Středa 10. srpen 2022 16:52
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Vantage
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Jaderné elektrárny

img

Kancléř Scholz připouští prodloužení životnosti německých jaderných elektráren. Elektřinu by to mohlo zlevnit i Čechům

03.08.2022 Německý kancléř Olaf Scholz dnes uvedl, že prodloužení životnosti tří zbývajících německých jaderných elektráren „může dávat smysl“. Německo zatím plánuje uvedené elektrárny odstavit ke konci letošního roku. Kancléřovo vyjádření je tak poměrně přelomové. Signalizuje, že vládní sociální demokraté už mají pro takový krok předjednánu případnou podporu koaličních Zelených, kteří jsou v Německu hlavní politickou silou dosud prodloužení životnosti odmítající.
img

Ceny elektřiny v Německu jsou na rekordu, těží z toho i ČEZ. Důvodem je nejen Putin, ale také Merkelová a sucho – mimořádné danění ČEZ poškodí českou ekonomiku i veřejnost

03.08.2022 Velkoobchodní ceny elektřiny v Německu, ale také ve Francii vystoupaly včera na nový historický rekord. Závažnou evropskou energetickou krizi totiž v poslední době ještě zhoršuje počasí. Je příliš sucho. Například hladina řeky Rýn klesá kvůli suchu a nedostatku srážek tak nízko, že tok má nyní před zavřením pro nákladní přepravu.
C:\fakepath\cez.jpg

Plán restrukturalizace ČEZ by měl být hotový do poloviny roku 2023

14.07.2022 Vláda by měla do poloviny příštího roku připravit plán restrukturalizace státní energetické společnosti ČEZ. Agentuře Reuters to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podrobnosti ale neuvedl. V červnu ve svém televizním projevu sdělil, že stát chce mít v blízké budoucnosti pod kontrolu celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz navrhl plán proti inflační a energetické krizi

12.07.2022 Okamžitě v Německu rozšířit plochu pro pěstování ovoce a obilí, snížit energetickou daň, více využívat biomasu pro vytápění nebo prozatím udržet v chodu atomové elektrárny - to navrhuje šéf německé opoziční Křesťanskodemokratické unie (CDU) Friedrich Merz jako recept na překonání současné inflační a energetické krize. Své plány představil v dnešním příspěvku v nejprodávanějším německém deníku Bild, ve kterém kritizoval postup vlády kancléře Olafa Scholze.
img

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, uvedl šéf IEA

01.07.2022 Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.
img

IEA: Do poloviny století je třeba zdvojnásobit výrobu energie z jádra

30.06.2022 Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, aby se podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality. Uvedla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v dnešní zprávě. Růst produkce jaderné energie by měl rovněž pomoci nynějším snahám vlád posílit energetickou bezpečnost snížením závislosti na dovozu fosilních paliv.
img

ČEZ: Akcionáři schválili dividendu 48 CZK

29.06.2022 Akcionáři na včerejší valné hromadě schválili dividendu 48 CZK na jednu akcii. Jedná se na návrh Ministerstva financí, návrh managementu ČEZu byl 44 CZK. Schválená dividenda 48 CZK odpovídá hrubému výnosu 4,4 %. Rozhodný den pro dividendu je 4. července, tzn. že poslední den obchodování s akciemi ČEZu s právem na tuto dividendu bude čtvrtek 30. června.
img

Sektorová daň Česko obrací k populismu a socialismu, Klement Gottwald by jí tleskal

27.06.2022 V Česku ožil přízrak sektorové daně. Po jejím zavedení v oblasti energetiky volají hned čtyři z pěti vládních stran, kromě ODS. V čele šiku za zavedení sektorového zdanění stojí Piráti, nečekaně se ovšem přidává také Národní rozpočtová rada. Její nový šéf Mojmír Hampl žádá sektorovou daň nejen na energetiku, ale také na banky. Zdůvodňuje to věru marxistickým slovníkem. Energetické společnosti a banky prý mají za současné válečné situace „nezasloužené žně“, tedy pochopitelně ziskové žně.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz nevylučuje recesi a doporučuje zvážit jádro

23.06.2022 Šéf německé opozice Friedrich Merz nevylučuje, že Německu kvůli následkům ruské invaze na Ukrajině hrozí recese. Doporučuje také zvážit prodloužení chodu zbývajících tří německých jaderných elektráren, které letos země plánuje definitivně odstavit. Merz, který je předsedou Křesťanskodemokratické unie (CDU) a šéfem poslanců konzervativní unie CDU/CSU, to řekl v rozhovoru se zahraničními novináři.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?

23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Ceny plynu a elektřiny podle šéfa RWE zůstanou několik let na vysoké úrovni

20.06.2022 Ceny plynu a elektřiny zůstanou ještě několik let na vysoké úrovni. V rozhovoru s listem Süddeutsche Zeitung to uvedl šéf německého energetického koncernu RWE Markus Krebber. Zdražování energie, ke kterému přispívá válka na Ukrajině, je nyní hlavním motorem růstu inflace v Německu i dalších zemích.
img

Úvahy o dělení ČEZ dělají z jeho akcií vysoce žádané zboží. Cena letí nahoru suverénně nejvíce ze všech akcií, co se v Praze obchodují

20.05.2022 Akcie společnosti ČEZ představují v měsíci květnu naprostého suveréna pražské burzy. Od začátku měsíce zhodnotily o zhruba 12,7 procenta. Dramaticky více než kterýkoli jiný titul, který se v Praze obchoduje (viz tabulka Bloombergu níže).
img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

📈NATGAS vystoupal nejvýše od roku 2008🚀

08.04.2022 Futures na zemní plyn vystoupal na úroveň $6,50. Jedná se o nejvyšší cenu od listopadu 2008. Hlavním důvodem růstu jsou sankce na Rusko, které ohrožují dodávky suroviny do Evropy. Členové EU se včera rozhodli pro zákaz dodávek ruského uhlí (kvůli německé opozici až s platností od srpna) a zároveň pracují na embargu na ruskou ropu, plyn a paliva pro jaderné elektrárny. Trhy s energiemi jsou tak pod výrazným tlakem. Doprava LNG do Evropy z USA dosáhla rekordních úrovní. Navíc EIA reportovala, že zásoby zemního plynu v USA klesly o 33 bcf v minulém týdnu - výrazně nad očekávání trhu, a to hlavně kvůli nízkým teplotám, která převažovaly na konci března. To znamená, že zásoby plynu se začínají před další sezónou zvyšovat na relativně nízké úrovni 17,1 % kapacity. Ani předpověď počasí na následující týden není příznivá. Nižší teploty by v některých částech země měly převládat do poloviny tohoto měsíce, takže poptávka po plynu by měla zůstat zvýšená.
C:\fakepath\trader-07042022-20-zm.jpeg

Bloomberg: Další energetický problém EU - závislost na ruském jaderném palivu

07.04.2022 V zemích, které v minulosti patřily k sovětskému bloku, vyrábějí elektřinu jaderné reaktory založené na sovětských konstrukcích. Na Ukrajině zajišťují tyto reaktory více než polovinu veškeré elektřiny a také přibližně dvě pětiny výroby elektřiny na území od Finska po Bulharsko. Dodávka paliva pro tyto elektrárny byla celkem rutinní záležitostí. To však skončilo ve chvíli, kdy prezident Vladimir Putin nařídil invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

Kompletní odpojení od ruských energií by každého dospělého Čecha stálo průměrně 7600 korun, celkem 66 miliard, uvádí analytický tým při francouzské vládě. Česko by tak vyšlo 6x levněji než loňský schodek

05.04.2022 V případě úplného embarga na dovoz ruských energií, zejména plynu a ropy, do zemí Evropské unie by Česko patřilo mezi ekonomicky vůbec nejvíce zasažené země. Embargo by však i tak bylo zvládnutelné, jelikož by českou ekonomiku připravilo o zhruba jedno procento jejího celkového ekonomického výkonu. Vyplývá to ze závěrů studie Rady pro ekonomické analýzy při francouzské vládě, která byla zveřejněna dnes.
img

ČEZ letos v Temelíně investuje 3,5 mld. Kč, do Dukovan skoro dvě mld. Kč

24.03.2022 ČEZ letos v jaderné elektrárně Temelín investuje 3,5 miliardy korun. Jednou z největších investic bude výměna řídicích systémů. Peníze dá ČEZ i do věcí spjatých s životním prostředím, chce také zefektivnit výrobu. Investiční akce se budou dělat hlavně při dvouměsíčních odstávkách; první blok energetici plánovaně odstaví 15. dubna, druhý 22. července. Novináře o tom informoval temelínský mluvčí Marek Sviták. ČEZ letos investuje i do Jaderné elektrárny Dukovany - skoro dvě miliardy korun.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Ukrajinský prezident požádal Japonsko, aby zavedlo embargo na ruské zboží

23.03.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes vyzval Japonsko, aby vystupňovalo tlak na Moskvu a zavedlo obchodní embargo na ruské zboží. Prezident Ukrajiny v projevu k japonskému parlamentu prostřednictvím videopřenosu rovněž poděkoval Japonsku, že odsoudilo ruskou invazi na Ukrajinu a přijalo vůči Moskvě sankce.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
img

Sankce proti Rusku mohou ohrozit také výrobu elektřiny v Dukovanech. Jaderná elektrárna výhradně využívá palivo, o jehož sankcionování nyní uvažují Spojené státy

11.03.2022 Světové trhy s uranem jsou v napětí. Cena uranu totiž v důsledku války na Ukrajině teď vylétla nejvýše od havárie na japonské jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011 (viz graf níže). Důvod zdražování uranu je podobný jako třeba u ropy. Trhy se obávají odstřižení světa od ruského uranu. Světové zásoby využitelného uranu by se tak ztenčily, což právě žene jeho cenu vzhůru.
img

Ranní shrnutí (11.03.2022)

11.03.2022 Americké indexy skončily včerejší níže po slabší evropské seanci. S&P 500 klesl o 0,43 %, Dow Jones klesl o 0,34 % a Nasdaq klesl o 0,95 %. Russell 2000 klesl o 0,23 %.
img

Německo patrně neprodlouží životnost zbývajících jaderných elektráren

08.03.2022 Německo patrně neprodlouží životnost zbývajících jaderných elektráren. Ministerstva hospodářství a životního prostředí dnes ve společném prohlášení uvedla, že náklady a rizika takového kroku převažují nad omezenými přínosy. Největší evropská ekonomika koncem minulého měsíce zvažovala, že by si jaderné elektrárny ponechala jako součást svého energetického mixu. Cílila tím na snížení energetické závislosti na Rusku, které Německu dodává většinu zemního plynu.
img

Požár v ukrajinské jaderné elektrárně zvyšuje ceny komodit

07.03.2022 Zprávy o požáru v největší ukrajinské jaderné elektrárně poslaly ceny komodit ještě výše, a to navzdory tvrzení ukrajinských úřadů, že požár nezasáhl hlavní zařízení.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB si bude chtít koupit čas

07.03.2022 Zasedání ECB se tento týden ponese na pozadí rusko-ukrajinského konfliktu. Výsledkem bude opatrnost centrálních bankéřů a snaha udržet si flexibilitu. Americká inflační data potvrdí předpoklady zvýšení dolarových úrokových sazeb na zasedání v příštím týdnu. Z domova se dočkáme silných inflačních čísel i relativně robustních lednových dat z reálné ekonomiky. To je ale historie. Stejně jako mzdy za Q4 21. ČNB bude dále monitorovat devizový trh a limitovat tlaky na oslabování koruny.
img

Forex: Investoři utíkají k aktivům bezpečného přístavu

04.03.2022 Celý tento týden byl na globálních finančních trzích ve znamení silné preference aktiv bezpečného přístavu v situaci pokračující eskalace konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Situace na válečné frontě se bohužel s každým dnem zhoršovala, každé ráno přinášelo do té doby nepředstavitelné zprávy. Ne jinak tomu bylo v samotném závěru tohoto pracovního týdne, do kterého jsme vstoupili zprávami o ruském ostřelování největší ukrajinské i evropské jaderné elektrárny. Americký dolar tak vůči euru během páteční seance prudce posiloval pod 1,1000 EUR/USD až k 1,0900 EUR/USD.
img

Trhy straší eskalace na Ukrajině, ČNB trochu pomohla koruně, americká data rizikem

04.03.2022 Válka na Ukrajině se bohužel nevydala cestou snižování intenzity a směřování k příměří. Navzdory některým nadějným indikacím naopak dochází k eskalaci, přičemž šok vyvolalo i ostřelování a obsazení jaderné elektrárny v Záporoží. Evropské akciové trhy jsou pod silným tlakem, dál se kupuje dolar, zisky registrují dluhopisy, vzhůru opět obrací zlato. Ropa či plyn se však pouze konsolidují.
img

ČNB intervenuje za silnější korunu. Poslední kapkou bylo ruské ostřelování největší evropské jaderné elektrárny

04.03.2022 Česká národní banka dnes zahájila intervenci na podporu koruny. Ta ve světě patří mezi měny, které jsou vůbec nejvíce zasažené dopady ruské invaze na Ukrajinu. Od čtvrtka minulý týden, kdy invaze začala, až do včerejška koruna dle dat Bloombergu oslabila o více než pět procent. To je nejvýraznější oslabení mezi měnami zemí ekonomicky vyspělého světa, vyplývá z dat Bloombergu. Hůře už na světových devizových trzích dopadají jen rubl a měny Kazachstánu a Kyrgyzstánu (viz graf níže).
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie po útoku na jadernou elektrárnu klesají

04.03.2022 Evropské akcie zahájily poslední den v týdnu poklesem a ztráty kvůli ukrajinsko-ruskému konfliktu vykážou zřejmě i za celý týden. K dnešnímu poklesu přispěl útok Rusů na Záporožskou jadernou elektrárnu, který již stáhl asijské akciové trhy nejníže od listopadu 2020. Panevropský index STOXX 600 po zahájení obchodování klesal o 1,4 procenta.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost v eurozóně klesá, ceny výrobců prudce rostou

04.03.2022 První pátek v měsíci je doménou zejména amerických dat z trhu práce. Dozvíme se tak jestli v únoru poklesla míra nezaměstnanosti pod 4 %, kolik pracovních míst bylo vytvořeno nebo jakým tempem rostly mzdy. Z Evropy pak dorazí z různých zemí data ohledně lednového maloobchodu a s tím i čísla za celou eurozónu. V Česku je z pohledu ekonomických dat klid před bouří, kdy příští týden dorazí čísla o mzdách, nezaměstnanosti, inflaci anebo průmyslu.
img

Apokalypsa dnešních dnů: Hrozba druhého Černobylu prudce zvýšila cenu zlata

04.03.2022 Dnes ráno po ruském útoku začala hořet Záporožská jaderná elektrárna, která je největší v Evropě. Strach dosáhl vrcholu, což způsobilo, že cena zlata opět prudce vzrostla.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Rusko střílelo na jadernou elektrárnu, požár se podařilo uhasit

04.03.2022 Požár, který v noci na dnešek během ruského útoku vypukl v Záporožské jaderné elektrárně na jihovýchodě Ukrajiny, se podařilo uhasit, oznámila podle agentury Reuters ukrajinská záchranná služba. Hořelo v pětipodlažním výcvikovém zařízení.
C:\fakepath\akcie7.jpg

Asijské akcie po útoku Rusů na ukrajinskou jadernou elektránu oslabují

04.03.2022 Asijské burzy po útoku Rusů na Záporožskou jadernou elektrárnu klesají. Index MSCI akcií z Asie a Tichomoří bez Japonska spadl nejníže od listopadu 2020. Kolem 06:15 SEČ odepisoval 2,4 procenta na 589,60 bodu. Prudce klesly též futures na americké akcie, což naznačuje obdobný pohyb evropských a amerických akciových trhů po zahájení obchodování, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko podle Orbána nebude vetovat sankce EU proti Rusku, klíčová je jednota

03.03.2022 Maďarsko nebude vetovat sankce Evropské unie uvalené na Rusko, jednota sedmadvacítky je vzhledem k válce na Ukrajině prvořadá. Řekl to maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro server mandiner.hu. Zároveň ale podle něho neexistují argumenty pro zrušení spolupráce s Ruskem v energetice.
img

Německo chce do roku 2035 získávat energii výhradně z obnovitelných zdrojů

28.02.2022 Německo chce do roku 2035 získávat elektřinu takřka výhradně z obnovitelných zdrojů. Podle deníku Süddeutsche Zeitung s tím počítá připravovaná novela zákona o obnovitelné energii, ve které dosud konkrétní datum pro tento cíl nebylo. Úprava nadále počítá s tím, že do roku 2030 bude Německo vyrábět 80 procent energie z obnovitelných zdrojů, nyní tento podíl činí 42 procent.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
img

Tisk: Rusko zůstane klíčovým dodavatelem energetických zdrojů v EU desítky let

03.02.2022 Evropa započítala po loňské energetické krizi plyn a uran do zelené energetiky - a Rusko zůstane pro Evropskou unii klíčovým dodavatelem energetických zdrojů ještě desítky let. Napsal to ruský hospodářský list Vedomosti, který se ve svém článku věnoval dopadům takzvané zelené taxonomie, tedy schválení dočasného zařazení jádra a plynu mezi čisté zdroje energie v EU.
img

Žádný cukr, jenom bič, toť „mission impossible“ Fialovy vlády. Aneb programové prohlášení bude zatraceně těžké naplnit, ovšem bylo by to chvályhodné

10.01.2022 Fialova vláda věru nezačíná v lehkém čase. Covid obnažuje, jak moc obtížné zejména mezinárodní podmínky jsou. Není přílišnou nadsázkou, přiblížit výchozí rámec, směrodatný pro novou českou vládu, takto. Evropská unie je vojensky závislá na USA, energeticky na Rusku a výrobně a materiálově na Číně a potažmo Asii. V ozeleňování ale chce EU všem těmto celkům „jít vzorem“.
img

Cena plynu v EU roste opět nad 100 eur za megawatthodinu, kvůli slabým dodávkám z Ruska. Ze situace těží USA, v prosinci vyvezly historicky rekordní objem plynu

07.01.2022 Burzovní cena plynu v EU se dnes ráno vrátila nad psychologickou úroveň 100 eur za megawatthodinu, poprvé od 29. prosince loňského roku. Je tedy evidentní, že evropská plynová krize nepolevuje. Flotila tankerů se zkapalněným zemním plynem, která zamířila z USA do Evropy koncem minulého roku, přinesla jen krátkodechou úlevu.
img

Německo letos odstaví jaderné elektrárny

05.01.2022 Německo uvedlo, že při přechodu na obnovitelné zdroje energie potřebuje zemní plyn. Vláda ho podle Steffena Hebestreita plánuje přechodně využívat jako palivo, než se ho do roku 2045 úplně vzdá.
img

EU bude asi považovat jadernou energii za zelenou. Lepší příslib si Fialova vláda nemohla na Nový rok přát

01.01.2022 České ekonomice – a nové Fialově vládě – se na Nový rok dostává jednoho z nejlepších příslibů, jaký si vůbec mohla přát. Evropská unie by totiž mohla začít posuzovat jadernou energetiku a některé druhy energetiky založené na zemním plynu jako zelenou aktivitu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\trader-23122021-15-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.12.2021 1) Na akciové burze v Hongkongu ve dnes klesly akcie e-commerce společnosti JD.com o 7 % a posílily akcie technologického giganta Tencent o 4 % poté, co druhý jmenovaný oznámil, že rozdá akcie JD.com svým akcionářům a sníží tím svůj podíl. Významnou regionální zprávou je také lockdown třináctimilionového čínského města Xi´an kvůli sílící epidemii covidu-19.
img

Plynovodem Jamal dnes zcela přestal z Ruska do Německa plyn proudit. Evropě hrozí blackouty či sériové odstávky dodávek elektřiny

21.12.2021 Burzovní cena plynu v EU dnes atakuje historický cenový rekord, když ráno vystoupala až na 155 eur za megawatthodinu. Bezprostředním důvodem je to, že plynovodem Jamal zcela přestal plyn proudit do koncového německého uzlu Mallnow (viz graf Bloombergu níže). Plynovod vedoucí plyn z Ruska, a to přes území Běloruska a Polska, zajišťuje zhruba pětinu ruských pozemních dodávek plynu do EU.
img

Plynovod Jamal dnes takřka přestal dodávat ruský plyn do EU. Ceny plynu v EU jsou přitom již tak rekordní, Rusko může chtít využít současné energetické zranitelnosti Evropy

19.12.2021 Dodávky ruského plynu do EU plynovodem Jamal se dnes prakticky zastavily. Podle nejnovějších dat terminálu Bloomberg odpovídaly dnes ve 13:00 našeho času 8,8 gigawatthodin denně. Běžně přitom Rusko touto cestou dodávalo přes 850 gigawatthodin denně (viz graf Bloombergu v příloze). Dodávky dramaticky poklesly již včera, dnes se však přes krátkodobý výkyv dále snížily.
img

RWE plánuje rozsáhlé investice do výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů

15.11.2021 Německý energetický gigant RWE hodlá do roku 2030 investovat 50 miliard eur (téměř 1,3 bilionu Kč) do zvýšení svých kapacit pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Firma uvedla, že investiční plán, který je největší v její 123leté historii, chce financovat pomocí příjmů ze svých provozních aktivit.
C:\fakepath\energy-trading-17092021.jpg

Kdo vydělává na drahé elektřině?

17.09.2021 Médii začaly rezonovat rekordní ceny elektřiny i plynu, které v Evropě nemají obdoby. Dopad na peněženky domácností a podniků sice bude cítit až v následujících měsících, finanční trhy ale kolísají již teď.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

07.09.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stane dnes v Salvadoru jako v první zemi na světě oficiální národní měnou:
img

Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?

16.07.2021 V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

09.06.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stala v Salvadoru jako v první zemi na světě zákonným platidlem:
C:\fakepath\top-03062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2021 1) Americká centrální banka (Fed) ve středu oznámila, že plánuje zahájit odprodej firemních dluhopisů, jež nakoupila na začátku pandemie covidu-19 ve snaze podpořit fungování finančního trhu. Jde o méně významný program nazvaný Secondary Market Corporate Credit Facility, který ve své době podpořil náladu na trhu.
C:\fakepath\top-14042021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.04.2021 1) Dvanáct velkých čínských technologických firem obchodovaných na hongkongské burze dnes souhlasilo s novými antimonopolními pravidly, kterými čínská vláda doplnila obří pokutu e-shopu Alibaba. Hongkongská burza díky tomu vedla zisky celého asijsko-pacifického regionu, akcie internetového vyhledávače Baidu posílily o více než 3 %. Nejméně se dařilo japonským akciím, mimo jiné i kvůli nucenému zavření největší světové jaderné elektrárny.
img

Tento týden byl na akciových trzích docela pozitivní na obou stranách Atlantiku

26.03.2021 Guvernér americké centrální banky Fed Jerom Powell komentoval důvody za velkým očekávaným růstem ekonomiky. Za tím vidí zejména ekonomický balíček a progres ve vakcinaci, což nevzaly trhy úplně pozitivně.
img

ČEZ: O stavbě nového jaderného bloku rozhodne až příští vláda

26.03.2021 Podle ministra průmyslu K. Havlíčka rozhodne o stavbě nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany až nová vláda po nadcházejících říjnových volbách.
img

ČEZ: Pokud bude nový jaderný blok, bude ho financovat jen stát

11.03.2021 Vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl řekl, že nový jaderný blok bude plně financovat stát. Stále se ale jedná o konkrétním řešení. Podobný komentář jsme již slyšeli i od ministra průmyslu Karla Havlíčka na začátku roku. Původní plán byl na 30% zapojení ČEZu.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Analýza: Bitcoin spotřebuje ročně dvakrát více elektřiny než ČR

11.02.2021 Nejznámější kryptoměna bitcoin spotřebuje za rok zhruba dvakrát více elektřiny než Česká republika. Vyplývá to z analýzy Cambridgeské univerzity, na níž včera upozornil zpravodajský server BBC. Kdyby byl bitcoin stát, patřil by mezi třicet největších spotřebitelů elektrické energie. Univerzitní badatelé uvedli, že nejznámější kryptoměna spotřebuje kolem 121,36 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany vyrobily pro srovnání loni 30,05 TWh elektřiny.
img

Elektrická auta: Blíží se bod zlomu

07.09.2020 Údaje o prodejích elektromobilů i přes bezprecedentní krizi kvůli covidové pandemii lámou rekordy. V Německu se prodeje od první poloviny roku 2019 ve srovnání s první polovinou roku 2020 téměř zdvojnásobily a za obrovský počin můžeme považovat pokles prodejů běžných automobilů s benzínovými motory o nejméně 20 %, jak uvádí analýza CapitalPanda.
img

ČEZ: Výsledky nad odhady, zvýšení celoroční projekce

11.08.2020 ČEZ dnes ráno reportoval výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku, které jsou na zisku EBITDA lepší ve srovnání s konsensem analytiků. EBITDA je 12,8 mld. CZK (-5,5 % y/y, konsensus 12,4 mld. CZK) při tržbách 49,2 mld. CZK. Upravený čistý zisk pak dosáhl 2,5 mld. CZK. Výsledky jsou nicméně meziročně horší, vzhledem k slabší poptávce vyplývající z restriktivních opatření spojených s nákazou covid-19. To nedokázaly kompenzovat ani vyšší realizační ceny elektřiny. Jednoznačně pozitivní skutečností je zvýšení celoročních cílů, což indikuje vysokou dividendu. Celkově jsou pro nás reportované výsledky pozitivním překvapením.
img

Pražská burza je nejníže od poloviny června

28.07.2020 Pražská burza dnes šestý den v řadě ztrácela. Index PX klesl o 0,5 procenta na 909,42 bodu, což je nejnižší hodnota od 11. června. Dolů burzu táhly především akcie energetické společnosti ČEZ a bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu burzy.
img

Největšího distributora plynu v Česku získává podnik blízký Viktoru Orbánovi

12.07.2020 Novým vlastníkem energetické skupiny Innogy, největšího distributora plynu v Česku, bude maďarský státní podnik MVM. Firmu odkoupí od německé společnosti E.ON.
img

ČEZ: Lepší výsledky, úprava celoroční projekce

12.05.2020 ČEZ dnes ráno reportoval výsledky za Q1 20, které jsou na všech úrovních lepší, než s čím počítal tržní konsensus. Pozitivně se na výsledcích promítla zejména vyšší cena elektřiny a lepší výsledek zaznamenala společnost také z obchodování s komoditami. Příznivý vliv měl také zisk z německých zajišťovacích kontraktů pro dodávky v ČR. Podle očekávání došlo k úpravě celoročních cílů o negativní vliv covid-19. Jako pozitivní vnímáme také to, že ČEZ zopakoval návrh dividendy ze zisku minulého roku (34 CZK, 7,1 % hrubý výnos).
img

Analytici: ČEZ si ve čtvrtletních výsledcích meziročně polepšil

11.05.2020  Energetická společnost ČEZ si navzdory celosvětové pandemii koronaviru meziročně polepšila ve výsledcích za první čtvrtletí roku. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem jsou podle nich především vyšší prodejní ceny elektřiny proti roku 2019. Loni utržila společnost za první tři měsíce roku 51,8 miliardy korun a dosáhla čistého zisku 8,3 miliardy korun. Letos očekávají analytici za stejné období tržby mezi 55 až 60 miliardami korun a čistý zisk přinejmenším přes deset miliard korun. Firma oznámí výsledky v úterý.
img

Elektřina v prodeji za zápornou cenu

04.05.2020 Koronavirová krize otřásla s cenami ropy, ale i elektřiny, která se poprvé v české historii prodávala v pondělí během Velikonoc za zápornou cenu.
img

Zisk společnosti ČEZ loni stoupl o 38 pct. na 14,5 miliardy Kč

17.03.2020 Čistý zisk energetické společnosti ČEZ loni meziročně stoupl o čtyři miliardy na 14,5 miliardy korun. Firmě pomohl hlavně růst cen elektřiny a také obchod s komoditami. Tržby společnosti vzrostly ze 184,5 miliardy v roce 2018 na loňských 206,2 miliardy korun. Vyplývá to z informací, které dnes firma zveřejnila.
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
img

Nejlepší start amerických akcií za 30 let

01.02.2019 Dozvuk středečního zasedání Fedu, lepší než očekávané výsledky společností a přívětivé komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa k pokrokům ve vyjednávání s Čínou stály za včerejším růstem indexu S&P 500. Ten si polepšil o 0,9 % za podpory akcií Facebooku nebo General Electric, které trhy za prezentované výsledky ocenily růstem o více jak 10 %. Nejsledovanější index si za první měsíc letošního roku odnesl zisk ve výši 7,9 %, což leden 2019 staví na první příčku nejlepší měsíční výkonnosti od října 2015. Podíváme-li se do historie, tak letošní začátek roku byl nejúspěšnější za posledních 30 let.
img

Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 18. prosince

21.12.2015 Pražská burza se po třítýdenním poklesu odrazila se dna. Akciový index PX stoupl o 4,0 body, nebo 0,4% a zakončil na 926,7 bodů po propadu o 2,9% na 14- měsíční minimum před týdnem. Největší zisk zaznamenal CME (13,3%, 66,20Kč), největší ztrátu O2 ČR (-4,5%, 239,00 Kč). Objem obchodování vzrostl o 934,6 mil. korun na 3,58 mld. Kč. Index PX se však pohyboval druhý týden v řadě se ztrátou 2,1%.
img

Komodity: Japonsko obnovilo výrobu elektrické energie z jádra

04.07.2012 Japonsko spustilo první jadernou elektrárnu v neděli. Do provozu byl spuštěn třetí blok jaderné elektrárny v Ohi, v prefektuře Fukui s výkonem 1180MW, kterou provozuje elektrárenská společnost Kansai Electric Power. Je to první japonská elektrárna, která vyrábí elektřinu z jádra od 5. května a pomůže zmírnit nedostatek elektrické energie v průmyslovém regionu Kansai.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Investujeme | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | G7 | IPO | Index PX | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | MMF | Margin | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Put opce | Příkaz | RSI | Rally | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Směnný kurz | Support | Swiss | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Vega | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Nomura | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Arbitráže | Bohatství | IEA | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Akcenta | Satoši Nakamoto | BTC | Internetová měna | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Akcie ČEZu | Akcie O2 | Akcie Shell | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Fio | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Instrumenty | Investiční | Investiční plán | Investing | ISM | J&T | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní burzy | Kurz bitcoinu | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurzy | E15 | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s komoditami | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Španělská ekonomika | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | BIC | Capital adequacy | CEPS | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Indie | Intermediate | Kapitálová přiměřenost (Capital adequacy) | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Protistrana | PX index | ROCE | Vláda ČR | Spojené státy | Akciová společnost | Hlavní trh | Zajišťovací obchody | Tržby | Bod zlomu | Úvěr | Miliardář | Komise | Volby | Rozhovor | Cukr | 1 milion | Burza dnes | Burze | Investment | IMPOSSIBLE | Moody's Investors Service | Unicredit | DPA | KPMG | CNN | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Investing.com | Macquarie | NATO | BNY Mellon | Agentura AP | BBC | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | MarketWatch | Magnát | Realitní magnát | Podnikatel | Podnikání | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Precedens | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Intervence centrální banky | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | Alibaba | Fibo | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Likérka Stock | Ropné společnosti | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Americké indexy | Evropský trh | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Tempo růstu | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Obilniny | Baidu | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Akcie na burze | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Internetové firmy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Devizy | TPG Capital | Skupina PPF | Obchodování na zámořských trzích | BHS | Ceny pšenice | Coinbase | Cena hliníku | Investiční firmy | Roklen24 | Obchodování na pražské burze | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Coinmarketcap | Mineři | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Investice do kryptoměn | Tether | Investiční skupiny | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Free Market | Zonky | Bitcoiny | Wood Mackenzie | Kryptoburza | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Pokles ceny | Výplaty dividend | Geopolitika | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Použití finanční páky | Trh s ropou | Finanční skupina | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Roční výnos | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Růst zisků | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Akciový index PX | Český miliardář | Systém bitcoinu | Software pro těžbu | Kryptoměna Bitcoin | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Čínské firmy | Růst cen komodit | Majetek | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Růst cen ropy | CNY | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | Riziko recese | Americké společnosti | Fibo retracement | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Konglomerát | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Hongkongská burza | Nárůst cen ropy | PPF | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Očekávání trhu | Thomas Cook | Centrální banka Nového Zélandu | Energetické firmy | Jak se stát lepším investorem | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Platební společnost | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Trinity | PXE | LNG | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Státní investiční fond | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | CETA | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | PFNonwovens | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Parlamentní volby | PMČR | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Studie | BDI | Vysoké riziko | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | GM | Ukrajina | Lagardeová | Klesly akcie | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Americká data | Macquarie Asset Management | AFP | Růst české ekonomiky | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Propouštění | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Kotační výbor | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Konzervativci | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká automobilka | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Dieselgate | Události roku | Zahájení obchodování | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Nabídka a poptávka | Regulátoři | Europoslanci | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | SPD | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Cena pšenice | Události v ČR | Průmyslové podniky | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Silný support | Eskalace konfliktu | Odškodné | Inovace | Dobrá data | Hlavní rizika | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Úřad britského premiéra | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Experti | Kapitálová přiměřenost | Vyšší kapitálová přiměřenost | Výplaty dividendy | Solidní výnosy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Nový rekord | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Ceny energií | Ptačí chřipka | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Většinový podíl | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Výnosy firmy | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie | IHNED | Certifikace | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Martin Cakl | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Čínská vláda | Kiwi.com | Tenza | Převody peněz | SEC | Rozhodování | Ekonomický dopad | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Index CSI 300 | Noviny | Průměrná mzda | Americký Fed | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Ceny nafty | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | WP | Lídři EU | Ekonomický balíček | Hlavní měny | Nouzový stav | Akcie včera | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Tencent | Medvědí trend | Další vývoj | Evropské země | Brusel | Letectví | Kabinet | Guvernér Rusnok | Zisk společnosti ČEZ | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Česká energetická firma | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Dnes klesly akcie | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Anton Siluanov | Gazprombank | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Mimořádná opatření | Onemocnění | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Zdanění bank | Valné hromady | Algoritmy | Koronavirová krize | Katar | MPO | MF | Náhrady mezd | Kalifornie | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Úřad práce | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Biliony | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | Klid před bouří | E-commerce | MALL | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Závislost | Práce | Koronakrize | Autoprůmysl | RBK | Údaje | Týdenní nárůst | DPH | Ropný průmysl | Pojišťovna | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Chřipka | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Více peněz | Vedení ČEZ | Valná hromada ČEZ | Premiér Justin Trudeau | Majitel | Úspory | EP | Statistiky | Poradenské společnosti | USD za barel | Propad ceny | Trade | S&P500 | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Evropské méně | Data z trhu práce | Binance Coin | Státní peníze | Očekávané výsledky | Cenový propad | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | BCM | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Dopravci | Průzkum ECB | Futures na zemní plyn | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Jan Raška | Patrik Tkáč | O2 CR | Dluhy | Toyota Motor | Technologický pokrok | Merck | RBI | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | JD.com | Dopad na cenu | Dopad covid-19 | CNN Prima News | Konsorcium | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Návrh dividendy | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Fischer | Spoluzakladatel | Předstihové ukazatele | Technologické centrum | OKD | JDE | Unie | ČR | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Andrej Babiš (ANO) | Bohumil Trampota | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Krizový plán | Zbrojovka | Státní kasa | Střední Evropa | Ruské úřady | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Berlín | Rozhodnutí soudu | Rally na ropě | Süddeutsche Zeitung | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Energetický gigant | Rozsáhlé investice | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Největší evropská ekonomika | Covid | Cardano | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Firma ČEZ | Zásoby zemního plynu v USA | ARD | Výkyvy cen | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Akcie Coca-Cola | Výdaje japonských domácností | E.ON | Zbohatnutí | Ceny emisních povolenek | Reputace | Šance | Peugeot | Citroën | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Spotřební daně | Merkelová | Zotavení ekonomik | Progres | Insolvence | Plynárenské společnosti | Čínská společnost | Důvěra | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Zisk z obchodování | Lepší výsledky | VHM | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Airbus Group | Akcie Airbus | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Elektrická auta | Klimatické změny | Odborníci | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Snížení emisí | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Plynovody | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Digitální euro | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Množství peněz | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | TPG | Moneta | EP Global Commerce (EPGC) | Balík akcií | Schválená dividenda | Spotřební daň z nafty | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Životní prostředí | Siemens | Očkování | Coinbase Global | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | CMI | EC Investments | Orbán | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Voda | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Likérka Stock Spirits | Netěžař | Australský podnikatel | Existence bitcoinu | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nejrozšířenější digitální měna | Poptávka po plynu | Počasí | SOLEK | Společnost Tesla | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Cestovní kancelář | JD | Evropské centrální banky | MJ | Josep Borrell | Situace na trhu | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Tržní ceny | Brent (OIL) | Tencent Holding | Automobilka Tesla | Oznámení Tesly | Kov | Ceny povolenek | Colt | Nastavení sazeb | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | Růstový trend | CETIN | Rostoucí výnosy | Porušení zákona | Zásoby plynu | Nová strategie | Air | Rohlik Group | PPF Telecom | Siemens Energy | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie covidu-19 | ČSA | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | CTP | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Ministerstvo financí USA | Společnost CTP | Ladislav Bartoníček | Data z reálné ekonomiky | Maxar Technologies | Práva na dividendu | Electricite de France | EDF | Celoroční výsledky | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | GE Renewable Energy | Občané eurozóny | Zátěžové testy | COIN | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Cenové úrovně | Plán obnovy | Vývoj ceny elektřiny | Turów | Těžaři | Renáta Kellnerová | Oslabení | Výsledky za Q1 | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Nayib Bukele | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Lídři G7 | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Zajišťování | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Další kryptoměny | Rozhodnutí Číny | Akcionáři Monety | Graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Zajištění bezpečnosti | Zátěžový test | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Programátor | Největší kryptoměnové burzy | Životní pojišťovny | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Představenstvo ČEZ | Počet nezaměstnaných | Technologie | Egypt | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Nvidia akcie | Vývoj ceny akcií EDF | Cenový rekord | Výroční zprávy | Tempo zdražování | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Akciový trh Nasdaq | Odvětví | Divize | Stabilní zisky | Dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Člen představenstva ČEZ | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON Distribuce | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Dodávky ruského plynu | Celoroční projekce | Projekce | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Norilsk | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Rostoucí úroky | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Společnosti | Prezident Nayib Bukele | Opatření | Prazdroj | Katastrofy | ANO | Uhlí | Energetika | Laszlo Hanyecz | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Česká společnost | Lagardere | Ceny akcií EDF | Lukrativní business | České aerolinie | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Zdražování energie | Jaroslav Haščák | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Konzervativní unie | Telecom | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | Nyrstar | Společnost Nyrstar | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Americká automobilka Tesla | Obilí | Pozornost | Zásobníky Gazpromu | Ruská společnost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Dceřiná firma | Plyn v EU | Plynovod Jamal | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Společnost | Výsledky společnosti | Investice do výroby elektřiny | Burzovní cena | Ruský plynovod | Družba | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | Booking | Omikron | Varianta omikron | Těžařská společnost | | Honeywell | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Předpověď počasí | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Bidenova administrativa | Letadlo | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Jamal | Sekyra Group | Focus | Těžební společnost | Plynová krize | Společnost Smartwings | Získané peníze | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Cena uranu | Ruský plyn | Uhelné elektrárny | Real Estate | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Přerušení dodávek ruského plynu | Electrolux | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | CRO | Rusko-ukrajinský konflikt | Ivo Lukačovič | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Poslední den obchodování | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Unian | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Boje na Ukrajině | Přímé intervence | Ruská vojska | Rusko a Ukrajina | Tree Energy | Zkapalněný zemní plyn | Tree Energy Solutions (TES) | Tree Energy Solutions | Společnost Tree Energy | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Zmírnění konfliktu | Telegram | Andrew Ticehurst | Nomura Holdings | Jennifer Granholmová | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Dana Drábová | Ženevské konvence | Černobyl | Jaderná katastrofa | Invaze | Hrozba druhého Černobylu | Energetický kolos | Konflikt Rusko-Ukrajina | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Tlak na Rusko | NICKEL | Energetická závislost | Západní sankce | Sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Ruské zboží | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Embargo na ruské zboží | Závislost na Rusku | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Plynárenská společnost | Odpojení od ruských energií | Petr Fiala | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Vlastnictví | Bankrot Ruska | Dělení ČEZ | Rozdělení ČEZ | Svaz německého průmyslu | Markus Krebber | RWE Markus Krebber | Ceny plynu a elektřiny | Šéf německé opozice | Friedrich Merz | Restrukturalizace ČEZ | Přijetí | Sektorová daň Česko | Sektorová daň | Energie z jádra | Plán restrukturalizace | Plán restrukturalizace ČEZ | Státní energetické společnosti | Ceny elektřiny v Německu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Jacksons Friendly Society
JAC Motors
Jacob Internet Fund
Jacob Pouncey
Jacobs
Jacob Skaaning
Jaderná elektrárna
Jaderná elektrárna Temelín
Jaderná katastrofa
Jaderná katastrofa ve Fukušimě

Následující klíčová slova

Jaderné války
Jaderný program
Jádrová inflace
Jádrová inflace v ČR
Jádrová inflace v eurozóně
Jádrová inflace v Polsku
Jádrová spotřebitelská inflace
Jádrový index
Jádrový PCE inflační index
Jagjit Chadha
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít