Neděle 25. září 2022 01:38
reklama
Vantage
reklama
Purple Trading Room
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Britský ministr financí

C:\fakepath\britska libra.jpg

Míra inflace v Británii v červenci vystoupila na 10,1 procenta, rekord za 40 let

17.08.2022 Míra inflace v Británii v červenci vystoupila na 10,1 procenta, maximum od února 1982. Přispěly k tomu zejména ceny energií, pohonných hmot, potravin a nealkoholických nápojů, uvedl dnes britský statistický úřad. V červnu spotřebitelské ceny vykázaly meziroční nárůst o 9,4 procenta.
img

Ranní shrnutí (19.07.2022)

19.07.2022 Navzdory pozitivní náladě během evropské seance skončily indexy na Wall Street včerejší seanci níže. S&P 500 klesl o 0,84 %, Dow Jones klesl o 0,69 % a Nasdaq klesl o 0,81 %. Russell 2000 se obchodoval o 0,34 % níže.
img

Libra na plány BoE ohledně inflace reaguje volatilitou

25.03.2022 Libra zaznamenala během týdne mírné zisky. GBP však zůstává v sestupném trendu. Rostoucí inflační a geopolitická rizika vyvíjejí tlak na britskou měnu a nutí Bank of England změnit své dřívější plány.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty

23.03.2022 Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty. Oznámil to dnes britský ministr financí Rishi Sunak. Reaguje tak na rostoucí problémy britských domácností s pokrytím životních nákladů, za kterými stojí rychle rostoucí inflace a zpomalující hospodářský růst, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-27102021-33-zm.jpg

Britská ekonomika podle vlády oživuje rychleji, než se předpokládalo

27.10.2021 Britská ekonomika se z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zotavuje rychleji, než se předpokládalo. Vyplývá to z nových prognóz, které dnes představil britský ministr financí Rishi Sunak v pololetním projevu o vývoji státního rozpočtu. Zároveň slíbil zvyšování veřejných výdajů a snižování daní. Vláda je podle něj rovněž připravena chránit domácnosti před negativními dopady rostoucí inflace, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\london6.jpg

Počet zaměstnaných v Británii se dostal na úroveň před pandemií

14.09.2021 Britští zaměstnavatelé vytvořili v srpnu rekordních 241.000 pracovních míst, počet zaměstnanců na výplatních páskách je tak nad úrovní před vypuknutím pandemie covidu-19. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS). Míra nezaměstnanosti za tři měsíce do konce července klesla na 4,6 z 4,7 procenta, kde byla na konci června.
C:\fakepath\Británie.jpg

Růst britské ekonomiky se v červenci kvůli šíření delty téměř zastavil

12.09.2021 Růst britské ekonomiky se v červenci téměř zastavil, a to v důsledku rychlého šíření koronavirové mutace delta po uvolnění koronavirových restrikcí. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle údajů statistického úřadu zvýšil oproti červnu pouze o 0,1 procenta. Zaznamenal tak nejslabší růst od letošního ledna, napsala agentura Reuters.
img

G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem

21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli uzávěrám klesla o 1,5 procenta

12.05.2021 Britská ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli uzávěrám zavedeným v souvislosti s pandemií klesla. Hrubý domácí produkt (HDP) se proti předchozím třem měsícům snížil o 1,5 procenta, oznámil dnes britský statistický úřad. Británie má pátou největší ekonomiku světa a vývoj za první čtvrtletí odpovídá očekávání centrální banky.
img

Britská vláda dává ruce pryč od záchrany majitele ostravských hutí, který je na pokraji krachu. Johnsonův kabinet označuje jeho finance za „velmi, velmi neprůhledné“

13.04.2021 Britská vláda dává ruce pryč od záchrany skupiny GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do jejího majetku patří také společnost Liberty Ostrava, tedy někdejší Nová huť (Klementa Gottwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Ostravské hutě zaměstnávají přes šest tisíc lidí.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Skupina G7 se vyslovila pro první zvýšení rezerv MMF od roku 2009

21.03.2021 Skupina hospodářsky nejvyspělejších zemí světa G7 se v pátek vyslovila pro první zvýšení rezerv Mezinárodního měnového fondu (MMF) od roku 2009. Fond by díky němu mohl poskytovat větší finanční podporu rozvíjejícím se zemím v době koronavirové krize, napsala agentura AP.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně

05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.
img

GBPUSD mírně roste po zveřejnění britského rozpočtu na 2021

03.03.2021 Britský ministr financí Sunak zveřejnil rozpočet na rok 2021 včetně programu záchrany pracovních míst. Očekává, že se HDP vrátí na předpandemické úrovně v Q2 2022 (listopadový odhad byl Q4 2022). Růst HDP v roce 2021 by měl dosáhnout na 4 % (listopadový odhad byl 5,5 %). Růst HDP v roce 2022 by měl dosáhnout na 7,3 % (listopadový odhad byl 6,6 %). Nezaměstnanost by měla kulminovat na 6,5 % (předchozí odhad byl 7,5 %). Rozpočet obsahuje dodatečné programy na podporu ekonomiky a domácností zasažených pandemií. Vláda také spustí nový úvěrový program. Firmy si budou moci zažádat o půjčku ve výši £25 000 až £10 000 000.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (1.3.2021)

01.03.2021 Akciové trhy v minulém týdnu ztrácely. Index S&P 500 klesl už druhý týden v řadě. Jedná se o varovný signál pro pokračování rally? Poklesy však byly v rámci pouhých desetin procenta a navíc má tento index za sebou dlouhý růst do blízkosti historických maxim. Nejistá situace má navíc jasného viníka, kterým je vzestup úrokových sazeb. Pokud se centrálním bankám podaří výnosy zase snížit, ať už verbální formou či zvýšenými nákupy dluhopisů na trhu, tak prostor pro pokračování cenových růstů na akciích zůstává otevřený. Pozornost se tedy v tomto týdnu opět soustředí na výnosy. Ovšem nebude se jednat o jediné zajímavé téma. Na sklonku týdne se sejde OPEC+, takže lze očekávat zvýšenou volatilitu na ropě. Ve středu bude zveřejněn návrh státního rozpočtu ve Velké Británii. A možné zvýšení daní je hrozbou pro britskou libru.
img

Fed se nechystá zvýšit sazby, zaměřit se místo inflace chce na nezaměstnanost. Ekonomika USA v Q4 rostla o 4,1 %

26.02.2021 Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) konstatoval, že vakcína od společnosti Johnson & Johnson je bezpečná a účinná ze 64 % proti novému koronaviru. Vakcína má také výhodu, že je možné ji uchovávat v lednici až po dobu tří měsíců a je dostačující pouze jedná dávka místo dvou.
C:\fakepath\Británie.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii vzrostla na 5,1 procenta

23.02.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii v posledních třech měsících loňského roku vzrostla na 5,1 procenta, tedy na nejvyšší úroveň od prvního čtvrtletí 2016. Vyplývá to z dnešních údajů britského statistického úřadu. V předchozím tříměsíčním období do konce listopadu činila míra nezaměstnanosti pět procent.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika loni klesla o rekordních 9,9 procenta

12.02.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v loňském roce kvůli pandemii propadl o rekordních 9,9 procenta. Vrátil se tak zhruba na úroveň z roku 2013. Ve svém prvním odhadu to dnes oznámil britský statistický úřad.
C:\fakepath\london6.jpg

Šéf britské centrální banky varoval před dopady nových restrikcí

12.01.2021 Britská ekonomika se kvůli nejnovějším opatřením proti šíření koronaviru nachází ve velmi obtížné situaci a s jejím oživením lze počítat až poté, co přísné restrikce skončí a obavy ze šíření viru poleví. Uvedl to dnes podle listu The Guardian guvernér britské centrální banky Andrew Bailey. Zároveň se skepticky vyjádřil k myšlence, že jednoduchou cestou k podpoře hospodářského růstu by bylo zavedení záporných úrokových sazeb.
img

Rychlé shrnutí

07.10.2020 Americké indexy zakončily seanci níže díky Trumpově tweetu, který oznámil, že ukončil jednání s demokraty o fiskálním stimulu. Index S&P 500 odepsal 1.4 %, Dow Jones 1.3 % a Nasdaq 1.6 %.
C:\fakepath\london3.jpg

Britská vláda od listopadu podpoří na půl roku kurzarbeit

24.09.2020 Britská vláda od listopadu na půl roku podpoří kurzarbeit, tedy zkrácení pracovní doby, nemůže ale zachránit všechny firmy a pracovní místa, oznámil dnes na tiskové konferenci britský ministr financí Rishi Sunak. Na tiskové konferenci představil další opatření na podporu ekonomiky stižené dopadu pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\london3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii poprvé od března vzrostla

15.09.2020 Míra nezaměstnanosti v Británii se v tříměsíčním období do konce července poprvé od březnových karanténních opatření zvýšila. Dostala se na 4,1 procenta, zatímco v předchozím tříměsíčním období do června byla na 3,9 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Počet zaměstnaných ale klesl méně, než se čekalo.
C:\fakepath\london3.jpg

Veřejný dluh Británie poprvé překročil dva biliony liber

21.08.2020 Veřejný dluh Británie v červenci poprvé překročil dva biliony liber (zhruba 58 bilionů Kč), protože koronavirová krize vedla k růstu veřejných výdajů a k poklesu daňových příjmů. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních oficiálních údajů.
C:\fakepath\Británie.jpg

Britská ekonomika se zotavuje, v květnu vzrostla o 1,8 procenta

14.07.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v květnu meziměsíčně zvýšil o 1,8 procenta po dubnovém propadu o rekordních 20,3 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Ekonomická aktivita se začala zotavovat díky postupnému uvolňování opatření proti šíření koronaviru. Květnový růst HDP nicméně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 5,5 procenta.
C:\\fakepath\\Británie.jpg

Británie představila nové kroky na podporu ekonomiky a trhu práce

08.07.2020 Britský ministr financí Rishi Sunak dnes představil nová opatření na podporu ekonomiky a trhu práce v objemu až 30 miliard liber (téměř 900 miliard Kč). Zahrnují například snížení sazby daně z přidané hodnoty (DPH) v pohostinství a turistickém průmyslu, vyplácení příspěvků firmám za návrat dočasně uvolněných zaměstnanců do práce či program na podporu tvorby pracovních míst pro mladé lidi.
C:\\fakepath\\britska libra.jpg

Dluh Británie poprvé od roku 1963 přesáhl 100 procent HDP

19.06.2020 Britská vláda si v květnu kvůli rozsáhlým nákladům na podporu ekonomiky v době koronavirové krize půjčila rekordních 55,2 miliardy liber (1,6 bilionu Kč). Veřejný dluh Británie tak poprvé od roku 1963 přesáhl sto procent hrubého domácího produktu (HDP). Vyplývá to z dnešních údajů britského statistického úřadu.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v dubnu klesla o rekordních 20,4 procenta

12.06.2020 Britská ekonomika v dubnu klesla proti předchozímu měsíci o 20,4 procenta, což je nejvíce v zaznamenané historii. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Meziročně pak činí propad hrubého domácího produktu (HDP) 24,5 procenta. Duben byl prvním úplným měsícem, kdy ekonomika pocítila opatření, která vláda zavedla proti šíření koronaviru.
img

Rychlé shrnutí

01.06.2020 Akcie v Asii se během ranní seance drží výše. Nikkei a ASX rostou o přibližně 0,7 %, zatímco Čína přidává 2 - 3 %. Futures na S&P500 jsou zatím na dosah pátečního close.
img

Rychlé shrnutí

13.05.2020 Americké indexy zakončily seanci rychlou korekcí a pádem hlouběji do červených čísel. S&P500 ztratil 2.05 %, Nasdaq 2.06 % a Dow Jones odepsal 1.89 %.
C:\fakepath\london6.jpg

Agentura Fitch kvůli koronaviru snížila úvěrový rating Británie

29.03.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Británie o jeden stupeň na úroveň AA-. Předpokládá totiž, že na britské veřejné finance bude mít negativní dopad epidemie nemoci COVID-19. Fitch tak nyní hodnotí Británii stejnou ratingovou známkou jako Českou republiku.
img

Britská centrální banka snížila úroky

11.03.2020 Britská centrální banka včera oznámila snížení základní úrokové sazby o 50 bazických bodů na úroveň 0,25 %. Rozhodnutí členů měnového výboru bylo jednomyslné. Tímto krokem chtějí pomoci ekonomice, která je aktuálně zasažena dopady šířící se epidemie koronaviru, ovšem neměla to lehké ani v loňském roce, kdy ekonomický růst srážela nejistota spjatá s odchodem Spojeného království z EU. Bank of England je tedy další centrální bankou, která se rozhodla rychle reagovat na současnou situaci a podpořit ekonomickou aktivitu nižšími úroky. Toto opatření však současně BOE doplnila dalšími kroky pro zajištění dostatečné likvidity zejména pro malé a střední podniky i na podporu úvěrové expanze komerčních bank. Bezprostředně po oznámení britská libra oslabila, ale rychle zase své ztráty dohnala. Kroky měnové autority pak byly vzápětí podpořeny i fiskálními stimuly, když britský ministr financí přišel s novým rozpočtovým plánem, který by měl rovněž podpořit zasaženou ekonomiku. V aktuální situaci by mohlo zvýšení vládních výdajů působit mnohem efektivněji než snížení úroků.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie kvůli koronaviru podpoří ekonomiku 30 miliardami liber

11.03.2020 Britský ministr financí Rishi Sunak dnes při představení návrh rozpočtu na příští rok v parlamentu varoval, že současná epidemie koronaviru bude mít vážný, i když jen dočasný dopad na britskou ekonomiku. Vláda proto na situaci reaguje mimořádnými opatřeními v objemu 30 miliard liber (více než 881 miliard Kč).
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka snížila úrok na minimum 0,25 procenta

11.03.2020 Britská centrální banka dnes na mimořádném zasedání nečekaně snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,25 procenta. Jde o nouzové opatření, které má zmírnit dopady šíření nového koronaviru na ekonomiku. Základní sazbu centrální banka snížila poprvé od léta 2016, kdy ji kvůli referendu o brexitu snížila na minimum. Sazba je dokonce teď níže, než byla po minulé finanční krizi před více než deseti lety.
img

Americké akcie si dělají pauzu po pěti dnech ztrát, Evropu pesimismus ještě neopouští

26.02.2020 Americké akciové trhy poprvé po pěti dnech rostou, hlavní indexy připisovaly po půlhodině obchodování kolem 1 % i více. V zeleném jsou také americké desetileté výnosy, které se vzdálily historickým minimům. Zlato, vyhledávané v době zvýšené nejistoty, redukuje průběžné zisky a v podvečer je zhruba na svém, tedy u 1635 USD za unci.
img

Rychlé shrnutí

14.02.2020 Včerejší seance v USA byla volatilní a dostala akciové indexy nakonec mírně pod prodejní tlak. Dow Jones ztrácel 0,43 %, S&P500 odepsal 0,16 % a NASDAQ klesl o 0,14 %.
img

Britská libra po odstoupení ministra financí Javida posílila. Vůči koruně je nejsilnější od začátku měsíce

13.02.2020 Britský ministr financí Sajid Javid dnes nečekaně rezignoval. Stalo se tak v důsledku rozmíšky přímo v premiérově sídle v Downing Street 10. Ministerský předseda Boris Johnson na něj naléhal, aby se zbavil všech svých pět klíčových poradců. Javid odmítl. A rezignoval.
img

Rychlé shrnutí

11.02.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. S&P500 přidal 0,73 %, Dow Jones 0,6 % a Nasdaq rostl o 1,13 %. Lepší nálada dnes panuje také v Asii, kde roste Kospi o 1 %, S&P/ASX 200 o 0.6% a kde čínské indexy rovněž výrazně rostou. V Japonsku se dnes kvůli svátku neobchoduje.
img

Ranní nadhoz - Tyden ve znamení lednových předstihových ukazatelů

20.01.2020 Zástupci Evropské unie začínají projevovat obavy z postoje Spojeného království k odchodu. Británie odmítá prodloužení přechodného období, během kterého má být dojednána detailní obchodní dohoda. Britský ministr financí potvrzuje, že by se EU měla připravit na nejhorší. Na čemkoliv se zvládne s Londýnem domluvit, bude bonus, jelikož obchodní dohoda takového rozsahu se běžně dojednává roky, nikoliv měsíce.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 22.7.2019

22.07.2019 Britský ministr financí Philip Hammond ve středu podá demisi, protože nesouhlasí s odchodem země z Evropské unie bez dohody. Tuto možnost rozluky s EU nevylučuje pravděpodobný příští předseda konzervativců a budoucí britský premiér B. Johnson. Rezignaci podá ještě do rukou odcházející premiérky Theresy Mayové. Jméno nástupce Mayové bude znát Británie v úterý.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.4.2019

15.04.2019 Co se makrodat týče, tak hlavní pozornost tento týden získají předstihové indikátory. Především PMI index z výroby, kde se čeká v dubnu zlepšení na 52,8 bodu z předchozích 52,4 b. Dále pozornost získá výsledek maloobchodu (po únorovém poklesu se čeká růst o 1,0 % m/m) a průmyslu (medián +0,2 % m/m) za březen.
C:\fakepath\mmf.jpg

USA dál nechtějí zvýšit objem peněz pro MMF

12.04.2019 Spojené státy se na jarním zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) opět postavily proti zvýšení celkového objemu peněz pro MMF i proti změně členských kvót. Jsou tak v rozporu s jinými zúčastněnými stranami, které jsou přesvědčeny o nutnosti zvýšit zdroje tohoto globálního věřitele a také zmodernizovat jeho řízení.
img

Na den přesně před deseti lety se zrodil bitcoin. Zažil vzlety i krachy, jeho dny ale sečteny nejsou

03.01.2019 Přesně před deseti lety se fakticky zrodil bitcoin. Tedy průkopnická kryptoměna, jež se dočkala stovek napodobenin, ale do dnešních dní si mezi nimi uchovala zřetelně dominantní postavení. K dnešnímu dni existují více než dvě tisícovky kryptoměn. Jejich souhrnná tržní hodnota činí 133,3 miliardy dolarů, přičemž tržní hodnota samotného bitcoinu představuje 51 procent této sumy.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Britský ministr financí: Jakýkoli brexit je pro ekonomiku horší

28.11.2018 Čistě z ekonomického hlediska by pro Británii bylo setrvání v Evropské unii lepší než jakákoli podoba vystoupení z evropského bloku. Před zveřejněním vládní analýzy hospodářských dopadů jednotlivých brexitových scénářů to dnes řekl britský ministr financí Philip Hammond. Jeho slova vyvolala pobouřené reakce některých britských poslanců.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Hammond: Dohoda o brexitu je nejlepší variantou pro ekonomiku

25.11.2018 Předběžná dohoda o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie, kterou sjednala britská premiérka Theresa Mayová, je nejlepším dostupným řešením pro britskou ekonomiku. Uvedl to včera britský ministr financí Philip Hammond.
C:\fakepath\britanie 08012014.png

MMF: Britská ekonomika bez dohody o brexitu klesne

17.09.2018 Výhled vývoje britské ekonomiky bude výrazně horší, pokud země příští rok opustí Evropskou unii bez dohody, než pokud se jí dohodu o brexitu podaří dosáhnout. Zatímco v případě dohody ekonomika Británie příští rok vzroste o 1,5 procenta, bez dohody vykáže pokles. Uvedl to ve své dnešní zprávě Mezinárodní měnový fond (MMF). Pokud by ale Británie zůstala v EU, hrubý domácí produkt (HDP) by se zvýšil o 1,75 procenta.
C:\fakepath\britanie 08012014-2.png

Řada čínských investic v Británii nevyšla

02.02.2018 Když bývalý britský ministr financí George Osborne před čtyřmi lety navštívil Peking, zavládlo optimistické přesvědčení, že čínské investice oživí města na severu Británie. V některých případech se tento optimismus ukázal být neopodstatněný, napsal list Financial Times (FT).
C:\fakepath\usa 14122014.png

USA jsou prý připraveny sjednat atraktivní obchodní pakt s Brity

26.01.2018 Spojené státy jsou připraveny sjednat atraktivní obchodní dohodu s Británií poté, co tato země opustí Evropskou unii. Uvedl to včera americký ministr financí Steven Mnuchin na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Dodal, že příznivá hospodářská budoucnost Británie má pro USA velký význam.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.10.2017

11.10.2017 Cena ropy Brent dnes roste již třetí den v řadě a v současné chvíli dosahuje 56,75 dolarů za barel. Stojí za tím pondělní zpráva saudským státem vlastněné těžařské společnosti Aramco, která oznámila bezprecedentní snížení objemu denní produkce ropy od listopadu 2017. Oproti minulému roku by to mělo odpovídat průměrnému snížení přibližně o jeden milión barelů ropy denně. Saudové slíbili udělat všechno pro to, aby skončila několik let trvající přesycenost celosvětového trhu s ropou.
img

Dolar pokračuje v růstu na všech párech. ADP report zvýšil šance na příjemné páteční překvapení

08.03.2017 Na trhy se dnes po dvou klidných dnech pomalu začínají vracet objemy, které jsou nyní v případě evropských burz přibližně 15 % nad dlouhodobým průměrem. Znát to jde především na zvýšené volatilitě která dnes byla k vidění na všech evropských burzách. V konečném důsledku ale většina indexů i tak dál pouze osciluje v okolí svého včerejšího close. Německý DAX po odpolední a spíše technické korekci své ztráty dokázal rychle zlikvidovat a krátce před otevřením amerických burz zůstává nadále v okolí 12 tis. bodů.
britanie 08012014.png

Britský ministr financí představí nový rozpočet

08.03.2017 Britský ministr financí Philip Hammond dnes představí britský rozpočet na další fiskální rok. Analytici podle agentury AP neočekávají výrazné zvýšení rozpočtových výdajů. Příznivý vývoj ekonomiky sice zatím podporuje daňové příjmy, země však čelí nejistotě kvůli plánovanému odchodu z Evropské unie.
brexit2.jpg

Mayová chce mít obchodní dohodu s EU

19.01.2017 Británie si přeje mít po brexitu "odvážnou a ambiciózní" obchodní dohodu s Evropskou unií. Prohlásila to dnes na ekonomickém fóru v Davosu britská premiérka Theresa Mayová. Oznámila přitom, že v očekávání dohody s unií Británie již začala vyjednávat své budoucí obchodní vztahy i s Novým Zélandem, Austrálií a Indií.
gbpusd-16012017-10.png

Forex: Britská libra dnes prudce klesla

16.01.2017 Britská libra v dnešním obchodování v Asii zažila prudký výprodej a propadla se na nejnižší hodnoty od října. Reagovala tak na spekulace médií, podle nichž britská premiérka Theresa Mayová v úterním projevu signalizuje takzvaný tvrdý brexit, tedy ústup Británie od jednotného evropského trhu. Naopak japonský jen dnes na forexu roste díky nechuti investorů riskovat.
gbpusd-16012017-2.png

Britská libra je před projevem britské premiérky na tříměsíčním minimu

16.01.2017 Britská libra se dnes k americkému dolaru propadla až na tříměsíční minimum pod 1,2000. Reagovala tak na spekulace médií, podle nichž britská premiérka Theresa Mayová v úterním projevu signalizuje takzvaný tvrdý brexit, tedy ústup Británie od jednotného evropského trhu. Britská libra sestoupila k americkému dolaru až na 1,1983, nejníže od loňského října. Později se vrátila nad hranici 1,2000, proti pátečnímu závěru však stále vykazovala pokles o více než jedno procento.
britanie 08012014-2.png

Británie zhoršila odhad růstu ekonomiky

23.11.2016 Britský Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR) zhoršil odhad vývoje ekonomiky na příští dva roky. Při...
britanie 08012014.png

Británie oznámí první rozpočtový plán od hlasování o brexitu

23.11.2016 Britský ministr financí Philip Hammond představí dnes v parlamentu pravidelnou podzimní zprávu o státním...
brexit2.jpg

Hammond: Nejistota kolem brexitu by mohla mít dopad na ekonomiku

21.11.2016 Britská ekonomika by mohla čelit zpomalení kvůli nejistotě způsobené rozhodnutím Británie opustit...
gbpusd-04102016-7.png

Forex: GBP/USD klesl na minimum za 31 let

04.10.2016 Britská libra se dnes v obavě z případných negativních dopadů vystoupení Británie z Evropské unie propadla k dolaru...
gbp-usd-brexit.png

Britská libra v obavách z brexitu klesla na minimum za 31 let

04.10.2016 Britská libra se dnes v obavě z možných dopadů vystoupení Británie z Evropské unie propadla vůči americkému dolaru na nové minimum za 31 let. Sestoupila tak pod úroveň, na niž klesla po červnovém referendu, ve kterém se britští voliči vyslovili pro odchod z evropského bloku.
eurusd-04102016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.10.2016

04.10.2016 Americké akcie zahájily čtvrté čtvrtletí mírným poklesem, za kterým stály zejména finanční společnosti...
gbpusd-03102016-6.png

Forex: Libra po slovech Mayové klesá

03.10.2016 Britská libra na forexových trzích výrazně oslabuje a k americkému dolaru sestoupila až na tříměsíční minimum...
brexit2.jpg

Britský ministr financí čeká při brexitu otřesy

03.10.2016 Britské hospodářství bude během výstupových rozhovorů s Evropskou unií čelit otřesům a ekonomiku...
TOP5-19092016-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.09.2016 Investoři vyčkávají na zasedání americké centrální banky (Fed), která ve středu rozhodne o výši úrokových...
britanie 08012014.png

Británie po brexitu nahradí dotace z EU

14.08.2016 Británie svým zemědělcům, vědcům, regionům a dalším příjemcům evropských fondů po odchodu...
brexit.jpg

Analytici: Británie kvůli brexitu vstupuje do mírné recese

11.08.2016 Rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii již začalo stahovat britské hospodářství do mírné recese. Předpokládají...
britanie 08012014.png

HDP Británie zrychlil růst na 0,6 procenta

27.07.2016 Tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) Británie ve druhém čtvrtletí zrychlilo na 0,6 procenta z 0,4...
britska libra 17022014.jpg

Británie se zabývá obchodem s Čínou

25.07.2016 Britský ministr financí Philip Hammond začal jednat s Čínou o uzavření dohody o volném obchodu. Velkým...
g20-schuze.jpg

Země G20 společně podpoří růst

24.07.2016 Zástupci největších světových ekonomik sdružených ve skupině G20 se dohodli na společné podpoře...
britanie 08012014-2.png

Británie na jednání G20 čelí tlaku

24.07.2016 Británie se na včerejším zasedání ministrů financí a guvernérů centrálních bank skupiny G20 ocitla pod...
britanie 08012014-2.png

EK: Británie by se mohla dostat do recese

19.07.2016 Britská ekonomika by se v příštím roce mohla propadnout do recese, což bude reakce na červnové...
britanie 08012014-2.png

BoE nečekaně nechala sazby beze změn

14.07.2016 Britská centrální banka dnes ponechala svou základní úrokovou sazbu na historickém minimu 0,5 procenta...
britanie 08012014.png

Nový britský ministr financí chce vrátit na znejistěné finanční trhy jistotu

14.07.2016 Nový britský ministr financí Philip Hammond je rozhodnut učinit vše k tomu, aby stabilizoval britskou...
londoncity.jpg

Paříž po brexitu políčí na finančníky z Londýna

06.07.2016 Francie usnadní situaci zahraničním společnostem přicházejícím do země podnikat. Zaměstnancům, kteří do...
eu-de-reichstag.jpg

Německo nechce soutěž ve snižování daní

06.07.2016 Německo si nepřeje soutěž ve snižování daní v Evropě. Prohlásil to dnes německý ministr financí Wolfgang...
TOP5-04072016-LV-17-2.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.07.2016 Britský ministr financí George Osborne chce po takzvaném brexitu snížit daň z příjmu právnických osob na méně než...
london2.jpg

Britský ministr financí chce po brexitu snížit firmám daně

04.07.2016 Britský ministr financí George Osborne chce snížit daň z příjmu právnických osob na méně než 15 procent. Řekl to v neděli...
britanie 08012014.png

Británie již nečeká přebytkový rozpočet

01.07.2016 Britský ministr financí George Osborne již netrvá na návratu k přebytkovému rozpočtu do roku 2020, což byl...
britanie 08012014.png

Británie prý bude muset zvýšit daně

28.06.2016 Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého...
gbpusd-27062016-9.png

Propad libry po "brexitu" pokračuje mírnějším tempem

27.06.2016 Na globálních finančních trzích v pondělí pokračoval výprodej rizikových aktiv v čele s akciemi a na nová minima padal...
brexit.jpg

Odklad jednání o brexitu prý poškodí trhy

27.06.2016 Pokud bude Británie se začátkem jednání o odchodu země z Evropské unie čekat do října, kdy plánuje odstoupit premiér...
london2.jpg

Britské hospodářství prý brexit zvládne

27.06.2016 Odchod Spojeného království z Evropské unie nepochybně dopadne na hospodářství země, ekonomika Británie...
forex 14122014-3.png

Centrální banky G7 zajišťují likviditu pro trhy

24.06.2016 Centrální banky skupiny největších světových ekonomik G7 zajišťují po britském rozhodnutí odejít z...
britanie 08012014.png

Důsledky brexitu závisí na uspořádání s EU

20.06.2016 Případný odchod Británie z Evropské unie charakterizuje z pohledu ekonomiky a finančních trhů především...
svycarsko frank.jpg

Šéf UBS: Brexit by mohl zvýšit tlak na růst kurzu franku

20.06.2016 Pokud se Britové v nadcházejícím referendu rozhodnou pro vystoupení z Evropské unie, může to mít...
brexit.jpg

Ministr financí čeká po brexitu propad hospodářství

19.06.2016 Vystoupení Británie z Evropské unie (takzvaný brexit) by poškodilo hospodářství Spojeného království zřejmě více...
britanie 08012014-2.png

Británie by prý v případě brexitu musela zvýšit daně

15.06.2016 Pokud Británie vystoupí z Evropské unie, bude muset vláda v Londýně zvýšit daně a naopak snížit státní výdaje...
britska libra 17022014.jpg

Průmyslová výroba v Británii prudce rostla

08.06.2016 Průmyslová výroba v Británii v dubnu stoupla o dvě procenta. Její růst tak výrazně zrychlil z březnových...
britanie 08012014.png

Ministr: V případě brexitu může Británie upadnout do roční recese

23.05.2016 Británie by mohla v případě, že si její obyvatelé odhlasují vystoupení z Evropské unie, upadnout do roční...
britanie 08012014-2.png

Osborne v britském parlamentu varoval před odchodem z EU

12.05.2016 Britská vláda se prozatím příliš nevěnuje plánům na postup v případě, že voliči v červnovém referendu...
britanie 08012014.png

Brexit by prý zasáhl britskou ekonomiku

27.04.2016 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes vyzvala Británii k setrvání v Evropské unii...
img

Technická analýza - Výroky o opatrnosti při zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu dolaru nepomáhají

19.04.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje pod R1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází u hranice překoupené oblasti. Aktuálně...
britanie 08012014.png

Brexit by ekonomice způsobil trvalou újmu

18.04.2016 Pokud Britové v červnovém referendu podpoří vystoupení země z Evropské unie, způsobí to britské...
britanie 08012014.png

Británii by prý mohlo být mimo EU lépe

03.03.2016 Dlouhodobé hospodářské vyhlídky Británie by mohly být mimo nereformovanou Evropskou unii lepší než v ní...
g20 summit.jpg

G20: Brexit by byl šokem pro ekonomiku

28.02.2016 Ministři financí skupiny největších světových ekonomik G20 varovali, že vystoupení Británie z Evropské unie...
mmf 132.jpg

MMF hledá svého příštího šéfa

21.01.2016 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes začíná přijímat nominace na svého příštího šéfa. Britský ministr...
img

Pozitivní čísla německého indexu PMI, potvrdil index Ifo, analýza USD/CAD, STŘÍBRA, GBP/JPY

24.11.2015  Mnichovský ekonomický institut IFO oznámil, že index měřící důvěru 7000 německých podniků pro tento měsíc stoupl ...
DSC_4047.jpg

Británie chce zůstat v EU

03.11.2015 Británie si přeje setrvání v Evropské unii, nechce se ale podílet na prohlubování integrace. Žádá také omezení...
cina 21072013.png

Osborne: Čína zůstává globálním motorem

20.09.2015 Britský ministr financí George Osborne čínské ekonomice i přes zpomalování růstu věří. Čína podle...
g20 11102013.png

Splnit cíle G20 prý bude těžší

06.09.2015 Splnit cíle ekonomické expanze skupiny dvaceti největších ekonomik světa (G20), dohodnuté v loňském...
img

Řecké referendum komplikuje vyjednávání

07.07.2015 Řecké referendum přineslo v neděli NE podle očekávání a silně zamíchalo kartami. Řecký premiér Tsipras si posílil svůj...
francie 08012014.png

Hollande a Obama chtějí jednání o Řecku

29.06.2015 Francouzský prezident Fran„ois Hollande a jeho americký protějšek Barack Obama se v telefonickém rozhovoru...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | AUD/CAD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Devalvace | Dluhopis | Dolarový index | Downtrend | ECB | ECOFIN | EFSF | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | G10 | G7 | High | IFO index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | MIFID | MMF | MT4 | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Oscilátor | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Standard & Poor's 500 | Sterling | Support | Ticker | Trend | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Finanční otázky | Makroekonomická data | Zisk | Breakout strategie | Britská měna | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Emoce | Intervence na forexovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Euronext | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Daňové ráje | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Satoshi Nakamoto | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Burzovní indexy | Cena | Cena ropy brent | Cena stříbra | Cena stříbra dnes | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Čínské investice | Členové eurozóny | Devalvace měny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHF EUR | Index Dow Jones | Index euro | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investing | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Krize eurozóny | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz forintu | Kurz měny | Kurzy | Libra | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | PinBar | Pioneer Investments | Pivot | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecké referendum | Řecké volby | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Výprodej | Vývoj libry | WTI | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | Čistý dluh | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Indie | Janet Yellen | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Výroční zpráva | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Bailout | Komise | Trendový indikátor | Majors | Volby | Genesis | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Currency | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | RBS | FTSEurofirst 300 | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Prudential Financial | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | The Sunday Times | YouGov | Mitsubishi | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | The Guardian | ICM | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Šéfka Fedu | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Mark Carney | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Obchodování s jüanem | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Energie | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | SRF 1 | Ekonomická aktivita | Dopady na euro | City | Ministři financí eurozóny | Kolísání trhu | Americké firmy | Zpravodajský server | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Členství v EU | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Bankovní regulace | Kolísání směnných kurzů | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | Ekonomika Británie | Pokles libry | Výnos desetiletého "giltu" | Zavedení plovoucího kurzu | Výnosy britských státních dluhopisů | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Americký ministr financí | Index IBEX | Britské banky | Akcie amerických bank | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Euro proti libře | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | AAA | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Měnová opatření | Úvěrový rating | Kryptoměny | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Výzkumná společnost | Výzkumná společnost Markit | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Günther Oettinger | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výrobní index PMI | Britská měnová autorita | Úvěrové krize | FTSE 100 | Guvernér banky | Ethereum | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Race to the bottom | Soutěž ve snižování daní | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéři | Britská bankovní asociace | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Mzdy | Slabé euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Ekonomická situace | Globální obchod | Ministr obchodu | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Hlavní burzovní indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Ekonomické údaje | Libra k americkému dolaru | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Světový finanční systém | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Výhled ekonomiky | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Pantheon Macroeconomics | Fed Rate Monitor Tool | Oslabování měny | Dnes na forexu | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Protiruské sankce | Jerome Powell | MiFID II | Capitalinked | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Německá centrální banka | OPEC+ | Capitalinked.com | Podniky | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Czech Fund | Přímé zahraniční investice | Ruská centrální banka | Propad cen ropy | Daňové úlevy | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Napětí na finančních trzích | Nezávislost centrální banky | Steven Mnuchin | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Prezident USA | Výsledky bank | Mt. Gox | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Statistický úřad | CNY | Boris Johnson | Guvernér Fedu | Obchodní pásmo | Gazprom | Pokles cen | Snížení úroků | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Novozélandská centrální banka | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Kurzarbeit | Stav ekonomiky | Obchodní dohoda | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Trinity | Objem | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Firma | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Růst cen | Server BBC | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Negativní nálada | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Amazon | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí měny | AFP | Ekonomka | CHNComp | Financovat | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Zasedání RBA | Firma Apple | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Stavebnictví | Digitální věk | Problémy | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Nálada | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Míra | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Předseda | Dolar roste | Zavedení záporných úrokových sazeb | xStation5 | Andrew Bailey | Ztráta | NERV | Miliardy korun | US100 | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Počet volných míst | RBA | Experti | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Růst spotřebitelských cen v Británii | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst cen výrobců | Ceny energií | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americké hospodářství | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Dopady koronaviru | Sazby beze změny | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Americké banky | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Zasedání RBNZ | Dopady koronaviru na ekonomiku | COVID-19 | Střední podniky | Americký Fed | Jižní Korea | Toyota | Vývoj | Šok | Vládní opatření | Spotřebitelské ceny v únoru | Rishi Sunak | Restrikce | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Hlavní měny | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Restriktivní opatření | Kabinet | Výrazný vzestup | Šíření viru | Stimul | Viceprezident | Dopady pandemie | Počet nakažených | Úvěrový program | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Domácnosti | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Ministryně financí Alena Schillerová | Živobytí | Ekonomiky | Slovensko | EGAP | Organizace | Práce | Údaje | DPH | Mexiko | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Více peněz | Hospodářské oživení | Dnešní statistiky | Statistiky | Americké univerzity | Návrat do práce | USD za barel | S&P500 | Evropské indexy | Posílení | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Zaměstnanci | FDA | Dovoz | Oživení hospodářství | Dluhy | Průmyslové kovy | Členské země | Dopad na cenu | Vakcína | CL | Pomoc lidem | Pokračování rally | JDE | Unie | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Pokračování růstu | Tchaj-wan | CapitalPanda | Jozo Perić | Dluh Británie | 100 procent HDP | Covid | Nové žádosti o podporu | ONS | Chorvatsko | Johnson & Johnson | Šance | Ceny | Společnost Amazon | Společnost XTB | Životní úroveň | Ocelářství | Inflace v červenci | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Worldometers | Veřejný dluh Británie | Zvýšení daní | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Transparentnost | Zdanění | Pracovní místa | Česká republika | Nařízení | Snižování daní | Vakcinace | Očkování | Zadlužování | Dopad na trhy | Indexy na Wall Street | Nasdaq (US100) | HAS | IFS | Stimulační politika | Index Nasdaq (US100) | Pandemie covidu-19 | Liberty Steel | GFG Alliance Brita | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Nová huť | Umění | Objednávky | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Plány | Dodávky plynu | Zdanění firem | Globální zdanění firem | Nové prognózy | Mutace delta | Odvětví | Rekord | Projekce | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Koronavirové mutace delta | Americká ministryně financí | ASX | Opatření | Britští zaměstnavatelé | Šíření delty | Problémy v dodavatelských řetězcích | Minulá výkonnost | Počet zaměstnaných v Británii | Společnost | TIM | | Daňové zatížení | Rostoucí inflace | Základní sazba | Inflace v zemích Evropské Unie | Snížení daně | Daň na pohonné hmoty | Ruský Gazprom | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Britský automobilový průmysl
Britský autoprůmysl
Britský energetický kolos
Britský finanční regulátor
Britský finanční sektor
Britský FTSE
Britský FTSE 100
Britský hrubý domácí produkt
Britský hrubý domácí produkt (HDP)
Britský ministr dopravy

Následující klíčová slova

Britský ministr zahraničí
Britský nejvyšší soud
Britský obchodní svaz
Britský pracovní trh
Britský premiér
Britský průmysl
Britský regulátor
Britský statistický úřad
Britský trh práce
Britský Úřad pro hospodářskou soutěž
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít