Čtvrtek 26. květen 2022 01:47
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets
reklama
Dukascopy forex
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Zdanění

img

Strach ze zhoršení fundamentu i státních zásahů. Investoři prchají do bezpečí

24.05.2022 Evropské akcie začaly propadem, který se během dne snažily zmírnit, ale Amerika následně velí k dalšímu propadu - pod drtivý tlak se dostává hlavně Nasdaq . Největší ztráty vidíme v komunikačním sektoru, cyklické spotřebě a technologiích. Negativních impulsů přišlo hned několik.
img

Tohle je to, co indický kryptosektor potřebuje víc než cokoliv jiného

24.05.2022 K překonání regulatorní nejednoznačnosti, ochraně investorů a rozvoji indického kryptoobchodu generální ředitel CoinSwitch, Ashish Singhal v neděli prohlásil, že země musí urychleně přijmout pravidla pro kryptoměny.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 20. května 2022

20.05.2022 Vláda země zkoumá různé varianty týkající se přijímání kryptoměn v roce 2022, zatím ale finální podobu žádné konkrétní politiky týkající se plateb digitálními aktivy nevytvořila. Legalizaci nicméně doporučilo ruské Ministerstvo financí v dubnovém zákoně o digitální měně.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 20. května 2022

20.05.2022 Terraform Labs a Do Kwon se po kolapsu ekosystému Terra potýkají s čím dál většími právními problémy. Po prvních zprávách o možném slyšení v Kongresu a vyšetřování jednotkou pro finanční kriminalitu Grim Reapers se nyní krypto firma dostala do hledáčku národního daňového úřadu.
img

Portugalsko připravuje změny v daňové legislativě v oblasti kryptoměn

17.05.2022 Portugalsko je již dlouho zemí, která je považována za útočiště kryptoměn. Hlavním důvodem je nedostatek zdanění související s kryptoměnami. Podle posledních zpráv už to ale takto pokračovat nebude – úřady se chystají změnit politiku. Fernando Medina, portugalský ministr financí, nedávno řekl, že země pracuje na struktuře, která umožňuje zdanění příjmů plynoucích z používání kryptoměn v souladu s principy "férovosti" a "efektivnosti". Poznamenal také, že nový návrh zákona bude zaměřen na odstranění mezer, které v současnosti existují ve zdanění sektoru kryptoměn.
img

Německo oznámuje: žádná daň z prodeje kryptoměn pro investory držící po dobu 1 roku

13.05.2022 Podle Katji Hessel, německé parlamentní státní tajemnice, mohou kryptoobchodníci při prodeji digitálních měn získat výhody osvobození od daně. Pokud navíc drželi svůj majetek po dobu jednoho roku nebo déle, nebudou muset platit daně z peněz, které vydělají z kryptografických prodejů.
img

Schodek státního rozpočtu překonal 100 mld. Kč

02.05.2022 Státní rozpočet dosáhl po 4 měsících záporného stomiliardového salda. Pomáhají mu sice inflací dané vyšší daňové výnosy, výhled kvůli válce na Ukrajině je ale spíše pesimistický. V porovnání s předchozím rokem je schodek zhruba poloviční, vůči roku 2020 je mírně vyšší.
img

Bitcoin (BTC) neklesne pod 24 500 USD

18.04.2022 Bitcoin pod vlivem negativní dynamiky akciového trhu již druhý týden v řadě klesá. K hlavnímu poklesu BTC minulý týden došlo v pondělí na pozadí znatelného poklesu amerických akciových indexů.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 13. dubna 2022

13.04.2022 Aktuální údaje o objemu obchodování na indických krypto burzách ukazují pouhých deset dnů po zavedení nových daňových zákonů na výrazný pokles obchodní praxe obyvatel Indie. Nový indický předpis o 30% zdanění kryptoměn vstoupil v platnost 1. dubna, a to navzdory varování mnoha zúčastněných stran a provozovatelů burz před jeho neblahými účinky.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Státní rozpočet bude pod tlakem války na Ukrajině

01.04.2022 Od 21. března se státní kasa dostala ze zajetí rozpočtového provizoria a nová vláda tak má volné ruce. Na saldo ovšem nově bude dopadat válka na Ukrajině. Za první tři měsíce roku 2022 dosáhl deficit 59,1 mld. Kč. Výsledek je lepší než byl ve stejném období během předchozího roku, ale o něco horší než během první vlny pandemie.
C:\fakepath\trader-30032022-25-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.03.2022 1) Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
img

Morawiecki: Polsko přestane používat ruskou ropu do konce 2022 a uhlí do května

30.03.2022 Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
img

Mastercard spolupracuje s autralskou burzou BTC Markets

29.03.2022 Australská kryptoburza BTC Markets uzavřela spolupráci s platebním gigantem Mastercard, aby svým klientům umožnila provádět platby inkasem, předplacenou či kreditní kartou za účelem nákupu kryptoměn z platformy.
img

Pražská burza se dnes vrátila k růstu, dařilo se akciím České zbrojovky

24.03.2022 Pražská burza dnes umazala část středečních ztrát. Rostla pošesté za posledních sedm dní. Index PX přidal 0,68 procenta na 1349,46 bodu. Nejvíce se dařilo akcím České zbrojovky, která dnes zveřejnila loňské hospodářské výsledky. Ztrácela naopak Moneta Money Bank. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Zákon o kryptoměnách republikánky Lummisové, může mít podporu demokratů

24.03.2022 Připravovaný regulační zákon republikánky Cynthie Lummisové o kryptoměnách v USA by mohl mít podporu obou politických stran v Kongresu. DeCrypt tvrdí, že je vysoce pravděpodobné, že by jeden či dva zástupci Demokratické strany mohli získat souhlasné stanovisko.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v roce 2021 podle předběžných výsledků rekordních výnosů v hodnotě 10,7 miliardy korun

24.03.2022 „Rok 2021 byl opět rekordní, což potvrzuje, že naše globální prodejní strategie a zaměření na výrobky a výzkum a vývoj podporují růst výnosů při udržení ziskovosti a zároveň vytvářejí dlouhodobou hodnotu pro naše investory. Naše hospodaření generuje silné cash flow, pokračujeme v investicích do výrobních kapacit, produktů a odbornosti. Zároveň věříme, že si naši akcionáři zaslouží odpovídající podíl na našem úspěchu.
img

4 věci, které by měla vláda Petra Fialy okamžitě udělat

16.03.2022 Napadnutí Ukrajiny sousedním Ruskem je tragédií, o které jsem si jako mnozí jiní bláhově myslel, že je v našem prostoru věcí dávno vybledlé minulosti. Realita ukázala, že není.
img

Stupňující se regulace (legalizace) kryptoměn – je to pozitivum nebo negativum?

15.03.2022 Trh s krypto aktivy se jenom za poslední dva roky zněkolikanásobil. To už jenom samo o sobě vábí širokou veřejnost k investování. Čehož si začali logicky všímat i politici. Proto zájem politických reprezentací o trh s krypto aktivy dramaticky stoupl. Což má samozřejmě dvě strany mince, neboť větší regulace může být v mnoha ohledech hodně negativní a v dalších zase pozitivní.
img

Americká ministryně financí Yellenová ocenila Bidenův kryptografický exekutivní příkaz 

09.03.2022 Ministryně financí Spojených států Janet Yellenová v prohlášení pochválila exekutivní příkaz prezidenta Bidena týkající se trhu s kryptografií. V nyní archivovaném prohlášení uvedla, že agentura bude spolupracovat s dalšími agenturami, aby usnadnila odpovědné inovace a zabránila rizikům.
img

Analytici: Zelená dohoda v současné podobě kvůli krizi na Ukrajině skončila

24.02.2022 Zelená dohoda pro Evropu neboli Green Deal v současné podobě podle analytiků kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu skončila. Dekarbonizace bude sice pokračovat, ale na mnohem racionálnějším a pragmatičtějším půdorysu. Vyplývá to z vyjádření analytiků na dotaz ČTK. Důraz bude podle nich mnohem více směřovat na větší soběstačnost Evropské unie v energetice. Nejlepší cesta k nahrazení ruských zdrojů je podle některých odborníků prostřednictvím obnovitelných zdrojů energie.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Jak zdanit kryptoměny: návod na přípravu daňového přiznání

23.02.2022 Možná vás to překvapí: i příjmy z prodeje kryptoměn podléhají zdanění. Pokud je do daňového přiznání nezahrnete, možná vás překvapí nevítaná kontrola z finančního úřadu. Máme pro vás návod, jak na kryptoměny při počítání daní.
img

Příjmy rozpočtu nafoukla inflace, na skutečném osekání výdajů bude muset Fialova vláda ještě zapracovat. Nebo zvýšit daně, jak radí prezident Zeman i Mezinárodní měnový fond

19.02.2022 Po včerejšku máme nový rozpočet. Alespoň tedy jeho základní rámec. Vláda tak učinila první krok ven z provizoria, kompletně by se z něj měla dostat zhruba za měsíc. Oproti rozpočtu Babišovy vlády omezila výdaje o 77 miliard korun. Mnohdy ale jde spíše jen o optické omezení nebo o omezení, které bude obtížně udržitelné pro příští léta.
img

Prezident Zeman si v kritice rozpočtu sem tam notuje s institucemi typu Mezinárodního měnového fondu. Rušení daňových výjimek má ekonomické opodstatnění, není průchozí sociálně a politicky

18.02.2022 Prezident Miloš Zeman dnes před poslanci hodnotil rozpočet, jejž vláda v rámci běžícího provizoria navrhuje pro letošní rok.
img

Technická analýza BTC/USD – 15. 2. 2022

15.02.2022 Prohlášení vedoucího indického představitele naznačuje, že regulační nejistota ohledně stavu digitálních aktiv v zemi bude v blízké budoucnosti pokračovat.
img

Hashrate bitcoinové sítě dosáhl nového historického maxima, indičtí obchodníci usilují o zrušení 1% daně

14.02.2022 Obchodníci s nákupem bitcoinu nespěchají, zejména tváří v tvář událostem, které nás dnes čekají. Především jde o mimořádné zasedání Federálního rezervního systému, ale o tom více níže. Zajímavostí je prudký skok hashrate bitcoinové sítě na nová historická maxima, který však překvapivě neměl na kurz velký vliv.
img

Zdanění krypto prostoru

14.02.2022 Poté, co Čína v červnu 2021 zakázala veškerou těžbu kryptoměn na svém území a v září pak kryptoměny zakázala úplně, prázdné místo po čínském odchodu z krypto prostoru zaplnily USA.
img

Nečinné peněženky Rusů s Bitcoiny posledních 18 měsíců vytrvale rostou

12.02.2022 Pokud jde o adopci kryptoměn, Rusko stojí v čele diskuse o regulaci a odhady naznačují, že by zemi mohlo prospět zdanění transakcí v digitální měně.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka zvýšila kvůli inflaci úrokovou sazbu na 0,50 procenta

03.02.2022 Britská centrální banka ve snaze omezit prudce rostoucí inflaci zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,50 procenta. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Míra inflace v Británii v prosinci vystoupila na 5,4 procenta a je nejvyšší zhruba za 30 let. Banka rovněž uvedla, že začne ukončovat svůj program nákupů dluhopisů.
img

Indie zlegalizovala kryptoměny

02.02.2022 Indie se konečně rozhodla klasifikovat kryptoměny jako digitální aktiva. Nový zákon o financích 2022 zahrnuje zdanění kryptoměn a diskriminační sazbu 30% u kapitálových zisků nebo příjmů.
C:\fakepath\Indie-digitalni mena.jpeg

Indická centrální banka představí v příštím finančním roce digitální měnu

01.02.2022 Indická centrální banka představí v příštím finančním roce vlastní digitální měnu využívající blockchain a další podpůrné technologie. Oznámila to dnes ministryně financí Nirmala Sítarámanová. Země také zavede 30procentní daň na příjmy plynoucí z digitálních aktiv. Centrální banka už dříve uvedla, že má ze soukromých kryptoměn vážné obavy. Podle ní mohou způsobit finanční nestabilitu.
C:\fakepath\wall street.jpg

XTB nově klientům umožní snížení daně z amerických dividend o polovinu

27.01.2022 XTB nově klientům umožní snížení daně z amerických dividend o polovinu. Přední broker bude od nynějška nabízet možnost vyplnění formuláře W-8BEN. Klienti tak již nemusejí podléhat dvojímu zdanění amerických dividend, díky nové sazbě budou odvádět pouze 15 % namísto původních 30 %.
img

Vyšší daň, menší výběr – Česko daň na tabák přestřelilo

27.01.2022 O 10,78 miliardy korun za očekáváním vloni zaostal výběr spotřební daně z tabáku. Rozpočet z ní inkasoval 56,22 miliardy korun, což je přesně stejně jako před čtyřmi lety. Sazba daně přitom mezitím vzrostla o třetinu.
img

Indonésie zakazuje transakce s kryptoměnami a trhy čekají na výsledky zasedání Fedu

26.01.2022 Trh s kryptoměnami následoval akciové trhy a začal posilovat poblíž lokálního dna. Kapitalizace digitálních aktiv roste již třetí den v řadě. Za posledních 24 hodin vzrostla kryptoaktiva o 3 %, díky čemuž celková hodnota trhu vzrostla na 1,7 bilionu dolarů. Mezitím se vlády o současnou situaci nijak zvlášť nezajímají a určují svůj postoj k trhu s kryptoměnami v dlouhodobém horizontu.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Ropná společnost Royal Dutch Shell oficiální zkrátila název na Shell Plc

23.01.2022 Britsko-nizozemská ropná společnost Royal Dutch Shell v pátek oficiálně zkrátila své jméno na Shell Plc. Spojení "Royal Dutch" měla v názvu od roku 1907. Firma dále plánuje zrušit duální strukturu svých akcií a přesunout ústředí z Nizozemska do Británie, konkrétně z Haagu do Londýna.
img

Jack Dorsey rozšiřuje kapacitu těžby bitcoinů, Pákistán zakazuje kryptoměny

19.01.2022 Bitcoin, následovaný celým kryptoměnovým trhem, uzavřel předchozí obchodní den poklesem celkové kapitalizace odvětví o 2,5 %. Hranice 2 bil. USD je však stále zónou supportu. Zpravodajské pozadí bylo během poklesu digitálních aktiv nejasné. Přesto nemělo na trh výrazný dopad.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Skupina především amerických milionářů vyzvala ke zdanění bohatých

19.01.2022 Skupina více než 100 miliardářů a milionářů především ze Spojených států se obrátila na politiky a podnikatele, kteří se sešli virtuálně na Světovém ekonomickém fóru (WEF), s výzvou "nechte nás platit vyšší daně". Skupina, která si říká vlastenečtí milionáři, uvedla, že extrémně bohatí nejsou v současnosti nuceni platit svůj podíl na celosvětové obnově hospodářství po pandemii.
C:\fakepath\eu.jpg

Francie chce shodu EU na korporátní dani do března, část zemí je skeptická

18.01.2022 Státy Evropské unie by se mohly na nových pravidlech pro zdanění nadnárodních podniků dohodnout do března. Počítá s tím plán francouzského předsednictví, který na dnešním zasedání s kolegy z ostatních členských zemí představil francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Některé státy ale chtějí, aby EU s přijetím směrnice počkala na globální dohodu, díky níž budou firmy platit daně tam, kde skutečně vydělávají. Český ministr financí Zbyněk Stanjura podporuje rychlé schválení návrhu za podmínky, že neomezí daňovou flexibilitu jednotlivých zemí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 20. prosince 2021

20.12.2021 V Rusku se ve čtvrtek objevily protichůdné zprávy o situaci související s regulací kryptoměn. Nejprve zpráva agentury Reuters naznačila, že ruská centrální banka usiluje o zákaz kryptoměn a odkazuje přitom na ohrožení finanční stability a prudký nárůst počtu transakcí. Pokud bude toto opatření přijato, bude ve shodě s výroky ruského prezidenta Vladimira Putina z minulého měsíce, že kryptoměny "představují vysoké riziko". Centrální banka země momentálně k této záležitosti připravuje informační zprávu.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Akcionáři společnosti Shell schválili návrh přesunout sídlo do Británie

10.12.2021 Akcionáři britsko-nizozemské ropné společnosti Royal Dutch Shell schválili návrh přesunout sídlo firmy z Nizozemska do Británie. Podle agentury Reuters o tom dnes rozhodla jejich mimořádná valná hromada. Záměr už dříve rozladil nizozemskou vládu, protože jedním z hlavních důvodů přesunu sídla jsou spory o postup při danění dividend. Před budovou, kde se valná hromada koná, protestují ekologičtí aktivisté.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla za prvních devět měsíců roku 2021 výnosů v hodnotě 7,6 miliard korun

25.11.2021 CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za devět měsíců roku 2021 končících 30. září.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nová německá vláda chce konec uhlí do roku 2030 i 400.000 nových bytů ročně

25.11.2021 Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) včera představili koaliční smlouvu o vytvoření nové vlády. Přinášíme výběr nejdůležitějších programových bodů:
img

Technická analýza páru BTC/USD na 24. listopadu 2021

24.11.2021 Ruská Federální daňová služba (FTS) aktivně sleduje krypto trh s cílem bránit daňovým únikům, uvedl její předseda Daniil Jegorov.
C:\fakepath\Biden.jpg

Sněmovna reprezentantů USA schválila Bidenův investiční balík

19.11.2021 Americká Sněmovna reprezentantů dnes po měsících vyjednávání mezi demokraty schválila obří investiční balík prezidenta Joea Bidena, který se zaměřuje především na sociální programy a boj s klimatickými změnami. Podle amerických médií se jedná o přelomový úspěch pro Bidena, který z plánů na obnovu americké ekonomiky zasažené pandemií učinil svůj hlavní předvolební slib. Návrh však ještě musí schválit Senát, kde zřejmě prodělá řadu změn kvůli postoji některých umírněných demokratických senátorů.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Cena bitcoinu poprvé od začátku listopadu sestoupila pod 60.000 dolarů

16.11.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od začátku listopadu klesla pod 60.000 dolarů (zhruba 1,3 milionu Kč). Podle některých analytiků stojí za jejím poklesem nové daňové požadavky pro digitální měny zahrnuté do zákona o investicích do infrastruktury. Zákon v pondělí podepsal americký prezident Joe Biden.
img

Finanční skupina SAB Finance letos dosáhne rekordního zisku

15.11.2021 Rok 2021 je pro SAB Finance extrémně úspěšným: Třetí čtvrtletí roku 2021 se stalo nejvýnosnějším kvartálem v historii SAB Finance s výnosy téměř 85 milionů korun. Jen za říjen SAB Finance dosáhla rekordních výnosů ve výši 42,5 milionů Kč a očekávaný zisk před zdaněním za prvních 10 měsíců atakuje hranici 148 milionů Kč.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA se patrně dostala již těsně pod 6%

10.11.2021 Dnes vyjde nejdříve česká a odpoledne posléze americká inflace za říjen. V Německu dorazí pak už jen finální číslo inflace, které by mělo pouze potvrdit předchozí předběžný odhad, tedy inflaci na úrovni 4,6 %. Naopak v ČR i v USA se inflace v říjnu patrně pohybovala nad 5,5 %. Že aktuálně pozorujeme nejen domácí, ale i globální inflační tlaky dále ukázala i data z Číny, kde se výrobní ceny dostaly nejvýše za 26 let, což signalizuje riziko sílící spotřebitelské inflace, která byla v říjnu na 1,5 %, mnohem níže než během koronaviru, kdy přechodně dosáhla 5 %. Dnešní údaje budou zajímavé pro korunu, jejíž kurz by mohl být volatilnější s tím, jak bude finanční trh upravovat svůj pohled na budoucí růst zvyšování úrokových sazeb ČNB a Fedu.
C:\fakepath\Tesla2.jpg

Musk zřejmě prodá deset pct. svých akcií v Tesle, podvolí se anketě na twitteru

08.11.2021 Elon Musk patrně prodá deset procent svých akcií v Tesle. Podvolí se výsledku hlasování uživatelů twitteru, kterých se na to zeptal v reakci na kritiku, že neplatí svůj spravedlivý podíl na daních. Informovala o tom včera agentura Reuters. Ankety se zúčastnilo 3,5 milionu uživatelů twitteru. Pro prodej akcií hlasovalo 57,9 procenta z nich.
C:\fakepath\Tesla.png

Musk vyzval na twitteru k hlasování, zda má prodat část svých akcií Tesly

07.11.2021 Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk dnes vyzval uživatele internetové komunikační sítě Twitter, aby hlasovali o tom, zda má prodat deset procent svých akcií v Tesle. Podle serveru CNBC tak reaguje na kritiku, že neplatí svůj spravedlivý podíl na daních.
C:\fakepath\forex-05112021.jpg

Rozvrat státních financí a koruna

05.11.2021 Včerejší skokové zvýšení základní úrokové sazby z 1,50 % na 2,75 % zdá se překvapilo i centrální bankéře samotné. Koruna si oproti euru připsala zhruba 15 haléřů, což vzhledem k silně jestřábímu vyznění zasedání bylo ještě docela málo. Další zisky korunu proto mohou čekat.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

ČNB zlepšila odhad vývoje veřejných financí

05.11.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 6,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 5,6 procenta. Příští rok by pak měl schodek klesnout na 4,4 procenta a v roce 2023 na 4,2 procenta. ČNB tak odhad pro všechny tři roky zlepšila. V srpnu banka očekávala letos deficit 7,5 procenta, příští rok 5,3 procenta a v roce 2023 5,1 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu zveřejní ČNB v pátek 12. listopadu.
img

ČEZ dostal od státu téměř 1,5 mld. Kč, jde o úrok ve sporu o daň z povolenek

02.11.2021 Energetická společnost ČEZ dnes od státu obdržela 1,484 miliardy korun. Jde o úrok z prodlení ve sporu o firmou zaplacenou darovací daň z emisních povolenek za roky 2011 a 2012. Příjem zvýší čistý zisk podniku za letošní čtvrté čtvrtletí. Firma to dnes oznámila na svém webu.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Lídři na summitu G20 schválili dohodu o zavedení globální minimální daně

31.10.2021 Lídři na summitu velkých světových ekonomik skupiny G20 jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně. V prohlášení to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Oficiálně má být schválení dohody oznámeno v nedělním komuniké, informovala agentura Reuters. Na začátku října už se na minimální dani dohodla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Summit G20 v Římě se věnuje klimatu a také zdravotní a ekonomické krizi

31.10.2021 V Římě se koná summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně setkávají poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat prvního dne jednání, podle očekávání by však měla být hlavním bodem debata o klimatu. Účastníci se také chystají schválit dohodu o minimálním zdanění, upozornila agentura Reuters.
img

Lídři zemí skupiny G-20 dnes dají zelenou přelomové změně světového daňového systému: zavedení minimální podnikové daně a zdanění technologických obrů. Česku tyto daně vynesou až šest miliard korun ročně

31.10.2021 Lídři skupiny ekonomicky nejvyspělejších a nejvýznmanějších zemí dnes na summitu v Římě dají zelenou přelomové změně světového daňového pořádku.
img

Trinity Bank je ve třetím čtvrtletí v meziročním srovnání o 188,6 % ziskovější – zájem o spoření se sazbou 1,58 % p.a. trhá rekordy

25.10.2021 Trinity Bank oznamuje za třetí čtvrtletí nárůst zisku po zdanění v meziročním srovnání o neuvěřitelných 188,6 %. V letošním roce tak banka k 30. 9. 2021 dosáhla zisku před zdaněním 149 milionů korun, což je dvojnásobek celoročního zisku před zdaněním za celý rok 2020. K prudkému růstu zisku Trinity Bank významně přispívá nárůst úvěrového portfolia, a to v meziročním srovnání o více jak 41 %. Poskytnuté úvěry dosahují výše téměř 9 miliard Kč. Bilanční suma vzrostla ve srovnání s třetím čtvrtletím roku 2020 o 9,81 % na 19,2 miliard korun. Na silné dynamice ziskovosti banky se podílí především růst bilanční sumy, poskytnutých úvěrů, kapitálu i depozit.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Skupina evropských zemí se dohodla s USA na dani z digitálních služeb

22.10.2021 Rakousko, Británie, Francie, Itálie, Španělsko a Spojené státy se dohodly, že místo svých národní daní z digitálních služeb přejdou k nové globální daňové dohodě. Země to oznámily ve společném prohlášení. Národní daně z digitálních služeb kritizoval Washington, tvrdil, že jsou zaměřené na americké firmy, a hrozil zavedením odvetných opatření.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
img

Trumpovy daňové škrty zaplatí firmy, investoři a boháči

29.09.2021 Prezident Spojených států, Joe Biden se snaží splnit jeden ze svých předvolebních slibů a tím je zvýšení daní, které poznamená především velké korporace a bohatší obyvatelstvo. Prezident chce nabyté finance investovat do nejštědřejšího sociálního programu v hodnotě 3,5 bilionu dolarů, v přepočtu přibližně 76 bilionů korun. I přesto, že jednání ješzě pár týdnů potrvají, nová daňová politika se rýsuje už teď.
img

Rozbřesk: O víkendu klíčové německé volby a koruna vyhlíží ČNB

24.09.2021 Víkendové volby v Německu zůstávají těsně před startem stále velmi otevřenou hrou. Zdá se, že v posledních dnech se zastavil propad preferencí pravicově-středové CDU/CSU i strany Zelených a již dál nenarůstají preference sociálně-demokratické SPD. Rozdíly mezi dvěma velkými stranami jsou relativně malé a o vítězi může na poslední chvíli rozhodnout velké množství nerozhodnutých voličů. Ať už jím bude Olaf Scholz z SPD nebo Armin Lachet z dnes nejsilnější CDU/CSU, velmi pravděpodobně budou pracovat z daleko fragmentovanějším parlamentem. Takovým, ve kterém nebude vůbec jednoduché sestavit novou koalici. Zvlášť proto, že oba nejpravděpodobnější partneři - pravicová FDP a strana Zelených jsou si ideologicky velmi vzdálené.
img

Ranní glosa: Německé volby - hraje se o “rozpočtový” konzervatismus

24.09.2021 Víkendové volby v Německu zůstávají těsně před startem stále velmi otevřenou hrou. Zdá se, že v posledních dnech se zastavil propad preferencí pravicově-středové CDU/CSU i strany Zelených a již dál nenarůstají preference sociálně-demokratické SPD.
C:\fakepath\c-21092021-lv-4.jpg

Schillerová: Růst sazeb ČNB není příliš šťastný kvůli zahájení konsolidace

21.09.2021 Očekávané zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou není podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) příliš šťastné s ohledem na to, že návrh státního rozpočtu na příští rok již počítá se zahájením konsolidace veřejných financí. Vyplývá to z vyjádření ministryně na dnešním setkání s podnikateli. Schillerová už v neděli uvedla, že se jí růst sazeb nelíbí, protože to podle ní citelně zdraží obsluhu státního dluhu, stoupne tlak na růst mezd a zkomplikuje soukromé investice. Guvernér ČNB Jiří Rusnok následně uvedl, že další zvýšení úrokových sazeb je nutné. Cílem zvyšování sazeb je totiž prostřednictvím snížení dostupnosti úvěrů a tím celkové poptávky v ekonomice brzdit inflační tlaky. Navíc bankovní rada ze zákona podle něj nemůže přijímat pokyny od kohokoliv, včetně vlády.
img

Ukrajina přijala Bitcoin

15.09.2021 Ukrajinský parlament minulý týden schválil návrh zákona z roku 2020, který dodává vyjasnění ohledně Bitcoinu v majetkovém smyslu, protože dříve nebyl nijak regulován.
C:\fakepath\r-14092021-lv.jpg

Rusko zdaní zahraniční technologické společnosti, aby tak podpořila ty ruské

14.09.2021 Ruská vláda dnes zveřejnila plán, který předpokládá, že od listopadu uvalí novou daň na zahraniční technologické společnosti. Krok patří do balíku návrhů, kterými chce Moskva podpořit vlastní technologické firmy, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Newyorčanům s nejvyššími příjmy hrozí více než 60procentní daň

13.09.2021 Newyorčanům s nejvyššími příjmy hrozí, že budou platit daň z příjmu 61,2 procenta, jestliže prosadí své plány demokraté prezidenta Joea Bidena. Ti ve Sněmovně reprezentantů nastínili změny ve zdanění na městské, státní a federální úrovni, o konečné podobě se ale zatím jedná. Napsal to dnes server televize CNBC.
img

Bloomberg: Zdanění prázdných bytů bohatých lidí bytovou krizi nevyřeší

12.09.2021 Politikům v různých částech světa se nedaří zvládnout krizi na trhu s dostupným bydlením. V některých světových velkoměstech se tak zaměřili na taktiku, kterou je zdanění prázdných bytů a domů bohatých. Ne všichni jsou však přesvědčeni, že to pomůže. Podle ekonomů jsou tyto poplatky jsou do značné míry politickým divadlem a politici musí začít řešit jiné faktory, jako nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou, píše agentura Bloomberg.
img

Závěr týdne pod tlakem amerických dat. Drží se jen americké techy

03.09.2021 Finanční trhy na závěr týdne čekala důležitá data z trhu práce USA, ale nakonec se přidaly ještě další zprávy. Výsledkem je dosti rozkývané páteční odpoledne, které je pro dluhopisy a převážně i pro akcie negativní.
img

Hnutí ANO nezavede suprehrubou mzdu ("nečekaně"), ani euro (to se čekat dalo). Neříká, kde na sliby vezme

02.09.2021 Dnes zveřejněný program hnutí ANO v ekonomické oblasti více slibuje, než aby sděloval, kde na sliby vezme finanční prostředky. To je ale zásadní neduh i všech dalších programů, které dosud relevantní politické strany a uskupení pro říjnové volby představily.
img

Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 mld. Kč

01.09.2021 Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 miliardy korun z červencových 279,4 miliardy korun. Informovalo o tom dnes v tiskové zprávě ministerstvo financí. Jde o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.
img

Madeta loni téměř zdvojnásobila zisk po zdanění na 311 milionů Kč

23.08.2021 Největší česká mlékárna Madeta loni téměř zdvojnásobila zisk po zdanění na 311,4 milionu korun. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží stouply o 1,2 procenta na 5,61 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy. Firma považuje výsledky vzhledem ke koronavirové pandemii za úspěch. Letos chce mít tržby kolem šesti miliard korun, řekl dnes ČTK generální ředitel Madety Milan Teplý.
C:\fakepath\forex-16082021-3.jpg

Co nám říkají klíčové makroekonomické ukazatele o stavu ekonomiky

16.08.2021 Jedním z přístupů k obchodování na Forexu je sledování makroekonomických ukazatelů. Jsou to reálná data vyhlašována v pravidelných intervalech a vypovídají o stavu ekonomiky. Tím pádem by také měli mít vypovídací hodnotu o síle/slabosti dané měny.
img

500 korun za dítě, 300 korun k důchodu. Poslanci dnes využili jednu z posledních příležitostí, jak před volbami uplatit voliče

30.07.2021 Poslanci dnes využili jednu z posledních předvolebních příležitostí, jak si dárky za peníze daňového poplatníka naklonit voliče. Jak si za voličovy peníze naklonit toho samého voliče. Vládní poslanci prosadili mimořádné navýšení důchodů nad rámec valorizace, opoziční koalice SPOLU zase, v souladu s návrhem ČSSD, nad rámec valorizace ke starobnímu důchodu přidá matkám speciální bonus 500 korun měsíčně navíc za vychované dítě.
img

Dvě hlavní firmy skupiny E.ON zvedly čistý zisk na pět miliard Kč

29.07.2021 Dvě klíčové společnosti skupiny E.ON ČR, firmy EG.D a E.ON Energie, měly loni v součtu zisk po zdanění 5,03 miliardy korun. Zisk obou společností meziročně stoupl zhruba o 500 milionů. Firma EG.D, dříve E.ON Distribuce, má za sebou loni rekordní investice. Vyplývá to z výroční zprávy. O výsledcích dnes informoval Ekonomický deník.
img

Navýšení důchodů nad valorizaci je nesystémové, vláda neříká jasně, kde na něj vezme

29.07.2021 Navýšení důchodů nad rámec valorizace o 300 Kč, které zítra podle všeho schvílí poslanci, je nesystémové. Vládní politici se před blížícími se volbami snaží na účet daňového poplatníka zalíbit voličům.
img

EU se přes léto revolučně mění: rozjíždí klimatický balíček i digitální euro, toleruje vyšší inflaci. Jak to spolu souvisí

16.07.2021 Zpravodaje z eurounijních institucí letos okurková sezóna netrápí. V Bruselu i ve Frankfurtu je na červenec nesmírně živo. Během pár dní tam představili hned několik opatření, která mají potenciál EU přetvořit vskutku revolučně. V prvé řadě jde o klimatický balík. Evropská centrální banka pak po přezkumu své měnové politiky, prvního po takřka dvaceti letech, přelomově rozhodla, že bude tolerantnější k vyšší inflaci. V neposlední řadě pak v tomto týdnu učinila zásadní krok na cestě k digitálnímu euru. Tím by se v eurozóně tudíž mohlo platit už roku 2025. Vše spolu souvisí, ač to na první pohled nevypadá.
img

Euro prožívá nervózní léto před německými volbami, dolaroví medvědi v nejistotě

14.07.2021 Ve 3. čtvrtletí se bude pozornost patrně čím dál víc upírat na riziko kocoviny po zastavení stimulů v USA. Díky utrácení spotřebitelských úspor je ale možné i v tomto kvartále dosáhnout rozumného, i když postupně klesajícího růstu. A tak čekáme na 26. září, kdy se konají v Německu všeobecné volby, které mají být makroekonomickou událostí roku; a zajímalo by nás, zda americká dolarová houpačka nevystřelí po slabém druhém kvartále dolar opět vzhůru, kde se pak bude zuby nehty držet. Metafora s houpačkou je vcelku případná, protože dolar se na samém počátku prvního čtvrtletí odrazil ode dna a celý kvartál posiloval. Většinu druhého čtvrtletí se jej však investoři zbavovali. Jestli se budou věci vyvíjet podle našich očekávání, je možné, že čeká americké dolarové medvědy do konce 3. čtvrtletí ještě těžká cesta. Mezitím budou růst očekávání ohledně nových stimulů, a to nejen v USA, ale hlavně v Evropě, kde se blíží německé volby a rozhodování o další budoucnosti EU.
img

Budvaru stoupl zisk po zdanění o desetinu na 305 milionů Kč

12.07.2021 Budějovický Budvar zvýšil loni zisk po zdanění o necelých deset procent na 305 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb stouply o 0,4 procenta na 2,81 miliardy Kč, byly rekordní. Čistý obrat překročil druhým rokem po sobě tři miliardy korun. Ztráty v desítkách milionů Kč zaznamenal podnik kvůli gastro provozům, zavřeným při koronakrizi. Vyplývá to z výroční zprávy.
C:\fakepath\euro2.jpg

Evropská komise odloží plán na zavedení digitální daně

12.07.2021 Evropská komise (EK) odloží plán na zavedení digitální daně jako dalšího zdroje svých příjmů. Dnes to na tiskové konferenci v Bruselu uvedl její mluvčí. Komise návrh chtěla původně představit tento měsíc.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Skupina G20 podpořila společný postup proti nadnárodním firmám

11.07.2021 Skupina G20 včera při setkání v Benátkách podle očekávání podpořila společný postup proti nadnárodním firmám, které daní zisky v daňových rájích. Ministři financí členských zemí podpořili plán na globální minimální daň ze zisku ve výši 15 procent. V závěrečném prohlášení členské státy také varují před ohrožením globálního oživování ekonomiky novými variantami koronaviru a zmiňují potřebu zjednat spravedlivý přístup k vakcínám.
C:\\fakepath\\g20.jpg

G20 vyzve k dokončení globální daňové dohody do října

09.07.2021 Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 podpoří dohodu o minimální dani z příjmu právnických osob a budou usilovat o to, aby byly do října vyřešeny všechny otázky z navrhované globální dohody o zdanění firem. Vyzvou také, aby se k dohodě připojily i další země. Uvedla to dnes agentura Reuters. Ta se odvolává na návrh prohlášení, které má být zveřejněno v sobotu, na závěr dvoudenního ministerského zasedání v Benátkách.
img

500 korun za dítě, 300 korun k důchodu. Poslanci dnes zahajují schůzi, při níž mají jednu z posledních příležitostí před volbami uplatit voliče

07.07.2021 Dnes začíná červencová schůzce poslanecké sněmovny. Poslanci budou mít jednu z posledních příležitostí si dárky za peníze daňového poplatníka naklonit voliče. Vládní poslanci to zkouší před mimořádné navýšení důchodů nad rámec valorizace, opoziční koalice SPOLU by zase, v souladu s návrhem ČSSD, ráda nad rámec valorizace ke starobnímu důchodu přidala matkám speciální bonus 500 korun měsíčně navíc za vychované dítě.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

EK navrhne revizi zdanění energií, chce zdanit znečisťující letecké palivo

05.07.2021 Evropská komise vypracovala návrh minimálního zdanění znečisťujících leteckých paliv, informovala včera s odvoláním na dotyčný dokument agentura Reuters. Plán zapadá do klimatické strategie sedmadvacítky. Komise se chystá 14. července předložit revizi zdanění energií. Chce zdanit letecké palivo, které se dosud zdanění vyhýbá. Komise se k návrhu, který se před zveřejněním může ještě změnit, odmítla vyjádřit. Klimatickým cílem EU je snížit skleníkové plyny do roku 2030 ve srovnání se stavem v roce 1990 o 55 procent.
C:\fakepath\money.jpg

Celkem 130 zemí podpořilo dohodu o minimální dani ze zisku nadnárodních firem

02.07.2021 Většina zemí, které na on-line zasedání pořádaném Organizací zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) jednaly o globální minimální firemní dani, dnes podpořila plán sazby 15 procent. Informovala o tom agentura Reuters. Tato minimální sazba by podle OECD mohla celosvětové daňové příjmy zvýšit o přibližně 150 miliard dolarů (3,2 bilionu Kč) ročně.
img

Rozbřesk: Výsledky českých veřejných rozpočtů se zatím nelepší

01.07.2021 Průběžné výsledky hospodaření veřejného sektoru ukazují, že se situace zejména státních financí, které generují největší část schodku i dluhu, zatím ještě nevrací k normálu. Na konci prvního čtvrtletí roku se tak schodek veřejných rozpočtů prohloubil na necelých -10 % HDP, nebo jak uvádí statistický úřad na -8,8 % po sezónním očištění.
img

Poslanci dnes projednají extra navýšení důchodů o 300 korun, které mají zaplatit Facebook, Amazon, Apple. Zdanění technologických obrů ale stačit nebude, důchodový účet spadne do ještě většího deficitu

23.06.2021 Mimořádné navýšení důchodů nad rámec valorizace, které dnes odpoledne projednají poslanci, chce ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová financovat z digitální daně. Zejména američtí technologičtí obři jako Facebook, Amazon, Apple či Google (resp. jeho mateřská společnost Alphabet) by tak zaplatili navýšení penzí o 300 korun.
img

Ministři financí zemí V4 jednali o plánech obnovy a digitální dani

22.06.2021 Ministři financí zemí visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, dnes ve Varšavě jednali o plánech obnovy a podpory hospodářství po pandemii covidu-19 a o investicích. Dohodu o globální minimální dani navrženou skupinou nejvyspělejších zemí G7 uvítali, ale stále upřednostňují mezinárodní řešení na půdě Organizace zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva financí, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\g20.jpg

Reuters: G20 podpoří dohodu OECD o minimální firemní dani

22.06.2021 Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 na svém příštím zasedání 9. a 10. července podpoří dohodu, která stanoví globální minimální firemní daň, a vyzvou k dokončení technických prací, aby mohli v říjnu schválit rámec pro její zavedení. S odvoláním na návrh závěrečného komuniké to dnes uvedla agentura Reuters.
img

G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem

21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
img

Bezemisní ekonomika? Kdo nebude ekologický, své podnikání těžko udrží

17.06.2021 Zelená energetika, auta, zelené úvěry i potraviny. Celý svět stupňuje úsilí proti globálnímu oteplování. Evropská unie zpřísnila své klimatické cíle – do roku 2030 chce snížit emise skleníkových plynů o 55 procent a do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality. To vše si vyžádá významné změny a masivní investice v energetice, průmyslu, dopravě i službách. Shodli se na tom účastníci diskusního setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) s názvem Udržitelné podnikání jako cesta k bezemisní ekonomice.
C:\fakepath\cnb.jpg

Záznam ČNB: Silný růst cen bydlení je překvapivý v ČR i dalších zemích

15.06.2021 Silný růst cen bydlení i nově poskytovaných hypoték je podle členů bankovní rady České národní banky (ČNB) překvapivý. To přitom podle rady platí pro ČR i pro většinu vyspělých zemí. Zároveň se ale domnívají, že v následujících čtvrtletích s vysokou pravděpodobností růst zpomalí. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady ČNB 27. května k otázkám finanční stability. Podobně vyzněl již i záznam z jednání rady po projednání problematiky finanční stability loni v listopadu.
C:\fakepath\g7.png

Aktivisté kritizují dohodu G7 o minimální dani ze zisku nadnárodních firem

08.06.2021 Aktivisté bojující proti chudobě včera kritizovali víkendovou dohodu členů skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 na zavedení daně ze zisku nadnárodních firem v minimální výši 15 procent. Z dohody podle nich budou profitovat bohaté země na úkor chudých. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\Yellen.jpg

WSJ: Americká ministryně financí na jednání o minimální dani selhala

07.06.2021 Ministři financí skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se přiblížili - tedy alespoň oni si to myslí - novým pravidlům zdanění nadnárodních korporací. Když odhlédneme od toho, jak se vzájemně poplácávali po zádech a ujišťovali se, jak teď vyberou víc peněz a jak bude všechno spravedlivější, je jasné, že jejich dohoda je špatná pro ekonomiku, která se teprve zotavuje z pandemie. A zvlášť špatný výsledek je to pro Spojené státy. V komentáři k víkendové schůzce ministrů G7 v Londýně to napsala redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (7.6.2021)

07.06.2021 Páteční data z trhu práce sice pomohla akciovým indexům v USA uzavřít výše, ale normalizaci měnové politiky nepřiblížila. Americký dolar zakončil týden mírně silnější a ropa otestovala 70 dolarů za barel. BTC zůstává pod tíhou nerozhodného sentimentu.
img

Země G7 dojednaly minimální podnikovou daň, cílí i na technologické obry. Globální dohoda však může být obtížná, země jako Irsko přijdou o velké peníze

06.06.2021 Ministři zemí skupiny G7 se na svém dvoudenním londýnském jednání, jež skončilo včera, přelomově dohodli na principu boje proti daňovým rájům a současně na principu boje za geograficky vyváženější zdanění velkých technologických firem, jako je Amazon nebo Google.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
C:\fakepath\dolary.jpg

Nadnárodní společnosti často platí ze zisků jen minimální daně

06.06.2021 Výběr informací o zdaňování největších světových firem (členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli na zavedení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent):
C:\fakepath\graf global.jpg

Zdroje: Zástupci G7 se blíží dohodě o minimální dani ze zisku globálních firem

06.06.2021 Ministři financí skupiny nejvyspělejších zemí G7 se blíží dohodě ohledně minimální daně ze zisku globálních firem, která by měla být - jak navrhovaly Spojené státy - 15 procent. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Podle německého ministra financí Olafa Scholze zástupci G7 dohody dosáhnou dnes nebo v sobotu.
img

Země G7 dojednávají mezinárodní podnikovou daň, Česko může získat miliardy

06.06.2021 Ministři zemí skupiny G7 se na svém londýnském jednání, jež dnes pokračuje druhým dnem, blíží k přelomové dohodě. Již včera se rámcově dohodli, že podpoří zavedení minimální podnikové daně ve výší minimálně patnácti procent. Toto ujednání představuje základ pro širší mezinárodní dohodu, která by ukončila po několik desetiletí trvající „závod ke dnu“, kdy se jednotlivé země předhánějí v postupném snižování podnikové daně. Činí tak proto, aby na své území přilákaly nadnárodní firmy a investory.
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí G7 zahájili schůzku, kde proberou i minimální globální daň

04.06.2021 V Británii začala dvoudenní schůzka ministrů financí skupiny nejvyspělejších zemí G7, která se mimo jiné věnuje daním. Jde o první podobné setkání, které se koná osobně, zatímco ta dosavadní se za poslední rok vinou pandemie konala virtuálně. Ministři se budou snažit načrtnout obrysy dohody, která by stanovila minimální daň ze zisku globálních firem - podle Spojených států by mohla činit 15 procent. Evropské země chtějí, aby se dohoda týkala i všech velkých technologických firem z USA, nejen Facebooku, Amazonu či Googlu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | VIP zóna | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Floating | Floor | Forward | Futures | Fúze | G7 | GAAP | Grafy | HFT | Hedge Fund | Hedge | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Opening bell | P/E | Penzijní fond | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Psychologie tradingu | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | London Stock Exchange | Uvolnění měnové politiky | News trading | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Algo trading | Money-Management | High frequency trading | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Forexový trader | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Hazardní hry | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Google | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bitcoin peněženka | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | CFD akcie | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Co je bitcoin | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Daňové přiznání | Day trading | Devizové trhy | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Evropská banka | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Investiční účet | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | J&T | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak nakupovat akcie | EBay | Jak těžit Bitcoin | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurs eura | Kurz bitcoinu | Kurz USD | Kurz zlata | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodujeme | Ocenění akcií | Online kurzy | Online obchodování | OTC trh | Pasivní příjem | Patria Online | PayPal | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Světové měny | SWIFT | Těžba bitcoinů | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Zdanění výnosů | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zůstatek na účtu | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | Backtestování | Rozkolísanost trhu | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Buy | Centrální depozitář | CEPS | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Free float | Indie | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Redukce | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Akcie na majitele | Akciová společnost | Hlavní trh | Kmenové akcie | P/E Ratio | Zaknihované akcie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Investiční téma | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Mentoring | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Penny stocks | Commodities | Currencies | Currency | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | The Sunday Times | NATO | Cantor Fitzgerald | Agentura AP | Barrick Gold | Forex asistent | Insider informace | On-line kurzy | Reporty | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Erste Bank | Kurz české měny | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Yahoo Finance | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | SEB | KBC | BlackRock | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Futures kontrakty | Golden Gate CZ | Milionáři | Opční bariéry | Institucionální objednávky | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Televize Sky News | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Britský ministr financí | Růst akcií | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Cenový boom | Ropné společnosti | Ropná společnost | Specifika kontraktu | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Depozitní sazba ECB | Obchodování na newyorské burze | Globální krize | Francouzská ekonomika | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Globální obchod | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Historické rekordy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | TTIP | Výnosy | Měnové stimulace | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Investiční plány | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Monopoly | Aktuální cena | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Backtestování AOS | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Burzovně obchodované fondy | Audi | Bitfinex | Politico | IHS Markit | TPG Capital | ex | Purple Trading | MUFG | Bitstamp | Interbank VIP indikátor | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Daňové změny | Intradenní obchody | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Goldenburg Group | BHS | Breakout Trader | Benjamin Graham | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Profesionální tradeři | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Nejpopulárnější kryptoměny | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | Úřad pro finanční služby | Jan Dvořák | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | ETH/USD | Bitcoin futures | Investiční nástroj | ETH | ETC | GDAX | Capitalinked | Radim Dohnal | Nemovitostní fondy | Mineři | Fincentrum | XBT | Inteligentní investor | Oxfam | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Pin Bar strategie | Těžba kryptoměn | Crypto | RoboMarkets | Krypto burzy | Nákup digitálních měn | Krypto aktiva | Burzy kryptoměn | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | BTC/EUR | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Globální akcie | Spotové obchodování | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zonky | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Růstové akcie | Forexové páry | Kryptoburza | Obchodní válka | Členové Evropské unie | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Čínské měny | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | FAANG | Toky investic | Full-time trader | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Ether | Obchodování akcií | IPO kalendář | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Globální investoři | Finanční skupina | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | Roční výnos | Vývoj kurzu bitcoinu | Goldenburg Group Ltd | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Posilování české koruny | Starteepo | Daňové reformy | Růst zisků | Anticyklické akcie | Poradci Bílého domu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Bankomaty | Centrální depozitář cenných papírů | Český miliardář | Financial Times (FT) | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Transakční poplatky | Majetek | The Wall Street Journal | SABIC | NDRC | Klasické peníze | WEF | Obchodovat s akciemi | FCC | Otevřené obchody | Vysoké zisky | Analytici z Wall Street | Dluh vlád | Profesionální trader | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Akcie Boeingu | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Akcie marihuany | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Plánované obchody | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Zákaznická podpora | Vyjádření analytiků | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Akciové futures | CNY | České HDP | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Boris Johnson | BrandZTop | Riziko recese | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Americké společnosti | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Zhodnocení financí | Býčí výhled | Medvědí výhled | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | GBTC | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Digitální aktiva | Prodej na krátko | Konglomerát | Intradenní trader | Raiffeisen Bank International | Komoditní obchody | Bohatí | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Tisk peněz | SAB Finance | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Výše dividendy | Poptávka po ropě | Thomas Cook | UCITS | Manipulace s akciovým trhem | Finanční údaje | Snížení daní | iShares | Energetické firmy | Vyzkoušet si trading | ESG | Investujte do akcií | Akcie roku | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Odhady ČNB | Očekávaný růst | Vývoz ropy | Nová makrodata | Nízké daně | Cena akcie | Očekávané Earnings | Tomáš Rozehnal | Patrik Polák | Nová měna | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | Huawei | Digitalizace | Střadatelé | New Deal | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Majoritní akcionář | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Analytik portálu | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Algo | Banka Trinity | Trinity | FCM bank | Radomír Lapčík | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Indigo | Objem | Evropské firmy | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Přístup do VIP zóny | Společnost SAB Finance | SAB Finance a.s. | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Inflace v říjnu | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Přijmout euro | Spojené státy a Čína | CETA | UCITS ETF | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | EXANTE | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Záznam ČNB | Inflace ČNB | Technické analýzy | Tesla Elon Musk | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | USA a Čína | Pravděpodobnost úspěchu | Jakub Hodan | Týdenní zpráva | Růst cen | Zůstatek | Studie | BAKKT | Zavedení digitální daně | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Nejistota na trzích | Obchodní spor | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Úvěrové produkty | Ceny amerických akcií | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Rozdělení zisku | Pohyby kurzu | Domácí měny | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | Macquarie Asset Management | AFP | Oblast supportu | Předseda Evropské komise | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Wüstenrot | EET | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Podíl v automobilce | Na burze | Nabídka Aramco | CBDC | Impuls | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Africký mor prasat | Africký mor | Position sizing | Další rozvoj | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Digitální věk | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Kotační výbor | Ranní komentář | Cena za akcii | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Goldenburg | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Akcie Yahoo | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Akciové korporace | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Optimismus investorů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | Disney | Tým RoboMarkets | TASS | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Boháči | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | První obchod | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Stratég | Přelom roku | Miliardy korun | Demokratické strany | Zájem o rizikovější aktiva | Americká politika | Události v ČR | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Shortování akcií | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Akcie s vysokými dividendami | Hospodaření | Placení daní | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Reakce eura | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Odškodné | Internetoví giganti | Netflix | Inovace | List Financial Times | Dobrá data | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | O2 | Středoevropské měny dnes | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | INR | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Úkoly a cíle | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Inflace v prosinci | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Velké firmy | Ceny energií | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Denní volatilita | Prognózy ČNB | Parabolický vývoj | Komunikace | HN | Základ daně | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Davos | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Vlastní digitální měny | Firma Avast | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Všeobecné volby | Anglie | Internetové monopoly | Trhy | Spravedlivější zdanění | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | WHO | Dnešní PMI | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | American Express | Rating České republiky | Většinový podíl | Reakce investorů | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Penzijní systém | Důchody | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Zdanění bohatých | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Výdaje | Platit daně | Daňové záležitosti | Finanční úřad | Daň z příjmu | ETH/BTC | Kiwi.com | Tenza | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | SEC | America first | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Co je IPO? | Americké ekonomiky | Průměrná cena | NFP data | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Institucionální trading | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | GEM | Ministerstvo financí ČR | Americký PMI | Společnost Berkshire Hathaway | Nejvýraznější ztráty | Prudký propad | Investice do realit | Dopad koronaviru | FinTech akcie | Střední podniky | Ekonomické recese | Výroba v Číně | Index aktivity | Největší ztráty | Fungování finančních trhů | Průměrná mzda | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Obrovské ztráty | Volatilita na finančních trzích | Rozpočtový balíček | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Solidarita | Průmyslová výroba v Číně | Vládní představitelé | Další vývoj | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Členové bankovní rady | Největší pády | Domácí data | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Posílení ekonomiky | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | New York Times | Gazprombank | Odhad inflace | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Ekologické organizace | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Další pokles | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MPO | MF | Náhrady mezd | Podat daňové přiznání | Daňové povinnosti | Američtí senátoři | Senátorka | Komentátor | Pravidla EU | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Rozpočet Německa | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Úřad práce | Zdraví ekonomiky | Enormní zájem | Spoření | Uložení svých peněz | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Axios | Další růst | Růst | Město New York | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | VIP indikátory | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Izrael | Fiat Chrysler | Riziko inflace | Air Bank | Equa Bank | MALL | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | Deficit veřejných financí | British Airways | Letecká společnost | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Otázka za miliony | Koronakrize | Zelené energie | Změny sazeb | Podíl na trhu | Afrika | WFP | FAO | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | DPH | Mexiko | Úročení vkladů | Eni | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Společnost Saxo Bank | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Veřejný sektor | Devizové rezervy České národní banky | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Ministři | Ekonomické oživení | Chřipka | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Pákistán | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Emitenti | Mluvčí EK | Daniel Ferrie | Více peněz | Postoj investorů | Valná hromada ČEZ | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Restart ekonomiky | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Očekávaný zisk | Růst daní | Malé podniky | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | Americké produkce | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Největší ekonomika eurozóny | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Evropské indexy | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Joe Biden | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Lucembursko | Data z trhu práce | 3M | Automobilka Ford Motor | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Bitcoin dnes | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Zaměstnanci | Robert Holzmann | Dopravci | Dividendové ETF | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Oddlužení | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | HashRate | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | ETN | Alternativní taxislužby | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Američtí regulátoři | Patrik Tkáč | O2 CR | Dluhy | Toyota Motor | Společnost Avast | Členské státy | Vrácení daně | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Propad daňových příjmů | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Konsorcium | Levné peníze | Sunday Times | Vakcína | Sektor služeb | Velké peníze | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Marek Brávník | Manažeři | Návrh dividendy | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | Podnikatelské aktivity | Americká média | Biotechnologická společnost | Renault | Americká obchodní komora | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Investment management | Ekonomické zotavení | Technologické centrum | OKD | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Soběstačnost | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Výrobce aut | Nissan | Průraz | František Bostl | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Bývalý prezident | Soubor pravidel | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Dluh USA | Státní kasa | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Portugalský ministr financí | Index Nasdaq Composite | Národní rozpočtová rada | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Canopy Growth | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Investice do infrastruktury | Plán investic | Rozsáhlé investice | Nestlé | Sanofi | CapitalPanda | Jozo Perić | Agrofert | Propad cen | Britské maloobchodní prodeje | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | 100 procent HDP | Per rollam | Covid | Internetové bubliny | Americké technologické firmy | Technologické firmy | ZIL | Cardano | Vyšší daně | Představenstvo | Finanční ústavy | Výhled hospodaření | Restrukturalizace | Druhá vlna | Firma ČEZ | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Ministryně hospodářství | Práce z domova | Mimořádná valná hromada | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Fintech společnosti | Den obchodování | Dostupnost bydlení | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Akcie Coca-Cola | Medtronic | Ukrajinský parlament | Situace na trhu práce | Fond obnovy | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Ceny emisních povolenek | Úspěchy | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Dluh státu | Verizon Communications | Kolísání cen | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | PlanB | Dlouhodobé výsledky | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Zakladatel Amazonu | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Byty v Praze | Výše daně | Model 3 | Životní úroveň | Porušení pravidel | Forward guidance | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | Nikl | Čínská společnost | Největší firmy | Důvěra | Velké technologické firmy | Indonésie | Slabý dolar | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Výhled veřejných financí | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | NYT | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Worldometers | VHM | Capital.com | Pandemická situace | Marks & Spencer | Hnojiva | Upozornění na rizika | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Počet akcií | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Airbus Group | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Zhodnocení akcií | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Měnová politika Evropské centrální banky | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | P/E poměr | Transparentnost | Inspirace | Větší zdanění | Vakcína proti koronaviru | Dolarové úrokové sazby | Prognóza Ministerstva financí | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Snížení emisí | Bloomberg Intelligence | Korporátní daň | Budoucí vývoj | Program Antivirus | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Plynovody | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Počet úmrtí | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Digitální euro | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Vinci | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Španělská centrální banka | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | NextEra | Energetický sektor | Vyjádření premiéra | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Dohoda o digitální dani | Ceny bytů | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Masivní investice | Walgreens | Dopady amerických voleb | Jack Dorsey | Akciové portfolio | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Příležitosti k obchodování | Chování ceny | Množství peněz | Mluvčí Bílého domu | Platby v kryptoměnách | Volby USA | Volby USA 2020 | Bidenova politika | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Epidemické situace | TPG | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | JPM | Reálný HDP | První obchodní den | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bidenovo vítězství | Moneta | Plošná karanténa | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Co je dividenda? | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | Cisco-Systeme | JP Morgan Chase | Cardinal Health | VF Corporation | W.W. Grainger | Hormel Foods | Abbott Laboratorien | Beckton Dickinson | BDX | ABT | HRL | GWW | MDT | VFC | JNJ | CAH | ABBV | Nejlepší dividendové ETF | Nevýhody dividendových strategií | Výhody dividendových strategií | Dividendové strategie v praxi | EP Global Commerce (EPGC) | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Výhra Bidena | Úspěšní tradeři | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Klesající dolar | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Exekutivní příkaz | Akciové investování | Blockchainové technologie | Obsah VIP zóny | Cena bitcoinu dnes | Producent ropy | Spotřební daň z nafty | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Stock Spirits | Výdělky | Nové IPO | Daňový balíček | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Životní prostředí | NextEra Energy | Dluhopis Republiky | Investice do vody | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | TABAK | Lego | Očkování | Antigenní testování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Tony Christoforou | CMI | EC Investments | Trumpova vláda | Fiskální balíček v USA | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Analýza BTC/USD | Stock Spirits Group | P2P | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | SOLEK | Zvýšení těžby | Vývoj německé ekonomiky | DOT | Společnost Tesla | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Salutem | Salutem Fund | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | Držení pozice | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | CRON | ACB | MJ | Efekt na trhy | Inaugurace | Situace na trhu | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | Vakcína proti covidu | Polská společnost | SABFG | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Přerozdělení bohatství | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Express | Bilanční suma | Tržní ceny | Bidenovy návrhy | Jen Psakiová | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění | Tencent Holding | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | Dynamický růst | Automobilka Tesla | Grow Pharma | Supercyklus | Daňové zvýhodnění | Humana | Předpověď ceny | Coinswitch | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Předpověď ceny akcií | Konopný průmysl | Canopy Growth (WEED) | WEED | Akcie společnosti Tilray | Předpověď akcií Tilray | Předpověď akcií | Obchodování akcií TLRY | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Kupování akcií | Pákový efekt CFD | Aurora Cannabis (ACB) | Cronos Group (CRON) | APHA | Aphria (APHA) | Akcie společnosti Aphria | Celosvětové zadlužení | V4 | FinTech akcie 2021 | Vlad Tenev | Porušení zákona | MXN | ZAR | Očkovací program | Air | Celosvětová poptávka | ETF u Purple Trading | Sektorové akciové portfolio | Globální akciové portfolio | Konzervativní portfolio | Dynamické portfolio | Nabídka ETF | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Riziková prémie | Admirals | Technologické podniky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | ČSA | Investice společnosti | Těžby kryptoměn | Nový americký prezident | Dnešní videokomentář | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Platební prostředek | PPF Group | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | Jobs Plan | Daň pro korporace | Globální daňové dohody | Daňové dohody | Korporátní daně | Veřejný rozpočet | Veřejný rozpočet Německa | EDF | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Výnosy z investic | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | GE Renewable Energy | Eurokomisař pro ekonomiku | Zátěžové testy | Krypto trh | Valná hromada společnosti SAB Finance | Cigarety | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | PPF Real Estate Holging | Mansell Overlook | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Techy | Internetové společnosti | Cena emisních povolenek | DOGE | Tempo ekonomického růstu | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Pandora | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Praní peněz | Výrazná inflace | Indická centrální banka | Plán obnovy | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | cTrader Purple Trading | Turów | Colt Canada Corporation | Akvizice Coltu | Ochrana investorů | Dopad na finanční trh | Renata Kellnerová | Oslabení | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Zisk za období po zdanění | Aktualizace výhledu | Akvizice Colt | Navýšení důchodů | Zdražení nemovitostí | Zdanění komerčních nemovitostí | Data z trhu práce USA | Tax Observatory | Studie EU Tax Observatory | Studie EU | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Země OECD | Eurodad | Nevládní organizace | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Platidlo | Primark | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Zdanění firem | Globální zdanění firem | Akcionáři Monety | Ministři financí zemí V4 | Regulační úřad | Nový cyklus | ČD-Telematika | České dráhy | Index podnikatelské nálady | Společnost SAB | UBI | Den daňové svobody | Obchodní výsledky | Životní pojišťovny | Výplata dividendy | Energetická společnost ČEZ | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Dodavatelský řetězec | Technologie | Zdanění energií | Zdanění znečisťujících leteckých paliv | Klimatické strategie | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Daně na energetické produkty | Letecké palivo | Lety v Evropské unii | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Globální daň | Nová pravidla pro globální daň | Členové skupiny G20 | UST | Plán na zavedení digitální daně | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Národní pivovar | Výše odpisů | Zvýšení produkce | Výstav | Tempo zdražování | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | USA inflace | NortonLifeLock | Odvětví | Kryptoaktiva | Divize | Načasování | Varianta delta | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON ČR | EG.D | E.ON Energie | E.ON Distribuce | Klíčové společnosti | Guidance | Letiště Praha | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Daňový poplatník | Dřevo | Technické znalosti | Chování | Vnímání | Interpretace | Předseda správní rady | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Barcelona | Čínští výrobci | CVC Capital Partners | CVC | Drahota | Aktuální prognózy | Rozpočtové příjmy | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Klíčové makroekonomické ukazatele | Saldo fiskálního rozpočtu | Úroveň dluhu | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Tokeny | Očekávaná inflace | SpaceX | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Americká ministryně financí | Funkční období | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | David Vagenknecht | Milan Teplý | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Společnosti | Protocol | Národní měny | Opatření | Dna | Prazdroj | Program hnutí ANO | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Volby v Německu | NFT | Valná hromada SAB Finance | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Brian Armstrong | Althea Spinozzi | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Zdanění prázdných bytů | Grattan Brendan Coates | Los Angeles | Obyvatelé Los Angeles | Byty duchů | Strategic Actions for a Just Economy | Joe Donlin | James McIntyre | Kennedy Stewart | Česká společnost | Lagardere | Etherea | České aerolinie | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Růst sazeb ČNB | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | P/B | Jaroslav Haščák | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Telecom | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Těžby Bitcoinu | Pandora Papers | Nová vláda | Češi | Bohemia Energy | Představitelé G20 | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | Snížení schodku | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Robert Habeck | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Dceřiná firma | Fialova vláda | Odhad vývoje veřejných financí | Rozvrat státních financí | Aktuální prognóza ČNB | Aktuální prognóza | Zadlužení v % HDP | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Příjmy z kryptoměn | Společnost | Udržení ziskovosti | Tým InstaForex | ProStream | Finanční skupina SAB Finance | Skupina SAB Finance | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Raketový růst | Alpha Impact | Hayden Hughes | Čínská Národní rozvojová a reformní komise | Vědecký pokrok | Družba | Bidenův investiční balík | Investiční balík | Povinné očkování | TIM | Pozemky | Vladimír Štěpán | ENA | Společnost innogy | Innogy | Akcie Meta | Booking | Změny klimatu | Nová německá vláda | Evropská politika | Zahraniční politika | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | Zavedení digitální měny | Těžařská společnost | | Výhled české ekonomiky | Vojtěch Boháč | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Akcionáři společnosti | Akcionáři společnosti Shell | Globální emise | Emise uhlíku | Globální emise uhlíku | Letadlo | Technická rezistence | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Focus | Těžební společnost | Podíl na daních | Společnost Smartwings | Dlouhodobé trendy | Získané peníze | Uniper | Miliardy USD | Situace v Kazachstánu | Ruský plyn | MEXC | Těžby bitcoinů | Hashrate | Hry | Upravený zisk | Real Estate | Válka na Ukrajině | Shell Plc | Royal Dutch | Třídy akcií | Zdanění při výplatě dividend | ABP | Snížení daně z amerických dividend | Snížení daně | Michael Kopta | Michael Kopta z XTB | W-8BEN | Daně z amerických dividend | Daňová sazba | Vyplnění formuláře W-8BEN | Formuláře W-8BEN | Nirmala Sítarámanová | Finanční rok | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | ALUMINIUM | Ivo Lukačovič | Ukazatel EBITDA | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Jak zdanit kryptoměny | Příjmy z prodeje kryptoměn | Danit kryptoměny | Kryptokalkulačka | Kryptosměnárny | Nehmotný movitý majetek | Movitý majetek | Simplecoin | Cointracker | CryptotaxCalculator | Koinly | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Zelená dohoda v současné podobě | Zelená dohoda | Green Deal | Zelená dohoda pro Evropu | Michal Macenauer | EGÚ Brno | EGÚ | Ministerstvo financí Ruské federace | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Ukončení války | Bojkot | Řetězec | Řetězce | Kryptosektor | Představenstvo společnosti | Zákon o kryptoměnách | S2F | Stock-to-Flow | Stock-to-Flow (S2F) | Vzestupný trend | Technický výhled trhu | Do Kwon | Luna Foundation Guard
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Zbytečné ztrátové obchody
Zbytečné ztráty
Zbývající akcie
Zcash
ZCash-Global
Zcash (ZEC)
Z/C/H Legal
Z cizího krev neteče
Z.com
Z.com Trade

Následující klíčová slova

Zdanění bank
Zdanění bohatých
Zdanění digitálních služeb
Zdanění energií
Zdanění firem
Zdanění investičních příjmů
Zdanění komerčních nemovitostí
Zdanění milionářů
Zdanění nadnárodních společností
Zdanění prázdných bytů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít