Úterý 18. leden 2022 13:47
reklama
XTB Investicni rady 2022
reklama
BidAskBit
reklama
3ANGLEFX
reklama
BidAskBit

Klíčová slova - Hypoindex

C:\fakepath\vyhled-09012022-1.jpg

Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní

10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
img

Analýza finančního a realitního trhu

03.12.2021 V posledních měsících jsme svědky výrazného růstu míry inflace. A to dokonce takového, že se jak v České republice, tak v Eurozóně i v USA dostává na víceletá maxima. Přímým důsledkem inflačního boomu je to, že Česká národní banka (ČNB) velmi rychle zvyšuje úrokové sazby. A to má nemalý dopad na trh s nemovitostmi.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v říjnu stoupla poosmé v řadě

15.11.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v říjnu stoupla na 2,54 procenta ze zářijových 2,43 procenta. Sazba vzrostla poosmé v řadě. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Zájem o hypotéky nepolevuje, v říjnu banky sjednaly 10.065 hypotečních úvěrů za 32,07 miliardy korun.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v září stoupla posedmé v řadě

20.10.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v září stoupla na 2,43 procenta ze srpnových 2,32 procenta. Sazba vzrostla posedmé v řadě. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Banky v září sjednaly 9602 hypotečních úvěrů za 30,57 miliardy korun. Jde opět o meziroční nárůst, ve srovnání s předchozím měsícem ale počet i objem nově sjednaných hypoték klesl.
img

Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012

20.10.2021 Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat.
img

Hypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady

16.06.2021 Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků. Průměrná sazba hypoték se podle dnešních dat Fincentrum Hypoindex vrátila už v květnu nad úroveň dvou procent, kde byla naposledy byla loni v říjnu. Doba ultralevných levných hypoték je definitivně pryč.
img

Doba ultralevných hypoték končí, jejich největší český poskytovatel chystá zdražení

03.03.2021 Od pondělí 8. března zdraží své hypotéky jejich největší poskytovatel v České republice, skupina ČSOB. Symbolicky tím končí takřka roční období zlevňování hypoték. Češi se teď musí připravit na jejich zdražování, které může trvat i léta. Zejména, pokud se v nadcházející době projeví inflace citelně, půjdou poměrně rychle nahoru také úrokové sazby, včetně těch hypotečních. Forwardoví obchodníci nyní sázejí na to, že Česká národní banka zvýší svoji základní sazbu hned čtyřikrát během následujícího půldruhého roku. Takový vývoj by se projevil také právě znatelným zdražením hypoték.
img

Češi nevědí, co s penězi, takže je rvou je do hypoték a nemovitostí. Hypotéky jsou na svém úrokovém dně, letos už budou převážně zdražovat

17.02.2021 Hypotéky v Česku jsou nejlevnější za poslední čtyři roky. V lednu průměrná úroková sazba hypoték – měřená ukazatelem Fincentrum Hypoindex – klesla na 1,94 procenta, a to z prosincové úrovně 1,96 procenta. Hodnota 1,94 procenta je nejnižší za celé období od února 2017. Zájem o hypotéky je tak stále překvapivě silný. Letos v lednu si na hypotékách napůjčovali 24,94 miliardy korun. To je o více než deset miliard korun více, než kolik si na hypotékách půjčovali v průměru v lednových měsících let 2015 až 2020 (lednový průměr za tato léta činí 14,12 miliardy korun). Jinými slovy, Češi si v období pandemické krize, kdy se vláda rekordně zadlužuje, aby zachránila zaměstnanost a ekonomiku, půjčují na bydlení jako diví. Přesněji si půjčují o takřka 77 procent více než průměrně v letech prosperity 2015 až 2020.
img

Češi rvou bankéřům hypotéky z rukou, na hypotékách si půjčují historicky rekordní sumu. Úrok na hypotékách klesá hlouběji pod dvě procenta, avšak třeba na Slovensku jsou hypotéky stále levnější

20.01.2021 Koronavirus sráží úroky na hypotékách. Ty tak byly loni v prosinci nejlevnější od března 2017. Jejich průměrná úroková míra spadla hlouběji pod úroveň dvou procent, konkrétně na hodnotu 1,96 procenta, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex.
img

Češi rvou bankéřům hypotéky z rukou, letos si na hypotékách půjčí historicky rekordní sumu. Úrok na hypotékách spadl po letech pod úroveň dvou procent, avšak třeba na Slovensku jsou hypotéky stále levnější

16.12.2020 Koronavirus sráží úroky na hypotékách. Ty tak byly letos v listopadu nejlevnější od března 2017. Poprvé od té doby totiž jejich průměrná úroková míra spadla pod úroveň dvou procent, konkrétně na hodnotu 1,98 procenta, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. V evropském měřítku však i tak patří české hypotéky k těm spíše dražším, neboť například průměrná sazba hypoték se splatností nad deset let činila v eurozóně v říjnu – podle nejnovějších dostupných dat Evropské centrální banky – pouze 1,36 procenta (viz graf níže). Na Slovensku jsou hypotéky nad deset let k mání pouze za 1,24 procenta, vyplývá také z dat Evropské centrální banky.
img

Češi lační po hypotékách, banky jsou jejich zájmem zavaleny jako nikdy v minulosti. Hypotéky přitom ještě zlevní

18.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.
img

Zájem Čechů o hypotéky láme rekordy, lidé si půjčují o několik miliard více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh

21.10.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní září v historii. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 22,5 miliardy korun. Přitom zářijový průměr let 2016 až 2019 činí 18,1 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 4,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity. Celkově je letošní září pátým nejúspěšnějším měsícem v historii. Rekord drží listopad 2016, kdy si lidé napůjčovali na hypotékách 29,7 miliardy korun.
img

Největší česká banka od dneška zlevňuje hypotéky. Koronavirus činí bydlení na úvěr dostupnější

05.10.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, ode dneška zlevňuje své hypotéky. Společně s ní jde s úroky dolů také Hypoteční banka, která pod křídla ČSOB patří. Obě banky snožují úrok na jedno-, tří-, i pětileté fixaci na 2,09 procenta. Doba zlevňujících hypoték tedy ještě neskončila.
img

Zlevňování hypoték dochází dech. Přesto nelze vyloučit, že dále znatelně zlevní, a to zejména v případě závažnějšího průběhu druhé vlny pandemie

16.09.2020 Několikaměsíčnímu zlevňování hypoték v ČR dochází dech. Letos v srpnu sice hypotéky nadále zlevňovaly, ale nejpomalejším tempem za posledního takřka půl roku. Znamená to, že prostor pro zlevňování, jejž vytvořila první vlna šíření koronavirové krize a opatření pro boj s ním, se pro tuto chvílí uzavírá.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték klesla popáté v řadě

16.09.2020  Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu klesla na 2,11 procenta z červencových 2,15 procenta. Sazba se snížila již pátý měsíc v řadě, přičemž tak nízko byla naposledy v říjnu 2017. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Zájem o hypotéky byl v srpnu opět rekordní.
img

České banky přestaly zlevňovat hypotéky, úroky v srpnu snížila už jen jediná. Bojí se podzimního růstu nezaměstnanosti a nesplácených úvěrů

02.09.2020 Tuzemské banky takřka úplně přestaly se zlevňováním hypoték. V srpna snížila své úroky jediná, a to Sberbank. Zlevňování hypoték zvolňovalo už v červenci. V květnu a červnu přitom docházelo k plošnému zlevňování hypoték.
img

V Česku je rekordní zájem o hypotéky, lidé si půjčují o miliardy více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh

19.08.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní červenec v historii. O prázdninách zpravidla dochází k útlumu v poskytování hypoték, neboť lidé dávají přednost dovoleným a vyřízení hypotéky nechávají až na září. Letošek je však výjimkou. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 21,6 miliardy korun. Přitom červencový průměr let 2016 až 2019 činí 15,2 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 6,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity.
img

České banky přestávají zlevňovat hypotéky. Bojí se podzimního růstu nezaměstnanosti a nesplácených úvěrů

04.08.2020 Tuzemské banky brzdí se zlevňováním hypoték. V červenci sice některé nadále své hypoteční sazby snižovaly, avšak prozatím končí plošná podoba zlevňování hypoték, patrná v květnu a červnu.
img

Hypotéky v ČR budou dále zlevňovat. Tak levné jako na Slovensku ale jen tak nebudou

19.07.2020 Hypotéky nezlevní, to spíše zdraží. V době jarní koronavirové uzavírky ekonomiky se taková prognóza médii linula takřka jednohlasně. Realitní makléři ji pronášeli v obavě z trvalejšího zamrznutí hypotečního trhu. Strachovali se, že lidé začnou vyčkávat na nižší sazby, takže raději přispěchali s tvrzením, že k něčemu takovému rozhodně nedojde. Někteří ekonomové pak – už podloženěji – argumentovali, že hypotéky nezlevní, neboť banky budou přičítat vyšší rizikovou marži.
img

Hypotéky prudce zlevňují, jsou nejníže od roku 2017. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen ještě levnějších hypoték, ale i nemovitostí

16.07.2020 Koronavirová krize nepřináší jen samé špatné zprávy. A nejde jen o levné pohonné hmoty. Hypotéky v červnu zlevnily nejníže od roku 2017. Průměrná sazba hypotéky dle ukazatele Fincentrum Hypoindex činila totiž 2,21 procenta.
img

Banky v květnu poskytly nejméně hypoték za 10 let. V příštím roce nastane pro řadu lidí generační příležitost ke koupi nemovitosti

17.06.2020 Hypotéční trh v květnu zamrzl. Banky poskytly nejméně hypoték za uplynulých deset let, a sice 6203. Posledním ještě slabším květnem z hlediska počtu poskytnutých hypoték byl ten z roku 2010.
img

Pandemie v Češích překvapivě povzbudila zájem o hypotéky, během měsíců nouzového stavu si napůjčovali o 25 procent více než loni. Hypotéky letos ještě dále zlevní

20.05.2020 Je to poměrně nečekaný výsledek, leč počet i objem nově poskytnutých hypoték byl letos v měsících březnu a dubnu vyšší než loni ve stejnou dobu roku. A to navzdory tomu, že od 12. března platil v ČR nouzový stav z důvodu boje s nákazou koronaviru.
img

Úrok na českých dluhopisech dnes klesl nejníže od loňského srpna. Vládě zlevňuje obsluha dluhu, rostou šance, že banky nakonec půjdou s úroky hypoték citelně dolů

12.05.2020 Výnos desetiletých vládních dluhopisů ČR dnes klesl nejníže od konce loňského srpna. Přechodně totiž vykazoval hodnotu 1,032 procenta, která je nejnižší nejen za celý letošní rok, ale právě také za všechny loňské dny následující po 28. srpnu.
img

Hypotéky budou citelně zlevňovat, otázkou je kdy. Záleží na tom, zda koronakrize bude mít podobu písmene „V“, „U“, „W“, nebo „L“

22.04.2020 Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR – měřená ukazatelem Fincentrum Hypoindex – v březnu nepatrně vzrostla, z únorové hodnoty 2,42 na 2,45 procenta. Spojila se setrvačnost vývoje z prvních měsíců roku, kdy hypotéky zdražovaly a hypotečnímu trhu jako celku se dařilo, s březnovým vyčkáváním, zejména ze strany velkých bank.
img

Přichází pád hypotečních úroků. Kdo si v nadcházející recesi v ČR udrží zaměstnání, bude mít hypotéku i nemovitost výrazně dostupnější než dnes, počkat se vyplatí

18.03.2020 Hypoteční bankéři si letos v únoru mnuli ruce blahem. Podařilo se jim „udat“ o skoro 71 procent větší objem hypoték než loni v únoru, vyplývá z dnes zveřejněných dat Fincentrum Hypoindex. Byl to pro ně z tohoto hlediska druhý nejúspěšnější únor v historii. Vzhledem k recesi, která na Česko co nevidět udeří, lze konstatovat, že to byly poslední opravdové „bankéřské hody“ před delší dobou hypoteční diety, ba půstu.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Se zlevňováním hypoték v ČR je definitivně konec, levnější než teď už letos patrně nebudou. Letos navíc ČNB zřejmě zpřísní podmínky jejich poskytování, takže v Praze bude běžně třeba „dát na dřevo“ ze svého až dva miliony korun

22.01.2020 Hypotéky v Česku v prosinci dále zlevnily, i když jen mírně. Levnější už ale nebudou, naopak – jejich průměrná sazba teď poroste. V prosinci se průměrná sazba hypoték – Fincentrum Hypoindex – snížila tak jako mezi říjnem a listopadem o jedinou desetinku procentního bodu, z úrovně 2,35 procenta na 2,34 procenta. Levnější byly hypotéky naposledy v lednu 2018. Loni od srpna do prosince pak průměrná sazba hypoték klesla o více než čtvrtinu procentního bodu, tedy poměrně výrazně.
img

Se zlevňováním hypoték v ČR je konec, příští rok navíc ČNB zřejmě zpřísní podmínky jejich poskytování. V Praze bude běžně třeba „dát na dřevo“ ze svého až dva miliony korun

18.12.2019 Hypotéky v Česku v listopadu dále zlevnily, i když jen mírně. Levnější už ale jen tak nebudou. V listopadu se průměrná sazba hypoték – Fincentrum Hypoindex – propadla z říjnové úrovně 2,36 procenta na 2,35 procenta. Levnější byly hypotéky naposledy v lednu 2018. Letos od srpna do listopadu pak průměrná sazba hypoték klesla o více než čtvrtinu procentního bodu, tedy poměrně výrazně.
img

Hypotéky v Česku dále zlevňují. ČNB přitom zítra základní sazbu nezvýší, takže hypotéky v dohledné době nezdraží

05.11.2019 S hypotékami v Česku je to momentálně nadále jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele.
img

Hypotéky v Česku jsou jako prošlý jogurt. Výrazně zlevňují – nejvíce za osm let –, ale není o ně zájem

16.10.2019 S hypotékami v Česku je to momentálně jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, seč mohou, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele.
img

USD stále posiluje – tržní analýza 29.10.2018

29.10.2018 O víkendu jsme si o hodinu přispali a posunuli hodinky směrem dozadu. Amerika přechází na zimní čas až za týden – 4.11. To znamená, že nyní otevírají americké burzy o hodinu dříve. Pokud obchodujete akcie, můžete trhy sledovat již od 14:30 namísto běžných 15:30. Některé zprávy, jako například tento týden report z US trhu práce (NFP), se bude vyhlašovat již ve 13:30. Dbejte zvýšené opatrnosti, jelikož bude na trzích zvýšená volatilita.
img

Kdy splaskne bublina na nemovitostech?

04.01.2018 V jak velké bublině se aktuálně trh nachází? Ve srovnání s předkrizovými lety 2007-08 by dnes ještě nemuselo být tak špatně. Před 10 lety totiž výnos z nájemného nepokryl ani úroky z hypotéky, které se pohybovaly mezi 5 a 6 % (viz graf). Volné prostředky se tehdy daly lépe zhodnotit nákupem bezpečných vládních dluhopisů a kupující nemovitostí v podstatě pouze spekulovali na další růst cen, což byl jasný znak rozpáleného bublinového trhu.
img

Průměrný úrok na hypotékách je meziročně o pětinu vyšší, zájem o ně ale neupadá

20.12.2017 Průměrná úroková sazba hypoték v listopadu stoupla na 2,15 procenta z říjnových 2,10 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Loni v listopadu a prosinci byla sazba na minimu 1,77 procenta. Loni v prosinci začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ohlásily růst sazeb. Letos začala zdvihat sazby také Česká národní banka.
img

Makro: Hypoteční žádosti USA ve zkráceném týdnu prudce poklesly

05.06.2013 Objem hypotečních žádostí se ve Spojených Státech čtvrtý týden v řadě snížil kvůli vyšším úrokovým sazbám a útlumu poptávky po refinancování. Podle týdenního průzkumu celonárodní bankovní asociace do 31. května ztratil kompozitní index 11,5% po poklesu o 8,5% v předchozím období. Výsledek ovlivnil státní svátek Memorial Day.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Nasdaq | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Bloomberg | Broker | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trhy | High | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | MMF | MT4 | Risk | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | P/E | PRIBOR | Poplatek | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Swap | Swiss | Tištění peněz | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Výsledky | Bohatství | ČSOB | Obchodovat | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Ceny akcií | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Podpora | Zlatý důl | AdmiralMarkets | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Fio banka | Barel ropy | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Členské země eurozóny | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Fio | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz zlata | Maďarsko | Makléři | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Úrokové swapy | Úrokový swap | Volatility | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Země EU | Země eurozóny | Změna času | Zprávy | Železná ruda | Zisky | CNBC | DXY | Benzín | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Dluhopisový index | Elon Musk | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | P/S | Redukce | ROCE | Vláda ČR | Itálie | M2 | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Komise | Velcí hráči | Investment | Aramco | Unicredit | Microsoft | MSCI | UniCredit Bank | Institut Ifo | Agentura AP | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Fundamentální výhled | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Vývoj akciového indexu | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Klid | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Globální finanční krize | Realitní trh | Velké banky | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Globální finanční trhy | Americké burzy | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Inflace v Česku | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Indikátor důvěry | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Swiss Life Select | Jan Dvořák | Jerome Powell | Fincentrum Hypoindex | Bublina na nemovitostech | Fincentrum | Oxfam | Robinhood | Lithium | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Obchodní války | Hodnota majetku | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Globální růst | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Domácí měna | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | Měny rozvíjejících se ekonomik | Czech Fund | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Propad cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Základní úroková sazba | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | WEF | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Podnikové investice | Behaviorální vzorce | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | čnBlog | Zájem investorů | Globální rizika | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Snížení sazeb | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Akciový růst | Ministerstvo obchodu | Bohatí | Akciové alokace | Pohonné hmoty | Broker Consulting Index | Růst mezd | Saudi Aramco | Televize CNBC | Denní graf | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Měsíčník finančních trhů | Hypotéky v Česku | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Výše investice | Huawei | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Klíčová rizika | Zájem o investice | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | Výše úrokových sazeb | TradingEconomics | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Růst světové ekonomiky | Lagardeová | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Fáze obchodní dohody | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | České dluhopisy | Konkurenti | Velká krize | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Statistika | Alza.cz | Průmysl | Impuls | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Tomáš Holub | Prodeje akcií | Nejistoty | Plyn | Nálada | Společnost Huawei | Společnost Microsoft | Míra | Levnější ropa | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Vojtěch Benda | Vánoce | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | NERV | Stratég | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Aktuální klíčová rizika | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Zbrojovky | CFA | Eskalace napětí | Míra inflace v eurozóně | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Růst globální ekonomiky | Současné trhy | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Veřejné finance | Ukazatele | Technologická společnost | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Nájmy | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Nákaza koronavirem | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Epidemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Pravděpodobnost ztráty | Dovednosti | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Průměrná cena | Marek Mora | Politika centrálních bank | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Zvyšující se inflace | České banky | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Nižší sazby | Vládní opatření | Cenová válka | Sazby hypoték | Nouzový stav | Opatření vlády | Další vývoj | Těžaři ropy | Oldřich Dědek | Vyšší úrok | Hypoteční bankéři | Historie | Snížení základní úrokové sazby | Další pokles | Koronavirová krize | Komerční banky | Domácnosti | Průmyslové komodity | Alena Schillerová | Ministryně financí | Enormní zájem | Tomáš Raputa | mBank | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Boj s koronavirem | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Ekonomiky | Schodek | Poradce | Poskytování hypoték | LTV | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Výpadky | Více peněz | Úspory | USD za barel | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Mimořádná situace | Reddit | Větší pokles | Zrušení daně z nabytí | Historicky nejnižší | Zadlužení | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Úrok na českých dluhopisech | Členské země | ONE | Hypoteční banka | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Ztráty zaměstnání | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Špatné zprávy | Antivirus | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Dostupnost bydlení | Situace na trhu práce | Výrazný propad | Oberbank | Šance | Ceny | Praha | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Důvěra | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | Průměrné mzdy | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zlevňování hypoték | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Program Antivirus | Cena elektřiny | Politici | Největší česká banka | Česká republika | Moneta | Pandemie v Česku | Odklad splátek | Vzorce chování | Vakcinace | Zadlužování | Ceny americké ropy | Nálada investorů | Růst ceny | Salutem | Salutem Fund | Evropské centrální banky | Kov | Fincentrum & Swiss Life Select | Ochrana proti inflaci | Nárůst objemů | Inflace v České republice | Ceny realit | Těžaři | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Prodej | Cenové stability | Chování | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Byty | Společnosti | Uhlí | Ceny plynu | Úročení | Chování lidí | Reakce ČNB | Ceny plynu v Evropě | Česká národní banka (ČNB) | Inflace ve Spojených státech | TIM | | Dopad na realitní trh | Reakce České národní banky | Úvěr na bydlení | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

HYCM Option
Hydroelektrárny
Hydrogen Refueling Solution
HY Markets
Hype na stříbru
Hyperdrive Innovation
Hyperinflace
Hyperinflační scénáře
Hyperloop
Hypnoterapie

Následující klíčová slova

Hypomonitor
Hypoport (HYQ)
Hypoteční banka
Hypoteční bankéři
Hypoteční bublina
Hypoteční sazba
Hypoteční sazby
Hypoteční splátky
Hypoteční trh
Hypoteční trh v USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít