Čtvrtek 23. březen 2023 09:17
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
Instaforex krypto
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB konference brezen 2023

Klíčová slova - Sankce EU

img

Ropa směřuje dolů a obchodníci čekají na změnu v Číně

02.12.2022 Ropa začala kolísat ve chvíli, kdy investoři vyhodnotili signály Číny, která nejspíš zmírní svou politiku Covid Zero. Došlo k tomu také, když investoři vyhlíželi zasedání OPEC+, které stanoví úroveň dodávek pro příští rok. 
img

Ropa se zvyšuje díky spekulacím OPEC+ o snížení dodávek

01.12.2022 Ve chvíli, kdy průmyslové údaje ukázaly silný pokles ropných zásob v USA, došlo k jejímu růstu. Investoři čekali netrpělivě na zasedání OPEC+, kde nejspíš dojde k dohodě o snížení produkce.
img

Ropa si udržuje ztráty

16.11.2022 Na hodnotě cca 86 USD za barel se obchodovaly futures kontrakty na ropu West Texas Intermediate. Organizace OPEC snížila prognózy globální poptávky, když americké společnosti provedly méně vrtů frakováním, a to ukazuje, že by mohlo dojít ke zpomalení produkce.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy se výrazně zvyšují, pomáhá jim slabší kurz dolaru

01.11.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Přispívá k tomu slabší kurz dolaru, který kompenzuje obavy z negativních dopadů koronavirových opatření v Číně na poptávku. Severomořská ropa Brent si kolem 16:50 SELČ připisovala zhruba 2,2 procenta a blížila se k 95 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst téměř o 2,4 procenta a pohybovala se mírně pod 90 dolary za barel.
img

Pokles ropy

26.10.2022 Ropa klesla, jelikož se ukázalo, že vzrostly zásoby v USA a investoři se bojí, že bude slabá poptávka kvůli zpomalujícímu růstu.
img

Kvůli obavám vystoupala ropa z dvoutýdenního minima

19.10.2022 Nejaktuálnější sankce Evropské unie vůči palivu z Ruska by mohly vést ke zhoršení napjatosti trhu, kterou se USA snaží zmírnit dodatečným prodejem.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se po vyhlášení částečné mobilizace v Rusku citelně zvyšují

21.09.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích výrazně zvyšují, před polednem přidávaly více než dvě procenta. Reagují tak na vyhlášení částečné mobilizace v Rusku, která vyvolává obavy z omezení dodávek ropy a plynu.
img

OPEC ovládá svět ropy

25.08.2022 Saúdský ministr energetiky princ Abdulaziz bin Salmán začátkem tohoto týdne uvedl, že trh s ropou se stále více vzdaluje od svých fundamentálních faktorů a na vině je vysoká volatilita a extrémně nízká likvidita. Poznamenal také, že v současné situaci může OPEC + využívat všechny výsady, které má k regulaci trhu. Aliance může například kdykoli oznámit snížení výroby, tím spíše, že toto opatření již využila v nedávné minulosti – v krizových letech 2020 a 2021.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Protiruské sankce jsou podle německé vlády účinné a poškozují více Rusko než EU

21.08.2022 Německá vláda považuje sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu za účinné a předpokládá, že ruská ekonomika v letošním roce klesne až o 15 procent. Domnívá se rovněž, že sankce poškozují více Rusko než Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury DPA z odpovědi německého ministerstva hospodářství na dotaz poslance Sörena Pellmanna ze strany Levice. Ten nicméně vládní hodnocení dopadů sankcí zpochybňuje.
C:\fakepath\trader-27072022-33-zm.jpg

Reuters: G7 chce do 5. prosince zavést cenový strop na ruskou ropu

27.07.2022 Skupina velkých světových ekonomik G7 chce do 5. prosince zavést cenový strop na ruskou ropu. Agentuře Reuters to řekl vysoký představitel G7, který si nepřál být jmenován. Dodal, že G7 se tak chce časově sladit s kroky Evropské unie. Ta se už dříve dohodla, že od 5. prosince přestane dovážet ruskou ropu a o dva měsíce později i ropné produkty. Z embarga bude dočasně vyňata přeprava ropy ropovodem Družba, který zásobuje Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.
C:\fakepath\trader-26052022-28-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy rostou, pomáhá jim mimo jiné napjatá globální nabídka

26.05.2022 Ceny ropy rostou, vystoupaly na dvouměsíční maximum. K jejich růstu přispívá mimo jiné napjatá globální nabídka. Evropská unie se dohaduje s Maďarskem ohledně plánů na zákaz dovozu ropy z Ruska.
img

V EU stále není jistý zákaz ruské ropy, ropné firmy jsou omezeny dodávkami

26.05.2022 Ve čtvrtek vzrostly ceny ropy, což tento týden kvůli známkám omezených dodávek prodloužilo opatrný růst, Evropská unie (EU) mezitím jedná s Maďarskem o plánech na zákaz dovozu ropy z Ruska.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Účty u Gazprombank si otevřela polovina z 54 klientů Gazpromu

20.05.2022 Polovina z 54 klientů ruského plynárenského gigantu Gazprom si otevřela účty u Gazprombank kvůli platbě za dodávky plynu. Uvedl to včera ruský vicepremiér Alexandr Novak. S koncem měsíce se blíží termín pro zaplacení dubnových dodávek za plyn podle nového nařízení ruského prezidenta Vladimira Putina, který vyžaduje, aby odběratelé měly účty v Gazprombank.
img

Brusel ustupuje Putinovi. Nad platbou za plyn v rublech zřejmě přivře oči

15.05.2022 Evropská komise v těchto hodinách završuje svoji snahu precizovat vodítko firmám a státům EU stran toho, jak mají platit za ruský plyn. Podle informací agentury Bloomberg vodítko precizuje takovým způsobem, že evropští odběratelé budou moci nadále nakupovat ruský plyn, aniž by přitom porušovali protiruské sankce. Ty EU zavedla v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Sofia nepodpoří sankce EU, nedostane-li také výjimku z embarga na ruskou ropu

09.05.2022 Bulharsko nepodpoří nový balík sankcí Evropské unie vůči Rusku, pokud nedostane také výjimku na chystané embargo na dovoz ruské ropy. Podle agentury Reuters to řekl v neděli večer bulharský vicepremiér Asen Vasilev. O návrhu sankcí mají dnes či v úterý znovu jednat velvyslanci zemí EU, kteří se na něm podle nedělní informace serveru Politico zatím neshodli.
img

Kreml už na rublech za plyn netrvá. I tak stále drží Evropskou unii pod krkem

01.05.2022 Jednota Evropské unie ve vztahu k Rusku dostává těžce na frak. Tak to samozřejmě mají v Kremlu nejradši. Jistě se jim tváře rozjasnily, když Maďarsko v pátek obvinilo některé další země EU z pokrytectví a záludností. Podle Budapešti se státy typu Německa, Rakouska nebo Itálie, resp. jejich klíčové energetické podniky, tváří, že na Kremlem požadovaný nový způsob platby za plyn nepřistupují. Přitom opak je pravdou.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

EU zvažuje další sankce proti Rusku

26.04.2022 Podle deníku The Times zvažuje Evropská unie uvalení "chytrých sankcí" na ruský ropný průmysl s cílem minimalizovat ekonomické škody v regionu a zároveň zvýšit tlak na Moskvu. S tímto prohlášením přišel výkonný místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Kommersant: Gazprom zvažuje zastavení dodávek plynu do "nikoli přátelských" zemí

31.03.2022 Ruský energetický gigant Gazprom zvažuje možnost zastavení dodávek zemního plynu do "nikoli přátelských" zemí a vyhodnocuje možné důsledky. Informoval o tom dnes list Kommersant s odvoláním na nejmenované zdroje. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Rusko bude brzy požadovat, aby "nikoli přátelské" země platily za plyn v rublech, což vyvolalo obavy z možného výpadku dodávek plynu do Evropy. Gazprom na žádost listu o komentář nereagoval.
img

Graf dne: NATGAS (24.03.2022)

24.03.2022 Včerejší komentáře ruského prezidenta vyvolaly prudký nárůst evropských cen zemního plynu. Putin řekl, že nařídil Gazpromu, aby se připravil na přijímání pouze plateb v rublech za zemní plyn od takzvaných „nepřátelských států“. Putin řekl, že nedávné sankce EU a USA nedělají z EUR a USD důvěryhodné měny, a proto bude obchodování probíhat v rublech. Jde samozřejmě o snahu vyhnout se sankcím. To se však snáze řekne, než udělá, protože by to vyžadovalo změnu smluv, kterou by musely schválit obě strany dohody. Pokud ruská protistrana nebude souhlasit s platbou v rublech, požadavek, aby byly platby prováděny v jiné měně, než stojí ve smlouvě, by nemusel být přijat. V případě tohoto scénáře by pravděpodobně následovalo vzájemné obviňování z porušení smlouvy, ale v každém případě je riziko zastavení toků ruského zemního plynu do Evropy stále reálnější.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Německý ministr hospodářství vyzval OPEC ke zvýšení těžby

21.03.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck dnes vyzval Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) ke zvýšení těžby. Během návštěvy Spojených arabských emirátů rovněž prohlásil, že země z oblasti Perského zálivu by se neměly snažit vydělávat na sankcích, které západní země uvalily na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu.
img

Rozhodnutí Evropské centrální banky může překvapit

10.03.2022 Signály ohledně zvýšení sazeb od Evropské centrální banky jsou stále obtížněji čitelné, což investorům ztěžuje rozhodování o tom, kdy regulátor zpřísní měnovou politiku v podmínkách pokračujícího globálního geopolitického napětí a příliš vysoké inflace.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Švýcarsko rozšířilo sankce proti Rusku, týkají se hlavně exportu

04.03.2022 Švýcarsko rozšířilo své sankce vůči Rusku kvůli napadení Ukrajiny. Vláda dnes rozhodla mimo jiné o zákazu transakcí s ruskou centrální bankou a zablokovala export zboží, technologií a služeb, které by mohly sloužit k rozvoji ruského zbrojního průmyslu, bezpečnosti a obrany. Informovala o tom agentura Reuters. Švýcarsko se už v pondělí navzdory tradiční neutralitě přidalo k protiruským sankcím Evropské unie, které postihují ruské banky, jednotlivce i obchod.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko podle Orbána nebude vetovat sankce EU proti Rusku, klíčová je jednota

03.03.2022 Maďarsko nebude vetovat sankce Evropské unie uvalené na Rusko, jednota sedmadvacítky je vzhledem k válce na Ukrajině prvořadá. Řekl to maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro server mandiner.hu. Zároveň ale podle něho neexistují argumenty pro zrušení spolupráce s Ruskem v energetice.
Související klíčová slova: Partneři | Čína | Japonsko | Peníze | Inflace | Mario Draghi | Rusko | USA | OPEC | Evropská unie | Německo | Francie | Polsko | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Spready | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Asset management | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Devizový účet | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská komise (EK) | Fed | Futures | G7 | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | MT4 | Měny | Nabídka | Pozice | Riziko | Ropa | Tržní cena | Volatilita | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Obchodování | Regulátor | Evropa | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Americký prezident | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Těžba ropy | Kurz dolaru | Zkušenosti | Strach | Financování | Obchodní seance | Lukáš Kovanda | Zásoby ropy | Obchodníci | EURUSD | GBPUSD | Průlom | Americká centrální banka | Banka | Brent | Cena | Čínská ekonomika | Členské země Evropské unie | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Finanční služby | Frank | Graf | Hrubý domácí produkt | Instrument | Jádrová inflace | Komoditní | Kurs rublu | Kurz dolarů | Maďarsko | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Náklady na těžbu ropy | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Signály | Trh | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zisky | ING | Benzín | Intermediate | Omega | Protistrana | ROCE | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Komise | Volby | Burze | Investment | DPA | Jefferies | ANZ | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura DPA | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Vladimir Putin | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Summit EU | Dnešní obchodování | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Země OPEC | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Tempo růstu | Zajištění | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výhled | Makléřské společnosti | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Očekávání analytiků | Příjmy | xStation | ČTK | Skupina G7 | Hlavní ekonom | Očekávání | Politico | Devizy | LBBW | Protiruské sankce | Jerome Powell | OPEC+ | Podniky | Globální růst | Geopolitické napětí | Obchodníci s ropou | Zasedání OPEC | Trh s ropou | Ruská centrální banka | IG | EK | Evropská komise | DBS | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Ropovod | Slabší dolar | Růst cen ropy | SPI Asset Management | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Americké společnosti | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Gazprom | Pokles cen | Výkonný ředitel | Pohonné hmoty | Globální recese | Poptávka po ropě | Pohonné hmoty v Česku | Trinity Bank | Čistý zisk | Německá vláda | Ropné firmy | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Server Politico | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Firma | Global Markets | Parlamentní volby | Růst cen | Lagardeová | Miliardy | Vyhlídky | Vicepremiér | Valdis Dombrovskis | Průmysl | Mario Centeno | Ceny potravin | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Míra | Jaderné elektrárny | Měnové politiky | Předseda | Italský premiér | xStation5 | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Údaje z Číny | NERV | Stratég | Peking | Hospodářský růst v Německu | Ministr energetiky | Geopolitická situace | Podnik | Ceny energií | Prezident | Trhy | Změny cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie | IHNED | Lehká ropa WTI | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Rozhodování | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Vývoj | Lídři EU | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Brusel | Letectví | Nízká likvidita | Silný pokles | Gazprombank | Nákupy aktiv | Zásobníky | Texas | Salmán | Domácnosti | Graf dne | Růst | Potenciál | Bulharsko | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Závislost | Práce | Údaje | Ekonomické škody | Ropný průmysl | Eni | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Ministři | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Snížení produkce | Majitel | Statistiky | USD za barel | Stephen Innes | Kontrakty na ropu | Americký ropný institut | Ropný institut | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Dovoz | Vývoz | Rakouský kancléř | Členské státy | Členské země | Spolková vláda | Podnikatelské aktivity | JDE | Unie | ČR | Počet nemocných | Slabá poptávka | Kommersant | Mário Centeno | Místopředseda Evropské komise | Energetický gigant | Světová poptávka po ropě | Covid | Koronavirová opatření | Sankce proti Rusku | Ukrajinská vláda | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | OMV | Plynárenské společnosti | Odveta | Ruská vláda | Představitelé ECB | Obchodní domy | Slabší kurz | Dnes na světových trzích | Biden | Česká republika | Embargo | Nařízení | Zásoby benzinu | Elvira Nabiullinová | Futures na ropu | Lael Brainardová | Orbán | Futures na ropu WTI | Pokles zásob | Zvýšení těžby | Evropské centrální banky | Tržní ceny | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Světová poptávka | Míra inflace v Německu | Data o inflaci | Ceny ropy Brent | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Obavy z inflace | API | Oslabení | Guvernérka ruské centrální banky | Evropské společnosti | Cíle | Dodávky plynu | Očekávaná data | Dodávky ruského plynu | Varšava | Proočkovanost | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Dna | The Times | Uhlí | Ceny plynu | Luxusní značky | Energetická krize | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Šéf německé centrální banky | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | RIA Novosti | Družba | Lockdowny | TIM | | Kazachstán | Powellovy komentáře | Rozšíření | Rostoucí inflace | Joachim Nagel | Mluvčí Kremlu | Uniper | Ruský plyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Komoditní analytik | Polský podnik | Invaze na Ukrajinu | Ruské hospodářství | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Ruský útok | Situace na Ukrajině | Sankce EU proti Rusku | Invaze | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Balík sankcí | Opatření v Číně | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Platby za plyn | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Účet v rublech | Platba za plyn | Platba za plyn v rublech | Plyn v rublech | Embargo EU | Covid Zero | Nové sankce | Snížení inflace | Cenový strop | Centrum | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | Pomoc Ukrajině | Ruské ropy | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Mobilizace v Rusku | Americká ropa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Samy Chaar
Sanborns
Sandbox
Sand Dollar
Sanderfx
Sands China
Sandvik
Sanford C. Bernstein
SAN.FR
Sankce

Následující klíčová slova

Sankce EU proti Rusku
Sankce Evropské Unie
Sankce na dovoz ruského zlata
Sankce na dovoz ruské ropy
Sankce namířené proti Rusku
Sankce na ruské banky
Sankce na ruské oligarchy
Sankce na Rusko
Sankce na ruskou centrální banku
Sankce na ruskou ropu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít