Pátek 27. květen 2022 18:26
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
virarosi krypto
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - BH Securities

img

Ceny zemědělských výrobců rostou nejrychleji od roku 1992

16.05.2022 „Inflační spirála se dál prudce rozjíždí. Skokový růst cen výrobců předznamenává, že spotřebitelské ceny budou nadále dynamicky růst. Bohužel se stále nacházíme před dosažením vrcholu a další měsíce budou ve znamení ještě vyšší inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Počet zahraničních hostů se meziročně zvýšil o 1 500 procent

11.05.2022 „Královéhradecký kraj porazil Prahu v celkovém počtu tuzemských hostů. Stalo se tak v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy Češi preferovali návštěvu hor před návštěvou památek,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hranice 14 procent padla. Inflace dál prudce stoupá

10.05.2022 „Boj s inflací jsme prohráli. Nyní již neexistuje myslitelný způsob, který by prudký růst cen dokázal zastavit. Začínají se měnit naše inflační očekávání, což způsobí, že éra prudkého růstu cen bude dlouhodobějším jevem. Naše ekonomika směřuje ke stagflaci a životní úroveň lidí se bude propadat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stavební produkce narůstá i při skokovém zdražování

09.05.2022 „Růst cen nemovitostí letos nemusí porazit inflaci. V dlouhodobém horizontu však ceny na realitním trhu porostou rychleji než inflace a do 12 let by mělo dojít k jejich zdvojnásobení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zvýšení sazeb ČNB prodraží hypotéky, na které dosáhne méně lidí

05.05.2022 Zvýšení sazeb České národní banky dále prodraží financování hypoték, na které také dosáhne méně lidí. Zhorší se rovněž podmínky financování podniků. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Bankovní rada ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta. Tak vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999.
img

ČNB opět rázně zakročila proti inflaci

05.05.2022 „Prudké zvyšování úrokových sazeb tlumí náš ekonomický růst. Bohužel hrozí, že dříve, než porazíme inflaci, skončíme ve stagflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Naše ekonomika může skončit ve stagflaci

29.04.2022 „O tom, že letošní rok bude spojen s vysokou inflací, nikdo nepochybuje. Otázkou však je, jak se bude vyvíjet růst naší ekonomiky. Dobré výsledky z prvního čtvrtletí se budou v následujících čtvrtletích zhoršovat, což může vést až do stagflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zrychlení růstu cen výrobců znamená, že inflace bude ještě kulminovat

20.04.2022 Březnové zrychlení cen výrobců znamená, že inflační vlna bude v Česku teprve kulminovat. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Za rostoucími cenami stálo podle nich především zdražení komodit včetně energií. V zemědělství se meziročně ceny výrobců zvýšily o 27,2 procenta, v průmyslu zrychlil růst na 24,7 procenta a ve stavebnictví na 10,4 procenta.
img

Průmysl, zemědělství i stavebnictví zažívají cenové šoky

20.04.2022 „Při pohledu na vývoj cen výrobců nelze očekávat nic jiného než další vzestup inflace v české ekonomice. Bohužel jsme uvízli v inflační spirále, která se rozjíždí a poškozuje naše hospodářství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Indie může změnit světový obchod s pšenicí

19.04.2022 „Vývozy pšenice z Ukrajiny a Ruska může z podstatné části nahradit Indie. Díky tomu by mohlo dojít ke stabilizaci cen na světových trzích s pšenicí a předešlo by se humanitárním problémům v rozvojových zemích.
img

Středoškoláci budou debatovat o kryptoměnách

14.04.2022 V Senátu se v pondělí 25. dubna utkají nejlepší středoškolští debatéři o titul mistra 27. ročníku Debatní ligy. Od září loňského roku se 72 soutěžních týmů setkávalo každý měsíc na kvalifikačních turnajích a bojovalo o postup do finále. Vyřazovací kola před pondělním finále proběhnou o víkendu 23. - 24. dubna v prostorách pražského Gymnázia Nad Alejí.
img

Putinova inflace zasáhla českou ekonomiku

11.04.2022 „Putinova inflace je sociálně necitlivá, protože vede ke zdražování nezbytných energetických a zemědělských komodit. Náklady na život v České republice prudce stoupají a lidem se snižuje kupní síla úspor. Současný vývoj v ekonomice bohužel bude doprovázen snižováním životní úrovně lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Drahé hypotéky mohou vést ke snížení reálných cen nemovitostí

06.04.2022 „V minulých letech bylo takřka nemožné snížit cenu nemovitosti vyjednáváním. Zájemců o koupi bylo příliš mnoho, takže spíše docházelo k navyšování ceny v průběhu prodeje. Nyní se situace na trhu mění. Drahé hypotéky snižují poptávku po nemovitostech, takže je opět možné vyjednat si příznivější cenu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pádivá inflace výrazně ovlivní tržby obchodníků

05.04.2022 „Lidé, kteří budou nakupovat stále stejné produkty, budou platit stále více peněz. To zajistí nominální růst tržeb obchodníků. Otázkou však zůstává, jestli vzhledem k vysoké inflaci budou narůstat i reálné tržby obchodníků. Zatím se tak děje kvůli nízké srovnávací základně z loňského roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zahraniční vlastníci si rozdělili na dividendách 204 miliard korun

31.03.2022 „Důležité části našeho hospodářství vlastní cizinci, což vede k výraznému odlivu kapitálu z České republiky do ciziny. To bohužel v konečném důsledku zpomaluje rozvoj naší země,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Přirozený úbytek Čechů byl nejvyšší v historii

21.03.2022 „Pandemie koronaviru je jednou z hlavních příčin dosažení smutného rekordu. Přirozený úbytek populace byl v loňském roce nejvyšší v historii naší země od jejího vzniku v roce 1918,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny výrobců předznamenávají další vzestup inflace

15.03.2022 „Již před vypuknutím války na Ukrajině docházelo k mohutnému nárůstu cen výrobců. Nyní lze očekávat, že se situace ještě více vyhrotí, protože se bude komplikovat situace v dodavatelských řetězcích. K tomu navíc pokračuje energetická krize a vlivem příchodu uprchlíků vzroste poptávka, která umožní obchodníkům dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nic neroste až do nebe. Ani tržby na internetu

14.03.2022 „Pandemie prudce zvýšila zájem lidí o nakupování na internetu. S koncem nejtvrdších koronavirových opatření se však část zákazníků vrátila do kamenných prodejen. To vedlo k poklesu tržeb v e-shopech. Nicméně do stavu před pandemií se nevracíme a mnohé kamenné obchody začínají fungovat i jako výdejny zboží zakoupeného na internetu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stavebnictví těží z vysokých cen na realitním trhu

11.03.2022 „Nákup pozemku a následná stavba rodinného domu vychází levněji než nákup dokončené nemovitosti obdobných parametrů na realitním trhu. To může udržovat vysokou poptávku ve stavebnictví i v době zdražování stavebních materiálů, lidské práce a hypotečních úvěrů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Českou ekonomiku zasáhla pádivá inflace

10.03.2022 „Inflace v České republice se dostala na dvoucifernou úroveň, takže ji oficiálně můžeme označovat za pádivou. V důsledku tohoto vývoje dochází k výraznému snížení kupní síly úspor a inflace se stává součástí kalkulací při uzavírání smluv. To může způsobit, že období vysoké inflace v naší zemi bude trvat déle než do konce letošního roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

MPO bude kontrolovat umělé zvyšování marží u pohonných hmot

09.03.2022 Ministerstvo průmyslu a obchodu zadalo příslušným orgánům systém kontrol distributorů pohonných hmot, aby měl stát přehled o případném umělém zvyšování marží u benzinu a nafty. Vláda je připravena zasáhnout, pokud marže obchodníků porostou a budou uměle zvyšovat ceny. Na tiskové konferenci po jednání vlády to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).
img

Litr benzinu či nafty může podle ekonomů stát i přes 55 korun

08.03.2022 Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 43,51 koruny, litr nafty 45,32 Kč. Nafta zdražuje rychleji, během 24 hodin vzrostla její cena o 1,17 Kč, benzin zdražil za stejnou dobu o 74 haléřů. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005. Podle oslovených ekonomů by se cena pohonných hmot mohla vyšplhat i přes 55 korun za litr, v nejhorších případech i přes 60 korun.
img

Ceny pohonných hmot v ČR nadále rostou, nafta zdražuje rychleji

07.03.2022 Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 42,77 koruny, litr nafty 44,15 Kč. Nafta zdražuje rychleji, v porovnání s pátkem jsou její ceny vyšší o 1,83 koruny, benzin zdražil za stejnou dobu o 1,19 Kč. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005.
img

Výrobce zasáhla masivní vlna zdražování. V průmyslu nejhorší za 30 let

23.02.2022 „Vlna zdražování rozhodně nekončí. Naopak ještě může nabrat na síle. Naznačují to ceny výrobců, které v lednu dramaticky narostly. Lidé se musí připravit na další skokový růst cen potravin, průmyslových výrobků i stavební produkce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader-22022022-19-zm.jpg

Forex: Koruna dnes oslabila k euru i dolaru, vývoj ovlivnila situace na Ukrajině

22.02.2022 Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. Na euro ztratila od pondělního podvečera 11 haléřů a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 24,48 EUR/CZK. Ve vztahu k dolaru si česká měna pohoršila o desetník na 21,60 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru společnosti Patria Online. Vývoj podle analytiků ovlivnila situace na východě Ukrajiny.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Analytici: Akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během pár týdnů

22.02.2022 Světové akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během několika týdnů. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Samozřejmě bude podle nich záležet na vývoji situace a rozsahu sankcí vůči Rusku.
img

Dění kolem Ukrajiny odstartovalo paniku na trzích

22.02.2022 „Vyhrocení bezpečnostní situace ve východní Evropě má hmatatelné dopady na trhy. Vydělat se dá na energetických a zemědělských komoditách či drahých kovech. Naopak riziková aktiva jako akcie či kryptoměny zažívají masivní výprodej,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Evropě hrozí ropné šoky

16.02.2022 „Po prudkém zdražování elektřiny a plynu přichází výrazný nárůst ceny ropy. Trhy se totiž obávají, že v případě vyhrocení konfliktu na Ukrajině může Rusko přestat dodávat ropu do Evropy. Energetická krize by tak mohla být doprovázena ropnými šoky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cestovní ruch prožil další obtížný rok

09.02.2022 „Rok 2021 přinesl jen mírné zlepšení v rámci cestovního ruchu. Zvýšil se sice zájem Čechů o cestování v tuzemsku, nicméně Česká republika byla v podstatě vymazána z map pro cizince z jiných než evropských zemí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stavebnictví po obřím propadu roste jen mírně

07.02.2022 „V loňském roce bylo dokončeno 34 641 bytů, což bylo o 229 více než o rok dříve. Bohužel jsme se však nevrátili na úroveň před pandemií, kdy v roce 2019 bylo dokončeno 36 406 bytů. Nedostatek bytů na realitním trhu vede k vysokému růstu cen, což zhoršuje dostupnost vlastnického bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Základní úroková sazba je nejvyšší za 20 let

03.02.2022 „Nízké úrokové sazby v posledních dvou dekádách nahrávaly dlužníkům. Razantní kroky České národní banky však mění pravidla hry. Nyní se vyplatí žít bez dluhů. Lidé by se proto měli zaměřit na brzké splacení svých závazků, jinak je vysoké úrokové sazby ožebračí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny pohonných hmot v ČR rostou. Lidem se vyplatí vyrazit do Polska

02.02.2022 „Čerpací stanice v českém pohraničí zapláčou, protože lidé budou jezdit tankovat do Polska, kde jsou pohonné hmoty přibližně o 8 korun za litr levnější než u nás. Nákupem paliv to však nekončí. Lidem se vyplatí zajet si i pro potraviny, dětské potřeby, hnojiva či cigarety,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Naše ekonomika je závislá na dluhových steroidech

01.02.2022 „Je zřejmé, že sen o obnově ekonomiky ve tvaru V se rozplynul jako pára nad hrncem. Naše hospodářství se bude na úroveň před příchodem pandemie vracet delší dobu, než jsme si původně přáli. Navíc v průběhu koronavirové krize došlo ke skokovému růstu zadlužení České republiky a ekonomiku začala poškozovat vysoká míra inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Vyšší daň, menší výběr – Česko daň na tabák přestřelilo

27.01.2022 O 10,78 miliardy korun za očekáváním vloni zaostal výběr spotřební daně z tabáku. Rozpočet z ní inkasoval 56,22 miliardy korun, což je přesně stejně jako před čtyřmi lety. Sazba daně přitom mezitím vzrostla o třetinu.
img

Prudký růst cen negativně ovlivnil zemědělství, průmysl i stavebnictví

17.01.2022 „Zdražování komodit a chemických látek neblaze ovlivní růst cen v zemědělství. Hnojiva výrazně podraží, což se odrazí ve zvyšování cen potravin. Hrozí, že někteří výrobci budou šidit kvalitu, aby udrželi přijatelné ceny pro spotřebitele,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace v Argentině vzrostla na 50,9 procenta

14.01.2022 „Argentina se potácí ve vážných ekonomických problémech. Pokud jí nepomůže Mezinárodní měnový fond, hrozí jí další bankrot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Tržby za prodej oděvů a obuvi vzrostly o 283,5 procenta

13.01.2022 „Lidé mají chuť utrácet úspory z koronavirové krize. Neodrazuje je ani vysoká inflace. Výsledkem jsou obří nárůsty tržeb obchodníků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Dvouciferné zdražování je běžné u mnoha produktů

12.01.2022 „Inflace pálí úspory lidí, které v koronavirové krizi narostly na rekordní úroveň. Naspořené peníze je proto vhodné chránit například pomocí protiinflačních státních dluhopisů. Standardní úročení vkladů v bankách není při současné inflaci dostatečné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zadlužení veřejného sektoru dosáhlo úrovně 40,5 procenta

10.01.2022 „Především kvůli deficitnímu hospodaření ústředních vládních institucí se meziročně zvýšila míra zadlužení veřejného sektoru na 40,5 procenta. Česká republika však stále patří mezi nejméně zadlužené země Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stavebnictví potřebuje zahraniční pracovníky

07.01.2022 „Drahé stavební materiály, vysoká cena práce a růst cen pozemků prodražují budování staveb. Vzniká tak tlak na růst cen nových nemovitostí. To v kombinaci se zdražováním hypotečních úvěrů může vést ke snížení zájmu lidí o koupě nových nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst spotřeby nereflektuje vývoj příjmů

07.01.2022 „Příjmy českých domácností rostou výrazně pomaleji než spotřeba. To v mnohých rodinách způsobí vážné finanční problémy. Na vině je zdražování, které sužuje naši ekonomiku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cementárny jsou trnem v oku ekologů

05.01.2022 „Ekologové se dívají na cementárny podobně jako na fosilní elektrárny, ropné rafinerie, koksovny či ocelárny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

ČNB pokračuje ve válce proti inflaci

22.12.2021 „Po dnešním zvýšení úrokových sazeb bychom se v příštím roce měli dočkat postupného snižování inflace. Spolu s inflací však bude brzděn i ekonomický růst,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hudebníci prodávají svá celoživotní díla

17.12.2021 „Hudební společnosti začaly ve velkém nakupovat celoživotní díla známých umělců. Může za tím být plán americké vlády na zvýšení daní. Tomu se včasnými prodeji svých děl zřejmě chtěli vyhnout Bruce Springsteen, Bob Dylan, David Crosby, Neil Young, Paul Simon či Stevie Nicks. Svá díla prodávaly i kapely The Killers a Imagine Dragons,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cenový chaos ochromuje naše hospodářství

16.12.2021 „Prudký růst cen bude zhoršovat dostupnost základních životních potřeb. Kromě energií a průmyslových výrobků, výrazně zdraží i potraviny a bydlení. Inflace tak může zásadně navýšit míru chudoby v České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Letošní rok byl z pohledu IPO nejlepší za 21 let

14.12.2021 „Díky uvolněným politikám centrálních bank je na trzích obří množství peněz, které hledá své uplatnění ve světě investic. To v letošním roce umožnilo rekordnímu množství firem úspěšně vstoupit na burzu. Největší zájem byl o technologické společnosti,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Jako když vymře celé okresní město

13.12.2021 „Počet obyvatel naší země začal rychle klesat. Alarmující jsou počty zemřelých lidí. Zneklidňující je i skutečnost, že z naší země odchází více lidí, než se k nám stěhuje. Oproti předchozím rokům se jedná o zásadní změnu trendu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace nabrala vražedné tempo

10.12.2021 „Lidé si v rámci pandemie utáhli opasky. Díky tomu narostly úspory domácností na rekordní úroveň. K povolení opasků však bohužel nedojde. Obří inflace postupně likviduje kupní sílu nashromážděných úspor,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nezaměstnaných je méně něž volných pracovních pozic

08.12.2021 „Na trhu práce je nedostatek pracovních sil, což vytváří tlak na růst mezd. Přetrvávání této situace může likvidovat firmy s nízkou přidanou hodnotou, které si nebudou moci dovolit slušně odměňovat své zaměstnance,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Prodražování staveb dostává rodiny do svízelných situací

07.12.2021 „Kvůli vysokému růstu cen stavebních prací a materiálů se množí případy, kdy lidé nemají dostatek peněz na dokončení rozestavěných rodinných domů. V mnohých případech jim banky odmítají navýšit hypoteční úvěry, což vytváří extrémně nepříjemné situace. V lepším případě se lidé stěhují do rozestavěných a nezkolaudovaných domů. V horším případě jsou rozestavěné domy neobyvatelné a rodiny jsou nuceny je prodat, protože si nemohou dovolit splácet hypotéky a k tomu ještě platit nájemné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Největší růst tržeb vykázali obchodníci, kteří v loňském roce trpěli kvůli covidovým opatřením

06.12.2021 „Tržby obchodníků výrazně vzrostly. Nicméně jedná se hlavně o efekt nízké srovnávací základny z předchozího roku, kdy kvůli opatřením proti šíření koronaviru došlo k výraznému poklesu prodejů v kamenných prodejnách,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Průměrná mzda vzrostla na 37 499 korun

06.12.2021 „Přestože lidem výrazně narůstají mzdy, v obchodech si toho o moc víc nekoupí. Problém je v tom, že nominální růst mezd z většiny požírá vysoká inflace. Reálně tak mzdy rostou jen hlemýždím tempem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Trumpova sociální síť vzbudila velký zájem investorů

03.12.2021 „Donald Trump po zrušení neúspěšného blogu From the Desk of Donald J. Trump, spustí svou sociální síť. Ta zatím funguje jen ve zkušební verzi, přesto její akcie od října stouply o 360 procent,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cena ropy zažívá volný pád. Pumpaři však hrají mrtvého brouka

01.12.2021 „Kartel OPEC a jeho spojence trápí přebytek ropy na trhu, který vede k prudkému poklesu cen. Na svém jednaní se zřejmě dohodnou, že nebudou dál navyšovat těžbu. Oproti tomu řidiči se mohou radovat, čerpací stanice postupně začnou zlevňovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Česká ekonomika roste díky steroidům. Po jejich vysazení může přijít recese

30.11.2021 „Vysoká zaměstnanost podporuje spotřebu domácností. Ta v kombinaci s vysokými vládními výdaji napomáhá růstu naší ekonomiky. Vládní výdaje jsou však financovány na dluh, takže se jedná o růst vyhnaný steroidy. Skutečný stav naší ekonomiky není dobrý a v krajním případě se můžeme vrátit do recese,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Výjimečný křeček obchodující s kryptoměnami zemřel

29.11.2021 „Investiční strategie pana Goxxe byla úspěšná jen v krátkém období, kdy povětšinou narůstala tržní kapitalizace kryptoměn. Určitě není vhodné ji napodobovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zdražování pohonných hmot končí

24.11.2021 „Přísnější opatření proti pandemii koronaviru jsou zaváděna v mnoha zemích po celém světě. Důsledkem těchto opatření bude snížení mobility lidí. To povede k poklesu poptávky po pohonných hmotách, což by mělo snížit cenu na ropném trhu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Podvodníci mají svůj svátek. Jmenuje se Black Friday

24.11.2021 „Kdyby byl Black Friday výhodný pro zákazníky a obchodníci by na něm prodělávali, dávno by ho zrušili. Místo toho jsme svědky monstrózních marketingových kampaní, kterými se obchodníci k tomuto svátku konzumu hrdě hlásí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Turecký prezident se chová jako ekonomický analfabet

18.11.2021 „Turecko má vážné problémy s inflací a oslabováním své měny. To odrazuje zahraniční investory, kterým nedůvěryhodná politika tamní centrální banky ničí plánované projekty,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst cen v průmyslu je nejvyšší v historii ČR

16.11.2021 „Zdražování dál nabírá na síle a ničivě dopadá na naše hospodářství. Nová data o cenách výrobců dokládají, že rozhodnutí České národní banky o skokovém růstu úrokových sazeb bylo správné. Dostali jsme se totiž do situace, kdy se inflace stala největší hrozbou naší ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Držte si klobouky. Inflace strmě narůstá

10.11.2021 „Doba přeje dlužníkům, kteří mají úvěry s nízkými úroky. Jim vysoká inflace pomáhá znehodnocovat peníze, které dluží. Naopak střadatelé, kteří své úspory nechávají na běžných bankovních produktech, musí počítat s tím, že jim inflace pálí úspory na popel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

V produkci masa jsme zcela nesoběstační

09.11.2021 „Češi jedí málo hovězího masa, protože je oproti vepřovému a drůbežímu masu cenově hůře dostupné. Stále přitom platí, že kdybychom maso přestali dovážet ze zahraničí, stála by se na něj fronta jako za minulého režimu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cestovní ruch se nadechl, aby se znovu potopil

09.11.2021 „Cestovnímu ruchu se daří jen ve druhém a třetím čtvrtletí roku. Ve zbývající polovině roku skomírá kvůli pandemii koronaviru. To zásadním způsobem mění podnikatelské modely v tomto odvětví a vede k poklesu jeho významu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nárůsty cen brání dokončování staveb

08.11.2021 „Realitní trh dál sužuje akutní nedostatek nemovitostí nabízených k prodeji, což vede ke skokovému růstu cen. Ten by do budoucna mohl být zmírněn zvyšujícími se úrokovými sazbami na hypotékách, které mohou odradit nové zájemce o pořízení vlastního bydlení. Snížení zájmu na hypotečním trhu by však nemělo vést k poklesu cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Internetový prodej dobývá nová území. Nákupní centra se mění na výdejny zboží

05.11.2021 „Změna nákupního chování spotřebitelů v koronavirových časech nepříjemně dopadá na nákupní centra, která získávají funkci výdejen zboží zakoupeného na internetu. Kamenné obchody se v budoucnu stanou jen reprezentativními prostory, kde si zákazníci budou moci vyzkoušet nové zboží. Prodeje se ještě více přesunou na internet,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

ČNB šokovala extrémním růstem úrokových sazeb

04.11.2021 „Ani astronomické zvyšování úrokových sazeb nedokáže odvrátit zdražování, které nás do konce letošního roku čeká. Dává nám však naději, že se růst cen zbrzdí v příštím roce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Společensky odpovědné investování dobývá portfolia českých investorů

25.10.2021 Obchodník s cennými papíry BH Securities umožňuje investovat prostřednictvím nové investiční strategie, která je založena na megatrendu dnešní doby, jenž nese zkratku ESG (Environment – životní prostředí, Society – společnost, Governance – řízení). Jak již samotná zkratka napovídá, nová investiční strategie se soustředí na investice, o kterých můžeme říct, že jsou šetrné k životnímu prostředí, společensky odpovědné a mají dobře nastavené procesy řízení.
img

V průmyslu se zdražuje nejrychleji od roku 1993. Růst cen se naplno rozjel i ve stavebnictví a zemědělství

18.10.2021 „Zdražování stále nabírá na obrátkách. Je tak zřejmé, že rozhodnutí České národní banky o zvýšení úrokových sazeb bylo správné a v následujících měsících zřejmě dojde k jejich dalšímu růstu. V případě, že bychom rázně nezakročili proti inflaci, rekordně vysoké úspory Čechů vzniklé v pandemii by byly spáleny na popel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Řepky bude nejméně od roku 2006. Horší bude i úroda obilovin a brambor

15.10.2021 „Letošní sklizně jsou slabší než loňské. Lidé by se proto měli připravit na zdražování pečiva a dalších výrobků z obilovin. Vyšší ceny lze očekávat i u brambor,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Nová vláda zřejmě povede k odpovědnější rozpočtové politice

10.10.2021 Nová vláda, která zřejmě vzejde z parlamentních koalic, pravděpodobně povede k odpovědnější rozpočtové politice. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zásadnější reformy vzhledem k roztříštěnosti koaličních stran nečekají. Šance hnutí ANO na vytvoření stabilní vlády jsou minimální. Většinu v dolní komoře Parlamentu získají volební koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a Pirátů se Starosty.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Výsledky voleb neovlivní vývoj kurzu koruny a cen českých akcií

10.10.2021 Výsledky parlamentních voleb, ve kterých uspěly koalice opozičních stran, neovlivní vývoj kurzu koruny, cen českých akcií či státních dluhopisů. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Většinu v dolní komoře Parlamentu získají volební koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a Pirátů se Starosty.
img

Růst cen bytů o 14,5 procenta v ČR byl ve 2. čtvrtletí třetí nejvyšší v EU

07.10.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.
img

ČNB rázně zasáhla proti inflaci

30.09.2021 „Tempo růstu cen je natolik vysoké, že se Česká národní banka odhodlala k ráznému řešení. Zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu, což je nejvíce od roku 1997. Tento krok nám dává naději, že ceny v příštím roce porostou pomaleji než letos,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Lidé průměrně spotřebovávají 27 236 korun měsíčně

30.09.2021 „Lidé v průměru utrácí o 2 530 korun měsíčně více než před rokem. Může za to odložená spotřeba z koronavirových časů i zdražování drtivé většiny zboží a služeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní českou ekonomiku

27.09.2021 Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní vývoj české ekonomiky. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Úspěch Zelených může sice podle nich znamenat rozpory ohledně využití jaderných elektráren a může také zvýšit tlak na automobilky ohledně opuštění spalovacích motorů. Německo však zůstane stabilním a spolehlivým partnerem, což je zásadní pro český zahraniční obchod, dodali.
img

Universal Music vstoupil na burzu s velkým úspěchem

21.09.2021 „Hudební svět se radikálně mění. Prodej fyzických nosičů výrazně klesá. Podobné je to i se stahováním hudby. Trhu jednoznačně vévodí streamování, jehož obliba skokově narůstá,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\p-20092021-lv.gif

Analytici: České akcie by letos mohly posunout svá 11letá maxima

20.09.2021 Akcie na pražské burze, které v pátek podle indexu PX posílily na jedenáctiletá maxima, by ve zbytku roku mohly rekord dále posunout. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Růst by již podle nich neměl být tak výrazný, při negativním vývoji na světových trzích nevyloučili ani korekci.
img

Za 17 špatných let jsme nezvládli postavit 111 792 bytů

17.09.2021 „Vlastnické bydlení je stále méně dostupné. Příčiny hledejme v obdobích let 1994 až 2003 a 2011 až 2017, kdy jsme oproti dlouhodobému průměru nepostavili celkem 111 792 bytů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny průmyslových výrobců rostou nejrychleji od roku 1993

16.09.2021 „Do ekonomiky jsme v průběhu pandemie narvali příliš mnoho peněz. Zároveň jsme pozastavovali výrobu. To vytváří extrémně silné inflační tlaky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hypotéku je lepší vzít si pozdě nežli ještě později

15.09.2021 „Vzhledem k vysoké inflaci se lidem stále vyplatí čerpat hypoteční úvěry. Reálná hodnota vypůjčených peněz totiž klesá výrazně rychleji, než narůstají úroky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stát přijde o 10 miliard korun na dani z tabákových výrobků

14.09.2021 „Lafferova křivka nám říká, že zvyšování daní vede od určitého bodu k nižším daňovým výnosům. Toho si naši zákonodárci zřejmě nebyli vědomi, když zvyšovali daně na tabákové výrobky. Data totiž potvrzují, že prudké zvýšení daní snížilo daňový výběr. Letošní plán se nepodaří naplnit o 10 miliard korun a výběr spotřební daně z tabákových výrobků klesne pod úroveň loňského roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Počet obyvatel ČR přestal klesat. Počet úmrtí je však stále vysoký

13.09.2021 „Ve druhém čtvrtletí letošního roku zemřelo o 3 179 více obyvatel, než činil pětiletý průměr z předchozích druhých čtvrtletí. Oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku, kdy zemřelo o 16 103 více obyvatel, než činil pětiletý průměr z předchozích prvních čtvrtletí, se jedná o výrazné zlepšení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst cen je nejrychlejší za 13 let

10.09.2021 „Do ekonomiky se pumpovaly peníze o sto šest. Ve stejné době se přitom pozastavovaly výrobní kapacity, což snížilo množství produktů na trhu. Prudké zdražování je logickým důsledkem těchto činů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pumpaři ignorují pokles ceny ropy

25.08.2021 „Loňské ztráty nutí čerpací stanice, aby si navyšovaly marže na prodeji pohonných hmot. Příliš se proto nehrnou do konkurenčního boje a záměrně přehlížejí pokles ceny ropy na trzích,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Každé sté pivo na světě pochází z České republiky

24.08.2021 „Největším výrobcem piva na světě byla v loňském roce společnost Anheuser-Busch InBev z Belgie, pod kterou patří značky Budweiser, Stella Artois či Beck’s. Dokonce můžeme říct, že každé čtvrté pivo pocházelo právě z této produkce. Na druhé příčce se umístila nizozemská společnost Heineken s podílem 12,2 procenta na světové produkci. Třetí v pořadí skončila společnost Carlsberg z Dánska,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Meziroční inflace v červenci nejvyšší za rok, překonala očekávání trhu i ČNB

10.08.2021 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply nejvíce za rok. Inflace dosáhla 3,4 procenta a proti červnu zrychlila o 0,6 procentního bodu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Růst cen tak překonal očekávání trhu i České národní banky (ČNB), která v prognóze odhadovala o 0,4 bodu nižší inflaci. Vývoj ovlivnilo zejména zdražení pohonných hmot a aut. Podle analytiků, které oslovila ČTK, se inflace v nejbližších měsících nevrátí pod tři procenta, a koncem roku se dokonce přiblíží ke čtyřem procentům. To podle nich odporuje scénář dalšího růstu úrokových sazeb centrální banky.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Červencová inflace podporuje scénář dalšího růstu sazeb ČNB

10.08.2021 Červencová meziroční inflace byla nad očekáváním trhu a podporuje scénář dalšího růstu úrokových sazeb České národní banky. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. V nejbližších měsících se podle nich inflace nevrátí pod tři procenta, naopak koncem roku se podle nich přiblíží čtyřem procentům. Spotřebitelské ceny v červenci meziročně stouply o 3,4 procenta, což bylo nejvíce od loňského července, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Panattoni pro BHS Real Estate Fund vybuduje logistický park za více než 1,5 miliardy korun

30.07.2021 BHS Real Estate Fund ve spolupráci se stavitelem průmyslových nemovitostí Panattoni vybuduje nový logistický park poblíž Bratislavy. Projekt s názvem Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysokou poptávku po skladových prostorech, které budou mít skvělou dopravní obslužnost pro Slovensko, Rakousko, Českou republiku i Maďarsko.
img

BHS Private Equity Fund investuje do výroby krmných směsí

28.06.2021 BHS Private Equity Fund ve spolupráci s odborným poradcem Versute Investments a vlastníky společnosti Babičkin Dvor připravili projekt na výstavbu a provoz výrobny krmných směsí pro hospodářská zvířata. Projekt bude zastřešen samostatnou společností Babičkin Dvor Agro Servis a vytvoří silné synergické efekty kolem stávajícího podnikání.
img

BHS Private Equity Fund

17.06.2021 BHS Private Equity Fund se zaměřuje na investice do malých a středních podniků v České republice a na Slovensku. Navzdory komplikacím spojeným s pandemií koronaviru a četným vládním omezením se Fondu v roce 2020 nebývale dařilo. Investorům vytvořil rekordní čistý výnos ve výši 23,11 procenta.
C:\fakepath\Coinbase.png

Debut na trhu Nasdaq ocenil kryptoměnovou burzu Coinbase na 100 miliard USD

15.04.2021 Na americkém trhu Nasdaq se včera začalo obchodovat s akciemi společnosti Coinbase Global, která je provozovatelem největší kryptoměnové burzy ve Spojených státech. Akcie zahájily s cenou 381 dolarů za kus, což celý podnik ohodnotilo na zhruba 100 miliard dolarů (téměř 2,2 bilionu Kč) a výrazně přesáhlo referenční cenu 250 dolarů stanovenou v úterý. Následně se tržní cena vyšplhala na 112 miliard dolarů, později však sestoupila až na 83 miliard dolarů, napsala agentura Reuters.
img

Kryptoměny dobývají investiční svět

09.03.2021 „Díky novým finančním nástrojům lze obchodovat s kryptoměnami přes investiční účty u obchodníků s cennými papíry. Tím se obchodování s kryptoměnami stalo přístupné i pro klasické investory, kteří se doposud orientovali hlavně na akciové trhy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Objem obchodování s bitcoiny v ČR letos stoupl na čtyři miliardy

29.12.2020 Objem obchodu s bitcoiny a dalšími krypto měnami v Česku letos vzrostl o třetinu na zhruba čtyři miliardy korun. Bitcoin přitom výrazně dominuje. Důvodem růstu je posilující kurz bitcoinu, koronavirová epidemie i nejistota na světových trzích. ČTK to řekl ředitel největšího tuzemského obchodníka s kryptoměnami Bitstock.com Martin Stránský.
img

Fatální omyl o snižování daní

23.11.2020 „Když lidem necháme více peněz, zvýší se kromě spotřeby i soukromé úspory a investice. Tato kombinace efektů má pro dlouhodobý rozvoj hospodářství blahodárné účinky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Analytici: Bitcoin by mohl opět atakovat hranici 20.000 USD

19.11.2020 Hlavní kryptoměna bitcoin bude v příštích týdnech dále posilovat a mohla by opět atakovat rekordní hranici 20.000 USD, tedy přes 440.000 Kč. Důvodem je nejistota na světových trzích způsobená zhoršující se situací kolem epidemie koronaviru. Ekonomové oslovení ČTK však zároveň varují před příliš rychlým zhodnocováním bitcoinu.
img

Skupina PPF se v pololetí propadla do ztráty 10,32 mld. Kč

03.11.2020  Skupina PPF v prvním pololetí letošního roku spadla do ztráty 10,32 miliardy Kč (384 milionů eur). O rok dříve firma vydělala 15,4 miliardy korun (573 milionů eur). Celková aktiva skupiny se meziročně snížila o pět miliard eur na 44 miliard eur (1,18 bilionu Kč). PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, to dnes sdělila ČTK.
img

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

08.07.2020  Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Analytici: Dopad pandemie na nezaměstnanost bude patrný na podzim

07.07.2020 Mírný červnový nárůst nezaměstnanosti podle analytiků neodpovídá hloubce propadu aktivity tuzemské ekonomiky. Skutečné dopady koronaviru na nezaměstnanost budou vidět až na podzim, ta postupně poroste, shodli se. Podíl nezaměstnaných v červnu vzrostl meziměsíčně o 0,1 procentního bodu na 3,7 procenta, loni byl 2,6 procenta.
img

Investoři: Zlato, pojď na to!

02.07.2020 „Vlády a centrální banky zaplavily trhy levnými penězi. To pomohlo k výraznému růstu akciových indexů. Pozadu nezůstalo ani zlato, jehož hodnota se pohybuje kolem osmiletého maxima,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Plyn a elektřina by mohly zlevnit, ceny na burzách klesají

15.06.2020 Českým domácnostem by mohly na podzim před příští topnou sezonou zlevnit plyn a elektřina. Důvodem je pokles cen na velkoobchodních burzách. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Kolik přesně peněz lidé ušetří, záleží podle nich logicky na tom, na co všechno danou komoditu používají. Míní, že výraznější může být pokles u plynu, jehož konečná cena by mohla klesnout až kolem deseti procent. U elektřiny má být úspora zhruba poloviční. Možný pokles cen opatrně připouští i dodavatelé.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Měnové trhy | Investujeme | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Fúze | High | High Yield | IPO | Index DAX | Index PX | Initial Public Offering | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MT4 | Makléř | Záloha | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Short | Stagflace | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | X-Trade Brokers | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Ekonom | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Obchodovat | Akcie ČEZ | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Nasdaq Composite | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | LYNX | BTC | Kybernetická měna | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Likvidita trhu | Akcie burza | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Fiat | Akcie FIO | Akcie Gazprom | Akcie Kofola | Akcie Komerční banky | Akcie Komerční banka | Akcie Porsche | Akcie Sanofi | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Brokers | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Čínské investice | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Fortuna | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do fondů | Investiční | Investiční poradce | Investing | Irsko | J&T | Jeden dolar | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz jüanu | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Marek Zeman | Měna euro | Meta Trader | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dolaru | Nejsilnější ekonomiky světa | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Online | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Řecká ekonomika | Sázky | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | TopForex | Trade Brokers | Trading Expo | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Diskontní sazba | CNBC | ZEW | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | CEE | Dluhopisový index | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | P/S | Petr Kellner | Provozní marže | Redukce | ROCE | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Báze indexu | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Paul Krugman | Komise | Kontrakt | Volby | Cukr | Retail | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodity trading | Zlatý standard | Aramco | Moody's Investors Service | Unicredit | Bernstein | KPMG | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | ICAP | UniCredit Bank | Home Credit | Baker Hughes | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | PwC | Sója | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Kurz koruny vůči euru | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Pohyby eura | Averze k riziku | Kurz české měny | Krach burzy | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Chytrý Honza | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Obavy z brexitu | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | Londýn - ICE | New York - Nymex | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Cena cukru | Evropské trhy | Bankovnictví | Referendum | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Svatý grál | Vývoj ceny ropy WTI | Bezpečné investice | Americké firmy | Sázení | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Akcie bank | Členství v EU | Xetra | Evropská dluhová krize | Greenlight Capital | Portfolio fondu | Realitní trh | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Odchod z Evropské unie | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Burzovní parket | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Hospodářský růst Evropské unie | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | PetroChina | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Blockchain | Ripple | Ethereum | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Západoevropské trhy | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Exxon | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní domy | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Světové trhy | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Přebytek ropy | Výnosy | Očekávání analytiků | Americké investiční banky | Zájem obchodníků | Příjmy | Oslabování eura | ExxonMobil | Volatilita trhů | Alphabet | ČTK | Země G20 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Tempo růstu ekonomiky | Akcie firem | Purple Trading | Zklamání investorů | Vývoj na měnovém trhu | Generali Investments | Makléřské firmy | PEVONI | Bitstamp | Finlord | Bernstein Energy | Grant Capital | Roklen360 | Ruské akcie | Skupina PPF | Akcie českých bank | CIBC | Manipulace s trhem | Daňové změny | Ukončení měnových intervencí | Peter Voštinár | BHS | Začátek výsledkové sezóny | Kurzový vývoj | Coinbase | Bitcoin Cash | Virtuální mince | Ceny hliníku | Investiční specialista | BTCChina | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | Palladium | Technologie blockchain | World BTC Business | Obchodování s Bitcoiny | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Investiční nástroj | Rebalancování indexů | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Světová kybernetická měna | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Hodnota indexu PX | Dominik Stroukal | TRIM Kapitál | TRIM Alfa | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pokles bitcoinu | Odborník na virtuální měny | Technologie kryptoměn | Bublina virtuálních měn | Výkonnost fondů | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Geopolitická rizika | Obchodní války | Zonky | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Světové obchodní války | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Rozvojové ekonomiky | Capitalinked.com | Podniky | Odpovědné investování | Čínské měny | Technologické akcie | FAANG | Toky investic | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Výplata dividend | Geopolitika | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | CIBC Private Wealth Management | Czech Fund | Pražský index PX | Akcie GE | Nové peníze | I-Trader | Globální investoři | Pohyby akciových trhů | Vyšehradské fórum | Trh s ropou | Pád ceny ropy | Trh s kryptoměnami | Equity Trader | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Slabá koruna | Starteepo | Daňové reformy | Růst zisků | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Německé akcie | Alternativa oficiálních měn | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Kryptoměna Bitcoin | Růst cen komodit | Úvěrové portfolio | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Ceny zemního plynu | Německé banky | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Analytik Czech Fund | Klesající cena | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Oslabování kurzu koruny | Finanční produkty | Statistický úřad | Inflační očekávání | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Růst cen ropy | Výnosy dvouletých dluhopisů | Ceny obilovin | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Růst cen zlata | Kryptoměna libra | Wealth Management | Trhy.cz | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Příprava na krizi | Výkonný ředitel | Jan Rohrbacher | Štěpán Křeček | Cla na americké zboží | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Indická ekonomika | Vývoj české ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Dánské banky | Pohonné hmoty | Růst mezd | Upisování | PPF | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Snížení daní | Kurzarbeit | ESG | Karel Gott | Nízká nezaměstnanost | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Trinity Bank | Výše investice | Investice do fondu | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Rozpočet | Milan Vaníček | Analytik J&T | Analytik portálu | Politická situace | Ceny benzínu | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | Parlamentní volby | Radomír Jáč | IIF | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Ceny na čerpacích stanicích | Erste Group | Generální ředitel | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Black Friday | Nízké úrokové sazby | Nejbohatší | Miliardy | Český akciový trh | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Martin Stránský | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Alza.cz | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Na burze | Drahý kov | Výrazný pokles | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Nejistoty | Počet zemřelých | Konzervativci | Výsledek voleb | Plyn | Nálada | Zahájení obchodování | Míra | Vivendi | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Kupní síla | Ředitelka | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Bydlení | EY | Úbytek | SPD | Miliardy korun | Ziskovost | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | Američané | Stoupající trend | Vývoj na kapitálových trzích | O2 | Miliardy eur | Ministr energetiky | Budoucnost | Zemědělství | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Zpřesněná data | Podnik | Tržby obchodníků | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení veřejného sektoru | Zadlužení České republiky | Analytička | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Nájemné | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Předsudky | Trump | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | 100 miliard dolarů | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | První firmy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | BHS Private Equity Fond | DCK Holoubkov Bohemia | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | Jednatel | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Zlepšení | Úsilí | Spekulativní kapitál | Obchody | Life Insurance | Výdaje | Slevy na dani | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Scorecard 2.0 | Scorecard | Zrychlení růstu | Ceny na realitním trhu | Warner Music | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Růst sazeb | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Střední podniky | Šíření onemocnění | Centrální instituce | Největší ztráty | Průměrná mzda | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Mzda | Vzestup inflace | Vládní opatření | Výkyvy | Cenová válka | Příležitost k nákupu | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Restrikce | Prudký pokles | Další vývoj | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Fiskální politiky | Kabinet | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Loňský zisk | Rozkolísaný | Texas | Investiční svět | Koronavirová krize | MPO | Ošetřovné | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Přírůstek obyvatelstva | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Dění ve světě | Ceny elektřiny | Bulharsko | Air Bank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Danuše Nerudová | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Reakce průmyslu na pandemii | BOCO PARDUBICE machines | Růst nezaměstnanosti | Práce | Zelené energie | Autoprůmysl | Údaje | Dlužník | DPH | Omyl | Úročení vkladů | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Koronavirová epidemie | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Inflace v české ekonomice | Výpadky | Více peněz | Inflace v březnu | Majitel | Úspory | Statistiky | Analytik ČSOB | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Poptávka po pohonných hmotách | Sociální síť | Debata | Posílení | Joe Biden | Větší pokles | Lucembursko | Spolehlivý dlužník | Cestování | Investice do svobody | Zlato od BHS | Růst hodnoty zlata | Nezaměstnanost v Německu | Energetická společnost | Zaměstnanci | Průměrná míra nezaměstnanosti | Koronavirová doba | Úvěry a hypotéky | Dovoz | Vývoz | ETN | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Investice v zahraničí | Dluhy | Dopad krize | Míra inflace v dubnu | Zlevňování benzínu | Nejbohatší Čech | Auta | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Recyklace | Marek Brávník | Argentina | JDE | Společnost Warner Music | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Andrej Babiš (ANO) | Antivirus | Výplata | Covid | Druhá vlna pandemie | ZIL | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | IDEA | Portfolio kryptoměn | Míra zisku | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Dopad pandemie na nezaměstnanost | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Sony | Chorvatsko | Nový trend | Úspěchy | Šance | Úrokové sazby na hypotékách | Růst tržeb | Ceny | Praha | Výplach | Byty v ČR | Spotřební daně | Technologické společnosti | Reálná hodnota | Ceny nových bytů | Výše daně | Životní úroveň | Nižší poptávka | DeFi | Spotřebitelské ceny v Česku | Odhad vývoje ekonomiky | Inflace v červenci | Turecký prezident | Hnojiva | Bitstock.com | Pokles tržeb | Vládní koalice | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Průměrné mzdy | SPAC | Odborníci | Zdanění | Universal Music | Nákupní centra | Budoucí vývoj | BHS Real Estate Fund | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Počet úmrtí | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Změna cen bytů | Měnový fond | Ceny v Česku | Ceny bytů | Epidemiologická situace | Embargo | Množství peněz | Defi | Dopady na trhy | Zásoby benzinu | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Hospodaření skupiny PPF | Výsledky voleb | Tempo inflace | Poptávka po bitcoinech | Hlavní kryptoměna | Hlavní kryptoměna bitcoin | Polská vláda | Snižování daní | Růst průměrné mzdy | Životní prostředí | TABAK | Coinbase Global | Zadlužování | Objem obchodování s bitcoiny | Objem obchodování s bitcoiny v ČR | Obchodování s bitcoiny v ČR | Bitcoiny v ČR | Bitcoinový trh | Imperial Finance | Lukáš Novotný | Celní spor | Zvýšení ceny | Inženýrské stavitelství | Prodeje potravin | Situace na trhu | Nárůst ceny | Dynamický růst | Počet zahájených bytů | Anheuser-Busch inBev | Nová strategie | Dynamické portfolio | Propady na akciích | Nárůst výnosů | Mnoho peněz | Strukturované investiční produkty | 21Shares | ETC Group | Výrazný růst | Vstup Coinbase na burzu | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Citelná inflace | Míra úspor domácností | Míra úspor | Nejvyšší růst | Prudký růst cen | Držitelé kryptoměn | Debut na trhu Nasdaq | Cigarety | Vysoká cena | Pokles v produkci | ERA | Rostoucí ceny | Ministr práce | Inflace v České republice | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Malta | Oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Ceny dřeva | Naše hospodářství | Spotřeba domácností | Cíle | Příležitosti | BHS Private Equity Fund | Luděk Palata | Versute Investments | Alternative Investments & Corporate Finance | Bohumil Pavlica | Prodej | Zvyšování daní | Pozitivní vliv | Babičkin Dvor Agro Servis | Babičkin Dvor | Agro Servis | BHS Fund II. | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Počet nezaměstnaných | Sklizeň obilovin | Sazby daně | Chování spotřebitelů | Americký trh | Odvětví | Rekord | Reposazba | Panattoni | BHS REF | Zdeněk Lepka | Ředitel kapitálových trhů | Karel Klečka | BHS Real Estate Fund SICAV | AMISTA | Ekologické certifikace | Dřevo | Chování | Internetové obchody | Úvěry na bydlení | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Ocelárny | Byty | Prostor pro růst | Rostoucí úroky | Vyšší úroky | Medián | Zájem Čechů | Pořízení vlastního bydlení | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Energetika | Objem nových emisí | Ronald Schubert | Sony Music | Výsledky německých voleb | Úročení | Energetická krize | Prudké zdražování | Dokončování staveb | Nová vláda | Dopad na korunu | Chování lidí | Napjatá situace | Zdražování potravin | Češi | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pravidla hry | TRUTH social | TRUTH | Trump Media & Technology Group | Digital World Acquisition | Digital World | Obilí | Společensky odpovědné investování | ESG Dynamické Portfolio | Ruský prezident | Fialova vláda | Společnost | Obchodní ředitel | Reálné výnosy | Raketový růst | Ekonomický analfabet | TIM | RTS | Goxx | Pan Goxx | Křeček obchodující s kryptoměnami | | Pumpaři | Zlotý | Daňové zatížení | Trumpova sociální síť | Prodražování staveb | Ekonom Komerční banky | Inflační spirála | Dlouhodobé trendy | Ministr práce a sociálních věcí | Hry | Válka na Ukrajině | Ebury | Tomáš Kudla | Napětí kolem Ukrajiny | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Dění kolem Ukrajiny | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Motivace | Rusko a Ukrajina | Invaze | Ukončení války | Zvyšování cen | Asociace debatních klubů | Nadace OSF | Active Citizens Fund | Debatní ligy | Soutěžní debata | Soutěžní debatování | Boj s inflací
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

BGC Partners
BGF World Gold A2 USD
BGH
BHC
BHC.US
BHM Group
BHP
BHP Group
BHP Vandita Pantová
BHS

Následující klíčová slova

BHS Fund II.
BHS Private Equity Fond
BHS Private Equity Fund
BHS Real Estate Fund
BHS Real Estate Fund SICAV
BHS REF
BHS Štěpán Křeček
BCH
BCH (Bitcoin Cash)
BCH/BTC
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít