Úterý 19. říjen 2021 17:53
reklama
Dukascopy
reklama
Purple vyroci
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Softbank

C:\fakepath\Cina.jpg

Akcie čínské alternativní taxislužby Didi v USA debutovaly silným růstem

01.07.2021 Akcie čínské alternativní taxislužby Didi Global debutovaly ve středu na burze v New Yorku silným růstem, v jednu chvíli přidávaly více než 28 procent. Den ale zakončily vyšší o jedno procento, což i tak dává firmě ocenění zhruba 68,4 miliardy dolarů (1,5 bilionu Kč). Primární veřejná nabídka (IPO) akcií Didi je největším prodejem akcií čínské firmy na burze v USA od roku 2014.
C:\fakepath\Cina.jpg

Reuters: O akcie čínské Didi je v USA zájem, firma získala víc, než čekala

30.06.2021 Čínská společnost Didi Global získala z primární veřejné nabídky akcií (IPO) v New Yorku 4,4 miliardy dolarů (94,3 miliardy Kč). Je to víc, než předpokládala a znamená to největší prodej akcií čínské firmy na burze v USA od roku 2014. Uvedly to dnes zdroje agentury Reuters. Didi je největším provozovatelem alternativní taxislužby v Číně, s jejími akciemi se dnes začne obchodovat na burze NYSE.
C:\fakepath\wall street.jpg

Didi plánuje největší primární nabídku čínské firmy v USA od roku 2014

25.06.2021 Největší čínský provozovatel alternativní taxislužby Didi Chuxing chce z plánované primární veřejné nabídky akcií (IPO) ve Spojených státech získat více než čtyři miliardy USD (85,3 miliardy Kč). Vyplývá to z prohlášení pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Nabídka bude největším prodejem akcií čínské firmy na burze v USA od roku 2014, kdy na burzu v New Yorku vstoupila společnost Alibaba, a zatím největší nabídkou v USA v letošním roce.
C:\fakepath\paytm.jpg

Indický poskytovatel digitálních plateb Paytm chystá rekordní nabídku akcií

27.05.2021 Největší indický poskytovatel digitálních plateb Paytm plánuje koncem letošního roku primární veřejnou nabídku akcií (IPO), ze které by chtěl získat zhruba 218 miliard rupií (62,6 miliardy Kč). Uvedla to agentura Bloomberg, která se odvolává na informované zdroje. Nabídka firmy Paytm, která se formálně jmenuje One97 Communications, by se tak stala největší primární nabídkou akcií v Indii.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Bloomberg: Indické začínající technologické firmy zažívají nebývalý rozkvět

12.04.2021 Začínajícím technologickým firmám v Indii se v uplynulém týdnu nebývale dařilo. Za čtyři dny hodnota nejméně šesti z nich překonala hranici jedné miliardy USD (21,9 miliardy Kč). Dostaly se tím mezi takzvané jednorožce, upozornila agentura Bloomberg. Pro srovnání - podle údajů výzkumné společnosti CB Insights za celý loňský rok, poznamenaný pandemií, vzniklo v Indii celkem sedm nových jednorožců. O rok dříve jich bylo šest.
C:\fakepath\etoro.png

Izraelská makléřská společnost eToro vstoupí na burzu v USA

16.03.2021 Izraelská společnost eToro Group, která klientům z celého světa nabízí on-line makléřské služby, vstoupí na burzu ve Spojených státech. Spojí se za tímto účelem s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Odhadovaná cena sloučeného podniku, který investicí zaštítí mimo jiné i japonská technologická a investiční skupina SoftBank Group, činí 10,4 miliardy dolarů (228,5 miliardy Kč). Firma to uvedla v dnešní tiskové zprávě.
C:\fakepath\bitcoin-10022021-4.png

Bitcoin ako alternatíva

10.02.2021 Nie je to tak dávno, čo analytici JP Morgan varovali, že cena bitcoinu sa už nikdy nemusí vrátiť na hodnotu 40 000 USD a máme tu nové historické maximum vyššie o zhruba 20%. Čo okrem Tesly a Elona Muska stojí za týmto nárastom a prečo to môže pokračovať?
C:\\fakepath\\london7.jpg

Londýnská burza registruje silnou poptávku po primárních emisích

01.02.2021 Londýnská akciová burza letos přitahuje mnoho primárních nabídek akcií (IPO) a zažívá nejlepší začátek roku od globální finanční krize. Londýn se tak stává hlavním faktorem v obnoveném zájmu o IPO v Evropě, uvedla dnes agentura Bloomberg. Z celkem 22 oznámených plánů na primární nabídku v regionu jich devět chce na burzu v Londýně a z pěti největších Londýn získal tři. Dnes předložily plány vstupu na londýnskou burzu čtyři firmy.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
img

Nvidia zveřejnila skvělé výsledky!

19.11.2020 Všechny oči se aktuálně zaměřují na cenu akcií společnosti Nvidia, protože společnost vykázala zisky, které překonaly očekávání analytiků a zaznamenala 57% nárůst tržeb.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Přehled deseti největších primárních nabídek akcií v historii

26.10.2020 Přehled deseti největších primárních veřejných nabídek akcií (IPO) v historii (čínská finančně technologická společnost Ant Group ze skupiny Alibaba získá prodejem akcií skoro 35 miliard dolarů, v přepočtu zhruba 808 miliard korun, což bude největší nabídka akcií v historii):
C:\\fakepath\\eurusd-15092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.9.2020

15.09.2020 Americké akcie zahájily nový týden růstem o více než procento. Pomohly jim signály pokroku ve vývoji vakcíny proti nemoci covid-19 a nové akvizice v hodnotě několika miliard dolarů.
C:\fakepath\top-14092020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.09.2020 1) Akcie na burzách v Asii a Tichomoří dnes zpevnily. Výrazně zdražily cenné papíry japonské SoftBank Group po oznámení, že společnost prodá výrobce čipů pro mobilní telefony ARM Holdings americké firmě NVIDIA.
img

Rychlé shrnutí

14.09.2020 Americké indexy zakončily páteční seanci růstem. Dow Jones rostl o 0.5 %, S&P 500 roste o 0.1 %, zatímco Nasdaq ztratil 0.6 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.9.2020

07.09.2020 Propad trhů kromě klasické korekce na technologických titulech souvisí i s aktivitou na opčním trhu. Patrná výrazná převaha call opcí - na indexu S&P 500 se hodnota poměru nakupovaných prodejních a kupních opcí propadla na 0,4, což představuje nejslabší úroveň za cca měsíc a půl. V případě individuálních technologických akcií, např. Apple, propadla hodnota ukazatele na mnohaletá minima. Nákupy call opcí hnaly technologické akcie dále nahoru. Dále platí, že banky, od kterých investoři opce nakupují se zajišťují prostřednictvím nákupů podkladových akcií. Tyto mechanismy brutální cenový vzestup trhů umocňovaly. Jedním z klíčových hráčů se ukázala japonská Softbank, která nakoupila opce v hodnotě asi $4 mld. přičemž hodnota podkladových akcií, dosáhla $30 mld. V posledních týdnech se objem obchodů s opcemi ztrojnásobil, což svědčí o horečnaté spekulativní aktivitě. Mnozí investoři považovali za varovný signál růst akcií doprovázený růstem VIXu – VIX totiž standardně roste pokud trhy ztrácí. V následujících dnech tak na trzích přetrvá zvýšená rozkolísanost. Fakt, že technologické akcie nehnala nahoru důvěra investorů, ale spekulace s opcemi, může taktéž vyvolat tlak na pokles.
img

Ranní komentář: Po divokém týdnu trhy zůstávají nervózní, Softbank a identifikována jako velký hráč na technologiích

07.09.2020 Máme za sebou divoký týden, během jehož druhé poloviny začaly prudce klesat hlavně technologické akcie. Jejich výprodej dostal pod tlak americké indexy v čele s Nasdaqem, který jen ve čtvrtek odepsal více než 5 % ze své hodnoty. Valuace ale i navzdory této korekci zůstávají zvýšené a bude zajímavé sledovat, zda investoři na korekci z minulého týdne budou ochotni navázat.
C:\fakepath\akcie2.png

Akcie v USA na závěr týdne oslabily, dolar mírně stoupl

05.09.2020 Americké akcie na závěr týdne oslabily. Ke ztrátám přispěly obavy, že akcie technologických firem jsou jsou příliš vysoké a ekonomické oživení nerovnoměrné. Pozdě odpoledne se jim však podařilo část ztrát smazat.
img

🔻 Výpredaj na amerických trhoch pokračuje 🩸🩸🩸

04.09.2020 Piatok prináša pokračovanie veľkého výpredaja amerických indexov na čele s technologickými akciami. USFANG poklesol o 4,5%, US100 o 3,5% a US500 o 2,4%. Financial Times informovali, že na vine môže byť Softbank (japonský finančný konglomerát). Spoločnosť údajne zhromaždila nákupné opcie na americké technologické akcie (čo spôsobilo fenomén, keď VOLX rástol súbežne s indexom US100).
img

IPO Ant Group: Dvojité IPO finančního giganta skupiny Alibaba

04.08.2020 Ant Group, přidružená společnost skupiny Alibaba, nedávno oznámila plány na své dlouho očekávané duální IPO v Šanghaji a Hongkongu. Společnost je známá zejména provozováním svého produktu Alipay, jednoho z nejpopulárnějších čínských mobilních platebních systémů.
img

USA přidaly na černou listinu 33 čínských firem a institucí

24.05.2020  Americké ministerstvo obchodu zavádí hospodářské sankce vůči dalším 33 čínským společnostem a dalším institucím kvůli porušování lidských práv a obavám o národní bezpečnost Spojených států. Zápis těchto subjektů na takzvanou černou listinu je dalším pokusem vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa o zásah proti firmám s vazbami na nákupy pro armádu a potrestání Pekingu za chování k muslimským menšinám, napsala agentura Reuters.
img

Ranní nadhoz - indikátory by mohly v květnu naznačit zlepšení

18.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících.
C:\fakepath\graf trader.jpg

Přehled deseti největších primárních nabídek akcií v historii

11.12.2019 Přehled deseti největších primárních veřejných nabídek akcií (IPO) v historii (na burze v Rijádu se dnes začalo obchodovat s akciemi ropné společnosti Saudi Aramco):
C:\fakepath\aramco.jpg

Aramco - nejziskovější společnost i největší ropná firma světa

06.12.2019 Saudi Aramco je největší ropnou společností světa. Zajišťuje zhruba deset procent světové produkce ropy a její rezervy této suroviny v objemu kolem 270 miliard barelů se podílejí na celkovém objemu ověřených světových zásob asi 15 procenty. Společnost loni denně vytěžila 10,3 milionů barelů ropy.
img

IPO WeWork – druhé největší IPO 2019?

24.09.2019 Rok 2019 je na zvučná IPO velmi bohatý. Začátkem května další velká společnost avizovala, že plánuje vstoupit na burzu prostřednictvím IPO. Společnost WeWork uvedla, že závazně uvažuje o IPO, které by mělo proběhnout koncem roku 2019 na burze NASDAQ. Společnost byla nedávno oceněná na přibližně 47 mld. USD.
img

Majitel firmy WeWork odložil plánovaný vstup na burzu

17.09.2019 Americká společnost We Company, která je majitelem firmy na sdílení kancelářských prostor WeWork, odložila plánované uvedení svých akcií na burzu. Za odkladem primární veřejné nabídky akcií (IPO), která se původně očekávala již tento měsíc, stál slabý zájem investorů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

WeWork míří na burzu, ale investoři jsou skeptičtí

04.09.2019 Společnost WeWork patří k těm start-upům, které (podobně jako například Uber) vzbudily svým ohlášením ohledně primární nabídky akcií na trh obrovský zájem. Tento coworkingový gigant, jehož hodnota byla s podporou Softbank naposledy oceněná na 47 miliard USD, se přitom stejně jako provozovatel alternativní taxislužby nachází v červených číslech.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 7.8.2019

07.08.2019 Tuzemská červnová průmyslová výroba poklesla v porovnání s květnem o 2,8 %, oproti stejnému měsíci předchozího roku se snížila o 3,8 %. Výroba osobních dopravních prostředků v červnu poklesla téměř o 4 %. Průmyslová produkce bude i nadále ovlivňována nepříznivou ekonomickou situací u našich hlavních obchodních partnerů v čele s Německem. V průměru za celý rok 2019 očekáváme, že dynamika průmyslové výroby bude podstatně nižší než v loňském roce, pouze mírně nad jedním procentem.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 9.5.2019

09.05.2019 Spojené státy uvalily nové sankce na vývoz iránských průmyslových kovů, čímž reagovaly na oznámení prezidenta Rouháního o zastavení plnění některých závazků plynoucích z mezinárodní jaderné dohody. Americký prezident D. Trump zároveň pohrozil dalšími odvetnými kroky, pokud Irán zásadně nezmění své chování.
img

IPO WeWork – druhé největší IPO 2019?

07.05.2019 Rok 2019 je na zvučná IPO velmi bohatý. Začátkem května další velká společnost avizovala, že plánuje vstoupit na burzu prostřednictvím IPO. Společnost WeWork uvedla, že závazně uvažuje o IPO, které by mělo proběhnout co nejdříve. V následujícím článku se dozvíte základní informace o připravovaném IPO WeWork a také o samotné společnosti.
C:\fakepath\LYNXNPEBAI0NN_L.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.04.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování převážně v červených číslech, když nedokázaly navázat na předcházející ziskovou seanci na Wall Street, kde indexy vytvořily nová historická maxima.
img

DE30 roste navzdory horším výsledkům reportu Ifo

24.04.2019 Německý akciový index DAX zůstává v býčím módu a dnes je nejsilnějším z hlavních evropských indexů. DE30 přidává 0,7 % a obchoduje se až nad úrovní 12 350 bodů - nejvýše od září 2018. K růstu indexu významně přispívá Wirecard (WDI.DE) vzestupem o 9,4 % díky zprávám o významné investici ze strany Softbank. Německým akciím se daří i přes další varovný signál z domácí ekonomiky. Index podnikatelského klimatu Ifo skončil pod očekávání a jeho výrobní subindex klesl nejníže od prosince 2012.
C:\fakepath\masajosi-son-softbank.jpg

Šéf SoftBank prodělal na bitcoinu 130 milionů dolarů

24.04.2019 Zakladatel a generální ředitel japonské společnosti SoftBank Masajoši Son prodělal více než 130 milionů dolarů (téměř tři miliardy Kč) na osobních investicích do kryptoměny bitcoin. S odvoláním na informované zdroje to uvedl list Financial Times. Pro miliardáře Sona je uvedená ztráta zanedbatelná. Jmění druhého nejbohatšího Japonce činí asi 21 miliard dolarů (přes 480 miliard Kč).
img

IPO Pinterest – akcie Pinterest (PINS) se začínají obchodovat na NYSE

18.04.2019 Softwarový vývojář, který provozuje známou mobilní aplikaci a sociální síť, podal koncem února 2019 žádost o IPO. Společnost původně cílila na částku 12 miliard USD, tu nakonec překonala o 1,4 miliardy USD.
C:\fakepath\eurusd-20032019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 20.3.2019

20.03.2019 Akcie ve Spojených státech uzavřely smíšeně, přetrvává nejistota kolem mezinárodního obchodu a výsledku zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed).
img

IPO Pinterest se chystá na burzu. Dosáhne ocenění $12 miliard?

08.03.2019 Softwarový vývojář, který provozuje známou mobilní aplikaci a sociální síť, podal koncem února 2019 žádost o IPO. Společnost cílí na částku 12 miliard USD. Přesné datum ani burzu, na které by měl být Pinterest zapsán, zatím neznáme.
img

IPO Pinterest – dosáhne ocenění $12 miliard?

07.03.2019  Softwarový vývojář, který provozuje známou mobilní aplikaci a sociální síť, podal koncem února 2019 žádost o ...
img

IPO Pinterest se chystá na burzu. Dosáhne ocenění $12 miliard?

07.03.2019  Softwarový vývojář, který provozuje známou mobilní aplikaci a sociální síť, podal koncem února 2019 žádost o ...
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Pražská výsledková sezóna pokračuje s Komerční bankou

07.02.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování v mírných ztrátách. Průmyslový index Dow Jones oslabil o 0,1 %, S&P 500 ztratil o 0,2 % a technologický Nasdaq klesl o 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 nejvíce ztrácely telekomunikační firmy (-1,5 %). Druhou a třetí příčku, se shodnou ztrátou 0,8 %, obsadily energetické společnosti a realitní developeři. Nejziskovějším sektorem se stala zdravotní péče (+0,4 %).
img

Akcie SoftBank Group klesají. Investoři jsou ostražití kvůli Huawei.

19.12.2018 Aktuálně na burze prudce klesají akcie japonské mobilní divize SoftBankGroup. Vztah společnosti s Huawei drží investory v ostražitosti. Cena akcií na tokijské burze zakončila na 1282 jenech.
img

Akcie mobilní divize SoftBank při debutu na burze prudce klesly

19.12.2018 Akcie mobilní divize japonského technologického konglomerátu SoftBank Group během prvního dne obchodování na tokijské burze výrazně oslabily. Zájem investorů o dosud největší primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Japonsku podkopal nedávný výpadek služeb divize a také obavy ohledně jejích vztahů s čínským výrobcem telekomunikační techniky Huawei, uvedla agentura Reuters.
img

Primární nabídka divize SoftBank bude největší v Japonsku

10.12.2018 Japonská společnost SoftBank stanovila cenu pro primární nabídku akcií své mobilní divize na 1500 jenů (více než 300 Kč). V prohlášení pro burzu také uvedla, že nabídne navíc 160 milionů akcií, aby uspokojila vysokou poptávku. V rámci primární nabídky tak získá 2,65 bilionu jenů (533 miliard Kč). Vstup firmy na burzu bude největší primární nabídkou v Japonsku a jednou z největších na světě, za rekordní nabídkou čínské firmy Alibaba. S akciemi by se mělo začít obchodovat 19. prosince.
C:\fakepath\investor monitor.jpg

Akciové trhy v reakci na zatčení finanční šéfky Huawei oslabují

06.12.2018 Akciové trhy v Asii a v Evropě dnes zamířily prudce dolů, reagují tak na zprávu o zatčení finanční ředitelky čínské společnosti Huawei. Meng Wan-čou byla zatčena v Kanadě a čelí vydání do Spojených států, které ji viní z porušování sankcí. Případ podle analytiků podkopává naděje na zmírnění napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou.
img

J.Powell (Fed) svými komentáři nakopl americký akciový trh. USD po jeho slovech oslabil.

30.11.2018 V neděli Evropská unie podpořila návrh dohody o odchodu Velké Británie z EU. Návrh dohody ještě musí schválit britský parlament. K hlasování by mělo dojít 11. prosince 2018.
img

IPO SoftBank: stane se největším IPO v historii?

20.11.2018 Japonská společnost SoftBank Corp. se bude do konce roku 2018 obchodovat na Tokijské burze cenných papírů. K IPO má dojít 19. prosince a firma při něm plánuje získat přes 21 miliard dolarů, což je jeden z největších burzovních debutů v historii.
img

Po pěti seancích propadu zamířily americké akcie včera nahoru

16.11.2018 Americkému akciovému trhu se podařilo vymanit z výprodejních tlaků na začátku včerejší seance a nakonec uzavřel o 1,1 % výše. Bylo to tak poprvé za posledních šest seancí, kdy si obchodníci odnášeli z obchodování s americkými akciemi zisky. Ukazuje se, jak trhy jsou velmi citlivé na politické události. Na jedné straně včera za počátečním poklesem stály rozepře v britské politice ohledně brexitu, na straně druhé určité uvolnění napětí ve vyjednáváních mezi Čínou a Spojenými státy ohledně obchodní dohody nakonec náladu na trzích vylepšilo. Nejziskovějšími sektory se staly informační technologie (+2,5 %), energetické společnosti (+1,5 %) a o třetí místo se podělily finanční domy a průmyslové podniky (+1,4 %).
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2018

16.04.2018 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
img

Americká výsledková sezóna by měla přidat vítr do plachet akciovým trhům

15.01.2018 Americký index S&P 500 zakončil páteční seanci před prodlouženým víkendem o 0,7 % výše. Posunul tak svoje historické maximum opětovně výše, v celém týdnu si polepšil o 1,6 %. Od začátku roku pak jeho zisky dosahují 4,2 %. V dosavadní poslední seanci se dařilo především prodejcům zbytného zboží, když jejich akcie si polepšily o 1,3 %. S odstupem je následovaly s necelým jedním procentem energetické tituly a stupeň vítězů doplnily akcie finančních domů (+0,9 %). Těm kromě příznivého makroekonomického prostředí pomáhají i rostoucí výnosy státních dluhopisů. Výsledky hospodaření dvou bankovních domů JP Morgan a Wells Fargo trhy ohodnotily smíšeně, když akcie první jmenované si polepšily, zatímco té druhé zaznamenaly ztráty.
C:\fakepath\britska libra 17022014.jpg

Přímé zahraniční investice v Británii byly loni rekordní

01.12.2017 Čistý příliv přímých zahraničních investic do Británie v loňském roce, kdy se uskutečnilo referendum o vystoupení země z Evropské unie, vzrostl na rekordních 145,6 miliardy liber (4,2 bilionu Kč). Oznámil to dnes britský statistický úřad. Částku zvýšila hlavně velká převzetí, o rok dříve objem investic činil 25,3 miliardy liber.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
britanie 08012014.png

Hodnota akvizic v Británii prudce klesla

07.11.2016 Hodnota fúzí a akvizic mezi britskými společnostmi se od referenda, ve kterém se Britové vyslovili pro vystoupení své země z Evropské unie, propadla o 62 procent. Je tak nejníže za 30 let, vyplývá z propočtů agentury Thomson Reuters. Propad investic je především signálem nejistoty, která trápí podnikatele.
eurusd-19072016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 19.7.2016

19.07.2016 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden růstem. Dařilo se hlavně finančnímu a technologickému...
TOP5-18072016-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.07.2016 Turecká lira během dnešního obchodování umazává páteční velké ztráty, které byly způsobené pátečním...
490678-trhy.jpg

Evropské akcie po pokusu o puč v Turecku rostou, turecké klesají

18.07.2016 Západoevropské akciové trhy po nezdařeném puči v Turecku dnes zamířily vzhůru, index FTSEurofirst 300...
img

IPO Fitbit již dnes!

18.06.2015 Na NYSE se dnes koná jedno z nejvíce očekávaných IPO letošního roku. Své akcie upíše výrobce sportovních trekovacích n...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Akcie Ryanair od rána na vzestupu

04.12.2014 Americké indexy S&P 500 i Dow Jones zavírají na nových maximech. Dow Jones vyšplhal na 17 913 a S&P 500 na 2074. Trhy ...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Actavis blízko nákupu Allergan

13.11.2014 Série nových rekordů se včera zastavila. Indexy S&P 500 i Dow Jones zavřely pár bodů pod úterními maximy. S&P 500 odep...
img

Yahoo: nesmyslné ocenění po IPO Alibaby

24.09.2014 Po úpisu Alibaby je jasné, že trhy zjevně špatně oceňují Yahoo. Pokud budeme předpokládat, že trhy jsou racionální, pa...
img

IPO Alibaba se blíží! Bude největším IPO historie?

02.09.2014 Jestli byl loni Wall Street vzhůru nohama kvůli IPO Twitter, letos je stejný efekt u akcií Alibaba. Ještě se nestalo, ...
img

Asie pod tlakem díky Krymu, Nikkei a ASX na měsíčních minimech...

17.03.2014 Asijské burzy vstupují do nového týdne na smíšené notě. Primárním důvodem je neutuchající napětí v oblasti Krymu poté,...
img

Asie mírně silnější, Nikkei jenom čeří vodu...

11.03.2014 Asijské burzy se v druhý obchodní den tohoto týdne posouvají mírně výše navzdory tomu, že Bank of Japan nijak nemění stávající měnovou politiku, stejně jaké své hodnocení stavu tamní ekonomiky. Index Nikkei 225 přidává 0,3%, Shanghai Composite obchoduje +0,3% a Hang Seng je o 0,2% silnější. Jak indický Sensex, tak australský ASX 200 obchodují beze změny. Americký dolar vůči japonskému jenu mírně oslabil a obchodoval se na hladině 103,25, před oznámením výsledku zasedání BoJ byl na hladině 103,4.
img

Index Nikkei 225 tlačí Asii výše, daří se Sony a Toshiba ...

06.03.2014 Asijské burzy v předposlední obchodní den tohoto týdne obchodují povětšinou výše, tlačené vzhůru zejména trhem v Tokiu...
img

Asijské trhy korigují velkou většinu včerejších ztrát...

25.02.2014 Asijské burzy se v druhý obchodní den tohoto týdne vrací k růstu a korigují velkou většinu ztrát z pondělka. Primárním důvodem je pozitivní závěr večerní seance na Wall Street, který podpořil investiční apetit investorů. Index Shanghai Composite, který včera na pozadí dat z tamního nemovitostního trhu poklesl, dnes před polední přestávkou vzrostl o 0,1%. Japonský Nikkei 225 posiluje o 1,5%. Hang Seng přidává půl procentního bodu, indický Sensex je +0,4%. Australský index ASX 200 All Ordinaries propadl o 0,2%.
graf global.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2012

10.12.2012 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2012. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších.
eurusd 18102012.gif

Shrnutí obchodování: Euro pokračovalo v růstu

18.10.2012 Na forexových trzích před summitem EU pokračovalo v růstu euro, které se vůči dolaru vyšplhalo na...
euro mena (2).JPG

Euro mírně zpevňuje, trh čeká na postoj Španělska

12.10.2012 Euro dnes mírně zpevňovalo, ve výraznějším růstu mu ale bránila nejistota kolem vývoje ve Španělsku.
img

Japonské akcie v propadu

12.10.2012 Japonský akciový index Nikkei225 dnes v časných ranních hodinách asijské obchodní seance propadl...
img

Večerné zhrnutie

20.07.2011 Ázijské akciové trhy sa obchodujú zmiešane napriek pozitívnemu zatvoreniu v USA: Nikkei225 +1,01%, Hang Seng -0,06%, Shanghai -0,50%, S&P ASX +1,58% a Sensex -0,10%. Japonský index Nikkei225 je podporený predovšetkým dobrými výsledkami technologického sektora, výsledky spoločnosti Apple boli nad očakávaním trhu (už tradične). Najviac sa darilo akciám: Pioneer +2,34%, SoftBank +2,28%, Toshiba +2,49% a TDK +3,18%... Bankový sektor reagoval na včerajšie vyjadrenie Obamu, ktorý povedal, že v rokovaniach bol progres... Z Austrálie sa najviac darilo bankovému sektoru: Westpac Banking +2,20%, Australia & New Zealand Banking +1,88% a Commonwealth Bank of Australia +1,94%. Výrazne si polepšil aj ťažobný sektor: BHP Billition +1,71% Rio Tinto +1,57%... Nikkei zatvoril na psychologickou úrovňou 10 000 bodov...
img

Večerné zhrnutie

25.03.2011 Situácia na forexe bola počas noci pokojná a na žiadnom menovom páre sme nevideli väčšie pohyby. Euro si udržuje svoje zisky a predpokladáme, že po menšej korekcií by sa mohlo opäť pokúsiť o test dôležitej úrovne 1,4280. Austrálsky dolár sa usadil nad 1,02 a japonský jen pokračuje v obchodovaní v úzkom pásme v okolí 81. Dnes by sme však mohli vidieť zaujímavé pohyby už počas európskeho obchodovania, keď bude zverejnené IFO. Väčšina piatkov je pre carry trades pozitívna a v podobnom duchu sa zatiaľ nesie nálada aj počas dnešného dňa.
img

Večerné zhrnutie

25.03.2011 Ázijská akciová seansa priala býkom: Nikkei 225 + 1,07%, Hang Sneg + 0,84%, Shanghai + 1,19%, SP ASX + 0,96% a Sensex + 1,03%. Japonské akciové trhy sa obchodujú v zelených číslách a celkovo si tento týždeň pridali + 1,1%. Spoločnosť Sony (SNE + 3,29%) pomohla dnešnému rastu po zvýšenom odporučení od Deutsche Bank z hold na buy. Zo sektora telekomunikácií sa darili spoločnosti Softbank Corp + 4%, dobré správy prišli od spoločnosti Toyota, ktorá oznámila, že bude čoskoro pokračovať vo výrobe hybridných áut v Japonsku. Naopak sa nedarilo Tokyo Electirc Power Co. - 6,21%, potom čo elektráreň vo Fukušime je naďalej mimo kontroly a spoločnosť priznala únik radiácie, za tento týždeň spoločnosť klesla o 6,2% a medzi mesačne o 60%. Akciové trhy tento mesiac mali skutočné vysokú volatilitu kvôli, či už japonskej prírodnej katastrofe, alebo vývoju na blízkom východe.
img

Ranný budíček

25.03.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Ázijská akciov&am...
img

Ranný budíček

25.03.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Ázijská akciov&am...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní deník | Mexické peso | Turecká lira | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Měnové trhy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Demo účet | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | EFSF | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | G7 | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Lot | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Reinvestice | Reálný účet | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Swap | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zastavení ztrát | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Kurz eura | Stres | Optimismus | Výsledky | Emoce | Index nákupních manažerů | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/USD | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Carry trades | EPS | Index | Průlom | Přenos | AdmiralMarkets | Akcie Alibaba | Akcie Daimler | Akcie Erste | Akcie GoPro | Akcie Shell | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Brent | CAC40 | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | DAX 30 | Denník | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Euro dnes | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | MetaTrader 5 | Nákup EUR | Nejlepší investice | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Ocenění akcií | Oslabování koruny | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Société Générale | SP500 | Spořící účet | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | ING | Buffett | Put | Andrej Babiš | Báze | Buy | Daniel Beneš | Defenzivní tituly | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Hold | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | Petr Kellner | Prospekt | ROCE | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Kmenové akcie | Cenová hladina | M2 | Outperform | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | WebTrader | Bohatý | eBook | Komise | Volby | Blog | Burze | Dividendové akcie | Investment | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Ernst & Young | Společnost Crédit Agricole | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | CNN | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | FTSEurofirst 300 | Sentix | Baker Hughes | London Capital Group | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Sentix index | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | MarketWatch | Magnát | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Rada ČNB | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Panevropský akciový index | KBC | BlackRock | Obchodník s komoditami | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | US akcie | Investiční firma | Forbes | Bezpečné investice | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Economic | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Japonský index Nikkei | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Oslabení japonského jenu | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Tržní aktuality | Virgin America | Walmart | Alibaba | Halliburton | Burzovní rozcvička | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Nálada na trhu | PetroChina | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Burzovní skupina | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Blockchain | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Nonfarm Payrolls | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Velké zisky | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | TTIP | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Turecké akcie | Akcie Bank of America | ARM Holdings | Příjmy | Indikátory důvěry | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Rada MMF | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Švédsko | Norsko | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Business Insider | Globtrex | IHS Markit | Flash Crash | Venture Capital | ex | Akcie firem | Klamání investorů | Bitstamp | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Globtrex.com | Breakout Trader | Návratnost investic | Americký akciový trh | Jak obchodovat akcie | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | LYNX Trading | xPartners | Hodnota fúzí a akvizic | Robinhood | Estee Lauder | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Craig Wright | Digitální peněženky | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Asijské trhy | Cena bitcoinu | Airbnb | Saxo | Obchodní války | FinTech | Bitcoiny | Virtuální měny | Německá centrální banka | OPEC+ | Události ve světě | Podniky | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Akcie společnosti | Investiční platforma | Objem obchodování | Čínský akciový trh | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | IPO kalendář | Zasedání OPEC | USMCA | Akcie na burzách | Přímé zahraniční investice | Globální investoři | Dodávky ropy | Akciové trhy v Asii | Primární nabídka | Stanovení ceny | Stanovení ceny pro primární nabídku akcií | Oslabování akcií | Daňové úlevy | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Prezident Evropské centrální banky | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Hodnota indexu | Refinitiv | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | SABIC | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Globální dluh | Primární nabídka akcií | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Asijské burzy | IPO Lyft | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Zájem investorů | IPO Pinterest | IPO Airbnb | IPO WeWork | IPO 2019 | Finanční produkty | Akcie Pinterest | PINS | Pinterest (PINS) | Akcie Lyft | Lyft (LYFT) | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Beyond Meat | Obavy investorů | Inflační očekávání | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Tencent Holdings | The Telegraph | NVDA | Začít obchodovat | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Čínský trh | Obchodní nápady | STAR | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles cen | Akcie automobilky | Americké futures | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | SEBA | Konglomerát | WeWork | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | US500 | Saudi Aramco | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | We Company | Majitel firmy | Thomas Cook | Obchodování jedním kliknutím | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Alipay | Ant Financial | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Investiční skupina | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Alibaba Group | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | BAT | Parlamentní volby | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Obchodovat na burze | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Borsa Italiana | Global Finance | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Úrok | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Walt Disney | 5G | AFP | Bankovní tituly | Naše ekonomika | České hospodářství | Meziroční růst HDP | Zveřejněná data | Data o HDP | Omezení těžby | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | PLN | Na burze | Průmyslová výroba v Německu | Arabian American Oil Company | Standard Oil | Socony-Vacuum | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | Agricultural Bank of China | Industrial and Commercial Bank of China | American International Assurance | ABC | ICBC | AIA | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Nejziskovější společnost | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Tvorba pracovních míst | Rozvoj | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Dolar vůči japonskému jenu | Sociální sítě | Problémy | C2C | Firmy v Číně | Společnost Aramco | NAFTA | Britové | Total | NTT (Docomo) | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | Plyn | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Yahoo Japan | Akcie Yahoo | Alstom | Moskva | Jim Yong Kim | PSA Group | HDP Německa | Časopis Forbes | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Nejziskovější | AAPL | FB | Disney | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Uber | Česká zbrojovka | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Hlavní akciové indexy | Kraft Heinz | Peking | US100 | Wirecard | Hospodaření | Paschal Donohoe | Pracovní trh | Objem objednávek | CFA | Američané | Odškodné | General Motors (GM) | List Financial Times | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Malaysian Airlines | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Sodexo | RBA | Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Nový rekord | Ministerstvo práce | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Luboš Růžička | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Alibaba Group Holding | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Google | WhatsApp | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Filantrop | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | American Express | Asijské indexy | Pokles | Situace | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | AML | Zlepšení | Úsilí | SBUX | BABA | Akcie Alphabet | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výdaje | Platit daně | Akcie automobilky Tesla | BP | Fresenius Medical | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Cathay Pacific | Rekordní hodnoty | SEC | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Didi Chuxing | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | TWTR | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Český hrubý domácí produkt | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Snížení těžby | Výkyvy | VOLX | WP | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Charlie Munger | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Karanténní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Letectví | Pokles HDP | Guvernér Rusnok | Největší propad | Burzy cenných papírů | Odhad inflace | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | PYPL | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Výrobce letadel | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Propad indexu | Růst | Německý parlament | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Sněmovna reprezentantů USA | Allianz | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | E-commerce | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Války | Schodek | Počet obětí koronaviru | Organizace | Nezaměstnanost v USA | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Cloud Computing | Akcie Nvidia | Práce | Vláda USA | Podíl na trhu | Údaje | IATA | Ropný průmysl | Eni | Obchodovat s cennými papíry | Německá průmyslová produkce | Výroba v Německu | Možnosti obchodování | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Pákistán | Nejvyšší soud | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Microsoft Corp | Procter & Gamble | Očekávaný zisk | USD za barel | S&P500 | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Air France | Posílení | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Grayscale | Spotřebitelský sentiment | 3M | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Společnost Gilead | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | FOMO | Dovoz | Alternativní taxislužby | Státy eurozóny | Deflační tlaky | Zadlužení | Bezpečnost | Toyota Motor | Společnost Avast | Merck KGaA | Merck | RBI | Výzkumné společnosti | Preqin | T-Mobile | Auta | JD.com | Xiaomi | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | CL | Spekulovat | Jukos | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | AZN | Renault | Oznámení Spojených států | Komunistická strana | NetPosa | Umělé inteligence | Qihoo 360 | CloudMinds | Hikvision | Portfolio manažer Cyrrus | Manažer Cyrrus | Ekonomické zotavení | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Zbrojovka | PEPP | Londýnské burzy | Start-upy | Square | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Oracle | Nikola | Hertz Global Holding | Hertz Global | Rozpočtový deficit USA | Canopy Growth | Sanofi | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Dluh Británie | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Nové žádosti o podporu | Google Pay | Chesapeake | Apetit investorů | TTWO | Společnost Uber | Ant | Michal Lukáč | Japonská společnost | E.ON | Johnson & Johnson | KLM | Americký výrobce letadel | Ocenění | Americká společnost Apple | Stellantis | Chrysler | Ceny | Praha | Verizon Communications | Technologické společnosti | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Model 3 | Čínská společnost | Důvěra | Velké technologické firmy | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | IPO Ant Group | Ant Group | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Veřejný dluh Británie | Airbus Group | Coca-Cola | Výrobní sektor | Americký soud | Venezuela | Představitelé ECB | SPAC | Akcie SPAC | Platforma eToro | Trafigura Group | Ben Luckock | Obchodování s ropou | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Akcie NIO | Zadlužení Německa | Americký podnik | Politici | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Internetová společnost | Vinci | Cineworld | Společnost Cineworld | Odvolací soud | Lockdown | Měnový fond | Naspers | Paul Milgrom | Robert Wilson | Americké prezidentské volby | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Michael Saylor | MicroStrategy | CEO MicroStrategy | Koncern | Jitan Solanki | Digitální převody peněz | Nařízení | Intel | ALV | Společnost Ant Group | Agriculture Bank of China | Agriculture Bank of China (ABC) | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | American International Assurance (AIA) | XOM | CVX | CSCO | Odklad splátek | GLE | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | LEN | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Částečný úvazek | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Autopůjčovna Hertz | Dr. Martens | Výrobce obuvi | Výrobce obuvi Dr. Martens | Alternativní taxislužba | Londýnská akciová burza | Nordic Capital | Cint Group | Hydrogen Refueling Solution | MGC Pharmaceuticals | Auction Technology Group | Digital 9 Infrastructure | NextEnergy Renewables | Moonpig Group | Prázdná firma | Nákup bitcoinu | Robinhood Markets | Special Purpose Acquisition Companies | Fidelity | Společnost eToro | eToro Group | Makléřská platforma | Fintech Acquisition V | Vision Fund 2 | Fidelity Management & Research | Wellington Management | Start-up eToro | On-line makléřské služby | Makléřské služby | Makléřská platforma eToro | Platformy Robinhood | Paytm | Poskytovatel digitálních plateb | FAST | Cíle | SAIC | Prodej | Didi | Čínské firmy v USA | Depozitní poukázky | Depozitní poukázky ADS | Akcie čínské Didi | Společnost Didi | Will Wej Čcheng | SAIC Motor | Jean Čching Liou | Liou Čen | Index ASX | ASX | Společnosti | Macau | Sands China | Galaxy Entertainment | Wynn Macau
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Sociální sítě
Sociální síť Reddit
Sociální trading
SocialRemit Blockchain Networks Ltd
Social Trading
Société Générale
Sociologické metriky
Socony-Vacuum
Sodexo
Sofistikovaný byznys

Následující klíčová slova

SoftBank Group
Soft Corporation
Soft fork
Soft skills
Software forex
Software Pin Bar
Software pro Kvantitativní analýzu
Software pro online život
Software pro těžbu
Softwarová fima
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple konference
Potvrďte prosím... Zavřít