Sobota 15. června 2024 12:04
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost

Invaze na Ukrajinu

img

Výplata věřitelů Sberbank CZ končí, bylo vyplaceno 99 procent

14.06.2024 Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ prostřednictvím Komerční banky dnes končí, dvakrát prodloužený termín se už prodlužovat nebude. O výplatu částečného rozvrhu požádalo 11.300 věřitelů z celkového počtu více než 15.300. Z částky 56,8 miliardy korun bylo vyplaceno 99 procent. ČTK to dnes řekla investiční správkyně Sberbank Jiřina Lužová.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Obrat velkých německých firem poprvé překonal bilion eur

12.06.2024 Obrat velkých německých podniků loni poprvé v historii překonal jeden bilion eur (24,7 bilionu Kč). Jde o meziroční nárůst o 4,7 procenta, informoval v úterý spolkový statistický úřad Destatis. Velké podniky Destatis definuje jako firmy ve zpracovatelském a těžebním průmyslu, které zaměstnávají minimálně 1000 lidí. V roce 2022 obrat těchto 675 firem činil 955,6 miliardy eur a o rok dříve 786,3 miliardy eur.
C:\fakepath\trader-10062024-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.06.2024 1) Výsledky evropských voleb přispěly k oslabení eura vůči dolaru a snížily také šanci na brzké přijetí společné evropské měny v Česku. Shodují se na tom ekonomičtí analytici oslovení ČTK. Posílení krajní pravice a oslabení zelených podle expertů může zkomplikovat hlasování o otázkách spojených s ochranou klimatu, zásadní změny Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) ale nečekají. Složitější podle nich může být i evropská podpora Ukrajiny.
C:\fakepath\elektroauta.jpg

Evropská komise zřejmě oznámí zvýšení cel na dovoz elektromobilů z Číny

10.06.2024 Evropská komise (EK) zřejmě tento týdne oznámí zvýšení cel na dovoz čínských elektromobilů. Dosavadní poplatek by se tak mohl zvýšit z deseti procent na 20 až 35 procent, uvedla dnes agentura APA. Představitelé automobilek BMW, Mercedes nebo Volkswagen chystané opatření kritizují, protože se obávají odvetných opatření ze strany Číny.
C:\fakepath\eurozona4.jpg

Důvěra v ekonomiku eurozóny je nejvyšší od začátku války na Ukrajině

10.06.2024 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v červnu osmý měsíc za sebou zvýšila, dostala se tak na nejlepší úroveň od začátku ruské invaze na Ukrajinu z února 2022. Hospodářské oživení v zemích používajících euro nicméně provázejí obtíže, uvedla ve své dnešní zprávě výzkumná společnost Sentix.
C:\fakepath\putin.png

Putin uprostřed války hledí z ruského okna do Evropy na východ

07.06.2024 Rusko, odříznuté od Západu, nabízí svou ekonomiku ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) gigantům, jako je Čína a Saúdská Arábie, a v dlouhodobější perspektivě i zemím, jako je Zimbabwe a Afghánistán. Děje se tak na investičním fóru v Petrohradě, který založili ruští carové jako ruské okno do Evropy, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Maďarsko neplánuje přestat nakupovat plyn z Ruska

06.06.2024 Maďarsko je spokojeno se spoluprací s Ruskem v dodávkách zemního plynu a nemá v plánu přestat jej od Moskvy nakupovat. A to navzdory tlaku, který je na Maďarsko v tomto ohledu vyvíjen. Na ekonomickém fóru v Petrohradu to dnes řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.
img

Eurozóna už Česku není elitním klubem. V pátek se zhoršil rating Francie, Estonska, Lotyšska i Litvy, kteréžto země všechny platí eurem, zatímco český rating se stále zlepšuje

02.06.2024 Máloco ukazuje současnou tak častou plytkost české veřejné diskuse zřetelněji než debata o přijetí eura. A vůbec neplatí, že vše v této diskusi již bylo řečeno! Naopak, eurozóna se od roku 2004, kdy se Česko vstupem do EU zavázalo euro přijmout, celkem zásadně proměnila – a proměňuje. A měla by se tedy vyvíjet i diskuse o euru.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Řada firem ze západu zůstává v Rusku navzdory původním plánům na odchod

28.05.2024 Řada západních podniků, včetně firem Avon Products, Air Liquide a Reckitt, stále zůstává v Rusku, a to navzdory dříve ohlášeným plánům na odchod z tohoto trhu. Důvodem jsou rostoucí překážky pro opuštění Ruska, ale i fakt, že aktivita ruských spotřebitelů se zotavuje. Informuje o tom dnes na svých internetových stránkách list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Většina zahraničních společností neukončila své podnikání v Rusku

19.05.2024 Navzdory sankcím a silnému politickému tlaku pokračuje většina zahraničních společností ve svém podnikání v Rusku. Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu se z Ruska zcela stáhlo jen 9,5 procenta zahraničních podniků. Zhruba třetina zahraničních firem své aktivity v Rusku omezila. Vyplývá to podle agentury APA ze studie Vídeňského institutu pro mezinárodní ekonomická srovnání (WIIW).
C:\fakepath\trader-16052024-52-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.05.2024 1) Cena mědi je na rekordu, dostala se nad pět dolarů za libru (asi 0,45 kg). Poptávka po tomto kovu zůstává silná v souvislosti s budováním nových datových center a pokračující elektrifikaci světové ekonomiky, zatímco růst těžby zpomaluje, uvedl server zpravodajské televize CNBC. Od začátku letošního roku se cena mědi zvýšila o více než 25 procent.
C:\fakepath\Cina-prezident.jpg

Si: Doufám, že se do Evropy vrátí mír a Čína sehraje konstruktivní roli

16.05.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching po jednání s ruským protějškem Vladimirem Putinem vyjádřil naději, že se do Evropy vrátí mír a Čína v tom sehraje konstruktivní roli, píše agentura Reuters. Lídři dnes hovořili na tiskové konferenci při Putinově dvoudenní návštěvě Číny. Ruská invaze na Ukrajinu byla podle očekávání jedním z probíraných témat. Si a Putin se shodli, že řešení konfliktu by mělo být politické. Rusko v posledních týdnech nicméně zahájilo na Ukrajině ofenzivu v novém směru, a to na Charkov na severovýchodě země.
C:\fakepath\trader-15052024-57-zm.jpeg

Expertní komise snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,2 procenta

15.05.2024 Německá expertní komise známá jako rada moudrých dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky. Nově počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 0,2 procenta, zatímco loni na podzim růst odhadovala na 0,7 procenta. Na vině je podle nich celkově slabá ekonomická poptávka. Očekávané oživení největší evropské ekonomiky by se tak zpozdilo, uvedla agentura Reuters.
img

Soud prodloužil výplatu věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ o dalších 30 dní

09.05.2024 Městský soud v Praze prodloužil na žádost insolvenční správkyně zkrachovalé Sberbank Jiřiny Lužové lhůtu pro výplatu věřitelů o dalších 30 dní, tedy do 14. června včetně. Důvodem je podle ní vysoký počet doposud nevyplacených věřitelů. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Výplata začala 18. března, původní lhůta byla do 15. dubna. Poté povolil soud její prodloužení do 15. května.
C:\fakepath\Ropa4.jpg

Ruský ropný průmysl přichází o pracovní sílu kvůli válečné ekonomice

06.05.2024 Ruský ropný a plynárenský průmysl je důležitý pro financování ruské invaze na Ukrajinu a poskytuje Kremlu finanční prostředky na pokračování bojů. Tento průmysl se však potýká s nedostatkem pracovních sil kvůli plné mobilizaci ruské ekonomiky pro válečné úsilí, což zhoršuje dlouhodobou demografickou krizi, uvedla agentura Bloomberg.
img

NET4GAS, který loni koupil stát, se loni propadl do ztráty 1,7 miliardy Kč

30.04.2024 Společnost NET4GAS, kterou v závěru loňského roku koupil státní podnik ČEPS, loni prodělal 1,7 miliardy Kč. Předloni přitom společnost zaznamenala zisk přes 6,2 miliardy Kč. Výrazně v loňském roce klesly i tržby podniku, meziročně o více než 76 procent na tři miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy NET4GAS. Hlavní příčinou propadu je podle Ekonomického deníku výpadek dodávek ruského plynu do střední Evropy cestou přes Německo.
C:\fakepath\Banky.jpg

Velké evropské banky loni zaplatily v Rusku na daních skoro miliardu eur

29.04.2024 Velké evropské banky, které nadále působí v Rusku, zaplatily v loňském roce do ruského rozpočtu na daních zhruba 800 milionů eur (přes 20 miliard Kč). To představuje čtyřnásobek ve srovnání s obdobím před ruskou invazí na Ukrajinu, a to navzdory slibům bank, že budou své aktivity v Rusku minimalizovat. Informuje o tom dnes britský list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Macron2.jpg

Macron: Evropa je smrtelná, musí posílit obranu

26.04.2024 Evropa musí posílit svou obranu a více sázet na vlastní zbrojní produkci, aby lépe čelila globálním bezpečnostním hrozbám, na něž není v současnosti připravena. Prohlásil to včera francouzský prezident Emmanuel Macron, který v projevu na pařížské Sorbonně mluvil o prioritách své evropské politiky před červnovými eurovolbami. Evropské země se podle něj musí zbavit obranné závislosti na Spojených státech a zesílit vazby na Británii. Řekl také, že Evropa musí podporovat své firmy, dále pracovat na nezávislosti svého průmyslu a lépe chránit hranice před nelegální migrací.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Problémy ekonomiky Německa znepokojují jeho sousední země

25.04.2024 Problémy německé ekonomiky znepokojují sousedy Německa, a to od Švýcarska až po Polsko. Někteří zahraniční ekonomové Berlín vyzývají k reformám, aby se krize dál nešířila, píše agentura Reuters. Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok o 0,3 procentního bodu. V letošním roce očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) pouze o 0,2 procenta, což je mezi velkými zeměmi eurozóny nejslabší růst.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF zlepšil odhad růstu světové ekonomiky

16.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes mírně zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle jeho jarní prognózy se globální hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 3,2 procenta, zatímco v lednu fond letošní růst odhadoval na 3,1 procenta.
C:\fakepath\zlato-12042024.jpg

Zlato – bublina nebo býčí trend?

12.04.2024 Zlato za poslední 2 měsíce posílilo o více než 20 % a svým vývojem se odtrhlo od základních korelací založených na fundamentu. Připsalo si totiž výrazné zisky i v prostředí sílícího amerického dolaru a rostoucích výnosů dluhopisů, které standardně (i logicky) kvůli primární denominaci v USD a nulovému výnosu plynoucí z držby zlata působí na jeho hodnotu negativně.
C:\fakepath\trader-11042024-49-zm.jpeg

Šéfka MMF varuje před desetiletím slabého globálního ekonomického růstu

11.04.2024 Ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová dnes varovala, že světovou ekonomiku by mohlo čekat desetiletí slabého ekonomického růstu. Před zahájením jarního zasedání organizace, v jejímž čele stojí, podle zahraničních agentur volala po přijetí opatření na podporu růst produktivity a snížení dluhu a centrální banky vyzvala, aby nesnižovaly úrokové sazby příliš brzy, protože tím podle ní riskují návrat inflace.
img

Co právě řekl šéf největší americké banky svým akcionářům?

10.04.2024 „Jamie Dimon si zachovává skeptický přístup k ekonomice USA a nevylučuje znovu rostoucí úrokové sazby ani dlouhodobě zvýšenou inflaci nad 2 %,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

KB první den vyplatila 582 věřitelům Sberbank CZ na pobočkách 3,114 miliardy Kč

18.03.2024 Komerční banka první den vyplatila 582 věřitelům Sberbank CZ prostřednictvím poboček 3,114 miliardy korun. Drtivá většina zvolila osobní žádosti na pobočce před on-line žádostí, kde je nárok na celkovou výplatu do maximálně 100.000 korun. Denní kompletní čísla, tedy i s on-line žádostmi, zveřejní KB po 19:00. ČTK to řekla mluvčí KB Šárka Nevoralová. Věřitelé, jichž je přes 15.000, by měli dostat zhruba 57 miliard korun.
img

Komerční banka začne vyplácet pohledávky věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ

18.03.2024 Komerční banka dnes začne vyplácet pohledávky věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ prostřednictvím svých poboček a on-line. Výplata potrvá do 15. dubna 2024. Ve všech případech bude výplata bezhotovostní, peníze budou zaslány na bankovní účet vedený v ČR, a to výhradně v českých korunách, sdělila ČTK Komerční banka. Věřitelé, jichž je přes 15.000, by měli dostat zhruba 57 miliard korun.
C:\fakepath\zemni plyn6.png

Evropě zřejmě zůstanou po zimě rekordní zásoby plynu

08.03.2024 Evropa je na cestě k tomu, aby zakončila zimu s rekordním množstvím plynu v zásobnících. Ve svém článku to napsal analytik agentury Reuters John Kemp. Dodal, že díky vysokým zásobám se ceny termínových kontraktů na plyn v Evropě po zohlednění inflace snížily na úrovně z doby před začátkem energetické krize.
C:\fakepath\euro.jpg

CNBC: Výsledky hospodaření evropských firem byly špatné

01.03.2024 Výsledky hospodaření téměř poloviny evropských firem za poslední tři měsíce loňského roku zaostaly za očekáváním, přestože tato očekávání byla už tak dost nízká. Uvedla to televize CNBC, která se odvolává na vyjádření oslovených analytiků. Podle nich se bude region v prostředí vysokých úrokových sazeb i nadále potýkat s problémy.
img

Správkyně: Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začne 18. března

27.02.2024 Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začne 18. března. ČTK to dnes řekla insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová. Věřitelé, kterých je přes 15.300, by měli dostat zhruba 57 miliard korun.
C:\fakepath\trader-23022024-55-zm.jpeg

Kanada oznámila nové sankce proti Rusku kvůli pokračující válce proti Ukrajině

23.02.2024 Kanada dnes oznámila nové sankce proti Rusku, terčem je 153 subjektů a deset jednotlivců. Opatření, jež přichází před sobotním druhým výročím zahájení ruské invaze na Ukrajinu, Ottawa koordinovala se Spojenými státy a Británií.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Washington oznámil přes 500 nových sankcí na Rusko

23.02.2024 Bílý dům dnes před sobotním druhým výročím zahájení ruské invaze na Ukrajinu oznámil přes 500 nových sankcí proti Moskvě. Jsou zaměřené na jednotlivce zapojené do věznění zemřelého opozičníka Alexeje Navalného, proti ruskému finančnímu a obrannému sektoru nebo proti sítím, které podle USA na několika kontinentech pomáhají obcházet již platné sankce. Spojené státy podle prohlášení prezidenta Joea Bidena rovněž uvalují vývozní omezení na téměř stovku subjektů, které zvnějšku podporují ruské válečné snažení.
C:\fakepath\trader-23022024-38-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.02.2024 1) Bílý dům dnes před druhým výročím zahájení ruské invaze na Ukrajinu oznámil přes 500 nových sankcí proti Moskvě. Jsou zaměřené na jednotlivce zapojené do věznění zemřelého opozičníka Alexeje Navalného, proti ruskému finančnímu a obrannému sektoru nebo proti sítím, které "na několika kontinentech" pomáhají obcházet již platné sankce. Spojené státy podle prohlášení prezidenta Joea Bidena rovněž uvalují vývozní omezení na téměř stovku subjektů, které zvnějšku podporují ruské válečné snažení.
img

Forex: Proč koruna může krátkodobě zůstat pod tlakem?

20.02.2024 Koruna nezažívá zrovna nejlehčí okamžiky a tlačí se na klíčovou technickou hranici 25,50 EUR/CZK. I když v druhé polovině roku české měně věříme, nejbližší týdny a měsíce může zůstat pod tlakem a ne-vylučujeme další ztráty. Proč? Za prvé proto, že nízká inflace může v nejbližších měsících ještě dál klesat a vytvářet prostor pro agresivnější snížení českých úrokových sazeb.
C:\fakepath\Leyen.jpg

Leyenová: Evropa musí investovat do obranného průmyslu

16.02.2024 Evropa musí nezbytně investovat do obranného průmyslu. Dnes to na úvod začínající třídenní Mnichovské bezpečnostní konference řekla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Oznámila, že komise pod jejím vedením vypracuje strategii, jak by Evropská unie měla postupovat.
img

Mercedes prodal podíl v ruském výrobci nákladních vozů Kamaz

15.02.2024 Německá automobilka Mercedes-Benz prodala 15procentní podíl v největším ruském výrobci nákladních vozů Kamaz. Stala se tak dalším západním podnikem, který dokončil odchod z Ruska po zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Cena emisních povolenek EU nebývale padá. A i kvůli tomu také akcie ČEZ; podle analytiků svých loňských maxim v příštích dvanácti měsících ani náhodou nedosáhnou

14.02.2024 Loni v únoru cena emisní povolenky EU vystřelila na historicky rekordní úroveň, na více než 100 eur za kus. Jenže od té doby jsou povolenky ve volném pádu. Dnes se povolenka prodává o takřka 45 procent levněji, za cenu kolem 55,50 eura. Přitom experti vyhlížejí další citelný propad. Povolenka by měla stát pouze 35 eur, míní například Per Lekander, generální ředitel londýnského fondu Clean Energy Transition.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina přepracuje pravidla pro podnikání, aby podpořila ekonomiku

09.02.2024 Ukrajinská vláda pracuje na revizi systému pravidel podnikání s cílem zrušit a aktualizovat stovky dokumentů. Chce tak podpořit podnikání a pomoci válkou zničené ekonomice v oživení. Agentuře Reuters to řekl náměstek ukrajinského ministra hospodářství Oleksij Sobolev.
img

Podíl ruského plynu dováženého do ČR podle ekonoma v lednu činil 62 %

07.02.2024 Podíl ruského plynu na importu do České republiky v poslední době prudce vzrostl. Letos v lednu činil asi 62 procent, po většinu loňského roku byl téměř na nule. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ), uvedl dnes ekonom UniCredit Bank Jiří Pour. Podle něj ČR za ruský plyn v lednu zaplatila přes tři miliardy korun. Podíl plynu z Ruska začal stoupat loni na podzim. Podle ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) je nárůst ruského dovozu důsledkem aktuálního vývoje na trzích, stále však platí, že ČR je na plynu z Ruska nezávislá.
C:\fakepath\Srbsko.jpg

The Moscow Times: V Srbsku se usazují váleční migranti a roste podnikání Rusů

04.02.2024 Rusové zaregistrovali v Srbsku do konce roku 2023 přibližně 9000 nových podniků, přičemž v letošním roce by měl jejich počet dále růst, vyplývá z informací srbské agentury pro evidenci obchodních společností (APR). Údaje odrážejí zájem ruské komunity zapustit kořeny téměř dva roky poté, co ruská invaze na Ukrajinu vyvolala příchod přibližně 370.000 Rusů do této balkánské země, napsal server The Moscow Times.
C:\fakepath\Global3.png

MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,1 procenta

30.01.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle aktualizované prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 3,1 procenta, zatímco v říjnu MMF letošní růst odhadoval na 2,9 procenta. Za zlepšením prognózy podle fondu stojí příznivější hospodářské vyhlídky ve Spojených státech a v některých velkých rozvíjejících se ekonomikách.
C:\fakepath\Rusko-Cina3.jpg

Nabiullinová: Jüanové platby za ruský vývoz už tvoří třetinu všech plateb

30.01.2024 Platby v čínské měně jüanu za zboží vyvážené z Ruska už tvoří třetinu všech plateb za export. Za poslední dva roky se zvýšily 86krát na 34,5 procenta. V dnes zveřejněném rozhovoru s ruskou státní tiskovou agenturu RIA to uvedla guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Moskva se po vojenské invazi na Ukrajinu zaměřuje na nezápadní trhy, zejména na Čínu, kde hledá silnější politickou a ekonomickou podporu. Rozhovor pro RIA je prvním veřejným vyjádřením guvernérky poté, co zrušila několik plánovaných vystoupení, což vyvolalo spekulace médií o jejím zdravotním stavu.
C:\fakepath\Skaiste.jpg

Litevská ministryně: Využití zmrazených ruských aktiv je třeba řešit rychle

16.01.2024 O využití ruských zmrazených aktiv v Evropě na pomoc Ukrajině je potřeba rozhodnout co nejrychleji, nejlépe do konce února. Při příchodu na dnešní jednání unijních ministrů financí v Bruselu to uvedla litevská ministryně Gintaré Skaistéová. Stejně tak je podle ní potřeba dosáhnout schválení unijní finanční pomoci Ukrajině v objemu 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč), kterou v prosinci zablokovalo Maďarsko. Jestliže se na mimořádném summitu EU 1. února nedohodne celá sedmadvacítka, měla by Evropská komise podle litevské ministryně připravit plán B.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se loni pod tlakem globálních krizí propadla o 0,3 procenta

15.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce následkem dopadů globálních krizí propadl o 0,3 procenta. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně na základě prvního odhadu oznámila šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. Na loňský rok vláda počítala s hospodářským poklesem o 0,4 procenta, na letošek už ale počítá s růstem. Ten zatím odhaduje na 1,3 procenta. Hospodářský propad za loňský rok je v souladu s očekáváním analytiků.
C:\fakepath\Madarsko2.jpeg

Maďarsko získalo téměř 780 milionů eur z unijních fondů na obnovu

04.01.2024 Maďarsko získalo na konci prosince od Evropské unie formou půjček 779,5 milionu eur (19,2 miliardy Kč). Jde o finance určené na obnovu z podpůrných unijních fondů. Informovala o tom dnes ve svém prohlášení Evropská komise. Litvě komise vyplatila 109,8 milionu eur (2,7 miliardy Kč) a Polsku pak pět miliard (123,4 miliardy Kč) v půjčkách a grantech.
img

Už jen pět z dvaceti zemí eurozóny má lepší rating než Česko, v roce 2004 ho měly lepší všechny. Eurozóna již pro Česko není elitním klubem

03.01.2024 Máloco ukazuje současnou tak častou plytkost české veřejné diskuse zřetelněji než debata o přijetí eura. A vůbec neplatí, že vše v této diskusi již bylo řečeno! Naopak, eurozóna se od roku 2004, kdy se Česko vstupem do EU zavázalo euro přijmout, celkem zásadně proměnila – a proměňuje. A měla by se tedy vyvíjet i diskuse o euru.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\trader-28122023-35-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.12.2023 1) Akcie největších a nejziskovějších čínských firem zvaných blue chips dnes posílily nejvíce za uplynulých pět měsíců. Těží ze silného přílivu zahraničních investorů, které láká jejich nízké ohodnocení a politická očekávání. Hlavní index čínských akcií CSI 300, jenž zahrnuje akcie 300 firem na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, přidal 2,3 procenta na 3414,54 bodu, což je největší jednodenní zisk od 25. července.
C:\fakepath\rubl3.png

Ministr: Rozpočtový deficit Ruska za letošek bude kolem 1,5 procenta HDP

26.12.2023 Rozpočtový deficit Ruska za letošní rok by měl být kolem 1,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), tedy 2,9 bilionu rublů (704 miliard Kč). Dnes to podle agentury Reuters řekl v ruské státní televizi ministr financí Anton Siluanov. Dodal, že výdaje i příjmy byly nakonec vyšší, než se předpokládalo, ale saldo zůstalo stejné, jak se odhadovalo.
img

Gazprom čeká propad hrubého provozního zisku o téměř 40 procent

19.12.2023 Ruský plynárenský gigant Gazprom předpokládá, že jeho hrubý provozní zisk (EBITDA) vykáže za letošní rok propad o téměř 40 procent na zhruba 2,2 bilionu rublů (asi 544 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. V loňském roce EBITDA činil 3,6 bilionu rublů, napsala agentura Reuters.
img

Správkyně Sberbank CZ nemůže zahájit výplatu věřitelů, jeden se odvolal

05.12.2023 Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová nemůže přistoupit k výplatě věřitelů Sberbank, kterou plánovala zahájit letos v polovině prosince. Jeden z věřitelů Sberbank CZ totiž podal odvolání proti výplatě formou částečného rozvrhu, který 13. listopadu schválil insolvenční soud. Jde o společnost LitFin SPV 9 se zjištěnou pohledávkou 27 miliónů korun. Lužová to dnes sdělila ČTK.
img

Dovoz jaderného materiálu z Ruska do EU je letos opět vyšší než v roce 2021

01.12.2023 Dovoz jaderného materiálu a souvisejících služeb z Ruska do Evropské unie je letos opět vyšší ve srovnání s rokem 2021, tedy proti období před začátkem ruské invaze na Ukrajinu. S odkazem na Zásobovací agenturu Euratomu (ESA), tedy Evropského společenství pro atomovou energii, to dnes uvedla agentura Reuters. Unie dováží jaderné palivo pro jaderné reaktory navržené v Rusku.
C:\fakepath\trader-16112023-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.11.2023 1) Akcie největšího polského internetového prodejce Allegro dnes na varšavské burze prudce klesají. Firma, která letos vstoupila do České republiky a chystá se expandovat i na další středoevropské trhy, oznámila, že očekává ve čtvrtém kvartálu ztráty v mezinárodním podnikání.
C:\fakepath\rubl3.png

Ruská ekonomika ve 3. čtvrtletí podle statistiků vzrostla o 5,5 procenta

16.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 5,5 procenta. Oznámil to včera ruský statistický úřad. Hospodářský růst v Rusku tak byl podle agentury DPA nejsilnější od čtvrtého čtvrtletí roku 2021, tedy od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii prudce klesla, s hodnotou 4,6 procenta je nejníže za dva roky

15.11.2023 Míra inflace v Británii se v říjnu meziročně snížila na 4,6 procenta ze zářijových 6,7 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Je to nejnižší inflace od října 2021, především díky poklesu cen energií po administrativně nařízeném snížení zastropování. Analytici většinou čekali zmírnění inflace na 4,8 procenta.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Rubl se vůči dolaru vyšplhal na nejsilnější úroveň za tři a půl měsíce

14.11.2023 Ruský rubl se dnes dopoledne vyšplhal vůči americkému dolaru na nejsilnější úroveň za tři a půl měsíce. Za jeho růstem stojí vysoké úrokové sazby a také prodej deviz, k němuž sahají ruští exportéři, informovala agentura Reuters. Kolem 9:30 SEČ dolar vůči rublu ztrácel zhruba 0,2 procenta na 91,44 USD/RUB. Předtím sestoupil až na 91,31 USD/RUB, nejníže od konce července.
C:\\fakepath\\Rusko-sankce-4.jpg

Británie zavádí nové protiruské sankce, zaměřila se na obchod se zlatem

08.11.2023 Británie dnes rozšířila seznam protiruských sankcí o dalších 29 jednotlivců a firem, zaměřila se přitom zejména na ropný průmysl a obchod se zlatem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ministra zahraničí Jamese Cleverlyho by měla nová opatření ztížit fungování těm, kdo pomáhají dosavadní sankce obcházet.
img

Šéf pivovaru Carlsberg označil státní převzetí aktivit firmy v Rusku za krádež

31.10.2023 Dánský pivovar Carlsberg přerušil veškeré vztahy se svými ruskými aktivitami a odmítá s ruskou vládou uzavřít dohodu, která by legitimizovala státní převzetí těchto aktivit. Na setkání s novináři po zveřejnění výsledků hospodaření za třetí čtvrtletí to dnes řekl nový šéf Carlsbergu Jacob Aarup-Andersen. Státní převzetí ruských aktivit Carlsbergu označil za krádež, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-24102023-45-zm.jpg

Do EU dál proudí kovy z Ruska za miliardy eur, upozornil investigativní projekt

24.10.2023 Evropské firmy dovážejí z Ruska i přes ruskou válku na Ukrajině nerostné suroviny jako nikl, hliník, měď nebo titan za miliardy eur, upozornil dnes novinářský tým Investigate Europe. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru loňského roku se Evropská unie pokusila ochromit ruskou ekonomiku 11 balíčky protiruských sankcí, v nichž se zaměřila na suroviny jako ropa nebo uhlí. Zdroje, které EU považuje za kritické, ale mohou z Ruska do členských zemí dál proudit.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Průzkum: Téměř polovině lidí v Rusku nestačí mzda na pokrytí základních výdajů

23.10.2023 Počet lidí v Rusku, kterým mzda nepokryje základní výdaje, se za dva roky zvýšil o 20 procentních bodů téměř na polovinu. S odkazem na průzkum ruské personální agentury Headhunter to dnes uvedla agentura Reuters. Ta zároveň připomněla, že Moskva vynakládá rekordní fiskální zdroje na financování své invaze na Ukrajinu. Agentura Headhunter se při svém říjnovém průzkumu obrátila na 5000 respondentů.
img

Ruská společnost Gazprom poskytne Maďarsku a Číně na zimu další plyn

23.10.2023 Ruská plynárenská společnost Gazprom ještě letos poskytne Maďarsku a Číně další plyn. Podle agentury TASS to řekl generální ředitel podniku Alexej Miller. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden jednal v Číně s lídry obou zemí a součástí ruské delegace byl i Miller. Maďarsko má s Gazpromem od roku 2021 uzavřené dlouhodobé smlouvy o dodávkách suroviny.
C:\fakepath\EBRD.jpg

Forbes: EBRD prodala svých 5,3 procenta v moskevské burze MOEX

23.10.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) prodala podíl 5,3 procenta v moskevské burze (MOEX) společnosti Softline. Uvedl to časopis Forbes Russia, který se odvolává na dva zdroje obeznámené se situací. EBRD loni oznámila, že pracuje na co nejrychlejším odchodu z Ruska. Její vedení po ruské invazi na Ukrajinu odhlasovalo, že pozastaví Rusku a Bělorusku přístup k jejím finančním a dalším zdrojům.
C:\fakepath\rubl3.png

Ruský rubl vystoupil na pětitýdenní maximum, těží z vysokých cen ropy

20.10.2023 Ruský rubl se během dnešního obchodování vyšplhal na pětitýdenní maximum vůči americkému dolaru. Těží z vysokých cen ropy i z vyhlídek na příliv deviz, protože exportéři se připravují na uhrazení daní na konci měsíce, napsala agentura Reuters. Krátce po 14:00 SELČ dolar vůči rublu ztrácel zhruba 1,1 procenta na 95,7 USD/RUB. Během dne sestoupil až na 95,35 USD/RUB, plyne z údajů agentury Bloomberg.
img

NAPŘÍČ TRHY

20.10.2023 Konflikt v Gaze je další nejistou proměnnou, která může negativně dopadnout na Česko. Předpokládané oživení by pak v nejbližších kvartálech mohlo být pomalejší, než v tuto chvíli očekáváme (-0,1 % q/q v Q3 2023 a +0,3 % q/q v Q4 2023). Toto jsou tři základní kanály, kterými se nakonec nákaza může šířit z Blízkého východu až do české ekonomiky. Na prvním místě jde o vyšší ceny ropy a možná také zemního plynu. Jak jsme v tomto týdnu upozorňovali, napětí na trhu s ropou přiživil zejména strach z další eskalace konfliktu směr Írán. Pokud by byly ve hře sankce USA vůči Íránu, ropa by mohla zdražit výrazněji a propsalo by se to se zpožděním do vyšších cen u českých čerpacích stanic. I tak by to s vysokou pravděpodobností nezabránilo výraznému poklesu inflace v Česku na začátku příštího roku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Analytici: Příjmy ruského rozpočtu nemusí splnit očekávání, hrozí vyšší daně

19.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu by v příštím roce mohly zaostat za očekáváním, pokud bude kurz rublu silnější, než předpokládá rozpočtový plán, a pokud se nenaplní optimistické ekonomické předpoklady. Rusko by v takovém případě muselo zvýšit daňové zatížení podnikatelského sektoru, aby pokrylo vysoké výdaje na válku na Ukrajině. S odvoláním na analytiky to dnes uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii v září zůstala na 6,7 procenta, čekal se mírný pokles

18.10.2023 Spotřebitelské ceny v Británii se v září meziročně zvýšily o 6,7 procenta, což je stejným tempem jako v srpnu. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Inflace tak zůstává na nejnižší úrovni zhruba za rok a půl. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali její pokles na 6,6 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

Bloomberg: Válka na Blízkém východě může způsobit recesi světové ekonomiky

15.10.2023 Ozbrojený konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás by podobně jako dřívější války na Blízkém východě mohl poškodit světovou ekonomiku. Pokud by se do něj zapojily další země, mohl by dokonce globální hospodářství uvrhnout do recese, píše agentura Bloomberg s odvoláním na prognózy analytické společnosti Bloomberg Economics.
C:\fakepath\trader-11102023-49-zm.jpeg

Meziroční míra inflace v Rusku v září zrychlila nejvíce od dubna 2022

11.10.2023 Meziroční míra inflace v Rusku v září zrychlila nejvíce od dubna 2022, a to na šest procent oproti 5,15 procenta v srpnu. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Kupní síla Rusů, kterou už tak oslabují důsledky slabého rublu a protiruské sankce kvůli invazi na Ukrajinu, se dále snížila, napsala agentura AFP.
C:\fakepath\trader-11102023-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.10.2023 1) V New Yorku se dnes začne na burze obchodovat s akciemi německého výrobce obuvi Birkenstock. Primární veřejná nabídka akcií (IPO) ve Spojených státech firmu ohodnotila na 9,3 miliardy dolarů (215,5 miliardy Kč), což je podle BBC dvojnásobek hodnoty, kterou měla před necelými třemi lety. Obchodovat se bude pod symbolem "BIRK".
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda v letošním roce očekává propad HDP o 0,4 procenta

11.10.2023 Německá vláda už pro letošní rok nepočítá s hospodářským růstem, nově naopak čeká propad hrubého domácího produktu o 0,4 procenta. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil ministr hospodářství Robert Habeck, který za důvody zhoršených očekávání označil následky ruské invaze na Ukrajinu. Podle nově zveřejněného výhledu se Německo vrátí k růstu v nadcházejícím roce, kdy by se HDP měl zvýšit o 1,3 procenta. Inflace letos dosáhne 6,1 procenta, v roce 2024 ale tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí na 2,6 procenta, dodal Habeck.
C:\fakepath\trader-10102023-49-zm.jpg

Izraelsko-palestinský konflikt je podle šéfa SB šokem pro světovou ekonomiku

10.10.2023 Ozbrojený konflikt mezi palestinským hnutím Hamás a Izraelem je zbytečným šokem pro světovou ekonomiku, který by v případě rozšíření mohl centrálním bankám v řadě zemí zkomplikovat snahu potlačit inflaci, aniž by se hospodářství dostalo do recese. Uvedl to dnes prezident Světové banky (SB) Ajay Banga.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF snížil odhad růstu světové ekonomiky na rok 2024, letošní nechal beze změny

10.10.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) mírně snížil odhad růstu globální ekonomiky na příští rok, výhled na letošek nechal beze změny. Předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos zvýší o tři procenta a příští rok o 2,9 procenta. Výhled na rok 2024 MMF snížil o 0,1 procentního bodu. Organizace to dnes uvedla ve své podzimní prognóze.
C:\fakepath\rubl2.png

Rubl sestoupil na nejslabší úroveň za jeden a půl roku

09.10.2023 Ruský rubl dnes vůči americkému dolaru sestoupil na nejslabší úroveň za zhruba jeden a půl roku. Dolar zpevnil nad hranici 102 USD/RUB, dostal se tak nejvýše od loňského března, napsala agentura Reuters. Rubl letos tlačí dolů klesající přebytek běžného účtu ruské platební bilance. Jeho dnešnímu oslabení nezabránil ani výrazný nárůst cen ropy, která je hlavním exportním artiklem Ruska.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Konflikt na Blízkém východě může oslabit korunu a zdražit ropu

09.10.2023 Ekonomické dopady konfliktu na Blízkém východě mohou pocítit i Češi, zejména oslabením kurzu české měny a zdražením pohonných hmot. Uvedli to ekonomové, které ČTK oslovila. Dopad na českou ekonomiku bude podle nich záviset především na dalším vývoji konfliktu.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rubl zůstává pod tlakem, dolar překročil hranici 100 USD/RUB

03.10.2023 Ruský rubl zůstává pod tlakem, dolar dnes překročil psychologicky důležitou hranici 100,00 USD/RUB. Předchozí prolomení této hranice v polovině srpna přinutilo ruskou centrální banku k nouzovým opatřením na podporu domácí měny. Rubl letos tlačí dolů odliv deviz a klesající přebytek běžného účtu platební bilance země, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Reuters: Rusko očekává prudký nárůst nákladů na obsluhu státního dluhu

29.09.2023 Roční náklady Ruska na obsluhu státního dluhu se do roku 2026 více než zdvojnásobí na 3,32 bilionu rublů (zhruba 784 miliard Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters z rozpočtových dokumentů ruské vlády. Náklady, které zahrnují platby úroků ze státních půjček, tlačí vzhůru růst vojenských výdajů v důsledku invaze na Ukrajinu.
img

Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010. Ruská ropa z Dálného východu už je přitom dražší než ropa Brent, i když sankce měly vést k tomu, že bude naopak levnější

20.09.2023 Pohonné hmoty v Česku zrychlují tempo svého zdražování. Benzín v minulém týdnu poprvé od loňského listopadu překonal v celorepublikovém průměru psychologicky důležitou cenovku 40 korun za litr, nafta k tomu nemá daleko.
C:\\fakepath\\trader-19092023-46-zm.png

Komodity: Ceny ropy rostou, přispívají k tomu rostoucí obavy ohledně dodávek

19.09.2023 Ropa dnes zdražuje, ceny rostou čtvrtý den za sebou. Přispívá k tomu nejistota ohledně dodávek. Slabá těžba z břidlic ve Spojených státech umocnila obavy z prodloužení omezení produkce ze strany Saúdské Arábie a Ruska.
C:\fakepath\trader-18092023-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se kvůli obavám o dodávky zvyšují, Brent je pod 95 dolary

18.09.2023 Ceny ropy se na začátku týdne zvyšují. Investoři se zaměřili na hrozbu nedostatečných dodávek na trh ve čtvrtém čtvrtletí, vzhledem k tomu, že Saúdská Arábie a Rusko prodloužily dobrovolné omezení dodávek.
img

Rusko překonalo sankce a v rekordním množství zaplavuje světový trh pšenicí. Její cena se tak ve světě prudce propadá, navzdory omezení vývozu z Ukrajiny, takže Rusko hledá způsob, jak ji zase zvýšit

17.09.2023 Rusko letos upevňuje svoji pozici největšího světového vývozce pšenice. Pomáhá mu, že překonalo dopady západních sankcí, a také to, že blokací a bombardováním ukrajinských přístavů zásadně podvazuje zemědělský export svého klíčového konkurenta.
C:\fakepath\trader-15092023-64-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje vlivem omezené nabídky a optimismu ohledně vývoje v Číně

15.09.2023 Ceny ropy mírně posilují, směřují k třetímu ziskovému týdnu. K růstu cen přispívá omezování dodávek suroviny na trh a dále optimismus, že čínská ekonomika se konečně obrací k lepšímu.
C:\\fakepath\\uran-tezba.jpg

FT: Ceny uranu jsou díky zájmu vlád o jadernou energii nejvýše za 12 let

15.09.2023 Ceny uranu se dostaly na maximum za 12 let. Podle poskytovatele údajů o cenách UxC stouply ceny tzv. žlutého koláče za poslední měsíc zhruba o 12 procent na 65,50 USD (1500 Kč) za libru (454 gramů) a dostaly se nejvýše od havárie v japonské elektrárně Fukušima z roku 2011, uvedl ekonomický list Financial Times (FT). Vlády po celém světě se totiž začínají znovu přiklánět k jaderné energetice a příslušné energetické podniky se předhánějí, aby si zajistily dodávky paliva.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka zvýšila kvůli inflaci základní úrok na 13 procent

15.09.2023 Ruská centrální banka zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 13 procent. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Svůj krok zdůvodnila inflačními tlaky, k nimž přispívá růst domácí poptávky, se kterou zatím růst výrobních kapacit nedrží krok. Značný vliv má také oslabení rublu v letních měsících.
img

Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010. Jeho závislost na ruské ropě je tak nebývale vysoká, odstřihávání od ruských dodávek zatím fakticky nezačalo

11.09.2023 Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010. V porovnání s předválečným a předcovidovým rokem 2019 dovezlo v prvním letošním pololetí z Ruska o bezmála milion tun více ropy než v prvním půlroce před čtyřmi lety. Závislost ČR na ruské ropě je nebývale vysoká.
C:\fakepath\Instacart.png

Americká společnost Instacart míří na burzu, chce získat až 616 milionů dolarů

11.09.2023 Americká společnost Instacart, která provozuje rozvážku potravin, hodlá v rámci připravovaného vstupu na burzu získat až 616 milionů dolarů (zhruba 14 miliard Kč). Firma dnes oznámila, že investorům nabídne 22 milionů akcií v ceně 26 až 28 dolarů za kus. Transakce by tak mohla celý podnik ohodnotit až na 7,7 miliardy dolarů.
img

Česko letos dováží nejvíce ruské ropy minimálně od roku 2012. Částka, kterou za ni Rusku platí, přes 20 miliard, letos výrazně převyšuje víceletý průměr i přesto, že ruská ropa je kvůli válce ve značné slevě

11.09.2023 Suma, kterou Česko platí Rusku za dováženou ropu, letos výrazně překonává průměr posledních tří let. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. Hodnota dovozu ruské ropy do Česka letos v prvním pololetí mírně překonala 20 miliard korun. Průměr prvních pololetí let 2020 až 2022 přitom odpovídá jen 15,6 miliardy korun.
C:\fakepath\trader-30082023-22-zm.jpg

Výplaty dividend by letos mohly být rekordní, odhadla firma Janus Henderson

30.08.2023 Společnosti po celém světě by mohly za letošní rok vyplatit na dividendách rekordních 1,64 bilionu USD (36,3 bilionu Kč), když v samotném druhém čtvrtletí objem vyplacených dividend stoupl o více než šest procent. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávu investiční firmy Janus Henderson, podle které ve druhém čtvrtletí 88 procent firem buď zvýšilo dividendu, nebo ji ponechalo na stejné úrovni.
img

Koruna před inflačními dopady invaze Ruska na Ukrajinu chrání lépe než euro. Od invaze zítra uplyne rok a půl a za tu dobu koruna vůči dolaru oslabila znatelně méně než euro

23.08.2023 Dnes je to přesně rok a půl od předvečera ruské invaze na Ukrajinu, k níž došlo loni 24. února. Za tu dobu koruna vůči dolaru oslabila o 2,5 %, přičemž euro ztratilo 4,4 %, plyne z dat agentury Bloomberg platných k dnešnímu popoledni (viz tabulka níže).
img

Kdo může za to, že Česko má pátou nejvyšší inflaci v OECD? O proč ji má „bezeurové“ Švýcarsko šestkrát vyšší než „eurové“ Slovensko, které svojí inflací překonává i Českou republiku…

22.08.2023 Česko mělo v červnu pátou nejvyšší míru inflace ze zemí OECD, vyplývá ze studie společnosti Utility Bidder, kterou dnes zveřejnila ČTK. Meziroční inflace činila v Česku podle studie 9,7 procenta. Vyšší už v rámci OECD byla pouze v Turecku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Nejnižší míru inflace naopak v červnu vykazovaly Švýcarsko, Řecko a Španělsko.
img

Rusko nouzově zastavilo pád rublu. Na jak dlouho?

21.08.2023 Ruský rubl se v minulém týdnu stal nejvýkonnější měnou takzvaných rozvíjejících se trhů. Od pondělí do pátečního dopoledne měl za sebou zpevnění vůči americkému dolaru o 6,3 procenta. Drtivá většina měn dalších rozvíjejících se ekonomik, včetně Česka, přitom vůči dolaru v minulém týdnu ztrácela. Znamená to jedno: ruské centrální bance se podařilo pád rublu zastavit, alespoň prozatím. Dlouhodobě však rubl padá i tak do propasti.
C:\fakepath\trader-16082023-35-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.08.2023 1) Ruské úřady diskutují o obnovení povinného směňování devizových příjmů exportérů za rubly, a reagují tak na propad kurzu domácí měny. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Rusko takové opatření na krátkou dobu zavedlo již loni po zahájení vojenské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Reuters: Rusko možná obnoví povinnost měnit devizové příjmy vývozců za rubly

16.08.2023 Ruské úřady diskutují o obnovení povinného směňování devizových příjmů exportérů za rubly, a reagují tak na propad kurzu domácí měny. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Rusko takové opatření na krátkou dobu zavedlo již loni po zahájení vojenské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-15082023-43-zm.jpg

Rusko čeká pádivá inflace mezi 20 a 100 procenty, tvrdí ruský ekonom

15.08.2023 Rusko spěje k situaci, kdy se bude roční inflace v zemi pohybovat od 20 do 100 procent, tvrdí ruský profesor ekonomie Igor Lipsic. V rozhovoru se stanicí Nastojaščeje vremja také řekl, že v Rusku si oficiální představitelé nemůžou dovolit vysvětlit současný prudký pád rublu ruskou invazí na Ukrajinu a s ní spojenými omezeními zahraničního obchodu, a proto z něj viní centrální banku.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok, chce zastavit pád rublu

15.08.2023 Ruská centrální banka dnes překvapivě a mimo své řádné zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu o 3,50 bodu na 12 procent. Nouzovým opatřením se snaží zastavit pád rublu, který v pondělí oslabil za psychologicky důležitou hranici 100 rublů za dolar. Ruská měnová autorita o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Dolar zpevnil nad 100 rublů, Kreml z propadu kurzu viní centrální banku

14.08.2023 Dolar dnes poprvé od loňského jara zdolal hranici 100 rublů, na což Kreml zareagoval kritikou ruské centrální banky. Ta je podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina za pád měny zodpovědná prosazováním uvolněné měnové politiky. Centrální banka vzápětí avizovala, že na příštím zasedání své bankovní rady nevylučuje zvýšení základní úrokové sazby. Informovala o tom agentura Interfax.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už příští rok

11.08.2023 Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už v příštím roce, přizpůsobí se totiž dopadům mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Snaha Kremlu o rozšíření náboru do armády by ale mohla tento cíl ještě zmařit.
img

ČEZ se bude ucházet o plynárenskou distribuční síť GasNet

07.08.2023 Polostátní energetická společnost ČEZ se bude ucházet o českou plynárenskou distribuční síť GasNet. Agentuře Reuters to řekl ředitel strategie a místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani. Podle něj je firma připravena podat nabídku na odkup. Cena může být v desítkách miliard korun. Na prodej může být i provozovatel českých plynovodů Net4Gas zajišťující tranzit plynu přes Českou republiku i jeho vnitrostátní přepravu. O společnost se podle serveru Seznam Zprávy uchází státní provozovatel energetické přenosové soustavy ČEPS.
img

Polský provozovatel ropovodů zjistil netěsnost na ropovodu Družba

07.08.2023 Polský provozovatel ropovodů PERN zjistil v sobotu večer netěsnost v potrubí ropovodu Družba, kterým se přepravuje ropa z Ruska do Evropy. Firma zastavila čerpání ropy tímto potrubím. Později uvedla, že již zahájila opravy poškozeného úseku a očekává, že tok ropy bude obnoven v úterý ráno, uvedla agentura PAP. Ropovodem Družba proudí ropa také do České republiky, v Bělorusku se však dělí na dvě větve a do Česka vede jiná větev, než do Polska.
img

FAO: Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima

07.08.2023 Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima, na kterém byly v předchozím měsíci. Hlavním důvodem byly ceny rostlinných olejů, které vzrostly kvůli obnovenému napětí kolem vývozu z Ukrajiny a kvůli obavám o globální produkci. V meziročním srovnání jsou však ceny stále nižší. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Čechy přestává drtit inflace, osmělují se k nákupům věcí, které nutně nepotřebují. Maloobchod tak vykazuje nečekaně slibný výsledek, nejlepší takřka od samého začátku ruské invaze na Ukrajinu

04.08.2023 Maloobchodní tržby bez zahrnutí aut v červnu meziročně klesaly, a to meziročně o 4,1 procenta, tedy méně, než se čekalo. Z tohoto hlediska lze vývoj maloobchodu hodnotit jako poměrně příznivý a jako „blýskání na lepší časy“. Jedná se totiž o nejlepší, resp. nejméně špatný výsledek maloobchodu od dubna 2022, tedy za takřka celou dobu, po niž trvá válka na Ukrajině. Tu loni koncem února vyvolalo Rusko svým vojenským vpádem na ukrajinské území.
C:\fakepath\Michl3.jpg

Michl: Inflace sice klesá, ale je stále vysoká a neumožňuje ČNB snížit sazby

27.07.2023 Tuzemský růst cen sice zpomalil pod deset procent, ale inflace je přesto stále vysoká, a neumožňuje České národní bance snížit úrokové sazby. Senátorům to dnes řekl guvernér ČNB Aleš Michl při představování Zprávy ČNB o výkonu dohledu nad finančním trhem. Červnová meziroční inflace zpomalila na 9,7 procenta, byla o 0,4 procentního bodu nižší, než očekávala ČNB ve své květnové prognóze.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Dodávky zemního plynu do Maďarska | CPC | Nákup fyzického zlata | Útok na Izrael | Obchod s Ruskem | Německé ministerstvo hospodářství | Per Jander | Počet nakažených koronavirem | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Schroder ISF Global Energy A Acc | Odhad vývoje ekonomiky | Německý regulátor | Vyjádření ekonomů | Odkup svých akcií | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Ondřej Hartman | Znehodnocení úspor | Cenový kanál | CrowdStrike (CRWD) | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | Největší ruská banka | Finanční ústav | Protiinflační tlaky | Cena platiny | Threads | Ropné a plynárenské firmy | Hlava a ramena | Vyhlášení mobilizace | Prostor k růstu | ChatGPT | Mediální magnát Rupert Murdoch | Ceny termínových kontraktů | Moldavsko | Ekonomické následky | ČSA | Zásoby zemního plynu | Podnikatelské investice | Výnosy dluhopisů | Euro k americkému dolaru | Filip Louženský | Yettel Hungary | Ontario Teachers | Energy Profit Levy | Zvyšování cen | Vývoj inflace v USA | Dlouhé pozice | Bitcoin 2022 | Mazars v Polsku | Hodnota fúzí | CON.DE | Nákupy zlata centrálními bankami | Světové akcie | CentroCreditBank | Analytický tým FXstreet.cz | Skandinávské aerolinky | Války | Uvolnění rezerv | Denys Šmyhal | Bezprecedentní opatření | Lithium | Západní země | Údaje z USA | Vývoj | Odchod investorů | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Státní kasa | Jakub Seidler | Češi | Allwyn | Rizikový faktor | Index akciového trhu v Jakartě | Bolševické revoluce | TD Securities | Budapešť | Plyn v Evropě | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Upstart Holdings | Panevropský index | Faurecia | Babcock International Group | Globální růst | LHA | Vývoj v Rusku | Infografika | Společnost Invesco | Závislost na ruských energetických surovinách | Radim Dohnal | Velký propad | Nákup ropy | Nongfu Spring | IW | Skupina Coloseum | Marcel Fratzscher | Jana Steckerová | Vývoj cen pohonných hmot | Česká ekonomika letos | Belviport Trading | TV Nova | Zdražovat | Obava z recese | Analýza akcie | DPH | General Dynamics | Americká automobilka | Usť-Luga | EUR | Výhled růstu HDP | Štěstí | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Přijmout euro | BA.UK | Norský fond | CrowdStrike Holdings | Čína a Spojené státy | Riziko inflace | Sazka Entertainment | Investiční firma | Transněfť | Standard & Poor's | Globální dluhopisový index | Primární veřejná nabídka akcií (IPO) | Zadlužení České republiky | Kalifornie | David Malpass | Saúdská ropná zařízení | PZEM | Mzda | Yandex | OPEC Monthly Report | Oživení cen | Fortinet Inc | Zelené ekonomiky | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Velké recese | Garanční systém | Automobilový sektor | OTP | Žebříček nejbohatších | Dnešní obchodování | XOM | Index hongkongské burzy | Itálie | Maxim Rešetnikov | McDonald's | Carrier Global | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Společnost TotalEnergies | Africký mor prasat | PEPP | Aktuální kurzy měn | Vývoj ceny zlata | Magnát Rupert Murdoch | Ošetřovné | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Texas | První den obchodování | Guvernérka ruské centrální banky | Finanční aktiva | Společnost Avast | Očekávání | Korelace | Jüan | Prodej zboží | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Cena severomořské ropy | Poslanci | T-Mobile | Nikl | JAR | CMC Markets | Signet Bank | Volatilní | Swiss Life | Inflační riziko | Světové ceny potravin | Premiér Šmyhal | Vývoj inflace a mezd | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Obchodování na Energetické burze | Tlak na Rusko | Novo | EUR/JPY | Komunální dluhopisy | GLE.FR | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Filantrop | Vývoj čínských devizových rezerv | Historický vývoj ceny zlata v USD | Veřejné finance | Rozpočet Německa | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Technologie společnosti | Komora ruského parlamentu | Společnost Ryanair | Oznámení ruské invaze | Ruské akcie (GDR) obchodované v Londýně | Roční míra inflace | Jeep | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Zscaler Inc | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Oživení ekonomiky | Sankce EU proti Rusku | Philip Morris ČR | Devon Energy | iShares | TWTR.US | Aramco | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Zhoršení ratingu Francie | Britská centrální banka | Společnost Equinor | Německý automobilový koncern | Stravenkové firmy | Alexandr Novak | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | Support | Návrat inflace | Allianz Trade | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Nevládní organizace | Akvizice | Lednová inflace | Index aktivity | Továrny na čipy | Oslabování měny | Dopad na akcie | Společnost Seznam.cz | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Výkonný ředitel | Norges Bank | Macquarie Asset Management (MAM) | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | Ciena | Škoda Auto | ADP report | Náklady na financování | Silver Gold Bull | Narušení dodávek z Ruska | Chování | Ifo | Webinář | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | GDR | Úspěšnost strategie | Ministr vnitra | Blackstone | Ruské akcie (GDR) | Prognózy | Britská libra | Akcie společnosti Alibaba | Čerpací stanice v ČR | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Ruské finanční trhy | E.ON | Jaroslav Tupý | Odklad splátek | WIIW | Dopady pro světovou ekonomiku | Experti | Počáteční zisky | Produkce energie | Equiti Capital | LSEG | Veřejná nabídka akcií (IPO) | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Zpevňování koruny | Viterra | Mimořádné daně | Nezávislost | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | The Moscow Times | Index českého investora CII750 | Návrh zákona | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | FTSE MIB | Zlato a bitcoin | Creditas | Dění na trzích | Odnětí bankovní licence | Akcie CyberArk Software (CYBR) | Moody's Investors Service | Role Ruska jako globálního hráče | Největší světová ekonomika | Výše mezd | Výrobce elektromobilů VinFast | Společnost Apple | Nástup elektromobility | Ceny rýže | Černé labutě | Úrokové sazby v USA | Index prosperity | Asijské trhy | Zavedení embarga | Účely primární veřejné nabídky | Reálné příjmy domácností | Inkaso deviz | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | PiS | Bruno Le Maire | Získávání zkušeností | Ruská vládní strana Jednotné Rusko | Index ekonomické nálady | Vanguard | Mediální magnát | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Důvěra v ekonomiku | Krypto burzy | Burzovní cena plynu | Javier Milei | Růst akciových indexů | Novorossijsk | Von der Leyenová | Předseda představenstva | PKN Orlen | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Mergermarket | Ruská obdoba facebooku | Die Welt | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Strach | Americký soud | Český průmysl | Stephen Brennock | ZEW Achim Wambach | Volksbank | Cena bitcoinu | Světová jaderná asociace (WNA) | Současná cena | Obchodování na burzách | Spotový trh | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Index varšavské burzy WIG | ETH | Agentura AFP | Index očekávání firem | Solidarita | Brent | Softwarová společnost | Streamovací služby | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Sankce EU | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Rezistence | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Ukrajinský podnik | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Letošní rozpočet | Nejvyšší soud | Americký akciový trh | Průměrné mzdy | Trh s dluhopisy | Měnové zasedání | Ukrajinska pravda | Cenné papíry | Společnost Lukoil | Regulační překážky | Výnos | Poškodit ekonomiku | Olívia Lacenová | Hive Blockchain | Státní energetické společnosti | CAC 40 | Skupina J&T | Soudní dvůr EU | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | 100 miliard dolarů | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Společnost Sentix | Dlužník | First Citizens | NKÚ | Uzavření příměří | TNOTE | Zhejiang Huayou Cobalt | Vývoj na trzích | SMA | Návratnost investic | Kurzový vývoj eura | Vzdělávání | Index ropy a plynu | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Investiční strategie | Plynovod Nord Stream 1 | Opatření v Číně | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Dopravci | Reddit | Cena emisních povolenek | Technické rezistence | Oslabující americký dolar | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Zkrocení inflace | Gazeta | Akcie Erste | Firma ČEZ | ESG | Index DOW | ORSTED.DK | Import | Capri | Americká energetická společnost | Spory kolem ruského plynu | Německý akciový index DAX | Obranný sektor | Oživení čínské ekonomiky | Lídři zemí EU | Zrychlení růstu ekonomiky | ČD-Telematika | Airbus SE | Exchange | Londýn | Investiční portfolio | Alcoa | Hodnota evropských technologických firem | Nové sankce proti Rusku | Zisky české měny | Hurun | KLDR | Státní dluh | Kapacita elektráren | Zastavení dodávek plynu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Zasedání centrálních bank | Ruský centrální depozitář | Neckarwestheim | Hluboké recese | Commodities | Viceguvernéři | Investor Warren Buffett | Výraznější impuls | Příjmy ruského rozpočtu | Graf EURUSD | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Schlumberger (SLB) | INR | Politico | Výsledky hospodaření evropských firem | Jeden dolar | Nahromaděný dluh | Belviport Trading Limited | Vývoz ruské ropy | Capitalinked.com Radim Dohnal | Přebytky zahraničního obchodu | Index Cboe | IMK | Dot plot | Propad cen | Akciové investování | Růst cen zemního plynu | AUDUSD | Online obchodování | VOW1 | Praxe | Mezinárodní investiční banka | AI | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | The Washington Post | Makroekonomické statistiky | APA | Francouzský akciový index CAC 40 | JPY | Většinový podíl | Akcie Palo Alto Networks | VK | Metaverse | Jüanové platby za ruský vývoz | Stanovení dividendy | Nervozita na finančních trzích | Nízké daně | Síť Threads | Roskomnadzor | Tescan Orsay Holding | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Jiřina Lužová | Casino | Akcie ruských společností | Výrobní sektor | FTX | IT skupina | Posilování dolaru | Německá společnost | Dodávky ruského plynu | ÚOHS | Nová bankovní rada | Changpeng Zhao | Wonderinterest Trading | Projekce | Znehodnocení | Spořící účet v korunách | Růst měnového páru | Peníze | Nabídky akcií | Meziroční míra inflace v Rusku | Pandemie COVID-19 | Index CAC 40 | Nové energetické technologie | Obchodovat na burze | Robert Habeck | Rheinische Post | Ukazatel | Největší kryptoměnová burza | Bankovní rady ČNB | Čínská poptávka | Vztahy s Čínou | Bankovní emise | Bezpečné přístavy | Francie | Index akciové burzy | Investiční aktiva | Pumpaři | Nárůst počtu nakažených | Title Transfer Facility | Trh fúzí a akvizic v České republice | Zastropování cen energií | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | TS Lombard | Index NASDAQ 100 | Webový vyhledávač | Americká lehká ropa WTI | Evropské akcie | Český miliardář | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Lari | Stížnost vlády | Medvědí trh | Prognóza | Americká společnost Tapestry | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | ČEZ Pavel Cyrani | EPPE | Federální rezervní systém (FED) | Pokles ceny ropy | ALUMINIUM | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Kapitálové rezervy | Inflace ve Španělsku | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Adani | Long obchod | Ruský soud | Kepler Cheuvreux | Energetické úspory | Barel ropy | BlueBay | Předpověď počasí | Těžba ropy v USA | Palladium | Nejznámější kryptoměna | Americký Fed | Reálné zisky nad inflací | Globální hospodářský růst | Wolfgang Ischinger | Provozní zisk společnosti | Největší světové ekonomiky | Svaz německého průmyslu (BDI) | Ropa WTI | Hedvábná stezka | Pojišťovací společnost | Měnová krize | Americké ekonomiky | Power Exchange Central Europe (PXE) | Výsledek hospodaření | Rheinmetall (RHM.DE) | Lockheed Martin | Evropské aerolinky | Americká softwarová společnost | Polymetal International | Banky v ČR | Bankovní rada ČNB | Investigativní projekt | Kapitál | Krypto trh | Kontrakty na ropu | Akciový index MOEX | Prodeje aut | Akcie Zscaler | Významný milník | Developeři | Supervelmoci | Bankovní domy | Polská NBP | Brexit | E-Control | USD | Reálné ekonomiky | Shopify | Společnost NJJ | Kč/USD | Magnát | Otřesy na finančních trzích | Terminál na LNG | Rijád | Open Society Foundations (OSF) | Dolar dnes | Current Ratio | Valná hromada | Nová makroekonomická prognóza | Technická analýza | Špatné počasí | Růst trhu | Pozornost investorů | Falcon 9 | Chuck Carlson | Burzy | Přímé intervence | Uhlíkové neutrality | Stav devizových rezerv | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Ceny elektřiny | Panama papers | Deficit zahraničního obchodu | Plány | Přebytek běžného účtu | Chemický průmysl | Americký prezident Joe Biden | Prodávat akcie | Období stagflace | Plán vlády | Dopravní subvence | Cenový rekord | Banka Goldman Sachs | Snížení dluhu | Akciový výhled | Fondy obchodované na burze | Energetické akcie | Izraelská ekonomika | Pád měny | Cestování | Odliv kapitálu | Na burze | Bankovní skupiny | Trh s nemovitostmi | Ekonomické útrapy | Společnost Siemens | Vývojář čipů | Německý koncern | Investiční analytik | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Cena americké ropy | Jemen | Nákup plynu | Total | Vývoj ceny zemního plynu | Posílení koruny | Katar | Velikost pozic | Velká krize | Česká pošta | Home office | Export | Změna klimatu | Sodexo | Dluhopisový index | Čínské technologické firmy | Macquarie | Rozhodnutí americké centrální banky | WASDE | Američtí centrální bankéři | EURUSD | Petrus Advisers | Výhled Saxo | Očištěný čistý zisk | Cenový skok | Zastavení poklesu | Klimatické změny | Split | Norské společnosti | Výroční zprávy | Kovy vzácných zemin | Ruská společnost | Pokles kurzu | Kroky západních firem | Sociální sítě | Ranil Vikremesinghe | Swapy | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | Vládní opatření | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Energetická společnost | Akcie Exxon | Vyšší dividenda | Pivovar | O2 | Česká zbrojovka | Šok | Ropná zařízení | Snižování úroků | Hodnocení současné situace | The Economist | Sektor technologií | WIG20 | Širší index S&P 500 | Ruský prezident | Kabinet | Průměrná volatilita | CBO | ByteDance | Kurz liry | Status nejvyšších výhod | Witan Investment | Zavedení eura | Společnost Emirates | Středoevropské měny | Trh s ropou | Fialova vláda | Cenové úrovně | Ekonomická aktivita | Tempo zdražování | Regulace | NFP | Radovan Vítek | Kofola | Role Ruska | LMT | Apple Pay | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Úroková sazba | Noviny | Měnový fond | Avast | Prudký růst ceny ropy | Patria Online | Chilské peso | Zásoby suroviny | Igor Kim | Sazby hypoték | Státní výdaje | Německý export | Podnikatelé a firmy | Inflační spirála | Cenné kovy | Provozovatel ropovodů | Akcie Gazpromu | Unie | Dovoz | Nasdaq Composite | Xiaomi | Tovární objednávky | Emirates | Platby za ruský vývoz | UniCredit Bank | Ruská federace | Roční růst | Nikkei | Uhelné elektrárny | Rohlik Group | Nejbohatší | Aktuální kurzy | Trpělivost | Separatisté | Opakování dluhové krize | Zvezda | Ruští miliardáři | Elektrárenská společnost | Rostoucí ceny energií | Kanadský premiér | Devizové rezervy České národní banky | Čtvrtletní zisk | Kapitálový trh | Premiér Justin Trudeau | Penzijní fondy | NFP report | Oživení trhu | Daniel Častvaj | NASA | Zvýšení sazeb | České hospodářství | GBP/USD | Pozitivní zprávy | Ruské banky | Rekordní maxima | Vnímání rizika | Vládní výdaje | Akcie Google | Panevropský akciový index | Klesající reálné příjmy domácností | Investovat | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | The New York Times | Data z amerického trhu práce | Vladimir Potanin | Dovednosti | Čang I-ming | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Průmyslová výroba v Německu | Vklady | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Největší firmy | Akciové indexy | Vladimir Čižov | Hospodářský institut | FDP | Elon Musk | Mitsubishi UFJ | Viry | Allspring Global Investments | Kurs rublu k dolaru | Aircraft Industries | Tesla Elon Musk | Vybírání zisků | Investing.com | Maďarské fondy | Americký prezident | Dodávky čipů | Der Spiegel | Společnost Shell | Nominální hodnota | Gigant Gazprom | Cenové pohyby | Společnost Pfizer | 1 milion | Stratégové | Západní společnosti | Výrobní ceny | Fincentrum | Nejnižší cena | Dolar roste | Marek Mora | Nejsilnější růst | Tržní reakce | Christine Lagardeová | Obchodní platforma | Investice ve stavebnictví | Úřad ONS | Investovaný kapitál | Portfolio | Nouzový program nákupů aktiv (PEPP) | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Statistický úřad Eurostat | Dluhové problémy | Scorpio Tankers | Západní sankce | EUR/CZK | Mezinárodní agentura pro energii | Globální ekonomiky | Spotové obchodování | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Turkish Airlines | Banka JPMorgan | Euro Stoxx 50 | Příležitosti pro nákup | Rekordní zisk | Richard Bechník | Finančník | CO2 | Zpřísňování měnové politiky | Turecký statistický úřad | Dovoz ropy | FANG | Francouzská automobilka | Finanční instituce | Čínští výrobci | Norilsk Nickel | Společnost Nasdaq | Uniper (UN01.DE) | Práva ke značce | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Cenový růst | Prezident | Americké ministerstvo spravedlnosti | Sója | Akciový index S&P 500 | CFRA Research | Upstream | Akciová burza | Odvětví cestovního ruchu | Scott Irwin | Futures na S&P 500 | Praní peněz | Nejistoty | Japonská automobilka | Fidelity | Praní špinavých peněz | Polymetal | Index výroby | Německé hospodářské instituty | Konflikt mezi Izraelem | Hlavní index francouzských akcií | Negativní sentiment | Evropská měna | AMD | Společnost Google | Přidaná hodnota | Společnost Net4Gas | Média | Minimální mzda | Primární nabídky | Inflační čísla | Obchodování s termínovými kontrakty | Úsporný tarif | Raytheon | Index PPI | Budějovický Budvar | Ceny zinku | Konzistentní zisky | Export zboží | Vliv na gruzínskou ekonomiku | MSCI Emerging Markets | Obchodní napětí | Šéf Bílého domu | Venezuela | Nárůst ceny | Ropné společnosti | Snížení nákladů | Zisk | Uzavření vzdušného prostoru | Boom | Vývoz pšenice | Firma Meta | Home Credit & Finance Bank | Cena mědi | Pesimismus | Peso | Finanční pomoc | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Daikin Industries | Volkswagen Group China | Korporátní daň | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Den obchodování | Commonwealth Bank | Vývoj ceny cukru | Inflační překvapení | Ekonomický vývoj | Velké firmy | Hrubý provozní zisk | Boj s inflací | Cestovní kanceláře | Situace na finančních trzích | Makroekonomická prognóza | Nízké úrokové sazby | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Ruské ropy | Bank of England | Investiční | Moderna | Arca Investments | Airbnb | Automobilka Toyota | World Gold Council | Forward guidance | Souhrn finančních trhů | Plnění objednávek | Index těžařů | Zveřejnění zprávy | Daň z benzinu | Cineworld Group | Vývoj směnných kurzů | Rostoucí ceny ropy | Uložení peněz | Ministr práce | ETS | Daniel Křetínský | Vývoj ceny pšenice | VIG | Ministerstvo obchodu | Berlín | WSJ | Tiskové agentury | Sloučení | Zápis z posledního zasedání | Bloomberg News | Ropa Brent | Průzkum | Volkswagen China | Energetický gigant | Globální akciové indexy | Svaz německého průmyslu | Hlavní úroková sazba | BP | Insolvence | Tržní podíl | Bohatí | Christian Lindner | IEA | Hold | Jednotná evropská měna | Tým XTB | Solární energie | Růst německé ekonomiky | Fiskální rok | Odliv deviz | Nižší poptávka | Funkční období | KDU-ČSL | Zdravotní péče | CRHC | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | RWE | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Uranium Energy | Trh fúzí a akvizic | Sestupný trend | Čínské hospodářství | US500 | Podíl Ruska na globálních dodávkách LNG | Kč/EUR | Cestovní ruch | Šéf švýcarské centrální banky | Vstup GoTo na burzu | Current ratio | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Americký S&P 500 | Recese ve Spojených státech | Potravinové krize | Slevy | MPO | TTF | Posilování amerického dolaru | Index CSI 300 | Poradenská společnost | Technologické centrum | P/E | Zpráva | PXE | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Prémie | Ekonomické dopady | Migrace | Reuters analytik | Inflační situace | Invesco | Lockdowny v Číně | Demokraté | Intervenovat ve prospěch koruny | Představitelé Fedu | Tower Semiconductor | Německý DAX | CRO | Prodej | Hlavní události | Brusel | Ruské společnosti | Patria | Oslabování dolaru | EP | Analytik Purple Trading | Vzdušný prostor | Události roku | Realitní společnost | Transgas | TOP ESG | Česká měna | Tencent | Colt CZ | Počerady | Onemocnění COVID-19 | iPhone | Nová prognóza | WGC | Koronavirové lockdowny v Číně | Akcie a dluhopisy | Chřipka | Znárodnění | Platební neschopnost | Pomoc ekonomice | Firma Belviport Trading | Dodávky na trh | Janet Yellenová | EPH | Úrok | Objem intervencí | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prezident Javier Milei | Evropské ekonomiky | Skupina OPEC+ | Zasedání Fedu | Davos | Opoziční poslanec | Telekom | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | GBP | Plynovody | Sloe | Althea Spinozzi | Peníze na účtech Sberbank | Konkurz na Sberbank CZ | Emma Capital | Spotřebitelský sentiment | Agrofert | Pokles vývozu | iPhone 15 | Automobilka | Gojek | Vedoucí představitelé | Breakout strategie | Nabídka | Dodávky ruského zemního plynu | First Republic Bank | Leonardo SpA | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Sankce Spojených států | Management | USDA | Švýcarská banka | ADR | Dolary | Gen Digital | Růstové akcie | Akcie herní společnosti Roblox | Jan Kubíček | Huawei | Akcie technologické GoTo | Zpomalení ekonomického růstu | S&P Global | Akcionáři | Státní pomoc | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Centrální banky | Warren Buffett | Automobilka Škoda | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rekordní hodnoty | Skupina PPF | Rozhodnutí soudu | Quantum | Vzdělání | Hospodářský vývoj | Den daňové svobody | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nord Stream 2 AG | Telecom | Handelsblatt | Japonská vláda | Rizika a příležitosti | Zemní plyn | Hospodářské dopady | Tokeny | Pandemie COVID | Pivovary Staropramen | Rozpočtový přebytek | Německé ceny | Obchodování | Zvýšení daní | Události ve světě | Vývoj ceny bitcoinu | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | Svátek v USA | Žebříček nejbohatších Čechů | Zprávy | Akcie v Asii | Prezidentka ECB | Vesa | Stagnace poptávky | Růst cen ropy | Bard | Majitel | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Týdenní shrnutí | Spotřebitelské ceny v USA | Index Stoxx 600 | Chevron Corporation | Raytheon (RTX.US) | Airbus | Meta | Financial Times (FT) | Závislost na dolaru | Nejznámější kryptoměny | UBS | Kristina Hooperová | Dokončení transakce | Nákupy dluhopisů | West Texas Intermediate | Ropné zásoby | Akciové burzy | Murray | NATO | Průmyslové komodity | Averze k riziku | BREAKING | Uranové rudy | Petra Milcová | Reálné mzdy | TSMC | Cinema City | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Ceny stříbra | ZEW | Akcie v Evropě | HCFB | Čistý zisk ČEZ | Snížení schodku | Soukromé banky | Ropovod | Pandemie COVID 19 | Úsporný energetický tarif | Ceny ropy | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Cena elektřiny na burze | Britský statistický úřad | Obchodování a investice | Santander | Fundamentální analýza akcie | České firmy | Fenomén | Silný růst | Armageddon | Byty | Regulační úřad | Digitální ekonomiky | Výhled vývoje ekonomiky | Podíl Evropy | Udržitelnost | Vyšetřování | Největší švýcarská banka | Historický vývoj | Eurostat | Danuše Nerudová | Základní úrokové sazby ČNB | Uran | Velké západní společnosti | Oanda | Úřad Eurostat | Vyhlídky | Ruský rubl | Ceny Bitcoinu | Deflace | Daňový poplatník | Kristalina Georgievová | Investiční aktivita | Moskevská burza | EP Logistics | Největší americké banky | Zemědělské komodity | Růst inflace | Adam Button | Petr Fiala | Covid | Cena povolenek | AvtoVAZ | MOEX | Mitsubishi UFJ Financial Group | Šokující předpovědi Saxo Bank | Turecká lira | Asijská seance | Obchodování na pražské burze | CZ | Společnost XTB | Bydlení | Tržní podmínky | Německé firmy | Cena ropy brent | Investiční banka | Náklady Rusalu | Bosna | Snižování cen | Ruský velvyslanec při EU | Vojenský konflikt | Avena | Occidental Petroleum | PwC | Alstom | PLTR | Marek Brávník | Výhled hospodaření | Americká společnost Intel | Praha | Odchod z Evropské unie | Angela Merkelová | Evropský parlament | BankID | CME FedWatch Tool | Hazardní hry | Eurokomisař pro ekonomiku | Kurz EUR/USD | Obchod Amazon | Míra | Hodnota fúzí a akvizicí | Nejdůležitější události | Lula | Rekordní ceny | Petr Král | Komoditní měny | Výrobce letadel | PLTR.US | Program nákupu aktiv | Komodita | Depozitní sazby | Phillips 66 | Správkyně Sberbank | Gazeta.ru | Free float | Index pařížské burzy | Index ropy | Cena zlata dnes | Energetická skupina | Spalování ropy | Oživování ekonomiky | E15 | Dnešní data | Hedgeové fondy | Petrochemická společnost | České banky | Licence Sberbank CZ | Předpověď | Odhad inflace | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Švédská centrální banka | RWE Gas | Vláda USA | Obrat velkých německých podniků | Applied Materials | Evropský výrobce letadel | Vlastní sociální sítě | Čínské zboží | České koruny | Journal of International Money and Finance | Investment management | Národní loterie | Kryptoměnové burzy | Summit G7 | Statista | Zpřesněný odhad | Zemědělský ekonom | Špatné výsledky | Nástroj | Výsledky | Vyšší poptávka | Přehled | Riziko recese | HUF | Očekávání investorů | Koruna | PZEM Pipe | Aktuální ceny akcií | Zápis ze zasedání Fedu | Výrazný pokles | Jan Macek | Zdražování pohonných hmot | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Finanční služby | Orsted (ORSTED.DK) | Pokračující pokles | Firma Apple | Dluhopisové fondy | Akcie plynárenských firem | Cukr | Tržní ceny | ČNB Petr Král | Vývoj likvidity | Bitcoin | HDP eurozóny | Euler Hermes | Akcie bankovních společností | Společný podnik | Booking Holdings | Shell | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Včerejší obchodování | Siemens | Minulá výkonnost | Finanční výsledky | Jacobs | Onemocnění | Inflace v Rusku | Bank of America | Úroda | Kurz dolaru | Společnost Carlsberg | Zisk skupiny ČEZ | BNTX | TIM | Pandemie koronaviru | Americký výrobce | DMA | Fundamentální analýza | Propad | Petr Lajsek | NEL | Odklon Fedu od politiky levných peněz | Marka | Zvyšování daní | S&P/ASX 200 | Kryptoměny bitcoin | Silný dolar | Šéf Tesly | Zelenskyj | Převodník měn | Retracement | Finanční domy | Sazby ČNB | Asociace | Raketový útok | Následky pandemie | Eli Lilly | Telegram | Ekonomický propad | Asie | Podnikatel Elon Musk | Britská banka | Údaje | Hlavní měny | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Barrick Gold | xStation | Exxon Mobil | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Moldovagaz | Raiffeisen | SVB Financial | Skladování ropy | Stimulační opatření | Ruský ekonom | Oslabení měny | Nomura | Finance Bank | Německá automobilka Porsche | Plyn z Ruska | Decentralizace | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Vlastnictví | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Obchodní války | Světové ceny ropy | Výše daně | Alibaba | Posílení kurzu | Thoma Bravo | Americká banka | Průzkumy | Indigo | Očekávání analytiků | Hospodářský růst v eurozóně | Nejvýraznější ztráty | BHS | Technologické společnosti | Objem | Automobilky | Greenpeace | Spotové ceny elektřiny | Aktivisté | Ruská vojska | Výsledky průzkumu | Brian Jacobsen | Zvyšování mezd | Růst cen v eurozóně | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | EP Logistics International | Ředitel ČEZ | Energetický trh | Obavy z recese | Čínské trhy | NET4GAS | Těžařská firma | Expertní komise | Federální rezervní systém | Sázka | Šéf pivovaru Carlsberg | Elektrické vozy | Cenový šok | Klima | Energetické podniky | Saxo Bank Steen Jakobsen | Dovoz z USA | Klesající reálné příjmy | Škoda Transportation | Toyota Motor | Britské libry | Bilion | Posilování české koruny | Akcie Volkswagen | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Obchodování s akciemi | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Pojišťovny | Minimální rezervy bank | Tempo růstu spotřebitelských cen | Propuštění | Pochybení | Postavení na trhu | Americké měny | Cena akcií firmy | iPhone 14 | Platební systém Mir | EEX | Energie z jádra | Graf | Poptávka po pohonných hmotách | Aktivity v Rusku | Národní měny | Subvence | Světová cena | Macquarie Asset Management | Regulátor | Northrop Grumman | Mezinárodní organizace práce | Výhody diverzifikace | Raytheon Technologies Corp | Investiční firmy | Index S&P 500 | Zvýšené riziko | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Volodymyr Zelenskyj | CFRA | Ceny cukru | Německý výrobce | Demokraté a Republikáni | Digitální zlato | Cena práce | Průmyslová výroba | Terminál | Společnost Volkswagen | Dolar vůči japonskému jenu | FTC | Pfizer | Snížit emise | Ajay Banga | Hrubý domácí produkt | Konjunkturální průzkum | Ceny na čerpacích stanicích | Sulut Airways | Důvěra investorů v ekonomiku | Plyn | Chudé země | ZS | Distribuce | AFP | Studie | Blízký východ | Josep Borrell | CME FedWatch | Americký podnik | Oleg Děripaska | Spotové ceny | Převzetí Credit Suisse | Joachim Nagel | Hodnota aktiv | Slabší koruna | Eurodolar | Škoda Group | Schlumberger | První obchodní den | Úvěrové portfolio | Průraz | Cena plynu | Carrefour | Šéf německé centrální banky | Zelené investice | Short | Druhy ropy | Česká bankovní asociace (ČBA) | Omezení pohybu | Poptávka po bezpečných aktivech | Deficit | S&P 500 Index | EDF | Stavebnictví | Devalvace | Akcie České zbrojovky | Bit.plus | Ruský plyn | Polsko | Pár EUR/USD | Vedení firmy | Kolaps | IMG Bohemia | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Bitcoin dnes | Zbrojovka | Reakce trhu | Německý akciový index | Výnosové křivky | Masivní nákupy | Celková investice | Vepřové maso | USDRUB | Cenová hladina | Hospodářské oživení | Zveřejněná data | Beijing Wantai | Vodafone Group | Kering | Americké automobilky | Institut Ifo | Akcie výrobce čipů | Americká centrální banka | Investiční téma | Recep Tayyip Erdogan | Roblox | Současná situace | Lukáš Kovanda | Americká společnost | Aktuální hodnoty měny | EY | Italská vláda | Nuevo León | Nájmy | Křetínský | tradingeconomics.com | Alitalie | Přijetí | Dopady války na Ukrajině | High | Výhled na příští rok | Pokles produkce | Evropa | Nárůst cen ropy | Finanční rok | Title Transfer Facility (TTF) | Vojtěch Boháč | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Česká spořitelna | Změny na trhu | Naftogaz | GDPNow | HUF/EUR | Využití zmrazených ruských aktiv | Akcie Palo Alto | Zvýšení úrokových sazeb | Směnárny | Vesa Equity | Bohatí lidé | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | IBEX 35 | STAN | Patrik Tkáč | Finanční krize | Argentinské peso | Ukrajina | Ropná společnost | Čínský prezident Si Ťin-pching | Růst eura | Podvážení | Fukušima | Reálný HDP | Pokles ceny | Ropovod Družba | Specialista na online obchodování | Andrej Babiš | Egypt | Johnson & Johnson | Národní rozpočtová rada | Nové těžební projekty | BYD | KB | Dopady na ekonomiku | Cena drahých kovů | Midstream | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Domácí dluhopisový trh | Vývoj likvidity bankovního sektoru | Snížení spotřeby | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Ekonomická situace | Emise CO2 | Ropná krize | Ruský akciový trh | Obrat v měnové politice | Sójové boby | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Turecká centrální banka | Zhi Xin Chong | Plány na obnovu | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Rostoucí obavy | Výprodejní tlak | Hospodářský propad | Guvernér banky | INDO Defence | FactSet | Rusko dnes | Index Ventures | Carahsoft | Dominance USD | Pomoc lidem | UBS Global | Česká koruna | Vlna koronaviru | OECD | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | Upstart | VTB | ForexLive | Tempus | Britský FTSE 100 | Investiční společnost | Silnější dolar | Jachty | PIE | Makroekonomické ukazatele | Splunk | Urals | Alexej Mordašov | Zahraniční dluh | Instacart míří na burzu | Obchodování v Asii | Spořící účet | Výrobce čipů Nvidia | Německý hospodářský institut | Mexiko | Wonderinterest | Euro dnes | Napětí na Ukrajině | Vstupy | Akcie Barrick Gold | Samsung Electronics | Obchodní strategie | Příliv migrantů | Inflace ve Spojených státech | Náhoda | Hackeři | Odhad růstu světové ekonomiky | Inflace ve Francii | Kvantitativní zpřísňování | Ekonom UniCredit Bank | Záporné ceny | Spotřebitelské ceny v Británii | Předčasné parlamentní volby | Mimořádná daň | GBPUSD | Futures na ropu WTI | Prezident Trump | Ministerstvo energetiky | Běžný účet | Tuzemské banky | Akcie Komerční banky | Čistý zisk skupiny ČEZ | Společnost Novo Nordisk | Provozní výnosy | Time-Frame | Rakousko | Christopher Dembik | Ekonomické ukazatele | Závislosti na Číně | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | Hrozí krach | Euro 7 | Oslabení koruny | Nálada v německém autoprůmyslu | BA.US | Seznam Zprávy | Sankce uvalené na Rusko | Drahý kov | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Platby za plyn | Instituce | L'Oréal | Turecko | Mezinárodní skupina | Vyplácení dividend | Spoluzakladatel Microsoftu | Ziskové marže | Přeprodané oblasti | Index Cboe VIX | Bank of Japan | Zastropování cen elektřiny | Inflace v Polsku | Cohn Robbins Holdings Corp. | NLMK | Rozpočtový deficit | Růst EBITDA | Globální ceny | Podnikatelská důvěra | Dovoz ukrajinského obilí | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Vyšší dividenda ČEZ | Instacart | Harmonizovaná inflace | Global macro | Wall Street Journal (WSJ) | Boris Johnson | Koronavirové lockdowny | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Japonská automobilka Toyota | Růst výnosů | Dopady epidemie koronaviru | LNG | Softline | Unijní diplomacie | Burza cenných papírů | Změna trendu | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Francouzská vláda | Vladimír Dlouhý | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Cyklus zvyšování úroků | BBC | Technologické firmy | Cohn Robbins | Burzy cenných papírů | Německý HDP | VSAT.US | Trader Workstation (TWS) | Premiér Petr Fiala | Akcie firem | Penále | Evropské sdružení výrobců automobilů | Strategie Ondřeje Hartmana | Divize | Úročení koruny | Rekordní minimum | Dění v USA | Signál na akcie | Vývoj měnového páru USD/JPY | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Účet v bance | PANW | Srílanská ekonomika | Klesající trend | Heiken Ashi | Největší kryptoměna | Světové ekonomické fórum | Evropská ekonomika | Rubl | Rosněfť | Příliv kapitálu | Platby v bitcoinech | FRED | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Natland | Země EU | Audi | Arbitráže | Celosvětová poptávka | Nálada mezi německými exportéry | Menšinový podíl | Automobilový průmysl | Komise pro cenné papíry a burzy | Česká republika | Equinor | Zhodnocení kapitálu | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Největší ekonomika ve střední Evropě | Trh | Medián | Finanční společnosti | Snížení těžby | Komise | Vývoj na komoditních trzích | University of Michigan | Prodej ropy | Pád rublu | Aktivita na trhu | L3Harris | List Financial Times | Války na Ukrajině | Jurij Vitrenko | Erste Bank | Royal Mail | Společnost Alibaba | Viktor Orbán | Výkyvy | Managing Partner | ICU | Výrazný růst | Měnová autorita | Ptačí chřipka | S&P 500 | Fed | OpenAI | Zahraniční obchod | USD/NOK | Craig Erlam | Společnost ByteDance | Index londýnské burzy | Lídři EU | Korekce | Kanada | Thales | Kroger | JDE | Vývoz ropy | Koncern RWE | Americký výrobce elektromobilů | Růst spotřebitelských cen | Generali Investments | Poslanci Evropského parlamentu | Google | Ministři financí | ProCent | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Míra inflace v Maďarsku | Výrobní inflace v Číně | Buffett | Vývoj ekonomiky | Vývozní omezení | Evropská komisařka | Ceny zboží | PPF Telco | Zestátnění | WISE | Pražské burzy | Banka First Citizens | RTL Hrvatska | Česká bankovní asociace | Boháč | Zveřejnění výsledků | Výběry | Odveta | Hlavní index čínských akcií | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Prezident Joe Biden | Prognóza ČNB | Výrobce luxusních aut | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Capri Holdings | Dopad na trhy | Globální recese | Velké banky | Trade Center | Tvrdé sankce | Ruský vývoz ropy | Šokující předpovědi | Polský premiér | Opatření proti šíření koronaviru | Soud v Tokiu | Yahoo | Kancelářské nemovitosti | Vzdělávací webináře | Economist Intelligence Unit | B20 | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | MT4 | Asijské továrny | Investice do ropy | Ruské úřady | Unijní země | Nejistota | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Dnes ČTK | Růst tržeb | Odhad růstu ekonomiky | Obranný průmysl | Akciové indexy v USA | Představenstvo firmy Alibaba | HDP v eurozóně | Kupní cena | CME | Pokles cen ropy | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | WIG | CMA | Obchodní systém | Rating | JBC Energy | Agentura S&P | Ebury | Tescan Orsay | SNB | Koronavirová pandemie | Životní náklady | Evraz | Skluz | Hospodářský růst v Německu | Borgis | Světová banka | Microsoft | Stimulační opatření v Číně | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Antony Blinken | VSMPO-Avisma | Dopad na cenu | ADP report zaměstnanosti | ECB dnes | Vývoj peněžního agregátu | Plyn z Norska | Asijské indexy | Žádné dividendy | Výběr akcií | Cena hliníku | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Odstřižení od SWIFT | Odhad růstu HDP | Zvyšování dodávek | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Hotovost | Spotřebitelská inflace | Společnost Meta Platforms | Globální hrubý domácí produkt | Růstový index | Akcenta | Srí Lanka | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Japonsko | Akcie ConocoPhillips | Aerolinky SAS | Akcie technologických podniků | Siemens Energy | Cybertruck | Kurz dolarů | Americké sankce | Silky | Pomoc Ukrajině | Saúdskoarabský ministr energetiky | Červnová inflace | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Drahé energie | Trendová linie | Continental (CON.DE) | Důvěra | Výkyvy kurzu koruny | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Menší úrok | Propouštění zaměstnanců | Vývoj eura | Markets | Apache | Deficit nabídky | Index Nasdaq | Newcrest Mining | Tesla Inc. | FSB | Ruští oligarchové | Jemenští povstalci | Unce zlata | Exxon | NYMEX | Odhad poptávky po ropě | Starlink | Meziroční růst HDP | Spolková vláda | Devizové intervence | Kellnerová | Realitní magnát | ILO | Čung Šan-šan | Hlavní index ruských akcií | Růstový index S&P 500 | Kurzový vývoj | Zvýšení cel na dovoz | Rostoucí akcie | Výrobce luxusních automobilů | Příjmy z ropy | Polský zlotý | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Německá vláda | Akcie na evropských trzích | Představenstvo | Covidová opatření | Německo | Nejvýraznější pokles | Britská značka | Historie burzovního obchodování | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | Makroekonomika | Agentura AP | Spotřební zboží | Evropská banka | Standard & Poor’s 500 | Plány Fedu | Paušální daň | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Výpadky | Objem obchodů | Zastavení dodávek ruského plynu | Zisky akcií | Twitter | Ruský vyjednavač | CFTC | Gruzínská vláda | Velké zisky | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Digitální ekonomika | Podnikání v Rusku | Telco | Krach | AA | Zasedání americké centrální banky | Invest | Activision | Francouzská společnost | Guvernér australské centrální banky | Gazprom | WeWork | Centrální banka | Spotová cena | Vice | Další růst | Borealis | Andrew Bailey | Jozef Síkela | Meta Platforms Inc | Jiří Tyleček | Index Sentix | Index PMI | Životní prostředí | Inflace v Británii | Šéf unijní diplomacie | Ukrajinské jednotky | Enbridge | CL | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | QE | Quantum Fund | Pojišťovna VIG | Rozhodnutí ČNB | Investice do akcií | Los Angeles | Pravidla regulace trhů | Castellum | JPMorgan Chase & Co | Plány Ruska | LYNX | LIBOR | Unijní ministři | Opce | Carashhoft Technologies | Arbitráž | Eurobondy | Vyšší ceny | Financial Advisory Leader | Hodnota majetku nejbohatších Číňanů | Odhadovaná cena | Čistý zisk | Devizové trhy | Severomořská ropa | Jádrová inflace | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Igor Lipsic | Visa | Zdražování potravin | Boeing (BA.US) | Podnikatelé | Dánský pivovar Carlsberg | Letošní rozpočet Německa | Pohyb kapitálu | Jacob Aarup-Andersen | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Společnost BELVIPORT TRADING | Air France | Rumunsko | Polská vláda | Nájemné | Dluhové krize | Energetická společnost ČEZ | Energetický sektor | Centrum | Zadlužení | Vodafone | Společnosti | Pandemie covidu | BioNTech | NÚKIB | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Tamas Varga | Sinopec | Kurz české měny | Uzavírání obchodů | ING | Akcie společnosti Adler | Americká automobilka Tesla | Hlavní akciové indexy | Trumpova vláda | Kartel OPEC | Proočkovanost | Aktivum | Alžírsko | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Směnný kurz | Mero | Beijing Wantai Biological | Cenné papíry Erste Bank | UN01 | Huobi | Akcie společnosti Pilulka | Kov | Spoluzakladatel | Pokles dolaru | Státní dluhopisy | Ruská invaze na Ukrajinu | Bankovní tituly | Domácnosti | Ekonomické vztahy | EUR/HUF | Inflace v ČR | Poptávka po ropných produktech | Rozvojová banka | Akciová burza v Argentině | Nedostatek potravin | Bilance běžného účtu | Magazín Der Spiegel | Georgian Airways | Zvýšení těžby ropy | Březnová inflace | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Erste Group | Dolar k japonskému jenu | API | Americký dolar | Caspian Pipeline Consortium | Výhled Saxo Bank | Fixed income | Analytici | Klienti Sberbank CZ | Světové měny | Ceny komodit | Hamás | Europe 600 | Cohn Robbins Holdings | Odliv peněz z fondů dluhopisů | Lukáš Raška | Index frankfurtské burzy | Witan Investment Trust | Equity | Nepřipravenost | BNP | Dobré zprávy | Inflační náraz | ČNB Aleš Michl | Provozní zisk | Denis Popov | Mluvčí | Škoda | Analytik Cyrrusu | CZK | Ukrajinské síly | Reuters | Index nákupních manažerů | Počet žádostí o podporu | Unilever | Index nových zakázek | Anna Stupnytska | Cheniere Energy | Čísla o inflaci | Vyšší daně | Charles Michel | Zahraniční investice | Finanční riziko | VaR | Utahování měnových podmínek | Situace na Ukrajině | Denní minima | Antivirus | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Situace | Ekonomické krize | Chevron | Euro vůči dolaru | Převzetí aktivit firmy | Indexy v Číně | Vysoká inflace | Členské země EU | Ceny zemního plynu | Steen Jakobsen | Argentina | Hlavní index pařížské burzy | Zpomalení globální ekonomiky | Michael Kors | Průměrné ceny benzínu | Peter Kažimír | ESG společnosti | Štěpán Hájek | US100 | Letecká společnost | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Výkonná ředitelka | Provozovatel českých plynovodů | Depozitní sazba | Rada MMF | Starwisata Air | Ceny hliníku | Racionální rozhodnutí | Splácení dluhu | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Overbalance | Negativní úrokové sazby | Kurz novozélandského dolaru | Měny zemí | Palo Alto | Rekordní maximum | Cyklus růstu | Zakladatel | Huw Roberts | Předseda | Finanční systém | Ceny obilovin | VOW1.DE | Viceprezident | Zavedení cenového stropu | Dánská koruna | Devizové příjmy | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Veřejné investice | Linda Yaccarinová | Credit Suisse Group AG | Zastavení dodávek | Společnost Lumius | Růstový impuls | Hackerský útok | Singapurský dolar | Prime | Nakupovat zlato | Supercyklus | J&T | Rostoucí ceny plynu | Míra inflace v Evropské unii | První fáze | Rok 2024 | Sjarhej Kovalčuk | Energetický kolos | Akcie Twitteru | GEN | Produktovody | Maďarský premiér | Agentura Bloomberg News | Miroslav Novák | Šéf Carlsbergu | Index podnikatelské aktivity v USA | Roční výkonnost | Ontario Teachers' Pension Plan | DPA | Evropská unie | Mezinárodní investoři | Boeing | Politická krize | Šokující předpovědi Saxo | Vyšší úrok | Cvičení | Daniel Beneš | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Stagnace | Příkaz | Burza v Moskvě | Ekonomiky | Americký dolar vůči japonskému jenu | Sazba ČNB | Konflikt na Blízkém východě | Nákup akcií | Rychlý růst | Růst mezd | Burza Coinbase | Online prostředí | TransDigm Group | Nižší ceny ropy | Rozpočet | Banka KfW | Snížení sazeb | Český statistický úřad (ČSÚ) | Wally Adeyemo | Negativní dopad | Evropské banky | Prodej majetku | Apple | Ukrajinské krize | Porušování lidských práv | Šéf Gazpromu | Libra | Energetický a průmyslový holding | Investovat do ropy | Koronavirová krize | Největší švýcarské banky | SUEK | Otevření Číny | GameStop | Opatření centrálních bank | Akcie ve Spojených státech | Zvýšení základní úrokové sazby | VEON | Nafta Industrija Srbije (NIS) | CFD | Rekordní inflace | Automobilka Renault | Futures kontrakty | Řetězec Casino | Úspory | Náměstek ministra financí | Vybírat zisky | Open | Cena akcie | Životní úroveň | Ceny kukuřice | Intervenovat na devizovém trhu | Dluhy | Vývoj peněžního agregátu M2 | Nabídka akcií | Německá centrální banka | Celsius Network | Švédsko | Americké ministerstvo obchodu | ČEZ Daniel Beneš | Zvýšení cel | Západní firmy | Jevgenij Suvorov | London Stock Exchange Group (LSEG) | Technologická společnost Apple | Jaderná energie | Akcie CrowdStrike | Vládní koalice | Zvýšení základní sazby | Dílčí index ropy | FTSE | Financovat | Řetězec | Aeroflot | Fond | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Orbán | Příprava | Čínské měny | JP Morgan | Ztráta | Řecko | Kurz EUR/CZK | BRICS | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Americký vládní činitel | Green Deal | Pandemie nemoci | FDIC | Kupní síly peněz | Arm | Alfa Bank | Ambice Ruska | Deglobalizace | Alibaba Group | Licence Sberbank | ECB | Nový rekord | Čínské ministerstvo | Provozovatel loterií | Index německých akcií | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | Vyplácet dividendy | Refinitiv | Plodiny | Analytik J&T | Americké produkce | Uniles | Krungsri Bank | Moody's | Automobilka Toyota Motor | Belviport | NAFTA | CVX | PPF Telecom | Cla na dovoz | Vývoj na měnových trzích | Tržby | Platební bilance | Portu | Francouzská Société Générale | Miliardy švýcarských franků | Cena | RTS index | Investiční banky | Zájem o jadernou energii | Finanční rizika | Vývoj peněžního agregátu M2 v USA | Hospodaření evropských firem | Vedení ČEZ | ERÚ | Prudké zdražování | Finanční analytici | Provozní zisk před odpisy | Rezervy bank | DOT | Partners | Moneta | Air | Americká centrální banka (Fed) | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Káva | Chatbot | Ministerstvo financí Ruské federace | Přenos | Vývoj měnového páru USD/RUB | Pražská burza cenných papírů | Vyšší riziko | Izrael | Americký Úřad pro energetické informace | Ceny akcií | Skupiny PPF | Nafta Industrija Srbije | Huawei Technologies | Klíčové oblasti | Huayou Cobalt | Zpomalující růst | Euro STOXX | Globální emise | S&P500 | Telekomunikační společnost | NJJ Presse | Kurs rubl | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | Zakázky německého průmyslu | EUR/RUB | Česká ekonomika | LEAG | Černá Hora | Měkké komodity | MUFG | Čínská ekonomika | Institucionální investoři | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Kurzy | Skokové oslabení | Oslabení kurzu | Technologie | Energetická krize | Ruský velvyslanec | Alfred Kammer | Ekonomický institut Ifo | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Budvar | Restriktivní politika | Vesa Equity Investment | Devizoví obchodníci | Ministr zahraničí Kuleba | UEC.US | Schůzka skupiny OPEC+ | Vývoj cen ropy | Dluhopisy | Kurs koruny k euru | Německá kancléřka | Němečtí politici | VW | Akcie Microsoft | Ranní okénko | Investujeme | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | USD/CZK | SNY | Sankce Západu | Pokles | Čínský růst | Finance | Dekret | Oslabení kurzu koruny | ERM II | UEC | Czech Media Invest (CMI) | E-mini | Aktiva Sberbank | Ekonomiky eurozóny | Margin | Globální inflace | Výše úrokových sazeb | Index producentů ropy | Ceny palladia | Vývoj akciového indexu | Konsensus | Americký trh | Snižování rizika | Růst hlavních ekonomik | Nepříznivé počasí | Avena EU | Situace na trhu práce | Polská ekonomika | NYT | Investiční portfolia | Historická data | Index producentů ropy a plynu | Společnost Twitter | Maloobchodní tržby | Šmejc | Erste | Americké společnosti | Ceng Jü-čchün | Jumpshot | Druhá největší kryptoměna | Globální objem dividend | Blue chips | Podílové fondy | Penzijní investiční plán | Charles Schwab | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Měny navázané na komodity | Poplatek | Server BBC | Zemědělci | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Thajsko | NBP | Lego | Přehled kurzů | Hospodářská krize | Inflace ve Švédsku | KLM | Vývoj indexu S&P 500 | Makro | Petrus | Mercedes | Silnější euro | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Americká ekonomika | Společnost Volkswagen Group | Impérium | Koruna dnes | ISM indexy | Hodnota majetku | Credit Suisse Group | Spiegel | Útok na saúdská ropná zařízení | Odpor | RHM.DE | Tokopedia | Evropská centrální banka | Volvo Cars | Obchodník | Velký problém | HDP Německo | Hnědé uhlí | Vývoz z Německa | Situace na ropě | Čepro | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | Tellurian | Finanční prostředky | MRNA | PVM | Alibaba Group Holding | Aircraft | COVID-19 | Moskva | Mitsubishi | Plyn LNG | Ekonomické vyhlídky | ISIN | ROE | Cena benzínu | BHS Timur Barotov | Indikátor | Index cen | Spotové operace | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Rizika | Růst ceny | Institut IMK | Podíl ruského plynu | ISM | Index PX | Čínská vláda | Falcon | Alokace | EBIT | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Skupina OPEC | Lídři | Golden Gate | Spotová cena zlata | Investment Management | Akcie Schlumberger | Těžba skupiny OPEC | Kryptoměna | Vývoj inflace | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Český stát | Emisní povolenky EU | Produkce ropy | Zásoby ropy v USA | Dovoz z Číny | Ruské podnikání | Henning Gloystein | Půjčky v dolarech | Conference Board | Daně z příjmů | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Ekonomické údaje | Akcie Shell | Statistici | CBOE | Valdis Dombrovskis | LGES | Konsorcium | Zisk podniků | Vývoj ceny ropy WTI | Obavy z globální recese | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Ges Group | Analytik Trinity Bank | ERA | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Nastavení měnové politiky | Newmont | Zisky | Turów | Caspian Pipeline Consorcium (CPC) | Rozpočtový schodek | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | BNP Paribas | Historické rekordy | Zboží dlouhodobé spotřeby | Zátěžový test | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Manfred Hübner | Bývalý prezident | Kalendář událostí | Globální ekonomika | Intervence na devizovém trhu | Gold.plus | Průmyslové firmy | Regionální hotspoty | Prodávající | ACEA | Thomas Jordan | Situace na trhu | Růst světové ekonomiky | Renault (RNO.FR) | TradingEconomics | Čínská média | Summit G20 | Miliardy eur | Ministr zahraničí | NextGeneration | FXstreet | Voda | Zinek | Inflační očekávání | Napětí mezi Ruskem a Západem | Konsolidovaný čistý zisk | Analytika | Členské země eurozóny | Drahé kovy | Doporučení | Množství peněz | Řeka Rýn | NATGAS | Toyota | Vyšší sazby | Odraz ceny | Ratingové agentury | Cena zlata | Soubor opatření | Vysoké inflace | Měnová politika | Investiční plán | Světové obchodní organizace | Výrobce sportovního oblečení | HSBC | Pullback | Indexy pohyb | Zvýšení ceny | Coinbase | Růst čínské ekonomiky | Bull | Organizace zemí vyvážejících ropu | Rizikové averze | Obchodníci | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Dlouhodobé dluhopisy | Saxo | Breakout | Chorvatská ekonomika | Rusko-ukrajinský konflikt | Capital | Tamás Varga | Společnost Allwyn Entertainment | Pojištění vkladů | F-35 | Pádivá inflace | Ocean Wall | Obavy o poptávku | Měkké přistání | Růst cen | Provozovatel sociální sítě Reddit | Nissan Motor | Rating vyšší | Společnost Chevron | Guvernér | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Historické pohyby | Cena zinku | News Corp | Hromadění zlata | Open Society Foundations | Banka Morgan Stanley | PSX | Turecké liry | RSI | Zkapalněný plyn LNG | Dovoz oceli | Rheinmetall | Asset management | Delaware | Globální trhy | MSCI World | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Kancléř Olaf Scholz | Pokles akcií | Vysoké dividendy | Poptávka | Akcie společnosti Tencent | Petra Milcová z MPO | EUR/MWh | IFO index | Fitch | Zvýšení produkce | Financování | Charkov | Ceny suroviny | Analytik J&T Banky | ČSÚ | Invaze v ekonomice | Červencová meziroční inflace | Ursula von der Leyenová | Sankce USA | Cenový graf | Michael Hewson | Burza v Argentině | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Čína | Bulharsko | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | Omezení dodávek | Stres | Výroba elektřiny | Occidental | Americká lehká ropa | Spirit Airlines | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Růst úroků | Americké banky | Obchodovat | Republikáni | USDJPY | Czechoslovak Group | Švýcarská národní banka | Invaze | Shell Plc | Výkon světové ekonomiky | Expobank | Zvýšení inflace | Celosvětový objem dividend | Jihokorejské společnosti | Investor | Akcie Palantiru | Parita | Americké akciové trhy | Tchajwanská firma | GfK | Primární veřejné nabídky (IPO) | Ruský RTS index | PlayStation 5 | Line | Převzetí firmy Twitter | Vývoz plynu | Cena kryptoměny | EGAP | Sociální síť | Strojírenské firmy | EP Commodities | Dividenda | Nárůst výnosů | Akcie technologických firem | Naše hospodářství | Tranzit ruského plynu | Výsledky hospodaření | FT | Reporty | Meziroční inflace v ČR | Cena ruské ropy Urals | Dluhová krize | TA3 | Růst produktivity | Bankovní rada České národní banky | Leasingové společnosti | Růst průmyslové výroby v Německu | Zvýšení rizika | Průměrná mzda | Mali | Dolarové sazby | Zvýšené úrokové sazby | Softwarová společnost Microsoft | New York Times | Akcie CrowdStrike (CRWD) | Obilniny | UxC | Medvědi | Spotřebitel | Agentura PAP | Hrubý domácí produkt Německa | Colt CZ Group | Hospodářský růst | RBI | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Prezident Fedu | Nové rekordy | Tržní sazby | Aliance | Největší americká banka | Uchovatel hodnoty | Elvira Nabiullinová | XTB Štěpán Hájek | Andersen | Isar | Pokles zásob | Cena severomořské ropy Brent | B2Gold | Zásoby plynu v Česku | Americká pravidla | Odhodlání | Spotřebitelské ceny v Česku | Onet.pl | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | Poptávky po ropě | WTI | Hrozba recese | Západobalkánské ekonomiky | Standard & Poor's 500 | Kasym-Žomart Tokajev | Platební síť | Afghánistán | Bloomberg Economics | Bod | ZTE | Miliardy korun | Sdružení výrobců automobilů | Podmínky na trhu | Akcie americké společnosti | Prohloubení deficitu | Zpřísnění finančních podmínek | Ceny uranu | Zisk společnosti | Státní rozvojová banka | Elektrotechnický koncern | Raiffeisen Bank International | Australia and New Zealand Banking Group | Výhled německé ekonomiky | Rupert Hoogewerf | Premiér Denys Šmyhal | Ruská vládní strana | Jaderné elektrárny | Dovoz elektromobilů z Číny | Kapitálové trhy | Měnové kurzy | Index MOEX | Reserve Bank of Australia | Příznivé faktory | Video | Únorová inflace | HDP | Změny klimatu | Pfizer a BioNTech | Hnutí pěti hvězd | Americká měna | Ruské obcházení západních sankcí | Palantir (PLTR.US) | Nord Stream | EMU | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Problémy | Saúdská Arábie | Projevy centrálních bankéřů | Vývoje ceny | Americký miliardář | Ziskovost | OCI | ROCE | Ztráty dolaru | Bankéři | Sázet | Měny regionu | Zahraniční firmy | Cena ropy | Promsvjazbank | Mezinárodní standard | Podnik | Německý kancléř Olaf Scholz | Firma | Inflace | Ocel | Turk Stream | Světové žebříčky | Spotřeby plynu | Analytik trhů | Značné riziko | PERN | Marže | Účet platební bilance | DAWN | Rozpočtový deficit Ruska | Makroekonomický význam | Domácí měna | SpaceX | Německá ekonomika | Reálné příjmy | Státy EU | Zlato a stříbro | Carashhoft | Polygon | Ruské dodavatelské řetězce | Ekonomický šok | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Capitalinked.com | Výrobce videoher | Bill Gates | Deutsche Bank (DBK.DE) | Fiskální politika | Hlavní akciový index | Negativní zprávy | Načasování | Výsledky za Q1 | Ukrajinský premiér | Televize Netflix | Index bank | Prezident Světové banky | Alphabet | Státní podnik ČEPS | USA a Čína | Daňové zatížení | Měny považované za bezpečné | Údaje o zásobách v USA | Atomico | Zkušenosti | Ropa | Hlavní emise | Východní Evropa | Ether | Emmanuel Macron | Zasedání měnového výboru | Signály | Legendární investor | Omikron | Protekcionismus | Rezervy | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Nákup ruské ropy | Spotřební daně | Ekonomická rizika | Aktivita investorů | Lira | Ceny nafty | Poptávka po zlatě | China Eastern | Předsednictví EU | Peněžní zásoba | Statistiky | Americká společnost Instacart | Pivovary | Raiffeisenbank a.s. | Referendum | Restrikce | Fiocchi | Akcie Fortinet | Stoxx 600 | Akcie padají | Ruský ministr financí | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | MPSV | Bali | Telefónica | RDSA | SAP | Blizzard | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Představenstvo firmy | Povinné minimální rezervy bank | Global Markets | Americká Komise pro cenné papíry | Propad HDP | Valné hromady | Rozhodování | Světové finanční trhy | Optimismus | Facebook | Mobilizace | Snížení spotřební daně | RUB | Ukončení konfliktu | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Americká Federální obchodní komise | Kurzy.cz | Home Credit | Sergej Čemezov | Menší poptávka | Cenné papíry Erste | Používání kryptoměn | Odhad růstu ekonomiky EU | Nancy Pelosiová | Unicredit | Realizovat zisk | Ropa a Plyn | Big Mac | EMA | Renáta Kadlecová | Ekonomka | Světová válka | Tsingshan Group | Pokles výnosů | Globalizace | TASS | Poptávka po čipech | Rozkolísaný | Fibonacciho retracement | Vývoj ceny kávy | Horizon | UST | Odvod ze zisku | Finančník George Soros | Dolar | Nejhorší výsledek | Uhlí | Vývoj důvěry v ekonomiku | Washington Post | DocuSign | Krach SVB | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Greg Kelly | Embargo na dovoz ruské ropy | Hliník | Gigafactory | DBK | Růst dolaru | Napadení Ukrajiny Ruskem | Nezisková organizace | Ceny pšenice | Liberty Steel | BH Securities | France Info | The Times | Průzkum společnosti | Hodnoty měny | Bělehrad | Euro | Oracle | Generativní AI | Vývoj kurzu rublu | Akcie podniku | ANZ | Negativní vývoj | Byznys | Evropské akciové burzy | Akcenta Miroslav Novák | LMT.US | Francouzský CAC 40 | Mezinárodní dluhopisy | Kontrakty na ropu WTI | Server CNBC | Americká obchodní komora | Akcie na pražské burze | Agentura DPA | Kovy z Ruska | Spekulace na pokles | EPIF | Čínský vicepremiér Liou Che | Provozovatel sociální sítě | Kukuřice | Debata | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Nálada na globálních trzích | Clemens Fuest | Paolo Gentiloni | Měď | Ekonomický institut | Cena niklu | Proinflační | Západní investoři | Skupina Volkswagen | Dodávky suroviny | Libanon | Sweet Crude Oil | Inflace cen | Poradenská společnost EY | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Rozvíjející se trhy | China Development Bank | Společnost Volkswagen Group China | AUD | Jeffrey Halley | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Reputace | Soud v Německu | Binance | LME | Plynovod TAP | Obchod | Pilulka Lékárny | Čínská měna | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Růst ekonomiky | Válečná ekonomika | Trh se zlatem | Sazba Evropské centrální banky | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Počet obyvatel | Místopředseda představenstva | Přerušení dodávek ruského plynu | Výrobce čipů Intel | Capitalinked | Predikce | Dodávky ropy | Kurz franku | Ropný šok | Plynárenský gigant | Hospodářské politiky | Konzervativní unie | Propad cen akcií | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Banka JP Morgan | Úřad práce | GoTo | Kypr | Aerolinky Ryanair | Zahraniční kapitál | Citigroup | Ekonomové | Softbank | Rozkolísanost trhu | Evropský blok | Amcor | Čínský vývoz | Ruská firma | Ruský fond přímých investic | Mnichovský ekonomický institut | Sony | Index VIX | Stagflace | PAP | Rada ČNB | Hospodářství | MIB | Hlavní akciové indexy v USA | Čínský export | Hlavní ekonomka | Africké země | ROIC | Vypuknutí pandemie | Podíl zahraničních investorů | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Ohlédnutí | Novatek | EU | Míra nezaměstnanosti v Británii | EBITDA | Société Générale | Mezinárodní banky | Nákupy plynu | Ruská agrese | Soukromé investiční společnosti | Ropa roste | Turistické sezóny | CETIN | Vývoj na akciových trzích | ANSA | Sev.en | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Miliardy | Výhled České republiky | Ceny pohonných hmot v ČR | ROI | Belgická vláda | Rozpočtové schodky | Ukrajinští uprchlíci | Ztrátový týden | Ottawa | Ruské exporty | Intermediate | Výhled české koruny | Obcházení západních sankcí | Výroby elektromobilů | Nižší ceny | Spojené státy | Index akciového trhu | Zisková marže | EP Power Europe | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Regulace trhů | Měna euro | Philip Lowe | Objem investic | Portfolia | Tesla | Justin Trudeau | Převis | Další kryptoměny | Strategické partnerství | Zahraniční ekonomická aktivita | Expert | ARM | Koronavirové krize | Výkon dolaru | Hlavní trend | Nástroje měnové politiky | CATL | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Prodeje akcií | Irské aerolinky Ryanair | Michel Kiviatkowski | Aktivity v eurozóně | Členské státy EU | Cena rublu | Gate | Úřad pro energetické informace | Finanční tituly | Samsung | Barel WTI | Recese | Index strachu | Nejsilnější zbraně | Celosvětový růst | Sam Altman | UniCredit (UCG.IT) | Emisní povolenky | Německé aerolinky | ASML | Ropný gigant | Birkenstock | Záloha | Renault | Švýcarský frank | Růst akcií | Bank of Canada | Capital Partners | Erdogan | Komerční banka | Investigate Europe | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Systém Mir | Agentura Interfax | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | L3Harris Technologies | Digitalizace | Odchod z Ruska | Směr trhu | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Společnost EDF | Základní úroková sazba | Kyjev | Nižší DPH | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Sekce měnové | Index francouzských akcií | Moskevská akciová burza | Pivovar Carlsberg | Severní Makedonie | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Manažerka | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | IONWAY | Produkce zemního plynu | Růstový trend | Ekonomický výzkum | Irské aerolinky | Štěpán Křeček | Vývoj ceny platiny | Realitní společnosti | Firemní dluhopisy | Mazars | Know-how | Cardano | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Ministři | Prudký propad | J&T Patrik Tkáč | ERM | Ceny benzínu | Cenový strop na ruskou ropu | OSF | Matěj Široký | Přímý konflikt | Negativní nálada | PT GoTo Gojek Tokopedia Tbk | Kurz eura | David Cameron | Silicon Valley | Americké ministerstvo práce | Členské státy | Vývoz ropy a plynu | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | Centrální banka USA | Dlužníci | Goodyear | Zbrojovky | Britské národní loterie | Ekonomický poradce | Závislost na Číně | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Americký internetový obchod | KPMG | Ceny energií | Lufthansa | Hospodářské vyhlídky | WTI ropa | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Unipetrol | Snížení produkce | Státní převzetí aktivit firmy | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Ruská aktiva | Intel | Míra inflace v Rusku | Vojenské intervence | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Akcionáři firmy | Japonský jen | Index důvěry | Společnost Allwyn | Měnový kurz | Finanční skupina | Břidlicové ropy | Embargo EU | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Brent (OIL) | Lukoil Vagit Alekperov | Analytik Komerční banky | Palo Alto Networks Inc | Ruská plynárenská společnost | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Avio SpA | NEST | Virtuální mince | Vývoj dluhu americké federální vlády | Odkup akcií | Atlantik | Odliv peněz z fondů | Cla na zboží | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Snížení závislosti na plynu | Plán obnovy | Kurz bitcoinu | Zisk ČEZ | Dodávky zemního plynu | Sankce na Rusko | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Panika | Společnost ČEZ | Komunita | Výkon amerického dolaru | Booking | Předpovědi Saxo Bank | Emise dluhopisů | Blockchain | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | MSCI World ESG Leaders | Purple Trading Petr Lajsek | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Peter Piatetsky | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Air Liquide | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Pěstování plodin | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Bondy | Výzkumná společnost | Koncern Sony | Mince | Analytické společnosti | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | Benzín | Ministr financí | CrowdStrike | Trhy v USA | Rusal | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Střadatelé | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Inflace v Evropské unii | IKL | Pokles sazeb | Adidas | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Hodnota sloučené společnosti | Automobilka Volvo Cars | Vision Fund 1 | OXY | Odliv peněz | SVB Financial Group | Ozbrojený konflikt | Zásoby plynu | Výrobci elektřiny | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Reorganizační plán | Oslabení | Časový rámec | Bilance | Centrální depozitář | Americký dolar k japonskému jenu | Inbound M&A Report | Míra inflace | Fyzické zlato | Zasedání bankovní rady | Windfall tax | RTS | Platforma | Evropský statistický úřad | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Etnetera | Akcie společnosti Nvidia | Akcie energetických společností | Nové investice | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Hrozba druhého Černobylu | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Úsilí | Ruská banka | Spotify | Ekonomický výhled | Platební systém | Objem objednávek | Index italských akcií FTSE MIB | Nařízení | Americká cla | WMC Energy | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | SWIFT | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Rizika, že zvyšování úrokové sazby | Oblasti umělé inteligence | Nemovitostní trh | Poskytování úvěrů | Schodek | Kolomba | Převody peněz | Invaze Ruska | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Zpracovatelský průmysl | Ministerstvo financí | Odborníci | Cenné papíry ČEZ | Oživení poptávky | Hospodářské krize | M2 | Severomořská ropa Brent | Největší světové kryptoměnové burzy | ASX 200 | Potravinové komodity | Zpřísnění měnové politiky | Finanční polštář | Baterie | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Guvernér centrální banky | Světlana Chorkinová | Raiffeisen Bank International (RBI) | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Zpomalení růstu ekonomiky | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Japonský akciový index Nikkei | Investování do akcií | Východní Asie | Firma Avast | Napjatá situace | Pyramida | Marže společností | Tempo růstu | České mzdy | Podnikatel | Meziroční růst spotřebitelských cen | Úvěrový rating | Akcie GoTo | Snížení daně | Schwab | Bankovnictví | NewYorská burza | Natland Group | Libye | Odkup vlastních akcií | Aerolinky | Čisté úrokové výnosy | Scotiabank | Růst ekonomiky EU | Schůzka skupiny OPEC | Aplikace TikTok | Nadhodnocení | Tomáš Holub | A321Neo | Continental | EdF | Ministerstvo dopravy | Break-Even | Pohonné hmoty | Pocity | Biliony | Divergence | Bankovní regulační orgány | EasyJet | Zdražování energií | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Marathon Oil | Federální obchodní komise | Embargo na ruské diamanty | Analýza společnosti | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Zajímavé akcie | Loterie | Omezení těžby | Analytik České bankovní asociace | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Lanžhot | SunPower | Silvergate | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Společnost Newmont | Europoslanci | Moneta Money Bank | Saúdové | Activision Blizzard | Ceny drahých kovů | Varování | Guidance | Vyšší cla | Hospodářské soutěže | Družba | Akcie Burberry | Bankovní unie | APP | Anexe Krymu | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Srbská ropná společnost | ECB Christine Lagardeová | Výprodej | Ministr zdravotnictví | Spojení | Cykly | Televize ARD | Bankovní společnosti | Národní bezpečnost | Long | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | Národní vypořádací depozitář | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Klíčový support | Střední třída | CPI Property | GLE | Hurun China Rich List | Americké vlády | Modrá pyramida | Bonusy | PlayStation | Internetový obchod | Společnost Saxo Bank | První fáze výroby | Ruský Gazprom | Chris Williamson | SXXP | Pokles inflace | Pražský městský soud | Aktiva | Klid | Burzovní společnosti | Časopis Forbes | Širší index | Ceny v zemědělství | FIXED | Mateřská společnost | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Braniborský premiér | Vakcíny proti COVID-19 | Zasedání centrální banky | Kmenové akcie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Netěsnost na ropovodu | Výnosy z dluhopisů | Negativní vývoj ekonomiky | Vývoj trhu | Společnost Seznam.cz média | Nárůst cen energií | Index londýnské burzy FTSE | Švýcarská banka UBS | Business | Úrokové sazby ČNB | Ropný a plynárenský průmysl | Nastavení sazeb | Podíl na trhu | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Italský ministr zahraničí | NEV | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Výnosnost | Indikátory | Srbsko | Odvolací soud | Zdanění | Noble Energy | Pokles cen | Základní úrok | Royal Dutch | TikTok | LPR | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Ropovod TAL | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Jan Procházka | Technologická společnost | Akciové trhy v Asii | Bezpečnost | Index euro | Vývoj měnového páru USD/CAD | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | Kurz rublu | Peněžní trh | Bankovní účet | Krach banky | ČBA | Nejslabší růst | FedWatch Tool | Nový týden | Otevření ekonomik | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Španělský IBEX 35 | Ruští poslanci | Historický vývoj ceny zlata | Long signál na akcie | Průmyslový sektor | Orsted | Zdravotnictví | NextGeneration EU (NGEU) | Fox Corp | Energetické krize | Makroekonomické indikátory | Plynovod Nord Stream | Ole Hansen | Long signál | NZD/USD | Čínské akcie | Producenti ropy | Lukoil | Ministryně financí | Graf ropy | Mezinárodní sankce | Brazílie | Jihoafrická republika | Společnost BP | Ekonom Komerční banky | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Dodávky plynovodem | Společnost Hurun | Energy Aspects | Německý koncern RWE | | Německý statistický úřad | Smartwings | WTI Crude Oil | Pochybnosti | Omnipol | Orlen Unipetrol | Signet Bank AS | Investiční skupina PPF | Evropští ministři | Private equity | Členské země | RTL | Seat | Riziková aktiva | Pandemická situace | Německé společnosti | Trinity | Trans Adriatic Pipeline | Stratég | Signa Holding | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Edward | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Raytheon Technologies | Automatizace | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Zrychlení inflace | Životní minimum | Ifo Clemens Fuest | Online obchodování a investice | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | WEF | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Cushing | Největší pokles | Politika | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Konkurence | Hospodářské recese | Státní duma | Banka Barclays | Letecké společnosti | Čínský jüan | Akcie zbrojovky | PLN | Komunistické strany | Kapitalizace | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Reálné výnosy | Evropské společnosti | Komunikace | Index japonských akcií Nikkei | Ceny průmyslových výrobců | Největší jednodenní zisk | SAS | Zlaté ETF | Burza Binance | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Zisk z obchodování | Tier 1 | German Gref | Americké futures | Paxlovid | MAM | Novinky.cz | Strach z inflace | Bankrot | Martin Gürtler | Status tržní ekonomiky | Maďarské fondy na ropu | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Veronica Clarková | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | Obchodní domy | Britský ministr zahraničí | Exportní firmy | Karel Komárek | Velká Británie | Kybernetický útok | Hnutí pěti hvězd (M5S) | Německý průmysl | Makroekonomická data | Ziskový obchod | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Zahraniční politika | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Pomoc firmám | Norilsk | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index | Akcie Exxon Mobil | Investování | Softwarové firmy | Puma | Podnik Naftogaz | Cena pohonných hmot | Real Estate | Objemy obchodů | Indexy S&P | Index DE30 | George Soros | Napětí kolem Ukrajiny | Klaus Zellmer | Setkání zemí OPEC | Garanční systém finančního trhu | Ruské vojenské intervence | Optimismus investorů | Federální vláda | Burberry | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Napětí na trzích | Představitelé centrální banky | Quant | Geopolitická rizika | Vládnoucí strana | Applied Materials | Materiály | Indie | FAO | Letectví | Nákup zlata | Sabotáž plynovodů | Burza dnes | Nákupy | Měnové páry | Česká antivirová firma | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Hlavní rizika | Sazby | SVB | Aktuální Price Action | Lula da Silva | Koncern Volkswagen | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Rho | Čínský výrobce | Martin Stránský | Výprodej akcií | Živobytí | Ekonomika | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Německé automobilky | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Silné hospodářské oživení | Intradenní obchodník | Historická maxima | Nexta | Stratég Saxo Bank | Elektřina | CBS | WTO | Politika centrálních bank | Otto Daněk | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Index ruských akcií | Těžaři kryptoměn | Hospodářské noviny | Inflace na západním Balkáně | Tanzanie | Zlevnění ropy | Pandemický program | Proticyklické kapitálové rezervy | Gintaré Skaistéová | Státní veterinární správa | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Střední podniky | Flexibilita | Míra inflace v Polsku | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Zmírnění obav | Jiří Šimáně | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Zvyšující se inflace | Vlastní investice | Ceny zlata | Výhled | Investiční poradce | Index technologického trhu | České akcie | Prodejní cena | ZEN | Erste Group Bank | Úřad pro ochranu osobních údajů | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Cenotvůrce | Americké ministerstvo | Quant Insight | Jak investovat | Timur Barotov | Výhled růstu HDP v eurozóně | Evropská rada | Výnosy | Diamondback Energy Inc | Automobilový koncern | Ropovod Caspian Pipeline Consorcium | Celsius | Colt CZ Group SE | Nakupovat | Deriváty | IfW | Ethereum | Přísná opatření | Čínský vicepremiér | Investiční prostředí | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Economist | Růst cen plynu | Hry | Akciový index DAX | Glapinski | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Index Hang Seng | Sentix index | PGNiG | Dodávky jaderného paliva | Tomáš Kotera | Zaměstnanci | Měnové unie | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Dostatek likvidity | Bankovní krize | Jaromír Gec | Čerpací stanice | Evropský trh | ČNB dnes | Lumius | Finanční trhy | Miliardáři | Provoz britské národní loterie | Banka Creditas | Největší naleziště zemního plynu | Marvell | Burzovní společnost | Zlaté rezervy | Jaderná katastrofa | Pandemická omezení | Těžaři ropy | Oživení cen ropy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Plán Bruselu | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Úrok z dolarových dluhopisů | Jiří Šmejc | Balík sankcí | Mateřská společnost Googlu | Největší ekonomika | Správné načasování | Růst cen energií | Prostor pro růst | Znovuotevření ekonomiky | Síkela | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Ruské ministerstvo financí | Ukrajinský prezident | Omezené dodávky | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Epidemie nemoci | Bílý dům | Komoditní trhy | OSVČ | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | USA inflace | Hrubá marže | Financial Times | Allegro | USD za barel | Kryptoměnová burza Binance | Ministři energetiky | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Vývoj ceny akcie | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Společnost Intel | Omezení dodávek ropy | Výrobce luxusního zboží | Dodávky ruské ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Významné riziko | Společnost Nord Stream 2 AG | New York | Pension Plan | Nárůst podniků | GS | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Dřevo | Krize | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Ovlivňování | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Snižování počtu zaměstnanců | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Staropramen | Dietmar Woidke | Pokles devizových rezerv | Americká internetová společnost | Německé tovární objednávky | BlackRock | Protipandemická opatření | Pasiva | Automobilka Porsche | Luxusní zboží | CMI | S&P 500 nebo Nasdaq | Ruská měna | Zlotý | Situace na trzích | IBEX | Britské loterie | Správní rada | Omezení produkce | Uranium Energy (UEC.US) | Sedmadvacítka | NXP | Světový trh s ropou | Uvalení sankcí | BUX | Horizon Investment Services | Salmán | Ceny plynu a elektřiny | Krize na Ukrajině | Avio | G20 | Míra inflace v eurozóně | Výrobci automobilů | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Panasonic | Objednávky | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Napadení Ukrajiny | NFT | Majoritní akcionář | Těžař | Devizové příjmy vývozců | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Sankce uvalené na Bělorusko | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nízkonákladová letecká společnost | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Akciový trh | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Deeskalace | Globální trh | Výplata | Claudia Goldinová | Vývoj ceny ropy | Prazdroj | Robert Shiller | Výrobci čipů | Jamal | Nový cyklus | Poradci | Produkce oxidu hlinitého | ODS | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Ředitelka | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Tapestry | Devizové rezervy | České vlády | Měny emerging markets | Cíle | Burza | Interfax | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Boeing | Uchování reálné kupní síly peněz | Investiční skupiny | Firma Meta Platforms | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Akcie společnosti Apple | Ruský bankrot | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Společnost Rohlik | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Likvidita | RBA | Dnes na světových trzích | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | Americká administrativa | Výprodeje | Heineken | Nové sankce | Průměrná míra inflace | Hypomonitor | Jan Špringl | Porsche | Rozhovor | Španělský IBEX | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Televize Nexta | Inventor Chemical Tankers | Švýcarské banky | Transakce | Středoevropská energetická burza | Slabší dolar | Cena transakce | Marian Jurečka | Měny | Výrobní inflace | Investoři i analytici | Premiér Fiala | Růst podnikatelské aktivity | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Innogy | MasterCard | Vzestup inflace | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Výroba v Německu | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Nákup oxidu hlinitého | Irsko | TotalEnergies | Nová historická maxima | Energie | Analytici společnosti | Milei | Epidemie koronaviru | Dobrá investice | Zpravodajství | Jamie Dimon | Justice | Dmitrij Peskov | Ekonomika EU | Obchodní nastavení | Globální zásoby suroviny | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Tradeři | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | BAE Systems | Hřivna | Zscaler | One Ticket | Soupeření | Šéf pivovaru | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Dodávky plynu | UN01.DE | The Wall Street Journal | Renminbi | Finanční sektor | Daňové příjmy | Merkelová | Depozitář | Marathon Petroleum | Pracovní síly | Oslabení eura | Dluhopisy na financování výdajů | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Paul Volcker | Trader Workstation | Miliardáři Fridman a Aven | Renáta Kellnerová | Teroristický útok | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | LNG z Nizozemska | Index podnikatelské nálady | MSCI | EUR/CHF | Karanténní opatření | Konfederace | Ukončení nákupu aktiv | Hodnota bitcoinu | CV90 | Bank Pekao | Roman Ziruk | Thomson Reuters | Fúze | Oslabování české měny | Nákupy centrálních bank | Měnový výbor | Britská ropná společnost | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Litevská ministryně | Krypto burza | Miliardy dolarů | Investing in CEE | Investiční skupina | Růst aktivity | Dodávky LNG | ProLogium | Cena americké ropy WTI | Finanční trh | Russia Today | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Pravidla pro podnikání | Velké ekonomiky | FOMC | Nový trend | Maďarská vláda | JPMorgan | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Německá automobilka | Růstové vyhlídky | Akcie Erste Bank | Zahájení ruské invaze | Česká národní banka | Daň z nadměrných zisků | Trade | VK (VKontaktě) | Regionální měny | Meteorologická společnost | Eni | Zmírnění sankcí | Nouzový program nákupů aktiv | Futures na zemní plyn | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Nové prognózy | Huw Pill | Investování do zlata | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | John Hardy | Slábnutí rublu | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Srílanský prezident | Primární veřejná nabídka | Sentiment na trzích | Milník | Geopolitické dění | Šíření varianty omikron | Rates | Cena plynu pro evropský trh | Rozpočtové příjmy | Prezident Putin | Nadnárodní firmy | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Pravděpodobnost recese | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | FTSE Russell | Platformy | Deficit Ruska | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Výrobce obuvi | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Nissan | Akcionář | Těžební projekty | Miliardy USD | Guardian | Provozní marže | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Vicepremiér | ADA | Carlsberg | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Index japonských akcií | Pád Lehman Brothers | Zkušenost | Pakt stability | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Guvernér libanonské centrální banky | Invaze ruských vojsk | Signál | Peter Garnry | Írán | Zdražování | S/R zóny | CMC | Index italských akcií | Afrika | Náměstek ředitele | Zimbabwe | Nejlepší ropné akcie | Výsledkové sezóny | Společnost Oneok | Přelom roku | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Britská vláda | Vývoj cen akcií | Analytik portálu | EPS | ADP | Hodnota zlata | Gazprombank | Napětí mezi Čínou a USA | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | CPI v USA | Cena dnes | Ropy | Virgin Orbit | Historie | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Penta | Zisky společnosti | EET | Timothy Ash | Singapur | Společnost Tapestry | Podmínky půjčky | Polská společnost | Člen bankovní rady | Cena kryptoměny bitcoin | SICAV | Obiloviny | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Produkce energií | Tamaz Gaiašvili | Uvalené sankce | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Akcie ropy | Rezervní měny | Akcie herní společnosti | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | I-Trader | Posílení kurzu amerického dolaru | Pohledávky | Vývoje ceny akcie | Jaderná elektrárna | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Diamondback Energy | Mezinárodní obchod | Forbes | Hlavní přístavy na Ukrajině | Akcez | Obchodujte | Milan Vaníček | Dynamika mezd | Colt | Implikovaná volatilita | Radomír Jáč | Magyar Telekom | Ukončení války | Utažení měnové politiky | Trhy s obilím | Tkáč | Buy | Očekávaná inflace | Německá burza | BMW | Cena akcií | XTB Research | Česká investiční společnost | Bezpečné měny | Rockwool | Ukrajinská ekonomika | Kupci | ASX | Výkon německé ekonomiky | Světové hospodářství | Plynárenské firmy | Rozšíření | Komise v přenesené pravomoci | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | D1 | Příliv investic | Mimořádné zasedání | Ropný trh | Ceny slunečnicového oleje | Americké ministerstvo financí | CPI Property Group | Umělé inteligence | List The New York Times | Eura | Viasat (VSAT.US) | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Neúspěch | Sam Stovall | Koruna posiluje | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Africký mor | Organizace | Sulut Airways Indonesia | Průmyslová výroba v ČR | Britský FTSE | News | Očekávaný zisk | Obilí | Ryanair | DIW | Letecký průmysl | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Ceny pohonných hmot | Brazilský prezident | Agentura TASS | UNCTAD | Stefan Kooths | Automotive | VIX | Vládní činitel | Zmírnění inflace | Inflační data | Úrokové náklady | Stock Exchange | Akcie AMD | Vztahy Moskvy se Západem | Růst | Bezpečnostní firmy | Dopad na finanční trhy | Občanské války | Vyšší úroveň | Vývojář čipů Arm | Kartel OPEC+ | Zobchodovaný objem | RegioJet | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Výhled pro zlato | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | Zvýšení daně | Pohyby cen | Rusko a Ukrajina | NGEU | Událostí ve světové ekonomice | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Ministři EU | Cameco | Volvo | Proti trendu | WU | RSIS | Zajištění | Domácí měny | Parlament dnes | Obchodování na trhu | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Šéf podniku | Fortinet | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Propad cen ropy | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Zasedání MMF | Plynárenský průmysl | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Německá expertní komise | Cenový pokles | Pohyby kurzu | Ruská vláda | Komoditní | Golden Gate CZ | Ruský RTS index (RUS50) | Rychlý růst cen | Infineon | Cenový index | Yettel | MiFID II | Anton Tabach | Čínský trh | Centrální bankéři | Kryptoměnová burza | Bohatství | Komodity | Cenová akce | Objem intervencí České národní banky | Investiční fond | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | EBRD | Jižní Korea | Společnost Instacart | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | Howmet Aerospace | Ruth Brandová | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | NHTSA | Zásobníky s plynem | L3Harris (LHX.US) | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Tuzemská měna | Arca | Ilja Averbuch | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Cena potravinářské pšenice | Akcie Zscaler (ZS) | HDP Česká republika | Šéf Elysejského paláce | Primární veřejná nabídka akcií | Silvergate Capital | Dolarové dluhopisy | LVMH | Kurz koruny k dolaru | Cap | TWS | Akciové indexy na Wall Street | Podíl eura | Dnešní zprávy | Mišustin | Tobin Gorey | Kyrylo Ševčenko | Správa | INVISIO | Návrat k normálu | Míra inflace v USA | Měnové zasedání bankovní rady | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Gloystein | Ruská Sberbank | Dna | Alokace aktiv | Obchodovat s akciemi | Protiinflační opatření | Jednotné Rusko | Lídři zemí Evropské unie | Kuny | Ministr obchodu | Zveřejněné údaje | BioNTech (BNTX.US) | Ruské podniky | Marvell Technology | Šance | VWS.DK | Dmytro Kuleba | Salman Ahmed | Údaje MMF | Zvyšování cen energií | Juan Pérez | Americký desetiletý výnos | Akceptovat ztráty | Stav globální ekonomiky | Energetické technologie | Ceny mědi | Měnové trhy | Riziková prémie | Akcie na asijských trzích | Sergej Sobjanin | Fáze výroby | MOL | Stephen Innes | Biliony USD | Burzy v Evropě | Andrej Melničenko | Uvolnění podmínek | Zásoby zlata | Odvětví | Euromoney | Tvrdá recese | Růst měnového páru EUR/USD | Oneok | Nejlepší strategie | Dlouhodobá investice | Výhledy růstu | Tchaj-wan | EPH Daniel Častvaj | Akcie softwarové společnosti | Podíl Ruska | Výročí války na Ukrajině | Ropný institut | Strana Jednotné Rusko | Předseda Evropské rady | Kosovo | Tržní cena | Velké evropské banky | OFAC | Společnost Rusal | Oliver Pursche | Index spotřebitelských cen | Sandvik | PMI v eurozóně | Vývoz obilí | Poradenství | Reálné zisky | CITIC | Obchodní řetězce | Růst poptávky po ropě | RDIF | Diverzifikace | Vývoj španělského akciového indexu | Zscaler (ZS) | Kalifornské bankovní regulační orgány | CEE | Éra fosilních paliv | BAE Systems (BA.UK) | Čínské firmy | Státní podnik | Války v Evropě | Eskalace konfliktu | Posílení rublu | Jüanové platby | Rozsáhlé sankce | UCG.IT | Koronavirus | Bidenova vláda | Mluvčí Kremlu | Šíření koronaviru | Medvědí trend | Jozef Síkela (STAN) | Vývoj tržní kapitalizace | Výkonná rada MMF | Český premiér Petr Fiala | Teroristické hnutí Hamás | Hrozba recese v USA | BNTX.US | Firmy z EU | Deloitte | Převzetí firmy | Fundamenty | Fiskální plány | Měnový pár GBP/USD | Cboe VIX | Druhá vlna | Rosstat | Zlevňování ropy | Ruský útok na Ukrajinu | Problémy ekonomiky | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | TurkStream | Akcie Upstart Holdings | Evropské vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Cílová cena | Prudký pokles cen | Zvýšení dluhového limitu | Ruský ministr hospodářství | Dividenda ČEZ | Vydělat na Bitcoinu | Organizovanost | Ekonomický cyklus | Odhady HDP | Ferrari | Renaissance Capital | MUFG Bank | Bluebay Asset Management | Dluhopisy EU | Kamaz | Zásobníky plynu | Polský provozovatel ropovodů | Prohlášení | Stagflační riziko | Netflix | Největší banky | Dominance amerického dolaru | Výměny akcií | Roman Pilíšek | Bankovní asociace | Ruský premiér | Obchodovat s cennými papíry | Societe Generale (GLE.FR) | Nepokoje na Blízkém východě | Hlavní index německých akcií | Šéf nizozemské centrální banky | Ropný institut API | Indikátor vývoje cen | MF | DBK.DE | Kantar | Omezení spotřeby plynu | Těžba z břidlic | Tvrdé sankce proti Rusku | Komentátor | Zisk na akcii | Největší ekonomiky | Analýza | Extrémní počasí | Ruský fond | Světové produkce | BMW.DE | Kryptoměna Bitcoin | Nákup aktiv | Podnikatelské klima | Banka Sberbank | Celosvětový HDP | Skokové oslabení koruny | Ruský státní investiční fond | Echostar (SATS.US) | GM | Avon Protection | Zvýšení dodávek plynu | Nákup indexu S&P 500 | NEL.NO | Agentura IEA | Barrick Gold (GOLD) | Válka na Blízkém východě | Slábnoucí inflace | Bilance ČNB | Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise | Tržní ekonomiky | Kompenzace | Úrokové výnosy | Návratnost | Poptávka po ropě | Nvidia | Tim Ash | Cena emisních povolenek EU | Masakr na trzích | Hlavní ekonom britské centrální banky | David Vagenknecht | Zásobování plynem | Automobilka Volvo | Nacenění kontraktu | Halliburton | Klimatičtí aktivisté | Britská banka Barclays | Banka | Vzestupný trend | Ruská společnost Rusal | FedWatch | Posílení | Holubice | Kongsberg Gruppen | Německé HDP | VinFast | Vývoj dolarového indexu | Extrémní růst | Pracovní místa | Nigérie | Železná ruda | Objem dividend | Velkoobchodní ceny plynu | PPF | Hospodaření ČNB | Tržní hodnota | Regulační orgány | Drahý plyn | Gazprom Něfť | Ropné a plynárenské společnosti | Geopolitické události | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Ceny akcie ČEZ | Škoda JS | Dopady epidemie | Více peněz | ČSOB | Bosch | Bancor | Obrat velkých německých firem | Cena elektřiny pro německý trh | Vysoké úrokové sazby | Nasdaq v New Yorku | Maďarsko | RUS50 | LG Energy Solution | Konec globalizace | Sadžith Premadasa | Vagit Alekperov | Výrobce pneumatik | Sýrie | Vít Hradil | Rozdělení ČEZ | Vývoj měnového páru | České předsednictví | Akciový index CAC 40 | Internetová televize | Wonderinterest Trading Ltd | Gennadij Timčenko | Vývoz LNG | Mimořádný růst | Hyundai | Zákaz dovozu ruského uhlí | Mitsubishi Electric | Země eurozóny | EchoStar | City | Power Exchange Central Europe | Analytička | Český ministr | VP Bank | Automobilka Tesla | KKCG | Felbermayr | Instagram | Data z tuzemské ekonomiky | Balkánské země | Deutsche Bank | Norsko | Primární nabídky akcií | Plynový armageddon | EuroCOIN | Americký index | Progres | Akcie Upstart | Společnost EY | Valná hromada ČEZ | Španělsko | Sociální demokraté | Spuštění ChatGPT | Vyšší úrokové sazby | Trend cen | Obrat v měnové politice Fedu | HDP Ruska | Baterie do elektromobilů | Zahájení intervencí | Lipow Oil Associates | Zrychlení růstu | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Radek Špicar | David Madden | Pomoc státu firmám | Metal Focus | Konkurz na Sberbank | Ministerstvo financí ČR | Extrémní nárůst | Sociální nepokoje | Globální ekonomické vyhlídky | SaxoSelect | Těžební kapacity | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Rolls-Royce Holdings | Obchodní partner | Vývoz plynu do Finska | LHA.DE | Americké centrální banky | Světové burzy | Sociální demokraté (SPD) | Rostěch | Válka | Akcie Fortinet (FTNT) | Shaun Osborne | Mezinárodní spolupráce | Pražský akciový trh | Státní investiční fond | Vliv inflace | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Sazby Fedu | Day-tradeři | Bloomberg | Michail Mišustin | EG.D | Středoevropské trhy | Vývoj eura vůči dolaru | Swissquote | PEPSICO | FTNT | Zátah na ruské podnikání | Dánská farmaceutická společnost | Celoroční výhled | Francouzský akciový index | CCI | Zákaznický servis | Premiérka | Vstup do dlouhé pozice | Zisky nad inflací | Ruská agentura | HDP Německa | ONE | Nadnárodní společnosti | Květnový kontrakt | Zlepšení | Norský státní fond | Německé instituty | Zákaz vývozu luxusního zboží | Vývoj amerického akciového indexu | Energetický tarif | Index technologického trhu Nasdaq | IWH | Campbell Soup | Ekonomický růst | CAD | Cena akcií společnosti | HeadHunter | Společné evropské měny | Concho | NICKEL | Gruzie | Vakcína | Andrew Lipow | Vývoj kurzu bitcoinu | Vyšší mzdy | Luiz Inácio Lula da Silva | Čínský výrobce elektromobilů | Solidní růst | Ceny elektřiny v Německu | Důvěra investorů | Akcie kybernetické bezpečnosti | Statut bezpečného přístavu | Hospodářský růst Evropy | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Průmyslové kovy | Financial | Fáze silného růstu | Dovoz elektromobilů | Generali Investments CEE | Cenové prognózy | WFP | Výrobci spotřebního zboží | Politika centrální banky | Smíšené pocity | Obavy investorů ze zvýšení úroků | Silky Zdeňka Porybného | Graf dne | Katastrofální dopady | Platit daně | Fortinet (FTNT) | Maďarský forint | Emise skleníkových plynů | Wall Street | Záporožská jaderná elektrárna | Hospodářská politika | CII750 | Swiss Life Select | Irák | Trigger | XTB Jiří Tyleček | Snížení úroků | Ukrajinská hřivna | Institut ZEW | Gotabaja Radžapaksa | Vysoké ceny energií | KOL | Dodávky a cenu plynu | Česmad Bohemia | Ropná společnost Exxon Mobil | Snižování sazeb | Akcie Palantir | ČR | Zpomalování ekonomiky | Důvěra v českou ekonomiku | WP | Televize CNBC | Zotavování Číny | Makléř Fio banky | Nibe Industrier | Nvidia Corp | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Tata Steel | Nizozemský energetický trh | Nemovitosti | Intervence ČNB | Schůzce FOMC | Výkonnost indexů | Zhoršení nálady | Ministerstvo spravedlnosti | Vyšší ceny ropy | Těžařský gigant | Úvěrové pojišťovny | Příjmy z turistiky | EK | EuRoPol Gaz | Zemědělská půda | Strop na ruskou ropu | Nejziskovější | London Stock Exchange | High Ridge Futures | Hospodaření | Futures | Luhanské lidové republiky | Evropský statistický úřad Eurostat | TUI | Inflace v eurozóně | Agentura APA | Placení daní | Počet zaměstnaných | Snížení daní | Riziko | Odvod ze zisku energetických firem | Zdeněk Nekula | UBS Global Wealth Management | Baker Hughes | Cena uranu | FXstreet.cz | Vyloučení Ruska | XTB | Přebytek bilance běžného účtu | Ruské akcie | Didier Pfleger | Vysoká cena | Awilco | Obchody | Obnovitelné zdroje | CEPS | Problémy ekonomiky Německa | Vestas Wind Systems | Severstal | The New York Times (NYT) | Státní podpora | Konkurent | Zahájení ruského útoku | CHF | Ropné futures | Míra nezaměstnanosti v Německu | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Index Nikkei | Propad akcií | Ekonomický model | Makléř | Podnik ČEPS | Dění na Ukrajině | Plyn v rublech | Americká data | Společnost Rosněfť | OKD | Kobalt | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Nízká inflace | Caspian Pipeline Consorcium | Zdražení ropy | Inflace v únoru | Parlamentní volby | CitFin | Zkapalněný plyn | Akcie německé společnosti | Akciový index | Těžba ropy | Wealthspire Advisors | Mluvčí společnosti | James Bullard | Skupina ČEZ | Sektor služeb | Euro k dolaru | Evropský plyn | Zemědělství | Hikvision | Veřejný sektor | Prognóza České národní banky (ČNB) | Index amerických akcií | Tim Ghriskey | Makléřské společnosti | Index CPI | Německý kancléř | BMW (BMW.DE) | Nejvýraznější propad | Adenza | Platina | Emerging markets | Index nákupních manažerů (PMI) | Evropský technologický sektor | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Index Nasdaq Composite | Gold.plus Martin Stránský | Aleš Michl | Fiocchi Munizioni | xStation5 | Růst ruské ekonomiky | Inženýrské stavitelství | Německá energetická společnost | Airbus (AIR.DE) | Tereza Hrtúsová | Aktualizace výhledu | Podpora | Extrémně silný dolar | Rozjezd turistické sezóny | Výroba automobilů | Vonovia | Ališer Usmanov | Čínská společnost | Humanitární tragédie | MWh | Evropská divize Sberbank | Ruská invaze | Akciový index Nasdaq | Avon Products | Budoucí vývoj | Průzkum analytiků | Dílčí index | Hlavní ekonom | Japonský HDP | Portugalsko | Globální ropný trh | Tendr | Farmaceutické akcie | First Republic | Ruský Národní vypořádací depozitář | Soudní dvůr | Volatility | Zvýšení těžby | Velké americké banky | Stav nouze | Pohyby na finančních trzích | MSCI World ESG | Míra inflace ve Francii | Nejnovější údaje | Měsíční průzkum | Úrokový diferenciál | Eset | Akcie CyberArk Software | Němečtí zákonodárci | Maloobchodní prodeje | Bezpečného útočiště | Ministr průmyslu a obchodu | Chelsea | Erik Bregar | Vývoj úrokových sazeb | LG Energy Solution (LGES) | PZEM Energy Company | Pakt stability a růstu | Mediánová mzda | Teroristické hnutí | Big Mac index | Michail Fridman | Přísnější Fed | Akcie v USA | Destatis | Zpřísňováním měnové politiky | Očekávání trhu | Statistika | Globální akcie | Zastavení růstu | Plzeňský Prazdroj | E-commerce | Babcock | Úvěrový program | Institut API | Raiffesen Bank International | Surové ropy | TAP | EP Real Estate | Přímé zahraniční investice | Porsche AG | Americké akciové indexy | Editis | Meta Platforms | Levnější půjčky | Graf akcie | Ekonomické zpomalení | Vládní pomoc | Zákaz dovozu | Cenové výkyvy | Partnerství | Úrokový spread | Právo | Prudký růst inflace | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | Magellan Midstream Partners | Akcie BioNTech | Omezení pohybu kapitálu | Varšava | Aukce | ConocoPhillips | Daně z neočekávaných zisků | Burze | Emise | Akcie Nvidie | Panické výprodeje | Ceny plynu TTF | Nové zakázky | Posílení domácí měny | Ruské síly | Andrew Bell | Riziko pro investory | Obchodovaný měnový pár | Rozvoj těžby | Zpracování uranové rudy | ONS | Motivace | Soft-landing | Průměrné ceny nafty | Králem bude hotovost | UCG | Kommersant | Mluvčí MMF | Boční trend | Japonská centrální banka | Plynovod Jamal | Elliptic | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Obchodování s emisními povolenkami | Ruská ropa | Obchodování na burze | Portfolio manager | BAT | QinetiQ Group | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Marketingová komunikace | Nafta v ČR | Keir Starmer | Koš | Elektromobily | Velcí institucionální investoři | Auditor | Futures zlata | Pokles hospodářství | Snižování úrokových sazeb | Týdenní nárůst | RNO.FR | Akciový index Nikkei | Severočeské doly | Shrnutí obchodní seance | The Guardian | Ukončení činnosti | Energetická krize v EU | Jefferies | České dráhy | Jednodenní zisk | Ruský ministr | Sarasin | Ropná firma | Lufthansa (LHA.DE) | Nálada na trzích | Saudi Aramco | Nákupní párty | Plyn v EU | Historická zkušenost | Čtvrtý balík sankcí | Temelín | Achim Wambach | Americké vládní dluhopisy | Royal Dutch Shell | Žlutý koláč | Globální ekonomické aktivity | Hladomor | Nové daně | Závislost | Ericsson | Mezinárodní instituce | Česká vláda | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Šéf Sentixu | Hodnota indexu | Pokles světové ekonomiky | Světová poptávka | Zisk EBIT | Obchod s Čínou | Eurozóna | Trading | Aerolinky Lufthansa | Ruští zákonodárci | Viasat | Adler | SPI Asset Management | Dceřiné společnosti | Největší výnosy | Míra inflace v Německu | Fujitomi Securities | Největší webový vyhledávač | Eurasia Group | Jaderná katastrofa ve Fukušimě | Makroekonomický kalendář | Amazon | Marathon | AIR.DE | Pšenice | Index DAX | Lídři Evropské unie | Sempra Energy | Vývoj ceny kukuřice | Světová jaderná asociace | Největší evropská ekonomika | Tým FXstreet.cz | Arménie | Kazachstán | Cyberark Software Ltd | Home Depot | Společnost S&P Global | Vysoká poptávka | Investiční doporučení | Veřejná nabídka akcií | Nákupy ruských cenných papírů | Eurasia | Zahájení invaze | Air Bank | Investoři se strategií | Jan Frait | Nedostatečné investice | Pokles dolarového indexu | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Spotřební daň z nafty | Forward | Indonésie | Vývoj ceny zinku | Ruské firmy | Ruská centrální banka | WNA | Americká centrální banka dnes | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Chorvatsko | Přicházející recese | Protiruské sankce | Regulace trhů s kryptoměnami | Období propadů | Pokles dovozů | Německý ministr zdravotnictví | Americká ministryně financí | Analytik | Ekonomika Německo | Odklon od fosilních paliv | Sazby beze změny | Templeton China A (acc) USD | Rostoucí úrokové sazby | Trader | Hang Seng | Mezinárodní investice | Hodnota akcií | BDI | AAA | OMV | Pozornost trhu | Termínové kontrakty | NextDecade | Britské společnosti | TUI Group | Evropské akciové indexy | Inflace spotřebitelských cen | M5S | Spotřebitelské ceny | Index londýnské burzy FTSE 100 | Primoco UAV | Zbrojní průmysl | Albánie | Pavel Cyrani | Energetická situace | Solventnost | Zvyšování úroků | Evropské země | MIFID | Wise | CDU/CSU | Ukrajinský premiér Šmyhal | Statistický úřad | Uchování reálné kupní síly | Podnikání | Francouzský prezident | Příjmy domácností | Vývoj základní úrokové sazby | RBK | Trhy.cz | Inflační tlaky v české ekonomice | Růst české ekonomiky | Financování výdajů | DAX | Finanční podmínky | DIA | Vývoj ceny mědi | Dovoz ruské ropy | Dluhopisový trh | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Larry Fink | Kantony | České Radiokomunikace | Vývoj ceny | Intervenovat | Krypto | Země platící eurem | Akcie Societé | Hospodářský výhled | MRO | Počasí | Solární panely | Instrumenty | Největší indonéské technologické společnosti | Akciové fondy | Co bude | PX START | Odhady ČNB | Seznam.cz média | Německý index DAX | Nárůst sazeb | Futures na ropu | Larry Summers | EUR/GBP | Tiger Team | Opatření | Těžaři | Poptávková strana | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Hlavní indikátor | Tajné služby | Ruský útok | Konflikt v Evropě | Ross Mayfield | Denní propad | Závislost na Rusku | Evropský regulátor | Rychle rostoucí akcie | Wealth Management | Růst ceny ropy | Očekávání firem | Akcie O2 | Nové peníze | Oslabování koruny | Tálibán | ABC | Jens Stoltenberg | NJJ | Maďarská centrální banka | Analytik XTB | Rozvojové země | Netěsnost na ropovodu Družba | Ceny v dopravě | Bavlna | Poptávka po uranu | Ceny kávy | Downstream | Růst výnosů dluhopisů | Ruská ekonomika | Barclays | Plánované obchody | Maďarská ekonomika | Premiér Viktor Orbán | Vývoj ceny zlata v CZK | Ministerstvo hospodářství | Ministr spravedlnosti | Euro forex | Oligarcha | Antimonopolní úřad | Pozice | Investing | Margrethe Vestagerová | UCITS ETF | Dlouhodobý investor | SPD | Americký podnikatel | CoinDesk | EOG Resources | UCITS | ARD | Výhody | BlackRock Larry Fink | Společnost Janus Henderson | Akcie ZTE | Komoditní supercyklus | Evropské investiční banky | Očekávaný růst | Dodavatelské řetězce | Rostec | Podhodnocený | ČEZ dnes | Internetoví giganti | Elbit Systems | Znovusjednocení země | Link | Flex LNG | Předkrizové úrovně | Primoco | Poslanec | Akcie Societé Generale | Buy-and-Hold | Hnutí Hamás | SEC | Výplaty dividend | Zkapalněný zemní plyn | Nákupy zlata | Tempo růstu HDP | Evropské indexy | Růst těžby v USA | Finanční podniky | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Společnost Lufthansa | Nárůst úroků | Ekonomický přínos | Průmyslové podniky | Výrobní náklady | Jestřáb | Covidové restrikce | Royal Dutch Shell A | Banka UBS | Prudký růst cen | Virus | Raytheon Technologies (RTX.US) | Redukce | Remitence | Vladimir Medinskij | REIT | Tomáš Vlk | Šéf NATO | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Manipulace trhu | Norský státní investiční fond | CZK/USD | Vladimir Lisin | Profesor ekonomie | Inditex | Bilion eur | Světové centrální banky | Dynamické prostředí | Volkswagen (VOW1.DE) | Statut | Akcie skupiny | Společnost Exxon Mobil | Provize | Alexej Miller | Ceny ropy a plynu | Pesimistické odhady | Inflace ve světě | Pravidla regulace | VEB | Podnikatelské aktivity v USA | Dluhové závazky | BIRK | Dow Jones | Ruské zboží | ITA Airways | CARA | Evropský trh s plynem | Summit EU | Konzervativní uložení finančních prostředků | Ropný průmysl | Intervence centrální banky | USD/CAD | CyberArk Software | Poptávka po kryptoměnách | Michal Šnobr | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | Elval Halcor | Onet | Podnikatelky | CNY | Ruský list | Ekonomická recese | Expobank CZ | Devizy | Ruští hackeři | Obchodní komora | Posílení kapacit LNG | Akcie bank | GasNet | Západní ekonomiky | OFZ | Ingalls & Snyder | Český investor | Nornickel | Cena termínového kontraktu | Nabídka ropy | London Stock Exchange Group | RTS index (RUS50) | Silné inflační tlaky | TUI.DE | Biden | Rozvojová banka KfW | Budoucnost | Thomas Gitzel | Velkoobchodní tržby | Ocenění | Banky | Logistické společnosti | Americké trhy | Výhledy | NASDAQ 100 | Wood & Company | Peking | Rostoucí mzdy | Vision Fund | Průměrný český investor | Micro futures | Evropská investiční banka | Klienti Sberbank | Durace | 737 MAX | Restrukturalizace | Nominální růst HDP | Indikátor vývoje cen akcií | Konzervativci | Letní období | RTX.US | Čínské centrální banky | Průmysl a zahraniční obchod | Uvolňování covidových restrikcí | Klaas Knot | Bělorusko | Dovozce ruského plynu | Sankce vůči Rusku | ASEAN | JPMorgan Chase | Bunge | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Žlutý kov | Lockheed Martin (LMT.US) | Dolar k rublu | AUD/USD | Automobilka BMW | Výkon ruské ekonomiky | Krádež kryptoměn | Aktuální situace | Vlády | Goldman Sachs Group | Golar LNG | Epidemie nemoci covid-19 | Zpravodajské služby | Realitní skupina CPI Property Group | Index českého investora | Akciový stratég | Lockdowny | Hospodářský vývoj v Německu | Nesoulad | Prodeje | Devizové rezervy ČNB | Španělská vláda | Politici | Rijád Salamí | Warren Patterson | Hyundai Motor | Kurz EUR | Nárůst počtu nově nakažených | Obchodování na měnovém trhu | Kotace | Teams | Vymáhání práva | Potíže v dodavatelských řetězcích | Čínské akciové trhy | Obchodní podmínky | Mihály Varga | Akcie výrobce elektromobilů | Vývoj nákupů zlata centrálními bankami | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Index FTSE 100 | Cena ruské ropy | Znovunastartování ekonomiky | Výrobce elektromobilů | Mluvčí EPH | Impulzy | Dánsko | Měnový pár | SPX | Carrier | Korporace | Výhled pro Německo | PX Pražské burzy | Správkyně Sberbank CZ | Švédská společnost | TWTR | Kapitalový výnos | LHX.US | Výkyvy cen | Předsedkyně Evropské komise | Finanční situace | Tempo inflace | Meziroční inflace v Německu | VKontaktě | Crowdstrike Holdings Inc | Golden Gate CZ Marek Brávník | Air France-KLM | Indonéské technologické společnosti | Ukrajinská vláda | Hospodářské instituty | Uložení finančních prostředků | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Babcock International | Meziroční inflace | Pracovní trh | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Mimořádná situace | G7 | Pavel Sobíšek | Větší pokles | Potravinová krize | Celková inflace | BlueBay Asset Management | Bankovní licence | Joe Biden | Dodávky plynu do Evropské Unie | Senegal | Kurs koruny | Guvernér ČNB | TUI (TUI.DE) | Nick Lawson | Silný frank | Allwyn Entertainment | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Webináře | Palantir | MSCI Asia Pacific | Raketový růst | Světové trhy | Soběstačnost | Základní sazba | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Propad koruny | Baird | Zahraniční měny | Izraelsko-palestinský konflikt | Efekt sankcí | Rozpočtové deficity | Novinky | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Tok ruského plynu | Rolls-Royce | Sberbank Europe | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Omezení cestování | PIF | Cena barelu ropy | USA | Twitter (TWTR.US) | Banky pro mezinárodní platby | WhatsApp | NextGeneration EU | Platba | Koruna oslabuje | Topné oleje | Dolarové úrokové sazby | Ropovody | Rosbank | Ruský HDP | Deutsche Post | ING Groep NV | Zlato | Novo Nordisk | Kurs rublu | Nejvyšší kontrolní úřad | Focus | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Metalloinvest | Cena zemního plynu v Evropě | Býčí trend | Ruské hospodářství | Teekay | Vývoj na kapitálových trzích | Di Maio | Měnové zóny | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Stíhačky | Daň z příjmu | Zastropování cen | Geopolitika | Výhled růstu české ekonomiky | Zajištění dodávek plynu | Philip Morris | Chemring Group | Akcie LVMH | Nasdaq | Dekarbonizace | Egyptská libra | Společná evropská měna | Private banking | Společnost Meta | Další vývoj Bitcoinu | Zdražování energie | PMI index | Světová obchodní organizace | Americký ropný institut | Výhled na letošní rok | Volkswagen | Koronavirové epidemie | ITA | Geopolitická situace | WIFO | CyberArk Software (CYBR) | Průměrná cena | Trajektorie amerického zadlužení | Holding Agrofert | Globální investoři | Odhady analytiků | Ropovod CPC | Svaz BDI | Cena kávy | Primární veřejné nabídky akcií | Ministerstvo práce | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Dobrý obchod | Oligarchové | Geopolitické napětí | Dolní komora ruského parlamentu | Souhrnný čistý zisk | Zemní plyn (LNG) | Jennifer Granholmová | Restrukturalizace ČEZ | Index RTS | Sankce na ruskou centrální banku | Papírové zlato | Hlavní index pařížské burzy CAC 40 | Spekulanti | Německý rozpočet | Cenový vývoj | Ultra Electronics Holdings | Camelot | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Výprodeje akcií | iShares Listed Private Equity | Domácí poptávka | Boeing 737 Max | Trh s uranem | Uvalení cel | Moscow Times | Vyšší inflace | Green:Code | NEL (NEL.NO) | CFA | Nákupy dluhopisů ECB | Jaroslaw Kaczyński | Pražská burza | Práce | Marže obchodníků | Fox | Export z Německa | FOREX | Údaje o inflaci | Úřady | Abdalazíz bin Salmán | Investice firem | Annalena Baerbocková | Výhled růstu ekonomiky | BIC | Zpomalení hospodářského růstu | Zdeněk Zaňka | Silné stagflace | CRWD | Omezení exportu | Důvěra v ekonomiku ČR | Polský zlotý a maďarský forint | Bitcoinové fondy | Světová poptávka po ropě | Liou Che | CZG | ČSOB Index očekávání firem | Průlom | Janus Henderson | Událost roku | Společnost Eni | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Zisk společnosti ČEZ | Investment | Prezident Světové banky (SB) | Omezení cen plynu | Výprodej dluhopisů | Francouzský ministr financí | Zákaz dovozu ruské ropy | Hnutí Tálibán | Agentura Moody's | Zásobníky | Súdán | Firma dnes | Prognóza České národní banky | Americký ekonom | Koupěschopnost | Ocelárny | Zelený plán | Novozélandská centrální banka | Luigi Di Maio | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zmírnění konfliktu | Výraznější pokles | Zajištění proti inflaci | Riziko skutečné stagflace | IOT | Finanční jaderná válka | WISE Air | Fidelity International | Adam Glapiński | Terra | Globální obchod | WASDE report | Rusové | Obchodní dohody | Exekutivní příkaz | Energetická firma | Zvýšení sazeb v Polsku | Plynová krize | PVM Tamas Varga | Index čínských akcií | Balkán | Internetové obchody | Johnson Controls | Daně z mimořádných zisků | USD/JPY | Klesající inflace | Ministr práce a sociálních věcí | Silná koruna | Akcie Phillips 66 | Objem vyplacených dividend | Eva Davidová | Návrh PPF | Inflační epizoda | Ekonomické sankce | Evropské akciové trhy | Záporné úrokové sazby | Generální ředitel ČEZ | Spojené arabské emiráty | Ruský finančník | Ceny v Česku | Fio | Kryptoměny | Ruská armáda | Souhrnná hodnota | Dolar vůči koruně | Změny úrokových sazeb | Manažeři | Ministr zemědělství | Podíl firem | Zbyněk Stanjura | Taiwan Semiconductor | LOTUS | Prodejní ceny | P911 | Vývoz ruského plynu | Automobilka Mercedes-Benz | Cenu plynu | Americké firmy | Húsíové | Ekonomické aktivity | LHX | Objem amerického dluhu | Olaf Scholz | Ruské ministerstvo hospodářství | Výrobce elektromobilů Tesla | Napětí mezi USA a Čínou | Tržní vývoj | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Zničení poptávky | Nedoplatky | Nominální mzda | Další pokles | Státní fond | J.P. Morgan | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Zvýšení dividend | Kryptoměna ethereum | Kvalitní akcie | Akcie | BCS | Úspěch | Stimuly | CNBC | Akcie Schlumberger (SLB) | Ukrajina a Rusko | Okta | Americký ministr zahraničí | Jerome Powell | Úroková sazba v eurozóně | Volby | Čínský renminbi | Výplata věřitelů | Ukazatele | Americké úřady | Švýcaři | Lídři G7 | Miliardář | Dovoz z Ruska | Úřady ve Spojených státech | Umění | Balík pomoci | Vladimir Putin | KfW | Oživení globální ekonomiky | Upisovací období | Omezení investic | Země G7 | Rýn | Británie | Rezervní fond | Klarna | Cena zemního plynu | Seznam.cz | Premier Energy | Index varšavské burzy | Tescan | Ruská burza | Cineworld | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Americká vláda | Nové kvantitativní uvolňování | Wedbush | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Indikátor ekonomického sentimentu | Společnost Gazprom | Znovuotevření Číny | Společnost BELVIPORT | Pomalejší inflace | Diamanty | Zlepšení nálady | Altria Group | Měnové podmínky | Coloseum | Dassault Aviation | Norská koruna | Belgie | Podniky | Tether | Překážky | Úvěrové linky | Strukturální změny | Tengiz | Úroky z dolarových dluhopisů | Euro vůči americkému dolaru | Analytický tým | Vliv války | Inflace v USA | NERV | Ekonomika Evropské unie | Akcie BP | Zahraniční forex | Neuberger Berman | Očkování | Saxo Group | Globální dividendy | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Intuit Inc.
Intuit (INTU.US)
Intuitive Surgical
Intuitive Surgical (ISRG.US)
Intuitivní obchodní platforma
INTU.US
Invaze
Invaze elektroaut
Invaze elektroaut z Číny
Invaze na Tchaj-wan

Následující klíčová slova

Invaze Ruska
Invaze Ruska na Ukrajinu
Invaze ruských vojsk
Invaze ruských vojsk na Ukrajině
Invaze ruských vojsk na Ukrajinu
Invaze v ekonomice
Inven Capital
INVENTI
INVENTI Development
INVENTI Development s. r. o.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít