Úterý 19. březen 2024 07:37
reklama
Purple pivot points
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Instaforex ebook

Cenový strop

img

USD/JPY. Falešný manévr

16.02.2024 Navzdory neuspokojivé zprávě o HDP se pár USD/JPY chová, jako by se nic nestalo. Medvědi navíc dokonce zorganizovali pullback ve směru dolů a využili tak všeobecné slabosti amerického dolaru. Ve čtvrtek dolar zjevně není v dobré kondici a klesá napříč trhem. Hlavními důvody jsou korekce a slabé údaje o maloobchodních tržbách (které rozebereme níže). Dynamika poklesu však není způsobena pouze poklesem dolarového indexu, ale i další, významnější okolností. Tou je skutečnost, že po nedávném prudkém růstu se pár obchoduje v "rizikovém pásmu". Představitelé japonské vlády už zase vyslovili transparentní náznaky, jejichž podstata se odvíjí od připravenosti provést měnovou intervenci, pokud bude jen nadále oslabovat. Obchodníci proto s testováním trpělivosti japonských úřadů nespěchají. Po otestování 150. hodnoty mnoho kupujících USD/JPY vybralo zisky, čímž vyvolali medvědí rollback.
C:\fakepath\trader-08022024-54-zm.jpeg

Spojené státy v rámci nových sankcí zakazují dovoz ruských diamantů

08.02.2024 Spojené státy v rámci nových sankcí zakazují dovoz některých kategorií diamantů těžených v Rusku. Uvedlo to dnes na svých internetových stránkách americké ministerstvo financí a rovněž oznámilo uvalení sankcí za porušování ruského cenového stropu na ropu.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Rusko se loni stalo hlavním dodavatelem ropy do Číny

22.01.2024 Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák. Čína je největším světovým dovozcem ropy a odmítá sankce na ruskou ropu uvalené Západem.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu vloni klesly téměř o čtvrtinu

11.01.2024 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se vloni snížily zhruba o 24 procent na 8,822 bilionu rubů (asi 2,2 bilionu Kč) z 11,586 bilionu rublů v předchozím roce. K poklesu přispěly nižší ceny ropy, vyplývá z dnešních údajů ruského ministerstva financí, na které se odvolává agentura Reuters.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Průměrná cena ruské ropy Urals loni klesla, byla však nad sankčním stropem

09.01.2024 Průměrná prodejní cena klíčové ruské ropy Urals loni klesla na 62,99 dolaru za barel ze 76,09 dolaru za barel v předchozím roce. Nacházela se tak mírně nad cenovým stropem 60 dolarů za barel, který pro ruskou ropu zavedly západní země. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na údaje ruského ministerstva financí.
C:\fakepath\trader-23112023-56-zm.PNG

Německo upraví letošní rozpočet dodatkem, aby zajistilo cenový strop energií

23.11.2023 Německá vláda upraví rozpočet pro letošní rok dodatkem, aby tak po verdiktu ústavního soudu zajistila financování programů, zejména pak regulovaných cen elektrické energie a plynu. Dnes to oznámil spolkový ministr financí Christian Lindner s tím, že bude nutné schválit výjimku z takzvané dluhové brzdy, která brání rychlému zadlužování. Ústavní soud před týdnem zablokoval 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč), které podle verdiktu vláda protizákonně převedla do klimatického fondu. Pochybné je také financování cenových stropů z Hospodářského stabilizačního fondu (WSF).
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německý ministr hospodářství: Financování cenového stropu energií je ohroženo

20.11.2023 Verdikt německého ústavního soudu o nezákonném převodu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) do klimatického fondu ohrožuje budoucnost regulovaných cen elektřiny a plynu, což by pro odběratele znamenalo zdražení. V rozhovoru s německým rozhlasem Deutschlandfunk to dnes prohlásil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Ústavní soud označil převod peněz do klimatického fondu, které byly původně půjčeny pro rozpočet v roce 2021, ale zůstaly nevyužity, za protiústavní před týdnem ve středu. Spolkové vládě tak v rozpočtu chybí 60 miliard eur, které nemůže použít. Rozsah dopadu soudního verdiktu vláda vyhodnocuje.
C:\fakepath\trader-17112023-63-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.11.2023 1) Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Studie: Téměř veškerá ruská ropa se minulý měsíc prodala nad cenovým stropem

17.11.2023 Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
img

Powell podpořil americký dolar. Přehled USD, EUR, GBP

24.10.2023 Minulý týden vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell v Ekonomickém klubu v New Yorku, přičemž hlavním tématem jeho projevu bylo, že FOMC "postupuje opatrně". Trhy z jeho projevu vyvodily, že k očekávanému zvýšení sazeb v listopadu pravděpodobně nedojde a vzhledem k náznakům zpomalující inflace je velká šance, že k němu nedojde vůbec.
C:\fakepath\ropa-17102023.jpg

Inflace v USA a rostoucí cena ropy

17.10.2023 Výsledková sezóna zahájila pozitivně - skvělými hospodářskými výsledky u velkých amerických bank. Jenže témata jako inflace v USA, konflikt v Izraeli či lavírování nad cenami ropy, mohou ještě trhy zahýbat. Do jaké míry se tak může stát, si rozebereme v dnešním článku.
img

Banky nebo štěkot? Předpověď ceny XRP vs. výkon Shiba Memu pro příští kryptoboom

05.10.2023 Oživení kryptosvěta v roce 2023 podpořilo rozhodnutí americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve prospěch společnosti Ripple Labs. Zpráva o Ripple vyvolala oživení XRP a mnoha dalších altcoinů, přičemž se na trh vrátily meme mince, které se otřepaly z kruté kryptozimy roku 2022.
C:\fakepath\rubl2.png

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu klesly o více než třetinu

04.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v prvních třech čtvrtletích meziročně snížily o 34,5 procenta na 5,576 bilionu rublů (zhruba 1,3 bilionu Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva financí.
img

E.ON zlevní 800.000 klientů elektřinu, bude až o pětinu nižší než vládní strop

07.09.2023 Energetická společnost E.ON zlevní od 1. října elektřinu asi 800.000 svých klientů, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti současným ceníkům se sníží o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak bude nižší až o pětinu. Od začátku září firma zlevnila 140.000 zákazníků plyn. E.ON o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku.
C:\fakepath\ropa-14082023.png

Ropa brent nad 100 USD?

14.08.2023 Cena ropy na trhu roste 6 týdnů v řadě, ropa brent tak z červnového dna kolem 68 USD za barel vystoupala až o 20 dolarů výše. To i přesto, že snížení kreditního ratingu USA a nepříliš uspokojivé hospodářské výsledky amerických společností spustily výprodeje na amerických trzích. Co stojí za růstem cen ropy? A jak dlouho může pokračovat?
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Cenový strop na ruskou ropu navzdory zdražení funguje, tvrdí Washington

04.08.2023 Spojené státy se navzdory nynějšímu vzestupu cen ropy na světových trzích nadále domnívají, že díky dohodě o cenovém stropu na ruskou ropu se daří omezovat Moskvě příjmy a stabilizovat trhy s energiemi. Podle agentury Reuters to včera uvedl vysoce postavený činitel amerického ministerstva financí Eric Van Nostrand.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu za pololetí klesly téměř o polovinu

05.07.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a zemního plynu se za prvních šest měsíců letošního roku meziročně snížily o 47 procent na 3,38 bilionu rublů (812,3 miliardy Kč). Na vině jsou nižší ceny a nižší objem prodeje. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
img

V květnu deficit dál prudce rostl a přesahuje 270 mld. Kč

01.06.2023 Po pěti měsících letošního roku se deficit takřka dostal ke svému celoročnímu plánu a státní rozpočet tak květen uzavírá s negativním saldem 271,4 mld. Kč. Vývoj je tak i nadále srovnatelný se stavem z roku 2021, kdy v květnu deficit přesahoval 255 miliard Kč a celoroční deficit dosáhl ve výsledku zhruba 420 miliard Kč. V letošním rozpočtu ale chybí několik významných kladných položek, zejména pak výnos daně z neočekávaných zisků spolu s dividendou od energetické skupiny ČEZ. Zároveň by se pokles cen energií na burze měl odrážet i ve snižování cen pro domácnosti, do budoucna i pod nastavený cenový strop. Letošní výdaje státu na kompenzace ztrát plynoucích z cenových stropů by díky tomu nemusely být tak vysoké, jak se původně předpokládalo. Naplánovaný 295miliardový schodek tak je stále dosažitelný, byť aktuální rizika jdou ve směru vyššího celoročního deficitu, než bylo původně předpokládáno.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Web: Sankce na export ruské ropy fungují, Rusko přichází o miliardy dolarů

17.05.2023 Sankce na export ruské ropy začínají přinášet ovoce a dopadat na ruskou ekonomiku, uvádí investigativní portál istories.media, podle něhož Rusko v prvním čtvrtletí letošního roku přišlo na tržbách z ropy o 15,6 miliard dolarů (341 miliard korun). Navíc se nenaplnily obavy, že by ceny ropy kvůli unijním sankcím na světových trzích mohly vystřelit vzhůru.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Dubnová inflace byla o 0,5 procentního bodu nižší, než odhadovala ČNB

11.05.2023 Dubnová inflace byla o 0,5 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v jarní prognóze. Rozdíl způsobil zejména výrazně pomalejší meziroční růst cen potravin, znatelně menší měrou pak přispěla lehce nižší než očekávaná jádrová inflace, uvedl ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční růst spotřebitelských cen v dubnu zpomalil na 12,7 procenta z březnových 15 procent, oznámil dnes Český statistický úřad. ČNB nyní čeká, že inflace bude v každém dalším měsíci o více než jeden procentní bod nižší než v měsíci předchozím.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Dodávky ruské ropy do Číny v březnu meziročně stouply o polovinu na rekord

21.04.2023 Dodávky ruské ropy do Číny se v březnu meziročně zvýšily o polovinu na rekordních 9,61 milionu tun, což je 2,26 milionu barelů denně. Vyplývá to z dnešních údajů čínského celního úřadu. Rusko tak zůstalo největším dodavatelem ropy do Číny, uvedla agentura Reuters.
img

Rozpočtová dieta, aneb čekání na Godota?

21.04.2023 Tuzemská ekonomika vykazuje nadále výrazné nerovnováhy, přičemž od pandemického roku 2020 je zvláště varovný vývoj na straně veřejných financí. Nejinak tomu bylo i v prvních třech měsících tohoto roku, kdy schodek státního rozpočtu dosáhl rekordních 166 mld. To je více než polovina z plánovaného celoročního schodku 295. mld korun. Jak je to možné? Celkové příjmy sice ke konci března vzrostly o solidních 13 %, výdaje státního rozpočtu se však zvýšily o mohutných 37 %.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Březnová inflace byla mírně nad prognózou ČNB, rychleji zdražovaly potraviny

13.04.2023 Březnová inflace byla mírně vyšší, než očekávala Česká národní banka (ČNB). Její zimní prognózu překonala o 0,2 procentního bodu, když dosáhla 15 procent. Rychlejší, než ČNB předpokládala, byl růst cen potravin. V nadcházejících měsících čeká centrální banka zpomalování inflace, ve druhé polovině roku se sníží na jednociferné hodnoty, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rubl oslabil nejvíce od začátku roku, je nejníže od loňského dubna

07.04.2023 Ruský rubl dnes oslabil nejvíce od začátku roku a vůči euru i dolaru se ocitl nejníže od loňského dubna. Přispěla k tomu jednak devizová krize v Moskvě, ale také prodej podniků, k němuž v Rusku přistoupily západní firmy, uvedla agentura Reuters.
C:\\fakepath\\Orbán.jpg

Orbán: Vláda chce postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky

31.03.2023 Maďarská vláda hodlá postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky, jakmile se inflace sníží. Ve státním rozhlase to dnes řekl premiér Viktor Orbán. Míra inflace v Maďarsku v únoru poprvé po více než roce klesla, byla však nejvyšší v Evropské unii. Ohledně rušení cenové regulace Orbán ale nezmínil žádný časový harmonogram, uvedla agentura Reuters.
img

Skupina ČEZ vykázala rekordní výsledky za 4Q 2022

21.03.2023 „ČEZ výrazně překonal tržní očekávání a vykázal rekordní výsledek hospodaření za 4. kvartál 2022. Historicky nejlepší výsledek byl tažen vysokými cenami energií na trzích, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Únorová inflace byla mírně nad prognózou ČNB, rychleji zdražovaly potraviny

10.03.2023 Únorová inflace, která v meziročním vyjádření činila 16,7 procenta, byla o 0,2 procentního bodu nad prognózou České národní banky (ČNB). Rychleji, než centrální banka očekávala, rostly ceny potravin a pohonných hmot. Nejrychlejší meziroční růst vykázaly regulované ceny, kam spadají zejména ceny energií. Rostly ale pomaleji, než centrální banka předpokládala, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.
img

Inflace na (pomalém) ústupu

10.03.2023 Spotřebitelské ceny vzrostly v únoru o 0,6 % oproti lednu, ve kterém meziměsíčně vzrostly o 6 % vlivem skokového zdražení energií. Meziročně spotřebitelské ceny vzrostly o 16,7 % (po 17,5 % o měsíc dříve), což je v souladu s tržním i naším odhadem, který byl jen o desetinku procentního bodu nižší.
img

Ranní okénko - Inflace, průmysl a trh práce v USA

10.03.2023 Český statistický úřad dnes zveřejňuje inflaci a výsledek průmyslové produkce. Po silném proinflačním impulzu v lednu (+6,0 % m/m) by únorový výsledek spotřebitelských cen měl přinést úlevu a oproti lednu vzrůst o 0,5 %. To by v meziročním vyjádření odpovídalo snížení z 17,5 % na 16,6 %. Tržní odhad je nastaven stejně. Hlavním důvodem za očekáváným umírněnějším vývojem jsou energie. Se skončením úsporného tarifu ceny elektřiny v lednu skokově vzrostly a dostaly se velmi blízko k cenovému stropu.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici čekají v únoru zpomalení inflace v ČR na 16,6 až 16,9 procenta

09.03.2023 Tempo růstu cen v Česku se v únoru proti lednu snížilo, zejména kvůli tomu, že ceny energií už narazily na cenové stropy. Zdražování v únoru táhly hlavně potraviny, shodují se analytici oslovení ČTK. Podle jejich odhadu byla únorová meziroční inflace mezi 16,6 a 16,9 procenta. V lednu inflace byla 17,5 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o únorové inflaci v pátek.
img

Společnost innogy zlevní od března elektřinu pod cenový strop, podmínkou fixace

27.02.2023 Energetická společnost innogy zlevní od začátku března elektřinu pod cenový strop. Cena za jednu megawatthodinu (MWh) bude 250 korun pod stropem, podmínkou však je uzavření smlouvy na 15 měsíců. Informovala o tom společnost innogy. Už dříve snížila ceny u plynu. Ceny pod vládním maximem začali v reakci na klesající ceny energií na trhu snižovat i další dodavatelé.
C:\fakepath\ukrajina-krize-24022023.png

Ropa a rubl po roce války

24.02.2023 Trh s ropou je samozřejmě silně ovlivněn válkou na Ukrajině. Pro Rusko tvoří vývoz ropy hlavní zdroj příjmů válečného rozpočtu. Kreml se proto snaží vyvážet této suroviny, kolik jen může.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán: Sankce loni zvýšily náklady Maďarska na energie o čtyři biliony forintů

24.02.2023 Maďarsko loni muselo zaplatit za energie o čtyři biliony forintů (téměř čtvrt bilionu Kč) více než v předchozím roce. Uvedl to dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Důvodem tohoto nárůstu jsou podle něj špatná rozhodnutí Evropské unie ohledně sankcí zavedených proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu, což vedlo k prudkému zdražení energií. Informuje o tom agentura MTI.
img

Kolik spotřebitelé ještě zaplatí za růst prodeje Heinekenu?

20.02.2023 Výrobce piva Heineken jede na plné obrátky za růstem, jak bylo opět patrné při prezentaci čtvrtletních a ročních čísel. Aby bylo možné růst financovat, hodlají vrcholoví manažeři Dolf van den Brink (generální ředitel) a Harold van den Broek (finanční ředitel) pokračovat ve zvyšování cen. Velkou otázkou je, zda jsou spotřebitelé na celém světě ochotni za tento růst dále platit.
img

Evropský strop cen plynu už vykazuje trhliny, které se dají jen těžce napravit

17.02.2023 Netrvalo to moc dlouho a v novém kontroverzním evropském cenovém stropu pro plyn se objevila mezera.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Poptávka po ropě letos překoná úroveň před pandemií, očekává šéf OPEC

13.02.2023 Poptávka po ropě se v letošním roce bude nadále zvyšovat a v celém světě se dostane téměř na 102 milionů barelů denně. To znamená, že překročí úroveň, kde byla před pandemií covidu-19. Řekl to včera generální tajemník Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) Haísám Ghais. Poptávka podle něj poroste i v dalších letech.
C:\fakepath\trader-10022023-38-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje po zprávě, že Rusko plánuje snížení těžby

10.02.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávě, že Rusko hodlá příští měsíc snížit těžbu. Severomořská ropa Brent si kolem 17:15 SEČ připisovala 1,9 procenta a nacházela se nad 86 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 1,7 procenta a pohybovala se nad 79 dolary za barel.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Lednová inflace odpovídala prognóze ČNB, táhly ji regulované ceny

10.02.2023 Lednová inflace, která dosáhla meziročně 17,5 procenta, byla v souladu s prognózou České národní banky (ČNB). Nejsilnější složkou růstu cen byly regulované ceny, zejména kvůli konci úsporného tarifu na energie. Zvedly se ale méně, než očekávala prognóza. Rychlejší byl naopak růst cen potravin, uvedl dnes náměstek ředitele sekce měnové ČNB Luboš Komárek.
img

Vladimír Pikora: Inflace nejspíš dosáhla letošního vrcholu. Sazby už není třeba měnit, silná koruna udělá práci za ČNB

10.02.2023 Spotřebitelské ceny vzrostly v lednu meziměsíčně o 6,0 %. Meziročně vzrostly o 17,5 %. Za nezvykle vysokým meziměsíčním růstem cen stálo ukončení tzv. Úsporného tarifu. Kvůli tomu vzrostly ceny elektřiny meziměsíčně o neuvěřitelných 140 %. To, že ceny tepla vyskočily o 24 %, je vzhledem k rostoucím cenám energií pochopitelné. Naopak to, že cena stočného vyskočila o celých 30 %, je zvláštní a je otázkou, jestli tento růst nezpůsobuje především nedostatek konkurence.
img

Lednová inflace nakonec bez většího překvapení

10.02.2023 Spotřebitelské ceny vzrostly v lednu o 6 % oproti prosinci, ve kterém meziměsíčně stagnovaly. V meziročním srovnání dosáhl růst spotřebitelských cen v průměru 17,5 % po předchozích 15,8 %, což nakonec není daleko od mediánu trhu (17,1 %). Inflace se tak trefila zhruba doprostřed analytických odhadů, které se rozpínaly od 16,2 % po 18,8 %.
C:\fakepath\trader-06022023-42-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, přispívají k tomu vyhlídky na oživení poptávky v Číně

06.02.2023 Ropa zdražuje. Přispívají k tomu vyhlídky na oživení poptávky v Číně. Dalšímu zvýšení cen brání mimo jiné obavy ze zpomalení růstu v hlavních ekonomikách a z možného nedostatku dodávek.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Maloobchodní tržby v Maďarsku v prosinci klesly téměř o čtyři procenta

06.02.2023 Maloobchodní tržby v Maďarsku se v prosinci meziročně snížily o 3,9 procenta po listopadovém nárůstu o 0,6 procenta. Přispělo k tomu ukončení vládou zavedeného cenového stropu na benzin a naftu. Vyplývá to z dnešních údajů maďarského statistického úřadu. Údaje jsou podle analytiků další známkou výrazného útlumu středoevropských ekonomik v závěru loňského roku, za kterým stojí negativní dopad inflace na kupní sílu, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\Ropa4.jpg

Rusko nevidí důvod ke snížení produkce ropných produktů kvůli embargu EU

03.02.2023 Rusko nevidí důvod proč reagovat výrazným snížením produkce svých rafinerií na embargo Evropské unie na ruské pohonné hmoty, které vstoupí v platnost 5. února. Řekl to dnes podle agentury Interfax ruský ministr energetiky Nikolaj Šulginov.
img

E.ON sníží milionu stálých zákazníků ceny energií pod cenový strop

02.02.2023 Energetická společnost E.ON sníží od poloviny února všem svým stálým zákazníkům bez fixací ceny energií pod vládou stanovené cenové maximum. U elektřiny budou ceny nižší o šest procent, než činí cenový strop, u plynu o osm procent. Zlevnění se bude týkat více než milionu zákazníků. Roční úspora u klientů, kteří nepoužívají elektřinu či plyn k vytápění, bude v řádu vyšších stovek korun, u ostatních vyšší. Informovala o tom dnes společnost E.ON. Dosud tuzemští dodavatelé snižovali ceny pouze u produktů s fixací. Nové ceníky připravují i další dodavatelé.
img

Čína určuje pravidla trhu s ropou

24.01.2023 Všechny cesty na ropném trhu nyní vedou do Pekingu. Čína bude podle IEA hlavním důvodem růstu celosvětové poptávky na rekordní úroveň 101,7 milionu barelů denně. Čína bude i nadále diktovat pravidla hry poté, co začátkem února vstoupí v platnost embargo EU na ruskou motorovou naftu a cenový strop pro ropné produkty. Bude chtít zvýšit vlastní exporty, nebo je omezit, aby ochránila domácí trh? Osud ropy Brent bude záviset na odpovědích na tyto otázky.
img

Škoda auto v lednu citelně zdražuje

23.01.2023 Škoda Auto oznámila, že v lednu také přidá “pár polínek” pod inflační kotel a zvýší ceny svých vozů častokrát o desítky tisíc korun. Zdražení vozů, které ČSÚ monitoruje při sestavování indexu spotřebitelských cen, se pohybuje mezi 4-10 %. Pokud budeme předpokládat, že zbytek trhu půjde v lednu nahoru o 5 % a ojeté automobily přibližně o 3 %, může celá sekce “pořízení dopravních prostředků” v lednu zdražit okolo 4 %. Před rokem v lednu to přitom bylo “pouze” o 1,5 % a pořízení automobilů se tak v lednu zařadí k “tahounům” meziroční inflace.
img

Plyn dále prudce zlevňuje

17.01.2023 Začátek nového roku se nese ve znamení povzbudivých zpráv z energetických trhů. Cena evropského plynového benchmarku TTF pokračuje ve volném pádu a včera se dostala až k 55 EUR/MWh, tj. výrazně pod tuzemský cenový strop na úrovni přibližně 125 EUR/MWh.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Novak: Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu loni vzrostly o 28 procent

16.01.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v loňském roce zvýšily o 28 procent, respektive o 2,5 bilionu rublů (zhruba 810 miliard Kč). Na zasedání vlády to podle médií dnes řekl ruský vicepremiér Alexandr Novak. Řekl také, že těžba ropy v Rusku se loni zvýšila o dvě procenta na 535 milionů tun, zatímco export se zvýšil o sedm procent. Rusko loni podle Novaka dodalo 15,5 miliardy krychlových metrů zemního plynu potrubím Síla Sibiře do Číny. Předloni tyto dodávky činily zhruba 10,5 miliardy krychlových metrů.
img

Ropná válka Západ vs. Rusko si začíná vybírat svou daň

13.01.2023 Podle představitelů a organizátorů kampaní z Ukrajiny tato zjištění ilustrují efektivitu cílení na ropné příjmy Ruska a zdůrazňují potřebu, aby západní politici zvýšili finanční tlak na Moskvu, čímž by pomohli Kyjevu zvítězit.
img

Forex: Směřuje Německo do recese?

13.01.2023 Ekonomika našeho klíčového obchodního partnera se stejně jako ta naše v loňském roce potýkala s vysokými cenami energií. Jak moc ji v závěru loňského roku začal docházet dech napoví dnešní předběžný růst HDP za celý rok 2022. Zatímco analytici se shodují, že recese na přelomu roku přišla, my stále vnímáme ve světle posledních indikátorů možnost, že se jí buď Německo úplně vyhne, nebo bude pouze technického rázu. Odolnost podle nás ukáže i listopadová průmyslová produkce v eurozóně.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Institut CREA: Embargo na ruskou ropu připravuje Moskvu denně o 160 milionů eur

11.01.2023 Obchodní válka, kterou Západ vyhlásil Rusku v obchodování s energetickými surovinami, začíná přinášet ovoce. Uvedlo to dnes nezávislé finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), jehož analytici spočítali, že kvůli embargu na ruskou ropu Moskva v prosinci přicházela odhadem o 160 milionů eur (3,8 miliardy Kč) denně. To výrazně omezuje schopnost prezidenta Vladimira Putina financovat válku na Ukrajině. Rusko ale na vývozu fosilních paliv stále vydělává odhadem 640 milionů eur (15,4 miliardy Kč) denně.
img

Ropa z Ruska našla domov, Čína a Indie si užívají éru evropských sankcí

11.01.2023 Když EU zavřela dveře dodávkám ropy z Ruska, udělala tím službu více než dvěma velmocím. Ruská ropa, která se vytěžila v arktické oblasti, našla domov v Číně a Indii.
C:\fakepath\windfall-tax.jpg

Začíná platit windfall tax i cenové stropy na elektřinu a plyn

01.01.2023 Dnes začíná platit daň z mimořádných zisků firem v energetickém, těžebním, petrochemickém a bankovním sektoru. Výnos z daně má společně s odvodem nadměrného zisku při výrobě elektřiny, který funguje už od prosince, zajistit peníze na stanovení cenových stropů na elektřinu a plyn. Cenové stropy nahrazují takzvaný úsporný tarif, kterým stát od října do prosince dotoval domácnostem ceny energií. Na rozdíl od úsporného tarifu ale bude moct cenový strop využít i většina firem.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Technologické akcie míří vzhůru, dolar klesá

29.12.2022 Evropské akcie se po počátečních ztrátách drží lehce nad včerejším závěrem. To ale nestačí na to, aby se evropský blue chip index vyhnul svému nejhoršímu roku od roku 2018. Na druhé straně Atlantiku se akcie obchodují výše poté, co počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti k minulému týdnu mírně vzrostl. Stále ale zůstává blízko historických minim. Výnosy státních dluhopisů klesly a kurz dolaru prodloužil svůj pokles. Z akcií se daří zejména technologickému sektoru, kde rostou giganti jako Tesla, Apple, Amazon a Microsoft.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní kvůli strachu z nové celosvětové vlny covidu, která se masivně šíří z Číny. Riziko, že Putin Česku vypne ropovod Družba je malé, ale ne nulové

29.12.2022 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dále zbrzdily tempo svého zlevňování. Vyhlížený scénář stabilizace jejich cen od začátku roku 2023 nyní hatí hrozba další celosvětové vlny covidu. Nákaza se v těchto dnech masivně šíří z Číny, kde tamní režim nezřízeně uvolnil drakonické covidové restrikce a v rámci přístupu „ode zdi ke zdi“ dochází k dramatickému nárůstu poštu nakažených, hospitalizovaných a také zemřelých, byť existují značné pochyby o transparentnosti čínských oficiálních údajů.
C:\fakepath\trader-28122022-30-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku v Číně klesají

28.12.2022 Ceny ropy dnes klesají. Obchodníci zvažují, jaký dopad by mohl mít na poptávku po ropě prudký růst případů nemoci covid-19 v Číně, když rozhodnutí o uvolnění pandemických omezení v zemi vyvolalo naději na růst poptávky po pohonných hmotách. Čína je největším světovým dovozcem ropy. Analytici upozorňují, že objemy obchodů v tomto týdnu budou kvůli blížícímu se konci roku nižší, než je obvyklé, což většinou způsobuje výraznější kolísání cen.
img

Nálada na Wall Street se zhoršuje, dolar získává půdu pod nohama

28.12.2022 Hlavní akciové indexy na Wall Street zahájily dnešní seanci v zeleném teritoriu, efekt opětovného otevírání čínské ekonomiky ale vyprchává a ani vzedmutí růstových titulů jako Apple, uvozené poklesem amerických výnosů, na udržení nálady nestačí. Dow Jones Industrial Average se v podvečer nacházel zhruba 0,4 procenta v záporu a technologický Nasdaq Composite ztrácel kolem 0,8 procenta, zatímco výnos amerického desetiletého dluhopisu se tlačil k hladině 3,87 procenta.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rubl výrazně oslabil, vrátil se do blízkosti osmiměsíčního minima

28.12.2022 Ruský rubl dnes výrazně oslabil, vrátil se tak do blízkosti osmiměsíčního minima z minulého týdne. Odpoledne si americký dolar vůči rublu připisoval více než tři procenta a nacházel se mírně nad 72 rubly. Minulý týden ruská měna oslabila asi o osm procent. Dolů ji tlačí očekávání, že západní sankce na ruskou ropu budou mít negativní dopad na exportní příjmy Ruska, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytik: Na současném poklesu cen plynu na burze vydělá také česká vláda

28.12.2022 Současný pokles cen plynu na burze je dobrou zprávu také pro českou vládu, která bude mít nižší náklady se zajištěním plynu pro domácnosti i firmy. Vydělat na ní mohou i spotřebitelé, kteří uzavírají nové smlouvy nebo jim končí fixace. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Vypne Putin Česku ropu? Jeho včerejší podpis příslušného dekretu zatím nechává trhy v klidu

28.12.2022 Ruský prezident Vladimir Putin včera podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících – přímo i nepřímo – cenový strop na ruskou ropu. Cenový strop se týká ropy, kterou Rusko vyváží námořní cestou, tedy prostřednictvím tankerů. Proto nelze hovořit o tom, že by jej Česko podporovalo přímo. Přímo totiž námořně dodávanou ruskou ropu neodebírá. Nepřímo však strop podpořilo. Podporuje jej totiž Evropská unie jako celek. A Česko si nevyjednalo výjimku z této podpory jako Maďarsko.
img

Ranní shrnutí (28.12.2022)

28.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování smíšeně. S&P 500 klesl o 0,41 %, Dow Jones přidal 0,11 % a Nasdaq se posunul o 1,38 % níže.
C:\fakepath\trader-27122022-36-zm.jpg

Putin zakázal vývoz ruské ropy do zemí, které uplatňují cenový strop

27.12.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících cenový strop na ruskou ropu. V případě exportu ropy vstoupí zákaz v platnost na začátku února a bude platit pět měsíců. U ropných produktů by ruská vláda mohla stanovit pozdější začátek platnosti zákazu, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Omezení cen ropy může zvýšit rozpočtový deficit Ruska, připustil ministr

27.12.2022 Schodek ruského rozpočtu by mohl být v příštím roce vyšší než plánovaná dvě procenta hrubého domácího produktu, protože omezení cen ropy snižuje příjmy Ruska z vývozu. Uvedl to ruský ministr financí Anton Siluanov.
C:\fakepath\trader-23122022-29-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje poté, co Rusko řeklo, že může kvůli zastropování snížit těžbu

23.12.2022 Ceny ropy v závěru týdne přidávají téměř tři dolary. Reagují na prohlášení Moskvy, že by mohla snížit těžbu ropy v reakci na cenový strop G7 pro ruský export.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko sníží těžbu ropy

23.12.2022 Rusko by začátkem příštího roku mohlo v reakci na zavedení cenového stropu západními zeměmi snížit těžbu ropy o pět až sedm procent, tedy 500 000 až 700 000 barelů denně. Uvedl to v pátek podle agentury Reuters ruský vicepremiér Alexandr Novak.
img

BREAKING: Ceny zemního plynu v USA klesají na nejnižší úrovně od března 2022

23.12.2022 Ceny zemního plynu v USA nadále klesají i přes rostoucí obavy o dodávky. Předpovědi počasí naznačují, že zimní bouře zasáhne velké části USA a vyvolá varování od Maine až po Mexický záliv, což ohrožuje vývoz LNG. To může zvýšit poptávku po energii na vytápění domácností a kanceláří.
img

Ranní shrnutí (23.12.2022)

23.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování na nižších úrovních, nicméně dokázaly smazat velkou část prvotních ztrát. S&P 500 klesl o 1,45 %, Dow Jones klesl o 1,05 % a Nasdaq klesl o 2,18 %. Small-cap index Russell 2000 se propadl o 1,29 %.
img

VIDEO: Spotreba ropy vo svete by mala v prvej polovici budúceho roka klesnúť

21.12.2022 Ceny ropy sú pod tlakom vďaka prudkému poklesu dopytu po rope z Číny. USA chcú túto situáciu využiť na doplnenie strategických ropných rezerv. Vyhliadky viacerých relevantných agentúr poukazujú na spomalenie dopytu po rope v prvej polovici budúceho roka. Napriek tomu však prebiehajúce embargo a cenový strop a ruskú ropu môžu spôsobiť zdražovanie čierneho zlata.
img

Energetická krize by se mohla zhoršit kvůli stropu na ceny plynu

21.12.2022 Rozhodnutí zemí EU o omezení ceny zemního plynu by mohlo znamenat, že do Evropy zamíří menší množství dodávek plynu, a že se v regionu ještě prohloubí energetická krize.
img

Polsko a Německo požádaly na příští rok o dodávky ruské ropy, tvrdí Transněfť

20.12.2022 Ruská společnost Transněfť obdržela z Polska a Německa požadavek na dodání ropy v příštím roce. V ruské televizi Rossija 24 to dnes řekl šéf Transněfti Nikolaj Tokarev. Jeho slova jsou však podle agentury Reuters v rozporu s postojem Varšavy, která v listopadu tvrdila, že ropu z Ruska nechce. Německo dnes navíc popřelo, že hodlá v příštím roce ruskou ropu kupovat. Evropská unie na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu uvalila sérii sankcí a od 5. prosince zakazuje dovoz ruské ropy na tankerech.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Analytici: Strop na ceny plynu může energetickou krizi ještě zhoršit

20.12.2022 Rozhodnutí zemí Evropské unie omezit ceny zemního plynu může znamenat, že do Evropy zamíří méně dodávek plynu a že se v regionu ještě prohloubí energetická krize. Myslí si to část analytiků, na které se dnes odvolává agentura Bloomberg. Důležité zároveň bude, jak se začne v Evropě vyvíjet poptávka po plynu, respektive zda klesne tak, jak si vlády představují. Cena plynu pro evropský trh je nyní asi na měsíčním minimu, ale výrazně vyšší než před rokem.
img

Ranní komentář: Nepříjemné překvapení od BoJ a nový cenový strop na plyn v Evropě

20.12.2022 Dnes ráno všechny překvapila Bank of Japan, která zvedla svůj target pro desetileté výnosy na 0,5 %. Překvapivé rozhodnutí zkomplikovalo situaci nejen na japonském akciovém trhu, ale i na ostatních trzích. Přispělo také k výraznému zpevnění JPY a růstu dluhopisových výnosů.
C:\fakepath\trader-19122022-45-zm.jpg

Burzovní operátor ICE v reakci na dohodu EU posoudí fungování trhu s plynem TTF

19.12.2022 Burzovní operátor Intercontinental Exchange (ICE) posoudí, zda může po dohodě Evropské unie ohledně omezení cen plynu nadále řádně provozovat obchodování na virtuálním trhu s plynem Title Transfer Facility (TTF) z Nizozemska. Uvedla to dnes podle agentury Reuters firma.
img

Komisařka EU pro energetiku: EU může pozastavit platnost stropu pro plyn, pokud regulační orgány prokáží, že rizika převažují nad přínosy

19.12.2022 Stanovení stropu ceny plynu v EU na 180 EUR/MWh je v současné době široce komentováno představiteli politického a ekonomického světa.
img

Ropa roste kvůli oživení v Číně a plánu USA na doplnění zásob, který zlepšuje výhled

19.12.2022 Ropa na začátku týdne stoupla kvůli příslibu Číny oživit spotřebu a plánu Bidenovy administrativy začít s doplňováním strategických zásob ropy v zemi.
img

Graf dne - NATGAS (19.12.2022)

19.12.2022 Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) zahájily nový obchodní týden velkým medvědím gapem. NATGAS se dnes obchoduje přibližně o 6 % níže. Mezi hlavní důvody patří teplejší předpověď počasí pro Spojené státy. Nové týdenní předpovědi naznačují, že ve většině západních států USA budou teploty pro toto období roku nadprůměrné. Ceny klesají také v Evropě, kde nizozemský benchmark TTF ztrácí přibližně 14 %. Příběhem, který je třeba v případě zemního plynu sledovat, je cenový strop EU. Představitelé EU nyní diskutují o cenovém stropu kolem 180-190 eur, což je méně než dříve navrhovaných 300 eur za MWh. Některé země jsou však proti tomu, aby byl strop stanoven pod 200 EUR za MWh. Nicméně i horní hranice 180 EUR by byla vyšší než tržní cena, kterou země EU v současnosti za plyn platí, a neměla by tedy mít velký dopad na dodávky. 
C:\fakepath\trader-14122022-28-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.12.2022 1) Majitel internetové společnosti Twitter Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě. Z první příčky jej sesadil francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník módního domu LVMH. Poprvé tak v čele žebříčku nejbohatších lidí stanul Evropan, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarská vláda do konce dubna prodloužila cenový strop na základní potraviny

14.12.2022 Maďarská vláda do konce dubna prodloužila cenový strop na základní potraviny. Včera o tom podle agentury MTI informoval ministerstvo zemědělství. Minulý týden naopak zrušila cenový limit na pohonné hmoty.
C:\fakepath\trader-13122022-33-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli slabšímu dolaru a přerušení dodávek rostou

13.12.2022 Ceny ropy dnes rostou. Přispívá k tomu prudký pokles amerického dolaru v reakci na zprávu o listopadové inflaci a obavy o dodávky.
C:\fakepath\trader-12122022-47-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli odstávce ropovodu Keystone a vývoji v Rusku a Číně rostou

12.12.2022 Ceny ropy zahájily nový týden růstem. Mohou za to obavy o dodávky kvůli uzavření důležitého ropovodu zásobujícího Spojené státy. Rusko navíc pohrozilo snížením těžby a uvolnění koronavirových omezení v Číně by mohlo znamenat zvýšení poptávky po pohonných hmotách.
img

Rozbřesk: Fed a ECB určí trhům směr do nového roku

12.12.2022 Nastává poslední skutečně rušný týden před koncem roku. Nejenže v něm dojde na zasedání Fedu i ECB, ale nejprve se ve Spojených státech (v úterý) dozvíme výsledky listopadové inflace. Tu českou čerstvě známe, meziměsíčních +1,2 % při konsensu trhu +0,7 % dle Refinitiv. Americká říjnová čísla byla slabší a v kombinaci s uvolněnější náladou na komoditních trzích přispěla velkou měrou k odbourání sázek na agresivnější růst úrokových sazeb v USA i v eurozóně. I proto v tuto chvíli valná část trhů čeká od Fedu i ECB podobně jako my zvýšení sazeb “jenom” o 50bps. A i proto se dalo v posledních týdnech na globálních trzích daleko “uvolněněji” dýchat.
img

Fed a ECB určí trhům směr do nového roku

12.12.2022 Nastává poslední skutečně rušný týden před koncem roku. Nejenže v něm dojde na zasedání Fedu i ECB, ale nejprve se ve Spojených státech (v úterý) a dnes i v Česku dozvíme výsledky listopadové inflace. Říjnová čísla byla slabší a v kombinaci s uvolněnější náladou na komoditních trzích přispěla velkou měrou k odbourání sázek na agresivnější růst úrokových sazeb v USA i v eurozóně. I proto v tuto chvíli valná část trhů čeká od Fedu i ECB podobně jako my zvýšení sazeb “jenom” o 50bps. A i proto se dalo v posledních týdnech na globálních trzích daleko “uvolněněji” dýchat.
img

Ropa se odráží od ročních minim

08.12.2022 Ropa WTI a Brent na začátku seance hluboce poklesly a dosáhly úrovní, které nebyly zaznamenány od konce prosince 2021, nicméně kupující se stali aktivnějšími po zprávách, že některé tankery převážející ruskou ropu byly zadrženy poté, co vstoupil v platnost cenový strop G7.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Cenový strop na ruskou ropu nebude mít na rozpočet země velký dopad

08.12.2022 Cenový strop na ruskou ropu, na kterém se minulý týden dohodla skupina ekonomicky vyspělých zemí G7, není dostatečně nízký na to, aby v příštím roce výrazně snížil příjmy Kremlu. Shodují se na tom někteří ekonomové. I kdyby tento strop způsobil pokles produkce ruské ropy, prezident Vladimir Putin má stále dost peněz na své válečné úsilí, alespoň prozatím. Uvedla to agentura Bloomberg.
C:\fakepath\forint.jpg

Inflace v Maďarsku v listopadu vzrostla na 22,5 procenta, překonala odhady

08.12.2022 Míra inflace v Maďarsku v listopadu vzrostla na 22,5 procenta, zatímco o měsíc dříve činila 21,1 procenta. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Výsledek překonal očekávání analytiků. I nadále nejvíce zdražují energie a potraviny. Maďarsko má nejvyšší inflaci ze zemí Visegrádské skupiny (V4), kam patří i Česká republika. V meziměsíčním srovnání se ceny zvýšily o 1,8 procenta.
img

Ministři EU si stojí za tím, že omezení těžby ruské ropy bude fungovat

07.12.2022 V rozhovoru pro CNBC řekli ministři EU, že cenový strop na námořní ropu z Ruska bude fungovat, i přes snahy Kremlu vyhnout se sankcím a široké skepsi trhu vůči tomuto opatření.
img

Ropa klesá o 2 %, přestože v Číně ruší omezení proti covidu

07.12.2022 Ceny ropy dnes zůstávají pod tlakem navzdory tomu, že Čína oznámila výrazné uvolnění omezení související s pandemií koronaviru. Přestože zrušení omezení pohybu a cestování v druhé největší světové ekonomice je jistě pozitivní pro ropu, tak dnes jsme naopak svědky poklesu ceny suroviny. Brent a WTI klesají o více než 2 %, přičemž WTI se nyní obchoduje více než 12 % pod svým posledním lokálním maximem dosaženým 1. prosince 2022. Propad cen ropy je nejzřetelnějším důkazem toho, jak silné jsou na trzích obavy z recese. Pozitivní zprávy o cenách ropy, jako je znovuotevření Číny, cenový strop G7 nebo plány Ruska stanovit minimální cenu pro mezinárodní prodej ropy, obchodníci ignorují s obavami o stav globální ekonomiky, který je nyní klíčovým faktorem pro ceny ropy.
img

Maďarsko na návrh skupiny MOL zrušilo zastropování cen pohonných hmot

07.12.2022 Maďarská vláda na návrh ropné a plynárenské skupiny MOL od úterních 23:00 SEČ zrušila zastropování cen pohonných hmot. Jen krátce předtím to oznámil šéf premiérova kabinetu Gergely Gulyás.
img

Jak cenový strop promění trh s ropou?

06.12.2022 „Západní země zavedly cenový strop na ruskou ropu přepravovanou po moři. Cenový strop na úrovni 60 dolarů za barel je blízko tržní ceně, takže je vysoká šance, že mnoho zemí ho bude akceptovat,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ceny ropy začínají po zavedení ruských sankcí stoupat a Čína stále uvolňuje restrikce

06.12.2022 Ropa se odrazila ode dna ve chvíli, kdy v předchozí seanci klesla o více než 3 %, jelikož zavedení sankcí na ruskou námořní ropu zmírnilo obavy z nadměrné nabídky, zatímco uvolnění čínských omezení COVID zlepšilo výhled poptávky.
img

MOL hlásí nedostatek paliv ve svých čerpacích stanicích v Maďarsku

06.12.2022 Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL se o víkendu potýkala s částečným nedostatkem pohonných hmot v téměř celé své síti čerpacích stanic v Maďarsku. Firma sdělila agentuře Reuters, že hlavním důvodem nedostatku paliv je nízký dovoz. Upozornila rovněž, že řada lidí si začala hromadit zásoby pohonných hmot. Zahraniční podniky omezily dodávky paliv do Maďarska poté, co tamní vláda loni zavedla cenový strop pro benzin a naftu, píše Reuters.
img

OPEC+ před začátkem klidného týdne drží produkci ropy na stejné úrovni

05.12.2022 Minulý týden touto dobou jsme psali o rozhodujícím období pro ceny ropy. Tento týden možná začneme tušit, jaký vliv bu...
C:\fakepath\trader-05122022-49-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po statistice z USA obrátily směr a klesají

05.12.2022 Ceny ropy zahájily dnešní obchodování růstem až o více než dva dolary, po odpolední statistice ze Spojených států však obrátily směr a klesají. Nejnovější údaje vyvolaly obavy, že centrální banka USA (Fed) může pokračovat v agresivním uvolňování měnové politiky. Cena severomořské ropy Brent kolem 19:30 SEČ vykazovala pokles o 1,9 procenta zhruba na 83,96 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu ztrácela 2,1 procenta a obchodovala se za 78,33 USD za barel.
img

BREAKING: USDCAD roste, protože ropa maže počáteční zisky

05.12.2022 Na začátku seance vyskočila cena OIL.WTI na 82,70 USD, protože dnes vstoupil v platnost cenový strop skupiny G7 a investoři vstřebávali nejnovější rozhodnutí OPEC+ a zmírnění kovidových omezení v Číně, která je největším dovozcem ropy. Odpoledne však růstová dynamika vyprchala po optimistických údajích ISM Services a potenciálním zvýšení produkce ropy v Libyi. Také Saúdská Arábie sníží ceny ropy pro Asii na desetiměsíční minimum. ropa. ropa WTI opět nedokázala prorazit nad rezistenci na úrovni 83,00 USD a v současné době testuje lokální rezistenci na úrovni 79,00 USD, což představuje dramatický zvrat, protože investoři se začali více vyhýbat riziku, což poškodilo akcie a posílilo dolar, čímž se komodita stala dražší pro držitele ostatních měn.  Nižší ceny ropy spolu s 8% propadem cen zemního plynu v důsledku předpovědi teplejšího počasí vyvíjely tlak na loonie a tlačily pár USDCAD na 1,3580. Pár prorazil nad dlouhodobou klesající trendovou linii a místní rezistenci na úrovni 1,3570 a pokud převládne současný sentiment, pohyb vzhůru může zrychlit směrem ke klíčové rezistenci na úrovni 1,3665. 
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa po zasedání klíčových těžařů a omezení ceny ruské suroviny zdražuje

05.12.2022 Ceny ropy se na začátku nového týdne zvyšují. Důvodem je víkendové rozhodnutí hlavních těžebních zemí ponechat těžbu beze změny a také začátek zákazu dovozu ruské ropy do EU spolu se zavedením cenového limitu na ruskou ropu, na kterém se dohodly vyspělé země ze skupiny G7 a s nimi Austrálie. Zároveň lze očekávat vyšší poptávku po pohonných hmotách, neboť některá čínská města zmírnila koronavirová omezení.
C:\fakepath\trader-05122022-36-zm.jpg

Západ omezil dovoz ruské ropy, podle Moskvy to destabilizuje trh

05.12.2022 V zemích Evropské unie dnes začal platit zákaz dovozu ruské ropy na tankerech, který má Moskvu připravit o část zdrojů na financování válečné agrese proti Ukrajině. Unie společně se skupinou hospodářsky vyspělých zemí G7 paralelně zavedla cenový strop 60 dolarů (zhruba 1390 Kč) za barel ruské ropy přepravované do dalších států. Moskva dnes uvedla, že opatření destabilizuje globální energetický trh, ale neovlivní její schopnost pokračovat v bojích na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-05122022-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.12.2022 1) Míra inflace v Turecku v listopadu podle očekávání poprvé zhruba za rok a půl klesla, činila 84,4 procenta po říjnové hodnotě 85,5 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Polevil růst cen v dopravě a pomaleji se zvyšoval i růst cen bydlení a energií. Meziměsíčně ceny vzrostly o 2,9 procenta po růstu o 3,5 procenta v říjnu.
img

Tipy na obchodování ropy

05.12.2022 Toto spolu s třívlnným vzorcem (ABC) na ropě přináší obchodníkům možnost vstupovat na trh nákupem podle výše uvedeného schématu. Stop loss nastavte na úroveň 80 a při průrazu úrovní 82 a 83 trh opusťte.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Market Profile | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Býčí trh | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Objemy obchodů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Burza | Burza cenných papírů | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Channel | DAX | Devizový trh | Distribuce | Dividenda | Dlouhá pozice | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | ECOFIN | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forward | Futures | Fúze | G7 | Gap | High | Hlava a ramena | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Loonie | Low | MACD | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodník | Čekající příkazy | Platební bilance | Poplatek | Pozice | Prodejní cena | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spread | Support | Termínový kontrakt | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Facebook | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Hazardní hry | Akcie O2 | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena akcií | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Členské země Evropské unie | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Egyptská libra | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Energy trading | Etoro | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Komodita | Komoditní | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Londýnská burza | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Market | Měna Bitcoin | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Náklady na těžbu ropy | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Patria.cz | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zákon o cenných papírech | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Bunds | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Genesis | Cukr | 1 milion | Burze | Commodities | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Crédit Agricole CIB | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | PVM Oil Associates | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Česká bankovní asociace | Home Credit | David Marek | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | BCS | PVM | The Guardian | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Erste Bank | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Diamanty | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Linie podpory | Podnikatelé | Příprava | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Modrá pyramida | Sázet | Cena cukru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Růst akcií | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | TradingView | Země OPEC | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Benchmarky | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Agentura AFP | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Payrolls | Konsensus | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Světový obchod | Hospodářská situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Indikátor důvěry | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Bankovní společnost | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Členské země EU | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Rystad Energy | Ruské akcie | Belviport Trading | Skupina PPF | Obchodování ropy | Inflace ve světě | BHS | Aleš Michl | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Obchodování s cizími měnami | Technologie blockchain | Jerome Powell | MiFID II | Altcoin | XRP | Capitalinked | Radim Dohnal | European Energy Exchange (EEX) | Stellar | Estee Lauder | CFG | Tržní kapitalizace kryptoměn | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Asijské trhy | EUR/RUB | Vzácné kovy | Kryptoměnové burzy | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Zvýšení těžby ropy | Obchodní války | Očekávání investorů | Krypto | Forexové páry | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Globální růst | Technologické akcie | Akcie Facebooku | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Posílení rublu | Zasedání OPEC | USMCA | Spotřebitelská inflace | Expobank | Expobank CZ | Trhy v USA | Trh s ropou | Burzovní operátor | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Intercontinental Exchange | IG | Růst úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | EK | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Český miliardář | Financial Times (FT) | Refinitiv | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Transakční poplatky | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Poptávka po americkém dolaru | Makléřská společnost | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Inflace v ČR | MUFG Bank | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruská firma | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Prodej ropy | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Dolarové sazby | NATGAS | Prezidentka ECB | Cena železné rudy | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Ripple Labs | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Americké futures | Globální akciové indexy | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Obavy z recese | Konglomerát | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | KB | Saudi Aramco | PPF | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Předstihové indikátory | Formule 1 | Společnost Deutsche Börse | Tržby v maloobchodě | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | TV Nova | Majoritní akcionář | Investiční skupina | Analytik portálu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Výdaje státního rozpočtu | Obchod s ropou | Ropné firmy | Trinity | Jakub Seidler | LNG | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | Obchod | Muhammad bin Salmán | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Myšlenka | Inflace v říjnu | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | XLM | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | TradingEconomics | Růst cen | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Zasedání vlády | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Jiří Šmejc | Generální ředitel | PSA | Skupina OPEC+ | Statistici | Čínský prezident | Kybernetická měna Bitcoin | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Trendová linie | Vicepremiér | 5G | AFP | Oblast rezistence | Dlužníci | Průmyslová výroba v Japonsku | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | CHNComp | Globální trh | Financovat | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Formule | Rostoucí náklady | ABC | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Stavebnictví | Klíčový support | TA3 | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Soukromé firmy | NAFTA | Breaking | Pojišťovny | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Penále | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Amcor | Moskva | PSA Group | PKN Orlen | Časopis Forbes | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Sev.en Energy | Seznam.cz | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Tendr | InterContinental | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Smartwings | Míra inflace v Británii | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Nižší likvidita | Šperky | Kupní síla | Automobil | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Europoslanci | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AT&T | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | SUGAR | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Růst akciových trhů | Hospodaření | Paschal Donohoe | Placení daní | Růst poptávky | Američané | Eskalace napětí | Návratnost | IKEA | Netflix | Inovace | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Sodexo | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Nejbližší rezistence | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Spotřební koš | Oslabení kurzu koruny | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Vyplácení dividend | Ptačí chřipka | Prognózy ČNB | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Ratingová agentura Fitch | Většinový podíl | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Finance Group | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Vstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Trhy v Číně | Iris Pangová | Švýcarská banka UBS | BP | Tescan | Aktivity v Číně | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Životní minimum | Expanzivní fiskální politika | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Využití umělé inteligence | Konjunkturální průzkum | Craig Erlam | Střední podniky | Výhled růstu globální ekonomiky | Prohlášení G7 | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Snížení těžby | Mzda | Vzestup inflace | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Ropná válka | Světový trh s ropou | Obraty trendu | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Únorová inflace | Rishi Sunak | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Lufthansa | Nifty 50 | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Tencent | Další vývoj | S&P 500 futures | Stimuly | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Silný pokles | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | New York Times | Anton Siluanov | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Počet nakažených | Čerpací stanice | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Deutschlandfunk | Souhrnný čistý zisk | Algoritmy | Situace v Číně | Katar | Salmán | MPO | MF | Kongres | Škoda | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Negativní korelace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | České vlády | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Unijní země | Březnová inflace | Fiat Chrysler | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | VW | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Obchodní schodek | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Zelené energie | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Oživení v Číně | Raketový útok | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Ministři EU | Situace na ropě | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Propouštění zaměstnanců | Hluboké recese | Ministři | Ministři energetiky | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Extrémní nárůst | NÚKIB | Indický premiér | Naréndra Módí | Snížení produkce | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Více peněz | Očištěný čistý zisk | Valná hromada ČEZ | Výhled poptávky po ropě | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | EP | Statistiky | Rozvíjející se země | Hlubší schodek | Nákup ropy | USD za barel | S&P500 | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Producenti ropy | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Oilprice | Oilprice.com | Zbyněk Stanjura | ODS | Americký ropný institut | Ropný institut | Sociální síť | Debata | Spotřebitelská nálada v Německu | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Data z trhu práce | Cenový pokles | Úřad INSEE | Cestování | Superpočítač | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Dubnová inflace | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Ropa roste | Maloobchod | Denní pokles | Futures na zemní plyn | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Aktivita v americkém sektoru služeb | PEPSICO | FOMO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Rekordní zisk | Regulační orgány | Snižování cen | Zadlužení | Bezpečnost | Kontrakce | Šéfka EK | Politika centrální banky | Růst EBITDA | Členské státy | Členské země | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Xiaomi | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Alrosa | CL | Spolková vláda | Státní podpora | Martin Winterkorn | Manažeři | Klíčové oblasti | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Renault | Klesající trendová linie | Umělé inteligence | Investovat peníze | Inflace v Turecku | Propad příjmů | Společnost Lufthansa | OKD | Kia | JDE | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Plán EU | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Záchranný balík | Řecký parlament | Tržní situace | Střední Evropa | Mišustin | Ruské úřady | Vedení společnosti | Čínská poptávka | Berlín | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Tchaj-wan | Tempo poklesu | ProSiebenSat.1 Media | Zpomalení inflace | WSF | Národní rozpočtová rada | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Agentura APA | APA | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | BDEW | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Covid | Cardano | Představenstvo | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | György Matolcsy | Dezinflační tendence | Nové žádosti o podporu | Živnostníci | Paušální daň | Výkyvy cen | Vrcholoví manažeři | Akcie Electronic Arts | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Objem zakázek | Jasný signál | Exporty | Výdaje japonských domácností | MAM | Sony | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Zdroj příjmů | Podíl Evropy | Francouzský statistický úřad INSEE | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Šance | Opel | Chrysler | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Výplach | Evropské investiční banky | Kolísání cen | Spotřební daně | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Společnost XTB | Nižší poptávka | Index Ventures | Natland Group | OMV | Plynárenské společnosti | Vepřové maso | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Covid19 | Výzkumy | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Mluvčí ČEZ | Významné události | Inflace v červenci | Hyundai Motor | Bruegel | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Plány Ruska | Zpomalování inflace | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Počty nakažených | Czechoslovak Group | Analytik XTB | Rystad | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Vesa Equity | Zvýšení daní | Unijní ministři | Coca-Cola | Ruská vláda | Americký soud | DIA | Odborníci | Peso | Kroger | Zdanění | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Sazba hypoték | Pokles exportu | Snížení emisí | Ropa dnes | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | JCPOA | Ropovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | ACS | Ranní okénko | Česká republika | Přerušení těžby | Pokles průmyslové výroby | Ruské firmy | Odvolací soud | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | CPI v USA | iPhone | Walgreens | Příjmy z prodeje ropy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Interfax | Intel | Zásoby benzinu | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Elvira Nabiullinová | Futures na ropu | Moneta | Státy Evropské unie | Nasdaq Futures | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Electronic Arts | Výrobce videoher | T-Mobile US | Tempo inflace | Společnost Pfizer | Sazka Entertainment | Dillí | China Mobile | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | Polská vláda | Snižování daní | Akcie spoločnosti | Tranzit ruské ropy | Transněfť | Ropovod Družba | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Proražení | Zelené investice | Životní prostředí | Tesco | Diem Association | Futures na DAX | Siemens | Bayer | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | TABAK | Lego | Očkování | LEN | Zadlužování | PX Pražské burzy | Vesa Equity Investment | Maďarská vláda | Orbán | Awesome Oscillator | Futures na ropu WTI | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Voda | Stimulační balíček | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | ADA | Polkadot | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Společnost Tesla | Silné oživení | Dopad na akcie | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | Zpomalující inflace | VMware | Evropské centrální banky | CARA | MJ | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Streamovací služby | Velké investiční fondy | Návrh PPF | Obavy o poptávku | Tržní ceny | J&J | Cenové výkyvy | Giovanni Staunovo | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Dialog | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | FTX | Kov | Colt | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Inflace na Slovensku | CETIN | V4 | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Rohlik Group | Maďarská ekonomika | Siemens Energy | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Výrazný zisk | Silný růst | Britská firma | Pandemie covidu-19 | ČSA | Zesílení inflačních tlaků | Hang Seng Tech | Index Hang Seng Tech | Výrazný růst | Vysoké dividendy | Výhled růstu ekonomiky | Liberty Steel | SLR | Suezský průplav | Discovery | CPI Property Group | CPI Property | Reuters analytik | EDF | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Průmyslová produkce v eurozóně | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | COIN | Krok za krokem | AA | Ceny ropy Brent | Guvernér maďarské centrální banky | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Nezaměstnanost mladých | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická firma | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Trading.com | Zpráva amerického ministerstva práce | Futures na americké indexy | Panasonic | Francouzská společnost | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Arca Investments | Arca | Shiba Inu | Meziroční růst cen | Cenové akce | EEX | Malta | Kurzotvorné zprávy | Turów | Riziko ztráty | Petrus Advisers | Německé společnosti | Vesa | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | Cena Cardana | Prodejní ceny | Podstatné kurzotvorné zprávy | Dříví | Výhled růstu české ekonomiky | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Petrus | Bit.plus | Guvernérka ruské centrální banky | Ruský ministr | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Penta | Zajišťování | Gigafactory | Wise | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | Dolar dnes | WISE | Dovoz ropných produktů | CO2 | Den daňové svobody | Vliv na trh | Významné zprávy | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | Největší rizika | Dividendy ČEZ | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Malajsie | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Vývoj měnového páru USD/RUB | Síla dolaru | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Hliník | NLP | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | AI | Walgreens Boots Alliance | Ceny suroviny | Trh v rovnováze | Současný trend | Globální ceny | Odvětví | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Načasování | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Současné ceny | Společný podnik | Stanovená cena | Bilion | E.ON Energie | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Štěstí | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | HICP | Chování | Ovlivňování | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | Ropné a plynárenské společnosti | VIAC | Trh práce v USA | Logistické problémy | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Červencová inflace | ČNB Luboš Komárek | Luboš Komárek | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Cena kryptoměny | RWE Gas | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Index Russell | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Rozpočtové opatření | Dovoz oceli | Prostor pro růst | Varšava | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | Gergely Suppan | David Vagenknecht | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Neúspěch | Opatření | Dna | Prazdroj | Telco | Evergrande | Rychlý růst | Platební síť | ANO | Uhlí | Puma | Covidové restrikce | Energetika | TIPS | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Konfederace | Reakce centrální banky | Solana | Evropský index | Los Angeles | Macao | Mezinárodní skupina | Vyšší hodnoty | Strojírenské firmy | Zprávy z pražské burzy | Americká firma | Developer Evergrande | Společnost AT&T | WarnerMedia | Česká pošta | Kompenzace | CDU/CSU | FDP | Konzervativní unie | Čepro | Reorganizační plán | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Gamble | Markéta Pekarová Adamová | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Kellnerová | Globální inflace | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Automotive | Inflace v září | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Pravidla hry | České Radiokomunikace | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Bank of Scotland | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Společnost Alrosa | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Meme mince | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Polygon | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Společnost | Obchodní ředitel | Burzovní cena | Raketový růst | Target | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Ruský trh | RTS | Společnost innogy | Innogy | Nové mutace | Omikron | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Broadcom | | CMA | Drahý plyn | Vietnam | Zlotý | Největší švýcarská banka | Tržby v Maďarsku | Předpověď počasí | Míra inflace v Turecku | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Akciové indexy na Wall Street | Cena aktiva | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Pyramida | Jaromír Gec | Jamal | Společnost China Mobile | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Základní sazba | Banka HSBC | Hráči na trhu | MTI | Agentura MTI | Konvergence | Jiří Šimáně | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Apple Music | Jestřábí komentáře | Petr Lajsek | Facebook Ireland | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Vladimír Dlouhý | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Japonská automobilka Toyota | Hypomonitor | Míra inflace v Maďarsku | Realitní skupina CPI Property Group | Diamant | Hry | Dražší energie | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Instituce | Objem prostředků | Společnost Allwyn | Nový týden | Komoditní analytik | Základní úrok | Rostoucí ceny plynu | Daňová sazba | Cena SOLANY | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Výplatní poměr | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Hnědouhelné elektrárny | Cena transakce | Sev.en | Rollback | Výrobce hraček | Futures na americké akciové indexy | Cena CARDANO | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Cenový index | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Sberbank CZ | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Erste Group Bank | Kyjev | Západní firmy | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Ministr dopravy | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Michail Mišustin | Evropský blok | Kadri Simsonová | Komisařka pro energetiku | Čínské trhy | Velkoobchodní cena plynu | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Sankce EU | Ruská ropa Urals | Ropa Urals | Turecký statistický úřad | Lodní společnosti | Agentura TASS | Naftogaz | Ruský vývoz ropy | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Britská banka | Britská banka HSBC | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Snížení spotřební daně | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Štěpení | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Balík sankcí | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Dopady války na Ukrajině | Závod na elektromobily | Aktivisté | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Jojo | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Novorossijsk | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Dovoz uhlí z Ruska | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Klaus Zellmer | Dovoz uhlí | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Embargo na dovoz uhlí | Růst cen energií | Atlantia | Státní distributor paliv | Výsledek inflace | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Inflační data | Správa | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Zákonodárci | Vlastnictví | Cena dnes | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Tradingové webináře | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Miliardář Elon Musk | Embargo na ruskou ropu | Šmejc | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Italský módní dům | Ropovod TAL | Cena digitální měny | Newstream | Převzetí firmy | Nizozemský regulátor | ArcelorMittal | Reverzní formace | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Borealis | Šéfové | Web3 | Jan Frait | Mimořádné zasedání | Škoda Group | Práva ke značce | Ruská federace | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Nové sankce | Čistý zisk skupiny ČEZ | Zisk skupiny ČEZ | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Stav globální ekonomiky | EdF | Životní náklady | Znehodnocení | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Turistické sezóny | Strop na ceny pohonných hmot | Ukrajinský podnik | Společnost EDF | Vývoz zdrojů energie | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Úsporný tarif | European Energy Exchange | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Akcez | Prime | Daň z mimořádných zisků | Ukrajinská firma | Česká antivirová firma | Eurasia | Řetězec lékáren | Cena Polkadot | Společnost MOL | 787 Dreamliner | Dreamliner | Predikce celoročního zisku | Aktuální predikce | Stanovení dividendy | Objem intervencí České národní banky | Upozornění | Zákaz dovozu | Balík opatření | Pomoc Ukrajině | Provozní výnosy | České předsednictví | Těžařská skupina | Objem nákupů | Premiér Fiala | iPhone 14 | Odhad poptávky po ropě | Plyn v Evropě | Investiční cíle | Společnost Sony | Převzetí Electronic Arts | Pražský městský soud | Stanovení maximální výše cen elektřiny | Maximální výše cen elektřiny | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | Státní plynárenská společnost | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Cenový strop na plyn | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Strop pro elektřinu | Finance Bank | Holding Agrofert | Cena OIL.WTI | Zasedání Rady guvernérů | Poptávka po ropě v Číně | Oslabení USD | Síla Sibiře | Zastropování cen energií | Neplynové zdroje | Vyspělé země | Úrokové náklady | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Typ ropy | Masato Kanda | Zastropování cen elektřiny | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Sloe | Paroplynové elektrárny | PZEM | Energetický trh | The Moscow Times | Plyn z Ruska | Mimořádný zisk | Zisk výrobců energie | Mimořádný zisk výrobců energie | Řešení energetické krize | Sankce na ruskou ropu | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | CFD (Rozdílové smlouvy) | TurkStream | Marija Zacharovová | Telekomunikační společnost | Predikce ceny | Globální energetická krize | Lula | Euronews | Tržní odhad | Jaký je výhled? | Camelot | Americká ropa | Evropský trh s plynem | Nizozemský úřad pro regulaci finančních trhů | Nizozemský úřad pro regulaci | AFM | Hanzo van Beusekom | Dlouhodobější řešení EK | Řešení EK | Omezení COVID | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Gen Digital | GEN | Powerball | Jackpot | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Český ministr | Síkela | F-35 | Daně z neočekávaných zisků | Zmírnění inflace | Novinky | Novinky.cz | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | Průmyslové firmy | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | Konec energetické krize | CZ | Čínské rafinerie | Rafinerie | Budapešť | Německý svaz | OilPrice | Britské loterie | Zavedení cenového stropu | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Vlády Evropské unie | Zastropování ruské ropy | John Kirby | Národní bezpečnost | Západní země | Proražený support | Prohlášení skupiny | Těžební plány | Cenovka | Index cen výrobců | Tipy na obchodování ropy | Uvolnění čínských opatření proti covidu | Uvolnění čínských opatření | Německý koncern | Koncern RWE | Nedostatek paliv | Výrobce sportovních vozů | Irský ministr financí | Donohoe | Comfort Finance | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | TC Energy | Společnost TC Energy | Daně z mimořádných zisků | Energetické trhy | Střední třída | Bankovní rady ČNB | Obchodní trendy | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Zdanění mimořádných zisků | Comfort Finance Group | Burzovní operátor ICE | Fungování trhu s plynem TTF | Fungování trhu s plynem | Nikolaj Tokarev | Společnost Transněfť | Omezení cen plynu | Strop na ceny plynu | Dovozci LNG v Evropě | Dovozci LNG | Niek van Kouteren | Vattenfall Energy Trading | Frank van Doorn | Vedoucí obchodování | Gazprom Germania | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Ruský export | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Zimní bouře | Shrnutí roku | EverTrader | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Ruský ministr financí | Rozpočtový deficit Ruska | Omezení cen ropy | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Vyjádření představitelů | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Uvolňování covidových restrikcí | Olga Jangolová | Nálada na Wall Street | Gazprom Export | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | Blue chip index | Evropský blue chip index | Evropský blue chip | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Cenový růst | Výprodeje | Ustupující inflace | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Teplé počasí | Amper Meteo | Kontrakty TTF | Silná koruna | Invest | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Oživení poptávky v Číně | Obnovitelné zdroje | Média | Zpomalení inflace v ČR | ČNB Aleš Michl | Americké sankce | Cenové stropy na základní potraviny | Základní potraviny | Komisí pro cenné papíry a burzy | Následky Covidu-19 | Vysoké úrokové sazby | Srovnávací základna | Nezávislost | Dodávky ruské ropy do Číny | Vývoz energetických produktů | Vývoz energetických produktů z Ruska do Číny | Rychlost | Ztráty peněz | Ruské diamanty | Nálady na trhu | Velké problémy | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Místopředseda představenstva | Sankce na export ruské ropy | Export ruské ropy | Transparentní | Nákupní tlak | Příjmy ruského rozpočtu | Odvody | Syntetické diamanty | Nižší ceny | Nižší low | Dovoz ruských diamantů | News | Hamás | Kupující | Hnutí Hamás | Japonské úřady | Slovní intervence | Evropská střední třída | Nikolaj Patrušev | Ravi Menon | TOP 09 | Financování cenového stropu | Financování cenového stropu energií | Cenový strop energií | Strop energií | Letošní rozpočet | Japonské vlády | Cena ropy Urals | ProCent | Deficit Ruska | Rafinérie | Průměrná cena ruské ropy Urals | Průměrná cena ruské ropy | Cena klíčové ruské ropy | Pokles ceny ropy Urals | Ceny ropy Urals | Financování války na Ukrajině | Financování války | Vývoj ceny ropy Urals | Martin Kupka | Kupka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Cenový pokles
Cenový pokles zlata
Cenový propad
Cenový propad u akcií
Cenový rekord
Cenový růst
Cenový růst Etherea
Cenový růst stříbra
Cenový růst zlata
Cenový skok

Následující klíčová slova

Cenový strop energií
Cenový strop na plyn
Cenový strop na ruskou ropu
Cenový šok
Cenový trend (Price Trend)
Cenový vrchol
Cenový výběžek
Cenový vývoj
Cenový vývoj indexu
Cenový vývoj měnového páru
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít