Sobota 13. srpen 2022 18:00
reklama
InstaMarkets
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Prudký růst cen

C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

29.07.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Za vysokou inflací stojí zejména prudký růst cen energií. Červencový nárůst inflace byl překvapením pro analytiky, kteří podle agentury Reuters předpokládali, že tempo růstu cen zůstane na červnové úrovni.
img

Fidelity International: Globální nálada rychle klesá

27.07.2022 Analytici společnosti Fidelity vnímají, že nálada mezi manažery společností, které pokrývají, se již několik měsíců zhoršuje. V červnu se objevily jisté známky oživení, když Čína začala znovu po lockdownech fungovat, ale toto oživení se zastavilo. Nálada se zhoršila i jinde, zejména v Severní Americe, Evropě a regionu EMEA/Latinské Ameriky. Jak ukazuje graf z tohoto týdne, indikátor nálady manažerů je nyní nejméně příznivý od doby, kdy jsme se na něj před dvěma lety začali našich analytiků každý měsíc dotazovat. Hlavní ukazatele se také nadále zhoršují a nyní jsou na úrovni srovnatelné s okamžikem vypuknutí pandemie Covid-19.
img

Ruský soud nařídil přerušení provozu ropovodu CPC z Kazachstánu

06.07.2022 Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit činnost. Rozhodnutí soud odůvodnil možností poškození životního prostředí. Zpráva přispívá k celosvětovým obavám o dodávky ropy, upozornila agentura Reuters. CPC přivádí ropu z Kazachstánu na ruské pobřeží Černého moře a patří k největším ropovodům na světě. Přepravuje přibližně jedno procento světové ropy.
C:\fakepath\akcie-01072022.png

Shrnutí obchodní seance: Hlavní akciové indexy v USA za pololetí vykázaly největší ztráty za desetiletí

01.07.2022 Akciový trh ve Spojených státech poslední den v měsíci pokračoval ve výprodejích. Všechny tři hlavní indexy si připsaly ztráty za celý měsíc a čtvrtletí a jejich ztráty za pololetí byly nejhorší za několik desetiletí.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělská vláda se chystá snížit DPH na elektřinu z deseti na pět procent

22.06.2022 Španělská vláda má v úmyslu na polovinu snížit daň z přidané hodnoty (DPH) na elektřinu, aby pomohla domácnostem vypořádat se s výrazným růstem životních nákladů, zejména účtů za energie. Oznámil to dnes předseda vlády Pedro Sánchez. Vláda už loni snížila DPH na elektřinu z původních 21 na deset procent, reagovala tehdy na prudký růst velkoobchodních cen elektřiny. Teď chce sazbu snížit až na pět procent.
img

Zdražování v zemědělství povede k sociálnímu napětí

16.06.2022 „Ceny zemědělských výrobců předznamenávají další prudké zdražování potravin. Sociálně slabé rodiny nemusí mít dostatek finančních prostředků na nákupy v supermarketech a budou se propadat do chudoby,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Komodity mohou být jediné obchody, které fungují

31.05.2022 S rostoucími obavami z období stagflace, vysoké inflace spojené se stále pomalejším růstem se Deutsche Bank podívala do 70. let, aby se dozvěděla, co by mohlo být funkční v tomto ekonomickém prostředí.
C:\fakepath\eurusd-29052022.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po nejnovější statistice vzrostly, dolar oslabil

29.05.2022 Americký akciový trh na závěr týdne posílil. Známky toho, že inflace se dostává na vrchol a spotřebitelé zatím zůstávají odolní, zlepšily náladu mezi investory před prodlouženým víkendem a zvýšily naději, že zpřísnění politiky centrální banky USA (Fed) může zabránit propadu ekonomiky do recese. Všechny tři hlavní indexy prudce vzrostly a přerušily nejdelší týdenní sérii ztrát za více než dvě desetiletí.
img

Silná investiční poptávka po zlatě

24.05.2022 Zlato mohlo zažít turbulentní měsíce, kdy ceny klesly z 2000 dolarů. Nyní však Královská mincovna říká, že poptávka po investicích roste, zejména po ETC krytých zlatem.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v květnu zpomalil, zůstává ale silný

24.05.2022 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v květnu zpomalil, růst životních nákladů totiž snížil kupní sílu spotřebitelů, zatímco nedostatek surovin zbrzdil expanzi výroby. Aktivita však prozatím zůstává silná. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla společnost S&P Global.
C:\fakepath\trader-16052022-36-zm.jpg

Přebytek běžného účtu Ruska do dubna vystoupil na maximum od roku 1994

16.05.2022 Přebytek bilance běžného účtu Ruska za první čtyři měsíce letošního roku vystoupil na 95,8 miliardy USD (2,3 bilionu Kč). To je maximum nejméně od roku 1994 a znamená to prudký růst ve srovnání se stejným obdobím loni, kdy přebytek činil 27,5 miliardy USD. Přispěl k tomu prudký růst cen ropy a zemního plynu a naopak pokles dovozu vlivem sankcí uvalených na Rusko za invazi na Ukrajinu. S odkazem na data ruské centrální banky to dnes uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Růst ekonomiky EU letos výrazně zpomalí na 2,7 procenta, odhaduje EK

16.05.2022 Letošní růst ekonomiky Evropské unie bude proti původním odhadům výrazně pomalejší, zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajině. Ve své jarní makroekonomické prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK). Unijní exekutiva nyní očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvacítky členských zemí o 2,7 procenta, zatímco krátce před začátkem války v únoru předpovídala čtyři procenta.
img

Ceny zemědělských výrobců rostou nejrychleji od roku 1992

16.05.2022 „Inflační spirála se dál prudce rozjíždí. Skokový růst cen výrobců předznamenává, že spotřebitelské ceny budou nadále dynamicky růst. Bohužel se stále nacházíme před dosažením vrcholu a další měsíce budou ve znamení ještě vyšší inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hranice 14 procent padla. Inflace dál prudce stoupá

10.05.2022 „Boj s inflací jsme prohráli. Nyní již neexistuje myslitelný způsob, který by prudký růst cen dokázal zastavit. Začínají se měnit naše inflační očekávání, což způsobí, že éra prudkého růstu cen bude dlouhodobějším jevem. Naše ekonomika směřuje ke stagflaci a životní úroveň lidí se bude propadat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Kvůli inflaci a zdražování energií už investuje více než polovina Čechů. Čtvrtina lidí ale raději drží peníze pod polštářem

09.05.2022 Podíl Čechů, podle kterých je nejlepší držet peníze v hotovosti, vzrostl za poslední rok navzdory vysoké inflaci o více než třetinu na 13 procent. Dalších 12 % lidí preferuje ukládání peněz na běžných účtech. Za rok tak při současné úrovni inflace přijdou o více než desetinu hodnoty svých financí. Vyplývá to z průzkumu Generali Lví podíl, který dnes představila společnost Generali Investments. Přes 61 % lidí do 26 let naopak své úspory investuje. Stále oblíbenější jsou pak mezi mladými kryptoměny, které však přináší i řadu rizik.
C:\fakepath\trader-02052022-34-zm.jpg

Forex: Americký dolar posiluje, trhy čekají na zasedání Fedu

02.05.2022 Americký dolar dnes posiluje a ke koši měn se drží v blízkosti nejvyšší hodnoty za 20 let. Trhy čekají, že centrální banka USA (Fed) tento týden zvýší základní úrok a obchodníci se domnívají, že by mohla naznačit agresivnější přístup k měnové politice, protože inflace roste nejrychleji za 40 let.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Potravinová krize v subsaharské Africe může vést k sociálním nepokojům

29.04.2022 Potravinová a energetická krize může v subsaharské Africe vyvolat sociální nepokoje. Upozornil na to Mezinárodní měnový fond (MMF), který snížil odhad letošního hospodářského růstu kontinentu na 3,8 procenta, loni hrubý domácí produkt v Africe vzrostl o 4,5 procenta.
C:\fakepath\nemecko.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů kvůli válce na rekordním minimu

27.04.2022 Nálada německých spotřebitelů tento měsíc klesne na rekordní minimum, protože válka na Ukrajině způsobuje růst nákladů domácností a maří naděje na oživení ekonomiky po pandemii nemoci covid-19. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně 2000 německými spotřebiteli, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut GfK.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá vláda zvýší kvůli válce na Ukrajině výhled letošní inflace na 6,1 pct.

25.04.2022 Německá vláda zvýší kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajinu výhled letošní inflace na 6,1 procenta. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na vládní dokument. V lednu Berlín očekával celoroční míru inflace 3,3 procenta. Berlín svou jarní ekonomickou prognózu zveřejní ve středu. Podle dokumentu, na který odkazuje Reuters, očekává v příštím roce zmírnění tempa růstu spotřebitelských cen na 2,8 procenta.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií

25.04.2022 Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií a téměř polovina firem kvůli tomu hodlá omezit investice. Vyplývá to z výzkumu institutu Ifo, který dnes zveřejnil list Augsburger Allgemeine. Účty za plyn a elektřinu pro německé domácnosti, které uzavírají nové smlouvy, dosáhly minulý měsíc rekordní výše a rostoucí ceny zemního plynu a ropy po ruské invazi na Ukrajinu pomohly v březnu zvýšit meziroční inflaci v Německu na 40leté maximum.
img

Průmysl, zemědělství i stavebnictví zažívají cenové šoky

20.04.2022 „Při pohledu na vývoj cen výrobců nelze očekávat nic jiného než další vzestup inflace v české ekonomice. Bohužel jsme uvízli v inflační spirále, která se rozjíždí a poškozuje naše hospodářství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\london7.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii klesla na úroveň z doby těsně před pandemií

12.04.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii za tři měsíce do konce února klesla na 3,8 procenta z 3,9 procenta za listopad až leden. Dostala se tak na úroveň z doby těsně před pandemií nemoci covid-19. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad.
img

Forex: Kurz koruny se po delší době stabilizoval

11.04.2022 Po takřka měsíci nepřetržitého posilování se koruna vůči euru v uplynulém týdnu stabilizovala a po většinu času se pohybovala v desetihaléřovém rozmezí okolo 24,4 EUR/CZK. Ačkoliv z domácí ekonomiky dorazila některá významnější data, výraznější dopad na kurz to nemělo.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Inflace může vystoupat až k 15 procentům kolem poloviny roku

11.04.2022 Inflace zřejmě nadále poroste a může dosáhnout až 15 procent. Vrchol lze přitom očekávat kolem poloviny roku. Po zbytek roku ale meziroční růst spotřebitelských cen zůstane i tak dvouciferný. Ke dvěma procentům by se mohla inflace přiblížit nejdříve v polovině příštího roku. Navíc dnešní data jsou zároveň impulzem pro další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou. Vyplývá to z reakcí ekonomů na dnešní údaje o březnové inflaci.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Záznam ČNB: Pro sazby beze změny hlasovali minulý týden opět Michl a Dědek

08.04.2022 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovali na zasedání bankovní rady ve čtvrtek 31. března opět její členové Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení základní úrokové sazby o 0,5 procentního bodu na pět procent. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Pro sazby beze změny hlasovali Michl a Dědek již na zasedání v září, v listopadu, v prosinci i v únoru. Sazby rada ČNB zvyšuje kvůli rostoucí inflaci.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Růst průmyslové výroby v Německu v únoru prudce zpomalil na 0,2 procenta

07.04.2022 Průmyslová výroba v Německu vzrostla v únoru ve srovnání s předchozím měsícem o 0,2 procenta. Tempo růstu tak prudce zpomalilo z lednových revidovaných 1,4 procenta. Výrobu nadále brzdí výpadky v dodávkách, které zhoršují plnění objednávek. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

UNCTAD: Růst světové ekonomiky letos kvůli ruské invazi zpomalí na 2,5 procenta

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude brzdou světové ekonomiky, ohroženy budou zejména rozvojové země. Tempo růstu světového hospodářství letos patrně zpomalí na 2,5 procenta z loňských 5,6 procenta, napsala v dnešní zprávě Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka zvýšila základní úrok na 0,75 procenta

17.03.2022 Britská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 0,75 procenta. Uvedla to ve své tiskové zprávě. Banka ale zmírnila svou rétoriku ohledně nutnosti dalšího zvyšování úroků. Pro zvýšení základní sazby o čtvrt procentního bodu hlasovalo osm z devíti členů měnového výboru. Banka reagovala na prudký růst cen, především energií.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Americká centrální banka zřejmě zvýší základní úrok, poprvé od roku 2018

16.03.2022 Americká centrální banka (Fed) dnes pravděpodobně zvýší svou základní úrokovou sazbu, což bude poprvé od konce roku 2018. Fed v minulých měsících opakovaně upozorňoval na rychlý růst inflace, změna v dosavadní měnové politice tak je podle analytiků prakticky jistá. Do plánů Fedu ale teď promlouvá i válka na Ukrajině a nejistota s ní spojená.
img

Ceny výrobců předznamenávají další vzestup inflace

15.03.2022 „Již před vypuknutím války na Ukrajině docházelo k mohutnému nárůstu cen výrobců. Nyní lze očekávat, že se situace ještě více vyhrotí, protože se bude komplikovat situace v dodavatelských řetězcích. K tomu navíc pokračuje energetická krize a vlivem příchodu uprchlíků vzroste poptávka, která umožní obchodníkům dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Americký akciový trh dne 14. března 2022

14.03.2022 Rusko-ukrajinský konflikt zůstává hlavním tématem začátku nového týdne a téměř vytlačuje všechna ostatní témata. V pondělí ráno všichni očekávají nové kolo jednání prostřednictvím videa. Minulá dvě kola nepřinesla téměř žádné výsledky, kromě určitého pokroku v humanitárních otázkách, jako je otevření koridorů pro odchod civilistů z měst obléhaných ruskými vojsky. Pozitivní snad je, že v uplynulém týdnu došlo ke snížení počtu střetů. Aktivní boje probíhaly pouze v Mariupolu a Černihivu. Mapa bojových pozic stran se za týden změnila jen málo. Podle situace to vypadá, že konflikt vstupuje do vleklé poziční fáze. Minulý týden Rusko podniklo raketové údery, zejména na letiště u Lvova, jen několik kilometrů od ukrajinsko-polské hranice. Zároveň ruská armáda učinila prohlášení, že by mohla udeřit na transport zbraní pro Ukrajinu. V reakci na to Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na Polsko by se setkal s tvrdou odpovědí. O něco dříve Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na členskou zemi NATO by se setkal s vojenskou odpovědí USA, i kdyby to byl začátek světové války.
img

Účastníci trhu čekají na údaje o CPI v USA

10.03.2022 Ceny zlata se obchodovaly poblíž denních minim poté, co ztratily více než 70 USD a klesly pod 2 000 USD za unci. Výprodej na trhu se zlatem se shodoval s 10% poklesem na trhu s ropou, zatímco riziková aktiva, jako jsou akcie a kryptoměny, zaznamenala solidní zisky.
C:\fakepath\eurusd-10032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.3.2022

10.03.2022 Americké akcie včera výrazně posílily. Technologický index Nasdaq zaznamenal nejvyšší procentní růst od loňského března a S&P 500 od června 2020. Růst akciového trhu podpořil pokles cen ropy, investoři také posuzovali vývoj ukrajinské krize. Nejlépe si vedly technologické a finanční společnosti.
img

IEA: Emise CO2 z energetiky loni vzrostly na nový rekord

09.03.2022 Globální emise oxidu uhličitého související s energetikou loni stouply o šest procent na rekordních 36,3 miliardy tun, protože ekonomiky se zotavily z pandemie nemoci covid-19 a stoupla spotřeba uhlí. Uvedla to ve své dnešní zprávě Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v únoru podle odhadů překonala hranici deseti procent

08.03.2022 Meziroční inflace v únoru stoupla na 10,3 až 10,6 procenta z lednových 9,9 procenta. Růst cen přitom pokračuje v téměř všech složkách spotřebního koše, přičemž se to týká především pohonných hmot, potravin a nákladů na bydlení včetně energií. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Inflace by přitom podle ekonomů v nejbližších měsících měla nadále růst a podle některých může překonat i hranici 11 procent. Nad desetiprocentní hranicí byla inflace naposledy v červenci 1998. Data zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 10. února.
img

Propad amerického akciového trhu

08.03.2022 Americký akciový trh se v pondělí propadl v důsledku ukrajinského konfliktu a prudkého nárůstu cen ropy. Dow ztratil 2,4 %, NASDAQ klesl o 3,6 % a S&P 500 se v pondělí propadl o 3 %.
C:\fakepath\eurusd-08032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.3.2022

08.03.2022 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden výrazným poklesem. Mohly za to hlavně ztráty velkých technologických firem, které byly doposud růstové, a finančních firem, protože vyhlídka na zákaz dovozu ropy z Ruska způsobila prudký růst cen ropy a podpořila obavy z dalšího růstu inflace.
img

Ceny zlata, ropy a potravin rostou v souvislosti s nárůstem inflace a geopolitickou krizí

07.03.2022 Ceny zlata rostou tempem, které tady již dlouho nebylo. Při analýze cen od začátku roku 2022, tedy od 31. ledna do 4. února, vzrostly ceny zlata o 194,90 USD.
img

Trhy kvůli konfliktu na Ukrajině a Powellovu projevu v Kongresu reagují smíšeně

02.03.2022 Obchodování v Evropě je kvůli probíhajícímu konfliktu na Ukrajině smíšené. Projev amerického prezidenta Joea Bidena v Kongresu však rozhodně ukázal, že Spojené státy ani NATO se nehodlají do této záležitosti zapojit, takže trhy byly ohledně pokračování rozsáhlého výprodeje, který byl v poslední době patrný, zdrženlivé.
img

Přehled USD, CAD a JPY: Trhy začínají být pokračujícím konfliktem na Ukrajině ohroženy. Další globální krize je na cestě

02.03.2022 Trhy začínají reagovat na konflikt na Ukrajině. Květnové futures kontrakty na ropu Brent vzrostly na 111 USD/barel a aktualizovaly tak svůj sedmiletý rekord. Také plyn je býčí, i když zaostává, zatímco futures na uhlí vzrostly za pouhý týden o více než 50 %. Není pochyb o tom, že pokud bude současný trend pokračovat, svět zažije nejhorší energetickou krizi od roku 1979.
C:\fakepath\trader-28022022-38-zm.jpg

Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří snížily ztráty

28.02.2022 Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří téměř vymazaly ztráty z dnešního obchodování. Nejvíce klesaly kvůli novým sankcím západním banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie kvůli protiruským sankcím prudce klesají, hlavně banky

28.02.2022 Evropské akcie kvůli tvrdým protiruským sankcím zahájily obchodování asi dvouprocentním propadem. Nejvíce ztrácejí banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
img

Forbes: Ruští miliardáři přišli od napadení Ukrajiny o 40 miliard dolarů

25.02.2022 Ruští miliardáři přišli kvůli vojenské operaci na Ukrajině během jediného dne o téměř 40 miliard dolarů (893 miliard Kč). Napsal to dnes server ruskojazyčné verze časopisu Forbes v souvislosti s agresí vůči Ukrajině, kterou ráno na pokyn prezidenta Vladimira Putina zahájila ruská vojska.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
img

Výrobce zasáhla masivní vlna zdražování. V průmyslu nejhorší za 30 let

23.02.2022 „Vlna zdražování rozhodně nekončí. Naopak ještě může nabrat na síle. Naznačují to ceny výrobců, které v lednu dramaticky narostly. Lidé se musí připravit na další skokový růst cen potravin, průmyslových výrobků i stavební produkce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stavební boom v závěru roku

07.02.2022 Zatímco průmysl si v závěru roku nuceně vybíral oddechový čas, stavebnictví se konečně rozjelo. Za poslední měsíc se jeho výkony zvýšily o 1,8 %, meziročně byly vyšší dokonce o 8,5 %. Ve snaze zahájit do konce roku co nejvíce bytů se rozjela i bytová výstavba. Prosincové výsledky stavebnictví vypadají s ohledem na situaci v odvětví velmi příznivě. Zatímco o zakázky – byť se některé musí renegociovat – není zatím žádná nouze, problémem odvětví zůstává nedostatek pracovníků a prudký růst cen stavebních materiálů.
img

Hospodářská recese v Kanadě byla překonána. Přehled vývoje USD, CAD a JPY

02.02.2022 V úterý zveřejněný výrobní index ISM (+57,6 oproti očekávaným +57,5) potvrdil předpoklad, že se americká ekonomika nadále stabilně zotavuje, což nám v kombinaci s vysokou inflací umožňuje vyvodit závěr, že Fed dělá správnou věc, když cílí na březnový začátek cyklu zvyšování sazeb.
img

Prudký růst cen negativně ovlivnil zemědělství, průmysl i stavebnictví

17.01.2022 „Zdražování komodit a chemických látek neblaze ovlivní růst cen v zemědělství. Hnojiva výrazně podraží, což se odrazí ve zvyšování cen potravin. Hrozí, že někteří výrobci budou šidit kvalitu, aby udrželi přijatelné ceny pro spotřebitele,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\top-14012022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.01.2022 1) Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky. V minulosti již mnohokrát zbankrotovala. Do učebnic se zapsal hlavně bankrot z přelomu let 2001 a 2002, který je označován jako největší bankrot země v historii. Dvě dekády po této události se Argentina opět dostává do vážných problémů. Míra inflace v jihoamerické zemi vzrostla v loňském roce o 14,8 % na 50,9 %. Jedná se o druhou nejvyšší míru inflace v zemi za posledních 30 let. Prudký růst cen katapultoval Argentinu mezi země s nejvyšší inflací na světě, což tamní ekonomiku výrazně poškozuje.
img

Inflace v Argentině vzrostla na 50,9 procenta

14.01.2022 „Argentina se potácí ve vážných ekonomických problémech. Pokud jí nepomůže Mezinárodní měnový fond, hrozí jí další bankrot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

ČR opět jedničkou ve zdražování bytů

14.01.2022 Dnes zveřejněné výsledky vývoje cen bytů v jednotlivých zemích EU potvrdily, že růst cen bytů v ČR ve třetím čtvrtletí loňského roku zrychlil. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 zdejší byty v průměru podražily o 22 %. S takto vysokým nárůstem se ČR drží v čele celounijního řebříčku. Za posledních pět let byty v ČR podražily o 76 %, za posledních deset pak na dvojnásobek. Bydlení je tak stále draží a s ohledem na vývoj kupní síly domácností je méně dostupné.
img

Připravuje se pár EUR/USD na novou bitvu?

11.01.2022 Někteří analytici vysvětlují krátkodobý klid v páru EUR/USD seskupením se před novým prudkým růstem. Především se to týká amerického dolaru, v jehož stínu se euro nachází.
C:\fakepath\uran-tezba.jpg

Cena uranu se kvůli nepokojům v Kazachstánu výrazně zvyšuje

06.01.2022 Cena uranu se na světových trzích prudce zvyšuje, jenom za středu vzrostla o více než osm procent. Trh tím reaguje na protesty v Kazachstánu, který je největším producentem tohoto radioaktivního kovu na světě. Země se snaží dostat pod kontrolu nepokoje, které si vyžádaly oběti na životech a které znamenají největší problém pro vládu této středoasijské země za poslední desítky let. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Americký dolar po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu prudce roste

06.01.2022 Americký dolar po nedávno zveřejněném zápisu z prosincového zasedání Fedu prudce vzrostl. Ačkoli se dlouho očekával jestřábí postoj zasedání, zpráva tlačila USD vzhůru.
img

Turecká inflace stoupla na 36 %

04.01.2022 Roční míra inflace v Turecku se minulý měsíc vyšplhala na 36,1 %, což je nejvyšší hodnota za 19 let vlády Tayyipa Erdogana. Měnová krize byla z velké části způsobena prezidentovou neortodoxní politikou snižování úrokových sazeb.
img

Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil Putin

29.12.2021 Plynovod Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Kontroverzní projekt dokončený v září podle něj v Evropě pomůže snížit cenu této suroviny, která dosáhla rekordních hodnot. Plynovod čeká na souhlas německých úřadů.
img

Kvůli přicházejícím Vánočním svátkům, se ropa drží na nízkých objemech

22.12.2021 Přišlo období svátků a objemy obchodů se snížily. Ropa se ustálila, jelikož investoři dávali najevo smíšené signály poptávky.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Do Německa přestal proudit ruský plyn přes Jamal, ceny vystoupily na rekord

21.12.2021 Dodávky ruského zemního plynu do Německa prostřednictvím plynovodu Jamal se dnes zastavily, tok plynu se pak obrátil opačným směrem. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na údaje německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu později ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku poprvé překročila 170 eur (zhruba 4290 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Dodávky ruského plynu do Německa plynovodem Jamal jsou nízké, cena roste

20.12.2021 Dodávky ruského plynu do Německa plynovodem Jamal zůstávají po víkendovém propadu nízké. Vyplývá to z údajů německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Plynovodem proudí ruský plyn přes Bělorusko a Polsko do Německa. Cena klíčového kontraktu na zemní plyn se dnes vyšplhala na 146,73 eura (3703 Kč) a blíží se říjnovému maximu 155 eur.
img

Německý regulátor: Nord Stream 2 získá povolení k provozu nejdříve v červenci

16.12.2021 Kontroverzní plynovod Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa, nezíská povolení k provozu dříve než v červenci příštího roku. Vyplývá to z dnešního vyjádření šéfa německého úřadu, který má schvalovací proceduru na starosti. Plynovod Nord Stream 2 je už hotov a ruské ministerstvo zahraničí minulý týden vyjádřilo naději, že povolení k provozu získá na jaře.
img

Cenový chaos ochromuje naše hospodářství

16.12.2021 „Prudký růst cen bude zhoršovat dostupnost základních životních potřeb. Kromě energií a průmyslových výrobků, výrazně zdraží i potraviny a bydlení. Inflace tak může zásadně navýšit míru chudoby v České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Lagardeová: Zvýšení sazeb v eurozóně je příští rok velmi nepravděpodobné

03.11.2021 Podle prezidentky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové je velmi nepravděpodobné, že ECB v příštím roce zvýší úrokové sazby. Inflace totiž bude opět nízká, řekla dnes Lagardeová. Trhy přitom sázely na to, že ECB zvýší úroky příští rok v říjnu.
img

🚀Akcie Avis roste o více než 100 %❗

02.11.2021 Akcie společnosti Avis Budget Group (CAR.US) dnes roste o více než 100 % po zveřejnění hospodářských výsledků. Autopůjčovna reportovala EPS ve výši $10,74 na akcii nad očekáváním ve výši $6,52. Tržby vzrostly o 96 % na $3 mld. z $1,534 mld. v minulém roce. Trh čekal růst tržeb na $2,7 mld. Silný poptávka po půjčování automobilů a vyšší sazby měly na hospodářské výsledky pozitivní dopad. Společnost také oznámila vzestup částky určené na zpětný odkup akcií o $1 mld.
img

Putin: Rusko může po schválení plynovodu Nord Stream 2 okamžitě zvýšit dodávky

22.10.2021 Rusko je připraveno bezprostředně po schválení provozu nového plynovodu Nord Stream 2 zvýšit dodávky plynu do Evropy, a to zhruba o deset procent. Podle listu Financial Times to řekl ruský prezident Vladimir Putin.
img

Polská vláda představila plány na kompenzaci dopadů drahé energie na domácnosti

17.10.2021 Polská vláda hodlá v příštím roce poskytnout domácnostem subvence v hodnotě nejméně 1,5 miliardy zlotých (více než osm miliard Kč), aby tak kompenzovala negativní dopady rostoucích cen energie. Oznámil to dnes podle agentury Reuters polský premiér Mateusz Morawiecki. Upozornil, že v rozpočtu je prostor pro energetické subvence domácnostem v rozsahu až pěti miliard zlotých.
img

Na pokraji energetické krize je kromě Číny i Indie, píše CNBC

13.10.2021 Na pokraji energetické krize se kromě Číny ocitl i další asijský gigant, Indie. Většina uhelných elektráren v Indii má kriticky nízké zásoby uhlí, a to v době, kdy ekonomika oživuje a zvyšuje se poptávka po elektřině. Uhlí se přitom na výrobě elektřiny v Indii podílí zhruba 70 procenty, upozornil server CNBC.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\brent-08102021-22-zm.gif

Komodity: Cena americké ropy WTI poprvé od roku 2014 překročila 80 dolarů za barel

08.10.2021 Ceny ropy dnes výrazně rostou kvůli napětí na trzích s energií. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) tak poprvé od listopadu 2014 překročila hranici 80 dolarů za barel. Ke zdražování ropy přispívá prudký růst cen zemního plynu v Evropě a nedostatek elektřiny v Číně, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF: Globální inflace by se příští rok měla vrátit na úrovně před pandemií

06.10.2021 Globální růst spotřebitelských cen by měl letos na podzim dosáhnout svého vrcholu a do poloviny příštího roku se vrátit na úrovně z období před příchodem pandemie covidu-19. Přetrvává však riziko, že tlak na růst cen spojený s výpadky v dodavatelských řetězcích bude trvalejšího rázu. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Ranní okénko - ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb

27.09.2021 Očekávanou událostí tohoto týdne je bezpochyby zasedání ČNB, na kterém by mělo dojít k navýšení hlavní úrokové sazby z 0,75 % na 1,25 %. Sledované budou také inflační statistiky z Německa a eurozóny za září. Z tuzemské ekonomiky koncem týdne dorazí index PMI ve výrobní sféře a Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Z globální ekonomiky pak během týdne dorazí indikátory sentimentu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021

20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes klesají, protože se zmírnila hrozba bouří v USA

16.09.2021 Ceny ropy dnes klesají z několikatýdenního maxima, kam se vyšplhaly o den dříve. Může za to vybírání zisků investory po předchozím růstu a snížení hrozby, kterou pro produkci ropy v Mexickém zálivu představoval hurikán Nicholas.
img

Stát přijde o 10 miliard korun na dani z tabákových výrobků

14.09.2021 „Lafferova křivka nám říká, že zvyšování daní vede od určitého bodu k nižším daňovým výnosům. Toho si naši zákonodárci zřejmě nebyli vědomi, když zvyšovali daně na tabákové výrobky. Data totiž potvrzují, že prudké zvýšení daní snížilo daňový výběr. Letošní plán se nepodaří naplnit o 10 miliard korun a výběr spotřební daně z tabákových výrobků klesne pod úroveň loňského roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zdražování jede na plný plyn

20.07.2021 „Prudký růst cen ovlivňuje zemědělskou, průmyslovou i stavební výrobu. To se pochopitelně projeví i v růstu koncových cen pro spotřebitele. Je tak zřejmé, že doba plná zdražování rozhodně nekončí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
img

Zdražuje se téměř všechno

16.06.2021 „Prudký růst cen byl zaznamenán v zemědělské, průmyslové i stavební výrobě. To bude tlačit na zvyšování koncových cen pro spotřebitele. Doba zdražování tak bude dál pokračovat. Nejvíce na ni doplatí lidé, kterým stagnují či dokonce klesají příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\usdjpy-12042021.jpg

Inflační historie se opakuje

12.04.2021 Prudký růst cen základních materiálů, inflace prostupující globálním dodavatelským řetězcem zotavujícím se z ekonomické krize a do toho extrémně uvolněná měnová politika ve Spojených státech. Tento ekonomický mix dneška byl realitou i přesně před 10 lety. Co si z této zkušenosti můžeme vzít?
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Austrálie | Německo | Polsko | Turecko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Investiční fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Spready | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | G7 | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Kurz | MMF | MT4 | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Příkaz | Rally | Rating | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Spot | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | Obchodování | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | PBOC | Investoři | Měnové války | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | IEA | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Facebook | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Podpora | Průlom | Volatilní | Kasina | Hazardní hry | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny zlata | Conference Board | Cyrrus | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investing | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Komoditní | Kurz dolarů | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | E15 | Lira | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Société Générale | SPX | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Tapering | Trh | Turecká měna | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | CNBC | EIA | ING | CEE | Ekonomika EU | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Kontraktní měsíc | Volby | Rozhovor | Cukr | 1 milion | Burze | Asijské obchodování | Capital Economics | Unicredit | DPA | Jackson Hole | Scotiabank | Microsoft | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | David Marek | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | Destatis | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Brazílie | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Růst cen akcií | Euro vůči dolaru | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Přehled | Klid | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Swapy | Fidelity International | Miliardáři | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Vladimir Putin | Akce centrálních bank | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Fitch Ratings | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Dnešní údaje | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Odhady trhu | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Česká vláda | Ekonomické údaje | Odliv kapitálu | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | CME FedWatch | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Akcie firem | Mizuho | Zklamání investorů | Generali Investments | Ruské akcie | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | BHS | Aleš Michl | Coinbase | Americký akciový trh | Jerome Powell | ETC | Investiční skupiny | Elektronické obchody | Geopolitická rizika | Saxo | Očekávání investorů | Krypto | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Japonský akciový index | Americká investiční banka | Turecká krize | Ekonomické krize | Poptávka po dolaru | Finanční války | Banka Mizuho | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | Růst dolaru | Výhodně investovat | Poptávka po americkém dolaru | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Obchodníci s kryptoměnami | Ekonomický poradce | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Vývoj amerického dolarového indexu | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Riziko recese | Finanční svět | Omezení dodávek ropy | Volný čas | Společnost Gazprom | Gazprom | Napětí na trzích | Růst ceny zlata | Pokles cen | Akcie automobilky | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Těžební zařízení | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Růst podnikatelské aktivity | Energetické firmy | ESG | Jihokorejská centrální banka | České nemovitosti | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Alipay | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Smíšené obchodování | Trh práce | Vyšší sazby | FRED | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | Záznam ČNB | Výše úrokových sazeb | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Údaje o obchodu | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Blahobyt | Americká data | Naše ekonomika | Ekonomka | Poptávka po úvěrech | Financovat | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Zakázky německého průmyslu | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Ceny potravin | Stavební produkce | Data z průmyslu | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | HDP Německa | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Jaderné elektrárny | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Bilance běžného účtu | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Kupní síla | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Bydlení | Uber | Eugal | Úbytek | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Miliardy korun | Zasedání měnového výboru | Ruští miliardáři | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Hospodaření | United Airlines Holdings | Růst poptávky | Vyšší ceny ropy | Chris Williamson | Commodity index | Odškodné | Ceny ropy dnes | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Produkce energie | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Nejbližší rezistence | Nový rekord | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Americké ministerstvo financí | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Americké ministerstvo | Ceny energií | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | Počáteční zisky | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Propad amerického akciového trhu | Zdražovat | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Certifikace | Vysoká inflace | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Konzistentní zisky | Zlepšení | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Obchody | Výdaje | Index nových zakázek | Hlavní úrokové sazby | BP | Zrychlení růstu | Ceny na realitním trhu | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Spořicí produkty | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Craig Erlam | Index aktivity | Největší ztráty | Šéfka ECB | Americký Fed | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Mzdový růst | DoubleLine | Výkyvy | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Prudký pokles | Aerolinky | Akcie včera | Olaf Scholz | Profitovat | Íránská ropa | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Energetické společnosti | Nákupy aktiv | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie se opakuje | Historie | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Algoritmy | Katar | Index ISM | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Investiční banka Goldman Sachs | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Nákup aktiv | Spoření | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | České vlády | Ceny elektřiny | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Sberbank | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Zelené energie | Podíl na trhu | Afrika | FAO | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Pedro Sánchez | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Oživení ekonomik | Alexandr Novak | Španělská vláda | Přebytek běžného účtu | Jana Mücková | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Hackerský útok | Výpadky | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Chuť riskovat | Geopolitická krize | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | S&P500 | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Americký ropný institut | Ropný institut | Ministr pro energetiku | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Institut GfK | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Ekonomika oživuje | Průzkum ČSÚ | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Pozastavit obchodování | Robert Holzmann | Futures na zemní plyn | Soud | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Pokles dovozů | Prognóza MMF | Míra inflace v dubnu | Průmyslové kovy | RBI | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | Stratég firmy | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Renault | Argentina | Vládní pomoc | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Vagit Alekperov | Hertz | Ruské úřady | Globální nálada | Rekordní nárůst | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Poptávka po zlatě | Hertz Global | Banky v eurozóně | Americké CPI | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Světové indexy | Subvence | Roční míra inflace | Covid | Příjmy a výdaje | Ziskové marže | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Jasný signál | Zájem o investování | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Byty v ČR | Spotřební daně | Životní úroveň | Následky pandemie | Oliver Pursche | Forward guidance | Plynárenské společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Odhad růstu HDP | Důvěra | Index výroby | Známky oživení | Indonésie | Růst průmyslové výroby v Německu | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Erdogan | Indikátory sentimentu | Hnojiva | Vládní koalice | Zvýšení daní | Ruská vláda | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Německý regulátor | Růst eura | Představitelé ECB | LEND | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Snížení emisí | Přímé investice | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Biden | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Ranní okénko | Česká republika | Nejvýraznější růst | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Měnový fond | Ceny bytů | CPI v USA | Embargo | Defi | Nařízení | JPM | Futures na ropu | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | UBER.US | Oslabování amerického dolaru | Indické úřady | Investice do čínských firem | Růst ekonomiky EU | WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Polská vláda | Transněfť | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | TABAK | Ceny aktiv | Voda | Oslabování měn | Norwegian Cruise | Carnival | Augsburger Allgemeine | Počasí | Růst ceny | DOT | Zvýšení ceny | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | Josep Borrell | Nárůst ceny | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Mincovny | Dynamický růst | Supercyklus | Blockchainy | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Zásoby plynu | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Celosvětová poptávka | Míra inflace v Německu | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Pandemická omezení | Výrazný růst | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Český PMI index | PMI index | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Nejvyšší růst | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Inflační historie | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Recyklované zlato | Investiční poptávka | Inflace v České republice | Saxo Group | Otevření ekonomik | Meziroční růst cen | Pandemie COVID | Kurzotvorné zprávy | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Ceny dřeva | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Přístup k riziku | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Zvyšování daní | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Schůzce FOMC | Regulační úřad | Dolar dnes | CO2 | Vyšší úroveň | Malajsie | Investiční byty | Zájem o investiční byty | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Obchodování v Evropě | Zvyšování těžby | Plnění objednávek | Spojené arabské emiráty | Růst cen stavebních materiálů | Zvýšení produkce | Americký trh | Wealthspire Advisors | Současný trend | Odvětví | Přístup k měnové politice | Načasování | Varianta delta | Boom | Rekord | Instant Research | CAR | Guidance | Dřevo | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Ropné a plynárenské společnosti | Projekce | Rekordní minimum | Logistické problémy | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Regulatorní prostředí | Regulatorní riziko | Byty | SXXP | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Exinity | Dodávky plynu do Evropy | Růst výroby | Společnosti | Opatření | Dna | Guvernér rakouské centrální banky | Evergrande | Rychlý růst | Uhlí | Eurokomisař Gentiloni | Energetika | Podpůrný program | Ceny plynu | Lend | Althea Spinozzi | OANDA Edward Moya | Solana | Akcie provozovatelů kasin | Sentiment na kryptoměnách | Dnešní asijské obchodování | Smart kontrakty | Výroba ocele | Německé volby | Nedostatek elektřiny v Číně | Tim Ghriskey | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Dokončování staveb | Napjatá situace | Anders Nysteen | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Kunal Kundu | Dmitrij Peskov | Nord Stream 2 AG | Nedostatek surovin | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | ICIS | Meta | Meta Platforms | Gascade | Akcie Avis | Akcie společnosti Avis | Avis Budget Group | Avis Budget Group (CAR.US) | Avis | CAR.US | Avis Budget | Zvýšení sazeb v eurozóně | Zvýšení minimální mzdy | Tempo růstu britské ekonomiky | Společnost | Obchodní ředitel | Reálné výnosy | Další růst sazeb | Ruský plynovod | Spotřebitelské ceny v Británii | RIA Novosti | TIM | Index technologického trhu | Omikron | | Kazachstán | Propad hodnoty | Postavení na trhu | Míra inflace v Turecku | Rostoucí inflace | Globální emise | Obavy z omikronu | Bundesnetzagentur | Jochen Homann | Ekonom Komerční banky | Jamal | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Plynárenská a ropná společnost | Fondee | Základní sazba | Hráči na trhu | Han Tan | Turecká inflace | Miliardy USD | Cena uranu | Cena uranu se na světových trzích | Kontrakty na uran | UxC LLC | UxC | Jonathan Hinze | Snížení emisí uhlíku | Kazašský prezident | Kasym-Žomart Tokajev | Ruský plyn | Poptávka po riziku | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Zdražování bytů | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Spotřební zboží | Ingalls & Snyder | Nový týden | Základní úrok | Stavební boom | Rusko-ukrajinský konflikt | Royal Mint | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Ruské invaze na Ukrajinu | Index moskevské burzy | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Obchodování akcie | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Dopad konfliktu na Ukrajině | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Forbes Real Time | AvtoVAZ | Krize na Ukrajině | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Emise CO2 | Dell Technologies | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Rozsáhlé sankce | Zvyšování cen | Dopady války na Ukrajině | Ruský soud | CPC | Ropovod CPC | Novorossijsk | Význam kryptoměn | Dovoz uhlí | Růst cen energií | Výsledek inflace | Dovoz ruské ropy | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Období stagflace | Boj s inflací | Závislosti na ruské ropě | Zdražování v zemědělství | Shrnutí obchodní seance | Caspian Pipeline Consorcium | Caspian Pipeline Consorcium (CPC) | Ropovod Caspian Pipeline Consorcium | Prudký růst inflace | Signály recese | Přebytek běžného účtu Ruska
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Prudké výkyvy cen
Prudké zdražování
Prudké změny ceny
Prudký ekonomický propad
Prudký nárůst nezaměstnanosti
Prudký pokles
Prudký pokles cen
Prudký pokles cen komodit
Prudký propad
Prudký růst akcií

Následující klíčová slova

Prudký růst ceny ropy
Prudký růst inflace
Prudký růst měny
Prucha Diamonds
Průlom
Průlom ve vývoji vakcíny
Průměrná cena
Průměrná cena ojetých aut
Průměrná hodnota
Průměrná hrubá měsíční mzda
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít