Pondělí 22. července 2024 15:39
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster

Evropský akciový trh

C:\fakepath\trader-18062024-65-zm.jpg

Francouzský centrální bankéř před volbami varuje před růstem deficitu

18.06.2024 Šéf francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau varuje před růstem deficitu. Občané si podle něj před nadcházejícími předčasnými parlamentními volbami zaslouží vědět, na čem jsou, aby nemuseli čelit vyšším rozpočtovým deficitům, které nelze financovat. Villeroy de Galhau to podle agentury Reuters řekl dnes na předávání ceny za ekonomii.
img

Akcie: Vzestup firem spojených s AI a obezitou popírá gravitaci

12.04.2024 Uprostřed nadšení z umělé inteligence a léků na obezitu vidí akcie různé vyhlídky: neutrální u nadhodnocených amerických akcií, negativní u Japonska kvůli rizikům spojeným s JPY, pozitivní u Evropy. Evropské obranné akcie získávají na atraktivitě.
img

Ekonomický kalendář: Německý Ifo v centru pozornosti trhů

23.02.2024 Dnešní seance je z hlediska makroekonomických údajů velmi slabá, prakticky s jediným významným údajem, a to indexem Ifo, který měří náladu mezi německými podniky. Po včerejších neutěšených údajích o PMI z německého průmyslu a mírně vyšších než předpokládaných službách stále existuje potenciál pro negativní zklamání při pohledu na očekávání, která naznačují zlepšení u každého ze tří klíčových ukazatelů s výjimkou současného hodnocení.
img

Představujeme nejlepší evropské akcie

14.02.2024 I když je evropský akciový trh provázán s globální ekonomikou stejně jako všechny ostatní, nabízí investiční příležitosti, které jinde najdete jen těžko. A zatímco americké indexy se čím dál víc soustřeďují na technologické firmy, Evropa nabízí diverzifikovanější investiční prostředí. Abychom lépe ilustrovali možnosti evropského trhu, podíváme se na ty akcie z masivního indexu Euro STOXX 600 s tržní kapitalizací přes 5 miliard euro k datu prvního měření, jež si během pětiletého období vedly nejlépe.
img

Ekonomický kalendář: Tržby z maloobchodu a průmyslová výroba v USA v centru pozornosti trhů

17.01.2024 Po katastrofální seanci pro čínské indexy, které testovaly úrovně z říjnových minim 2022, ztrácí po otevření trhů také evropský benchmark. Hlavní události dne se zaměří na americkou ekonomiku, kde se investoři dozvědí údaje o maloobchodních tržbách a průmyslové výrobě. Vzhledem k růstu dolaru v posledních dnech by slabší údaje mohly potenciálně vyvolat tlak na dolarový index a přinést na trh větší volatilitu po včerejším vyjádření Wallera z Fedu, který signalizoval snížení sazeb o 75 bazických bodů v roce 2024 a pomalé tempo snižování. Obě prohlášení stála v rozporu s očekáváním trhu a podpořila dolar. Zdá se však, že potenciálně slabší údaje z americké ekonomiky, pokud budou následovat včerejší pochmurný regionální údaj NY Empire State, by mohly zelenou bankovku oslabit. Investoři zaměří svou pozornost zejména na maloobchodní tržby, které vrhnou více světla na sílu amerických spotřebitelů v prosinci, který je pro prodejce nejdůležitějším měsícem.
C:\fakepath\investor-19122023.png

Evropská ekonomika zpomaluje, ale akciové trhy rostou. Proč?

19.12.2023 V posledních měsících jsme svědky zajímavého fenoménu. Evropská ekonomika pomalu zpomaluje, ale evropský akciový trh zažívá dobré časy. Celá Evropa ještě v recesi není, ale zároveň není od ní daleko. Velké evropské akciové indexy jako DAX nebo CAC jsou blízko historickým hodnotám. Jak tento fenomén vysvětlit? Vždyť by mělo přece platit, že burza je ukazatelem finančního zdraví dané země.
img

Denní shrnutí: Ropa vymazala včerejší poklesy 4% růstem

17.11.2023 Ropa se odráží od včerejšího poklesu a benchmarky Brent a WTI stoupají o více než 4 %. Fondy poukazují na krytí krátkých pozic a tlak na vybírání zisků poté, co ceny klesly na 4měsíční minima. Kromě toho určitou podporu býkům poskytují zprávy o amerických sankcích vůči dalším ruským dodavatelům.
img

Ranní shrnutí (09.11.2023)

09.11.2023 Asijsko-pacifické zasedání probíhalo bez jasného směru. Zisky vynikal japonský trh, kde Nikkei 225 vzrostl o 1,50 %, čímž od začátku měsíce dosáhl výnosu přes 6,60 %.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Akcie ve světě letos přes podzimní pokles zpevňují, S&P 500 o deset procent

01.11.2023 Akcie na světových trzích zaznamenaly i v říjnu pokles, od začátku je ale většina akciových trhů stále v plusu. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce října připsal téměř deset procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite pak 24 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o více než pět procent, vyplývá z burzovních statistik.
img

Záhada trhu: Proč růst technologických gigantů nezastaví pokles akcií?

30.10.2023 Zpráva amerického ministerstva obchodu naznačuje růst jádrové inflace, a to hlavně kvůli vyšším nákladům na bydlení. Vzhledem k předpokládaným škrtům ve výdajích na začátku roku 2024 ale většina odborníků očekává, že Federální rezervní systém úrokové sazby nezvýší, i když určitá rizika tu zůstávají.
img

Globální trhy čekají na data CPI: akcie klesají a dolar je pod tlakem kvůli situaci v Číně.

10.08.2023 Dolar mezitím čelil tlaku v podobě zpráv z Číny. Zprávy naznačovaly, že čínská ekonomika prochází deflací, což mezi účastníky trhu vyvolává určité obavy. Evropský akciový trh získal určitou podporu díky daňovým ujištěním od italských bank. Ceny ropy zároveň vzrostly na nejvyšší úroveň od ledna kvůli nedostatku nabídky. Na pozadí těchto zpráv některé velké společnosti vykázaly růst na Wall Street. Akcie Dow Inc přidaly 0,96 % a uzavřely na 55,54. Akcie Honeywell International vzrostly o 0,85 % a dosáhly 189,24, zatímco Caterpillar Inc vzrostly o 0,58 % a skončily na 284,53. Akciový trh byl dnes plný intenzivních pohybů, některým korporacím se dařily, jiné čelily tlaku.
img

Evropské akcie rostou díky pozitivním zprávám z USA

05.06.2023 V pátek přední akciové indexy v západní Evropě vzrostly o více než 1 %. Vzestupný trend evropských akcií byl podpořen ochotou obchodníků riskovat. Trhy byly dále povzbuzovány optimistickými zprávami z USA ohledně pokroku v řešení otázky státního dluhu. Cenné papíry v těžebním a energetickém sektoru byly v pátek nejvýkonnější.
img

Americký pre-market 26. 5. 2023: Americký akciový trh pokračuje v zotavování

26.05.2023 Futures na americké akciové indexy v pátek vzrostly díky optimismu a zvěstem o tom, že dohoda o zvýšení dluhového stropu USA je velmi blízko. Futures na S&P 500 se vrátily do zelené zóny a vykazují 0,2% nárůst, zatímco index NASDAQ si také připsal zhruba 0,2 %. Výnosy státních dluhopisů zůstaly na dvouměsíčním maximu, protože investoři stále čekají na zprávy o tom, zda američtí zákonodárci dosáhnou dohody o dluhu do víkendu, či nikoli. Výnos dvouletých státních dluhopisů činil 4,49 %.
img

Euro na tenkém ledě

25.04.2023 Kalendář na posledních pět dubnových dnů je celkem nabitý. Byla zveřejněna data o americkém a evropském HDP, německé inflaci a indexu osobních výdajů na spotřebu v USA a také statistiky inflačních očekávání z University of Michigan. Pár EUR/USD má dostatek dat k určení jeho dalšího směřování. Ale proč spěchat, když se příští týden budou konat zasedání Fedu a ECB?
img

Americký pre-market 23. 2. 2023: Americký akciový trh dokázal získat zpět některé ztráty

23.02.2023 Ve čtvrtek futures na americké akciové indexy vzrostly, protože investoři obdrželi potvrzení, že maximální úroková sazba Federálního rezervního systému bude v rámci úrovní, které již trhy nacenily.
img

Zprávy z USA tlačily evropský akciový trh dolů

23.12.2022 Přední akciové indexy západní Evropy uzavřely čtvrteční obchodní seanci v červených číslech. Na začátku dne navíc vytrvale stoupaly, později však začaly klesat. Hlavní příčinou závěrečného poklesu trhu bylo zveřejnění nejnovější zprávy o americkém HDP.
img

Zaměřeno na inflaci, ropu a mzdy mimo zemědělský sektor

28.11.2022 Minulý týden ve středu zveřejnil Federální rezervní systém (Fed) zápis ze svého listopadového zasedání. Navzdory rozho...
img

Evropský akciový trh klesá, negativní sentiment převzal od amerických burz

11.11.2022 Přední burzovní indikátory západní Evropy následovaly ve čtvrtek klíčové indikátory amerického akciového trhu a vykázaly pokles. Investoři s napětím očekávali konečné údaje o úrovni spotřebitelských cen v Americe. Účastníci trhu kromě toho dál analyzují zprávy s výsledky hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Evropský akciový trh je ve ztrátě kvůli alarmujícím zprávám z regionu

01.11.2022 V době psaní tohoto článku ztratil kompozitní ukazatel předních evropských společností STOXX Europe 600 0,04 % a klesl na 410,58 bodu.
img

Report o ziscích Tesly podkopává rally akciového trhu. S posilujícím USD bude EUR/USD pravděpodobně klesat, zatímco USD/JPY bude růst.

20.10.2022 Dvoudenní rally na americkém akciovém trhu způsobená zprávami o korporátních ziscích narazila na smíšené výsledky Tesly. Čtvrtletní zisky společnosti byly nižší, než se očekávalo, a proto ostatní hlavní měny vůči americkému dolaru oslabily.
img

Evropský akciový trh v očekávání zpráv z Ameriky zamrzl

14.10.2022 Přední akciové indikátory západní Evropy zaznamenaly ve čtvrtek na pozadí negativní dynamiky akciového trhu Spojených států a Asie odlišné směry. Účastníci trhu navíc pozorně sledují zveřejnění výsledků hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Evropský akciový trh vykazuje nejistý růst

11.08.2022 Klíčové burzovní ukazatele západní Evropy vykázaly při středečním obchodování mírný nárůst. Účastníci trhu se vyhýbají zásadním krokům v očekávání zveřejnění statistik červencové inflace ve Spojených státech. Kromě toho investoři nadále analyzují čtvrtletní a pololetní zprávy velkých evropských společností.
img

Ekonomický kalendář: US PPI inflace, Rivian výsledky

11.08.2022 Futures trhy dnes nazančují na vyšší otevření pro hlavní evropské blue chip indexy. Vzestupný pohyb je většinou řízen mírnějšími než očekávanými inflačními čísly v USA, které mohou zmírnit určitý tlak na Fed z agresivnějšího zpřísňování.
img

Evropský akciový trh se po pátečních ztrátách vrací do zelené zóny

08.08.2022 V pondělí vykazují evropské akciové indexy zisky poté, co během páteční seance klesaly. Účastníci trhu nadále zpracovávají čtvrtletní a pololetní zprávy velkých evropských společností. Investoři navíc vyhodnocují ekonomická data o USA a spekulují o vyhlídkách recese v globální ekonomice.
img

Ekonomický kalendář: Velký den pro EUR!

21.07.2022 Futures trhy dnes naznačují na mírně vyšší otevření evropské seance. Futures na DAX se obchodují přibližně 20-30 bodů nad včerejšími úrovněmi close. Navzdory oslabení USD se drahé kovy a energetické komodity mírně stahují zpět. EUR je v době tisku nejvýkonnější hlavní měnou. Kryptoměny se stáhly poté, co Tesla odhalila, že prodala 75 % svých bitcoinů.
img

Ekonomický kalendář: US PPI inflace, Q2 výsledky amerických bank

14.07.2022 Trhy dnes otevřely mírně níže na hlavních evropských blue chip indexů. DAX futures se aktuálně obchodují přibližně 30 bodů pod včerejším close. AUD a USD vedou mezi měnami G10, přičemž první jmenovaný těží ze zprávy o silných pracovních místech za červen. Momentum USD vyvíjí tlak na drahé kovy, přičemž zlato a stříbro klesají o více než 0,5 %.
img

Evropský akciový trh začal v polovině týdne prudce stoupat

16.06.2022 Klíčové akciové indikátory západní Evropy vykázaly během středečního obchodování po šestidenní sérii poklesů velkolepý...
img

Evropské akciové indikátory po pětidenní sérii poklesů plynule rostou

15.06.2022 Klíčové akciové indikátory západní Evropy vykazují během úterní aukce po výrazném poklesu z předchozího dne růst. Úhrnný indikátor předních evropských společností STOXX Europe 600 tak v době psaní článku vzrostl o 0,05 % na 412,74 bodů.
img

Evropský akciový trh znovu na horské dráze

25.05.2022 Hlavní příčinou dnešního korekčního obratu akciového trhu byly pozitivní makro statistiky pro eurozónu. Hrubý domácí produkt Německa v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vyskočil o 4 %. Stojí za zmínku, že německá ekonomika je v eurozóně největší.
img

Evropské akcie klesají

01.04.2022 Evropský akciový trh na konci včerejší obchodní seance klesl. Všechny hlavní indexy regionu ztratily každý přibližně 1 %. Kompozitní index STOXX Europe 600 tak klesl o 0,94 %, německý DAX klesl o 1,31 %, britský FTSE 100 klesl o 0,83 % a francouzský index CAC 40 ztratil 1,21 %. Italské indexy FTSE MIB a španělský IBEX 35 se propadly o 1,1 % a 1,23 %.
img

Evropský akciový trh díky rozhodnutím světových centrálních bank roste

18.03.2022 Klíčové ukazatele akciového trhu vykázaly v závěru čtvrtečního obchodování v návaznosti na výsledky zasedání Bank of England zisky.
img

Evropský akciový trh roste

10.03.2022 Evropský akciový trh vykázal na konci středečního obchodování růst. Index STOXX Europe 600 si připsal 4,68 %. Největší růst vykázaly německý DAX a francouzský CAC 40, které vzrostly o 7,92 % a 7,13 % v uvedeném pořadí. Index FTSE 100 se vyšplhal o 3,25 %, španělský IBEX 35 získal 4,88 % a italský FTSE MIB vzrostl o 6,94 %.
img

Ekonomický kalendář: Cena ropy roste, čekáme na rusko-ukrajinské rozhovory

07.03.2022 Futures ukazují na negativní začátek evropské seance. Cena ropy prudce roste v reakci na možnost zavedení sankcí na ruskou ropu. Rostou obavy o dopad na hospodářský růst, což vytváří tlak na akciové trhy. Konflikt na Ukrajině stále nekončí a množství obětí roste na obou stranách. Na trzích jsme svědky vysoké rizikové averze. Dnes proběhne třetí kolo rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou. Vzhledem k posledním vyjádřením ruského prezidenta Putina však nejsou očekávání na výsledek těchto rozhovorů příliš vysoká. Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný. Očekáváme volatilní seanci. Trhy by měly být v zajetí přicházejících zpráv z Ukrajiny.
img

Evropský akciový trh po silném středečním růstu prudce klesá

03.03.2022 Ve čtvrtek hlavní evropské indexy po růstu z předchozího dne vykázaly výrazný pokles. Účastníci trhu se obávají vyhlídek na zpřísnění sankcí proti Rusku.
img

Evropský akciový trh vzrostl díky silným ziskům

09.02.2022 Silné čtvrtletní zprávy o podnikových ziscích evropských společností ve středu podpořily akciový trh, ale obavy z agresivních kroků hlavních centrálních bank omezují růst. Panevropský index STOXX 600 tak vzrostl o 1,0 %. Britský FTSE 100 si polepšil o 0,45 % na 7 600,4 b, francouzský CAC 40 vzrostl o 1,06 % na 7 103,08 b. a německý DAX o 0,88 % na 15 376,34 b.
img

Sezóna korporátního reportingu podporuje pozitivní nálady na trhu

09.02.2022 Akciové trhy pokračují ve vyhodnocování výsledků podnikových zpráv společností, přičemž mají na paměti očekávané zveřejnění údajů o spotřebitelské inflaci v USA naplánované na zítřek (čtvrtek).
img

Stabilní inflace na lokálním maximu v Německu a eurozóně povede k dřívějšímu zvýšení sazeb ECB

01.02.2022 V pondělí zveřejněné údaje o inflaci v Německu ukázaly, že se naděje, že na začátku nového roku začala zpomalovat, ukázaly jako plané.
img

Forex: Nejistota kolem zvýšené inflace přetrvává

10.09.2021 Statistiky za srpen dnes pravděpodobně ukážou na pokračující zdražování na straně výrobců v USA. V ČR očekáváme od spotřebitelských cen signál přetrvávajících zvýšených inflačních tlaků, nicméně oproti ostatním analytikům vidíme za srpen šanci na stabilitu meziročního růstu cen na 3,4 %. V EU zasednou ministři financí.
img

Forex: ECB se drží opatrného postoje

09.09.2021 Evropská centrální banka dnes v souladu s očekáváním ponechala výši nastavení úrokových sazeb bez změny, ale rozhodla se oznámit budoucí omezování nouzového programu nákupu aktiv. ECB se zjevně snaží být opatrná a hovoří tak pouze o „mírně nižším“ měsíčním objemu nákupu v rámci pandemického záchranného programu PEPP. Hlubší diskuze nad tímto programem prý proběhne v prosinci.
img

Ronaldo odchází z Juventusu… a akcionáři klubu tomu tleskají. Po Barceloně se drahé „koule u nohy“ zbavuje právě i turínský klub

27.08.2021 Akcie italského fotbalového klubu Juventus Turín dnes poskočily až o 4,2 procenta poté, co se vyrojily spekulace, že jeho největší hvězda, Portugalec Cristiano Ronaldo, by mohl být na prodej Manchesteru City. Zpráva, která rmoutí fanoušky „Staré dámy“, její akcionáře naopak těší. Situace tak připomíná nedávné dění v souvislosti s odchodem argentinské „star“ Lionela Messiho z Barcelony do Paris Saint-Germain.
img

Akcie v Evropě se před koncem týdne zvedají, dluhopisy naopak pod tlakem

12.02.2021 Hlavní trhy dnes postrádají silné impulsy. Americká vláda dál tlačí na velký fiskální stimul, ale na něm už trhy dost vyrostly a nejde o novinku. Výsledky ING potěšily, ovšem na zbytek sektoru, či dál, se efekt přenesl málo. Naopak za odhady zaostala americká spotřebitelská důvěra, jež se v únoru překvapivě zhoršila.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás ADP a ISM ve službách z USA

03.02.2021 Evropský akciový trh otevřel na vyšších úrovních. Index DAX se krátce po otevření pohyboval v blízkosti úrovně 13 950 bodů. Mezi hlavní makro dnes patří ADP report zaměstnanosti, ISM ve službách a data stavu zásob z USA. Statistiky ADP by měly za leden ukázat vzestup zaměstnanosti o 45 tisíc po překvapivém prosincovém propadu. Navíc by dnes měla být zajímavá politika. Mohli bychom se dočkat novinek okolo schválení stimulu v USA a v Itálii by se měla začít formovat nová vláda.
C:\fakepath\top-15012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.01.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes nejednotně. Investoři pozitivně vnímali návrh budoucího prezidenta Spojených států Joea Bidena na další podpůrná opatření, negativně naopak působilo zařazení dalších čínských firem na tzv. černou listinu.
img

Amazon, Apple a Co. drží DAX30 nad 12 000 bodů - na jak dlouho?

03.08.2020 Německý index DAX30 minulý čtvrtek agresivně prorazil pod 12 800 bodů, což je ztráta větší než 4%. V současné době se zdá, že jediným důvodem, proč neztrácel také v pátek, byly silné zisky technologických společností jako Amazon, Apple, Google a Facebook.
img

Forex: Guvernér ČNB by mohl okomentovat silnou korunu

24.07.2020 Indexy nákupních manažerů ukazující na vývoj aktivity ve sužbách a ve výrobě v Evropě i v USA za červenec vykáží pravděpodobně další zlepšení. V ČR budeme sledovat indikátory důvěry v ekonomiku a rozhovor guvernéra, který by mohl okomentovat měnovou politiku a potažmo českou korunu, která se začíná výrazněji odchylovat od prognózy ČNB.
C:\fakepath\eu-25032020-lv.jpg

Evropské akcie díky stimulačním opatřením druhý den posílily

25.03.2020 Evropské akcie dnes druhý den za sebou posílily. Investoři doufají, že rozsáhlá stimulační opatření zaváděná po celém světě zmírní hospodářské dopady šíření koronaviru. Panevropský index STOXX 600 stoupl o 3,1 procenta na 313,8 bodu. V úterý index zpevnil o 8,5 procenta. Podobná byla situace i na dalších trzích.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie díky stimulačním opatřením pokračují v růstu

25.03.2020 Evropské akcie dnes pokračují v růstu. Investoři doufají, že rozsáhlá stimulační opatření zaváděná po celém světě zmírní hospodářské dopady šíření koronaviru. Panevropský index STOXX 600 kolem 10:00 SEČ vykazoval nárůst asi o 3,3 procenta na 314 bodů. Už v úterý přitom zpevnil přes osm procent. Podobná situace je i na ostatních trzích. Index německých akcií DAX se vrátil nad psychologicky důležitou hranici 10.000 bodů.
img

Ozvěny trhu: Optimističtější výsledková sezóna trhům pomáhá

08.11.2019 Ve Spojených státech výsledková sezóna vstoupila do poslední fáze, když z 500 největších firem zbývá reportovat svá čísla poslední osmdesátce. Zatím ji můžeme hodnotit s mírným optimismem. Očekávaný pokles čistého zisku firem v rámci indexu S&P 500 o více jak čtyři procenta se zatím nenaplňuje, přesto ale třetí kvartál s největší pravděpodobností s mínusem uzavře. Aktuálně se ziskovost firem oproti loňskému třetímu kvartálu snížila o jedno procento. Lepší čísla jsou patrná napříč všemi sektory. O největší překvapení se postarali prodejci spotřebního zboží, farmaceutické společnosti a informační technologie.
img

6 nejlepších amerických small caps akcií & ETF roku 2019

25.09.2019 I na burze na velikosti občas záleží. V posledních několika letech americké malé tituly běžně překonávaly větší akcie z hlediska výkonu, což z nich činilo tajné hvězdy na akciových trzích. Mezi mnoho neznámých menších akcií, které často létají pod radarem většiny analytiků, lze většinou najít velmi lukrativní tituly, se kterými investoři mohou dosáhnout zhodnocení až v řádu stovek procent.
img

Do obliby se dostávají opět defenzivní tituly

17.09.2019 Evropský akciový trh v průběhu dnešního obchodování příliš velkých změn nedoznává. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách ze včerejšího kurzu umazává pouze jednu desetinu procenta. Nedaří se především finančním domům (-1,3 %) a těžařům a zpracovatelům komodit (-1,1 %). Odpoledne rovněž začaly výrazněji padat akcie energetických firem poté, co se objevily zprávy, že obnova rafinérií v Saudské Arábii bude rychlejší, než se původně čekalo. Větší oblibě se těší defenzivní sektory jako farmaceutické společnosti, prodejci základního spotřebního zboží nebo utility, jejichž akcie shodně posilují o 0,8 %. V podobném duchu zahájily i americké akcie. Vývoj je prakticky totožný jak do výkonnosti hlavního indexu S&P 500, tak i v sektorovém rozložení. K větším pohybům mohou zavelet zítřejší výsledky zasedání americké centrální banky, která by měla dále snížit úrokové sazby.
img

Akciové trhy – 10 největších burz světa a jaký na ně má vliv politika?

05.09.2019 Politika a finance jsou bezpochyby velmi úzce propojené pojmy, které se navzájem velmi ovlivňují. Významné politické události mohou během krátké doby vyvolat rozruch ve společnosti, který se následně reflektuje určitým způsobem do finančních trhů. Přesto z dlouhodobého hlediska má většina politických vlivů dopad pouze na dotčenou ekonomiku, které se bezprostředně týkaly.
img

ECB neublížila ani nepotěšila

06.06.2019 Evropská centrální banka na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní refinanční sazba zůstává na 0,00 % a depositní sazba na -0,40 %.
img

Evropa na nule, Amerika v červeném a Praha v plusu

27.03.2019 Evropský akciový trh oproti včerejšímu zavíracímu kurzu příliš velkých změn nedoznal. Několik desítek minut před koncem seance si připisuje pouze pár setin procenta. Nejziskovějším sektorem se dnes staly finanční instituce, jejichž akcie podpořily v růstu zprávy ohledně toho, že ECB zvažuje varianty, jak snížit platby bank za ukládání přebytečné hotovosti. Díky záporné depozitní sazbě ECB v současné době banky platí úroky za to, že mohou uložit své volné prostředky u centrální banky. Finanční sektor tak dnes roste o 0,9 %.
img

Evropská centrální banka se snaží ukázat, že jedná, když je potřeba

07.03.2019 Dnešní zasedání Evropské centrální banky nepřineslo dle očekávání změnu úrokových sazeb (refinanční sazba na 0,00 % a depositní sazba na -0,400 %), ale přesto ukázala trochu větší ochotu podpořit ekonomiku, než se čekalo. ECB posunula termín, ve kterém nehodlá zvyšovat sazby až do konce letošního roku, zatímco doposud uváděla léto 2019. Navíc oznámila, že v září 2019 spustí další dodávky dlouhodobé likvidity bankám (TLTRO – III).
img

BREXIT – za pět minut 12:00

26.02.2019 S tím, jak se datum brexitu 29. března nezadržitelně blíží a britští politici nebyli schopni odhlasovat dohodu s EU, dostávají se politici, kteří si nepřejí odchod bez dohody, do úzkých.
img

Akciové trhy míří za zisky

14.11.2018 Americké akcie zahájily dnešní obchodování růstem. Index S&P 500 zatím přidává 0,8 %, když vedoucím sektorem jsou energetické tituly (+1,7 %), které podporují rostoucí ceny ropy. Daří se všem sektorům s výjimkou utilit, které pod tíhou rostoucích dluhopisových výnosů ztrácejí jedno procento.
img

Geopolitické napětí dostalo DAX nejníže od prosince 2016

23.10.2018 Akciové trhy po turbulentním průběhu minulého týdne začaly nový týden korekcí a navázaly na prodejní aktivitu z předminulého týdne. Negativní sentiment, který se na trhy opět vrátil, přiživily spekulace ohledně vraždy saudskoarabského opozičního novináře, ze kterého viní západní svět Saudskou Arábii. Největší rány však inkasoval evropský akciový trh, kdy se DAX dostal na nejnižší úrovně od konce roku 2016, zatímco spor o italském dluhopisu nadále znervózňuje evropské trhy.
img

Euforie na akciových trzích dlouho nevydržela

17.10.2018 Na akciové trhy přišlo po včerejšku velmi rychlé vystřízlivění. Zatímco včera uzavřelo více jak 95 % firem z indexu S&P 500 v plusu, na začátku dnešní americké seance si zisky připisuje jen 10 %. Nenašli bychom sektor, který otevřel v zeleném. Nejhůře se daří prodejcům zbytného zboží (-1,6 %) nebo energetickým společnostem (-1,4 %). Celý index S&P 500 prozatím přichází o 0,9 %. Jednou ze zásadních věcí bude pro trhy zápis z posledního zasedání Fedu, který by měl být k dispozici ve 20 h. Ten může trhy posunout oběma směry. Důležité bude, na jakých úrovních vidí centrální bankéři vrchol úrokových sazeb.
img

Americké akcie míří k nejdelšímu býčímu trhu

22.08.2018 Pohyby akciových indexů byly dnes spíše minimální. Zisky či ztráty jednotlivých evropských sektorů se vešly do 0,8 %. Na straně vítězů stály energetické tituly nebo realitní společnosti, nejprodávanějšími pak byly akcie prodejců zbytného zboží. Evropský akciový trh jako celek měřen indexem Stoxx 600 tak v odpoledních hodinách přidává pouhou jednu desetinu procenta.
img

Evropským akciím se dnes dařilo

26.07.2018 Evropský akciový trh se dnes veze na vlně optimismu, a to hned od ranních hodin, kdy akcie reagovaly na dohodu mezi Donaldem Trumpem a Jean-Claudem Junckerem o zmírnění navzájem uvalovaných cel. Náladě přispěla i ECB, která ponechala úrokové sazby beze změny a její šéf Mario Draghi naznačil, že sazby zůstanou beze změny minimálně do léta příštího roku. Index Stoxx 600 tak v odpoledních hodinách roste o zhruba půl procenta. Nejziskovějším sektorem jsou telekomunikace, které přidávají 1,8 %. Žádný jiný se nepřehoupl přes hranici jednoho procenta.
img

Dow Jones posílil za jeden den o 400 bodů, přichází Santa rally

19.12.2014  Francouzský prezident Francois Hollande v pátek na summitu v Bruselu uvedl, že by si přál, aby euro vůči USD bylo ještě slabší, i když dodal, že kurz EUR/USD se již přibližuje k rovnovážné hodnotě. Evropští lídři na tomto setkání schválili i nový investiční fond, jenž počítá s objemem nových investic ve výši 300 mld. eur.
Související klíčová slova: Střední Evropa | PPI v USA | Uvolněné měnové politiky | ChatGPT | Knorr-Bremse | Cap | Ozvěny trhu | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Faurecia | Zveřejněné údaje | Allianz | Panevropský index | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Ohodnocení | Salesforce | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Akcie firmy | Tencent Holdings | Britské burzy | Očekávání | Německé pojišťovny | Volatilní | Brokerská společnost Cyrrus | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Novo | Zasedání ČNB | Americké small caps | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Pro investory | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Investice | US Bancorp | Britská centrální banka | Jim Reid | Potenciál | Diverzifikace | Podnikatelské aktivity | Posílení | Delivery Hero | ADP report | Růst amerického dolaru | Akcie | Ifo | Čínská burza | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Údaje o hrubém domácím produktu | E.ON | Levice | Investing | Klesly akcie | Experti | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | Madrid | Návrh zákona | Euro vůči USD | FTSE MIB | Obchodní seance | EUR/USD | Výhled poptávky | Juventus | Brenntag | Morgan Stanley | Stimul | Reality | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Finanční páka | Shanghai Stock Exchange (SSE) | Akcie společnosti | Pesimistická nálada | Benchmark | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | Index Cboe | Brent | Delta | Zalando | Americký akciový trh | Russell 2000 | Small caps | LYNX Trading | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Intel Corporation | Investorský sentiment | Index DOW | Airbus SE | Exchange | Investiční portfolio | Alcoa | Centrální banky světa | Investiční strategie | Výsledky obchodování | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Posilování amerického dolaru | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | Euronext | JPY | H&M | Spotřebitelské inflace | AI | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | WIZZ | Pár USD/CAD | Německá společnost | Index FTSE MIB | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | WIG20 | GBP/EUR | Nestlé | Kepler Cheuvreux | Růst cen ropy | Geely | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Služby | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Korea Exchange (KRX) | Inflace ve Španělsku | Saxo Bank | Paris Saint-Germain | Bankovní skupiny | Amgen | Index CAC 40 | Tržní hodnota | Ropa WTI | Měnové zajištění | Alaska Air Group | Federální rezervní systém (FED) | Trpělivost | Brexit | Evropské burzy | BIIB.US | Růst trhu | Burzy | EURUSD | USD/EUR | Americké ekonomiky | NFP | Člen ECB | Béžová kniha | Akcionáři | Proražení | Investovat | USD | Plynovod Nord Stream 1 | InterContinental | Export | Pesimismus | Ekonomiky | Britský akciový index FTSE 100 | Macquarie | Občané | Rozhodnutí ECB o sazbách | Unie | Americká ropa WTI | Qualcomm | Energie | Plány | Blue chip | Manchester City | Ekonom společnosti | Italský premiér | Akcie Avastu | Trh s ropou | Total | Regulace | Béžová kniha Fedu | Tichomoří | Úroková sazba | James Bullard | Ahold Delhaize | Xiaomi | MT5 Supreme Edition | Čtvrtletní výsledky | Avast | Zvýšení sazeb | Ocado | Burzovní průvodce | Akciové trhy v Evropě | Výkon small caps | Dovoz | RIVN | Admirals | Caterpillar | MT5 | Aktuální kurzy | Nikkei | Stratégové | Zajišťovny | Cboe Germany Small Cap | Eurex | Největší ztráty | Vybírání zisků | EUR/CZK | Euforie | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Chemické společnosti | Portfolio | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Polymetal | Předseda sněmovny | Negativní sentiment | Coca-Cola | Morgan Stanley (MS.US) | Christine Lagardeová | Euro Stoxx 50 | AA | Jádrový index | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | London Stock Exchange Group (LSE) | Futures na S&P 500 | DAX30 | Finanční instituce | Index KOSPI | Bank of England | Ruské ropy | Tempo zvyšování úrokových sazeb | CAC 40 | WTI a Brent | VIG | JPM.US | Prezident | Xetra | AT&T | Americké prezidentské volby | BP | Britské akcie | Nastavení úrokových sazeb | Makrokalendář | Ropné společnosti | Kurz jenu | Evropské trhy | Analýzy | Hlavní měny | Investiční | Britské banky | Morningstar | Německý DAX | Portu Marek Malina | Hlavní události | Anglie | Covid | Short selling | Vojenský konflikt | US500 | Úhrnný indikátor | Agentura Reuters | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Zpráva | Bohatý | Apple | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Tencent | Firemní daně | Dluhopisové výnosy | Just Eat Takeaway | S&P | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářské dopady | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zasedání Fedu | Ping An Insurance | Meta | S&P Global | DHL | Nákupy dluhopisů | GBP | Thyssenkrupp | IT společnosti | Management | Biofarmaceutické společnosti | Admiral Markets | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | Fenomén | Výkonnost indexu | Majitel | Předpověď | Zprávy | Deflace | Nadšení | Dolary | Index STOXX Europe | Německý výrobce | VaR | Moody's | Prognózy ČNB | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Míra | Akcie v Evropě | Evropské akcie | Bitcoin | Silný růst | Airbus | Dupont | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Graf vývoje | NATO | Sázka | Ubisoft | Tržní podmínky | Futures | Automobilky | François Villeroy de Galhau | Nástroj | Výsledky | Investování | Španělská ekonomika | HUF | Ekonomické oživení | New York Stock Exchange (NYSE) | First Republic | Veřejné služby | Supreme Edition | Nio | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Cena ropy WTI | Bank of America | Zvýšení úrokových sazeb | TIM | Macquarie Asset Management | Odhady trhu | USCBC | Meziroční inflace v eurozóně | Akcie německé společnosti | Koruna | Eli Lilly | Akciový index | Cenový index PCE | Kanada | Výrazný pokles | Akciové tituly | American Airlines | Shell | Finanční výsledky | OPEC+ | Panevropský index STOXX 600 | Francie | Cena akcií společnosti | Propad | Objem | London Stock Exchange | Očekávání investorů | Trigger | Pokračující pokles | Výsledky firem | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Údaje | HDP v eurozóně | Společnost Nvidia | Klima | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Očekávání analytiků | Světové ceny ropy | Národní měny | Nejlepší evropské akcie | Regulátor | Hlavní indexy | Nejistota | Převodník měn | Splatnost | Odvětví cestovního ruchu | IBEX 35 | Průmyslová výroba | Snižování cel | Obchodování s akciemi | Pokles cen ropy | Studie | Likérka Stock | Joachim Nagel | Průraz | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Výdaje na podporu ekonomiky | Centene | Bankéř | Vodafone Group | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Současná situace | Přijetí | Evropa | Tvrdý brexit | HUF/EUR | OPEC | Short | Ukrajina | Ropná společnost | Pár EUR/USD | Eurodolar | Akcie včera | Disciplína | Zveřejněná data | Vodafone | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Trump | Stavebnictví | Index volatility | SaxoTraderGO | Dow Jonesův index | Finanční rok | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | MS.US | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Akciové výnosy | GBPUSD | Akcie Komerční banky | Portu | Stříbro | CHF | Instituce | Česká koruna | Japonská centrální banka | Bank of Japan | Chamtivost | G10 | Burza cenných papírů | Americké akcie | Měnový trh | MetaTrader | Společnost Novo Nordisk | Credit Suisse Group AG | Divize | Pozitivní vliv | Obchodní výsledky | Index cen výrobců | Index Nikkei | Akcie Amazonu | Spot | Vyplácení dividend | ex | Evropská ekonomika | Maržový účet | Suez | Nejprudší pokles | Equinor | Růst výnosů | Trh | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Exchange Traded Fund | Technologické firmy | Globální akciový index MSCI | Výplaty dividend | ArcelorMittal | Fed | Zahraniční obchod | Investování s LYNX | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Index londýnské burzy | Korekce | Drahota | Pozornost | Finanční společnosti | Money management | Lukáš Novotný | Výplaty dividendy | Kjódó | Dividendové akcie | Zveřejnění výsledků | Prezident Emmanuel Macron | S&P 500 | Futures kontrakty | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Philip Lane | Situace | Stock | ANO | Obranný průmysl | Financials | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | ProCent | Ministři financí | Snap (SNAP.US) | Rating | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Puma SE | SNB | Rivian | Microsoft | Wells Fargo | Trh dnes | Příležitosti | Volatility | Růst tržeb | CME | Spotřebitelská inflace | Sell | Měny&Sazby | Makroekonomické údaje | Siemens Energy | Obchodování akcií | Nové akcie | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Euforie na akciových trzích | Bankovní akcie | ABN AMRO Bank | Futures na DAX | Dobré časy | Spotřební zboží | Společnost XTB | Společnost Meta Platforms | Podpůrná opatření | Nifty 50 | Centrální banka | Deutsche Börse | Future of Defence UCITS ETF | Analytici | Řízení rizika | ING | Grafy | Nákupní horečka | QE | Polský zlotý | Tržní sentiment | LYNX | TLTRO | Donald Trump | Bancorp | Čistý zisk | Jádrová inflace | BIIB | Fluktuace | Zasedání americké centrální banky | New York Stock Exchange | ABN | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Další růst | DOW.US | Velké riziko | Aukce | API | Defenzivní tituly | Údaje o inflaci | Růst ceny | Počet nezaměstnaných | Reuters | ETC | Baidu | Situace na Ukrajině | QCOM | CZK | Kompozitní index | Francouzský prezident | Depozitní sazba | Předseda | Air France | FOREX | Tištění peněz | Anglo American | Performance | Makro | Adyen | Brewin Dolphin | Růst HDP | Fiskální stimul | Americký dolar | Libra | Emerging markets | Germany Small Cap 50 (BDES50P) | Kompenzace | CFD | AAL | Nárůst výnosů | CL | Indické akcie | US100 | Zvýšení základní sazby | Financovat | Hubnutí | Prodej na krátko | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Germany Small Cap 50 | Royal Bank of Canada | Cena | BNP | Mario Draghi | Dolar vůči jüanu | Silný trh | Air | Akcie dnes | Ztráta | Ceny akcií | EBay | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Standard Chartered | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Telecom | Pokles | USDIDX | Nvidia | Biogen | US Bancorp (USB.US) | Charles Schwab | Švédsko | Koruna dnes | Maloobchodní tržby | FTSE | Deliveroo | Štěpán Hájek | Europe 600 | Credit Suisse Group | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Allegro | Obchodník | Webináře | Akcie Siemens | Rada guvernérů | COVID-19 | Negativní dopad | Wedbush Securities | Google | Dluhopisy | Blue chips | ISIN | Blue-chip | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Očekávaná krize | Nejnovější zprávy | SNAP.US | Index PX | Vánoce | Daně | Lídři | Malina | Rizika | ECB | Close | Pokles indexu | Zásoby ropy v USA | Momentum | Marketingová komunikace | Kurzy | CBOE | Akcie Philip Morris | Fond | Čína | Růst zisků | Zisky | Evropské akciové indexy | Trader | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | BNP Paribas | Conference Board | Konsenzus | Globální ekonomika | AMEX | Miliardy eur | ISM | Benchmarky | Přehled kurzů | Francouzský index CAC 40 | KLM | Společná měna | Cena zlata | Remy Cointreau | Akciový stratég | Obchodníci | HSBC | Zasedání Bank of England | CBRT | Marks & Spencer | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Euro STOXX | Trinity Bank | Breakout | Akcie Air France-KLM | Navýšení kapitálu | Trh práce v USA | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Indikátor | RSI | Měnová politika | Rheinmetall | Asset management | Býčí trh | Saxo | IFO index | Financování | Dánské banky | Fitch | Výrobce čipů | GMT | Honeywell | Pokles ekonomiky | Finance | Dividenda | Republikáni | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Poptávka | CFD DAX30 | Guvernér | Tempo inflace | Globální trhy | Očekávání trhu | Obchodování na akciových trzích | Německý index DAX | Obchodovat | Ostatní kryptoměny | Pokles trhů | Hong Kong Stock Exchange (SEHK) | Výrobce obuvi Dr. Martens | JPMorgan Chase | SolarEdge | Pokles akcií | Hospodářský růst | UniCredit SpA | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Uzavření trhů | Technologický Nasdaq | WTI | Nejlepší výsledky | Koncentrace | Zisk společnosti | Hrubý domácí produkt Německa | Medvědi | GfK | Záhada | Veolia | Honeywell International | Nord Stream | DNR a LNR | Saúdská Arábie | Payrolls | Bankéři | Barclays | Podnikání | Cena ropy | Americké dividendové akcie | Inflace | Ozempic | Problémy | Advanced Micro Devices | ROCE | Německá ekonomika | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Infineon Technologies | Projevy centrálních bankéřů | Oživení ekonomiky eurozóny | Vedení společnosti | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Ekosystém | Signály | Brokerská společnost | Devizový trh | Načasování | Futures na ropu | Obchodní válka | Erste | Ropa | Statistiky | Banky | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Čínský index | JPM | Spolkový statistický úřad | Index PMI | Global Markets | Ekonom | Euronext (ENX) | Debata | Deutsche Bank | Kurz | Market | Forexu | Unicredit | Růst akcií | Restrikce | Merck | Optimismus | Facebook | Francouzský CAC 40 | Rizikový sentiment | USA | Investujte | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Federální rezervní banky | Breakout Trader | JPMorgan (JPM.US) | Dodávky ropy | ASX 200 | Hospodářství | MIB | Výnosy státních dluhopisů | EV | Soren Otto Simonsen | Zpomalení růstu | Obchodní aktivita | Co jsou to small caps | LPL Financial | Uniper | Rozhodnutí Bank of England | Globální akciový index | EU | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Holdingová společnost | Komerční banka | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Aktivity v eurozóně | Emise | Theresa May | Komise v přenesené pravomoci | Recese | Inflace v Německu | ASML | Švýcarský frank | Bank of Canada | Vývoj indexu DAX | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | SEC | Hargreaves Lansdown | Eskalace konfliktu | Aktuální situace | USD/CAD | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Americké burzy | Frank | Ministři | Matěj Široký | Admiral Markets Forex Kalendář | Čínské indexy | Lufthansa | Hospodářské vyhlídky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Unipetrol | Snížení produkce | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Základní sazby | Úrokové sazby | Trading | Germany Small Cap | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Index PCE | Zisk na akcii | STAR | Technologický sektor | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Merck KGaA | Trend | Akcie a ETF | Baidu (BIDU.US) | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Zásoby plynu | Futures na americké akciové indexy | Výhled na letošní rok | Míra inflace | Měnová politika ECB | Spotřebitelská důvěra | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Ticker | Zpřísnění měnové politiky | CBOE Global Markets | Průmysl | Úsilí | Tempo růstu | Nejnovější údaje o inflaci | Continental | Divergence | EasyJet | ETF | Naše ČESKO | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Hlavní evropské indexy | Rally | BDES50P | Recese v USA | Euro Stoxx 600 | Pojišťovna | Macron | Pandemie | Aktiva | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | Indexy na Wall Street | Index německých akcií DAX | Politické události | UCITS | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | PMI ve službách | Zdanění | Pokles cen | Plynárenské společnosti | Tempo růstu ekonomiky | Technologická společnost | Index euro | Zvedání úrokových sazeb | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Španělský IBEX 35 | Konsolidace | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | Spekulanti | Čínské akcie | Sentix | Trhy dnes | | Japonské úřady | Index akcií | Danske Bank | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Řetězce | Schwab | Sentiment | Zrychlení inflace | Stoxx Europe 600 | JD | Politika | Britský akciový index | Banka Barclays | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | OMV | Dnešní seance | Zpráva amerického ministerstva obchodu | BHP | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | LVMH | Velká Británie | PLN/EUR | Evropské společnosti | Puma | Dnešní kalendář | Indexy S&P | Úřad pro energetické informace | Investování do ETF | CAR | Nálada | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Centrální bankéř | Cboe Germany Small Cap 50 | Intel | Marek Malina | Paramount Global | Ekonomika | Ekonomická data | Historická maxima | WTO | Intradenní obchodník | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Americký akciový index | Obchodní analýza | Deriváty | Investiční prostředí | Akciový trh | Vysoké ceny | Vysoké ocenění | Zlevnění potravin | Obchodování akcií small caps | Indexy nákupních manažerů | Nový býčí trh | Energetické společnosti | Index Hang Seng | Fondy ETF | Sentix index | Bankovní krize | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Burza dnes | Cyrrus | Expanze | Růst cen energií | Fondy | Investiční příležitosti | Akcie Juventusu | Údaje o americké ekonomice | Ukrajinský prezident | Situace v Číně | ČEZ | Metro AG | Financial Times | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Výsledkové zprávy | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | Společnost Intel | BHP Group | USD/JPY | New York | Tradingové webináře | Čistá ztráta | Analytik finančních trhů | CFG | Rizikový apetit | IBEX | Vysoké ceny ropy | Investiční sázky | Paramount | FOMC | Pokles poptávky | Akcie ve světě | Prezidentské volby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Index Topix | Globální trh | Sazby | Graf indexu | US30 | Generální ředitel | Cíle | Výzkumná společnost | Semináře | Ekonomický kalendář | Volkswagen | Index MSCI | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Likvidita | Žádosti o podporu | Porsche | Rozhovor | Španělský IBEX | Wall Street výsledky | Transakce | Švýcarské banky | Ropa WTI a Brent | Hodinový graf | Měny | Akcie mediální skupiny CME | Air France-KLM | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Atos | Profitovat | Meziroční inflace | Glencore | Irsko | Zpravodajství | Michal Brožka | Nezaměstnanosti v Německu | Investiční společnosti | Investor | TradingView | Finanční sektor | DAX30 CFD | Zásoby benzinu | Německé banky | MSCI | Fed Williams | Index IBEX | Snap | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Sanofi | Finanční trh | Šance | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | RIVN.US | Eni | Globální finanční trhy | Logistické společnosti | Centrální bankéři | ABN Amro | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Výrobce obuvi | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Signál | Zdražování | Globální trh s ropou | ADP | Joe Biden | Ropy | Správce aktiv | Nové žádosti o podporu | Index amerického dolaru | Americké akciové indexy | Společnost | Likvidní | Sázky | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Ocenění akcií | Francouzský index | Wood & Company | BMW | Německá burza | Cena akcií | Guvernér ČNB | ASX | Investiční instrumenty | CAC40 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výprodej trhu | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Burze | Eura | Tisková konference | Nizozemsko | Medvědí trend | Britský FTSE | Gap | LNR | Stock Exchange | Růst | Index Dow Jones Industrial | Zobchodovaný objem | TotalEnergies | Jerome Powell | Dopady pandemie | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Nvidia Corporation | Volvo | Zajištění | GICS | CNY | BOSSA | BIDU | Index | Infineon | Cenový index | Největší kryptoměny | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Mimoburzovní | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Index STOXX Europe 600 | Goldman Sachs Group | Akciové indexy na Wall Street | Podnikání na kapitálovém trhu | Podnikatelské klima | Vlády | Národní sdružení | Makléřská společnost | Pandora | Palantir | Průmyslový index Dow Jones | Významné politické události | Šíření koronaviru | Znovuotevření čínské ekonomiky | BIDU.US | Británie | Společnost Cyrrus | Hellofresh | Poptávka po ropě | Riziko | Očekávaný růst | Moët Hennessy Louis Vuitton | Santa rally | Haleon | Deutsche Post DHL | Prohlášení | Banka | Daimler | British Petroleum | Dnešní obchodování | Pád akciových trhů | MiFID II | Deutsche Börse (DTB) | Rivian (RIVN.US) | Odvětví | Maržové obchodování | Dluhopis | AAL.US | InterContinental Hotels Group | Společnost LVMH | Kontrakt | Ropné a plynárenské společnosti | CAD | Akcie britské společnosti | Obchodovat s akciemi | Výrobce pneumatik | HelloFresh | NIO.US | Shanghai Stock Exchange | Harley-Davidson | Nasdaq Composite | Evropská burza | Zhejiang Geely | Ministr financí | Umělé inteligence (AI) | Zlepšení | Události tohoto týdne | Americký index | Akciový index S&P 500 | Technologické společnosti | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | RWE | Výkonnost fondů | Americké centrální banky | American Airlines (AAL.US) | Saipem | VanEck Defense UCITS ETF | Bloomberg | Barcelona | Nadnárodní společnosti | Britská burza | Telecom Italia | Pokles HDP | Bydlení | Index spotřebitelských cen | Potenciál Small Caps | Švýcarské společnosti | Španělsko | JD Sports | Makléřské společnosti | Den díkůvzdání | Kurz EUR | Nvidia Corp | Pojišťovny | Společnost Meta | City | Výkonnost indexů | Biden | Světové akciové trhy | Hospodaření | Astrazeneca | Akcie BNP Paribas | Nemovitosti | NIO (NIO.US) | Maďarský forint | Vestas Wind Systems | Futures trhy | Počet občanů | Snížení sazeb | Míra nezaměstnanosti v Německu | Amundi | AT&T (T.US) | Forex kalendář | Přehled | Globální evropské akciové indexy | Index CPI | Porsche AG | NatWest | Makléř | Burzovní ukazatele | Geely Holding Group | Pražský parket | Akcie na světových trzích | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Pozastavení aktivit v Rusku | Statistické údaje | Ronaldo | Německo | Americké úrokové sazby | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Profesionální obchodník | Nedostatečné dodávky | Ericsson | Růstové společnosti | Vice | UCITS ETF | Louis Vuitton | Hlavní ekonom | Stabilita | Dow (DOW.US) | Meziroční inflace v Německu | Index Euro Stoxx 600 | Amazon | Tesla | Státní dluhopisy | Zemědělství | PM.US | Provozní zisk | Sázka na jistotu | XTB | Dr. Martens | ECB rozhodnutí o sazbách | Inflační očekávání | Řetězec | Výraznější pokles | Investiční produkty | Britské společnosti | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | Pozice | Ceny v eurozóně | Miroslav Frayer | Doporučení | Sazby beze změny | Průmyslové společnosti | Country Garden Holdings | Velcí hráči | Sedm statečných | ALK.US | Francouzi | USB.US | Průmyslové podniky | IMI | ONS | Evropské indexy | Stavební společnosti | Novo Nordisk | Úřad pro energetické informace (EIA) | Asijské akciové trhy | Index euro stoxx 50 | Vývoj jádrové inflace | Akcie Kofoly | MIFID | Pomalý růst | Majitel Facebooku | Spotřebitelské ceny | Ocenění | Nio (NIO.US) | NASDAQ 100 | Akciové indikátory | Dividendy | Travelers | Burza | Národní sdružení (RN) | AA.US | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Geopolitika | Lockdowny | Zajištění proti inflaci | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Provozní zisk společnosti | Akcie společnosti Gap | Travelers (TRV.US) | Meta Platforms | Index londýnské burzy FTSE 100 | VanEck | Opatření | Opatření ECB | Generativní umělé inteligence | Alaska Air Group (ALK.US) | Úroková míra | Index DAX | RWE AG | Retail | DNR | London Stock Exchange Group | Deutsche Post | Index Nikkei 225 | Dow Jones | Měna | Investujte na Forexu | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Destatis | Výrobce léků | Ekonomická recese | Výsledky hospodaření | Geopolitické napětí | Investiční rozhodnutí | Hang Seng | Investment | Krize | Prognóza ECB | Práce | Spojené státy | Country Garden | Výrobce sportovního zboží | Vysoké úrokové sazby | Shenzhen Stock Exchange (SZSE) | Kryptoměny | Crédit Agricole | Analytik XTB | Japan Exchange Group | Evropské akciové trhy | Rekordní pokles | Situace na trhu | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | G7 | Volby | Statistický úřad | Vývojáři počítačových her | Futures na akcie | Američtí zákonodárci | Stagnace | Tržby | Charles Evans | Ceny ropy a plynu | Eurozóna | Americká vláda | FXstreet | Thales | Dánsko | Belgie | Nový investiční fond | Podniky | Úřad pro ekonomickou analýzu | AUD/USD | Úrokové výnosy | Politici | Wedbush | Evropské země | Deutsche Post DHL Group | Zlato | EQT | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Japonský trh | Britská společnost | Kotace | Wall Street | Poradenství | ČR | Ukazatele | Nonfarm Payrolls | Obchodní příležitosti | Automobilové součástky | Vývoj ceny | Société Générale | Analytik | Návratnost | Průmyslová výroba v USA | Firemní výsledky | Tržní kapitalizace společnosti | Orpea | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Analýza | Společnost Palantir
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Evropské společenství uhlí a oceli
Evropské společnosti
Evropské továrny
Evropské trhy
Evropské velmoci
Evropské vlády
Evropské volby
Evropské záležitosti
Evropské země
Evropské zlaté rezervy

Následující klíčová slova

Evropský automobilový průmysl
Evropský automobilový sektor
Evropský bankovní akciový index
Evropský bankovní index Euro Stoxx Banks
Evropský bankovní úřad
Evropský bankovní úřad (EBA)
Evropský blok
Evropský blue chip
Evropský blue chip index
Evropský datový kalendář
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít