Makroekonomické události

Zlato nerozhodně balancuje na klíčové úrovni
02.05.2025 Cena zlata se dness dostalal krátce nad úroveň 3238 USD, která odpovídá přesně 50% Fibonacci retracementu, nyní cena opět padá pod tuto důležitou hranici a bojuje se jejím udržením. Tento vývoj přichází po výrazném poklesu z historických maxim a naznačuje nejistotu investorů ohledně dalšího směru.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 29. dubna: Růst eura neovlivnil flat trend
29.04.2025 Flat trh neznamená, že se cena vůbec nehýbe. Naopak to znamená, že se cena pohybuje v omezeném horizontálním rozpětí — a v rámci tohoto rozpětí může růst i klesat. Americký dolar nadále nejeví známky poptávky, protože obchodníci stále čekají na vývoj globální obchodní války. Momentálně je pozornost zaměřena ne na Vietnam nebo Srbsko, ale na Čínu a Evropskou unii — tedy na země, kde jednání buď neprobíhají, nebo jsou teprve v rané fázi.

Čemu věnovat pozornost dne 28. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
28.04.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Pokud trh sotva reagoval na makroekonomická data minulý týden, nelze v pondělí očekávat nic zásadního. Samozřejmě, že Donald Trump může kdykoli učinit prohlášení, které by opět vyvolalo mezi obchodníky poplach, ale z pochopitelných důvodů nedokážeme předpovědět, co nebo kdy americký prezident oznámí.

Čemu věnovat pozornost 22. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
22.04.2025 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události – v USA, v eurozóně, v Německu, ani ve Velké Británii. Takže i kdyby trh věnoval makroekonomickým údajům nějakou pozornost, dnes prostě žádné nejsou k dispozici. Trh dál obchoduje výhradně na základě "faktoru Trump". Pondělí navíc ukázalo, že dolar může výrazně klesnout i bez zpráv z Bílého domu. Nepřekvapilo by nás, kdyby dnes americká měna pokračovala v poklesu.

Ranní shrnutí (21.04.2025)
21.04.2025 Futures zahájily pondělní seanci poklesem a nadále oslabují. Index US500 klesá o více než 1 %, zatímco US100 ztrácí 1,15 %. Dnes nejsou naplánovány žádné významné makroekonomické události, s výjimkou zveřejnění předstihových ukazatelů v USA v 16:00. Index volatility VIX roste o více než 2 %.

Smart Money Trading: Výhoda specializace na 1 až 2 obchodní instrumenty (27. díl)
21.04.2025 V předchozí kapitole jsme si rozebrali to, jak si vybrat vhodný obchodní instrument podle konceptů likvidity. Pokud jste si nepřečetli minulou kapitolu, tak si ji doporučuji přečíst ještě před touto. V dnešní kapitole se podíváme na to, proč je vhodné se specializovat na 1 až 2 obchodní instrumenty v kontextu ICT a SMC. Jaké jsou výhody tohoto rozhodnutí, a to jak technické, tak psychologické. Pojďme se na to společně podívat.

Čemu věnovat pozornost dne 14. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
14.04.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Aktuálně však makroekonomické pozadí obchodníky příliš nezajímá. Minimálně není hnacím motorem pohybů měnových párů. Proto i bez jakýchkoli makrodat může na trzích v pondělí vypuknout další "bouře".

Čemu věnovat pozornost dne 9. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
09.04.2025 Středa opět nepřinese žádné makroekonomické události. Trh však aktuálně tradiční makroekonomické ukazatele téměř nevnímá, takže standardní ekonomická data nejsou potřeba. Trh je zcela pohlcen globální obchodní válkou, která každým dnem nabírá na síle.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 9. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
09.04.2025 V úterý se měnový pár EUR/USD obchodoval po celý den s nízkou volatilitou a pohyboval se převážně do strany. Jak jsme však varovali, šlo jen o klid před bouří. V eurozóně ani v USA nebyly zveřejněny žádné důležité makroekonomické události, ale Donald Trump se rozhodl zvýšit cla na Čínu o dalších 50 % poté, co Peking reagoval na původní balíček cel. Veškerý dovoz z Číny tak bude podléhat "Trumpově dani" ve výši skromných 104 %.

Čemu věnovat pozornost 8. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
08.04.2025 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Současné tržní prostředí je však téměř neovlivněno makroekonomickými podmínkami. Trh aktuálně nemá využití pro běžné makroekonomické zprávy – naprosto ho pohlcuje téma globální obchodní války, která každým dnem nabírá na síle.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. dubna: bouřka nepolevuje
08.04.2025 Měnový pár EUR/USD dál divoce kolísal. Ani jedna z měn nevykázala jasný růst, ale je důležité si uvědomit, že na trzích momentálně panuje chaos, a snažit se vydělat na chaosu není nejlepší. Lepší je počkat, až se trhy stabilizují, i když je těžké předpovědět, kdy se tak stane. Nikoho neodrazujeme od otevírání obchodů ani netvrdíme, že v tuto chvíli nelze vydělávat. V recenzích však vždy zdůrazňujeme, že pohyby na trhu by měly být technické, srozumitelné a vysvětlitelné. Pokud cena mění směr pětkrát denně, nové zprávy přicházejí každou hodinu a volatilita dosahuje 200 pipů, lze takové pohyby považovat za srozumitelné a předvídatelné?

Ropa a plyn: obchodní války a dominový efekt
08.04.2025 Trh s ropou a plynem se ocitl v epicentru nové obchodní války, kde se ekonomické zájmy a politické ambice otevřeně střetávají. Technické úrovně se hroutí pod tíhou titulků a reakce Číny a Evropy může ovlivnit směr na několik týdnů dopředu.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 4. dubna: Trh zachvátila nová panika
04.04.2025 Pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal silný růstový pohyb. Upřímně řečeno, říkáme totéž už dva měsíce: kdykoli tento pár výrazně roste, je to jen kvůli Donaldu Trumpovi, který v USA zavádí nové dovozní tarify. Tento důvod je tak jednoduchý a zřejmý, že nevyžaduje žádné další vysvětlení. Je to prosté: Trump oznámí nové tarify – a dolar se okamžitě propadne.

Jak 3. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
03.04.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval směrem nahoru, ačkoli to nijak nesouviselo s makroekonomickým pozadím. Americký dolar začal během americké obchodní seance znovu oslabovat a trh začal pravděpodobně tušit, že se od Trumpa dozví něco velmi špatného. Jak se ukázalo, tento pocit byl naprosto oprávněný. Stojí za zmínku, že jsme nečekali, že Trump zavede tak rozsáhlá a vysoká cla. Předpokládali jsme, že budou omezena na zhruba 10–15 %. Trump ale zavedl cla na dovoz z téměř všech zemí světa, přičemž v některých případech se blíží 100 %. Noční "bouře" napříč trhy proto není nijak překvapivá.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. dubna: Pondělí se v tichosti přehouplo do úterý
02.04.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý obchodoval stejně jako v pondělí. Včera jsme upozorňovali, že makroekonomické události by navzdory svému velkému množství nemusely ovlivnit ani sentiment na trhu, ani pohyb páru. Zprávy byly důležité, ale nevzbudily mezi účastníky trhu větší chuť k aktivnějšímu obchodování. Samozřejmě bychom měli vyzdvihnout zprávu o inflaci v eurozóně, která v březnu zpomalila na 2,2 % meziročně, takže nesplnila odhady ekonomů. Jádrová inflace také zpomalila na 2,4 %. Jak vidíme, oba ukazatele jsou už v blízkosti cílové úrovně Evropské centrální banky, která si může dávat občasné pauzy v uvolňování jednoduše proto, že sazby snížila už šestkrát a tento proces musí zpomalit. ECB však stále nemá důvod přestat s uvolňováním měnové politiky.

Bitcoin překonal hranici 83 000 USD: Posiluje o 1,36 % za posledních 24 hodin a naznačuje návrat optimismu
01.04.2025 Bitcoin (BTC), největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, dnes v ranních hodinách překonal klíčovou hranici 83 000 USD. Podle údajů z platformy Binance se v čase 02:19 UTC obchodoval za 83 000,79 USDT, což představuje nárůst o 1,36 % za posledních 24 hodin. Tento vývoj přichází v době zvýšené volatility napříč globálními finančními trhy, kdy investoři hledají směrové vodítko v nejistém makroekonomickém prostředí.

Jak 31. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
31.03.2025 Měnový pár EUR/USD se v pátek opět obchodoval směrem nahoru. Nedá se říct, že by makroekonomické události tento pohyb ospravedlňovaly. V tuto chvíli nás nepřekvapuje, že dolar může kdykoli klesnout. Připomeňme, že americká měna zůstává pod silným tlakem Donalda Trumpa, který ve čtvrtek zavedl nová cla, což vyústilo v další pokles hodnoty dolaru. V pátek ale vzrostla míra nezaměstnanosti v Německu, a to víc, než se předpokládalo. Už jen tyto dvě zprávy měly vyvolat pokles eura. Navíc, index PCE – ukazatel inflace – vzrostl víc, než se očekávalo, což znamená vyšší pravděpodobnost jestřábího postoje Federálního rezervního systému v průběhu roku 2025. Dolar by tedy měl posílit, nikoli oslabit. Jen index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity vyšel výrazně pod prognózovanou hodnotou – a to byl zveřejněn až poté, co dolar začal klesat.

Na co se zaměřit 21. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
21.03.2025 Na pátek nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Euro a libra nakonec vůči americkému dolaru klesly. Federální rezervní systém se snažil uklidnit trhy prohlášením, že nic nenasvědčuje recesi a že nemá v úmyslu urychlit snižování sazeb. Inflace může navíc v nejbližší době zrychlit v důsledku celní politiky Donalda Trumpa a vyšší ekonomické nejistoty. Tyto dva aspekty naznačují, že Fed nebude spěchat s uvolňováním měnové politiky. Dolar v důsledku toho konečně získal nějakou skutečnou podporu a může alespoň trochu posílit.

Inflace, korporátní výsledky i hádky v Bílém domě. Co ovlivňuje prop trading a jak se na to připravit?
18.03.2025 Proprietární obchodování vysoce dynamická disciplína, která reaguje na makroekonomické události v reálném čase. Strategie prop traderů ovlivňují klíčové ekonomické události, jako jsou změny úrokových sazeb, inflační data nebo geopolitické roztržky, jako ta nedávná mezi Trumpem a Zelenskym ohledně řešení válečného konfliktu na Ukrajině.

Bitcoin, Ethereum a Dogecoin rostou spolu s akciemi: Klíčová úroveň pro obrat je 89 000 USD, tvrdí analytik
18.03.2025 Největší kryptoměny v pondělí zaznamenaly růst, který odpovídal ziskům na akciovém trhu. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Dogecoin (DOGE) se pohybovaly výše, přičemž trh reagoval na makroekonomické události a změny v sentimentu obchodníků.

Pět úspěšných obchodních strategií, které by měl znát každý trader
13.03.2025 Chcete-li být úspěšný v tradingu, je nezbytné používat obchodní strategii. Měli byste si vybrat a přijmout takovou strategii, která vám bude vyhovovat (z hlediska časové náročnosti, frekvence obchodů, rizikovosti atd.). Na výběr je několik obchodních strategií. V tomto článku se podíváme na pět populárních strategií a zdůrazníme jejich výhody a nevýhody:

Doporučení pro obchodování na kryptoměnovém trhu na 7. března
07.03.2025 Bitcoin a ethereum i nadále svádějí boj o růst, ale není to jednoduché. V době psaní tohoto článku se bitcoin odrazil od úrovně 84 000 USD a obchoduje se na úrovni 88 000 USD. Ethereum během asijské seance také zaznamenalo propad, a to na úroveň kolem 2 100 USD, ale pokles byl rychle vykoupen, což vedlo k oživení směrem k 2 189 USD.

Bitcoin prudce stoupá, když Trump mluví o krypto rezervě – co to pro trh znamená?
03.03.2025 Příští týden se pozornost finančního světa zaměří na měsíční zprávu o zaměstnanosti v USA. Tento dokument by mohl odpovědět na hlavní otázku: jsou nejnovější znepokojivé makroekonomické údaje předzvěstí vážných problémů pro ekonomiku?

V Česku roste zájem o kryptoměny. Kryptoburza Coinmate za rok 2024 hlásí čtyřnásobný nárůst obchodů
27.02.2025 Rok 2024 přinesl kryptoměnovému trhu výrazný růst, který se promítl i do výsledků české kryptoburzy Coinmate. Celkový obrat obchodovaných kryptoměn na této platformě dosáhl 24 miliard korun, což představuje meziroční nárůst o 430 %. Nejvýraznější růst zaznamenala burza ve druhé polovině roku, kdy se objem obchodů více než ztrojnásobil oproti první polovině.

Ekonomický kalendář: HDP USA, žádosti o podporu v nezaměstnanosti, zboží dlouhodobé spotřeby a zápis z jednání ECB v centru pozornosti trhu 📊
27.02.2025 Futures na evropské indexy se obchodují mírně níže, i když v USA vidíme opatrný pokus o oživení. Výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů rostou o téměř 4 bazické body; výnosy dvouletých amerických státních dluhopisů rostou přibližně o 2,5 bazického bodu.

Makroekonomický výhled na tento týden: Zápis ze zasedání FOMC (USA), index PPI (Německo)
17.02.2025 Mezi významné makroekonomické události tohoto týdne patří data o zahájené výstavbě, nové a pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti a prodeje stávajících domů v USA. Ve středu bude rovněž zveřejněn zápis ze zasedání FOMC. V Německu se tento týden očekává publikování indexu výrobních cen (PPI).

Na co se zaměřit 17. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
17.02.2025 Na pondělí nejsou plánovány žádné makroekonomické události. Euro a libra minulý týden výrazně posílily, i když k tomu neměly pevný makroekonomický nebo fundamentální základ. Ačkoli se objevilo několik zpráv, které byly pro obě měny pozitivní, některé faktory podpořily růst dolaru. Euro i libra nicméně vykazovaly během týdne jen pohyb nahoru. Oba měnové páry zůstávají u růstového trendu, což potvrzují jejich trendové linie.

Čemu věnovat pozornost dne 11. února? Fundamentální analýza událostí pro začátečníky
11.02.2025 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Dnes však vystoupí se svými projevy dva guvernéři centrálních bank. Euro a libra nadále vykazují medvědí tendence, ale je důležité si uvědomit, že v denním časovém rámci stále probíhá korekce. V nižších časových rámcích se tato korekce může projevovat jako střídavé trendy. Současný pokles evropské a britské měny proto nemusí nutně znamenat dlouhodobý klesající trend.

Makroekonomický výhled na tento týden: Index CPI napříč regiony, HDP za 4Q v eurozóně,..
10.02.2025 Tento týden se očekává zveřejnění několika významných makroekonomických událostí. Pozornost bude zaměřena na Index CPI v ČR, USA a Německu. Dále bude zveřejněno HDP za 4Q v eurozóně a průmyslová výroba. Ve čtvrtek budou zveřejněna nová data ohledně nových a pokračujících žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA.

Co sledovat 10. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
10.02.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné významné makroekonomické události. Výsledkem bude pravděpodobně nízká volatilita a "nudné pondělí" – což jsme na trhu už nějakou dobu neviděli. Korekční růst EUR i GBP podle nás ještě neskončil.

Jak 5. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
05.02.2025 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. V předchozích článcích jsme upozorňovali, že průraz trendové linie může být falešný. Aktuálně britská libra oživila na lokální maxima a v denním časovém rámci se zdá připravena pokračovat v býčí korekci. Je ale důležité říct, že tento pohyb nahoru, který trvá už téměř měsíc, je v denním grafu stále jen korekční. Cenová akce v grafu 1H proto může působit poměrně složitě a může se vyznačovat neustálými pullbacky a střídáním trendů. Včera byl důvod k nákupu páru, zejména proto, že jediná významná zpráva daného dne – JOLTs o počtu otevřených pracovních míst v USA – nesplnila očekávání. Pokud zklamou i další ekonomické údaje z USA, mohl by dolar dál oslabovat. Mějme ale na paměti, že tento současný růst je korekční. Kromě toho je na čtvrtek naplánováno ještě zasedání Bank of England, které by mohlo představovat novou výzvu pro britskou měnu, pokud jeho tón zůstane holubičí.

Faktory ovlivňující tržní cykly na Forexu
30.01.2025 Forex (Foreign Exchange Market) je největší a nejlikvidnější finanční trh na světě, který je charakteristický svou dynamikou a neustálými změnami. Cykly na forexovém trhu jsou opakující se vzory pohybů cen, které lze pozorovat v různých časových obdobích. Pochopení těchto cyklů je klíčové pro úspěšné obchodování. V tomto článku si představíme hlavní faktory, které je ovlivňují.

Makroekonomický výhled na tento týden: Rozhodnutí FOMC a ECB o sazbách, HDP (eurozóna, Německo, ČR)
27.01.2025 Tento týden se očekává zveřejnění několika významných makroekonomických událostí. Největší pozornost bude zaměřena na rozhodnutí o úrokových sazbách FOMC (Fed) ve středu, následované rozhodnutím ECB o den později. Ve čtvrtek budou zveřejněny předběžné údaje o HDP Německa a eurozóny za 4Q. V pátek potom také za Českou republiku.

Čemu věnovat pozornost 13. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
13.01.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události, což znamená, že obchodníci nebudou mít žádné konkrétní impulzy, na které by mohli reagovat. Pokles obou měnových párů však může pokračovat pod vlivem pátečních dat z USA. Stojí za zmínku, že prosincový report nonfarm payrolls výrazně překonal očekávání, stejně jako report o míře nezaměstnanosti. Další dva reporty – růst mezd a index spotřebitelské důvěry – byly méně významné.

Čemu věnovat pozornost dne 31. prosince? Fundamentální analýza událostí pro začátečníky
31.12.2024 Na úterý opět nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Vzhledem k úplné absenci zpráv je pravděpodobné, že i v úterý se bude obchodovat bez výraznějších změn. Včerejší pohyby na obou měnových párech byly slušné, ale ty je pravděpodobně třeba považovat spíše za náhodné než za ukazatele nějakého významného trendu. Trh před Silvestrem nejeví ochotu otevírat obchody.

Makroekonomický výhled na tento týden: HDP (ČR), Index PMI ve výrobě napříč regiony
30.12.2024 V tomto týdnu bude vzhledem k novému roku zveřejněno výrazně méně makroekonomických dat. V ČR bude upřen pohled na konečný vývoj HDP ve 3Q, měnovou zásobu M2 a bilanci státního rozpočtu. Napříč sledovanými regiony se taktéž tento týden dozvíme konečná data indexu nákupních manažerů ve výrobě a v Německu se můžeme těšit na míru nezaměstnanosti.

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 11. prosince. Trh podřimuje, zatímco si dolar pojistil své vítězství
11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD postupně klesat. Cena sklouzla mírně pod linii klouzavého průměru a tento týden nepřinesl žádné významné fundamentální ani makroekonomické události. V důsledku toho není na současném trhu příliš co analyzovat – žádné zprávy, reporty, projevy – jen minimální pohyb. Upozorňujeme však na několik klíčových bodů, které naznačují, že americký dolar může být připraven na další růst.

Makroekonomický výhled pro tento týden: Report z trhu práce (USA), HDP a PPI (eurozóna)
02.12.2024 Výsledky amerických voleb a další vývoj v obsazování postů ministrů zastínilo slabší makroekonomické ukazatele v minulých týdnech v USA, avšak tento týden se investoři budou upínat na další vývoj na americkém trhu práce. V eurozóně bude upřena pozornost na konečný vývoj HDP a zaměstnanosti ve 3Q a index PPI. Napříč regiony se taktéž tento týden dozvíme index nákupních manažerů. V ČR bude upřen pohled na vývoj reálné průměrné mzdy, maloobchodní tržby bez automobilů a bilanci státního rozpočtu.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 27. listopadu. Britská libra pokračuje ve svých směšných pokusech o korekci
27.11.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu ani jednoznačně překonat klouzavý průměr. V článku o euru jsme si už vysvětlili, že všechny indikátory a technické modely selhávají, když je fundamentální pozadí namířeno proti nim. Zmínili jsme také, že signály proti trendu je často lepší ignorovat. Abychom tuto diskusi doplnili, rádi bychom upozornili, že "učebnicové" pohyby na trhu jsou velmi vzácné. Řada obchodníků pravděpodobně čekala na korekci současného klesajícího trendu, aby mohla vstoupit do krátkých pozic. V posledních dvou měsících však nedošlo k žádné korekci. V tuto chvíli by britská libra mohla klidně pokračovat v poklesu, protože všichni na trhu očekávají korekci a nikdo nevěří, že by britská měna mohla pokračovat v poklesu, aniž by se vrátila i o několik set pipsů nahoru.

Jak 26. listopadu obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
26.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí pokusil o další korekci. Jak jsme ale uvedli v předchozích článcích, (1) během pondělního otevření trhu se vytvořil gap a (2) žádné fundamentální ani makroekonomické události nepodpořily růst eura. Brzy poté, co jsme na tyto skutečnosti upozornili, se cena rychle posunula a zavřela gap. Tento týden sice může dojít ke korekci, ale máme důvod očekávat výrazný růst eura? Podle nás ne. Ačkoli by údaje z USA a zprávy o inflaci v Evropě mohly nabídnout dočasnou podporu, euro by mohlo získat jen okolo 100 pipů. Proč ještě bychom měli očekávat návrat k úrovni 1,1000? Svůj názor tedy neměníme – silný růst eura je nepravděpodobný a případný růst páru bude jen korekční.

Přehled páru EUR/USD na 19. listopadu: Klidný začátek týdne
19.11.2024 Pár EUR/USD během pondělka většinou stagnoval. Není divu, když kromě projevu prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové nebyly na tento den naplánovány žádné makroekonomické události. Jak se očekávalo, Lagardeová nepřišla s ničím důležitým nebo vlivným. V poslední době vystoupila veřejně už několikrát, ale nesdělila trhu nic nového. Poslední zasedání ECB se uskutečnilo relativně nedávno, takže případná změna sentimentu či rétoriky představitelů ECB by vyžadovala nové údaje.

Jak dlouho by měl začínající trader obchodovat na demo účtu?
09.11.2024 Obchodování na Forexu a dalších finančních trzích je náročné a vyžaduje znalosti, trpělivost a zkušenosti. Demo účet je skvělý nástroj, který obchodníkům umožňuje osvojit si základy tradingu a otestovat své strategie bez rizika ztráty skutečných peněz. Začínající tradeři se však často ptají, jak dlouho by měli na demo účtu zůstat, než se přesunou k obchodování na živém účtu. V tomto článku se zaměříme na to, proč je demo obchodování důležité, a jak dlouho by mělo trvat, než přejdete k obchodování se skutečnými penězi.

Jak 8. listopadu obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
08.11.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v korekci. Výsledky jednání Bank of England vnímáme jako "mírně holubičí" a výsledky Fedu jako "mírně jestřábí". Jednoduše řečeno, podle Andrewa Baileyho je BoE připravena pokračovat v uvolňování měnové politiky, zatímco Jerome Powell naznačil, že Fed by se v prosinci mohl udělat přestávku. Uvedené dává americkému dolaru prostor k dalšímu růstu.

Čemu věnovat pozornost dne 6. listopadu? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
06.11.2024 Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události, ale v tuto chvíli nejsou nijak zvlášť potřeba. Přes noc oba hlavní měnové páry během několika hodin pokryly 200pipsové rozpětí vlivem voleb v USA. V důsledku toho se trh může během dneška nadále potýkat s volatilitou v obou směrech. Předpovídat výsledky voleb je nemožné, stejně jako předvídat, jak se budou výsledky v průběhu času měnit. Proto se nebudeme pokoušet předpovídat potenciální pohyby po zbytek týdne. Dolar zůstává ve vedoucí pozici, protože globální trend je klesající. Další výkyvy na trhu by mohla vyvolat zítřejší zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému.

Makroekonomický výhled na tento týden: Volby v USA, zasedání Fedu a ČNB, PMI v regionech
04.11.2024 Tento týden bude největší zaměření na Volby v USA, ale taktéž na zasedání Fedu a ČNB. V ČR se taktéž v pátek dozvíme míru nezaměstnanosti. Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v Německu, eurozóně a USA.

Na co se zaměřit 22. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
23.10.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Ve Spojených státech si můžeme všimnout zprávy o prodeji domů, ale tento indikátor je natolik sekundární, že by bylo naivní očekávat nějakou významnou reakci trhu. První dva dny týdne nám ukázaly, že trh je ochoten pokračovat v prodeji eura i libry i bez podpory makroekonomických zpráv. Stále nic nesignalizuje začátek vzestupné korekce.

Čemu věnovat pozornost dne 22. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
22.10.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události, což znamená, že trh se nebude mít na co zaměřit. Včera to nebránilo tomu, aby se po celý den obchodoval směrem dolů. Bylo by samozřejmě naivní předpokládat, že se situace bude opakovat i dnes, ale na trhu stále panuje silný medvědí sentiment, takže euro a libra by mohly pokračovat v poklesu i bez makroekonomických zpráv.

Čemu věnovat pozornost dne 21. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
21.10.2024 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události, takže trh se nebude mít na co zaměřit. S největší pravděpodobností nás čeká klidný den s minimálními změnami cen. Pro oba páry je to opět dobrá příležitost ke korekci, ale momentálně se ani jednomu z nich nepodařilo prorazit trendovou linii.

Výsledková sezóna se blíží: Co předvedou banky na pozadí nezaměstnanosti a nestabilního trhu?
11.10.2024 Klíčové indexy na Wall Street zakončily čtvrtek v červených číslech na pozadí rostoucích obav investorů ohledně budoucího vývoje inflace a nezaměstnanosti. Očekávání ohledně ekonomických ukazatelů byla vyšší než předpovědi, což zvýšilo nejistotu na trhu a posílilo debaty o dalším směřování úrokových sazeb.

Alphabet se propadá, Boeing ztrácí výšku: Indexy ignorují krizi
10.10.2024 Americké akciové indexy vykázaly ve středu solidní zisky a indexy S&P 500 a Dow Jones dosáhly nových historických maxim. Trh byl pozitivně ovlivněn zápisem z posledního zasedání Federálního rezervního systému USA, stejně jako čekáním na údaje o inflaci za září a nadcházející výsledkovou sezónou velkých společností.

Čemu věnovat pozornost 9. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
09.10.2024 Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. To na jednu stranu znamená, že na trhu není tlak, který by ceny tlačil ještě níž. Na druhou stranu, během prvních dvou obchodních dnů tohoto týdne měly oba měnové páry šanci korigovat, ale neudělaly to. Pokles tedy klidně může pokračovat i bez korekce, ale jsou potřeba nové technické signály. V každém případě dnes nečekáme výrazné pohyby.

Čemu 24. září věnovat pozornost? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky.
24.09.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné významné makroekonomické události, pokud jde o důležité zprávy. Jedinou zprávou dne, která stojí za trochu pozornosti, je index podnikatelského klimatu v Německu z institutu IFO. Podle našeho názoru nemá smysl očekávat na tuto zprávu jakoukoli reakci – pokud nějaká bude, bude nejspíš minimální. Trh tak dnes nebude mít na co reagovat. Euro pravděpodobně zůstane v horizontálním kanálu 1,1091–1,1191, zatímco libra může buď pokračovat v pohybu nahoru, nebo se zastavit poblíž úrovně 1,3365.

Klíčové události 23. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
23.08.2024 Na pátek nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Trh nebude mít až do sympozia v Jackson Hole na co reagovat. Během tohoto období můžeme očekávat pohyby podobné těm, které včera vykazovala britská libra. Oba měnové páry zůstávají v uptrendu a momentálně nic nenasvědčuje jeho obratu. Americký dolar celý týden klesá v očekávání dnešního projevu předsedy Fedu Jeroma Powella.

Jak 22. srpna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
22.08.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval ve středu v pohybu nahoru. Zpočátku nebyly v kalendáři žádné významné makroekonomické události kromě zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC. Ráno se ale objevil nový report – roční revize nonfarm payrolls. Tento indikátor reviduje počet vytvořených pracovních míst za posledních 12 měsíců počínaje březnem. Jinými slovy, aktualizoval výsledky nonfarm payrolls od března 2023 do března 2024. Report nesplnil očekávání a trh začal znovu ochotně prodávat americký dolar, což se děje každý den bez přerušení nebo přestávek.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 20. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.
20.08.2024 Pár EUR/USD vykázal v pondělí nový růstový pohyb. K dalšímu růstu eura samozřejmě nebyl důvod. Během dne nebyly zveřejněny žádné sekundární zprávy ani proneseny významné projevy. Ano, několik představitelů Federálního rezervního systému poskytlo v USA rozhovory, ale říkají už tři týdny zhruba totéž: centrální banka zváží možné zářijové snížení klíčové sazby. Pokud tedy nová prohlášení o uvolnění měnové politiky vyvolala pokles dolaru, trh prostě využívá jakýkoli formální faktor k prodeji dolaru – stejně jako dřív. Pokud ne, trh prodává americkou měnu bezdůvodně.

Plán obchodování EUR/USD na 19. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
19.08.2024 Měnový pár EUR/USD si v pátek udržel svůj růst. Pro růst eura a opětovný pokles dolaru sice neexistovaly žádné významné důvody, ale ve čtvrtek se cena odrazila od linie vzestupného trendu, takže růst páru můžeme považovat za opodstatněný. Problémem je, že euro roste jak s podporou konkrétních událostí či zpráv, tak bez ní. V pátek stály za pozornost pouze dvě zprávy. Zatímco zpráva o počtu stavebních povolení v USA byla slabší, než se očekávalo, index spotřebitelské nálady Michiganské univerzity překonal očekávání trhu.

Doporučení k obchodování a analýza GBP/USD ze dne 8. srpna; Libra se uklidnila kolem úrovně 27
08.08.2024 Ve středu se pár GBP/USD obchodoval s mnohem nižší volatilitou než v posledních dnech. Nepodařilo se mu prolomit oblast 1,2691-1,2701, takže, jak jsme upozorňovali, je nyní možná korekce směrem vzhůru s cílem dosáhnout klesající trendové linie. Korekce by mohla být silnější vzhledem k obecnému trendu poklesu dolaru v roce 2024.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 7. srpna: libra pokračuje v logickém poklesu
07.08.2024 V úterý pár GBP/USD pokračoval v poklesu a znovu – čtvrtý den v řadě – vykazoval vynikající volatilitu, která připomínala staré dobré časy. Tentokrát se cena propadla do pásma 1,2691–1,2701, které nedokázala překonat. Do konce týdne lze proto očekávat vzestupnou korekci. Klesající trendová linie zůstává v platnosti a udržuje klesající trend. Cena tak může úplně klidně zkorigovat nahoru o 100 pipů, a přitom nepřestane platit klesající trend. A 100 pipů je pro libru tento týden trivialita.

Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD ze dne 6. srpna; Libru všeobecná panika nijak nerozhodila
06.08.2024 Také pár GBP/USD se v pondělí pokusil předvést novou fázi růstu, ale to se mu v rozporu s logikou pohybů v posledních sedmi měsících nakonec nepodařilo. Poprvé po dlouhé době britská měna nerostla, zatímco vše ostatní, kromě dolaru, rostlo. Technický obrázek tak po prvním dni týdne zůstává beze změny. Cena se stále nachází pod trendovou linií a linií indikátoru Ichimoku. V důsledku toho si pár může udržet pokles, s čímž počítáme.

Klíčové události 22. července: fundamentální analýza pro začátečníky
22.07.2024 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Pátek ukázal, jak se pár EUR/USD může pohybovat bez zpráv. Takže v pondělí se nejspíš také nebude výrazně pohybovat. V průběhu příštích dvou až tří týdnů nicméně mohou oba měnové páry pozvolna klesat, protože uptrend byl jak u libry, tak u eura z technického hlediska přerušen.

Bitcoin před údaji o CPI: Jakým výzvám čelí trh s kryptoměnami?
10.07.2024 Na začátku července Bitcoin a širší trh s kryptoměnami čelily nečekaným výzvám, které způsobily odchýlení od předchozích býčích očekávání. Co se stalo? Opožděné spuštění spotových ETF pro Ethereum dne 2. července a zprávy o masivních prodejích BTC ze strany vlád USA a Německa značně tlumily náladu na trhu. To vše předcházelo důležitým událostem, které by mohly ovlivnit další vývoj.

Klíčové události 9. července: fundamentální analýza pro začátečníky
09.07.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Včera si trh našel důvod k nákupu eura a libry, ale takové věci netrvají věčně. Minulý týden oba měnové páry vykázaly poměrně prudký pohyb vzhůru, takže by bylo dobré, kdyby tento týden došlo k nějaké medvědí korekci. Teoreticky by růst dolaru mohly vyprovokovat projevy šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella a zveřejnění zprávy o inflaci v USA. Ve skutečnosti však trh zřídkakdy zohledňuje Powellův jestřábí postoj a shodu skutečné hodnoty s prognózami. Bylo by proto příjemné, kdyby tyto události dolar podpořily, ale zelená bankovka by také mohla využít určité korekce před zveřejněním údajů o americké inflaci.

Obchodní platforma DXtrade – recenze a návod
03.07.2024 Obchodní platforma DXtrade se rychle stává jednou z preferovaných voleb pro moderní obchodníky a prop trading firmy. Její inovativní přístup a široká škála funkcí ji činí atraktivní jak pro začátečníky, tak pro zkušené tradery. V dnešním článku si tuto platformu kompletně představíme.

Recenze prop trading firmy FTMO
02.07.2024 FTMO přináší do českého a slovenského trading prostředí inovativní a zcela revoluční přístup k prop obchodování, což FTMO činí průkopníkem v tomto odvětví. FTMO nabízí širokou škálu vstupních balíčků, tzv. FTMO Challenge s cenou od 155 do 1 080 eur a FTMO Accountem s kapitálem od 250 000 Kč do 4 000 000 Kč. Hlavním cílem pak je dosažení dvou fází zisku: nejprve 10 % a poté pouze 5 %.

Čeho si všimnout 17. června? Fundamentální analýza událostí pro začátečníky.
17.06.2024 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. U obou měnových párů se tak během dne očekává nízká volatilita a slabé pohyby. Evropská měna může mírně korigovat nahoru, ale bylo by dobré si pamatovat, že hlavní trend je momentálně klesající. Prioritou by proto měl být prodej, nikoli nákup. Libra může pokračovat v poklesu a odpoutat se od pásma 1,2684–1,2693, ale fixace nad ním bude znamenat, že trh zatím není připraven k prodeji.

Co je důvodem pro růst zadlužení ve většině zemí?
03.06.2024 Je třeba pochopit jednu věc a sice to, že zadlužování se ekonomik není výběrem ale v podstatě nutností už. Před 100 lety situace byla na západě jiná a dařilo se mít vyrovnaný rozpočet a dokonce se považovalo za dobré mít mírný přebytek a některým zemím se to i dařilo (např USA). Ovšem nyní je západ v úplně jiné situaci: jsme již silně rozvinutí, přirozený růst je těžší, populace stárne (sociální účet narůstá), rozdíl v bohatství se prohlubuje (střední třída v reálných číslech nebohatne už velmi dlouho, naopak chudne) a v důsledku toho roste populismus, voliči jsou zklamaní z reality a z toho, že ty komodity (byty, akcie apod.) rostou rychleji, než jejich příjmy a tlačí politiky k tomu, aby více zadlužovali zemi a ulevili svým voličům.

Živé vysílání: Wall Street Open 30.5.2024
30.05.2024 Po delší době akciové indexy znervóznily rostoucí výnosy ze stáních dluhopisů, nicméně pro pokračování do hlubší korekce se zdá, že medvědi postrádají racionální důvody. Na druhé straně býci dostali všechny pozitivní zprávy, které si mohli přát a tak je otázkou, zda dokáží najít síly k dalšímu růstu. Makroekonomické události jsou do konce týdne spíše slabší a trh tak bude věnovat pozornost projevům členů FOMC a konci výsledkové sezóny. Co dalšího by měli investoři sledovat, se podíváme během vysílání Wall Street Open v 15:20.

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
28.05.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v růstu. Libra se i nadále obchoduje směrem vzhůru, ačkoli v pátek prolomila vzestupnou trendovou linii. Přestože ani v pátek, ani v pondělí neexistovaly žádné záminky nebo důvody k nákupu britské měny, pohyb vzhůru pokračuje. Trh stále nakupuje i přesto, že včera nebyly k dispozici žádné zprávy ani reporty. Tento vzestupný pohyb je tedy zcela nelogický a je možné ho obchodovat pouze v případě, že zcela ignorujete fundamentální a makroekonomické události, nebo v době jejich absence. I kdyby cena tento týden konsolidovala pod trendovou linií, nemusí to nutně znamenat, že bude následovat klesající trend.

Fundamentální analýza akciových trhů – využití opčních trhů ve fundamentální analýze (4. díl)
28.05.2024 Článek poskytuje úvod do opčních trhů, vysvětluje základní pojmy, jako jsou opce, kupní (call) a prodejní (put) opce, a zdůrazňuje jejich roli ve finančním systému. Čtenář se dozví, jak opce umožňují řízení rizika, spekulaci a strategickou flexibilitu. Dále článek rozebírá faktory ovlivňující cenu opce, jako je volatilita a úrokové sazby, a vysvětluje význam tzv. řeckých písmen v opčním obchodování. V neposlední řadě článek popisuje různé opční strategie, jejich využití při diverzifikaci portfolia a ochranu proti makroekonomickým a podnikovým událostem.

Průzkum společnosti Saxo odhalil, že nálada investorů je v souladu s obecnou nejistotou na trhu
03.05.2024 Saxo, globální lídr v oblasti online obchodování a investic, zveřejnil výsledky svého průzkumu mezi klienty, který osvětluje očekávání investorů a náladu na finančních trzích pro druhé čtvrtletí roku 2024. Na pozadí nepředvídatelnosti trhů odráží reakce klientů obavy z nejistoty na trhu. Průzkum byl rozeslán klientům Saxo v období od 12. 3. 2024 do 2. 4. 2024 a zúčastnilo se ho 185 respondentů.

Klíčové události 18. března: fundamentální analýza pro začátečníky
18.03.2024 Na pondělí nejsou naplánovány téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na index spotřebitelských cen v eurozóně, ale neočekáváme silnou reakci trhu, protože se jedná o druhý odhad této zprávy. Jde o to, že druhé odhady se od prvních liší jen zřídka. Pokud ale bude pondělí výjimka, můžeme být svědky drobných pohybů eura. V Německu, Velké Británii ani ve Spojených státech nejsou naplánovány žádné důležité zprávy.

Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace
29.02.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost.

Klíčové události 20. února: fundamentální analýza pro začátečníky
20.02.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Nečekají nás ani žádné sekundární události, takže při rozhodování o obchodech se lze spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi slabá. V pondělí byla slabá a nevidíme důvod, proč by v úterý měla prudce stoupnout.

Klíčové události 19. února: fundamentální analýza pro začátečníky
19.02.2024 Pondělní ekonomický kalendář je klidný. Během dne nás nečekají žádné události menšího významu, takže při rozhodování o obchodech se můžete spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi nízká, jak tomu v pondělí často bývá, a za této situace bude makroekonomické pozadí úplně chybět.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
12.02.2024 Ani pár GBP/USD v pátek nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla pouhých 44 pipů, což ukazuje na absenci výraznějších pohybů. Situaci nemohla zachránit ani neplánovaná zpráva o inflaci v USA za prosinec v měsíčním vyjádření. Dolar se po této zprávě propadl o 20 pipů a denní pohyby tím skončily. Celkově britská libra po dvoudenním výrazném poklesu dál koriguje nahoru.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
07.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval v úterý slabou volatilitu a celkově vypadal, že není ochoten se hýbat. Na začátku dne se jeho cena pokusila o vzestupnou korekci, ale pak se znovu odrazila dolů. Tento obchodní den tedy můžeme ignorovat. Klesající trend přetrvává a my stále věříme v další pokles eura. Je ale důležité si uvědomit, že pár se nemůže a nebude každý den pohybovat jen v jednom směru. V úterý jsme viděli, že si dal pauzu, a ve středu může pokračovat v poklesu.

Bitcoin konsoliduje poblíž 43 tisíc dolarů: co můžeme očekávat o víkendu?
02.02.2024 Aktuální týden je pro Bitcoin charakteristický stabilizací, protože kryptoměna prakticky nereaguje na důležité makroekonomické události. To však neznamená, že je kryptoměna vůči jejich vlivu imunní; výsledky zasedání Federálního rezervního systému se promítnou do budoucích pohybů kotací BTC/USD. V současné době lze pozorovat, že býčí momentum, které kryptoměně umožnilo zotavit se nad 40 tisíc dolarů, nakonec vyprchalo. Mezi prodávajícími a kupujícími nyní panuje relativní parita.

Ranní komentář: Meta a její skvělé čtvrtletí, Amazon, Apple a další korporátní data
02.02.2024 Včerejší seance přinesla další sadu korporátních dat, v čele s výsledky velkých technologických společností. Meta po zveřejnění výsledků rostla o 15 %, Amazon rostl o 7 % a Apple o 2 % klesal. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní, k čemuž přispívají také spekulace o možném příměří mezi Izraelem a Hamásem. Dnes nás čekají důležité makroekonomické události v podobě výsledků z amerického trhu práce. Z korporátních dat pak budou reportovat těžaři Exxon a Chevron, farmaceutické společnosti Bristol Myers a Abbvie, nebo telekomunikační společnost Charter Communications.

Klíčové události 26. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
26.01.2024 V pátek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Ve Spojeném království, Německu a EU nejsou naplánovány žádné sekundární zprávy. Co se týká harmonogramu v USA, bude zveřejněn index cen výrobců a změny osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů. Upřímně, ve čtvrtek nedokázaly důležité zprávy a události dostat euro a libru ani z bočních kanálů. Proto je málo pravděpodobné, že v pátek flat trend skončí.

Klíčové události 23. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
23.01.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Proto se během dne pravděpodobné nedočkáme silných trendů. Britská libra nejspíš zůstane v bočním kanálu a bude se pozvolna pohybovat k jeho horní hranici. Euro poslední dobou vězí mezi úrovněmi 1,0835 a 1,0904 a zůstane nejspíš v bočním kanálu.

Klíčové události 11. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
11.01.2024 Na čtvrtek jsou naplánovány jen dvě makroekonomické události. Spojené státy zveřejní zprávy o prosincové inflaci a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Druhá zpráva je druhořadá, zatímco první je poměrně zásadní. Prognózy očekávají zrychlení prosincové inflace na 3,2 %. Pokud inflace skutečně zrychlí, odsune podle nás první snížení sazeb Federálního rezervního systému na pozdější dobu. To by pak mělo poskytnout podporu americkému dolaru.

Klíčové události 10. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
10.01.2024 Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. V průběhu dne nebudou mít obchodníci příliš čemu věnovat pozornost. Jelikož je euro očividně ve flatu, je vysoce pravděpodobné, že se cena udrží mezi úrovněmi 1,0904 a 1,0971. Situace libry je složitější, protože tam je flat mnohem širší. Vše bude záviset na krátkodobé vzestupné trendové linii. Pokud ji cena překoná, očekávejte pokles. Pokud se od ní odrazí, očekávejte další růst.

Klíčové události 14. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
14.12.2023 Na dnešní den jsou naplánovány dvě fundamentální události, které je ale možné rozdělit na mnohem větší počet. Obě centrální banky oznámí výsledky svých zasedání. Dále vystoupí prezidentka ECB Christine Lagardeová a možná i guvernér BoE Andrew Bailey. Ve čtvrtek nás tedy čeká mnoho důležitých událostí, které se budou překrývat. Doporučujeme opatrnost a nezapomínat na stop loss, protože směr pohybu se může rychle a často měnit.

Klíčové události 11. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
11.12.2023 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Očekáváme klidné pohyby bez výraznějších změn kurzu na obou měnových párech. Všechny zajímavé události ve Velké Británii, USA i eurozóně jsou naplánovány na další dny v týdnu. Pokud tedy trh zůstane klidný, není třeba spěchat se vstupem na něj. Flat trh je vysoce pravděpodobný.

Klíčové události 27. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
27.11.2023 V pondělí nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Vyzdvihnout lze jen zprávu o prodeji nových domů ve Spojených státech. Ta může vyvolat reakci trhu kolem 20 pipů, ale ne větší. V USA, EU, Velké Británii ani Německu už nic zajímavého nebude. Takže nás pravděpodobně čeká další "nudné pondělí".

Klíčové události 24. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
24.11.2023 V pátek nás čekají čtyři makroekonomické události. Spojené státy zveřejní údaje o indexech nákupních manažerů (PMI) a Německo zveřejní finální odhad zprávy o HDP za 3. čtvrtletí. Připomeňme, že nás zajímají kompozitní indexy, přičemž velmi významné jsou i PMI ve službách a zpracovatelském průmyslu. Potíž je ale v tom, že USA zveřejní také indexy podnikatelské aktivity podle ISM, které jsou považovány za důležitější a významnější. Trh obvykle přehlíží indexy S&P. Co se týká zprávy o HDP v Německu, trh prakticky ignoruje údaje o HDP v USA i EU, takže téměř není šance na reakci trhu na zprávu z Německa.

Klíčové události 21. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
21.11.2023 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen počet prodejů existujících domů v USA, ale tato data nejsou ani sekundární, spíše jsou terciární. V USA, EU, Velké Británii ani v Německu nejsou naplánovány žádné důležitější zprávy. Kalendář je v podstatě prázdný a obchodní instrumenty pravděpodobně projdou obdobím nízké volatility, ale euro a libra pak budou znovu pokračovat v růstu. To je ten nelogický vývoj, o kterém jsme se zmiňovali v předchozích článcích.

Klíčové události 20. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
20.11.2023 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen index cen výrobců v Německu, který nemá šanci ovlivnit tržní sentiment. Předstírejme tedy, že nedojde k vůbec žádným makroekonomickým událostem.

Klíčové události 16. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
16.11.2023 Ve čtvrtek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na zprávy z USA o průmyslové výrobě a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Pokud se výrazně odchýlí od prognóz, můžeme se dočkat reakce trhu. Ve Spojeném království a v EU nejsou na programu žádné důležité zprávy. Vzhledem k tomu, že aktuální vzestupný pohyb obou párů je součástí korekční fáze, domníváme se, že dolar by měl ve čtvrtek dál posilovat bez ohledu na makroekonomické pozadí.

Proč obchodovat EUR/USD?
03.11.2023 Obchodování na forexovém trhu je jedním z nejoblíbenějších způsobů spekulace na finančních trzích. Jedním z nejčastěji obchodovaných měnových párů na tomto trhu je EUR/USD, což znamená měnový pár eura a amerického dolaru. Proč byste měli zvážit obchodování tohoto páru? V tomto článku se zaměříme na několik důvodů.

Ekonomický kalendář: CPI údaje a HDP v eurozóně
31.10.2023 Futures trhy naznačují smíšený úvod dnešní hotovostní seance v Evropě. Samotné trhy APAC nepřinesly společný směr kótovaných indexů, nicméně v Číně bylo možné pozorovat široké oslabení trhu. Právě v této zemi jsme se dnes dozvěděli o mírně horších údajích místních PMI.

Klíčové události 2. října: fundamentální analýza pro začátečníky
02.10.2023 V pondělí nás nečekají téměř žádné makroekonomické události, ale i tak se obchodníci mohou těšit na zajímavosti. Zaprvé na konečný index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za září pro Německo, EU a Spojené království. Tyto hodnoty se pravděpodobně nebudou výrazně lišit od původních odhadů, takže neočekáváme silnou reakci trhu.

Klíčové události 27. září: fundamentální analýza pro začátečníky
27.09.2023 Ve středu nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. V Německu, Evropské unii a Spojeném království nejsou naplánovány žádné významné události. Spojené státy zveřejní zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, která je důležitá, protože tato kategorie zboží je drahá a má velkou váhu ve výdajích domácností, takže odráží aktuální tendenci lidí spořit, resp. utrácet. Růst tohoto ukazatele je vnímán jako dobrý pro ekonomiku. Potřebujeme ale opravdu reakci na tuto zprávu? Euro i libra pokračují v poklesu téměř každý den. Dolar v tuto chvíli očividně nepotřebuje makroekonomickou podporu a je nepravděpodobné, že by jediná zpráva mohla jeho růst zastavit.

Čemu věnovat pozornost 26. září? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
26.09.2023 V úterý nás nečekají prakticky žádné makroekonomické události. Kalendáře událostí pro Spojené království, EU a Německo jsou 100% prázdné. Za pozornost stojí jen zpráva o prodeji nových domů v USA, která má jen velmi malou šanci vyvolat reakci trhu. Dnes nás tedy čeká téměř prázdný den, ale včera evropská měna ukázala, že je připravena obchodovat se i bez silného makroekonomického pozadí. Je to ale náhoda, takže dnes očekáváme u obou párů nízkou volatilitu.

Čemu věnovat pozornost 18. září? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
18.09.2023 V pondělí nás nečekají žádné makroekonomické události. V pondělky často pozorujeme prázdný kalendář událostí a nízkou volatilitu. Dnešek by ale mohl být právě "jedním z těch dnů", kdy volatilita a trendy úplně chybí. V podstatě i v časovém rámci 30M se oba páry pohybují do strany. Navíc dnes nejsou naplánovány žádné zprávy v Německu, EU, Velké Británii ani v USA.

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 11. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
11.09.2023 V pondělí nás nečekají žádné makroekonomické události. Tento týden jednoduše nejsou významné faktory, na které by trh mohl reagovat. Na tento týden je ale naplánováno zasedání Evropské centrální banky a na další týden zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Trh by proto mohl začít tyto události předvídat na základě vlastních očekávání. Je ale velmi těžké říct, kdy přesně s tím začne. Domníváme se, že v pondělí ne. Pondělí představí nejspíš neměnný a fádní trh.

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?
05.09.2023 Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.

XRP, Litecoin (LTC) a Stellar (XLM) vedou v oživení trhu s kryptoměnami
21.08.2023 Po bouřlivém týdnu na trhu s kryptoměnami signalizuje několik altcoinů potenciální zotavení, přičemž v čele stojí XRP, Litecoin (LTC) a Stellar (XLM).

Nejdůležitější události 18. července: fundamentální analýza pro začátečníky
18.07.2023 Na úterý 18. července nejsou v EU ani ve Spojeném království naplánovány žádné významné makroekonomické zprávy. Spojené státy pouze zveřejní zprávy o maloobchodních tržbách a průmyslové výrobě. Ve skutečnosti se nejedná o příliš významné údaje, které by vyvolaly silnou reakci trhu. Pokud budou reálné a prognózované hodnoty výrazně odlišné, je reakce trhu možná, ale jaká reakce se dá očekávat? Pokud údaje překonají prognózu, měli bychom očekávat posílení americké měny? V posledních týdnech jsme dostali mnoho zpráv, které měly potenciál podpořit kurz dolaru, a přesto žádný zásadní vliv neměly. Na druhou stranu, pokud budou údaje slabší, dolar nejspíš znovu klesne. Vzhledem k permanentnímu oslabování dolaru i bez těchto zpráv ale může být daný význam sporný.

Ekonomický kalendář: projevy bankéřů ECB v centru pozornosti
17.05.2023 Očekává se, že středeční seance na akciových trzích v Evropě rozšíří smíšené nálady z předchozí seance. Dolar vůči hlavním měnám mírně posiluje, podpořen pozitivními údaji z USA, zejména v oblasti maloobchodních tržeb. Včerejší komentáře členů Fedu zdůraznily prioritu boje proti inflaci.
Související klíčová slova:
Eurostoxx 50 | Tempo růstu | Chybná obchodní rozhodnutí | Kvalitnější analýzy | Delta hedging | Doba obchodování | Australská centrální banka | Pip | Opačný trend | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Arcadium | PDD | Obchodování zlata | Rychlá exekuce | Obchodní plán pro pár GBP/USD | FTMO Trader | Open Interest a Volume | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Škálování | Znalosti trhů | HSBC | Daytrading | LYNX | Retracement | Jackson Hole | XLM | Rho | Soustředění | Vládní dluhopisy | Řecko | Prodejní (put) opce | Základy opčních trhů | Bitcoin ETF | Objem obchodní pozice | Dlouhodobý úspěch | Údaje z USA | PPI v USA | Take Profit | Koncepty likvidity | EUR | Intradenní tradeři | BNB | Apreciace dolaru | Zkušenosti | Market Color | Makroekonomika | Cenová hladina | FTMO Account Swing | Nárůst objemů | Alphabet | Zpravodajské události | Vstupy | Akciové trhy | Opční strategie a techniky | SP500 | Theta | Schopnost rychlého rozhodování | Producer Price Index | Silicon Valley Bank | USDT | Opětovný pokles | Poptávaná cena | Pfizer | Obchodník | Makroekonomické zprávy | Americká inflace | Pád dolaru | Indexy S&P | Cenový pohyb | Pokles sazeb | Historické události | Celkový zisk | Vývoj míry nezaměstnanosti | Průmyslová výroba v eurozóně | Technické signály | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Geopolitické konflikty | Opakující se vzory | Trading Dashboard | Long pozice | BTC | Investice do vody | Akcie Wesdome Gold Mines | Období konsolidace | Fortuna | Kroky Fedu | Statistiky | Komodity obchodované | Otevřít obchod | Britové | Německá průmyslová produkce | Opce a arbitráž | Výplata dividend | Porozumění | Dow Jones Industrial | Aktiva | Letecké společnosti | PLN | Jak snížit výdaje u obchodování Forexu | Energetika | Důkladné vzdělání | ZAR - South African Rand | Hlavní centrální banky | Stochastický | Poskytovatelé likvidity | Podíl bitcoinů | Nákupní pozice | Index US500 | Futures kontrakt | Nálady na trhu | Intesa Sanpaolo | Optimismus investorů | Korelace | Náklady na půjčky | Americké domácnosti | Střední Evropa | Těžební společnost | Otevřené pozice | Evropská komise | Dovednosti | FOMC minutes | Index strachu | Srbsko | Unce zlata | Binance Coin (BNB) | Události v minulosti | Indexy na Wall Street | DXtrade vs. MT5 | Zveřejnění výsledků | Odpočinek | Oznámení | Cenné kovy | Zasedání ECB | Komunita | US CPI | Diverzifikace | Uptrend | Znalosti trhu | Line | Výnosy dluhopisů | Hurikán | Analýzy | Support na ceně | Fundamentální analýza pro začátečníky | Pravděpodobnost | Michala Moravcová | Jak rychle zbohatnout | Údaje o maloobchodních tržbách | Efektivní správa | Chování trhu | Fundovaný účet | Počet akcií | Integrace s TradingView | Zavřít obchod | Lagardeová | Dění na trzích | Ethereum | Americké dluhopisy | Pokles indexu | Indikátor %R | Intradenní technická analýza | Kapitál u FTMO | Britská libra | Exchange | Zprávy a události | Reality | ITM | Poplatky | Globální dění | Výkyvy | Dovoz z USA | Investiční soutěže | Akcie společnosti Pfizer | Depozitní sazba | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Goldman Sachs | Graf komodity Stříbro | Směřování měnové politiky | Chudí | Opce a podnikové události | Arcadium Lithium | Deflace | Inspirace | Asijské trhy | Výdaje u obchodování | Likviditní zóny | Tržní cykly na Forexu | Nevada | Konflikty | KYC/KYB | Expanze | Skew | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Předseda Fedu | Burze | Nová data | Britské dluhopisy | Index spotřebitelské nálady | Vysoké inflace | PFE | Nižší time-frame | Růstový trendový kanál | ETF pro Ethereum | Situace na Ukrajině | Jak otevřít a zavřít obchodní příkaz | Cena zlata | Makroekonomické statistiky | Cenné papíry a burzy | Změny ceny | Peter Garnry | Akcie dnes | Akcie Newmont Goldcorp | Burza | Obchodní setupy | Zvládat své emoce | Obchodování s virtuálním kapitálem | Trump minulý týden | Head and Shoulders | Americký akciový index | JP225 | Zavírací cena | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Vypršení platnosti | Směrnice | Silicon Valley | Graf | Očekávání zisku | Kryptoburza | Více peněz | Medvědí výhled | Gold | Výnosy | Finanční instrumenty | Cheat Sheet | Makroekonomické změny | Zprávy z USA | Kurs zlotých vůči české koruně | Fáze verifikace | Podmínky výzvy | Nová cla | Break-Even | Dolar dnes | Dovoz z Číny | Online obchodování | Koupit akcie | Náročný styl | Grayscale | News trading | Implikovaná volatilita | Strategie na obchodování | Tradingové společnosti | GBP USD | Klouzavé průměry | Růst společnosti | Cheat Sheet zdarma | Cena pohonných hmot | Výsledkové sezóny | Americký prezident | Zkušenosti obchodníka | Růst cen | Vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině | CZK | Long/short | Požadavky na splnění challenge | Kryptoměna Dogecoin | Přijetí | Tempo hospodářského růstu | New York | Snížení úrokových sazeb | Rostoucí obavy | Krátkodobý rostoucí trend | Jednoduchá strategie | Největší společnosti | Wesdome Gold Mines | Implikace | Vysoké riziko | Delta Air | Ukázka technické analýzy v grafu | Uzavření pozice | Proražení | Exekuce obchodních příkazů | Pohyby trhu | Japonské banky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Bohatí | Fibonacci retracement | Regulace a likvidita | Velcí investoři | Výnosy z amerických dluhopisů | Proti trendu | Slippage | Barrick Gold (ABX) | Čínský trh | EIA | Stop příkazy | Inflace | Růstový pohyb | Evropská měna | Dolarový index | Vývoj v USA | Michael Feroli | Vybrané zisky | Dogecoin (DOGE) | Využití volatility | Snížení nákladů | Důležité zprávy | Zisky z obchodování | Securities and Exchange Commission (SEC) | Trumpová | Nižší ceny | Poskytovatel likvidity | NZD/USD | Gap | Definice skluzu | Strategická flexibilita | UCITS | Obchodování na fundovaném účtu | Plyn (NATGAS) | Události tohoto týdne | Česká měna | Sell | Hurikán Irma | Obavy investorů | Podnikání na kapitálovém trhu | Porozumění aktuálnímu trhu | Pozitivní sentiment | Medvědí postoj | Nezaměstnanost | Dividendy | Breaking | Představitelé ECB | xStation od XTB | Dosahovat zisku | Možnost obchodovat | Čínské akcie dnes | Principy výzev | Klid před bouří | Obchodní seance | MetaTrader 4 (MT4) | Výrazný růst | Přehlcení informacemi | Podnikatelská důvěra | xStation | Problémy | Jak investovat do komodit | Index volatility VIX | EURCHF | Depth of Market | Zasedání Evropské centrální banky | ČSOB | Formace hlava a ramena | Výhled | Hlavní měnové páry | Foreign exchange market | Příkaz | Cena opce | Vyrovnaný rozpočet | Lokální maxima | Jak diverzifikovat | Oslabování eura | Bank of Canada | Společnost Delta Air Lines | Bankéři | Zápis Fedu | BP | Podnikání | Cenové rozpětí | Bossa.cz | Rozhodnutí ECB o sazbách | John Williams | Fear of Missing Out | Newmont Goldcorp | Aktuální cena zlata | USD JPY | Výroba v eurozóně | Přehled měnového páru | Geopolitická situace | Cena opce a její složky | Využití opčních trhů | Newmont Goldcorp (NEM) | Roman Valihrach | Zvyšování sazeb | Mezibankovní trh | Awesome Oscillator | Analyzovat trhy | Aktuální technická analýza | Názory na měnovou politiku | Konsolidace | Ondřej Janata | Macron | Pokračování poklesu | USD index | Více obchodů | Obchodní transakce | Trendový kanál | Maloobchodní tržby v ČR | Dovednosti v tradingu | Celková inflace | Historie | Výsledky průzkumu | Menší frekvence obchodů | Základy tradingu | Komoditní měny | Počet instrumentů | Singapore | Trading Journal | Výkon | Maloobchod | Odkup akcií | Sankce | Financování účtů | Zveřejněná data | Začátek výsledkové sezóny | Analyzovat trh | Nabídka | Sledování trhů | Řecká písmena | INR - Indian Rupee | Ekonomické zájmy | Oživení trhu s kryptoměnami | DXtrade vs. MT4 | Zasedání FOMC | Historická volatilita | Data z USA | Směnné kurzy | Splnění výzev | Výprodeje | Nárůst ceny bitcoinu | Fiskální politiky | Rychlost exekuce | Devexperts | Centrální banky | EUR/PLN | Obchodní plán | Rozhodnutí centrálních bank | Akciový index | Alibaba | CL | Prop trading firmy FTMO | Tlak na akcie | Lepší výsledky | Jak opce odhalují očekávání trhu | Rozhodnutí soudu | Vzestup cen akcií | Fintokei | Akcie s LYNX | Pohyb ceny | Silný růstový pohyb | Živý účet | Obchodovat na demo účtu | Úspěšné obchodování | American Airlines | Zvýšit zisky | Polská centrální banka | Reakce trhu | Ekonomiky | Nárůst poptávky | Odhodlání | Události v eurozóně | Donald Trump | Zprávy o inflaci | Aspekty obchodování | Předpověď akcií | Výkonnost indexu | PLN/EUR | Nástroje pro obchodní analýzu | Volatilita | Poplatek | Maďarsko | CBRT | Martin Jakubec | Fio | Červená čísla | Klíčové oblasti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pandemie koronaviru | Santiment | Průmyslová produkce | Manažeři | Schválení ETF | Economist | Obavy z nejistoty | Státní dluh | RSI (Relative Strength Index) | Bydlení | Úvod do opčních trhů | Pravidla obchodování | Peníze | Zpráva | Populismus | Opční strategie | Výrobní index | Foreign Exchange | Trpělivost | Brent | HUF | Čínský dovoz | Nové podmínky | Politika | HUF/EUR | Obchodní instrument | Očekávání | Společnost Alphabet | Průraz trendové linie | Odvetná cla | Omezený počet brokerů | Flat | Ekonomika EU | Klidné období | Palladium | MXN - Mexican Peso | Index cen domů | Ministerstvo spravedlnosti | Mezinárodní dohody | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Obchodní příkaz | Investiční centrum | Ratingová agentura | Pohyby cen | NZDUSD | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Obchodní příkazy | Harris | Trendové čáry | Admirals | Psychická náročnost | Ozvěny trhu | Makroekonomické indikátory | Průmysl | Obchodní účet | Nevýhody DXtrade | Guvernér BoE | Tržní prostředí | Nakupovat akcie | Evropské měny | Společnost Admirals | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Silná rezistence | Technická analýza ceny zlata | Analýzy opcí | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz eurodolaru | Kolo jednání | Uvolnění měnové politiky | Hedgeové fondy | Saxo | Obchodní signály | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Klouzavý průměr SMA | Disciplína a trpělivost | Falešný průraz | Americký index | Obchodní platforma DXtrade | Příležitosti | Euro roste | Bankovní akcie | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Zaměstnanost | Fundamentální pohled | Aram Tor | HKD | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Válka | MetaTrader | Akcie firmy | Corvus Gold (KOR) | Drobní investoři | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | BreakEven | Nový rekord | Hlediska technické analýzy | Různé obchodní strategie | Nové signály | ELITE CRYPTO | Sentiment na trhu | Palladiové akcie | Prognóza | Výnosová křivka | Vládní dluh | Nálada investorů | Použití finanční páky | Prop tradingové společnosti | Trh práce | Upgrade | Prezident Fedu | Bariéra | Denní propad | Změny cen | Využití opcí při diverzifikaci portfolia | První obchodní den | Crypto | Druhá největší kryptoměna | Barometr sentimentu | Srovnání s jinými platformami | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | Kongres | SMA 100 | Ask | Trend following | Hrozba | Futures trhy | Akvizice | Akcie Newmont Goldcorp (NEM) | Aktuální tržní podmínky | Základní pravidla obchodování | Růst amerického dolaru | Průmyslové zakázky | Graf akciového indexu | Štěpán Hájek | Pochybnosti | Tržní cykly | Prodej dolaru | Stabilní obchodní strategie | Nerovnováha | Novozélandský dolar | Malá likvidita | Kurz české měny | Objem obchodů | Období vysoké volatility | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Vyzkoušet strategie | Velká Británie | Opatrný optimismus | Challenge | Obrat trendu | CME FedWatch | Technologické akcie | Klíčové události | Cena bitcoinu | Volatility | RebelsFunding.com | Long | Sentiment investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Chování | Náklady na obchodování | Fundamentální události | Snižování sazeb | Trendová linie | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Indikátor RSI | Hospodaření státu | Platformy DXtrade | Lira | Jednání bank | Co prop obchodování znamená? | Moody's | LYNX Trading | Začátek nové fáze | Americká spotřebitelská důvěra | Binance Coin | Zasedání centrálních bank | AUD | Nový šéf Fedu | DJIA | JOLTS | Opční trhy jako barometr sentimentu | Šéfka ECB | Zvýšený zájem investorů | Vývoj měnového páru GBP/USD | Hodnoty kapitálu | Výkon hlavních měnových párů | Gamma | Obchodní dovednosti | RUB - Russian Federation Ruble | Patterny | Opce a makroekonomické události | Opatření | Meziroční růst | BoE Andrew Bailey | Cykly na forexu | BIC | Cvičení | Globální hrozby | Praktický příklad | Tapering | Stavební výdaje | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Výsledky voleb | Turecko | Vývoj kurzu | Rok 2025 | Roklen24 | Intradenní obchodování | Objednávky | Trh | Momentum | Index výrobní aktivity | Digitální aktiva | Skalping | Využití opcí | Delisting | MACD (Moving Average Convergence Divergence) | MSCI | EMU | Pokročilé obchodování | Flexibilita | Prop firmy | Chladné počasí | Retailoví investoři | Vzdělávací materiály | Průměrné mzdy | Falešné signály | Fair Value | Open | Pozice velkých hráčů | Představitelé Fedu | Silné trendy | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Měsíční futures report | Dlouhodobý růst | Obchodní konflikty | Futures | Dobré časy | Vyšší náklady | Měď | Představitelé Evropské unie | Rovnováha | Směnný kurz | Dolar roste | Kurzy eura | Pohyby dolaru | Klasický účet | MMF | Obchodní praktiky | Eura | Penzijní fondy | Terminál | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Pokročilé nástroje | Široká dostupnost informací | Plán obchodování EUR/USD | Bílý dům | Zhodnocení obchodního účtu | Kapitál | Index produkčních cen | Fungování | Posílení | Skluz cen | Náhoda | Upravený zisk | Petr Plecháč | Dukascopy Bank | Živý komentář | Společnosti | Nejdůležitější události | Stav postranního trendu | Údaje o inflaci | Depreciace | Apollo | Průzkum společnosti | Shanghai Composite | Řecké volby | S&P | Technický pohled a výhled | Obchodní signál | Koruna | RebelsFunding | Unie | Vice | Chování obchodníků | Pokles důvěry | Intradenní analýza | Historické maximum | Sázky | Outside Bar | Dostupnost informací | DXtrade | Kurz dolaru | Váhání | Akciové indexy | Měsíční report finančních trhů | Goolsbee z Fedu | Christine Lagardeová | Securities and Exchange Commission | FTMO swing účet | Ropa Brent | Americké měny | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Obchodní plány | Fundamentální zprávy | FOMO (Fear of missing out) | Prezident Trump | Christine Lagarde | Obchodní napětí | Snižování cel | Swing účet | Disciplína | Swing | FTMO Academy | Rozhodnutí britské centrální banky | Podnikatelé | Měsíční data | Trhy v šoku | Cla na dovoz | COT reporty | Reakce trhů | Pohyb měnových párů | Prohlášení | EUR/GBP | Typ strategie | Asie | Očekávání analytiků | Vedoucí představitelé | Znalost | Historie a vývoj DXtrade | Franco Nevada | Kurz EUR/USD | Obchodníci | Investice do zlata | BREAKING | Nastavit stop-loss | Index Stoxx 600 | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Populární kryptoměna | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Maloobchodní tržby | G7 | Příkazy Take-Profit | Měsíční mzda | Řízení rizika | Budoucnost | Prop tradeři | Pokles ceny | Virus | Pokračující pokles | Citlivost na volatilitu | Tradingové obchodní strategie | Euro vůči americkému dolaru | Quantlane | Kurz koruny | Vysoká inflace | Živý komentář US CPI | Situace v USA | Americká centrální banka | Intraday | Bloomberg Terminal | Jak se získává kapitál | Cena a Skew opce | Odvětví | Eskalace | Riskovat svůj kapitál | Altcoiny | BNP Paribas | Target Profit | Časové omezení | Tržní sentiment | Druh strategie | Česká koruna | Brokers | Nedostatečné dodávky | Margin | Stellar (XLM) | Forexové trhy | Asijské indexy | Polský zlotý | Různé opční strategie | Index Nasdaq Composite | Produkty s pákovým efektem | Consumer Price Index | Miroslav Singer | Pozornost | Začít obchodovat | Vývoj inflace | RRR | Klesající trend | Surové ropy | Obchodní války | Analýza ceny zlata | Meziroční míra inflace | Vzdělávací webináře | Bohatství | Ifo | Cla na Čínu | Dow Jones Industrial Average | Akcie a dolar | Energetický sektor | Conference Board | Příležitost ke vstupu | Jednání ECB | KRW | Výplaty zisků | Rozhodnutí ČNB | Náklady | Růst výnosů dluhopisů | Investice do akcií | Výprodej na Wall Street | Investice do stříbra | Index nákupních manažerů | Vývoj mezd | Cykly na Forexu | Časový rámec (time-frame) | Ripple | Směrodatná odchylka | Americká měna | Vysoká volatilita | Backtestování | Založení účtu | Grafické nástroje a indikátory | Domácnosti | Překoupené zóny | Další růst | Jednoduché tipy | Wesdome Gold Mines (WDO) | Bitcoin | Inside | Počet žádostí o podporu | Makroekonomická data | Kanadský dolar | Pozornost obchodníků | Poptávka | Kov | Obchodovat forex | SGD - Singapore Dollar | Video | Volby | Řetězec | Obchodní výsledky | Zisk společnosti | Regrese | Wheaton Precious Metals | Tržní nálada | DXtrade vs. xStation | Kvalitní obchodní příležitosti | Snižování úrokových sazeb | Krize v Evropě | Odpor | Pravidla obchodního systému | Odvetná opatření | Data o inflaci | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Závazek | Twitter | Množství peněz | Formace technické analýzy | Zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Osobní život | Předseda Fedu Jerome Powell | Cenová efektivita | Očekávání trhu | Klesající trendová linie | Aktuální technická analýza ceny zlata | Obchodovat | Americké indexy | Konsolidační stav | Nastavení měnové politiky | KRW - South Korean Won | Obchodní aktivita | Finanční údaje | xPuls | Správné rozhodování | MIFID | FTMO.com | Indikátor | Dluhopisy | Využití opcí při diverzifikaci | Recenze prop trading | Platformy | Obchodování forexu | Prezident Donald Trump | Cena palladia | Pár EUR/USD | Analytici | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Aukce | Index nákladů práce | Cenový graf | Akcie American Airlines | Fundamentální analýza akciových trhů | Cenový index | Zápis ze zasedání ECB | Deutsche Bank | Stres | Otevřené obchodní pozice | Stříbro | eXchange | Základní znalosti | Korekce na akciích | Úsilí | Nízké transakční náklady | Finanční instituce | Pepa Zeman | Výhled USA | Pokles cen | Technický pohled | Recenze | Monetární politika | Index PMI | Indikátor CCI | Počasí | STP | Michigan | Vývoj na akciovém trhu | ETF | BH Securities | UTC | Základní pravidla systému obchodování | Obchodování zpráv | Kupní opce (call opce) | Webináře | Klouzavý průměr | Norwegian Cruise Line | Ropa | Lineární regrese | Firma | Řecká písmena v obchodování s opcemi | Výrazné pohyby | Neúspěch výzvy | Kupní (call) | Prostor pro pokles | Jak se získává kapitál u FTMO | Investujte do akcií | Nálada na trzích | Trendový pohyb | Zasedání Bank of England | Založit obchodní učet | Short pozice | Barclays | Vývoj kurzu eura | Investiční aktivita | Nový týden | Fundamentální analýzy | Německý index DAX | RECALL | Tržní trend | Ekonomické aktivity | Austan Goolsbee | Méně stresu | Tržní korekce | Raiffeisenbank a.s. | Evropský parlament | Změny ceny podkladového aktiva | SMA 200 | Iniciativní svíčka | Litecoin | Hlavní časový rámec | Úrovně rezistence | Vývoj DXtrade | Platforma | Využití opcí ve strategiích | Signál k nákupu | Zpomalení inflace | Indexy PMI | Řecká písmena v obchodování | Janet Yellen | Dividendový výnos | Bitcoiny | Komerční banka | Ukazatel nálady na trhu | USA | ZískejÚčet | Vysoká likvidita | Základní pojmy | Spojené státy | Transakční náklady | Ekonomové | Technické korekce | Statistická analýza | Analytici Dukascopy | Další kryptoměny | Ex-dividend | Růst HDP | Pandemie | Euro vůči dolaru | ECB Christine Lagardeová | Moving Average Convergence Divergence | HDP (Hrubý domácí produkt) | Nálada na trhu | Výzva | Kalendář událostí | 3М | Report finančních trhů | Sázka | Bankovní převod | Poskytování úvěrů | Seznámit se s platformou | Zvyšování úrokových sazeb | Japonská ekonomika | CryptoQuant | Cenová akce | Efektivní řízení | Index volatility | Dow Jones | Časová hodnota | Purple Trading Petr Lajsek | Spekulace na finančních trzích | Oslabení trhu | Inflace v Evropské unii | Boeing | Index Fedu | Jak obchodovat | Trailing Stop | Kurz dolarů | Nejúspěšnější tradeři | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Trade Brokers | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Inside Bar | Geopolitické události | Alternativa ke zlatu | MXN | Euro posiluje | Delisting v USA | Úroková sazba | Časový rámec | DXtrade vs. cTrader | AUD/NZD | Živý komentář FOMC | Momentum indikátor | HKD - Hong Kong Dollar | HDP Francie | Bossa cz | Apollo Global Management | Kvalitnější analýzy trhu | Investiční poradenství | Býčí divergence | Nadhodnocení | Pohyby na trzích | Konkurenceschopnost | Futures na zemní plyn | Obchodní dohody | Dnešní ekonomický kalendář | Prop Trading | Nástroje pro fundamentální analýzu | Americké akcie | Facebook | Komodity ropa | Akciový stratég | Zasedání České národní banky | Plán obchodování | Výdaje | Erdogan | Citlivost na změny úrokových sazeb | Snížení úrokové sazby | Politika centrálních bank | Růst americké ekonomiky | Tržní chování | Spotřebitelská důvěra v USA | Dukascopy Europe Team | Volatilní | Různé názory | Signály a příležitosti | Obchodování Ulta Beauty | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Pin Bar | Analýza akciových trhů | Intervence | FTMO Challenge | Trh s kryptoměnami | PPI index | Joe Biden | Dovednosti obchodníků | FTMO swing | Spotřebitelská důvěra | Analýza makroekonomických zpráv | Další vývoj | Kryptoburzy | Býčí strategie | Dění ve světě | Carnival | Recesia | Měnové politiky | Akcie v roce 2020 | Investiční doporučení | Onemocnění | Nákupní iniciativní svíčka | Finanční domy | Objem obchodování | Aktuální situace | Pohyb koruny | Faktor Trump | Nevýhody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | KYC | M1 | Změna ceny opce | Pokročilé funkce | Dokončení první fáze | TradingView | Sazby centrální banky | Ekonomická situace | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Ekonomický sentiment | Podnikové objednávky | Trading | Implikované volatility | CNY | Pravidla systému obchodování | Fio banka, a.s. | Kapitál k tradingu | Jak se stát lepším investorem | Tržní cena | Prodejní iniciativní svíčka | Highsky.cz | Čínské indexy | Vítězství | Belgie | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Fibonacci | Obchodní příležitosti | Zájem o kryptoměny | Grafické nástroje | Objemy investic | Styl obchodování | Odliv kapitálu | Obchodování pomocí robotů | Význam na finančních trzích | FOMO | Christopher Waller | Denní graf měnového páru | Analýza BTC | Miliardy dolarů | Investorský sentiment | ADP | AI | Británie | Druhá vlna pandemie | Silný trend | Cloudová platforma | Světové trhy | Přeprodané zóny | Black-Scholes | Ceny zlata vývoj | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Férové obchodní praktiky | Obchodní plán pro pár EUR/USD | CNY - Chinese Yuan | Světové měny | Open Interest | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Volatilita jako indikátor | Platforma DXtrade | Forexoví obchodníci | Úroveň volatility | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Amazon | Luis De Guindos | Denní graf komodity | Technické indikátory | Nákupy dluhopisů | Sazby | Akcie Corvus Gold | Katastrofa | Obchodní pozice | GBP/EUR | Zemědělství | Lindsay | PMI ve výrobě | Funkce DXtrade | Roboti | Americký index S&P 500 | Zemní plyn (NYMEX) | Ukázka technické analýzy | České koruny | Účet FTMO | Komise v přenesené pravomoci | Recenze a návod | Investovat | Energetické krize v Evropě | Hlavní kryptoměny | Měsíční výkonnost indexu S&P 500 | Komoditní | Zhodnocení účtu | Nerozhodnost | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Ether | Překážky | Největší kryptoměna | Průmyslové objednávky | Sektor služeb | Supporty | Investiční fondy | Regulátor | Time Decay | Průzkum | Průmyslové podniky | Firmy | Páka | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Agentura Moody's | Komentář FOMC | Konzistence | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | HDP Německa | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Farmaceutický sektor | Panika | Murray | Zajištění | Cenový vývoj měnového páru | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Zájem investorů | Životní náklady | Realistická očekávání | Vyšší ceny | Výhody DXtrade | Money management | Bitcoin (BTC) | Zlaté ETF | Dopad na finanční trhy | Kroky centrálních bank | Repo sazby | Dlouhodobé investice | Odhady ekonomů | Oslabení měny | Revoluční přístup | Představitelé americké centrální banky | Ulta Beauty Inc | Obchodník s cennými papíry | První fáze | Komoditní spready | Výsledky společnosti | Investování | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Maďarský forint | Důležité makroekonomické události | Reálná měsíční mzda | Účastníci trhu | Prodejní signál | Euro k dolaru | Pokračující růst | Vypuknutí válečného konfliktu | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Změna delty | COIN | Zadluženost | Trhy | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Technologické bubliny | Polská měna | Emerging markets | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Sideways | Sběrný účet | Tým RebelsFunding | Aktuální stav | Správa obchodních příkazů | Index nákupních manažerů ve výrobě | Skew opce | FTSE | Vývoj USD | Implikovaná vs. historická volatilita | Oscilátor | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Rada ČNB | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Denní obchodování | Eskalace obchodní války | ISM | Vega | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Charter Communications | Globální trhy | Měkké přistání | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | Americké banky | HDP v Evropě | Zakladatel a CEO | Analýzy trhu | Swing tradeři | Ropa a Plyn | Úspory | Vládní intervence | Klouzavý průměr EMA | Pokles cen akcií | Bitcoin a další kryptoměny | xPuls.cz | Vlastní kapitál | Japonský Nikkei | Řízení peněz | Fundamentální základ | Konfluence | Ministr obchodu | Hodnota akcií | Směr obchodů | Měnový kurs | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Jak snížit výdaje u obchodování | Investment Banking | Swingový účet | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Úspěšné splnění | Růst ekonomiky | Klíčové faktory | Daniel Morris | Cenový vývoj | ForTraders | Pokročilé obchodní strategie | Tipy pro začátečníky | Zhodnocení obchodního kapitálu | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | CEE | Záporné úrokové sazby | Ethereum (ETH) | Low | Růst Bitcoinů | Stabilita | Španělsko | Investiční soutěž | Solidní růst | Počet brokerů | Odrazy | Regulační změny | Ekonomický růst | Otevření buy | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Full-time trader | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Royal Caribbean | SYRIZA | Breaking news | ICT | CAD | Odhady analytiků | Recenze prop trading firmy | Sentiment trhu | Swingové obchodování | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | PDD Holdings | Investiční aktivity | Deeskalace | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Shortování | Na burze | Významný dopad | Cenové úrovně | Analytička | Získání fundovaného účtu | Získat zkušenosti | Společnost | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Dodržovat pravidla | Evropské trhy | Analytická společnost | Hospodaření | Držení pozic přes noc | Prodejní opce (put opce) | Ztráta | Identifikovat trendy | Wells Fargo | XRP | Orbán | Dluhové krize | EUR/HUF | USDIDX | Institucionální investoři | Verifikace | Situace na trhu práce | FXstreet | Měsíční report | Koncepty ICT a SMC | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Akcie těžařů stříbra | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Pips | Hlavní trend | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Ceny ropy Brent | AUD/USD | Prezident Federální rezervní banky | Moving Average | Nižší volatilita | Vývoj na trhu | Celkové ztráty | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | MAM | Intradenní obchody | Právo | Benchmarky | JPY | Volatilita akciových trhů | Pražské burzy | Open interest | Citi | Evoluce | Pivot | Binance | RSI | Bank of America | AOS | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Zvýšené volatility | Trend na trhu | Meta | Turecká lira | Ulta Beauty | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Capital | Risk | Naučte se obchodovat | Úrovně supportu | WP | CZK/USD | Analýza ceny | Ceny | Spotřebitelský sektor | ICT a SMC | ETH | Tržní pohyby | Financování | Zvýšení ceny | Monopol | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | FTSE 100 | COT report | Dukascopy | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Zemědělské komodity | Analytické platformy | Raiffeisenbank | Obchodní platformy | Fúze a akvizice | Korporátní výsledky | Centrální banka | Sektor nemovitostí | Předpovědi | Predikce | Rizikový faktor | Doporučení k obchodování | EUR/NZD | WTI | Obchodní kapitál | Zápis z posledního zasedání | Měnový report | Hurikány | Radek Zalubil | SMA | Prodejní opce | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | Zajištění portfolia | MACD | EUR/JPY | Libra | Klíčová úroveň | Ekonomické nestability | Odborníci | Společnost Delta Air | Dopad na trhy | Celní politiky | USD/EUR | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Klima | Stratég | Výsledek obchodování | Instituce | Erste Bank | Finanční páka | Forint | Novavax | Držení pozic | Obchodování s opcemi | Ceny zlata | Náklady na financování | Stav trhů | Výnos | Prop obchodování | Michal Bárta | Rychle zbohatnout | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | Coinmate | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | INR | CFD | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | Internetová bublina | Newmont Mining | Rozhovor | Úrokové sazby ECB | Nástroje a indikátory | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | FTMO | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Podkladové aktivum | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Průměrná volatilita | Obchodní den | ZAR | Obchodní tipy | Money-Management | Vietnam | Ceny akcií | Barometr | Cena akcií | Energetická krize | MetaTrader 5 | GBP/USD | Váš kapitál | Channel | Oživení trhu | Vrcholoví manažeři | Obchodování EUR/USD | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Identifikace trendu | Mezibankovní | RUB | Výběr zisků | Nejlepší palladiové akcie | BOSSA | Sója | EPS | Výhody a nevýhody | Jestřábí postoj | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Obchodní deník | Histogram | Současné tržní prostředí | Protistrana | Bez rizika | Zisk | Commission | ČNB | Bank of England | Sociální média | Ceny BTC | EURUSD | FedEx | Spekulovat | Swapy | Překoupené oblasti | Analytik Purple Trading | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Praktické ukázky | Aktuální kurzy | Market Profile | Pozitivní zprávy | Vklady | Obchodování | Vzdělání | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Splnění výzvy | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Pokles hodnoty | Skrill | Prémie | Oslabování dolaru | Colt CZ | Poptávka po pohonných hmotách | Státní rozpočet | Evropa | MetaTrader 5 (MT5) | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Kupující | Ekonomické cykly | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Všechny indikátory | Cena akcií společnosti | Index cen průmyslových výrobců | Anthony Fauci | Trigger | Údaje | Dluhopisy a zlato | Potenciální změny | Převodník měn | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Eurodolar | Zájem o bitcoin | Biden | Finanční krize | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Běžný účet | SGD | EUR/USD a GBP/USD | ex | Jakub Matis | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Změny sazeb | Dodržování obchodního plánu | Portfólia | Japonsko | Trendové obchodování | Mobilní aplikace | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Růst měny | Směřování | Tržní situace | Arbitráž | Inflace v říjnu | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | Přenos | Společnost XTB | GMT | Začínající trader | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Kamala Harris | Růst dolaru | SMA 20 | Vybírat zisky | Google | Stagnace | Tržby | Finanční systém | FTMO Account | Dluhy | NATGAS | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Expirace | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Ranní komentář | Výrobní aktivity | Spready | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Akciové tipy | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Federální rezervní banky | Pohyby ceny | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Úrovně podpory | Westpac | HCOB | Politici | USD/CAD | Výstup z obchodu | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Optimismus na trzích | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Contracts for difference | Přírodní katastrofy | Zápis ze zasedání FOMC | Investice do komodit | JPMorgan | Akumulace | Zklamání investorů | Obchodní systémy | Přijetí kryptoměn | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Stav trhu práce | Katastrofy | Výhled měnové politiky | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Česká národní banka | Americký ISM | Česká inflace | Obchodní styl | Opce na akcie | Philip Lane | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Změny v měnové politice | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Currency | Fáze růstu | Cílová cena | Fundamentální výhled | Kupci | Mzda | Opční trhy | Největší ekonomiky | Nový Zéland | Société Générale | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Podniky | Index spotřebitelských cen | Smart Money trading | ZIL | City | AbbVie | Osobní příjem | Asijské seance | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Litecoin (LTC) | Dodavatelské řetězce | Ekonomické nejistoty | Index cen | Finanční rezervy | Změny na trhu | Převis | Vývoz | Reuters | Telekomunikační společnost | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Úroková míra | Nálada v průmyslu | Price Action | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Exekuce | Analýza EUR/USD | Prognózy | Globální recese | Kurz | Daně | Výběry | Tichomoří | Živé vysílání | DXY | David Varga | Swingový výhled | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Využití kapacit | Barack Obama | Americká ekonomika | Růstový trend | Konkurenti | Úspěchy | PCE inflace | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Decentraland | Rychlý růst | Norwegian Cruise | Vlna výprodejů | S&P 500 a Nasdaq | Nejlepší strategie | Bankovní rada | Velikost pozic | Peněžní zásoba | Střední třída | Investice | Microsoft | Pro investory | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Doporučení pro obchodování | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Domácí data | Komunikace | Důvody k nákupu | Německý průmysl | Tržní trendy | Americké futures | Android | Bod | Call opce | Vnímání | HighSky Brokers | Výkonnost indexu S&P 500 | Zkušení tradeři | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | LTC | Diverzifikovat | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Skalpování | Základní pravidla | Společnost FTMO | Hospodářství | Důvěra | Risk Off | Čistý příjem | Oslabení dolaru | Výplata | CAC 40 | Americký akciový trh | Delta Air Lines | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Index MSCI | Korporátní zprávy | Exotické měny | Měny | Profitovat | Dollar | Oblasti tradingu | Splnění challenge | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Kupní opce | Chaos | Spread | Politická stabilita | CSI300 | Cash flow | Trh s ropou | Investování do zlata | Export | Milník | Rusko | Poradce | Signál | Aktuální cena | Číst grafy | Nové žádosti o podporu | Kofola | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Řízení rizik | Partneři | TABAK | Obchodování s kryptoměnami | Čtvrtletní výsledky | Komodity ropa WTI | Britské měny | UniCredit Bank | Zhodnocení | Nervozita | Fundamentální data | Neúspěch | Média | Výsledková sezóna | FedWatch | Začněte obchodovat | Air | Rozšíření | Technická analýza | AEX | Stav ekonomiky | Plány | Dosažení zisku | Administrativa | DOGE | Béžová kniha | Pozitivní signál | Příliv investic | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Graf komodity | Obchodní dny | Nikkei | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | NAHB | Supporty a rezistence | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Omezený čas | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Pákový efekt | Hlavní indexy | Silný růst | Refinanční sazba | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Théta | Finanční trhy | Evropská ekonomika | PEG | Udržitelnost | Míra | Colt | Hong Kong | University of Michigan | Korekce | Odhady trhu | Velikost obchodu | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Typy grafů | Střednědobý výhled | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Riskování | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Krize | Investiční výzkum | High | Rostoucí trend | Získat fundovaný účet | Různé tržní podmínky | CHF | Napětí na Ukrajině | Ekonomická důvěra | Centrum | HDP USA | Oslabení koruny | Analýza BTC/USD | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Německý HDP | Zakladatel | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Volby v USA | Drawdown | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | Relativní výkon | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Začínající obchodník | Ministři financí | QE | MT4 | Růst tržeb | Poziční obchodování | Důvěra v průmyslu | Výstupní body | Spojené království | Evropský regulátor | Cena | Skluz | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | Obchodování jedním kliknutím | Příkaz stop-loss | NYMEX | Německo | Prodeje domů | Psychologie trhu | Makroekonomické ukazatele | Komodity zlato | Upozornění | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Rozpočet | Výběry zisků | Širší trh s kryptoměnami | Evropské indexy | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | CME Group | Proprietární obchodování | Vstupní a výstupní body | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Risk Management | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Newmont | Royal | Bankovní vklady | Evropské akciové indexy | Etherea | Solana | Měnový pár EUR/GBP | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Strategie obchodování | DAX | Tweety | Erste | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Kurzy měn | Akcie společnosti | Obchodní válka | Investiční ředitel společnosti | Jednotná měna | Zlato | Graf komodity Ropa WTI | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Slabé euro | Inflace v Německu | Geopolitika | Akcie Alibaby | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Impulzy | Volume | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Správné řízení rizika | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Depozitní sazba ECB | Rozšíření obchodního kapitálu | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Znovuzvolení Donalda | Obchodní účty | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Petr Veselý | Širší trh | CBOT | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Šance | Akcie Carnival | Fundamenty | Bankrot | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Měsíční měnový report | Správa | Wall Street | Halliburton | Apollo Global | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Velké ztráty | Ministr financí | cTrader | Kurz EUR | Zlepšení | Omicron | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Kontrakt | Asijské akciové trhy | Intervenovat | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Pozice | Jádrový CPI | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Potenciální zisk | Začínající tradeři | Pullback | Market Maker | Inflace v EU | Jack Ablin | Dlouhé pozice | Goldcorp | Chevron | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | Vyšší volatilita | Hedge | Hospodářské cykly | Market | Svíčkové formace | Demo obchodování | Technologický sektor | Cenné papíry | Bankrot Řecka | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | LSEG | Vývoj HDP | Obchodní rozpětí | Support | General Electric | Akcie Barrick Gold | Gabriel Štefaňák | Valná hromada | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Transparentnost | Důležité informace | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Posílení amerického dolaru | Uvolňování měnové politiky | Obchodní aktivity | Finální odhad | Služby | Oceňování akcií | Stochastický oscilátor | Spotřební zboží | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | OPEC | Technologický pokrok | Jak číst grafy | Broker | Trh zlata | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | NYSE | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Šílenství | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Růst libry | Graf komodity Zlato | Politická krize | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Rostoucí výnosy | Investiční ředitel | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Retracementy | Ekonomické trendy | Čtvrtletní zprávy | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Saxo Bank | Zpráva COT | Komoditní trh | Ichimoku | Put opce | Obchodujte | Nařízení | Budoucí pohyby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | Makroekonomická situace | S&P 500 a Dow Jones | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Hospodářské výsledky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | USD | Kamala | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Rio Tinto | Cena americké ropy | Události v ČR | Peso | Rozhodnutí americké centrální banky | Emoce | Jak trh reaguje | Čínské úřady | Oblasti obchodování | D1 | HDP v USA | Růst zadlužení | Obchodování s komoditami | Výroční zpráva | Praktické tipy | Americké ministerstvo spravedlnosti | Silný dolar | Výkonnost dolaru | Odhad inflace | US500 | CZKCASH | Obchodovat CFD | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Earnings | Průraz | Krátkodobé obchodování | Australský dolar | Futures na evropské indexy | Propad | Sezónní faktory | HighSky | Znovuzvolení | ANO | Britské libry | Prop Trading firmy | Hloubka trhu | Pokles eura | Významné zprávy | Guvernéři centrálních bank | Objemy obchodů | Bitcoin dnes | Dogecoin | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Manažeři společnosti | Markets | USD/CHF | Time-Frame | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Stellar | Invest | Rok 2024 | Kanada | ISIN | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Royal Caribbean Cruises | Apreciace | Kryptoměna | Německý Ifo index | Makroekonomický kalendář | Opce | Více časových rámců | Smart money | Nvidia | Investment | Take-Profit | Plnění výzvy | Martin Klass | Libra klesá | Každý trader | MetaTrader 4 | Starboard Value | Česká republika | Technické patterny | Swap | Indexy | Break Even | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Klíčový faktor | Zamyšlení | Blue chips | US100 | SMC | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Stop-Loss a Take-Profit | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Velikost pozice | Těžaři | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Konec kurzového závazku | Náklady na práci | Body | Snížení rizika | Parita | Korekční fáze | Stavební výroba | Krypto | Trading firmy | Payrolls | Holubičí postoj | Diverzifikace portfolia | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | HDP v ČR | Lot | Graf akciového indexu S&P 500 | Omikron | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Údaje o nezaměstnanosti | Být trpělivý | Cykly | Hedging | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Silné euro | Caixin | Live trading | Materiály | Forex obchodování | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Federal Funds Rate | Graf měnového páru | MasterCard | Jak investovat | Tržní kapitalizace kryptoměn | Nákupní signál | Prodeje | Fúze | Akciový trh | Největší kryptoměny | Zajímavé pohyby | Globální ekonomické nestability | Rizikový apetit | Jak koupit akcie | Zasedání bankovní rady | Intradenní obchodník | Akcií těžařů | Investor | USD/JPY | Put | Analytické nástroje | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Strategy Research | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | Obchodování na forexu | Zvýšený zájem | Růst bitcoinu | Nasdaq Composite Index | Obchodování na demo účtu | Významné události | Úřady | Denní obchodníci | Pohyb dolaru | SPX | Modely oceňování opcí | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Lael Brainardová | Disney | News | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot