Sobota 20. července 2024 15:28
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král

Zahraniční investoři

img

Investiční aktivita roste, na trh se vrací i zahraniční investoři

18.07.2024 Ve druhém čtvrtletí 2024 dosáhly investice více než 440 milionů EUR, což představuje meziroční nárůst o 23 %. Celkový objem investic za první pololetí tohoto roku tak přesáhl 800 milionů EUR. Oživení investiční aktivity potvrzuje nárůst počtu probíhajících transakcí. Českému trhu stále dominují domácí investoři, a to jak z řad českých fondů, tak soukromých investorů a investičních skupin. Zahraniční investoři se však na český trh začínají postupně vracet.
img

Graf dne - HK.cash (05.07.2024)

05.07.2024 Kontrakty na index čínských společností Hang Seng kótovaný na hongkongské burze (HK.cash ) se dnes obchodují s poklesem o téměř 1,4 %. Poslední týdny nebyly pro čínské benchmarky úspěšné a zjevně se snaží dohnat nejen zisky benchmarků v USA nebo Evropě, ale také řadu místních asijských indexů, jako je Nikkei, KOSPI a indický Sensex. Hang Seng ztratil od květnových místních maxim téměř 10 % a zahraniční investoři zůstávají opatrní při nákupu čínských akcií, protože ekonomika země nadále vysílá "smíšené" signály, když by investoři rádi získali přesvědčení o očekávaném oživení čínské poptávky.
img

Český realitní trh je v dobré kondici, fondy očekávají úspěšný rok

02.07.2024 V posledních dvou letech se ukázalo, že český trh nemovitostí je stabilnější, než se všeobecně předpokládalo. Trh odolal poklesům, které postihly nemovitosti v jiných evropských zemích jako Německo, Polsko či Francie. Navíc v době, kdy z českého trhu v podstatě přes noc vymizeli zahraniční investoři, se příležitosti chopili tuzemští kupci a v současné době jsou všechny transakce realizovány výhradně českými investory.
C:\fakepath\francie-01072024.png

Proč je francouzská dluhová krize nebezpečná?

01.07.2024 Nestabilní politická situace ve Francii vytváří velmi zajímavé příležitosti na tamějším akciovém trhu. Platí to však i o dluhopisovém trhu? Odpověď zní jasně ne. Francouzským státním dluhopisům je nyní lepší se vyhnout. Dluhopisový trh totiž bude měřit hloubku francouzské politické krize. Jak je to vůbec možné? Proč je francouzský státní dluh nebezpečnější než dluhy jiných evropských zemí?
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Zahraniční investoři drželi 34,45 pct. dluhopisů ČR

30.04.2024 Zahraniční investoři drželi na konci prvního čtvrtletí 34,45 procenta českých státních dluhopisů. Hodnota těchto obligací byla víc než bilion korun, vyplývá ze statistik, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Od začátku roku podíl zahraničních držitelů českých dluhopisů mírně klesl z tehdejších 35,4 procenta, ve srovnání s předchozími dvěma roky ale zůstává stále nadprůměrný.
img

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí někteří američtí finančníci i ekonomové. Mezinárodní měnový fond ovšem varuje před dopady „vývozu dluhu“ USA

22.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.
img

„Ekonomové to mají blbě“; vyšší úrokové sazby ve skutečnosti povzbuzují ekonomický růst, začíná si převratně myslet část Wall Street

21.04.2024 Vyšší úrokové sazby povzbuzují ekonomický růst. Za takový výrok se klidně může nebohý student ekonomické vysoké školy dočkat i vyhazovu od zkoušky. Nicméně právě s takovou ideou si nyní pohrává rozšiřující se okruh slovutných finančníků nejen z Wall Street.
img

HK.cash po údajích z Číny klesá o téměř 1 %

16.04.2024 Konflikt na Blízkém východě a poklesy na Wall Street poněkud odvedly pozornost trhů od tématu čínských indexů, které opět zpochybňují růstový trend. Údaje z Číny dnes investoři přijali negativně. Index Hang Seng v hotovostní seanci klesl o více než 2 % a futures kontrakty aktuálně zaznamenávají pokles o téměř 1,2 %. Ačkoli údaje o HDP překvapily pozitivně a investice v městských oblastech rostly rychleji, než se očekávalo, průmyslová výroba a maloobchodní tržby se ukázaly být výrazným zklamáním. Trh na tyto údaje reagoval negativně, protože oba ukazatele se zdají být rozhodující z hlediska síly spotřebitelů a poptávky po čínských výrobcích.
img

Česko je zpět na inflačním cíli, koruna je však nejslabší za poslední dva roky

28.03.2024 Zdá se, že Česká republika má nepříjemnou inflační epizodu za sebou. V únoru se tuzemská inflace dokonce vrátila na hodnotu, kterou cíluje Česká národní banka. Na poměrně pozitivní zprávy ale adekvátně nereaguje kurs koruny vůči euru nebo dolaru. Jak je to možné?
C:\fakepath\Nikkei.jpg

Japonský index Nikkei 225 pokořil hranici 40.000 bodů

04.03.2024 Hlavní index tokijské akciové burzy Nikkei 225 dnes poprvé překonal hranici 40.000 bodů. Obchodování uzavřel s nárůstem o 0,50 procenta na 40.109,23 bodu. Od začátku letošního roku si tak připisuje zhruba 20 procent.
img

Vzestupný trend na páru USD/JPY skončil

27.02.2024 Někdy nemusíte čekat na signály z Ameriky, aby se vám všechno obrátilo vzhůru nohama,. Zveřejnění silnějších údajů o inflaci v Japonsku umožnilo medvědům páru USD/JPY převzít iniciativu. Pár je připraven klesnout pod psychologicky významnou úroveň 150, protože hedgeové fondy uvolňují své maximální čisté shorty proti jenu od poloviny roku 2022.
C:\fakepath\cnb8.jpeg

ČNB bude při dalším zasedání zohledňovat kurz české koruny

16.02.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude při dalším snižování úrokových sazeb zohledňovat i vývoj kurzu koruny. Při výrazném oslabení měny by mohla pokles sazeb přibrzdit nebo i zastavit. Vyplývá to ze záznamu z posledního jednání bankovní rady o nastavení sazeb v minulém týdnu. ČNB před týdnem snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta, což podpořilo šest ze sedmi členů. Viceguvernér Jan Frait navrhoval pokles o 0,75 procentního bodu, uvádí záznam.
C:\fakepath\trader-31012024-41-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2024 1) Ruská centrální banka přestane zveřejňovat podrobné informace, které se týkají její měnové politiky. Oznámení o změnách základní úrokové sazby tak budou napříště jen stručná, uvedla v úterý banka. Polský deník Rzeczpospolita hodnotí toto rozhodnutí jako další krok k tomu, aby se omezil přístup k údajům o ruské ekonomice.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Zahraniční investoři poprvé drželi státní dluhopisy ČR za víc než bilion Kč

31.01.2024 Zahraniční investoři na konci roku 2023 poprvé drželi české státní dluhopisy v hodnotě víc než bilion korun. Jejich podíl na všech vydaných dluhopisech vzrostl na 35,4 procenta, na konci září byl 28,79 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler ale upozornil, že výkyv na konci roku byl jednorázový, způsobily ho operace mezi českými bankami a jejich zahraničními matkami.
C:\fakepath\Tokio-TSE.jpg

Tokijská burza bude po firmách chtít, aby zveřejňovaly výsledky i v angličtině

17.01.2024 Tokijská burza cenných papírů (TSE) bude po firmách z hlavního trhu chtít, aby zveřejňovaly hospodářské výsledky a všechny informace důležité pro investory také v angličtině. Doufá, že tak přiláká více zahraničních investorů. S odkazem na dokument, který dnes burza předložila svému reformnímu výboru, o tom informuje agentura Reuters.
img

Ranní shrnutí (11.01.2024)

11.01.2024 Očekávané rozhodnutí SEC se ukázalo jako příznivé pro Bitcoin, protože regulační orgán povolil žádosti fondů, které se ucházejí o spotové ETF na Bitcoin, ale cena největší kryptoměny nedokázala udržet reakci směrem vzhůru kolem 47 000 USD a nyní sklouzla zpět do oblasti 45 700 USD.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
C:\fakepath\Cina.jpg

Akcie nejziskovějších čínských firem posílily nejvíce za pět měsíců

28.12.2023 Akcie největších a nejziskovějších čínských firem zvaných blue chips dnes posílily nejvíce za uplynulých pět měsíců. Těží ze silného přílivu zahraničních investorů, které láká jejich nízké ohodnocení a politická očekávání. Hlavní index čínských akcií CSI 300, jenž zahrnuje akcie 300 firem na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, přidal 2,3 procenta na 3414,54 bodu, což je největší jednodenní zisk od 25. července.
img

Přijme Argentina bitcoin jako zákonné platidlo?

21.11.2023 Zvolení Javiera Mileiho argentinským prezidentem vyvolalo v bitcoinové komunitě intenzivní debatu o možném přijetí BTC jako zákonného platidla. Samson Mow, generální ředitel společnosti Jan3 a klíčový hráč v oblasti přijetí Bitcoinu národními státy, nyní nabąídl zasvěcenou analýzu této záležitosti.
C:\fakepath\trader-31102023-36-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2023 1) Zahraniční investoři drželi na konci třetího čtvrtletí české státní dluhopisy v rekordním objemu 847,1 miliardy korun. Představovalo to 28,79 procenta všech vydaných státních dluhopisů České republiky. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosáhlo ke konci září 2,94 bilionu korun, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Zahraniční investoři drželi ke konci září rekordní objem dluhopisů ČR

31.10.2023 Zahraniční investoři drželi na konci třetího čtvrtletí české státní dluhopisy v rekordním objemu 847,1 miliardy korun. Představovalo to 28,79 procenta všech vydaných státních dluhopisů České republiky. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosáhlo ke konci září 2,94 bilionu korun, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
img

Zlato na svém čtyřtýdenním maximu

18.10.2023 Zlato, které je často považováno za bezpečný investiční přístav, dnes dosáhlo svého čtyřtýdenního maxima. V uplynulém týdnu se také oddělilo od svého tradičního konkurenta - výnosů amerických státních dluhopisů. Tato dvě aktiva mají většinou negativní korelaci, protože vyšší výnosy často odrazují investory od zlata, které neposkytuje žádný výnos, a směřují k americkým státním dluhopisům. Toto kvazi-bezrizikové aktivum v současné době nabízí výnos nad 4,8 % p.a.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Analytici: Posilující polský zlotý zdražuje Čechům nákupy v Polsku

17.10.2023 Polský zlotý, který posiluje díky výsledkům polských parlamentních voleb, zdražuje Čechům nákupy potravin či paliv v Polsku. Zlotý lze nyní koupit za 5,56 koruny, zatímco před zveřejněním výsledků voleb se kurz pohyboval o 11 haléřů za zlotý méně. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Tomáš Cverna.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Ekonomové očekávají další globální dopady konfliktu Izraele a Hamásu

16.10.2023 Ekonomové vyhlížejí další globální dopady konfliktu Izraele a hnutí Hamás. Čekají, zda se situace přenese i do jiných zemí, což by mohlo vést k dalšímu růstu cen ropy a odlivu kapitálu do bezpečných aktiv, napsala včera agentura Reuters. Izrael se připravuje na pozemní útok v Pásmu Gazy, kterou ovládaná radikální islamistické hnutí Hamás. Civilisty vyzval, aby se stáhli na jih pásma.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Volby v Polsku v ČR ovlivní kurz koruny a ceny pohonných hmot

15.10.2023 Výsledky nedělních polských voleb ovlivní zejména kurz koruny a ceny pohonných hmot. V polském pohraničí by mohly po volbách zdražit. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Aktuální cena benzinu i nafty se v Polsku pohybuje kolem 32 korun za litr, což je téměř o osm korun méně než v Česku. Takové ceny jsou podle analytiků dlouhodobě neudržitelné.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.09.2023

25.09.2023 Včerejší týden ukázal poklesový trend. S&P 500 odepsal 2,9 % a nachází se tak na nejslabší úrovni od začátku června. Výkonnost Stoxx Europe 600 dosáhla -1,9 %. VIX s ohledem na výprodeje vystoupal na 17 bodů. Hlavním poklesovým faktorem je zasedání Fedu a jeho politika higher for longer. Investoři se domnívají, že delší období vyšších sazeb mohou firmy již pocítit. Doposud americké firmy nepociťovaly akutní problémy s refinancováním svých dluhů, v roce 2024 se však setkáme se značnou potřebou korporací refinancovat své závazky. Podle našeho názoru zůstávají rizika stále nakloněna směrem dolů.
img

Čínské indexy se zotavují ze ztrát v euforii 📈 CHN roste o 4,1 %

22.09.2023 Futures kontrakty na čínské indexy se zotavují po optimistických komentářích od UBS a Goldman Sachs o rozhořčeném čínském hospodářství a ocenění akcií. CHN.cash získává téměř 3,8 % oproti 3% rally HK.cash.
C:\fakepath\trader-28082023-10-zm.jpg

Čína snížila daň z obchodování s akciemi, aby podpořila trh

28.08.2023 Čína poprvé od roku 2008 snížila poplatek z obchodů s akciemi a zavázala se zpomalit tempo primárních nabídek akcií (IPO). S odkazem na dnešní krátké sdělení čínského ministerstva financí a Čínské komise pro regulaci cenných papírů o tom informují tiskové agentury. Dílčí informace se v médiích objevily už v pátek. Je to součást nových opatření, která mají přilákat investory zpět na akciový trh.
img

Vysoký odliv peněz z Číny, medvědí očekávání Morgan Stanley 📉HK.cash ztrácí 0,5

25.08.2023 Podle zdrojů agentury Reuters plánují čínské úřady snížit daň z obchodování s akciemi až o 50 %, což by podpořilo místní trh a zájem o strádající akciový trh. Rozhodnutí by mohlo padnout každým dnem; ministerstvo financí vedené Státní radou předložilo návrh kabinetu na začátku srpna. Analytici však pochybují, zda to indexům skutečně pomůže. Společnost Morgan Stanley snížila v červnu 2024 očekávání pro index MSCI China o 14 % s odkazem na příliš vysoké ocenění společností v souvislosti s nižšími očekáváními zisků v letošním roce, nejistotou na trhu nemovitostí a ukončenou podporou ekonomiky ze strany PBoC.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecká centrální banka nečekaně zvýšila základní úrokovou sazbu na 25 procent

24.08.2023 Turecká centrální banka nečekaně výrazně zpřísnila svou měnovou politiku. Základní úrokovou sazbu zvýšila o 7,50 procentního bodu na 25 procent, maximum od ledna 2004. Oznámila to ve svém dnešním sdělení. Zemi se nedaří zkrotit vysokou inflaci, která se v červenci dostala k 50 procentům.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Zahraniční investoři drželi v pololetí rekordní objem státních dluhopisů ČR

31.07.2023 Zahraniční investoři drželi ke konci pololetí rekordní objem českých státních dluhopisů, dosahoval 798,5 miliardy korun. Jejich podíl na všech vydaných státních dluhopisech činil 27,84 procenta, dlouhodobě je stabilní. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosahovalo v pololetí 2,87 bilionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Největší objem českých dluhopisů dosud drželi zahraniční investoři ke konci března 2022, bylo to 785,9 miliardy korun
C:\fakepath\trader-31072023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2023 1) Zahraniční investoři drželi ke konci pololetí rekordní objem českých státních dluhopisů, dosahoval 798,5 miliardy korun. Jejich podíl na všech vydaných státních dluhopisech činil 27,84 procenta, dlouhodobě je stabilní. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosahovalo v pololetí 2,87 bilionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Největší objem českých dluhopisů dosud drželi zahraniční investoři ke konci března 2022, bylo to 785,9 miliardy korun.
img

Ranní shrnutí (14.06.2023)

14.06.2023 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly smíšeně. Nikkei si připsal 0,1 %, zatímco Kospi se obchodoval o 0,5 % níže. Indexy z Číny se rovněž obchodovaly níže o 0,4 %. Hongkongské akcie zaznamenaly mírný pokles, což vedlo k diskusím o nezbytném stimulu k oživení ekonomiky.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Řecké akcie za rok zpevnily o 40 procent, vzpruhou je i volební neúspěch levice

24.05.2023 Řecké akcie za poslední rok výrazně zpevnily a země se podle analytiků postupně zbavuje nálepky problémového dítěte Evropy. Investoři v posledních dnech také vítají, že v parlamentních volbách o víkendu neuspěly levicové strany, takže nehrozí, že by po opakovaných volbách předběžně plánovaných na červen vznikla koalice mnoha stran. Očekává se tak, že dál bude vládnout liberálně-konzervativní Nová demokracie (ND) současného premiéra Kyriakose Mitsotakise, napsal server americké televize CNBC.
C:\fakepath\forex-22052023.jpg

Měny střední a východní Evropy obracejí trend

22.05.2023 Spojené státy stahují v posledních týdnech kapitál z celého světa. Nízká místní nezaměstnanost a setrvačná jádrová inflace podporují slova představitelů americké centrální banky (Fed), že úrokové sazby zůstanou na aktuální úrovni 5,00 – 5,25 % ještě dlouho. Americké dluhopisové výnosy rostou a nabízejí za dnešních směnných kurzů zajímavější poměr ceny a rizika než české, polské nebo maďarské papíry.
C:\fakepath\Nikkei.jpg

Japonský akciový index Nikkei znovu vystoupal nejvýš od roku 1990

19.05.2023 Hlavní index tokijské burzy Nikkei dnes vzrostl sedmý den po sobě a vystoupal nejvýš od roku 1990. V závěru přidal 0,77 procenta na 30.808,35 bodu. Japonským akciím pomáhá souhra příznivých faktorů od dobrých zisků firem přes ekonomiku vykazující známky oživení až po optimismus ohledně dohody o americkém dluhovém stropu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Zahraniční investoři drží rekordní objem českých státních dluhopisů

28.04.2023 Zahraniční investoři drželi ke konci prvního čtvrtletí rekordní objem českých státních dluhopisů, dosahoval 785,9 miliardy korun. Jejich podíl na všech vydaných českých dluhopisech činil 27,97 procenta, od konce roku 2022 se zvýšil o 1,22 procentního bodu. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosahuje 2,8 bilionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-10022023-50-zm.jpg

Pokud koruna zůstane silná, tržby exportérům klesnou o 210 mld. korun

10.02.2023 Pokud koruna vůči euru zůstane nadále silná, exportérům by tržby proti loňsku mohly klesnout zhruba o 210 miliard korun, přičemž řada z nich by již generovala ztrátu. Na dotaz ČTK to dnes sdělil místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk. V porovnání s rokem 2021 by propad tržeb dosáhl dokonce zhruba 470 miliard korun, doplnil. Loni export z Česka překonal hranici 4,47 bilionu Kč.
C:\fakepath\trader-31012023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2023 1) Zahraniční investoři drží 26,75 procenta českých státních dluhopisů. Proti konci roku 2021 se tento podíl zvýšil o 0,22 procentního bodu, je ale nižší než po většinu loňského roku. V absolutním vyjádření drží zahraniční investoři české dluhopisy za 698,3 miliardy korun. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů je 2,6 bilionu korun. Vyplývá to z údajů ke konci prosince, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Zahraniční investoři drží 26,75 procenta českých státních dluhopisů

31.01.2023 Zahraniční investoři drží 26,75 procenta českých státních dluhopisů. Proti konci roku 2021 se tento podíl zvýšil o 0,22 procentního bodu, je ale nižší než po většinu loňského roku. V absolutním vyjádření drží zahraniční investoři české dluhopisy za 698,3 miliardy korun. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů je 2,6 bilionu korun. Vyplývá to z údajů ke konci prosince, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Vítězství Pavla může pomoci vládě, ale vliv na ekonomiku je malý

29.01.2023 Zvoleného prezidenta Petra Pavla by mohli zahraniční investoři vnímat jako garanta prozápadního ukotvení země. V domácí ekonomice ale je vliv prezidenta omezený. Pro vládu by mohla být výhoda, že nebude muset prezidenta přehlasovávat, shodují se analytici oslovení ČTK. Upozorňují, že Pavel nemá podnikatelské zájmy, které by mohl z pozice prezidenta prosazovat.
C:\fakepath\dedek-25012023-2.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem

25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
C:\fakepath\Babis-Pavel.png

Ekonomický přístup Pavla i Babiše bude dost odlišný, míní ekonomové

15.01.2023 Ekonomické působení kandidátů, kteří postoupili do druhého kola prezidentských voleb, se bude zřejmě výrazně lišit, myslí si ekonomové oslovení ČTK. To by se podle nich mělo projevit na domácí i zahraniční scéně. Zatímco od Petra Pavla očekávají spíše prozápadní působení v cizině a umírněnější roli na domácí scéně, v případě Andreje Babiše počítají s ostrými postoji vůči současné vládě a také s otevřenějším přístupem například k Rusku nebo Číně. Upozorňují také na jejich odlišné názory na působení centrální banky, ale rovněž na omezené pravomoci prezidenta.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Průzkum: Investice z USA a Evropy do Číny často směřují přes daňové ráje

05.01.2023 Americké a evropské investice do Číny z velké části směřovaly přes firmy v daňových rájích, které si tam zřídily čínské podniky. Zahraniční napojení na čínská aktiva je tak zřejmě mnohem větší, než zaznamenávají oficiální statistiky. Vyplývá to z průzkumu, na který upozornila agentura Bloomberg. Investoři z USA a Evropy na konci roku 2020 vlastnili akcie a dluhopisy za 1,4 bilionu USD (31,7 bilionu Kč), které vydaly firmy z daňových rájů pod kontrolou čínských společností, jako je Alibaba Group a Tencent.
img

Investičním ternem roku 2023 má být Čína. Pokud tedy zvládne nezřízené promořování, do něhož se nyní nově pouští a které v rámci náhlé otočky nahrazuje drakonické covidové restrikce

13.12.2022 Investoři, kteří se chystají vrátit na akciové trhy, by měli zase o něco více zpozornět. Celosvětová inflace má totiž podle všeho svůj vrchol již za sebou. I když i v roce 2023 setrvá ve výšinách, svůj sestup z maxima několika uplynulých desetiletí již zahájila. Podle odhadu Bloombergu činila v letošním třetím čtvrtletí meziročně 9,8 procenta – což je právě ono maximum za posledních několik dekád –, zatímco v posledních třech měsících letoška to bude nejspíše jen 9,5 procenta. V příštím roce pak 5,3 procenta.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Atomico: Hodnota evropských technologických firem letos klesla o 400 miliard USD

07.12.2022 Souhrnná hodnota všech soukromých i veřejně obchodovaných technologických firem z Evropy letos klesla o více než 400 miliard dolarů a nyní se pohybuje kolem 2,7 bilionu USD (62,8 bilionu Kč). Ve své výroční zprávě o stavu evropského technologického odvětví to dnes uvedla společnost rozvojového a rizikového kapitálu Atomico. Na vrcholu byla hodnota těchto firem koncem loňského roku, kdy činila zhruba 3,1 bilionu dolarů.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Zahraniční investoři drží 28,1 procenta českých státních dluhopisů

31.10.2022 Zahraniční investoři drží 28,1 procenta českých státních dluhopisů. Od konce loňského roku se tento podíl zvýšil o 1,6 procentního bodu. V absolutním vyjádření drží zahraniční investoři české dluhopisy za 741,2 miliardy korun, což je nejvyšší objem za pět let. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů je 2,63 bilionu korun. Vyplývá to z údajů ke konci září, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
img

Zahraniční investoři rychle opouštějí čínské akcie

25.10.2022 Zahraniční investoři se chystají vůbec poprvé v tomto roce začít prodávat čínské akcie, protože obavy z nedostatku podpory z kongresu komunistické strany a obnovení politiky nulového covidu děsí trhy.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Analytici: Vývoj českých akcií bude záviset na parametrech tzv. windfall daně

24.10.2022 Vývoj hlavních českých akcií, tedy společnosti ČEZ a bank, bude ve zbytku letošního roku záviset zejména na parametrech nastavení daně z mimořádných zisků (windfall tax), shodli se analytici, které dnes oslovila ČTK. Nejasnosti ohledně její finální podoby můžou podle nich způsobit odchod zahraničních investorů z burzy. Letos index pražské burzy PX ztratil přes 18 procent.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Ruský centrální depozitář podal u Soudního dvora EU žalobu kvůli sankcím

12.08.2022 Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) podal u Soudního dvora Evropské unie žalobu, ve které žádá zrušení sankcí. Ty na něj v červnu kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalila Evropská unie a jejich zavedení pak Rusku znemožnilo uhradit dluh zahraničním věřitelům. Informují o tom dnes tiskové agentury.
img

Rusko zakázalo západním firmám prodat podíl v energetických projektech a bankách

05.08.2022 Rusko zakázalo společnostem ze zemí, které Moskva označuje jako nikoli přátelské, do konce roku prodávat podíly v klíčových energetických projektech a bankách. Vyplývá to z dnes zveřejněného dekretu podepsaného prezidentem Vladimirem Putinem, na který upozornila agentura Reuters. Po začátku invaze Moskvy na Ukrajinu uvalily západní země a jejich spojenci včetně Japonska na Rusko řadu sankcí. Moskva reagovala mimo jiné tím, že brání zahraničním společnostem působícím v zemi, aby z Ruska odešly, a v některých případech zabavila jejich majetek.
C:\fakepath\trader-22072022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.07.2022 1) Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na osm procent. To je výraznější snížení, než se předpokládalo. Snaží se tak podpořit ekonomiku, na kterou mají negativní dopady západní sankce. Banka zároveň předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o čtyři až šest procent. Koncem dubna počítala s propadem o osm až deset procent.
img

Fidelity International: Těžká volba – odvrátit recesi, nebo porazit inflaci?

22.07.2022 Červnový příběh trhu je z oblasti pevných výnosů. Dluhopisy s vysokým výnosem klesly o téměř 7 %, zejména v důsledku širších spreadů. Po většinu letošního roku byly ztráty dluhopisů způsobeny růstem sazeb, přičemž ten se nyní projevuje v úvěrovém riziku, což signalizuje přesun pozornosti od inflace k růstu.
C:\fakepath\cina2.jpg

Zahraniční investoři už pět měsíců snižují objem dluhopisů Číny ve svém držení

22.07.2022 Zahraniční investoři v červnu již pátý měsíc za sebou snížili objem čínských dluhopisů ve svém držení. Odliv finančních prostředků z kdysi oblíbených obchodů je výsledkem zvýšeného geopolitického rizika a také zpomalování hospodářského růstu, uvedla agentura Reuters.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.06.2022

20.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,8 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od března 2020. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 31). Klíčovým faktorem je globální utahování měnové politiky – kromě Fedu zvyšovala sazby i BoE a překvapivě i Švýcarská centrální banka. Přestože Powell investory uklidňoval, hrozí, že reálně bude muset Fed udělat více. Tento týden bude bohatý na vyjádření amerických centrálních bankéřů (viz. tabulka).
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Washington Rusku neprodloužil výjimku, která zemi umožnila splácet dluhopisy

25.05.2022 Spojené státy Rusku znemožnily další způsob, jak splácet závazky z mezinárodních dluhopisů, což by mohlo zemi přiblížit k platební neschopnosti. Americké ministerstvo financí oznámilo, že ukončí výjimku, která umožňovala americkým držitelům ruských dluhopisů přijímat platby. Rusko, které má jinak na splácení dluhů dostatek financí, už dalo najevo, že plánuje zpochybnit jakékoliv vyhlášení platební neschopnosti. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy během čtvrtletí stoupl

22.05.2022 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, v prvním čtvrtletí stoupl na 27,6 procenta. Na konci loňského roku činil 26,5 procenta, což byla nejnižší hodnota od července 2016. Vyplývá to z dat ministerstva financí. V absolutní hodnotě objem korunových dluhopisů v majetku zahraničních investorů během čtvrtletí stoupl na 669,4 miliardy korun z 608 miliard korun na konci roku 2021. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo ke konci března 2,5 bilionu korun.
C:\fakepath\trader-20052022-34-zm.jpg

Rusko dnes předčasně splatilo dluh, aby se vyhnulo platební neschopnosti

20.05.2022 Rusko dnes poslalo peníze na zaplacení úroků ze dvou svých mezinárodních dluhopisů. Peníze poslalo předčasně ve snaze odvrátit platební neschopnost. Příští týden totiž vyprší platnost důležité americké licence, která takové převody umožňuje, a Spojené státy naznačily, že licenci již možná dále neprodlouží, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\EUR_TRY-20052022.jpg

EUR/TRY – nezastavitelný trend

20.05.2022 Turecká lira se od počátku roku až překvapivě držela stabilní vůči euru. Přitom inflace rozežírá tureckou měnu zdaleka nejvíce ze zemí OECD, v dubnu vyskočila na 70 % meziročně. Je proto zřejmé, že lira bude proti „nízkoinflačnímu“ euru muset oslabovat, aby tento cenový nárůst vykryla.
img

Přehled USD, EUR a GBP. Hrozba stagflace se blíží.

18.04.2022 Evropské banky jsou na Velikonoční pondělí zavřené, takže první data, která mohou zvýšit volatilitu, se objeví až s otevřením trhů v USA.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.4.2022

11.04.2022 Ve čtvrtek zasedá ECB – neočekává se, že by došlo ke zvýšení sazeb nebo náhlému ukončení APP. Investoři však budou bedlivě sledovat komentáře Lagardeové, která by mohla poodhalit směr, kterým bude centrální banka navigovat politiku. Lze předpokládat, že v této fázi již musí představitelé ECB vyslat signál, že inflaci vnímají jako citelnou hrozbu. Měli by proto nastínit případné načasování ukončení APP a prvních hiků.
img

Rozbřesk: Rubl na předválečných úrovních, aneb potěmkinovská stabilita

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat.
img

Forex: Rubl na předválečných úrovních

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat. Jedním z hlavních důvodů je omezená konvertibilita rublu (oproti předválečnému stavu).
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-06042022.jpg

Je rubl zpátky?

06.04.2022 Ruská okupace Ukrajiny plní denně přední stránky novin a není snad nikoho, kdo by si nepřál, aby toto krveprolití bylo konečně u konce. Jednou z mnoha obětí je i ruská měna, která se ale zdánlivě vrací zpět na své předválečné úrovně. Můžeme tomu ale skutečně věřit? V tomto článku se pokusíme najít odpověď.
img

Ruská burza otevřela silným růstem. Rusnok očekává v ČR vysokou inflaci s nulovým růstem HDP

25.03.2022 Moskevská burza MOEX ve čtvrtek otevřela pro ruské rezidenty. Akcie na ní kótované v souhrnu silně posílily. Na burzu ovšem nemají přístup zahraniční investoři a shortování je zakázané. Zároveň také ruská vláda oznámila, že plánuje být na moskevské burze aktivní. Někteří investoři věří, že růst na burze je právě z těchto důvodů do určité míry umělý.
img

Hodnocení aktuální politiky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruská centrální banka dlouhodobě patří mezi nejlépe fungující instituce v Rusku, a dokonce bych ji dal za vzor mnoha dalším zemím. Současnou krizi zvládá na výbornou. Na kolaps rublu zareagovala přerušením obchodování s ruskou měnu, akciemi a dluhopisy. Doplnila to prudkým zvýšením základní úrokové sazby na 20 % a omezeními na pohyb kapitálu.
img

ČNB bude intervenovat korunu dál, rezerv má dost

04.03.2022 Česká národní banka podle očekávání začala intervenovat českou korunu. Ta poslední dny výrazně oslabila proti hlavním světovým měnám, především vůči americkému dolaru a euru. Hlavní důvod je válečný konflikt na Ukrajině, kdy zahraniční investoři prodávají menší měny v oblasti Emerging markets regionu, kam patří i Česká republika. Nakupují hlavní světové rezervní měny, především právě dolary a eura.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka a fond mohou mít čínské dluhopisy až za 140 miliard USD

03.03.2022 Ruská centrální banka a ruský státní investiční fond mohou mít v držení čínské dluhopisy až za 140 miliard USD (3,2 bilionu Kč). Na čínském dluhu ve vlastnictví zahraničních věřitelů tak mohou mít až čtvrtinový podíl, vypočítali analytici australské finanční společnosti ANZ Research. To může poskytnout Rusku ochranu před západními sankcemi uvalenými na Moskvu za její invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl je na rekordním minimu, Rusko zakazuje platby zahraničním investorům

02.03.2022 Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Otazník nad šokem pro Západ, budoucností rublu i reakcí Fedu

01.03.2022 Sentiment na globálních finančních trzích se neustále proměňuje, a to dnes směrem k horšímu. V hlavní roli předpokládáme nejistotu o dopadech sankcí na západní subjekty, ale také na inflaci a ekonomiku. Dodávky komodit z Ruska i Ukrajiny se komplikují i bez sankcí přímo namířených na tuto oblast. Jde o problémy s dopravou, vypořádáním obchodů, ale také omezením kapacit. To se projeví se zpožděním, poté co nyní Rusko přichází o zahraniční technologie a investice. Navíc se dál vynořují případy narušení dodavatelských řetězců.
img

Česká koruna v důsledku ruské invaze testuje 25 Kč/EUR

24.02.2022 Dnes ráno byl zahájen dlouho obávaný útok ruských vojsk na Ukrajinu. Ukázalo se, že ačkoliv situace na finančních trzích byla již několik týdnů nervózní, trhy nejsou schopny podobnou situaci skutečně nacenit. A tak dnes sledujeme silné výprodeje na rizikových titulech, kam mimo jiné patří i česká koruna, které zároveň nepomáhá, že ji zahraniční investoři berou jako měnu „z regionu“.
C:\fakepath\mmexport1644128711835.jpg

Obchodování olympijských her: čínské akcie

16.02.2022 Díky zimním olympijským hrám v Pekingu se svět opět zaměřil na Čínu. Tato pozornost evidentně přesáhla sportovní sféru a probojovala se i na čínský akciový trh. Zaměření na čínské akcie bylo zvláště zjevné během prvního týdne zimních olympijských her, kdy mnoho obchodníků i investorů nakupovalo akcie související s olympiádou. Čínský trh přitom není jen o společnostech jako Alibaba nebo Baidu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko se vrací na trh státních dluhopisů, zajistilo si téměř miliardu dolarů

02.02.2022 Rusko se po dvoutýdenní pauze vrátilo na trh státních dluhopisů a jejich prodejem si v aukci zajistilo téměř miliardu dolarů (zhruba 22 miliard Kč). Pauzu si vynutil rozsáhlý výprodej způsobený zvýšeným geopolitickým rizikem. To se ale zmírnilo a trh Moskvu teď vnímá příznivěji, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy loni klesl

31.01.2022 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci loňského roku klesl na 26,5 procenta, což je nejnižší hodnota od července 2016. Na konci roku 2020 podíl činil 31,2 procenta. Vyplývá to z dat, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. V absolutní hodnotě objem korunových dluhopisů v majetku zahraničních investorů ovšem loni stoupl na 608 miliard korun z 587 miliard korun na konci roku 2020. Zároveň loni v dubnu zahraniční investoři drželi vůbec největší objem dluhopisů, a to 727,5 miliardy korun. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo ke konci loňského roku 2,37 bilionu korun.
img

Americký akciový trh prudce klesá

19.01.2022 Americký akciový trh se v úterý propadl: Dow Jones ztratil 1,5 %, NASDAQ se propadl o 2,6 % a S&P 500 o 1,8 %. Propad na americkém akciovém trhu vyvolal pokles na světovém akciovém trhu: Japonský benchmark Nikkei 225 klesl o 2,9 % a čínský index Shanghai Composite ztratil 1,2 %.
img

Nio akcie: Čína snížila dotace na elektromobily o 30 %

11.01.2022 Nio akcie může čekat zajímavý rok. Čínská vláda mění svou politiku v automobilovém průmyslu. Na jednu stranu se více otevírá zahraničním investorům, ale zároveň snížilasubvence na elektrická auta. Zdá se, že Čína již nechce elektromobilní průmysl tolik podporovat jako dříve.
C:\fakepath\Cina.jpg

Peking zpřísní vstup na zahraniční burzy dalším domácím firmám

27.12.2021 Čína zpřísní vstup na zahraniční burzy domácím firmám ze sektorů, u nichž jsou zapovězené přímé zahraniční investice. Informovala o tom dnes čínská Národní rozvojová a reformní komise (NDRC) a ministerstvo obchodu. Dotyčné podniky budou muset nejprve požádat o výjimku. Od 1. ledna 2022 se nebudou moci zahraniční investoři v těchto společnostech podílet na řízení a jejich celkový podíl bude omezen na 30 procent. Jeden zahraniční investor přitom nebude moci vlastnit více než deset procent.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.12.2021

20.12.2021 Společnosti Evergrande a Kaisa de facto zdefaultovaly. Lze konstatovat, že čínské autority situaci poměrně dobře zvládly. Od konce srpna bylo v případě Evergrande jasné, že default přijde. Čínské vedení vyslalo jasný signál, že nejzadluženějšího developera sanovat nebude. Nejprve firma platila úroky na dolarových emisích. Tím dokázala odvrátit šok – zároveň však byli investoři připravováni na to, že restrukturalizace je nevyhnutelná.
C:\fakepath\top-26112021-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.11.2021 1) Katastrofická měnová politika potápí tureckou měnu stále níže. Lira přišla za poslední týden skoro o 10 % své hodnoty a od září poklesla o více než 40 %. Prezident Erdogan se zatím tváří, že mu propad měny nevadí, ačkoliv lira přichází o zbytky důvěry samotných Turků a zahraniční investoři nad ní už dávno zlomili hůl.
img

Turecko na cestě do devalvačně-inflační spirály

26.11.2021 Katastrofická měnová politika potápí tureckou měnu stále níže. Lira přišla za poslední týden skoro o 10 % své hodnoty a od září poklesla o více než 40 %. Prezident Erdogan se zatím tváří, že mu propad měny nevadí, ačkoliv lira přichází o zbytky důvěry samotných Turků a zahraniční investoři nad ní už dávno zlomili hůl.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruské akcie padaly, investoři se jich zbavují kvůli fámě o vpádu na Ukrajinu

23.11.2021 Ruský akciový trh zažil včera největší pád od loňského dubna, uvedla agentura Interfax. Výprodej ruských akcií související s "geopolitickým napětím okolo Ruska" vedl k poklesu indexu moskevské burzy o 3,6 procenta a dolarového indexu RTS o 5,6 procenta. Ceny většiny nejžádanějších akcií na moskevské burze ztratily až 8,3 procenta, dodala agentura.
img

Rozbřesk: ČNB po devíti letech obnoví prodej výnosů z devizových rezerv, koruna však dál slábne

22.10.2021 Česká koruna včera nezažila nejlepší seanci - pokračující obavy o zdraví lokálního průmyslu (tím pádem sázky na nižší exporty) drží v defenzivě všechny středoevropské měny. Nijak nepomáhá také přetrvávající strach z globálních inflačních tlaků a relativně silný dolar. Koruna se proto včera dostala nad 25,60 EUR/CZK, kde naposledy déle pobývala v průběhu července.
img

Ranní glosa: ČNB po devíti letech obnoví prodej výnosů z devizových rezerv

22.10.2021 Česká koruna včera nezažila nejlepší seanci - pokračující obavy o zdraví lokálního průmyslu (tím pádem sázky na nižší exporty) drží v defenzivě všechny středoevropské měny. Nijak nepomáhá také přetrvávající strach z globálních inflačních tlaků a relativně silný dolar. Koruna se proto včera dostala nad 25,60 EUR/CZK, kde naposledy déle pobývala v průběhu července. A výrazně jí nepomohly ani další jinak pozitivní zprávy z ČNB. Centrální banka se po devíti letech rozhodla obnovit prodeje výnosů z devizových rezerv, což je pro korunu bezesporu dobrá zpráva.
C:\fakepath\t-23092021-lv.gif

Turecká centrální banka nečekaně snížila úroky, turecká lira oslabila

23.09.2021 Turecká centrální banka dnes překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 18 procent, a to navzdory vysoké inflaci. Podle analytiků se tak podvolila tlaku tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který chce nižšími náklady na úvěry podpořit hospodářský růst. Turecká lira v reakci na snížení úroků sestoupila do blízkosti rekordního minima vůči americkému dolaru, napsala agentura Reuters.
img

Salvador se snaží nalákat zahraniční investory, nebude jim danit zisky z Bitcoinu

16.09.2021 Salvadorský prezident Nayib Bukele chce přilákat zahraniční kapitál, aby tak posílil bitcoinový průmysl a zároveň aby kryptoměna byla přijata jako zákonné platidlo. Pro cizince by toto rozhodnutí mohlo být velmi příznivé. Salvador se tímto snaží přilákat investory ze zahraničí. Podle interview s Javierem Arguetem, právním poradcem prezidenta Nayiba Bukeleho, zahraniční investoři, kteří vytvoří zisky pomocí Bitcoinu, nebudou muset platit daně.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínské akcie v obavách z dopadů vládních regulací klesly nejníže za osm měsíců

27.07.2021 Čínské akcie v obavách z dopadů vládních regulací a z nárůstu onemocnění covidem-19 znovu klesly a jejich hlavní index CSI 300 uzavřel nejníže za osm měsíců. Indikátor, který zahrnuje největší firmy na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, dnes odepsal 3,53 procenta na 4751,31 bodu. Je tak nejníže od listopadu. Navázal přitom na pondělní vývoj, kdy klesl o 3,2 procenta.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.5.2021

17.05.2021 Bitcoin prudce padá. Bezprostřední rozbuškou pro pokles bylo oznámení Elona Muska. Tesla již neakceptuje platby v bitcoinech kvůli ekologické náročnosti těžby. To znamená, že rychlá akceptace nejznámější virtuální mince napříč korporátní sférou nenastane. Vyzdvihnutí nepříznivých ekologických aspektů může být v dnešní době zcela zásadní. Mladší investoři, kteří patří mezi velké podporovatele kryptoměn, kladou značný důraz na udržitelnost. Pokud převládne názor o devastujících účincích těžby na životní prostředí, může to otřást investiční tezí pro bitcoin.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021

26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní nálada a bezbřehý optimismus, kam se podíváš

16.04.2021 Za mořem začala výsledková sezóna za první čtvrtletní tohoto roku. Tradičně jako jedny z prvních oznámily svá kvartální čísla velké banky. A nutno dodat, že dodané výsledky jsou opravdu dobré. Meziroční zisky rostly násobně (např. 5x). Důvodem je pravděpodobně rozpouštění rezerv ke špatným úvěrům a zisky z obchodování.
C:\fakepath\usdjpy-12042021.jpg

Inflační historie se opakuje

12.04.2021 Prudký růst cen základních materiálů, inflace prostupující globálním dodavatelským řetězcem zotavujícím se z ekonomické krize a do toho extrémně uvolněná měnová politika ve Spojených státech. Tento ekonomický mix dneška byl realitou i přesně před 10 lety. Co si z této zkušenosti můžeme vzít?
img

Korunu silně oslabuje dění na turecké liře

24.03.2021 Česká koruna po včerejším velmi krátkém proražení 26 Kč za jedno euro znovu oslabuje. Aktuálně se obchoduje za více jak 26,20 Kč/EUR a doléhá na ní především negativní nálada na rozvíjející se trzích. Výhledově však bude koruna nejspíše posilovat, což by mělo pomoci například zlevnit letní dovolené.
img

Dění na liře oslabuje českou korunu

23.03.2021 Zahraniční investoři nás hází do jednoho pytle s ostatními rozvíjejícími se ekonomikami, jako je Turecko nebo Brazílie. Právě v těchto zemích došlo minulý týden k růstu domácích úrokových sazeb, jelikož se začal zhmotňovat podobný problém jako v roce 2018. Tehdy rapidně oslabující lira vyzdvihla velkou míru zadlužení Turecka v cizích měnách a oslabení liry dluh výrazně prodražovalo, což by mohlo následně znamenat, že by Turecko přestalo být solventní. Riziko dalšího oslabení měny se pokusil zastavit zvýšením úrokových sazeb guvernér CB Naci Agbala, nicméně nesetkal se s pochopením u tureckého prezidenta Erdogana, který ho o víkendu propustil. To skokově oslabilo tureckou liru a negativní sentiment je cítit i na ostatních měnách rozvíjející se trhů.
img

Zasedání ruské centrální banky - komentář Martina Pohla, Generali Investments

19.03.2021 Na dnešním zasedání ruská centrální banka završila „otočku“ měnové politiky. Zatímco v první polovině minulého roku úrokové sazby snižovala a ještě v závěru roku indikovala možnost snížení úrokových sazeb, nepříznivý vývoj inflace a nárůst inflačních rizik ji nyní donutil jednat a banka dnes úrokové sazby zvýšila o 25 bazických bodů na 4,5 %.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2021

09.03.2021 Hlavním faktorem, který o směřování rozhodl byly opět dluhopisové výnosy, ty se včera držely na úrovni 1,6 %.
img

Korunu oslabuje pandemie, ale také rostoucí výnosy

26.02.2021 Česká koruna tento týden oslabila na páru s eurem až za hranici 26 Kč. Nicméně důvody k takovému oslabení nemůžeme hledat tradičně v ekonomických datech a vývoji pandemie, která bezesporu zhoršila celkový pohled investorů, ale hlavně v kondici ostatních rizikových aktiv, kdy rostoucí sazby zpomalují “hon za výnosy”.
img

Fidelity International: Co čeká čínské trhy v roce Buvola

16.02.2021 Investoři jsou zvědaví, jestli si čínský býčí trh udrží svůj náskok i v roce Buvola, a budou se zaměřovat na udržitelnost hospodářského oživení a tempo možného zpřísňování měnové politiky.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Forex: Koruna letos oslabila k euru o tři procenta, k dolaru posílila

30.12.2020 Česká koruna oslabila v roce 2020 k euru o tři procenta na 26,20 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak posílila o téměř šest procent na 21,32 Kč/USD. ČTK to řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Štěpín Hájek. Vývoj během roku reagoval na pandemickou situaci.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy klesl

04.11.2020 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci září klesl na 34,47 procenta z 35,35 procenta na konci června. Jejich podíl je tak nejnižší od konce roku 2016. V absolutní hodnotě pak objem dluhopisů v držení zahraničních investorů ke konci září klesl na 652,8 miliardy korun. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo 2,03 bilionu korun.
Související klíčová slova: Společnost Synot Invest | Republikánský prezident | Střední Evropa | Odhad vývoje ekonomiky | Čínské značky | Dodávky energií | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Čínské strany | CentroCreditBank | Poskytování cizoměnových úvěrů | Automotodrom | Cap | Výnosy dluhopisů | Průmyslově-technologický holding | Klimatická opatření | Skončení intervencí | Světové akcie | Roman Vykouřil | Války | Snižování stavů | Lithium | Nominální mzdový růst | Vývoj | Dana Drábová | Jakub Seidler | Češi | Americká společnost Nvidia | Data z trhu práce | Budapešť | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Global Insight | Turci | Globální růst | Radim Dohnal | Velký propad | Skupina Colt | Andrés Manuel López Obrador | Nástroj politického tlaku | Zdražovat | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Cena severomořské ropy | Panattoni | Úvěrový trh | Investor | Dluh v rukou cizích investorů | Výzkumný pracovník | Yandex | Společnost GasNet | Hlavní úrokové sazby | Wal-Mart Stores | Garanční systém | Surová ropa | Výkyvy | Itálie | Stoxx | PEPP | Sociální problém | Vývoj ceny zlata | CBDC | Akcie firmy | Texas | Akcie čínských společností | Očekávání | Korelace | Jüan | Volatilní | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Uvolněné měnové | Galapagos | Tradeoff | Posílení rublu | Nákladové tlaky | Reálná kalkulace | Výpadek příjmů | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Coca-Cola Company | Schodek státního rozpočtu | Předpandemické hodnoty | Investoři do tureckých dluhopisů | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Samba Capital | Trh práce | Bankovky | Investování do fondů | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | LVMH | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Zasedání ruské centrální banky | Spotřebitelský sektor | Potenciál | Loterijní společnosti | N-shares | TPCA | Support | XEL | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Posílení | Finanční stabilita | Pokles cen energií | Macquarie Asset Management (MAM) | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Finanční nástroj | Japonské akcie | Nákupní centra | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Podíl dolaru | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Kryptoburzy | Severoirský protokol | E.ON | Elektrická energie | Levice | Experti | Čínské fondy | Jmenovitá hodnota | Chování | Skupina Saxo Bank | Rekord | Ministr dopravy | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Zpevňování koruny | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | BrandZ | Návrh zákona | ET7 | Hnojiva | Creditas | Dění na trzích | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Cenové úrovně | IHS | Uvolňování měnové politiky | Analytik společnosti XTB | Český statistický úřad | Impuls | Obnova ekonomiky | ČNB kurz | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Index NSE | Stimul | Von der Leyenová | JPMorgan Asset Management | Předseda představenstva | Mediální společnost | Digitální aktiva | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Český průmysl | Cena bitcoinu | The Telegraph | Tržní riziko | Wolters Kluwer | Konkurenti | Akcie společnosti | Streamovací služby | Sales Associate Director | Tuzemské hospodářství | Automotodrom Brno | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Rostoucí výnosy | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Oslabení liry | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Většinový podíl | Kansas City | Cenné papíry | Výnos | DeFi | Dění na liře | Nikola | Zájem o eurové úvěry | Nárůst počtu nakažených | Měnový pár USD/JPY | Trh s dluhopisy | Brent | Asijské akcie | Delta | Dlužník | Zalando | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Cena emisních povolenek | Čínská aktiva | Zkrocení inflace | Jiné měny | Intel Corporation | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | Český realitní trh | Acacia Communications | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Hodnota evropských technologických firem | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Světová rada pro zlato (WGC) | Státní dluh | Hluboké recese | Míra zadluženosti domácího sektoru | Turecká měna | Kontrakty | INR | Strach | Jeden dolar | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Capitalinked.com Radim Dohnal | Šinzó Abe | Jak získat peníze | GBP/EUR | Obchodování s cennými papíry | Británie | Škoda | Platební neschopnosti | Euronext | JPY | GP Alliance | Premiéři zemí Evropské unie | Primární nabídka akcií Saudi Aramco | Analytický tým FXstreet.cz | AI | Mzdová vyjednávání | WIG20 | SoftBank Group | Ruský centrální depozitář | Casino | Next Finance | Směřování trhu | Uber Technologies | ÚOHS | Ekonomiky | Wonderinterest Trading | Rozhodnutí soudu | Projekce | Nexen | Peníze | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Měny v regionu | Trpělivost | Společnost Kofola | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Prognóza | Evropské firmy | Bezpečné přístavy | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Current Ratio | BlueBay | Palladium | Představitelé ECB | Tržní hodnota | Ropa WTI | Vzácné kovy | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Viceguvernér ČNB | Bankovní rada ČNB | Synot Invest | Cenový skok | Developeři | Brexit | Společnost NJJ | Poptávková strana | Pesimismus | CSCO | Skupina EPH | Dolar dnes | Valná hromada | Ekologové | Pozornost investorů | Burzy | Hugo | EURUSD | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Nová bankovní rada | Americký prezident Joe Biden | Rizikový jev | Hello Bank | Cestování | O2 | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Slovenská vláda | Akcionáři | Proražení | Cash flow | xStation | Výkon | Ruská okupace | Posílení koruny | Státní ropná společnost | Investovat | USD | Česká pošta | Export | Shopify | Čínské technologické firmy | Spekulativní investoři | Technická analýza | DTE | Macquarie | Zasedání FOMC | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Riziku bankrotu | Dot plot | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | CISCO | Zynga | Výstavba gigafactory | Unie | Zastavení poklesu | Komárek | Kurzy akcií | Qualcomm | Tržní hodnota firmy | Výroční zprávy | Prodávat akcie | Více peněz | Plány | Energetická společnost | Na burze | Akcie Novavax | Zemědělský svaz | Šok | InterGen | BCA Research | ČSOB | Měnové války | Akcie firmy Aramco | Hongkong | Ekonom společnosti | ProSiebenSat.1 | Bond Connect | Zavedení eura | Společnost Emirates | Total | Sesazení firmy Aramco | Regulace | Kofola | Maďarsko | Noviny | Měnový fond | Tichomoří | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Inflační spirála | Kabinet | Emirates | Konopí | Verizon Communications Inc. | UniCredit Bank | Podíl hypoték | PPF Telecom Group | Bitcoinové transakce | Tempo zdražování | Cenové tlaky | VTB Capital | ING Jakub Seidler | P.A. | HDP v USA | Česká zbrojovka | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Wienerberger | Avast | Zvýšení sazeb | Středoevropské měny | Dvojitý vrchol | Nervozita | Mint rezidenční fond | Dovoz | Baterie do elektromobilů | Obrovský potenciál | Caterpillar | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Czechoslovak Group (CSG) | Penzijní fondy | Nikkei | Uhelné elektrárny | Pro tradery | Výrobní ceny | Čínské úřady | Politická situace | Komoditní | Souhrn finančních trhů | Skupina KKCG | Šéf americké diplomacie | Finanční výsledky společnosti | Česká měnová politika | EUR/CZK | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Průmyslová výroba v Německu | Banka JPMorgan | Největší firmy | Euforie | Akcie bankovních domů | Ukrajinské dluhopisy | Makrodata | Akciové indexy | Společnost Shell | Investoři | Ruská okupace Ukrajiny | Investing.com | Portfolio | Data o HDP | Current ratio | Myšlení | Petr Pavel | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Akcie na burzách | Fidelity | Dluhopisy s vysokým výnosem | Slovenská ekonomika | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Média | Primární nabídky | Inflační čísla | Tržní rizika | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Metalurgie | Sazby ČNB | METROSTAV | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Západní sankce | Venezuela | Odeznívání inflace | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Ruské společnosti | Janet Yellenová | Zpřísňování měnové politiky | Vakcína | Nová prognóza | Finanční instituce | Situace na finančních trzích | Konflikt mezi Izraelem | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | NKÚ | Vývoj sazeb | Daniel Křetínský | VIG | Prezident | WSJ | Tiskové agentury | AT&T | Rostoucí ceny ropy | Americké prezidentské volby | Pohyby trhu | Asociace pro kapitálový trh | Boom | Carry trading | Britské akcie | Úsporný tarif | Řetězec Casino | Nastavení úrokových sazeb | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Bilion | Konflikt na Blízkém východě | Hamás | Kurz jenu | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Snížení nákladů | Reálné mzdy | Analýzy | Potravinové krize | Jim Cramer | Globální akciové indexy | Arca Investments | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru | Baterie do elektroaut | ExxonMobil | Vysoké úroky | Energetický a průmyslový holding | Huajin Securities | Demokraté | Kweichow Moutai | Hlavní události | Patria | Nezávislost centrální banky | Analytik Purple Trading | Covid | Uber | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Státní investiční fond | Slavomír Pavlíček | UnitedHealth Group | Akcie a dluhopisy | Chřipka | TRY | Kávové akcie | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Dollar General Corporation | Úrok | Válka | US500 | Beyond Meat | Kodiaq | Jednotná evropská měna | MPO | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Emma Capital | Agrofert | Prodej | Znárodnění | PFE | P/E | Zpráva | Cestovní ruch | Bohatý | Technologické tituly | Apple | Prémie | EUR/PLN | Složení bankovní rady | Představitelé Fedu | Události roku | Medián | Tržní kapitalizace | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Tencent | Hlavní ekonom ING | Colt CZ | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Automobilka Škoda | S&P | CME Group | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | Handelsblatt | Rok 2024 | Eurové úvěry | Obchodování | Legislativa | Zasedání Fedu | České koruny | Měnová sekce | STV | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Spotřebitelské ceny v USA | Automobilka | WGC | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Vodafone | Dokončení transakce | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | Management | Klesající klín | PX Pražské burzy | ZEW | Centrální banky | Trojúhelníkové formace | PG | Prezidentka ECB | České firmy | Altcoin shiba inu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nejlepší čínské akcie | Objem dluhopisů | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | Investiční aktivita | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Moskevská burza | Vysoký přebytek | Zemědělské komodity | Exact Sciences | Petr Fiala | Nezaměstnanost v USA | MOEX | Akciový index | Turecká lira | BCRA | Index STOXX Europe | Moody's | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Jevgenij Suvorov | Obchodování a investice | Patria investiční společnost | Praha | Ceny ropy | Míra | Generovat zisk | Piráti | Hospodářské cykly | Americké technologické firmy | Distribuce | Byty | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Petr Novotný | Program nákupu aktiv | 3M | Bitcoin | HKD | FOREX | Airbus | Prognóza Fedu | Index šanghajské burzy | Kanada | Regulační úřad | Vyhlídky | Ukazatel Běžné likvidity | Odhad inflace | Firmy | CZ | NATO | Sázka | Kolínská automobilka | Zadlužování | iFX | Konzervativní strany | Cena ropy brent | Futures | Čínské zboží | Akciové bubliny | Automobilky | Ministerstvo životního prostředí | Kryptoměnové burzy | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Velké americké banky | EURCZK | Investice do vodíku | Hospodaření státu | Tapering | Inflace v Česku | Nejistota | Aktuální hodnota rublu | Pokles cen ropy | Sumitomo Mitsui | Dluhopisové fondy | Hedgeové fondy | Energetická skupina | Ruský plyn | Nio | Kurz EUR/USD | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Pardubický pivovar | Inflace v Rusku | Bank of America | Úroda | Akcie technologických podniků | TIM | Fundamentální analýza | Macquarie Asset Management | Petr Lajsek | Silný dolar | Investiční skupina KKCG | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Řecké akcie | Koruna | Kryptoměny bitcoin | Ministr dopravy Kupka | Ekonomický propad | Analytická společnost | Raiffeisen | Míra zadlužení | Hypoteční trh | Shell | Finanční výsledky | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Oldřich Dědek | Onemocnění | BHS | Elektromobily | Objem | Propad | Platit daně | Pojišťovna EGAP | Asociace | Prezident Pavel | Přímé zahraniční investice | Telegram | Applied Materials | Čínské trhy | Pinpoint Asset Management | Trigger | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Oslabení měny | Údaje | Společnost Nvidia | Klima | Politika centrální banky | Právo | Asie | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Zdeněk Nekula | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Trading.com | Čínské ministerstvo obchodu | Alibaba | Subvence | Hlavní indický burzovní index NSE | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Nomura | Státní rozpočet | CVC Capital | SHIB | RMB | Převodník měn | Letiště Václava Havla | Digitální zlato | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Důchod | WMT | Pfizer | Investiční společnost | NET4GAS | Toyota Motor | Obchodování s akciemi | AFP | Obnovitelné zdroje energie | Důležitá rezistence | Posílení domácí měny | Škoda Group | Obchody | Průraz | Deficit | EDF | Výprodeje koruny | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Zbrojovka | Posilující polský zlotý | Odliv dividend | Hodnota firmy | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Nabídka akcií | Forexové intervence | Bankéř | Ropa Brent | Canopy Growth | Wall Street Journal (WSJ) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Zpráva o měnové politice | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Ekonomický přístup | tradingeconomics.com | Společnost Automotodrom Brno | Přijetí | Decentralizované finance | Evropa | Obchodovat CFD | Nárůst cen ropy | Česká spořitelna | HUF/EUR | Proinflační faktory | OPEC | Short | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Ropná společnost | Celková investice | Generali Investments | Bitcoin dnes | Masivní výprodeje | Investování v Číně | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Johnson & Johnson | Prudké oslabení | VTB | Eurodolar | Maspex | VaR | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Disciplína | CVC | Zveřejněná data | Earnings | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Rekordní minimum | Trump | Royal Dutch Shell | Stavebnictví | Devalvace | Brands | London School of Economics | Placení daní | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Ruský akciový trh | Platební bilance | Křetínský | Silnější dolar | Technické analýzy | USD/CZK | Zahraniční dluh | Thierry Breton | Mexiko | Směnárny | Finanční krize | Česká firma | Kurz EUR | Vstupy | Situace | FXstreet.cz | Hello bank | Equity | Index spotřebitelské důvěry | Hlavní index čínských akcií | Společnost Tameh Czech | GBPUSD | Kyjevské investiční banky | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Turecká centrální banka | Stříbro | Portu | Jihokorejský KOSPI | Americký dolarový index | CHF | Nárůst výnosů | Instituce | Česká koruna | Turecko | Bank of Japan | OECD | Ropné futures | Růst úroků v USA | LNG | Burza cenných papírů | Obnovitelné zdroje | Počet úmrtí | Capital Finance | Americké akcie | Index WIG20 | Oslabování čínské měny | BBC | CEPS | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | Médea | TTWO | Iris Pangová | Dopad pandemie | Tuzemské banky | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Wonderinterest | Procter & Gamble Company | Divize | Vývoj měnového páru USD/JPY | Náhoda | Index Nikkei | Oslabení koruny | Index CSI 300 | ex | Rosněfť | Platby v bitcoinech | Invaze | Inflace v Polsku | Futures kontrakty | Naše ekonomika | Menšinový podíl | Rozpočtový deficit | Capital Markets | Temelín | Růst výnosů | Trh s futures | Server BBC | Trh | Komise | Aktivita na trhu | Obchodování se CFD | List Financial Times | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Cyklus zvyšování úroků | Doporučení | DTE Energy | Technologické firmy | ICU | Odvody | Vývoj zlata | Měnová autorita | Ptačí chřipka | Fed | Zahraniční obchod | Koruny vůči euru | Dluhopisoví investoři | Zakladatel | Signál na akcie | Skupina ČEZ | Korekce | Tempo očkování | Vývoz ropy | Příliv kapitálu | CAT | Rubl | Premiér Petr Fiala | Skupina Colt CZ Group SE | Drahota | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Finanční společnosti | Země EU | Celosvětová poptávka | Hnutí ANO | Americké dolary | Marek Španěl | Výplaty dividendy | Piotr Matys | Vývoj inflace v Turecku | Nákupní příležitost | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Krajský soud v Ostravě | Zveřejnění výsledků | Další rozvoj | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Ladoga | ICBC | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | Islamistické hnutí | Yahoo | Keynes | JDE | Posílení dolaru | Zvýšení mezd | ANO | Stock | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Poslanci Evropského parlamentu | Kurzový vývoj | ProCent | Akcie nejziskovějších čínských firem | Ministři financí | VZ | Primární nabídka akcií | Rating | Trumpova administrativa | Nayib Bukele | MWh | Dezinflace | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Agentura S&P | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Ekonomie | Dílčí index | Velké banky | Zlepšení | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Borealis | Argentinská centrální banka (BCRA) | Sellier & Bellot | Akcie Nikola Motor | Pivovary CZ | Vládní dluhopisy | Eurokomisař | Volatility | Úspory | CME | Finanční sektor v ČR | Spotřebitelská inflace | Defi | Ben Cahill | Shortování | Akcenta | Měny&Sazby | Letadla | Finanční rezervy | Broker Consulting | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Japonský index Nikkei | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Borgis | Mexické peso | Antony Blinken | Windfall daně | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Pokles úrokových sazeb | Nejziskovější | Soukromí investoři | Arbitráž | Společnost XTB | Hodnota akcií | Marathon | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Packeta | CFTC | FIAT | Krypto | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Invest | Sdružení automobilového průmyslu | e& | Gazprom | Volatilní položky | Centrální banka | Silky | Jozef Síkela | Jan Čermák | Kellnerová | Americké banky | Deutsche Börse | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Životní prostředí | Exxon | Analytici | Skupina Colt CZ | ING | Fondy peněžního trhu | J P Morgan Chase & Co | Německá vláda | QE | Růst HDP | Polský zlotý | Surové ropy | Plány Ruska | Akcie Advanced Micro Devices | LYNX | Donald Trump | Čistý zisk | Ostatní investice | Standard & Poor’s 500 | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Analytika | Lex Babiš | Pohyb kapitálu | Fluktuace | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Bank of China | Mero | Zpomalení ekonomiky | Zkusit investovat | Rozpočet | Další růst | Majitel firmy | Investice do akcií | Bankovní tituly | Kellogg | Aukce | NJJ Presse | Hlavní indikátor | Mladší investoři | Dluhové krize | API | Energetický sektor | China Merchants Bank | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Poradce guvernéra ČNB | Gauti Eggertson | Rozsáhlé sankce | Zahraniční burzy | ČNB Aleš Michl | Reuters | Insolvenční návrh | Unilever | ETC | Baidu | CZK | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Chevron | Paweł Majtkowski | ProSiebenSat.1 Media SE | Aktivity v Číně | USD/INR | Česká republika | Michael Englund | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Čínské akcie a jejich dělení | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | TXN | Splácení dluhu | Zahraniční společnosti | Utahování měnové politiky | Eurové příjmy | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Růst české ekonomiky | Makro | Arlington Asset Investment | Sensex | Boeing | SAZKAmobil | Příkaz | Velikosti likvidity | Největší kontrakt | Prime | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Pivovar | Empresa Media | Čínské akciové trhy | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Eva Miklášová | Kurz australského dolaru | Celosvětová poptávka po zlatě | Tomáš Cverna | TOP 09 | CFD | CL | Evropská unie | Open | Indické akcie | Firmy podnikající v nemovitostech | DOT | Pomoc ekonomice | Financovat | Čínské měny | Řecko | Kurz EUR/CZK | Finanční instrumenty | Úřad pro regulaci finančního trhu | Aktuální cena | Green Deal | Alibaba Group | Nový rekord | Úroky | Glass Lewis | Refinitiv | Viceprezident | PEPSICO | Aktivita v čínském průmyslu | Nexen Tire u Žatce | PPF Telecom | Vybírat zisky | Cena | BNP | Silné oživení | Automobilka Toyota Motor | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Odpor | H-shares | ERÚ | ASML Holding NV | Silný trh | Financování státního dluhu | Růst japonských akcií | Sumitomo | Snižování úrokových sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Economic | Ztráta | Ceny akcií | Izrael | López Obrador | Skupiny PPF | TABAK | Životní úroveň | S&P500 | Federal Reserve | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | EK | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Hypoteční sazby | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Devizoví obchodníci | Telecom | Krátkodobé investice | Energetická společnost ČEZ | Akcie Microsoft | NÚKIB | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | Rezidenční fond | Zajímavé příležitosti | Pokles | MGM | Vyšší ceny | Vládní koalice | Zahraniční investice | Czech Media Invest (CMI) | Margin | Guvernér Fedu | Nvidia | Globální inflace | Obchodní spory | Tokijská burza | Vývoj akciového indexu | Poslanec | Pandemie covidu | Vinci | Bilance běžného účtu | Prudký pokles cen | Mattoni | Americké společnosti | Závazek | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Proočkovanost | Royal Caribbean | Koruna dnes | Poplatek | EUR/HUF | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Zahraniční forex | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Europe 600 | Svět investování | Kurz koruny | Dluh USA | Prudký růst cen | Americký trh | Akciový index PX | Obchodník | Webináře | Čepro | Portfolio manažer | Řetězec | Akcie týdne | Rada guvernérů | Tomáš Holub | Nikola Motor | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Blue chips | Regulátoři | Evropská centrální banka | Ředitelka | Index PX | Čínská vláda | Salvador | Daně | Růst americké ekonomiky | Kofola ČeskoSlovensko | Mitsubishi | Lídři | Společnost Automotodrom | Moneta | Vyšší úrok | Instinkt | Malina | Rizika | Kryptoměna | ECB | Sport | BAT | Výhled české ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Epidemiologické situace | Inflace v Turecku | Vývoj inflace | Argentina | Česká ekonomika | SaxoStrats | Vyplácet dividendy | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Koruna oslabuje | Růst zisků | Zisky | Partners | Konsensus | Trader | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | EUR/RUB | BNP Paribas | Výše úrokových sazeb | Analytik Trinity Bank | Globální ekonomika | Směřování trhů | Mimořádné zasedání ECB | COST | GRMN | USD/TRY | Miliardy eur | Šmejc | Výnos desetiletých dluhopisů | Francie a USA | Vývoj HDP | ISM | Benchmarky | Přehled kurzů | Cisco Systems | NBP | American Express Company | Toyota | Tuzemská inflace | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Pšenice | Cena zlata | Bukele | Propady na akciových trzích | Obchodníci | HSBC | Generali Investments CEE | Opatření vlády | Ruská vláda | Ekonomiky eurozóny | Vysoká poptávka | Výkonnost akcií | Trinity Bank | Breakout | Podílové fondy | Silnější kurz | F-35 | Navýšení kapitálu | Růst cen | Společnost Chevron | Drahé kovy | Vyšší sazby | USD/HUF | GasNet | Indikátor | Moskva | RSI | Toyota Motor Manufacturing | Měnová politika | Vysoké inflace | Alokace | Asset management | Býčí trh | Saxo | Indexy pohyb | Výrobce pálených cihel | Financování | Index pražské burzy | Měkké přistání | ČSÚ | Altcoin | Technologický gigant | Aktuální situace | Ursula von der Leyenová | Etherea | Fitch | Omezení dodávek | Stres | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Americká lehká ropa | | Turecké liry | Čínský mezibankovní platební systém (CIPS) | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Finance | WBA | Walgreens Boots Alliance | Dividenda | USDJPY | Czechoslovak Group | Investiční poradenství | Intradenní obchodník | Systém obchodování | Poptávka | Express | DISH | Action Economics | Line | EGAP | Guvernér | Ekonomická setkání | Capital | Očekávání trhu | Podíl zahraničních investorů držících české státní dluhopisy | Cisco Systems, Inc. | FT | Cenový graf | Jedno euro | Akciové fondy | Akcie Nikola | Obchodovat | Podíl obnovitelných zdrojů | Přijetí bitcoinu | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | Lidové bouře | JPMorgan Chase | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Pokles akcií | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Kurz měny | XTB Štěpán Hájek | Vývoj rublu | Hodnota rublu | Vydělané peníze | Bankovní rada České národní banky | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | WTI | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Shares | Medvědi | New Oriental Education & Technology Group | Kapitálové trhy | GfK | Charlie Munger | Status bezpečného útočiště | FRED | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Obchodování CFD | Klouzavý průměr | Měnové kurzy | Nord Stream | EMU | Exekutivní příkaz | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Zkapalněný zemní plyn | Ziskovost | Zadlužení firem | Bankéři | Barclays | Sázet | Podnikání | Zahraniční firmy | Cena ropy | Banky pro mezinárodní platby | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Změny klimatu | Kupón | Marže | Účet platební bilance | Akcie bank | ROCE | Německá ekonomika | Uvolněná měnová politika | HDP | Diskont | Capitalinked.com | Infineon Technologies | EUR/CHF | Útok na korunu | Kurz USD | Dopady konfliktu Izraele a Hamásu | Zkušenosti | Jüanová aktiva | Lehman Brothers | Firma | Signály | Omikron | Spotřební daně | Penta Real Estate | Lira | Devizový trh | Načasování | Pokles cen akcií | Poptávka po zlatě | Obchodní válka | Erste | Rafinérie | Ropa | Statistiky | NJJ | Pivovary | Atomico | Korporátní dluhopisy | Čínský index | SAP | AMAT | JPM | Zbyněk Stanjura | Index PMI | Ekonom | Debata | Deutsche Bank | RUB | Americké firmy | Renáta Kellnerová s rodinou | Američané | Kurz | Market | Ekonomka | Forexu | Používání kryptoměn | Tyson Foods | 256/2004 | Rudolf Špoták | Unicredit | Pokles výnosů | Kaisa | TASS | Rozkolísaný | Hlavní index řeckých akcií | Francouzská centrální banka | UST | Zájem o riziková aktiva | Restrikce | Merck | Optimismus | Rozhodování | Indická rupie | Hliník | Akcie v roce 2021 | BH Securities | Oracle | Ekonomické vysoké školy | Greensill | Costco | USA | Deficit státního rozpočtu | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Investujte | Měď | Proinflační | Asie a Tichomoří | Gigafactory | Fiskální stimuly | ANZ | Rozvíjející se trhy | Holding Czechoslovak Group | Euro | AUD | Huť Liberty Ostrava | Těžba lithia | Rada ČNB | Binance | Rosnano | Mezinárodní dluhopisy | Breakout Trader | Fnac Darty | Jan Sušánka | Didi Global | Pegas Nonwovens | Přerušení dodávek ruského plynu | Capitalinked | Predikce | Dodávky ropy | Fibo | DG | Prima | Zahraniční kapitál | ETF na bitcoin | Citigroup | Investiční ředitel společnosti | Softbank | AFI Europe | Dividendový výnos | Ústup rizik | Index VIX | Hospodářství | Stagflace | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | Poskytování hypoték | Rostoucí mzdy | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Měnový stratég | EBITDA | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Moody's Analytics | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Televizní studio | Navýšení úrokových sazeb | Indická centrální banka | Daň z obchodování | Fulbright Securities | Útok v Pásmu Gazy | USD/CNY | Banka JP Morgan | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Trh Prime | Úrokové sazby | Zemní plyn (LNG) | Ranní glosa | Čínská měna | Kommersant | Vítězství nad inflací | Zisková marže | PEP | EU | Holding Agrofert | Ekonomická krize | Redukce | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | CETIN | Tatra Trucks | Komerční banka | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | EuroZprávy.cz | Emise | xStation 5 | Nákladová položka | Úroveň rezistence | Týden na akciových trzích | AKAT | Recese | Rafinérie v Litvínově | ZNGA | Zpomalování inflace | Mzdový růst | ASML | Globální indexy | Báze | Bankovní vzdělání | Turistické sezóny | Capital Partners | Chuť riskovat | Erdogan | Měnové trhy | CZK/EUR | ING Bank | Rozpočtové schodky | Správa železnic | Index Dow Jones | Klarna | SEC | Akcie Applu | Agentura Interfax | Inflace ve světě | USD/CAD | Výrobní index | Největší propad | Miliardy | Sev.en | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Štěpán Křeček | Hodnota indexu | Český statistický úřad (ČSÚ) | Mazars | Frank | Ministři | Řízení společnosti | Změna politiky | Ekonomické teorie | KBC | Matěj Široký | Negativní nálada | Objem investic | Pips | Oslabení akcií | Helicopter money | Financování státu | Čínské indexy | Pivovary CZ Group | Dieselgate | Patria Finance | Lufthansa | Ceny energií | Investovat peníze | Washington | Mzdové požadavky | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Jerome Powell | Inflační historie | Dosažení dohody | Obchodovat s kryptoměnami | Dluhy českých domácností | Dna | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Advance | Kurz bitcoinu | STAR | Technologický sektor | OSN | Soud | Saudi Aramco | Objem českých dluhopisů | Společnost ČEZ | Purple Trading Petr Lajsek | Rekordní rok | Makroekonomické prostředí | China Mobile | Prodeje ropy | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Bondy | AXA | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Ministr zemědělství | Knight | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Zasedání bankovní rady | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Konfederace | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | CEE | Dow Jones Industrial | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Pierpaolo Benigno | Výhled na letošní rok | Centrální depozitář | Míra inflace | Letecká doprava | Windfall tax | RTS | Indexy PMI | Vládní bondy | Clearstream International | Energetika | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Náklady na úvěry | USD/RUB | Spotify | Finanční situace | Eurobank | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Prospekt | SWIFT | WP | Verizon | Schodek | BTC | KOSPI | Bankovní sektor | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odliv peněz | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Mizuho | Nouzový stav | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Islamistické hnutí Hamás | Japonský akciový index Nikkei | Lehká ropa WTI | Úsilí | Investiční skupina | Daň z obchodování s akciemi | Výrobní závody | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Bankovnictví | Omezený výběr valut | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Aplikace TikTok | Air Liquide | Ministerstvo dopravy | Biliony | Shiba Inu | Zdražování energií | ETF | Plán obnovy | Akciové trhy | Kurzy měn | České dluhopisy | Zajímavé akcie | Hlavní evropské indexy | Loterie | Finančníci | UnitedHealth | Varování | Turecká ekonomika | Hospodářské soutěže | Reinvestování | APP | Spojení | Ministr zdravotnictví | Cykly | Long | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Rally | Bankovní rada | Národní vypořádací depozitář | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Pandemie | Tržní kapitalizace firmy | GLE | Kurs koruny | ČT Jan Souček | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Japonský index | Francouzská dluhová krize | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pražský městský soud | SXXP | Pokles inflace | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Širší index | Časopis Forbes | Ministerstvo financí | GEVORKYAN | Výprodej | Zasedání centrální banky | Sanofi | Indexy na Wall Street | Ceny ropy dnes | Šance | Věřitelé Arca Investments | Výnosy z dluhopisů | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Indikátory | Sev.en Global | PMI ve službách | Zdanění | Rychlost | Pokles cen | Základní úrok | Výběr valut | TikTok | Další regulace | Investiční společnosti | Plug Power | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Jan Procházka | Kurz rublu | Akutní panika | Cyklus utahování měnové politiky | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | ČNB Tomáš Nidetzký | Vývoj kurzu | Western Union | Long signál na akcie | Tradingový portál | Zdravotnictví | Inflační vlna | Ole Hansen | Long signál | Výnosnost | Čínské akcie | Riziko ztráty | Moskevská burza MOEX | Ministryně financí | Další zpevňování koruny | Investice do kávy | Brazílie | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | | Pochybnosti | Danske Bank | Výsledek voleb | George Lagarias | České státní dluhopisy | Schodek zahraničního obchodu | IRBT | Seat | Zákonné platidlo | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Známky oživení | Zisky firem | Čínský akciový trh | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Virtuální mince | Sentiment | Akcie NIO | Petr Škoch | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Ruská aktiva | Politika | Úrokové sazby ČNB | Banka Barclays | Riziková aktiva | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Bankovní asociace | Ukrajinská centrální banka | Konsensus trhu | Investiční ředitel | Čínský prezident | Novavax | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | Novinky.cz | Baterie | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Negativní korelace | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | Příležitost pro tradery | PLN/EUR | Zahraniční politika | Další vývoj | Anton Siluanov | Celosvětový počet úmrtí | Zasedání FED | Japonský akciový index | Větrná energetika | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | CSIS | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Obchodování na devizovém trhu | Automobilka BMW | Garanční systém finančního trhu | FOMC | Centrální banky USA | CAR | Optimismus investorů | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Indie | Španělsko | Měnové páry | EdF | Měnové politiky | Turów | Huť Liberty | Centrální bankéř | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Intel | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Exponenciální klouzavý průměr | Petrodolar | Čínský výrobce | Výprodej akcií | CSG | Ekonomika | Vasky | Vývoj hlavní úrokové sazby | Bloky | Historická maxima | Přerušení výroby | Stratég Saxo Bank | Otto Daněk | Výrobní index PMI | Roadshow | Hospodářské noviny | Nastavení sazeb | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Inflační krize | Ceny zlata | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | České akcie | Futures na indexy | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Mexický prezident | Colt CZ Group SE | Summit EU | GM | Deriváty | Přísná opatření | Investiční prostředí | Akciový trh | Economist | Odpovědnost | iRobot | Vysoké ocenění | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Prezident Nayib Bukele | Index Hang Seng | Tok kapitálu | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | Akcie | Meopta | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Banka Creditas | Vstup na zahraniční burzy | Cyrrus | Expanze | eBook | Jiří Šmejc | Advance Auto Parts | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst cen energií | Síkela | General Motors | Fondy | EUR/TRY | Ruské ministerstvo financí | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Bílý dům | ČEZ | HDP Číny | Hrubá marže | Financial Times | Trading | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Altcoin shiba inu (SHIB) | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Místní rozvoj | ProSieben | MSFT | GS | AIG | Obligace | Rizikový apetit | Obavy z konfliktu | Bitcoiner | Zajišťování | Portál FXstreet.cz | Zotavení ekonomiky | Synot | CMI | Applied Materials | Sedmadvacítka | Kraft Heinz | Exotické měny | G20 | Společnost GEVORKYAN | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Zkrachovalé společnosti | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Prezident Erdogan | DIESEL | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | David Einhorn | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Silné měny | Dolarový index | Druhá vlna | NERV | Index Topix | Globální trh | Poradci | Sazby | Mezibankovní | ODS | Sekyra Group | Paroplynové elektrárny | JAP225 | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Devizové rezervy | České vlády | Měny emerging markets | Cíle | USD/JPY | Interfax | Ceny dluhopisů | LTRO | AXP | Investiční skupiny | Volkswagen | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Asociace exportérů | Reinvestice | Výprodeje | Nelikvidní devizový trh | Australská centrální banka (RBA) | Parlamentní listy | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | DTE Energy Company | Vývoj české koruny | Důchodový systém | Slabší dolar | Devizy | Marian Jurečka | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Měny | Premiér Fiala | Akcie mediální skupiny CME | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Bezpečnost | Inflace v Japonsku | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Nová historická maxima | Regulační úřady | Vývoj meziroční jádrové inflace | Analytici společnosti | Zpravodajství | Čínská Národní rozvojová a reformní komise | Dmitrij Peskov | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Fundamenty | Inflace v březnu | Special Purpose Acquisition Company | USDX | Stabilita | Finanční centrum | Stávající úrokový diferenciál | Inflace v prosinci | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | HoReCa | Finanční sektor | Renminbi | Státní veterinární správa | Rada ČTK | Společnost Morgan Stanley | Investování | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Burzovní index | Karanténní opatření | CV90 | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | SZSE | Walgreens | Politická stabilita | Ukazatele ocenění a sentimentu | JPMorgan | Neúspěch levice | SPWR | Rozhodnutí centrální banky | Peníze z EU | Regulační orgán | Trade | Regionální měny | Eni | Kapitalismus | Lukáš Vokel | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investování do zlata | Patria.cz | China 50 market index | Dluhopisy OFZ | Prodeje | Carry trades | Sberbank | Stav ekonomiky | Centrální bankéři | ABN Amro | Prezident Putin | Zlotý | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | FAST | Obchodní den | Filip Kohoutek | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Pozemky | Zajištěný kurz | Výsledkové sezóny | Development | Analytik portálu | EPS | ADP | Square | Hodnota zlata | ASEAN | Okupace Ukrajiny | Repo sazba | Přijetí eura | ANZ Research | Masahiro Ičikawa | Joe Biden | Liberty Ostrava (LO) | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Americké vládní dluhopisy | Singapur | Širší index Topix | Základní sazba | Člen bankovní rady | Pokles obligací | Druhá vlna pandemie | Akcie Coca-Cola | Větší riziko | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Obchodní systémy | Rezervní měny | CBC | Geopolitická nejistota | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | Sázky | Uhlí | Forbes | Akcez | Ocenění akcií | Colt | Utažení měnové politiky | Depozitář | Brazilský real | Sporting Products | Vysoká volatilita | Fibo retracement | BMW | Depository receipts | Guvernér ČNB | BNP Paribas Personal Finance | Rozšíření | BBVA | Volatilita | Příliv investic | D1 | Mimořádné zasedání | Panika | United Technologies | Americké ministerstvo financí | STV Group | Umělé inteligence | Burze | Buy | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Nizozemsko | Organizace | Obilí | Penta | CVC Capital Partners | Our Media | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Bernard Baumohl | Expedia | Ruská měna | VIX | SYNTHESIA | Růst | Bankrot | Federal Open Market Committee | Vyšší úroveň | Michelin | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Ředitel skupiny PPF | Odhad letošního růstu | Investujte zodpovědně | WU | Zajištění | Domácí měny | Komise v přenesené pravomoci | CNY | TradingEconomics | BIDU | Daň z mimořádných zisků | Hong Kong Stock Connect | Výrobce aut | Index | Wall Street Journal | Lockdown | Infineon | Wirecard | Akcie Alibaba | Největší kryptoměny | Hlavní trh | Čínský trh | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Vista Outdoor | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Nová sazba | Arca | Index STOXX Europe 600 | XPeng | Valuace | Greenlight Capital | Goldman Sachs Group | Úrokové sazby v Turecku | Časování trhu | ISS | Merck KGaA | Zvýšení ratingu | Fastenal Company | Čínské centrální banky | Šíření koronaviru | Kotace | Vlády | Bolševické revoluce | Kupci | Seznam.cz | Global Capital | Čínské dluhopisy | Prémie koruny | Costco Wholesale Corporation | Vývoj bilance běžného účtu v Turecku | Prohlášení | Bilance zahraničního obchodu USA | Korunový výnos | OFAC | Míra zadluženosti | Veřejný dluh USA | Průlom | Čínské benchmarky | Zisk na akcii | PPF | Čínské podniky | Tesla | Procter & Gamble | Vysoké školy | Silky Zdeňka Porybného | Sumitomo Mitsui DS Asset Management | Kurzové zisky | Manažeři | ProSiebenSat.1 Media | Program nákupů dluhopisů | Spekulativní útok na korunu | Primární veřejné nabídky akcií | SPAC | Japonské společnosti | ING Groep NV | Ministr vnitra | Spekulativní útok | Analytici Next Finance | Ruské finanční trhy | Sankce proti Íránu | Firma Wienerberger | Francouzský dluh | Bluebay Asset Management | Krátkodobé výnosy | Ferrari | Dluhopis | Potravinářská společnost | Celosvětový problém | Regulační orgány | Světová rada pro zlato | Nákup měnových párů | Zemědělský svaz ČR | Prezident Salvadoru | Znehodnocování měn | Jana Brodani | Měnové krize | Mizuho Bank | NLI | CAD | Zastánce eura | Ruský státní investiční fond | Profesor Dědek | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Výnos dluhopisů | Daimler | Neuberger Berman | Historie se opakuje | Cenové války | MiFID II | Hlavní ekonom | DS | Odvětví | Americký akciový index S&P 500 | Zavedení eura v ČR | Lobbing | Pozemní útok v Pásmu Gazy | Technologické společnosti | Pracovní místa | Makroekonomický analytik | RWE Gas | Vakcinace | Včerejší seance | Banka | Aramco | ČSAV | Vývoj amerického dolarového indexu | České předsednictví | Vít Hradil | Hnutí Hamás | China 50 | Analytička | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Vklady | Propad měny | Index spotřebitelských cen | Vlastnictví | Ministr financí | Celosvětový hrubý domácí produkt | Společnost Czech Media Invest | Nízká inflace | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Vyjádření ČNB | Americký index | Akciový index S&P 500 | Vysoké rozpočtové schodky | Vývoj sazeb na trhu | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Hrozba stagflace | RWE | Astrazeneca | Americké centrální banky | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Škoda Transportation | Propad hypotečního trhu | Bloomberg | Hongkongské akcie | Platební neschopnost | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | CIPS | Sentiment finančních trhů | UBS | Omicron | Bentley | City | AKAT ČR | Investor Jan Čermák | Pokles HDP | Technologický holding | Vyšší mzdy | Graf dne | Restriktivní politiky | Hike | Pan euro | Růst čínského HDP | Vývoj bilance běžného účtu | ONE | Ochlazení realitního trhu | PPF Jiří Šmejc | Kapitálové kontroly | Ukazatele ocenění | Alpha Bank | Obchodní války | Pokles reálné spotřeby | Intouch Capital Markets | Podpora | Carry trade | Snižování sazeb | Propad exportu | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Trh státních dluhopisů | Pojišťovny | Spready | Ekonomické ukazatele | Biden | Zdroje energie | Zadlužení | Hospodaření | Americká společnost | Vivendi | Andrej Babiš | Nemovitosti | Zemědělství | Maďarský forint | Hlavní index CSI 300 | Martin Pohl | Snížení sazeb | Výrobce munice | JD.com | Prezident Trump | PLUG | Přehled | PX index | Maturity | Hodnota značky | Agentura Moody's | B-shares | Finanční ztráty | Tržní hospodářství | Evropský technologický sektor | Globální akcie | Čínské státní dluhopisy | Prognóza ČNB | Opatření proti šíření koronaviru | Propad trhů | Cenové výkyvy | Ruský Národní vypořádací depozitář | Horší časy | Sektor služeb | Marko Kolanovic | Erste Group | Ping An Insurance | Index nákupních manažerů (PMI) | xStation5 | Graf akcie | Hotovost | Německo | Český trh | Snížení úroků | Aleš Michl | Výkonná ředitelka | MT4 | Estee Lauder | Jens Stoltenberg | Shanghai Composite | Ruské akcie | Nexen Tire | Vice | Walmart | České dráhy | Taras Kotovyč | Obchodování s povolenkami | Zlínská obuvnická firma Vasky | Vysoká rizika | XTB | Vzorec chování | Visa | Průmyslové kovy | Celková ekonomika | Statistika | Mediální společnosti | Pavel Heřmanský | Domácnosti | Věřitelé USA | Finep | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Kontrakt | Nové zakázky | Státní dluhopisy | Editis | Vývoj kurzu koruny | OFZ | Rzeczpospolita | Česká vláda | Honduras | Ruská centrální banka | Le Penová | AAA | Inflační očekávání | Vysoká inflace | Inflace zpomaluje | Sazby beze změny | Dluhy českých domácností u bank | Likvidity v bankovním sektoru | Jednodenní zisk | Poplatky z obchodování | Směrnice | Pozice | Renaissance Capital | Platina | Turistická sezona | Závislost | Dluhopisový trh | Riziko | Příznivá makroekonomická data | Vývoj měnového páru USD/RUB | Amazon | Brazilský real (BRL) | Akciový index Nikkei | University of Warwick | Oslabování koruny | Nabídkové tlaky | Index pražské burzy PX | Liberty Ostrava | Měnová reforma | Pictet | Weibo | Čeští investoři | Guvernér ČNB Aleš Michl | Investing | Spotřebitelské ceny | Dlouhodobý investor | Koncern | Pozornost trhu | A-shares | Evropské indexy | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Další pokles | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Čínské ministerstvo | Souhrnný čistý zisk | České úrokové sazby | Skupina Colt CZ Group | Virus | Cyrrus Vít Hradil | Jan Frait | Barrick Gold | MIFID | TOPIX | Podnikatelé | Nárůst úroků | Finanční systém | Hedging | Zvyšování úroků | Covidové restrikce | CEO | Ruský ministr | Rostoucí úrokové sazby | Ocenění | Rezistence | Tajné služby | Český investor | Banky | Advanced Micro Devices (AMD) | Časovaná bomba | Intervenovat | Kapitálové zisky | Cena benzínu | Mazars Wealth Management | Aktivum | Peking | ALV | Ruská burza | Historie kávy | Dividendy | Burza | W1 | Rostoucí počty nakažených | Výrobce elektromobilů | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Turecké měny | Největší jednodenní zisk | Miliardy dolarů | Měny střední a východní Evropy | Bilance běžného účtu v Turecku | Ztráty na akciových trzích | Partneři | IPO | Český akciový index PX | Disney | Inflační šok | Inflační cíl | Samson Mow | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Očekávané Earnings | Celková inflace | Jihoafrický rand | Wealth Management | Ruská ekonomika | Netflix | Opatření | Velcí institucionální investoři | Emerging markets | Didi | Volatilita na finančních trzích | Meziroční vývoj inflace | Primární nabídka | Argentinská centrální banka | Sušánka & partneři | Novinky | MSCI China | Indická ekonomika | Energie | Kchen Čche | SEDG | V4 | Finanční pozice | Stav nouze | Náklady spojené s bydlením | Žlutý kov | Vyšší výnosy | Platba | Federal Reserve Bank | Nejvyšší kontrolní úřad | Focus | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | AZN | Evropská komise (EK) | Globální dopady konfliktu | Přehled o dění | Dow Jones | Měna | Dluhy domácností | Philip Morris | Ekonomický růst | Energetická skupina ČEZ | Akciové burzy | Nasdaq | FED sazby | Rebalancování indexů | DSTI | Čínský mezibankovní platební systém | Hang Seng | Obchod na Forexu | Výsledky hospodaření | Hong Kong | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Indická rupie (INR) | IHS Global Insight | Tim Ash | Rusko dnes | Vyšší inflace | CFA | Elektrická auta | Práce | Société Générale | Výroba aut | Rovnovážný kurz | Obnovení růstu | Nálada mezi německými spotřebiteli | Texas Instruments Incorporated | Čínské vlády | Shiba inu (SHIB) | Nezávislé měnové politiky | Restrukturalizace | Volby v Polsku | Český akciový index | Investiční alternativa | Investment | Krize | Dopady konfliktu | Podíl zahraničních investorů | Prostor pro další růst | Nikkei 225 (JAP225) | Maďarská centrální banka | Clearstream | Poradce předsedy vlády | Situace na akciových trzích | Fidelity International | Spojené státy | Podíl Daniela Křetínského | NIESR | Vývoj českých akcií | Vývoj akciového indexu Nikkei | Server HN.cz | Vládní konsolidační balíček | Masivní výprodeje koruny | Bitcoin jako zákonné platidlo | Tendr | Kryptoměny | KKCG | Bělorusko | Podnik | Analytik XTB | MF | Plus500 | Evropské akciové trhy | INTC | Oficiální úroková sazba | Období krize | KO | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Tameh Czech | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Ekonomové | NDRC | Kurz české měny | EuroZprávy | Pavel Sobíšek | Antidumpingová cla | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Li Auto | Větší pokles | Mitsui | Američtí zákonodárci | Ředitelka AKAT ČR | Index čínských akcií | Měnová politika japonské centrální banky | Tržby | Hospodářský vzestup | Americká vláda | Kurz české koruny | Microsoft Corporation | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Belgie | Euroclear | Společnost S&P Global | Podniky | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | AUD/USD | Asociace pro kapitálový trh ČR | Ruský akciový index | Tomáš Nidetzký | Bilance | Politici | Analytik Czech Fund | Přijetí kryptoměny | Enel | Analytický tým | Rozhodování ECB | Správa | Očkování | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Naše burza | Platidlo | Odkotvená inflační očekávání | Měnové podmínky | Emitenti | Světové rezervní měny | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Krize v Turecku | Poradenství | Markit | ČR | BIS | Průměrná cena | Bezpečná aktiva | Souhrnná hodnota | American Express | OTC | CNBC | Federal Reserve Bank of Kansas City | CITIC | SPX | Norský státní investiční fond | Salvadorský prezident | Čínské firmy | Caixin | Ekonomické sankce | Úroková prémie koruny | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Věřitelé Arca | Nio akcie | Analytik | Návratnost | Tržní kapitalizace společnosti | Státní rozpočty | Výnosy | Vojtěch Benda | Výdaje | BlueBay Asset Management | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Silná koruna | Komodity | Biliony USD | Jan Souček | Analýza | General Plastic
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Zahraniční držba dluhopisů
Zahraniční ekonomická aktivita
Zahraniční firmy
Zahraniční fondy
Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční intervence
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investice v Německu

Následující klíčová slova

Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční návštěvníci
Zahraniční obchod
Zahraniční obchod České republiky
Zahraniční obchod ČR
Zahraniční obchodníci
Zahraniční obchodníci s cennými papíry
Zahraniční obchodník s cennými papíry
Zahraniční obchod za březen
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít