Pondělí 05. prosinec 2022 02:03
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Podnikatel

C:\fakepath\trader-01122022-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.12.2022 1) Policisté po úterním zásahu podezírají hlavní představitele firmy Xixoio obchodující s digitálními aktivy z podvodu a praní špinavých peněz, uvedl včera server Seznam Zprávy. Škoda způsobená investorům má dosahovat podle informací Deníku N zhruba půl miliardy korun. Xixoio ale tvrdí, že policie nepochopila její byznys model ani princip jejího podnikání, což jsou investice do digitálních aktiv, takzvaných tokenů.
C:\fakepath\FTX3.png

Bývalý šéf kryptoburzy FTX popřel pokus o podvod, přiznal chyby ve vedení firmy

01.12.2022 Bývalý šéf kryptoměnové burzy FTX Sam Bankman-Fried na prvním veřejném vystoupení od jejího krachu uvedl, že nechtěl nikoho podvést, připustil ale závažné chyby ve vedení firmy. Třicetiletý podnikatel ve středu promluvil prostřednictvím videopřenosu na akci pořádané listem The New York Times. Krach FTX vyvolal krizi v celém odvětví digitálních aktiv.
img

Bitcoin oslabuje kvůli obavám z protestů v Číně

28.11.2022 „Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal stabilní růst, když se z úrovně pod 15 500 USD v jednu chvíli ve čtvrtek dostal až nad 16 500 USD.
img

Bitcoin debutuje v Guinessově knize rekordů

27.10.2022 Svět kryptoměn je nyní oficiálně uznán i v Guinessově knize rekordů (GWR), která přidala bitcoin do své nové kategorie "Kryptománie" a jmenuje tak kryptoměnu první decentralizovanou měnou.
img

Stříbro může dosáhnout 500 dolarů za unci

04.10.2022 Americký podnikatel Robert Kiyosaki řekl, že je čas využít agresivního postoje Federálního rezervního systému k nákupu dalšího zlata, stříbra a bitcoinů. Důvodem je, že další zvyšování sazeb posílí dolar, což povede k nižším cenám těchto tří aktiv. A jakmile Fed přejde na měkčí politiku, ceny porostou a přinesou obrovské zisky.
img

Tuzemské banky nabízí Fialově vládě „obchod“: daly by až 50 miliard na pomoc ekonomice výměnou za to, že na ně kabinet neuvalí válečnou daň. Lidem by například pomohly se splátkami hypoték

22.09.2022 Česká bankovní asociace, jež sdružuje 34 tuzemských bank a představuje tak více než 99 procent tuzemského bankovnictví, nabízí Fialově vládě „obchod“. Členské banky by zajistily české ekonomice podporu až za 50 miliard korun. Výměnou za to by vláda upustila od svého záměru zavést válečnou daň právě na banky. Banky by v rámci uvedeného až 50miliardového podpůrného balíku mohly finančně podpořit například zajištění dostupného bydlení nebo poskytnout finance do rozvoje dopravy a dopravních projektů či digitalizace, případně také pomoci občanům s jejich závazky v podobě hypoték či úvěrů.
C:\fakepath\xtb-21092022-2.png

Conor McGregor se stal novým globálním ambasadorem společnosti XTB

22.09.2022 Společnost XTB, globální broker nabízející jednu z nejoblíbenějších investičních platforem, právě oznámila zahájení spolupráce se známým bojovníkem smíšených bojových umění Conorem McGregorem. Následující dva roky bude globálním ambasadorem značky XTB.
img

Podnikatel Křetínský půjčil francouzskému listu Libération 14 milionů eur, píše AFP

21.09.2022 Český podnikatel a majitel několika francouzských listů Daniel Křetínský půjčil deníku Libération 14 milionů eur (asi 343 milionů Kč), aby mu pomohl s financováním činnosti. Uvedla to agentura AFP, podle níž jsou peníze určené k financování listu do té doby, než se deník dostane zpět do vyrovnané bilance, s čímž se počítá v roce 2026. AFP se odvolává na vlastníka deníku, společnost Presse indépendente (FDPI).
img

Ziskovost bank není mimořádná, je nižší než kdykoli v období let 2008 až 2019. Pouze se mimořádně rychle vrací rychle do normálu

17.09.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura stále počítá s mimořádnou daní uplatněnou na banky. Zatímco tedy ve věci mimořádného zdanění energetických a petrochemických podniků bude vláda postupovat v souladu s EU, při zdanění bank chce uplatnit národní řešení. Mimořádná daň EU se totiž na bankovní sektor vztahovat nebude.
img

Zisky bank ve skutečnosti letos nejsou vůbec mimořádné, vyplývá z nových dat ČNB. Ziskovější byly banky třeba i za Sobotkovy vlády, která je ani tak nijak mimořádně nedanila

16.09.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura stále počítá s mimořádnou daní uplatněnou na banky. Zatímco tedy ve věci mimořádného zdanění energetických a petrochemických podniků bude vláda postupovat v souladu s EU, při zdanění bank chce uplatnit národní řešení. Mimořádná daň EU se totiž na bankovní sektor vztahovat nebude.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

WSJ: Ruský oligarcha nabízí Ukrajině miliardu dolarů, aby se vymanil ze sankcí

09.09.2022 Ruský podnikatel Michail Fridman nabídl, že převede do ukrajinské banky, kterou spoluzakládal, miliardu dolarů (24,5 miliardy korun) ze svých osobních prostředků, uvedl deník The Wall Street Journal (WSJ). Fridman chce svojí nabídkou přesvědčit Británii, aby zrušila sankce, které na něj uvalila, sdělily listu informované zdroje.
img

Charles Hoskinson popisuje, jak vypadá rok 2023 pro Cardano

05.09.2022 Dne 2. září Charles Hoskinson, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti IOG, blockchainové technologické společnosti stojící za výzkumem a vývojem Cardano, pojednával o tom, co Cardano čeká po upgradu Vasila na mainnetu.
img

Dogecoin pokračuje ve víkendovém růstu, za poslední týden vzrostl o 22 %.

17.08.2022 Populární memecoin v úterý vyšplhal o dalších 15,81 %, což přispělo k výrazným ziskům dosaženým o víkendu. Obchodování s coinem se od té doby ochladilo, ale DOGE je stále přes 9 % v den. Podle údajů z CoinMarketCap za poslední týden vzrostl DOGE o neuvěřitelných 22 % na 0,084 USD v době psaní tohoto článku.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Sektorová daň pro banky či energetické firmy je ekonomický nesmysl

09.08.2022 Zavedení sektorové daně pro banky či energetické firmy je ekonomický nesmysl, shodli se analytici oslovení ČTK. Diskuse se podle nich vede spíše o dočasné dani z nadměrných zisků, kterou by s výhradami akceptovali. Ovšem ta podle nich těžko vyřeší problém českých veřejných financí.
C:\fakepath\1660020948-Velikost_pozice_obr-09082022.jpg

Kdo si počká, ten… minimalizuje ztráty

09.08.2022 Rychlá doba si vyžaduje rychlé chování. Nesmyls! Vyžaduje si právě úplný opak, zpomalení a zastavení. Fenomén multitasking je sice moderní forma maximalizace výkonnosti, ovšem na úkor její kvality. Multitasking se v tradingu může projevovat jako potřeba najednou řídit několik obchodů, což samozřejmě velmi úzce souvisí s problémem impulsivního chování. Lidé nejsou nastaveni na „nic nedělání“, což tradery staví před další překážku, příliš častého obchodování.
img

Renáta Kellnerová se před smrtí manžela věnovala hlavně charitě a vzdělávání

03.07.2022 Vizitka Renáty Kellnerové, vdovy po zakladateli PPF Petru Kellnerovi, která je nyní správkyní jeho pozůstalosti a jež 4. července oslaví 55. narozeniny:
img

Fialova vláda přebírá zásadní část programu ČSSD a KSČM: hodlá porušit klíčový volební slib a zvyšovat daně. Rezignuje na hledání úspor, které slibovala

01.07.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura dnes definitivně potvrdil, že vláda hodlá porušit svůj klíčový slib, totiž slib nezvyšovat daně. Žádná diskuse o zvedání daní není podle něj v tuto chvíli tabu.
img

Sektorová daň Česko obrací k populismu a socialismu, Klement Gottwald by jí tleskal

27.06.2022 V Česku ožil přízrak sektorové daně. Po jejím zavedení v oblasti energetiky volají hned čtyři z pěti vládních stran, kromě ODS. V čele šiku za zavedení sektorového zdanění stojí Piráti, nečekaně se ovšem přidává také Národní rozpočtová rada. Její nový šéf Mojmír Hampl žádá sektorovou daň nejen na energetiku, ale také na banky. Zdůvodňuje to věru marxistickým slovníkem. Energetické společnosti a banky prý mají za současné válečné situace „nezasloužené žně“, tedy pochopitelně ziskové žně.
img

Plátcem DPH by měl být podnikatel až od obratu dvou milionu korun ročně, zítra to projedná vláda. Jde o rozumný a žádoucí krok, stejně jako navýšení limitu pro vstup do režimu paušální daně rovněž na dva miliony

22.06.2022 Ministerstvo financí chce lidem usnadnit podnikání. Od příštího roku tak navrhuje zvýšit limit pro vstup do režimu paušální daně na dva miliony korun ročního obratu. Zároveň byla v květnu na úrovni EU schválena žádost ministerstva financí na navýšení limitu, od kterého je povinné plátcovství DPH, a to rovněž na dva miliony korun ročního obratu. V současnosti je v obou případech limitem částka jednoho milionu korun. Navýšení na dva miliony zítra projedná vláda.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

19.06.2022 - Bitcoin, jehož zkratka je BTC, je virtuální internetová měna. Jejím hlavním znakem je, že nemá žádnou centrální autoritu, která by řídila například množství peněz v oběhu. Bitcoin je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat účty, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.
C:\fakepath\platina.jpg

Podíl Ruska v největším platinovém projektu v Zimbabwe odrazuje investory

05.06.2022 Největší projekt na těžbu platiny v Zimbabwe, který se země snaží rozjet v posledních dvou letech, má nový problém. Významný podíl ruského magnáta odrazuje potenciální zájemce o financování těžby v projektu za tři miliardy USD (69 miliard Kč). Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.
img

Fiala: Stát získá z dividendy ČEZ 16,6 miliardy Kč, dá je na pomoc občanům

02.06.2022 Stát by měl z dividendy ČEZ letos získat celkem 16,6 miliardy korun, se kterými již počítá ve státním rozpočtu. Použít je chce na pomoc občanům. Při interpelacích ve Sněmovně to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Potvrdil přitom dřívější informaci, že představenstvo firmy navrhne na valné hromadě výplatu dividendy z loňského zisku 44 korun na akcii. To by znamenalo, že všem akcionářům vyplatí dohromady 23 miliard korun. Stát je se 70 procenty akcií majoritním akcionářem firmy.
img

Akcie Monety dnes zareagovaly na informaci o konci spojení s Air Bank poklesem

31.05.2022 Akcie banky Moneta v reakci na zrušené spojení s bankovní částí finanční skupiny PPF dnes dopoledne na pražské burze oslabily. Čtvrt hodiny po začátku obchodování ztrácely přibližně pět procent, pak část ztrát smazaly a kolem poledne byly 2,28 procenta v minusu. O ukončení procesu spojení informovaly Moneta Money Bank a PPF v pondělí. Jako důvod uvedly negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky na kapitálovou vybavenost bank.
C:\fakepath\penize-24052022.jpg

Peníze se nedělají počtem obchodů, ale jejich objemem

24.05.2022 Peníze se tvoří objemem, to platí v podnikání stejně dobře jako v tradingu.
img

Musk přišel za den papírově asi o 12 miliard USD; v tweetech kritizoval levičáky

19.05.2022  Americký podnikatel a šéf automobilky Tesla Elon Musk ve středu papírově přišel zhruba o 12,3 miliardy dolarů (přes 289 miliard Kč). To je částka, která odpovídá snížení hodnoty jeho podílu v Tesle. Akcie firmy totiž kvůli propadu trhu spadly na nejnižší hodnotu od začátku roku. Musk se v sérii tweetů rovněž kriticky vyjádřil k levicově smýšlejícím politikům a naznačil, že ve volbách podpoří republikány.
C:\fakepath\money.png

Money Expo 2022

16.05.2022 Zase tu máme akci Money Expo. Na toto téma jsem kdysi napsal můj první blog,
img

Bitcoin klesne na 20 000 USD a ETH na 1300 USD, říká Arthur Hayes. Jaká je pravděpodobnost, že se tak stane?

16.05.2022 Minulý týden byl na trhu s kryptoměnami jedním z nejvolatilnějších za posledních šest měsíců. Coiny dosáhly a prolomily místní minima a investoři hystericky prodávali svůj kapitál, podpořený kolapsem algoritmického stablecoinu UST. A pak přišel dlouho očekávaný víkend, obchodní aktivita se snížila a kryptoměny zahájily lokální korekce směrem nahoru. Díky tomu celková kapitalizace digitálních aktiv za poslední den vzrostla o 1,75 % a dosáhla 1,3 bilionu dolarů.
img

Plátcem DPH bude podnikatel až od obratu dvou milionu korun ročně, chce vláda. Jde o rozumný a žádoucí krok, stejně jako navýšení limitu pro vstup do režimu paušální daně rovněž na dva miliony

09.05.2022 Ministerstvo financí chce lidem usnadnit podnikání. Od příštího roku tak dle dnes zveřejněné informace navrhuje zvýšit limit pro vstup do režimu paušální daně na dva miliony korun ročního obratu. Zároveň by nejpozději letos v červnu měla být na úrovni EU schválena žádost ministerstva financí na navýšení limitu, od kterého je povinné plátcovství DPH, a to rovněž na dva miliony korun ročního obratu. V současnosti je v obou případech limitem částka jednoho milionu korun.
img

Ředitelem PPF se stane dřívější obchodní partner Kellnera Šmejc

04.05.2022 Novým generálním ředitelem investiční skupiny PPF se od 15. června stane podnikatel Jiří Šmejc. Zároveň získává opci na odkup až desetiprocentního podílu ve skupině. PPF to dnes oznámila v tiskové zprávě. V minulosti byl Šmejc obchodním partnerem zesnulého většinového majitele PPF Petra Kellnera a minoritním akcionářem skupiny. Vlastní podíl ve společnosti Home Credit, spadající pod PPF. Šmejc v čele PPF vystřídá Ladislava Bartoníčka, který bude v novém poradním výboru rodiny.
img

Musk chce výrazně rozšířit počet uživatelů sociální sítě Twitter

03.05.2022 Šéf Tesly a Space X Elon Musk chce rozšířit počet uživatelů Twitteru na většinu Američanů. Sociální síť už podle něj nemá být jen pro omezenou výseč lidí. Musk to podle agentury Reuters řekl na pondělní tradiční velkolepé módní přehlídce Met Gala v Metropolitním muzeu umění (MET).
img

Nedostatek Bitcoinů k uspokojení poptávky

06.04.2022 Pokud jde o ochranu před stále rostoucí inflací, jako první možnost na krypto scéně je považován Bitcoin. Nyní je ochrana před inflací důležitější, než kdy dříve.
C:\fakepath\trader-05042022-22-zm.jpeg

Vizionář Elon Musk vyrábí elektroauta a chce vyslat lidi na Mars

05.04.2022 Americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk se podílel na vzniku internetového platebního systému PayPal a z peněz za jeho prodej založil v roce 2002 úspěšnou společnost SpaceX pro vývoj kosmických raket. Padesátiletý Musk kromě toho změnil svými elektrovozy Tesla i svět automobilového průmyslu. Byznysmen, který se kvůli svému neortodoxnímu chování dostal opakovaně do sporu s americkou Komisi pro cenné papíry a burzy SEC, se nyní dostal do čela žebříčku nejbohatších lidí světa. Časopis Forbes jeho jmění odhadl na 219 miliard dolarů (4,9 bilionu korun) a Musk tak předstihl zakladatele společnosti Amazon Jeffa Bezose, který si prvenství držel předchozí čtyři roky.
img

Robert Kiyosaki doporučuje nákup BTC, ETH a SOL

30.03.2022 Podnikatel a autor knihy „Bohatý táta, chudý táta,“ Robert Kiyosaki varuje před kolapsem amerického dolaru a investorům doporučuje nakoupit kryptoměny.
C:\fakepath\kellner.jpg

Kellner byl nejbohatší Čech, věnoval se i pomoci znevýhodněným školákům

27.03.2022 - Podnikatel a finančník Petr Kellner měl pověst nejbohatšího a jednoho z nejvlivnějších Čechů a taky muže, co si hlídal soukromí. V investiční skupině PPF, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech, ovládal téměř 99 procenta. Na veřejnosti se miliardář Kellner příliš neukazoval, s médii komunikoval zřídka. Tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce, kam vyrazil lyžovat, ve věku 56 let. Za nehodou podle vyšetřování zřejmě nestála technická závada, ale souhra nešťastných náhod, povětrnostních a přistávacích podmínek.
img

Šéf Generali CEE Holdingu Cirin byl odvolán z funkce, nahradil ho Liverani

24.03.2022 Luciano Cirin, generální ředitel Generali CEE Holdingu, jehož součástí je Generali Česká pojišťovna, byl odvolán ze své funkce. Dočasným ředitelem regionu Rakouska a střední a východní Evropy a generálním ředitelem Generali CEE Holdingu jmenovala skupina generálního ředitele Generali Německo Giovanniho Liveraniho. Skupina Generali to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Námořní dopravce Maersk se z Ruska snaží dostat 50.000 kontejnerů

15.03.2022 Dánský námořní dopravce A.P. Moller-Maersk se z Ruska snaží dostat 50.000 kontejnerů, které v zemi uvázly. Informoval o tom dnes generální ředitel firmy Sören Skou. Firma, která patří k nejvýznamnějším kontejnerovým dopravcům na světě, na začátku března oznámila, že kvůli invazi na Ukrajinu pozastaví rezervace nových kontejnerů do Ruska a z něj. V ruských přístavech doručuje kontejnery rezervované před začátkem ozbrojeného konfliktu.
img

Fed se stane globálním ekonomickým trend-setterem: co čeká trh s kryptoměnami a bitcoin?

11.03.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou poškozuje globální ekonomiku. Kvůli rekordnímu počtu sankcí jsou narušeny obvyklé dodavatelské řetězce a může nějakou dobu trvat, než se vytvoří nové. Kromě humanitární a surovinové krize to vyvolává stagnaci hlavních průmyslových odvětví a má dopad na americký dolar a euro.
C:\fakepath\trader-10032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.03.2022 1) Ceny ropy se po středečním prudkém poklesu dnes opět výrazně zvyšují. Na trhu panuje nejistota ohledně toho, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci přikročí k výraznějšímu zvyšování těžby, aby kompenzovali výpadky dodávek z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 10:30 SEČ vykazovala nárůst o 4,1 % zhruba na 115,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,1 % na 112,10 dolaru za barel.
C:\fakepath\london3.jpg

Británie uvalila sankce na další ruské oligarchy, na seznamu je i Abramovič

10.03.2022 Británie dnes kvůli ruské invazi na Ukrajinu uvalila sankce na dalších sedm ruských oligarchů. Na seznamu je nově také ruský miliardář a majitel britského fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič, dále podnikatel Oleg Děripaska, šéf ropného koncernu Rosněfť Igor Sečin a blízcí spolupracovníci ruského prezidenta Vladimira Putina, oznámila britská vláda.
img

MPO bude kontrolovat umělé zvyšování marží u pohonných hmot

09.03.2022 Ministerstvo průmyslu a obchodu zadalo příslušným orgánům systém kontrol distributorů pohonných hmot, aby měl stát přehled o případném umělém zvyšování marží u benzinu a nafty. Vláda je připravena zasáhnout, pokud marže obchodníků porostou a budou uměle zvyšovat ceny. Na tiskové konferenci po jednání vlády to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).
C:\fakepath\rusko-bohaci.jpg

Většina nejbohatších Rusů k invazi na Ukrajinu mlčí, zmenšují se jim ale majetky

03.03.2022 Globální sankce vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu mají negativní dopady na ruskou ekonomiku i finanční trhy. EU ale také zmrazila majetek a zakázala cestování některým bohatým Rusům. Hodnota majetku nejbohatších lidí z Ruska se tak od napadení Ukrajiny rychle zmenšuje. Majetek 22 nejbohatších Rusů, kteří jsou v žebříčku 500 nejbohatších lidí světa sestavovaného agenturou Bloomberg, letos už klesl celkem asi o 83 miliard USD (1,9 bilionu Kč).
img

Boom komoditního trhu. Ropa může vyskočit na 200 USD, zatímco zlato pravděpodobně překročí 2 000 USD

03.03.2022 Trh se zlatem provází chaos. Na jedné straně makroekonomické údaje tlačí ceny dolů. Na druhé straně současná geopolitická situace cenu kovu zvyšuje.
img

Abramovič prodává Chelsea, zájem má švýcarský miliardář Wyss

02.03.2022 Miliardář Roman Abramovič potvrdil, že se rozhodl prodat fotbalovou Chelsea, kterou vlastní od roku 2003. Ruský oligarcha se dostal pod tlak v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině a minulý týden předal zodpovědnost za chod londýnského klubu správní radě charitativní nadace Chelsea. O koupi týmu úřadujících šampionů Ligy mistrů uvažuje švýcarský podnikatel Hansjörg Wyss, šestaosmdesátiletý miliardář to řekl v rozhovoru pro deník Blick.
img

CPI Property loni zvýšila provozní zisk i hodnotu nemovitostního portfolia

16.02.2022 Realitní společnost CPI Property Group loni předběžně zvýšila provozní zisk o více než šest procent na 360 milionů eur (8,8 miliardy Kč). Výrazně vyšší je hodnota nemovitostního portfolia, která vzrostla o 27 procent na 13,1 miliardy eur (přes 319 miliard Kč). Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Podrobné výsledky oznámí 31. března.
img

Elon Musk naráží na Starlink přijímající Dogecoin

14.02.2022 Centibillionaire Elon Musk naznačil, že poskytovatel satelitního internetu Starlink by mohl začít přijímat Dogecoin, největší memovou minci.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 7. února 2022

07.02.2022 Spoluzakladatel Twitteru a generální ředitel společnosti Block (dříve Square) Jack Dorsey diskutoval s kandidátkou do amerického Kongresu Aarikou Rhodesovou o důsledcích strategie univerzálního základního příjmu (UBI) založené na Bitcoinu.
img

Pražská burza posílila potřetí v řadě, nahoru ji táhl ČEZ

04.02.2022 Pražská burza uzavřela týden třetím růstem v řadě, index PX dnes posílil o 0,3 procenta na 1442,72 bodu. Nahoru ho táhly zejména akcie elektrárenské společnosti ČEZ, dařilo se také Avastu. Nejhůře naopak dopadly cenné papíry Komerční banky. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 2,3 procenta

04.02.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne posílily. Index PX stoupl o 2,3 procenta na 1472,7 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry Photon Energy, naopak největší růst zaznamenaly akcie elektrárenské skupiny ČEZ. V předchozím týdnu akcie klesly o půl procenta.
img

Pražská burza rostla druhým dnem v řadě, vzhůru jí pomohly hlavně banky

03.02.2022 Pražská burza dnes rostla, i když mírnějším tempem než ve středu. Index PX stoupl o 0,52 procenta na 1438,35 bodu, a to hlavně zásluhou finančních titulů v čele s Komerční bankou. Vyplývá to z údajů na burzovním webu. Ve středu vzrostl index PX o téměř 1,2 procenta.
img

Jack Dorsey rozšiřuje kapacitu těžby bitcoinů, Pákistán zakazuje kryptoměny

19.01.2022 Bitcoin, následovaný celým kryptoměnovým trhem, uzavřel předchozí obchodní den poklesem celkové kapitalizace odvětví o 2,5 %. Hranice 2 bil. USD je však stále zónou supportu. Zpravodajské pozadí bylo během poklesu digitálních aktiv nejasné. Přesto nemělo na trh výrazný dopad.
img

Portoriko nabízí nižší daně pro Bitcoinové milionáře

18.01.2022 Pro Bitcoinery je výhodné najít stát, který nabízí daňového úlevy a je tak výhodný pro jejich podnikání. Pokud se navíc nachází na tropických ostrovech a nabídne exotický životní styl, přiláká jejich pozornost. Tato pozitiva nabízí Portoriko, které přitahuje stále více lidí ze zahraničí.
C:\fakepath\Evergrande2.jpg

Firma Evergrande obnovila obchodování s akciemi, ty zpevnily

04.01.2022 Obchodování s akciemi zadlužené čínské developerské společnosti China Evergrande Group na burze v Hongkongu bylo dnes obnoveno. Developer totiž oznámil, že rozhodnutí vlády nechat zbourat 39 budov v letovisku v provincii Chaj-nan neovlivní jeho zbývající projekty v této oblasti. Informovala o tom agentura Reuters. Akcie firmy v reakci na oznámení zpevnily až o deset procent, ke konci obchodování ale většinu zisků smazaly.
img

Tesla loni zvýšila odbyt elektromobilů o 87 procent na rekordních 936.172

03.01.2022 Americká automobilka Tesla loni dodala na trh rekordních 936.172 elektromobilů, což je proti předchozímu roku nárůst o 87 procent. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Odbyt za čtvrté čtvrtletí dosáhl 308.600 vozů, což znamená také rekord za tříměsíční období. Ten předchozí byl ze třetího čtvrtletí a činil 241.300 elektromobilů.
img

Optimistický Brock Pierce říká: ,,Bitcoin by se mohl na dostat na 200 000 dolarů”

31.12.2021 Minulý rok byl pro kryptoměny příznivý. Nezdá se však, že by to pro Bitcoin skončilo dobře, jelikož se v posledních dnech obchodoval v mínusu. Cena primární kryptoměny se za poslední týden propadla o 2,8 % a v době psaní tohoto článku se pohybovala mírně pod hodnotou 47 500 dolarů.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 30. prosince 2021

30.12.2021 Maloobchodní těžba kryptoměn v Thajsku podle všeho posiluje díky tomu, že čínští těžaři kapitulovali před novým zákazem těžby kryptoměn, který byl zaveden v září.
C:\fakepath\Musk.jpg

Musk uvedl, že letos na daních zaplatí více než 11 miliard dolarů

20.12.2021 Americký podnikatel Elon Musk, který stojí v čele výrobce elektromobilů Tesla a vesmírné společnosti SpaceX, zaplatí v letošním roce na daních více než 11 miliard dolarů (246 miliard Kč). Musk to napsal na svém twitterovém účtu.
img

Vítkova CPI Property prodala majetek za 700 milionů eur, aby snížila dluh

20.12.2021 Realitní společnost CPI Property Group (CPIPG), nad kterou má kontrolu podnikatel Radovan Vítek, prodala majetek zhruba za 700 milionů eur (17,7 miliardy Kč). Firma dnes v tiskové zprávě uvedla, že jde o součást už dříve oznámeného záměru rozprodat majetek až za miliardu eur (asi 25,2 miliardy Kč), aby snížila dluhovou zátěž.
C:\fakepath\reddit.png

Provozovatel sociální sítě Reddit chystá vstup na akciovou burzu

16.12.2021 Provozovatel sociální sítě Reddit chystá vstup na akciovou burzu. Firma ve středu oznámila, že už předala americké Komisi pro cenné papíry (SEC) potřebnou žádost. Reddit proslul akcemi drobných investorů, kteří se na jejích stránkách spojovali proti velkým profesionálním hráčům, a dařilo se jim tak ovlivňovat ceny akcií. Údaje k ceně svých akcií, k ohodnocení ani k časovému harmonogramu Reddit zatím nesdělil.
C:\fakepath\Musk-dogecoin.jpg

Tesla začne zkušebně přijímat za některé své produkty dogecoin

15.12.2021 Americká automobilka Tesla začne zkušebně přijímat za některé své doprovodné produkty, ovšem nikoli za vozy, kryptoměnu dogecoin. Napsal to na twitteru šéf výrobce elektromobilů Elon Musk. Kryptoměna po jeho příspěvku posílila až o více než 20 procent.
img

WEXO: Attila Végh bude prvý slovenský športovec s vlastným NFT (Non-fungible token)

06.12.2021 Šampión bojových umení sa pridáva k najväčšej digitálnej charite, ktorú v októbri spustili autori kryptomenovej platformy WEXO s raperom Majkom Spiritom. Predajom prvého NFT Majka Spirita sa už podarilo vyzbierať 50 000 eur, ktoré smerujú do APPA (Asociácia pomoci postihnutým) v Piešťanoch. Nezisková organizácia APPA sa venuje telesne postihnutým pacientom. Zo získaných prostriedkov sú hendikepovaným pacientom hradené aktívne rehabilitácie a zdravotné pomôcky.
C:\fakepath\Tesla2.jpg

Automobilka Tesla zcela ovládla trh s elektromobily

26.10.2021 Automobilku Tesla, která se zaměřuje výhradně na výrobu automobilů s elektrickým pohonem, založili v roce 2003 američtí technologičtí podnikatelé Martin Eberhard a Marc Tarpenning. O rok později se k nim přidal americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk, který je podle žebříčku časopisu Forbes druhým nejbohatším člověkem na světě. Před ním je zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Forbes Muskův majetek odhadl na 151 miliard USD (3,3 bilionu Kč). V nově založené automobilce Musk, který je nyní generálním ředitelem, vedl zkonstruování prvního elektromobilu Tesla Roadster, který se začal prodávat v roce 2008.
C:\fakepath\Tesla2 (1).jpg

Tržní hodnota výrobce elektromobilů Tesla překročila bilion dolarů

26.10.2021 Tržní hodnota amerického výrobce elektromobilů Tesla včera poprvé překonala hranici jednoho bilionu dolarů (přes 22 bilionů Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Cenu akcií podniku podpořila zpráva o velké zakázce od autopůjčovny Hertz.
C:\fakepath\trader-20102021-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.10.2021 1) Maďarský forint sestoupil k euru na šestiměsíční minimum 363 za euro a odevzdal veškeré své zisky poté, co centrální banka oznámila začátek cyklu zvyšování sazeb.
C:\fakepath\Musk.jpg

Analytik: Majetek Elona Muska by díky firmě SpaceX mohl vystoupit na bilion USD

20.10.2021 Americký podnikatel Elon Musk už se díky prudkému růstu ceny akcií své automobilky Tesla stal nejbohatším člověkem na světě. Podle analytika banky Morgan Stanley Adama Jonase by ho ale Muskova další společnost, vesmírná SpaceX, mohla vynést mezi dolarové bilionáře. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Automobilka Tesla přesune sídlo z Kalifornie do Texasu, oznámil Musk

08.10.2021 Tesla oficiálně přesune své sídlo z kalifornského Silicon Valley do Texasu. Na valné hromadě akcionářů americké automobilky to oznámil generální ředitel společnosti Elon Musk. Výrobu na západním pobřeží Spojených států podle něj ale firma zachová.
C:\fakepath\london7.jpg

Akcie Eurowagu na burze v Londýně debutovaly desetiprocentním propadem

08.10.2021 Akcie české společnosti Eurowag dnes debutovaly na Londýnské akciové burze (LSE) desetiprocentním propadem. Firma v oznámení pro LSE stanovila cenu akcií v primární veřejné nabídce (IPO) na 150 pencí, krátce po zahájení ale její akcie oslabily pod 135 pencí. Eurowag před vstupem na burzu počítal s částkou 175 pencí, která už byla na spodním konci původně zvažovaného pásma. Debut akcií firmy se očekával ve čtvrtek, s akciemi se ale začalo obchodovat až dnes.
C:\fakepath\Evergrande2.jpg

Global Times: Podíl v China Evergrande se chystá převzít Hopson Development

04.10.2021 Podíl v krachujícím čínském developerovi China Evergrande se chystá převzít společnost Hopson Development. Za 51procentní podíl v její divizi správy majetku hodlá zaplatit více než 40 miliard hongkongských dolarů (asi 112 miliard Kč), píše státní list Global Times. Zpráva přichází poté, co dnes obě firmy požádaly, aby bylo pozastaveno obchodování s jejich akciemi na hongkongské burze kvůli oznámení velké obchodní transakce.
img

Žebříčku nejbohatších Čech a Slováků podle Eura dominuje Renáta Kellnerová

27.09.2021 Žebříčku nejbohatších Čechů a Slováků, který sestavuje týdeník Euro, letos poprvé vládne žena. Renáta Kellnerová v roli správkyně pozůstalosti a očekávané hlavní dědičky nahradila v čele přehledu svého manžela, tragicky zesnulého majitele finanční skupiny PPF Petra Kellnera. Na druhém místě žebříčku je realitní magnát Radovan Vítek a třetí Daniel Křetínský, podnikající především v energetice. Premiér Andrej Babiš klesl proti předchozímu ročníku ze čtvrté pozice na šestou. Stovka nejbohatších Čechů a Slováků disponuje podle Eura majetkem za 1,6 bilionu korun.
C:\fakepath\b-17092021-lv.gif

Maďarsko je patrně první zemí se sochou neznámého tvůrce kryptoměny bitcoin

16.09.2021 Maďarsko se stalo patrně první zemí, která má sochu neznámého tvůrce kryptoměny bitcoin, který vystupuje pod pseudonymem Satoši Nakamoto. Bronzová busta s kapucí byla dnes odhalena v Budapešti. Kapuce zřejmě odkazuje mimo jiné na anonymitu autora kryptoměny.
C:\fakepath\london8.jpg

Český Eurowag chce na burze v Londýně vydat akcie zhruba za 200 milionů eur

13.09.2021 Česká společnost Eurowag chce v Londýně vydat akcie zhruba za 200 milionů eur (5,1 miliardy Kč). Firma tak v dnešní zprávě určené Londýnské akciové burze (LSE) potvrdila dřívější spekulace médií. Plán předpokládá, že část akcií v primární veřejné nabídce (IPO) firma nově emituje, zbytek nabízených akcií bude z vlastnictví některých současných akcionářů.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

07.09.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stane dnes v Salvadoru jako v první zemi na světě oficiální národní měnou:
img

Španělská státní železnice Renfe koupila podíl 50 procent v Leo Express

20.08.2021 Španělské ministerstvo financí povolilo státní železniční společnosti Renfe Operadora koupit podíl 50 procent v české soukromé železniční společnosti Leo Express. Uvedla to firma v tiskové zprávě, na kterou upozornil server Zdopravy.cz. Akvizice byla dohodnutá již letos v březnu, k jejímu dokončení však chybělo právě povolení ministerstva. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Obchod povtrdil i český dopravce.
img

Českou značku alkoholu, kterou propagovali Spejbl s Hurvínkem, kupuje firma, jejíž peníze mohly udržet Messiho v Barceloně

12.08.2021 Investiční společnost CVC kupuje výrobce destilátů Stock Spirits. Ten je výrazně svázán i s českými zeměmi. Pod jeho křídla patří totiž také likérka Stock v Plzni-Božkově, výrobce známého bylinného likéru fernet.
C:\fakepath\wall street.jpg

Italská luxusní skupina Ermenegildo Zegna vstoupí na burzu v USA

19.07.2021 Italská luxusní skupina Ermenegildo Zegna se dohodla, že v letošním roce vstoupí na burzu ve Spojených státech prostřednictvím spojení se speciální společností pro akvizice, tzv. SPAC. Hodnota firmy by měla činit 3,2 miliardy USD (69,4 miliardy Kč). Oznámila to dnes společnost.
img

El País: První výsledky pitvy potvrdily, že McAfee spáchal sebevraždu

28.06.2021 Předběžné výsledky soudní pitvy potvrdily, že americký podnikatel John McAfee, který byl nalezen minulý týden mrtvý v cele, spáchal sebevraždu. Napsal to dnes deník El País. McAfee se nacházel v katalánském vězení Brians 2, protože španělský soud rozhodoval o jeho vydání do Spojených států. Manželka v pátek uvedla, že McAfee na sebevraždu nepomýšlel. Rodina bude žádat druhou pitvu.
C:\fakepath\Tesla.png

Vizionář Elon Musk chce vyslat lidi na Mars

27.06.2021 Své vize mění ve skutečnost. Americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk se podílel na vzniku internetového platebního systému PayPal a z peněz za jeho prodej založil v roce 2002 technologickou společnost SpaceX pro vývoj kosmických raket. Svět automobilového průmyslu zase změnil svými elektrovozy Tesla. A realizuje i další pozoruhodné projekty. Tento vizionář, který se díky raketovému růstu svého majetku stal letos v lednu na chvíli nejbohatším člověkem planety, nicméně prohlašuje, že mu o hmotné věci až tak nejde a že jeho hlavním zájmem je urychlit vývoj cestování lidí do vesmíru. Také zastánce čisté energie nedávno přiznal, že trpí Aspergerovým syndromem, proslul svým nekonformním chováním, a také se často a rád vyjadřuje k řadě témat, hlavně na twitteru. V pondělí oslaví padesátiny.
C:\fakepath\mcafee.jpg

Zakladatel antivirové společnosti John McAfee byl nalezen mrtvý ve vězení

24.06.2021 Zakladatel americké antivirové společnosti John McAfee byl včera nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle listu El Mundo to oznámilo katalánské ministerstvo spravedlnosti, podle nějž se jednalo nejspíš o sebevraždu. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o vydání 75letého podnikatele do USA, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a kde mu hrozily desítky let vězení.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

09.06.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stala v Salvadoru jako v první zemi na světě zákonným platidlem:
C:\fakepath\about you.png

Prodej akcií About You může firmu ohodnotit asi na čtyři miliardy eur

08.06.2021 Německý internetový prodejce módního oblečení About You stanovil cenové rozmezí pro nabídku svých akcií na 21 až 26 eur za akcii. To ohodnocuje celou společnost zhruba na čtyři miliardy eur (101,7 miliardy Kč). Firma dnes uvedla, že začátek obchodování na burze ve Frankfurtu nad Mohanem předpokládá 16. června.
C:\fakepath\euro3.png

About You chystá vstup na burzu, z prodeje akcií chce získat 600 milionů eur

27.05.2021 Německý internetový prodejce módního oblečení About You plánuje vstup na akciovou burzu ve Frankfurtu nad Mohanem, výtěžek z prodeje akcií pak hodlá použít na expanzi v zahraničí a na rozvoj technologické platformy pro firmy. Firma dnes oznámila, z prodeje nových akcií chce získat nejméně 600 milionů eur (15,3 miliardy Kč). Podle informovaných zdrojů by nabídka mohla celý podnik ohodnotit zhruba na tři miliardy eur.
img

Akcie McDonald’s během pandemie rostly. Jak si vedly řetězce rychlého občerstvení?

26.05.2021 Vypadá to, že alespoň u nás pandemie koronaviru zatím ustupuje a pomyslné světlo na konci tunelu v podobě rozvolnění je na dosah. Právě na to čekají mnohé restaurace a fast foody, které si za poslední rok prošly velmi složitým obdobím.
C:\fakepath\Musk-dogecoin.jpg

Musk se zeptal, zda má Tesla přijímat platby v kryptoměně dogecoin

11.05.2021 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk se na twitteru zeptal svých příznivců, zda má jeho firma začít přijímat platby v dogecoinech. Tuto kryptoměnu, původně vytvořenou z recese, už přitom letos velmi zpopularizoval a pomohl k raketovému růstu její ceny. Před několika dny také uvedl, že platby v dogecoinech začne přijímat jiná jeho firma - vesmírná společnost SpaceX. Tesla se už dříve rozhodla, že bude přijímat platby v nejpopulárnější digitální měně bitcoin.
C:\fakepath\krypto-07052021.jpg

Musk vyzval k opatrnosti při investování do kryptoměn

07.05.2021 Americký podnikatel a miliardář Elon Musk dnes vyzval k opatrnosti při investování do kryptoměn, které nicméně označil za "slibné". Šéf britské centrální banky Andrew Bailey ve čtvrtek prohlásil, že kryptoměny nemají žádnou vnitřní hodnotu. Lidé, kteří do nich investují, by podle něj měli být připraveni na to, že mohou o všechny investované peníze přijít.
img

Provozní zisk Czechoslovak Group klesl o 13 pct na 2,26 mld. Kč, tržby stouply

30.04.2021  Provozní zisk EBITDA průmyslového holdingu Czechoslovak Group (CSG) loni meziročně klesl o 13 procent na 2,26 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 27 procent na 15 miliard korun. Firma, kterou vlastní a řídí podnikatel Michal Strnad, o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě.
img

Čistý zisk Sazka Group loni klesl o 28 procent na 5,8 mld. Kč

30.04.2021  Čistý zisk společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka loni meziročně klesl o 28 procent na 224 milionů eur (5,8 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o šest procent na 2,02 miliardy eur (52,3 miliardy korun). Společnost to dnes oznámila na svém webu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko objevilo jedny ze tří největších rezerv vzácných kovů na světě

20.04.2021 Naleziště Tomtor na ruském Dálném východě má jedny ze tří největších rezerv niobu a kovů vzácných zemin na světě. Uvedla to včera ruská společnost Polymetal, která vlastní v projektu menšinový podíl. Tomtor je klíčovým projektem v plánu Ruska zvýšit těžbu kovů vzácných zemin, které jsou důležité pro řadu odvětví, včetně zbrojního, telekomunikačního či obnovitelných zdrojů energie, a snížit závislost na dovozu těchto kovů z Číny.
img

Reuters: Křetínského nájezd na Sainsbury vypadá jako nákladná záležitost

14.04.2021 Daniel Křetínský patrně doufá, že supermarkety budou nadále těžit z opatření, která přinesla pandemie a která se pro obchody nabízející potraviny a zboží denní potřeby ukázala jako příznivá. Český miliardář totiž zvýšil podíl v britském řetězci supermarketů J Sainsbury a drží v něm už skoro deset procent, což vyvolává dohady, že se pokusí firmu převzít. Ve svém komentáři to dnes píše redaktorka agentury Reuters Aimee Donnellanová.
C:\fakepath\krypto-07042021.jpg

Společnost MicroStrategy nakupovala další BTC

07.04.2021 MicroStrategy v pondělí oznámila další investici do Bitcoinu a Michael Saylor nadále pokračuje v navyšování hodnoty držených BTC společnosti MicroStrategy.
img

Odbyt automobilky Tesla v prvním čtvrtletí dosáhl nového rekordu

02.04.2021 Odbyt amerického výrobce elektromobilů Tesla se v letošním prvním čtvrtletí meziročně více než zdvojnásobil na rekordních 184.800 vozů. Překonal tak očekávání analytiků. Vyplývá to z tiskové zprávy podniku, v jehož čele stojí podnikatel Elon Musk.
img

Zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner, na Aljašce s ním spadl vrtulník

29.03.2021 Zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Šestapadesátiletý podnikatel a filantrop nepřežil nehodu vrtulníku v aljašských horách. Při leteckém neštěstí zemřelo pět lidí, jeden člověk přežil. Kellner byl většinovým majitelem skupiny PPF. Podle analytiků nemusí jeho náhlé úmrtí znamenat pro skupinu PPF ztrátu pozic ani strategického rozvoje, její procesy fungování jsou zaběhnuté. Politici vzpomínají na Kellnera v souvislosti s jeho podnikatelskými úspěchy i kroky, kterými pomohl české společnosti. Po dnešním oznámení Kellnerova úmrtí výrazně klesly na pražské burze akcie operátora O2 a Monety Money Bank.
img

Petr Kellner zemřel

29.03.2021 Český miliardář a podnikatel Petr Kellner v sobotu zemřel při nehodě vrtulníku v aljašských horách. Informaci zahraničních médií o tragickém úmrtí šestapadesátiletého podnikatele ČTK potvrdila mluvčí investiční skupiny PPF Jitka Tkadlecová. Pohřeb se bude konat v úzkém rodinném kruhu. Mluvčí zároveň požádala, aby všichni respektovali soukromí Kellnerovy rodiny.
C:\\fakepath\\london7.jpg

Nabídka akcií Deliveroo bude v Londýně největší za sedm let

15.03.2021 Britská společnost Deliveroo, která se specializuje na rozvoz jídel, chce prodejem akcií získat zhruba miliardu liber (30,5 miliardy Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters. Záměr vstoupit na burzu firma avizovala minulý týden, a pokud vše půjde podle plánu, bude primární veřejná nabídka akcií (IPO) tohoto podniku v Londýně největší minimálně za sedm let.
img

Kellner je už 15 let ve Forbesu řazen mezi nejbohatší lidi na světě

09.03.2021 Majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner (56) byl poprvé zařazen do žebříčku amerického časopisu Forbes mezi nejbohatší lidi na světě před 15 lety, 10 března 2006. Tehdy jeho majetek odhadl časopis na asi 75 miliard korun, čímž se zařadil na listině nejbohatších lidí světa na 224. místo. Nejbohatším Čechem je Kellner stále, loni v říjnu Forbes odhadl jeho majetek na 293 miliard korun.
img

Vláda chystá nový covidový program pro podnikatele, konečně by měl vycházet z propadu tržeb. Kompenzace však znevýhodní ty podnikatele, co s pandemií důmyslně bojují

07.03.2021 Vláda chystá nový kompenzační program pro podnikatele - jak firmy, tak OSVČ. Má se jmenovat Covid Nepokryté náklady. Dosáhnou na něj ti podnikatelé, jejichž obrat v době pandemie poklesl o 40 a více procent v porovnání se stejným obdobím posledního předpandemického roku, tedy 2019.
img

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

02.03.2021  On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Zakladatel Alibaby přišel o titul nejbohatšího člověka v Číně

02.03.2021 Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma přišel o titul nejbohatšího člověka v Číně. Podle nového žebříčku nejbohatších lidí Číny, který sestavuje organizace Hurun, mu nyní patří čtvrtá příčka. Na první ho vystřídal Čung Šan-šan, majitel firmy na balenou vodu Nongfu Spring. Jeho majetek činí 550 miliard jüanů (1,9 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-01032021.jpg

Tři věci, které by měl mít odolný trader

01.03.2021 Mnoho lidí považuje trading za náročnou činnost (což je také pravda). Není tedy divu, že obchodování na finančních trzích představuje jedinečné výzvy. Splnění těchto výzev a překonání překážek vyžaduje, abychom šli proti předsudkům, které v sobě máme. K tomu, abychom jako tradeři odolnost získali, potřebujeme některé předsudky vyvrátit. V dnešním vzdělávacím článku si je uvedeme.
C:\\fakepath\\KV_Top10-25012021.png

10 zajímavých akcií pro rok 2021

25.01.2021 Rok 2020 je za námi. Na jeho začátku téměř nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o zatím nejdivočejší rok pro celou řadu investorů. Nakonec přinesl mnoho investičních příležitostí ať už na forexu, komoditách či na akciovém trhu. Akciové trhy začátkem roku výrazně oslabily, avšak následně přidaly desítky procent a dosáhly na nová maxima.
C:\fakepath\getty_882340742_342808-82923.jpg

Nejrozšířenější digitální měna zažila za 11 let vzestupy i pády

03.01.2021 V dnešním vzdělávacím článku si představíme základní údaje o kybernetické měně bitcoin, jejíž cena včera poprvé překonala hranici 30.000 dolarů. Bitcoin v poslední době těží hlavně z poptávky ze strany větších investorů. Významně mu pomáhá i politika centrálních bank a tisk dalších peněz na boj s koronavirovou krizí, což vyvolává obavy ze zrychlení tempa růstu inflace. Cena bitcoinu se přitom teprve v polovině prosince poprvé dostala přes 20.000 dolarů, k nárůstu o dalších 50 procent jí tedy stačily jen asi dva týdny.
img

Zisk Sazka Group do konce září klesl o 58 pct na 2,38 mld. Kč

14.12.2020 Čistý zisk sázkové společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka za první tři čtvrtletí meziročně klesl o 58 procent na 90,4 milionu eur (2,38 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek vzrostly o čtyři procenta na 1,42 miliardy eur (37,4 miliardy korun). Společnost to dnes oznámila na svém webu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Daně a trading | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Investiční soutěž | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Robert Kiyosaki | Obchodování na burze | Jak se stát forexovým obchodníkem | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Valná hromada | Bloomberg | Broker | Bundesbank | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Derivát | Devalvace | Distribuce | Dluhopis | Doba návratnosti | Dollar | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Finančník | Forward | Futures | Fúze | G7 | Grafy | HFT | Hedge | High | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kiwi | Komodity | Korekce | Kurz | LIBOR | Larry Williams | Likvidita | Long | Lot | MACD | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nákupní cena | Národní dluh | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obligace | Opce | Open | Oscilátor | P/E | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Risk Reward Ratio (RRR) | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | CHF | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Bitcoinová burza | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Overtrading | Jaroslav Tupý | Sázka | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Recesia | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | ČSOB | Partners | DailyFX | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | High frequency trading | Makro | Index cen | Index PPI | Eurostat | Obchodní seance | Forexové intervence | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | Satoshi Nakamoto | BTC | Bitcash | Kybernetická měna | Internetová měna | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Podpora | Přenos | Kasino | Akcie Amazon | Akcie Erste | Akcie Facebook | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Bitcoin graf | Bitcoin investice | Bitcoin nákup | Bitcoin.cz | Bohatý táta, chudý táta | Brent | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | CashFlow | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská měna | CitFin | Co je bitcoin | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Čínská banka | Čínská burza | Čínské investice | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Etoro | Eura | Evropská banka | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex a daně | Forexu | Frank | Full time | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investice do stříbra | Investiční | Investing | Irsko | J&T Banka | J&T | Jak investovat | Jak investovat peníze | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat Bitcoin | Jak vydělat hodně peněz | Jak vydělat milion | Jak vydělat na burze | Jak vydělat na internetu | Jak vydělat na rychle zbohatnout | Jak vydělat peníze | Jak vydělat peníze z domova | Jak vydělat prachy | Jak vydělat rychle peníze | Jak vydělat více peněz | Jak vydělávat na burze | Jak vydělávat na internetu | Jak vydělávat peníze | Jak vydělávat peníze na internetu | Jak vydělávat přes internet | Jak vydělávat sázkami na sport | Jak vyhrát každý den peníze | Jak vyhrát peníze | Jak začít na burze | Jak začít obchodovat s akciemi | Jak zbohatnout | Jak zbohatnout na internetu | Jak zhodnotit finance | Japonské firmy | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kim Kiyosaki | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Konfluence | Koupit akcie | Kurz bitcoinu | Kurz čínské měny | Kurz měny | Kurzy | E15 | Libra | Ludvík Turek | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Mayzus | Měna Bitcoin | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup EUR | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodujeme | Odkup akcií | Pád akcií | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Psychologie davu | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Rychlé peníze | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Směnné kurzy | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Švýcarské banky | Tesla Motors | Těžba bitcoinů | Throwback | TopForex | Trading Expo | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Turek | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | BreakEven | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Bill Gates | CEE | CEPS | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | IRS | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Hlavní trh | Instrukce | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Karel Janeček | Miliardář | Boháč | Bohatý | eBook | Casino | Komise | Kontrakt | Flag | Intraday trading | Backtesty | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Vydělávat na burze | Know-how | Mentoring | Genesis | Blog | Vzdělání | Velcí hráči | Poradenská společnost | RichDad | 1 milion | Burza dnes | Burze | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Investment | Zlatý standard | Money Expo | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Ernst & Young | Rabobank | DPA | Jefferies | Bernstein | The New York Times | Crowdfunding | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | BCS | BNY Mellon | Agentura AP | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Rothschild | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Halifax | Technický výhled | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Finanční gramotnost | Stock Success System | Andy Tanner | Ken McElroy | Tom Wheelwright | Byznysman | Magnát | Realitní magnát | The Trump Organization | Úspěch | Škola byznysu | Živnostník | Podnikání | BMW | Tomáš Kadeřávek | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Zajištění investice | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Vizionář | Rada ČNB | Podnikatelé | Malý prostor | Index německých akcií DAX | KBC | Znalost | Přehled | Vytrvalost | Klid | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Il Sole 24 | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Salomon Brothers | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Ministři financí eurozóny | Milionáři | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Bezpečné investice | Zpravodajský server | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Západoevropské akcie | Japonský index Nikkei | Mladý podnikatel | Na volné noze | IHS | Měnová autorita | Investiční názory | Investiční články | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Obchodníci na burze | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Odchod z EU | Hlavní indexy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | AAA | Ekonomická rizika | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Richard Branson | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Kurz domácí měny | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Prezidentský kandidát | Investiční výhody | Kryptoměny | Likérka Stock | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Ropná společnost | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | FactSet | Markets Stream | Citi | Internetové investice | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Výzkumná společnost | CzechInvest | Britská banka Barclays | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Finanční injekce | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Cashflow klub | Cenné papíry Komerční banky | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Burzovní skupina | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Investiční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Kyperský regulátor CySEC | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Dash | Digitální měna | Tesla | Prodejní signál | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Multi-level marketing (MLM) | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | BDO | Objem forexových intervencí | Americké akciové trhy | Investiční zkušenosti | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Řízení peněz | Soukromí zaměstnavatelé | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Nejvíce rostoucí akcie | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Internetové podnikání | General Electric | Obchodování dolaru | Záchranný fond | Průzkum | Bankovní systém | Nadměrné obchodování | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Měnová politika ČNB | TTIP | Výnosy | Internetové sázky | Internetové kurzové sázky | Kurzové sázky | Opce jednoduše | Investiční magazíny | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | MarketPulse | Index cen domů | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Čistý příjem | Finanční domy | Makléř Fio banky | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Rada MMF | Internetové firmy | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Být milionářem | Obchodní pozice | J&T Finance Group | Hospodářská rizika | Hlavní ekonom | JFD Brokers | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Mercedes | Audi | Politico | Business Insider | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Morningstar | Bridgewater | Flash Crash | Zajištění proti kurzovému riziku | TPG Capital | Klamání investorů | Bitstamp | Belviport Trading | Skupina PPF | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | ShowFx World | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vydělávat peníze | Globtrex.com | René Remšík | Akciové společnosti | Coinbase | BitMEX | Bitcoin Cash | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Michal Stibor | Investování do kryptoměn | Technologie blockchain | Tomáš Mirzajev | Martin Stibor | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Digitální zlato | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Altcoin | CryptoSvět | Kraken | ETH | XRP | Kontrakty na bitcoin | Investice do bitcoinu | Ray Dalio | Crypto trading | Mineři | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Fox Business | Dominik Stroukal | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | Flippening | Enterprise Ethereum Alliance | Steven Nerayoff | Cena kryptoměny ethereum | Ethereum blockchain | Charles Hoskinson | Boom kryptoměn | Davis Stockman | Věštec z Omahy | Těžba kryptoměn | Nové kryptoměny | Investice do kryptoměn | Coinmap.org | Crypto | RoboMarkets | Tether | Lithium | Investiční skupiny | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | Chuť investovat | Vstup na akciovou burzu | Obchodování na trzích | Vzácné kovy | TRON | ShowFx | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Obchodní války | FinTech | Zonky | Krypto | Hodnota majetku | EOS | Bitcoiny | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Finex | Finex.cz | Podniky | Primární emise akcií | Čínské měny | Obchodní aktivita | Akcie Facebooku | FAANG | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Geopolitika | Royal Dutch Shell | Ether | Czech Fund | Bitmain | CLEO.one | Kevin Grulich | Prague Crypto Trading 2018 | Trading11 | Kryptomagazin | I-Trader | Úrokový výnos | Islámské dluhopisy | Sukuky | Finanční skupina | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | FrontPoint Partners | Sázka na nejistotu | The Big Short | Steve Eisman | Steve Carell | Propad britských bank | Daňové úlevy | Aktivita na trhu | Zvyšování úroků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Česká firma | Český miliardář | Ceny kryptoměn | Systém bitcoinu | Software pro těžbu | Refinitiv | Čínské firmy | Společnost Apple | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Dopad brexitu | Vysoké zisky | Já Trader | Inven Capital | Globální dluh | ASIC | Mt. Gox | Německé banky | Zvýšení sazeb | Státní fond | Začínající obchodníci | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Splácení dluhu | Roth Capital | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Růst cen ropy | CNY | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | Nabídka akcií | Token | Čínský trh | Štěpení akcií | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Ztrátový obchod | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | SEBA | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Bankovní daň | Ekonomické problémy | Růst mezd | Hongkongská burza | SAB Finance | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Majitel firmy | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Thomas Cook | Finanční situace | Finanční údaje | The Washington Post | Dobrý obchod | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | ESG | Investujte do akcií | Krácení daní | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | USA prezidentské volby | Ochrana před inflací | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Alipay | Hurun | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Nejhodnotnější americké automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Ceny benzínu | Hongkong | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Obchodník s devizami | SAB Corporate Finance | Banka Trinity | Trinity | FCM bank | Radomír Lapčík | Chris Webster | David Coleman | Jakub Seidler | Zlínský podnikatel | Podnikatel Radomír Lapčík | LNG | Objem | Bílý dům | Obchod | České startupy | Michael Bloomberg | Obchodní dohody | Myšlenka | Robert Shiller | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | CETA | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Předseda představenstva | Slušné zisky | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | Pravděpodobnost úspěchu | Lukáš Voženílek | Čínská firma | Růst cen | Royal Mail | Studie | Server CNBC | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Jakub Kraľovanský | Celkový objem obchodů | Co bude | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | EMMA OMEGA | Jiří Šmejc | HCBV | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Hodnota kybernetické měny | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | All Time High | Brock Pierce | Chris Larsen | dApps | Přeshraniční platby | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | Vicepremiér | 5G | AFP | Oblast supportu | Dlužníci | České hospodářství | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Swingové maximum | Financovat | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | Alza.cz | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Předvolební průzkumy | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | CBDC | Firma Apple | Hospodářský výsledek | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | General Motors | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Britové | Multitasking | Pojišťovny | Podíl akcií | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Kotační výbor | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Půjčka | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Časopis Forbes | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Nabídka a poptávka | Automobil | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | MasterCard | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Kybernetické měny bitcoin | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Miliardy korun | Demokratické strany | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Josef Dudek | Události v ČR | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Růst akciových trhů | Hospodaření | Placení daní | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Prodej automobilů | Návratnost | Odškodné | Netflix | Inovace | List Financial Times | Daimler | O2 | FAA | Miliardy eur | Hýbat trhy | Elektrické vozy | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Mateřská společnost Googlu | Nájemné | Ceny energií | Předsudky | Krach | Komunikace | HN | Trump | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Šíření nového koronaviru | Filantrop | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Carlos Slim | Carlos Slim Helú | Impérium | Většinový podíl | Pokles | Situace | České měny | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Petr Bartoň | Jumpshot | Konzultant | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Boeing | Antivirové společnosti | FIAT | Moudro | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Správce daně | Čínská vláda | Deník The Wall Street Journal | Akcie automobilky Tesla | Cena akcií Tesly | Kiwi.com | SkyPicker.com | Oliver Dlouhý | Alca plast | Radka Prokopová | František Fabičovič | Martin Trtílek | Viktor Růžička | Jindřich Životský | Libor Bittner | Pavel Sobotka | Jaroslav Klíma | Václav Muchna | Karel Sázavský | Jiří Fusek | Jiří Kaláb | Radim Jančura | Photon Systems Instruments | BioVendor | Laboratorní medicína | BioVendor - Laboratorní medicína | OKAY Holding | Bioveta | Frentech Aerospace | Tescan | Soft Corporation | Tenza | Pivovar Černá Hora | Kaláb | Student Agency | Vítězové Podnikatel roku | Soutěž Podnikatel roku | Podnikatel roku | Samsung Securities | Vývoj ceny akcií Tesly | Převody peněz | Americká společnost | Nahrávací společnost | SEC | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Organizace zemí vyvážejících ropu | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Nemovitý majetek | Noviny | Průměrná mzda | Stabilita | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Mzda | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Česká legislativa | Změna sazeb | WP | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Zákaz cestování | Aerolinky | Nouzový stav | Mince | Profitovat | Tencent | Letectví | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Největší propad | Míra nejistoty | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Stimul | Burzy cenných papírů | New York Times | Gazprombank | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Historie | Čerpací stanice | Úvěrový program | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Texas | Internetový obchod | Bilion dolarů | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Algoritmy | Koronavirová krize | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Kalifornie | OSVČ | Škoda | Komerční banky | Návrh zákona | Il Sole 24 Ore | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Úřad práce | Enormní zájem | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Petr Zýma | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Sberbank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Danuše Nerudová | EGAP | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Vášeň | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Model Y | Údaje | Dlužník | DPH | Ztrátové obchody | Ropný průmysl | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Možnosti obchodování | Skupina těžařů | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rutina | Životní styl | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Španělská vláda | Pákistán | Splátky dluhů | Výpadky | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Vzrušení | Schodek 300 miliard | Madrid | Trade | S&P500 | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Reddit | Sociální síť | Tweety | Posílení | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Evropské méně | Binance Coin | Zrušení daně z nabytí | Očekávané výsledky | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Zisk automobilky | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Energetická společnost | Sazka Group | Čistý zisk Sazka Group | Zisk Sazka Group | Zisk Sazka | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | FDA | Tweet | Dopravci | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | PEPSICO | HashRate | Dovoz | Vývoz | Objem obchodní pozice | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Burza Binance | ONE | Hlavní kryptoměny | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Xiaomi | Rostoucí potenciál | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Vstup do obchodu | Velké peníze | Svaz dovozců automobilů | Předseda dozorčí rady | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Sankce USA | Lesy ČR | Kupci | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Soukromé banky | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Technologické centrum | OKD | Investované peníze | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Salesforce | Koronavirové pandemie | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Bývalý prezident | Zbrojovka | Genesis Capital | Londýnské burzy | Antivirus | Start-upy | Square | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rozhodnutí soudu | OCBC | Premier League | Fotbalové kluby | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Internetové bubliny | Technologické firmy | ZIL | Cardano | Představenstvo | Restrukturalizace | Firma ČEZ | Paušální daň | Šéf Facebooku | Velké investice | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Úroda | MAM | Ant | Prostor pro další růst | Plátcovství DPH | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Životní úspory | E.ON | Ceny emisních povolenek | Johann Liebig | Textilní průmyslník | Textilana | Úspěšný podnikatel | Podnikatelské úspěchy | Úspěchy | Bransonovy podnikatelské úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | DS | Růst tržeb | Mike Bloomberg | Kanye West | Kim Kardashianová | Deset nejbohatších lidí | Deset nejbohatších lidí na světě | Účty celebrit | IDC-softwarehouse | Karel Diviš | Twitterové účty | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Odbyt automobilky | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Zakladatel Amazonu | Omar Arnaout | Společnost XTB | Výše daně | Cybertruck | Semi | Model 3 | Akcie těžařů | Podílníci | Index Ventures | Progres | COVID III | Plynárenské společnosti | Čínská společnost | Důvěra | Ant Group | List Global Times | Odhad vývoje ekonomiky | Blue Origin | Vesmírné společnosti | PPF Petra Kellnera | Trump efekt | Zalando | JEAN PIERRE | Rozpory v insolvenci | CE Power Industries | Vítkovce Heavy Machinery | VHM | Czechoslovak Group | Gomanold | Bazcom | ČEZ ESCO | Applus Czech Republic | Applus | Marek Galvas | Car Service Partner | Státní zastupitelství | Krajské státní zastupitelství | Státní zastupitelství v Ostravě | Pokles tržeb | Výrobce pneumatik | Airbus Group | Přístup k inflaci | Warren Edward Buffett | Investor Warren Buffett | Čich na akcie | Firma Berkshire Hathaway | Zvýšení daní | Zvýšení daní pro bohaté | Miliardářské manýry | Luxusní letadla | Giving Pledge | Warren je doma | Precision Castparts | Burlington Northern Santa Fe | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Majetek nejbohatších lidí | CUNY | Miles Corak | Růst majetku | Růst majetku nejbohatších lidí | Výpadek příjmů | SPAC | Seznam Zprávy | Devalvovat směnný kurz | Směnný kurz domácí měny | Konvertibilní peso | Měna peso | Oficiální měna | Kurz pesa | Směnný kurz pesa | Kubánská vláda | Kuba | Hodnota pesa | Alejandro Gil | Odborníci | Kubánská ekonomika | Peso | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Nvidia | Sazba hypoték | Sequoia | Snížení emisí | Akcie NIO | Psychický tlak | Program Antivirus | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Ambasador | Objemy peněz | Zakladatel firmy | Klimatický plán | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Česká republika | John McAfee | McAfee | Průmyslová výroba v ČR | Firmy na burzu | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Měnový fond | Jack Dorsey | Michael Saylor | MicroStrategy | Koncern | Chování ceny | Množství peněz | Digitální převody peněz | Nařízení | Rozvoj těžby | TPG | Zásoby benzinu | Moneta | EP Global Commerce (EPGC) | Bloomberg Billionaires | MCD | RONDA INVEST | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Úvěry podnikatelům | RONDA INVEST a.s. | Společnost KKCG | Fondy Apollo | Balík akcií | Pinduoduo | Zisky bank | Letecká doprava | Pád cen | Transněfť | Česká televize | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Stock Spirits | Výdělky | Daňový balíček | Životní prostředí | GameStop | Coinbase Global | Americká kryptoměnová burza | PX Pražské burzy | CMI | Stabilní příjem | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Netěžař | Australský podnikatel | Existence bitcoinu | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nejrozšířenější digitální měna | Svět kryptoměn | Tisk dalších peněz | Boj s koronavirovou krizí | Zrychlení tempa růstu inflace | Autopůjčovna Hertz | Polkadot | Polkadot (DOT) | DOT | Zvýšení ceny | Ceny akcií Tesly | Zvýšení ceny akcií | Zvýšení ceny akcií Tesly | Společnost Tesla | Počet pracovních míst | Brands | Paušální daně | TUI | TUI Group | Cestovní kancelář | Akcie Twitteru | Shopify | Evropské centrální banky | SNY | Jack Ma | Situace na trhu | VTB | KFC | Deliveroo | Express | Kryptoburza Binance | Mark Cuban | Návrh PPF | Tržní ceny | Rozvolnění | Tencent Holding | Automobilka Tesla | Oznámení Tesly | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Cena dogecoinu | FTX | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Impala Platinum | Elektroauta | Vakcíny proti COVID-19 | Trendové linie | CETIN | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Rozhodnutí vlády | Platby kryptoměnami | Air | Odolný trader | Kontrolovat ztráty | Plán zisků | Plán ztrát | Plán proher | Finanční zdraví | Tradingový úspěch | Dlouhodobý tradingový úspěch | Špatný trader | Metody money-managementu | Více vydělaných peněz | Více obchodů | Akcie Boeing | Zakladatel Alibaby | Alibaba Jack Ma | Rohlik Group | Terra | Silný růst | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Nabídka akcií Deliveroo | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Benjamin Larochaix | Airbus AS350B3 | Soloy Helicopters | Wasilla | Heliskiing | Knik | Knik na Aljašce | Jitka Tkadlecová | PPF Jitka Tkadlecová | PPF Group | Tordrillo Mountain Lodge | David Horváth | Pohyb ceny | CPI Property Group | CPI Property | Reuters analytik | Společnost MicroStrategy | Umění | Používání kryptoměn | Sainsbury | Aimee Donnellanová | COIN | Krypto trh | Tomtor | Naleziště Tomtor | Polymetal | Alexandr Nesis | ThreeArc | JORC | Mt Weld | Kvanefjeld | Mt Weld v Austrálii | Kvanefjeld v Grónsku | Ceny Etherea | Ceny ETH | Nejvíce peněz | Plán firmy | Vydat akcie | ERA | Robert Chvátal | Keith Mills | Zisk Czechoslovak Group | Cenový pohyb | Internetové společnosti | DOGE | Výsledky FAANG | Benxy | TMZ | Platby v kryptoměně | Platby v kryptoměně dogecoin | Digitální měna dogecoin | Měna dogecoin | Dogecoiny | Sen spekulantů | Růst dogecoinu | Saturday Night Live | Shiba Inu | Spoluzakladatel firmy | Palo Alto | Těžaři | Renáta Kellnerová | Akcie McDonald’s | Zisk před zdaněním | About You | XIXOIO | Martin Klass | Prodej akcií About You | Tarek Müller | Nayib Bukele | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Tržní síly | Penta | Platidlo | Konkurence | Prodej | Další kryptoměny | Rozhodnutí Číny | Akcionáři Monety | Vizionář Elon Musk | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | České dráhy | Propagace kryptoměn | Tennessee | Americký daňový úřad | Americký daňový úřad IRS | Daňový úřad IRS | Daňový úřad | Španělský soud | Bezpečnosti na internetu | Zajištění bezpečnosti | UBI | Elektrovozy | Elektrovozy Tesla | SNL | Saturday Night Live (SNL) | Space Explorations Technologies | Space Explorations Technologies (SpaceX) | NASA | Crew Dragon | ISS | Falcon 9 | Falcon | Starlink | Muskovy aktivity | Neuralink | Open A.I. | Hyperloop | Boring Company | SolarCity | Solární panely | Blastar | Programátor | Queen's University | Zip2 | Compaq | X.com | Confinity | Firma eBay | Grimes | X AE A-12 Musk | Největší kryptoměnové burzy | Životní pojišťovny | El País | Deník El País | Dividendy ČEZ | Thajsko | Počet nezaměstnaných | Zvyšování těžby | Spojené arabské emiráty | Mluvčí společnosti | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Philip Morris | Pravidla řízení peněz | UST | Tkáč | Ermenegildo Zegna | Luxusní skupina | Firma Ermenegildo Zegna | Akciový trh Nasdaq | Odvětví | Divize | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Finanční skupina PPF | Bilion | E.ON Distribuce | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Mateřská společnost | Chování | FC Barcelona | Barcelona | CVC | Andreessen Horowitz | Norilsk | SHIB | Cena kryptoměny | Ocelárny | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Očekávaná inflace | SpaceX | Renfe | Leo Express | Španělské ministerstvo financí | Španělská státní železnice | Státní železnice | Renfe Operadora | Leoš Novotný | Kladné hospodaření | Španělská společnost | Emil Sedlařík | Mluvčí firmy | Rail Baltica | Americká ministryně financí | Funkční období | Způsob myšlení | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Mediální společnost | Společnosti | Prezident Nayib Bukele | Opatření | Rivian | Dna | Eurowag | Společnost Eurowag | TA Associates | Martin Vohánka | Evergrande | China Evergrande | ANO | Uhlí | CEO společnosti XTB | NFT | Non-fungible token | Energetika | Laszlo Hanyecz | El Salvador | Vodafone | Vodafone Group | Los Angeles | Česká společnost | Miliardář Daniel Křetínský | Gucci | Luxusní značky | Lagardere | Vytvoření měny | Nejznámější kryptoměna světa | Bronzová busta | Tvůrce kryptoměny bitcoin | Tvůrce kryptoměny | Anonymní vývojář | Totožnost tvůrce bitcoinu | Nakamoto | České aerolinie | A220 | Česká pošta | ČSSD | Čínský finanční systém | Kolaps podniku | Týdeník Euro | Výpadky v zásobování | Jaroslav Haščák | Ivan Chrenko | Reorganizační plán | Úročení | Cena DOGECOINu | Společnost Evergrande | Hopson Development | Energetická krize | Kellnerová | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Snížení dluhu | Akcie Eurowagu | Debut akcií | Akcie české společnosti | Trh primárních veřejných nabídek | Těžby Bitcoinu | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | OKTAGON | Zavádění kryptoměn | Dmitrij Peskov | Pravidla hry | Kryptoměnové společnosti | Objemy prodeje | AutoStore | Robotické společnosti | Statoil | Majetek Elona Muska | Americký podnikatel | Akcie Novavaxu | MoneyExpo | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Obilí | Pozornost | Adam Jonas | JATO Dynamics | Cenový cíl | Cenový cíl pro akcie | Cíl pro akcie | Telenor | Meme mince | Dceřiná firma | Metaverse | Fialova vláda | Evergrande Group | Čínský realitní sektor | Akcie skupiny | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Družba | TIM | Společnost innogy | Innogy | Booking | AVAX | Avalanche | Avalanche (AVAX) | Zprávy z krypto | Shiba inu (SHIB) | Zprávy z krypto průmyslu | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | | Pumpaři | Vojtěch Boháč | Postavení na trhu | SOTIO | Fibonacciho retracement | Rozšíření | WEXO | Společnost SpaceX | Trh se zlatem | Lidová kryptoměna | Musk dogecoin | Fidelity Investments | Sequoia Capital | Steve Huffman | Alexis Ohanian | Aaron Swartz | Provozovatel sociální sítě | Provozovatel sociální sítě Reddit | Inflační situace | Nejvyšší výhra | CPIPG | CPI Property Group (CPIPG) | Benxy (Zonky) | Jean-Pascal Duvieusart | Mluvčí Kremlu | Základní sazba | Focus | Těžební společnost | China Evergrande Group | Získané peníze | Odbyt elektromobilů | Dobývání vesmíru | Prodej elektromobilů Tesla | Roadster | Uniper | Miliardy USD | Firma Evergrande | Jestřábí komentáře | Nepokoje v Kazachstánu | Situace v Kazachstánu | Ziskovost bank | Gate | Těžby bitcoinů | Hashrate | Hry | Real Estate | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Coinmarketcap.com | Simon Peters | Instituce | Zavedení bitcoinu | Základní úrok | Arthur Hayes | Tykačova firma | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Rusko-ukrajinský konflikt | Ivo Lukačovič | Škoda Transportation | Útok na Ukrajinu | Realitní společnost | Společnost CPI Property Group | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruské banky | Alfa Bank | Energiewende | Motivace | Evraz | Rusko a Ukrajina | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Akcie Lukoilu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Chelsea | LetterOne | Ruské soukromé banky | VEON | Gala | Hansjörg Wyss | Roman Abramovič | Ruský oligarcha | Oligarcha | Petr Čech | Švýcarský miliardář | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Invaze | Řetězce | Finbold | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Rozsáhlé sankce | Rostec | Politika ČNB | Šéf Generali CEE | Luciano Cirin | Generali Česká pojišťovna | Group Management Committee | Group Management Committee (GMC) | GMC | Italský tisk | Francesco Gaetano Caltagirone | Římský podnikatel | Značné riziko | Catch me if you can | Anna Kellnerová | Paul Schockemöhle | The Kellner Family Foundation | Open Gate | Open Gate v Babicích | Vila ve Vraném nad Vltavou | Rezidence v Podkozí | Vila na pražské Hanspaulce | Angažmá PPF | PPF v Číně | PPF a J&T | Řád bílého lva | Správa PPF | Sklo Union | Skupiny PPF | Stahování akcií O2 | Stahování akcií | Odbyt automobilky Tesla | Petr Fiala | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Ekonomická zóna v Hondurasu | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | Kryptoměnová burza Binance | Vedení twitteru | Středoafrická republika | CzechToll | Central European Media Enterprises | Šmejc | MMA | UFC | John Vaňhara | Petr Novotný | Jakub Němec | Vojtěch Machek | Howard Friend | Daň na banky | PLATINUM | Podíl Ruska | Nárůst zisků | Přijetí | Sektorová daň Česko | Sektorová daň | Velký cenový pohyb | Zvýšení úroků | Centrum | Nominální růst | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Zisk Komerční banky | Minimalizace rizika | Ekonomický nesmysl | Sektorová daň pro banky | Válečná daň | Obrovské zisky | Podnikatel Křetínský | Libération | Denis Olivennes | Presse indépendente | FDPI | ACPM | Conor McGregor | McGregor | Krach FTX | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Alameda | Šéf kryptoburzy FTX | Šéf kryptoburzy | Kryptoburzy FTX | FTX Sam Bankman-Fried | John Ray | Kryptoměnová burza Kraken | Burza Kraken | Americká kryptoměnová burza Kraken
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Podnik
Podnikáme na burze
Podnikání
Podnikání na kapitálovém trhu
Podnikání Netflixu
Podnikání Rhodium Enterprises
Podnikání společnosti
Podnikání v Číně
Podnikání XTB
Podnikání z domova

Následující klíčová slova

Podnikatelé
Podnikatelé a firmy
Podnikatelé v cestovním ruchu
Podnikatel Křetínský
Podnikatelky
Podnikatel Radomír Lapčík
Podnikatel roku
Podnikatelská aktivita
Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech
Podnikatelská aktivita v Británii
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
InstaForex
xPartners
BOSSA
reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít