Neděle 23. leden 2022 23:16
reklama
fpmarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
fpmarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Prudký růst cen

img

Prudký růst cen negativně ovlivnil zemědělství, průmysl i stavebnictví

17.01.2022 „Zdražování komodit a chemických látek neblaze ovlivní růst cen v zemědělství. Hnojiva výrazně podraží, což se odrazí ve zvyšování cen potravin. Hrozí, že někteří výrobci budou šidit kvalitu, aby udrželi přijatelné ceny pro spotřebitele,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\top-14012022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.01.2022 1) Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky. V minulosti již mnohokrát zbankrotovala. Do učebnic se zapsal hlavně bankrot z přelomu let 2001 a 2002, který je označován jako největší bankrot země v historii. Dvě dekády po této události se Argentina opět dostává do vážných problémů. Míra inflace v jihoamerické zemi vzrostla v loňském roce o 14,8 % na 50,9 %. Jedná se o druhou nejvyšší míru inflace v zemi za posledních 30 let. Prudký růst cen katapultoval Argentinu mezi země s nejvyšší inflací na světě, což tamní ekonomiku výrazně poškozuje.
img

Inflace v Argentině vzrostla na 50,9 procenta

14.01.2022 „Argentina se potácí ve vážných ekonomických problémech. Pokud jí nepomůže Mezinárodní měnový fond, hrozí jí další bankrot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

ČR opět jedničkou ve zdražování bytů

14.01.2022 Dnes zveřejněné výsledky vývoje cen bytů v jednotlivých zemích EU potvrdily, že růst cen bytů v ČR ve třetím čtvrtletí loňského roku zrychlil. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 zdejší byty v průměru podražily o 22 %. S takto vysokým nárůstem se ČR drží v čele celounijního řebříčku. Za posledních pět let byty v ČR podražily o 76 %, za posledních deset pak na dvojnásobek. Bydlení je tak stále draží a s ohledem na vývoj kupní síly domácností je méně dostupné.
img

Připravuje se pár EUR/USD na novou bitvu?

11.01.2022 Někteří analytici vysvětlují krátkodobý klid v páru EUR/USD seskupením se před novým prudkým růstem. Především se to týká amerického dolaru, v jehož stínu se euro nachází.
C:\fakepath\uran-tezba.jpg

Cena uranu se kvůli nepokojům v Kazachstánu výrazně zvyšuje

06.01.2022 Cena uranu se na světových trzích prudce zvyšuje, jenom za středu vzrostla o více než osm procent. Trh tím reaguje na protesty v Kazachstánu, který je největším producentem tohoto radioaktivního kovu na světě. Země se snaží dostat pod kontrolu nepokoje, které si vyžádaly oběti na životech a které znamenají největší problém pro vládu této středoasijské země za poslední desítky let. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Americký dolar po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu prudce roste

06.01.2022 Americký dolar po nedávno zveřejněném zápisu z prosincového zasedání Fedu prudce vzrostl. Ačkoli se dlouho očekával jestřábí postoj zasedání, zpráva tlačila USD vzhůru.
img

Turecká inflace stoupla na 36 %

04.01.2022 Roční míra inflace v Turecku se minulý měsíc vyšplhala na 36,1 %, což je nejvyšší hodnota za 19 let vlády Tayyipa Erdogana. Měnová krize byla z velké části způsobena prezidentovou neortodoxní politikou snižování úrokových sazeb.
img

Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil Putin

29.12.2021 Plynovod Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Kontroverzní projekt dokončený v září podle něj v Evropě pomůže snížit cenu této suroviny, která dosáhla rekordních hodnot. Plynovod čeká na souhlas německých úřadů.
img

Kvůli přicházejícím Vánočním svátkům, se ropa drží na nízkých objemech

22.12.2021 Přišlo období svátků a objemy obchodů se snížily. Ropa se ustálila, jelikož investoři dávali najevo smíšené signály poptávky.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Do Německa přestal proudit ruský plyn přes Jamal, ceny vystoupily na rekord

21.12.2021 Dodávky ruského zemního plynu do Německa prostřednictvím plynovodu Jamal se dnes zastavily, tok plynu se pak obrátil opačným směrem. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na údaje německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu později ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku poprvé překročila 170 eur (zhruba 4290 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Dodávky ruského plynu do Německa plynovodem Jamal jsou nízké, cena roste

20.12.2021 Dodávky ruského plynu do Německa plynovodem Jamal zůstávají po víkendovém propadu nízké. Vyplývá to z údajů německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Plynovodem proudí ruský plyn přes Bělorusko a Polsko do Německa. Cena klíčového kontraktu na zemní plyn se dnes vyšplhala na 146,73 eura (3703 Kč) a blíží se říjnovému maximu 155 eur.
img

Německý regulátor: Nord Stream 2 získá povolení k provozu nejdříve v červenci

16.12.2021 Kontroverzní plynovod Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa, nezíská povolení k provozu dříve než v červenci příštího roku. Vyplývá to z dnešního vyjádření šéfa německého úřadu, který má schvalovací proceduru na starosti. Plynovod Nord Stream 2 je už hotov a ruské ministerstvo zahraničí minulý týden vyjádřilo naději, že povolení k provozu získá na jaře.
img

Cenový chaos ochromuje naše hospodářství

16.12.2021 „Prudký růst cen bude zhoršovat dostupnost základních životních potřeb. Kromě energií a průmyslových výrobků, výrazně zdraží i potraviny a bydlení. Inflace tak může zásadně navýšit míru chudoby v České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Lagardeová: Zvýšení sazeb v eurozóně je příští rok velmi nepravděpodobné

03.11.2021 Podle prezidentky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové je velmi nepravděpodobné, že ECB v příštím roce zvýší úrokové sazby. Inflace totiž bude opět nízká, řekla dnes Lagardeová. Trhy přitom sázely na to, že ECB zvýší úroky příští rok v říjnu.
img

🚀Akcie Avis roste o více než 100 %❗

02.11.2021 Akcie společnosti Avis Budget Group (CAR.US) dnes roste o více než 100 % po zveřejnění hospodářských výsledků. Autopůjčovna reportovala EPS ve výši $10,74 na akcii nad očekáváním ve výši $6,52. Tržby vzrostly o 96 % na $3 mld. z $1,534 mld. v minulém roce. Trh čekal růst tržeb na $2,7 mld. Silný poptávka po půjčování automobilů a vyšší sazby měly na hospodářské výsledky pozitivní dopad. Společnost také oznámila vzestup částky určené na zpětný odkup akcií o $1 mld.
img

Putin: Rusko může po schválení plynovodu Nord Stream 2 okamžitě zvýšit dodávky

22.10.2021 Rusko je připraveno bezprostředně po schválení provozu nového plynovodu Nord Stream 2 zvýšit dodávky plynu do Evropy, a to zhruba o deset procent. Podle listu Financial Times to řekl ruský prezident Vladimir Putin.
img

Polská vláda představila plány na kompenzaci dopadů drahé energie na domácnosti

17.10.2021 Polská vláda hodlá v příštím roce poskytnout domácnostem subvence v hodnotě nejméně 1,5 miliardy zlotých (více než osm miliard Kč), aby tak kompenzovala negativní dopady rostoucích cen energie. Oznámil to dnes podle agentury Reuters polský premiér Mateusz Morawiecki. Upozornil, že v rozpočtu je prostor pro energetické subvence domácnostem v rozsahu až pěti miliard zlotých.
img

Na pokraji energetické krize je kromě Číny i Indie, píše CNBC

13.10.2021 Na pokraji energetické krize se kromě Číny ocitl i další asijský gigant, Indie. Většina uhelných elektráren v Indii má kriticky nízké zásoby uhlí, a to v době, kdy ekonomika oživuje a zvyšuje se poptávka po elektřině. Uhlí se přitom na výrobě elektřiny v Indii podílí zhruba 70 procenty, upozornil server CNBC.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\brent-08102021-22-zm.gif

Komodity: Cena americké ropy WTI poprvé od roku 2014 překročila 80 dolarů za barel

08.10.2021 Ceny ropy dnes výrazně rostou kvůli napětí na trzích s energií. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) tak poprvé od listopadu 2014 překročila hranici 80 dolarů za barel. Ke zdražování ropy přispívá prudký růst cen zemního plynu v Evropě a nedostatek elektřiny v Číně, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF: Globální inflace by se příští rok měla vrátit na úrovně před pandemií

06.10.2021 Globální růst spotřebitelských cen by měl letos na podzim dosáhnout svého vrcholu a do poloviny příštího roku se vrátit na úrovně z období před příchodem pandemie covidu-19. Přetrvává však riziko, že tlak na růst cen spojený s výpadky v dodavatelských řetězcích bude trvalejšího rázu. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Ranní okénko - ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb

27.09.2021 Očekávanou událostí tohoto týdne je bezpochyby zasedání ČNB, na kterém by mělo dojít k navýšení hlavní úrokové sazby z 0,75 % na 1,25 %. Sledované budou také inflační statistiky z Německa a eurozóny za září. Z tuzemské ekonomiky koncem týdne dorazí index PMI ve výrobní sféře a Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Z globální ekonomiky pak během týdne dorazí indikátory sentimentu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021

20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes klesají, protože se zmírnila hrozba bouří v USA

16.09.2021 Ceny ropy dnes klesají z několikatýdenního maxima, kam se vyšplhaly o den dříve. Může za to vybírání zisků investory po předchozím růstu a snížení hrozby, kterou pro produkci ropy v Mexickém zálivu představoval hurikán Nicholas.
img

Stát přijde o 10 miliard korun na dani z tabákových výrobků

14.09.2021 „Lafferova křivka nám říká, že zvyšování daní vede od určitého bodu k nižším daňovým výnosům. Toho si naši zákonodárci zřejmě nebyli vědomi, když zvyšovali daně na tabákové výrobky. Data totiž potvrzují, že prudké zvýšení daní snížilo daňový výběr. Letošní plán se nepodaří naplnit o 10 miliard korun a výběr spotřební daně z tabákových výrobků klesne pod úroveň loňského roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zdražování jede na plný plyn

20.07.2021 „Prudký růst cen ovlivňuje zemědělskou, průmyslovou i stavební výrobu. To se pochopitelně projeví i v růstu koncových cen pro spotřebitele. Je tak zřejmé, že doba plná zdražování rozhodně nekončí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
img

Zdražuje se téměř všechno

16.06.2021 „Prudký růst cen byl zaznamenán v zemědělské, průmyslové i stavební výrobě. To bude tlačit na zvyšování koncových cen pro spotřebitele. Doba zdražování tak bude dál pokračovat. Nejvíce na ni doplatí lidé, kterým stagnují či dokonce klesají příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\usdjpy-12042021.jpg

Inflační historie se opakuje

12.04.2021 Prudký růst cen základních materiálů, inflace prostupující globálním dodavatelským řetězcem zotavujícím se z ekonomické krize a do toho extrémně uvolněná měnová politika ve Spojených státech. Tento ekonomický mix dneška byl realitou i přesně před 10 lety. Co si z této zkušenosti můžeme vzít?
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Čína | Peníze | Stříbro | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Austrálie | Německo | Polsko | Turecko | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Poptávka | Ratingové agentury | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Objemy obchodů | Spready | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bloomberg | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | MMF | MT4 | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Rating | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spot | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | Obchodování | EMU | Regulátor | Evropa | Cena ropy | Bank of America | Saxo Bank | OSN | Americká lehká ropa | PBOC | Investoři | Měnové války | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Výsledky | IEA | Oanda | ČSOB | Obchodovat | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Makro | USDX | Index cen | Facebook | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Podpora | Průlom | Volatilní | Kasina | Hazardní hry | Americká centrální banka | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy brent | Conference Board | Cyrrus | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Index PMI | Instrumenty | Investiční | Investing | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | E15 | Lira | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Měnová krize | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Odkup akcií | Online obchodování | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | SPX | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | Trh | Turecká měna | Výnosy z dluhopisů | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | CNBC | EIA | ING | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Kontraktní měsíc | Volby | Burze | Asijské obchodování | Jackson Hole | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | Thomson Reuters | Brazílie | Čínská centrální banka | Růst cen akcií | Hospodářské výsledky | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Swapy | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Inflační tlaky | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Vladimir Putin | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Odhady trhu | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Odliv kapitálu | Příjmy | ČTK | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Hlavní ekonom | Očekávání | CME FedWatch | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | BHS | Coinbase | Jerome Powell | Saxo | Krypto | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Globální růst | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Turecká krize | Ekonomické krize | Finanční války | Christopher Dembik | Zvýšení úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Analytici společnosti | Výhodně investovat | Poptávka po americkém dolaru | Makroekonomické strategie | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Obchodníci s kryptoměnami | Cena zemního plynu | Akciový stratég | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Zahraniční investoři | Vývoj amerického dolarového indexu | Ceny obilovin | Sójové boby | Finanční svět | Společnost Gazprom | Gazprom | Napětí na trzích | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Růst mezd | Těžební zařízení | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Měnověpolitické zasedání | Energetické firmy | ESG | Jihokorejská centrální banka | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Alipay | Rozpočet | Peter Garnry | Trinity | LNG | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Trh práce | Vyšší sazby | FRED | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Firma | Zasedání ČNB | Výše úrokových sazeb | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server CNBC | Bilance | Zasedání vlády | Údaje o obchodu | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Vyhlídky | Blahobyt | Americká data | Poptávka po úvěrech | Financovat | Průmysl | ADP | PLN | Impuls | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kontrakty | Moskva | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Americké centrální banky | Kupní síla | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | xStation5 | Bydlení | Uber | Eugal | Úbytek | Stratég | Miliardy korun | Růst poptávky | Commodity index | Odškodné | Ceny ropy dnes | Ministr energetiky | Experti | Zemědělství | Nejbližší rezistence | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Růst cen potravin | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Prezident | Trhy | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Vít Hradil | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Certifikace | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | SEC | Rozhodování | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Craig Erlam | Šéfka ECB | Vývoj | Šok | Profitovat | Stimuly | Členové bankovní rady | Energetické společnosti | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Historie se opakuje | Historie | Texas | Algoritmy | Demokraté | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Nákup aktiv | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Potenciál | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Analytik Saxo Bank | Závislost | Práce | Zelené energie | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Společnost Saxo Bank | Prezident Vladimir Putin | Oživení ekonomik | Alexandr Novak | Hackerský útok | Výpadky | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Americký ropný institut | Ropný institut | Ministr pro energetiku | Posílení | Joe Biden | Ekonomika oživuje | Průzkum ČSÚ | Sazba Fedu | Osobní příjmy | Futures na zemní plyn | Dovoz | Vývoz | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Prognóza MMF | Průmyslové kovy | RBI | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | Argentina | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Hertz | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Hertz Global | Americké CPI | Zpomalení inflace | Subvence | Roční míra inflace | Příjmy a výdaje | Ziskové marže | Letošní úroda | Úroda | Jasný signál | Růst tržeb | Ceny | Byty v ČR | Spotřební daně | Forward guidance | DeFi | Pár EUR/USD | Důvěra | Indonésie | Erdogan | Indikátory sentimentu | Hnojiva | Zvýšení daní | Příliv kapitálu | Německý regulátor | Představitelé ECB | LEND | Odborníci | TSLA | Snížení emisí | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Ranní okénko | Česká republika | Měnový fond | Defi | UBER.US | Oslabování amerického dolaru | Indické úřady | Investice do čínských firem | WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Polská vláda | Proražení | TABAK | Oslabování měn | Počasí | DOT | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Supercyklus | Blockchainy | Růst produktivity | Zásoby plynu | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Celosvětová poptávka | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Český PMI index | PMI index | Nejvyšší růst | Inflační historie | Ceny ropy Brent | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Saxo Group | Otevření ekonomik | Meziroční růst cen | Obavy z inflace | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Ceny dřeva | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Přístup k riziku | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Zvyšování daní | Schůzce FOMC | Regulační úřad | Malajsie | Investiční byty | Zájem o investiční byty | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Zvyšování těžby | Růst cen stavebních materiálů | Odvětví | Načasování | Varianta delta | Rekord | CAR | Guidance | Dodávky ruského plynu | Projekce | Logistické problémy | Regulatorní prostředí | Regulatorní riziko | Byty | SXXP | David Vagenknecht | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | Uhlí | Lend | Althea Spinozzi | Solana | Akcie provozovatelů kasin | Sentiment na kryptoměnách | Dnešní asijské obchodování | Smart kontrakty | Výroba ocele | Německé volby | Nedostatek elektřiny v Číně | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Globální inflace | Prudké zdražování | Anders Nysteen | Energetické krize | Kunal Kundu | Dmitrij Peskov | Nord Stream 2 AG | Cena termínového kontraktu | Pozornost | Ruská společnost | Ruský prezident | ICIS | Meta | Meta Platforms | Gascade | Akcie Avis | Akcie společnosti Avis | Avis Budget Group | Avis Budget Group (CAR.US) | Avis | CAR.US | Avis Budget | Zvýšení sazeb v eurozóně | Zvýšení minimální mzdy | Společnost | Reálné výnosy | TIM | | Kazachstán | Postavení na trhu | Míra inflace v Turecku | Rostoucí inflace | Obavy z omikronu | Bundesnetzagentur | Jochen Homann | Jamal | Mluvčí Kremlu | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Plynárenská a ropná společnost | Základní sazba | Hráči na trhu | Turecká inflace | Cena uranu | Cena uranu se na světových trzích | Kontrakty na uran | UxC LLC | UxC | Jonathan Hinze | Snížení emisí uhlíku | Kazašský prezident | Kasym-Žomart Tokajev | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Zdražování bytů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Prudké výkyvy cen
Prudké zdražování
Prudké změny ceny
Prudký ekonomický propad
Prudký nárůst nezaměstnanosti
Prudký pokles
Prudký pokles cen
Prudký pokles cen komodit
Prudký propad
Prudký růst akcií

Následující klíčová slova

Prudký růst měny
Prucha Diamonds
Průlom
Průlom ve vývoji vakcíny
Průměrná cena
Průměrná cena ojetých aut
Průměrná hodnota
Průměrná hrubá měsíční mzda
Průměrná míra inflace
Průměrná míra nezaměstnanosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit
Potvrďte prosím... Zavřít