Pátek 12. srpen 2022 10:37
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Západoevropské akcie

img

Pražská burza posílila, PX táhly nahoru hlavně Erste a ČEZ, mírně rostla i KB

26.04.2022 Pražská burza dnes posílila, index PX po dvou poklesech v řadě stoupl o 0,73 procenta na 1372,09 bodu. Nahoru ho táhly hlavně akcie Erste Bank a energetické společnosti ČEZ. Komerční banka posílila mírně, naopak Moneta Money Bank mírně ztratila, stejně jako pojišťovna VIG. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
C:\fakepath\top-09032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.03.2020 1) Akcie na asijských trzích dnes výrazně klesly, především kvůli nejhlubšímu propadu cen ropy od války v Perském zálivu před téměř 30 lety. Ceny ropy klesly o více než 30 % v reakci na oznámení Saúdské Arábie, že odběratelům sníží cenu a že od dubna výrazně zvýší těžbu. To je vnímáno jako zahájení cenové války s Ruskem, které na schůzce s členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) odmítlo podpořit snahu Rijádu o koordinované snížení těžby.
C:\\fakepath\\česká burza.jpeg

Pražská burza zahájila týden propadem o šest procent

09.03.2020 Akcie na pražské burze zahájily týden propadem. Index PX po 09:30 klesal o 5,86 procenta, zhruba 20 minut po zahájení obchodování se ocitl i na 901,5 bodu. Okolo 900 bodů byl index naposledy v prosinci 2016. Vyplývá to z informací na webu burzy. Pražská burza následuje západoevropské trhy, které reagují na noční kolaps cen ropy. Oslabuje také česká měna, která k euru ztratila proti pátečnímu závěru 23 haléřů a obchoduje se za 25,61 Kč/EUR.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie v EU v reakci na kolaps cen ropy výrazně oslabují

09.03.2020 Západoevropské akcie zahájily týden silným propadem, který je reakcí na noční kolaps cen ropy na světových trzích. K propadu přispívá i situace v Itálii, která o víkendu přistoupila k bezprecedentnímu kroku a kvůli šíření koronaviru nařídila karanténu asi 16 milionům lidí.
img

Pražská burza posílila, táhly ji finanční emise v čele s Erste

04.11.2019 Pražská burza zahájila nový týden růstem. Index PX stoupl o 0,74 procenta na 1069,69 bodu. Nahoru ho táhly především finanční emise v čele s Erste Bank. Naopak se ztrátou uzavřel například telekomunikační operátor O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
C:\fakepath\italie.jpg

Evropské akcie díky situaci v Itálii zpevňují

28.05.2018 Západoevropské akcie zahájily týden růstem, a zotavují se tak z poklesu, který zaznamenaly minulý týden. Reagují především na povolební vývoj v Itálii, svou roli ale sehrál i posun v jednání o chystaném summitu USA a Severní Koreje. Evropský index STOXX 600 krátce před 10:00 SELČ přidával zhruba 0,2 procenta na 392 bodů, zatímco index italských akcií FTSE MIB měl k dobru 1,2 procenta na 22.676 bodů.
img

Evropské akcie za čtvrtletí klesly nejvíce za dva roky

29.03.2018 Západoevropské akcie navzdory dnešnímu růstu podpořenému zprávami o akvizicích a oživení v lednu zaznamenaly za celé čtvrtletí nejhorší propad za dva roky. Evropský index STOXX 600 se za celé první čtvrtletí snížil o 4,7 procenta a dnes uzavřel na 370,87 bodu, napsala agentura Reuters.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Janet Yellen rozzářila akciové trhy

13.07.2017 Šéfka Fedu Janet Yellen svým včerejším projevem vlila akciovým trhům čerstvou krev do žil, když naznačila, že Fed pravděpodobně nebude spěchat se zvyšováním úrokových sazeb, poněvadž inflace zůstává stále pod cílem centrální banky. Index S&P 500 za podpory všech sektorů vzrostl o tři čtvrtě procenta. Nejvíce se dařilo informačním technologiím a realitním developerům, naproti tomu nejmenší zisky si připsaly akcie finančních domů, kterým ve větším růstu bránil pokles výnosů na dluhopisových a swapových trzích. Zisk ve výši 0,6 % ale stačil průmyslovému indexu Dow Jones, aby vyšplhal na svoje čerstvé maximum. Dvě desetiny procenta pak dělí od rekordu index malých a středních podniků Russell 2000, který si včera polepšil o 0,9 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Nízká obchodní aktivita na akciových trzích před projevem Janet Yellen

12.07.2017 Za velmi nízké obchodní aktivity, kdy zobchodovaný objem byl o 17 % nižší než průměr za posledních 30 dní, index S&P 500 odevzdal necelou jednu desetinu procenta. Nejhorším sektorem se staly akcie finančních institucí, které ztratily 0,7 %, naopak nejúspěšnějším byly s půlprocentním ziskem energetické tituly následované informačními technologiemi (+0,4 %).
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Asijské trhy navázaly na včerejší růsty

11.07.2017 Americký index S&P 500 zahájil nový týden velmi vlažně, když přidal jen necelou jednu desetinu procenta. Zisky informačních technologií a těžařských společností vesměs kompenzovaly ztráty realitních developerů a maloobchodních řetězců. Obchodní aktivita byla podprůměrná, což může souviset i s očekáváním investorů na středeční projev Janet Yellen ohledně hospodářského vývoje americké ekonomiky a jeho dopadu na měnovou politiku Fed. Včerejší obchodování rovněž postrádalo jakýkoliv impuls od makroekonomických ukazatelů.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Tento týden zahajuje americká výsledková sezóna

10.07.2017 Dnešek již nejzajímavější makroekonomický údaj přinesl, a to v podobě německého zahračničního obchodu za květen, který překvapil vyšším přebytkem díky rychlejšímu růstu exportu. V tomto týdnu bude z pohledu makročísel nejpodstatnější až jeho závěr, kdy bude zveřejněna americká spotřebitelská inflace, maloobchodní tržby nebo spotřebitelská důvěra. Eurozóna přinese pouze průmyslovou výrobu.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Ropa se nadechuje k růstu; počet aktivních vrtů v USA po dvou letech klesl

04.07.2017 Zisky bank a energetických společností včera umazávaly ztráty technologického sektoru. Index S&P 500 nakonec přidal jen mírných 0,2 %. Cena ropy dále posílila, když páteční údaje americké energetické agentury ukázaly poprvé po 24 měsících na pokles počtu aktivních ropných vrtů. Lepší než očekávané prodeje aut a solidní data z americké průmyslové produkce pomohla i ostatním výrobním sektorům a průmyslově zaměřený index Dow Jones Industrial si tak připsal 0,6 %. Nedařilo se technologickým titulům, které odepsaly k jednomu procentu a stáhly index Nasdaq o půl procenta níže.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Americké akcie zažily nejlepší první pololetí od roku 2013

03.07.2017 Americké akcie v pátek mírně posílily, ale celotýdenní ztrátu se jim vymazat nepodařilo. Hlavní akciové indexy posilovaly o pár desetin procenta. Nejlépe se dařilo průmyslovým výrobcům. Spotřebitelské sektory také mírně rostly. Ztráty v pátek zaznamenaly především utility, technologické tituly a farmaceutické společnosti. Index S&P 500 v pátek přidal 0,2 % a z pohledu celého týdne odepsal 0,6 %. Především díky silnému růstu z prvního čtvrtletí však index od začátku roku stále drží zisk 8,2 % a americké akcie tak zažily nejlepší první pololetí od roku 2013.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Technologie opět zahýbaly trhy, tentokrát směrem dolů

30.06.2017 Akcie ve Spojených státech v průběhu včerejší seance odepsaly 0,9 %. Největší brzdou byly informační technologie s hlubokou ztrátou 1,8 %. O více jak jedno procento přišly ale další tři sektory – maloobchodní řetězce, těžaři komodit a realitní developeři. Naproti tomu duo finančních a energetických titulů zakončilo se vztyčenou hlavou. Akcie finančních domů (+0,7 %) podpořily rostoucí výnosy dluhopisů a zejména výsledky zátěžových testů, kterými prošly všechny sledované bankovní domy a které tak slibují větší dividendové žně pro akcionáře. Firmy energetického sektoru (+0,1 %) reagovaly na dále rostoucí ceny černého zlata.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Finanční tituly vévodily globálním akciovým trhům

29.06.2017 Americký index S&P 500 včera vymazal ztráty z úterní seance, když si připsal 0,9 %. Nejúspěšnějším sektorem byly finanční tituly, které si díky rostoucím výnosům státních dluhopisů polepšily o vysokých 1,6 % a vyšplhaly tak na své maximum od března letošního roku. Přes jedno procento, konkrétně 1,3 %, posilovaly akcie technologických firem, které částečně zkorigovaly svůj úterní hluboký pokles. Dařilo se i společnostem s nízkou tržní kapitalizací, když index Russell 2000 vyskočil o 1,5 % a uzavřel na dosah svého historického maxima. Utility včera naopak odevzdaly jedno procento. Červenou nulu zaznamenali realitní developeři.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Pokles technologických akcií postihl celý akciový svět

28.06.2017 Americký akciový trh prošel nejhlubším výprodejem za posledních šest týdnů, když si index S&P 500 pohoršil o 0,8 %. Technologický Nasdaq přišel dokonce o 1,7 %, kde na vině byla především rekordní uvalená pokuta pro Google Evropskou komisí. Důvodem nepříznivého sentimentu vůči všem akciím byly opětovné obavy z kybernetických útoků, nové neshody mezi republikány ohledně reformy zdravotnictví nebo slabší výhled na americkou ekonomiku z dílny MMF. Janet Yellen pak naznačila, že americká ekonomika je natolik silná, aby odolala zvyšování úrokových sazeb. Právě rostoucí výnosy vládních dluhopisů pomohly finančním akcím k tomu, aby se jako jediné v sektorovém pelotonu udržely v plusu a připsaly si půl procenta. Zajímavou zprávou pro banky budou dnes oznámené stresové scénáře americké centrální banky.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Globální akciový trh v blízkosti svého maxima

26.06.2017 Konec uplynulého týdne přinesl americkému akciovému indexu S&P 500 mírné zisky na úrovni necelých dvou desetin procenta. Nejvíce si polepšily energetické tituly, které si připsaly tři čtvrtě procenta, nicméně i tak se jednalo o nejhorší týden od února 2016 (-2,9 %). Naopak akcie farmaceutických společností přes páteční minimální pokles o 0,1 % zaznamenaly s 3,5% růstem nejúspěšnější týden od listopadu loňského roku.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Akcie včera příliš velkých změn nedoznaly

23.06.2017 Po vlažném začátku obchodování na americkém akciovém trhu zamířil index S&P 500 vzhůru a dosahoval na zisky okolo čtvrt procenta, nicméně v závěru o všechno přišel a zakončil v červené nule. Vítězem se staly opět farmaceutické tituly, které si připsaly více jak jedno procento. V minimálních ziscích uzavřeli ještě těžaři a zpracovatelé komodit, realitní developeři a informační technologie. Naopak nejvíce klesajícími sektory byly akcie finančních domů a prodejců nezbytného zboží (-0,7 %).
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Ztráty amerických technologických obrů táhnou akciové trhy dolů

12.06.2017 Při absenci makroekonomických dat bude začátek týdne patřit především politickým událostem, když investoři budou vyhodnocovat výsledek prvního kola francouzských parlamentních voleb a sledovat snahu britských konzervativců sestavit vládu po nepřesvědčivém vítězství v předčasných volbách. Z pohledu celého týdne bude nejsledovanější středeční zasedání americké centrální banky, od které se očekává, že tento týden zvýší sazby o 0,25 pb. V Evropě se ve čtvrtek sejde euroskupina, která se zřejmě opět neúspěšně bude snažit dojít k dohodě ohledně financování Řecka.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Navzdory slabším datům z trhu práce, americké akcie na maximech

05.06.2017 Nový týden načnou indexy nákupních manažerů jak v Evropě, tak v USA. Za oceánem se pak ještě přidá statistika průmyslových objednávek. Nejzajímavějším ukazatelem tohoto týdne ze Spojených států však bude květnový index ISM ze služeb. Ten by měl oproti dubnu mírně poklesnout, ale i tak zůstane bezpečně v pásmu značícím expanzi ekonomické aktivity. Na dobrou kondici sektoru služeb ukázaly i regionální indexy jednotlivých „poboček“ Fedu. Aktivitu na evropských trzích by mohly snížit státní svátky v Německu a Švýcarsku. Během týdne se pak pozornost investorů zaměří na čtvrteční zasedání ECB a předčasné volby ve Spojeném království. ECB by měla ponechat měnovou politiku beze změn, trhy však bude zajímat hodnocení rizik a náznaky vývoje politiky ECB do budoucna.
img

Vstup do nového týdne se asijským trhům podařil

22.05.2017 Spojené státy dnes z makroekonomických ukazatelů nic nenabízejí. V průběhu týdne bude zajímavý zápis z posledního zasedání Fedu a zveřejněny budou některé předstihové indikátory včetně páteční michiganské spotřebitelské důvěry, dlouhodobé objednávky či struktura HDP. I v Evropě zeje makroekonomický kalendář prázdnotou. V průběhu týdne budou investoři sledovat indexy PMI, německý Ifo index nebo zpřesněné údaje o HDP v jednotlivých evropských zemích.
eurusd-18052017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.5.2017

18.05.2017 Americké akcie zaznamenaly největší pokles od loňského 9. září. Zapříčinily jej obavy z politického chaosu ve Spojených státech. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera odepsal 1,76 procenta, tedy 370,12 bodu na 20.609,63 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,81 procenta, tedy 43,35 bodu na 2.357,32 bodu. Pro oba indexy to byl nejhorší denní propad od 9. září. Index technologického trhu Nasdaq Composite uzavřel na 6.011,24 bodech, a ztratil tak 2,57 procenta, tedy 158,63 bodu. Zažil nejhorší den od loňského 24. června.
francie.jpg

Západoevropské akcie dnes převážně oslabují

08.05.2017 Západoevropské akcie dnes navzdory počátečnímu růstu převážně oslabují, investoři totiž po předpokládaném vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách vybírají zisky. Index pařížské burzy CAC 40 odpoledne ztrácel 0,8 procenta na 5389 bodů, zatímco v pátek uzavřel na více než devítiletém maximu.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ odkládá připojení prvního temelínského bloku

21.12.2016 V USA dnes budou oznámena data z realitního trhu o prodejích nových domů a vývoji žádostí o hypotéky. Po silném říjnovém růstu by měly prodeje stávajících nemovitostí korigovat. V Evropě pak bude oznámena spotřebitelská důvěra, které by měla napomoci klesající nezaměstnanost a rostoucí mzdy.
img

Americké akcie mají našlápnuto na pátý kvartální růst v řadě

20.12.2016 Kalendář ekonomických ukazatelů je dnes prázdný a tak se pozornost investorů zaměří spíše na vývoj politické situace, která se začíná po zachycení dronu amerického námořnictva Čínou a atentátu na ruského velvyslance v Turecku výrazně přiostřovat. Násilné události v Německu, kde nákladní auto najelo do lidí na vánočním trhu je další nepříjemnou zprávou, která může obnovit obavy z terorismu.
wallstreet.jpg

Akcie v USA dnes dál zpevňují

10.11.2016 Americké akcie po zvolení republikána Donalda Trumpa prezidentem pokračují ve svižném vzestupu. Dow Jonesův index tak na začátku dnešního obchodování vystoupil na nové rekordní maximum v očekávání, že Trump v prvních letech ve funkci podpoří ekonomiku zvýšenými výdaji a zmírněním regulace.
akcie.jpg

Západoevropské akcie se zotavily z třídenního poklesu

08.07.2016 Akcie v západní Evropě se dnes podle hlavních indexů zotavily z třídenního poklesu, vzhůru je vytáhly zejména akcie producentů...
vynosy-dluhopisu-brexit.jpg

Obavy z brexitu tlačí dolů výnosy u dluhopisů

06.07.2016 Výnos desetiletých dluhopisů německé vlády se dnes propadl na nové rekordní minimum pod minus 0,2 procenta...
dax-22032016.jpg

Akcie po zprávách z Bruselu klesají

22.03.2016 Západoevropské akcie zahájily dnešní obchodování prudkým poklesem. Nejhůře si vedou tituly z oblasti...
euro dolar.jpg

Důvěra v ekonomiku eurozóny klesla

11.01.2016 Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku eurozóny v lednu klesla na nejnižší úroveň za poslední rok...
img

Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 10. října

13.10.2014 Pražská burza třetí týden v řadě oslabila a uzavírala na nejnižší úrovni od 8. srpna. Ve čtyřicátém týdnu poklesl...
ecb.jpg

ECB překvapila trhy a snížila úrokové sazby

04.09.2014 Evropská centrální banka (ECB) dnes nečekaně snížila svou základní úrokovou sazbu na nové rekordní...
img

Eurodolar je za dnešek výš po několika sadách makrodat

24.07.2014 Dnešní den nakonec trhům přinesl několik sad zajímavých makrodat. Indexy nákupních manažerů dopadly dobře v Číně i eur...
img

Dolar čeká, jestli předsedkyně Fedu přece jen nevyšle jestřábí signál

15.07.2014 Růst, který jsme včera ráno viděli na eurodolaru, byl postupně vymazáván. Dnes se tento pár vrátil až k 1,3600, odkud ...
img

Na programu konečně zajímavá data, měny zatím zůstávají v klidu

12.06.2014 Euro za včerejšek vůči dolaru kleslo pouze mírně, když trh postrádal nové impulsy. Ani kurz dolar-jen nepokračoval v d...
img

Jak agresivní dnes bude ECB? Euro před klíčovou událostí vyčkává

05.06.2014 Jednání Evropské centrální banky jsou v posledních měsících hodně zajímavá a atmosféra před nimi bývá napjatá. Pro dne...
img

Eurodolar klesá lehce pod 1,37, zatímco středoevropské měny pouze drží pozice

20.05.2014 Eurodolar se dnes ráno sesunul těsně pod úroveň 1,3700. Jde o celkem nevýrazný pohyb, který mohl být motivován nižšími...
shrnuti roku 2013 13122013.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2013

16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
draghi ecb.jpg

ECB: Sazby zůstanou nízko hodně dlouho

04.07.2013 Evropská centrální banka (ECB) nechá základní úrokové sazby na současném rekordním minimu ještě hodně...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Patrik Urban | Čína | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Euroskupina | HDP | Dluhová krize | Měnová politika | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Akvizice | Americký dolar | Asset management | BRICS | Transakce | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Burza | Béžová kniha | CEO | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fúze | IFO index | Index DAX | Index PX | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Japonský jen | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | MAE | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Portfolio | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Standard & Poor's 500 | Trend | Ukazatel | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | FTSEurofirst | Bank of China | Nomura | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Americký prezident | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Kurz koruny | Výsledky | Euronext | Credit Suisse | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Eurostat | Forexové intervence | Facebook | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Bankrot | Ceny akcií | Delta | Index | Podpora | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Pegas | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Banka | Brent | Britské libry | Brokeři | Cena | Cena akcií | Čínská měna | CZK | České akcie | Čínská banka | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Evropské měny | Fio | Fondy | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | ISM | J&T | Japonská ekonomika | Kurz čínské měny | Kurz dolar | Kurzy | Libra | Majoritní vlastník | Makroekonomický kalendář | Management | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Odkup akcií | Patria Online | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Volkswagen | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | EIA | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Indie | Janet Yellen | OIBDA | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Burza dnes | Burze | Investment | Aramco | Dow Jonesův index | Rabobank | DPA | The New York Times | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | FTSEurofirst 300 | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Cantor Fitzgerald | Mladá fronta Dnes | Washington Post | Šéfka Fedu | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Podnikatel | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Obavy z brexitu | Index FTSEurofirst 300 | Dluhopisy německé vlády | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Ministři financí eurozóny | Investiční firma | Úřad pro energetické informace (EIA) | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Britské akcie | Akcie těžařských společností | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Japonská burza | Japonský index Nikkei | IBEX | JPMorgan Chase | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Miliardy dolarů | Akcie v EU | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Růst akcií | AAA | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Ropná společnost | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Akcie na pražské burze | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Posílení eura | Index italských akcií | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | FTSE 100 | Výnos desetiletých dluhopisů | Odvrátit deflaci | Objem měsíčních nákupů dluhopisů | Přesun do bezpečných útočišť | Výhled | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéř | Italský bankovní sektor | Index FTSEMIB | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Západoevropské trhy | Akcie v západní Evropě | Index menších firem FTSE 250 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Britská vláda | Burza v Miláně | Americké akciové trhy | Propad kurzu britské libry | Mzdy | Britská ekonomika | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Růst světového obchodu | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | FTSE MIB | Investovat do akcií | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Indexy PMI | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Index KOSPI | Akcie Kofoly | JPMorgan Asset Management | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Americký akciový trh | Panevropský index STOXX 600 | Chuť investovat | Index italských akcií FTSE MIB | Primární emise akcií | Čínské měny | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Islámské dluhopisy | Sukuky | Konzultační společnosti | FTSE/MIB | Evropská komise | Statistický úřad | CNY | Finanční emise | Britský premiér | KB | Saudi Aramco | The Washington Post | Tým FXstreet.cz | Rozpočet | Deficit | Indigo | Obchod | Robert Shiller | Pojišťovna VIG | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Firma | Index DOW | Erste Group | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Amazon | Fortune | Úrok | Miliardy | Domácí měny | AFP | Bankovní tituly | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | General Motors | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Koruna dnes | Problémy | Pojišťovny | Těžba ropy v Rusku | Světové obchodní organizace | Kofola | Moskva | Americká automobilka | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Josef Dudek | Trhy | Šíření nového koronaviru | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Situace | České měny | BP | Organizace zemí vyvážejících ropu | Nejvýraznější ztráty | Americký Fed | Vývoj | Snížení těžby | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Energetické společnosti | Pojišťovna | Zbrojovka | Moneta | Colt | Společnosti | | Colt CZ
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Zaostávání Německa
Západní akciové burzy
Západní ekonomiky
Západní firmy
Západní intervence
Západní Kurdufán
Západní sankce
Západní sankce vůči Rusku
Západní společnosti
Západoafrické země

Následující klíčová slova

Západoevropské burzy
Západoevropské trhy
Západoevropský akciový index FTSEurofirst 300
Západoevropský index FTSEurofirst 300
Zápal pro trading
Zápis emocí
Zápis emocí do grafu
Zápis Fedu
Zápisky tradera
Zápis obchodů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
ActivTrades
Oanda
BidAskBit
reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít