Pátek 27. květen 2022 16:58
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Kazachstán

C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
img

Čína se rok po plošném zákazu znovu objevuje jako vrcholný důlní uzel 

19.05.2022 Nová data o celosvětové těžbě Bitcoinu, která v úterý zveřejnilo Cambridgeské centrum alternativních financí (CCAF), naznačují, že Čína se znovu stala jedním z předních světových center těžby BTC.
img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
img

Česku hrozí, že nebude moct hned zcela nahradit ruskou ropu. Náhradní ropovod, který do Česka vede ropu přes Alpy, nemá dost kapacity

03.05.2022 Česká republika může mít problém s úplným zajištěním dodávek nahrazujících ruskou ropu. O embargu na ni v těchto dnech jednají státy EU. Pokud by došlo na plné embargo ze strany EU, Česko by se muselo obejít bez dodávek ruské ropy. Ta představuje zhruba polovinu veškeré ropy dovážené do ČR.
img

Akcie Kazatompromu (KAP.UK) na vzestupu díky růstu exportu

08.04.2022 Kazatomprom (KAP.UK) je největší světový producent uranu kótovaný na londýnské burze. V roce 2021 společnost stála za téměř 40 % celkových světových dodávek suroviny. Společnost má v poslední době problémy kvůli napjaté politické situaci v Kazachstánu, válce na Ukrajině a snaze o energetickou soběstačnost USA.
img

Nyní je lídrem prodeje zlata Kazachstán a lídrem nákupu Turecko

06.04.2022 Většina centrálních bank v posledních dvou měsících prodává zlato. Úterní zpráva Světové rady pro zlato uvádí, že v únoru bylo z oficiálních rezerv prodáno 6 tun. Stalo se tak navzdory letošnímu poklesu o 18 tun, protože zásoby činí stále více než 35 600 tun, nejvíc od roku 1990.
C:\fakepath\trader-05042022-27-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, obavy o poptávku převážily nad obavami o dodávky

05.04.2022 Ceny ropy dnes mírně klesají. Rostoucí obavy z poklesu poptávky kvůli nemoci covid-19 převážily nad obavami o další vývoj nabídky kvůli novým sankcím Spojených států a Evropské unie na Rusko za údajné válečné zločiny na Ukrajině.
img

Rusko zruší zákaz letů do 52 "přátelských" zemí, který zavedlo kvůli koronaviru

04.04.2022 Rusko od 9. dubna zruší zákaz letů do 52 přátelských zemí, který zavedlo kvůli pandemii covidu-19. S odvoláním na dnešní oznámení premiéra Michaila Mišustina o tom informovala agentura TASS. Za přátelské Rusko označuje ty země, které proti Moskvě po její invazi na Ukrajinu neuvalily sankce. Rusko zavedlo rozsáhlá omezení cestování v březnu 2020, z nichž mnohá stále platí. Moskva postupně rozšiřuje seznam zemí, které považuje za bezpečné pro leteckou dopravu.
img

Česká národní banka zvyšuje své investice do zlata. Je to prozíravé i z hlediska drobného investora

28.03.2022 Česká národní banka, jež se ke zlatu dlouhá léta stavěla odmítavě, prodávala jej, předloni otočila. Postupně kov opět dokupuje. Ke konci loňského roku měla v trezoru v rámci devizových rezerv 340 tisíc troyských uncí kovu a nějakých necelých deset tisíc pak ještě mimo oficiální rezervy. Dohromady tak ČNB disponuje necelými deseti tunami kovu za 13,4 miliardy korun. To se sice může jevit jako ne zcela zanedbatelná částka, představuje však jen 0,35 procenta celkového objemu devizových rezerv ČNB.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

Zablokují USA dovozy ruského uranu?

10.03.2022 Seznam komodit, které se nebudou dovážet z Ruska, zveřejněný americkou vládou, alespoň prozatím nezahrnuje uran. Podle informací z okolí amerického prezidenta však Bílý dům zváží uvalení sankcí na Rosatom, který produkuje asi 35 % obohaceného uranu a dodává uran do evropských jaderných reaktorů. Rosatom spolupracuje také s Íránem. Írán rozvíjí svůj jaderný program několik let, zatímco USA chtějí tento proces kontrolovat. Bidenova administrativa je v současné době ve fázi konzultací s jadernými experty. Další kroky by mohly mít klíčový dopad na průmysl a výrobce uranu.
img

Reuters: Rusko bude asi hledat náhrady za SWIFT, alternativy budou drahé

08.03.2022 Moskva bude patrně hledat alternativy, jak se obejít bez mezinárodního platebního systému SWIFT. V sobotu od něj totiž bude v souladu s dřívější dohodou západních zemí odstřiženo sedm ruských bank a je možné, že se jejich počet ještě zvýší. Alternativy ale ruským podnikům značně zvýší náklady i rizika, uvedli odborníci, na které se odvoává agentura Reuters. Rusko se podle nich bude přinejmenším v nejbližší době potýkat se snížením objemu dovozu i vývozu.
img

Ukrajinský konflikt zasáhl křídla leteckého průmyslu

04.03.2022 Ulehčení pravidel souvisejících s pandemií koronaviru způsobilo, že letecký průmysl s optimismem vzhlížel k roku 2022. V posledním únorovém týdnu však vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou vrhl velký stín na očekávané oživení cestovního ruchu a leteckého průmyslu. Sankce uvalené západními zeměmi již zasahují do cestování a způsobí tak postiženým leteckým společnostem další dodatečné náklady.
img

Je uránový sektor pripravený na rast v roku 2022?

28.02.2022 Akcie spoločností, ktoré ťažia urán vrátane jedného z najväčších producentov Cameco (CCJ.US) rastú. Ostatní producenti uránu ako Uranium Energy Corp (UEC.US), NexGen (NXE.US) alebo Denison Mines (DNN.US) sa tiež posunuli vyššie. Podiely najväčšieho svetového producenta uránovej rudy Kazatomprom (KAZ.UK) v Kazachstane klesajú v dôsledku geopolitických rizikových faktorov takmer o 4 %.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 23. února 2022

23.02.2022 Ministerstvo energetiky Kazachstánu oznámilo, že odhalilo a ukončilo 13 operací kryptoměnové těžby. Vláda operace ukončila v rámci snahy o regulaci těžebního sektoru bitcoinu, který se v posledních letech stává stále populárnějším.
img

Evropa zvažuje regulaci metaverza

09.02.2022 Evropská unie údajně analyzuje metaverzum, aby mohla vypracovat řadu opatření k jeho regulaci a kontrole. Výkonná místopředsedkyně Evropské komise Margrethe Vestagerová uvedla, že to EU musí udělat, než se rozhodne, jaká opatření jsou vhodná.
img

Jak v čase inflace investovat do zlata… Dejte do něj menší procenta

07.02.2022 S investováním do zlata opatrně. Za posledních deset let žlutý kov zhodnotil v polovině letošního ledna v dolaru, v němž se ve světě obchoduje, o 12,7 procenta, ročně průměrně o 1,2 procenta. Po přepočtu do korun se dočkal zhodnocení o sedmnáct procent, ročně průměrně o 1,6 procenta. Při průměrné roční inflaci v letech 2012 až 2021 čítající v Česku 2,1 procenta to značí, že zlato nepředstavovalo ani příslovečnou ochranu před inflací, za niž je často vydáváno.
img

Rusko uzavřelo s Čínou smlouvy o plynu a ropě téměř za 118 miliard dolarů

04.02.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes představil nové smlouvy o dodávkách ruského zemního plynu a ropy do Číny v odhadované hodnotě 117,5 miliardy dolarů (2,5 bilionu Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Rusko tak pracuje na posilování vývozu na Dálný východ v době zvýšeného napětí ve vztazích s evropskými zeměmi ohledně Ukrajiny.
img

Americké ministerstvo energetiky schválilo druhé největší uvolnění ropy ze strategických rezerv

26.01.2022 Americké ministerstvo energetiky oznámilo, že půjčí 13,4 milionu barelů ropy ze strategických ropných rezerv jako součást obnoveného úsilí Bidenovy administrativy omezit rostoucí ceny ropy, které vystoupaly na nejvyšší úroveň od roku 2014.
C:\fakepath\top-26012022-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.01.2022 1) Americké ministerstvo energetiky oznámilo půjčku 13,4 milionu barelů ropy ze svých strategických rezerv jako součást úsilí Bidenovy administrativy omezit ceny ropy, které vyletěly na nejvyšší úroveň od roku 2014.
img

Kazachstán přerušil dodávky elektřiny společnostem zabývajícím se těžbou kryptoměn

26.01.2022 Kazachstán odpojil od elektřiny společnosti zabývající se těžbou kryptoměn den předtím, než některé části země zasáhly výpadky proudu. Odstávka vstoupila v platnost 24. ledna a skončí 31. ledna.
C:\\fakepath\\bitcoin-3.jpg

Těžaři: Vypínání internetu uškodilo Kazachstánu jako útočišti těžby bitcoinů

18.01.2022 Reputaci Kazachstánu jako útočiště těžby bitcoinů uškodilo vypínání internetu při nedávných protestech. Tvrdí to někteří velcí těžaři, na které se včera odvolávala agentura Reuters. Jejich znepokojení ještě umocňují obavy z regulace. Někteří proto zvažují odchod z této středoasijské země, která je globálně druhým největším centrem těžby bitcoinů.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 17. ledna 2022

17.01.2022 Hash rate bitcoinu se vrátil k rekordním hodnotám, když generální ředitel Blocku Jack Dorsey v době jeho nejnižších cen potvrdil vytvoření otevřeného systému těžby bitcoinů.
img

Plán Španělska přilákat kryptoměnové těžaře

13.01.2022 Členka Kongresu španělských poslanců, María Muñoz chce ze Španělska udělat bezpečnou zemi pro těžaře Bitcoinu a obchodníky s kryptoměnami.
img

Obchodní signály pro ropu (WTI – #CL) na 11.–12. ledna 2022: prodávejte pod úrovní 78,84 USD (21 SMA)

11.01.2022 V posledních hodinách vykazuje americká ropa West Texas Intermediate (WTI – #CL) nerozhodnost. Ve 4H grafu vidíme, že poslední svíčky mají tvar doji, což znamená, že cena by mohla v příštích dnech klesat, dokud nezůstane pod úrovní 21 SMA (78,84).
img

Protesty v Kazachstánu narušily těžbu ropy

10.01.2022 Ceny ropy ve čtvrtek a v pátek prudce vzrostly poté, co se objevily zprávy, že nepokoje v Kazachstánu narušily těžbu na největším ropném poli v zemi Tengiz. Ropa Brent se obchodovala za více než 82 USD za barel, zatímco WTI stála přes 80 USD.
C:\fakepath\top-07012022-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.01.2022 1) Evropské ceny plynu dnes opět rostou a za celý týden jsou zatím vyšší o 40 %, když ruské dodávky přes klíčové plynovody sestoupily na nejnižší hodnoty pro toto období roku minimálně od roku 2015. Referenční futures na plyn vzrostly až o 6,7 % na 103 EUR/MWh.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Cena bitcoinu klesla pod 41.000 USD, je nejníže od loňského září

07.01.2022 Cena bitcoinu se dnes kvůli širšímu výprodeji kryptoměn propadla až o pět procent a dostala se pod 41.000 USD (887.000 Kč). Ocitla se tak nejníže od loňského září, upozornila agentura Reuters. Od listopadového výstupu na rekordních téměř 69.000 USD nejznámější kryptoměna ztratila už více než 40 procent.
img

Nepokoje v Kazachstánu zasáhly těžaře kryptoměn výpadkem internetu

07.01.2022 Cena Bitcoinu klesá, protože těžaři nejsou připraveni na výpadek internetu. Nový rok pro Kazachstán, kdysi viděný jako slibné místo pro těžbu kryptoměn , začíná nepříjemně.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zdražuje kvůli nepokojům v Kazachstánu a výpadkům dodávek v Libyi

06.01.2022 Ropa dnes na světových trzích dál prudce zdražuje, vedle nepokojů v Kazachstánu se k hlavním důvodům růstu cen přidávají i výpadky dodávek v Libyi. Oba hlavní kontrakty na ropu, tedy Brent a West Texas Intermediate (WTI), se obchodují nejvýše od konce listopadu.
C:\fakepath\uran-tezba.jpg

Cena uranu se kvůli nepokojům v Kazachstánu výrazně zvyšuje

06.01.2022 Cena uranu se na světových trzích prudce zvyšuje, jenom za středu vzrostla o více než osm procent. Trh tím reaguje na protesty v Kazachstánu, který je největším producentem tohoto radioaktivního kovu na světě. Země se snaží dostat pod kontrolu nepokoje, které si vyžádaly oběti na životech a které znamenají největší problém pro vládu této středoasijské země za poslední desítky let. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Zlevňování pohonných hmot v ČR ustává, bouře v Kazachstánu zdražují ropu (i uran)

06.01.2022 Pohonné hmoty v ČR na přelomu roku zmírnily tempo svého prosincového zlevňování. Benzín za uplynulých sedm dní zlevnil už jen o šest haléřů na litr, zatímco nafta o devět haléřů na litr. V následujícím týdnu je proto třeba počítat se stagnací cen u českých čerpacích stanic. Ropa Brent totiž v tomto týdnu poprvé od listopadu 2021 zdražila opět nad úroveň 80 dolarů za barel. V příštích dnech a týdnech ji navíc může hnát vzhůru napjatá situace v Kazachstánu.
img

Akcie Kazatompromu sa prepadli o 10 % v dôsledku politických nepokojov v Kazachstane, ktoré boli spôsobené vysokými cenami energií

05.01.2022 Kazatomprom (KAP.UK) je v súčasnosti najväčším producentom uránu na svete s podielom 23 % na produkcii suroviny v roku 2020. Kazatomprom ťaží urán pomocou technológie ISR (In-Situ Recovery Mining) so zdravotnými, bezpečnostnými a environmentálnymi normami (ISO 450001 a 14001 certifikátov).
C:\fakepath\akcie3.jpg

Analytici: Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni

05.01.2022 Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni, kdy stoupaly o desítky procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Uklidnění pandemické situace by podle nich mělo prospět firmám z maloobchodu či restauračním řetězcům, růst úrokových sazeb pomůže bankám. Posilující dolar negativně ovlivní akcie na rozvíjejících se trzích, odhadují.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 31. prosince 2021

31.12.2021 Od květnové ofenzívy čínské vlády proti těžařům bitcoinů se stal aktivním centrem těžby kryptoměn Kazachstán. Tato středoasijská země s nízkými poplatky za elektřinu je předním producentem fosilních paliv. Zanedbaná infrastruktura a nedostatečná výrobní kapacita ale nedokážou rychle rostoucí poptávku po elektřině, která je k napájení energeticky náročných těžebních zařízení potřeba, pokrýt.
img

Pražská burza je nejvýnosnější evropskou burzou letošního roku, táhnou ji nahoru bankovní akcie i ČEZ. Akcie představují zajištění proti zdražujícím energiím i hypotékám, ale jen pro někoho

22.12.2021 Hlavní ukazatel pražské burzy vykazuje letos nejlepší výkonnost ze všech hlavních indexů burz evropských zemí. Jen šest burz v zemích Asie a Afriky letos zaznamenává vyšší celkové zhodnocení akcií, s nimiž se na nich obchoduje, než právě pražská burza (viz tabulka níže). Pražské burze pomáhá hlavně dramatické zvyšování úrokových sazeb v podání České národní banky, jehož další pokračování se odehraje právě dnes, a také nebývalý růst cen energií a emisních povolenek EU.
img

V Rusku se těžba kryptoměn stane profesí

08.12.2021 Aby se těžba kryptoměn stala skutečnou profesí, chce ministerstvo hospodářského rozvoje a ministerstvo energetiky. Zatímco centrální banka nesouhlasí, Duma je pro návrh. Banka nesouhlasí z důvodů, že těžaři by platili daně ze svých výdělků, to momentálně nedělají a dělalo by to z nich skutečné podnikatele
C:\fakepath\top5-01122021-41-zm.gif

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.12.2021 1) Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 2,5 procenta, příští rok tempo jeho růstu zrychlí na tři procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Výrazně tak zhoršila svou květnovou prognózu, podle které měl růst HDP v letošním roce dosáhnout 3,3 procenta a napřesrok 4,9 procenta.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Ratingové agentury | Daně | Rizika | Export | Ekonomové | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Benchmark | Bloomberg | Bod | Burza | CEO | CME | Centrální banka | Centrální banky | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Futures | ISO | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | MT4 | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měny | NYMEX | Stavební povolení | Nástroj | Obligace | Open | Politické riziko | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Support | Take Profit | Termínový kontrakt | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Cena ropy | Investiční příležitosti | Komerční banka | Bank of America | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Regulace | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Portugalsko | Facebook | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Aktivum | Delta | Index | Akciové burzy | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Ceny zlata | Cyrrus | Dlouhodobé investice | Dolar | Elektřina | Etoro | Eura | Fitch rating | Fondy | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Investing | Investovat do zlata | Irsko | Komoditní | E15 | Maďarsko | Makléři | Míra inflace | Nemovitosti | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | SWIFT | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | WTI | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Zisky | Benzín | Buy | Hold | Indie | Intermediate | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Boháč | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Burze | Commodities | Commodities trading | Microsoft | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | American Eagle | BBC | Oslabení eura | Finanční analýzy | Technický výhled | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Podnikání | Erste Bank | Index pražské burzy | Pokles akcií | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Podnikatelé | Rosněfť | Agentura Reuters | Obchodní signály | Americké trhy | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Firmy | Standard & Poor's | Akcie bank | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Fitch Ratings | AAA | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Analytik Komerční banky | Erste | Saúdská Arábie | Zajištění | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Výhled | Poplatky | Chevron | Krize | Investiční stratég | Investovat do akcií | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | ExxonMobil | Volatilita trhů | ČTK | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomické průzkumy | Mizuho | CoinDesk | Protiruské sankce | Zásoby zlata | BTC/USD | ETH/USD | Digitální zlato | Analýza Bitcoinu | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Binance | Těžba kryptoměn | Wood & Company | Cena bitcoinu | Krypto | Bitcoiny | OPEC+ | Capitalinked.com | Podniky | Akcie společnosti | Manažer fondu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Akcie na rozvíjejících se trzích | EK | Evropská komise | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Vysoké zhodnocení | Statistický úřad | Ropovod | Ruský akciový trh | Český průmysl | Analytici Morgan Stanley | Ceny pohonných hmot | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | PPF | F1 | České nemovitosti | Trinity Bank | Ropný gigant | Politická situace | Hongkong | Trinity | LNG | Bílý dům | Vyšší sazby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Firma | Růst cen | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Amazon | Miliardy | Průzkumy | Bankovní tituly | SMA | Statistika | Průmysl | Na burze | Rozvoj | Zdražování | Problémy | NAFTA | Libanon | Prognózy | Ruská ropa | Státy EU | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | PKN Orlen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | Míra | Úroky | Měnové politiky | Americké centrální banky | Šperky | xStation5 | TASS | Stratég | Citelné zdražování | Miliardy korun | Zasedání měnového výboru | Americký index | Singapur | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | IKEA | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Von der Leyenová | Budoucnost | Experti | Poradenství | Podnik | Analytička | Ukazatele | Ruský premiér | Americké ministerstvo | Komunikace | Belt and Road | Prezident | NICE | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Boeing | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Úsilí | Platit daně | Čínská vláda | BP | Rekordní hodnoty | SEC | Americké banky | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Firmy z USA | Krize v eurozóně | Technická analýza Bitcoinu | Cestovní kanceláře | Toyota | Vývoj | Nová data | Zásoby ropy v USA | Lufthansa | Akcie včera | Mince | Profitovat | Další vývoj | Brusel | Energetické společnosti | Standard & Poor’s 500 | Pandemie COVID-19 | Historie | Americké ministerstvo energetiky | Texas | Algoritmy | Katar | LinkedIn | Komerční banky | Asociace | Růst | Delta Air Lines | Potenciál | Platební neschopnosti | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Afrika | IATA | Skupina OPEC | Mexiko | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Znárodnění | Pákistán | Snížení produkce | Výpadky | Emitenti | Majitel | Americké univerzity | USD za barel | Kontrakty na ropu | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Lucembursko | SAS | Cestování | Ekonomické vztahy | Ministerstvo hospodářství | Shell | Zaměstnanci | Dopravci | Fondy obchodované na burze | Bankovní akcie | HashRate | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Průmyslové kovy | Členské země | ONE | Ruský ropný gigant | CL | Manažeři | Sankce USA | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Argentina | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Bohumil Trampota | Mišustin | Tchaj-wan | Covid | Technologické firmy | Finanční ústavy | Letecký průmysl | Chorvatsko | Emirates | Ceny emisních povolenek | KLM | Ocenění | Stellantis | Peugeot | Citroën | Ceny | Akcie těžařů | Nikl | Světové rezervní měny | Velké technologické firmy | Margrethe Vestagerová | Indonésie | Oživení poptávky | Zvýšení daní | Ruská vláda | Zhodnocení akcií | Kuba | Odborníci | Snížení emisí | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Diverzifikovat | Ropovody | Plynovody | Počet úmrtí | Biden | Česká republika | Změna politiky | Měnový fond | Libye | Zambie | Jack Dorsey | Embargo | Chování ceny | Newmont | Intel | Zásoby benzinu | Moneta | Oživení ekonomiky USA | Dillí | Akciové investování | Akcie spoločnosti | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Životní prostředí | Virgin Atlantic | H&M | LEN | Účinnosti vakcín | Inflace v Polsku | Růst ceny | Zvýšení těžby | Rio Tinto | Rostoucí ceny ropy | Polská společnost | Prodej bitcoinů | Obavy o poptávku | Dynamický růst | Zinek | Kov | Růstový trend | V4 | Air | Celosvětová poptávka | Silný růst | Fidelity | Těžby kryptoměn | Prudký růst cen | AA | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | Island | Zvýšení ratingu | Uranium Energy Corp. | Uranium Energy | UEC | Energy Fuels | UUUU | Cameco | CCJ | Denison Mines | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Nárůst objemů | Arca | Pandemie COVID | Malta | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Oslabení | Výpadky proudu | Politická rizika | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Ruský těžař zlata | Těžař zlata | Plány | Cíle | Příležitosti | Těžaři bitcoinu | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Ghana | McDonald's | Obrovský potenciál | Malajsie | Technologie | Hliník | Egypt | Zvýšení produkce | Podíl Číny | Odvětví | BHP | Rekord | Chování | Dodávky ruského plynu | Phillips 66 | VIAC | Společnost Virgin Atlantic | Zahraniční společnosti | Vyšší úroky | Výprodeje na trzích | Fitch Solutions | Společnosti | Opatření | Katastrofy | Uhlí | Klenotnictví | Ceny plynu | Etherea | Leasingové společnosti | Omezení cestování | Německá skupina | Posilování amerického dolaru | Těžby Bitcoinu | Napjatá situace | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Ruský prezident | Meta | Metaverzum | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Družba | TIM | Zprávy z krypto | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Těžařská společnost | | Provozovatel burz | Těžaři kryptoměn v Kazachstánu | Těžaři z Číny | Transakce založené na kryptoměnách | Vojtěch Boháč | Vietnam | Propad hodnoty | Zlotý | CEC Capital | Laurent Kssis | Fibonacciho retracement | Annalena Baerbocková | Bidenova administrativa | Technická rezistence | Obchodní signály pro ropu | Miliardy USD | Těžař | Akcie Kazatompromu | Kazatomprom | KAP.UK | Kazatomprom (KAP.UK) | Nepokoje v Kazachstánu | Cena uranu | Cena uranu se na světových trzích | Kontrakty na uran | UxC LLC | UxC | Jonathan Hinze | Snížení emisí uhlíku | Kazašský prezident | Kasym-Žomart Tokajev | Politická situace v Kazachstánu | Situace v Kazachstánu | Protesty v Kazachstánu | Tengiz | Ruský plyn | Vypínání internetu | Útočiště těžby bitcoinů | Těžby bitcoinů | Hashrate | Národní asociace blockchainového průmyslu | Alan Doržijev | Vincent Liou | Kazachstánské těžební farmy | Těžební farmy | Kazachstánská vláda | Uhelné elektrárny | Reality | Analytik trhů | Qatar Airways | Instituce | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Luxusní zboží | Invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze | Ruské banky | Sankce Rusko | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Jaderný program | Bogdan Maioreanu | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | NexGen | NXE.US | NexGen (NXE.US) | DNN.US | Denison Mines (DNN.US) | Kazatomprom (KAZ.UK) | KAZ.UK | Západní společnosti | Uzavření vzdušného prostoru | Vzdušný prostor | Michail Mišustin | Situace na Ukrajině | CIPS | Agentura TASS | Invaze | Náhrady za SWIFT | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Caspian Pipeline Consortium | MOL | Globální ratingové agentury | Dovoz ruské ropy | Embargo na ruskou ropu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Kávové akcie
Kávové futures
Kávového ETF
Kávovníky
Kávový trh
Kawamoto
Kawase
Kawase broker
Kawase Trade
KayaFX

Následující klíčová slova

Kazachstánská vláda
Kazachstánské těžební farmy
Kazašský prezident
Kazatomprom
Kazatomprom (KAP.UK)
Kazatomprom (KAZ.UK)
KAZ.UK
Každodenní analýzy
Každodenní intradenní obchodování
Každodenní využití kryptoměn
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít