Čtvrtek 18. srpen 2022 19:23
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy forex
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Zdanění

img

Válečná daň, kterou zvažuje zavést Fialova vláda, je jen druh sektorové daně. Sektorovou daň na více odvětví měla v programu jen KSČM, není slučitelná se svobodným trhem

14.08.2022 Daň z neočekávaného zisku, nově takzvaná válečná daň, je jedním z typu sektorové daně. Sektorovou daň na více odvětví měla před volbami v programu jediná ze stran, a to KSČM. Nepřekvapí tedy, že to je daň, která není slučitelná s opravdu svobodným trhem. Nad rámec běžného zdanění totiž zdaňuje selektivně vybrané firmy. Selekci provádějí politici. A je jedno, zda selektivně vyberou celá odvětví neboli sektory, nebo zda ukážou jen na vybrané firmy, třeba i z více odvětví. V obou případech se budou rozhodovat na základě subjektivního názoru, a to je právě kámen úrazu. Protože politik nikdy nemůže určit, do jaké míry je zisk neočekávaný. A zda je mimořádný natolik, že by měl být zdaněn nad rámec běžného. V tržní ekonomice nic jako neočekávaný zisk ani neexistuje. Sektorová nebo válečná daň jsou jen projevem nebezpečné libovůle politiků, určité arogance moci halené do hávu solidarity. Je to vlastně svévolné a selektivní postátňování a zabavování soukromého majetku firem a či jejich akcionářů.
img

„Válečná daň“ je jen jiné označení pro sektorovou daň. Fialova vláda ji chce novým názvem marketingově prodat veřejnosti, i když stále jde o porušení slibu voličům a o vykrádání KSČM

10.08.2022 Fialova vláda nově uvádí, že zvažuje zavedení takzvané válečné daně. To je však jen jiné označení pro daň z mimořádného či také neočekávaného zisku. A tato daň je jedním z typu sektorové daně. Sektorovou daň na více odvětví měla před volbami v programu jediná ze stran, a to KSČM.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý ministr financí chce kvůli inflaci lidem snížit daně o 10 miliard eur

10.08.2022 Němci by v nadcházejícím roce mohli na daních ušetřit asi 10 miliard euro (244,3 miliardy Kč), z čehož by těžilo na 48 milionů lidí. Dnes to oznámil německý ministr financí Christian Lindner, který představil své plány na vyrovnání dopadů vysoké inflace. Další výhody budou mít rodiče s dětmi, neboť Lindner chce navýšit plošné příspěvky na děti.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Sektorová daň pro banky či energetické firmy je ekonomický nesmysl

09.08.2022 Zavedení sektorové daně pro banky či energetické firmy je ekonomický nesmysl, shodli se analytici oslovení ČTK. Diskuse se podle nich vede spíše o dočasné dani z nadměrných zisků, kterou by s výhradami akceptovali. Ovšem ta podle nich těžko vyřeší problém českých veřejných financí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Stát může lidem s energiemi pomoci prostřednictvím dividendy ČEZ

09.08.2022 Stát může podle analytiků využít vysokého zisku energetické společnosti ČEZ k pomoci lidem s vysokými cenami energií prostřednictvím dividendy. Stát by tak mohl podle některých získat více peněz než zavedením mimořádného zdanění. Oslovení analytici to dnes řekli ČTK. Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní výnosy vzrostly o 21 procent na 130,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl meziročně o 27,7 miliardy Kč na 59,3 miliardy Kč a podle skupiny byl ovlivněn mimo jiné enormním růstem cen komodit na velkoobchodních trzích.
img

Úsporný tarif je třeba zúžit na ty skutečně potřebné, ušetřit tak lze minimálně 25 miliard korun. Ratingové agentury pak budou v hodnocení Česka přívětivější

07.08.2022 Důvěra lidí ve Fialovu vládu je na bodu mrazu. Po zhruba půlroce jejího působení jí věří jen 28 procent veřejnosti. Tak nízká byla důvěra v předchozí Babišovu vládu jen jednou, loni v červnu, kdy společnost frustrovala další vlna covidu. Nyní však covid lidi prakticky neomezuje, ani v cestování, ani jinak. Také ekonomika je proti covidovému roku 2020 „v pohodě“. Tehdy se propadala o 5,5 procenta, což byl rekordní pokles v celé historii Česka, jenž dokonce předčil „sesuv“ z roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Letos ekonomika nebude padat, poroste – nejpravděpodobněji o dvě procenta, příští rok pak dokonce o více než dvě procenta.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Stanjura: O možné dani z neočekávaného zisku by se mělo rozhodnout do 10. září

04.08.2022 O možném zavedení daně z neočekávaného zisku by se mělo rozhodnout do 10. září, řekl včera večer ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v České televizi (ČT). Příjmy z daně, která by se mohla týkat bank nebo energetických firem, by mohl jít třeba na kompenzace vysokých cen energií, dodal.
C:\fakepath\cez.jpg

Analytici: Za poklesem ceny akcií ČEZ jsou vládní úvahy o dodatečném zdanění

02.08.2022 Za současným poklesem ceny akcií energetické společnosti ČEZ stojí vládní úvahy o tom, že zvýšené zisky firmy by mohly být dodatečně zdaněny. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Tento možný krok vlády většina expertů považuje za chybu. Od začátku roku na vrchol, který byl 9. června, přidaly akcie ČEZ na pražské burze 47 procent, od té doby ale odepsaly 18 procent, vyplývá z dat burzy.
img

Matka České spořitelny vyzývá Fialovu vládu, aby nezaváděla daň z mimořádného zisku. Špatná zkušenost z orbánovského Maďarska varuje

01.08.2022 Mateřská společnost největší české banky dle počtu klientů, České spořitelny, dnes podle agentury Bloomberg vyzvala vlády zemí střední a východní republiky, včetně Česka, aby nezaváděly daň z mimořádných zisků.
img

Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi

01.08.2022 Po osmi měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a na hledání úspor. Sází na to, že podstatnou část dluhu za něj splatí občané vysokou inflací a znehodnocením měny. A není to sázka nerealistická.
img

Daň z mimořádného zisku, kterou chce zavést Fialova vláda, je výpalným, je to populismus orbánovského typu. Problém schodkových veřejných financí neřeší

31.07.2022 Fialova vláda si mediálně připravuje půdu pro zavedení daně z neočekávaného nebo také mimořádného zisku. Premiér Fiala v rozhovoru pro deník Právo včera její zavedení nevyloučil. Podobně se vyjadřuje také ministr financí Zbyněk Stanjura. Daň by se nejpravděpodobněji měla týkat energetických firem a nejspíše také bank.
img

Pražská burza dnes klesala, nedařilo se bankám a Avastu

29.07.2022 Pražská burza v závěru týdne klesala, index PX dnes oslabil o 0,4 procenta na 1233,56 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie Komerční banky a Moneta Money Bank, nedařilo se ani technologické společnosti Avast. Rostla naopak hlavně Erste Bank. Aktivita na trhu byla vysoká, celkový zobchodovaný objem přesáhl jednu miliardu korun. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Globální změna firemních daní by mohla být v platnosti od roku 2024

12.07.2022 Největší revize mezinárodních daňových pravidel za poslední generaci by mohla vstoupit v platnost v roce 2024. Uvedla to Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Cílem změny, nad kterou OECD dohlíží a na které se dohodlo loni téměř 140 zemí, je zohlednit nástup velkých digitálních společnosti jako Apple a Amazon, které mohou účetně vykazovat zisky v zemích s nízkými daněmi.
C:\fakepath\trader-11072022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.07.2022 1) Investoři v letošním roce vybrali z dluhopisových fondů zaměřených na mladé trhy už 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Čistý odliv je tak nejvyšší za posledních nejméně 17 let. S odvoláním na údaje shromážděné společností JPMorgan to uvádí list Financial Times (FT). Zpráva je další ukázkou toho, jak zpřísnění měnové politiky v rozvinutých zemích a válka na Ukrajině vyvolaly odliv z této třídy aktiv.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Správa u obchodníků s kryptoměnami našla chyby ve zdanění za stovky milionů

11.07.2022 Finanční správa zjistila u obchodníků s kryptoměnami za roky 2019 a 2020 špatné zdanění příjmů za stovky milionů korun. Někteří daň z příjmů plynoucích z transakcí s kryptoměnami nepřiznali či neodvedli. Kontroly obchodníků s kryptoměnami budou nadále pokračovat. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí Generálního finančního ředitelství Hana Baráková.
C:\fakepath\US_00_00_1.jpg

USA vypoví smlouvu s Maďarskem z roku 1979 zamezující dvojímu zdanění

10.07.2022 Spojené státy vypoví smlouvu s Maďarskem z roku 1979 zamezující dvojímu zdanění. Důvodem je rozhodnutí Budapešti zablokovat v Evropské unii zavedení nové globální minimální sazby daně z příjmu právnických osob ve výši 15 procent. Oznámilo to americké ministerstvo financí.
img

Vicepremiér Jurečka chce zvýšit daně lidem. Vláda by měla jeho návrh odmítnout s soustředit se na to, co slibovala – realizaci úspor

10.07.2022 Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marián Jurečka navrhne vládě více zdanit lidi s vyššími příjmy. Uvádí to v dnešním rozhovoru pro deník Právo. Je podle něj třeba vyžadovat solidaritu nejen od firem, ale také od jednotlivců. V případě určitých firem se vláda podle nedávných slov ministra financí Zbyňka Stanjury nebrání diskusi o mimořádném zdanění nad rámec toho stávajícího.
img

Pražská burza počtvrté po sobě klesla, index PX ubral 0,44 procenta

04.07.2022 Pražská burza počtvrté po sobě klesla. Index PX ubral 0,44 procenta na 1212,59 bodu. Víc než 3,5 procenta ztratily akcie energetické společnosti ČEZ, o víc než šest procent spadly cenné papíry zbrojovky Colt CZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna mírně oslabila k euru a posílila vůči dolaru.
img

Agrofertu loni stouply tržby o 15 pct na 184,8 mld. Kč

01.07.2022 Koncernu Agrofert loni meziročně stouply konsolidované tržby o 15 procent na 184,8 miliardy korun. Zisk po zdanění stoupl na 5,8 miliardy korun ze 3,8 miliardy Kč v roce 2020. Za růstem tržeb je podle holdingu hlavně zvýšení prodejních cen v chemickém segmentu v reakci na významné zvýšení vstupních nákladů a za růstem zisku hlavně zlepšení hospodaření v segmentech chemie a zemědělství. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil mluvčí koncernu Pavel Heřmanský.
img

Akcie na pražské burze během týdne výrazně oslabily o 5,5 procenta

01.07.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne výrazně oslabily. Index PX klesl o 5,5 procenta na 1217,9 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší růst zaznamenaly opět akcie Pilulka Lékárny. Nejvýraznější pokles naopak postihl cenné papíry skupiny ČEZ. V předchozím týdnu akcie na pražské burze klesly o 0,2 procenta.
img

Fialova vláda přebírá zásadní část programu ČSSD a KSČM: hodlá porušit klíčový volební slib a zvyšovat daně. Rezignuje na hledání úspor, které slibovala

01.07.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura dnes definitivně potvrdil, že vláda hodlá porušit svůj klíčový slib, totiž slib nezvyšovat daně. Žádná diskuse o zvedání daní není podle něj v tuto chvíli tabu.
C:\fakepath\trader-30062022-31-zm.jpeg

České akcie podle indexu PX v 1. pololetí ztratily 12,22 procenta

30.06.2022 České akcie podle indexu PX za prvních šest měsíců roku letošního roku ztratily 12,22 procenta. Během června oslabily o 4,44 procenta a poslední den v měsíci PX uzavřel na 1251,75 bodu. ČTK to řekl analytik Wood & Company Vojtěch Boháč. Nejvíce ztrácely akcie bank, naopak výrazně posílily akcie ČEZ.
img

Pražská burza po pondělním poklesu posílila, ČEZ smazal část pondělních ztrát

28.06.2022 Pražská burza po pondělním poklesu dnes posílila, index PX vzrostl o 2,62 procenta na 1 293,09 bodu. Energetická společnost ČEZ smazala část svých pondělních ztrát a posílila o 4,4 procenta na 1091 korun. Dařilo se i finančnímu sektoru. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
img

Akcie ČEZ včera spadly nejvíce za osm let, podnik přišel o 70 miliard své hodnoty, a to jen kvůli špatné komunikaci vláních stran. Dnešní valná hromada rozhodne o dividendě, jež asi bude zbytečně nízká

28.06.2022 Akcie ČEZ se včera během obchodního dne propadaly nejvýrazněji za celé období od května 2014, tedy za více než osm let. V jednu chvíli klesaly až o 14 procent. Nakonec obchodování uzavřely s propadem zhruba jedenáctiprocentním. I tak to znamená, že ČEZ přišel během jediného obchodního dne o 70 miliard své tržní hodnoty.
img

Pražská burza výrazně oslabila, PX táhl dolů ČEZ, který dnes odepsal 11 pct

27.06.2022 Pražská burza v úvodu týdne výrazně oslabila, index PX klesl o 2,18 procenta na 1260,11 bodu. Níže index naposledy uzavíral v první polovině března. Dolů ho dnes táhly především akcie energetické společnosti ČEZ, které ztratily téměř 11 procent, podle analytiků zřejmě kvůli zprávám, že jedna z vládních stran navrhuje vyšší zdanění energetických firem. Naopak se dařilo Komerční bance, získala přes procento. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
img

Sektorová daň Česko obrací k populismu a socialismu, Klement Gottwald by jí tleskal

27.06.2022 V Česku ožil přízrak sektorové daně. Po jejím zavedení v oblasti energetiky volají hned čtyři z pěti vládních stran, kromě ODS. V čele šiku za zavedení sektorového zdanění stojí Piráti, nečekaně se ovšem přidává také Národní rozpočtová rada. Její nový šéf Mojmír Hampl žádá sektorovou daň nejen na energetiku, ale také na banky. Zdůvodňuje to věru marxistickým slovníkem. Energetické společnosti a banky prý mají za současné válečné situace „nezasloužené žně“, tedy pochopitelně ziskové žně.
C:\fakepath\usa4.jpg

Média: Biden požádá Kongres, aby přechodně snížil daň z benzinu na nulu

22.06.2022 Americký prezident Joe Biden požádá Kongres, aby kvůli vysokým cenám u čerpacích stanic schválil snížení federální daně z pohonných hmot na nulu. S odkazem na představitele americké administrativy o tom dnes informují zahraniční tiskové agentury. Ve Spojených státech se budou na podzim konat volby do Kongresu i místních úřadů a lidé si na vysoký růst životních nákladů stěžují čím dál častěji.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Státy EU se opět nedohodly na globálním zdanění firem, proti bylo Maďarsko

17.06.2022 Státy Evropské unie se ani dnes neshodly na pravidlech celosvětového zdanění velkých firem, o které řada evropských zemí usiluje už více než pět let. Zatímco v minulých případech se proti stavělo Polsko, nyní na jednání ministrů financí v Lucemburku zablokovalo dohodu Maďarsko. Předsednické Francii tak nevyšla snaha dosáhnout dohody během svého půlročního působení v čele bloku a od července bude dojednání kompromisu na českém předsednictví.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý ministr hospodářství chce zákonem zakročit proti vysokým cenám benzinu

13.06.2022 Německý ministr hospodářství za Zelené Robert Habeck chce výrazně zpřísnit protikartelový zákon, aby zabránil petrochemickému průmyslu ve zneužívání dočasného snížení daně z pohonných hmot. Vláda tuto daň od června na tři měsíce snížila, aby obyvatelům kompenzovala vysoké ceny benzinu a nafty. Nehledě na takzvanou tankovací slevu, jak se opatření v Německu říká, se ale ceny na čerpacích stanicích takřka vrátily na květnovou úroveň. Liberální ministr financí Christian Lindner snížení daně hájí jako správný krok, Habeckův návrh ale podporuje.
img

Británie zavádí mimořádnou daň na energetické firmy, pomůže domácnostem

27.05.2022 Británie zavede mimořádnou 25procentní daň ze zisků ropných a plynárenských společností, oznámil dnes v parlamentu ministr financí Rishi Sunak. Sektor teď podle něj dosahuje velmi vysokých zisků kvůli prudkému růstu cen surovin na světových trzích, který je částečně způsoben válkou na Ukrajině. Získané peníze vláda poskytne nejchudším domácnostem formou jednorázového příspěvku, informovala BBC.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko uvalí novou daň na banky, energetické firmy, pojišťovny i aerolinky

26.05.2022 Maďarsko uvalí novou daň z úroků, poplatků a provizí bank. Kromě bank vláda nově dodaní mimo jiné i energetické firmy, pojišťovny, letecké společnosti a maloobchodní řetězce. Na dnešní tiskové konferenci to podle agentury Reuters uvedl nový ministr pro hospodářský rozvoj Márton Nagy. Budapešť peníze potřebuje na snížení rozpočtového deficitu.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Británie zavádí mimořádnou daň na energetické firmy, pomůže domácnostem

26.05.2022 Británie zavede mimořádnou 25procentní daň ze zisků ropných a plynárenských společností, oznámil dnes v parlamentu ministr financí Rishi Sunak. Sektor teď podle něj dosahuje velmi vysokých zisků kvůli prudkému růstu cen surovin na světových trzích, který je částečně způsoben válkou na Ukrajině. Získané peníze vláda poskytne nejchudším domácnostem formou jednorázového příspěvku, informovala BBC.
img

Index investiční gramotnosti o jeden bod nahoru: Lépe než na podzim si vedou hlavně mladší

26.05.2022 Češi se v investicích vyznají lépe, než si sami myslí, a proto se tohoto světa nemusí bát. Investiční gramotnost o jeden bod stoupla, ale naše sebevědomí naopak mírně kleslo. Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení. Připravenější na svět investic se cítí mladší ročníky a muži. Ženy si nevěří vůbec – 40 % z nich o sobě dokonce řeklo, že jsou v tomto oboru zcela nezkušené.
img

Portugalský parlament zamítl návrhy týkající se bitcoinové a kryptoměnové daně

26.05.2022 Portugalský parlament Assembleia da República odmítl ne jeden, ale dva různé návrhy na zdanění bitcoinu a dalších kryptoměn, které oba vzešly z politických skupin v menšině.
img

Strach ze zhoršení fundamentu i státních zásahů. Investoři prchají do bezpečí

24.05.2022 Evropské akcie začaly propadem, který se během dne snažily zmírnit, ale Amerika následně velí k dalšímu propadu - pod drtivý tlak se dostává hlavně Nasdaq . Největší ztráty vidíme v komunikačním sektoru, cyklické spotřebě a technologiích. Negativních impulsů přišlo hned několik.
img

Tohle je to, co indický kryptosektor potřebuje víc než cokoliv jiného

24.05.2022 K překonání regulatorní nejednoznačnosti, ochraně investorů a rozvoji indického kryptoobchodu generální ředitel CoinSwitch, Ashish Singhal v neděli prohlásil, že země musí urychleně přijmout pravidla pro kryptoměny.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 20. května 2022

20.05.2022 Vláda země zkoumá různé varianty týkající se přijímání kryptoměn v roce 2022, zatím ale finální podobu žádné konkrétní politiky týkající se plateb digitálními aktivy nevytvořila. Legalizaci nicméně doporučilo ruské Ministerstvo financí v dubnovém zákoně o digitální měně.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 20. května 2022

20.05.2022 Terraform Labs a Do Kwon se po kolapsu ekosystému Terra potýkají s čím dál většími právními problémy. Po prvních zprávách o možném slyšení v Kongresu a vyšetřování jednotkou pro finanční kriminalitu Grim Reapers se nyní krypto firma dostala do hledáčku národního daňového úřadu.
img

Portugalsko připravuje změny v daňové legislativě v oblasti kryptoměn

17.05.2022 Portugalsko je již dlouho zemí, která je považována za útočiště kryptoměn. Hlavním důvodem je nedostatek zdanění související s kryptoměnami. Podle posledních zpráv už to ale takto pokračovat nebude – úřady se chystají změnit politiku. Fernando Medina, portugalský ministr financí, nedávno řekl, že země pracuje na struktuře, která umožňuje zdanění příjmů plynoucích z používání kryptoměn v souladu s principy "férovosti" a "efektivnosti". Poznamenal také, že nový návrh zákona bude zaměřen na odstranění mezer, které v současnosti existují ve zdanění sektoru kryptoměn.
img

Německo oznámuje: žádná daň z prodeje kryptoměn pro investory držící po dobu 1 roku

13.05.2022 Podle Katji Hessel, německé parlamentní státní tajemnice, mohou kryptoobchodníci při prodeji digitálních měn získat výhody osvobození od daně. Pokud navíc drželi svůj majetek po dobu jednoho roku nebo déle, nebudou muset platit daně z peněz, které vydělají z kryptografických prodejů.
img

Schodek státního rozpočtu překonal 100 mld. Kč

02.05.2022 Státní rozpočet dosáhl po 4 měsících záporného stomiliardového salda. Pomáhají mu sice inflací dané vyšší daňové výnosy, výhled kvůli válce na Ukrajině je ale spíše pesimistický. V porovnání s předchozím rokem je schodek zhruba poloviční, vůči roku 2020 je mírně vyšší.
img

Bitcoin (BTC) neklesne pod 24 500 USD

18.04.2022 Bitcoin pod vlivem negativní dynamiky akciového trhu již druhý týden v řadě klesá. K hlavnímu poklesu BTC minulý týden došlo v pondělí na pozadí znatelného poklesu amerických akciových indexů.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 13. dubna 2022

13.04.2022 Aktuální údaje o objemu obchodování na indických krypto burzách ukazují pouhých deset dnů po zavedení nových daňových zákonů na výrazný pokles obchodní praxe obyvatel Indie. Nový indický předpis o 30% zdanění kryptoměn vstoupil v platnost 1. dubna, a to navzdory varování mnoha zúčastněných stran a provozovatelů burz před jeho neblahými účinky.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Státní rozpočet bude pod tlakem války na Ukrajině

01.04.2022 Od 21. března se státní kasa dostala ze zajetí rozpočtového provizoria a nová vláda tak má volné ruce. Na saldo ovšem nově bude dopadat válka na Ukrajině. Za první tři měsíce roku 2022 dosáhl deficit 59,1 mld. Kč. Výsledek je lepší než byl ve stejném období během předchozího roku, ale o něco horší než během první vlny pandemie.
C:\fakepath\trader-30032022-25-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.03.2022 1) Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
img

Morawiecki: Polsko přestane používat ruskou ropu do konce 2022 a uhlí do května

30.03.2022 Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
img

Mastercard spolupracuje s autralskou burzou BTC Markets

29.03.2022 Australská kryptoburza BTC Markets uzavřela spolupráci s platebním gigantem Mastercard, aby svým klientům umožnila provádět platby inkasem, předplacenou či kreditní kartou za účelem nákupu kryptoměn z platformy.
img

Pražská burza se dnes vrátila k růstu, dařilo se akciím České zbrojovky

24.03.2022 Pražská burza dnes umazala část středečních ztrát. Rostla pošesté za posledních sedm dní. Index PX přidal 0,68 procenta na 1349,46 bodu. Nejvíce se dařilo akcím České zbrojovky, která dnes zveřejnila loňské hospodářské výsledky. Ztrácela naopak Moneta Money Bank. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Zákon o kryptoměnách republikánky Lummisové, může mít podporu demokratů

24.03.2022 Připravovaný regulační zákon republikánky Cynthie Lummisové o kryptoměnách v USA by mohl mít podporu obou politických stran v Kongresu. DeCrypt tvrdí, že je vysoce pravděpodobné, že by jeden či dva zástupci Demokratické strany mohli získat souhlasné stanovisko.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v roce 2021 podle předběžných výsledků rekordních výnosů v hodnotě 10,7 miliardy korun

24.03.2022 „Rok 2021 byl opět rekordní, což potvrzuje, že naše globální prodejní strategie a zaměření na výrobky a výzkum a vývoj podporují růst výnosů při udržení ziskovosti a zároveň vytvářejí dlouhodobou hodnotu pro naše investory. Naše hospodaření generuje silné cash flow, pokračujeme v investicích do výrobních kapacit, produktů a odbornosti. Zároveň věříme, že si naši akcionáři zaslouží odpovídající podíl na našem úspěchu.
img

4 věci, které by měla vláda Petra Fialy okamžitě udělat

16.03.2022 Napadnutí Ukrajiny sousedním Ruskem je tragédií, o které jsem si jako mnozí jiní bláhově myslel, že je v našem prostoru věcí dávno vybledlé minulosti. Realita ukázala, že není.
img

Stupňující se regulace (legalizace) kryptoměn – je to pozitivum nebo negativum?

15.03.2022 Trh s krypto aktivy se jenom za poslední dva roky zněkolikanásobil. To už jenom samo o sobě vábí širokou veřejnost k investování. Čehož si začali logicky všímat i politici. Proto zájem politických reprezentací o trh s krypto aktivy dramaticky stoupl. Což má samozřejmě dvě strany mince, neboť větší regulace může být v mnoha ohledech hodně negativní a v dalších zase pozitivní.
img

Americká ministryně financí Yellenová ocenila Bidenův kryptografický exekutivní příkaz 

09.03.2022 Ministryně financí Spojených států Janet Yellenová v prohlášení pochválila exekutivní příkaz prezidenta Bidena týkající se trhu s kryptografií. V nyní archivovaném prohlášení uvedla, že agentura bude spolupracovat s dalšími agenturami, aby usnadnila odpovědné inovace a zabránila rizikům.
img

Analytici: Zelená dohoda v současné podobě kvůli krizi na Ukrajině skončila

24.02.2022 Zelená dohoda pro Evropu neboli Green Deal v současné podobě podle analytiků kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu skončila. Dekarbonizace bude sice pokračovat, ale na mnohem racionálnějším a pragmatičtějším půdorysu. Vyplývá to z vyjádření analytiků na dotaz ČTK. Důraz bude podle nich mnohem více směřovat na větší soběstačnost Evropské unie v energetice. Nejlepší cesta k nahrazení ruských zdrojů je podle některých odborníků prostřednictvím obnovitelných zdrojů energie.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Jak zdanit kryptoměny: návod na přípravu daňového přiznání

23.02.2022 Možná vás to překvapí: i příjmy z prodeje kryptoměn podléhají zdanění. Pokud je do daňového přiznání nezahrnete, možná vás překvapí nevítaná kontrola z finančního úřadu. Máme pro vás návod, jak na kryptoměny při počítání daní.
img

Příjmy rozpočtu nafoukla inflace, na skutečném osekání výdajů bude muset Fialova vláda ještě zapracovat. Nebo zvýšit daně, jak radí prezident Zeman i Mezinárodní měnový fond

19.02.2022 Po včerejšku máme nový rozpočet. Alespoň tedy jeho základní rámec. Vláda tak učinila první krok ven z provizoria, kompletně by se z něj měla dostat zhruba za měsíc. Oproti rozpočtu Babišovy vlády omezila výdaje o 77 miliard korun. Mnohdy ale jde spíše jen o optické omezení nebo o omezení, které bude obtížně udržitelné pro příští léta.
img

Prezident Zeman si v kritice rozpočtu sem tam notuje s institucemi typu Mezinárodního měnového fondu. Rušení daňových výjimek má ekonomické opodstatnění, není průchozí sociálně a politicky

18.02.2022 Prezident Miloš Zeman dnes před poslanci hodnotil rozpočet, jejž vláda v rámci běžícího provizoria navrhuje pro letošní rok.
img

Technická analýza BTC/USD – 15. 2. 2022

15.02.2022 Prohlášení vedoucího indického představitele naznačuje, že regulační nejistota ohledně stavu digitálních aktiv v zemi bude v blízké budoucnosti pokračovat.
img

Hashrate bitcoinové sítě dosáhl nového historického maxima, indičtí obchodníci usilují o zrušení 1% daně

14.02.2022 Obchodníci s nákupem bitcoinu nespěchají, zejména tváří v tvář událostem, které nás dnes čekají. Především jde o mimořádné zasedání Federálního rezervního systému, ale o tom více níže. Zajímavostí je prudký skok hashrate bitcoinové sítě na nová historická maxima, který však překvapivě neměl na kurz velký vliv.
img

Zdanění krypto prostoru

14.02.2022 Poté, co Čína v červnu 2021 zakázala veškerou těžbu kryptoměn na svém území a v září pak kryptoměny zakázala úplně, prázdné místo po čínském odchodu z krypto prostoru zaplnily USA.
img

Nečinné peněženky Rusů s Bitcoiny posledních 18 měsíců vytrvale rostou

12.02.2022 Pokud jde o adopci kryptoměn, Rusko stojí v čele diskuse o regulaci a odhady naznačují, že by zemi mohlo prospět zdanění transakcí v digitální měně.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka zvýšila kvůli inflaci úrokovou sazbu na 0,50 procenta

03.02.2022 Britská centrální banka ve snaze omezit prudce rostoucí inflaci zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,50 procenta. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Míra inflace v Británii v prosinci vystoupila na 5,4 procenta a je nejvyšší zhruba za 30 let. Banka rovněž uvedla, že začne ukončovat svůj program nákupů dluhopisů.
img

Indie zlegalizovala kryptoměny

02.02.2022 Indie se konečně rozhodla klasifikovat kryptoměny jako digitální aktiva. Nový zákon o financích 2022 zahrnuje zdanění kryptoměn a diskriminační sazbu 30% u kapitálových zisků nebo příjmů.
C:\fakepath\Indie-digitalni mena.jpeg

Indická centrální banka představí v příštím finančním roce digitální měnu

01.02.2022 Indická centrální banka představí v příštím finančním roce vlastní digitální měnu využívající blockchain a další podpůrné technologie. Oznámila to dnes ministryně financí Nirmala Sítarámanová. Země také zavede 30procentní daň na příjmy plynoucí z digitálních aktiv. Centrální banka už dříve uvedla, že má ze soukromých kryptoměn vážné obavy. Podle ní mohou způsobit finanční nestabilitu.
C:\fakepath\wall street.jpg

XTB nově klientům umožní snížení daně z amerických dividend o polovinu

27.01.2022 XTB nově klientům umožní snížení daně z amerických dividend o polovinu. Přední broker bude od nynějška nabízet možnost vyplnění formuláře W-8BEN. Klienti tak již nemusejí podléhat dvojímu zdanění amerických dividend, díky nové sazbě budou odvádět pouze 15 % namísto původních 30 %.
img

Vyšší daň, menší výběr – Česko daň na tabák přestřelilo

27.01.2022 O 10,78 miliardy korun za očekáváním vloni zaostal výběr spotřební daně z tabáku. Rozpočet z ní inkasoval 56,22 miliardy korun, což je přesně stejně jako před čtyřmi lety. Sazba daně přitom mezitím vzrostla o třetinu.
img

Indonésie zakazuje transakce s kryptoměnami a trhy čekají na výsledky zasedání Fedu

26.01.2022 Trh s kryptoměnami následoval akciové trhy a začal posilovat poblíž lokálního dna. Kapitalizace digitálních aktiv roste již třetí den v řadě. Za posledních 24 hodin vzrostla kryptoaktiva o 3 %, díky čemuž celková hodnota trhu vzrostla na 1,7 bilionu dolarů. Mezitím se vlády o současnou situaci nijak zvlášť nezajímají a určují svůj postoj k trhu s kryptoměnami v dlouhodobém horizontu.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Ropná společnost Royal Dutch Shell oficiální zkrátila název na Shell Plc

23.01.2022 Britsko-nizozemská ropná společnost Royal Dutch Shell v pátek oficiálně zkrátila své jméno na Shell Plc. Spojení "Royal Dutch" měla v názvu od roku 1907. Firma dále plánuje zrušit duální strukturu svých akcií a přesunout ústředí z Nizozemska do Británie, konkrétně z Haagu do Londýna.
img

Jack Dorsey rozšiřuje kapacitu těžby bitcoinů, Pákistán zakazuje kryptoměny

19.01.2022 Bitcoin, následovaný celým kryptoměnovým trhem, uzavřel předchozí obchodní den poklesem celkové kapitalizace odvětví o 2,5 %. Hranice 2 bil. USD je však stále zónou supportu. Zpravodajské pozadí bylo během poklesu digitálních aktiv nejasné. Přesto nemělo na trh výrazný dopad.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Skupina především amerických milionářů vyzvala ke zdanění bohatých

19.01.2022 Skupina více než 100 miliardářů a milionářů především ze Spojených států se obrátila na politiky a podnikatele, kteří se sešli virtuálně na Světovém ekonomickém fóru (WEF), s výzvou "nechte nás platit vyšší daně". Skupina, která si říká vlastenečtí milionáři, uvedla, že extrémně bohatí nejsou v současnosti nuceni platit svůj podíl na celosvětové obnově hospodářství po pandemii.
C:\fakepath\eu.jpg

Francie chce shodu EU na korporátní dani do března, část zemí je skeptická

18.01.2022 Státy Evropské unie by se mohly na nových pravidlech pro zdanění nadnárodních podniků dohodnout do března. Počítá s tím plán francouzského předsednictví, který na dnešním zasedání s kolegy z ostatních členských zemí představil francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Některé státy ale chtějí, aby EU s přijetím směrnice počkala na globální dohodu, díky níž budou firmy platit daně tam, kde skutečně vydělávají. Český ministr financí Zbyněk Stanjura podporuje rychlé schválení návrhu za podmínky, že neomezí daňovou flexibilitu jednotlivých zemí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 20. prosince 2021

20.12.2021 V Rusku se ve čtvrtek objevily protichůdné zprávy o situaci související s regulací kryptoměn. Nejprve zpráva agentury Reuters naznačila, že ruská centrální banka usiluje o zákaz kryptoměn a odkazuje přitom na ohrožení finanční stability a prudký nárůst počtu transakcí. Pokud bude toto opatření přijato, bude ve shodě s výroky ruského prezidenta Vladimira Putina z minulého měsíce, že kryptoměny "představují vysoké riziko". Centrální banka země momentálně k této záležitosti připravuje informační zprávu.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Akcionáři společnosti Shell schválili návrh přesunout sídlo do Británie

10.12.2021 Akcionáři britsko-nizozemské ropné společnosti Royal Dutch Shell schválili návrh přesunout sídlo firmy z Nizozemska do Británie. Podle agentury Reuters o tom dnes rozhodla jejich mimořádná valná hromada. Záměr už dříve rozladil nizozemskou vládu, protože jedním z hlavních důvodů přesunu sídla jsou spory o postup při danění dividend. Před budovou, kde se valná hromada koná, protestují ekologičtí aktivisté.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla za prvních devět měsíců roku 2021 výnosů v hodnotě 7,6 miliard korun

25.11.2021 CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za devět měsíců roku 2021 končících 30. září.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nová německá vláda chce konec uhlí do roku 2030 i 400.000 nových bytů ročně

25.11.2021 Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) včera představili koaliční smlouvu o vytvoření nové vlády. Přinášíme výběr nejdůležitějších programových bodů:
img

Technická analýza páru BTC/USD na 24. listopadu 2021

24.11.2021 Ruská Federální daňová služba (FTS) aktivně sleduje krypto trh s cílem bránit daňovým únikům, uvedl její předseda Daniil Jegorov.
C:\fakepath\Biden.jpg

Sněmovna reprezentantů USA schválila Bidenův investiční balík

19.11.2021 Americká Sněmovna reprezentantů dnes po měsících vyjednávání mezi demokraty schválila obří investiční balík prezidenta Joea Bidena, který se zaměřuje především na sociální programy a boj s klimatickými změnami. Podle amerických médií se jedná o přelomový úspěch pro Bidena, který z plánů na obnovu americké ekonomiky zasažené pandemií učinil svůj hlavní předvolební slib. Návrh však ještě musí schválit Senát, kde zřejmě prodělá řadu změn kvůli postoji některých umírněných demokratických senátorů.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Cena bitcoinu poprvé od začátku listopadu sestoupila pod 60.000 dolarů

16.11.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od začátku listopadu klesla pod 60.000 dolarů (zhruba 1,3 milionu Kč). Podle některých analytiků stojí za jejím poklesem nové daňové požadavky pro digitální měny zahrnuté do zákona o investicích do infrastruktury. Zákon v pondělí podepsal americký prezident Joe Biden.
img

Finanční skupina SAB Finance letos dosáhne rekordního zisku

15.11.2021 Rok 2021 je pro SAB Finance extrémně úspěšným: Třetí čtvrtletí roku 2021 se stalo nejvýnosnějším kvartálem v historii SAB Finance s výnosy téměř 85 milionů korun. Jen za říjen SAB Finance dosáhla rekordních výnosů ve výši 42,5 milionů Kč a očekávaný zisk před zdaněním za prvních 10 měsíců atakuje hranici 148 milionů Kč.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA se patrně dostala již těsně pod 6%

10.11.2021 Dnes vyjde nejdříve česká a odpoledne posléze americká inflace za říjen. V Německu dorazí pak už jen finální číslo inflace, které by mělo pouze potvrdit předchozí předběžný odhad, tedy inflaci na úrovni 4,6 %. Naopak v ČR i v USA se inflace v říjnu patrně pohybovala nad 5,5 %. Že aktuálně pozorujeme nejen domácí, ale i globální inflační tlaky dále ukázala i data z Číny, kde se výrobní ceny dostaly nejvýše za 26 let, což signalizuje riziko sílící spotřebitelské inflace, která byla v říjnu na 1,5 %, mnohem níže než během koronaviru, kdy přechodně dosáhla 5 %. Dnešní údaje budou zajímavé pro korunu, jejíž kurz by mohl být volatilnější s tím, jak bude finanční trh upravovat svůj pohled na budoucí růst zvyšování úrokových sazeb ČNB a Fedu.
C:\fakepath\Tesla2.jpg

Musk zřejmě prodá deset pct. svých akcií v Tesle, podvolí se anketě na twitteru

08.11.2021 Elon Musk patrně prodá deset procent svých akcií v Tesle. Podvolí se výsledku hlasování uživatelů twitteru, kterých se na to zeptal v reakci na kritiku, že neplatí svůj spravedlivý podíl na daních. Informovala o tom včera agentura Reuters. Ankety se zúčastnilo 3,5 milionu uživatelů twitteru. Pro prodej akcií hlasovalo 57,9 procenta z nich.
C:\fakepath\Tesla.png

Musk vyzval na twitteru k hlasování, zda má prodat část svých akcií Tesly

07.11.2021 Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk dnes vyzval uživatele internetové komunikační sítě Twitter, aby hlasovali o tom, zda má prodat deset procent svých akcií v Tesle. Podle serveru CNBC tak reaguje na kritiku, že neplatí svůj spravedlivý podíl na daních.
C:\fakepath\forex-05112021.jpg

Rozvrat státních financí a koruna

05.11.2021 Včerejší skokové zvýšení základní úrokové sazby z 1,50 % na 2,75 % zdá se překvapilo i centrální bankéře samotné. Koruna si oproti euru připsala zhruba 15 haléřů, což vzhledem k silně jestřábímu vyznění zasedání bylo ještě docela málo. Další zisky korunu proto mohou čekat.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

ČNB zlepšila odhad vývoje veřejných financí

05.11.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 6,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 5,6 procenta. Příští rok by pak měl schodek klesnout na 4,4 procenta a v roce 2023 na 4,2 procenta. ČNB tak odhad pro všechny tři roky zlepšila. V srpnu banka očekávala letos deficit 7,5 procenta, příští rok 5,3 procenta a v roce 2023 5,1 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu zveřejní ČNB v pátek 12. listopadu.
img

ČEZ dostal od státu téměř 1,5 mld. Kč, jde o úrok ve sporu o daň z povolenek

02.11.2021 Energetická společnost ČEZ dnes od státu obdržela 1,484 miliardy korun. Jde o úrok z prodlení ve sporu o firmou zaplacenou darovací daň z emisních povolenek za roky 2011 a 2012. Příjem zvýší čistý zisk podniku za letošní čtvrté čtvrtletí. Firma to dnes oznámila na svém webu.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Lídři na summitu G20 schválili dohodu o zavedení globální minimální daně

31.10.2021 Lídři na summitu velkých světových ekonomik skupiny G20 jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně. V prohlášení to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Oficiálně má být schválení dohody oznámeno v nedělním komuniké, informovala agentura Reuters. Na začátku října už se na minimální dani dohodla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Summit G20 v Římě se věnuje klimatu a také zdravotní a ekonomické krizi

31.10.2021 V Římě se koná summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně setkávají poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat prvního dne jednání, podle očekávání by však měla být hlavním bodem debata o klimatu. Účastníci se také chystají schválit dohodu o minimálním zdanění, upozornila agentura Reuters.
img

Lídři zemí skupiny G-20 dnes dají zelenou přelomové změně světového daňového systému: zavedení minimální podnikové daně a zdanění technologických obrů. Česku tyto daně vynesou až šest miliard korun ročně

31.10.2021 Lídři skupiny ekonomicky nejvyspělejších a nejvýznmanějších zemí dnes na summitu v Římě dají zelenou přelomové změně světového daňového pořádku.
img

Trinity Bank je ve třetím čtvrtletí v meziročním srovnání o 188,6 % ziskovější – zájem o spoření se sazbou 1,58 % p.a. trhá rekordy

25.10.2021 Trinity Bank oznamuje za třetí čtvrtletí nárůst zisku po zdanění v meziročním srovnání o neuvěřitelných 188,6 %. V letošním roce tak banka k 30. 9. 2021 dosáhla zisku před zdaněním 149 milionů korun, což je dvojnásobek celoročního zisku před zdaněním za celý rok 2020. K prudkému růstu zisku Trinity Bank významně přispívá nárůst úvěrového portfolia, a to v meziročním srovnání o více jak 41 %. Poskytnuté úvěry dosahují výše téměř 9 miliard Kč. Bilanční suma vzrostla ve srovnání s třetím čtvrtletím roku 2020 o 9,81 % na 19,2 miliard korun. Na silné dynamice ziskovosti banky se podílí především růst bilanční sumy, poskytnutých úvěrů, kapitálu i depozit.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Skupina evropských zemí se dohodla s USA na dani z digitálních služeb

22.10.2021 Rakousko, Británie, Francie, Itálie, Španělsko a Spojené státy se dohodly, že místo svých národní daní z digitálních služeb přejdou k nové globální daňové dohodě. Země to oznámily ve společném prohlášení. Národní daně z digitálních služeb kritizoval Washington, tvrdil, že jsou zaměřené na americké firmy, a hrozil zavedením odvetných opatření.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
img

Trumpovy daňové škrty zaplatí firmy, investoři a boháči

29.09.2021 Prezident Spojených států, Joe Biden se snaží splnit jeden ze svých předvolebních slibů a tím je zvýšení daní, které poznamená především velké korporace a bohatší obyvatelstvo. Prezident chce nabyté finance investovat do nejštědřejšího sociálního programu v hodnotě 3,5 bilionu dolarů, v přepočtu přibližně 76 bilionů korun. I přesto, že jednání ješzě pár týdnů potrvají, nová daňová politika se rýsuje už teď.
img

Rozbřesk: O víkendu klíčové německé volby a koruna vyhlíží ČNB

24.09.2021 Víkendové volby v Německu zůstávají těsně před startem stále velmi otevřenou hrou. Zdá se, že v posledních dnech se zastavil propad preferencí pravicově-středové CDU/CSU i strany Zelených a již dál nenarůstají preference sociálně-demokratické SPD. Rozdíly mezi dvěma velkými stranami jsou relativně malé a o vítězi může na poslední chvíli rozhodnout velké množství nerozhodnutých voličů. Ať už jím bude Olaf Scholz z SPD nebo Armin Lachet z dnes nejsilnější CDU/CSU, velmi pravděpodobně budou pracovat z daleko fragmentovanějším parlamentem. Takovým, ve kterém nebude vůbec jednoduché sestavit novou koalici. Zvlášť proto, že oba nejpravděpodobnější partneři - pravicová FDP a strana Zelených jsou si ideologicky velmi vzdálené.
img

Ranní glosa: Německé volby - hraje se o “rozpočtový” konzervatismus

24.09.2021 Víkendové volby v Německu zůstávají těsně před startem stále velmi otevřenou hrou. Zdá se, že v posledních dnech se zastavil propad preferencí pravicově-středové CDU/CSU i strany Zelených a již dál nenarůstají preference sociálně-demokratické SPD.
C:\fakepath\c-21092021-lv-4.jpg

Schillerová: Růst sazeb ČNB není příliš šťastný kvůli zahájení konsolidace

21.09.2021 Očekávané zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou není podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) příliš šťastné s ohledem na to, že návrh státního rozpočtu na příští rok již počítá se zahájením konsolidace veřejných financí. Vyplývá to z vyjádření ministryně na dnešním setkání s podnikateli. Schillerová už v neděli uvedla, že se jí růst sazeb nelíbí, protože to podle ní citelně zdraží obsluhu státního dluhu, stoupne tlak na růst mezd a zkomplikuje soukromé investice. Guvernér ČNB Jiří Rusnok následně uvedl, že další zvýšení úrokových sazeb je nutné. Cílem zvyšování sazeb je totiž prostřednictvím snížení dostupnosti úvěrů a tím celkové poptávky v ekonomice brzdit inflační tlaky. Navíc bankovní rada ze zákona podle něj nemůže přijímat pokyny od kohokoliv, včetně vlády.
img

Ukrajina přijala Bitcoin

15.09.2021 Ukrajinský parlament minulý týden schválil návrh zákona z roku 2020, který dodává vyjasnění ohledně Bitcoinu v majetkovém smyslu, protože dříve nebyl nijak regulován.
C:\fakepath\r-14092021-lv.jpg

Rusko zdaní zahraniční technologické společnosti, aby tak podpořila ty ruské

14.09.2021 Ruská vláda dnes zveřejnila plán, který předpokládá, že od listopadu uvalí novou daň na zahraniční technologické společnosti. Krok patří do balíku návrhů, kterými chce Moskva podpořit vlastní technologické firmy, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Newyorčanům s nejvyššími příjmy hrozí více než 60procentní daň

13.09.2021 Newyorčanům s nejvyššími příjmy hrozí, že budou platit daň z příjmu 61,2 procenta, jestliže prosadí své plány demokraté prezidenta Joea Bidena. Ti ve Sněmovně reprezentantů nastínili změny ve zdanění na městské, státní a federální úrovni, o konečné podobě se ale zatím jedná. Napsal to dnes server televize CNBC.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | VIP zóna | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Floating | Floor | Forward | Futures | Fúze | G7 | GAAP | Grafy | HFT | Hedge Fund | Hedge | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Opening bell | P/E | Penzijní fond | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Podílník | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Psychologie tradingu | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | London Stock Exchange | Uvolnění měnové politiky | News trading | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Algo trading | Money-Management | High frequency trading | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Forexový trader | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Hazardní hry | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Erste | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bitcoin peněženka | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | CFD akcie | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Co je bitcoin | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Daňové přiznání | Day trading | Devizové trhy | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Evropská banka | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Investiční účet | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | J&T | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak nakupovat akcie | EBay | Jak těžit Bitcoin | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurs eura | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz USD | Kurz zlata | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodujeme | Ocenění akcií | Online kurzy | Online obchodování | Osobní finance | OTC trh | Pasivní příjem | Patria Online | PayPal | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Světové měny | SWIFT | Těžba bitcoinů | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Zdanění výnosů | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zůstatek na účtu | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | Backtestování | Rozkolísanost trhu | ZEW | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Buy | Centrální depozitář | CEPS | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Free float | Indie | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Redukce | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Akcie na majitele | Akciová společnost | Hlavní trh | Kmenové akcie | P/E Ratio | Zaknihované akcie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Investiční téma | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Mentoring | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Penny stocks | Commodities | Currencies | Currency | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Skvělý zisk | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | The Sunday Times | NATO | Cantor Fitzgerald | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Forex asistent | Insider informace | On-line kurzy | Reporty | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Finanční gramotnost | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Erste Bank | Kurz české měny | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Stock Exchange | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Yahoo Finance | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | SEB | KBC | BlackRock | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Futures kontrakty | Golden Gate CZ | Milionáři | Opční bariéry | Institucionální objednávky | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Televize Sky News | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Cenový boom | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Ropná společnost | Specifika kontraktu | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Cenné papíry Komerční banky | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Depozitní sazba ECB | Obchodování na newyorské burze | Globální krize | Francouzská ekonomika | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Globální obchod | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Historické rekordy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | TTIP | Výnosy | Měnové stimulace | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Investiční plány | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Makléř Fio banky | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Monopoly | Aktuální cena | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Backtestování AOS | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Burzovně obchodované fondy | Audi | Bitfinex | Politico | IHS Markit | TPG Capital | ex | Purple Trading | MUFG | Bitstamp | Interbank VIP indikátor | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Daňové změny | Intradenní obchody | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Goldenburg Group | BHS | Breakout Trader | Benjamin Graham | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Profesionální tradeři | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Nejpopulárnější kryptoměny | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | Úřad pro finanční služby | Jan Dvořák | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | ETH/USD | Bitcoin futures | Investiční nástroj | ETH | ETC | GDAX | Capitalinked | Radim Dohnal | Nemovitostní fondy | Mineři | Fincentrum | XBT | Inteligentní investor | NEST | Oxfam | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Pin Bar strategie | Těžba kryptoměn | Crypto | RoboMarkets | Krypto burzy | Nákup digitálních měn | Krypto aktiva | Burzy kryptoměn | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | BTC/EUR | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Složené úročení | Akcie Avastu | Airbnb | Globální akcie | Spotové obchodování | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zonky | Asociace pro kapitálový trh ČR | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Růstové akcie | Forexové páry | Kryptoburza | Obchodní válka | Členové Evropské unie | Capitalinked.com | Zobchodovaný objem | Přijetí eura | Podniky | Čínské měny | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | FAANG | Toky investic | Full-time trader | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Ether | Obchodování akcií | IPO kalendář | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Globální investoři | Finanční skupina | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | Roční výnos | Vývoj kurzu bitcoinu | Goldenburg Group Ltd | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Posilování české koruny | Aktivita na trhu | Starteepo | Daňové reformy | Růst zisků | Anticyklické akcie | Poradci Bílého domu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Bankomaty | Centrální depozitář cenných papírů | Český miliardář | Financial Times (FT) | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Transakční poplatky | Majetek | The Wall Street Journal | SABIC | NDRC | Klasické peníze | WEF | Obchodovat s akciemi | FCC | Otevřené obchody | Vysoké zisky | Analytici z Wall Street | Dluh vlád | Profesionální trader | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Akcie marihuany | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Plánované obchody | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Zákaznická podpora | Vyjádření analytiků | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Akciové futures | CNY | České HDP | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Boris Johnson | BrandZTop | Riziko recese | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Americké společnosti | Reinvestování | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Zhodnocení financí | Býčí výhled | Medvědí výhled | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | GBTC | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Prodej na krátko | Konglomerát | Intradenní trader | Raiffeisen Bank International | Komoditní obchody | Bohatí | Bankovní daň | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Tisk peněz | SAB Finance | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Výše dividendy | Poptávka po ropě | Thomas Cook | UCITS | Manipulace s akciovým trhem | Finanční údaje | Snížení daní | Asociace pro kapitálový trh | iShares | Energetické firmy | Vyzkoušet si trading | ESG | Investujte do akcií | Akcie roku | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Odhady ČNB | Očekávaný růst | Vývoz ropy | Nová makrodata | Nízké daně | Cena akcie | Očekávané Earnings | Tomáš Rozehnal | Patrik Polák | Nová měna | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | Huawei | Digitalizace | Střadatelé | New Deal | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Jana Brodani | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Majoritní akcionář | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Analytik portálu | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Algo | Banka Trinity | Trinity | FCM bank | Radomír Lapčík | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Indigo | Objem | Evropské firmy | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Cenné papíry ČEZ | Přístup do VIP zóny | Společnost SAB Finance | SAB Finance a.s. | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Inflace v říjnu | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Přijmout euro | Spojené státy a Čína | CETA | UCITS ETF | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | EXANTE | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Záznam ČNB | Inflace ČNB | Technické analýzy | BAT | Tesla Elon Musk | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | USA a Čína | Pravděpodobnost úspěchu | Jakub Hodan | Týdenní zpráva | Růst cen | Zůstatek | Studie | BAKKT | Zavedení digitální daně | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Ceny na čerpacích stanicích | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Nejistota na trzích | Obchodní spor | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Úvěrové produkty | Ceny amerických akcií | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Rozdělení zisku | Pohyby kurzu | Domácí měny | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | Macquarie Asset Management | AFP | Oblast supportu | Předseda Evropské komise | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Wüstenrot | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Radim Krejčí | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Podíl v automobilce | Na burze | Nabídka Aramco | CBDC | Impuls | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Africký mor prasat | Africký mor | Position sizing | Další rozvoj | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Německý ZEW index | Digitální věk | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Kotační výbor | Ranní komentář | Cena za akcii | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Goldenburg | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Akcie Yahoo | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Akciové korporace | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Optimismus investorů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | Disney | Tým RoboMarkets | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Boháči | Bydlení | Uber | Ipsos | Martin Novák | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | První obchod | Ztráta | Úbytek | NERV | Cenné papíry antivirové firmy Avast | Nejlepší akcie | SPD | Stratég | Přelom roku | Miliardy korun | Demokratické strany | Zájem o rizikovější aktiva | Americká politika | Události v ČR | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Shortování akcií | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Akcie s vysokými dividendami | Hospodaření | Placení daní | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Reakce eura | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Odškodné | Internetoví giganti | Netflix | Inovace | List Financial Times | Dobrá data | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | O2 | Středoevropské měny dnes | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Ministr zahraničí | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | INR | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Úkoly a cíle | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Inflace v prosinci | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Nájmy | Velké firmy | Ceny energií | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Denní volatilita | Prognózy ČNB | Parabolický vývoj | Komunikace | HN | Základ daně | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Davos | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Vlastní digitální měny | Firma Avast | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Všeobecné volby | Anglie | Internetové monopoly | Trhy | Spravedlivější zdanění | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | WHO | Dnešní PMI | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | American Express | Rating České republiky | Většinový podíl | Reakce investorů | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Penzijní systém | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Petr Bartoň | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Zdanění bohatých | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Výdaje | Platit daně | Správce daně | Daňové záležitosti | Finanční úřad | Daň z příjmu | ETH/BTC | Kiwi.com | Tenza | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | SEC | America first | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Co je IPO? | Americké ekonomiky | Průměrná cena | NFP data | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Institucionální trading | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | GEM | Ministerstvo financí ČR | Americký PMI | Společnost Berkshire Hathaway | Nejvýraznější ztráty | Prudký propad | Investice do realit | Dopad koronaviru | FinTech akcie | Střední podniky | České banky | Ekonomické recese | Výroba v Číně | Index aktivity | Největší ztráty | Fungování finančních trhů | Průměrná mzda | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Obrovské ztráty | Volatilita na finančních trzích | Rozpočtový balíček | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Solidarita | Průmyslová výroba v Číně | Vládní představitelé | Další vývoj | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Členové bankovní rady | Největší pády | Domácí data | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Posílení ekonomiky | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Burzy cenných papírů | New York Times | Gazprombank | Odhad inflace | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Ekologické organizace | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Další pokles | Deutschlandfunk | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MPO | MF | Náhrady mezd | Podat daňové přiznání | Daňové povinnosti | Američtí senátoři | Senátorka | Komentátor | Pravidla EU | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Rozpočet Německa | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Úřad práce | Zdraví ekonomiky | Enormní zájem | Spoření | Uložení svých peněz | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Axios | Propad indexu | Další růst | Růst | Město New York | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | VIP indikátory | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Izrael | Fiat Chrysler | Riziko inflace | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | MALL | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | Deficit veřejných financí | British Airways | Letecká společnost | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Otázka za miliony | Koronakrize | Zelené energie | Změny sazeb | Podíl na trhu | Afrika | WFP | FAO | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | DPH | Mexiko | Úročení vkladů | Eni | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Společnost Saxo Bank | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Veřejný sektor | Devizové rezervy České národní banky | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Ministři | Ekonomické oživení | Chřipka | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Pákistán | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Emitenti | Mluvčí EK | Daniel Ferrie | Více peněz | Postoj investorů | Vedení ČEZ | Valná hromada ČEZ | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Restart ekonomiky | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Program pomoci | Očekávaný zisk | Růst daní | Malé podniky | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | Americké produkce | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Největší ekonomika eurozóny | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Evropské indexy | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Joe Biden | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Lucembursko | Data z trhu práce | Cestování | 3M | Automobilka Ford Motor | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Bitcoin dnes | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Zaměstnanci | Robert Holzmann | Dopravci | Dividendové ETF | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Oddlužení | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | HashRate | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | ETN | Alternativní taxislužby | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Američtí regulátoři | Jan Raška | Patrik Tkáč | O2 CR | Dluhy | Toyota Motor | Společnost Avast | Členské státy | Vrácení daně | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Propad daňových příjmů | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Levné peníze | Sunday Times | Vakcína | Sektor služeb | Velké peníze | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Marek Brávník | Manažeři | Návrh dividendy | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | Podnikatelské aktivity | Americká média | Biotechnologická společnost | Renault | Americká obchodní komora | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Investment management | Ekonomické zotavení | Technologické centrum | OKD | JDE | Nezkušení investoři | Unie | Republikánský prezident | ČR | Soběstačnost | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Výrobce aut | Nissan | Průraz | František Bostl | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Jiří Kovařík | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Bývalý prezident | Soubor pravidel | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Dluh USA | Státní kasa | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Rekordní pokles | Portugalský ministr financí | Index Nasdaq Composite | Národní rozpočtová rada | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Canopy Growth | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Investice do infrastruktury | Plán investic | Rozsáhlé investice | Nestlé | Sanofi | CapitalPanda | Jozo Perić | Agrofert | Propad cen | Britské maloobchodní prodeje | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | 100 procent HDP | Per rollam | Covid | Internetové bubliny | Americké technologické firmy | Technologické firmy | ZIL | Cardano | Vyšší daně | Představenstvo | Finanční ústavy | Výhled hospodaření | Restrukturalizace | Druhá vlna | Firma ČEZ | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Ministryně hospodářství | Práce z domova | Mimořádná valná hromada | ARD | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Fintech společnosti | Den obchodování | Dostupnost bydlení | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Akcie Coca-Cola | Medtronic | Ukrajinský parlament | Situace na trhu práce | Fond obnovy | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Ceny emisních povolenek | Úspěchy | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Dluh státu | Verizon Communications | Kolísání cen | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | PlanB | Dlouhodobé výsledky | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Zakladatel Amazonu | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Byty v Praze | Výše daně | Model 3 | Životní úroveň | Porušení pravidel | Progres | Celkový výsledek | Forward guidance | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | Nikl | Čínská společnost | Největší firmy | Důvěra | Velké technologické firmy | Indonésie | Slabý dolar | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Výhled veřejných financí | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | NYT | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Worldometers | VHM | Capital.com | Analytik XTB | Pandemická situace | Marks & Spencer | Hnojiva | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Počet akcií | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Airbus Group | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Zhodnocení akcií | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Měnová politika Evropské centrální banky | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | P/E poměr | Transparentnost | Inspirace | Větší zdanění | Vakcína proti koronaviru | Dolarové úrokové sazby | Prognóza Ministerstva financí | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Snížení emisí | Bloomberg Intelligence | Korporátní daň | Budoucí vývoj | Program Antivirus | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Objemy peněz | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Plynovody | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Počet úmrtí | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Digitální euro | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Vinci | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Španělská centrální banka | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | NextEra | Energetický sektor | Vyjádření premiéra | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Dohoda o digitální dani | Ceny bytů | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Masivní investice | Walgreens | Dopady amerických voleb | Jack Dorsey | Multimilionáři | Akciové portfolio | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Příležitosti k obchodování | Chování ceny | Množství peněz | Mluvčí Bílého domu | Pilulka Lékárny | Platby v kryptoměnách | Volby USA | Volby USA 2020 | Bidenova politika | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Epidemické situace | TPG | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | JPM | Reálný HDP | První obchodní den | Akcie společnosti Pilulka | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bidenovo vítězství | Moneta | Plošná karanténa | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Co je dividenda? | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | Cisco-Systeme | JP Morgan Chase | Cardinal Health | VF Corporation | W.W. Grainger | Hormel Foods | Abbott Laboratorien | Beckton Dickinson | BDX | ABT | HRL | GWW | MDT | VFC | JNJ | CAH | ABBV | Nejlepší dividendové ETF | Nevýhody dividendových strategií | Výhody dividendových strategií | Dividendové strategie v praxi | Nepříznivý signál | EP Global Commerce (EPGC) | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Výhra Bidena | Úspěšní tradeři | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Klesající dolar | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Exekutivní příkaz | Akciové investování | Zisky bank | Blockchainové technologie | Obsah VIP zóny | Cena bitcoinu dnes | Producent ropy | Spotřební daň z nafty | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Stock Spirits | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Nové IPO | Daňový balíček | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Životní prostředí | NextEra Energy | Dluhopis Republiky | Investice do vody | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | TABAK | Lego | Očkování | Antigenní testování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Tony Christoforou | CMI | EC Investments | Maďarská vláda | Orbán | Trumpova vláda | Fiskální balíček v USA | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Analýza BTC/USD | Stock Spirits Group | P2P | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | SOLEK | Zvýšení těžby | Vývoj německé ekonomiky | DOT | Společnost Tesla | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Salutem | Salutem Fund | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | Akcie Twitteru | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | Držení pozice | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | CRON | ACB | MJ | Efekt na trhy | Inaugurace | Situace na trhu | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | Vakcína proti covidu | Polská společnost | SABFG | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Přerozdělení bohatství | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Express | Bilanční suma | Tržní ceny | Bidenovy návrhy | Jen Psakiová | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění | Tencent Holding | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | Dynamický růst | Automobilka Tesla | Grow Pharma | Supercyklus | Daňové zvýhodnění | Humana | Objem akcií | Předpověď ceny | Coinswitch | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Předpověď ceny akcií | Konopný průmysl | Canopy Growth (WEED) | WEED | Akcie společnosti Tilray | Předpověď akcií Tilray | Předpověď akcií | Obchodování akcií TLRY | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Kupování akcií | Pákový efekt CFD | Aurora Cannabis (ACB) | Cronos Group (CRON) | APHA | Aphria (APHA) | Akcie společnosti Aphria | Celosvětové zadlužení | V4 | FinTech akcie 2021 | Vlad Tenev | Porušení zákona | MXN | ZAR | Očkovací program | Air | Celosvětová poptávka | ETF u Purple Trading | Sektorové akciové portfolio | Globální akciové portfolio | Konzervativní portfolio | Dynamické portfolio | Nabídka ETF | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Riziková prémie | Admirals | Technologické podniky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | ČSA | Investice společnosti | Těžby kryptoměn | Nový americký prezident | Dnešní videokomentář | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Platební prostředek | PPF Group | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | Jobs Plan | Veřejný dluh ČR | Daň pro korporace | Globální daňové dohody | Daňové dohody | Korporátní daně | Veřejný rozpočet | Veřejný rozpočet Německa | EDF | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Výnosy z investic | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | GE Renewable Energy | Eurokomisař pro ekonomiku | Zátěžové testy | Krypto trh | Valná hromada společnosti SAB Finance | Cigarety | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | PPF Real Estate Holging | Mansell Overlook | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Techy | Rostoucí ceny | Ministr práce | Kapitálové zisky | Internetové společnosti | Cena emisních povolenek | DOGE | Tempo ekonomického růstu | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Pandora | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Praní peněz | Výrazná inflace | Indická centrální banka | Plán obnovy | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | cTrader Purple Trading | Turów | Colt Canada Corporation | Akvizice Coltu | Ochrana investorů | Dopad na finanční trh | Renáta Kellnerová | Oslabení | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Zisk za období po zdanění | Aktualizace výhledu | Akvizice Colt | Navýšení důchodů | Zdražení nemovitostí | Zdanění komerčních nemovitostí | Růst úroků | Data z trhu práce USA | Bit.plus | Tax Observatory | Studie EU Tax Observatory | Studie EU | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Země OECD | Eurodad | Nevládní organizace | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Platidlo | Primark | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Eco | Tržní prostředí | Zdanění firem | Globální zdanění firem | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Ministři financí zemí V4 | Regulační úřad | Nový cyklus | ČD-Telematika | České dráhy | Index podnikatelské nálady | Společnost SAB | UBI | Den daňové svobody | Obchodní výsledky | Životní pojišťovny | Dividendy ČEZ | Výplata dividendy | Energetická společnost ČEZ | Představenstvo ČEZ | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Krizové situace | Dodavatelský řetězec | Technologie | Zdanění energií | Zdanění znečisťujících leteckých paliv | Klimatické strategie | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Daně na energetické produkty | Letecké palivo | Lety v Evropské unii | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Globální daň | Nová pravidla pro globální daň | Členové skupiny G20 | UST | Plán na zavedení digitální daně | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Národní pivovar | Výše odpisů | Zvýšení produkce | Výstav | Tempo zdražování | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | USA inflace | NortonLifeLock | Ztrátový týden | Odvětví | Kryptoaktiva | Divize | Načasování | Varianta delta | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON ČR | EG.D | E.ON Energie | E.ON Distribuce | Klíčové společnosti | Guidance | Letiště Praha | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | Technické znalosti | Chování | Vnímání | Interpretace | Daňová přiznání | Předseda správní rady | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Barcelona | Čínští výrobci | CVC Capital Partners | CVC | Drahota | Aktuální prognózy | Převzetí Avastu | WIG | Rozpočtové příjmy | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Klíčové makroekonomické ukazatele | Saldo fiskálního rozpočtu | Úroveň dluhu | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Tokeny | Očekávaná inflace | SpaceX | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Americká ministryně financí | Funkční období | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | David Vagenknecht | Milan Teplý | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Společnosti | Protocol | Národní měny | Opatření | Dna | Prazdroj | Rychlý růst | Program hnutí ANO | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Volby v Německu | NFT | Energetika | Valná hromada SAB Finance | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Brian Armstrong | Althea Spinozzi | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Zdanění prázdných bytů | Grattan Brendan Coates | Los Angeles | Obyvatelé Los Angeles | Byty duchů | Strategic Actions for a Just Economy | Joe Donlin | James McIntyre | Kennedy Stewart | Česká společnost | Lagardere | Etherea | České aerolinie | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Růst sazeb ČNB | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Advokátní kancelář | P/B | Jaroslav Haščák | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Telecom | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Těžby Bitcoinu | Pandora Papers | Nová vláda | Češi | OTP | Bohemia Energy | Energetické krize | Představitelé G20 | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | Snížení schodku | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Index investiční gramotnosti | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Christian Lindner | Robert Habeck | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Dceřiná firma | Peněžní prostředky | Fialova vláda | Odhad vývoje veřejných financí | Rozvrat státních financí | Aktuální prognóza ČNB | Aktuální prognóza | Zadlužení v % HDP | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Akcie skupiny | Příjmy z kryptoměn | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Udržení ziskovosti | Tým InstaForex | ProStream | Finanční skupina SAB Finance | Skupina SAB Finance | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Burzovní cena | Raketový růst | Alpha Impact | Hayden Hughes | Čínská Národní rozvojová a reformní komise | Vědecký pokrok | Družba | Lockdowny | Bidenův investiční balík | Investiční balík | Povinné očkování | TIM | Pozemky | Vladimír Štěpán | ENA | Společnost innogy | Innogy | Akcie Meta | Booking | Změny klimatu | Nová německá vláda | Evropská politika | Zahraniční politika | Zprávy z krypto | Svátek v USA | Zprávy z krypto průmyslu | Zavedení digitální měny | Těžařská společnost | | Výhled české ekonomiky | Vojtěch Boháč | Vietnam | Daňové zatížení | Postavení na trhu | SOTIO | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Akcionáři společnosti | Akcionáři společnosti Shell | Globální emise | Emise uhlíku | Globální emise uhlíku | Letadlo | Technická rezistence | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Focus | Těžební společnost | Podíl na daních | Společnost Smartwings | Dlouhodobé trendy | Získané peníze | Uniper | Miliardy USD | Situace v Kazachstánu | Ministr práce a sociálních věcí | Ziskovost bank | Ruský plyn | MEXC | Těžby bitcoinů | Hashrate | Hry | Upravený zisk | Real Estate | Válka na Ukrajině | Christian Dürr | Shell Plc | Royal Dutch | Třídy akcií | Zdanění při výplatě dividend | ABP | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně z amerických dividend | Snížení daně | Michael Kopta | Michael Kopta z XTB | W-8BEN | Daně z amerických dividend | Daňová sazba | Vyplnění formuláře W-8BEN | Formuláře W-8BEN | Nirmala Sítarámanová | Finanční rok | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | ALUMINIUM | Ivo Lukačovič | Ukazatel EBITDA | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Jak zdanit kryptoměny | Příjmy z prodeje kryptoměn | Danit kryptoměny | Kryptokalkulačka | Kryptosměnárny | Nehmotný movitý majetek | Movitý majetek | Simplecoin | Cointracker | CryptotaxCalculator | Koinly | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Zelená dohoda v současné podobě | Zelená dohoda | Green Deal | Zelená dohoda pro Evropu | Michal Macenauer | EGÚ Brno | EGÚ | Energiewende | Erste Group Bank | Ministerstvo financí Ruské federace | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | XTB Štěpán Hájek | Ukončení války | Bojkot | Řetězec | Řetězce | Zvyšování cen | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Kryptosektor | Daň na pohonné hmoty | Představenstvo společnosti | Zákon o kryptoměnách | Vysoké ceny energií | Der Tagesspiegel | Tagesspiegel | MOL | Petr Fiala | Colt CZ | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | S2F | Stock-to-Flow | Stock-to-Flow (S2F) | Vzestupný trend | Dodávky ruského zemního plynu | Technický výhled trhu | Ratingový výhled | Do Kwon | Luna Foundation Guard | Akcie na burze v Budapešti | Nové daně | Daň na banky | Borealis | Nárůst zisků | Daň z benzinu | Přijetí | Sektorová daň Česko | Sektorová daň | Wachtell, Lipton, Rosen & Katz | Plán restrukturalizace | Státní energetické společnosti | Úsporný tarif | Zvyšování cen energií | Daň z mimořádného zisku | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Úvahy o dodatečném zdanění | Zisk Komerční banky | Zavedení daně z neočekávaného zisku | Formy zdanění | Dividendový potenciál | Analytik Fio | Vysoké zisky ČEZ | Zisky ČEZ | Hospodaření ČEZ | Sociální transfery | Krytí vyšších nákladů | Krytí vyšších nákladů na energie | Speciální daně | Uvalení speciální daně | Nezasloužené zisky | Příjmy do státní pokladny | Predikce celoročního zisku | Aktuální predikce | Stanovení dividendy | Ekonomický nesmysl | Sektorová daň pro banky | Válečná daň | Daň z neočekávaného zisku
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Zbytečné ztrátové obchody
Zbytečné ztráty
Zbývající akcie
Zcash
ZCash-Global
Zcash (ZEC)
Z/C/H Legal
Z cizího krev neteče
Z.com
Z.com Trade

Následující klíčová slova

Zdanění bank
Zdanění bohatých
Zdanění digitálních služeb
Zdanění energií
Zdanění firem
Zdanění investičních příjmů
Zdanění komerčních nemovitostí
Zdanění milionářů
Zdanění nadnárodních společností
Zdanění prázdných bytů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít