Sobota 04. červenec 2020 00:18
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Put opce

img

Hedging – mocný nástroj pro zajištění vašeho portfolia

26.06.2020 Hedging je strategie řízení rizik, která se v praxi používá k k vyrovnání ztrát investic tím, že zaujímá opačné postavení v souvisejících aktivech. Na druhou stranu, snížení rizika zajištěného hedgingem obvykle také vede ke snížení potenciálního zisku. Pro hedgingové strategie se obvykle používají finanční deriváty, jako opce či futures.
img

Obchodujte volatilitu trhů úspěšně. Výběr nejlepších opčních strategií na VIX

15.05.2020 Volatilita je při obchodování na burze bezesporu jedním z nejdůležitějších faktorů. Zejména pro obchodování s opcemi je volatilita klíčovým ukazatelem.
img

ČEZ: Lepší výsledky, úprava celoroční projekce

12.05.2020 ČEZ dnes ráno reportoval výsledky za Q1 20, které jsou na všech úrovních lepší, než s čím počítal tržní konsensus. Pozitivně se na výsledcích promítla zejména vyšší cena elektřiny a lepší výsledek zaznamenala společnost také z obchodování s komoditami. Příznivý vliv měl také zisk z německých zajišťovacích kontraktů pro dodávky v ČR. Podle očekávání došlo k úpravě celoročních cílů o negativní vliv covid-19. Jako pozitivní vnímáme také to, že ČEZ zopakoval návrh dividendy ze zisku minulého roku (34 CZK, 7,1 % hrubý výnos).
img

Zaostřeno na akcie Tesla

06.02.2020 Akcie firmy Tesla tento rok posilují přímo explozivně. Spekulanti na poklesu cen tratí a za poslední dvě obchodní seance došlo k nucenému uzavírání krátkých pozic, protože růst Tesly zcela ignoruje základní ekonomické ukazatele. Je velmi pravděpodobné, že se časem zase vrátí k normálu. Jak a kdy k tomu dojde, lze však stěží předvídat. Pojďme se zaměřit na různé možnosti a s nimi spojená rizika.
img

Historická vs. implikovaná volatilita

04.10.2019 V předchozím článku jsme se věnovali řeckým písmenům delta, gamma, vega a théta. Pochopení těchto parametrů dává investorovi možnost nahlédnout do tvorby ceny opce, což je pro opčního obchodníka klíčové. Řecká písmena ukazují, jaký vliv má kupř. změna volatility nebo tok času na tvorbu ceny opce. Abychom se v opčním vzdělávání posunuli dále, je potřeba si blíže objasnit jeden extrémně důležitý pojem – volatilitu.
img

Prodej na krátko neboli short selling – co to znamená?

29.08.2019 Spekulovat na pokles může na první pohled vypadat jako hazard a nebezpečná operace. Mnoho investorů přesně nechápe princip, jakým prodej na krátko neboli short selling probíhá a u některých z nich to může dokonce vyvolávat negativní konotace.
img

5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát

02.08.2019 Pokud čtete knihy o opcích nebo procházíte internet, najdete spoustu tipů a triků, jak zlepšit svůj trading. Čím déle obchodujete s opcemi, tím vyšší je šance, že narazíte na stejnou radu, kterou jste již před časem objevili jinde. To může přinést pocit, že o obchodování s opcemi víte již vše a není se čemu učit.
img

Jak se připravit na riziko recese?

18.06.2019 V dnešní době jsme svědky extrémně dlouhého růstu, který však s jistotou nevydrží věčně. Důvodů k možnému vypuknutí recese je na trhu dost a dost. Evropa se dlouhodobě potýká s vypořádáním se s Británií po brexitu a riziko visí i nad Itálií a dalšími státy jižní Evropy. V neposlední řadě vyvolává vášně i obavy obchodní válka mezi USA a Čínou. Ukazovat prstem na onen sud se střelným prachem, který odstartuje krizi, je proto loterie.
img

Market Alert: Akcie se propadají, riziková averze roste kvůli novým Trumpovým clům

31.05.2019 V pátek jsme dosud svědky výrazného výprodeje na akciových trzích. Globální trhy padají po oznámení nových cel amerického prezidenta Donalda Trumpa na Mexiko kvůli nelegální migraci. Otevírá se tak další fronta obchodních válek?
img

Opční strategie v LYNX Idea Center

18.03.2019 Funkční investiční strategie je základním pilířem pro efektivní a úspěšně obchodování na burze. Každý investor by si měl postupně vybudovat svoji strategii, která odpovídá jeho povaze, možnostem, přijatelnému riziku a v neposlední řadě očekávanému zhodnocení.
img

Jaké investiční produkty je možné obchodovat (nejen) na burze?

29.01.2019 Chtěli byste investovat na burze, ale nevíte jaké investiční produkty existují? Nemáte úplně jasno jaké mají jednotlivé investiční produkty výhody, nevýhody či rizika? Proč je vhodnější investovat do více než jednoho investičního produktu? Pokud hledáte odpovědi na zmíněné otázky, je tento článek právě pro vás. Shrneme si v něm základní typy investičních produktů, které můžete u LYNX obchodovat.
img

Jaké typy investičních produktů existují?

11.09.2018 Chtěli byste investovat na burze, ale nevíte jaké investiční produkty existují? Nemáte úplně jasno jaké mají jednotlivé investiční produkty výhody, nevýhody či rizika? Proč je vhodnější investovat do více než jednoho investičního produktu? Pokud hledáte odpovědi na zmíněné otázky, je tento článek právě pro vás. Shrneme si v něm základní typy investičních produktů, které můžete u LYNX obchodovat.
img

Je ropa za 70 USD udržitelná?

20.08.2018 Po prudkém nárůstu cen ropy během zimy a jara přechází býčí trh do bočního trendu. Cena ropy Brent zůstává již několik měsíců lehce nad 70 USD za barel, americká WTI si kvůli záplavě nové těžby z Texasu drží diskont a obchoduje se lehce pod touto hranicí. Otázkou tedy je, jestli tato cenová hladina vydrží na trhu delší dobu a případně jakým směrem by se měl trend během druhé poloviny letošního roku vydat.
img

Jak i nadále obchodovat US ETF?

19.06.2018 Vzhledem k tomu, že dne 18.6.2018 bylo všem obyvatelům ČR omezeno obchodování s americkými burzovně obchodovanými fondy (ETF), rádi bychom Vám v následujícím článku představili varianty, jak tyto produkty nadále obchodovat – ať už přímo v USA, nebo na burzách v EU.
img

VIX Index: Vše co je nutné vědět o indexu volatility

06.12.2017 Index VIX, neboli index volatility, je pro investory horkým tématem. Často se o něm hovoří jako o indexu strachu. Odráží totiž aktuální nervozitu na trzích.
img

Opční strategie Strangle: spekulace na pohyb s malým rizikem

29.11.2017 Opční strategie strangle je podobná straddle. Nákup strangle také slouží jako spekulace na pohyb ceny podkladového aktiva, nehledě na směr pohybu. V rámci strangle dochází k nákupu call a put opce se stejným datem expirace.
img

ČÁST V: Maržovní obchody, short selling a pokročilejší formy obchodování

20.11.2017 Tato závěrečná část série “Začínáme investovat” od společnosti DEGIRO se zabývá třemi konečnými úvahami pro pokročilejší obchodníky: maržové obchody, short selling a obchodování s deriváty. Tyto typy obchodů jsou velmi rizikové a zpravidla je využívají zkušení obchodníci. Pro uzavírání těchto rizikových pozic je třeba mít u DEGIRO otevřen účet Active, nebo Trader.
img

Opční straddle: optimální strategie pro zachycení pohybu

15.11.2017 Opční strategie mají jednu velkou výhodu. Vždy se najde taková, která lze na aktuální trhy aplikovat. V minulých článcích jsme se věnovali strategiím, které se využívají především když jsou trhy pomalé a cena jde do boku.
img

Iron Condor: strategie pro netrendující trhy

01.11.2017 Chcete spekulovat na to, že cena zůstane v určitém pásmu? Potom můžete využít strategii Butterfly o které jsme psali v minulém článku. Je tu ale ještě jiná možnost. Tou je opční strategie Iron Condor.
img

CAD pod tlakem ropy

29.10.2017  V prostoru opčních obchodů přetrvává volatilita CAD na nejnižších úrovních a nabízí řadu atraktivních příležitostí. Po prudkém vzestupu kanadského dolaru v tomto roce došlo k obrovskému tlaku na zvrácení kurzů USD/CAD, resp. jeho rizikové přirážky, která od roku 2009 dosahlá nejnižší úrovně.
img

Butterfly: spekulativní opční strategie

18.10.2017 Představte si situaci, kdy chcete spekulovat na to, že cena podkladu se pohne pouze nepatrně a trh zůstane uzavřený v určitém pásmu.
img

Vertikální spready: Vertikální call spread a vertikální put spread

04.10.2017 Opční tradeři jen zřídkakdy kupují jednotlivé call nebo put opce. Mnohem oblíbenější jsou určité kombinace – konkrétně opční spready.
img

Nekrytý výpis put opce (naked put): vysvětlení teorie a praktický příklad

06.09.2017 V minulém článku jsme rozebírali strategii naked call, neboli nekrytý výpis call opce. Dnes se podíváme na strategii naked put, tedy na nekrytý výpis put opce.
img

Historická a implikovaná volatilita opcí

16.08.2017 V předchozím článku jsme se věnovali řeckým písmenům delta, gamma, vega a théta. Pochopení těchto parametrů dává investorovi možnost nahlédnout do tvorby ceny opce, což je pro opčního obchodníka klíčové. Řecká písmena ukazují, jaký vliv má kupř. změna volatility nebo tok času na tvorbu ceny opce. Abychom se v opčním vzdělávání posunuli dále, je potřeba si blíže objasnit jeden extrémně důležitý pojem – volatilitu.
img

Základy opcí, díl 3: Řecká písmena delta, gamma, vega, a théta

09.08.2017 Řecká písmena delta, gamma, vega a théta dávají investorům možnost nahlédnout do tvorby cen opcí a pro opčního tradera je tedy jejich znalost nutností. Opční prémium je částečně určeno cenou podkladového aktiva, časem do expirace opce a volatitou.
img

Základy opcí: Americký a evropský typ opce, vypořádání opcí, opce na, v a mimo peníze

02.08.2017 Po přečtení úvodního článku Co to jsou opce a jak fungují jste určitě nedočkaví dozvědět se víc a začít opce brzy obchodovat.
img

Základy opcí, díl 2: Vypořádání opcí

02.08.2017 Po přečtení úvodního článku Co to jsou opce a jak fungují jste určitě nedočkaví dozvědět se víc a začít opce brzy obch...
img

Základy opcí, díl 1: Co jsou opce a jak fungují

27.07.2017  Chcete se naučit obchodovat opce, ale pořád máte nějak problém prokousat se začátkem? Nejste sami. Opce se zd...
img

Co jsou opce a jak fungují.

27.07.2017 V tomto článku se dozvíte základní pojmy vztahující se k opčním kontraktům, ukážeme si co je call opce a co je put opce a jakou z nich využít pro stranu long a pro stranu short.
img

Základy obchodování opcí

09.03.2017 Pokud nemáte z obchodováním opcí žádné zkušenosti, ale rádi byste pronikly do komplexního světa opčního tradingu, je potřeba nejprve správně pochopit nutné základy, které si vysvětlíme právě v tomto článku. Pro zkušené obchodníky bude tento text spíše opakováním. Termíny a označení, které si zde vysvětlíme, jsou naprostými základy a jsou nezbytné, pro další studium opčních kontraktů.
img

Live Trading Opcí - Pepsi

08.03.2017 Po velice silném meziměsíčním růstu na nová maxima 2 400 bodů zažívá index SPX v posledních dnech korekci. Pro naši tržně neutrální strategii Butterfly na SPX s exspirací v dubnu 2017 má takový nárůst negativní dopad (negativní vliv delty). Nicméně jsme byly zatím schopni deltu držet pod kontrolou nakupováním dalších Butterfly na tento podklad a nákupem call opce na SPY. Aktuální ztráta je necelých $1 000, s tím, že do exspirace zůstává necelý měsíc. Pokud si SPX chvíli odpočine nebo i mírně poklesne, budeme moci profitovat na časovém rozpadu ceny opcí.
img

Live Trading Opcí

09.02.2017 Vzdělávání klientů mělo LYNX vždy jako jednu ze svých priorit. V našem archivu naleznete již proběhlé webináře věnující se obchodní platformě a její nastavení, ale i různým instrumentům jako akcie, ETF, futures, forex nebo opce. Právě poslednímu z uvedených nástrojů byl věnovaný Opční seriál, ve kterém se probírala základní teorie. Protože problémy nastávají, když se setká teorie s praxí, rozhodli jsme se ukázat, jak získané poznatky přetavit do praxe.
img

Burzovní grafy: Jako kdyby se nic nestalo

21.08.2016 Uplynulý obchodní týden byl opět ve znamení minimálních výkyvů, americký akciový index S&P 500 uzavřel na červené nule (-0,01 %) a zůstává v extrémně úzkém rozpětí. V průběhu olympijských her se na trzích téměř nic nedělo a letní selanka se protáhla až do druhé poloviny srpna.
img

Nebojte se uplatnění opce

15.08.2016 Uplatnění opce v den nebo před dnem expirace opce motá hlavu mnohým začínajícím opčním obchodníkům. Při jejím nesprávném pochopení se může ze ziskové pozice stát velice rychle ztrátová. Aby tomu tak nebylo, tak si dnes vysvětlíme, jak celý proces funguje.
img

Burzovní grafy: Páteční data z trhu práce vrátila akciové býky do sedla

07.08.2016 Červencové údaje z trhu práce pomohly americkému akciovému indexu S&P 500 mírně nad úzké rozpětí, v němž se pohyboval poslední tři týdny, a na nové historické maximum. Za celý týden index přidal 0,43 %. Jde o signál, že bude pokračovat růst cen akcií?
img

Jak si vytvořit vlastní zajištěný fond

02.08.2016 Nedávno jsem četl srovnání zajištěných fondů. Samotný obsah mě příliš nezaujal, ale napadlo mě, že bych bez problémů mohl vytvořit podobný „fond“ bez zbytečných poplatků. Asi bych ho nazval LYNX DOD High Yield USD zajištěný fond. Zní to dobře, ne? Jak tedy takový fond vytvořit?
img

Nákup akcií se slevou zajistí vyšší zisky

01.08.2016 Určitě znáte ten pocit, když nakoupíte akcie a jejich cena se nepohybuje výše dle vašich představ, či dokonce klesá. Co se vám v takových chvílích honí hlavou? Kdybych jen chvíli počkal, pak bych koupil levněji; kdybych jen koupil méně akcií, také bych teď dokoupil levněji; kdybych? a tak dál. Nic si z toho nedělejte, stává se to většině investorů.
img

Zamezte s pomocí opcí ztrátám v rámci portfolia

01.08.2016 Pokud jste akcioví investoři, s velkou pravděpodobností jste zažili situaci, kdy cena vámi držených akcií ze dne na den prudce klesla. Stává se to zejména při zveřejňování informací o společnosti, jako jsou například výsledky hospodaření. Naštěstí je možné negativní dopady cenových pohybů na investiční portfolio omezit. Jedním z nejefektivnějších zajišťovacích nástrojů jsou opce, konkrétně put opce.
img

Chcete vydělat na výsledkové sezóně? S opcemi žádný problém!

01.08.2016 Líbilo by se vám vydělávat na zveřejňování hospodářských čísel jednotlivých firem bez ohledu na to, zda cena dané akcie vzroste nebo klesne? Pokud ano, následující řádky jsou určeny právě vám.
img

5 výhod opcí oproti akciím, které by vás měly zajímat

01.08.2016 Kontrakty podobné opcím se obchodovaly již ve starověkém Řecku a byly spojované s predikcí úrody oliv. Základy opčních kontraktů, jak je známe dnes, tedy standardizovaných a obchodovaných na burze, vznikly v 70. letech 20. století na opční burze v Chicagu. Popularita burzovních opcí od té doby exponenciálně roste.
img

Zlato se vrací, zažilo jeden ze svých nejlepších měsíců

02.03.2016 V roce 2016 zažívá zlato jednoznačný comeback. Před pouhými dvěma měsíci se investiční manažeři snažili zvýšit krátkodobou expozici v očekávání...
img

Investoři čelí zmatkům na trhu pomocí opcí

24.02.2016 Saxo Bank vnímá rostoucí trend mezi investory, kteří využívají opce na ochranu svého portfolia aktiv, jako jsou akcie nebo FX. Chaos na finančních trzích vedl investory k hledání nových způsobů, jak svá portfolia ochránit a na padajících trzích ještě vydělat.
img

Ropa našla podporu před úrovní 30 USD i přes špatné fundamentální ukazatele

13.01.2016 Od chvíle, kdy jednání OPEC 4. prosince skončilo zmatkem, ztratila ropa téměř třetinu své hodnoty. Rostoucí výprodej z minulého týdne přiblížil ceny těsně k úrovni, kdy začne docházet k bankrotům v energetickém sektoru, nesplácení nekvalitních dluhopisů a případně ke snižování produkce.
img

Základy obchodovaní opcí 11: Opční spready

06.02.2015 Jedním ze základních principů obchodování opcí jsou opční spready. Při obchodování spreadů dochází ke kombinaci nákupu...
img

Základy obchodování opcí 10: Opční řetězec

29.01.2015 Opční řetězec je nejjednodušší forma zobrazení ceny opcí určitého podkladu. Ve formě matice je velmi jednoduché najít ...
img

Základy obchodování opcí 8: Řecká písmena

23.12.2014 Řecká písmena (Option Greeks) vyjadřují citlivost ceny opce na změnu parametrů podkladu. Jednotlivé citlivosti jsou oz...
img

Základy obchodování opcí 6: Uplatnění a přiřazení opce

21.11.2014 Kupující opce má právo uplatnit si opci, tedy požadovat plnění na základě parametrů daného opčního kontraktu. V případ...
img

Aktuální opční strategie naked put na akcie Disney

11.11.2014 Další ze série reálných obchodů pomocí strategie naked put neboli nekrytého výpisu opcí. Podkladové aktivum pro tento ...
img

Základy obchodování opcí 5: Opce v, na a mimo peníze

07.11.2014 Ve vztahu realizační ceny k aktuální ceně rozlišujeme 3 typy opcí: opce na penězích, opce v penězích a opce mimo peníz...
img

Aktuální opční strategie naked put na index S&P 500

05.11.2014 Na reálném obchodu z dnešního dne vysvětlíme strategii nekrytého výpisu put opce neboli naked put. Jako podkladové akt...
img

Základy obchodování opcí 4 – Co to je put opce?

31.10.2014 Prodejní opce neboli put opce kupují obchodníci spekulující na pokles ceny podkladového aktiva. Put opce se využívají ...
img

Opční strategie naked put na akcie Travelers

29.10.2014 Na reálném obchodu z minulého týdne vysvětlíme strategii naked put neboli nekrytý výpis put opce. Hlavní výhodou obcho...
img

Jak zajistit akcie při korekci trhu?

22.10.2014 Propad na trzích v předcházejících týdnech skončil minulý pátek a hlavním americkým indexům se již podařilo vrátit výše. Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite včera dokonce zažily nejziskovější den roku. Poslední korekce nebyla ničím nezvyklým. Index S&P 500 odepsal ze svého maxima méně než 190 bodů neboli necelých 9,5 %. Vzniklá panika na trzích byla umocněna nedostatečnou volatilitou a nízkým objemem obchodů v týdnech předcházejících korekci. Jinými slovy investoři zapomněli, jaké to je, když trhy chvíli padají.
img

Základy obchodování opcí - Co to je opce?

10.10.2014 Obchodování opcí není v Čechách zatím velmi běžné. Většina obchodníků má zkušenosti s obchodováním akcií, forexu, futures č i CFD. Opce jsou komplexnějším nástrojem a potřebují hlubší zkušenosti, ale na druhé straně otvírají nové možnosti a pohled na investování.
USDCNY daily 10122013.PNG

USD/CNY na 20letém minimu

10.12.2013 Čínský vývoz v listopadu rostl překvapivě silným 12,7 procentním tempem a předčil tak očekávání analytiků...
Bitcoin USD 09122013.PNG

Bitcoin za dva dny ztratil 40 procent

09.12.2013 Hodnota bitcoinu je ve srovnání s mým posledním příspěvkem na toto téma, který se na FXstreet.cz objevil před třemi týdny, zhruba stejná (700–800 USD). Šokující však je, že za tuto dobu bitcoin dokázal zhodnotit o 500 USD, které odevzdal zpět během pouhých dvou dní.
usd cny 22072013-2.png

Jak obchodovat USD/CNY? (2/2)

22.07.2013 V minulém článku jsme si představili základy obchodování netradičního měnového páru USD/CNY (americký dolar vůči čínskému jüanu) a ukázali jsme si jeho vlastnosti. V dnešním druhém díle našeho miniseriálu si řekneme něco o speciálním statutu, který tento pár má díky odlišné tvorbě měnového kurzu, a také o možném „obědu zdarma“, který nabízejí měnové opce.
forex vahy3.jpg

Ochrana proti změně - Co je to Hedging (1/2)

13.06.2011 Za možná až tajemně znějícím slovem "hedging" se skrývá ve svém principu relativně jednoduchá činnost - ochrana proti možné nepříznivé změně (pojištění před ztrátou/ zajišťování rizik). Hedging značí koupi instrumentu, jehož hodnota by vzrostla v případě, že by hodnota ochraňovaného podkladového aktiva klesla. Oním ochraňovaným aktivem může být jakýkoliv finanční instrument, měna, úroková sazba nebo cokoliv jiného.
img

Forexový blog Kena Vekslera: DXY poblíž důležitých úrovní; nabitý kalendář dat z EU a USA

15.02.2011 www.saxobank.czKen Veksler, Senior Manager, obchodní poradenství, Saxo BankObchodování...
img

Forexový blog Kena Vekslera: Bude změna počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru katalyzátorem uzavírání krátkých pozic v USD?

05.11.2010 Přátelé, dnes je pátek, den zveřejnění změny počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru, a než k tomu o...
img

Komentář Kena Vekslera - 19.07

19.07.2010 Dobrý den,Co nového přes víkend... Jednání mezi MMF a Maďarskem jasně zkrachovala... To vede k obro...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Live trading | Intradenní obchodování | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | HDP | Obchodní deník | Francie | Apple | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | USD/CNY | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akcionář | Aktiva | Alert | Alikvotní úrokový výnos | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Assignment | Transakce | Bear | Bid | Bloomberg | Bod | Bonita | Breakout | Broker | Bull | Burza | CBOE | CFD | CFTC | Call opce | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Depreciace | Derivát | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECN | Emerging markets | Emise | Euro | Exekuce | Exercise | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční trh | Finanční trhy | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forward | Futures | Grafy | Hedging | Hedge | High | High Yield | IPO | ITM | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční riziko | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | LEAPS | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Market Makeři | Market Order | Risk | Marže | MetaTrader | Model black scholes | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | Obchodník | Obchodování s deriváty | Opce | Opce amerického typu | Opce evropského typu | Open | Open interest | Opční dluhopis | Order | Out of the money | PRIBOR | Platební bilance | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Provize | Prémie | Pákový efekt | RSI | Rally | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Spot | Spotový trh | Spread | Stop-Loss | Support | Swap | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | Uplatnění opce | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Warranty | Warren Buffett | Yield | Zajištěný fond | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fond | EU | Scoach | Vývoj ceny | Pravděpodobnost | Josef Košťál | Ken Veksler | Zisk | Ziskový obchod | Ropný trh | Futures kontrakt | Break-Even | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitost | Euronext | Intervenovat | Expirace opce | Investiční produkty | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Hedgeové fondy | Opční burza | Nasdaq Composite | Výrobní náklady | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Virtuální měna | Donald Trump | Komoditní spready | Burzy | FX trh | Rozvíjející se trhy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | AUDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | EURJPY | Neutrální strategie | Akciový opční plán | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Otevřená pozice | Podpora | Průlom | Théta | Uplatněná cena | Uzavření pozice | Vnitřní hodnota | Volatilní | Vystavení riziku | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Siemens | Akcie Stock | Akcie Tesla | Aktuální ceny ropy | Alternativní investice | Analýzy | AUDJPY | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollinger Bands | Break Even | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | CFD kontrakty | Co je akcie | Co je dluhopis | Co je opce | Co je opční právo | Co je to volatilita | Co je volatilita | CZK | Degiro | Dlouhodobé investice | Dnešní události | Dobrá investice | Dolar | Druhy akcií | ETF fondy | EUR na CZK | Eura | EURHUF | EURCHF | Euro Stoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční prostředky | Fio | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Ichimoku | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investiční | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | Investování na burze | Iron butterfly | Jak nakoupit akcie | JP Morgan | Komoditní | Komoditní burzy | Koupit akcie | Kurz EUR | Management | Market | Markets | Maximální riziko | Měnový forward | Měnový kurz | Nákup akcií | Nejlepší investice | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodování s opcemi | Obchodování spreadů | Ocenění akcií | Opce na akcie | Opční právo | Opční strategie | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Risk Management | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Signály | Slovník pojmů | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Stoxx | Strategie řízení | Světové burzy | Transakční náklady | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Webinář | Webináře | WTI | Zprávy | Zisky | Tradeři | Opční prémium | Finanční nástroj | Rozkolísanost trhu | DXY | ING | Buffett | OTM | Prodejní opce | Put | Alikvotní úrokový výnos (AUV) | Alokace (IPO) | Americká opce | Aroon Oscillator | Aroon Up/Down | Asijská opce | At best order; at market order | AUV | Buy | Call option | Cenové rozpětí | Čistý dluh | Diskont | Doba splatnosti | EBITDA | Evropská opce | Gamma | Hold | Indie | Kupní opce (call option) | Obchodní den | Opční kontrakt amerického typu | Opční prémie | Prodejní opce (Put option) | Protistrana | Překoupení | Put option | Range | ROCE | Investiční instrument | Standardní množství | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Komise | Contract | Kontrakt | Majors | Opční termínové kontrakty | Kontraktní měsíc | Burzovní grafy | Iron Condor | Butterfly | E-mini | Blog | Retail | Vzdělání | Burze | Option trade | Option trading | Chaos na finančních trzích | Oslabení eura | Riksbank | Dění na finančních trzích | Brazílie | Čínská centrální banka | Firemní dluhopisy | Backtestovat | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zajištění investice | Investovaný kapitál | CFETS | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Earnings | Pro tradery | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Hodnota bitcoinu | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Expirace opcí | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru | Náklady na zajištění | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Biliony dolarů | Propad | Kryptoměny | Index AEX | S&P | Ztráty | Posílení dolaru | Dnešní údaje | Index SPX | Nejistota | Stagnace | Zajištění | Blockchain | Tesla | Výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | Propad akcií | Chevron | Konsensus | Mzdy | Futures na VIX | Úspěšné obchodování | Predikce | Světový obchod | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Výnosy | Opce jednoduše | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Příjmy | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Obchodování forexu | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Belgie | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Derivátové produkty | SaxoTraderGO | Jakub Kovařík | Opce živě | Obchodování v praxi | Breakout Trader | Obchodování ETF | Zajištění portfolia | OpceŽIVĚ | Akcie Tesly | LYNX Trading | Maržovní obchody | Začínáme investovat | ESMA | Jak fungují akcie | Investování s LYNX | Regulace ESMA | Obchodování Futures | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | LYNX webinář | Investování do ETF | Obchodní válka | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplaty dividend | Fond kvalifikovaných investorů | Obchodování akcií | Nové peníze | Změna volatility | Použití finanční páky | FKI | Marihuanové akcie | CFD broker | Anticyklické akcie | Majetek | Obchodovat s akciemi | Kdy nakoupit akcie | Nakoupit akcie | LYNX Idea Center | Market alert | Obchodování přes LYNX | Rozdílové smlouvy | CNY | Jak na obchodování | Akcie firmy | CFD na indexy | Riziko recese | Opční obchodník | Základy obchodování | Maržové obchodování | Maržový účet | Pokles cen | Prodej na krátko | Burzovní průvodce | Historická volatilita | Jak se stát lepším investorem | Snižování rizika | Obchodujte | Čistý zisk | Peter Garnry | AEX index | Objem | Obchod | Vysoké riziko | Buy-and-Hold | Implikované volatility | Na burze | Jaderné elektrárny | Ztráta | Dlouhodobí investoři | Hlavní rizika | Ukazatele | Komunikace | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Očekávané události | Obchody | Medvědi | COVID-19 | Sestupný trend | Vývoj | Guru | Výkyvy | WP | Profitovat | Historie | Hotovost | Signál | Potenciál | Ceny elektřiny | Vzdělávací webináře | ETN | Zadlužení | Měření volatility | Měření volatility trhu | Volatility trhu | Opce na VIX | ETN na VIX | ETF a ETN | Opční strategie na VXX | VXX | UVXY | SVXY | Nákup put opce | Maximální kapitál | Jak funguje hedging? | Co je to hedging? | Zajištění diverzifikací | Rizika hedgingu | Vertical spread
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Purple Strike indikátor
Purple Technology
Purple Toolbox
Purple Trading
Purple Trading Club
Purple Trading David Varga
Purple Trading indikátory
Purple Trading Štěpán Hájek
PurpleZone
Put

Následující klíčová slova

Put option
Put (short)
Původ koronaviru
PVM
PVM Oil Associates
PwC
PwC Bob Moritz
PwC E-Mobility Sales Review
PwC Global Top 100
PXE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live trading
Potvrďte prosím... Zavřít