Středa 19. června 2024 15:04
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ETF

Prodejní signál

img

Výhled pro GBP/USD na 18. června. Také libra zahájila korekční fázi

18.06.2024 Také měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil korekci, i když k tomu měl ve srovnání s párem EUR/USD mnohem méně důvodů. Všimněte si, že euro se nachází v klesajícím trendu, zatímco v případě britské libry tomu tak není. Nicméně poté, co nedávno překonala důležitou oblast 1,2691–1,2701, se nad ni libra snaží vyšplhat. Tato oblast již několik týdnů brání libře v poklesu. Britská měna tuto oblast minulý týden překonala, ale jak vidíme, další technický prodejní signál na začátku nového týdne absolutně nic neznamená. Je možné, že cena pouze provádí korekci o něco výše (směrem k liniím indikátoru Ichimoku), než zahájí nový pohyb směrem dolů. Před zveřejněním zprávy o inflaci ve Velké Británii a zasedáním Bank of England bychom se však podobných odvážných předpovědí zdrželi. Trh by mohl využít jakýkoli formální důvod k opětovnému nákupu britské měny.
img

Prognóza pro měnový pár GBP/USD na 13. června. Překvapilo vůbec někoho, že libra rostla?

13.06.2024 GBP/USD si ve středu připsal 110 pipsů výhradně na základě zprávy o inflaci v USA. Tak výrazný pokles dolaru bychom pochopili, kdyby se americká inflace snížila o 0,3 % nebo více. To by přiblížilo první snížení sazeb Federálního rezervního systému. Jak ale vidíme, trh na zpomalení inflace o pouhých 0,1 % již druhý měsíc po sobě reagoval prodejem dolaru. Opět musíme říci, že pár vykazoval nelogické pohyby.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.06.2024 Ve čtvrtek zůstal měnový pár GBP/USD v podstatě na místě. Zasedání ECB nebylo pro britskou libru nijak významné ani relevantní. Ačkoli občas na takové události libra reaguje, včerejšek k nim nepatřil. Pár tak zůstává v blízkosti svých lokálních maxim a drží se zcela nelogického vzestupného trendu, který není schopný ani mírné korekce směrem dolů. Vytvořila se třetí po sobě jdoucí vzestupná trendová linie, která zůstává relevantní. Připomeňme, že prolomení ceny pod první dvě linie nevedlo k poklesu libry ani k vytvoření klesajícího trendu. Trendové linie tedy v současné době existují pouze jako potvrzení nepřetržitého růstu libry.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.
img

Jak 6. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

06.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu opět vykázal vzestupný pohyb. Konkrétně, pohyby byly během dne smíšené, ale ke konci dne evropská měna opět vzrostla. Začínající obchodníci tak mohli vidět, že situace na trhu se nemění ani s pozitivními informacemi z USA – evropská měna dál roste. Připomeňme, že USA včera zveřejnily poměrně silný index ISM PMI ve službách, který o několik bodů překonal prognózu. Dolar nedávno posílil o zhruba 20 bodů, ale v tichosti se vrátil k poklesu. A podobně v pondělí, kdy byl index ISM PMI ve výrobě slabší, než se očekávalo, se dolar na šest hodin propadl a ztratil víc než 60 bodů. Trh tedy stejně jako dříve reaguje s dvojnásobným až trojnásobným úsilím na údaje, které jsou pro dolar negativní, zatímco pozitivní údaje ignoruje.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.05.2024 Také měnový pár GBP/USD zahájil v úterý velmi slabý pohyb směrem dolů, který byl vyvolán odrazem od technické úrovně. Podobně jako v případě eura tento odraz a mírný pokles nemusí nutně naznačovat rodící se klesající trend. Libra již měsíc a půl roste, přičemž v posledních třech týdnech vykazuje pohyb vzhůru bez zjevných důvodů. Proto bychom se nedivili, kdyby cena v blízké budoucnosti překonala úroveň 1,2787 a libra by nadále rostla.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

24.05.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v poklesu v rámci korekce proti korekci. Začátečníci by si měli uvědomit, že veškerý vzestupný pohyb páru v posledním měsíci je součástí korekce, která je v časovém rámci 24H dokonale patrná. Korekce dál přetrvává, ale pohyby páru jsou poměrně pomalé, takže v nižších časových rámcích vypadají jako samostatný trend. A sestupný pohyb z minulého týdne je korekcí proti tomuto trendu. Celkově vzato zůstává volatilita slabá a dosahuje většinou zhruba 40 pipů za den. Proto je velmi těžké a někdy i marné obchodovat tento pár v nižších grafech. Zvlášť intradenních.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 17. května. Libra korigovala.

17.05.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek mírně klesl z týdenních maxim. Celkově nám středa a čtvrtek umožnily vyvodit téměř jednoznačný závěr o povaze jeho pohybu. Libra roste buď rychle a prudce, nebo pomalu a stabilně. V každém případě ale roste. Roste i tehdy, když k tomu nemá důvod. A když ho má, roste o to víc. Rozdíl úrokových sazeb mezi Bank of England a Federálním rezervním systémem, který se v letošním roce bude jen prohlubovat, není pro trh důležitý. Důležitý není ani fakt, že sazby Fedu, pokud opravdu začnou klesat, pak až na konci roku. Ještě méně důležitý je fakt, že se účastníci trhu mýlili, když očekávali 5–6 snížení sazeb v roce 2024.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 15. května. Trh se nezříká základní strategie týkající se libry.

15.05.2024 Pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Britská libra je aktuálně v dalším bočním kanálu, tentokrát mezi úrovněmi 1,2445 a 1,2605, jak je jasně vidět v grafu. Současný růst by tedy neměl být považován za trend. Libra neposiluje bezdůvodně; v poslední době se už také několik měsíců obchoduje ve flat pásmu. Celkovým následkem jsou "nelogické nebo obchodníkům nevyhovující pohyby".
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.05.2024 Pár GBP/USD se i v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Velká Británie včera zveřejnila tři zprávy, které byly docela zajímavé. Míra nezaměstnanosti byla horší, než se předpokládalo – pokud nebyla úplně katastrofální. Míra žádostí o podporu v nezaměstnanosti a výše mezd ale britskou libru podpořily. Mzdy vykázaly vyšší tempo růstu, než se očekávalo, což by mohlo negativně ovlivnit indikátor inflace. Britská libra nejdřív klesala, takže zjevně reagovala na špatné údaje o nezaměstnanosti. Ve druhé polovině dne byl zveřejněn americký index cen výrobců, který tlačil pár GBP/USD nahoru, i když by bylo logičtější, kdyby pár po této zprávě klesl.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 10. května. Euro bezdůvodně vzrostlo

10.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl. Výše uvedený graf může naznačovat, že byl tento pohyb směrem vzhůru silný, ale ve skutečnosti se pár za poslední den nepohnul o více než 60 pipsů. Cena se stále obchoduje uvnitř vzestupného kanálu, takže vzestupný trend, který trvá již tři týdny, přetrvává. Upozorňujeme, že současný růst je součástí korekce proti výraznému poklesu a zdá se, že tato korekce nemá konce. Občas k tomu existují důvody: poslední údaje z USA totiž dolarové býky zklamaly. Někdy však – stejně jako včera – euro nemělo k růstu žádný důvod.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Pohyb páru byl ovlivněn zprávou o americkém HDP, protože během dne jednoduše nedošlo k žádným dalším událostem ani ke zveřejnění zpráv. Britské libře se podařilo vzrůst pouze na úroveň 1,2502, protože čtvrtletní údaj o HDP se ukázal být jedenapůlkrát nižší, než se předpokládalo. Americká ekonomika zpomaluje, a to je špatná zpráva. Skutečnost, že se hospodářský růst USA ochladil, povede v budoucnu ke zpomalení inflace. A čím rychleji inflace zpomalí, tím dříve přistoupí Federální rezervní systém k uvolnění své měnové politiky, což je pro dolar špatné. Stále se domníváme, že trh nezohlednil ani polovinu faktorů, které způsobují pokles páru GBP/USD, takže očekáváme jeho další pokles. Prozatím zůstává klesající trend nedotčen.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 24. dubna. Libra oživila

24.04.2024 Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně silný růst. Libru podpořilo makroekonomické pozadí. Nelze sice říct, že by ji podpořilo úplně, ale tři ze čtyř zpráv přesto vyzněly v její prospěch. Britský PMI ve službách rostl silněji, než se očekávalo, zatímco oba americké PMI vykázaly slabé výsledky. Proto bylo naprosto logické, že pár v úterý stoupal.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky 22. dubna (americká seance)

23.04.2024 Cena 1,0660 byla v první polovině dne otestována, právě když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál pro euro. V důsledku toho se pár propadl o více než 20 bodů, což představovalo značnou část intradenní volatility. Absence statistických údajů o eurozóně držela obchody v rámci kanálu, což aktuálně nedává výhodu ani jedné straně. Ve druhé polovině dne bohužel nejsou k dispozici žádná data, ani nejsou naplánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může držet obchody v rámci bočního kanálu s mírnou výhodou pro kupce, protože medvědi mohou rychle ztratit páru. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Výhled pro GBP/USD na 23. dubna. Libra neprodleně obnovila svůj pokles

23.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nečekaně klesl. Britská libra se po dobu čtyř měsíců nacházela na stejné úrovni a volatilita byla několik měsíců mimořádně nízká. Poslední dva dny se však vymykaly běžným zvyklostem. Britská měna prudce klesla v pátek, kdy byla z relativně důležitých událostí zveřejněna pouze zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, a také v pondělí, kdy nebyly zveřejněny vůbec žádné zprávy. Přesto je nedávný pokles libry nejlogičtějším pohybem ze všech, které kdy trh zaznamenal. Vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí se libra dlouho obchodovala velmi vysoko. Nyní nastal čas "splatit dluhy". Domníváme se, že britská měna může a měla by pokračovat v poklesu téměř v každém případě. A to i bez zpráv, reportů či projevů představitelů centrální banky.
img

Co můžeme příští týden čekat od libry?

22.04.2024 Do konce tohoto týdne se britská libra vzpamatovala a obnovila svůj pohyb směrem dolů. Jen připomínám, že kolem 8. března se pravděpodobně začala formovat vlna 3 nebo c, což znamená výrazný pohyb instrumentu směrem dolů. GBP/USD má za sebou přibližně polovinu cesty dolů, nicméně vlna 3 nebo c by mohla nabýt mnohem delší podoby vzhledem k délce vlny 2 nebo b. Proto by libra měla dále klesat, aby nedošlo ke zmatkům ve značení vln.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 18. dubna. Údaje o inflaci na libru nezapůsobily

18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Volatilita zůstává slabá a obchodníci si po opuštění 4měsíčního bočního kanálu oddechli. Cena je aktuálně 80 pipů pod kanálem, ve kterém strávila téměř půl roku. Proto stále očekáváme pokles libry a bereme na vědomí, že v posledních třech měsících byl vždy důvod k prodeji libry.
img

FOMC v roce 2024 sazby nesníží

18.04.2024 Jak jsme již zmínili, už nemá smysl očekávat snížení sazeb ze strany Fedu. Poslední zpráva o inflaci překročila cílovou hodnotu téměř dvojnásobně. Bude trvat nejméně 5–6 měsíců, než inflace zpomalí alespoň na 2,5 %, aby Fed mohl konečně začít diskutovat o uvolnění měnové politiky. A mělo by být jasné, že 5–6 měsíců bude reálných pouze v případě, že inflace začne zpomalovat už v dubnu. Ale co když se tak nestane? Evropská centrální banka dosáhla míry inflace 2,4 % meziročně a se snižováním úrokových sazeb vůbec nepospíchá. V červnu, na kdy je plánováno první uvolnění politiky, by inflace v EU mohla dosáhnout již 2 % nebo o něco více. Proto chápeme logiku centrální banky: sazba by měla být snížena, až se inflace bude nacházet velmi blízko cílové hodnoty. Tedy kolem 2 %. Jde o to, že Amerika se k takovým výsledkům ani nepřiblížila.
img

Plán obchodování GBP/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.04.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý obecně zachoval klesající tendenci a dokonce se posunul směrem dolů. Velká Británie zveřejnila tři poměrně důležité zprávy, ale je těžké vyzdvihnout, která z nich byla nejvýznamnější. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,2 %, ačkoli se předpokládalo, že nepřesáhne 4,0 %. Průměrný výdělek se v souladu s prognózami zvýšil o 5,6 %. A počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se ukázal být nižší, než odborníci očekávali. Nemůžeme tedy potvrdit, zda tyto zprávy byly pro libru zklamáním, nebo naopak silným impulsem.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém klesajícím pohybu a po čtyřech měsících obchodování ve flatu ve 24hodinovém časovém rámci se nakonec propadl pod úroveň 1,2502. Tato úroveň dlouho sloužila jako spodní hranice bočního kanálu, takže její proražení naznačuje konec flat fáze. Ačkoli bcyhom vzhledem k neochotě trhu prodávat libru a nakupovat dolar nedělali tak odvážné závěry, signál proražení bočního kanálu je silný a v podstatě první za poslední čtyři měsíce. Pohyb směrem dolů plně podporujeme.
img

Co můžeme příští týden očekávat od dolaru?

15.04.2024 Americký dolar se konečně vymanil z optimismu trhu ohledně uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému. Během posledních dvou týdnů se ukázalo, že snižování sazeb začne, až inflace klesne alespoň na 2,5 % meziročně. Vzhledem k tomu, že poslední zpráva o inflaci zrychlila na 3,5 %, snížení sazeb v Americe v nejbližší době neočekávám.
img

Co můžeme příští týden čekat od eura?

15.04.2024 Nadcházející týden se jeví jako poměrně nudný, zejména pro euro. V Evropské unii se odehraje relativně málo významných událostí, ale domnívám se, že v tuto chvíli ani nejsou potřeba. V uplynulých dvou týdnech trh překonal bariéru, která mu bránila ve zvýšení poptávky po dolaru. Nejprve vykázala vyšší hodnoty, než trh očekával, celá řada zpráv o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, a poté nad očekávání zrychlila také americká inflace. Kombinace těchto zpráv jasně ukázala, že je předčasné snít o snížení sazeb Federálního rezervního systému. Vzhledem k tomu, že trh se dříve při prodeji dolaru řídil vlastním očekáváním brzkého uvolnění politiky Fedu, je situace opačná. Poptávka může vzrůst, protože je nepravděpodobné, že by Fed v příštích měsících snížil sazby.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD dne 12. dubna

12.04.2024 ECB ponechala úrokové sazby beze změny, ale naznačila, že od června může dojít ke snížení, pokud bude inflace nadále klesat a nebude vykazovat negativní změny z hlediska růstu. Ekonomice eurozóny to objektivně ve střednědobém horizontu prospěje, ale prozatím euro reagovalo poklesem. Před námi jsou údaje o CPI z Německa, Francie a Španělska, po nichž bude následovat projev člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Slabé údaje a měkký postoj politiky budou dalším důvodem k prodeji eura.
img

Christine Lagarde: inflace slábne

12.04.2024 Skončilo třetí zasedání Evropské centrální banky roku 2024. Trh očekával, že úrokové sazby zůstanou beze změny, a ukázalo se, že měl pravdu. Někteří analytici a ekonomové však také očekávali, že prezidentka ECB Christine Lagarde oznámí, že je připravena na příštím zasedání přejít k uvolněnější měnové politice. K tomu nedošlo, ačkoli bylo naznačeno snížení sazeb v červnu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 8. dubna

08.04.2024 K otestování úrovně 1,2613 došlo v době, kdy se linie MACD posunula od nuly směrem dolů. To spolu se silnými údaji z USA vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 40 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD dne 5. dubna (seance v USA)

05.04.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0840 došlo během prudkého vzestupu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který vyvolal prodejní signál, protože linie MACD se dostala do překoupené oblasti. To mělo za následek pokles ceny o zhruba 10 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY dne 5. dubna

05.04.2024 Test úrovně 151,67, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o 15 pipsů. Krátce poté se poptávka po tomto páru vrátila.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. dubna (americká seance)

04.04.2024 Dnes vyjdou údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci v USA. V centru pozornosti hráčů na trhu budou i projevy členů FOMC, jejichž pevný postoj by mohl vyvolat růst poptávky po dolaru, byť je to nepravděpodobné, protože cena už dosáhla ročních maxim.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 4.–6. dubna 2024: prodej pod 2 312 USD (+2/8 Murray – technická korekce)

04.04.2024 Na začátku evropské obchodní seance se zlato obchoduje kolem psychologické hladiny 2 300, přičemž podle denního grafu má silný býčí trend a vykazuje známky překoupenosti. Zlato dosáhlo extrémních úrovní, které podle ukazatele Murray pozorujeme v oblasti 2 312. Ta by mohla být klíčovým bodem pro silnou technickou korekci v nadcházejících dnech.
img

EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 3. dubna. Euro se obchoduje směrem nahoru

03.04.2024 Včera se vytvořil jen jeden signál pro vstup na trh. Navrhuji podívat se na graf 5M a zjistit, co se stalo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0744 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Růst a falešný průraz této úrovně po údajích z eurozóny vytvořily prodejní signál, ale pár neklesl, takže jsem se rozhodl trh opustit. Falešný průraz poblíž 1,0752 vytvořil odpoledne prodejní signál, ale medvědi nic nenabídli, takže výsledkem byla ztráta.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?

02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal "ohromující" volatilitu. Pásmo od denního maxima po minimum činilo pouhých 29 pipů. Už dříve jsme vás ale varovali, že volatilita tento týden výrazně klesne, protože fundamentální pozadí předchozího týdne bylo silné, kdežto tentokrát je slabé. A tak se i stalo. Dokonce ani ekonomické zprávy, které se občas k obchodníkům dostanou, nemají prakticky žádný vliv, protože všechna data jsou druhořadého významu. A vůbec, jaký je rozdíl v tom, zda mají dopad, nebo ne, když trh prakticky přešlapuje na místě?
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD 27. března

27.03.2024 K otestování 1,2652 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál, a pár se propadl k cíli na 1,2622. Výsledkem byl pokles o 30 pipsů. Absence ekonomických zpráv ze Spojeného království již nepředstavuje pro kupující GBP/USD výhodu. Hlavním důvodem poklesu libry byly včerejší americké zprávy, přičemž pár se dnes může nadále obchodovat níže, a tady je důvod: čekáme na zápis ze zasedání Bank of England, přičemž náznaky měkké politiky rozhodně vyvinou na libru tlak. S dlouhými (long) pozicemi byste tedy měli být opatrní.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového EUR/USD 27. března

27.03.2024 K otestování hladiny 1,0852 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, čímž potvrdil prodejní signál, a pár se propadl do oblasti 1,0831. V důsledku toho došlo k poklesu o 20 pipsů. Údaje o spotřebitelské důvěře v Německu a zpráva o HDP ve Španělsku euro podpořily, ale silné zprávy z USA, zejména pokud jde o spotřebitelskou důvěru, vyvíjely na pár tlak. Dnes může euro pokračovat v poklesu, k čemuž napomohou prohlášení člena Výkonné rady Evropské centrální banky Piera Cipolloneho a člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Holubičí postoj bude na euro vyvíjet tlak. Na jednotnou měnu může působit i pokles ukazatele spotřebitelské důvěry v eurozóně.
C:\fakepath\obv-example.png

Indikátor On Balance Volume (OBV)

24.03.2024 Indikátor On Balance Volume (dále jen OBV) vyvinul Joe Granville v šedesátých letech minulého století. Již tehdy to byl revoluční indikátor a i dnes ho mnoho profesionálních obchodníků na finančních trzích používá pro analýzu a obchodování jako hlavní.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Z Německa přišly obstojné údaje, které omezily potenciál páru EUR/USD klesat. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři na dnešní odpoledne by hráči na trhu měli pokračovat v obchodování podle trendu a využít korekce eura k ziskovějším prodejům.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 22. března

22.03.2024 Slabé údaje indexu PMI v eurozóně vedly k poklesu páru, který pokračoval na pozadí silných zpráv z amerického trhu s nemovitostmi. Výprodej dnes ještě prohloubí zklamání z údajů o podnikatelském klimatu, hodnocení současné situace a ekonomických očekávání z IFO. Dobrou volatilitu na trhu udrží projev člena bankovní rady ECB Joachima Nagela a summit eurozóny.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března (seance v USA)

21.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 151,19 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal prodejní signál, což vedlo k poklesu ceny o 30 pipsů.
img

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England

21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března

21.03.2024 Rozhodnutí Fedu setrvat na cestě snižování sazeb v letošním roce navzdory růstu inflace vedlo k poklesu dolaru a krátkodobému růstu jenu. Během dnešní asijské seance pak byly zveřejněny slušné údaje o PMI ve výrobě, PMI ve službách a kompozitním PMI z Japonska, což vedlo k ještě většímu poklesu USD/JPY. To naznačuje, že býčí trh přetrvává, takže hráči na trhu by měli jednat v souladu s tímto trendem.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Trhy ignorovaly komentáře prezidentky ECB Christine Lagarde, protože čekají na daleko důležitější statistiky. Rozhodnutí FOMC o hlavní úrokové sazbě, doprovodné prohlášení a ekonomická prognóza by mohly vést buď k poklesu eura, nebo k posílení jeho pozice vůči dolaru. Tisková konference předsedy Fedu Jeromea Powella bude hlavním motorem pohybu trhu.
img

Solana překonává BNB a získává 4. místo v žebříčku tržní kapitalizace kryptoměn

19.03.2024 Solana (SOL) oficiálně vystrčila Binance Coin (BNB) z jeho postavení, postupujíc na prestižní čtvrté místo v celosvětovém žebříčku tržní kapitalizace kryptoměn. Během posledních 24 hodin utrpěla tržní kapitalizace BNB ztrátu více než 5 % podle údajů z CoinMarketCap. Mezitím Solana pluje na vlně impozantního růstu, stanovuje nové rekordy a přitahuje pozornost v kryptosvětě.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 19. března

19.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 149,31 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To vedlo k poklesu ceny páru o více než 30 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 19. března

19.03.2024 Údaje o inflaci v eurozóně neměly na dynamiku trhu vliv a odpoledne se na pár vrátil tlak. Dnes se můžeme dočkat dalšího poklesu, neboť slabé zprávy o podnikatelské náladě a současné situaci od ZEW posílí tlak na euro, což povede k dalšímu masivnímu výprodeji v rámci pokračování klesajícího trendu. Měkký tón viceprezidenta ECB Luise de Guindose rovněž povede k poklesu EUR/USD.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 15. března

15.03.2024 Otestování úrovně 147,67, která se shoduje s poklesem linie MACD od nuly, vyvolalo prodejní signál. Obchodování však vedlo ke ztrátám, protože u páru nedošlo k žádnému výraznému poklesu ceny. Při otestování úrovně 147,93 začala linie MACD stoupat od nuly, což vyvolalo nákupní signál. To vedlo k růstu páru o více než 20 pipaů a dosažení cílové úrovně 148,43.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. března

15.03.2024 Úroveň 1,2803 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny zhruba o 50 pipů. Pár dosáhl cílové úrovně 1,2753. Libra se bude nejspíš dál potýkat s problémy kvůli dnešnímu prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojeném království.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 14. března

14.03.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2801 došlo v době, kdy se linie MACD posunula poměrně prudce dolů směrem od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD pohybovala v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To vedlo k poklesu ceny o 12 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 13. března (americká obchodní seance)

13.03.2024 K otestování úrovně 1,2779 došlo v době, kdy se linie MACD začala pohybovat směrem dolů od nuly. To vyvolalo prodejní signál, ale k prudkému poklesu ceny nedošlo.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. března (americká seance)

12.03.2024 Úroveň 1,2804 byla otestována v době, kdy linie MACD začala klesat od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 12. března

12.03.2024 Další růst byl omezen, protože otestování úrovně 147,04 se shodovalo s prudkým vzestupem linie MACD z nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, a to když se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To mělo za následek pokles ceny páru o zhruba 30 pipsů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.03.2024 Pár EUR/USD zaznamenal v pondělí menší sestupnou korekci, ale v krátkodobém horizontu trvá vzestupný trend, protože pár zůstává nad trendovou linií. Euro by tedy mohlo kdykoli vzrůst. Už dříve jsme zmínili, že k růstu nemá důvod. Někteří obchodníci doufají, že celý pohyb nahoru je jen součástí korekce a pár by po jeho skončení mohl zahájit pohyb dolů. Trh ale euro stále nakupuje, což vyvolává otázky po konzistenci takového pohybu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD 8. března

08.03.2024 Analýza obchodů a tipy na obchodování měnového páru EUR/USDK otestování úrovně 1,0886 došlo během poklesu linie MACD o...
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD 8. března

08.03.2024 K otestování úrovně 1,0886 došlo během poklesu linie MACD od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o 15 pipsů. O něco později došlo k dalšímu testu, tentokrát na úrovni 1,0907 a při posunu linie MACD od nuly směrem nahoru. To vedlo k růstu o více než 40 pipsů.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste

08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?
img

Tón Lagarde se může zmírnit

07.03.2024 Závěr aktuálního týdne může být pro euro i dolar výbušný. V předchozích přehledech jsem již vyjmenoval události, které by mohly vést k prudkému zvýšení aktivity na trhu, který v poslední době výrazné pohyby citelně postrádal. Pokud jde o zprávy z USA, situace je víceméně jasná: hodnoty překračující očekávání trhu pravděpodobně podpoří americkou měnu a naopak. Pokud jde o projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella, je také víceméně jasno: jeho rétorika se pravděpodobně nebude výrazně lišit od dřívějších prohlášení. Zasedání Evropské centrální banky a projev prezidentky ECB Christine Lagarde však situaci poněkud komplikují.
img

Analýza a tipy na obchodování EUR/USD na 5. března

05.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0857 došlo během prudkého vzestupu linie MACD z nuly. Krátce poté došlo k dalšímu otestování a tentokrát se linie MACD vzdálila od překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To mělo za následek pokles ceny páru o zhruba 20 pipsů.
img

Co můžeme příští týden očekávat od amerického dolaru?

04.03.2024 Z Ameriky člověk obvykle očekává řadu zajímavých zpráv a událostí. Začíná březen, což znamená, že všechny tři centrální banky budou mít své druhé zasedání roku 2024. Očekávání trhu ohledně úrokových sazeb jsou v současné době poměrně jednotná. Očekává se, že Spojené státy a eurozóna sazby sníží, ale podle projekcí by se tak nemělo stát dříve než v červnu. Proto neočekávám, že by centrální banky v březnu provedly nějaké změny v měnové politice. V každém případě se v nadcházejícím týdnu uskuteční zasedání FOMC.
img

Analýza a tipy na obchodování USD/JPY 26. února

26.02.2024 Byly zveřejněny údaje o indexu cen podnikových služeb v Japonsku, které však neměly na trh žádný vliv. Vzhledem k tomu, že se nadále obchoduje v rámci kanálu a býci minulý pátek nepředvedli nic významného, měli by hráči na trhu pokračovat v obchodování v rámci bočního trendu, zejména vzhledem k tomu, že dnešní makroekonomický kalendář bude prázdný.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 23. února (americká seance)

23.02.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,2672 byla otestována v době, kdy linie MACD prudce stoupala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, ale linie MACD vstoupila do překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. Výsledkem byl pokles ceny o 20 pipů. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři na dnešní odpoledne budou mít kupci šanci obnovit vzestupnou dynamiku.
img

Raphael Bostic: Než dojde ke snížení sazeb může ještě nějakou dobu trvat

23.02.2024 Dolaroví býci se již několik dní stahují z trhu. V případě instrumentu EUR/USD to vypadá na dočasné opatření, neboť v rámci vlny 3 nebo C by měla být vytvořena vzestupná korekční vlna. V případě instrumentu GBP/USD je rozložení vln nečitelné a neexistuje žádné potvrzení, že dochází k vytvoření vlny 3 nebo C. V posledních dnech však poptávka po dolaru klesla, ale trh neměl pro takové jednání žádné konkrétní důvody. Indexy PMI v eurozóně se neukázaly být tak silné (ne-li silnější) a ve Spojených státech nebyly tak slabé. Proto se domnívám, že růst eura a libry bude mít dočasný efekt.
img

Výhled pro EUR/USD na 23. února. Trh se najednou probudil

23.02.2024 Měnový pár EUR/USD konečně vykázal znatelné pohyby. Poprvé za celý týden byly zveřejněny ekonomické zprávy jak ze Spojených států, tak z Německa a Evropské unie. Nemůžeme je považovat za důležité, ale stále se jedná o zprávy. Jinými slovy, když trh tři dny jen tak vysedává a nejsou zveřejněny žádné významné události, stávají se i indexy podnikatelské aktivity superdůležitými zprávami. Přesně to se stalo ve čtvrtek.
img

Britská recese libru příliš nerozhodila

22.02.2024 Libra se překvapivě brání poklesu vůči americkému dolaru. Někteří analytici tvrdí, že americký dolar v roce 2024 vůči svým hlavním protějškům oslabí, ale nevysvětlují, proč by se tak mělo stát. Stručně připomeňme, že Federální rezervní systém začne snižovat sazby (s největší pravděpodobností) letos v létě a Bank of England začne snižovat sazby také v roce 2024, a to možná jen o pár měsíců později než Fed. Proč by tedy měl americký dolar oslabit?
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.02.2024 Pár EUR/USD celé úterý pokračoval v korekčním pohybu, který začal před týdnem. I když prorazil klesající trendovou linii, považujeme současný rostoucí pohyb za "korekci". Euro v posledních týdnech vcelku výrazně klesá, což odpovídá našim očekáváním, ale je trochu předčasné si myslet, že klesající trend skončil. Korekční fáze může trvat ještě několik dní, nebo dokonce týdnů, pak ale stále očekáváme obnovení klesajícího trendu. Obecně jsou cíle eura kolem úrovní 1,00–1,02.
img

Cena bitcoinu (BTC) se dostává přes 52 tisíc dolarů, předprodej InQubeta pokračuje

16.02.2024 Cena bitcoinu v uplynulém týdnu zaznamenala oživení a ve středu poprvé po více než dvou letech překonala hranici 52 000 dolarů. Tato nejnovější cenová rally přichází na pozadí rostoucího institucionálního přijetí a před nadcházející událostí, kdy se Bitcoin v dubnu 2024 rozpůlí.
img

Andrew Bailey očekává zlepšení, Jeremy Hunt si nění vědom žádných problémů

16.02.2024 Podle prvního odhadu zveřejněného Národním statistickým úřadem se HDP Spojeného království snížil o 0,3 % na čtvrtletní bázi a o 0,2 % na roční bázi. O něco dříve během tohoto týdne vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Zatím není jasné, zda Bailey již předem věděl, že budou údaje o HDP Spojeného království překvapením... Zdá se, že ano, neboť zmínil možnost technické recese. Přestože tuto možnost zvažuje, guvernér BoE stále očekává zlepšení britské ekonomiky. "Pokud v Británii začne recese, bude velmi mírná," domnívá se Bailey. Domnívá se také, že je lepší věnovat pozornost pozitivním ukazatelům, které vykazují známky zlepšení.
img

Vyhlídky evropské ekonomiky na rok 2024 se opět zhoršují

16.02.2024 Byla zveřejněna zpráva o HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí. Ukázalo se, že ekonomika poklesla nikoliv o 0,1 %, jak se očekávalo, ale o celých 0,3 % ve čtvrtletním vyjádření. Někomu se tento údaj může zdát bezvýznamný, ale každé další čtvrtletí ukazuje, že ekonomika Spojeného království zřetelně klesá. Jestliže jsme dříve pozorovali střídavé hodnoty s minimálními odchylkami od nuly, nyní vidíme jasně "záporné" hodnoty.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 16. února

16.02.2024 Test úrovně 149,95 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál. K prudkému poklesu ceny tohoto páru ale nedošlo.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. února (americká seance)

15.02.2024 Další směr bude záviset na nadcházejících amerických údajích o maloobchodních tržbách, žádostech o podporu v nezaměstnanosti, průmyslové výrobě a indexu Empire Manufacturing. Silné údaje, zejména o maloobchodních tržbách, povedou k prudkému růstu dolaru a poklesu jenu.
img

MMF: Britská ekonomika bude mít v roce 2024 problémy

15.02.2024 Britské libře se nadále daří mnohem lépe než britské ekonomice. Připomeňme, že problémy s ekonomikou ve Spojeném království začaly v roce 2016, kdy se většina občanů v referendu vyslovila pro brexit. Od té doby zažívá Spojené království (které zůstává jednou z nejsilnějších zemí světa) hospodářské turbulence. V posledním roce a půl byla Bank of England nucena zvyšovat úrokové sazby, což dále ochlazovalo hospodářský růst. Skutečnost, že britská ekonomika dosud neupadla do recese, je překvapivá a potěšující.
img

Britská ekonomika přijde kvůli brexitu o 160 miliard eur

15.02.2024 V předchozím článku jsem se zabýval tím, proč je nejlogičtějším scénářem pro britskou měnu pohyb směrem dolů. Vlnová analýza, stav britské ekonomiky a nedávné zprávy o inflaci v USA a ve Spojeném království tento názor podporují. Skutečnost, že trh se snížením poptávky po libře nepospíchá, mi jen potvrzuje, že libra má vysoký potenciál klesnout.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem dolů. Jestliže v úterý byla důvodem k prodeji britské měny zpráva o inflaci v USA, pak ve středu to byla zpráva o inflaci ve Spojeném království. Lednový index spotřebitelských cen ve Velké Británii zůstal beze změny, ačkoli se očekával růst na 4,2 %. Jádrová inflace také zůstala beze změny, ačkoli se očekávalo zrychlení na 5,2 %. Výsledky tohoto reportu byly tedy nakonec víc holubičí, než se čekalo, a britská měna dál klesala.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.02.2024 Pár GBP/USD se v úterý snažil prodloužit růstový pohyb, ale po zprávě o inflaci v USA se propadl, stejně jako pár EUR/USD. Důvody takto prudkého a silného růstu dolaru jsme už rozebrali, takže se nebudeme opakovat. Řekněme jen, že z technického hlediska se naprosto nic nezměnilo. Pár teď může začít nové kolo poklesu, což by každopádně bylo logické a rozumné. Silně ale pochybujeme, že trh je připraven libru prodávat.
img

Analýza a tipy na obchodování EUR/USD na 13. února

13.02.2024 K otestování úrovně 1,0763 došlo během poklesu linie MACD z nuly. To vyvolalo prodejní signál, ale k prudké korekci směrem dolů nedošlo a pár se udržel v horizontálním kanálu.
img

Technická analýza EUR/USD na 12. února 2024

12.02.2024 Dnešní makroekonomický kalendář postrádá klíčové zprávy, které by mohly globálními trhy výrazně zamíchat. Futures kontrakty naznačují v úvodu evropské seance minimální volatilitu, přičemž většina instrumentů vykazuje změny v úzkém rozpětí 0,10 %. Pozornost bude upřena na projevy centrálních bankéřů ECB a Fedu a po skončení seance na výsledkové zprávy několika amerických společností.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou seanci na 12. února 2024. Zpráva COT a přehled pátečních obchodů. Euro se postupně zotavuje

12.02.2024 Minulý pátek se objevil pouze jeden signál pro vstup na trh. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0787 a doporučil jsem na jejím základě rozhodovat o vstupu do trhu. Pár rostl, ale kvůli nízké volatilitě, která se pohybovala jen kolem 20 pipsů, nebyla úroveň 1,0787 otestována. V souladu s tím pár nevytvořil žádné relevantní vstupní signály. Odpoledne došlo k falešnému proražení úrovně 1,0788 a prodejní signál nepřinesl očekávaný zisk kvůli nízké volatilitě.
img

Analýza a tipy pro obchodování USD/JPY na 12. února

12.02.2024 Hráči na trhu ignorovali projev guvernéra japonské centrální banky Kazuo Uedy. Nicméně celkový postoj tvůrců měnové politiky zůstává pro budoucí finanční podmínky akomodační, což zachovává tlak na jen a zvýhodňuje dolar. Dalšího růstu se pár dočká až po proražení kanálu. Kupující se dnes také pokusí pokračovat v pohybu vzhůru na pozadí prázdného makroekonomického kalendáře.
img

Technická analýza EUR/USD na 9. února 2024

09.02.2024 Dnešní asijská obchodní seance zaznamenala omezenou volatilitu na trzích APAC, která byla způsobena oslavami lunárního nového roku. Navzdory pozastavenému obchodování v Číně byly mírné růsty zaznamenány v Austrálii, Japonsku a Koreji. Evropské futures naznačily stabilní začátek, přičemž pozornost se soustředila na údaje o CPI z Německa, poznatky z kanadského trhu práce a Nagelův projev v ECB.
img

Schnabelová: Inflace v EU se znovu může rozhořet

08.02.2024 V poslední době se trhy smířily s myšlenkou, že centrální banky letos začnou snižovat úrokové sazby. Pomohly jim údaje o inflaci. A i když se tyto údaje v jednotlivých zemích liší, jejich trajektorie jednotně klesá. Trh se proto snaží předpovědět, kdy inflace v dané zemi dosáhne společného cíle. Navzdory této nejistotě si trh vytváří domněnky, podle nich na měnovém trhu obchoduje a podle nových informací je upravuje.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.02.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a den zakončil poblíž úrovně 1,0781. Odraz od ní by mohl znovu vyvolat pokles – čistě z technických důvodů. Jak ukazuje klesající trendová linie, přetrvává klesající trend. Zkušení i začínající obchodníci tak mohou očekávat další pokles eura.
img

Plán obchodování GBP/USD na evropské seanci dne 7. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Libra se silně odrazila ode dna

07.02.2024 Měnový pár GBP/USD včera vygeneroval několik signálů pro vstup na trh. Podívejme se nyní na 5minutový graf a pokusme se zjistit, co se vlastně stalo. Ve své ranní předpovědi jsem poukázal na úroveň 1,2558 a plánoval jsem, že o vstupu na trh budu rozhodovat právě odtud. Růst a falešný breaktou úrovně 1,2558 vygenerovaly prodejní signál, který poslal pár o více než 25 pipsů dolů. Odpoledne proražení a opětovné otestování úrovně 1,2558 vygenerovalo nákupní signál, což umožnilo páru zotavit se na 1,2581. Prodej z tohoto lokálního maxima nakonec nevyšel.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 7. února

07.02.2024 Test úrovně 148,52 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 50 pipů. Pokles výdajů amerických domácností omezil další růstový potenciál páru USD/JPY. Neúspěšný pokus o průraz nad maxima pak zesílil tlak a ve výsledku vedl k dalšímu poklesu páru.
img

Ekonomika EU bude dál zpomalovat a úrokové sazby začnou klesat

07.02.2024 První dny nového týdne se euru příliš nevydařily. Pro nás ale byly dobré, protože jsem už dlouho říkal, že instrument začal formovat impulzivní klesající vlnu 3 neboli C s cíli pod číslem 5. Proto očekáváme, že euro klesne ještě alespoň o 400–500 bazických bodů. Takový pokles ale nepřichází jen tak – potřebuje konkrétní příčiny a důvody.
img

Názor trhu na úrokové sazby Fedu začíná být mírnější

07.02.2024 V předchozím článku jsem uvedl, že trh je přesvědčen o blížícím se přechodu Evropské centrální banky k uvolněnější politice. Viceprezident ECB Luis de Guindos zároveň uvedl, že růst eurozóny by letos mohl být slabší, než ECB předpokládala. Zmínil, že ekonomické vyhlídky se od prosince zhoršily, ale také že inflace může být o něco nižší, než uváděly prognózy.
img

"Holubice" Goolsbee nechce vyloučit březnové snížení sazeb

06.02.2024 I když je první zasedání FOMC roku 2024, které vše vyjasnilo, za námi, dál k nám přicházejí nové informace týkající se sazeb Federálního rezervního systému. Trh nejdřív věřil, že sazby začnou klesat v březnu, přičemž pro se vyjadřovalo dost hlasů ve Fedu i v hlavních bankách a mezi analytiky. Tehdy jsem řekl, že nadměrné množství různorodých informací jen mate účastníky trhu, kteří nedokážou dobře pochopit, co od americké centrální banky čekat.
img

Jerome Powell je lídr jestřábů Fedu

06.02.2024 Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell dal minulý týden jasně najevo, že sazby nejspíš v březnu sníženy nebudou. Vystoupil ale už podruhé a i tentokrát se věnoval měnové politice a rozhodnutím, která celý Výbor pro měnovou politiku přijal na lednovém zasedání. Uvedl, že síla ekonomiky umožňuje Fedu "opatrné" rozhodování o snižování úrokových sazeb. Powell uvedl, že ke snížení sazeb dojde, jakmile si Fed bude jistější, že inflace klesá k cílové úrovni.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou seanci na 5. února 2024. Zpráva COT a přehled pátečních obchodů. Euro má nové problémy

05.02.2024 Minulý pátek měnový pár EUR/USD vygeneroval několik signálů pro vstup na trh. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0893 a doporučil jsem na jejím základě činit rozhodnutí o vstupu na trh. Růst a falešné proražení úrovně 1,0893 vygenerovaly prodejní signál, ale po poklesu o 13 pipsů se tlak na pár snížil. Odpoledne euro kleslo o více než 80 pipsů, zatímco proražení a opětovné otestování úrovně 1,0810 vytvořilo další prodejní signál, protože medvědí trh pokračoval v postupu a stáhl z trhu asi 30 pipsů.
img

Bitcoin konsoliduje poblíž 43 tisíc dolarů: co můžeme očekávat o víkendu?

02.02.2024 Aktuální týden je pro Bitcoin charakteristický stabilizací, protože kryptoměna prakticky nereaguje na důležité makroekonomické události. To však neznamená, že je kryptoměna vůči jejich vlivu imunní; výsledky zasedání Federálního rezervního systému se promítnou do budoucích pohybů kotací BTC/USD. V současné době lze pozorovat, že býčí momentum, které kryptoměně umožnilo zotavit se nad 40 tisíc dolarů, nakonec vyprchalo. Mezi prodávajícími a kupujícími nyní panuje relativní parita.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 2. února

02.02.2024 Test úrovně 146,59 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 40 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 146,05 mezitím přinesly růst o zhruba 20 pipů.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou obchodní seanci na 1. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Tvrdý postoj Fedu obnovil poptávku po dolaru

01.02.2024 Včera se na páru vytvořilo několik signálů pro vstup. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0812 a doporučil jsem na jejím základě činit rozhodnutí o vstupu na trh. Pokles a falešný breakout úrovně 1,0812 vytvořily nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 30 pipsů. Odpoledne falešný breakout úrovně 1,0885 vytvořil prodejní signál, který poslal pár dolů o více než 40 pipsů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.02.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu úspěch, ale důvod k radosti to není. Euro posílilo a dolar klesl kvůli zprávě americké ADP. Pro začátečníky uveďme, že tato zpráva je srovnatelná s nonfarm payrolls, ale druhá jmenovaná je považována za důležitější a spolehlivější. Několikrát se stalo, že zpráva ADP signalizovala růst, zatímco nonfarms ukazovaly pokles. Proto nedoporučujeme posuzovat trh práce na základě zprávy ADP.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 1. února

01.02.2024 Velmi špatné statistiky ADP o americkém trhu práce vyvinuly před zveřejněním rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách tlak na pár. Výbor ponechal po zasedání úrokové sazby beze změny s tím, že v nejbližší době, natož letos v březnu, sníženy nebudou. Výsledkem byl prudký nárůst poptávky po dolaru, který ale zatím nedokázal prolomit downtrend.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 25. ledna

25.01.2024 Údaje o aktivitě v japonském sektoru služeb vyústily v pokles páru USD/JPY. Prodejci ale ani tentokrát nedokázali zkonsolidovat pod měsíčním minimem, takže výhodu získali kupci. Pár ve výsledku zůstal uvnitř horizontálního kanálu. Další pohyb bude záviset na údajích o americkém HDP, které budou zveřejněny během americké obchodní seance.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 24. ledna (americká seance)

24.01.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0876 byla poprvé otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Pokud jde o druhý test, došlo k němu, když linie MACD vstoupila do překoupené oblasti a vyvolala prodejní signál. Pár ale neklesl, což vedlo ke ztrátám.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. ledna

22.01.2024 Další růst byl omezen, protože první test úrovně 148,39 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. K druhému testu došlo, když se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. Výsledkem byl pokles o zhruba 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 19. ledna

19.01.2024 Údaje o bilanci běžného účtu ECB a zápis z jejího zasedání neměly na trh žádný vliv, takže pozice kupujících oslabily. Poptávka po dolaru vzrostla i v důsledku dobrých zpráv z amerického trhu práce, které poukázaly na riziko inflačních tlaků na začátku letošního roku a verzi pozdějšího snížení úrokových sazeb Fedu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 16. ledna

16.01.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 145,86 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal prodejní signál a následně pokles ceny o zhruba 20 pipů. Po tomto pohybu se vrátila poptávka po dolaru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. ledna (americká seance)

15.01.2024 K testu úrovně 1,2745 došlo v době poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Cílové úrovně 1,2701 pár nicméně pořád nedosáhl.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. ledna (americká seance)

15.01.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 145,48 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. O trochu později došlo k dalšímu testu a tentokrát už linie MACD stoupala v rámci překoupené zóny, což vyvolalo prodejní signál. Bohužel po poklesu o 15 pipů se poptávka po dolaru vrátila a pár pokračoval v růstu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. ledna

12.01.2024 Ceny v prosinci oproti předpokladům stoupaly, což vedlo k růstu dolaru a poklesu libry. Do začátku dnešní evropské seance se ale situace srovnala a libra se dokázala vrátit na předchozí pozice. Nadcházející údaje o HDP Spojeného království, objemu průmyslové produkce, objemu stavebnictví a indexu aktivity v sektoru služeb mohou – budou-li neuspokojivé – znovu vyvinout tlak na daný pár. Na druhou stranu, pokud předčí očekávání, pár poroste.
Související klíčová slova: Porozumění divergenci | Mzda | Bitcoinový fond obchodovaný na burze | Pravidelná Doji | Cenový kanál | GBPNZD | Vyhledávání obchodních příležitostí | Cap | Zveřejněné údaje | Hlava a ramena | Jak fungují akcie | Silný býčí trend | Celkový zisk | Dlouhé pozice | Návratnost | Světové akcie | Dukascopy | Indikátor Williams %R | Války | Údaje z USA | Formace Hanging Man | Vývoj | Obchodování divergencí | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Cameco (CCJ.US) | Poměr put a call opcí | US2000 | Důvody k nákupu | Silná rezistence | Zdražovat | Obchodování konfluencí | EUR | InstaForex Kurz | Bundesbank | Oznámení výsledků | Falešný průraz | Odchod Británie z Evropské unie | Dnešní obchodování | Itálie | Take Profit | Údaj o HDP | Pip | Očekávání | Korelace | Technická recese | Russell 2000 (US2000) | Evropské centrální banky | Mediánová cena | Volatilní | Diverzifikace | Příkaz Stop | Trh Forex | Indikátor Stochastic Oscillator | EUR/JPY | Kvartální výsledky | EURJPY | Příležitost k nákupu | Příležitost k prodeji | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Harmonické formace | Philip Morris ČR | Investice | Uranové akcie | Britská centrální banka | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Support | Návrat inflace | Podnikatelské aktivity | Grafy | Přesnost | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Ifo | Webinář | Prognózy | Britská libra | Chování | Obchodování GBP/USD | Intervence | Růst mezd | CARA | Náklady na financování | Sentiment spotřebitelů | Experti | Počáteční zisky | Konfluenční faktory | Jak vypadá Gravestone Doji | Bitcoiny | Měnový pár GBP/USD | Stop-Loss | Ziskové obchody | Býčí výhled | Evropské měny | Zlato a bitcoin | 2B Pattern | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IHS | Uvolňování měnové politiky | Ukazatel strachu | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Binance Coin | General Electric | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Sazby ECB | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Cena bitcoinu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Spotový trh | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | Benchmark | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | P/S | DeFi | MACD histogram | IHNED | Akcie těžařů | BreakEven | Delta | Russell 2000 | Trading Contest | Konfluence | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Rizika | Small caps | LYNX Trading | Hospodářské turbulence | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Návratnost investic | VaR | Indikátor OBV | Investiční strategie | Ekonomické údaje | Německý akciový index DAX | Hlavní zprávy | Vybírat zisky | Forexový trh | Základní pravidla | Zasedání centrálních bank | Dluhopisy | Kontrakty | Způsob obchodování | Makroekonomické statistiky | Intradenní výhled | JPY | Potenciál trhu | Volume indikátor | Výsledky FAANG | Odhad HDP | Směřování trhu | Sell pozice | Silný cenový pohyb | Obchodujeme | Úspěšný trader | Obchodní tipy | Projekce | Znehodnocení | Kontrakce | Krátká pozice | Peníze | Globtrex.com | Ukazatel | Výrobní sektor | Zavírací cena | FTX | Výborné vyhlídky | Dosáhnout zisku | Coinmarketcap | Lukáš Voženílek | Obavy z inflace | Obchodníci | Rozhodování | Medvědí trh | Prognóza | Index CAC 40 | Fundamentální náhled | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Medvědí potenciál | Long obchod | Stochastický | Představitelé ECB | Medvědí signál | Použití indikátoru | Ropa WTI | Zájem obchodníků | Lockheed Martin | Pravidla strategie | Americké ekonomiky | Brexit | Eurostoxx 50 | Over-the-counter (OTC) | Evropské burzy | FedWatch | Pozornost investorů | Burzy | Cenové tlaky | Kapitál | Býčí divergence | Analyzování | USD | Odliv kapitálu | Technické indikátory a oscilátory | Dot plot | Cash flow | Proražení | Nastavení indikátoru | Technická analýza | GBP/JPY | Britský ministr financí | Total | Definice konfluence | Americká ropa WTI | Plány | Na burze | Trh s nemovitostmi | Index peněžních toků (MFI) | Určení trendu | Politika centrální banky | Inside Bar | Hodnocení současné situace | Investice do robotiky | Grayscale Bitcoin | Ceny BTC | Index ISM ve službách | Regulace | GBP/CHF | Nord Stream 2 | Měnový fond | Dividendový výnos | Pokles inflace v USA | ISM pro sektor služeb | Širší index S&P 500 | NATO | Kurz jenu | Cenové úrovně | Výsledky společnosti | Úroková sazba | P.A. | Unie | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Obrovský potenciál | Admirals | Indikátor MFI | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Obchodování na finančních trzích | Tržní ceny | Konvergence | Velké instituce | NFP report | Williams' Percent Range | MQL5 | PMI ze sektoru služeb | Rekordní maxima | Cenové pohyby | Data z amerického trhu práce | Regulační orgány | Progres | S&P Global | Aktivity v USA | Akciové indexy | Býčí sentiment | Obchodní aktivita | Vybírání zisků | Investing.com | Zájem investorů | Myšlení | Euforie | Falešné proražení | Jestřábí postoj | Makrodata | Co je to Doji | Obchody | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | Christine Lagardeová | Nejistoty | Evropská měna | Globální ekonomiky | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Zpřísňování měnové politiky | Bitcoin ETF | Grayscale | Jádrový index | Zisk | Bez rizika | CAC 40 | Prezident | Vyšší hodnoty | Česká koruna | CCI | Údaje o průmyslové výrobě | Kulatá čísla | Bank of England | Centrální banky | Vývoj akcií | Zveřejnění zprávy | Cena mědi | Supporty a rezistence | Míra zisku | Zápis z posledního zasedání | Jak se stát lepším investorem | BP | Jednotné měny | Přeprodaný trh | Investiční | Vývoj měnového páru | Sestupný trend | PMI pro sektor | Technická analýza EUR/USD | IEA | Analýzy | Death cross | Zasedání Evropské centrální banky | Invesco | Pravidla systému obchodování | Demokraté | Hlavní události | Patria | KFC | Jednotná evropská měna | Očekávaný růst poptávky | EUR/AUD | Obchodní plán | Evropské ekonomiky | P/E | Zpráva | Agentura Reuters | Oblast rezistence | Údaje ISM | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Bohatý | Hlavní kryptoměny | Rok 2024 | Země G20 | Tržní kapitalizace | Janet Yellenová | Medvědí kanál | Technický výhled trhu | JOLTS | S&P | Zasedání Fedu | Viceguvernérka | RoboMarkets | Kryptoinvestiční | Korekční pohyb | Výkonnost | Obchodování | GBP | Signál k prodeji | Management | Obchodní týden | Admiral Markets | Oznámení | XAU/USD | S/R zóna | Dobré výsledky | Majitel | Prezidentka ECB | ZEW | Technický signál | Zprávy | Hanging Man (Oběšenec) | Guru | Nadšení | Nezaměstnanost v USA | Murray | Dolary | Trigger | Tokeny | Uran | Ruský rubl | Růst inflace | Ceny ropy | Náhled na akcie | Ceny Bitcoinu | Praha | Berkshire Hathaway | Silný růst | Celkový trend | Covid | Airbus | 3M | Vyhlídky | Rostoucí trendové čáry | CZ | Dnešní data | Analýza transakcí | Míra | Firmy | Příklad prodeje | Index US100 | Medvědí divergence | Pokles tržeb | Hedgeové fondy | Současný trend | Nástroj | Výsledky | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Odhady trhu | Výrobce letadel | Raphael Bostic | Australský dolar | eSignal | Inflační tlaky | Kryptoanalytik | Minulá výkonnost | Jednoduché tipy pro začátečníky | Bank of America | Komoditní měny | TIM | Koruna | Fundamentální analýza | Výrazný pokles | Silný dolar | Retracement | Kupující | Francie | Předpověď | Komodity | Kurz dolaru | Propad | Algoritmus obchodování | Fraktál | Pokračující pokles | Objem | Údaje | Hlavní měny | Snížení poptávky | Federální rezervní systém | Přeprodání | Klima | Leva | Cenné papíry a burzy | Index šanghajské burzy | Vstupní signály | Komise v přenesené pravomoci | WMT | Výsledky průzkumu | Průzkumy | Trendová čára | Over-The-Counter | Tlak na USD | Regulátor | Barack Obama | Převodník měn | Michelle Bowmanová | Ask | Průmyslová výroba | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Moving Average Convergence Divergence | Forex obchody | Studie | CME FedWatch | Cena eura | Průraz | Northrop Grumman | Dlouhé (long) pozice | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Instrument | Reakce trhu | CFDs | Cenová hladina | Pozornost | Prvky technické analýzy | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Přijetí | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Evropa | Distribuce | Indikátor Williams' Percent Range | Změny na trhu | Technické ukazatele | Jackson Hole | Obraty | OPEC | Short | Jednání FOMC | Svíčkové grafy | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Neutrální výhled | Trendové indikátory | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Open interest | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Stavebnictví | Dnešní růst | Index volatility | Brands | Obchodování Doji | Rollback | Technické analýzy | Růst eura | Trendline | Rostoucí trend | High | Euro dnes | Vstupy | Fukušima | Obchodní strategie | Genesis | Inflace ve Spojených státech | Chaikin | GBPUSD | Druhy Doji svíček | Ztrátové obchody | Ekonomická situace | APAC | Stříbro | Nejbližší support | Instituce | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Vývoj akciového indexu S&P 500 | FAANG | G10 | Růstový potenciál | Zasedání americké centrální banky | Brokers | Býčí signál | Dobrá data | Americké akcie | Britská měna | MetaTrader | Spot | Vývoj měnového páru USD/JPY | Náhoda | Index cen výrobců | Indikátor STO | Vývoj indexu volatility | Evropská ekonomika | Analýza BTC/USD | Zvýšení úrokových sazeb | Indikátor RSI | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodování se CFD | Zhodnocení kapitálu | Trh s futures | Snížení daní | Trh | Komise | Tržní situace | Výrazný růst | Vyplnění GAPU | Otočení trendu | Fed | Zahraniční obchod | Signál na akcie | Algo | Korekce | SPOT | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Upozornění | Příliv kapitálu | Směřování | Money management | Výhled pro GBP/USD | Karel Janeček | Volby v USA | Potenciální změny | Downtrend | Krátkodobé obchodování | Zveřejnění výsledků | Heiken Ashi | ATR | Další rozvoj | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Kanada | USDT | Globální recese | Luis De Guindos | Technické indikátory | Posílení dolaru | ANO | Martin Malý | ProCent | Růst spotřebitelských cen | StopLoss | Velké objemy | Výhled pro EUR/USD | Měna Bitcoin | Obchodní systém | GBP/NZD | Dezinflace | Alligator | Poměr P/S | Inverted Hammer | Fractals | Soustředění | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Otevření obchodu | Standardní medvědí divergence | UNH | Kurz pro začátečníky | Data z USA | Patria Forex | Nejistota | Indikátor Alligator | Forex signály | Růst tržeb | CME | Defi | Outside Bar | HDP v eurozóně | Sell | Makroekonomické údaje | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Uzavření pozice | ECB dnes | Short obchod | Oblast supportu | Trendové linie | Japonsko | XRP | Objem obchodů | Range | CFTC | Celkový sentiment | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Invest | Centrální banka | Hladiny podpory | Andrew Bailey | Významné zprávy | Trendová linie | Příkaz stop-loss | Řízení rizika | Plány Fedu | Put | Tržní sentiment | QE | Německo | Longový obchod | LYNX | Úroveň parity | Internetové akcie | Donald Trump | Twitter | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Spotová cena | Hotovost | Rumunsko | Další růst | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Životní náklady | CL | Cena SOLANY | Odraz ceny | Výsledky Facebook | Aukce | Pokles dolaru | Více časových rámců | Vice | Bollinger Bands | Nárůst objemů | Britský regulátor | X-Trade | SMA 200 | Komodita | Zdravotní sestry | Česká republika | Hamás | Směnný kurz | Korekční fáze | Reuters | Společnost XTB | Zprávy a události | Denní minima | Kov | Situace | Kompozitní index | British Petrol | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Výstupy | Maloobchodní tržby | Libra šterlinků | Předseda | Analytici | Dobré zprávy | Státní dluhopisy | Stablecoin | Americký dolar | Členka Rady guvernérů | Gravestone Doji | Robustní strategie | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Solana | Růstový impuls | J&T | Equity | Traders | Investování | Hospodářství země | COT (Commitment of Traders) | Evropská unie | Boeing | Josef Lukáč | Ceny akcií Apple | Polkadot (DOT) | Příkaz | Ekonomiky | US100 | Intradenní obchodování | Prime | Cameco Corp | Klesající trendové čáry | Stagnace | Negativní dopad | Google | Apple | Libra | Analytik J&T | CFD | SMA 100 | Dopad na ekonomiku | Open | Cena akcie | Pokračování trendu | Jaderná energie | Analýza trhu | Prodeje domů | Příprava | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | BRICS | Aktuální cena | Investiční rozhodnutí | Index šanghajské burzy Shanghai Composite | Fond | Dobré obchodní příležitosti | ECB | Ceny komodit | Indikátor Stochastic | Bar charts | Důležité makroekonomické události | Cena | Překoupený trh | Investiční banky | ING | Velikost pozice | Půlení bitcoinu | Chuť k riziku | Silný trh | DOT | Akcie 3M | Air | Globální rizika | MetaTrader 4 | Aktivum | Ceny akcií | Merrill Lynch | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Jednoduché tipy | Vysoká inflace | Dluhy | Potvrzení trendu | Akcie Microsoft | Viceprezident | Agentura Bloomberg | Překoupené zóny | Aligator | Pokles | Směřování trhů | Margin | Počet žádostí o podporu | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Současná hodnota | CHF/JPY | Take-Profit | Hedge | Americký trh | Platební bilance | Banka | Index ISM | Americká ekonomika | Odpor | Obchodník | Akcie týdne | Tržby | Ekonomické vyhlídky | Futures kontrakty | BoE Andrew Bailey | Coinbase | Snížení sazeb | ROE | Postřehy z obchodování | Evropská centrální banka | Indikátor ATR | Indikátor | Index cen | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Růst ceny | ISM | Index PX | Pohyby směrem dolů | Akcie Philip Morris | MACD indikátor | Daně | Close | Jak vypadá dlouhonohá Doji | Pivot | Kryptoměna | Pravidla obchodování Alligator | Pokles indexu | Momentum | Nastavení měnové politiky | Sázkové kanceláře | Obchodní rozpětí | Zisky | Partners | Shanghai Composite | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Akcie Boeingu | Spekulativní pozice | Obchodní pozice | Situace na trhu | Bid Ask | Pattern Obrácené kladivo | Společná měna | Alerty | Indikátor ADX | Cena zlata | Inverted Hammer (Obrácené kladivo) | Pullback | Zvýšení ceny | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Breakout | Kvalitní příležitosti | Přeprodané zóny | Indikátory objemu | Růst cen | Formace Inside Bar | Williams Percent Range | Drahé kovy | Vrcholy | Cenový pohyb | RSI | Měnová politika | Holubice | PMI ve výrobě | SPX500 | Býčí trh | Slušný zisk | Jak určit trend | Poptávka | Altcoin | Financování | ČSÚ | Cenový graf | Čína | Měnový index | Prodávající | Rikša Doji | GMT | Prostor pro pokles | Historické maximum | Hospodářský růst USA | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Oslabení japonského jenu | Psychologie | Republikáni | USDJPY | Pravidla obchodního systému | Zprávy z USA | Investiční poradenství | DAX | Kryptotrh | Reporty | GfK | Zasedání Bank of England | Stochastic oscillator | Betfair | Globální trhy | Indikátor Ichimoku Cloud | Jaké jsou druhy Doji svíček | Účastníci trhu | Nákup eura | ECB Christine Lagardeová | Investor | Průměrná mzda | Kalendář událostí | MIFID | DNO | Obchodovat | Analytik J&T Banky | Dna | Index výdajů | Parita | Hospodářský růst | Medvědi | Nové rekordy | Investiční web | Posílení eura | Obchodní situace | WTI | Křiž smrti | Otevřená pozice | Bod | Holubičí postoj | RBNZ | Spready | Charlie Munger | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | HDP | Změny klimatu | Klouzavý průměr | ROCE | Světové události | Výrobní aktivity | Americká měna | Nord Stream | Akcie těžařů stříbra | Problémy | Saúdská Arábie | Projevy centrálních bankéřů | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Average Directional Index | Globtrex | Sázet | Klesající trendová linie | Cena ropy | Fibonacciho linie | Nejlepší internetové akcie | Jaderné elektrárny | Firma | Inflace | Vývoj indexu S&P 500 | Vývoj indexu volatility VIX | Analýza | Statistiky z trhu práce | Josef Košťál | Měny G10 | Short příležitost | Předběžné výsledky | Devizový trh | Načasování | Vstup do obchodu | Alphabet | Struktura | Omyl | Zkušenosti | Ropa | Index PMI | Ekosystém | Signály | Obchodní kapitál | Přeprodané podmínky | Analyzování finančních trhů | MCD | IHS Markit | Statistiky | Liz Trussová | Referendum | Výprodej | Největší stablecoin | Americká Komise pro cenné papíry | Facebook | Deutsche Bank | RUB | Admirals WebTrader | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Forexu | Realizovat zisk | Big Mac | EMA | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Optimismus | Růst dolaru | Euro | Profit-Target | Medvědí scénář | Zpráva CoT | Výkonnost hlavních indexů | Akcie na pražské burze | JP Morgan | Zápis ze zasedání ECB | Dolar | Fibonacciho retracement | Byznys | Kukuřice | Debata | Vzdělávací článek | Ztráta indexu S&P 500 | Investujte | Měď | Fundamentální pozadí | AUD | Mnoho ziskových obchodů | Binance | Obchod | Oscilátor RSI | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Risk | Predikce | Fibo | Platinové akcie | Řízení peněz | Ekonomové | Rozkolísanost trhu | Rozhodnutí Bank of England | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Head and Shoulders | Jednotná měna | EU | EBITDA | Investiční doporučení | SF Trend Lines | Pozice spekulantů | ROI | Vzestupný trend | Short obchody | Market Maker | Bollingerova pásma | Spojené státy | CAR | Cenové stability | Zasedání ECB | Portfolia | Tesla | Hodnota indexu | Úrovně rezistence | Aktivity v eurozóně | Úroveň rezistence | Recese | Index strachu | Miliardy | WP | Cena Polkadot | Chuť riskovat | Fibonacciho posloupnost | Analýza BTC | NZDUSD | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Strategie Alligator | Digitalizace | Eskalace konfliktu | Výrobní index | Pandemie | Postranní pohyb | Inflace v Německu | Denní graf | Spekulace | Guvernér BoE | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Technická korekce | Balance | Momentum indikátory | Silné euro | Ceny energií | Babypips | Grayscale Bitcoin Trust | Ceny potravin | Obrat trendu | Japonský jen | Směr trhu | Měnový kurz | Nákupní tlak | Jak obchodovat | Poptávka po americkém dolaru | MQL4 | Atlantik | Prezident Donald Trump | CySEC | Způsoby obchodování | Svíčkové formace | Signál ke vstupu | Výrazný pohyb | Blockchain | Předpovědi | Společnost Microsoft | Vyhlídky americké ekonomiky | Mince | Benzín | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Trailing Stop | Akcie a ETF | Růst eurozóny | USOil | Vstoupit do obchodu | Oslabení | Vstup na trh | Časový rámec | Míra inflace | Platforma | Fraktál indikátor | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | United Airlines | MAN | Obchodování s patterny | Zlato (XAU/USD) | Nejnovější údaje o inflaci | Nařízení | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Altcoiny | Citi | Ukazatel strachu a chamtivosti | Zvyšování sazeb | Odborníci | Kurz akcie | Hospodářské krize | Odkup akcií | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Jak otevřít short obchod | Úroveň supportu | Tempo růstu | Podnikatel | Break-Even | Zpracovatelský průmysl | Divergence | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Obchodování Alligator | Myšlenka | UnitedHealth | Varování | Obchodní bilance | Viceprezident ECB | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Long | Rally | Bankovní rada | Výrazný propad | Klíčový support | Nálady na trhu | Pokles inflace | Aktiva | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | Live trading | Růst zaměstnanosti | Zasedání centrální banky | AUDNZD | Akcie Deutsche Bank | Barchart | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Růst cen akcií | Algoritmus | Hospodářské výsledky Facebook | Automatic Data Processing | SP500 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Cenové patterny | Výsledky voleb | Šéfka ECB | Inovace | Investice do stříbra | Obchodní rozhodnutí | Long signál | NZD/USD | Pivoty | Economic | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Bezpečnost | Sentix | Bank of America Merrill Lynch | | Indexy PMI | Pochybnosti | Tržní kapitalizace kryptoměn | Riziková aktiva | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Změny ceny | Vlnová analýza | Čínský akciový trh | ISM ve službách | Trading strategie | Purple Trading | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Short pozice | Average True Range | Princip obchodování | Největší pokles | Politika | CCJ | Nálada na trhu | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | MQL5.com | Reálné výnosy | Komunikace | ERC-20 | Stop-Lossy | Indikátor MACD | Trading analýza | MAM | Tým Admiral Markets | Ekonomické prognózy | Poplatky | Oslabování eura | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Makroekonomická data | Další vývoj | British Petrol (BP) | Zasedání FED | Objemy obchodů | Obchodování na devizovém trhu | Point and figure chart | Nálada | Letectví | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Sentiment v USA | Ekonomika | Směr trendů | Pohyb ceny | Akcie British Petrol | Historická maxima | Ekonomická data | Momentum indikátor | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Dobrá zpráva | Commerzbank | Zhodnocení | Ceny zlata | Sektor služeb v USA | Výhled | Timeframe | České akcie | Poptávka po dolaru | Vývoj okolo koronaviru | Volume | Americký akciový index | GBTC | Americký trh práce | Obchodní účet | Obchodní analýza | Austan Goolsbee | Ethereum | Kulaté číslo | Embargo | Economist | Indikátor Ichimoku | Agresivní investoři | Hry | Tlak na akcie | Akciový index DAX | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Potvrzovací signál | Scalping | Ichimoku Kinko Hyo | Zaměstnanci | Polkadot | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Výsledek zasedání Fedu | Burze | Expanze | X-Trade Brokers | Americké akciové indexy | Insider | Hospodářský cyklus | Konsolidace | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Komoditní trhy | Důchodový systém | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Swing | Graf měnového páru | Krize | Optimistický výhled | Životní styl | Portál FXstreet.cz | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | ETH/USD | Zpětný odkup akcií | G20 | Bitcoinový fond | Pokles poptávky | Nákupní signál | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | Kurz libry | Akcie roku 2019 | NFT | Zlatý kříž | Bitcoinový fond obchodovaný na burze (ETF) | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Indikátor CCI | Sazby | Americké výnosy | Zahájení klesajícího trendu | Devizové rezervy | Poradenství | Investiční tituly | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Apple | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Exponenciální klouzavý průměr | Jak obchodovat podle Doji svíček | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Výprodeje | Plán obchodování | Transakce | Dnešní údaje | Hodinový graf | Technologický index | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Přístup k měnové politice | Zpráva COT | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Důležité zprávy | Trade Brokers | Zpravodajství | Vlnová analýza páru EUR/USD | Ekonomika EU | Inflace v březnu | Tradeři | PMI ve zpracovatelském průmyslu | BTC/USD | Dividendy | Měna | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Histogram Awesome Oscillator | Vyhodnocení obchodů | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | EUR/CHF | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Výnosy | Krypto burza | Miliardy dolarů | Inside | Růst poptávky | FOMC | Algoritmické obchodování | Nový trend | 100 SMA | Reakce investorů | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Pravděpodobnost recese | EIA | Vysoké riziko | 1D | Poradce | Nižší maxima | Obchodní den | Makroekonomické události | Signál | Digitální měna | S/R zóny | Britská vláda | EPS | ADP | Náklady na zajištění | Číst grafy | CPI v USA | Short signál | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Více obchodů | Řízení rizik | NFIB | Člen bankovní rady | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Společnost | Časové období | CCJ.US | PinBar | Sázky | Snížení úrokové sazby | Obchodujte | Milan Vaníček | Zvýšení volatility | BlackRock | Tržní pohyb | Vysoká volatilita | Cena akcií | Kupci | Upozornění na rizika | Rozšíření | CAC40 | Ekonomické indikátory | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Fibonacci | On Balance Volume | Analýza indikátorů | Vstup do SHORT pozice | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Britské měny | Buy | Tisková konference | Eura | Ztráty | Obchodní signál | Inflační cíl | Očekávaný zisk | Gap | Celkové příjmy | VIX | Inflační data | Růst | Obchodování EUR/USD | Objem obchodování | Zobchodovaný objem | Výhled pro zlato | Akcie British Petrol (BP) | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | Obratová formace 1-2-3 | Obratová formace | Hospodářské výsledky | Trend klesající | Cameco | Proti trendu | Zajištění | BOSSA | Linie podpory | Index | Wall Street Journal | Obchodní nastavení | Komoditní | Praktické tipy | Cenový index | MiFID II | Token | Nejbližší rezistence | Jak vypadá Rikša Doji | Měnové stimulace | Nastavení Fractals indikátoru | Průmyslová produkce | Úročení | Nakupovat | Výsledková sezóna | ČTK | Engulfing | Výsledkové zprávy | Valuace | Příklad nákupu | Cenové alerty | Výbor FOMC | Dnešní zprávy | Steve Nison | Llama | Kryptoměnový projekt | Hlavní pravidla | Snížit úrokové sazby | Netflix | Keir Starmer | Konfluenční faktor | All Time High | Google Trends | Obrácené kladivo | Oscilátor | Bilance zahraničního obchodu | Svíčkový pattern | PMI v eurozóně | Obratové patterny | Autochartist | Obchodování breakoutů | Program nákupů dluhopisů | Tipy pro začínající | Zisk na akcii | Správná rozhodnutí | Produkce ropy | Správa | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Typ analyzování | Flat pattern | Markit | Rezistence | Běžná likvidita | CAD | Awesome Oscillator | Spotřebitelské ceny | Výše mezd | Falešné signály | Money Flow Index | AI | Obchodování gapů | Trh s bitcoiny | Obchodovat s akciemi | Indikátor ROC | Index spotřebitelských cen | Posílení | Histogram | Société Générale | Svíčková formace | Denní obchodování | Regulace v USA | Instrumenty | Dragonfly Doji | Intervence japonské centrální banky | Forex trading analýza | Obchodníci dnes | EURUSD | Trendový indikátor | Spotřebitelský sentiment v USA | Trpělivost | Investovat | Ekonomika USA | Ruská federace | Růst britské ekonomiky | Psychologické hladiny | Zasedání FOMC | Obchodní signály | John Williams | Americký prezident | Akumulace | Americký index | Ichimoku indikátor | Sazby Fedu | Shortový obchod | Formace hlava a ramena | NAHB | Trading strategie Alligator | Big Mac index | Pattern Doji | Boom | Dlouhodobá obchodní strategie | Americké centrální banky | Index peněžních toků | HDP Německa | Riziko | Meme coiny | Analýza páru EUR/USD | ECB Luis De Guindos | Buy (nákupní) signál | Bloomberg | Otevřít obchodní účet | Společnost Genesis | Pandemie COVID | Cena BTC | Guvernér RBA | Obchodovat divergence | Dlouhodobý investor | Nižší low | BNB | Burza FTX | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Formace technické analýzy | Dukascopy Bank | Andrej Rády | Snižování sazeb | Růst spotřebitelských cen v USA | Konec roku | Prognózy inflace | Ukončení kvantitativního uvolňování | Prodejní signál podle Doji | Investice do platiny | Nastavení obchodní strategie | Pandemie koronaviru | Úrokové sazby Fedu | Oslabení měny | Posílení kurzu | Technické nástroje | Bitcoin | Flat | Čtyř cenová Doji | Důvěra v českou ekonomiku | Šťastné obchodování | Americké měny | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Přehled | Bossa.cz | Cenový index výdajů | Sektor služeb | Plyn | Výnosové křivky | Zemědělství | Futures | Inflace v eurozóně | Simple Moving Average | Zhodnocení účtu | Burzovní grafy | Členka rady guvernérů | Pokles ceny | Nemovitosti | Klesající trend | Prodej akcií | Jak vypadá Doji | Pivot Point | FXstreet.cz | Cena uranu | Americká data | Target Profit | CHF | Akciový index | Rezistenční úrovně | HDP USA | Tipy pro začínající obchodníky | Jak vypadá Doji se čtyřmi cenami | Akcie roku | Obratový pattern | Jak otevřít long obchod | Uptrend | První obchod | Drawdown | Podpora | Index CPI | AUD/CAD | S&P 500 | xStation5 | Technický pohled | JDE | Svíčkový graf | Slabé výsledky | Graf dne | COIN | Zlepšení | MT4 | Akcie McDonald’s | Síla dolaru | Volatility | Obchodování GBP | Ichimoku Cloud | Seance v USA | Prodejní příležitost | Zlatý řez | Očekávání trhu | Zastavení růstu | Ekonomie | Dlouhonohá Doji | Vzdělávací webináře | Platina | Denní objem | Nejnovější údaje | Buy signály | Zadlužení | Backtesty | Novozélandský dolar | Oblasti rezistence | Vývoj ceny | Guvernér | Bid | Výprodej akcií na čínských trzích | Mario Draghi | Emerging markets | Supporty | Obchodní model | Boční trend | Japonská centrální banka | Simple Moving Average (SMA) | Binance Coin (BNB) | Vstup do LONG pozice | Týdenní pivot | Interpretace | Snižování úrokových sazeb | Hladiny rezistence | Aktivita v podnikatelském sektoru | Amazon | Fáze obchodní dohody | UnitedHealth (UNH) | Marketingová komunikace | Americké statistiky | Eurozóna | Důchodové systémy | XTB | Makroekonomický kalendář | Americká obchodní seance | Doji nákupní signál | Aktuální prognóza | Jak vypadá Dragonfly Doji | FXstreet | ADX | Sol | Podnikatelská aktivita | Sazby beze změny | Trader | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Doporučení | Technický náhled | Ekonomický růst | Statistický úřad | Christopher Waller | Podnikání | Míra inflace v Německu | Short signál na akcie | Signál ke vstupu do obchodní pozice | Finanční podmínky | Krypto | Akciové fondy | Co bude | Odrazy | Obchodování s indikátory | Zveřejnění zpráv | EUR/GBP | Opatření | Pozice | Obchodování eura | Index amerického dolaru | Akcie O2 | Maďarská centrální banka | Asijská obchodní seance | Poptávka po uranu | Swing obchodování | Barclays | Demo účet | Falešný signál | Rizikový sentiment | Ocenění | Investing | Fundamenty | Oscilátory | Intervenovat | Fair Value | Throwback | SEC | Devizový kurz | Technický nástroj | Pozornost obchodníků | Statistika | Šance | Online forex | Analytik | Wall Street | Konfluenční oblast | Index DAX | Eskalace války | Medvědí trend | Dow Jones | Šéfka Fedu | Psychologie davu | Pokles bitcoinu | Intervence centrální banky | Market Makeři | Cílová cena | Potvrzení signálu | USD/CAD | Úrokové sazby | Potenciál poklesu | Pokles libry | Trading | Holubičí rétorika | Budoucnost | Banky | Dělení technických indikátorů | Bilance | NASDAQ 100 | WebTrader | Růst Německa | Fundamentální výhled | Český statistický úřad (ČSÚ) | Býčí potenciál | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Rate Of Change | Tým FXstreet.cz | Vlastnictví | Certifikace | Země eurozóny | Uzavření obchodu | Commitment of Traders | Investovat peníze | Psychologické úrovně | Aktuální situace | TradingView | Williams %R | Nastavení indikátorů | AUD/USD | Inflace ve Velké Británii | Prohlášení | Prodeje | Politici | Ceny akcie | Obchodování na forexu | Obchodní podmínky | Intradenní obchodník | Výhled trhů | Tržní trend | Impulzy | Měnový pár | Odvětví | Bluechip | Očekávaný růst | Finanční situace | Celková inflace | Philip Lane | Obnovení růstu | Kotace | Technický výhled | Sazba Fedu | Sláva | Webináře | Štěstí | Poptávky po dolaru | InstaForex | Obchodní příležitosti | Retail | USA | Býčí scénář | Názory analytiků | Nenad Kerkez | Akcie společnosti Cameco (CCJ.US) | Zlato | Býčí trend | Akcie v roce 2020 | Philip Morris | Cameco Corp. | Nasdaq | Poměrové ukazatele | PMI ve službách | Intradenní strategie | Průměrná cena | Geopolitické napětí | Spekulanti | Cenový vývoj | Larry Williams | Sell (prodejní) signál | Americká seance | Trh s uranem | Vyšší inflace | Intervence Bank of Japan | Stochastic | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | CME Fed Watch | Trend ceny | Obchodování CFDs | Pozitivní výhled | Libra klesá | Průlom | Investment | Embargo na ruskou ropu | Analýza ceny | Růst inflace v USA | Výraznější pokles | Oběšenec | Začínající obchodníci | Bitcoin Trust | MFI | Obchodní dohody | OTC | Hanging man | Zadluženost | Čtení grafu | USD/JPY | Kryptoměny | Forex trading | Low | Americké firmy | Nápad | Ekonomické aktivity | Podnikání na kapitálovém trhu | Zvýšený zájem | Americký HDP | Další pokles | Mzdy | Kvalitní akcie | Akcie | Obchodování USD/JPY | Úspěch | Obchodování páru EUR/USD | InstaForex Kurz pro začátečníky | Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) | Jerome Powell | Williams' %R | Volby | Ukazatele | Moving Average | Investiční účely | Index relativní síly | Vladimir Putin | Nonfarm Payrolls | Akcie výrobce letadel | Stabilita | Trading příležitosti | Británie | COT | Investiční divize | Americká vláda | NZD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Zrychlení inflace v eurozóně | Tether | Sentiment trhu | Významné události | Inflace v USA | Ministr financí Jeremy Hunt | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Prodejní opce
Prodejní opce (put)
Prodejní opce (put opce)
Prodejní opce (Put option)
Prodejní pozice
Prodejní pozice (short)
Prodejní příležitost
Prodejní (put) opce
Prodejní reakce
Prodejní sentiment

Následující klíčová slova

Prodejní signál podle Doji
Prodejní swingové pozice
Prodejní technická korekce
Prodejní tlak
Prodejní trend
Prodejní výplach
Prodejní výplach na kryptoměnách
Prodej nových aut
Prodej nových automobilů
Prodej nových automobilů v Číně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít