Čtvrtek 02. únor 2023 18:50
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Instaforex Zhodnocení roku 2022

Klíčová slova - Ruská ekonomika

C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se loni propadla méně, než jí mnozí prorokovali

17.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se loni podle předběžných údajů snížil pouze o 2,5 procenta, ačkoliv mnozí ruské ekonomice předpovídali pád o 20 procent. Na dnešní poradě o stavu hospodářství to řekl ruský prezident Vladimir Putin. Rozpočtový deficit na úrovni 2,3 procenta HDP označil Putin za jeden z nejlepších ukazatelů ve skupině velkých ekonomik G20, uvedla agentura TASS.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
C:\fakepath\trader-28122022-37-zm.jpg

Míra nezaměstnanosti v Rusku v listopadu klesla na rekordní minimum 3,7 pct.

28.12.2022 Míra nezaměstnanosti v Rusku se v listopadu snížila na rekordní minimum 3,7 procenta z 3,9 procenta v říjnu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil ruský statistický úřad. Zpráva ukazuje na nedostatek pracovních sil, který ohrožuje ekonomické vyhlídky země, uvedla agentura Reuters.
C:\\fakepath\\trader-16112022-37-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli dopadům invaze ve třetím čtvrtletí klesla o čtyři procenta

16.11.2022 Ruská ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně klesla o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Hospodářství země se potýká s dopady pokračující ruské agrese vůči Ukrajině.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent

03.11.2022 Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent. To je o něco horší výkon, než v předchozím měsíci, kdy se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o čtyři procenta. Uvedlo to včera ruské ministerstvo hospodářství. Ve třetím čtvrtletí pak ekonomika podle ministerstva klesla meziročně o 4,4 procenta.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Analytici: Sankce zatím ekonomiku Ruska nedrtí, její vyhlídky ale nejsou světlé

27.10.2022 Sankce, které kvůli invazi na Ukrajinu uvalily Evropská unie, Spojené státy a další, zatím nezasáhly ruské veřejné finance tak silně, jak Západ doufal. S blížícím se koncem roku ale začínají omezovat schopnost Moskvy generovat příjmy a ruské ekonomice hrozí v dohledné době vážné problémy. Takto po osmi měsících války hodnotí dopady sankcí analytici z bruselského institutu Bruegel. Eurokomisařka Věra Jourová mezitím avizovala debatu o dalším zpřísnění sankčního režimu EU.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský hrubý domácí produkt v srpnu meziročně klesl o 4,1 procenta

29.09.2022 Ruský hrubý domácí produkt (HDP) v srpnu meziročně klesl o 4,1 procenta po červencovém poklesu 4,3 procenta. Informovalo o tom včera podle agentury Reuters ruské ministerstvo hospodářství. Za prvních osm měsíců letošního roku se podle resortu ruský HDP meziročně snížil o 1,5 procenta.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\fakepath\trader-16092022-20-zm.png

Scope: Ruská ekonomika se na předválečnou úroveň vrátí nejdříve v roce 2030

16.09.2022 Ruská ekonomika se na úroveň z doby před zahájením útoku na Ukrajinu pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2030. Předpovídá to podle agentury Reuters zpráva evropské ratingové agentury Scope Ratings. Rusko v důsledku útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým sankcím ze strany západních zemí.
C:\fakepath\trader-09092022-36-zm.jpg

Inflace v Rusku zpomalila na 14,3 pct., HDP ve čtvrtletí klesl o 4,1 pct.

09.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v srpnu zpomalilo na 14,3 procenta z 15,1 procenta v předchozím měsíci. Meziměsíčně ceny klesly za pomoci stabilního kurzu rublu a slabé poptávky. Ruská ekonomika pak ve druhém čtvrtletí podle revidovaných údajů klesla o 4,1 procenta, předběžný údaj počítal s poklesem o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Nejnovější údaje tak poskytují ruské centrální bance prostor pro další snižování úrokových sazeb, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin: Ruská ekonomika letos klesne jen asi o dvě procenta

07.09.2022 Ruská ekonomika v letošním roce klesne zhruba o dvě procenta, nebo o něco výrazněji. Předpověděl to dnes ruský prezident Vladimir Putin. Uvedl také, že situace na ruských finančních trzích se stabilizovala, inflace klesá a míra nezaměstnanosti se nachází na historickém minimu pod čtyřmi procenty. Rusko podle něj letos také vykáže rozpočtový přebytek, který by měl činit asi půl bilionu rublů (zhruba 200 miliard Kč).
C:\fakepath\putin.png

Protiruské sankce jsou krátkozraké a nebezpečné pro celý svět, řekl Putin

07.09.2022 Protiruské západní sankce jsou krátkozraké a představují nebezpečí pro celý svět, který se stále více obrací k Asii, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru ve Vladivostoku. Informovala o tom agentura Reuters. Vládu v Kyjevě ruský prezident označil za nelegitimní režim, který se k moci dostal po převratu v roce 2014. Podle ruských agentur také odmítl obvinění, že by Rusko porušovalo mezinárodní právo. Evropská unie a další země uvalily rozsáhlé ekonomické a diplomatické sankce na Rusko a jeho představitele po únorovém ruském vojenském útoku na sousední Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-29082022-30-zm.jpg

Ruská ekonomika letos podle vicepremiéra klesne o méně než tři procenta

29.08.2022 Ruská ekonomika v letošním roce klesne o méně než tři procenta, tedy mnohem mírněji, než se očekávalo. Předpověděl to dnes první místopředseda ruské vlády Andrej Bělousov. Také letošní inflace v Rusku podle něj bude nižší, než se předpokládalo, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Sberbank: Ruské firemní zisky se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 25 procent

28.08.2022 Firemní zisky v Rusku se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 25 procent na 9,5 bilionu rublů (téměř čtyři biliony Kč), přestože ruská ekonomika v důsledku západních sankcí klesla. Vyplývá to podle agentury Bloomberg z výpočtů ruské státní banky Sberbank založených na údajích ruského statistického úřadu.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Protiruské sankce jsou podle německé vlády účinné a poškozují více Rusko než EU

21.08.2022 Německá vláda považuje sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu za účinné a předpokládá, že ruská ekonomika v letošním roce klesne až o 15 procent. Domnívá se rovněž, že sankce poškozují více Rusko než Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury DPA z odpovědi německého ministerstva hospodářství na dotaz poslance Sörena Pellmanna ze strany Levice. Ten nicméně vládní hodnocení dopadů sankcí zpochybňuje.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika letos podle vlády klesne mírněji, než se předpokládalo

17.08.2022 Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo odhad letošního vývoje ruské ekonomiky. Nové prognózy, ke kterým získala přístup agentura Reuters, předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,2 procenta. Před třemi měsíci přitom ministerstvo předpovídalo, že HDP se letos propadne o 7,8 procenta.
C:\fakepath\trader-16082022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.08.2022 1) Australská těžařská společnost BHP Group v uplynulém finančním roce zvýšila očištěný zisk o 26 % na 21,32 miliardy USD (513,5 miliardy Kč). Je to nejvíce od roku 2011 a za výsledkem jsou vysoké ceny komodit spolu s rekordními tržbami z těžby železné rudy v západní Austrálii. Firma za finanční rok 2022, který skončil v červnu, zároveň vyplatí rekordní dividendu. Ve svém dnešním sdělení však současně varovala, že letošní zisk ohrožuje růst nákladů kvůli napjatému pracovnímu trhu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

CNBC: Ekonomové se rozcházejí v názoru na dlouhodobý vývoj ruské ekonomiky

16.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla, ekonomové se ale rozcházejí v názoru, zda Rusko dokáže dlouhodobě čelit náporu mezinárodních sankcí, upozornil zpravodajský server CNBC. Druhé čtvrtletí bylo prvním celým čtvrtletím, kdy se do vývoje ekonomiky už plně promítl dopad invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-12082022-27-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli sankcím ve druhém čtvrtletí klesla o čtyři procenta

12.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů klesla v meziročním srovnání o čtyři procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad. Statistický úřad neposkytl žádné další podrobnosti. Podle analytiků byl pokles způsoben slabou spotřebitelskou poptávkou a následky sankcí.
C:\fakepath\trader-27072022-32-zm.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o čtyři procenta

27.07.2022 Ruská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání o čtyři procenta. V prvních třech měsících letošního roku hrubý domácí produkt vzrostl o 3,5 procenta. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo hospodářství.
img

Ruská ekonomika letos poklesne jen o 3,5 %, méně než Česko v letech 2009 nebo 2020, očekává největší americká banka. Kreml zatím počítá s propadem o 12 %, ale toto číslo sníží směrem k odhadu Američanů

06.07.2022 Pokles ruské ekonomiky letos bude nečekaně mělký, prognózují největší americké banky jako JP Morgan nebo Citigroup. První jmenovaná, největší banka USA, nově počítá s poklesem ruské ekonomiky čítajícím pouze 3,5 %. Jednalo by se tak o dramaticky slabší propad, než jakému ruské hospodářství čelilo v letech 2008 a 2009, v době světové finanční krize, nebo v roce 2020, kdy propukla covidová pandemie.
C:\fakepath\trader-01072022-32-zm.jpg

Newsweek: Ruská ekonomika se hroutí, ukazují nová statistická data

01.07.2022 Pokud jako důkaz dopadů západních sankcí na ruskou ekonomiku nestačí fakt, že rozlohou největší země světa poprvé od bolševické revoluce nezaplatila svůj zahraniční dluh, nová zpráva o sociálně-ekonomické situaci Ruska nenechá už nikoho na pochybách. Ruská ekonomika se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Data ruského statistického úřadu ukazují, že se výroba propadla v mnoha odvětvích, od automobilů až po domácí spotřebiče. Pokles zaznamenal i maloobchod.
C:\fakepath\trader-29062022-25-zm.jpeg

Průmyslová výroba v Rusku klesla, nezaměstnanost na rekordním minimu

29.06.2022 Průmyslová výroba v Rusku v květnu klesla v meziročním srovnání o 1,7 procenta. Některé sektory zaznamenaly masivní propad, například výroba aut. Míra nezaměstnanosti se pak snížila na rekordní minimum. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
C:\fakepath\putin.png

Putin na fóru v Petrohradu kritizoval USA a EU, hájil svou politiku

17.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu prohlásil, že skončil jednostranný světový řád, podřízený prý Spojeným státům, které se podle něj cítí vyslancem Boha na Zemi, nemají žádné povinnosti, ale jen své vlastní "posvátné zájmy". Tvrdil také, že Evropská unie ztratila globální konkurenceschopnost i politickou svrchovanost. Předpověděl vzestup populismu a výměnu elit v evropských zemích. Ruský prezident také znovu obhajoval své rozhodnutí napadnout Ukrajinu a kritizoval sankce Západu, které mají Moskvu donutit k ukončení agrese a stažení vojsk ze sousední země.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Putin: Chmurné předpovědi se nenaplnily, sankce se obrátily proti Západu

17.06.2022 Chmurné předpovědi, které Ruské federaci načrtly západní země, se nenaplnily. Rusko odolává bezprecedentním sankcím, které se naopak obrátily proti Západu. V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Míra inflace v některých zemích Evropské unie podle něj přesáhla 20 procent a EU jako celek bude chudší o více než 400 miliard USD (9,4 bilionu Kč) právě v důsledku sankcí, které zavedla proti Rusku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Sberbank: Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se zotaví ze sankcí

17.06.2022 Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se vrátí na úroveň loňského roku, tedy do doby, než proti Rusku začaly západní státy zavádět sankce za jeho útok na Ukrajinu. Uvedl to dnes šéf největší ruské banky Sberbank German Gref, který byl v minulosti ruským ministrem hospodářství.
C:\fakepath\trader-14062022-32-zm.jpg

Rusko kvůli ochraně před západními sankcemi omezí přístup k rozpočtovým údajům

14.06.2022 Rusko začne omezovat přístup veřejnosti k některým rozpočtovým údajům. Chce tím zemi ochránit před dalšími sankcemi, uvedlo dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí. V prohlášení upozornilo, že v reakci na "negativní důsledky" sankcí na ruskou ekonomiku částečně omezí informace o zveřejňovaných rozpočtových výdajích.
C:\fakepath\trader-08062022-33-zm.jpg

Inflace v Rusku v květnu podle statistického úřadu klesla na 17,1 procenta

08.06.2022 Meziroční míra inflace v Rusku v květnu klesla na 17,10 procenta z dvacetiletého maxima 17,83 procenta v dubnu. Vyplývá to z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní i další země.
C:\fakepath\global economy.jpg

Světová banka zhoršila odhad letošního růstu globální ekonomiky

07.06.2022 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí téměř na polovinu - z loňských 5,7 procenta se sníží na 2,9 procenta. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Zhoršila tak svou lednovou prognózu, ve které počítala s růstem o 4,1 procenta. Za zhoršením výhledu podle banky stojí válka na Ukrajině, rostoucí inflace a zvyšující se úrokové sazby.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko podle Putina odolává západním sankcím, zmínil se však o potížích

23.05.2022 Komplikovaná situace v ruské ekonomice vyžaduje zvláštní úsilí vlády, ale Rusko dopady západních sankcí zvládá, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v letovisku Soči na březích Černého moře. Lukašenko od svého ruského spojence obvykle požaduje nové půjčky a levnější dodávky ruských surovin.
img

Ranní okénko - Inflace v Česku je třetí největší v rámci EU

19.05.2022 Dnešek je z pohledu významnějších ekonomických dat prázdný. Eurostat nezměnil údaj ohledně dubnové inflace v eurozóně, ale doplnil čísla i o státy EU. Inflace v ČR byla podle jeho metodiky v dubnu třetí nejvyšší (+13,2 %). Rychleji ceny rostly jen v Litvě (+16,6 %) a Estonsku (+19,1 %). Celkově v eurozóně dosáhla inflace potvrzených 7,4 %, v celé EU pak 8,1 %.
C:\\fakepath\\Rusko-centralni banka.jpg

Růst ruské ekonomiky v prvním čtvrtletí zpomalil na 3,5 procenta

19.05.2022 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 3,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z pěti procent v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. První čtvrtletí bylo pro ruskou ekonomiku zřejmě posledním, ve kterém se jí podařilo vykázat solidní růst, uvedla agentura Reuters. Po invazi Moskvy na Ukrajinu 24. února totiž ekonomiku zasáhly rozsáhlé sankce západních zemí.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika má podle ministerstva hospodářství letos klesnout o 7,8 pct.

18.05.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 7,8 procenta. Na ekonomiku země závislé na komoditách budou mít negativní dopad západní sankce. Vyplývá to z prognózy ruského ministerstva hospodářství, o které informovala agentura Interfax.
C:\fakepath\trader-13052022-28-zm.jpg

Meziroční inflace v Rusku v dubnu stoupla na dvacetileté maximum 17,83 procenta

13.05.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Rusku v dubnu zrychlil na 17,83 procenta z březnových 16,69 procenta. Meziroční míra inflace se tak nacházela na nejvyšší úrovni od ledna 2002. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní i další země.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

EBRD: Přerušení dodávek ruského plynu by mohlo zhatit zotavení regionu po covidu

10.05.2022 Náhlé zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19 a způsobit propad ekonomik v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky pod úroveň z doby před pandemií. Ve své dnešní zprávě to uvedla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD). Současně zhoršila výhled růstu ekonomik regionu, ve kterém působí. Na letošní rok tak v něm očekává růst o 1,1 procenta, zatímco dosud čekala 1,7 procenta. Důvodem je očekávaný výraznější propad ukrajinské ekonomiky.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Rusko platí za ukrajinskou válku denně 900 milionů dolarů, píše Newsweek

08.05.2022 Rusko za válku Ukrajině denně vydá 900 milionů dolarů (21 miliard korun). Uvádí to americký týdeník Newsweek s odkazem na šéfredaktora vojenského zpravodajského serveru SOFREP Seana Spoontse. Ten do výdajů Moskvy počítá platby vojákům bojujícím na Ukrajině, zásobovaní municí a raketami a zajištění oprav poškozeného vojenského materiálu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruský ekonomický růst v březnu zpomalil na 1,6 procenta z únorových 4,3 procenta

28.04.2022 Ruský hospodářský růst v březnu zpomalil na 1,6 procenta z únorových 4,3 procenta. S odvoláním na ruské ministerstvo hospodářství o tom včera informovala agentura Reuters. V prvním čtvrtletí podle resortu ruská ekonomika meziročně vzrostla o 3,7 procenta.
C:\fakepath\putin.png

Rusko podle prezidenta Putina ustálo sankce Západu

27.04.2022 Ruská ekonomika ustála nové sankce, které Západ přitom považoval za drtivé, prohlásil dnes podle agentury TASS ruský prezident Vladimir Putin. Na setkání s poradním sborem ruského parlamentu v Petrohradu také sdělil, že Rusko na tyto "nešikovné" pokusy o izolaci ruského hospodářství zareaguje zavedením velké svobody a otevřenosti podnikání. Západní země přijaly sankce v reakci na ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu, která začala na konci února.
C:\fakepath\global economy.jpg

V případě dalších sankcí by MMF mohl dále snížit výhled globálního růstu

24.04.2022 Pokud západní země rozšíří své sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu a ceny energií dále porostou, Mezinárodní měnový fond (MMF) by mohl dále snížit svůj výhled globálního růstu. Uvedla to v pátek první náměstkyně šéfky MMF Gita Gopinathová. Je podle ní "zcela možné", že se z války na Ukrajině stane takzvaný zamrzlý konflikt, který se potáhne dlouhou dobu.
C:\fakepath\trader-19042022-30-zm.jpeg

MMF kvůli válce na Ukrajině snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,6 procenta, zatímco dosud růst odhadoval na 4,4 procenta. Hospodářské vyhlídky se podle fondu zhoršily zejména kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli sankcím, kterými se západní země snaží přimět Rusko k ukončení agrese. Fond to dnes uvedl ve svém jarním výhledu. Ruská ekonomika letos podle prognózy MMF klesne o 8,5 procenta, zatímco v lednu jí fond předpovídal ještě růst, a to o 2,8 procenta.
C:\fakepath\trader-18042022-21-zm.jpg

Rusko podle šéfky centrální banky nemůže žít z rezerv, čeká ho transformace

18.04.2022 Ruská ekonomika nemůže donekonečna žít ze svých finančních rezerv a bude muset projít transformací, aby se vypořádala s důsledky mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Předpověděla také, že míra inflace v Rusku se vrátí na čtyřprocentní cílovou úroveň centrální banky až v roce 2024. Podle agentury Reuters přitom signalizovala další snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-13042022-28-zm.jpg

Meziroční inflace v Rusku stoupla na téměř 17,5 procenta, nejvýše za 20 let

13.04.2022 Meziroční míra inflace v Rusku se minulý týden vyšplhala na 17,49 procenta, tedy na nejvyšší úroveň za 20 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen tak zrychlilo z 16,70 procenta v předchozím týdnu. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva hospodářství. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní země.
C:\fakepath\trader-12042022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2022 1) Ruská ekonomika by v letošním roce mohla klesnout o 10 %, což bude největší pokles hrubého domácího produktu od roku 1994. Řekl to dnes agentuře RIA Novosti bývalý ruský ministr financí a nynější šéf Účetní komory Alexej Kudrin. Ruská ministerstva hospodářství a financí v současné době podle něj pracují na nových prognózách.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika letos klesne o 10 procent, nejvíce od roku 1994, uvedl exministr

12.04.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce mohla klesnout o deset procent, což bude největší pokles hrubého domácího produktu od roku 1994. Řekl to dnes agentuře RIA Novosti bývalý ruský ministr financí a nynější šéf Účetní komory Alexej Kudrin. Ruská ministerstva hospodářství a financí v současné době podle něj pracují na nových prognózách.
C:\fakepath\trader-08042022-30-zm.jpg

Inflace v Rusku v březnu zrychlila na 7,61 procenta, nejvýše od roku 1999

08.04.2022 Spotřebitelské ceny v Rusku v březnu vzrostly ve srovnání s předchozím měsícem o 7,61 procenta, což byl nejvyšší meziměsíční růst od ledna 1999. Ruská ekonomika se potýká s problémy kvůli sankcím uvaleným na Moskvu po invazi na Ukrajinu a rekordnímu poklesu rublu. V únoru inflace činila 1,17 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka překvapivě snížila základní úrokovou sazbu na 17 procent

08.04.2022 Ruská centrální banka dnes překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 17 procent. Nová sazba bude platit od pondělí. Na konci února banka v důsledku prvních sankcí po vstupu ruských vojsk na Ukrajinu sazbu více než zdvojnásobila na 20 procent.
img

Rozbřesk: Rubl na předválečných úrovních, aneb potěmkinovská stabilita

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat.
img

Forex: Rubl na předválečných úrovních

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat. Jedním z hlavních důvodů je omezená konvertibilita rublu (oproti předválečnému stavu).
C:\fakepath\trader-05042022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.04.2022 1) Spojené státy v pondělí znemožnily ruské vládě uhradit splátky dluhopisů v hodnotě přes 600 milionů dolarů (více než 13 miliard Kč) z ruských rezerv držených u amerických bank. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího amerického ministerstva financí. Washington se tak snaží zvýšit tlak na Moskvu a omezit množství dolarů, které má Rusko k dispozici.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Aktivita ruského sektoru služeb v březnu prudce klesla

05.04.2022 Aktivita ruského sektoru služeb v březnu zaznamenala nejprudší pokles od května 2020, kdy ji tvrdě zasáhla pandemie covidu-19. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti S&P Global mezi nákupními manažery. Ruská ekonomika se nyní potýká s negativními dopady sankcí, které na Rusko uvalily západní země kvůli jeho útoku na Ukrajinu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko bude žádat platbu v rublech i za další zboží, řekl mluvčí Kremlu

03.04.2022 Rusko bude platbu v rublech, podobně jako za plyn, žádat i za další zboží, řekl v rozhovoru s televizí Rossija 1 mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Západní protiruské sankce podle něj urychlily oslabení důvěry v americký dolar i v euro. Moskva bude vyvážet potraviny a plodiny pouze do přátelských zemí, uvedl dnes dříve podle Reuters bývalý ruský prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

EBRD: Ruská a ukrajinská ekonomika letos kvůli válce klesnou nejvíce za 25 let

31.03.2022 Ruská válka na Ukrajině uvrhne obě země do největšího hospodářského poklesu za posledních 25 let. Ukrajina by ale mohla v roce 2023 výrazně oživit, pokud se podaří brzy uzavřít příměří. Uvedla to Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD).
C:\fakepath\trader-29032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.03.2022 1) Ruská ekonomika letos v důsledku útoku na Ukrajinu klesne o 8,5 %. Předpověděla to ratingová agentura S&P Global. Prudce tak zhoršila svou předchozí prognózu, podle které se měl ruský hrubý domácí produkt (HDP) letos zvýšit o 2,7 %. Rusko se v důsledku svého útoku na Ukrajinu stalo terčem rozsáhlých mezinárodních sankcí, ze země navíc odchází řada západních podniků.
C:\fakepath\Rubl.jpg

S&P: Ruská ekonomika letos klesne o 8,5 procenta

29.03.2022 Ruská ekonomika letos v důsledku útoku na Ukrajinu klesne o 8,5 procenta. Předpověděla to ratingová agentura S&P Global. Prudce tak zhoršila svou předchozí prognózu, podle které se měl ruský hrubý domácí produkt (HDP) letos zvýšit o 2,7 procenta. Rusko se v důsledku svého útoku na Ukrajinu stalo terčem rozsáhlých mezinárodních sankcí, ze země navíc odchází řada západních podniků.
img

„Žádné rubly, žádný plyn“. Kreml odmítá posílat Evropě plyn za eura, ta zas odmítá jej platit v rublech – co bude dále?

29.03.2022 Moskevská burza minulý týden otevřela akciové obchodování jedenáctiprocentním vzestupem, nejvýraznějším za posledních devět let. Přes den pak sice svůj počáteční zisk umazala, ale i tak skončila v plusu o takřka pět procent. Jde jen o další ilustraci toho, jak krátkozraké je čekat, že Rusko ekonomicky vykrvácí během pár dní. Přece jenom má páky, jak alespoň po nějaký čas dopad těžkých západních sankcí tlumit. A nejen to. Sem tam se odhodlá vyjít i do protiútoku. Ale nakonec se hospodářsky stejně položí.
img

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu

28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu na 20 procentech

18.03.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu na 20 procentech. Vysoká sazba na pozadí výrazných změny vnějších podmínek udržela finanční stabilitu a zabránila nekontrolovanému růstu cen, uvedla banka ve svém sdělení. Od 15:00 promluví na tiskové konferenci guvernérka Elvira Nabiullinová.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Kuleba vyzval k bojkotu západních firem a bank, které dál podnikají v Rusku

14.03.2022 Šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba dnes jmenoval více než 20 velkých západních firem a bank, které dál podnikají v Rusku. Zahraniční vlády a spotřebitele proto podle médií vyzval k jejich bojkotu. Dalších 378 firem se z Ruska podle ministra stáhlo jen částečně. Podle Kuleby je nemorální podnikat v zemi, která napadla svého souseda.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Expert: Ruská ekonomika je schopna sankce ustát, ohrožuje ji panika lidí

11.03.2022 Ruská ekonomika je schopna tvrdé sankce Západu po určitou dobu ustát jen s minimálními ztrátami. Nejvíce je pocítí běžní obyvatelé, jejichž panika je také nyní největším nebezpečím, řekl ČTK Vladan Hodulák z Katedry mezinárodních vztahů Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, který se zabývá politickou ekonomií.
C:\fakepath\trader-11032022-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.03.2022 1) Většinový majitel ruské těžařské společnosti Norilsk Nickel Vladimir Potanin varoval, aby Rusko nebylo zatahováno zpátky do roku 1917, do časů bolševické revoluce. Konfiskace majetku firem, které odešly z Ruska, podle něj ovlivní důvěru investorů na desítky let. Potanin tak reagoval na první kroky ruské vlády směrem ke znárodnění majetku zahraničních firem, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\putin.png

Západní sankce ruské ekonomice v konečném důsledku prospějí, řekl Putin

11.03.2022 Ruská ekonomika překoná sankce, které na ni v posledních týdnech uvalily převážně západní státy, a tyto postihy jí v konečném důsledku prospějí a posílí ekonomickou a technologickou suverenitu Ruska. Řekl to dnes ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským lídrem Alexandrem Lukašenkem. Zmínil rovněž "určitý pozitivní posun" při jednáních mezi ruskými a ukrajinskými vyjednavači, neuvedl však žádné bližší detaily. Rusové s Ukrajinci podle něj nyní jednají téměř každý den.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Majitel Norilsk Nickelu varuje před zatahováním Ruska zpět do roku 1917

11.03.2022 Většinový majitel ruské těžařské společnosti Norilsk Nickel Vladimir Potanin varoval, aby Rusko nebylo zatahováno zpátky do roku 1917, do časů bolševické revoluce. Konfiskace majetku firem, které odešly z Ruska, podle něj ovlivní důvěru investorů na desítky let. Potanin tak reagoval na první kroky ruské vlády směrem ke znárodnění majetku zahraničních firem, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Inflace v Rusku podle analytiků letos bude až 20 pct., HDP klesne o osm pct.

11.03.2022 Inflace v Rusku v letošním roce zrychlí na 20 procent a ekonomika by mohla klesnout až o osm procent. Ukázal to nezávislý průzkum mezi 18 ekonomy uskutečněný ruskou centrální bankou.
C:\fakepath\trader-10032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.03.2022 1) Ceny ropy se po středečním prudkém poklesu dnes opět výrazně zvyšují. Na trhu panuje nejistota ohledně toho, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci přikročí k výraznějšímu zvyšování těžby, aby kompenzovali výpadky dodávek z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 10:30 SEČ vykazovala nárůst o 4,1 % zhruba na 115,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,1 % na 112,10 dolaru za barel.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika zažívá šok, řekl mluvčí Kremlu; sankce nazval ekonomickou válkou

10.03.2022 Ruská ekonomika zažívá šok kvůli vnějším vlivům, Moskva přijímá kroky, aby jim dokázala čelit, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov podle agentury Reuters. Rozsáhlé sankce, které na Rusko uvalily západní státy kvůli útoku ruské armády na Ukrajinu, nazval zcela bezprecedentní ekonomickou válkou.
C:\fakepath\ukrajina-valka-07032022.jpeg

Válka na Ukrajině: Jak obchodovat na finančních trzích?

07.03.2022 Napadení Ukrajiny ruskou armádou je šokující. Nejde jen o vystřízlivění západního demokratického světa tváří v tvář agresorovi, ale také o šok ekonomický, nabídkový. Sankce namířené proti Rusku znamenají jeho izolaci a výrazně omezují jeho dodávky na trh od ropy, přes hliník po nikl. Tento nedostatek surovin přichází v době, kdy už jsou globální řetězce napjaté, kapacity plné a rostoucí inflace byla ekonomickým tématem číslo jedna.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moody's srazila úvěrový rating Ruska na druhou nejnižší úroveň

06.03.2022 Ratingová agentura Moody's dnes zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o další čtyři stupně. Ruský rating se tak dostal na úroveň Ca, což je druhá nejhorší známka v ratingové škále Moody's. Agentura předpokládá, že opatření ruské centrální banky k omezení pohybu kapitálu pravděpodobně naruší splácení zahraničního dluhu Ruska.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vybrané ekonomické údaje Ruska a Ukrajiny

03.03.2022 Ruská ekonomika závisí zejména na využívání bohatých přírodních zdrojů a rozsáhlém zbrojním průmyslu. Země má největší rezervy zemního plynu na světě, druhé největší zásoby uhlí a osmé největší zásoby ropy. Rusko je předním světovým vývozcem zemního plynu, druhým největším vývozcem ropy a druhým největším exportérem zbraní. Hodnota přírodních zdrojů tvoří podle odhadu z roku 2019 zhruba 60 procent ruského HDP. Příjmy z prodeje ropy a zemního plynu podle ruského ministerstva financí tvořily v loňském roce 36 procent příjmů státního rozpočtu.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

Forex: Rusko směřuje do ekonomické izolace, rubl strmě padá

01.03.2022 Pozornost finančních trhů bude nadále upřena směrem k Ukrajině. Západ v průběhu uplynulých několika dní výrazně zpřísnil sankce vůči Rusku, které povedou k jeho ekonomické izolaci. Schváleno bylo odstřižení části ruských bank od systému SWIFT a zmrazeny byly také veškeré devizové rezervy ruské centrální banky u zahraničních institucí. Ta včera výrazně zvýšila úrokové sazby a došlo také k regulaci odlivu kapitálu ze země.
img

Forex: Ruská ekonomika míří do izolace

28.02.2022 Finanční trhy dnes silně reagovaly na další, tentokrát poměrně významné, zpřísnění sankcí vůči Rusku, ke kterému přistoupil Západ v průběhu uplynulého víkendu. Ty směřují k téměř úplné ekonomické izolaci Ruska od zbytku světa. Shodu nakonec Západ nalezl i v dosud nejspornějším bodu, čímž je odpojení od mezinárodního platebního systému SWIFT. To by se prozatím mělo týkat pouze vybraných bank, jejichž seznam není dosud znám.
img

Válka otestuje cenu BTC

28.02.2022 Týden, který se nepodobá žádnému jinému v historii Bitcoinu, je tu najednou jako hodlerové, kteří se připravují na zaručenou vřavu.
C:\fakepath\swift.jpg

SWIFT využívá přes 200 zemí světa, o odpojení Ruska se mluvilo už v roce 2014

27.02.2022 Výběr informací o mezinárodním platebním systému SWIFT (Západ se rozhodl vyřadit některé ruské banky z platebního systému SWIFT):
img

Rusku více než sankce škodí levná ropa. Před Západem stojí těžký úkol zvolit sankce, které Rusku uškodí citelně více, než jaké bude související „sebepoškození“ zejména Evropy

22.02.2022 Rusko včera kriticky eskalovalo konflikt na Ukrajině. Uznáním dvou povstaleckých republik na východě Ukrajiny a rozmístěním takzvaných „mírových sil“ na těchto územích zároveň staví Západ před výzvu. Západ je nyní na tahu a zřejmě odpoví ekonomickými sankcemi dosud nevídané razance. Jeho možnosti však v tomto směru nejsou neomezené. Navíc Rusku zatím více škodí nízké ceny ropy než sankce uplatňované Západem od roku 2014 v reakci na ruskou anexi Krymu.
C:\fakepath\rubl-21022022.jpg

Rusko: fundament vs. politika

21.02.2022 Nepředvídatelnou situaci na hranicích Ruska a Ukrajiny doprovázenou řinčením zbraní musí samozřejmě vnímat i obchodníci na finančních trzích. Riziko velmi tvrdých ekonomických sankcí, které by mohly zamezit Rusku přijímat a odesílat platby v amerických dolarech a britských librách, se odrážejí na výprodeji ruských aktiv.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 4,7 procenta

20.02.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v loňském roce zvýšil o 4,7 procenta. Vyplývá to z prvního odhadu, který v pátek zveřejnil ruský statistický úřad. Ruská ekonomika tak zaznamenala nejvýraznější nárůst za více než desetiletí poté, co v roce 2020 v důsledku pandemie covidu-19 klesla o 2,7 procenta, napsala agentura Bloomberg.
img

Rozbřesk: Rusko-ukrajinský konflikt: Koho bude bolet?

01.02.2022 Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou v posledních týdnech eskalovalo na nejvyšší úroveň od propuknutí konfliktu na východě Ukrajiny v roce 2014. Další kroky Ruska jsou v tuto chvíli nejasné a na stole tak zůstává hned několik scénářů, od postupné deeskalace napětí přes omezenou vojenskou intervenci Ruska na východě Ukrajiny až po otevřený válečný konflikt mezi oběma státy.
img

Ranní glosa: Rusko-ukrajinský konflikt: koho bude bolet?

01.02.2022 Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou v posledních týdnech eskalovalo na nejvyšší úroveň od propuknutí konfliktu na východě Ukrajiny v roce 2014. Další kroky Ruska jsou v tuto chvíli nejasné a na stole tak zůstává hned několik scénářů, od postupné deeskalace napětí přes omezenou vojenskou intervenci Ruska na východě Ukrajiny až po otevřený válečný konflikt mezi oběma státy. Makroekonomické dopady ruské vojenské agrese by do značné míry závisely na reakci ze strany Západu.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-26122021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.12.2021)

27.12.2021 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh se pohyboval v úzkém předvánočním rozpětí bez výrazných pohybů a volatilita byla dle očekávání na velmi snížené úrovni.
C:\fakepath\trader-23122021-15-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.12.2021 1) Na akciové burze v Hongkongu ve dnes klesly akcie e-commerce společnosti JD.com o 7 % a posílily akcie technologického giganta Tencent o 4 % poté, co druhý jmenovaný oznámil, že rozdá akcie JD.com svým akcionářům a sníží tím svůj podíl. Významnou regionální zprávou je také lockdown třináctimilionového čínského města Xi´an kvůli sílící epidemii covidu-19.
C:\fakepath\putin.png

Putin chválil výkony ruské ekonomiky za pandemie, apeloval na očkování

23.12.2021 Ruská ekonomika se ukázala v době pandemie nemoci covid-19 "připravenější na takové šoky" než ekonomiky jiných států a rychleji se obnovuje poté, co poklesla jen o tři procenta. Posluchače o tom dnes v Moskvě ujistil ruský prezident Vladimir Putin v jedné z odpovědí na své výroční tiskové konferenci.
img

ECB varuje před korekcí na nemovitostním trhu. Růst cen realit přesáhl 7 %, jedná se nevýšší nárůst od 2005

19.11.2021 Evropská centrální banka varuje, že na nemovitostním trhu začíná docházet k přehřátí, čímž se zvyšuje pravděpodobnost cenové korekce u rezidenčních i komerčních realit. Růst cen nemovitostí totiž dosáhl více než 7 %, což je nejvyšší nárůst o roku 2005.
C:\fakepath\top-18112021-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.11.2021 1) Evropští poslanci se dohodli na pravidlech, jak postupovat vůči velkým technologickým společnostem. Dotknou se firem s tržní kapitalizací nad 80 miliard eur (dva biliony Kč), píše na svém webu deník Financial Times (FT). Týkat se podle něj budou nejen amerických firem Google, Amazon, Apple a Facebook, ale i čínské společnosti Alibaba nebo nizozemského ubytovacího serveru Booking.com.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 4,3 procenta

18.11.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 4,3 procenta po prudkém růstu o 10,5 procenta ve druhém kvartálu. Ve své předběžné zprávě to včera uvedl ruský statistický úřad. Ruská ekonomika tak dál oživuje po poklesu zapříčiněném pandemií covidu-19.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Putin: Ruská ekonomika letos zřejmě poroste nejrychleji za 13 let

12.11.2021 Ruská ekonomika je na cestě k nejsilnějšímu růstu za posledních 13 let. Řekl to dnes ruský prezident Vladimir Putin. Hrubý domácí produkt (HDP) by se za celý rok měl podle něj zvýšit o 4,7 procenta. Je to optimističtější předpoklad než prognózy ruské centrální banky i ruské vlády.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 10,5 procenta

12.09.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 10,5 procenta, tedy nejprudším tempem od roku 2000. Uvedl to ruský statistický úřad ve své zpřesněné zprávě. Opravil tak svůj odhad z poloviny srpna, podle kterého růst činil 10,3 procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla nejrychleji od roku 2000

15.08.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 10,3 procenta, nejrychleji od roku 2000. Ruská ekonomika se tak dostala na úroveň před pandemií nemoci covid-19. Oznámil to v pátek ruský statistický úřad. Loni ve stejném období HDP prudce klesl kvůli pandemii a nižším cenám ropy, která je v Rusku důležitou vývozní položkou.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka výrazně zvýšila úroky, snaží se tlumit inflaci

23.07.2021 Ruská centrální banka ve snaze tlumit inflaci dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 6,50 procenta. Přikročila tím k nejvýraznějšímu zvýšení úroků od roku 2014. Banka rovněž oznámila, že ruská ekonomika podle jejích odhadů dosáhla ve druhém čtvrtletí úrovně z období před příchodem pandemie covidu-19. Zlepšila také odhad růstu ekonomiky na letošní rok.
C:\fakepath\r-15062021-lv.gif

Ruský HDP v 1. čtvrtletí oslabil o 0,7 pct., Rosstat zlepšil předběžný odhad

15.06.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o 0,7 procenta kvůli přetrvávající dopadům pandemie covidu-19. Statistický úřad Rosstat ve své konečné zprávě revidoval původní odhad o tři desetiny procentního bodu vzhůru. Přispěl tím k tvrzení, že ruská ekonomika se vrací k úrovni před pandemií.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Putin: Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií

04.06.2021 Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií covidu-19, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF). Za prodej ropy a plynu bude Rusko možná nuceno požadovat euro či národní měny, a ne dolar, který podle Putina Spojené státy používají jako prostředek ekonomické a politické války.
C:\fakepath\r-02062021-lv.gif

Ruská ekonomika oživí na úroveň před pandemií v polovině roku 2021

02.06.2021 Ruská ekonomika oživí na úroveň před pandemií v příštích několika týdnech, tedy dříve než se čekalo. Úřady však musí podpořit investiční aktivitu, aby v budoucnosti ekonomika rostla o plánovaná tři procenta ročně. Uvedla to dnes náměstkyně ministra hospodářství Polina Krjučkovová.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

HDP Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o jedno procento

18.05.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o jedno procento kvůli přetrvávajícím dopadům pandemie covidu-19. Uvádí to včerejší předběžná zpráva statistického úřadu Rosstat. V předchozím kvartálu se ruské HDP meziročně snížil o 1,8 procenta. Zlepšení naznačuje, že ruská ekonomika se zotavuje, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\r-19042021-lv.gif

Ruská ekonomika může podle ratingových agentur odolat i nejnovějším sankcím

19.04.2021 Ruská ekonomika je schopná odolat i nejnovějším ekonomickým sankcím. Otevřeny ale zůstávají dveře k uvalení dalších opatření týkajících se státního dluhu, což by mohlo přinést sankce s větším dopadem. Uvedly to dnes mezinárodní ratingové agentury.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Centrální banka: HDP Ruska bude na předkrizové úrovni koncem roku

18.02.2021 Ruská ekonomika se na úroveň před koronavirovou krizí vrátí koncem letošního roku a svůj plný potenciál rozvine v příštích třech letech. Podle agentury Reuters to dnes řekl viceguvernér ruské centrální banky Alexej Zabotkin. Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se loni kvůli pandemii snížil o 3,1 procenta, a zaznamenal tak nejprudší pokles za více než deset let.
C:\fakepath\r-01022021-lv.gif

Ruská ekonomika loni klesla o 3,1 procenta, nejvíce za desetiletí

01.02.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 snížil o 3,1 procenta. Zaznamenal tak nejprudší pokles za více než deset let. Vyplývá to podle agentury Reuters z prvního odhadu, který dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat.
C:\\fakepath\\rusky rubl.jpg

VTB: Ruská ekonomika by mohla být na předkrizové úrovni na podzim

25.01.2021 Ruská ekonomika by se mohla vrátit na úroveň před koronavirovou krizí do letošního podzimu. Účastníkům virtuální debaty, která se koná místo každoročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu, to dnes řekl šéf druhé největší ruské banky VTB Andrej Kostin. Debaty se v tomto týdnu možná zúčastní také ruský prezident Vladimir Putin, poprvé po více než deseti letech.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rozpočtový schodek Ruska byl loni nejvyšší za desetiletí

22.01.2021 Rozpočtový schodek Ruska v loňském roce dosáhl 4,1 bilionu rublů (1,2 bilionu Kč), tedy 3,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Byl tak nejvyšší za desetiletí, protože pandemie covidu-19 přinutila vládu ke zvýšení výdajů, zatímco levnější ropa vedla k poklesu rozpočtových příjmů. Vyplývá to podle agentury Reuters z předběžných údajů, které včera zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Expert: Komodity i americké akcie jsou investičními příležitostmi

06.01.2021 Komodity, řada amerických akcií, ale i třeba těch ruských jsou velkými příležitostmi pro investory na světovém trhu v letošním roce. Na dnešní on-line konferenci na téma "Kam úspěšně investovat v roce 2021" to řekl šéfredaktor portálu Investičníweb.cz Petr Novotný. Aktiva budou podle něj těžit z rekordně nízkých úrokových sazeb a tištění peněz centrálními bankami.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Expert | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | Grafy | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodní systém | Oficiální úroková sazba | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Stagflace | Swiss | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Singapurský dolar | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Breakout strategie | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Akcie Deutsche Bank | Akcie RWE | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Cena rublu | Cena za barel ropy | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové rezervy ČNB | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Ruska | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | Evropská banka | Evropské měny | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP Ruska | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční nástroje | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Japonské firmy | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurs měny | Kurz rublu | Kurz USD | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup EUR | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování komodit | Odkup akcií | Oslabení měny | Patria.cz | Praní špinavých peněz | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | SWIFT | Španělská ekonomika | Tesla Motors | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USDRUB | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj rublu | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | VTB Capital | ING | Benzín | Depozitář | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Euromoney | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Retail | Frustrace | Burza dnes | Burze | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Unicredit | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | MICEX | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Standard Bank | BCS | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Finanční trhy dnes | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Brazílie | Zasedání centrální banky | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Trading Economics | Podnikatel | Podnikání | Investičníweb.cz | Averze k riziku | Ministr financí | Globální trhy | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Precedens | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Klid | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Sázet | Evropské trhy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Forbes | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Obchodníci na finančních trzích | Zavedení plovoucího kurzu | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Obchodní partner | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Virgin America | Walmart | Alibaba | Halliburton | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Eurex | Režim devizových intervencí | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Benchmarky | Britská banka Barclays | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Burzovní skupina | CEBR | Zajištění | Komoditní sektor | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Nízká volatilita | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Globální krize | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Hospodářská situace | General Electric | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Odliv zahraničního kapitálu | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Světové trhy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | TTIP | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Index cen domů | Odliv kapitálu | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | ČTK | Ziskové obchodování | Rada MMF | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | Evropský bankovní úřad (EBA) | Tempo růstu ekonomiky | Audi | Politico | Devizy | Flash Crash | ex | Oslabování měny | Klamání investorů | Zhodnocování dolaru | Ruské akcie | Swiss Life Select | Zahraniční forex | ING Groep NV | Rovnovážný kurz | Inflace ve světě | BHS | Bitcoin (BTC) | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Roklen24 | Vývoj ceny platiny | Palladium | Pavel Drahotský | Kapitalizace akciového trhu | Fincentrum | Craig Wright | Vzácné kovy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Stock picking | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Portu | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Royal Dutch Shell | Nové peníze | Metals Focus | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Růst zisků | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Čínské firmy | Společnost Apple | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | WEF | Ropný kartel | Slabší euro | Globální dluh | Obchodovat na finančních trzích | Mezinárodní investoři | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Plánované obchody | Statistický úřad | Ropovod | Technologický Nasdaq | Splácení dluhu | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Riziko recese | Prodej ropy | Americké společnosti | Omezení dodávek ropy | Štěpení akcií | Společnost Gazprom | Gazprom | Defenzivní akcie | Pokles úroků | Akcie Commerzbank | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Snížení úroků | Štěpán Křeček | SIX | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Růst mezd | IMK | Prosus | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Tuzemské banky | Akcie roku | Společnost Deutsche Börse | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Obchodní restrikce | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | CzechTrade | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Huawei | Digitalizace | Údaje o vývoji HDP | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Čínský export | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Výhled ruské ekonomiky | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | BAT | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | IIF | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Server CNBC | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Statistici | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Walt Disney | AFP | Švýcarská ekonomika | FT | Naše ekonomika | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Statistika | Předpovědi | Petr Dufek | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Radim Krejčí | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Ekonomická recese | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | David Malpass | Časopis Forbes | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Levnější ropa | Úroky | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Metalurgie | AXA | Nová sazba | FedEx | FDX | Disney | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nike | Bydlení | Česká zbrojovka | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Roční růst | Miliardy korun | Cena pšenice | Peking | Investiční platformy | Wirecard | Hospodářský růst v Německu | Investiční aktivita | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Zbrojovky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | IKEA | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Dramatické dopady | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Veřejné finance | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Inflace v Rusku | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Firma Avast | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Impérium | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Analytici Capital Economics | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Rosstat | Pavel Malkov | Šéf Rosstatu | Hlavní úrokové sazby | Dodávky na trh | Americký ISM | Fresenius Medical | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | SEC | NFP | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Ekonomický dopad | Americké banky | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | Valuace | COVID-19 | Kukuřice | Deutsche Telekom | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Střední podniky | Index aktivity | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Výkyvy | Aktuální Price Action | Gita Gopinathová | Propad rublu | WP | Cenové války | Videokonference | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Lufthansa | Profitovat | Tencent | Armageddon | Těžaři ropy | Karanténní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Masivní propad | Fiskální politiky | Největší propad | Dnes klesly akcie | Šíření viru | Epidemie onemocnění | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Nový výhled | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Rozhodnutí bankovní rady | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Texas | Prodeje domů | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Kongres | Domácnosti | Asociace | Fundament | Hotovost | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Propad HDP | Ceny elektřiny | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Dlužník | Ekonomické škody | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Znárodnění | Nárůst nezaměstnanosti | Přebytek běžného účtu | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | IMF | Microsoft Corp | US Bancorp | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | Rozvíjející se země | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Levná ropa | Rizikové averze | S&P500 | Finanční pomoc | Nizozemsko | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Christos Staikuras | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | ADBE | Odhad vývoje HDP | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Hospodářství země | Shell | Maloobchod | Blízký východ | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Bezpečnost | Dluhy | Členské státy | NKE | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | JD.com | Silný fundament | Sektor služeb | Dění na trhu | CL | Spolková vláda | Prezident SB | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Renault | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Costco | Hospodářský institut | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Jiří Kovařík | Zbrojovka | PEPP | Střední Evropa | Plán obnovy ruské ekonomiky | Mišustin | Špatné zprávy | Ruští statistici | Ruské úřady | Nová prognóza | Počet nových žádostí o podporu | Největší světová ekonomika | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Index průmyslové výroby | Představenstvo | Podmínky půjčky | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Exporty | MAM | Výrazný propad | Podíl Evropy | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Kolaps | Společnost Amazon | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | Životní úroveň Rusů | Životní úroveň | Bretton Woods | Nikl | Důvěra | Indonésie | Vysoký přebytek | Pokles ruské ekonomiky | Bruegel | Výhled na příští rok | BHP Group | Ruská vláda | Pokles hospodářství | Odborníci | Obchodování s ropou | Prognóza Ministerstva financí | Výdaje na podporu ekonomiky | Americký podnik | Politici | Vývoj ceny akcie | Investiční prostředí | Plynovody | Východní Asie | Počet úmrtí | Nárůst HDP | Biden | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Nejvýraznější růst | Pokles průmyslové výroby | Ruské firmy | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Interfax | Elvira Nabiullinová | PFE | Ruské společnosti | Letecká doprava | Transněfť | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Vzorce chování | Bayer | Vakcinace | Očkování | Cointelegraph | NBP | Inflace v Polsku | Růst ceny | Dobrý výsledek | Německá inflace | Západní ekonomiky | JD | Ceny cukru | Tempo hospodářského růstu | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | Rozpočtový schodek Ruska | Schodek Ruska | VTB | Andrej Kostin | ACRA | Ruská úvěrová agentura | Ruská úvěrová agentura ACRA | Agentura Interfax | Philips | Nárůst ceny | Jen Psakiová | Poptávka po stříbře | Silver Institute | Colt | Míra inflace v Německu | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | Zesílení inflačních tlaků | Fidelity | Průzkum analytiků | Týdenní shrnutí | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Nejvyšší růst | Práva na dividendu | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Krok za krokem | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Rostoucí ceny | Kellogg | Eurokomisařka | Meziroční růst cen | Dovoz z USA | Tuzemská měna | Zvýšené riziko | Těžaři | Oslabení | Prudké oslabení | Jan Drahota | Růst cen nemovitostí | SPIEF | Guvernérka ruské centrální banky | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Evropské společnosti | Největší americká banka | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Prodej | Shortování | McDonald's | Nové prognózy | Didi | Obrovský potenciál | Výhled globálního růstu | Malajsie | Počet nezaměstnaných | Technologie | Pomalejší inflace | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Hliník | Egypt | Budvar | Americký trh | VZ | Návrat ekonomiky k růstu | Odvětví | Pokles poptávky | Přijímání bitcoinů | BHP | Společnost BHP | Načasování | Ziskový potenciál | Dřevo | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Norilsk | Klíčové suroviny | Drahota | Německý stát | Vratislav Zámiš | Akciové obchodování | Zahraniční společnosti | První odhad HDP | První odhad | Varšava | Americká ministryně financí | Funkční období | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | Prazdroj | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Reakce centrální banky | Jednotné Rusko | Utahování měnových podmínek | Pokračování trendu | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Navyšování cen | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | OTP | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Nedostatek polovodičů | Šéf německé centrální banky | Nedostatek surovin | Obilí | Nová historická maxima | Notino | Pozornost | Zásobníky Gazpromu | Ruská společnost | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Vanguard | Fialova vláda | Společnost | Zoufalství | Reálné úrokové sazby | Míra inflace v Rusku | Target | Gomeltransněfť | RIA Novosti | Družba | TIM | Ruský trh | Omikron | Těžařská společnost | | Honeywell | Zlotý | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Bidenova administrativa | Joachim Nagel | Mluvčí Kremlu | Cyklus utahování měnové politiky | Hodnoty měny | Miliardy USD | Ruský plyn | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Spotřební zboží | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Finanční rok | Období zvýšené inflace | Politika ruské centrální banky | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Ruské hospodářství | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Rusal | Scope Ratings | Ukrajinska pravda | Wally Adeyemo | Moskevská burza | Ruské banky | Napadení Ukrajiny Ruskem | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Boje na Ukrajině | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Odstřižení Ruska od SWIFT | AvtoVAZ | Přímé intervence | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Kyjev | Západní firmy | Ruská vojska | MWh | EUR/MWh | Oleg Děripaska | Chelsea | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Commerzbank dnes | Situace na Ukrajině | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Sankce EU | Ruská krize | Zpřísnění sankcí | Telegram | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | Agentura TASS | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Členové NATO | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce | Staropramen | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Závislost Evropy na Rusku | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Majitel Norilsk Nickelu | Ruské těžařské společnosti | Největší světový producent palladia | Podnikový sektor | Odchod z Ruska | Západní sankce | Panika lidí | Sankce Západu | Tvrdé sankce Západu | Akcie Didi | Listing v Hongkongu | Dmytro Kuleba | Šéf ukrajinské diplomacie | Balík sankcí | Účetní závěrky | Dopady války na Ukrajině | German Gref | Výkon ruské ekonomiky | Značné riziko | Kapitálové kontroly | Institut IMK | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Hrubý domácí produkt Ruska | Rosbank | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Ruští výrobci | Zelenskyj | Pokles produkce | Ruský ekonomický růst | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Newsweek | Týdeník Newsweek | Rozdělení ČEZ | Vývoz obilí | Embargo EU | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Maxim Rešetnikov | Průmyslová výroba v Rusku | Propuštění | Prime | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Energetické podniky | Ruské firemní zisky | Zestátnění | Zastropování cen | Bolest | Zastropování cen energií | Scope | Ruské ropy | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Zavedení cenového stropu | Mimořádné daně
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Rural Clima
Rusal
Ruská agentura
Ruská agrese
Ruská aktiva
Ruská analogie
Ruská armáda
Ruská banka
Ruská burza
Ruská centrální banka

Následující klíčová slova

Ruská federace
Ruská firma
Ruská firma Alrosa
Ruská invaze
Ruská invaze na Ukrajinu
Ruská krize
Ruská měna
Ruská mobilizace
Ruská okupace
Ruská okupace Ukrajiny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít