Neděle 23. leden 2022 21:39
reklama
Purple Trading Hartman
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB Investicni rady 2022
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Argentina

C:\fakepath\top-14012022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.01.2022 1) Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky. V minulosti již mnohokrát zbankrotovala. Do učebnic se zapsal hlavně bankrot z přelomu let 2001 a 2002, který je označován jako největší bankrot země v historii. Dvě dekády po této události se Argentina opět dostává do vážných problémů. Míra inflace v jihoamerické zemi vzrostla v loňském roce o 14,8 % na 50,9 %. Jedná se o druhou nejvyšší míru inflace v zemi za posledních 30 let. Prudký růst cen katapultoval Argentinu mezi země s nejvyšší inflací na světě, což tamní ekonomiku výrazně poškozuje.
img

Inflace v Argentině vzrostla na 50,9 procenta

14.01.2022 „Argentina se potácí ve vážných ekonomických problémech. Pokud jí nepomůže Mezinárodní měnový fond, hrozí jí další bankrot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pražská burza je nejvýnosnější evropskou burzou letošního roku, táhnou ji nahoru bankovní akcie i ČEZ. Akcie představují zajištění proti zdražujícím energiím i hypotékám, ale jen pro někoho

22.12.2021 Hlavní ukazatel pražské burzy vykazuje letos nejlepší výkonnost ze všech hlavních indexů burz evropských zemí. Jen šest burz v zemích Asie a Afriky letos zaznamenává vyšší celkové zhodnocení akcií, s nimiž se na nich obchoduje, než právě pražská burza (viz tabulka níže). Pražské burze pomáhá hlavně dramatické zvyšování úrokových sazeb v podání České národní banky, jehož další pokračování se odehraje právě dnes, a také nebývalý růst cen energií a emisních povolenek EU.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie letos posílily o 29 procent a září zakončily na 13letém maximu

01.10.2021 České akcie podle indexu PX od začátku roku posílily o téměř 29 procent a třetí čtvrtletí zakončily blízko 1325 bodů na 13letém maximu. PX růstem překonal většinu evropských i zámořských indexů, řekl dnes ČTK makléř Wood & Company Lukáš Novotný. Pro porovnání německý DAX za stejné období přidal 11,17 procenta, francouzský CAC40 stoupl o 16,66 procenta, nizozemský AEX25 vzrostl o 22,34 procenta a americký S&P 500 zaznamenal růst o 16,97 procenta.
img

48 procent Brazilců by chtělo Bitcoin jako oficiální měnu

13.09.2021 Téměř polovina Brazilců by ráda viděla Bitcoin jako oficiální měnu. Co si budeme povídat. Oči mnohých kryptoměnových nadšenců i kritiků se v poslední době upírají do oblasti Střední a Jižní Ameriky. Zájem podporují i výsledky nedávno zveřejněného průzkumu veřejného mínění, podle kterých by až 48 procent Brazilců chtělo udělat po vzoru Salvadoru z Bitcoinu oficiální měnu v zemi.
img

Moderna akcie a její růst. EU schválila vakcínu Spikevax i pro nezletilé.

28.07.2021 V nedávné analýze jsme se věnovali akciím, které spadají do biotechnologického sektoru. Mezi nimi byla i stručná analýza na Moderna akcie. Dnes se na uvedený titul zase zaměříme, protože cena stoupá do nebes. Zároveň máme pár důležitých novinek, které si zaslouží naši pozornost. Společnost získala nové odběratele vakcíny a schváleno bylo také očkování adolescentů v EU. Vakcína Spikevax navíc prokázala účinnost vůči kmenu Delta.
img

Moderna akcie a její růst. EU schválila vakcínu Spikevax i pro nezletilé

28.07.2021  V nedávné analýze jsme se věnovali akciím, které spadají do biotechnologického sektoru. Mezi nimi byla i stru...
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Skupina G20 podpořila společný postup proti nadnárodním firmám

11.07.2021 Skupina G20 včera při setkání v Benátkách podle očekávání podpořila společný postup proti nadnárodním firmám, které daní zisky v daňových rájích. Ministři financí členských zemí podpořili plán na globální minimální daň ze zisku ve výši 15 procent. V závěrečném prohlášení členské státy také varují před ohrožením globálního oživování ekonomiky novými variantami koronaviru a zmiňují potřebu zjednat spravedlivý přístup k vakcínám.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Těžba bitcoinů podle studie ohrožuje splnění klimatických cílů Číny

08.04.2021 Těžba bitcoinů v Číně je tak náročná na emise oxidu uhličitého, že to může ohrozit plán země na snížení emisí. Vyplývá to z nejnovější studie akademiků čínských, amerických a britských univerzit, na kterou upozornil server BBC. V současnosti se Čína podílí na celosvětové těžbě bitcoinů více než 75 procenty.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada

21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
C:\fakepath\g20.jpg

Skupina G20 dohodla zmírnění dluhu nejchudších zemí

13.11.2020 Ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny ekonomicky nejvýznamnějších zemí G20 se dnes dohodli na zmírnění zadlužení nejchudších států, které jsou citelně zasaženy dopady koronavirové krize. Rozhodnutí padlo na jejich virtuálním jednání. Nový rámec, jak dluh považovaný za neudržitelný snížit nebo restrukturalizovat, mají schválit lídři G20 na virtuálním summitu příští týden. Uvedla to agentura Reuters.
img

Argentina povolila geneticky modifikovanou pšenici HB4

09.10.2020 „Geneticky modifikované plodiny zažívají velký rozmach, protože jejich pěstování je výnosnější než u standardních typů plodin. Na evropském trhu se běžně setkáváme s geneticky modifikovanou kukuřicí, sójou či řepkou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

S&P: Argentina se už nenachází v selektivní platební neschopnosti

08.09.2020 Mezinárodní ratingová agentura S&P Global Ratings (S&P) zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Argentiny. Země už se podle ní nenachází v selektivní platební neschopnosti. Agentura tak reagovala na restrukturalizaci argentinského státního dluhu v objemu přes 100 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč), kterou považuje za úspěšnou. Agentura zvýšila ratingovou známku na CCC+ z SD (selektivní platební neschopnost). Rating se ale nachází hluboko ve spekulativním pásmu.
img

Koronavírus: market update

31.08.2020 Počet celkových prípadov nákazy koronavírusom v nedeľu presiahol 25 miliónov, avšak miera rastu nových infekcií na celom svete sa mierne stabilizovala. Tento mesiac sa rast nových denných prípadov spomalil na približne 1,2%. Podľa údajov agentúry Reuters to bolo nižšie v porovnaní s 1,7% rastom v júli, 1,8% v júni, 2,1% v máji, 4,6% v apríli a 7,7% v marci.
img

Koronavírus: market update

25.08.2020 Po včerajšom poklese, počet nových prípadov koronavírusov opäť stúpa. Najnovšie údaje ukazujú, že COVID-19 sa môže aj napriek kolektívnej imunite naďalej šíriť, keďže 33-ročný hongkonský občan, ktorý sa uzdravil z koronavírusu v apríli, bol po návrate z Európy opäť pozitívne testovaný. Vedci z univerzity v Hongkongu to včera oznámili ako prvý zdokumentovaný prípad opakovanej infekcie. U tohto muža sa zistilo, že sa nakazil iným kmeňom koronavírusov, ako bol kmeň, ktorý predtým dostal a zostal asymptomatický pre druhú infekciu.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

BBC: Argentince trápí karanténa, v části země trvá už pět měsíců

25.08.2020 Vyšší konzumace alkoholu a antidepresiv, další kila na váze, absolutní vyčerpanost a nejistota, kdy omezení skončí. Takové jsou podle serveru BBC Mundo důsledky nejdelší karantény, kterou kvůli pandemii covidu-19 zažívají už pět měsíců miliony Argentinců. Nehledě na dopad na druhou největší ekonomiku Jižní Ameriky, která byla už před pandemií ve vleklé recesi. Vzhledem k rekordním nárůstům nakažených v posledních dnech, zejména v Buenos Aires, je konec karantény podle BBC v nedohlednu, ač zatím je v části země prodloužena do konce srpna.
img

Očekávaný růst ceny lithia i podpora ze strany EU může představovat pro Česko a ČEZ ohromnou investiční příležitost

18.08.2020 Spotřebitelé žijící na území starého kontinentu můžou být v nejbližší době příčinou růstu cen lithia. Většina zemí nabízí dotace za účelem nákupu elektrického vozidla, což by se mělo promítnout i do vyšší poptávky. Přes pozdější restart některých závodů těžících lithium kvůli blokaci při pandemii koronaviru, ceny za kov používaný v bateriích nadále zůstávají na víceletých minimech.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina se dohodla s věřiteli na restrukturalizaci dluhu

04.08.2020 Argentina se dohodla se třemi skupinami věřitelů na restrukturalizaci státního dluhu v objemu více než 65 miliard USD (1,4 bilionu Kč). Dohoda prodlouží splatnost dluhu a znamená pro tuto jihoamerickou zemi významné oddlužení, oznámilo ministerstvo hospodářství. Věřitelské skupiny ale zatím dohodu nepotvrdily, uvedla dnes agentura Reuters. Argentina se potýká s vleklou hospodářskou recesí, kterou provází i velmi vysoká inflace.
img

Chuť riskovat se vytrácí, Wall Street hledá směr a dluhopisy rostou

04.08.2020 Evropské akcie po pondělní rally dnes ztratily dech a americké akciové trhy zatím hledají směr. Americký dolar k hlavním světovým měnám roste, včetně eura, kde je měnový pár na 1,1733 EURUSD. Americká ropa WTI si po největším vzestupu za skoro dva týdny bere pauzu, zůstává ale v blízkosti včerejšího závěru.
C:\fakepath\top-04082020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.08.2020 1) Asijsko-pacifický region zakončil dnešní obchodní seanci v kladných číslech. Australský maloobchod za červen meziměsíčně vzrostl o 2,7 %, což je více něž očekávání ekonomů. Ti předpovídali jen 2,4 %. Japonské akcie navázaly na pondělní úspěch a připsaly si na hlavních trzích regionu další zisky.
img

Rozbřesk: Deficit překoná 100 miliard korun, ekonomika se bez pomoci na nohy ale nepostaví

01.06.2020 Český státní rozpočet v květnu pravděpodobně propadl do výraznějšího deficitu. Už ke konci dubna se hospodaření státu propadlo do deficitu skoro 94 miliard korun a v květnu pravděpodobně daleko výrazněji na stát dopadnou jednak výpadky daní (dané propadem aktivity i odklady) a současně postupně se rozjíždějící výdajové programy (jako programy Antivirus). Pomoc v Česku se rozbíhala spíše pomalu, ale i tak určité náklady (v řádu nižších desítek miliard korun) by měly být v květnovém rozpočtu vidět - deficit pravděpodobně výrazně přesáhne 100 miliard korun a za celý rok si lze představit i úrovně přesahující 500 miliard korun.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina nesplatila úroky dluhu za více než 500 milionů USD

24.05.2020 Argentina má opět problémy se splácením svého dluhu. V pátek promeškala termín splacení úroků z dluhopisů ve výši více než 500 milionů USD (12,5 miliardy Kč). Země nyní jedná s věřiteli o restrukturalizaci svého zahraničního dluhu 65 miliard USD. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na věřitele a ratingovou agenturu.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina kvůli finančním problémům zavádí měnové kontroly

02.09.2019 Argentinská vláda zavedla měnovou kontrolu ve snaze stabilizovat trhy v době, kdy čelí prohlubující se finanční krizi a domácí měna peso prudce klesá. Firmy nyní musí požádat centrální banku o povolení, pokud chtějí koupit zahraniční měny či převádět peníze do zahraničí. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na vládní vyhlášku zveřejněnou v úředním věstníku.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Lídři G20 slíbili podporu ekonomiky, protekcionismus ovšem neodsoudili

30.06.2019 Lídři zemí skupiny G20 na summitu v Japonsku varovali před rostoucími riziky pro globální ekonomiku a slíbili, že budou společně pracovat na podpoře hospodářského růstu. Ochranářství ale v závěrečném komuniké včera opět neodsoudili. Součástí závěrů summitu je i závazek boje proti změnám klimatu, ačkoli Spojené státy si nepřály, aby se společné komuniké o tomto tématu zmiňovalo. Pařížskou dohodu o ochraně klimatu v závěrečném dokumentu opět podpořilo jen 19 zemí, zatímco Spojené státy potvrdily své rozhodnutí od dohody odstoupit.
img

Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží

26.10.2018 Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
C:\fakepath\argentina 27012014.png

Argentina požádala MMF o dřívější uvolnění peněz z půjčky

29.08.2018 Argentinská vláda požádala Mezinárodní měnový fond (MMF) o dřívější uvolnění peněz ze záložního úvěru 50 miliard USD (1,1 bilionu Kč), který fond schválil zemi v červnu. Oznámil to dnes argentinský prezident Mauricio Macri. Argentinské peso se dnes propadlo na nové rekordní minimum vůči americkému dolaru.
C:\fakepath\argentina 27012014.png

Argentina kvůli korupčnímu skandálu a Turecku zvyšuje úroky

14.08.2018 Argentinská centrální banka zvýšila hlavní úrokovou sazbu na 45 procent z dosavadních 40 procent. Reaguje tak na propad domácí měny peso kvůli korupčnímu skandálu a měnové krizi v Turecku.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Nový Zéland | Price Action | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | EUR/CZK | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Beta | Bloomberg | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | FX | Fed | Futures | G7 | Gap | IPO | Intradenní obchodník | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MMF | Makléř | Margin | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obligace | P/E | Politické riziko | Prémie | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Investiční příležitosti | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | OSN | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Ministři financí | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Stres | Optimismus | Výsledky | Investiční příležitost | Bohatství | Obchodovat | Akcie ČEZ | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Portugalsko | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | Komunita | EURUSD | Delta | EPS | Index | Podpora | Akcie Apple | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Argentinské peso | Banka | BH Securities | Brent | CAC40 | Cena | Cyrrus | CZK | České akcie | Dolar | Dolary | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Fitch rating | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Kurzy | E15 | Maďarsko | Makléři | Management | Market | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nikkei 225 | Pips | Portfolia | Pro investory | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | EBITDA | Indie | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | 1 milion | Burze | DPA | MSCI | Institut Ifo | Investing.com | YouGov | Argentinská měna | BBC | Oslabení eura | Finanční analýzy | HUF/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Globální akciové trhy | BlackRock | Přehled | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Japonský index Nikkei | Daňové příjmy | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Fitch Ratings | AAA | Walmart | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Ropná společnost | Americká ropa WTI | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Německý DAX | Ztráty | Nejistota | Výkonnost pražské burzy | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Tempo růstu | CySEC | Zajištění | Ethereum | Vysoká volatilita | Zahraniční firmy | Výhled | Poplatky | Americké akciové trhy | Akcie na burze | Summit G20 | Data z amerického trhu práce | Krize | Světové trhy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | S&P Global Ratings | Výnosy | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | Volatilita trhů | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomické průzkumy | Politico | Zahraniční forex | CoinDesk | Goldenburg Group | BHS | Kurzový vývoj | Capitalinked | Radim Dohnal | Lithium | Ceny lithia | Wood & Company | Saxo | Obchodní války | Krypto | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Podniky | Portu | Čínský akciový trh | CSI 300 | Americký S&P 500 | Propad domácí měny | Domácí měna | Použití finanční páky | Akciový výhled | Goldenburg Group Ltd | Evropská komise | Obchodovat s akciemi | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Splácení dluhu | CNY | Boris Johnson | Nabídka akcií | Štěpán Křeček | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Akcie týdne | Americká cla | Cla na čínské zboží | Měnové kontroly | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Argentinská ekonomika | Jihokorejská centrální banka | F1 | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Cena akcie | Obchodujte | Trinity Bank | Automobilky | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Hongkong | Ropné firmy | Trinity | Dovoz čínského zboží | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Standardní odchylky | Firma | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Martin Krištoff | CFDWorld | Pfizer | Růst cen | Server BBC | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Americký Senát | Vývoj trhu | Generální ředitel | Ukrajina | Si Ťin-pching | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí měny | Americká data | Bankovní tituly | Globální trh | Financovat | Hospodaření státu | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Čínské zboží | Americká cla na čínské zboží | CFD World | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Soukromé podniky | Finanční ztráty | Libanon | Nejistoty | Goldenburg | Protekcionismus | GBP/EUR | Plyn | Cla na dovoz čínského zboží | Prohlášení | Yahoo | Ford Motor | Airbus | Míra | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Ministr hospodářství | Dot-com | Ztráta | Peking | Singapur | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Akciový býčí trh | Prodej automobilů | Odškodné | Inovace | Americké dolary | Washington | O2 | Budoucnost | Ifo | Poradenství | Analytička | Ukazatele | Šéf Bílého domu | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | 100 miliard dolarů | Anglie | Wales | Trhy | Šíření nového koronaviru | Pražské burzy | Velcí institucionální investoři | Pokles | Situace | SARS | Pandemie | Vysoká inflace | Zlepšení | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | Platit daně | BP | SEC | Amerika na prvním místě | Ministerstvo dopravy | COVID-19 | Index CSI 300 | Krize v eurozóně | Jižní Korea | Vývoj | Příležitost k nákupu | WP | Olaf Scholz | Další vývoj | Evropské země | Špatné výsledky | Chod ekonomiky | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Viceprezident | Spotřebitelé | Historie | Německý ministr financí | Senátorka | Domácnosti | Fundament | Taro Aso | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Ratingová agentura S&P | Státní rozpočty | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Karanténa | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Organizace | Práce | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Mexiko | Prezident Vladimir Putin | Dopady koronavirové krize | Ministři | Italský dluh | Pákistán | Výpadky | Emitenti | Premiér Justin Trudeau | Chuť riskovat | Spotřeba ropy | Nizozemsko | Uvolňování karanténních opatření | SARS-CoV-2 | Debata | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Posílení | Omezení pohybu | Lucembursko | Očekávané výsledky | Cestování | Ministerstvo hospodářství | Maloobchod | Zaměstnanci | Český státní rozpočet | Oddlužení | Latinská Amerika | Bankovní akcie | Dovoz | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Dluhy | Členské státy | Dopad na cenu | Vakcína | Moderna | Společnost Moderna | Omezení produkce | Vrcholní představitelé | Biotechnologická společnost | Gabriel Torres | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | Akcie České zbrojovky | Střední Evropa | Britská ropná společnost | Společnost BP | Tchaj-wan | Index Nikkei 225 | Covid | Vyspělé technologie | Podmínky půjčky | Restrukturalizace | Makléř Wood & Company | Akcie Coca-Cola | Chorvatsko | Generace Z | Ceny emisních povolenek | Ocenění | Ceny | Merkelová | Německý automobilový průmysl | Indonésie | Lepší výsledky | Worldometers | Očekávaný růst ceny lithia | Růst ceny lithia | C.W. CFD World | Upozornění na rizika | Akcie Airbus | Coca-Cola | Zhodnocení akcií | Kuba | Odborníci | Rentabilita | Zdanění | Nvidia | Snížení emisí | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Česká republika | HB4 | Pšenice HB4 | Měnový fond | Akademie věd | iPhone | Zambie | Moneta | Akciové investování | MRNA | Praktické tipy | Očkování | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Lukáš Novotný | DOT | Zájem o bitcoin | Účinnost vakcíny | Air | Oživování ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Hodnotové akcie | Výhled Saxo Bank | Korporátní daně | Těžba bitcoinů v Číně | Prudký růst cen | AA | Island | Zvýšení ratingu | Vakcína na covid | Větší korekce | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Salvador | Plány | Platidlo | Zajišťování | Ghana | CO2 | Akcie Moderna | Technologie | Nvidia akcie | Globální daň | Nová pravidla pro globální daň | Členové skupiny G20 | KO | Rekord | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Fundamentální analýza Moderna akcie | Účinnost vakcíny Moderna | Účetní období | BioNTech | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Vyšší úroky | Jihoafrická republika | Společnosti | Chivo | Evergrande | Solana | Kryptoměnová komunita | Představitelé G20 | Pozornost | Ruský prezident | Meta | Lídři G20 | Meta Platforms | Společnost | | Kazachstán | Vietnam | Postavení na trhu | Rostoucí inflace | Základní sazba | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Arca
Arca Capital
Arca Investments
Arcane Crypto
Arcane Research
ArcelorMittal Ostrava
Arc Global Trader
Arciris
ARD
Arena Pharmaceuticals

Následující klíčová slova

Argentinská ekonomika
Argentinská měna
Argentinské peso
Argonaut Securities
Argor-Heraeus
Argument pro obchodování
Argyle Group
Archax
Archax-EU
Archax-Global
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít