Úterý 19. listopad 2019 11:30
reklama
BOSSA ebooky
reklama
Purple trading indikator
reklama

Klíčová slova - Investiční výdaje

img

Akcie Uberu jsou pouze pro spekulanty

11.11.2019 Akcie společnosti Uber od květnového primárního úpisu (IPO) poklesly o závratných 40 %. Při pohledu na finanční hospodaření společnosti se ovšem není příliš čemu divit. Společnosti sice rostou tržby a analytici očekávají, že v letošním a příštím roce vzrostou o 15, resp. 33 %, tady ovšem pozitivní příběh končí.
img

Státní rozpočet na rok 2020

23.10.2019 „Politici si myslí, že dokáží o penězích lidí rozhodovat lépe než lidé samotní. V tom se však zásadně pletou. Nelze proto považovat za správné, že v příštím roce opět dojde k růstu složené daňové kvóty,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Vláda navrhuje rozpočet, který ještě více než ten letošní zatíží daňového poplatníka. Přitom upozaďuje investice a odkládá nutné reformy

23.10.2019 Návrh státní rozpočtu, který dnes projednává poslanecká sněmovna, vychází ze základního předpokladu růstu české ekonomiky v příštím roce reálně o 2,2 procenta. Trh aktuálně počítá ve svém konsensu s růstem ekonomiky v roce 2020 o 2,3 procenta, jak plyne ze zářijového šetření České národní banky mezi českými i zahraničními analytiky. V tomto ohledu je tedy výchozí předpoklad rozpočtu realistický. Nicméně je třeba upozornit, že rozpočet nepočítá s výraznějším zhoršením ekonomických podmínek v zahraničí, které by v ČR vedlo k nižšímu růstu, než je předpokládaná úroveň 2,2 procenta. Skutečnost, že Česko je zatím docela odolné vůči zhoršování mezinárodních ekonomických podmínek, neznamená, že tomu tak bude i příští rok.
img

Rozbřesk: Klíčový summit o brexitu začíná

17.10.2019 Obchodní nejistota měřená nový indexem z dílny Mezinárodního měnového fondu je na historických maximech. Je pravda, že časová řada je relativně krátká (od počátku devadesátých let). Hlavní zpráva je ovšem jasná, oproti posledním třiceti letům, kdy globalizace vládla světu a dveře obchodu se otevíraly, se situace v posledních dvou letech s brexitem a s eskalací obchodních válek diametrálně proměnila.
img

Deficit rozpočtu se v září prohloubil na 21 mld. Kč

01.10.2019 Schodek rozpočtu zaznamenal nejvyšší zářijovou hodnotu od roku 2014, když dosáhl 21 mld. Kč. Aktuální výsledky potvrzují trend pozorovaný v předchozích měsících, a totiž že příjmy se nedaří plnit podle původního plánu. Zatímco v případě daně z příjmu právnických osob se oproti předchozím měsícům výběr zlepšil, ostatní daně znatelně zaostávají, když se např. na dani z příjmu fyzických osob po uplynutí tří čtvrtin rozpočtového období vybralo jen necelých 72 %. Ještě výraznější je manko u DPH, kde se nevybralo ani 70 % plánovaných příjmů. Naproti tomu výdaje státu plánovaného tempa dosahují, hlavně ty neinvestiční. U kapitálových výdajů pak evidujeme výdaje pod plánem, jak je u českého rozpočtu obvyklé.
img

Finanční ředitelé napříč světovou ekonomikou jsou čím dál pesimističtější

19.09.2019 Výsledky pravidelné studie Duke University/CFO Global Business Outlook za třetí čtvrtletí ukázaly, že podnikatelský optimismus v USA v aktuálním třetím čtvrtletí poklesl na nejnižší úroveň za poslední tři roky. Většina finančních ředitelů očekává nástup hospodářské recese ještě před prezidentskými volbami v příštím roce. Tato studie finančních ředitelů přitom probíhá již 94 čtvrtletí v řadě.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.6.2019

04.06.2019 Trh začal očekávat, že švýcarské úrokové sazby, které jsou již nyní světově nejnižší, se budou ještě snižovat. Důvodem je stále posilující švýcarský frank – za poslední měsíc o 2 %. Trh tedy dává 50 % šanci na jedno snížení sazeb o 25 bazických bodů do března 2020. Uvolnění měnové politiky trh očekává také od amerického Fedu a ECB. Sázky na snižování sazeb Fedu od začátku týdne sílí. A možnost pohybu evropských sazeb by mohla být vyjasněna na čtvrtečním měnověpolitickém zasedání ECB.
img

Okénko finančního trhu 3.6.2019

03.06.2019 Státní rozpočet ČR za prvních pět měsíců roku vykázal schodek 50,9 mld. Kč. Jedná se o nejhorší výsledek od roku 2012 a zároveň jde již nyní o částku, která převyšuje deficit plánovaný pro celý letošní rok. Zatímco výdaje státu se meziročně zvýšily o více než 11 %, primárně vlivem zvýšení důchodů a neinvestičních transferů, příjmy narostly pouze o zhruba 7 %. Oproti plánu zaostává výběr daní, což je dobře vidět např. na příjmech z příspěvků na sociální zabezpečení, kde již nyní chybí přibližně 5 mld. Kč. Ekonomika tak zřejmě zpomaluje výrazněji, než rozpočet přepokládal. Na investiční výdaje bylo za prvních pět měsíců roku vynaloženo pouze asi 26 % prostředků alokovaných pro tento rok a jejich tempo tak zaostává za očekáváním.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 16.5.2019

16.05.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Index Dow Jones vzrostl o 0,5 %, S&P 500 si polepšil o 0,6 % a technologický Nasdaq přidal 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo telekomunikačním firmám, když jejich zisky dosáhly výše 2,1 %. Nejztrátovějším sektorem se staly finanční instituce, jejichž hodnota akcií klesla o 0,5 %.
img

Fundamentální analýza akcií: Praktický průvodce

08.02.2019 Vedle technické a psychologické analýzy je fundamentální analýza další metodou, pomocí které se může investor rozhodnout, zda nakoupit nebo prodat konkrétní akciový titul. Jedná se o jeden ze základních přístupů, které se používají pro ocenění akcií.
img

Americké akcie počáteční zisky opět neudržely

15.11.2018 Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu mělo podobný průběh jako to předešlé. Z počátku seance si index S&P 500 připisoval zisky, které dosahovaly až 0,9 %, nicméně po 1,5 h veškerý růst vymazal a již se nedokázal vymanit z převahy prodejních příkazů. Nakonec tak uzavřel 0,8 % pod úterním závěrečným kurzem. Za změnou nálady nestály žádné nové zásadní informace, i tak ale nebyli investoři ochotni se pouštět do otevírání nových pozic. Nejvíce k propadu přispěly informační technologie (-1,3 %).
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.11.2018

02.11.2018 Bankovní rada ČNB včera rozhodla počtvrté v řadě a popáté v tomto roce zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba byla navýšena na úroveň 1,75 %. Bankovní rada vyhodnotila rizika prognózy na horizontu měnové politiky jako mírně proinflační. Nová prognóza počítá pouze s jedním dalším zvýšením sazeb v prvním čtvrtletí příštího roku a následně až v roce 2020.
img

Google nenaplnil očekávání investorů

29.10.2018 Alphabet, který je mateřskou společností Googlu, reportoval kvartální výsledky. Na povrchu vypadají zcela nevinně a relativně dobře. Tržby meziročně rostly o 22 procent a zaostaly za odhady analytiků jen o jeden procentní bod. Zisk na akcii byl dokonce výrazně vyšší, než trhy očekávaly. Co se tedy investorům nelíbilo, že potrestali Alphabet pádem akcií o 5 procent?
img

Ranní nadhoz finančních trhů 1.10.2018

01.10.2018 Na poslední chvíli došlo k dohodě mezi USA a Kanadou o přistoupení druhé zmíněné země k nové verzi obchodní smlouvy NAFTA. Měny zúčastněných zemí reagují posílením.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Zklamání z červencových dat z amerického trhu práce zřejmě srpen napravil

07.09.2018 Růst HDP eurozóny za Q2 18 bude potvrzen na 0,4 %, což je výrazně méně než v předchozích čtvrtletích. Povzbudivá bude dynamika investic. Německé statistiky z průmyslu a exportu za červenec hrozí ve světle včerejších podnikových objednávek zklamáním. Naopak dolar by mohla povzbudit statistika z amerického trhu práce za srpen. Vysoký počet nově vytvořených pracovních míst by měl vykompenzovat červencové zklamání. Míra nezaměstnanosti zřejmě dále klesla, růst výdělků zrychlil.
img

Vstup do H2 18 nevyzněl pro českou ekonomiku vůbec špatně

06.09.2018 Série ráno publikovaných červencových dat z české ekonomiky rozhodně nezklamala. Letošní vedra nezabránila čilému stavebnímu ruchu, kterému konečně začínají pomáhat i zvýšené investiční výdaje státu do infrastruktury. Průmyslové produkci vedra dokonce pomohla. Nutnost chladit znamenala, že na červencovém růstu průmyslové produkce se nejvíce podepsalo odvětví výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu. Tady ale hlavní roli sehrála produkce jaderných elektráren, která byla naopak v loňském červenci ovlivněna jejich odstávkami. V souladu s očekáváním vykázala bilance zahraničního obchodu za červenec svůj první letošní schodek. Tady se ukazuje, že česká ekonomika naráží na hranici svých výrobních možností. Plná zaměstnanost a vysoké využívání výrobních kapacit znamenají, že exportéři nejsou schopni reagovat na zvýšenou poptávku. Naopak importní stranu zatěžují vyšší spotřebitelské, ale i investiční dovozy.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.9.2018

04.09.2018 Akciové trhy rozvíjejících se ekonomik posledních pár dní silně ztrácí pod hrozbou nákazy krize z Turecka nebo Argentiny. Koruna prozatím zůstává stabilní a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/CZK 25,73. Nicméně negativní geopolitický sentiment ji v blízké době nedovolí přilepšit si.
img

Okénko finančního trhu 31.8.2018

31.08.2018 Podle zpřesněného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,7 % a meziročně o 2,4 %. Odhad tak byl v obou případech mírně revidován nahoru. Hlavními přispěvovateli růstu HDP byly investiční výdaje a spotřeba domácností. Otěže růstu HDP tak přebírají investice a spotřeba domácností jde do pozadí. Potvrzuje se také rychlejší růst dovozu nad vývozem, čímž se tak postupně snižuje prozatím kladná bilance zahraničního obchodu. Současný vývoj ukazuje, že česká ekonomika dosáhla na přelomu roku vrcholu svého hospodářského cyklu a už druhé čtvrtletí v řadě zpomaluje. Podstatným faktorem zpomalení v druhém čtvrtletí byla ale také výrazně negativní změna zásob, za kterou pravděpodobně stojí dokončování výroby a investic z roku minulého, kdy firmy nestíhaly realizovat všechny zakázky. Následující čtvrtletí tak nemusí být nutně negativní jak se tváří aktuální statistika.
img

Okénko finančního trhu 24.8.2018

24.08.2018 Podle srpnového konjunkturálního průzkumu ČSÚ poklesla spotřebitelská důvěra o 1,5 na 7,8 b. a je tak nejnižší v tomto roce. Domácnosti se obávají růstu cen a zhoršení ekonomické situace. Paradoxně ale poklesl úmysl spořit. Důvěra podnikatelů však naopak vzrostla, zejména ve stavebnictví. Celkový index důvěry tak meziměsíčně mírně vzrostl a je tak poblíž maximům posledních let.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Rozpočet Německa vykázal přebytek

24.08.2018 Veřejný rozpočet Německa vykázal za pololetí přebytek 48,1 miliardy eur (1,2 bilionu Kč), což je nejvyšší hodnota za pololetí od znovusjednocení země. V poměru k hrubému domácímu produktu činil 2,9 procenta. Německé státní pokladně se daří díky dlouhotrvajícímu ekonomickému růstu, vysoké zaměstnanosti a nízkým výdajům vlády. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.8.2018

02.08.2018 Americký Fed podle očekávání ponechal úrokové sazby beze změny. Podle centrální banky ekonomika roste „silným tempem“, nezaměstnanost je nízká a rizika dalšího výhledu jsou vyrovnaná. Tisková zpráva tak potvrdila prognózu RBI, že Fed zvýší opět sazby na svém následujícím jednání v září.
img

Okénko finančního trhu 1.8.2018

01.08.2018 Stát hospodařil v prvních sedmi měsících tohoto roku s přebytkem 16,6 mld. Kč. Ve stejném období předchozího roku byl přebytek rozpočtu téměř 25 mld. Kč. Rozpočtový přebytek v sobě skrývá stále slabší investiční výdaje, které však postupně zrychlují a dohánějí původní plán. I ve srovnání s minulým rokem je vidět znatelné zlepšení v oblasti státních investic. Po očištění o EU fondy by byl rozpočet v deficitu 4,1 mld. Kč. Na příjmové straně zaostává pouze inkaso daně z příjmu právnických osob, které vzrostlo meziročně pouze o 2,6 %. Na jedné straně je to vinnou procesu podávání daňových přiznání, které bude pokračovat i v srpnu. Na straně druhé se však projevuje i pokles ziskovosti firem způsobený vyššími mzdovými náklady a cenami vstupů.
img

Okénko finančního trhu 12.7.2018

12.07.2018 Průmyslová výroba v eurozóně v květnu meziročně vzrostla o 2,4 %. Meziměsíční růst činil 1,3 %. V obou případech jde o celkem výrazné zrychlení růstu průmyslové výroby. Největšího zrychlení se dočkal růst výroby polotovarů o 1,6 p.b. na 2,4 % meziročně. Oživení průmyslové výroby v eurozóně znamená, že současné tempo hospodářské expanze jen tak nepoleví. Evropská komise přesto oproti jaru mírně snížila své odhady pro růst HDP v letošním roce. Eurozóna letos podle komise poroste tempem 2,1 % (namísto původních 2,3 %), ale v příštím roce zůstává prognóza nezměněná na 2,0 %. Celá osmadvacítka by měla letos expandovat tempem 2,3 %. Komise také upravila svůj vlastní odhad pro růst HDP České republiky za letošek. Ten by měl dosáhnout 3,0 %, což znamená výraznou revizi o čtyři desetiny p.b. dolů ve srovnání s jarem. Evropská komise se domnívá, že nečekaně slabší zahraniční poptávka a nedostatek volné pracovní síly naši ekonomiku letos zadusí. Naše prognóza ale zůstává nezměněna: růst HDP v tomto roce dosáhne 3,5 %. Ačkoliv má komise pravdu, že oba výše zmíněné faktory letos brzdí tempo hospodářského růstu, v našem modelu je to částečně vykompenzováno relativně slabým kurzem koruny. Zároveň také věříme pozitivním dopadům vyšší investiční aktivity: tuzemské firmy kvůli nedostatku zaměstnanců navyšují své investiční výdaje do efektivní výroby a tak posilují okamžitý růst na straně poptávky.
img

Okénko finančního trhu 2.7.2018

02.07.2018 Český PMI výroby v červnu vzrostl o 0,3 b. na 56,8 b. Pro trh, který očekával pátý pokles v řadě, to je příjemné překvapení. Růstu indexu pomohl nárůst objemu výroby, ke kterému přispěly jak tuzemské, tak zahraniční zakázky. Kladně přispěla i silnější investiční aktivita, zejména v rozšiřování výrobních kapacit. Naopak dodací lhůty a jiné problémy v dodavatelských řetězcích nepolevují. Výrobcům také škodí rostoucí ceny vstupů, zejména kovů. Přesto v červnu podnikatelská důvěra vzrostla díky plánovaným investicím do nových technologií, pokračujícímu růstu nových zakázek a přístupu na nové exportní trhy.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.6.2018

04.06.2018  Americký trh práce pozitivně překvapil trh. Míra nezaměstnanosti klesla o desetinu na 3,8 %, což je nejnižší hodnota za téměř 50 let. Růst průměrné hodinové mzdy akceleroval na 0,3 % m/m a 2,7 % r/r a počet nových pracovních míst mimo farmářský sektor vzrostl na více než 230 tis. Trh práce tak vysílá proinflační zprávu americké centrální bance. Ta zasedá 13. června. Tým RBI čeká zvýšení úrokových sazeb o standardních 25 bazických bodů.
img

Okénko finančního trhu 1.6.2018

01.06.2018 Druhý odhad českého HDP za 1. čtvrtletí přinesl revizi směrem dolů o 0,1 p.b. na 0,4 % č/č a 4,4 r/r. Hlavními přispěvovateli k růstu tuzemské ekonomiky byly domácí firmy díky rostoucímu objemu exportu a investic. Kvůli akcelerujícímu dovozu ale zahraniční obchod negativně přispěl k ekonomickému růstu. Spouštěčem investiční aktivity českých firem je bezesporu extrémně nízká nezaměstnanost. Nedostatek pracovní síly znamená, že jediný způsob, jak firmy mohou dále navýšit výrobu se stejným množstvím zaměstnanců, je vylepšování produktivity práce. Vývoj ukazuje, že česká ekonomika dosáhla na přelomu roku vrcholu svého hospodářského cyklu a v novém roce začala pomalý sestup. Za celý letošní rok očekáváme zpomalení růstu HDP na 3,5 %. V dohledné době ale tempo expanze zůstane nad svým dlouhodobým potenciálem, který je okolo 3 %.
img

Americký index Russell 2000 na historickém maximu

17.05.2018 Americký index S&P 500 si včera polepšil o 0,4 %. Za zmínku stojí i historické maximum indexu malých a středních podniků Russell 2000, který včera vyskočil o jedno procento výše. Opětovně se dařilo těžařům a zpracovatelům komodit (+1,2 %), s odstupem je pak následovali prodejci luxusního zboží a maloobchodní řetězce (+0,9 %, respektive +0,8 %). Zde svoji roli sehrály hospodářské výsledky společnosti Macy’s, která provozuje síť obchodních domů a internetový obchod. Akcie firmy na výsledky reagovaly růstem o 11 %. Přestože výnosy státních dluhopisů měly z počátku seance klesat, nakonec zamířily po solidních statistických údajích výše. To bylo negativní zprávou pro realitní developery a sektor síťových odvětví, jejichž akcie spadly o 0,4 %, respektive 0,9 %.
img

Okénko trhu 3.4.2018

03.04.2018 Podle třetího odhadu tuzemského HDP byla původní statistika revidována o tři desetiny procentního bodu směrem nahoru na 5,5 % meziročně a 0,8 mezičtvrtletně. Ekonomika tak v roce 2017 průměrně vzrostla o 4,6 %. Za výraznou revizí stojí vyšší výdaje vládních institucí, než se původně předpokládalo. Nejvíce přispěly k růstu HDP investiční výdaje (+2,1 p.b.) a spotřeba domácností (+2,0 p.b.). Poslední čtvrtletí roku 2017 také potvrzuje trend klesajícího významu zahraničního obchodu na růstu HDP. Zatímco saldo zahraničního obchodu v první polovině roku 2017 přispělo k růstu tuzemské ekonomiky téměř 1,9 p.b., v posledním čtvrtletí příspěvek klesl na 0,1 p.b. Důvodem není ani tak pomalý růst vývozu zboží a služeb, ale svižně akcelerující dovoz. V roce 2018 očekáváme tempo meziročního růstu české ekonomiky 3,5 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 22.3.2018

22.03.2018 Americké trhy i přes příznivý vývoj včerejší obchodní seance nakonec uzavřely v mírných ztrátách. Indexy Dow Jones a S&P 500 ztratily necelé 0,2 % a technologický Nasdaq si pohoršil o téměř o 0,3 %. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe vedlo energetickému sektoru (+2,6 %), a to hlavně díky růstu cen ropy na světových trzích o více než 3 %. Další solidní zisky si připsali zpracovatelé komodit (+1,1 %). Na opačné straně spektra byli výrobci nezbytného zboží (-1,3 %) a dvojice sektorů realitních developerů spolu s telekomunikacemi odepsala 0,9 %. Za tímto poklesem stojí včerejší komentáře americké centrální banky k výhledům na americkou ekonomiku. Pro příští rok zvýšil pravděpodobnost na třetí zvýšení úrokových sazeb místo původně plánovaných dvou.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 2.3.2018

02.03.2018 Po víkendu trhy čekají následky politických událostí v Itálii a Německu. Nedělní parlamentní volby v Itálii nemají doposud jasného favorita. S velkou pravděpodobností žádná z velkých stran nezíská většinu hlasů a skládání vládní koalice může být problematické a zdlouhavé. Pro trhy nejpřijatelnější Demokratická strana bývalého premiéra M. Renziho, která je v současnosti ve vládě, pravděpodobně ztratí ve srovnání s předchozími volbami. Naopak posílí pravicová koalice strany bývalého premiéra S. Berlusconiho a separatistické Ligy Severu. Absolutním vítězem však může být Hnutí pěti hvězd, které ale odmítá vytvářet povolební koalice. Pro trhy tak bude důležité, jakou sílu získají strany Hnutí pěti hvězd a Liga Severu, které se nejvíce hlásí k vystupování z eurozóny. Paradoxně se však toto téma z předvolební kampaně vytratilo a debata byla primárně o předhánění v plánech expanzivní fiskální politiky. Přitom třetí největší ekonomiku eurozóny dlouhodobě tíží vysoká míra zadlužení, která dosahuje 133 % HDP. Tamní bankovní sektor je postižen 300 mld. eur úvěrů v selhání a podle nedávno zveřejněné statistiky Eurostatu rostla Itálie v závěru minulého roku nejpomaleji ze zemí eurozóny. K tomu se přidává druhá nejvyšší míra nezaměstnanosti (11,1 %) a třetina mladých lidí bez práce. Potencionální další navyšování státních výdajů a absence reformního úsilí společně se začátkem utahování měnové politiky ECB může vyústit v podobný scénář, který si zažilo Řecko před několika lety s tím rozdílem, že se jedná o řádově větší ekonomiku s dopadem na celou eurozónu potažmo Evropskou unii.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 22.12.2017

22.12.2017 Americký senát a sněmovna reprezentantů se dohodly na financování vládních výdajů alespoň do 19. ledna příštího roku a odvrátily tak akutní hrozbu federálního „shutdownu“ vládních institucí. Ten nastane v situaci, kdy federální dluh dosáhne svého limitu a kongres nerozhodne o jeho navýšení. Díky tomuto opatření může prezident D. Trump podepsat nedávno schválený zákon daňové reformy již dnes.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Dobrá ekonomická aktivita se stále neodráží v cenovém růstu

28.08.2017 Data zveřejněná tento týden by měla potvrdit současný obrázek světové ekonomiky. Ta si udržuje slušnou růstovou dynamiku, ale tu se nedaří přetavovat do zrychlení inflace. O něco lepší je situace ve středoevropském regionu. Tam je růst ještě o něco vyšší než v USA či eurozóně a navíc se ukazuje, že se již přelévá do růstu mezd i cen.
brexit2.jpg

Třetina evropských firem chce snížit investice

19.03.2017 Třetina evropských firem očekává, že kvůli odchodu Británie z Evropské unie, tzv. brexitu, sníží své investiční výdaje. Desetina z těch, které mají operace v Británii, se chce stáhnout ze země. Vyplývá to z průzkumu mezi 600 firmami z eurozóny, který zveřejnila švýcarská banka UBS.
img

Rozbřesk: Proč se dolar nemusí bát Trumpa?

08.02.2017  Americký dolar se na frontě s eurem v posledních dvou dnech znovu postavil na nohy. Při pohledu na růst krátkých amerických sazeb od začátku roku však má dost prostoru pro další postup vpřed. Hlavním důvodem jeho “váhavosti? je nedávná kritika silného dolaru z úst Donalda Trumpa.
img

Fundamentální analýza: Inflace v eurozóně dosáhne 39 měsíčního maxima

04.01.2017 Dnes bude zveřejněn zápis z prosincového zasedání americké centrální banky, na kterém zvýšila sazby i počet očekávaných „hiků“ v letošním roce. Prosincová inflace v eurozóně zřejmě dosáhne díky vyšším cenám ropy a potravin svého 39 měsíčního maxima. V regionu žádná zajímavější data zveřejněna nebudou.
img

Evropa výrazně zaostává v růstu investic. Na vině jsou nízké úrokové sazby

18.02.2016 Evropa má problém. Je jím nízká úroveň investičních výdajů, jejichž líný růst obzvláště vyniká v porovnání se zeměmi, ...
img

Německo: ZEW, USA: Index Fedu NY

16.02.2016 Trh čeká silné oslabení indexu zřejmě kvůli vzestupu obav z vývoje čínské a světové ekonomiky a poklesu cen akcií. Index je stále pod svým dlouhodobým...
img

Otestuje letos USD/JPY hodnotu 110?

22.01.2016 Japonský jen byl v roce 2015 jednou z nejvýkonnějších měn ze zemí G10. Proti americkému dolaru si udržel téměř čistý štít (klesl jen o 0,53 procenta). Proti euru a komoditním měnám si dokonce připsal až 10 procent zisku.
img

Makro: Sektor služeb Spojených Států nečekaně oslabil na 1,5- leté minimum

06.01.2016 Podmínky v soukromém sektoru služeb Spojených Států se ke konci roku zhoršovaly. Podle průzkumu nákupních manažerů ISM...
nemecko 08012014-3.png

Německé průmyslové firmy zvýší investice

28.12.2015 Německé průmyslové podniky plánují v příštím roce zrychlit růst investic na šest procent z letošního...
img

BoJ rozšířila stimuly, analýza CHF/JPY

18.12.2015  Evropské akciové trhy v pátek klesají ve vleku oslabení na burzách v Asii a Spojených státech a pod tlakem pokles...
img

Makro: Bank of Canada ponechává úrokové sazby beze změny

02.12.2015 Kanadská centrální banka dnes rozhodla zachovat cíl pro jednodenní sazbu na 0,50%, stejně jako na předchozích třech za...
img

USA slaví svátek díkůvzdání = klidný čtvrtek a analýza EUR/USD

26.11.2015 Asijské akcie si ve čtvrtek polepšily. Japonský Nikkei si připsal 0,5 procenta zisku. Euro zůstává nadále pod tlakem kvůli rostoucím sázkám, že Evropská...
nemecko 08012014-3.png

Německé veřejné finance skončily v přebytku

28.08.2015 Německé veřejné finance skončily v prvním pololetí v rekordním přebytku 21,1 miliardy eur. Oznámilo to...
img

Makro: Výrobní sektor USA na nejnižší úrovni od října 2013, Markit

21.08.2015 Výrobní sektor Spojených Států v srpnu indikoval další ztrátu dynamiky a výhled slábl. Podle průzkumu nákupních m...
img

Do kdy může klesat cena ropy?

06.08.2015 Někteří obhájci růstu ceny ropy tvrdili, že nižší cena této komodity oživí poptávku po černém zlatě, které je vstupní surovinou v mnoha výrobních procesech. Zlevní se přeprava zboží a motoristé se v létě vydají na dlouhé výlety. Nicméně škrt přes rozpočet přinesla Čína, největší světový odběratel komodit. Výpadek poptávky čínské ekonomiky, způsoben slabším ekonomickým růstem nejsou schopny nahradit vyspělé ekonomiky, ani takzvané rozvíjející se ekonomiky. Komoditní index proto za poslední rok oslabil přes 36 procent. Navíc aktuální akciový výprodej podkopává důvěryhodnost čínské ekonomiky, což se může brzy projevit v indikátorech spotřebitelské a podnikatelské důvěry a následně pak v číslech maloobchodních prodejů a průmyslové výroby.
img

AUDUSD na cestě k silnému supportu, evropské indexy mírně ztrácí

28.05.2015 Čtvrteční seance se zatím na evropském akciovém trhu nese v klidném duchu, přestože začala v Asii velkým třeskem, když...
eurusd-27052015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 27.5.2015

27.05.2015 Finanční trhy v průběhu včerejší obchodní seance srážela nejistota ohledně Řecka a obavy z dřívějšího...
eurusd-26052015-5.png

Dolar po nejnovější statistice zpevňuje

26.05.2015 Americký dolar dnes na forexovém trhu citelně zpevňuje a ke koši hlavních světových měn odpoledne přidával...
nemecko 08012014-3.png

Německo prý musí zvýšit investiční výdaje

13.04.2015 Německo trpí velmi slabou úrovní investic a veřejný i soukromý sektor je musí podstatně zvýšit, aby největší...
nemecko zeme.jpg

Německo zvýší investiční výdaje o 5 mld. eur

03.03.2015 Německá vláda zvýší v příštích třech letech své investiční výdaje o pět miliard eur a rozdělí je zejména mezi obce...
rakousko 26062013.jpg

Rakousko vyzvalo Evropu ke zvýšení investic

13.10.2014 Evropské vlády by měly zvýšit investiční výdaje, aby tak podpořily hospodářský růst. V rozhovoru s listem...
snb.jpg

Švýcarsko ve 2Q nečekaně zastavilo růst

02.09.2014 Růst švýcarské ekonomiky se ve druhém čtvrtletí nečekaně zastavil, hrubý domácí produkt se tak ve...
nemecko zeme.jpg

Německý rozpočet skončil v přebytku

01.09.2014 Německo v pololetí hospodařilo s přebytkem asi 1,1 procenta hrubého domácího produktu. Předběžné...
img

Makro: Investiční výdaje Austrálie ve druhém čtvrtletí vzrostly o 1,1pct

28.08.2014 Soukromé investiční výdaje Austrálie se po očištění o sezónní vlivy se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 1,1% na 37,64 mil...
img

Makro: Celkové investiční výdaje v Austrálii klesly popáté v průběhu sedmi čtvrtletí

29.05.2014 Nejnovější údaj statistického úřadu potvrdil, že investiční boom v těžebním sektoru Austrálie už patří minulosti. Celk...
img

Denní komentář IronFX - 29/05/2014

29.05.2014 Rozchod USD a úrokových zaseb USA. Jednou z novodobých záhad na finančních trzích je rozchod mezi vývojem amerických úrokových sazeb...
img

Maďarský forint pokračuje ve spanilé jízdě

07.04.2014 Středoevropským měnám se v uplynulém týdnu vesměs dařilo. Zejména maďarský forint pokračoval v posilujícím trendu započatém...
img

Makro: Průzkum NABE – ekonomika pokračuje v expanzi mírným tempem

25.10.2013 Říjnový průzkum celonárodní asociace podnikových ekonomů (NABE) je oproti červenci opatrně optimistický. Růst tržeb v&...
img

Makro: Australská centrální banka snížila krátkodobou prognózu růstu HDP

13.08.2013 Australská centrální banka v pátek snížila krátkodobou prognózu růstu ekonomiky, která odráží měkčí domácí spotřebu i ...
img

Makro: Britská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla o 0,3%, konečný odhad

27.06.2013 Hrubý domácí produkt Velké Británie rostl v prvním čtvrtletí o 0,3% po revidovaném poklesu o 0,2% ve čtvrtém čtvrtletí...
img

Makro: Celkové investiční výdaje v Austrálii poklesly druhé čtvrtletí po

30.05.2013 Dnešní statistika statistického úřadu potvrdila, že investiční boom v těžebním sektoru Austrálie vrcholí. Celkové inve...
img

Akcie: Pražská burza v uplynulém týdnu poklesla, index PX ztratil 0,4pct

25.02.2013 Akciový index PX oslabil v sedmém týdnu o 3,62 bodů, nebo 0,36% na 1000,07 bodů po růstu o 1,0% v předchozím období. Sedm titulů zakončilo v negativním teritoriu, s největším ztrátou NWR (-5,7%, 81,10 Kč), s největším ziskem Telefónica ČR (1,9%, 314,00 Kč). Objem zobchodovaných akcií se zvýšil z 3,60 mld. Kč na 4,03 mld. Kč. Od počátku roku index PX prohloubil ztrátu na 3,7%.
cina ekonomika.jpg

Ekonomové: Čína se odráží ode dna

22.10.2012 Čínská ekonomika se začne ve čtvrtém čtvrtletí odrážet ode dna, růst hrubého domácího produktu (HDP) ale zůstane...
img

Makro: Kanadská ekonomika rostla v druhém čtvrtletí o 1,8 pct

31.08.2012 Hrubý domácí produkt Kanady rostl v druhém čtvrtletí letošního roku anualizovaně o 1,8%, stejným t...
img

Makro: Kanadská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí o 1,9 pct

01.06.2012 Hrubý domácí produkt Kanady rostl v prvním letošním čtvrtletí anualizovan...
img

Asie dnes: Na včerejší kocovinu z EUR neexistuje žádný lék

31.05.2012 Kocovinu z včerejšího propadu EUR nemohla asijská seance vyléčit, rizikové měny si spokojeně hověly poblíž včerejších minim. Pokud jde o včerejšek, veškeré náznaky odrazu/korekce si našly řadu ochotných prodejců.
img

Asie dnes: Na včerejší kocovinu z EUR neexistuje žádný lék

31.05.2012 Andrew RobinsonKocovinu z včerejšího propadu EUR nemohla asijská seance vyléčit, rizikové měny si spokojeně hověl...
img

Makro: Japonská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí poklesla o 0,6 pct, předběžný odhad

13.02.2012 Hrubý domácí produkt očištěný o sezónní a kalendářní vlivy ve čtvrtém čtv...
img

Makro: Japonská ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí o 1,4 pct, zpřesněný odhad

09.12.2011 Hrubý domácí produkt očištěný o sezónní a kalendářní vlivy rostl ve třetí...
img

Makro: Australská ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí o 1,0 pct

07.12.2011 Hrubý domácí produkt Austrálie vzrostl ve čtvrtletí do září o 1,0%, uvedl předbě...
img

Makro: Růst britské ekonomiky byl v druhém čtvrtletí revidován dolů

05.10.2011 Britská ekonomika rostla na základě revizí v druhém čtvrtletí 2011 pouze o 0,1...
img

Makro: Americká ekonomika rostla v druhém čtvrtletí o 1,3 pct, konečný odhad

29.09.2011 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl v druhém čtvrtletí ročním tempem 1,...
img

Makro: Podnikatelská důvěra Austrálie klesla na dvouleté minimum, NAB

13.09.2011 Podnikatelská důvěra Austrálie v srpnu poklesla na nejnižší úroveň od roku 200...
img

Makro: Australská ekonomika v druhém čtvrtletí rostla o 1,2 pct

07.09.2011 Australská ekonomika ve čtvrtletí do června vzrostla o 1,2% a následovala revi...
img

Makro: Slabý růst eurozóny byl v druhém čtvrtletí potvrzen

06.09.2011 HDP sedmnáctky zemí eurozóny rostl v druhém letošním čtvrtletí o 0,2%, výrazně...
img

Makro: Švýcarská ekonomika rostla v druhém čtvrtletí pomaleji

02.09.2011 Hrubý domácí produkt Švýcarska rostl v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,4%,...
img

Makro: Slabý růst německé ekonomiky byl ve druhém čtvrtletí potvrzen

01.09.2011 Největší evropská ekonomika ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně rostla pouze o ...
img

Makro: Kanadská ekonomika v druhém čtvrtletí překvapivě poklesla o 0,4 pct

01.09.2011 Kanadská ekonomika ve druhém čtvrtletí na ročním základu nečekaně poklesla o 0...
img

Makro: Polská ekonomika v druhém čtvrtletí meziročně rostla o 4,3 pct

30.08.2011 Polská ekonomika v druhém čtvrtletí meziročně rostla o 4,3%, o 0,1% pomaleji n...
img

Makro: Německá ekonomika v druhém čtvrtletí značně zpomalila

16.08.2011 Největší evropská ekonomika se rozšířila v druhém letošním čtvrtletí pouze o 0...
img

Makro: Japonská ekonomika v druhém čtvrtletí poklesla o 0,3 pct

15.08.2011 Japonská ekonomika v druhém čtvrtletí zpomalila o 0,3% a následovala pokles o ...
img

Makro: Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí nečekaně stagnovala

12.08.2011 Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí nečekaně stagnovala, po růstu o 0,9% v prvním čtvrtletí, u...
img

Makro: Americká ekonomika rostla v druhém čtvrtletí o 1,3 pct, předběžný odhad

29.07.2011 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl v druhém čtvrtletí ročním tempem 1,3%, rychleji než o 0,4...
img

Makro: Bank of England hlasovala o úrokových sazbách v poměru 7-2

20.07.2011 Zápis z jednání Bank of England z dne 6-7. července potvrdil nejednotný postoj ohledně úrok...
img

Makro: Britská ekonomika v 1Q rostla o 0,5 pct, konečný odhad

28.06.2011 Hrubý domácí produkt Británie vzrostl v prvním letošním čtvrtletí o 0,5%, po poklesu o 0,5% ve ...
img

Makro: Americká ekonomika rostla v 1Q o 1,9 pct, konečný odhad

24.06.2011 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl v prvním čtvrtletí ročním tempem 1,9%, pomaleji než o 3,1...
img

Makro: Ekonomika eurozóny rostla v prvním čtvrtletí o 0,8 pct, zpřesněný odhad

08.06.2011 HDP sedmnáctky zemí eurozóny rostl v 1Q o 0,8%, rychleji než o 0,3% v 4Q a 0,4% v 3Q ...
img

Makro: Australská ekonomika v prvním čtvrtletí prudce zpomalila

01.06.2011 Australská ekonomika ve čtvrtletí do března klesla o 1,2% a následovala revidovaný růst o 0,8% ...
img

Makro: Polská ekonomika v prvním čtvrtletí meziročně rostla o 4,4 pct

31.05.2011 Polská ekonomika v prvním čtvrtletí meziročně rostla o 4,4%, o 0,1% pomaleji než ve čtvrtém ...
img

Makro: Kanadská ekonomika se v prvním čtvrtletí rozšířila o 3,9 pct

30.05.2011 Kanadská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí ročním tempem 3,9 %, rychleji než o 3,1% ve...
img

Makro: HDP USA rostl v prvním čtvrtletí o 1,8 pct, zpřesněný odhad

26.05.2011 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl v prvním čtvrtletí ročním tempem 1,8%, pomaleji než o 3,1...
img

Market Preview - 26. května 2011

26.05.2011 Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výšeEUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduj...
img

Makro: Britská ekonomika se v 1Q rozšířila o 0,5 pct, zpřesněný odhad

25.05.2011 Britská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí 2011 o 0,5% a následovala pokles o 0,5% ve 4...
img

Makro: Německá ekonomika rostla v prvním čtvrtletí 2011 o 1,5 pct

13.05.2011 Největší evropská ekonomika se rozšířila v prvním letošním čtvrtletí o 1,5% a následovala 0,4% e...
img

Makro: HDP USA rostl v prvním čtvrtletí o 1,8 pct, předběžný odhad

28.04.2011 Růst americké ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí zaostal za očekáváním. Hrubý domácí produkt se rozšířil...
img

Makro: Ekonomika eurozóny rostla ve čtvrtém čtvrtletí o 0,3pct, konečný odhad

06.04.2011 HDP šestnáctky zemí eurozóny rostl ve čtvrtém čtvrtletí o 0,3%, pomaleji než o 0,4% v 3Q a 1,...
img

Makro: Ekonomika Jižní Korey rostla nejrychleji od roku 2007

30.03.2011 Čtvrtá největší asijská ekonomika rostla v roce 2010 o 6,2%, uvedl konečný odhad Bank of ...
img

Makro: Ekonomika Jižní Koreji rostla nejrychleji od roku 2007

30.03.2011  Čtvrtá největší asijská ekonomika rostla v roce 2010 o 6,2%, uvedl konečný odha...
img

Makro: Britská ekonomika v posledním čtvrtletí klesla o 0,5 pct, konečný odhad

29.03.2011 Britská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,5% a následovala růst o 0,7% v 3Q, potvrdil ...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Fundamentální analýza | Intervence | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | CHF/JPY | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akcie prioritní | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CAPEX | CEO | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Depreciace | Dividenda | EBIT | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | G10 | G7 | IFO index | IFRS | IPO | Index PX | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kurz | Low | MACD | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oscilátor | P/E | Penzijní fond | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Směnný kurz | Spread | Support | Swiss | Swiss National Bank | Trader | Trend | Tržní cena | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | BOSSA | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Michala Moravcová | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ceny komodit | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Bohatství | London Stock Exchange | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | DailyFX | Obchodovat | Akcie NWR | Akcie ČEZ | Investment Banking | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | Měnový index | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | USDJPY | AUDUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Přenos | Vnitřní hodnota | Akcie dnes | Akcie RWE | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Brokers | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Evropská měna | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP Francie | HDP USA | HighSky | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Komoditní | Komoditní index | E15 | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | RWE akcie | Řecká ekonomika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Švédská koruna | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Výprodej | Vývoj akcií | WTI | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | DXY | ING | Benzín | Buy | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | EBITDA marže | Ekonomika EU | Ekonomika Německo | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | P.A. | P/S | Prioritní akcie | Regionální PMI indexy | REIT | ROA | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Akciová společnost | Převis | Index nákladů práce | Investice ve stavebnictví | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Volby | Finanční noviny | Retail | Vzdělání | RM systém | Burze | Investment | Evropské obchodování | Markit | Bank of New York Mellon | DPA | Jackson Hole | Institut ZEW | Bankovní sektor | DIW | Baker Hughes | Institut Ifo | Destatis | Agentura DPA | Index Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Bezpečné měny | Forex weby | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Energie | William Hill | Společná evropská měna | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Polská ekonomika | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Referendum | Ekonomická aktivita | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Britské akcie | Economist | Inflační tlaky | Akcie bank | Objem investic | Daňové příjmy | Americký akciový index | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Nervozita | Fitch Ratings | AAA | Utahování měnové politiky | Walmart | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | Index Nikkei | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Revize výhledu | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | FTSE 100 | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | National Australia Bank | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Rekordní maxima | Exxon | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Vyhlídky eurozóny | Odhady trhu | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Měnové otázky | Irská ekonomika | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Měnové krize | Investiční plány | Akcie Bank of America | Měnové stimuly | Příjmy | Návratnost investice | Oslabování eura | Alphabet | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Tempo růstu ekonomiky | Morningstar | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Fluktuace kurzu | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Finanční ředitelé | BHS | Akciové společnosti | Ekonomické výhledy | Americký akciový trh | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Index Russell 2000 | Zavedení dovozních cel | Očekávání investorů | Obchodní válka | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Turecké liry | Výplaty dividend | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Tvrdý brexit | Global Business Outlook | Evropská komise | Zadluženost | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Obchodní jednání | Technologický Nasdaq | Akcie Uberu | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Výnosové křivky | Štěpán Křeček | Britský premiér | Inverze výnosové křivky | Deficit rozpočtu | Návrh státní rozpočtu | Investment Management
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Investiční stříbro aktuální cena
Investiční stříbro Brno
Investiční stříbro graf
Investiční šílenství
Investiční téma
Investiční teorie
Investiční tipy
Investiční trojúhelník
Investiční účet
Investiční večer

Následující klíčová slova

Investiční výhled
Investiční výhody
Investiční výzkum
Investiční web
Investičníweb.cz
Investiční weby
Investiční workshopy
Investiční záměr
Investiční záměry
Investiční zaměření
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Potvrďte prosím... Zavřít