Sobota 20. července 2024 15:37
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

Softbank

img

Západ mění investiční kurz, Východ reaguje růstem indexů

25.06.2024 Dow dosáhl v pondělí měsíčního maxima, zatímco Nasdaq klesl o více než 1 %, když investoři přešli od akcií firem z oblasti umělé inteligence k upadajícím firmám v naději, že Federální rezervní systém letos sníží úrokové sazby.
img

Co očekávat od výsledků společnosti ARM Holdings?

08.05.2024 Společnost ARM Holdings (ARM.US) má dnes po skončení seance na Wall Street oznámit výsledky za 4. čtvrtletí 2024. Zpráva bude bedlivě sledována nejen proto, že ARM je společností spojenou s umělou inteligencí, ale také proto, že její poslední čtvrtletní zpráva vyvolala následující den masivní, téměř 50 % skok ceny akcií.
img

Revoluce v umělé inteligenci: Nový superčip společnosti Nvidia může změnit svět

26.03.2024 V rychle se vyvíjejícím technologickém prostředí se společnost Nvidia v posledních letech nepochybně etablovala jako inovační lídr. Díky svým průlomovým pokrokům v oblasti výpočetní techniky, grafiky a zejména umělé inteligence mění tvář nejen počítačového průmyslu, ale i celé řady dalších. Začátkem tohoto týdne představila očekávanou novou řadu budoucích čipů s názvem Blackwell, která její pozici jen potvrzuje.
C:\fakepath\umela-inteligence.jpg

Saúdská Arábie chystá investice do umělé inteligence

20.03.2024 Vláda Saúdské Arábie chystá obří fond zaměřený na investice do umělé inteligence (AI), vložit chce do něj asi 40 miliard dolarů (934 miliard Kč). S odkazem na informované zdroje to napsal americký list The New York Times (NYT) a později to potvrdily i zdroje televize CNBC. Saúdská Arábie se snaží svou ekonomiku zbavit závislosti na příjmech z prodeje ropy a více ji diverzifikovat.
C:\fakepath\arm-19022024.jpg

Tentokrát to bude všechno jinak?

19.02.2024 Valorizace technologických firem nemá prakticky strop. Vývoj akcií Nvidia, Palantir nebo Arm Holdings v posledních dnech ukazuje, že není překvapením, když tyto firmy silně rostou – klidně o dvouciferně za den. Od začátku roku tyto firmy posílily o desítky procent. To je za šest týdnů v těžkém makroekonomickém prostředí vysokých sazeb více než podezřelé. Jsme před vznikem nové investiční bubliny?
C:\fakepath\Nikkei.jpg

Hlavní index japonských akcií Nikkei 225 se dostal na maximum za 34 let

13.02.2024 Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes prudce vzrostl a přechodně se dostal nad 38.000 bodů, maximum za 34 let. K růstu indexu přispěl mimo jiné fakt, že společnost Tokyo Electron zvýšila roční výhled tržeb i zisku. Index nakonec část zisků smazal a den uzavřel růstem o 2,89 procenta na hodnotě 37.963,97 bodu. Je tak nejvýše od roku 1990.
C:\fakepath\ARM2.jpg

Cena akcií čipové firmy Arm se od minulého týdne díky AI téměř zdvojnásobila

13.02.2024 Cena akcií britské společnosti specializované na návrh integrovaných obvodů Arm Holdings se za necelý týden téměř zdvojnásobila. Firma zveřejnila minulý týden výsledky hospodaření, které ukázaly, že poptávka po technologii související s umělou inteligencí (AI) firmě výrazně zvyšuje tržby. Investoři sázejí na to, že firmě se bude díky AI dařit i nadále, napsal server zpravodajské televize BBC.
img

Arm Holdings po výsledcích roste o téměř 60 %

08.02.2024 Společnost Arm Holdings (ARM.US), britský výrobce čipů a softwaru, je dnes jednou z nejvýkonnějších akcií na Wall Street. Cena akcií vzrostla o téměř 60 % poté, co společnost včera po skončení seance na Wall Street oznámila hospodářské výsledky za 3. fiskální čtvrtletí 2024.
img

Vzestup a pád společnosti WeWork

21.11.2023 Každý den jsme svědky velkých úspěchů různých společností, ale také jejich pádů. WeWork se bohužel nachází v té druhé kategorii. Přestože měla skvělou vizi a úžasný nápad, skandály způsobily, že se z tržní kapitalizace 47 miliard dolarů propadla na "pouhých" 44 milionů dolarů. V této analýze vám přiblížíme, co vedlo k jejímu bankrotu.
img

Největší IPO roku 2023: Arm vstupuje na burzu. Co dělá, co vyrábí a jak je oceněný?

15.09.2023 Na americký akciový trh dnes vstupuje nejzajímavější společnost letošního roku. Je to britský výrobce čipů Arm. Není sice příliš známá, ale je téměř jisté, že tato společnost za dobu své činnosti nějaké peníze vydělala. Arm totiž navrhuje základní architekturu čipu, kterou později přebírají jednotlivé firmy vyrábějící čipy, upravují si ji pro své potřeby a následně ji vyrábějí do podoby čipu. Základní návrh však často pochází od společnosti Arm. Arm pak za každý takto vyrobený čip vybírá od ostatních společností licenční poplatky.
img

Obrovské IPO Arm – Bude tento debut pohánět sektor umělé inteligence? 🔌

14.09.2023 Burzovní debut Arm Holdings (ARM.US) se ozývá finančním tiskem a opět elektrizuje sektor umělé inteligence. Dnes je debutový den na Nasdaq, ale v současné době probíhá vyvažování a otevírací cena se stále určuje. Loni se společnost neúspěšně pokusila získat společnost Nvidia (NVDA.US) a britský premiér Rishi Sunak usiloval o její návrat na půdu londýnské burzy. Nakonec se jeho kotace dnes rozběhne na Nasdaq s oceněním 54,5 miliardy dolarů, což naznačuje, že se jedná o největší IPO za více než dva roky, kdy byl výrobce elektromobilů Rivian (RIVN.US) oceněn na více než 66 miliard dolarů.
C:\fakepath\trader-14092023-41-zm.jpg

Akcie návrháře čipů Arm otevřely první den na burze v USA růstem o deset procent

14.09.2023 Akcie britského návrháře čipů Arm otevřely první den obchodování růstem o deset procent proti ceně stanovené pro primární veřejnou nabídku (IPO). Později se růst zvýšil až zhruba na 20 procent. Obchodování na trhu Nasdaq zahájily na 56,1 dolaru za akcii, cena stanovená pro začátek obchodování přitom činila 51 dolarů. Podnik tak dosáhl při svém debutu ocenění téměř 60 miliard dolarů (téměř 1,4 bilionu Kč), což podle agentury Reuters dává naději dalším firmám, které plánují vstoupit na burzu.
C:\fakepath\trader-14092023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.09.2023 1) Evropská centrální banka (ECB) zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Ke zvýšení úroků přikročila už podesáté za sebou, zpřísňováním měnové politiky se snaží dostat pod kontrolu inflaci. Část analytiků předpokládala, že ECB už sazby nezvýší. Banka naznačila, že dnešní zvýšení by mohlo být poslední. Zhoršila zároveň výhled ekonomiky eurozóny pro letošek i na další dva roky.
C:\fakepath\ARM2.jpg

Arm byla v rámci letošní největší nabídky akcií ohodnocena na 54,5 mld. USD

14.09.2023 Britský návrhář čipů Arm stanovil cenu pro primární nabídku akcií v New Yorku na 51 USD (1160 Kč) za akcii, tedy na horním konci navrhovaného rozpětí. To oceňuje celou společnost na 54,5 miliardy USD (1,24 bilionu Kč). Primární nabídka je největší v letošním roce a přichází téměř sedm let poté, co firmu její současný majitel Softbank Group získal za 32 miliard USD, uvedla agentura Reuters. S akciemi firmy se na newyorské burze začne obchodovat dnes.
C:\fakepath\arm-12092023.jpg

Jak dopadne zítřejší nejočekávanější IPO tohoto roku?

12.09.2023 Pro širokou veřejnost není společnost Arm Holdings příliš známá, a přesto většina z nás s největší pravděpodobností vlastní výrobek této firmy, protože většina dnešních smartphonů má v sobě čip z této společnosti. Arm Holdings se chystá jít na burzu, a to bude největší IPO od vstupu společnosti Rivian na burzu v říjnu 2021. Otázkou je, zda Arm Holdings bude podobné zklamání jako Rivian, který v den svého IPO dosáhl burzovní kapitalizace ve výši 93 miliard dolarů, zatímco nyní je hodnota firmy Rivian 22,20 miliardy dolarů?
img

iPhone 15, IPO společnosti Arm a hospodářské výsledky Adobe

12.09.2023 Tento týden bude na akciových trzích hodně zajímavý. Dnes uvádí Apple na trh nový iPhone 15, středeční IPO společnosti Arm bude největší od konce roku 2021 a čtvrteční hospodářské výsledky Adobe ukážou, nakolik bylo nadšení kolem AI oprávněné. Na postoji k akciím Applu se ještě před uvedením iPhonu 15 podepsal čínský zákaz používat iPhony v různých vládních institucích, který tak zvýšil riziko pro akcionáře. Společnost Arm je vzhledem k čínským rizikům a nerůstu z poslední doby v rámci své IPO naceněna až moc vysoko a všechny naděje na nový růst se upínají k AI. Zveřejnění hospodářských výsledků Adobe je dalším testem toho, zda lze generativní AI v tomto okamžiku komerčně využít.
C:\fakepath\arm.jpg

Britský vývojář čipů Arm očekává, že jej burza ocení na 52 miliard dolarů

05.09.2023 Britský vývojář čipů Arm očekává, že jej burza při zahájení obchodování ocení na více než 52 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč). Společnost to uvedla ve svém dnešním sdělení. Technologie firmy Arm se nacházejí prakticky ve všech chytrých telefonech a vstup tohoto podniku na burzu by při avizovaném ocenění byl v letošním roce největší primární veřejnou nabídkou (IPO) akcií.
C:\fakepath\ARM2.jpg

Klienti vývojáře čipů Arm mají zájem o koupi akcií v rámci primární nabídky

03.09.2023 Zákazníci britského vývojáře čipů Arm Holdings, včetně firem Apple, Nvidia, Alphabet a Advanced Micro Devices, souhlasili, že investují do Arm v rámci primární nabídky akcií. Arm by mohla být oceněna na 50 až 55 miliard USD (1,1 až 1,2 bilionu Kč). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Arm patří japonské společnosti Softbank a technologie britské firmy se nacházejí prakticky ve všech chytrých telefonech.
img

Na novém iPhonu toho hodně závisí

01.09.2023 Uvedení patnáctého iPhonu společnosti Apple na trh 12. září má velké důsledky nejen pro největší světovou burzu, kde telefony tvoří polovinu tržeb, ale i pro širší sektor. Možnost oživit klesající trh s chytrými telefony by se projevila v celém jeho dodavatelském řetězci 200 společností, v zaostávání amerických mobilních gigantů a v blížící se IPO společnosti ARM.
img

Kdo nakupuje AI čipy společnosti Nvidia?

24.08.2023 Nvidia teď představuje na akciovém trhu největší jednorázové krátkodobé riziko. Své výsledky za 2. čtvrtletí oznámila ve středu po uzavření amerického trhu a analytici očekávali meziroční nárůst tržeb o 65 %. Právě tyto výsledky rozhodnou o dalším osudu akcií spojených s AI. Investiční výdaje největších amerických a čínských technologických firem však očekávaným výnosům za AI čipy neodpovídají, což lze vysvětlit buď výraznou změnou struktury dosavadních investičních výdajů, nebo tím, že Číňané nakupují čipy přes spřízněné třetí strany. Navíc poptávce po AI čipech určitě pomohly i vyšší ceny bitcoinu. Očekávání ohledně Nvidie jsou extrémně vysoká, a tak raději upozorňujeme na čtyři rizikové faktory, o kterých je třeba vědět.
C:\fakepath\trader-22082023-31-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.08.2023 1) Míra inflace v České republice byla v červenci v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) pátá nejvyšší, a to po Turecku, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Vyplývá to ze zprávy o vývoji inflace v roce 2023, kterou sestavila společnost Utility Bidder. Naopak nejnižší míru inflace vykázalo Švýcarsko (1,7 procenta), následuje Řecko (1,8 procenta) a Španělsko (1,9 procenta).
C:\fakepath\ARM2.jpg

Britský vývojář čipů Arm požádal o vstup na burzu v USA, letos je zatím největší

22.08.2023 Britský vývojář čipů Arm, který spadá pod japonskou firmu Softbank a jehož technologie se nacházejí prakticky ve všech chytrých telefonech, oficiálně požádal o vstup na burzu ve Spojených státech. Firma k tomu v pondělí zveřejnila burzovní prospekt. Bližší informace o objemu a ceně akcií, které se budou obchodovat na trhu Nasdaq, ale podnik neuvedl. Očekává se, že to bude letos největší primární veřejná nabídka (IPO) akcií.
C:\fakepath\ARM2.jpg

Bloomberg: Britská firma Arm chce na burze dosáhnout ocenění až 70 miliard USD

02.08.2023 Britská společnost Arm, která navrhuje počítačové čipy, chce při vstupu na americký akciový trh Nasdaq dosáhnout ohodnocení 60 až 70 miliard dolarů (až 1,5 bilionu Kč). S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. V letošním roce by tak mohlo jít o největší primární veřejnou nabídku akcií (IPO).
C:\fakepath\trader-31072023-37-zm.png

Reuters: Makléř eToro prodá na sekundárním trhu akcie za 120 milionů dolarů

31.07.2023 Globální makléřská společnost eToro, která je z Izraele, nabídne na sekundárním trhu akcie za 120 milionů dolarů (2,6 miliardy Kč). S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Krok přichází déle než rok poté, co firma zrušila plán vstoupit na burzu ve Spojených státech. Podnik nabízí makléřské služby v mnoha zemích světa včetně České republiky.
img

Japonsko našlo odpověď na stárnutí a propad produktivity. Zemi mají zachránit roboti s generativní AI

27.07.2023 Japonské zkušenosti z výroby polovodičů a integrace robotiky se mohou stát základem dominance této země v oblasti AI. Kombinace dvou nejvýraznějších tržních témat letošního roku, japonských akcií a umělé inteligence, s sebou přináší celou vlnu nových příležitostí.
C:\fakepath\trader-12072023-30-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.07.2023 1) Americký akciový index Nasdaq 100, který zahrnuje stovku největších nefinančních firem obchodovaných na burze a na který se nahlíží jako na barometr růstových podniků, chystá úpravu svého složení. Chce omezit vliv velkých společností, z nichž tři největší v něm mají více než 30procentní podíl. Píše o tom server CNBC.
C:\fakepath\paypay.jpg

Reuters: SoftBank zvažuje, že platební divizi PayPay uvede na akciový trh v USA

12.07.2023 Japonský technologický konglomerát SoftBank zvažuje, že uvede svou divizi pro elektronické platby PayPay na akciový trh ve Spojených státech. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Podle průzkumu společnosti Mobile Marketing Data Labo je PayPay nejrozšířenější mobilní platební službou v Japonsku.
img

JAP225 rozširuje zisky 📈 Nikkei na 33-ročných maximách

14.06.2023 Japonský akciový index Nikkei uzavrel včerajšiu seansu na 33-ročných maximách naposledy zaznamenaných v roku 1989, nad 33 000 bodmi, a dnešné kontrakty indexu (JAP225) predlžujú zisky pred rozhodnutím Fedu. Index je poháňaný slabnúcim jenom a rally v akciách najväčších japonských spoločností, - včera k ziskom pridali najmä akcie Toyoty (TM.US). Rally japonského Nikkei podporili americké indexy S&P 500 a Nasdaq, ktoré včera zaznamenali najvyššie uzavretie za posledných 14 mesiacov.
img

Graf dne: JAP225(31.05.2023) 📈

31.05.2023 Přestože Nikkei 225 nedávno dosáhl historických maxim kolem 31 500 bodů, nálada na japonském trhu může být v tuto chvíli smíšená. Na jedné straně se investoři snaží zhodnotit potenciál trhu s polovodiči a AI, na druhé straně dostávají slabší než očekávaná data z fundamentální ekonomiky.
img

🏯 JAP225 poblíž 30letých maxim 📈

29.05.2023 Analytici Nomury upozornili, že míra tržního rizika klesla v souvislosti s dosažením základní dohody, přičemž obě strany se zavázaly vyhnout se i technickému defaultu. Na této vlně Nikkei krátce překonal úroveň 31 500 bodů, i když od té doby část zisků snížil, což signalizuje, že býci možná přehnali svou euforii. Někteří demokraté a republikáni kritizovali předběžnou dohodu mezi předsedou Sněmovny reprezentantů McCarthym a americkým prezidentem Joe Bidenem. Trhy jsou však uklidněny, že Kongres bude hlasovat ve prospěch dohody, kterou formovali klíčoví představitelé obou vládnoucích stran.
img

Ranní komentář: PacWest včera -22 %, SoftBank chce začít investovat do AI

12.05.2023 Nálada na trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná. VIX se drží kolem 17b. a výnosy na amerických bondech dál pozvolna klesají, což drží valuace na řadě rizikových aktiv poměrně vysoko. Včera se pod silný tlak dostaly akcie PacWest Bancorp, která ve svém 10-q reportu zveřejnila informaci o tom, že od pádu First Republic přišla o skoro 10 % depozit.
C:\fakepath\arm.jpg

Britská firma Arm, která navrhuje čipy, míří na akciový trh v USA

01.05.2023 Britská společnost Arm, která navrhuje počítačové čipy, se chystá vstoupit na akciový trh ve Spojených státech. Firma o víkendu oznámila, že o záměru informovala americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Upozornila přitom, že velikost a cenové podmínky navrhované primární veřejné nabídky akcií (IPO) ještě nebyly stanoveny.
C:\fakepath\trader-13042023-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.04.2023 1) Švýcarský parlament včera neschválil vládní pomoc ve výši 109 miliard švýcarských franků (2,6 bilionu Kč) na fúzi zkrachovalé Credit Suisse s bankou UBS. Informuje o tom agentura Reuters. Případné schválení by ale bylo pouze symbolické. Vláda už závazek přijala na základě zákona o výjimečném stavu a nelze jej zvrátit.
img

Banky odhadují IPO společnosti Arm na 30 až 70 miliard dolarů

06.03.2023 Podle agentury Bloomberg světové investiční banky odhadují IPO britského výrobce čipů v rozmezí od 30 do 70 miliard USD. Přesná hodnota zatím není známa. Momentálně by se skutečná hodnota měla pohybovat kolem 50 miliard USD. Japonská SoftBank minulý rok usilovala o ocenění společnosti na 60 miliard USD, uvedla agentura Bloomberg News.
img

Asijské akcie vykazují zelená čísla

20.02.2023 Většina hlavních asijských ukazatelů vykazuje vzestupný trend. Výjimkou byl korejský KOSPI, který klesl o 0,01 %. Všechny ostatní indexy vykazovaly růst. Australský index S&P/ASX 200 a japonský Nikkei 225 posílily o 0,01 %, respektive 0,06 %. Hong Kong Hang Seng Index a Shenzhen Composite vzrostly o 0,82 % a 0,48 %. Index Shanghai Composite vzrostl o 1,61 %.
img

Hlavní asijské indikátory dál klesají

13.02.2023 Asijsko-pacifické indikátory dál klesají. Výjimkou jsou čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite, které vzrostly o 0,74 %, resp. 0,72 %. Ostatní indexy klesaly. Australský index S&P/ASX 200 o 0,21 %, hongkongský index Hang Seng o 0,16 % a korejský KOSPI o 0,72 %. Nejvíc klesl japonský index Nikkei 225, a to o 0,91 %.
img

Japonské a australské ukazatele nadále rostou

24.01.2023 Japonské a australské indexy rostly až 1,6 %. Australský S&P/ASX 200 si připsal 0,45 % a japonský Nikkei 225 přidal 1,59 %. V Číně, Hong Kongu a Koreji burzy nefungují kvůli novoročním svátkům.
img

Asijské indexy nadále rostou až o 1,2 %

20.01.2023 Asijské akciové indexy dál rostou. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite vzrostly o 0,54 %, resp. 0,38 %. Australský S&P/ASX 200 si připsal 0,24 %. Japonský Nikkei 225 vzrostl o 0,29 %. Korejský KOSPI vyskočil o 0,38 %. Nejvíc získal hongkongský index Hang Seng – 1,15 %.
img

Asijské indexy vykazují růst

18.01.2023 Asijské indikátory vykazovaly většinou mírný růst do 0,5 %. Pokles vykázal jen korejský KOSPI, který ztratil 0,67 %. Čínský Shanghai Composite a Shenzhen Composite si připsaly 0,01 % a 0,15 %, hongkongský index Hang Seng posílil o 0,03 % a australský S&P/ASX 200 vzrostl o 0,05 %. Index Nikkei 225 vzrostl o 2,57 %. Japonský indikátor vykázal výrazné zisky poté, co japonská centrální banka ponechala úrokovou sazbu beze změny na úrovni -0,1 %. Většina odborníků toto rozhodnutí předpovídala.
img

Kolaps FTX

22.11.2022 Zpráva obsahovala celkový počet měsíčních návštěv FTX.com uživateli ze 30 zemí v období od ledna do října 2022. Ukázalo se, že mezi nejpočetnější a nejaktivnější uživatele platformy patří uživatelé z východní Asie: 297 200 návštěv za měsíc z Jižní Koreji, 241 700 ze Singapuru a 223 500 z Japonska, což představuje téměř 16 % směnného provozu.
C:\fakepath\trader-17112022-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.11.2022 1) Británie více zdaní dividendy a příjmy z kapitálu. Zvýší daň z mimořádných zisků energetických gigantů z 25 na 35 procent a prodlouží ji o tři roky do roku 2028. Zmrazí také slevu na dani z příjmu a sníží hranici, při které lidé začínají platit nejvyšší sazbu daně z příjmu. Dnes to řekl britský ministr financí Jeremy Hunt, když představoval aktualizovanou podobu rozpočtového plánu. Ten má zemi pomoct zalepit díru ve státních financích.
img

Asijské trhy zakončily úterý smíšeně

15.11.2022 Hlavní asijské indexy se v úterý pohybovaly různými směry, některé zaznamenaly zisk až 3,6 %. Patří k nim Shanghai Composite a Shenzhen Composite, které si připsaly 1,27 %, resp. 1,43 %, a dále index Hang Seng, který získal 3,58 %. Nikkei 225 vzrostl jen o 0,13 %, zatímco S&P/ASX 200 o stejnou hodnotu klesl. KOSPI ztratil 0,08 %.
img

Asijské trhy se v pondělí zhouply dolů

14.11.2022 Asijské trhy zakončily pondělí převážně v negativním teritoriu se ztrátami až 1,1 %, protože optimismus investorů se vytratil. Jediný index, který v pondělí uzavřel výš, byl Hang Seng, který si připsal 1,7 %. Shanghai Composite ztratil 0,13 % a Shenzhen Composite 0,26 %. KOSPI klesl o 0,34 %, S&P/ASX 200 o 0,16 % a Nikkei 225 ztratil 1,06 %.
img

Krach kryptoburzy FTX není krachem bitcoinu. Ukazuje na problematičnost jeho napodobenin, „shitcoinů“, nikoli originálu samotného

14.11.2022 Tahle doba nepřeje rizikovému investování. Máloco to dokládá tolik jako pohled na vývoj ceny kryptoměn. A minulý týden se zařadí mezi ty nejčernější v jejich dosavadní nedlouhé historii. Celou kryptoscénu již řadu měsíců drtí utahování monetárních šroubů v podání americké centrální banky. Vyšší úroky totiž znamenají zhoršenou dostupnost financování spekulativních rejdů a rizikových obchodů, jako jsou ty s kryptem. V minulém týdnu se však přidal další ponurý příběh. Ten na rozdíl od razantně se zpřísňující měnové politiky, zasahující ekonomiku jako celek, ničí bezprostředně vyhlídky pouze kryptoscény samotné. V bankrotovém stavu se ocitla klíčová světová kryptoburza, FTX.
C:\fakepath\FTX.jpg

Média: Kyperský regulátor odebral kryptoměnové burze FTX licenci pro EU

11.11.2022 Kyperský regulátor pozastavil kryptoměnové burze FTX licenci pro působení v Evropské unii. S odvoláním na zdroje agentury Bloomberg o tom dnes informuje server CoinDesk a další média. Firma, která se ocitla ve finančních těžkostech, přitom licenci získala teprve před dvěma měsíci. Regulační úřad na Bahamách mezitím zmrazil burze část aktiv. Potíže FTX v minulých dnech způsobily výrazný pokles celého odvětví, například bitcoin se zotavuje z propadu na dvouleté minimum. Spolupráci s regulačními úřady ohledně kryptoměn dnes oznámil britský ministr financí Jeremy Hunt.
C:\fakepath\FTX.jpg

Kryptoměny kvůli problémům kryptoburzy FTX třetí den po sobě výrazně oslabují

10.11.2022 Kryptoměny třetí den po sobě výrazně oslabují. Kryptoměnová burza Binance ve středu oznámila, že se rozhodla odstoupit od plánovaného převzetí rivala FTX. Ten se dostal do finančních problémů, což podkopává stabilitu celého trhu s kryptoměnami. Kauzou se podle zdrojů Reuters a agentury Bloomberg zabývají americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a tamní ministerstvo spravedlnosti. Největší kryptoměna bitcoin se pokouší zotavit z dvouletého minima.
img

Asijské akciové indexy se obchodují smíšeně

08.11.2022 Asijské akciové indexy se obchodují smíšeně. Některé ukazatele vykazují mírný pokles. Hongkongský index Hang Seng klesl o 0,74 %. Čínský index Shanghai Composite a Shenzhen Composite ztratily 0,82 % a 0,63 %. Ostatní indexy přitom vykázaly lepší výkon. Australský index S&P/ASX 200 si připsal 0,36 %, korejský KOSPI přidal 1,04 % a japonský index Nikkei 225 vzrostl o 1,27 %.
img

Asijské akciové indexy vzrostly až o 1,2 %

25.10.2022 Hlavní asijské akciové indexy vykazují růst až 1,2 %. Shanghai Composite a australský S&P/ASX 200 posílily o 0,24 % a 0,28 %. Mezitím Shenzhen Composite a Hang Seng Index přidaly 0,34 % a 0,53 %. Japonský Nikkei 225 vzrostl o 1,14 %, což byl nejlepší výkon. KOSPI byl jediným indexem, který klesl. Ztratil 0,11 %.
img

Hlavní asijské ukazatele ukazují poklesy až o 1,5 %

17.10.2022 Hlavní asijské ukazatele vykázaly poklesy až o 1,5 %. Shanghai Shanghai Composite index, Shenzhen Composite index a korejský KOSPI ztratily 0,1 %, 0,02 % a 0,18 %, ve stejném pořadí. Další ukazatele vykazovaly větší propady. Hongkongský index Hang Seng klesl o 1,19 %, japonský Nikkei 225 klesl o 1,4 % a australský index S&P/ASX 200 se propadl o 1,44 %.
img

VIDEO: Akciové portfólio Tomáša Vranku – októbrový diel

10.10.2022 Prakticky celý tento rok, až na krátke obdobia rastu, sa na akciových trhoch nesie v znamení výpredajov, ktoré sa prehĺbili aj počas posledného mesiaca. Geopolitických rizík je vo svete stále naozaj veľa a situácia sa ani zdaľeka neupokojuje, práve naopak. K problémom posledných mesiacov sa pridávajú aj problémy na britskom dlhopisovom trhu, ktorý bol pred pár týždňami kúsok pred kolapsom. Problémy sa nevyhýbajú napríklad ani banke Credit Suisse. Výrazne aj naďalej oslabuje Euro. Zo zaujímavých vecí, ktoré stoja ešte za zmienku, môžeme spomenúť aj špekulácie ohľadom prevratu v Číne. Z tejto krajiny sa totiž šírili informácie, že súčasný prezident Xi bol zvrhnutý armádou, keďže sa dlhšie neukazoval na verejnosti, nakoniec sa však ukázalo, že zrejme išlo o nepodložené informácie. Zaujímavosťou je aj vstup spoločnosti Porsche na burzu.
C:\fakepath\xtb-10102022.png

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Spoléhám se na Warrena Buffetta a jeho schopnost alokovat kapitál

10.10.2022 Prakticky celý tento rok, až na krátká období růstu, se na akciových trzích nese ve znamení výprodejů, které se prohloubily i během posledního měsíce.
C:\fakepath\london7.jpg

Podíl Londýna na primárních nabídkách akcií v Evropě klesl nejníže za 12 let

27.09.2022 Podíl Londýna na primárních veřejných nabídkách akcií (IPO) v Evropě klesl nejníže za 12 let. Podepsal se na tom odchod Británie z EU a také hospodářské turbulence. Letos bylo v Londýně z primárních nabídek akcií získáno pouze 1,38 miliardy USD (35,3 miliardy Kč), což představuje 14 procent z celkového evropského objemu. To je nejnižší podíl od roku 2010, kdy se Londýn na výnosech z nabídek v Evropě podílel 13 procenty, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

5 seriálů ze světa financí, které si nesmíte nechat uniknout

15.07.2022 Streamovací společnosti zažívají boom a investorům se tak naskýtají mnohdy zajímavé příležitosti. Dnes se ale zkusíme odprostit od nahlížení na svět očima investora a zaměříme se spíše na zajímavý obsah v podobě seriálů, které na těchto platformách najdeme. Nebojte, ve finančním sektoru však stále zůstaneme.
img

Asijské trhy v pátek výrazně klesly

10.06.2022 Asijské akciové indexy během pátečního obchodování značně klesly, přičemž většina indexů klesla o 0,34 % až 1,49 %. Shanghai Composite a Shenzhen Composite však vzrostly o 0,58 % a 1,21 %. Index Hang Seng klesl o 0,34 %, S&P/ASX 200 ztratil 1,47 %, zatímco KOSPI a Nikkei 225 klesly o 1,49 %.
img

Asijské akcie obchodují smíšeně

07.06.2022 Klíčové asijsko-pacifické akciové indexy vykazují smíšené obchodování. Některé indexy rostou až o 1 %, jiné naopak klesají. Čínský index Shanghai Composite a Shenzhen Composite vzrostly o 0,48 % a 0,1 %. Japonský Nikkei 225 také klesl o 0,42 %. Ostatní akcie klesly: hongkongský index Hang Seng klesl o 0,14 % a korejský KOSPI klesl o 1,33 %. Australský S&P/ASX 200 vykázal velké ztráty, klesl o 1,69 %.
img

Většina hlavních indexů asijsko-pacifického regionu klesla o 1,5 %

02.06.2022 Většina hlavních asijsko-pacifických indexů klesla o 1,5 %. Čínské indexy mírně vzrostly. Shanghai Composite si připsal 0,11 % a Shenzhen Composite přidal 0,38 %. Všechny ostatní regionální ukazatele klesly. Japonský Nikkei 225 ztratil 0,14 %. Hongkongský index Hang Seng se propadl o 1,48 %, australský index S&P/ASX 200 ztratil 1 % a korejský index KOSPI klesl o 1,08 %.
img

Většina asijsko-pacifických trhů utrpěla ztráty

24.05.2022 Hlavní indexy asijsko-pacifického regionu utrpěly ztráty, přičemž jejich průměrný pokles činil 1 % nebo více. Dvěma indexům se však podařilo růst: australské akcie S&P/ASX 200 přidaly 0,16 % a japonský index Nikkei 225 vzrostl o 0,6 %. Čínský Shanghai Composite ztratil 1,1 %, zatímco menší Shenzhen Composite Index ztratil 1,86 %. Hlavní hongkongský index Hang Seng klesl o 1,44 %, zatímco jihokorejský KOSPI klesl o 1,04 %.
img

Většina asijských indexů mírně stoupá

20.04.2022 Většina hlavních asijských indexů vykazuje v dnešním obchodování mírný růst. Hongkongský index Hang Seng tak přidal 0,72 %, japonský Nikkei 225 0,94 %, australský S&P/ASX 200 0,28 % a korejský KOSPI jen 0,11 %. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite zároveň klesly o 0,21 % a 0,37 %.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie technologické GoTo při debutu na burze rostly až o 23 procent

11.04.2022 Akcie největší indonéské technologické společnosti GoTo při svém dnešním debutu na burze rostly až o 23 procent. Silný začátek firmy na burze přináší naději na další nabídky firem z tohoto odvětví v největší ekonomice jihovýchodní Asie, uvedla agentura Reuters. Firma získala z primární nabídky akcií 1,1 miliardy USD (24,7 miliardy Kč) a podle údajů společnosti Refinitiv se nabídka GoTo stala letos zatím pátou největší na světě.
img

Asijské indexy opět klesají

06.04.2022 Hlavní asijské indikátory po několika obchodních seancích zakončených růstem opět klesají. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite ztratily 0,22 %, resp. 0,13 % a hongkongský index Hang Seng se snížil o 1,5 %. Japonský Nikkei 225 klesl o 1,61 %, korejský KOSPI spadl o 0,75 % a australský S&P/ASX 200 se propadl o 0,52 %.
img

Hlavní indikátory asijsko-pacifického regionu vykazují růst

05.04.2022 Hlavní indikátory asijsko-pacifického regionu vykazují během dnešního obchodování růst. Hongkongský index Hang Seng tak získal 1,37 %, ostatní indexy o něco méně: index japonské burzy Nikkei 225 vzrostl o 0,06 %, korejský KOSPI o 0,31 % a australský S&P/ASX 200 o 0,35 %. Čínské burzy dnes mají svátek.
img

Asijský akciový trh vykazuje výrazný růst

30.03.2022 V průběhu středečního obchodování zaznamenal asijský akciový trh výrazný růst. Téměř všechny indexy posílily o více než 1 % kromě japonského Nikkei 225, který zaznamenal pokles o 1,44 %. Ostatní asijsko-pacifické indexy stabilně rostou: Shanghai Composite vzrostl o 1,29 %, Shenzhen Composite přidal 1,66 %, index Hang Seng vzrostl o 1,09 %. Australský S&P/ASX 200 a jihokorejský KOSPI získaly o něco méně než ostatní, když rostly o 0,62 % a 0,32 %.
img

Asijský akciový trh se obchoduje smíšeně

25.03.2022 Hlavní asijské indexy se v pátek obchodují smíšeně. Shanghai Composite ztratil 0,47 % a Shenzhen Composite 0,55 %, zatímco hongkongský index Hang Seng klesl o 1,51 %. Ostatní indexy vykazovaly menší zisky: japonský Nikkei 225 vzrostl o 0,12 %, korejský KOSPI si připsal 0,11 % a australský S&P/ASX 200 posílil o 0,38 %.
img

Asijsko-pacifické akciové indexy vzrostly

22.03.2022 Hlavní indexy v Asii a Tichomoří v úterním obchodování převážně rostly. Shanghai Composite tedy přidal 0,29 %, zatímco Shenzhen Composite Index ztratil 0,33 %. Všechny ostatní ukazatele regionu vykázaly zisky: hlavní hongkongský index Hang Seng vzrostl o 1,15 %, australský benchmark S&P/ASX 200 vyskočil o 1 %, hlavní jihokorejský index KOSPI vzrostl o 0,9 % a japonský Nikkei 225 vzrostl o 1,35 %.
img

Hlavní asijské akciové indexy klesají

11.03.2022 Hlavní asijské indexy klesly podobně jako hlavní americké indexy. Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 2,16 % a 2,36 %, zatímco hongkongský index Hang Seng se snížil o 3,4 %. Tokijský index Nikkei 225 ztratil 2,37 %, jihokorejský KOSPI klesl o 1,05 % a australský S&P/ASX 200 se propadl o 0,8 %.
img

Hlavní asijské akciové indexy klesly

09.03.2022 Hlavní asijské akciové indexy ve středu klesly. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 2 % a 1,76 %. Hlavní hongkongský index Hang Seng ztratil 2,4 %. Japonský a australský indikátor si zároveň připsaly 0,7 % a 1,16 %. Dnes je korejská burza zavřená. Včera vzrostl jihokorejský KOSPI.
img

Asijské akcie v pátek klesly

04.03.2022 Asijské akcie v pátek klesly, čínské Shanghai Composite a Shenzhen Composite ztratily 0,66 % a 0,83 % a hongkongský index Hang Seng klesl o 2,51 %. Japonský Nikkei 225 se propadl o 2,42 %, zatímco jihokorejský KOSPI klesl o 1,3 % a australský S&P/ASX 200 klesl o 0,83 %.
img

Asijské akciové indexy v červených číslech

24.02.2022 Asijské akciové indexy kvůli eskalaci napětí na Ukrajině klesly. Kompozitní index SSE o 0,89 % a komponentní index SZSE o 1,28 %. Index Hang Seng se propadl o 3,06 %. Index KOSPI spadl o 2,32 %, zatímco index Nikkei 225 ztratil 2,06 %. Index S&P/ASX 200 klesl o 2,88 %.
img

Asijsko-pacifické burzy padají o 1–3 %

22.02.2022 Ruský prezident Vladimir Putin včera podepsal dekrety o uznání nezávislosti Doněcké a Luganské lidové republiky (DNR a LNR). Nařídil navíc ozbrojeným silám Ruské federace, aby v samozvaných republikách plnily mírové funkce. Jak agentuře Interfax sdělili očití svědci, jsou na území DLR dvě kolony obrněných vozidel směřující na sever a západ republiky.
img

Akcie Nvidia klesají o 6 % navzdory solidním výsledkům

17.02.2022 Navzdory dobrým výsledkům zaznamenaly akcie společnosti pokles související s globální politickou nestabilitou a celkovou křehkostí technologického sektoru. Výprodeje zesílily poté, co byla zrušena akvizice společnosti Arm (výrobce polovodičů), na kterou akcionáři čekali téměř 2 roky. Podle informací společnosti se obchod neuskutečnil kvůli komplikovaným regulatorním problémům, které se nepodařilo naplnit ve spolupráci se SoftBank.
img

Zrušení dohody o převzetí firmy Arm výrobcem čipů Nvidia byla zrušena

10.02.2022 Nvidia informovala o zrušení dohody o převzetí britské čipové společnosti Arm. Informaci uvedla na společném prohlášení s japonskou firmou SoftBank, která společnost Arm vlastní. Důvodem zrušení jsou regulační překážky. Hodnota transakce by činila až 80 miliard dolarů.
C:\fakepath\top-09022022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.02.2022 1) Analytici se nedokážou shodnout, zda bude na trhu dostatek lithia. Tento kov má přitom zásadní úlohu ve výrobě baterií pro elektromobily, a výrobci aut, těžaři a investoři se proto snaží zjistit, kolik lithia bude svět potřebovat v nadcházejících letech, a také kolik ho bude mít. Informuje o tom agentura Bloomberg.
img

Akcie zastavily rally v očekávání lednové zprávy o inflaci

08.02.2022 Americké akcie se v pondělí mírně propadly, protože obchodníci vzali v úvahu potenciální měnová rozhodnutí v souvislosti s klíčovými údaji o inflaci, které mají být zveřejněny tento týden. Index S&P 500 klesl, zatímco Nasdaq 10 se uzavřel pod otevíracími cenami. Výnosy státních dluhopisů se také stáhly z maximálních hodnot seance.
img

Ranní shrnutí (08.02.2022)

08.02.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. S&P 500 klesl o 0,37 %, Dow Jones zakončil na nule, Nasdaq ztratil 0,58 % a Russell 2000 vzrostl o 0,49 %.
img

Americké trhy byly před inflačními daty nervóznější

08.02.2022 Akcie v zámoří se včera během neklidné obchodní seance posunuly níže. Akcie energetických a technologických titulů nakonec neudržely index S&P v zelených číslech. Dařilo se divočejším titulům jako je Novavax anebo Coinbase. Naopak na druhé straně výrazněji klesaly akcie Alibaby poté, co se trhem šířily zvěsti o snížení podílu SoftBank Group. Akcie společnosti Meta Platforms (Facebook) dál pokračovaly v silném propadu, když se během včerejšího dne dokonce přiblížily na dostřel 220 USD. Wall Street závěr: Dow Jones +0,00 %; S&P +0,37 %; Nasdaq -0,58 %.
img

Asijsko-pacifické indikátory vykazují zisky

28.01.2022 Asijsko-pacifické indikátory jsou po výrazném poklesu z předchozího dne většinou na vzestupu. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite posílily o 0,05 %, resp. 0,85 %, zatímco hongkongský index Hang Seng o 1,11 % klesl. Ostatní asijské indikátory vykázaly výraznější zisky. Kompozitní index korejské burzy KOSPI získal 1,88 %, Nikkei 225 vzrostl o 1,87 % a S&P/ASX 200 posílil o 2,18 %.
img

Asijské trhy během čtvrteční seance klesají

27.01.2022 Asijské trhy během čtvrteční seance výrazně klesly. Shanghai Composite ztratil 0,88 % a Shenzhen Composite 1,55 %, zatímco index Hang Seng klesl o 2,39 %. V Jižní Koreji index KOSPI klesl o 3,03 %. Index Nikkei 225 klesl o 3,1 % a v Austrálii se index S&P/ASX 200 snížil o 1,93 %.
img

Většina asijských akciových trhů se obchoduje v červených číslech

26.01.2022 Podle analytiků může Federální rezervní systém po svém lednovém zasedání, které skončí ve středu, trhům naznačit, že je připraven začít zvyšovat úrokové sazby v březnu. Půjde o první zvýšení sazeb od roku 2018.
img

Asijský akciový trh výrazně klesá

25.01.2022 Asijské akciové indexy zaznamenaly v úterý výrazný pokles. Index Shanghai Composite tedy klesl o 1,12 %, index Shenzhen Composite o 1,65 % a index Hang Seng o 1,36 %. Ostatní indexy asijského akciového trhu klesly ještě níž: korejský Kospi ztratil 2,92 %, australský S&P/ASX 200 klesl o 2,55 % a japonský Nikkei 225 spadl o 1,98 %.
img

Většina asijsko-pacifických indexů klesá

24.01.2022 Většina asijsko-pacifických indexů vykazuje pokles. Index Shanghai Composite a Shenzhen Composite vykázal mírný růst o 0,2 % a 0,41 %, zatímco index Hang Seng ztratil 1,03 %. KOSPI klesl o 1,46 %, S&P/ASX 200 klesl o 0,47 % a Nikkei 225 se od pátku téměř nezměnil.
img

Asijské indexy klesají na pozadí omikronu

20.12.2021 Asijsko-pacifické akciové ukazatele v pondělí klesly. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 0,78 % a 1,21 %. Hongkongský index Hang Seng ztratil 1,78 %. Korejský KOSPI klesl o 1,73 % a japonský Nikkei 225 se propadl o 2,23 %. Index australské burzy poklesl o 0,2 %.
img

Hlavní asijsko-pacifické ukazatele nevykazují žádné změny

15.12.2021 Hlavní asijsko-pacifické ukazatele nevykazují během dnešního obchodování žádné významné změny. Shanghai Composite si připsal 0,07 %, zatímco index Hang Seng klesl o 0,04 %. Jihokorejský KOSPI také mírně klesl o 0,2 %, australský S&P/ASX 200 ztratil 0,57 % a japonský Nikkei 225 mírně vzrostl o 0,4 %.
img

Asijské trhy obchodují kvůli šíření omikronu smíšeně

06.12.2021 Asijsko-pacifické trhy dnes obchodovaly smíšeně uprostřed šíření nového kmene covidu-19 omikronu. Čínský Shanghai Composite vzrostl 0,37 %, Shenzhen Composite ztratil 0,08 % a index Hang Seng klesl o 1,2 %. Jihokorejský KOSPI mírně vzrostl o 0,03 %. Index S&P/ASX 200 klesl zanedbatelně o 0,02 %.
img

Tento týden vstoupí na trh třetí bitcoinový futures ETF

23.11.2021 Podle agentury Bloomberg se na trhu objevil třetí botcoinový futures ETF. Bitcoinový ETF (ticker X BTF) byl spuštěn v úterý, přibližně měsíc po vytvoření fondu ProShares Bitcoin Strategy Fund. Důvodem byla skutečnost, že SEC (Komise pro cenné papíry a burzu) minulý týden odmítla nabídku fyzické podpory.
C:\fakepath\trader-18112021-36-zm.png

Akcie indické Paytm se při debutu na burze propadly o více než pětinu

18.11.2021 Akcie indické digitální platební platformy Paytm se při svém debutu na burze v Bombaji propadly o více než 20 procent. Nabídka akcií firmy přitom byla doposud největší primární nabídkou v Indii, uvedl zpravodajský server BBC. Paytm z nabídky získala 183 miliard rupií (54,9 miliardy Kč).
C:\fakepath\Cina.jpg

Akcie čínské alternativní taxislužby Didi v USA debutovaly silným růstem

01.07.2021 Akcie čínské alternativní taxislužby Didi Global debutovaly ve středu na burze v New Yorku silným růstem, v jednu chvíli přidávaly více než 28 procent. Den ale zakončily vyšší o jedno procento, což i tak dává firmě ocenění zhruba 68,4 miliardy dolarů (1,5 bilionu Kč). Primární veřejná nabídka (IPO) akcií Didi je největším prodejem akcií čínské firmy na burze v USA od roku 2014.
C:\fakepath\Cina.jpg

Reuters: O akcie čínské Didi je v USA zájem, firma získala víc, než čekala

30.06.2021 Čínská společnost Didi Global získala z primární veřejné nabídky akcií (IPO) v New Yorku 4,4 miliardy dolarů (94,3 miliardy Kč). Je to víc, než předpokládala a znamená to největší prodej akcií čínské firmy na burze v USA od roku 2014. Uvedly to dnes zdroje agentury Reuters. Didi je největším provozovatelem alternativní taxislužby v Číně, s jejími akciemi se dnes začne obchodovat na burze NYSE.
C:\fakepath\wall street.jpg

Didi plánuje největší primární nabídku čínské firmy v USA od roku 2014

25.06.2021 Největší čínský provozovatel alternativní taxislužby Didi Chuxing chce z plánované primární veřejné nabídky akcií (IPO) ve Spojených státech získat více než čtyři miliardy USD (85,3 miliardy Kč). Vyplývá to z prohlášení pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Nabídka bude největším prodejem akcií čínské firmy na burze v USA od roku 2014, kdy na burzu v New Yorku vstoupila společnost Alibaba, a zatím největší nabídkou v USA v letošním roce.
C:\fakepath\paytm.jpg

Indický poskytovatel digitálních plateb Paytm chystá rekordní nabídku akcií

27.05.2021 Největší indický poskytovatel digitálních plateb Paytm plánuje koncem letošního roku primární veřejnou nabídku akcií (IPO), ze které by chtěl získat zhruba 218 miliard rupií (62,6 miliardy Kč). Uvedla to agentura Bloomberg, která se odvolává na informované zdroje. Nabídka firmy Paytm, která se formálně jmenuje One97 Communications, by se tak stala největší primární nabídkou akcií v Indii.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Bloomberg: Indické začínající technologické firmy zažívají nebývalý rozkvět

12.04.2021 Začínajícím technologickým firmám v Indii se v uplynulém týdnu nebývale dařilo. Za čtyři dny hodnota nejméně šesti z nich překonala hranici jedné miliardy USD (21,9 miliardy Kč). Dostaly se tím mezi takzvané jednorožce, upozornila agentura Bloomberg. Pro srovnání - podle údajů výzkumné společnosti CB Insights za celý loňský rok, poznamenaný pandemií, vzniklo v Indii celkem sedm nových jednorožců. O rok dříve jich bylo šest.
C:\fakepath\etoro.png

Izraelská makléřská společnost eToro vstoupí na burzu v USA

16.03.2021 Izraelská společnost eToro Group, která klientům z celého světa nabízí on-line makléřské služby, vstoupí na burzu ve Spojených státech. Spojí se za tímto účelem s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Odhadovaná cena sloučeného podniku, který investicí zaštítí mimo jiné i japonská technologická a investiční skupina SoftBank Group, činí 10,4 miliardy dolarů (228,5 miliardy Kč). Firma to uvedla v dnešní tiskové zprávě.
C:\fakepath\bitcoin-10022021-4.png

Bitcoin ako alternatíva

10.02.2021 Nie je to tak dávno, čo analytici JP Morgan varovali, že cena bitcoinu sa už nikdy nemusí vrátiť na hodnotu 40 000 USD a máme tu nové historické maximum vyššie o zhruba 20%. Čo okrem Tesly a Elona Muska stojí za týmto nárastom a prečo to môže pokračovať?
C:\\fakepath\\london7.jpg

Londýnská burza registruje silnou poptávku po primárních emisích

01.02.2021 Londýnská akciová burza letos přitahuje mnoho primárních nabídek akcií (IPO) a zažívá nejlepší začátek roku od globální finanční krize. Londýn se tak stává hlavním faktorem v obnoveném zájmu o IPO v Evropě, uvedla dnes agentura Bloomberg. Z celkem 22 oznámených plánů na primární nabídku v regionu jich devět chce na burzu v Londýně a z pěti největších Londýn získal tři. Dnes předložily plány vstupu na londýnskou burzu čtyři firmy.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
img

Nvidia zveřejnila skvělé výsledky!

19.11.2020 Všechny oči se aktuálně zaměřují na cenu akcií společnosti Nvidia, protože společnost vykázala zisky, které překonaly očekávání analytiků a zaznamenala 57% nárůst tržeb.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Přehled deseti největších primárních nabídek akcií v historii

26.10.2020 Přehled deseti největších primárních veřejných nabídek akcií (IPO) v historii (čínská finančně technologická společnost Ant Group ze skupiny Alibaba získá prodejem akcií skoro 35 miliard dolarů, v přepočtu zhruba 808 miliard korun, což bude největší nabídka akcií v historii):
C:\\fakepath\\eurusd-15092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.9.2020

15.09.2020 Americké akcie zahájily nový týden růstem o více než procento. Pomohly jim signály pokroku ve vývoji vakcíny proti nemoci covid-19 a nové akvizice v hodnotě několika miliard dolarů.
C:\fakepath\top-14092020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.09.2020 1) Akcie na burzách v Asii a Tichomoří dnes zpevnily. Výrazně zdražily cenné papíry japonské SoftBank Group po oznámení, že společnost prodá výrobce čipů pro mobilní telefony ARM Holdings americké firmě NVIDIA.
Související klíčová slova: Prasknutím internetové bubliny | Autopůjčovna Hertz | Průmyslová výroba v Číně | Nejočekávanější IPO | Akcie Meta Platforms | Akcie Nintenda | FCF | Akcie Sony | ChatGPT | Zpravodajský server | Nexi | Ontario Teachers | Llama | VOLX | Války | Lithium | Foxconn | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Češi | Americká společnost Nvidia | Index akciového trhu v Jakartě | Australská centrální banka | Allianz | Marvell Technology | Vládní pomoc | Valorizace | Technologická skupina | Cena akcií čipové firmy | Americká automobilka | EUR | Norwegian Air Shuttle | Londýnská akciová burza | Nezaměstnanost v lednu | Outperform | Cena severomořské ropy | Investiční firma | Transněfť | Standard & Poor's | Investor | Finanční ústav | Salesforce | Uvolnění podmínek | Digitální převody peněz | XOM | Výkyvy | Itálie | Kanadský penzijní fond | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Akcie firmy | První den obchodování | Tencent Holdings | Akcie čínských společností | Společnost Avast | Očekávání | Finanční injekce | Možnosti obchodování | Volatilní | GlaxoSmithKline | Britská letecká společnost | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | T-Mobile | JAR | Galapagos | České hospodářství | Brand Finance | EUR/JPY | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Filantrop | Churajs | Britská společnost Arm | Makléřská společnost Robinhood | FAA | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Německý Spolkový sněm | Pro investory | Masivní propouštění | LVMH | Meituan | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | CloudMinds | Německý automobilový koncern | Rozvolnění | Spotřebitelský sektor | Potenciál | Zpráva z akciového trhu | Diverzifikace | Akcie společnosti Arm | Mezinárodní ratingová agentura | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Posílení | Cansino Biologics | Nejdůležitější ekonomické události | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Index Nikkei (JAP225) | Vývojář čipů | Ifo | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | Akcie společnosti Alibaba | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Kryptoburzy | Výkonný ředitel | Broadcom | E.ON | Odklad splátek | Klesly akcie | Fibonacciho posloupnosti | Cathay Pacific | Německý parlament | LSEG | Veřejný dluh Británie | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Bankovní skupina | Návrh zákona | Coal India | FTSE MIB | Olívia Lacenová | WIIW | Moody's Investors Service | Společnost Apple | Ben Luckock | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Příjmy z kapitálu | EUR/USD | General Electric | Index BSE Sensex | Australské burzy | Spotřebitelé | Morgan Stanley | PKN Orlen | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Americký soud | Cena bitcoinu | The Telegraph | General Motors (GM) | Wolters Kluwer | Konkurenti | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Návratnost investic | Benchmark | Lagardeová | Nejvyšší soud | IPO Lyft | Většinový podíl | Automobilka PSA | Cenné papíry | Čistý příjem | Společnost Lukoil | Výnos | P/S | Poškodit ekonomiku | Velcí investoři | BlackRock | Nikola | AdmiralMarkets | RBC Capital | 100 miliard dolarů | Brent | IHNED | Asijské akcie | Google Pay | Delta | Zpřísňováním měnové politiky | Zalando | Zhejiang Huayou Cobalt | Americký akciový trh | USMCA | Vzdělávání | Russell 2000 | Jak obchodovat akcie | Denník | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | LYNX Trading | Kryptoburzy FTX | Akcie Erste | Index DOW | Německý akciový index DAX | Exchange | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Společnost Huawei | MAE | Touha po úspěchu | Kontrakty | Akcie Hyundai | Jeden dolar | Vstoupit na burzu | Oživení čínské ekonomiky | Propad cen | AUDUSD | Opční trhy | Británie | Společnost Didi | Škoda | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Kryptoměna Bitcoin | Euronext | JPY | SMIC | Nord Stream 2 | Metaverse | Potenciál trhu | Burza Liquid | Cena akcií čipové firmy Arm | AI | Polovodiče | SoftBank Group | Lámání rekordů | Společnost Crédit Agricole | Uber Technologies | FTT | Akcie Alibaba Group | Ekonomiky | Changpeng Zhao | Wonderinterest Trading | Prázdná firma | Globtrex.com | Peníze | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Výrobní sektor | Technologické start-upy | Vladimir Putin | FTX | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Shanghai Composite Index | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Acorn | Služby | Obchodovat na burze | Vítězné tažení | Upisování akcií | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | FedWatch | Obří fond | Barel ropy | Apetit investorů | Americký Fed | Představitelé ECB | Tržní hodnota | Ropa WTI | Japonská Softbank | Micron | Sentix index nálady investorů | Americký fond Tiger Global | Firmy v Číně | Bankovní rada ČNB | Jim Yong Kim | Bankovní domy | Brexit | Eurostoxx 50 | ZEW index | Světová zdravotnická organizace (WHO) | CSCO | Největší IPO | NVDA.US | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | EURUSD | Americké ekonomiky | Kapitál | Kč/USD | Béžová kniha | Robinhood | Česká investiční platforma Portu | Průmyslová výroba v Evropské unii | Primární veřejná nabídka (IPO) | Indický index BSE Sensex | TerraUSD | Zastavení ztrát | Akcionáři | Proražení | Cash flow | xStation | Záchranný fond | Magnát | Výkon | Investovat | USD | Export | Upravený zisk | Odškodné | Bel Air Investment Advisors | Čínské technologické firmy | Britové | Primární nabídky akcií | Abu Dhabi National Oil Co | Kuaishou Technology | CISCO | Unie | Gilead | Qualcomm | Sodexo | Tržní hodnota firmy | Prodávat akcie | Karlsruhe | Ant Group | Americká média | Hertz Global | Plány | Energetická společnost | Na burze | Aktuální informace | Šok | Energetické zdroje | ČSOB | Rychle zbohatnout | Hongkong | Inflace v České republice | ByteDance | Tvorba pracovních míst | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Vývoj ceny akcií | Maďarsko | Značka Amazon | Makléři | Měnový fond | Hertz | LG Energy Solution | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Jean Čching Liou | Billions | AAPL | DJI | Xiaomi | Mitsui & Co. | Spekulovat | Fitch Ratings | ATVI | Cenové tlaky | Sociální sítě | Nasdaq v New Yorku | Ruský prezident | Česká zbrojovka | Malaysian Airlines | Širší index S&P 500 | Shenzhen Composite | Avast | Americké ministerstvo spravedlnosti | Zvýšení sazeb | Kami Zeng | Spolkový sněm | Panevropský akciový index | Rekordní nárůst | Dovoz | Budoucnost | RIVN | Šíření nemoci | Caterpillar | Lenovo | Nejbohatší | Model 3 | Investiční plány | Hyundai | Dodávky čipů | Nikkei | The New York Times | Akcie Bank of America | Čínské úřady | Obchodní deficit USA | Výrobci elektromobilů | Souhrn finančních trhů | Obchodování na trzích | Venture Capital | Regulátor trhů | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Rekordní maxima | Pokles ceny akcií | Výkon společností | Vybírání zisků | EUR/CZK | Největší ztráty | Zájem investorů | Blockchainové technologie | Wonderinterest Trading Ltd | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | Největší firmy | Finančník | Steven Mnuchin | Makrodata | American International Assurance | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Bankrot burzy | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Fungování | Data o HDP | Akciová burza | Globální ekonomiky | Fiat Chrysler | Nejistoty | Americký prezident | Akcie na burzách | Fidelity | Německá průmyslová produkce | Globální dluh | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Jeff Bezos | Média | Primární nabídky | Společnost Wirecard | Grayscale | Venezuela | Jádrový index | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Credit Agricole SA | Ceny kryptoměn | APA | Soud v Haagu | Zpřísňování měnové politiky | Globální akciové trhy | Den obchodování | Commonwealth Bank | Australský miliardář | Část zisků | Index KOSPI | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Fannie Mae | CAC 40 | Britský premiér | Společnost Ant Group | Roboti | Prezident | WSJ | Inflace v květnu | AT&T | Americké prezidentské volby | Odvětví kryptoměn | Alameda | Boom | BABA | BP | Hold | Vývoj akcií | Asijské burzy | Letecká přeprava | Německý výrobce | Bilion | Global Finance | ADS | Makrokalendář | Takata | Ropné společnosti | Kurz jenu | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Kolísání cen | Analýzy | Britský ministr financí | Nejvýkonnější akcie | Globální akciové indexy | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru | Borsa Italiana | Zasedání Evropské centrální banky | Mary Dalyová | Demokraté | Kweichow Moutai | Německý DAX | Klientské výběry | Ceny Bitcoinu | Covid | Bloomberg News | Tržní podíl | Uber | Státní investiční fond | Čínské firmy v USA | UnitedHealth Group | Prodej akcií | MGC Pharmaceuticals | Dluh Británie | Úrok | Pokles ceny | US500 | CEO MicroStrategy | Beyond Meat | Hlavní index japonských akcií | Jednotná evropská měna | Davos | Agentura Reuters | Vstup GoTo na burzu | Fiskální rok | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Zpráva | Cestovní ruch | Ekonomická situace | Bohatý | Akcie Robinhoodu | Gojek | Apple | Události roku | Tržní kapitalizace | Andreessen Horowitz | Švýcarská banka | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Emoce | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | S&P | The New York Times (NYT) | Česká měna | iPhone | Handelsblatt | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Letecká společnost Virgin Atlantic | Masahiro Jamaguči | Důvěra investorů | Obchodování | Tisková konference ECB | Narušení dodávek | Finanční nástroje | Automobilka | Meta | S&P Global | Nabídka | Oznámení | GBP | Burzy kryptoměn | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | IT společnosti | Socony-Vacuum | HDP Německa | Management | PX Pražské burzy | Klamání investorů | ZEW | Ropovod | Admiral Markets | TSMC | Dobré výsledky | Informované zdroje | Zahraniční investoři | Centrální banky | Zasedání OPEC | Pandemie COVID | Kryptoměnová půjčovna | Japonská vláda | Zpomalení ekonomického růstu | Alert | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | First Republic | Deflace | Macau | S&P/ASX 200 | Nejznámější kryptoměny | Dolary | FB | Sony Corp. | ARM na trhu Nasdaq | Nezaměstnanost v USA | Akciový index | Turecká lira | Moody's | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Americké sankce | Události ve světě | Index Stoxx 600 | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Indické společnosti | Pokles tržeb | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | 3M | Bitcoin | Silný růst | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Bezpečné investice | Airbus | Burza FTX | Prognóza Fedu | Akcie indické Paytm | Fore Elite Capital Management | Kanada | Regulační úřad | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Odhad inflace | Firmy | Inflace v roce 2023 | Vláda USA | NATO | iFX | Páka | Futures | Automobilky | Turecké akcie | Kryptoměnové burzy | Alstom | Nástroj | Výsledky | Ekonomické oživení | HDP v eurozóně | Investice do vodíku | Nejistota | Sumitomo Mitsui | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Veřejné služby | Státy Evropské unie | Minulá výkonnost | Stellantis | Digitální měny | Bank of America | Obchodní nápady | TIM | Fundamentální analýza | China Evergrande | Výrobce letadel | Australský dolar | Finanční domy | Zelená čísla | Koruna | Guvernér banky | Kryptoměny bitcoin | Finanční služby | Ekonomické události | Výrazný pokles | Přenos | Digitální peněženky | Akcie ve Spojených státech | Rekordní růst poptávky | Analytická společnost | DJIA | PSA Group | Ant Financial | Fintech Acquisition V | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | Decentralizace | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Covidová opatření | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Cena akcií společnosti | Americký výrobce | Předseda dozorčí rady | Elektromobily | Objem | Propad | Platit daně | Zvyšování mezd | London Stock Exchange | Přímé zahraniční investice | Společnost Arm | Čínské trhy | Trigger | Nidec | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Nejvýraznější pokles | Údaje | Společnost Nvidia | Vývoz z Německa | Australské akcie | Dopady koronavirové krize | Cenné papíry a burzy | Odchod z EU | Výsledky společnosti | Společný podnik | Exxon Mobil | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Tiger Global | Očekávání analytiků | Alibaba | Farmaceutické firmy | NYSE Euronext | DPA | Regulátor | Bancorp | Průzkumy | Hlavní indexy | Barack Obama | OpenAI | Převodník měn | Demokraté a Republikáni | Televize CNBC | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | WMT | WeWork | Výzvy k regulaci | Pfizer | TSM | Liou Čen | Toyota Motor | Obchodování s akciemi | Depozitní poukázky | Offshore | AFP | Studie | Blízký východ | Velmi bohatý | Americký podnik | Tempo růstu spotřebitelských cen | Tržní hodnota akcií | První obchodní den | Ant | Cena plynu | London Stock Exchange (LSE) | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Zbrojovka | Napětí na Ukrajině | FRA | Hodnota firmy | Plyn | Burzy cenných papírů | Volodymyr Zelenskyj | Nabídka akcií | Cenová hladina | Dolar vůči japonskému jenu | Ropa Brent | Canopy Growth | Americké automobilky | Obchodování na zámořských trzích | Naspers | FTC | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Hráči na trhu | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Agriculture Bank of China | tradingeconomics.com | LEN | Přijetí | Přední světoví těžaři | Zasedání Bank of Canada | Evropa | USD/PLN | OPEC | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Arrows | One97 Communications | Tiffany | Ropovod Družba | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Index výrobních cen | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | BYD | Omezení pohybu | VaR | Čínský dovoz | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Stanovení ceny | Investorka | Maloobchod | Hodnota fúzí a akvizic | Blog | Zveřejněná data | Earnings | Americká centrální banka | Trump | Royal Dutch Shell | Devalvace | MRK | Alameda Research | SEBA | Reshoring | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Index Dow Jones Industrial Average | UPS | Platební bilance | Thomas Cook | PYPL | USD/CZK | Beta | Obchodování v Asii | Spořící účet | Finanční krize | High | Česká firma | Michael Saylor | Euro dnes | Vstupy | Situace | FXstreet.cz | Cloud computing | Equity | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Obchodování s ropou | Rakousko | Portu | Jihokorejský KOSPI | Docomo | Instituce | Tým InstaForex | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Startup | OECD | Čínský akciový index | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Předpokládaný růst | G10 | Dnešní fundamenty | LNG | Burza cenných papírů | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Samsung Electronics | Největší IPO roku | Americké akcie | BBC | Britská měna | TTWO | Reálný účet | Telekomunikační společnosti | Standard Oil | MetaTrader | Tata Steel | Běžný účet | Kongres | Wonderinterest | Nejziskovější společnost | Divize | Vývoj měnového páru USD/JPY | Business Insider | Index Nikkei | Spot | Evropská ekonomika | ex | Rosněfť | PSA | SMC | Invaze | Naše ekonomika | Audi | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Klíčová rizika | BlackBerry | Server BBC | Korporátní zprávy | Trh | Snížení daní | Snížení těžby | Komise | List Financial Times | Mluvčí společnosti | Volby v USA | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Doporučení | Technologické firmy | Výrazný růst | Forexové trhy | Oznámení Spojených států | Měnová autorita | Fed | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Zakladatel | Korekce | Platforma Paytm | Indexy v Asii | Akcie společnosti Meta Platforms | Pozornost | Finanční společnosti | Skupina Erste Group | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Závislosti na Číně | Akcie Rio Tinto | Investice do umělé inteligence | Pražské burzy | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Růst ceny | Zveřejnění výsledků | Výběry | National Australia Bank | Agriculture Bank of China (ABC) | Dopad na trhy | S&P 500 | ICBC | Automobilový průmysl | CNOOC | Yahoo | Chesapeake Energy | Dolar vůči jenu | JDE | ANO | Stock | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | IRS | Výkon společnosti | ProCent | Ministři financí | Primární nabídka akcií | Rating | Platforms | Pinterest (PINS) | MWh | E-commerce | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Odhadovaná cena IPO | Agentura S&P | SNB | Prezident Joe Biden | Akciový index Nasdaq | Petra Krmelová | Rivian | Zlepšení | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Trh dnes | Příležitosti | Akcie Nikola Motor | Nová strategie | Natixis | Daňové úlevy | SBUX | Ropná firma | Volatility | Konfluence | Růst tržeb | Úspory | CME | Bitstamp | Shortování | Změny cen | Výroba aut v Německu | NAFTA | Bitcoinový futures ETF | Japonský index Nikkei | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Index Nasdaq | Mexické peso | Meziroční růst HDP | Penzijní fond | Akcie Nvidie | IATA | Makroekonomika | Agentura AP | Nejziskovější | Evropská banka | Arbitráž | Společnost XTB | Hodnota akcií | Ziskové akcie | Kryptoměnová půjčovna BlockFi | Contemporary Amperex Technology | Objem obchodů | Zisky akcií | Velké zisky | FIAT | Krypto | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Digitální ekonomika | Invest | Gazprom | Sazby ECB | Akcie v USA | Centrální banka | MicroStrategy | Deutsche Börse | VDA | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Analytici | Vlny koronaviru | Devizové intervence | Řízení rizika | ING | Německá vláda | QE | Růst HDP | Tržní sentiment | LYNX | Ranní zpráva z akciového trhu | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Patrik Urban | Twitter | Analytika | Největší kryptoměna | Zasedání americké centrální banky | Rakouská bankovní skupina | Zneužití tržní síly | Krach | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Majitel firmy | Investice do akcií | Propad akcií | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Partnerství | Obchodní partner | S&P 500 a Nasdaq | Technologická společnost Apple | Dluhové krize | Air France | Členské státy Evropské unie | Akcie ARM | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Reuters | Unilever | Akcie Lyft | Letadlo | Baidu | Londýnská burza | QCOM | CZK | Chevron | Kompozitní index | Londýnské akciové burzy | Rada MMF | Akciový index Dow Jones | Indický index | Společnost Uber | Rekordní maximum | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | City Index | Zahraniční společnosti | Arm | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Praní špinavých peněz | Boeing | Vstup na burzu | Příkaz | PINS | Daniel Beneš | PIF | Merrill Lynch | Mateřská společnost | Rychlý růst | Pivovar | Postmates | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Dostatek lithia | xPartners | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | CL | Evropská unie | Open | Cena akcie | Realizace zisku | Velké technologické firmy | IPO kalendář | IPO 2019 | US100 | Čínské měny | Řecko | BRICS | Německá centrální banka | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Nálada investorů | Digitální platby | Americké ministerstvo obchodu | Japonská centrální banka | Ceny akcií Arm Holding | Oslabování akcií | Nejlepší investice | Alibaba Group | Nový rekord | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Globtrex | Viceprezident | Plodiny | Aktivita v čínském průmyslu | Český hrubý domácí produkt | Over-The-Counter | Ranní nadhoz | Krach kryptoburzy | Cena | Investiční banky | Toshiba | Mario Draghi | Celosvětový trh | ERÚ | Kryptoměnové společnosti | ASML Holding NV | Sumitomo | Air | Economic | Ztráta | Ceny akcií | Huawei Technologies | CVX | Huayou Cobalt | Fond zaměřený na investice | S&P500 | EBay | Dolar k japonskému jenu | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | EK | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | OKX | Standard Chartered | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Půjčovna BlockFi | Telecom | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | Pokles | Těžaři | SK Hynix | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Margin | Nálada na trzích | Nvidia | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | NYT | Silné výkyvy | Počet uživatelů | Vinci | Prudký pokles cen | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Závazek | Matthew Dibb | Akcie One 97 Communications | Akcie Tencent | Švédsko | Poplatek | Jack Janasiewicz | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | FTSE | Obchodujte akcie | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | NTT | Deliveroo | Ontario Teachers' Pension Plan | Směrodatná odchylka | Americká ekonomika | Lenovo Group | Indexy v Číně | Credit Suisse Group | NVDA | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Americký výrobce letadel | Obchodník | Ekonomická aktivita v USA | IPO Uber | Portfolio manažer | Akcie s LYNX | 737 MAX | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Alibaba Group Holding | Nikola Motor | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Blue chips | Fortune | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Splátky úroků | Paypal Holdings | Luboš Růžička | Fond zaměřený na investice do umělé inteligence | Reálné peníze | Index PX | Čínská vláda | Akcie BHP Group | Kryptoměnový gigant | Daně | Mitsubishi | Lídři | Automobilka Renault | Burzy padají | Rizika | Hyundai Motor | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Impérium | BAT | Epidemiologické situace | Pracovní trh | Zprávy z trhů | Akcie Hyundai Motor | Vývoj inflace | Coinbase | NINTENDO | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Craig Wright | Daně z příjmů | British Airways | Akcie Shell | Marketingová komunikace | Fond | LGES | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Partners | Konsensus | Trader | FCA | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | BNP Paribas | Link | Rozpočtový schodek | Swap | Miliardy eur | ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cisco Systems | Black Monday | Situace na trhu práce | Starbucks | AIA | Toyota | KLM | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Cena zlata | Lyft (LYFT) | Obchodníci | Světové obchodní organizace | HSBC | Zvýšení ceny | Falcon | Ekonomiky eurozóny | Tokopedia | Organizace zemí vyvážejících ropu | Letecká společnost | Trinity Bank | Přecenění | Flash Crash | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Pojištění vkladů | Největší ropná firma | Hongkongský index Hang Seng | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Drahé kovy | Vrcholy | Indikátor | Ceny akcií Arm | Moskva | Saxo | Americké akciové trhy | Tržní síly | IFO index | Financování | Výsledky za Q4 | Akcie čínské společnosti | StabilityAI | Měkké přistání | ČSÚ | Etherea | Fitch | Nissan Motor | Výrobce čipů | Stres | Prodávající | Pokles ekonomiky | Finance | Dividenda | Oslabení japonského jenu | Republikáni | USDJPY | Nejlepší výsledky | Investiční poradenství | Intradenní obchodník | Poptávka | Jihokorejské společnosti | Polovodičové společnosti | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Guvernér | Globální trhy | Indonéské technologické společnosti | Očekávání trhu | Tesla Motors | Nvidia (NVDA.US) | FT | Akcie Nikola | Index ASX | Galaxy Entertainment | Německý index DAX | Obchodovat | Jitan Solanki | Akciový trh v USA | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Start-up eToro | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Pokles akcií | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | WTI | PacWest Bancorp | FinTech | Sony Group | Standard & Poor's 500 | Bod | Akcie americké společnosti | Pákistán | Shares | Zisk společnosti | NetEase | Charlie Munger | Kryptotrh | Analytici Nomury | Spotřebitelské ceny v Česku | Úrokový diferenciál | Co bude | Arm Holdings (ARM.US) | Výsledky makroekonomických statistik | SAIC | Pokles podnikatelské aktivity | RBI | Americká měna | Philadelphia Fed index | Nord Stream | Investiční výdaje | Saúdská Arábie | Payrolls | Bankéři | Barclays | Video | Podnikání | Cena ropy | Porušení zákona | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Index BSE | Největší indonéské technologické společnosti | Liquid | TSM.US | ABC | Marže | Vývoj ceny akcií Arm Holding | Akcie bank | ROCE | Měnový výbor | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Technology | PitchBook | HDP | Diskont | Koruna zpevnila | Infineon Technologies | Kroky regulátorů | Zprostředkovatelé | Alphabet | Vedení společnosti | Členské státy | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Těžba kryptoměn | Firma | Vzrušení | Signály | Omikron | Akcie One97 Communications | Lira | Erste | Lot | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Statistiky | Premiér Rishi Sunak | Byznys | Global X | China Telecom | TTIP | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Monetární politika | DeepL | Čínský index | SAP | Diverzifikovat | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Kalendář ekonomických událostí | Světové finanční trhy | Demo účet | Deutsche Bank | Americké firmy | Američané | Kurz | Referendum | Lukoil | Akcie Alphabet | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | Růst akcií | CNOOC Ltd. | Společnost Arm Holdings (ARM.US) | Akciové tipy | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | Komisí pro cenné papíry a burzy | Merck | Optimismus | Thomas Schäfer | Facebook | Rozhodování | Alexandre de Juniac | Fidelity Management & Research | Oracle | Růst japonské ekonomiky | Saúdskoarabský státní investiční fond | Světová obchodní organizace | Poptávka po čipech | NXP Semiconductors | USA | Kryptoměnové firmy | Investujte | Miliardář Andrew Forrest | Burzovní debut | Arabian American Oil Company | Generativní AI | Konglomerát | ANZ | Streamovací společnosti | Euro | AUD | Rada ČNB | Červená čísla | Binance | Server CNBC | Agentura DPA | Breakout Trader | Index S&P/ASX 200 | NextEnergy Renewables | Výrobci aut | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Fibo | Upisování | Světová obchodní organizace (WTO) | Cloud Computing | Kypr | ASX 200 | Citigroup | Dividendový výnos | Sony | Hospodářství | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Abkajk | Indikátor důvěry | Etoro | EBITDA | JP Morgan | Ohlédnutí | Obchod | Nálada na Wall Street | Akciové portfolio | Úrokové sazby | Ranní komentář | Indické úřady | Air France-KLM | eToro Group | Hydrogen Refueling Solution | Soud v Karlsruhe | Kommersant | Intermediate | Index akciového trhu | Zisková marže | EU | Japonský konglomerát | Čipy navržené firmou Arm | Zasedání ECB | Credit Suisse | Společnost British Airways | Portfolia | Fresenius Medical | Akciové trhy v Asii | Holdingová společnost | Komerční banka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | CATL | Vývoz | Prodeje akcií | Emise | xStation 5 | Samsung | Recese | JD Logistics | Inflace v Německu | Sam Altman | Alokovat kapitál | ASML | Ropný gigant | Renault | Báze | Bank of Canada | Erdogan | Virtuální měny | Měnové trhy | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | SEC | Akcie Applu | Akcie Alibaby | Začít investovat | Největší propad | Stavební povolení | Depozitní poukázky ADS | Deflační tlaky | Švýcarský parlament | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Petr Kellner | Manažerka | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Americké burzy | Wellington Management | Hodnota indexu | Internetové firmy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Know-how | Indický regulátor | Japonský Nikkei 225 | Mobilní operátor | Prudký propad | Kapitálové výdaje | KBC | Matěj Široký | Mondelez | PT GoTo Gojek Tokopedia Tbk | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Objem investic | Bitcoinový ETF | ARM | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Nikkei225 | Uznání nezávislosti | KPMG | Lufthansa | Ceny energií | Společnost Cineworld | Makléřské firmy | Americké indexy | Kryptoměnové investice | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Výkon dolaru | Ratingová agentura S&P | Indický regulátor trhů | Japonský jen | Jerome Powell | Daňové přiznání | Obchodovat s kryptoměnami | Put | Úspěchy | Streamování videa | Prezident Donald Trump | Wynn Macau | Rostoucí inflace | Tržní aktuality | Výrobce obuvi Dr. Martens | Qihoo 360 | STAR | OSN | Soud | Saudi Aramco | Výkon amerického dolaru | Blockchain | Agentura Fitch | Bankman-Fried | China Mobile | Předpovědi | Prodeje ropy | Mylan | AXA | Mince | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Trend | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Vision Fund 1 | Finanční společnost | Akcie na burze | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Společnost Arm Holding | Tržby společnosti | Platforma | Norwegian Air | Evropský statistický úřad | Hertz Global Holding | Energetika | Manufacturing | Intervence centrální banky | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | Finanční situace | Fiat Chrysler (FCA) | Objem objednávek | Oslabení | Andrew Forrest | Nařízení | Verizon Communications | Prospekt | WP | Jak obchodovat | Verizon | Akcie automobilky Tesla | Oblasti umělé inteligence | Schodek | Převody peněz | BTC | KOSPI | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Ticker | M2 | Alibaba Group Holdings | Severomořská ropa Brent | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Očekávané výsledky | Japonský akciový index Nikkei | Vyrovnat ztráty | Úsilí | Východní Asie | Investiční skupina | Airbus Group | Tempo růstu | Podnikatel | Activision Blizzard | Prezidenti Turecka | Čínské burzy | Úvěrový rating | Akcie GoTo | Bankovnictví | Evergrande Group | Aerolinky | Air Liquide | Stanovení ceny pro primární nabídku akcií | Biliony | Poskytovatel digitálních plateb | Commonwealth Bank of Australia | ETF | Česká zbrojovka Group | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Jeremy Hunt | POSCO | Omezení těžby | Index australské burzy | Větší zisky | Myšlenka | UnitedHealth | Inflace v Evropské unii | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Družba | Výsledky Nvidie | Údaje o nezaměstnanosti | APP | Ekonomika Spojených států | Spojení | Cykly | Společnost eToro | Rally | Bankovní rada | Smíšené obchodování | Pandemie | Propad Paytm | GLE | Vision Fund 2 | SMBC Trust Bank | Zadlužení Německa | Intesa Sanpaolo | Německý ústavní soud | Aktiva | Osobní příjmy | IPO Airbnb | Fond Tiger Global | Časopis Forbes | Ministerstvo financí | Výprodej | Sanofi | Kmenové akcie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šance | Business | Společnost Arm Holdings | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Index japonských akcií Nikkei | Růst cen akcií | Odvolací soud | Rychlost | Pokles cen | TikTok | Investiční společnosti | Plug Power | Plynárenské společnosti | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Technologická společnost | Platební společnost | Začít obchodovat | Výzkumná společnost | NTT (Docomo) | Americký Federální úřad pro letectví | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Výsledky voleb | Umělá inteligence | Paschal Donohoe | Počet akcií | Spekulanti | Výnosnost | Čínské akcie | Ministryně financí | Časový úsek | BlockFi | Technologický pokrok | Brazílie | Sentix | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | Poptávka investorů | Čistá zisková marže | | Counterpoint Research | Německý statistický úřad | Westpac | Nový hospodářský model | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Společnost Facebooku | Čínský akciový trh | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Částečný úvazek | Akcie NIO | Události ve světové ekonomice | Industrial and Commercial Bank of China | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | JD | Negativní hospodářské dopady | Michal Lukáč | Politika | Britský vývojář čipů | IPO roku | NetPosa | Konkurence | On-line makléřské služby | Nálada na trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Digital 9 Infrastructure | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Cena IPO | Burzovní hodnota | Burza Binance | Země eurozóny | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Alternativní taxislužby | Baterie | BHP | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | GDP | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | Další vývoj | Makléřská platforma | Si Ťin-pching | US akcie | Japonský akciový index | Real Estate | Indexy S&P | Zlatá horečka | Rozpočtový deficit USA | FOMC | Optimismus investorů | Federální vláda | Nálada | Letectví | Indie | Zveřejnění hospodářských výsledků | Společnost Virgin Atlantic | Španělsko | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Zájem o investici | Intel | Společnost Gilead | Koncern Volkswagen | Čínský vicepremiér | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Internetová bublina | Historická maxima | Konzultační služby | Marvell | Stratég Saxo Bank | WTO | Portfolio manažer Cyrrus | Volný peněžní tok | Sněmovna reprezentantů USA | SYRIZA | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Commerzbank | Britská firma | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Auction Technology Group | Úrokové sazby ECB | Výhled | České akcie | ESM | Auta | Americký akciový index | Worldometers | Americké ministerstvo | Mexický prezident | Americký trh práce | Automobilový koncern | Obchodní účet | Celsius | GM | Ethereum | Přísná opatření | Akciový trh | Kótování | Japonská ekonomika | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Roberto Azevedo | Obchodní dohody | Kryptoměnový gigant Binance | Americká společnost Apple | Propouštění | Index Hang Seng | Americké vlády | Sentix index | Private equity | Zaměstnanci | PayPal | Akcie | Trans Adriatic Pipeline | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Burzovní společnost | Cyrrus | Komunistická strana | PacWest | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | eBook | Insider | Největší ekonomika | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Ukrajinský prezident | IPO společnosti | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Tether | HDP Číny | Hrubá marže | Financial Times | Trading | USD za barel | Kryptoměnová burza Binance | Nikkei 225 | Počet nakažených | Nákup bitcoinu | Spread | CZK/USD | Nikkei (JAP225) | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | BHP Group | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Cathie Wood | New York | Finanční údaje | GS | Britské firmy | Akcie ropných společností | We Company | Zvýšení úroků | Paul Tudor Jones | Růst cen výrobců | Průmyslový index Dow Jones | Zotavení ekonomiky | Obchodovat s akciemi | Jak investovat | Luxusní zboží | Situace na trzích | IBEX | NXP | Kraft Heinz | Salmán | CoinGecko | G20 | Moonpig Group | Pokles poptávky | PayPay | Slabší kurz | Společnost Walt Disney | Algoritmy | Prezidentské volby | Dollar | Burzy v Šanghaji | FX trh | Cena jedné akcie | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Podíl akcií | Sazby | JAP225 | Generální ředitel | Cíle | USD/JPY | SAIC Motor | Interfax | Provozní náklady | MarketWatch | Ceny v Česku | Tržní cena | Volkswagen | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Reinvestice | Australská centrální banka (RBA) | Porsche | Internetová společnost | Transakce | Švýcarské banky | Terra | Dnešní údaje | Měny | EBRD | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Bezpečnost | Výzkumné společnosti | Inflace v Japonsku | Výroba v Německu | Profitovat | Maloobchodní prodej | Irsko | Důležité zprávy | Peněžní tok | Zpravodajství | Nákup EUR | Ekonomika EU | Fundamenty | Rozvoz jídla Zomato | USDX | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Investování | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Salesforce.com | Karanténní opatření | Hodnota bitcoinu | Gilead Sciences | Thomson Reuters | KeyBanc | Hospodářský pokles | SZSE | Index podnikatelské aktivity | Paul Milgrom | Walgreens | Ekonomické zotavení | Inside | Opatření na podporu ekonomiky | Robert Wilson | JPMorgan | Německá automobilka | Index polovodičů | Prezident Evropské centrální banky | Virgin Atlantic | RIVN.US | Eni | Akcie Yahoo | EFSF | Satoši Nakamoto | Prodeje | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Fond PIF | Výrobce obuvi | Rusko | Smíšené výsledky | Katastrofy | Vysoké riziko | Nissan | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Provozní marže | Vicepremiér | FAST | Obchodní den | Index japonských akcií | Býčí scénář | Signál | Írán | Česká národní banka | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Nové žádosti o podporu | Singapur | Americké akciové indexy | TCL | Pracovní síly | Výnosy firmy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | City | Smartphony | Společnost | Palantir | Apple (AAPL.US) | Sázky | Uhlí | Forbes | Obchodujte | Ocenění akcií | Platforma eToro | Allergan | Výrobce elektromobilů Tesla | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Akcie čínské Didi | Mark Carney | ASX | Rozšíření | CAC40 | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Britská společnost Cineworld | Ropný trh | United Technologies | Americké ministerstvo financí | DAX 30 | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Buy | List The New York Times | Tisková konference | Eura | Neúspěch | AAPL.US | Nizozemsko | Výrobci čipů | Organizace | Akcie Erste Group | Alipay | Očekávaný zisk | Ryanair | Kryptoburza | Poptávka po akciích | Krach kryptoburzy FTX | Uvedení akcií firmy Arm na burzu | Services | VIX | Stock Exchange | Cint Group | Růst | Britská firma Arm | Bankrot | Index Dow Jones Industrial | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Pohyby na trzích | Světoví těžaři | Těžba ropy v Rusku | Volvo | Zajištění | Komise v přenesené pravomoci | Počet potvrzených případů | Obchodování na trhu | Internetové bubliny | TradingEconomics | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Růst průmyslové výroby | Overweight | Index | Wall Street Journal | Rychlý růst cen | Yahoo Japan | Lockdown | Infineon | Hlavní americké indexy | Wirecard | Akcie Alibaba | Čínský trh | Kryptoměnová burza | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Varovné signály | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | XPeng | Valuace | Akcie PacWest Bancorp | Obchodování na burze | Goldman Sachs Group | Merck KGaA | TWTR | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Kotace | Agricultural Bank of China | Ministr financí Jeremy Hunt | Kioxia | Obchodník s komoditami | LNR | Vývoj ceny akcií Arm | Makléřská společnost | Obchodovat s cennými papíry | Investice do umělé inteligence (AI) | Firma Arm | 5G | Die Zeit | Prohlášení | Liou Che | AWS | SMBC | Euro vůči americkému dolaru | Chrysler | Průlom | Zisk na akcii | Tesla | Amazon Web Services | Procter & Gamble | Společnost Gazprom | Hans Dieter Pötsch | Manažeři | ANZ Bank | Program nákupů dluhopisů | Primární veřejné nabídky akcií | Sequoia | SPAC | RDSA | ING Groep NV | IPO Arm | Wellington | Halliburton | Burzovní skupina | Ztráty společnosti | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Hospodářské turbulence | Snowflake | Devalvace čínské měny | Regulační orgány | Velké ztráty | Sazby v Číně | Merck (MRK.US) | CAD | Počet případů koronaviru | Růst cen zemního plynu | Daimler | Technologie firmy Arm | Historie se opakuje | Čipové společnosti | Dnešní obchodování | MiFID II | Rivian (RIVN.US) | Základní úroková sazba | Odvětví | Britská banka Barclays | Technologické společnosti | Prostředky vložené do FTX | Agentura APA | Akcie na newyorské burze | Paytm | Včerejší seance | Vývoj dolarového indexu | Byznysový model | App Store | Banka | Google Play | Aramco | Rekordní růst | Vít Hradil | Analytička | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Index spotřebitelských cen | Vlastnictví | Ministr financí | Norsko | Společnost Robinhood | Umělé inteligence (AI) | Dopady pandemie | Globální makléřská společnost | Index technologického trhu Nasdaq | Zvýšení dluhového stropu v USA | Emisní cena | Hynix | Special Purpose Acquisition Companies | Preqin | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | RWE | Astrazeneca | Americké centrální banky | Index nálady investorů | Velký hráč | IPO Ant Group | Bloomberg | Omezení exportu | Akciový trh Nasdaq | Bitcoinový futures | Nafouknutá bublina | Akcie technologické GoTo | Jihokorejské akcie | Britský statistický úřad | Pokračování trendu | FTSEurofirst 300 | UBS | Pokles HDP | Meta Platforms | Graf dne | AVGO | Kolaps FTX | Temasek | ONE | Čínský vicepremiér Liou Che | Obchodní války | Abú Zabí | Podpora | Čínský akciový index Shanghai Composite | MRK.US | Ministerstvo spravedlnosti | Společnost Meta | Hodnota primární veřejné nabídky | Působení v Evropské unii | Tudor | Biden | Zadlužení | Clearing | Hospodaření | Geely Automobile Holdings | Konec roku | Těžba ropy | Americká společnost | Vivendi | Propad indexu | Andrej Babiš | Nemovitosti | Zemědělství | Didi Chuxing | Snížení sazeb | Výrobce letadel Boeing | JD.com | Akcie SPAC | PLUG | Amundi | Přehled | Horší výkonnost | Agentura Moody's | Do čeho investovat | Nejočekávanější IPO tohoto roku | Akcie GoPro | Kuaishou | Semiconductor ETF | Plný úvazek | Novozélandský dolar | Analytické prognózy | Sektor služeb | Michael Bloomberg | Erste Group | Japonský HDP | Makléř | Mitsubishi Motors | xStation5 | Překážky | Start-upy | Statistické údaje | Hotovost | Čínská společnost | Německo | Federální úřad pro letectví | Tokyo Stock Exchange (TSE) | MT4 | Estee Lauder | ARM.US | Investiční platforma Portu | IPO Pinterest | Shanghai Composite | Vice | Walmart | Mateřské firmy | Platformy Robinhood | XTB | Visa | Konkurent | Čipové firmy | Mediální společnosti | Domácnosti | Vision Fund | Americký fond | Akcie Daimler | Nedostatek likvidity | Sam Bankman-Fried | Vývojář čipů Arm | Státní dluhopisy | Makléřské služby | Investment Managers | Provozní zisk | Finančně technologická společnost | AAA | Inflační očekávání | European Stability Mechanism | Enron | Nexon | Britské společnosti | Hodnota akcií automobilky | Akcie indické | Dr. Martens | IPO WeWork | Pozice | Akciové indikátory | GoTo | Sequoia Capital | Renaissance Capital | Zlepšení ekonomiky | Dluhopisový trh | Riziko | Abu Dhabi National Oil | Amazon | Největší rizika | Míra inflace v Německu | Akciový index Nikkei | Muhammad bin Salmán | Povinnost podávat daňové přiznání | Abú Dhabí | Oslabování koruny | Ropný průmysl | WHO | Internetový gigant | Americké trhy | Alibaba na burze v Hongkongu | Akciový stratég | Investing | Spotřebitelské ceny | Rakuten | Dlouhodobý investor | Koncern | Due diligence | Akcie BHP | CoinDesk | Chesapeake | Cla na dovoz | Akciové indexy v Asii | Taiwan Semiconductor | Rizika pro společnost | Asijské akciové trhy | Nativní mince | Uvedení akcií | Evropské indexy | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Defenzivní tituly | Makroekonomický kalendář | Další pokles | Investiční rozhodnutí | Boom kryptoměn | Platební gigant | Hospodářský model | New York Times | IPO tohoto roku | Vylepšení teorie aukcí | Barrick Gold | Akcie Pinterest | MIFID | TOPIX | Podnikatelé | FOMO | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Akcie PacWest | TRON | Stack Funds | Pokles libry | CEO | Ocenění | Společnost Microsoft | Banky | Natixis Investment Managers | Cena plynu pro evropský trh | Apple TV+ | Three Arrows Capital | NASDAQ 100 | Peking | ALV | WebTrader | DNR a LNR | Dividendy | Čistá marže | Burza | C2C | Největší ropná firma světa | Výrobce elektromobilů | Trafigura Group | London Capital Group | Největší pokles | BSE Sensex | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Lockdowny | Burzovní rozcvička | Hikvision | West Texas Intermediate (WTI) | IPO | Disney | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Odchod Británie z Evropské unie | Indonésie | Šíření nového koronaviru | Očekávané Earnings | Americký dolar vůči japonskému jenu | Alternativní taxislužba | Index DAX | Ruská ekonomika | Opatření | Představitelé Číny | Didi | Úspěch bitcoinu | Generativní umělé inteligence | Cena akcií Applu | Primární nabídka | Ukončení činnosti | Počet obětí koronaviru | Hong Kong Exchanges & Clearing | InstaForex | Novinky | Prudký růst akcií firmy Arm | Will Wej Čcheng | Historie se opakuje? | Energie | Robinhood Markets | Superpočítač | Potíže FTX | DNR | Zomato | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | AZN | Yoni Assia | ARM Holdings | Přehled o dění | Dow Jones | Měna | Burzovní kapitalizace | Philip Morris | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Výrobce léků | Fond digitálních aktiv | Geopolitická situace | Hang Seng | Saúdské království | Výsledky hospodaření | Hong Kong | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Virgin America | Výroční konference | Digital Markets | Vyšší inflace | CFA | Výhled ekonomiky eurozóny | Práce | Société Générale | Výroba aut | Amazon Web Services (AWS) | Herbert Diess | Baker Hughes | Japonská společnost | Čínské vlády | ADNOC | Restrukturalizace | Skandály | Investment | Fujitsu | Krize | Westpac Banking | PMI index | VIAC | Nikkei 225 (JAP225) | Sands China | Makléřská platforma eToro | PetroChina | Výroba v Číně | Spojené státy | Parlamentní volby | Vývoj akciového indexu Nikkei | Ernst & Young | Janet Yellen | Obchodování jedním kliknutím | Globální investoři | Blackwell | Kryptoměny | Ministři financí eurozóny | Podnik | Crédit Agricole | Cena akcií britské společnosti | American International Assurance (AIA) | Ark Invest | Agentura Bloomberg News | Německá finanční společnost | Boeing 737 Max | Prodej aut | Evropský bankovní úřad (EBA) | Růst akcie | J.P. Morgan | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Kryptoměna ethereum | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | G7 | Hlavní akciové indexy | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Li Auto | Kia | Větší pokles | Kov | Nordic Capital | Velká očekávání | Tržby | SABIC | Eurozóna | Cineworld | Americká vláda | Očekávaná data | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | WhatsApp | Záporné úrokové sazby | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Koronavirus | FXstreet | Porsche na burzu | Belgie | Nestabilní situace | Podniky | Korunní princ | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Společnost Aramco | Německá automobilka Volkswagen | Manažer Cyrrus | Americký akciový trh Nasdaq | Bilance | Politici | Skupina Volkswagen | Enel | AML | Správa | Očkování | Zlato | Vzestupný trend | Mzdy | Tchaj-wan | Ford Motor | Britská společnost | Regulační rizika | Šíření nákazy | NZD | Česká investiční platforma | Produkce ropy | Wall Street | Bahamská komise pro cenné papíry | Dodavatelské řetězce | Poradenství | Markit | ČR | Kyperský regulátor | Průměrná cena | Nonfarm Payrolls | American Express | CNBC | Prudký růst akcií | Silicon Valley | CITIC | SPX | Obchodování na forexu | Čínské firmy | Caixin | Jukos | Vývoj ceny | Pension Plan | Analytik | Tržní kapitalizace společnosti | Tradeři | Krypto burza | Panasonic | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | Holding | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Analýza | Společnost Palantir | WKL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Sociologický ústav AV ČR
Socios
Socios.com
Socony-Vacuum
Sodexo
Sodexo (SW.FR)
SoFi
Sofistikovanější rozhodnutí
Sofistikovaný byznys
SoFi Technologies

Následující klíčová slova

SoftBank Group
Soft Corporation
Soft fork
Soft komodity
Soft-landing
Softline
Soft skills
SoftVision
SoftVision fond
Software (aplikace)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít