Sobota 20. července 2024 15:25
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Přehled kurzů

img

Pondělí bez Ameriky. Úvodní růst vyprchal

16.01.2023 Evropské akcie začaly týden růstově, ale rychle ztratily tempo a během dopoledne zisky zredukovaly. Hlavní indexy se nacházejí jen těsně v plusu či stagnují. Amerika se tentokrát nepřipojí, neboť slaví svátek a trhy jsou zavřené. Evropské burzy sice výkonnostně překonávají zámoří a v posledních měsících nepotřebují tolik jeho "asistenci", přibývají ale důvody k opatrnosti.
img

Pondělí bez Ameriky. Úvodní růst vyprchal

16.01.2023 Evropské akcie začaly týden růstově, ale rychle ztratily tempo a během dopoledne zisky zredukovaly. Hlavní indexy se n...
img

Nezadržitelná Evropa - londýnská burza zpět u historického maxima

13.01.2023 Evropské akciové indexy si razí dál cestu vzhůru prakticky bez ohledu na cokoli. Během dne své úvodní zisky už jen hájily, ale i tak je z toho opět pár desetin procenta k dobru. Za pozornost stojí hlavně odolnost masivního odrazu trvajícího několik měsíců. Německý index DAX už je pouze 7 procent a francouzský CAC 40 ani ne 5 pct pod loňským historickým maximem. Londýnský FTSE 100 je dávno nad loňskými hodnotami a jen těsně pod maximem z roku 2018.
img

Nezadržitelná Evropa - londýnská burza zpět u historického maxima

13.01.2023 Evropské akciové indexy si razí dál cestu vzhůru prakticky bez ohledu na cokoli. Během dne své úvodní zisky už jen háj...
img

Dolar dál marně hledá oporu. Výsledky dnes dodají velké banky

13.01.2023 Do dnešního dne hlavní trhy vstoupily ještě s podporou včerejších dat. Inflace byla nakonec přijata pozitivně akciovými i dluhopisovými trhy a zasloužili se o to svým dílem také bankéři z Fedu, kteří do své obvyklé rétoriky nepřidali nic jestřábího navíc. Sice prezentovali jiné názory, než převažují na trhu, ale z komentářů nebyla znát velká snaha je nějak napravovat. Z pohledu obchodování tak komentáře postupně ztrácejí na potenciálu hýbat s očekáváními.
img

Rozpačité inflační odpoledne na finančních trzích

12.01.2023 Všechnu pozornost na sebe nejen dnes, ale už s předstihem, strhávala americká inflační data. Ta nakonec vyšla přesně podle očekávání a investoři moc nevědí, s co s tím. V zásadě se snaží držet předchozího pozitivního vývoje, ale ne všude se to daří. První nejistá reakce bývá po datech celkem běžná, tentokrát se však trhy kývají ze strany na stranu i v dalších hodinách po zveřejnění dat.
img

Pár důležitých poznámek k dnešní americké inflaci

12.01.2023 Máme tu den, během kterého se to hlavní bude dít až po zveřejnění klíčových dat. Jde o americkou inflaci za prosinec, která vyjde ve 14:30 a od níž se čeká další podstatný pokles (na 6,5, resp. u jádrové 5,7 pct). Vypadá to, že prakticky celý trh s poklesem počítá, a navíc mnozí sázejí na další podstřelení konsensu. Akcie v posledních dnech slušně narostly, ale v případě pozitivního překvapení mají možnost postoupit aspoň krátkodobě dál nahoru.
img

Dluhopisy brzdí nadšení, ale akcie se dál vezou na růstové vlně

11.01.2023 Dnešní obchodování se odehrává bez zásadních zpráv, které by strhávaly sentiment na globálních trzích nějakým směrem. ...
img

Akciím i dluhopisům pomáhá optimismus před inflací

11.01.2023 Včerejší obchodování v zámoří bylo nakonec pro akcie pozitivní, ačkoli spolu s tím citelně narostly dluhopisové výnosy. Dnes přebrala štafetu Evropa, přičemž klíčovým akciovým trhům se daří - například DAX přidává skoro 0,9 pct a další z hlavních indexů nezůstávají o moc pozadu. Dluhopisy ale obrátily a výnosy dnes klesají. Větší pohyby vidíme na delších splatnostech - desetiletý výnos v USA i Německu klesá o 5 bps. Na eurodolaru nic extra nového, kurz zůstává poměrně stabilní a dnes dopoledne se nachází na 1,0740.
img

Powell nechce dělat klimatickou politiku. Obchodování je dnes smíšené

10.01.2023 Dnešní vystoupení Jeroma Powella mělo za téma nezávislost centrálních bank. Ačkoli témata bývají různá, následná debata většinou sklouzne k aktuální měnové politice. Tentokrát ale ne. Šéf Fedu tak využil příležitost, že nemusí reagovat na aktuální dění a s reakcí může počkat třeba až na dobu po zveřejnění dalších inflačních dat. Z jeho projevu jsme se tak například dozvěděli, že Fed není a ani se nestane hráčem v klimatické politice. S tím lze sice souhlasit, je to rozumnější přístup než u ECB, ale pro dnešní obchodování jde samozřejmě o nepodstatnou informaci. A do hry dnes nevstupovala ani nová data či zásadní firemní výsledky.
img

Jak velký jestřáb zůstal Powell po datech? Trhy před vystoupením převážně negativní

10.01.2023 Včerejší komentáře z Fedu (Bostic, Dalyová) se držely linie z posledního zasedání. Bankéři dál mluví o nutnosti stlačit inflaci a nejsou ohledně jejího poklesu tak optimističtí jako finanční trhy. Na jednu stranu nechávají pro nejbližší zasedání otevřenou možnost zvýšení sazeb o 50 i 25 bodů a mluví o důležité roli dat, na stranu druhou ovšem zůstávají pevní v tom, že se sazby mají dostat nad 5 procent a vytrvat tam do příštího roku.
img

Akcie navazují na páteční euforii, euro stoupá o procento

09.01.2023 Zprvu celkem opatrný začátek týdne se postupně mění v další velmi pozitivní den pro akcie. Zisky klíčových indexů rostou, přičemž v USA kráčí v čele Nasdaq a v Evropě patří k nejlepším AEX (oba míří k +2 pct). Americké dluhopisové výnosy smazaly prvotní mírný růst, evropské zůstávají pár bodů nad pátkem.
img

Akcie i euro se přes víkend zklidnily, ale zisky drží

09.01.2023 Páteční jízda dopřála pěkné zisky akciím, dluhopisům i euru. V pondělí tato vlna na většině trhů opadla a DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 jsou na tom ráno pouze smíšeně. Další menší zisky indikují futures pro Ameriku. Třeba nizozemský AEX ale stoupá rychle dál (+0,9 pct). Na dluhopisech vidíme korekci pátečního pohybu, když výnosy stoupají. V zámoří je to však jen o pár bodů a třeba ani německých 6 bps nevrací výnosy zpátky tam, kde byly. Eurodolar zůstává u 1,0670. Koruna se dál drží kolem 24,00 za euro. 
img

ISM ukradlo páteční show. Akcie i dluhopisy oceňují rostoucí riziko recese

06.01.2023 Závěrem týdne se hráči na hlavních trzích rozhodně nenudí. Nejprve přešli bez velké reakce propad německých průmyslových objednávek. Poté dostali potvrzení, že inflace v eurozóně rychleji klesá, ovšem překvapivý růst té jádrové je těžko potěšil. Obchodování však nemělo jasný směr a pozornost se soustředila na odpolední americké statistiky. 
img

Klíčová otázka nejen pro závěr týdne - potvrdí vládní data sílu trhu práce?

06.01.2023 Německé průmyslové objednávky v listopadu nečekaně prudce klesly, což ovšem nechává hlavní trhy v klidu. Předběžná inflace z eurozóny za prosinec vyjde ještě dopoledne, vrátí do jednociferných hodnot a má slušnou šanci překvapit směrem dolů. Respektive překvapit - dílčí národní data jsou v řadě případů známa, takže inflace klesající zřejmě k 9 procentům by už takový šok nezpůsobila. Je to však spolu s levnými energiemi stále faktor, který podporuje evropské akcie, a to navzdory negativní inspiraci ze zámoří. Dnes se klíčové evropské indexy obchodují zatím smíšeně.
img

Před daty z trhu práce roste nervozita, americké akcie i dluhopisy padají

05.01.2023 Dnešní makrodata hráče na finančních trzích zrovna nepotěšila, čímž se mohou přidat k ISM či komentářům z Fedu jako další negativní faktor. Zpráva ADP ukázala, že zaměstnanost v americkém firemním sektoru za prosinec narostla o 235 tisíc, zatímco se čekalo jen 150 k. Ačkoli nejde o spolehlivého předskokana oficiálních vládních čísel (zítra), velká odchylka investory logicky vystrašila. Něco podobného nastalo u žádostí o dávky v nezaměstnanosti - ty navzdory očekávání spadly na 204 tisíc. 
img

Evropa se snaží držet zisky, poté co data a Fed přibrzdily Wall Street

05.01.2023 Včerejší zápis z jednání Fedu se přidal k dalším negativním informacím, které jsme dostali během dne. Nešlo o zásadní překvapení, ovšem potvrzení pevného postoje proti inflaci trhům nesvědčí. Bankéři vysílají signál, že si nepřejí předčasné uvolňování finančních podmínek, a vymezují se i vůči tržním sázkám na obrat sazeb směrem dolů. 
img

Koruna k euru pod 24,00, evropské trhy v euforické náladě

04.01.2023 Česká měna dnes překonala kulatou hranici 24,00 na páru s eurem a svezla se mírně pod ni. Posilování koruny je poměrně vytrvalé a v poslední době mu nemusí pomáhat ani ČNB svými zásahy. Dnes zřejmě pomohl celkový zájem o riziko na hlavních trzích a svou roli asi hraje i pokles výnosů, který je v eurozóně na kratších splatnostech rychlejší než doma. V kontextu posledních pár měsíců se však důvody pro výrazné zisky koruny stále hledají těžko.
img

Nižší inflace vrací do Evropy optimismus. Fed dodá informace ze zasedání

04.01.2023 Dnešní obchodování na hlavních evropských trzích se nese opět v pozitivním duchu, poté co včera Amerika nestihla náladu na našem kontinentě úplně zkazit. Do hry opět vstupují nová inflační data, tentokrát předběžná prosincová čísla z Francie. Podobně jako u Německa vidíme nečekaně velké zpomalení cen, které ukazuje, jak výrazně se promítá efekt silnějšího eura a levnějších energií. Ty mimochodem zlevňují na trzích také dnes, když dolů míří jak ropa, tak evropský plyn či elektřina. A jako plus je potom třeba počítat také zprávy o další čínské podpoře realitního sektoru, který zůstává jedním z klíčových problémů ekonomiky.
img

Obrat v Americe posílá akcie dolů, zatímco dluhopisy se drží

03.01.2023 Co naznačila čísla ze spolkových republik, potvrdila inflace za celé Německo: ceny v prosinci zpomalily více, než se čekalo. V době zveřejnění se s tím však už počítalo. Odpoledne vyšly lepší americké výdaje ve stavebnictví, zatímco průmyslové PMI podle očekávání stagnovalo.
img

Nástup dolaru a další růst akcií

03.01.2023 Po včerejším slušném růstu si evropské akcie připisují další velmi pěkné zisky. Zisky hlavních indexů na kontinentě činí kolem 1,5 procenta, zatímco londýnský FTSE 100, dohánějící včerejší absenci, přidává přes dvě procenta. Navíc to vypadá, že se k Evropě přidá také Amerika, kde futures zatím přidávají více než procento. 
img

Bude se historie opakovat? Úvod roku na trzích zatím velmi dobrý

02.01.2023 Nový rok začínáme bez zásadních dat a událostí, když revize evropských PMI investoři přešli bez vážné reakce. Zároveň aktivitu drží dole absence Ameriky, kde se trhy rozjedou až zítra. To však nezabránilo evropským akciím a dluhopisům ve velmi slušném růstu. 
img

Evropské trhy začínají rok optimisticky, Amerika se přidá zítra

02.01.2023 Během posledních dní minulého roku se hlavní trhy pouze pohupovaly bez jasného směru. Evropa následně vykročila do nového roku růstově a klíčové indexy si připisují solidní zisky. CAC 40 nebo IBEX 35 se dostaly i přes 1,5 procenta do plusu. Londýn zůstává ještě zavřený a to samé platí pro americké trhy, kvůli čemuž aktivita ještě dnes zůstane tlumená.
img

Technologické akcie míří vzhůru, dolar klesá

29.12.2022 Evropské akcie se po počátečních ztrátách drží lehce nad včerejším závěrem. To ale nestačí na to, aby se evropský blue chip index vyhnul svému nejhoršímu roku od roku 2018. Na druhé straně Atlantiku se akcie obchodují výše poté, co počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti k minulému týdnu mírně vzrostl. Stále ale zůstává blízko historických minim. Výnosy státních dluhopisů klesly a kurz dolaru prodloužil svůj pokles. Z akcií se daří zejména technologickému sektoru, kde rostou giganti jako Tesla, Apple, Amazon a Microsoft.
img

Nálada na Wall Street se zhoršuje, dolar získává půdu pod nohama

28.12.2022 Hlavní akciové indexy na Wall Street zahájily dnešní seanci v zeleném teritoriu, efekt opětovného otevírání čínské ekonomiky ale vyprchává a ani vzedmutí růstových titulů jako Apple, uvozené poklesem amerických výnosů, na udržení nálady nestačí. Dow Jones Industrial Average se v podvečer nacházel zhruba 0,4 procenta v záporu a technologický Nasdaq Composite ztrácel kolem 0,8 procenta, zatímco výnos amerického desetiletého dluhopisu se tlačil k hladině 3,87 procenta.
img

Klesjící Tesla po svátcích potápí technologický Nasdaq. Zátěží jsou i vyšší výnosy

27.12.2022 Americké hlavní akciové indexy v úvodu dnešní obchodní seance zamířily povětšinou níže. Rozvolnění čínských covidových opatření může být sice pro trh vítanou zprávou, náladu ale pokazily rostoucí americké dluhopisové výnosy. Index S&P 500 tlačily dolů technologické tituly a akcie zboží zbytné spotřeby, Nasdaq Composite klesal pod tlakem růstových titulů s velkou tržní hodnotou a společnosti Tesla, kde se objevily zprávy o přechodném lednovém zastavení produkce v její čínské továrně.
img

Akcie v USA před svátky mezi zisky a ztrátami, dolar klesá

23.12.2022 Wall Street zahájila poslední obchodní den před svátky poklesem, když dnešní data ukázala, že klíčový ukazatel růstu cen v největší světové ekonomice, pozorně sledovaný Fedem, v listopadu zvolňoval méně, než se čekalo, a výdaje na osobní spotřebu stagnovaly. Průběžné ztráty se ale na indexech S&P 500 a Nasdaq Composite podařilo přetavit do zisku po dalších dnešních datech, podle kterých krátkodobá inflační očekávání v USA dále klesla a důvěra spotřebitelů se v podmínkách volnějšího růstu cen zlepšila. Optimismus ale v případě technologického indexu neměl dlouhého trvání.
img

Mírný růst se mění v propad. V čele technologie, Nasdaq -2,5 %

22.12.2022 Solidní nálada na hlavních trzích se během dne zlomila a hlavní akciové trhy nabírají překvapivě velké ztráty. V případě Nasdaqu už pokles překračuje 2,5 procenta a ani další klíčové trhy na tom nejsou zrovna dobře.
img

Na akciích doznívá růst, zlato drží dobyté pozice

22.12.2022 Kolem půlky měsíce sice trhy nepříjemně překvapily svým jestřábím postojem Fed, ECB a pak i BoJ, ale zdá se, že se investoři ke konci roku z nepříjemných zpráv otřepávají. Akcie se včera slušně odrazily nahoru a pohyb dnes pokračuje v Evropě, ačkoli už v menší intenzitě. Hlavní zdejší indexy se zvedají o pár desetin procenta. Velmi podobně jsou na tom futures naznačující nový start na Wall Street. 
img

ČNB nezvedá sazby, ale mluví o tom. Hlavním trhům pomohly výsledky

21.12.2022 Česká národní banka sice v souladu s odhady nezměnila úrokové sazby, ale možnost budoucího zvýšení naznačila více, než bychom čekali. Byla zmíněna rizika jak pro-, tak protiinflačním směrem. Vedle toho ovšem guvernér Michl upozornil na připravenost banky zasáhnout proti inflačním rizikům a řekl, že příští rozhodování bude mezi stabilitou a růstem sazeb. Nemusejí se tak podle něj naplnit tržní očekávání, že se sazby v první polovině příštího roku nezvýší. Koruna reaguje posílením na 24,16 za euro, ačkoli předtím během dne měla spíše tendenci slábnout. Pohyb je to však opět pouze malý a může mu pomáhat i situace na západních trzích.
img

Hlavní trhy se zvedají, koruna je před ČNB v klidu

21.12.2022 Překvapení z kroku japonské centrální banky opadlo a další významné impulsy hlavní trhy nedostávají. Do konce roku není na programu žádná velká riziková událost, která by mohla ještě situaci podstatně měnit. A investoři berou absenci nových zpráv spíše jako plus.
img

Akcie se srovnávají s japonským šokem, dluhopisy zůstávají níž

20.12.2022 Vstup do dnešního obchodování západním finančním trhům opepřila japonská centrální banka, která fakticky učinila krok směrem k přísnější měnové politice. Zatím nešlo o posouvání sazeb či cíle pro řízení výnosové křivky, ale o rozšíření tolerančního pásma pro výnosy. To ovšem stačilo, výnosy stouply a jen prudce posílil. Jeho zisky vůči dolaru se blíží 4 procentům.
img

Poslední bašta levných peněz se drolí, BoJ povolí vyšší výnosy

20.12.2022  Inflační vlna postupně donutila k utažení politiky všechny centrální banky vyspělého světa, až na tu japonskou. Dokonce i Švýcarsko vytáhlo sazby z hlubokého záporu a v prosinci je zvedalo stejným tempem jako ostatní (+50 bps), takže Japonsko zůstalo opravdu poslední baštou levných peněz a čekalo se, jak dlouho vydrží. 
img

Ameriku brzdí výnosy a Fed, Evropa se drží

19.12.2022 Evropské akcie po pozitivním úvodu zhruba drží své pozice a pohyby hlavních indexů během dne jsou nevýrazné. DAX , CAC 40 či FTSE 100 si připisují zhruba půl procenta. Naproti tomu Amerika se v první fázi obchodování dostává pod tlak, a to zejména Nasdaq , který už je 0,8 pct dole.
img

Akcie začaly růstově, k umazání posledních ztrát však mají daleko

19.12.2022 Začátek nového týdne vypadá na hlavních trzích lépe než konec toho předchozího. Evropské akciové indexy stoupají a velké rozdíly mezi nimi nejsou. Třeba DAX je o 0,75 pct výš. Americké futures naznačují zelený start na Wall Street, ale drží se v plusu zatím jen mírně.
img

Závěr týdne v negativním módu

16.12.2022 Ačkoli se americké akcie po otevření chvíli snažily nadechnout, nakonec to vypadá, že závěr týdne zůstane pro hlavní trhy červený. Klíčové indexy v USA i Evropě klesají o 1 až 1,5 procenta při obchodování, které stále řídí zejména obavy z tvrdé politiky centrálních bank a jejích důsledků.
img

Akcie i dluhopisy zůstávají pod tlakem měnové politiky

16.12.2022 Dnes dopoledne vyšly o něco horší britské maloobchodní tržby, naopak indexy PMI za eurozónu dopadly překvapivě dobře. Naznačují, že průmysl i služby v prosinci zmírnily svůj pokles, přestože se čekalo udržení tempa směrem dolů. Oli Rehn z ECB zopakoval, že trh nedostatečně zahrnuje do cen předpokládaný vrchol sazeb. Po sérii informací z centrálních bank však nové zprávy nepoutají příliš pozornosti a do konce roku už žádný další podstatné statistiky nejsou na programu. 
img

S Fedem se nebojuje. A s ECB také ne, říká Lagardová

15.12.2022 Jedna z častých pouček investora nám říká, že americká centrální banka má velmi silné páky k tomu, aby nakonec dosáhla svého. Jít proti ní se tudíž nevyplácí. Jen pod současným vedením jsme však viděli hned několik případů, kdy naopak trh zůstal pevný a Fed svou pozici obrátil. Ani v současné době není jasné, jak to dopadne - Jerome Powell mluví o inflačních rizicích a pokračujícím zvedání sazeb, ale nastavení trhu tomu neodpovídá.
img

Krátce před zásadní událostí na trzích znovu sílí optimismus

14.12.2022 Podobně jako včera před inflačním reportem i dnes před výsledky zasedání Fedu získává na trzích navrch optimismus. Americké akciové burzy po otevření míří nahoru asi o půl procenta a strhávají s sebou také Evropu. Pro zdejší indexy to však zatím znamená jen umazávání ztrát, přičemž většina z nich je stále mírně v červeném. Pokles amerických kratších dluhopisových splatností naznačuje převažující důvěru, že Fed zmírní svůj jestřábí postoj. Evropa i v tomto s odstupem následuje, takže kondice dluhopisů se odpoledne zlepšuje i zde. Eurodolar se mezitím usazuje u 1,0655.
img

Fed dnes nepotřebuje jen zvedat sazby, ale hlavně řídit očekávání. A jedna spekulace k tomu

14.12.2022 Včerejší vlna euforie, na kterou trhy naskočily s nižší americkou inflací, nakonec stihla hodně vyprchat při nejistotě před dnešním Fedem. Další zajímavost se pak týká samotného zveřejnění dat. Jak jsme upozorňovali už včera, pohyb na trzích se ve skutečnosti spustil už před vlastním zveřejněním čísel, což samozřejmě vyvolává podezření na jejich únik. Ze zkušenosti víme, že žádné důkazy se nikdy nenajdou, spiklenecké teorie jako vždy brzy utichnou a pojede se dál. Věc ale dospěla až k prezidentskému úřadu, jehož mluvčí reagovala, že si žádného úniku dat není vědoma. 
img

Inflace nakopla vzhůru akcie, dluhopisy i euro

13.12.2022 První z vrcholů tohoto týdne dopadl pro finanční trhy velmi dobře. Inflace v USA se snížila více, než se čekalo, a spustila další euforii. Respektive ji spustila ještě dřív. Už včerejší růst na Wall Street se zřejmě nesl ve znamení spekulací na inflaci a i dnešní pohyb se ve skutečnosti rozjel už krátce před zveřejněním dat.
img

Akcie se těší na nižší inflaci, dluhopisy se však drží zpět

13.12.2022 Několik dní zůstávaly velmi opatrné a jen opatrně se zvedaly. Včera však akcie v zámoří zabraly o něco víc a hlavní indexy si připsaly slušné zisky. Futures před rozjezdem další seance opět naznačují mírný růst, jenže to tentokrát nic moc neznamená. Evropa mezitím navazuje na včerejší Wall Street pozitivně, když si hlavní indexy připisují zhruba kolem půl procenta.
img

Amerika tentokrát lepší než Evropa a výrazný obrat na ropě

12.12.2022 Pondělní obchodování tak trochu narovnává vývoj akciových trhů v Evropě a zámoří, když náš kontinent po slušném pátku klesá, zatímco Amerika lehce roste po pátečním poklesu. Stoxx Europe 600 ztrácí přes půl procenta, S&P 500 je 0,3 pct v plusu. 
img

Před zásadními událostmi roste napětí, rozjezd trhů je opatrný

12.12.2022 Zítra vyjde v USA inflace, pozítří jedná Fed, následuje ECB a sada důležitých dat. Před těmito událostmi zřejmě zůstanou finanční trhy opatrné a pondělí bude hlavně ve znamení posledních příprav v hluchém období, kdy ještě důležité impulsy nemáme. 
img

Dluhopisy na závěr týdne padají, akcie jsou na tom smíšeně

09.12.2022 Konec týdne částečně ovlivnila nová data ze zámoří, ale jejich efekt není plošný. Report o amerických výrobních cenách přinesl překvapení směrem nahoru - hlavní i jádrový index sice zpomalily, ale ne tak výrazně, jak se čekalo.
img

Výrobní ceny zřejmě zpomalí. Zvednou náladu na konci týdne?

09.12.2022 Index cen výrobců (PPI) je statistika, která se na trzích běžně moc nesleduje a akcie či dluhopisy na ni reagují obvykle velmi vlažně. Dnešní americký report přinášející čísla za listopad má však potenciál s cenami pohnout. Už řadu dní investorům neukázal směr žádný silný impuls a vycházela málo důležitá makrodata. Příští týden se však koná poslední letošní měnové zasedání Fedu, na jeho začátku vyjde spotřebitelská inflace a tentokrát už před ní - tedy dnes - ta výrobní. PPI je proto očekáváno jako určitá nápověda před důležitějším CPI.
img

Akcie a euro se odpoledne vydávají nahoru, zatímco dluhopisy ustupují

08.12.2022 Nevýrazné obchodování se na akciích po otevření amerických trhů přehouplo pozitivním směrem a klíčové indexy v zámoří rostou. V čele jde Nasdaq s 1,2pct ziskem. V Evropě se sice odpoledne také situace zlepšuje, ale stále to stačí pouze na smíšený vývoj hlavních zdejších trhů. 
img

Investorům se nechce do akce, hlavní trhy většinou jen přešlapují

08.12.2022 Dnešní evropské obchodování podle nás ze všeho nejvíc ukazuje, že investoři nevědí, jestli se pustit myšlenky podpůrnějšího Fedu a začít se více bát recese a zda podle toho nějak upravovat portfolia. Ačkoli se obě témata propírají zleva, zprava, ve výsledku od větší akce jakýmkoli směrem stejně odrazuje blížící se inflační report a zasedání Fedu spojené s novou prognózou. 
img

Odpoledne přeje dluhopisům či euru, akcie se snaží zvednout hlavu

07.12.2022 První část dnešního obchodování v Evropě byla ovlivněna včerejším pádem v Americe či následným poklesem akcií v Číně. Negativními faktory se staly zejména chmurné výhledy pro příští rok a slabá data z Číny. V průběhu dne však tlak ustává a akcie se snaží aspoň konsolidovat. S&P 500 se obchoduje 0,3 pct v plusu, a mírně do zeleného se postupně dostávají také hlavní evropské indexy.
img

Evropské akcie klesají čtvrtým dnem v řadě. Sanofi a GSK jsou ale po verdiktu v USA slušně v plusu

07.12.2022 Index STOXX 600 klesá čtvrtý den v řadě, a navazuje tak na včerejší negativní obchodní seanci z Wall Street. Německá průmyslová produkce klesla meziměsíčně o -0,1 %, zatímco se očekával pokles o 0,6 %. I přesto však po devíti předchozích týdnech německý index klesá, a to konkrétně o 0,4 %, CAC 40 dnes odepisuje 0,4 % a FTSE 100 přidává 0,1 %.
img

Čínská data dalším varováním. Evropské akcie pod tlakem

07.12.2022 Americké trhy si začaly více všímat rizika recese stejně jako malého prostoru pro pomoc ze strany Fedu. Evropské akcie zůstávají relativně odolné, ale zdejší trhy se také už začaly sunout níž. Dnes zatím vidíme největší ztráty na nizozemském AEXu (-0,6 pct).
img

Akcie stahují dolů slova bankéřů - tentokrát nikoli centrálních

06.12.2022 Dnešek na trzích začal poměrně dobře, tedy ve srovnání se včerejší americkou seancí. Postupem času se však situace zhoršuje. Evropské akcie navyšují ztráty a např. index DAX klesá o 0,7 procenta. V zámoří však ztráty rostou rychleji a S&P 500 je dole už o více než procento.
img

Včerejší propad se dnes v Evropě mění na nevýrazné obchodování

06.12.2022 Investoři na hlavních trzích si až včera všimli, že nové zprávy úplně neladí s jejich představou o rychlé otočce Fedu. Spouštěčem negativní reakce byl index ISM ze sektoru služeb, který vykázal za listopad nečekaně silné hodnoty, poté co v pátek trhy zvládly přejít obvykle výrazně důležitější report o zaměstnanosti a mzdách.
img

Dluhopisové i akciové investory zklamala dobrá kondice sektoru služeb

05.12.2022 Ačkoli americkému průmyslu se podle listopadového průzkumu moc nedaří a jeho aktivita klesá rychleji, než se čekalo, ve službách je situace úplně jiná. Index ISM v tomto sektoru překvapil růstem na 56,5 z 54,4 bodu, zatímco se naopak předpokládal pokles. Aktivita šla nahoru hlavně na produkci, ale slušné jsou i objednávky či zaměstnanost. Cenový index klesl jen drobně a zůstává na poměrně vysokých 70 bodech.
img

Západní trhy vstupují do týdne opatrně i přes pozitivní čínskou inspiraci

05.12.2022 Hráči na finančních trzích se ještě v pátek dokázali přenést přes americká data z trhu práce. Ta sice ukázala, že s ochlazováním trhu to zas tak rychlé nebude, ale nezpůsobila podstatnější změnu aktuálních očekávání. Od Fedu se dál čeká zvýšení sazeb o 50 bps na nejbližším zasedání, o něco nižší vrchol a poměrně rychlý obrat. Hlasy skeptiků nezískávají velký prostor.
img

Konec týdne rozproudila data, negativní efekt však znovu vyprchává

02.12.2022 Na závěr týdne jsme dostali další důležitá data ze zámoří a také tentokrát přišlo překvapení, i když opačným směrem než v případě ISM. Trh práce za listopad vykázal překvapivou sílu - nabírání zaměstnanců jede stále na vysoké obrátky, nezaměstnanost stagnuje a mzdy nečekaně zrychlují. Přesvědčení o příznivějším postupu Fedu na poli sazeb tak dostává trhliny, ovšem nezdá se, že by se tím nechávali investoři příliš vyvést z míry.
img

Na programu trh práce - dokáže překvapit tak, aby narušil náladu trhů a postoj Fedu?

02.12.2022 Zklamání ze včerejších amerických dat investoři nakonec vstřebali bez vážného narušení jejich býčí nálady. Dnes se tak můžeme připravit na další důležité údaje, tentokrát z trhu práce. Konsensus je nastaven na jejich zhoršení oproti říjnu, navíc indikace v průběhu týdne jsou negativní a naznačují spíše podstřelení tržního odhadu, který činí 200 tis. pracovních míst. Vedle toho ale vyjdou také statistiky nezaměstnanosti a mezd.
img

Data krotí optimismus, Amerika po ISM obrací dolů

01.12.2022 Evropské akcie začínaly opatrně i po vysoce pozitivní inspiraci ve včerejším obchodování na Wall Street. Poté začaly postupně své zisky navyšovat, přičemž pozitivním faktorem bylo především poslední vystoupení šéfa Fedu a sázka na příznivější výhled měnové politiky.
img

Zatímco pozornost poutá Powell, data varují před zpomalením americké ekonomiky

30.11.2022 Evropské akcie se drží místy i slušně v zeleném (FTSE 100), ale na amerických trzích je už pohyb pouze smíšený a opatrnější. Čeká se na komentář šéfa Fedu, který bude hlavní událostí dne. Jenže mezitím chodí i velmi zajímavá data.
img

Inflace zlepšuje náladu, čekání na Powella však investory vede k opatrnosti

30.11.2022 Čínská ekonomika na tom zřejmě v listopadu byla hůř, než se čekalo. Naznačují to slabší indexy nákupních manažerů z průmyslu i služeb. V obou případech došlo k výraznějšímu poklesu pod neutrálních 50 bodů ve srovnání s konsensem. Na druhou stranu je ovšem tak trochu ticho kolem nových zpráv týkajících se vládního boje s covidem a demonstranty, což možná přispívá k uklidnění trhů.
img

Nálada na Wall Street jako na houpačce. Akcie se vzdávají zisků, dolar redukuje ztráty

29.11.2022 Index S&P 500 se v první polovině dnešní seance snažil zastavit dvoudenní pokles, pozitivní nálada ale v nestabilní seanci rychle vyprchala u něj i dalších dvou hlavních amerických akciových indexů. Vzhůru zamířily čínské akcie obchodované na amerických burzách, kterým mohla pomáhat vyjádření čínských činitelů ohledně uspíšení vakcinace proti Covid 19 mezi čínskými seniory. To je podle expertů klíčový krok směrem k opětovnému otevření druhé největší světové ekonomiky. Na stejných zprávách rostla dnes i ropa, které Čína je jejím největším světovým dovozcem. K rally na ropě nutno přidat rozhovor o možných škrtech v produkci ropné koalice OPEC+, která podle delegátů změní svoje prosincové jednání a virtuální schůzku.
img

Čína a jestřábi z ECB. Akcie míří dál dolů

28.11.2022 Po negativním úvodu akciové trhy většinou navyšují své ztráty. Německý DAX ztrácí skoro procento, S&P 500 se tomu blíží s poklesem o 0,8 pct. Naopak FTSE 100 se vrací k nule. Eurodolar šel nejprve proti proudu a připsal si výraznější zisky, ale nakonec je redukuje a vrací se pod 1,0400. Na dluhopisech ani odpoledne nevidíme jasný směr, ovšem výnosy na amerických inflačně zajištěných papírech se posunuly výš.
img

Vstup do týdne poznamenaly rostoucí problémy v Číně

28.11.2022 Začíná týden, kdy nás sice čekají i důležitá data z americké ekonomiky, zatím však pozornost spolehlivě poutá situace v Číně. Jde o covid, nulovou toleranci a protesty, tedy stejné téma, na které jsme upozorňovali už v pátek. Tentokrát jsou však hlavní trhy podstatně citlivější. Na pokles čínských burz navazují ty evropské, přičemž ztráty klíčových indexů činí asi půl až jedno procento. Pokles kolem jednoho procenta pak naznačují také americké futures. Na dluhopisech se neděje nic velkého, když americké výnosy mírně klesají, zatímco ty evropské jsou na tom smíšeně při malých změnách. 
img

Evropské dluhopisy koncem týdne padají, akcie jsou nevýrazné

25.11.2022 Čínské problémy s covidem a tím pádem rizika pro ekonomiku poutají více pozornosti, ale ani odpoledne nepůsobí hlavním trhům vážné problémy. Jedním důvodem je snaha čínské vlády druhou stranou ekonomiku podpořit. Mezi další patří stále ještě příznivá očekávání o Fedu a svou roli hraje i dnešní slabá aktivita. Amerika jede jen půl dne a aktivita mezi svátkem a víkendem tradičně skomírá. Příští týden však aktivitu na trzích můžou znovu rozproudit důležité makroekonomické reporty. 
img

Čína utahuje covidové šrouby a otestuje důvěru v oživení

25.11.2022 Během pátku se na trhy vrátí američtí hráči, ale obchodování v zámoří bude pouze na půl dne a mezi svátkem a víkendem se dá znovu čekat slabá aktivita. Sentiment zůstává relativně dobrý, ale obchodování je už při nejlepším smíšené. Evropské akciové indexy stejně jako americké futures vykazují malé změny oběma směry. Dluhopisy v USA jsou celkem stabilní, evropské papíry redukují poslední posílení z minulých dní. Eurodolar se drží lehce nad 1,0400.
img

Zisky se odpoledne drží akcií i dluhopisů

24.11.2022 Amerika dnes kvůli svátku neobchoduje a také v Evropě je odpoledne při absenci hráčů ze zámoří klidnější. Pro hlavní akciové trhy to v zásadě znamená udržování zisků, které nabraly v první části dne. DAX si připisuje 0,7 pct, FTSE 100 je jen mírně nad nulou a další z hlavních indexů se nacházejí někde mezi tím. 
img

Evropa dnes roste, Amerika slaví

24.11.2022 Většina zástupců Fedu naznačuje, že přichází čas na pomalejší zvedání sazeb, nejen v komentářích, ale myslela si to už při zasedání na začátku měsíce. Zápis nepřinesl jestřábí překvapení, naopak naznačil slušnou shodu na tom, že další zvýšení už nebude o 75 bazických bodů, ale méně. Tímto směrem se mezitím posunula i tržní očekávání, takže nejde o novou věc. Určitě se ale investorům hodí, když jsou ve svém názoru ujištěni.
img

Akcie ocenily odpolední mix čísel, čeká je zápis z Fedu

23.11.2022 Zápis z jednání Fedu nás ještě čeká, vyjde ve 20 hodin, sentiment na finančních trzích však mezitím stihla vylepšit nová makrodata. Akcie v zámoří tak odstartovaly nový obchodní den růstově a Nasdaq už si připisuje kolem procenta. Evropa zůstává pozadu, ale zdejší trhy vylepšily svou úvodní bilanci a na úrovni klíčových indexů se už shodují na směru vzhůru.
img

Slušná data nepomohla euru ani akciím. Fed dodá detaily ke zvýšení sazeb

23.11.2022 Podnikatelská aktivita v eurozóně není v listopadu tak špatná, jak se čekalo. Předběžné indexy nákupních manažerů sice nadále ukazují na útlum, ale ten je mírnější než v předchozím měsíci. Průmyslový index za celý blok vystoupal na 47,3 a index ve službách aspoň zůstal na 48,6 bodu namísto odhadovaného dalšího poklesu. Podobně vidíme zlepšení čísel i v Británii. 
img

Příznivý sentiment na akciích a prohloubení inverze na výnosech

22.11.2022 Sentiment na hlavních trzích zůstává převážně pozitivní, ale těžko označit nějakou zásadní událost, která by dnes s obchodováním hýbala. Je tu mírné vylepšení výhledu Best Buy nebo lepší tržby Baidu, ale jinak podstatné impulsy chybějí a důležitá data nevycházejí. Bankéři z Fedu mají teprve promluvit, přičemž s posledními komentáři mohli být investoři celkem spokojeni.
img

Zelené dopoledne v Evropě. Pomáhá odraz ropy a energetického sektoru

22.11.2022 Úvodní zaváhání se na evropských akciových trzích mění v růst, který posílá například německý DAX o 0,7 pct výš. Americké futures však zůstávají opatrné a nacházejí se mírně v záporu. Eurodolar se stabilizuje u 1,0265. Dluhopisové výnosy v Evropě vykazují nevýrazné změny, zatímco v zámoří sledujeme jejich pokles. 
img

Ropa padá, Saúdové zvažují navýšení těžby

21.11.2022 Evropské akciové trhy sice neklesají výrazně, ale ztrát se během dne nedokázaly zbavit. Amerika následně otevřela směrem dolů a Nasdaq už nabral zhruba jednoprocentní manko. Eurodolar zatím zabrzdil svůj pokles u 1,0240. Dluhopisům se daří hlavně na delších splatnostech, přičemž výnosy klesají v Evropě i zámoří. 
img

Lehce negativní start týdne, sentiment drží na uzdě Čína i bankéři

21.11.2022 Začátek týdne je pro akciové trhy převážně negativní a klíčové evropské indexy míří o pár desetin procentního bodu níž. Americké futures ztrácejí přes půl procenta. Tržní sentiment drží na uzdě několik dílčích faktorů. Patří sem zprávy z Číny, která po úmrtích na covid opět sahá k restriktivním opatřením a tlumí naději, že se od nulové tolerance odvrátí. Dále je to pokračující tlak na trh kryptoměn a přispívají i komentáře z centrálních bank.
img

Wall Street řeší jestřábí komentář z Fedu, evropské akcie ale dál rostou

18.11.2022 Hlavní indexy na Wall Street otevřely výše po dvou dnech ztrát, optimismus ale zvolna vyprchává a Nasdaq Composite byl naposledy na zelené straně nuly. Trh může dál zpracovávat nové komentáře představitelů Fedu o dalším zvedání amerických sazeb. Americký dolar se po čtvrtečním růstu konsoliduje. Eurodolar se naposledy obchodoval na 1,036 EURUSD a americké desetileté výnosy rostou. Americká ropa klesla poprvé od září pod 80 dolarů za barel, což moc nepomáhá ropným titulům.
img

Evropské burzy konsolidují po dlouhé sérii růstů; Siemens +7 %

17.11.2022 Pražská burza dnes kvůli státnímu svátku zůstává zavřená, ale ve zbytku Evropy se normálně obchoduje. Evropské akciové burzy otevírají bez větších změn, když investoři vstřebávají nedávnou rally. Index Stoxx 600 si za posledních 9 obchodních seancí připsal 7 růstových dní a posílil o více než 5 %, zatímco DAX za předchozích 9 dní přidal dokonce 8,5 %. Německý DAX roste i dnes, když ho táhnou především akcie Siemens.
img

Spotřebitel je příliš silný a Fed zůstává jestřábí

16.11.2022 Data o americkém maloobchodu byla nečekaně silná. Růst za říjen dosáhl 1,3 pct, bez aut a benzínu +0,9 pct. Jen zhruba 0,4 bps z toho táhnou vyšší ceny, takže spotřebitel se evidentně nebojí a utrácí nad očekávání. Žádný náznak recese nákupy zboží zkraje 4Q neukazují, takže uvidíme, jak bude vypadat předvánoční sezóna.
img

Útok na Polsko se nekoná, akcie se však drží zpátky

16.11.2022 Po sérii vesměs pozitivních zpráv trhy vylekala informace o výbuších v Polsku způsobených raketami. Už podle "cílů" to vypadalo maximálně na zbloudilé střely, ovšem i ty mohly mít potenciál znovu o něco vyostřit konfrontaci Západu a Ruska. Nakonec se jako nejpravděpodobnější jeví dopad raket ukrajinské PVO namířených proti ruskému ostřelování infrastruktury, ovšem nervozita ani tak z trhů rychle nevyprchala.
img

Pozitivní vývoj se upevňuje. Nasdaq znovu v čele díky výnosům

15.11.2022 Sentiment na finančních trzích se od včerejška zlepšil. Přestože růstový vývoj ještě dopoledne nebyl úplně přesvědčivý, následně vidíme jeho upevnění. Přispívá k tomu hned několik zpráv. Patří sem poznámky Lael Brainardové z Fedu, která v podstatě trh ujistila, že na příštím zasedání nepřijde zvýšení sazeb o 75, ale jen 50 bodů. Dále jsou to známky určitého sbližování s Čínou, jak lze vyčíst ze setkání vrcholných představitelů konferenci G20 na Bali. Svou roli hrají firemní výsledky, když dnes například potěšil čísly i výhledem Walmart.
img

Fed a Čína zvedají náladu, nová data se ale nepovedla. Vývoj v Evropě smíšený

15.11.2022 Po včerejším zaváhání se nálada zlepšuje a opět na týchž tématech. Prvním z nich je inflace, potažmo politika Fedu. Lael Brainardová, jinak jedna z holubic v měnovém výboru, trhy v podstatě ujistila o tom, že se na půlku prosince chystá zvýšení sazeb o 50 bps. Před inflací trh počítal se 75.
img

Německý akciový index DAX startuje nový býčí trh

14.11.2022 Mezi příznivé faktory začátku týdne můžeme stále ještě počítat nastartování růstu akcií ze čtvrtka, dále se přidal čínský plán na pomoc realitnímu sektoru. Drobnou měrou mohla přispět lepší průmyslová data z eurozóny nebo vstřícně laděné informace ze setkání amerického a čínského prezidenta.
img

Nový týden navazuje dalším růstem, pomáhá Čína

14.11.2022 Hlavní evropské akciové trhy začínají další týden růstově a navazují tak na pozitivní vývoj z posledních dní. Zisky klíčových indexů jsou však o poznání skromnější, když se vejdou do pár desetin procenta. Daří se také dluhopisům na evropské straně, přičemž výnosy v Německu jdou dolů asi o 5 bazických bodů.
img

Na Wall Street doznívají inflační data. Rostou polovodičové firmy, energetiky jdou vzhůru s ropou

11.11.2022 Páteční obchodní seance na Wall Street se nesla v duchu včerejšího obchodního dne, kdy trhy zažily nejvydařenější den od jara 2020. Důvodem byla nižší reportovaná inflace v USA, než bylo očekáváno.
img

Nálada po nákupní mánii přece jen uvadá, akcie se však nevzdávají

11.11.2022 Odpoledne je pro trhy méně příznivé a samotný konec týdne naznačuje ochladnutí včerejšího euforického sentimentu. Přesto to akcie nevzdávají a většina hlavních indexů se drží v plusu. K nejlepším patří DAX nebo CAC 40, které si připisují kolem 0,7 procenta.
img

Akcie a euro jedou dál nahoru, zatímco dluhopisy zabrzdily

11.11.2022 Ani po včerejší neskutečné rally na Wall Street pozitivní vývoj nekončí. Akcie v Evropě se vydávají zhruba o procento nahoru, podobně jako futures na Ameriku. Co vypadá už jen jako dozvuk, by běžně byl velmi solidní výkon. Dluhopisové trhy si také prošly masivní vlnou nadšení, ovšem v tomto případě už pokračování nevidíme. V Evropě výnosy lehce stoupají, v zámoří se dnes dluhopisy neobchodují kvůli svátku.
img

Rally na akciích i dluhopisech, v čele technologie

10.11.2022 Všechny problémy i témata, které investoři řešili v posledních dnech, jsou zapomenuty. Dnešní odpoledne naprosto opanovala euforie investorů po amerických makrodatech. Inflační report dodal nižší čísla, než se čekalo. Zároveň se díky nim kreslí vrchol růstu cen, za který se dostáváme, takže úvahy automaticky míří k pomalejšímu zvyšování úrokových sazeb, jejich nižšímu vrcholu a naopak rychlejšímu obratu sazeb dolů během příštího roku.
img

Inflační den je tu, reakce trhů nemusí být učebnicová

10.11.2022 Je tu den, kdy vyjde jedna z klíčových statistik - americká inflace za říjen. Trhy dosud nervózně reagovaly na firemní výsledky, americké volby či kryptoměny a jejich pohyb naznačuje i růst strachu z recese. Před dnešními daty to vypadá spíše na převahu pesimismu, takže nižší inflace má šanci sentiment citelně vylepšit.
img

Amerika míří dolů. Tématem výsledky, inflace i volby

09.11.2022 Zatímco evropské akcie se během dne zhouply dolů i nahoru, Amerika otevřela se ztrátami, kterých se jí zatím nedaří zbavovat. S&P 500 klesá zhruba o procento. Na trzích stále předpokládáme nejistotu před zítřejší americkou inflací, ovšem do hry se zapojují i další faktory.
img

Negativní akcie, nejisté volby a čekání na inflaci

09.11.2022 Sčítání hlasů po amerických volbách pokračuje a výsledky ještě nějaký čas nebudou jasné. Zatím to vypadá na potvrzení očekávané nadvlády republikánů ve Sněmovně, zatímco v Senátu si drží šanci na většinu demokrati. Volby tak mohou přispívat k nejistotě na trzích, ovšem větší zdroj opatrnosti vidíme v blížících se inflačních číslech ze zámoří, která vyjdou zítra.
img

Nálada se začínajícími volbami v USA svědčí spíše riziku. Dolar ztrácí

08.11.2022 Americké akciové trhy si po kolísavém úvodu obchodování spravily náladu. Američané si volí svoje zástupce v dolní a třetině horní komory Kongresu a investoři si, inspirováni historickou zkušeností, dělají naděje na povolební rally. Desetileté i dvouleté americké výnosy klesají.
img

S&P 500 roste třetím dnem v řadě; u Lyft a Take-Two vidíme volný pád

08.11.2022 Americké trhy otevírají mírným růstem, když pokračují v mazání hlubokých ztrát z minulého týdne. Index S&P 500 roste třetím dnem v řadě a posiluje o 0,6 % při začínajících volbách do amerického Kongresu, když investoři doufají ve výsledek bez jasného vítěze, který uchrání americkou ekonomiku před výraznými změnami v aktuálně nastaveném kurzu. Z pohledu makrodat nás klíčový den v tomto týdnu čeká až ve čtvrtek, kdy budou zveřejněna čísla ohledně americké inflace za minulý měsíc. Investoři očekávají zpomalení meziročního růstu indexu CPI na 7,9 %.
img

Odpoledne je na akciích pouze smíšené, výnosy se vydaly vzhůru

07.11.2022 Finanční trhy se úvodem týdne přenesly přes zprávy z Číny, která odmítá plány na přehodnocení přístupu k covidu, i od Applu, který snižuje výhled pro výrobu iPhonů. Dobrá nebyla ani čínská data o zahraničním obchodu za říjen. Na druhou stranu však optimismus před americkými volbami a inflací nevypadá příliš pevně a na trzích během odpoledne zprvu pozitivní nálada uvadá.
img

Začátek týdne na akciích převážně pozitivní v očekávání inflace a voleb

07.11.2022 Přestože se hlavní akciové trhy z negativního trendu zatím nevymanily, je znát, že investoři stále sázejí na události, které by mohly trhům potenciálně pomoci. Tento týden přijdou takové dvě. Jejich souhra by mohla přinést krátkodobé vzedmutí, ale riziko zklamání je samozřejmě také nemalé.
img

Nečekaně pozitivní závěr týdne. V čele evropské akcie a euro

04.11.2022 Závěr týdne přináší pozitivní obrat na hlavních trzích, které v posledních několika dnech podléhaly negativním zprávám. Jako významný faktor se ukázala návštěva německého kancléře Scholze v Číně, která nakopla vzhůru řadu evropských akcií v očekávání zlepšení poptávky z této země.
img

Náladu před důležitými daty vylepšuje Čína

04.11.2022 Po dalším negativním dni na Wall Street se Evropa zvedá, když klíčové akciové indexy si připisují přes procento k dobru. Americké futures pak naznačují pozitivní start v zámoří. Lepší tržní nálada se opírá hlavně o pokračující spekulace na změny v čínské politice nulové tolerance k covidu a na snížení rizika vyloučení čínských akcií z amerických trhů. Americký audit údajně úspěšně pokračuje v inspekci čínských firem.
img

Akcie i dluhopisy dál padají, koruně pomohla ČNB

03.11.2022 Hlavní finanční trhy dnes ještě jedou na dozvucích včerejšího Fedu, který zklamal naděje na holubičí obrat. Nová data od ISM dnes ukázala, že kondice amerického sektoru služeb chřadne rychleji, než se čekalo, ale to pohled investorů už příliš neovlivnilo.
img

Powell to odehrál dobře, na trzích však i dnes vidíme zklamání

03.11.2022 Včerejší jednání Fedu vedlo k propadu akciových i dluhopisových trhů, přičemž pomohlo k novým ziskům dolaru. Byla centrální banka tolik jestřábí, nebo si tržní hráči dělali nepodložené naděje na příznivý výsledek? Podle nás spíše to druhé a máme zato, že Jerome Powell komunikaci po tomto zasedání aspoň z pohledu měnové politiky odehrál velmi dobře.
img

Data náladě nepřidala, krátce před Fedem roste nervozita

02.11.2022 Data o americké zaměstnanosti ve firemním sektoru nepotěšila. Za říjen vzniklo 239 tisíc míst oproti očekávaným 185 tis., což je další do sbírky indikací, že trh práce zůstává velmi rozpálený a ochlazování se zatím nekoná. Jde ovšem o čísla, která jsou předmětem velkých revizí, a jejichž schopnost predikovat (přesnější) oficiální vládní statistiky není velká. Ačkoli tedy podobné signály moc nepotěší, velká reakce na trzích se nekoná.
img

Fed má málo důvodů sdělit investorům to, co chtějí slyšet. Obchodování je opatrné

02.11.2022 Během dneška budou dál vycházet nové firemní výsledky či makrodata, ale stejně si investoři počkají na to, s čím večer přijde Fed. Z nerozhodného obchodování na akciích i dluhopisech v Evropě a USA lze soudit, že na trzích převládá opatrnost a nejednota v názorech na výsledek.
img

Akcie obracejí dolů s daty a vyššími výnosy

01.11.2022 Dnes ráno se hlavní finanční trhy nechaly pozitivně naladit spekulacemi o přehodnocování politiky nulové tolerance k covidu v Číně. Přidaly se také sázky na měkčí rétoriku Fedu, která by udržela šanci na tolik vyhlíženou otočku v sazbách. Jenže ani jeden z těchto zdrojů růstu nevydržel.
img

Akcie i dluhopisy rostou, začalo se sázet na mírnější Fed

01.11.2022 Včerejšek Americe nevyšel, ale dnes si trhy snaží spravit chuť. Slušně rostou jak evropské akciové indexy, tak americké futures. DAX roste o 1,2 pct a patří v Evropě k těm slabším, futures pak naznačují pro S&P 500 v úvodu růst o 0,9 pct. A nejen to, výrazně se dnes daří dluhopisům, přičemž výnosy na 10Y splatnosti klesají v USA i Evropě zhruba o 10 bazických bodů.
Související klíčová slova: Republikánský prezident | Střední Evropa | Firemní sektor | Počet nakažených koronavirem | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Dynamický růst | Problémy Evropy | Propad ekonomiky | Akciové indexy na Wall Street | Americký epidemiolog | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Čínské strany | Prostor k růstu | Sbor volitelů | Výplach | Dopad omikronu | Neel Kashkari | Poptávka po riziku | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Spekulace na růst sazeb | Plánované otevírání ekonomik | Války | Foxconn | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Pokerová partie | Státní dluhopis | Rychlé zisky | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Archegos Capital | Propad zaměstnanosti | Panevropský index | Klíčový ukazatel | Lék na COVID-19 | Velký propad | Zdražovat | Slabší libra | DPH | EUR | Nepříznivý vývoj epidemie | FDA | Spotřebitelské výdaje | Pensylvánie | Outperform | Pokračování růstu | Nákup dluhopisů | Investor | Americký desetiletý výnos | Kalifornie | Robert Kaplan | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Realitní firmy | Výkyvy | Itálie | Dolar zpevňuje | Euro proti dolaru | Dnešní makrodata | Stoxx | PEPP | Epidemická situace | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Techy | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Výprodej ropy | Korelace | Britské dluhopisy | Volatilní | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Státy eurozóny | Nikl | JAR | Růst amerických akcií | Inflační riziko | Současný propad | Výkon domácí ekonomiky | Pozitivní nálada | Akcie opatrně | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB | Efekt na trhy | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Průmyslové podniky | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | Uklidnění v Číně | LVMH | Meituan | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Pokles aktivity v průmyslu | Rozvolnění | Akcie Salesforce | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Posílení | Index aktivity | Oslabování měny | Dopad na akcie | Česká měna dnes | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | Škoda Auto | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Nová vakcína | Šéf Fedu Powell | NYSE | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Klesly akcie | Analytik Patrie | Chování | Rekord | Růst akciových indexů | Kurzy koruny | Člen bankovní rady ČNB | Návrh zákona | Madrid | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Extrémní nárůst | Dění na trzích | Největší světová ekonomika | IHS | Uvolňování měnové politiky | Zákon o vnitřním trhu | Asijské trhy | Obchodní seance | Odhad letošního růstu ekonomiky | Impuls | Obnova ekonomiky | EUR/USD | Výhled poptávky | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Stimul | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Americký soud | Český průmysl | PMI z Německa | Akcie společnosti | Uzdravování | Chování trhu | Agentura AFP | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Nejvyšší soud | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Nikola | Tržby v Německu | Trh s dluhopisy | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Delta | Propad na Wall Street | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Růst poptávky po ropě | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | Investorský sentiment | Index DOW | Překvapivý růst | Německý akciový index DAX | Akcie Facebooku | Airbus SE | Cíl Evropské centrální banky | Pohyby kurzu | Exchange | Alcoa | Proti tržnímu sentimentu | Zasedání centrálních bank | Měnová stimulace | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Peníze z vrtulníku | Propad cen | GBP/EUR | Reckitt Benckiser | Kancléřka Merkelová | Nasdaq100 | Británie | Škoda | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | Euronext | JPY | SMIC | Nová bankovní aféra | Nord Stream 2 | Michel Barnier | Metaverse | Roční zhodnocení | Spotřebitelské inflace | Italský dluh | Instituty | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Euro roste | Posilování dolaru | Směřování trhu | Akcie Alibaba Group | Ekonomiky | Projekce | Zvednutí sazeb | Peníze | Infekce Covid | Cena Brentu | Ukazatel | Suezský průplav | Výrobní sektor | Kauza Archegos | FTX | Měny v regionu | Reálné ekonomiky | Meziroční růst cen | Americká ropa | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Americká sněmovna reprezentantů | Dodávky ruského plynu | Statistiky ze stavebního sektoru | Pokles ceny ropy | Bezpečné přístavy | Slabé měny | Měnová politika Fedu | Barel ropy | BlueBay | Index CAC 40 | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Ropa WTI | Růst v Číně | Micron | Lockheed Martin | Neomezené nákupy | Viceguvernér ČNB | Objem poskytnutých úvěrů | Indexy aktivity | Developeři | Bankovní domy | Brexit | FedEx | AEX | Omezení dividend | Burza cenných papírů Praha | Růst akciových trhů | Pesimismus | Kurz eura k dolaru | Dolar dnes | Evropské burzy | Obchodní dohoda | Italské dluhopisy | Problémy s Covidem | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Největší světové ekonomiky | Německý ministr hospodářství | EURUSD | USD/EUR | Zaměření investorů | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Béžová kniha | Robinhood | Cestování | Růst dluhopisových výnosů | O2 | Průmyslová výroba v Evropské unii | Bond | TerraUSD | David Solomon | Proražení | Prodeje aut | Koruna sílí | Zisky pro akcie | Investovat | USD | Velké firmy | Export | Německé HDP | Zasedání FOMC | Bankovní aféra | Posilování koruny | CISCO | Dnešní statistika | Rozhodnutí ECB o sazbách | Deficit zahraničního obchodu | Unie | Americká ropa WTI | Qualcomm | Růst britské ekonomiky | Nové mutace | Ant Group | Americká média | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Kontrakt na WTI | Na burze | Blue chip | Šok | Ropná zařízení | Varianta delta | Hodnocení současné situace | Hongkong | Evropská inflace | Tvorba pracovních míst | Total | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Béžová kniha Fedu | Kofola | Maďarsko | Pokles kurzu | Měnový fond | Hertz | Korunový trh | Úroková sazba | Zhoršování situace | Očkování proti covidu-19 | Ahold Delhaize | Růst výrobních cen | Kabinet | Index volatility CBOE | Index ISM ve službách | Spekulovat | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | Ruský prezident | HDP v USA | Česká zbrojovka | Podpůrné programy | Čtvrtletní výsledky | Zajímavé zisky | Oživení trhu | Avast | Zvýšení sazeb | Ceny energií v Evropě | IT sektor | Zámořské indexy | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Sýrie | Nervozita | Čeští centrální bankéři | Dovoz | Zvýšená nervozita | Budoucnost | Sazby hypoték | Šéf Bílého domu | Akcie Airbus | Šíření nemoci | Caterpillar | NextEra | Viry | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Bidenovy plány | Pozitivní zprávy | Investiční plány | Dluhopisy Itálie | Penzijní fondy | Nikkei | Fúze AT&T | Obchodování s dluhopisy | Bankroty | Rotace | Stratégové | Tržní optimismus | Výrobní ceny | Čtvrtletní zisk | Čínské úřady | Marek Mora | Komoditní | PMI ze sektoru služeb | Tržní reakce | Obchodní dohoda s Čínou | Obchodování na trzích | Akcie Netflixu | Rekordní maxima | Zdravotní péče | Největší ztráty | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | Euforie | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Index asijsko-pacifických akcií | Rizikovost | Maloobchodní sektor | Data o HDP | Podnikové dluhopisy | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Koninklijke Ahold Delhaize | Dolar roste | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Očkování proti covidu | Nálada v Evropě | Negativní sentiment | Evropská měna | Firemní zisky | Coca-Cola | AMD | Moderna | Dopad na finanční trhy | ADR | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Data z americké ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii | Sazby ČNB | Euro Stoxx 50 | PMI pro sektor | MSCI Emerging Markets | Jádrový index | Zisk | Zlepšení sentimentu | Janet Yellenová | Zpřísňování měnové politiky | Vakcína | Index MSCI Emerging Markets | Korporátní daň | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Tálibán | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | Nová prognóza | Údaje o průmyslové výrobě | Situace na finančních trzích | Zájem o stříbro | Ruské ropy | Bank of England | Forward guidance | Účinnost vakcíny | CAC 40 | Britský premiér | VIG | Prezident | Xetra | AT&T | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Odložení brexitu | Energetický gigant | BABA | Mimořádná opatření | BP | Britské akcie | Dvoutýdenní repo sazby | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Symposium v Jackson Hole | Vývoj akcií | Asijské burzy | Bed Bath & Beyond | Růst německé ekonomiky | Bilion | Sestupný trend | CDC | Cena mědi | Ropné společnosti | Delisting v USA | Ochota riskovat | Evropské trhy | Boj s inflací | Analýzy | Britský ministr financí | Finanční pomoc | Investiční firmy | Americký S&P 500 | Euforie na akciích | Akcie Cineworld | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Inflační překvapení | Zasedání Evropské centrální banky | Mary Dalyová | Berlín | Meme akcie | IEA | Německý DAX | Hlavní události | Hospodářské oživení | Patria | Anglie | Covid | Realitní společnost | Tržní podíl | Ekonomický vývoj | Akcie a dluhopisy | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Data z ekonomiky | Úrok | Pokles ceny | Pár euro-dolar | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Americké HDP | Agentura Reuters | Fiskální rok | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | Zpráva | Cestovní ruch | Bohatý | Technologické tituly | Apple | Prémie | Vítězství Joe Bidena | Medián | Vysoká cena | Výskyt koronaviru | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Huawei | Mandát ECB | Tencent | Firemní daně | Dluhopisové výnosy | Reakce centrální banky | S&P | Oslabování dolaru | Česká měna | Hospodářské dopady | Evropská data | Důvěra investorů | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Zasedání Fedu | Svátek v USA | České koruny | Tržby z prodeje | Brexit bez dohody | Spotřebitelské ceny v USA | Meta | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Průmyslové komodity | Rekordní hodnoty | J&J | Management | Posilování eura | PX Pražské burzy | ZEW | TSMC | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | Experimentální vakcíny | Fungování trhů | Zpomalení ekonomického růstu | Zprávy | Ruský rubl | Ralph Lauren | Investiční aktivita | Dolary | Moskevská burza | Akcie v Asii | Denní minima | Dubnová čísla | Růst inflace | Akciový index | Turecká lira | Index STOXX Europe | Obchodování na Wall Street | Cílování inflace | Virgin Galactic | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Larry Kudlow | Americký maloobchod | Treasuries | Události ve světě | Index Stoxx 600 | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | Akcie v Evropě | Příjmy Ruska | Euro klesá | Silné cenové tlaky | Distribuce | Makroekonomické reporty | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | 3M | Bitcoin | Silný růst | FOREX | Airbus | Burza FTX | Mutace delta | Prognóza Fedu | Dnešní data | Volný čas | Spoření | Kanada | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Sázka | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Futures | Čínské zboží | Index cen domů | Lyft | Automobilky | Listopadová inflace | Transakce s kryptoměnami | François Villeroy de Galhau | Nárůst výdajů | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Velké americké banky | Dění na finančních trzích | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | EURCZK | Slabý dolar | Zápis ze zasedání Fedu | Tapering | Spotové ceny | Špatné výsledky | Fundamentální zprávy | Nejistota | Pokles cen ropy | Ruský plyn | Kurz koruny k euru | Inflační tlaky | Siemens | Stellantis | Index německých akcií | Cena ropy WTI | Bank of America | Opatření proti koronaviru | TIM | Kurz dolaru | Akcie Take Two Interactive | Silný dolar | Australský dolar | Zelená čísla | Posílení libry | Hlavní finanční trhy | Cena zlata dnes | Koruna | Eli Lilly | Technické ukazatele | Cenový index PCE | Výrazný pokles | American Airlines | DJIA | Shell | Finanční výsledky | Včerejší obchodování | Hospodářská politika | OPEC+ | Francie | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | SAE | Výkonnost zlata | Oldřich Dědek | Onemocnění | Americký výrobce | Stabilita sazeb | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Vývoj epidemie | Výplach na kryptoměnách | Výnosy po inflaci | Activision | Applied Materials | Obavy z recese | Výsledky firem | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Oživení v Číně | Oslabení měny | Údaje | Klima | Politika centrální banky | Inverze výnosové křivky | Asie | Rozmach nákazy | Aktivita čínských továren | Akcie Volkswagen | Vystoupení šéfa Fedu | Report ADP | Provozní zisk před odpisy | Výsledky společnosti | Ceny plynu v Evropě | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Prodeje domů | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Chuck Schumer | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Nomura | Hlavní indexy | IBEX 35 | Průmyslová výroba | Odvaha | Zpomalování ekonomiky | AMC | Zájem o dluhopisy | Pfizer | Investiční společnost | Case-Shiller | Obchodování s akciemi | Studie | AFP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Slabší koruna | Obchody | První obchodní den | Ant | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Zbrojovka | Reakce trhu | Akcie Bed Bath & Beyond | Plyn | Patenty | Burzy cenných papírů | Patrick Harker | Bankéř | Tlumení QE | Ropa Brent | Kering | Ceny domů | Velmi divoká ropa | Výnosové křivky | BMO | Německý akciový index | Pohyb kurzu | Hráči na trhu | Současná situace | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Zprávy z Ruska | Jackson Hole | HUF/EUR | Korporátní daně | James Bullard | OPEC | Short | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | KB | Akciový růst | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Optimistická očekávání | Růst maďarských sazeb | CVC | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Rekordní minimum | Trump | Stavebnictví | Index volatility | Dnešní růst | Brands | FTSEurofirst | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | UPS | Platební bilance | Silnější dolar | Výhled na příští rok | Sentiment spotřebitelů | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Finanční krize | Euro dnes | Vstupy | Strop na ruskou ropu | Situace | Měsíční data | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | European Energy Exchange (EEX) | Akcie Komerční banky | Indikace | Rakousko | Turecká centrální banka | Stříbro | CHF | Nárůst výnosů | Platby za plyn | Česká koruna | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Vlna koronaviru | Infrastrukturní plán | OECD | Americké objednávky | Zájem o rizikovější aktiva | LNG | Aktuální problémy | Burza cenných papírů | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Americké akcie | Durace | Britská měna | TTWO | Dopad pandemie | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Divize | Čtvrtý balík sankcí | Pozitivní vliv | Drahý kov | Index Nikkei | Index cen výrobců | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Evropská ekonomika | Ziskové marže | Nákupy akcií | Rally na akciích | Invaze | Americká data | Útok na Polsko | European Energy Exchange | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Zvýšení sazeb ČNB | Růst výnosů | Korporátní zprávy | Trh | Zájem o dolar | Odhad amerického HDP | Snížení daní | Růst sazeb ČNB | Komise | Volby v USA | Erste Bank | Vládní podpory | Zvýšení těžby | Akcie firem | Doporučení | Technologické firmy | Výrazný růst | Pohyb trhu | Index AEX | Fed | Zahraniční obchod | Dluhopisoví investoři | Korekce | Klesající trend | Upozornění | Rubl | Spotřebitelská důvěra v USA | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Země EU | Akcie Pfizeru | Vývoj ekonomiky | Arbitráže | Jednání OPEC | Pražské burzy | Růst ceny | Zveřejnění výsledků | Odveta | Dopad na trhy | S&P 500 | Propad evropských akcií | Splatnost | Ropná pole | Akciové indexy v USA | Luis De Guindos | CNOOC | JDE | Posílení dolaru | Philip Lane | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Ministři financí | Ceny zboží | Rating | Trumpova administrativa | MWh | Futures na Wall Street | Agentura S&P | SNB | Prezident Joe Biden | Dílčí index | Velké banky | Zlepšení | Microsoft | Wells Fargo | Trh dnes | Akcie McDonald’s | Snížení dividendy | Příležitosti | Budoucí vývoj | Růst čínské ekonomiky | Statistika z USA | Nová strategie | Vládní dluhopisy | Data z USA | Evropské obchodování | Daňové úlevy | Unijní země | Volatility | Růst tržeb | Úspory | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Změny cen | Demokratické strany | Prostor pro pokles | Kroky ČNB | Síla dolaru | Pohyby na finančních trzích | Měny&Sazby | Finanční rezervy | Siemens Energy | Dollar Tree | Obchodování akcií | Kurz dolarů | Exporty | Drahé energie | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Deficit nabídky | Světová banka | Investiční divize | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | ECB dnes | Bankovní akcie | ABN AMRO Bank | Akcie Nvidie | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Britské státní dluhopisy | Pokles úrokových sazeb | Expirace | Výpadky | Zisky akcií | Velké zisky | Podpůrná opatření | Krypto | Japonsko | Akcie ConocoPhillips | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Andrew Bailey | Americké banky | Inflace v Británii | Exxon | Analytici | Vlny koronaviru | ING | TLTRO | Německá vláda | QE | Růst HDP | Polský zlotý | Apreciace | Tržní sentiment | Útok na Ukrajinu | Bund | Reakce koruny | Plány Fedu | Donald Trump | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | Analytika | Fluktuace | Zasedání americké centrální banky | Margin call | Krach | Centrum | Společnosti | Výhled poptávky po ropě | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Zprávy o vakcíně | Výsledky bank | Euro-dolar | Propad akcií | Bankovní tituly | RISK-ON | Aukce | Dluhové krize | Energetický sektor | Český maloobchod | Údaje o inflaci | Dopad na sentiment | Data z pracovního trhu | Ruská ropa | Reuters | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Akcie Lyft | Prognózy inflace | Baidu | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Dolar slábne | Zvýšení produkce | CZK | Chevron | Dobré zprávy | Nadějné zprávy | Negativní vývoj na akciových trzích | Depozitní sazba | Česká republika | Akciový index Dow Jones | Klaas Knot | Rolování | Zásoby ropy ve Spojených státech | Nálada na globálních trzích | Předseda | Finanční trhy dnes | Energetické problémy | Zavedení cenového stropu | Splácení dluhu | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | FTSEMIB | Index nových zakázek | Velké riziko | Makro | Milánská burza | Boeing | Rozjednané prodeje domů v USA | Dow Jones a S&P 500 | Příjmy a výdaje | Nižší růst | Záporné sazby | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Čínské akciové trhy | Fiskální stimul | Americký dolar | Libra | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Nové signály | Nová data | Evropská unie | Velké technologické firmy | Růst ceny zlata | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | Příprava | Eric Rosengren | Cvičení | Nálada investorů | Politický tlak | Jednání o brexitu | Kartel OPEC | Londýnský index FTSE 100 | Japonská centrální banka | Alibaba Group | Kurz euro-koruna | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Úroky | Nová mutace koronaviru | Severomořská ropa | Refinitiv | Rakouská vláda | Viceprezident | Program pomoci | PEPSICO | Americký průmysl | Vyhlídky ekonomiky | Vybírat zisky | Cyklické akcie | Návrat poptávky | Cena | Silné oživení | Důvěra v eurozóně | Revize amerického HDP | Mimořádné vládní podpory | Mario Draghi | Odpor | Silný trh | Objem peněz | Snižování úrokových sazeb | Air | Akcie dnes | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Financování vlády | Inspirace | TABAK | Mezinárodní investoři | Klíčové oblasti | Dění na Ukrajině | S&P500 | Dolar k japonskému jenu | Dluhy | Největší pády | Dolar | Vakcína proti koronaviru | Americký index S&P 500 | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Ceny | Prudký pokles | EK | Koronakrize | Technologie | Index nákupních manažerů | Energetická krize | ČNB | Šíření viru | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Ranní zpráva | Pokles | Výprodej na Wall Street | Ceny komodit | Těžaři | Výběr zisků | Útlum aktivity | Margin | Nálada na trzích | Nvidia | Obchodní spory | Tržní hráči | Velikonoce | Biogen | USDCZK | ConocoPhillips | Vyšší riziko | Dolarové páry | Bilance běžného účtu | BioNTech | Komodita | Švýcarská centrální banka | Úvěrové podmínky | Akcie Tencent | Vliv na obchodování | Švédsko | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Koruna dnes | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | FTSE | Index ISM | Tržní očekávání | Záchranný program | Zisky dolaru | Americká ekonomika | NVDA | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Konkrétní plán | Maďarský premiér | Jednání ECB | Akcie Siemens | Řetězec | Pozitivní výsledek | Čínský růst | 737 MAX | Rada guvernérů | Tomáš Holub | Alibaba Group Holding | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Dluhopisy | Blue chips | Ekonomické vyhlídky | Interpretace | Růst mezd | Regulátoři | Blue-chip | Remdesivir | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Slušné zisky | Neshody OPEC | Index PX | Čínská vláda | Vánoce | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Moneta | Spotová cena zlata | Mutace koronaviru | Štěstí | První fáze | Rizika | Kryptoměna | ECB | BAT | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Vývoj inflace | Coinbase | Brokerské společnosti | Argentina | Česká ekonomika | Americké produkce | Institucionální investoři | Řešení Brexitu | British Airways | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Horší data | Kurzy | CBOE | Fond | Německá kancléřka | Čína | Růst zisků | Certifikace | Zisky | Velký růst | Evropské akciové indexy | Best Buy | Konsensus | Aktuální prognóza | Epidemiolog | BNP Paribas | Conference Board | Historické rekordy | Akcie Boeingu | Globální ekonomika | Směřování trhů | Miliardy eur | Akcie Visa | Výnos desetiletých dluhopisů | ISM | Benchmarky | Nákupy Fedu | Zboží dlouhodobé spotřeby | Voda | NBP | Situace na trhu práce | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | Propady na akciových trzích | SPAD | Obchodníci | HSBC | Množství peněz | Ruská vláda | Ekonomiky eurozóny | Zinek | Euro STOXX | Otevírání ekonomik | Turecký prezident | Navýšení kapitálu | Tržní nálada | Epidemiologická situace | Růst cen | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Vyšší sazby | Dluhový strop | Indikátor | Výsledek amerických voleb | Moskva | Forward | Měnová politika | Asset management | Dohoda mezi EU a Británií | Býčí trh | MSCI World | Repo sazby | Americké akciové trhy | Pád cen | Dnes na trzích | Statistici | Financování | Index pražské burzy | Aktuální situace | Etherea | Fitch | Historická minima | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | Stres | Morrisons | Americká lehká ropa | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Finance | Pozastavení obchodování | Dividenda | Republikáni | Dodatečný kapitál | Zprávy z USA | Poptávka | Express | Otevírání ekonomiky | Obavy o poptávku | Psychologie | Meta Platforms | Guvernér | Globální trhy | Rozpočtové politiky | Očekávání trhu | Denní pokles | Bulharsko | Obchodování na akciových trzích | Akcie aerolinek | Německý index DAX | Poradce premiéra | Reálná očekávání | Obchodovat | Dnešní čísla | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Americké statistiky | Pokles akcií | Hospodářský růst | Nové rekordy | Parita | Nová makrodata | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Uzavření trhů | Vývoz plynu | Akcie technologických firem | Akciová rally | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | WTI | Bod | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Medvědi | Kapitálové trhy | Naftogaz | Úrokový diferenciál | Co bude | Obchodování dnes | Data PMI | Klouzavý průměr | Pfizer a BioNTech | Fiskální balík | Vyšší daně | Americká měna | Nord Stream | EMU | Republikánští senátoři | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Christine Lagardová | Pokles zásob | Zápis z Fedu | Ziskovost | Bankéři | Začátek summitu | Video | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Paradox | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Ocel | Obavy z koronaviru | Měny regionu | Cyklické sektory | Inflace ve Velké Británii | Marže | Valuace akcií | Využití kapacit | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | Měnový výbor | Domácí měna | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Hlavní akciový index | Státy EU | DAX | HDP | Diskont | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Odhad růstu ekonomiky | Alphabet | Členské státy | Zkušenosti | Úroky z dolarových dluhopisů | Firma | Zasedání měnového výboru | Zbrojovky | Signály | Omikron | Statistiky z Číny | Micron Technology | Vysoké zisky | Lira | Devizový trh | Poptávka po dolaru | Načasování | Obchodní válka | Futures na ropu | Erste | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Byznys | Blizzard | Raketový růst | Ekonomická rizika | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Pfizer/BioNTech | Růst průmyslu | Čínský index | SAP | Dluhopisové trhy | JPM | Hlavní index PX | Index PMI | Ekonom | Akcie Sanofi | Debata | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Americké firmy | Američané | Kurz | Market | Růst firemních zisků | Nancy Pelosiová | Spekulace na pokles | Unicredit | Ropa a Plyn | Růst akcií | Strop pro elektřinu | Pokles výnosů | Bali | Akcie padají | Polská měna | Francouzská centrální banka | Vývoj komodit | Restrikce | Neomezené množství | Merck | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Sentiment ve světě | Cena ropy klesá | Hliník | Krize v eurozóně | Akciové obchodování | Růst japonské ekonomiky | Francouzský CAC 40 | Index Euro Stoxx 600 | Akcie velkých bank | USA | Měď | Konzervativci | Proinflační | Stock Spirits | Fiskální stimuly | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Konglomerát | Bezpečné dluhopisy | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Rozvíjející se trhy | Akcie na pražské burze | Euro | AUD | Evropské akciové burzy | Kyjev | Zprávy z Fedu | Německá průmyslová výroba | Akcie na Wall Street | Odložení voleb | Domácí data | Jasný směr | Přerušení dodávek ruského plynu | Výrobci aut | Risk | Statistiky z eurozóny | COMP | Zavření škol | Zájem o riziko | Prima | Citigroup | Čínský vývoz | Trh je nervózní | Christine Lagarde | České výnosy | Hospodářství | MIB | Hlavní akciové indexy v USA | Čínský export | Stagflace | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Výraznější pokles | EBITDA | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Nálada na Wall Street | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomické aktivity | Santa Claus Rally | Vývoj na akciových trzích | Dobrá čísla | Dnešní zprávy | Úrokové sazby | Intermediate | Globální akciový index | EU | Redukce | Cenové stability | Zasedání ECB | Archegos | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Akciové trhy v Asii | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Kurz domácí měny | Komerční banka | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Prodeje akcií | Počty nových případů | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Členské státy EU | Emise | Akcie Credit Suisse | Finanční tituly | Samsung | Recese | Inflace v Německu | Opatrnost před daty | Akcie a euro | ASML | Švýcarský frank | Chuť riskovat | Erdogan | Obchodní smlouvy | Technologický index Nasdaq Composite | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | SEC | Akcie Applu | Eskalace konfliktu | Akcie Alibaby | Burzovní indexy | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Balík na podporu ekonomiky | Počet nových žádostí o dávky | Spekulace | Koronavirové pandemie | Ropa roste | Růstový trend | Americké burzy | Hodnota indexu | Internetové firmy | Daňové reformy | Nálada na akciových trzích | Frank | Ministři | Prudký propad | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Negativní nálada | Kurz eura | Dnešní zpráva | Čínské indexy | Británie-EU | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Výkon dolaru | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Japonský jen | Desetileté dluhopisy | Index FTSE 100 | Jerome Powell | Měnový kurz | Základní sazby | Likvidita trhu | Put | Čínský průmysl | Úspěchy | Dna | Denní změna | Atlantik | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Index PCE | Technologický sektor | Soud | Výrazný pohyb | Nákaza koronavirem | Euro posiluje | Blockchain | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Kanadský dolar | Údaje z Číny | Vlna výprodejů | Bondy | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Benzín | Zasedání bankovní rady | Rostoucí ceny | Trend | Pokles sazeb | CEE | Dow Jones Industrial | Kroky Fedu | Směr trhu | Míra inflace | Windfall tax | Indexy PMI | Oživení globální ekonomiky | Manufacturing | Intervence centrální banky | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Průmyslová výroba v eurozóně | Setkání v Jackson Hole | CNN | Pomalé oživení | Spotify | Ekonomický výhled | Akcie Virgin | Snížení emisí | Oslabení | Šéfka ECB | Nařízení | Americká cla | Verizon Communications | Akciové futures | Empire State Index | Míra nejistoty | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Ceny benzínu | Verizon | Americký IT sektor | Ukrajinská vláda | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Růst na pražské burze | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odliv peněz | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Nouzový stav | Severomořská ropa Brent | Pimco | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Finanční polštář | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Ruský Gazprom | Průmysl | Bazický bod | Nizozemský premiér | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Úsilí | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Activision Blizzard | Odkup akcií | Čínské burzy | Snížení daně | Aktivita firem | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | Pohonné hmoty | Asijské obchodování | Meziroční inflace | Americké dluhopisy | BASF | Americká výnosová křivka | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Trend dolů | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | České dluhopisy | Červnový kontrakt | Citlivost trhu | Hlavní evropské indexy | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Větší zisky | Finančníci | Moneta Money Bank | Saúdové | Varování | Ceny drahých kovů | Guidance | Družba | Obavy z omikronu | Akcie výrobců vakcín | Černé zlato | APP | Ministr zdravotnictví | Reálná ekonomika | Rally | Western Digital | Bankovní rada | Smíšené obchodování | Euro Stoxx 600 | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Cenové indexy | Maloobchodní tržby v eurozóně | Bear | Výplatní poměr | Významné události | Klid | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Neomezené nákupy Fedu | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Vývoj finančních trhů | Výprodej | Zasedání centrální banky | Sanofi | Discovery | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Index německých akcií DAX | České měny | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Šance | Evropští investoři | Indikátory | Arizona | Protiinflační kroky ČNB | Obor podnikání | Slábnoucí dolar | PMI ve službách | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Investiční společnosti | Čínská centrální banka | Cena stříbra | Americké státy | Index euro | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nový týden | Výsledky voleb | ČNB Tomáš Nidetzký | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Španělský IBEX 35 | Dopolední obchodování | Konsolidace | Zdravotnictví | Energetické krize | Akcie Tesly | Spekulanti | Výnosnost | Čínské akcie | Ministryně financí | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Robert Holzmann | Trhy dnes | Poptávka investorů | | Pochybnosti | Výsledek voleb | Členské země | Home Depot | Špatné zprávy | Zisky firem | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Dnešní statistiky | Stoxx Europe 600 | JD | Růst úrokových sazeb | Politika | Hospodářské recese | Riziková aktiva | Hospodářskopolitické stimuly | Letecké společnosti | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Strach z inflace | BHP | Pravidla hry | Nike | Oslabování eura | Forint | Nálada podnikatelů | Americké akcie dnes | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Nová čísla z Německa | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Si Ťin-pching | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | FOMC | Optimismus investorů | Nálada | Aktivita ve službách | Protiinflační kroky | Letectví | Indie | Ruský útok na Ukrajinu | Španělsko | Zhoršený sentiment | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | EdF | Měnové politiky | Větší korekce | Centrální bankéř | Intel | Výprodej akcií | Ekonomika | Hospodářská recese | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Situace v průmyslu | Ministr obchodu | Fiskální strana | Karanténa | Pandemický program | WELL | Investiční aktivity | Sankce | Soukromí zaměstnavatelé | Varianty koronaviru | Společnost Macy’s | Zhodnocení | Americký kongres | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Velmi volatilní | Členové OPEC | Futures na indexy | ESM | Jednání ČNB | Auta | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Evropský blue chip | Strach z koronaviru | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Americký trh práce | GM | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Akcie Moderna | Embargo | Zápis Fedu | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Hry | Tlak na akcie | Akciový index DAX | Analytici Patria | Obchodní dohody | Nový býčí trh | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Americké vlády | Zaměstnanci | PayPal | Akcie | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Hrozící lockdowny | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Burza dnes | Výsledek zasedání Fedu | Skeptický Fed | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Balík sankcí | Index DJIA | Slabší akcie | Hospodářský cyklus | Fondy | Londýnský index | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Poptávka po surovině | Financial Times | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | Robert Lighthizer | Nevada | New York | Riziko korekce | St. Louis | Růst pražské burzy | GS | Saldo zahraničního obchodu | Vývoj eurodolaru | Bernstein | Rizikový apetit | Britské firmy | Ceny ropy Brent | Zajišťování | Růst cen výrobců | Epidemie koronaviru | Průmyslový index Dow Jones | ČNB dnes | Jestřáb | Zotavení ekonomiky | Situace v Afghánistánu | Zpřesněná data | Applied Materials | Situace na trzích | IBEX | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | Uvalení sankcí | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Slabá čísla | Pokles poptávky | Kurz libry | Pozitivní očekávání | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Britská burza | Rally na ropě | Dnešní události | Prezidentské volby | Zlepšení nálady | Dollar | Expirace opcí | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Druhá vlna | Deeskalace | Nervozita na trzích | Globální trh | Boj proti inflaci | Sazby | Americké výnosy | Výplaty dividend | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Devizové rezervy | Sázky na pokles | Cíle | Problémy v Číně | Ceny dluhopisů | SPX 500 | Volkswagen | Index MSCI | Guvernér Rusnok | První odhad | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | Žádosti o podporu | Cla na zboží | Americká administrativa | Reinvestice | Zákaz výplaty dividend | Nálada v ekonomice | Porsche | Rozhovor | Španělský IBEX | Transakce | Březnová data | Slabší dolar | Dnešní údaje | Devizy | Technologický index | Měny | HZL | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Firemní zprávy | MasterCard | Vzestup inflace | Bezpečnost | Výroba v Německu | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Plynová krize | Justice | Rolování kontraktů | Prezidenti a premiéři | Macy’s | Fundamenty | Hodnocení ekonomiky | Značný pokles | Stabilita | Fed dnes | Finanční centrum | Inflace v prosinci | Železná ruda | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Jamie Dimon | Finanční sektor | Investování | Ropa dnes | Důsledky epidemie | Teroristický útok | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | MSCI | Salesforce.com | Karanténní opatření | Dílčí indexy | Snap | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické zotavení | Libra k dolaru | Růst aktivity | Nové restrikce | Nabídková cena | Přelom roku | JPMorgan | Reakce investorů | Data z Německa | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Patria.cz | Sberbank | Centrální bankéři | Sentiment na trzích | Západní ekonomiky | Regulace technologických firem | ABN Amro | Prezident Putin | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Snižování daní | Provozní marže | Fixní kurz | Americký ISM | Poradce | Vicepremiér | Osobní výdaje | Reálné úrokové sazby | Pinduoduo | Další růst sazeb | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Zdražování | Česká národní banka | Protiepidemická opatření | Výsledkové sezóny | Britská vláda | Výsledky německých voleb | České sazby | Obavy z viru | ADP | Square | Gazprombank | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Historie | Volné peníze | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Základní sazba | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Větší riziko | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Norská koruna | List The Wall Street Journal | Sázky | Aktivita v sektoru služeb | Ministr hospodářství | Uhlí | Diamondback Energy | Mezinárodní obchod | Dnešní německé Ifo | Zmírnění rizik | Kurzotvorné zprávy | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Jestřábí Fed | Cena akcií | Hospodaření firem | Guvernér ČNB | Volatilita trhů | Česká inflace | Výkon německé ekonomiky | Černý pátek | Špatná data | Upozornění na rizika | Rozšíření | CAC40 | Dopad koronaviru | Akcie Biogen | Západoevropské trhy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Burze | Buy | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Citrix | Měna eura | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Fiskální balík v Německu | Organizace | Britský FTSE | Alipay | Ryanair | Poptávka po akciích | Inflační data | Růst | Bankrot | Problémy s likviditou | Vyšší úroveň | Akcie společnosti Alphabet | Hodně peněz | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Fed včera | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Evropský akciový trh | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | Kmen koronaviru | Pohyby na trzích | Odhad letošního růstu | Konsolidace na akciích | Risk-off | Zajištění | Domácí měny | Výplach na trzích | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Akcie Goldman Sachs | Propad cen ropy | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Kartel OPEC+ | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Rychlý růst cen | Investiční tipy | Lockdown | Hlavní americké indexy | Merkelová | Cenový index | Akcie Alibaba | Fundament | Čínský trh | Měnové stimulace | Bohatství | Kanadská centrální banka | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Útlum ekonomiky | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Kurz euro | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Futures na americké indexy | Vyšší inflace v Německu | Zdražuje zlato | Goldman Sachs Group | Kurz koruny k dolaru | Tomáš Vlk | Poptávka po ropě | Čínské centrální banky | Amerika dnes | Šíření koronaviru | Klesá dolar | Bolševické revoluce | Kupci | Akciový propad | Amsterdam | Výprodeje dluhopisů | Prohlášení | Posilování domácí měny | GameStop | Průlom | Vývoj vakcín | Zisk na akcii | PPF | Tesla | Plán EU | Americká politika | Německé volby | Strach ze sankcí | Záznam z jednání ČNB | Program nákupů dluhopisů | Trh s ojetinami | Rostoucí šance | Randal Quarles | Halliburton | Dluhopisy EU | Riot Blockchain | Eurodolar dnes | Akcie farmaceutických firem | Dluhopis | Vývoj na dluhopisovém trhu | Jestřábi z Fedu | Účinné vakcíny | Patria finance a.s. | Očekávaný růst | Velké ztráty | Zisky české měny | Zápis z jednání ČNB | Využití ESM | Měnové krize | CAD | Jihokorejský won | Daimler | Cenové války | Dnešní obchodování | Hlavní ekonom | Evropské aerolinky | Základní úroková sazba | Odvětví | Akcie Biogenu | Evropské indexy nákupních manažerů | Nárůst ceny | Technologické společnosti | Nárůst sazeb | Krypto trh | Plynová krize v Evropě | Pracovní místa | Vakcinace | Včerejší seance | Zásah centrálních bank | Zesílení inflačních tlaků | Banka | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Růst cen ropy | Data z trhu práce USA | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Index spotřebitelských cen | Německé maloobchodní tržby | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Zlepšení sentimentu na trzích | Neshody OPEC+ | Ministr financí | Sazby Fedu | Nízká inflace | Vypnutí plynu | After-market | Události tohoto týdne | Americký index | Akciový index S&P 500 | Covidové uzávěry | Patrie | City | Návrat do práce | Stlačení inflace | Astrazeneca | Americké centrální banky | Richard Clarida | IPO Ant Group | Zasedání amerického Fedu | Bloomberg | Signály Fedu | Třída aktiv | FTSEurofirst 300 | Solidní růst | Šéf NATO | Série poklesů | UBS | Balík pomoci ekonomice | Zprávy z finančních trhů | Nové regulace | Bidenův plán | Týden na trzích | Bydlení | Americké energetické firmy | Průmyslová produkce v únoru | Zoom Video Communications | Trumpův impeachment | Důsledky koronaviru | Nový kmen koronaviru | Účinnosti vakcín | Den díkůvzdání | Recese v Evropě | Obchodní války | Čínské akcie dnes | Podpora | EEX | Silnější euro | Snižování sazeb | Akciové zisky | Pojišťovny | Spready | Zhoršení nálady | Aktivita v průmyslu | Akcie a dolar | Ekonomické ukazatele | Analytici Patria Finance | Biden | Zadlužení | Hospodaření | Zdražení ropy | Akcie v Americe | Konec roku | Propad indexu | Nemovitosti | Týdenní výhled | Zemědělství | Maďarský forint | Posilování české koruny | Snížení sazeb | Drahé komodity | První obchod | Omezení kvůli koronaviru | Cena železné rudy | JD.com | Prezident Trump | Americké měny | Mutace viru | Růst cen plynu | Akcie Activision | Neomezené QE | Pokračování expanze | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | Dnešek na trzích | Německý soud | Čínské oživení | Oživení světové ekonomiky | Globální akcie | Maersk | Americké akciové burzy | Pozitivní sentiment trhů | BofA | Akcie v západní Evropě | Intervence NBP | Zvyšování dodávek | Platby za plyn v rublech | Brexitová jednání | Sektor služeb | Japonský HDP | Makléř | Index Nasdaq Composite | Fáze obchodní dohody | Hotovost | Bezpečnostní situace | Německo | Akcie amerických bank | Americké úrokové sazby | Aleš Michl | USA inflace | Koruna posiluje | Ericsson | Ruské akcie | Přerušení dodávek zemního plynu | Vice | Walmart | Tržní situace | Americké desetileté výnosy | Visa | Sílící dolar | IPO Porsche | Průmyslové kovy | Obchodování na globálních trzích | Divoká ropa | Zablokování Suezského průplavu | Balík stimulačních opatření | Český HDP | Statistika | Velká akvizice | Domácnosti | Zajištění proti inflaci | Americká centrální banka dnes | Kontrakt | Depozitum | Dobrá nálada | Státní dluhopisy | Akciový býčí trh | Impeachment | Riziko | Podstupování rizika | Provozní zisk | Fiskální pomoc | Akcie Activision Blizzard | Globální sentiment | Euro-koruna | Inflační očekávání | Malé ztráty | Vývoj vakcíny | Vysoká inflace | Sazby beze změny | Oživit ekonomiku | Propady na akciích | Slabší euro | Ceny hliníku | Německé dluhopisy | Prodat část akcií | Pozice | Korekce na akciích | Platina | Delisting | Uvolnění rezerv | Závislost | Slabší ekonomika | Vláda v Berlíně | Britský trh práce | Dluhopisový trh | Akciové deriváty | Amazon | Akciový index Nikkei | Akcie PepsiCo | Rozhodnutí Číny | Motivace | Americký HDP | Ropný průmysl | Zasedání britské centrální banky | WHO | Počet nezaměstnaných | Americké trhy | Spotřebitelské ceny | Vývoj na akciích | Irák | Holubice | Kurz EURUSD | Pozornost trhu | Ever Given | Měnověpolitické zasedání | Reakce eura | Asijské akciové trhy | Údaje o zásobách v USA | Ruské firmy | Výplach akcií | Protekcionismus | Evropské indexy | Kupovat dluhopisy | Americký ministr financí | Dolar a ropa | Další pokles | Prodloužení přechodného období | Virus | Index euro stoxx 50 | Negativní data | Jan Frait | Blue chip index | FOMO | Obálka | ZIL | Pokles libry | Oslabení dolaru | Ruský ministr | Citrix Systems | Lídr republikánů | Ocenění | Rezistence | Tajné služby | Krize v Evropě | Banky | Solidní výsledky | Aktivita ve výrobním sektoru | Akcie Eli Lilly | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Dividendy | Nastavení trhů | Burza | Dlouhodobý trend | Předseda Evropské rady | Recese ekonomiky | Největší pokles | Aktuální kurz | Target | Miliardy dolarů | Lockdowny | Dnešní PMI | IPO | Antimonopolní úřad | Disney | Inflační šok | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Měnový pár | Obavy ze stagflace | Indonésie | Dění kolem Ukrajiny | 2222 | Lael Brainardová | Kvantitativní utahování | Britské maloobchodní tržby | Celková inflace | Klíčové centrální banky | Index DAX | Pražský PX | EMA | Netflix | Opatření | Americká ministryně financí | Emerging markets | Didi | Sentiment trhu | Podpora ekonomice | Energie | Sláva | Stav nouze | Akcie Salesforce.com | Žlutý kov | Akcie Virgin Galactic | Obchodování Futures | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | Evergrande dnes | Nákup aktiv | Index Nikkei 225 | Inflační report | Fiskální plány | Růst úrokových sazeb ČNB | Dow Jones | Chování spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Měna | Philip Morris | Předáním moci | Společnost Moderna | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Pohyby cen | Společná evropská měna | FED sazby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Průzkum Reuters | Výroba v Británii | GSK | Země G7 | Zastavení produkce | Růst cen plynu v Evropě | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Růst poptávky | Cenový vývoj | Psychologický efekt | Richemont | Stimulační balík | Slabý trh | Čínská makrodata | Podnikatelská aktivita | Vyšší inflace | Práce | Société Générale | Nasdaq akcie | BIC | Společnost JPMorgan | Market rally | Čínské vlády | Napětí na trzích | Rolls-Royce | CZG | Restrukturalizace | Krize | Měnová politika v USA | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Cestovní omezení | Propad průmyslu | Situace na akciových trzích | Ropný kartel | Evropský blue chip index | Spojené státy | Zadluženost | Průmyslová výroba v Británii | Intervence centrálních bank | Efekt sankcí | Zpomalení hospodářského růstu | Levnější ropa | Volatilní obchodování | Prohlášení politiků | Německá inflace | Kryptoměny | Ministři financí eurozóny | Bělorusko | Evropská spotřebitelská důvěra | EVN | Zpřesněná data o HDP | Oživení ekonomik | Nové peníze | Evropské akciové trhy | Americká seance | Tržní vývoj | Situace na trhu | Nálada na finančních trzích | Úspěch | Ekonomové | Libra klesá | Realitní sektor | G7 | Hlavní akciové indexy | Krátkodobé dno | Volby | Ukazatele | Větší pokles | Kov | Američtí zákonodárci | Charles Michel | Zprávy o vakcínách | Akcie Monety | Evropské dluhopisy | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Fio | Cineworld | Americká vláda | Opatření proti nákaze | Očekávaná data | Odhady analytiků | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Kurz české koruny | Koronavirus | Zásobníky | Dánsko | Belgie | Dění kolem brexitu | IOER | Podniky | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Tomáš Nidetzký | Bilance | Politici | Akciový optimismus | Očkování | Evropské země | Zlato | Imperial Brands | Šéf banky | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Měnové podmínky | Zelené energie | Ford Motor | Britská společnost | Šíření nákazy | Produkce ropy | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Šéfka EK | Přístup k inflaci | Markit | ČR | Fúze AT&T s Discovery | Bezpečná aktiva | Výprodej dluhopisů | American Express | CNBC | Nesoulad | Tržby v eurozóně | SPX | Fúze s Nortonem | Výkyvy kurzu | Čínské firmy | Vývoj ropy | Caixin | Americké obchodování | Tržby v maloobchodě | Objednávky | Vývoj ceny | Analytik | Firemní výsledky | Tradeři | Maloobchodní tržby v USA | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | Vojtěch Benda | Výdaje | BlueBay Asset Management | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Biliony USD | Analýza | Test na koronavirus
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Předvídat obrat pohybu ceny
Předvídat vrcholy trhu
Předvolební průzkumy
Předvolební průzkumy v Británii
Přehled
Přehled behaviorální ekonomie
Přehled devizových obchodů
Přehled dluhových trhů
Přehled forexových obchodů
Přehled komoditních trhů

Následující klíčová slova

Přehled kurzů nejdůležitějších měn
Přehled měnového páru
Přehled měnového páru USD/CAD
Přehled měnového páru USD/JPY
Přehled měnového trhu
Přehled o aktuálním dění
Přehled o aktuálním trendu
Přehled obchodovatelných trhů
Přehled o dění
Přehled o dění na světových burzách
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít