Čtvrtek 18. července 2024 04:26
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
FTMO král

Viceprezident

img

Povede umělá inteligence k vytoužené odolné modernizaci finančních služeb?

17.07.2024 Odvětví finančních služeb již několik desetiletí využívá ve značné míře pokročilou analytiku. Nyní jsme svědky prvních úspěchů řešení využívajících umělou inteligenci (AI), které vedou k výraznému zlepšení služeb zákazníkům, provozní efektivity i odolnosti. Klíčová je zde konzistence a standardizace oborových rámců i platforem.
img

EUR/USD. Přehled vývoje během týdne. Údaje ISM, evropská inflace, Powellův projev a údaje o vývoji Non-farm Payrolls

02.07.2024 Už je tady červenec, což znamená, že budou konečně zveřejněny klíčové makroekonomické ukazatele za červen. První týden v měsíci bývá zpravidla nejvíce "nabitý" a plný událostí (s výjimkou ledna). Ani první červencový týden není výjimkou. Posuďte sami: indexy ISM, klíčové údaje z amerického trhu práce a zápis z jednání Federálního rezervního systému.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 19. června. Euro si dělá během de Guindosových prohlášení přestávku

20.06.2024 Čtyřhodinová vlnová analýza měnového páru EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo C klesajícího trendového segmentu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu skončila poblíž hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.
img

Nasdaq zaznamenává maxima a S&P roste: oči všech se upírají ke společnosti Nvidia

21.05.2024 Nasdaq dosáhl v pondělí rekordních hodnot, zatímco S&P 500 zaznamenal skromné zisky, když technologické akcie před zveřejněním výsledků Nvidie posilovaly. Trh také vyhodnocoval pravděpodobnost snížení úrokových sazeb Fedu.
C:\fakepath\trader-15052024-58-zm.jpeg

Svaz průmyslu: Česká ekonomika potřebuje k oživení dotáhnout řadu detailů

15.05.2024 Česká ekonomika potřebuje k oživení dotáhnout řadu detailů, aby plně využila svůj potenciál. Patří k nim například přijetí eura nebo jednodušší stavební zákon. Pětiletou vizi pro rozvoj české ekonomiky o sedmi pilířích dnes novinářům představili zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR). V úterý předali dokument premiérovi Petrovi Fialovi (ODS) a ministrovi průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi (STAN). Dokument by podle prezidenta svazu Jana Rafaje mohl být inspirací pro hospodářskou strategii vlády, která má být představena v říjnu na strojírenském veletrhu v Brně.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká vláda se snaží snížit inflaci pomocí plánu úspor

13.05.2024 Turecká vláda dnes představila úsporný plán, který má omezit státní výdaje, zvýšit efektivitu veřejného sektoru a pomoci zajistit pokles inflace. Úsporná opatření přicházejí v době, kdy se Turecko vrací k tradičnější hospodářské politice a snaží se posílit rozpočtovou disciplínu a cenovou stabilitu, informovala agentura Reuters.
img

Klíčové události 29. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.04.2024 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihneme jen inflační zprávu z Německa, protože inflační údaje jsou pro trh momentálně významné. Inflace je klíčovým ukazatelem pro Evropskou centrální banku. Pokud v Německu nebo v EU v dubnu neporoste, odpoví na otázku týkající se červnového snížení sazeb ECB. Německo očekává mírný nárůst ukazatele, ale hodnota 2,3 % se výrazně neliší od hodnoty 2,2 %. Ukazatel tedy v každém případě zůstane v těsné blízkosti cílové úrovně, takže ECB může začít uvolňovat měnovou politiku. Pokud inflace prudce vzroste, pak je třeba očekávat nový růst eura, protože ECB v tom případě může odložit snížení sazeb z června na pozdější termín.
img

Klíčové události 26. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.04.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale ke všem dojde ve Spojených státech. Evropská unie, Spojené království, ani Německo nezveřejní žádné významné zprávy. Měnové páry proto mohou během evropské obchodní seance vykazovat liknavé pohyby. Spojené státy zveřejní zprávy o osobních příjmech a výdajích amerických spotřebitelů, index PCE a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Zprávy o osobních příjmech a výdajích nejsou úplně důležité. Mnozí odborníci považují index PCE za "měřítko inflace, které si Federální rezervní systém zvolil", ale tržní sentiment ovlivňuje obvykle jen slabě. Index spotřebitelského sentimentu dokáže vyvolat reakci, ale jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od prognózy.
img

Dolar zůstává stabilní, pozornost totiž odvádí úrokové sazby a zisky v USA

23.04.2024 Dolar se po mírném obchodování posunul výše vůči euru a jenu, stabilizujíc se po minulotýdenní volatilitě. Trhy reagovaly na zprávy Fedu o zvyšování úrokových sazeb na delší dobu a posílení Wall Street před výsledky růstových společností s velkou tržní kapitalizací.
img

Bouře ve sklenici vody: Analýza EUR/USD

22.04.2024 Během páteční asijské seance se pár euro/dolar prudce propadl až do oblasti 1,0600, když se dostal pod tlak zpráv, že Izrael podnikl proti Íránu útočné akce. Dolar na pozadí rizikových nálad znovu posílil, ale ne na dlouho.
C:\fakepath\Baltimore-most.png

Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší ekonomiku bude zanedbatelný

28.03.2024 Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší americké hospodářství bude pravděpodobně minimální, i když může mít silný vliv na ekonomiku lokální. Uvedl to americký týdeník Barron's. Podobně analytici banky JPMorgan se domnívají, že ekonomické dopady budou spíš mírné, a to včetně dopadu na ceny aut.
img

Luis de Guindos navrhuje ještě chvíli počkat

27.03.2024 V předchozích přehledech jsem zmínil, že ECB už stanovila termín prvního uvolnění měnové politiky. Je ale důležité, abychom my oba pochopili, co jsem těmito slovy myslel. ECB bude ochotna snížit sazby v červnu, pokud bude inflace v následujících měsících dál klesat. Za splnění této podmínky má ECB všechny předpoklady být první ze tří centrálních bank, které začnou uvolňovat. Upřímně, před několika měsíci se tomu těžko dalo věřit. Po zamyšlení ale jiný scénář prostě neexistoval. Inflace v USA v posledních měsících nezpomalila a inflace ve Spojeném království je příliš vysoká na to, aby se dalo uvažovat o uvolnění politiky. Proto byla ECB jediným kandidátem na to, aby přešla k měkčí politice jako první.
img

Může EUR/USD v roce 2024 vzrůst na 1,15?

19.03.2024 Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Zatímco mlčení Federálního rezervního systému finanční trhy děsí, představitelé Evropské centrální banky o měnové politice neustále mluví. Člen Rady guvernérů ECB Olli Rehn uvedl, že centrální banka již zahájila diskusi o snížení depozitních sazeb. Jeho kolega Yannis Stournaras se domnívá, že ekonomika eurozóny zažila měkké přistání. Ano, roste pomalu, ale o recesi se nehovoří. Viceprezident ECB Luis de Guindos poznamenává, že silný trh práce s 5% a vyšším růstem mezd při nízké produktivitě by mohl znovu nastartovat inflaci.
img

Oracle mění pravidla hry: S&P 500 dosáhl nevídaného maxima

13.03.2024 Americké akciové trhy vykázaly v úterý výrazný růst: index S&P 500 zaznamenal historický rekord díky růstu ceny akcií společnosti Oracle, zatímco údaje o spotřebitelských cenách neoslabily naděje investorů na možné snížení úrokových sazeb v nadcházejících měsících.
img

Bílý dům předpovídá nárůst bitcoinu na 250 000 dolarů, odhaluje odborník

12.03.2024 Pierre Rochard, viceprezident pro výzkum ve společnosti Riot Platforms (NASDAQ: RIOT), ve svém příspěvku na platformě X rozvířil vody svou interpretací postoje americké vlády k Bitcoinu. S odvoláním na rozpočet prezidenta Bidena pro rok 2025 Rochard na sociální síti X uvedl: „Bidenův rozpočet na rok 2025 je velmi býčí vůči Bitcoinu, Bílý dům očekává 250 tisíc dolarů do roku 2035. Počítají s ním pro své daňové příjmy!“.
C:\fakepath\trader-08032024-92-zm.png

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku v Číně klesají

08.03.2024 Ceny ropy dnes klesají a ztrátu zřejmě vykáží i za celý týden. Za poklesem stojí obavy trhu o vývoj poptávky v Číně. Pokles nezmírnilo ani rozhodnutí skupiny OPEC+ prodloužit omezení těžby do konce druhého čtvrtletí.
img

Názor trhu na úrokové sazby Fedu začíná být mírnější

07.02.2024 V předchozím článku jsem uvedl, že trh je přesvědčen o blížícím se přechodu Evropské centrální banky k uvolněnější politice. Viceprezident ECB Luis de Guindos zároveň uvedl, že růst eurozóny by letos mohl být slabší, než ECB předpokládala. Zmínil, že ekonomické vyhlídky se od prosince zhoršily, ale také že inflace může být o něco nižší, než uváděly prognózy.
img

Nayib Bukele vyhlašuje vítězství v boji o druhé funkční období salvadorského prezidenta

05.02.2024 Salvadorský probitcoinový prezident Nayib Bukele vyhlásil své vítězství v prezidentských volbách v roce 2024, které se konaly v neděli předtím, než volební orgán oznámil výsledky.
img

Lenovo chce ze značky Motorola udělat trojku na trhu s chytrými telefony

19.01.2024 Čínská technologická společnost Lenovo věří, že její značka chytrých telefonů Motorola se do tří let stane trojkou na světovém trhu, kterému nyní vévodí firmy Samsung a Apple. V rozhovoru se zpravodajskou televizí CNBC to řekl výkonný viceprezident Lenova Matthew Zielinski.
C:\fakepath\trader-10012024-49-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně kolísají, cenu ovlivňují obavy o poptávku a dodávky

10.01.2024 Ceny ropy se dnes pohybují jako na houpačce mezi zisky a ztrátami. Náladu na trhu ovlivňují na jedné straně obavy o dodávky vyvolané napětím na Blízkém východě a situací v Libyi a na druhé straně obavy o poptávku. K těm přispěla nejnovější zpráva o stavu zásob ve Spojených státech v uplynulém týdnu.
img

Microsoft přidá na klávesnici Windows klávesu pro svou umělou inteligenci

05.01.2024 Americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl přikročit k největší úpravě klávesnice pro osobní počítače s operačním systémem Windows za několik desetiletí. Firma oznámila, že na klávesnici přidá novou klávesu, která aktivuje její asistenční službu Copilot založenou na umělé inteligenci (AI).
img

Volby na Tchaj-wanu 🌏 Kdo vyhraje geopolitickou hru?

02.01.2024 Jednou z klíčových geopolitických událostí na začátku roku 2024 jsou prezidentské a parlamentní volby na Tchaj-wanu, které jsou naplánovány na 13. ledna. Ačkoli průzkumy veřejného mínění naznačují, že současný "napjatý" status quo bude pravděpodobně zachován, nedávné slovní hrozby ze strany Číny ponechávají určitou nejistotu. Proč je Tchaj-wan pro světovou a čínskou ekonomiku klíčový? Co by mohlo znamenat vítězství jednotlivých kandidátů? Rozhodne se Čína pro radikálnější kroky?
C:\fakepath\akcie-29122023-usa.png

Akcie v USA poslední obchodní den v roce oslabily, za celý rok ale vzrostly

29.12.2023 Akcie ve Spojených státech poslední obchodní seanci v letošním roce oslabily. Ukončily tak silný růst z posledních dní způsobených očekáváním, že centrální banka USA (Fed) v příštím roce sníží úrokové sazby. Všechny tři indexy však vykázaly růst za celý měsíc, čtvrtletí i za celý letošní rok a Nasdaq zaznamenal nejvyšší roční růst od roku 2020.
img

EUR/USD: Euro je v nepříznivé situaci, protože eurozóna míří do recese

24.11.2023 Je náročné být optimistou, pokud jde o měnu regionu, jehož ekonomika se zmítá v problémech. Navzdory skutečnosti, že složený index nákupních manažerů (PMI) eurozóny v listopadu překonal odhady expertů Bloombergu, je již šestý měsíc v řadě pod kritickou hranicí 50 bodů, což ukazuje na pokles HDP. Zdá se, že měnový blok se spíše ponořil do recese, než aby se pomalu "vyhrabával" nahoru, jak zmiňuje Evropská komise. To je nepříznivé zejména pro EUR/USD.
img

Ripple (XRP): Tři důvody k optimismu, jeden k opatrnosti

20.11.2023 Ripple (XRP) představuje jedinečný případ, který investorům nabízí směs optimismu a opatrnosti. Vzhledem k tomu, že se objevuje nový býčí trh, je pochopení pozice Ripplu klíčové pro každého, kdo se zajímá o trh s kryptoměnami.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-20112023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.11.2023)

20.11.2023 Minulý týden byl na měnovém páru EUR/USD úspěšný, protože nabídl dvě obchodní příležitosti a obě skončily v zisku. Na vše jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři, takže pokud jste mých obchodů využili ve svůj prospěch, tak jste také měli slušný zisk stejně jako já. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zóny, což znamenalo aktivaci nákupních (buy) obchodů, které se velmi přesně dostaly ke svým cílům a byly ukončeny v zisku na Profit-Targetech.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.11.2023 Pár EUR/USD se v pondělí opět obchodoval s velmi nízkou volatilitou. Jediným výraznějším pohybem byl odraz ceny od úrovně 1,0668, čímž se zachovala korekční fáze. Vzhledem k pohybu v posledních pěti dnech se udržel flat pattern. Pár se čtyřikrát pokusil překonat úroveň 1,0668, ale pokaždé selhal. Tato úroveň momentálně brání euru v dalším poklesu, který očekáváme.
C:\fakepath\trader-13112023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.11.2023 1) Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes mírně zlepšila odhad letošního růstu celosvětové poptávky po ropě. Ve své měsíční zprávě rovněž uvedla, že trh s ropou zůstává relativně silný a že za nynějším poklesem cen ropy stojí spekulanti.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Hospodářský růst v eurozóně bude podle viceprezidenta ECB v nejbližší době slabý

13.11.2023 Hospodářský růst v eurozóně zůstane v nejbližší době slabý. Uvedl to dnes viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos. Členské země eurozóny by se však podle něj neměly snažit ekonomiku podpořit uvolněním pravidel pro kapitálové rezervy bankovního sektoru, informovala agentura Reuters.
img

Graf dne - EURUSD (13.11.2023)

13.11.2023 Luis de Guindos, bývalý španělský ministr hospodářství, průmyslu a konkurenceschopnosti a v současnosti viceprezident ECB, vystoupil na zahájení 26. ročníku konference Euro Finance Week ve Frankfurtu. De Guindos očekává v nadcházejících měsících krátkodobé oživení inflace. Zároveň je pravděpodobné, že ekonomika eurozóny zůstane ještě více utlumená a objeví se známky oslabení trhu práce.
C:\fakepath\USA6.jpg

Bloomberg: Odchody generálních ředitelů z firem v USA jsou letos rekordní

20.10.2023 Více než 1400 vedoucích pracovníků opustilo do počátku letošního roku do září své pozice. To je téměř o 50 procent více než ve stejném období loňského roku a nejvíce od roku 2002, kdy se tento údaj začal sledovat. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje společnosti Challenger, Gray & Christmas, která se zabývá koučováním vedoucích pracovníků.
C:\fakepath\trader-19102023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2023 1) Společnost Open AI, která stojí za chatovacím systémem ChatGPT, jedná o prodeji zaměstnaneckých akcií za 86 miliard dolarů (přes dva biliony Kč). Uvádějí to zdroje agentury Bloomberg. Takové ocenění by OpenAI zařadilo mezi nejhodnotnější společnosti, které se neobchodují na burze - vedle videoslužby TikTok a vesmírné společnosti SpaceX Elona Muska.
C:\fakepath\Coinbase2.jpg

CNBC: Kryptoměnová burza Coinbase chce mít v EU hlavní sídlo v Irsku

19.10.2023 Americká kryptoměnová burza Coinbase chce mít v Evropské unii své hlavní sídlo v Irsku, odkud by poskytovala služby ostatním klientům v EU na základě takzvaných passportingových práv. V rozhovoru s televizí CNBC to řekl viceprezident firmy Nana Murugesan. Coinbase má od roku 2018 kancelář v Dublinu a v Irsku zaměstnává zhruba 100 lidí.
img

Na digitalizaci je třeba se dívat jako na investici do budoucnosti

17.10.2023 Česká republika se aktuálně řadí mezi země EU s nejnižším tempem růstu HDP. I proto je Vláda ČR nucena hledat prorůstová opatření, která pomohou českou ekonomiku opět nastartovat. Národní ekonomická rada vlády (NERV) i samotná Vláda ČR mezi tato opatření řadí i rychlejší digitalizaci státní správy, efektivnější práci s daty a využívání nových technologií. Nejen to se diskutovalo na konferenci Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) na téma Může být digitalizace státní správy cestou ke snížení schodku rozpočtu?
img

Technická analýza ETH/USD na 10. 10. 2023

10.10.2023 Viceprezident Berkshire Hathaway Charlie Munger znovu zdůraznil, jak si neváží kryptoměn. Během svého čtvrtečního projevu na konferenci Zoomtopia mluvil o BTC. Podle jeho názoru je to "nejhloupější investice, jakou kdy viděl".
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německé instituty očekávají letos pokles německé ekonomiky o 0,6 procenta

28.09.2023 Pět předních německých hospodářských institutů předpovídá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,6 procenta. Na vině jsou podle nich vysoké úroky a nižší spotřeba stlačovaná inflací. Na jaře instituty ještě očekávaly, že největší evropská ekonomika letos vykáže růst, který tehdy odhadovaly na 0,3 procenta.
img

Invesco: ChatGPT, umělá inteligence a Metaverzum

27.09.2023 ChatGPT, umělá inteligence a Metaverzum "Pokud chceme vytvořit trojrozměrný internet, pak je bezpodmínečně nutné, aby lidé, kteří se na něm podílejí, také vytvářeli obsah –⁠ a jediná naděje, že se nám to podaří, je, že nám pomůže umělá inteligence." - Rev Lebaredian, viceprezident pro technologie Omniverse a simulace ve společnosti NVIDIA.
img

Federální obchodní komise žaluje společnost Amazon

27.09.2023 Mnozí z nás jistě znají společnost Amazon (AMZN.US). Obří společnost, která provozuje snad největší online nákupní platformu. Kromě této hlavní činnosti poskytuje předplatné svých filmů a televizních pořadů, předplatné své knihovny elektronických knih, vlastní platformu Twitch, provozuje největší cloudovou službu AWS, provozuje také fyzické obchody a poskytuje řadu dalších služeb, díky nimž je tak známou a úspěšnou společností.
img

Experti a „bezpečná“ strategie, tak co by se mohlo pokazit? Čtvrtstoletí od jednoho z největších investičních krachů

22.09.2023 Fond Long Term Capital Management (LTCM) se stal před 25 roky synonymem pro jeden z největších finančních kolapsů v historii. Tento hedgeový fond vznikl na konci osmdesátých let minulého století a rychle získal pozornost díky svým obchodním strategiím a počátečnímu mimořádnému úspěchu. Nicméně se později stal symbolem extrémního rizika a krachu. Co si z tohoto příběhu odnést dnes?
img

Vodafonu klesl v minulém fiskálním roce v ČR zisk o čtvrtinu na 933 milionů Kč

13.09.2023 Operátorovi Vodafone klesl ve fiskálním roce končícím letos na konci března v ČR zisk o 27 procent na 933 milionů korun. Tržby vzrostly o 3,7 procenta na 20,55 miliardy korun. Ziskovost ovlivnila energetická krize i vysoká inflace spolu s nutností investovat do splnění licenčních požadavků. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

Apple představil nové telefony iPhone, mají konektor USB-C

13.09.2023 Americká technologická společnost Apple včera představila novou řadu chytrých telefonů iPhone 15. Firma u této řady přešla z vlastního nabíjecího konektoru na rozšířenější systém USB-C, jehož jednotné používání se rozhodla prosadit Evropská unie. Firma včera ukázala rovněž novou řadu chytrých hodinek Apple Watch. U těch bude možné určitou akci, například zastavení budíku či přijetí hovoru, aktivovat tak, že uživatel dvakrát klepne ukazováčkem do palce, aniž by se prsty dotkl samotných hodinek.
img

DE30: Evropské indexy mají na začátku týdne lepší náladu!

21.08.2023 První obchodní seance tohoto týdne na evropském trhu přináší zřetelnou vlnu oživení na jednotlivých benchmarcích, které se snaží trochu zotavit ze ztrát z minulého týdne. Makrokalendář pro dnešní seanci je poměrně chudý. Ke zlepšení nálady "risk-on" dnes přispívají také energetické komodity, které získávají po ultimátu australských pracovníků těžební plošiny Woodside, kteří mohou zahájit generální stávku, pokud nebudou do středy splněna jejich očekávání.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Novým guvernérem čínské centrální banky byl jmenován Pchan Kung-šeng

25.07.2023 Novým guvernérem čínské centrální banky byl jmenován Pchan Kung-šeng, informovala dnes čínská státní média. Šedesátiletý Pchan je znám svým tvrdým postojem vůči spekulantům na peněžních trzích a podílel se na reformách státního bankovnictví, zpřísňování podmínek na realitním trhu či zákazu kryptoměn v Číně, uvedla agentura Reuters.
img

Fundamentální analýza pro začátečníky 9. června 2023

09.06.2023 Makroekonomický kalendář bude v pátek prázdný. Obchodníci tak nebudou mít během dne nic, na co by mohli upnout pozornost. Jedna událost na dnešek v plánu je, ale trh ovlivní jen stěží. Pár EUR/USD se obchoduje v postranním kanálu, konkrétně ve vymezeném cenovém kanálu. Odraz od úrovně 1,0792 může vyvolat strmější pokles, než byl ten včerejší, aniž by k tomu byl důvod. Pár GBP/USD poslední dobou stoupá, ale chaoticky a nelogicky.
img

Forex: Trhy příští týden čekají pauzu Fedu a další zvýšení sazeb ze strany ECB

09.06.2023 Z globálního pohledu je dnešní kalendář datově prázdný. Na programu je pouze vystoupení trojice centrálních bankéřů z ECB, která o sazbách rozhodne příští čtvrtek. Zasedat bude příští týden také Fed, a tak i dnes hlavním tématem zůstane další směřování měnové politiky v USA. V regionu budou zveřejněny minutes z posledního zasedání polské centrální banky.
img

Franklin Templeton sází na bitcoin!

06.06.2023 Franklin Templeton, jeden z největších světových správců aktiv, který má pod správou přes 1,5 bilionů dolarů, hodlá investovat do Bitcoinu a jeho technologie
img

Ranni shrnutí (19.05.2023)

19.05.2023 Indexy na Wall Street opět rostly. S&P 500 si připsal 0,94 %, Dow Jones si připsal 0,34 % a Nasdaq vzrostl o 1,51 %. Russell 2000 přidal 0,58 %.
img

Čemu věnovat pozornost 18. května? Přehled fundamentálních událostí.

18.05.2023 Ve čtvrtek bude opět málo makro dat a žádná nepovažujeme za důležitá. V Evropské unii a ve Spojeném království nejsou naplánovány žádné zprávy. Ve Spojených státech bude přitom zveřejněno několik menších zpráv, například žádosti o dávky v nezaměstnanosti nebo prodej stávajících domů. Tyto zprávy mohou vyvolat velmi slabou reakci trhu (do 20 bodů). A výrazné reakce se dočkáme jen tehdy, když budou výsledky výrazně jiné než prognózy. Obecně očekávám, že euro a libra budou dál klesat na jakémkoli makroekonomickém pozadí, ale volatilita může být opět nízká.
img

Čemu věnovat pozornost 17. května? Přehled fundamentálních událostí.

17.05.2023 Ve středu nás nečeká mnoho makro dat. Eurozóna zveřejní zprávu o inflaci za duben. Nenechte se ale mýlit, půjde jen o druhý odhad indikátoru a trh je už připraven na hodnotu 7 %. Odchylka od prognózy je možná, ale pravděpodobně nebude výrazná, pokud bude vůbec nějaká. A absence odchylky bude znamenat, že trh nemá na co reagovat.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Více než polovinu švýcarské hotovosti tvoří bankovky v hodnotě 1000 CHF

17.05.2023 Více než polovinu švýcarské hotovosti v oběhu, tedy téměř 50 miliard švýcarských franků (1,2 bilionu Kč), tvoří bankovky o hodnotě 1000 franků. Značná část těchto bankovek je však zřejmě v jiných zemích. Řekl to v rozhovoru s časopisem Die Volkswirtschaft viceprezident švýcarské centrální banky (SNB) Martin Schlegel. Bankovka o hodnotě 1000 franků (24.300 Kč) patří mezi bankovky s nejvyšší nominální hodnotou na světě.
img

Čemu věnovat pozornost 12. května? Přehled fundamentálních událostí.

12.05.2023 V pátek nás čeká málo makro dat, zato ale důležité zprávy. Eurozóna nemá v plánu zveřejnit žádná důležitá data, ale Spojené království má dvě zprávy, které mohou přitáhnout pozornost obchodníků. Na mysli mám HDP za první čtvrtletí a průmyslovou produkci za březen. HDP má podle očekávání v mezikvartálním vyjádření vzrůst o 0,1 %, ale reálná hodnota by mohla být nižší. Připomeňme, že britská a evropská ekonomika se už tři čtvrtletí po sobě pohybují kolem nulového růstu HDP. Průmyslová produkce vzroste v měsíčním vyjádření pravděpodobně o 0,0–0,2 %, ale reálná hodnota může být i tady nižší. Domnívám se, že naplánované britské zprávy libru nejspíš nepodpoří.
C:\fakepath\USA.jpg

Schůzka Bidena s kongresovými lídry o zvýšení dluhového stropu dohodu nepřinesla

10.05.2023 Setkání amerického prezidenta Joea Bidena s kongresovými lídry nepřineslo průlom v jednáních o zvýšení dluhového stropu, bez kterého se vláda může už v červnu dostat do problémů kvůli nedostatku peněz na pokrytí svých výdajů. Účastníci nicméně po schůzce ujišťovali, že Spojené státy se do bezprecedentního stavu platební neschopnosti nedostanou. Jaký kompromis mezi demokraty a republikány by v poměrně krátkém čase mohl tento scénář odvrátit, však není jasné.
img

Pád First Republic Bank: V bankovním sektoru odstartoval dominový efekt

04.05.2023 V USA se v úterý znovu rozhořely obavy místních bank, aniž by k tomu existoval zjevný spouštěcí impuls. Sektor i nadále trápí strukturální problémy a regulační orgány nabízejí jen krátkodobou úlevu. Riziko dalších runů na banky a jejich úzké vazby na investiční nemovitosti jasně ukazují zranitelnost celého bankovního sektoru a naznačuje, že může dojít k dalšímu zpřísnění úvěrových podmínek.
C:\fakepath\trader-28042023-51-zm.jpg

Představenstvo Norilsk Nickelu poprvé za 14 let nedoporučilo vyplatit dividendu

28.04.2023 Představenstvo ruské těžařské firmy Norilsk Nickel nedoporučilo vyplatit dividendu za loňský rok. Učinilo tak poprvé za 14 let. Své rozhodnutí firma zdůvodnila negativními dopady geopolitiky, ruskou válkou na Ukrajině a související západní sankce ale přímo nezmínila.
img

Walmart používá umělou inteligenci, aby si s dodavateli dohodl lepší ceny

26.04.2023 Americký maloobchodní řetězec Walmart používá umělou inteligenci, aby ušetřil. Ceny s dodavateli pro něj vyjednává místo nákupčího týmu chatbot. Informuje o tom dnes agentura Bloomberg.
img

Euro všem dokázalo svou sílu

24.04.2023 Silná ekonomika znamená silnou měnu. Prudký vzestup složeného indexu obchodní aktivity v eurozóně v dubnu na 11měsíční maximum se stal dalším důkazem zrychlující se ekonomiky měnového bloku. Nezáleží na tom, že se zcela spoléhá na sektor služeb, přičemž rozdíl mezi jeho PMI a výrobním sektorem je největší od roku 2009. Důležité je, že se region vyhne recesi a jeho odolnost otevírá dveře ECB k dalšímu zvyšování úrokových sazeb, což se pozitivně odráží na EUR/USD.
img

eToro spolupracuje s Twitter $Cashtags na podpoře finančního vzdělávání

14.04.2023 Sociální, obchodní a investiční platforma eToro navázala spolupráci s Twitterem, aby uživatelé Twitteru mohli při používání nové funkce $Cashtags vidět okamžitě ceny akcií, kryptoměn a dalších aktiv v reálném čase.
img

Ceny ropy a zlata ovlivněny strachem z bankovní krize

28.03.2023 Futures na americkou ropu WTI se dostaly k 70 USD za barel poté, co uzavřely minulý týden o skoro 4 % výše. Kvůli tomu, že bankovní turbulence vyvolávají strach z recese, americké úřady přemýšlí o rozšíření nouzového úvěrového nástroje, což je teď jedna z několika možností.
img

Kryptotrhy si z velké části udržují nedávno dosažené zisky

27.03.2023 Kryptotrhy si z velké části udržely své nedávno dosažené zisky, i když se stále mluví o možném krátkodobém poklesu.
img

Technická analýza BTC/USD na 27. 3. 2023

27.03.2023 Nasdaq Inc. plánuje nabízet služby úložiště kryptoměn do konce druhého čtvrtletí roku 2023. Podle včerejších zpráv z médií tyto plány zveřejnil senior viceprezident Nasdaq a vedoucí oddělení digitálních aktiv Ira Auerbach na summitu Blockchain Week v Paříži.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

V amerických firmách se v lednu a únoru propouštělo nejvíce od roku 2009

09.03.2023 Propouštění v amerických firmách dosáhlo v lednu a únoru nejvyšší úrovně od srovnatelného období roku 2009. Přes třetinu z více než 180.000 propuštěných připadá na technologický sektor, ukázala dnešní zpráva společnosti Challenger, Gray & Christmas. Jen v únoru americké firmy propustily 77.770 lidí, což je ve srovnání s loňským únorem více než pětinásobek.
img

Má Guyana šanci stát se novou destinací pro těžbu ropy?

08.03.2023 Guyana přilákala minimálně 10 společností, včetně společností Shell, Petrobras a Chevron s cílem přemýšlení o této nejžhavější ropné oblasti desetiletí.
img

Co ovlivnilo nabídku a poptávku po zemním plynu?

23.02.2023 Válka s Ruskem způsobila změnu globální nabídky a poptávky po zemním plynu, zvýšila poptávku po jeho vývozu z USA a zlepšila trvalé postavení fosilních paliv ve světě. V reakci na to se dostala domácí produkce zemního plynu rekordní úroveň.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Bitcoin navzdory sílící regulaci zpevňuje, dostal se nejvýše od loňského srpna

16.02.2023 Ceny kryptoměn se dnes navzdory přísnějšímu regulačnímu postoji americké vlády zvyšují. Bitcoin se dopoledne pohyboval kolem 24.656 USD (544.000 Kč), a byl tak nejvýše od loňského srpna. Proti předchozímu dni si připisoval asi 11 procent. Druhá největší kryptoměna ether vykazovala růst o více než osm procent. Hodnota celého trhu z kryptoměnami pak byla za 24 hodin vyšší téměř o 85 miliard USD, uvedla televize CNBC.
img

Japonsko hledá guvernéra centrální banky

14.02.2023 Japonská vláda dnes ráno oficiálně jmenovala Kazuo Uedu nástupcem současného předsedy Kurody. První zvěsti se objevily minulý pátek. Ve vzdálenější minulosti (do roku 2005) zastával Ueda funkci člena Rady guvernérů. V první reakci (v pátek) japonský jen zpevnil. Ueda byl černým koněm v závodě o nástupnictví. Z pohledu trhu jde o signál, že BoJ chce fakticky pracovat na další normalizaci své měnové politiky.
img

Valentýnský dárek pro komunitu Cardano: Očekávaný upgrade je téměř tady.

13.02.2023 Komunita Cardano se má na letošního Valentýna na co těšit. Dlouho očekávaný valentýnský upgrade (SECP) má přinést do sítě Cardano řadu nových pokroků a vylepšení.
C:\fakepath\eurusd-10022023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 10.2.2023

10.02.2023 Americké akcie včera navzdory počátečnímu růstu oslabily. Za jejich poklesem stál růst výnosů u dluhopisů vlády Spojených států. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 0,73 procenta a zakončil obchodování na 33.699,88 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,88 procenta na 4081,50 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,02 procenta na 11.789,58 bodu.
C:\fakepath\trader-09022023-38-zm.jpg

Forex: Euro posiluje, těží ze zájmu o rizikovější aktiva a z vyhlídek na vyšší úroky

09.02.2023 Euro dnes mírně posiluje vůči americkému dolaru, těží z růstu zájmu investorů o rizikovější aktiva a z vyhlídek na další zvyšování úrokových sazeb v eurozóně. Krátce před 18:00 SEČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 0,4 procenta na 1,0755 EUR/USD.
C:\fakepath\trader-07022023-31-zm.jpeg

Svět se potýká s nedostatkem mědi, který může trvat až do roku 2030

07.02.2023 Svět se v současné době potýká s nedostatkem mědi. Přispívají k tomu problémy s dodávkami z Jižní Ameriky a vyšší poptávka. Deficit bude trvat celý letošní rok, uvedl server CNBC. Podle jednoho z analytiků by na trhu mohl nedostatek trvat až do konce desetiletí. Měď je přitom považována za jeden z ukazatelů ekonomického zdraví díky jejímu rozsáhlému využití a její nedostatek by mohl být indikátorem toho, že globální inflační tlaky by se mohly zhoršit, což by následně donutilo centrální banky pokračovat ve zvyšování úroků.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Zaměstnavatelé v USA oznámili v lednu největší propouštění za dva roky

02.02.2023 Američtí zaměstnavatelé v lednu oznámili největší propouštění za dva roky. Technologické firmy totiž rušily pracovní místa druhým nejvyšším tempem za dobu, kdy se tyto údaje sledují, aby se připravily na možnou hospodářskou recesi. Vplývá to ze zprávy agentury Challenger, Gray & Christmas. Celkem podniky nahlásily, že propustí 102.943 zaměstnanců, což byl více než dvojnásobek počtu oznámeného v prosinci a o 440 procent více než loni v lednu. Technologický sektor měl na počtu oznámených propouštění podíl 41 procent.
C:\fakepath\trader-19122022-44-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje kvůli obnovenému zájmu investorů o rizikovější měny

19.12.2022 Americký dolar dnes mírně oslabuje kvůli obnovenému zájmu investorů o rizikovější měny. Euro si kolem 19:30 SEČ připisovalo zhruba 0,3 procenta na 1,0615 EUR/USD. Jednotnou evropskou měnu podpořily příznivé údaje o německé ekonomice.
img

Asijská poptávka po dovozu kukuřice se v roce 2023 moc nezvýší

05.12.2022 Cary Sifferath, víceprezident Rady pro obiloviny USA, informoval o tom, že poptávka po dovozu kukuřice z Asie, hlavně z jihovýchodní, se v příštím roce skoro nezmění, jelikož silnější americký dolar a obavy o tempo hospodářského růstu omezí kupní sílu spotřebitelů.
img

Barkin z Fedu a členové EBC se vyjádřili k měnové politice

02.12.2022 Barkin: Nedostatek pracovních sil podpořil inflaci. Zdá se, že nabídka pracovních sil zůstane i nadále omezená. Méně pracovníků by omezilo hospodářský růst USA.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin se vyšplhal nad 17.000 USD, analytici ale čekají další pokles

30.11.2022 Bitcoin se dnes poprvé po dvou týdnech vyšplhal nad 17.000 USD (asi 399.200 Kč), analytici ale neočekávají, že růst vydrží. Část z nich se domnívá, že současný růst je pouze přechodným vychýlením v jinak klesajícím trendu, uvedl server finanční televize CNBC. Důvěru investorů podkopává bankrot kryptoměnové burzy FTX, který otřásl celým odvětvím kryptoměn.
img

Co způsobuje Putinova válka na Ukrajině?

30.11.2022 Kvůli válce je Západ mnohem více závislý na asijských palivech, než kdy jindy. Válka posiluje roli hlavních světových dodavatelů paliv (Asie, Blízký východ), jako je nafta nebo benzin, která jsou důležitá pro globální ekonomiku.
img

Oculus - černý kůň Meta Platforms pro rok 2023?

25.11.2022 Akcie Meta Platforms jsou pod tlakem, protože investoři do společnosti 2022, která se potýká s problémy, nesdílejí nadšení Marka Zuckerberga z rostoucích výdajů v oblasti Metaverse. Náročných 12 měsíců způsobilo, že se "investoři vrátili na zem" a obávají se rozsahu, v jakém společnost utrácí peníze na stále "nejistý zítřek", a to v prostředí oslabujícího reklamního sektoru, který je hlavní součástí příjmů společnosti. Reality Labs jsou i nadále "trnem v oku" Zuckerbergovi, který začal považovat rostoucí výdaje na výzkum a vývoj za klíč k získání dlouhodobé konkurenční výhody v "novém internetu". Miliardář věří, že jím bude virtuální realita. Opravdu by to mělo investorům způsobit bezesné noci?
img

Kolaps FTX

22.11.2022 Zpráva obsahovala celkový počet měsíčních návštěv FTX.com uživateli ze 30 zemí v období od ledna do října 2022. Ukázalo se, že mezi nejpočetnější a nejaktivnější uživatele platformy patří uživatelé z východní Asie: 297 200 návštěv za měsíc z Jižní Koreji, 241 700 ze Singapuru a 223 500 z Japonska, což představuje téměř 16 % směnného provozu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu

16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.
img

📢 Klíčové body k volbám v USA

03.11.2022 Volby ve Spojených státech se budou konat v úterý 8. listopadu 2022. Název těchto voleb vychází ze skutečnosti, že se konají uprostřed funkčního období prezidenta USA. Příští týden budou mít hlasy Američanů vliv na rozdělení moci v Kongresu. Volby v polovině volebního období jsou jakýmsi hodnocením práce současné vlády a především současného prezidenta. Zůstanou demokraté u moci? Získá Biden mandát k pokračování své politiky? Koho Američané zvolí 8. listopadu?
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

DIHK: Každá dvanáctá německá firma zvažuje přesun produkce do zahraničí

01.11.2022 Každá dvanáctá německá průmyslová firma zvažuje přesun produkce do zahraničí, zjistil podle týdeníku Der Spiegel průzkum Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK). Podniky tak reagují na energetickou krizi a růst nákladů. Nejhorší je podle průzkumu situace v automobilovém průmyslu.
img

Market Insight: 5 akcií, které je dobré znát před listopadovými volabmi v USA (část 1)

24.10.2022 Již v úterý 8. listopadu se budou konat střednědobé volby (tzv. mid-term choice) do Kongresu USA. na místa ve Sněmovně reprezentantů a Senátu. Obě strany mají na ekonomická a sociální témata odlišný pohled, takže investoři se na možný výsledek volebního boje dívají poněkud nervózně. Vše nasvědčuje tomu, že ode dneška jsou to právě republikáni, kdo má největší šanci na převzetí Sněmovny reprezentantů. Pokud jde o Senát, tržní konsensus je zachovat status quo, tedy rozdělení Senátu v poměru 50/50, přičemž rozhodující hlas má viceprezident. Nicméně stojí za to zvážit všechny možné scénáře a vybrat společnosti nebo sektory, které by mohly získat (nebo ztratit) z vítězství konkrétní strany.
img

Momentus o krok blíž k hlavnímu, prosincovému testu mise 🚀

18.10.2022 Momentus Inc (MNTS.US) je společnost se sídlem v USA v oboru známém jako „nový vesmír“, který je v procesu vývoje nabídek přepravních služeb po oběžné dráze Země i mimo ni. Společnost sídlící v Silicon Valley (San Jose) oznámila úspěšné testování polí solárních panelů, jejichž umístění ve vesmíru na kosmické lodi Vigoride bude klíčovou součástí druhé demonstrační mise. Mise je naplánována se SpaceX na prosinec tohoto roku jako součást Transporteru 6.
img

DBS Bank: Bitcoin je stále skvělou příležitostí

17.10.2022 Singapurská společnost poskytující finanční služby DBS Bank věří, že BTC je i nadále bezprecedentní příležitostí navzdory obavám z vysoké volatility na krypto trhu.
img

Podle Indexu prosperity patří české podnikatelské prostředí k nejhorším v Evropě. Založení firmy u nás může trvat až 25 dní, nejdéle z celé EU

12.10.2022 V eurounijním srovnání podnikatelského prostředí obsadila Česká republika 21. místo, vyplývá to z říjnového Indexu prosperity Česka. Vůbec nejhůře si tuzemsko vede v hodnocení podmínek pro založení podnikání, které jsou nejméně příznivé z celé EU. Jen samotné založení firmy u nás totiž trvá až 25 dní. Evropský průměr je přitom okolo 12 dnů. Zároveň je pro založení podnikání potřeba udělat více administrativních kroků než v ostatních zemích. V Česku je rovněž i málo startupů, a to pouze 131 na milion obyvatel, což odpovídá 21. místu v EU. Právě startupy přitom mají velký potenciál proměnit Česko z montovny na „mozkovnu“.
img

Forex: Maďarská centrální banka bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb

27.09.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání podle nás zvýší úrokové sazby o 75 bb. Konsensus finanční trhu pak hovoří o 100 bb. To by přitom neměl být konec, když do konce roku čekáme nárůst základní sazby na 14,50 % ze současných 11,75 %. Z ekonomických dat bude sledována zejména americká spotřebitelská důvěra za září. Ta by měla, stejně jako v srpnu, dále oživit. Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby by pak měly potvrdit přetrvávající poptávku po investičním zboží.
img

Forex: Důvěra v českou a německou ekonomiku dále klesla

26.09.2022 Důvěra v tuzemskou ekonomiku byla v září nejnižší od března 2021. Šlo již o čtvrtý meziměsíční pokles v řadě. Po překvapivém srpnovém nárůstu se opět snížila důvěra spotřebitelů, která znovu prolomila historické minimum, když byla nejnižší od počátku sledování v roce 2003. Náladu domácností nadále zhoršuje především vysoká inflace spojená s rychlým růstem cen energií, a také vyšší míra ekonomické nejistoty daná rizikem recese. V poklesu čtvrtý měsíc za sebou pokračovala rovněž důvěra podnikatelů. Její úroveň však nebyla tak nízko jako u spotřebitelů, když odpovídala začátku loňského roku.
img

Před zasedáním FOMC rostou kryptoměny pomalým tempem. Je Ethereum „americký“ blockchain?

21.09.2022 Kryptoměny se pohybují v bočním trendu před nadcházejícím rozhodnutím Federálního rezervního systému, které bude oznámeno ve 20:00. Otevření Wall Street směrem nahoru mírně zlepšilo sentiment na trhu digitálních aktiv:
img

Měli by Bitcoineři podporovat pokus Nayiba Bukeleho o znovuzvolení?

21.09.2022 Salvadorský prezident Nayib Bukele je kritizován za to, že usiluje o druhé funkční období. Ale měla by bitcoinová komunita stát při něm?
img

EUR/USD. Pravidla hry se na konci týdne změní

21.09.2022 Začátek nového týdne byl pro euro těžký, kurz EUR/USD je kotován pod paritou. Na konci týdne však může dojít k výrazným změnám v poměru sil. Faktory se pravděpodobně vyvinou tak, že jednotná měna bude mít šanci na odraz.
img

Starbucks si vybral Polygon (MATIC) ke spuštění nového programu NFT komunity a odměn

13.09.2022 Kávový gigant Starbucks se spojil s Polygonem (MATIC), aby umožnil zákazníkům svého věrnostního programu nakupovat a získávat sběratelské známky nezaměnitelných tokenů (NFT).
img

Padající ceny plynu vyvíjí tlak na Equinor

08.09.2022 Norský Equinor (EQNR.NO) je jednou z největších energetických společností v Evropě. Společnost je provozovatelem zdrojů z obnovitelné energie, zemního plynu nebo ropy.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Institut IfW čeká příští rok pokles německé ekonomiky o 0,7 procenta

08.09.2022 Německá ekonomika v příštím roce klesne o 0,7 procenta, zejména kvůli vysokým cenám energií, které jsou částečně důsledkem války na Ukrajině. Ve svém podzimním výhledu to dnes předpověděl přední německý hospodářský institut IfW. Prudce tak zhoršil svou předchozí červnovou prognózu, podle které ještě čekal růst hrubého domácího produktu (HDP), a to o 3,3 procenta.
img

AP: McDonald's postupně otevře restaurace na Ukrajině, začne v Kyjevě

11.08.2022 Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. S odkazem na interní sdělení firmy to uvedla agentura AP. Je to podle ní symbol alespoň částečného návratu k normalitě v jinak válkou zasažené zemi, a také ukázka podpory od americké firmy, která se stáhla z ruského trhu.
img

Bitcoin se dál hroutí

14.06.2022 V úterý se vlajková kryptoměna dostala na nové swingové minimum a na začátku obchodní seance spadla na 20 950 USD.
img

Cardano „Právě zavřelo v zelené svůj první týden za 9 týdnů“, ADA vzrostla o 13,5 % za posledních 24 hodin

06.06.2022 V pondělí (6. června) krypto nadšenec „Cardano Dan“, provozovatel „Cardano Dan’s Stake Pool“ (Ticker:DAN), poukázal na...
img

Cardano „Právě zavřelo v zelené svůj první týden za 9 týdnů“, ADA vzrostla o 13,5 % za posledních 24 hodin

06.06.2022 V pondělí (6. června) krypto nadšenec „Cardano Dan“, provozovatel „Cardano Dan’s Stake Pool“ (Ticker:DAN), poukázal na...
img

Cardano „Právě zavřelo v zelené svůj první týden za 9 týdnů“, ADA vzrostla o 13,5 % za posledních 24 hodin

06.06.2022 V pondělí (6. června) krypto nadšenec „Cardano Dan“, provozovatel „Cardano Dan’s Stake Pool“ (Ticker:DAN), poukázal na to, že ADA „právě zavřelo v zelené svůj první týden za 9 týdnů.“
img

Top 30 Panama Bank je „Bitcoin friendly“ a vítá krypto služby

31.05.2022 Panamská banka Towerbank otevírá své brány zákazníkům s bitcoiny a kryptoměnami v sérii tweetů a memů.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Pokud vývoj potvrdí odhady ČNB, sazby zřejmě ještě v červnu porostou

22.05.2022 Pokud aktualizace dat na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze České národní banky, tak je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší úrokové sazby. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
img

Ropný trh je plný pozitivity. Všechny naděje investorů se upínají k Číně.

19.05.2022 Světové ceny ropy během středečního obchodování stále rostou, protože trh očekává oživení poptávky po pohonných hmotách v Číně. V době psaní článku tak červencové futures na ropu Brent vzrostly o 1,3 % na 113,29 USD za barel. Cena futures na WTI s dodáním v červnu zároveň vzrostla o 1,62 % na 114,22 USD za barel.
Související klíčová slova: Čína a USA | Barron's | Další snižování sazeb | Střední Evropa | Haier | Etheru | Akcie Meta Platforms | Čínské značky | Válka s Ruskem | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Vijay Ayyar | ChatGPT | Zpravodajský server | GitHub | Zásoby zemního plynu | Bolševické revoluce | Neel Kashkari | TXT.US | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Celkový zisk | Války | Deset nejbohatších lidí na světě | Lithium | Foxconn | Vývoj | Index spotřebitelských cen | Češi | Didier Casimiro | Data z trhu práce | Take Profit | Daně z nemovitosti | Klíčový ukazatel | University of Swansea | Andrés Manuel López Obrador | Prezident newyorského Fedu | Obrovský výprodej | DPH | Nejhorší čtvrtletní výkon | General Dynamics | EUR | Chris Larsen | Kryptoaktiva | FDA | Spotřebitelské výdaje | Infografika | Bundesbank | Pensylvánie | Zasedání vlády | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Vlastní prostředky | Růst Facebooku | Kalifornie | David Malpass | Přemýšlení | Realitní firmy | XOM | Cena severomořské ropy | Aiways | Výkyvy | Zboží základní potřeby | Itálie | McDonald's | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | CBDC | Texas | Očekávání | Ropný institut | Korelace | Jüan | Index prosperity | Volatilní | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | JAR | CMC Markets | Hodnota trhu s kryptoměnami | EUR/JPY | Zákonodárci v USA | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Údaje o hrubém domácím produktu | FAA | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Technologie společnosti | Evropská komise | Pro investory | Oživení ekonomiky | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Plán investic | Představenstvo ruské těžařské firmy | Rozvolnění | PDVSA | Jednatel společnosti | Alaska Airlines | Potenciál | MACD | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Diverzifikace | Support | Gruzie | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Finanční stabilita | Posílení | Dopad na akcie | Jak číst grafy | Frakování | Miliony dolarů | Ifo | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | HDP na obyvatele | Alexander Novak | Britská libra | Kanye West | NYSE | Intervence | Kryptoburzy | Výkonný ředitel | Interactive Brokers | Experti | LSEG | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Růst akciových indexů | Nezávislost | Bitcoiny | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Býčí výhled | Nákupy aktiv | Moody's Investors Service | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | MiCA (Markets in Crypto Assets) | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Výhled poptávky | Bruno Le Maire | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Klinické testy | Rozsáhlé nákupy dluhopisů | Recese v eurozóně | Předseda představenstva | Reality | Die Welt | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Prognostici | Bezpečný přístav | Neckline | Cena bitcoinu | City | General Motors (GM) | SOK | Akcie regionálních bank | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Daniel Mahovský | ETH | Kryptosprávci | Daniel Silver | Důvěra v ekonomiku | Kalifornská společnost | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Nejvyšší soud | Cenné papíry | Euro vůči americkému dolaru | IDC-softwarehouse | Čistý příjem | Výnos | DeFi | Přiznání k dani z příjmu | Medvědí výhled | Měnový pár USD/JPY | Černý kůň | Brent | Soukromá spotřeba | BreakEven | Delta | Colorado | Schválení ETF | Zpřísňováním měnové politiky | HOOD | SMA | Vzdělávání | Politico | Řešení kriminality | Russell 2000 | Šéf Fedu | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Reddit | ESG | Index DOW | Zvýšení sazeb Fedu | Společnost NOC | Akcie Facebooku | Exchange | Základní pravidla | Investiční strategie | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Naked Brand | Strach | Graf EURUSD | Propad cen | Praxe | Platební neschopnosti | Zdravý rozum | Americká technologická společnost | Sentiment na trhu | Kryptoměna Bitcoin | JPY | Akciový index | Metaverse | Burza Liquid | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Investiční příležitost | Polovodiče | AI | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Lari | Poradce Bílého domu | Euro roste | Mike Pence | Obchodní tipy | Kontrakce | Peníze | Poměr PE | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Suezský průplav | Vývoj měnové politiky | López Obrador | Vstupní S/R zóny | IIF | FTX | Reálné ekonomiky | Title Transfer Facility | Americká lehká ropa WTI | Medvědí trh | Prognóza | Zisky bank | Palantir | Trump a Biden | FBI | Pesimismus | Rekordní deficit | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | FedWatch | Palladium | Představitelé ECB | Nejznámější kryptoměna | NBC | Ropa WTI | Nárůst Bitcoinu | Micron | Obchodní transakce | Simon Peters | Lockheed Martin | Bankovní rada ČNB | Depreciace | Měnová krize | Developeři | STAN | Vlnový pattern | Dolar dnes | Evropské burzy | NVDA.US | Histogram | Burzy | Norwegian Cruise | WallStreetBets | USD/EUR | EURUSD | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | NFP | Robinhood | Odliv kapitálu | Broker | TerraUSD | Akcionáři | Americký ropný institut | Cash flow | Proražení | xStation | USD | Investovat | Tempo hospodářského růstu | Export | Banka Goldman Sachs | Upravený zisk | Technická analýza | Investiční analytik | Dot plot | ProfitLevel | Trh s nemovitostmi | Federální úřad pro letectví | Unie | Giovanni Staunovo | Výroční zprávy | Nové mutace | Southwest Airlines | Americká média | Cena americké ropy | Plány | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Trpělivost | Na burze | Github | Komise pro cenné papíry (SEC) | Šok | FTNT | NHS | Energetické zdroje | ČSOB | Evropská inflace | Ekonomiky | Zablokování Suezského průplavu | Společnost Pfizer | Trh s ropou | Total | Regulace | Žaloba | Tiff Macklem | OXY.US | LMT | Hospodářské oživení | Ranní zpráva pro tradery | Třetí vlna | Garance | Měnový fond | Tichomoří | Úroková sazba | Pozorování | Kabinet | DJI | Tovární objednávky | Norilsk Nickel | Pověst | Roční růst | Největší společnosti | Spekulovat | Sociální sítě | Ruský prezident | Pokles cen nemovitostí | Česká zbrojovka | Podpůrné programy | FSLR | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Xcoal Energy | Vládní výdaje | Dovednosti | Snížení poptávky | Měnový pár EUR/USD | Státní výdaje | Dovoz | Hospodářský institut | Bilion | Šéf Bílého domu | Obrovský potenciál | Analýza makroekonomických zpráv | Lenovo | NextEra | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Výkonný viceprezident | NASA | Ekonomika oživuje | Nikkei | Instagram | Pro tradery | Bankroty | The New York Times | 1 milion | Riot Platforms | Gigant Gazprom | Konvergence | Čínské úřady | Marek Mora | Komoditní | First Solar | Doji | Světový obchod | Ruské banky | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Textron | Minimální mzda | Stephen Massocca | EUR/CZK | Vybírání zisků | Krátká pozice | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Válka na Ukrajině | McKinsey | Makroekonomické ukazatele | Nigérie | Hlavní měny | Elon Musk | Euforie | Der Spiegel | Liz Truss | Fiat Chrysler | FANG | Akciové indexy | Obrat trendu | Bankrot burzy | Investoři | BitMEX | Investing.com | Index asijsko-pacifických akcií | Obchodní deník | Portfolio | Michael Feroli | Online nakupování | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | China Unicom | Nálada v Evropě | Evropská měna | AMD | Moderna | Chris Kruse | Jeff Bezos | Média | Nejistota | Christine Lagardeová | Hodnota akcií | Index PPI | Obchodní napětí | Mezinárodní agentura pro energii | Západní sankce | IBKR | Grayscale | Tranše | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Ceny kryptoměn | Problémy německých průmyslových podniků | Janet Yellenová | iPhone 15 | Zpřísňování měnové politiky | Arthur Hayes | Upgrade | Korporátní daň | Futures na S&P 500 | ICI Global Asset Management | Crypto Capital | Skupina OPEC+ | Long Term Capital Management | Nová prognóza | Finanční instituce | Bank of England | Automobilka Toyota | Lepší výsledky | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Britský premiér | Technická analýza BTC/USD | Tiskové agentury | Prezident | Baby Boomers | Zápis z posledního zasedání | Americké prezidentské volby | Odvětví kryptoměn | Boom | NCEE IBM Consulting | Japonská automobilka | NICKEL | Vývoj akcií | Úvěrové krize | Bed Bath & Beyond | Letecká přeprava | Funkční období | Makrokalendář | Sestupný trend | CDC | Cena mědi | Raytheon | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Euforie na akciích | Propad ceny akcií | Evropské trhy | Boj s inflací | Analýzy | Britský ministr financí | Zvýšení úrokových sazeb | Monex USA | Jednotné měny | TTF | Investiční | Průzkum | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Zboží vyrobené v Číně | Zemní plyn ve Spojených státech | ExxonMobil | Invesco | IEA | Demokraté | Patria | Ceny Bitcoinu | Covid | Tržní podíl | Uber | Solární energie | Pokles bitcoinu | Broker Trust | Klíčové společnosti | Válka | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Obchodní plán | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Zpráva | Nové příležitosti | First Republic Bank | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | RIOT | Ekonomické dopady | Deutsche Bank Christian Sewing | Rozpočtová politika | Údaje ISM | Huawei | Tencent | Kontejnerová loď | Finanční ředitel | Warren Buffett | S&P | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | The New York Times (NYT) | Hospodářské dopady | Meta Platforms | Obchodování | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Výrazné ztráty | Legislativa | Omniverse | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Technický výhled trhu | Studená válka | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Finanční nástroje | Vedoucí představitelé | Breakout strategie | JOLTS | Automobilka | Meta | S&P Global | DHL | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | HDP Německa | Management | Německé instituty | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Obchodní týden | TSMC | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | České firmy | Fenomén | Japonská vláda | Digitální ekonomiky | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Oanda | Zpomalující inflace | VaR | Monitorování | Týdenní shrnutí | S&P/ASX 200 | Dolary | FB | IBM Consulting | Zpráva pro tradery | Alena Schillerová | Kim Kardashianová | Investiční banka | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Occidental Petroleum | Sergej Dubovickij | Natixis Investment Managers | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Globální prodej | Míra | CME FedWatch Tool | CAPEX | Pokles tržeb | Distribuce | Norský Equinor | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | Udržitelnost | Sazby v USA | Bitcoin | Nejdůležitější události | Silný růst | Investiční centrum | Těžařská společnost | Airbus | Burza FTX | Úpis akcií | Spoření | Vyhlídky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Cena ropy brent | Futures | Skupina drobných investorů | BTC (Bitcoin) | Automobilky | Tina Tengová | Kryptoměnové burzy | Budoucnost financí | PEG | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Depozitní sazby | Dopady války na Ukrajině | Tennessee | Raphael Bostic | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Technická recese | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Tlak medvědů | Instrument | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Růst ceny | Počet zaměstnaných | Silný dolar | Retracement | Koruna | Komoditní měny | Monopoly | Rystad Energy | Řetězec restaurací | Cukr | Finanční služby | Výrazný pokles | Vyšší poptávka | Ekonomický propad | American Airlines | Vývoj ceny plynu | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Ripple (XRP) | Shell | Finanční výsledky | Decentralizace | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Cena akcií společnosti | Epidemické situace | Onemocnění | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Ipsos | Ruská vojska | Asociace | Marka | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | HDP eurozóny | Randy Frederick | Pandemie koronaviru | Dovoz aut | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Společnost Nvidia | Klima | Právo | Asie | Deprese | Softwarový gigant | Cenné papíry a burzy | Akcie společnosti Adyen | Investovat do Bitcoinu | Výsledky společnosti | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Světové ceny ropy | Alibaba | Chuck Schumer | Stablecoiny | mmBtu | Subvence | Regulátor | DPA | Průzkumy | Raytheon Technologies Corp | Shortovat | Hlavní indexy | Barack Obama | OpenAI | Převodník měn | IPO 2019 | Masivní spekulace | Graf ceny akcií | Televize CNBC | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Důchod | AMC | Pfizer | Investiční společnost | EQNR.NO | TSM | Toyota Motor | Ukazatel inflace | ZS | Obchodování s akciemi | Studie | Blízký východ | CME FedWatch | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Zvolení Trumpa | Obchody | Průraz | Cena plynu | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Zbrojovka | Plyn | Firma Interactive Brokers | Cenová hladina | Bankéř | FOMC | Vodafone Group | Ropa Brent | Sociální síť Reddit | FTC | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | LEN | Stratég firmy | Přijetí | Evropa | Jackson Hole | AliExpress | HUF/EUR | James Bullard | OPEC | USD/PLN | Short | Norský Equinor (EQNR.NO) | Amazon (AMZN.US) | Arrows | Ropná společnost | Jednání FOMC | Situace | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Egypt | Johnson & Johnson | Title Transfer Facility (TTF) | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Eurodolar | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Finanční televize | Cenný papír | Disciplína | Maloobchod | Baltimore | Růst výnosů u dluhopisů | VTP Brno | Společnost Norilsk Nickel | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Inflace v EU | Matthew Zielinski | Oživení inflace | Trump | Rekordní minimum | Stavebnictví | 4M Systems | Index volatility | Pomoc lidem | Dow Jonesův index | Index Dow Jones Industrial Average | Příznivé údaje | PYPL | Technické analýzy | Růst eura | Mexiko | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Michael Saylor | Equal weight | Euro dnes | Universal Music | Rystad | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Kvantitativní zpřísňování | Snížení spotřeby | Ceny ropy WTI | Turecká centrální banka | Stříbro | Nejbližší support | BA.US | Jihokorejský KOSPI | CHF | Klíčové události | Tým InstaForex | Instituce | DAX (DE30) | Česká koruna | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | Investice do fondu | Bank of Japan | OECD | Americké objednávky | Guvernér BOJ | Stimulační program | FAANG | G10 | Bankrot kryptoměnové burzy FTX | Mobilní aplikace | LNG | Startup | Brokers | Německý hospodářský institut | Obnovitelné zdroje | Počet úmrtí | Americké akcie | BBC | Úrokové sazby Fedu | Kongres | Český rozpočet | Divize | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | ex | Rally na akciích | Analýza BTC/USD | Nákupy akcií | Rosněfť | PSA | Americká data | Naše ekonomika | Odhady ČNB | Komise pro cenné papíry a burzy | Equinor | Time-Frame | Růst výnosů | Martin Krištoff | BlackBerry | Server BBC | Trh | Zájem o dolar | Kryptoměnová burza Coinbase | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Aktivita na trhu | Vládní podpory | Zvýšení těžby | GME | Technologické firmy | Výrazný růst | Fed | Strategie Ondřeje Hartmana | Reálná hodnota | Zakladatel | Korekce | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Klesající trend | Upozornění | Rubl | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Ředitel Sberbank | Země EU | Prezident Federální rezervní banky | Buffett | RBC | Money management | Ripple | Arbitráže | Coffee | Potenciální změny | Výběry | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krypto | Zakladatel fondu | Konkurenceschopnost | S&P 500 | USDT | Index Standard & Poor's | Automobilový průmysl | Zájem o kryptoměny | Luis De Guindos | CNOOC | Swingové minimum | JDE | Latinská Amerika | Philip Lane | ANO | XOM.US | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | ProCent | Obchodní systém | Rating | Platforms | MWh | Nayib Bukele | Dezinflace | Agentura S&P | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Znalost | Prezident Joe Biden | SNB | Ekonomie | CZ-USA | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Dopad na cenu | Tržní cena | Natixis | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Američtí investoři | Ekonom ECB | Eurokomisař | Ruské těžařské firmy | IPO Saudi Aramco | Členové Fedu | Volatility | Úspory | George Akerlof | CME | Defi | Inflace zpomaluje | Flat | SMA 200 | Demokratické strany | CMA | Měny&Sazby | NAFTA | Long pozice | Cybertruck | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Čínské centrální banky | Programování | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Apple | Web3 | Spolková vláda | Investice do fondů | ECB dnes | Grayscale Investments | Virtuální realita | Futures na DAX | Akcie Nvidie | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Směřování | Hlavy států | Společnost BlackRock | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Nižší minima | Evropská banka | Společnost XTB | Společnost Meta Platforms | Trendové linie | Marathon | Objem obchodů | FIAT | Japonsko | Digitální ekonomika | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | XRP | XTB | Nifty 50 | Invest | Spekulovat na pokles cen | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | MicroStrategy | Životní náklady | Andrew Bailey | Významné zprávy | Poradce ruského prezidenta | Životní prostředí | Exxon | Analytici | Řízení rizika | ING | NYMEX | Zhodnocení vloženého kapitálu | CME Group (CME.US) | Grafy | QE | Polský zlotý | Růst HDP | Tržní sentiment | Cainaiao | Pravidla regulace trhů | LYNX | Donald Trump | UBS Giovanni Staunovo | Pozornost obchodníků | Německý Ifo index | Standard & Poor’s 500 | Čistý zisk | ORCL | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Analytika | Fluktuace | DBS | Největší kryptoměna | Zasedání americké centrální banky | Krach | Centrum | ABN | Norwegian Cruise Line | Nejnovější údaje | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | WeWork | Rozpočet | CL | Bankovky | Aleš Rod | Japonská centrální banka | Lucia Žárska | BNP | Investice do akcií | Viceprezident ruské ropné společnosti | Dolar k japonskému jenu | Ekonomické vyhlídky | Spoluzakladatel | Partnerství | Obchodní partner | Aukce | Pokles dolaru | Nárůst objemů | Technologická společnost Apple | Zvýšení těžby ropy | Energetický sektor | Cena ropy dnes | Získávání zkušeností | I-Trader | Bollinger Bands | Údaje o inflaci | Dlouhodobý investor | ECB Luis De Guindos | CZK | Americké farmaceutické společnosti | Reuters | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | AMC Entertainment | U.S. Bank | Situace na Ukrajině | Ceny zemního plynu | Ceny kukuřice | Ziskovost evropských bank | Kartel OPEC | Chevron | Ekonomické výsledky | GM | Akcie ve Spojených státech | Česká republika | Cointelegraph | Dlouhodobé investice | Overbalance | Rolování | Palo Alto | Rekordní maximum | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Splácení dluhu | Utahování měnové politiky | LTCM | Americký softwarový gigant | Ceny kovů | Index nákupních manažerů | Míra inflace v Evropské unii | Moody's | Makro | Fond kvalifikovaných investorů | Boeing | Epiq | Příkaz | Adyen | OKX | Twitterové účty | Roční výnos | Nižší růst | Bernie Sanders | Hydroelektrárny | Zbytečné regulace | Prime | Americký dolar dnes | Equinor (EQNR.NO) | Rychlý růst | Daňový balíček | Evropské banky | Ženy | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Brian Armstrong | GTAI | CFD | Vláda ČR | Vysoké úroky | Rozpočtový úřad Kongresu | Evropská unie | Open | Cena akcie | Fiat Chrysler Automobiles | IG | BlackRock | Nepokoje v JAR | DOT | Zvýšení základní sazby | Závazek | Financovat | Pomoc ekonomice | Kryptoměnové společnosti | Společnost OpenAI | Oslabení kurzu | Cvičení | Aktuální cena | CME Group | FDIC | Snižování úrokových sazeb | Cashtags | AMD.US | TSLA | Dluhopisy | Úroky | Nová mutace koronaviru | Celní úřad | Státní svátek | Návrat poptávky | Odchody generálních ředitelů z firem | Cena | Investiční banky | Odpor | Albion Financial | Gemini | Řetězec | Silný trh | Objem peněz | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Ztráta | NCLH | Izrael | Solární panely | Ceny akcií | S&P500 | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Klienti Interactive Brokers | Vyšší úroky | Ceny | EK | Technologie | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření viru | ČNB | TSLA.US | Počítačový vědec | NÚKIB | Investujeme | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | Emise | Dluhopis | Ceny komodit | Těžaři | Proroctví | Americká obchodní komora | Margin | Globální inflace | Nvidia | Turecká vláda | NYT | Ochranné příkazy | Počet uživatelů | Gala | BioNTech | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Finančnictví | Potenciální zisk | Charles Schwab | Švýcarská centrální banka | Úvěrové podmínky | Poplatek | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | Obchodujte akcie | Schnorr | Index ISM | Americká ekonomika | NVDA | Svět investování | Kurz koruny | Wood Mackenzie | Prudký růst cen | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Obchodník | HDP Německo | Webináře | Akcie týdne | Odhady ekonomů | Akcie s LYNX | 737 MAX | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | COVID-19 | Negativní dopad | Vysoké příjmy | Wedbush Securities | Google | Americká centrální banka (Fed) | Bitcoin a další kryptoměny | Demografické skupiny | FOREX | Interpretace | Růst mezd | ROE | Evropská centrální banka | Index cen | Německý ministr financí | Dow Jones Industrial Average | Ředitelka | Čínská vláda | Salvador | Společnost Facebook | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Ivan Bartoš | Mutace koronaviru | Pivot | Rizika | Kryptoměna | ECB | BAT | Pokles indexu | Coinbase | Burza Coinbase | Argentina | Strategické partnerství | Výzkum a vývoj | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Ekonomický institut Ifo | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | Příjmy společnosti | Fond | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Amazon Jeff Bezos | Největší čínský těžař ropy | Partners | Trader | Konsensus | Daňová sazba | Současné ceny | BNP Paribas | Konsenzus | Bývalý prezident | Raiffeisenbank Helena Horská | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Očkovací program | Akcie TSMC | Miliardy eur | ACER | Oliver Pursche | ISM | Sergej Malyšev | Přehled kurzů | Ranní okénko | Voda | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Členské země eurozóny | Starbucks | NATGAS | Toyota | Ron Klain | Technická analýza ETH/USD | Ratingové agentury | Britská ministryně | Cena zlata | Bukele | Obchodníci | Světové obchodní organizace | Nákup komodit | MAAE | Ruská vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Trinity Bank | Breakout | MiCA | Bull | Růst cen | Spiegel | Bankovní vklady | Společnost Chevron | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Drahé kovy | 5G | Dluhový strop | Indikátor | Moskva | RSI | Krize v USA | Měnová politika | Vysoké inflace | Asset management | Delaware | Býčí trh | Saxo | Americké akciové trhy | IFO index | Financování | Výsledky za Q4 | Změny v ekonomice | Úroková sazba v USA | Měkké přistání | Epiq AACER | Invaze | Etherea | Fitch | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Velký byznys | Akcie AMC | Nastavení měnové politiky | GMT | Hospodářský růst USA | Occidental | Americká lehká ropa | Prodávající | Slušný zisk | Růst světové ekonomiky | Finance | Peer-to-peer | Republikáni | Odraz ceny | Metaverzum | El Salvador | USDJPY | Těžby kryptoměn | Globální poptávka | Pravidla obchodního systému | Skupina soukromých žoldnéřů | Poptávka | Intradenní obchodník | Express | Banka Morgan Stanley | Otevírání ekonomiky | Počet bankrotů | Obavy o poptávku | Line | CME.US | Tempo inflace | Guvernér | Globální trhy | Americké banky | Evropské vlády | Rozpočtové politiky | Rob Haworth | Capital | Očekávání trhu | Účastníci trhu | Larry Fink | Nvidia (NVDA.US) | Cenový graf | John Tucker | CIA | Tokyo Shoko Reserch | Asijská finanční krize | Xcoal Energy & Resources | Southwest | Jason Ware | Zříceného mostu v Baltimoru | Výrobní aktivity | Soudní řízení | Malé podniky | Obchodovat | Pivotní body | Zvýšení inflace | Ceny na finančních trzích | JPMorgan Chase | Holger Schmieding | Xcoal | Hospodářský růst | Kalendář událostí | Vydělávat peníze | Prezident Fedu | Nové rekordy | Korekční fáze | Sociální síť | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | WTI | Standard & Poor's 500 | Oživení eurozóny | Bod | Miliardy korun | Kryptotrhy | Koncentrace | Počasí | Reporty | Společnost TSMC | Zisk společnosti | Medvědi | NetEase | Charlie Munger | Protocol | Co bude | Reserve Bank of Australia | Brokerská firma | Analytik trhů | Index technologického trhu Nasdaq | Pfizer a BioNTech | RBI | Yusuf Mehdi | Vývoj událostí | Vyšší daně | Americká měna | Nord Stream | Tweet | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Tony Sycamore | Pokles zásob | Společnost Edmunds | OCI | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Video | Barclays | Diverzifikace portfolia | Procter & Gamble | Podnikání | Španělsko | Zahraniční firmy | Cena ropy | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Liquid | TSM.US | UTC | Marže | Akcie bank | ROCE | Nubank | SpaceX | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Technology | Polygon | HDP | Bankrot kryptoměnové burzy | Capitalinked.com | Bill Gates | ENPH | Projevy centrálních bankéřů | EUR/CHF | Vítězství v Georgii | Alphabet | Struktura | Daňové zatížení | Vedení společnosti | Členské státy | Zkušenosti | Firma | Ekosystém | Obchody s kryptoměnami | Zbrojovky | Signály | Omikron | Vysoké zisky | Micron Technology | Silnější americký dolar | Tweety | Katarina Kakalíková | Stabilita | Načasování | Poptávka po dolaru | Boeing Co. | Ceny plynu NATGAS | Snížení úrokových sazeb v USA | Obchodní válka | Futures na ropu | IHS Markit | Ropa | Statistiky | J.C. Penney | Liz Trussová | Ether | Byznys | China Telecom | Stoxx 600 | Elizabeth Warrenová | Zahájení obchodování | Výkonný viceprezident Microsoftu | JPM | Diverzifikovat | Litecoin | Index PMI | Ekonom | Debata | AMZN.US | Průmyslový index Dow Jones | Šéfka GM | Proof of Stake | Kalendář ekonomických událostí | Deutsche Bank | Akcie Oracle | Američané | Kurz | Market | Referendum | Ekonomka | Nancy Pelosiová | Raiffeisenbank a.s. | Unicredit | ENPH.US | Gabriel Torres | Světová válka | Pokles výnosů | CNOOC Ltd. | Euro finance | Analýza EUR/USD | Americká Komise pro cenné papíry | Zájem o riziková aktiva | Komisí pro cenné papíry a burzy | Merck | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Downstream | Růst dolaru | LMT.US | Enphase Energy | Oracle | Martin Gürtler | Rizikový sentiment | Investiční banka Goldman Sachs | USA | Kukuřice | Jednotná měna | Fibonacciho retracement | Paolo Gentiloni | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Asie a Tichomoří | Výrazné pohyby | Fiskální stimuly | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Odchod z Ruska | Euro | AUD | Rada ČNB | Binance | Server CNBC | Federální rezervní banky | Těžařské firmy | Vleklá válka na Ukrajině | Capitalinked | Risk | NEST | Plynárenský gigant | Úřad práce | Bank of New York Mellon | ASX 200 | Investiční ředitel společnosti | Softbank | Christine Lagarde | Mnichovský ekonomický institut | Sony | Alvin Roth | Hospodářství | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | Investovat do kryptoměn | Ministr financí | Světové akciové trhy | EBITDA | Moody's Analytics | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Long Term Capital Management (LTCM) | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Krátkodobý výhled | Blockchain Week | Plánované obchody | Twitter $Cashtags | Intermediate | Bollingerova pásma | Globální akciový index | Stefan Kooths | EU | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Fork | Holdingová společnost | Dealing | Komerční banka | Expert | Viceprezident Mike Pence | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Obchodování s Bitcoiny | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Andrew Challenger | Mluvčí Kremlu | Aktivity v eurozóně | xStation 5 | Samsung | Recese | Inflace v Německu | Kazuo Ueda | Emisní povolenky | Bank of Canada | Capital Partners | GameStop akcie | Erdogan | Martin Wichterle | Analýza BTC | René Holečka | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Globální brokerská firma | Digitalizace | SEC | Společnost IHS Markit | Eskalace konfliktu | Akcie Alibaby | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Zlepšování ekonomiky | Miliardy | Denní graf | Investiční nemovitosti | Spekulace | Koronavirové pandemie | Mary Barraová | Globální finanční krize | Produkce zemního plynu | Ekonomický výzkum | Inflace ve Spojeném království | Nálada na akciových trzích | Libyjská Národní ropná společnost | Know-how | Nejrozšířenější kryptoměna | Výzva | Frank | Změna politiky | Prodeje existujících domů | Hisense | Porušování autorských práv | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Regulace trhů | Silné inflační tlaky | Centrální banka USA | Ekonomické analýzy | Ekonomický poradce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Americké indexy | Profesor ekonomie | Dávky v nezaměstnanosti | Odchody generálních ředitelů | Výkon dolaru | Ratingová agentura S&P | Riskantní aktiva | Ceny potravin | Politická nejistota | David Vagenknecht | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Půjčovna kryptoměn | Jerome Powell | Daňové přiznání | BOJ Kazuo Ueda | Základní sazby | Ekonomka Raiffeisenbank | Polská centrální banka (NBP) | Vliv černého zlata | Další kryptoměny | Swingové maximum | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Index PCE | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | Signál ke vstupu | Soud | Saudi Aramco | Komunita | Výkon amerického dolaru | Henry Hub | Cristobal | Euro posiluje | Blockchain | Agentura Fitch | Verdikt soudu | Rekordní rok | Kandidát na prezidenta USA | China Mobile | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Tomáš Salomon | MATIC | Mince | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Shrnutí obchodování | Konfederace | Ruská těžařská společnost | Pchan Kung-šeng | Eurokomisař Gentiloni | Dow Jones Industrial | OXY | Ozbrojený konflikt | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Merck KGaA | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Nejnovější zpráva | Platforma | Indexy PMI | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | CNN | Sebevědomí | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Prospekt | WP | Ceny benzínu | Oblasti umělé inteligence | Schodek | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Mezinárodní měnový fond | Šéfka ECB | Karel Diviš | Guvernér centrální banky | Investování | Průmysl | Lehká ropa WTI | Rychlé šíření viru | Úsilí | Východní Asie | Hospodářské dopady šíření koronaviru | Růst ceny ropy | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Odkup akcií | Arcane Research | Bankovnictví | Investor | USD index | Pohonné hmoty | RISK-ON | Ekonomický poradce Bílého domu | Divergence | Biliony | Zdražování energií | ETF | Náskok před konkurencí | Federální obchodní komise | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | Omezení těžby | Index evropských akcií | Myšlenka | Varování | Inflace v Evropské unii | Výsledky Nvidie | Viceprezident ECB | ChatGPT zdarma | Šéfka Fedu | APP | Obchodní aktivity | GD.US | Long | Společnost eToro | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Pandemie | Nálady na trhu | PlayStation | Základní úroková sazba | Aktiva | Pokles inflace | Širší index | Přístav Baltimore | Ministerstvo financí | NextEra Energy | Výprodej | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Ceny ropy dnes | Nárůst cen energií | Business | Staking | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Odchody generálních ředitelů z firem v USA | PMI ve službách | Zdanění | Pokles cen | Další regulace | TikTok | Algoritmus | Osobní počítače | Kongres USA | Plynárenské společnosti | Technologická společnost | Řešení energetické krize | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Xbox | FedWatch Tool | Výsledky voleb | Fiskální politiky | Inovace | Konsolidace | Energetické krize | Akcie Tesly | Spekulanti | Čínské akcie | Ministryně financí | BlockFi | Brazílie | Robert Holzmann | Ratingová agentura Fitch | Snížení cen | | Counterpoint Research | Oleg Tiňkov | Výsledek voleb | Hospodářský model České republiky | Počet bankrotů v USA | Členské země | Zákonné platidlo | BNY Mellon | Trinity | Stratég | Účty celebrit | Zisky firem | Vlnová analýza | Podnikatelská nálada v Německu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Kupci | Členské země Evropské unie | Raytheon Technologies | Certifikace | Řetězce | Schwab | Období nejistoty | Sentiment | Short pozice | Šéf společnosti | ECB Christine Lagardeová | Negativní hospodářské dopady | Berenberg | Politika | Konkurence | Oliver Hart | CoinShares | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | Jakub Holub | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Bankovní asociace | Investiční ředitel | Indikátor MACD | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Americké futures | Nespokojenost | MAM | Per rollam | Pravidla hry | Poplatky | Oslabování eura | Forint | Proces volby prezidenta | Úrovně supportu | Systém ChatGPT | Německý průmysl | Zprávy z krypto | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Anton Siluanov | Si Ťin-pching | Společnost Amazon | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Index DE30 | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Úřad pro energetické informace | Setkání zemí OPEC | Centrální banky USA | Nálada | Geopolitická rizika | Vládnoucí strana | Letectví | Indie | Nákupy | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Společnost Adobe | Vnímání | Intel | Prezident SB | Ekonomika | Hospodářská recese | První zvýšení sazeb | Bloky | ICI Global Asset Management Asia Forum | Výrobní index PMI | Úroková sazba ECB | Capital Management | Sankce | Zhodnocení peněz | Proinflační působení | Zhodnocení | Ministr energetiky | Čtvrtletní výkon | Americký kongres | Podnikání na kapitálovém trhu | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Index technologického trhu | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Zahraniční měny | Mexický prezident | Americký trh práce | Finanční televize CNBC | Celsius | Technická analýza BTC | Deriváty | Ethereum | IfW | Dividendy Norilsk Nickelu | Occidental Petroleum (OXY.US) | Investiční prostředí | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Japonská ekonomika | Kótování | Vysoké ceny | Hry | Tlak na akcie | Akcie Micron | Indexy nákupních manažerů | Nový býčí trh | Energetické společnosti | Propouštění | Prezident Nayib Bukele | Fondy ETF | Zahraniční forex | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Swingová minima | Finanční trhy | Miliardáři | Optimismus na trzích | Krypto analytik | Norilsk | Británie | Pandemická omezení | Komunistická strana | Expanze | Giphy | Vývoj ceny plynu NATGAS | Cena termínového kontraktu | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Prodejní signál | Fondy | Komise pro cenné papíry | Bílý dům | OSVČ | Obchodní firmy | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Albion Financial Group | Nákup bitcoinu | Spread | CZK/USD | Iniciativa | Obavy investorů | Britský antimonopolní úřad | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | New York | Regulace ekonomiky | Místní rozvoj | Jan Drahota | Zbytečné regulace ekonomiky | Bernstein | Jak se obchoduje | Rizikový apetit | Optimistický výhled | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Cena kontraktu | Invaze ruských vojsk | Galina Danilčenková | Ekonomické zprávy | ETH/USD | Medvědí trend | Alexander Klose | Správní rada | Zpětný odkup akcií | Uvalení sankcí | EURCHF | CoinGecko | G20 | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Christian Sewing | NFT | German Gref | Meziroční míra inflace v eurozóně | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Tesla | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | NERV | Kontrakt | Vývoj ceny ropy | Pocity | Poradci | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | ODS | Dialog | Kandidát na prezidenta | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | DIHK | USD/JPY | Jamal | FinTwitter | Politická rozhodnutí | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Izraelská armáda | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Teherán | Rozhovor | Pravidla regulace | Švýcarské banky | Transakce | Terra | Slabší dolar | Měny | EBRD | Obchodní podmínky | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | MasterCard | Vzestup inflace | Ernie Thrasher | Bezpečnost | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Hedgeový fond | Glencore | Georgia Energy | Ekologie | Důležité zprávy | Dmitrij Peskov | Justice | Ekonomika EU | Special Purpose Acquisition Company | DE30 | USDX | Obchody s akciemi | BTC/USD | Jádrová inflace v eurozóně | Inaugurace | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Jamie Dimon | Renminbi | Daňové příjmy | Zásoby benzinu | Německé banky | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Společnost Starbucks | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Hodnota bitcoinu | Pravidla obchodování | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | Medvědí vlajka | Paul Milgrom | Růst aktivity | Bidenovo vítězství | Naked Brand Group | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Robert Wilson | JPMorgan | Index polovodičů | Německé akcie | Trade | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Futures na zemní plyn | Kapitalismus | Nové prognózy | Patria.cz | Prodeje | Sberbank | Náklady na obsluhu dluhu | Snížení úroků | Sentiment na trzích | Centrální bankéři | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Ceny výrobců | Iracionální | Miliardy USD | Vývoj globální poptávky | Poradce | Vicepremiér | ADA | Nižší maxima | Obchodní den | Korejské války | Zkušenost | Bankrot | GBP/EUR | Signál | Írán | Zdražování | CMC | S/R zóny | Analytici JPMorgan | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Britská vláda | Analytik portálu | EPS | ADP | Gazprombank | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Přijetí eura | Biliony dolarů | Číst grafy | CPI v USA | Ceny americké ropy WTI | Joe Biden | Chris Riedy | Ropy | Historie | Správce aktiv | Úspěšné obchodování | Sociální média | Singapur | Základní sazba | Pracovní síly | Fond Long Term Capital Management | Etherscan | SICAV | Obiloviny | Forex trader | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Rafinerie | Společnost | Největší světová kryptoměna | Rezervní měny | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Uhlí | Forbes | Obchodujte | Ocenění akcií | Colt | Dynamika mezd | Ceny americké ropy | Platforma eToro | Thomas Barkin | Georgia Energy SICAV | Opatření z dob korejské války | Trading | BMW | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Pepperstone | Dennis Veilleux | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Buy | List The New York Times | Eura | Nasdaq Inc | Jerome Pesenti | Monex | Obchodní signál | ACT | Výrobci čipů | Organizace | Nárůst objemu obchodů | Obilí | Kryptoburza | Představenstvo Norilsk Nickelu | Ceny pohonných hmot | Komunistické strany | Regulační rámec | Premiér Boris Johnson | Růst | Akcie společnosti Alphabet | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Energetické komodity | Příjmy | Kmen koronaviru | Odhad letošního růstu | Propad ceny | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Komise v přenesené pravomoci | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Fortinet | CNY | Ekonomický rozvoj | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Kartel OPEC+ | Index | Wall Street Journal | Praktické tipy | Akcie Alibaba | Mike Bloomberg | Token | Nejbližší rezistence | Kryptoměnová burza | Bohatství | Petrochemické provozy | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Akcie čínských firem | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Varovné signály | CFDWorld | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Společnost Norilsk | Republikánský prezident | Luno | Capital.com | Agricultural Bank of China | Kotace | Americké trhy | Vlády | Údaje MMF | Private Bank | Amazon | Snížit úrokové sazby | Technický výhled | Nařízení MiCA | Dna | Ceny nových aut | GameStop | Úrovní podpory | Americká politika | Ceny lithia | Server Politico | Investiční společnosti | Luno Vijay Ayyar | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Tržby společnosti | Cena plynu pro evropský trh | Hospodářský výhled | Alexej Miller | Budoucí potenciál | Německý rozpočet | Halliburton | Šance | Setkání zemí OPEC+ | Míra inflace v Německu | Používání hotovosti | Surový cukr | Program nákupů dluhopisů | Guyana | Rezistenční pásmo | Akcie Saudi Aramco | The Moscow Times | Fundamentální analýza pro začátečníky | Příjmy ruského rozpočtu | Zlepšení nálady | Svaz průmyslu | Akcie | Zdanění nadnárodních společností | Kantar | Světová kryptoměna | Bitcoinový trh | PHLX | MiFID II | Mosaz | Sebenaplňující proroctví | Bankrot FTX | Třetí světová válka | Dnešní obchodování | Civilní letectví | Edward Moya | Obchody s deriváty | Odvětví | Netflix | Zemědělství | Investoři na trzích | Budoucnost | Technologické společnosti | Prohlášení | Krypto trh | Pracovní místa | Ropné a plynárenské společnosti | CPI v eurozóně | Tržní pozice | René Holeček | Vývoj dolarového indexu | All Time High | Banka | Výroční zprávy společnosti | Maďarský forint | Aramco | Barnabás Virág | Nová mutace | Zlepšení | Počet nezaměstnaných v Německu | Analytička | Nasdaq Composite | Lubomír Kovařík | Vývoz LNG | John Williams | Vklady | Copilot | Vlastnictví | Obchod s diamanty | Čínský renminbi | Ray Dalio | Sazby Fedu | Senátní volby | Umění | Události tohoto týdne | Výroba elektrické energie | Exxon Mobil (XOM.US) | Volby na Tchaj-wanu | James Mackintosh | Akciový index S&P 500 | CAD | Institut IfW | Gita Gopinathová | Výrobci spotřebního zboží | Manažeři | Směnné kurzy | Americké centrální banky | ONE | Analýza páru EUR/USD | Temasek | Altimeter Capital | SPAC | Hlavní ekonom ECB | Bloomberg | Onemocnění COVID-19 | Platební neschopnost | Základní pravidla systému obchodování | Alrosa | Prezidentský kandidát | Nadnárodní společnosti | Američtí politici | UBS | First Solar Inc (FSLR.US) | Graf dne | Bentley | Pokles HDP | Bydlení | Kurz EUR | Prodej v USA | IWH | Eurokomisař pro ekonomiku | Kolaps FTX | Makléřské společnosti | Den díkůvzdání | Hospodářský růst v eurozóně | Den nezávislosti | Vysoké ceny energií | Obchodní války | Příjmy z reklamy | Hladina supportu | Podpora | Tlumit inflační tlaky | Snižování sazeb | Tereza Hrtúsová | Volby prezidenta | Příznivci kryptoměn | Podezřelé transakce | Zamyšlení | Apple Watch | Konzultační firmy | Ministerstvo spravedlnosti | Společnost Meta | Vodafone | Alfa Bank | Biden | Zadlužení | Hospodaření | Konec roku | First Republic | Nemovitosti | WEN | Motorola | Boris Johnson | Eskalace | Jannis Sturnaras | Snížení sazeb | Technická rezistence | Ruské ropné společnosti | Henry Hub v Louisianě | Prezident Trump | Mar-a-Lago | Přehled | William Wang | Energetická situace | Agentura Moody's | Obchodování s pákou | Wealthspire Advisors | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Přenos | Index CPI | Amazon Prime | Elektromobily | USD/CZK | Prezident Biden | Viceprezident Microsoftu | Sektor služeb | USA Joe Biden | Ropný průmysl | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Hotovost | Německo | Obchodní model | EQNR | Aleš Michl | First Solar Inc | Výkonná ředitelka | MT4 | OANDA Edward Moya | Největší evropská ekonomika | Riziko | Impeachment | Taiwan Semiconductor | Řetězec Walmart | Shanghai Composite | Sazby beze změny | Hlavní ekonom | Invesco Metaverse Fund | Vice | Walmart | Vesmírné společnosti | Důležité makroekonomické zprávy | Analýza fundamentálních událostí | Týdenní pivot | Hodnoty měny | John Doyle | Počet nezaměstnaných | Obchodní výhled | IPO WeWork | Cardano | Pokles jüanu | Domácnosti | Finanční svět | Představenstvo ruské banky | Fiskální balíček | Ceny zemního plynu v USA | Coinbase Brian Armstrong | Edmunds | Papírové peníze | Provozní zisk | Václav Pech | Nová verze koronaviru | Ruská centrální banka | Regulace trhů s kryptoměnami | Rychlost | Statistika | Diamanty | Uzavření dohody | Vysoká inflace | Měnové trhy | Veřejný sektor | Termínové kontrakty | Koss | Britské společnosti | Umělá inteligence (AI) | Halving | Oživení ekonomické aktivity | Tinkoff Bank | Německé dluhopisy | Americké vlády | Pozice | Další pokles | Tajné služby | Three Arrows Capital | Ceny v eurozóně | Long Term | Šíření koronaviru | Platina | Logistické problémy | Akcie Amazonu (AMZN.US) | Nárůst bitcoinu | Závislost | Americké firmy | Investiční platforma eToro | Americké regulační orgány | Pracovní den | Online život | Informace o trhu | Ocenění | Výhled trhů | Zvyšování úroků | Kurz EURUSD | Dopady pandemie | Zasedání bankovní rady | Deset nejbohatších lidí | Hospodářský model | Největší švýcarské banky | Spotřebitelské ceny | Snížení schodku | Ministr spravedlnosti | Index DAX | Investing | Země eurozóny | Klíčové makroekonomické ukazatele | Due diligence | CoinDesk | Průmyslníci | Oculus Quest | Nový kmen koronaviru | Oligarchové | Custody | Pravidla systému obchodování | Evropské indexy | Výraznější pokles | Fernando Leibovici | PlayStation 5 | Makroekonomický kalendář | Potenciál poklesu | Investiční rozhodnutí | Kit Juckes | Mark Zuckerberg | Sazba Fedu | Martin Vohánka | New York Times | Virus | Aktuální Price Action | Nornickel | Neshody ohledně dividend | Negativní data | Ruské firmy | MIFID | Bronz | Společnost Exxon Mobil | Universal Music Group | Podnikatelé | Velké varování | Analytici finančního ústavu | Obchodovat s ETF | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Finanční systém | Meziroční inflace | CEO | Oslabení dolaru | Ruský ministr | Rezistence | Krize v Evropě | Společnost Microsoft | Banky | Dezinformace | Průlom | S&P 500 ETF | Aktivum | Obchodovat s akciemi | Dividendy | Oculus | Burza | RBN Energy | Mzda | Radek Špicar | Konkrétní cíle | Süddeutsche Zeitung | Bývalý americký viceprezident | Obchodní omezení | Target | Doporučení | Shein | Akcie Micron Technology | GlobalAnalyst | Miliardy dolarů | Pokles cen kovů | Lockdowny | Kryptoměnové firmy | Globální banky | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Senátní volby ve státě Georgia | IPO | Apache | Umělá inteligence | Antimonopolní úřad | Inflační cíl | Zlevnění akcií | Omezování ekonomiky | Měnový pár | Provozní zisk společnosti | Příjmy domácností | Opatření | Znovuotevření Číny | Regulační orgány | Teams | Generativní umělé inteligence | Pricing power | Colt Canada Corporation | Short-selling | Funkce $Cashtags | Jednatel | InstaForex | FSLR.US | MSCI China | Novinky | Facebook Inc. | Energie | Vývoj ceny ropy Brent | Síla Sibiře | Underweight | Vyšší výnosy | IPO Palantir | Tým FXstreet.cz | Evropská komise (EK) | Yoni Assia | Nemoc COVID-19 | Dow Jones | Daň z příjmu | Měna | Obchodní nastavení | Ekonomický růst | Světový dluh | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Síla Sibiře 2 | Riot | Země G7 | Geopolitická situace | Finanční sankce | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Ernie | Zastropování cen | CZ Export | Zasedání MNB | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Stimulační balík | Digital Exchange | Rusko dnes | Centrální banka Japonska | Spotřebitelské ceny v únoru | Zákon o snížení inflace | Práce | Société Générale | Obnovení růstu | SPDR S&P 500 ETF | Baker Hughes | Čínské vlády | AMZN | CZG | Restrukturalizace | Investment | Krize | Prognóza ECB | Maďarská centrální banka | Vyhoření | Markets in Crypto Assets | Začínající obchodníci | Kyle Rodda | Hard fork | Čínský těžař ropy | Spojené státy | Parlamentní volby | NIESR | RTX.US | McKinsey & Co | Bitcoin jako zákonné platidlo | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Společnost AliExpress | Kryptoměny | Podnik | Ark Invest | Zasedání Rady guvernérů | KO | MJ | Miliardář | Situace na trhu | Investiční doporučení | Úspěch | Hospodářské dopady koronaviru | Fumbi | Ekonomové | G7 | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Analytici Morgan Stanley | Americká půjčovna kryptoměn | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Americká vláda | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | WhatsApp | Lídři G7 | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Podniky | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Americké úřady | Bilance | Politici | Počet firemních bankrotů | Francouzský ministr financí | Wedbush | Ekonomika Evropské unie | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | Instrumenty | Mzdy | Platidlo | Tchaj-wan | Vnější prostředí | Čtvrtletní výkon indexu | Ford Motor | Mitch McConnell | Obchodní komora | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | NZD | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Lukáš Kintr | Poradenství | B.1.1.529 | Markit | ČR | Průměrná cena | Nonfarm Payrolls | OTC | Wash trading | CNBC | Silicon Valley | SPX | Olaf Scholz | Silné hospodářské oživení | Salvadorský prezident | Čínské firmy | Stavební zákon | Americký viceprezident | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Analytik | Průmyslová výroba v USA | Tržní kapitalizace společnosti | Analytici banky | Krypto burza | Ekonomické prognózy | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | Pokles německé ekonomiky | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Mimořádné dividendy | Komodity | Biliony USD | Mississippi | Americká kryptoměnová burza | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Vicekancléř Robert Habeck
Více kapitálu
Více kapitálu k obchodování
Více krátkodobých příležitostí
Víceletý rozpočtový rámec
Vice Media
Více obchodních účtů
Více obchodů
Více peněz
Vicepremiér

Následující klíčová slova

Viceprezident ECB
Viceprezident ECB Luis de Guindos
Viceprezident Microsoftu
Viceprezident Mike Pence
Viceprezident ruské ropné společnosti
Více příležitostí
Více riskovat
Více různých strategií
Více sebedůvěry
Více volatilní
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít