Sobota 02. červenec 2022 06:45
reklama
Swissquote Bank
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy

Klíčová slova - TSLA

img

Akcie Tesly rostou, protože Muska nezajímá konkurence

21.06.2022 Akcie Tesly (TSLA.US) vyskočily během úterní seance o více než 10 % poté, co na konferenci v Kataru CEO společnosti Elon Musk oznámil, že v příštích třech měsících dojde ke snížení platů zaměstnanců o 10 %, což bude znamenat celkovou redukci o 3,5 %.
img

Tesla zdražuje elektromobily

16.06.2022 Cena akcií automobilky Tesla se během čtvrteční seance výrazně propadla. Na vině téměř 7% poklesu je negativní sentiment a také zprávy o zdražení produktů.
img

Denní makro postřehy: Využití robotů k překonání inflace 10/06/2022

10.06.2022 NÁTLAKY: Nedostatek pracovníků a rostoucí mzdy podporují strukturální růst automatizace a robotizace, které zvyšují produktivitu. To je hlavní hnací silou silných investičních výdajů společností, zejména v souvislosti s tím, že offshoring je nyní obtížnější, protože se snaží bránit vysoké ziskové marže. Například instalace průmyslových robotů se za posledních deset let ztrojnásobily, v loňském roce vzrostly o 27 % a v USA v prvním čtvrtletí letošního roku o 28 %. Průmysl automatizace, robotiky a umělé inteligence je dalším segmentem, který vidí světlou stránku současných makrotlaků, jako jsou obnovitelné zdroje energie a elektromobily, a to navzdory propadu ocenění technologií.
img

Akcie Tesly v premarketu posílily! Vše díky silnému upgradu analytiků UBS

09.06.2022 Akcie Tesly zaznamenaly další medvědí úder kvůli nabídce Twitteru na převzetí, ve které figurovaly akcie Tesly jako zdroj financování. Musk zůstává průkopníkem Tesly, z čehož firma čerpá výhody i nevýhody.
img

Denní makro postřehy: Mezera mezi elektromobily 03/06/2022

03.06.2022 RŮST: Podle údajů IEA vzrostl v 1. čtvrtletí celosvětový prodej elektromobilů (EV) o 75 %, čímž celosvětový vozový park dosáhl 18,5 milionu, a to díky politické podpoře dotací a mandátů a opatřením průmyslu v oblasti nových modelů a delších dojezdů. Čína dominuje, loni prodala 3,3 milionu vozů, zatímco Evropa 2,3 milionu a USA pouze 0,6 milionu.
img

Zakladatel dogecoinu o současné korekci: „Přál bych si, aby to byl konec kryptoměn“

01.06.2022 Spoluzakladatel meme kryptoměny Dogecoin (DOGE), Jackson Palmer, pokračoval ve své kritice trhu digitálních aktiv a prohlásil, že si přeje, aby současná korekce cen byla koncem tohoto sektoru.
C:\fakepath\tsla-17052022-5-zm.png

Akcie Tesla Inc. (TSLA) testuje support klesajícího trojúhelníku

17.05.2022 Cena akcie Tesla na denním grafu aktuálně testuje support klesajícího trojúhelníku kolem hladiny 715 USD. Indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován. Dočkáme se tedy odrazu od supportu a posílení zpět k rezistenci? Nebo naopak dojde k průrazu zmiňovaného supportu trojúhelníku a poklesu na nižší úrovně?
img

Vítězové a poražení z Elonova váhání

13.05.2022 „Akcie Twitteru (TWTR) se propadly, když vzrostly obavy, že by Elon Musk mohl vycouvat z převzetí Twitteru, když byl vnímán jako zachránce dlouho se trápící společnosti sociálních médií, za jejíž akcie nabízel prémiovou cenu 54,2 USD/akcii. Tato nabídka ocenila Twitter na 44 miliard dolarů i přesto, že ocenění technologického sektoru se letos propadlo.
img

📉US100 ztrácí více než 3,0 %❗

26.04.2022 Dnešní obchodování na technologickém indexu Nasdaq (US100) provází kapitulace býků. Investoři se zbavují FAANG akcií a také dalších technologických firem. Alphabet a Microsoft budou dnes po uzavření trhů reportovat finanční výsledky. Náladu na finančních trzích zhoršuje strach z pokračování vlny lockdownů v Číně a válka na Ukrajině. Primárním faktorem je však utahování měnové politiky centrálních bank v čele s americkým Fedem. Dle dnešních dat z futures trhů by se sazby v USA měly na konci roku pohybovat v blízkosti 2,65 %.
img

Akcie Twitteru vyskočily v premarketu o 5 % v reakci na možný deal s Muskem

25.04.2022 Akcie Twitteru (TWTR.US) v premarketu přidaly 5 % v reakci na agenturu Reuters, která uvedla, že gigant sociálních médií by se mohl dohodnout na smlouvě o převzetí s Elonem Muskem za 54,20 dolaru za akcii. Jedná se o cenu, kterou generální ředitel Tesly (TSLA.US) nazval svou nejlepší a konečnou nabídkou. Přichází den poté, co se představenstvo společnosti údajně sešlo v neděli, aby projednalo nabídku na převzetí od Elona Muska, který již zajistil financování ve výši 46,5 miliardy dolarů. Twitter může transakci oznámit již dnes, jakmile se sejde správní rada, aby transakci doporučila akcionářům Twitteru.
img

Akcie Tesla: Tržby meziročně vzrostly až o 81 %. Vyrobí se 1,5 mil. aut

22.04.2022 Akcie Tesla jsou opět středem pozornosti. Tesla totiž zveřejnila své výsledky za první čtvrtletí roku 2022 a překonala očekávání mnohých analytiků. Společnosti Elona Muska se podařilo dosáhnout tržeb 18,76 miliardy USD a snížit náklady na výrobu automobilů. Produkce aut meziročně vzrostla o 69 %, přestože se některé továrny Tesla potýkaly s problémy.
img

Akcie Tesly rastú po zverejnení úspešných štvrťročných výsledkov

21.04.2022 Akcie Tesly (TSLA.US) rastú v premarkete o 8 % po zverejnení solídnych finančných výsledkov za Q1 2022, ktoré prekonali očakávania Wall Street. Niektorí investori dúfajú, že prekvapivo silné výsledky Tesly by mohli priniesť na akciový trh skutočnú „oneskorenú“ jar:
img

Ranní shrnutí (21.04.2022)

21.04.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování smíšeně. Dow Jones si připsal 0,71 %, S&P 500 skončil beze změny, zatímco Nasdaq klesl o 1,22 %. Russell 2000 rostl 0,37 %.
img

Ranní komentář: NFLX -35 %, FB -7 %, DIS -5 %, TSLA -5% a +5 %. Výsledková sezóna pořádně míchá kartami

21.04.2022 Včerejší seance na indexech nijak nevybočovala a například index S&P 500 klesal pouze o 0.06 %. Na některých individuálních jménech jsme byli ale svědky dramatických změn. Netflix, v reakci na své výsledky, klesal o 35 % a společně s ním klesaly i další společnosti ze streaming sektoru. Pod značný tlak se ale dostaly také například akcie Meta Platforms, které podepsaly více než 7 %. Volatilní byla pak také Tesla, která po 5% korekci v after market hodinách rostla o 5 % v reakci na další solidní výsledky.
img

Preview hospodářských výsledků: Tesla

20.04.2022 Tesla (TSLA.US), nejznámější výrobce elektrických vozidel, dnes po skončení seance na Wall Street oznámí finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2022. Vzhledem k tomu, že společnost je jednou z největších z pohledu tržní kapitalizace a jednou z nejoblíbenějších u retailových investorů, bude zveřejnění výsledků jistě velkou událostí. Pojďme se krátce podívat na to, co trh očekává a na co se zaměřit.
img

Ekonomický kalendár: Inflácia z Kanady, výsledky Tesly

20.04.2022 Futures trhy dnes poukazujú na mierne vyššie otvorenie európskej seansy po včerajšom solídnom výkone amerických akcií. Futures na DAX sa obchodujú približne 50 bodov nad včerajšou uzatváracou cenou. Sentiment sa v noci trochu zhoršil, pretože výsledky Netflixu spustili masívny pokles ceny akcií v postmarkete.
img

Nákupy akcií Amazonu před jejich rozdělením

10.04.2022 V červnu dojde k rozdělení akcií AMZN. Je to pro investory znamení nakupovat ještě teď. Akcie Amazonu (NASDAQ:AMZN) se poslední dobou obchodují mnohem lépe, když od minima v roce 2022 stouply o 26%. Zejména akcie AMZN se od oznámení plánů distribuce akcií v poměru 20:1 obchodují mnohem lépe.
img

Akcie Tesla: Co přinese split akcií a jak si vedl sektor elektromobilů v 2021?

01.04.2022 Akcie Tesla (TSLA) jsou v současnosti opět pod drobnohledem investorů, protože firma plánuje další split akcií. Ve stručnosti si proto povíme, zda má split širší význam. Následně si ukážeme, jak se dařilo celému sektoru elektromobilů za rok 2021. Dopředu mohu říct, že Tesla kralovala.
img

Ako môže rozdelenie akcií ovplyvniť Amazon?

29.03.2022 Americký maloobchodný gigant Amazon AMZN.US nedávno oznámil plánované rozdelenie akcií. Cieľom operácie bude zníženie súčasnej vysokej ceny akcií, čo samozrejme neovplyvní reálnu hodnotu akcií akcionárov:
img

Akcie spoločnosti Tesla rastú v predobchodnej fáze o viac ako 4 %

28.03.2022 Americký technologický gigant a výrobca elektrických vozidiel Tesla (TSLA.US), oznámil pozastavenie výroby v Šanghaji, v jednej z najväčších tovární spoločnosti kvôli obmedzeniam spôsobeným vírusom COVID 19. Tesla bola pri pozastavení výroby opatrná a uviedla, že radikálne opatrenia prijaté Šanghajom na boj proti pandémii koronavírusu boli primerané. Zatiaľ nie je isté, či sa lockdown továrne pretiahne aj po pondelka.
img

Akcie NIO pokračují ve výprodeji

25.03.2022 NIO (NIO.US) patří mezi přední čínský výrobce a prodejce elektromobilů a je jedním z hlavních konkurentů automobilky Tesla (TSLA.US).
img

Elon Musk chce od USA více ropy pro celý svět

07.03.2022 Musk svou společnost na výrobu elektromobilů, Tesla (TSLA) vybudoval, aby snížil užívání fosilních paliv a vytvořil tak ekonomiku zakládající si na udržitelné a obnovitelné energii. Jeho Twiterový příspěvek z pátku je však o opaku, Musk napsal „mimořádná doba si žádá mimořádná opatření“ a dodal, že „klesající ceny energií mohou ovlivnit poptávku po elektromobilech a musíme tak okamžitě zvýšit těžbu ropy a plynu.“
img

Tesla čelí hrozbě uzavření svého německého závodu

24.02.2022 Tesla (#TSLA) může přijít o smlouvu na dodávky vody pro svůj závod v Německu, pokud ekologické skupiny vyhrají soudní spor, v němž příští týden při slyšení napadnou licenci udělenou jejímu dodavateli vody.
img

Akcie spoločnosti Rivian vzrástli po tom, čo fond Georgea Sorosa zverejnil investíciu vo výške 2 miliárd dolárov

14.02.2022 Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) v pondelok vzrástli o viac ako 12 % po tom, čo spoločnosť fondu Georga Sorosa zverejnila svoju investíciu vo výške 2 miliárd dolárov. Jedným z hlavných akcionárov je Amazon, ktorý najmä vďaka vynikajúcemu IPO Rivianu prezentoval pôsobivé finančné výsledky za štvrtý štvrťrok.
img

Tesla: Výsledky za Q4

26.01.2022 Tesla (TSLA.US) dnes po skončení obchodovania na Wall Street oznámi finančné výsledky za posledný štvrťrok 2021. Ako je to zvyčajne v prípade štvrťročných výsledkov spoločnosti Tesla, čísla dodávok už boli zverejnené. Spoločnosť dodala v poslednom kalendárnom štvrťroku 2021 rekordných 308,6 tisíc vozidiel. To predstavovalo medziročný nárast o 71 %. Výsledkom je, že celoročné dodávky dosiahli 936 tisíc kusov, čo predstavuje nárast o 87,4 % v porovnaní s celým rokom 2020. .
img

Ekonomický kalendár: V centre pozornosti je rozhodnutie Fedu a výsledky Tesly

26.01.2022 Európske akciové indexy začali dnešné obchodovanie vyššie. Dnešná seansa v Ázii bola zmiešaná, pretože indexy blue chips z Číny sa snažili nájsť spoločný smer, zatiaľ čo ostatné indexy z regiónu klesli.
img

Rozbřesk: Koruna proráží další technické mety, Polsko jako první letos zvedá sazby

05.01.2022 Polská NBP nepřekvapila a jako první centrální banka v tomto roce zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu. Stalo se tak v souladu s tržním očekáváním, když základní sazba byla posunuta na úroveň 2,25 %. Úrokový diferenciál vůči eurovým sazbám se tak dále posunul vzhůru, avšak z pohledu regionálního srovnání jsou oficiální úrokové sazby stále relativně nízké. Nejde jen o to, že hlavní úroková sazba polské centrální banky je aktuálně nižší než u obdobných institucí v ČR či Maďarsku, ale navíc pokud ji očistíme o aktuální inflaci, tak v reálném vyjádření se tento (negativní) rozdíl ještě dále prohlubuje. Připomeňme, že v pátek bude v Polsku zveřejněna inflace za prosinec, která velmi pravděpodobně ukáže na to, že spotřebitelské ceny rostly v meziročním srovnání okolo 8 %. To je poměrně dost na to, že inflační cíl NBP je 2,5 % a oficiální úroková sazba se nachází pod touto úrovní.
img

Dow Jones Industrial Average vítězem

05.01.2022 Z indexů se včera nejlépe vedlo Dow Jones Industrial Average, který posiloval už druhou seanci v novém roce. Technologické indexy i širší index SPX 500 odepisovaly primárně díky poklesu velkých hráčů, jako jsou Tesla a Nvidia, TSLA -4,18 %, NVDA -2,76 %. Nejsilnějším sektorem byl včera ten energetický následovaný bankovním, BAC +3,92 %, CVX +1,82 %. Hvězdou dne byla automobilka Ford a její akcie, které přidaly více jak 10 procent (+11,69 %). Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,6 % (36.79 b.), S&P 500 oslabil o 0,1 % (4.793 b.) a technologický Nasdaq Composite oslabil o 1,3 % (15.622 b.).
img

Akcie společnosti Tesla se drží na prvním místě

23.12.2021 Navzdory tomu, že nedostatek čipů omezuje výrobu v celém automobilovém průmyslu, Tesla (TSLA) v expanzi výroby pokračuje a v prvních 9 měsících letošního roku dodala 624 582 automobilů, přičemž za celý rok 2021 se očekává přibližně 900 000 automobilů. Ve srovnání s minulým rokem je to obrovský pokrok, společnost v roce 2020 dodala 509 736 automobilů.
img

Akcie Tesla padají, SEC automobilku vyšetřuje

06.12.2021 Akcie Tesla (TSLA.US) klesají po zveřejnění zpráv o tom, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) zahájila vyšetřování kvůli vadným solárním panelům automobilky. Regulátor oznámil, že případ je spojen se stížností na nedostatečné plnění povinností a poskytnutí adekvátních informací ohledně panelů. Společnost je navíc vyšetřována ve spojení s nehodami, které způsobil asistenční systém řidiče.
img

Technologie tentokrát vítězem seance

12.11.2021 Včerejší obchodování znamenalo obrat v trendu a akciové indexy umazaly část ztrát, které nabyly v úvodu tohoto týdne, primárně jmenovitě technologický Nasdaq Composite. Společnost Rivian Auto si ve středu připsala devětadvacet procent a i včera pokračovala ve skvělé rally, při které dokonale využila IPO efektu a přidala dalších 22 %.
img

Co se děje na akciích automobilky Tesla❓

10.11.2021 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) propadly v úterý o téměř 12 %. Jedná se o nejvyšší jednodenní propad od března. Společně s pondělním poklesem už cena akcií automobilky klesla o 16,2 %, což znamená nejvyšší dvoudenní pokles za posledních 14 měsíců. Zdá se, že hlavním impulsem poklesu je aktivita CEO Elona Muska na Twitteru. A zklamaní investoři se ptají, zda už bublina praská.
C:\fakepath\akcie-08112021.jpg

Co je rozdělení akcií a jak ovlivňuje cenu akcií

08.11.2021 Tento článek je věnován myšlence rozdělení akcií, jeho vlivu na cenu akcií a na to, jak atraktivní jsou pro investory.
img

Akcie Tesla trhají rekordy. Elon Musk je nejbohatší na světě

03.11.2021 Akcie Tesla rostou. Tržní kapitalizace firmy překonala magickou hranici 1 bilionu USD, díky čemuž se Tesla stala šestou nejhodnotnější akciovou společností na světě. Elon Musk je také nejbohatším člověkem planety a vytváří si velký náskok nad Jeffem Bezosem (Amazon), Bernardem Arnaultem a Billem Gatesem (Microsoft).
img

🚀Akcie Avis roste o více než 100 %❗

02.11.2021 Akcie společnosti Avis Budget Group (CAR.US) dnes roste o více než 100 % po zveřejnění hospodářských výsledků. Autopůjčovna reportovala EPS ve výši $10,74 na akcii nad očekáváním ve výši $6,52. Tržby vzrostly o 96 % na $3 mld. z $1,534 mld. v minulém roce. Trh čekal růst tržeb na $2,7 mld. Silný poptávka po půjčování automobilů a vyšší sazby měly na hospodářské výsledky pozitivní dopad. Společnost také oznámila vzestup částky určené na zpětný odkup akcií o $1 mld.
img

📈Tesla pomáhá americkým indexům na rekordy🚀

26.10.2021 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) rostou během dnešní seance o takřka 5 %. Rozšiřují tak včerejší zisky a dobývají historická maxima. Akcie včera vyskočila o 13 % poté, co Bloomberg informoval o objednávce společnosti Hertz na více než 100 tis. elektrických automobilů, která by měla být vypořádána do konce příštího roku. Dohoda by měla automobilce přinést $4,2 mld. Jedná se o nejvyšší nákup elektrických vozidel v historii. Smlouva by měla pomoci posílit vedoucí pozici Tesly na trhu s elektrickými vozidly.
img

Akcie Tesly dosahujú nové ATH po tom, čo Hertz zadal doteraz najväčšiu objednávku EV

25.10.2021 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) vzrástli o viac ako 7,5% a dosiahli nové historické maximum počas dnešného obchodovania po tom, ako Bloomberg oznámil, že požičovňa automobilov Hertz si u výrobcu elektrických automobilov objednala 100 000 automobilov s cieľom vybudovať flotilu požičovní elektrických vozidiel do konca roka 2022. Dohoda, ktorá Tesle prinesie údajne 4,2 miliardy dolárov, je vôbec najväčším nákupom elektrických vozidiel. Morgan Stanley navyše zvýšila svoj cenový cieľ akcií na 1 200 dolárov z 900 dolárov. Náladu na trhu podporila aj správa, že model 3 sa stal prvým elektrickým vozidlom s najvyšším mesačným predajom nových EV v Európe. Vďaka týmto pozitívnym správam sa trhová kapitalizácia spoločnosti priblížila k 1 biliónu dolárov.
img

📈Akcie Tesla prekonali $900.00🚀

21.10.2021 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) dnes vzrástli o viac ako 5% po tom, čo spoločnosť Elona Muska dosiahla najlepší štvrťrok v histórii v rámci tržieb napriek sektorovým problémom spojeným s lodnou dopravou a nedostatkom komponentov. Zdá sa tiež, že investori pocítili obavy z preťaženého ocenenia. Akcie sa v súčasnosti obchodujú s 20 -násobkom tržieb a 451 -násobkom minuloročných ziskov. Ďalšie podrobnosti týkajúce sa štvrťročných výsledkov spoločnosti Tesla a podrobná analýza akcií spoločnosti sú k dispozícii v našom dnešnom príspevku „Akcia týždňa“.
img

Ekonomický kalendář: Projevy centrálních bankéřů a hospodářské výsledky Tesla

20.10.2021 Evropské indexy otevřely mírně do negativního teritoria. Asijská seance byla smíšená, nicméně se závěrem se situace zhoršovala. Bitcoin otestoval historická maxima během asijské seance, nicméně cena brzy klesla. Drahé kovy, ropa a průmyslové kovy klesly.
img

Tesla zvyšuje prodeje v Číně vyrobených elektromobilů

08.09.2021 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) klesají o více než 1 % navzdory zvýšeném prodejům v Číně vyrobených elektromobilů. Poslední data ukázala, že prodej v Číně vyrobených elektromobilů vzrostl v srpnu na 44 264 kusů z červencových 32 968 a červnových 33 155, a to přes přetrvávající nedostatek čipů na trhu. Většina vozidel však zamířila do Evropy. Lokální prodeje se v srpnu vyšplhaly na 12 855 elektromobilů po červencových 8 621 elektromobilech (dle China Passenger Car Association).
img

🚘 Akcie spoločnosti Tesla rastú o 2%

26.07.2021 TESLA (TSLA.US) má dnes po ukončení amerického obchodovania zverejniť hospodárske výsledky za Q2. Ako obvykle je po výsledkoch naplánovaný konferenčný hovor s vedením spoločnosti Tesla. Najobľúbenejšia elektrická automobilka na svete dokončila celý rok 2020 v zisku. Počas posledných troch štvrťrokov zaznamenala spoločnosť Tesla prudký nárast výnosov a dodávok vozidiel a udržala si pozíciu najobľúbenejšej akcie medzi spotrebiteľmi aj investormi.
img

Akcie Tesly opět prudce rostou

24.06.2021 Akcie automobilky Tesla (TSLA.US) rostou o téměř 6 % v reakci na komentář CEO Elona Muska o tom, že by Starling, dceřiná společnost SpaceX, mohla po stabilizaci cash flow zamířit na burzu. Investoři Tesly doufají, že by mohli mít k novým akciím lepší přístup než investorská veřejnost. Akcie však také reagují na pozitivní korekci Bitcoinu. Po letošním nákupu této kryptoměny Teslou za $1,5 mld. se jakékoliv výraznější pohyby na kryptoměnách promítají do hodnoty akcií automobilky na burze.
C:\fakepath\tesla-17062021-1.png

TESLA a její obavy z Číny

17.06.2021 Po zveřejnění dvou po sobě jdoucích a protichůdných zpráv o společnosti Tesla (nyse:tsla), sílí krátkodobý medvědí pohyb. Skutečnou červenou vlajkou, která znepokojuje investory, je závislost americké automobilky na čínském trhu, kde se konkurence stupňuje. Dodávek v dubnu bylo -27%, v květnu se očekává až -50 %; Hlavní konkurenti společnosti Tesla zaznamenávají až dvouciferný růst; Na Čínu připadá 37,5 % dodávek společnosti Tesla v 1. čtvrtletí 2021. Krátkodobé riziko poklesu akcií by mohlo dosáhnout až o -8 %.
img

Canaccord Genuity snížila cílovou cenu Tesly

14.06.2021 Akcie Tesla (TSLA.US) dnes přidávají 1 %. Automobilka těží z vyšších cen Bitcoinu, které automobilka drží. Nicméně společnost finančních služeb Canaccord Genuity upozornila na možné zdržení ve vývoji baterií, které by v budoucnu mohlo vývoj ceny akcie negativně ovlivnit. Tesla začala s dodávkami jejího nového Model S Plaid v minulém týdnu, ale vyhnula se výrobě dražšího modelu. V dopisu klientům vychválil analytik společnosti Canaccord nový model, ale zároveň řekl, že absence vylepšeného modelu může signalizovat problémy Tesly v bateriovém businessu. Cílová cena tak byla snížena z $974 na $812 za akcii.
img

Prodeje automobilky Tesla v Číně vzrostly v květnu o 29 %

08.06.2021 Akcie automobilky Tesla (TSLA.US) vyskočily na počátku seance o 3 % po zveřejnění pozitivních statistik prodejů vozidel v Číně. Dle dat z China Passenger Car Association (CPCA) prodala Tesla v květnu v Číně vyrobených 33 463 elektomobilů, a to včetně exportů. Jedná se o 29% skok ve srovnání s předcházejícím měsícem. Čína patří mezi největší trhy automobilky. Tamní prodeje tvoří třetinu globálních prodejů. Mnoho investorů tak považuje tato data za indikátor celkového zdraví automobilky.
img

Rozbřesk: Průmysl ukazuje na rychlejší růst ekonomiky. Nakolik ho brzdí nedostatek čipů?

08.06.2021 Český průmysl jede na plný plyn. Dubnová čísla ukázala, že se definitivně přehoupl nad předkrizové úrovně. V jádru “comebacku” je autoprůmysl, který se pohybuje zhruba 6 % nad úrovní produkce v roce 2019. Důležitá nejsou ani tak impozantní meziroční čísla (+55,1 %), která víc svědčí o nízké srovnávací základně z minulého roku než o čemkoliv jiném…
C:\fakepath\trader-03062021.png

Obchodování z pomsty. Co to je, jak se tomu vyhnout a proč to zažil v životě každý?

03.06.2021 Obchodování z pomsty (Revenge Trading) je jedna z těch věcí, o kterých jste ani nevěděli, že má jméno. Jedná se o fenomén, který během obchodování zažije každý a už jen pouhá znalost jeho existence napomůže ke zlepšení výsledků. O co se tedy jedná?
img

Akcie spoločnosti Tesla sa posúvajú vyššie napriek medvedej stávke „Big Short“ Michaela Burryho

18.05.2021 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) klesli v predobchodnej fáze o viac ako 1,0% po tom, čo Michael Burry, ktorého preslávil film Christiana Balea „The Big Shot“, odhalil významnú krátku pozíciu voči výrobcovi elektromobilov. Podľa údajov Komisie pre cenné papiere a burzy odhalila spoločnosť Burry's Scion Asset Management krátku pozíciu v hodnote okolo 800 100 akcií, čo je necelých 535 miliónov dolárov, na základe držby put opcií. Nie je však možné určiť, kedy Burry uskutočnil transakciu proti spoločnosti Tesla. Burry sa rozhodol staviť proti Tesle kvôli obavám, že spoločnosť Elona Muska generuje veľkú časť ziskov z predaja emisných povoleniek, na rozdiel od výroby sedanov Model 3 a Model S. Akciám spoločnosti Tesla sa však podarilo vymazať skoré straty po správach, že plány prezidenta Joe Bidena ponúknuť „“ stimuly v mieste predaja, ktoré podporujú zavedenie EV, „ktoré budú„ stimulovať výrobcov, ktorí používajú správne pracovné postupy “.
img

Akcie Tesly pod tlakem po zveřejnění prodejů v Číně

11.05.2021 Akcie automobilky Tesla (TSLA.US) dnes v premarketu ztrácely až 7,0 % po zveřejnění měsíčních prodejů v Číně. Dle China's Passenger Car Association klesly v dubnu prodeje automobilky o 27 % ve srovnání s březnem. Výrobce elektromobilů prodal v dubnu 25 845 vozidel. V březnu se počet prodaných vozidel vyšplhal na 35 478 kusů. Tesla prodala v lednu v Číně 15 484 vozidel a v únoru 18 318 vozidel. Dle agentury Reuters se Tesla rozhodla stáhnout své plány na rozšíření hlavní továrny v Šanghaji a realizaci globálního exportního uzlu. Po 18. hodině už se akcie Tesly obchodovaly pouze s 2,5% ztrátou.
img

TOP hospodářské výsledky tohoto týdne (26.04.2021)

26.04.2021 Výsledková sezóna je v plném proudu. Tento týden reportuje 6 mega společností a hned 10 členů indexu Dow Jones. Zveřejnění může mít na trhy výrazný dopad.
img

Ekonomický kalendář: data z USA, Tesla zveřejní hospodářské výsledky

26.04.2021 Index US500 dosáhl v pátek na nový intradenní rekord a zdá se, že dobrá nálada pokračuje také na počátku nového týdne. Akcie v Asii vzrostly a evropské indexy otevřely novou seanci do pozitivního teritoria. Dnes jsou na programu zajímavá makrodata. Německý index IFO za duben by měl růst a očekává se, že americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby budou korigovat pokles z předcházejícího měsíce. V neposlední řadě dnes bude po uzavření trhu reportovat hospodářské výsledky automobilka Tesla.
img

Long signál na akcie Tesla (TSLA)

14.04.2021 Tesla již šesté čtvrtletí v řadě skončila v černých číslech a vůbec poprvé v historii ukončila kalendářní rok se ziskem. Ani takto pozitivní výsledky investory neuspokojily a po dlouhodobé růstové fázi přišla prudká korekce, v rámci které trend klesl zpět k EMA-50.
img

Tesla klesá o 3 % kvůli obavám z nedostatku baterií

29.03.2021 Akcie společnosti Tesla Inc (TSLA.US) dnes klesají o 3 % poté, co CEO Elon Musk naznačil problémy a výzvy programu Semi, který je zaměřen na vývoj elektrických tahačů. Musk tweetoval, že "Nyní jsme omezeni bateriemi, ale příští rok by to mělo být ok". Jeho tweet zchladil očekávání ohledně rostoucí produkce elektrických tahačů.
img

Long signál na akcie Tesla (TSLA)

24.03.2021 Na konci ledna společnost pod vedením Elona Muska svými finančními výsledky investory nemile překvapila. Přestože Tesla poprvé v historii uzavřela celý kalendářní rok v černých číslech, investoři od společnosti očekávali více. Po dlouhodobém nárůstu přišel prudký pokles ceny až pod EMA-50.
img

GameStop akcie jsou zpátky: Čeká nás další cenové šílenství?

18.03.2021 GameStop se v lednu roku 2021 zapsal do historie. Investoři ze skupiny WallStreetBets na sociální síti Reddit se tehdy rozhodli ve velkém nakupovat akcie GameStop a způsobit tak obrovský Short Squeeze, který dostal do problému velké investiční fondy. Ačkoliv cena poté prudce spadla, akcie GME ještě neřekly své poslední slovo.
img

Akcie spoločnosti Tesla vzrástli o 14% na základe pozitívnych údajov o predaji z Číny

09.03.2021 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) dnes prudko vzrástli o viac ako 14% po poklese o 21%. Zdá sa, že dnešný pohyb smerom nahor je spôsobený Čínskou asociáciou osobných automobilov, ktorá vo februári zverejnila pozitívne čísla týkajúce sa výkonnosti spoločnosti Tesla. Spoločnosť Tesla minulý mesiac dodala 18 318 modelov 3 a Y v Šanghaji, čo je o 8% viac v porovnaní s 15 484 predanými vozidlami v januári. To je obzvlášť pôsobivé vzhľadom na to, že sviatok lunárneho nového roka obmedzil vo februári čínsku spoločnosť Tesla iba na zhruba tri týždne. Investori očakávajú, že zahájenie výroby modelu Y v Gigafactory Šanghaj zvýši výkon spoločnosti Tesla v Číne.
img

⏬TESLA klesla na tříměsíční minima

05.03.2021 Akcie automobilky Tesla (TSLA.US) propadly o téměř 10 % a pokračují tak v poklesu z posledních seancí. Naopak výnosy z desetiletých amerických dluhopisů vyskočily na roční minima nad 1,6 %. Investoři se obávají z růstu úrokových sazeb, které zdražují financování firmám, a to přestože guvernér Fedu Powell jakoukoli možnost brzkého růstu sazeb vylučuje. Pro vývoj akcií Tesly je také důležité, že automobilka investovala $1,5 mld. do volatilního Bitcoinu, který se aktuálně nachází v korekčním módu. Mnoho investorů si tak vývoj ceny akcií Tesly a Bitcoinu spojuje.
img

Akcie Nio padají po zveřejnění hospodářských výsledků za Q4

02.03.2021 Akcie společnosti Nio (NIO.US) dnes klesají o více než 6 % po zveřejnění smíšených hospodářských výsledků. Čínský výrobce elektromobilů a konkurent Tesly (TSLA.US) vykázal v Q4 2020 ztrátu ve výši 1,4 mld. juanů ($212,8 mil.). Ztráta přesáhla očekávání trhu. Tržby dosáhly na 6,6 mld. juanů (asi $1 mld.). Toto číslo naopak pozitivně překvapilo. Společnost upozornila, že se v aktuálním čtvrtletí zpomalily dodávky vozidel na trh z důvodu nedostatku čipů. Automobilka Nio zvýšila v únoru produkční kapacitu na 10 000 vozidel měsíčně z předchozích 7 500 vozidel. Nicméně problémy dodavatelských řetězců týkající se čipů a baterií vrátí v druhém čtvrtletí výrobu na původní produkční kapacitu.
img

Akcie Tesla klesla pod úrovně, kde společnost vstupovala do S&P 500

23.02.2021 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) dnes klesala až o více než 13 %. Po vystoupení guvernéra Fedu Powella v Kongresu však většinu ztrát smazala. Za poklesem stály dva hlavní faktory. Konkurent Lucid Motors, který vede bývalý inženýr Tesly, oznámil své plány vstupu na burzu prostřednictvím SPAC. Dle vedení společnosti je Lucid připraven začít v druhé polovině roku dodávat vozidla na trh v Severní Americe. Lucid plánuje vyrábět svá vozidla v Arizoně. V roce 2022 chce prodat 20 tis. vozidel a 251 tisíc vozidel plánuje vyrábět v roce 2026.
img

❗ Veľké techy reportujú výsledky

27.01.2021 Americká výsledková sezóna za 4. štvrťrok 2020 je v plnom prúde. Výsledky spoločnosti Microsoft zverejnené včera po ukončení obchodovania sa ukázali ako veľké pozitívne prekvapenie. Spoločnosti sa podarilo prekonať očakávania príjmov a výnosov a vykázala vysoký rast v segmente cloudu. Investorom budú dnes po ukončení obchodovania na Wall Street ponúknuté správy od 3 spoločností, čo môže mať zásadný vplyv na sentiment k americkým technológiám. Poďme sa pozrieť na to, čo trh očakáva od Applu, Facebooku a Tesly.
img

Ekonomický kalendář: Na programu je zasedání FOMC a reporty TOP technologických společností

27.01.2021 Evropské akciové trhy otevřely na nižších úrovních. Ekonomický kalendář je dopoledne takřka prázdný, ale odpoledne a hlavně večer by mohly přinést trochu vzrušení. Kromě zveřejnění zboží dlouhodobé spotřeby a tradičních zásob ropy nás večer čeká zasedání FOMC, která bude poprvé v tomto roce rozhodovat o sazbách. Žádné změny se v této oblasti nečekají, ovšem zajímavá by měla být tisková konference guvernéra Powella od 20:30. Mimo to trhy jistě pohnou výsledky 3 velkých technologických gigantů - Apple, Facebooku a Tesly. Ke zveřejnění reportů však dojde až po závěru standardní obchodní seance na Wall Street..
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

15.01.2021 V minulém týdnu se nejvíce dařilo obchodníkovi ze Slovenska. Obchod s akciemi společnosti Tesla (TSLA.US) mu během necelých dvou měsíců přinesl zisk na reálný účet ve výši 95 823 euro. Trader nakoupil akcie 13. listopadu 2020 na ceně 403,33 dolarů. Pozici realizoval 8. ledna 2021 na úrovni 875,01 dolarů (+117 %!)Pohyb akcie ve prospěch obchodníka tak dosáhl na 471,68 dolarů.
img

Spoločnosť Tesla musí stiahnuť 158 000 automobilov z dôvodu bezpečnostnej chyby

14.01.2021 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) poklesli v predobchodnej fáze o 1% po tom, čo Národná správa pre bezpečnosť cestnej premávky vyzvala výrobcu automobilov, aby stiahli 158 000 svojich modelov S a X vyrobených v rokoch 2012 - 2018 kvôli potenciálne chybným dotykovým obrazovkám, ktoré by mohli predstavovať bezpečnostné riziká. Porucha konzoly displeja môže spôsobiť „stratu zvukových a vizuálnych funkcií dotykovej obrazovky, ako je infotainment, navigácia a prehliadanie webu, a strata zobrazenia obrazu zadnej kamery pri zaradení spiatočky.“ Problém spôsobuje integrované 8GB eMMC NAND flash zariadenie procesora Nvidia Tegra 3, ktoré sa prepíše pri každom štarte vozidla. NHTSA naznačila, že táto porucha môže mať za následok aj stratu nastavenia spätnej / záložnej kamery a nastavenia odmlžovania / odmrazovania, ako aj určitú funkčnosť autopilota a smerových svetiel. „NHTSA poznamenáva, že spoločnosť Tesla implementovala niekoľko bezdrôtových aktualizácií v snahe zmierniť niektoré problémy opísané v tomto liste, ale predbežne sa domnieva, že tieto aktualizácie sú procedurálne a vecne nedostatočné,“ uviedla agentúra a vyzvala na úplné stiahnutie v r. v súlade s požiadavkami národného zákona o bezpečnosti premávky a motorových vozidiel.
img

Rally na Tesle vyzerá nezastaviteľne

08.01.2021 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) dnes vzrástli o 8% a v piatok dosiahli historické maximá v oblasti, pričom trhová hodnota výrobcu elektromobilov prvýkrát prekročila hodnotu spoločnosti Facebook. Vďaka súčasnej trhovej kapitalizácii na úrovni 774 miliárd dolárov je Tesla piatou najcennejšou spoločnosťou kótovanou na Wall Street, hneď za spoločnosťou Alphabet, ktorá je materskou spoločnosťou firmy Google. Cena akcií spoločnosti Tesla rástla už jedenásty deň v rade a z generálneho riaditeľa Elona Muska sa stal najbohatší človek na svete. Nedávny nárast mal za následok ešte hlbšie rozdelenie investorov, pokiaľ ide o budúcnosť spoločnosti. Miliardár v oblasti rizikového kapitálu Chamath Palihapitiya je veľmi optimistický a podľa jeho názoru by hodnota akcií spoločnosti Tesla mohla byť trojnásobná oproti už tak vysokému oceneniu. Analytici z Wall Street sa takisto optimistickejšie obrátili k spoločnosti Tesla. Morgan Stanley a RBC Capital tento týždeň zvýšili svoje cenové ciele. Na druhej strane Michael Burry, investor, ktorého miliardové stávky proti americkému trhu s bývaním boli popísané v knihe Michaela Lewisa „The Big Short“, očakáva, že akcie Tesly utrpia podobný pokles. „No, môj posledný Big Short sa tiež zväčšoval a zväčšoval,“ „Uži si to, kým to trvá,“ tweetoval Burry vo štvrtok.
img

Akcie spoločnosti Tesla vzrástli po lepšom odporúčaní od RBC o 5%

07.01.2021 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) po aktualizácii odporúčania analytika dosiahli nové najvyššie hodnoty v histórii. Spoločnosť RBC Capital Markets, ktorá bola známa svojím medvedím pohľadom na akcie výrobcu elektromobilov, zlepšila svoj investičný postoj na „odvetvový výkon“ z „nedostatočného výkonu“ a uviedla, že svoj pôvodný postoj považovala za „sector perform“. Včera spoločnosť Morgan Stanley ohodnotila akcie spoločnosti Tesla na Buy a zvýšila cenový cieľ akcií z 540 dolárov na 810 dolárov, čo je najvyššia známka na Wall Street. Ak by ceny akcií spoločnosti Tesla stúpli na túto úroveň, trhová kapitalizácia by dosiahla takmer 1 bilión dolárov.
img

📈 Tesla je na nových maximách ❗

18.12.2020 Akcie výrobcu elektrických vozidiel Tesla (TSLA.US) by mali začať dnešné obchodovanie na historickom maxime. Akcie sa môžu počas dnešného obchodovania tešiť zo zvýšenej volatility, pretože to bude posledné obchodovanie pred vstupom do známeho indexu S&P 500. Pretože Tesla bude najväčším prírastkom do indexu v histórii, fondy sledujúce index musia na zmenu svojich portfólií nakupovať veľa akcií. K divokým cenovým výkyvom môže dôjsť najmä na konci dnešného obchodovania na Wall Street, keď väčšina fondov obchoduje.
img

Akcie spoločnosti Tesla vzrástli o 4% po tom, čo Goldman Sachs zverejnila lepšie odporúčanie pre akcie

03.12.2020 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) vzrástli o 4% po tom, čo analytik spoločnosti Goldman Sachs vydal lepšie odporúčanie pre akcie spoločnosti na „nákup“ z „neutral“ a zvýšil cenový cieľ na 780 dolárov. Analytici spoločnosti Goldman sa domnievajú, že dopyt po elektromobiloch sa zrýchľuje, ceny batérií rýchlo klesajú a vládne nariadenia nakoniec vyradia vozidlá s vyššími emisiami. Podľa stratégov banky, k dlhodobému predaju a potenciálu produktov spoločnosti Tesla prispejú aj ďalšie produkty výroby čistej energie, ako sú solárne panely. Medzitým Michael Burry, ktorého preslávil film „The Big Short“, uviedol, že shortuje akcie spoločnosti Tesla.
img

Akcie Tesla posilují po hodnocení Goldman Sachs

03.12.2020 Akcie společnosti Tesla vzrostly poté, co gigant investičního bankovnictví Goldman Sachs změnil status hodnocení akcií z "neutrál" na "nákup". Banka také zvýšila svůj cenový cíl pro výrobce elektrických vozidel na 780 USD - nejvyšší na Wall Street.
img

Long signál na akcie Tesla (TSLA)

11.11.2020 Průkopník elektromobilů již zažil řadu vzestupů a pádů. Po březnové prodejní panice následovalo silné oživení. Od začátku roku získala akcie na hodnotě již více než 400 %. Nyní se několik týdnů akcie TSLA konsoliduje v rámci trojúhelníkové formace.
C:\fakepath\XTB_LYNX.PNG

LYNX vs. XTB: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování

03.11.2020 XTB má pro pozitivní zprávu pro všechny akciové investory, a to především o zrušení komisních poplatků na všech fyzických akciích a ETF. Pokud tedy investor nepřekročí měsíční limit v rámci nominální hodnoty 100 000 EUR je komisní poplatek 0 %. Co to pro Vás znamená? Porovnejte následující příklady.
img

Povídání o trzích, výsledková sezóna, T, JPM, GS, NFLX, INTC, TSLA

23.10.2020 Níže nabízíme záznam z dnešního povídání o trzích. Zaměřili jsme se hlavně na výsledkovou sezónu, konkrétně pak na AT&T, Netflix, Teslu, Intel a na bankovní sektor. Řeč byla ale i o aktuální pandemické situaci a samozřejmě se dostalo i na otázky posluchačů.
img

Akcie Tesly prudce vzrostly po zveřejnění čtvrtletních zisků

22.10.2020 Akcie Tesly, výrobce elektrických vozidel, prudce vzrostly poté, co společnost oznámila čtvrtletní výsledky, které překonaly odhady analytiků.
img

Ekonomický kalendář: Hospodářské výsledky zveřejní Tesla

21.10.2020 Evropské trhy se brzy po otevření obchodovaly mírně v červených číslech. Dohoda o americkém stimulu nebyla stále dosažena. Přestože včera vypršel deadline, tak dle Nancy Pelosi je stále šance na dosažení dohody v tomto týdnu. Na druhou stranu republikáni v Senátu prosí Trumpa, aby před volbami nový stimul neschválil. Takže americká politika může dnes být důležitým faktorem vývoje na finančních trzích. Své hospodářské výsledky zveřejní dnes po uzavření trhů automobilka Tesla. Biotechnologické společnosti Abbott Laboratories a Biogen naopak zveřejní své výsledky už před otevřením trhů.
img

❗ US100 testuje stěžejní úroveň⛔

20.10.2020 Globální akciové trhy začaly pondělní obchodní seanci na pozitivní vlně, ale růsty byly rychle zastaveny rostoucími počty případů koronaviru. Navíc iPhone12 se nedočkal pouze kladných recenzí, což snižovalo cenu akcií společnosti Apple (AAPL.US) a zároveň také indexu US100.
img

Výsledková sezóna: V kalendári dominujú technologické spoločnosti

19.10.2020 Minulý týždeň zverejňovali hospodárske výsledky prevažne americké banky. Tento týždeň budú v kalendári dominovať prevažne technologické spoločnosti, ako sú Tesla (TSLA.US) a Netflix (NFLX.US). Abbott Laboratories (ABT.US), vývojár rýchlych testov na Covid-19, bude taktiež zverejňovať hospodárske výsledky, rovnako ako dve veľké spoločnosti zaoberajúce sa spotrebným tovarom - Coca-Cola (KO.US) a Procter & Gamble (PG.US).
img

Dohoda o Brexitu v nedohlednu. Rusko hrozí EU odvetou za uvalené sankce

16.10.2020 V pondělí vydal Český statistický úřad informace ohledně zářijové inflace v České republice. Index spotřebitelských cen mírně poklesl ze srpnových 3,3 % na 3,2 %. Ekonomové a analytici přitom očekávali růst na 3,5 %. ČNB dokonce predikovala inflaci na úrovní 3,6 %.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

02.10.2020 V minulém týdnu se nejvíce dařilo obchodníkovi z Česka. Obchod s akciemi společnosti Tesla (TSLA.US) mu během 5 měsíců přinesl zisk na reálný účet ve výši 676 tisíc korun. Trader nakoupil 16. března 100 kusů akcií společnosti na úrovni 468,5 dolarů. Akcie prodal 23. září na ceně 389,23 dolarů. Na počátku září však došlo k rozdělení akcií v poměru 5:1. V průběhu obchodu se tak akcie společnosti dostaly na více než čtyřnásobek své původní hodnoty.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

18.09.2020 V minulém týdnu se nejvíce dařilo obchodníkovi z Česka. Obchod s akciemi společnosti Tesla (TSLA.US) mu přinesl zisk na reálný účet ve výši téměř 863 tisíc korun. Délka obchodu se přiblížila 5 měsícům. Trader nakoupil 21. dubna 200 kusů akcií společnosti na úrovni 697,91 dolarů. Akcie prodal 8. září na ceně 333,52 dolarů. Na začátku září proběhlo rozdělení akcií společnosti Tesla v poměru 5:1. Výsledek odpovídá přibližně 2,4 násobnému zhodnocení akcie.
img

🚗 Tesla prudce roste před tzv. “Battery Day” 📈

15.09.2020 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) rostou už pátou seanci v řadě. Investoři zvyšují sázky na automobilku před tzv. Battery Day v příštím týdnu. Ředitel společnosti Elon Musk by měl prezentovat pokroky společnosti v technologii výroby baterií. Někteří analytici upozorňují, že se může jednat o velmi důležitou událost vzhledem k tomu, že baterie je kritický faktor, který odlišuje Teslu od ostatních výrobců elektromobilů. Někteří býci by se mohli rozhodnout zvýšit vzhledem k této události sázky na další růst akcií.
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Valeant kupuje Salix

24.02.2015 Americké akcie včera zůstaly na místě v očekávání na dnešní a zítřejší slyšení Janet Yellen v Kongresu. Nejvyšší představitelka Fed bude na pololetním slyšení vypovídat k monetární politice Fed.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Pin Bar | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Breakout | Béžová kniha | CAPEX | CEO | CFD | Call opce | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | ERM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Futures | Gap | Grafy | High | Holubice | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MMF | Margin | Marže | Momentum | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oficiální úroková sazba | Opce | P/E | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Příkaz | Příkaz Stop | RRR | RSI | Rally | Rating | Realizace zisku | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Splatnost | Split | Spread | Stochastic | Stop-Loss | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Zastavení ztrát | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Cena ropy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | RMB | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Babypips | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Euforie | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | IEA | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Aktuální cena ropy | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Brokers | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Etoro | Eura | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční portfolio | Investování do akcií | Investování na burze | Komodita | Kurz akcie | Kurz USD | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Nikkei 225 | Obchod s akciemi | Odkup akcií | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Shares | Tesla Motors | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Webináře | WTI | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | ROIC | CNBC | ZEW | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Buy | Cílová cena | Current Ratio | EBITDA | Elon Musk | EV | Hrubá marže | Janet Yellen | Obchodní den | Operativní zisk | Overweight | P/S | Provozní marže | ROCE | ROE | Commonwealth Bank | Spojené státy | Čekací doba | Převis | Čistá zisková marže | Tržby | Underperform | WebTrader | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Futures trhy | Burze | Kurz USD/CZK | Slušný zisk | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Charles Schwab | RBC Capital Markets | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Caterpillar | TD Ameritrade | RBC Capital | Reporty | Short squeeze | Průmyslová produkce | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Earnings | Globální akciové trhy | KBC | Znalost | Přehled | Vytrvalost | Volby v USA | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Nejistoty na trzích | Firmy | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | JPMorgan Chase | Soros Fund Management | Pokles ceny akcií | S&P Global | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Růst akcií | Reálné obchody | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Walmart | Burzovní rozcvička | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Index Nikkei | FactSet | TradingView | S&P | Guvernér | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Historická maxima | Index SPX | Philip Morris | Indikátor Stochastic | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Dogecoin | E*Trade | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Poplatky | Nakupovat akcie | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Predikce | Krize | Investiční rozhodnutí | Makroekonomika | Zisky firem | Investovat do akcií | Indexové fondy | Výnosy | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Alphabet | xStation | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Belgie | Jednání FOMC | Norsko | Očekávání | Audi | ex | Vstup na burzu | Zahraniční forex | ING Groep NV | Breakout Trader | IBKR | Coinbase | Akcie Tesly | Palladium | Trade Financial | Jak obchodovat akcie | LYNX Trading | Inteligentní investor | Robinhood | RoboMarkets | Lithium | Jak fungují akcie | Tržní očekávání | Kobalt | Začít investovat | Trhy dnes | FinTech | Krypto | Lockheed Martin | Northrop Grumman | PANW | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Long signál | Schwab | FAANG | Apple (AAPL) | Akcie společnosti | Objem obchodování | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Trendové čáry | I-Trader | BAML | Reakce trhu | Konec Kryptoměn | Signál na akcie | The Big Short | Zvyšování úroků | Steven Mnuchin | Prezident Evropské centrální banky | Odhady analytiků | Společnost Apple | Revenge trading | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Analytici z Wall Street | Nakoupit akcie | Volatilní období | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Infineon | Infineon Technologies | NVDA | Guvernér Fedu | Čínský trh | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Ropné akcie | Akcie automobilky | Akcia | Nejlepší reálné obchody | Obchody XTB | Nejlepší reálné obchody XTB | Situace na trzích | Prodej na krátko | Nové akcie | AMZN | Thyssenkrupp | US500 | Denní graf | Očekávání trhu | Povídání o trzích | Obchodování jedním kliknutím | GOOGL | Internet of Things | Akcie roku | Projevy centrálních bankéřů | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | McKinsey | US30 | Dow Jones (US30) | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Býčí signál | Objem | Data z USA | Ropný kartel OPEC | MSFT | Obchod | Jak začít investovat | Vyšší sazby | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | UnitedHealth | Pfizer | Cena jedné akcie | Růst cen | Studie | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Obchodování akcií u LYNX | Negativní nálada | Čínský prezident | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Amazon | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | Trendová linie | INTC | Walt Disney | 5G | Konkurenti | SMA | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Podíl v automobilce | Na burze | Drahý kov | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Impuls | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Klíčový support | Rostoucí mzdy | Problémy | Přeprodané podmínky | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Ministerstvo životního prostředí | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Předseda | Automobil | AXA | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | NASDAQ: AAPL | Nike | Nejbližší support | Americké objednávky | Uber | Ztráta | Stratég | Roční růst | Americká politika | Peking | US100 | Wirecard | Ziskovost | Hospodaření | United Airlines Holdings | Objem objednávek | Netflix | NFLX | General Motors (GM) | Daimler | Ekonomické sankce | RBA | Budoucnost | Ifo | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Poradenství | Ministr financí Steven Mnuchin | Posouvat kupředu | Analytička | Ukazatele | SAP | Cenové tlaky | Solidní výsledky | Tesla Inc. | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Kapitalizácia | Google | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Filantrop | Nejlepší ropné akcie | Obchodujte akcie | American Express | Velcí institucionální investoři | Pokles | Situace | České měny | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Aktuální technická analýza | Vstupy | Zlepšení | Úsilí | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Obchody | Čínská vláda | Nakoupené akcie | Akcie automobilky Tesla | Výrazné ztráty | BP | Vývoj ceny akcií Tesly | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | SEC | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Medvědi | Biogen | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | TWTR | Akcie Twitter | Deutsche Telekom | E*Trade Financial | FinTech akcie | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | CPCA | Analytická společnost | Guru | Současná cena | WP | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Lufthansa | Akcie včera | Profitovat | Další vývoj | Nákupy akcií | Stimuly | Emoce v obchodování | Tržby společnosti | Cenový vývoj | Asijská seance | Fiskální balíček | Stimul | Důležitý support | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Republikáni | Fundament | Nákup aktiv | Německý index IFO | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Silná rezistence | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Výroba automobilů | Allianz | Abbott Laboratories | E-commerce | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Vzdělávací webináře | Války | Organizace | Cloud Computing | Závislost | Práce | Autoprůmysl | Model Y | Údaje | Eni | UnitedHealth Group | Anthem | Big Short | Ministři | Cena benzínu | Německé automobilky | Long signál na akcie | Index US500 | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Majitel | AMC | Procter & Gamble | Remdesivir | Vzrušení | Uzavření trhů | Trade | S&P500 | Nizozemsko | Oslabení akcií | Reddit | Evropské indexy | Posílení | Cenový propad | Čtvrtletní výsledky | 3M | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Výsledky za Q4 | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Gilead | Tweet | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | Koncern Volkswagen | Dovoz | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Průmyslové kovy | ONE | Merck KGaA | Merck | Auta | Prodej elektromobilů | Vakcína | CL | Spekulovat | Čínská automobilka | Eli Lilly | LLY | AMZN.US | Aktivity společnosti | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Costco | Hertz | Průraz | Pozitivní sentiment | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Gambling | Vedení společnosti | Předkrizové úrovně | Berlín | Býčí trend | Nikola | Hertz Global | Květnová inflace | Ropná krize | Index Nikkei 225 | Sanofi | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Projev šéfa Fedu | Negativní výhled | Rostoucí trend | Covid | Představenstvo | Snížení nákladů | Druhá vlna | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Vlna koronaviru | Ziskové marže | Fintech společnosti | Exporty | MAM | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Ocenění | Šance | Stellantis | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Mediální pokrytí | Cybertruck | Semi | Model 3 | Důležitá rezistence | Nikl | Akcie u LYNX | Důvěra | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Nejlepší obchody | Obchody na reálných účtech | Prezidentské volby USA | Upozornění na rizika | Air Liquide | Počet akcií | Coca-Cola | Holdingová společnost | SPAC | Southwest Airlines | Rentabilita | Battery Day | Nvidia | Qualcomm | Akcie NIO | Rozdělení akcií | Šéf Tesly | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Ministr životního prostředí | App Store | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Lockdown | Měnový fond | iPhone 12 | iPhone | Walgreens | Koncern | Množství peněz | Jitan Solanki | Volby USA | Volby USA 2020 | Intel | Zásoby benzinu | JPM | GS | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CVX | ABT | Zveřejnění výsledků | Porovnání poplatků | Poplatková struktura XTB | Poplatková struktura | Poplatková struktura LYNX | NCLH | LYNX vs. XTB | BIIB | BIIB.US | Soudní spor | Výsledky voleb | UBER.US | Akcie Berkshire | Palo Alto Networks | Akcie Qualcomm | Akcie spoločnosti | Proražení | INTC.US | AAPL.US | Nio | Li Auto | GME | GameStop | CELO | Sektor kryptoměn | Futures na DAX | BASF | Očkování | NBP | BA.US | Stimulační balíček | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | NIO.US | Report stavu ropných zásob | Ycharts | Vývoj akcie | Ceny akcií Tesly | Společnost Tesla | Rally na Tesle | Akcie Twitteru | Shopify | ET7 | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | CARA | UAL | UAL.US | Příkaz stop-loss | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Deliveroo | Akcie AMC | WallStreetBets | Akcie GME | Melvin | GameStop (GME) | AMC Entertainment (AMC) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Ceny akcií Tesla | Sociální média | Melvin Capital | Velké investiční fondy | Koss | Retailoví investoři | Nasdaq (US100) | Dnešní seance | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | Ark Invest | Kov | MSFT.US | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Nové rekordy | Trendové linie | FinTech akcie 2021 | Rostoucí výnosy | ZAR | Lucid Motors | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Akcie Twitteru (TWTR.US) | Akcie Boeing | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Akcie společnosti Nio | Nio (NIO.US) | Akcie společnosti Nio (NIO.US) | Akcie ropy v roce 2021 | Silný růst | Apple (AAPL.US) | Akcie třídy A | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | Aleš Hála | GameStop akcie | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Koss Corporation | Akcie Koss Corporation (KOSS) | Zajímavé peníze | IPO Deliveroo | xStation 5 | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Prudký růst cen | AMD | Akcia týždňa | Ark | Cathie Wood | Optimistická očekávání | Biogen (BIIB.US) | Zvýšit ziskovost | Intel (INTC.US) | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | DOGE | Nárůst objemů | Zakladatel Tesly | Pandemie COVID | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Těžaři | API | Oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Obchodování z pomsty | Investiční TikToky | Akcie TSLA | Nejbohatší člověk | Prodeje automobilky Tesla | Tesla v Číně | Plány | Příležitosti | Úroveň rezistence | Canaccord Genuity | Společnost finančních služeb | Model S Plaid | Gigafactory | SAIC | Konkurenti společnosti Tesla | Konkurence | Vláda v Pekingu | Hongguang Mini | Great Wall ORA | Roewe eRX5 | Wuling | CPIA | JL Warren Capital | XPeng | Roewe | Prodej | XPEV | Mali | Graf akcie | Denní graf akcie | Technologie | Andy Jassy | Včerejší seance | JAR | Čínský výrobce | Americký trh | DG | VZ | COST | PG | Odvětví | Výrobce elektromobilů Tesla | Bilion | Dodávky čipů | CAR | Interpretace | Projekce | VIAC | Plány společnosti | ASX | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Rivian | Společnost Rivian | Vrcholy | Dna | Uhlí | NFT | CSX Corporation | Gamble | Automotive | LEVI.US | Levi Strauss (LEVI.US) | Minulá výkonnost | Procter & Gamble (PG.US) | United Airlines Holdings (UAL.US) | Verizon Communications (VZ.US) | Abbott Laboratories (ABT.US) | IBM (IBM.US) | Anthem (ANTM.US) | CSX Corporation (CSX.US) | CSX.US | CSX | ANTM.US | ANTM | IBM.US | Překonání historického maxima | Abbott | Zdravotnictví | Exxon Mobil akcie | Nová historická maxima | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Cenový cíl | SPX 500 | Boeing (BA.US) | Provozní výnos | Shopify (SHOP.US) | SHOP.US | Meta | Rivian Automotive | Meta Platforms | Akcie Avis | Akcie společnosti Avis | Avis Budget Group | Avis Budget Group (CAR.US) | Avis | CAR.US | Avis Budget | RIVN | Reverzní rozdělení | Příklady rozdělení akcií | Rozdělení akcií společnosti Apple | Rozdělení akcií společnosti Tesla | Akcie Rivian Automotive | Akcie Rivian | RIVN.US | Rivian Auto | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Narušené dodavatelské řetězce | Americká Komise pro cenné papíry | Rivian Automotive (RIVN.US) | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | | Dotcom | Fibonacciho retracement | Rozšíření | WSE | Základní sazba | Motley Fool | Miliardy USD | Polská NBP | DAO | Lucid Group | LCID | Lucid | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Rusko dnes | Meme kryptoměny | Člen ECB | Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) | Sankce | MWh | Statista | LCID.US | Lucid Group (LCID.US) | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Řetězce | Aktivity v Rusku | Finbold | Štěpení | APP | Akcie kybernetické bezpečnosti | Představenstvo společnosti | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Akcie NIO (NIO.US) | NIO (NIO.US) | Ondřej Koběrský | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Akcie Tesla (TSLA) | Ben Laidler | Správa | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | Správní rada | Vzestupný trend | BatteryTech | Akcie Tesla Inc. (TSLA) | Akcie Tesla Inc. | Tesla Inc. (TSLA) | Cena akcie Tesla
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Třída aktiv
Třídy akcií
Třinecké železárny
TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s.
Třinecké železárny (TŽ)
TSCO
TSCO.UK
Tsingshan Group
Tsingshan Holding
TSL

Následující klíčová slova

TSLA.US
TS Lombard
TSM
TSMC
TSM.US
TSN.US
TSX30
T-Systems
T-Systems MMS
TT Blockchain Solutions Ltd
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít