Sobota 18. leden 2020 12:45
reklama
Admiral Markets SE
reklama
BOSSA ebook
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - LES

C:\fakepath\trader-workstations.jpg

Les Echos: Evropské firmy jsou dividendovými šampiony

17.01.2020 Evropské firmy jsou dividendovými šampiony, ke svým akcionářům jsou štědřejší než společnosti asijské nebo americké. S odkazem na poslední výroční studii společnosti Allianz Global Investors (Allianz GI) to dnes napsal francouzský list Les Echos. Letos by podle něj evropské podniky mohly mezi akcionáře rozdělit rekordních 359 miliard eur (devět bilionů Kč).
img

Temný černý les jménem úzký Stop-Loss

29.04.2019 Povím vám příběh, který jsem osobně prožil s jedním svým kamarádem, který se také (rekreačně) zabývá tradingem. Budeme mu říkat třeba Jarda.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Počet nezaměstnaných ve Francii je nejnižší za téměř pět let

26.04.2019 Počet nezaměstnaných ve Francii klesl nejníže za téměř pět let. V prvních třech měsících roku bylo bez práce o 24.200 lidí méně, celkem 3,391 milionu. To je ve srovnání s předchozím měsícem pokles o 0,7 procenta a meziročně o 1,5 procenta, uvedlo dnes francouzské ministerstvo práce. Je to dobrá zpráva i pro prezidenta Emmanuela Macrona, kterému to může pomoci uklidnit protivládní protesty takzvaných žlutých vest, poznamenala agentura Reuters.
C:\fakepath\AMF-11032019-lv-6.jpg

AMF varuje před podvodnými kryptoměnovými projekty

11.03.2019 Francouzský regulátor finančních trhů Autorité des Marchés Financiers (AMF) zařadil na svou černou listinu rozsáhlý seznam kryptoměnových projektů a jejich webových stránek. Tyto projekty jsou však dle AMF velmi pochybné.
img

Fundamentální analýza – jakou akcii si vybrat?

20.12.2018 Položte si otázku: „Kterou akcii bych měl v tuto chvíli koupit?“ Na burze je mnoho obchodovaných společností a každá z nich má celou řadu výhod i nevýhod. Chápeme, že občas nelze přes stromy vidět les a vybrat správnou akcii do našeho portfolia může být někdy težší, než se na první pohled zdá.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francie příští rok poruší rozpočtové pravidlo EU

17.12.2018 Rozpočtový schodek Francie se bude příští rok pohybovat kolem 3,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Uvedl to francouzský premiér Édouard Philippe v rozhovoru, který v neděli zveřejnil list Les Echos. Země by tak opět překročila požadovanou tříprocentní hranici stanovenou pravidly Evropské unie, která má zajistit, aby se členské státy přehnaně nezadlužovaly.
img

Rozbřesk: Francouzi jsou mistry světa. Pomůže to jejich ekonomice?

16.07.2018 Fotbaloví fanoušci si včera v podvečer přišli na své. Ve finálovém zápase mistrovství světa v Rusku předvedli jak fotbalisté Francie, tak Chorvatska parádní podívanou, která přinesla šest golů, nejvíce od roku 1966. Šťastnějším se nakonec stal výběr země galského kohouta. Může se zpomalující francouzská ekonomika za odměnu těšit na dodatečný růstový impuls?
img

Kryptu nikto nerozumie

22.11.2017 Podľa môjho skromného názoru krypto tak skoro nepadne. Poviem vám dôvody, prečo si to myslím.
EU staty.jpg

Politici Macronovu řeč uvítali

27.09.2017 Za velmi evropský a v mnohém odrážející záměry Evropské komise označil dnes předseda unijní exekutivy Jean-Claude Juncker úterní projev francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o možné budoucnosti evropské integrace. Německá kancléřka Angela Merkelová je přesvědčená, že Macronovy návrhy obohatí debatu o budoucnosti Evropy, na hodnocení konkrétních opatření je ale podle ní příliš brzy. Podle evropského tisku bude budoucnost Macronova plánu záviset především na Německu, nedělní volby v této zemi jej ale podle některých předem torpédovaly. Francouzský tisk vyzdvihl prezidentovu odvahu a nadšení.
francie 14122014.png

Francie předpovídá rychlejší růst HDP

12.07.2017 Francouzský premiér Édouard Philippe očekává, že hrubý domácí produkt (HDP) Francie letos vzroste o 1,6 procenta. To by byl podle statistického úřadu nejlepší výsledek za posledních šest let. Na příští rok premiér očekává další zlepšení a růst o 1,7 procenta. Phillipe to v úterý řekl listu Les Echos v prvním interview o ekonomických otázkách od nástupu do funkce. Loni ekonomika vzrostla o 1,1 procenta.
img

V Evropě nastal volební čas – Co čeká Francii?

07.06.2017  Optimismus, který ve Francii propukl po zvolení Emmanuela Macrona prezidentem, skrývá rostoucí obavu části populace, že Národní fronta vyhraje prezidentské volby v roce 2022, pokud současná vláda nedokáže splnit své sliby. Tato obava by mohla podpořit volební strategii během všeobecných voleb 11. a 18. června a pomoci vládě získat absolutní většinu potřebnou k realizaci reforem.
img

Měsíční makroekonomické vyhlídky: Nesmyslná ekonomie Národní fronty

28.03.2017 Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži Nejistota s hospodářskou pol...
img

Vítězem Rutte, Wilders uznal porážku. Nizozemské volby ŽIVĚ na Patria.cz!

16.03.2017 Středeční parlamentní volby v Nizozemsku jasně vyhrála Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) premiéra Marka Rutteho, která ve 150členném parlamentu bude mít 33 křesel. Vyplývá to z takřka konečných výsledků po sečtení zhruba 95 procent volebních okrsků. Na druhém místě s 20 mandáty skončila nacionalistická Strana pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse, která za VVD oproti očekáváním výrazně zaostala. Wilders již Rutteho vítězství uznal. Volby jsme pro vás s podporou čtk pokrývali na Patria.cz online.
img

Vítězem Rutte, Wilders uznal porážku. Nizozemské volby ŽIVĚ na Patria.cz!

15.03.2017 Středeční parlamentní volby v Nizozemsku jasně vyhrála Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) premiéra Marka Rut...
img

Bude sladkou Francii řídit Thatcherová v kalhotách?

01.12.2016 Fran„ois Fillon zvítězil v souboji expremiérů a ponese prapor francouzské konzervativní pravice v prezidentských volbách v příštím roce. Voličům slibuje menší stát a bolestivé reformy. Damoklův meč visí i nad proslulým 35 hodinovým týdnem. Stoupenci tradiční pravice ale na slova politického veterána o „svobodě a činu“ zareagovali.
img

Zahýbe italské referendum trhy?

23.11.2016 Pokud Matteo Renzi nezvítězí, mohla by se v Itálii politická nestabilita opět stát „novým standardem“, a to v dosud nejhorší dobu. Problém nesplácených úvěrů v italském bankovním sektoru dosud nebyl vyřešen a zdá se stále pravděpodobnější, že země nedosáhne svých růstových a deficitových cílů pro rok 2016 ani 2017.
img

Důležitý týden pro finanční trhy

21.09.2016 Ve středu ohlásí svá další politická rozhodnutí jak Bank of Japan, tak i americký výbor FOMC. V poslední době byly trhy nestabilní, protože centrální banky vysílají signály, že jsou stále nespokojeni s tím, čeho mohou dosáhnout s prostředky, které mají k dispozici, tedy s kvantitativním uvolňováním a s nulovými a negativními úrokovými sazbami.
img

Co přinese podzim na finanční trhy:

10.08.2016 V období mezi 26. zářím a 8. listopadem se v Evropě a ve Spojených státech budou konat šestery klíčové volby a referenda. V USA změří v prezidentských volbách své síly Hillary Clintonová a Donald Trump. Prezidenstké volby čekají i Rakousko. Minimálně jedny volby budou v Španělsku. Italské referendum může vyústit až v rezignaci ministerského předsedy Mattea Renziho. Referendum o migračních kvótách v Maďarsku by mohlo potvrdit nezadržitelný nárůst populismu v Evropě, což by byl pouhých několik měsíců po Brexitu další nezdar Evropské unie. Podle Christophera Dembika, vedoucího oddělení makroanalýz Saxo Bank, právě akumulace politických rizik ve velmi krátkém časovém období by mohla mít negativní dopad na finanční trhy. Od září už investoři nebudou mít čas si vydechnout. Politická rizika jsou na předním místě agendy.
London-city-very-beautiful.jpg

Londýn nezůstane centrem pro clearing eura

29.06.2016 Není důvod, aby londýnské finanční centrum City zůstalo centrem pro zúčtování operací v eurech, tzv. clearing, pokud Británie opustí jednotný trh Evropské unie. Na vypořádání těchto transakcí by se měla připravit další finanční centra v unii. Řekl to francouzský prezident Fran„ois Hollande.
euro mena zona.jpg

Eurozóna potřebuje mít svůj vlastní rozpočet

25.08.2015 Eurozóna potřebuje mít svůj vlastní rozpočet, aby mohla investovat a pracovat na sbližování fiskální a...
mmf 132.jpg

MMF odmítá rozpočtové plány Řecka

25.05.2015 Rozpočtové návrhy, které mezinárodním věřitelům předkládá řecká vláda, jsou nedostatečné, protože v tomto...
francie 14122014.png

Francie chce, aby Německo více investovalo

07.01.2015 Německo by mělo hospodářský růst v Evropě podpořit mnohem většími investicemi. Deníku Les Echos to...
francie.jpg

Eurokomisař odsoudil deficity Francie

21.11.2014 Eurokomisař pro digitální ekonomiku, Němec Günther Oettinger, včera ostře odsoudil francouzské...
francie 08012014.png

Hollande možná nebude znovu kandidovat

07.11.2014 Francouzský prezident Fran„ois Hollande včera slíbil, že nebude kandidovat v příštích volbách v roce 2017...
MMF.png

Šéfka MMF: Eurozóna potřebuje reformy

08.09.2014 Německo by mělo zvýšit investice, aby tak pomohlo povzbudit slábnoucí hospodářské oživení v eurozóně...
francie.jpg

Francie chce s EU jednat o snížení schodků

03.04.2014 Francie chce s Evropskou unií projednat rychlost snižování svých rozpočtových schodků. Den po svém jmenování...
francie_rose.jpg

Francie zvýší daně méně, než plánovala

29.08.2013 Francie zvýší příští rok daně méně, než původně plánovala. Oznámil to dnes státní tajemník pro rozpočet...
img

Apetit investorů po francouzských dluhopisech nezastavilo ani varování S&P, výnos v aukci rekordně nízko

06.12.2012 „Vrchol zadlužování (francouzského státu) byl v rámci tohoto desetiletí odsunut až na později,“ upozornil...
img

Les Echos: Francouzská ekonomika vstupuje do recese, nezaměstnanost půjde nad 10 % a země přijde o AAA

16.12.2011 Francouzská ekonomika vstoupí podle nejnovějších dat statistického úřadu Insee d...
img

Makro: Dluh je největší hrozba pro evropské ekonomiky, Osborne

20.09.2010 Největší riziko pro evropské ekonomiky je navyšování státního dluhu, uvedl v pátečním rozhovor...
forex.jpg

Psychologie tradingu

07.06.2010 Stejně jako mnoho ostatních obchodníků jsem přesvědčen, že psychologie musí být v prioritách tradera hodně vysoko. Na tuto problematiku jsou na internetu tuny materiálů různé kvality.
img

Zajímavá psychologie

23.05.2010 Psychologie FOREX-tradingu / Boj se stereotypy
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Finance | Peníze | Disciplína | Fitch | Inflace | EUR/USD | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Analytik | Take-Profit | Spekulace | Dividendy | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Rozpočtový deficit | Obchodování na burze | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Burza | Burza cenných papírů | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Depozitum | Devalvace | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Gap | High | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Korekce | Kurz | MMF | MetaTrader | Měny | Nástroj | Obchodní systém | Obchodník | P/E | Platforma | Politické riziko | Pozice | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Scalping | Směnný kurz | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Zisk na akcii | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Hospodářský růst | Patria | Saxo Bank | Admiral Markets | OSN | Investoři | Psychologie tradingu | Ekonomie | EU | Klouzavé průměry | Aukce | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | ČSOB | Obchodovat | Financování | Investovat | Markets.com | Makro | Výrobní ceny | LYNX | BTC | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | Aktivum | Index | Odpor | Přenos | Akciové burzy | Analýzy | Banka | Běžný účet | Cena | CZK | Devalvace měny | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Finanční prostředky | Fitch rating | Forexové obchody | Forexu | Frank | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Investing | ISM | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Market | Markets | Měnový kurz | Patria Finance | Patria.cz | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Rakousko | Reuters | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | Twitter | Volatility | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ING | Ekonomika Francie | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Konzervativní investor | Hrubý domácí produkt (HDP) | P/E (Price/Earnings ratio) | Clearing | INSEE | QE | Zhodnocení kapitálu | Zisky na forexu | Komise | Volby | Rozhovor | Vzdělání | Burze | Slušný zisk | DPA | MSCI | Guvernér centrální banky | Investing.com | TLTRO | NATO | Agentura AP | Agentura DPA | The Guardian | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Finanční centrum | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Earnings | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Přehled | Odvaha | Klid | Hillary Clintonová | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Referendum | City | Prezident ECB | Firmy | Standard & Poor's | Ekonomické dopady | Finanční centra | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Britské banky | Odchod z EU | AAA | Rating AAA | Walmart | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Londýnské finanční centrum City | Clearing eura | Les Echos | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Dow Jones Newswire | Makroekonomické analýzy | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Nejistota | Günther Oettinger | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Blockchain | Nízká volatilita | Odhodlání | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Výnos v aukci | Dnešní aukce | Mzdy | Britská ekonomika | Průzkum | Krize | Makroekonomika | Světové trhy | Investovat do akcií | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Příjmy | ČTK | Fiskální stimuly | Program kvantitativního uvolňování | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Očekávání | HDP v eurozóně | Politico | Zahraniční forex | Invest.com | LYNX Trading | Crypto | Podniky | Geopolitické napětí | Cryptorama Bank | Wallet Coins | Cryptobourse | Velké riziko | 01Crypto | Bitcoin Patrimoine | Bitcoinoie | Bitcoineo | BTC Cap | Capital Coventry | Cryptofast | Crypto Eco | Crypto Next | Cryptosone | Crypto Suisse Capital | Crypto House | Cryptos Investing | Cryptos Solutions | Euro Cryptos | Fair Oakscrypto | Finance Markets | Fund Crypto Secure | ISM Capital | My Crypto Invest | Origin Crypto | Save Coins | Solution Invest | The Crypto Limited | Tradez les Crypto | Vendre Achat Bitcoin | Michal Uma | Výnos dluhopisů | Rozpočet | Evropské firmy | Britské společnosti | Allianz Global Investors | Allianz GI | Index MSCI Europe | MSCI Europe
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Legal Trade
Legenda George Soros
Legislativa
Lehman Brothers
Lehman efekt
Lehman moment
LemBros
LemBros Commodity Advisors
Leonardo fibonacci
Leoš Mareš

Následující klíčová slova

Les Echos
Letecké společnosti
Level II quotes
Level Trading
Leverage
Leverage Buyout
Leverage (finanční páka)
Leverage trading
Levine & Levine Law Specialist
Levné akcie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
24option
FXGiants
Oanda
reklama
Potvrďte prosím... Zavřít