Pátek 14. června 2024 03:48
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani

Týden na akciových trzích

img

Týden na akciových trzích: Růst v Evropě i zámoří, kromě Prahy

07.06.2024 Páteční data z amerického trhu práce dopadla lépe než se čekalo a ukázala na vysoký počet nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Jak to tak už bývá, výsledek byl přesně opačný, než „předstihové“ ukazatele naznačovaly během týdne. Pro investory opět otočka a šance na snižování sazeb Fedem v letošním roce se se tak snižuje.
img

Týden na akciových trzích: Indexy v červeném

24.05.2024 Dle komentářů představitelů Fedu by mohli investoři nabýt dojmu, že ke snižování sazeb se bude přistupovat velmi opatrně a spíše se odsune.
img

Týden na akciových trzích: Indexy opět na rekordech, a to v Evropě i USA

17.05.2024 Inflace v USA dopadla více méně podle očekávání a potvrzuje desinflační trend. Zato maloobchodní tržby a průmyslová produkce za odsekáváním zaostaly. Lepší data byly viděna v Evropě (ZEW, průmyslová produkce).
img

Týden na akciových trzích: Praha v samotném závěru týdenní seance spadla, Evropa na maximech

10.05.2024 Pražská burza ve zkráceném obchodním týdnu, když ve středu byl svátek, lehce oslabila až v pátek, ostatní dny rostla. Hodnota indexu PX se zvýšila o +1,97 % t/t (1 550,16 b.).
img

Týden na akciových trzích: Praha opět pod po-dividendovým tlakem

03.05.2024 Ve středu večer podle očekávání ponechal Fed úrokové sazby beze změny. Nicméně doprovodný komentář guvernéra Powella byl spíše holubičí. Dává malou pravděpodobnost dalšímu zvýšení sazeb a zároveň nevylučuje snížení v tomto roce. V našich odhadech počítáme s uvolněním měnových podmínek na jaře příštího roku.
img

Týden na akciových trzích: v Praze podividendový propad, ostatní trhy rostly

26.04.2024 Jedním z nejdůležitějších okamžiků týdne, na který se upíraly oči investorů, bylo zveřejnění amerického HDP. Růst byl ve srovnání s konsensem pomalý. Navíc rostla cenová hladina. Celkově tedy data z USA vyzněla opět proinflačně. Touto optikou Fed asi nebude s rozvolněním měnových podmínek spěchat, pokud vůbec k nějakému v tomto roce dojde. To není pro akciové trhy pozitivní výhled.
img

Týden na akciových trzích: Ztrátový týden, S&P500 testuje hranici 5 tis. bodů

19.04.2024 Mám za to, že akciové trhy v tomto týdnu ovlivnila geopolitická situace, zejména situace kolem Izraele. Makrodata i kvartální výsledky tahaly tentokrát za kratší konec. Jestřábím dojmem vyzněl komentář guvernéra Fedu Powella.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza roste šestým týdnem v řadě

12.04.2024 Nejsledovanějším údajem tohoto týdne byla americká inflace. V březnu byla o desetinu vyšší, než se čekalo. To by si investoři mohli vyložit i tak, že nebude třeba spěchat se snižováním sazeb. Změnilo se očekávání na počet snížení úrokových sazeb Fedu v letošním roce. To trhy poslalo dolů. Nově se čeká jen dvojí uvolnění měnové politiky. K prvnímu by mělo dojít ve třetím kvartále.
img

Týden na akciových trzích: Opět rostoucí týden a nová maxima

22.03.2024 Událostí týdne bylo beze sporu měnové zasedání amerického Fedu. Sazby se podle očekávání neměnily. Následný komentář však vyzněl holubičím dojmem. Začátek cyklu uvolňování měnové politiky je sice nyní v mlze, ale nejlépe nám z toho vychází červen, kdy by mělo dojít k prvnímu snížení sazeb.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza roste, před výsledky je lídrem ČEZ

15.03.2024 V USA byla v tomto týdnu zveřejněna inflace, která byla vyšší než odhady. Ukazuje to na odolnější inflační tlaky, než se původně čekalo. Pro Fed to může znamenat oddálení uvolnění měnové politiky v USA.
img

Týden na akciových trzích: Světové indexy tento týden rostly, a to včetně Prahy

08.03.2024 EBC sazby nezměnila, to se ovšem čekalo. Trh dle náznaků odhaduje, že k uvolňování měnových podmínek by mohlo dojít již červnu. V pátek byly také zveřejněny data z US trhu práce. Počet nových míst byl v únoru vyšší než odhady, naproti tomu mzdy rostly nižším tempem. Trh práce je stále silný, ale dnešní obrázek je smíšený. Fed bude čekat na další data z ekonomiky. Klíčová inflace je na programu příští týden.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza klesla, u ostatních byla změna pouze kosmetická

01.03.2024 Inflační data byla v USA podle očekávání, ale ISM index zklamal. To znamená smíšený obrázek pro centrální bankéře z Fedu. A Inflace v Evropě byla vyšší.
img

Týden na akciových trzích: Indexy podpořeny výsledky technologické společnosti Nvidia

23.02.2024 Stěžejní událostí tohoto týdne byly výsledky technologické společnosti Nvidia. Vzrostly v meziročním srovnání, dopadly lépe než se čekalo a výhled opět pozitivně překvapil. To ovlivnilo celý globální akciový trh, na kterém se rozlila pozitivní nálada.
img

Týden na akciových trzích: Akciové indexy rostly, Praha od začátku roku připisuje solidních +3,06 %

02.02.2024 Prakticky všechna makrodata, která přicházejí z USA, jsou velmi silná. Tenkrát to byly počty nových míst mimo zemědělský sektor. Tento týden se pak čekalo zejména na rozhodnutí Fedu. Sazby se podle očekávání neměnily, ale následné vyznění bylo, zřejmě i kvůli silným makrodatům, jestřábí. S největší pravděpodobností se snížení sazeb v březnu nedočkáme. To ovlivnilo akciové trhy. V Evropě bylo lepší HDP a inflace lehce nad odhady. Naše HDP překvapením nebylo.
img

Týden na akciových trzích: Evropský index hrál tento týden prim, Praha nijak neoslnila

26.01.2024 HDP z USA překvapil svým růstem, ale i téměř všechna ostatní data z USA byla lepší, než se čekalo. ECB sazby nezměnila a doprovodný komentář vyzníval spíše holubičím dojmem. Sledované indexy PMI byly v USA lepší, v Evropě naopak smíšené. Ostatní indikátory sentimentu byly však v Evropě horší (IFO index).
img

Týden na akciových trzích: Ztráty začátku týdne korigoval slušný konec

19.01.2024 Komentáře z Fedu i ECB varují trh před přehnanými očekáváními, pokud jde o budoucí uvolňování měnové politiky. Rozvolnění podle nich nebude ani tak rychlé, ani tak razantní. Komentáře to byly veskrze jestřábí. To bylo navíc podpořeno lepšími daty z USA (maloobchod, trh práce a sentiment University of Michigan). Na akciové trhy to mělo podstatný vliv.
img

Projednávání LEX ČEZ II opět odloženo, spory v jednání o Pivovary CZ Group

15.01.2024 Uplynulý týden na akciových trzích ovlivnila hlavně data CPI z USA. Z hlediska makroekonomických dat byl zajímavý i týden v tuzemsku, kde byla zveřejněna data z průmyslu, maloobchodu a také prosincová inflace, která poklesla více, než se očekávalo. I to byl jeden z důvodů úspěchu pražského indexu v uplynulém týdnu. Více informací zejména z firem se dozvíte již nyní v našem videu.
img

Týden na akciových trzích: Praze se dařilo ostatním už tolik ne

05.01.2024 Z makrodat v tomto týdnu stojí za zmínku US data z trhu práce. Počet nově vytvořených míst mimo zemědělský sektor podstatně vzrostl a překvapil trh.
img

Týden na akciových trzích: Evropské indexy včetně Prahy oslabily, zámořské na tom byly lépe

10.11.2023 Index PX (-1,22 % t/t, 1 365,03 b.) klesal index každý den v tomto týdnu. Za celý týden odepsal 1,22 %. V pondělí, středu a pátek ale byly změny opravdu minimální. Zobchodovaný objem je hluboko pod dlouhodobým průměrem.
img

Týden na akciových trzích: Indexy rostly každý den, jen v pátek a v jen Praze klesly

03.11.2023 Nejsledovanější centrální banka světa americký Fed tento týden úrokové sazby neměnil. Rétorika byla opatrně jestřábí. Nicméně podruhé zůstaly sazby stabilní a trh tak může sázet na pauzu v utahování měnové politiky. To tentokráte znamenalo podporu akciovým trhům, když se pravděpodobně čekal více jestřábí komentář.
img

Týden na akciových trzích: Čtyři dny v mínusu

20.10.2023 Indexy rostly jen na začátku týdne, další čtyři dny jenom klesaly.
img

Týden na akciových trzích: Akcie v pátek v Evropě klesaly, za celý týden ale indexy rostly

13.10.2023 Začala výsledková sezóna. Tradičně jako první reportovaly velké banky v USA. A je třeba dodat, že výsledky to byly potěšující. Podstatně překonaly odhady trhu a pozitivně ovlivnily zahájení pátečního obchodování.
img

Týden na akciových trzích: Indexy ztrácely, o vzrušení se postarala páteční data z amerického trhu práce

06.10.2023 Celý týden se čekalo na páteční ostře sledovaná data z amerického trhu práce. Předem zveřejněné předstihové indikátory byly jako obvykle smíšené. O to větší překvapení bylo oznámení podstatně lepších čísel. Razantně se zlepšila tvorba nových pracovních míst, která byla masivně lepší ve srovnání s odhady trhu. Ale pro Fed to znamená opravdu napjatý trh práce, což je pro něj jedním z důležitých kritérií rozhodování o měnové politice. A může to také znamenat, že by mohlo dojít k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Tak paradoxně lepší data jsou vlastně pro akcie horší. Byla to nejdůležitější makrodata tohoto týdne.
img

Týden na akciových trzích: Tentokrát mnoho radosti nebylo, akcie poslal dolů Fed

22.09.2023 Od začátku týdne se čekalo na rozhodnutí americké centrální banky Fedu o nastavení úrokových sazeb, které bylo zveřejněno ve středu ve 20hod našeho času. Takže to neovlivnilo středeční obchodování v Evropě (akciové indexy rostly – viz tabulka níže). Ke změně nastavení monetární politiky nedošlo a sazby zůstaly beze změny. Ale to, co následně poslalo trhy dolů, byl komentář guvernéra Powella. Vypadá to, že dolarové sazby budou vysoko dlouho, dokonce ani další zvýšení se nedá úplně vyloučit. Pro akciové trhy to není úplně nejlepší zpráva.
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní vliv měl zejména „holubičí hike“ ECB

15.09.2023 Na rozdíl od těch předchozích byl tento týden docela plodný na podstatná makrodata. Dopadla lépe, než se čekalo. Hlavní událostí bylo zvýšení úrokových sazeb z dílny ECB, které bylo kvůli nejednoznačným datům z ekonomiky tentokrát spojeno s velkou mírou nejistoty. Nicméně komentář prezidentky Lagardeové z hlediska adekvátní výše současných sazeb, která by měla stačit ke zkrocení inflace, vyzněl holubičím tónem. Dále už pravděpodobně sazby růst nebudou, což se může nakonec stát i v USA, kde Fed zasedá příští týden. To byl ve výsledku výrazný pozitivní impuls pro akciové trhy. Ale i další data z USA byla lepší (maloobchodní tržby, nezklamala jádrová inflace a průmyslová výroba). Pozadu nezůstala ani čínská data týkající se průmyslové výroby a maloobchodu, která překonala odhady.
img

Týden na akciových trzích: Pražskou burzu ovlivnila zejména páteční seance

08.09.2023 Index PX pražské burzy klesl za tento týden o 1,42 % (1 321,69 b.). Největší ztrátu jsme viděli v pátek, kdy ČNB zrušila úročení povinných minimálních rezerv. Podstatně narostl obchodovaný objem na bankovních titulech. Celkový zobchodovaný objem je tak po delší době vyšší než dlouhodobý průměr. Dnešní/páteční výkon na bankách negativně ovlivnil výkon celého týdne. Nejvíce oslabila Komerční banka (-2,86 % t/t, 679,50 CZK), která tak ztrácí již čtvrtý týden v řadě. Dnes tvořily obchody s jejími akciemi asi 46 % celku. Moneta (-1,31 %, 82,60 CZK) a Erste (-1,83 %, 781,20 CZK) obrázek bankovního sektoru dokreslily. Mezi banky se vklínil ČEZ (-2,58 %, 925 CZK), když oslabil jen v pondělí a úterý, ale nevýrazná korekce ve zbytku týdne to nemohla kompenzovat.
img

Týden na akciových trzích: Týdenní ztrátu pražské burzy ovlivnil zejména čtvrteční propad, ostatní rostly

01.09.2023 Pražské burze se tento týden nevedlo ani zdaleka tak dobře jako ostatním evropským a zámořským parketům. Ba právě naopak. První dva dny a poslední den v týdnu skončila prakticky beze změny. Zásadní seance, která ovlivnila celý týden, byla ta čtvrteční, kdy efektivně došlo k rebalanci indexu MSCI. Všechny hlavní tituly zaznamenaly v tento den citelné ztráty. Mírný růst ve středu již jen týdenní ztrátu lehce zmírnil. Index PX oslabil tento týden o 0,75 % (1 340,71 b.).
img

Týden na akciových trzích: Praha téměř beze změny

25.08.2023 Celý týden se čekalo na vystoupení guvernéra amerického Fedu na symposiu v Jackson Hole. J. Powell uvedl, že Fed bude při rozhodování o dalším zvýšení úrokových sazeb postupovat opatrně. Pravděpodobně dojde k ponechání sazeb na stejné úrovni po delší dobu. Obchodování je po jeho vystoupení velmi volatilní. A zdá se, že se překlápí do mínusu.
img

Týden na akciových trzích: Tentokrát nic pozitivního

18.08.2023 Tento týden akciové trhy klesaly. Pramení to z obav ohledně stavu čínské ekonomiky a nejistoty kolem dalšího vývoje úrokových sazbách, což investorům klidu nepřidává.
img

Týden na akciových trzích: Praha po pěti rostoucích týdnech oslabila

11.08.2023 Silná série rostoucích týdnů v řadě skončila. Zastavila se na čísle pět, tento týden již pražská burza, respektive její hlavní index PX (-0,46 %, 1 359,56 b.) klesl. Sice počet růstových dnů byl větší, ale jejich zisky byly spíše kosmetické. V úterý a pátek cena oslabila o zhruba půl procenta a to stačilo, aby byl výsledek za celý týden v červeném.
img

Týden na akciových trzích: V Praze pátý růstový týden v řadě

04.08.2023 Dnes byl zásadním bodem makroekonomického programu NFP report z US trhu práce. počet nových pracovních míst mimo zemědělství klesl a nedosáhl na konsensus. Počet nových míst je stále velmi vysoký, přesto to ukazuje na určité ochlazování napjatého trhu práce.
img

Týden na akciových trzích: Čtyři dny akcie rostly, pokles jen v pondělí

21.07.2023 Výsledková sezóna za druhý kvartál respektive první polovinu roku je v plném proudu. Výsledky jsou zatím lepší v meziročním srovnání, tzn. že vzrostly. Většinou také překonaly očekávání trhu. Slušná čísla prezentovaly velké americké banky. U technologických firem Tesla a Netflix došlo k turbulentnímu obchodování, které ovlivnilo technologický index NASDAQ a vlastně i širokopásmový S&P500. Obě společnosti přitom překonaly reportovanými výsledky očekávání analytiků, jenže u Tesly došlo k poklesu marží a u Netflixu zklamal výhled. A to přineslo výraznou reakci investorů po zveřejnění výsledků.
img

Týden na akciových trzích: Amerika roste, Evropa včetně ČR klesá

09.06.2023 Co se týká makrodat, tak tento týden zklamal americký ISM index, který ukazuje na možné zpomalení ekonomické aktivity v USA. Čína se dle údajů o importech a exportech potýká se slabší globální poptávkou. Naše data jako například maloobchodní tržby, průmyslová či stavební výroba skončily pod očekáváním.
img

Týden na akciových trzích: Evropské parkety zaostaly za zámořskými

02.06.2023 Z pohledu akciových trhů byla tento týden nejdůležitější dohoda o americkém dluhovém stropu.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza pod vlivem ČEZu

19.05.2023 Hlavní index PX tento týden odevzdal 4,00 % (1 316,80 b.). Tentokrát bylo to dílo autora jménem ČEZ. Ten byl tento týden doslova torpedován. Za celý týden spadl o 15,40 % (1 022 CZK). Důvodem je návrh vlády na snížení kvóra nutného k restrukturalizaci = rozdělení společnosti (viz níže). Jedná se o negativní zprávu, kterou investoři ocenili jen ve čtvrtek poklesem o 8,04 %.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza klesla, jinde kolem nuly

12.05.2023 Inflace je v USA nižší, než se čekalo, a to jak v průmyslu, tak ve spotřebitelských cenách. Pravidelná týdenní data z trhu práce byla horší. Samozřejmě se po těchto datech vyrojily spekulace o snížení sazeb Fedu.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza rostla každý den tohoto týdne

05.05.2023 Nejsledovanější událostí týdne bylo rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Podle očekávání zvýšil sazby o 25 bb na 5,0-5,25 %. Možná se blíží konec zvyšování, ale rozhodnuto o tom nebylo stejně jako o začátku snižování.
img

Týden na akciových trzích: Praha zažila ex-dividend pokles

28.04.2023 Z makrodat v tomto týdnu musíme zmínit slabší data HDP a to jak v Evropě, tak i v USA. Německé spotřebitelské ceny v dubnu vzrostly méně než odhadoval trh.
img

Týden na akciových trzích: Pátý růstový týden v Evropě, v Praze bohužel

21.04.2023 Z makrodat byly tento týden podstatně lepší, tedy nižší inflace průmyslových výrobců. Překvapivě silná data dorazila z Číny v podobě HDP za první kvartál a dnes byly dubnové indexy PMI nad odhady, a to jak v Evropě tak USA, a to hlavně ze sektoru služeb.
img

Týden na akciových trzích: Evropa lepší zámoří a Praha lepší Evropy

14.04.2023 V Evropě byl týden kratší o Pondělí velikonoční. To ale neplatilo v USA, kde se celý týden standardně obchodovalo.
img

Týden na akciových trzích: Pražskou burzu táhl výše ČEZ

06.04.2023 Index PX (+2,23 %, 1 382,57 b.) za tento týden (Po – Čt) slušně vzrostl. Většina akcií si v týdenním hodnocení polepšila.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza, na rozdíl od evropských, klesla

24.03.2023 Nejsledovanější událostí týdne bylo samozřejmě rozhodnutí Fedu o měnové politice. Podle očekávání se sazby zvýšily o 25 bb. Doprovodný komentář guvernéra Powella byl spíše holubičí. Trhy ale zamávala ministryně financí J. Yellenová, když jeden den řekla, že otázka pojištění vkladů není vyřešena, což poslalo trhy dolů, aby hned další den oznámila, že pokud to bude nutné, je připravena zakročit, aby byla depozita ochráněna.
img

Týden na akciových trzích: Výraznější ztráty na konci týdne

10.03.2023 Jestřábí komentář guvernéra Fedu Powella o vyšší potřebě utahování sazeb a jejich trvání na zvýšené úrovni po delší dobu měl na trhy negativní vliv. Nejsledovanější byla tento týden data z trhu práce. Sice bylo vytvořeno více pracovních míst, než se čekalo, ale zpomalil růst mezd. Výsledkem je tedy spíše smíšený obrázek. Nicméně trhy byly na konci týdne torpedovány také korporátními událostmi z amerického bankovního sektoru (níže).
img

Týden na akciových trzích: Řada devíti po sobě jdoucích týdenních seancí se přetrhla

24.02.2023 Tento týden byly z makrodat zveřejněny předstihové indikátory PMI, německé indexy IFO a ZEW. Vesměs dopadly lépe než se čekalo. To indikuje, že se nálada v ekonomice zlepšuje. Pravděpodobně je to díky klesajícím cenám elektřiny a rozvolňování pandemické situace v Číně, a tudíž oživení tamní ekonomiky.
img

Týden na akciových trzích: Devátý růstový týden pražské burzy v řadě

17.02.2023 Pozornost byla tento týden upřena zejména na zámořskou inflaci a maloobchodní tržby. A obojí dopadlo z pohledu akcií špatně. Maloobchodní tržby vyšší než odhady a nad odhady byla i inflace (CPI & PPI). Znamená to vyšší sazby po delší dobu? Některé komentáře z dílny Fedu by to mohly naznačovat. Proinflační faktory zkrátka nezmizely.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza překonala výkon ostatních evropských parketů

03.02.2023 Tento týden se čekalo na rozhodnutí centrálních bank o nastavení měnové politiky. Fed podle očekávání zvýšil o 25 bb na 4,5-4,75 %. ECB taky podle očekávání zvýšila o 50 bb na 3,0 %. A do třetice ČNB, nepřekvapila a nechala základní sazbu beze změny na 7,0 %.
img

Týden na akciových trzích: Pražské burze jasně vládl ČEZ

27.01.2023 Makrodata byla tento týden lepší, než se čekalo. Indexy nákupních manažerů (PMI) v Evropě i v USA překonaly očekávání. V Evropě jsou dokonce nad úrovní 50 bodů (kompozitní index), což znamená expanzi (růst). Potěšil i německý IFO index, který byl ve složce očekávání také nad trhem. A dále jsme byly svědky pozitivní série dat z USA (HDP, zboží dlouhodobé spotřeby, data z trhu práce), která také pokořila konsensus analytiků.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza roste pátý týden v řadě

20.01.2023 Makrodata byla tento týden smíšená na obou stranách Atlantiku. Zatímco v USA byly horší maloobchodní tržby i průmyslová výroba, v Evropě potěšil německý ZEW index. K tomu se přidaly jestřábí komentáře z úst členů ECB a akciové trhy spíše ztrácely.
img

Týden na akciových trzích: První týden pozitivní, Praha každý den v plusu

06.01.2023 Spojené státy a tamní data z trhu práce, to byly tento týden pravděpodobně nejsledovanější makro indikátory. Dopadla lépe, než se čekalo, a potvrdila napnutý trh práce. Silná/lepší data z trhu práce jsou ale vlastně pro investory spíše negativní zprávou. Je to pro Fed pro-inflační faktor a důvod pokračování v jestřábí politice (růst sazeb a vysoké úrovně delší dobu). V eurozóně byla inflace nižší než očekávání trhu. A podporou byly také lepší indexy PMI v Německu i eurozóně.
img

Týden na akciových trzích: Po pěti týdenních ztrátách pražská burza tento týden rostla

23.12.2022 Tento týden byl chudší na podstatné kurzotvorné události. V Německu byl zveřejněn Ifo index, který byl mírně lepší než očekávání. Jedná se o nárůst nicméně úroveň je stále nízká. Lepší byla taky osobní spotřeba v USA, což ukazuje na silnou poptávku.
img

Týden na akciových trzích: Praha klesla méně než ostatní

16.12.2022 Všichni čekali na rozhodnutí Fedu a ECB o nastavení úrokových sazeb. V obou případech došlo podle očekávání ke zvýšení o 50 bb. Nicméně komentář vyzněl více jestřábím tónem, zvláště ten od ECB. Nepotěšily maloobchodní tržby a průmyslová výroba (drahé energie, problémy v dodavatelských řetězcích). Týden přitom nezačal špatně. Inflace za mořem dopadla lépe a ukázala další zpomalování. Potěšily také indexy PMI v Eurozóně a Německu (index nákupních manažerů) naznačující, že pokles ekonomické aktivity v průmyslu, ale hlavně ve službách výrazně zpomaluje.
img

Týden na akciových trzích: Moc radosti tento týden na akciích nebylo

09.12.2022 Tento týden nebyla zveřejněna žádná podstatnější makroekonomická data. Snad jen dnešní ceny průmyslových výrobců v USA za listopad, které skončili pouze mírně nad odhady trhu. Sentiment na trzích se nesl v nervózním očekávání vyššího růstu sazeb na měnovém zasedání Fedu, které se bude konat příští týden (níže).
img

Týden na akciových trzích: Těžké ztráty v Praze, jinde mírný růst

02.12.2022 Jerome Powell guvernér americké centrální banky indikoval, že na dalším měnovém zasedání v prosinci, pravděpodobně porostou sazby nižším tempem. Trh odhaduje zvýšení o 50 bb po dřívějších 75 bb. Akciové trh na to reagovaly růstem přes +3 %. Naopak dnes jsme se dočkali velmi silných dat z amerického trhu práce (počet nových pracovních míst za listopad). To ukazuje na velkou odolnost tamní ekonomiky a přetrvávající zvýšené inflační tlaky, což podporuje další zpřísňování nastavení měnových podmínek.
img

Týden na akciových trzích: Evropa ukázala šestý růstový týden v řadě

25.11.2022 Byl zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu i ECB. Oba ukazují na prosincové zvýšení úrokových sazeb na obou stranách Atlantiku o 50bb. Fed navíc připustil, že vrchol sazeb může být vyšší, než bankou původně indikovaných 4,75 %. Nicméně členové připouštějí, že tempo zvyšování se bude snižovat. Za zmínku stojí také lepší indikátory sentimentu, které ukazují na částečné zmírnění obav z energetické krize.
img

Týden na akciových trzích: Praha nedržela krok a zaostala

18.11.2022 V USA byla zveřejněna inflace ve výrobní sféře (PPI) a ukázala nižší nárůst. Spolu se spotřebitelskou inflací (CPI) zveřejněnou minulý týden by se mohlo zdát, že polevují inflační tlaky. Maloobchodní tržby za mořem byly lepší, než se čekalo, což ukazuje na odolnost poptávky vůči inflaci. Nicméně to hlavní zaznělo z Fedu. Několik guvernérů se nechalo slyšet, že nedojde k obratu v měnové politice – vysoké sazby. Což pro akcie není úplně nejlepší.
img

Týden na akciových trzích: Nižší inflace znamenala nemalé zisky

11.11.2022 Tento týden se čekalo na zveřejnění inflace v USA. To byla opravdu ta rozhodující událost. Byla nižší, než se čekalo. To okamžitě zalilo trhy optimistickou náladou. Interpretace trhu je, že sazby nakonec nebude nutné zvedat tak vysoko. A to je ten důvod silného růstu.
img

Týden na akciových trzích: Bezbřehý optimismus na konci týdne

04.11.2022 Hlavní událostí pro akciové trhy bylo dvoudenní zasedání americké centrální banky Fed, které vyvrcholilo středečním zvýšením úrokových sazeb o 75 bb (na 3,75-4,00 %). Takové rozhodnutí se předpokládalo a tak všichni čekali na doprovodný komentář. Ten asi všechny překvapil, soudě podle reakce akciových trhů. Jeho vyznění bylo velmi jestřábí. O sazbách rozhodovaly také ČNB a Bank of England. ČNB nepřekvapila a nechala reposazbu beze změny na 7,00 % a BoE zvýšila sazby, taky podle očekávání, o 75 bb.
img

Týden na akciových trzích: Akciové indexy tento týden slušně rostly

21.10.2022 Pozitivní start akciových trhů v tomto týdnu byl podpořen lepšími čtvrtletními výsledky velkých bank. Pozitivně se na nich projevil vliv vysokých úrokových sazeb. Ale i ostatní firmy reportovaly lepší než očekávané výsledky.
img

Týden na akciových trzích: Slabší konec nedokázal eliminovat silný začátek týdne

07.10.2022 Začátek týdne byl pozitivní a zásadně se tak ovlivnil výsledek za celý týden. V druhé polovině došlo ke korekci. Na samotném konci týdne byla zveřejněna data z amerického trhu práce, která dopadla lépe, a jestřábi zase začali vystrkovat drápky s výhledem na vyšší sazby.
img

Týden na akciových trzích: Týden, měsíc, kvartál všechno špatně

30.09.2022 Nervozita na dluhopisovém trhu (zejména kvůli situaci ve Velké Británii) se přelila také do akciového trhu. Inflace v Německu a Eurozóně byla výrazně vyšší než se čekalo. To samozřejmě naznačuje jestřábí chování centrálních bank.
img

Týden na akciových trzích: Akcie jsou levnější, aneb jestřábi mají ostré drápy

23.09.2022 Tento týden hrály prim centrální banky. Všichni čekali na rozhodnutí amerického Fedu. Podle očekávání vzrostly sazby o 75 bb na 3,00-3,25 %. Klidu nepřidá ani doprovodný komentář. Sazby ještě porostou a budou vysoko déle, vysoká inflace a obavy o další ekonomický růst centrální bankéře znepokojuje. Ale to nebylo vše BoE (+50 bb na 2,25 %) a také poslední centrální banka, která měla stále záporné sazby, Švýcarská centrální banka (+75 bb na 0,50 %), zvedly referenční sazby. Nepomohly ani indexy PMI, které stále naznačují kontrakci ekonomické aktivity.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza vzrostla, zatímco jinde došlo k výraznějším výprodejům

16.09.2022 Akcie ještě v pondělí prakticky všude rostly. Pak ale přišel obrat a po zbytek týdne akciové indexy klesaly. Hned v úterý spadly akcie zejména v USA, kdy reagovaly na inflační data, která byla vyšší, než se čekalo. Jádrová inflace byla dokonce dvojnásobná proti očekávání trhu. To samozřejmě naznačuje vyšší sazby po delší dobu. V Evropě dopadl bídně průmysl a německý ZEW index. Naopak u nás byla zveřejněná inflace nižší a to u nás naznačuje konec cyklu utahování měnové politiky.
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní závěr týdne jen korigoval celkovou ztrátu

02.09.2022 Začátek týdne byl ještě ovlivněn jestřábím vyzněním symposia v Jackson Hole. Nejdůležitější makrodata týdne se týkala především zámořského trhu práce. Dopadla smíšeně, počet nových pracovní míst se zvýšil, ale celková nezaměstnanost vzrostla (zní jako protimluv, ale rozdíl je dán mírou participace). V Evropě jsme se dočkali vyšší míry inflace. To podobně jako v USA naznačuje růst úrokových sazeb. Pro akciové trhy vesměs ne příliš povzbudivá data.
img

Týden na akciových trzích: Projev guvernéra Fedu trhům nepomohl

26.08.2022 Za celý týden je pro akciové trhy nejdůležitější vystoupení guvernéra Fedu Jeroma Powella na symposiu v Jackson Hole. Jeho projev začal dnešní 16 hodinou. Powell potvrdil odhodlání centrální banky dál zvyšovat úrokové sazby a to i přes riziko recese. Úrokové sazby tak pravděpodobně dále porostou a podle slov Powella zůstanou na vyšších úrovních déle.
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní týden na obou stranách Atlantiku

12.08.2022 Z makrodat se jednoznačně čekalo nejvíce na americkou inflaci. Zveřejněná data nakonec všechny překvapila. V meziročním srovnání inflace poklesla, což se opravdu nečekalo. Okamžitě se začalo spekulovat, jak na to zareaguje centrální banka Fed. Pokles inflace by mohl znamenat, že sazby se budou zvyšovat mírněji a ne tak vysoko. Pro akcie je to pozitivní prostředí.
img

Týden na akciových trzích: Evropě se nedařilo tak jako za mořem

05.08.2022 Z makrodat byla velmi důležitá data z US trhu práce, která dopadla o poznání lépe než se čekalo. Trh práce v dobré kondici znamená inflační tlaky, na které může Fed reagovat další utahováním měnové politiky. Což pro akciové trhy není úplně pozitivní zpráva.
img

Týden na akciových trzích: Výsledkové sezóna podporuje akciové trhy

22.07.2022 Makro událostí týdne bylo jistě měnové zasedání ECB. Sazby se zvýšily, to se čekalo, ale nečekalo se, že se zvednou o 50 bb (očekávání byla na jen 25 bb). Navíc podle doprovodného komentáře se pravděpodobně dočkáme dalšího utahování.
img

Týden na akciových trzích: Ani mohutné posilování v závěru týdne Praze nepomohl a na rozdíl od ostatních ztratila

24.06.2022 ČNB zvedla základní úrokovou sazbu o 125 bb na 7 %. To bylo více méně v souladu s očekáváním. Makro data ve světě byla tentokráte z řad předstihových ukazatelů. Růst cen energetických komodit a riziko recese znamenaly, že indikátory sentimentu PMI zklamaly, a to na obou stranách Atlantiku.
img

Týden na akciových trzích: Ve srovnání s ostatními pražská burza tento týden jen mírně korigovala

10.06.2022 Inflace je vysoká a dále zrychluje. Překvapila, a to jak v USA tak u nás. Centrální banky na to budou muset reagovat a sazby porostou. Situace je však se jmenováním třech „holubic“ do bankovní rady ČNB nejistá, což jen zvyšuje očekávání razantnějšího růstu sazeb na dalším zasedání ještě „staré“ bankovní rady v červnu. ECB včera sice sazby ještě nezvedla, ale potvrdila ukončení nákupu aktiv v červnu s výhledem na zahájení utahování měnové politiky již na červencovém zasedání.
img

Týden na akciových trzích: Evropské i americké burzy slušně v plusu, Praha naopak ztratila

27.05.2022 Makrodata tento týden dopadla smíšeně. Spotřebitelská důvěra se u nás zhoršuje, v Německu je nížká. V USA naopak roste osobní spotřeba, což ukazuje na silnou poptávku. Zápisky Fedu vyzněly holubičím dojmem s výhledem na růst sazeb na příštích dvou zasedáních o 50 bb na každém. V eurozóně, respektive ECB to vypadá na červencové zvýšení o 25 bb a stejný krok se pak čeká v září.
img

Týden na akciových trzích: Praha vládla všem, skrze ČEZ, ostatní daleko za jejím výkonem

20.05.2022 Z makrodat byly důležité ceny průmyslových výrobců v Německu a u nás. Dopadly výrazně nad odhady. To jsou samozřejmě silné proinflační tlaky, které se s největší pravděpodobností projeví i ve spotřebitelských cenách.
img

Týden na akciových trzích: Praha pokulhávala za Evropou, Amerika prohlubuje ztráty

13.05.2022 Mezi nejdůležitější makrodata tohoto týdne se bezpochyby zařadila inflace v USA. Meziročně sice již mírně klesla, avšak méně než se čekalo. Drobný pokles však nic nemění na tom, že americká inflace je stále vysoká a spekuluje se o tom, jestli tamní centrální banka Fed neutáhne šrouby měnové politiky více než se odhaduje. Pro akcie nepříliš radostný výhled.
img

Týden na akciových trzích: Závěr týdne tragický, doslova a všude

06.05.2022 Tento pracovní týden byl ve znamení centrálních bank. Nejsledovanější byl samozřejmě Fed (rozhodnutí ve středu). Sazby vzrostly podle očekávání (50 bb) a rozpouštění bilance bude pravděpodobně rychlejší. Doprovodný komentář si trhy vyložily jako příliš holubičí. Výsledek? Vysoký růst amerických burz (tabulka níže).
img

Týden na akciových trzích: Indexy padaly na obou stranách Atlantiku, pražský nevyjímaje

29.04.2022 Z makro dat byly na programu inflace a HDP. Růst spotřebitelský cen v eurozóně byl v souladu s odhady. Nepotěšilo však americké HDP a statistiky z Evropy také nenadchly. Nejistota z dalších možných lockdownů se šíří z Číny. A tady v Evropě zase riziko plynoucí z války na Ukrajině (spočívající hlavně v omezení dodávek plynu). Spotřebitelský sentiment tak vlivem těchto událostí zůstává nízký.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza posílila, na ostatních parketech tak veselo zdaleka nebylo

22.04.2022 I tento týden byl v Evropě kratší, tentokráte o Pondělí velikonoční. To ale neplatilo pro burzy v USA. Za mořem měly plnohodnotný pětidenní pracovní týden.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza nahoře, Evropa dole, nejslabší USA

14.04.2022 Pracovní týden je/byl v USA i Evropě včetně ČR kratší o Velký pátek. Příští týden je Evropa zavřená ještě v pondělí (v USA je ale už otevřeno).
img

Týden na akciových trzích: Praha roste třetí týden v řadě, Evropa ještě v plusu, Amerika na nule

01.04.2022 Akcie samozřejmě reagovaly na vývoj války na Ukrajině. V úterý došlo ve vyjednáváních k posunu, a hned to bylo vidět napříč trhy (viz tabulka níže), kdy indexy slušně posilovaly. Reagovaly také na ostatní zprávy, které z válečného stavu vyplývají. Například platba / neplatba za energetické komodity v rublech. Ale ozval se také covid. Je tu a nikam nezmizel, jen je jakoby na druhé koleji. V megapoli Šanghaji kvůli pandemické vlně začal platit lockdown.
img

Týden na akciových trzích: Praha mezi nejlepšími, druhý týdenní růst v řadě

25.03.2022 Z makrodat zveřejněných tento týden stojí za zmínku ukazatele sentimentu PMI, které nezklamaly a Ifo index, který výrazně propadl pod odhady. V USA klesl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti, na nejnižší hodnotu za mnoho posledních měsíců. Sentiment na akciových trzích nadále ovlivňovala válka na Ukrajině s různé zprávy o možných sankcích.
img

Týden na akciových trzích: Evropské indexy dokázaly růst, Praha nikoli

11.03.2022 Fundament – už si jen matně pamatuju, co to slovo znamená. O fundament totiž v současné době vůbec nejde. Bohužel. To, jakým směrem se akciové trhy ten který den vydají, je stanoveno řinčením zbraní na Ukrajině nebo ochotou zasednout k zelenému stolu a vyjednávat. Z tabulky níže je jasně vidět, kdy se vyjednávalo a kdy naopak docházelo k odstřelování civilních cílů.
img

Týden na akciových trzích: Válečná deka dusí akciové trhy zejména v Evropě

04.03.2022 Dění na akciových trzích je plně ve vleku vyhroceného konfliktu na Ukrajině, bohužel. Kromě středy, kdy se mezi oběma stranami jednalo a svitla naděje na zlepšení, všechny obchodní dny skončily v záporném teritoriu.
img

Týden na akciových trzích: Válečná nejistota zacloumala trhy

25.02.2022 Tím zásadním, co nejvíce ovlivnilo akciové trhy v tomto týdnu byl vpád ruských vojsk na Ukrajinu. Zatímco za mořem se trhy rychle „oklepaly“, na starém kontinentu to trvalo déle.
img

Týden na akciových trzích: Důvodů k radosti není popravdě mnoho, v podstatě žádný, všechny indexy v červeném

18.02.2022 Týden na akciových trzích: Důvodů k radosti není popravdě mnoho, v podstatě žádný, všechny indexy v červeném.
img

Týden na akciových trzích: Evropa včetně Prahy slušně posilovaly, za mořem to tak slavné nebylo

11.02.2022 Tento týden byl z hlediska makrodat poměrně chudý. Tím zásadním číslem, na které se čekalo byla inflace v USA. A dopadla špatně, respektive vzrostla nad očekávání. Vysoká inflace samozřejmě hned zasela semínko spekulací a nervozity směrem k dalším krokům tamní centrální banky - Fedu. Zjednodušeně trh čeká rychlejší a vyšší počet zvýšení sazeb (první snad již na mimořádném zasedání v únoru?). A to pro akciové trhy není nejlepší výhled.
img

Týden na akciových trzích: Praha vítězem, Amerika ještě v plusu a Evropa stlačená v červeném

04.02.2022 Tento týden všichni čekali na měnová zasedání centrálních bank. ECB sazby neměnila, ale doprovodný komentář byl jestřábího charakteru. Bank of England podle očekávání zvýšila sazby o 25bb, o jeden hlas ale neprošlo zvýšení o 50bb. Naše ČNB také nepřekvapila a podle očekávání zvýšila sazby o 75bb na 4,5 %. To bylo podle očekávání analytiků, ale zdá se, že trh již zacenil vyšší 100bb růst.
img

Týden na akciových trzích: Na obou březích Atlantiku 4. týden v mínusu, Praha je na tom lépe

28.01.2022 Investoři čekali zejména na měnové zasedání americké centrální banky. Před rozhodnutím FOMC panovala značná nervozita, která se přelila i na akciové trhy. Sazby se podle očekávání neměnily, ale důležitějším střípkem do celkové skládačky byl doprovodný komentář guvernéra J. Powella.
img

Týden na akciových trzích: 3. lednový týden mnoho radosti nepřinesl, indexy klesly v Evropě i USA

21.01.2022 Kalendář zveřejňování makrodat byl tento týden docela chudý. Za zmínku snad stojí jen ceny průmyslových výrobců v Německu, které dopadly doslova katastrofálně, nebo německý ZEW index, který naopak očekávání předčil. Za mořem to bylo podobné. Výhled podnikatelů v oblasti Philadelphie dopadl docela dobře, zatímco v New Yorku zklamal. Celkově byla tento týden makrodata smíšená.
img

Týden na akciových trzích: První týden obchodování, nové rekordy v Evropě i USA pak korekce, ale Praha v plusu

07.01.2022 Na začátku týdne padly nové rekordy a to jak v USA, tak v Evropě. Následovala ale korekce na konci týdne. Makrodata byla spíše smíšená. Hlavní číslo, na které se čekalo, byly nově vytvořená pracovní místa mimo zemědělství v USA. Bohužel zklamala. Nicméně celková míra nezaměstnanosti klesla. Slabší byl index aktivity ISM v průmyslu a německý průmysl taky za odhady zaostal.
img

Týden na akciových trzích: Mnoho důvodů k radosti investoři tento týden neměli, spíše naopak

17.12.2021 Tento týden všichni čekali zejména na rozhodnutí americké centrální banky. Fed na svém měnovém zasedání potvrdil, že snižování podpory ve formě dodávání likvidity do trhu (nakupování aktiv) skončí v březnu a pak se dá čekat začátek zvyšování sazeb. EBC potvrdila ukončení PEPP (pandemic emergency purchase programme), ale částečně ho nahradí jiný (APP – Asset prurchase programme). Nicméně tempo snižování nákupu aktiv je nižší ve srovnání s Fedem. Zvyšování sazeb se v eurozóně hned tak nechystá, taky na rozdíl od Fedu. Nejdříve na konci roku 2023.
img

Týden na akciových trzích: Plno optimismu a zisky přes 3 %

10.12.2021 Úvod týdne by ve znamení růstu, a to po zprávách, že nová mutace koronaviru nebude tak „strašná“ a že třetí dávka výrazně zvyšuje ochranu proti ní. Ve druhé polovině došlo v Evropě (St, Čt, Pá) i za mořem (jen Čt) k mírnému vybírání rychlých zisků. Tento týden byla zveřejněna inflace v USA a taky v ČR. Obě čísla dopadla podle očekávání (ČR 6,0 %, USA 6,8 %). Pozitivně překvapila Německá průmyslová produkce, která vzrostla více, než se čekalo.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza za týden vzrostla a překonala ostatní

03.12.2021 Podle šéfa amerického Fed není inflace přechodná, jak se dosud myslelo. To samozřejmě okamžitě odstartovalo spekulace o dřívějším utahováním měnové politiky – pro akcie tedy negativní (klesly).
img

Týden na akciových trzích: Žádné rekordy se nekonaly, naopak konec týdne srazila nová mutace koronaviru

26.11.2021 V pátek doslova torpédovala akciové trhy zpráva o nové „horší“ mutaci koronoviru. V tomto světle jsou zveřejněná makrodata nepodstatná. Většina indexů zažily v pátek největší pokles za poslední dobu.
img

Týden na akciových trzích: Praha rostla, Evropa přetrhla růstovou řadu, Amerika opět na rekordech

19.11.2021 Tento týden nebylo mnoho důležitých makrodat. Za zmínku stojí snad jen maloobchodní tržby (motor US ekonomiky) a průmyslová produkce. Obě byly lepší, než se čekalo.
img

Týden na akciových trzích: Evropa dál na vítězné vlně, roste 6. týden, USA a ČR odpadly

12.11.2021 Výsledková sezóna v USA a Evropě je pomalu na svém konci. A jak jsem již několikrát psal, je úspěšná. Firmy reportují lepší čísla ve srovnání s odhady a vyšší v meziročním srovnání, to znamená že rostou.
img

Týden na akciových trzích: Úvod měsíce na jedničku, Praha zlomila kladbu po třech týdnech a jasně překonala západní konkurenty

05.11.2021 Na akciových trzích se tento týden rozprostřela pozitivní nálada. Motorem růstu je pravděpodobně silná výsledková sezóna, kdy firmy překonávají odhady trhu a reportují lepší čísla v meziročním srovnání. A to znamená, že rostou.
img

Týden na akciových trzích: 4 růstové týdny v řadě pro USA a Evropu, Praha 3 týdenní poklesy v řadě

29.10.2021 Makrodata (HDP) oznámená tento týden byla v Evropě spíše lepší a naopak v USA mírně slabší. Zasedání ECB žádné překvapení nepřineslo (podle očekávání). A sentiment na trhu se tak řídil lepší než očekávanou výsledkovou sezónou. V indexu S&P 500 již reportovalo 280 společností a překonaly odhady tržeb o cca +2 % a čistého zisku o +10 %. V meziročním srovnání jde pak o růst o +18 % a +40 % respektive.
img

Týden na akciových trzích: S&P500 opět posouvá rekordy, pražská burza tahala tento týden za kratší konec

22.10.2021 Pokračuje divadelní představení zvané výsledková sezóna za Q3 21. A nutno dodat, že podívaná je to náramná. Firmy překonávají tržní odhady, ale zejména rostou v meziročním srovnání. U čistého zisku je to přes 40 % (index S&P500).
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní výsledková sezóna otočila sentiment obchodování, Praha tentokrát zaostala

15.10.2021 Naplno se za mořem rozjela výsledková sezóna za třetí čtvrtletí. A nutno dodat, že začátek se podařil opravdu náramně. Tradičně jsou prvními reportujícími velké americké banky, které předvedly výrazně lepší výsledky ve srovnání s konsensem. Když odhlédneme od rozpouštění opravných položek ke špatným úvěrům, tak to ukazuje na čilý investiční ruch. Čísla jsou to lepší proti odhadům trhu, ale hlavně vyšší než vloni. Kvartální reporty pozitivně ovlivnily výsledky zejména ve druhé polovině týdne. Maloobchodní tržby v USA si zachovaly stejnou růstovou dynamiku jako předchozí měsíc, a překonaly odhady trhu. Ten počítal s poklesem. A inflace je v USA stejně jako u nás vysoká.
img

Týden na akciových trzích: Praha, každý den v plusu, překonala ostatní trhy

08.10.2021 Obchodování se tento týden přelévalo z kladného do záporného teritoria ovlivněno politickými hrátkami o posunutí dluhového stropu v USA. Důležitá makrodata týkající se počtu nových pracovních míst mimo zemědělství zklamala a byly podstatně pod odhady trhu. Za mořem začala také výsledková sezóna, která se naplno rozjede až příští týden.
img

Týden na akciových trzích: Praha se kratším týdnem na rozdíl od ostatních burz vyhnula poklesu a rostla

01.10.2021 Podle šéfa Fedu J. Powella bude inflace, proti předchozím odhadům, delší dobu zvýšená. Dále trhem zmítala politická situace kolem dluhového stropu.
img

Týden na akciových trzích: Problémy Evergrande, zasedání Fedu, akciové trhy mírně v plusu

24.09.2021 Obchodování na začátku týdne bylo negativně ovlivněno situací jednoho z největších čínských developerů společnosti Evergrande. Není v dobré kondici, dluží kam se podívá a zdá se, že není schopen dostát svým závazkům. Na trhu panovala obava z nepřelití jeho potíží na globální trhy. To zatím, zdá se, podařilo vyřešit, minimálně na lokální úrovni.
Související klíčová slova: Intervence | Čína | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Měnová politika | Pražská burza | Apple | Evropské akcie | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Politika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividenda | ECB | Emise | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investor | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | MIFID | Makro data | Marže | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Obchodní příkaz | Pozice | Provize | Prémie | Příkaz | Realizace zisku | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | ZEW index | ČNB | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | ČEZ | Obchodování | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Komerční banka | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Byznys | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Partners | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Makro | Index cen | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Burzy | BCPP | Ceny akcií | Centrální bankéři | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie VIG | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Banka | Bankovní rada ČNB | Britské libry | Cena | Cena akcií | Ceny akcií ČEZu | CZK | České akcie | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Evropské burzy | Graf | HDP Číny | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | ISM | J&T | Jádrová inflace | EBay | Kapitálové trhy | Kurzovní lístek | Management | Market | Naše burza | Odkup akcií | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Rakousko | Růst HDP | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Trh | Volatility | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Báze | Burzovní seance | Cílová cena | Diskont | Due diligence | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | ROCE | Tovární objednávky | Spojené státy | Vybírání zisků | Báze indexu | Denní změna | Cenová hladina | Tržby | QE | Komise | Volby | Rozhovor | Retail | Burza dnes | Burze | Slušný zisk | Asijské obchodování | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Klid | Moneta Money Bank | Sázet | Evropské trhy | Kurzotvorné informace | Futures kontrakty | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Akcie bank | Velké banky | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Nervozita | Růst akcií | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Index burzy | Likérka Stock | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | VIG | Akcionáři | Zájem o akcie | Tesla | Odhodlání | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Rychlé zisky | Americké akciové trhy | Chevron | Konsensus | Mzdy | Americký trh práce | Odhady trhu | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Pražský parket | Inflace v Německu | Velké zisky | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání analytiků | Obchodování na akciových trzích | Indexy PMI | Finanční domy | Alphabet | Německý Ifo index | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | ex | Nejvyšší zhodnocení | Akcie Kofoly | Skupina PPF | Bankovní index | Kurzotvorná informace | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | Hodnota indexu PX | Tržní očekávání | Akcie Avastu | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Obchodní týden | Zobchodovaný objem | Podniky | Evropské akciové trhy | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Pražský index PX | Kompozitní index | Úrokový výnos | Akcie společnosti ČEZ | Růst úrokových sazeb | EK | Pojištění vkladů | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Dění na akciových trzích | Výsledková sezóna v USA | Data z ekonomiky | Výsledky ČEZu | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Americké HDP | Obavy investorů | Zpětný odkup akcií | Zahraniční investoři | Pokles kurzu | Sentiment na akciových trzích | Riziko recese | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Záporné sazby | Rozhodnutí centrálních bank | Nové akcie | ISM index | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | PPF | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | ESG | Předstihové indikátory | Rychlé zhodnocení | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Cena akcie | Čistý zisk | Akcie Erste Group | Rozhodnutí americké centrální banky | Politická situace | HDP v USA | Objem | Data z USA | Hlavní index burzy | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Pojišťovna VIG | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Předseda představenstva | Slušné zisky | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Hlavní události | PMČR | Obchodovat na burze | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Bilance | Index DOW | Co bude | Erste Group | Avast | Negativní nálada | Největší pokles | Ukrajina | Klesly akcie | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Záhada | Americká data | Bankovní tituly | Zveřejněná data | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Primoco UAV | Na burze | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Visa | Výrazný pokles | Data z průmyslu | Německý ZEW index | Problémy | Růstový impuls | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Zbývající akcie | Nejistoty | Vybírat zisky | Philip Morris ČR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | První den obchodování | Zahájení obchodování | Míra | Jaderné elektrárny | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Zlepšení sentimentu | FB | AT&T | Česká zbrojovka | Ztráta | Nejlepší akcie | Roční růst | Průmyslové podniky | Evropské PMI | Americký index | Pozitivní zpráva | Ziskovost | Hospodaření | Zbrojovky | Akcie Philip Morris ČR | Růst poptávky | Netflix | Stabilní hospodaření | Vysoká dividenda | Dividendová politika | O2 | Doporučení Koupit | Ifo | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Nový rekord | Geopolitická situace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Bloky | Prosincová inflace | Dnes index PX | Ukazatele | Smíšené výsledky | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Ceny energií | Horší data | Komunikace | Stabilita sazeb | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Všeobecné volby | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Reakce investorů | Negativní dopad | Pokles | Situace | Globální sentiment | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Výstupy | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Hlavní úrokové sazby | Cena akcií Tesly | Americký ISM | Korporátní výsledky | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | NFP | Rozhodování | Americké banky | Prodávající | Americká inflace | Závěrečný kurz | Růst sazeb | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Index aktivity | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Současná cena | Změna sazeb | Restrikce | Hlavní index PX | Vysoké ztráty | Olaf Scholz | Další vývoj | Energetické společnosti | Energetická firma | Cenový vývoj | Dnes klesly akcie | Šíření viru | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Pád ceny | Žádosti o podporu | Člen bankovní rady Aleš Michl | Loňský zisk | Vyrovnat ztráty | Valné hromady | Situace v Číně | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Ministryně financí | Německý index IFO | Další růst | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Ceny elektřiny | Air Bank | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Špatná data | Údaje | DPH | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Výroba v Německu | Velké americké banky | Velikonoce | Vedení ČEZ | Maloobchodní tržby v USA | Procter & Gamble | Statistiky | Vzrušení | Propad ceny | S&P500 | Index důvěry v eurozóně | Debata | Evropské indexy | Posílení | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Rozhodnutí o sazbách | Náklady na financování | Maloobchod | Růst výnosů | Průmysl v Německu | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | O2 CR | Dnešní výsledky | CL | Spekulovat | Předseda dozorčí rady | Návrh dividendy | PMI v eurozóně | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Bohumil Trampota | Akcie České zbrojovky | CZG | Prime Market | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Obchodovaný objem | Start-upy | Statistiky z trhu práce | Zveřejňování makrodat | Korporátní zprávy | Světové indexy | Proticyklické kapitálové rezervy | Celková výplata | Výplata | Sentiment na trhu | Per rollam | Covid | Dodávání likvidity | Představenstvo | Restrukturalizace | Firma ČEZ | Mimořádná valná hromada | Pozitivní seance | Odkup vlastních akcií | Den obchodování | Nákupní apetit | Apetit investorů | Dopad pandemie | MAM | Šance | Růst tržeb | Desinflační trend | Ceny | Praha | Výplach | Výsledková sezona za druhý kvartál | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Progres | Mírná korekce | Konkurenční společnosti | Důvěra | Významné události | Zisk z obchodování | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Indikátory sentimentu | Akcie softwarové společnosti | Setkání v Jackson Hole | Coca-Cola | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Nvidia | Cena elektřiny | Politici | Biden | Omezení výplaty dividend | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Celková míra nezaměstnanosti | Obchodování dnes | Dnes na pražské burze | Lockdown | Americké prezidentské volby | Výkon společností | Interpretace trhu | Společnost Pilulka | CZKCASH | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Pokles indexu | Akcie Pilulky | První obchodní den | Burzy v Evropě | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Banka Moneta | Zveřejnění výsledků | RBAG | CEZ1 | Průmysl v eurozóně | Schválená dividenda | Mattoni | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | TABAK | Očkování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Maďarská vláda | Aktivita investorů | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Peloton | Likérka Stock Spirits | Burzy v USA | Výhled na rok | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Tržní ceny | Překonání cílů | Akvizice Air Bank | Dnešní seance | Rozvolnění | Rekordní rok | Objem akcií | Rostoucí úrokové sazby | Colt | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Vytěsnění minoritních akcionářů | Air | Silný růst | Zámořské indexy | Velké ztráty | Výrazný růst | Celoroční EBITDA | Vysoké dividendy | Klíčové zasedání | Kurzotvorné události | Očkování v USA | Korporátní daně | Akcie PMČR | Práva na dividendu | EDF | Primoco | HoReCa | Cigarety | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Akcionáři Avastu | Optimismus na trhu | Hospodaření firem | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Indikátor pražské burzy | Hlavní indikátor | Valná hromada Erste Group | Kurzotvorné zprávy | Akvizice Coltu | Oslabení | Jan Drahota | Výsledky za Q1 | Podstatné kurzotvorné zprávy | Lubomír Kovařík | Petrus | Omezování nákupů aktiv | Proinflační faktory | Cíle | Reakce ceny | Snižování nákupu aktiv | Prodej | Týdenní výkon | Zvyšování daní | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | Cena akcie ČEZ | Pozitivní vliv | Výkon společnosti | Technologie | Obchodování v Evropě | UST | Výroční zprávy | USA inflace | NortonLifeLock | Fúze s Nortonem | Sentiment University of Michigan | Americký trh | AI | COST | Ztrátový týden | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Načasování | Prodej bulharských aktiv | Rekord | ABB | Výsledky za Q2 | University of Michigan | Chování | Interpretace | Celoroční projekce | Projekce | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Převzetí Avastu | Nabídka Nortonu | Společnost CVC | Společnosti | Opatření | Vrcholy | Evergrande | Rychlý růst | Vysoká poptávka | Zvyšování sazeb ČNB | Evropský index | Evropský index (Stoxx Europe 600) | Zprávy z pražské burzy | Problémy Evergrande | Poplatky a provize | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Nová vláda | Minulá výkonnost | Energetické krize | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Souhlas ČNB | Objemy prodeje | Nová historická maxima | Pozornost | Nálada v ekonomice | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Převzetí Monety | TIM | Reportované výsledky | Nová mutace | Omikron | | Arm | Participace | Počet nových míst | Ukončení nákupu aktiv | Jestřábí komentáře | Ruský plyn | Uhelné elektrárny | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Daňová sazba | Výplatní poměr | Útok na Ukrajinu | Zmírnění obav | Poslední den obchodování | Dění na Ukrajině | Ozbrojené složky | Erste Group Bank | Invaze | Pokles inflace | Sellier & Bellot | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Inflační data | MinFin | Zvyšování sazeb Fedem | Hike ECB | GEVORKYAN | Zrušení daně | Velmi volatilní | EdF | Kroky Fedu | Rostoucí akcie | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Pokles zisku | Sloučení | Hike | Prime | Daň z mimořádných zisků | Speciální daň | Regulátor ve Velké Británii | Britský regulátor | Hospodaření ČEZ | Speciální daně | Růst ceny elektřiny | Zastropování cen | Rebalance | Ex-dividend den | Hodnota dividendy | Zastropování cen elektřiny | Tržní odhad | Výsledky Monety | Pozitivní nálada | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Budování pozice | Daně z neočekávaných zisků | Vysoké inflace | CZ | Aktivity v USA | Mimořádné daně | Výhled na rok 2023 | Inflace v Evropě | Vývoj sazeb | OCI | Vedení firmy | Pivovary | Pivovary CZ Group | SVB | Očekávání pro rok | Europe 600 | Vyšší ceny | Vysoké úrokové sazby | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Konec obchodování | Vice | GasNet | ARM | Rebalance indexu | Podíl ve firmě | Přehnaná reakce | Obchodní dny | Vista Outdoor | Lex ČEZ | Lex ČEZ II | Pivovary CZ | Historické maximum | Akcie Coltu | Rok 2024 | Měnové politiky v USA | Týdenní pokles | První týdenní pokles | Portfólia | UAV | Společnost Primoco | Společnost Primoco UAV | Sellier&Bellot | Společnost Colt | Společnost Colt CZ | ČEZ dnes | Akcie ČEZ dnes | Výkon | Prodeje | Výsledky společnosti Nvidia | Pozitivní výhled | Výsledky za první čtvrtletí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

TWTR
TWTR.US
TXN
TXPATCH8445
TXPATCH8445 Holdings
TXT.US
Týdeník Echo
Týdeník Euro
Týdeník Hrot
Týdeník Newsweek

Následující klíčová slova

Týden na finančních trzích
Týden na pražské burze
Týden na trhu
Týden na trzích
Týdenní analýza
Týdenní analýza FX
Týdenní Forex kalendář
Týdenní makrokalendář
Týdenní nárůst
Týdenní pivot
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít