Čtvrtek 18. července 2024 04:37
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
InstaForex

Jaderné elektrárny

img

Miliardář Křetínský kupuje pětinu největší německé ocelárny Thyssenkrupp, podíl zřejmě navýší na polovinu. Thyssenkrupp čelí vážným potížím kvůli zelené agendě a drahým energiím, na nichž ale Křetínský rekordně vydělává

26.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský kupuje prostřednictvím své firmy EP Corporate Group 20 procent německé ocelárny Thyssenkrupp, jež v Duisburgu provozuje největší ocelářský závod Evropy. Drtí ji však drahé energie a zelené regulace, kvůli nimž plánuje výraznou redukci stavů zaměstnanců po tisících. A kvůli nimž se stává i kořistí právě třeba pro Křetínského, jehož energetický byznys z drahých energií profituje jako žádný jiný podnik či firma české historie. Svůj podíl v Thyssenkrupp Křetínský zřejmě navýší na 50 procent; nyní o tom jedná.
img

Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda

12.04.2024 Thyssenkrupp, největší výrobce oceli v Německu, chystá masivní propouštění a snižování stavů. Dotknout se má tisíců zaměstnanců jejího největšího závodu, jenž se nachází v Duisburgu. Plánované opatření souvisí se zásadní restrukturalizací výroby v podniku, který je jednou z „vlajkových lodí“ německého průmyslnictví a jehož kořeny sahají do roku 1811. Restrukturalizace má vést ke snížení výrobní kapacity v Thyssenkrupp o 22 procent, jak podnik uvedl včera večer.
img

Experti: Útlum uhelných elektráren dodávky neohrozí, výrazně však zdraží energie

26.03.2024 Urychlené uzavírání uhelných elektráren v Česku dodávky energií neohrozí, výrazně se však projeví v cenách. Jejich růst navíc povede k dalšímu utahování v hospodářském rozvoji. Shodli se na tom účastníci dnešní diskuse týdeníku Euro věnované dekarbonizaci energetiky. Podle expertů musí stát co nejdříve přijít s řešením případného útlumu výroby z uhlí.
C:\fakepath\akcie-cez-08032024.png

Je ČEZ levný?

08.03.2024 Nejdůležitější akcie pražské burzy, ČEZ, si v posledních týdnech prošla turbulentním obdobím plným kurzotvorných událostí, po kterých oslabila o cca 15 %. Tuto ztrátu si ČEZ nese jak od začátku roku (YTD), tak i meziročně. Přišel čas na nákup?
img

Nový fond WOOD & Co. nabízí investiční příležitost v oblasti obnovitelných zdrojů energie

06.03.2024 Investiční skupina WOOD & Company založila nový podfond WOOD SICAV* Renewables, který nabídne možnost podílet se na investicích do obnovitelných zdrojů energie v Evropě. První plánovanou akvizicí jsou dva solární parky v Rumunsku, které vzniknou ve spolupráci s firmou SOLEK – renomovaným developerem a provozovatelem obnovitelných zdrojů. Podfond cílí na 15% roční zhodnocení, prvotní úpis odstartoval 1. března a potrvá do konce května.
img

Akciové trhy: Pražská burza rostla, čekání na kvartální report společnosti Nvidia

21.02.2024 Dnešek byl podobně jako včerejšek velmi chudý na podstatná makrodata. Za zmínku stojí snad jen zveřejnění zápisu z posledního jednání FEDu (dnes ve 20h, evropské trhy tedy neovlivní), který by měl potvrdit, že ke snížení sazeb by mělo dojít, až si bude FED jistý udržitelným návratem inflace ke dvouprocentnímu cíli.
img

Stát, který neumí koupit ani benzínky, chce stavět čtyři hned jaderné bloky, což je až o tři řády dražší věc. Varovné

05.02.2024 Stát nemá provozovat čerpací stanice. Je to notoricky špatný hospodář. Stát by ideálně ani neměl stavět jaderné elektrárny. Jenže jejich budování už natolik přereguloval – a tedy prodražil –, že se těžko najde soukromý investor. Na rozdíl od těch benzínek.
C:\fakepath\trader-19012024-41-zm.jpg

Reuters: EK navrhne povinné prověrky zahraničních investic ve všech zemích EU

19.01.2024 Evropská komise příští týden navrhne, aby všechny členské země Evropské unie musely prověřovat zahraniční investice s cílem zjistit, zda nepředstavují bezpečnostní riziko. Vyplývá to z dokumentu, ke kterému získala přístup agentura Reuters. Návrh je součástí širší snahy o posílení hospodářské bezpečnosti EU.
img

Ranní shrnutí (02.01.2024)

02.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu se dnes obchodovaly smíšeně - S&P/ASX 200 a Kospi se obchodovaly o 0,5 % výše, zatímco Nifty 50 klesl o 0,6 %.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\emisni povolenky.jpg

Cena emisních povolenek v EU kvůli útlumu v průmyslu klesla pod 72 eur za tunu

05.12.2023 Cena emisních povolenek v Evropské unii zrychluje pokles, dnes po poledni ztrácela zhruba pět procent pod 72 eur (1755 Kč) za tunu. Nachází se tak nejníže za více než rok, ukazují statistiky. Na pokles ceny má podle analytiků vliv slabá poptávka kvůli problémům v průmyslu a také pokles cen zemního plynu. Letos na jaře se cena povolenek dostala na rekordních zhruba 105 eur za tunu.
img

Dovoz jaderného materiálu z Ruska do EU je letos opět vyšší než v roce 2021

01.12.2023 Dovoz jaderného materiálu a souvisejících služeb z Ruska do Evropské unie je letos opět vyšší ve srovnání s rokem 2021, tedy proti období před začátkem ruské invaze na Ukrajinu. S odkazem na Zásobovací agenturu Euratomu (ESA), tedy Evropského společenství pro atomovou energii, to dnes uvedla agentura Reuters. Unie dováží jaderné palivo pro jaderné reaktory navržené v Rusku.
img

Německý ústavní soud zarazil plán Scholzova kabinetu utratit v přepočtu 1500 miliard korun za boj s klimatem

17.11.2023 Německo je příliš malým emitentem, aby mohlo globální klima ovlivnit, takže soud budoucí generace Němců rozumně chrání před sobeckým zadlužováním generací současnou.
img

Tahle země není pro Green Deal… Podle ČNB ale firmy a podniky svými nářky nad drahou elektřinou jen vydírají stát, aby jim dále do drahých energií ulevoval

06.11.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent, které energetický úřad navrhuje, je nebývalé. Ale jde – při pohledu do nadcházející doby – stále jen o začátek. Dosud meziročně zpravidla docházelo ke změnám regulované složky v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek.
img

Německo – a s ním i Česko – má další problém. Číňané mu „za humny“ postaví svůj první evropský závod na výrobu elektroaut

05.11.2023 Největší evropská automobilka, Volkswagen, má další problém – a Evropa, Německo i Česko s ním. Největší čínský výrobce elektroaut (a po Tesle druhý největší na světě), automobilka BYD, postaví svůj první závod v Evropě. A to v Maďarsku. To vše v době, kdy Volkswagen razantně škrtá a ve svých závodech v Německu ukončuje nábor nových pracovníků, neboť absolutně nezachytil trend elektromobility a nedokázal zároveň v Bruselu ubránit vozy se spalovacími motory. Nepostaví proto ani gigafactory v Česku.
img

Češi teprve začínají ochutnávat Green Deal EU a už „prskají“. Výrazné zdražení regulované ceny elektřiny je prvním z hmatatelných důsledků zelené agendy EU

01.11.2023 V téhle zemi Green Deal zjevně nemá šanci. Ještě ani pořádně nezačal a celý národ – lidi i firmy – už brečí, že zdraží elektřina. A hněvem lidu vystrašení politici svolávají mimořádné tiskovky. Tak znova: cílem Green Dealu je masivní umělé zdražení „špinavých“ energií, kterých je většina. Takové, jež podnítí přechod na zelené energie, které ale potřebují vyšší míru flexibility elektrizační soustavy, a zejména fosilní, případně jadernou zálohu, pročež jsou celkově výrazně dražší. To teď právě mají Češi začít pociťovat na vlastní peněžence.
img

Země EU od roku 2008 poskytly Palestině zhruba desetinásobně větší objem peněz, než z evropských fondů dostalo Česko

22.10.2023 Finanční pomoc zemí EU Palestině je v posledních patnácti letech v poměru k velikosti ekonomiky zhruba desetinásobná (!) v porovnání s objemem unijních peněz, které v témže období coby řádný člen EU čerpalo Česko. Ač právě od roku 2008 Gaze zcela a definitivně vládne Hamás, nekonají se tam volby, země EU své peníze posílají dále. Doslova zasypávají Gazu miliardami
img

Z bláta do louže. Vrchním sponzorem teroristů z Hamásu je Katar, od nějž se Německo loni uvázalo celých patnáct let kupovat plyn – namísto od Putina

11.10.2023 Jak je financovaná Gaza a Hamás, který ji už sedmnáct let vládne? Za peníze z mezinárodní pomoci, z EU či Kataru, teroristé z Hamásu v Gaze postaví a opraví školy, nemocnice a silnice. Tudíž místní mají v Gaze Hamás vlastně rádi, i když už od roku 2006 nemohou svobodně volit.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Ifo: Německou ekonomiku bude brzdit nedostatek pracovníků a změny v energetice

02.10.2023 Růst německé ekonomiky bude v dlouhodobém horizontu brzdit nedostatek pracovních sil a přechod k ekologičtější energetice, tedy takzvaná Energiewende. Uvedl to podle agentury DPA prezident mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Toshiba.jpg

Skupina investorů má dost akcií na to, aby Toshibu stáhla po 74 letech z burzy

21.09.2023 Skupina investorů vedená společností soukromého kapitálu Japan Industrial Partners (JIP) koupila 78,65 procent akcií Toshiby. Otevřela tak cestu k tomu, aby se akcie japonského průmyslového konglomerátu po 74 letech stáhly z akciového trhu. Podle dohody by k tomu mohlo dojít už koncem letošního roku. Firma to uvedla ve svém středečním sdělení.
C:\\fakepath\\uran-tezba.jpg

FT: Ceny uranu jsou díky zájmu vlád o jadernou energii nejvýše za 12 let

15.09.2023 Ceny uranu se dostaly na maximum za 12 let. Podle poskytovatele údajů o cenách UxC stouply ceny tzv. žlutého koláče za poslední měsíc zhruba o 12 procent na 65,50 USD (1500 Kč) za libru (454 gramů) a dostaly se nejvýše od havárie v japonské elektrárně Fukušima z roku 2011, uvedl ekonomický list Financial Times (FT). Vlády po celém světě se totiž začínají znovu přiklánět k jaderné energetice a příslušné energetické podniky se předhánějí, aby si zajistily dodávky paliva.
img

Uran - odvětví s velkým potenciálem? 💎

28.08.2023 Světový trh s uranem je na pokraji potenciálně bezprecedentního rozmachu, který je způsoben rostoucí poptávkou po jaderné energii jako řešení obav ze změny klimatu. Ceny uranu se vyšplhaly na nejvyšší úroveň za poslední rok a investoři očekávají zlatou horečku v tomto kdysi zastíněném odvětví. Je však trh s uranem skutečně připraven na dlouhodobý boom, protože světová touha po čisté energii sílí?
img

Maďarsko podepsalo s Ruskem upravenou smlouvu o rozšíření jaderné elektrárny

18.08.2023 Maďarsko podepsalo s Ruskem upravenou stavební smlouvu o rozšíření maďarské jaderné elektrárny Paks. Podpis dohody ukončuje přípravnou fázi projektu a otevírá cestu k zahájení stavebních prací. Uvedl to dnes podle agentury MTI maďarský ministr zahraničí a obchodu Péter Szijjártó po videohovoru s šéfem ruského atomového koncernu Rosatom Alexejem Lichačovem.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
C:\fakepath\Německo.jpg

EY: Německo předstihlo Čínu v atraktivitě pro investice do obnovitelných zdrojů

13.06.2023 Německo předstihlo Čínu a stalo se druhou nejatraktivnější zemí na světě pro investice do obnovitelných zdrojů energie. Vyplývá to z každoročního žebříčku čtyřiceti největších světových trhů s obnovitelnou energií, který dnes zveřejnila poradenská společnost EY. K postupu Německu pomohla jeho snaha urychlit reformu energetického trhu a také odklon od fosilních paliv. Na první příčce se umístily Spojené státy a Německo se poprvé za deset let posunulo o jedno místo.
img

ČEZ vypsal miliardový tendr na nové generátory pro elektrárnu Temelín

25.05.2023 Energetická společnost ČEZ vypsala miliardový tendr na dodávku dvou generátorů pro jadernou elektrárnu Temelín. Firmy se do výběrového řízení na klíčové zařízení, které vyrábí elektřinu pro pětinu České republiky, mohou hlásit do 9. června. Generátory chce ČEZ měnit v letech 2028 až 2030. Novináře o tom informoval mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták. Modernizací ČEZ sleduje zajištění minimálně šedesátiletého provozu jihočeské jaderné elektrárny. Nové generátory budou připraveny i na případné zvýšení výkonu elektrárny.
img

ČEZ: Nový návrh zákona o přeměnách společností podstatně snižuje kvórum

18.05.2023 Nový návrh vlády o přeměnách obchodních společností a družstvech podstatně snižuje kvalifikovanou většinu, která je nutná k restrukturalizaci (rozdělení).
img

Češi mají skoro nejdražší elektřinu v EU, přestože ČR ji skoro nejvíce vyváží. Situaci ještě zhorší vypnutí německých jaderných elektráren, které navíc může způsobit úmrtí 16 tisíc lidí, jak spočítala Kolumbijská univerzita

23.04.2023 České domácnosti čelí jedné z nejvyšších cen elektřiny v EU, přestože Česko patří k jejím největším vývozcům. Z dat Eurostatu plyne, že loni ve druhém pololetí měly vyšší faktury za elektřinu pouze domácnosti v Dánsku, Belgii a Irsku. To jsou ale země obecně bohatší než Česko, s vyšší cenovou hladinou, ale také vyššími mzdami.
img

Německo dnes dává sbohem jádru, může to nakonec zdražit elektřinu i Čechům. Ve Finsku v pondělí spouští zbrusu novou jadernou elektrárnu, v jádro víc věří i Francie, Británie, či dokonce Japonsko

15.04.2023 Německo dnes po více než 60 letech výroby elektřiny z jádra vypíná své poslední jaderné elektrárny. V deset hodin dopoledne začne postupně vypínat elektrárnu Isar-2 u Mnichova. O zhruba 45 minut později bude tento zdroj automaticky odpojen ze sítě, až jeho výroba klesne na 30 procent instalovaného výkonu. Posléze během dneška projdou stejným procesem také elektrárny Neckarwestheim-2 a Emsland. Do dnešní půlnoci tak bude Německo zcela bez své jaderné elektrárny, poprvé od roku 1961.
C:\fakepath\xtb-31032023.jpg

Povídání o trzích: Speciál o pražské burze. Bude se dařit ČEZu?

31.03.2023 Po několika týdenní pauze se znovu sešli Jaroslav Brychta s Tomášem Vrankou, aby probrali aktuální dění na finančních trzích. V tomto dílu se zaměřili specificky na akcie naší tuzemské burzy. Z tohoto důvodu si k sobě přizvali ještě Tomáše Cvernu, autora série Týden na pražské burze. Co si kluci myslí o ČEZu, českých bankách, nebo třeba o Kofole? To vše zjistíte v aktuální epizodě.
img

Jaderná energetika je riskantní a nevyplatí se, míní institut DIW Berlin

10.03.2023 Všechny jaderné projekty, o kterých se v dnešní době kvůli energetické a klimatické krizi debatuje, nejsou ekonomicky a ani technicky životaschopné a smysluplné, do centra pozornosti se naopak dostávají mnohem výhodnější obnovitelné zdroje. Ve své aktuální analýze to uvádí výzkumný hospodářský institut DIW Berlin.
img

Bude rok 2023 rokem vodíku?

12.01.2023 Vodík mnozí považují za řešení, které během nadcházející dekády umožní dekarbonizaci ekonomiky. Akcie, které mají co do činění s vodíkem, zahájily letošní rok výrazným posílením, za nímž stojí několik velkých průmyslových objednávek. To naznačuje, že by se mohl vodík v tomto roce konečně prosadit ve velkém. Obnovitelné zdroje je sice možné budovat rychleji než jaderné elektrárny a ve srovnání se spalováním zemního plynu jsou ekologičtější, nepředstavují ale stabilní zdroj energie.
img

Průmysl dále těží z automotive, zahraniční obchod zklamal

06.01.2023 I v listopadu přinesl automobilový sektor pozitivní impuls do celkového výsledku průmyslové produkce, a ta tak meziročně dokázala udržet černá čísla, když rostla o 0,5 %. Meziměsíčně byla produkce vyšší o 3,1 %. Trh počítal s poklesem o 1,5 %, my jsme předpokládali ještě o něco slabší výsledek v oblasti -2 %. Překvapením je zejména silný výsledek automotive, kdy předběžná data z výroby naznačovala, že již dochází k vyrovnání nízké srovnávací základy a příspěvek automobilového sektoru do meziročního výsledku by měl být mizivý.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Týden na akciových trzích: Praha klesla méně než ostatní

16.12.2022 Všichni čekali na rozhodnutí Fedu a ECB o nastavení úrokových sazeb. V obou případech došlo podle očekávání ke zvýšení o 50 bb. Nicméně komentář vyzněl více jestřábím tónem, zvláště ten od ECB. Nepotěšily maloobchodní tržby a průmyslová výroba (drahé energie, problémy v dodavatelských řetězcích). Týden přitom nezačal špatně. Inflace za mořem dopadla lépe a ukázala další zpomalování. Potěšily také indexy PMI v Eurozóně a Německu (index nákupních manažerů) naznačující, že pokles ekonomické aktivity v průmyslu, ale hlavně ve službách výrazně zpomaluje.
C:\\fakepath\\trader-25112022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.11.2022 1) Americká internetová společnost Twitter příští týden v pátek na své stejnojmenné sociální síti provizorně spustí funkci předplatného pro ověřovací modrou ikonu. Na svém twitterovém účtu to dnes oznámil šéf společnosti Elon Musk. Twitter navíc bude používat různé barvy této ikony pro organizace a jednotlivce.
img

ČEZ: Parlament schválil cenový strop pro příjmy z výroby elektřiny

21.11.2022 V pátek 18. listopadu 2022 schválila Poslanecká sněmovna cenové stropy na tržby z vyrobené elektřiny. Zákon ještě musí odsouhlasit Senát a podepsat prezident, ale to považujeme za formalitu.
img

Českému státu hrozí žaloby a arbitráže, a to kvůli dvojímu mimořádnému zdanění výrobců elektřiny. Spornou legislativu včera schválila Sněmovna ve stavu legislativní nouze

20.11.2022 Poslanci včera schválili novelu energetického zákona, která zavádí horní hranici ceny elektřiny u jejích výrobců, tedy zejména elektráren, resp. elektrárenských společností. Potíž ke v tom, že novela je v zásadním rozporu s příslušnou legislativou Evropské unie, což může vést k řadě žalob či arbitráží vůči českému státu, například ze strany českých nebo mezinárodních akcionářů společností typu ČEZ.
C:\\fakepath\\Ukrajina.png

Australský miliardář Andrew Forrest založil fond na obnovu Ukrajiny

17.11.2022 Australský miliardář Andrew Forrest založil investiční fond na obnovu válkou poničené Ukrajiny. Doufá, že se v něm sejde nejméně 25 miliard dolarů (586 miliard Kč). Informuje o tom na svém webu BBC. Fond počítá s investicemi do ukrajinské infrastruktury, jako jsou energetické a telekomunikační sítě.
img

Tržní sektor, kde začnou akcie raketově stoupat

08.11.2022 Svět se ze všech sil snaží zajistit si dodávky kritických energií. Některé země jich budou mít koncem letošního a začátkem příštího roku nedostatek, a tak se upírá značná pozornost na jadernou energii, která nabízí alternativní řešení. Poptávka po ní se rychle zvyšuje i proto, že jde po hydroelektrické energii o druhý největší zdroj elektřiny s nulovými uhlíkovými emisemi. Navíc firmy spojené s čistými energetickými alternativami patřily v letošním roce na globálních trzích mezi ty s nejlepší akcionářskou návratností.
C:\fakepath\Británie6.jpg

Britská vláda šetří, přezkoumá projekt jaderné elektrárny i novou železnici

04.11.2022 Britská vláda se snaží snížit výdaje a přezkoumává mimo jiné i výstavbu jaderné elektrárny Sizewell C v hrabství Suffolk na východě Anglie. Informovala o tom dnes BBC. Plánovaná elektrárna měla zajišťovat až sedm procent celkové potřeby elektřiny v Británii, kritici však tvrdí, že bude drahá a její výstavba potrvá roky. Otazník visí i nad vysokorychlostní železnicí na severu Anglie. Vláda pod vedením nového premiéra Rishiho Sunaka má představit své daňové a výdajové plány 17. listopadu.
img

Finanční trhy: Pro trvalejší oslabení dolaru je nutné rozvolnění ze strany Fedu

04.11.2022 Pokud v nadcházejícím čtvrtletí nedojde k náhlému obnovení toku zemního plynu z Ruska, čeká Evropskou unii a euro, ale i měny jejích satelitů, tedy libru a švédskou korunu, ekonomická zima. I když se to ECB a další centrální banky, s nezanedbatelnou výjimkou Bank of Japan (BoJ), snažily dohnat a ve 3. čtvrtletí zpřísňovaly, zůstává Fed i nadále centrální bankou, která „vládne všem“. A dokud nezačne Federální rezervní systém znovu rozvolňovat, nemůžeme si být jistí, že je americký dolar konečně připraven oslabit.
img

Plyn v Evropě zlevňuje, vyplatí se ale odpočívat?

20.10.2022 Při pohledu na poslední dny můžeme s jistotou konstatovat, že situace na evropském plynovém trhu se zlepšila. Burzovní ceny plynu včera, tj. 19. října, v Evropě klesly téměř o 10 %, čili se dostaly pod 1 200 USD za 1 tisíc metrů krychlových. K takovému poklesu došlo poprvé od 15. července.
img

Německá vláda schválila provoz jaderných elektráren do jara příštího roku

19.10.2022 Německá vláda kancléře Olafa Scholze dnes vyslovila souhlas se změnou zákona tak, aby poslední tři německé jaderné elektrárny mohly fungovat až do 15. dubna příštího roku. Na twitteru to oznámil spolkový ministr financí Christian Lindner. Německo původně plánovalo na konci letošního roku s výrobou elektřiny v nukleárních elektrárnách skončit, kvůli energetické krizi ale muselo rozhodnutí přehodnotit.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo by mohlo odebrat výrobcům elektřiny 90 procent mimořádných zisků

19.10.2022 Německá vláda chce odebrat producentům elektrické energie 90 procent z takzvaných nadměrných a neočekávaných zisků, a to zpětně od března letošního roku. Dnes to uvedl server deníku Tagesspiegel, který získal návrh ministerstva hospodářství. Z takto získaných peněz chce vláda kancléře Olafa Scholze dotovat ceny elektřiny. Kabinet by podle zmíněného dokumentu měl o návrhu jednat 18. listopadu, aby ho mohl Spolkový sněm na začátku prosince schválit.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika v prvních třech čtvrtletích podle vlády klesla o 30 procent

09.10.2022 Ukrajinská ekonomika se v prvních třech čtvrtletích letošního roku propadla proti stejnému loňskému období o 30 procent, a to zejména kvůli ruské invazi. Uvedlo to včera ukrajinské ministerstvo hospodářství. Na ekonomiku podle něj mělo nepříznivý vliv také špatné zářijové počasí, které zpomalilo sklizeň. Ukrajinský export nicméně v září oproti srpnu stoupl o 23 procent a dostal se na nejvyšší úroveň od začátku války. Přispěla k tomu mezinárodní dohoda, která umožnila obnovení dodávek obilí z ukrajinských přístavů.
img

Německo bude muset podle Habecka nechat dvě jaderné elektrárny v provozu

27.09.2022 Německo bude muset nechat dvě ze tří stávajících jaderných elektráren v provozu až do jara, aby se vyhnulo možným nedostatkům elektrické energie. Dnes to na tiskové konferenci oznámil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Německo původně plánovalo, že poslední tři jaderné elektrárny odstaví na konci roku, na počátku září ale rozhodlo, že dvě z nich nechá do jara v rezervě. Nyní Berlín počítá, že místo v rezervě zůstanou obě elektrárny připojeny k síti.
img

Ukončí ukrajinská ofenzíva bear market?

14.09.2022 Mohla by být dynamická protiofenzíva ukrajinských jednotek, která vyvolala optimismus na evropských burzách, prvním příznakem změny sentimentu a začátkem nového boomu? Nebo bychom měli být trpěliví a udržovat si solidní dávku zdravé skepse?
img

Běžná česká domácnost bude v roce 2023 platit za energie 12 300 korun měsíčně, prognózuje americká banka Goldman Sachs

05.09.2022 Běžná domácnost v Česku zaplatí počátkem příštího roku za energie zhruba 12 300 korun měsíčně. Plyne to z nové prognózy americké banky Goldman Sachs, která částku odhaduje na základě současného cenového vývoje příslušných termínových kontraktů.
img

České předsednictví chce navrhnout zastropování plynu, Brusel a Berlín jej ale mezitím „odpískaly“. Proto také Fialův kabinet zřejmě neprosadí ani „válečnou daň“ na ČEZ

05.09.2022 České předsednictví EU hodlá na pátečním energetickém summitu předložit návrhy řešení krizové situace, které ovšem mezitím Brusel a Berlín vlastně „odpískaly“. Klíčovým návrhem českého předsednictví má být podle zdroje agentury Bloomberg dočasné zastropování cen plynu využívaného k výrobě elektřiny.
C:\fakepath\trader-02092022-28-zm.jpg

G7 dohodla zastropování cen ruské ropy, Gazprom neobnoví dodávky plynu do Evropy

02.09.2022 Ministři financí G7 se dnes dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů. Rusko varovalo, že zemím, které takový krok podpoří, nebude ropu dodávat. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová pak řekla, že je čas nastavit horní limit i u cen ruského plynu. Ruský plynárenský podnik Gazprom následně vpodvečer oznámil, že dodávky plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1 od soboty neobnoví, jak dříve avizoval. Evropské státy chystají pomoc s drahými energiemi nebo o ni žádají Evropskou unii.
img

Akcie týdne -Uranium Energy Corporation (25.08.2022)

25.08.2022 Energetické vydírání ze strany Ruska nutí další a další země k diverzifikaci zdrojů energie a návratu k jaderné energii. Německo, USA a dokonce i Japonsko mění své energetické plány, což zvýhodňuje producenty uranu, jako je Uranium Energy Corporation (UEC.US). Akcie společnosti včera posílily o více než 16 % po jednom přelomovém oznámení ze země, která nedávno utrpěla jednu z nejhorších jaderných katastrof v historii.
img

V EU teď padá podnik za podnikem. Belgický premiér varuje, že Evropu čeká až deset těžkých zim

23.08.2022 Rekordní ceny elektřiny a plynu v EU si už připisují oběti z řad významných evropských průmyslových podniků.
img

Mohou akcie společností obchodujících s uranem opět růst?

22.08.2022 Uran je primární složkou paliva v jaderných elektrárnách. Jeden gram obohaceného uranu poskytuje energii srovnatelnou se třemi tunami hnědého uhlí a jaderné elektrárny nezanechávají žádnou škodlivou uhlíkovou stopu. Díky nejmodernějším zabezpečovacím prvkům se také staly jedněmi z nejlépe chráněných a monitorovaných zařízení na světě. Vyžene globální energetická krize ceny uranu nahoru a způsobí divokou volatilitu v ocenění těžařských společností?
img

Rusové teď budou Evropě plyn zapínat a vypínat, na zimu jej vypnou zcela, varuje expert z Bruselu. Včera oznámené vypnutí zřejmě Němce definitivně přiměje zachovat si své jaderné elektrárny

20.08.2022 Rusko včera v podvečer nečekaně oznámilo, že opět zcela odstaví plynovod Nord Stream 1. Odstávku vysvětluje překážkami technického rázu a v té souvislosti západními sankcemi. Experti z EU, stejně jako třeba němečtí politici však soudí, že skutečný motiv Kremlu je politický. „Rusko teď bude několik měsíců dodávky střídavě přerušovat, než je na zimu vypne zcela,“ varuje Simone Tagliapietra z bruselského institutu Bruegel.
img

Německo si nadále ponechá jadernou energii, ceny však neustále rostou

16.08.2022 List Wall Street Journal uvedl, že si Německo pravděpodobně ponechá v provozu své poslední 3 jaderné elektrárny. Dřívější odhady naznačovaly, že by se tyto elektrárny mohly odstavit do konce letošního roku. Nicméně hrozba energetické krize zřejmě sehrála výraznou roli ve změně názoru.
img

Kancléř Scholz připouští prodloužení životnosti německých jaderných elektráren. Elektřinu by to mohlo zlevnit i Čechům

03.08.2022 Německý kancléř Olaf Scholz dnes uvedl, že prodloužení životnosti tří zbývajících německých jaderných elektráren „může dávat smysl“. Německo zatím plánuje uvedené elektrárny odstavit ke konci letošního roku. Kancléřovo vyjádření je tak poměrně přelomové. Signalizuje, že vládní sociální demokraté už mají pro takový krok předjednánu případnou podporu koaličních Zelených, kteří jsou v Německu hlavní politickou silou dosud prodloužení životnosti odmítající.
img

Ceny elektřiny v Německu jsou na rekordu, těží z toho i ČEZ. Důvodem je nejen Putin, ale také Merkelová a sucho – mimořádné danění ČEZ poškodí českou ekonomiku i veřejnost

03.08.2022 Velkoobchodní ceny elektřiny v Německu, ale také ve Francii vystoupaly včera na nový historický rekord. Závažnou evropskou energetickou krizi totiž v poslední době ještě zhoršuje počasí. Je příliš sucho. Například hladina řeky Rýn klesá kvůli suchu a nedostatku srážek tak nízko, že tok má nyní před zavřením pro nákladní přepravu.
C:\fakepath\cez.jpg

Plán restrukturalizace ČEZ by měl být hotový do poloviny roku 2023

14.07.2022 Vláda by měla do poloviny příštího roku připravit plán restrukturalizace státní energetické společnosti ČEZ. Agentuře Reuters to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podrobnosti ale neuvedl. V červnu ve svém televizním projevu sdělil, že stát chce mít v blízké budoucnosti pod kontrolu celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz navrhl plán proti inflační a energetické krizi

12.07.2022 Okamžitě v Německu rozšířit plochu pro pěstování ovoce a obilí, snížit energetickou daň, více využívat biomasu pro vytápění nebo prozatím udržet v chodu atomové elektrárny - to navrhuje šéf německé opoziční Křesťanskodemokratické unie (CDU) Friedrich Merz jako recept na překonání současné inflační a energetické krize. Své plány představil v dnešním příspěvku v nejprodávanějším německém deníku Bild, ve kterém kritizoval postup vlády kancléře Olafa Scholze.
img

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, uvedl šéf IEA

01.07.2022 Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.
img

IEA: Do poloviny století je třeba zdvojnásobit výrobu energie z jádra

30.06.2022 Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, aby se podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality. Uvedla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v dnešní zprávě. Růst produkce jaderné energie by měl rovněž pomoci nynějším snahám vlád posílit energetickou bezpečnost snížením závislosti na dovozu fosilních paliv.
img

ČEZ: Akcionáři schválili dividendu 48 CZK

29.06.2022 Akcionáři na včerejší valné hromadě schválili dividendu 48 CZK na jednu akcii. Jedná se na návrh Ministerstva financí, návrh managementu ČEZu byl 44 CZK. Schválená dividenda 48 CZK odpovídá hrubému výnosu 4,4 %. Rozhodný den pro dividendu je 4. července, tzn. že poslední den obchodování s akciemi ČEZu s právem na tuto dividendu bude čtvrtek 30. června.
img

Sektorová daň Česko obrací k populismu a socialismu, Klement Gottwald by jí tleskal

27.06.2022 V Česku ožil přízrak sektorové daně. Po jejím zavedení v oblasti energetiky volají hned čtyři z pěti vládních stran, kromě ODS. V čele šiku za zavedení sektorového zdanění stojí Piráti, nečekaně se ovšem přidává také Národní rozpočtová rada. Její nový šéf Mojmír Hampl žádá sektorovou daň nejen na energetiku, ale také na banky. Zdůvodňuje to věru marxistickým slovníkem. Energetické společnosti a banky prý mají za současné válečné situace „nezasloužené žně“, tedy pochopitelně ziskové žně.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz nevylučuje recesi a doporučuje zvážit jádro

23.06.2022 Šéf německé opozice Friedrich Merz nevylučuje, že Německu kvůli následkům ruské invaze na Ukrajině hrozí recese. Doporučuje také zvážit prodloužení chodu zbývajících tří německých jaderných elektráren, které letos země plánuje definitivně odstavit. Merz, který je předsedou Křesťanskodemokratické unie (CDU) a šéfem poslanců konzervativní unie CDU/CSU, to řekl v rozhovoru se zahraničními novináři.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?

23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Ceny plynu a elektřiny podle šéfa RWE zůstanou několik let na vysoké úrovni

20.06.2022 Ceny plynu a elektřiny zůstanou ještě několik let na vysoké úrovni. V rozhovoru s listem Süddeutsche Zeitung to uvedl šéf německého energetického koncernu RWE Markus Krebber. Zdražování energie, ke kterému přispívá válka na Ukrajině, je nyní hlavním motorem růstu inflace v Německu i dalších zemích.
img

Úvahy o dělení ČEZ dělají z jeho akcií vysoce žádané zboží. Cena letí nahoru suverénně nejvíce ze všech akcií, co se v Praze obchodují

20.05.2022 Akcie společnosti ČEZ představují v měsíci květnu naprostého suveréna pražské burzy. Od začátku měsíce zhodnotily o zhruba 12,7 procenta. Dramaticky více než kterýkoli jiný titul, který se v Praze obchoduje (viz tabulka Bloombergu níže).
img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

📈NATGAS vystoupal nejvýše od roku 2008🚀

08.04.2022 Futures na zemní plyn vystoupal na úroveň $6,50. Jedná se o nejvyšší cenu od listopadu 2008. Hlavním důvodem růstu jsou sankce na Rusko, které ohrožují dodávky suroviny do Evropy. Členové EU se včera rozhodli pro zákaz dodávek ruského uhlí (kvůli německé opozici až s platností od srpna) a zároveň pracují na embargu na ruskou ropu, plyn a paliva pro jaderné elektrárny. Trhy s energiemi jsou tak pod výrazným tlakem. Doprava LNG do Evropy z USA dosáhla rekordních úrovní. Navíc EIA reportovala, že zásoby zemního plynu v USA klesly o 33 bcf v minulém týdnu - výrazně nad očekávání trhu, a to hlavně kvůli nízkým teplotám, která převažovaly na konci března. To znamená, že zásoby plynu se začínají před další sezónou zvyšovat na relativně nízké úrovni 17,1 % kapacity. Ani předpověď počasí na následující týden není příznivá. Nižší teploty by v některých částech země měly převládat do poloviny tohoto měsíce, takže poptávka po plynu by měla zůstat zvýšená.
C:\fakepath\trader-07042022-20-zm.jpeg

Bloomberg: Další energetický problém EU - závislost na ruském jaderném palivu

07.04.2022 V zemích, které v minulosti patřily k sovětskému bloku, vyrábějí elektřinu jaderné reaktory založené na sovětských konstrukcích. Na Ukrajině zajišťují tyto reaktory více než polovinu veškeré elektřiny a také přibližně dvě pětiny výroby elektřiny na území od Finska po Bulharsko. Dodávka paliva pro tyto elektrárny byla celkem rutinní záležitostí. To však skončilo ve chvíli, kdy prezident Vladimir Putin nařídil invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

Kompletní odpojení od ruských energií by každého dospělého Čecha stálo průměrně 7600 korun, celkem 66 miliard, uvádí analytický tým při francouzské vládě. Česko by tak vyšlo 6x levněji než loňský schodek

05.04.2022 V případě úplného embarga na dovoz ruských energií, zejména plynu a ropy, do zemí Evropské unie by Česko patřilo mezi ekonomicky vůbec nejvíce zasažené země. Embargo by však i tak bylo zvládnutelné, jelikož by českou ekonomiku připravilo o zhruba jedno procento jejího celkového ekonomického výkonu. Vyplývá to ze závěrů studie Rady pro ekonomické analýzy při francouzské vládě, která byla zveřejněna dnes.
img

ČEZ letos v Temelíně investuje 3,5 mld. Kč, do Dukovan skoro dvě mld. Kč

24.03.2022 ČEZ letos v jaderné elektrárně Temelín investuje 3,5 miliardy korun. Jednou z největších investic bude výměna řídicích systémů. Peníze dá ČEZ i do věcí spjatých s životním prostředím, chce také zefektivnit výrobu. Investiční akce se budou dělat hlavně při dvouměsíčních odstávkách; první blok energetici plánovaně odstaví 15. dubna, druhý 22. července. Novináře o tom informoval temelínský mluvčí Marek Sviták. ČEZ letos investuje i do Jaderné elektrárny Dukovany - skoro dvě miliardy korun.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Ukrajinský prezident požádal Japonsko, aby zavedlo embargo na ruské zboží

23.03.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes vyzval Japonsko, aby vystupňovalo tlak na Moskvu a zavedlo obchodní embargo na ruské zboží. Prezident Ukrajiny v projevu k japonskému parlamentu prostřednictvím videopřenosu rovněž poděkoval Japonsku, že odsoudilo ruskou invazi na Ukrajinu a přijalo vůči Moskvě sankce.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
img

Sankce proti Rusku mohou ohrozit také výrobu elektřiny v Dukovanech. Jaderná elektrárna výhradně využívá palivo, o jehož sankcionování nyní uvažují Spojené státy

11.03.2022 Světové trhy s uranem jsou v napětí. Cena uranu totiž v důsledku války na Ukrajině teď vylétla nejvýše od havárie na japonské jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011 (viz graf níže). Důvod zdražování uranu je podobný jako třeba u ropy. Trhy se obávají odstřižení světa od ruského uranu. Světové zásoby využitelného uranu by se tak ztenčily, což právě žene jeho cenu vzhůru.
img

Ranní shrnutí (11.03.2022)

11.03.2022 Americké indexy skončily včerejší níže po slabší evropské seanci. S&P 500 klesl o 0,43 %, Dow Jones klesl o 0,34 % a Nasdaq klesl o 0,95 %. Russell 2000 klesl o 0,23 %.
img

Německo patrně neprodlouží životnost zbývajících jaderných elektráren

08.03.2022 Německo patrně neprodlouží životnost zbývajících jaderných elektráren. Ministerstva hospodářství a životního prostředí dnes ve společném prohlášení uvedla, že náklady a rizika takového kroku převažují nad omezenými přínosy. Největší evropská ekonomika koncem minulého měsíce zvažovala, že by si jaderné elektrárny ponechala jako součást svého energetického mixu. Cílila tím na snížení energetické závislosti na Rusku, které Německu dodává většinu zemního plynu.
img

Požár v ukrajinské jaderné elektrárně zvyšuje ceny komodit

07.03.2022 Zprávy o požáru v největší ukrajinské jaderné elektrárně poslaly ceny komodit ještě výše, a to navzdory tvrzení ukrajinských úřadů, že požár nezasáhl hlavní zařízení.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB si bude chtít koupit čas

07.03.2022 Zasedání ECB se tento týden ponese na pozadí rusko-ukrajinského konfliktu. Výsledkem bude opatrnost centrálních bankéřů a snaha udržet si flexibilitu. Americká inflační data potvrdí předpoklady zvýšení dolarových úrokových sazeb na zasedání v příštím týdnu. Z domova se dočkáme silných inflačních čísel i relativně robustních lednových dat z reálné ekonomiky. To je ale historie. Stejně jako mzdy za Q4 21. ČNB bude dále monitorovat devizový trh a limitovat tlaky na oslabování koruny.
img

Forex: Investoři utíkají k aktivům bezpečného přístavu

04.03.2022 Celý tento týden byl na globálních finančních trzích ve znamení silné preference aktiv bezpečného přístavu v situaci pokračující eskalace konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Situace na válečné frontě se bohužel s každým dnem zhoršovala, každé ráno přinášelo do té doby nepředstavitelné zprávy. Ne jinak tomu bylo v samotném závěru tohoto pracovního týdne, do kterého jsme vstoupili zprávami o ruském ostřelování největší ukrajinské i evropské jaderné elektrárny. Americký dolar tak vůči euru během páteční seance prudce posiloval pod 1,1000 EUR/USD až k 1,0900 EUR/USD.
img

Trhy straší eskalace na Ukrajině, ČNB trochu pomohla koruně, americká data rizikem

04.03.2022 Válka na Ukrajině se bohužel nevydala cestou snižování intenzity a směřování k příměří. Navzdory některým nadějným indikacím naopak dochází k eskalaci, přičemž šok vyvolalo i ostřelování a obsazení jaderné elektrárny v Záporoží. Evropské akciové trhy jsou pod silným tlakem, dál se kupuje dolar, zisky registrují dluhopisy, vzhůru opět obrací zlato. Ropa či plyn se však pouze konsolidují.
img

ČNB intervenuje za silnější korunu. Poslední kapkou bylo ruské ostřelování největší evropské jaderné elektrárny

04.03.2022 Česká národní banka dnes zahájila intervenci na podporu koruny. Ta ve světě patří mezi měny, které jsou vůbec nejvíce zasažené dopady ruské invaze na Ukrajinu. Od čtvrtka minulý týden, kdy invaze začala, až do včerejška koruna dle dat Bloombergu oslabila o více než pět procent. To je nejvýraznější oslabení mezi měnami zemí ekonomicky vyspělého světa, vyplývá z dat Bloombergu. Hůře už na světových devizových trzích dopadají jen rubl a měny Kazachstánu a Kyrgyzstánu (viz graf níže).
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie po útoku na jadernou elektrárnu klesají

04.03.2022 Evropské akcie zahájily poslední den v týdnu poklesem a ztráty kvůli ukrajinsko-ruskému konfliktu vykážou zřejmě i za celý týden. K dnešnímu poklesu přispěl útok Rusů na Záporožskou jadernou elektrárnu, který již stáhl asijské akciové trhy nejníže od listopadu 2020. Panevropský index STOXX 600 po zahájení obchodování klesal o 1,4 procenta.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost v eurozóně klesá, ceny výrobců prudce rostou

04.03.2022 První pátek v měsíci je doménou zejména amerických dat z trhu práce. Dozvíme se tak jestli v únoru poklesla míra nezaměstnanosti pod 4 %, kolik pracovních míst bylo vytvořeno nebo jakým tempem rostly mzdy. Z Evropy pak dorazí z různých zemí data ohledně lednového maloobchodu a s tím i čísla za celou eurozónu. V Česku je z pohledu ekonomických dat klid před bouří, kdy příští týden dorazí čísla o mzdách, nezaměstnanosti, inflaci anebo průmyslu.
img

Apokalypsa dnešních dnů: Hrozba druhého Černobylu prudce zvýšila cenu zlata

04.03.2022 Dnes ráno po ruském útoku začala hořet Záporožská jaderná elektrárna, která je největší v Evropě. Strach dosáhl vrcholu, což způsobilo, že cena zlata opět prudce vzrostla.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Rusko střílelo na jadernou elektrárnu, požár se podařilo uhasit

04.03.2022 Požár, který v noci na dnešek během ruského útoku vypukl v Záporožské jaderné elektrárně na jihovýchodě Ukrajiny, se podařilo uhasit, oznámila podle agentury Reuters ukrajinská záchranná služba. Hořelo v pětipodlažním výcvikovém zařízení.
C:\fakepath\akcie7.jpg

Asijské akcie po útoku Rusů na ukrajinskou jadernou elektránu oslabují

04.03.2022 Asijské burzy po útoku Rusů na Záporožskou jadernou elektrárnu klesají. Index MSCI akcií z Asie a Tichomoří bez Japonska spadl nejníže od listopadu 2020. Kolem 06:15 SEČ odepisoval 2,4 procenta na 589,60 bodu. Prudce klesly též futures na americké akcie, což naznačuje obdobný pohyb evropských a amerických akciových trhů po zahájení obchodování, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko podle Orbána nebude vetovat sankce EU proti Rusku, klíčová je jednota

03.03.2022 Maďarsko nebude vetovat sankce Evropské unie uvalené na Rusko, jednota sedmadvacítky je vzhledem k válce na Ukrajině prvořadá. Řekl to maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro server mandiner.hu. Zároveň ale podle něho neexistují argumenty pro zrušení spolupráce s Ruskem v energetice.
img

Německo chce do roku 2035 získávat energii výhradně z obnovitelných zdrojů

28.02.2022 Německo chce do roku 2035 získávat elektřinu takřka výhradně z obnovitelných zdrojů. Podle deníku Süddeutsche Zeitung s tím počítá připravovaná novela zákona o obnovitelné energii, ve které dosud konkrétní datum pro tento cíl nebylo. Úprava nadále počítá s tím, že do roku 2030 bude Německo vyrábět 80 procent energie z obnovitelných zdrojů, nyní tento podíl činí 42 procent.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
img

Tisk: Rusko zůstane klíčovým dodavatelem energetických zdrojů v EU desítky let

03.02.2022 Evropa započítala po loňské energetické krizi plyn a uran do zelené energetiky - a Rusko zůstane pro Evropskou unii klíčovým dodavatelem energetických zdrojů ještě desítky let. Napsal to ruský hospodářský list Vedomosti, který se ve svém článku věnoval dopadům takzvané zelené taxonomie, tedy schválení dočasného zařazení jádra a plynu mezi čisté zdroje energie v EU.
img

Žádný cukr, jenom bič, toť „mission impossible“ Fialovy vlády. Aneb programové prohlášení bude zatraceně těžké naplnit, ovšem bylo by to chvályhodné

10.01.2022 Fialova vláda věru nezačíná v lehkém čase. Covid obnažuje, jak moc obtížné zejména mezinárodní podmínky jsou. Není přílišnou nadsázkou, přiblížit výchozí rámec, směrodatný pro novou českou vládu, takto. Evropská unie je vojensky závislá na USA, energeticky na Rusku a výrobně a materiálově na Číně a potažmo Asii. V ozeleňování ale chce EU všem těmto celkům „jít vzorem“.
img

Cena plynu v EU roste opět nad 100 eur za megawatthodinu, kvůli slabým dodávkám z Ruska. Ze situace těží USA, v prosinci vyvezly historicky rekordní objem plynu

07.01.2022 Burzovní cena plynu v EU se dnes ráno vrátila nad psychologickou úroveň 100 eur za megawatthodinu, poprvé od 29. prosince loňského roku. Je tedy evidentní, že evropská plynová krize nepolevuje. Flotila tankerů se zkapalněným zemním plynem, která zamířila z USA do Evropy koncem minulého roku, přinesla jen krátkodechou úlevu.
img

Německo letos odstaví jaderné elektrárny

05.01.2022 Německo uvedlo, že při přechodu na obnovitelné zdroje energie potřebuje zemní plyn. Vláda ho podle Steffena Hebestreita plánuje přechodně využívat jako palivo, než se ho do roku 2045 úplně vzdá.
img

EU bude asi považovat jadernou energii za zelenou. Lepší příslib si Fialova vláda nemohla na Nový rok přát

01.01.2022 České ekonomice – a nové Fialově vládě – se na Nový rok dostává jednoho z nejlepších příslibů, jaký si vůbec mohla přát. Evropská unie by totiž mohla začít posuzovat jadernou energetiku a některé druhy energetiky založené na zemním plynu jako zelenou aktivitu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\trader-23122021-15-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.12.2021 1) Na akciové burze v Hongkongu ve dnes klesly akcie e-commerce společnosti JD.com o 7 % a posílily akcie technologického giganta Tencent o 4 % poté, co druhý jmenovaný oznámil, že rozdá akcie JD.com svým akcionářům a sníží tím svůj podíl. Významnou regionální zprávou je také lockdown třináctimilionového čínského města Xi´an kvůli sílící epidemii covidu-19.
Související klíčová slova: Společnost Synot Invest | Rusko zbankrotovalo | Střední Evropa | Odhad vývoje ekonomiky | Obsluha státního dluhu | Akcie.cz on line burza | Dodávky energií | BCPP | Notifikace | ChatGPT | Zpravodajský server | Mediální magnát Rupert Murdoch | ČSA | Zásoby zemního plynu | Automotodrom | Klid před bouří | Plyn v Evropě | Ontario Teachers | Průmyslově-technologický holding | Zonky | Skandinávské aerolinky | Války | Snižování stavů | Lithium | Krizový plán | Vývoj | Americká automobilka Tesla | CET 21 | Dana Drábová | Češi | Rychlé zisky | Allwyn | Čínská továrna | Data z trhu práce | Rizikový faktor | Allianz | Panevropský index | Skupina Colt | Inflační očekávání | Belviport Trading | TV Nova | Analýza akcie | DPH | Americká automobilka | Práva na dividendu | EUR | Fundamenty | Clean Energy Ministerial | Moravský Peněžní Ústav | Úvěrový trh | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Sazka Entertainment | Investiční firma | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Cohn Robbins Holdings | Nedostatek čipů | Kalifornie | Finanční ústav | Společnost GasNet | CGN Power Co Ltd | Garanční systém | Automobilový sektor | Žebříček nejbohatších | Digitální převody peněz | Výkyvy | Itálie | Analytici Bank of America | Euro proti dolaru | Stoxx | UUUU | Cena emisních povolenek v EU | Magnát Rupert Murdoch | Obilí z Ukrajiny | Texas | První den obchodování | Očekávání | Sankce EU proti Rusku | Africký mor prasat | Vyhlášení nouzového stavu | Navyšování mezd | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | Signet Bank | Exelon | Viterra | Swiss Life | Obchodování na Energetické burze | Tlak na Rusko | CDU/CSU | Novo | České hospodářství | AUD/NZD | RWE AG | PMI v eurozóně | Paladin Energy | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | Novartis | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Bear market | Ruské invaze na Ukrajinu | Společnost Ryanair | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Souhrnný indikátor | Cenově mzdová spirála | Průmyslové podniky | Masivní propouštění | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Stravenkové firmy | Evropský systém obchodování | Potenciál | Loterijní společnosti | TPCA | Diverzifikace | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Embargo na ruské zboží | Akvizice | Posílení | Továrny na čipy | Společnost Seznam.cz | Macquarie Asset Management (MAM) | Alexandr Novak | Škoda Auto | Ifo | Programátor | Zisk před zdaněním | Snižování stavů zaměstnanců | Odhad letošního růstu ekonomiky | Státní energetické společnosti | Předpověď počasí | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | NYSE | Intervence | Výkonný ředitel | Energetický problém | E.ON | Tagesspiegel | Silný frank | Klesly akcie | Experti | Produkce energie | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Francouzské energetické společnosti | Nezávislost | Bitcoiny | Průměrný výnos | Protistrana | Návrh zákona | Evropský index | Škrtání dotací | Creditas | Útlum uhelných elektráren | Telenor Hungary | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Cenové úrovně | Účely primární veřejné nabídky | Reálné příjmy domácností | AVG | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Výhled poptávky | PiS | Bruegel | Binance Coin | General Electric | Zdanění bank | CGN Power Co | Vanguard | Nezaměstnanost v Česku | Mediální magnát | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | Von der Leyenová | Primární úpis akcií | Předseda představenstva | PKN Orlen | Die Welt | Mediální společnost | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Švédská koruna | ČEZ dividendy | Sazby na dluhopisech | Electrolux | Světová jaderná asociace (WNA) | Cena bitcoinu | City | Holdingové společnosti | Eastern European Media Holdings | Obchodování na burzách | Miliardář Křetínský | Spotový trh | Konkurenti | Řetězec Makro | Price Action | Akcie společnosti | Důvěra v ekonomiku | Softwarová společnost | Automotodrom Brno | CSI 300 | Aktuální vývoj | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Tokyo Electric Power | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Nejvyšší soud | Většinový podíl | Sankce EU | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | Green Deal EU | Soudní dvůr EU | 100 miliard dolarů | Brent | IHNED | Asijské akcie | Zpřísňováním měnové politiky | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | Pojišťovací skupiny | Neckarwestheim | Vzdělávání | Politico | Witkowitz | Russell 2000 | Výrobce letecké techniky | Rozhodnutí soudu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | Cena emisních povolenek | Akcie Erste | Firma ČEZ | Capri | Americká energetická společnost | Výrobci elektroaut | Skupina J&T | O2 Czech Republic | Investiční strategie | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Commodities | CapitalPanda | Kontrakty | Per Jander | Strach | ČD-Telematika | Dodávky ruského zemního plynu | Způsob obchodování | Propad cen | Mezinárodní investiční banka | Škoda | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Kryptoměna Bitcoin | JPY | Akciový index | GP Alliance | SOTIO | Roční zhodnocení | Potenciál trhu | Analytický tým FXstreet.cz | Síť Threads | Tescan Orsay Holding | Investiční plán | Investiční příležitost | AI | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Casino | Jiřina Lužová | Firemní úvěry | IT skupina | Společnost Crédit Agricole | Vysoká cena | Německá společnost | ÚOHS | Changpeng Zhao | Vývoj ceny akcie ČEZ | Projekce | Nexen | Eurohold | Peníze | Výhled do budoucna | Robert Habeck | Ukazatel | Největší kryptoměnová burza | Bankovní rady ČNB | Reálné ekonomiky | SOLEK | Společnost Kofola | Title Transfer Facility | Coinmarketcap | Elektronická evidence tržeb | Český miliardář | Synot Invest | Prognóza | Akcie online Čína | Dodávky ruského plynu | Dnes klesly akcie | CRO | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Bankovní skupiny | Palladium | Americký Fed | Penále | Tržní hodnota | Nova Broadcasting Group | Nejznámější kryptoměna | Energetický tarif | Solidní výnosy | Události v ČR | Výsledek hospodaření | Americká softwarová společnost | Viceguvernér ČNB | Bankovní rada ČNB | Americká společnost Tapestry | Významný milník | Norské společnosti | Společnost NJJ | Burza cenných papírů Praha | WOOD SICAV | Open Society Foundations (OSF) | Skupina EPH | Evropské burzy | Platby na eura | Valná hromada | Ekologové | Pojišťovací společnost | Burzy | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Kapitálová přiměřenost (Capital adequacy) | Komoditní trh | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Dopravní subvence | Snížení dluhu | Hello Bank | Cestování | O2 | Akcionáři | LottoItalia | Cash flow | xStation | Prodeje aut | Citroën | Nákup plynu | Magnát | USD | Investovat | InterContinental | Plynovod Nord Stream 1 | Česká pošta | Export | Banka Goldman Sachs | Odškodné | Technická analýza | Macquarie | Zasedání FOMC | Akciový prémiový dluhopis | Deficit zahraničního obchodu | Výstavba gigafactory | Unie | Zastavení poklesu | Komárek | Internetová měna | Výroční zprávy | Sodexo | Ruská společnost | Karlsruhe | Liberty Ostrava | Realitní skupina CPI Property Group | Čistý zisk ČEZ | Společnost innogy | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Energetická společnost | Žebříček nejbohatších Čechů | Na burze | Zemědělský svaz | InterGen | Šok | FDP | Škoda JS | ČSOB | ByteDance | ProSiebenSat.1 | Ekonomiky | EMH | Jaroslav Haščák | Společnost Pfizer | Zavedení eura | Společnost Emirates | Trh s ropou | Fialova vláda | Regulace | Kladenská Poldi | Katar | Vývoj ceny akcií | Kofola | KOBOS | Maďarsko | Noviny | Měnový fond | LG Energy Solution | Úvěry v eurech | Úroková sazba | Dopady epidemie | Očkování proti covidu-19 | Inflační spirála | Petrus Advisers | Ceny emisních povolenek | Kabinet | Kurzovní lístek | Belviport Trading Limited | Klimatické změny | Emirates | Norilsk Nickel | Konopí | UniCredit Bank | PPF Telecom Group | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Tempo zdražování | Sociální sítě | Elektrárenská společnost | Kanadský premiér | Nasdaq v New Yorku | Tokyo Electric Power Co Holdings Inc | Ruský prezident | Pokles cen nemovitostí | P.A. | Česká zbrojovka | Kapitálový trh | Wienerberger | Zajímavé zisky | Avast | Americké ministerstvo spravedlnosti | Zvýšení sazeb | Ceny energií v Evropě | Spolkový sněm | Radovan Vítek | Středoevropské měny | Grant Shapps | Nervozita | Patria Online | Dovoz | Hospodářský institut | Netěžař | Bilion | Automobilka Tesla | Igor Kim | Baterie do elektromobilů | Akcie Airbus | Obrovský potenciál | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Aircraft Industries | Papcel | Pozitivní zprávy | Czechoslovak Group (CSG) | Japonská automobilka Toyota | Hyundai | Nikkei | Penzijní fondy | Instagram | Uhelné elektrárny | Rohlik Group | Společnost Naftogaz | The New York Times | 1 milion | Chvaletice | Výrobní ceny | Fincentrum | Komoditní | Skupina KKCG | Velké firmy | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Minimální mzda | Finanční výsledky společnosti | Pokles ceny akcií | Progres | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Spotové obchodování | Nové zprávy | Krize na energetickém trhu | Válka na Ukrajině | Schválená dividenda | Makroekonomické ukazatele | Turkish Airlines | Mitsubishi UFJ | Jaroslav Hanák | Banka JPMorgan | Hlavní měny | Rekordní zisk | Elon Musk | Akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | Finančník | Nedostatek polovodičů | Makrodata | Akciové indexy | Valná hromada ČEZ | Společnost Shell | Investoři | Prodej nových osobních automobilů | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Kolibřík Energie | Petr Pavel | Akciová burza | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Mimořádný zisk | RWE | Očkování proti covidu | Coca-Cola | EP Corporate Group | Ivo Lukačovič | Společnost Google | Prezident ECB | Média | Nejistota | Christine Lagardeová | Metalurgie | Jaroslav Brychta | Mezinárodní agentura pro energii | AA | METROSTAV | Západní sankce | Kurz rublu k dolaru | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Společnost Eurohold | Firma Meta | Janet Yellenová | SZIF | iPhone 15 | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Zastropování cen ruské ropy | ČSSD | Den obchodování | Skupina OPEC+ | Australský miliardář | Nová prognóza | Home Credit & Finance Bank | NAC Kazatomprom | Ruské ropy | Společnost Nasdaq | Automobilka Toyota | Lepší výsledky | Společnost Smartwings | Cineworld Group | NKÚ | Daniel Křetínský | VIG | WSJ | Prezident | Obchodování s termínovými kontrakty | Boom | Energetický gigant | České aerolinie (ČSA) | Isar 2 | Evernym | Mimořádná opatření | BP | Britské akcie | Christian Lindner | Úsporný tarif | Řetězec Casino | Nastavení úrokových sazeb | Japonská automobilka | Podfond WOOD | Aktuální kurz australského dolaru | NICKEL | Asijské burzy | Investiční firmy | Růst německé ekonomiky | Funkční období | Nižší poptávka | KDU-ČSL | CRHC | Ropné společnosti | Budějovický Budvar | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Kč/EUR | Ochota riskovat | Snížení nákladů | Evropské trhy | Boj s inflací | Skupina Home Credit | Svaz německého průmyslu | Analýzy | Ekonomická situace | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční pomoc | Slevy | Ondřej Vlček | TTF | Arca Investments | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Baterie do elektroaut | Šéf IEA | PXE | ExxonMobil | Altria | Energetický a průmyslový holding | Vyhozené peníze | Sociální nepokoje | Berlín | IEA | Demokraté | ETS | Ministr práce | Hlavní události | Brusel | Patria | Ekonom BHS | EP | Anglie | Ceny Bitcoinu | Člen představenstva | Covid | Realitní společnost | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Sloučení | Zajišťovací obchody | LG Energy Solution (LGES) | Státní investiční fond | Slavomír Pavlíček | Počerady | Solární energie | Česká společnost | Chřipka | Uranium Energy | Program Antivirus | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Firma Belviport Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | Válka | Úrok | Americké ministerstvo energetiky | Plovoucí LNG terminály | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Kodiaq | Očekávaný růst poptávky | MPO | Insolvence | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Tower Semiconductor | Sloe | Agrofert | Emma Capital | Prodej | Technologické centrum | TPG Capital | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Tatra Trucks | First Republic Bank | Prémie | Události roku | Tržní kapitalizace | Ekologické organizace | Akciový trh Nasdaq | Švýcarská banka | Gen Digital | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Akcie VIG | Tencent | Colt CZ | Státní pomoc | Výhled ratingu | Zvýšení úrokové sazby | Letiště Praha | Automobilka Škoda | Finanční ředitel | Rozpočet na rok 2020 | S&P | Cena barelu ropy | Svaz dovozců automobilů | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Quantum | Den daňové svobody | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Celoroční výhled | Handelsblatt | Rok 2024 | The New York Times (NYT) | Hospodářské dopady | Prezident Javier Milei | Meta Platforms | Obchodování | Eurové úvěry | Zvýšení daní | Legislativa | Ministr životního prostředí | Zasedání Fedu | Vesa | České koruny | STV | Plynovody | Automobilka | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Biotechnologická společnost | Pavol Kováčik | Nabídka | Dokončení transakce | GBP | Francouzská vláda | Thyssenkrupp | Ceny akcií EDF | Management | Cena ropy na světových trzích | PX Pražské burzy | Cinema City | HCFB | Aktuální ceny akcií | Ropovod | Úsporný energetický tarif | TSMC | Zahraniční investoři | Centrální banky | Pandemie COVID | České firmy | Pivovary Staropramen | Největší švýcarská banka | Eurostat | Uran | Majitel | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | VaR | Pokles cen ropy | BCM | S&P/ASX 200 | Dolary | Moskevská burza | Akcie v Asii | Kanada | Převzetí firmy | Růst inflace | Petr Fiala | Cena povolenek | Index STOXX Europe | Obchodování na pražské burze | Alena Schillerová | Investiční banka | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Zajištění na stáří | Bard | Index Stoxx 600 | Americká společnost Intel | Praha | Ceny ropy | Evropský parlament | Míra | Ceny elektřiny v Německu | Piráti | Hazardní hry | Central European Media Enterprises (CME) | Pokles tržeb | Distribuce | Byty | Obchod Amazon | Evropské akcie | Petr Novotný | Náhrady mezd | 4iG | Udržitelnost | Bitcoin | Nejdůležitější události | Silný růst | Těžařská společnost | Airbus | Změny sazeb | Úpis akcií | Petrochemická společnost | Měna Bitcoin | České banky | Regulační úřad | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | CZ | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Sázka | Kolínská automobilka | Zadlužování | Put opce | Konzervativní strany | Cena ropy brent | Futures | Automobilky | Národní loterie | Kryptoměnové burzy | Ministerstvo životního prostředí | Alstom | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Dopady války na Ukrajině | Správkyně Sberbank | Hospodaření státu | Inflace v Česku | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Energetická skupina | Černobyl | Ruský plyn | Národní rozpočtová rada | Licence Sberbank CZ | Pochybení | Vlastní sociální sítě | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Evropský výrobce letadel | Siemens | Minulá výkonnost | Pardubický pivovar | Bank of America | Úroda | TIM | Fundamentální analýza | Macquarie Asset Management | Růst ceny | Výrobce letadel | Investiční skupina KKCG | Ajay Banga | Retracement | Koruna | Activision | Eli Lilly | E15 | E.ON Distribuce | Cukr | Thoma Bravo | Podnikatel Elon Musk | Ministr dopravy Kupka | Výrazný pokles | SVB Financial | Raiffeisen | Míra zadlužení | Tržní ceny | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | Finanční výsledky | Finance Bank | Úpis nových akcií | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Panevropský index STOXX 600 | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Futures na evropské indexy | Provoz jaderných elektráren | Americký výrobce | Onemocnění | BHS | Práva ke značce | DMA | Objem | Propad | Greenpeace | Ruská vojska | Pojišťovna EGAP | Asociace | Zelenskyj | Ředitel ČEZ | Energetický trh | Telegram | Marka | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Omezení cen plynu | Těžařská firma | Výkonnost | TUI | HDP eurozóny | CGN Mining | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Klima | Energetické podniky | Dovoz z USA | Právo | Tuzemská firma | Asie | Elektrické vozy | Německá automobilka Porsche | Midstream | Česká burza cenných papírů | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Provozní zisk před odpisy | Investovat do Bitcoinu | Výsledky společnosti | Americká banka | Společný podnik | Investice do kryptoměn | Zdeněk Nekula | Ceny plynu v Evropě | Exxon Mobil | Aktivisté | Postavení na trhu | Alibaba | Energie z jádra | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Aktivity v Rusku | Plyn z Ruska | Subvence | Farmaceutické firmy | Regulátor | DPA | Průzkumy | Nomura | Státní rozpočet | CVC Capital | OpenAI | Převodník měn | Letiště Václava Havla | Novela zákona | Demokraté a Republikáni | Průmyslová výroba | Důchod | Pfizer | Snížit emise | Investiční společnost | Toyota Motor | NET4GAS | Obchodování s akciemi | Aktuální kurz euro | AFP | Studie | Josep Borrell | Emise skleníkových plynů | Likérka Stock | Obnovitelné zdroje energie | Škoda Group | Společnost Allegro | Obchody | Burzovní obchodní systém | Průraz | Cena plynu | VHM | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | Reakce trhu | Zbrojovka | Převzetí firmy Twitter | Plyn | Majoritní vlastník | Státní zemědělský intervenční fond | Ruská invaze na Ukrajinu | Burzy cenných papírů | Volodymyr Zelenskyj | Sazby na hypotékách | FOMC | Vodafone Group | Ropa Brent | FTC | Výnosové křivky | Wall Street Journal (WSJ) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Baby Direkt | Lukáš Kovanda | EY | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | LIBOR | Společnost Automotodrom Brno | Přijetí | Mezinárodní skupina | Evropa | Nárůst cen ropy | European Metals Holdings (EMH) | Česká spořitelna | Sulut Airways | Pražská burza cenných papírů | HUF/EUR | Vesa Equity | Americká ropná společnost | Nulové úroky | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Celková investice | Česká bankovní asociace (ČBA) | Ropná společnost | Stabilní výhled | Zelené investice | Situace | Reálný HDP | Lednový efekt | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Egypt | BYD | Title Transfer Facility (TTF) | Maspex | KB | Ústavní soud | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Železničná spoločnosť Slovensko | CVC | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Trump | Stavebnictví | IMG Bohemia | Index Ventures | Pomoc lidem | Finanční rok | Booking Holdings | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Chudé země | Křetínský | Thomas Cook | Technické analýzy | Lesy ČR | Nuevo León | Výhled na příští rok | Alitalie | Finanční krize | Rostoucí trend | Patrik Tkáč | R2G | Česká firma | Eurový příjem | FXstreet.cz | Hello bank | Nové těžební projekty | Společnost Tameh Czech | Groupe Beneteau | Ministerstvo energetiky | Akcie společnosti ČEZ | Rakousko | Turecká centrální banka | Euro 7 | CHF | Instituce | Constellation | Česká koruna | Turecko | Cena uranu | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | OECD | Dovoz ukrajinského obilí | OPAP | Renfe Operadora | G10 | Médea | LNG | Společnost Allwyn Entertainment | Burza cenných papírů | Obnovitelné zdroje | Vladimír Dlouhý | Dobrá data | Dotovaná sazba | Nové zdroje | Americké akcie | Roman Juráš | BBC | CEPS | Czech Fund | Zastropování cen elektřiny | Společnost Novo Nordisk | Evropské sdružení výrobců automobilů | Polská vláda | Divize | Pozitivní vliv | Drahý kov | Index Nikkei | Markus Krebber | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Index CSI 300 | Evropská ekonomika | Trh s uranem | Ministerstvo financí USA | Americká data | Gavin Newsom | Natland | Fatih Birol | Audi | Analytik Fio banky | Menšinový podíl | Komise pro cenné papíry a burzy | Capital Markets | Instacart | Server BBC | Trh | Snížení těžby | Komise | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | List Financial Times | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Erste Bank | Viktor Orbán | Neckarwestheim 2 | CNN Prima News | Ptačí chřipka | Fed | Koruny vůči euru | Zahraniční obchod | Fond na obnovu Ukrajiny | Společnost ByteDance | Zakladatel | Skupina ČEZ | Lídři EU | Korekce | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Rubl | Skupina Colt CZ Group SE | Drahota | Premiér Petr Fiala | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Země EU | Hnutí ANO | Money management | Španělská ekonomika | Vývoj ekonomiky | Arbitráže | Cohn Robbins | Equa Bank | Počet pracovních míst | Marek Španěl | Evropská komisařka | Výplaty dividendy | Pražské burzy | WISE | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Banka First Citizens | Krajský soud v Ostravě | Česká bankovní asociace | Výběry | Sázení | Prezident Emmanuel Macron | Zakladatel fondu | Vietnam | Výrobce luxusních aut | Konkurenceschopnost | Royal Mail | Capri Holdings | S&P 500 | Ladoga | Plán restrukturalizace ČEZ | Automobilový průmysl | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Investiční skupina Penta | Fiocchi Munizioni | Soud v Tokiu | Budvar | Yahoo | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Dceřiné společnosti | Ruské úřady | JDE | Zvýšení mezd | Propouštění zaměstnanců | Stock | ANO | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Poslanci Evropského parlamentu | Kupní cena | ProCent | Ministři financí | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Obchodní systém | Rating | MWh | Nayib Bukele | E-commerce | PPF Telco | Zestátnění | Akcie NWR | Tescan Orsay | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | SNB | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Borealis | Dopad na cenu | Sellier & Bellot | Tržní cena | Nová strategie | Hodnota investic | Natixis | Obavy z růstu inflace | Časový pásma | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | EP Commodities | Unijní země | Strategický partner | Ropná firma | Společnost Tesla | Členové Fedu | Růst tržeb | Volatility | Úspory | CME | Finanční sektor v ČR | Inflace zpomaluje | Akcenta | Pokles sentimentu | Měny&Sazby | OKD | NAFTA | Eurovia CS | Cybertruck | Siemens Energy | Nyrstar | Pomoc Ukrajině | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Důvěra | Maloobchodní tržby v eurozóně | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Apple | Borgis | Online burza | Cena hliníku | Spolková vláda | Realitní magnát | Představenstvo | Agentura AP | Evropská banka | Arbitráž | Společnost XTB | Francouzský prezident | Společnost Meta Platforms | Paušální daň | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Packeta | RTL Hrvatska | CFTC | Těžební společnost | Japonsko | Telco | XTB | Nifty 50 | Invest | Sdružení automobilového průmyslu | Společnost PPF Telecom Group | e& | Gazprom | Aerolinky SAS | Centrální banka | Jozef Síkela | Silky | Jan Čermák | Kellnerová | Životní náklady | Ballard Power Systems | Software pro těžbu | Newcrest Mining | Životní prostředí | Jemenští povstalci | Exxon | Analytici | Benxy | Plzeňský Prazdroj | Řízení rizika | ING | Německá vláda | Vývoj ceny elektřiny s dodáním na německém trhu | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Quantum Fund | Polský zlotý | ILO | Růst HDP | Hyundai Motor | Kazachstán | Pravidla regulace trhů | LYNX | Útok na Ukrajinu | Získání licence | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Pozitivní zpráva | Vzdělávací webináře | Twitter | Rozsáhlé investice | Směnný kurz | Premiér Justin Trudeau | Lex Babiš | Analytika | Recyklovat | Pohyb kapitálu | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Krach | Centrum | Francouzská společnost | Společnosti | Spotová cena | Mero | WeWork | Dopady pandemie na ekonomiku | Rozpočet | Další růst | CL | Drahá elektřina | Jednání vlané hromady ČEZ | Majitel firmy | BNP | Společnost CTP | Hamás | Magellan Midstream Partners | Závislost na ruském jaderném palivu | Prezident Pavel | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Veba Broumov | Aukce | Tchajwanská firma | Podstatné kurzotvorné zprávy | NJJ Presse | Nárůst objemů | Technologická společnost Apple | Akcenta CZ | Air France | Energetický sektor | Starwisata Air | Kurzovní lístek KB | Konflikt Rusko-Ukrajina | Dlouhodobý investor | Skupina Sazka | PEPSICO | ČNB Aleš Michl | Mluvčí | Spotřební daň z nafty | ČEZ Pavel Cyrani | CZK | Reuters | Insolvenční návrh | Letadlo | Baidu | Jan Raška | Londýnská burza | Ceny zemního plynu | Foreign Policy | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Chevron | BWX Technologies | Dobré zprávy | GM | CGN Power | ProSiebenSat.1 Media SE | Primark | Michael Kors | Česká republika | Primární emise | Předseda | Wealth | Plynovod Jamal | Splácení dluhu | Arm | Eurové příjmy | Růstový impuls | Skupina Colt CZ | Index nákupních manažerů | Lagardere | J&T | Unijní ministři | Růst české ekonomiky | Moody's | Makro | Boeing | Isar | SAZKAmobil | Příkaz | Elektřina v ČR | Nexen Tire u Žatce | Největší kontrakt | Roční výnos | Daniel Beneš | Příjmy a výdaje | Telecom | Prime | Pivovar | Yellow Cake PLC | Golden Prague Hotel | Skokový nárůst cen energií | Empresa Media | Provozovatel loterií | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Michal Šnobr | Kurz australského dolaru | Zvýšení základní úrokové sazby | Linda Yaccarinová | TOP 09 | Peníze do bank | CFD | Motivace | Vláda ČR | Omezení dodávek ropy | Evropská unie | Open | Cena akcie | Steen Jakobsen | BlackRock | Obchodování na zámořských trzích | ČEZ Daniel Beneš | Jaderná energie | Financovat | Vládní koalice | Oslabení kurzu | Madeta | Úřad pro regulaci finančního trhu | Aktuální cena | Akcie společnosti Telefonica | Green Deal | FDIC | Problém EU | Snižování úrokových sazeb | Deglobalizace | Evropský průmysl | Odpojení od ruských energií | Antivirus | Nový rekord | Německá ocelárna | Dluhopisy | Úroky | Vesa Equity Investment | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | PPF Telecom | Miliardy švýcarských franků | Cena | Automobilka Toyota Motor | Lukrativní business | Zastropování plynu | Investiční banky | Toshiba | Odpor | Cameco Corp. | Předstihové ukazatele | ERÚ | Vedení ČEZ | Řetězec | Royal Dutch Shell | Objem peněz | Air | Ztráta | Státní podpora | P2P | Americký Úřad pro energetické informace | Solární panely | Ceny akcií | Skupiny PPF | Souhrnný čistý zisk | Klíčové oblasti | Huayou Cobalt | Dění na Ukrajině | Životní úroveň | S&P500 | Vývoj ceny akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | ITA Airways | Telekomunikační společnost | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | LEAG | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Vyšší úroky | Ceny | oEnergetice | EK | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Opce | Energetická krize | Výkyvy cen | JPMorgan Chase & Co | Temelín | ČNB | Jennifer Granholmová | Energetická společnost ČEZ | VW | A220 | Spojené arabské emiráty | NÚKIB | Investujeme | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Švédsko | Futures kontrakty | Pokles | Sankce Západu | Emise | Dluhopis | Ceny komodit | Těžaři | Vyšší ceny | Inflace v listopadu | UEC | Životní pojišťovny | Zahraniční investice | Czech Media Invest (CMI) | Výběr zisků | Útlum aktivity | Margin | Koš | Nvidia | Tokijská burza | Podíl českých potravin | NYT | Společnost Twitter | Centrální banka Nového Zélandu | Energetický regulátor | Rekordní zisky | Mattoni | Pojišťovna VIG | Americké společnosti | Pavel Tykač | Jan Vejmělek | Poplatek | Odvody | Zemědělci | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Maloobchodní tržby | Lego | Zajištění bezpečnosti | Mercedes | Tržní očekávání | Carlyle | Ontario Teachers' Pension Plan | Americká ekonomika | Europe 600 | Kurz koruny | Wood Mackenzie | Prudký růst cen | Americký trh | Akciový index PX | Maďarský premiér | Obchodník | Webináře | Čepro | Akcie týdne | Plynárenská společnost | 737 MAX | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Data z reálné ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Bitcoin a další kryptoměny | FOREX | Newmont | Růst mezd | Regulátoři | Navýšení dluhového stropu | ROE | Silný rozvoj obnovitelných zdrojů | Fortune | Evropská centrální banka | Rostoucí ceny plynu | Dodávky plynu do Evropy | Dekret | Zájem o jadernou energii | Ředitelka | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Kofola ČeskoSlovensko | Mitsubishi | Společnost Automotodrom | News Corp | Lídři | Moneta | Instinkt | Malina | Aircraft | Rizika | Kryptoměna | ECB | Sport | Mezinárodní organizace práce | Impérium | Výhled české ekonomiky | Vývoj inflace | Coinbase | Argentina | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie nemoci | Craig Wright | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Skupina OPEC | Akcie Shell | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | LGES | Evropský systém | Konsorcium | Čína | Prezident Vladimir Putin | Telenor | Růst zisků | Zisky | Jaderná katastrofa ve Fukušimě | Emisní povolenky EU | Evropské akciové indexy | Licence Sberbank | Partners | Konsensus | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Oslabení kurzu koruny | Primární veřejné nabídky (IPO) | Index tokijské burzy | BNP Paribas | Konsenzus | Zátěžový test | Intervence na devizovém trhu | Průmyslové firmy | ACEA | Alpiq | Miliardy eur | Šmejc | Renfe | Chatbot | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Voda | EPGC | NATGAS | Energie v Evropě | Toyota | Tuzemská inflace | KLM | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Ruský útok | Pšenice | Cena zlata | Electricite de France | Propady na akciových trzích | Státní plynárenská společnost | Obchodníci | Zastavení výroby | Pullback | Množství peněz | MAAE | Ruská vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Investice do výroby elektřiny | Trinity Bank | Analytici Goldman Sachs | Rusko-ukrajinský konflikt | Pojištění vkladů | F-35 | Růst cen | Společnost Chevron | Dluhopisové investice | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Drahé kovy | Vyšší sazby | GasNet | Open Society Foundations | Indikátor | Závislost na Rusku v oblasti energií | Moskva | RSI | Toyota Motor Manufacturing | Eurojackpot | Tree Energy Solutions | Dovoz oceli | Vysoké inflace | Asset management | Závislost na Rusku | Saxo | Vega | Tržní síly | Uzbekistán | Výrobce pálených cihel | Financování | Index pražské burzy | ČSÚ | Air Bank | Invaze | Fond Hartenberg | Ursula von der Leyenová | Fitch | Nissan Motor | Burza v Argentině | Internetové společnosti | Ocean Wall | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Reálné příjmy obyvatelstva | | Spirit Airlines | Honeywell | Prodávající | ERA | BDI | Finance | Peer-to-peer | Dividenda | Republikáni | Akcie ČEZ online | Konsolidovaný čistý zisk | Měnový pár AUD/NZD | Czechoslovak Group | Švýcarská národní banka | Cenový propad | Systém obchodování | Poptávka | Intradenní obchodník | Expobank | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Express | Jihokorejské společnosti | Line | Nedoplatky | Tempo inflace | Guvernér | EGAP | Strojírenské firmy | Americké banky | Premiér Babiš | Evropské vlády | Očekávání trhu | Cenový graf | FT | Expobank CZ | Pozastavit obchodování | Petrus | Bulharsko | TA3 | Kancléř Olaf Scholz | Nový fond | Ženevské konvence | Akciové fondy | Průměrná mzda | České Radiokomunikace | Obchodovat | Podíl obnovitelných zdrojů | ÚKZÚZ | Obilniny | EUR/MWh | Výroba elektřiny | Nick Lawson | JPMorgan Chase | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Bookmakeři | Největší americká banka | Finanční podniky | Vývoz plynu | Elektrotechnický koncern | Bankovní rada České národní banky | Znovusjednocení Německa | Bohumil Trampota | WTI | Hrozba recese | ETF fondy | Mineři | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Výhled růstu české ekonomiky | Počasí | Jan Hamáček | Shares | Zisk společnosti | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Kapitálové trhy | Jaderná elektrárna | Americká pravidla | Vládní úsporný balíček | Naftogaz | Softwarová společnost Microsoft | Spotřebitelské ceny v Česku | Úrokový diferenciál | Co bude | Jihokorejská společnost | Získané peníze | Správkyně Sberbank CZ | Wüstenrot | Klouzavý průměr | RBI | O2 CR | Fortum Oyj | Uranium Energy Corp | Nord Stream | Saúdská Arábie | ArcelorMittal Ostrava | Americký miliardář | Justin Trudeau | Ziskovost | PMČR | Zkapalněný zemní plyn | Payrolls | Zadlužení firem | Sdružení výrobců automobilů | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Video | Podnikání | Španělsko | Canal Plus | Cena ropy | Porušení zákona | Plán firmy | Mezinárodní standard | Bohemia Interactive | Inflace | Problémy | Turów | Spotřeby plynu | Drobní investoři | Změny klimatu | ABC | Kupón | Marže | Planeo Elektro | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Akcie O2 | HDP | Financování státního dluhu | Odhad růstu ekonomiky | Největší česká mlékárna | Restrukturalizace ČEZ | Alphabet | Vedení společnosti | Členské státy | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Akcie online | Emmanuel Macron | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Omikron | Výsledky za Q1 | Reálné příjmy | Spotřební daně | Devizový trh | Nakupovat nemovitosti | Rafinérie | Erste | Sektorová daň | Ropa | Statistiky | Liz Trussová | Byznys | Podílník | NJJ | Pivovary | Blizzard | Unian | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Ladislav Bartoníček | Světová ekonomika | SAP | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Předsednictví EU | Ekonom | ČEZ dividenda | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | RUB | Renáta Kellnerová s rodinou | Kurz | Market | Americká Federální obchodní komise | Home Credit | Prodejní ceny | Cenné papíry Erste | Používání kryptoměn | Raiffeisenbank a.s. | Rudolf Špoták | Unicredit | Valné hromady | Andrej Babiš (ANO) | Kurz rublu ke koruně | Polská měna | Telefónica | Americká Komise pro cenné papíry | Finančník George Soros | Restrikce | Merck | Optimismus | Coinbase Global | Thomas Schäfer | Rozhodování | Facebook | Snížení spotřební daně | Inskol | Ceny pšenice | Příležitost vstoupit na trh | Jak se stanovuje cena elektřiny | Liberty Steel | BH Securities | Krize v eurozóně | Odklon od fosilních paliv | Korea Heavy Industry& Development | Světová obchodní organizace | Greensill | Akcie společnosti Cameco (CCJ.US) | PIF | USA | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Graf akcie | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Tempo růstu HDP | Nejhorší výsledek | Reserve Bank of New Zealand | Nezisková organizace | Miliardář Andrew Forrest | HCBV | Konzervativci | Proinflační | Gigafactory | Stock Spirits | Dodávky suroviny | Negativní vývoj | Konglomerát | Poradenská společnost EY | Krach SVB | Holding Czechoslovak Group | Euro | AUD | UEC.US | Huť Liberty Ostrava | Těžba lithia | Bod zlomu | Rada ČNB | Reputace | IONWAY | Binance | Kyjev | Plán restrukturalizace | Federální rezervní banky | Dominion Energy Inc | Fnac Darty | Tenza | Clemens Fuest | MALL | Greg Kelly | Hnutí Hamás | Místopředseda představenstva | Přerušení dodávek ruského plynu | Společnost Lufthansa | Risk | Dodávky ropy | Fibo | Propad cen akcií | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Úřad práce | Metro AG | Aerolinky Ryanair | Citigroup | ASX 200 | Soud v Německu | Dividendový výnos | Sony | Obchodování s emisemi | LME | Hospodářství | MIB | Zdražování energie | Amcor | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ministr financí | EBITDA | JP Morgan | Obchod | Mezinárodní banky | Růst ekonomiky | Televizní studio | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Trh Prime | Belgická vláda | Úrokové sazby | Výhodný nákup | Zemní plyn (LNG) | Aktuální kurz libry | Air France-KLM | Intermediate | EU | Holding Agrofert | Investiční skupina | Ekonomická krize | Redukce | Casinos Austria | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | CETIN | Precedens | Komerční banka | NN Group | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Členské státy EU | xStation 5 | Týden na akciových trzích | Recese | Rafinérie v Litvínově | CCJ.US | Celosvětový růst | Inflace v Německu | Soukromé investiční společnosti | Sam Altman | Irské aerolinky Ryanair | Emisní povolenky | Německé aerolinky | Ropný gigant | Švýcarský frank | Turistické sezóny | Capital Partners | Chuť riskovat | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Správa železnic | Napětí na Blízkém východě | Digitalizace | SEC | Free Market | Společnost EDF | Eskalace konfliktu | Stavební povolení | Tencent Holding | Zbohatnutí | Miliardy | Sev.en | Denní graf | Petr Kellner | Spekulace | Manažerka | Globální finanční krize | Produkce zemního plynu | Růstový trend | Irské aerolinky | Silný support | Štěpán Křeček | Poradce premiéra Andreje Babiše | Fosilní paliva | Internetové firmy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Sazka Group | Dceřiná firma | Frank | Skupina CZG | Ministři | OSF | KBC | Negativní nálada | Zavření uhelných Počerad a Chvaletic | Popularita jaderné energie | Výroby elektromobilů | Objem investic | Ruský finančník | Regulace trhů | ARM | Dlužníci | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Ekonomické analýzy | Pivovary CZ Group | Britské národní loterie | Firemní dluhopisy | Dieselgate | Patria Finance | Americký internetový obchod | KPMG | Lufthansa | Ceny energií | Americké indexy | Unipetrol | Ceny potravin | Akcie.cz | Čínský výrobce elektromobilů | David Vagenknecht | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Panika | Základní sazby | Akcie Unipetrolu | Brent (OIL) | Dluhy českých domácností | Kiwi | Další kryptoměny | Ceny akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | CySEC | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Zisk ČEZ | Ruský bankrot | Občané eurozóny | Očekávané události | OSN | Leo Express | Soud | Kotační výbor | Společnost ČEZ | Booking | Boje na Ukrajině | Cena elektřiny | Blockchain | Politické riziko | Agentura Fitch | Předpovědi | Martin Novák | Světové produkce | Skupina Smartwings | Koncern Sony | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Tržní příležitosti | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | Benzín | Ropovod TAL | Channel | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Akcie a ETF | Konfederace | Hodnota sloučené společnosti | Finanční společnost | SVB Financial Group | Zásoby plynu | Švýcarská společnost | Reorganizační plán | Akcie na burze | Časový rámec | Míra inflace | Vysoká cena elektřiny | Windfall tax | Dánská farmaceutická společnost | Platforma | Indexy PMI | Evropský statistický úřad | Energetika | Manufacturing | Etnetera | Intervence centrální banky | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | Hrozba druhého Černobylu | CNN | USD/RUB | Finanční situace | Snížení emisí | Oslabení | Andrew Forrest | Nařízení | Americká cla | WMC Energy | Pioneer Natural Resources | Sazba hypoték | WP | Evropská investiční banka | Energetický problém EU | Ges Group | Schodek | Převody peněz | BTC | Doporučení Koupit | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Největší světové kryptoměnové burzy | Nouzový stav | Mezinárodní měnový fond | Akciová společnost | Ruský Gazprom | Raiffeisen Bank International (RBI) | Česká národní banka (ČNB) | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Investování | Průmysl | Sankce na Rusko | Očekávané výsledky | Japonský akciový index Nikkei | Úsilí | Firma Avast | Německý ústavní soud | Kiwi.com | Pyramida | Emise akcií | Akcie KB | Airbus Group | Výrobní závody | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Activision Blizzard | Podnikatel | Bankovnictví | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Ceny elektřiny v České republice | Natland Group | Investor | Aerolinky | Pohonné hmoty | Aplikace TikTok | BASF | A321Neo | Ministerstvo dopravy | Biliony | Bankovní regulační orgány | EasyJet | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Federální obchodní komise | Plán obnovy | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Kurzy měn | Loterie | Omezení těžby | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Společnost Newmont | Green:Code | Europoslanci | Moneta Money Bank | Varování | Nejdůležitější akcie pražské burzy | Stabilní zisky | Odeznění energetické krize | Hospodářské soutěže | Družba | Ministr zdravotnictví | Spojení | Cykly | PFNonwovens | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Pandemie | CPI Property | ČT Jan Souček | Australský podnikatel | Bear | Modrá pyramida | PlayStation | Základní úroková sazba | EP Global Commerce (EPGC) | Internetový obchod | Fischer | Výrobci elektřiny | Pražský městský soud | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Časopis Forbes | Cenový strop | Capital adequacy | Ministerstvo financí | GEVORKYAN | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Ceny ropy dnes | Věřitelé Arca Investments | Negativní vývoj ekonomiky | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Švýcarská banka UBS | Business | J&T Capital Partners | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Ceny výrobců v eurozóně | Srbsko | Sev.en Global | Zdanění | Odvolací soud | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | Dekarbonizace | Plug Power | Sektorová daň Česko | Švédská společnost | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Martin Durčák | Čínská centrální banka | CITIC Dicastal | Jan Procházka | Povídání o trzích | Technologická společnost | Platební společnost | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | Kurz rublu | Nový stavební zákon | Orsted | ČBA | Fiskální politiky | Inovace | Konsolidace | CZG - Česká zbrojovka Group | Zdravotnictví | Fox Corp | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Výnosnost | Spekulanti | Čínské akcie | Ministryně financí | Technologický pokrok | Automotive | Společnost BP | Exelon Corp | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Dodávky plynovodem | Ifo Clemens Fuest | | CTP | Smartwings | Pochybnosti | Omnipol | Pavel Cyrani | Orlen Unipetrol | Investiční skupina PPF | Signet Bank AS | Členské země | RTL | Seat | BNY Mellon | Trinity | Stratég | Signa Holding | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Certifikace | Řetězce | Životní minimum | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šéf společnosti | Silná konkurence | JD | Negativní hospodářské dopady | Akcionáři Avastu | Politika | Oslabení koruny vůči euru | Konkurence | Nálada na trhu | Duke Energy Corp | Makro Cash & Carry | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | NAC Kazatomprom JSC | Bankovní asociace | SAS | Konsensus trhu | GIC | Burza Binance | OMV | Zisk z obchodování | Paxlovid | MAM | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Novinky.cz | BHP | Baterie | Poplatky | Forint | Karel Komárek | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Pomoc firmám | Evropské společnosti | České aerolinie | Japonský akciový index | Větrná energetika | WeDo | Real Estate | Prazdroj | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Úřad pro energetické informace | Klaus Zellmer | Automobilka BMW | Garanční systém finančního trhu | Energiewende | Federální vláda | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Letectví | Indie | Zátěžové testy | Energetická krize v Evropě | EdF | Měnové politiky | Clean Energy Ministerial (CEM) | Huť Liberty | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Hlavní rizika | Intel | SVB | Koncern Volkswagen | Čínský výrobce | CSG | Ekonomika | Vasky | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Bloky | Internetová firma | Elektřina | WTO | Camelot LS Group | Hospodářské noviny | Karanténa | Dělení ČEZ | Ceny elektřiny s dodáním na německém trhu | Slovalco | Nastavení sazeb | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Zhodnocení | Ministr energetiky | Poradenské společnosti | Jiří Šimáně | Podnikání na kapitálovém trhu | Výhled | Operátor O2 | Chuť nakupovat nemovitosti | PPF Renáta Kellnerová | Prodejní cena | ZEN | Úřad pro ochranu osobních údajů | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Konzultační společnosti | Colt CZ Group SE | Ethereum | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Hry | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | RWE Markus Krebber | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Index Hang Seng | Propouštění | Prezident Nayib Bukele | Dodávky jaderného paliva | Zaměstnanci | PayPal | Meopta | Ukrajina a Rusko | Trans Adriatic Pipeline | Zpracování uranové rudy | Andrew Ticehurst | Čerpací stanice | Evropský trh | Lumius | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Provoz britské národní loterie | Banka Creditas | Největší naleziště zemního plynu | Norilsk | Burza dnes | Británie | Burzovní společnost | Jaderná katastrofa | Cenové rozpětí | ČEZ Investor Relations | Jiří Šmejc | Balík sankcí | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Síkela | General Motors | Prodejní signál | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | Týdenní výkon | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Epidemie nemoci | OSVČ | ČEZ | Austrálie | Německé ekonomiky | Společnost PPF Telecom | Financial Times | Kryptoměnová burza Binance | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Nízkonákladová letecká společnost | CZK/USD | Iniciativa | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Společnost Intel | Výrobce luxusního zboží | Český státní rozpočet | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | ČEZ Investor | Schodek rozpočtu | Zásobníky Gazpromu | New York | Místní rozvoj | ProSieben | GS | Dřevo | European Metals Holdings | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Americká internetová společnost | Synot | Automobilka Porsche | CMI | Medvědí trend | Britské loterie | NXP | Uvalení sankcí | Médea Group | Ceny plynu a elektřiny | Společnost GEVORKYAN | Zkrachovalé společnosti | Kurz libry | Napadení Ukrajiny | Elektronická evidence tržeb (EET) | DIESEL | Majoritní akcionář | Rally na ropě | Algoritmy | Tesla | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | NERV | Kontrakt | Výplata | Claudia Goldinová | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | ODS | Stock Spirits Group | Sekyra Group | Paroplynové elektrárny | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Společnost CVC | Tapestry | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | USD/JPY | Jamal | Politická rozhodnutí | Adenza | MarketWatch | Ceny v Česku | Investiční skupiny | Volkswagen | Firma Meta Platforms | Guvernér Rusnok | Index MSCI | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Společnost Rohlik | Růst cen komodit | Čas na nákup | RBA | Největší kryptoměnové burzy | Asociace exportérů | Parlamentní listy | Porsche | Rozhovor | Pravidla regulace | Roklen24 | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Tree Energy | Březnová data | Cena transakce | Důchodový systém | Vývoj české koruny | Marian Jurečka | Devizy | Měny | Premiér Fiala | Člen představenstva ČEZ | EBRD | Obchodní podmínky | Daně z mimořádných zisků | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Innogy | MasterCard | Společnost Seznam.cz média | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Bezpečnost | Slovensko | Profitovat | Regulační úřady | Milei | Plynová krize | Zpravodajství | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | BHS Štěpán Křeček | One Ticket | Nabídka a poptávka | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Rada ČTK | Státní veterinární správa | Renáta Kellnerová | EP Global Commerce | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | GE Renewable Energy | Patria Direct | CV90 | Thomson Reuters | Britská ropná společnost | Dodávky LNG | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Martin Ulčák | ProLogium | JPMorgan | Snižování počtu zaměstnanců | Německá automobilka | Akcie Erste Bank | Zahájení ruské invaze | Peníze z EU | Trade | Risk On | Futures na zemní plyn | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Satoši Nakamoto | Patria.cz | Wise | Sberbank | Minoritní akcionáři ČEZu | Ruský prezident Vladimir Putin | Centrální bankéři | Milník | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zlotý | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Penta Real Estate | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Nissan | Ceny výrobců | Akcionář | Těžební projekty | Poradce premiéra | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | FAST | Další růst sazeb | Zkušenost | Bankrot | GBP/EUR | Signál | Digitální měna | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Protiepidemická opatření | Analytici JPMorgan | Pozemky | Development | Společnost Oneok | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Poslední den obchodování | Britská vláda | EPS | ADP | ASEAN | Gazprombank | Biliony dolarů | Oneok | Joe Biden | Liberty Ostrava (LO) | Ropy | Rozdílové smlouvy | Soudní dvůr Evropské unie | Virgin Orbit | Historie | EET | Singapur | Společnost Tapestry | Základní sazba | Pracovní síly | Polská společnost | SICAV | Výnosy firmy | Akcie Coca-Cola | Ekonomický dopad | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Footshop | Rezervní měny | CBC | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Nifty | Futures na americké akcie | Uhlí | Forbes | Akcez | Obchodujte | Zboží z Číny | Colt | Akcionáři Monety | Kurzotvorné zprávy | General Atlantic | Výrobce elektromobilů Tesla | Trading | Sporting Products | Tkáč | Fibo retracement | BMW | Wood & Company | Cena akcií | Guvernér ČNB | Ukrajinská ekonomika | BNP Paribas Personal Finance | ASX | Černý pátek | Plynárenské firmy | Upozornění na rizika | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Mimořádné zasedání | Ropný trh | Slovník pojmů | Beneteau | STV Group | ČVUT | CPI Property Group | Burze | Eura | Investice do blockchainových technologií | Mojmír Hampl | Nizozemsko | ACT | Výrobci čipů | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Ryanair | Obilí | DIW | Vývoj ceny akcií EDF | Penta | Kryptoburza | Vrcholoví manažeři | Ceny stavebních prací | Our Media | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Úrokové náklady | SYNTHESIA | Premiér Boris Johnson | Růst | Výdaje japonských domácností | Africký mor | Michelin | TotalEnergies | RegioJet | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Rusko a Ukrajina | Událostí ve světové ekonomice | Ředitel skupiny PPF | Akcie ČEZ investiční doporučení | Digitální měna bitcoin | Ministři EU | Odhad letošního růstu | Cameco | Propad ceny | Proti trendu | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Dominion Energy | Komise v přenesené pravomoci | J&T Patrik Tkáč | Měnový výbor | Obchodování na trhu | CNY | Nejdůležitější akcie | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Overweight | Index | Wall Street Journal | Praktické tipy | Infineon | Lockdown | Merkelová | Hlavní trh | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Kryptoměnová burza | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Vista Outdoor | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | NHTSA | Nová sazba | Arca | Kurz euro | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | EC Investments | Investor Relations | Kapitálová přiměřenost | Člen burzy | Ministr zemědělství | Výrobce elektroaut | Friedrich Merz | Kotace | OX Capital Markets | Akciový prémiový dluhopis XII | Hútiové | Seznam.cz | Obchodování s emisemi ETS | Společnost Gazprom | Amazon | Záporožská jaderná elektrárna | Hospodaření ČEZ | Prudký pokles cen | Fairmont Hotels & Resorts | INDO Defence | ProSiebenSat.1 Media | Akciové riziko (Risk On Shares) | BHM Group | Ceny akcie | Ochránit úspory | Telenor Real Estate | Dna | Šéf německé opozice | Rakouská centrální banka | Investiční společnosti | Zbyněk Stanjura | Tržby společnosti | Eurový úvěr | Čerpací stanice v ČR | Cena plynu pro evropský trh | Výplata dividendy | Mzdově-inflační spirála | Embargo na ruské diamanty | Ruské zboží | PPF | Alexander De Croo | Kalifornské bankovní regulační orgány | Plyn v EU | Schůzce FOMC | František Savov | Šance | Akcionáři ČEZu | LVMH | Úsporný balíček | Ministr vnitra | Zřízení fondu | Kolaps HDP | Firma Wienerberger | Akcie Erstebank | LNG terminály | Dividenda ČEZ | Zisk na akcii | Nový Zéland | CEE | Akcie | Potravinářská společnost | Největší evropská automobilka | CETIN Group | Očekávaný růst | Americký podnikatel | Korea Electric Power Corp | Minoritní akcionáři | Evropská legislativa | Němečtí politici | MiFID II | Nvidia akcie | Představenstvo ČEZ | Akcie ČEZ aktuálně | CGN Mining Co | Novo Nordisk | Akcie ČEZu na burze | Elektroauta | Výplaty dividend | NexGen Energy | Rozvoj obnovitelných zdrojů | Pegas | Hodnota realit | Telenor Montenegro | Existence bitcoinu | Modern Times Group | Akcie Česká spořitelna | Dnešní obchodování | Aktuální kurzovní lístek | Deloitte | Odvětví | Vladimir Putin | Zemědělství | Budoucnost | Tether | Bosch | Akcie České spořitelny | Atomové elektrárny | Prohlášení | Zprávy z pražské burzy | Autoprůmysl | Pevné terminály | Akcie Čína | Pracovní místa | RWE Gas | Myšlenkové schéma | Hnědouhelné elektrárny | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Uhlíkové neutrality | Přímé intervence | Petr Zatloukal | Banka | Zotavení ekonomik | Praní špinavých peněz | Maďarský forint | Tvůrce bitcoinu | Tescan | Výrobce pneumatik | Ovocnářská unie | Cenový rekord | České předsednictví | Růst cen ropy | Záložna | KOBOS (Kontinuální Burzovní Obchodní Systém) | Zlepšení | Martin Cakl | Analytička | BCM Begin Capital Markets CY | Česká energetická firma | MTI | Vklady | Vlastnictví | Nomura Holdings | Zásoby zemního plynu v USA | Společnost EY | Norsko | Aktuální kurz rublu | Společnost Czech Media Invest | Celoroční projekce | COIN | Uranové rudy | Americký index | CAD | Globální pravidla | Rockaway Capital | Cameco Corp | Patrie | Manažeři | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké centrální banky | ONE | Škoda Transportation | Uranium Energy Corp (UEC.US) | SPAC | Bloomberg | Equity | Česká burza | Primární emise akcií | Threads | Denison Mines | Podnikatelé a firmy | Výhled vývoje ekonomiky | UBS | Transakce s kryptoměnami | ZSSK | Investor Jan Čermák | Duke Energy | Aerolinky Lufthansa | Pokles HDP | Rostoucí úroky | Bydlení | PPF Jiří Šmejc | Fukušima | Zavádění odvodů | Technologický holding | Vyšší mzdy | Slevy oproti nabídkové ceně | Tlaky na růst mezd | Fundamentální analýza akcie | Radek Dvořák | Makléřské společnosti | Šéf Ifo | Fond s proměnným základním kapitálem | Návrh PPF | Firemní úvěry v eurech | Nexen Tire | Indigo | Vysoké ceny energií | Endesa | Pivovary CZ | Digitální euro | Podpora | Didier Pfleger | Pojišťovny | Obnovitelné energie | Americké sankce | Velkoobchodní ceny elektřiny | Konzultační firmy | Ministerstvo spravedlnosti | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Meta | Vodafone | Biden | Zdroje energie | Zadlužení | Hospodaření | Akcie Fortuna | Cenotvorba | Americká společnost | Poptávka po uranu | Erste Group | Andrej Babiš | First Republic | Nemovitosti | Česmad Bohemia | Zisk společnosti ČEZ | CzechToll/SkyToll | Boris Johnson | Průzkum ECB | JD.com | Denison Mines Corp | Snížení sazeb | Výrobce munice | Akcie Unipetrol | Marek Dospiva | PLUG | Tree Energy Solutions (TES) | Přehled | Silky Zdeňka Porybného | PX index | Systém bitcoinu | Bohemia Energy | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Cestovní kancelář | Agentura Moody's | Finanční ztráty | Růst cen plynu | Pražská burza | Plynové elektrárny | Seznam.cz média | Akumulace | Kontroly na úvěry | Soudní dvůr | Jat Tehnika | Jurij Vitrenko | BofA | Devizové rezervy ČNB | Elektromobily | USD/CZK | Zákaz dovozu | Hongkongská burza | Energy Fuels Inc | Plný úvazek | Problém s dodávkami plynu | CEFC China | Vivendi | Překážky | Ropný průmysl | Laszlo Hanyecz | CETA | Index nákupních manažerů (PMI) | Pilsen Steel | Mediální společnosti | xStation5 | Hotovost | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Vývoj ceny elektřiny | Německý kancléř | Čínská společnost | Trendová linie | Německo | Akcie ČEZ kurz | Aleš Michl | Navýšení sazeb | AAA | NEL | Staropramen | Švýcarský frank (CHF) | CEO skupiny | Jozo Perić | Největší evropská ekonomika | Riziko | Karel Pospíšil | Úroveň parity | Taiwan Semiconductor | Akciový mix FF | Zlínská obuvnická firma Vasky | Hlavní ekonom | Kazatomprom | Vice | České dráhy | Aktuální kurzovní lístek KB | Žlutý koláč | Akciový mix ČSOB | Hodnoty měny | Počet nezaměstnaných | Zavádění odvodů na zaměstnance | Nejrozšířenější digitální měna | Chorvatsko | Konkurent | Fortum | Wealth Management | Cardano | Domácnosti | Evropské investiční banky | Paladin Energy Ltd | Letecká společnost | Miliardář Daniel Křetínský | Rozhodnutí Číny | Světová jaderná asociace | Nové zakázky | Akcie.cz online burza | Antigenní testování | Editis | Burzy v Hongkongu | Akcie Fortuny | Provozní zisk | Jedna libra | Zmírnění konfliktu | Bankrot Ruska | Ruská centrální banka | Balík akcií | Regulace trhů s kryptoměnami | Statistika | Diamanty | Electricite de France SA | Vysoká inflace | Akciový stratég | Ceny uranu | Penta Investments Group | Sankce vůči Rusku | TUI Group | Ruský plynovod | Pozice | Další pokles | Jaderná elektrárna Temelín | Cameco (CCJ.US) | Asijské akciové trhy | CITIC Group | Jan Frait | Nejvyšší soud USA | Maxar Technologies | Závislost | Americké firmy | Akciový index Nikkei | Česká vláda | Kompenzace | Put | Čínská internetová firma | Zemědělský svaz ČR | Sociální demokraté | MUFG Bank | Ukrajinské jednotky | DIA | Ocenění | Oslabování koruny | Zvyšování úroků | Předsedkyně Evropské komise | Německá energetická společnost | Index pražské burzy PX | Dopady pandemie | Tokyo Electric Power Co Holdings | Ruský útok na Ukrajinu | Spotřebitelské ceny | Ministr spravedlnosti | Ministerstvo hospodářství | Indonésie | Podfond | Margrethe Vestagerová | Generální ředitel ČEZ | Investing | Koncern | Rozvoj společnosti | Akciový prémiový dluhopis IV | Cla na dovoz | Platy státních zaměstnanců | Průmyslníci | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Primoco | Ruská ekonomika | Balkán | News | Solidní výsledky | Příjmy obyvatelstva | WNA | Týdenní nárůst | Evropské indexy | Endesa SA | Nejvyšší výhra | PlayStation 5 | IMPOSSIBLE | Ropovody | Evropský regulátor | Energy Fuels | Ekonom BH Securities | Korea Electric Power | Skupina Colt CZ Group | Sazba Fedu | New York Times | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | GEN | Ruské firmy | MIFID | Omezené dodávky | Akcie skupiny | Společnost Exxon Mobil | CAKE | Akro | Krizové situace | ČEZ burza | Podnikatelé | Omezení spotřeby plynu | Hnědé uhlí | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Akcie ČEZ názory diskuze | Finanční systém | SPD | Akcie pražské burzy | Cílová cena | Meziroční inflace | CEO | Oslabení dolaru | Rezistence | Ceny nafty | Krize v Evropě | oEnergetice.cz | Allegro | Společnost Microsoft | Český investor | Banky | Průlom | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | Premiér Viktor Orbán | Obchodovat s akciemi | Dividendy | BWX Technologies Inc | Powerhouse | Burza | Mzda | CVC Capital Partners | Výrobce elektromobilů | Süddeutsche Zeitung | Marta Nováková | Aktuální kurz | Doporučení | Elektronické obchody | Epidemie nemoci covid-19 | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Geopolitika | IPO | Vymáhání práva | Antimonopolní úřad | Cílové ceny | Inflační cíl | Oznámení Tesly | Měnový pár | Státní kasa | Ziskovost dominantních jaderných elektráren | Poldi | CEFC Europe | OX Capital Markets Ltd | Premiérka Liz Trussová | Cenu plynu | Příjmy domácností | Úřad britského premiéra | Týden na pražské burze | Výměny akcií | Akcie ČEZ graf | Ministr obchodu | Česká mlékárna | Opatření | Americká ministryně financí | Regulační orgány | Teams | Downgrade | Ukončení činnosti | Poptávka po plynu | BHS expres | Šíře trhu | Novinky | Ekonomický balíček | Energie | Soukromý investor | Underweight | Akcie-2000.cz | Platba | ČEZ online | Offline Štěpána Křečka | Vyšší kapitálová přiměřenost | Nejvyšší kontrolní úřad | Tým FXstreet.cz | Focus | Evropská komise (EK) | Akciová burza v Argentině | Dow Jones | Komoditní burzy | Daň z příjmu | Měna | Philip Morris | NexGen | Ekonomický růst | Energetická skupina ČEZ | Nasdaq | DSTI | Snížení ceny zemního plynu | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Růst poptávky | Zastropování cen | Obchodní marže | Akcie ČSOB | Institut DIW | Vyšší inflace | Jaroslaw Kaczyński | Elektrická auta | Práce | Société Générale | Výroba aut | BIC | Fiocchi | Bunge | Český akciový trh | Ceny akcie ČEZ | Důvěra v ekonomiku ČR | CZG | Rozdělení ČEZ | Restrukturalizace | Dopad covid-19 | Investment | Krize | Vladimir Potanin | Likérka Stock Spirits | Ocelárny | Severní křídlo | Nový blok Jaderné elektrárny | Allwyn Entertainment | Yellow Cake | Spojené státy | Podíl Daniela Křetínského | Energetická firma | Parlamentní volby | Fox | Server HN.cz | WISE Air | Vládní konsolidační balíček | Internetová společnost Twitter | Zpomalení hospodářského růstu | Černý pátek na newyorské burze | Vysoké úrokové sazby | XXX Lutz | Tlak na růst inflace | Energetická závislost | RBK | Antivirové firmy | Tendr | Penta Investments Group Limited | Kryptoměny | KKCG | Podnik | Crédit Agricole | Mzdová spirála | Húsíové | MF | Vývoj směnných kurzů | Evropské akciové trhy | NexGen Energy Ltd | Boeing 737 Max | GFG Alliance | MJ | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Aktuální kurz rublu ke koruně | Tameh Czech | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Ekonomové | Kurz české měny | Zdražování potravin | G7 | Hlavní akciové indexy | TPG | Jessica Amir | Volby | Statistický úřad | Státní peníze | Ukazatele | Kov | Společnost Nyrstar | Společnost Lumius | Akcie Škoda auto | Tržby | Akciové fondy aktuální kurzy | Akcie CETV | Ruské síly | ARD | Coca-Cola HBC | Eurozóna | Fio | Cineworld | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | WhatsApp | Lídři G7 | Ceny povolenek | Nedostatek plynu | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Koronavirus | ITA | FXstreet | Zásobníky | Energetická bezpečnost | Celoroční výsledky | Belgie | Společnost S&P Global | tunel Blanka | Podniky | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Německá automobilka Volkswagen | CGN Mining Co Ltd | Ballard Power | Americké úřady | Bilance | Politici | Skupina Volkswagen | Ekonomika Evropské unie | Analytický tým | Bulharská finanční společnost | Správa | UxC | Očkování | Evropské země | Zlato | Zahájení invaze | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Společnost Tree Energy | Opimo Trade | Úrokové sazby na hypotékách | Energetický kolos | Zelené energie | Čistý dluh | Šíření nákazy | NZD | Globální emise | Hanwha Investment & Securities | Altria Group | Wall Street | Obchodní řetězce | Konzervativní unie | Poradenství | Kika | ČR | Průměrná cena | Důvěra v českou ekonomiku | OTC | Kurzová rizika | Camelot | Tržby v eurozóně | Hlavní ekonom BH Securities | Silicon Valley | Olaf Scholz | Čínské firmy | Stavební zákon | Ekonomické sankce | Objednávky | Obchodní příležitosti | Návrh dividendy | Vývoj ceny | Věřitelé Arca | CCJ | Pension Plan | Analytik | Návratnost | Česká antivirová firma | Jednání vlané hromady | Analytici banky | Panasonic | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Holding | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Biliony USD | Jan Souček | Hypomonitor | Analýza | General Plastic | Akcie antivirové společnosti
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Jacob Pouncey
Jacob Rothschild
Jacobs
Jacob Skaaning
Jad Comair
Jaderná elektrárna
Jaderná elektrárna Temelín
Jaderná energie
Jaderná katastrofa
Jaderná katastrofa ve Fukušimě

Následující klíčová slova

Jaderné války
Jaderný program
Jádrová inflace
Jádrová inflace v ČR
Jádrová inflace v eurozóně
Jádrová inflace v Japonsku
Jádrová inflace v Německu
Jádrová inflace v Polsku
Jádrová PCE inflace
Jádrová spotřebitelská inflace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít