 2023

24.04.2023 Zaměstnanci v sektoru veřejných služeb ve veřejných institucích a na všech úrovních státních subjektů města Changshu budou dostávat plat v digitálních jüanech.
C:\fakepath\Hongkong (1).jpg

Banky v Hongkongu zkoumají, jak bude vypadat digitální hongkongský dolar

18.04.2023 Banky v Hongkongu jsou teď v přední linii snah ujasnit si, jak bude vypadat digitální měna hongkongské centrální banky, označovaná e-HKD. S odkazem na své zdroje to dnes uvedl specializovaný server CoinDesk. Nejméně jedna banka se přiklání k vývoji na povoleném blockchainu. Digitální měna e-HKD je v podstatě elektronickou verzí bankovek a zaměřuje se na drobné spotřebitele a usnadnění jejich plateb.
img

Opravdu jde americkým regulátorům v krypto oblasti o ochranu spotřebitelů a trhu?

30.03.2023 Jistě jste si všimli, že v současné době přichází z USA spousta zpráv jednak o problémech bank, ale i o „problémech“ v oblasti krypto a blockchain.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 30. března 2023

30.03.2023 Evropská bankovní federace (EBF) zveřejnila dokument, ve kterém dopodrobna rozebírá svou vizi ekosystému digitálních peněz budoucnosti, zvlášť digitálního eura pro retailové platby. Pečlivě zpracovaný dokument představil hodnoty a obavy z digitálního eura z pohledu komerčních bank.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 23. března 2023

23.03.2023 Zavedení digitální měny centrální banky (CBDC) ze strany amerických úřadů vyvolává mezi občany i politiky mnoho kontroverzí a obav. Mnoho lidí se otevřeně staví proti zavedení tohoto typu aktiva, protože bude pod přímou kontrolou amerického Federálního rezervního systému. Úřady tak budou moci přímo kontrolovat pohyb, výdaje a chování obyvatel a dohlížet na ně. Mezi senátory, kteří se netají kritikou této myšlenky, je i zástupce republikánů Ted Cruz.
img

Adopce Bitcoinu do roku 2025 vzroste o 50 %

06.03.2023 Podle nejnovějších zpráv se očekává, že adopce bitcoinu v následujících třech letech mezi investory vzroste o 50 %. Vyplývá tak z průzkumu Ripple and Faster Payment Council, do kterého se zapojilo 300 platebních lídrů ze 45 zemí.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 6. března 2023

06.03.2023 Výkonný ředitel Indické centrální banky (RBI) Ajay Kumar Choudhary oznámil, že momentálně probíhá test offline funkčnosti nedávno spuštěné domácí digitální měny (CBDC) RBI – digitální rupie.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 1. března 2023

01.03.2023 Bývalý zástupce poradce pro národní bezpečnost USA v Bidenově administrativě Daleep Singh vystoupil v Bankovním výboru Senátu. Stejně jako mnoho politiků před ním (a nejspíš i po něm) útočil na kryptoměny. Prohlásil, že usnadňují ransomwarové útoky a podporují obcházení amerických sankcí.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 27. února 2023

27.02.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová na summitu zemí G20 uvedla, že její země nezvažuje zakázat kryptoměny. Volá však po regulačním rámci.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 23. února 2023

23.02.2023 Generální ředitel Banky pro mezinárodní platby (BIS) kritizoval v rámci nedávného projevu stablecoiny. Tento typ aktiv podle jeho názoru nemá šanci stát se "měnou budoucnosti".
img

Bitcoin se vrací na úroveň 24 000 USD

20.02.2023 Bitcoin se v uplynulém týdnu vrátil nad 24 000 USD, čímž se dostal na úroveň, která nebyla zaznamenána od srpna 2022. Kryptoměna měla silný týden, kdy její výkonnost rostla napříč celým spektrem.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 20. února 2023

20.02.2023 Federální rezervní banka v San Franciscu hledá softwarové inženýry, kteří se budou věnovat vývoji a realizaci systémů digitální měny centrální banky (CBDC).
img

Ve Švýcarsku se uskuteční referendum o ústavním zakotvení práva na platbu v hotovosti. Český Senát jej tento týden odmítl

18.02.2023 Ve Švýcarsku se uskuteční referendum o záležitosti, kterou v tomto týdnu český Senát zamítl. Totiž o ústavním ukotvení práva na platbu v hotovosti. Stoupenci referenda v této věci, Švýcarské hnutí za svobodu, shromáždili pro záměr více než 157 tisíc podpisů svých spoluobčanů. Pokud úřady potvrdí platnost alespoň 100 tisíc podpisů z nich, musí se ze zákona alpské země referendum konat.
img

Ranné zhrnutie (17.02.2023)

17.02.2023 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie, keďže vyššie než očakávané hodnoty PPI v USA za január prispeli k obavám z inflácie. S&P 500 klesol o 1,38 %, Dow Jones sa posunul o 1,26 %, Nasdaq klesol o 1,78 % a Russell 2000 klesol o 0,98 %.
img

Státní orgány dál pokračují ve snaze regulovat krypto projekty. Poslední příklad je z Velké Británie

16.02.2023 V poslední době můžeme pozorovat poměrně silné snahy vlád a regulačních orgánů o omezení resp. regulaci odvětví kryptoměn a blockchainu obecně. Zatím je těžké říci, zda jde o snahu odstranit "konkurenci" pro vládou zaváděné CBDC (Central Bank Digital Currencies - ekvivalent bezhotovostní společnosti a sociálního úvěru), nebo jen o boj proti konkurenci pro standardní fiat měny.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 14. února 2023

14.02.2023 Centrální banka Spojených arabských emirátů (SAE) plánuje zavést v rámci nově spuštěného programu Transformace finanční infrastruktury (FIT) digitální měnu centrální banky (CBDC) pro domácí i přeshraniční použití.
img

Salvadorský kongres schválil legislativu umožňující získávání finančních prostředků prostřednictvím „Volcano Bonds“

16.01.2023 El Salvador, první země, která v září 2021 učinila z Bitcoinu zákonné platidlo, schválila legislativu, která zemi umožňuje vydávat dluhopisy kryté bitcoiny. 
img

Technická analýza páru ETH/USD na 3. ledna 2023

03.01.2023 Skupina ruských zákonodárců pod vedením Anatolije Aksakova, předsedy Výboru pro finanční trh, předložila návrh zákona o digitálním rublu – digitální měně centrální banky (CBDC) vydávané ruským měnovým úřadem. Dokument navrhuje legislativní změny, jejichž smyslem je vytvořit podmínky k realizaci projektu.
img

Výhled na rok 2023: Bude krypto opět vzkvétat?

21.12.2022 Simon Peters se zamýšlí nad hlavními riziky a příležitostmi na poli kryptoměn v roce 2023. Letošní rok byl pro trh s kryptoaktivy bouřlivý. Přesto by „krypto–zima“ mohla ustoupit „krypto–jaru“. Zde je šest ukazatelů, které by mohly určit, kdy trh opět rozkvete:
img

Kryptoměny reagují na ztrátu pracovních míst v USA pozitivně

12.12.2022 Bitcoin i ether reagovaly koncem týdne pozitivně na nejnovější zprávu amerického ministerstva práce o počtu pracovních míst - ta ukázala nárůst počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Bitcoin oslabuje kvůli obavám z protestů v Číně

28.11.2022 „Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal stabilní růst, když se z úrovně pod 15 500 USD v jednu chvíli ve čtvrtek dostal až nad 16 500 USD.
img

Kryptoinvestoři prokázali odolnost vůči letošním výprodejům

25.11.2022 KRYPTOMĚNY: Bitcoin se v letošní ‚‚kryptozimě‘‘ dostal na nová minima kvůli nedávnému bankrotu FTX a nejistota zůstává vysoká. Pozitivním překvapením však byla absence širšího dopadu. Ceny kryptoměn se zmírnily, nikoliv zhroutily, zatímco korelace s ostatními aktivy odpadly. Maloobchodní vlastnictví, přijetí institucionálními investory a základní měřítka užitečnosti blockchainu byly vůči letošnímu výprodeji odolné.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 24. listopadu 2022

24.11.2022 Bank of Japan (BoJ) navzdory nerozhodnosti Japonska ve věci případného vydání digitální měny centrální banky (CBDC) dál experimentuje s potenciálem digitálního jenu.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. listopadu 2022

24.11.2022 Závod o plné zavedení prvního CBDC na světě je v plném proudu. K lídrům tohoto závodu patří Indie. Dále jsou to samozřejmě Čína, resp. poslední dobou i Austrálie. V případě Indie ale hovoříme o potenciálním doplnění finančního systému o digitální rupii, nikoli o plnohodnotném nahrazení její tradiční, fyzické podoby.
img

Americký dolar musí být podpořen silnou ekonomikou

23.11.2022 Americká ekonomika musí zůstat silná, aby si dolar udržel svou dominanci na trzích. Přestože USD index získal za rok přes 12 %, díky vysokým úrokovým sazbám v USA a tomu, že jsou bezpečným přístavem, na udržení hegemonie nestačí.
img

Kryptoměnový ráj? Salvador připravuje nový zákon pro všechny kryptoměny

23.11.2022 V návaznosti na svůj průlomový zákon o bitcoinech se v současné době El Salvador snaží soudit o širší odvětví krypto aktiv.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 16. listopadu 2022

16.11.2022 Zatímco celý kryptoměnový svět upírá poslední dobou oči k puchu, který se šíří ze zaniklé burzy FTX, horlivě se pracuje na zavedení největšího trestu pro stoupence finanční svobody a anonymity, nechvalně proslulé digitální měny centrální banky (CBDC). Podle mediálních informací spouštějí v tuto chvíli největší bankovní giganti (včetně Citigroup Inc, HSBC Holdings, Mastercard, Wells Fargo) ve spolupráci s newyorským Fedem 12týdenní pilotní program CBDC.
img

Analýza společnosti Invesco: Jak ještě investovat do Metaverza?

10.11.2022 Metaverzum jako investiční téma zahrnuje širokou škálu odvětví a aplikací a nabízí příležitosti pro společnosti s různou tržní kapitalizací. Při investicích je například zajímavé věnovat se i firmám, které zajišťují přenos a standardy umožňující fungování mezi různými digitálními světy. S budováním Metaverza tak pomáhají platformy, nástroje a normy i systém plateb.
img

Dolar po jestřábím projevu Kashkariho posiluje 📈 Wall Street se propadá

06.10.2022 Šéf Fedu Minneaopolis Neel Kashkari dnes hovořil o americké měnové politice a inflačních vyhlídkách. Tón řeči byl jestřábí, indexové futures ztrácejí – dolar získává. Zde je to, co bychom se dnes mohli od Kashkari naučit:
img

Technická analýza páru BTC/USD na 30. září 2022

30.09.2022 Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell prezentoval během panelové diskuse o digitálních financích, kterou pořádala Banque of France, nejnovější informace o práci centrální banky na digitálním dolaru:
img

Digitální EURO

19.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) oznámila, že vybrala pět nových partnerů, kteří jí pomohou s vývojem prototypu digitálního eura, přičemž do užšího výběru se dostal technologický gigant Amazon.
img

Indie přechází do další fáze vývoje CBDC

08.09.2022 Indie se posunula do další fáze vývoje CBDC. Indická rezervní banka (Reserve Bank of India, RBI) požádala čtyři státní banky, aby začaly tuto digitální měnu testovat, protože země připravuje do konce roku 2022 její plné spuštění.
img

Ranní shrnutí (09.08.2022)

09.08.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. S&P 500 klesl o 0,12 %, Dow Jones klesl o 0,09 % a Nasdaq klesl o 0,10 %. Russell 2000 vyskočil o 1,01 %.
img

Bitcoin a ether klesají pod klíčové úrovně podpory

21.06.2022 Bitcoin i ether se propadly pod klíčové úrovně podpory, protože krypto trhy nadále pociťují značnou nepřízeň tváří v tvář rostoucí inflaci a úrokovým sazbám.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 27. května 2022

27.05.2022 Krypto komunita ostře kritizuje prezidentku Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou za nedávné komentáře na adresu kryptoměn.
img

Bitcoin je chráněn podle čínského zákona, říká čínský vrchní soud

16.05.2022 Nové rozhodnutí Šanghajského vrchního lidového soudu v Číně dodalo jeho názoru na kryptoměnu nový obrat poté, co prohlásilo bitcoin za virtuální aktivum chráněné čínskými zákony.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 12. května 2022

12.05.2022 Bank of Israel uvedla, že přestože stále nedospěla ke konečnému rozhodnutí o zavedení "digitálního šekelu", je mínění veřejnosti o tomto projektu převážně pozitivní.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 12. května 2022

12.05.2022 Americká Federální rezervní banka zveřejnila půlroční zprávu o finanční stabilitě. Zpráva poukazuje na volatilitu na komoditních trzích, která byla vyvolána ruskou invazí na Ukrajinu, šířením covidové varianty omikron a inflací, která je "vyšší a trvalejší, než se očekávalo".
img

Technická analýza páru BTC/USD na 29. března 2022

29.03.2022 Americké senátorky Kirsten Gillibrandová a Cynthia Lummisová společně pracují na "rozsáhlém regulačním rámci" pro regulaci krypto odvětví, vysvětlily při příležitosti Politico Live.
img

Malajsijské ministerstvo: přijmout krypto jako zákonné platidlo pro zapojení mladých 

22.03.2022 Náměstek malajsijského ministra komunikací a multimédií v pondělí parlamentu řekl, že by země měla zvážit přijetí kryptoměn typu Bitcoin jako zákonného platidla, to uvedl místní média The Star.
img

Bitcoin bude dál růst jako významný uchovatel hodnoty, říká šéf největší banky v jihovýchodní Asii 

15.03.2022 Generální ředitel největší singapurské a jihoasijské banky podle aktiv dodal, že kryptoměny se propadly v několika aspektech, díky nimž by se prosadily jako peníze.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 11. března 2022

11.03.2022 Paolo Ardoino, technologický ředitel (CTO) Tetheru, se domnívá, že rostoucí pokrok v oblasti digitálních měn centrálních bank po celém světě ve skutečnosti neovlivní roli soukromých stablecoinů.
img

Monero vede krypto trh, Bitcoin se vrací nad hranici 40 000 dolarů

09.03.2022 Primární kryptoměna, Bitcoin (BTC) překonal 9.března hranici 42 000 dolarů. V den, kdy se americký prezident Joe Biden připravoval podepsat exekutivní příkaz popisující vládní politiku v oblasti kryptoměn, posílil o více než 8 %.
img

Americká ministryně financí Yellenová ocenila Bidenův kryptografický exekutivní příkaz 

09.03.2022 Ministryně financí Spojených států Janet Yellenová v prohlášení pochválila exekutivní příkaz prezidenta Bidena týkající se trhu s kryptografií. V nyní archivovaném prohlášení uvedla, že agentura bude spolupracovat s dalšími agenturami, aby usnadnila odpovědné inovace a zabránila rizikům.
img

Zbrzdí regulace rozvoj kryptoměn?

08.03.2022 Kryptoměnový trh pokračuje ve svém sestupném trendu od začátku roku 2022 a každý dosavadní pokus o odraz se nakonec setkal s výprodejem. Mezitím však bitcoin sklouzl "jen" o necelých 50 % ze svých maxim. Mnoho technologických společností přitom během této doby zaznamenalo poklesy až o 80 %. Cenová volatilita „krále kryptoměn“ proto zůstává stále omezená. Někteří investoři mohou předpokládat, že důvodem konsolidace ceny bitcoinu je skutečnost, že existuje mnoho „velkých hráčů“, ochotných nakupovat v zóně pod 40 000 USD, což zastavuje hlubší poklesy. To by potvrdila nedávno zaznamenaný vysoký nárůst transakcí přesahujících 1 milion USD. Zároveň se však kryptotrh obává restriktivního postoje regulátorů.
img

eToro Crypto prochází dalšími divokými výkyvy

07.03.2022 Kryptoměny prošly minulý týden dalšími divokými výkyvy, kdy ceny bitcoinu vzrostly na více než 44 000 amerických dolarů a poté klesly zpět tam, kde týden začaly, tedy pod hranicí 40 000 dolarů.
img

Bitcoin ukazuje sílu decentralizovaných peněz

07.03.2022 Vzhledem k tomu, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou stále zuří, nelze podceňovat lidskou daň a náklady; tuto tragédii je třeba vyřešit co nejrychleji a nejmírumilovněji. Diskuse o finančních opatřeních a dalších podobných položkách, které jsou postaveny proti těmto nepředstavitelným nákladům, se může zdát triviální. Zdánlivě triviální, ale finanční titulky a kroky, které podniklo jak Rusko, tak státy podporující lid Ukrajiny, vyvolaly významnou konverzaci a debatu. Jádrem věci je mimo jiné následující otázka: jakou roli musí kryptoměny hrát v takovýchto časech?
img

Futures na americké akcie klesli, pretože investori hodnotili komentáre Browmanovej, ktorá je členkou Fedu

21.02.2022 Index US30 - pokračuje v poklese po Browmanovej komentároch. Index smeruje k hlavnému supportu, ktorý sa nachádza na úrovni 33410 bodov a je označený predchádzajúcimi cenovými reakciami a spodnou hranicou štruktúry 1:1. Zdroj: xStation5
img

Sankce mohou být hnací silou toho, aby více zemí akceptovalo Bitcoin jako legální platidlo 

17.02.2022 Bitcoin ušel dlouhou cestu od svého vzniku, kdy se posunul od okrajového aktiva k přijetí celou zemí. K tomu, aby ji národní státy přijaly hromadně, je však ještě dlouhá cesta. Ale zdá se, že existuje rychlejší způsob…
img

Technická analýza páru ETH/USD na 16. února 2022

16.02.2022 Na základě dalších zpráv, že Ruská centrální banka odmítla návrh Ministerstva financí na regulaci kryptoměn, začala centrální banka testovat vlastní digitální měnu.
img

Technická analýza BTC/USD – 15. 2. 2022

15.02.2022 Prohlášení vedoucího indického představitele naznačuje, že regulační nejistota ohledně stavu digitálních aktiv v zemi bude v blízké budoucnosti pokračovat.
img

Jamajka plánuje spuštění digitální měny

11.02.2022 Premiér Jamajky Andrew Holness zveřejnil tweet, že země se chystá spustit svou elektronickou měnu. Spuštění je naplánováno na letošní rok.
img

Indie zavede od 1. dubna vlastní digitální měnu (CBDC)

11.02.2022 Guvernér Indické rezervní banky uvedl, že soukromé kryptoměny nemají žádnou podkladovou hodnotu. Rovněž přirovnal kryptoměny k tulipánům a dodal, že i tulipány měly větší hodnotu, když v polovině 17. století propukla v Nizozemsku tzv. tulipánová mánie.
img

Indie plánuje představit svou vlastní digitální měnu

01.02.2022 Indické ministerstvo financí v úterý oznámilo, že se Indická rezervní banka chystá představit digitální měnu centrální banky (CBDC) využívající technologii blockchain. Tímto krokem by Indie mohla předběhnout mnoho zemí.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 31. ledna 2022

31.01.2022 Ratingová agentura Fitch zveřejnila výzkumný článek o navrhovaném zákazu kryptoměn v Rusku. Zpráva sice souhlasí s postojem Ruské centrální banky (CBR), že zákaz omezí míru ohrožení finančního systému, ale zároveň varuje, že takový návrh by mohl "zastavit šíření technologií, které by mohly zvýšit produktivitu".
img

Technická analýza páru BTC/USD na 25. ledna 2022

25.01.2022 Podle zprávy, která cituje Assena Vasileva, bulharského vicepremiéra pro evropské finance a ministra financí, vláda jedná se zúčastněnými stranami v odvětví a bulharskou národní bankou o iniciativě týkající se plateb v kryptoměnách.
img

Kryptoměny klesají uprostřed globálního výprodeje růstových a technologických aktiv

24.01.2022 Hodnota bitcoinu (BTC) je nyní na cenovém minimu od června 2020. Bitcoin se propadl o zhruba 50 % ze svého historického maxima (ATH) z listopadu 2021, kdy byla cena bitcoinu víc než 69 000 amerických dolarů.
Související klíčová slova: Historie kuvajtského dináru | Etheru | PPI v USA | Finanční představitelé | Největší banky | Prostor k růstu | Zpravodajský server | Neel Kashkari | Nexi | Daňový úřad IRS | Globální rezervní platidlo | Výnosy dluhopisů | Války | Politická scéna | Západní země | Sandbox | Vývoj | Index spotřebitelských cen | Měna komunistů | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Společnost Invesco | Velký propad | Vytvořené tokeny | Inflační očekávání | Prezidentská kampaň | EUR | Klíčové problémy | Kryptoaktiva | Fundamenty | Srbský dinár | Jamajka | Flexibilní kurz domácí měny | Kalifornie | Blízkovýchodní stát | Země používající euro | Výkyvy | Dnešní makrodata | Stoxx | PEPP | Texas | Vlastní kryptoměny | Finanční aktiva | Těžební zařízení | Očekávání | Korelace | Jüan | Volatilní | Evropské centrální banky | Poslanci | Předpověď ceny | Americký daňový úřad | PMI v eurozóně | Ark | Trh práce | Používaná platidla | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Prezident Salvadoru | Finanční úřad | Snížení odměny | Swiss | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Potenciál | MACD | Support | Akvizice | Posílení | Technologie blockchain | Miliony dolarů | Finanční nástroj | Japonské akcie | Prognózy | Britská libra | Kurz kuvajtského dináru | Výkonný ředitel | Experti | Non-fungible token | Chování | Přeshraniční platby | Nezávislost | Bitcoiny | Sankce proti Íránu | Návrh zákona | Býčí výhled | HDFC Bank | Těžební farmy | Společnost Apple | Impuls | Tradiční měny | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krypto burzy | Přijetí bitcoinu v Salvadoru | Nejsilnější měna světa | Předseda představenstva | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Veřejné fondy | Cena bitcoinu | City | ETH | Index spotřebitelské nálady | Aktuální vývoj | Benchmark | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Nejvyšší soud | Většinový podíl | Hashrate | Cenné papíry | Výnos | DeFi | Velcí investoři | Medvědí výhled | 100 miliard dolarů | Brent | Měnový systém | Delta | Kuvajt | SMA | Vzdělávání | Politico | EPI | Russell 2000 | Šéf Fedu | Rozhodnutí soudu | Slabá poptávka | Dopravci | Technické rezistence | Jiné měny | Velkoobchodní CBDC | Exchange | Centrální banky světa | Vývoj čínské měny vůči koruně | Investiční strategie | Čínské komunistické strany | Kontrakty | Shake Shack | Obchodování s digitálními měnami | Decentralizované finance | AUDUSD | Praxe | JPY | Metaverse | AI | Instituty | Lari | Changpeng Zhao | Kontrakce | Peníze | Ukazatel | Výhled úrokových sazeb | Výrobní sektor | FTX | Investiční aktiva | Splatnost | CASH HISTORY | Coinmarketcap | Charles Hoskinson | Prestiž | Hlavní centrální banky | Platidla | Medvědí trh | Prognóza | Markéta Pekarová Adamová | Investiční téma | Stochastický | Tržní hodnota | Nejznámější kryptoměna | Futures na zlato | Simon Peters | Filipínská centrální banka | Programátorská komunita | Atlantic Council | Chainalysis | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | EURUSD | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Investování do kryptoměn | Bond | Jurisdikce | Proražení | xStation | USD | Investovat | Hýbat trhy | Technická analýza | Dot plot | Unie | Qualcomm | Remitence | Digitální měny centrálních bank (CBDC) | Plány | Na burze | ČSOB | Civilizace | Hongkong | Ekonom společnosti | Ekonomiky | Období finanční krize | Regulace | Žaloba | Ceny BTC | Maďarsko | Pokles kurzu | Velké fondy | Těžba bitcoinů | Měnový fond | Pozorování | Ceny emisních povolenek | Růst výrobních cen | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | Vývoj ceny XMR | FSLR | Bankomaty | Zvýšení sazeb | Freedom Finance Europe | Hospodářské záležitosti | SIX | Dovoz | SDR (Zvláštní práva čerpání) | Obrovský potenciál | Výzkumy | Vlastní měny | Viry | Pozitivní zprávy | Nikkei | Nominální hodnota | 1 milion | Riot Platforms | Nová emise | Výrobní ceny | Čínské úřady | Těžaři bitcoinu | First Solar | Souhrn finančních trhů | Tržní reakce | Venture Capital | Světový obchod | EUR/CZK | Blockchainové technologie | Nigérie | Hlavní měny | Elon Musk | Euforie | Makrodata | Dominancia | Investoři | Krypto a blockchain | Investing.com | Globální ekonomiky | Americký prezident | Fidelity | Prezident ECB | Nejistota | Christine Lagardeová | Severní Korea | Západní sankce | Grayscale | Tranše | Venezuela | Jádrový index | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Olympijské hry 2022 v Pekingu | Platby v kryptoměnách | eToro Crypto | Ceny kryptoměn | Peso | Janet Yellenová | Upgrade | Commonwealth Bank | Finanční instituce | Bank of England | Forward guidance | Technická analýza BTC/USD | Vývoj sazeb | WSJ | Prezident | Rostoucí ceny ropy | Bitfinex | Odvětví kryptoměn | Boom | Transakce Rusku | EBF | Commodity futures trading | Bohatí | Předsudky | Kroger | Snížení nákladů | Kolísání cen | Analýzy | Zvýšení úrokových sazeb | Investiční | Průzkum | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Invesco | Meme akcie | Demokraté | Ceny Bitcoinu | Covid | Mezinárodní instituce | Sloučení | Ekonomický vývoj | XMR | Válka | US500 | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Výhled na rok 2023 | Agentura Reuters | Prodej | Cestovní ruch | Zpráva | Hlavní kryptoměny | Oblast rezistence | Tržní kapitalizace | RIOT | Huawei | Tencent | Dluhopisové výnosy | S&P | Česká měna | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Obchodování | Legislativa | Zasedání Fedu | Technický výhled trhu | Finanční nástroje | Spotřebitelské ceny v USA | Vedoucí představitelé | Makedonský dinár | Kryptoaktivum | Meta | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Management | Síla Bitcoinu | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | Výkonnost indexu | Objem dluhopisů | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Úřad pro finanční služby | Ruský rubl | Kristalina Georgievová | S&P/ASX 200 | Dolary | Nejznámější kryptoměny | BREAKING | Kanada | Tokeny | Ceny ropy | Míra | Distribuce | Program nákupu aktiv | Bitcoin | HKD | Investiční centrum | ATM | Oživování ekonomiky | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | Tržní podmínky | Index US100 | Páka | Futures | Gucci | François Villeroy de Galhau | Kryptoměnové burzy | Nástroj | Technologické standardy | Výsledky | Krypto komunita | Obchodovanie | ATH | Tapering | Raphael Bostic | Hedgeové fondy | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Tlak medvědů | Instrument | TIM | Růst ceny | Silný dolar | Australský dolar | Tether (USDT) | Retracement | Koruna | Guvernér banky | Kryptoměny bitcoin | Technické ukazatele | Finanční služby | Výrazný pokles | Commodity Futures Trading Commission | Tržní ceny | Zůstatek | Ripple (XRP) | Decentralizace | Francie | SAE | Vrtulníkové peníze | DMA | Objem | Propad | Platit daně | Asociace | Výkonnost | Federální rezervní systém | Údaje | Právo | Asie | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Investovat do Bitcoinu | Investice do kryptoměn | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Alibaba | Stablecoiny | Národní měny | Malajsie | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | Cenový cíl | RMB | Novela zákona | Status rezervní měny | Bitcoin City | MMF Kristalina Georgievová | AMC | Zájem o dluhopisy | Investiční společnost | Britské libry | AFP | Studie | Truth Social | Obchody | Průraz | Graf | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Tuniský dinár | Finanční regulace | Plyn | Evropská bankovní federace (EBF) | Burzy cenných papírů | Taper | Volodymyr Zelenskyj | Solana | FOMC | Digitální rubl | Stablecoin USDC | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Roblox | Lukáš Kovanda | LEN | Přijetí | Evropa | Česká spořitelna | Short | Argentinské peso | Ukrajina | Bitcoin dnes | Situace | Marathon Digital | Index výrobních cen | Thajský baht | Cenný papír | Maloobchod | Blog | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Trump | London School of Economics | Projekt digitální měny | Platební prostředek | Technické analýzy | Finanční krize | High | FXstreet.cz | Index spotřebitelské důvěry | Stříbro | Tým InstaForex | Instituce | Dogecoin | Bank of Japan | Chamtivost | Globální ceny | Shake Shack US | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Měnový trh | UBS Group | Ex-dividend | Kongres | Výdělky | Těžby Bitcoinu | Sběratelé | Melvin | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Pozitivní vliv | AI.US | ex | Analýza BTC/USD | Ministerstvo financí USA | Čínský statistický úřad | Komise pro cenné papíry a burzy | Perský záliv | VEROBLOCK.io | Trh | Komise | Měnová autorita | Fed | Dluhopisoví investoři | Zakladatel | Korekce | Klesající trend | Upozornění | Rubl | Pozornost | Finanční společnosti | Prezident Federální rezervní banky | RBC | Ripple | Bublina na trhu | Zcash (ZEC) | Výběry | ISO 4217 | Krypto | Vietnam | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | S&P 500 | USDT | Swingové minimum | JDE | MakerDAO | ANO | Růst spotřebitelských cen | IRS | Ministři financí | Obchodní systém | Rating | Platforms | Nayib Bukele | E-commerce | Zvláštní práva čerpání | CipherTrace | Celo Dollar | Prezident Joe Biden | SNB | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | Maxim Manturov | Příležitosti | Dopad na cenu | Vývoj čínské měny | Kryptoměnový průmysl | Volatility | Úspory | CME | Commission | Defi | Změny cen | Demokratické strany | Ekonomické problémy | Důvěra | Čínské centrální banky | Programování | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Představitelé americké centrální banky | Apple | Decentraland | Web3 | Virtuální realita | Futures na DAX | Digitální měna centrální banky | Společnost BlackRock | Nižší minima | Společnost XTB | Trendové linie | Marathon | CFTC | FIAT | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Digitální ekonomika | XRP | XTB | Nifty 50 | Invest | Gazprom | Centrální banka | Andrew Bailey | Los Angeles | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Analytici | Světová rezervní měna | Bank of Ghana | QE | Série domácí měny | Bund | Donald Trump | Monero | Pozitivní zpráva | Twitter | Směnný kurz | DBS | Krach | Centrum | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | CL | Bankovky | Japonská centrální banka | BNP | Carbon offsetting | Projekt Libra | Spoluzakladatel | Partnerství | Aukce | Inovativní řešení | I-Trader | Cena dogecoinu | Údaje o inflaci | Viceprezident | Cena DOGECOINu | CZK | Reuters | Zjednodušování plateb | Ceny zemního plynu | Aljaška | Rekordní maximum | Předseda | Credit Suisse Group AG | Aleš Hála | Zahraniční společnosti | Utahování měnové politiky | Singapurský dolar | ZEC | Míra inflace v Evropské unii | Makro | Cecilia Skingsleyová | Pevný směnný kurz | Příkaz | Cenové trendy | Floating | Prime | Americký dolar | Libra | Eva Miklášová | Stabilní kryptoměny | TOP 09 | CFD | Tulipánová mánie | Evropská unie | Open | BlackRock | Libyjský dinár | DOT | US100 | The Sandbox | Závazek | Financovat | Čínské měny | ISO | BRICS | Cvičení | Federal Reserve | Dluhopisy | Úroky | Žaloba SEC | Měny ropných velmocí | Cena | Investiční banky | Odpor | Ghana | Technický výhled na trh | Bearish Engulfing | Guvernér Fedu | Economic | Ztráta | Izrael | Leasing | Světové centrální banky | Dolar | Ceny | Technologie | Opce | Energetická krize | Půlení bitcoinu | ČNB | Monetární feudalismus | NFT RTFKT | Spojené arabské emiráty | Agentura Bloomberg | Švédsko | Zajímavé příležitosti | Roční maximum | Pokles | USDIDX | Emise | Dluhopis | Těžaři | Koš | Nvidia | IMF | e-HKD | Americké společnosti | Finančnictví | Pevninská Čína | Komodita | Švýcarská centrální banka | Hedge | Rezervní měna | Bitcoin (BTC) | Maloobchodní tržby | TradeCentrum | Sektor kryptoměn | Světové měny | Tržní očekávání | Restart po válce | Americká ekonomika | FIS | Credit Suisse Group | Čínské platidlo | Obchodník | IKEA | Negativní dopad | Google | Růst mezd | Evropská centrální banka | Thajsko | Slušné zisky | Nejnovější zprávy | Ředitelka | Čínská vláda | Salvador | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Piper Sandler | Pivot | CBDC banka | Rizika | Kryptoměna | ECB | BAT | Pracovní trh | Revoluce v Číně | Coinbase | Brokerské společnosti | Institucionální investoři | Momentum | Daně z příjmů | Marketingová komunikace | Bankovky a mince | Current Yield | Fond | Finanční prostředky | Čína | Zisky | HICP | Trader | Konsensus | Vládní politika | FCA | BNP Paribas | Primárky | EURIBOR | Link | Swap | Benchmarky | Ministr zahraničí | Technická analýza ETH/USD | Bukele | Obchodníci | Hedge fondy | HSBC | Pullback | Množství peněz | Ruská vláda | Trinity Bank | Hegemonie | Pojištění vkladů | RRR | MiCA | Avalanche | Růst cen | Drahé kovy | Michal Lukáč | 5G | Dluhový strop | Moskva | RSI | Forward | Akcie Apple | Býčí trh | Zavádění digitální měny | Pád cen | Financování | Etherea | Fitch | Výhody Bitcoinu | Akcie AMC | Finance | Investice do bitcoinu | Peer-to-peer | Republikáni | Metaverzum | El Salvador | Těžby kryptoměn | Investiční poradenství | Matematické rovnice | Poptávka | Guvernér | Globální trhy | Očekávání trhu | Bulharsko | Rezervní platidlo | Cizí měny | Christopher Waller | Freedom Finance | Mali | Obchodovat | Ostatní kryptoměny | Pivotní body | Přijetí bitcoinu | Zvýšení inflace | Hospodářský růst | Vydělávat peníze | Prezident Fedu | Odhodlání | Krypto oblasti | AAPL | FinTech | WTI | Mineři | Bod | Kryptotrhy | Podmínky na trhu | Pákistán | Medvědi | GfK | Vzestup čínské měny | Kryptotrh | Protocol | Co bude | Reserve Bank of Australia | HSBC Holdings | Výrobní ceny v Číně | Analytik trhů | Klouzavý průměr | RBI | Uchovatel hodnoty | EMU | Tweet | Saúdská Arábie | GlassNode | Payrolls | Bankéři | Video | Podnikání | LES | Banky pro mezinárodní platby | Kryptoměnový svět | Ekonomický rozmach | Inflace | Problémy | Šéf firmy | Kupón | Marže | ROCE | DAX | HDP | Trh kryptoměn | Glassnode | Prestiž měny | TRUTH social | Důvěra v Německu | Lend | Zprostředkovatelé | Alphabet | Zkušenosti | Celo dolary | Firma | Ekosystém | Vzrušení | Signály | Omikron | Stabilita | Ropa | Ether | JPM | Diverzifikovat | Litecoin | Ekonom | Debata | Proof of Stake | Deutsche Bank | KWD/USD | Kurz | Referendum | Forexu | Používání kryptoměn | 256/2004 | Pokles výnosů | UST | Použití stablecoinů | Komisí pro cenné papíry a burzy | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Aave | Banky v Hongkongu | USA | Fibonacciho retracement | Ekonomický boom | Zimní olympijské hry | Proinflační | Generativní AI | ANZ | Situace kryptoměn | Euro | Yield | The Times | Contract | SGD | Binance | Kuvajtská centrální banka | Federální rezervní banky | Finanční transakce | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Fibo | Daňový úřad | Citigroup | ASX 200 | Christine Lagarde | Sony | Stagflace | Planet Labs | Etoro | JP Morgan | Ohlédnutí | Obchod | Obchodní aktivita | Indická centrální banka | Fiat měny | Úrokové sazby | Krátkodobý výhled | Čínská měna | Kapitalizácia | Rizika CBDC | Pat Toomey | EU | Redukce | Virtuální peněženky | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Fork | Precedens | Kurz domácí měny | Komerční banka | Nástroje měnové politiky | xStation 5 | Regulace kryptoměn | Finanční poradenství | Samsung | Zoufalství | Báze | Bank of Canada | Virtuální měny | Analýza BTC | Terra (LUNA) | Hongkongský dolar | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Výhled na rok | SEC | Indonéská centrální banka | Miliardy | Spekulace | Daňové reformy | Ministři | Změna politiky | Transparentní | Pin Bar | Pivot Pointy | Bitcoinový ETF | Exekutivní příkaz | Olympijské hry | Postavení dolaru | Helicopter money | Quorum | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Virtuální státní měny | Japonský jen | Jerome Powell | Panika | Nákupní tlak | Další kryptoměny | Buy the dip | Swingové maximum | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Přípravy na digitální měnu | Svíčkové formace | STAR | OSN | Soud | Komunita | Henry Hub | Blockchain | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Prodeje ropy | Představitelé centrální banky | Bondy | Ripple Labs | Mince | Válka v Zálivu | Atlantická rada | Rostoucí ceny | Trend | BKCoin | Adidas | Střední podniky | Časový rámec | Míra inflace | Platforma | Vládní bondy | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Finanční situace | ChainLink | Platební systém | Oslabení | Nařízení | Harmonised Index of Consumer Prices | Akciové futures | SWIFT | Ukrajinská vláda | Negativní zprávy | Převody peněz | BTC | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Lightning Network | Výrobní PMI | zk-SNARK | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Investování | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Úsilí | Senátorka | Tempo růstu | Podnikatel | Odkup akcií | Bankovnictví | Investor | USD index | Asijské obchodování | Break-Even | Divergence | Biliony | ETF | Analýza společnosti | Eurosystém | Silvergate | Myšlenka | Inflace v Evropské unii | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Spojení | Cykly | Těžba kryptoměn | Národní bezpečnost | Společnost eToro | Rally | Platidlo Kuvajtu | Pandemie | Střední třída | Fidelity National Information Services | USDC | Osobní příjmy | Aktiva | SXXP | Prodejní tlak | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výprodej | Výnosy z dluhopisů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Arizona | PMI ve službách | Zdanění | Peněžní série | Čínská centrální banka | Platební společnost | TRUTH | Bankovní účet | Helena Horská | Čínští investoři | Inovace | Western Union | Konsolidace | Zdravotnictví | Energetické krize | Algoritmický stablecoin | Nejstarší civilizace | Spekulanti | Pivoty | Ministryně financí | Zákaz obchodů s kryptoměnami | Technologický pokrok | Brazílie | Ratingová agentura Fitch | Poměr rizika a výnosu | CNY/CZK | | Zásady pro digitální měny | Pochybnosti | Zákonné platidlo | Trinity | Stratég | Bahrajnský dinár | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Automatizace | Virtuální mince | Short pozice | Investovat do ETF | WEF | Stoxx Europe 600 | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | Státní duma | CoinShares | Commodity futures | Čínský jüan | Kapitalizace | Ben Laidler | Komunikace | Unity | Čínský prezident | Dnešní seance | Americké futures | Pravidla hry | Poplatky | Nike | Epic Games | Velká Británie | Evergrande | Zprávy z krypto | Integrace blockchainu | Další vývoj | Zasedání FED | Spotřebitelská důvěra v Německu | Nálada | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | First Solar (FSLR.US) | Vnímání | Oregon | Intel | SVB | Nejlepší nástroje | Ekonomika | Bloky | Historická maxima | Blockchainy | Sankce | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Podnikání na kapitálovém trhu | Cena Monera | Výhled | Vývoj trhu | ZEN | DLT | Komerční banky | GBTC | Zahraniční měny | Central bank digital currencies | Celsius | Banka pro mezinárodní platby (BIS) | Technická analýza BTC | Ethereum | Akciový trh | Kótování | Hry | Odpovědnost | Zprávy z kryptoprůmyslu | DeSantis | Nový býčí trh | Měnové unie | Zaměstnanci | PayPal | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Krypto analytik | Británie | Náměstek ředitele | Cyrrus | Expanze | Znovuotevření ekonomiky | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | Bílý dům | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Trading Services | Financial Times | USD za barel | Nákup bitcoinu | Iniciativa | Nevada | Indická vláda | New York | Čistá ztráta | Kryptoměnový trh | Obligace | Portál FXstreet.cz | Ceny XMR | Sand Dollar | Manažer fondu | ETH/USD | Salmán | G20 | Currencies | Těžby bitcoinů | NFT | Zcash | Těžař | Prezidentské volby | Tesla | Kauza | Dollar | Trhy | Kontrakt | Výplata | Pocity | Sazby | US30 | ODS | Dialog | Generální ředitel | Ceny aktiv | Cíle | USD/JPY | HashRate | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Výprodeje | Flexibilní kurz | Rozhovor | Transakce | Terra | Měny | Obchodní podmínky | Trh s kryptoměnami | Digitální měna e-HKD | MasterCard | Bezpečnost | Hedgeový fond | Maloobchodní prodej | Měna čínské centrální banky | Regulační úřady | Čínské občanské války | Bonanza Mine | BTC/USD | Americká Federální rezervní banka | Igor Pauer | Finanční sektor | Renminbi | Futures trading | Hodnota bitcoinu | LinkedIn | Používání digitálního rublu | Měna e-HKD | Ekonomické zotavení | Finanční trh | JPMorgan | 100 SMA | Regulační orgán | Trade | Vyspělé ekonomiky | Centrální bankéři | Platformy | Rusko | FB Libra | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Digitální hongkongský dolar | Nižší maxima | Bankrot | Signál | Digitální měna | Írán | Afrika | Pozemky | Výsledkové sezóny | Nový druh digitálních měn | Napětí mezi Čínou a USA | Joe Biden | Ropy | Historie | Správce aktiv | Alžírský dinár | Machinace se měnou | Singapur | Institut GfK | Koruna posílila | Společnost | Apple (AAPL.US) | Rezervní měny | Likvidní | Obchodování s kryptoměnami | Futures na americké akcie | Éra digitálních měn | Mezinárodní obchod | Forbes | Swiss National Bank | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Trading | Banka pro mezinárodní platby | ASX | Rozšíření | Vitalik Buterin | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Burze | Buy | Eura | AAPL.US | Ravi Menon | Bankovní systém | Organizace | Kryptoinvestoři | Alipay | Prodat dluhopisy | Invesco Ltd. | Komunistické strany | Filip Kalčák | Regulační rámec | Růst | Občanské války | Vyšší úroveň | Energetické komodity | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Tokenizace | Emitent | Zajištění | Administrativa | Domácí měny | Komise v přenesené pravomoci | CNY | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Index | USD/CNY | Token | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Merge | Engulfing | Vývoj měnového páru KWD/USD | Valuace | Centralizované burzy | Dopad na cenu akcií | Goldman Sachs Group | Čínský digitální jüan | UBI | Prodej kryptoměn | e-CNY | Vlády | Amazon | Formace Bearish Engulfing | Technický výhled | Rozvojové ekonomiky | Vítězství | Dna | Ripple vs. SEC | GameStop | Regulátor v Hongkongu | Balenciaga | Datum vypršení platnosti | Šance | Používání hotovosti | Sergio Massa | UCITS | The Moscow Times | Největší centrální banky | Zisk na akcii | Akcie | Finanční produkt | Nejstarší civilizace světa | Představitelé G7 | SDR | MiFID II | Pečlivé plánování | Jihokorejský won | Makléř | Dinár | Sloučení Etherea | Existence bitcoinu | Bankrot FTX | Platby kartou | Hodnotové akcie | Odvětví | Netflix | Vladimir Putin | Budoucnost | Tether | Technologické společnosti | Prohlášení | Krypto trh | Planet Labs (PL.US) | Zavedení digitální měny | Regulační dohled | Vakcinace | All Time High | App Store | Banka | Praní špinavých peněz | Ted Cruz | Ukrajinský parlament | Rekordní růst | Digitální peněženky | Zlepšení | Ekonomika USA | Mark Cuban | PL.US | Tony Roberts | Jordánský dinár | Alternativní měny | Vklady | Vlastnictví | COIN | CAD | Globální pravidla | Trader 2.0 | Analytik trhu s kryptoměnami | Americké centrální banky | Ochrana investorů | Měsíční časový rámec | SPAC | CSRC | Bloomberg | Rene Reinsberg | Prezidentský kandidát | Američtí politici | Třída aktiv | Michal Dvořák | Bankomat | UBS | Transakce s kryptoměnami | Digitální peníze | Růst Bitcoinů | Finanční transakce Rusku | Tulipány | Vybrané měny | Vlastní digitální měny | Rýže | Trh s bitcoiny | Digitální měny centrálních bank | 4217 | Digitální euro | Podpora | Hranice měnové politiky | Mzda v ČR | Ministerstvo spravedlnosti | Příběh jüanu | Libra od Facebooku | Výkonnost indexů | Legální platidlo | Biden | Zadlužení | Praní peněz | Web 3.0 | The Merge | Nemovitosti | Měny centrálních bank | VEROBLOCK | Technická rezistence | Mar-a-Lago | Analytik trhů s kryptoměnami | Maturity | Digitální měna čínské centrální banky | Monero (XMR) | Přenos | Tempo růstu PPI | Konec fiat měn | Prezident Biden | xStation5 | Real Vision | Nikolaj Patrušev | SushiSwap | Hotovost | Výkonná ředitelka | UBS Group AG | CELO | Riziko | Uptrend | Consensys | Sazby beze změny | Hlavní ekonom | Vice | Akční plán | Visa | Týdenní pivot | Šterlink | Obchodní výhled | Americký daňový úřad IRS | Distribuované účetní knihy | Platební gigant | Cardano | Domácnosti | Elektronické peněženky | TWD | Papírové peníze | Ruská centrální banka | Evropská střední třída | Rychlost | Veřejný sektor | Směrnice | Americké vlády | Pozice | Další pokles | Digitální jüan | Fidelity National Information Services (FIS) | Britcoin | Závislost | Dluhopisový trh | Novodobý kurz kuvajtského dináru | Největší rizika | Ron DeSantis | Ocenění | Výhled trhů | Správce aktiv BlackRock | Aktuální tržní podmínky | Spotřebitelské ceny | Investing | Vklady a výběry | Irák | CoinDesk | Oživit ekonomiku | Fibonacci | Největší centrální banky světa | Oligarchové | Bithumb | Zdroj příjmů | Vývoj amerického dolaru vůči čínskému jüanu | Rozvojové země | Závislost na americkém dolaru | MIFID | C3.ai | Podnikatelé | Uživatelé kryptoměn | Časový horizont | Finanční systém | Cílová cena | Cena zemního plynu | | CleanSpark | Rezistence | Lael Brainardová | Banky | Evropská bankovní federace | Průlom | Aktivum | Peking | Index US30 | Nezaměnitelné tokeny | Bitcoin miner | Mzda | Kyber | Vazby USA | Vazby USA a Kuvajtu | Vytvoření svíčkové formace | Transakční poplatky | Doporučení | Miliardy dolarů | Krypto aktiva | Zastánci bitcoinu | Union Bank | Významné události | Růst bitcoinu | EMA | Opatření | Americká ministryně financí | Regulační orgány | Irácký dinár | InstaForex | FSLR.US | Novinky | Sláva | Stabilní zdroj příjmů | Energie | Dějiny moderního jüanu | Retail | Guam | Opoziční kandidát | Otřesy na trzích | Dow Jones | Kryptotransakce | Daň z příjmu | Měna | Dolarový standard | Nasdaq | Závislost na dolaru | Riot | Země G7 | Finanční sankce | Digitální koruna | Melvin Capital | Nejsilnější měna | Digital Exchange | Izraelská centrální banka | Hodnota Monera | Práce | Spekulativní investice | Currency | Restrukturalizace | Kryptoměnová společnost | Investment | Krize | Zavedení digitálního eura | Hard fork | Spojené státy | Měnový koš | Taproot | Bitcoin jako zákonné platidlo | Centrální vláda | Kryptoměny | Ark Invest | Miliardář | Příběh čínského jüanu | Fiatové měny | Investiční doporučení | Kryptoměna ethereum | Úspěch | Non-Fungible Tokens | USD/SGD | G7 | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Kuvajtský dinár | Messi | Američtí zákonodárci | Stablecoin | Stagnace | Tržby | Bitmain | Prezident Bukele | Eurozóna | Americká vláda | Hedvábné stezky | Zakladatel Cardana | Záporné úrokové sazby | Společnost Bitmain | Koronavirus | FXstreet | Belgie | Rozvoj kryptoměn | Podniky | Pozitivní momentum | Elektronické peníze | Politici | Palau | AML | CBDC peněženka | Správa | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Platidlo | Trh NFT | Tchaj-wan | Světové rezervní měny | NZD | Wall Street | Poradenství | Jakub Kraľovanský | LEND | ČR | BIS | OTC | CNBC | SPX | Civilizace světa | Salvadorský prezident | Státní měny | Krátkodobá rezistence | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Výnosy | BNB | Výdaje | ČTK | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Kuba | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

CATTLE
Catwifhat
Caverion
Caxton
Caxton Global
CBAM
CBC
CBC Europe
CBC Europe S.a r.
CBC News

Následující klíčová slova

CBDC banka
CBDC peněženka
CBDS
CBECI
CB Exchange LP
CBF-CRYPTO.GURU
CBI
CBO
CBOE
Cboe Europe
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít