Pondělí 13. červenec 2020 13:21
reklama
FP Markets
reklama
FP Markets
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Hlavní evropské indexy

img

Korekce včerejška posílá dolů akcie i korunu

07.07.2020 Světové finanční trhy si včera připomněly upálení mistra Jana Husa nikoli pietou, ale naopak poměrně euforickým obchodováním. Optimismu určitě napomohlo, že v posledních pár dnech se akcelerace nákazy v zámoří přerušila a že přicházejí stále velmi dobrá data z ekonomiky. Konkrétně šlo o index ISM ve službách.
img

Nákupní apetit investorů podpořen lepšími makrodaty

02.07.2020 Pozitivní nálada se rozlila prakticky na všech akciových trzích včetně ČR a parketu pražské burzy. Hlavní index PX posílil o téměř +2 % (krátce před koncem obchodování). Všechny hlavní tituly předvedly dnes pozitivní seanci, s jedinou výjimkou. Energetická společnost ČEZ se dnes první den obchoduje bez práva na dividendu (34 CZK) ze zisku minulého roku. Je obvyklé, že cena akcií v tento den, tzv. ex-dividend, klesne právě o výši dividendy. ČEZ dnes oslabil o 4,7 %. Pokles je ale nižší než zmíněná dividenda. A tak je i dnešní výkon ČEZu vlastně pozitivní. Nezpochybnitelnými lídry dnešního obchodování byly finanční domy. Erste (+5,1 %), Komerční banka (+5,1 %), Moneta (+4,8 %) a VIG (+3,2 %) následovaly evropský finanční sektor, který dnes posiluje nejvíce. Bez „technického“ poklesu akcií ČEZu by index PX pravděpodobně dosáhl stejného zhodnocení jako ostatní evropské indikátory (cca +2 %).
img

Akcie lehce v plusu. V závěru týdne mohou dostávat impulsy z různých stran

19.06.2020 Závěrem týdne se investoři budou muset poprat s řadou faktorů, mnohdy protichůdných. Jako první se nabízí evidence dalšího zrychlení nákazy koronavirem ve Spojených státech, kde tentokrát vyčnívá nárůst případů na Floridě. Lehká nervozita z viru je na trzích znát, ale zatím se promítá spíše do větší opatrnosti než výrazných výprodejů. Uvidíme, jestli k citelnějšímu zavírání pozic nepovede blížící se víkend, který představuje z pohledu nových statistik riziko.
img

Obavy vyprchávají, akcie zmenšují ztráty a koruna posiluje

15.06.2020 Propady akciových trhů jsou odpoledne už o poznání menší, než co jsme sledovali ráno. Hlavní evropské indexy korigovaly ztráty, a zatímco Londýn je stále dole o procento, Frankfurt nebo Paříž už jen 0,2 pct. Pražská burza zavírá 0,8 procenta v minusu hlavně kvůli finančnímu sektoru. V zámoří klesá index S&P 500 o 0,9 procenta, ale také americké trhy mají tendenci ze ztrát ubírat.
img

Opatrný rozjezd před další várkou výsledků, ECB a makrodaty

30.04.2020 Po včerejších pěkných výkonech si akcie vybírají oddechový čas a hlavní evropské indexy vykazují jen drobné změny. Poptávka se o trochu víc přesouvá k bezpečným dluhopisům, jejichž 10Y výnosy v případě Německa nebo USA klesají asi o 2 bazické body. Daří se i zlatu, jež roste skoro o procento. Mezitím se však drží i eurodolar, obchodující se aktuálně na 1,0870.
img

BREAKING: Ropa padá o desítky procent! Akcie následují

21.04.2020 Trh s ropou dnes pokračuje v propadu. Jen den poté, co aktuální květnový futures kontrakt poklesl o více než 300 %, více aktivní červnový kontrakt padá o třetinu! OIL.WTI propadl až pod úroveň 12 dolarů za barel. Ropa Brent klesla pod 19 dolarů poprvé od roku 2002. Pokles se projevuje také na akciových trzích. Hlavní evropské indexy i futures na americké indexy se nacházejí v negativním teritoriu. Německý DAX ztrácí téměř 2 %.
img

