Neděle 25. září 2022 01:12
reklama
Vantage
reklama
Webinar energie
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Coinfy

Klíčová slova - WallStreetBets

img

Akcie týdne - Bed Bath & Beyond (18.08.2022)

18.08.2022 Mnoho investorů a nadšenců do finančních trhů si pamatuje nejznámnější short squeeze na akciích společnosti Gamestop, kdy retailoví investoři sdružení skrze platformu Reddit pod názvem WallStreetBets způsobili "squeeze" krátkých pozic, které držely hedgeové fondy. Nynější dění kolem společnosti Bed Bath & Beyond připomíná, že se historie velmi často ráda opakuje.
C:\fakepath\stribro.jpg

Poptávka po stříbře loni stoupla nejvýše od roku 2015 a letos dál poroste

20.04.2022 Poptávka po stříbře v loňském roce vzrostla o 19 procent na 1,05 miliardy troyských uncí (31,1 gramu), což bylo nejvýše od roku 2015. Poprvé od roku 1997 rostly všechny hlavní oblasti poptávky a nákup stříbra pro průmyslové využití byl rekordní. V letošním roce se čeká další růst poptávky, a to o pět procent na 1,1 miliardy uncí díky, zejména rostoucímu používání solárních panelů. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil Institut stříbra.
img

Reddit IPO: Dosáhne společnost hodnoty 15 miliard USD?

12.04.2022 Dlouho očekáváné Reddit IPO by mělo proběhnout v nadcházejících měsících. Platforma, která se proslavila díky WallStreetBets a akciím jako je GameStop a AMC, již podala žádost o první veřejnou nabídku akcií.
img

Návrat retailových traderů - akcie GameStop rostou o více jak 25 %

22.03.2022 Akcie GameStop (GME.US) v úterý vyskočily o více než 25 % navzdory nedostatku jakýchkoli zásadních zpráv, což připomíná zvýšenou volatilitu, kterou jsme mohli pozorovat na začátku roku 2021. Cena akcií se pohybuje výše šestou seanci v řadě a zotavila se ze všech březnových ztrát při rostoucím zájmu retailových traderů.
C:\fakepath\Meme-stocks.jpg

WSJ: Zájem o takzvané meme stocks mezi drobnými investory odeznívá

31.01.2022 Spekulativní obchody s akciemi, které si před rokem oblíbili někteří drobní investoři a pro které se vžil pojem meme stocks, už z valné části opadly. Tito drobní a často i nezkušení investoři se naopak vracejí ke spolehlivým titulům, a to nejen ke stabilním fondům, ale i k akciím označovaným jako blue chips, tedy k tomu nejkvalitnějšímu, co na trhu je. Upozornil na to ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ), který to dokládá na sérii grafů.
C:\fakepath\akcie-10012022-1.png

Jak jsem podlehla šílenství ohledně „meme stocks“

10.01.2022 Už několik let využívám začátek nového roku k bilancování toho, co se mi v uplynulém roce v obchodování dařilo a co se moc nepovedlo. Nedá mi nepodělit se, co spadá do druhé kategorie ne moc vydařených obchodů: nákup akcií BlackBerry Ltd., ke kterému jsem se nechala strhnout v rámci šílenství ohledně meme stocks.
img

Long signál na akcie Amazon (AMZN)

15.09.2021 Zatímco americké indexy nadále dosahují nových maxim, akcie Amazonu neustále přešlapují. Přestože největší online prodejce na světě chce postavit vlastní kvantový počítač, otevřít obchodní domy a vstoupit na pojistný trh, trend se dlouhodobě pohybuje do strany. Tato bitva býků a medvědů probíhá nepřetržitě již více než rok.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

08.09.2021 Společnost Siemens je aktivní po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu v budovách a decentralizovaných energetických systémech, jakož i na automatizaci a digitalizaci v procesním a výrobním průmyslu. Po mírně klesající boční fázi dokázala akcie opět překonat EMA-50. V posledních týdnech se vytvořila resistence na ceně 144 EUR.
img

Long signál na akcie TeamViewer (TMV)

01.09.2021 TeamViewer je přední světový poskytovatel softwaru pro řešení vzdáleného připojení. Prostřednictvím platformy lze připojit k IoT platformě širokou škálu elektronických zařízení, což uživatelům umožňuje jejich ovládání na dálku a také dálkovou interakci mezi lidmi a zařízeními, lidmi a lidmi nebo zařízeními navzájem. Akcie byla jedním z velkých vítězů z období pandemie COVID-19. V červenci 2020 její cena vzrostla nad 53 EUR. V únoru letošního roku však přišla ostrá korekce, během které cena klesla pod 25 EUR.
img

Long signál na akcie Starbucks (SBUX)

11.08.2021 Starbucks je přední mezinárodní výrobce kávy a provozovatel stejnojmenného řetězce kaváren. V sortimentu společnosti nalezneme čerstvě pražené kávové nápoje, vysoce kvalitní ručně vyráběné kávové a čajové výrobky, studené míchané nápoje, pečivo, saláty a řadu dalších produktů. Cena akcií se dlouhodobě pohybovala do strany a nedávno začala před čtvrtletními výsledky pozvolna růst.
img

Long signál na akcie Snowflake (SNOW)

11.08.2021 Snowflake je poskytovatel cloudové platformy pro ukládání dat, která poskytuje klientům ze všech sektorů možnost jednoduše ukládat, shromažďovat, analyzovat a sdílet data na jediné integrované platformě. Akcie se po období slabosti dostaly zpět do starých kolejí, přičemž se pohybovaly nad klíčovými klouzavými průměry EMA-20 a EMA-50.
img

📈 Akcie Robinhoodu vystřelily o 65 %❗

04.08.2021 Robinhood dnes patří mezi nejvíce obchodované společnosti. Její akcie vystřelily o 65 % do blízkosti $77. Robinhood si tak napravuje reputaci po nepříliš úspěšném debutu na Nasdaqu v minulém týdnu. Obchodování akcie bylo již několikrát zastaveno kvůli vysoké volatilitě. Rostoucí pohyb začal včera poté, co známá investorka Cathie Wood oznámila nákup dalších 89 622 akcií do svého ARK Innovation ETF. Celkový počet akcií Robinhooodu v držení tohoto fondu se již vyšplhal na 682 031 kusů. Býčí momentum je podporováno také vzedmutím zájmu retailových investorů. Dle WallStreetBets tracker Swaggy Stocks se v chatu Redditu objevily zmínky o Robinhoodu více než 700x.
img

Akcie Volkswagen: Automobilka chce odkoupit Europcar za 2,5 miliardy EUR

04.08.2021 V dnešním příspěvku se zaměříme na akcie Volkswagen. Automobilový sektor je v současné době pod velmi silným tlakem díky snahám EU o rychlou elektrifikaci veškerých vozidel. Volkswagen a jiné automobilky na to samozřejmě musí reagovat. Mezi další zajímavé novinky patří například koupě Europcar a potenciální výstavba továrny na výrobu baterií do elektroaut v České republice.
img

Long signál na akcie NVIDIA (NVDA)

04.08.2021 NVIDIA je předním výrobcem grafických čipů – takzvaných GPU. Tyto procesory mají celou řadu využití – například v herním průmyslu, digitálním zpracování obrazu, v internetovém a průmyslovém designu, ve vozidlech s autonomním řízením a také pří těžbě kryptoměn. Po dlouhodobém bočním pohybu trend začal opět pozvolna růst. Nedávný návrat zpět k EMA-50 poskytl investorů zajímavou vstupní příležitost.
img

Long signál na akcie Mattel (MAT)

28.07.2021 Americký výrobce hraček dnes večer představí své čtvrtletní výsledky. Na začátku týdne byli býci schopni prorazit nastavenou korekci z posledních několika měsíců a dynamicky vyrazit nahoru. To by mohl být startovní signál pro nové rally.
img

IPO Robinhood: Americký broker nabídne až 55 mil. akcií za cenu 38-42 USD.

26.07.2021 Americká brokerská společnost Robinhood se chystá vstoupit na burzu. Dle dostupných informací by k první veřejné nabídce akcií (IPO) mělo dojít ještě během tohoto měsíce. Robinhood akcie se budou obchodovat pod symbolem HOOD na burze Nasdaq. Cena bude stanovena v rozmezí 38 až 42 USD.
img

Akcie Apple: Firma ztrácí pozici světové dvojky ve výrobě smartphonů

23.07.2021 Svět oblétla zpráva, že Apple ztratil pozici světové dvojky ve výrobě chytrých telefonů. Do popředí se dostala společnost Xiaomi. Navíc se objevilo podezření, že existuje účinný spyware, který napadá telefony iPhone. Dokáže prý získat citlivá data a informace o uživatelích.
img

Short signál na akcie Volkswagen (VOW3)

21.07.2021 Po automobilových akciích byla v letošním roce na německém obchodním trhu obzvláště vysoká poptávka. Akcie jako Daimler, BMW a Volkswagen neustále posilovaly. Akciový trh však není jednosměrná cesta a zdá se, že silná dynamika v tomto sektoru již několik týdnů mizí. Poslední pokus o dosažení nového maxima nad 205 EUR selhal a od té doby cena neustále klesá.
C:\fakepath\CZ_Stock-21072021.png

Akciové trhy v posledních měsících? Horská dráha plná nejistoty, která jede stále vzhůru

21.07.2021 Akciové trhy se v minulém roce těšily z ohromného zájmu veřejnosti a tento trend se plynule překlenul i do roku 2021. Není se čemu divit - média si akciových trhů více všímala už před pandemií koronaviru, a to zejména ve spojení se silnými příběhy (např. Tesla a osobnost Elona Muska). Propad v souvislosti s koronakrizí z března minulého roku pak představoval pomyslné přilití benzínu do ohně. Nutno dodat, že to nebyl pouhý kanystr benzínu, nýbrž celý barel!
img

Short signál na akcie Apple (AAPL)

14.07.2021 Společnost Apple na konci dubna vykázala silná čísla za své druhé fiskální čtvrtletí. Technologický gigant v tomto čtvrtletí prodal téměř 48 milionů iPhonů. Analytici doufají v nové prodejní rekordy díky modelům iPhone 12 s podporou 5G. Nicméně i akcie Apple trpěly obecnou slabostí v technologickém sektoru a trend se dlouhodobě pohyboval do strany. Po této těžké fázi však následoval dynamický vzestup.
img

Biotechnologické akcie 2021: 3 nejlepší akcie výrobců vakcín proti Covid-19

12.07.2021 Biotech akcie jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy lákají mnoho investorů. Biotechnologické akcie se dostaly do popředí zájmu investorů zejména v souvislosti s pandemií koronaviru, která trvá již déle než rok a půl.
img

Cena akcie Newegg (NEGG) za týden vzrostla o více než 512 %. Jedná se o další meme akcii?

08.07.2021 Cena akcie Newegg zažívá v posledních dnech nebývalý růst. Od 30.6 2021 cena NEGG vzrostla o více než 512 %. Cenový graf tak připomíná cenové pohyby, které jsme letos mohli sledovat zejména na meme akciích jako například GameStop a AMC. Za těmito akciemi často stála skupina retail investorů ze skupiny WallStreetBets, kteří komunikují na sociální síťi Reddit.
img

Nvidia akcie a jejich famózní růst. Je správný čas investovat?

08.07.2021 V dnešní analýze se po několika týdnech vrátíme do světa výpočetní techniky, neboť se zaměříme na Nvidia akcie. Cena akcie NVDA zažívá silný růst zejména v důsledku dlouhodobého nedostatku čipů na trhu.
img

Cena Virgin Galactic akcie po schválení komerčních letů zažívá raketové pohyby.

30.06.2021 Závody o komerční lety do vesmíru jsou v plném proudu. Významného pokroku dosáhla společnost Virgin Galactic, které se podařilo získat povolení pro lety do vesmíru s turisty na palubě. Jsme tak opět o krok blíže k vesmírné turistice.
img

Akcie spoločnosti Wendy's získali horšie odporúčania

09.06.2021 Akcie spoločnosti Wendy's (WEN.US), ktoré sa nedávno stali stredobodom pozornosti WallStreetBets, klesli o viac ako 10% po tom, čo analytici z Northcoast Research znížili hodnotenie reťazca rýchleho občerstvenia z „Buy“ na „neutral“. Spoločnosť Stifel nedávno tiež znížila investičné odporúčanie spoločnosti na „Hold“ z „Buy“.
img

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Provozovatel kin AMC prodal spekulantům ze sociálních sítí draho další akcie

04.06.2021 Americký provozovatel kin AMC Entertainment ve čtvrtek už podruhé využil enormního zájmu drobných investorů, kteří koordinací přes sociální sítě přispívají k prudkému růstu cen akcií vybraných firem, a za vysoké ceny jim prodal další své akcie. Firma svůj záměr v rychlosti oznámila Komisi pro cenné papíry (SEC) a krátce nato prodej akcií dokončila. Investory zároveň varovala, že nynější vysoká cena akcií AMC je odtržena od reality.
C:\fakepath\eurusd-03062021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 3.6.2021

03.06.2021 Akcie ve Spojených státech před důležitými ekonomickými údaji ze Spojených států, které budou zveřejněné koncem tohoto týdne, mírně posílily. V růstu pokračovaly energetické společnosti díky zvýšení cen ropy. Producenti surovin naopak klesli, stejně jako akcie automobilky Tesla.
img

BlackBerry je novým miláčkem obchodníků z Redditu

02.06.2021 Akcie BlackBerry (BB.US) dnes rostou o více než 15 % v reakci na zprávy, že se společnost stala miláčkem investorů z Redditu. Dle Benzingy je Blackbery nyní druhou nejvíce citovanou akcií na stránce WallStreetBets na Redditu za posledních 24 hodin - za masivně rostoucí společností AMC a před GameStopem. Dle Bloombergu se přibližně desetina konverzací týká naděje na short squeeze na Blackberry. Celkový short interest se vyšplhal na 9 % akcií (ve srovnání s 21 % pro AMC i GameStop).
C:\fakepath\Martin-Shkreli-05052021-1.png

Gamestop zdaleka není nejšílenějším výplodem fóra WallStreetBets. Tento muž je dnes relevantnější než kdykoliv jindy

05.05.2021 Během pandemie se obzvláště ve Spojených státech Amerických znovu otevřely rány spojené s farmaceutickým průmyslem. Nedůvěra je dokonce na takové úrovni, že ve Státech už některá centra nemají koho očkovat. Kde se v lidech vzala iluze farmaceutického průmyslu jako průmyslu krvelačného, chamtivého a sobeckého? Dokonalý popis rozložení členů WallStreetBets (WSB)!
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

GameStop akcie jsou zpátky: Čeká nás další cenové šílenství?

18.03.2021 GameStop se v lednu roku 2021 zapsal do historie. Investoři ze skupiny WallStreetBets na sociální síti Reddit se tehdy rozhodli ve velkém nakupovat akcie GameStop a způsobit tak obrovský Short Squeeze, který dostal do problému velké investiční fondy. Ačkoliv cena poté prudce spadla, akcie GME ještě neřekly své poslední slovo.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Long signál na akcie Alphabet (GOOGL)

10.03.2021 Alphabet je globální holdingová společnost, která stojí za dobře známým online vyhledávačem Google, který momentálně funguje po celém světě ve více než 130 různých jazycích. Díky inovacím společnosti v oblasti vyhledávacích nástrojů, smartphonů a internetové reklamy se Google stal jednou z nejuznávanějších značek na světě. Po zveřejnění posledních čtvrtletních výsledků se na grafu vytvořil velký vzestupný gap.
C:\fakepath\xtb_online_trading.jpg

Ohlédnutí za děním okolo akcií GameStop, ACM a komunitou WallStreetBets očima ředitele Trading oddělení XTB Filipa Kaczmarzyka

25.02.2021 Filip Kaczmarzyk svoji kariéru v XTB zahájil již v roce 2007 v rámci trading oddělení na pozici Junior Trader. Od dubna 2009 zastával funkci zástupce vedoucího trading oddělení XTB. V listopadu 2010 začal pracovat pro institucionálního poskytovatele likvidity CFH Makrets v Londýně. Od května 2011 do května 2015 pracoval ve společnosti Noble Securities SA, nejprve jako ředitel obchodování OTC instrumentů, později jako ředitel FX trhů. Do XTB se vrátil v květnu 2015 na pozici ředitele trading oddělení a od 10. ledna 2017 je členem správní rady XTB. Je absolventem varšavské ekonomické univerzity se zaměřením na kvantitativní metody v ekonomii a informační systémy.
C:\fakepath\gamestop-25022021.png

Gamestop opět přidal přes 100 %

25.02.2021 Nikdo jsme zatím nezapomněli na extrémní nárůsty akcií společností Gamestop nebo AMC. Akciové trhy byly v chvíli velmi nervózní a nástup retailových investorů ze skupiny wallstreetbets otevřel bránu pro další katalyzátory pohybů na trzích. Jak rychle nervozita přišla, tak odešla, ovšem během včerejšího obchodování Gamestop opět přidal přes 100 %. Co stálo za růstem a můžeme být svědky další korekce na akciových trzích?
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
C:\fakepath\trade monitor-2.jpg

Regulátor v EU varoval drobné investory před nekalými praktikami

17.02.2021 Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) dnes varoval drobné investory před využíváním investičních tipů na sociálních sítích a obecně z neznámých či neověřených zdrojů. Regulátor tak činí ve zjevné narážce na kauzu GameStop ve Spojených státech, i když ji ve svém textu výslovně nezmiňuje.
img

Long signál na akcie Air France-KLM (AF)

17.02.2021 Air France-KLM S.A. je jednou z největších leteckých společností v Evropě. Její aktivity jsou strukturovány do osobní dopravy, nákladní dopravy, údržby a dalších činností. Základní kompetencí společností je provozování vnitrostátních a mezinárodních osobních letů a nákladní dopravy do více než 300 destinací ve více než 100 zemích světa.
img

FinTech akcie 2021: 6 tipů na zajímavé společnosti pro vaše investiční portfolio!

17.02.2021 Fintech akcie získávají oblibu u mnoha investorů. Jedná se o akcie společností, které se zaměřují na využívání technologií ve finančním a bankovním sektoru. Tato oblast zažívá poslední roky nebývalý rozkvět. Vzniká mnoho nových zajímavých společností a projektů. Do roku 2021 analytici očekávají, že investice do tohoto sektoru přesáhnou až 30 miliard dolarů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (16.2.2020)

16.02.2021 Akciové indexy si i přes nízkou likviditu kvůli státnímu svátku v USA došly dnes ráno pro další zisky na nová historická maxima. Pozitivní sentiment potvrzuje také růst výnosů ze státních dluhopisů nebo VIX, který je na nejnižších úrovních za poslední 2 roky. Investoři tak hledají příležitost k nástupu do rostoucího trendu, zatímco americký dolar by mohl zastavit svůj propad.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

Akcie kanabisových spoločností vyleteli nahor

11.02.2021 Akcie kanabisových spoločností si nedávno získali pozornosť, keď sa obchodníci z Redditu teraz údajne zamerali na toto odvetvie. Rovnaká skupina WallStreetBets v komunite Reddit v minulosti prispela k špekulatívnemu šialenstvu, ktoré viedlo okrem iného k nárastu cien akcií spoločnosti GameStop. Teraz sa zdá, že rovnaká skupina stavia na to, že kanabisové spoločnosti by mohli profitovať z potenciálnej federálnej legalizácie konope pod novou demokratickou správou. Niektoré spoločnosti včera doslova vyleteli - Tilray (TLRY.US) vyskočil o 50%, zatiaľ čo Aurora Cannabis (ACB.US) získala 21%.
img

Komunita Reddit sa zameriava na akcie spoločnosti Tilray

10.02.2021 Akcie spoločnosti Tilray (TLRY.US) dnes vzrástli o 50% a včera navýšili obrovské zisky, pretože sektor kanabisu sa stal novou oblasťou záujmu obchodníkov z komunity Reddit. Príspevok zo strany WallStreetBets, týkajúci sa akcií spoločnosti sa páčil približne 10 000 ďalším používateľom iba za dvanásť hodín a akcie spoločnosti Tilray vzrástli o 21% .
C:\fakepath\krypto-09022021-2.jpg

Ako sa vtip dostal až ku Muskovi a spravil 1000% rast

09.02.2021 Dogecoin, známa to meme kryptomena, nemá v posledných dňoch pokoj. Okrem toho, že Musk túto kryptomenu shilluje takmer nonstop (hoci ako sám hovorí, je to zo srandy), tak sa nedávno pridali do pumpy tejto kryptomeny aj retailoví traderi z WallStreetBets, ktorých cieľ bolo dostať Dogecoin na jeden dolár. Samozrejme, že ide o nereálny cieľ (minimálne na teraz), avšak Dogecoin má za sebou suverénne najlepšie obdobie vo svojej histórii a to sa zdá, že tomu ešte nemusí byť vôbec koniec. Ku podporovateľom a shillerom tejto kryptomeny sa totižto v posledných dňoch pridali aj ďalšie dve celebrity.
C:\fakepath\spx-07022021.png

Nervozita (po)zapomenuta, nejlepší výkon od konce podzimu posunul americké akcie na nové rekordy

07.02.2021 Během prvního únorového týdne dokázal index S&P 500 posílit každý den, ve čtvrtek a v pátek uzavíral na novém rekordu a celkově přidal 4,65 %. Ztráta z konce ledna je zapomenuta, index přidává i celkově od začátku roku.
img

Bitcoin zůstává vysoko, protože se trh změnil

04.02.2021 Růst ceny Bitcoinu na 40 000 dolarů zatím nedoprovází podobný výprodej jako v roce 2017 a nejspíše k němu ani nedojde. Musel by dorazit nějaký externí šok, který však oddalují centrální banky svou monetární politikou. Zároveň se trh od roku 2017 hodně změnil a kryptoměny už nekupují pouze geekové, anarchisté a libertariáni. Sebevědomí zůstává vysoko, dokáže ale Bitcoin navázat dalším růstem, nebo najde novou “férovou” cenu?
img

Stříbro se stabilizovalo. Pozornost se přesouvá na zlato a dolar

04.02.2021 Redditem podněcovaný vzestup je prozatím u konce a stříbro postupně přichází o většinu toho, co v posledních dnech získalo. Pevně věříme, že časem dojde k opravdovému zotavení, ale za předpokladu, že bude vycházet ze solidních fundamentů a ne z horečného nakupování. Nyní se pozornost znovu upírá na dolar, zlato a do jisté míry také na měď.
img

Cena stříbra v roce 2021: Bude rostoucí trend nadále pokračovat?

04.02.2021 Stříbro je poslední dobou na vzestupu. Události posledních dnů ho navíc dostaly do popředí světových médií zejména v souvislosti se snahami uživatelů Reddit skupiny WallStreetBets. Těmto obchodníkům se povedlo vyhnat akcie GameStop do závratných výšin. O něco podobného se teď údajně pokouší i na tomto cenném kovu.
C:\fakepath\ripple.jpg

XRP urobilo pump and dump

02.02.2021 Máme za sebou naozaj extrémne zvláštny, ale zároveň aj pestrý týždeň. Nielen na kryptomenových trhoch, ale takisto aj na akciových trhoch sa diali naozaj šialené pohyby potom, čo sa skupina s názvom WallStreetBets z Redditu rozhodla vo veľkom skupovať akcie spoločností ako GameStop, Koss alebo BlackBerry potom, čo boli tieto akcie vo veľkom shortované veľkými hedžovými fondami. Tie iba za posledný týždeň údajne prerobili až 20 miliárd dolárov práve kvôli tomu, ako vysoko sa akcie daných spoločností dostali po skupovaní WSB. Tí sa taktiež pozreli aj do kryptomenového sveta, kde vypumpovali najmä kryptomenu Dogecoin. Aktuálne však vzbudzuje pozornosť úplne iný altcoin.
C:\\fakepath\\top-01022021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2021 1) Cena stříbra po silném nárůstu poptávky po kovu skokově vzrostla o zhruba 10 % a dnes ráno se poprvé od roku 2013 na chvíli dostala nad 30 USD za trojskou unci. Podle televize CNBC jde o další případ koordinovaných spekulací uživatelů sdružených ve skupině WallStreetBets na sociální síti Reddit. V uplynulých dnech se tito spekulanti zaměřili na silně shortované akcie podniků jako GameStop, BlackBerry, AMC Entertainment Holdings nebo Nokia a v některých případech dokázali jejich cenu rychle posunout výše o stovky procent. Nárůst poptávky po stříbru přišel poté, co prudce narostl zájem o akcie shortovaných společností s malou tržní kapitalizací navázaných na trh se stříbrem.
img

Cena stříbra dnes prudce vylétla na mnohaleté maximum. Vzhůru ji ženou amatérští investoři ze sociální sítě Reddit, kteří tak revoltují proti Wall Streetu

01.02.2021 Cena stříbra dnes prudce vylétla, o více než deset procent, na svoji nejvyšší cenovou úroveň za téměř osm let, tedy za celé období od února 2013. Na londýnské burze se cena drahého kovu vyšplhala až na třicet dolarů za unci. Už v minulém týdnu přitom stříbro zdražilo o šest procent. Přitom citelně nahoru šly také akcie některých ze společností, jež stříbro těží.
C:\fakepath\wallstreet.jpg

Drobní investoři se přesunuli od akcií GameStop ke stříbru

01.02.2021 Drobní investoři, kteří se zorganizovali přes sociální sítě a v minulých dnech způsobili výrazný růst cen akcií GameStop a dalších firem, se nyní zaměřili na komoditní trhy. Cena stříbra tak dopoledne vzrostla o více než 11 procent nad 30 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu) a je nejvýše za osm let. Spolu s tím prudce zdražily také akcie některých menších firem v Austrálii a Číně, které těží stříbro a další drahé kovy.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (1.2.2020)

01.02.2021 Akciové indexy v USA uzavřely nejhorší týden od října, kdy si trhy prošly korekcí a zároveň uzavřely měsíc leden v červených číslech. V zelených číslech uzavřel pouze technologický index Nasdaq. Důvodem nervozity byly obavy ze zdraví akciového trhu možných množících se lokálních růstu na jednotlivých akciích. Stříbro mezitím roste nad 29 dolarů.
C:\fakepath\gamestop-31012021.jpg

FT: V kauze GameStop asi tresty nepadnou, spíš se změní regulace

31.01.2021 Prudké cenové výkyvy akcií GameStop a dalších podniků, které v posledních dnech zasáhly Wall Street a způsobily ztráty některým fondům a dalším účastníkům trhu, asi žádnou právní dohru mít nebudou. Regulační orgány, které mohou zasáhnout v případě manipulace s trhem, budou podle právníků těžko hledat důkazy. Napsal to dnes britský list Financial Times. Mnohem pravděpodobnější podle právníků je, že situace si vyžádá změnu regulace.
C:\fakepath\obrazek-29012021-1.jpg

Ako brokeri zachránili fondy za peniaze klientov

29.01.2021 Keď som v stredu doobeda začal písať o GameStope, tak som si myslel, že sa k nemu tak skoro nebudem vracať a konečne budem môcť dokončiť článok na inú tému ale to čo sa odohralo počas dvoch nasledujúcich obchodných dní ma presvedčilo, že k tomu ešte zopár slov napíšem.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.1.2020)

29.01.2021 Trhy zůstávají o koncem týdne poměrně nervózní ohledně posledních událostí, které vyzdvihly relevanci retailových investorů trhů a jejich sílu. Omezením tradingu na akcii Gamestop včera reagoval americký broker Robinhood a nejspíše se přidají i další, aby ochránily společnost a klienty.
C:\fakepath\Robinhood-Outage-Hero-2.png

Makléřské firmy kvůli spekulaci omezují obchody s akciemi

28.01.2021 Americké makléřské firmy Robinhood a Interactive Brokers začaly omezovat obchody s akciemi některých firem, které se v posledních dnech staly terčem masivní spekulace. Jde především o GameStop, BlackBerry, AMC Entertainment, Bed Bath & Beyond, Express, Koss, Naked Brand Group a Nokia. Například Robinhood umožňuje pouze zavřít pozici, nic víc.
img

Akcie GME díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
img

Akcie GameStop (GME) díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
C:\fakepath\akcie-28012021-0.png

Sebenaplňující proroctví a síla sociálních sítí? Jak ovlivnil Reddit GameStop?

28.01.2021 Bloomberg. Forbes. Investing. Každý web o tom píše. Novým hitem internetu se po Bernie Sandersovi stal nevídaný úkaz na trzích s akciemi. Velká skupina gamblerů ze sociální sítě Reddit údajně ovlivnila cenu akcie GameStop do takové míry, že téměř zlikvidovala hedgeový fond. Co se vlastně stalo?
C:\fakepath\akcie3.jpg

Amatérští obchodníci způsobili prudký růst akcií GameStopu

28.01.2021 Skupina amatérských obchodníků ze sociální sítě Reddit způsobila obrovské ztráty investičním hedgeovým fondům. Skupina se rozhodla podpořit řadu akcií, u kterých tyto fondy sázejí na jejich pokles, a v případě firmy GameStop byla úspěšná, když se jí podařilo poslat akcie tohoto amerického prodejce videoher, spotřební elektroniky a herního zboží prudce vzhůru. A akcie dalších firem, jako BlackBerry a AMC, zřejmě budou následovat, upozorňují zpravodajské servery CNN a cnet.com.
C:\fakepath\gamestop-27012021-2.png

GameStop rally - demokratizácia trhu pokračuje

27.01.2021 Najhorúcejšou témou posledných dní na akciovom trhu je podľa mňa jednoznačne rally na akciách spoločnosti GameStop. Keď vidím ako to celé graduje, nedá mi na to nezareagovať.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Order Flow | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Interactive Brokers | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | EMA | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Floating | Hedge fondy | Futures | Fúze | Gap | Grafy | Hedge | High | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Initial Public Offering | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Low | MIFID | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Market Makeři | Risk | Momentum | Měnové páry | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní příkaz | Obchodník | Opce | Order | P/E | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Realizace zisku | Resistence | Retracement | Rezistence | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swing | Swingový obchodník | Take Profit | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Investiční příležitosti | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Josef Košťál | Zisk | Investiční instrumenty | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Výsledky | Chamtivost | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Bohatství | Euronext | Investiční produkty | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | USDX | Eurostat | Facebook | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | GBPUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Kasino | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Google | Akcie Lufthansa | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie Visa | Akcie Volkswagen | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální ceny akcií | Analýzy | Banka | Break Even | Brokers | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Cena stříbra dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | CISCO | Co je akcie | Day trading | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Elektronické obchodování | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování na burze | Investovat do zlata | ISM | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak nakupovat akcie | Jeden dolar | Komoditní | Koupit akcie | Kurz EUR | Kurz stříbra | Libra | Lira | Makléři | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Recenze | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Spekulace na pokles | Shares | Trh | Trh s akciemi | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Buy | Centrální depozitář | Cílová cena | Depozitář | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | REIT | ROCE | ROE | WSJ | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Převis | Zaknihované akcie | Směrodatná odchylka | Tržby | Výsledek hospodaření | Clearing | Úvěr | Western Union | Miliardář | Commission | Komise | Volby | S/R hladiny | Retail | Frustrace | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Day trader | Investment | Traders | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | CNN | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Investing.com | NATO | TD Ameritrade | Reporty | Sebenaplňující proroctví | Akcie Starbucks | Short squeeze | IG Markets | Kurz EUR/USD | Nákupy dluhopisů | Magnát | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Jak investovat do komodit | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Velcí investoři | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Precedens | Energie | Earnings | KBC | Znalost | Příprava | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | Obchodní styl | Forbes | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Xetra | JPMorgan Chase | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Styl obchodování | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Růst akcií | Richard Branson | Walmart | Alibaba | Akcie Virgin | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Eurex | TradingView | S&P | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Akciové trhy ve Spojených státech | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Akcionáři | Zajištění | Šéf společnosti | Baidu | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Poskytovatelé likvidity | Nákupní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | NYSE Euronext | Spekulativní sázky | Poplatky | Nakupovat akcie | Exxon | Chevron | Konsensus | Úspěšné obchodování | Spekulativní obchodování | Poplatky za obchodování | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Ekonomická situace | Krize | Investiční rozhodnutí | Investovat do akcií | Výběr zisků | Výnosy | Rizikové investice | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | ARM Holdings | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Orderflow | cTrader | Alphabet | xStation | ČTK | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Očekávání | Burzovně obchodovaný fond | iShares Silver Trust | Business Insider | ex | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Spekulativní investoři | Makléřské firmy | J.P. Morgan | Vstup na burzu | Manipulace s trhem | Intradenní obchody | ING Groep NV | Breakout Trader | Benjamin Graham | LBMA | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Spekulativní investice | MiFID II | LYNX Trading | Altcoin | XRP | Inteligentní investor | Kodak | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Crypto | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Drobní investoři | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | FinTech | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Akcie Amazonu | Vývoj na finančních trzích | Podniky | FINRA | Long signál | Graf vývoje | Technologické akcie | Schwab | FAANG akcie | FAANG | Prosperující akcie | Amazon (AMZN) | Apple (AAPL) | Akcie společnosti | Objem obchodování | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | Short signál | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | Mileniálové | Silnější dolar | Signál na akcie | CFD broker | IG | Daňové úlevy | Anticyklické akcie | Politika Fedu | Evropská komise | Fungování trhů | Index spotřebitelské důvěry | Fondy ETF | Centrální depozitář cenných papírů | Společnost Apple | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Obchodní přístup | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Obchodovat na finančních trzích | Hodnotové investování | Nejvýznamnější burza | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Rekordní růst | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Statistický úřad | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Zákaznická podpora | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Sázky na pokles | Infineon | Infineon Technologies | Akcie firmy | Tencent Holdings | Sharpe ratio | Boris Johnson | NVDA | Začít obchodovat | Token | Americké společnosti | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Svět investování | Biotechnologické akcie | Defenzivní akcie | Uranové akcie | Pokles cen | Akcie automobilky | Britský premiér | SEBA | Poptávka po stříbru | Prodej na krátko | Likvidita na trhu | Nové akcie | Akcie týdne | Intradenní trader | Oživení ekonomiky | AMZN | Akcie podniku | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Stříbrné mince | Prosus | Obchodní pokyny | Televize CNBC | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Vlastní akcie | Výše dividendy | Poptávka po ropě | Finanční situace | TeamViewer | iShares | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku | Aphria | GW Pharmaceuticals | Jak se stát lepším investorem | Bilance zahraničního obchodu | Akcií těžařů | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Alipay | Investorka | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Hazard | Celkové příjmy | Deficit | IOT | Trinity | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | MSFT | Obchod | Jak začít investovat | Standardní odchylka | Proroctví | Vyšší volatilita | List The Wall Street Journal | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Borsa Italiana | Zůstatek | Studie | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Co bude | Generální ředitel | PSA | GM | Obchodování akcií u LYNX | Největší pokles | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Citadel | Citadel LLC | Placebo | Úrok | LVMH | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | Trendová linie | INTC | Walt Disney | 5G | FT | Automobilový sektor | Vlk z Wall Street | Konkurenti | Financovat | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Na burze | Drahý kov | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Přijatelné riziko | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Klíčová rezistence | Celebrity | Sociální sítě | Problémy | Pojišťovny | Total | Nejistoty | Cena za akcii | Rostoucí klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Půjčka | Plyn | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Fidelity National Information Services | FIS | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Amgen | Apple TV+ | Airbus | Dieselgate | Porsche | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Ohlédnutí | Úroky | Premiér Boris Johnson | Investujte | Šperky | AXA | Regulátoři | Fed index | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | Disney | Americké vlády | Nike | Dot-com | Uber | Aurora Cannabis | Ztráta | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Yandex | Akciové indexy v USA | Roční růst | Visa (V) | Kraft Heinz | Demokratické strany | Wirecard | Shortování akcií | Obchodní podmínky | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Dlouhodobí investoři | Exact Sciences | Návratnost | Altria Group | Netflix | Inovace | List Financial Times | Washington | Daimler | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Velké trhy | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Experti | Výplaty dividendy | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Nájemné | Apple Inc. | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Prezident | AMGN | Koronavirus | Google | Instagram | Nákaza koronavirem | Trhy | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | American Express | Pohyby cen | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Ceny Bitcoinu | Las Vegas | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Zlepšení | Úsilí | SBUX | BABA | Akcie Alphabet | Obchody | Akcie automobilky Tesla | Výrazné ztráty | Fresenius Medical | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Co je IPO? | Snowflake | IPO Robinhood | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Akcie společnosti Apple | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Dodatečný kapitál | Gilead Sciences | FinTech akcie | Akcie Hypoport | Akcie Fidelity National Information Services | Akcie Fidelity | Střední podniky | Ekonomické recese | Šéfka ECB | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Guru | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Obrovské ztráty | WP | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Bright Trading | Dennis Dick | Vysoké ztráty | Air France-KLM | Lufthansa | Short-selling | Index strachu VIX | Mince | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Nákupy akcií | Letectví | Největší pády | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Cenový vývoj | Fiskální balíček | Vedlejší účinky | Viceprezident | Spotřebitelé | Pád ceny | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | JPMorgan Chase & Co | Volatilita akciových trhů | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Investiční svět | Algoritmy | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MPO | Kalifornie | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Domácnosti | Iracionální | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems | Enormní zájem | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Potenciál | Automobilový trh | Allianz | Viry | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Organizace | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Akcie Apple (AAPL) | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Mexiko | Eni | Výroba v Německu | Patenty | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Emitenti | Massachusetts | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | AMC | Procter & Gamble | Vzrušení | Vládnoucí strana | Poradenské společnosti | Propad ceny | Finanční pomoc | Cenové pohyby | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Air France | Zoom Video Communications | Joe Biden | Grayscale | Čtvrtletní výsledky | 3M | Experimentální lék | Shell | ATH | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Tweet | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Koncern Volkswagen | Finanční riziko | PEPSICO | Dovoz | Turistika | Dosáhnout zisku | Pozitivní očekávání | Regulační orgány | Expanze | Bezpečnost | Pozastavení obchodování | Macy’s | Dluhy | NKE | Merck KGaA | Merck | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Xiaomi | Společnost Xiaomi | FBI | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Moderna | Společnost Moderna | Advance Auto Parts | Koronavirová pandemie | Akcie leteckých společností | Aktivity společnosti | Biotechnologická společnost | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Pronájem nemovitosti | Mondelez | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Soubor pravidel | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Londýnské burzy | Gambling | Obchodovaný objem | Pump & Dump | Vedení společnosti | Waymo | Square | Býčí trend | Sanofi | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Představenstvo | Restrukturalizace | Výkyvy cen | Fintech společnosti | Český stát | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | eSports | Online hry | Akcie Coca-Cola | Signál k prodeji | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Ant | Michal Lukáč | Sony | Generace Z | Nový trend | Steve Jobs | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | KLM | ChainLink | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Kolísání cen | Společnost XTB | Akcie těžařů | Fresnillo | KGHM | Silvercorp Metals | Porušení pravidel | Zlatá horečka | DeFi | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Silné momentum | Důvěra | IPO Ant Group | Ant Group | Výzkumy | Blue Origin | Společnost Blue Origin | Časový úsek | Vývoj léků | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Erdogan | Turecký prezident | Deutsche Lufthansa | Fortnite | Virgin Galactic | Air Liquide | Počet akcií | Akcie Airbus | Coca-Cola | Holdingová společnost | Přístup na burzu | SPAC | Zhodnocení akcií | Elektrická auta | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Akcie Volkswagen (VOW3) | VOW3 | Volkswagen (VOW3) | Sequoia | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Rozdělení akcií | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Šéf Tesly | Politici | Vývoj ceny akcie | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Grubhub | Biden | Fiskální pomoc | Marathon | Vinci | Česká republika | Průmyslové zakázky | Poptávka po akciích | NextEra | Pump and dump | Energetický sektor | AEX | Naspers | Akcie Johnson & Johnson | iPhone 12 | iPhone | Klinické testy | Walgreens | Multimilionáři | Akciové portfolio | Akcie Sony | Koncern | Chování ceny | Množství peněz | Defi | Nařízení | Newmont | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Bed Bath & Beyond | BBBY | SAP AG | Pravidelný příjem | PFE | CSCO | JNJ | ABBV | Uniswap | Aave | Očekávané výnosy | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | MCD | Pfizer a BioNTech | Bull run | Pinduoduo | Akciové investování | Agresivnější obchodníci | QCOM | MRNA | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | Akcie Snowflake | Proražení | NextEra Energy | Investice do vody | GME | GameStop | GME.US | Akcie americké společnosti | Akcie Airbnb | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | ABNB | Největší IPO | Vakcinace | BIDU | Očkování | LEN | Mutace koronaviru | MGM | Obchody s deriváty | Rally na Bitcoinu | Stimulační balíček | Carnival | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Polkadot | DOT | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Brands | Akcie Prosus | JD | Tržby z prodeje | Shopify | Zoom Video | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Acacia Communications | Držení pozice | Bidenův stimulační balík | Tilray | TLRY | ACB | GWPH | MRK | YOLO | WU | Situace na trhu | Vhodné akcie | Philips | Macrotrends | Macrotrends.net | AMC.US | AMC Entertainment | GameStop (GME.US) | SPCE | Virgin Galactic (SPCE) | Akcie Gamestop | Etsy | KFC | PEP | Streamovací služby | Deliveroo | GameStop rally | Akcie AMC | Prudký růst akcií | Amatérští obchodníci | Růst akcií firmy GameStop | Melvin Capital Management | Point72 Asset Management | MarketsInsider | Cnet.com | Sever cnet.com | Přerozdělení bohatství | Ztráty pro hedgeové fondy | Přezkoumání obchodů | Růst akcií GameStopu | BlackBerry | Reddit GameStop | Úkaz na trzích s akciemi | Akciové kasino | Internetové akciové kasino | Short pozice akcie | Akcie GME | 4chan | Hodnota firmy GameStop | Melvin | Citron Research | Melvin Capitals | GameStop (GME) | Co je Reddit | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Ceny akcií Tesla | Manipulace s cenami | Regulační úřad pro cenné papíry | Sociální média | Short Interest | Melvin Capital | Fond Melvin Capitals | Short Interest Ratio | Outstanding shares | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Intradenní pohyby | Aktivity WallStreetBets | Velké investiční fondy | Randy Frederick | Skupina drobných investorů | Spekulovat na pokles cen | Express | Koss | Naked Brand Group | Naked Brand | Masivní spekulace | Thomas Peterffy | Akcie GameStopu | Mark Cuban | Dave Portnoy | Ted Cruz | Alexandria Ocasio-Cortez | Apex Clearing | Dark pool | SWKS | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Chaotický vývoj | Joseph Grundfest | Komisař SEC | SEC Joseph Grundfest | Velké fondy | Todd Henderson | Dav z Redditu | Kyle Rodda | Spekulativní obchodování na burzách | Bílá velryba | Moby Dick | Obchodování na asijských akciových trzích | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Akcie společnosti GameStop | Koordinované nákupy | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | Finanční výsledky | Gene Simmons | Snoop Dogg | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | Grow Pharma | UNH | Poptávka po stříbře | Komunita Reddit | Rostoucí úrokové sazby | Akcie kanabisových spoločností | Anheuser-Busch inBev | Scotts Miracle-Grow Company | Molson Coors Beverage Company | NewAge | Corbus Pharmaceuticals Holdings | ACB.US | APHA.US | ABBV.US | BUD.US | MO.US | SMG.US | TAP.US | GWPH.US | NBEV.US | CRBP.US | CRBP | Zinek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Vakcíny proti COVID-19 | Air France-KLM (AF) | Akcie Air France-KLM | Akcie Air France-KLM (AF) | Kering | Regulátor v EU | AIG | FinTech akcie 2021 | Obchodování FinTech akcií | Rizika a příležitosti | Hypoport (HYQ) | Akcie Hypoport (HYQ) | HYQ | Akcie Fidelity National Information | Akcie Fidelity National Information Services (FIS) | Fidelity National Information Services (FIS) | Akcie Visa (V) | Akcie Square | Akcie Square (SQ) | Square (SQ) | SPWR | Air | Junior Trader | Filip Kaczmarzyk | Trading oddělení | CFH Makrets | Noble Securities | Obchodování OTC | Obchodování OTC instrumentů | Finanční zdraví | Investoři a obchodníci | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Banco Santander | Britská firma | Akcie třídy A | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | GameStop akcie | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Koss Corporation | Akcie Koss Corporation (KOSS) | AMC Entertainment (AMC.US) | Prezident Erdogan | IPO Deliveroo | xStation 5 | Vesmírné akcie | Vesmírná turistika | Akcie Virgin Galactic (SPCE) | Akcie Virgin Galactic | Společnost BlackBerry | BB.US | Umění | Special Purpose Acquisition Company | SPAC (Special Purpose Acquisition Company) | AMD | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | BBBY.US | Ark | Cathie Wood | Vysoká cena | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Potenciální výnosy | WSB | WallStreetBets (WSB) | Legenda WallStreetBets | Martin Shkreli | token DOGE | DOGE | Riskantní token | WEN | WEN.US | Wendy’s | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Těžaři | Akcie McDonald’s | Oslabení | Meme akcie | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie BlackBerry | Akcie BlackBerry (BB.US) | BlackBerry (BB.US) | Provozovatel kin AMC | Americký provozovatel kin AMC | Americký provozovatel kin | Provozovatel kin AMC Entertainment | Akcie společnosti AMC | GameStop Corp | GameStop Corp (GME.US) | Cena akcie AMC | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Graf akcie | CO2 | NASA | Akcie Moderna | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Fundamentální analýza Virgin Galactic | SPCE akcie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Vladimir Tenev | Baiju Bhatt | Obchodní aplikace | Cena akcie Newegg | Akcie Newegg | Newegg (NEGG) | NEGG | Akcie Newegg (NEGG) | Nvidia akcie | Dělení (split) | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Čínský výrobce | Smartphony | Odvětví | HOOD | Americká brokerská společnost | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Akcie Mattel | Mattel (MAT) | Akcie Mattel (MAT) | Delta mutace | HOOD.US | Akcie Robinhood | Náhoda | Robinhood (HOOD.US) | Chování | Akcie Robinhoodu | Akcie Robinhood (HOOD.US) | Swaggy Stocks | Účetní období | Andreessen Horowitz | SNOW | Snowflake (SNOW) | Akcie Snowflake (SNOW) | Starbucks (SBUX) | Akcie Starbucks (SBUX) | Rozbor | Společnosti | Akcie TeamViewer | TeamViewer (TMV) | TMV | Akcie TeamViewer (TMV) | Siemens (SIE) | SIE | Společnost Siemens | Akcie Siemens (SIE) | Marika Čupa | Ztrátové pozice | Metal Focus | Minulá výkonnost | Změny na trhu | Meta | Meta Platforms | Podmínky na trhu | Společnost | TIM | | Fibonacciho retracement | Fidelity Investments | Sequoia Capital | Steve Huffman | Alexis Ohanian | Focus | Miliardy USD | BlackBerry Ltd. | Meme stocks | Graf akcií GameStop | Hry | Spekulativní obchody s akciemi | Spekulativní obchody | Chipotle Mexican Grill | APP | Akcie GameStop (GME.US) | Quiver Quantitative | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Chipotle Mexican Grill (CMG) | CMG | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Akcie Chipotle Mexican Grill | Reddit IPO | Philip Newman | Nárůst spotřeby stříbra | Nákup stříbrných mincí | Marketingová komunikace | BedBath
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Walk-Forward matrix
Walk-Forward optimalizace
Wallcoingroup
Wallet Coins
Wallflower
Wall St. Cheat Sheet
Wall Street
Wall Street Academy
Wall Street Akademie
Wall Street akcie

Následující klíčová slova

WallStreetBets (WSB)
Wall Street index
Wall Street Journal
Wall Street Journal (WSJ)
Wall Street: Peníze nikdy nespí
Wallstreetská čarodějnice
Wall Street výsledky
Wall Street Warriors
Wallwood Broker
Wallwood Capital Management
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít