Rijád

Tři trhy, které příští týden sledovat (09. 05. 2025)
09.05.2025 Po prvním vysoce sledovaném kole obchodních jednání mezi Čínou a USA se pozornost trhu opět soustředí především na výv...

Pohonné hmoty v Česku jsou cenově nejníže za několik let a dále citelně zlevní, nafta potenciálně až pod 30 Kč/l. Saúdská Arábie si totiž před blížící se návštěvou prezidenta Trumpa na Blízkém východě jej chce levnou ropou naklonit
08.05.2025 Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku dál zlevňují a ceny zůstávají nejnižší za několik let. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se v uplynulém týdnu snížila o 13 haléřů na 33,97 koruny za litr, nafta stála ve středu v průměru 32,67 Kč/l a byla o 19 haléřů levnější než před týdnem.

Trump stáhl inflaci v Česku pod cílovanou hodnotu dvou procent, poprvé za sedm let. Jak se mu to „povedlo“?
06.05.2025 Inflace v Česku byla v dubnu nejnižší za více než sedm let, meziročně 1,8 procenta, takže se poprvé za sedm let ocitá pod cílovou hodnotou České národní banky. Naposledy byla v meziročním vyjádření nižší než letos v dubnu v březnu 2018. Analytici přitom nyní v dubnu očekávali inflaci mírně nad dvěma procenty. Klíčovým hybatelem jejího stažení pod hladinu dvou procent je přitom americký prezident Donald Trump, jak si ukážeme.

Proč čeští řidiči budou mít přes léto pohonné hmoty dost možná za cenu kolem 30 Kč/l? Protože Trump, protože Izrael, protože Saúdská Arábie...
05.05.2025 Proč Saúdská Arábie rozjela ropnou cenovou válku a iniciuje šokové zvyšování těžby ropy v čase, kdy navíc globální poptávka po ní – kvůli hrozbě obchodních válek – spíše pohasíná? Vždyť letos kvůli nízkým cenám ropy může Rijád čelit rozpočtovému schodku kolem 70 miliard dolarů.

Ropa je právě dnes v korunách nejlevnější od února 2021. Trump otevřel českým čerpadlářům prostor ke zlevnění o několik korun na litr, jak rychle jej využijí?
05.05.2025 Cena barelu ropy Brent dnes v přepočtu do korun spadla poprvé od 12. února 2021 pod úroveň 1300 Kč, vyplývá z údajů agentury Bloomberg (viz graf níže). Přitom 12. února 2021 stál litr benzínu v ČR průměrně 28,63 Kč a litr nafty 27,55 Kč, ukazují data CCS. Včera stál benzín 34,08 Kč/l a nafta 32,71 Kč/l. Tuzemským čerpadlářům – a nejen jim – se tedy otevřel prostor pro zlevnění v rozsahu několika korun na litr, v případě nafty průměrně celorepublikově potenciálně dokonce pod psychologickou hranici 30 Kč/l. Uvidíme, jak rychle si se zlevněním pospíší. Z bohaté dosavadní zkušenosti víme, že zpravidla moc nespěchají.

Velcí těžaři ropy v čele se Saúdskou Arábií dnes dohodli další šokové navýšení těžby. Rusko se ocitá v kleštích levné ropy, Trump dosahuje svého, čeští řidiči vyhlíží nejlevnější motoristické léto od pandemie covidu
04.05.2025 Velcí světoví těžaři ropy se dnes dohodli na dalším navýšení těžby. Bude platit od června. Řidičům v Česku tak dále zlevní pohonné hmoty, které jsou už nyní na několikaletých minimech. V poměru k průměrné mzdě v ČR tak letošní letní vrcholná motoristická sezóna bude nejlevnější minimálně od roku 2021, kdy se ještě ovšem v cenách pohonných hmot odrážela nižší poptávka, způsobená pandemickými restrikcemi logistiky, obchodu či turistického ruchu.

Benzín je nejlevnější za 3,5 roku a pokles cen nekončí. Trump zlevňuje Čechům pohonné hmoty podobně jako dříve covid
17.04.2025 Pohonné hmoty v Česku v předvelikonočním období výrazně zlevnily. Průměrná cena benzinu klesla za poslední týden o 59 haléřů na 34,32 koruny za litr. Naposledy byl levnější počátkem října 2021, tedy před třemi a půl lety. O 76 haléřů na litru zlevnila za poslední týden nafta. Za litr dieselu teď řidiči dají průměrně 33,24 koruny, což je nejnižší cena od předloňského července.

Kdo tleská naftě pod 30 Kč/l, tleská Trumpovi a jeho celnímu chaosu
14.04.2025 Úsměvné je, že často titíž lidé, kteří na Trumpovi nenechají nit suchou, jej v absolutním nepochopení, jak se věci skutečně mají, zároveň oslavují, když oslavují nízké cenovky u českých čerpacích stanic.

Fundamenty trhu s ropou se nemění
07.01.2025 Zdá se, že ropu vyděsila její vlastní rally. Poté, co zažila čtyři po sobě jdoucí dny růstu, ropa Brent ustoupila, což odráží obavy z možného zvýšení přebytku ropy na trhu v roce 2024. Podle společnosti Morgan Stanley se předpokládá, že globální poptávka vzroste o 1 milion barelů denně (b/d). Naproti tomu se očekává, že nabídka zemí OPEC+ vzroste o 300 000 b/d a produkce zemí mimo OPEC vzroste o 1,4 mil. b/d. Nabídka by tedy měla převýšit poptávku o 700 000 b/d, což by mohlo vést k poklesu cen. Podobné předpovědi vydaly i další finanční instituce.

Pohonné hmoty dále zlevní. Saúdská Arábie totiž přechází na politiku levné ropy, kterou chce „vyřídit“ americké břidličné těžaře – čímž též znesnadní přechod na elektromobilitu
26.09.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, v uplynulém týdnu ale tempo poklesu cen zpomalilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 35,28 koruny, před týdnem byl o 20 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 13 haléřů na litru, za litr teď řidiči dají průměrně 33,59 koruny. Benzin zůstává nejlevnější téměř za poslední tři roky, naposledy se na podobných cenových úrovních prodával v říjnu 2021, nafta byla naposledy levnější loni na konci července.

MMF: Příjmy Saúdů z ropy v tomto desetiletí klesnou více
06.09.2024 Příjmy Saúdské Arábie z ropy porostou do roku 2026, poté ale budou do konce desetiletí klesat rychleji, než se původně očekávalo. Ve své zprávě to uvedl Mezinárodní měnový fond.

Schizofrenní Německo. Chce-li nahradit svoji pomoc Ukrajině pomocí z ruských rezerv, znamená to jejich konfiskaci, kterou ovšem Berlín odmítá
19.08.2024 Německo tvrdí, že snížení jeho vlastní pomoci Ukrajině budou kompenzovat prostředky ze zmrazených ruských devizových rezerv. Jenže tyto peníze nejsou o nic více německé než třeba české. O jejich využití, resp. pouze výnosu z nich, letos na jaře rozhodly země skupiny G7 a Evropská unie.

Saúdská Arábie se postavila za Rusko a pomohla tak zabránit zabavení jeho devizových rezerv zeměmi Západu. Čína hlásí rekordní přebytek
14.07.2024 Zemím Západu se ani za současné napjaté geopolitické situace nedaří snižovat svoji ekonomickou závislost na státech, jejichž postoj k válce na Ukrajině je neutrální, obojaký, ba které se dokonce tak či onak kloní spíše na stranu Ruska. Příkladem je Čína.

Saúdové by z prodeje akcií Aramca měli získat 11,2 miliardy USD
09.06.2024 Saúdská Arábie by ze sekundárního prodeje akcií ropného giganta Saudi Aramco měla získat více než 11,2 miliardy dolarů (255 miliard Kč). Cena akcií byla stanovena na spodní hranici očekávání, uvedla v pátek firma podle agentury Reuters. Je to největší podobná transakce na světě za poslední tři roky, napsala agentura Bloomberg. Rijád utržené peníze plánuje použít na transformaci ekonomiky.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.06.2024 1) Akcie americké společnosti GameStop jsou zhruba po třech letech díky diskusním fórům a dalším internetovým skupinám opět v centru pozornosti investorů. V neděli o sobě totiž dal znovu vědět obchodník Keith Gill, který sdílel snímek s výpisem z makléřského účtu, na němž je vidět, že k pátku minulého týdne držel akcie GameStop v celkové hodnotě 115,7 milionu dolarů (2,6 miliardy Kč). Informuje o tom server CNBC.

Saúdská Arábie spustila sekundární prodej akcií firmy Aramco
02.06.2024 Saúdská Arábie dnes zahájila očekávaný sekundární prodej akcií své ropné společnosti Saudi Aramco. Podle agentury Bloomberg by země mohla prostřednictvím prodeje 1,545 miliardy akcií, jenž má přilákat zahraniční investory, získat 12 miliard USD (273 miliard Kč). Další prodej akcií Rijád plánuje již několik let a přichází v době, kdy korunní princ Muhammad bin Salmán usiluje o transformaci saúdskoarabské ekonomiky, aby byla v budoucnu méně závislá na příjmech z prodeje ropy.

Trhy se probírají z íránského útoku na Izrael. Bitcoin klesl nejvýrazněji za více než rok, íránská měna spadla na dějinné minimu vůči dolaru, nelze vyloučit růst cen ropy či zlata
14.04.2024 Po nočním útoku Íránu na izraelské cíle Teherán signalizuje, že je připraven převzít přímější roli ve svém konfliktu s Izraelem, do nějž dosud vstupoval zejména skrze své spojence typu teroristů z Hamásu nebo Hizballáhu. To může znamenat novou kapitolu ve vleklém střetu obou zemí, přestože zmíněný noční útok, jenž se čekal předem, byl z velké části odražen.

Pohonné hmoty v Česku zdraží. Kvůli houstnoucímu napětí v Rudém moři a slábnoucí koruně
18.01.2024 Benzín u českých čerpacích stanic v posledním týdnu mírně zdražil, o sedm haléřů na litr, zatímco cena nafty stagnovala. V příštích sedmi dnech se dočkáme mírného zdražení obou základních druhů paliv, a to v rozsahu deseti až patnácti haléřů na litr.

Ceny pohonných hmot klesají, a budou i dále – kartel OPEC se není s to dohodnout na škrtech v těžbě. Hrozí ovšem, že tuzemští čerpadláři budou zlevňování brzdit, aby si navýšili marže
23.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zpomalily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 28 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,95 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 51 haléřů na litr, na 38,20 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od začátku září.

Pohonné hmoty v Česku po dlouhé době zlevňují. Prudký pád cen ropy stahuje dolů i ruský rubl, který včera opět oslabil a prodával se za „potupný“ méně než jeden americký cent
05.10.2023 Několikaměsíční zdražování pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu zastavilo. Ceny pohonných hmot jsou však nadále poblíž svých už takřka ročních maxim. Navíc zlevnění je zřejmě jen přechodné a nejpozději od poloviny října se obnoví zdražování. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy v průměru o sedm haléřů na 40,51 koruny za litr a nafta o dva haléře na 40,41 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Síla amerického dolaru drtí rubl, přestože je Kongres rozhádaný jako málokdy. V Kremlu se z rozhádaného Kongresu ani moc neradují, mají totiž bolehlav právě ze slabého rublu
04.10.2023 Je to paradoxní. Americký Kongres se otřásá v základech, frakce Republikánské strany jsou rozhádané natolik, že se tomu diví dokonce i exprezident Trump, ratingová agentura Moody’s varuje, že Spojeným státům sníží hodnocení dluhu – poprvé od roku 1917. A dolar přesto posiluje, nejvíce za posledních skoro deset let. Zato v Kremlu, v němž – zvenčí viděno – je voda na rozdíl od Kongresu zcela stojatá, se evidentně „třepou“, kam až zase spadne rubl. Vždyť včera se přechodně propadl nad psychologicky a ideologicky důležitou hranici 100 za dolar.

Ruské válčení na Ukrajině výrazně platí i čeští řidiči, Česko totiž letos dováží nejvíce ruské ropy za posledních 13 let. Platí čeští řidiči vedle toho i extrémně nízké ceny pohonných hmot svých polských kolegů?
29.09.2023 Rusko a Saúdská Arábie v posledních měsících vydělávají miliardy dolarů navíc díky tomu, že výrazně omezují svoji těžbu ropy a až minimálně do prosince ji budou dále koordinovaně škrtit, vypočítává dnes list Wall Street Journal. Úspěšná sázka navíc podle zdrojů listu může obě země namlsat a svoji těžbu pak omezí ještě vydatněji. Což by samozřejmě dále zesílilo inflační tlaky ve světě, zejména na Západě.

WSJ: Tesla a Saúdská Arábie jednají o výstavbě továrny na elektromobily
18.09.2023 Saúdská Arábie zahájila rozhovory s americkým výrobcem elektromobilů Tesla o zřízení závodu automobilky v ropném království. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedl ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Podobně turecké úřady dnes oznámily, že prezident Recept Tayyip Erdogan požádal šéfa Tesly Elona Muska, aby nechal postavit další továrnu Tesly v Turecku.

Rusko nouzově zastavilo pád rublu. Na jak dlouho?
21.08.2023 Ruský rubl se v minulém týdnu stal nejvýkonnější měnou takzvaných rozvíjejících se trhů. Od pondělí do pátečního dopoledne měl za sebou zpevnění vůči americkému dolaru o 6,3 procenta. Drtivá většina měn dalších rozvíjejících se ekonomik, včetně Česka, přitom vůči dolaru v minulém týdnu ztrácela. Znamená to jedno: ruské centrální bance se podařilo pád rublu zastavit, alespoň prozatím. Dlouhodobě však rubl padá i tak do propasti.

Komodity: Ropa zdražuje, směřuje k šestému ziskovému týdnu za sebou
04.08.2023 Ropa dnes zdražuje, poté, co se Rijád a Moskva zavázaly snížit těžbu až do září, směřuje k šestému ziskovému týdnu za sebou. Saúdská Arábie a Rusko zaujímají mezi světovými producenty ropy druhé a třetí místo.

Ropa dobývá vrcholy
01.08.2023 Rekordně vysoká poptávka a omezení nabídky ze strany Saúdské Arábie a Ruska vrátily trh s ropou do deficitu. Investoři očekávají, že Rijád prodlouží svůj závazek snížit produkci o 1 milion barelů denně na další měsíc, včetně září. Goldman Sachs předpovídá, že celosvětová spotřeba ropy v červenci vzrostla na rekordních 102,8 milionu barelů denně. Nižší čísla v Číně byla kompenzována silnými údaji ze Spojených států a Indie. V důsledku toho byl předchozí odhad banky zvýšen o 550 000 barelů denně.

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, čeští řidiči mají druhé nejlevnější prázdniny v historii. Houfně do Česka jezdí tankovat už i Slováci, český stát ale přichází o 17 miliard ročně
06.07.2023 Pohonné hmoty v Česku přestaly v uplynulém týdnu zdražovat poté, co jejich ceny vystoupaly na maxima uplynulých dvou měsíce. Benzín Natural 95 zlevnil za poslední týden o dva haléře na litr na 37,34 koruny za litr. Litr nafty je pak o pouhý haléř dražší než před týdnem. Vyjde na 32,33 koruny za litr. V příštím týdnu lze čekat opět stagnaci cen pohonných hmot, maximálně pohyby v jednotkách haléřů směrem dolů či nahoru. Čeští řidiči tak letos budou nadále zažívat druhé nejlevnější prázdniny historie. V poměru k výši průměrné hrubé mzdy byly totiž pohonné hmoty zatím levnější, než jak budou letos, zatím jen o prázdninách covidového roku 2020.

Pohonné hmoty budou zdražovat i dále, i když selhává plán Rijádu na zdražení ropy. Saúdi potřebují peníze na své pouštní megaměsto, proto by cenu ropy rádi vyhnali o 20 dolarů za barel výše
08.06.2023 Benzín i nafta v Česku v uplynulém týdnu zdražily v rozsahu kolem 20 haléřů na litr a v podobném rozsahu zdraží také v týdnu následujícím. S nastupující vrcholnou motoristickou sezónou se tradičně zvyšuje poptávka po palivech, takže čerpací stanice mohou s cenami nahoru snáze než v jiných obdobích roku, případně mohou výrazněji navyšovat své marže. Zároveň ovšem nelze očekávat jakkoli dramatický růst cen pohonných hmot. Zatím totiž selhává záměr Saúdské Arábie škrtnutím své těžby vyhnat výše jak cenu samotné ropy, tak produktů z ní, tedy i pohonných hmot prodávaných v Česku.

Pohonné hmoty po dlouhé době zdražují, ale nevydrží jim to dlouho. Leda že by o víkendu překvapil kartel OPEC, na jeho vídeňský summit nečekaně nejsou pozvána klíčová média typu agentur Reuters či Bloomberg
01.06.2023 Jak benzín, tak nafta v uplynulém týdnu zdražily. To je na poměry posledních měsíců nezvyklé. Zejména nafta totiž má za sebou letos masivní zlevnění, když od 1. ledna do včerejška klesla její cena z 36,70 na jen mírně nad 31 korun za litr. V uplynulých sedmi dnech zdražila o dva haléře na litr, benzín přidal 15 haléřů na litr na 36,67.

Komodity: Ropa zdražuje kvůli snižování zásob v USA a vyhlídce na snížení produkce OPEC+
24.05.2023 Ceny ropy v polovině týdne rostou o zhruba dvě procenta. Pomáhá jim snižování amerických zásob a vyhlídka na další snížení produkce skupinou OPEC+, kterou vyvolala poznámka saúdského ministra energetiky.

Proč OPEC+ snižuje produkci?
05.04.2023 Navzdory znepokojivým ekonomickým údajům z Číny naznačujícím problémy na cestě k oživení si ceny ropy udržely své zisky. Ceny v pondělí vzrostly o více než 6 % poté, co OPEC+ v pondělí překvapivě oznámil snížení produkce o 1,16 milionu barelů denně.

Prognóza cen ropy po snížení produkce ze strany OPEC+
04.04.2023 Několik hodin poté, co OPEC+ oznámil, že sníží celkovou produkci ropy o více než 1 milion barelů denně, zveřejnil Goldman Sachs revidovanou prognózu cen ropy – Brent stoupne do konce roku 2023 z 90 na 95 dolarů.

Co podporuje ceny zlata a ropy? Oživení v Číně a slabší dolar
14.03.2023 V pondělním asijském obchodování stouply ceny ropy, čímž zvrátily slabý začátek, když oživení čínské poptávky a slabší dolar trh podpořily. Trh je rozrušený vyhlídkou na pokračující zvyšování úrokových sazeb v USA.

Rijád spouští nové aerolinky Riyadh Airlines, mají obsluhovat přes 100 destinací
13.03.2023 Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán oznámil zahájení provozu nové národní letecké společnosti Riyadh Airlines. Informovala o tom saúdskoarabská agentura SPA. Letecká společnost má do roku 2030 obsluhovat více než stovku destinací po celém světě, chce přitom těžit z polohy království mezi Evropou, Asií a Afrikou.

Čínský prezident jednal v Rijádu s arabskými zeměmi, označil to za milník
09.12.2022 Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes v Rijádu zúčastnil summitu arabských zemí, které označil za přirozené partnery Pekingu pro spolupráci a setkání označil za "milník" a začátek nové éry ve vztazích s těmito státy. Čínský prezident dnes končí návštěvu Saúdské Arábie, kterou zahájil ve středu a během níž podepsal řadu dohod s Rijádem.

Arabský měnový fond poskytne Jemenu jednu miliardu USD na ekonomické reformy
27.11.2022 Arabský měnový fond poskytne jemenské vládě, kterou podporuje Rijád, jednu miliardu dolarů (23,4 miliardy Kč) na podporu ekonomických reforem. S odvoláním na saúdskoarabská státní média o tom dnes informovala agentura Reuters. Fond sídlí v Abú Zabí a sdružuje země Blízkého východu a severní Afriky. Poskytnuté finanční prostředky mají sloužit ke stabilizaci jemenské ekonomiky v letech 2022 až 2025.

Ropa a OPEC+
04.10.2022 Pokles cen ropy pod úroveň před ozbrojeným konfliktem na Ukrajině vypadá na první pohled jako paradox. Hlavní druhy černého zlata ztratily ve třetím čtvrtletí čtvrtinu své hodnoty, přestože světové zásoby jsou na nízké úrovni, americké společnosti nezvyšují těžbu, ubývá kupců ruské ropy a OPEC+ se chystá na prvním osobním setkání od začátku pandemie oznámit omezení výroby. Očekávání posledně zmíněné události umožnilo býkům Brent vyrazit do protiútoku.

Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále
05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.

Hrozí další citelné zdražení pohonných hmot v Česku, Biden totiž v Saúdské Arábii nepochodil
17.07.2022 Americký prezident Joe Biden nedokázal při své návštěvě Saúdy přesvědčit, aby se zavázali k výraznějšímu navýšení těžby ropy. Klíčový cíl jeho výpravy do blízkovýchodního regionu zůstal nenaplněn. Což pro Česko znamená hlavně jedno: pohonné hmoty moc zlevňovat nebudou, ba dokonce i citelně zdraží.

Uspěje Fialova vláda se snížením spotřební daně z paliv? Rozhodne se v Rijádu
02.06.2022 Uspěje Fialova vláda se snížení spotřební daně z pohonných hmot? Klíč ke trvalejšímu zlevnění pohonných hmot není ve Strakově akademii, ale v Rijádu. Pokud by zejména právě Saúdská Arábie výrazněji navýšila těžbu nad rámec objemu, na němž se měsíce dopředu shodl kartel OPEC a i další tradiční těžaři mimo něj, v čele s Ruskem, během června a července pohonné hmoty v ČR mohou zlevnit poměrně citelně. Fialova vláda pak bude moci tvrdit, že její snížení daně „zabralo“. Tuzemský řidič už nerozliší, zda tankuje levněji kvůli nižší dani, nebo kvůli tomu, že Saúdská Arábie těží více. Poděkoval by Fialovi. Bližší košile než kabát.

Čerpací stanice včera zlevnily jen o necelou korunu. Fialově vládě však může pomoci Rijád, jehož dnešní možné rozhodnutí může už v příštích dnech citelně snižovat cenu pohonných hmot i v ČR
02.06.2022 Čerpací stanice včera zlevnily benzín průměrně celorepublikově o 87 haléřů na litr a naftu o 97 haléřů na litr. Zatím se tak nenaplňují očekávání vlády, že čerpací stanice by v důsledku snížení spotřební daně o 1,50 koruny na litr, jež platí právě od včerejška, měly zlevnit zhruba až o 1,80 koruny na litr. Opatření se však do konečných cen na pumpách bude promítat postupně, během několika dní. Takže ještě i dnes je třeba počítat se zlevněním pohonných hmot z důvodu snížení daně, které však bude méně výrazné než zlevnění včerejší.

Čeští pumpaři dnes citelně zlevnili, započítali nižší spotřební daň. Za zhruba 10 dní ale ceny budou pravděpodobně výše, než byly včera, rozhodnou o tom Saúdové v Rijádu
01.06.2022 Čerpací stanice v ČR podle aktuálních dílčích pozorování přímo v terénu ve svých cenách zohlednily dnešní snížení spotřební daně z pohonných hmot. Vláda o jejím snížení rozhodla na dobu čtyř měsíců, a to v rozsahu 1,50 koruny na litr. Pohonné hmoty by tak mohly zlevnit až o zhruba 1,80 koruny na litr, neboť se snížením spotřební daně klesá také příslušná daň z přidané hodnoty.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.03.2022 1) Ruská ekonomika letos v důsledku útoku na Ukrajinu klesne o 8,5 %. Předpověděla to ratingová agentura S&P Global. Prudce tak zhoršila svou předchozí prognózu, podle které se měl ruský hrubý domácí produkt (HDP) letos zvýšit o 2,7 %. Rusko se v důsledku svého útoku na Ukrajinu stalo terčem rozsáhlých mezinárodních sankcí, ze země navíc odchází řada západních podniků.

V EU zmrazili 120 milionů eur pěti Libanoncům, včetně guvernéra centrální banky
29.03.2022 Úřady ve Francii, Německu či Lucembursku zmrazily pěti libanonským občanům majetek ve výši 120 milionů eur (téměř tři miliardy korun) kvůli podezření z praní špinavých peněz. Agentura Evropské unie pro justiční spolupráci (Eurojust), která o opatření informovala, jména vyšetřovaných nesdělila. Němečtí žalobci ale uvedli, že je mezi nimi i dlouholetý guvernér libanonské centrální banky Rijád Salámí, který byl ve vlasti obviněn z nedovoleného obohacování, napsala agentura Reuters.

Libanonský soud obvinil guvernéra centrální banky z nedovoleného obohacování
21.03.2022 Libanonský soud dnes obvinil guvernéra centrální banky Rijáda Salámího z nedovoleného obohacování. V téže věci nařídil soud před několika dny zatknout Salámího bratra Radžu.

V Saúdské Arábii se chystá největší nabídka akcií od vstupu firmy Aramco
01.03.2022 Největší saúdskoarabská síť lékáren Nahdi Medical plánuje primární veřejnou nabídku akcií (IPO), která bude největší v zemi od vstupu ropného gigantu Saudi Aramco na burzu v roce 2019. Z nabídky chce Nahdi získat až 5,11 miliardy rijálů (30,9 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.

WSJ: Saúdskoarabský ropný gigant Aramco zvažuje prodej akcií za 50 miliard USD
04.02.2022 Saúdská Arábie zvažuje prodej dalších akcií společnosti Saudi Aramco. Na burze by prodala akcie až za 50 miliard dolarů (téměř 1,1 bilionu Kč), což by při současném ocenění představovalo 2,5 procenta akcií firmy. S odvoláním na své zdroje to dnes uvedl americký list The Wall Street Journal (WSJ). Aramco je nejcennější ropnou společností na světě a pokud Rijád plány prosadí, půjde o největší transakci tohoto druhu. Mluvčí společnosti Aramco odmítl věc komentovat.

Naděje pro české řidiče, pohonné hmoty mohou v prosinci konečně zlevnit. Záležet bude hlavně na tom, jak dopadne „světová ropná válka“
25.11.2021 Ceny pohonných hmot v ČR se od minulého týdne změnily jen minimálně. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic aktuálně prodává v průměru za 37,20 Kč, před týdnem byl o dva haléře levnější. Průměrná cena nafty zůstala na 36,05 Kč za litr. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Biden se spojenci rozjíždí „ropnou válku“ se Saúdskou Arábií, Ruskem a dalšími tradičními těžaři. Benzín a nafta v Česku proto nejspíše zlevní, ale jen mírně
23.11.2021 Americký prezident Joe Biden dnes rozhodl, že Spojené státy počínaje prosincem uvolní 50 milionů barelů ropy ze svých strategických rezerv. Jedná se součást mezinárodně koordinovaného kroku, k němuž se připojí další země, klíčoví světoví čistí dovozci suroviny Čína, Indie, Japonsko, Jižní Korea a Británie.

Putin zatím více plynu do EU neposílá, navzdory příslibu. Plyn zdražuje a s ním i pohonné hmoty v ČR, hrozí další krachy typu toho Bohemia Energy
08.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU se dnes poprvé od 28. října vrátila nad úroveň 81 eur za megawatthodinu, poskočila až o takřka deset procent. Koncem předminulého týdne se přitom dostala už i pod úroveň 65 eur za megawatthodinu. Stalo se tak po příslibu ruského prezidenta Vladimira Putina, že Gazprom, plynárenský monopol většinově ovládaný Kremlem, navýší své krátkodobé dodávky do EU. Mělo se tak stát právě k dnešnímu dni, tj. k 8. listopadu. Jenže zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko mělo své dodávky navýšit.

Benzín v ČR už stojí přes 37 korun za litr, je nejdražší za posledních více než devět let. Zastavit zdražování může sílící koruna a prezident Biden
08.11.2021 Benzín Natural 95 se včera u českých čerpacích stanic prodával v průměru za 37,07 koruny za litr, plyne z dnešních dat CCS. Je tak nejdražší za celé období od října 2012, tedy za více než devět let. Nafta včera stála bez dvou haléřů 36 korun za litr. Nafta je nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzínu, neboť vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů stlačuje.

Pohonné hmoty skokově zdražily, nafta se blíží 33 korunám za litr
07.10.2021 Pohonné hmoty v Česku za poslední týden skokově zdražily. Cena nafty stoupla o 86 haléřů na 32,91 koruny za litr, což je největší týdenní nárůst od prosince 2010. Naftu tak nyní motoristé nakupují nejdráž od prosince 2018. O desítky haléřů zdražil také benzin. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků bude růst cen pokračovat i nadále.

Hrozí benzín za 40 korun, ropa totiž citelně zdražuje. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa
07.10.2021 Ropa citelně zdražuje, benzín za 40 korun již tuto zimu nelze vyloučit. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa

Ropa citelně zdražuje, benzín za 40 korun již tuto zimu nelze vyloučit. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa
04.10.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času citelně roste. Poprvé od října 2018 dosáhla cenové úrovně 82 dolarů za barel, plyne z údajů Bloombergu. Důvodem výrazného růstu je dnešní rozhodnutí kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem nijak nezrychlovat již domluvené tempo měsíčního navyšování těžby.

Biden tlačí na Rijád, aby těžil více ropy, Tokio se bojí delta mutace stále více. Ceny pohonných hmot v ČR budou i proto zlevňovat
12.08.2021 Cena benzinu v Česku v uplynulém týdnu stagnovala a nafta mírně zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stál u čerpacích stanic ve středu v průměru 33,78 koruny za litr, což je stejně jako před týdnem. Nafta zlevnila o čtyři haléře na 31,62 koruny za litr.

Ropní těžaři ukončili hádky
19.07.2021 Členové kartelu OPEC a jejich spojenci z řad tradičních těžařů v čele s Ruskem se včera dohodli na postupném koordinovaném navyšování těžby. Čeští řidiči se tak dočkají zastavení citelného nárůstu cen pohonných hmot z posledních týdnů, ba jejich zlevnění. Až do včerejška kartel nebyl schopen nalézt společnou řeč, neboť Spojené arabské emiráty – jeden ze členů kartelu – se bouřily proti nastavení vlastní výchozí těžební kvóty, kterou měly za příliš nízkou.

Skupina OPEC+ se dohodla na postupném zvyšování těžby
18.07.2021 Zástupci zemí skupiny OPEC+ se dohodli na postupném zvyšování těžby od srpna. Do konce roku budou měsíčně zvyšovat denní produkci o 400.000 barelů ropy, uvedla skupina v prohlášení po dnešním jednání. Ropný kartel tak chce zmírnit ceny suroviny, které během zotavování světové ekonomiky z pandemie covidu-19 vystoupaly na dvouapůlletá maxima.

Klíčoví těžaři ropy dnes jednají ve Vídni. Pokud se dohodnou, zastaví se prudký růst ceny pohonných hmot v ČR
18.07.2021 Členové kartelu OPEC a jejich spojenci z řad tradičních těžařů v čele s Ruskem se dnes v poledne setkají u jednacího stolu ve Vídni. Samotné uskutečnění tohoto setkání napovídá, že by mohli konečně nalézt společnou řeč a dohodnout se na koordinovaném zvýšení těžby ropy. To totiž dosud není kartelem a jeho spojenci odsouhlaseno, neboť Spojené arabské emiráty – jeden ze členů kartelu – se bouří proti nastavení vlastní výchozí těžební kvóty, kterou již považují za příliš nízkou.

Benzín i nafta v ČR dále zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU. Cenu ropy stahuje dolů obava z delta mutace covidu či vyhlídka na olympiádu ve stavu nouze
08.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činí 33,11 koruny za litr a je tak nejvyšší od června 2019. Litr nafty stojí 31,05 koruny. Nafta je nejdražší od loňského března. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v tomto týdnu poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel.

Zkrachovala jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Benzín v ČR může ještě během léta zdražit až o čtyři koruny za litr, na 37 korun
05.07.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel a vcelku rychle může pokořit dokonce i metu 90 dolarů za barel. Tak drahý byl barel Brentu naposledy v roce 2014. Pokud by ropa skutečně zdražila trvaleji až tak výrazně, cena benzínu v ČR se přiblíží úrovni 37 korun za litr. Litr nafty by pak vyšel až na 35 korun. To znamená, že jak řidiči benzínových vozů, tak řidiči dieselů by platili o zhruba čtyři koruny na litr více než teď. Benzín Natural 95 teď stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky, nafta stojí bez devíti haléřů 31 korun za litr.

Ropní vládci se vzácně rozhádali, cena pohonných v ČR může vyletět vzhůru
05.07.2021 Cena ropy se drží poblíž svého maxima za celé období od října 2018, přičemž nelze vyloučit další citelný cenový nárůst. Klíčoví ropní těžaři se totiž rozhádali. Růst cen ropy by dále zdražil pohonné hmoty v ČR. Nyní se barel ropy Brent prodává za 76,2 dolaru. Benzín Natural 95 stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky.

Ceny pohonných hmot letí nahoru. Pláčou hlavně řidiči benzínových vozů, naopak nafta je v ČR po snížení spotřební daně levnější než v Polsku, stejně drahá jako v Rumunsku
18.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu dramaticky zdražily. Benzín o 81 haléřů na cenu 30,79 koruny za litr, nafta o šedesátník na cenu 29,22 koruny za litr. Benzín je nyní nejdražší za více než jeden rok, nafta pak nejdražší za období skoro jednoho roku. Ceny pohonných hmot jsou v zásadě tam, kdy byly v době propuknutí pandemie loni v březnu.

Benzín stojí po roce opět 30 korun za litr, za týden zdražil o více než padesátník. Pohonné hmoty budou citelně zdražovat i nadále
11.03.2021 Cena ropy pokračuje ve své letošní jízdě vzhůru a pohonné hmoty v Česku proto dále citelně zdražují. Průměrná cena benzínu Natural 95 poprvé za takřka rok atakuje cenu 30 korun za litr. V průměru totiž podle nejnovějších – včerejších – údajů vyšel litr benzínu na 29,98 koruny za litr. Vzhledem k cenové dynamice posledních dní lze předpokládat, že právě dnes již průměrná cena benzínu hranici 30 korun za litr překoná. Poprvé od loňského 18. března. Zdražuje také nafta, byť z důvodu letošního snížení spotřební daně z ní pomaleji než benzín. Litr nafty vyjde na 28,62 korun, což je její nejvyšší cena od loňského 24. března.

Pohonné hmoty prudce zdražují, svět se totiž boji, že ropy bude málo. Moskva tlačí na zvýšení těžby, Rijád je zdrženlivější
04.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v minulém týdnu prudce zrychlily tempo svého zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.

Švýcarsko vyšetřuje guvernéra libanonské centrální banky
19.01.2021 Guvernér libanonské centrální banky Rijád Salamí čelí ve Švýcarsku vyšetřování kvůli podezření z nelegálních finančních transakcí. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Libanonská ministryně spravedlnosti potvrdila, že od švýcarských úřadů dostala žádost o spolupráci při vyšetřování. Salamí, který vede centrální banku od roku 1993, označil podezření z nepravostí za výmysly a nepravdivé zprávy.

Komodity: Cena ropy zpevňuje, Saúdská Arábie plánuje snížení těžby
12.01.2021 Ceny ropy dnes zpevňují. Severomořská ropa Brent vystoupala na 11měsíční maximum, těsně pod 57 dolarů za barel. Saúdská Arábie plánuje snížení těžby, což zmírňuje obavy obavu z převisu nabídky nad poptávkou.

Komodity: Ropa je po poklesu amerických zásob na 11měsíčním maximu
07.01.2021 Ceny ropy se dnes po zprávě o poklesu amerických ropných zásob a díky slibu Saúdské Arábie, že sníží těžbu více, než se očekávalo, dotkly 11měsíčního maxima. Posléze ale část zisků odepsaly.

Ropa zdražuje kvůli vakcínám, čeští řidiči si do kapsy sáhnou hlouběji. Sílící koruna pomůže jen částečně, pomoci ovšem může možný krach jednání kartelu OPEC
03.12.2020 Cena ropy na světových trzích se drží stále poměrně vysoko. Dojde proto k dalšímu zdražení pohonných hmot v ČR. Ty zdražovaly v uplynulých sedmi dnech i o týden dříve. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když opět jen mírně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,79 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,09 haléře za litr, tedy o haléř více než před týdnem.

Jemenští povstalci tvrdí, že zasáhli zařízení Saudi Aramco
23.11.2020 Jemenští rebelové dnes oznámili, že zasáhli ropné zařízení v přístavním městě Džidda v Saúdské Arábii. Rijád dosud incident nepotvrdil. Informovala o tom agentura AP. V Saúdské Arábii právě skončil virtuální summit představitelů největších ekonomik světa G20, jehož byl letos Rijád pořadatelem.

Z tankeru kotvícího u Jemenu hrozí únik velkého množství ropy
14.10.2020 Nejméně sedm týdnů ještě potrvá, než se technický tým OSN dostane na palubu tankeru Safer u jemenského pobřeží. S odvoláním na zdroje ze světové organizace to oznámila agentura Reuters. Do strojovny plavidla, které s nákladem ropy na místě uvízlo už před pěti lety, se už v minulosti dostala voda, opravy byly jen provizorní. Pokud z lodi začne unikat ropa, mohlo by se jí do moře dostat čtyřikrát více než při havárii tankeru Exxon Valdez v roce 1989.

Pohonné hmoty v ČR zrychlují ve svém zlevňování. Může za to pozastavení testování vakcíny na covid a nové slevy, které odběratelům poskytuje Rijád
10.09.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulých sedmi dnech čtvrtý týden v řadě zlevňovaly. Zlevňování bylo však jen mírné, podobně jako v předchozích třech týdnech. Ceny se tak výrazněji nemění už v podstatě poslední dva měsíce. Od poloviny července se cena jak benzínu, tak nafty pohybuje ve stabilizovaném pásmu s rozpětím necelých třiceti haléřů. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech zrychlila svůj pokles na sedm haléřů na litr a činí nyní 27,86 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala třetí týden v řadě pět haléřů na litr a stojí 27,29 koruny.

Asad: Sýrie rozšíří dohody s Ruskem, aby se vyrovnala se sankcemi
07.09.2020 Sýrie chce rozšířit své ekonomické a obchodní dohody s Ruskem, což by zemi mělo pomoci vyrovnat se s dopadem západních sankcí. Po dnešním jednání s ruskou delegací to podle agentury Reuters oznámil syrský prezident Bašár Asad. Ve skupině ruských politiků je vicepremiér Jurij Borisov a ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Saudská Arábie zaznamenala v druhém čtvrtletí deficit 29 miliard dolarů kvůli poklesu příjmů z ropy
30.07.2020 Ministerstvo financí Saudské Arábie uvedlo, že země zaznamenala v druhém čtvrtletí tohoto roku deficit 109,2 miliard rijálů (29,12 miliard dolarů) kvůli nízkým cenám černého zlata.

Reuters: Rijád a Moskva se dohodly na prodloužení těžebních škrtů
04.06.2020 Saúdská Arábie a Rusko se včera dohodly na prodloužení stávajících ropných těžebních škrtů o jeden měsíc. S odkazem na své zdroje z uskupení OPEC+, které sdružuje největší producentské státy, to včera uvedla agentura Reuters.

Pohonné hmoty v ČR dále rapidně zlevňují, benzín letos už o více než pět korun na litr. Čerpací stanice přerušují provoz – úpěnlivě vyhlížejí návrat ekonomiky do normálu
09.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních necelých třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,35 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,60 koruny za litr, na včerejší cenu 27,53. Nafta zlevňuje pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.

Moskva a Rijád jsou zřejmě blízko dohodě o snížení těžby ropy
06.04.2020 Rusko a Saúdská Arábie jsou velmi blízko k dosažení dohody o snížení těžby ropy. Televizi CNBC to řekl šéf ruského státního investičního fondu RDIF Kirill Dmitrijev. Společnost Fitch Solutions v této souvislosti varovala, že bez dosažení dohody by se cena severomořské ropy Brent mohla propadnout i pod deset dolarů za barel. Tam byla naposledy koncem 90. let.

Ropa minulý týden zdražila nejvíce v historii, pohonné hmoty v ČR však dále prudce zlevňují. Trh s ropou je křeči, na které královsky vydělávají majitelé tankerů, českým benzínkám hrozí krach
05.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Včera benzín zlevnil v porovnání s pátkem průměrně o více než dvacet haléřů na 27,44 koruny, nafta pak zlevnila o patnáct haléřů na litr a vychází na 27,61 koruny. Benzín je nejlevnější od dubna 2016, nafta pak od srpna 2016.

Ropa vykázala rekordní jednodenní růst v naději na nižší dodávky
03.04.2020 Severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Ropa vykázala rekordní jednodenní růst v naději na nižší dodávky
03.04.2020 Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Cena ropy roste
03.04.2020 Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa Rijád a Moskva nyní sníží těžbu. Rusko to však popírá. Cena ropy v reakci na jeho vyjádření i nadále roste. Ceny ropy se v současné době prudce zvyšují. Přechodně se zvedla jejich cena více než o 30 %. Očekává se, že ceny budou vykazovat nejprudší jednodenní nárůsty v naší historii. Cena ropy stoupá i v reakci na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie velmi brzy oznámí, že se opravdu dohodly na snížení těžby. Moskva ovšem takový vývoj popřela a nepotvrdila.

Komodity: Ropa prudce zdražuje, čeká se oznámení výrazného snížení těžby
02.04.2020 Ceny ropy se prudce zvyšují - přechodně přidaly i přes 30 procent a mohly by vykázat nejprudší jednodenní nárůst v historii. Reagují na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset milionů barelů denně nebo i na ještě větším snížení.

Rijád hodlá zvýšit vývoz ropy na 10,6 milionu barelů denně
30.03.2020 Saúdská Arábie hodlá od května zvýšit export ropy o zhruba 600.000 barelů denně na rekordních 10,6 milionu barelů denně, a to kvůli nižší domácí spotřebě. Uvedl to dnes podle agentur AFP a Reuters jeden z představitelů tamního ministerstva energetiky.

Blíží se krachy čerpacích stanic. Ropa je v korunách nejlevnější od roku 1999, zájem řidičů o benzín i naftu přitom dramaticky klesl
30.03.2020 Loni se počet veřejných čerpacích stanic v ČR poprvé v historii přehoupl přes cifru čtyř tisíc. Česko má jednu z nejhustších síť benzínových pump v Evropě, ba na světě. Koronavirus však vše mění. Hrozí, že benzínových pump bude ubývat. To se přitom nedělo ani v krizí poznamenaných letech 2010 až 2013. Jenže tehdy sice ekonomika procházela útlumem, avšak nebyla z velké části „vypnutá“ jako dnes.

Ropa je dnes v korunách nejlevnější v tomto tisíciletí, od června 1999
27.03.2020 Cena ropy dnes odpoledne středoevropského času zlevnila na svoji nejnižší cenovou úroveň po přepočtu do české měny v tomto tisíciletí. Barel ropy Brent zlevnil v přepočtu do korun na 610 korun, vyplývá z dat Bloombergu. Jedná se o absolutně nejnižší korunovou cenu barelu Brentu za celé období od 30. června 1999.

Nafta v uplynulém týdnu zlevňovala nejvýrazněji od roku 2005, benzín od roku 2010. Pohonné hmoty v ČR historicky padají kvůli koronaviru
26.03.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu zlevňovaly v týdenním sledování nejvýrazněji od února 2010. To znamená, že v jakýchkoli sedmi dnech v řadě se jejich cena snížila rapidněji naposledy před více než deseti lety. Pokud se zaměříme pouze na ceny nafty, ty v uplynulém týdnu zlevňovaly v týdenním sledování nejvýrazněji dokonce za celé období minimálně od začátku roku 2005, od kdy CCS zveřejňuje příslušná data.

Benzín včera „přes noc“ zlevnil nejvýrazněji za více než deset let. Pád cen pohonných hmot pokračuje
22.03.2020 Pohonné hmoty v ČR včera pokračovaly pátý den v řadě v prudkém zlevňování. Benzín zlevnil ze dne na den o 35 haléřů na průměrnou cenu 29,31 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o 27 haléřů na 29,10 koruny za litr. V případě benzínu jde o nejvýraznější jednodenní zlevnění od 18. února 2010, tedy za více než deset let. Nafta pak včera zlevnila zde dne na den nejrapidněji od 12. prosince 2014.

Pohonné hmoty v ČR za poslední tři dny zlevnily nejvýrazněji za uplynulých více než deset let. Navzdory tomu, že koruna vůči dolaru dnes oslabila k 26,10, tedy na minimum od roku 2004
20.03.2020 Pohonné hmoty v ČR včera pokračovaly třetí den v řadě v prudkém zlevňování. Benzín zlevnil ze dne na den o 19 haléřů na průměrnou cenu 29,90 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o 18 haléřů na 29,55 koruny za litr. Za uplynulé tři dni zlevnil benzín o 68 haléřů na litr a nafta o 61 haléřů. V průměru jde o nejvýraznější třídenní zlevnění těchto dvou základních paliv za celé období od 20. února 2010, tedy za více než deset let. Poprvé od 6. září 2017 se jak benzín, tak nafta v průměru prodávají za méně než třicet korun. Benzín je nyní nejlevnější právě od 6. září 2017, nafta pak od 8. listopadu 2017.

USA nakoupí do strategických rezerv 30 milionů barelů ropy
19.03.2020 Spojené státy nakoupí do strategických ropných rezerv do konce června 30 milionů barelů ropy. Dnes to oznámilo americké ministerstvo energetiky. Je to součást plánu prezidenta Donalda Trumpa jak pomoci domácím ropným producentům.

Benzín i nafta v Česku rychle zlevňují, koruna je nejslabší od roku 2017 a americké burzy za sebou mají nejdivočejší týden za více než 90 let. Za to vše může koronavirus
15.03.2020 Benzín i nafta v Česku rychle zlevňují, koruna je nejslabší od roku 2017 a americké burzy za sebou mají nejdivočejší týden za více než 90 let. Za to vše může koronavirus.

Ceny pohonných hmot v ČR padají. Propad ještě zrychlí, a to i kvůli nynějšímu Trumpovu zákazu cest Evropanů do USA
12.03.2020 Pohonné hmoty v ČR zrychlují tempo svého cenového poklesu. Za uplynulé dva dny zlevnil jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 55 haléřů na litr, nafta pak o 53 haléřů.

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli arabským plánům na zvyšování těžby
11.03.2020 Ceny ropy dnes klesají kvůli plánům Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů na zvyšování těžebních kapacit. Vyhlídky pro poptávku po ropě se navíc zhoršují v důsledku negativních hospodářských dopadů nového typu koronaviru.

Saúdská Arábie ve sporu s Ruskem dál zvýší těžební kapacity
11.03.2020 Společnost Saudi Aramco, která má jako státní podnik pod kontrolou těžbu ropy v Saúdské Arábii, zvýší těžební kapacity na 13 milionů barelů denně. Rijád tím podle expertů dál vyostří spor s Moskvou, s níž se Saúdové nedohodli na koordinovaném omezení těžby s cílem zajistit růst cen ropy. Zvýšení kapacity nařídilo ministerstvo energetiky, uvedl podnik. Dosavadní těžební kapacita saúdského království činí 12 milionů barelů ropy denně.

Saúdská Arábie v dubnu zvýší těžbu ropy na maximum
10.03.2020 Saúdská Arábie od dubna zvýší těžbu ropy na rekordních 12,3 milionu barelů denně, oznámila dnes státní ropná společnost Saudi Aramco. Ministr energetiky pak řekl, že nevidí důvod, aby se konala nová schůzka předních těžařských států. Podle něj nepanuje shoda na opatřeních, jak čelit krizi na trhu.

Ceny ropy se kvůli cenové válce propadly nejvíce od roku 1991
10.03.2020 Ceny ropy včera na světových trzích prudce klesaly a uzavřely s největší ztrátou od války v Perském zálivu v roce 1991. Ceny se ocitly ve volném pádu, když Saúdská Arábie de facto vyhlásila cenovou válku Rusku a firmám, které těží ropu z břidlic v USA. Rijád tím reaguje na krach jednání členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců ve Vídni.

Strach na světových burzách je dnes největší od prosince 2008. Česká měna, české akcie i dluhopisy vlády ČR v druhé části dne svůj dnešní vývoj stabilizovaly
09.03.2020 Česká koruna dnes citelně oslabuje, pražská burza výrazně klesá a výnos z desetiletého dluhopisu vlády ČR jakbysmet. Největší „poryvy“ si však tato aktiva a ukazatele si prožily spíše v první polovině dnešního obchodování, v té druhé se situace v rámci možností stabilizovala.

Německé či britské akcie zažívají „černé pondělí“, česká koruna citelně oslabuje. Trhy nevědí, co bude s koronavirem, Blízkým východem, ani kdo bude americkým prezidentem
09.03.2020 Česká koruna dnes citelně oslabuje. Vůči euru znehodnotila až nad úroveň kursu 25,67, tedy na svoji nejslabší úroveň od loňského října. České měně nepomáhá nyní ani to, že Česká národní banka letos zvýšila úrokové sazby – jako jediná ze všech centrálních bank světa. Zvýšení sazeb sice vytváří tlak na posílení měny, ten je však za nynějších podmínek na světových trzích zcela utlumen, a dokonce více než kompenzován tlaky, jež způsobují oslabení české měny.

Světové burzy dnes mají své „černé pondělí“. Ropa padá nejvíce od Války v Iráku roku 1991, Saúdská Arábie cenově válčí proti všem, ale hlavně proti Rusku
09.03.2020 Ropa typu Brent se dnes při začátku obchodování historicky propadla, o více než 14 dolarů na barel, a to v řádu sekund. Propad o 31 procent je nejvýraznější od Války v Iráku roku 1991. Stalo se tak v důsledku jiné války, naštěstí jen cenové, kterou o víkendu Saúdská Arábie vyhlásila Rusku a vlastně všem dalším ropným těžařům. Moskva totiž minulý týden odmítla přistoupit na další snížení těžby ropy, po němž právě Rijád nejhlasitěji volal. Padá nejen cena ropy, ale také třeba měny zemí, které mají z ropy značné příjmy. Norská koruna dnes vůči dolaru znehodnotila na nejslabší úroveň od roku 1985.

Začíná ropná válka Saúdské Arábie s Ruskem, která v historii nemá obdobu. Benzín v Česku může zlevnit pod 25 korun za litr, poprvé od roku 2009
08.03.2020 Světový trh s ropou v těchto hodinách začíná čelit němu, co dosud nepoznal. Saúdská Arábie zahajuje nesmlouvavou cenovou válku s Ruskem, a to navíc v době rekordně klesající poptávky. Jinými slovy, v čase, kdy celosvětově kvůli koronaviru historicky klesá zájem o ropu, se jí bude těžit tolik jako nikdy v historii.

Ropa historicky zlevňuje, benzín i nafta v ČR mohou spadnout k cenové úrovni 25 korun za litr
07.03.2020 Cena ropy včera zažila volný pád, za jediný den spadla o zhruba deset procent. Tedy nejvýrazněji od roku 2008. V příštím týdnu, až se začne naplno obchodovat, velmi pravděpodobně na tento pád naváže. Podle některých analýz se její cena může propadnout až na dvacetileté minimum. Ropa Brent by se v takovém případě prodávala za cenu kolem třiceti dolarů za barel, nebo dokonce ještě levněji. Nyní barel Brentu vyjde na 45,30 dolaru.

Nafta v ČR je kvůli koronaviru nejlevnější za více než rok, zlevňuje i benzín. Pokud si Rusko dnes ve Vídni „postaví hlavu“, propad cen bude ještě výraznější
05.03.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Benzín zlevnil o deset haléřů na litr, nafta o dvanáct, takže se benzín aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,51 koruny za litr, zatímco nafta za 31,07 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od loňského dubna, nafta dokonce od loňského února.
Související klíčová slova:
Energetické firmy | Saúdskoarabský korunní princ | Nejnižší ceny ropy | Tempo růstu | Geopolitické riziko | Podnikatel | Refinitiv | Signature Bank | Zvýšení účinnosti | Čínské strany | EUR | Zkušenosti | Akciové trhy | Ropný gigant | Koronavirové krize | Silicon Valley Bank | Primární emise | Pfizer | Obchodník | Veřejné finance | Mince | Oživení poptávky | Uvedení Aramka na burzu | Trend | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Investiční banky | Agentura S&P | Další růst | Americký prezident Donald Trump | Ríjál | Fond nové Hedvábné stezky | Aktiva | Letecké společnosti | Utahování měnové politiky | Citigroup | Kolaps cen ropy | Organizace zemí vyvážejících ropu | Evropská komise | Investing | Index strachu | Závislost | Development | SPI Asset Management | Komunita | Diverzifikace | Index PX | Cena akcií Saudi Aramco | Světové organizace | Ruské invaze na Ukrajinu | Pravděpodobnost | Upisování akcií | Tuzemská ekonomika | Indický premiér | Graf | Podíl na trhu | Nahdi Medical | Nafta v ČR | Tuzemský průmysl | Jednání OPEC+ | Stephen Innes | Riziko pro investory | Financial Times | Goldman Sachs | Amín Násir | Primární nabídky | Léto | Schůzka skupiny OPEC | Ekonomické aktivity | IMK | Saúdská Arábie | Ropa cena | Burze | Těžby ropy | IPO Saudi Aramca | Propad cen | Snížení produkce | Bidenova administrativa | Cena zlata | Libanonci | Zásoby plynu | Akcie dnes | Strach | Čerpací stanice v ČR | Nízké ceny benzínu | Burza | Největší nabídka akcií | Uskupení OPEC+ | Tadával | Německý rozpočet | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Přebytek zahraničního obchodu | Směrnice | Silicon Valley | Zvyšování mezd | Zájem o investici | Afrika | Analýzy | Jemen | Objemy ropy | Pokles ceny ropy | Fond PIF | Levná ropa | Omezení produkce OPEC | Rumuni | Prudce zlevňující ropa | Černé pondělí | Qatar Airways | Potíže s likviditou | Cena pohonných hmot | Znehodnocení | Americký prezident | Růst cen | Situace na trhu s ropou | New York | Covidová pandemie | Nejznámější kryptoměna | Vysoké riziko | Asad | Rubl | Nejprudší jednodenní nárůst v historii | Technické závady | Velcí investoři | Cena zemního plynu | Ruská ekonomika | EIA | CIC | Inflace | Nord Stream | Trumpová | Ratingová agentura S&P | Nižší ceny | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Hlavní ekonom | Akcie Gamestop | Česká měna | Trafigura | Dividendy | Vicepremiér | Spencer Mindlin | Trump Organization | Propad cen ropy | Ruská invaze na Ukrajinu | ČSOB | Těžební kapacity | ČSÚ | Příkaz | Vstup ropné firmy Aramco na akciový trh | Saúdskoarabská burza | Pohonné hmoty v Česku | Cenové rozpětí | Analytika | Sílící koruna | Nejprudší jednodenní nárůst | Dow Jonesův index | Výhled | Vakcinace | Zvyšování sazeb | Spotřební daně | Česmad Bohemia | Spotřební daň z nafty | Výnosy | Inflační tlaky ve světě | WSJ | Macron | Světový trh s ropou | Moderna | Britské akcie | Podnikání | Nárůst cen ropy | Pandemie koronaviru | Soupeření o cestující | Prodloužení těžebních škrtů | Výkon | Sankce | Dolary | Globální ekonomiky | Nabídka | Diverzifikace ekonomiky | Americké energetické firmy | Západní země | Washington | Bankéři | Pumpaři | Aite Group | Světové burzy | Zlevňování ropy | Turecké úřady | Akciový index | Alibaba | CL | Dovoz ropy | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřeba ropy | Praní špinavých peněz | Uklidnění situace | Bydlení | Ceny pohonných hmot | Izraelské akcie | Světové ceny ropy | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Lucid Motors | Zotavování světové ekonomiky | Ekonomiky | Odhodlání | Lula | Donald Trump | Koronavir | China Investment Corporation | Maďarsko | Nízké ceny | Obchodování s termínovými kontrakty | Uskupení OPEC | Nejnižší cena | Hrubý domácí produkt (HDP) | Kurs rublu | Economist | Jednání kartelu OPEC | Centrální banky | Peníze | Zpráva | Vývoz ropy | Velkoobchodní cena zemního plynu | Trpělivost | Brent | Epidemická situace | Politika | Exxon Mobil | Měnová politika americké centrální banky | Očekávání | Natland | Lipow Oil Associates | Ratingová agentura | Zvýšení sazeb | Pád rublu | Prodeje akcií | Průmysl | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Ropa a pohonné hmoty | Měnový fond | Financovat | List The Wall Street Journal | Automobil | Zdražovat | Zásoby ropy | Zpráva o růstu nezaměstnanosti | Inverze výnosové křivky | Růst | Historie | AFP | Příležitosti | Itálie | Nasdaq akcie | Americká lehká ropa | MiFID II | Válka | Drobní investoři | Světové finanční krize | Nový rekord | Etihad | Prognóza | Saúdskoarabská síť lékáren | Ruský vývoz ropy | Rozvoj umělé inteligence | Zasedání vlády | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Britská centrální banka | Evropské ropné společnosti | Kongres | Tempo poklesu | Vývoj ceny ropy Brent | Ropná válka | Akvizice | Ministryně spravedlnosti | Země EU | Izrael | Objem obchodů | Úrokové sazby v USA | Těžba v USA | China Investment Corporation (CIC) | IHS Markit | Ropný trh | Těžba OPEC | Ministr energetiky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Pozitivní zpráva | Termínové kontrakty | Správci aktiv | Koruna posílila | Nigérie | Národní ekonomická rada vlády | Těžba břidličných producentů ropy | Oslabování koruny | Sanford C. Bernstein | Analýza Copley Fund Research | Nahdi | Opatření | Meziroční růst | Olympijské hry | Cvičení | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Covid | Turecko | OIL.WTI | Green Deal EU | Trh | Barel ropy | SAE | Lukáš Kovanda | Americké dolary | Zkušenost | Czech Fund | MSCI | Schůzka skupiny OPEC+ | Účinné vakcíny | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Koruna oslabuje | Šéf aerolinek | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Riyadh Airlines | Index | Korunní princ | Futures | Měď | Rezervní měny | MMF | Embargo na ruskou ropu | Komise | Nejistoty | Videokonference | Bílý dům | Kapitál | Akcie Aramco | Posílení | Agentura Reuters | Podmínky na trhu | Skupina OPEC+ | Shanghai Composite | Akcie společnosti Stericycle | S&P | Společnosti | Šéf centrální banky | Koruna | Unie | Omezení dodávek | Vice | Výnosové křivky | Zvýšení cen ropy | Wally Adeyemo | Čínský prezident | Objem akcií | Ropné zásoby | Jemenští povstalci | Soukromý sektor | NTT | Zesílení inflačních tlaků | Wall Street Journal | Kurs rublu k dolaru | Problémy | Globální poptávka | Hlavní ekonomka | Docomo | IEA | Potenciální riziko pro investory | Historie burzovního obchodování | Prezident USA | Porušování lidských práv | Asie | Ropný kartel | Deficit | Bit.plus Martin Stránský | Zařízení | Výzkumná společnost | Zpráva o inflaci | G7 | Pokles ceny | Kartel OPEC | Americká banka | Americká centrální banka | Omán | Finlord | Invaze | Odvětví | Česká koruna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Zpráva o vývoji trhu práce | Nord Stream 1 | Daně z příjmů | Akciový propad | Benzín | Wall Street Journal (WSJ) | Průměrné ceny nafty | Copley Fund Research | Prudký propad | Ceny zemního plynu | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Klesající trend | Obchodní války | Elektromobily | Eskalace | Vision 2030 | Prodej akcií | Bohatství | Royal Dutch Shell | Pandemie covidu | Exprezident Trump | Rumunsko | Kompenzace | Prognóza cen ropy | Domácnosti | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Cena plynu | Poptávka | Tony Douglas | Konglomerát | Cena ropy dnes | Vývoj cen ropy | Šíření nového koronaviru | Snižování úrokových sazeb | NAFTA | Závazek | Twitter | Ministr zahraničí | Marketingová komunikace | Zpomalení globální ekonomiky | Západní spojenci | Čínský internetový prodejce | Obchodovat | Norsko | Finance | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Odborníci z oboru | Skupina OPEC | Moskva | Prezident Donald Trump | Analytici | Čistý zisk | Čínský prezident Si Ťin-pching | Důvěryhodnost burzy | Nabídky akcií | Pozornost trhu | Úsilí | Finanční instituce | Pokles podnikatelské aktivity | Bašár Asad | Pokles cen | Počasí | Africké země | ETF | Pohonné hmoty v ČR | Ropa | Firma | Omezení těžby | Ropná cenová válka | Saúdskoarabský státní investiční fond | Bulharsko | Obchodníci s ropou | Znehodnocení úspor | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Íránská měna | Cena barelu ropy | Členské státy | Bitcoiny | Vývoz ruského plynu | USA | Ceny paliv | Dividendový výnos | Spojené státy | Arabský měnový fond | Další kryptoměny | Ekonomický poradce | Aranmka | Stericycle | Pandemie | Nálada na trhu | 3М | Sázka | Nové aerolinky | Ropná společnost | Zvyšování úrokových sazeb | Akcie podniku | Omezení produkce OPEC+ | Ceny benzínu | Pohonné hmoty | Prodat část akcií | PIF | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Prodeje elektroaut | Gháda Aúnová | Vývoj | Americké burzy | JBC Energy | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Saúdskoarabský akciový index | Český stát | Časový rámec | Ropné království | Největší primární nabídky akcií | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Obchodní dohody | Síť lékáren Nahdi | Americké akcie | Vstup na burzu v Londýně | Ruská centrální banka | Pandemie covidu-19 | Washington Post | Výdaje | Erdogan | Zvýšení daně | České měny | Riziko ztráty | Úrokové sazby | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Prohlášení | Vstup Facebooku na burzu | Pin Bar | Slábnutí rublu | OSN | Varování | Joe Biden | Investice čínských státních podniků | Členové kartelu OPEC | Další vývoj | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Investiční doporučení | CSI 300 | Institut IMK | Šíření nákazy | Síť lékáren Nahdi Medical | Objem amerického dluhu | Příjmy z ropy | Mechanismus stabilizace cen | Bernstein | Cenová válka | Martin Stránský | Americká administrativa | Obchodní jednání | Belgie | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Letecká společnost | Koronavirus | Burzovní ukazatel | Miliardy dolarů | Británie | Světové trhy | Guvernér libanonské centrální banky | Kazachstán | Inflace ČNB | Síť lékáren | Boris Tomčiak | Miliardy korun | Dějiny burzovního obchodování | Bankovní systém | Růst mezd | Naréndra Módí | Zotavení globální ekonomiky | Posilování koruny | Sazby | Ropní vládci | Zpracovávání obrovského objemu objednávek | Marie-Claude Nadžmová | Americké regulační orgány | Muhammad bin Salmán | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | Cena severomořské ropy Brent | Steven Mnuchin | Generální ředitel | Sektor služeb | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Firmy | Jednání OPEC | Ropné cenové války | Inflace v Česku | Nabídka akcií Aramka | Nespokojenost | Soupeření | Snížení průmyslové aktivity | Růst cen ropy | Zajištění | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Bit.plus | Aramco | Kurs rubl | Ruská ropa | Investování | Rijád Salamí | Fed | Čekající příkaz | Vyšetřování | Syrský prezident | Poradenské společnosti | Česká vláda | Hry | Dovoz ruské ropy | Primární nabídka | Si Ťin-pching | Trhy | Fond China Investment Corporation | Mezinárodní investoři | Vyšší riziko | Qatar | Rizika | Kurs koruny | Ropné firmy | Fond | Cena benzínu | Obří primární nabídky akcií | Světová cena | Fitch | Americké banky | Finlord Boris Tomčiak | Ropné velmoci | Snížení spotřební daně | Futures na ropu | Kyjev | Objem obchodů na burze | Vysoké ceny | Zahraniční měny | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Čínské burzy | Ministerstvo financí | Bilance | Americký kongres | Banky v EU | Vladimir Putin | Tesla | Regulační orgány | Španělsko | Solidní růst | Týdenní nárůst | Zhoršování pandemické situace | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americké trhy | Komodity | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Nejdražší firma světa | Pád cen ropy | Ruský rozpočet | Cenové války | Termínový kontrakt | Strach na světových burzách | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Zvyšování těžby | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Jemenská válka | Největší primární nabídky akcií v historii | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Posilování české koruny | Hospodaření | Ztráta | Brett Hartl | Zastavení růstu | Severomořská ropa | Dluhové krize | Průměrné ceny benzínu | Ropní těžaři | Obchod | Očekávání IPO | Ceny ropy Brent | Ruská měna | Oživení globální ekonomiky | Astrazeneca | Obchodník s komoditami | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Klesající ceny | Spotové ceny | Právo | Benchmarky | Šéf společnosti | Bank of America | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Trend na trhu | NATO | Abú Zabí | Plyn | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Libanon | Omezení dodávek ropy | Západní ekonomiky | Ceny | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Akcie americké společnosti | Meziměsíční inflace | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | WTI | Blízký východ | GameStop | Cla na čínské zboží | Americký Úřad pro energetické informace | Trump dnes | Odborníci | Cena severomořské ropy | Zákonodárci | Instituce | Zpevňování koruny | Morgan Stanley | Ceny zlata | Výnos | Donald Trump dnes | České akcie | Bankovní krize | Růst cen energií | Frank | Zlevnění ropy | Benchmark | Green Deal | 256/2004 | Trinity Bank | Olívia Lacenová | Rozhovor | Sankce proti Rusku | Minulá výkonnost | Summit G20 | Keith Gill | Zastropování cen | Miliardy USD | Obchodní den | Louisiana | Osvobození | Ceny akcií | Cílování inflace | Cena akcií | Energetická krize | VIX | Občanské války | Propad poptávky | Euforie | Írán | Biliony dolarů | Čínské zboží | Tržní hodnota | CFDWorld | Zisk | Globální krize | ČNB | Ruské ropy | Data ČSÚ | Katar | Mimořádná opatření | EURUSD | PVM | Nord Stream 2 | Huawei | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Cena ropy na světových trzích | Primární nabídky akcií | Obchodování | Celosvětová spotřeba | Posílení dolaru | Úroky | Americké ministerstvo energetiky | PetroChina | Prezident | Prémie | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Francie | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Pokles exportu | List Financial Times | Biden | Finanční krize | Teherán | Cena ropy klesá | ProCent | Zvýšení těžby | Japonsko | Exxon | Primární nabídka akcií | Ropa typu Brent | Marže | Aktivum | TopForex | Značný zájem | Společnost XTB | Dezinformace | Situace | Šíření koronavirové nákazy | Miliardy eur | Tržby | Kurs koruny k euru | Konsensus | Pozitivní výsledek | Vrcholy | Býčí trh | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Guvernér | Dividenda | Peking | Ruský ministr | Spready | HDP | Skupina G20 | Ekonom | Bývalý šéf | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Investování je rizikové | JP Morgan | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Eskalace napětí | Průměrná cena | Politici | Obchodní bilance | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Výprodej | Členové OPEC | Salmán | Ropný benchmark | ČTK | Investiční fond | Odhad letošního růstu | Ztráty | Zásobníky | Česká národní banka | Spojené arabské emiráty | Čínské firmy | Klesající inflace | Akcie | Medvědí trend | Norská koruna | Kupci | Mzda | NERV | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Železná ruda | Pražská burza | Podniky | SPAC | Lucid | Američtí zákonodárci | Růst ceny ropy | AAA | Vývoj ceny | Býčí trend | Dodavatelské řetězce | Světová ekonomika | Češi | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Napětí na Blízkém východě | Nižší DPH | Prognózy | Daně | Výběry | Dnešní zpráva | Zvýšení těžby ropy | Shein | Americká ekonomika | Růstový trend | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Snížení těžby | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Aerolinky | Ceny pohonných hmot v Česku | Saúdové | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Sekundární prodej akcií | Podnikatelské aktivity | Odveta | Rally | Investujte | Konkurence | Komunikace | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Obchodování na burzách | Ekonomická aktivita | Zisky | Delta | 100 miliard dolarů | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | Ukazatel | Slabší dolar | Měny | Ropa WTI | Burzy | Standard Oil | Chaos | Trh s ropou | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Úbytek | Partneři | Covidové pandemie | Real Estate | Letectví | Emirates | Organizace | Nervozita | 1 milion | Reakce investorů | Praha | Společnost IHS Markit | Situace kolem koronaviru | Jižní Korea | Média | Kontrakty na ropu | Rozšíření | Plány | Celkové příjmy | Nižší poptávka | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Americké společnosti | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Státní investiční fond | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Druhy ropy | Míra | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Libanonský soud | Rosněfť | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Agentura Bloomberg | Krize | Sinopec | OECD | Íránská ropa | Nabídka akcií | Centrum | Hrozí krach | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Mluvčí společnosti | Těžba ropy | Frustrace | Bohemia Energy | JDE | Prezident Joe Biden | MT4 | Snížení těžby ropy | Cena | Německo | Krach | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Snížení sazeb | BAT | Finanční prostředky | Největší americká banka | Ekonomická data | Situace na trhu | Pád cen | Upisování | CIA | Co bude | Medvědi | Tadawul | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Server CNBC | Podhodnocený | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | Boj s koronavirem | Ekonomika | Exprezident | SEC | Schodek | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Úspěch | Těžaři ropy | Cíle | Kryptoměny | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Ceny v Česku | Země G7 | Americká vláda | Hodnota transakce | Šance | Fundamenty | Poptávka po ropě | Černá labuť | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Irák | ČR | XTB | Kontrakt | Index amerických akcií | Zvyšování úroků | Americký Fed | Čínské akcie | Pozice | Aktivity v eurozóně | Demokratické strany | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | IPO Saudi Aramco | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | Průměrná mzda | Americký Senát | Waste Management | Angola | Texas | Inflační tlaky | Soud | Družba | Sankce Západu | Fox Business | Vzestup ceny | OPEC | Řetězce | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Objem ropy | Průměrná hodnota | IHS | Spotřebitelé | Akcenta | Zkrocení inflace | Výkonný ředitel | Rostoucí výnosy | Embargo | Čerpací stanice | Polsko | Guyana | Jeden dolar | Omezení produkce | SEB | Meziroční růst cen | Auta | Analytici společnosti | Základní úrok | Státní ropná společnost | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | IPO | Turkish Airlines | Světoví těžaři | Emitent | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | USD | Cestování | Síla amerického dolaru | Contango | Sekundární prodej | Martin Krištoff | Delta mutace | Investing.com | Obchodování s komoditami | Zdražování pohonných hmot | Tržní podíl | US500 | Ekologické organizace | Cena ropy | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Ceny nafty | Luiz Inácio Lula da Silva | Vysoké ceny ropy | Propad | Elektrická auta | ANO | Finanční ztráty | Agentura AP | Nemovitosti | USA Donald Trump | Invest | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Dnes ČTK | Stav nouze | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Opce | Investment | ING | Americký dolar | RISE | Nízké ceny ropy | Mutace koronaviru | Koruna dnes | Primární veřejné nabídky (IPO) | Nižší ceny ropy | SPAD | Voda | Prodej ropy | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Ceny suroviny | Vývoz plynu | Turistický ruch | Světové poptávky | ROCE | Spekulace | Paradox | Navýšení | EU | Redukce | Miliardy | Inflační vlna | Poradci | Globální trh | Poptávky po ropě | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Uhlí | Kolaps cen | Vyšší cla | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Ukazatele | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Lobbing | Markit | Jihokorejské akcie | Baker Hughes | CNBC | Indonésie | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot
|
|