Neděle 24. září 2023 18:37
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Market Profile

Klíčová slova - Živé vysílání

C:\fakepath\ondrej-hartman-21092023.jpeg

Co se dělo na zasedání Fedu a co jsme se naučili od Ondřeje Hartmana?

21.09.2023 Včera proběhlo živé vysílání na YouTube kanálu XTB ve spolupráci s jedním z nejúspěšnějších traderů v Česku a na Slovensku, Ondřejem Hartmanem. Hlavním tématem vysílání byly zóny Supportů a Rezistencí. Na toto vysílání navazoval živý komentář s analytiky XTB a hostem Janem Berkou – zde jsme se zaměřili na rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách.
img

BREAKING: Americká centrální banka ponechává sazby na stávající úrovni!

20.09.2023 Americký Fed dnes ve 20:00 oznámil ponechání sazeb na stávající úrovni, která je nejvyšší za posledních 22 let. Úrokové sazby aktuálně dosahují 5,25 - 5,50 %. Dnešní zveřejnění bylo v souladu s očekáváním trhu. Swapový trh odhadoval šanci na zvýšení sazeb na dnešním zasedání na 1 %. Měnový pár EURUSD v prvotní reakci poklesl o 0,22 %.
img

Živé vysílání: Wall Street Open (Nová IPO a čekání na Fed) 19.9.2023

19.09.2023 Trhy relativně nervózně přešlapují na místě a zatím nenašly odvahu umazat páteční ztráty po expiraci zářijových opcí. V růstu pokračují výnosy z amerických státních dluhopisů a medvědí trh na dluhopisech se i nadále prohlubuje. To ovlivňuje stále americký dolar, který má za sebou 9 týdnů růstu. Tématem nejen komoditních trhů začíná být růst ropy. Ekonomické i politické téma následujících měsíců zdaleka nereflektuje očekávání recese nebo zpomalování Číny.
img

Živé vysílání: Wall Street Open (IPO Arm) 14.9.2023

14.09.2023 Trhy se otřepaly z mírného růstu inflace v USA za měsíc srpen a výrazně je neznervóznělo ani zvýšení sazeb ze strany ECB. Pozornost investorů se soustředí na největší IPO v letošním roce, společnosti Arm. Podíváme se, jak se podařilo Armu začít obchodování na burze Nasdaq a jakou IPO přinese price action.
img

Živé vysílání: Wall Street Open 12.9.2023

12.09.2023 Akciové indexy se začátkem týdne vrátily k růstu, ale za poslední dva měsíce jsme se téměř nedostali z místa. Trhy doprovází nervózní vývoj, kdy vedle rostoucích výnosů nyní akcie, ale hlavně reálnou ekonomiku, ohrožuje rostoucí cena ropy. Trhy se připracují na zítřejší důležité zveřejnění inflace v USA, které by mohlo být velmi zajímavé. Vedle silného trhu práce jsme totiž sledovali náznaky oslabujícího spotřebitele, zatímco ceny energií přestávají působit deflačně.
img

Živé vysílání: Wall Street Open 7.9.2023

07.09.2023 Akciové trhy se začátkem měsíce vydaly na nižší úrovně, zatímco výnosy z dluhopisů a americký dolar pokračují v masivním růstu. Září je zatím na cestě splnit svou sezónní pověst, kdy se jedná o nejhorší měsíc z pohledu výkonnosti akcií. Přichází však také novinky z korporátního světa, které propadu pomáhají a vzhledem k aktuálním valuacím může být zaděláno na větší korekci k srpnovým minimům.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open s Martinem Jakubcem

31.08.2023 Akciovým trhů se daří navazovat na zisky, které korigují mírné ztráty z průběhu měsíce srpna. Výnosy z dluhopisů zůstávají vysoko, ale trh nabízí dost zajímavých příležitostí i na dalších aktivech. V dnešním vysílání se podíváme na nejnovější dynamiky na trhu, makro zprávy a zhodnotíme další vývoj na jednotlivých aktivech.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open s Martinem Jakubcem

22.08.2023 Akciové indexy po dvoutýdenním propadu hledají cestu zpět na vyšší úrovně. Investoři se opět zaměřili na velké technologické společnosti, které realizovaly největší zisky. Jen akcie Nvidie rostly o 8,5 % a podílely se na růstu indexu S&P 500 z 34 %. Její výsledky nás čekají ve středu a do té doby budou trhy bedlivě sledovat, jak se bude vyvíjet dění na dluhopisech, kde pokračují v růstu výnosy.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 19.07.2023

19.07.2023 Pozitivní nálada na akciích vytvořila několikadenní sérii zisků, kterou jsme naposledy viděli v roce 2021. Letní obchodování probíhá na solidních objemech a strach na trzích rozhodně cítit není. Rozjela se také výsledková sezóna, kde banky zatím nedoručily nic vyloženě negativního a čekáme na další velké společnosti, kdy americký spotřebitel za Q2 ukázala chuť dále utrácet.
img

ŽIVÝ KOMENTÁŘ XTB: PCE Inflace v USA

30.06.2023 Inflace ve Spojených státech zpomaluje, ale americký Fed dále předpokládá, že bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Čísla HDP ukázala, že spotřeba domácností zůstala velmi silná, což je pro Fed znepokojující. Právě PCE index je zásadní pro rozhodování o měnové politice, jelikož lépe odráží spotřebu domácností.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open od 15:20

27.06.2023 Čeká nás další seance na amerických akciových trzích. Opět jsme před jejím začátkem trochu nervózní, ačkoliv technologické akcie mírně korigují včerejší ztráty. Z pohledu makrokalendáře nás dnes nečeká nic zásadního a trhy tedy budou vnímat především aktuální sentiment a jeho vývoj. Pohled na aktuální obrázek na trzích probereme s Martinem Jakubce již od 15:20!
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 15.06.2023

15.06.2023 Máme za sebou zasedání Fedu, ECB a zveřejnění americké inflace. Jde o nejdůležitější události tohoto týdne, na které trhy čekaly. Žádného překvapení jsme se sice nedočkali, ale trhy mohou nyní trochu přecenit výhled pro sazby na základě mírné změny, kterou komunikoval Fed. V 15:20 se společně podíváme na to, jak se podaří otevřít uprostřed nabitého týdnu událostmi.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 15. června 2023

15.06.2023 Série Snoop Dogg Passport je popsána jako "vůbec první vyvíjející se sběratelský předmět". Jejím cílem je poskytnout hudebním fanouškům spoustu exkluzivního obsahu a příležitostí. Získají přístup k záběrům z natáčení a k unikátním fotografiím, budou si také moci nakupovat speciální předměty a poslouchat playlisty.
img

Zasedání o úrokových sazbách v USA již dnes! Dají se takové situace využít? 💡

14.06.2023 Dnes večer se znovu sejdou zástupci FEDu (americké centrální banky), aby stanovili výši úrokových zaseb pro následující měsíce (Živé vysílání s komentářem je možné sledovat na YouTube kanálu XTBdnes od 19:45).
C:\fakepath\news-trading-14062023.jpg

Zasedání o úrokových sazbách v USA již dnes! Dají se takové situace využít?

14.06.2023 Dnes večer se znovu sejdou zástupci FEDu (americké centrální banky), aby stanovili výši úrokových zaseb pro následující měsíce (Živé vysílání s komentářem je možné sledovat na YouTube kanálu XTB dnes od 19:45).
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 24.05.2023

24.05.2023 Volatilita začala po několika týdnech znovu růst a indexy odevzdávají dosavadní silné zisky. Sentiment ovlivňuje především vyjednávání o navýšení dluhového stropu v USA, ale mohou e přidat i další katalyzátory. Zajímavý vývoj posledních dní však vytváří zajímavé obchodní příležitosti. Co sledovat v následujících dnech probere živě na vysílání Wall Street Open v 15:20.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open s Martinem Jakubcem

16.05.2023 Již v 15:20 začne živě vysílání Wall Street Open s Martinem Jakubcem. Akciové indexy jdou již delší dobu do strany a nenabízí zajímavé příležitosti. Ty jde nalézt v aktivním tradingu a aktuální správě portfolia. O těchto příležitostech a dalším již na živém streamu.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open + Týden Na Trzích (09.05.2023)

09.05.2023 Minulý týden dorazila celá řada zajímavých dat z USA, další výsledky amerických korporací a data z amerického trhu práce. Pozitivně překvapily jak předstihové ukazatele, tak tvrdá data. Zasedání americké centrální banky naznačilo, že máme před sebou pauzu ve zvyšování sazeb. Další týden doplní důležitá data inflace, které mohou na trzích změnit novou realitu, kterou definuje výrazně nižší volatilita na akciových trzích. Sledujte otevření americké seance a pohled do nejdůležitějších událostí následujícího týdne.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 04.05.2023

04.05.2023 Máme za sebou zasedání americké a evropské centrální banky. Svými rozhodnutími zvýšit sazby nepřekvapily a nepřekvapily ani v doprovodném komentáři. Trhy tedy reagují adekvátně, jelikož se skutečně vlastně nic nového nestalo. Jaká je tedy další pravděpodobnost vývoje akciových indexů? Sledujte živě Wall Street Open s analytikem Štěpánem Hájkem.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 25.04.2023

25.04.2023 Výsledky amerických firem nabízí smíšený obrázek. McDonald a Coca-Cola zveřejnily solidní čísla, která naznačují, ale pouze to, že jsou v aktuální krizi vítězi a spotřebitelé akceptují jejich vyšší ceny. Na druhé straně UPS, mezinárodní logistická společnost, reportuje výrazný pokles v objemech a tím pádem pokles profitability. Ekonomika stagnuje, ale zatím stále expanduje, což je cítit i na trzích, kde si indexy udržují vysoké valuace. Relativně klidný průběh posledních týdnů nahrává spíše spekulacím na trading.
img

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ: Wall Street Open s Petrem Zýmou

19.04.2023 Na plné obrátky jede výsledková sezóna ve Spojených Státech, kde reportovaly své výsledky největší americké banky. To nejlepší nás ještě čeká, ale už nyní vidíme smíšené reakce na akciových indexech. Příležitostí pro trading je spousta, a proto bude dnešní Wall Street Open s traderem Petrem Zýmou, který představí svůj pohled na trhy, aktuální obchody a jak přemýšlí nad aktuálními příležitostmi.
img

Netflix výsledky dnes! Překvapí znovu Wall Street? 🖥

18.04.2023 Po uzavření americké seance představí streamovací gigant Netflix (NFLX.US) své výsledky za 1. čtvrtletí. Kromě samotné zprávy budou investoři věnovat pozornost předplatitelům, příjmům z reklamy a snaze ukončit sdílení hesel na platformě. Výsledky lze také považovat za ukazatel celkového spotřebitelského sentimentu a zdraví dalších streamovacích a zábavních společností včetně Warner Bros Company (WBD.US), Paramount (PARA.US) a Disney (DIS.US). Co očekávat ve výsledcích?
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open s Martinem Jakubcem

05.04.2023 Nižší aktivita obchodníků a zkrácený obchodní týden zatím resultuje v nižší volatilitu na akciových trzích. I přesto je potřeba dívat se na nové informace s nadhledem a zasadit je do celkového kontextu. Od 15:20 máme pro vás vysílání, kde probereme ty nejzajímavější události posledních dní, podíváme se, jak otevřou indexy v USA a zamyslíme se nad jejich dalším vývojem.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 29.3.2023

29.03.2023 Na trzích panuje od začátku týdne klid, což se odráží v postupném růstu akciových indexů. Technologické akcie táhnou BIG tech společnosti a sází na pokles úrokových sazeb. Riziko recese jaksi mírně vyšumělo a investoři čekají na další signál.
C:\fakepath\xtb-09032023.png

Online trading konference XTB proběhne už za dva týdny! Na co se můžeme těšit?

09.03.2023 Zajímáte se o investovaní nebo trading a chcete nabít cenné informace z tohoto světa? Máte jedinečnou možnost — investiční platforma XTB totiž pořádá již tradiční březnovou Online trading konferenci v sobotu 25. 3. 2023 od 13:00.
img

Živé vysílání: Rok války na Ukrajině (23. 2. od 18:00)

22.02.2023 V pátek se dočkáme prvního výročí ruské invaze na Ukrajinu. Bohužel není co slavit. Intenzivní boje pokračují a konec konfliktu je v nedohlednu. S našimi hosty probereme aktuální vývoj konfliktu jak z vojenského, tak také z geopolitického a ekonomického pohledu. Budou Rusové dál šířit zkázu, nebo je zastaví ukrajinská obrana a protiofenzíva? Díky redaktorovi ČT Andreasi Papadopulosovi bychom se mohli dozvědět, jak to vypadá přímo v první linii bojů. A ekonom Lukáš Kovanda nás seznámí s jeho pohledem na dopady války na Česko. Díky jim a dalším hostům je rozhodně na co se těšit!
C:\fakepath\02-10112022.jpg

Prozradil Powell, jak dopadne dnešní inflace?

10.11.2022 Aktuální statistiky amerických spotřebitelských cen jsou pochopitelně velmi sledovaným indikátorem. V minulém týdnu se pozornost investorů ubírala k zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,75 bazického bodu.
Související klíčová slova: FXstreet | Technická analýza | Price Action | Video | Akciové indexy | Inflace | Nasdaq | USA | HDP | Analytik | Výsledková sezóna | Medvědí trh | Recese | Politika | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Ekonomické prognózy | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | FOMC | Fed | Finanční trhy | Grafy | IPO | Investor | Investování | MIFID | Momentum | Měnové páry | Měnový pár | Obchodník | Opce | Open | Platforma | Rezistence | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Support | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | USD | Obchodování | Cena ropy | Investiční příležitosti | XTB | Indexy | Investoři | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | News trading | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Online trading | Makrokalendář | Regulace | Makro | Lukáš Kovanda | Ceny akcií | Vzdělávání | EURUSD | EPS | Index | Investiční strategie | Průlom | Americká centrální banka | Banka | Cena | Dolar | FXstreet.cz | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Ropy | Růst HDP | Trh | Výnosy z dluhopisů | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROCE | Tržby | Komise | Pivot Pointy | S/R zóny | Burze | Jefferies | Wells Fargo | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Technický výhled | Pokles úrokových sazeb | Podnikání | Zvyšování úrokových sazeb | Přehled | Klid | Pozornost investorů | Aktuální vývoj | Supporty a rezistence | Miliardy dolarů | S&P | Guvernér | Ztráty | Blockchain | Výhled | Americký trh práce | Predikce | Data z amerického trhu práce | Výnosy | xStation | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | ETH/USD | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Štěpán Hájek | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Obchodní týden | Technologické akcie | Investiční platforma | Pokles ceny | Profesionální obchodník | Reakce trhu | Analytické služby | Zvýšení sazeb | GOLDEN POCKET | Marek Vaňha | Riziko recese | Token | Medvědí výhled | Obchodník na finančních trzích | Finanční situace | Nižší volatilita | Trh práce | Inflace v USA | Trader 2.0 | Jakub Kraľovanský | Vladimír Holovka | Miliardy | Vyhlídky | Na burze | Dnešní data | Výrazný pokles | Rozvoj | Problémy | Breaking | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nálada | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | Americké centrální banky | xStation5 | Disney | BREAKING | Netflix | NFLX | Poradenství | Ukazatele | Spotřebitel | Ceny energií | Komunikace | Trhy | Pokles | Situace | Úsilí | Obchody | Rozhodování | Americké banky | Medvědi | Valuace | Pokles na trzích | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Další vývoj | Nákupy akcií | Dopad na finanční trhy | Členové bankovní rady | Spotřebitelé | Domácnosti | Růst | Signál | Tisková konference | Slovensko | Války | Práce | Technické problémy | Statistiky | Swingové minimum | CL | Předstihové ukazatele | JDE | Rozhodnutí FOMC | Vysoké valuace | Ceny | Technologické společnosti | Makro zprávy | Ředitel XTB | Společnost XTB | Významné události | Aktivita obchodníků | Coca-Cola | Big Tech | Česká republika | Nařízení | Největší IPO | DOT | Evropské centrální banky | Regulace v USA | UPS | Tržní reakce | Snoop Dogg | Silný růst | Online trading konference | Trading konference | NFLX.US | Události tohoto týdne | PCE index | Spotřeba domácností | Příležitosti | Obchodování se zprávami | USA inflace | Americký trh | Pokles poptávky | Letní obchodování | Chování | Projekce | Paramount | DIS.US | Rozbor | Začátečník | Společnosti | NFT | Warner Bros | Minulá výkonnost | Situace na finančních trzích | Netflix (NFLX.US) | Pozornost | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Týdenní pivot | Obchodní výhled | TIM | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Arm | Technická rezistence | Miliardy USD | Big tech | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Statista | Invaze | Akcie Nvidie | WBD | Inflační data | Technický výhled trhu | Web3 | Marketingová komunikace | WBD.US | Disney (DIS.US) | Současná situace | Zajímavé příležitosti | Implikace | Pozitivní nálada | Růst ropy | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Očekávané reakce trhu | Jak dopadne dnešní inflace | Novinky | Války na Ukrajině | CZ | Nižší minima | Nižší maxima | Pověst | David Monoszon | Živý komentář | Konference XTB | Nejdůležitější události | Výhled trhů | Analytik společnosti XTB | Online trading konference XTB | Trading konference XTB | Platforma XTB | Úplný začátečník | MarkeTimers | MarkeTimers.com | Seniorní analytik | Jak s tradingem začít | PCE inflace v USA | PCE inflace | Obchodní ředitel XTB | Vyšší ceny | Velké technologické společnosti | Největší americké banky | Navýšení dluhového stropu | ARM | Edukační video | Využití metody News trading | Metody News trading | Zasedání o úrokových sazbách | Zasedání o úrokových sazbách v USA | Živý komentář XTB | Komentář XTB
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE | Trading

Předchozí klíčová slova

Ženské legendy tradingu
Ženy
Ženy a investování
Ženy v investičním světě
Ženy v Japonsku
Žhavé komodity
Živelné katastrofy
Živé obchody
Živé semináře
Živé semináře o tradingu

Následující klíčová slova

Živé výsledky
Živit se obchodováním
Živnostenská banka
Živnostenské banky
Živnostníci
Živnostníci v Česku
Živnostník
Živobytí
Živočišné pudy
Život na burze
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex ebook
Potvrďte prosím... Zavřít