Neděle 03. červenec 2022 05:01
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Viceprezident

img

Bitcoin se dál hroutí

14.06.2022 V úterý se vlajková kryptoměna dostala na nové swingové minimum a na začátku obchodní seance spadla na 20 950 USD.
img

Cardano „Právě zavřelo v zelené svůj první týden za 9 týdnů“, ADA vzrostla o 13,5 % za posledních 24 hodin

06.06.2022 V pondělí (6. června) krypto nadšenec „Cardano Dan“, provozovatel „Cardano Dan’s Stake Pool“ (Ticker:DAN), poukázal na to, že ADA „právě zavřelo v zelené svůj první týden za 9 týdnů.“
img

Top 30 Panama Bank je „Bitcoin friendly“ a vítá krypto služby

31.05.2022 Panamská banka Towerbank otevírá své brány zákazníkům s bitcoiny a kryptoměnami v sérii tweetů a memů.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Pokud vývoj potvrdí odhady ČNB, sazby zřejmě ještě v červnu porostou

22.05.2022 Pokud aktualizace dat na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze České národní banky, tak je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší úrokové sazby. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
img

Ropný trh je plný pozitivity. Všechny naděje investorů se upínají k Číně.

19.05.2022 Světové ceny ropy během středečního obchodování stále rostou, protože trh očekává oživení poptávky po pohonných hmotách v Číně. V době psaní článku tak červencové futures na ropu Brent vzrostly o 1,3 % na 113,29 USD za barel. Cena futures na WTI s dodáním v červnu zároveň vzrostla o 1,62 % na 114,22 USD za barel.
img

Polovina Američanů si stěžuje na finance. Inflace v eurozóně na novém maximu

29.04.2022 Euro před zveřejněním údajů o inflaci vzrostlo v očekávání výraznějšího nárůstu v dubnu letošního roku. Samotná zpráva byla docela nevýrazná, protože se shodovala s prognózami ekonomů. Inflace v eurozóně tak vzrostla na nové historické maximum, což nutí Evropskou centrální banku aktivněji omezovat stimulační program a zvyšovat úrokové sazby.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Evropa by měla dopady války na Ukrajině řešit využitím rozpočtové politiky

22.04.2022 Evropské vlády by měly řešit ekonomické důsledky války na Ukrajině prostřednictvím rozpočtové politiky, aby tak umožnily normalizaci měnové politiky v době vysoké inflace. Ve svém výhledu pro Evropu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Varoval přitom, že vleklá válka na Ukrajině by zvýšila počet uprchlíků mířících do Evropy, prohloubila problémy v dodavatelských řetězcích, posílila inflační tlaky a rozšířila výrobní ztráty.
img

Graf dne: EURUSD (21.04.2022)

21.04.2022 EUR/USD se již nějakou dobu obchoduje v sestupném trendu. Přesto bylo možné včera zaznamenat pokus o růst, který vyvolal projev člena ECB Kazakse, šéfa lotyšské centrální banky. Řekl, že nákupy aktiv ECB mohou být ukončeny před třetím čtvrtletím 2022 – mnohem dříve, než se očekávalo. Další členové ECB dnes svými komentáři podpořili euro. Wunsch, šéf belgické centrální banky uvedl, že letos nelze vyloučit návrat úrokových sazeb do kladných hodnot. Wunsch také řekl, že podpoří zvýšení sazeb v červnu. Luis de Guindos, viceprezident ECB uvedl, že program nákupu aktiv může být ukončen v červenci, s prvním zvýšením sazeb v srpnu. Obchodníci na euru by se měli mít na pozoru dnes kolem 19:00, kdy se prezidentka ECB Lagardeová zúčastní debaty MMF o globální ekonomice.
C:\fakepath\trader-19042022-16-zm.jpg

Zemní plyn je v USA nejdražší za 13 let, zejména kvůli válce na Ukrajině

19.04.2022 Zemní plyn ve Spojených státech je nejdražší za více než 13 let, jen od začátku letošního roku se jeho cena zvýšila o více než 100 procent, ukazují záznamy na newyorské obchodní burze NYMEX. K růstu přispívá zejména válka na Ukrajině, která v celém světě zhoršila dostupnost některých energetických zdrojů. Plyn v USA přesto zůstává citelně levnější než v Evropě.
img

Biden ruší moratorium na těžbu ropy a zemního plynu. OPEC předpovídá pokles cen

19.04.2022 Americký prezident Joe Biden zrušil moratorium na těžbu ropy a zemního plynu na federálních pozemcích. Od tohoto týdne bude pronajímáno přibližně 144 000 akrů půdy, tedy o 80 % méně, než bylo oznámeno. Ministerstvo navíc zvýší sazby za nové pronájmy na 18,75 % a uchazeči budou muset dodržovat přísné ekologické normy. Frank Macchiarola, senior viceprezident Amerického ropného institutu, ale uvedl, že tyto nové podmínky by mohly zrazovat od investic do těžby ropy a zemního plynu na federálních pozemcích.
img

Americký dolar i nadále vede

11.04.2022 Spousta sankcí, které byly uvaleny na Rusko jsou velmi silné, jelikož jsou založeny na americkém dolaru, jakožto nejpoužívanější měnou na finančních trzích ve světě, obchodu a v rezervách centrálních bank. Někteří lidé však varují, že takto ozbrojená zelená měna by mohla narušovat její dominanci a vzbudit obavy, že menší měny, jako třeba čínský renminbi, by na mezinárodní scéně získali větší roli.
img

Počet krypto miliardářů za rok přibylo o 60 % 

06.04.2022 Na seznamu bohatých na kryptoměny je aktuálně 19 miliardářů a sedm dalších k nejbohatším manažerům a zakladatelům tohoto odvětví připojilo.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 1. dubna 2022

01.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) vydal varování týkající se sankcí proti Rusku. Zamezení přístupu Ruska k bankovním službám a uvalení sankcí na jeho centrální banku může podle MMF zvýšit zájem o kryptoměny. To by pak vedlo k oslabení pozice amerického dolaru.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Británie rozšířila ruský sankční seznam o 65 subjektů, včetně bank a železnice

24.03.2022 Británie dnes rozšířila sankční seznam o dalších 65 subjektů napojených na ruský režim, část z nich je i z Běloruska. Je mezi nimi několik ruských bank, Wagnerova (v ruštině Vagnerova) skupina soukromých žoldnéřů, firmy z obranného průmyslu nebo ruské železnice. Spojené království tak reaguje na ruskou invazi na Ukrajinu, která začala před měsícem. O nových sankcích informovala britská vláda.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. března 2022

24.03.2022 Ruská centrální banka (CBR) doporučila domácím komerčním bankám zintenzivnit sledování uživatelských transakcí, jejichž cílem může být obcházení "zvláštních ekonomických opatření CBR proti odlivu zahraniční měny", informovala místní média. Doporučení zahrnuje přísnější dohled nad obchodováním s kryptoměnami, které je uvedeno mezi nástroji pro vyvádění kapitálu z Ruska.
img

Věřitelé čekají, zda Rusko zaplatí úroky z dolarových dluhopisů

16.03.2022 Zahraniční věřitelé čekají, zda Rusko dnes vyplatí 117 milionů dolarů (2,6 miliardy Kč) jako úrok ze státních dluhopisů. Moskva už dříve upozornila, že peníze má, ale že kvůli sankcím, které na ni za její invazi na Ukrajinu uvalily západní země, možná nebude schopna peníze do zahraničí odeslat. Pokud by Rusko nezaplatilo, ocitlo by se poprvé od bolševické revoluce před více než 100 lety na pokraji platební neschopnosti u závazků vůči zahraničí.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně na maximech, ropa nejdražší za posledních 7 let

03.03.2022 Finanční trhy dále zpracovávají agresi Ruska vůči Ukrajině a přeceňování je tak v plném proudu. Ropa stoupla na nejvyšší úroveň od roku 2014 a obchoduje se v případě obou hlavních kontraktů nad 110 dolary. Koruna naopak během včerejšího dopoledne pokračovala (mj. spolu s polským zlotým a maďarským forintem) v oslabení a nebezpečně se přiblížila k 26 EUR/CZK. V průběhu dne se ji ale podařilo částečně odrazit a aktuálně se obchoduje v úrovni 25,65 Kč za euro. Dnes bude k nejzajímavějším informacím patřit nezaměstnanost v eurozóně, která bude následovat včerejší nad očekávání vysokou euro-inflaci.
img

Budoucnost financí: Banky v USA spolupracují s kryptosprávci 

21.02.2022 Tradiční finanční instituce musí spolupracovat ruku v ruce s kryptosprávci, dalšími opatrovníky a poskytovateli služeb. Nejnovější zpráva Grayscale Investments „Reimagining the Future of Finance“ definuje digitální ekonomiku jako „křižovatku technologií a financí, kterou stále více definují digitální prostory, zkušenosti a transakce.”
img

Indie zlegalizovala kryptoměny

02.02.2022 Indie se konečně rozhodla klasifikovat kryptoměny jako digitální aktiva. Nový zákon o financích 2022 zahrnuje zdanění kryptoměn a diskriminační sazbu 30% u kapitálových zisků nebo příjmů.
img

Tesla: Výsledky za Q4

26.01.2022 Tesla (TSLA.US) dnes po skončení obchodovania na Wall Street oznámi finančné výsledky za posledný štvrťrok 2021. Ako je to zvyčajne v prípade štvrťročných výsledkov spoločnosti Tesla, čísla dodávok už boli zverejnené. Spoločnosť dodala v poslednom kalendárnom štvrťroku 2021 rekordných 308,6 tisíc vozidiel. To predstavovalo medziročný nárast o 71 %. Výsledkom je, že celoročné dodávky dosiahli 936 tisíc kusov, čo predstavuje nárast o 87,4 % v porovnaní s celým rokom 2020. .
img

Americký dolar si dal po pátečních negativních datech pauzu. Euro a libra mohou dále růst. Přehled USD, EUR a GBP.

17.01.2022 Obecným trendem z minulého týdne je zpřísňování pozice Fedu, což signalizovalo záměr zvážit otázku prvního zvýšení sazeb v březnu, nikoli v červnu, jak se ještě nedávno předpokládalo. V souladu s tím trhy zareagovaly – index S&P500 klesl od začátku roku o něco více než 3 %, zatímco výnos státních dluhopisů nadále roste.
img

Češi chtějí zpět do první ekonomické ligy! Spoléhají na firmy a efektivní stát

12.01.2022 Devět z deseti Čechů chce, abychom patřili mezi světovou průmyslovou a technologickou špičku, vyplynulo z průzkumu realizovaného agenturou Ipsos. Podle Iniciativy Druhé transformace ekonomiky, zástupců byznysového, akademického i neziskového sektoru, je v Česku nutné urychleně nastartovat druhou ekonomickou transformaci, která naváže na tu, jež začala po roce 1989. Až 60 % respondentů uvedlo, že hlavním „motorem“ procesu by měl být stát. Přes 92 % Čechů by si zároveň přálo, aby naše země patřila mezi celosvětově nejrozvinutější, podobně jako tomu bylo za první republiky.
img

Evropě hrozí, že v březnu zůstane bez plynu

06.01.2022 Zásoby zemního plynu v Evropské unii jsou v současné době na historickém minimu. Podle celosvětové výzkumné skupiny Wood Mackenzie hrozí, že zásoby plynu v evropských zásobnících klesnou letos na jaře na historické minimum. Jinými slovy, v následujících dvou měsících v případě rekordních mrazů zůstanou evropské země pravděpodobně bez plynu.
img

GM loni poprvé za 90 let ztratila vedoucí pozici v USA, předstihla ji Toyota

05.01.2022 Japonská automobilka Toyota Motor loni v prodeji aut ve Spojených státech překonala amerického konkurenta General Motors (GM). Ten tak poprvé od roku 1931 přišel o vedoucí pozici na domácím trhu. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů, které dnes firmy zveřejnily.
img

Bitcoin a ethereum budou v roce 2022 udávat tempo

05.01.2022 Bitcoin a ethereum budou v roce 2022 udávat tempo, zatímco ostatní altcoiny budou následovat vyšlapanou cestu. Co tedy čeká trh s kryptoměnami v roce 2022?
img

Digitální měny ve světě korporací

03.01.2022 Analytici, kteří se zabývají oblastí blockchainovými technologiemi a kryptoměnami předpověděli, že v roce 2024 bude 20% velkých organizací používat digitální měny. Digitální měny bude využívat pro platby, ukládání hodnoty, nebo pro zapojení se do trhu decentralizovaných financí.
C:\fakepath\BNR21-579-GlobalAnalyst.jpg

Nový nástroj GlobalAnalyst vyhledává podhodnocené akcie z celého světa

20.12.2021 Globální brokerská firma Interactive Brokers, zapsaná na burze Nasdaq pod symbolem IBKR, připravila pro akciové investory nový nástroj na vyhledávání podhodnocených akcií GlobalAnalyst. Díky němu bude vyhledávání nových obchodních příležitostí a diverzifikace akciového portfolio mnohem snazší.
img

Rizikový apetit je zpátky. Euro je opět na vrcholu

09.12.2021 Po nástupu nového německého kancléře do funkce se vrátil rizikový apetit. Mezitím členové ECB na svém včerejším politickém zasedání vyjádřili rozdílné názory.
C:\fakepath\top-30112021-52-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.11.2021 1) Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém dnešním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.
C:\fakepath\Norilsk.jpg

Norilsk Nickel zvýšil plán investic v tomto desetiletí o 20 pct. na 35 mld. USD

30.11.2021 Ruská těžařská společnost Norilsk Nickel zvýšila plán investic do roku 2030 o šest miliard USD (136,1 miliardy Kč) na 35 miliard USD. Vyšší investice mají největšímu světovému producentovi palladia a rafinovaného niklu pomoci v modernizaci produkční infrastruktury. Řekl to agentuře Reuters viceprezident firmy pro strategii Sergej Dubovickij.
C:\fakepath\trader-26112021-331-zm.jpg

Oživení v eurozóně podle činitelů ECB ohrožuje rychlé šíření viru a nová mutace

26.11.2021 Ekonomika eurozóny se dál zotavuje, kvůli růstu počtu případů nákazy koronavirem a kvůli nové mutaci tohoto viru ale čelí rizikům. Podle agentury Reuters to dnes uvedli dva vedoucí představitelé Evropské centrální banky (ECB). Nová mutace koronaviru zjištěná v Jihoafrické republice nyní znepokojuje vlády a investory po celém světě.
img

Facebook vypne systém rozpoznávání obličejů, smaže data

02.11.2021  Americká sociální síť Facebook vypne systém rozpoznávání obličejů, který automaticky identifikuje uživatele na fotografiích a videích. Současně odstraní informace o obličejích více než jedné miliardy lidí. Jako důvod firma uvedla rostoucí obavy z používání této technologie ve společnosti.
C:\fakepath\top-27092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.09.2021 1) Německé akcie dnes po zahájení obchodování vystoupaly na desetidenní maximum. Výsledek německých parlamentních voleb vyloučil možnost, že se zformuje čistě levicová koalice. Obecně evropské trhy těží z růstu ceny ropy, který tlačí vzhůru i akcie ropných společností. Euro na výsledek voleb v největší evropské ekonomice příliš nereagovalo.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Prouza: Inflace v příštím roce bude šestiprocentní

27.09.2021 Inflace v příštím roce dosáhne šesti procent. Včera to v diskusním pořadu České televize odhadl viceprezident Hospodářské komory ČR Tomáš Prouza. Hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská odhaduje míru zvýšení cen na poloviční úrovni, pokud nedojde k rozpuštění tzv. nadvkladů, tedy peněz, které si v současnosti domácnosti nechávají proti minulým letům navíc na účtech, do spotřeby. Pak by podle ní mohla také dosáhnout až šesti procent.
img

Graf dňa - EURCHF (13.09.2021)

13.09.2021 EUR/CHF sa vo štvrtok minulý týždeň a odrazil z blízkosti zostupnej trendovej čiary. Tento pohyb bol vyvolaný Európskou centrálnou bankou, ktorá trvala na tom, že pomalšie tempo nákupov v rámci programu PEPP nie je postupné, ale iba rekalibrácia. Niektorí členovia ECB síce naznačujú, že je potrebná normalizácia jej menovej politiky, ale vo Švajčiarsku to vyzerá inak. Fritz Zurbruegg, viceprezident Švajčiarskej národnej banky, počas víkendu v rozhovore pre Sonntagszeitung povedal, že zvýšenie švajčiarskych sadzieb späť na kladné územie je nateraz mimo stolu. Zurbruegg tvrdil, že sú potrebné negatívne sadzby, pretože bránia posilneniu švajčiarskeho franku a naopak sú pozitívne pre rast a trh práce. Podobné to však vo Švajčiarsku, ako aj v iných častiach vyspelého sveta je, že nedávne zvýšenie inflácie je dočasné.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů

09.09.2021 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes bude jednat o měnové politice. Podle analytiků by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně. Základní úroková sazba ECB by však měla zůstat na rekordním minimu nula procent.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Eurokomisař Gentiloni varoval před příliš brzkým zpřísňováním měnové politiky

06.09.2021 Příliš brzké zpřísňování měnové politiky v eurozóně by bylo velkou chybou. Uvedl to eurokomisař pro ekonomiku Paolo Gentiloni v rozhovoru s televizí Bloomberg. Evropská centrální banka (ECB), která nyní podporuje ekonomiku eurozóny rekordně nízkými úrokovými sazbami a rozsáhlými nákupy dluhopisů, bude o své měnové politice jednat ve čtvrtek.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ekonomika eurozóny podle viceprezidenta ECB roste rychleji, než se čekalo

01.09.2021 Ekonomika eurozóny roste rychlejším tempem, než se předpokládalo, což Evropská centrální banka (ECB) zohlední ve svých nových prognózách i při rozhodování o své měnové politice. V rozhovoru se španělským listem El Confidencial to řekl viceprezident ECB Luis de Guindos. ECB bude o své měnové politice jednat příští týden ve čtvrtek, kdy zveřejní také aktualizované hospodářské prognózy.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

CNBC: Zboží vyrobené v Číně naráží na nové logistické problémy

09.08.2021 Čínské firmy, které chtějí proniknout na světový trh, narážejí na problémy s přepravou. Napojení na levnou domácí výrobu poskytlo čínským podnikům výhodu v zahraničí, což se ale teď mění v nevýhodu. Pandemie a obchodní napětí totiž narušují mezinárodní dodavatelské kanály, upozornil zpravodajský server CNBC.
img

❗ Čo očakávať od júlovej správy o NFP?

05.08.2021 Správa NFP za júl je kľúčovou ekonomickou správou týždňa. Údaje o pracovných miestach v USA budú zverejnené v piatok o 14:30 a účastníci trhu ich budú pozorne sledovať. Fed naďalej zmierňuje zrýchlenie inflácie s tým, že v súčasnosti venuje najväčšiu pozornosť údajom o trhu práce. Medián odhadu poukazuje na nárast počtu pracovných miest v júli o 870 000, ale ďalšie údaje za júl, ktoré už boli zverejnené, boli nepresvedčivé. Pozrite sa na náš náhľad na udalosť!
img

Zveřejňování dezinformací komplikuje růst Facebooku

21.07.2021 Na gigantickou sociální síť začíná platit rčení „Co zaseješ, to sklidíš!“. Ignorování hoaxů, antivaxerů a šíření dezinformací plodilo shnilé ovoce na trzích pro společnost Facebook. CEO Mark Zuckerberg opět čelí kritice, a to ne ledajaké, ale přímo z Bílého domu.
C:\fakepath\JAR.png

Nepokoje v JAR vyvolaly nedostatek benzinu i potravin, lidé stojí fronty

14.07.2021 V jihoafrickém Durbanu se dnes tvořily fronty u benzinových pump a obchodů. Hlavní rafinerie přerušila kvůli několikadenním nepokojům provoz a začíná se projevovat nedostatek pohonných hmot. Lidé protestují od minulého týdne kvůli uvěznění bývalého prezidenta Jacoba Zumy. Protesty ale přerostly v rabování a nepokoje, při kterých už přišlo o život přes 70 lidí, dalších asi 1200 jich skončilo ve vazbě, informují zahraniční tiskové agentury.
img

Investorům z Česka se otevírá možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii

28.06.2021 Výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je v posledních letech na vzestupu. Investorům z Česka se prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Georgia Energy SICAV otevřela možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii, která má díky kvalitní infrastruktuře a velkému množství vodních toků v této oblasti obrovský potenciál. V první fázi vzniknou elektrárny s instalovaným výkonem 40 MW, očekávaný výnos pro investory je 6–8 % ročně.
C:\fakepath\usa4.jpg

Zákonodárci v USA navrhují omezit sílu velkých technologických podniků

13.06.2021 Skupina zákonodárců v americké Sněmovně reprezentantů představila návrhy zákonů, které mají omezit sílu velkých technologických podniků, jakou jsou Amazon či Google. Jeden z navrhovaných zákonů by mohl vést dokonce k rozdělení těchto podniků. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE: Změny ve složení představenstva a dozorčí rady

31.05.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG“, „Společnost“ nebo “Skupina”) v souvislosti s úspěšným dokončením akvizice společnosti Colt Holding LLC (dále jen „Colt“) a potřebou přizpůsobit řízení podniků ve Skupině nové struktuře oznamuje následující plánované změny v dozorčí radě a v představenstvu Společnosti.
img

Akcie Tesla padají – Zastaví se propad ceny akcií?

12.05.2021 V rámci technické a fundamentální analýzy se opětovně zaměříme na technologickou společnost, konkrétně na akcie Tesla. Pokud vás zajímají ekonomické výsledky i jiných technologických firem, před týdnem jsme pro vás zpracovali komplexní přehled tzv. FAANG akcií (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google).
img

Rozbřesk: Český rozpočet míří k rekordnímu schodku

04.05.2021 Český rozpočet láme nové rekordy - za první čtyři měsíce deficit narostl na rekordních 192 miliard korun (ze 125 miliard v březnu). Zatímco z počátku roku vypadal plán ministryně Schillerové počítající s deficitem 500 miliard korun jako přehnaně pesimistický, a již tradičně vytvořený s velkou rezervou, po čtyřech měsících je vše jinak. Třetina roku je za námi a pokud se něco zásadního nezmění, můžeme být za deficit okolo půl bilionu korun ještě rádi.
img

Fed: americká ekonomika ožívá

02.03.2021 V očekávání trhu může být Fed nucen zpřísnit měnovou politiku dříve, než se očekávalo. Špičkoví američtí centrální bankéři doručili investorům jednoduchý vzkaz zaměřený na rostoucí výnosy amerických dluhopisů a cenová rizika: Nečekejte žádné změny, dokud se ekonomika jednoznačně nezlepší.
C:\fakepath\usa a cina.jpg

Biden počítá se soupeřením s Čínou, Trumpův přístup ale nechce

08.02.2021 Americký prezident Joe Biden počítá s extrémním soupeřením s Čínou, ale chce k ní přistupovat jinak než jeho předchůdce Donald Trump. V rozhovoru se stanicí CNB dále mimo jiné řekl, že s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem jako hlava státu ještě nemluvil.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Epiq: Počet bankrotů v USA pokračuje v poklesu

05.02.2021 Počet bankrotů ve Spojených státech letos překvapivě pokračuje v poklesu. V lednu se snížil o šest procent a v meziročním srovnání dokonce o 44 procent, plyne ze včerejší zprávy právní společnosti Epiq. Spojené státy podle této zprávy v lednu zaznamenaly 32.298 podnikových a nepodnikových bankrotů, což je nejnižší počet od února 2006.
C:\fakepath\Robinhood-Outage-Hero-2.png

Makléřské firmy kvůli spekulaci omezují obchody s akciemi

28.01.2021 Americké makléřské firmy Robinhood a Interactive Brokers začaly omezovat obchody s akciemi některých firem, které se v posledních dnech staly terčem masivní spekulace. Jde především o GameStop, BlackBerry, AMC Entertainment, Bed Bath & Beyond, Express, Koss, Naked Brand Group a Nokia. Například Robinhood umožňuje pouze zavřít pozici, nic víc.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden vystřídá ve funkci Trumpa, inaugurace bude neobvyklá

20.01.2021 Demokrat Joe Biden dnes kolem 18:00 složí prezidentskou přísahu a stane 46. hlavou Spojených států. Jeho slavnostní inaugurace však dozná oproti předchozím letům řadu podstatných změn. Kvůli pandemii covidu-19 se jí zúčastní jen zlomek obvyklého počtu návštěvníků, bude na ní poprvé po 152 letech chybět odcházející hlava státu, a doprovází jí nevídaně přísná bezpečnostní opaření. K těm úřady přistoupily vzhledem k nedávným nepokojům na stejném místě, kde Biden slavnostně převezme úřad.
C:\fakepath\Biden.jpg

AP: Bidenův test - naplánovat růst v politicky rozdělené zemi

19.01.2021 Když Joe Biden vstoupil do Bílého domu jako viceprezident, ekonomika byla samý kráter. Nezaměstnanost rostla, akcie se hroutily, miliony Američanů byly v počátečním stádiu ztráty domova kvůli prasknutí bubliny na trhu s bydlením. O 12 let později se Biden vrací do Bílého domu jako prezident a ekonomika je poničená pandemií, píše agentura AP. Tentokrát je ale situace odlišná.
C:\fakepath\eurozona.jpg

EBRD loni kvůli pandemii investovala rekordních 11 miliard eur

14.01.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) v loňském roce investovala rekordních 11 miliard eur (zhruba 288 miliard Kč), aby pomohla kompenzovat negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19. Banka dnes oznámila, že její investice vzrostly o deset procent z 10,1 miliardy eur v roce 2019.
img

Ekonomický kalendář: Na programu jsou americká data a impeachment Trumpa

13.01.2021 Evropské trhy otevřely poblíž nuly po smíšených výsledcích z Asie. Investoři se dnes dočkají dvou zajímavých makrodat. Odpoledne bude zveřejněna inflace CPI v USA a pravidelné zásoby ropy DoE. Včerejší soukromé zásoby API ukázaly pokles o 5,82 mb. Kromě dat bude dnes pod drobnohledem americká politika. Viceprezident Pence dnes pravděpodobně odmítne požadavek na aktivaci 25. dodatku proti Trumpovi. Demokraté budou dnes rozhodovat o jeho impeachmentu ve Sněmovně reprezentantů. Vypadá to, že se jedná o hotovou věc. Je však otázkou, zda Senát impeachment podpoří.
C:\fakepath\Trump5.png

Pelosiová: Demokraté počítají s novou ústavní žalobou na Trumpa

11.01.2021 Pokud nebude americký prezident Donald Trump odvolán na základě 25. dodatku americké ústavy, demokraté spustí ve Sněmovně reprezentantů proces nové ústavní žaloby (impeachmentu) proti dosluhují hlavě státu. V dopise svým spolustraníkům to v neděli napsala šéfka dolní komory Kongresu Nancy Pelosiová. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Snahu odvolat dosluhující prezidenta z funkce spustil středeční útok jeho příznivců na Kapitol, který si vyžádal pět obětí a několik desítek zraněných.
C:\fakepath\Biden.jpg

Kongres USA potvrdil Bidenovo vítězství v prezidentských volbách

07.01.2021 Americký Kongres dnes potvrdil výsledek podzimních prezidentských voleb a učinil tak poslední formální krok před inaugurací Joea Bidena jako nového prezidenta USA. Po středečních nepokojích na půdě washingtonského Kapitolu a odmítnutí republikánských námitek oznámil dokončení certifikačního procesu viceprezident Mike Pence, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\Biden.jpg

První vítězství v Georgii jde za demokraty, mají na dosah i druhé

06.01.2021 Demokratická strana měla dnes na dosah kontrolu nad americkým Senátem poté, co bylo ohlášeno vítězství jejího kandidáta Raphaela Warnocka ve druhém kole voleb ve státě Georgia. Demokraté potřebují k ovládnutí menší z komor Kongresu získat i druhé křeslo, o které se v jihovýchodním státě bojovalo. Podle listu The New York Times (NYT) se jejich uchazeč Jon Ossoff v průběžných výsledcích ujal vedení o několik tisíc hlasů a s největší pravděpodobností do Senátu zamíří také.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Americký Kongres se sejde, aby ukončil proces volby prezidenta

06.01.2021 Ve Spojených státech se dnes sejdou na společném zasedání obě komory Kongresu, aby ukončily proces volby prezidenta sečtením hlasů sboru volitelů. Viceprezident Mike Pence, který bude schůzi předsedat, pak má vyhlásit vítěze listopadových voleb. Protože se část republikánských poslanců i senátorů chystá neuznat výhru demokratického kandidáta Joea Bidena, může se jednání rozdělit do jednotlivých komor a o hlasech odevzdaných ve sporných státech se tam bude hlasovat.
img

Rozbřesk: "Americké Česko" ještě sčítá, trhy již tuší modrou vlnu...

06.01.2021 Georgie – americký stát co do počtu obyvatel srovnatelný s ČR – je nyní v centru pozornosti globálních finančních médií. Probíhá zde druhé kolo voleb do amerického Senátu, které může dost zásadně proměnit prezidentování demokrata Joe Bidena, a to minimálně v následujících dvou letech.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Počet bankrotů v USA byl loni nejnižší za 35 let

06.01.2021 Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech byl loni nejnižší od roku 1986, protože záplava vládních podpůrných programů pomohla alespoň dočasně zmírnit dopady pandemie nemoci covid-19 a souvisejícího ekonomického poklesu. Celkový počet žádostí, tedy osobních i firemních, činil 529.068, zatímco v posledních letech se pohyboval ročně kolem 800.000. Počet firemních bankrotů však vzrostl. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávu společnosti Epiq AACER.
C:\\fakepath\\eurusd-06012021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.1.2021

06.01.2021 Akcie ve Spojených státech posílily, protože investoři využili poklesu z předchozího dne k jejich opětovnému nákupu. Trhy také čekají, jak dopadnou senátní volby ve státě Georgia. Ty určí, která strana bude mít v Senátu většinu.
C:\fakepath\covid-vakcina.jpg

Biden a Pence se plánují nechat veřejně očkovat proti covidu-19

17.12.2020 Americký viceprezident Mike Pence se společně se svojí manželkou Karen nechá v pátek před zraky veřejnosti naočkovat vakcínou proti covidu-19. Jeho kancelář to ve středu oznámila s tím, že cílem je posílit důvěru ve vakcíny. Něco podobného plánuje i nastupující šéf Bílého domu Joe Biden. Podle informací agentury AP by mohl veřejné očkování absolvovat už příští týden.
img

Rychlé shrnutí

17.12.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. Index S&P 500 rostl o 0.18 %, Nasdaq přidal 0.50 % a Dow Jones klesl o 0.15 %.
C:\\fakepath\\ecb dluhopis.jpg

ECB: Zisky bank zatím zůstanou slabé, je třeba restrukturalizace

16.11.2020 Ziskovost evropských bank se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí dříve než v roce 2022. Předpověděl to dnes podle agentury DPA viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos. Upozornil rovněž, že pandemie covidu-19 vytváří tlak na urychlení restrukturalizace evropského bankovního sektoru.
img

Trumpe, díky, ale už jdi. Trhy si přejí, aby Trump odešel bez „kopání kolem sebe“, zároveň se však v rostoucí míře bojí triumfu obou demokratických senátorů v Georgii, který by přinesl „modrou vlnu“

08.11.2020 Vleklá nejistota, kdo bude americkým prezidentem v příštích čtyřech letech, představuje pro investory zlý scénář. Raději by hned věděli, na čem jsou. Soudy a přezkumy, jimiž v reakci na volební dění hrozí současný prezident Donald Trump, proto trhy zneklidňují. Na druhou stranu je těší, že se Spojenými státy nepřehnala "modrá vlna" nepřehnala. Pokud totiž povládne Joe Biden, nejspíše většinově republikánský Senát mu nedovolil plně přetavit politický program ve skutečnost.
img

Euforie na akciích pokračuje, eurodolar na 1,18. Investory těší rozdělený Kongres

05.11.2020 Evropské akcie rostou, stejně jako americké futures, a to i po včerejším euforickém dni. V Evropě růst hlavních indexů dosahuje zhruba jednoho procenta. Stále více to vypadá, že investorům nejvíce vylepšuje náladu vyhlídka rozděleného amerického Kongresu, jak jsme včera naznačovali. Takové rozložení sil by efektivně blokovalo extrémnější prvky programu nového prezidenta. A když to momentálně vypadá, že jím bude spíše demokrat Biden, jde především o zablokování vyšších daní, výrazné regulace technologického sektoru či reformy zdravotního systému.
C:\fakepath\wall street.jpg

Wall Street netrpělivě a s obavami čeká na jasného vítěze voleb

04.11.2020 Wall Street netrpělivě a s nervozitou čeká na jasného vítěze prezidentských voleb ve Spojených státech, stejně jako na výsledek voleb do obou komor amerického Kongresu. Obává se především zdlouhavého sčítání a s ním spojené nejistoty. Přestože ještě nejsou sečteny všechny hlasy, dosavadní prezident Donald Trump už se prohlásil za vítěze voleb a řekl, že kvůli nesrovnalostem při hlasování a sčítání hlasů se obrátí na nejvyšší soud. To celý proces ještě více zkomplikuje.
C:\fakepath\177099073.jpg

Forex: Dolar oslabuje; investoři sázejí na Bidena a riskantní aktiva

03.11.2020 Americký dolar dnes oslabuje. Investoři se obracejí k riskantnějším aktivům. Sázejí na to, že americké prezidentské volby vyhraje demokratický kandidát Joe Biden a podnítí nový rozsáhlý stimulační balík americké ekonomice.
C:\fakepath\m-03112020-lv.gif

Obrador: Mexiko zůstane silné, bez ohledu na vítěze voleb v USA

03.11.2020 Mexiko zůstane ekonomicky a finančně stabilním státem bez ohledu na to, zda v dnešních amerických prezidentských volbách obhájí mandát republikánský prezident Donald Trump, nebo jej porazí jeho demokratický vyzyvatel Joe Biden. Podle agentury Reuters to dnes řekl mexický prezident Andrés Manuel López Obrador.
C:\fakepath\dolary.jpg

Analytici: Dolar oslabí, ať už volby dopadnou jakkoliv

03.11.2020 Americký dolar bude v dlouhodobém výhledu slábnout, výsledek nynějších prezidentských voleb ve Spojených státech na tom příliš nezmění. Shodují se na tom investoři a analytici, které oslovila agentura Reuters. Navzdory nedávnému růstu hodnoty dolaru vůči jiným měnám je dolarový index pořád asi devět procent pod svým březnovým maximem a směřuje k nejhoršímu ročnímu výkonu od roku 2017. Dopad na něj má očekávání, že základní úrokové sazby v USA zůstanou ještě dlouho blízko rekordních minim.
C:\fakepath\ecb-30102020-lv.gif

ECB vyzývá evropské vlády k selektivnímu omezování ekonomiky

30.10.2020 Evropské vlády musejí při boji s koronavirem omezovat pouze vybrané ekonomické aktivity a pokračovat ve výdajích na podporu podniků i domácností. Uvedli to dnes podle agentury Reuters vedoucí představitelé Evropské centrální banky (ECB). Evropské země v poslední době zavádějí nová restriktivní opatření v reakci na vzestup počtu nových případů nákazy koronavirem.
img

Biden musel vysvětlovat výrok ze čtvrteční debaty s Trumpem

26.10.2020  Demokratický uchazeč v amerických prezidentských volbách Joe Biden a jeho kampaň museli vysvětlovat Bidenův výrok ze čtvrteční kandidátské debaty týkající se ropného sektoru. Republikán Donald Trump se Bidena zeptal, zda zavře ropný průmysl, a Biden odpověděl, že bude prosazovat přechod k jiným druhům energií.
C:\fakepath\Trump2.png

Přes 700 ekonomů se v otevřeném dopise staví proti zvolení Trumpa

25.10.2020 Více než 700 ekonomů, včetně sedmi laureátů Nobelovy ceny, se v otevřeném dopise, na nějž upozornil web stanice CNN, staví proti znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Jeho výkon mandátu označují za "nepřetržitý útok na demokracii". Současný nájemce Bílého domu podle signatářů reaguje neobratně na pandemii nemoci covid-19 a šíří nebezpečné dezinformace.
C:\fakepath\volby USA.png

Biden v předvolební debatě obvinil Trumpa z nezvládnutí pandemie

23.10.2020 Kandidát demokratů na amerického prezidenta Joe Biden v poslední předvolební debatě zkritizoval postup prezidenta Donalda Trumpa v řešení pandemie koronaviru. Trump naopak svůj postup hají a tvrdí, že nejhorší koronavirová krize v USA pominula, píše Reuters.
C:\fakepath\usa4.jpg

Biden těsně před debatou zveřejnil svoje daňové přiznání

30.09.2020 Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden včera jen několik hodin před začátkem první předvolební debaty se svým sokem Donaldem Trumpem zveřejnil svoje daňové přiznání za minulý rok. Trump přitom od víkendu čelí zvýšenému tlaku na zveřejnění vlastních finančních záznamů poté, co deník The New York Times napsal, že prezident nezaplatil za posledních 15 let v podstatě nic na federálních daních z příjmu.
img

Podvodníci napadli twitterové účty mnoha známých lidí

16.07.2020 Zatím neznámí podvodníci napadli twitterové účty mnoha známých a bohatých lidí, včetně šéfů velkých technologických firem, ale i politiků, celebrit a také samotných podniků. Jménem skutečných vlastníků účtů hackeři tvrdili, že chtějí pomoci a že když jim někdo pošle 1000 dolarů, obdrží za to dvojnásobek, tedy 2000 USD (téměř 47.000 Kč). Platbu žádali v bitcoinech. Napadení účtů sice není neobvyklou záležitostí, odborníky ale tentokrát překvapil rozsah a způsob, jakým byl útok proveden.
C:\fakepath\top-08072020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.07.2020 1) Asijsko-pacifický region na pozadí nejistoty ohledně vývoje pandemie a rychlosti ekonomického oživení uprostřed týdne převážně oslaboval, výjimku tvořily čínský Shanghai Composite, který vzrostl o 1,13 %, a hongkongský Hang Seng, jenž si připsal 0,59 %. Naopak výrazněji odepisovaly japonský Nikkei 225 (-0,78 %) a australský S&P/ASX 200 (-1,54 %). Slaběji pak jihokorejský Kospi (-0,24 %).
img

IPO Palantir: dodavatel datové analýzy vlády Spojených států

08.07.2020 Týden poté, co Palantir v tichosti podal plány na navýšení kapitálu o 1 miliardu dolarů, veřejně oznámil, že se rozhodl odstartovat veřejné kotování u Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických (SEC).
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina nesplatila úroky dluhu za více než 500 milionů USD

24.05.2020 Argentina má opět problémy se splácením svého dluhu. V pátek promeškala termín splacení úroků z dluhopisů ve výši více než 500 milionů USD (12,5 miliardy Kč). Země nyní jedná s věřiteli o restrukturalizaci svého zahraničního dluhu 65 miliard USD. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na věřitele a ratingovou agenturu.
C:\fakepath\top-20052020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.05.2020 1) Čína loni po více než deseti letech vypadla z trojice největších zahraničních investorů v Německu. Ukazují to záznamy německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI), na které se dnes odvolává agentura Reuters. Čínská vláda se teď soustředí spíše na povzbuzení domácí ekonomiky, a v Německu tak loni více investovaly Spojené státy, Británie a Švýcarsko.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump dekretem nařídil zrušit zbytečné regulace ekonomiky

20.05.2020 Americký prezident Donald Trump včera podepsal exekutivní nařízení, kterým stanovuje federálním agenturám odstranit všechny postradatelné regulace bránící hospodářské obnově po pandemii nemoci covid-19. Informovala o tom agentura Reuters. Viceprezident Mike Pence mezitím prohlásil, že všech 50 států USA již nějakým způsobem začaly s otevíráním ekonomik. Nezávislý Rozpočtový úřad Kongresu (CBO), který zákonodárcům poskytuje ekonomické analýzy, odhaduje, že americké hospodářství se na předkrizové hodnoty vrátí až po nadcházejícím roce.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Biden: Opatření na podporu ekonomiky musí být mnohem větší

26.04.2020 Bývalý americký viceprezident Joe Biden chce mnohem větší balíček opatření na podporu ekonomiky zasažené pandemií koronaviru, než jaký dosud prezentoval Bílý dům. Viditelně pobouřený Biden, pravděpodobný demokratický kandidát na prezidenta USA, to řekl v rozhovoru se serverem Politico. Kongres USA na konci března schválil rekordní soubor opatření na podporu americké ekonomiky v rozsahu 2,2 bilionu dolarů (přes 54 bilionů korun).
C:\fakepath\trump.jpg

Trump: V USA zemře méně než původně předpokládaných 100.000 lidí

11.04.2020 Ve Spojených státech přijde v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 o život výrazně méně než původně předpokládaných 100.000 lidí. Na každodenním tiskovém brífinku to včera prohlásil prezident Donald Trump. Dodal, že se pandemie v USA pomalu blíží ke svému vrcholu, jelikož se nákazu daří v posledních dnech dostat pod kontrolu v několika nejhůře zasažených oblastech.
C:\fakepath\eurozona.jpg

S&P: Ekonomika eurozóny letos zřejmě klesne o dvě procenta

26.03.2020 Ekonomika eurozóny by letos mohla klesnout zhruba o dvě procenta. Pokud by však omezení přijatá kvůli koronaviru trvala čtyři měsíce, mohl by propad činit až deset procent. Předpověděla to dnes mezinárodní ratingová agentura S&P.
C:\fakepath\top-23032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.03.2020 1) Negativní hospodářské dopady koronaviru stáhnou evropskou ekonomiku do recese, ve druhém pololetí by se však měl hrubý domácí produkt vrátit k růstu. V rozhovoru se španělskou televizí La Sexta to řekl viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos.
C:\fakepath\graf global.jpg

OECD: Ekonomika se bude z dopadů koronaviru zotavovat roky

23.03.2020 Světové ekonomice potrvá roky, než se zotaví z dopadů šíření koronaviru. Uvedl to generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría. Dodal, že koronavirus už způsobil větší ekonomický šok než finanční krize. Naděje na rychlé hospodářské oživení jsou podle něj spíše zbožným přáním než výsledkem racionálního uvažování.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

Koronavirus podle viceprezidenta ECB stáhne Evropu do recese

23.03.2020 Negativní hospodářské dopady koronaviru stáhnou evropskou ekonomiku do recese, ve druhém pololetí by se však měl hrubý domácí produkt (HDP) vrátit k růstu. V rozhovoru se španělskou televizí La Sexta to řekl viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos.
C:\fakepath\donald-trump-1-e1577049942608.jpg

Trump kvůli koronaviru aktivoval opatření z dob korejské války

18.03.2020 Americký prezident Donald Trump uvede v činnost zvláštní opatření, jež umožňuje úřadům nařídit soukromým společnostem výrobu produktů požadovaných vládou. Podle agentury AP to dnes oznámil na tiskové konferenci. Uvedl také, že do města New York a na západní pobřeží USA vyslal dvě nemocniční lodě, které mají pomoci při péči o pacienty nakažené novým typem koronaviru.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Expert | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Medvědí trh | ETF | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bull | CAPEX | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | High | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | Margin | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | PEG | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VaR | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Patria | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Investiční příležitost | IEA | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Partners | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Brokers | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | CZK | Daňové přiznání | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Emisní povolenky | Eura | EURCHF | Euro finance | Evropská banka | Evropské měny | Finanční služby | Fondy | Frank | Graf | Graf EURUSD | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Investice do akcií | Investice do fondů | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do akcií | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Kurz akcie | Kurz bitcoinu | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Patria.cz | PayPal | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Rubl | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Stoxx | Světové ceny ropy | Trh | Twitter | Vývoj ceny plynu | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | Benzín | Buffett | Bill Gates | EBITDA | Elon Musk | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Prospekt | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Volby | Know-how | 1 milion | Burze | Investment | Slušný zisk | Aramco | Markit | Bank of New York Mellon | DPA | The New York Times | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | CNOOC | CNN | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Baker Hughes | Institut Ifo | Investing.com | NATO | BNY Mellon | Moody's Analytics | Agentura AP | BBC | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Averze k riziku | Ministr financí | Globální trhy | Renminbi | Čínský renminbi | Evropské banky | Energie | Finanční stabilita | Rada ČNB | Podnikatelé | Henry Hub | Přehled | Zdravý rozum | Jádrový index | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | City | Miliardáři | Forbes | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | IHS | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Americký akciový index | Algoritmus | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Britský ministr financí | Zpřísňováním měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Světové akciové trhy | Prezidentský kandidát | Kryptoměny | Ropné společnosti | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Americké indexy | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Úroková sazba ECB | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Chevron | Mzdy | Britská ekonomika | Makléřské společnosti | Světový obchod | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Čistý příjem | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Monopoly | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Politico | IHS Markit | Obchody s akciemi | Makléřské firmy | BBVA | Zahraniční forex | Investoři na trzích | Makroekonomické zprávy | Aleš Michl | IBKR | Coinbase | BitMEX | Akcie Tesly | BTC/USD | ETH/USD | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | ETH | Capitalinked | Ray Dalio | Hard fork | Binance | Robinhood | Crypto | Příznivci kryptoměn | Pokles bitcoinu | Altcoiny | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Ekonomické výsledky | Krypto | Bitcoiny | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Podniky | Akcie Facebooku | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Fond kvalifikovaných investorů | I-Trader | Trh s ropou | NIESR | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Cena plynu | Roční výnos | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Německé akcie | Kongres USA | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | PDVSA | Jak se obchoduje | Německé banky | Zvýšení sazeb | IPO WeWork | IPO Palantir | IPO 2019 | Profesor ekonomie | Statistický úřad | Obavy investorů | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Zahraniční investoři | Slabší dolar | CNY | Bitcoin a další kryptoměny | Akcie čínských firem | Boris Johnson | Token | Americké společnosti | NATGAS | Prezidentka ECB | CoinShares | Svět investování | Býčí výhled | Medvědí výhled | Capital Partners | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Pokles cen | Americké futures | Výkonný ředitel | Silný dolar | Britský premiér | Digitální aktiva | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | WeWork | Pohonné hmoty | ISM index | Shrnutí obchodování | Kótování | Saudi Aramco | Natixis Investment Managers | Denní graf | Očekávání trhu | Overbalance | Růst ceny ropy | Úpis akcií | ESG | Jak se stát lepším investorem | Odhady ČNB | Projevy centrálních bankéřů | Hospodářské dopady | Cena akcie | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Investice do fondu | Hospodářské krize | Huawei | Globální banky | Digitalizace | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Startup | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prezident Donald Trump | Propad ceny akcií | Ceny benzínu | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Obrat trendu | Server Politico | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Předseda představenstva | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Technické analýzy | BAT | Martin Krištoff | CFDWorld | Pfizer | IIF | Růst cen | Server BBC | NHS | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | IPO Saudi Aramco | ECB Luis De Guindos | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Chris Larsen | Důvěra v ekonomiku | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Legislativa | Rezistenční pásmo | Americká data | Naše ekonomika | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Swingové maximum | Financovat | SMA | Předpovědi | Technologický sektor | Akcie Saudi Aramco | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Impuls | General Motors | Rozvoj | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Medvědí vlajka | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | GBP/EUR | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | David Malpass | Ford Motor | Fiat Chrysler Automobiles | Centrální banky USA | Airbus | Nord Stream | Zahájení obchodování | Ústavní soud | Míra | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Impeachment | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | xStation5 | FB | Rozpočtové politiky | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Demokratické strany | Americká politika | Investiční ředitel | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Netflix | Inovace | General Motors (GM) | Prodej v USA | Míra inflace v eurozóně | Ceny ropy dnes | Apache | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | Ifo | Zemědělství | Nejbližší rezistence | Poradenství | Zpráva o trhu práce | Geopolitická situace | Podnik | Fork | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Počet bankrotů | Šéf Bílého domu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Zájem o dolar | Facebook Inc. | Ceny energií | Komunikace | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americké hospodářství | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Jüan | Pokles | Situace | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jednatel | Jednatel společnosti | Certifikace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | López Obrador | Zlepšení | Úsilí | Swingová minima | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Optimismus na trzích | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Marek Mora | COVID-19 | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bentley | Bez rizika | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda | Vzestup inflace | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Gita Gopinathová | Ekonomika Evropské unie | WP | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Americké výnosy | Negativní hospodářské dopady | Poradci | Program nákupu aktiv | Short-selling | Počet firemních bankrotů | Olaf Scholz | Charlie Munger | Mince | MSCI China | Medvědí trend | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Evropské země | Členové bankovní rady | Odhady ekonomů | Kabinet | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Šíření viru | New York Times | Index evropských akcií | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Opatření z dob korejské války | Mike Pence | Viceprezident Mike Pence | Spotřebitelé | Korejské války | Ekonomický rozvoj | Nemoc COVID-19 | Mary Barraová | Šéfka GM | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Potenciální změny | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | PYPL | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Kongres | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | NBC | Domácnosti | Asociace | Fumbi | Investiční banka Goldman Sachs | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Graf dne | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Ratingová agentura S&P | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | Ministryně financí Alena Schillerová | Hospodářské dopady šíření koronaviru | Fiat Chrysler | Sberbank | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Private Bank | Vzdělávací webináře | Luno | Války | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Potenciál poklesu | Závislost | Práce | Údaje | Mexiko | Ropný průmysl | CDC | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | CIA | Tajné služby | Nejvyšší soud | Celní úřad | FANG | Delaware | Pensylvánie | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Negativní data | Vedoucí představitelé | Majitel | Hospodářské oživení | Oživení eurozóny | Ron Klain | Otevírání ekonomiky | AMC | Malé podniky | USD za barel | Propad ceny | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Rizikový apetit | Americký ropný institut | Ropný institut | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Posílení | Swingové minimum | Amazon Jeff Bezos | Náklady na obsluhu dluhu | Výkon dolaru | Joe Biden | Americký viceprezident | Bývalý americký viceprezident | Grayscale | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | Americká centrální banka (Fed) | Energetická společnost | Výsledky za Q4 | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Tweet | Rally na akciích | Soud | Poměr PE | Vývoz | Regulační orgány | Australská ekonomika | Centrální banka Japonska | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Dluhy | Toyota Motor | Podezřelé transakce | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Výzkumné společnosti | Auta | FBI | Alrosa | Spekulovat | Moderna | Regulace ekonomiky | Zbytečné regulace ekonomiky | Zbytečné regulace | Prezident SB | Rozpočtový úřad Kongresu | Manažeři | GTAI | Vliv černého zlata | Kupci | Společnost Facebook | Americká média | Pomoc lidem | Americká obchodní komora | Gabriel Torres | Argentina | Spoluzakladatel | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Koronavirové pandemie | Norilsk Nickel | Průraz | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Francouzský ministr | J.C. Penney | Cristobal | Subvence | Globální poptávka | Plán investic | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Podpůrné programy | Rostoucí trend | Per rollam | Covid | Správce aktiv | Cardano | Vyšší daně | Restrukturalizace | Stimulační program | Tokyo Shoko Reserch | Ocenění | Šance | Mike Bloomberg | Kanye West | Kim Kardashianová | Deset nejbohatších lidí | Deset nejbohatších lidí na světě | Účty celebrit | IDC-softwarehouse | Karel Diviš | Twitterové účty | Ceny | Praha | Kolaps | Američtí politici | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Znovuotevření ekonomiky | Cybertruck | Odhad růstu HDP | Důvěra | Rekordní deficit | NYT | Letecká přeprava | Podhodnocené akcie | Oživení poptávky | Worldometers | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Christian Sewing | Deutsche Bank Christian Sewing | Představitelé ECB | SPAC | Odborníci | Rentabilita | Zdanění | Američtí investoři | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Elektromobily | Německý rozpočet | Politici | Diverzifikovat | The New York Times (NYT) | Počet úmrtí | Biden | Kandidát na prezidenta | Kandidát na prezidenta USA | USA Joe Biden | List The New York Times | Trump a Biden | Marathon | Ranní okénko | Česká republika | Epiq | Antimonopolní úřad | Centrální banky USA (Fed) | Frakování | Měnový fond | Paul Milgrom | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Nancy Pelosiová | Klinické testy | Michael Saylor | MicroStrategy | Ceny na finančních trzích | Epidemické situace | Zásoby benzinu | Oliver Hart | Alvin Roth | George Akerlof | Zvolení Trumpa | Petrochemické provozy | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Bed Bath & Beyond | Omezování ekonomiky | Kit Juckes | Riskantní aktiva | James Mackintosh | Euforie na akciích | Výsledky voleb | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | China Telecom | China Mobile | Zisky bank | Ziskovost evropských bank | Praktické tipy | Daňový balíček | Životní prostředí | GME | GameStop | Futures na DAX | Siemens | Očkování | Cointelegraph | LEN | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Voda | Obchody s deriváty | Lenovo | Peer-to-peer | Pokles zásob | Vývoz LNG | Senátní volby | China Unicom | Senátní volby ve státě Georgia | Počet bankrotů v USA | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER | Chris Kruse | Vítězství v Georgii | Proces volby prezidenta | Volby prezidenta | ADA | Evropské centrální banky | MJ | Inaugurace | Mar-a-Lago | AMC Entertainment | Čínské značky | Akcie AMC | WallStreetBets | BlackBerry | Sociální média | Randy Frederick | Skupina drobných investorů | Spekulovat na pokles cen | Express | Koss | Naked Brand Group | Naked Brand | Masivní spekulace | Výrobní aktivity | Rekordní rok | Nákup bitcoinu | FTX | Arcane Research | Colt | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Rostoucí výnosy | Zásoby plynu | Očkovací program | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Silný růst | Fidelity | Pandemická omezení | Dlouhodobý investor | GameStop akcie | Zablokování Suezského průplavu | Údaje MMF | ISM ve službách | CoinGecko | Special Purpose Acquisition Company | Eurokomisař pro ekonomiku | Krypto trh | Rostoucí ceny | Objednávky | Colt Canada Corporation | Těžaři | Oslabení | ZS | Jan Drahota | René Holečka | Lubomír Kovařík | René Holeček | Dennis Veilleux | První zvýšení sazeb | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Americké farmaceutické společnosti | Zákonodárci v USA | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Prodej | Další kryptoměny | Velký byznys | Lucia Žárska | Nové prognózy | Důležité makroekonomické zprávy | Výroba elektrické energie | Georgia Energy SICAV | Georgia Energy | Obrovský potenciál | VTP Brno | Hydroelektrárny | Daniel Mahovský | Zakladatel fondu | Gruzie | Počet nezaměstnaných | Technologie | Raiffeisenbank Helena Horská | Nepokoje v JAR | JAR | Rada guvernérů | Americký trh | Odvětví | Růst Facebooku | Divize | HOOD | Načasování | Rekord | Silné hospodářské oživení | Rekordní minimum | Konzultační firmy | Zboží vyrobené v Číně | AliExpress | Logistické problémy | Cainaiao | William Wang | Společnost AliExpress | Haier | Hisense | Aiways | Alexander Klose | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Vratislav Zámiš | Rozsáhlé nákupy dluhopisů | Ceny nových aut | David Vagenknecht | Společnosti | Protocol | Opatření | Dna | Martin Vohánka | Rychlý růst | RBC | NFT | Eurokomisař Gentiloni | Jannis Sturnaras | Ceny plynu | Brian Armstrong | Coinbase Brian Armstrong | Hospodářský růst v eurozóně | Konfederace | Etherea | Zájem o kryptoměny | Největší čínský těžař ropy | Čínský těžař ropy | CNOOC Ltd. | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Globální inflace | Češi | Zdražování energií | Vysoké ceny | Pravidla hry | Čínské centrální banky | Giphy | Cena termínového kontraktu | Pozornost | Gemini | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Jerome Pesenti | Společnost | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Lockdowny | TIM | Zprávy z krypto | Nové mutace | Nová mutace | B.1.1.529 | Nová verze koronaviru | Rychlé šíření viru | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Varianta omikron | Ruská těžařská společnost | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Sergej Dubovickij | Společnost Norilsk | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Fibonacciho retracement | Rostoucí inflace | Krypto analytik | Grayscale Investments | Britská ministryně | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | GlobalAnalyst | Brokerská firma | Globální brokerská firma | Firma Interactive Brokers | Klienti Interactive Brokers | Jamal | Hodnoty měny | Miliardy USD | Edmunds | Společnost Edmunds | Kartel OPEC+ | Radek Špicar | Martin Wichterle | Tomáš Salomon | Hry | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Instituce | Daňová sazba | Arthur Hayes | Rusko dnes | Invaze na Ukrajinu | Decentralizace | Budoucnost financí | Kryptosprávci | Sankce | Evropské vlády | Oligarchové | Konflikt na Ukrajině | Alfa Bank | Cena plynu pro evropský trh | Ruská vojska | MWh | Situace na Ukrajině | Gala | Invaze | Vleklá válka na Ukrajině | Bolševické revoluce | Uvalení sankcí | Dopady války na Ukrajině | Ředitel Sberbank | Skupina soukromých žoldnéřů | German Gref | Poradce ruského prezidenta | Tinkoff Bank | Oleg Tiňkov | Didier Casimiro | Viceprezident ruské ropné společnosti | Ruské ropné společnosti | Galina Danilčenková | Zemní plyn ve Spojených státech | Vývoj ceny plynu NATGAS | Ceny plynu NATGAS
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Více časových rámců
Viceguvernér britské centrální banky
Viceguvernér ČNB
Viceguvernéři
Více informací o kryptoměnách
Více krátkodobých příležitostí
Víceletý rozpočtový rámec
Více obchodů
Více peněz
Vicepremiér

Následující klíčová slova

Viceprezident ECB
Viceprezident Mike Pence
Viceprezident ruské ropné společnosti
Více riskovat
Více různých strategií
Více sebedůvěry
Více vydělaných peněz
Více ztrát v řadě
Victor NIEDERHOFFER
VideForex
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít