Globální poptávka

Komodity: Cena ropy Brent se snížila pod 67,60 USD za barel, čeká se zvýšení těžby
30.06.2025 Ceny ropy v úvodu týdne klesají. Geopolitické napětí na Blízkém východě se totiž zmírnilo a skupina OPEC+ chystá od srpna další zvýšení těžby. Navíc panuje nejistota, jestli globální poptávka po ropě poroste tak, jak se čekalo. Navzdory nedávnému poklesu, kdy ropa zaznamenala největší týdenní propad od března 2023, teď míří k druhému měsíčnímu zisku v řadě.

Prognóza vývoje ropy dne 23. června 2025
23.06.2025 V týdenním grafu se signální linie oscilátoru Marlin začala obracet od úrovně 9,3600. Historicky tato úroveň často předznamenala významné obraty směrem dolů – například v dubnu 2023, říjnu 2021 a dubnu 2019. Průrazy nad tuto úroveň měly různou intenzitu: některé byly silné (např. srpen 2023, únor 2022), jiné naopak slabé a šlo jen o "šum".

Shell posílí kapacitu LNG o 12 milionů tun do roku 2030 – expanze reaguje na růst poptávky v Asii
11.06.2025 Energetický gigant Shell, který je největším světovým obchodníkem se zkapalněným zemním plynem (LNG), oznámil, že do konce této dekády rozšíří svou kapacitu o až 12 milionů metrických tun ročně. Podle prezidenta divize integrovaného plynu Cederica Cremerse nejde o ambice, ale o konkrétní projekty, které jsou již ve výstavbě.

Nvidia reportovala i přes zákaz dodávek čipů do Číny solidní výsledky
29.05.2025 Technologická společnost Nvidia zveřejnila výsledky hospodaření za 1Q fiskálního roku 2026. Trh pozitivně hodnotí výhled výnosů na 2Q, a to i přes restrikce na vývoz čipů H20 do Číny.

Invesco: Jak si vedlo zlato v prvním čtvrtletí roku 2025?
22.05.2025 Ve čtvrtletní zprávě o zlatě se společnost Invesco zabývala výkonností ceny zlata, dalšími třídami aktiv a významnými makro faktory, včetně výnosů dluhopisů, amerického dolaru a inflačních očekávání.

Kam se řítí zlato? Půlroční výhled skrze technickou analýzu a fundamenty
22.05.2025 Zlato má za sebou silné první pololetí roku a jeho cena zaznamenala výrazný růst. Co stálo za touto býčí rally a jaké faktory budou hrát roli v dalších měsících? Přečtěte si podrobnou analýzu od Purple Trading. Součástí článku je také odkaz ke stažení e-booku zdarma, který vám pomůže lépe se připravit na obchodování zlata.

Trump stáhl inflaci v Česku pod cílovanou hodnotu dvou procent, poprvé za sedm let. Jak se mu to „povedlo“?
06.05.2025 Inflace v Česku byla v dubnu nejnižší za více než sedm let, meziročně 1,8 procenta, takže se poprvé za sedm let ocitá pod cílovou hodnotou České národní banky. Naposledy byla v meziročním vyjádření nižší než letos v dubnu v březnu 2018. Analytici přitom nyní v dubnu očekávali inflaci mírně nad dvěma procenty. Klíčovým hybatelem jejího stažení pod hladinu dvou procent je přitom americký prezident Donald Trump, jak si ukážeme.

Proč čeští řidiči budou mít přes léto pohonné hmoty dost možná za cenu kolem 30 Kč/l? Protože Trump, protože Izrael, protože Saúdská Arábie...
05.05.2025 Proč Saúdská Arábie rozjela ropnou cenovou válku a iniciuje šokové zvyšování těžby ropy v čase, kdy navíc globální poptávka po ní – kvůli hrozbě obchodních válek – spíše pohasíná? Vždyť letos kvůli nízkým cenám ropy může Rijád čelit rozpočtovému schodku kolem 70 miliard dolarů.

Cena ropy mírně roste díky celním výjimkám a oživení čínského dovozu
14.04.2025 Ceny ropy v pondělí zaznamenaly mírný růst. Důvodem byly výjimky z amerických cel a překvapivě silná čínská data o dovozu ropy. Růst však brzdí přetrvávající obavy z dopadů obchodní války mezi USA a Čínou na globální hospodářství a poptávku po pohonných hmotách.

Analýza: Česku stagflace kvůli americkým clům nehrozí
13.04.2025 Americká cla mohou zpomalit český hospodářský růst, není ale pravděpodobné, že by způsobila také rychlejší růst spotřebitelských cen. Riziko takzvané stagflace, tedy hospodářské stagnace za zvýšené inflace, panuje především ve Spojených státech. Vyplývá to z analýzy společnosti Purple Trading, kterou má ČTK k dispozici. Za nízké považuje riziko inflace v Česku kvůli americkým clům i ministerstvo financí.

Shell zvýší výplaty akcionářům a sází na růst LNG, investice ale omezí
25.03.2025 Energetický gigant Shell oznámil během svého „capital markets day“ několik klíčových změn ve své strategii – zvýší výplaty akcionářům, omezí kapitálové výdaje a zároveň posílí své zaměření na zkapalněný zemní plyn (LNG), u kterého očekává výrazný růst poptávky.

Kakaové futures pokračují v poklesu po prudkém propadu minulého týdne
24.02.2025 Ceny kakaových futures v New Yorku pokračují v poklesu poté, co minulý týden zaznamenaly propad o více než 11 %. Trh zůstává volatilní kvůli nižší obchodní aktivitě.

Ranní shrnutí (21.02.2025)
21.02.2025 Asijské trhy se obchodovaly smíšeně a opatrně, protože na náladu působily obavy z amerických obchodních cel a vysoké úrokové sazby. Hang Seng vzrostl o více než 3 % v čele s technologickými akciemi, zatímco japonské trhy zůstaly beze změny a čínské pevninské indexy vykázaly nevýraznou výkonnost.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.02.2025 1) Miliardář a spolupracovník amerického prezidenta Donalda Trumpa Elon Musk stáhne nabídku na převzetí společnosti OpenAI za 97,4 miliardy dolarů (téměř 2,4 bilionu Kč), pokud firma stojící za modelem ChatGPT upustí od plánů stát se ziskovým subjektem. Podle agentury Reuters to v soudním podání uvedli Muskovi právní zástupci.

WGC: Globální poptávka po zlatě byla loni rekordní
05.02.2025 Celosvětová poptávka po zlatě se v loňském roce zvýšila o procento, vyšplhala se tak na rekordních 4974,5 tuny. Za růstem stála zejména silnější investiční poptávka. Ve své zprávě to dnes uvedla Světová rada pro zlato (WGC). Cena zlata se vloni zvýšila o 27 procent, což představuje nejvýraznější celoroční nárůst od roku 2010, upozornila agentura Reuters. Dnes cena zlata vystoupila na další rekord. Investoři žlutý kov nakupují jako pojistku proti globálním rizikům, k jejich zájmu o zlato přispělo i snižování úrokových sazeb.

Ropa na sestupu: Analýza současných trendů
27.01.2025 Rok 2025 sice teprve pomalu začíná, ale finanční trhy rozhodně nenabízejí klid. Velké tržní pohyby jsou patrné ve všech hlavních třídách aktiv, včetně akcií, komodit, kryptoměn i dolaru. Mezi komoditami se v posledních týdnech vyznamenala především ropa, která zaznamenala znatelný pokles. Od poloviny měsíce se cena Brentu snížila o zhruba 7 % a WTI o 8 %. Tento pokles vzbuzuje řadu otázek ohledně dalšího vývoje cen ropy a jeho dopadů na globální ekonomiku.

Akciové výhledy: Cesta před námi bude drsnější
20.01.2025 V posledních dvou letech určovala zisky amerických akcií do značné míry tzv. „Velká sedma“, tedy společnosti Nvidia, Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Meta a Tesla, které jsou dnes zodpovědné za téměř 30 % současné tržní kapitalizace indexu S&P 500. Proto se portfolia do značné míry soustředila právě na tato velká jména a americké akcie vůbec, takže nebyla příliš diverzifikovaná.

Fundamenty trhu s ropou se nemění
07.01.2025 Zdá se, že ropu vyděsila její vlastní rally. Poté, co zažila čtyři po sobě jdoucí dny růstu, ropa Brent ustoupila, což odráží obavy z možného zvýšení přebytku ropy na trhu v roce 2024. Podle společnosti Morgan Stanley se předpokládá, že globální poptávka vzroste o 1 milion barelů denně (b/d). Naproti tomu se očekává, že nabídka zemí OPEC+ vzroste o 300 000 b/d a produkce zemí mimo OPEC vzroste o 1,4 mil. b/d. Nabídka by tedy měla převýšit poptávku o 700 000 b/d, což by mohlo vést k poklesu cen. Podobné předpovědi vydaly i další finanční instituce.

Zlato klesá kvůli politice Fedu, zatímco poptávka v Indii a Číně oslabuje
20.12.2024 Ceny zlata zaznamenaly v posledních dnech pokles, ovlivněný hospodářskými ukazateli a tržním sentimentem.

Nadbytek ropy a slabá poptávka jsou rizikem pro ceny ropy v 2025
05.12.2024 Globální trh s ropou v roce 2025 čelí nadbytku přesahujícímu 1 milion barelů denně, což spolu s dostatečnými rezervními kapacitami pravděpodobně způsobí pokles cen, navzdory možným zpožděním ve zvýšení produkce OPEC+ a lepší disciplíně v dodržování produkčních kvót mezi členy kartelu. Růst nabídky mimo OPEC, zejména z USA, Brazílie, Guyany, Kanady a Norska, bude hrát klíčovou roli v přesycení trhu. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) a americká agentura EIA předpokládají růst produkce mimo OPEC o více než 1 milion barelů denně v roce 2025. Zásoby tak překročí globální poptávku, což zvyšuje tlak na ceny. K tomu se přidává rezervní kapacita OPEC+, která přesahuje 5 milionů barelů denně, a zvažované postupné zvýšení produkce kartelu v průběhu roku.

Ropný trh čeká na rozhodnutí OPEC+ o produkci po odkladu klíčového jednání
29.11.2024 Ropné trhy zažívají zvýšenou volatilitu, protože obchodníci čekají na vyjasnění produkční strategie Organizace zemí vyvážejících ropu a jejích spojenců (OPEC+). Aliance odložila své nadcházející jednání na 5. prosince 2024, což zvýšilo spekulace o možných změnách politiky těžby.

Lagarde: Evropa by měla zvýšit dovoz z USA
28.11.2024 Evropa by měla s příštím americkým prezidentem Donaldem Trumpem spolupracovat v oblasti cel a nakupovat více zboží vyrobeného ve Spojených státech, aby se tak vyhnula obchodní válce. V rozhovoru s listem Financial Times to řekla šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.

Komodity pod tlakem: Ropa, zlato a měď v reakci na globální události
12.11.2024 Ropa zažívá mírnou stabilizaci po největším poklesu za poslední dva týdny. Ropa Brent se nyní obchoduje pod 74 USD za barel, zatímco americká West Texas Intermediate (WTI) se drží poblíž hranice 70 USD. Tento vývoj přišel poté, co Čína zveřejnila slabší údaje o spotřebitelské inflaci a výrobních cenách, které zklamaly investory.

Trump může ekonomice krátkodobě pomoci, dlouhodobě může uškodit
06.11.2024 Ekonomický výhled pro Spojené státy v dalším funkčním období Donalda Trumpa je krátkodobě příznivý, avšak střednědobé až dlouhodobé dopady jsou spíše nejisté a některé návrhy by ekonomice uškodily. V povolební analýze to dnes uvedli ekonomové nizozemské banky ING. Zejména přísná imigrační politika, deportace zahraničních pracovníků bez dokladů, obchodní bariéry a rostoucí vládní dluh mohou podle nich představovat výrazné překážky pro další růst ekonomiky.

⚡Tesla dnes představí zprávu za 3. čtvrtletí. Překvapí Wall Street?
23.10.2024 Výrobce elektrických vozidel Tesla (TSLA.US) dnes po uzavření americké seance oznámí finanční výsledky. Akcie společnosti v posledních dnech ztrácejí, nedávné představení jejího autonomního vozu a robotů Optimus skončilo vybíráním zisků. Na pozadí technologických rivalů BigTech, jejichž akcie se obchodují na historických maximech, Tesla po mnoho čtvrtletí vypadala jako skutečný marod. Trh očekává meziroční pokles čistého zisku firmy o cca 10 %; jediná svého druhu mezi americkými společnostmi 'Magnificent 7'.

Ceny ropy dnes ztrácejí přes pět procent
15.10.2024 Ceny ropy se dnes výrazně snižují a dostaly se na nejnižší úrovně zhruba za dva týdny. Vliv mají zhoršující se vyhlídky pro poptávku a také fakt, že se zmírnily obavy z výpadků v dodávkách suroviny na trh. Severomořská ropa Brent kolem poledne vykazovala pokles o 5,1 procenta a pohybovala se blízko 73,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela 5,3 procenta a sestoupila pod 70 dolarů za barel.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.10.2024 1) Podle bankovní rady České národní banky (ČNB) v Česku stále přetrvává riziko zrychlení inflace, a to zejména s ohledem na zvýšené tempo růstu cen služeb. Za varovné považují bankéři také zdražování nemovitostí. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady o nastavení úrokových sazeb, který dnes ČNB zveřejnila. Šest ze sedmi členů bankovní rady minulý týden podpořilo snížení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta.

Prognóza cen ropy klesá kvůli nejisté poptávce a politice OPEC
01.10.2024 Analytici opět snížili své odhady cen ropy pro rok 2024, a to již pátý měsíc v řadě. Důvodem jsou slabší globální poptávka a nejasnosti kolem politiky OPEC. Očekává se, že průměrná cena ropy Brent se bude v roce 2024 pohybovat kolem 81,52 USD za barel, což představuje pokles oproti předchozím odhadům. Tento pokles je způsoben slabým růstem poptávky v klíčových ekonomikách, jako jsou Čína a Evropa, a nejasným vývojem globálních geopolitických rizik.

Komodity: Cena ropy Brent poprvé od konce roku 2021 sestoupila pod 70 dolarů za barel
10.09.2024 Ropa dnes výrazně zlevňuje kvůli zhoršujícím se vyhlídkám pro poptávku a obavám z nadbytečných dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent tak poprvé od konce roku 2021 sestoupila pod 70 dolarů za barel. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes snížila odhad celosvětové poptávky po ropě na letošní i příští rok.

Levnější ropa inflaci v srpnu nesrazila
10.09.2024 Data vývoje spotřebitelských cen za srpen ukazují na stabilní inflaci. Ta se držela v YoY srovnání na 2,2 %, navzdory nadějím na pomalejší růst cen, tažený levnou ropou.

Morgan Stanley snižuje výhled cen ropy: Trh čelí rostoucím výzvám a nejistotám
10.09.2024 Morgan Stanley již podruhé během několika týdnů snížila své odhady pro cenu ropy Brent, čímž odráží narůstající nejistotu na globálním trhu s ropou. Nová prognóza analytiků společnosti nyní předpokládá, že cena ropy Brent ve čtvrtém čtvrtletí dosáhne 75 USD za barel, což je pokles oproti dřívější předpovědi 80 USD a původnímu odhadu 85 USD. Tento vývoj přichází v době, kdy trh čelí kombinaci rostoucí nabídky a klesající poptávky, což zvyšuje tlak na stabilitu cen.

Přetahovaná na měnových trzích: Analýza scénářů
19.08.2024 Počátkem srpna utrpěl trh práce ve Spojených státech šok, který zvýšil obavy z rostoucí míry nezaměstnanosti a prohloubil strach z možné recese, a tak jsou trhy i nadále napjaté.

Globální poptávka pomáhá společnosti Coca-Cola překonat odhady
23.07.2024 Adam Vettese, analytik investiční platformy eToro, uvádí: „Společnost Coca-Cola dosáhla ve druhém čtvrtletí solidních, i když nijak zvlášť oslnivých výsledků, a překonala tak očekávání jak v horní, tak v dolní linii. I když mohou existovat obavy z náznaků slabosti amerických spotřebitelů, celkový obraz zůstává opatrně optimistický.

Páteční výpadek IT systémů zasadil další ránu dodavatelským řetězcům
22.07.2024 Páteční globální technologický výpadek IT systémů zasadil další ránu už tak křehkým dodavatelským řetězcům a může zvýšit inflaci. Letecká přeprava byla nejvíce postiženou s tisíci zrušenými nebo zpožděnými lety, což znamenalo zpoždění v dodávkách zboží a zvýšení nákladů. Výpadek tak způsobil ohromné ztráty mnoha společnostem, ale světovou ekonomiku nevykolejil. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila.

Komodity: Ceny ropy se i díky zprávě o inflaci v USA zvyšují, Brent je nad 85,50 USD
11.07.2024 Ceny ropy na světových trzích se dnes zvyšují. Severomořský Brent si před 18:30 SELČ připisoval půl procenta nad 85,50 USD za barel, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak vykazovala růst o 0,7 procenta nad 82,60 USD za barel. Děje se tak poté, co příznivá data o vývoji inflace ve Spojených státech zvýšila pravděpodobnost brzkého snížení úrokových sazeb v USA.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.06.2024 1) Těžařská společnost Rare Earths Norway objevila největší prokázané ložisko vysoce ceněných kovů vzácných zemin v Evropě. To může znamenat přelomový okamžik pro Norsko i pro celý region, uvedl včera server zpravodajské televize CNBC. Kovy vzácných zemin jsou nezbytné pro mnoho technologicky vyspělých výrobních procesů, používají se třeba ve výrobě elektromobilů nebo vojenského vybavení. Jejich největším světovým producentem je Čína.

OPEC+ prodloužil produkční škrty
04.06.2024 Po ochabujícím uptrendu z počátku roku u ropy se dalo čekat, že OPEC+ přistoupí k prodloužení produkčních škrtů. Celkové omezení těžby činí 5,86 miliónů barelů za den (mbd). Z toho 3,66 mbd. škrtů mělo expirovat do konce 2024 a dobrovolné škrty 2,2 mbd. měly běžet do poloviny 2024. Nyní byly 3,66 mbd. prodlouženy do konce 2025 a 2,2 mbd. do konce září tohoto roku (od kdy pak bude rok škrty redukovat). Další zasedání OPEC+ je 1.12. 2024. Celkové škrty představují dnes kolem 5,7% světové denní poptávky.

Ropa se potácí poblíž dvouměsíčního minima
27.05.2024 Ropa se uhnízdila v úzkém pásmu poblíž dvouměsíčního minima. Ceny se drží poměrně nízko kvůli technické hladině odporu ropy Brent nad 84 USD, ale i kvůli oslabení různých tržních ukazatelů – klesá prémie spotového Brentu oproti futures a propadly se i americké rafinérské marže. Z toho vyplývá oslabení aktuálních poptávkových vyhlídek. Přesto se ropa obchoduje oproti počátku roku zhruba o 12 % výš, protože v její prospěch mluví robustní růst poptávky očekávaný v následujícím roce a omezení produkce ze strany kartelu OPEC+, které zvýšená nabídka zbylých zemí kompenzuje jen zčásti.

INVESTIČNÍ GLOSA: Měď bude kovem zelené budoucnosti. Na burze si došla pro all-time high
20.05.2024 Investoři do drahých kovů letos sčítají úctyhodné zisky – daří se ale i lidem, kteří vsadili na méně okázalé jedince z periodické soustavy prvků. Paradoxně zlaté časy totiž prožívá měď. A rozhodně to nebude jen krátkodobě investiční vzplanutí. Proč?

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)
16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.

Slábnoucí vyhlídky ropy dál zhoršuje výprodej fondů
13.05.2024 Ropa má od počátku dubna sestupný trend a dnes se obchoduje poblíž svého dvouměsíčního minima. Konkrétně ropa Brent už se stihla propadnout o polovinu z 20 USD, o něž si polepšila od loňského prosince, kdy začali Hútíové útočit na lodě v Rudém moři a válka mezi Izraelem a Hamásem přispěla ke zvýšení geopolitického napětí a obav, že se konflikt rozšíří a způsobí narušení dodávek od klíčových producentů na Středním východě. Válka sice trvá dál, ale riziko přerušení dodávek se limitně blíží k nule, mimo jiné díky dosavadnímu – vytrvalému – mezinárodnímu úsilí o dosažení klidu zbraní.

Lindner: Německo potřebuje reformaci hospodářství
28.04.2024 Německo potřebuje reformovat hospodářství, aby si zachovalo své geopolitické postavení. Ministr financí a předseda svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner to včera podle agentury Reuters uvedl na sjezdu své strany.

Ifo: Německé firmy plánují snižování investic
18.04.2024 Německé podniky hodlají v letošním roce snižovat investice. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Index investičních očekávání v březnu podle průzkumu klesl na minus 0,1 bodu z listopadových 1,2 bodu. Pokud se index nachází v záporném pásmu, signalizuje, že počet podniků plánujících snižování investic převažuje nad počtem firem plánujících jejich zvyšování.

Pohonné hmoty ještě zlevňují, ale začnou zdražovat – dnes z několika důvodů
14.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se s příchodem března zastavilo a stagnace či mírné zlevňování pokračovalo i v uplynulém týdnu. Zlevňování ale nebude trvalejší povahy, řidiči se musí smířit s brzkým obnovením cenového růstu. Benzín je nyní o dva haléře na litr dražší než před týdnem, stojí v průměru 38,43 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o 14 haléřů na litr, na 38,46 Kč.

Ropa WTI, celkový přehled: Trh čeká na nové faktory
13.03.2024 V úterý zveřejněné údaje Amerického ropného institutu ukázaly, že zásoby v USA se za týden snížily o 5,5 mil. barelů. Kromě toho Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) potvrdila svou prognózu, podle níž se globální poptávka po ropě v roce 2024 zvýší o 2,25 mil. barelů denně. Spolu s konflikty na Blízkém východě to nadále ovlivňuje ceny ropy. Potenciál růstu navíc zůstává kvůli obavám ze zpomalení hospodářského růstu v Číně, druhé největší světové ekonomice a největším světovém dovozci ropy, omezený. Silnější než očekávané údaje o inflaci ve Spojených státech navíc podpořily zvěsti, že Federální rezervní systém může odložit snížení úrokových sazeb. To by zbrzdilo hospodářskou aktivitu a snížilo poptávku po ropě. Vzhledem k těmto faktorům by býci měli být opatrní. Obecně je zřejmé, že ropa se již měsíc obchoduje v bočním pásmu.

Nejnovější trendy, know-how z oblasti mezinárodních investičních nemovitostí i projekty z celého světa, do Prahy přichází veletrh Inter-Ree
08.02.2024 Již 12. a 13. dubna v hotelu Grandior přivítá Praha tuzemské i světové špičky realitního oboru na veletrhu International Real Estate Expo (zkr. Inter-Ree). První ročník události, kde se setkají developeři, realitní makléři, odborníci na investice do nemovitostí i samotní investoři z celého světa, nabídne více než 100 mezinárodních vystavovatelů, poradí, na co si dát při nákupu či správě zahraniční nemovitosti pozor a představí odborný program s přednáškami významných osobností domácí i zahraniční realitní scény.

Forex: Americký dolar po nejnovější statistice z USA posiluje
05.02.2024 Americký dolar dnes posiluje vůči koši měn a dostal se až na nejvyšší hodnotu za nejméně tři měsíce. Investoři po nových ekonomických údajích snižují sázky na to, že centrální banka USA (Fed) bude letos agresivně snižovat úrokové sazby.

Čína snižuje povinné minimální rezervy bank, snaží se podpořit ekonomiku
24.01.2024 Čínská centrální banka se rozhodla snížit povinné minimální rezervy, tedy objem hotovosti, kterou musejí komerční banky povinně držet. Snaží se tím podpořit hospodářský růst i akciové trhy. Guvernér centrální banky Pchan Kung-šeng uvedl, že míra povinných rezerv se od 5. února sníží o půl procentního bodu, což do ekonomiky uvolní zhruba bilion jüanů (přes tři biliony Kč). Jde o nejvýraznější snížení povinných rezerv od konce roku 2021, uvedla dnes agentura Reuters.

Komodity: Ropa zdražením reaguje na zvýšení odhadu růstu světové poptávky po této surovině
14.11.2023 Ropa dnes zdražuje. Cena reaguje na to, že Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zvýšila odhad růstu celosvětové poptávky po této surovině v letošním i příštím roce. Dnešní zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech ukázala, že růst spotřebitelských cen v největší ekonomice světa zpomaluje. I tato statistika podpořila růst cen ropy.

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct
05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.

Čína a Rusko na „Black listu“ k dodávkám čipů pro AI
25.10.2023 Spojené státy americké se rozhodly zařadit na černou listinu Čínu, Rusko, Írán a další země, kde plánují zastavit dodávky pokročilých čipů používaných v umělé inteligenci a strojů pro jejich výrobu.

Americký pre-market 2. 10. 2023: Trhy jsou před Powellovým projevem jako na trní
02.10.2023 Futures na americké akciové indexy prodloužily páteční výprodej a obchodují se v červených číslech, protože již pominulo riziko dalšího zvyšování úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Futures na S&P 500 klesly o 0,3 %, zatímco technologický NASDAQ klesl asi o 0,5 %. Trh s dluhopisy také utrpěl velký výprodej, přičemž výnos 10letých státních dluhopisů se vrátil na nejvyšší úroveň od roku 2007 a vzrostl o pět bazických bodů na 4,62 %.

Euforie na ropném trhu rychle vyprchala
26.09.2023 Čím výš vystoupáte, z tím vetší výšky spadnete. Zvlášť pokud je vzestup velmi rychlý. Když kotace Brentu překonaly v závěru druhé zářijové dekády hranici 95 dolarů za barel, nebyla nouze o býčí předpovědi. Goldman Sachs zvýšil své odhady pro severomořskou třídu z 93 na 100 dolarů, zatímco JP Morgan šokoval trhy prohlášením, že černé zlato může vyskočit až na 150 dolarů za barel, a doporučil nákup akcií ropných společností. Uplynul však jediný týden a z předchozího optimismu moc nezbylo.

Analýza: Čínské státní půjčky v Africe loni byly nejnižší za téměř 20 let
19.09.2023 Čínské státní půjčky v Africe loni klesly pod jednu miliardu dolarů (22,9 miliardy Kč) a byly nejnižší za téměř 20 let. Uvádí to analýza Bostonské univerzity, na kterou dnes odkazuje agentura Reuters. Odklon Pekingu od desetiletí trvajícího rozmachu velkých infrastrukturních projektů na tomto kontinentě přichází v době, kdy se několik afrických zemí potýká s dluhovou krizí a kdy i čínská ekonomika čelí řadě obtíží.

Čínská ekonomika vykazuje známky stabilizace, zlepšila se výroba i maloobchod
15.09.2023 Čínská ekonomika po sérii nepříznivých dat vykazuje známky stabilizace. Za srpen se zvýšila jak průmyslová výroba, tak maloobchodní tržby, naopak míra nezaměstnanosti se překvapivě snížila. Oznámili to dnes čínští statistici. Výhled ale zastiňují přetrvávající problémy v realitním sektoru, uvedla agentura Reuters.

Před zprávou o inflaci v USA se na trzích obchodovalo klidně. Přehled USD, NZD, AUD
14.09.2023 Před vydáním indexu spotřebitelských cen za srpen zůstala volatilita nízká, výnosy dluhopisů se téměř nezměnily a CAD byl jedinou měnou, která se snažila posílit vůči americkému dolaru. Důvodem jsou rostoucí ceny ropy, které v úterý dosáhly ročního maxima. Rozhodnutí OPEC+ dále snížit úroveň produkce podporuje ceny ropy a poskytuje podporu komoditním měnám, a to navzdory skutečnosti, že globální poptávka roste pomaleji, než se očekávalo.

Vývoz z Německa v červenci klesl o 0,9 procenta, čekal se výraznější pokles
04.09.2023 Německý vývoz klesl v červenci v porovnání s předchozím měsícem o 0,9 procenta. Je to méně, než se čekalo. Stále slábne globální poptávka. Na svém webu to dnes uvedl německý statistický úřad. Analytici odhadovali pokles dovozu na 1,5 procenta.

HDP meziročně klesl, ale mezikvartálně vzrostl, za celý rok se čeká stagnace
29.08.2023 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně klesla o 0,4 procenta, mezičtvrtletně vzrostla o 0,1 procenta. Zpřesněné údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výkon ekonomiky byl vyšší, než očekávala v srpnové prognóze Česká národní banka (ČNB). Za celý rok podle centrální banky bude hrubý domácí produkt (HDP) zhruba stagnovat. Podobně to vidí i analytici, kteří ve druhém pololetí očekávají oživení spotřeby domácností, ale zpomalení růstu exportu.

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct
02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.

Bude růst cen ropy a benzínu pokračovat?
02.08.2023 Ropa, podobně jako řada dalších komodit, prožívá v posledních měsících bouřlivé období. Od konce června její cena vzrostla skoro o 20 % a přehoupla se přes 80 USD za barel. Může ale toto rally pokračovat, nebo nás čeká obrat a nová minima? XTB si na toto téma připravilo živý komentář analytika Jiřího Tylečka a tradera Vojtěcha Slováka, který proběhne dnes 2.8. od 16:15 přímo na YouTube kanálu XTB.

IEA: Globální poptávka po uhlí zůstane letos poblíž loňské rekordní úrovně
27.07.2023 Globální poptávka po uhlí se loni vyšplhala na rekord a letos patrně zůstane poblíž této úrovně. Ve své dnešní zprávě to uvádí Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Pokles zájmu v Evropě a ve Spojených státech podle ní vykompenzuje silný růst v Asii.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
26.06.2023 1) Aktivisté z hnutí Greenpeace přerušili dnes na přibližně deset minut valnou hromadu energetické společnosti ČEZ. Protestovali proti prodloužení těžby v lomu Bílina, které získaly Severočeské doly ze skupiny ČEZ od báňského úřadu do roku 2035. Sál následně aktivisté opustili v doprovodu policie. Po začátku valné hromady v 09:00 a projednání prvního bodu programu akcionáři od 11:20 vystupovali se svými dotazy. Týkaly se také zestátnění části skupiny ČEZ nebo rekordního zisku v loňském roce. Před polednem bylo v jednacím sále Kongresového centra v Praze 713 akcionářů, řekli členové představenstva valné hromady. Valná hromada energetické společnosti ČEZ dnes rozhodne o výplatě dividendy z loňského očištěného zisku firmy.

Ropa: Od porážek k vítězstvím
20.06.2023 Ropa směřuje ke své druhé čtvrtletní ztrátě v řadě, což se nestalo od roku 2019. Zvýšená produkce a poptávka nižší než očekávání vyvíjejí tlak na ceny. JP Morgan poznamenává, že nabídka se zotavila a neočekávaně vzrostla z různých zdrojů, včetně Spojených států, zemí mimo OPEC a také Nigérie, Íránu a Venezuely. Podle banky jsou škrty OPEC+ nedostatečné k vyvážení trhu. Proto snížili průměrnou cenu Brentu z 90 na 81 dolarů za barel.

ČSOB: Ve druhé polovině roku odeznívající inflace klesne pod deset procent
07.06.2023 Inflace ve druhé polovině letošního roku bude postupně odeznívat a klesne pod deset procent. Shodli se na tom dnes analytici ČSOB na setkání s novináři. Výraznější zvolnění zdražování podle nich nastane na začátku příštího roku. České exportně zaměřené hospodářství čeká stagnace, dodali.

Vývoz z Číny v květnu klesl, protože globální poptávka slábne
07.06.2023 Vývoz z Číny se v květnu snížil meziročně o 7,5 procenta, mnohem rychleji než se očekávalo. Klesl také dovoz, i když oproti očekávání pomaleji. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad, ukazuje, že čínští výrobci se potýkali se slabší poptávkou v zahraničí a domácí spotřeba zůstává nízká a je dalším signálem toho, že ekonomické oživení země zpomaluje. Přebytek zahraničního obchodu se v květnu meziročně snížil o 16,1 procenta na 65,8 miliardy USD (1,5 bilionu Kč).

Duben přinesl slabé výsledky průmyslu i stavebnictví
06.06.2023 Výsledky českého průmyslu i stavebnictví za duben zklamaly. Průmyslová produkce po březnovém nárůstu výrazně poklesla, nepotěšil ani další propad stavební výroby. Přestože problémy v dodavatelských řetězcích a cenové tlaky ve výrobní sféře již z velké části ustoupily do pozadí, tuzemský průmysl se bude nejspíše v nadcházejících měsících i nadále potýkat se slabou poptávkou. Stavební sektor naopak tíží vyšší úrokové sazby, které se odrážejí v útlumu rezidenční výstavby. Váznou i vládní investice do infrastruktury. Jediným údajem, který dopadl v dubnu příznivě byl zahraniční obchod, který skončil již čtvrtý měsíc v přebytku. Pomohl mu výrazně nižší dovoz ropy a plynu i vývoz automobilů.

Stavebnictví postrádá růstový impuls a v nejbližší době se ho asi ani nedočká
06.06.2023 Celková stavební produkce v ČR v dubnu meziměsíčně klesla o 3,4 % po březnovém nárůstu o 1,1 %. Pokračoval tak velmi rozkolísaný vývoj z předchozích měsíců. V průběhu posledních zhruba dvou let odvětví stavebnictví v podstatě stagnuje.

Forex: Dubnová data potvrdí přetrvávající slabost tuzemské ekonomiky
06.06.2023 Celková tuzemská průmyslová produkce v dubnu podle našeho odhadu meziměsíčně stagnovala, zatímco ve zpracovatelském průmyslu došlo vlivem nižší výroby aut dokonce k poklesu. Na slabý výkon průmyslu pravděpodobně působila zejména nižší globální poptávka po průmyslovém zboží. Německé tovární objednávky po předchozím hlubokém poklesu zaznamenaly v dubnu podle nás mírné oživení. Indikátory za květen ovšem varují před opětovným zhoršením. Polská centrální banka by dnes měla ponechat úrokové sazby beze změny. S jejich růstem již nepočítáme, naopak v září očekáváme jejich první pokles.

Světové ceny kávy klesají, netýká se to však vašeho šálku
25.04.2023 Když se zamyslíme nad horkými nápoji, káva patří k celosvětově nejkonzumovanějším nápojům - na osobu připadá zhruba 42,6 litru ročně. Čaj je sice také konzumován v největších kvalitách (85 litrů v nápojových ekvivalentech na osobu za rok), ale z hlediska hodnoty je káva mnohem větší, protože na litr nápoje se spotřebuje více kávového prášku než čaje. Prodej kávy byl v posledních letech podpořen rozmachem specializovaných kaváren, které rozvíjejí novou kávovou kulturu a chuť na kvalitnější kávová zrna.

Globální poptávka po stříbře loni vzrostla o 18 procent na nový rekord
19.04.2023 Světová poptávka po stříbře v loňském roce vzrostla o 18 procent na rekordních 1,24 miliardy uncí. To vytvořilo obrovský deficit nabídky, který by měl pokračovat i v nadcházejících letech. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila odvětvová organizace Silver Institute.

Obchodování s ropou pro začátečníky v roce 2023
16.02.2023 Někteří by řekli, že ropa hýbe světem. Pokud vám to zní jako nadsázka, pravděpodobně nemůžete popřít, že ropa podporuje celosvětovou hospodářskou aktivitu a růst. Přestože dochází k posunu směrem k ekologickým energetickým řešením, zdá se, že ropné a plynárenské společnosti získávají zpět pozice ztracené během pandemické éry.

Pohonné hmoty v ČR zlevňují i po zavedení embarga EU na ruské ropné produkty, šéf Totalu ale varuje před zdražením. Velkoobchodně prodávaná nafta je nejlevnější za více než rok
09.02.2023 Ceny pohonných hmot v Česku po předchozích dvou týdnech zdražování od minulého týdne klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o tři haléře na průměrných 37,80 Kč/l, nafta pak o 21 haléřů 37,46 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Rok 2022 ve znamení nejsilnější poptávky po zlatě za více než 10 let
31.01.2023 Loňský rok, který se nesl ve znamení vysoké inflace, geopolitické krize, nejistoty a mnoha dalších událostí, zapříčinil vysoký příliv investic do zlata. Podle nejnovější zprávy Světové rady pro zlato WGC, byla loňská poptávka po žlutém kovu nejsilnější od roku 2011, tedy za více než 10 let. Za tímto nárůstem stojí hlavně maloobchodní poptávka a enormní nákupy centrálních bank. Globální poptávka po zlatě vzrostla v roce 2022 o 18 % na 4 741 tun, což bylo na podobné úrovni, jako v roce 2011. Překážkou nebyly ani určité odlivy ze strany ETF.

Americká ekonomika se stále vyhýbá recesi, ale slabý trh s bydlením představuje velké riziko
27.01.2023 ‚‚Podle této zprávy o HDP se americká ekonomika stále vyhýbá recesi. Spotřebitelské výdaje jsou stále silné, a to jak na domácím, tak na globálním trhu. Je těžké mít recesi, když je poptávka tak odolná, a to je dobrá zpráva pro trh, který se obává o budoucnost ekonomiky.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.01.2023 1) Hackeři ze zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX ukradli digitální měny za 415 milionů dolarů (9,2 miliardy Kč). Burza to v úterý uvedla ve zprávě pro věřitele. Americká součást FTX je podle někdejšího ředitele burzy Sama Bankmana-Frieda insolventní. Informovala o tom agentura Reuters.

Tchajwanská ekonomika ve čtvrtletí kvůli slabému vývozu klesla nejvíce za 13 let
18.01.2023 Tchajwanská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí nečekaně klesla, její výkon byl nejhorší za 13 let. Způsobil to nižší vývoz, na který má negativní dopad slabší globální poptávka po technologiích a chaos v souvislosti s nemocí covid-19 v Číně. Za říjen až prosinec hrubý domácí produkt (HDP) v meziročním srovnání klesl o 0,86 procenta po růstu o 4,01 procenta v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad.

Ranní okénko - Vývoj PPI dává do pipeline dezinflační impulz
16.01.2023 Ve švýcarském Davosu se tento týden koná ekonomické fórum. Datový kalendář pro letošní třetí týden odstartovaly ceny českých výrobců. Ty v průmyslu během prosince zaznamenaly meziměsíční pokles o 1,0 %, téměř identicky jako o měsíc dříve. Tržní konsensus se pohyboval v blízkosti poklesu o 0,6 %. V Německu se dočkáme vývoje cen ve výrobě až na samotném konci týdne. Medián odhadů se ustálil na -1,2 %, což by výrazně stlačilo meziroční změnu z 28,2 % na 20,7 %. Dezinflačně působí vývoj cen energií, zejména pak zemního plynu, které v minulosti PPI táhly značně nahoru.

Ropa kvůli vyhlídkám na oživení poptávky v Číně výrazně zdražuje
09.01.2023 Ceny ropy zahájily týden výrazným růstem, těží především z nadějí na oživení poptávky po palivech v Číně a z poklesu obav z recese světové ekonomiky. Severomořská ropa Brent si kolem 13:30 SEČ připisovala více než tři procenta a dostala se nad 81 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst ještě vyšší a pohybovala se nad 76 dolary za barel.

Průzkum: Německé podniky čekají pouze mírnou recesi německé ekonomiky
27.12.2022 Německé podniky v příštím roce očekávají pouze mírnou recesi německé ekonomiky, a to navzdory energetické krizi, nedostatku surovin a slabým vyhlídkám pro světové hospodářství. Vyplývá to z průzkumu mezi předními německými podnikatelskými svazy.

Forex: Růst amerických průmyslových cen zvolňuje
09.12.2022 Druhá polovina týdne patří z hlediska nově zveřejněných dat k těm chudším. Dnešek nabídne pouze data z USA. Růst tamních cen průmyslových výrobců by měl v meziročním vyjádření dále zvolnit z říjnových 8,0 % na 7,0 % v listopadu. Ke zmírnění cenové dynamiky by podle našeho odhadu mělo dojít i v meziměsíčním vyjádření. Přispět by k tomu měla slabší globální poptávka i levnější vstupy. Spotřebitelský sentiment podle Michiganské univerzity zůstane na nízkých úrovních z předchozích měsíců.

Nový ropný zlom: Jsou evropské ropné společnosti opět vhodné k investici?
30.11.2022 Na počátku minulého desetiletí došlo k neefektivní alokaci kapitálu: přišla obrovská expanze dodávek uhlí z Číny a zdálo se, že velké ropné společnosti vypisují bianco šeky svým průzkumným oddělením. V tomto období došlo také k rychlému růstu trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG) a k obrovskému přílivu spekulativního kapitálu do amerických břidlic.

EUR/USD. Euro má dva problémy – Lagardeovou a Čínu
29.11.2022 Další pokus o útok na 4. úroveň skončil neúspěchem. V pondělí býci EUR/USD dosáhli pětiměsíčního maxima na 1,0498. Na této úrovni však pár nezůstal dlouho – cena během americké seance klesla a obchodní den zakončila na 1,0340. Pokud byl impulzivní růst nepřiměřený a neobvyklý (navzdory zprávám z Číny), pak sestupnou dynamiku vyvolala zcela konkrétní osoba – prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová.

Čína letos podruhé snížila požadavek na povinné minimální rezervy bank
25.11.2022 Čínská centrální banka dnes oznámila, že sníží požadavek na povinné minimální rezervy bank o čtvrt procentního bodu, v letošním roce k tomuto kroku přistupuje podruhé. Smyslem je podpořit slábnoucí ekonomiku. Banky budou mít navíc k dispozici dlouhodobou likviditu v objemu 500 miliard jüanů (1,6 bilionu Kč). Přísná protipandemická politika zatemňuje ekonomické vyhlídky a naděje, že Čína v dohledné době postup vůči pandemii změní, napsala agentura Reuters.

Šéf IEA: Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize
25.10.2022 Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize. Na konferenci v Singapuru to dnes prohlásil výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. Napjatá je podle něj především situace na trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG), poukázal ale i na velké producenty ropy, kteří snižují těžbu. Svět se podle něj i přes cenové stropy neobejde bez ruské ropy.

Ceny stříbra pravděpodobně na konci roku klesnou
07.10.2022 Přestože stříbro již kleslo pod 21 USD za unci, ceny budou až do konce roku nadále klesat. Investiční poptávka bude kov i nadále zatěžovat, protože fyzická poptávka nebude schopna čelit slabému zájmu investorů.

Forex: Trh práce v USA zůstává argumentem pro růst úrokových sazeb
07.10.2022 Globální trhy dnes budou bedlivě sledovat statistiky z amerického trhu práce za září. Oproti srpnu sice očekáváme zpomalení růstu zaměstnanosti, i tak podle nás dnešní data budou hovořit pro pokračování utahování měnové politiky Fedem. Euro naopak pravděpodobně nepodpoří srpnová průmyslová produkce v Německu. Na domácí půdě může vody finančního trhu rozvířit ČNB, která zveřejní objem svých intervencí za srpen, společně s devizovými rezervami ke konci září a rovněž zápis z posledního měnověpolitického zasedání.

Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí
05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská data za srpen ukážou odolnost ve spotřebě domácností a průmyslu
03.10.2022 Srpnová data z tuzemské ekonomiky by měla vykázat mírný meziměsíční růst jak v maloobchodních tržbách, tak v průmyslové produkci. Finální odhady PMI v eurozóně potvrdí nízké úrovně implikující mezičtvrtletní pokles ekonomiky, zatímco tuzemský předběžný PMI zřejmě zaznamená zhoršení. Průmysl v sousedním Německu by měl již nést známky recese, když průmyslová produkce a tovární objednávky dále prohloubí svůj propad. Týden završí americký NFP report potvrzující silný trh práce, čímž jen utvrdí Fed ve svém rázném tempu utahování.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká národní banka ponechá ve čtvrtek sazby beze změny
26.09.2022 Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v srpnu zřejmě mírně vzrostly, zlepšit by se měla i zářijová spotřebitelská důvěra. Naopak v eurozóně se důvěra spotřebitelů propadne na nejnižší úroveň za poslední rok. To bude vidět i na menším zájmu domácností o úvěry a mírném poklesu peněžní zásoby. Klíčovou událostí v eurozóně však bude zářijová inflace, která zřejmě vyšplhá až na 9,8 %.

Forex: Poptávka amerických domácností i v srpnu zvyšovala maloobchodní tržby
15.09.2022 Celkové maloobchodní tržby v USA pravděpodobně v srpnu klesly meziměsíčně o 0,1 %, a to hlavně vlivem výrazného poklesu cen pohonných hmot. Vývoj tržeb v rámci tzv. kontrolní skupiny by však měl nadále potvrzovat svižný růst poptávky amerických domácností. Zveřejněn v USA bude také srpnový vývoj průmyslové produkce, ta je během letních měsíců obvykle více volatilní a jinak tomu nebude ani letos. Směrodatnější tak bude až údaj za září. Na programu dnes původně bylo rovněž zasedání anglické centrální banky (BoE), z důvodu úmrtí královny Alžběty II. však bylo přesunuto na 22. září.

Forex: Evropský průmysl dusí vysoké ceny energií i klesající poptávka
14.09.2022 Průmyslová produkce v eurozóně v červenci výrazně meziměsíčně poklesla a překonala již tak pesimistická očekávání. Meziměsíčně byla nižší o 2,3 %, zatímco se čekal pokles o 1,1 %. Z geografického hlediska zaznamenalo největší pokles Irsko (meziměsíčně o 18,9 %), které v posledních měsících vykazuje velké výkyvy průmyslové produkce. Důležitější je, že k meziměsíčnímu snížení výroby došlo ve třech ze čtyř největších ekonomik eurozóny, jmenovitě ve Francii (-1,5 % m/m), Španělsku (-1,0 % m/m) a Německu (-0,7 % m/m). V Itálii průmyslová produkce mírně vzrostla (0,4 % m/m), avšak po předchozích dvou výrazných poklesech.

Ranní shrnutí (18.08.2022)
18.08.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže i přes holubičí minuty FOMC. S&P 500 klesl o 0,72 %, Dow Jones klesl o 0,50 % a Nasdaq ztratil 1,25 %. Russell 2000 klesl o 1,64 %.

Komodity: Ceny ropy se před zasedáním skupiny těžebních zemí OPEC+ mírně zvyšují
02.08.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích mírně zvyšují. Obchodníci očekávají, že producenti ze skupiny OPEC+ tento týden zřejmě nezvýší dodávky ropy na trh kvůli obavám z globální recese, která by mohla změnit poptávku po energiích.

Komodity: Ropa zlevňuje, přispělo k tomu oslabení aktivity ve zpracovatelském průmyslu
01.08.2022 Ropa dnes zlevňuje. Severomořská ropa Brent klesla pod 100 dolarů za barel. Přispěla k tomu statistika o oslabení aktivity ve zpracovatelském průmyslu v Evropě a Asii, která negativně ovlivnila výhled poptávky. Investoři vyhlížejí zasedání skupiny těžařských zemí OPEC+, jež se bude konat ve středu.

Česká ekonomika se ještě vyhnula poklesu
29.07.2022 Český statistický úřad vydal předběžný odhad vývoje české ekonomiky v Q2´22, podle něhož reálný HDP vzrostl o 0,2 % oproti předchozímu kvartálu. Medián tržního odhadu počítal s poklesem o 0,4 %, náš byl optimističtější na +0,5 %. V meziročním srovnání, ovlivněném efektem pandemických lockdownů, ekonomika vzrostla o 3,6 %.

Kde na akciových trzích lze momentálně využít volatility?
18.07.2022 Zatímco dlouhodobé investory do fyzických akcií volatilita příliš nezajímá, obchodníci s CFD akciemi z ní dokážou vytěžit mnohdy potenciálně velmi pěkné zisky. Akciové trhy jsou však rozsáhlé a může se stát, že nám mezi prsty proklouzne nějaký zajímavý titul. Tento článek se postará o to, aby k tomu nedošlo.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace pravděpodobně míří ke 20 %
11.07.2022 Růst spotřebitelských cen v ČR podle našeho odhadu dále zrychlil z květnových 16,0 % na 17,4 % v červnu. V červenci by se pak inflace vlivem výrazného zdražení energií pro domácnosti měla přiblížit ke 20 %. Další akceleraci by měla zaznamenat také americká inflace. Zde čekáme její zvýšení z 8,6 % na 8,8 %. Tuzemské maloobchodní tržby v květnu pravděpodobně jen nepatrně meziměsíčně rostly, a to pouze díky vyšším prodejům automobilů. Ve zbytku maloobchodu bychom měli již vidět dopady slábnoucí poptávky. To výdaje amerických spotřebitelů a také tamní průmyslová produkce (za červen) by měly pokračovat v meziměsíčním růstu.

Forex: Euro je nejslabší za posledních 20 let
08.07.2022 Likvidita na finančních trzích byla sice z důvodu státních svátků nižší, za klidné a nezajímavé však obchodování v tomto týdnu označit nelze. V pondělí na nižší obchodní aktivitu v globálním měřítku působily oslavy Dne nezávislosti v USA, na což na korunovém trhu následně navázaly státní svátky v ČR. Americký dolar nadále posiloval vůči euru, když během tohoto týdne zpevnil o výrazná zhruba 3 % k 1,0150 EUR/USD.

Průmysl v květnu velmi pozitivně překvapil
07.07.2022 Tuzemská průmyslová produkce v květnu vzrostla meziměsíčně o 2,4 % po předchozím poklesu o 0,7 %. Meziročně byla produkce po očištění o vliv rozdílného počtu pracovních dní (o jeden pracovní den více) vyšší o 3,3 %, bez očištění pak o 6,3 %. To předčilo i náš na trhu nejoptimističtější odhad. Ten počítal s růstem 4,3 % (NSA), zatímco tržní konsensus činil pouze 1,6 %.

UBS: Eurozóna směřuje ke stagflaci, hospodářský růst se letos téměř zastaví
30.06.2022 Eurozóna směřuje ke stagflaci, tedy do situace, kterou charakterizuje vysoká inflace, stagnace poptávky a případně i vysoká nezaměstnanost. Myslí si to analytici největší švýcarské banky UBS, kteří dnes předpověděli, že hospodářský růst v eurozóně se ve druhém pololetí téměř zastaví. Největší ekonomikou v eurozóně je Německo, kam směřuje značná část exportu českých firem.
Související klíčová slova:
Cybertruck | Globální letecká osobní doprava | Gate | Japonská inflace | Index nákupních manažerů | Elektrická vozidla | Největší evropská ekonomika | Mezinárodní měnový fond | Evropský blok | Údaje z USA | Ekonomické problémy | Obchodování zlata | Poptávka po čipech | Zlotý | Energetické firmy | Developeři | Model Y | Vládní dluhopisy | Nejnovější statistické údaje | Long pozice | Obchodní komora | Druhá největší světová ekonomika | Tuzemský průmysl | Obnovitelné energie | Druhá vlna COVID-19 | Cap | Akciové výhledy | Vývoj ceny hliníku | EUR | Maďarská inflace | Účet u XTB | Aktuální reakce trhů | Zkušenosti | Bank of China | Refinitiv | Tempo růstu | Alphabet | Pokles kurzu čínského jüanu | Vstupy | Ministr dopravy | Přísná regulace | Koronavirové krize | H20 | Měnový kurz | Produkty obchodované s finanční pákou | Spolkový statistický úřad | Dominik Rusinko | Hlavní centrální banky | Kovy vzácných zemin | Sekce měnové | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Obchodník | Zpravodajský server | Německý vývoz | Akciové trhy | Cenový pohyb | Banka JPMorgan | Rozkolísaný | Výkyvy na trhu | Zpracovatelský sektor | Inflační čísla | Životní prostředí | Pfizer | Poptávka po zlatě v 1Q | Keystone XL | Moskva | Přehled různých odvětví | Uskupení OPEC+ | Rolování | Vzdělávací materiály | Bank of Japan | Bezpečné útočiště | MUFG | Průzkum PMI | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Geopolitické riziko | Statistiky | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Snížení úroků | Výbor FOMC | Gold.plus Martin Stránský | Volatilita na trhu s kakaem | Martin Kupka | Nálady na trhu | Korelace | Letecké společnosti | Těžby ropy a zemního plynu | Dolar (USD) | Dovednosti | Ztráty peněz | Index strachu | Býčí vyhlídky | Stagnace poptávky | Severočeské doly | Nikl | Mince | Trend | Omezené riziko | Reflační obchodování | Neočekávané události | Energetika | Ruský plyn | Ropný institut | ROE (Return on Equity) | Kolaps | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Růst čínského vývozu | Empire State Index | Úřad práce | American Petroleum Institute | Návratnost investice | Podíl na trhu | Prodej kávy | Proaktivní přístup | Americká zpráva | Objemy ropy | Růst cen kakaa | Vládní opatření | Oživení poptávky | Patria Finance | Oživení poptávky v Číně | Organizace zemí vyvážejících ropu | Úrokové sazby v Polsku | Společnost Saxo Bank | Hlavní ekonom | Akcie Tesly | Další zasedání OPEC | Zavedení embarga EU | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Backwardation | Reality | Cena pšenice | Výkyvy | Průmysl v listopadu | Lagardeová | Chování trhu | Depozitní sazba | Hútiové | Nákup akcií | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Regionální měny | Vliv pandemií | Asijské trhy | Energetické technologie | Utahování měnové politiky | Republikáni | Snížení základní úrokové sazby | Společnost CrowdStrike | Naše prognóza | Snížení emisí | Výhled cen | Veletrh Inter-Ree | Ruská mobilizace | Zavedení embarga | Rozvíjející se země | Český statistický úřad | Saúdská Arábie | Bidenova administrativa | Cenové výkyvy | SAB Finance | Beta koeficient | Pohyby cen | Dolarový index | Sazby v Polsku | Ethereum | Nižší ceny | Geopolitické napětí | Investice do těžby ropy | Šperkařství | Trump Organization | Vývoj na trzích | Metal Focus | Diverzifikace | Koncern Volkswagen | Belt and Road | Expanze | Indonéská centrální banka | Poptávka po ropných produktech | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | PLN | Bydlení v ČR | Mobilizace v Rusku | Royal Mint | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Globální dluhopisové trhy | Přebytek zahraničního obchodu | Růst sazeb | Růst mědi | Petr Fiala | Obnovení rovnováhy na trhu | Očištěný zisk na akcii | Listopadové maloobchodní tržby | Směrnice | Exchange | Pchan Kung-šeng | Výhled | Gold | WTO | Haldiram | Výzkumné firmy | Společnost Rare Earths Norway | Elektroauto | Nařízení Evropského parlamentu | Jednání OPEC+ | Oživení v Číně | Konflikt na Blízkém východě | Fungování trhů | Pověst | Rostoucí inflace | Online obchodování | TLTRO4 | BHP | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Význam inovací a výzkumu | Vratislav Zámiš | Výhled ekonomiky | Danske Bank | Vzestup inflace | Rostoucí ceny | Výhled ekonomiky eurozóny | Dluhové závazky | Burza | Ropný institut API | Světové ceny kávy | Obrat velkých německých podniků | Hrubý domácí produkt (HDP) | FAO | Glencore | Ferrari | Obchodní divize | Nejnižší výnosy | Afrika | Základní úrokové sazby | Peter Garnry | NZD/USD | Úspěšný týden | Agentura IEA | Poptávka po uhlí | Export z Německa | Přebytek obchodu se Spojenými státy | New York | Záporné sazby | Graf vývoje ceny ropy | Vývoz ruské ropy | Dolar dnes | Finanční instrumenty | Snížení produkce | Strach | Analytický tým FXstreet.cz | Ekonomiky v eurozóně | Americké ministerstvo financí | Přerozdělení bohatství | Tradingové webináře | Ropný benchmark WTI | Open Interest | Snížení úrokových sazeb | EIA | Analýza akciových trhů | Růst cen | Nord Stream | Vysoká inflace | 1Q 2025 | Pozitivní sentiment | Jakub Němec | Cestovní průmysl | Simon Property Group | Základní úrokové sazby v USA | Poptávka a dynamika trhu | Capital Markets | Vakcíny na koronavirus | Čínské státní půjčky v Africe | Růst vývozu z Číny | Dividendy | Americké výnosy | Zlato a stříbro | Vybírání zisků | Čínská aktiva | Investing | New York - Nymex | Rafinerie | Metals Focus | Možnost obchodovat | Charu Chanana | Financial Times | Bezpečného útočiště | Podnikatelská důvěra | Asociace pro kapitálový trh | Development | Faktory ovlivňující cenu zlata | Kryptoměnové burzy | Propad cen | Investiční příležitost | Schůzce FOMC | Význam inovací | Koronavirové restrikce | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Historie | Nezaměstnanost | Rizika a příležitosti | Kakaové futures | Vysoké riziko | Trafigura | Institut API | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | International Real Estate Expo | Saxo | Striker | Zotavování světové ekonomiky | Konflikty | Minimální rezervy bank | CODYA | Izraelský premiér | BP | Vývoj ceny zemního plynu | Zvyšování sazeb | Jak investovat do komodit | Americký prezident | Příkaz | Americká inflace | Nový rekord | Ekonomové Deutsche Bank | Bydlení | HSBC | Pandemie koronaviru | Chalífa Haftar | Graf vývoje | Míra úspor | Podnikatelský sektor | Dnes ČNB | Uber | Irsko | Třetí vlna | Vývoj měnového páru | Index českého investora | Zvýšení úrokové sazby | Poptávka po stříbře | Trumpová | Invesco | Maloobchod | Ceny cukru | Půjčky v Africe | Globální poptávka po ropě | NFP report | MW Investiční fond | Ceny elektřiny | Luxusní auta | Vývoj ceny ropy WTI | Zaměstnanost | Čínský trh | Coca-Cola | Propad investic | Makléřské firmy | CoinCodex | Inflace ČNB | Washington | Výrazný růst | Aktuální hodnoty měny | Společnost Coca-Cola | Ceny energií v Evropě | CZK | John Williams | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Evropská měna | Počet případů koronaviru | Výprodeje | Rabobank | Ceny ropy v dolarech | Make America Great Again | Viceguvernér ČNB | Jihokorejská ekonomika | Karanténní opatření | Vládní dluh | Lembros Commodity Advisors LLC | Gap | MW Investiční fond SICAV | Objem vládních stimulů | Vakcinace | Dnešní makroekonomické ukazatele | Zisková marže | Měnová politika a úrokové sazby | Hodnota zlata | Starbucks (SBUX) | Spekulativní sázky | Zisky amerických akcií | Obchodování zlata v roce 2025 | Největší zlaté rezervy | Jakub Petruška | BGA | Sektor pro investování | Výnosy z amerických dluhopisů | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Náklady | Hurikán Ida | Polská centrální banka | Ekonomiky | Žádný výnos | Thomas Gitzel | Směnné kurzy | Výkon | Dovoz z Číny | Výkonnost indexu | Země OPEC | Česká měna | PLN/EUR | Cyklická vs. necyklická odvětví | Volatilita | Covid | Ministerstvo práce | Klíčové oblasti | První zvýšení sazeb | Reálné výnosy | Možné scénáře | Výhled Saxo Bank | Obilné trhy | Lembros | Průmyslová produkce | Silný býčí signál | Směřování trhu | Živý komentář | Rostoucí obavy | Pokles ceny | Economist | SOLEK SICAV | Donald Trump | Bilion eur | Sazby v USA | Průmyslová produkce v eurozóně | Významné riziko | Snížení nákladů | Inflace | Peníze | Zveřejněné údaje | Vývoz ropy | Pozitivní očekávání | Indické společnosti | Odhodlání | Brent | Stavební produkce | Komoditní sektor | Čínský dovoz | Moderna | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Státní půjčky | Jüan | Očekávání | Porovnání vývoje | Fincentrum & Swiss Life Select | Suroviny | Tamás Varga | Poměr P/B | Úrokové sazby | Odhady PMI | P/E | Retonkil | Český ministr | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Investiční centrum | Graf ropy | Nejistota na trzích | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Admirals | Spotřebitelský sentiment v USA | Reakce trhu | Celní války | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Cena Brentu | Deprese | Obchodní týden | Tržní prostředí | Pokles objemu ve šperkařství | Majetek | Měnový fond | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekonomické výhledy | Financovat | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Commodity | Býčí signál | Alibaba | Spotové operace | Zdražovat | Silná rezistence | Jana Steckerová | InstaForex | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Nárůst poptávky | Return on Equity | USD za tunu | Rystad | Dovoz ropy | Vysoké ceny energií | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Vývoj české ekonomiky | Rozhodovací schopnosti | Koruna | Pomalé oživení | Obchodní přebytek Číny | Příležitosti | Premiér Benjamin Netanjahu | Cenový šok | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Makroekonomický analytik | Zasedání FOMC | MiFID II | Zasedání OPEC+ | MetaTrader | Německý export | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Snižování cen | Coinbase | Německé firmy | Nižší daně | Sentiment na trhu | Poptávka po zlatě v 1Q 2025 | Prognóza | AVANT | L.F. Investment | Výnosová křivka | Spotřeba uhlí v Evropě | Tempo ekonomického růstu | Data z USA | Pozitivní nálada | Poptávka po úvěrech | Použití finanční páky | Asset management | Obligace | Trh práce | Swiss | Růstový impuls | Britská centrální banka | Mercedes | Růst výnosů dluhopisů | Vítězství Donalda Trumpa | SMA 100 | Vývoj ceny ropy Brent | Investoři do drahých kovů | CL | Akvizice | Světové produkce | Kam se řítí zlato? | Válka | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Index agentury Bloomberg | Formace hlava a ramena | Investiční analytik | Vysoké sazby | Singapurský státní investor | Analýzy společnosti Purple Trading | Koronavirová krize | Americká průmyslová produkce | Úrokové sazby v USA | Evropské ekonomiky | Uskupení OPEC | Těžba v USA | Ceny stříbra SILVER | Obrat trendu | Dopad pandemie | Surové ropy | Uvolnit měnovou politiku | Celoroční výhled | Negativní dopad | Ropný trh | Ceny výrobců | Pokles ceny americké ropy | Nvidia (NVDA) | Očkování proti covidu-19 | Long | Chování | Temasek | CySEC | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Silné momentum | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Energetický trh | Evergrande | Americký index | Lira | EUR/PLN | Býčí rally | Objem zlata v rezervách | Koruna posílila | Chemické společnosti | Graf | Nigérie | Geopolitická rizika | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | Vliv války na Ukrajině | AUD | Plynovody | Dřevo | Geopolitická situace | Cenové prognózy | Oslabování koruny | Exxon Mobil | Raketový útok | Spotřeba ropy | Meziroční růst | Evropský statistický úřad Eurostat | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Ekonomické ukazatele | John Kilduff | OIL.WTI | Drahé energie | Fincentrum | Trh | Reálný HDP | Barel ropy | Sezónnost | Centrální banky | Deficit zahraničního obchodu | Amazon | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Trafigura Group | Cox | MSCI | Ropné trhy | Spotřeba kávy | Cestovní ruch | Šéfka ECB | Zdroje energie | Supreme Edition | Testovací účet u XTB | Open | Očekávání trhu | Ceny plynu | Turecko | Vývoz ze země | Jane Foleyová | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | SICAV | Kapitálový trh | Swapové body | Index | Futures | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Měď | HUF | Člen představenstva | Webináře | Obrat ekonomiky | Zveřejněná data | SaxoStrats | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vývoj ceny platiny | Elektřina | Jeff Currie | MMF | Vývoj ceny stříbra | Nabídka | Čínský akciový trh | Japonský jen (JPY) | USA | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Rare Earths Norway | Snižování sazeb | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | ROE | Počasí | Dolarové likvidity | Kapitál | Železnice | Fungování | Belt and Road Initiative | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | PVM Oil Associates | Rijád | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Podmínky na trhu | Trading | Makroekonomická data | Skupina OPEC+ | Obchodní války mezi USA a Čínou | China Evergrande | Golden Gate Pavel Ryba | Klimatické změny | Ústup inflace | Blackwell | Předstihové indikátory | Steve Smith | Fiskální pomoc | S&P | xStation | Platina | Callie Cox | Mitsubishi UFJ Financial Group | Investice do kovů | Unie | Léto | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Hedgeové fondy | Investiční analytička | Důvěra investorů | Zpřesněný odhad | Investiční vzplanutí | Zlataky.cz | Lukáš Kovanda | Sázky | Oanda | Omezení dodávek | Data z tuzemské ekonomiky | Poptávka po LNG | Narušení dodávek | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Vice | Analytici ČSOB | České PMI | Christine Lagardeová | Ropné zásoby | Komoditní index | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Desetileté výnosy | Stárnutí populace | Řetězec | Japonské ministerstvo financí | Mário Centeno | Disciplína | Pozornost | Obchodní napětí | Silver Institute | Úroda | Wall Street Journal | Investiční nemovitosti | Přeprodaný trh | Lembros Commodity | Hong Nam-ki | IEA | Anglie | Pás a stezka | Analytický tým | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Raiffeisenbank a.s. | Vytvoření Pin Baru | Reakce trhů | Bilion | Novozélandský dolar | Komoditní měny | Očekávání analytiků | Ropný kartel | Dluhová služba | Harmonizovaná inflace | Nová prognóza | Hladiny podpory | Ropa | Opatření | Deficit | Volatility | Asie | Ceny na čerpacích stanicích | ROIC | Shell | Zařízení | Komunikace ČNB | Správci aktiv | Liberty Steel | Joachim Nagel | Další růst | Vývoj ceny černého zlata | Kurz dolaru | Budoucnost | Spotřební daně | Podnikání na kapitálovém trhu | Cukr | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Durace | Počet pracovních míst | Trumpovy vlády | Slabý trh | Odhad růstu domácí ekonomiky | Inflace v eurozóně | Povinné minimální rezervy bank | Globální dodavatelské řetězce | Foreign Exchange | Mírný růst | Zvýšit zisky | Dluhové problémy | Výroba v továrnách | Americká centrální banka | Společnosti | Liberty Ostrava | OpenAI | Konglomerát | Polská inflace | Přijetí kryptoměny | Investiční plány | Automobilový sektor | Obnovitelné zdroje energie | Londýn - ICE | Česká koruna | Vývoj na komoditních trzích | Výroba aut | Nord Stream 1 | Vývoj ceny stříbra SILVER | Izrael | Benzín | Vývoj zlata | Dopady války na Ukrajině | Phil Flynn | Twitter | Růst cen stříbra | Premiér Petr Fiala | Cyklické tituly | High Yield | Statistické údaje z USA | Nejprudší pokles | Ropa Brent | Zvýšení sazeb ČNB | Virus | Ekonom UniCredit Bank | DIW Claus Michelsen | Obchodní války | Příměří v Pásmu Gazy | Meziroční míra inflace | Devizové intervence | Bohatství | Američtí investoři | Ifo | Striker Securities | Důvěra spotřebitelů | Kov | Nomura | Cena hliníku | Poptávky po mědi | Free cash flow | Statistické údaje | Momentum | Kurzové intervence | Vývoj mezd | Pozornost obchodníků | Dynamika trhu | Domácnosti | Trumpova vláda | Prognóza cen ropy | Míra úspor domácností | Růst vývozu | Elektroautomobily | Bitcoin | Polský zlotý | Viceprezident | Filip Kalčák | Burze | Cena plynu | Globální finanční krize | Druhá největší ekonomika světa | Dna | Philip Newman | Martin Lembák | Vysoká volatilita | ISM index | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Kartel OPEC | Kurz koruny | Nízká likvidita | Vyšší úroky | Celková inflace | Eskalace | Data o inflaci | Fundamentální analýza akciových trhů | Moody's | Hospodářské výsledky Walmartu | TASS | Elektromobily | Index Option | NAFTA | Mediální společnosti | Vývoj ceny cukru | Ceny palladia | Ruské dodávky | Směřování trhů | Seznam Zprávy | Pavel Ryba | Energetický sektor | Společnost Royal Caribbean | Expanze HDP | Ranní okénko | Ceny zemního plynu | Americké produkce | Podnikatelé | Ceny obilovin | Kurz NZD | Mario Centeno | Zpomalení globální ekonomiky | Vývoj inflace | Ceny hliníku | Vývoj akcie | Tovární objednávky | Obchodní objem | Americké indexy | Sektor služeb | Počet žádostí o podporu | Fair Value | Největší ekonomika | JPMorgan Chase | Fortune | Golden Gate CZ | Dodávky ropy | Posílení domácí měny | Klaas Knot | Přímé zahraniční investice | Strukturální faktory | Investiční rozpočet | Válka na Ukrajině | Piper Sandler | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Znalost | Asociace pro kapitálový trh ČR | Další zasedání OPEC+ | Platformy | Equity | Co očekávat od zlata | Prezident Donald Trump | Mitsubishi | Ekonomický institut Ifo | Kupka | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Nejnovější zprávy | Vývoj cen ropy | Nissan Motor | Analytici | Čistý zisk | Kávová zrna | Obchodní dovednosti | Aukce | Price-to-Book Ratio | Historická minima | Závislost | Investiční poptávka | Marketingová komunikace | Ropa cena | Co je volatilita | Stříbro | Wonderinterest | eXchange | Williams %R | Obchodovat | Economist Intelligence Unit | ERA | Cla na dovoz | Skupina OPEC | Finanční instituce | Ekonomické vyhlídky | Přesun výroby | Tuzemská inflace | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Gold.plus | FRED | G7 | Pokles cen | Schůzka FOMC | Závislosti na Číně | Výkyvy cen | Vysoké inflace | Invaze | Trh práce v USA | Finance | Cena palladia | Dividendový výnos | Nárůst sazeb | ETF | RBI | Akcie Retonkil | Pohonné hmoty v ČR | Dluhopisy | Analytika | Firma | Podílové fondy | Ropná cenová válka | Obchodníci | Poptávka | Nárůst nakažených koronavirem | Šéf IEA | Hang Seng | Zboží dlouhodobé spotřeby | Tomáš Cverna | Obchodníci s ropou | CoreLogic | Gamble | Pavel Sobíšek | Výhled 2025 | Vývoj hodnoty | Investování do akcií | West Texas Intermediate (WTI) | Nastavení měnové politiky | Ropný zlom | Technologická společnost | Omezení těžby | Hospodářské instituty | SMA 200 | Výsledky WalMartu | Tržní dynamika | Statistici | Klouzavý průměr | Členské státy | Rok 2025 | UBS | Podnikání | MIFID | Bankéři | Bitcoiny | Depozitní sazby | Směřování ceny | Problémy | 3М | Globální inflace | Ceny paliv | Omezená nabídka | Kanadský dolar | Statistický úřad | Participace | Růst HDP | Celosvětová poptávka po ropě | Index PMI | Vliv demografických změn | Cena barelu ropy | Komerční banka | Guvernér ČNB Aleš Michl | Euro vůči dolaru | Přebytek obchodu | Dnešní údaje | Šíření nemoci | Etiopie | Sázka | Bloomberg Commodity Index | Poptávka po zlatě | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | ANZ | Změna klimatu | Světová banka (SB) | Deutsche Bank | Reuters analytik | Analytik ČSOB | Sójový olej | Ekonomové | Alexandre de Juniac | Zpomalení hospodářského růstu | Vysoká cena | Česká národní banka (ČNB) | Spojené státy | Kurz dolarů | Celní válka | Bollingerova pásma | Spotové ceny ropy | Pevninská Čína | Purple Trading Petr Lajsek | Vývoj | Ole Hansen | Vývoj ceny pšenice | Investiční cíle | Komplexní analýzy | Úsilí | Výkon ekonomiky | Ekonomické faktory | Brent Crude Oil | Dan Jörgensen | Zajímavé zisky | China Development Bank | Tchajwanská ekonomika | Úroková sazba | Embargo EU | Objem půjček | Riziko inflace | Mobilizace | Výkon dolaru | Wonderinterest Trading Ltd | Ceny benzínu | Růst poptávky po ropě | Rekordní propad | Investiční poradenství | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Finanční ukazatele | Rizikové averze | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | IKL | Index českého investora (CII750) | Evropský statistický úřad | Národní bezpečnost | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Futures na americké akciové indexy | Washington Post | Akciový stratég | Velmi volatilní | Inflace v Evropské unii | Důvěra domácností | Rostoucí ceny ropy | Pohonné hmoty | Akcie společnosti Twitter | Prognóza Ministerstva financí | SOL Trader | České měny | Objednávky | Ministr zdravotnictví | Ivana Brdárska | Investice do nemovitostí | Cena stříbra | Sankce | Volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Portfolio fondu | Poptávka po dolaru | Riziko ztráty | EUR/USD | Přijetí kryptoměny bitcoin | Severomořská ropa Brent | Cyklus utahování měnové politiky | Kdo kupoval zlato | FAIR | Pin Bar | Varování | Růst průmyslových cen | Pokles objemu | Intervence | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Výplaty akcionářům | Tomáš Kudela | Normalizace měnové politiky | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Konsolidace | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | West Texas Intermediate | Výroba v Německu | Společnosti vyrábějící vakcíny | Recese v USA | Vliv sezónnosti na odvětví | Měnové politiky | Porsche | Finanční služby | CSI 300 | Onemocnění | Poptávka po ETF | Cena kávy arabica | Komoditní spread | Člen bankovní rady | Poptávka v technologiích | LemBros | Míra nezaměstnanosti v Německu | Manufacturing | Rostoucí úrokové sazby | Výdaje | Výnosy | Výkon fondu | Zvýšení daně | Měnový výbor | Dedolarizace | Automobilová divize | Bernstein | Pandemie covidu-19 | Americké statistiky | Hlavní index čínských akcií | Nákupy centrálních bank | Pokračující geopolitické napětí | Ekonomická situace | Hackeři | Odhad HDP | Depozitář | Rozvaha | NextEra Energy | Cenová válka | Růstový potenciál | Martin Stránský | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | KOSPI | Kurz tradingu | Dow Jones | Americká administrativa | Vliv směnných kurzů | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Čínská poptávka | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Náměstek ředitele | Národní banka | Robotaxi | Centrální bankéři | Ekonomické indikátory | Americký dolar (USD) | Rozhodnutí centrální banky | Šíření mutace delta | Fio | Odliv kapitálu | Price-to-Earnings Ratio | Ceny komodit na světových trzích | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | AI | ČNB na trzích | Podíl firem | MT5 Supreme Edition | Joe Biden | Druhá vlna pandemie | Celosvětová poptávka po zlatě | Poptávka po oceli | Význam firemní kultury | Geopolitické vlivy | Investiční doporučení | Vládní výdaje | Pracovní den | Rýn | Silná koruna | Cenové pohyby | Světový obchod | Přehled měnového trhu | LVMH | Tisková konference | Vítězství | Bankovní systém | Platební bilance | Růst mezd | Kasina | Americké vládní dluhopisy | Reálné ekonomiky | Koronavirus | Odvětví | Posilování koruny | Obchodní příležitosti | Společnost Nvidia | Palantir | Sazby | Peter McNally | Futures na sojové boby | Robusta | Invaze ruských vojsk | Patria | Británie | Nejisté situace | Ekonomické aktivity | Ztráty eura | Výhody a rizika | Energetický gigant | Americký index S&P 500 | České koruny | Půlroční výhled | Úrok z držení kryptoměn | Hike | Bankovní vzdělání | Komise v přenesené pravomoci | Globální diverzifikace | Zvýšení produkce | Trumpovy plány | Dovoz do USA | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Silnější americký dolar | Světové trhy | Prohlášení | Nerozhodnost | Produkční škrty | Vliv klimatických změn | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení úrokových sazeb v USA | Výhled poptávky po ropě | Hotovost | Těžby ropy | Regulátor | Přerušení výroby | Boj s inflací | Motocykly | 200denní klouzavý průměr | Úspěšné obchody | Berlín | Průzkum | Hlavní analytik | Důvěra v českou ekonomiku | Firmy | Komentátor | XAG/USD | Čínské státní půjčky | Jednání OPEC | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Geopolitické události | Hedgové fondy | Budoucí vývoj | Severomořský Brent | Stratég Saxo Bank | Letní turistická sezona | HDP Německa | Tlak Číny | Růst cen ropy | Panika | Agentura Moody's | Zajištění | Zemědělství | Napětí mezi USA a Čínou | Překážky | Zájem investorů | Cena ropy brent | Trendy komodit | Práce z domova | Partnerství | Vyšší ceny | Manažeři | VP Bank | Hromadění zlata | Demografické změny | Ruská ropa | Růst cen komodit | Repo sazby | Provozní zisk | Aktivisté | Inflace ve Velké Británii | Odhad růstu HDP | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Vývoz z Číny | Investování | Hospodaření firem | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Vliv války | Nejbližší support | Maďarský forint | Čekající příkaz | Historicky nejnižší výnosy | Celosvětová poptávka | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Inter-Ree | Hry | Novo Nordisk | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Trade | Dashboardy | Kurzový závazek | Jiří Tyleček | Walmart | Těžařská společnost | Eleanor Creagh | ČSOB Dominik Rusinko | Americký ropný institut | Oscilátor | Rizika | Globální poptávka po plynu | Podrobný pohled | Žlutý kov | Eurozóna | Ropné firmy | Investiční rozhodnutí | Fond | Pinpoint Asset Management | Cena benzínu | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Restrukturalizace | Nadbytek ropy | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Pokles dovozů | Index inflace | Fitch | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Recese světové ekonomiky | Dluhopisový trh | LemBros Commodity Advisors | Úspory | Ropné velmoci | Globální trh s ropou | Ceny niklu | Klouzavý průměr EMA | Futures na ropu | Ebook od Purple Trading | Investice do mědi | Úvěrový rating | Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) | Jensen Huang | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Oblasti umělé inteligence | Státní půjčky v Africe | Vysoké ceny | Údaje o zásobách v USA | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Country Garden | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Stagflace | Ropný kartel OPEC | Klíčové faktory | Globální energetická krize | Cenový vývoj | Nissan | Potravinářský průmysl | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Bilance | Americké akciové indexy | Cena kávy | CEE | Výsledky společnosti Nvidia | Third Bridge | Tesla | Záporné úrokové sazby | David Vagenknecht | Stabilita | Miliardář | Španělsko | XTB Research | Vývoj peněžní zásoby | Konzultant | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | Globální poptávka po stříbře | Globální sentiment | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Údaje Refinitiv Eikon | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Royal Caribbean | Evropský průmysl | Vývoj ceny stříbra XAG/USD | Ruský rozpočet | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Nepokoje v Guineji | DPH v Německu | Včerejší seance | Na burze | Zvyšování těžby | Akcionáři | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | VIX na trhu s ropou | Claus Michelsen | Sázet | Vysoký výnos | Květnová inflace | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Spotřeba uhlí | Globální poptávka po uhlí | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Wells Fargo | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Růst výroby | Ocenění Tesly | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Turbulence na trzích | Komisař EU | Ekonomika Indonésie | Nabídka ropy | Regulační rizika | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Negativní zprávy | Obchodní přebytek | Hrubá marže | Tradeři | Ceny ropy Brent | Obavy ze stagflace | Volkswagen | Hospodářské politiky | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Spojené státy a Evropská unie | AUD/USD | Nejnovější statistika | Státní investor | Eskalace konfliktu | Nejnovější trendy | Pokles reálných mezd | Příčiny poklesu cen | Trian Partners | Bezpečná aktiva | EK | Zajištění proti inflaci | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Jan Frait | Analytik | Emise | Konsolidace ceny | Poptávka po plynu | Trinity | MAM | Spotové ceny | Benchmarky | JPY | Tatry Mountain Resorts | Zasedání ČNB | Open interest | Citi | Swiss Life | MSCI World Index | RSI | Bank of America | Semináře | Transakce | USDX | Šok | Evropské obchodování | Volatilita trhů | Finanční trh | Trend na trhu | Meta | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | Plyn | Kristina Hooper | Pokles cen ropy | Karty | ISM indexy | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Capital | Know-how | Vývoj ceny niklu | Inovace | CZK/USD | Ceny | Spotřebitelský sektor | Prognóza vývoje | Objem zlata | Siemens | Turistická sezona | Tržní pohyby | Financování | FCF | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Testovací účet | Pohyby na trhu | FactSet | Meziměsíční inflace | Obranný průmysl | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Bundesbank | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Poptávka po nemovitostech | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Price-to-Earnings | Prezident newyorského Fedu | Předpovědi | DPH | Novo | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Silný americký dolar | Surová ropa | Státy EU | SMA | Blízký východ | Největší ekonomika světa | Biliony | Makroekonomické faktory | Instituty | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Americký Úřad pro energetické informace | Investiční možnosti | P/B | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Wonderinterest Trading | Dlužník | Zákonodárci | USD/EUR | Sentix | Webinář | Stratég | Prodeje automobilů | Tržní výhled | Instituce | Zpevňování koruny | CFD na akcie | Forint | Negativní korelace | Morgan Stanley | Ceny zlata | EV | Náklady na financování | Výnos | TSLA.US | Výnosy z dluhopisů | Pokles ekonomiky | Čínští výrobci | eBook | ESG | Bloomberg Intelligence | Růst cen energií | Producenti ropy | Robert Holzmann | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Komunistická strana | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | CFD | Benchmark | Again Capital | Index strachu VIX | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Akcie Microsoft | WACC | Provozní náklady | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Olívia Lacenová | Rozhovor | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | MNB | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Zastropování cen | Posílení koruny | Miliardy USD | Míra inflace v Británii | Obchodní den | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | FTX | Pobřeží slonoviny | Civilní letectví | Energetická krize | MetaTrader 5 | Falešné breaky | GBP/USD | ASX | Očekávaný zisk | Obchodní analýza | VIX | CrowdStrike | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | Euforie | Írán | EPS | Kurz eura k dolaru | Očkování proti covidu | McKinsey | Jasný signál | Histogram | Pracovní místa | Káva | Ropné a plynárenské společnosti | Stav devizových rezerv | Vyšší hodnoty | Zisk | Globální krize | Total | Čínské stimuly | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | World Gold Council | WTI a Brent | Sezónní vlivy | Pokles kurzu | PVM | Spekulovat | Christian Lindner | Makléři | Čínské hospodářství | Bogdan Maioreanu | Analytik Purple Trading | Šíření mutace | Hospodářské dopady | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Prezidentské kampaně | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Komentář analytiků | Vzdělání | Celosvětová spotřeba | Nové prognózy | Tesla (TSLA.US) | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Ropovod | Růst inflace | Obavy trhu | Cena mědi | Greenpeace | Prémie | Poptávka po pohonných hmotách | Evropa | Pokles produkce | WGC | Olej | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Letecká přeprava | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Mutace delta | Obchodování s ropou | Tesla dnes | Ekonomické cykly | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | CII750 | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Hlavní měny | Údaje o obchodu | Dodávky plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Dolarové sazby | Automobilky | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Převzetí společnosti | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Teherán | Spolková vláda | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Drahý kov | Jakub Matis | Technologické firmy | Cena ropy klesá | Medián | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Svíčkový graf | Craig Erlam | Natixis | Zvýšení těžby | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Americké sankce | Spotová cena | Jarda Tupý | Směřování | Překoupený trh | Visa | Bollinger Bands | Price Futures Group | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Výroba automobilů | CARA | GMT | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Dostupná data | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Rozvojová banka | Celní úřad | Tradingové webináře zdarma | Destatis | Konsensus | Vládní politika | NATGAS | Vrcholy | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dodavatelský řetězec | Peking | Aliance | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Spready | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Yield | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | LME | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Etoro | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Investiční glosa | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | WTI Crude Oil | Členské země | Výhled na letošní rok | Hospodářský cyklus | Růst těžby v USA | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Tomáš Holub | Členové OPEC | Falešný break | Martin Gürtler | Investice do komodit | Vývoj trhu | Signály z Fedu | JPMorgan | Akumulace | Přirážka | EUR/CHF | Ropný benchmark | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Letecký průmysl | Odhad letošního růstu | Katastrofy | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | TotalEnergies | Dekarbonizace | Zásobníky | Česká národní banka | Americký ISM | Česká inflace | Philip Lane | Index čínských akcií | Meziroční inflace | Japonský jen | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Omezené dodávky | Akcie | Medvědí trend | Cílová cena | Investice firem | Průmyslníci | Kupci | Nižší úrokové sazby | Největší švýcarské banky | NERV | Ekonomický cyklus | Société Générale | Návratnost | Lepší zítřky | John Hardy | Výhody | Základní úroková sazba | Urbanizace | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | City | Saxo Group | Makléř | Zrychlení růstu | Energetická agentura | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | AKAT | Americké ceny | Pokles cen komodit | Index VIX | Telekomunikační společnosti | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Profitabilní | Vývoj pandemie | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Marlin | Pokles vývozu | Rystad Energy | Prognózy | Ceny pšenice | Globální recese | Zvyšování cen | Akciové výnosy | Kurz | SBUX | Druhá největší ekonomika | MSCI Europe | SOK | Daně | Dnešní zpráva | Tichomoří | Zpřísnění finančních podmínek | Zambie | DXY | Růst zisků | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Zvýšení těžby ropy | Veřejné služby | Americká ekonomika | Konkurenti | AMD | Americký prezident Joe Biden | Společnost Invesco | Intermediate | Ekonomika Číny | Snížení těžby | Jiné měny | Státy Evropské unie | Japonské akcie | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Aerolinky | Ceny pohonných hmot v Česku | Silnější dolar | Rychlý růst | Ekonomické fórum | Počty nových žádostí o podporu | Chile | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Kevin Tran Nguyen | Špatné zprávy | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Světová rada pro zlato (WGC) | Produkce energie | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Obchodování akcií | Komunikace | Skupina Saxo Bank | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Maloobchodní gigant | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Sentiment v USA | Ekonomika eurozóny | Růst ceny zlata | Zisky | Ruská vojska | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Frakování | Zpřesněné údaje | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | SOLEK | Šéf Fedu | Američtí těžaři | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | SAP | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Fond kvalifikovaných investorů | WHO | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Kontrakce | Situace v Číně | Výrazný růst cen ropy | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Dlouhá pozice | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Silné měny | Čínský celní úřad | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Finanční sektor | Prodej automobilů | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Objem maloobchodních tržeb | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Spread | Výraznější impuls | Akcie Shell | Chris Weston | Cash flow | Trh s ropou | Investování do zlata | Ekonomický institut | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Rafinérie | Signál | Aktuální cena | Společnost AMD | Úbytek | Unicredit | Real Estate | Letectví | Zmírnění rizik | BHS Štěpán Křeček | SUGAR | UniCredit Bank | Zhodnocení | Investice do těžby | Organizace | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Ceny surovin | London metal exchange | Federální rezervní systém (FED) | Praha | Poptávka centrálních bank | Eva Zamrazilová | Valuace | Výsledková sezóna | Prodeje aut | Technická analýza | Mladší generace | Plány | Nižší poptávka | Politická nestabilita | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Ceny americké ropy | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Průměrný český investor | Příliv investic | Divize společnosti | Dluhopisové výnosy | NFP | Průmyslová výroba v Evropské unii | Rekordní růst | Nikkei | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | FDP | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | XM | Inflace v květnu | Admiral Markets | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Ceny stříbra | Obchodování a investice | NY FED | Rozvoj | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Slabý dolar | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Růst poptávky | Korekce | Audi | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Letní měsíce | Riziko recese | Asociace | Stimulační opatření | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Premiér Benjamin | Průzkumy | Televize CNBC | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | MT4 Supreme Edition | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Chudé země | Rostoucí trend | High | TIPS | Beta | Sójové boby | Rezervy bank | Růst dovozu | CEE region | Tým InstaForex | OECD | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | Oslabení koruny | Spot | Fatih Birol | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie firem | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | Index nákupních manažerů (PMI) | Vysoké ztráty | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Oživení poptávky po ropě | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | MT4 | Focus | Řešení problémů | Růst tržeb | Amundi | Důvěra v průmyslu | Snížení těžby ropy | Evropský regulátor | Světová banka | Cena | Vývoje ceny | NYMEX | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Volatilita cen | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Pepperstone | Komodita | Rozpočet | ARD | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Snížení sazeb | Hospodářský růst v Číně | Ceny kukuřice | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Prudký růst cen | Partners | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Otevírání ekonomik | Kurz eura k americkému dolaru | Drahé kovy | Royal | BDI | All-time high | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Rezervy | Podnik | Valné hromady | Zavedení cel | Zelené energie | Fiskální balíček | Ukončení konfliktu | EMA | Forexu | Hliník | Vývoj ceny kávy | Debata | Datový kalendář | Server CNBC | Podhodnocený | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Kypr | Obchodní válka | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | Oslabení | Finanční situace | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Benjamin Netanjahu | Ceny kávy | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Ceny v Česku | Obchodní podmínky | Zisky společnosti | Vypuknutí pandemie | I-Trader | Vlády | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Síť X | Šance | Investiční platformy | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Světová rada pro zlato | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Nepokoje na Blízkém východě | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Irák | Jan Bureš | ČR | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Uzavření dohody | Manažeři fondů | Výraznější pokles | CAPEX | Intervenovat | Solidní výsledky | Ropovody | Americký Fed | Klíčové společnosti | Čínské akcie | API | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Aktivity v eurozóně | Mzdový růst | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Creditas | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | ČNB Aleš Michl | Vyšší volatilita | Hospodářské cykly | Silná poptávka | Market | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Technologický sektor | Cenné papíry | Varianta delta | Sestupný trend | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Deficit nabídky | Support | Valná hromada | Oživení globální poptávky | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Objem hotovosti | Výzkum a vývoj | Letecká osobní doprava | Angola | Vývoj ceny zlata | Východní Asie | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Služby | Marek Mora | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Spotřební zboží | Tržní očekávání | Měnové války | OPEC | Technologický pokrok | Zisk před zdaněním | Magnificent 7 | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Investoři | Vizualizace | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Alibaba Group | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Největší pokles | Zásoby ropy ve Spojených státech | Průměrná hodnota | Obchodní bariéry | Technologický gigant | Americké objednávky | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Výprodej akcií | Míra inflace v Evropské unii | Výkonný ředitel | Karanténa | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Embargo | Slabá poptávka | Guyana | Coinbase Global | Ceny potravin | Omezení produkce | Rezistence | Meziroční růst cen | Dnes na světových trzích | ZEW index | Auta | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Saxo Bank | Výhled poptávky | Multi-Asset obchodování | Komoditní trh | Denní data | Oživení čínské ekonomiky | Nařízení | Bond | Další růst sazeb | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | Čokolády | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | XTB Tomáš Cverna | Zisk EBITDA | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | DIW | Pohyby kurzu | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Cenové stropy | Inflace v lednu | USD | Commodity index | Světové hospodářství | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Růst v Číně | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Cena americké ropy | Cestování | Síla amerického dolaru | Dnešní statistika | Ekonomický dopad | Split | Americký dolar dnes | Kabinet | NextEra | PayPal | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Investing.com | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | BMW | 3M | Dluhopisové fondy | Výkonnost fondů | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | USDA | Investujte na Forexu | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Přebytek obchodní bilance | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Poptávka v Číně | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | Digitální měny | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Price-to-earnings ratio | Zpomalování ekonomiky | IATA | Tempo růstu spotřebitelských cen | Finanční ztráty | Agentura AP | Průmyslová produkce v srpnu | Economic | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Markets | Refinitiv Eikon | Rok 2024 | Levnější ropa | Výrobce čipů Nvidia | Aleš Michl | Kanada | Webináře zdarma | Zestátnění | Nejistota | Profesionální obchodník | Světová poptávka | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | Tamas Varga | ING | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Ceny komodit | Indexy | Volatilní trh | Státní dluhopisy | Americký dolar | Společnost Chevron | Blue chips | Makro | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | NBP | Sazby ECB | Průmyslové firmy | Voda | Ekonomiky eurozóny | HG měď | Těžaři | Vývoz z Německa | Vysoká poptávka | Růst ceny | Opatření vlády | Měnová politika | Asijské země | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Nastavení trhů | Body | Arabica | Čínský export | Swiss Life Select | Německé podniky | Soběstačnost | Evropské země | Turistický ruch | Payrolls | Světové poptávky | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Odškodnění | Krátkodobý klouzavý průměr | Navýšení | Omikron | Evropské automobilky | Americká cla | Hodnoty měny | Vánoční svátky | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Lockdowny | Mnichovský ekonomický institut | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Údaje Refinitiv | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ASX 200 | Černé zlato | KBC | Kmen omikron | Společná evropská měna | Indie a Čína | Zpracovatelský průmysl | MIC | Tržní ocenění | Materiály | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Cushing | Globální trh | Plynárenské společnosti | Cestovní omezení | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | BHP Group | Nejprudší pokles v historii | Jak investovat | Prodeje | Nové strategie | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Ekonomické prostředí | Investovat peníze | Investor | USD/JPY | Šperky | Americké vlády | Trump 2.0 | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | NZD | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Prudký pokles cen | Ovlivňování | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Vybrání likvidity | Výnos dluhopisů | Lobbing | Nákupy zlata | Polský zlotý a maďarský forint | Český investor | Makléřské společnosti | Nízká inflace | Průmyslové kovy | Olaf Scholz | CNBC | Sol | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Indonésie | Německá inflace | Lael Brainardová | Ocenění | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot