Sobota 11. červenec 2020 22:55
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Zahraniční investoři

img

Dožene český investor své západní kolegy?

17.06.2020 Není žádná novinka, že český investor je opatrný. Investování do dluhopisů, akcií a podílových fondů je pro české domácnosti stále ještě neprobádanou oblastí. Rozdíly proti investorsky rozvinutým zemím, jako je třeba Francie či Velká Británie, kde jsou lidé zvyklí využívat výrazně širší portfolio finančních a investičních produktů, jsou obrovské.
img

Investovat může být i zábavné

25.05.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit své peníze.
C:\fakepath\koruna2.jpg

Chce ČNB silnou nebo slabou korunu?

18.05.2020 S ústupem pandemie a postupným rozvolňováním krizových opatření volatilita na finančních trzích také pomalu ustupuje. Kurz české koruny se ale v posledních týdnech příliš nezklidnil, adrenalin obchodníků s naší domácí měnou totiž zvyšuje Česká národní banka (ČNB).
img

Běžný účet platební bilance příjemně překvapil

14.05.2020 Běžný účet platební bilance vykázal za březen nepatrný schodek 0,5 mld. CZK, když tržní konsensus počítal s pasivem 9,5 mld. CZK. Našeho optimistického odhadu +12,9 mld. CZK dosaženo nebylo, což indikovalo již dříve oznámené zklamání, které přinesl březnový zahraniční obchod se zbožím. Zejména exportní strana doplatila na zavřené hranice a kolaps zahraniční poptávky kvůli vládami zaváděným opatřením proti šíření koronaviru.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Handelsblatt: Koronavirus vrhá rozvíjející se země zpět do bídy

19.04.2020 Rozvíjející se země, včetně některých států ve východní Evropě, budou pociťovat následky koronaviru déle než ty rozvinuté. Rostoucí zadlužení by mnohé z nich mohlo dohnat až na hranici bankrotu, píše na svém webu německý hospodářský deník Handelsblatt.
img

Podílové fondy spadly vesměs do ztrát, akciové ztratily 19 %

07.04.2020  Podílové fondy se vzhledem k současné situaci na českých i globálních trzích dostaly v prvním čtvrtletí do ztrát. Akciové fondy v průměru přišly o téměř 19 procent. V plusových hodnotách byly pouze fondy peněžního trhu, které si připsaly přes osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního bodu na 1 %. Repo sazba se tedy vrací na úroveň, kde byla naposledy v létě 2018, nicméně je pravděpodobné, že na této úrovni dlouho nezůstane. Bankovní rada se totiž rozhodovala na základě aktualizované prognózy předpokládající útlum ekonomiky v rozsahu, který zde byl po roce 2008.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního b...
img

Rozbřesk: Automobilový průmysl přepisuje výhled české ekonomiky

18.03.2020 Podle nejnovějších výsledků se automobilový trh v zemích EU v prvních dvou měsících roku – a tedy před rozvinutím koronavirové nákazy – meziročně propadl o 7,4 %. Poptávka na pěti největších národních trzích v rámci EU stejně jako na britském klesá, a tak zvýšený zájem o nové vozy na několika málo nejmenších tento trend nemohlo nijak citelně ovlivnit. Nejvíce tento útlum zatím pocítily francouzské a italské automobilky, nicméně je jen otázkou krátkého času, kdy pokles zájmu zaznamenají asi všichni. Poté, co někteří výrobci začali mít problém s dodávkami komponent z Číny, se tak rýsuje problém úplně jiný a mnohem zásadnější.
img

Investice pro radost aneb Vydělat se dá i na rumu či kabelkách

19.02.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. Ukazuje se ale, že bychom potřebovali zapojit trochu fantazie. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit část svých peněz.
C:\fakepath\99209055.jpg

Americký dolar má proti euru výhodu

20.01.2020 V novém roce se americkému dolaru povedlo smazat mírné ztráty z předchozích měsíců. Kombinace rostoucích amerických akcií a mírně klesajících dluhopisových výnosů znamená, že zahraniční investoři nechávají proudit svůj kapitál do Spojených států ve velkém objemu.
img

Komentář Tomáše Daňhela, analytika Saxo Bank

17.01.2020 Rok 2019 byl pro akciové trhy velmi úspěšný a dosáhl vysoce nadprůměrných zisků. Byli jsme svědky zcela unikátní situace, kdy trhy vykázaly abnormální růst. Ten ocenili především investoři. Současně však byla na trhu přítomná vysoká volatilita. To je velmi atraktivní příležitost pro tradery, kteří vyhledávají fluktuace a krátkodobé příležitosti. Vždyť jen Tesla odepsala od začátku roku téměř 48 %, aby se pak podívala na nová historická maxima.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Benda: ČNB očekává další zpevňování koruny

15.01.2020 Česká národní banka (ČNB) očekává, že koruna bude nadále zpevňovat, i když ne tak silně jako v letech 2008 a 2009. Na ekonomické konferenci ve Vídni to dnes řekl člen rady ČNB Vojtěch Benda. Dodal, že letos bude mít banka prostor ke zvýšení základní úrokové sazby a že tento krok by bylo lépe učinit dříve než později. Koruna dnes dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za sedm let.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za 7 let

15.01.2020 Koruna dnes dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za sedm let. Krátce před 10:00 se česká měna podle serveru Patria.cz obchodovala na 25,11 Kč/EUR, a dostala se tedy také na svoji nejsilnější hodnotu vůči jednotné evropské měně od ukončení intervenčního režimu České národní banky (ČNB) v dubnu 2017.
img

Český akciový index PX letos stoupl o 13 procent na 1116 bodů

30.12.2019 České akcie letos stouply podle indexu PX o 13 procent, index končí rok na téměř 1116 bodech. Vyplývá to z dnešních výsledků burzy. Nejziskovější byly akcie mediální skupiny CME, které přidaly 57 procent hodnoty. Největší propad zaznamenaly akcie výrobce textilu Pegas Nonwovens, které přišly o 15 procent. Loni klesly tuzemské akcie o devět procent, předloni přidaly podle PX 17 procent.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Primární nabídka akcií Saudi Aramco by mohla být rekordní

04.12.2019 Saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco zvažuje, že pro akcie nabízené v primární nabídce (IPO) stanoví cenu na horní hranici avizovaného rozsahu. V takovém případě by to byla největší primární nabídka akcií na světě. Rekord dosud drží čínský internetový prodejce Alibaba s hodnotou 25 miliard dolarů (576 miliard Kč). Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje.
C:\fakepath\FX3.jpg

Bloomberg: Ukrajinské dluhopisy lákají zahraniční investory

22.11.2019 Ukrajinské dluhopisy v letošním roce lákají zahraniční investory, jedna z nejlukrativnějších investičních příležitostí na rozvíjejících se trzích ale není bez rizika, upozorňuje agentura Bloomberg. Málo rozvinutý sekundární trh na Ukrajině může vést k tomu, že až opadne zájem o riziková aktiva, budou se držitelé ukrajinských dluhopisů zbavovat těchto cenných papírů jen s obtížemi. I kdyby kupce našli, další ztráty by mohl přivodit nelikvidní devizový trh kvůli poklesu hřivny, která je zatím letos nejvýkonnější měnou světa.
img

Český průmysl má symptomy německé nákazy. Pozemní stavitelství zaznamenalo prudký pokles

07.10.2019 „Německo již začalo roznášet svou ekonomickou nákazu. Obětí je český průmysl, který je kvůli přílišné orientaci na subdodávky do zemí Evropské unie zranitelný. Do budoucna by se čeští průmyslníci měli více zaměřit na produkci koncových výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Ty by měli vyvážet do celého světa,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Nezaměstnanost v eurozóně na minimu

01.10.2019 Výkon evropské ekonomiky není zatím nijak přesvědčivý, německá ekonomika už nejspíše prožívá recesi, přesto se situace na trhu práce ve většině zemí Unie podle srpnových dat zlepšuje a míra nezaměstnanosti se dostala na minima. V eurozóně na téměř dvanáctileté (7,4 %), v osmadvacítce dokonce na historické (6,2 %), přesněji na dvacetileté, neboť dál už srovnatelná časová řada do minulosti nesahá.
img

Rozbřesk: Inflace se opět přiblížila třem procentům

13.08.2019 Nová inflační prognóza založená na novém modelu centrální banky včera prošla prvním testem v podobě červencové inflace. Zatímco bankovní rada na svém zasedání před necelými dvěma týdny konstatovala, že prognóza je na horizontu měnové politiky mírně protiinflační, aktuální inflace už podle komentáře ČNB představuje „lehké proinflační riziko“ aktuální prognózy. Inflace totiž skončila dvě desetiny procentního bodu nad očekáváním centrální banky a dostala se tak až téměř na samotnou horní hranici tolerančního intervalu, a navíc ještě v důsledku růstu jádrové inflace, která už třetí měsíc za sebou roste a aktuálně dosahuje 2,8 %. A nahoru přitom míří i další cenové sub-indexy, které centrální banka sleduje, ať už jde o měnově-politickou inflaci (3,0 %) nebo čistou inflaci (2,7 %).
img

Čína v obchodní válce s USA vytahuje dosud nepoužité zbraně, burzy se hroutí

05.08.2019 Peking v obchodní válce s USA řádně přitvrzuje. Poprvé od roku 2008 nechává čínskou měnu, renminbi, oslabit nad úroveň jejích sedmi jednotek za jeden americký dolar.
img

Rozbřesk: ČNB vs. velká očekávání trhu

30.07.2019 Zatímco ECB vymýšlí, jakým způsobem stimulovat inflaci v eurozóně tak, aby konečně dosáhla dvouprocentního cíle, ČNB je tohoto problému stále ušetřena. Inflace se v ČR nachází v horní polovině tolerančního pásma, ať už se díváme na tu celkovou (2,7 %), čistou (2,5 %), jádrovou (2,7 %) nebo měnově politickou (2,8 %). Přitom tuzemská centrální banka ani nestačila završit tzv. normalizaci úrokových sazeb a finanční trhy implicitně předpokládají, že své sazby začne poměrně svižně snižovat.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna ztratila status bezpečného útočiště

10.05.2019 Investoři přestali českou korunu vnímat jako bezpečné útočiště a v důsledku nadměrných sázek na její růst se česká měna změnila "z miláčka ve vyděděnce". Píše o tom na svých internetových stránkách agentura Bloomberg. Analytici před rokem předpovídali tříprocentní růst kurzu koruny, který se ale nedostavil. Koruna se nyní k euru prodává v kurzu kolem 25,70 Kč za euro.
img

Nejhorší obchod na forexu

30.11.2017 Do konce letošního roku sice zbývá ještě jeden celý měsíc, s předčasem si ale dovolím zvolit za nejhorší obchod roku nákup turecké liry, jejíž atraktivita se v očích investorů úplně vytratila. V posledních týdnech navíc musí Turecko čelit skandálu praní íránských špinavých peněz, o kterých věděl i prezident Erdogan.
koruna_euro_713.jpg

Analytici: Po intervencích jsme čekali větší výkyvy kurzu koruny

06.07.2017 Vývoj kurzu koruny po ukončení forexových intervencí letos 6. dubna byl podle analytiků oslovených ČTK proti očekáváním poměrně klidný. Ekonomové čekali větší výkyvy kurzu koruny, někteří dokonce i výraznější posílení domácí měny. Nicméně do konce roku koruna podle jejich odhadů koruna může překonat hranici 26 korun za euro. Na konci června se přitom obchodovala kolem 26,20 Kč/EUR.
Reserves history 11082014-ilustracni.png

Devizové rezervy a jejich vliv na forex

11.08.2014 Dnes se podíváme na to, jak měnovými trhy v dlouhodobém horizontu hýbou opravdu velké peníze. Pokud jde totiž o devizové rezervy, jsou i desítky miliard dolarů drobné. Tento koláč aktiv, která centrální banky po celém světě investují, se podle posledních dat MMF rozrostl na 11 865 mld. USD.
img

Chystá Venezuela další prudkou devalvaci měny? Telefónica prý rychle investuje hotovost

06.06.2013 Venezuela chystá další devalvaci své měny, která srazí její hodnotu o polovinu současné proti americkému dolaru, šušká se stále hlasitěji. Nový prezident Maduro se snaží zvěsti zarazit, zahraniční investoři, kteří nemohou snadnou cestou odvést dividendy ze svého podnikání v zemi za její hranice, jsou ale nervózní. Dle zdrojů Bloomberg venezuelská divize požádala ústředí Telefóniky ve Španělsku o schválení rychlého proinvestování další části hotovosti do rozvoje svých sítí v zemi.
img

Španělsku jen za 1Q odtekl do ciziny kapitál odpovídající desetině HDP. Řecké banky si vyšší vklady užily jen chvíli

01.06.2012 Španělská centrální banka zveřejnila novou statistiku, podle níž země za první tři měsíce letošního opustilo necelých 100 miliard eur, tedy kapitál odpovídající asi deseti procentům výkonu celé ekonomiky. Ekonomové tak dostali další hmatatelný důkaz o odklonu investorů od Španělska, které sužuje kromě dluhové krize také krize bankovní. Ve stejném období naopak řecké banky zažívaly po dlouhém odlivu vkladů střadatelů mírný příliv prostředků. Ten však neměl dlouhé trvání...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Dluhová krize | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Spekulace | Ropa Brent | USD/CNY | Česká koruna | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Dluhopisové fondy | Broker | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Devizový trh | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | IPO | Index PX | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | MMF | MT4 | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Repo sazba | Riziko | Ropa | Short | Trend | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | CHF | AUD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Saxo Bank | Indexy | Jihoafrický rand | Investoři | Měnové války | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Akcie ČEZ | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | Makro | Forexové intervence | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | České akcie | České koruny | ČNB kurz | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Eura | Evropská měna | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Instrumenty | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Jádrová inflace | Jeden dolar | Jiří Rusnok | Korporátní dluhopisy | Kurz australského dolaru | Kurz EUR | Kurz měny | Kurzy | Libra | Lira | Markets | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Sázky | Société Générale | Státní dluhopisy | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Finanční nástroj | CNBC | EIA | ING | Indie | Ministerstvo financí | Prospekt | Roadshow | ROCE | Sekundární trh | Itálie | Převis | Tržby | Úvěr | QE | Volby | Aramco | IHS Global Insight | Investing.com | Global Insight | NATO | Next Finance | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Zkusit investovat | Podnikání | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Renminbi | Finanční centrum | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Pro tradery | Kč/EUR | Helicopter money | Posilování koruny | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Měnový stratég | Inflační tlaky | IHS | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Deutsche Börse | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Rizikovější aktiva | Akcie mediální skupiny CME | AAA | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Ropná společnost | Citi | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Historická maxima | Nejistota | Erste | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Akcionáři | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Konsensus | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Výnosy | Americká vláda | Turecká centrální banka | TRY | Odliv kapitálu | Příjmy | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Spekulativní investoři | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | Rovnovážný kurz | BHS | Aleš Michl | Kurzový vývoj | Devizoví obchodníci | Rebalancování indexů | Capitalinked | Radim Dohnal | Český akciový index PX | Masivní výprodeje | Odliv dividend | Saxo | Obchodní války | Asociace pro kapitálový trh ČR | Capitalinked.com | Podniky | Čínské měny | Regionální měny | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Americké dluhopisy | Turecké liry | Ostatní investice | Czech Fund | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Propady na akciových trzích | Pokles cen ropy | Primární nabídka | Akciový index PX | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Sazby ČNB | Primární nabídka akcií | Silný trh | Zvýšení sazeb | Český akciový index | Analytik Czech Fund | Český průmysl | Status bezpečného útočiště | Michal Brožka | Slabší dolar | CNY | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nabídka akcií | Snížení sazeb | Ferrari | Oslabování čínské měny | Pokles cen | Globální akciové indexy | Štěpán Křeček | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Saudi Aramco | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Kurzarbeit | Státní ropná společnost | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Automobilky | Čistý zisk | AKAT ČR | Jana Brodani | Prohloubení schodku | Analytik portálu | Politická situace | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Obchod | Firma | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | TradingEconomics | Růst cen | Bilance | Ukrajinské dluhopisy | ICU | Taras Kotovyč | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream International | Clearstream | Příliv investic | Kyjevské investiční banky | Zájem o riziková aktiva | Nelikvidní devizový trh | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Vyšetřování | Miliardy | Domácí měny | Finanční rezervy | Ředitelka AKAT ČR | FT | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Zveřejněná data | Globální trh | Samba Capital | Průmysl | Primární nabídka akcií Saudi Aramco | Jan Vejmělek | Koruna dnes | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Prognózy | Vybírat zisky | Posílení domácí měny | Míra | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Nejziskovější | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Eurobank | Alpha Bank | Návratnost | Írán | Ekonomické sankce | Horší časy | Inflace v prosinci | Analytici Next Finance | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Zpevňování koruny | Další zpevňování koruny | Skončení intervencí | Prognózy ČNB | Příznivá makroekonomická data | Bilance zahraničního obchodu USA | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Situace | Důchody | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Hlavní úrokové sazby | Poptávky po ropě | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bentley | Ztráty na akciových trzích | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Výkyvy | Volatilita na finančních trzích | Cenové války | Stav nouze | Mince | Další vývoj | Karanténní opatření | Útlum ekonomiky | TPCA | Stimul | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu | Domácnosti | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Tomáš Raputa | Růst | Státní rozpočty | Potenciál | Ekonomiky | Schodek | Poradce | Organizace | Práce | Mexiko | Lukáš Vokel | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Dodavatelské řetězce | Statistiky | Rozvíjející se země | Posílení | Účet platební bilance | Vyjádření ČNB | Zajištěný kurz | Akutní panika | Masivní výprodeje koruny | Výprodeje koruny | Úroková prémie koruny | Prémie koruny | Předpandemické hodnoty | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Unie | ČR | Obchod na Forexu | Český investor
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Zahraniční akcie
Zahraniční akvizice
Zahraniční dluh
Zahraniční dluh ČR
Zahraniční dluh Ruska
Zahraniční firmy
Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně

Následující klíčová slova

Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční obchod
Zahraniční obchod České republiky
Zahraniční obchod ČR
Zahraniční obchod za březen
Zahraniční spekulativní kapitál
Zahraniční subvence
Zahrnutí inflace
Záchrana Smartwings
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live trading
Potvrďte prosím... Zavřít