Čínské oživení podporuje optimismus

14.04.2020 Úterní obchodování je pro akcie pozitivní a hlavní evropské indexy si připisují zisky zhruba do jednoho procenta. Na dluhopisech ovšem sledujeme mírně zvýšenou poptávku po bezpečných jádrových papírech na úkor těch rizikovějších. Eurodolar se po ranním lehkém růstu vrací níž na 1,0915. Také ropa už zamířila trochu dolů.
img

Slušná data, ale i varování. Akcie obrátily dolů, dolar posiluje

01.04.2020 Vedle "oficiálního" čínského PMI dopadl lépe, než se čekalo, také ten od Caixinu, zaměřený více na malé firmy. I podle něj aktivita v průmyslovém sektoru už v březnu začala trochu oživovat, zatímco trh čekal ještě další pokles. Menší než očekávaný propad vykázal japonský průzkum Tankan. V rámci eurozóny pak vidíme indexy PMI klesat sice dost nízko, ale nikoli příliš pod odhady. V případě Německa či Francie šlo už pouze o finální revize PMI.
img

Dluhopisy se dočkaly výrazné podpory. Akcie jsou netypicky klidné

19.03.2020 Další peníze na boj proti následkům viru znovu zároveň bojují i proti negativnímu vývoji na finančních trzích. A dopolední obchodování ukazuje, že se to místy daří docela dobře.
img

Vlna optimismu se přelila do dalšího dne. S čím přijdou zástupci G7?

03.03.2020 Rozhovory mezi zástupci zemí G7 jsou jednoznačně klíčovým bodem dnešního programu. Centrální bankéři a ministři financí se mají spojit ve 13 hodin našeho času a diskutovat o opatřeních tlumících dopady epidemie.
img

Trhy nepanikaří, ale jsou ve střehu. Fed je asi nerozhýbe

29.01.2020 Burza v Hongkongu po týdnu volna otevřela a propadla skoro o 3 procenta. To ovšem není až tak hrozné v kontextu velké nejistoty, jak velké budou dopady epidemie koronaviru. Západní trhy přijaly reakci čínských investorů a vývoj tamních akcií relativně dobře. Hlavní evropské indexy se tak znovu tlačí vzhůru při růstu zhruba do půl procenta.
img

Pražská burza vzrostla, většina titulů posílila

05.11.2019 Americké akciové trhy začaly obchodování kolem nuly. Pod tlakem je zejména sektor realit, zdravotnictví a síťová odvětví. Naopak malý zisk indikují společnosti z průmyslu, energetické firmy a finanční instituce. Bez podstatnějších makro zpráv se investoři zaměřili na doznívající výsledkovou sezónu. Většina společností kvartálními výsledky očekávání trhu překonala.
img

Závěr týdne na trzích zpestřil propad Micronu, ropy nebo zlata

27.09.2019 Příznivé zprávy z Číny o její ochotě kupovat americké zemědělské plodiny měly na finanční trhy pouze přechodný vliv. K problému impeachmentu dnes nemáme důležité novinky. Americká data odpoledne příliš nenadchla, když spotřebitelské výdaje za srpen rostly překvapivě slabě. Navíc ani zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby není tak dobrá, jak to na první pohled může vypadat. Dojem totiž kazí pokles objednávek kapitálového zboží (po očištění). Důležitou zprávou je dohodnuté částečné příměří mezi Saúdskou Arábií a Jemenem. Fed mezitím na trh dodává další likviditu skrze 2týdenní repo, zatímco jednodenní repo postupně utlumuje.
img

Nečekaně vstřícný Trump a Draghiho podpůrný balík. Trhy jsou před ECB opatrné

12.09.2019 Čtvrteční obchodování na finančních trzích v Evropě se rozjíždí pod vlivem nových zpráv o obchodní válce a vyčkávání na informace z ECB. Akciím se v úvodu dařilo, ale hlavní evropské indexy jsou na tom nyní už pouze smíšeně při malých změnách. Dluhopisy na tom také nejsou špatně, když výnosy v jádru eurozóny většinou mírně klesají. Celkově je však znát opatrnost. Eurodolar se po včerejším propadu zvedá na 1,1025, libra je skoro bez pohybu a japonský jen se snaží lehce korigovat své ztráty. Zlato se vyhouplo mírně nad 1 500 dolarů.
img

Hlavní trhy bez velkých změn. Čeká je však příděl dat, a především Fed

31.07.2019 Jedna z rizikových událostí včerejška nakonec pro trhy dopadla dobře - výsledky Applu překvapily pozitivně. Přesto se jim úplně nepodařilo zvrátit tržní sentiment příznivým směrem. Asijské akcie ještě navazovaly na pokles západních burz a ani rozjezd Evropy do nového dne nebyl přesvědčivý. Situaci se ale snaží vylepšit banky podpořené výsledky BNP Paribas. Hlavní evropské indexy balancují kolem nulové změny.
img

Draghi mluví o novém stimulu i snižování sazeb. Euro se propadá

18.06.2019 Hlavní finanční trhy se i dnes ráno dál zaměřovaly zejména na blížící se zprávy z amerického Fedu, kde se spekulace točí kolem budoucího snižování úrokových sazeb. Překvapivě ale Fed dnes dopoledne předběhla ECB. Prezident Draghi řekl, že v případě, že se nezlepší výhled, bude třeba dalšího stimulu. Mezi nástroji banky přitom podle něj zůstává snížení úrokových sazeb.
img

Vyšší cla jsou tu, ale trhy se zvedají. Na konci týdne převládá naděje

10.05.2019 Půlnoc smazala pochybnosti, vyšší americká cla byla podle očekávání zavedena a v první chvíli vyvolala nepříznivou reakci. Netrvalo ale dlouho a hlavní trhy se přetočily do pozitivního vývoje, a někdy až překvapivě výrazného. Silně rostly čínské akcie a solidní zisky si připisují dopoledne také hlavní evropské indexy. Dluhopisy naproti tomu zůstávají skoro beze změny a na výnosech sledujeme pouze drobný pohyb. Ani klíčové měnové páry se nijak dramaticky nehýbou - dolaru zůstává většina ztrát na páru s eurem i jenem. Eurodolar se nachází na 1,1230.
img

Akcie bez jasného směru, eurodolar klesá a dluhopisy se dnes kupují

02.04.2019 Zejména u dluhopisů jsme dnes viděli korekci včerejšího vývoje. Výnosy na hlavních trzích míří dolů, přičemž v USA jde o trochu výraznější pohyb než v Německu či obecně v jádru eurozóny. Akcie zprvu také váhaly a po růstu se konsolidovaly, pak se ale hlavní evropské indexy vydaly postupně vzhůru a zisky si drží. Amerika je po otevření poněkud nerozhodná - brzdou je běžná spotřeba či zdravotnictví.
img

Šéf Fedu bude trhy připravovat na vyšší sazby, dolar však před vystoupením slábne

17.07.2018 Na většině hlavních trhů v úterý přetrvává nevýrazné obchodování. Platí to tentokrát i pro ropu, která se po včerejším propadu konsoliduje. Tím pádem je i její vliv na akcie malý a hlavní evropskéindexy se pohybují blízko včerejších hodnot. Na dluhopisových trzích většinou mírně převažují kupci, přičemž to platí jak pro jádro, tak periferii eurozóny.
img

Dolar se po ranních ztrátách otřepal, koruna zůstala slabší

26.02.2018 Vývoj finančních trhů, který jsme sledovali dnes ráno, se proměnil k horšímu zejména pro akcie. Hlavní evropské indexy sice stále vykazují oproti pátku plus, ale už ze svých zisků značnou část odevzdaly. Amerika ovšem začala slušně vzhůru a zatím se víceméně drží. Dluhopisy se postupně shodují na směru. Už neklesají jen americké výnosy, ale evropské se přidávají. Americké výnosy jsou každopádně stále napřed a jejich pokles je opět citelný.
img

Koruna mírně silnější po dobrých číslech, dolar po dalších zprávách z Číny

11.01.2018 Obavy z Číny klesly a spolu s tím se ulevilo dluhopisům. Po včerejších zprávách se trh dostal pod tlak obav, že Čína zpomalí nákupy amerických dluhopisů, což by byla velmi důležitá změna. Následovalo ale vyjádření čínského regulátora devizového trhu, podle kterého byly zprávy založeny na nesprávných informacích. Následuje tak pokles výnosů na amerických i evropských dluhopisech.
img

Fed ani rostoucí výnosy dolaru nepomáhají. Blíží se trh práce

04.01.2018 Začátkem čtvrtečního obchodování zůstávají akcie v kurzu a hlavní evropské indexy míří strmě vzhůru. Navazují tak na Ameriku a Asii, kde si výrazné zisky připsalo zejména Tokio. Poptávka po dluhopisech už dál neroste a naopak na těchto trzích sledujeme pokles cen, respektive nárůst výnosů, a korekci včerejšího vývoje. Pozitivní tržní náladu pak dokresluje snížení cen drahých kovů.
img

Dolar sílí proti měnám i drahým kovům

17.10.2017 Dnešek přinesl potvrzení, že celková i jádrová inflace v eurozóně v září stagnovala. Německý průzkum ZEW ukázal, že se očekávání o ekonomice v říjnu mírně zlepšila. Čekalo se víc, ale index na trzích následky nezanechal. Odpoledne naplnila očekávání americká průmyslová výroba, která se zvedla po srpnovém poklesu, ačkoli její výkon ještě částečně brzdilo počasí. Firemní výsledky dnes díky velkým bankám GS a MS vypadají dobře.
FTSE-100.jpg

Britské akcie dnes uzavíraly na dalších rekordních maximech

30.12.2016 Britské akcie dnes uzavíraly na dalších rekordních maximech. Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 stoupl o 0,3 procenta na 7142,83 bodu, a překonal tak čtvrteční maximum. V letošním roce se zvýšil o 14,4 procenta a nechal daleko za sebou hlavní evropské indexy.
img

Pražská burza oslabovala kvůli akciím českých bank a O2

08.07.2016 Pražská burza zakončila týden při nízké aktivitě poklesem, index PX ztratil 0,41 procenta na 811,26 bodu. Mohly za to hlavně akcie Komerční banky, Moneta Money Bank a operátora O2. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Hlavní evropské indexy naopak v závěru týdne posilovaly, jejich růstu dominoval bankovní sektor.
EURUSD-25012016-LV-6.png

Udrží EUR/USD růst nad 1,0800?

25.01.2016 Měnový pár EUR/USD se momentálně obchoduje okolo 1,0817, pod denním klouzavým průměrem SMA 50...
img

Korekce na evropských akciích zatím hledá své dno, evropské výnosy přestaly růst

09.06.2015 Pozvolný ale vytrvalý pád akcií pokračuje v Evropě také dnes. Hlavní evropské indexy ztrácí několik desetin procenta a...
img

Bez nových zpráv eurodolar pouze drží včerejší zisky

10.09.2014 Euro drží včerejší zisky vůči dolaru, když se dnes dopoledne obchoduje na 1,2935. Lepší francouzská průmyslová výroba ...
img

Zisky eura proti dolaru se na úvod týdne ztenčily

11.08.2014 Eurodolar se během dneška posouval dolů v klidnějším obchodování, než ukázal závěr minulého týdne. Kurz se nachází na ...
img

ZLATO ZÁŘÍ DÍKY OBÁVÁM O OSUD POBÍDEK

13.08.2013 Akcie si to v pondělí namířily na svůj již pátý pád v posledních šesti obchodních sezónách, že znaky ekonomického zota...
img

Týdenní zpráva

01.07.2013 Během obchodních seancí v minulém týdnu hlavní evropské indexy mírně rostly po poklesu v předminulých týdnech...
img

Postup dolaru se zastavil, když americké výnosy znovu začaly klesat

26.06.2013 Koruna se k euru ráno obchoduje na 25,85 za euro. Včerejšek nakonec kurzu žádný významný posun nepřinesl, dnes v úv...
img

EUR/USD

21.05.2013 Dnes na programu jsou zasedání BOJ a proslov prezidenta FED. Trh zároveň čeká na zveřejnění indexu spotřebitel...
img

EUR/USD

21.05.2013 Dnes na programu jsou zasedání BOJ a proslov prezidenta FED. Trh zároveň čeká na zveřejnění indexu spotřebitelských c...
img

Euro odpoledne obrací vzhůru, koruně se na závěr týdne posílit nepodařilo

12.04.2013 Koruna končí týden návratem na 25,90, poté co se v první půlce dne snažila naopak posilovat. Forint se zlotým zisky ...
img

Koruna se ráno brání dalším ztrátám, eurodolar zůstává pod lehkým tlakem

03.04.2013 Po včerejším oslabení se koruna dnes zrána obchoduje těsně pod 25,90 za euro. Žádný další posun zatím nevidí...
img

Týdenní zprávy

21.01.2013 Evropa Minulý týden nebyl zaznamenán žádný pozitivní vývoj na evropských fundamentálech, protože průmyslová produkce...
img

Ranní zprávy

02.10.2012 Nezaměstnanost včera v eurozóně zaznamenala rekordní výši a Španělsko oznámilo, že nesplní rozpočtový cíl pro rok 2012. Agentura Moody's se ohradila proti zátěžovému testu španělských bank provedeném společností Oliver Wyman a tvrdí, že banky budou potřebovat o 10–45 mld. euro více než předpokládaných 59,3 mld. MMF rovněž snížil výhled HDP pro Řecko na rok 2013 a protesty, které se šíří Evropou, se nyní stěhují do Francie. Ekonomika eurozóny i nadále oslabuje, po čtrnácté v řadě kleslo výrobní PMI a prodej automobilů stále padá střemhlav. Hlavní evropské indexy uzavřely výše, nejlépe si vedl italský MIB s nárůstem 2,83 % a francouzský CAC 40 s 2,39 %. Index Euro Stoxx 50 rovněž uzavřel výše, a to o 1,82 %. EUR/USD lehce posílil a prodává se na 1,2895.
img

Ranní zprávy

26.07.2012 Evropa - Hlavní evropské indexy včera vyšplhaly výše, trhy totiž pomohly po něk...
img

Trhy sevřel strach ze záchrany celého Španělska a neochoty dále pomáhat Řecku. Indexy až -5 %, banky až -10 %

23.07.2012 Evropské akciové trhy i euro zažívají prudké výprodeje v čele s finančním sekto...
img

Ranní zprávy

23.05.2012 Evropa - Je pravděpodobné, že dnes začíná změna směru v Evropě. Několik evropskýc...
img

Euro za dnešek ztrácí, na dalších trzích je však stále znát optimismus

22.05.2012 Akcie vydržely v pozitivní náladě i během dnešního dne. Hlavní evropské indexy r...
img

Středoevropským měnám se daří, euro se snaží korigovat včerejší ztráty

28.07.2011 Koruně se včera podařilo znovu posílit a své zisky stále drží. Vůči euru se pohybuje na 24,23. Přidávaj...
img

EURUSD - Denní aktualizace: Go Short s cílem 1,4114

17.06.2011 Aktualizace technických úrovni podpory a rezistence. Měnový pár se aktuálně nachází pod 34hodinov...
Související klíčová slova: Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciový index | Moody's | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bazický bod | Bid | Bloomberg | Bod | Bund | Burza | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Klouzavý průměr | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | MMF | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Pozice | RSI | Rating | Resistance | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Support | Trend | Ukazatel | Výnos | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Euro STOXX | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Indexy | OSN | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aukce | Zasedání ECB | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Burzy | BCPP | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDCAD | Index | Odpor | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Komerční banky | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | CZK | DAX 30 | Dolar | Ekonomický kalendář | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Expirace | Finanční prostředky | Frank | Graf | Hang Seng | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index S&P 500 | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | JP Morgan | Koruna posiluje | Kurz dolarů | Kurz dolaru k euru | Kurz koruny k euru | Kurz NZD | Kurz USD | Kurzy | Libra | Nikkei 225 | Pád akcií | Patria Online | Pivot | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Société Générale | Stoxx | Surová ropa | Španělská ekonomika | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | Ex-dividend | Měď | Obchodní den | ROCE | Sell | Crédit Agricole | Itálie | Finanční společnosti | M2 | Tržby | QE | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Majors | Cukr | Burze | Unicredit | Společnost Crédit Agricole | Wells Fargo | RBS | Bankovní sektor | Oslabení eura | Snižování sazeb | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Snižování úrokových sazeb | Plodiny | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Panevropský akciový index | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Sázet | Americké trhy | Ekonomická aktivita | Expirace opcí | Prezident ECB | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Britské akcie | Akcie v Asii | Členství v EU | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Klouzavý průměr SMA | Pád libry | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Kč/GBP | Nervozita | Růst akcií | Propad | Kurz domácí měny | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | S&P | Agentura Moody's | Bezpečné dluhopisy | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Posílení eura | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Erste | VIG | Euro k americkému dolaru | Obchodování na forexovém trhu | Zajištění | FTSE 100 | Výhled | Bankéři | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Západoevropské trhy | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Mzdy | Analytik Patria Online | Francouzský CAC 40 | Průzkum | Krize | Firemní výsledky | Velké zisky | FTSE MIB | Snížení úrokových sazeb | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Japonský Nikkei | Investice v Číně | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Očekávání | Oliver Wyman | ex | Jerome Powell | Tržní očekávání | Kurz eurodolaru | Obchodní války | OPEC+ | Americké dluhopisy | Index Stoxx 600 | Trh s ropou | Reakce trhu | Daňové úlevy | Daňové reformy | Prezident Trump | Vývoj finančních trhů | Sazby Fedu | Odložení brexitu | Data z ekonomiky | Světové finanční trhy | CNY | Pokles sazeb | Snížení sazeb | KB | Očekávání trhu | Zprávy z Fedu | Energetické firmy | Nová makrodata | Obchodní dohody | PLN/EUR | Bilance | Fáze obchodní dohody | Americká data | Omezení těžby | ADP | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Propouštění | Dnešní data | 2222 | Breaking | Nejistoty | GBP/EUR | Nálada | xStation5 | BREAKING | Dobrá data | Ifo | Robert Lighthizer | Kancléřka Merkelová | Trump | Prezident | Trhy | Pražské burzy | Pokles | Situace | Epidemie koronaviru | Burza v Hongkongu | Čínská vláda | SEC | Americké ekonomiky | COVID-19 | OIL.WTI | Hlavní index PX | Další pokles | Index ISM | Index ISM ve službách | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Šíření nákazy | Ekonomiky | Války | Práce | Oživení v Číně | Čínské oživení | Červnový kontrakt | Evropské indexy | Data z trhu práce | Energetická společnost | JDE | ČR | Střední Evropa | Strach z druhé vlny | Covid | Nákupní apetit | Apetit investorů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Hlavní centrální banky
Hlavní čínské burzy
Hlavní ekonom
Hlavní ekonom AXA
Hlavní ekonom britské centrální banky
Hlavní ekonomické události
Hlavní ekonom ING
Hlavní ekonomka
Hlavní ekonomka MMF
Hlavní emise

Následující klíčová slova

Hlavní fundamenty
Hlavní fundamenty na EUR/USD
Hlavní index burzy
Hlavní index burzy v Torontu
Hlavní index čínských akcií
Hlavní index evropských akcií
Hlavní index francouzských akcií CAC 40
Hlavní index frankfurtské burzy
Hlavní index Hang Seng
Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít