Sobota 04. prosinec 2021 02:01
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading CUP
reklama
Interactive Brokers
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Ruská ekonomika

img

ECB varuje před korekcí na nemovitostním trhu. Růst cen realit přesáhl 7 %, jedná se nevýšší nárůst od 2005

19.11.2021 Evropská centrální banka varuje, že na nemovitostním trhu začíná docházet k přehřátí, čímž se zvyšuje pravděpodobnost cenové korekce u rezidenčních i komerčních realit. Růst cen nemovitostí totiž dosáhl více než 7 %, což je nejvyšší nárůst o roku 2005.
C:\fakepath\top-18112021-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.11.2021 1) Evropští poslanci se dohodli na pravidlech, jak postupovat vůči velkým technologickým společnostem. Dotknou se firem s tržní kapitalizací nad 80 miliard eur (dva biliony Kč), píše na svém webu deník Financial Times (FT). Týkat se podle něj budou nejen amerických firem Google, Amazon, Apple a Facebook, ale i čínské společnosti Alibaba nebo nizozemského ubytovacího serveru Booking.com.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 4,3 procenta

18.11.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 4,3 procenta po prudkém růstu o 10,5 procenta ve druhém kvartálu. Ve své předběžné zprávě to včera uvedl ruský statistický úřad. Ruská ekonomika tak dál oživuje po poklesu zapříčiněném pandemií covidu-19.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Putin: Ruská ekonomika letos zřejmě poroste nejrychleji za 13 let

12.11.2021 Ruská ekonomika je na cestě k nejsilnějšímu růstu za posledních 13 let. Řekl to dnes ruský prezident Vladimir Putin. Hrubý domácí produkt (HDP) by se za celý rok měl podle něj zvýšit o 4,7 procenta. Je to optimističtější předpoklad než prognózy ruské centrální banky i ruské vlády.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 10,5 procenta

12.09.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 10,5 procenta, tedy nejprudším tempem od roku 2000. Uvedl to ruský statistický úřad ve své zpřesněné zprávě. Opravil tak svůj odhad z poloviny srpna, podle kterého růst činil 10,3 procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla nejrychleji od roku 2000

15.08.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 10,3 procenta, nejrychleji od roku 2000. Ruská ekonomika se tak dostala na úroveň před pandemií nemoci covid-19. Oznámil to v pátek ruský statistický úřad. Loni ve stejném období HDP prudce klesl kvůli pandemii a nižším cenám ropy, která je v Rusku důležitou vývozní položkou.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka výrazně zvýšila úroky, snaží se tlumit inflaci

23.07.2021 Ruská centrální banka ve snaze tlumit inflaci dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 6,50 procenta. Přikročila tím k nejvýraznějšímu zvýšení úroků od roku 2014. Banka rovněž oznámila, že ruská ekonomika podle jejích odhadů dosáhla ve druhém čtvrtletí úrovně z období před příchodem pandemie covidu-19. Zlepšila také odhad růstu ekonomiky na letošní rok.
C:\fakepath\r-15062021-lv.gif

Ruský HDP v 1. čtvrtletí oslabil o 0,7 pct., Rosstat zlepšil předběžný odhad

15.06.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o 0,7 procenta kvůli přetrvávající dopadům pandemie covidu-19. Statistický úřad Rosstat ve své konečné zprávě revidoval původní odhad o tři desetiny procentního bodu vzhůru. Přispěl tím k tvrzení, že ruská ekonomika se vrací k úrovni před pandemií.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Putin: Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií

04.06.2021 Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií covidu-19, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF). Za prodej ropy a plynu bude Rusko možná nuceno požadovat euro či národní měny, a ne dolar, který podle Putina Spojené státy používají jako prostředek ekonomické a politické války.
C:\fakepath\r-02062021-lv.gif

Ruská ekonomika oživí na úroveň před pandemií v polovině roku 2021

02.06.2021 Ruská ekonomika oživí na úroveň před pandemií v příštích několika týdnech, tedy dříve než se čekalo. Úřady však musí podpořit investiční aktivitu, aby v budoucnosti ekonomika rostla o plánovaná tři procenta ročně. Uvedla to dnes náměstkyně ministra hospodářství Polina Krjučkovová.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

HDP Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o jedno procento

18.05.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o jedno procento kvůli přetrvávajícím dopadům pandemie covidu-19. Uvádí to včerejší předběžná zpráva statistického úřadu Rosstat. V předchozím kvartálu se ruské HDP meziročně snížil o 1,8 procenta. Zlepšení naznačuje, že ruská ekonomika se zotavuje, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\r-19042021-lv.gif

Ruská ekonomika může podle ratingových agentur odolat i nejnovějším sankcím

19.04.2021 Ruská ekonomika je schopná odolat i nejnovějším ekonomickým sankcím. Otevřeny ale zůstávají dveře k uvalení dalších opatření týkajících se státního dluhu, což by mohlo přinést sankce s větším dopadem. Uvedly to dnes mezinárodní ratingové agentury.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Centrální banka: HDP Ruska bude na předkrizové úrovni koncem roku

18.02.2021 Ruská ekonomika se na úroveň před koronavirovou krizí vrátí koncem letošního roku a svůj plný potenciál rozvine v příštích třech letech. Podle agentury Reuters to dnes řekl viceguvernér ruské centrální banky Alexej Zabotkin. Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se loni kvůli pandemii snížil o 3,1 procenta, a zaznamenal tak nejprudší pokles za více než deset let.
C:\fakepath\r-01022021-lv.gif

Ruská ekonomika loni klesla o 3,1 procenta, nejvíce za desetiletí

01.02.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 snížil o 3,1 procenta. Zaznamenal tak nejprudší pokles za více než deset let. Vyplývá to podle agentury Reuters z prvního odhadu, který dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat.
C:\\fakepath\\rusky rubl.jpg

VTB: Ruská ekonomika by mohla být na předkrizové úrovni na podzim

25.01.2021 Ruská ekonomika by se mohla vrátit na úroveň před koronavirovou krizí do letošního podzimu. Účastníkům virtuální debaty, která se koná místo každoročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu, to dnes řekl šéf druhé největší ruské banky VTB Andrej Kostin. Debaty se v tomto týdnu možná zúčastní také ruský prezident Vladimir Putin, poprvé po více než deseti letech.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rozpočtový schodek Ruska byl loni nejvyšší za desetiletí

22.01.2021 Rozpočtový schodek Ruska v loňském roce dosáhl 4,1 bilionu rublů (1,2 bilionu Kč), tedy 3,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Byl tak nejvyšší za desetiletí, protože pandemie covidu-19 přinutila vládu ke zvýšení výdajů, zatímco levnější ropa vedla k poklesu rozpočtových příjmů. Vyplývá to podle agentury Reuters z předběžných údajů, které včera zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Expert: Komodity i americké akcie jsou investičními příležitostmi

06.01.2021 Komodity, řada amerických akcií, ale i třeba těch ruských jsou velkými příležitostmi pro investory na světovém trhu v letošním roce. Na dnešní on-line konferenci na téma "Kam úspěšně investovat v roce 2021" to řekl šéfredaktor portálu Investičníweb.cz Petr Novotný. Aktiva budou podle něj těžit z rekordně nízkých úrokových sazeb a tištění peněz centrálními bankami.
C:\fakepath\rubel-russische-waehrung-reisekasse-_170330358.jpeg

Ruská ekonomika klesla ve čtvrtletí méně, než uváděl první odhad

11.12.2020 Rusko opravilo údaj o poklesu ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Hrubý domácí produkt (HDP) se v období koronavirové krize a nízkých cen ropy meziročně snížil jen o 3,4 procenta namísto dříve udávaného poklesu o 3,6 procenta, uvedl dnes ve své konečné zprávě ruský statistický úřad. Pokles hospodářství tak výrazně zpomalil z osmi procent ve druhém kvartálu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

WSJ: Rusko chce v krizi zarazit vyvádění zisků do zahraničí

06.11.2020 Hospodářské krize vyvolaná koronavirem vede Kreml k tomu, že chce zacpat skulinu, kterou ruské firmy s oblibou vyvádí zisky do zahraničních holdingů. Moskva od ledna zvýší daňovou sazbu u zisků, které společnosti převádějí do jurisdikcí s nižšími daněmi, jako je Kypr, Malta a Lucembursko. Informoval o tom včera list The Wall Street Journal (WSJ), který tento krok Moskvy označuje za dosud nejagresivnější opatření, jak do země vrátit daňové příjmy.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ministr: Ruská ekonomika bude na úrovni před krizí do roka

16.09.2020 Ruská ekonomika, kterou v letošním roce ničí nízké ceny ropy a dopady šíření pandemie nemoci covid-19, se vrátí na úroveň před krizí do třetího čtvrtletí příštího roku. Řekl to dnes ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Propad hrubého domácího produktu (HDP) pak letos odhaduje na 3,9 procenta. Ceny ropy, které na jaře prudce klesly, by se podle něj měly postupně zotavit.
C:\\fakepath\\Rusko2.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o osm procent

10.09.2020 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o osm procent. Vyplývá to z konečné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), kterou včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Propad způsobila karanténní opatření proti šíření koronaviru a také pokles cen ropy, klíčové exportní komodity země.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská vláda zlepšila odhad letošního vývoje ekonomiky

31.08.2020 Ruská vláda zlepšila odhad letošního vývoje ekonomiky. Nově předpokládá, že díky vyšším cenám ropy hrubý domácí produkt (HDP) klesne o 3,9 procenta, zatímco dosud očekávala pokles o 4,8 procenta. Podle agentury Reuters to vyplývá z dnes zveřejněného upraveného odhadu ministerstva hospodářství.
C:\fakepath\rus-11082020-lv.gif

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o 8,5 procenta

11.08.2020 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o 8,5 procenta. Vyplývá to z předběžné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Propad způsobila karanténní opatření učiněná proti šíření nového koronaviru a také pokles cen ropy, klíčové exportní komodity země.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Fitch letos očekává pětiprocentní pokles ruské ekonomiky

09.08.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings předpověděla, že ruská ekonomika v letošním roce klesne o 5,2 procenta kvůli dopadům pandemie nemoci covid-19 na domácí poptávku i export. Hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska nicméně potvrdila na úrovni BBB se stabilním výhledem. Ten signalizuje, že Fitch se změnou ratingové známky v nejbližší době nepočítá.
img

Životní úroveň Rusů strmě klesá

24.07.2020 „Ruská ekonomika trpí kvůli výraznému meziročnímu snížení cen ropy a zemního plynu. Hodnota rublu se prudce propadla a ceny většiny zboží v ruských obchodech narůstají. V důsledku tohoto vývoje klesá životní úroveň většiny Rusů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka snížila klíčový úrok na nové minimum

24.07.2020 Ruská centrální banka dnes snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na historické minimum 4,25 procenta. Snaží se tak pomoci ekonomice překonat negativní dopady koronavirové krize. Banka dnes také předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,5 až 5,5 procenta. Upravila tak svou předchozí prognózu, která letošní pokles odhadovala na čtyři až šest procent.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

SB: Ruská ekonomika letos klesne o šest procent, nejvíce od 2009

07.07.2020 Ruská ekonomika v letošním roce klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009. Vyplývá to z odhadu, který včera zveřejnila Světová banka (SB). Na ekonomický vývoj v zemi má negativní dopady koronavirová pandemie a pokles cen ropy. K růstu by se Rusko mělo vrátit v letech 2021 a 2022.
img

Nečekaný růst zaměstnanosti. USA vytvořilo 2,5 mil. pracovních míst

05.06.2020 Dle statistik US ekonomika v květnu vytvořila 2,5 mil. nových pracovních míst. Míra nezaměstnanosti se tak dostala na 13,3 %. Trh očekával ztrátu až 8,3 mil. pracovních míst a míru nezaměstnanosti 19,5 %. Růst zaměstnanosti v květnu byl nejvyšší v US historii od roku 1939.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Špatné zprávy ruští statistici teď publikují pod příkrovem noci

03.06.2020 Ruské úřady začaly zveřejňovat statistické údaje až pozdě v noci, protože vláda si nepřeje přitahovat pozornost "ke špatným číslům" v době pandemie, upozornila nyní ruská média. Na zveřejňování makroekonomických údajů "pod příkrovem noci" jako první poukázala agentura Reuters ve svém ruskojazyčném servisu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská ekonomika letos klesne o pět procent, odhaduje ministerstvo

22.05.2020 Ruská ekonomika směřuje v letošním roce k poklesu o pět procent. Důvodem jsou především hospodářské dopady koronavirové pandemie i nízké ceny ropy, uvedla včera s odvoláním na ruské ministerstvo hospodářství agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Růst ruské ekonomiky v 1. čtvrtletí zpomalil na 1,6 procenta

20.05.2020 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl o 1,6 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z 2,1 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Vyplývá to z předběžných údajů, které včera zveřejnil ruský statistický úřad. Ve druhém čtvrtletí by ruská ekonomika měla klesnout kvůli omezením zavedeným s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Analytici: Ruská ekonomika letos může klesnout o 3,4 procenta

01.05.2020 Ruská ekonomika by v letošním roce v důsledku koronavirové krize mohla klesnout o 3,4 procenta. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters mezi analytiky. K růstu by se ruské hospodářství podle průzkumu mělo vrátit ve druhém čtvrtletí příštího roku.
C:\fakepath\Rusko.jpg

The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu

29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
C:\fakepath\rus-18032020-lv.gif

Ministr: Rusko může kvůli levné ropě přijít o tři biliony rublů

18.03.2020 Vzhledem k propadu cen ropy na světových trzích by příjmy ruského rozpočtu z prodeje ropy a plynu letos mohly být nižší asi o tři biliony rublů (951 miliard Kč). Odhadl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Podle něj ale země má dostatek rezerv, aby výpadek pokryla.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská ekonomika loni zpomalila tempo růstu na 1,3 procenta

03.02.2020 Ruská ekonomika loni podle předběžných údajů vzrostla o 1,3 procenta. Výrazně tak zpomalila z 2,5 procenta v předchozím roce, ukázaly dnes údaje ruského statistického úřadu Rosstat. Výsledek ale mírně překonal očekávání analytiků. Ti v anketě agentury Reuters předpokládali, že hrubý domácí produkt (HDP) vzroste o 1,2 procenta, ruská centrální banka pak čekala růst maximálně o 1,3 procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská centrální banka letos popáté snížila klíčový úrok

13.12.2019 Ruská centrální banka dnes snížila klíčovou úrokovou sazbu na 6,25 z 6,5 procenta. Půjčování peněz letos zlevnila užpopáté a podle svého dnešního sdělení zvažuje, že kvůli zpomalování inflace bude v politice snižování úroků pokračovat i v první polovině příštího roku.
C:\fakepath\sb-04122019-lv.jpg

Světová banka zlepšila odhad letošního růstu ruské ekonomiky

04.12.2019 Světová banka (SB) dnes zlepšila odhad letošního růstu ruské ekonomiky na 1,2 procenta, zatímco dosud počítala s jednoprocentním růstem. V příštích dvou letech pak očekává zrychlování růstu, ke kterému by měly přispět vyšší státní výdaje a uvolněnější měnová politika. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Růst ruské ekonomiky ve třetím čtvrtletí výrazně zrychlil

13.11.2019 Tempo meziročního růstu ruské ekonomiky se ve třetím čtvrtletí téměř zdvojnásobilo na 1,7 procenta z 0,9 procenta ve druhém kvartálu. Vyplývá to z dnešních údajů ruského statistického úřadu. K expanzi ruského hospodářství přispěl vyšší vývoz plynu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská centrální banka snížila klíčový úrok o půl procentního bodu

25.10.2019 Ruská centrální banka dnes snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,5 procenta. Uskutečnila tak nejvýraznější snížení úroků za dva roky. Banka se prostřednictvím redukce nákladů na půjčky snaží podpořit hospodářský růst a inflaci.
C:\fakepath\bneGeneric Russia central bank cbr neglinnaya.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí zrychlila na 0,9 procenta

12.08.2019 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 0,9 procenta. Tempo růstu tak zrychlilo z 0,5 procenta v prvních třech měsících roku a bylo v souladu s očekáváním centrální banky. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl ruský statistický úřad. Ministerstvo hospodářství čeká ve třetím čtvrtletí další zrychlení.
img

Ruská ekonomika bude obětí vývoje na komoditních trzích

09.08.2019 „Padající ceny ropy a zemního plynu budou zhoršovat ekonomickou situaci v zemích, které jsou závislé na vývozu těchto surovin. Jednou z hlavních obětí se stane Rusko, které se nachází v nepříliš dobré ekonomické situaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rusko masivně nakupuje zlato

10.06.2019 „Česká republika v letech 1997 a 1998 prodala 56 tun zlata. V té době šlo těžko předvídat, jak se cena zlata bude vyvíjet. Z dnešního pohledu lze říci, že se Česko svých zlatých rezerv nemělo zbavovat, protože tak učinilo za nevýhodných podmínek,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Příjmy Ruska z vývozu ropy za dva týdny klesly o 1 miliardu USD

20.05.2019 Příjmy Ruska z vývozu ropy kvůli znečištění suroviny v ropovodu Družba za první dva týdny měsíce května klesly asi o jednu miliardu dolarů (23,1 miliardy Kč). Vyplývá to z propočtů agentury Reuters. Ropné firmy Total a Eni podle informovaných zdrojů zastavily platby za kontaminovanou ropu, kterou jí prodávají ruské firmy a oznámily, že platby obnoví, až se dohodnou na kompenzacích.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Růst ruské ekonomiky v prvním čtvrtletí prudce zpomalil

19.04.2019 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 0,8 procenta. Tempo jeho růstu tak prudce zpomalilo z 2,7 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Oznámilo to podle agentury Reuters ruské ministerstvo hospodářství.
C:\\fakepath\\rusko 17032014.png

Růst ruské ekonomiky loni zrychlil

04.02.2019 Ruská ekonomika rostla loni rychleji, než se čekalo, hlavně díky stavebnictví. Hrubý domácí produkt (HDP) se zvýšil o 2,3 procenta po růstu o 1,6 procenta předloni. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Růst ruské ekonomiky ve 2Q zrychlil

10.09.2018 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 1,9 procenta. Tempo jeho růstu tak zrychlilo z 1,3 procenta v prvním kvartálu. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil ruský statistický úřad. Zpřesnil tak svůj rychlý odhad z minulého měsíce, podle kterého růst ve druhém čtvrtletí činil 1,8 procenta.
img

Ruský rubl přehlíží rally na ropě

23.08.2018 Za posledních 12 měsíců vyrostly ceny ropy o 40 % a ruský rubl za stejné období odepsal více než 10 %. Přitom ropné futures a měnový pár USD/RUB se tradičně pohybují proti sobě. Co za tímto nezvyklým pohybem stojí a vytváří se obchodní příležitost?
C:\fakepath\Turkey-central-bank-760x400.jpg

Růst ruské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zrychlil

10.08.2018 Meziroční tempo růstu ruské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zrychlilo na 1,8 procenta z 1,3 procenta v prvním kvartálu. Oznámil to dnes podle agentury Reuters ruský statistický úřad na základě předběžných údajů.
img

Rusko nové sankce zvládne. Některé firmy však budou mít problémy

19.04.2018 „Rusku na jedné straně pomáhají rostoucí ceny ropy, na druhé straně mu však škodí nové ekonomické sankce. V ruské ekonomice budou vznikat dílčí nerovnováhy, které příliš neovlivní celkovou makroekonomickou situaci. Dopady na konkrétní společnosti však mohou být značné,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Moody's: Ruská ekonomika sankce zvládne

19.04.2018 Ruská ekonomika je dost silná na to, aby zvládla nové sankce, které proti ní uplatňují Spojené státy. Uvedla to dnes mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service. Rusko má podle ní silné veřejné finance a také solidní vnější financování. Na některé zadlužené subjekty však budou mít sankce negativní dopad, v první řadě na hliníkárenský koncern Rusal.
img

Rozbřesk: Ruská ekonomika verze Putin 6.0, trh s ropou žije geopolitikou

19.03.2018 Vladimir Vladimirovič Putin bude už po šesté ruským prezidentem. Pamatuje tak už celkem čtyři americké prezidenty přes Billa Clintona až po Donalda Trumpa. Jeho drtivé vítězství pravděpodobně přes sliby velkých reforem nepřinese Rusku zásadní změnu v hospodářské politice. Stačí si připomenout rok 2012, kdy Vladimir Putin sliboval padesátiprocentní nárůst produktivity práce. Realita je taková, že za posledních pět let se ruská produktivita prakticky nepohnula z místa a HDP na hlavu v dolarovém vyjádření naopak výrazně propadlo (o necelých 30 %).
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Omezení dodávek ropy by letos mohlo poškodit ruskou ekonomiku

16.02.2018 Dohoda řady předních těžařských zemí o snížení dodávek ropy na trh, jejímž cílem je podpořit ceny suroviny, by v letošním roce mohla mít negativní dopad na ruskou ekonomiku. Uvedla to dnes ruská centrální banka.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Inflace v Rusku v lednu klesla na rekordní minimum 2,2 procenta

08.02.2018 Meziroční míra inflace v Rusku se v lednu snížila na rekordní minimum 2,2 procenta z prosincových 2,5 procenta. Vyplývá to ze včerejší zprávy ruského statistického úřadu. Pokles inflace poskytuje ruské centrální bance větší prostor k podpoře ekonomiky snižováním úrokových sazeb, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Analytici příští rok čekají zrychlení růstu ruské ekonomiky

28.12.2017 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v příštím roce zvýší o 1,9 procenta. Tempo hospodářského růstu tak zrychlí z 1,7 procenta očekávaných v letošním roce. Předpověděli to analytici dotazovaní agenturou Reuters. Ruská ekonomika se nyní zotavuje z útlumu, za nímž stály nižší ceny ropy a sankce, které na Moskvu uvalily západní země kvůli jejímu postupu v ukrajinské krizi.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Ministr Oreškin: Dohoda s OPEC poškozuje ruskou ekonomiku

23.11.2017 Hospodářský růst Ruska byl v říjnu negativně ovlivněn dohodou předních producentů ropy o omezování těžby. Prohlásil to dnes ruský ministr pro hospodářský rozvoj Maxim Oreškin. Z úst vysokého ruského politika zaznělo takové hodnocení dohody poprvé, napsala agentura Reuters.
img

Pro Evropu je klíčový politický a ekonomický vývoj v Rusku a v Číně

16.11.2017 Ukazuje se, že se Evropa díky politickým sankcím vůči Rusku připravila o poměrně značnou část obchodních příležitostí. Nejen evropské trhy dále výrazně ovlivní přicházející trend elektromobility. V Německu se zatím snaží najít schůdné politické řešení, zatímco prezident Frank-Walter Steinmeier navštívil Kreml. Rusko ekonomicky rychle posiluje, což v nadcházejících volbách jistě zhodnotí Vladimír Putin. Čína celkem úspěšně ukrajuje z hospodářského vlivu USA, které pomalu ztrácejí světovou ekonomickou nadvládu.
rusko 17032014.png

Růst ruské ekonomiky ve 2Q zrychlil

11.08.2017 Meziroční tempo růstu ruské ekonomiky ve druhém čtvrtletí prudce zrychlilo na 2,5 procenta z 0,5 procenta v prvních třech měsících roku. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
rusko 17032014.png

Ruská centrální banka snížila úroky

16.06.2017 Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na devět procent. Zároveň signalizovala další pokles úroků ve druhém pololetí. Zlepšila také odhad letošního růstu ruské ekonomiky na 1,3 až 1,8 procenta, doposud počítala s růstem o 1,0 až 1,5 procenta.
rusko 17032014.png

SB: Ruské ekonomice pomůže k růstu ropa

23.05.2017 Ruská ekonomika počínaje letošním rokem poroste. Po dvou letech ekonomického poklesu jí pomohou vyšší ceny ropy a její rostoucí produkce, která dosáhne nových postsovětských maxim. To pak umožní zvýšení spotřeby a růst investic. Ve své půlroční zprávě to dnes uvedla Světová banka (SB).
rusko 17032014.png

Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla

17.05.2017 Ruská ekonomika začátkem letošního roku pokračovala v růstu. Hrubý domácí produkt se podle předběžných údajů tamního statistického úřadu v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 0,5 procenta. V posledním čtvrtletí loňského roku stoupl o 0,3 procenta po předchozích sedmi čtvrtletích poklesu za sebou.
mmf 132.jpg

MMF: Růst střední a východní Evropy zrychlí

11.05.2017 Růst ekonomik střední, východní a jihovýchodní Evropy letos zrychlí celkově na 2,2 procenta z loňského tempa 1,5 procenta. Růst v celém regionu podpoří zejména konec hospodářské recese v Rusku. Předpověděl to v dnešním pololetním regionálním výhledu Mezinárodní měnový fond (MMF). Loni v listopadu MMF odhadoval v oblasti zrychlení růstu na 2,1 procenta.
img

Obrázky dňa: Britské podniky pociťujú najsilnejší rast cien vstupov v tomto tisícročí, pomáha to libre

02.02.2017 Za včerajším rastom libry stojí prudký rast cien subindexu vstupných cien, ktorý je robený v rámci prieskumu výrobnej dôvery. Rast vstupných cien pocítilo takmer 90% respondentov, čo je najviac v histórii prieskumu (od roku 1992). Historická korelácia ukazuje, že by to mohlo vyhnať infláciu až k šiestim percentám, čo zvýšilo riziko, že Bank of England bude zvyšovať sadzby skôr, než sa čaká (@CapEconUK):
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
rusko 17032014.png

Ruská centrální banka snížila základní úrok

16.09.2016 Ruská centrální banka dnes podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na...
rusko.jpg

Ruská ekonomika ve 2Q zpomalila pokles

11.08.2016 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí dál zpomalila pokles. Hrubý domácí produkt (HDP) klesl meziročně o 0,6 procenta...
img

Idylka pro ruský rubl možná skončí - ozývá se Krym a ropě se příliš nedaří

11.08.2016  Nebýt nešťastného začátku roku, který odnesly téměř všechny emerging markets, zažívá ruský rubl letos až nečekaně klidné období. Idylka však nemusí trvat věčně. Na vině mohou být jak ceny ropy, tak opět politika s odstínem ukrajinsko-ruského konfliktu.
img

Ruský rubl oceňujeme ropou

25.05.2016 Ceny ropy nadále rostou a smazávají alespoň část ohromných ztrát, které nabraly během posledních dvou let. To má na ruský rubl pozitivní a zejména stabilizační efekt. Měnový pár USD/RUB se dostal z lednových 85 rublů za dolar výrazně níže a už několik týdnů se obchoduje v blízkosti 65 rublů za dolar. Můžeme proto říci, že aktuálně neovlivňuje USD/RUB žádná spekulativní vlna a kurz odráží fundamentální pozici ruské ekonomiky.
rusko 17032014.png

MMF: Ruská ekonomika letos klesne mírněji

19.05.2016 Ruská ekonomika letos klesne o zhruba 1,5 procenta, tedy mírněji, než se dosud čekalo. Předpověděl to...
obchodni plan.png

Střední a východní Evropa prý poroste

06.05.2016 Většina zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy bude nadále silně růst. Rusko a další země ze...
rusko 17032014.png

SB kvůli ropě zhoršila výhled HDP Ruska

06.04.2016 Světová banka (SB) zhoršila výhled vývoje ruské ekonomiky na letošní a příští rok kvůli slabším globálním...
img

Ruská ekonomika roste a padá s ropou. V současnosti platí to druhé s negativním výhledem

26.01.2016 Včerejší ruské statistiky HDP ukázaly, že tamní ekonomika klesla v minulém roce o 3,7 % a nachází se tak v hluboké rec...
img

Ropné trhy hledají záchranu, spekulace o spolupráci OPEC a Ruska se množí

25.01.2016 Ropa má za sebou velmi divoké seance. V prvních seancích minulého týdne nejprve klesala na nová minima od roku 2003, a...
usbrub-21012016-D1.png

Rubl padá na nová rekordní minima

21.01.2016 Ruský rubl dnes sestoupil na nové rekordní minimum a jeho kurz se dostal k 85 rublům za dolar...
usdrub-20012016.png

Rubl klesl na nové rekordní minimum

20.01.2016 Ruský rubl dnes pod tlakem vytrvalého propadu cen ropy sestoupil na nové rekordní minimum. Prorazil tak dosavadní nejnižší úroveň, na niž se dostal na konci roku 2014. Pád cen ropy prohlubuje obavy investorů z dalšího poklesu ruské ekonomiky, která je závislá na příjmech z prodeje ropy a zemního plynu. Od počátku roku rubl proti dolaru ztrácí devět procent.
USDRUB-18012016-LV-11.png

Ruský rubl klesl na nové minimum

18.01.2016 Ruský rubl dnes klesl na nové dlouhodobé minimum, příčinou je pokles cen ropy. Měnový pár USD/RUB tak...
img

Ropa a ruská ekonomika v roku 2016

11.01.2016 Dnešný deň je prvým oficiálnym obchodným dňom v Rusku v tomto roku. Ortodoxní Rusi mali totiž až do dnešného dňa viano...
img

Rubl na dolaru padá na letošní minima, vadí mu fx převody ruských firem i nízké ceny ropy

28.12.2015 Ruský rubl pokračuje v pádu posledních měsíců. Dnes na páru s americkým dolarem ztrácel až 3,2 % a obchodoval se až na...
img

Ozvěny trhu - Východní Evropa jako černý kůň

16.10.2015 Ač z krátkodobého pohledu určitě nalezneme rizika pro slabší hospodářský růst, z pohledu dlouhodobé investice se současná situace zdá...
rusko 17032014.png

Centrálním bankéřem roku je ruská guvernérka

16.09.2015 Cenu guvernér centrální banky roku dnes časopis Euromoney udělil guvernérce ruské centrální banky Elviře...
rusko 17032014.png

Ruská ekonomika je prý venku z nejhoršího

02.09.2015 Ruská ekonomika se zřejmě dostala z nejhoršího v první polovině letošního roku, ve střední a východní...
global economy.jpg

SB zhoršila odhad růstu světové ekonomiky

11.06.2015 Světová banka (SB) snížila odhad letošního růstu světové ekonomiky na 2,8 procenta. V lednu přitom...
rusko 27112013.png

Ruská centrální banka snížila úroky

30.04.2015 Ruská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na 12,5 procenta...
rusko 17032014.png

Rusku hrozí vleklá hospodářská recese

01.04.2015 Rusku hrozí vleklá hospodářská recese. Vliv západních sankcí uvalených na zemi kvůli ukrajinské krizi totiž...
rusko 27112013.png

CNBC: V Rusku narůstá strach z krize

15.02.2015 Zatímco Kyjev a Moskva uzavřely ve čtvrtek dohodu o příměří na východě Ukrajiny, ruská ekonomika se...
rusko 27112013.png

Inflace v Rusku prudce stoupla na 15 %

05.02.2015 Meziroční míra inflace v Rusku se v lednu vyšplhala na 15 procent z úrovně 11,4 procenta na konci...
usdrub-30012015.png

Rusko dnes překvapivě snížilo úroky

30.01.2015 Ruská centrální banka dnes překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu o dva procentní body na 15...
mmf 132.jpg

MMF zhoršil odhad letošního světového růstu

20.01.2015 Světová ekonomika zrychlí v letošním roce tempo růstu na 3,5 procenta z loňských 3,3 procenta. Odhad je ale horší, než se čekalo dosud. V aktualizaci výhledu světové ekonomiky to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Globální hospodářský růst sice podpoří nižší ceny ropy, za kterými stojí ve velké míře převis nabídky nad poptávkou. Tento vývoj ale převáží některé nepříznivé faktory včetně slabších investic, odhadl také MMF, který zároveň zhoršil odhad hospodářského růstu mnoha vyspělých a rozvíjejících se tržních ekonomik.
usdrub 05012014-1.png

Ruský rubl zahájil týden výrazným poklesem

05.01.2015 Ruský rubl vstoupil do nového týdne výrazným propadem, dolů ho tlačí klesající ceny ropy. Krátce po...
graf global.jpg

Jaké jsou největší ekonomiky světa?

26.12.2014 Čína by mohla vystřídat Spojené státy na pozici největší ekonomiky světa už v roce 2025, což je o tři roky...
rusko 27112013.png

Ruská ekonomika může klesnout o 4,5 %

16.12.2014 Ruská ekonomika příští rok klesne zhruba o 4,5 procenta, pokud ceny ropy zůstanou na nynější úrovni...
graf global.jpg

Růst světové ekonomiky napřesrok zrychlí

10.12.2014 Růst světové ekonomiky by měl v příštím roce zrychlit na 3,1 procenta z předpokládaných 2,6 procenta v roce letošním...
rusky rubl 29092014.png

Ruský rubl – jak nepodcenit politické riziko?

29.09.2014 V dalším vzdělávacím článku ze seriálu exotických měn se detailně podíváme na faktory, které ovlivňují hodnotu ruského rublu (RUB). Zvláštní pozornost pak budeme věnovat aktuálně žhavému tématu spojenému s rusko-ukrajinským vojenským konfliktem, kterým je politické riziko. Jak si ale v článku ukážeme, zvýšená nejistota pramenící z tohoto konfliktu není hlavním důvodem stojícím za prudkým oslabením rublu z letošního léta.
img

Makro: Ruská ekonomika rostla nejpomaleji od 1Q 2013

18.08.2014 Meziroční růst HDP Ruské federace ve druhém čtvrtletí zpomalil na 0,8% z 0,9% v prvním čtvrtletí a byl nejni...
rusko 27112013.png

Ruská centrální banka dnes zvýšila úroky

25.07.2014 Ruská centrální banka dnes překvapivě zvýšila svou klíčovou úrokovou sazbu o půl procentního bodu na osm...
img

Makro: Meziroční růst ruské ekonomiky v 1Q výrazně zpomalil

23.05.2014 Ruská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí 2014 meziročně o 0,9%, pomaleji než o 2,0% v předchozím čtvrtletí,...
img

Měnový trh: velké ticho před pravděpodobnou bouří

05.05.2014 Nejobchodovanější měny světa se třesou strachem. Obchodují se v neustále užších denních pásmech a na velká ekonomická ...
img

Makro: Agentura Standard & Poor´s snížila rating Ruska na BBB-

25.04.2014 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s v pátek snížila hodnocení úvěrových závazků Ruské federace z...
rusko 17032014.png

Ruská ekonomika prý vykazuje známky krize

17.03.2014 Ruská ekonomika vykazuje jasné známky toho, že se nachází v krizi. Uvedl to dnes podle agentury Reuters...
img

Berlínská zeď naruby? Rusko, Ukrajina a trhy

10.03.2014 Víkendové vyhrocení situace na Ukrajině, respektive Krymu a prudké navýšení sazeb ruské centrální banky vypovídá zatím...
ropa 07112013.png

Komodity: Rusko nečeká růst cen ropy

07.11.2013 Ruská vláda v tomto a příštím desetiletí nepředpokládá reálný růst cen ropy. Svůj dlouhodobý výhled růstu...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Expert | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Downtrend | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Opce | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Panika | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Podpora | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Argentinské peso | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | České koruny | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika Ruska | Ekonomika USA | Eura | Evropská banka | Evropské měny | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP Ruska | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Investiční nástroje | Investing | Irsko | ISM | Japonské firmy | Jeden dolar | Kapitálové trhy | Kurz rublu | Kurz USD | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup EUR | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | SWIFT | Tesla Motors | Trh | Tržní podíl | USDRUB | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | VTB Capital | ING | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Euromoney | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Kontrakt | Volby | Retail | Burze | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | MICEX | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Standard Bank | BCS | Hospodářské vyhlídky | Brazílie | Vývoj na komoditních trzích | Podnikatel | Podnikání | Investičníweb.cz | Ministr financí | Snižování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Klid | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Sázet | Evropské trhy | Referendum | Ekonomická aktivita | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Economist | Economic | Širší index S&P 500 | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Zavedení plovoucího kurzu | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Virgin America | Walmart | Alibaba | Halliburton | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Eurex | Režim devizových intervencí | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Benchmarky | Britská banka Barclays | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Ekonomická data | Americké indexy | Historická minima | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Burzovní skupina | CEBR | Zajištění | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Nízká volatilita | Výhled | Depozitní sazba | Globální krize | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Rekordní minima | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní systém | Krize | Odliv zahraničního kapitálu | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | TTIP | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Volatilita trhů | ČTK | Rada MMF | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Tempo růstu ekonomiky | Audi | Flash Crash | ex | Oslabování měny | Klamání investorů | Zhodnocování dolaru | Ruské akcie | Zahraniční forex | ING Groep NV | Rovnovážný kurz | BHS | Pavel Drahotský | Craig Wright | Wood & Company | Saxo | Obchodní války | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Technologické akcie | Portu | Pokles ceny | Royal Dutch Shell | Metals Focus | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Růst zisků | EK | Náklady na úvěry | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Společnost Apple | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | WEF | Ropný kartel | Globální dluh | Statistický úřad | Ropovod | Splácení dluhu | Růst cen ropy | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Prodej ropy | Omezení dodávek ropy | Společnost Gazprom | Gazprom | Defenzivní akcie | Pokles úroků | Pokles cen | Snížení úroků | Štěpán Křeček | SIX | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Prosus | Hospodářská recese | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Pokles ceny ropy | Akcie roku | Společnost Deutsche Börse | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Huawei | Údaje o vývoji HDP | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | LNG | Objem | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchodní dohody | Statistické údaje | Výhled ruské ekonomiky | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | List The Wall Street Journal | Cisco Systems | Firma | BAT | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Růst cen | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | PSA | Statistici | Ukrajina | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Walt Disney | AFP | Švýcarská ekonomika | FT | Nezaměstnanost v eurozóně | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Radim Krejčí | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Problémy | Soukromé podniky | Britové | Total | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Levnější ropa | Úroky | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | AXA | FedEx | FDX | Disney | Ministr hospodářství | Nike | Nejlepší akcie | Yandex | Roční růst | Investiční platformy | Wirecard | Investiční aktivita | Hospodaření | Nízké ceny ropy | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Ministr zahraničí | Sodexo | Světová banka (SB) | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Wall Street Journal (WSJ) | Veřejné finance | SAP | Technologická společnost | Inflace v Rusku | Banka Morgan Stanley | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie | Boeing | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Rosstat | Pavel Malkov | Šéf Rosstatu | Hlavní úrokové sazby | Fresenius Medical | Adidas | NFP | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Ekonomický dopad | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Střední podniky | Americký Fed | Vývoj | Šok | Snížení těžby | WP | Videokonference | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Lufthansa | Profitovat | Karanténní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Pokles HDP | Fiskální politiky | Šíření viru | Epidemie onemocnění | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Levnější půjčky | Rating vyšší | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Domácnosti | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | The Economist | Allianz | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Války | Schodek | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Závislost | Výraznější pokles | Údaje | Dlužník | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | FANG | DAWN | DAWN akcie | Microsoft Corp | US Bancorp | Procter & Gamble | S&P500 | Nizozemsko | Omezení pohybu | Podpůrná opatření | Lucembursko | ADBE | 3M | Ministerstvo hospodářství | Shell | Maloobchod | Vývoz | NKE | Členské země | Merck KGaA | Merck | Sektor služeb | CL | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Podnikatelské aktivity | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Renault | JDE | Unie | ČR | Costco | PEPP | Plán obnovy ruské ekonomiky | Špatné zprávy | Ruští statistici | Ruské úřady | Covid | Druhá vlna pandemie | Představenstvo | Podmínky půjčky | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Vysoké ocenění | Ocenění | Ceny | Životní úroveň Rusů | Životní úroveň | Pokles ruské ekonomiky | Ruská vláda | Pokles hospodářství | Prognóza Ministerstva financí | Výdaje na podporu ekonomiky | Počet úmrtí | Ruské firmy | Měnový fond | Interfax | Ruské společnosti | Transněfť | Spotřebitelská poptávka | Vakcinace | Růst ceny | Dobrý výsledek | Rozpočtový schodek Ruska | Schodek Ruska | VTB | Andrej Kostin | ACRA | Ruská úvěrová agentura | Ruská úvěrová agentura ACRA | Agentura Interfax | Nárůst ceny | Poptávka po stříbře | Silver Institute | Pandemie covidu-19 | Nejvyšší růst | Ceny surovin | Meziroční růst cen | Růst cen nemovitostí | SPIEF | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Společnosti | Nejnovější zprávy | Pozornost | Ruská společnost | Ruský prezident | Společnost | Míra inflace v Rusku | Gomeltransněfť | RIA Novosti | Družba
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Rumunské lei (RON)
Rumunské leu (RON)
Rumunsko
Rumunský lei
Rumunský ministr financí
Run na zlato
Rupert Hoogewerf
Rural Clima
Ruská agentura
Ruská centrální banka

Následující klíčová slova

Ruská firma
Ruská měna
Ruská politická scéna
Ruská ropa
Ruská ropná společnost
Ruská společnost
Ruská společnost Delimobil
Ruská státní firma
Ruská těžařská společnost
Ruská úvěrová agentura
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít