Cenová hladina

Ranní okénko - Americká inflace zatím clům odolává
12.06.2025 Dnešní ekonomický kalendář je spíše prázdnější, když jedním z mála zajímavějších údajů bude výrobní inflace ve Spojených státech amerických. Trh predikuje, že po meziměsíčním poklesu o 0,5 % v dubnu tentokrát cenová hladina vzroste o 0,2 %. Podobný vývoj je očekáván i u její jádrové složky (bez potravin a energií), kdy dubnový pokles o 0,4 % by měl být v květnu takřka úplně smazán (+0,3 %). Pokud se zaměříme na meziroční čísla, inflace by dle mediánového odhadu trhu měla vzrůst z 2,4 % na 2,6 % a jádrová inflace pak stagnovat na 3,1 %. I v těchto číslech budeme zejména sledovat potenciální dopady amerických cel, které se mohou a nejspíše se odrazí na konečných cenách pro spotřebitele.

Index ČSOB: Ceny všech typů nemovitostí v prvním čtvrtletí rostly, nejvíc u bytů
09.06.2025 Ceny všech typů nemovitostí v prvním čtvrtletí rostly, tempo zdražování proti předchozímu kvartálu zrychlilo. Nejvýrazněji zdražily byty, jejich ceny se meziročně zvýšily o deset procent. Ceny domů se meziročně zvýšily o 6,3 procenta, ceny pozemků o 5,5 procenta. Vyplývá to z dat ČSOB indexu bydlení, které má ČTK k dispozici.

AUD/JPY – analýza a prognóza
14.05.2025 Současná technická a fundamentální situace u měnového páru AUD/JPY ukazuje na krátkodobý tlak ze strany japonského jenu. Fundamentální faktory však stále hrají ve prospěch australského dolaru, což pomáhá udržovat růstový potenciál páru.

Ranní okénko - Další pokles americké inflace
14.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář není úplně nabitý, přesto byly již dnes ráno publikovány finální údaje dubnové inflace v Německu, které potvrdily prvotní odhady. Meziroční inflace dle národní metodiky tak aktuálně činí 2,1 % a podle metodiky Eurostatu je o 0,1 p.b. vyšší.

Inflace pod 2 % potvrzena, prostor pro snížení sazeb existuje
13.05.2025 Předběžný odhad dubnové inflace byl Českým statistickým úřadem potvrzen. Cenová hladina tak meziměsíčně poklesla o 0,1 %. V meziročním vyjádření pak spotřebitelská inflace spadla z 2,7 % pod inflační cíl ČNB, konkrétně na 1,8 %.

Inflace spadla pod 2 %
06.05.2025 Předběžný odhad Českého statistického úřadu ukázal, že spotřebitelská inflace v dubnu meziměsíčně poklesla o 0,1 % a v meziročním srovnání dokonce spadla pod 2% cíl ČNB. Konkrétně se zastavila na úrovni 1,8 %, přičemž naše i tržní prognóza očekávala snížení „pouze“ na 2,1 %.

Nezávislost centrální banky? Za mě naprosto zásadní věc
25.04.2025 Velikonoce přinesly další výrazné výprodeje na trzích – index S&P 500 klesl až o 3,5 % k hladině 5 100 bodů. Důvod? Prezident Donald Trump v pondělí pokračoval ve slovních útocích na předsedu Federálního rezervního systému Jeroma Powella kvůli tomu, že Fed prozatím odmítá dále snižovat úrokové sazby. Tím Trump rozkolísal finanční trhy, které se stále více obávají, že by se prezident nakonec mohl pokusit šéfa americké centrální banky kvůli této záležitosti odvolat.

Ranní okénko - Zdražení potravin v ČR kralovaly vejce, v USA inflace klesla
11.04.2025 V ranních hodinách byly zveřejněny finální odhady březnové inflace v Německu, které potvrdily její stagnaci. Dle metodiky německého statistického úřadu Statistisches Bundesamt meziroční inflace poklesla z 2,3 % na 2,2 %. Podle metodiky Eurostatu meziroční inflace zůstane na 2,3 %.

V dubnu by inflace měla poklesnout ke 2 %
10.04.2025 Český statistický úřad ani tentokrát nezměnil svůj předběžný odhad inflace, která tak v březnu meziročně stagnovala na únorové úrovni 2,7 %. To bylo v souladu s naší predikcí, zatímco trh i ČNB předpokládaly mírný pokles na 2,6 % před zveřejněním úvodního čísla v minulém týdnu.

Čínský jüan se kvůli obchodnímu napětí s USA propadl
10.04.2025 Čínský jüan se kvůli zostřujícímu obchodnímu napětí se Spojenými státy propadl vůči dolaru nejníže od finanční krize. Středeční oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Číně zvýší dovozní clo ze 104 na 125 procent, ale už na čínské akcie nepříznivé dopady nemělo. Jejich hlavní index zpevnil.

Ceny potravin rostou, ceny energií klesají
04.04.2025 Březnová inflace podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu v meziročním srovnání stagnovala na únorové hodnotě 2,7 %. Tento výsledek je v souladu s naší prognózou, zatímco trh i Česká národní banka v rámci své únorové makroekonomické predikce odhadovaly velmi mírný pokles na 2,6 %.

Akciový výhled: Svět "zpracovává" tarifní šok
04.04.2025 Páteční obchodování již mají za sebou asijské trhy a nebylo to nijak veselé podívání. V čele propadu byly japonské akcie (cca -3 %) a regionální index dosedl na 2 měsíční minima. Investoři stále „zpracovávají“ tarifní šok od Donalda Trumpa, který způsobuje odchod z rizikových aktiv. Z toho naopak těží dluhopisy, jejichž výnosy tak klesají a u US 10-tky tak vidíme po delší době výnosy pod 4 %. Rozhodně zajímavý dnes může být projev šéfa Fedu J. Powella, zdali nastíní jeho pohled k měnové politice v době hrozící recese a proti tomu je zřejmé, že cenová hladina v USA poroste. Dále budeme sledovat, jak odpoví Evropa a další země. Francouzský prezident se nechal slyšet, že by se měly pozastavit investice do USA. Hovoří se o sankcích pro americké technologické giganty. Překvapivé zvýšení produkce OPEC včera poslalo výrazně dolů také ceny ropy, WTI se tak obchoduje nedaleko 66 USD. Pražská burza ve čtvrtek ztratila -2 % na 2061 bodů. Pokles Erste (-2,4 %) tentokrát předčila KB (-4,3 %), jejíž akcie tak končily na 1065 Kč. Klidnější vývoj sektoru utilit v regionu pomohl ČEZu udržet se u 1140 Kč (-0,9 %). Dnes by se mohla situace zklidňovat a pohyby by mohly být umírněnější.

Česká inflační vítězství
25.03.2025 Ačkoliv českou inflaci stále nelze považovat za definitivně zkrocenou, zdá se, že šílené období zcela nekontrolovaného růstu cen je již za námi, a lze tedy začít bilancovat.

Ranní okénko - Fed uvízl v pasti
20.03.2025 Dnes ráno byl již publikován první údaj tohoto dne, a tím byl vývoj výrobních cen v Německu. Ty podle německého statistického úřadu v únoru ve srovnání s lednem poklesly o 0,2 %, ačkoli trh naopak očekával jejich nárůst o 0,2 %. Meziročně se tak zvýšily o 0,7 % namísto predikovaného 1 %.

Za potraviny více, za energie a pohonné hmoty méně
11.03.2025 Český statistický úřad dnes potvrdil svůj předběžný odhad, podle kterého meziroční inflace poklesla z 2,8 % na 2,7 %, což bylo v souladu s úvodním odhadem trhu. Meziměsíčně se cenová hladina zvýšila o 0,2 %.

Recese v USA? Ta je možná na spadnutí
07.03.2025 Americký prezident Donald Trump na začátku týdne splnil své hrozby a zavedl nová cla na dovoz do USA. Tato opatření míří především proti Kanadě a Mexiku, přičemž Čína není výjimkou. Nová cla zahrnují 25% sazbu na většinu dovozu z Kanady a Mexika a zvýšení cel na čínské zboží na 20 %. Tato opatření se dotýkají obchodní výměny v celkové hodnotě až 1,5 bilionu USD a signalizují Trumpovu snahu narušit světový obchodní řád. Důsledky těchto kroků mohou dále prohloubit zpomalující se americkou ekonomiku.

Inflace mírně poklesla
05.03.2025 Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu v únoru inflace vzrostla meziměsíčně o 0,2 % a meziročně poklesla z lednových 2,8 % na 2,7 %. To bylo v souladu s mediánovým odhadem trhu. Reakce koruny proto byla velmi mírná a nadále se pohybuje okolo 25,05 EUR/CZK.

Je Ethereum podhodnocené? Analýza realizované ceny a institucionálního zájmu
13.02.2025 Ethereum se v posledních týdnech nachází v konsolidační fázi, kdy se jeho cena pohybuje bez výraznějšího vzestupného trendu. Tento vývoj odráží širší situaci na kryptoměnovém trhu, kde převládá nejistota a volatilita.

Vývoj mezd v České republice: výhled, příležitosti a výzvy
07.02.2025 Hlavní motory růstu mezd: Napjatý trh práce, mírné oživení ekonomiky a zvýšené mzdové požadavky zaměstnanců vlivem vysoké inflace a propadu reálných příjmů.

Lednové přecenění mírně nad očekáváními
06.02.2025 Český statistický úřad zahájil s novým rokem praxi vydávání předběžného odhadu spotřebitelské inflace i na popud představitelů ČNB, aby měli, pokud možno, co nejaktuálnější data pro svá měnově-politická rozhodnutí. A právě dnešní výsledek výrazně ovlivní rozhodnutí bankovní rady.

Výhody volného zahraničního obchodu jsou nesporné
24.01.2025 Nástup Donalda Trumpa do druhého funkčního období předcházely po mnoho měsíců obavy z nárůstu protekcionistických opatření. Koneckonců to byla hlavní politika v jeho prvním funkčním období, takže bylo jasné, že v případě úspěchu v ní bude pokračovat. Jedním z cílů této politiky by mělo být snížení chronického obřího schodku amerického zahraničního obchodu. Ano, krátkodobě ochranářská opatření fungují ve smyslu ochrany těch odvětví a firem, které si ji vylobují. Co ale zbytek ekonomických subjektů – firem a domácností? Pojďme si v obecné rovině připomenout výhody volného zahraničního obchodu.

Evropský trh s bydlením již dále neochlazuje
16.01.2025 Podle nových údajů Eurostatu se meziroční růst cen bydlení v celé EU ve třetím čtvrtletí 2024 dále zrychlil. Přestože mezi zeměmi přetrvávají velké rozdíly, údaje za třetí čtvrtletí potvrzují, že evropský trh s bydlením jako celek má období ochlazování za sebou. Země, které během posledních dvou let zaznamenaly výraznou korekci (včetně Německa a Lucemburska), registrují ve třetím čtvrtletí další růst cen nemovitostí (a to poté co růst byl vykázán i ve druhém čtvrtletí). V několika zemích, kde k ochlazení vůbec nedošlo, růst cen ve třetím čtvrtletí i nadále výrazně pokračoval (a to zejména v Bulharsku).

Analytici: Meziroční inflace překročila tři procenta
12.01.2025 Meziroční inflace se v prosinci zvýšila z listopadových 2,8 procenta a překročila tři procenta. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Podle nich sice meziměsíční růst cen výrazně nezrychlil, meziroční inflaci ale ovlivnila srovnávací základna z předloňského prosince, kdy výrazně klesly ceny potravin před změnou sazby daně z přidané hodnoty (DPH). Za celý loňský rok inflace podle analytiků v průměru dosáhla zhruba 2,4 procenta po předloňských 10,7 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o prosincovém vývoji spotřebitelských cen v pondělí.

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. ledna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
09.01.2025 K otestování cenové hladiny 1,2364 ve druhé polovině dne došlo v době, když se indikátor MACD nacházel už výrazně nad nulou, což omezovalo růstový potenciál měnového páru. Z toho důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat. Navíc jsem nezaznamenal druhý test úrovně 1,2364, který by mě přiměl k otevření prodejní pozice.

Inflace pod 3 % i v listopadu
10.12.2024 Meziroční inflace i v listopadu zůstala v tolerančním pásmu ČNB. Náš i tržní odhad očekával nárůst na 3 % s potenciálním rizikem zvýšení až nad tuto úroveň. Listopadová inflace ale nakonec zůstala na 2,8 % stejně jako v říjnu.

ČSÚ zveřejní listopadovou inflaci
10.12.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o vývoji spotřebitelských cen v listopadu. Analytici předpokládají, že inflace v meziročním vyjádření zrychlila na tři procenta z říjnových 2,8 procenta. Upozornili však, že růst inflace v závěru letošního roku je do určité míry způsobený loňskou srovnávací základnou a že se od ledna tempo růstu spotřebitelských cen opět sníží.

Meziroční inflace zrychlila na tři procenta, odhadují analytici
08.12.2024 Meziroční inflace v listopadu dál zrychlila a dosáhla tří procent po říjnových 2,8 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Upozornili však, že růst inflace v závěru letošního roku je do určité míry způsoben loňskou srovnávací základnou a že se od ledna tempo růstu spotřebitelských cen opět sníží. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o listopadové inflaci v úterý.

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 3. prosince – analýza vývoje včerejšího obchodování na forexu
03.12.2024 K otestování ceny 1,0503 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly. To potvrdilo správný bod pro vstup do prodeje eura, což vedlo k poklesu na cílovou úroveň 1,0458.

Ranní okénko - Včerejší data z USA nepřekvapila, dnes inflace v Německu
28.11.2024 Američané budou dnes hodovat nad krocanem, a tak zůstanou trhy ve Spojených státech uzavřeny. Na finančních trzích v dalších koutech světa by tak i vzhledem k téměř prázdnému kalendáři měl být relativně klid, a proto budou investoři nejspíše vyčkávat na znovuotevření burz za Atlantikem.

Ranní okénko - Inflace ve Spojeném království oslabila korunu skrze očekávání měnové politiky
21.11.2024 Dnešní den by z ekonomického pohledu měl být spíše poklidnějšího charakteru. V odpoledních hodinách bude publikován index spotřebitelské důvěry v eurozóně. Ten od začátku roku trendově roste, ale stále poukazuje na pesimistickou náladu mezi domácnostmi. Nic by na tom neměl změnit ani listopad, kdy trh očekává index na téměř stejné úrovni (-12,4) jako v říjnu (-12,5 bodů). Naše prognóza je pesimističtější, předpokládáme prohloubení negativní nálady (z -12,5 na -13,8).

Nájemné v ČR vzrostlo mezičtvrtletně o 1,6 % na 310 Kč za metr čtvereční
18.11.2024 Průměrné nájemné v České republice v letošním třetím čtvrtletí vzrostlo oproti předešlému čtvrtletí o 1,6 procenta. Metr čtvereční se pronajímal zhruba za 310 korun. Nárůst cen byl ve všech velkých českých městech. Nejvíce mezičtvrtletně zdražilo nájemné v Olomouci, a to o 5,7 procenta. Nejnižší nárůst zaznamenal Zlín, kde se nájemné průměrně zvýšilo o necelé procento. Vyplývá to z dat poradenské a technologické společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.

Říjnová meziroční inflace byla v souladu s podzimní prognózou ČNB
11.11.2024 Říjnová meziroční inflace 2,8 procenta byla v souladu s podzimní prognózou České národní banky (ČNB). Ani ve struktuře spotřebního koše nebyly odchylky od predikce významné. Mírně rychlejší růst regulovaných cen vyvážila o něco slabší dynamika cen potravin, nápojů, tabáku a nepatrně hlubší pokles cen pohonných hmot, uvedl dnes v komentáři k údajům o inflaci ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.

Proč vláda se zdůvodněním povodní navýšila možný schodek rozpočtu ve více než čtyřnásobném rozsahu, než by odpovídalo dosud hlášeným povodňovým škodám? Hodlá "spláchnout" své rozpočtové díry za 45 miliard?
14.10.2024 Naplánovaný státní rozpočet na příští rok se od toho pravděpodobně reálného liší jako málokdy. Pokouší se vláda údajnými výdaji na povodňové škody zakrýt rozpočtové díry za desítky miliard?

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA trh zaskočila
11.10.2024 Konec tohoto týdne přinese zajímavé údaje především ze Spojených států amerických, které nabídnou předběžné závěry průzkumu University of Michigan za říjen. Spotřebitelská důvěra po výrazném propadu ve druhém čtvrtletí obrací směr a od srpna začíná postupně růst. Tento trend by podle trhu měl pokračovat, když se očekává mírné zvýšení indexu ze 70,1 na 71,0 bodů. V případě inflačních očekávání na horizontu jednoho roku trh v říjnu neočekává změnu (2,7 %). Na dlouhodobém horizontu (5-10 let) by mohlo dojít k nepatrnému poklesu ze 3,1 % na 3 %.

ČSÚ zveřejní zářijovou inflaci, podle analytiků zrychlila
10.10.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o vývoji spotřebitelských cen v září. Analytici očekávají, že meziroční inflace zrychlila ze srpnových 2,2 procenta, a to přestože v meziměsíčním srovnání ceny klesly. Důvodem je vliv nižší srovnávací základny loňského roku. Oživení vysoké inflace z minulých let ale nepředpokládají, ve zbytku roku se podle nich bude pohybovat do tří procent.

Rozpočty pod palbou. Národní rozpočtová rada „cupuje“ ten na příští rok, Eurostat a Český statistický úřad revidují a opravují zase loňské hospodaření vlády – směrem k horšímu
09.10.2024 Národní rozpočtová rada nevídaně sepsula návrh státního rozpočtu na příští rok. Našla v něm "díry" minimálně za 45 miliard korun. Loňský rozpočet si zase zpětně berou do parády ČSÚ a Eurostat; opět nevídaně přitom loňská vládní čísla letos revidují a opravují – směrem k horšímu.

Analytici čekají v září zrychlení meziroční inflace
06.10.2024 Meziroční inflace v září podle analytiků mírně zrychlila ze srpnových 2,2 procenta, důvodem je nižší srovnávací základna loňského roku. Obavy z návratu inflační vlny z předchozích dvou let ale podle nich nejsou na místě. Větší meziroční dynamiku růstu spotřebitelských cen očekává v září i Česká národní banka (ČNB). Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o zářijové inflaci ve čtvrtek.

Rozpočet na rok 2025 má „díru“ za 45 miliard korun, varuje Národní rozpočtová rada. Část tohoto manka mohou pokrýt „peníze na povodně“, které ale na povodně nepůjdou; vláda zřejmě peníze povodňové škody čtyřnásobně nadsadila
05.10.2024 Státní rozpočet na příští rok není jen terčem kritiky opozice, přidává se i Národní rozpočtová rada. V tomto týdnu vyjádřila pochybnost ohledně realističnosti hned několika rozpočtovaných cifer. Hrozí tak opět, jako loni, že skutečný deficit celkového hospodaření vlády v roce 2025 bude třeba o desítky miliard vyšší než ten, který nyní ministerstvo financí „maluje“ na úrovni 241 miliard korun.

Ranní okénko - Geopolitické napětí na Blízkém východě opět v centru pozornosti
03.10.2024 Čtvrteční den nabídne data spíše sekundárního charakteru. Nejprve bude Eurostatem publikovaný vývoj výrobních cen v eurozóně za měsíc srpen. Po nejvýraznějším meziměsíčním nárůstu (+0,8 %) během tohoto roku v předchozím měsíci predikujeme, že tempo růstu cen výrobců zpomalilo na +0,5 %. V meziročním srovnání výrobní ceny napříč celým letošním rokem klesají, ale zpomalujícím tempem, které dosáhlo v červenci -2,1 %. Nyní očekáváme, že by se cenová hladina mohla snížit o trochu výrazněji (-2,3 %). Prognóza trhu se liší jen velmi nepatrně (-2,4 %).

Studená sprcha z Bruselu. Fialova vláda loni hospodařila s větším deficitem než Babiš za covidu, opravil Eurostat vládní čísla
02.10.2024 Fialova vláda loni hospodařila s větším schodkem než ta Babišova v roce 2020, tedy v prvním roce covidové pandemie. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil Český statistický úřad na základě konzultace s Eurostatem v rámci takzvané notifikace.

Ranní okénko - Inflace v USA ve prospěch snížení sazeb o 25bb; ECB dnes obnoví cyklus snižování sazeb
12.09.2024 Tento týden pokračuje ve svižném tempu, když po úterních (Česko) a středečních (USA) datech o inflaci dnes zasedá Evropská centrální banka. Ta zahájila cyklus uvolňování měnové politiky na svém červnovém zasedání, když snížila sazby v souladu s naší prognózou o 25bb. V červenci rovněž podle očekávání byl ale proces snižování sazeb přerušen, jelikož představitelé ECB vyjadřovali určité obavy ohledně možných proinflačních rizik, a tak chtěli a pravděpodobně i nadále chtějí postupovat velmi obezřetně.

Ranní okénko - Spadla inflace v srpnu pod 2% hranici?
10.09.2024 O dnešní hlavní ekonomické události je jasno. Již za pár okamžiků Český statistický úřad zveřejní, jak se vyvíjela tuzemská cenová hladina během měsíce srpna. Podle průzkumu agentury Bloomberg panuje až neobvykle vzácná shoda v rámci analytické obce, že inflace meziměsíčně stagnovala. Pokud by se tato predikce naplnila, meziroční inflace by poklesla z červencových 2,2 % na 1,9-2,0 % v srpnu (roli by sehrály setiny). Nicméně prognózování inflace na měsíční bázi je zatíženo vysokým stupněm nejistoty zejména kvůli rozkolísanému vývoji cen potravin, které se v mnohých případech výrazně lišily od běžného sezónního vývoje. Nyní očekáváme podobný meziměsíční pokles jako v červenci, ale rizika jsou vychýlena oběma směry.

Ranní okénko - Na konci týdne nás čekají opět klíčová data z amerického trhu práce
02.09.2024 V tomto týdnu se dozvíme mnoho nového o české ekonomice, během dneška to bude hodnocení zpracovatelského průmyslu pomocí tzv. indexu nákupních manažerů (PMI) a plnění státního rozpočtu za prvních osm měsíců. V úterý se ukáže, jakým tempem se obnovuje kupní síla obyvatel. Ve čtvrtek dorazí zpráva o vývoji maloobchodních tržeb a v pátek také o stavu průmyslu a bilanci zahraničního obchodu. Z globálního hlediska budou ovšem mnohem podstatnější data z amerického trhu práce, která v minulém měsíci přispěla k panice na finančních trzích ohledně potenciální recese ve Spojených státech amerických, což vyústilo v masivní vlnu výprodejů na akciových trzích.

Červencová inflace byla mírně nad prognózou ČNB
12.08.2024 Červencová meziroční inflace 2,2 procenta byla o 0,2 procentního bodu vyšší, než očekávala letní prognóza České národní banky (ČNB). Přispěla k tomu silnější dynamika regulovaných cen a nižší než předpokládaný pokles cen potravin, nápojů a tabáku, uvedl dnes v komentáři k inflačnímu vývoji náměstek ředitel sekce měnové ČNB Jakub Matějů.

Inflace byla mírně nad prognózou ČNB
10.07.2024 Červnová meziroční inflace dvě procenta byla o 0,4 procentního bodu nižší, než očekávala jarní prognóza České národní banky (ČNB). K tomu přispělo výraznější zpomalení růstu cen pohonných hmot a nižší jádrová inflace, v menší míře i slabší dopady změn nepřímých daní. V opačném směru působil o něco mírnější pokles cen potravin a lehce vyšší růst regulovaných cen, uvedl dnes v komentáři k inflačnímu vývoji ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.

Statistici zveřejní červnovou inflaci, čeká se blízko květnové úrovně
10.07.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní data o vývoji spotřebitelských cen v červnu. V květnu meziroční inflace v ČR zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta a podle předpokladu analytiků se v blízkosti květnové úrovně udrží i v šestém měsíci. Oslovení analytici ji očekávají v rozmezí 2,5 až 2,7 procenta. Mírně optimističtější je prognóza České národní banky (ČNB), podle které by mělo tempo růstu spotřebitelských cen v meziročním vyjádření zpomalit na 2,4 procenta.

Analytici čekají červnovou inflaci blízko 2,6 procenta
07.07.2024 Meziroční inflace se v červnu zřejmě udržela poblíž květnové úrovně 2,6 procenta. Analytici oslovení ČTK ji očekávají v rozmezí 2,5 až 2,7 procenta. Mírně optimističtější je prognóza České národní banky (ČNB), podle níž by mělo tempo růstu spotřebitelských cen v meziročním vyjádření zpomalit na 2,4 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o červnové inflaci ve středu.

Můžeme si dovolit silnou korunu?
29.06.2024 Česká národní banka (ČNB) na svém čtvrtečním zasedání snížila úrokovou sazbu o 50 bps na 4,75 %. Výrazně se tak přiblížila hlavní úrokové sazbě v eurozóně, která je aktuálně nastavena na 4,25 %. Úrokový diferenciál se snížil z obrovských 7,00 % v červenci 2022 na minimum.

Ranní okénko - Ekonomika USA zatím nenaznačila nutnost brzkého uvolnění politiky Fedu
19.06.2024 Dnešní ekonomická data budou poněkud strohá, dozvíme se nejprve výsledek platební bilance eurozóny a v brzkých odpoledních hodinách dorazí méně sledovaná data z nemovitostního trhu v USA. Zahraničnímu obchodu eurozóny se historicky daří vytvářet přebytky, což reflektuje i stav běžného účtu platební bilance (+35,7 mld. EUR v dubnu), který byl za posledních deset let téměř ve všech měsících kladný (po sezónním očištění). V důsledku energetické krize, která dopadla na evropské výrobce v porovnání s Čínou i USA relativně nejvíce, došlo v roce 2022 k zásadnímu obratu, když běžný účet vykázal největší měsíční deficit za poslední 20 let. Od konce roku 2022 však bilance opět vykazuje kladné saldo, v roce 2024 je již dokonce nad průměrem předcovidových let.

Ranní okénko - Přehled týdne: ceny výrobců v ČR a PMI ve světě
17.06.2024 Nový týden přináší nová data, tentokrát bude k zajímavým událostem patřit zejména cenový vývoj na straně výrobců v České republice a v Německu. Dozvíme se také údaje o inflaci a spotřebitelské důvěře v eurozóně, ze Spojených států nás zaujme především výkon maloobchodu a průmyslového sektoru.

Dovolená Čechům letos zdraží kvůli oslabení koruny
14.06.2024 Dovolená v evropských destinacích se letos Čechům prodraží zhruba o pět procent. Důvodem je oslabení koruny vůči euru, když aktuální kurz 24,70 koruny za euro je zhruba o korunu slabší než před rokem. Naopak výhodnější kurz koruny mohou čekat turisté, kteří zamíří do Turecka nebo do Egypta. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, jejíž závěry má ČTK k dispozici.

Spotřebitelské ceny v ČR zpomalily růst na 2,6 procenta
11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Důvodem bylo hlavně zlevnění potravin. Rostly naopak náklady na bydlení. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Meziměsíční stagnace inflace
11.06.2024 Po nárůstu meziroční inflace v dubnu na 2,9 % došlo k jejímu poklesu v květnu na 2,6 %. Hlavní důvod dubnového nárůstu inflace, ceny potravin, tentokrát měly opačný efekt. Meziměsíčně se cenová hladina nezměnila, ale cenový vývoj ve spotřebitelském koši se mnohdy znatelně lišil, klesly např. ceny pohonných hmot či některých potravin. Naopak se zvýšily ceny stravovacích a ubytovacích služeb.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 7. června (americká seance)
10.06.2024 Cenová hladina 1,2797 byla otestována poprvé, když byl indikátor MACD výrazně nad úrovní nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Při druhém testu této úrovně krátce nato byl MACD v překoupené oblasti, což umožnilo rozvinout prodejní scénář č. 2, který vedl k poklesu páru o 15 bodů. Naplánována je série zpráv o změnách počtu pracovních míst mimo zemědělství za květen, míře nezaměstnanosti a změnách průměrné hodinové mzdy. Pokles počtu nových pracovních míst a výrazné zpomalení růstu mezd povede k poklesu dolaru a prudkému posílení libry. V opačném případě bude lepší nakupovat dolar a sázet na pokles páru do konce týdne. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1 a ignorovat hodnoty indikátoru MACD.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy na 6. června pro začínající obchodníky. Přehled včerejších obchodů na forexu.
06.06.2024 Cenová hladina 1,2782 byla otestována, když indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což vypadalo jako vhodná příležitost k nákupu libry. Tlak na pár se bohužel po růstu o 10 bodů vrátil. V polovině americké seance se odehrál podobný příběh s hladinou 1,2762. Test v době, kdy MACD začal klesat od nuly, spolu se silnými údaji z USA splňoval požadavky ideálního scénáře k prodeji. Bohužel ale nikdy nevyústil ve výraznější pohyb směrem dolů. Včerejší údaje o indexu PMI pro britský sektor služeb a o kompozitním indexu PMI pomohly držet poptávku po britské libře a ponechat jí šanci na pokračování vzestupného trendu. Dnes se žádné statistiky za Spojené království neočekávají, takže se bude sledovat vývoj v eurozóně a spoléhat na reakci trhu a poptávku po rizikových aktivech po zasedání ECB, které mohou britskou libru táhnout s sebou. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. května (americká seance)
31.05.2024 Cenová hladina 1,2704 byla poprvé otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru. Krátce nato byla cena 1,2704 otestována znovu, a to v době, kdy indikátor MACD klesal z překoupené oblasti, což byla situace vhodná k realizaci scénáře č. 2 pro prodej. Bohužel ale zatím nedošlo k výraznějšímu poklesu páru. Odpoledne se očekávají údaje o změně HDP za dané čtvrtletí, hlavní index osobních spotřebitelských výdajů, cenový index HDP, týdenní počet prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a bilance zahraničního obchodu se zbožím. Silné údaje vrátí tlak na pár a slabé budou libru tlačit za denní maximum. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

Ranní okénko - Ceny v průmyslu snižují dynamiku, zasedat bude maďarská centrální banka
21.05.2024 Dnes bude v Německu, stejně jako včera v Česku, zveřejněn index PPI, který napoví, jak se vyvíjí cenová hladina v průmyslovém sektoru našeho největšího exportního partnera. Po vysoké inflaci let 2021-2022 tam výrazný cenový propad na konci roku 2022 odstartoval sérii deflačních kroků zpět, které by se měly stabilizovat v tomto roce. Dynamika průmyslových cen je zatím v porovnání s předchozími lety značně snížená a z měsíce na měsíc dochází jen k nepatrným změnám.

Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
03.05.2024 Po kapitole o rozdílech ICT a SMC konceptů jsme si řekli, že budeme pokračovat už v praktičtějších věcech, podle kterých můžeme reálně obchodovat. Následně jsme probrali strukturu trhu, jak klasickou externí, tak i pokročilou interní. A nyní pokračujeme a budeme se zabývat slíbenými breaky struktury. Konkrétně dvěma typy, a to breaku z externí struktury a interní struktury, jaké jsou jejich váhy, co pro nás vůbec znamenají v rámci tradingu a jak je zaznačit na grafu. První si ale pojďme rozebrat trochu teorie o tom, co to vlastně break struktury je.

Týden na akciových trzích: v Praze podividendový propad, ostatní trhy rostly
26.04.2024 Jedním z nejdůležitějších okamžiků týdne, na který se upíraly oči investorů, bylo zveřejnění amerického HDP. Růst byl ve srovnání s konsensem pomalý. Navíc rostla cenová hladina. Celkově tedy data z USA vyzněla opět proinflačně. Touto optikou Fed asi nebude s rozvolněním měnových podmínek spěchat, pokud vůbec k nějakému v tomto roce dojde. To není pro akciové trhy pozitivní výhled.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.04.2024 1) Společnost BHP navrhuje koupit společnost Anglo American, nabídka firmu oceňuje na 31,1 miliardy USD. Akcie Anglo American rostou na zprávě o 13 procent.

Vstup do EU pomohl rozvoji české ekonomiky
25.04.2024 Vstup do Evropské unie před 20 lety pomohl rozvoji české ekonomiky. Otevření evropského trhu podpořilo český vývoz, který patří mezi hlavní příspěvky k tuzemskému hrubému domácímu produktu (HDP). Po vstupu do unie se zvýšily i investice v Česku. V poměru HDP na obyvatele ale Česko dosud evropský průměr nedohnalo, dosahuje zhruba 90 procent průměru. Novinářům to dnes řekl předseda Českého statistického úřadu (ČSÚ) Marek Rojíček.

Ceny v ČR stouply za 20 let členství v EU na 84 procent průměru zemí unie
25.04.2024 Cenová hladina v Česku stoupla za 20 let jeho členství v Evropské unii, tedy mezi lety 2004 až 2024, o 29 procentních bodů na 84 procent průměru zemí unie. V posledních dvou letech vzrostla o tři body. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes novinářům představila hlavní analytička Raiffeisenbank Helena Horská.

Ranní okénko - Dnes inflace v eurozóně či průzkum ADP
03.04.2024 Dnešní hlavní ekonomickou událostí bude zveřejnění úvodního odhadu březnové inflace v eurozóně. V meziměsíčním srovnání by měla cenová hladina dle trhu stoupnout o 0,9 %. Meziroční míra by měla oproti únoru mírně poklesnout z 2,6 % na 2,5 %. I v případě jádrové inflace se odhaduje pokles o jednu desetinu, ale ta by se i nadále měla pohybovat okolo 3 %, což je pro ECB stále nepřijatelně vysoko. Dále Eurostat vydá únorový údaj nezaměstnanosti, která by měla zůstat ve výši 6,4 %, tedy na historicky nejnižší úrovni.

Analýza indikátorů měnového páru EUR/USD na 13. března 2024
13.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může pohybovat z úrovně 1,0927 (zavírací cena včerejší denní svíčky) směrem vzhůru na 1,0945, což je cenová hladina 161,8 % (žlutá tečkovaná čára). V případě otestování této úrovně bude možný další pohyb vzhůru s cílem na 1,0969, což je úroveň pullbacku 61,8 % (červená tečkovaná čára).

Inflační cíl se v únoru naplnil
11.03.2024 Po více než pěti letech se podařilo opět v České republice dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila z lednových 2,3 % na rovná 2 % v únoru. Cenový vývoj tak předčil naše i tržní očekávání.

Změny v oblasti financování bydlení: přehled a prognózy pro rok 2024
16.02.2024 V druhém měsíci roku 2024 Česka národní banka (ČNB) snížila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 6,25 %. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit podmínky na trhu s hypotékami. V rámci tohoto trendu je pro březen očekáváno další snížení, kde analýzy naznačují možný pokles sazeb až na úroveň 4 %. Hypoteční trh by se tak měl dočkat očekávaného oživení. Ne všechny novinky pro letošní rok jsou ale pozitivní.

Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická
15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.

Obavy z velkých novoročních změn ceníků se nenaplnily
15.02.2024 Obavy z toho, že obchodníci na počátku roku výrazně upraví své ceníky, se nenaplnily. Shodují se na tom analytici v hodnocení lednové inflace, která meziročně dosáhla 2,3 procenta po prosincových 6,9 procenta a skončila výrazně pod očekáváním trhu. Vývoj inflace podle analytiků nahrává dalšímu výraznému snižování úrokových sazeb České národní banky (ČNB), zároveň ale vytvoří tlak na oslabení koruny, které by mohlo vyvolat nové inflační tlaky. Podle některých analytiků však současná nižší inflace znamená zpomalení cenového růstu a nelze mluvit o návratu k úrovni před začátkem války na Ukrajině.

Lednové přecenění bylo mírné
15.02.2024 Dlouhé diskuze ohledně výše lednové inflace jsou u konce. Dnes Český statistický úřad zveřejnil, že v meziročním srovnání vzrostla cenová hladina o 2,3 %, což je výrazně nižší číslo, než které očekávala naše i tržní prognóza. Obavy ze silného přeceňování ze strany obchodníků se tak nenaplnily.

Ranní okénko - Fed zatím snižování sazeb nepřipouští
01.02.2024 Dnešní den přinese dva údaje z tuzemské ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, který by po nečekaném prosincovém poklesu měl opětovně vzrůst v souladu s lednovým výsledkem Německa. Ovšem od 50bodové hranice oddělující expanzi a kontrakci bude ještě velmi vzdálen, když očekáváme jeho hodnotu ve výši 43,4 bodů (trh 43,2). V dalších měsících by ovšem tempo zhoršování podmínek v tomto segmentu mělo postupně ustávat. Odpoledne Ministerstvo financí odhalí výsledek lednového hospodaření státu, kdy zajímavější, než celkové saldo bude vývoj a porovnání jednotlivých složek příjmů i výdajů vzhledem k účinnosti konsolidačního balíčku od začátku tohoto roku.

Bankovní statistika - prosinec 2023
31.01.2024 Celková bilanční suma bankovního sektoru se v průběhu prosince snížila o 2,8 % meziměsíčně na konečných 9 937 mld. Kč. K poklesu došlo především v úvěrových obchodech mezibankovního trhu (-313 mld. Kč m/m), naopak úvěry a pohledávky za klienty přidaly 35,5 mld. Kč m/m. V meziročním srovnání jsou celková aktiva vyšší o nečekaně vysokých 11,1 %, což je výsledek srovnatelný až s rokem 2008, pokud tedy pomineme rok 2017, kde došlo k mimořádnému růstu aktiv vlivem devizových intervencí ČNB.

Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)
24.01.2024 V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.

Objeví investoři znovu japonský akciový trh?
19.01.2024 V posledních měsících se do popředí mediálního zájmu dostává silně rostoucí japonský akciový trh. Japonský hlavní akciový index Nikkei 225 se pomalu blíží k svým historickým maximům z roku 1989 na úrovni bezmála 39 000 bodů. To je dlouho nevídaný růst. Vymotala se snad japonská ekonomika definitivně z deflační pasti? Mají japonské akcie před sebou další posílení?

Cena plynu v Evropě se poprvé od srpna dostala pod 30 eur za megawatthodinu
15.01.2024 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes výrazně klesla. Během dne se dostala pod 30 eur (asi 740 Kč) za megawatthodinu (MWh), a byla tak nejníže za téměř pět měsíců. Analytici to zdůvodňují poměrně vysokou nabídku poté, co řada zemí v posledních měsících nahradila ruské dodávky zvýšeným dovozem zkapalněného zemního plynu z jiných států.

Ranní okénko - Celková inflace v USA stoupla, jádrová jen mírně klesla. Co na to Fed?
12.01.2024 Tržby maloobchodních prodejců v ČR se v reálném vyjádření meziročně snižují bez přestání již rok a půl. Hlavním důvodem stále nízké spotřeby domácností je vysoká inflace, kterou nedokázalo kompenzovat tempo růstu nominálních mezd, a tak si zaměstnanci mohou za své peníze koupit méně statků. Zároveň vzhledem k nejistotě ohledně výše plateb za spotřebu energií či dopadů konsolidačního balíčku na rodinné rozpočty zůstávají Češi ostražití a odkládají zbytné nákupy. Očekáváme, že především z těchto důvodů i v listopadu maloobchodní tržby poklesly, a to zhruba o 2 %. Oživení v maloobchodním sektoru přijde v roce 2024 s tím, jak reálné mzdy domácností po více než dvou letech vzrostou.

Průměrná inflace za loňský rok těsně pod 11 %
11.01.2024 Spotřebitelská inflace klesla z listopadových 7,3 % na 6,9 % v prosinci, zatímco trh očekával stagnaci okolo listopadové hodnoty. Zásadní roli hrál efekt statistické základny, která byla v posledním čtvrtletí roku 2022 snížena vládním opatřením na pomoc domácnostem s energiemi. Pokud by nebyl brán v úvahu tzv. úsporný tarif, inflace by činila 4,2 %.

Inflace je již téměř poražena. Rok 2024 přinese další zlepšení
11.01.2024 „Úsporný tarif snížil srovnávací základnu pro výpočet inflace v závěru roku 2022, čímž uměle navýšil inflaci v závěru roku 2023. Přesto je zřejmý trend, který spočívá v postupném snižování inflace. Rok 2024 přinese další zlepšení. V jeho rámci se inflace přiblíží ke svému cíli, což umožní další snižování úrokových sazeb a růst reálných mezd zaměstnanců,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Statistici zveřejní údaje o inflaci v prosinci i za celý rok 2023
11.01.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o vývoji spotřebitelských cen v prosinci i o celkové inflaci za rok 2023. Analytici předpokládají, že prosincový meziroční růst cen se příliš nelišil od listopadového, kdy byla inflace 7,3 procenta. Za celý rok podle nich byla průměrná inflace 10,8 procenta, což představovalo třetí nejvyšší hodnotu v historii samostatného Česka. V roce 1993 byla inflace 20,8 procenta, v roce 2022 dosáhla 15,1 procenta.

Analytici odhadují prosincovou inflaci mezi 7,2 a 7,5 procenta a za rok 10,8 pct
07.01.2024 Spotřebitelské ceny rostly v prosinci obdobným meziročním tempem jako v listopadu, inflace se pohybovala mezi 7,2 a 7,5 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Za celý loňský rok potom průměrná inflace podle nich dosáhla 10,8 procenta, což by znamenalo třetí nejvyšší hodnotu v historii samostatného Česka. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní prosincovou i celoroční inflaci ve čtvrtek.

Analytici čekají zpomalení meziroční inflace v listopadu k sedmi procentům
10.12.2023 Meziroční inflace v Česku v listopadu zpomalila k sedmi procentům z říjnových 8,5 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem spotřebitelské ceny mírně klesly, shodují se analytici oslovení ČTK. V prosinci výraznou změnu meziroční inflace nečekají, v lednu se podle nich skokově sníží. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní listopadovou inflaci v pondělí.

Ranní okénko - Inflace v Německu dále klesá
30.11.2023 Dnešní den bude ve znamení zahraničních dat. Z USA dorazí údaje o osobních příjmech i výdajů. Trh očekává, že meziměsíčně v obou případech došlo v říjnu k nárůstu o 0,2 %. Oproti září tak tempo růstu příjmů pokleslo o jednu desetinu procentního bodu a tempo výdajů dokonce o 0,5 p. b., což naznačuje, že spotřeba domácností, která dosud byla tahounem tamní ekonomiky, začíná mírně ochabovat. V dalších měsících tak očekáváme, že se výkon americké ekonomiky bude utlumovat, ale na druhé straně je to jeden z předpokladů dle Fedu jak zkrotit inflaci. Dozvíme se rovněž každotýdenní údaje z amerického trhu práce, kde by mělo dojít k mírnému nárůstu jak nově podaných, tak i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve srovnání s předchozím týdnem.

Ranní okénko - Tento týden vychází americká inflace a výsledek maloobchodu
13.11.2023 Tento týden patří zejména ekonomickým datům z USA, kdy v úterý vyjde výsledek říjnové inflace, který by po pauze měl ukázat pokračující desinflační proces a pokles blíže směrem ke 3 %. Dorazí také údaj o cenách amerických výrobců nebo vývoji tržeb v maloobchodu. To vše může více dopadat na vývoj na finančním trhu, vzhledem k určité nejistotě ohledně prosincového zasedání Fedu. Většinově sice trh sází na stabilitu sazeb (85% šance), v případě výraznějšího překvapení u čísel z tohoto týdne ale může trh ještě znejistět.

Inflace se vyšplhala na 8,5 %
10.11.2023 V tomto roce inflace setrvale klesala až do října, což je dáno ale čistě statistickým efektem. Srovnávací základna, která byla hlavním důvodem poklesu inflace během celého roku, tak měla tentokrát opačný účinek. Inflace vzrostla na 8,5 %, což je vyšší hodnota, než očekávala naše i tržní prognóza. Pokud by do výpočtu nebyl promítnut pro poslední čtvrtletí minulého roku platný tzv. úsporný tarif, tak by inflace činila 5,8 %.

Ranní okénko - Týden plný českých dat, nejzajímavější bude výsledek inflace
06.11.2023 Tento týden patří tuzemským datům, kdy kromě čtvrtka dorazí každé ráno některý ze sledovaných ekonomických ukazatelů. Nejzajímavější bude říjnový výsledek inflace, ovlivněný sníženou srovnávací základnou v minulém roce v souvislosti s uvedením tzv. úsporného tarifu. Ze zahraniční z pohledu naší ekonomiky bude důležitý především německý výsledek průmyslové produkce a továrních objednávek. Z pohledu vývoje na akciových a dluhopisových trzích pak může dění rozhýbat páteční informace o americké spotřebitelské důvěře a vývoji inflačních očekávání. Pokud ale nedojde k výraznějšímu překvapení, trhy by měly pokračovat na optimistické vlně pátečního slabšího výsledku z trhu práce, potvrzujícího domněnku, že Fed již s největší pravděpodobností nebude dále zvyšovat sazby.

Analytici: Inflace v říjnu kvůli statistickým vlivům vzrostla nad osm procent
05.11.2023 Meziroční inflace v říjnu po osmi měsících poklesu vzrostla a bude se pohybovat mezi osmi a devíti procenty po zářijových 6,9 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důvod růstu inflace je ale podle nich čistě statistický, protože Český statistický úřad (ČSÚ) loni započítal vládní úsporný tarif na energie jako zlevnění elektřiny, které letos působit nebude. Meziměsíčně se v říjnu ceny podle analytiků téměř nezměnily. ČSÚ zveřejní hodnotu říjnové inflace v pátek.

Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023
31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.

Deloitte: Průměrné nájemné v Česku vzrostlo v létě na 293 Kč za metr čtvereční
25.10.2023 Průměrné nájemné v Česku ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostlo o 4,6 procenta na 293 korun za metr čtvereční. Nejrychlejší růst pronájmů bytů v zemi zaznamenaly Brno, Pardubice, Liberecký kraj a České Budějovice. Nejdražší nájem byl tradičně v Praze, kde nájemníci zaplatili během letošního léta za metr čtvereční v průměru 388 korun, což je ve srovnání s předchozím čtvrtletím nárůst o 4,3 procenta. Vyplývá to ze zveřejněných dat Rent Indexu poradenské firmy Deloitte.

Ranní okénko - Inflace v eurozóně zamířila znatelně níže
19.10.2023 Z USA dorazí týdenní statistika o počtu nově podaných i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V obou případech se očekává stagnace na podobných hodnotách jako v minulém týdnu. Dále se dozvíme údaje o počtu prodeje již existujících domů, kterých by se dle mediánu trhu mělo prodat nejméně od začátku tohoto roku. V neposlední řadě bude zveřejněn zářijový výsledek tzv. Leading indexu, pomocí kterého lze odhadnout možnou změnu ve vývoji americké ekonomiky. I nyní tento ukazatel naznačuje, že by americká ekonomika měla zamířit do recese, ale americká ekonomika nepřestává udivovat svou odolností a ekonomický pokles je zatím v nedohlednu.

Nečekaně silný pokles zářijové inflace
10.10.2023 Po nejpomalejším zpomalení inflace v srpnu (pouze o 0,3 p. b.) během tohoto roku došlo k opětovnému zrychlení dezinflačního procesu, který předčil naše i tržní očekávání. Meziroční inflace poklesla z 8,5 % na 6,9 % v září. Hlavním důvodem takto razantního poklesu je vysoká srovnávací základna z loňského roku, ale rovněž významný podíl měl nižší růst cen potravin a nákladů na bydlení.

Inflace podle analytiků v září dál klesla, ceny se snížily i meziměsíčně
08.10.2023 Meziroční inflace v září dál klesala, ze srpnových 8,5 procenta se snížila přinejmenším o procentní bod. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Na rozdíl od předchozího měsíce přineslo podle nich září i meziměsíční pokles cen, proti srpnu se podle odhadů analytiků snížily o 0,2 až 0,4 procentního bodu. Meziměsíční zlevnění očekávají u potravin, zdražení naopak u pohonných hmot. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o zářijové inflaci v úterý.

Cena zlata poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod 1900 dolarů za unci
27.09.2023 Cena zlata dnes poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod hranici 1900 dolarů (zhruba 44.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dolů ji podle analytiků tlačí očekávání, že americká centrální banka (Fed) ponechá své úrokové sazby delší dobu na vyšší úrovni. Kolem 15:30 SELČ cena zlata podle údajů agentury Bloomberg vykazovala pokles přibližně o 0,6 procenta a pohybovala se těsně pod 1890 USD za unci.

Ranní okénko - Fed nepřekvapil, pro jaký přístup se rozhodne BOE?
21.09.2023 Dnešní den bude rozmanitý na ekonomická data. Patrně tou nejzajímavější událostí bude zasedání bankovní rady Bank of England. Ta zvyšovala sazby nepřetržitě od konce roku 2021 až na současných 5,25 %, aby zkrotila rychle rostoucí inflaci, která sice od začátku tohoto roku klesá, ale stále se nachází daleko od 2% inflačního cíle BOE. I proto trh očekával s vysokou pravděpodobností, že dojde k dalšímu hike o 25bb, ale včerejší den s tímto očekáváním výrazně zamával. Důvodem je výsledek srpnové inflace, který byl výrazně pozitivnější, než jak predikoval trh. Meziměsíčně cenová hladina nakonec stoupla o 0,3 % (vs 0,7 %) a meziročně o 6,7 % (vs 7,0 %). Trh je sice stále spíše nakloněn dalšímu zvýšení sazeb, ale stabilitu sazeb nelze vyloučit. Pokud by se BOE rozhodla pro hike, mohlo by se jednat o poslední zvýšení sazeb podobně, jak naznačila i ECB po svém zasedání v minulém týdnu.

Nejslabší pokles inflace v tomto roce
11.09.2023 Inflace v meziročním srovnání opět poklesla, tentokrát z 8,8 % na 8,5 % v srpnu. Tento výsledek je v souladu s prognózou trhu. Hlavním důvodem dalšího poklesu inflace zůstává vysoká srovnávací základna. Za nejmenším poklesem cenové hladiny v tomto roce stojí ceny pohonných hmot, jelikož jejich ceny se snížily v meziročním srovnání pomaleji než v předchozích měsících.

Pokles inflace podle analytiků v srpnu zpomalil, čekají ji přes osm procent
10.09.2023 Inflace v srpnu nadále klesla, tempo zpomalování ale proti předchozím měsícům zmírnilo. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Meziroční růst spotřebitelských cen v srpnu odhadují v rozmezí 8,2 a 8,7 procenta po červencové inflaci 8,8 procenta. Hlavní proinflační impulz podle nich v srpnu dodaly pohonné hmoty, u kterých se sešel nepříznivý vývoj cen ropy se zvýšením spotřební daně z nafty na původní úroveň. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o srpnové inflaci v pondělí.

Forex: Prezident NBP Glapinsky nepodržel zlotý na tiskovce
08.09.2023 Zlotý a polské trhy s pevně úročenými instrumenty včera s napětím očekávaly tiskovou konferenci prezidenta NBP Glapinského, který zde měl vysvětlit proč se polská centrální banka ve středu rozhodla pro radikální snížení oficiálních úrokových sazeb o 75 bazických bodů. Glapinski v politicky laděném vystoupení obhajoval výrazné snížení úrokových sazeb rychlejším než očekávaným propadem inflace a velmi příznivým (inflačním) výhledem.

Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?
21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.

Ranní okénko - Americká ekonomika se dále vyhýbá recesi
18.08.2023 Konec týdne se tentokrát ponese spíše v odpočinkovém režimu, kdy ekonomický kalendář je vesměs prázdný. Z eurozóny dorazí finální výsledek inflace za červenec, změna proti prvnímu odhadu se ale neočekává. Eurostat by tak měl potvrdit, že v červenci cenová hladina na území eurozóny mírně poklesla (-0,1 %), meziročně byly ceny i tak vyšší o 5,3 %. Z USA žádná nová data na trh nedorazí, očekávány nejsou ani významnější výsledky amerických společností. S minimem impulsů by tak měla být i volatilita nižší.

Ranní okénko - Čína se ocitla v teritoriu deflace
09.08.2023 Dnes je ekonomický kalendář prázdný a trh bude vyčkávat zejména na zítřejší výsledek americké, ale i české inflace. Výsledek ohledně červencové inflace ostatně dorazil již dnes v ranních hodinách z Číny, kde se meziroční dynamika dostala do záporných čísel a největší asijská ekonomika se tím dostala do teritoria deflace. Cenová hladina zde meziročně poklesla o 0,3 %. I přesto, že pro většinu světa může v podmínkách aktuální vysoké inflace znít deflační scénář lákavě, pro Čínu jde o zásadní problém, kdy ceny klesají zejména v důsledku oslabující globální poptávky a dopadají tak negativně na ekonomický růst. Například včerejší čísla z exportu ukázala, že jeho hodnota poklesla meziročně o téměř 15 %. Roste proto „poptávka“ po větších fiskálních výdajích, skrze které by se dařilo stimulovat ekonomiku.

Velká analýza USD/JPY
01.08.2023 Měnový pár USD /JPY vykázal v roce 2022 rychlý růst a dosáhl maxima 152 japonských jenů za 1 americký dolar. V letošním roce tento pár nadále vykazuje vzestupný trend s cílem překonat svůj předchozí vrchol.

Ranní okénko - Růst/nerůst české ekonomiky
01.08.2023 Dnes dopoledne vyjde tuzemský index nákupních manažerů (PMI), kde očekáváme, že dojde k dalšímu meziměsíčnímu poklesu, jak naznačují předběžné výsledky v této statistice v Německu i v celé eurozóně. Tato zpráva nepotěší zpracovatelský průmysl, na druhou stranu z pohledu spotřebitelů se jedná o pozitivní signál, že inflace by měla i dále zpomalovat. Odpoledne ministerstvo financí zveřejní plnění státního rozpočtu ke konci července. Červnový výsledek dopadl lépe, než se čekalo a to zvláště kvůli přílivu peněz z Evropské unie. Uvidíme, jak se vyvíjelo hospodaření státu během posledního měsíce. Zaznamenáníhodnou zprávou z pohledu veřejných financí zajisté je, že včera prezident republiky Petr Pavel podepsal novelu zákona o zvýšení spotřební daně z nafty na původní úroveň s účinností od dnešního dne. To by mělo státnímu rozpočtu přinést každý měsíc zhruba 800 mil. Kč.
Související klíčová slova:
Český průmysl | Gate | Zbrojovka | Fibo | Statistiky | Vývoj počtu vrtných souprav | Mezinárodní měnový fond | Sazby daně | Sněmovní volby | Poptávaná cena | Nákupní centra | Zlotý | Klesající klín | Zpracování dat | Patria on line | Retracement | LYNX | Patria on | Jackson Hole | Anglická centrální banka | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Chování ceny | ETC | Dění na světových burzách | Silnější koruna | MAE | Dolarové dluhopisy | Kč/EUR | Deutsche Lufthansa | Průmyslová výroba v eurozóně | Cap | EUR | Veřejné finance | Výsledek hospodaření | Zkušenosti | Refinitiv | Graf EUR/USD | Řecko | Tempo růstu | Alphabet | Tržní ceny bytů | J&T | Vstupy | Futures kontrakt | Koronavirové krize | Playback (dat) | Exporty | Měnový kurz | Hospodářství Evropské unie | Světové akcie | Pozitivní vliv | McKesson Corp | Crown | Index ČSOB | Sekce měnové | Obchodník | Akciové trhy | Australská centrální banka | Akcie Enbridge | Značení struktury | Javier Milei | Zastropování cen plynu | Nová data | Mistrovství světa v hokeji | Zpracovatelský sektor | Čtvrtletní pokles | Vzestupný trojúhelník | Celkový zisk | Poplatky | BTC | Pip | Take Profit | Mauricius | Inflační čísla | Nejvyšší inflace | Finanční injekce | Pfizer | Makroekonomické predikce | Státní dluhopis | Cyklus zvyšování sazeb | Scorpio Tankers (STNG) | Obchodní komora | Intesa Sanpaolo | Robert Kaplan | Makroekonomické dění | Rolování | Pokles cen zlata | Bank of Japan | Měnový pár EUR/CZK | Pokles sazeb | Byty v ČR | Eurostoxx 50 | Bezpečné útočiště | Protiinflační tlaky | Svatý grál | Siemens Energy | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | ZAR - South African Rand | Stochastický | Očekávané výsledky | Investiční banky | Poskytovatelé likvidity | Index PX | Pokles akciových trhů | Inflace v září | Potvrzení pro vstup do obchodu | Vysoké zdanění | Filip Navrátil | Otevřené pozice | Vrácení daně | Termínovaný vklad | Libra vůči dolaru | Odvrátit deflaci | Valdis Dombrovskis | Enbridge | Schodek státního rozpočtu | SP500 | Ceny všech typů nemovitostí | Mince | Trend | Energetika | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Diamantová formace | Intradenní tradeři | Trim Broker | Kolaps | Obchodní systém | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Cenové stability | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Pojišťovna | Dovoz aut | Michala Moravcová | Zvýšení cel | Institucionální investice | LYNX Pro | Bilanční suma | Ekonomika Spojených států | Risk Reward Ratio (RRR) | Úroveň služeb | Švédské koruny | Tržní cena | Zajímavé akcie | Axiory | Nájemní bydlení | Býčí vlajka | Vládní opatření | ETF na zlato | Oživení poptávky | Patria Finance | Výrobní PMI | Německá průmyslová produkce | Organizace zemí vyvážejících ropu | Počáteční depozitum | Index ekonomické nálady | Pokles indexu | ISM ve službách | Práva na dividendu | Hlavní ekonom | Akcie Tesly | Palo Alto | Britská libra | Bankovní statistika | Národní fond | Backwardation | Reality | Pattern Hikkake | Výkyvy | Nákladové tlaky | Lagardeová | Simon Peters | Argos Capital | Akcie Royal Dutch Shell | Doplňující konfluence | Backtestovat | Jak začít investovat | Depozitní sazba | Nákup akcií | Spojení | Pravděpodobnost | Evropská komise | Citibank | Average Directional Index (ADX) | Goldman Sachs | Onemocnění Donalda Trumpa | Dovoz z USA | Splácení hypotéky | Investment Management | Index eura | Asijské trhy | Bollingerovy pásy | Hodnota dividendy | Československé měny | GBPJPY | Poptávka po pozemcích | Utahování měnové politiky | Berkshire Hathaway | Důležité fundamenty | Republikáni | Snížení základní úrokové sazby | Americké podniky | Navyšování mezd | Ministr práce a sociálních věcí | Marsh & McLennan | Oregon | Naše prognóza | Zdraví ekonomiky | Americká ropná společnost | Snížení emisí | Míra nezaměstnanosti v ČR | Investiční bublina | Japonský akciový trh | Analýza USD/JPY | Průměrné hodinové mzdy | Indexy S&P | John Kerry | Technická analýza (TA) | Český statistický úřad | Statistika z amerického trhu práce | Saúdská Arábie | Akumulace objednávek | Investor Ondřej Janata | Vývoj na kapitálových trzích | Institucionální poptávka | Alerty | Asijské obchodování | Dolarový index | Potvrzení pro vstup | EURCHF | Ethereum | Nižší ceny | Geopolitické napětí | Snížení cen | Break-Even | Unilever | Pokles ceny ropy | Počet nezaměstnaných | Clo na dovoz | Malá likvidita | GDP | PTR | Diverzifikace | Objem obchodní pozice | Expanze | Vstup do obchodu | Měna euro | Údaje o inflaci | PLN | Jednoduché tipy | Bydlení v ČR | Americký akciový index | Deflace | EOG | Smíšené fondy | Faktory ovlivňující inflaci | Růst sazeb | Operace Twist | Estonsko | Směrnice | Exchange | Tempo růstu ekonomiky | Výhled | Gold | Odeznění energetické krize | WTO | Asijské akcie | Týden na akciových trzích | Měnověpolitické zasedání Fedu | Swingová obchodní strategie | ENB | Tvorba pracovních míst | Inflační cíle | Lístky | Smlouva o termínových obchodech | Porušení struktury | Výjimečná situace | Pověst | Ceny výrobců v USA | Dassault Systemes | Rostoucí inflace | Dění na finančních trzích | Online obchodování | Pandemie COVID 19 | Data z Německa | Hlavní zjištění | BHP | Platba | Cena zlata | Institucionální know-how | Index cen zemědělských výrobců | Vratislav Zámiš | Hlavní ekonom XTB | Převis poptávky | Title Transfer Facility | Ceny kryptoměn | Rostoucí ceny | Obchodní přístupy | Tržní likvidity | Burza | Zprávy z USA | Euro Stoxx Banks | Deflační faktory | Analytické prognózy USD/JPY | Trendová čára | Deflační prostředí | Philip Morris International | Hrubý domácí produkt (HDP) | Power Exchange Central Europe (PXE) | Meziroční inflace v ČR | Základní úrokové sazby | Předčasné splacení hypotéky | Peter Garnry | NZD/USD | Inflace v prosinci | Akcie roku 2019 | Německý DAX | Support a rezistence | Meziroční míra inflace v eurozóně | Přijetí | Nizozemsko | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Záporné sazby | Finanční instrumenty | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Režim forexových intervencí | Snížení produkce | Strach | Obchodní plán | Zavírací cena | STNG | iBOS v bullish trendu | Brexit | Colt CZ Group SE | Největší evropská ekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | Glencore | Přehled měnového páru | Break of Structure (BOS) | Fibonacci retracement | Komoditní ropa | Průměrná úroková sazba | Velcí investoři | Co je to break struktury? | Klouzavé průměry | Ceny ve výrobě | EPI | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Platnost objednávky | HDP za Q2 | Lidovci | Spekulativní útok | Polsko - burza | Rate Of Change | Recese ve Spojených státech | České vlády | Nové byty v Praze | Investice do zlata | Potenciální výnosy | Bankovní rada ČNB | Pozitivní sentiment | Obchodování nanečisto | Hodinový graf | Tuzemská ekonomika | Poskytovatel likvidity | Trader Workstation | Trpělivost | Výnosy desetiletých dluhopisů | Definice skluzu | Margin | Český vývoz | Akcie Gamestop | Druhy CPI | Růst nezaměstnanosti | Prognóza Evropské komise | Zajištěný fond | Investice do kobaltu | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | Úvěrování | Výstupní srážka | Cíl ČNB | Tržní reakce | Dividendy | Projev šéfa Fedu | Analýza USD | Special Purpose Acquisition Company | Roche Holding AG | Vybírání zisků | Investing | Základní cenové indexy | Výsledek inflace | Objem hypoték | BHS Real Estate Fund | Obchodní seance | Propad cen ropy | Epidemie afrického moru | Jak funguje inflace | Rumunsko | Podnikatelská důvěra | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Velkoobchodní cena plynu | Přijetí zisku | Slippage | Propad cen | Investiční příležitost | CHNComp | Rheinische Post | Ruská invaze na Ukrajinu | Důchody | Prima | Tuzemská měna | První část obchodní dohody | Burzy v Evropě | Time-of-day breakout | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Oslabování eura | ISTAT | Historie | Velká analýza | Nákupy zlata centrálními bankami | Prudké posilování koruny | Ceny aktiv | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Vysoká inflace | Akciový výhled | TER (Total Expense Ratio) | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Fondy kvalifikovaných investorů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Saxo | Plyn v EU | YTD | Obchodní signály | Širší index S&P 500 | Bohumil Trampota | Proražení | Vývoj české inflace | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Hlavní události | Forward guidance | BP | Vývoj ceny zemního plynu | Primární příkaz | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Hlavní ekonom britské centrální banky | Příkaz | Strategie buy-and-hold | Americká inflace | PPI (Index produkčních cen) | Roche Holding | Obchodování s akciemi fyzická osoba | Pohyblivá sazba | Bydlení | Představitelé Fedu | Očekávání inflace | Příkaz OCO | Bitstamp | Obchodování ropných akcií | HSBC | GBP/CHF | Dnešní úrokové sazby | Více obchodů | Zvýšení základní úrokové sazby | Oslabení české koruny | P/CE | Uber | Irsko | Lednové přecenění | Migrace pracovní síly | Podílový fond | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Ukazatel zdraví ekonomiky | Breakout | Ekonomické zotavení | Invesco | Maloobchod | Dovozní cla | Power Exchange Central Europe | Harmonické formace | Wizz Air | NFP report | UnitedHealth Group | Ceny elektřiny | XTB Pavel Peterka | Uzavření pozice | Indikátor Cumulative Levels | Pozdní zveřejnění informace | Vývoj ceny ropy WTI | Zaměstnanost | Abenomika | Výsledky Monety | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Obchodování s Čínou | Altria | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Breaking | CZK | Dobré zprávy z USA | Spotřebitelské inflace | Evropská měna | Mezibankovní trh | Výprodeje | Indikátor Murrey Math Lines | Složené úročení | Shell Plc | Sledování vývoje | VIG | Token | Technická analýza páru USD/JPY | Lower High | Zlevňování ropy | Kurzový vývoj eura | Bilance běžného účtu ČR | Reserve Bank of Australia | Patria Mardini | MACD indikátor | Vývoj eura vůči dolaru | Vít Hradil | Výsledky firem | Investiční platforma | Virgin Galactic | Gap | Vakcinace | Výsledková sezóna v USA | Dnešní makroekonomické ukazatele | Portu | Hodnota zlata | Značení BOS a iBOS | Akcie s LYNX | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Náklady | Ropné akcie | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ekonomiky | České banky | Nárůst cen ropy | Prezident Erdogan | Americké prezidentské volby | Výkon | Data z trhu | Dovoz z Číny | Země OPEC | Čínský jüan | Česká měna | Dopady vysoké inflace | Philip Morris | Volatilita | INR - Indian Rupee | Průměrné nájemné v České republice | Maďarsko | Covid | Ministerstvo práce | Kurzy EUR | Akcie ConocoPhillips | Členové bankovní rady | Indikátor | Klesající trend | Ken Veksler | Český trh práce | Průmyslová produkce | Scorpio Tankers | Rozložit riziko | Doplněk ICT | Pokles ceny | Economist | Japonská vláda | HB Index | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | HKD | CISCO | Změny trendu | Cenové hladiny | Ceny uhlíku | Tornádo | Snížení nákladů | Inflace | Peníze | Zveřejněné údaje | Praktické příklady | Výrobní index | Defenzivní akcie | Warranty | Brent | Globtrex.com | Wallflower | Březnová inflace | Moderna | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Stimul | Rate of change (ROC) | Ceny pohonných hmot | Booking | Obchodní instrument | Jüan | Očekávání | Porovnání vývoje | Poslanec | Kurz EUR/CZK | NN Group | Expert | GBP USD | Suroviny | Zpomalení čínské ekonomiky | Shanghai Composite | Úrokové sazby | Vstupu do EU | Palladium | MXN - Mexican Peso | Spot Market | Index cen domů | Ceny čokolády | Výplatní poměr | P/E | IOT | Coinmarketcap | Nižší náklady | Analýza společnosti | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Investiční centrum | Cisco Systems | Dolar roste | Chod Price Action | Hlavní rezervní měny | První odhad HDP | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Obchodní spolupráce | Obchodní příkazy | Trendové čáry | Deflační tlaky | Zlevňovat nákupy | Kontrariánský obchod | Celní války | Timeframe | Průmysl | Události tohoto týdne | Války na Ukrajině | Americký S&P 500 | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Denní rozpětí | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Allianz | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Miroslav Novák | Standard & Poor's | Alibaba | EUR/CAD | Blockchain | RWE | Hlavní úrokové sazby | Trading strategie | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Silná rezistence | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Časové řady | Ondřej Janata | Vzory v grafu | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Měnová politika americké centrální banky | Fed Funds Rate | Breakout Trader | OTC obchodování | Vanad | Oznámení amerického prezidenta | Vysoké ceny energií | Sektorový fond | Investment management | CZK/EUR | Listopadová inflace | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Ceny bydlení | Koruna | Vstoupit do obchodu | Pioneer Natural Resources | Příležitosti | Itálie | Akcie a ETF | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Hospodaření státu | Zasedání FOMC | Neckline | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj devizových rezerv | MiFID II | Podílník | MetaTrader | Poplatek | Měnová politika Bank of Japan | Dnešní ekonomický kalendář | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Lepší výsledky | Standard & Poor's a Case-Shiller | UBS Group | Výdaje u obchodování | Stávající trend | Diskont | Íránský konflikt | Platné iBOS | Průměrná nominální mzda | Trendový kanál | Snižování cen | Jednání FOMC | Scalping | Swing trading strategie | Kurzu měn | Prognóza | Snížení volatility | L.F. Investment | Šéf americké diplomacie | Data z USA | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Volatilita na měnovém páru | Ekonom XTB | Výhody swingového obchodování | Vývoj obchodní bilance | Oslabení USD | Použití finanční páky | Schválená dividenda | Trh práce | Změny cen | Crypto | Britská centrální banka | Spotřebitelské úvěry | Nákup libry | Ask | Tempo poklesu | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj spotřebitelské inflace | CL | Akvizice | Spotřebitel | Časový úsek | České HDP | Válka | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Wolters Kluwer | Micron | Výrobní aktivita v USA | Zápis ze zasedání Fedu | Ratingová agentura | Výroba v eurozóně | Marc Faber | Objem obchodů | Cigna | Internet of Things (IoT) | Ceny stavebních parcel | Sazby hypoték | Koronavirová krize | Velká Británie | Průmysl a zahraniční obchod | Čínský akciový index Shanghai Composite | Spolupráce | Walt Disney Co | Evropské ekonomiky | Fibonacciho linie | George Soros | Investovat do zlata | Kongres | Výnosový fond | Hospodaření vlády | Technologické akcie | Negativní dopad | AUD/JPY | Ropný trh | Cena bitcoinu | Nike | Plyn graf | Výnos desetiletého dluhopisu | Ceny pozemků v Česku | Vyzkoušet si trading | Růstová fáze | Šedá ekonomika | Ceny výrobců | Long | Chování | Bullish | CySEC | Lamborghini | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Obrázek praktické ukázky | Floating | Evergrande | Americký index | Lira | EUR/PLN | Koruna posílila | Cenové změny | LYNX Trading | Graf | Značení iBOS | Geopolitická rizika | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | Americké hospodářství | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Vliv války na Ukrajině | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | AUD | Plynovody | Obchodní příležitost | Dřevo | United Technologies | Externí struktura | Hlavní ekonomické události | JOLTS | Akcie ČEZu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Dlouhodobé investování | Caterpillar | Oslabování koruny | Elektrická energie | RUB - Russian Federation Ruble | Exxon Mobil | S&P500 | Zabití íránského generála | Červencová meziroční inflace | Meziroční růst | Praktický příklad | GlassNode | Bossa.cz | PMI pro sektor | Tapering | Evropský statistický úřad Eurostat | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Baidu | Nezaměstnanost v USA | Měny v regionu | Intradenní obchodování | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Sezónnost | Centrální banky | Deficit rozpočtu | Investiční horizont | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Janet Yellenová | Makroekonomické události | Zkušenost | Centrální banky světa | Portfolio manažer | MSCI | Friedrich Merz | EMU | Breaky struktury | Šéfka ECB | Snížit riziko | Silné cenové tlaky | Podvědomí | Slabé měny | Berenberg Bank | Fialova vláda | Dollar Index | Open | Očekávání trhu | Pokles nezaměstnanosti | Znehodnocení koruny | Ziskový obchod | Ceny plynu | PwC | Společnost Glencore | Turecko | Nálada na akciových trzích | Americké dolary | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Swapové body | Ludvík Turek | Index | Cenový index energií | Prezidentská debata | Dlouhodobý růst | Studie | Over-The-Counter | Futures | Vyšší náklady | Měď | HUF | Webináře | Inflace spotřebitelských cen | Zveřejněná data | Zastropování cen plynu v EU | Rezervní měny | Firemní úvěry | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vývoj ceny platiny | Vyšší poptávka | Velké zisky | Elektřina | Zdražování v Česku | MMF | David Marek | Nabídka | USA | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Údaje o zářijové inflaci | Spotová měnová transakce | Jednání ČNB | Eura | Penzijní fondy | Dobré výsledky | Český index nákupních manažerů | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Petr Král | Tržní kapitalizace | NZDUSD | Obchodování na devizovém trhu | Byty v Praze | Počasí | Kapitál | Zvyšování mezd | Posílení | Warner Bros | Analýza trendu | Aktivní obchodování | Tvrdá měna | Slušný zisk | Agentura Reuters | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | GBP/JPY | Obchody a nákupní centra | Obiloviny | Podmínky na trhu | Chuť investovat | Trading | Makroekonomická data | Skupina OPEC+ | Michal Dvořák | Podílový fond uzavřený | Golden Gate Pavel Ryba | Depreciace | Uplynulý rok | Američtí centrální bankéři | Hypoteční banky | Majitel | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Index STOXX Europe | Prodej akcií | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Akcie ABN | Česká zbrojovka | Hermes International | Inflace na Slovensku | S&P | Regulátoři | Obchodní účet | Platina | Big Tech | BOS při bearish trendu | Plán na snížení emisí | Anheuser-Busch inBev | Rekordní minimum | Unie | Airbus | Analytické prognózy | E-commerce | Výnosové křivky | Bidenův plán | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Hedgeové fondy | Česká koruna (CZK) | Důvěra investorů | Obchodování gapů | Zpřesněný odhad | Finanční stability | Lukáš Kovanda | Sázky | Profil investora | DJIA | Rubl | Akciové indexy | Parlamentní volby | Mediánová mzda | Vice | Index nákupních manažerů | Christine Lagardeová | Komoditní index | Ekonomický kalendář | Reposazba | Technická recese | Tržní podmínky | Švýcarská centrální banka | MF ČR | Soukromý sektor | Úroková sazba měny | Ministr zahraničí | Český nemovitostní trh | Fundamentální zprávy | Meziroční vývoj inflace | Ukrajinská hřivna | Vakcína a covid | Země EU | Pozornost | Společnost BHP | Úroda | Wall Street Journal | Investiční nemovitosti | EUR Index | Swing | Index produkčních cen | Souhrn finančních trhů | IEA | Ekonomický vývoj | Centene | Analytický tým | Raiffeisenbank a.s. | IRS | Sekundární příkaz | Upgrade | Aktuální ceny ropy | Novozélandský dolar | Snížení DPH | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Nová prognóza | Range | Ropa | Cena zlata na burze | Vstup do EU | TickINSIDER | Opatření | Migrace | Kurz EUR/USD | Analytik TopForex | Deficit | Pandemie COVID | Volatility | Ceny na čerpacích stanicích | Dlouhodobé držení | Obchodovat mikroloty | BREAKING | Analýza zlato | PMI z výroby | Výsledky průzkumu | Manažer Cyrrus | Shell | Ceny pozemků | Zařízení | Vysoká rizika | Technické analýzy | Technické úrovně na DAXU | Měsíční mzda | Americká měna | Inflační vlny | Počet investorů | Další růst | Kurz dolaru | Ceny domů | Poměr odběru | Depozitum | Budoucnost | Oslabení kurzu | Interní struktura | Spotřební daně | Podnikání na kapitálovém trhu | Cukr | Kurzový vývoj | Internal Break of Structure | Počet pracovních míst | Inflace v eurozóně | Ceny zemědělských výrobců | Pokračující pokles | Fiskální politiky | Směnárny | Kakao | Americká banka | Index Hang Seng | Inflační faktory | Krize eurozóny | Portfolio fund | Americká centrální banka | Cena ropy dnes | Prezident Trump | Vývoj státního rozpočtu | Czech Fund | LYNX WhatsApp | Stablecoin | Sell | Společnosti | Hlavní akciové indexy | Měsíční data | Pravidelná investice | Rychlé peníze | Patria Direct home | Vir | Přijetí kryptoměny | Altcoiny | BNP Paribas | Zvládání pandemie | Britská cenová hladina | Česká koruna | Break of Structure | Brokers | Marcel Fratzscher | PEPSICO | Snižování inflace | Roche | Benzín | Integrovaná ropná společnost | Marathon | Dopady války na Ukrajině | Phil Flynn | Twitter | Význam supportů a rezistencí | Jakub Kovařík | Oblečení | Vlasta Pěchoučková | Futures na evropské ceny uhlíku | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ropa Brent | HDP na obyvatele | Virus | Krátkodobý výhled | Ekonom UniCredit Bank | Obchodní války | ING Bank Jakub Seidler | Hodnotové akcie | Outside Bar | Český rozpočet | Meziroční míra inflace | Title Transfer Facility (TTF) | Vládní koalice | Hypoteční banka | Finanční gramotnost | Devizové intervence | ECB dnes | Stav běžného účtu | Bohatství | Obrovské ztráty | Ifo | Akciový index | Kancelářské nemovitosti | Řízení rizika | Offshore | Investiční chování | Kov | Nejnovější údaje | Diverzifikace rizika | Cena volných nových bytů | Vývoj eura | Prognóza České národní banky (ČNB) | Přehled o dění na světových burzách | McKesson | Nové byty | Momentum | Asijské indexy | Intuit | Vývoj devizových rezerv ČNB | Jak snížit výdaje u obchodování Forexu | Kurz české měny | Vývoj mezd | Buy-and-Hold | Růstový fond | Midstream | CI Komodity | Intraday | TLTRO | Miroslav Singer | Domácnosti | Thermo Fisher Scientific | Erste Group | LIBOR | Cointelegraph | Bitcoin | Polský zlotý | Viceprezident | Americké státní dluhopisy | Burze | Cena plynu | Příležitost ke vstupu | Cena zlata dnes | Mzdy v ČR | Investiční platforma Portu | Obchodování na zámořských trzích | Micron Technology Inc | Dna | Překoupeno | Pojišťovna VIG | Investice do ropných akcií | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Ukázky značení BOS a iBOS | Vysoká volatilita | Lukáš Lipovský | ISM index | Sazba ČNB | Prognózy USD/JPY | Globální likvidita | Snižování úrokových sazeb | Kartel OPEC | Rozhodnutí ČNB | Průměrná hrubá měsíční mzda | Prolomení struktury trhu | Kurz koruny | Referenční měna | Zdražování potravin | Rozdělení československé měny | Analytik Raiffeisenbank | Saldo zahraničního obchodu | Celková inflace | Prognóza České národní banky | TradeCentrum | Kurz české koruny | Data o inflaci | Moody's | NAFTA | Doplněk ICT a SMC konceptů | Výkyvy trhu | Royal Dutch Shell | KRW - South Korean Won | Ceny stavebních parcel v Česku | Porušení struktury trhu | Pozitivní zpráva | Veřejné investice | Ranní okénko | Salvador | Ceny zemního plynu | Podnikatelé | Ceny obilovin | Moneta | Pokles inflace podle analytiků | Chart pattern breakout | Mezinárodní instituce | Štěpán Hájek | Vývoj inflace | Chris Turner | Ceny hliníku | Ukazatel zdraví | Tovární objednávky | Americké indexy | Abbott Laboratories | Antimonopolní úřad | Sektor služeb | Počet žádostí o podporu | Pohyb trhu | Největší ekonomika | JPMorgan Chase | Dodávky ropy | Investice do akcií | Růst Etherea | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Norsko | RRR | Báze indexu | Ekonomické stavby | Prvotní kurz koruny | BOS při bullish trendu | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Znalost | Jak určit trend | Platformy | Obchodní příkaz | Nastavení sazeb | Prezident Donald Trump | KRW | Ekonomický institut Ifo | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | Analytici | Hlavní refinanční sazba | Aukce | Kryptotrh | BH Securities | BOS a iBOS | Závislost | Turek | Vývoj aktivních ropných vrtů | Marketingová komunikace | Hlubší pokles | Cenový index | Klíčové problémy | Propouštění zaměstnanců | Intradenní výhled | Proinflační rizika | Stres | Značení BOS | Doplněk ICT a SMC | Stříbro | SGD - Singapore Dollar | Quotation Size | Nájemné v Česku | Micron Technology | Manažerka | Zmírnění obchodního napětí | Kurz zlotého | Obchodovat | Dezinflační trend | ERA | Kapitálové trhy | Cla na dovoz | Skupina OPEC | Finanční instituce | Internet of Things | Tuzemská inflace | Ukázky značení BOS | Prostor pro další růst | Šířením nového typu koronaviru | G7 | Pokles cen | Sestupný trojúhelník | Technický pohled | Zvýšení cenové hladiny | Vysoké inflace | Invaze | Vyšší sazby | Růst akcií | Finance | Obchodování forexu | Certifikáty | Index Exportu | Michigan | Pozemky | Dividendový výnos | ETF | RBI | Menší poptávka | Pohonné hmoty v ČR | Monetární politika | Trend is your friend | Dluhopisy | Analytika | Firma | Vliv carry trade | Maynard Keynes | Podílové fondy | Obchodníci | Investujte do akcií | Poptávka | Podmíněné příkazy | EUR/MWh | Zasedání Bank of England | Obchodování dolaru | Hang Seng | Analytik Portu | Výrobní index ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cenový index PCE | Bulharsko | Odpor | T-Mobile US | Fundamentální analýzy | Gamble | Pavel Sobíšek | Dopady energetické krize | Německý index DAX | Market Outperform | Majors | Hlavní ekonomka | Investování do akcií | Prezident Javier Milei | West Texas Intermediate (WTI) | Nastavení měnové politiky | Conference Board | Qualitative analysis | Small and Mid Cap Funds | Výsledky amerických společností | Omezení těžby | Rostoucí ceny komodit | Nárůst výnosů | Základní CPI | Statistici | Akcie Scorpio Tankers | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | Členské státy | HSBC Holdings | UBS | Rok 2025 | Podnikání | Zpomalení inflace | MIFID | Bankéři | Video | 4X trading | Členské státy EU | AXA | Bitcoiny | Problémy | Janet Yellen | 3М | Čínské akciové trhy | STOXX50 | USA a Čína | Polská národní banka | Množství peněz | Opční trader | Kanadský dolar | Statistický úřad | Underweight | Ex-dividend | Růst HDP | Odvetná opatření | Index PMI | Komerční banka | Měnová politika ČNB | Euro vůči dolaru | Bank of Canada | Dnešní údaje | Enbridge (ENB) | Hospodaření státního rozpočtu | Throwback | iBOS při bearish trendu | Conseq Investment Management | Sázka | Ropná společnost | Politické rozhodnutí | DIW Marcel Fratzscher | Spekulace na pokles | Útlum domácí poptávky | ING Bank | MetLife | Fáze obchodní dohody | Patria on line.cz | Poskytování hypoték | Index volatility | Deutsche Bank | Analytik ČSOB | SWIFT | Vývoj kurzu eura | Korporátní dluhopisy | Ceny nájmů | STP | Česká národní banka (ČNB) | Boeing | Vývoj nezaměstnanosti | Spojené státy | Česká ekonomika letos | Zákonodárce | Konec zdražování | Alokace zdrojů | Horké peníze | Kurz dolarů | Akcie na pražské burze | Bollingerova pásma | Anheuser-Busch InBev | Purple Trading Petr Lajsek | ASML Holding NV | Výrobní aktivita | Vývoj | Ole Hansen | Americké burzy | Úsilí | Investování s LYNX | Výkon ekonomiky | Indexy PMI | Fiat měny | Kurz domácí měny | Average directional movement index (ADX) | Teorie aukce | Klínové vzory | Sanofi | Celní válka | Ekonomové | Úroková sazba | Svět investování | Inflace ve světě | Zisk na akcii (EPS) | Český stát | Časový rámec | Graf zlato | Meziroční inflace v září | Dluhová krize | AUD/NZD | Rezistence breakout | Atraktivita českého dluhu | Jak obchodovat | Maďarský forint (HUF) | Hikkake | Mistrovství světa | Ceny benzínu | Rady pro začínající | HKD - Hong Kong Dollar | Náklady firem | Investiční poradenství | Slevy | Býčí divergence | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Glassnode | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | CryptoQuant | Platforma | Volby | Japonská ekonomika | Qualified Institutional | Signál k nákupu (buy) | Evropský statistický úřad | Akcie padají | Americké akcie | Nový týden | House Price Index | Ruská centrální banka | Akciový stratég | Inflace v Evropské unii | Erdogan | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Poměrové ukazatele | Pohonné hmoty | Politika centrálních bank | Jak funguje inflace a deflace? | Short pozice | Helena Horská | České měny | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Investice do nemovitostí | Oslabení koruny vůči euru | Jednoduché podmínky | iShares | Estée Lauder | Spotřebitelská důvěra v USA | Vývoj cenové hladiny | Volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Evropské ceny uhlíku | Přijetí kryptoměny bitcoin | Severomořská ropa Brent | GROWING WAY | Kurz libry | Pin Bar | Bankovní unie | OSN | Blackstone | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Polský zlotý (PLN) | Slabá čísla | Normalizace měnové politiky | Konec intervencí ČNB | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pandemie | Akciový index DAX | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Konsolidace | Míra inflace v ČR | Pokles cen energií | Čtyřhodinový graf | Další vývoj | MXN | První odhad | West Texas Intermediate | Investiční období | Správy kapitálu | Dění ve světě | Růst ceny elektřiny | Recese v USA | Eura kurz | Výrobní inflace | Měnové politiky | G20 | MVRV | Summit EU | Nabídka a poptávka | Hlavní ekonom Cyrrusu | Vývoj měnového páru USD/CNH | CSI 300 | Onemocnění | Uptrend | Ostatní cenové indexy | Ceny nemovitostí | Politická rozhodnutí | Objem obchodování | Dánové | Aktuální situace | Německé hospodářství | Značení breaku struktury | Člen bankovní rady | Šíření varianty omikron | Míra nezaměstnanosti v Německu | Obchodní dohody | Fiskální politika | Budování tržní ekonomiky | Manufacturing | Goldenburg | Price Action Ludvík Turek | Market Perform | Výdaje | Výnosy | Měnový výbor | Analytik Czech Fund | Výdělky | Spojené státy a Čína | Pandemie covidu-19 | Akcenta Miroslav Novák | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Odhad HDP | Akcie Anglo American | P&G | Běžné akcie | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Penzijní fond | Hongkongský index Hang Seng | CUMULATIVE LEVELS | Fio banka, a.s. | Výrazné contango | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | Prolomení struktury | Small caps | Americká administrativa | Zprávy euro | Důsledky epidemie | Povolené rozpětí | Klíčový údaj | Penta | Nákup devizových prostředků | Čínské indexy | Milei | Rolování kontraktů | Investiční strategie | IBEX | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Náměstek ředitele | Částečný úvazek | Národní banka | Inflační epizoda | Hypoteční sazby | Index výrobních cen (PPI) | Out of the money | Burzovní index | Nabídková cena | Centrální bankéři | CNY | Index energií | Zveřejnění informace | Ekonomické indikátory | Prognózovaní | Nejsilnější růst | Nastavení indikátorů | John Maynard Keynes | Fio | Styl obchodování | Koruna oslabuje | Odliv kapitálu | Backtestování | Kalendář ekonomických dat | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | ADP | AI | Druhá vlna pandemie | Obchod s povinností | Daimler | Silný trend | Vzdělávací zdroje | Analytik Komerční banky | Obchodování eura | SPCE | Podstatné kurzotvorné zprávy | Martin Vašek | Investiční doporučení | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zbyněk Stanjura | TradingView | Fibonacci | Nemovitostní fond | Vývoj bilance běžného účtu ČR | Prezidentské volby | CNY - Chinese Yuan | Silná koruna | Cenové pohyby | Hlavní měnové páry | Pražská burza PX | Férové ceny | Miliardy korun | Světový obchod | LVMH | Vítězství | Bankovní systém | Inflační ekonomika | Portfolio manažer Cyrrus | Dividendová sezóna | Platební bilance | Thermo Fisher | Růst mezd | Prezident ECB | Nabídkové ceny nových volných bytů | Snížení inflace | Technické indikátory | Koronavirus | Průměrná nákupní cena | Odvětví | Růst cen nemovitostí | UCITS | Belgie | Nabídková cena volných nových bytů | Posilování koruny | Obchodní příležitosti | Medvědí vlajka | Nákupy dluhopisů | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Obchodní pozice | Cena zemního plynu | Inflace v České republice | Lufthansa | Patria | Británie | Ekonomické aktivity | Swing strategie | Derivátové fondy | Americký index S&P 500 | DRFG | Guidance | České koruny | Hike | The Economist | Tempo zdražování | MF | Deloitte | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Kompenzace | Tržby v eurozóně | Zvýšení produkce | IMF | Dovoz do USA | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Sal Oppenheim | Nesoulad | Přidaná hodnota | Světové trhy | Dlouhodobější výhled | Index cen nemovitostí | Prohlášení | Linie odporu | Expanzivní fiskální politika | Podílové investiční fondy | Ekonomické oživení | Hlášení inflace a deflace | Generální ředitel | Ekonomický růst v Evropě | Mezinárodní agentura pro energii | Ether | Hotovost | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Regulátor | Přehled měnového páru USD/JPY | RDSA | Druhy akcií | Obchodní dohoda | Break struktury v externí struktuře | Vývoj počtu vrtných souprav v USA | České maloobchodní tržby | Break struktury v interní struktuře | Boj s inflací | Úspěšné obchody | Berlín | Růst cen v ČR | Dluhopis | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Trojúhelníkové vzory | Organizovanost | Dovozní clo | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Philip Morris akcie | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Geopolitické události | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Rozdíl mezi BOS a iBOS | Podílový fond otevřený | HDP Německa | Index výrobních cen | Růst cen ropy | P/E a jeho možné využití při investování | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Axiory Europe | Překážky | Klidné obchodování | Dluhopisy s kratší splatností | Nezávislost centrální banky | Zájem investorů | Intradenní strategie | Životní náklady | Cena ropy brent | Banka Creditas | Vyšší ceny | Finsko | Zlatý standard | Phillips 66 | Euro dnes | Aramco | Obchodní model | Money management | Bitcoin (BTC) | Reverzní vzor | YIT | Výhled růstu ekonomiky | Druhy PPI | Vývoj aktivních ropných vrtů v USA | WKL | Support a rezistence breakout | Dlouhodobé investice | Generali Investments CEE | Státní svátek | Regionální fond | Euro vůči americkému dolaru | Inflace ve Velké Británii | Trendy měnového páru USD/JPY | Nová cla | Podíl nezaměstnaných | Rodinné rozpočty | Charakteristiky páru USD/JPY | Odhad růstu HDP | Komoditní spready | Zájem o NFT | Investování | Triple Witching Hour (day) | Distribuce | Fed | Institucionální investor | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Vliv války | Nově zahájené stavby domů | Maďarský forint | Swing Trading | Rozpočtový deficit | Prodejní signál | Tenký trh | Federální odvolací soud | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Dividendy ČEZ | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Generali Investments | Poradenské společnosti | Hry | Trhy | Trade | Peter Bukov | Eric Rosenberg | Devalvace koruny | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Rizika Over-The-Counter trhů | Motorová nafta | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Swingoví obchodníci | Walmart | Externí breaky struktury | Epidemie afrického moru prasat | DPH u elektřiny | Energetická společnost ČEZ | Německé akcie | Přejít na euro | FTSE | Vývoj USD | Skanska | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Index Sentix | Měnové trhy | Podmínky pro iBOS | Volatility breakout | Přehled o dění | Oscilátor | Zelená politika | Hlášení inflace | Rizika | Rada ČNB | Benjamin Graham | P/E (Price/Earnings ratio) | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Cenová hladina v ČR | Fond | Riziková prémie | Výše úrokových sazeb | USA inflace | ISM | Zvýšení volatility | Indexy pohyb | Měnověpolitické zasedání | Charter Communications | Globální trhy | Forex trh | Zpřísňováním měnové politiky | Obchodujeme | Poptávková inflace | Pesimistické scénáře | Pád ceny ropy | Fitch | Pšenice | Depozitní úrokové sazby | Murrey Math Lines | Zpomalování inflace | Nákup eura | Úspory | Měnová politika ECB | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Začátek války | Obavy z recese v USA | Úvěrový rating | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Ronald Ižip | Počet stavebních povolení | Řízení peněz | Prodávající | Fundamentální základ | Gann | Risk Reward Ratio | Sazba Evropské centrální banky | Konfluence | Verizon Communications | Nominální růst | Hodnota akcií | Sláva | Perform (market perform) | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Jak snížit výdaje u obchodování | Průměrné nájemné v Česku | Seminář | Investment Banking | Zahraniční měny | Vývoj DAXu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Klíčové faktory | UnitedHealth | Cenový vývoj | Silné inflační tlaky | TradingEconomics | Horizontální linie | Pohledávky | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Černý pátek | Výsledky hospodaření | Mojmír Hampl | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Obchodní řetězce | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Zúčtování plateb | Proražení rezistence | Tesla | Záporné úrokové sazby | Americký akciový index S&P 500 | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Registrované cenné papíry | Španělsko | Forex kalendář | Slumpflace | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Průměrné nájemné | Portugalsko - burza | Ceny nových volných bytů | Energy Price Index | GBP/CZK | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | GS | USDCHF | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Chart pattern | SYRIZA | Patria finance a.s. | ICT | General Motors | CAD | Samurai bond | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | DPH v Německu | ZEW index ekonomického sentimentu | Kurz britské libry | Shares | Mzdová vyjednávání | Plus jeden den | Swingové obchodování | Rozjednané prodeje domů | Viceprezident ECB | Makroekonomická prognóza | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Na burze | Významný dopad | PXE | Dopady krize | Akcionáři | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Velké firmy | Alert | Evropské trhy | Ekonom Cyrrusu | Meziroční inflace v eurozóně | Sázet | Meziroční růst HDP | Europa Investment Property | Investoři z Redditu | Jihoamerická země | Květnová inflace | Tým RoboMarkets | Hospodaření | Vypořádací kurz (futures) | Zahraniční obchod | Outperform (market outperform) | Ztráta | Wells Fargo | Estee Lauder | USD/UAH | Riksbank | Severomořská ropa | Dluhové krize | EUR/HUF | Dlouhodobé posilování koruny | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Světová poptávka po ropě | Obchod | Purple Trading | Pips | Tripadvisor | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Výkon algortimů | Tradeři | Scoring | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Francouzský index | Americká burza | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | CAD/CHF | Zajišťovatel | AUD/USD | Index relativní síly | Pracovní trh | Vývoj inflace v USA | Eskalace konfliktu | OTC | Proražení ve směru trendu | Astrazeneca | Vývoj na trhu | EK | Kobalt | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Analytik | Konsolidace ceny | Pražský PX | Trinity | MAM | Klesající ceny | Intradenní obchody | Nájemné | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Slabá koruna | Struktury trhu | RSI | Bank of America | Hnutí ANO | Cigarety | Cenový strop | Transakce | USDX | Šok | Evropské obchodování | LTV | Finanční trh | CashFlow | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Příležitosti k obchodování | Pokles cen ropy | iBOS | Vývoj dolaru | Životní úroveň | Lukáš Raška | ISM indexy | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Capital | Know-how | Akcie O2 | Risk | Inovace | WP | CZK/USD | Pocity | USD/CNY | Ceny | Tisk peněz | T-Mobile | Siemens | ICT a SMC | ETH | Kaisa | Financování | Hrozba recese | Recese | Pokles | Gazprom | Jak fungují akcie | Realitní trh | Německý ZEW index | Americké CPI | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Goldenburg Group | Mondelez | Ben Bernanke | Pivot Pointy | Války | Omega | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Notifikace | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Fúze a akvizice | Proinflační | Buy the dip | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | EUR/NZD | USD/TRY | ASML | WTI | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Salesforce | Fed index | Radek Zalubil | Státy EU | Polygon | Praxe | Divergence | Příklady z historie | Makroekonomické faktory | GameStop | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Futures na VIX | Mondelez International | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | Investments | Překvapivý růst | Aussie | USD/EUR | E.ON | Sentix | Nejvyšší růst | Webinář | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | LYNX webinář | Stablecoiny | Výsledek obchodování | Instituce | SXXP | Forint | Obchodní domy | Higher Low | Morgan Stanley | Break struktury | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Říjnová inflace | EV | Stav trhů | Výnos | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Zlevnění potravin | Patrik Urban | Růst cen energií | IHNED | Swingový obchodník | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Kapitálové výdaje | Inflace a deflace | Index Nasdaq | Marek Nemky | Paper trading | Nájmy | INR | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Ekonomická krize | 256/2004 | Domácí měna | Dvojitý vrchol | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Marian Jurečka | Vývoj koruny | Burzovně obchodovaný fond | Obchodníci na finančních trzích | Aktuální rezistence | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Podkladové aktivum | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Central Group | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | ZAR | Hodnota investic | Obchodní tipy | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Reálné hodnoty | Barometr | Ahold Delhaize | Cena akcií | Skutečný výsledek | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Index CAC 40 | MetaTrader 5 | GBP/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | VIX | Mezibankovní | RUB | Německý index IFO | Jaromír Gec | MarketWatch | Výhled pro zlato | Oficiální údaje | BOSSA | Sója | Malta | Euforie | Největší světové ekonomiky | Petr Pavel | EPS | Kurz eura k dolaru | Vývoj sazeb | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Obchodní deník | Čínské zboží | Bias | Pracovní místa | Protistrana | Káva | Bez rizika | Merck & Co | FRA | Stav devizových rezerv | Vienna Insurance Group | ETF roku 2020 | Část zisků | Zisk | AT&T | Dodávky plynu do Evropy | Total | ČNB | Bank of England | Overweight | EURUSD | Den D | Nová bankovní rada | Pozitiva | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Jan Kubíček | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Analýza trendů | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Praktické ukázky | Market Profile | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Milan Vaníček | Vklady | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Úsporný tarif | Růst inflace | Colgate-Palmolive | Cena mědi | Hypoteční trh | Anglo American | Ministr Jurečka | Outperform | Jednotná evropská měna | TRY | Prémie | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Performance | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Class A | Dow Jones index | Ceny ropy | Byty | Zprávy z trhů | Nový výhled | Vývoj bilance běžného účtu | Kupující | Francie | Předpověď | BOS | Den díkůvzdání | Akciový fond | Index cen průmyslových výrobců | XTB Jiří Tyleček | Trigger | Kryptoměny bitcoin | GBP/NZD | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Maso | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Posílení libry | Nejlepší akcie | Ekonomické události | Inflační vývoj | CAD/JPY | Eurodolar | Kontext | Booking Holdings | Finanční krize | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Profit Target | Běžný účet | Ekonomika ČR | SGD | Drahý kov | ex | Naše ekonomika | Obchodování se CFD | Jakub Matis | Medián | Index CPI | xStation5 | IronFX | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Celková nabídka | Deutsche Telekom | Rostoucí klín | PRIBOR | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Značné riziko | ABN | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Risk na obchod | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Tržní situace | ConocoPhillips | Visa | Velké objemy | Český trh | Prudký růst inflace | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | České ceny | Grafy | Price Futures Group | Aktivum | Bid | TopForex | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Primoco | Nákladová inflace | CARA | Chorvatsko | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Dostupná data | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Časový horizont | Destatis | Konsensus | Obchod s ropou | Hedge fondy | Francouzský index CAC 40 | Euro STOXX | Předpokládaný zisk | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Cenový propad | Guvernér | Trader | Expirace | Cizí měny | Dividenda | GfK | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | Trh s bydlením | Spready | HDP | Technology | Hlava a ramena | Načasování | Hlavní akciový index | Východní Evropa | Omyl | Ekonom | Akciové tipy | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Demo účet | Čínské vlády | Bunge | Ekonomka | Dolar | Euro | Deere | Klid | Investování je rizikové | Obratu trhu | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Fibonacciho úrovně | Etoro | Dnes index PX | Turistické sezóny | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Index PCE | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Politika ČNB | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Energiewende | Vlastní akcie | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | Glapinski | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Akumulace | EUR/CHF | Paul Volcker | Hřivna | Historické trendy | Reálné obchodování | Domácí měny | Nejlepší ropné akcie | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Pozitivní výhled | Stav trhu práce | Infineon | Holubičí Fed | Retail | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Západoevropské trhy | Americká seance | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Analýza indikátorů | Česká inflace | Obchodní styl | 1D | Zprávy z Německa | Crédit Agricole | Abbott | Americké firmy | Technický výhled | Úvěr | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Přísná měnová politika | Co je akcie | Akcie | Currency | Norská koruna | Prodejní pozice | Cílová cena | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Burzovní zpravodajství | All Time High | Pavel Peterka | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Celoroční projekce | Uživatelé kryptoměn | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Sociální demokraté | Aktuální kurz | Podniky | Tether | SPAC | Index spotřebitelských cen | Dividendový aristokrat | Předpokládaný vývoj | Smart Money trading | Štěstí | Nastavení Stop-Lossu | Institut ZEW | Osobní příjem | Státní podpora | Makléř | Zrychlení růstu | Farmaceutické akcie | Velkoobchodní ceny elektřiny | Jakub Kraľovanský | Americký ministr zahraničí | Day trader | Vývoj ceny | Býčí trend | Mzdová dynamika | Tvrdá data | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | SPD | EOG Resources | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Upstream | Price Action | Marihuanové akcie | Index PPI | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Nižší DPH | Kryštof Míšek | Marlin | Koronakrize | Colt CZ Group | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Obchodované instrumenty | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | SOK | Výběry | Ministři | Negativní nálada | Růst zisků | Makrokalendář | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Americká ekonomika | P/BV | AMD | Energetická společnost | Společnost Invesco | Intermediate | Ekonomika Číny | Index cen výrobců | Ceny bytů | Nezaměstnanost v eurozóně | Pokladniční poukázky | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Údaj o HDP | Aerolinky | Zdražování energií | Imbalance | Měnový výbor Fedu | Silnější dolar | Rychlý růst | Ekonomické fórum | Swingy | Galapagos | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Uber Technologies | Peněžní zásoba | Investice | Pavel Hadroušek | Osobní příjmy | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Uranové akcie | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Big tech | Automatizace | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Členství v EU | Berenberg | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Domácí data | Komoditní stratég | Nezávislost | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Viterra | Biotechnologické akcie | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | HighSky Brokers | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | CFDs | ESM | Makrodata | Slovo recese | Zisky | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Cyrrus | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | Německý akciový index DAX | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Čistá ztráta | Důvěra | Fond kvalifikovaných investorů | Oslabení dolaru | J&T Banka | Kontrakce | Virgin Galactic (SPCE.US) | CAC 40 | Očekávání ČNB | ODS | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Roklen | Dlouhá pozice | Index MSCI | Amgen | Evropské firmy | Exotické měny | Měny | Dollar | DE30 | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Burzy | Americké makro | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Akcie Shell | Cash flow | Trh s ropou | Dynamika růstu | Patria.cz | Ekonomický institut | Export | Diskontní sazba | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Vanadiové akcie | Nové žádosti o podporu | Kofola | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Petr Dufek | Partneři | TABAK | PinBar | Covidové pandemie | Geopolitická nejistota | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | Kurzotvorné zprávy | BHS Štěpán Křeček | Mark Carney | Tržby v Německu | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Brands | Reakce investorů | Pro tradery | Ceny surovin | Federální rezervní systém (FED) | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Upozornění na rizika | Česká spořitelna | Praha | Dominion Energy | Velikonoce | Fundament | BaFin | Medvědí scénář | Výsledková sezóna | Prodeje aut | Tranše | Air | Rozšíření | Špatné počasí | Technická analýza | Plány | Nižší poptávka | Resistence | Týdenní výkon | Administrativa | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Výprodeje na trzích | Silný trh | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Obchodní dny | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Nejlepší vanadiové akcie | Nikkei | Short selling | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Dubnová čísla | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Analýza transakcí | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Investování na burze | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | NAHB | Supporty a rezistence | Šéf Bílého domu | Program odkupu akcií | Objem | Investiční | Nálada | Ministr práce | Americké centrální banky | Trh dnes | Ekonom BHS | Sloučení | Příjmy | Fiskální rok | EUR/AUD | Bondy | Pravidelné investování | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | XAU/USD | Evropská unie | Guru | Tokeny | SPCE.US | Britský FTSE 100 | Alena Schillerová | Akcie v Evropě | NY FED | Day trading | Refinanční sazba | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Papertrading | Míra | Colt | Hong Kong | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Vyšší mzdy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | LNG | Výrazný pokles | Makroekonomie | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Tržní ceny | Ptačí chřipka | DMA | Spekulant | Asociace | US dollar | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Vepřové maso | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | High | Rostoucí trend | CVS | Beta | Spotřebitelské ceny v Číně | Sinopec | OECD | Odhadovaná cena | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Změna trendu | James Bullard | Akcie firem | Těžba ropy | Koruny vůči euru | Turecký prezident | AUD/CAD | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Dopad na centrální banku | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Historická data | Prognóza ČNB | QE | Investice do ropy | MT4 | Růst tržeb | Intuitive Surgical | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Antony Blinken | Skluz | Maloobchodní prodeje | NYMEX | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | MJ | Upozornění | Komerční banky | Investiční služby | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Čísla o inflaci | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Cheniere Energy | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | Close | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Raiffeisenbank Helena Horská | Německá kancléřka | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Cenové formace | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Rozhodnutí bankovní rady | Názory analytiků | Etherea | Tempo inflace | Měnový pár EUR/GBP | DSTI | Analytik J&T Banky | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | DAX | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Zavedení cel | Problémy v bankovním sektoru | EMA | Forexu | Fibonacciho retracement | Merck | Debata | Downstream | Server CNBC | Podhodnocený | Dominion Energy Inc | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Kypr | Fiskální stimuly | EUR/SEK | Indikátor důvěry | Báze | Oscilátory | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Devizový kurz | Evropské méně | Ekonomické teorie | Inflace v Německu | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Denní graf | CFA | Mzdové požadavky | Impulzy | Schodek | Volume | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Kultura | Oslabení | EUR/TRY | Finanční situace | Odvolací soud | Tesla Motors | Nominální mzda | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Energetické krize | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | LTRO | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Nákup zlata | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Holding | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Buy | Býčí scénář | Daňové změny | Produktivita práce | Palo Alto Networks Inc | Vypuknutí pandemie | Automotive | Uzavření továren | Vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Americká vláda | Kotace | Úrokové sazby v Česku | Investiční společnosti | Šance | Investiční platformy | Ministři financí EU | Altria Group | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Akcie Virgin | Ray Dalio | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | CSX | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Jan Bureš | Světové akciové trhy | ČR | Vyšší ceny ropy | Vivendi | XTB | Kontrakt | Hospodářské podmínky | Meta Platforms | Výraznější pokles | Intervenovat | Zvyšování úroků | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Jádrový CPI | Pozice | Euro proti dolaru | Vítězství nad inflací | Stock | Současná situace | Portfolia | Constellation | Fork | Potenciální zisk | Ekonomická expanze | OCI | Aktivity v eurozóně | Mzdový růst | Pullback | Market Maker | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Štěpán Křeček | TTF | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Creditas | Inflační report | Chevron | Švýcarský frank | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | Červencová inflace | Čokoláda | Hedge | Slabší koruna | Market | Měnový index | Svíčkové formace | Tovární objednávky v Německu | Společnost ČEZ | Oděvy | Cenné papíry | Henry Hub | ČNB Petr Král | Stoxx | Lídři | Německé vlády | Medvědí trh | LSEG | Hlavní trendy | Vývoj HDP | Support | Průměrná mzda | Accenture | Hold | Valná hromada | Cenný papír | Brokeři | Kapitálové zboží | McDonald's | Důležité informace | FX | Vývoj ceny zlata | Texas | Posílení amerického dolaru | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Družba | Import | Kurz amerického dolaru | Cenové indexy | Londýnské burzy | Finální odhad | Kvartální výsledky | Služby | Lednová inflace | Meta Platforms Inc | Americký průmysl | Staking | Vybrat zisk | Marek Mora | Litva | Obchodování britské libry | Stochastický oscilátor | Lepší pochopení | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Technologický pokrok | Broker | Nemovitosti v Česku | Keynes | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | Alcoa | NYSE | Investoři | USOil | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Evropský index | Bohatý | Guvernér Michl | Stop-Loss | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | Růst libry | Pokles zisku | Objem ropy | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Finep | Akcenta | Německý statistický úřad | Výstupy | Program nákupů dluhopisů | Míra inflace v Evropské unii | Přecenění | Obchodní spor | Rostoucí výnosy | Prodejní cena | Vzdělávání | Embargo | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Začít investovat | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Nákupní cena | AUDUSD | NFT | Zvýšení produktivity | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Symetrický trojúhelník | Projekce | Saxo Bank | Inflace v březnu | Zpravodajství | Odvětví ropy | Určení trendu | Velké banky | Nová vláda | Put opce | Manuál | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Bond | Pinduoduo | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | IPO | Zisk EBITDA | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Slovník pojmů | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Emitent | DIW | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Nárůst ceny | Volume profile | Cenové stropy | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Občané | CAC40 | Nová makroekonomická prognóza | Viry | Tištění peněz | Chřipka | Cestování | Peso | Ekonomický dopad | Patria Direct | Contango | Kabinet | Emoce | Turbulence na finančních trzích | Kurz jüanu | Zprostředkovatelé | Loonie | Technologické tituly | Obchodní nástroje | Produkty a služby | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | WIZZ | Firemní zisky | Warren Buffett | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Praktické tipy | ČSOB Petr Dufek | 3M | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | Tencent | Země G20 | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Island | Čínská centrální banka | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Inflace ve službách | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Čeští exportéři | Rakousko | GBP/AUD | HighSky | Mistrovství | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | EU50 | Objemy obchodů | Bearish | United Parcel Service | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Rezidenční nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | Čínský akciový index | Markets | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Dezinflační proces | Index CSI 300 | Francouzská vláda | Pořízení vlastního bydlení | Kurz ČNB | Obchodujte přes LYNX | Invest | Rok 2024 | Dividendové akcie | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | CPI v USA | ISIN | Nejistota | Plný úvazek | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Stav nouze | Profesionální obchodník | 3M PRIBOR | Světová poptávka | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Marriott International | Podílový list | Makroekonomický kalendář | Opce | Smart money | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | MetaTrader 4 | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Blue chips | Ceny v eurozóně | SMC | Makro | Klesající trendové čáry | Analytik J&T | Vinci | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Slušné zisky | Letadlo | Mutace koronaviru | Statut | CFD akcie | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Akcie Philip Morris | ECB | HICP | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Velikost pozice | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Asijské země | Alokace | CPI index | ADX | Ziskovost | Obchodní instrumenty | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Srovnávací základny | Body | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Parita | Růst produktivity | Krypto | Obilniny | Payrolls | Holubičí postoj | Diverzifikace portfolia | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vysoké zisky | Lot | Navýšení | Omikron | Akcie Virgin Galactic | Referendum | Konjukturální průzkum | Vývoj indexu S&P 500 | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | Být trpělivý | Siemens Healthineers | Hedging | Precedens | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | KBC | Úroveň supportu | Sterling | Silné euro | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Forex obchodování | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Marathon Petroleum | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Hermes | Constellation Brands | Jak investovat | PMI pro sektor služeb | Tržní kapitalizace kryptoměn | Nákupní signál | Schodek veřejných financí | Prodeje | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | Zasedání bankovní rady | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Put | Doba splatnosti | Dvojité dno | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Spotřebitelské ceny v ČR | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Zvýšený zájem | Stoupající trend | Stav americké ekonomiky | Nákupy zlata | Markit | Američané | Počet zaměstnaných | UBS Group AG | Trader 2.0 | Baker Hughes | Enel | CNBC | Cena BTC | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace | Disney | Ocenění | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot