Klíčová slova - Propouštění

Fed neotočí, naopak bude muset přitvrdit
05.08.2022 Červencová data z amerického trhu práce si pro investory připravila docela šok. V posledních týdnech se finanční trhy postupně ujišťovaly v tom, že opadnutí inflace a riziko recese přiměje Fed postupovat mírněji a otočit sazby směrem dolů už poměrně brzy během příštího roku. Jenže silně utažený trh práce tyto představy bourá. Během července nedošlo ke kýženému ochlazení trhu práce, když zde přibylo hned 528 tisíc nových pracovních míst. To je více než dvojnásobek očekávaného čísla (250 tis.).

🏆Zlato před zveřejněním NFP atakuje 1 800 USD
05.08.2022 Zprávy z amerického trhu práce jsou kruciální nejen pro investory z USA, ale i ty z celého světa, protože jejich výsledek bude mít vliv na USD, akciové trhy a taktéž na výši sazeb amerického Fedu. Silný trh práce je asi jediným faktorem, který chrání americkou ekonomiku před skutečným pádem do recese.

Analytici: Ponechání sazeb ČNB není překvapením, růst může přijít na podzim
04.08.2022 Rozhodnutí bankovní rady České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na sedmi procentech není překvapením, shodli se analytici, které oslovila ČTK. Mírný růst sazeb by podle nich mohl přijít na podzim. Bankovní rada dnes jednala po personální obměně a poprvé v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem zvyšování sazeb. Šlo o první ponechání sazeb po sedmi nadstandardních zvýšeních základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.

Rozbřesk: Spor o měkké přistání Fedu a den “D” pro nového guvernéra a bankovní radu ČNB
04.08.2022 To co před dvěma lety začalo v USA jako přátelská výměna názorů mezi akademiky na téma dočasná vs. permanentní inflace se pomalu mění v ostrou řežbu, kde padají tvrdá slova o zavádějících závěrech a faktických chybách. Hlavní protagonisté velmi aktuálního sporu, o to jakou podobu bude mít přistání americké ekonomiky, jsou na jedné straně “tým skeptiků” vedený Larry Summersem a Olivierem Blanchardem a na straně druhé “tým optimistů” v němž jsou prakticky všichni současní centrální bankéři z Fedu (viz např. včerejší vyjádření jestřába-optimisty J. Bullarda).

Spor o měkké přistání US ekonomiky
04.08.2022 To co před dvěma lety začalo v USA jako přátelská výměna názorů mezi akademiky na téma dočasná vs. permanentní inflace se pomalu mění v ostrou řežbu, kde padají tvrdá slova o zavádějících závěrech a faktických chybách. Hlavní protagonisté velmi aktuálního sporu, o to jakou podobu bude mít přistání americké ekonomiky, jsou na jedné straně “tým skeptiků” vedený Larry Summersem a Olivierem Blanchardem a na straně druhé “tým optimistů”, v němž jsou prakticky všichni současní centrální bankéři z Fedu (viz např. včerejší vyjádření jestřába-optimisty J. Bullarda).

„Nejlepším lékem na inflaci je inflace samotná“. Vysoká inflace u nás i v zahraničí ničí zájem o českou průmyslovou výrobu, dochází už i k propouštění
01.08.2022 Nejlepším lékem na inflaci je inflace samotná. Tak by se dala vystihnout aktuální situace v českém průmyslu. Rapidní inflace uplynulých měsíců vede k takzvané destrukci poptávky, protože nahlodává kupní sílu odběratelů. Nižší zájem o průmyslové zboží ovšem nutí podniky už i propouštět. Inflační tlaky však zmírňují, právě kvůli klesající poptávce.

Akcie Stitch Fix vyskočily o 17 % díky nákupům manažera
13.07.2022 Akcie společnosti Stitch Fix (SFIX.US) vyskločily během středeční seance o 17 % poté, co zpráva SEC odhalila, že Bill Gurley z Benchmark Capital, který již vlastní 1,22 milionu akcií koupil další milion kusů s průměrnou cenu 5,43 USD.

Rok 2022: Jak to bude dál?
12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.

Americký trh práce čelí potížím. Miliony volných pracovních míst zůstávají neobsazeny.
11.07.2022 Celkem 372 000 nových pracovních míst měsíčně a míra nezaměstnanosti blížící se 50letému minimu jsou dostatečným důkazem toho, že americký trh práce čelí potížím.

GameStop oznamuje propouštění
08.07.2022 Akcie GameStop (GME.US) zaznamenaly během včerejší seance asi 15% zisk díky zprávě o rozdělení akcií v poměru 4:1. Rozdělení akcií bude mít podobu dividendy s datem výplaty 21.7. Během dnešního předburzovního obchodování ukazují akcie obrat v sentimentu a propadají se o více, než 5 %.

Bitcoin ve čtvrtletí klesl nejvíce od roku 2011, červnový pokles byl rekordní
01.07.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin klesla ve druhém čtvrtletí o 58 procent, což je nejhorší čtvrtletní propad od roku 2011. V červnu se pak cena bitcoinu propadla o rekordních 38 procent. Celý trh s kryptoměnami se ve druhém čtvrtletí snížil přibližně o 1,2 bilionu dolarů (28,6 bilionu Kč), uvedl zpravodajský server CNBC.

Denní makro postřehy: ‘Kryptokapitulace’ v kontextu 22/06/2022
22.06.2022 KAPITULACE: 30% propad cen kryptoměn z minulého týdne může být katarzí. Byla to „dokonalá bouře“ - zaprvé zvýšené korelace s prudkými výprodeji akcií a VIXu, zadruhé rány, které se způsobily samy, když se Celsius zastavil po kolapsu TerraUSD a Luny, a zatřetí rozšíření „smyčky zkázy“ – likvidací s pákovým efektem, výzev k úhradě marží a propouštění od Coinbase (COIN) po BlockFi. Takové výprodeje nejsou bezprecedentní a přicházejí na pozadí pokračující adopce, což vytváří příležitosti pro odvážné. Chytrá portfolia od @CryptoPortfolio po @DeFiPortfolio.

Akcie Tesly rostou, protože Muska nezajímá konkurence
21.06.2022 Akcie Tesly (TSLA.US) vyskočily během úterní seance o více než 10 % poté, co na konferenci v Kataru CEO společnosti Elon Musk oznámil, že v příštích třech měsících dojde ke snížení platů zaměstnanců o 10 %, což bude znamenat celkovou redukci o 3,5 %.

Globální ekonomika: Je vyloženě špatná, nebo extra divná?
17.06.2022 Co je extra špatné? Válka mezi Ruskem a Ukrajinou, cena ropy a rizika recese ve Velké Británii a eurozóně jsou na prvním místě seznamu toho, co je v globální ekonomice špatné. Co zdaleka není tak špatné? Zaměstnanost v USA, snížení cel a uvolnění covid omezení v Číně.

Coinbase propustí 18 % zaměstnanců před „kryptozimou“
14.06.2022 Akcie Coinbase (COIN.US) dnes klesají o více než 4,5 % kvůli informacím o plánovaném propouštění 18 % zaměstnanců, protože manažeři očekávají recesi a dlouhodobý kolaps na trhu s kryptoměnami.

Kryptoměnová burza Coinbase propustí 18 procent zaměstnanců
14.06.2022 Největší americká kryptoměnová burza Coinbase Global zruší 1100 pracovních míst, což odpovídá zhruba 18 procentům celkové pracovní síly firmy. Burza se snaží snížit náklady v době poklesu finančních trhů, oznámil dnes na firemním blogu ředitel společnosti Brian Armstrong.

Na trhu práce k ochlazení zatím nedochází
08.06.2022 Podíl nezaměstnaných osob poklesl v květnu z dubnových 3,3 % na 3,2 %. Klesal počet uchazečů o zaměstnání, ale i volných pracovních míst. Úřad práce tak eviduje nejméně uchazečů od roku 2020, zároveň ale i nejméně otevřených pozic za poslední rok. Výrazněji se v datech zatím neprojevila zhoršující se situace v průmyslu, kdy některé ukazatele varovaly před opatrnějším přístupem v nabírání nových pracovních sil.

Česká ekonomika v prvních třech měsících roku rostla více, než se čekalo. Lidé totiž hojně utráceli za služby a dařilo se i stavebnictví
31.05.2022 Česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí pozitivně překvapila. Podle dnes zveřejněného, zpřesněného odhadu ČSÚ rostla totiž meziročně o 4,8 procenta. Mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali jen s růstem čítajícím 4,6 procenta.

Strach z globální recese? Data teď nedávají důvod k panice
20.05.2022 Americká centrální banka poprvé po dvaceti letech zvýšila základní úrokovou sazbu o 50 procentních bodů. Pokud v posledních dvou dekádách sazby zvyšovala, bylo to maximálně o polovinu. Trhy to očekávaly, nicméně akciové indexy výrazně propadly a výnosy 10letých státních amerických dluhopisů vzrostly na hodnoty přes 3 procenta. Investoři se obávají recese, kterou by mohlo agresivní utahování měnové politiky vyvolat. Data ale důvody k panice nedávají.

Ifo: Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií
25.04.2022 Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií a téměř polovina firem kvůli tomu hodlá omezit investice. Vyplývá to z výzkumu institutu Ifo, který dnes zveřejnil list Augsburger Allgemeine. Účty za plyn a elektřinu pro německé domácnosti, které uzavírají nové smlouvy, dosáhly minulý měsíc rekordní výše a rostoucí ceny zemního plynu a ropy po ruské invazi na Ukrajinu pomohly v březnu zvýšit meziroční inflaci v Německu na 40leté maximum.

Automobily v Česku zdraží o dalších minimálně 15 procent, nejen kvůli chybějícím kabelům z Ukrajiny
24.04.2022 V pandemii fabriky na auta zavřely, případně omezily výrobu. Přišel čipový hladomor. Nyní zase kvůli válce na Ukrajině nejsou kabelové svazky. Autoprůmysl čelí „kabelovému hladomoru“.

Akcie Alibaba: Pomohou kroky čínské vlády růstu ceny akcie?
08.04.2022 Akcie Alibaba (BABA) a vůbec celý čínský trh má za sebou masivní cenový odraz. Impuls přišel v podobě oznámení Čínské lidové republiky, že bude podporovat svá IPO v zahraničí. Navíc i regulatorní zásahy zřejmě spějí ke svému konci. Znamená to, že je hrozba delistování čínských akcií na americkém trhu zažehnána?

Aktivita ve zpracovatelském průmyslu Ruska klesla na téměř dvouleté minimum
01.04.2022 Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu klesala v březnu nejrychleji od května 2020, tedy od počátku pandemie nemoci covid-19. Důvodem byl prudký růst dodacích lhůt a nedostatek materiálu, vyplývá z průzkumu mezi podnikateli, který zveřejnila společnost S&P Global.

Turbulentní časy přinášejí chaos do finančního plánování. Firmy musejí revidovat investice a hledat nové příležitosti
30.03.2022 Válečný konflikt na Ukrajině vrhnul světové trhy do dalšího období nejistoty a znemožnil firmám dlouhodobější plánování. Dříve vypracované rozpočtové plány musejí jít často stranou. Místo toho přechází řada firem k reaktivnímu způsobu řízení, u něhož se snaží s maximální flexibilitou zohledňovat aktuální vývoj. V krizové situaci se finanční manažeři musejí zaměřit na revizi nákladů a investic.

Lidé se bojí dalšího zdražování, nákupní horečka se po pandemii nakonec nekoná. Spotřebitelé vyhlížejí nejhorší rok minimálně od toho krizového roku 2013
08.02.2022 Velká nákupní horečka se loni v rámci otvírání ekonomiky po pandemii nakonec nekonala. Plyne to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Za celý rok vzrostly tržby maloobchodu o 4,4 procenta. To je nižší nárůst než v každém z předpandemických roků 2015 až 2019, přičemž loni navíc tržby v meziročním pohledu opticky navyšovala mimořádně snížená srovnávací základna roku 2020.

Hospodští i taxikáři mají těžký leden, třetině hrozí krach. Lidi nechodí, nejezdí; číšníci dříve pivo roznášeli, dnes jej rozvážejí
28.01.2022 Strach z inflace je podle Českého statistického úřadu momentálně mezi Čechy největší v historii měření. Na vlastní kůži to pociťují třeba hostinští nebo taxikáři. Lidé totiž omezují zbytné výdaje, neboť se bojí, že by třeba kvůli růstu cen energií nemuseli „vyjít“. Firmy jsou zase rády, že šetří za novoroční večírky – a ještě přitom mají po ruce zdůvodnění: omikron.

Kde může škrtat Stanjura
23.01.2022 Nová vláda je pod tlakem: musí hledat úspory naléhavěji než jakákoli jiná před ní v novodobé historii země. Důležitější než hon za letošními škrty ve výši 80 miliard však bude rozvážná a odvážná proměna rozpočtu na rok 2023.

Češi v listopadu navýšili své útraty v obchodech nejvýrazněji za více než dvacet let, třeba za oblečení a boty utratili o více než 280 % o rok dříve
13.01.2022 Lidé v ČR loni v listopadu navýšili své útraty v obchodech nejvíce za více než dvacet let. Meziročně totiž tržby v maloobchodu vzrostly o 13,2 procenta, což je nejvyšší údaj od října 2001.

Žádný cukr, jenom bič, toť „mission impossible“ Fialovy vlády. Aneb programové prohlášení bude zatraceně těžké naplnit, ovšem bylo by to chvályhodné
10.01.2022 Fialova vláda věru nezačíná v lehkém čase. Covid obnažuje, jak moc obtížné zejména mezinárodní podmínky jsou. Není přílišnou nadsázkou, přiblížit výchozí rámec, směrodatný pro novou českou vládu, takto. Evropská unie je vojensky závislá na USA, energeticky na Rusku a výrobně a materiálově na Číně a potažmo Asii. V ozeleňování ale chce EU všem těmto celkům „jít vzorem“.

Propad akcií kvůli obavám z inflace v USA
05.01.2022 Index S&P 500 se v úterý propadl, protože nejnovější údaje ukázaly smíšené signály o inflaci v USA před třemi očekávanými zvýšeními úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému v tomto roce. Ceny placené výrobci se v prosinci ukázaly být mnohem nižší, než se očekávalo, což naznačuje, že inflační tlaky mohly v některých oblastech dosáhnout vrcholu. Kromě toho údaje ukazující masivní propouštění ve Spojených státech zvýšily obavy ohledně mzdové inflace.

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání
01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.

MMF varoval Bank of England
15.12.2021 V úterý obdržela Bank of England varování od Mezinárodního měnového fondu, že pokud bude v příštím roce nadále nečinná, pak inflace ve Spojeném království pravděpodobně dosáhne 30letého maxima 5,5 %.

Volkswagen podle svého šéfa neplánuje zrušení 30.000 pracovních míst
09.11.2021 Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se dnes snažil rozptýlit obavy zaměstnanců z propouštění. Podle agentury DPA mimo jiné prohlásil, že neexistuje žádný plán na zrušení 30.000 pracovních míst. Německý list Handelsblatt minulý měsíc s odvoláním na Diessovu prezentaci pro dozorčí radu informoval, že Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížil náklady a zvýšil konkurenceschopnost.

Trh práce se dál zahřívá
08.11.2021 I v říjnu pokračoval trend snižování tuzemské míry nezaměstnanosti, když podíl lidí bez práce dosáhl hodnoty 3,4 %, tedy o desetinu procentního bodu méně než v září. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o zhruba deset tisíc, když dosáhl 251 689. Méně bylo ovšem evidováno i volných pracovních míst, kterých meziměsíčně ubylo 5 457 a k dispozici jich tak bylo 352 454. Ve srovnání se zářím loňského roku pak aktuálně hledá práci o 20 tisíce lidí méně, vybírají si ovšem z o téměř 425 tisíc větší nabídky pozic. Aktuálně tak připadá na jedno volné pracovní místo průměrně 0,7 uchazeče.

Mezi vedením Volkswagenu a zaměstnanci panuje napětí, příčinou je Tesla
04.11.2021 Mezi vedením největší evropské automobilky Volkswagen a závodní radou firmy panuje napětí. Firma se jednak nadále potýká s výrobními problémy kvůli nedostatku čipů, jednak šéf podniku Herbert Diess připouští, že konkurence ze strany americké automobilky Tesla může být pro Volkswagen problém. Obavy se ale dnes před několika tisíci zaměstnanců snažil rozptýlit, uvedla agentura Reuters.

Nad Českem se strhává „dokonalá bouře“ ekonomických trablů, Fiala povládne za trest. Bude čelit drahotě, energetické krizi, krizi autoprůmyslu, nutnosti osekávat stamiliardy…
15.10.2021 Dobře už bylo. Rodící se vláda pravděpodobného premiéra Petra Fialy si to alespoň z hlediska aktuálního ekonomického dění a jeho perspektivy pořádně „vyžere“. Nad Českem – a nejen nad ním – se totiž strhává „dokonalá bouře“ drahoty, plynové a energetické krize, „čipového hladomoru“, mezinárodní výrobní i přepravní krize, krize autoprůmyslu, nutnosti plnit zadání Green Dealu EU či nutnosti radikálně osekávat veřejný dluh o (před volbami slíbené) stovky miliard. Poslední jmenované znamená snižování růstu starobních důchodů, škrty v sociální oblasti či ve zdravotnictví a mnohé další nepříjemné. Třeba koalicí Spolu slibované rozsáhlé propouštění ve státní sféře, případně i privatizace velkých zaměstnavatelů České pošty nebo Českých drah, která povede k propouštění taktéž.

Handelsblatt: Volkswagen zvažuje, že zruší 30.000 pracovních míst
13.10.2021 Německá automobilka Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížila náklady a zlepšila konkurenceschopnost v době, kdy ji ohrožují noví hráči, jako je americký výrobce elektromobilů Tesla. Uvedl to německý list Handelsblatt, který se odvolává na prezentaci generálního ředitele Herberta Diesse pro dozorčí radu. Podle zaměstnanecké rady je ale takové propouštění nepravděpodobné.

Bloomberg: Nejvyšší nezaměstnanost má Jihoafrická republika, 44,4 procenta
24.08.2021 Míra nezaměstnanosti v Jihoafrické republice podle rozšířené definice, která zahrnuje i osoby, které nemají práci a ani ji nehledají, se ve druhém čtvrtletí zvýšila na 44,4 procenta ze 43,2 procenta v prvním čtvrtletí. Podle agentury Bloomberg je tak nezaměstnanost v Jihoafrické republice nejvyšší z 82 zemí, u kterých agentura tento ukazatel sleduje.

Lidé v Česku se obávají inflace velmi výrazně, zjistili statistici. A to zatím příliš nezdražují potraviny, zato třeba elektronika ano
24.08.2021 Obavy spotřebitelů v ČR z inflace jsou velmi výrazné. Vyplývá to ze srpnového šetření Českého statistického úřadu. Přesto je nálada mezi spotřebiteli nejlepší od roku 2019, tedy ještě od doby před propuknutím pandemie. Češi navzdory zrychlující inflaci v rostoucí míře předpokládají, že v příštích dvanácti měsících se jim podaří uspořit nějaké finanční prostředky. I vzhledem k tomu, že klesají jejich obavy z růstu nezaměstnanosti a z propouštění, očekávají ve vyšší míře zlepšení jejich vlastní finanční situace.

Čínské přístavy kolabují, Čechy i proto čekají nejdražší Vánoce v historii. Chtějí-li se vyhnout dalšímu zdražování, měli by pod stromeček nakupovat už nyní
18.08.2021 Třetí největší kontejnerový přístav světa v čínském městě Ning-po zůstává od minulé středy nadále částečně uzavřený. Celosvětově se proto stupňují obavy z vyhrocení mezinárodní přepravní krize. Vzhledem k již existujícím prodlevám a prodlouženým dodacím lhůtám tato krize letos závažně poznamená předvánoční nákupní sezónu, která je v Evropě či Severní Americe tradičně vrcholem celého nákupního roku.

Biden podepsal zákon na podporu konkurenceschopnosti americké ekonomiky
11.07.2021 Americký prezident Joe Biden v pátek podepsal zákon na podporu větší konkurenceschopnosti americké ekonomiky. Vyzval úřady, aby zasahovaly proti nekalým praktikám v oblastech od zemědělství přes léky až po pracovní trh. Po zavedení zákona by se Američanům například měly snížit náklady na internet, vrátit poplatky za zpožděné kufry při létání, snížit ceny některých léků na předpis a podobně. Informují o tom tiskové agentury.

BREAKING: Počet volných pracovních pozic v USA nedosáhl na očekávání
07.07.2021 Počet volných pracovních pozic vzrostl v USA v květnu na nový rekord 9,209 mil. z revidovaných dubnových 9,193 mil. Trh čekal vzestup na 9,388 mil. pozic.

Češi v uplynulém půlroce uspořili rekordní část svého příjmu. Odkládali spotřebu i tvořili opatrnostní rezervy
29.06.2021 České domácnosti v letošním první čtvrtletí uspořily druhý nejvýraznější objem finančních prostředků v historii České republiky od roku 1993. Hrubá míra úspor domácností dosáhla neočištěně úrovně 25,4 procenta. Vyšší byla jen v posledním čtvrtletí roku 2020, kdy činila rovných 26 procent. To znamená, že tuzemské domácnosti v souhrnu ve čtvrtletním sledování nikdy v historii neušetřily tak velkou část svého čistého příjmu jako v uplynulých dvou čtvrtletích.

Rozpačitá data z trhu práce nepřinesla jasný signál pro trh a FED
04.06.2021 Po dubnovém zklamání byla dnešní data z amerického trhu práce nervózně očekávána ze strany FEDu i investorů. Výsledek je slušný, nicméně nenadchl. V květnu bylo vytvořeno 559 tisíc nových pracovních míst po 278 tisících v dubnu. Očekávání však byla vyšší, a to 675 tisíc nových pracovních míst. Zaostal zejména maloobchod, kde došlo k poklesu již druhý měsíc za sebou. Podle očekávání více jak polovina nově vytvořených míst připadla na odvětví zábavy a pohostinství, která byla nejvíce postižena pandemickými omezeními. Na druhou stranu míra nezaměstnanosti poklesla o desetinu více, než se očekávalo, na 5,9 % a tempo růstu mezd dosáhlo 0,5 % měsíčně. O tři desetiny tak překonalo očekávání.

Accenture: Trh práce v EU se patrně zotaví pomaleji než národní ekonomiky
26.05.2021 Trh práce v Evropské unii se z dopadů pandemie zřejmě zotaví později než ekonomika sedmadvacítky. Vyplývá to ze studie společnosti Accenture, na kterou dnes upozornila agentura Bloomberg. Loni v regionu zaniklo 3,5 milionu pracovních míst a jejich plnou obnovu pravděpodobně nelze čekat dříve než v roce 2023. To znamená až rok poté, co se hrubý domácí produkt (HDP) poslední z unijních ekonomik vrátí na úroveň před pandemií.

EU vydala dluhopisy na podporu zaměstnanosti, trh ale není v dobré kondici
18.05.2021 Evropská unie dnes vydala dluhopisy, které doplní rozsáhlé financování na podporu zaměstnanosti z unijního programu SURE. Papíry ale vstupují na trh, který není v nejlepší kondici - výnosy státních dluhopisů jsou totiž na mnohaměsíčních maximech. Unie nabídla takzvané sociální dluhopisy se splatností osm a 25 let a z jejich prodeje získá 14,1 miliardy eur (přes 358 miliard Kč), informovala agentura Reuters.

Český průmysl letos v březnu vzrostl nejvýrazněji za posledních více než dvacet let. Nezlomil jej ani nedostatek čipů
07.05.2021 Průmyslová výroba v ČR letos v březnu meziročně stoupla o 14,9 procenta v očištěném vyjádření, a dokonce o 18,2 procenta ve vyjádření neočištěném. V neočištěném vyjádření se jedná o nejvyšší nárůst od ledna 2001, v očištěném za ještě delší dobu. Jedná se o lepší výsledek, než jaký analytici předpokládali. Částečně je samozřejmě dán poníženou srovnávací základnou loňského března, kdy tuzemskou průmyslovou výrobu zasáhly první závažné projevy pandemie covid-19 a opatření zavádění za účelem jejího potlačení. Dařilo se například výrobě automobilů.

Stav českého průmyslu se zlepšuje jedním z nejrychlejších temp v historii. Příznivý výsledek je však zčásti statistickým zkreslením, neboť svět svírá mohutný výpadek subdodávek typu čipů
03.05.2021 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu meziměsíčně zlepšovaly jedním z nejvýraznějších temp v historii sledování od začátku milénia. Příslušný index, který sestavuje společnost Markit, vykázal hodnotu 58,9 bodu. Jakákoli hodnota nad úrovní padesáti bodů přitom dokládá meziměsíční zlepšování podmínek.

Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu. Mezi poškozené patří Škoda, Apple a vlastně celý svět
03.05.2021 Celosvětové výpadky v dodávkách čipů, které omezují výrobu i v tuzemských automobilkách, budou trvat léta. Americké televizi CBS to řekl nový šéf Intelu Pat Gelsinger.

Nezaměstnanost mírně poklesla
07.04.2021 Podíl nezaměstnaných osob se v březnu meziměsíčně snížil o jednu desetinu procentního bodu a dosáhl tak 4,2 %, což bylo v souladu s naším předpokladem. Oproti únoru se situace na trhu práce zlepšila, když počet uchazečů o zaměstnání klesl o téměř 5 tisíc, zatímco volných pracovních míst přibylo více než 8 tisíc. Rostoucí trend počtu volných pracovních míst, pozorovatelný nepřetržitě již od října loňského roku, se tak nejen nezastavil, nýbrž naopak zesílil. Ve srovnání s březnem loňského roku je ovšem naopak zřetelné zhoršení, když meziročně přibylo více než 80 tisíc nezaměstnaných, a naopak ubyly více než 3 tisíce volných pracovních míst. Samotná míra nezaměstnanosti pak meziročně narostla o 1,2 procentního bodu. V celém Česku aktuálně na jedno volné pracovní místo připadá 0,9 uchazeče.

Nokia plánuje masové propouštění
16.03.2021 „Nokia byla v letech 1998 až 2011 největším výrobcem mobilních telefonů na světě. Společnost však nedokázala zachytit nástup éry chytrých telefonů a svou pozici postupně ztratila. Dnes se Nokia zaměřuje na budování sítí 5G, ale i v tomto odvětví jí začíná ujíždět vlak,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Ranní okénko - Důvěra evropských investorů se vzpamatovává
09.03.2021 Dnes se dozvíme lednový údaj o bilanci českého zahraničního obchodu. Tomu se během pandemie daří velice slušně, když export průmyslového zboží poměrně svižně najel zpátky na předchozí obrátky, zatímco import zůstává v útlumu, čímž vylepšuje celkovou bilanci. I od lednového výsledku si tak slibujeme pěkných 36,1 mld. Kč, přičemž trh je jen mírně menší optimista s 32,3 mld. Kč.

Češi v průměru berou už skoro 40 tisíc, růst mezd loni ve čtvrtém čtvrtletí „vyrazil dech“. Propouštění jsou hlavně pracovníci s nízkým příjmem
08.03.2021 Průměrná mzda se loni ve čtvrtém čtvrtletí poprvé v historii České republiky přiblížila k úrovni 40 tisíc korun. Dosáhla úrovně 38 525 korun. Její meziroční nárůst, v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2019, výrazně překonal očekávání analytiků. Ti, které oslovila agentura Bloomberg, předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů reálný růst mezd o jedno procento. Ve skutečnosti si mzdy polepšily o 3,8 procenta. To znamená, že průměrná mzda byla ve čtvrtém čtvrtletí 2020 o zhruba 2000 korun vyšší, než experti předpokládali. To ilustruje značnou míru nejistoty, kterou jsou z důvodu pandemické situace odhady makroekonomických veličin zatíženy. Nutno však doplnit, že na průměrnou mzdu dosáhne pouze přibližně třetina pracovníků, zatímco zbylé dvě třetiny mají mzdu nižší.

Za rok přišlo o práci 84 tisíc lidí
05.03.2021 „Skutečný stav na trhu práce se dozvíme, až budou ukončeny programy na podporu pracovního trhu. Při tom pravděpodobně bude docházet k růstu nezaměstnanosti, která bude vytvářet sociální napětí ve společnosti,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

V Německu v únoru poprvé od června přibylo lidí bez práce
02.03.2021 V Německu v únoru poprvé od loňského června přibylo lidí bez práce. Počet nezaměstnaných se podle sezonně přepočtených údajů zvýšil zhruba o 9000 na 2,752 milionu, oznámil dnes spolkový úřad práce. Analytici přitom čekali další pokles počtu lidí bez práce, protože pokračuje takzvaný kurzarbeit. Míra nezaměstnanosti podle předběžných údajů zůstala na šesti procentech.

ČSA jsou na pokraji krachu, skupina Smartwings ale na lopatkách není. Může získat až pět miliard korun, moratorium končí zítra
26.02.2021 ČSA jsou v insolvenci, tedy na pokraji krachu. Skupina Smartwings, matka ČSA, v rámci insolvence a související reorganizace hromadně propustí zaměstnance ČSA. Může jít o všechny zaměstnance ČSA, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.

Rozbřesk: Covid sráží korunu, nálada v české ekonomice ale pandemii navzdory roste...
25.02.2021 Zatímco pandemická čísla v ČR dál rychle narůstají a čeká se na rozhodnutí o dalším zpřísnění a prodloužení lockdownu, nálada v ekonomice se prozatím zlepšila. Tedy alespoň celkové číslo odrážející sentiment, za kterým se ovšem skrývá podstatně rozdílné trendy. V podnikatelském sektoru se dokonce důvěra dostala na nejvyšší hodnotu od loňského března, kdy ČR poprvé zavedla nouzový stav. V průmyslu se tento ukazatel dostal dokonce téměř na dvouleté maximum, takže tamní situace vypadá o poznání lépe než po většinu roku 2019, kdy se začalo mluvit o cyklickém zpomalování ekonomiky.

Čeští podnikatelé jsou optimističtí
24.02.2021 Celková důvěra v českou ekonomiku v únoru překvapivě vzrostla. Zatímco nálada spotřebitelů se zhoršila, podnikatelé byli optimističtější. To je, vzhledem ke zhoršující se pandemické situaci, dobrá zpráva. Je vidět, že podnikatelský sektor se s pandemickou krizí naučil žít. Významnou roli v tom hraje solidní zahraniční poptávka i vývoj v německém průmyslu. Ve srovnání s lednem vzrostl počet podnikatelů, kteří v příštích třech měsících očekávají růst tempa výrobní činnosti. Naopak klesá počet těch, kteří hodnotí celkovou poptávku jako nedostatečnou. Pozitivní je, že se mírně zvýšila i důvěra ve stavebnictví, které se připravuje na rozjetí sezóny. Pro ni počítá i s náborem nových zaměstnanců. O něco vyšší byla i důvěra v oblasti služeb. Stále vysoký ale zůstává počet podnikatelů v této oblasti, kteří museli přistoupit k propouštění zaměstnanců. Důvěra pak poklesla především mezi spotřebiteli a v oblasti obchodu. Lidé se obávají zhoršení celkové ekonomické situace, finanční situace, růstu nezaměstnanosti i spotřebitelských cen. Jejich poptávka tak může zůstat utlumená a to i po znovuotevření ekonomiky.

Skupina Smartwings může získat až 5,6 miliardy korun. ČSA ale bojují o přežití, už za tři dny končí ochrana před věřiteli
24.02.2021 Skupina Smartwings hromadně propustí zaměstnance své dceřiné společnosti ČSA. Může jít o všechny její zaměstnance, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.

Důvěra v oživení a dobrá data pomáhá trhům dál nahoru
05.02.2021 Pokračující očkování, důvěra v další peníze z rozpočtu i sázky na dobrá makrodata jsou závěrem týdne zdrojem nových zisků na akciových trzích. V případě italského (+1,3 pct) či francouzského (+0,9 pct) trhu jde o zisky slušné, v Německu (+0,15 pct) je to slabší. Pražská burza s růstem o 0,8 pct patří k těm úspěšnějším. Výnosy dluhopisů na hlavních trzích zůstávají v klidu, eurodolar se aspoň zvedá z lokálního minima na 1,1980 a libra proti dolaru posiluje už nad 1,3700.

V lednu přišlo o práci 17 tisíc lidí
05.02.2021 „Kombinace restriktivních opatření a konce sezónních prací vede k růstu nezaměstnanosti. Trh práce je navíc zabetonovaný programem Antivirus, který brání tržním mechanismům převést zaměstnance do dlouhodobě udržitelných pracovních pozic,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Nezaměstnanost v lednu rychle rostla, už činí 4,3 procenta, v lednu přibylo 17 tisíc nezaměstnaných. Pandemie přitom drtí spíše ženy než muže
05.02.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR v lednu citelně narostla. Ke konci minulého měsíce dosáhla úrovně 4,4 procenta. Uvedla to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Nezaměstnanost v lednu rychle roste, už činí 4,4 procenta. Za první dva týdny roku 2021 stoupl počet nezaměstnaných v ČR o 30 tisíc, na 320 tisíc. Pandemie přitom drtí spíše ženy než muže
22.01.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR v lednu citelně narůstá. Aktuálně dosahuje úrovně 4,4 procenta. Uvedla to včera ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová ve vysílání České televize. Upřesnila, že se jedná o údaje z pátku minulého týdne, tedy z poloviny ledna. Přitom ještě koncem prosince 2020 činila míra nezaměstnanosti rovná čtyři procenta. V první polovině ledna tak v Česku přibylo zhruba 30 tisíc nezaměstnaných. Maláčová totiž uvedla, že zmíněným 4,4 procenta odpovídá v absolutním vyjádření počet zhruba 320 tisíc osob. Koncem prosince 2020 bylo v ČR necelých 292 tisíc nezaměstnaných.

Ekonomika eurozóny se zřejmě opět řítí do recese
18.01.2021 Evropská ekonomika se kvůli negativním dopadům šíření pandemie koronavirus ocitla v recesi již v první polovině minulého roku. I když se mezitím situace změnila a nabrala pozitivní scénář, opětovné restrikce a uzamčení ve většině zemí Evropy znovu ženou hospodářství do červených čísel. Tento vývoj předpokládají hned dvě světoznámé bankovní instituce.

Pandemie drtí ženy spíše než muže. Míra nezaměstnanosti je nejvýše za více než tři roky
12.01.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR dosáhla v prosinci 2020 úrovně rovných čtyř procent. Ocitla se tak nejvýše za více než tři roky, protože od září 2017 až do listopadu 2020 setrvávala soustavně pod úrovní čtyř procent. Této úrovně, úrovně čtyř procent, naposledy dosahovala v srpnu 2017.

České dráhy se chystají plošně škrtat na mzdách, využívají zrušení superhrubé mzdy. Kdo bude další?
10.01.2021 Rok 2021 se ponese ve znamení plošného snížení mezd a platů v řadě firem a podniků, a to i těch ve vlastnictví státu. Signálů je více. Jeden z nich vysílá nový generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik v podnikovém časopise Železničář.

Nezaměstnanost postupně narůstá
08.01.2021 „Růst nezaměstnanosti způsobují restriktivní opatření proti šíření koronaviru. Ta omezují počty pracovních pozic v nuceně uzavřených provozech. Díky programům na podporu zaměstnanosti však nedochází k masovému propouštění. Nezaměstnanost v naší zemi se tak stále drží na nízké úrovni,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Konstruktivní sentiment se drží, vakcína zabírá i na nové mutace viru
08.01.2021 Situace na hlavních finančních trzích nadále nahrává rizikovým aktivům, ačkoli sledujeme částečné zhoršení, možná při nejistotě před dnešními daty. Akcie v Evropě se obchodují výš při růstu hlavních benchmarků do půl procenta (DAX, FTSEMIB). Americké futures zatím naznačují mírnější růst. Ropa ráno přidává 0,7 procenta.

Míra nezaměstnanosti je nejvýše za více než tři roky. Pandemie drtí ženy spíše než muže
08.01.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR dosáhla v prosinci 2020 úrovně rovných čtyř procent. Ocitla se tak nejvýše za více než tři roky, protože od září 2017 až do listopadu 2020 setrvávala soustavně pod úrovní čtyř procent. Této úrovně, úrovně čtyř procent, naposledy dosahovala v srpnu 2017.

Zmodrání Senátu táhne výnosy vzhůru a pomáhá dolaru a bankám
06.01.2021 Američtí demokrati jsou velmi blízko ovládnutí Senátu, tím i celého Kongresu, a doplnění své vlády získané v listopadu o legislativní podporu. První z křesel, o která se bojuje v Georgii, už získal demokratický kandidát Warnock, a v boji o druhé je v těsném vedení další demokrat Ossoff.

Demokrati o krok blíž ovládnutí Senátu. Špatná zpráva pro Nasdaq, dluhopisy a dolar
06.01.2021 Pozornost finančních trhů se momentálně soustřeďuje hlavně na výsledky druhého kola senátních voleb v americké Georgii. Reakce ukazuje, že si zřejmě velká část investorů dosud nepřipouštěla, že by mohlo dojít ke změně rozložení sil v Senátu. Volatilita stoupla a americké akciové futures míří dolů. Nejvíce, 2,2 procenta, ztrácí Nasdaq , neboť technologické tituly se asi nejvíce mohou obávat vyšších daní a tvrdší regulace. Pro americké dluhopisy jsou zase nebezpečím rozpočtové plány demokratů - ovládnutí Senátu by otevřelo cestu navýšení fiskálního stimulu.

Evropské akcie letos klesly, britské nejvíce od 2008
31.12.2020 Evropské akcie poslední den roku klesly kvůli přísnějším koronavirovým omezení v Británii a zvýšení cel na některého produkty z EU ze strany Spojených států. Ztráty si připsaly i za celý rok a index britských akcií zaznamenal nejvyšší roční propad od finanční krize v roce 2008. Objem obchodování však byl dnes nízký, protože mnoho obchodníků mělo volno a většina velkých evropských burz byla zavřená. Výjimkou byly trhy v Londýně, Madridu a Paříži, napsala agentura Reuters.

Rozbřesk: Nejvyšší nezaměstnanost za čtyři roky, intervence proti zlotému a forint pod tlakem
30.12.2020 Závěr roku v ČR poznamenává nejenom třetí lockdown a zastřenost kovidových čísel v důsledku vánočního netestování, ale rychlého zvyšování počtu lidí bez práce. Na prosinec si firmy už tradičně ponechávají propouštění a tradičně končí i úvazky na dobu určitou, nicméně tentokrát do vývoje silně promlouvá i nepříznivá ekonomická situace.

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR
14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.

Zaměstnanci promrhají třetinu času, výkon zvýší umělá inteligence
09.12.2020 Zaměstnanci denně promarní neproduktivní prací 162 minut: zbytečnými úkony (37 %), prostoji (33 %) a nepotřebnou administrativou (30 %). Firmy proto zvyšují produktivitu práce pomocí umělé inteligence, která umí být drtivě spravedlivá a nestranná.

Radost ze špatných dat? Dluhopisy padají, akciím se daří
04.12.2020 Závěr týdne přináší výraznější prodeje amerických dluhopisů. Růst výnosy vidíme místy i v Evropě, ale dnes jde hodně o americkou záležitost, přičemž zdejší 10Y splatnost je nahoře o 7 bazických bodů. Naopak se slušně daří americkým akciím, které se nacházejí, měřeno indexem S&P 500 o 0,6 pct výš. V Evropě Londýn přidává 0,9 pct, ale na kontinentě je růst stále spíše skromný.

OECD vyhlíží mnohem slabší růst české ekonomiky v roce 2021 než česká vláda, ta by měla tedy přepracovat rozpočet. Nezaměstnanost v ČR v listopadu nepatrně stoupla, příští rok bude hůř
04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj předpokládá, že česká ekonomika v příštím roce poroste pouze o 1,5 procenta. Jedná se o poměrně pesimistický odhad, neboť například Česká národní banka počítá ve své nejnovější prognóze s růstem 1,7 procenta. Obě instituce jsou však velkými pesimisty v porovnání s ministerstvem financí. To podle nejnovější, zářijové prognózy počítá s růstem ekonomiky hned o 3,9 procenta.

IPO Airbnb: Vstup na burzu bude ještě v prosinci 2020!
04.12.2020 Dlouho očekáváné a odkládané Airbnb IPO se přeci jen uskuteční ještě tento rok. V prosinci 2020 vstoupí Airbnb na burzu NASDAQ a akcie se budou obchodovat pod symbolem „ABNB“. Regulační orgán SEC (Securities and Exchange Comission) obdržel potřebné dokumenty a IPO již nic nestojí v cestě.

Disney propustí 32.000 lidí, hlavně v zábavních parcích v USA
26.11.2020 Americká společnost Walt Disney propustí celkem asi 32.000 zaměstnanců, většinou ve svých zábavních parcích, na které nejvíce doléhají dopady opatření proti šíření nového koronaviru. Jde o zvýšení původního plánu, který firma představila v září a který předpokládal, že o práci přijde kolem 28.0000 lidí. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Rozbřesk: Průmysl drží ekonomiku v posledním kvartále u nás i v Německu, koruna na dohled šestadvacítky
25.11.2020 Série měkkých dat po pondělních PMI pokračovala i včera, kdy přišly na řadu české sentimenty a německé Ifo. I tentokrát se ukázalo, že podnikatelský sektor pociťuje negativní důsledky podzimní vlny pandemie, nicméně v menší míře než v průběhu té jarní. Průmysl jako nejsilnější tuzemské odvětví vykazuje poměrně silnou míru rezistence a vyhnul se velkým odstávkám, ke kterým ho na jaře dotlačil i rozpad dodavatelských řetězců. Tentokrát se sice musí rovněž vyrovnávat s nedostatkem pracovníků způsobeným karanténami, avšak bez velkých odstávek jede dál. Umožňuje mu to jednak stávající zásoba zakázek i solidní poptávka, která však podle očekávání firem bude v nejbližších měsících slábnout.

EU prodává další speciální dluhopisy, vysoký zájem trvá
24.11.2020 Evropská unie prodává další speciální dluhopisy na podporu zaměstnanosti, tentokrát získá 8,5 miliardy eur (přes 223 miliard Kč). Vysoký zájem přitom trvá, investoři nabídli více než 90 miliard eur, poptávka tak více než desetkrát převyšuje nabídku. Uvedla to dnes agentura Reuters. Jde o třetí kolo nabídky bondů, které unie za tímto účelem vydává.

Forex: Shrnutí obchodování 20.11.2020
20.11.2020 Americké akcie včera po zprávě o možném opětovném zahájení jednání o stimulačním balíku pro americkou ekonomiku smazaly předchozí ztráty a na závěr seance zpevnily. V náladě investorů možnost pomoci hospodářství stiženému pandemií covidu-19 převážila nad obavami z nárůstu počtu nově nakažených koronavirem, z nových restrikcí a propouštění.

Zájem o dluhopisy EU na řešení dopadů koronavirové krize trvá
10.11.2020 Evropská unie získá z prodeje speciálních dluhopisů dalších 14 miliard eur (přes 370 miliard Kč). Jde o druhé kolo nabídky dluhopisů, s jejichž pomocí chce unie řešit dopady koronavirové krize na zaměstnanost. Zájem o dluhopisy byl mimořádný, stejně jako v prvním kole v říjnu. Investoři nabídli 140 miliard eur, tedy desetkrát tolik, než kolik chce unie získat. S odkazem na manažery emise to dnes uvedla agentura Reuters.

V Británii ve čtvrtletí ztratilo práci rekordních 314.000 lidí
10.11.2020 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce září vystoupila na 4,8 procenta, což znamená čtyřleté maximum. V předchozím tříměsíčním období do konce srpna činila 4,5 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. O práci přišlo za třetí čtvrtletí rekordních 314.000 lidí.

Průmysl bojuje, viru navzdory
06.11.2020 Česká průmyslová výroba po slabších letních měsících v září pokračovala ve snaze o dohánění pandemického výpadku, a nakonec si v očištěném vyjádření připsala ztrátu za loňským výsledkem „jen“ o 1,5 %. Trh se přitom obával poklesu o 5 %, my jsme českým továrnám věřili o něco více, když jsme vyhlíželi -3,9 %. Po sezónním očištění se tak produkce oproti předchozímu měsíci zvedla o 4,1 %. Příjemnou zprávou byl pak stav nových zakázek, kterých meziročně přibylo 4,8 %, přičemž za ně vděčíme hlavně zahraničním odběratelům (+7,3 %), zatímco z tuzemska jich nepatrně ubylo (-0,9 %). Stejně jako v srpnu, i v září byl průměrný evidenční počet zaměstnanců v průmyslu meziročně nižší o 4,1 % a září tudíž nepřineslo významnější vlny propouštění. Mzdy pracovníků naopak meziročně narostly o 4,8 %. Vzhledem k uzavřenému třetímu kvartálu již lze konstatovat, že oproti tomu druhému (pandemickému) se podařilo navýšit výrobu o 22,6 % a za loňskem tak průmysl zaostal o 3,9 %.

Reuters: Zájem o speciální dluhopisy EU je rekordní
20.10.2020 Evropská unie získá 17 miliard eur (přes 462 miliard Kč) z prvního kola nabídky sociálních dluhopisů z programu SURE, jehož cílem je podpořit zaměstnanost v mimořádných situacích, jako je nyní pandemie způsobená šířením nového koronaviru. Zájem byl obrovský, investoři nabídli rekordních více než 233 miliard eur (6,3 bilionu Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Londýn čeká masivní propouštění, varuje pohostinské sdružení
16.10.2020 O práci v pohostinství může kvůli zpřísněným opatřením proti šíření koronaviru v Londýně přijít až 250.000 lidí. V dopise londýnskému starostovi Sadiqu Khanovi to napsala šéfka sdružení podnikatelů v pohostinství Kate Nichollsová, informovala stanice Sky News. Britské hlavní město chce zavést další restrikce zaměřené na setkávání lidí v devítimilionové metropoli o víkendu.

GBP klesá, když nezaměstnanost dosáhla 3letého maxima
14.10.2020 Britská libra byla tento týden jednou z nejhorších měn, protože míra nezaměstnanosti ve Velké Británii vzrostla na nejvyšší úroveň za více než tři roky. V posledním čtvrtletí až srpnu vzrostla míra nezaměstnanosti na 4,5% oproti 4,1% v předchozím čtvrtletí. Úrovně propouštění také vzrostly na nejvyšší úroveň od roku 2009.

Rakousko letos plánuje rozpočtový deficit 9,5 procenta HDP
14.10.2020 Rakousko plánuje kvůli pandemii na letošní rok deficit rozpočtu 9,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Pod limit tří procent, který stanovují rozpočtová pravidla Evropské unie, se má schodek vrátit v roce 2023. Vyplývá to z návrhu, který dnes představil ministr financí Gernot Blümel. Je to mnohem horší plán, než s jakým počítá na letošní rok česká vláda, a zhruba v souladu s tím, co na letošek chystá Slovensko.

BBC: Za krize v Británii naplánovali, že zruší půl milionu míst
06.10.2020 Britští zaměstnavatelé v srpnu plánovali, že propustí zhruba 58.000 zaměstnanců. Za prvních pět měsíců koronavirové krize tak už bylo naplánováno zrušení celkem 498.000 pracovních míst. Vyplývá to z údajů, které si od úřadů vyžádala BBC. Plány na zrušení minimálně 20 pracovních míst v srpnu vládě nahlásilo 966 zaměstnavatelů, zatímco před rokem to bylo pouze 214 zaměstnavatelů.

Míra nezaměstnanosti se ještě drží na 3,8 %
02.10.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR zůstala v září beze změny na 3,8 %. To je v souladu s naším i tržním očekáváním. Loni v září dosahovala 2,7 %. Řady nezaměstnaných poklesly o 2 063 osob na celkových 277 015, v případě dosažitelných nezaměstnaných na 257 355. V porovnání s loňským zářím je počet registrovaných nezaměstnaných vyšší o 75 108 osob. Hodnoty jsou srovnatelné s vývojem v letních měsících, kdy počet nezaměstnaných přesahoval 279 tisíc.

Míra nezaměstnanosti nepřestává udivovat. Trh práce se i v krizi dokázal popasovat s čerstvými absolventy, přesto je třeba počítat s růstem míry nezaměstnanosti k pěti procentům
02.10.2020 Podzimní ekonomický „náraz“ se zatím nekoná. Míra nezaměstnanosti ke konci letošního září vykázala úroveň 3,8 procenta, která je vzhledem k pandemickým okolnostem a celkové ekonomické situaci u nás i ve světě až zázračně nízká. Zůstává nadále nejnižší jak v rámci zemí EU, tak OECD.

Češi letos od dubna do června naspořili nejvíce peněz v historii České republiky od roku 1993
02.10.2020 České domácnosti v letošním druhém čtvrtletí spořily nejvíce v historii České republiky od roku 1993. Hrubá míra úspor domácností dosáhla úrovně 18,5 procenta. Dosud nikdy tak vysoká nebyla. To znamená, že tuzemské domácnosti v souhrnu ve čtvrtletním sledování nikdy v historii neušetřily tak velkou část svého čistého příjmu.

Nezaměstnanost v Japonsku je kvůli koronaviru nejvýše za tři roky
02.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Japonsku v srpnu vystoupila na maximum za více než tři roky a k dispozici je navíc i nejméně volných pracovních míst za více než šest let. Pandemie nemoci covid-19 má totiž i nadále negativní dopady na podnikatelskou aktivitu. Míra nezaměstnanosti se tak dostala na tři procenta, což je nejvíce od května 2017, uvedlo dnes japonské ministerstvo práce. V červenci nezaměstnanost činila 2,9 procenta.

Největší rafinerie v USA Marathon propustí 12 procent zaměstnanců
01.10.2020 Největší americká rafinerská společnost Marathon Petroleum propustí ve Spojených státech zhruba 2050 zaměstnanců, tedy 12 procent celkové pracovní síly. Své rozhodnutí firma v noci na dnešek odůvodnila pandemií nemoci covid-19, která prudce snížila globální poptávku po pohonných hmotách.

Český PMI indikátor pokořil hodnotu 50 bodů
01.10.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě se v září dostal nad 50ti bodovou hranici značící expanzi. Stalo se tak poprvé po téměř dvou letech. Oproti srpnu indikátor vzrostl o 1,6 bodů a činí 50,7. Byly tak dohnány PMI indexy zemí sousedících s ČR, které hodnotu 50 bodů pokořily již v létě. Index nákupních manažerů ve výrobě tak navázal na trend růstu trvající již od dubnového propadu. Růst byl tažen zlepšením provozních podmínek napříč zpracovatelským sektorem. Objem výroby zrychlil, čemuž napomohl návrat k expanzi nových objednávek v souvislosti se zesílením zahraniční poptávky. Nadále však pokračoval pokles cen s ohledem na konkurenční tlaky a nejistou situaci v poptávce. Rozpracovanost v září klesala, i tak ale přetrvávaly volné kapacity, což vedlo k dalšímu snižování počtu zaměstnanců. Tempo propouštění však zpomalilo až na hodnoty z června 2019. Výhled pro budoucí vývoj poptávky je pozitivní, čímž se zlepšila prognóza výroby a zvýšil podnikatelský optimismus.

Disney se propadlo na akciovém trhu poté, co oznámilo propouštění 28 000 zaměstnanců v USA
30.09.2020 Společnost Walt Disney Co. oznámila, že propustí přibližně 28 000 pracovníků ve své sekci výletních lodí a zábavních parků, protože nemůže překonat dopad omezení způsobených pandemií koronavirů. Společnost musela v důsledku pandemie uzavřít všechny své zábavní parky, i když je během léta dokázala znovu otevřít kapacitním omezením, s jedinou výjimkou Kalifornie, jejíž úřady zachovávají zákaz znovuotevření.

Míra nezaměstnanosti v Německu v září klesla na 6,3 procenta
30.09.2020 V Německu dál ubývá lidí bez práce, v září statistiky opustilo podle sezonně přepočtených údajů dalších zhruba 8000 lidí a celkem jich bylo 2,907 milionu. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový úřad práce. Míra nezaměstnanosti klesla o desetinu bodu na 6,3 procenta. Počet nezaměstnaných klesá už třetí měsíc, za vysokým nárůstem na jaře byly dopady koronaviru.

Britská vláda od listopadu podpoří na půl roku kurzarbeit
24.09.2020 Britská vláda od listopadu na půl roku podpoří kurzarbeit, tedy zkrácení pracovní doby, nemůže ale zachránit všechny firmy a pracovní místa, oznámil dnes na tiskové konferenci britský ministr financí Rishi Sunak. Na tiskové konferenci představil další opatření na podporu ekonomiky stižené dopadu pandemie nemoci covid-19.

Míra nezaměstnanosti v Británii poprvé od března vzrostla
15.09.2020 Míra nezaměstnanosti v Británii se v tříměsíčním období do konce července poprvé od březnových karanténních opatření zvýšila. Dostala se na 4,1 procenta, zatímco v předchozím tříměsíčním období do června byla na 3,9 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Počet zaměstnaných ale klesl méně, než se čekalo.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Ekonomická teorie | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bund | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | Grafy | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | P/E | PTR | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Market Watch | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Contracts for difference | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Erste | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Alibaba akcie | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CitFin | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Daňové přiznání | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Etoro | Eura | EURGBP | Evropská měna | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Rakousko | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | ISM | Jádrová inflace | Jak zhodnotit peníze | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Kurz akcie | Kurz GBP | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Norská koruna | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria.cz | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Světové burzy | TopForex | Trh | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | BIC | CEE | Current Ratio | Čistá marže | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika Číny | Elon Musk | Hrubá marže | Indie | Jeff Bezos | Komunální dluhopisy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Vláda ČR | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Čekací doba | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | eBook | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Know-how | Genesis | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Investment | IMPOSSIBLE | Americké obchodování | U.S. Bank Wealth Management | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Sky News | Rabobank | DPA | The New York Times | Macquarie Capital | Jackson Hole | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | Generali Investments CEE | Home Credit | DIW | Sentix | David Marek | Standard Life Investments | Institut Ifo | Berenberg | Berenberg Bank | Investing.com | Macquarie | Mitsubishi | Agentura AP | BBC | Destatis | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Světová měna | Black swan | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Renminbi | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Tržní nálada | Sentiment trhu | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Bankovnictví | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Televize Sky News | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Investiční bankéř | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Šok na trhu | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Černé pondělí | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index AEX | Index Nikkei | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | CzechInvest | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | PetroChina | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Standard Life | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Britská vláda | BDO | Americké akciové trhy | Propad akcií | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | U.S. Bank | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Investiční plány | Indikátor důvěry | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Norsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Mercedes | Audi | Globtrex | IHS Markit | Morningstar | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Vstup na burzu | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | Investoři na trzích | Finanční ředitelé | BHS | Globtrex.com | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Breakout Trader | Fyzický trh s ropou | Coinbase | Ekonomické výhledy | Akcie Tesly | MT4 Supreme Edition | Spekulativní investice | Technologie blockchain | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | ETH | Invesco | Panevropský index STOXX 600 | NEST | Masivní výprodeje | Komentář Raiffeisenbank | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | Obchodování na trzích | Výkonnost fondů | Tržní očekávání | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Výnosy italských dluhopisů | Jamie Dimon | Krypto | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Amazon (AMZN) | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Japonský akciový index | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Růst firemních zisků | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | LYNX Pro | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | IPO kalendář | Czech Fund | Pražský index PX | Korunový trh | Profesionální obchodník | USMCA | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Globální investoři | Trhy v USA | Trh s ropou | Finanční skupina | Mileniálové | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Regulační orgán | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Česká firma | Ceny kryptoměn | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Refinitiv | Cíl ČNB | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Transakční poplatky | Majetek | Zájem o dluhopisy | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Jak se obchoduje | Inven Capital | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Silný trh | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Primární nabídky akcií | Státní fond | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | Akciové zisky | IPO Airbnb | Profesor ekonomie | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Michal Brožka | Akcie Uberu | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Bondster | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Akcie čínských firem | Celní válka | Odhad růstu ekonomiky | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Nabídka akcií | Investice firem | Stablecoin | Americké společnosti | Snížení sazeb | Čínský trh | Pohyb kurzu | Wealth Management | Investiční omezení | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Defenzivní akcie | Capital Partners | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Americké futures | Snížení úroků | CIPD | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Recese v USA | Obavy z recese | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Americká cla | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Tisk peněz | KB | Pravděpodobnost recese | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Saudi Aramco | MT5 Supreme Edition | PPF | Globální recese | Denní graf | Vývoz do USA | Prodeje nových aut | Očekávání trhu | Italská vláda | Úpis akcií | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Obchodní praktiky | Snížení daní | Obchodování jedním kliknutím | Asociace pro kapitálový trh | Dolarové likvidity | Tuzemské banky | Britská obchodní komora | Kurzarbeit | Měsíční předpovědi | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Geopolitické riziko | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | SMMT | Cíl hospodářského růstu | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | Huawei | Digitalizace | New Deal | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prohloubení schodku | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Institut WIFO | WIFO | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | IOT | Hongkong | AEX index | Kryptoměnová burza | Výdaje státního rozpočtu | Ropné firmy | Trinity | Jakub Seidler | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Rijád | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zrušení cel | Jak začít investovat | Český trh práce | Trh práce | Analýzy makroindikátorů | Německý průmysl | Obchodní dohody | Hypotéza | Skupina ČEZ | Obrat trendu | Zpomalování čínské ekonomiky | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | PFNonwovens | Zpomalení české ekonomiky | Konkurenceschopnost | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Firma | Maloobchodní sektor | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | BAT | Top pick | Olívia Lacenová | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | UnitedHealth | Pfizer | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Mike Manley | Generální ředitel | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | IPO Saudi Aramco | Skupina OPEC+ | Statistici | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fixed income | Ekonomiky v eurozóně | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Legislativa | Administrativa prezidenta | Vicepremiér | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Dlužníci | Předseda Evropské komise | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Data o HDP | Financovat | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Akcie Saudi Aramco | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Investovat v roce 2020 | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Vyšší poptávka | Dnešní data | Impuls | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čínský vývoz | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Saldo zahraničního obchodu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Klíčové problémy | Problémy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Konzervativci | GBP/EUR | Celkový zisk | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | HDP Německa | Internetový gigant | Americká ropná společnost | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Mylan | Centrální banky USA | Airbus | IAG | Události roku | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Národní investiční plán | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Geely | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Automobil | Skupina AXA | AXA | Ředitelka | Fed index | FedEx | FDX | xStation5 | Nejziskovější | MasterCard | FB | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | Bydlení | Dovozní cla | Uber | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | EY | Důvěra domácností | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Roční růst | Citelné zdražování | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | Miliardy korun | Tripadvisor | KLDR | Japonský akciový index Nikkei | Demokratické strany | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Zájem o rizikovější aktiva | Nálada v průmyslu | Aktivita ve výrobním sektoru | Podmínky v tuzemském průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Údaje ministerstva | Růst poptávky | Bernie Sanders | Pracovní trh | CFA | Indikátor investičního sentimentu | Prodej aut v Británii | Prodej automobilů | Američané | Bruno Le Maire | Odškodné | Netflix | Celsius Network | Inovace | List Financial Times | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Sodexo | Počet volných míst | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Horší časy | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Německá společnost | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Inflační překvapení | Nový rekord | Ministerstvo práce | Iniciativa | Podnik | Proinflační | Luboš Růžička | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Snížit úrokové sazby | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Federální vláda | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | Další zpevňování koruny | Koruna sílí | Americké ministerstvo | Zájem o dolar | Nájemné | Nájmy | Velké firmy | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Horší data | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Nákaza koronavirem | Anglie | Hodnota transakcí | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Vir | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Jumpshot | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Spotřebitelská důvěra v Británii | Úsilí | BABA | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Správce daně | Pesimismus | Čínská vláda | Dopady koronaviru | BP | Student Agency | Americký ISM | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Vývoj české inflace | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Zisky dolaru | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Spuštění bitcoinů | Lednová inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Růst sazeb | Záznam z posledního jednání ČNB | Státní dluh ČR | Modelové portfolio | Petr Krpata | Chartered Financial Analyst | Meritokracie | Institucionální trading | Mispricing | Mispricing na trzích | Dislokovaný trh | Top trade | Rovnovážné hodnoty | Směrovost | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Valuace | Stav běžného účtu | London School of Economics | Barclays Wealth and Investment Management | Strategii pro měny | KBC Asset Management | Navýšení úrokových sazeb | Stabilita koruny | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Fundamenty britské měny | Posílení libry | Chování EUR/USD | Zemědělské komodity | Chartered Financial Analyst (CFA) | Taktický long | Strategie pro měny | Týden na finančních trzích | Pád rovnovážné hodnoty | Ekvilibria | Kurzové změny | Akcie společnosti Apple | Pokles akcií HSBC | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Světová pandemie | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Dopad koronaviru | Střední podniky | Akcie Novavax | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Představitelé Číny | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | Mediánová mzda | Akcie Microsoft (MSFT) | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Ropné království | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Překoupenost | Strach na světových burzách | WP | Cenové války | Videokonference | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Americké výnosy | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Prudký pokles | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Stav nouze | Profitovat | Čínský růst | Technologičtí giganti | Tencent | Opatření vlády | Medvědí trend | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Fiskální strana | Schodek rozpočtu ČR | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Světové organizace | Kabinet | Moore Czech Republic | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles tuzemské ekonomiky | Chod ekonomiky | Silný pokles | Situace kolem koronaviru | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Stimul | Epidemie onemocnění | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Nákupy vládních dluhopisů | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Justin Trudeau | Propad poptávky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Historický pád cen ropy | Pád cen ropy | Historický pád cen | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Index podnikové aktivity | Podnikové aktivity | Implikovaná volatilita akciových trhů | Volatilita akciových trhů | Účetní ztráty | Rozhodnutí bankovní rady | Loňský zisk | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Vládní podpory | Rating vyšší | Zásobníky | Texas | Fed včera | Bilion dolarů | Další pokles | Národní rozvojový fond | Norská vláda | Algoritmy | Koronavirová krize | MPSV | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Daňové povinnosti | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Prohlášení politiků | Výrobce letadel | Hotovost | Neomezené nákupy | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Světové hospodářské krize | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Nezaměstnanost v Norsku | Aktivita v soukromém sektoru | Míra nezaměstnanosti v Norsku | Norský úřad práce | Norský úřad | Úřad práce | Německý akciový index | Spoření | Fond ESM | Úvěrové linky | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Prostor pro pokles | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Senátor Bernie Sanders | Počet nakažených koronavirem | Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Příjmy a výdaje domácností | Stanovený kurz | Bankovní asociace | Platební neschopnost | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Ferdinand Dudenhöffer | Výroba automobilů | Výroba automobilů v Německu | Rozsáhlé propouštění | Automobilový trh | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Křetínský | Karanténa | Živobytí | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Úder koronaviru | Podnikatelé a firmy | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Společnost Walt Disney | VW | Čtvrtletní pokles | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Nošovická automobilka | Války | EGAP | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Březnová data | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Akcie Alibaba Group | Alibaba Group (BABA) | Microsoft (MSFT) | Systém podpory kurzarbeitu | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | Podnikatelé v cestovním ruchu | Český cestovní průmysl | Cestovní průmysl | Hotelnictví | Invia | Jaroslaw Czernek | Invia Jaroslaw Czernek | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Obchodní svaz | Deficit veřejných financí | Americké žádostí o podporu | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Průmyslové revoluce | Revoluce v technologii | Umělá inteligence | Investice do společností budoucnosti | 4. průmyslová revoluce | Cloud Computing | Internet věcí | Akcie Nvidia Corp | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Špatná data | Zelené energie | Autoprůmysl | Údaje | Rekordní týdenní nárůst | Týdenní nárůst | Výhled ratingu | Dlužník | Hodnocení úvěrové spolehlivosti Německa | Rating Německa | Ekonomické škody | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Skupina OPEC | DPH | Marshallův plán | Česká nezaměstnanost | Obchodovat s cennými papíry | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Radovan Vítek | Lukáš Vokel | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Masové propouštění | Radovan Hypš | JenPráce.cz | Možnosti obchodování | Zveřejňování čtvrtletních výsledků | Posílení hotovostních rezerv | Velké americké banky | Spirit AeroSystems | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Anthem | Cigna | Koronavirové křivky | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | CBS | Gernot Blümel | Ministři | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Ministr pro státní rozpočet | Gérald Darmanin | Celková inflace | Výpadky | DAWN | Více peněz | Dluhopisy s kratší splatností | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | Pokles čínského HDP | Výrazný pokles čínského HDP | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Galaxy Securities | Larry Hu | Obavy společnosti | Uzavření továren | Vládnoucí strana | Úspěšný systém | Nejvyšší deficit | Oživit ekonomiku | Americké makro | Poradenské společnosti | USD za barel | Američtí těžaři | Cena americké ropy | Americké produkce | S&P500 | Dílčí index | Spotřeba ropy | Producenti ropy | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | Premiér Andrej Babiš | Mimořádná situace | Debata | Surové ropy | Dluhopisy horší kvality | PMI ve službách | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Největší propady | Náklady na obsluhu dluhu | Kristina Hooper | Eric Freedman | Dnešní statistika | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | Důvěra francouzských spotřebitelů | Zrušení daně z nabytí | Státní peníze | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Úřad INSEE | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Propad poptávky po ropě | Cestování | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Tržby Boeingu | Šéf Boeingu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Propouštění za koronavirové krize | Pracovní síly | Letecké firmy | Letecká skupina IAG | Skupina IAG | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | Casinos Austria | Spotřebitelské výdaje v USA | Výběr větších firem | Maloobchod | Aktivita v britských továrnách | Make UK | Britský obchodní svaz | Omezení kvůli koronaviru | Zaměstnanci | FDA | Čistá ztráta | Letečtí dopravci | Letečtí dopravci v Evropě | Dopravci v Evropě | Dopravci | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | PEPSICO | Spolkový ústavní soud | Propad zaměstnanosti | Dovoz | Vývoz | Pozitivní očekávání | Tomáš Kotera | Australský premiér | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Dopad krize | Společnost Avast | Členské státy | Koronavirová nákaza | Průmyslové kovy | Technologický pokrok | ONE | RBI | Nezaměstnanost ve Francii | Bankéři z Fedu | Rekordní propad | Potlačovaná poptávka | Čínské letecké společnosti | Cestování do zahraničí | Čínští turisté | Propad daňových příjmů | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Ojetiny | JD.com | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | Svaz dovozců automobilů | Fiskální stimul | Státní podpora | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Kupci | Počet žádostí o podporu v USA | EasyJet | Čínské hospodářství | Cíl růstu HDP | Vrcholní představitelé Číny | Vrcholní představitelé | Japonská banka Nomura | Banka Nomura | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Fischer | Umělé inteligence | Investment management | Vládní pomoc | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ztráty zaměstnání | Společnost Lufthansa | Britská automobilka | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Plán EU | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Záchranný balík | Zbrojovka | Slabá poptávka | Reálná ekonomika | Znovunastartování ekonomiky | Nárůst nesplácených úvěrů | Prodeje Warrena Buffetta | Sentiment na trzích | Ajťáci | Genesis Capital | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Kvalitní akcie | Francouzský rozpočet | Francouzský ministr pro státní rozpočet | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Tropická bouře | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Index Nasdaq Composite | Ropná krize | Odbory palubního personálu | Odbory palubního personálu (UFO) | UFO | WSF | Počet nových žádostí o podporu v USA | Národní rozpočtová rada | Strach z druhé vlny | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Subvence | Investice do infrastruktury | Hospodářský propad | Stimulační balík | Podpůrné programy | Agrofert | Foxconn | Propad cen | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Firma ČEZ | Státní pomoc | Onemocnění v USA | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Odkup vlastních akcií | Skupina Smartwings | Akcie aerolinek | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Důvěra spotřebitelů v Británii | Jasný signál | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Novavax | Ant | Fond obnovy | Generace Z | E.ON | Větší riziko | Ekonomický náraz | Silicon Valley | Ocenění | Prezident Francie | Francie Emmanuel Macron | Šance | Peugeot | Citroën | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Model 3 | Čeští spotřebitelé | Ekonomické následky | Ekonomické následky pandemie | Následky pandemie | Progres | Index spotřebitelské důvěry v Británii | Index spotřebitelské důvěry GfK | Insolvence | COVID III | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Důvěra | Nálada zpracovatelů | IPO Ant Group | Ant Group | Odhad vývoje ekonomiky | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Interní informace | Chartered Institute of Personnel Development | Míra nezaměstnanosti ve Francii | VHM | Pandemická situace | Marks & Spencer | Pokles tržeb | Vládní koalice | Počet akcií | Světová rezervní měna | Londýnské letiště | Gatwick Airport | Letiště Gatwick | Londýnské letiště Gatwick | Zrušení superhrubé mzdy | Rekordní pokles HDP | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Tail Risk | Delta Airlines | Southwest Airlines | Inflace spotřebitelských cen | Rentabilita | Inspirace | TSLA | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Jošihide Suga | Zasedání FED | Sílící dolar | Budoucí vývoj | Program Antivirus | Rozdělení akcií | Elektromobily | Šéf podniku | Accenture | Politici | Diverzifikovat | BT Group | Společnost BT Group | Klimatický plán | Biden | List The New York Times | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI indikátor | Tuzemští obchodníci | Největší rafinerie | Největší rafinerie v USA | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Speedway | Seven & i Holdings | Pracovní místa | Nezaměstnanost v Japonsku | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Michal Valentík | Ranní okénko | Český veřejný dluh | Česká republika | Španělská centrální banka | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Masivní propouštění | Koncern | Embargo | Množství peněz | Jitan Solanki | Dluhopisy EU | Speciální dluhopisy | Nařízení | Manager Magazin | Intel | První obchodní den | Technologické tituly | Vlny koronaviru | PFE | JNJ | Zveřejnění výsledků | Nepříznivý signál | Podvážení | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Letecká doprava | NFIB | Nabízené dluhopisy | Česká televize | Růst průměrné mzdy | Daňový balíček | Stitch Fix | SFIX.US | SFIX | Nio | Dluhopis Republiky | GME | GameStop | GME.US | Akcie americké společnosti | TABAK | Očkování | Coinbase Global | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Zadlužování | NBP | Mutace viru | Ceny aktiv | Nálada v české ekonomice | Augsburger Allgemeine | Počasí | Home office | Růst ceny | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Ycharts | Západní ekonomiky | FTSEMIB | Paušální daně | TUI | Cestovní kancelář | JD | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Vývoj hodnoty HDP | Vývoj hodnoty HDP eurozóny | CARA | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | GameStop (GME.US) | Akcie Gamestop | Nákupní horečka | Kov | Zajímavé akcie | Norská ekonomika | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Výnos desetiletého dluhopisu | Třetí vlna | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Čeští podnikatelé | Posílení české měny | Akcie Boeing | Riziková prémie | Příznivé údaje | Oživení americké ekonomiky | Španělské banky | Důvěra evropských investorů | Dlouhodobý investor | Společnost Nokia | Největší americká kryptoměnová burza | xStation 5 | Míra úspor domácností | Míra úspor | Umění | Prudký růst cen | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Akcie Coinbase | Akcie Coinbase (COIN.US) | Společnost Coinbase | Strach z inflace | ERA | Rostoucí ceny | Výpadky v dodávkách čipů | Problém s nedostatkem čipů | Stav českého průmyslu | Nárůst objemů | Oslabení | Trh práce v EU | Práce v EU | Růst úroků | Prodejní ceny | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Dekarbonizace | Konkurence | Graf akcie | Didi | Solární panely | Malajsie | Akcie Moderny | Dodavatelský řetězec | Americký výrobce | Nabídky akcií | Průměrný Čech | Jednání kartelu OPEC | Didi Global | Včerejší seance | Český vývoz | Čínský výrobce | Americký trh | FIXED | Roger | Odvětví | MiCA | Divize | Načasování | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Výsledek hlasování | Delta mutace | Bilion | Dodávky čipů | Mateřská společnost | Analytik České bankovní asociace | Rekordní minimum | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Vratislav Zámiš | Čínské přístavy | Rostoucí úroky | Medián | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Oficiální míra nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti v Jihoafrické republice | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Hnutí ANO | ANO | CSRC | Brian Armstrong | Etherea | ČSSD | Kompenzace | Arrows | Německá automobilka Volkswagen | Úročení | Cenový šok | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Automotive | Navyšování cen | Nová vláda | Minulá výkonnost | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Závod Volkswagenu | ID.3 | Kryptoměnové společnosti | Zdravotnictví | Pozornost | Veřejné investice | Meta | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | Fialova vláda | IG Metall | RIVN | Podmínky na trhu | RIVN.US | Společnost | Narušené dodavatelské řetězce | Coinbase (COIN) | Rivian Automotive (RIVN.US) | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Meta Platforms (FB) | Omikron | 3М | Varianty covidu | Daňové zatížení | Dotcom | Rozšíření | Rostoucí inflace | Participace | Obavy z omikronu | Bidenova administrativa | Kryptoinvestor | Základní sazba | TerraUSD | Zvýšení slevy na poplatníka | Motley Fool | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Lucid Group | LCID | Lucid | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Hry | Válka na Ukrajině | Chytrá portfolia | Základní úrok | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Kryptoúvěrové společnosti | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Kyjev | LCID.US | Lucid Group (LCID.US) | Invaze | Řetězec | Řetězce | Akcie Stitch Fix | Stitch Fix (SFIX.US) | Akcie společnosti Stitch Fix (SFIX.US) | Akcie společnosti Stitch Fix | APP | Dopady války na Ukrajině | Akcie GameStop (GME.US) | Akcie kybernetické bezpečnosti | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Tomáš Vahalík | Lubor Lacina | Dominik Moser | Růst cen energií | Ben Laidler | Vzestupný trend | Poptávková inflace | Propad kryptoměn | Akcie obrat | Obrat v sentimentu | Propuštění | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar