Úterý 19. březen 2024 11:27
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
XTB trading konference 2024

Stagnace

img

Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 19. března

19.03.2024 Dolar v pondělí klesl, ale rozsah jeho poklesu vypadá jako pokračování pullbacku po dlouhém a působivém růstu. Ani nemá důvod k poklesu, protože konečné údaje o inflaci v eurozóně jen potvrdily předběžný odhad, který trh už zohlednil. Odpoledne trh zamrzl v očekávání zasedání Federálního výboru pro volný trh. Stagnace bude nejspíš přetrvávat, protože údaje o inflaci ve Velké Británii, které vyjdou zítra ráno, nebudou mít žádný vliv.
img

Ceny v průmyslu neklesají tak rychle, jak se čekalo. ČNB přesto sníží úrokové sazby „jen“ o 0,5 procentního bodu

18.03.2024 Ceny průmyslových výrobců letos v únorů klesaly pomaleji, než se čekalo. Meziročně vykázaly pokles o 0,9 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů pokles o 1,3 procenta. Meziměsíčně byla dynamika ale naopak silnější, než se čekalo, když ceny narostly o 0,5 procenta, namísto očekávaných 0,3 procenta. Každopádně deflační nebo naopak inflační tlaky v oblasti průmyslových cen nejsou natolik výrazné, aby měly vůbec potenciál vést jednotlivé bankovní radní k úvaze o přehodnocení postoje ve věci dalšího nastavení základních úrokových sazeb. Ty tak na zasedání tento týden ČNB nejspíše sníží „pouze“ o 0,5 procenta, a nikoli o výraznou 0,75 procenta.
img

Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 18. března

18.03.2024 Ve čtvrtek vpadla na trh vysoká volatilita v důsledku série makroekonomických údajů s vysokým dopadem. Další den se trh opět zastavil. Obchodníci si nevšímali údajů o průmyslové výrobě v USA, ačkoli tovární aktivita zpomalila. Analytici předpokládali, že průmyslová produkce vzroste z 0,0 % na 0,2 %. Místo toho zaznamenala pokles o 0,2 %. Byl v tom ale malý trik, díky kterému údaje vypadaly dokonce pozitivně. Mluvíme o revizi předchozího indikátoru směrem dolů na -0,3 %. Zdá se tedy, jako by tempo poklesu dokonce zpomalilo. V každém případě ale tyto údaje neměly žádný vliv na měnový trh, který jednoduše přešlapoval na místě. Dnes bude navíc tento pohyb v pásmu s největší pravděpodobností pokračovat. Jediným důležitým ekonomickým údajem v ekonomickém kalendáři je dnes zpráva o inflaci v eurozóně. Přinese ale revidované údaje. Index spotřebitelských cen se bude téměř jistě shodovat s předběžným odhadem, který trh už zohlednil.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed a ČNB

18.03.2024 V kalendáři na následující dny je nachystaná opět zajímavá série ekonomických dat, zdaleka nejdůležitější ale bude středa, během které zasedá jak Česká národní banka, tak americký Fed. Zatímco u americké centrální banky je o rozhodnutí jasno a zásadní bude především nová prognóza spolu s výhledem na další vývoj sazeb, u ČNB se bude rozhodovat o intenzitě snižování. Pokles inflace k 2% cíli spolu s neutěšivým ekonomickým vývojem otevírá prostor pro další akceleraci tempa, komentáře členů bankovní rady ale naznačují spíše opakované snížení o 50bb.
img

Stagnace v průmyslu na začátku roku zklamala

15.03.2024 Česká průmyslová produkce v lednu vykázala meziroční nulu a proti předchozímu roku tak zůstal objem výroby stejný. Náš i tržní odhad počítal s 2% růstem daným zejména silnější výrobou automobilů. Růst v automotive byl ale nakonec slabší, navíc doplněný o výrazný pokles ve výrobě strojů a zařízení. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 2,3 %.
img

Forex: Stagnace průmyslové výroby u nás a v USA v lednu, respektive únoru

15.03.2024 Tuzemská data z průmyslu pravděpodobně ukážou na meziměsíční stagnaci výroby v lednu. Podle našeho odhadu by to mělo být výsledkem vzájemně se kompenzující vyšší výroby aut a korekce silných prosincových nárůstů v ostatních zpracovatelských odvětvích. Ve světle negativního vývoje v německém průmyslu a jeho vzájemné propojenosti s českým průmyslovým sektorem je výhled pro vývoj domácí průmyslové výroby vcelku nepříznivý. Průmyslová výroba v USA za únor by podle nás měla rovněž prakticky stagnovat (-0,1 % m/m), když by efekt dobíhání výroby v automobilovém průmyslu měl již vyprchávat.
img

Sophiina volba dodavatelů automobilek

14.03.2024 Ještě před nedávnem by bylo téměř automatické, že dodavatelé automobilek by měli svou výrobu přeorientovat na elektromobilitu. Dnes však rozhodování o investicích do změny výroby již tak jednoduché není. Přední světoví výrobci automobilů totiž signalizují, že elektromobily nejsou jedinou cestou, kterou zvažují. To vše činí investiční rozhodování jejich dodavatelů složitější.
img

Pohonné hmoty ještě zlevňují, ale začnou zdražovat – dnes z několika důvodů

14.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se s příchodem března zastavilo a stagnace či mírné zlevňování pokračovalo i v uplynulém týdnu. Zlevňování ale nebude trvalejší povahy, řidiči se musí smířit s brzkým obnovením cenového růstu. Benzín je nyní o dva haléře na litr dražší než před týdnem, stojí v průměru 38,43 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o 14 haléřů na litr, na 38,46 Kč.
img

Ranní okénko - Inflační cíl v ČR dosažen, jaký bude vývoj v USA?

12.03.2024 Hlavní událostí dnešního dne je zveřejnění únorové inflace ve Spojených státech amerických. Na konci loňského roku meziroční inflace činila 3,4 % a v lednu došlo k jejímu poklesu na 3,1 %. Nicméně se nepředpokládá, že by dezinflační proces v únoru pokračoval a očekává se stagnace na stávající úrovni. Zároveň jádrová inflace zůstává zvýšená, když je odhadováno její snížení pouze z 3,9 % na 3,7 %. Navíc ani meziměsíční dynamika nenaznačuje, že by jádrová inflace začínala směřovat k cíli americké centrální banky (2 %). Riziko setrvání inflace na horní hranici tolerančního pásma v kombinaci s velmi dobrým výkonem americké ekonomiky tak zatím nepřimělo a v nejbližší době ani nepřiměje Fed zahájit cyklus uvolňování měnové politiky.
img

Americké mzdy zpomalily a nezaměstnanost stoupla

08.03.2024 Přání slabšího trhu práce ani tentokrát nebylo vyslyšeno úplně, ale určité signály v únorovém reportu najdeme a finančním trhům by to ke spokojenosti mělo stačit, ačkoli prvotní reakce byla docela nejistá. Data zveřejněná americkým ministerstvem práce za únor jsou relativně ke konsensu smíšená, při silnější tvorbě nových pracovních míst, ale vyšší nezaměstnanosti a pomalejších mzdách. Jako hlavní číslo obvykle trh sleduje počet nových pracovních míst.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Oslabení ekonomiky má vliv na trh práce

08.03.2024 Oslabení české ekonomiky se na trhu práce začíná projevovat menším počtem volných pracovních míst. Přesto ale nezaměstnanost nebude pro Česko znamenat problém a za celý letošní rok zůstane pod čtyřmi procenty, shodli se dnes analytici oslovení ČTK. Podle nich se tak firmy i nadále budou potýkat s nedostatkem zaměstnanců. Podle dnešních údajů Úřadu práce ČR podíl nezaměstnaných v únoru byl stejně jako v lednu čtyři procenta, lidí bez práce bylo zhruba o 27.500 více než volných míst.
img

Nezaměstnanost stagnuje na úrovni 4 %

08.03.2024 Podíl nezaměstnaných zůstal během února na stejné úrovni a dosáhnul tak 4,0 %. Sezónnost mezi únorem a lednem historicky nehraje významnější roli a stagnace tak odráží reálný vývoj na trhu práce. I přes nižší poptávku v některých odvětvích české ekonomiky zůstávají zaměstnavatelé obezřetní a nedochází tak k výraznějšímu propouštění pracovní síly. Pomáhá i často optimistický výhled na další vývoj, kdy firmy nadále počítají s ekonomickým oživením v průběhu letošního roku. V následujících měsících, zejména vlivem sezónních efektů, očekáváme snižování podílu nezaměstnaných do blízkosti 3,5 %.
C:\fakepath\umela-inteligence-07032024.png

Magické slůvko "umělá inteligence" mění vše

07.03.2024 Mnoho analytiků přirovnává současnou situaci s umělou inteligencí k investiční internetové bublině z 90. let. Tehdy stačilo do názvu firmy dát ".com" a zaručený byl úspěch. Podobný trend můžeme sledovat dnes, kdy si firmy do názvu přidávají zkratku "AI". To je nejmarkantnější forma, ale existují i další indicie, že magické spojení slov "umělá inteligence" působí na akcie jako živá voda. V posledních dnech se o tom mohl přesvědčit výrobce počítačů a serverů Dell.
img

Obchodní plán pro EUR/USD a GBP/USD na 7. března

07.03.2024 Skončila téměř dvoutýdenní stagnace eura a libry, a to navzdory mimořádně slabým údajům o maloobchodních tržbách v eurozóně. Podle zpráv se tempo poklesu zrychlilo z -0,5 % na -1,0 %, místo aby zpomalilo na -0,3 %. Pokračoval také pokles spotřebitelské aktivity.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 6. března 2024

06.03.2024 Jednotná měna se opět pokusila vyšplhat nad úroveň 1,0850, která slouží jako horní hranice rozpětí, z něhož se již dva týdny nedokáže vymanit. Podobně jako předchozí den se však také tento pokus ukázal jako neúspěšný. Celkově se trh nadále držel v blízkosti horní hranice rozpětí. Konečné odhady údajů PMI eurozóny sice dopadly lépe než předběžné odhady, které již naznačovaly růst; ještě lepší je však situace ve Spojených státech. Například kompozitní PMI, který podle předběžných odhadů klesl, nakonec vykázal nárůst. Údaje PMI se tedy vzájemně kompenzovaly. Trh ignoroval index cen výrobců v eurozóně. Tempo jeho poklesu se sice zpomalilo, ale nebylo tak výrazné, jak se očekávalo. To naznačuje, že trh potřebuje závažnější důvody, aby se vymanil z fáze stagnace.
img

Plán obchodování pro EUR/USD a GBP/USD na 29. února

29.02.2024 Tržní dynamika zůstala navzdory vysoké volatilitě na začátku týdne stejná. Přestože cena dolaru dopoledne klesla, do odpoledne se vrátila na své předchozí hodnoty, a to zejména kvůli prázdnému makroekonomickému kalendáři. Druhý odhad amerického HDP za 4. čtvrtletí se navíc shodoval s tím prvním, což nijak nestimulovalo náladu na trhu.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 29. února 2024

29.02.2024 Přestože zažívá nejvyšší úroveň volatility od začátku týdne, situace se nijak výrazně nezměnila. Jestliže dolar v první polovině obchodního dne ztrácel své pozice, pak se ve druhé polovině vrátil na původní hodnoty. Celkově nebyl však rozsah fluktuací tak výrazný. Obecně byl takový výsledek vzhledem k absenci jakýchkoli ekonomických údajů poměrně předvídatelný. Byl zveřejněn druhý odhad HDP Spojených států za čtvrté čtvrtletí, který se shodoval s prvním odhadem. Tato zpráva tedy nepřinesla nic nového. Dnes navíc očekáváme, že pár zůstane beze změny. Zpráva o počátečních žádostech o podporu v nezaměstnanosti pravděpodobně nebude mít na trh žádný dopad, protože se očekává, že celkový počet vzroste pouze o 12 000, což je spíše symbolická změna. Kromě toho se počet pokračujících žádostí pravděpodobně zvýší o 3 000. Ty mají mnohem větší význam než počáteční žádosti. Trh tak bude i nadále přešlapovat na místě.
img

Plán obchodování pro EUR/USD a GBP/USD na 27. února

27.02.2024 Nedávno zveřejněné údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, ačkoli měly o něco větší váhu než údaje o prodejích domů, neměly na trh výrazný vliv. Podle prognóz se však sníží o 4,0 %, což naznačuje, že spotřebitelská aktivita poklesla, což by mohlo vést ke zpomalení americké ekonomiky. Možná je ještě příliš brzy hovořit o recesi, ale jisté signály takovému vývoji skutečně nasvědčují. Pokud k tomu dojde, poptávka po dolaru se propadne a vytrhne trh ze stagnace, která začala minulý čtvrtek.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 27. února 2024

27.02.2024 Měnový trh nadále stagnuje, jak naznačuje libra, která včera vykazovala neobvykle vysokou volatilitu, zejména ve srovnání s jednotnou evropskou měnou. Přesto nepřekročila hranici padesáti bodů. Přesto dnes existuje možnost oživení a případného výstupu ze současné situace.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 26. února 2024

26.02.2024 Očekává se, že stagnace, která se projevila v pátek, bude pokračovat. Nejde jen o to, že je prázdný makroekonomický kalendář, jako tomu bylo na konci minulého týdne, ale také o to, že prakticky nezazní žádná vystoupení představitelů Evropské centrální banky nebo Federálního rezervního systému. I když klíčové slovo je zde "prakticky", protože dnes má vystoupit prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagarde.
img

T-Mobilu loni klesl provozní zisk o devět procent na 11,3 miliardy Kč

23.02.2024 Operátorovi T-Mobile loni klesl provozní zisk o 8,8 procenta na 11,27 miliardy korun. Tržby stouply o 1,9 procenta na 30,695 miliardy korun. Výsledky ovlivnila stagnace ekonomiky, protiinflační opatření i výrazný růst cen. T-Mobile to dnes oznámil v tiskové zprávě.
img

Důvěra v ekonomiku není nijak valná

23.02.2024 „Vývoj důvěry v českou ekonomiku v prvních dvou měsících letošního roku zatím nevěští nic dobrého. Po lednovém propadu totiž i v únoru se Indikátor důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad, snížil o 1,9 bodu na hodnotu 90,6. Dolů ho táhla zejména zhoršující se nálada mezi firmami. Indikátor důvěry podnikatelů poklesl o 2,8 bodu na hodnotu 89,9. A co je pro letošní vývoj české ekonomiky obzvlášť nebezpečné, k nejhlubšímu propadu důvěry v budoucí vývoj došlo v průmyslu – zde se index snížil o 4,7 bodu.
C:\fakepath\indexy-20022024.jpg

Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - indexy u magických čísel a Británie v recesi

20.02.2024 Indexy stále rostou a dolar s nimi, kdy ale očekávat jejich zpomalení? A jak do toho zapadá recese ve Velké Británii?
img

Denní shrnutí: klidný začátek týdne, Wall Street zůstává uzavřena📣

19.02.2024 První seance tohoto týdne se na mezinárodních akciových trzích nese ve znamení stagnace. Řídký kalendář zveřejňování makroekonomických údajů a bankovní svátek ve Spojených státech účinně tlumí aktivitu na trhu jak ze strany poptávky, tak nabídky.
img

Změny v oblasti financování bydlení: přehled a prognózy pro rok 2024

16.02.2024 V druhém měsíci roku 2024 Česka národní banka (ČNB) snížila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 6,25 %. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit podmínky na trhu s hypotékami. V rámci tohoto trendu je pro březen očekáváno další snížení, kde analýzy naznačují možný pokles sazeb až na úroveň 4 %. Hypoteční trh by se tak měl dočkat očekávaného oživení. Ne všechny novinky pro letošní rok jsou ale pozitivní.
img

BREAKING: USD klesal poté, co průmyslová výroba ztrácí

15.02.2024 Údaje o průmyslové výrobě v USA za leden byly zveřejněny dnes ve 15:15. Ve zprávě se očekávalo zvýšení průmyslové výroby i stagnace zpracovatelské produkce. Očekávalo se, že využití kapacity se oproti minulému měsíci mírně zlepší.
img

Denní přehled: Bitcoin testuje 52 000 USD, NATGAS klesá na 1,60 USD

14.02.2024 Indexy na Wall Street dnes umazávají část včerejšího propadu po zveřejnění indexu spotřebitelských cen. S&P 500 získává 0,5 %, Dow Jones se obchoduje o 0,1 % výše, Nasdaq poskočil o 0,8 % a Russell 2000 s malou kapitalizací roste o 1,9 %.
img

Připraveni na resetování: Průzkum analytiků Fidelity International pro rok 2024

14.02.2024 Poslední dva roky se nesly ve znamení obav z toho, jak vážně může být první trvalejší zpomalení ekonomiky od roku 2008. Podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (dále jen „Fidelity“) se však podmínky pro firmy, které se chystají na expanzi, ustálily. V roce 2024 stane světlým bodem světové ekonomiky Japonsko.
img

Za Valentýna letos lidé v Česku dají 2,6 miliardy korun. Hitem jsou poukazy na pobyt, masáže a dále dárky jako květiny, čokolády či upomínkové předměty

13.02.2024 Mnozí jeho oslavu kvůli doznívající inflaci a ekonomické stagnaci ale vypustí. Valentýnské výdaje v ČR narostly v uplynulém desetiletí třikrát rychleji než ve světě.
img

GBP/USD: Důležitý týden pro libru

12.02.2024 Pár GBP/USD zahájil obchodování sebevědomým růstem na pozadí všeobecného oslabení americké měny. Index amerického dolaru na začátku evropské seance prudce klesl, což kupujícím tohoto páru umožnilo posílit své pozice a přiblížit se k úrovni rezistence na hladině 1,2650 (v tomto cenovém bodě se linie Tenkan-sen a Kijun-sen na denním grafu shodují). Vzestupná dynamika však slábla.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout

12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 9. února 2024

09.02.2024 Libra si zažila určitou volatilitu, ale celkově zůstala na stejné úrovni. A to i přesto, že podle nejnovější americké zprávy žádosti o podporu v nezaměstnanosti klesly o 9 000, zatímco se očekával jejich nárůst o 7 000. Jinými slovy, údaje dopadly výrazně lépe, než se předpokládalo, a dolar neposílil. To dokazuje, že dolar je stále překoupený. A také to naznačuje nejpravděpodobnější vývoj událostí během dnešní obchodní seance. Vzhledem k tomu, že dolar je stále překoupený a ekonomický kalendář je zcela prázdný, trh se může zabývat korekcí současné nerovnováhy. Jinými slovy, libra pravděpodobně poroste, i když ne výrazně.
C:\fakepath\eurusd-09022024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 9.2.2024

09.02.2024 Akcie ve Spojených státech mírně vzrostly a index S&P 500 uzavřel těsně pod hranicí 5000 bodů. Obchodování však včera bylo rozkolísané. Investoři reagovali na výsledkové zprávy firem a zprávu o počtu žadatelů o podporu v nezaměstnanosti.
C:\fakepath\trader-07022024-53-zm.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta

07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
img

Kdo si v prvním čtvrtletí vyjedná nemovitost za dobrou cenu, bude vítězem

07.02.2024 Domácnosti se postupně dostávají z náročného období vysoké inflace. Řada lidí v uplynulých letech odložila nákup nemovitosti a tato poptávka se začíná na trh vracet. Úrokové sazby míří do hladiny, kterou lze považovat za dlouhodobý normál, na nějž jsme jen „zapomněli“ díky extrémně nízkým úrokům po roce 2011. Zájemci o koupi nemovitosti za dobrou cenu by tak neměli váhat.
img

Nastává zlom v propadu českého průmyslu?

06.02.2024 „Vývoj průmyslové produkce v prosinci potvrdil, že loňský rok byl pro český průmysl více než špatný. Průmyslová výroba v posledním měsíci roku 2023 meziročně klesla o 0,7 %. Ze špatných výsledků velké části průmyslových odvětví se vymyká zejména výroba automobilů s růstem o 11,8 %, což ostatně platilo pro větší část druhého pololetí. S dlouhodobými problémy se naopak potýká především české strojírenství. Z dřívějšího premianta průmyslové výroby se stalo odvětvím, které ji spíše táhne dolů. I vinou problémů strojírenství skončil celý loňský rok pro český průmysl nelichotivě; průmyslová produkce byla v roce 2023 meziročně nižší o 0,4 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 6. února. Britská libra nadále klesá

06.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v negativním obchodování. Včerejší kalendář událostí neobsahoval žádné zásadní události, ale přes noc vystoupil šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell a během dne byla zveřejněna zpráva ISM pro sektor služeb v USA. Powell zopakoval, že úroková sazba v březnu snížena nebude, a uvedl, že centrální banka chce mít větší jistotu, že se inflace posouvá k 2% cíli. Index PMI ISM v sektoru služeb dosáhl hodnoty 53,4, čímž překonal prognózu 52,0. Obě tyto události podpořily dolar, zatímco libra, která se měsíc a půl nacházela ve fázi stagnace, nyní horlivě dohání ztracené pozice se "záporným" znaménkem.
C:\fakepath\Nemecko-Cesko.jpg

Reuters: Špatný stav německého hospodářství ohrožuje Českou republiku a Maďarsko

30.01.2024 Špatný stav německého hospodářství ohrožuje středoevropské ekonomiky závislé na exportu. Ty se stále vzpamatovávají z jednoho z nejhorších inflačních skoků na světě v důsledku pandemie covidu-19. Úzké obchodní vazby s Německem a s jeho kdysi mohutným automobilovým průmyslem přitom byly pro region po pádu komunismu léta přínosem. Nyní jsou ale zpomalením růstu nejvíce ohroženy ekonomiky České republiky a Maďarska, ale také ekonomika Slovenska, uvádí ve své analýze agentura Reuters.
img

Forex: Tuzemská ekonomika na konci roku 2023 mírně vzrostla

30.01.2024 Hlavními ekonomickými daty dneška budou první odhady HDP za Q4 23. Zatímco česká ekonomika podle nás vzrostla o 0,2 % q/q, ta eurozóny pouze stagnovala a německá dokonce o 0,3 % q/q klesla. Všechny tyto údaje zároveň potvrdí, že rok 2023 z hlediska ekonomické výkonnosti za moc nestál. První odhad španělské inflace bude dnes předskokanem před čtvrtečním zveřejněním inflace pro celou eurozónu. Maďarská centrální banka bude pravděpodobně pokračovat se snižováním úrokových sazeb a zároveň očekáváme, stejně jako trh, že tempo jejich poklesu zrychlí na 100 bb. Velké množství dnes zveřejněných indikátorů uzavírají celková důvěra v ekonomiku v eurozóně za leden, stejně tak i spotřebitelská důvěra v USA, kde budou zároveň zveřejněny prosincové počty volných pracovních pozic (JOLTS).
C:\fakepath\Fintokei-webinar-Hartman-28012024.jpg

Prop Trading: Pouhý Trend, nebo Budoucnost Tradingu?

28.01.2024 Prop trading je všudypřítomný a v dnešní době asi už nemá smysl jej představovat. Obchodování na velkých účtech a pobírání odpovídajících zisků je opravdu lákavé, jenže jaká je vlastně realita? O tom si povíme na webináři s Ondřejem Hartmanem, který můžete sledovat přímo z tohoto článku.
img

Forex: Nižší výsledek tuzemské inflace dopadl na kurz koruny

15.01.2024 Uplynulý týden patřil zejména výsledkům inflace, které dorazily během čtvrtka jak z Česka, tak z USA. V případě tuzemské inflace si Český statistický úřad nachystal výraznější překvapení, kdy namísto trhem očekávané stagnace meziroční míry na 7,3 % přišel pokles na 6,9 %. Inflace tím v prosinci zamířila mírně pod úroveň prognózy ČNB a podpořila již tak agresivní sázky investorů na rychlé snižování sazeb v letošním roce. Pozitivní impuls koruně pak nepřinesl ani v odpoledních hodinách výsledek inflace ze Spojených států, která naopak překvapila vyšší hodnotou, než očekávali analytici, když meziročně vzrostla z 3,1 % na 3,4 %.
img

Auta táhla zahraniční obchod, průmysl naopak potopila

08.01.2024 Listopadová data z reálné ekonomiky vyzněla spíše negativně. Česká průmyslová produkce vlivem nižší výroby automobilů výrazně poklesla, stejně tak i stavební produkce, na kterou dopadlo nadprůměrně deštivé počastí i vysoké ceny stavebních prací a materiálů. Překvapivě pozitivním výsledkem skončil naopak zahraniční obchod, kterému pomohl vývoz automobilů a nižší a levnější nákupy ropy a zemního plynu. Celkově tedy čtvrté čtvrtletí nevyznívá pro českou ekonomiku zatím příliš dobře.
img

Výrazná korekce průmyslové produkce v listopadu po říjnovém silném nárůstu

08.01.2024 Průmyslová produkce v listopadu výrazně klesla a korigovala tak silný nárůst v předcházejícím měsíci. Meziměsíčně poklesla o 1,4 %, poté co v říjnu vzrostla o 2,8 %. V meziročním srovnání byla průmyslová produkce v listopadu nižší o 2,7 %. To představovalo výrazně silnější pokles, než s kterým počítal tržní konsensus, který činil -1,5 %.
img

Ranní okénko - Tento týden ovládnou data o inflaci

08.01.2024 Druhý lednový týden přinese obvyklou nálož tuzemských dat, kdy dnes vychází čísla ohledně průmyslu a zahraničního obchodu, v průběhu týdne pak dorazí informace o nezaměstnanosti nebo maloobchodu, nejzásadnější informaci ovšem bude představovat čtvrteční výsledek inflace. Čtvrtek bude zásadní i pro vývoj na globálním trhu, kdy v odpoledních hodinách vyjde výsledek inflace i v USA. V obou případech jde ale o prosincové hodnoty, které trh sice bude reflektovat, patrně ale ne s takovou silou, jako ostře očekávané výsledky za leden.
img

Česká ekonomika stále postrádá růstový impuls

05.01.2024 Tuzemská ekonomika vstoupila do loňského závěrečného čtvrtletí v lepší kondici, jak ukázala říjnová data z reálné ekonomiky. Obáváme se však, že pozitivní vývoj dále již nepokračoval a odhadujeme, že maloobchodní tržby i průmyslová produkce v listopadu oslabily. Průmyslová produkce podle nás klesla o 0,4 % m/m vlivem nižší výroby aut, byť ta by měla i tak zůstat poměrně solidní. Dále čekáme, že maloobchodní tržby bez aut po silném říjnovém růstu v listopadu mírně klesly o 0,2 % m/m. To by mělo potvrdit fakt, že spotřebitelské výdaje zůstávají utlumené.
img

S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny

01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
C:\fakepath\sila-men-01012024-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (prosinec 2023)

01.01.2024 Prosincové obchodování bylo na všech trzích ovlivněno slábnoucím americkým dolarem. Z toho dokázaly těžit především další světové měny, které posilovaly o jednotky procent. Nejsilnější měnou se stal japonský jen s růstem 5,11 %. Naopak slabého dolaru nedokázaly využít komodity a zlato, stříbro i ropa WTI v prosinci oslabily. Akciovým investorům v prosinci jistě udělal radost růst indexu S&P 500, který vytvořil nová cenová maxima, na kterých v závěru měsíce začal konsolidovat. Nyní se již pojďme podívat na jednotlivá finanční aktiva, abychom mohli zhodnotit jejich budoucí potenciál a cenový vývoj.
C:\fakepath\1703839112-praktick_oknko-29122023.jpg

Praktické okénko – Roční výsledky forex tradingu

29.12.2023 Zhodnocení, statistika a výsledky swingového diskrečního tradingu na forexu.
img

Palivo 49. Týden: Propad cen nafty

15.12.2023 Ceny pohonných hmot v 49. Týdenu (04.12 - 11.12.2023) na Slovensku výrazně klesly. Ceny benzinu klesly až o 1,98 %, tj. o 0,031 €/l na 1,534 €/l. Ceny motorové nafty klesly o poměrně více, a to až o 0,055 €/l, tj. o 3,45 % na cenu 1,539 €/l. Slabá spotřebitelská poptávka s nástupem zimy tak má na ceny benzinu a nafty výrazný vliv. Pozorujeme také postupnou normalizaci cen nafty, které se postupně přibližují cenám benzinu.
C:\fakepath\Argentina2.jpg

Argentinská měna odepsala přes 50 procent na 801 pesos za dolar

13.12.2023 Argentinská měna dnes oslabila o více než 50 procent zhruba na 801 pesos za dolar. Trh tím reagoval na úterní rozhodnutí administrativy nového prezidenta Javiera Mileie, který se šokovou terapií snaží zemi vyvést z vleklé hospodářské a finanční krize. Trh prezidentovu snahu zatím hodnotí relativně optimisticky, uvedla agentura Reuters.
img

Nezaměstnanost v dalších měsících poroste

08.12.2023 Během listopadu setrval v souladu s naším i tržním odhadem podíl nezaměstnaných na 3,5 % a stagnace dokazuje, že i přes zhoršování výhledu české ekonomiky zůstává trh práce napjatý. V nejbližších měsících bude podíl nezaměstnaných růst k hranici 4 %, tento vývoj je ale dán sezónními vlivy, kdy během zimy tradičně dochází k rušení některých pozic, zejména kvůli vlivu počasí.
img

Fidelity International: Výhled na rok 2024 v Asii – Na vlně růstového momenta

07.12.2023 Zpomalení čínské ekonomiky i silný americký dolar podkopával v uplynulém roce značné růstové tempo mnoha asijských ekonomik. V roce 2024 by však měl růst znovu převládnout.
img

Průmysl v říjnu těžil opět z automotive

07.12.2023 Česká průmyslová produkce během října meziročně vzrostla, kdy po očištění o dva pracovní dny navíc dosáhla růstu o 1,9 % (+8,0 % bez očištění). Náš odhad stejně jako medián analytiků počítal se slabším výsledkem poblíž meziroční stagnace. Pozitivně se dle očekávání projevilo oživení v automotive, kdy kombinace nižší srovnávací základny a problémů v předcházejících měsících vedla k meziročnímu růstu produkce v tomto odvětví o více jak 20 %. Meziměsíčně průmyslová produkce rostla o 2,8 %.
img

Prudký růst Bitcoinu, Etherea a Dogecoinu uprostřed panického nakupování: Mohammed El-Erian říká, že král kryptoměn těží ze slabého dolaru

05.12.2023 Hlavní kryptoměny zažily v pondělí večer výrazný nárůst v důsledku kombinace několika faktorů. Mezi tyto faktory patří zvýšená nákupní aktivita vyvolaná pocitem paniky, očekáváním nižších úrokových sazeb a očekávaným rozhodnutím o spotovém ETF na bitcoin.
img

HDP ČR, detailní údaje, 3Q 2023

01.12.2023 Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí vykázala výraznější pokles HDP, než naznačoval předběžný údaj, jenž byl již sám o sobě nepříjemným překvapením.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 24. 11. 2023

24.11.2023 Navzdory silnějším než očekávaným údajům PMI v eurozóně se trhu během čtvrteční obchodní seance nedařilo. Vzhledem k americkému svátku to není překvapivé. Bez amerických obchodníků se aktivita na trhu zastaví. Americké trhy jsou dnes otevřené, ale po kratší dobu. Je však docela možné, že se volatilita může postupně zvyšovat, protože ve Spojených státech budou zveřejněny předběžné údaje o indexech obchodní aktivity. Na rozdíl od Evropy jsou pro ně prognózy spíše negativní. Index zpracovatelského průmyslu by měl zůstat nezměněn, ale index služeb může klesnout z 50,6 bodu na 50,5 bodu, což způsobí pokles kompozitního indexu z 50,7 bodu na 50,6 bodu. V Evropě údaje PMI rostly. Dolar tedy může mít formální důvod k poklesu. Vzhledem k povaze obchodního dne však bude rozsah změn stále omezený.
img

EUR/USD: Euro je v nepříznivé situaci, protože eurozóna míří do recese

24.11.2023 Je náročné být optimistou, pokud jde o měnu regionu, jehož ekonomika se zmítá v problémech. Navzdory skutečnosti, že složený index nákupních manažerů (PMI) eurozóny v listopadu překonal odhady expertů Bloombergu, je již šestý měsíc v řadě pod kritickou hranicí 50 bodů, což ukazuje na pokles HDP. Zdá se, že měnový blok se spíše ponořil do recese, než aby se pomalu "vyhrabával" nahoru, jak zmiňuje Evropská komise. To je nepříznivé zejména pro EUR/USD.
C:\fakepath\trader-23112023-44-zm.png

Forex: Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám

23.11.2023 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru zpevnila ve srovnání se středečním závěrem o pět haléřů na 24,40 EUR/CZK. Vůči dolaru si pak česká měna polepšila o 11 haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,38 USD/CZK.
img

Ranní okénko - Fed s vysokou pravděpodobností sazby již nezvýší

16.11.2023 Dnes zveřejní Český statistický úřad ceny výrobců za měsíc říjen. Tlaky na straně nabídky i nadále odeznívají, kdy v meziměsíčním srovnání očekáváme růst cen průmyslových výrobců o 0,6 % a meziročně o 1,0 %. Kvůli slabému odbytu výroba firem ve většině odvětví klesá, proto i v menší míře nakupují vstupy, což se promítá i na prodejních cenách. Firmy navíc ve vyšší míře přistupují k slevovým nabídkám, aby dokázaly své zboží prodat.
img

BREAKING: Tuzemská inflace vzrostla více, než se očekávalo

10.11.2023 Index spotřebitelských cen v České republice dosáhl za říjen meziročního růstu 8,5 %, zatímco odhad činil 8,4 % a v září bylo zveřejněno 6,9 %. Meziměsíčně se index CPI zvýšil o 0,1 % při očekávání stagnace. Opětovný růst CPI je dán statistickým efektem promítnutí Úsporného tarifu do cen elektřiny. Ceny elektřiny zrychlily svůj růst na 148,6 % meziročně, přičemž v září rostly jen o 16,5 %.
img

Je Čína na pokraji stagflace? 🔎

09.11.2023 Ekonomický výhled Číny je v současnosti pod tlakem způsobeným jejím slabým realitním sektorem, kde klesající ceny nemovitostí a poptávka signalizují širší ekonomické problémy. Vzhledem k tomu, že nemovitosti jsou významnou složkou bohatství domácností v Číně, pokles cen bytů způsobil, že se mnozí zdráhali utrácet, což přispívá k ekonomické výkonnosti. Navíc přísná pandemická opatření země měla dlouhodobý dopad na spotřebitelské a obchodní výdaje, přestože byla téměř před rokem zrušena. Kombinace těchto faktorů představuje riziko deflace, kdy ceny neustále klesají a ekonomická stagnace pokračuje, což potenciálně vytváří cyklus snižování výdajů a investic.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost v ČR poklesla, inflační očekávání v eurozóně dále rostou

09.11.2023 Čtvrtek je jediným dnem v tomto týdnu, kdy nedorazí žádný údaj z tuzemské ekonomiky. I v globálním měřítku bude nouze o data, a tak dorazí pouze každotýdenní údaje z amerického trhu práce, konkrétně o počtu nově podaných i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V obou případech se očekává stagnace na podobných hodnotách jako v předchozím týdnu.
img

Nezaměstnanost v Česku: Stagnace nebo skrytá krize?

08.11.2023 Úřad práce dnes zveřejnil data o nezaměstnanosti, která zůstává stabilní s meziročním podílem nezaměstnaných osob 3,5 %. Tento údaj odhaluje stagnující dynamiku trhu práce.
img

Forex: Tuzemská nezaměstnanost se nemění

08.11.2023 I když dnešní světový kalendář přináší celou řadu ukazatelů, jsou spíše druhého sledu a nelze od nich čekat zásadnější dopad do finančních trhů. To platí i pro tuzemskou nezaměstnanost. Obchodníci s polským zlotým a tamními sazbami ale budou čekat na výsledek jednání polské centrální banky. Tržní konsensus ukazuje na snížení sazeb o 25bb, menšina analytiků počítá s tím, že sazby dolů nepůjdou.
img

ČNB v září pokračovala s odprodejem výnosů z devizových rezerv

07.11.2023 Podle dnes zveřejněných údajů během letošního září ČNB na devizovém trhu uzavřela spotové operace za 277 mil. EUR. To je o něco méně než měsíční limit ve výši 300 mil. EUR, který dříve zmínila viceguvernérka ČNB E. Zamrazilová. Pokračuje tak odprodej části výnosů z devizových rezerv, jehož obnovení bylo oznámeno zároveň s formálním ukončením intervenčního režimu na obranu koruny na srpnovém měnověpolitickém zasedání centrální banky. Současně zveřejněný stav devizových rezerv poklesl ke konci října meziměsíčně o 1,7 mld. EUR na 128,9 mld. EUR. V poměru k velikosti ekonomiky devizové rezervy dosahují více než 40 % ročního HDP a jsou stále jedny z největších na světě.
img

V září se propad v průmyslu prohloubil

06.11.2023 Česká průmyslová produkce během září meziročně poklesla o 7,8 %, negativní je i výsledek po očištění o kalendářní vlivy, který stále udává reálný pokles o 5,0 %. Výrazné zhoršení u tuzemského průmyslu je možné pozorovat také na meziměsíční bázi, kdy proti říjnu došlo k poklesu průmyslové produkce o 1,8 %. Trh očekával lepší výsledek zhruba na úrovni meziměsíční stagnace a dnešní čísla tak lze vnímat jako další negativní překvapení po slabším než očekávaném výsledku HDP za třetí kvartál.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nižší srovnávací základna zrychlí českou inflaci

06.11.2023 Ve Spojených státech bude tento týden zveřejněn deficit zahraničního obchodu. Ten se zřejmě v důsledku růstu importů v září výrazně prohloubil. Značná část zboží pravděpodobně skončila v zásobách, což pomohlo americké ekonomice v Q3 k téměř pětiprocentnímu mezikvartálnímu anualizovanému růstu. V eurozóně bude pozornost patřit německé průmyslové produkci za září. Ta podle našeho odhadu meziměsíčně rostla. Naopak výstup českého průmyslu v září ve srovnání s předchozím měsícem o další více než jedno procento poklesl. Podíl českých nezaměstnaných osob v říjnu stagnoval. Klíčovou událostí pak bude páteční zveřejnění domácí inflace. Ta by měla stoupnout na 8,4 % z 6,9 % v září. Důvodem bude vliv nižší srovnávací základny související s loňským zavedením energetického úsporného tarifu. Nebýt tohoto čistě statistického efektu, inflace by podle našeho odhadu byla o 2 až 3 procentní body nižší. Polská centrální banka na svém středečním zasedání ponechá podle kolegů z SG sazby beze změny.
img

Forex: Po ponechání sazeb beze změny koruna posílila

03.11.2023 Na domácí půdě bylo klíčovou událostí tohoto týdne zasedání České národní banky. Ta ponechala repo sazbu na 7 %. Toto rozhodnutí podpořilo pět radních, zbylí dva hlasovali pro snížení repo sazby o 25 bb na 6,75 %. Svou roli pravděpodobně sehrála obava o dostatečnou ukotvenost inflačních očekávání v souvislosti s očekáváným (byť technickým) zvýšením meziroční inflace v letošním závěrečném čtvrtletí a nejistotou ohledně míry tradičního lednového přecenění zboží a služeb. Koruna ve čtvrtek reagovala zpevněním o 0,7 % na 24,46 EUR/CZK. Mírně posílila ještě i v pátek (pod 24,40 EUR/CZK). Kolem těchto úrovní se pohybovala i během pátečního obchodování. Ostatní regionální měny se vyvíjely rozdílně. Polský zlotý zůstal po celý týden víceméně beze změny (na 4,45 EUR/PLN), maďarský forint pak posílil pod hladinu 380 EUR/HUF, tedy o 1,3 %.
img

Ranní okénko - Stabilní sazby ČNB, v USA vycházejí data z trhu práce

03.11.2023 Dnes je tuzemský kalendář prázdný a trhy tak mají čas do zpracovávat včerejší rozhodnutí ČNB o stabilitě sazeb. Z eurozóny dorazí údaj o zářijové nezaměstnanosti, kde je očekávána stagnace na 6,4 %. Daleko zajímavější tak budou říjnová data z amerického trhu práce, kde vychází tradiční set včetně míry nezaměstnanosti, počtu nových pracovních míst mimo zemědělský sektor a vývoje mezd.
C:\fakepath\trader-02112023-32-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.11.2023 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) i na dnešním zasedání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Informovala o tom mluvčí ČNB Petra Krmelová. Základní úroková sazba je na této úrovni od června 2022. Analytici byli před dnešním jednáním bankovní rady rozděleni, část očekávala, že centrální banka vzhledem k vývoji ekonomiky už zahájí snižování úroků.
C:\fakepath\1698936851-praktick_oknko-02112023.jpg

Praktické okénko – Pěkný zisk díky nenápadnému supportu

02.11.2023 Netradiční pojetí obchodní přípravy, ale tradiční a ověřené řízení obchodu. Toto byla kombinace, která nakonec vedla k zisku.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Lidí bez práce v Německu přibylo nad očekávání, míra nezaměstnanosti stoupla

02.11.2023 Počet lidí bez práce v Německu se v říjnu podle sezonně přepočtených údajů zvýšil o 30.000 na 2,678 milionu, což je více, než se čekalo. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový úřad práce, podle kterého se míra nezaměstnanosti proti září zvýšila o desetinu procentního bodu na 5,8 procenta. Obvyklé podzimní oživení na trhu práce se tak nekoná, uvedla agentura DPA. Šéfka úřadu práce Andrea Nahlesová se domnívá, že na vině je dlouhodobá stagnace německé ekonomiky.
img

Co očekávat od rozhodnutí BoE❓

02.11.2023 Bank of England (BoE) hodlá po dnešním zasedání ponechat úrokové sazby na současné úrovni 5,25 %. Rozhodnutí o úrokových sazbách bude oznámeno ve 13:00. Zdržet se navyšování je základní scénář odrážející opatrný přístup Federálního rezervního systému (Fed) a Evropské centrální banky (ECB). Toto rozhodnutí by znamenalo druhé pozastavení v řadě po sérii 14 zvýšení sazeb od prosince 2021 s cílem kontrolovat inflaci. Za zmínku stojí, že míra inflace zůstává výrazně nad cílem BoE ve výši 2 %, přičemž poslední údaje ukazují meziroční nárůst o 6,7 %. Zdá se však, že politika banky směřuje k uváženějšímu přístupu zaměřenému na hodnocení ekonomických dopadů předchozích agresivních zdražování. Bankéři BoE naznačují nutnost udržení sazeb na zpřísněné úrovni pro nejbližší období.
img

Dnešní rozhodnutí FOMC❗

01.11.2023 Rozhodnutí FOMC bude přijato dnes v 19:00 SEČ/18:00 GMT. Zatímco investoři obecně očekávají, že Fed ponechá sazby beze změny, konference po zasedání bude velmi důležitá. Zde je pozadí.
img

Forex: Fed ponechá sazby beze změny

01.11.2023 Klíčovou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta ale s největší pravděpodobností ponechá sazby beze změny. Na stávající úrovni podle našeho odhadu zůstanou až do druhého čtvrtletí příštího roku, kdy čekáme jejich první snížení. Z dat bude zveřejněn ADP report mapující počet nově vytvořených míst v soukromém sektoru. Ten by měl podle tržního konsensu oproti září vykázat vyšší počet. Mírně by se měl zlepšit i index ISM z amerického průmyslu, ačkoli stále zůstane pod 50bodovu hranicí. Hluboko pod ní bude zřejmě i říjnový český PMI. I jeho ale čeká podle našeho odhadu zlepšení.
img

Forex: Český i evropský HDP mírně zklamal

31.10.2023 Tuzemský HDP se podle předběžného odhadu ČSÚ ve třetím letošním čtvrtletí snížil mezičtvrtletně o 0,3 %. Meziroční pokles dosáhl 0,6 % a zůstal tak oproti druhému čtvrtletí beze změny. Výsledek za třetí čtvrtletí byl oproti naší prognóze mírně horší, když jsme očekávali mezičtvrtletní pokles ve výši 0,1 % a ten meziroční na úrovni -0,5 %. Tržní konsensus pak byl ještě optimističtější, když čekal mezičtvrtletní stagnaci HDP a meziroční pokles o 0,3 %. Struktura HDP zatím známa není, podle komentáře ČSÚ však domácí poptávka stagnovala. Mezičtvrtletní pokles HDP byl pak způsoben hlavně nižší zahraniční poptávkou. Koruna nejprve reagovala oslabením k úrovni 24,60 EUR/CZK, poté však ztráty zkorigovala zpět směrem k 24,52 EUR/CZK. Ostatní regionální měny mírně posilovaly. Polský zlotý zpevnil o 0,1 % na 4,44 EUR/PLN, maďarský forint o 0,2 % na 382,40 EUR/HUF.
img

Česká ekonomika v Q3 mezičtvrtletně klesla

31.10.2023 Tuzemský HDP se podle předběžného odhadu ČSÚ ve třetím letošním čtvrtletí snížil mezičtvrtletně o 0,3 %. Meziroční pokles dosáhl 0,6 % a zůstal tak oproti druhému čtvrtletí beze změny. Výsledek za třetí čtvrtletí byl oproti naší prognóze mírně horší, když jsme očekávali mezičtvrtletní pokles ve výši 0,1 % a ten meziroční na úrovni -0,5 %. Tržní konsensus pak byl ještě optimističtější, když čekal mezičtvrtletní stagnaci HDP a meziroční pokles o 0,3 %.
img

HDP ČR, předběžný odhad, 3Q 2023

31.10.2023 Česká ekonomika hlásí za letošní třetí čtvrtletí mezikvartální pokles HDP o 0,3 % a setrvání meziročního poklesu na úrovni 0,6 %.
img

Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023

31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
img

Forex: Česká ekonomika podle nás v Q3 mírně mezičtvrtletně klesla

31.10.2023 Dnešek přinese první odhady HDP za Q3 pro ČR a eurozónu. V případě tuzemského HDP očekáváme mezičtvrtletní pokles o 0,1 %, naproti tomu eurozóna podle našeho odhadu naopak ve stejném rozsahu vzrostla. Struktura HDP zatím v obou případech známa nebude, když k jejímu zveřejnění dojde až zhruba za měsíc. V eurozóně se dnes dočkáme také prvního odhadu říjnové inflace. Ta by měla především vlivem vyšší srovnávací základny výrazně klesnout z 4,3 % na 3 % y/y. Data z USA pak nabídnou pouze spotřebitelskou důvěru, pro kterou očekáváme mírné zlepšení.
img

Forex: Německá ekonomika v Q3 o 0,1 % klesla

30.10.2023 Německý HDP se v letošním třetím kvartále mezičtvrtletně snížil o 0,1 %. To byl oproti tržnímu konsensu, který očekával pokles o 0,2 % q/q, nepatrně lepší výsledek. Směrem vzhůru však byly revidovány předchozí dva údaje za Q2 (z původně udávané mezičtvrtletní stagnace na +0,1 %) a Q1 (z -0,1 % na mezičtvrtletní stagnaci). Navzdory drobným odchylkám mezičtvrtletní dynamiky HDP jedním či druhým směrem lze říci, že německá ekonomika zhruba od poloviny loňského roku v podstatě stagnuje. Vzhledem k tomu, že údaj za Q3 je pouze prvním odhadem, struktura vývoje HDP zatím není známa (zveřejněna bude 24. listopadu). Podle komentáře tamního statistického úřadu se však na slabém HDP podepsala klesající spotřeba domácností, zatímco fixní investice naopak rostly.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB přerušila zvyšování úroků, základní sazbu nechala na 4,5 procenta

26.10.2023 Měnový výbor Evropské centrální banky (ECB) dnes podle očekávání nechal základní úrokovou sazbu beze změny na 4,5 procenta. Přerušil tak nejdelší sérii zvyšování úrokových sazeb ve své 25leté historii. Nejnovější údaje nadále ukazují, že inflace se pomalu snižuje k dvouprocentnímu cíli. ECB to uvedla ve svém prohlášení. Šéfka ECB Christine Lagardeová dnes předpověděla, že ekonomika eurozóny zůstane ve zbytku roku slabá, ale v dalších letech by měla oživit.
C:\fakepath\cina-23102023.png

Čína si vybírá mezi inflací a zombie

23.10.2023 Čína svůj ekonomický model v prvních dvou desetiletích tohoto století stavěla na investicích na dluh. Dokud generovaly investice dostatečný výnos, raketově rostoucí HDP dluh opticky snižoval, protože míra zadlužení k výkonu ekonomiky výrazně nerostla.
img

Češi si nechávají ujet vlak levných nemovitostí, zbylý čas se počítá na jednotky týdnů

19.10.2023 Poslední čísla o realitním trhu, která vydala skupina European Housing Services, hlásí stagnaci pražského trhu a propady v cenách středočeského i jihomoravského. Jakkoli mohou dávat naději, že dostupné ceny bydlení je možné vyčekat, opak je pravdou. Nejedná se o nic jiného než poslední pokles před pořádným nadechnutím, které už počítáme na jednotky týdnů. A s ním i konec nadějí na výhodný nákup. Tedy pokud se zájemci k situaci nepostaví chytře. A letos poprvé stojí možnosti trhu tak trochu i díky nám na jejich straně.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně zamířila znatelně níže

19.10.2023 Z USA dorazí týdenní statistika o počtu nově podaných i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V obou případech se očekává stagnace na podobných hodnotách jako v minulém týdnu. Dále se dozvíme údaje o počtu prodeje již existujících domů, kterých by se dle mediánu trhu mělo prodat nejméně od začátku tohoto roku. V neposlední řadě bude zveřejněn zářijový výsledek tzv. Leading indexu, pomocí kterého lze odhadnout možnou změnu ve vývoji americké ekonomiky. I nyní tento ukazatel naznačuje, že by americká ekonomika měla zamířit do recese, ale americká ekonomika nepřestává udivovat svou odolností a ekonomický pokles je zatím v nedohlednu.
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy zhodnocují navzdory centrálním bankám

17.10.2023 Od začátku roku do konce třetího čtvrtletí zhodnotily podílové fondy průměrnému investorovi vklady o 5,1 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Zatímco v prvním pololetí vykázaly fondy silný růst ve výši 5,71 %, ve třetím kvartálu jsme byli svědky stagnace. Vinou velice proměnlivého prostředí kapitálového trhu fondy ve třetím čtvrtletí lehce odepsaly 0,58 %. Přesto navzdory horším výsledkům z posledních dvou měsíců dosahuje průměrný český investor za poslední tři roky při investicích do akciových fondů zisk 6 % ročně.
img

Nenechte se odradit od investování, ceny nemovitostí dlouhodobě porostou

16.10.2023 Moji starší kolegové občas zavzpomínají na situaci po roce ´89, kdy byl činžovní dům se šesti byty v centru středně velkého města na prodej klidně za 35 tisíc korun. Když vám to řeknu dnes, otočí se vám v zorničkách znak dolaru jak v Disneyho pohádkách a vyslovíte univerzální větu: „Kdybych v té době žil, určitě bych to koupil.“ Jenže v té době měl 35 tisíc korun málokdo.
C:\fakepath\japonsko-16102023.jpg

Intervence na japonském jenu

16.10.2023 Měnový pár USD/JPY se po roce znovu přiblížil k hranici 150 japonských jenů za americký dolar. Tato hranice loni přiměla japonskou centrální banku (BoJ) k akci. Tehdejší intervence na podporu jenu i následné zvýšení limitu pro výnosy 10letých domácích vládních dluhopisů vedly k výraznému poklesu měnového páru USD/JPY.
img

Po mírném růstu stagnace. Ceny realit v Česku čekají na lepší úrokové sazby, může jít o nejlepší příležitost tohoto roku

16.10.2023 Zatímco v létě se český realitní trh nadechoval k růstu, se začátkem podzimu to opět vypadá jinak. Do stagnace cen bytů z druhé ruky přešel nejzásadnější pražský trh, pokračují v ní i brněnské byty. Na jižní Moravě se navíc po rychlém vzedmutí snížily i průměrné ceny rodinných domů, které snižuje také nezájem o rekreační bydlení a druhé domovy. Nájemní bydlení naopak roste – nejvíce tradičně v hlavní městě, v Brně pak zřejmě narazilo na svůj dlouhodobý strop. Vyplývá to z nových dat Kvartálního monitoru realitních cen skupiny EHS, kam patří například digitální realitní služba Bezrealitky nebo realitní kancelář Maxima.
img

Pražská burza po čtyřech dnech poklesla

13.10.2023 Pražská burza zakončila tento týden obchodování poklesem. Po čtyřech dnech růstu dnes index PX oslabil o 0,25 procenta na 1346,33 bodu. Ztrácela většina obchodovaných titulů. Finančnímu sektoru se nedařilo, z hlavních titulů posílily jen akcie energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Česká ekonomika kvůli stagnující výstavbě administrativních ploch přichází ročně minimálně o 80 miliard Kč

10.10.2023 Během panelové diskuze konané pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (dále ARTN) na téma „Rozbouřené vody nájmů administrativních budov“ se hovořilo o současném problému stagnace výstavby kancelářských budov. Zásadním důvodem je dle odborníků z oblasti komerčního developmentu především výše bankovních úroků, zdlouhavý proces stavebního povolení a stavební náklady, které se pojí s požadavky na enviromentální a sociální udržitelnost (ESG).
img

Nobelovu cenu za ekonomii dostává Claudia Goldinová. Doložila, že postavení žen na trhu práce se historicky zlepšovalo přirozeně, „tržně“, bez zásahu státu

09.10.2023 Nobelovu cenu za ekonomii letos získává Američanka Claudia Goldinová, jako třetí žena v historii udílení ceny od roku 1969. Goldinová působí na Harvardově univerzitě.
img

Srpnová data z reálné ekonomiky částečně zkorigovala červencové propady

09.10.2023 Srpnové ukazatele z reálné ekonomiky dopadly o něco lépe, než se čekalo, a částečně tak vykompenzovaly výrazné červencové propady. Průmyslová produkce pozitivně překvapila meziměsíčním růstem, deficit zahraničního obchodu byl mělčí, než jsme předvídali, zatímco stavební produkce silně rostla. Zářijový podíl nezaměstnaných pak stagnoval na úrovni z předchozího měsíce. I tak ale třetí čtvrtletí prozatím nevyznívá pro českou ekonomiku příliš optimisticky. A to na zářijové výsledky průmyslové produkce a zahraničního obchodu zřejmě dopadnou pokračující odstávky v automobilovém průmyslu a nedostatek komponent. Slabá domácí poptávka pak bude tlumit výstup ve stavebnictví.
img

Průmyslová produkce v srpnu jen mírně vzrostla

09.10.2023 Meziměsíční růst průmyslové produkce v srpnu o 0,2 procenta byl vůči tržnímu konsensu pozitivním překvapením. Zatímco konsensus analytiků předpokládal meziroční pokles o 2,9 procent, srpnová průmyslová produkce byla nakonec nižší „pouze“ o 1,7 procenta.
C:\fakepath\burza-05102023.jpg

Jak předpovědět růst na burze: Stačí sledovat trend

05.10.2023 Finanční a ekonomické zpravodajství nás každý den neúprosně zásobuje různými předpovědmi. Čím víc tyto předpovědi jsou fantastičtější, tím víc kliků na článek přinesou. Většina článků s předpovědi se ohání slavnými jmény. Pokud předpověď se vyplní, její autor je ověnčen nehynoucí mediální slávou, která mu umožní dělat ještě víc předpovědí. Pokud předpověď nevyjde, tak se většinou nic nestane, protože se na to hned zapomene.
img

Už přesně za měsíc ČNB může poprvé po 3,5 roku snížit svůj základní úrok. Pravděpodobnost po minulém týdnu stoupá, Češi se totiž stále bojí utrácet a inflace už je letos jen 1,8procentní, tedy pod cílem ČNB…

02.10.2023 Tuzemská ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vůbec nerostla. Vyplývá to z dalších zpřesněných údajů k jejímu vývoji, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad. Podle statistiků tuzemské hospodářství od dubna do června v porovnání s prvním letošním čtvrtletím jen stagnovalo. Předchozí jejich odhad ovšem hovořil o růstu 0,1 procenta.
img

HDP ČR, zpřesněné údaje, 2Q 2023

29.09.2023 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za letošní druhé čtvrtletí hlásí o něco slabší výkon HDP, než se původně soudilo.
img

Forex: Maďarská centrální banka zvolí opatrný přístup

26.09.2023 Americký dolar vstoupil do nového týdne dalším posílením vůči euru. Představitelé ECB totiž včera připustili oslabování ekonomiky eurozóny, což potvrdil i německý IFO index. Z Fedu zároveň zaznělo, že zvyšování sazeb ještě nemusí být u konce. Několik hlasů z ECB promluví i dnes. V zámoří bude navíc zveřejněna spotřebitelská důvěra, která by mohla pozitivně překvapit. Ve středoevropském regionu zasedá maďarská centrální banka, od které očekáváme snížení jednodenní depozitní sazby o 100 bb na 13 %, a tedy i její srovnání s klíčovou sazbou. Další pokles úrokových sazeb v Maďarsku ale podle nás bude následovat až v příštím roce.
img

Forex: Ekonomický sentiment se u nás ani v Německu zatím nelepší

25.09.2023 Celková důvěra v tuzemskou ekonomiku je nejnižší od března 2021. Sentiment v průmyslu byl v září zároveň nejhorší od poloviny roku 2020. Spolu se slabšími červencovými daty z reálné ekonomiky proto vnímáme riziko, že ani v průběhu třetího čtvrtletí se česká ekonomika nevymanila ze stagnace, kde se držela po celou první polovinu letošního roku.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Pokles důvěry v ekonomiku ukazuje na problém s oživením

25.09.2023 Pokles důvěry v českou ekonomiku ukazuje na problém s hospodářským oživením ve třetím čtvrtletí. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Upozorňují také na zvýšené obavy z budoucího růstu cen u většiny podnikatelských segmentů i u spotřebitelů. Český statistický úřad (ČSÚ) dnes uvedl, že důvěra v ekonomiku se v září po předchozích dvou měsících růstu snížila meziměsíčně o 4,2 bodu na 89,2 bodu. Dostala se tak na nejnižší úroveň od března 2021.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Press centrum | Obchodní systémy | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Investiční soutěž | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/SEK | EUR/NOK | EUR/SEK | EUR/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | USD/BRL | USD/INR | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Globální hrozby | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Elliott | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Spready | CFDs | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Auditor | Aussie | B/E | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Bund | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOE | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Demo účet | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Drawdown | ECB | ECN | ECOFIN | EONIA | ERM | ERM II | ESM | Easing | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Elliott Wave | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Expanzivní politika | FOMC | FRA | FX | Fair Value | Fannie Mae | Fed | Finanční deriváty | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedging | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Oscilátor | Osobní příjem | Out of the money | Overnight | P/E | PAMM | PEG | PPI index | PRIBOR | Parita | Pasiva | Čekající příkazy | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Produktivita práce | Profit Target | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizovat zisk | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Risk Reward Ratio (RRR) | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Smart money | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Stochastic | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Swap | Swing | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Černý pátek | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Thajský bat | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Exchange Traded Funds | Měnové války | Produkce ropy | Psychologie tradingu | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické události | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Obchodní instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | ZuluTrade | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Swapová výnosová křivka | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | FXTM | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Akciové instrumenty | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | StrategyQuant | Likvidita trhu | Akcie ČSOB | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Facebook | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie O2 | Akcie PayPal | Akcie Stock | Akciové burzy | Aktuální kurz eur | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollingerova pásma | Break Even | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Burzovní indexy | CAC40 | CAD kurz | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | ČEZ akcie | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Day trading | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dnešní události | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomické zpravodajství | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika Rakouska | Ekonomika Slovenska | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Elektřina | Engulfing | Etoro | EUR USD | Eura | EURAUD | EURGBP | EURCHF | EURNOK | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURSEK | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex Exchange | ForexFactory | ForexFactory.com | ForexTime | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.com | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HangSeng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | HDP v EU | HighSky | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Chci peníze | Ichimoku | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování na kapitálových trzích | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Komodity ropa | Komodity zlato | Konfluence | Korelační koeficient | Korporátní dluhopisy | Koruna česká | Krach na burze | Krach na newyorské burze | Krize eurozóny | Kurs dolar | Kurs euro | Kurs euro turecká lira | Kurs koruny | Kurs rublu | Kursový lístek | Kursy | Kursy měn | Kurz amerického dolaru | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz kanadského dolaru | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurz rublu | Kurz švýcarského franku | Kurz USD | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Kurzy USD | Libra | Lira | MACD histogram | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | Moving Average | MyFxBook | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nákup komodit | Naučte se obchodovat | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Peníze.cz | Penzijní společnosti | PinBar | Pioneer Investments | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Pravidelné investování | Pro investory | Prodej akcií | Prodej eura | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Rating zemí | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk Management | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Rubl k dolaru | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké volby | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Seminář | Shanghai Composite Index | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Stříbro jako investice | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Světové měny | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tapering | Trade Brokers | Trailing Stop | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Turecká měna | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | US dolar | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny eura | Vývoj ceny mléka | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | Patria Direct | Highsky.cz | XTB.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | Marc Faber | Rozkolísanost trhu | BreakEven | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | Formace Shooting Star | EIA | ATR | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Báze | BIC | Bill Gates | Buy | CEE | Cílová cena | Čistá úroková marže | Diskont | Ekonomika Francie | Elon Musk | EV | Federal Funds Rate | Hrubá marže | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | ISM indexy | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Provozní marže | Přeprodání | Range | Redukce | REIT | ROCE | Sell | Small caps | Tier 1 | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | Čekací doba | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Směrodatná odchylka | StopLoss | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | Equity křivka | eBook | Paul Krugman | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Double top | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | Majors | Profit Target (PT) | Stop Loss (SL) | Burzovní grafy | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Dividendové akcie | Euro forex | Forex EUR/USD | Head and Shoulders | Investment | Traders | Americké obchodování | Wells Capital Management | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Janney Montgomery Scott | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Ernst & Young | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | Institut ZEW | RBC Capital Markets | Boris Schlossberg | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Caterpillar | CSI300 | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Sentix | Institut nákupních manažerů (ISM) | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | DIHK | Berenberg | Frankfurter Allgemeine Zeitung | IHS Global Insight | Berenberg Bank | BMO Capital Markets | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | National Australia Bank (NAB) | Global Insight | NATO | MF Global | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | Argentinská měna | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | RBC Capital | Agentura AP | High Frequency Economics | BBC | Destatis | Agentura DPA | Technické indikátory | Propad na finančních trzích | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Petr Koblic | Investiční soutěže | Index Fedu | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Světová měna | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | FX futures | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Volatility report | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Pád burzy | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Měny a sazby | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Velcí investoři | Hargreaves Lansdown | Finanční centrum | Evropské banky | Velcí obchodníci | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Zdravý rozum | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Státní měny | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena kontraktu | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Obchodování CFDs | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Program OMT | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Expirace opcí | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Vysoké sázky | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Technický pohled a výhled | Měny zemí G-10 | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Akcie těžařských společností | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Broker Trust | Panika na finančních trzích | Pavel Kohout | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Šok na trhu | Supporty a rezistence | Ekonomika Británie | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Pád libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Forex trhy | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Specifika kontraktu | Citi | S&P | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Výzkumná společnost Markit | Vývoj měnového kurzu | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Neue Osnabrücker Zeitung | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Shenzhen | Cenné papíry Komerční banky | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Úvěrová krize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Měnové zóny | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Zahraniční firmy | Odhodlání | Odvrátit deflaci | National Australia Bank | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Britská vláda | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Spotová volatilita | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Globální obchod | Hospodářská situace | General Electric | Obchodování eura | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Začínající trader | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Technologický trh Nasdaq | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Hospodářská stagnace | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Irská ekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Spravované fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Firemní zisky | Manažeři fondů | Ministři financí EU | Výběr zisků | TTIP | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Akcie Bank of America | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | cTrader | Překoupený trh | Alphabet | xStation | Polský zlotý (PLN) | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Guvernéři centrálních bank | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Německý Ifo index | Cenové indexy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Tisková konference ČNB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Setkání G20 | Kurz EURSEK | Kurz USDCAD | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Vývoj eurodolaru | Zátěžové testy bank | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | eTrader | Politico | Výnosy britských dluhopisů | Business Insider | Swingoví obchodníci | Globtrex | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | Forexový broker | ex | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Zklamání investorů | Opční trader | Jakub Kovařík | Trump rally | Spekulativní investoři | Vývoj na měnovém trhu | Generali Investments | Tržní kapitalizace společnosti | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Swiss Life Select | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Euler Hermes | Zahraniční forex | IMFC | Cryptocompare | ČSOB Finanční trhy | Intradenní obchody | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | 7 dní s korunou | Vysokoúročené měny | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Obchodování s dolarem | Inflace ve světě | Obchodníci s měnami | BHS | Globtrex.com | Začátek výsledkové sezóny | Mean reversion | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzové intervence | Vývoj na světových trzích | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | Arbolet | Coinbase | Bitcoin Cash | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | André Kostolany | Veřejně obchodované fondy | Investiční firmy | Americký akciový trh | Bitcoin Talk | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | Obchodování s cizími měnami | Trhy s kryptoměnami | Nejpopulárnější kryptoměny | Devizoví obchodníci | Palladium | Obchodování indexů | Investování do kryptoměn | Investovat do Bitcoinu | BTC/USD | Průmyslový index Dow Jones | Měnové zajištění | Jerome Powell | Coinmarketcap | Kurzový vývoj eura | Vývoj eura vůči dolaru | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | Burzovní trhy | Crown | XRP | Ropné měny | Hodnota fúzí a akvizic | Nemovitostní fondy | Český akciový index PX | Výnosy tuzemských dluhopisů | Fincentrum Hypoindex | Bublina na nemovitostech | Fincentrum | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Růst bitcoinu | Štěpán Hájek | Crypto | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pokles bitcoinu | Vzestup cen akcií | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Jak fungují akcie | E-book o investování | Aktivní trading | Ceny lithia | Altcoiny | Výkonnost fondů | Tržní očekávání | Asijské trhy | EUR/RUB | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Tradingové firmy | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Index českého investora | CII750 | Saxo | Obchodní války | FinTech | Investování do ETF | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Rozvojové ekonomiky | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Akcie Facebooku | Schwab | Společnost Schwab | FAANG | Facebook (FB) | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Cenový kanál | Royal Dutch Shell | Ether | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Czech Fund | Norges Bank | Zasedání OPEC | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Růst výnosů dluhopisů | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Výprodejová vlna | I-Trader | Úrokový hike | Úrokový výnos | Trhy v USA | Trh s ropou | Pipy | IfW | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Brexitová dohoda | Ramfin | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Roční výnos | Marihuanové akcie | Největší kryptoměna | IG | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Úspěšné obchody | Globální akciový index | Aktivita na trhu | Starteepo | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Akciový index PX | Měny považované za bezpečné | Vývoj finančních trhů | Jednotná měna | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Bankomaty | Kongres USA | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Akciová rally | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Vývoj kurzu koruny | Výsledková sezóna v USA | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Makléřská společnost | Otevřené obchody | Vysoké zisky | Obchodní grafy | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Obchodní jednání | Globální dluh | Nakoupit akcie | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Michal Uma | Rekordní růst | Ekonomický poradce | Klesající cena | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | Globální rizika | Cena zemního plynu | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Americké HDP | Obavy investorů | ECB a monetární politika | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace v eurozóně | Ekonomická stagnace | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Riziková měna | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Optimismus na akciových trzích | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Sázky na pokles | Pokles sazeb | GDPNow | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Obiloviny | Konfluenční faktory | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Celní válka | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Stav americké ekonomiky | TLTRO III | Brexit bez dohody | Společná měna | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Investice firem | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Crypto newsletter | Čínský trh | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | CoinShares | Záporné sazby | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Rozhodnutí centrálních bank | Ropné akcie | STAR | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | Blackstone | Pokles úroků | FedWatch Tool | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Převrácená výnosová křivka | Německé HDP | Americké futures | Snížení úroků | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Aktuální cena akcií | Likvidita na trhu | Nové akcie | Bohatí | Investiční kapitál | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Cena niklu | Burzovní průvodce | Volby v Británii | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Broker Consulting Index | Růst mezd | Stříbrné mince | Cena žlutého kovu | Tisk peněz | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | US500 | Deficit rozpočtu | Sazby ECB | PPF | Denní graf | Breaking news | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Nastavení úrokových sazeb | LPR | Backtest | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Jak obchodovat ropu | Ziskový obchodník | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Oživení ekonomiky eurozóny | Data z Německa | Růst podnikatelské aktivity | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Risk Reward Ratio | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Bankovní statistika | Oslabení české koruny | Měsíční předpovědi | Vyzkoušet si trading | ESG | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Internet of Things | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Makroekonomický výhled | Obchodování zlata | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Edge | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Ochrana před inflací | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Analýza měnových párů | Akcií těžařů | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Mervyn King | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | NYBOT | CSCE | Černý čtvrtek | Brazilské devizové rezervy | Vysoká likvidita | Nákupní příkazy | Rozšíření krize | Černé úterý | Bank of United States | Následky krize | Dow Jonesův burzovní index | Burzovní krach | Brazilská měna real | Hypoteční trh v USA | Povinné pojištění vkladů | Hospodářské krize | Smoot-Hawleyův zákon | Devalvaci měn | Oslabování japonského jenu | Mnoho ziskových obchodů | McKinsey | Pan American Silver | PAAS | TikTok | Digitalizace | Největší burzovní krach | Vývoj burzovního indexu | Světové akciové indexy | S&P 500 Index | Newyorské komoditní burzy | Průběh krize | Střadatelé | První investoři | Prodávat své akcie | Newyorská burza (NYSE) | Údaje o vývoji HDP | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Oznámení převzetí | Politická situace | Zombifikace | Ceny benzínu | Německá vláda | Sílící koruna | Hongkong | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Výsledkové zprávy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Výstup z obchodu | Ztrátový obchodník | Nová prognóza ČNB | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Dvojitý vrchol | František Táborský | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Analýzy makroindikátorů | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Hypotéza | Průměrná hodnota | Praktická ukázka | Naprogramování | Histogram | Inflace v říjnu | Proroctví | FRED | Hluboká recese | Recese světové ekonomiky | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Ekonomika ČR | Zpomalení české ekonomiky | Konkurenceschopnost | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Pokles zájmu investorů | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | USA recese | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Švédská centrální banka | Radomír Jáč | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Equity křivky | Průběh equity křivky | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Počet obchodů | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Statistici | ECB Luis De Guindos | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Machine learning | Ekonomiky v eurozóně | Nízké úrokové sazby | Pozitivní sentiment trhů | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Jednání mezi USA a Čínou | Miliardy | Proof of Stake | All Time High | Technologie blockchainu | Důvěra v ekonomiku | PROP Trading | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Formace dvojitý vrchol | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Ekonomika Hong Kongu | Legislativa | Německá spotřebitelská důvěra | Rezistenční pásmo | Trendová linie | Domácí měny | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Čínský průmysl | Walt Disney | 5G | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | EUR Index | Oblast rezistence | Chilské peso | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | CHNComp | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Aktiva bankovního sektoru | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Uspět na finančních trzích | Wüstenrot | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Petr Dufek | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Čtyřhodinový graf | Position sizing | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Saldo zahraničního obchodu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut ZEW | Výzkumný institut | Růstový impuls | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Válka mezi USA a Čínou | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Výsledek voleb | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Koruna zpevnila | Brewin Dolphin | Domácí průmysl | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | HDP Německa | United Technologies | Federální obchodní komise | FTC | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | Nord Stream | Akciový index Dow Jones | Goldcorp | Zahájení obchodování | Porsche | NN Group | Penta Real Estate | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Bilance běžného účtu | Edward Moya | Ústup rizik | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Vojtěch Benda | Impeachment | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Next Finance Markéta Šichtařová | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Série rekordů | Nejbližší support | Dot-com | Forward PE | Bydlení | Americké objednávky | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | SPD | Stratég | Propad akciových trhů | Hlavní akciové indexy | Citelné zdražování | Snižování stavů | Purple Strike | Miliardy korun | Předsevzetí | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Cena pšenice | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | WIG20 | Čínská centrální banka (PBOC) | Aktivita ve výrobním sektoru | Index nákupních manažerů ČR | Průmyslové podniky | Investiční platformy | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Halving | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Světová válka | Zvýšení inflace | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Pracovní trh | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Jiří Cihlář | Ceny ropy dnes | Finální odhad | Analýza společnosti | Dividendová politika | Hlavní rizika | Tovární objednávky v Německu | Středoevropské měny dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Irák | Znehodnocení koruny | Ministr zahraničí | Sodexo | Světová banka (SB) | Počet volných míst | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Prosincová sezónnost | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | Úrovně nezaměstnanosti | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Zpráva COT | Poradenství | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Short měnového páru | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Rozpočtový přebytek | Týden na trhu | Bloky | Adam Dulovec | Inflace v prosinci | Dnes index PX | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Vývoj meziroční inflace | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Ceny energií | Úspěšný týden | Zamyšlení | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Naplnění prognózy | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Koronavir | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Reakce investorů | Pohyby cen | Změny cen | Rostoucí trendové čáry | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Vir | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Finance Group | Coronavirus | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Provozní zisk | Mobilní operátor | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Epidemie SARS | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Freedom Financial Services | Konzultant | Vysoká inflace | Očekávané události | Očekávané události na finančních trzích | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Cena akcií Applu | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Swingová minima | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Americká administrativa | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Průmyslníci | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Rosstat | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Fresenius Medical | Aktivity v Číně | Adidas | Údaje o vývoji trhu práce | Zrychlení růstu | Slabost v průmyslu | Německé tovární objednávky | 4fin | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Palantir | Zisky dolaru | Americké ekonomiky | Technická analýza měnových párů | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Americké banky | Průměrná cena | Palivové dříví | NFP data | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Zasedání RBNZ | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Indikátor RSI | Technický indikátor | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Německý HDP | Expanzivní fiskální politika | Zvyšující se inflace | Pokračování poklesu | Empire State Index | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Největší švýcarské banky | Investiční portfolia | Směřování trhů | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | Posilování japonského jenu | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Dopad koronaviru | Propuknutí měnové krize | Měnové krize v eurozóně | Krize v eurozóně | Virus Covid-19 | Obavy z pandemie | Index Standard & Poor's | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Slabá čísla | Index nákupních manažerů ve výrobě | Data PMI | Průmysl a zahraniční obchod | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda v ČR | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | České mzdy | Mediánová mzda | DoubleLine | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Varovné signály | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Důsledky koronaviru | Robert Novoměstský | Riziko hospodářského poklesu | Pravidelná investice | Dolar k rublu | Výraznější impuls | Únorová inflace | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Premiér Conte | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Poradci | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Bankovky | Profitovat | Čínský růst | Technologičtí giganti | Tencent | Propady cen | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Nízká cena ropy | Oldřich Dědek | Průmyslové ceny | Americká seance | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší burzovní krach v dějinách | Domácí data | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Nízká likvidita | Nízká likvidita na trhu | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Energetická firma | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | Poměr cen | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Obavy trhu | ECB dnes | Odhad inflace | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Propad poptávky | Mike Pence | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Horizontální linie | Počet nakažených | Historický pád cen | Aktuální situace | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Mluvčí ČNB | Intervenovat ve prospěch koruny | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Uzavírání ziskových pozic | Spouštěč korekce | Korekce u vybraných akcií | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Facebook (FB) | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Hlavní americké indexy | Přísná opatření | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Katar | MPSV | MF | Komentátor | Hlavní centrální banky | OSVČ | Kongres | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Posílení amerického dolaru | Akciové indexy v Asii | Hotovost | KDU-ČSL | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Futures na americké akcie | Středoevropské trhy | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Hodinový graf | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Prostor pro pokles | Graf dne | Propad indexu | Další růst | Růst | United Airlines | Delta Air Lines | Úbytek pracovních míst | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Ministr vnitra | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Americké příjmy | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Karanténa | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Izraelská vláda | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Riziko inflace | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Italové | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Březnová data | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Deficit veřejných financí | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Cloud Computing | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Rozvojová banka | Koronakrize | Špatná data | Aktivita ve službách | Podíl na trhu | Údaje | Výhled ratingu | DPH | Česká nezaměstnanost | Úvěrová pojišťovna | Oživení v Číně | Signály oživení | Eni | Pojišťovna | Globální trh s ropou | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Společnost Coface | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Stav devizových rezerv | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Propad cen nemovitostí | Koronavirová epidemie | Ministři | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Italský dluh | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Zpravodajské služby | Tajné služby | Španělé | Snížení produkce | Přebytek běžného účtu | JPM.US | WFC.US | Čínské oživení | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Vídeňské burzy | Výpadky | DAWN | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | IMF | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | David Frost | Inflace v březnu | Index US500 | Peníze z vrtulníku | Microsoft Corp | US Bancorp | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Otevírání ekonomiky | B2Gold | BMO | Procter & Gamble | Statistiky | Americké univerzity | Chuť riskovat | Rozvíjející se země | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Vládnoucí strana | Strategy Provider | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Spotřeba ropy | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Průměrný výnos | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | ODS | Ropné velmoci | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | CBRT | Sociální síť | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Evropská data | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Evropské indexy | Podnikatelská aktivita v USA | Šíření nákazy COVID-19 | Aktuální očekávání | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | NY FED | WEI | Amundi | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Nové zakázky | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Lucembursko | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Silný cenový pokles | Úřad INSEE | Cenový propad | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Ekonomické vztahy | Bitcoin dnes | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Výjimečná situace | Dubnová inflace | Shell | Výsledky za Q4 | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dopravci | Český státní rozpočet | Průměrná míra nezaměstnanosti | ISM pro sektor služeb | Prognózy a doporučení | Stagnace nákladů | Růst výnosů | Úrokové výnosy banky | Vývoj bilance Fedu | Maloobchodní tržby v eurozóně | Latinská Amerika | Bankovní akcie | FOMO | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Maximalizace zisku | Dosáhnout zisku | KfW | Banka KfW | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Výsledky NFP | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Dluhy | Slabší prodej aut | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Koronavirová nákaza | Ústup inflace | Psychologické hladiny | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Členské země | Analýza makroindikátorů | Dominance bitcoinu | Burza Binance | ONE | Hlavní kryptoměny | Merck KGaA | Merck | RBI | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Český běžný účet | Hypoteční banka | T-Mobile | Auta | Indexy v Asii | Kurz eura k americkému dolaru | Silný fundament | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Medvědí scénář | Vstup do obchodu | Ekonomická aktivita v USA | Manažerka | CL | Spekulovat | Moderna | Mluvčí MMF | Spolková vláda | Fiskální stimul | Vakcína na covid-19 | Státní podpora | Manažeři | Zájem o hypotéky | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Velký růst | Růst BTC | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | Falešný průraz | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Prodej starších domů | Prodej starších domů v USA | Odražení ode dna | Renault | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Proti trendu | Německá průmyslová a obchodní komora | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Pronájem nemovitosti | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | EU50 | Pokles investic | Prezidenti a premiéři | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Index spotřebitelských úvěrů | Průraz | Nové hypotéky | Akcie České zbrojovky | Cena palivového dříví | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Zbrojovka | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Vývoj hrubého domácího produktu | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Vyčerpání kupců | Nová prognóza | Vedení společnosti | Antivirus | Zvyšování mezd | Akcie AMD | Square | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Oracle | Banka Creditas | Výkon českého průmyslu | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Mário Centeno | Nikola | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Teorie černé labutě | Ropná krize | Fotbalové kluby | Vysoké valuace | Francouzský index CAC 40 | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Energetický gigant | Hospodářský propad | Sanofi | Roční míra inflace | Český investor | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Changpeng Zhao | ZIL | Cardano | Vyšší daně | Budoucnost firmy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Výrobci aut | Útlum ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity v eurozóně | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Propad české ekonomiky | DSTI | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | ONS | Míra zisku | Evropská nezaměstnanost | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Den nezávislosti | Signál k prodeji | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Stavební výroba v květnu | Exporty | Maloobchod v květnu | MAM | Nárůst počtu nově nakažených | Sony | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Jachty | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | Úspěchy | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Peugeot | Americký maloobchod | Růst tržeb | Mazars | Program nákupu státních dluhopisů | Program nákupu státních dluhopisů (PEPP) | Ceny | Praha | Kolaps | Směřování ceny | Kolísání cen | Starší byty | Bezrealitky.cz | Spotřební daně | Technologické společnosti | PlanB | Mistrovství světa v tradingu | Dlouhodobé výsledky | Reálná hodnota | Společnost XTB | Nové byty | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Následky pandemie | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Bohatí lidé | Předčasné splacení hypotéky | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Druhá vlna COVID-19 | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Výhled německé ekonomiky | Obrat ekonomiky | Smazání ztrát | Weekly Economic Index | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Fed Staff Nowcast indikátor | Odhad ekonomické aktivity | Obsazenost hotelů v USA | Obsazenost hotelů | Síla akcií | Promeškání investičních příležitostí | Silné momentum | Monetární stimulus | Mezinárodní firmy | Možnost práce z domova | Překvapivý růst | Komplexní analýzy | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Covid19 | Newyorská pobočka FEDu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Odhad sektoru pohostinství | Počet leteckých pasažérů | New York City | Ekonomický vliv | Data z tuzemské ekonomiky | Německý automobilový průmysl | Známky oživení | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Výzkumy | Slabý dolar | Digitální ekonomika | Myšlenkové pochody | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst vývozu | Růst zaměstnanosti | Uskutečnění obchodů | Časový horizont | Smíšený signál | Časový úsek | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Koupěschopnost | Erdogan | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Čas na nákup | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Dluhopisy a zlato | Snižování cen výrobců | Analytik XTB | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Očekávaná korekce | Odhady PMI | Odhady PMI indexu | Fear and Greed | SMA 20 | SMA 200 | Růst důvěry | Růst důvěry v německou ekonomiku | Důvěra ve Francii | Projev šéfa centrální banky | Slábnoucí americký dolar | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Výrobní index | FTMO | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Bert | Seznam Zprávy | Ultrauvolněná měnová politika | Pokles hospodářství | Odborníci | Peso | Kroger | Potvrzovací signál | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Forwardové body | Sinovac Biotech | Dolarové úrokové sazby | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Narůstající ceny | Výkon ekonomiky | Změny v ekonomice | Zasedání FED | Sílící dolar | Budoucí vývoj | Banky v ČR | Řízení obchodu | Technický signál | Elektromobily | Německý rozpočet | Politici | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Pacifik | Nárůst HDP | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | České strojírenství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Snižování nezaměstnanosti | Celková míra nezaměstnanosti | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová produkce v srpnu | Stavební produkce v srpnu | Cena akcií firmy | Epidemická situace | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Měnový fond | Vývoj meziročního růstu HDP | Ceny v Česku | AEX | FérMakléři.cz | FérMakléři | Ceny bytů | Průměrné ceny bytů | Libye | Americké měny | iPhone | Dušan Kunovský | MicroStrategy | Významné riziko | Akcie Sony | Epidemiologická situace | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Dění na finančním trhu | Růst zlata | Mluvčí Bílého domu | BNB | Nařízení | Interfax | Epidemické situace | Prodej starších domů ve Spojených státech | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Solární energie | FSLR | First Solar | JPM | Pokles indexu | Čínská aktiva | Průměrný český investor | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | XOM | UMA | Bankovní úvěry | Výsledky voleb | Přebytek zahraničního obchodu | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | Vyhledávání obchodních příležitostí | Hybatelé na forexu | Hlavní hybatelé na forexu | Palo Alto Networks | Letecká doprava | Pád cen | Silný indikátor | NFIB | Snižování daní | Spotřební daň z nafty | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Směr obchodů | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | AAPL.US | Produkce ve stavebnictví | Nio | Enphase Energy | NextEra Energy | Akcie americké společnosti | Spotřebitelské ceny v ČR | Cenový skok | Siemens | Deutsche Post | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CNY | TABAK | Očkování | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Vývoj spreadu | Růst průmyslové produkce | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Voda | Case-Shiller | Ceny americké ropy | Nálada investorů | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Dobrý výsledek | Vakcína a covid | Senátní volby | PMI ve výrobě | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Polkadot | DOT | Zvýšení ceny | Joseph Trevisani | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Brands | Český maloobchod | Makrodata EMU | Zhoršení ratingu | Prodeje potravin | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Vývoj inflačních očekávání | CARA | MJ | ACT | Měsíční data | Futures na indexy | Multitimeframe | Multitimeframe analýza | WU | Indexy na Wall Street | Futures na bitcoin | Situace na trhu | Agentura Interfax | Aligator | Macrotrends | Marriott | Dnešní zasedání Fedu | Bilanční suma | Mark Cuban | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Růst výrobní aktivity | Výrobní aktivity | Přístup ČNB | Jestřábí přístup | Index FTSE MIB | Dnešní seance | Zpráva o měnové politice | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Počet zahájených bytů | MIB | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | FTX | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Fosilní paliva | Trendové linie | Růst produktivity | Dolarová rally | Růstový trend | James Bullard | Bilance obchodu | Odliv peněz | Přísná měnová politika | Negativní vývoj | Průmyslová výroba v lednu | PMI indexy | Psychologický efekt | Třetí vlna | Makroekonomický vývoj | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Sentiment investorů | Posílení české měny | Více obchodů | Zlatý kříž | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Trebitsch | Whisky Trebitsch | Nárůst výnosů | Výroky z ECB | XOM.US | Obchodní přebytek Číny | Výrazný pohyb | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemická opatření | Pandemie covidu-19 | Investice společnosti | IWH | Fidelity | Průzkum analytiků | Cena nemovitostí | Výrazný růst | Těžby kryptoměn | CryptoQuant | Dnešní videokomentář | Řecká vláda | Holubičí tón | Hodnotové akcie | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | xStation 5 | Zrychlení inflace v eurozóně | Rekordní ztráty | Poptávka po nemovitostech | Citelná inflace | Pohyb ceny | Vývoj hodnoty | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | Makroekonomický analytik | LMT | Nejvyšší růst | Vývoj indexu ISM | ISM ve službách | Vývoj indexu ISM ve službách | Míra nezaměstnanosti v české ekonomice | Umění | Constellation | Constellation Brands | Meziroční vývoj jádrové inflace | Více časových rámců | Data o inflaci | Ján Čarný | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Xilinx | Německé instituty | Eurodolar dnes | Vstupní náklady | Shooting Star | Ceny ropy Brent | Island | Prognostici | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Raytheon Technologies | AMD.US | RTX.US | ERA | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Cenový pohyb | Objednávky | Události tohoto týdne | Trading.com | Nárůst objemů | Zpráva amerického ministerstva práce | Hospodaření firem | Strategie pro zlato | Jednoduchá strategie | Boční trend | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Tržby za služby | Hodnocení současné situace | Goldman Sachs Group | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Cenové akce | Cenové úrovně | Pokles polské ekonomiky | Zápis z jednání ČNB | Trader X | Pandemie COVID | Ceny realit | Pád bitcoinu | Tuzemská měna | KSS.US | KSS | Malta | Hladiny supportu | cTrader Purple Trading | Cenové trendy | Riziko ztráty | Palo Alto | Těžaři | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | Zpřesněné údaje | Oslabení | PCE index | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Cenový pattern | Poptávka USA | Ceny dřeva | Dříví | Cena dřeva | Německá inface | MNB | Martin Klass | Impulzy | Sektor služeb v USA | Dlouhodobé obchody | Omezování nákupů aktiv | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Salvador | Zlevnění potravin | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Central Group | Penta | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | OK POINT | Zdražování cen | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Indikátor Alligator | Alligator | Zvyšování daní | Příliv přímých zahraničních investic | Schůzce FOMC | Nové prognózy | Gepard Finance | Cyklus zvyšování sazeb | Tennessee | Podnikatelská důvěra ve Francii | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | CO2 | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Významné zprávy | ISS | Podcast | Obchodní výsledky | Trh dnes | Společnosti Netflix | Paradox | Výhled globálního růstu | Varianty koronaviru | Malajsie | Počet nezaměstnaných | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Technologie | Rekordní schodek | Hlubší deficit | Vývoj měnového páru USD/RUB | Růst společnosti | Očekávaná data | Odraz ceny | Klíčový level | Vývoje ceny | Spojené arabské emiráty | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Rozvolnění restrikcí | Philip Morris International | Spotové ceny | Index českého investora CII750 | UST | TSMC | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Růst dovozu | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Rada guvernérů | Americký trh | AI | Intel Corporation | Ropní těžaři | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Šíření mutace | Načasování | Boom | Xbox | Rekord | ABB | Strach z delta mutace | Delta mutace | Bilion | Dodávky čipů | Výsledky za Q2 | Klíčové společnosti | Guidance | Tuzemský HDP | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Provozní náklady | Objem vkladů | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | HICP | Vnější prostředí | Chování | Pocity | Vnímání | Izraelský kabinet | Vývoj reálné spotřeby domácností | Chicagský index nákupních manažerů | Makro prostředí | Vývoj jádrové inflace (PCE) | Růst aktivity | Style | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ropné a plynárenské společnosti | SWDA | Projekce | ČNB tisková konference | Paramount | Trh práce v USA | Jarda Tupý | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Rekordní minimum | Celkový obchodní přebytek | Celkový obchodní přebytek Číny | Plány společnosti | Psychologické úrovně | Kulaté číslo | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Červencová inflace | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Cena kryptoměny | Americké ceny | Maloobchod v USA | Byty | První odhad HDP | První odhad | Ceny nových aut | Medián | Střední hodnota | Bonusy | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | SPOT | Výrobní inflace | Funkční období | ASX | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomické sympozium | Proočkovanost | David Vagenknecht | Dominion Energy | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Jednání centrálních bankéřů | Neúspěch | Opatření | Dna | The Times | PayPal Holdings Inc | Polská inflace | Nákladová inflace | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Nájemní bydlení | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Honeywell International | Energetika | Klenotnictví | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Konfederace | Solana | Čínský index | Macao | Akcie mediální firmy | Etherea | Řízení kapitálu | Odvětví Prop Tradingu | Pracovní den | Corporate Governance | Utahování měnových podmínek | Ekonomické stavby | Kompenzace | Dolar vůči jüanu | Plány Fedu | BNP | Sentiment indikátory | Pokračování trendu | CDU/CSU | Samou | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | mmBtu | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Míra inflace ve Francii | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Směřování FEDu | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Apple Pay | Akcie Palantir | České sazby | Prudké zdražování | Automotive | Navyšování cen | Snížení dluhu | Inflace v září | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Prodeje ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Situace na komoditních trzích | Vývoje kurzu | Změny tržního sentimentu | Změny na trhu | Měnový report | Investiční možnosti | Ukončení kvantitativního uvolňování | Intuitive Surgical | CSX | Čínské centrální banky | Bosch | Šéf německé centrální banky | Abbott | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Trading firmy | Prop Trading firmy | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Zprostředkovatelé | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Klima | Jan Smolen | Metaverse | Ceny kryptoměny | Polygon | IG Metall | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | Trendovost | Hospodaření českého státu | PYPL.US | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Podmínky na trhu | Peter Brandt | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | European Housing Services | Jim Reid | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Raketový růst | Další růst sazeb | Dopady inflace | Jak chránit úspory | Guvernér BoE | Fixace úrokové sazby | Target | Intuit | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Ruský trh | Antony Blinken | Index technologického trhu | Trh s platinou | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Nová mutace | Překoupenost dolaru | Rychlé šíření viru | Omikron | Skutečný výsledek | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zvýšené úrokové sazby | Očekávání úrokových sazeb | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Nálada na trzích | | Honeywell | Výhled české ekonomiky | Propad liry | Kazachstán | Globální problémy | Zlotý | Největší švýcarská banka | Situace ve Spojených státech | Cykly | Rozšíření | Řízení obchodní pozice | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Developeři | Krypto analytik | Arm | Krypto komunita | Participace | Michael Brown | Výkon průmyslu | Informace z kryptoměnového trhu | Liz Trussová | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | MATIC | Obchodní tipy | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Elektromobilita | Inflační spirála | Krátkodobý výhled | Cyklus utahování měnové politiky | Problémy české ekonomiky | Vývoj dlouhodobých inflačních očekávání | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Santa rally | Telekomunikační skupiny | Plynová krize | Purple Trading Jaroslav Tupý | Výzkumný ústav | Resolution Foundation | Konvergence | Analýzy České národní banky | Zavedení hotovostního eura | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Akcie AMD (AMD.US) | Akcie velkých technologických společností | Jestřábí komentáře | Nepokoje v Kazachstánu | Politická situace v Kazachstánu | Situace v Kazachstánu | Společnost PayPal | EOG Resources | Gate | Hypomonitor | DYDX | Ceny domů | Hry | Downing Street | Upravený zisk | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Dodávky plynu do Evropské Unie | Instituce | Omniverse | Nový týden | Counterpoint Research | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Murray | Cenová akce | Praktické okénko | Ebury | Tomáš Kudla | Analýza indikátorů | Žádné dividendy | McKinsey & Co | CME.US | CME Group (CME.US) | CRO | Rollback | Technické nástroje | Susannah Streeterová | Rodinné domy | Luxusní zboží | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | EHS | Ruské invaze na Ukrajinu | Hlavní index německých akcií | Index londýnské burzy FTSE | Akciový boom | Dění na Ukrajině | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | LMT.US | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Boje na Ukrajině | Dlouhodobý úspěch | Erste Group Bank | MWh | EUR/MWh | Ruská aktiva | Statista | Filip Louženský | Harmonizovaná inflace | BAL | Velkoobchodní cena plynu | Raytheon Technologies Corp | Leonardo | Cheniere Energy | FSLR.US | Prima | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Applepay | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Santiment | XTB Štěpán Hájek | Mezinárodní sankce | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Bojkot | Globální ceny ropy | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Financování výdajů | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Zvyšování cen | Světové produkce | Zastavení produkce | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Společnost Intel | Dopady války na Ukrajině | Růst českého HDP | Panelové diskuze | FTNT | Fortinet | Britský FTSE | Kroky ČNB | Covid v Číně | Vývoj cenové hladiny | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Úroky vkladů | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Celkový trend | Měsíční report | Měsíční report finančních trhů | Report finančních trhů | Měsíční měnový report | Měsíční futures report | Výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon | Vypuknutí válečného konfliktu | Graf akciového indexu | Graf akciového indexu S&P 500 | Graf komodity Ropa WTI | Komodity ropa WTI | Graf komodity Stříbro | Graf komodity Zlato | Graf komodity | Denní graf komodity | Denní graf měnového páru | Růst cen energií | Aktuální inflace | Hrubý domácí produkt Ruska | Výsledek inflace | Ben Laidler | GMT | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Tržní ocenění | Stock-to-Flow | Vzestupný trend | Zelenskyj | Pokles produkce | Tipy pro začínající obchodníky | Rizikovost | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Kryptoměnová burza Binance | Rekordní inflace | Psychologické cykly | Technický výhled trhu | Youtubeři | Korekční pohyb | Nákupní aktivita | Nákupní pohyb | Embargo na ruskou ropu | Textron | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Konsolidace ceny | Riziko stagflace | Argentinská centrální banka | Institucionální investice | Cyklický vývoj | Doji svíčky | Occidental | Hladomor | Hike ECB | Michaël van de Poppe | Dow Jones Industrial Average | Dollar General | Indexy S&P | Svaz německého průmyslu | Konsolidační pohyb | Navyšování objemu | Jan Frait | Karina Kubelková | EOG | EOG Resources Inc | Friedrich Merz | ZEN | Přijetí | Čistý zisk skupiny ČEZ | Zisk skupiny ČEZ | Silné inflační tlaky | Akcie Uniper | Snížení inflace | Období nízkých úrokových sazeb | Historické zkušenosti | Stagnace poptávky | Silvana Tenreyro | Silný cenový pohyb | Obchodní instrument | Úrokové sazby v eurozóně | Prudký růst inflace | Obrat v sentimentu | Propuštění | Změna trendu | Vývoj amerického akciového indexu | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Nominální růst HDP | Cena BTC | Úroveň parity | Nový Hypoindex | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Obchodování v pásmu | Skokové posílení | Pozice v zisku | Centrum | Nárůst zásob | Zvyšování cen energií | Kevin Tran Nguyen | First Solar Inc (FSLR.US) | First Solar Inc | ENPH | ENPH.US | Vývoj zisků | Nominální růst | Hike | Největší kryptoměny | Jan Bureš | Nákupní trend | Oslabující americký dolar | Re/Max | Překoupené oblasti | Výrobci automobilů | Akcie společnosti PayPal | Ceny nájmů | Air Products | Zákon o snížení inflace | Společnost Palantir | Oslabení maďarského forintu | Zpráva o inflaci | Balík opatření | Udržitelnost | Objem úvěrů | Provozní výnosy | Počet uživatelů | Načasování vstupů | Dlouhodobější trend | Pocovidové oživení | Oživení poptávky po službách | Současná situace | Paramount Global | Autozone | Hershey | Německé ekonomiky | Rizikový faktor | Poptávková strana | Reálné příjmy domácností | Slovo recese | Investiční cíle | PlayStation 5 | PlayStation | Přispění vlád | Zastropování cen | Výsledek HDP | Portu Filip Louženský | Nákupní korekce | Dlouhodobý klouzavý průměr | Hospodářské problémy | Problémy v Evropě | Hospodářské problémy v Evropě | Stephen Gallo | Zasedání Rady guvernérů | Monarchie | Býčí pohyb | Opatrný optimismus | Cenové stropy | Ruské ropy | Motorová nafta | Vyšší daň | Inflace ve Španělsku | Bert Colijn | Recese v eurozóně | Zvýšení zadlužení | Plán vlády | Postranní trend | Posilování kanadského dolaru | Pokračující výprodej | Vienna Insurance Group | Boj proti inflaci | Mary Dalyová | Pokles nezaměstnanosti | Pokles nezaměstnanosti v USA | BNB Chain | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Český statistický úřad (ČSÚ) | CFD (Rozdílové smlouvy) | Jeremy Hunt | Pěkný zisk | XTB obchodování | Obchodování páru EUR/USD | Tržní odhad | Trend cen | Exxon Mobil (XOM.US) | Pozitivní nálada | Americká ropa | Snížení produkce ropy | Volkswagen AG | Výkonnost fondu | Monster Beverage | TXT.US | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zákonodárce | Otevření ekonomiky | Komise pro cenné papíry a burzu | Dominion Energy Inc | Polygon (MATIC) | Matěj Široký | Daně z neočekávaných zisků | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Vysoké inflace | Širší index | Výběry | Nejvolatilnější | Bali | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Premiér Rishi Sunak | Pokles reálných mezd | Rafinerie | Levné energie | Zkušený investor | Obranný průmysl | Pokles trhů | Nižší minima | Nižší maxima | Pověst | Budoucí potenciál | Anheuser-Busch InBev | Světlo na konci tunelu | Posilování franku | Index cen výrobců | Německé podnikové objednávky | Podnikové objednávky | Analytici ČSOB | Comfort Finance | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | LSEG | Vývoj indexu PMI ve službách | Bankovní rady ČNB | Ziskovosti společnosti | Středoevropský region | Comfort Finance Group | Meziroční inflace v eurozóně | Centrální banka ve Frankfurtu | Měnová unie | Protiinflační opatření | Vyjádření představitelů | Pokyn long | Právo | Německé podniky | Zájem o nájemní bydlení | Jan Škrabánek | Bezrealitky | Lumír Kunz | Michael Weber | Century 21 | Zájem o nemovitosti | Century 21 Michael Weber | Globální akciový index MSCI | Marek Malina | Portu Marek Malina | Otevření Číny | Závěr obchodního roku | Silná korelace | Technické nastavení | Signál pro pokračování trendu | Krátkodobý klouzavý průměr | Klouzavý průměr SMA 20 | Prostor pro další posilování | Další posilování | Cenová stagnace | Prosincová cenová stagnace | Cenové konsolidace | Výrazný trend | Posilování švýcarského franku | Složení COT reportu | Nárůst prodejních obchodních pozic | Prodejní trend | Predikce cenového poklesu | Obchodníci texaské ropy | Prodejní aktivita | Cenový růst | Zásadní cenové pohyby | Velká změna | Nárůst prodejních pozic | Překonání SMA 20 | Překonání SMA | Výprodeje | Ustupující inflace | Apple Watch | Michaël van de Poppe | Pokles USD/CAD | Guvernér Michl | ChatGPT | Teplé počasí | Petr Pavel | Býčí sentiment | Analytik Patria Finance | Silná koruna | Reálné spotřeby domácností | Volatilní položky | Západní investoři | Vývoj sazeb | OCI | Přecenění zboží | Výhled trhů | Invest | Pokles cen energií | Tržní stagnace | Zveřejnění NFP reportu | Dlouhodobé posilování | Cenové minimum | Fundamentální impuls | Nejnovější fundament | Agresivní pokles | Vyšší cenové úrovně | Žádný trend | Investiční komodita | Cenový růst zlata | Technická indikace | Pokračující pokles | Lednové obchodování | Globální vývoj finančních trhů | Lednová nákupní korekce | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Vývoj zlata a stříbra | Cenový vývoj zlata a stříbra | Finanční výsledky společnosti | Oživení poptávky v Číně | Nákup nemovitosti | Mauricius | Nvidia Corporation | Heineken | Viceguvernérka | Euro ECB | Optimalizace | Ženy | Ředění obchodních pozic | SVB | Odeznívání inflace | Inflace ze Spojených států | Výsledek inflace ze Spojených států | Vklady | Aktuální výnosová křivka | Bancorp | Problémy v bankovním sektoru | Telekom | Válka | Klesající ceny nemovitostí | Michaela Pudilová | Makroprostředí | Falešný break | Falešné breaky | Práce v Německu | Snižování nákladů | Americké sankce | Král kryptoměn | Spojení | Vyšší ceny | Veřejné zadlužení | Palivové dříví v Česku | Kolísání cen dřeva | Podnikání v ČR | Jiří Oslizlo | AGROP NOVA a.s. | AGROP NOVA | Graf vývoje ceny dřeva | Palivové dřevo | Vývoj cen palivového dřeva | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Klesající inflace | Platba | JOLTS | Dceřiné společnosti | Vysoké úroky | Velký problém | Investiční ředitelka | Vysoké úrokové sazby | Atas | Trhy nemovitostí | Nemovitosti ve východní Evropě | Trhy nemovitostí ve východní Evropě | Fidelity Funds | Fidelity Funds - Global Technology | Franklin Technology | Allianz Gl Artificial Intelligence | Sázky na pokles sazeb | Technické faktory | Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby v USA | Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby | Odhad vývoje hlavní úrokové sazby v USA | Odhad vývoje hlavní úrokové sazby | Americké blue-chips | Blue-chips | Krachy několika bank | Pohyb S&P 500 | Poměr risk-reward | Nižší produkce | Závazek | Srovnávací základna | Libor Vojta Ostatek | Vojta Ostatek | El-Erian | Mohamed El-Erian | Capital Management | Růst cen nájmů | UlovDomov.cz | UlovDomov | Medián ceny | Ceny nájemního bydlení | Ceny nájemního | Valuo | Index UlovDomov.cz | Index UlovDomov | Michal Hrbatý | Ruské ministerstvo hospodářství | Náklady na půjčky | Váhavost | Partnerství | Splácení hypotéky | Nezávislost | Fáze vývoje tradera | Neziskový obchodník | CEO společnosti | Inflace ve Spojeném království | EMEA | Rychlost | Americký akciový index S&P 500 | Silná poptávka | Zvyšování nákladů | Zakladatel | Ztráty peněz | Zóny konfluence | Cenový vývoj na trhu s ropou | Stabilní posilování | Problémy ve švýcarském bankovním sektoru | Oblasti konsolidace | Oslabování australského dolaru | Vytrvalý cenový pokles | Střednědobý klouzavý průměr | Nárůst long pozic | Vznik prodejního trendu | Fyzický gap | Kvartální hospodářské výsledky | Letošní maximum | Nové letošní maximum | Dubnové obchodování | Cenové maximum | Meziroční vývoj jádrové inflace v Japonsku | Passerinvest | Passerinvest Group | Radim Passer | Zakladatel a CEO | Krach na Vídeňské burze | Svíčka Engulfing | Krach na Vídeňské burze v roce 1873 | Světové výstavy | Americká železniční krize | Železniční krize | Krach newyorské burzy | Historie vídeňské burzy | Adolf Petschek | Pozitivní signál | PayPal (PYPL.US) | Sjednocení Německa | Přebytek peněz na trhu | Přebytek peněz | Nedostatek financí | Zakládání dalších nových podniků | Cena akcií na burze | Cena akcií na burze v Berlíně | Společenské vrstvy | Živnostenská banka | Ceny akcií na vídeňské burze | Ceny nemovitostí ve Vídni | Financování stavebních projektů | Hypoteční banky | Hypoteční zástavní listy | Zástavní listy | Rozestavěné domy | Plánované domy | Pozastavení burzovních obchodů | Krach berlínské burzy | Železnice | Největší ekonomická recese | Největší ekonomická recese světa | Dlouhá krize | Postavení země v ekonomice | Postavení země | Hutnictví | Návrat protekcionismu | Zavádění vysokých cel | Pád bank | Vítězství Německa nad Francií | Černý pátek na vídeňské burze | Světová krize | Petr Kymlička | Vítězství Německa | Patová situace | Konsolidační balíček | Jane Street | Vlastní bydlení | Vice | Mimořádná inflace | Hendrik Meyer | Zvýšení sazeb Fedu | Martin Buranský | Moore Global | Společnost Nvidia | Lidstvo | Uplynulý rok | Vývoj tržeb | Výhledy | Letní měsíce | Silná data z trhu práce | Silná data | Směřování | Vstup kupců | Hodnocení rizik | ARM | Budoucnost tradingu | Úrokové sazby České národní banky | Navýšení sazeb | Výhodný nákup | Reálné příjmy | Výhled Číny | Coface Barometr | Barometr rizik | Coface Barometr rizik | Ztracené iluze | Velká očekávání | Pojišťovna Coface | Historický vývoj | Realitní kancelář | Přilákat investice | Nižší ceny | Kurz jenu | Návrh rozpočtu na příští rok | Přehnaná reakce | Worldcoin | Hamburg Commercial Bank | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | HCOB | Cyrus de la Rubia | Souhrnný index nákupních manažerů | Dassault Systemes | Dassault Systemes (DSY.FR) | DSY.FR | Akcie Dassault Systemes | Obavy z recese v USA | Holubičí postoj | Mluvčí ČNB Petra Krmelová | Intervenční režim | Nejlepší rating | PYUSD | Marsh & McLennan | Energetické suroviny | Paříž | Nákup nemovitostí | Graf měnového páru | Martin Machala | Ownest | Viceguvernérka ČNB | Cenová minima | Jak předpovědět růst na burze | Růst na burze | Kdy se trend otočí | Finanční a ekonomické zpravodajství | Český realitní trh | Přirážka | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Claudia Goldinová | Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí | ARTN | Zdenka Klapalová | CHN.cash | Intervence na japonském jenu | Inflační trend | Stagnace mezd | Vývoj jádrové inflace v Japonsku | Vývoj indexu PMI ve službách v Japonsku | Domácí poptávka v Japonsku | Poptávka v Japonsku | Libor Váka | Vývoj událostí | Dezinflační proces | Úroveň volatility | Ekonomický model | Dostatečný výnos | Rostoucí HDP | Nadměrné investice | Dostatečné cash-flow | Vývoj zahájených bytů v Číně | Vývoj zahájených bytů | Vývoj 1leté úrokové míry v Číně | Vývoj 1leté úrokové míry | Čínský bankovní systém | Propad akciového indexu | Propad akciového indexu Nikkei | Americké 10leté vládní dluhopisy | 10leté vládní dluhopisy | Vývoj čínského akciového indexu | Shanghai CSI 300 | Vývoj čínského akciového indexu Shanghai | Bankrot neefektivních firem | Útlum domácí poptávky | Stagnace HDP | Malina | Fintokei | Dopad vysokých úrokových sazeb | Struktura | Poradce České bankovní asociace | Snížení rizika | Společnost Alphabet | Přecenění | Investice do výroby baterií | Výroby baterií | Eskalace | Optimistický výhled | YPF | Milei | Poměr rizika a zisku | ETF na bitcoin | Obchodování na velkých účtech | Moderní prop trading | Výhled na rok 2024 | Pandemie covidu | Západní státy | Doji | ProCent | Sazby v USA | Ekonomické statistiky | Rok 2024 | Hypoteční expert | Kuvajt | Rafinérie | Závěr roku | Prosincové obchodování | Možnost posílení eura | Možnost posílení | Pásma překoupenosti | Volatilní cenový vývoj | Potvrzený růstový trend | Pravděpodobnost korekce | Pokračování cenového růstu | Trh se stříbrem | Atakování cenových maxim | Možnost oslabení | Roční výsledky forex tradingu | Výsledky forex tradingu | Výsledky forex | Roční výsledky forex | Základní úrokové sazby v USA | Příznivé výsledky hospodaření | Příznivé výsledky | Generální ředitelé | Ondra Hartman | Tradingová videa | Úspěchy z obchodování | Obchodování u prop tradingových firem | Lákadla prop tradingu | Účty s milionovým kapitálem | FTMO či Fintokei | Prop tradingové výzvy | Tradingové výzvy | Odvětví online tradingu | Trend či budoucnost? | Jaké strategie zvolit ke splnění jeho výzev? | Tolerovaná ztráta | Ztráta u prop tradingových výzev | Cílový zisk | Starší generace | Dosahování zisků | Riziková činnost | Účet s kapitálem prop tradingové firmy | Prostředí finančních trhů | Moderní prop tradingové firmy | Prop tradingové firmy | Nástroje pro trading | Nové nástroje pro trading | Nové nástroje | Získání účtu | Smazání účtu | Kompletní smazání účtu | Možnost obchodovat | Typy strategií | Všechny typy strategií | Slušné peníze | Účet s kapitálem | Účet s kapitálem prop | Formování odvětví online tradingu | Formování odvětví | Odvětví online | Dlouhodobý zisk | První prop tradingové firmy | Budoucnost celého odvětví online obchodování | Odvětví online obchodování | 1D | Fair Value Gap | Value Gap | Umělé inteligence (AI) | Rusové | Aktuální předpověď | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Předpověď pro GBP/USD | Výzva | Výkon | Plán obchodování | EUR/USD a GBP/USD | Prodeje | Vlasta Pěchoučková | Liz McKeownová | Nevyplněný Fair Value Gap | Indikátor Purple Strike | Jak na to | Magické slůvko | Solidní čtvrtletní výsledky | Výrobce počítačové techniky | Stolní počítače | Nákup nových počítačů | Výrobce počítačů Dell | Vývoj akcií Dell | Vývoj akcií Dell od začátku roku | Vývoj akcií Dell od začátku roku 2024 | Výrobce počítačové techniky Dell | Orientace Dellu | Orientace Dellu na umělou inteligenci | Akcie Dell | Přehnaná reakce trhu | Živá voda | Výrobce počítačů a serverů Dell | Výrobce počítačů a serverů | Výrobce počítačů | Koruny vůči euru | Výhody
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

StabletradeFx
Stack Funds
Stádovitost chování
Stagecoach
Stagflace
Stagflační riziko
Stagflační tendence
Stagflační trend
Stagflační vývoj
Stagflační vývoj ekonomiky

Následující klíčová slova

Stagnace HDP
Stagnace mezd
Stagnace nákladů
Stagnace poptávky
Stagnující ekonomika
Stagnující indexy
Stagnující měna
Stáhnout z burzy
Stahování akcií
Stahování akcií O2
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple pivot points
Potvrďte prosím... Zavřít