Sobota 20. července 2024 14:47
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new

Ruská ekonomika

img

Ruský rubl letos posiluje nejvíce ze všech měn. Daří se také stříbru, zlatu a bitcoinu

29.06.2024 Ze všech významnějších měn světa letos v prvním pololetí zpevnil vůči americkému dolaru nejvíce ruský rubl, a to o 4,3 procenta. Drtivá většina ostatních měn vůči dolaru oslabovala. Euro ztratilo takřka tři procenta, česká koruna 4,3 procenta, a švýcarský frank dokonce 6,4 procenta (viz graf Bloombergu níže).
img

Rusku za červen vzrostou příjmy z prodeje ropy a plynu o 50 procent

25.06.2024 Rusko za červen zvýší tržby z prodeje ropy a plynu meziročně o více než 50 procent na 9,4 miliardy dolarů (téměř 218 miliard Kč). Na základě svých propočtů to uvedla agentura Reuters. Vývoj podle ní jednak odráží pokles dotací rafineriím, jednak schopnost ruské ekonomiky omezit dopady západních sankcí.
C:\fakepath\putin.png

Putin uprostřed války hledí z ruského okna do Evropy na východ

07.06.2024 Rusko, odříznuté od Západu, nabízí svou ekonomiku ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) gigantům, jako je Čína a Saúdská Arábie, a v dlouhodobější perspektivě i zemím, jako je Zimbabwe a Afghánistán. Děje se tak na investičním fóru v Petrohradě, který založili ruští carové jako ruské okno do Evropy, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

Evropští státníci přislíbili další pomoc Ukrajině

29.05.2024 Lídři pěti zemí Evropské unie včera ve společném prohlášení potvrdili v Praze závazek pokračovat ve vojenské podpoře Ukrajiny, která vede boj proti ruské agresi. Podle závěrů schůzky, kterou svolal premiér Petr Fiala, "pozorně vyslechli výzvu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ke zvýšení a urychlení podpory, zejména pokud jde o munici a protivzdušnou obranu, které jsou životně důležité pro ochranu obyvatel Ukrajiny, měst a kritické infrastruktury, jakož i na bojištích". Prohlášení zveřejnila Strakova akademie na svém webu.
img

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.
C:\fakepath\trader-17052024-52-zm.jpg

Ruská ekonomika zrychlila čtvrtletní růst na 5,4 procenta, vyšší je také inflace

17.05.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl meziročně o 5,4 procenta. Tempo růstu zrychlilo z 4,9 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Ekonomiku podpořily vojenské výdaje a příznivý vývoj cen na ropy, vyplývá z předběžného odhadu, který dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Statistici rovněž oznámili, že inflace v dubnu zrychlila na 7,84 procenta z březnového tempa 7,72 procenta.
img

Ruská válečná ekonomika nebývale zvyšuje životní úroveň Rusů a upevňuje Putinův režim. Lidé na Západě, kteří její výkon zpochybňují, prokazují Rusku nejlepší službu

14.05.2024 Ruská válečná ekonomika se rozjela takovým způsobem, že to dělá vrásky na čele samotným vrcholným ruským představitelům, uvádí ve svém aktuálním vydání magazín Businessweek. Lidé, kteří neustále zpochybňují výkon ruské ekonomiky jako vylhaný a neudržitelný, prokazují Rusku tu nejlepší službu. Protože nejrychlejší cesta k prohře je podcenění soupeře, což ví každý začínající sportovec.
C:\fakepath\Ropa4.jpg

Ruský ropný průmysl přichází o pracovní sílu kvůli válečné ekonomice

06.05.2024 Ruský ropný a plynárenský průmysl je důležitý pro financování ruské invaze na Ukrajinu a poskytuje Kremlu finanční prostředky na pokračování bojů. Tento průmysl se však potýká s nedostatkem pracovních sil kvůli plné mobilizaci ruské ekonomiky pro válečné úsilí, což zhoršuje dlouhodobou demografickou krizi, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka úroky nezměnila

26.04.2024 Ruská centrální banka dnes podle očekávání opět ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 16 procentech. V tiskové zprávě uvedla, že inflační tlaky sice postupně polevují, ale zůstávají vysoké. Banka nyní předpokládá, že inflace v Rusku bude v letošním roce činit 4,3 až 4,8 procenta a že příští rok se vrátí k jejímu čtyřprocentnímu cíli. V březnu letošní inflaci odhadovala na čtyři až 4,5 procenta.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko zlepšilo odhad letošního růstu ekonomiky

23.04.2024 Ruské ministerstvo hospodářství dnes zlepšilo odhad letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) Ruska na 2,8 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta. Zároveň však zvýšilo odhad letošní inflace a předpovědělo postupné oslabování domácí měny v nejbližších letech. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\rubl3.png

Růst ruské ekonomiky by se měl udržet na 3,6 procenta

21.04.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska by se měl v letošním roce zvýšit stejným tempem jako loni, kdy vzrostl o 3,6 procenta. Předpověděl to podle agentury Reuters ruský ministr financí Anton Siluanov.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka úrokovou sazbu nezměnila, je na 16 procentech

22.03.2024 Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 16 procentech. V tiskové zprávě uvedla, že inflační tlaky v Rusku sice postupně polevují, ale zůstávají zvýšené, protože kapacity k rozšiřování produkce zboží a služeb stále zaostávají za domácí poptávkou.
C:\fakepath\trader-28022024-49-zm.jpg

Ruské reálné mzdy loni stouply o 7,8 pct, nezaměstnanost je rekordně nízká

28.02.2024 Ruské reálné mzdy v roce 2023 stouply o 7,8 procenta. Nezaměstnanost byla v lednu rekordně nízká a ekonomika minulý měsíc meziročně přidala 4,6 procenta. Podle agentury Reuters to vyplývá z nejnovější sady zveřejněných statistik. Ruská ekonomika se v loňském roce prudce odrazila od propadu v roce 2022. Její růst je ale do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice pro válku na Ukrajině, což maskuje problémy, které brání zlepšení životní úrovně Rusů, napsala agentura Reuters. Zemi čekají v polovině března prezidentské volby, ve kterých bude usilovat o znovuzvolení dosavadní vládce Kremlu Vladimir Putin.
img

Eskalaci invaze jsme prokaučovali, teď hrajeme o čas

26.02.2024 24. únor 2024, smutné druhé výročí vpádu invazních vojsk Ruské federace na území Ukrajiny. Vladimiru Putinovi se nepodařilo dosáhnout cíle rychlé vojenské operace, a tak tu máme dlouhý a zatím nekončící konflikt, ve kterém zástupci NATO a Evropy ještě neřekli, co chtějí. Putin vede zdržovací válku, protože věří, že ji buď „vysedí“ díky téměř neomezeným lidským zdrojům, nebo bude mít později v rukou lepší alternativy. Západní svět si začíná připouštět scénář třetí světové války. Jenže příprava na nejhorší možnou situaci měla přijít na úplném začátku.
C:\fakepath\trader-22022024-47-zm.jpg

MMF: Růst ruské ekonomiky překvapuje, objevují se ale známky přehřátí

22.02.2024 Růst ruské ekonomiky vzhledem k působení západních sankcí překvapuje, objevují se u ní ale známky přehřátí. Dnes to podle agentury DPA uvedla ředitelka komunikace Mezinárodního měnového fondu (MMF) Julie Kozacková.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout

12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
C:\fakepath\trader-07022024-53-zm.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta

07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-01022024-52-zm.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v lednu rostla nejpomaleji za půl roku

01.02.2024 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v lednu rostla nejpomalejším tempem za půl roku, negativně ji ovlivnil pokles nových exportních zakázek. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\Global3.png

MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,1 procenta

30.01.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle aktualizované prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 3,1 procenta, zatímco v říjnu MMF letošní růst odhadoval na 2,9 procenta. Za zlepšením prognózy podle fondu stojí příznivější hospodářské vyhlídky ve Spojených státech a v některých velkých rozvíjejících se ekonomikách.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Expert: Sankce Rusko bolí, ale ne dost. Zklamání plynou z nereálných očekávání

15.01.2024 Uvalené sankce kvůli invazi na Ukrajinu Rusko podle Zdeňka Kříže z Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity bolí, nebolí je ale dost. Sankce podle něj fungují, zklamání vyplývají z nereálných očekávání. Kříž to řekl ČTK. Odborník se specializuje na mezinárodní bezpečnostní organizace či bezpečnostní politiku.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v prosinci rostla nejrychleji za sedm let

29.12.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v prosinci rostla nejrychlejším tempem skoro za sedm let, objem nových exportních zakázek nicméně druhý měsíc za sebou klesl. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož předběžné výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global. Růstu v průmyslu teď vydatně pomáhá zbrojní výroba.
C:\fakepath\rubl3.png

Ministr: Rozpočtový deficit Ruska za letošek bude kolem 1,5 procenta HDP

26.12.2023 Rozpočtový deficit Ruska za letošní rok by měl být kolem 1,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), tedy 2,9 bilionu rublů (704 miliard Kč). Dnes to podle agentury Reuters řekl v ruské státní televizi ministr financí Anton Siluanov. Dodal, že výdaje i příjmy byly nakonec vyšší, než se předpokládalo, ale saldo zůstalo stejné, jak se odhadovalo.
img

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to dnes předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se vyrovnala se sankcemi, Západ technologicky zaostává

07.12.2023 Ruská ekonomika odolává sankcím, které na ni uvalily západní státy, a v letošním roce vykáže růst kolem 3,5 procenta. Na investičním fóru Russia Calling (Rusko volá) to dnes v Moskvě řekl prezident Vladimir Putin. Západ podle něj usnul na vavřínech a technologicky zaostává. Rusko je podle Putina připraveno více spolupracovat s Čínou.
C:\\fakepath\\trader-23112023-40-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.11.2023 1) Burza cenných papírů Praha (BCPP) zavede od 18. prosince nový index. Jeho součástí budou všechny akcie obchodované na trhu Start, který je určený pro malé a střední firmy. Hodnotu indexu PX Start bude burza zveřejňovat jednou denně po ukončení obchodování. Burza o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Amundi: Vzestup ruské ekonomiky ukazuje neefektivnost západních sankcí

23.11.2023 Vzestup ruské ekonomiky ukazuje neefektivnost západních sankcí uvalených na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu. Tvrdí to společnost Amundi, která je největším správcem aktiv v Evropě. Ruská ekonomika podle hlavního investičního manažera firmy Vincenta Mortiera příští rok vykáže třikrát rychlejší růst než ekonomika eurozóny. Mortier to dnes řekl na tiskové konferenci v Paříži, kde představil výhled Amundi na příští rok, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\rubl2.png

Rusko čeká letos nižší rozpočtový deficit, kolem jednoho procenta HDP

22.11.2023 Deficit ruského rozpočtu se letos bude pohybovat kolem jednoho procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Rozpočtový plán vlády přitom počítá s deficitem dvě procenta HDP a někteří ekonomové začátkem roku čekali, že schodek rozpočtu dosáhne až pěti procent HDP, uvedla agentura Reuters.
img

Ruská ekonomika svým růstem překonává všechna expertní očekávání. Od roku 2019 do současnosti – tedy v období covidu a války na Ukrajině – stoupla o 5,5 %, zatímco česká klesla o 2,5 %

16.11.2023 Růst ruské ekonomiky překonává všechna expertní očekávání, ukazuje dosavadní slabost sankcí, shrnuje agentura Bloomberg. Dle MMF (a jeho ukazatele HDP na osobu v mezinárodních dolarech roku 2017) letos ruská ekonomika bude o 5,5 % silnější než v předcovidovém roce 2019, česká ale o 2,5 % slabší.
C:\fakepath\rubl3.png

Ruská ekonomika ve 3. čtvrtletí podle statistiků vzrostla o 5,5 procenta

16.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 5,5 procenta. Oznámil to včera ruský statistický úřad. Hospodářský růst v Rusku tak byl podle agentury DPA nejsilnější od čtvrtého čtvrtletí roku 2021, tedy od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

MMF: Ruská ekonomika nyní těží z vojenských výdajů, její vyhlídky jsou ale slabé

13.10.2023 Krátkodobý hospodářský růst v Rusku v současnosti podporují rozsáhlé vojenské výdaje, dlouhodobější vyhlídky ruské ekonomiky jsou však pochmurné. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ředitel evropského odboru Mezinárodního měnového fondu (MMF) Alfred Kammer.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v září rostla nejrychleji za šest let

02.10.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v září rostla nejrychlejším tempem za více než šest let. Zaměstnanost v odvětví rostla dokonce nejrychleji za více než dvě desetiletí. Vyplývá to podle agentury Reuters z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

EBRD zlepšila letošní výhled české ekonomiky, čeká růst o 0,1 procenta

27.09.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zlepšila výhled české ekonomiky na letošní rok. Nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos v Česku zvýší o 0,1 procenta, zatímco v květnu předpovídala, že o 0,1 procenta klesne. Odhad růstu české ekonomiky na příští rok nicméně EBRD zhoršila na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 2,9 procenta. Banka to uvedla ve svém hospodářském výhledu.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Rusko je vůči západním sankcím překvapivě odolné, řekl oligarcha Děripaska

26.09.2023 Rusko ustálo sankce, které na něj po loňské invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní státy. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekl ruský oligarcha Oleg Děripaska. Zároveň dal najevo nad tímto vývojem překvapení - myslel si totiž, že Rusko kvůli válce zkrachuje.
C:\fakepath\trader-11092023-27-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.09.2023 1) Česko využívá stále více ruské ropy. V první polovině letošního roku činil podíl ropy dovezené prostřednictvím ruského ropovodu Družba kolem 65 procent. V loňském roce byl okolo 56 procent a v předchozích letech ještě nižší. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí státní společnosti Mero Barbora Putzová. Podíl ruské ropy je tak nejvyšší minimálně od roku 2012. V EU od loňska platí zákaz dovozu ropy z Ruska, Česko má při využití ropovodu Družba výjimku. Společnost Mero je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL, je jediným přepravcem ropy do České republiky.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

DPA: Ruská ekonomika roste, ale dopady války na Ukrajině jsou stále citelnější

11.09.2023 Ruská ekonomika sice navzdory západním sankcím roste, ale zásluhu na tom má především zbrojní průmysl. Slábnoucí rubl, klesající kupní síla, omezenější vývoz ropy a plynu a stále vyšší náklady na dovoz dávají Rusům čím dál více pocítit dopady rok a půl trvající války na Ukrajině. Ruská média o tom nyní otevřeně informují, přestože stát ekonomická data často tají. Dalším tématem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, protože migranti zemi opouštějí s ohledem na ekonomické problémy a někdy i hrozbu odvodu, píše agentura DPA.
C:\fakepath\trader-11082023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.08.2023 1) Pro vývoj inflace je větším rizikem předčasně snížit úrokové sazby než ponechat zpřísněnou měnovou politiku delší dobu. Shodla se na tom bankovní rada České národní banky (ČNB) při jednání o nastavení sazeb v minulém týdnu. Kvůli proinflačním rizikům odmítla základní scénář své prognózy, který počítal s poklesem sazeb ve třetím čtvrtletí. Alternativní scénáře prognózy, které rada upřednostnila, předpokládají zachování sazeb poblíž současné úrovně sedmi procent do konce roku. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady, který dnes ČNB zveřejnila.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už příští rok

11.08.2023 Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už v příštím roce, přizpůsobí se totiž dopadům mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Snaha Kremlu o rozšíření náboru do armády by ale mohla tento cíl ještě zmařit.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky, inflace ale bude klesat pomaleji

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na letošní rok a nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o tři procenta. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu, v němž v dubnu počítal s růstem o 2,8 procenta. Výhled na příští rok fond ponechal beze změn a nadále počítá s tříprocentním růstem.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu za pololetí klesly téměř o polovinu

05.07.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a zemního plynu se za prvních šest měsíců letošního roku meziročně snížily o 47 procent na 3,38 bilionu rublů (812,3 miliardy Kč). Na vině jsou nižší ceny a nižší objem prodeje. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-20062023-46-zm.jpg

Ratingová agentura Scope letos nadále počítá s poklesem ruské ekonomiky

20.06.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 0,8 procenta po loňském poklesu o 2,1 procenta. Předpověděla to podle agentury Reuters evropská ratingová agentura Scope Ratings. Zlepšila tak svůj předchozí odhad, který letos počítal se čtyřprocentním poklesem. Letošní vyhlídky ruské ekonomiky nicméně Scope Ratings nadále hodnotí méně příznivě než Mezinárodní měnový fond (MMF). Ten ve své poslední prognóze předpovídá, že ruský HDP se letos zvýší o 0,7 procenta.
img

Cena plynu může koncem roku vystoupat až na trojnásobek současných hodnot. Důvodem bude nestabilita trhu i počasí

06.06.2023 Ačkoliv v současnosti se spotová cena plynu pohybuje pod 30 eury za megawatthodinu, s nástupem příští topné sezony může vystoupat až na trojnásobek. Vyplývá to z analytických odhadů firem, které v tuzemsku zajišťují obchod s plynem. Hlavními důvody budou rostoucí spotřeba v zimě, nestálost trhu a zásadní vliv může mít také počasí. Pokud tedy zákazníci z řad firem či obcí obdrží v těchto dnech nabídku s fixací na příští rok pod hranicí 1500 korun za megawatthodinu, neměli by váhat. Současné ceny energií na trhu analyzuje ve svém komentáři jednatel společnosti MJEnergie Pavel Urubek.
C:\fakepath\trader-17052023-61-zm.jpeg

Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,9 procenta

17.05.2023 Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 1,9 procenta. Ve stejném období loni se hrubý domácí produkt zvýšil o tři procenta, v předchozím čtvrtletí se propadl o 2,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat.
C:\fakepath\trader-03052023-50-zm.jpg

Ruská ekonomika podle odhadů klesla v prvním čtvrtletí o 2,2 procenta

03.05.2023 Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 2,2 procenta. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnilo ruské ministerstvo hospodářství. Ve stejném období loni se ekonomika propadla o tři procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průzkum: Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru se v dubnu dál zvýšila

02.05.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v dubnu rostla už dvanáctý měsíc za sebou, tempo růstu ale druhý měsíc za sebou zpomalilo. Pokles nových exportních zakázek se po více než roce zastavil, zatímco inflační tlaky nabraly na síle. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průmyslová výroba v Rusku se v březnu překvapivě vrátila k meziročnímu růstu

27.04.2023 Průmyslová výroba v Rusku v březnu vykázala první meziroční nárůst za poslední rok. Ruský statistický úřad včera oznámil, že produkce se zvýšila o 1,2 procenta. Analytici přitom v průzkumu agentury Bloomberg předpovídali, že výroba vykáže pokles o 1,4 procenta.
C:\fakepath\Forbes.jpg

Forbes: Hodnota majetku ruských miliardářů za poslední rok výrazně stoupla

23.04.2023 Hodnota majetku ruských dolarových miliardářů se za poslední rok zvýšila o 152 miliard dolarů (zhruba 3,3 bilionu Kč), tedy o více než dvě pětiny. Přispěly k tomu vysoké ceny přírodních zdrojů a obnovování hodnoty majetku po propadu, který nastal bezprostředně po začátku ruského útoku na Ukrajinu. Na předválečnou úroveň se však hodnota majetku ruských miliardářů ještě nevrátila. Uvedla to podle agentury Reuters ruská verze časopisu Forbes.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo prognózu letošního vývoje ekonomiky

14.04.2023 Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo prognózu vývoje domácí ekonomiky na letošní rok. Nyní čeká zvýšení hrubého domácího produktu (HDP) o 1,2 procenta místo dosud očekávaného poklesu o 0,8 procenta. Informují o tom dnes ruské tiskové agentury.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren se díky domácí poptávce už téměř rok zvyšuje

03.04.2023 Aktivita ruského zpracovatelského sektoru už téměř rok vykazuje růst, jeho tempo ale v březnu mírně zpomalilo. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global. Za růstem ruského zpracovatelského sektoru je domácí poptávka, která kompenzuje pokračující pokles exportních zakázek, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Putin nečekaně připustil, že sankce by mohly dopadnout na ruskou ekonomiku

29.03.2023 Ruský prezident Vladimir Putin připustil, že se sankce mohou ve střednědobém výhledu negativně podepsat na ruské ekonomice, uvedl ruský deník Kommersant. Putin přitom v posledních měsících zdůrazňoval, že se Rusku daří sankcím odolávat, podotkla agentura AFP. Podle ní je to poprvé, kdy Putin veřejně přiznal, že příval mezinárodních sankcí, které zasáhly řadu odvětví ruské ekonomiky včetně ropného průmyslu, mají na ruskou ekonomiku vliv.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

AP: Život Rusů se z ekonomického hlediska příliš nezměnil, hospodářství se drží

26.03.2023 Západní sankce zasáhly ruské banky, bohaté jednotlivce nebo dovoz technologií. Po roce rozsáhlých omezení, jejichž cílem bylo oslabit válečný fond Moskvy, se ale ekonomický život pro běžné Rusy příliš neliší od toho, který vedli před ruskou invazí na Ukrajinu. Žádná masová nezaměstnanost a propad měny se nekonají. Nejsou tu žádné krachující banky, před kterými se tvoří dlouhé fronty. Nabídka v supermarketech se příliš nezměnila, zahraniční zboží je stále dostupné, nebo jeho místo zaujaly místní ekvivalenty, píše agentura AP.
C:\fakepath\putin.png

Inflace je u nás nižší a úroda větší, chválil se Putin před podnikateli

16.03.2023 Ruský prezident Vladimir Putin při setkání s ruskými podnikateli prohlásil, že ruská ekonomika získává principiálně novou kvalitu a začíná se rozvíjet podle nového modelu. Napsal o tom list Kommersant, podle kterého se Putin s podnikateli sešel poprvé od loňského vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. Prezident jim řekl, že Rusku se podařilo v rychle rostoucích regionech světa kompenzovat uzavření západních trhů, sankce dopadly podle přísloví, že kdo jinému jámu kope, sám do ní padá, a inflace je nižší a úroda větší než v Evropě. A i za řepou či tuříny, které západní vůdci doporučují spotřebitelům namísto salátů a rajčat, budou muset Evropané do Ruska, tvrdil.
C:\fakepath\trader-10032023-33-zm.jpg

Zisk ruských společností loni klesl o 12,6 procenta

10.03.2023 Ruské společnosti vykázaly v loňském roce zisk 25,93 bilionu rublů (7,5 bilionu Kč). Ve srovnání s předchozím rokem zisk klesl o 12,6 procenta, protože velká část podniků se potýkala s dopady západních sankcí. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil ruských statistický úřad.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rozpočet za dva měsíce sklouzl do deficitu, loni v přebytku

06.03.2023 Ruský rozpočet vykázal za první dva měsíce letošního roku deficit 2,58 bilionu rublů (755,8 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni skončil v přebytku 415 miliard rublů. Moskva výrazně zvýšila výdaje, zatímco příjmy kvůli nižšímu prodeji ropy a plynu klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průzkum: Ruský zpracovatelský průmysl v únoru rostl nejrychleji za šest let

01.03.2023 Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v únoru rostla nejrychlejším tempem za šest let, zrychlil ale také růst nákladů. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\trader-28022023-41-zm.jpg

Rusko zvažuje uvolnění kapitálových restrikcí u zahraničních investic

28.02.2023 Ruští představitelé diskutují o odstranění některých kapitálových restrikcí u zahraničních investic. Chtěli by tak podpořit příliv investic ze zemí, které Moskva považuje za přátelské. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-24022023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.02.2023 1) Míra inflace v Japonsku se v lednu vyšplhala na maximum za 41 let, podniky totiž přesouvaly zvýšené náklady na domácnosti. Spotřebitelské ceny bez zahrnutí čerstvých potravin se tak meziročně zvýšily o 4,2 procenta po prosincovém nárůstu o 4,0 procenta, oznámila dnes japonská vláda. Ceny tak rostly nejrychleji od září 1981, kdy ropná krize na Blízkém východě vedla k prudkému zdražení paliv.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika nabírá rysy válečného hospodářství, uvádí německý institut IW

24.02.2023 Ruská ekonomika nabírá rysy válečného hospodářství. Zatímco výdaje na obranu se zvyšují, příjmy státu klesají, včetně těch za prodej ropy a plynu. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes zveřejnil německý ekonomický institut IW. Rusko letos podle ní zvýší výdaje na vnitřní a vnější bezpečnost o 25 procent na 124,7 miliardy eur (2,95 bilionu Kč).
img

Rok po invazi prognózuje MMF Rusku zhruba stejný ekonomický růst jako Česku. Kdy se protiruské sankce projeví opravdu viditelně?

24.02.2023 Česká ekonomika letos může dopadnout hůř než ta ruská. Ne, nejde o kremelskou propagandu. Je to závěr prognóz západních institucí a bank v čele s Mezinárodním měnovým fondem.
img

První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓

23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Analytici: Ruská ekonomika odolává, návrat na předválečnou úroveň je však daleko

23.02.2023 Ruská ekonomika v loňském roce prokázala nečekanou odolnost vůči rozsáhlým hospodářským sankcím ze strany západních zemi, návrat prosperity Ruska na úrovně z doby před začátkem války na Ukrajině ale může být podle analytiků velmi vzdálený. Uvedla to dnes agentura Reuters. Analytici mimo jiné upozorňují, že vládní výdaje v Rusku se více zaměřily na armádu, což bude mít časem negativní dopad na rozvoj civilní ekonomické infrastruktury.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Podnikový svaz: Obchod Německa se střední a východní Evropou byl loni rekordní

22.02.2023 Obchodní výměna Německa se střední a východní Evropou se v roce 2022 vyšplhala na rekordních 562 miliard eur (asi 13,3 bilionu Kč), a to i přes značný pokles německého vývozu do Ruska. Česká republika předstihla Británii a dostala se do první desítky největších německých obchodních partnerů. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Východní výbor německého hospodářství (OA), což je svaz předních podniků podporující hospodářské vztahy Německa se střední a východní Evropou.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika loni klesla o 2,1 procenta, odhaduje statistický úřad

20.02.2023 Ruská ekonomika v loňském roce klesla o 2,1 procenta po růstu o 5,6 procenta v roce předchozím. Ve svém prvním odhadu to dnes uvedl ruský statistický úřad Rosstat. Pokles způsobily dopady rozhodnutí Moskvy vyslat koncem loňského února vojáky na Ukrajinu.
img

Rusko letos poroste jako Česko, možná i více, plyne z nové prognózy Mezinárodního měnového fondu. Účinkují tedy po roce západní sankce?

20.02.2023 Mezinárodní měnový fond v lednu překvapil. Výrazně zlepšil svůj odhad letošního růstu ruské ekonomiky. Ano, růstu. Ruské hospodářství by podle něj mělo reálně přidat, byť mírně, konkrétně 0,3 procenta. Česko je na tom dle MMF jen o trochu lépe, vlastně takřka neznatelně, když jeho hospodářství má podle washingtonské instituce letos posílit o 0,5 procenta.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka úroky nezměnila, zlepšila výhled ekonomiky

10.02.2023 Ruská centrální banka dnes ponechala svou základní úrokovou sazbu na 7,5 procenta. Naznačila však, že by letos mohla být nucena úroky zvýšit, a to kvůli inflačním rizikům souvisejícím s rostoucím rozpočtových deficitem, nedostatkem pracovních sil a slabším kurzem rublu. Zlepšila rovněž výhled letošního vývoje ruské ekonomiky.
C:\fakepath\trader-09022023-40-zm.jpg

Putin: Ruská ekonomika odolala šokům ze sankcí a letos by měla vykázat růst

09.02.2023 Ruská ekonomika odolala šokům způsobeným západními sankcemi a v letošním roce by měla dosáhnout mírného růstu. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Rusko čelí rozsáhlým hospodářským sankcím, kterými západní země reagují na ruský útok na Ukrajinu.
C:\fakepath\1675428319-23-03022023.jpg

Poletí Facebook zpátky ke 400$? | Investiční Memento #23

03.02.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 23. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se loni propadla méně, než jí mnozí prorokovali

17.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se loni podle předběžných údajů snížil pouze o 2,5 procenta, ačkoliv mnozí ruské ekonomice předpovídali pád o 20 procent. Na dnešní poradě o stavu hospodářství to řekl ruský prezident Vladimir Putin. Rozpočtový deficit na úrovni 2,3 procenta HDP označil Putin za jeden z nejlepších ukazatelů ve skupině velkých ekonomik G20, uvedla agentura TASS.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
C:\fakepath\trader-28122022-37-zm.jpg

Míra nezaměstnanosti v Rusku v listopadu klesla na rekordní minimum 3,7 pct.

28.12.2022 Míra nezaměstnanosti v Rusku se v listopadu snížila na rekordní minimum 3,7 procenta z 3,9 procenta v říjnu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil ruský statistický úřad. Zpráva ukazuje na nedostatek pracovních sil, který ohrožuje ekonomické vyhlídky země, uvedla agentura Reuters.
C:\\fakepath\\trader-16112022-37-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli dopadům invaze ve třetím čtvrtletí klesla o čtyři procenta

16.11.2022 Ruská ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně klesla o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Hospodářství země se potýká s dopady pokračující ruské agrese vůči Ukrajině.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent

03.11.2022 Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent. To je o něco horší výkon, než v předchozím měsíci, kdy se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o čtyři procenta. Uvedlo to včera ruské ministerstvo hospodářství. Ve třetím čtvrtletí pak ekonomika podle ministerstva klesla meziročně o 4,4 procenta.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Analytici: Sankce zatím ekonomiku Ruska nedrtí, její vyhlídky ale nejsou světlé

27.10.2022 Sankce, které kvůli invazi na Ukrajinu uvalily Evropská unie, Spojené státy a další, zatím nezasáhly ruské veřejné finance tak silně, jak Západ doufal. S blížícím se koncem roku ale začínají omezovat schopnost Moskvy generovat příjmy a ruské ekonomice hrozí v dohledné době vážné problémy. Takto po osmi měsících války hodnotí dopady sankcí analytici z bruselského institutu Bruegel. Eurokomisařka Věra Jourová mezitím avizovala debatu o dalším zpřísnění sankčního režimu EU.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský hrubý domácí produkt v srpnu meziročně klesl o 4,1 procenta

29.09.2022 Ruský hrubý domácí produkt (HDP) v srpnu meziročně klesl o 4,1 procenta po červencovém poklesu 4,3 procenta. Informovalo o tom včera podle agentury Reuters ruské ministerstvo hospodářství. Za prvních osm měsíců letošního roku se podle resortu ruský HDP meziročně snížil o 1,5 procenta.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\fakepath\trader-16092022-20-zm.png

Scope: Ruská ekonomika se na předválečnou úroveň vrátí nejdříve v roce 2030

16.09.2022 Ruská ekonomika se na úroveň z doby před zahájením útoku na Ukrajinu pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2030. Předpovídá to podle agentury Reuters zpráva evropské ratingové agentury Scope Ratings. Rusko v důsledku útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým sankcím ze strany západních zemí.
C:\fakepath\trader-09092022-36-zm.jpg

Inflace v Rusku zpomalila na 14,3 pct., HDP ve čtvrtletí klesl o 4,1 pct.

09.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v srpnu zpomalilo na 14,3 procenta z 15,1 procenta v předchozím měsíci. Meziměsíčně ceny klesly za pomoci stabilního kurzu rublu a slabé poptávky. Ruská ekonomika pak ve druhém čtvrtletí podle revidovaných údajů klesla o 4,1 procenta, předběžný údaj počítal s poklesem o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Nejnovější údaje tak poskytují ruské centrální bance prostor pro další snižování úrokových sazeb, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin: Ruská ekonomika letos klesne jen asi o dvě procenta

07.09.2022 Ruská ekonomika v letošním roce klesne zhruba o dvě procenta, nebo o něco výrazněji. Předpověděl to dnes ruský prezident Vladimir Putin. Uvedl také, že situace na ruských finančních trzích se stabilizovala, inflace klesá a míra nezaměstnanosti se nachází na historickém minimu pod čtyřmi procenty. Rusko podle něj letos také vykáže rozpočtový přebytek, který by měl činit asi půl bilionu rublů (zhruba 200 miliard Kč).
C:\fakepath\putin.png

Protiruské sankce jsou krátkozraké a nebezpečné pro celý svět, řekl Putin

07.09.2022 Protiruské západní sankce jsou krátkozraké a představují nebezpečí pro celý svět, který se stále více obrací k Asii, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru ve Vladivostoku. Informovala o tom agentura Reuters. Vládu v Kyjevě ruský prezident označil za nelegitimní režim, který se k moci dostal po převratu v roce 2014. Podle ruských agentur také odmítl obvinění, že by Rusko porušovalo mezinárodní právo. Evropská unie a další země uvalily rozsáhlé ekonomické a diplomatické sankce na Rusko a jeho představitele po únorovém ruském vojenském útoku na sousední Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-29082022-30-zm.jpg

Ruská ekonomika letos podle vicepremiéra klesne o méně než tři procenta

29.08.2022 Ruská ekonomika v letošním roce klesne o méně než tři procenta, tedy mnohem mírněji, než se očekávalo. Předpověděl to dnes první místopředseda ruské vlády Andrej Bělousov. Také letošní inflace v Rusku podle něj bude nižší, než se předpokládalo, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Sberbank: Ruské firemní zisky se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 25 procent

28.08.2022 Firemní zisky v Rusku se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 25 procent na 9,5 bilionu rublů (téměř čtyři biliony Kč), přestože ruská ekonomika v důsledku západních sankcí klesla. Vyplývá to podle agentury Bloomberg z výpočtů ruské státní banky Sberbank založených na údajích ruského statistického úřadu.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Protiruské sankce jsou podle německé vlády účinné a poškozují více Rusko než EU

21.08.2022 Německá vláda považuje sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu za účinné a předpokládá, že ruská ekonomika v letošním roce klesne až o 15 procent. Domnívá se rovněž, že sankce poškozují více Rusko než Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury DPA z odpovědi německého ministerstva hospodářství na dotaz poslance Sörena Pellmanna ze strany Levice. Ten nicméně vládní hodnocení dopadů sankcí zpochybňuje.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika letos podle vlády klesne mírněji, než se předpokládalo

17.08.2022 Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo odhad letošního vývoje ruské ekonomiky. Nové prognózy, ke kterým získala přístup agentura Reuters, předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,2 procenta. Před třemi měsíci přitom ministerstvo předpovídalo, že HDP se letos propadne o 7,8 procenta.
C:\fakepath\trader-16082022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.08.2022 1) Australská těžařská společnost BHP Group v uplynulém finančním roce zvýšila očištěný zisk o 26 % na 21,32 miliardy USD (513,5 miliardy Kč). Je to nejvíce od roku 2011 a za výsledkem jsou vysoké ceny komodit spolu s rekordními tržbami z těžby železné rudy v západní Austrálii. Firma za finanční rok 2022, který skončil v červnu, zároveň vyplatí rekordní dividendu. Ve svém dnešním sdělení však současně varovala, že letošní zisk ohrožuje růst nákladů kvůli napjatému pracovnímu trhu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

CNBC: Ekonomové se rozcházejí v názoru na dlouhodobý vývoj ruské ekonomiky

16.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla, ekonomové se ale rozcházejí v názoru, zda Rusko dokáže dlouhodobě čelit náporu mezinárodních sankcí, upozornil zpravodajský server CNBC. Druhé čtvrtletí bylo prvním celým čtvrtletím, kdy se do vývoje ekonomiky už plně promítl dopad invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-12082022-27-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli sankcím ve druhém čtvrtletí klesla o čtyři procenta

12.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů klesla v meziročním srovnání o čtyři procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad. Statistický úřad neposkytl žádné další podrobnosti. Podle analytiků byl pokles způsoben slabou spotřebitelskou poptávkou a následky sankcí.
C:\fakepath\trader-27072022-32-zm.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o čtyři procenta

27.07.2022 Ruská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání o čtyři procenta. V prvních třech měsících letošního roku hrubý domácí produkt vzrostl o 3,5 procenta. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo hospodářství.
img

Ruská ekonomika letos poklesne jen o 3,5 %, méně než Česko v letech 2009 nebo 2020, očekává největší americká banka. Kreml zatím počítá s propadem o 12 %, ale toto číslo sníží směrem k odhadu Američanů

06.07.2022 Pokles ruské ekonomiky letos bude nečekaně mělký, prognózují největší americké banky jako JP Morgan nebo Citigroup. První jmenovaná, největší banka USA, nově počítá s poklesem ruské ekonomiky čítajícím pouze 3,5 %. Jednalo by se tak o dramaticky slabší propad, než jakému ruské hospodářství čelilo v letech 2008 a 2009, v době světové finanční krize, nebo v roce 2020, kdy propukla covidová pandemie.
C:\fakepath\trader-01072022-32-zm.jpg

Newsweek: Ruská ekonomika se hroutí, ukazují nová statistická data

01.07.2022 Pokud jako důkaz dopadů západních sankcí na ruskou ekonomiku nestačí fakt, že rozlohou největší země světa poprvé od bolševické revoluce nezaplatila svůj zahraniční dluh, nová zpráva o sociálně-ekonomické situaci Ruska nenechá už nikoho na pochybách. Ruská ekonomika se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Data ruského statistického úřadu ukazují, že se výroba propadla v mnoha odvětvích, od automobilů až po domácí spotřebiče. Pokles zaznamenal i maloobchod.
C:\fakepath\trader-29062022-25-zm.jpeg

Průmyslová výroba v Rusku klesla, nezaměstnanost na rekordním minimu

29.06.2022 Průmyslová výroba v Rusku v květnu klesla v meziročním srovnání o 1,7 procenta. Některé sektory zaznamenaly masivní propad, například výroba aut. Míra nezaměstnanosti se pak snížila na rekordní minimum. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
C:\fakepath\putin.png

Putin na fóru v Petrohradu kritizoval USA a EU, hájil svou politiku

17.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu prohlásil, že skončil jednostranný světový řád, podřízený prý Spojeným státům, které se podle něj cítí vyslancem Boha na Zemi, nemají žádné povinnosti, ale jen své vlastní "posvátné zájmy". Tvrdil také, že Evropská unie ztratila globální konkurenceschopnost i politickou svrchovanost. Předpověděl vzestup populismu a výměnu elit v evropských zemích. Ruský prezident také znovu obhajoval své rozhodnutí napadnout Ukrajinu a kritizoval sankce Západu, které mají Moskvu donutit k ukončení agrese a stažení vojsk ze sousední země.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Putin: Chmurné předpovědi se nenaplnily, sankce se obrátily proti Západu

17.06.2022 Chmurné předpovědi, které Ruské federaci načrtly západní země, se nenaplnily. Rusko odolává bezprecedentním sankcím, které se naopak obrátily proti Západu. V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Míra inflace v některých zemích Evropské unie podle něj přesáhla 20 procent a EU jako celek bude chudší o více než 400 miliard USD (9,4 bilionu Kč) právě v důsledku sankcí, které zavedla proti Rusku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Sberbank: Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se zotaví ze sankcí

17.06.2022 Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se vrátí na úroveň loňského roku, tedy do doby, než proti Rusku začaly západní státy zavádět sankce za jeho útok na Ukrajinu. Uvedl to dnes šéf největší ruské banky Sberbank German Gref, který byl v minulosti ruským ministrem hospodářství.
C:\fakepath\trader-14062022-32-zm.jpg

Rusko kvůli ochraně před západními sankcemi omezí přístup k rozpočtovým údajům

14.06.2022 Rusko začne omezovat přístup veřejnosti k některým rozpočtovým údajům. Chce tím zemi ochránit před dalšími sankcemi, uvedlo dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí. V prohlášení upozornilo, že v reakci na "negativní důsledky" sankcí na ruskou ekonomiku částečně omezí informace o zveřejňovaných rozpočtových výdajích.
C:\fakepath\trader-08062022-33-zm.jpg

Inflace v Rusku v květnu podle statistického úřadu klesla na 17,1 procenta

08.06.2022 Meziroční míra inflace v Rusku v květnu klesla na 17,10 procenta z dvacetiletého maxima 17,83 procenta v dubnu. Vyplývá to z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní i další země.
C:\fakepath\global economy.jpg

Světová banka zhoršila odhad letošního růstu globální ekonomiky

07.06.2022 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí téměř na polovinu - z loňských 5,7 procenta se sníží na 2,9 procenta. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Zhoršila tak svou lednovou prognózu, ve které počítala s růstem o 4,1 procenta. Za zhoršením výhledu podle banky stojí válka na Ukrajině, rostoucí inflace a zvyšující se úrokové sazby.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko podle Putina odolává západním sankcím, zmínil se však o potížích

23.05.2022 Komplikovaná situace v ruské ekonomice vyžaduje zvláštní úsilí vlády, ale Rusko dopady západních sankcí zvládá, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v letovisku Soči na březích Černého moře. Lukašenko od svého ruského spojence obvykle požaduje nové půjčky a levnější dodávky ruských surovin.
img

Ranní okénko - Inflace v Česku je třetí největší v rámci EU

19.05.2022 Dnešek je z pohledu významnějších ekonomických dat prázdný. Eurostat nezměnil údaj ohledně dubnové inflace v eurozóně, ale doplnil čísla i o státy EU. Inflace v ČR byla podle jeho metodiky v dubnu třetí nejvyšší (+13,2 %). Rychleji ceny rostly jen v Litvě (+16,6 %) a Estonsku (+19,1 %). Celkově v eurozóně dosáhla inflace potvrzených 7,4 %, v celé EU pak 8,1 %.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Bretton Woods | První odhad HDP | Podnikový svaz | Hospodářská situace | Růst v eurozóně | BCPP | Zpravodajský server | Fed Business Outlook | Ziskový potenciál | Cap | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Vyhlášení mobilizace | Odkup akcií firmy | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Nákupy zlata centrálními bankami | Premiérka | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Západní země | Vývoj | Allianz | HDP Ruska | Čínský realitní gigant | Nákup ropy | IW | Zisk ruských společností | Česká ekonomika letos | Práva na dividendu | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Přijmout euro | Cena severomořské ropy | Oznámené štěpení akcií | Transněfť | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | David Malpass | Přemýšlení | Oznámení výsledků | Finanční ústav | Yandex | Hlavní úrokové sazby | OTP | Pokles hospodářství | Výkyvy | Itálie | McDonald's | PEPP | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Očekávání | Korelace | Jüan | Volatilní | Jednatel společnosti | Oligarchové | Poslanci | Nikl | Swiss Life | Posílení rublu | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Veřejné finance | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Potenciál | Návrat inflace | Diverzifikace | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Posílení | Index aktivity | Oslabování měny | Nejdůležitější ekonomické události | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Cena ruské ropy Urals | Miliony dolarů | Vzestup ruské ekonomiky | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Výkon ekonomiky | Klesly akcie | Experti | Raytheon Technologies (RTX.US) | Ruský premiér | Politico | Mimořádné daně | Chování | Realitní gigant | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Nezávislost | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Rozvíjející se země | Bankovní skupina | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Christos Staikuras | Evropské měny | Velké hospodářské krize | Měnový výbor ruské centrální banky | WIIW | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Ruští podnikatelé | Odhad letošního růstu ekonomiky | Impuls | Ruský ministr hospodářství | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | Bruegel | Index ekonomické nálady | General Electric | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Příjmy ruského rozpočtu | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Reality | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Institut IW | Cena bitcoinu | Wolters Kluwer | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Cena pšenice | Sankce EU | Ukrajinska pravda | Cenné papíry | Výnos | BlackRock | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Brent | Soukromá spotřeba | Akcie těžařů | Historický vývoj ceny ropy Brent | Dlužník | Uzavření příměří | Americký akciový trh | Index DOW | Import | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Společnost Huawei | Zastavení dodávek plynu | Propad rublu | Nejlepší technologické akcie | Kontrakty | Strach | Akcie RWE | Jeden dolar | Kurs měny | Gazprom Něfť | Škoda | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Nord Stream 2 | Nejvýraznější růst | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | SoftBank Group | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Ekonomiky | Projekce | Peníze | Robert Habeck | Ukazatel | IIF | Zastropování cen energií | Meziroční růst cen | Nestlé | Prognóza | Výhled globálního růstu | Evropské firmy | Americká sněmovna reprezentantů | Dodávky ruského plynu | Pokles ceny ropy | Vietnam Airlines | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Výkon ruské ekonomiky | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Vzácné kovy | Lockheed Martin | Norilsk Nickel | Obchodní restrikce | Měnová krize | Velké firmy | Developeři | Brexit | FedEx | Burza cenných papírů Praha | Pesimismus | Scope | The Economist | Import ruské ropy | Burzy | Největší světové ekonomiky | Německý ministr hospodářství | Aktivita ruského zpracovatelského sektoru | Ceny elektřiny | Dodávky na trh | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | NFP | Odliv kapitálu | Bayer | Akcionáři | Prodeje aut | Výroba počítačů | Výkon | Investovat | USD | Rijád | Vývoj devizových rezerv | InterContinental | Tempo hospodářského růstu | Export | Britové | Technická analýza | CISCO | Unie | Sodexo | Údaje o vývoji HDP | Ruská společnost | Vývoj ceny zemního plynu | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Plány | Na burze | Šok | ČSOB | Globální krize | Zvyšování těžby | Total | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Kofola | LMT | Maďarsko | Michael Burry | Pokles kurzu | Měnový fond | Akvizice společnosti | Úroková sazba | Ahold Delhaize | 21. století | Rusové | Velká změna | Roční růst | Fitch Ratings | Separatisté | Cenové tlaky | VTB Capital | Rostoucí ceny energií | Ruský prezident | P.A. | Česká zbrojovka | Snižování úroků | Bankomaty | Kapitálový trh | Komoditní sektor | Širší index S&P 500 | Avast | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Vyšší náklady | Nervozita | SIX | Agentura Kjódó | Státní výdaje | Hospodářský institut | Dovoz | Dovozní cla | Budoucnost | Obrovský potenciál | Šíření nemoci | Caterpillar | Nejbohatší | Odpojení Ruska | Velké západní společnosti | The New York Times | Akcie Didi | Cenové pohyby | Fincentrum | Výrobní ceny | Komoditní | Nejsilnější růst | Ruské banky | Eurex | EUR/CZK | Průmyslová výroba v Rusku | Válka na Ukrajině | Nigérie | Euforie | Nedostatek polovodičů | FANG | Francouzská automobilka | Investoři | Investing.com | Portfolio | Západní společnosti | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Globální dluh | Firemní zisky | Média | Metalurgie | Tálibán | Západní sankce | Venezuela | Dovoz ropy | Zisk | Míra inflace v Rusku | Guvernérka banky | Ruské společnosti | Janet Yellenová | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Nezájem investorů | Průmyslové objednávky | Cenový růst | Nová prognóza | Finanční instituce | Ruské ropy | Bank of England | Vzorce chování | Prezident | WSJ | Tiskové agentury | Xetra | BP | Nastavení úrokových sazeb | NICKEL | Funkční období | Bilion | Pokles exportu | Raytheon | Ropné společnosti | Záporné reálné úrokové sazby | Společnost BHP | Reálné mzdy | Evropské trhy | Nový úděl | Boj s inflací | Analýzy | Finanční pomoc | TTF | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru | Ekonomická situace | ExxonMobil | Vysoké úroky | Sociální nepokoje | Brusel | Patria | Ekonom BHS | Ceny Bitcoinu | Covid | Tržní podíl | Mezinárodní instituce | Ekonomický vývoj | Státní investiční fond | UnitedHealth Group | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Vojenský konflikt | Úrok | Válka | Pokles ceny | Obchodní příležitost | Evropské ekonomiky | Konzultační firmy | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Odhad analytiků | Prodej | Znárodnění | Technologické centrum | PFE | P/E | Zpráva | Pokles vývozu | Apple | Vyloučení Ruska | Události roku | Ekonomické dopady | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Colt CZ | Akvizice společnosti Pivovary | Reakce centrální banky | S&P | Nárůst HDP | The New York Times (NYT) | Česká měna | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Důvěra investorů | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zasedání Fedu | České koruny | Tržby z prodeje | Sankce namířené proti Rusku | Obchodování komodit | Breakout strategie | Plynovody | Automobilka | NLMK | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nabídka | Thyssenkrupp | Management | Klamání investorů | ZEW | Šéf ukrajinské diplomacie | Ropovod | Zahraniční investoři | Centrální banky | České firmy | Armageddon | Japonská vláda | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Všechny akcie | Ruský rubl | Deflace | Týdenní shrnutí | Investiční aktivita | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Moskevská burza | Vysoký přebytek | Zemědělské komodity | Růst inflace | Účetní závěrky | Petr Fiala | AvtoVAZ | Akciový index | Turecká lira | Ekonomika Ruska | Pozornost finančních trhů | Moody's | Averze k riziku | Praha | Ceny ropy | Míra | Příjmy Ruska | Život Rusů | Tržní úrokové sazby | 3M | Bitcoin | Silný růst | FOREX | Vývozní omezení | Makroekonomické ukazatele | Těžařská společnost | Airbus | Ruský oligarcha | Petrochemická společnost | Kanada | Vyhlídky | Firmy | CZ | Vláda USA | Nákupy zlata | NATO | Sázka | Cena ropy brent | Futures | Index cen domů | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Ekonomické oživení | Dopady války na Ukrajině | Petr Král | Spotové ceny | Investiční výzkum | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Nejistota | Pokles cen ropy | Hedgeové fondy | Ruský plyn | ČNB Petr Král | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Inflace v Rusku | Bank of America | Úroda | Alfa Bank | TIM | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Rozpočtový schodek Ruska | Koruna | Monopoly | Pokles investic | Kryptoměny bitcoin | Ekonomické události | Výrazný pokles | Přenos | Raiffeisen | DJIA | Investiční Memento | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Onemocnění | BHS | Objem | Propad | Ruská vojska | Asociace | Zelenskyj | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Telegram | Zasedání Světového ekonomického fóra | Trigger | Pokračující pokles | Výkonnost | Sankce uvalené na Rusko | HDP eurozóny | Stimulační opatření | Silver Institute | Oslabení měny | Údaje | Energetické podniky | Dovoz z USA | Asie | Aktivita ruských továren | Dopady koronavirové krize | Výsledky společnosti | Americká banka | KOL | Ceny plynu v Evropě | Exxon Mobil | Propuštění | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Bezpečný přístav japonský jen | iPhone 14 | Světové ceny ropy | Alibaba | Národní měny | Malajsie | Subvence | Regulátor | DPA | Průzkumy | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Barack Obama | Videokonference | Ceny cukru | Digitální zlato | Průmyslová výroba | Pfizer | Britské libry | Obchodování s akciemi | Offshore | Studie | AFP | Blízký východ | Americký podnik | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Obchody | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Zbrojovka | Plyn | Volodymyr Zelenskyj | VaR | Výdaje na podporu ekonomiky | USDRUB | Ropa Brent | Americké automobilky | ADBE | Wall Street Journal (WSJ) | Hrubý domácí produkt | Životní úroveň Rusů | Lukáš Kovanda | Současná situace | Nejlepší akcie | Zvýšené riziko | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | Přijetí | Pokles produkce | Evropa | Pražská burza cenných papírů | USD/PLN | OPEC | Short | Argentinské peso | Ukrajina | Ropná společnost | Stabilní výhled | Šíření nemoci COVID-19 | Schlumberger | Egypt | Prudké oslabení | VTB | Omezení pohybu | Eurodolar | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Rekordní minimum | Royal Dutch Shell | Stavebnictví | Hospodářský propad | Julie Kozacková | Finanční rok | Platební bilance | USD/CZK | Jachty | Výhled na příští rok | Urals | Čínský prezident Si Ťin-pching | Zahraniční dluh | Finanční krize | Ropná krize | Situace | FXstreet.cz | Equity | Čeští exportéři | Vývoj spotřebitelské inflace | Ministerstvo energetiky | Obchodování s ropou | Rakousko | Turecká centrální banka | Institut pro mezinárodní finance | Stříbro | Portu | Instituce | Česká koruna | Turecko | Investiční nástroje | Bank of Japan | OECD | Podnikatelská důvěra | Růstový potenciál | LNG | Burza cenných papírů | Německý hospodářský institut | Počet úmrtí | Americké akcie | Akcie společnosti Kofola | BBC | Měnový trh | Britská měna | Tuzemské banky | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | ex | Rosněfť | PSA | Invaze | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Mimořádná daň | Audi | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Time-Frame | Server BBC | Trh | Obchodovat na finančních trzích | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Přehled o dění na světových burzách | Viktor Orbán | Doporučení | Forexové trhy | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Měnová autorita | Fed | Frustrace | Strategie Ondřeje Hartmana | Ekonomické škody | Korekce | Klesající trend | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Akcie obchodované na trhu Start | Rubl | Premiér Petr Fiala | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Scope Ratings | Finanční společnosti | Země EU | Španělská ekonomika | Švýcarská ekonomika | Kjódó | Růst ceny | Utahování měnových podmínek | Downtrend | Odveta | Vietnam | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | S&P 500 | Ruský kapitálový trh | Globální recese | Budvar | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Ruské úřady | JDE | Institut IMK | Posílení dolaru | Export do Ruska | ANO | Stock | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | ProCent | Ministři financí | VZ | Obchodní systém | Rating | Trumpova administrativa | Pavel Urubek | MWh | E-commerce | Americké banky | Agentura S&P | Zestátnění | Prezident Joe Biden | Koronavirová pandemie | Vývoj na komoditních trzích | Tvrdé sankce | Hospodářský růst v Německu | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Hrubý domácí produkt Ruska | Daňové úlevy | Úspory | Shortování | Sell | NAFTA | Finanční rezervy | ACRA | Pomoc Ukrajině | Exporty | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Ruští statistici | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Mexické peso | Spolková vláda | Ruské reálné mzdy | Příjmy z ropy | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Hodnota akcií | Agentura AP | Spotřební zboží | Evropská banka | Společnost XTB | Výpadky | Objem obchodů | Podpůrná opatření | Japonsko | Gazprom | Sazby ECB | Centrální banka | Deutsche Börse | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Analytici | ING | Německá vláda | Grafy | Růst HDP | Polský zlotý | Odhad vývoje HDP | Kazachstán | LYNX | Útok na Ukrajinu | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Největší světový producent palladia | Analytika | Pohyb kapitálu | Fluktuace | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Vývoj indexu energetických společností | Nejnovější údaje | Společnosti | Spotová cena | Mero | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Ropné a plynárenské firmy | Kellogg | Obchodní partner | Guvernérka ruské centrální banky | Premiér Denys Šmyhal | Napadení Ukrajiny Ruskem | Dluhové krize | Energetický sektor | Nízká volatilita | Rozsáhlé sankce | Výroba automobilů | Ruská ropa | Reuters | Unilever | Prognózy inflace | Situace na Ukrajině | CZK | Chevron | Levná ropa | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rada MMF | Česká republika | Maďarská ekonomika | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Plán vlády | Finanční trhy dnes | Zavedení cenového stropu | Splácení dluhu | Zahraniční společnosti | Utahování měnové politiky | Ruský ministr financí | Deficit veřejných financí | Wally Adeyemo | Ziskové obchodování komodit | Ukončení konfliktu | Singapurský dolar | Tištění peněz | Makro | Praní špinavých peněz | Boeing | Klíčové suroviny | Merrill Lynch | Prime | Trading Economics | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | CL | Evropská unie | Oligarcha | Vlastníci jaderných elektráren | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | Příprava | Řecko | BRICS | Cvičení | Green Deal | Kartel OPEC | Západní firmy | Japonská centrální banka | Angela Merkelová | Úroky | Severomořská ropa | Plodiny | Cena | Odpor | Swiss Life Select | Cointelegraph | ASML Holding NV | Vídeňský institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Snižování úrokových sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Omezení pohybu kapitálu | Economic | Ztráta | Izrael | Defenzivní akcie | Mezinárodní investoři | Životní úroveň | S&P500 | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Orbán | Čínská ekonomika | Ceny | Pokles úroků | Prudký pokles | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Energetická krize | Alfred Kammer | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Šíření viru | Změna režimu | Agentura Bloomberg | Nornickel | Pokles | Sankce Západu | Ceny komodit | Těžaři | Vyšší ceny | Dlouhodobé investice | Margin | Globální inflace | Varšava | NYT | Polský prezident | Štěpení akcií | Pandemie covidu | IMF | Identifikační kód | Bilance běžného účtu | Americké společnosti | Finančnictví | Průměrný příjem | Dlouhodobý nákup | Závazek | Bitcoin (BTC) | Poplatek | Maloobchodní tržby | Americká ekonomika | Rijád Salamí | Nedostatek surovin | Americký trh | Maďarský premiér | IKEA | Řetězec | 737 MAX | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Hodnota majetku | Dluhopisy | Ekonomické vyhlídky | Růst mezd | Evropská centrální banka | Index cen | Nejnovější zprávy | Ředitelka | Čínská vláda | Daně | Mitsubishi | Lídři | Automobilka Renault | Štěstí | Rizika | Kryptoměna | ECB | Impérium | BAT | Výhled české ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Vývoj inflace | Česká ekonomika | Výkon světové ekonomiky | Pandemie nemoci | Craig Wright | Období zvýšené inflace | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Německá kancléřka | Finanční prostředky | Čína | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Konsensus | Trader | Ekonomické údaje | EUR/RUB | Současné ceny | Konsenzus | BNP Paribas | BCS | Podnikání v oblasti hnojiv | Globální ekonomika | Kurz ruského rublu | Rozpočtový schodek | Miliardy eur | Vývoj HDP | ISM | Benchmarky | Ranní okénko | Cisco Systems | NBP | Nižší ceny ropy | Starbucks | NATGAS | Prodej ropy | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Ruský útok | Vývoj cen ropy | Pšenice | Cena zlata | Obchodníci | HSBC | Ruská vláda | Ekonomiky eurozóny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Letecká společnost | Rizikové averze | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | Růst cen | Rating vyšší | Indikátor | Moskva | Měnová politika | Vysoké inflace | Saxo | Americké akciové trhy | Statistici | Financování | Ursula von der Leyenová | Fitch | Historická minima | Omezení dodávek | Hnutí Tálibán | Americká lehká ropa | Philadelphia Fed | Ruská armáda | Honeywell | Pokles ekonomiky | Růst světové ekonomiky | Finance | Dividenda | Inflace v ČR | Cenový propad | Rostoucí ceny komodit | Poptávka | Růst spotřebitelských cen v Německu | Banka Morgan Stanley | Line | Guvernér | Tempo inflace | Mark Rutte | Globální trhy | Tesla Motors | FT | CIA | Obchodovat | Korelace měn | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | EUR/MWh | Microsoft Corp | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Výplata dividend | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | Vývoj rublu | Odhodlání | Hodnota rublu | Růst produktivity | Bankovní rada České národní banky | Technologický Nasdaq | Afghánistán | WTI | Fotbalové kluby | Bod | Miliardy korun | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Shares | HDP Ukrajiny | Raiffeisen Bank International | Kapitálové trhy | Bloomberg Economics | Úrokový diferenciál | Co bude | Analytik trhů | RBI | Vyšší daně | Aliance | Nord Stream | EMU | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Zkapalněný zemní plyn | OCI | Bankéři | Vývoz ropy a plynu | Barclays | Video | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Spotřeby plynu | Přijímání bitcoinů | Značné riziko | Marže | DAWN | Účet platební bilance | ROCE | Měnový výbor | Německá ekonomika | Státy EU | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Předběžné výsledky | Infineon Technologies | Dotace | Odhad růstu ekonomiky | Prosus | Kurz USD | Dovoz a vývoz | Členské státy | Předvolební průzkumy | Jiří Kovařík | Zkušenosti | Agentura Scope | Zimbabwe | Technologické akcie roku 2020 | Firma | Rozpočtový deficit Ruska | Zasedání měnového výboru | Zbrojovky | Signály | Omikron | Micron Technology | Lira | Devizový trh | Načasování | Vývoj hrubého domácího produktu | Rafinérie | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Newsweek | Byznys | Pivovary | TTIP | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Intradenní trading | SAP | FX | Index PMI | Ekonom | Propad HDP | Mobilizace | Deutsche Bank | Mluvčí Kremlu | RUB | Kurz | Referendum | Ekonomka | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | Unicredit | Tvrdé sankce Západu | Pokles výnosů | TASS | Restrikce | Merck | Facebook | Rozhodování | Hliník | Devizové rezervy ČNB | BH Securities | LMT.US | Zavedení plovoucího kurzu | Akciové obchodování | Martin Gürtler | Světová obchodní organizace | Oživení globální ekonomiky | Costco | USA | Deficit státního rozpočtu | Kukuřice | Investujte | Ukrajinský premiér | Ekonomický institut | Proinflační | Fiskální stimuly | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Odchod z Ruska | Euro | Kyjev | Server CNBC | Agentura DPA | Počet obyvatel | Přerušení dodávek ruského plynu | Predikce | Dodávky ropy | Německý vývoz | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Bank of New York Mellon | Kypr | Zahraniční kapitál | Citigroup | Softbank | Radim Krejčí | Dividendový výnos | Hospodářství | Čínský export | Stagflace | Etoro | Novatek | Německé podniky | Epidemie onemocnění | JP Morgan | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Obchod | Andrzej Duda | Růst ekonomiky | Banka JP Morgan | Dnešní zprávy | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Zemní plyn (LNG) | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Čínská měna | Plánované obchody | Kommersant | Intermediate | Nižší ceny | EU | Redukce | Credit Suisse | Fresenius Medical | Převis | Precedens | Komerční banka | NN Group | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Energetické firmy | Světové finanční krize | Recese | Zoufalství | Inflace v Německu | SPIEF | ASML | Ropný gigant | Švýcarský frank | Renault | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | SEC | Agentura Interfax | Inflace ve světě | USD/CAD | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Globální finanční krize | Ekonomičtí experti | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Hodnota indexu | Know-how | Frank | Ministři | KBC | Nízká cena ropy | David Cameron | Objem investic | Dnešní zpráva | Investoři a obchodníci | Silné inflační tlaky | Centrální banka USA | Šíření nového typu koronaviru | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Washington | Unipetrol | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Jerome Powell | Základní sazby | Úspěchy | Dna | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Válečná ekonomika | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | OSN | Boje na Ukrajině | Politické riziko | Agentura Fitch | Soukromé podniky | Předpovědi | Prodeje ropy | Mylan | Konflikt na Ukrajině | AXA | Šperky | Tomáš Raputa | Vývoj ceny platiny | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Embargo EU | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Omezení dodávek ropy | Dění na trhu | IKL | Adidas | Dow Jones Industrial | Švýcarská společnost | Střední podniky | Míra inflace | Letecká doprava | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Náklady na úvěry | USD/RUB | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Trading | SWIFT | WP | Jak obchodovat | Nemovitostní trh | Negativní zprávy | Schodek | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Nominální mzda | Severomořská ropa Brent | Institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Analytici Capital Economics | Výzkumná společnost | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Staropramen | Průmysl | Nizozemský premiér | Bolest | Sankce na Rusko | Úsilí | Východní Asie | Firma Avast | Západní investoři | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Odkup akcií | Odstřižení Ruska od SWIFT | Úvěrový rating | Bankovnictví | Panika lidí | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Nadhodnocení | Zpracovatelský průmysl | Investor | Biliony | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Ruské diamanty | Myšlenka | UnitedHealth | Invaze Ruska | Družba | Anexe Krymu | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Výrazný propad | Pandemie | Cena rublu | Putinův režim | Intesa Sanpaolo | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Časopis Forbes | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | České měny | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Šance | Business | Poradenské firmy | Ropný a plynárenský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sergej Čemezov | Indikátory | Srbsko | Prognóza Ministerstva financí | Pokles cen | Základní úrok | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Technologická společnost | Vývoj měnového páru USD/CAD | Kurz rublu | Cyklus utahování měnové politiky | Nový týden | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Asociace vyjednavačů | Konsolidace | Zdravotnictví | Energetické krize | Čínské akcie | Ministryně financí | Mezinárodní sankce | Brazílie | Bonusy | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | | Pochybnosti | Členské země | Trinity | Špatné zprávy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Raytheon Technologies | Řetězce | Sentiment | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | WEF | JD | Ruská aktiva | Negativní hospodářské dopady | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Státní duma | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Akvizice společnosti Pivovary CZ | Míra nezaměstnanosti | Ekonomická škola | Komunikace | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Návrat ekonomiky k růstu | Nespokojenost | MAM | Baterie | BHP | Nejrozšířenější kryptoměny | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Negativní korelace | Velká Británie | Makroekonomická data | Investment Banking | Citibank | Anton Siluanov | Si Ťin-pching | Porovnání vývoje ceny ropy | Rekordní propad | Evropské společnosti | Pokles průmyslové výroby | Společnost Amazon | Prazdroj | Ruská úvěrová agentura ACRA | Šéf Rosstatu | Nálada | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | Ruský útok na Ukrajinu | Španělsko | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Ekonomika | Hospodářská recese | Vývoj hlavní úrokové sazby | Historická maxima | Ekonomická data | DAWN akcie | Silný fundament | Elektřina | WTO | Výroba v Rusku | Nákup zlata | Předsedkyně Evropské komise | Nastavení sazeb | Sankce | Commerzbank | Ministr energetiky | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Výhled | MJEnergie | Členové OPEC | ESM | Auta | Průměrná nominální mzda | Zahraniční měny | Americký trh práce | Colt CZ Group SE | Investiční prostředí | Oznámené štěpení | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Hry | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Obchodní dohody | Energetické společnosti | Propouštění | Akcie | Evropský trh | Finanční trhy | Norilsk | Nízké ceny ropy | Burza dnes | Burzovní společnost | Zlaté rezervy | Těžaři ropy | Schodek Ruska | Dobrý výsledek | Balík sankcí | Největší ekonomika | Makroekonomické analýzy | Podnikání na kapitálovém trhu | General Motors | Fondy | Pavel Malkov | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Epidemie nemoci | Bílý dům | ČEZ | Austrálie | Diamanty | Financial Times | USD za barel | Philips | Vývoj ceny akcie | Ruské firemní zisky | BHP Group | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | Zásobníky Gazpromu | New York | Dřevo | Ceny ropy Brent | Invaze ruských vojsk | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Sedmadvacítka | Salmán | Exotické měny | G20 | Informace z trhu | Pokles poptávky | Navyšování cen | Napadení Ukrajiny | German Gref | Andrej Kostin | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Druhá vlna | Výplata | Vývoj ceny ropy | Sazby | Mezibankovní | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Investování | Generální ředitel | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | Problémy v Číně | USD/JPY | Ruské ministerstvo hospodářství | Interfax | Ekonomický kalendář | Volkswagen | První odhad | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Růst cen komodit | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | Nové sankce | Capital Economics | Porsche | Roklen24 | Spotřeba domácností | Transakce | Devizy | Měny | Premiér Fiala | EBRD | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst nezaměstnanosti | Bezpečnost | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Nová historická maxima | Rozjednané prodeje domů | Vývoj meziroční jádrové inflace | Analytici společnosti | Ruská úvěrová agentura | Rusko volá | Nákup EUR | Dmitrij Peskov | Ekonomika EU | Fundamenty | Hodnocení ekonomiky | Ukrajina a Rusko | Obchodníci na finančních trzích | Značný pokles | Stabilita | Philadelphia Fed Business Outlook | BHS Štěpán Křeček | UNA | Železná ruda | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | NLMK Vladimir Lisin | Mezinárodní ratingové agentury | Finanční sektor | Daňové příjmy | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Spotřebitelská poptávka | Růst aktivity | Finanční trh | JPMorgan | Německá automobilka | Eni | Velkoobchodní tržby | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Satoši Nakamoto | Patria.cz | Prodeje | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Centrální bankéři | Západní ekonomiky | ABN Amro | Zlotý | EIA | Platformy | Rusko | Jan Drahota | Miliardy USD | Americký ISM | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Zkušenost | Guvernér libanonské centrální banky | Írán | FDX | Zdražování | S/R zóny | Česká národní banka | Britská vláda | EPS | ADP | Gazprombank | Repo sazba | Kupní síla | Joe Biden | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Podmínky půjčky | Pracovní síly | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Uvalené sankce | Ekonomický dopad | Rafinerie | Platba SWIFT | Společnost | Petr Dufek | Obchodní systémy | Likvidní | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Uhlí | Mezinárodní obchod | Forbes | Colt | Allergan | Ukončení války | Patová situace | Depozitář | Brazilský real | Wood & Company | Volatilita trhů | Ukrajinská ekonomika | Plynárenské firmy | Agentura TASS | Rozšíření | Dopad koronaviru | Akcie Commerzbank | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Ropný trh | Panika | United Technologies | Výhled ruské ekonomiky | Rozpočtové příjmy | Burze | Buy | List The New York Times | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Největší ekonomiky | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Obilí | Letecký průmysl | Ruská měna | Růst | Bankrot | Objem zakázek | Ceny surovin | Energetické komodity | Příjmy | Majetek státu | Odhad letošního růstu | Těžba ropy v Rusku | Zajištění | Domácí měny | CzechTrade | Komise v přenesené pravomoci | Internetové bubliny | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Historický vývoj ceny platiny | TradingEconomics | Propad cen ropy | Daň z mimořádných zisků | Zasedání MMF | Plynárenský průmysl | Fúze | Index | Zhodnocování dolaru | Wall Street Journal | Lockdown | Infineon | Wirecard | Merkelová | Fundament | Bohatství | Investiční fond | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Farmaceutická společnost | Tuzemská měna | Nová sazba | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Příjmy domácností | Monopol | Merck KGaA | Kupci | Zpracovatelský sektor | Mišustin | Poptávka po ropě | Denys Šmyhal | Šíření koronaviru | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Vlády | Bolševické revoluce | Británie | Dmytro Kuleba | České dluhové papíry | Snížit úrokové sazby | Vladimir Putin | Prohlášení | Komora ruského parlamentu | Podnikový sektor | Investiční platformy | Tesla | Procter & Gamble | Společnost Gazprom | Standard Bank | Investice do rozšíření těžby | Program nákupů dluhopisů | LVMH | Zotavení globální ekonomiky | ING Groep NV | Rosstat | Ruské zboží | Majitel Norilsk Nickelu | Halliburton | Pražská burza | Posílení středoevropských měn | Ekonomický dopad koronaviru | Společnost Nestlé | Nejistoty na finančních trzích | Index průmyslové výroby | Výhody | Andrej Melničenko | Akcie BP | Velké ztráty | Členové NATO | Nedostatek zboží | Vladimir Lisin | CAD | Ruští výrobci | Ruský státní investiční fond | IMK | Tržní ekonomiky | Daimler | Kapitalizace akciového trhu | Největší banky | Cenové války | MiFID II | Komentátor | Historický vývoj ceny ropy | Základní úroková sazba | Odvětví | Vývoj ceny akcie RWE | Dnes klesly akcie | Nárůst ceny | Britská banka Barclays | Propad měny | Dopady pandemie | Pracovní místa | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Vakcinace | Přímé intervence | Přebytek běžného účtu | Zesílení inflačních tlaků | David Vagenknecht | Krok za krokem | Banka | Russia Calling | Ziskové obchodování | Komoditní dolary | Aramco | Růst cen ropy | Poptávka po stříbře | Nasdaq Composite | Ruská federace | Ekonomika USA | Ministr financí | Banka Sberbank | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Zlepšení | Gita Gopinathová | City | Energetické suroviny | Závislost Evropy na Rusku | Kyjevská ekonomická škola | RWE | Ceny akcie RWE | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Maxim Rešetnikov | Sportovec | MTI | Ztráta ruského trhu | Bloomberg | Hrozba globální recese | Platební neschopnost | Commerzbank dnes | Politické riziko Japonska | Britský statistický úřad | Pokračování trendu | Solidní růst | Výhled vývoje ekonomiky | UBS | Pokles HDP | Bydlení | Obchod s Ruskem | Vyšší mzdy | Ekonomický model | Notino | Hospodářský růst v eurozóně | Kapitálové kontroly | Vysoké ceny energií | Obchodní války | Dluhové papíry | Mluvčí Bílého domu | Pivovary CZ | Podpora | Spready | PX Start | Cena za barel ropy | Makléř Wood & Company | Luhanské lidové republiky | Biden | Hospodaření | Konec roku | Těžba ropy | Institut ZEW | Americká společnost | Vivendi | Nemovitosti | Vývoj měnových kurzů | Zemědělství | Maďarský forint | PX START | Eskalace | JD.com | Amundi | Vyšší ceny ropy | Vyspělé země | Přehled | Domácí poptávka | Vizionář | Daně z neočekávaných zisků | Agentura Moody's | Burzovní skupina | Prezident Asociace vyjednavačů | Index CPI | Jen Psakiová | Hlavní ekonom | Opatření proti šíření koronaviru | Zákaz dovozu | Chelsea | Horší časy | Riziko Japonska | Sektor služeb | Makléř | EK | xStation5 | Statistické údaje | VEB | Rozuzlení ukrajinské války | Hotovost | Německo | Německý stát | Eurokomisařka | Snížení úroků | Váhání | Prezident SB | MT4 | Ruské těžařské společnosti | Pavel Drahotský | Oleg Děripaska | Ruské akcie | Levnější půjčky | Vice | Walmart | Zahraniční forex | Radim Pařík | XTB | Visa | Ruský majetek | Hodnoty měny | Euromoney | Statistika | Louis Vuitton | Domácnosti | Protivzdušná obrana | Pokles měny | Kontrakt | Státní dluhopisy | Riziko | Česká vláda | Investiční poptávka | Ruská centrální banka | Vysoká inflace | Listing v Hongkongu | Dramatické dopady | Rheinische Post | Abbott Laboratories | Slabší euro | MICEX | Gazeta | Pozice | Platina | Závislost | Dluhopisový trh | Vývoj měnového páru USD/RUB | Amazon | Country Garden Holdings | Míra inflace v Německu | Vývoz obilí | Rosbank | Agentura MTI | Ruská krize | Ropný průmysl | Počet nezaměstnaných | Internetový gigant | ONS | Ministerstvo hospodářství | Investing | Spotřebitelské ceny | Koncern | Obchod s Čínou | Ruské firmy | Politika ruské centrální banky | Makroekonomický kalendář | Další pokles | Pokles ruské ekonomiky | Aktuální Price Action | Rozvojové země | Ruský zpracovatelský průmysl | Vývoj devizových rezerv ČNB | New York Times | Roman Abramovič | Nečekaná zpráva | Dun & Bradstreet | Zbrojní průmysl | MIFID | Podnikatelé | Analytici finančního ústavu | Časový horizont | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Finanční systém | Zvyšování úroků | Výraznější pokles | Sankce vůči Rusku | Ruský ministr | Ocenění | Tajné služby | Společnost Microsoft | Konflikt v Evropě | Banky | Aktivum | Premiér Viktor Orbán | Peking | Stav hospodářství | Nákup českého dluhu | Dividendy | Burza | Mzda | Ruský ekonomický růst | Michail Mišustin | W1 | Lockheed Martin (LMT.US) | Největší pokles | Target | Epidemie nemoci covid-19 | Miliardy dolarů | West Texas Intermediate (WTI) | Odliv zahraničního kapitálu | Vztahy s Čínou | Disney | Syntetické diamanty | Inflační cíl | Jednotné Rusko | Měnový pár | Stock picking | Business Outlook | Gomeltransněfť | Indonésie | Šíření nového koronaviru | Situace v Rusku | Očekávané Earnings | Rostec | Východní Evropa | Akcie obchodované | Opatření | Americká ministryně financí | Didi | Emerging markets | Deloitte | Jednatel | Energie | Vývoj ceny ropy Brent | Obchodníci s velkými zásobami | Pomalejší inflace | Retail | Informovaní investoři | Ruský HDP | LPG | Tým FXstreet.cz | Evropská komise (EK) | Ruské hospodářství | ARM Holdings | Přehled o dění | Nemoc COVID-19 | Dow Jones | Měna | Obchodní nastavení | Cenové limity | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Pohyby cen | Půl milionu | Výrobce léků | Finanční podmínky | Geopolitická situace | Ekonomická recese | Zdražení dovozů | Investičníweb.cz | Ruská válečná ekonomika | Růst poptávky | Zastropování cen | Virgin America | Rusko dnes | Vyšší inflace | Jak obchodovat na finančních trzích | Metals Focus | Omyl | Práce | Société Générale | Výroba aut | Rovnovážný kurz | Sankce Rusko | Supervelmoci | Baker Hughes | Výkyvy na finančních trzích | Rozdělení ČEZ | Investment | Krize | Ratingová agentura Scope | Vladimir Potanin | Bankers Trust | RIA Novosti | Přebytek bilance běžného účtu | Fidelity International | Ropný kartel | Protiruské sankce | Spojené státy | Country Garden | RTX.US | Zpomalení hospodářského růstu | Hospodářství země | Levnější ropa | Vysoké úrokové sazby | Dolní komora ruského parlamentu | Podíl Evropy | Bezpečného útočiště | Aktualizace výhledu | Průzkum analytiků | Německá inflace | Kryptoměny | Bělorusko | Podnik | Zdravé firmy | Odstřižení od SWIFT | Nové peníze | Evropské akciové trhy | NKE | Oficiální úroková sazba | Evropský bankovní úřad (EBA) | Miliardář | Investiční doporučení | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | G7 | Volby | Statistický úřad | Růst ruské ekonomiky | Ukazatele | Západní státy | Štěpení | Hodnota majetku ruských miliardářů | Stagnace | Tržby | Týdeník Newsweek | Ceny ropy a plynu | Eurozóna | Americká vláda | Nový index | Ondřej Hartman | Cena ruské ropy | Zrychlení růstu | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Belgie | Společnost S&P Global | Podniky | Plán obnovy ruské ekonomiky | Bezpilotní letadla | Vyšetřování | Bilance | Long-Term Capital Management | Příliv migrantů | Politici | Enel | Analytický tým | Očkování | Evropské země | Zlato | Zahájení invaze | Mzdy | Světové trhy | Tchaj-wan | Měnové podmínky | Ford Motor | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Horší období | Poradenství | ČR | BIS | Souhrnná hodnota | American Express | CNBC | Nesoulad | CEBR | Čínské firmy | Ekonomické sankce | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Analytik | Deficit Ruska | Výnosy | Výdaje | ČTK | Stimuly | Ztráty | Komodity | Výběr daní | Analýza | WKL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Rusal
RusEnergy
Ruská agentura
Ruská agrese
Ruská aktiva
Ruská analogie
Ruská armáda
Ruská banka
Ruská burza
Ruská centrální banka

Následující klíčová slova

Ruská federace
Ruská firma
Ruská firma Alrosa
Ruská firma Sonatek
Ruská internetová společnost
Ruská invaze
Ruská invaze na Ukrajinu
Ruská krize
Ruská měna
Ruská mobilizace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít