Úterý 19. březen 2024 05:48
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Instaforex Dakar

Ruská ekonomika

C:\fakepath\trader-28022024-49-zm.jpg

Ruské reálné mzdy loni stouply o 7,8 pct, nezaměstnanost je rekordně nízká

28.02.2024 Ruské reálné mzdy v roce 2023 stouply o 7,8 procenta. Nezaměstnanost byla v lednu rekordně nízká a ekonomika minulý měsíc meziročně přidala 4,6 procenta. Podle agentury Reuters to vyplývá z nejnovější sady zveřejněných statistik. Ruská ekonomika se v loňském roce prudce odrazila od propadu v roce 2022. Její růst je ale do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice pro válku na Ukrajině, což maskuje problémy, které brání zlepšení životní úrovně Rusů, napsala agentura Reuters. Zemi čekají v polovině března prezidentské volby, ve kterých bude usilovat o znovuzvolení dosavadní vládce Kremlu Vladimir Putin.
img

Eskalaci invaze jsme prokaučovali, teď hrajeme o čas

26.02.2024 24. únor 2024, smutné druhé výročí vpádu invazních vojsk Ruské federace na území Ukrajiny. Vladimiru Putinovi se nepodařilo dosáhnout cíle rychlé vojenské operace, a tak tu máme dlouhý a zatím nekončící konflikt, ve kterém zástupci NATO a Evropy ještě neřekli, co chtějí. Putin vede zdržovací válku, protože věří, že ji buď „vysedí“ díky téměř neomezeným lidským zdrojům, nebo bude mít později v rukou lepší alternativy. Západní svět si začíná připouštět scénář třetí světové války. Jenže příprava na nejhorší možnou situaci měla přijít na úplném začátku.
C:\fakepath\trader-22022024-47-zm.jpg

MMF: Růst ruské ekonomiky překvapuje, objevují se ale známky přehřátí

22.02.2024 Růst ruské ekonomiky vzhledem k působení západních sankcí překvapuje, objevují se u ní ale známky přehřátí. Dnes to podle agentury DPA uvedla ředitelka komunikace Mezinárodního měnového fondu (MMF) Julie Kozacková.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout

12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
C:\fakepath\trader-07022024-53-zm.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta

07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-01022024-52-zm.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v lednu rostla nejpomaleji za půl roku

01.02.2024 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v lednu rostla nejpomalejším tempem za půl roku, negativně ji ovlivnil pokles nových exportních zakázek. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\Global3.png

MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,1 procenta

30.01.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle aktualizované prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 3,1 procenta, zatímco v říjnu MMF letošní růst odhadoval na 2,9 procenta. Za zlepšením prognózy podle fondu stojí příznivější hospodářské vyhlídky ve Spojených státech a v některých velkých rozvíjejících se ekonomikách.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Expert: Sankce Rusko bolí, ale ne dost. Zklamání plynou z nereálných očekávání

15.01.2024 Uvalené sankce kvůli invazi na Ukrajinu Rusko podle Zdeňka Kříže z Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity bolí, nebolí je ale dost. Sankce podle něj fungují, zklamání vyplývají z nereálných očekávání. Kříž to řekl ČTK. Odborník se specializuje na mezinárodní bezpečnostní organizace či bezpečnostní politiku.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v prosinci rostla nejrychleji za sedm let

29.12.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v prosinci rostla nejrychlejším tempem skoro za sedm let, objem nových exportních zakázek nicméně druhý měsíc za sebou klesl. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož předběžné výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global. Růstu v průmyslu teď vydatně pomáhá zbrojní výroba.
C:\fakepath\rubl3.png

Ministr: Rozpočtový deficit Ruska za letošek bude kolem 1,5 procenta HDP

26.12.2023 Rozpočtový deficit Ruska za letošní rok by měl být kolem 1,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), tedy 2,9 bilionu rublů (704 miliard Kč). Dnes to podle agentury Reuters řekl v ruské státní televizi ministr financí Anton Siluanov. Dodal, že výdaje i příjmy byly nakonec vyšší, než se předpokládalo, ale saldo zůstalo stejné, jak se odhadovalo.
img

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to dnes předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se vyrovnala se sankcemi, Západ technologicky zaostává

07.12.2023 Ruská ekonomika odolává sankcím, které na ni uvalily západní státy, a v letošním roce vykáže růst kolem 3,5 procenta. Na investičním fóru Russia Calling (Rusko volá) to dnes v Moskvě řekl prezident Vladimir Putin. Západ podle něj usnul na vavřínech a technologicky zaostává. Rusko je podle Putina připraveno více spolupracovat s Čínou.
C:\\fakepath\\trader-23112023-40-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.11.2023 1) Burza cenných papírů Praha (BCPP) zavede od 18. prosince nový index. Jeho součástí budou všechny akcie obchodované na trhu Start, který je určený pro malé a střední firmy. Hodnotu indexu PX Start bude burza zveřejňovat jednou denně po ukončení obchodování. Burza o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Amundi: Vzestup ruské ekonomiky ukazuje neefektivnost západních sankcí

23.11.2023 Vzestup ruské ekonomiky ukazuje neefektivnost západních sankcí uvalených na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu. Tvrdí to společnost Amundi, která je největším správcem aktiv v Evropě. Ruská ekonomika podle hlavního investičního manažera firmy Vincenta Mortiera příští rok vykáže třikrát rychlejší růst než ekonomika eurozóny. Mortier to dnes řekl na tiskové konferenci v Paříži, kde představil výhled Amundi na příští rok, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\rubl2.png

Rusko čeká letos nižší rozpočtový deficit, kolem jednoho procenta HDP

22.11.2023 Deficit ruského rozpočtu se letos bude pohybovat kolem jednoho procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Rozpočtový plán vlády přitom počítá s deficitem dvě procenta HDP a někteří ekonomové začátkem roku čekali, že schodek rozpočtu dosáhne až pěti procent HDP, uvedla agentura Reuters.
img

Ruská ekonomika svým růstem překonává všechna expertní očekávání. Od roku 2019 do současnosti – tedy v období covidu a války na Ukrajině – stoupla o 5,5 %, zatímco česká klesla o 2,5 %

16.11.2023 Růst ruské ekonomiky překonává všechna expertní očekávání, ukazuje dosavadní slabost sankcí, shrnuje agentura Bloomberg. Dle MMF (a jeho ukazatele HDP na osobu v mezinárodních dolarech roku 2017) letos ruská ekonomika bude o 5,5 % silnější než v předcovidovém roce 2019, česká ale o 2,5 % slabší.
C:\fakepath\rubl3.png

Ruská ekonomika ve 3. čtvrtletí podle statistiků vzrostla o 5,5 procenta

16.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 5,5 procenta. Oznámil to včera ruský statistický úřad. Hospodářský růst v Rusku tak byl podle agentury DPA nejsilnější od čtvrtého čtvrtletí roku 2021, tedy od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

MMF: Ruská ekonomika nyní těží z vojenských výdajů, její vyhlídky jsou ale slabé

13.10.2023 Krátkodobý hospodářský růst v Rusku v současnosti podporují rozsáhlé vojenské výdaje, dlouhodobější vyhlídky ruské ekonomiky jsou však pochmurné. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ředitel evropského odboru Mezinárodního měnového fondu (MMF) Alfred Kammer.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v září rostla nejrychleji za šest let

02.10.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v září rostla nejrychlejším tempem za více než šest let. Zaměstnanost v odvětví rostla dokonce nejrychleji za více než dvě desetiletí. Vyplývá to podle agentury Reuters z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

EBRD zlepšila letošní výhled české ekonomiky, čeká růst o 0,1 procenta

27.09.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zlepšila výhled české ekonomiky na letošní rok. Nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos v Česku zvýší o 0,1 procenta, zatímco v květnu předpovídala, že o 0,1 procenta klesne. Odhad růstu české ekonomiky na příští rok nicméně EBRD zhoršila na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 2,9 procenta. Banka to uvedla ve svém hospodářském výhledu.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Rusko je vůči západním sankcím překvapivě odolné, řekl oligarcha Děripaska

26.09.2023 Rusko ustálo sankce, které na něj po loňské invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní státy. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekl ruský oligarcha Oleg Děripaska. Zároveň dal najevo nad tímto vývojem překvapení - myslel si totiž, že Rusko kvůli válce zkrachuje.
C:\fakepath\trader-11092023-27-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.09.2023 1) Česko využívá stále více ruské ropy. V první polovině letošního roku činil podíl ropy dovezené prostřednictvím ruského ropovodu Družba kolem 65 procent. V loňském roce byl okolo 56 procent a v předchozích letech ještě nižší. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí státní společnosti Mero Barbora Putzová. Podíl ruské ropy je tak nejvyšší minimálně od roku 2012. V EU od loňska platí zákaz dovozu ropy z Ruska, Česko má při využití ropovodu Družba výjimku. Společnost Mero je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL, je jediným přepravcem ropy do České republiky.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

DPA: Ruská ekonomika roste, ale dopady války na Ukrajině jsou stále citelnější

11.09.2023 Ruská ekonomika sice navzdory západním sankcím roste, ale zásluhu na tom má především zbrojní průmysl. Slábnoucí rubl, klesající kupní síla, omezenější vývoz ropy a plynu a stále vyšší náklady na dovoz dávají Rusům čím dál více pocítit dopady rok a půl trvající války na Ukrajině. Ruská média o tom nyní otevřeně informují, přestože stát ekonomická data často tají. Dalším tématem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, protože migranti zemi opouštějí s ohledem na ekonomické problémy a někdy i hrozbu odvodu, píše agentura DPA.
C:\fakepath\trader-11082023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.08.2023 1) Pro vývoj inflace je větším rizikem předčasně snížit úrokové sazby než ponechat zpřísněnou měnovou politiku delší dobu. Shodla se na tom bankovní rada České národní banky (ČNB) při jednání o nastavení sazeb v minulém týdnu. Kvůli proinflačním rizikům odmítla základní scénář své prognózy, který počítal s poklesem sazeb ve třetím čtvrtletí. Alternativní scénáře prognózy, které rada upřednostnila, předpokládají zachování sazeb poblíž současné úrovně sedmi procent do konce roku. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady, který dnes ČNB zveřejnila.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už příští rok

11.08.2023 Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už v příštím roce, přizpůsobí se totiž dopadům mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Snaha Kremlu o rozšíření náboru do armády by ale mohla tento cíl ještě zmařit.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky, inflace ale bude klesat pomaleji

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na letošní rok a nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o tři procenta. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu, v němž v dubnu počítal s růstem o 2,8 procenta. Výhled na příští rok fond ponechal beze změn a nadále počítá s tříprocentním růstem.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu za pololetí klesly téměř o polovinu

05.07.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a zemního plynu se za prvních šest měsíců letošního roku meziročně snížily o 47 procent na 3,38 bilionu rublů (812,3 miliardy Kč). Na vině jsou nižší ceny a nižší objem prodeje. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-20062023-46-zm.jpg

Ratingová agentura Scope letos nadále počítá s poklesem ruské ekonomiky

20.06.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 0,8 procenta po loňském poklesu o 2,1 procenta. Předpověděla to podle agentury Reuters evropská ratingová agentura Scope Ratings. Zlepšila tak svůj předchozí odhad, který letos počítal se čtyřprocentním poklesem. Letošní vyhlídky ruské ekonomiky nicméně Scope Ratings nadále hodnotí méně příznivě než Mezinárodní měnový fond (MMF). Ten ve své poslední prognóze předpovídá, že ruský HDP se letos zvýší o 0,7 procenta.
img

Cena plynu může koncem roku vystoupat až na trojnásobek současných hodnot. Důvodem bude nestabilita trhu i počasí

06.06.2023 Ačkoliv v současnosti se spotová cena plynu pohybuje pod 30 eury za megawatthodinu, s nástupem příští topné sezony může vystoupat až na trojnásobek. Vyplývá to z analytických odhadů firem, které v tuzemsku zajišťují obchod s plynem. Hlavními důvody budou rostoucí spotřeba v zimě, nestálost trhu a zásadní vliv může mít také počasí. Pokud tedy zákazníci z řad firem či obcí obdrží v těchto dnech nabídku s fixací na příští rok pod hranicí 1500 korun za megawatthodinu, neměli by váhat. Současné ceny energií na trhu analyzuje ve svém komentáři jednatel společnosti MJEnergie Pavel Urubek.
C:\fakepath\trader-17052023-61-zm.jpeg

Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,9 procenta

17.05.2023 Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 1,9 procenta. Ve stejném období loni se hrubý domácí produkt zvýšil o tři procenta, v předchozím čtvrtletí se propadl o 2,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat.
C:\fakepath\trader-03052023-50-zm.jpg

Ruská ekonomika podle odhadů klesla v prvním čtvrtletí o 2,2 procenta

03.05.2023 Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 2,2 procenta. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnilo ruské ministerstvo hospodářství. Ve stejném období loni se ekonomika propadla o tři procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průzkum: Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru se v dubnu dál zvýšila

02.05.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v dubnu rostla už dvanáctý měsíc za sebou, tempo růstu ale druhý měsíc za sebou zpomalilo. Pokles nových exportních zakázek se po více než roce zastavil, zatímco inflační tlaky nabraly na síle. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průmyslová výroba v Rusku se v březnu překvapivě vrátila k meziročnímu růstu

27.04.2023 Průmyslová výroba v Rusku v březnu vykázala první meziroční nárůst za poslední rok. Ruský statistický úřad včera oznámil, že produkce se zvýšila o 1,2 procenta. Analytici přitom v průzkumu agentury Bloomberg předpovídali, že výroba vykáže pokles o 1,4 procenta.
C:\fakepath\Forbes.jpg

Forbes: Hodnota majetku ruských miliardářů za poslední rok výrazně stoupla

23.04.2023 Hodnota majetku ruských dolarových miliardářů se za poslední rok zvýšila o 152 miliard dolarů (zhruba 3,3 bilionu Kč), tedy o více než dvě pětiny. Přispěly k tomu vysoké ceny přírodních zdrojů a obnovování hodnoty majetku po propadu, který nastal bezprostředně po začátku ruského útoku na Ukrajinu. Na předválečnou úroveň se však hodnota majetku ruských miliardářů ještě nevrátila. Uvedla to podle agentury Reuters ruská verze časopisu Forbes.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo prognózu letošního vývoje ekonomiky

14.04.2023 Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo prognózu vývoje domácí ekonomiky na letošní rok. Nyní čeká zvýšení hrubého domácího produktu (HDP) o 1,2 procenta místo dosud očekávaného poklesu o 0,8 procenta. Informují o tom dnes ruské tiskové agentury.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren se díky domácí poptávce už téměř rok zvyšuje

03.04.2023 Aktivita ruského zpracovatelského sektoru už téměř rok vykazuje růst, jeho tempo ale v březnu mírně zpomalilo. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global. Za růstem ruského zpracovatelského sektoru je domácí poptávka, která kompenzuje pokračující pokles exportních zakázek, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Putin nečekaně připustil, že sankce by mohly dopadnout na ruskou ekonomiku

29.03.2023 Ruský prezident Vladimir Putin připustil, že se sankce mohou ve střednědobém výhledu negativně podepsat na ruské ekonomice, uvedl ruský deník Kommersant. Putin přitom v posledních měsících zdůrazňoval, že se Rusku daří sankcím odolávat, podotkla agentura AFP. Podle ní je to poprvé, kdy Putin veřejně přiznal, že příval mezinárodních sankcí, které zasáhly řadu odvětví ruské ekonomiky včetně ropného průmyslu, mají na ruskou ekonomiku vliv.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

AP: Život Rusů se z ekonomického hlediska příliš nezměnil, hospodářství se drží

26.03.2023 Západní sankce zasáhly ruské banky, bohaté jednotlivce nebo dovoz technologií. Po roce rozsáhlých omezení, jejichž cílem bylo oslabit válečný fond Moskvy, se ale ekonomický život pro běžné Rusy příliš neliší od toho, který vedli před ruskou invazí na Ukrajinu. Žádná masová nezaměstnanost a propad měny se nekonají. Nejsou tu žádné krachující banky, před kterými se tvoří dlouhé fronty. Nabídka v supermarketech se příliš nezměnila, zahraniční zboží je stále dostupné, nebo jeho místo zaujaly místní ekvivalenty, píše agentura AP.
C:\fakepath\putin.png

Inflace je u nás nižší a úroda větší, chválil se Putin před podnikateli

16.03.2023 Ruský prezident Vladimir Putin při setkání s ruskými podnikateli prohlásil, že ruská ekonomika získává principiálně novou kvalitu a začíná se rozvíjet podle nového modelu. Napsal o tom list Kommersant, podle kterého se Putin s podnikateli sešel poprvé od loňského vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. Prezident jim řekl, že Rusku se podařilo v rychle rostoucích regionech světa kompenzovat uzavření západních trhů, sankce dopadly podle přísloví, že kdo jinému jámu kope, sám do ní padá, a inflace je nižší a úroda větší než v Evropě. A i za řepou či tuříny, které západní vůdci doporučují spotřebitelům namísto salátů a rajčat, budou muset Evropané do Ruska, tvrdil.
C:\fakepath\trader-10032023-33-zm.jpg

Zisk ruských společností loni klesl o 12,6 procenta

10.03.2023 Ruské společnosti vykázaly v loňském roce zisk 25,93 bilionu rublů (7,5 bilionu Kč). Ve srovnání s předchozím rokem zisk klesl o 12,6 procenta, protože velká část podniků se potýkala s dopady západních sankcí. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil ruských statistický úřad.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rozpočet za dva měsíce sklouzl do deficitu, loni v přebytku

06.03.2023 Ruský rozpočet vykázal za první dva měsíce letošního roku deficit 2,58 bilionu rublů (755,8 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni skončil v přebytku 415 miliard rublů. Moskva výrazně zvýšila výdaje, zatímco příjmy kvůli nižšímu prodeji ropy a plynu klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průzkum: Ruský zpracovatelský průmysl v únoru rostl nejrychleji za šest let

01.03.2023 Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v únoru rostla nejrychlejším tempem za šest let, zrychlil ale také růst nákladů. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\trader-28022023-41-zm.jpg

Rusko zvažuje uvolnění kapitálových restrikcí u zahraničních investic

28.02.2023 Ruští představitelé diskutují o odstranění některých kapitálových restrikcí u zahraničních investic. Chtěli by tak podpořit příliv investic ze zemí, které Moskva považuje za přátelské. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-24022023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.02.2023 1) Míra inflace v Japonsku se v lednu vyšplhala na maximum za 41 let, podniky totiž přesouvaly zvýšené náklady na domácnosti. Spotřebitelské ceny bez zahrnutí čerstvých potravin se tak meziročně zvýšily o 4,2 procenta po prosincovém nárůstu o 4,0 procenta, oznámila dnes japonská vláda. Ceny tak rostly nejrychleji od září 1981, kdy ropná krize na Blízkém východě vedla k prudkému zdražení paliv.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika nabírá rysy válečného hospodářství, uvádí německý institut IW

24.02.2023 Ruská ekonomika nabírá rysy válečného hospodářství. Zatímco výdaje na obranu se zvyšují, příjmy státu klesají, včetně těch za prodej ropy a plynu. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes zveřejnil německý ekonomický institut IW. Rusko letos podle ní zvýší výdaje na vnitřní a vnější bezpečnost o 25 procent na 124,7 miliardy eur (2,95 bilionu Kč).
img

Rok po invazi prognózuje MMF Rusku zhruba stejný ekonomický růst jako Česku. Kdy se protiruské sankce projeví opravdu viditelně?

24.02.2023 Česká ekonomika letos může dopadnout hůř než ta ruská. Ne, nejde o kremelskou propagandu. Je to závěr prognóz západních institucí a bank v čele s Mezinárodním měnovým fondem.
img

První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓

23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Analytici: Ruská ekonomika odolává, návrat na předválečnou úroveň je však daleko

23.02.2023 Ruská ekonomika v loňském roce prokázala nečekanou odolnost vůči rozsáhlým hospodářským sankcím ze strany západních zemi, návrat prosperity Ruska na úrovně z doby před začátkem války na Ukrajině ale může být podle analytiků velmi vzdálený. Uvedla to dnes agentura Reuters. Analytici mimo jiné upozorňují, že vládní výdaje v Rusku se více zaměřily na armádu, což bude mít časem negativní dopad na rozvoj civilní ekonomické infrastruktury.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Podnikový svaz: Obchod Německa se střední a východní Evropou byl loni rekordní

22.02.2023 Obchodní výměna Německa se střední a východní Evropou se v roce 2022 vyšplhala na rekordních 562 miliard eur (asi 13,3 bilionu Kč), a to i přes značný pokles německého vývozu do Ruska. Česká republika předstihla Británii a dostala se do první desítky největších německých obchodních partnerů. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Východní výbor německého hospodářství (OA), což je svaz předních podniků podporující hospodářské vztahy Německa se střední a východní Evropou.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika loni klesla o 2,1 procenta, odhaduje statistický úřad

20.02.2023 Ruská ekonomika v loňském roce klesla o 2,1 procenta po růstu o 5,6 procenta v roce předchozím. Ve svém prvním odhadu to dnes uvedl ruský statistický úřad Rosstat. Pokles způsobily dopady rozhodnutí Moskvy vyslat koncem loňského února vojáky na Ukrajinu.
img

Rusko letos poroste jako Česko, možná i více, plyne z nové prognózy Mezinárodního měnového fondu. Účinkují tedy po roce západní sankce?

20.02.2023 Mezinárodní měnový fond v lednu překvapil. Výrazně zlepšil svůj odhad letošního růstu ruské ekonomiky. Ano, růstu. Ruské hospodářství by podle něj mělo reálně přidat, byť mírně, konkrétně 0,3 procenta. Česko je na tom dle MMF jen o trochu lépe, vlastně takřka neznatelně, když jeho hospodářství má podle washingtonské instituce letos posílit o 0,5 procenta.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka úroky nezměnila, zlepšila výhled ekonomiky

10.02.2023 Ruská centrální banka dnes ponechala svou základní úrokovou sazbu na 7,5 procenta. Naznačila však, že by letos mohla být nucena úroky zvýšit, a to kvůli inflačním rizikům souvisejícím s rostoucím rozpočtových deficitem, nedostatkem pracovních sil a slabším kurzem rublu. Zlepšila rovněž výhled letošního vývoje ruské ekonomiky.
C:\fakepath\trader-09022023-40-zm.jpg

Putin: Ruská ekonomika odolala šokům ze sankcí a letos by měla vykázat růst

09.02.2023 Ruská ekonomika odolala šokům způsobeným západními sankcemi a v letošním roce by měla dosáhnout mírného růstu. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Rusko čelí rozsáhlým hospodářským sankcím, kterými západní země reagují na ruský útok na Ukrajinu.
C:\fakepath\1675428319-23-03022023.jpg

Poletí Facebook zpátky ke 400$? | Investiční Memento #23

03.02.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 23. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se loni propadla méně, než jí mnozí prorokovali

17.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se loni podle předběžných údajů snížil pouze o 2,5 procenta, ačkoliv mnozí ruské ekonomice předpovídali pád o 20 procent. Na dnešní poradě o stavu hospodářství to řekl ruský prezident Vladimir Putin. Rozpočtový deficit na úrovni 2,3 procenta HDP označil Putin za jeden z nejlepších ukazatelů ve skupině velkých ekonomik G20, uvedla agentura TASS.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
C:\fakepath\trader-28122022-37-zm.jpg

Míra nezaměstnanosti v Rusku v listopadu klesla na rekordní minimum 3,7 pct.

28.12.2022 Míra nezaměstnanosti v Rusku se v listopadu snížila na rekordní minimum 3,7 procenta z 3,9 procenta v říjnu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil ruský statistický úřad. Zpráva ukazuje na nedostatek pracovních sil, který ohrožuje ekonomické vyhlídky země, uvedla agentura Reuters.
C:\\fakepath\\trader-16112022-37-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli dopadům invaze ve třetím čtvrtletí klesla o čtyři procenta

16.11.2022 Ruská ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně klesla o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Hospodářství země se potýká s dopady pokračující ruské agrese vůči Ukrajině.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent

03.11.2022 Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent. To je o něco horší výkon, než v předchozím měsíci, kdy se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o čtyři procenta. Uvedlo to včera ruské ministerstvo hospodářství. Ve třetím čtvrtletí pak ekonomika podle ministerstva klesla meziročně o 4,4 procenta.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Analytici: Sankce zatím ekonomiku Ruska nedrtí, její vyhlídky ale nejsou světlé

27.10.2022 Sankce, které kvůli invazi na Ukrajinu uvalily Evropská unie, Spojené státy a další, zatím nezasáhly ruské veřejné finance tak silně, jak Západ doufal. S blížícím se koncem roku ale začínají omezovat schopnost Moskvy generovat příjmy a ruské ekonomice hrozí v dohledné době vážné problémy. Takto po osmi měsících války hodnotí dopady sankcí analytici z bruselského institutu Bruegel. Eurokomisařka Věra Jourová mezitím avizovala debatu o dalším zpřísnění sankčního režimu EU.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský hrubý domácí produkt v srpnu meziročně klesl o 4,1 procenta

29.09.2022 Ruský hrubý domácí produkt (HDP) v srpnu meziročně klesl o 4,1 procenta po červencovém poklesu 4,3 procenta. Informovalo o tom včera podle agentury Reuters ruské ministerstvo hospodářství. Za prvních osm měsíců letošního roku se podle resortu ruský HDP meziročně snížil o 1,5 procenta.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\fakepath\trader-16092022-20-zm.png

Scope: Ruská ekonomika se na předválečnou úroveň vrátí nejdříve v roce 2030

16.09.2022 Ruská ekonomika se na úroveň z doby před zahájením útoku na Ukrajinu pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2030. Předpovídá to podle agentury Reuters zpráva evropské ratingové agentury Scope Ratings. Rusko v důsledku útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým sankcím ze strany západních zemí.
C:\fakepath\trader-09092022-36-zm.jpg

Inflace v Rusku zpomalila na 14,3 pct., HDP ve čtvrtletí klesl o 4,1 pct.

09.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v srpnu zpomalilo na 14,3 procenta z 15,1 procenta v předchozím měsíci. Meziměsíčně ceny klesly za pomoci stabilního kurzu rublu a slabé poptávky. Ruská ekonomika pak ve druhém čtvrtletí podle revidovaných údajů klesla o 4,1 procenta, předběžný údaj počítal s poklesem o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Nejnovější údaje tak poskytují ruské centrální bance prostor pro další snižování úrokových sazeb, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin: Ruská ekonomika letos klesne jen asi o dvě procenta

07.09.2022 Ruská ekonomika v letošním roce klesne zhruba o dvě procenta, nebo o něco výrazněji. Předpověděl to dnes ruský prezident Vladimir Putin. Uvedl také, že situace na ruských finančních trzích se stabilizovala, inflace klesá a míra nezaměstnanosti se nachází na historickém minimu pod čtyřmi procenty. Rusko podle něj letos také vykáže rozpočtový přebytek, který by měl činit asi půl bilionu rublů (zhruba 200 miliard Kč).
C:\fakepath\putin.png

Protiruské sankce jsou krátkozraké a nebezpečné pro celý svět, řekl Putin

07.09.2022 Protiruské západní sankce jsou krátkozraké a představují nebezpečí pro celý svět, který se stále více obrací k Asii, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru ve Vladivostoku. Informovala o tom agentura Reuters. Vládu v Kyjevě ruský prezident označil za nelegitimní režim, který se k moci dostal po převratu v roce 2014. Podle ruských agentur také odmítl obvinění, že by Rusko porušovalo mezinárodní právo. Evropská unie a další země uvalily rozsáhlé ekonomické a diplomatické sankce na Rusko a jeho představitele po únorovém ruském vojenském útoku na sousední Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-29082022-30-zm.jpg

Ruská ekonomika letos podle vicepremiéra klesne o méně než tři procenta

29.08.2022 Ruská ekonomika v letošním roce klesne o méně než tři procenta, tedy mnohem mírněji, než se očekávalo. Předpověděl to dnes první místopředseda ruské vlády Andrej Bělousov. Také letošní inflace v Rusku podle něj bude nižší, než se předpokládalo, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Sberbank: Ruské firemní zisky se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 25 procent

28.08.2022 Firemní zisky v Rusku se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 25 procent na 9,5 bilionu rublů (téměř čtyři biliony Kč), přestože ruská ekonomika v důsledku západních sankcí klesla. Vyplývá to podle agentury Bloomberg z výpočtů ruské státní banky Sberbank založených na údajích ruského statistického úřadu.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Protiruské sankce jsou podle německé vlády účinné a poškozují více Rusko než EU

21.08.2022 Německá vláda považuje sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu za účinné a předpokládá, že ruská ekonomika v letošním roce klesne až o 15 procent. Domnívá se rovněž, že sankce poškozují více Rusko než Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury DPA z odpovědi německého ministerstva hospodářství na dotaz poslance Sörena Pellmanna ze strany Levice. Ten nicméně vládní hodnocení dopadů sankcí zpochybňuje.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika letos podle vlády klesne mírněji, než se předpokládalo

17.08.2022 Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo odhad letošního vývoje ruské ekonomiky. Nové prognózy, ke kterým získala přístup agentura Reuters, předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,2 procenta. Před třemi měsíci přitom ministerstvo předpovídalo, že HDP se letos propadne o 7,8 procenta.
C:\fakepath\trader-16082022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.08.2022 1) Australská těžařská společnost BHP Group v uplynulém finančním roce zvýšila očištěný zisk o 26 % na 21,32 miliardy USD (513,5 miliardy Kč). Je to nejvíce od roku 2011 a za výsledkem jsou vysoké ceny komodit spolu s rekordními tržbami z těžby železné rudy v západní Austrálii. Firma za finanční rok 2022, který skončil v červnu, zároveň vyplatí rekordní dividendu. Ve svém dnešním sdělení však současně varovala, že letošní zisk ohrožuje růst nákladů kvůli napjatému pracovnímu trhu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

CNBC: Ekonomové se rozcházejí v názoru na dlouhodobý vývoj ruské ekonomiky

16.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla, ekonomové se ale rozcházejí v názoru, zda Rusko dokáže dlouhodobě čelit náporu mezinárodních sankcí, upozornil zpravodajský server CNBC. Druhé čtvrtletí bylo prvním celým čtvrtletím, kdy se do vývoje ekonomiky už plně promítl dopad invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-12082022-27-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli sankcím ve druhém čtvrtletí klesla o čtyři procenta

12.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů klesla v meziročním srovnání o čtyři procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad. Statistický úřad neposkytl žádné další podrobnosti. Podle analytiků byl pokles způsoben slabou spotřebitelskou poptávkou a následky sankcí.
C:\fakepath\trader-27072022-32-zm.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o čtyři procenta

27.07.2022 Ruská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání o čtyři procenta. V prvních třech měsících letošního roku hrubý domácí produkt vzrostl o 3,5 procenta. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo hospodářství.
img

Ruská ekonomika letos poklesne jen o 3,5 %, méně než Česko v letech 2009 nebo 2020, očekává největší americká banka. Kreml zatím počítá s propadem o 12 %, ale toto číslo sníží směrem k odhadu Američanů

06.07.2022 Pokles ruské ekonomiky letos bude nečekaně mělký, prognózují největší americké banky jako JP Morgan nebo Citigroup. První jmenovaná, největší banka USA, nově počítá s poklesem ruské ekonomiky čítajícím pouze 3,5 %. Jednalo by se tak o dramaticky slabší propad, než jakému ruské hospodářství čelilo v letech 2008 a 2009, v době světové finanční krize, nebo v roce 2020, kdy propukla covidová pandemie.
C:\fakepath\trader-01072022-32-zm.jpg

Newsweek: Ruská ekonomika se hroutí, ukazují nová statistická data

01.07.2022 Pokud jako důkaz dopadů západních sankcí na ruskou ekonomiku nestačí fakt, že rozlohou největší země světa poprvé od bolševické revoluce nezaplatila svůj zahraniční dluh, nová zpráva o sociálně-ekonomické situaci Ruska nenechá už nikoho na pochybách. Ruská ekonomika se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Data ruského statistického úřadu ukazují, že se výroba propadla v mnoha odvětvích, od automobilů až po domácí spotřebiče. Pokles zaznamenal i maloobchod.
C:\fakepath\trader-29062022-25-zm.jpeg

Průmyslová výroba v Rusku klesla, nezaměstnanost na rekordním minimu

29.06.2022 Průmyslová výroba v Rusku v květnu klesla v meziročním srovnání o 1,7 procenta. Některé sektory zaznamenaly masivní propad, například výroba aut. Míra nezaměstnanosti se pak snížila na rekordní minimum. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
C:\fakepath\putin.png

Putin na fóru v Petrohradu kritizoval USA a EU, hájil svou politiku

17.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu prohlásil, že skončil jednostranný světový řád, podřízený prý Spojeným státům, které se podle něj cítí vyslancem Boha na Zemi, nemají žádné povinnosti, ale jen své vlastní "posvátné zájmy". Tvrdil také, že Evropská unie ztratila globální konkurenceschopnost i politickou svrchovanost. Předpověděl vzestup populismu a výměnu elit v evropských zemích. Ruský prezident také znovu obhajoval své rozhodnutí napadnout Ukrajinu a kritizoval sankce Západu, které mají Moskvu donutit k ukončení agrese a stažení vojsk ze sousední země.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Putin: Chmurné předpovědi se nenaplnily, sankce se obrátily proti Západu

17.06.2022 Chmurné předpovědi, které Ruské federaci načrtly západní země, se nenaplnily. Rusko odolává bezprecedentním sankcím, které se naopak obrátily proti Západu. V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Míra inflace v některých zemích Evropské unie podle něj přesáhla 20 procent a EU jako celek bude chudší o více než 400 miliard USD (9,4 bilionu Kč) právě v důsledku sankcí, které zavedla proti Rusku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Sberbank: Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se zotaví ze sankcí

17.06.2022 Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se vrátí na úroveň loňského roku, tedy do doby, než proti Rusku začaly západní státy zavádět sankce za jeho útok na Ukrajinu. Uvedl to dnes šéf největší ruské banky Sberbank German Gref, který byl v minulosti ruským ministrem hospodářství.
C:\fakepath\trader-14062022-32-zm.jpg

Rusko kvůli ochraně před západními sankcemi omezí přístup k rozpočtovým údajům

14.06.2022 Rusko začne omezovat přístup veřejnosti k některým rozpočtovým údajům. Chce tím zemi ochránit před dalšími sankcemi, uvedlo dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí. V prohlášení upozornilo, že v reakci na "negativní důsledky" sankcí na ruskou ekonomiku částečně omezí informace o zveřejňovaných rozpočtových výdajích.
C:\fakepath\trader-08062022-33-zm.jpg

Inflace v Rusku v květnu podle statistického úřadu klesla na 17,1 procenta

08.06.2022 Meziroční míra inflace v Rusku v květnu klesla na 17,10 procenta z dvacetiletého maxima 17,83 procenta v dubnu. Vyplývá to z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní i další země.
C:\fakepath\global economy.jpg

Světová banka zhoršila odhad letošního růstu globální ekonomiky

07.06.2022 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí téměř na polovinu - z loňských 5,7 procenta se sníží na 2,9 procenta. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Zhoršila tak svou lednovou prognózu, ve které počítala s růstem o 4,1 procenta. Za zhoršením výhledu podle banky stojí válka na Ukrajině, rostoucí inflace a zvyšující se úrokové sazby.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko podle Putina odolává západním sankcím, zmínil se však o potížích

23.05.2022 Komplikovaná situace v ruské ekonomice vyžaduje zvláštní úsilí vlády, ale Rusko dopady západních sankcí zvládá, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v letovisku Soči na březích Černého moře. Lukašenko od svého ruského spojence obvykle požaduje nové půjčky a levnější dodávky ruských surovin.
img

Ranní okénko - Inflace v Česku je třetí největší v rámci EU

19.05.2022 Dnešek je z pohledu významnějších ekonomických dat prázdný. Eurostat nezměnil údaj ohledně dubnové inflace v eurozóně, ale doplnil čísla i o státy EU. Inflace v ČR byla podle jeho metodiky v dubnu třetí nejvyšší (+13,2 %). Rychleji ceny rostly jen v Litvě (+16,6 %) a Estonsku (+19,1 %). Celkově v eurozóně dosáhla inflace potvrzených 7,4 %, v celé EU pak 8,1 %.
C:\\fakepath\\Rusko-centralni banka.jpg

Růst ruské ekonomiky v prvním čtvrtletí zpomalil na 3,5 procenta

19.05.2022 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 3,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z pěti procent v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. První čtvrtletí bylo pro ruskou ekonomiku zřejmě posledním, ve kterém se jí podařilo vykázat solidní růst, uvedla agentura Reuters. Po invazi Moskvy na Ukrajinu 24. února totiž ekonomiku zasáhly rozsáhlé sankce západních zemí.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika má podle ministerstva hospodářství letos klesnout o 7,8 pct.

18.05.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 7,8 procenta. Na ekonomiku země závislé na komoditách budou mít negativní dopad západní sankce. Vyplývá to z prognózy ruského ministerstva hospodářství, o které informovala agentura Interfax.
C:\fakepath\trader-13052022-28-zm.jpg

Meziroční inflace v Rusku v dubnu stoupla na dvacetileté maximum 17,83 procenta

13.05.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Rusku v dubnu zrychlil na 17,83 procenta z březnových 16,69 procenta. Meziroční míra inflace se tak nacházela na nejvyšší úrovni od ledna 2002. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní i další země.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

EBRD: Přerušení dodávek ruského plynu by mohlo zhatit zotavení regionu po covidu

10.05.2022 Náhlé zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19 a způsobit propad ekonomik v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky pod úroveň z doby před pandemií. Ve své dnešní zprávě to uvedla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD). Současně zhoršila výhled růstu ekonomik regionu, ve kterém působí. Na letošní rok tak v něm očekává růst o 1,1 procenta, zatímco dosud čekala 1,7 procenta. Důvodem je očekávaný výraznější propad ukrajinské ekonomiky.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Rusko platí za ukrajinskou válku denně 900 milionů dolarů, píše Newsweek

08.05.2022 Rusko za válku Ukrajině denně vydá 900 milionů dolarů (21 miliard korun). Uvádí to americký týdeník Newsweek s odkazem na šéfredaktora vojenského zpravodajského serveru SOFREP Seana Spoontse. Ten do výdajů Moskvy počítá platby vojákům bojujícím na Ukrajině, zásobovaní municí a raketami a zajištění oprav poškozeného vojenského materiálu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruský ekonomický růst v březnu zpomalil na 1,6 procenta z únorových 4,3 procenta

28.04.2022 Ruský hospodářský růst v březnu zpomalil na 1,6 procenta z únorových 4,3 procenta. S odvoláním na ruské ministerstvo hospodářství o tom včera informovala agentura Reuters. V prvním čtvrtletí podle resortu ruská ekonomika meziročně vzrostla o 3,7 procenta.
C:\fakepath\putin.png

Rusko podle prezidenta Putina ustálo sankce Západu

27.04.2022 Ruská ekonomika ustála nové sankce, které Západ přitom považoval za drtivé, prohlásil dnes podle agentury TASS ruský prezident Vladimir Putin. Na setkání s poradním sborem ruského parlamentu v Petrohradu také sdělil, že Rusko na tyto "nešikovné" pokusy o izolaci ruského hospodářství zareaguje zavedením velké svobody a otevřenosti podnikání. Západní země přijaly sankce v reakci na ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu, která začala na konci února.
C:\fakepath\global economy.jpg

V případě dalších sankcí by MMF mohl dále snížit výhled globálního růstu

24.04.2022 Pokud západní země rozšíří své sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu a ceny energií dále porostou, Mezinárodní měnový fond (MMF) by mohl dále snížit svůj výhled globálního růstu. Uvedla to v pátek první náměstkyně šéfky MMF Gita Gopinathová. Je podle ní "zcela možné", že se z války na Ukrajině stane takzvaný zamrzlý konflikt, který se potáhne dlouhou dobu.
C:\fakepath\trader-19042022-30-zm.jpeg

MMF kvůli válce na Ukrajině snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,6 procenta, zatímco dosud růst odhadoval na 4,4 procenta. Hospodářské vyhlídky se podle fondu zhoršily zejména kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli sankcím, kterými se západní země snaží přimět Rusko k ukončení agrese. Fond to dnes uvedl ve svém jarním výhledu. Ruská ekonomika letos podle prognózy MMF klesne o 8,5 procenta, zatímco v lednu jí fond předpovídal ještě růst, a to o 2,8 procenta.
C:\fakepath\trader-18042022-21-zm.jpg

Rusko podle šéfky centrální banky nemůže žít z rezerv, čeká ho transformace

18.04.2022 Ruská ekonomika nemůže donekonečna žít ze svých finančních rezerv a bude muset projít transformací, aby se vypořádala s důsledky mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Předpověděla také, že míra inflace v Rusku se vrátí na čtyřprocentní cílovou úroveň centrální banky až v roce 2024. Podle agentury Reuters přitom signalizovala další snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-13042022-28-zm.jpg

Meziroční inflace v Rusku stoupla na téměř 17,5 procenta, nejvýše za 20 let

13.04.2022 Meziroční míra inflace v Rusku se minulý týden vyšplhala na 17,49 procenta, tedy na nejvyšší úroveň za 20 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen tak zrychlilo z 16,70 procenta v předchozím týdnu. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva hospodářství. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní země.
C:\fakepath\trader-12042022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2022 1) Ruská ekonomika by v letošním roce mohla klesnout o 10 %, což bude největší pokles hrubého domácího produktu od roku 1994. Řekl to dnes agentuře RIA Novosti bývalý ruský ministr financí a nynější šéf Účetní komory Alexej Kudrin. Ruská ministerstva hospodářství a financí v současné době podle něj pracují na nových prognózách.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Expert | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | Grafy | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Oficiální úroková sazba | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spotová cena | Stagflace | Swiss | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Singapurský dolar | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Breakout strategie | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Euforie | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie RWE | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena ropy brent | Cena rublu | Cena za barel ropy | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové rezervy ČNB | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Ruska | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | Evropská banka | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP Ruska | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonské firmy | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurs měny | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup EUR | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování komodit | Odkup akcií | Oslabení měny | Patria.cz | Praní špinavých peněz | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | SWIFT | Španělská ekonomika | Tesla Motors | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USDRUB | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj rublu | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | VTB Capital | ING | Benzín | Buy | Depozitář | Ekonomika EU | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Euromoney | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Know-how | Retail | Vzdělání | Frustrace | Burza dnes | Burze | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Unicredit | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | The New York Times | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | MICEX | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Standard Bank | BCS | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Finanční trhy dnes | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Brazílie | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Trading Economics | Podnikatel | Podnikání | Investičníweb.cz | Averze k riziku | Ministr financí | Globální trhy | Diamanty | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Precedens | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Vizionář | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Klid | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Sázet | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Forbes | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Obchodníci na finančních trzích | Zavedení plovoucího kurzu | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Obchodní partner | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Virgin America | Walmart | Alibaba | Halliburton | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Eurex | Režim devizových intervencí | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výzkumná společnost | Benchmarky | Britská banka Barclays | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Burzovní skupina | CEBR | Zajištění | Komoditní sektor | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Nízká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Globální krize | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Hospodářská situace | General Electric | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Odliv zahraničního kapitálu | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Světové trhy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | TTIP | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Index cen domů | Odliv kapitálu | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | ČTK | Ziskové obchodování | Monopoly | Rada MMF | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | Evropský bankovní úřad (EBA) | Tempo růstu ekonomiky | Audi | Politico | Devizy | Flash Crash | ex | Purple Trading | Oslabování měny | Klamání investorů | Zhodnocování dolaru | Ruské akcie | Swiss Life Select | Zahraniční forex | ING Groep NV | Rovnovážný kurz | Inflace ve světě | BHS | Bitcoin (BTC) | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Roklen24 | Vývoj ceny platiny | Palladium | Pavel Drahotský | Jerome Powell | MiFID II | Kapitalizace akciového trhu | Fincentrum | Lithium | Craig Wright | Asijské trhy | EUR/RUB | Vzácné kovy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Hodnota majetku | Raytheon | Lockheed Martin | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Stock picking | Vývoj na finančních trzích | Obchodní bariéry | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplata dividend | Royal Dutch Shell | Posílení rublu | Nové peníze | Metals Focus | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Bankomaty | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | WEF | Ropný kartel | Slabší euro | Globální dluh | Intradenní trading | Obchodovat na finančních trzích | Mezinárodní investoři | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Plánované obchody | Statistický úřad | Ropovod | Technologický Nasdaq | Splácení dluhu | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Akcie firmy | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Riziko recese | Prodej ropy | Americké společnosti | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Štěpení akcií | Společnost Gazprom | Gazprom | Defenzivní akcie | Pokles úroků | Akcie Commerzbank | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Situace na trzích | SIX | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Růst mezd | IMK | Prosus | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Tuzemské banky | Akcie roku | Společnost Deutsche Börse | Informace z trhu | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Obchodní restrikce | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | CzechTrade | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Huawei | Digitalizace | Údaje o vývoji HDP | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Německý vývoz | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Čínský export | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Výhled ruské ekonomiky | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | BAT | Výroba počítačů | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | IIF | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Studie | IW | Server CNBC | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Statistici | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Příliv investic | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Walt Disney | AFP | Švýcarská ekonomika | Finanční rezervy | FT | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Statistika | Předpovědi | Petr Dufek | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Radim Krejčí | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Ekonomická recese | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | David Malpass | Časopis Forbes | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Švýcarská společnost | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Levnější ropa | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Šperky | Kupní síla | Metalurgie | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Ředitelka | Nová sazba | FedEx | FDX | xStation5 | Disney | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nike | Bydlení | Dovozní cla | Česká zbrojovka | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Roční růst | Miliardy korun | Cena pšenice | Zasedání měnového výboru | Peking | Investiční platformy | Wirecard | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Investiční aktivita | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Zbrojovky | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Vyšší ceny ropy | IKEA | Hospodářské recese | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Vietnam Airlines | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Budoucnost | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Ukazatele | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | SAP | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Velké firmy | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Firma Avast | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Impérium | Pohyby cen | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Jednatel | Jednatel společnosti | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Analytici Capital Economics | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Rosstat | Pavel Malkov | Šéf Rosstatu | Hlavní úrokové sazby | BP | Dodávky na trh | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | NFP | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Dnes ČNB | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Deutsche Telekom | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Střední podniky | Index aktivity | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Výkyvy | Aktuální Price Action | Gita Gopinathová | Propad rublu | WP | Cenové války | Videokonference | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Lufthansa | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Armageddon | Těžaři ropy | Karanténní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Masivní propad | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Největší propad | Dnes klesly akcie | Šíření viru | Epidemie onemocnění | Pokles vývozu | New York Times | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Nový výhled | Německý hospodářský institut | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Tiskové agentury | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Texas | Prodeje domů | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Komentátor | Kongres | Německá automobilka | Škoda | Domácnosti | Asociace | Fundament | Negativní korelace | Hotovost | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Podnikový svaz | Institut IW | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Propad HDP | Ceny elektřiny | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Dlužník | Ekonomické škody | Omyl | Ropný průmysl | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ministři | Ekonomické oživení | Znárodnění | Nejsilnější růst | Nárůst nezaměstnanosti | CIA | Tajné služby | Přebytek běžného účtu | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | IMF | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Microsoft Corp | US Bancorp | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | Rozvíjející se země | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Levná ropa | Rizikové averze | Nezájem investorů | S&P500 | Finanční pomoc | Nizozemsko | Cenové pohyby | Soukromá spotřeba | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Amundi | Joe Biden | Christos Staikuras | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | ADBE | Odhad vývoje HDP | Cenový propad | 3M | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Hospodářství země | Shell | Maloobchod | Blízký východ | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Bezpečnost | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Členské státy | NKE | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | Auta | JD.com | Silný fundament | Sektor služeb | Dění na trhu | CL | Spolková vláda | Prezident SB | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Renault | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Costco | Hospodářský institut | Vladimir Lisin | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Jiří Kovařík | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Vývoj hrubého domácího produktu | PEPP | Střední Evropa | Plán obnovy ruské ekonomiky | Mišustin | Kommersant | Špatné zprávy | Ruští statistici | Ruské úřady | Nová prognóza | Počet nových žádostí o podporu | Tchaj-wan | Ropná krize | Fotbalové kluby | Největší světová ekonomika | Subvence | Hospodářský propad | Nestlé | Výplata | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Index průmyslové výroby | Vyšší daně | Představenstvo | Podmínky půjčky | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Sankce proti Rusku | ONS | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Objem zakázek | Exporty | Zasedání MMF | MAM | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Jachty | Podíl Evropy | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Průměrný příjem | Merkelová | Společnost Amazon | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | Životní úroveň Rusů | Životní úroveň | Bretton Woods | Nikl | Důvěra | Indonésie | Vysoký přebytek | Časový horizont | Pokles ruské ekonomiky | Bruegel | NYT | Výhled na příští rok | BHP Group | Ruská vláda | Venezuela | Pokles hospodářství | Odborníci | Obchodování s ropou | Prognóza Ministerstva financí | Pokles exportu | Výkon ekonomiky | PX START | Výdaje na podporu ekonomiky | Americký podnik | Politici | Vývoj ceny akcie | Investiční prostředí | Plynovody | The New York Times (NYT) | Východní Asie | Počet úmrtí | Nárůst HDP | Biden | List The New York Times | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Nejvýraznější růst | Pokles průmyslové výroby | Ruské firmy | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Bezpečného útočiště | iPhone | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Interfax | Elvira Nabiullinová | Guvernérka banky | PFE | Ruské společnosti | Tempo inflace | WIIW | Vídeňský institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Letecká doprava | Transněfť | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Vzorce chování | Bayer | Vakcinace | Očkování | Cointelegraph | NBP | Orbán | Inflace v Polsku | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Německá inflace | Západní ekonomiky | JD | Ceny cukru | Tempo hospodářského růstu | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | Rozpočtový schodek Ruska | Schodek Ruska | VTB | Andrej Kostin | ACRA | Ruská úvěrová agentura | Ruská úvěrová agentura ACRA | Agentura Interfax | Philips | Nárůst ceny | Jen Psakiová | Akcie BP | Dialog | Poptávka po stříbře | Silver Institute | Colt | Nastavení sazeb | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Růst produktivity | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Maďarská ekonomika | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Zesílení inflačních tlaků | Fidelity | Průzkum analytiků | Velké ztráty | Týdenní shrnutí | Trinity Bank Lukáš Kovanda | LMT | Horší období | Nejvyšší růst | Práva na dividendu | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Krok za krokem | Vstupní náklady | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Kellogg | Eurokomisařka | Meziroční růst cen | Dovoz z USA | Tuzemská měna | Zvýšené riziko | Těžaři | Oslabení | Prudké oslabení | Jan Drahota | Aktualizace výhledu | Růst cen nemovitostí | SPIEF | Guvernérka ruské centrální banky | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Konkurence | Prodej | Shortování | McDonald's | Nové prognózy | Michael Burry | Didi | Pozitivní vliv | Obrovský potenciál | Výhled globálního růstu | Malajsie | Počet nezaměstnaných | Technologie | Pomalejší inflace | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Vývoje ceny | Hliník | Egypt | Spotové ceny | Budvar | Zotavení globální ekonomiky | Americký trh | VZ | Návrat ekonomiky k růstu | Odvětví | Pokles poptávky | Přijímání bitcoinů | BHP | Společnost BHP | Pohyb kapitálu | Načasování | Současné ceny | Bilion | Nedostatek zboží | Ziskový potenciál | Štěstí | Dřevo | Přemýšlení | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Projekce | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Konzultační firmy | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | Drahota | Německý stát | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Rozpočtové příjmy | Akciové obchodování | Zahraniční společnosti | První odhad HDP | První odhad | Varšava | Americká ministryně financí | Funkční období | David Vagenknecht | Jihoafrická republika | Ranní glosa | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | Prazdroj | Výběr daní | ANO | Uhlí | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Reakce centrální banky | Jednotné Rusko | Utahování měnových podmínek | Pokračování trendu | Zemní plyn (LNG) | TTF | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Navyšování cen | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | OTP | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Pravidla hry | Nedostatek polovodičů | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Schlumberger | Nedostatek surovin | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Notino | Pozornost | Zásobníky Gazpromu | Ruská společnost | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Vývoj měnových kurzů | Meta | Vanguard | Fialova vláda | Podmínky na trhu | Společnost | Výsledky společnosti | Zoufalství | Reálné úrokové sazby | Míra inflace v Rusku | Target | Gomeltransněfť | RIA Novosti | Družba | Majetek státu | TIM | Ruský trh | Propad měny | Omikron | Pokles měny | Těžařská společnost | | Honeywell | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Vietnam | Zlotý | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Prognózy inflace | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Joachim Nagel | Mluvčí Kremlu | Cyklus utahování měnové politiky | MTI | Agentura MTI | Hodnoty měny | Miliardy USD | Petr Lajsek | Ruský plyn | Hry | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Spotřební zboží | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Finanční rok | Období zvýšené inflace | Politika ruské centrální banky | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Ruské hospodářství | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Ukrajina a Rusko | Rusal | NLMK | Scope Ratings | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ukrajinska pravda | Wally Adeyemo | Moskevská burza | Ruské banky | Banka Sberbank | Napadení Ukrajiny Ruskem | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sankce Rusko | Boje na Ukrajině | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Odstřižení Ruska od SWIFT | AvtoVAZ | Přímé intervence | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Kyjev | Západní firmy | Ruská vojska | Západní společnosti | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Oleg Děripaska | Chelsea | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Commerzbank dnes | Situace na Ukrajině | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Ruský oligarcha | Oligarcha | Prima | Sankce EU | Ruská krize | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | Telegram | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | Agentura TASS | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Členové NATO | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce | Obchod s Ruskem | Staropramen | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Nornickel | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Gazeta | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Závislost Evropy na Rusku | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Majitel Norilsk Nickelu | Ruské těžařské společnosti | Největší světový producent palladia | Podnikový sektor | Odchod z Ruska | Západní sankce | Panika lidí | Sankce Západu | Tvrdé sankce Západu | Akcie Didi | Listing v Hongkongu | Zvyšování cen | Dmytro Kuleba | Šéf ukrajinské diplomacie | Balík sankcí | Ruské zboží | Účetní závěrky | Ruští podnikatelé | Ukončení konfliktu | Dopady války na Ukrajině | Společnost Nestlé | German Gref | Výkon ruské ekonomiky | Vyloučení Ruska | Značné riziko | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Kapitálové kontroly | Institut IMK | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Dolní komora ruského parlamentu | Ruský majetek | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | Rosbank | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Ruští výrobci | Zelenskyj | Pokles produkce | Ruský ekonomický růst | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Newsweek | Týdeník Newsweek | Rozdělení ČEZ | Vývoz obilí | Embargo EU | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Ruská federace | Přijetí | Nové sankce | Maxim Rešetnikov | Průmyslová výroba v Rusku | Propuštění | Cenový strop | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Stav hospodářství | Centrum | Prime | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Bezpilotní letadla | Zákaz dovozu | Současná situace | Energetické podniky | iPhone 14 | Ruské firemní zisky | Zestátnění | Zastropování cen | Bolest | Společnost S&P Global | Zastropování cen energií | Vyspělé země | Scope | Energetické komodity | Cenové stropy | Cenové limity | Ruské ropy | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Plán vlády | Ruský zpracovatelský průmysl | Jeremy Hunt | Hrozba globální recese | Mero | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ekonomičtí experti | Rozvojové země | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Tržní ekonomiky | CZ | Problémy v Číně | Polovodiče | Zavedení cenového stropu | Line | Západní země | Dovoz a vývoz | Souhrnná hodnota | Válečná ekonomika | Mimořádné daně | Růstový potenciál | Státní duma | Komora ruského parlamentu | IKL | Rozpočtový deficit Ruska | Německé podniky | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Cenový růst | Velká změna | Spotřeby plynu | Investiční Memento | OCI | Vyšší náklady | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Pokračující pokles | Pivovary | Média | Zisk ruských společností | Kyjevská ekonomická škola | Ekonomická škola | Válka | Život Rusů | Spojení | Vyšší ceny | Aktivita ruských továren | Aktivita ruského zpracovatelského sektoru | Asie | Zbrojní průmysl | Nespokojenost | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Ruské ministerstvo hospodářství | Váhání | Baterie | Nezávislost | LPG | NLMK Vladimir Lisin | Hodnota majetku ruských miliardářů | Podnikání v oblasti hnojiv | Výroba v Rusku | Alfred Kammer | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Patová situace | Ruské diamanty | Vice | Všechny akcie | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Příjmy ruského rozpočtu | Pavel Urubek | MJEnergie | Ratingová agentura Scope | Agentura Scope | Syntetické diamanty | Největší ekonomiky | Nižší ceny | Vývozní omezení | Country Garden Holdings | Country Garden | Čínský realitní gigant | Realitní gigant | Energetické suroviny | Porovnání vývoje ceny ropy | Ekonomický model | tradingeconomics.com | Eskalace | Pivovary CZ | PX Start | Akcie obchodované na trhu Start | Akcie obchodované | Nový index | Vzestup ruské ekonomiky | Akcie společnosti Kofola | Oznámení výsledků | Akvizice společnosti Pivovary CZ | Akvizice společnosti Pivovary | Akvizice společnosti | Russia Calling | Rusko volá | Pandemie covidu | Západní státy | ProCent | Deficit Ruska | Rok 2024 | W1 | Rusové | Radim Pařík | Prezident Asociace vyjednavačů | Asociace vyjednavačů | Ruské reálné mzdy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Rusal
RusEnergy
Ruská agentura
Ruská agrese
Ruská aktiva
Ruská analogie
Ruská armáda
Ruská banka
Ruská burza
Ruská centrální banka

Následující klíčová slova

Ruská federace
Ruská firma
Ruská firma Alrosa
Ruská firma Sonatek
Ruská internetová společnost
Ruská invaze
Ruská invaze na Ukrajinu
Ruská krize
Ruská měna
Ruská mobilizace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AGM Markets
iFOREX
GKFX
reklama
XTB trading konference 2024
Potvrďte prosím... Zavřít