Středa 13. listopadu 2024 09:06
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Nastroje

Pohonné hmoty v Česku

img

Paliva v ČR po měsíci růstu cen v uplynulém týdnu zlevnila

07.11.2024 Pohonné hmoty v Česku po měsíci růstu cen v uplynulém týdnu mírně zlevnily. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 v průměru klesla o čtyři haléře na 35,76 koruny za litr a cena nafty o pět haléřů na 34,24 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Pohonné hmoty v Česku zdražily třetí týden v řadě

24.10.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, ceny stouply třetí týden v řadě. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 35,79 koruny, před týdnem byl o 14 haléřů levnější. Nafta zdražila o osm haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 34,26 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Pohonné hmoty v Česku pokračující ve zdražování. Na dohled je však jejich zlevnění, pokud se tedy nevyostří situace na Blízkém východě

17.10.2024 Paliva v Česku druhý týden po sobě zdražují. Průměrná cena benzinu stoupla za posledních sedm dní o 34 haléřů na 35,65 koruny za litr. Nafta za stejnou dobu zdražila o 43 haléřů na průměrných 34,18 Kč za litr. Ceny pohonných hmot se tak vrátily na úroveň, kde byly zhruba před měsícem.
img

Pohonné hmoty dále zlevní. Saúdská Arábie totiž přechází na politiku levné ropy, kterou chce „vyřídit“ americké břidličné těžaře – čímž též znesnadní přechod na elektromobilitu

26.09.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, v uplynulém týdnu ale tempo poklesu cen zpomalilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 35,28 koruny, před týdnem byl o 20 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 13 haléřů na litru, za litr teď řidiči dají průměrně 33,59 koruny. Benzin zůstává nejlevnější téměř za poslední tři roky, naposledy se na podobných cenových úrovních prodával v říjnu 2021, nafta byla naposledy levnější loni na konci července.
img

Paliva v Česku dál zlevnila, benzin je nejlevnější za poslední skoro tři roky

19.09.2024 Pohonné hmoty v Česku v posledním týdnu opět zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 35,48 koruny, před týdnem byl o 52 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 53 haléřů na litru, za litr teď řidiči dají průměrně 33,72 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Benzin se naposledy na podobných cenových úrovních prodával v říjnu 2021, nafta byla naposledy levnější loni na konci července.
img

Pohonné hmoty dále zlevňují, kvůli slábnoucí Číně. Levné by měly zůstat na podzim i v příštím roce

05.09.2024 Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají, nafta dokonce na více než roční minimum. Benzín v uplynulých sedmi dnech mírně zrychlil svůj cenový pokles, když zlevnil o 33 haléřů na 36,85 koruny za litr, nejníže od letošního ledna. Nafta rovněž zlevnila, o 29 haléřů, na 35,02 koruny za litr – čili nejníže od začátku loňského srpna, kdy byla zvýšena spotřební daň z ní, resp. vrácena na původní úroveň.
img

Pohonné hmoty dále výrazně zlevňují, i díky rychle posilující koruně. Levné by měly zůstat na podzim i v příštím roce

29.08.2024 Ceny pohonných hmot v Česku dále výrazně klesají, nafta dokonce na více než roční minimum. Benzín v uplynulých sedmi dnech zrychlil svůj cenový pokles, když zlevnil o 31 haléřů na 37,18 koruny za litr, nejníže za více než půl roku, totiž od první poloviny letošního února. Nafta rovněž zrychlila svůj cenový pokles, jelikož v uplynulých sedmi dnech zlevnila dokonce o 43 haléřů, na 35,31 koruny za litr – čili nejníže od začátku loňského srpna, kdy byla zvýšena spotřební daň z ní, resp. vrácena na původní úroveň.
img

Pohonné hmoty zlevnily v uplynulém týdnu zhruba o dvacetník

22.08.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zlevnily, v uplynulém týdnu zhruba o dvacetník. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,49 koruny, před týdnem byl o 21 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 26 haléřů na litru, nyní stojí v průměru 35,74 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Benzin byl naposledy levnější letos v únoru, nafta loni na začátku srpna, poté výrazně zdražila, když byla v loňském roce od 1. srpna zvýšena spotřební daň.
img

Pohonné hmoty dále zlevňují, kvůli sílící koruně i slábnoucí Číně. Při cestě do Chorvatska se vyplatí tankovat „plnou“ hned v Česku, plyne z dat Evropské komise

15.08.2024 Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají a aktuálně se nacházejí na svém takřka dvouměsíčním minimu. Benzín v uplynulých sedmi dnech zlevnil o 31 haléřů, na 37,70 koruny za litr, zatímco nafta dokonce o 47 haléřů, na rovných 36 korun za litr.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní i v příštím týdnu. Řidičům hrají do karet pondělní otřesy na burzách a související nárůst rizika recese v USA

08.08.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,01 Kč, před týdnem byl o 14 haléřů dražší. O 16 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 36,47 Kč.
img

Pohonné hmoty zlevňují, Natural 95 se prodává v průměru za 38,01 Kč/l

08.08.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,01 koruny, před týdnem byl o 14 haléřů dražší. O 16 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 36,47 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků by pokles cen paliv měl v příštích dnech pokračovat.
img

Pohonné hmoty dále zlevňují, zdražit je ale může možný střet Íránu a Izraele po zabití šéfa Hamásu. Česko se letos stalo rájem levných pohonných hmot, i kvůli pokračujícímu poměrně vysokému podílu dovážené ruské ropy „ve slevě“

01.08.2024 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují, v červenci přitom byly jedny z nejnižších v EU. V příštím týdnu zlevní dále – benzín o zhruba 10 haléřů na litr a nafta o 15 haléřů na litr –, protože se do nich propíše nedávný pokles cen ropy na světových trzích a zlevňování velkoobchodně prodávaných paliv. A to i přes oslabování koruny vůči dolaru. Nicméně zlevňování by v týdnu, který bude následovat po tam nadcházejícím, mohlo ustat. A to kvůli rostoucímu napětí na Blízkém východě. Kvůli němu dnes ostatně ropa Brent zdražuje.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zlevní. Z Česka se nenápadně stal eurounijní „ráj levných pohonných hmot“ – levněji v celé EU tankují jen v Bulharsku a na Maltě

18.07.2024 Pohonné hmoty v Česku začaly opět zlevňovat a zlevní i nadcházejícím týdnu, zejména díky posilující koruně. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 7 haléřů na litr, na 38,44 koruny za litr. Cena nafty klesla o desetník na litr a stojí 37,10 koruny za litr.
img

Pohonné hmoty v Česku musí zdražit o 12 až 13,50 Kč/l, pokud mají být plněny klimatické cíle v rámci vládou právě přijímaného „českého Green Dealu“. Jde o závěr týmu výzkumníků z německého Potsdamského institutu otázek klimatu

16.07.2024 O kolik musí v rámci Green Dealu, jehož českou verzi nyní schvaluje vláda, zdražit pohonné hmoty, aby byly plněny emisní cíle? Výzkumníci odpovídají, že o 12 až 13,50 Kč/l.
img

Vláda se chystá schválit „český Green Deal“. Současně země typu Německa hlásí hrubé neplnění klimatického plánu, což výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku – právě kvůli „českému Green Dealu“

15.07.2024 Tento týden Fialova vláda schvaluje „český Green Deal“. Současně jednotlivé země EU zveřejňují svůj klimatický plán do roku 2030. Ten však v řadě případů, včetně případu Německa, zaostává za požadavky vytyčenými Bruselem. To by mělo nově zajímat české řidiče, neboť to může výrazně zvednout cenu pohonných hmot v Česku. Právě kvůli tento týden schvalovanému „českému Green Dealu“.
img

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. Díky sílící koruně a postoji americké centrální banky, které „ruší“ dopad opětovně rostoucího napětí na Blízkém východě

30.05.2024 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují, byť tempo zlevňování zpomaluje. Průměrná cena benzinu klesla za poslední týden o 32 haléřů na 38,77 koruny za litr. Výrazněji, o 37 haléřů na litr, zlevnila nafta. Litr dieselu v současnosti stojí v průměru 36,87 Kč/l, což je nejméně od letošního ledna.
img

Ceny pohonných hmot v Česku budou padat i dále. Díky sílící koruně a postoji americké centrální banky

23.05.2024 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Průměrná cena benzinu klesla za poslední týden o 46 haléřů na 39,09 koruny za litr. Ještě výrazněji, o 54 haléřů, zlevnila nafta. Litr dieselu v současnosti stojí v průměru 37,24 Kč/l, což je nejméně za více než čtvrtrok.
img

Kolik budou v létě stát pohonné hmoty v Česku? Rozhodne Izrael a Írán

05.05.2024 Pohonné hmoty jsou nejdražší od loňského podzimu. Růst jejich cen sice v posledních dnech zbrzdil, ba se zastavil, ale otázka zní, na jak dlouho.
img

Cena benzínu překonala psychologickou hranic 40 Kč/l, zdražuje také nafta. Pokud ale nedojde na odvetu Izraele za víkendový íránský útok, ceny paliv v ČR by mohly klesnout

18.04.2024 Benzín se v Česku opět prodává za více než 40 Kč/l. Tuto psychologickou hranici překonal – v letošním roce poprvé – předevčírem. Včera pak litr benzínu vyšel průměrně celorepublikově na 40,12 Kč/l. To je jeho nejvyšší cena od začátku loňského října. Zdražuje také nafta, byť mírněji. Zatímco benzín v posledních sedmi dnes zdražil o 35 haléřů na litr, nafta jen o sedm haléřů. Nyní stojí litr nafty 39,19 Kč/l. Nafta je tak nejdražší od první poloviny loňského listopadu.
img

Pohonné hmoty přestávají zdražovat. Nahoru je tlačila slábnoucí koruna, americká centrální banka i napětí v Rudém moři

29.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdne výrazně zpomalily v tempu svého zdražování. Litr benzinu se u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,40 koruny, před týdnem byl o 6 haléřů levnější. O 10 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,65 Kč.
img

Pohonné hmoty rychle zdražují, růst cen přitom nekončí. Nahoru je tlačí slábnoucí koruna, americká centrální banka i napětí v Rudém moři

22.02.2024 Pohonné hmoty v Česku dál a poměrně výrazně zdražují a jejich průměrné ceny jsou nyní nejvyšší od poloviny loňského listopadu. Litr benzinu se u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,34 koruny, před týdnem byl o 66 haléřů levnější. O 77 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,55 Kč.
img

Pohonné hmoty v Česku dál zdražovaly o desítky haléřů

15.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve zdražování. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,68 Kč, před týdnem byl o 53 haléřů levnější. O 61 haléřů na litru se zvýšila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 37,78 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Růst cen bude podle analytiků zřejmě pokračovat i v příštím týdnu.
img

Pohonné hmoty rychle zdražují. Důvodem je hlavně slábnoucí koruna, z části pak také napětí v Rudém moři

15.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve zdražování. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,68 Kč, před týdnem byl o 53 haléřů levnější. O 61 haléřů na litru se zvýšila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 37,78 Kč.
img

Pohonné hmoty zdražují a nadále zdražovat budou. Kvůli slábnoucí koruně a zdražující ropě

08.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu opět zdražily o desítky haléřů. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla v průměru o 38 haléřů na 37,15 koruny za litr a cena nafty o 41 haléřů na 37,17 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Ceny pohonných hmot jsou tak nyní nejvyšší od začátku loňského prosince.
img

Pohonné hmoty v Česku zdraží. Kvůli houstnoucímu napětí v Rudém moři a slábnoucí koruně

18.01.2024 Benzín u českých čerpacích stanic v posledním týdnu mírně zdražil, o sedm haléřů na litr, zatímco cena nafty stagnovala. V příštích sedmi dnech se dočkáme mírného zdražení obou základních druhů paliv, a to v rozsahu deseti až patnácti haléřů na litr.
img

Pohonné hmoty budou zdražovat i nadále. Další impuls jejich zdražení mohou dát včerejší smrtící exploze v Íránu

04.01.2024 Pohonné hmoty v Česku přestaly po zhruba třech měsících zlevňovat. V uplynulém týdnu stoupla jak cena benzínu, tak nafty. Vyčerpal se totiž potenciál, který dosud poskytovalo snižování cen ropy na světovém trhu.
img

Benzín od posledních voleb, v nichž uspěla pětikoalice, zlevnil reálně už o 25 %. Česko totiž nadále dováží celkem ve velkém ruskou ropu a i paliva z ní vyrobená, přičemž koruna vůči dolaru oslabila jen málo - na rozdíl třeba od eura

28.12.2023 Benzín je nyní v Česku nejlevnější od poloviny října 2021. Ještě pozoruhodnější tento vývoj je, uvážíme-li, že od října 2021 do dnešních dní vzrostla obecná hladina spotřebitelských cen v ČR o zhruba 25 %. V porovnání s cenami všeho ostatního v ekonomice je tedy benzín dnes o zhruba 25 % levnější než v říjnu 2021, což byl mimochodem měsíc, kdy se konaly sněmovní volby.
img

Benzín v Česku je nejlevnější za více než dva roky, dopad napětí v Rudém moři na cenu ropy tlumí solidní stav jejích zásob v USA. Slovensko navíc může do Česka dále dovážet paliva z ruské ropy

28.12.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují, i když tempo zlevňování zpomaluje. Benzín se včera prodával průměrně celorepublikově za 35,84 koruny za litr, což je jeho nejnižší cena od poloviny října 2021. Nafta se v tomto týdnu prodávala i jen za 36,06 koruny za litr, což je její nejnižší cena od samého konce letošního července. K 1. srpnu byla zvýšena spotřební daň z motorové nafty, což způsobilo její skokové zdražení.
img

Benzín v Česku je nejlevnější za dva roky, Ficova vláda totiž v Bruselu dojednala, že Slovensko může do Česka dále dovážet paliva z ruské ropy. Pohonné hmoty ale mohou zdražit kvůli krizi v Rudém moři

21.12.2023 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, průměrná cena benzinu klesla pod 36 korun, levnější byl naposledy v lednu 2022. Aktuálně se u čerpacích stanic litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 prodává v průměru za 35,95 koruny za litr, před týdnem byl o 51 haléřů dražší. Nafta je nejlevnější od srpna, v uplynulém týdnu zlevnila o 39 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 36,29 Kč.
img

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Pokud neuspěje, za pár dní výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku, až na cenu kolem 45 korun za litr

29.11.2023 Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit.
img

Zlevňování pohonných hmot v Česku zrychluje. Může za to odkládání pozemní invaze Izraele do Gazy

26.10.2023 Průměrná cena benzinu v Česku klesá hlouběji pod úroveň 40 Kč za litr, tempo jeho zlevňování přitom zrychluje. Za poslední týden zlevnil natural o 51 haléřů na 39,06 koruny. O 33 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 39,55 Kč. Vyplývá to to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Po předchozím několikaměsíčním zdražování klesají průměrné ceny pohonných hmot čtvrtý týden v řadě.
img

Zlevňování pohonných hmot v Česku slábne. Pokud se konflikt mezi Izraelem a Hamásem rozšíří, mohou citelně zdražit, až na 45 korun za litr

19.10.2023 Průměrná cena benzinu v Česku klesá hlouběji pod úroveň 40 Kč za litr, tempo jeho zlevňování ale zpomaluje. Za poslední týden zlevnil natural o 33 haléřů na 39,57 koruny. O 29 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 39,88 Kč. Cena nafty se po necelém měsíci dostala v uplynulém týdnu pod hodnoto 40 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Po předchozím několikaměsíčním zdražování klesají průměrné ceny pohonných hmot třetí týden v řadě.
img

Pohonné hmoty v Česku zatím zlevňují. Pokud se konflikt mezi Izraelem a Hamásem rozšíří, mohou citelně zdražit, až na 45 korun za litr

12.10.2023 Průměrná cena benzinu v Česku klesla po čtyřech týdnech pod 40 Kč za litr. Za poslední týden zlevnil natural o 61 haléřů na 39,90 koruny. O 24 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 40,17 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Po předchozím několikaměsíčním zdražování klesají průměrné ceny pohonných hmot druhý týden v řadě.
img

Pohonné hmoty v Česku po dlouhé době zlevňují. Prudký pád cen ropy stahuje dolů i ruský rubl, který včera opět oslabil a prodával se za „potupný“ méně než jeden americký cent

05.10.2023 Několikaměsíční zdražování pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu zastavilo. Ceny pohonných hmot jsou však nadále poblíž svých už takřka ročních maxim. Navíc zlevnění je zřejmě jen přechodné a nejpozději od poloviny října se obnoví zdražování. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy v průměru o sedm haléřů na 40,51 koruny za litr a nafta o dva haléře na 40,41 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují – a zdražovat budou. Ropa se řítí k hranici 100 dolarů za barel a je nejdražší za celý letošní rok, současně je koruna vůči dolaru nejslabší za celý letošek

28.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku dále stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,43 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o 21 haléřů na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,58 koruny. Za poslední týden tedy podražil o deset haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
img

Pohonné hmoty v Česku rychle zdražují – a zdražovat budou. Ropa zřejmě brzy pokoří hranici 100 dolarů za barel

21.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku rychle stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,22 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o výraznou 1,34 Kč na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,48 koruny. Za poslední týden tedy podražil o 43 haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
img

Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010. Ruská ropa z Dálného východu už je přitom dražší než ropa Brent, i když sankce měly vést k tomu, že bude naopak levnější

20.09.2023 Pohonné hmoty v Česku zrychlují tempo svého zdražování. Benzín v minulém týdnu poprvé od loňského listopadu překonal v celorepublikovém průměru psychologicky důležitou cenovku 40 korun za litr, nafta k tomu nemá daleko.
img

Pohonné hmoty výrazně zdražují, benzín už stojí přes 40 korun. Tandem Saúdů a Rusů totiž škrtí těžbu ropy tak vydatně, že hrozí její největší globální nedostatek minimálně od roku 2007

14.09.2023 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu citelně zrychlily tempo svého zdražování. Benzín včera poprvé od loňského listopadu překonal v celorepublikovém průměru psychologicky důležitou cenovku 40 korun za litr. Za uplynulý týden vzrostla jeho cena o 20 haléřů na 40,05 koruny za litr. Nafta ovšem zdražuje ještě mnohem výrazněji. Za poslední týden stoupla její cena o 70 haléřů na litr, na včerejších 38,88 koruny za litr, jak plyne z dnešních dat CCS. Nafta je tak nejdražší od loňského prosince, kdy se z ní ale ještě odváděla nižší spotřební daň. K letošnímu 1. srpnu se zvýšila spotřební daň z nafty o 1,50 koruny na litr, což včetně DPH činí 1,80 koruny na litr.
img

Pohonné hmoty zrychlují tempo zdražování, čerpadláři & spol. „čarují“ s cenou nafty. Vyšší daň naftu zdražila o 1,80 Kč/l, nafta ale celkově zdražuje o 4,80 Kč/l

31.08.2023 Pohonné hmoty v Česku pokračovaly v uplynulém týdnu ve svém zdražování, které v porovnání s týdnem předtím opět zrychlilo. Benzín za uplynulý týden zdražil o 22 haléřů na 39,75 koruny za litr, takže je nejdražší od loňského listopadu. Nafta nyní vyjde na 38,04 koruny na litr, což značí, že za uplynulý týden její cena vzrostla o 25 haléřů na litr. Nafta je nyní nejdražší od loňského prosince.
img

Pohonné hmoty dále zdražují, cena nafty vyskočila jen během srpna už o více než 4,50 koruny na litr – částečně i kvůli vyšší maržím

24.08.2023 Pohonné hmoty v Česku pokračovaly v uplynulém týdnu ve svém zdražování, byť pomalejším tempem než v týdnech předtím. Benzín za uplynulý týden zdražil o jedenáct haléřů na 39,53 koruny za litr, takže je nejdražší od loňského listopadu. Nafta nyní vyjde na 37,79 koruny na litr, což značí, že za uplynulý týden její cena vzrostla o 33 haléřů na litr.
img

Pohonné hmoty dále zdražují, cena nafty vyskočila během srpna už o tři koruny na litr

17.08.2023 Pohonné hmoty v Česku pokračují ve svém zdražování. Benzín za uplynulý týden zdražil o 22 haléřů na 39,39 koruny za litr, takže je nejdražší od loňského listopadu. Nafta nyní vyjde na 37,23 koruny na litr, což značí, že za uplynulý týden její cena vzrostla bez čtyř haléřů o celou korunu. Nafta je nyní nejdražší od letošního února. Během srpna už zdražila bez jednoho haléře o celé tři koruny na litr, benzín za stejnou dobu podražil o 1,50 koruny na litr. K 1. srpnu se zvýšila spotřební daň z nafty o 1,50 na litr, takže rozdíl mezi zdražením právě nafty a benzínu zhruba odpovídá právě navýšení daně u nafty, které u benzínu nenastalo.
img

Pohonné hmoty v Česku zdražují, jsou nejdražší od dubna. Řidiči se však ve zbytku prázdnin výrazného zdražování bát nemusí

20.07.2023 Pohonné hmoty v Česku zdražují. Cena benzínu v ČR, která ještě o předminulém týdnu stagnovala, vzrostla o pět haléřů na litr na 37,39 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od konce dubna. Nafta v uplynulých sedmi dnech zvýšila tempo svého zdražování. Její cena vzrostla o 18 haléřů na litr na úroveň 32,58 koruny za litr, rovněž nejvýše za dva a půl měsíce. V příštích sedmi dnech se čeští řidiči musí připravit na zdražení v rozsahu 20 až 30 haléřů na litr. Cena ropy na světových trzích totiž za poslední měsíc stoupla o 7,2 procenta. Přes poměrně silnou úroveň koruny k dolaru ještě čerpací stanice v ČR budou nuceny část tohoto zdražení ropy do koncových cen benzínu a nafty promítnout, aby si zachovaly své stávající marže.
img

Pohonné hmoty v Česku zdraží. Rusové totiž razantně omezují svůj vývoz ropy a v tandemu se Saúdskou Arábií dále omezí těžbu

13.07.2023 Cena benzínu v ČR v uplynulém týdnu stagnovala, nafta nepatrně zdražila. V příštích sedmi dnech se čeští řidiči musí připravit na zdražení v rozsahu 20 až 30 haléřů na litr. Stoupá totiž jak cena ropy na světových trzích, tak cena velkoobchodně prodávaných paliv na surovinové burze v Rotterdamu.
img

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, čeští řidiči mají druhé nejlevnější prázdniny v historii. Houfně do Česka jezdí tankovat už i Slováci, český stát ale přichází o 17 miliard ročně

06.07.2023 Pohonné hmoty v Česku přestaly v uplynulém týdnu zdražovat poté, co jejich ceny vystoupaly na maxima uplynulých dvou měsíce. Benzín Natural 95 zlevnil za poslední týden o dva haléře na litr na 37,34 koruny za litr. Litr nafty je pak o pouhý haléř dražší než před týdnem. Vyjde na 32,33 koruny za litr. V příštím týdnu lze čekat opět stagnaci cen pohonných hmot, maximálně pohyby v jednotkách haléřů směrem dolů či nahoru. Čeští řidiči tak letos budou nadále zažívat druhé nejlevnější prázdniny historie. V poměru k výši průměrné hrubé mzdy byly totiž pohonné hmoty zatím levnější, než jak budou letos, zatím jen o prázdninách covidového roku 2020.
img

I když teď pohonné hmoty zdražují, neboť čerpadláři si zvyšují marže, řidiče čeká levné léto. Majitelé „dieselů“ se však v jeho polovině musí připravit na cenový skok vzhůru

22.06.2023 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu vzrostly, přestože cena ropy se i v přepočtu do korun – a tedy po zohlednění kursu české měny k dolaru – drží už od začátku května na poměrně stabilizované úrovni. V uplynulých sedmi dnech ovšem nastal vzestup cen velkoobchodně prodávaných paliv na komoditní burze v Rotterdamu, například v případě nafty a v korunovém vyjádření zhruba pětiprocentní.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Důvodem je i to, že Indie zaplavuje země EU naftou vyrobenou ze zakázané ruské ropy

18.05.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. V příštím týdnu je třeba počítat s jejich dalším cenovým poklesem. Cena benzínu klesne o zhruba 20 haléřů na litr na úroveň přibližně 36,30 koruny za litr. Nafta zlevní o přibližně 40 haléřů na litr k úrovni 30,70 koruny za litr. Za méně než 31 korun za litr se nafta v Česku prodávala naposledy v červenci 2021. Od té doby však došlo – loni v červnu – ke snížení spotřební daně z ní, o 1,50 koruny na litr. Vláda nyní plánuje vrátit tuto daň na úroveň před loňským červnem. Mělo by se tak stát v polovině letošního léta. To povede ke skokovému zdražení nafty, zhruba o 1,80 koruny na litr, neboť je třeba počítat ještě s DPH z navýšené částky.
img

Nafta je v Česku levnější než v Polsku, na Slovensku či v Maďarsku. Benzín ale řidiči v Česku tankují nejdráže ve Visegrádské čtyřce, dokonce dráže než v Rakousku, plyne z dat Evropské komise

11.05.2023 Pohonné hmoty v Česku dále citelně zlevňují a o další desítky haléřů zlevní i v příštím týdnu. Zlevňují především vlivem mezinárodních faktorů, jako je pokles cen ropy Brent a velkoobchodně prodávaných paliv na komoditní burze v Rotterdamu. Ke zlevnění přispívá ovšem nadále poměrně silná úroveň koruny vůči dolaru a domácí daňová politika. Ta má silný dopad zvláště v případě nafty. Vždyť v porovnání ještě s rokem 2020 je nyní spotřební daň z motorové nafty po zahrnutí DPH zhruba o tři koruny na litr nižší.
img

Nafta v Česku už stojí i 29,90 koruny za litr – a půjde ještě dolů. Obrovské zlevnění je ovšem výsledkem toho, že do EU stále proudí ruská ropa, a to přes země typu Číny, Singapuru či Turecka

04.05.2023 Pohonné hmoty v Česku dále rapidně zlevňují, zejména pak nafta. Mezi cenou nafty a benzínu se tak rozevírají rekordní nůžky.
img

Ceny pohonných hmot padají a budou i dále. Vláda proto brzy zruší snížení spotřební daně z nafty

27.04.2023 Pohonné hmoty v Česku zlevňují a budou i nadále. Dramatické je zlevňování hlavně u nafty. Její cena za poslední týden klesla o takřka 80 haléřů na litr. Bezprostředním důvodem je zlevnění velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu. Tam se včera její cena propadla pod psychologickou úroveň 700 dolarů za tunu, poprvé od začátku ledna 2022. Proto v nadcházejícím týdnu cena motorové nafty klesne pod úroveň 33 korun za litr. Bude tak takřka o dvacet korun levnější než loni v březnu.
img

Pohonné hmoty zlevňují a dále zlevní. Kvůli obavě z recese v USA či Evropě a kvůli tomu, že ruská ropa stále proudí na světový trh v nečekaně vysokém objemu, a to navzdory západním sankcím

30.03.2023 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve své zlevňování, byť pomalejším tempem než o týden dříve. Benzín zlevnil o 9 haléřů na litr na cenu 36,95 koruny za litr. Nafta o 26 haléřů na 35,01 koruny za litr, přičemž během týdne klesla její cena i pod úroveň 35 korun za litr, tedy nejníže od ledna 2022. Nafta je tedy levnější než zahájením ruské invaze na Ukrajinu, která zpočátku zvedla její cenu až k 50 korunám za litr.
img

Pohonné hmoty zrychlily tempo zlevňování. Ještě dále zlevní, a to kvůli otřesům bank v USA a Evropě či včerejším slovům americké ministryně financí, že její úřad nepomýšlí na plošné pojištění vkladů

23.03.2023 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zrychlily tempo svého zlevňování. Benzín zlevnil o 25 haléřů na litr na cenu 37,04 koruny za litr. Nafta dokonce o 59 haléřů na 35,27 koruny za litr, což je její nejnižší cenová úroveň od začátku loňského února. Tedy ještě od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu, která zpočátku zvedla její cenu až k 50 korunám za litr.
img

Pohonné hmoty dále zlevňují a budou i v nadcházející době. Ropu totiž zlevňují pády a otřesy bank, jako je Silicon Valley Bank nebo Credit Suisse

16.03.2023 Pohonné hmoty v Česku nadále zlevňují. Nafta opět výrazněji než benzín. Benzín se aktuálně prodává celorepublikově průměrně za 37,29 koruny za litr, tedy o devět haléřů levněji než před týdnem. Nafta za posledních sedm dní zlevnila o 22 haléřů na 35,86 koruny za litr. Nafta je tak nejlevnější od první poloviny února 2022, tedy od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu, jejíž důsledky loni vyhnaly její cenu v ČR až k úrovni 50 korun za litr.
img

Pohonné hmoty dále zlevňují. Naftu Češi tankují skoro nejlevněji v EU, za „polské“ ceny

09.03.2023 Pohonné hmoty v Česku nadále zlevňují. Nafta nadále výrazněji než benzín. Benzín se aktuálně prodává celorepublikově průměrně za 37,38 koruny za litr, tedy o dva haléře levněji než před týdnem. Nafta za posledních sedm dní zlevnila o 11 haléřů na 36,08 koruny za litr. Tento týden se prodávala vůbec nejlevněji od poloviny února 2022, tedy od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu, jejíž důsledky loni vyhnaly cenu nafty v ČR až k úrovni 50 korun za litr.
img

Pohonné hmoty v Česku po roce klesly na úrovně těsně před invazí Ruska na Ukrajinu. V příštím týdnu dále zlevní

23.02.2023 Pohonné hmoty se v Česku prodávají ze srovnatelné ceny jako takřka přesně před rokem, 23. února, tedy v předvečer ruské invaze na Ukrajinu. Ta loni na jaře a v létě vedla ke zdražení pohonných hmot v ČR na historicky rekordní úrovně, když třeba cena nafta atakovala v celorepublikovém průměru úroveň 50 korun za litr. Toto mocné cenové vzepětí je však pryč.
img

Nafta v ČR je nejlevnější od počátku ruské invaze, pohonné hmoty ještě zlevní. Češi nyní tankují naftu o čtyři koruny na litr levněji než Maďaři a mají ji levnější i než Poláci a Slováci

16.02.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Průměrná celorepubliková cena litru nafty se předevčírem propadla pod hranici 37 korun za litr, vyplývá z dat společnosti CCS. Naposledy se pod touto hranicí nafta prodávala loni 25. února, tedy pouhý den po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.
img

Pohonné hmoty budou zdražovat. Kvůli otevírání čínské ekonomiky po covidu

19.01.2023 Pohonné hmoty v Česku po krátkodobém zdražení na začátku roku zlevňují druhý týden po sobě. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 od minulé středy klesla o sedm haléřů na 36,22 koruny za litr. Nafta zlevnila v průměru o 19 haléřů na 37,29 koruny za litr.
img

Pohonné hmoty zlevňují, ale jde zřejmě jen o „ticho před bouří“. Ropa brzy zdraží více než po ruské invazi na Ukrajinu, varuje expert

12.01.2023 Pohonné hmoty v Česku nyní zlevňují, ale jde zřejmě jen o „poklid před bouří“. Profesionální obchodníci s ropou se totiž shodují, že trh podceňuje dopad post-covidového otevření zejména čínské ekonomiky do světových cen strategické suroviny, a tedy také do cen pohonných hmot v zemích typu Česka. Navíc Rusko stále chystá svoji odpověď na embargo a zastropování cen jeho ropy a ropných produktů v podání Západu. Pokud by odpovědělo citelným omezením produkce ropy, její cena na světových trzích může jít výrazně nahoru. Což by opět zdražilo pohonné hmoty i v Česku.
img

ČNB v listopadu po řadě měsíců nedala na silnější korunu ani haléř ze svých rezerv. Koruna přitom i tak dnes zpevnila na nejsilnější úroveň vůči euru od roku 2008

09.01.2023 Česká národní banka v listopadu 2022 neprovedla vůbec žádné přímé intervence za účelem podpory a posílení české koruny. Vyplývá to z údajů, které dnes centrální banka zveřejnila. Česká měna přitom během dnešního ranního obchodování zpevnila na svoji absolutně nejsilnější úroveň vůči euru od 3. listopadu 2008, když proti euru zpevnila až na kurs 23,92. Naposledy se na silnější úrovni obchodovala onoho 3. listopadu 2008, kdy zpevnila až na kurs 23,86, plyne z dat Bloombergu. Od té doby nikdy nebyla nominálně tak silná jako dnes, ani při přechodném prolomení úrovně 24,00 za euro v únoru 2011.
img

Koruna dnes ráno zpevnila vůči euru na nejsilnější úroveň od roku 2008, citelně sílí i vůči dolaru. Pomáhá ji post-covidový boom čínských a asijských trhů a slábnoucí vyhlídky dolaru

09.01.2023 Česká měna během dnešního ranního obchodování zpevnila na svoji absolutně nejsilnější úroveň vůči euru od 3. listopadu 2008, když proti euru zpevnila až na kurs 23,92. Naposledy se na silnější úrovni obchodovala onoho 3. listopadu 2008, kdy zpevnila až na kurs 23,86, plyne z dat Bloombergu. Od té doby nikdy nebyla nominálně tak silná jako dnes, ani při přechodném prolomení úrovně 24,00 za euro v únoru 2011.
img

Koruna včera vylepšila svůj skoro dvanáctiletý rekord proti euru. Silná česká měna zlevňuje dovolené i zboží z dovozu, vládě pomáhá s dluhem

07.01.2023 Česká měna během včerejšího obchodování vylepšila svůj absolutní rekord za posledních takřka dvanáct let, když proti euru zpevnila až na kurs 23,955. Naposledy se na silnější úrovni obchodovala 7. února 2011, plyne z dat Bloombergu. Stále platí, že v tomto týdnu, konkrétně ve středu, ukončila obchodování na svojí vůbec nejsilnější uzavírací hodnotě, 23,982, dokonce od 29. října 2008.
img

Benzín a nafta začaly s novým rokem zdražovat. Řidiči se však nemusejí bát, svět se řítí do recese, takže pohonné hmoty zase zlevní

05.01.2023 Pohonné hmoty v Česku se vstupem do nového roku začaly soustavněji zdražovat, a to poprvé od loňského října. Benzín za uplynulý týden zdražil o 35 haléřů na litr, na průměrnou cenu 36,49 koruny za litr. Nafta zdražila o 16 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní kvůli strachu z nové celosvětové vlny covidu, která se masivně šíří z Číny. Riziko, že Putin Česku vypne ropovod Družba je malé, ale ne nulové

29.12.2022 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dále zbrzdily tempo svého zlevňování. Vyhlížený scénář stabilizace jejich cen od začátku roku 2023 nyní hatí hrozba další celosvětové vlny covidu. Nákaza se v těchto dnech masivně šíří z Číny, kde tamní režim nezřízeně uvolnil drakonické covidové restrikce a v rámci přístupu „ode zdi ke zdi“ dochází k dramatickému nárůstu poštu nakažených, hospitalizovaných a také zemřelých, byť existují značné pochyby o transparentnosti čínských oficiálních údajů.
img

I „nová“ ČNB zajistí Čechům levný benzín. Pohonné hmoty v Česku v posledním roce zdražují skoro nejméně v EU

16.12.2022 Koruna přijala nové členy bankovní rady České národní banky příznivě. Po jejich jmenování předevčírem zpevnila až k úrovni 24,25 za euro, k níž se přiblížila i včera. Pokud pomineme poměrně krátké období roku 2008, česká měna je tak nyní na svých historicky nejsilnějších úrovních vůči euru, případně v jejich těsné blízkosti. Málokdy za celé období od přelomu milénia byla vůči evropské jednotné měně ještě silnější než dnes. Tuto zprávu vítají například motoristé.
img

Pohonné hmoty v Česku dále rychle zlevňují – a budou až do ledna. Za poslední rok zdražily pohonné hmoty v EU nejvíce Maďarům, nafta o více než 50 procent

15.12.2022 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dál výrazně zlevnily, benzin už je levnější než před začátkem války na Ukrajině. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,69 Kč, před týdnem byl o 1,78 koruny dražší. O 1,79 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,07 koruny.
img

Pohonné hmoty v Česku dále rychle zlevňují – a nezastaví se ani v příštím týdnu. Dolů je táhne strach z celosvětových ekonomických problémů v příštím roce, ropa je kvůli tomu nejlevnější od roku 2021

08.12.2022 Pohonné hmoty za uplynulý týden dál zlevnily, nafta o víc než korunu. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 38,47 koruny, před týdnem byl o 87 haléřů dražší. Nafta zlevnila na litru o 1,14 koruny, za litr teď řidiči dají průměrně 39,86 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Poprvé od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu jsou nyní oba základní druhy pohonných hmot k mání za méně než 40 korun na litr.
img

EU zastropuje ruskou ropu, přičemž každý dolar stropu znamená pro Rusko ztrátu dvou miliard dolarů. Vypne Rusko v rámci odvety ropu také Česku?

03.12.2022 Evropská unie se včera dohodla na úrovni stropu na ruskou ropu vyváženou námořní cestou, plyne z informací agentury Bloomberg. Strop bude činit 60 dolarů na barel. V platnosti by měl být od tohoto úterý. K stropu se hlásí nejen EU, ale všechny země skupiny G7, jež jej rámcově schválily již dříve.
img

EU se dnes konečně dohodla na stropu na ruskou ropu – na úrovni 60 dolarů za barel. Vypne Rusko v rámci odvety ropu také Česku?

02.12.2022 Evropská unie se dnes dohodla na úrovni stropu na ruskou ropu vyváženou námořní cestou, plyne z informací agentury Bloomberg. Ta cituje nejmenovaného polského diplomata. Strop by měl činit 60 dolarů na barel.
img

Benzín i nafta v Česku prudce zlevňují. A budou i nadále, v Číně totiž zuří covid, v USA hrozí recese a EU se zdráhá stanovit přísnější strop na ruskou ropu

24.11.2022 Pohonné hmoty v Česku za týden zlevnily o více než korunu. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 40,51 Kč, před týdnem byl o 1,03 koruny dražší. O 1,90 koruny na litru se snížila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 42,85 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Pohonné hmoty v Česku prudce zlevňují, stále jsou však dražší než v Itálii či Francii – což je neobvyklé

17.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu citelně klesla. Benzín se včera prodával celorepublikově průměrně za 41,54 koruny za litr, tedy o 51 haléřů na litr levněji než před týdnem. Nafta zlevnila dokonce o 1,43 koruny na litr, a to ze 46,18 na 44,75 koruny za litr. Benzín i nafta jsou nyní nejlevnější za poslední více než měsíc.
img

Čechům nyní zlevňuje pohonné hmoty čínský boj z covidem i intervence České národní banky. Zlevňování bude pokračovat

10.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku za týden klesla o několik desítek haléřů, podobně jako o týden dříve. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 34 haléřů na průměrných 42,05 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 46,18 Kč/l, což je o 90 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Češi i přes zlevnění pohonných hmot dále tankují dráže než Italové či Francouzi, plyne z dat Evropské komise. Zlevnění přináší i včerejší zasedání americké centrální banky

03.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku za týden klesla o několik desítek haléřů. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 43 haléřů na průměrných 42,39 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 47,08 Kč/l, což je o 26 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Benzín od soboty zdražil o více než korunu na litr, zdražuje už také nafta. A zdražování neskončí, kartel OPEC dnes totiž zřejmě škrtne hodně ze své těžby

05.10.2022 Benzín od soboty zdražil o více než korunu na litr. V pátek, v poslední zářijový den, stál jeho jeden litr celorepublikově průměrně 37,54 koruny. Včera už to bylo 38,62 koruny. Od soboty 1. 10. je totiž zrušeno snížení spotřební daně z benzínu. Ta se tak zvedla o 1,50 Kč/l.
img

Benzín je nejlevnější od začátku invaze. Zlevňování pohonných hmot nekončí

29.09.2022 Benzin je v Česku nejlevnější od začátku ruské invaze na Ukrajinu, v průměru stojí 37,56 koruny za litr. Zlevňuje také nafta. Její průměrná cena 43,01 koruny za litr je nejnižší za posledních pět týdnů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Pohonné hmoty v Česku zlevňují zhruba od začátku července, s výjimkou konce prázdnin.
img

Benzín poprvé od invaze zlevnil pod 40 korun na litr – a propad cen nekončí. Čína totiž vyhlíží svůj první celoroční pokles poptávky po ropě od roku 1990

15.09.2022 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Přetrvává však mimořádně vysoký rozdíl mezi cenou nafty a cenou benzínu. Ten je důsledkem evropské plynové krize, protože nafta slouží také jako náhražka právě plynu.
img

Cena benzínu míří pod 40 korun, čerpadláři „vyfukují marže“, ropa padá. Pohonné hmoty jsou v Česku netradičně dražší než Chorvatsku

18.08.2022 Pohonné hmoty v Česku nadále poměrně rychle zlevňují, zejména pak benzín. Ten se v neděli poprvé od prvních březnových dnů, tedy také od prvních dnů ruské invaze na Ukrajinu, prodával celorepublikově průměrně za méně než 41 korun za litr. Včera už stál průměrně 40,66 koruny za litr. Za poslední měsíc tak benzín zlevnil takřka o 6,60 koruny na litr. Nafta je rovněž nejlevnější od prvních březnových dní, když se včera jeden její litr prodával průměrně celorepublikově za 42,44 koruny za litr.
img

Ceny pohonných hmot rychle klesají, čerpadláři „vyfukují marže“. Zlevňování nezastaví and přerušení dodávek ropy Družbou, benzín ovšem výhledově skokově zdraží

11.08.2022 Pohonné hmoty v Česku nadále rychle zlevňují, zejména pak benzín. Ten se včera poprvé od prvních březnových dnů, tedy také od prvních dnů ruské invaze na Ukrajinu, prodával celorepublikově průměrně za méně než 42 korun za litr, konkrétně za 41,99. Za poslední měsíc tak benzín zlevnil takřka o 5,80 koruny na litr. Nafta je rovněž nejlevnější od prvních březnových dní, když se včera jeden její litr prodával průměrně celorepublikově za 43,45 koruny za litr.
img

Pohonné hmoty rychle zlevňují a budou dál. Benzín je ovšem dražší v Česku než v Německu

04.08.2022 Ceny pohonných hmot v Česku momentálně rychle zlevňují. Litr benzínu se včera prodával průměrně za 44,41 koruny. To je o 1,41 koruny méně než v úterý minulý týden. Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o 1,10 koruny na včerejší průměrnou úroveň 45,11 koruny na litr. Benzín je nyní nejlevnější od poloviny května, nafta dokonce od začátku května. Od 1. června se však z obou pohonných hmot platí snížení spotřební daň, o 1,50 koruny na litr.
img

Pohonné hmoty rychle zlevňují a budou i dál. Navzdory tomu, že se Saúdové „vykašlali“ na Bidena

03.08.2022 Ceny pohonných hmot v Česku momentálně rychle zlevňují. Litr benzínu se včera prodával průměrně za 44,53 koruny. To je o 1,52 koruny méně než v úterý minulý týden. Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o 1,15 koruny na včerejší průměrnou úroveň 45,24 koruny na litr. Benzín je nyní nejlevnější od poloviny května, nafta dokonce od začátku května. Od 1. června se však z obou pohonných hmot platí snížení spotřební daň, o 1,50 koruny na litr.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní, vývoz ropy z USA je historicky rekordní

28.07.2022 Cena pohonných hmot v Česku dále klesá, nicméně v nadcházejícím týdnu je třeba počítat už se zmírněním tohoto poklesu. V uplynulém týdnu zlevnil benzín Natural 95 o 1,09 koruny na 45,82 koruny za litr. Nafta je levnější o 93 haléřů, vyjde na 46,21 koruny za litr. Benzín je nyní nejlevnější za celé období od 19. května, nafta pak za celou dobu od 9. června. V příštích sedmi dnech pohonné hmoty zlevní zhruba jen v polovičním rozsahu, tedy o 40 až 50 haléřů na litr. Důvodem je skutečnost, že už se postupně vyčerpává efekt zlevnění ropy na světovém trhu a také efekt zlevnění paliv velkoobchodně prodávaných na surovinové burze v Rotterdamu.
img

Hrozí další citelné zdražení pohonných hmot v Česku, Biden totiž v Saúdské Arábii nepochodil

17.07.2022 Americký prezident Joe Biden nedokázal při své návštěvě Saúdy přesvědčit, aby se zavázali k výraznějšímu navýšení těžby ropy. Klíčový cíl jeho výpravy do blízkovýchodního regionu zůstal nenaplněn. Což pro Česko znamená hlavně jedno: pohonné hmoty moc zlevňovat nebudou, ba dokonce i citelně zdraží.
img

Snížení spotřební daně z paliv ani po měsíci čeští řidiči nepocítili. Vydělávají na něm ale hlavně polští a maďarští čerpadláři, kteří za rekordní marži prodávají produkci z ruské ropy

30.06.2022 Přesně před měsícem, tedy v poslední květnový den, se pohonné hmoty v Česku naposledy prodávaly za cenu bez snížené spotřební daně. Snížení spotřební daně, o 1,50 koruny na litr, k němuž došlo 1. června, motoristé v ČR prakticky vůbec nepocítili. V průměru se nyní pohonné hmoty – benzín a nafta dohromady – prodávají o 1,60 koruny za litr dráže než před snížením daně, tedy než právě v poslední květnový den.
img

Čeští pumpaři dnes citelně zlevnili, započítali nižší spotřební daň. Za zhruba 10 dní ale ceny budou pravděpodobně výše, než byly včera, rozhodnou o tom Saúdové v Rijádu

01.06.2022 Čerpací stanice v ČR podle aktuálních dílčích pozorování přímo v terénu ve svých cenách zohlednily dnešní snížení spotřební daně z pohonných hmot. Vláda o jejím snížení rozhodla na dobu čtyř měsíců, a to v rozsahu 1,50 koruny na litr. Pohonné hmoty by tak mohly zlevnit až o zhruba 1,80 koruny na litr, neboť se snížením spotřební daně klesá také příslušná daň z přidané hodnoty.
img

Benzín za dva týdny zdražil o dvě koruny na litr, řidiči středeční snížení spotřební daně o 1,50 Kč na litr nepocítí. Z hlediska Fialovy vlády přichází v nevhodnou dobu, neboť ropa citelně zdražuje

30.05.2022 Cena ropy Brent dnes poprvé po více než dvou měsících překročila úroveň 120 dolarů za barel. Na vysokých úrovních jsou také ceny paliv, jež se velkoobchodně prodávají na burze v Rotterdamu. Znamená to, že pohonné hmoty v Česku v příštích dnech a týdnech podraží.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l

27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
img

Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky

24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
img

Ceny pohonných hmot v ČR se „hroutí k zemi“. Tempo zlevňování je rekordní v historii – a pád cen nekončí

16.03.2022 Ceny benzínu i nafty v ČR se „hroutí k zemi“ historicky rekordní rychlostí. Pohonné hmoty v Česku totiž včera ještě zrychlily obrátky svého již tak extrémního tempa zlevňování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se z pondělí na úterý propadla o 82 haléřů na litr, na hodnotu 45,72 koruny. Za dva uplynulé dny – od neděle do úterý – tak benzín zlevnil o 1,36 koruny. Jedná se o nejvýraznější dvoudenní zlevnění benzínu v historii sledování od začátku roku 2005. (Výjimkou je pouze jediný cenový výkyv – jež je ovšem jen statistickou anomálií – v únoru 2010, kdy cena benzínu nejprve jeden den vzrostla o více než 2,50 koruny na litr, aby hned poté zase o více než 2,50 koruny zlevnila.)
img

Pohonné hmoty v ČR začaly prudce zlevňovat. Benzín „přes noc“ zlevnil nejvýrazněji za posledních více než jedenáct let

15.03.2022 Pohonné hmoty v Česku začaly prudce zlevňovat. Průměrná cena benzínu Natural 95 se z neděle na pondělí propadla o 54 haléřů na litr. Jedná se o nejvýraznější zlevnění ze dne na den od února 2010. Citelně včera zlevnila také nafta, a sice o 35 haléřů na litr. Nafta zlevnila vůbec poprvé od zahájení ruské invaze na Ukrajině. Ta a související sankce Západu proti Rusku vyvolaly paniku na světovém trhu s ropou, která tak v minulém týdnu zdražila do blízkosti svého historického cenového rekordu.
img

Pohonné hmoty v ČR lámou další rekordy, dvacet nejbohatších Rusů přišlo kvůli sankcím o 2,4 bilionu korun. Lukoil, jehož šéf z nich zchudl nejvíce, o 411 miliard korun, se už proti invazi staví

06.03.2022 Dvacet nejbohatších Rusů, zpravidla oligarchů, letos kvůli ukrajinské válce a západním sankcím přišlo dohromady v přepočtu o zhruba 2,35 bilionu korun. O tolik se podle výpočtu agentury Bloomberg ztenčil jejich majetek. V průměru tak každý z nejbohatších Rusů přišel o bezmála 120 miliard korun.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
img

Benzín v ČR v příštím týdnu zdraží nad 38 korun za litr. Korunová cena ropy je již dnes blízko historických maxim

24.02.2022 Pohonné hmoty v Česku opět zdražily a cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 je nejvýše za více než devět let, naftu motoristé naposledy tankovali dráž v létě 2014. Benzin se u čerpacích stanic nyní prodává v průměru za 37,43 Kč, před týdnem byl o 30 haléřů levnější. Nafta od té doby zdražila o 33 haléřů na průměrných 36,39 Kč za litr. Vyplynulo to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Pohonné hmoty zlevňují a zlevňovat budou – díky Česká národní bance, jejíž včerejší zvednutí úroků zpevňuje korunu. Na Nový rok bude benzín za 36 Kč a nafta za 35 Kč

23.12.2021 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, jejich ceny klesly čtvrtý týden v řadě. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,26 koruny, před týdnem byl o 20 haléřů dražší. O 18 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 35,27 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
img

Benzín v ČR už stojí přes 37 korun za litr, je nejdražší za posledních více než devět let. Zastavit zdražování může sílící koruna a prezident Biden

11.11.2021 Benzín Natural 95 se včera u českých čerpacích stanic prodával v průměru za 37,13 koruny za litr, plyne z dnešních dat CCS. Je tak nejdražší za celé období od října 2012, tedy za více než devět let. Nafta včera stála 36,05 koruny za litr. Nafta je tak nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzínu, neboť vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů stlačuje.
img

Benzín v ČR už stojí přes 37 korun za litr, je nejdražší za posledních více než devět let. Zastavit zdražování může sílící koruna a prezident Biden

08.11.2021 Benzín Natural 95 se včera u českých čerpacích stanic prodával v průměru za 37,07 koruny za litr, plyne z dnešních dat CCS. Je tak nejdražší za celé období od října 2012, tedy za více než devět let. Nafta včera stála bez dvou haléřů 36 korun za litr. Nafta je nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzínu, neboť vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů stlačuje.
img

Ropa je nejdražší za osm let, pohonné hmoty v ČR proto dále razantně zdražují. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

15.10.2021 Cena ropy Brent dnes dopoledne středoevropského času poprvé od 3. října 2018 překonala úroveň 85 dolarů za barel. Podle dat Bloombergu se dnes barel Brentu prodával až za 85,10 dolaru. S výjimkou právě 3. října 2018, tedy jediného obchodního dne, se za celé období od začátku listopadu roku 2014 nikdy Brent tak draze neobchodoval. Ropa je tak nyní prakticky nejdražší za osm let. V roce 2014 probíhalo historické zlevnění ropy, umožněné břidličnou revolucí zejména v USA.
img

Pohonné hmoty dále razantně zdražují, nafta stojí poprvé od roku 2014 přes 34 korun za litr. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

14.10.2021 Pohonné hmoty v Česku dále razantně zdražují. Aktuálně se jak benzín, tak nafta prodávají za nejvyšší cenu od sklonku roku 2014. Litr benzínu vyjde na 35,47 koruny, litr nafty pak na 34,07 koruny. Nafta včera překročila hranici 34 korun za litr vůbec poprvé od prosince 2014.
img

Pohonné hmoty skokově zdražily, nafta se blíží 33 korunám za litr

07.10.2021 Pohonné hmoty v Česku za poslední týden skokově zdražily. Cena nafty stoupla o 86 haléřů na 32,91 koruny za litr, což je největší týdenní nárůst od prosince 2010. Naftu tak nyní motoristé nakupují nejdráž od prosince 2018. O desítky haléřů zdražil také benzin. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků bude růst cen pokračovat i nadále.
img

Hrozí benzín za 40 korun, ropa totiž citelně zdražuje. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa

07.10.2021 Ropa citelně zdražuje, benzín za 40 korun již tuto zimu nelze vyloučit. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa
img

Pohonné hmoty v Česku dále zdraží, zdraží kvůli tomu třeba i pečivo, až o 30 %. Důvodem je i evropský energetický šok

16.09.2021 Pohonné hmoty v ČR budou v příštích dnech dále zdražovat, v rozsahu kolem 15 haléřů na litr. Důvodem je růst cen ropy na světových trzích k maximům za celé období od roku 2018. Ropa Brent se aktuálně prodává za více než 75 dolarů za barel. Za posledních třicet dní přidala 13,5 procenta.
Související klíčová slova: Odhad vývoje ekonomiky | Závazky vůči věřitelům | ČSA | Ontario Teachers | Války | Vývoj | Češi | Allwyn | Budapešť | Belviport Trading | TV Nova | Zdražovat | DPH | EUR | Měnová politika ČNB | Sazka Entertainment | Investiční firma | Nizozemská vláda | Podnikatel | Žebříček nejbohatších | Itálie | Signet Bank | Akcie firmy | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Očekávání | Poslanci | T-Mobile | Vyhlídky dolaru | Souhrnný indikátor | Obchodování na Energetické burze | Sílící koruna | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Investice | Stravenkové firmy | Geopolitické riziko | Nárůst ceny | Potenciál | Sev.en Energy | Akvizice | Společnost Seznam.cz | Škoda Auto | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Škoda JS | Intervence | E.ON | Slabá koruna | Ges Group | Rekord | Ministr dopravy | Zpevňování koruny | Creditas | Objem ropy | Impuls | Český statistický úřad | Hazardní hry | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Švédská koruna | PKN Orlen | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Předseda představenstva | Současná cena | Zastropování cen elektřiny | SOK | Konkurenti | Profesionální obchodníci | Společnost E.ON | Průměrné mzdy | Spotřební daň z nafty | Útok Hamásu na Izrael | Cenné papíry | Výnos | Média | Goldman Sachs | Delta | Růst sazeb | Dopravci | Zkrocení inflace | Import | Producenti ropy | ČEZ | Těžaři | Zastavení dodávek plynu | Commodities | Hluboké recese | Důvěra v ekonomiku | Kontrakty | Propad cen | Praxe | Platební neschopnosti | Jednání OPEC+ | Mezinárodní investiční banka | Tescan Orsay Holding | Růst hrubého domácího produktu | Jiřina Lužová | Cestování | IT skupina | Posilování dolaru | Spotřební daň z pohonných hmot | Brent | Německá společnost | ÚOHS | Levná ropa | Znehodnocení | Bulhaři | Peníze | Robert Habeck | Suezský průplav | Ukazatel | Česká ekonomika | Ruská společnost | Rozhovor | Zpravodajství | Vypnutí plynu | Marian Jurečka | Měnová politika Fedu | Pokles ceny ropy | Měny | Barel ropy | Vyšší daň | Strach | Tuzemská ekonomika | Ropa WTI | Burza | Bankovní rada ČNB | Zpráva | USD | Oživení čínské ekonomiky | Nervozita | Valná hromada | Burzy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Burza cenných papírů | Americký prezident Joe Biden | Škoda | Slovenská vláda | Zastropování cen | Posílení koruny | S&P Global | Česká pošta | Export | Vývoz ruské ropy | Dlouhodobý růst | Česmad Bohemia | Liberty Steel | Zastavení poklesu | Většinový podíl | Stagnace | RWE Gas | Vládní opatření | Energetická společnost | Finanční krize | Ropná zařízení | Společnost Rohlik | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | Hongkong | Evropský trh s plynem | Posilování koruny | EDF | Zvýšení sazeb | Cenový skok | Uklidnění situace | Aircraft Industries | CO2 | Investoři | Malta | České koruny | Americké ekonomiky | Nejistoty | Negativní sentiment | Ptačí chřipka | Daniel Křetínský | Finančník | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Zastropování cen ruské ropy | Ministr hospodářství | Kč/USD | Posílení | Rijád | Magnát | Prodeje elektroaut | Banka Goldman Sachs | CRHC | Plány | Sestupný trend | Funkční období | Zisk | Belviport Trading Limited | Kč/EUR | KDU-ČSL | Colt CZ | Ruské ropy | Sodexo | Boom | Rady expertů | Petrus Advisers | Chřipka | Analýzy | Zprávy | Radovan Vítek | Obchodní ředitel | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Pokles vývozu | Snížení DPH | O2 | Akcionáři | Automobilka Škoda | Cenové úrovně | Tempo zdražování | Kabinet | Skupina PPF | Investovat | Analytik Purple Trading | Výrobce pneumatik | Fed | Avast | Ruský prezident | S&P | Moskva | Brusel | Den daňové svobody | Úroková sazba | Západní spojenci | Vesa | Legislativa | Dovoz | Unie | České firmy | Globální ekonomiky | Trpělivost | Rohlik Group | Sloe | Cena ropy na světových trzích | Tržby | Komoditní | Pozitivní zprávy | Ruský rubl | Investiční banka | Penzijní fondy | České hospodářství | Praha | Gen Digital | Sazby v USA | Valná hromada ČEZ | Petrochemická společnost | Dnešní data | Vládní představitelé | Národní loterie | MPO | Vyhlídky | Výsledky | Ekonomické oživení | Západní sankce | Inflační tlaky | Typ koronaviru | Zdražování pohonných hmot | Bank of America | Dovoz ropy | Petr Lajsek | TIM | Prezident | Konflikt mezi Izraelem | Úsporný tarif | OPEC+ | NKÚ | Velký hráč | Minimální mzda | Makroekonomický výhled | Budějovický Budvar | Termínové kontrakty | Objem | Home Credit & Finance Bank | Boj s inflací | Daň z benzinu | Greenpeace | LNG | Propad | Efekt sankcí | Sociální nepokoje | Los Angeles | Zákonodárci | Velké firmy | Americké centrální banky | Tržní podíl | Sloučení | Aktivity v Rusku | Agentura Bloomberg | Odhad inflace | Zestátnění | Firmy | Pfizer | Snížit emise | Znehodnocení koruny | Energetická společnost ČEZ | RWE | Ředitel ČEZ | Studie | Blízký východ | Slabší koruna | Škoda Group | Polsko | Vzdušný prostor | Recese ve Spojených státech | Inflace v Česku | Platební neschopnost | EPH | Janet Yellenová | Pražská burza cenných papírů | Státní rozpočet | Cohn Robbins | Přijetí | Lukáš Kovanda | Nárůst cen ropy | Bloomberg | Americká ropná společnost | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Ropovod Družba | Deficit | Nabídka | Měna | Centrální banky | Delta mutace | Pivovary Staropramen | Vesa Equity | Index Ventures | Domácnosti | CZ | Obavy z recese | Dolary | Obchodování v Asii | Cenový šok | Ceny ropy | Zpevňování dolaru | Francouzská společnost | Vláda ČR | Cohn Robbins Holdings Corp. | Covid | Platby za plyn | Bydlení | Šmejc | Cena ropy brent | Vladimír Dlouhý | Americké akcie | Alstom | Marka | Hong Kong | Natland | Licence Sberbank CZ | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Výrazný růst | Výrazný pokles | Korekce | Vývoz ropy | Sazby daně | Francie | Vývoj ekonomiky | Práva ke značce | Pražské burzy | WISE | Česká bankovní asociace | Odveta | Vietnam | XTB Jiří Tyleček | Sazby ČNB | Pokračující pokles | Konkurenceschopnost | Provozovatel loterií | Kupní cena | Společný podnik | Nedostatek paliv | Rakousko | Tescan Orsay | Příležitosti | Klesající trend | Automobilky | Sázka | Odhad růstu HDP | Emise skleníkových plynů | Demokratické strany | Pojišťovny | Graf | Pomoc Ukrajině | Americká společnost | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Mzda v ČR | Americké měny | Důvěra | Pravděpodobnost | Realitní magnát | Příjmy z ropy | Představenstvo | Trumpova administrativa | Paušální daň | Plyn | Česká bankovní asociace (ČBA) | Telco | Gazprom | Centrální banka | Cena ropy aktuálně | Životní prostředí | Hospodaření | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | JDE | Americká centrální banka | Čistý zisk | Jádrová inflace | Dopady války na Ukrajině | Donald Trump | Andrej Babiš | Pokles ceny | Sberbank | Antony Blinken | Odhad růstu ekonomiky | Teroristické hnutí | Výhled růstu české ekonomiky | Čerpací stanice v ČR | Klimatický plán | Cena severomořské ropy | Finance Bank | Ruský trh | Oslabení kurzu | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Český miliardář | Situace na Ukrajině | Chevron | Nákup plynu | Německá vláda | Modrá pyramida | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Íránský útok | NAFTA | Cena Brentu | Utahování měnové politiky | Drahota | Růstový impuls | Ficova vláda | Vice | J&T | Oslabování dolaru | Česká měna | EP | Ministr práce | Firma Belviport Trading | Poptávka po ropě | Obchodování | Bezpečnost | Pivovar | Předseda | Daniel Beneš | Prezident Trump | Podpora | Evropská unie | ČEZ Daniel Beneš | Investment | Události roku | Topné oleje | Financovat | Řecko | Cohn Robbins Holdings | Mezinárodní skupina | PPF Telco | Společnosti | Majitel | Green Deal | Pandemie | Míra | Ruská ropa | Obchodovat | Úroky | Uniles | Krungsri Bank | OECD | Jednání OPEC | Belviport | Očekávání analytiků | Nomura | Investiční banky | ERÚ | Zelené investice | Sulut Airways | IMG Bohemia | Air | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | Dění na Ukrajině | Markets | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Ruský plyn | Energetická krize | Cena | ČNB | Těžba ropy | VW | Sankce Západu | Pokles | Pokles cen ropy | Oslabení koruny | Obchodní řetězce | Země EU | České dráhy | CME | Americké společnosti | | Odpojení EU od ruského plynu | Carlyle | Nvidia | Obchodník | Royal Mail | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Čepro | Strop na ruskou ropu | Zdražení povolenek | Tempo poklesu | Fiocchi Munizioni | Index PX | Daně | Lídři | Poslanci Evropského parlamentu | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Kellnerová | Český stát | Zásoby ropy v USA | Schodek rozpočtu | Prezident Joe Biden | Covidová opatření | Konsorcium | Jemenští povstalci | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Rumunsko | OKD | Intervence na devizovém trhu | Ropa typu Brent | Snížení těžby ropy | Borealis | Arbitráž | Vývoj cen ropy | Zastavení růstu | Zvýšení ceny | Jiří Tyleček | Deloitte | Trinity Bank | Silky | Pojištění vkladů | F-35 | Růst cen | Plzeňský Prazdroj | Zemní plyn | Portugalsko | Cenový pohyb | Průměrné ceny nafty | One Ticket | Guvernér ČNB | Financování | Krach | ČSÚ | Úspory | Další růst | Omezení dodávek | Česká republika | BAT | Růst úroků | Budvar | Analytici | Czechoslovak Group | Právo | LIBOR | Podnikatelé | Situace | Expobank | Vyšší ceny | Volkswagen | Line | EGAP | NÚKIB | Strojírenské firmy | Světová cena | TA3 | Kartel OPEC | Průměrná mzda | Zemědělci | Expobank CZ | Colt CZ Group | Evropské investiční banky | WTI | Ukončení činnosti | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | Koruna sílí | Starwisata Air | Boris Tomčiak | Vládní koalice | Ontario Teachers' Pension Plan | Chorvatsko | Nord Stream | Euro vůči dolaru | Saúdská Arábie | Šíření koronavirové nákazy | OCI | Úrokové sazby ČNB | Cena ropy | Equity | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Společnost Chevron | Inflace | Marže | Snižování úrokových sazeb | Státy EU | Koruna zpevnila | Miliardy eur | Zprostředkovatelé | Rostoucí ceny plynu | Spotřební daně | Prime | Slovensko | Závislost | Měnová politika | Výrazný růst cen ropy | Aircraft | Intervenovat na devizovém trhu | Statistiky | Air Bank | Ekonomické recese | Světová ekonomika | Moneta | Rizika | Dluhopisové trhy | Nový typ koronaviru | Mobilizace | Fond | Pohonné hmoty v ČR | Signály | Home Credit | DIA | Licence Sberbank | Konsensus | Petrus | PX Pražské burzy | Cena ropy klesá | Obchod s ropou | Vesa Equity Investment | Vývoj inflace | Volby | Banky | NortonLifeLock | Příliv ropy | Voda | Největší americká banka | Temelín | Situace na trhu | Zvýšení daně | Rozvíjející se trhy | Indikátor | Růst ceny | Vysoké inflace | Ruský vývoz ropy | Íránská ropa | Cena benzínu | Spotřebitelské ceny v Česku | Citigroup | Hospodářství | Pád cen | Útok Hamásu | Analytika | Ziskovost | Leonhard Birnbaum | Nižší ceny | Inflační očekávání | Poptávka | Hrozba recese v USA | Ekonomická krize | Credit Suisse | Ekonomika | Portfolia | Investor | Expert | Koronavirové krize | Společnost Allwyn Entertainment | Vývoz | Teplé počasí | Světové finanční krize | Obchodní dohody | Recese | Tempo inflace | Švýcarský frank | Capital Partners | Propad ropy | HDP | Turów | Napětí na Blízkém východě | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Společnost EDF | Nižší DPH | Růst HDP | Stavební povolení | Společnost Rohlik Group | Ekonomický výzkum | Bulharsko | Fosilní paliva | Americké banky | Společnost S&P Global | Vlády | Frank | Ministři | Počasí | Cenový strop na ruskou ropu | Nízká cena ropy | Světové poptávky | Invaze | Bankovní rada České národní banky | Goodyear | Britské národní loterie | Ceny energií | Jaderné elektrárny | Washington | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Základní sazby | Prezident Donald Trump | Sláva | Rostoucí inflace | Peking | Purple Trading | OSN | Soud | Společnost ČEZ | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Předpovědi | Prodeje ropy | Uniper | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Ekonomové | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Hodnota sloučené společnosti | Správkyně Sberbank CZ | Statistický úřad | Ruský ministr | Windfall tax | Energetika | Zdražování ropy | MMF | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Emisní povolenky | Světové trhy | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Pokles zásob | Americký Senát | Zvyšování sazeb | Cenový pokles | Mezinárodní měnový fond | Euro | Průmysl | NEST | Firma Avast | Napjatá situace | Pyramida | Tempo růstu | Snížení daně | Bankovnictví | Natland Group | ROCE | Asijské obchodování | Ministerstvo dopravy | Firma | Ceny pohonných hmot v Česku | Akciové trhy | Ropa | Europoslanci | Moneta Money Bank | Saúdové | Varování | Hospodářské soutěže | Družba | Ekonomika Spojených států | Optimismus | Problémy | Index PMI | Bankovní rada | Recese v USA | MOL | CPI Property | Ministerstvo financí | Pražský městský soud | Aktiva | Časopis Forbes | Cenový strop | Dodávky ropy | České měny | Analytické zprávy | Negativní vývoj ekonomiky | MF | Camelot LS | Restrikce | Slábnoucí dolar | Pokles cen | Akcie O2 | Úvěr | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | ČBA | Zdravotnictví | Čínské akcie | Ministryně financí | Obchodní válka | Investiční banka Goldman Sachs | Trhy dnes | Snížení cen | Energy Aspects | Smartwings | Kypr | Omnipol | Ceny nafty | Negativní vývoj | Orlen Unipetrol | Signet Bank AS | RTL | MIB | Základní sazba | Ekonom | Trinity | KKCG | Gigafactory | Majetek | Eskalace konfliktu | Řetězce | Sentiment | Životní minimum | JP Morgan | Šéf společnosti | Jaroslav Ton | Politika | Cena barelu ropy | SWIFT | Snížení spotřební daně | WISE Air | Rozhodování | Novinky.cz | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Omezení těžby | Prazdroj | Karel Komárek | Burzovní cena | Další vývoj | Pomoc firmám | Dolar | Cena pohonných hmot | Klaus Zellmer | Indie | Měnové politiky | Rakouský kancléř | Zemní plyn (LNG) | Úrokové sazby | Souhrnný čistý zisk | Koncern Volkswagen | Dlužníci | EU | Zpomalení růstu | Elektřina | Důvěra v ekonomiku ČR | Ceny pohonných hmot v ČR | Camelot LS Group | Zlevnění ropy | Proticyklické kapitálové rezervy | Zhodnocení | Jiří Šimáně | Výhled | Zdanění | Prodejní cena | Auta | Colt CZ Group SE | Redukce | Embargo | Economist | Energetické společnosti | Lockdowny | Sev.en | Indikátor důvěry | Počty nakažených | Purple Trading Petr Lajsek | Propouštění | Rada ČNB | Bankovní krize | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Lumius | Spojené státy | IKL | Jiří Šmejc | Zrušení zastropování cen | Reorganizační plán | Nejvyšší kontrolní úřad | Obchod | Fondy | Mezinárodní banky | Konfederace | Bílý dům | Kyjev | Financial Times | Ukazatele | Amcor | Politické riziko | Počet nakažených | Ředitelka | Silicon Valley | Banka JP Morgan | Konsensus trhu | New York | Miliardář | Průměrná úroková sazba | Komerční banka | CETIN | NERV | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Světový trh s ropou | Míra nejistoty | Ceny benzínu | Pokles poptávky | Výrobci elektřiny | Lukoil | Majoritní akcionář | Allwyn Entertainment | Brazílie | Základní úrokové sazby | Objem investic | Akciové trhy v USA | Seznam.cz | Investiční skupina PPF | ODS | Invaze Ruska | České vlády | Investiční skupiny | Firemní dluhopisy | Rozvoj | Hypomonitor | Asociace exportérů | Silné inflační tlaky | Transakce | Schodek | Premiér Fiala | Loterie | Omezení cen plynu | Vysoké ceny | Růst cen potravin | Innogy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Tomáš Holub | Dubnová inflace | Green:Code | Cena transakce | Vývoj koruny | Ropovod TAL | Covidové restrikce | Vladimir Putin | Ekonomiky EU | Automobilka Škoda Auto | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Finanční sektor | Oslabení eura | Poradenské společnosti | Renáta Kellnerová | Novinky | MSCI | Karanténní opatření | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Oslabení | Oslabování české měny | Pohonné hmoty | Ropné království | 4Trans | Ruský Gazprom | Velké ekonomiky | Odvolací soud | Politika ČNB | Zahájení ruské invaze | Eni | Ruský prezident Vladimir Putin | Energetické krize | Pravděpodobnost recese | EIA | Sberbank CZ | Energiewende | Rusko | Akcionář | Britské loterie | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Signál | Írán | Zdražování | Sankce | Práce | Britská vláda | CV90 | Hry | Politický tlak | Ropy | Ruská aktiva | Provoz britské národní loterie | Devizové rezervy | Polská společnost | Prodejní ceny | Úspěch | Těžaři ropy | Rafinerie | Zvyšování úrokových sazeb | Společnost | Covidové pandemie | Cíle | Sázky | Forbes | Akcez | OMV | Trhy | Ukončení války | Generální ředitel | Rozšíření | Mimořádné zasedání | CPI Property Group | Banka Creditas | Eura | Nizozemsko | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Paroplynové elektrárny | Ceny pohonných hmot | Politici | Úrokové náklady | Růst | Občanské války | Cestovní omezení | RegioJet | Panasonic | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | EdF | Zajištění | MUFG Bank | Propad cen ropy | Colt | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Index | Česká antivirová firma | Historie | Globální trh | Ceny ropy Brent | Přirážka | Meziroční růst | Úročení | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Poptávky po ropě | Invaze Ruska na Ukrajinu | Arca | Cenové války | Kompenzace | Akciový propad | Průlom | Unipetrol | Africký mor prasat | Výkyvy | Očkování | Schodek státního rozpočtu | Banka | Sankce EU proti Rusku | Dnešní obchodování | Prodeje | Cenu plynu | Intervence České národní banky | Burzovní cena plynu | Zlevňování ropy | Zavedení embarga | Jednání mezi USA a Čínou | Pražská burza | Ministr vnitra | Panika | Sankce EU | Bankovní rady ČNB | Účinné vakcíny | Agora | Oslabení dolaru | ČD-Telematika | Hnutí Hamás | Pád cen ropy | Americká administrativa | Výrobní ceny | Zbyněk Stanjura | Šok | Slábnutí koruny | ONE | Podniky | Přímé intervence | Maďarsko | Cenové pohyby | Ministr financí | Válka na Ukrajině | Ruská vláda | Německá energetická společnost | Pumpaři | Vakcinace | Obchodování s termínovými kontrakty | Na burze | Agentura Reuters | HCFB | PPF | Ropovod | Astrazeneca | Mero | Investice firem | Arca Investments | Igor Kim | Úrok | Seznam.cz média | Ekonomiky | Nejnižší cena | Ekonomické sankce | Evropa | Agrofert | Vývoj cen pohonných hmot | Americký prezident | Mitsubishi UFJ | Regulační úřad | Energie | Správkyně Sberbank | Evropská komise (EK) | Moderna | Poptávka v Číně | Cenový rekord | Škoda Transportation | Krize | Ekonomický růst | Automobilka | Asociace | Vyšetřování | Zasedání americké centrální banky | Daňoví poplatníci | Křetínský | Žebříček nejbohatších Čechů | Nejvyšší cena | Americký trh | Didier Pfleger | Mitsubishi UFJ Financial Group | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Návratnost | Aktuální ceny akcií | Tchaj-wan | Snižování cen | Obava z recese | Financial | Riziko recese | Tendr | Aktivisté | ČR | Posilování české koruny | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Ministr průmyslu a obchodu | Investiční společnost | Nemovitosti | Frustrace | CIA | Národní rozpočtová rada | Obchodní podmínky | Zhoršování pandemické situace | Zdražení ropy | Cukr | Zákaz dovozu | Cenové výkyvy | Spoření | Teherán | City | Arbitráže | Výsledek hlasování | Zemědělství | Společnost Seznam.cz média | Koruna posiluje | Burzovní ukazatel | Penále | Ceny v Česku | EK | Rubl | Ztráta | Rozpočet | Etnetera | Uvolňování covidových restrikcí | Propouštění zaměstnanců | Americký ministr zahraničí | Pozitivní vliv | Koruna dnes | Německo | Czech Fund | Polský podnik | Riziko | Biden | Mitsubishi | Růst české ekonomiky | Ústup pandemie | Směrnice | Ztráty | Eskalace | Zlevňující ropa | Ceny zemního plynu | Výhled USA | MWh | Teroristické hnutí Hamás | Jamal | Oslabování koruny | Státní podpora | Zvýšení těžby | GEN | RTL Hrvatska | Wise | Obchodníci | Hamás | Pozice | Jan Frait | Dluhopisy | Výrobce letadel | Oslabení kurzu koruny | Analytik | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Rumuni | Zasedání bankovní rady | Guvernér | Průměrná mzda v ČR | Ministr zahraničí | Světová poptávka | USA | Hormuzský průliv | Intervenovat | Sazby | Emise | EET | Miliardy dolarů | Spojené arabské emiráty | Burze | WU | Meziroční inflace | Výkon | Státní veterinární správa | Zásobníky | Slábnutí rublu | Africký mor | Světové centrální banky | Sněmovní volby | Indonésie | Italové | Covidové uzavírky | Nafta v ČR | Prudce zlevňující ropa | Vysoké ceny energií | Americká investiční banka | Ropovody | Zesílení inflačních tlaků | INDO Defence | Investiční | Zásobníky s plynem | Kapitálové rezervy | Nejbohatší | Více peněz | Prodej | Vagit Alekperov | Moskevská burza | Energetický a průmyslový holding | Česká koruna | Zastavení dodávek | Síkela | Elektrické vozy | Budoucnost | Cena plynu | Světové ceny ropy | Sankce uvalené na Rusko | Snížení daní | Americká banka | Těžařská firma | Americká ministryně financí | Růst cen ropy | Finance | Ropa Brent | Růst poptávky | Výkonnost | Jozef Síkela | Zdražování potravin | Sazba ČNB | Pochybení | Společnost Lumius | Opatření | Borgis | Zkapalněný zemní plyn | Partners | Cena ruské ropy | Realitní skupina CPI Property Group | Británie | Skupina ČEZ | Finlord | Zastavení dodávek ruského plynu | Miliardy | Výdaje | Ceny paliv | Evropské země | Zlato | Vyšší úroveň | Evropská investiční banka | Členské země | Ruské akcie | G7 | Daně z mimořádných zisků | New York Times | Podnik | Penta | Kotace | Česká národní banka | Uhlí | Tescan | Eskalace napětí | Zvýšení rizika | Světová poptávka po ropě | Objednávky | Jednání kartelu OPEC | Ocelárny | Staropramen | Joe Biden | Bankovní asociace | Průměrné ceny benzínu | Fiocchi | Členové kartelu OPEC | Holding Agrofert | Průměrná cena | ČTK | Celní válka | Investiční skupina | Akcie | Koronavirus | Fundamenty | Trhy v USA | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Trading | Týdenní nárůst | Ekonomické zotavování | Pension Plan | Analytik XTB | Zlepšení nálady | Potenciál poklesu | Hlavní ekonom | Obchodovat s akciemi | Logistické společnosti | Finlord Boris Tomčiak | Silná koruna | EP Commodities | Mezinárodní obchod | Nakupovat | Kurs koruny | České Radiokomunikace | Správa | Šíření koronaviru | Mzdy | Šance | Těžební kapacity | Mzda | Kontrakt | Vysoké úrokové sazby | Zlepšení | Američtí zákonodárci | Koncern | Důvěra v českou ekonomiku | Spotřebitelské ceny | Produkce ropy | Camelot | Generální ředitel ČEZ | Základní úroková sazba | Ruský finančník | Dovoz ruské ropy | Emerging markets | Zrychlení růstu | XTB | Dovoz z Ruska | Česká vláda | Ropný průmysl | Silky Zdeňka Porybného | Návrh PPF | Motorová nafta
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Pohled na kryptoměny
Pohled na situaci
Pohled na trading
Pohled na trh
Pohled na zlato
Pohled tradera
Pohled velkých hráčů
Pohledy na regulaci Prop tradingu
Pohonné hmoty
Pohonné hmoty a maziva

Následující klíčová slova

Pohonné hmoty v ČR
Pohromy v Číně
Pohřeb královny
Pohřeb královny Alžběty
Pohřeb královny Alžběty II.
Pohyb akcií
Pohyb Bitcoinu
Pohyb BTC
Pohyb cen
Pohyb ceny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít