Jestřábí postoj

USD/CHF. Analýza a prognóza
02.07.2025 Pár USD/CHF se nadále obchoduje v úzkém pásmu nad úrovní 0,7900, přičemž zůstává blízko cenových hladin naposledy dosa...

Invesco: Ceny ropy se mění v důsledku napětí na Blízkém východě, ostatní trhy ale zůstávají v kurzu
26.06.2025 Bude, nebo nebude? Počkejme a uvidíme. Je to nejisté. Všechna tato slova nadále dokonale vystihují rok 2025. Zprávám minulého týdne dominovala geopolitika, protože napětí na Blízkém východě zůstávalo vysoké a o víkendu se řešilo, zda USA udeří na Írán. To se také stalo. Trhy reagovaly jako pravý sangvinik, tedy optimisticky. Otázkou nyní je, jak zareaguje Írán?

Přehled vývoje EUR/USD – 20. června: Shrnutí zasedání Fedu
20.06.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval relativně klidně. Připomeňme, že výsledky posledního zasedání Federálního rezervního systému pro rok 2025 byly zveřejněny ve středu večer, ale včerejší článek se této události nevěnoval. Jsme pevně přesvědčeni, že reakce trhu na takto zásadní události může trvat až 24 hodin. Navíc cena se během tohoto celého "období reakce" nemusí nutně pohybovat jedním směrem. Je zcela běžné, že obchodníci zareagují emotivně výprodejem, aby následně svůj krok zvrátili poté, co si uvědomí svou chybu. Proto vždy zdůrazňujeme, že je potřeba dát tomu čas – aby emoce opadly a trh mohl plně absorbovat obdržené informace.

Klid nahoře, krize dole: trhy zvažují ropu, inflaci a rizika na Blízkém východě
20.06.2025 Americký akciový trh vykazuje smíšenou výkonnost, která odráží ambivalentní výhled investorů po sváteční přestávce. V poslední obchodní seanci index S&P 500 oslabil o 0,03 %, zatímco Nasdaq vzrostl o 0,13 %.

GBP posiluje 🔎
19.06.2025 Bank of England se dnes ve 13:00 připojí k ostatním evropským centrálním bankám a oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách. Trhy počítají s 90% pravděpodobností, že BoE ponechá sazby beze změny na úrovni 4,25 %.

Jak 19. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
19.06.2025 Ve středu se pár GBP/USD pohyboval většinou jen minimálně, a to směrem nahoru. Zjevně čekal na výsledky zasedání Federálního rezervního systému. Výsledky posledního zasedání americké centrální banky nikoho nepřekvapily. Americký dolar mírně posílil, ale celkový růst do čtvrtečního rána dosáhl pouhých 65 pipů. Předchozího dne dolar výrazně posílil poté, co se objevily zprávy o možné účasti USA ve válce proti Íránu. Pokud se vrátíme k Fedu: nepřišla žádná významná rozhodnutí, ani odvážné prognózy či prohlášení. Co se týká dot plotu, vyplynul z něj o trochu silnější jestřábí postoj centrální banky. Aktuálně 7 z 19 členů očekává, že klíčová sazba zůstane celý rok 2025 beze změny. Dolar tedy měl důvod k mírnému růstu, ale podle nás by se tím neměl změnit trend na trhu, ani by politika Donalda Trumpa neměla přestat negativně ovlivňovat směnný kurz dolaru.

Co můžeme očekávat od zasedání Fedu?
18.06.2025 Výsledky čtvrtého zasedání Federálního rezervního systému v roce 2025 budou oznámeny ve středu večer. Někteří analytici tuto událost označili za "bod zlomu", i když si nejsem úplně jistý, co se má změnit. V současnosti závisí poptávka po americkém dolaru z 80 % na vývoji globální obchodní války a z 20 % na dalších rozhodnutích Donalda Trumpa týkajících se globální politiky. Rozhodnutí centrálních bank (byť to může znít překvapivě) nejsou v tuto chvíli příliš důležitá. Trump přesměrovává tok kapitálu a ovlivňuje ekonomiku efektivněji než jakákoli centrální banka. Pokud jde o "dopad", Trump v tuto chvíli zaostává pouze za koronavirem, který v roce 2019 způsobil nejhlubší pokles hospodářského růstu za několik desetiletí.

USD/JPY. Červnové zasedání Bank of Japan: Předběžný výhled
17.06.2025 V úterý 17. června oznámí Bank of Japan výsledky svého dalšího zasedání. Podle předběžných odhadů se očekává, že centrální banka ponechá všechny parametry měnové politiky beze změny, včetně základní úrokové sazby na úrovni 0,50 %. Toto je základní a nejvíce očekávaný scénář, jehož naplnění pravděpodobně nebude mít na pár USD/JPY výraznější dopad. Nicméně výhled banky a její budoucí směřování mohou vyvolat prudké výkyvy – zejména pokud BoJ zaujme jestřábí tón, který trh aktuálně nečeká.

Ranní shrnutí (12.06.2025)
12.06.2025 Ministr financí Bessent sdělil Kongresu, že Trump „velmi pravděpodobně“ odloží zavedení cel plánovaných na 8. července. Zemím, které jednají v dobré víře, může být lhůta prodloužena. V současné době probíhají jednání s 18 zeměmi. Ty, které nebudou spolupracovat, budou čelit důsledkům.

🪙 EURUSD se drží na úrovni 1,1400
05.06.2025 Evropská centrální banka dnes podle očekávání sníží sazby o dalších 25 bazických bodů, čímž by depozitní sazba klesla na 2,00 %. To by znamenalo polovinu vrcholu ve výši 4 %, který byl držen v závěru roku 2023 a na začátku roku 2024.

EUR/USD. Červnové zasedání ECB: Přehled
05.06.2025 Dne 5. června uzavře Evropská centrální banka své další zasedání. Výsledek se na jednu stranu zdá být zřejmý: centrální banka s téměř absolutní jistotou sníží úrokové sazby o 25 bazických bodů – již poosmé v řadě. Úterní zpráva o růstu CPI tuto variantu definitivně potvrdila. Tentýž report však zároveň posílil holubičí očekávání ohledně tempa dalšího uvolňování měnové politiky. Tato situace by překvapivě mohla hrát ve prospěch eura, pokud ECB "nedostojí holubičím očekáváním". A s ohledem na nedávná mírně jestřábí vyjádření některých členů ECB tuto možnost nelze vyloučit.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace na cíli v eurozóně i u nás, ECB ale po 25bodovém cutu bude opatrná
02.06.2025 Květnová inflační data u nás a v eurozóně by měla reflektovat odeznění efektu Velikonoc. V obou případech tak jádrová meziroční inflace zřejmě zpomalila. Ta celková by se u nás měla stále držet pod 2% cílem a v eurozóně klesnout na rovná 2 %. Tuzemská data z reálné ekonomiky by měla indikovat relativně dobrý vstup do Q2 25 poté, co růst v Q1 primárně podpořil efekt předzásobení ze strany amerických dovozců. Mzdový růst podle nás v tuzemsku v Q1 25 zpomalil na 6,1 %, citelně by tak podstřelil očekávání ČNB ve výši 6,8 %.

Přehled pro pár GBP/USD na 2. června: Další překvapení od Donalda Trumpa
02.06.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pátek nízkou volatilitu, ale události minulého týdne můžeme už klidně pustit z hlavy – Trump nikdy nespí. Obchodníci se sotva stihli vzpamatovat ze čtvrtečních událostí a Donald Trump oznámil nová cla. Přesněji řečeno, zvýšil stávající cla na dovoz oceli a hliníku o 25 %. Od 4. června tak budou na 50 %.

Bank of England zpomalí tempo uvolňování měnové politiky
22.05.2025 Bank of England nedávno podruhé v roce 2025 snížila úrokové sazby, přičemž své rozhodnutí zdůvodnila zpomalující inflací a stabilním pohybem k cílové úrovni. Sotva však centrální banka zasáhla, inflace ve Velké Británii vyskočila z meziročních 2,6 na 3,5 %.

Prognóza pro EUR/USD na 21. května 2025
21.05.2025 V úterý se páru EUR/USD podařilo konsolidovat nad zónou rezistence 1,1260–1,1282, která dříve způsobila tři odrazy směrem dolů. Výsledkem bylo pokračování růstu eura, přičemž býci dokázali uzavřít nad hladinou 50,0% Fibonacciho retracementu na úrovni 1,1320. Tato konsolidace otevírá prostor pro další růst směrem k další zóně rezistence 1,1374–1,1380.

Přehled pro pár GBP/USD – 20. května: Britská libra se dál hřeje na výsluní
20.05.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval směrem nahoru. A můžeme za to "poděkovat" ratingové agentuře Moody's. Jak bylo uvedeno v přehledu pro EUR/USD, úvěrový rating USA byl snížen o jeden stupeň a aktuálně ho všechny tři hlavní agentury (Fitch, S&P a Moody's) hodnotí jako AA1.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 19. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
19.05.2025 V pátek došlo u měnového páru EUR/USD k výraznému poklesu ceny, a to i přesto, že pro to neexistovaly žádné makroekonomické ani fundamentální důvody. Nicméně sestupný trend v hodinovém časovém rámci zůstává zachován a je podporován zmírňováním globálního obchodního napětí, jak již bylo zmíněno dříve. Přestože dolar zatím není připraven posilovat stejným tempem, jakým během posledních tří měsíců oslaboval, snížení cel a probíhající jednání mezi USA a dalšími zeměmi stále vytvářejí prostor pro možný obrat. Rádi bychom také upozornili na jestřábí postoj Federálního rezervního systému ve srovnání s holubičím postojem Evropské centrální banky, avšak tento faktor zatím tržní sentiment nijak neovlivňuje. V pátek byly všechny tři americké zprávy, které by bylo možné považovat alespoň za mírně důležité, zveřejněny s horšími výsledky, než se očekávalo. Posílení dolaru během tohoto dne tak s těmito daty nesouviselo.

Graf dne - USDJPY (16.05.2025)
16.05.2025 Dolar vůči jenu oslabil a kurz USD/JPY klesl o 0,8 % na 145,20, když trhy reagovaly na mírnější údaje o inflaci v USA a překvapivě pružný růst HDP Japonska v 1. čtvrtletí o 0,2 %, který výrazně překonal očekávání poklesu o 1,1 %.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
13.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD rovněž prudce propadl – ačkoliv přesněji řečeno, šlo o silný růst amerického dolaru. V posledních měsících jsou prakticky veškeré pohyby na trhu spojeny s dolarem. Dolar buď roste, nebo klesá, zatímco ostatní měny jen přihlížejí dramatu zvanému "Trumpova nová obchodní politika".

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 12. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
12.05.2025 V pátek se měnový pár EUR/USD obchodoval poměrně technicky a předvídatelně. Americký dolar nedokázal navázat na momentum ze středy a čtvrtka, kdy prolomil boční kanál poblíž lokálních maxim, v němž zůstal po dobu tří týdnů. Připomeňme, že výsledky zasedání Federálního rezervního systému lze považovat za "jestřábí", protože Jerome Powell nepotvrdil "holubičí" očekávání trhu. Zároveň ale Fed zaujímá jestřábí postoj už poměrně dlouhou dobu, a přesto dolar za poslední tři měsíce volně oslaboval bez jakéhokoliv odporu. Proto zůstává hlavním faktorem na měnovém trhu obchodní válka Donalda Trumpa. Jediným důvodem, proč nyní nedominuje agendě, je nedostatek nových zpráv. Trump sice oznámil obchodní dohodu s Velkou Británií, ale neuvedl žádné podrobnosti. Není tak možné posoudit, jak výhodná tato dohoda pro USA ve skutečnosti je. Přesto prezident věří, že jeho slovo stačí – pokud tvrdí, že dohoda je "zisková a dobrá", musí to být pravda. Trh mu však už nevěří – a právem. Výsledkem je, že dolar v posledních dnech nijak výrazně neposílil.

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 28. dubna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
28.04.2025 K testu ceny na úrovni 143,75 došlo v době, když se indikátor MACD již pohyboval výrazně nad linií nuly, což podle mého názoru omezilo růstový potenciál páru. Z toho důvodu jsem dolar nenakupoval.

Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
23.04.2025 Index Dow Jones +1,48 % na 39765,58 b. S&P 500 +1,89 % na 5387,87 b. Nasdaq Composite +2,8 % na 16757,32 b.

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 23. dubna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
23.04.2025 K otestování ceny na úrovni 140,68 došlo v době, když se indikátor MACD již pohyboval výrazně nad linií nula, což podle mého názoru omezilo růstový potenciál páru. Z toho důvodu jsem dolar nenakoupil a propásl poměrně silný pohyb páru směrem vzhůru.

Americký dolar: Týdenní výhled
22.04.2025 Je na konci tunelu světlo? Americký dolar se znovu pokusí odpovědět na tuto otázku. Stručně si to shrňme: v posledních dvou měsících nebyla nouze ani o zprávy, které byly pro dolar pozitivní. Například jestřábí postoj Federálního rezervního systému, který odmítá snížit sazby, aby vyhověl Trumpovi a jeho nové obchodní politice. Fed možná nesníží sazby celý rok 2025, protože očekává růst inflace. Na začátku roku trhy očekávaly nejméně dvě kola uvolňování měnové politiky. Očekávání trhu se tak opět nesplnila – stejně jako v roce 2024. Tento faktor by sám o sobě měl stačit k tomu, aby příležitostně podpořil poptávku po americké měně. To se však neděje, protože trh se soustředí výhradně na Trumpa a vše ostatní je až na druhém místě.

Čemu věnovat pozornost 15. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
15.04.2025 Na úterý je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale za současných okolností mají makrodata pro trh jen malý význam. Mohou mít krátkodobý lokální dopad na pohyb měnových párů, ale jak všichni si uvědomují, americká ekonomika na tom není zdaleka tak špatně, aby se tím ospravedlnila ztráta dolaru o stovky, nebo dokonce tisíce pipů.

USD/JPY. Analýza a prognóza
14.04.2025 Japonský jen pokračuje v posilování a drží se poblíž svých nejsilnějších úrovní za rok 2024. Tento vývoj je tažen rostoucí poptávkou po tradičních bezpečných aktivech v důsledku oslabujícího amerického dolaru, což je způsobeno eskalací obchodní války mezi USA a Čínou. Optimismus ohledně možné obchodní dohody mezi USA a Japonskem, společně s očekáváním dalších zvýšení úrokových sazeb ze strany Bank of Japan v roce 2025 kvůli známkám rostoucí inflace v Japonsku, rovněž podporuje jen.

Jak 7. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.04.2025 Měnový pár EUR/USD zůstal i v pátek v bouřlivém prostředí. Tentokrát převládal klesající pohyb, ale ani ten situaci nezjednodušil. Nepřekvapilo by nás, kdyby v pátek došlo k dalšímu kolapsu dolaru. Trh kvůli událostem ve světě panikaří. Americký akciový trh prudce klesá, bitcoin se hroutí a americký dolar během celého Trumpova prezidentského období soustavně oslaboval. Momentálně nemá smysl mluvit o logickém, technickém nebo konzistentním pohybu. Dolar v pátek v noci dál oslaboval kvůli novým trumpovým clům. Během evropské seance začal prudce oživovat. Na začátku americké seance znovu silně klesl a znovu se prudce odrazil. Ze všech těchto pohybů byl nejlogičtější ten během americké seance, protože NFP překonaly prognózy a Jerome Powell opět zaujal jestřábí postoj.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
07.04.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pátek prudký pokles, který je velmi obtížné vysvětlit – dokonce i zpětně. Ano, britská libra je překoupená a bezdůvodně drahá. Jediným důvodem jejího růstu v posledních měsících byl Donald Trump. Trh otevřeně ignoroval veškeré ostatní zprávy, události a ekonomická data. Co způsobilo, že americký dolar v pátek posílil o 300 pipsů? Zpráva o NonFarm Payrolls ukázala silné číslo, ale zpráva o nezaměstnanosti v USA byla horší, než se očekávalo. Jerome Powell zaujal jestřábí postoj, ale jeho projev proběhl až večer, zatímco dolar začal posilovat už v dopoledních hodinách. Celkově na trhu nadále vládne chaos.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 7. dubna: Libra se zhroutila jako domeček z karet
07.04.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek překvapivě oslabil o "pouhých" 200 pipů. Ano, počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství (NFP) překonal odhady a Jerome Powell znovu potvrdil jestřábí postoj Federálního rezervního systému, ale v minulosti se podobná data a prohlášení nepromítla vždy do pohybu trhu. Jak už jsme zmínili, možná byly jen vybírány zisky z long pozic. Možná také skončil růstový trend v grafu H4. Připomeňme, že dlouhodobé klesající trendy v denním i měsíčním grafu stále přetrvávají. Pokud Powell věří, že současná nejistota dosáhla vrcholu, domníváme se, že totéž platí i pro měnový trh.

GBP/USD – 4. dubna: Na co může dolar ještě spoléhat?
04.04.2025 V hodinovém grafu pár GBP/USD ve čtvrtek opět prudce vzrostl a překonal několik úrovní. Konsolidace pod úrovní 1,3151 umožňuje očekávat mírný pokles směrem k 127,2% Fibonacciho hladině na úrovni 1,3003; nicméně i 100bodový odraz dolaru se nyní zdá být krajně nepravděpodobný. Jakoukoli eskalaci obchodní války – na kterékoli straně – budou obchodníci pravděpodobně vnímat jako signál k obnovení prodeje dolaru.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající tradery ze dne 1. dubna (americká seance)
02.04.2025 Test cenové úrovně 1,0817 se shodoval se začátkem poklesu indikátoru MACD od linie nula, což potvrdilo platný vstupní bod k prodeji eura. Po poklesu o 17 bodů ale tlak na pár polevil.

Přehled páru EUR/USD na 31. března: před dolarem je další týden zkoušek
31.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek opět stoupal. Jak vidíme, korekce proti rostoucímu trendu z posledních týdnů skončila velmi rychle, jenže není divu, když Donald Trump oznámil minulý týden nová cla – tentokrát na všechny automobily vyrobené mimo USA – a dolar se okamžitě propadl. Americká měna měla podle nás tentokrát štěstí, protože výprodej byl ve srovnání s obdobím před několika týdny poměrně mírný. Výsledek se ale nemění: Trump dál zavádí cla a dolar dál klesá. A tento týden by mohl klesnout ještě víc, protože Trump může 2. dubna oznámit nový balíček sankcí.

Jak 28. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
28.03.2025 I ve čtvrtek se pár GBP/USD obchodoval směrem nahoru, a to vcelku zřetelně. Přestože byla v USA zveřejněna poměrně solidní zpráva o HDP za 4. čtvrtletí, tlak na dolar příliš nezmírnila. Důvodem byl fak, že Donald Trump přes noc oznámil nová dovozní cla na všechny země vyvážející automobily do USA. Britská libra v důsledku toho stále nezahájila očekávaný pokles a zachovala si uptrend, jak naznačuje trendová linie. Makroekonomické pozadí je pro obchodníky dál jen druhořadým faktorem. Hlavními důvody odolnosti libry z poslední doby jsou Trumpova cla a relativně jestřábí postoj Bank of England. Při pozorném pohledu vidíme, že v posledních týdnech se vytvořilo boční pásmo. Dolar včera klesl, ale dnes by mohl vzrůst.

Jak 25. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
25.03.2025 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval nahoru i dolů. Uptrend zůstává neporušený díky rostoucí trendové linii, která je relevantní už déle než měsíc, což je v hodinovém časovém rámci poměrně vzácný jev. Cena opustila rostoucí kanál, takže může korigovat k trendové linii. Euro také vstoupilo do korekční fáze, takže dolar podle nás tento týden posílí. Pondělní makroekonomické pozadí bylo nezvykle rozporuplné, protože indexy podnikatelské aktivity ve VB a USA přinesly protichůdné signály, pokud jde o charakter a vztah mezi prognózami a skutečnými výsledky. Americký dolar proto do konce dne téměř nestoupal. Britská libra vůči dolaru dál vykazuje působivou odolnost, z velké části díky Bank of England, která na posledním zasedání zaujala jestřábí postoj k měnové politice. Nicméně pár nemůže donekonečna stoupat, aniž by korigoval.

Jak 24. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
24.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pomalém poklesu. Cena několik dní předtím prorazila pod rostoucí kanál, takže pokles eura se dal očekávat. V pátek nedošlo k žádným významným událostem v eurozóně ani v USA, což vysvětluje nízkou volatilitu. Stojí ale za zmínku, že pár v posledních týdnech vykazuje nízkou volatilitu obecně. Trh "zpracovává" titulky o clech Donalda Trumpa a už dolar bezmyšlenkovitě neprodává. Ve středu večer Jerome Powell prohlásil, že americká ekonomika nemá problém, což trh trochu uklidnilo a Fed si zachoval předchozí jestřábí postoj, který předpokládá maximálně dvojí snížení sazeb v roce 2025. Zatímco americká ekonomika může zpomalit kvůli obchodním válkám, totéž platí pro Spojené království a EU. V podstatě jsme byli svědky emocionálního výprodeje dolaru, který nebyl podložen konkrétními fundamentálními nebo makroekonomickými faktory. Korekce je nyní na spadnutí.

Na co se zaměřit 24. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
24.03.2025 Na pondělí je naplánováno osm makroekonomických událostí. V Německu, eurozóně, USA a Velké Británii budou zveřejněny předběžné březnové hodnoty indexů podnikatelské aktivity ve zpracovatelském průmyslu a ve službách. Jednotlivě mohou mít tyto indexy poměrně slabý vliv na obchodování, ale vzhledem k tomu, že jich bude zveřejněno celkem osm, může být reakce trhu značná. Očekává se mírný nárůst všech evropských indexů, ale musíme zdůraznit, že jde o to, nakolik budou reálné údaje odpovídat prognózám, nikoli jen o absolutní hodnoty. Pokud budou skutečné údaje vyšší než ty předchozí, ale nesplní očekávání, pravděpodobně se dočkáme poklesu příslušné měny.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 21. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
21.03.2025 Také pár GBP/USD se ve čtvrtek pohyboval směrem dolů, ale ve středu večer libra na rozdíl od EUR/USD stabilně rostla. Znovu a znovu vidíme, že britská libra vykazuje vůči dolaru působivou odolnost. To lze vysvětlit postojem Bank of England, která právě ukončila své druhé letošní politické zasedání.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 21. března. Šance pro dolar?
21.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nadále frustroval obchodníky. Domníváme se, že nyní není nejlepší doba pro obchodování na forexovém trhu. Technický obrázek eura v hodinovém časovém rámci je velmi matoucí. Zdálo se, že včera cena konečně konsolidovala pod vzestupným kanálem. Připomeňme však, že již dříve prolomila trendové čáry, což ale nevedlo k sestupnému trendu. Cena klesla na úroveň 1,0823, kterou lze považovat za spodní hranici bočního pásma mezi 1,0823 a 1,0949. Místo dokončeného rostoucího trendu tak nyní máme pokračující flat (boční) trh.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. března – britská libra si pořád dělá legraci
21.03.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval... těžko říct, kterým směrem. Uptrend zůstává neporušený, ale cena včera prorazila pod spodní hranici rostoucího kanálu. V posledních dnech jsme byli svědky neklidných a nerozhodných pohybů –"cik-cak" a "plůtků". Volatilita klesla pod průměr. Zdá se, že trh neví, co dál: obchodníci nechtějí nakupovat dolar, ale nemají sílu nakupovat libru.

⏬ EURUSD klesá o 0,4 % před rozhodnutím Fedu
19.03.2025 Tržní očekávání jasně naznačují, že během dnešního zasedání nedojde ke změně úrokových sazeb. Klíčové však mohou být makroekonomické prognózy, zejména ty týkající se hospodářského růstu. Trh bude také pečlivě sledovat očekávání představitelů Fedu ohledně dalšího snižování sazeb, známé jako „dot plot“.

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 17. března. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
17.03.2025 K otestování ceny na úrovni 1,2931 došlo ve chvíli, když se indikátor MACD posunul výrazně směrem dolů od nuly, což omezilo potenciál páru k poklesu. Z toho důvodu jsem libru neprodával a nenašel jsem žádné další body pro vstup do trhu.

Přehled páru GBP/USD na 17. března: Trh usnul, ekonomika nikoho nezajímá
17.03.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek úplně stagnoval. Níže uvedený graf jasně ukazuje, že v prvních třech dnech předminulého týdne, kdy dolar prudce klesal, došlo ke značné volatilitě, ale pak se trh uklidnil. Růst britské měny se sice nezastavil, ale volatilita klesla na minimální úroveň. Takže bez ohledu na to, jakým směrem se trh bude v blízké budoucnosti ubírat, je obchodování náročné, a to i v časovém rámci 5M.

Nový den – nová cla
12.03.2025 Zatímco se americký dolar potýká s růstem, vstoupila dnes v platnost 25% cla na dovoz oceli a hliníku, která zavedl prezident Donald Trump, což vyvolalo odvetná opatření ze strany Evropské unie. Je zřejmé, že globální obchodní řád vstupuje do nové a rizikové fáze. Nejnovější americká cla, která byla uvalena bez výjimek na všechny země, začala platit po bouřlivém dni v Bílém domě, během něhož Trump pohrozil zdvojnásobením cel na kanadské kovy na 50 %, ale nakonec ustoupil poté, co Ontario souhlasilo se zrušením plánu na zavedení příplatku na elektřinu dodávanou do USA.

Na co se zaměřit 12. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
12.03.2025 Na středu je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jediným významným údajem je zpráva o inflaci v USA, která má v současnosti malý vliv, podobně jako další ekonomické zprávy. Trh dál obchoduje hlavně podle rozhodnutí Donalda Trumpa a většinu ostatních faktorů ignoruje. I kdyby inflace v USA výrazně vzrostla, což by mohlo naznačovat jestřábí postoj Federálního rezervního systému v roce 2025, dolar to pravděpodobně neposílí. Americká měna by mohla získat 50 až 60 pipů, ale mohla by o ně během několika hodin přijít kvůli dalším výprodejům.

Ranní shrnutí (05.03.2025)
05.03.2025 Trhy v asijsko-pacifickém regionu se zotavují, k čemuž přispěla absence dalších extrémních a nečekaných prohlášení během včerejší konference Donalda Trumpa. K růstu přispívá také prohlášení amerického ministra obchodu Howarda Lutnicka, že Trumpova administrativa možná zruší některá cla.

USD/CAD: Bude pár pokračovat v růstu do blízkosti několikatýdenních maxim?
03.03.2025 Měnový pár USD/CAD se drží v blízkosti několikatýdenních maxim, když už šestý den v řadě pokračuje v pozitivní dynamice podpořené proražením nad 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Spotové ceny dosáhly během asijské seance téměř čtyřtýdenního maxima kolem 1,4450–1,4455 díky obnovené poptávce po americkém dolaru.

EURUSD prolomil úroveň 1,04 před PCE.
28.02.2025 Index cen osobních výdajů (PCE), preferovaný inflační ukazatel Federálního rezervního systému (Fed), bude dnes hlavním makroekonomickým údajem, na který se trhy zaměří. Hlavní rozdíl mezi CPI a PCE spočívá v tom, že PCE zahrnuje širší spektrum zboží a služeb, včetně nepřímých plateb, jako je zaměstnavatelem hrazená zdravotní péče.

Zlato prodlužuje výprodej a ztrácí 0,6 %, protože obavy z obchodní války podporují posilování amerického dolaru 📉
28.02.2025 Zlato prodlužuje svůj pokles, podporovaný posilujícím americkým dolarem, který nabral na síle poté, co Trump oznámil 25% clo na Evropskou unii, Kanadu a Mexiko a další 10% clo na čínské zboží. Tímto krokem se celková celní sazba na čínský dovoz zvýší na 20 %. Silnější dolar snižuje atraktivitu zlata, které je denominováno v USD, pro zahraniční investory. V důsledku toho zlato směřuje k prvnímu týdennímu poklesu v roce 2025.

Jak 25. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
25.02.2025 Pár GBP/USD se v pondělí pokusil pokračovat v pohybu nahoru, byť k tomu měl ve srovnání s párem EUR/USD méně důvodů. Ačkoli Velká Británie nedávno zveřejnila několik pozitivních ekonomických údajů a Bank of England může po poslední zprávě o inflaci zaujmout výraznější jestřábí postoj, domníváme se, že britská libra už posílila dost na to, aby zahájila nový lokální downtrend. Tento týden se očekává jen velmi málo makroekonomických údajů, takže trh nemá pádný důvod k dalším nákupům britské libry. Náladu obchodníků mohou ovlivňovat politické a geopolitické zprávy, ale těžko předpovídat, jak si většina účastníků trhu tento vývoj vyloží. Denní časový rámec stále naznačuje pokračující korekční růst, ale libra nemůže ani v rámci tohoto trendu růst donekonečna. V pondělí nedošlo k žádným významným ekonomickým událostem ani ve Spojených státech, ani ve Spojeném království.

EUR/USD: Obrat směrem na jih, nebo jen přestávka před proražením?
19.02.2025 Minulý týden EUR/USD otestoval úroveň 1,0515, což představovalo jeho druhý letošní pokus o prolomení hranice 1,05 – k tomu prvnímu došlo v lednu, kdy kupci dosáhli 1,0534. Ani jeden pokus nebyl úspěšný. Obchodníci nedokázali prolomit a konsolidovat nad hladinou rezistence na úrovni 1,0520, která v denním a čtyřhodinovém grafu splývá s horní linií Bollinger Bands. Nyní cena postupně klesá směrem dolů k úrovni 1,04.

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 18. února. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
18.02.2025 K otestování ceny na úrovni 151,52 došlo v době, kdy se ukazatel MACD už pohyboval výrazně pod nulou, což omezovalo potenciál páru k poklesu. Z toho důvodu jsem se rozhodl dolar neprodávat.

Jak 14. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
14.02.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu nahoru, ačkoli k němu měl ve srovnání se začátkem týdne méně důvodů. Evropská měna v průběhu tohoto týdne soustavně posilovala. Co ale bylo příčinou jejího růstu? Jerome Powell dvakrát potvrdil jestřábí postoj Federálního rezervního systému. Nedávná zpráva o inflaci podpořila jeho přesvědčení, že snižování hlavní úrokové sazby není v dohledné době vhodné.

XAU/USD. Analýza a prognóza vývoje
13.02.2025 Zlato zažívá mírný intradenní růst, i když se stále nachází pod rekordním maximem dosaženým na začátku tohoto týdne. Nedostatek dynamiky však omezuje další pohyb směrem vzhůru.

Graf dne - OIL (13.01.2025)
13.02.2025 Futures na ropu Brent (OIL) klesly o 0,5 % a snaží se stabilizovat po včerejším výprodeji, který byl způsoben rostoucími nadějemi na mírovou dohodu na Ukrajině a vyššími zásobami ropy v USA, než se očekávalo podle zprávy EIA. Kromě toho slabé čínské makroekonomické údaje nadále signalizují zpomalení ekonomiky a klesající tendence spotřeby, což zvyšuje nejistotu ohledně potenciálních stimulačních opatření PBoC. Celkový výhled poptávky po ropě zůstává nejistý.

EUR/USD – 12. února: Powell potvrdil jestřábí postoj FOMC
12.02.2025 Pár EUR/USD se v úterý poblíž úrovně Fibonacciho retracementu 23,6 % (1,0288) obrátil ve prospěch eura a zahájil nový růst. Býkům se podařilo dotlačit ho k Fibonacciho úrovni 50,0 % (1,0373). Odmítnutí na ní by podpořilo americký dolar a stáhlo pár zpět k úrovni 1,0288. Pokud se ale pár usadí nad úrovní 1,0373, může se růstový trend prodloužit směrem ke kurzům 1,0411 a 1,0435.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 11. února (americká seance)
11.02.2025 K testu úrovně 151,84 došlo, právě když indikátor MACD začal klesat od linie nula, což potvrdilo platný vstup na short pozice. K výraznějšímu poklesu ale nedošlo a trh se po poklesu o 15 bodů obrátil opačným směrem.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 5. února: Euro pokračuje v korekci směrem vzhůru
05.02.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém vzestupném pohybu a navázal tak na trend, který započal v pondělí. Již dříve jsme zaznamenali, že se v denním časovém rámci vyvíjela výrazná korekce, která naznačovala, že by euro mohlo z čistě technických důvodů vzrůst mnohem výše. Určité komplikace přinesly pondělní kroky Donalda Trumpa, které vyvolaly zmatek na devizovém trhu. Navzdory tomu se však denní technický obrázek nezměnil, což naznačuje, že stále můžeme očekávat pohyb vzhůru. Jedinou nezodpovězenou otázkou zůstává, zda bychom měli tento pohyb obchodovat, pokud se jedná pouze o korekci.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 4. února: Polední bouře
04.02.2025 Měnovým párem EUR/USD v pondělí zmítala bouře. Analyzovat makroekonomické zprávy, které byly ten den zveřejněny, nedává moc smysl, protože měly jen malý vliv na pohyb ceny. Hlavním motorem turbulencí na trhu byl opět americký prezident Donald Trump, přičemž situace se začala rozvíjet už v neděli. O víkendu bylo oznámeno, že Trump zavede cla na dovoz zboží z Mexika, Kanady a Číny. Tato zpráva byla široce medializována a v pondělí vyvolala divoké výkyvy a propast na trhu. Do večera se navíc ukázalo, že zavedení cel na zboží z Mexika bylo o měsíc odloženo, a možná se brzy dočkáme podobných oznámení týkajících se Číny a Kanady.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 3. února: Euro klesá pod tlakem zpráv
03.02.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pátek mírný pokles. Jak už jsme zmínili, euro mohlo v uplynulém týdnu ztratit výrazně větší hodnotu, trh však většinu negativních údajů přicházejících z eurozóny do značné míry ignoroval. Domníváme se, že nakonec se účastníci trhu k této nové vlně negativních údajů z EU vrátí, podobně jako v září 2024, kdy si uvědomili zásadní nerovnováhu mezi měnovou politikou Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému. Z jakéhokoli pohledu se tedy trajektorie eura jeví jako klesající.

EUR/USD. Analýza a prognóza vývoje
31.01.2025 Měnový pár EUR/USD se stále snaží využít nedávného odražení od týdenního minima, protože obchodníci zůstávají před očekávaným měnověpolitickým zasedáním Evropské centrální banky (ECB) opatrní.

Graf dne – Bitcoin (30.01.2025)
30.01.2025 Bitcoin pokračuje ve své působivé rally, obchoduje se za 104 966 USD, což představuje 2,7% zisk za posledních 24 hodin, přestože Federální rezervní systém zachovává svůj jestřábí postoj. Odolnost kryptoměny tváří v tvář přísné měnové politice zdůrazňuje měnící se dynamiku na trzích digitálních aktiv, zejména v rámci politiky Trumpovy administrativy, která je vstřícná vůči kryptoměnám, a to i přes negativní přílivy do ETF tento týden.

Čemu věnovat pozornost 30. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
30.01.2025 Na čtvrtek je naplánována řada významných makroekonomických událostí. Nejdůležitější budou reporty o HDP Německa, eurozóny a Spojených států za čtvrté čtvrtletí. Nutno ale dodat, že během evropské obchodní seance může trh ještě reagovat na středeční zasedání FOMC a oznámení o zasedání Evropské centrální banky. Zmíněné makroekonomické reporty proto mohou být ve stínu jiných fundamentálních událostí. Navíc je nepravděpodobné, že by dnes obchodníky zaujaly reporty o míře nezaměstnanosti v EU a o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 30. ledna: Euro se připravuje na pokles
30.01.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu vykazoval nízkou volatilitu a zatím neurčil směr svého pohybu. Fluktuace, ke kterým došlo po oznámení výsledků zasedání Federálního rezervního systému, nebereme v úvahu, protože se domníváme, že trh potřebuje čas tyto informace zpracovat a upravit kurz tohoto měnového páru. Závěry bude možné vyvodit nejdříve ve čtvrtek odpoledne, kdy budou na výsledky zasedání Fedu reagovat i evropští obchodníci. Ve středu nebyly v EU ani v USA zveřejněny žádné makroekonomické zprávy, takže trh neměl na co reagovat. V důsledku toho trh začal třídit nepřetržitý tok informací od Donalda Trumpa. Doby, kdy Trumpovy výroky dokázaly vyvolat pohyb o 100 pipsů, jsou dávno pryč. Trh je nyní velmi opatrný, pokud jde o výroky amerického prezidenta, vzhledem k jeho dosavadní historii, kdy nesplnil několik předvolebních slibů.

📉US500 po rozhodnutí Fedu ztrácí 0,65 %
29.01.2025 US500 reagoval na prohlášení Federálního rezervního systému negativně, neboť naznačuje méně holubičí postoj než na předchozím zasedání. Co v prohlášení najdeme?

Ropa WTI si drží své pozice, ale obává se kolapsu
28.01.2025 Trhy s uhlovodíky jsou pod tlakem a snaží se vypořádat se současnou volatilitou. Ceny ropy West Texas Intermediate (WTI), které už klesly, čelí dalšímu tlaku. WTI se však snaží stabilizovat a zabránit poklesu na nižší úrovně.

USD/JPY: Japonský jen se ujímá vedení
28.01.2025 Na měnovém trhu dochází k zajímavé interakci mezi japonským jenem a americkým dolarem, zejména ve světle nedávného vývoje. Navzdory krátkodobým výkyvům v rámci určitého rozpětí pár USD/JPY podporuje hned několik faktorů.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 28. ledna: Nový bleskový útok na euro
28.01.2025 Pár EUR/USD v pondělí prošel mírnou korekcí a pak obnovil pohyb nahoru. Jedinou událostí naplánovanou na tento den byl projev Christine Lagardeové, která sice v předchozím týdnu vystoupila už třikrát, ale ani jednou nesdělila žádné nové důležité informace. Dříve jsme uvedli, že nejvýznamnější oznámení jsou vyhrazena pravděpodobně na zasedání Evropské centrální banky, které skončí ve čtvrtek. Od pondělního projevu Lagardeové jsme tedy nic zvlášť pozoruhodného nečekali.

Očekávání Fidelity International: Den první Trumpa 2.0
24.01.2025 První den v úřadu prezidenta Trumpa byl v souladu s jeho předvolebními sliby a zdůrazňoval na několik hlavních priorit jeho voličské základny – kontrolu imigrace, snížení inflace uvolněním amerických surovin a snížení vládní regulace. Domníváme se, že změny v imigrační politice jsou z makroekonomického hlediska nejvýznamnější z jeho prvních kroků ve funkci prezidenta, a v následujících týdnech budeme pozorně sledovat vývoj v oblasti obchodní politiky.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 24. ledna: Euro stagnuje
24.01.2025 Měnový pár EUR/USD byl ve čtvrtek téměř celý den v klidu. Pohyb byl zaznamenán pouze během americké obchodní seance, a ani tehdy jej neovlivnila jediná makroekonomická zpráva dne – údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Skutečné údaje byly velmi blízko prognóze, takže trh neměl na co reagovat. Americké obchodní seance jsou obvykle volatilnější kvůli vyšším objemům obchodování, což vysvětluje mírný nárůst aktivity. Tento pohyb však celkový technický výhled nezměnil.

Forex: Jan Procházka očekává obnovení cyklu snižování sazeb
23.01.2025 Koruna se bez větších výkyvů obchoduje v relativně úzkém pásmu 25,10-25,20 EUR/CZK. Z letargie tentokrát korunu nevyvedl ani komentář člena bankovní rady ČNB Jana Procházky. Ten se v rozhovoru pro agenturu Bloomberg vyjádřil ve prospěch obnovení cyklu snižování sazeb na blížícím se únorovém zasedání centrální banky. Zásadní bude z jeho pohledu výsledek lednové inflace – my odhadujeme její pokles na meziroční 2,5 %, což by měl být dostatečný desinflační impuls k redukci sazeb. V tomto kontextu se ostatně nedávno vyjádřila i viceguvernérka Eva Zamrazilová, která na rozdíl od Jana Procházky zastávala na prosincovém zasedání vcelku vyhraněný jestřábí postoj.

Obchodní doporučení a analýza měnového páru EUR/USD na 23. ledna: Euro roste, dokud může
23.01.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval ve svém slabém vzestupném pohybu, přestože neexsitovaly žádné fundamentální důvody pro to, aby euro opět rostlo. Ačkoli by se dalo spekulovat, že pokles dolaru byl v pondělí a úterý ovlivněn Trumpovými prohlášeními o clech, ve středu americký prezident neučinil žádné významné prohlášení, které by tuto domněnku posílilo. To naznačuje, že současný růst páru má čistě technický charakter.

Obchodní doporučení a analýza měnového páru EUR/USD na 21. ledna: Rychlý růst a... rychlý pokles?
21.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pondělí rychlý růst o téměř 200 pipsů. K takovému pohybu neexistovaly žádné fundamentální důvody; trh nečekaně reagoval na Trumpovu inauguraci. Kdo však mohl předpovědět výprodej amerického dolaru? Někdo by mohl uvažovat o standardním vysvětlení "zvýšeného rizikového sentimentu na trhu". Je důležité poznamenat, že pokles dolaru začal dlouho před inaugurací, což naznačuje, že nebyl přímým důsledkem Trumpova projevu. Své plány na přetvoření Ameriky a světa zopakoval již mnohokrát, takže během dne se nic zvlášť překvapivého ani nového neodehrálo – ve hře byla jen nálada na trhu.

USD/CAD: Analýza a prognóza vývoje
20.01.2025 Měnový pár USD/CAD mírně ustoupil poté, co během pondělní asijské seance dosáhl nejvyšší úrovně od března 2020, a to v prostředí mírně slabšího amerického dolaru.

Jak 20. ledna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
20.01.2025 Pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval v rámci lokálního horizontálního kanálu. Aktivitu na trhu, kterou jsme tento týden zaznamenali, však nelze klasifikovat jako klasický "flat". Cena otestovala úroveň 1,2107, odrazila se od ní, minimálně zkorigovala a pak se zvolna obrátila dolů a pokračovala v poklesu. Aby se dalo mluvit o opravdovém "flatu", byl by potřeba třetí referenční bod. Pokud se ceně nepodaří podruhé po sobě prorazit pod úroveň 1,2107, pár by mohl v tomto horizontálním kanálu zůstat dlouhodobě.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 16. ledna: další logický propad
16.01.2025 Ve středu se měnový pár EUR/USD nejdříve většinu dne obchodoval směrem nahoru, ale později o všechny své zisky přišel, protože euro výrazně kleslo. V naší fundamentální analýze jsme upozornili na smíšený charakter americké zprávy o inflaci. Prvotní reakcí trhu byl prodej dolaru, což se zdálo být poněkud iracionální. Ačkoli celkový údaj o inflaci splnil očekávání, americká inflace přesto vzrostla, což naznačuje, že Federální rezervní systém by nemusel snižovat sazby tak výrazně, jak předpokládají dvě mírná snížení sazeb v roce 2025. Situaci dále komplikuje blížící se nástup Donalda Trumpa do prezidentského úřadu, který s sebou může přinést různá cla, jež by mohla vést k nárůstu globální inflace.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 15. ledna: rychle dolů, pomalu nahoru
15.01.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v korekci směrem vzhůru a navázal tak na podobný pohyb z předchozího dne. Cena se dokonce usadila nad kritickou linií Kijun-sen, což naznačuje, že euro může dále růst směrem k linii Senkou Span B.

EUR/USD: Inflace, inflace a zase inflace
13.01.2025 Tento týden je pro obchodníky páru EUR/USD klíčový, protože v brzké době budou zveřejněny klíčové údaje o inflaci v USA. Tyto reporty ovlivní nejen výsledek lednového zasedání Federálního rezervního systému – což je velmi očekávaná událost – ale i březnové zasedání. Silné údaje o mzdách mimo zemědělský sektor z minulého pátku naznačují, že Fed může v březnu zaujmout vyčkávací postoj. Na trhu je ale stále určitá nejistota. Podle nástroje CME FedWatch je pravděpodobnost lednové pauzy 95 %, ale pravděpodobnost březnové pauzy je pouze 58 %. Inflační reporty by mohly ovlivnit rozhodnutí ve prospěch zachování současného postoje, ale jen pokud údaje splní prognózy nebo vyjdou v "zelených číslech".

⌚ US500 snižuje ztráty před zprávou o NFP
10.01.2025 Tržní konsenzus ukazuje na výrazný nárůst zaměstnanosti v USA za prosinec. Zatímco konsenzus se soustřeďuje kolem 160 000-165 000, Bloomberg Economics předpokládá údaj až o 100 000 vyšší s odvoláním na sezónnost údajů. Předpokládá se, že mzdy v soukromém sektoru vzrostou o 135 000, což je údaj, který je třeba porovnat s neuspokojivou zprávou ADP, která vykázala pouze 122 000 nových pracovních míst. Dnešní údaj by měl být teoreticky silnější, nadprůměrný, a to díky kompenzaci nízkého růstu zaměstnanosti v říjnu, kdy byly Spojené státy ovlivněny hurikány.

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 9. ledna: Další překvapení pro dolar
09.01.2025 Ve středu pár EUR/USD zaznamenal další výrazný pokles. Ačkoli nebyl tak výrazný jako pokles GBP/USD, euro po třech dnech růstu klesá už druhý den po sobě. Na začátku dne byli obchodníci seznámeni s údaji, které naznačovaly příležitosti k prodeji. Německé maloobchodní tržby byly mnohem slabší, než se očekávalo, což dále potvrdilo zpomalení vývoje ekonomiky Německa i širší Evropy. Jak může za těchto podmínek euro růst, zvláště když americká ekonomika trvale roste tempem 3 % za čtvrtletí?

NZD/USD: Analýza a prognóza vývoje
08.01.2025 Měnový pár NZD/USD dnes zastavil včerejší pokles z jeho téměř třítýdenního maxima, ale nedaří se mu přilákat kupce. Obchodníci se zdráhají otevírat nové pozice a raději vyčkávají na zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC. K opatrnému sentimentu navíc přispívají dnešní údaje z amerického trhu práce – zpráva ADP o zaměstnanosti v soukromém sektoru a týdenní údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

XAU/USD: Analýza a prognóza
08.01.2025 Zlato si dnes během první poloviny evropské seance udržuje mírný intradenní růst, ačkoli postrádá momentum k výraznějšímu vzestupnému pohybu. Nejistota obklopující celní plány nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, obavy z obchodní války a geopolitické napětí působí jako vítr do zad drahého kovu.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. ledna. Analýza včerejších forexových obchodů
07.01.2025 Test úrovně 1,0395 ve druhé polovině dne se shodoval s dobou, kdy indikátor MACD začal klesat od linie nula. Uvedené potvrdilo platnost vstupního bodu pro prodej eura a vedlo k poklesu o 15 pipů. Pár ale nedokázal dosáhnout většího poklesu.

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 6. ledna: Euro koriguje bez šancí na výrazný růst
06.01.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pomalé korekci směrem vzhůru, která následovala po prudkém čtvrtečním poklesu. Tento nedávný růst eura však nenaznačuje žádnou významnou změnu, jedná se pouze o korekci či pullback s minimální šancí na přerod v něco zásadnějšího. Každý trend sice nakonec skončí, ale prozatím není důvod se domnívat, že by měl skončit ten současný medvědí. Během svátků pár EUR/USD účinně konsolidoval, ale od té doby se trend obnovil. Jak bylo řečeno v průběhu roku 2024, stále očekáváme, že se euro bude obchodovat v pásmu 1,00–1,02 USD, kterého již téměř dosáhlo.

Forex: Koruna uzavírá rok poblíž 25,18 EUR/CZK
31.12.2024 Koruna za sebou nemá příliš pozitivní rok. Vývoj jejího kurzu vůči společné evropské měně byl v letošním roce nejprve ovlivňován hlavně úrokovým diferenciálem eurových a korunových tržních úrokových sazeb s kratší splatností. Toto rozpětí se na počátku roku zužovalo s tím, jak ČNB loni v prosinci odstartovala cyklus snižování úrokových sazeb a zároveň meziroční inflace v únoru a březnu poklesla přesně na dvouprocentní cíl centrální banky, což tlačilo i na oslabování koruny. K opětovnému rozšíření úrokového diferenciálu a mírnému posílení koruny k euru následně přispěla debata o dlouhodobě rovnovážné měnověpolitické sazbě, kterou v Q1-Q2 24 viděli tuzemští centrální bankéři v intervalu 3,5-4 %, tedy výrazně výše než do té doby předpokládaná 3 %.

US OPEN: Indexy po prázdninách otevírají níže, protože se objevuje výběr zisků
26.12.2024 Indexy na Wall Street se z velké části zotavily z poklesů vyvolaných nedávným jestřábím postojem Federálního rezervního systému, který byl více než očekávaný. Trh nyní očekává pouze dvě snížení sazeb v USA v roce 2025. K náladě na trhu však přispívá i méně jestřábí postoj Fedu, který je způsoben nižšími než očekávanými údaji o inflaci PCE. Současné zisky odpovídají typickému efektu „Santa Claus Rally“. Ačkoli je tento jev často spojen se zisky v průběhu celého prosince, nejsilnější výkonnost je statisticky pozorována v posledním týdnu měsíce. Jak Nasdaq 100 (US100), tak S&P 500 (US500) v úterý testovaly rekordní maxima a dnešní obchodování pravděpodobně odráží určité krátkodobé vybírání zisků.

Graf dne - Bitcoin (20.12.2024)
20.12.2024 Bitcoin ustupuje z rekordních maxim, protože jestřábí postoj Fedu tlumí kryptoměnové nadšení, ačkoli strukturální poptávka ze strany ETF zůstává silná.Přední kryptoměna ustoupila o více než 10 % ze svého historického maxima nad 108 000 USD, což ukazuje, jak očekávání měnové politiky i nadále ovlivňují ocenění digitálních aktiv navzdory rostoucímu institucionálnímu přijetí.

Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA a Michiganský index v centru pozornosti
20.12.2024 Trhy dnes očekávají klíčové údaje o inflaci PCE v USA a údaje o spotřebitelském sentimentu v Michiganu poté, co Fed na začátku týdne zaujal jestřábí postoj ke snížení úrokových sazeb o 2025. Očekává se, že index cen PCE, Fedem preferovaný ukazatel inflace, vykáže mírný nárůst na 2,5 % ročně, zatímco jádrový PCE by měl vzrůst na 2,9 %. Další pohled na cenové tlaky a chování spotřebitelů v Evropě poskytnou údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii a německém indexu cen výrobců.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 20. prosince. Holubičí postoj Bank of England
20.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu večer prudce propadl a kopíroval tak pohyb páru EUR/USD. Vzhledem k charakteru zasedání Federálního rezervního systému to není překvapivé. Ve čtvrtek však zasedala Bank of England a libra získala zpět téměř 50 % ztrát z předchozího dne před oznámením. Základ tohoto zotavení je nejasný, ale britská měna prokázala svou odolnost – vlastnost, kterou jsme často zdůrazňovali. Libra vykázala zisky tam, kde se žádné neočekávaly, ale výsledky zasedání BoE na ni opět vyvíjely tlak.

Ceny ropy klesají po signálu Fedu o pomalejším snižování sazeb
19.12.2024 Ceny ropy zaznamenaly pokles poté, co Federální rezervní systém (Fed) signalizoval pomalejší tempo snižování úrokových sazeb v příštím roce.

EUR/USD: 18. prosince – Obchodní plán na americkou seanci (přehled dopoledních obchodů). Inflace v eurozóně dál klesá
18.12.2024 V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,0506 coby klíčový bod pro rozhodování o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, abychom pochopili, co se stalo. Růst následovaný falešným průrazem této úrovně poskytl vynikající příležitost k prodeji eura a vedl k poklesu o 35 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl zrevidován.

Graf dne - GBPUSD (18.12.2024)
18.12.2024 Sterling zůstává pod tlakem, protože růst inflace ve Spojeném království komplikuje výhled politiky BOE a trhy snižují očekávání snížení sazeb do roku 2025 v souvislosti s přetrvávajícími cenovými tlaky a obavami z růstu mezd.Všechny oči se upírají k dnešnímu rozhodnutí Federálního rezervního systému, kde se snížení sazeb o 25 bb zdá být téměř jisté, což by mohlo zvýšit tlak na pokles kabelu, protože rozdíly v politice Fedu a BOE se prohlubují.

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 11. prosince pro začátečníky (seance v USA)
11.12.2024 K otestování cenové úrovně 1,2761 došlo shodou okolností ve chvíli, když se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly. To potvrdilo správný bod vstup do prodeje libry. V důsledku toho pár klesl na cílovou úroveň 1,2739. Nákup z této úrovně v souladu se scénářem č. 2 umožnil dosáhnout dodatečného zisku ve výši přibližně 20 bodů.

Přehled páru GBP/USD na 11. prosince: šterlink se potácí mezi optimismem a odporem
11.12.2024 Měnový pár GBP/USD zůstává nad linií klouzavého průměru, což naznačuje, že lokální uptrend je stále neporušený. Opakovaně jsme ale zdůrazňovali, že jakýkoli růst britské libry v této fázi by byl jen korekční, a na tomto postoji trváme. Libra má po dvou po sobě jdoucích měsících poklesu jen přestávku. Jak jsme uvedli už dříve, korekční pohyby mohou trvat týdny nebo i měsíce, protože jsou obvykle pomalejší a méně impulzivní než trendové pohyby. Jednoduše řečeno, ceny rychle klesají nebo stoupají, pak se konsolidují nebo se pohybují do strany v korekční nebo flat fázi. Hlavní hráči využívají těchto období často k akumulaci pozic před dalším výrazným pohybem.

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 11. prosince. Dolar před zveřejněním údajů o inflaci získává na síle
11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD během evropské obchodní seance klesat. Pokles eura však nemůžeme přičítat jediné ekonomické zprávě dne, indexu spotřebitelských cen v Německu, protože se jednalo o druhý odhad, který dopadl v souladu s prognózami. Typicky zrychlující se inflace by naznačovala jestřábí postoj Evropské centrální banky, což by mělo euro spíše podpořit než oslabit. Pro včerejší růst dolaru tak existují dvě možná vysvětlení. První je technické. Cena korigovala proti novému klesajícímu trendu a nyní pokračuje v poklesu. Druhé je makroekonomické. Očekává se, že dnešní údaje o inflaci v USA budou vyšší, což znamená, že by Federální rezervní systém mohl na prosincovém zasedání ponechat svou klíčovou úrokovou sazbu beze změny.

Graf dne: AUDUSD (10.12.2024)
10.12.2024 Australská centrální banka (RBA) se rozhodla ponechat úrokové sazby na nezměněné úrovni 4,35 % v souladu s očekáváním trhu. Prohlášení však zmírnilo předchozí jestřábí postoj banky. Zpráva může říci, že banka získává důvěru v to, že inflační tlaky se v souladu s nedávnými prognózami snižují, a z prohlášení bylo odstraněno prohlášení o „vyloučení ničeho“ - což signalizuje, že mnoho faktorů nejistoty, které RBA dříve vnímala, zmizelo.

Ranní shrnutí (10.12.2024)
10.12.2024 Úterní asijská seance přinesla mírné zisky kotací většiny akciových indexů, přestože včera byl na Wall Street patrný mírný tlak na pokles. Výjimkou je v tomto ohledu čínský trh, kde tamní futures silně ztrácejí a snižují tak vlnu optimismu ze včerejška.

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 9. prosince (seance v USA)
09.12.2024 K otestování úrovně 1,2728 došlo současně s tím, když ukazatel MACD právě začal stoupat od nuly , což potvrdilo platný bod pro vstup do nákupů libry, díky čemuž pár vzrostl na cílovou úroveň 1,2765. Výprodeje při odrazu od této úrovně však podle scénáře č. 2 nesplnily očekávání.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 4. prosince (americká seance)
05.12.2024 Test úrovně 1,2679 se shodoval se začátkem poklesu indikátoru MACD od linie nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji libry. Výsledkem byl pokles páru o více než 40 bodů.

Zápis z jednání FOMC ukazuje širokou podporu pro „postupné“ snižování sazeb 🏛️
26.11.2024 Právě byl zveřejněn zápis z listopadového jednání americké centrální banky, během kterého Fed snížil úrokové sazby o 25 bazických bodů. Níže naleznete přehled nejdůležitějších komentářů:

Zápis z jednání FOMC ukazuje širokou podporu pro „postupné“ snižování sazeb 🏛️
26.11.2024 Právě byl zveřejněn zápis z listopadového jednání americké centrální banky, během kterého Fed snížil úrokové sazby o 25 bazických bodů. Níže naleznete přehled nejdůležitějších komentářů:
Související klíčová slova:
Napětí mezi Izraelem a Íránem | Americká data | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Údaje z USA | Volební rok | Zlotý | Měny zemí | Retracement | Forexový broker | Statistiky trhu | Rostoucí akcie | Scott Bessent | Oživení cen | Long pozice | Bankéř | PPI v USA | Cap | EUR | Investování do měn | Kiwi | Obchodníci na forexu | Tempo růstu | Alphabet | Exporty | Oznámení výsledků | Obchodník | Akciové trhy | Australská centrální banka | Fio | Cenový pohyb | Hlavní statistiky trhu | Zpracovatelský sektor | Čtvrtletní pokles | BTC | Take Profit | QT | Pokračování klesajícího trendu | Životní prostředí | Index výdajů na osobní spotřebu | Makroekonomické predikce | Ochranné příkazy | Japonská měna | Boční kanál | Rolování | Bank of Japan | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Pád dolaru | Nálada amerických spotřebitelů | Optimismus napříč akciovými trhy | ISM ve službách | Silný support | Společnost Tesla | Aktiva | Sankce na ruskou ropu | Statistiky | Investiční banky | Příležitost k prodeji | Korelace | Výhled centrální banky | Šterlink | Profesionální obchodníci | Libra vůči dolaru | SP500 | Trend | Indexy na Wall Street | Nižší ceny | Energetika | Počet nezaměstnaných | Zveřejnění výsledků | Kolaps | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Širší index | Růst měnového páru EUR/USD | Výnosy dluhopisů | Nejistoty na finančních trzích | Zvýšení cel | Bob Haberkorn | Vliv měnové politiky | Nákupní pozice | Bitcoinové rezervy | S&P 500 (US500) | Nejdůležitější ukazatele | Počet akcií | Global Forex | Výrobní PMI | Oživení poptávky | Provedení analýzy | Rozšíření úrokového diferenciálu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hlavní ekonom | Index US500 | Výsledky Amazon | Snižování cel | Klíčové indikátory | Britská libra | Reality | Výkyvy | Lagardeová | Kroky Fedu | Postoj FOMC | Reakce trhu na zprávu | Chování trhu | Argos Capital | Společnost Boeing | Depozitní sazba | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Regionální měny | PCE inflace v USA | Index měn rozvíjejících se trhů | Volby v Mexiku | Slabý americký dolar | Urputnost | Republikáni | Americké podniky | FOMC minutes | Volatilita směnných kurzů | Zdraví ekonomiky | Jak obchodovat měnový pár | Vývoj výnosu 10letých amerických vládních dluhopisů | Long obchody | CH50cash | Růst akcií | Indexy S&P | Saúdská Arábie | Technické signály | Short obchody | Holubičí tón | Zprávy z USA | Cenové výkyvy | Výhled dolaru | Pohyby cen | Dolarový index | Ethereum | Geopolitické napětí | American Tower | Break-Even | Clo na dovoz | Expanze | Údaje o inflaci | PLN | Jednoduché tipy | Údaje o maloobchodních tržbách | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Efficiency | Pokles dolaru | Snižování bilance | Protesty v Hongkongu | Historie | Očištěný zisk na akcii | Směrnice | Prosincová sezónnost | Výhled | FedWatch Tool | Gold | Otřesy | Asijské akcie | Cherry Lane Investments | Nařízení Evropského parlamentu | Zpomalující ekonomika | Brent (OIL) | Vliv politiky | Rostoucí inflace | Uvolnění podmínek | TNOTE | Cena zlata | Směnný kurz dolaru | Šéf Fedu Jerome Powell | Začínající obchodníci na Forexu | Rostoucí ceny | Commitments of Traders | Příchod recese | yardeni.com | NIM | Graf EURUSD | Hospodářský růst USA | Základní úrokové sazby | Negativní výhled | NZD/USD | Přijetí | Vývoj amerického dolaru | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Dolar dnes | Pandemie COVID-19 | Dovozní cla | Makroekonomické reporty | Strach | Obchodní plán | Sázky na pokles sazeb | Analytický tým FXstreet.cz | Analýza COT | Propad cen | Období vyšších úrokových sazeb | Klesající trendová linie | Tradingové webináře | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Rizika na Blízkém východě | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Makroekonomické zprávy | Vysoká inflace | Index nových objednávek | Pozitivní sentiment | Hodinový graf | Swiss National Bank | Směřování měnové politiky | Výnosy desetiletých dluhopisů | Představitelé Fedu | Člen rady guvernérů | Koncové ceny | Růst nezaměstnanosti | AMT | Paramount | Důležité zprávy | Předchozí růst | Ekonomické kalendáře | Zajištění zisků | Vybírání zisků | Rally pokračuje | Širší index Topix | Obchodní seance | Průraz supportu | Wealth | Bydlení | Možnost obchodovat | Charu Chanana | Financial Times | Posilování dolaru | Výrazný pohyb | Bezpečného útočiště | Zrušení sankcí | Dopad cen ropy | Červená linie | Uvolnění měnové politiky | Výhled globální poptávky po ropě | Výdaje | Nové pozice | Analýzy | Rétorika Fedu | Konflikt na Blízkém východě | ČSOB | Hrozba stagflace | Nezaměstnanost | Risk-on sentiment | Představitelé ECB | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Nejsilnější sektory | Jasný obchodní plán | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Saxo | Obchodní signály | Širší index S&P 500 | Proražení | Bollingerovo pásmo | Hlavní události | Pohyby trhu | Pokles USD/CAD | Vývoj ceny akcie Nvidia | Zvyšování sazeb | Data PMI | Americký prezident | Příkaz | Americká inflace | Nejsilnější akcie S&P | Risk On | Pokračování poklesu | Fundamentální analýza pro začátečníky | Pokles EUR/USD | Tempo hospodářského růstu | Více obchodů | Kolaps amerického dolaru | Uber | Třetí vlna | Příznivé faktory | Trumpová | Invesco | NFP report | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Ursula von der Leyen | Nové nástroje | Zaměstnanost | Čínský trh | Výdaje na osobní spotřebu (PCE) | Růstová vlna | Analýzy sentimentu | Washington | Výrazný růst | Práce v Německu | Michael Barr | Prodat USD | Rozhodnutí centrálních bank | Breaking | CZK | John Williams | Optimistická nálada | Spotřebitelské inflace | Růst akcií Nvidia | Evropská měna | Výprodeje | Kimberly-Clark | Reserve Bank of Australia | MACD indikátor | Flat | Výnosy z amerických dluhopisů | Pohyb ceny | Náklady | Medvědí potenciál | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ekonomiky | Korekční pohyb | Nerealistická očekávání | Americké prezidentské volby | Thomas Barkin | Směnné kurzy | Výkon | Data z trhu | Dovoz z Číny | Inflace v Japonsku | Čínský jüan | Česká měna | Volatilita | Významní účastníci trhu | Nový trend | Covid | Ministerstvo práce | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Spotový trh | Zpomalení globálního růstu | Možné scénáře | Klesající trend | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Rostoucí obavy | Pokles ceny | Předseda Fedu | Donald Trump | Cenové hladiny | BMO Family Office | Sazby v USA | Důležité signály | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Inflace | Potenciál růstu | Peníze | Zveřejněné údaje | Ochlazování inflace | Výrobní index | Pozitivní očekávání | Rating USA | Odhodlání | Imigrační politika | Ukončit obchod | Brent | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Nejslabší akcie | Stimul | Burze | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Obchodní instrument | CHN.cash | Jüan | Očekávání | Společnost Alphabet | Porovnání vývoje | Současný stav | Odvetná cla | Jak obchodovat | Shanghai Composite | Úrokové sazby | Medvědí obrat | Coinmarketcap | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Investiční centrum | Jednoduchý klouzavý průměr | Hutnictví | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trendové čáry | Pravidla obchodování | Forward PE u akciových indexů | Obrat v měnové politice | Reakce trhu | Průmysl | Události tohoto týdne | Války na Ukrajině | Podnikatelské investice | Guvernér BoE | Základní sazby | Majetek | Polská centrální banka (NBP) | Index CH50cash | Býčí signál | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Trh s úrokovými sazbami | Zásoby ropy | Optimistický sentiment | Americké volby | DeepSeek | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Nárůst poptávky | Index podnikatelské aktivity | Úrovně Fibonacciho retracementu | Zprávy o inflaci | Listopadová inflace | APA | Nákupy | Růst | Koruna | Falešný průraz | GAAP | Stavebnictví v USA | Příležitosti | Euro roste | Žaloba | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Zasedání FOMC | Klíčový ukazatel | Vanguard | MiFID II | Ekonomické ukazatele | Jak začít cestu na měnových trzích | Fundamentální analýza | BreakEven | Průměrná nominální mzda | Hlediska technické analýzy | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | RJO Futures | Trump minulý týden | Prognóza | Výnosová křivka | Realizace zisku | Data z USA | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Výrazný propad | Nálada investorů | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Bariéra | Pohyb zlata | Swiss | Dnešní seance | Nákup libry | Tržní optimismus | Polovodiče | Tempo poklesu | Hrozba | CL | Základní pravidla obchodování | Jestřábí komentáře Fedu | Růst amerického dolaru | Válka | Ukončení války na Ukrajině | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Šigeru Išiba | Omezení dodávek | Hyundai | Vysoké sazby | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Technické nastavení | Amazon | Prognózy banky | Velká Británie | Obrat dolů | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Deglobalizace | Standard Chartered Bank | Obrat trendu | Surové ropy | Zásoby ropy v USA | Technologické akcie | Negativní dopad | Klíčové události | Cena bitcoinu | Ceny výrobců | Paramount Global | Long | Chování | Kontrakty | Silné momentum | Zpomalení ekonomiky | Německé tovární objednávky | Americký index | EUR/PLN | Býčí rally | Graf | Geopolitická rizika | Dolary | Michaël van de Poppe | Cla na americké zboží | Americké hospodářství | Zasedání centrálních bank | AUD | Huw Pill | JOLTS | Caterpillar | Tok kapitálu | Oslabování koruny | Snižování úrokových sazeb v USA | Cenové maximum | Prodej dolaru | America first | Meziroční růst | Měnové stimuly | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Obavy z ekonomického dopadu | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Sektor služeb | Sázky na pokles | Intradenní obchodování | Vývoj amerického akciového indexu | Trh | Sezónnost | Index výrobní aktivity | Offshore jüan | Centrální banky | Deficit rozpočtu | Trumpova obchodní válka | Digitální aktiva | Makroekonomické události | MSCI | Australská centrální banka (RBA) | Překoupené zóny | Riziková averze | Index polovodičů | Průměrné mzdy | Falešné signály | Dolar vůči jenu | Open | Očekávání trhu | Sell pozice | Investiční ředitelka | Americké dolary | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Index | Data z reálné ekonomiky | Futures | Ceny akcie Nvidia | Měď | HUF | Směnný kurz | Webináře | Futures na ropu WTI | Zveřejněná data | Akcie výrobce | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MMF | Nabídka | Čínský akciový trh | USA | Obchodování na trhu | Eura | Závazek | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | NZDUSD | Dolar (CAD) | Zpráva Commitment of Traders | Bílý dům | Kapitál | Fungování | CME FedWatch | Index asijsko-pacifických akcií | Zvyšování mezd | Posílení | Warner Bros | Nadměrná volatilita | Přebytek běžného účtu | Podmínky na trhu | Trading | Makroekonomická data | Projev Jeroma Powella | Obchodní války mezi USA a Čínou | Nejdůležitější události | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Sentiment investorů | Hospodářský výsledek | Předstihové indikátory | S&P | xStation | Eskalace geopolitického napětí | Index S&P 500 (US500) | Obchodní signál | Intradenní pokles | Porovnání vývoje Forward PE | Unie | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Hedgeové fondy | Data z ekonomiky | Zpřesněný odhad | Inflace PCE | Sázky | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | Data z tuzemské ekonomiky | Vítězné tažení | Trumpovo rozhodnutí | Akciové indexy | Akcie Amazon | Obchodní praktiky | Vice | První obchodní den | Christine Lagardeová | Změny ve strategii | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Švýcarská centrální banka | Tržní podmínky | Úterní zpráva | Ministr zahraničí | Pozornost | Budoucí úrokové politiky | Obchodní napětí | Ocel | Mary Dalyová | Analytický tým | Raiffeisenbank a.s. | COT reporty | Reakce trhů | Bilion | Novozélandský dolar | Trumpovy vlády | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Nová prognóza | Ropa | Opatření | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Inflace v eurozóně | Volatility | Poměr Forward PE | BREAKING | Rekordní hodnoty | Index Stoxx 600 | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Technické analýzy | Současná nejistota | Joachim Nagel | Americká měna | Další růst | Kurz dolaru | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Podnikání na kapitálovém trhu | Zavádění cel | Pokračující pokles | Fiskální politiky | BoE Andrew Bailey | Mezinárodní investice | Zvýšit zisky | KOL | Index Hang Seng | Inflační faktory | Japonský index | Situace v USA | Americká centrální banka | Prezident Trump | Akcie AT&T | Zpráva o inflaci | Regulátor hospodářské soutěže | Sell | Společnosti | Americké měny | Realizace zisků | Automobilový sektor | Hospodářská politika | Česká koruna | Zásoby surové ropy | Izrael | Výsledky Nvidia | Patterny | Pohyb měnových párů | Oblečení | Ziskové marže | Index Nasdaq Composite | Evropské investiční banky | Trh ETF | Postoj americké centrální banky | G10 | Obchodní války | Vysoká cla | Banka Mizuho | Bohatství | Ifo | Akciový index | Offshore | Kov | Standard Chartered | WBD | Nejnovější údaje | Momentum | Zveřejnění ekonomických zpráv | Hormuzský průliv | Trendová linie | Maryland | Týdenní výhled | Rada guvernérů | Domácnosti | Dovoz z Mexika | Bankovky | Jednání mezi USA a Čínou | Cointelegraph | Bitcoin | Polský zlotý | Viceprezident | Cla na Čínu | Globální akciový index MSCI | Tomáš Kudla | Příležitost ke vstupu | Obavy z ekonomických dopadů | Vliv na obchodování | Prodejní příležitost | Dna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zboží z Mexika | Globální index MSCI | Býčí obrat | Tržní sentiment | Zájem kupců | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Strategie a doporučení | Hlavní statistiky | Celková inflace | Tvrdá ekonomická data | Nasdaq 100 (US100) | Eskalace | Makroekonomická zpráva | Vývoj světové ekonomiky | Data o inflaci | FedWatch společnosti CME | Guvernér Fedu | Moody's | Elektromobily | Obavy z americké recese | Ontario | Výprodej na Wall Street | Energetický sektor | Salvador | Zavedení umělé inteligence | Restriktivní politika | Silnější euro | Vývoj inflace | Tovární objednávky | Americké indexy | Dow Jones Industrial Average | Počet žádostí o podporu | Průraz trendové linie | Pohyb trhu | Rostoucí trendová linie | Norsko | Regrese | RRR | Futures kontrakty | Světové centrální banky | Závislost | Růst akciových indexů | Dolar vůči japonskému jenu | Krátkodobé dno | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | HDP Austrálie | Analytici | Čistý zisk | Zásady money managementu | Index nákladů práce | Nálada na trhu | Růst měnového páru | Marketingová komunikace | Asijské velmoci | Hlubší pokles | Cenový index | Dobré obchodní signály | Proinflační rizika | Sektory S&P | Růstové trendy | Stříbro | Systémové riziko | Obchodovat | Čínský viceprezident | Dezinflační trend | Cla na dovoz | Kapitálové trhy | Směr trhu | Tuzemská inflace | Prostor pro další růst | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | ECB sazby | G7 | Obchodování na měnových trzích | Pokles cen | Technický pohled | Výrazné pohyby | Vyšší sazby | Finance | Bývalý prezident | Indikátor CCI | Pozornost trhu | Michigan | ETF | UTC | Globální akciový index | UK100 | Janet Yellen | Lineární regrese | Dluhopisy | Analytika | Podílové fondy | Obchodníci | Příznivý výhled | Poptávka | Uzavření trhů | Zasedání Bank of England | Hang Seng | Zboží dlouhodobé spotřeby | Trumpovo vítězství | Obchodníci s ropou | EURGBP | Německý index DAX | Jádrová inflace v eurozóně | West Texas Intermediate (WTI) | Nastavení měnové politiky | Conference Board | Dnešní údaje | Pokračování trendu | Uchovatel hodnoty | Britský trh práce | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | Overnight | Rok 2025 | Očekáváná událost | Podnikání | Úsilí | Zpomalení inflace | MIFID | Bankéři | Obchodní aktivita | Bitcoiny | Dnešní zasedání ČNB | Problémy | Hranice kanálu | 3М | Globální inflace | JPM | Potenciál dalšího růstu | Kanadský dolar | Plán obchodování | 0x | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Odvetná opatření | Pokles trhů | Index PMI | Komerční banka | Euro vůči dolaru | Nižší riziko | Bank of Canada | Obchodování pro začátečníky | Úrokové politiky | Scorecard | Cenová akce | Index volatility | Úrovně rezistence | Ekonomové | Kurz USD | Spojené státy americké | Pravidla obchodního systému | Ceny nájmů | Christine Lagarde | Česká národní banka (ČNB) | Zisky dolaru | Boeing | LPL | Spojené státy | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bollingerova pásma | Vývoj | Výrobní aktivita | Výnosy amerických státních dluhopisů | Vývoj situace | Indexy PMI | Úroková sazba | Index ASX | Časový rámec | Úroveň rezistence | Ekonomický řád | Technické korekce | Výzva | Sebevědomí | Rady pro začínající | Austan Goolsbee | Růst poptávky po ropě | Investiční poradenství | Býčí divergence | Agentura Fitch | Volby | Japonská ekonomika | Signál k nákupu (buy) | Národní bezpečnost | Americké akcie | Rostoucí ceny ropy | Akcie Applu | RISK-ON | Short pozice | Otevírací cena | Růst americké ekonomiky | Objednávky | iShares | Department of Government Efficiency | Index Topix | Volatilní | Sankce | Inflační výhled | Zvyšování úrokových sazeb | Technická korekce | Fiskální situace | Směřování FEDu | Riziko ztráty | EUR/USD | Kurz libry | Varování | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trh s kryptoměnami | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Analýza makroekonomických zpráv | Konsolidace | Pokles cen energií | Trumpova protekcionistická politika | MXN | První odhad | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | Guvernér rakouské centrální banky | Yardeni | CSI 300 | Uptrend | Akcie Amazonu | Akcie v Číně | Dánové | Aktuální situace | Člen bankovní rady | Obchodní dohody | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Firemní zprávy | Měnový výbor | Wise | Snížení úroků | Výdělky | PE u akciových indexů | Americké statistiky | Pokračující geopolitické napětí | Ekonomická situace | Odhad HDP | Pokračující uptrend | Růstový potenciál | Hongkongský index Hang Seng | Fio banka, a.s. | Dow Jones | Dosáhnout zisku | Americká administrativa | Čínské indexy | Rolování kontraktů | Investiční strategie | Uzavření obchodu | Bezpečný přístav | Národní banka | Centrální bankéři | Ekonomické indikátory | Odliv kapitálu | Historické souvislosti | Christopher Waller | Miliardy dolarů | ADP | AI | Zmírnění obav | BOJ Kazuo Ueda | Silný trend | Faktor Trump | Forexoví tradeři | Obchodování eura | Investiční doporučení | Global forex | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Odolnost ekonomiky | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Hlavní měnové páry | Fabio Panetta | Tisková konference | Vítězství | Šum na trhu | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Společnost AT&T | Růst mezd | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Obchodní příležitosti | Odvětví | Posilování koruny | Prodejce luxusního zboží | Nákupy dluhopisů | Palantir | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Provozní marže | PMI ve výrobě | Pozorování | Británie | Ekonomické aktivity | Otevření obchodu | České koruny | Index EU50 | Marže Nvidia | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Komise v přenesené pravomoci | Tržby v eurozóně | Vzdělávací materiály | Equities | Zprávy o trhu | Dovoz do USA | Podíl eura | Komoditní | Rekordní maxima | Prodejní příkazy | Otestování rezistence | Výsledek NFP | Prohlášení | Nerozhodnost | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Největší kryptoměna | Výhled poptávky po ropě | Regulátor | Obchodní dohoda | Obavy ze zrychlení inflace | Dluhopis | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | Medvědí divergence | Nálady investorů | HDP Německa | Graf EUR/USD | Růst cen ropy | Panika | Bezpečnostní situace | Murray | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Intradenní strategie | Cena ropy brent | Dolar včera | Partnerství | Vyšší ceny | Světlo na konci tunelu | Euro dnes | Dovoz oceli | Sankce vůči Rusku | Money management | Ekonomické podmínky | Provozní zisk | Commitments of Traders (COT) | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | Odhad růstu HDP | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Správný money management | Fed | Nonfarm Payrolls | Spotřebitelské výdaje v USA | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Prodejní signál | Porovnání vývoje Forward PE u akciových indexů | Hry | Nezávislost Fedu | Trhy | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Nasdaq a S&P 500 | Akcie společnosti Nvidia | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Walmart | Vystoupení šéfa Fedu | Nárůst výdajů | FTSE | Měnové trhy | Pokračování rally | Rizika | Žlutý kov | Počet kupujících | Eurozóna | Commitment of Traders | Fond | ISM | Správný odhad | Úrokové diferenciály | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Měkké přistání | Fitch | Japonský index Nikkei 225 | Jasný plán | Nákup eura | Úspory | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Velcí hráči | Úvěrový rating | Řízení peněz | Prodávající | Konfluence | Long-Term Capital Management | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Cyklické sektory | Zasedání centrální banky | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Rostoucí inflační očekávání | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | Klíčové faktory | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | TradingEconomics | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Chuť k riziku | Rizika globální | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Holubice | Zlepšit výkonnost | Tesla | Snížení sazeb Fedu | Q4 tržby | Prodej eura | Příjmy domácností | XTB Research | Odrazy | Ekonomický růst | Ceny ropy a zemního plynu | RBNZ | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Obchodování páru EUR/USD | Zlepšení nálady | Vliv amerického dolaru | CAD | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Výhled v eurozóně | Vlnový pattern | ETF na bitcoin | Deeskalace | Peněžní trh | Banka Goldman Sachs | Shortování | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Exekutivní příkazy | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Raphael Bostic | Carry obchody | Institucionální přijetí | Květnová inflace | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Riksbank | Nákupy dolaru | EUR/HUF | USDIDX | Intradenní růst | Optimismus na akciových trzích | FXstreet | Reporty | Finanční podmínky | Projevy centrálních bankéřů | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Tomáš Raputa | Bilance Fedu | Nejslabší sektory | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Ceny ropy Brent | Intradenní pohyby | Francouzský index | Obavy ze stagflace | Hospodářské politiky | Jestřábí postoj americké centrální banky | AUD/USD | Index relativní síly | Eskalace konfliktu | Moving Average | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Riziko | Analytik | MAM | MAST | Spotové ceny | JPY | Zasedání ČNB | Prohlášení Fedu | Citi | Pokles výnosů | Michaël van de Poppe | RSI | Semináře | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Trend na trhu | Meta | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Karty | ISM indexy | Německá ekonomika | Čína | Capital | Americký regulátor | Risk | Úrovně supportu | BMO | Ceny | Prognóza vývoje | Financování | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Čisté krátké pozice | Pohyby na trhu | Potenciální rizika | LPL Financial | FTSE 100 | COT report | Války | Změna politiky | Impuls | Analýza a prognóza | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Rada guvernérů ECB | Proinflační | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | Predikce | Nákupní obchod | OXY | WTI | Zápis z posledního zasedání | Hurikány | Globální index | SMA | Blízký východ | Praxe | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | CFTC | Libra | Restriktivní politiky | Klíčová úroveň | Odborníci | Rozvolnění | Investments | Luboš Bedrník | Celní politiky | Norges Bank | USD/EUR | Klima | Stratég | Dobrá data | Tržní výhled | Broadcom | Stablecoiny | Instituce | Forint | Americký ministr financí | PiS | Vstup do trhu | Ceny zlata | Výnos | Powellovy komentáře | Bezpečná měna | Dobře definovaný obchodní plán | Bloomberg Intelligence | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Frank | Kapitálové výdaje | Index USD | Index Nasdaq | INR | CFD | Benchmark | Pár USD/CAD | Discovery | CEO | 256/2004 | Dobrá zpráva | Spotřeba domácností | Nové sankce | Přístup k měnové politice | Vhodné podmínky | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Měnové krize | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Průměrná volatilita | Obchodní den | ZAR | Obchodní tipy | Osvobození | Reálné hodnoty | Utažení měnové politiky | GBP/USD | Váš kapitál | ASX | Inflační cíl | Očekávaný zisk | Velké instituce | Obchodní analýza | Index Dow Jones Industrial | Výběr zisků | Jaromír Gec | Oficiální údaje | Akcie společnosti Apple | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Jasný signál | Akcionář | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Akcie společnosti Tesla | AT&T | Zisk | Čínské stimuly | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | EURUSD | Spekulovat | Tipy pro obchodování | Rizikové měny | Velké pohyby | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | JAP225 | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Nejbohatší | Tržní sazby | PLTR | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Nové prognózy | Falešné proražení | Posílení dolaru | Prezident | Růst inflace | Pokles hodnoty | Kurz jenu | Výdaje na osobní spotřebu | Odhad analytiků | Oslabování dolaru | Evropa | Olej | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Údaje o vývoji HDP | Zprávy z trhů | Ryan Detrick | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Údaje | Silná rally | Dodávky plynu | Michelle Bowmanová | Automobilky | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Růst zlata | Rýže | ADBE | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Drahý kov | Nejslabší sektory S&P | Klesající tendence | Medián | Index CPI | xStation5 | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Značné riziko | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Marže | Americké sankce | Spotová cena | Super Micro Computer | Směřování | Tržní situace | Výrazné cenové pohyby | Arbitráž | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Google | Tržby | Snižování produkce | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Konsensus | Pozitivní výsledek | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Peking | Výrobní aktivity | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Analytik trhů | Warner Bros Discovery | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Obratu trhu | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | Úrovně podpory | Objem investic | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Index PCE | Prudké výkyvy | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | HDP report | Ekonomické zprávy | Zemědělské produkty | AAPL | AMZN | Zdraví | Ropný benchmark | Novinky | Výhled měnové politiky | Stimuly | Volební vítězství | Ztráty | Osobní výdaje | Americká seance | Česká národní banka | Americký ISM | Česká inflace | 1D | Zprávy z Německa | Výhled trhů | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Technický výhled | Pozitivní momentum | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Klesající inflace | Změny v měnové politice | Nakupovat | FOMC | Přísná měnová politika | Akcie | Medvědí trend | Norská koruna | Prodejní pozice | Cílová cena | Měnové podmínky | Kupci | Postoj k riziku | Mzda | Býčí potenciál | Vývoj jádrové inflace | Nový Zéland | Société Générale | Rates | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | ECI | Makléř | Zrychlení růstu | Asijské seance | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Inflační šok | FDIC | Ekonomické nejistoty | Index cen | Rekordní zisky | Změny na trhu | Obavy z inflace | Vývoz | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Týdenní zpráva | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Logistika | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Kryštof Míšek | Společnost Apple | Obchodování v pásmu | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Globální recese | Airbnb | Kurz | DNO | Daně | SOK | Neel Kashkari | DXY | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Carson Group | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | PCE inflace | Intermediate | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | WISE | Seance v USA | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Komunikační služby | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | JAR | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Hospodářské soutěže | Investice | Osobní příjmy | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Kevin Tran Nguyen | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Lehká ropa WTI | Bod | Vnímání | Ekonomická aktivita | Tipy pro začínající | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | tradingeconomics.com | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Fondy | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | MSFT | Důvěra | WHO | Oslabení dolaru | Kontrakce | Situace v Číně | Očekávání ČNB | Americký akciový trh | Bannockburn Global Forex | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Objem maloobchodních tržeb | Hospodářský růst | Chaos | Spread | BOOST | Optimismus na trhu | CSI300 | Export | Milník | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Aktuální cena | Číst grafy | Akcie Amazon.com | Nové žádosti o podporu | Úbytek | NFIB | GBPUSD | Řízení rizik | S&P 500 Index | Futures na americké akcie | Čtvrtletní výsledky | Společnost Intel | Ukončení války | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Federální rezervní systém (FED) | Výhled úrokových sazeb | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Medvědí scénář | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Kontrakty na ropu | FedWatch | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Důležitá data | Zájem institucí | Přetrvávající vysoká inflace | Administrativa | DOGE | DJI | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Pozitivní signál | NFP | Devizové rezervy | Nikkei | Konvergence | Signál k prodeji | Zasedání Bank of Japan | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Zpomalující inflace | Rozdělení akcií | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Swissquote | Energie | Jake Dollarhide | NAHB | Objem | Forex.com | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Index US100 | Fiskální rok | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | XAU/USD | Trh kryptoměn | Evropská unie | Inflace v červenci | Hlavní indexy | Silný růst | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Akcie S&P | Odchod z Evropské unie | Udržitelnost | Míra | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Reálná mzda | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Nerozhodnost trhu | První rezistence | Riziko recese | Střednědobý výhled | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | ForexLive | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Forward PE | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Carry trade | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Kanadská ekonomika | Rostoucí trend | CVS | Oživení světové ekonomiky | Beta | OECD | CHF | Odhadovaná cena | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Zakladatel | Volby v USA | Dlouhé (long) pozice | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Definovaný obchodní plán | Australský index ASX | MT4 | Spojené království | Japonský premiér | Evropský regulátor | Cena | EU a USA | MicroStrategy | Příkaz stop-loss | NYMEX | Německo | Makroekonomické ukazatele | Prodeje čipů | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Rozpočet | Pohyb cen | Evropské indexy | Americký trh | Rick Meckler | Family Office | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | Nové úvěry | CME Group | BAT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Kanadský dolar (CAD) | Měnový pár EUR/GBP | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Zveřejnění zpráv | Bloomberg Economics | DAX | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Debata | Podhodnocený | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Oscilátory | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Hlavní rizika | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Komentáře Fedu | Indikátory | Odpovědnost | Jan Procházka | Nejnovější zpráva | Oslabení | Nebraska | Finanční situace | Nominální mzda | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Intel | Cíle | Prognóza ECB | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Inflační data | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Buy | Býčí scénář | Obchodní podmínky | Vlády | INTC | Kotace | Australský index | Šance | Biliony USD | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Capital Management | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Zisk na akcii | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Akcie CVS Health | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | Nejsilnější sektory S&P | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Americký Fed | API | Jádrový CPI | Pozice | Vítězství nad inflací | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Spotová cena zlata | OCI | Mzdový růst | Pullback | Nejslabší akcie S&P | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Inflační report | Kovy | Švýcarský frank | Obchodní ředitel | Silná poptávka | Technologický sektor | Dosažení dohody | Stoxx | Sestupný trend | Medvědí trh | Otevřená pozice | Support | Dluhový strop | Transparentnost | Swissquote Bank | Důležité informace | FX | Texas | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Vysoké výnosy | Služby | CVS Health | Obchodování britské libry | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Jak číst grafy | Broker | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Evropský index | Guvernér Michl | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Obchodní bariéry | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Přecenění | Rostoucí výnosy | Fiskální impuls | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Hladiny supportu | Projekce | Saxo Bank | Inflace v březnu | Zpráva COT | Výhled poptávky | Klíčový support | W1 | Ichimoku | Pozice dolaru | Volatility trhu | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | Měny rozvíjejících se trhů | Rostoucí náklady | Ropy | RBA | Makroekonomická situace | Struktura | Dnešní obchodování | P.A. | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Bannockburn | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Cena americké ropy | Globální pandemie | Ekonomický dopad | Tokio | Emoce | Zvýšení základní sazby | Zvýšení daní | Loonie | Nové příležitosti | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | Nasdaq a S&P | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Longbow Asset Management | D1 | HDP v USA | Trendové pohyby | Konflikt mezi Izraelem | Tvůrci trhu | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Ochota riskovat | US500 | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Viceguvernérka | Posilování eura | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Rotace | Poptávka v Číně | CZ | Průraz | Adam Button | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Zákaz dovozu | AVGO | Inflace ve službách | Propad | Dezinflace | Nákupy akcií | Přeprodání | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | ANO | Nový premiér | Britské libry | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | EU50 | Objemy obchodů | Oživení inflace | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | APAC | Ebury | USD/CHF | Index CSI 300 | Oblast supportu | Rok 2024 | Kanada | Navýšení sazeb | COT (Commitment of Traders) | CPI v USA | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Take-Profit | Libra klesá | Dluhový trh | Technické patterny | Ceny komodit | Indexy | Break Even | Prognózy inflace | Americký dolar | Klíčový faktor | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Růst ceny | Forward | Měnová politika | ADX | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Cherry Lane | Body | Výhled na rok 2025 | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Korekční fáze | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | Navýšení | Evropské automobilky | Americká cla | Enphase Energy | Palantir Technologies | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | EU | Hodnota indexu | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Sterling | ENPH | Materiály | Barchart | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Kulaté číslo | Poptávky po ropě | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Vnější prostředí | USD/JPY | Put | SMCI | Předsedkyně Evropské komise | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Korporace | Kryptoměnový trh | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Japonský vývoz | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Obchodování na forexu | Stav americké ekonomiky | Brent a WTI | Podnikatelské klima | Významné události | Úřady | Američané | Graf dne | Nízká inflace | SPX | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Hospodářský výhled | Disney | Ocenění | Home Depot | Index DAX | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot