Pátek 12. srpen 2022 11:56
reklama
Swissquote Bank
reklama
Vantage
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Ruské banky

C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Putin: Chmurné předpovědi se nenaplnily, sankce se obrátily proti Západu

17.06.2022 Chmurné předpovědi, které Ruské federaci načrtly západní země, se nenaplnily. Rusko odolává bezprecedentním sankcím, které se naopak obrátily proti Západu. V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Míra inflace v některých zemích Evropské unie podle něj přesáhla 20 procent a EU jako celek bude chudší o více než 400 miliard USD (9,4 bilionu Kč) právě v důsledku sankcí, které zavedla proti Rusku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Sberbank: Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se zotaví ze sankcí

17.06.2022 Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se vrátí na úroveň loňského roku, tedy do doby, než proti Rusku začaly západní státy zavádět sankce za jeho útok na Ukrajinu. Uvedl to dnes šéf největší ruské banky Sberbank German Gref, který byl v minulosti ruským ministrem hospodářství.
C:\\fakepath\\trader-03062022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2022 1) Míra inflace v Turecku v květnu vystoupila na 73,50 procenta, a zdolala tak další maximum za více než 23 let. Informoval o tom dnes turecký statistický úřad. Výsledek je ale nepatrně lepší, než čekali analytici, kteří počítali s růstem na více než 75 procent. V dubnu míra inflace činila 69,97 procenta.
img

Ranní shrnutí (31.05.2022)

31.05.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během dnešní seance obchodovaly smíšeně. Indexy z Austrálie a Japonska klesly, zatímco akcie z Jižní Koreje a Číny dokázaly růst. Wall Street včera zůstala zavřená.
C:\fakepath\EK.jpg

Předsedkyně EK vyzvala k přípravě balíčku pro poválečnou rekonstrukci Ukrajiny

04.05.2022 Evropská unie by měla začít připravovat balíček pro poválečnou obnovu Ukrajiny. V projevu před europoslanci to dnes uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která celkové náklady na rekonstrukci země odhaduje na stamiliardy eur. Řekla také, že úspěšná obnova připraví Ukrajinu na členství v EU.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Brusel neví o zemích či firmách, které by za ruský plyn platily v rublech

02.05.2022 Evropská komise neví o státech EU či firmách z těchto zemí, které by za ruský plyn v souladu s požadavkem Moskvy platily v rublech. Před jednáním ministrů energetiky zemí unie to novinářům řekla eurokomisařka Kadri Simsonová, podle níž hodlá sedmadvacítka dále za plyn platit v eurech či dolarech podle dosavadních smluv. Řada ministrů před mimořádnou bruselskou schůzkou potvrzovala dosavadní postoje svých zemí, které platbu v ruské měně vylučují.
C:\fakepath\omv.jpg

FT: Rakouská OMV chystá pro nákupy ruského plynu účty v rublech

28.04.2022 Rakouská energetická skupina OMV, která je jedním z největších dovozců ruského plynu, se chystá u finančního ústavu Gazprombank ve Švýcarsku otevřít si účty v rublech. S odkazem na informované zdroje to dnes napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Rakouský podnik tak vyhoví požadavkům Kremlu, který od svých odběratelů v EU začal vyžadovat platby v rublech.
C:\fakepath\trader-26042022-33-zm.png

Západ platbu v rublech za plyn z Ruska od začátku odmítá

26.04.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal):
img

Analytici: Vývoz Gazpromu do Evropy by letos mohl klesnout zhruba o třetinu

22.04.2022 Vývoz ruské státní plynárenské společnosti Gazprom do Evropy by v letošním roce podle analytiků mohl klesnout zhruba o třetinu, a to kvůli válce na Ukrajině, plánovanému přechodu na platby v rublech a konkurenci ze strany zkapalněného zemního plynu (LNG). Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené, řekl Putin rakouskému kancléři

14.04.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na pondělním setkání ujistil rakouského kancléře Karla Nehammera, že dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené. Rakousko za ně prý může i nadále platit eurem, řekl Nehammer agentuře APA.
C:\fakepath\Ukrajina.png

SB: Válka sníží HDP Ukrajiny o více než 45 procent

11.04.2022 Ukrajinská ekonomika v letošním roce klesne o 45,1 procenta, protože ruská invaze uzavřela podniky, snížila vývoz a znemožnila hospodářskou činnost v rozsáhlých částech země. Vyplývá to ze zprávy, kterou v noci na dnešek zveřejnila Světová banka. Ta rovněž předpokládá, že invaze ve východní Evropě a části Asie způsobí větší ekonomické škody než pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruské banky budou moci znovu prodávat lidem zahraniční měny v hotovosti

10.04.2022 Ruské banky budou moci od 18. dubna znovu prodávat fyzickým osobám zahraniční měny v hotovosti. Oznámila to v pátek ruská centrální banka, která tak zmírňuje svá regulační opatření, jejichž cílem je podpořit kurz domácí měny.
C:\fakepath\trader-06042022-33-zm.jpeg

Ruští zákonodárci odhlasovali stažení ruských firem ze zahraničních burz

06.04.2022 Dolní komora ruského parlamentu schválila návrh zákona o stažení akcií ruských firem ve formě depozitních poukázek (ADR) ze zahraničních akciových burz. Podle návrhu zákona firmy registrované v Rusku, které nabídly na zahraničních trzích ADR, se stáhnou ze zahraničí a jejich ADR budou přeměny na akcie obchodované v Rusku, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

EK: Evropské podniky by neměly přistoupit na placení ruského plynu v rublech

03.04.2022 Evropské podniky, jejichž smlouvy o dodávkách plynu s Ruskem stanovují platby v eurech či dolarech, by neměly přistoupit na ruský požadavek na platby v rublech. Uvedla to v pátek Evropská komise (EK). "Sjednané kontrakty musí být respektovány," citovala agentura Reuters mluvčího komise.
C:\fakepath\trader-01042022-28-zm.jpg

Dodávky ruského plynu do EU pokračují navzdory požadavku Kremlu platit rubly

01.04.2022 Dodávky ruského plynu do Evropské unie dnes pokračují navzdory požadavku Kremlu, aby odběratelé platili v rublech. Ruská plynárenská společnost Gazprom nicméně oznámila, že se stahuje z Německa a že ukončila svou účast v německé divizi Gazprom Germania. Podle českého ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely budou firmy z EU pokračovat v platbách za energie Rusku v té méně, ve které byly kontrakty sjednány, a jakékoliv jednostranné změny budou považovány za porušení těchto smluv.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

Mluvčí Kremlu: Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví

01.04.2022 Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví, protože platby za plyn dodaný po 1. dubnu mají být realizované až koncem dubna nebo začátkem května. Uvedl to dnes na tiskové konferenci mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoli přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Dodávky ruského plynu do EU pokračují nehledě na požadavek Kremlu platit rubly

01.04.2022 Dodávky ruského plynu do Evropy pokračují bez přerušení. Průtoky dvěma ze tří hlavních plynovodů přivádějících ruský plyn do Evropy - Nord Stream 1 přes Baltské moře a přes Ukrajinu na Slovensko, zůstaly stabilní. Průtoky druhou hlavní trasou, plynovodem Jamal přes Bělorusko, změnily směr a přivádějí plyn z Německa do Polska. To však není neobvyklé a nemusí to nutně znamenat novou politiku, upozornila agentura Reuters. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\trader-31032022-30-zm.jpg

Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá

31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
C:\fakepath\trader-31032022-29-zm.jpg

Putin: Za ruský plyn se musí od pátku platit v rublech

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého od pátku odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech. Zahraniční kupci mají podle dekretu peníze na rubly směňovat pomocí účtů v ruské bance. Putin rovněž prohlásil, že pokud se tyto platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Podle agentury DPA nicméně odborníci nepředpokládají, že by Putinův dekret měl na odběratele ruského plynu vážnější dopady.
C:\fakepath\trader-31032022-27-zm.jpg

Putin trvá na rublových platbách za ruský plyn, evropské země to odmítají

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se takové platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Francie, Německo či Rakousko už takový postup odmítly a hovoří o politickém vydírání. Podle nich jde o porušení stávajících smluv, které počítají s platbami v eurech.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německý kancléř Scholz odmítá platby za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Německý kancléř Olaf Scholz s rakouským kolegou Karlem Nehammerem odmítají platby za dodávky ruského plynu v rublech. Prohlásili to na dnešní tiskové konferenci v Berlíně. Scholz dodal, že to již v telefonickém rozhovoru ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi řekl a že nyní je na šéfovi Kremlu, jak se zachová. Oba kancléři shodně uvedli, že stávající smlouvy počítají s evropskou měnou euro.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Zahraniční kupci musejí od pátku platit za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. "K nákupu ruského zemního plynu si musejí otevřít rublové účty v ruských bankách. Z těchto účtů se budou uskutečňovat platby za dodaný plyn," citovala Putina agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-29032022-29-zm.jpg

Forex: Rubl se dostal na nejsilnější úroveň za více než měsíc

29.03.2022 Ruský rubl dnes v Moskvě zpevnil o více než sedm procent na zhruba 83 USD/RUB. Dostal se tak na nejsilnější úroveň od 25. února, tedy od druhého dne války na Ukrajině. Později nicméně o část zisků přišel a pohyboval se v blízkosti 86 USD/RUB. Podle analytiků nyní ruskou měnu podporuje záměr prodávat ruský plyn za rubly a povinnost ruských podniků směňovat za rubly 80 procent devizových příjmů, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\g20.jpg

Vyloučení z G20 pro Rusko není nijak závažné, tvrdí mluvčí Kremlu Peskov

25.03.2022 Vyloučení Ruska ze skupiny zemí představujících největší světové ekonomiky G20 by "neznamenalo nic strašného," řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Na pravidelné tiskové konferenci podle agentury Reuters dodal, že výroky Spojených států o tom, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně, jsou taktikou, která má odvést pozornost od otázek nepříjemných pro Washington. Rusko tvrdí, že USA mají program na výrobu chemických a biologických zbraní a vyrábějí je i na Ukrajině. Washington i Kyjev to odmítají.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Akcie na moskevské burze po částečném obnovení obchodování posilují

24.03.2022 Moskevská burza dnes po měsíci částečně obnovila obchodování s akciemi, většina titulů po zahájení výrazně zpevnila. Burza byla zavřená od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád. Hlavní akciový index MOEX, který je denominovaný v rublech, v úvodu vykazoval růst asi o deset procent zhruba na 2740 bodů. Dolarový index RTS ale přibližně čtyři procenta ztrácel a pohyboval se kolem 892 bodů.
img

Reuters: Moskva a Peking pracují na tom, jak obejít platební systém SWIFT

16.03.2022 Rusko a Čína pracují na tom, jak obejít globální platební systém SWIFT a propojit své vlastní systémy finančních zpráv. Podle agentury Reuters to uvedl ruský poslanec Anatolij Aksakov. Dodal, že obchod mezi Ruskem a Čínou vzrostl od ledna do února o více než 40 procent a že růst by měl pokračovat. Moskva tak reaguje na sankce, které na ni Západ uvalil kvůli invazi na Ukrajinu. Od systému SWIFT bylo odpojeno několik ruských bank, což jim způsobuje problémy s převody peněz v zahraničním platebním styku.
C:\fakepath\US_00_00_1.jpg

USA uvalily sankce na ruské oligarchy a politiky, včetně rodiny mluvčího Kremlu

13.03.2022 Spojené státy dnes v souvislosti s invazí na Ukrajinu uvalily sankce na ruské oligarchy a politiky. Je mezi nimi i rodina kremelského mluvčího Dmitrije Peskova, 12 poslanců ruské Státní dumy a deset členů správní rady ruské banky VTB. S odvoláním na americké ministerstvo financí to uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\london3.jpg

Británie uvalila sankce na další ruské oligarchy, na seznamu je i Abramovič

10.03.2022 Británie dnes kvůli ruské invazi na Ukrajinu uvalila sankce na dalších sedm ruských oligarchů. Na seznamu je nově také ruský miliardář a majitel britského fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič, dále podnikatel Oleg Děripaska, šéf ropného koncernu Rosněfť Igor Sečin a blízcí spolupracovníci ruského prezidenta Vladimira Putina, oznámila britská vláda.
img

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 1998, není v ní ale ještě započítána válka na Ukrajině. Ta inflaci letos může vyhnat až k 15 procentům

10.03.2022 Míra inflace za měsíc únor vykázala úroveň 11,1 procenta v meziročním vyjádření. Překonala tak drtivou většinu očekávání.
C:\fakepath\fitch agentura.jpg

Rusku bezprostředně hrozí neschopnost splácet dluhy, soudí agentura Fitch

09.03.2022 Americká ratingová agentura Fitch v úterý snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o dalších šest stupňů, protože v důsledku mezinárodních sankcí považuje neschopnost země splácet své závazky za bezprostřední hrozbu. Informovala o tom agentura Reuters. Fitch už minulý týden posunula rating Ruska do neinvestiční kategorie, stejně jako další americká agentura Moody's.
img

Reuters: Rusko bude asi hledat náhrady za SWIFT, alternativy budou drahé

08.03.2022 Moskva bude patrně hledat alternativy, jak se obejít bez mezinárodního platebního systému SWIFT. V sobotu od něj totiž bude v souladu s dřívější dohodou západních zemí odstřiženo sedm ruských bank a je možné, že se jejich počet ještě zvýší. Alternativy ale ruským podnikům značně zvýší náklady i rizika, uvedli odborníci, na které se odvoává agentura Reuters. Rusko se podle nich bude přinejmenším v nejbližší době potýkat se snížením objemu dovozu i vývozu.
img

Americký trh. Týdenní výhled ze dne 8. března

08.03.2022 Globální trhy a trh v USA se po 24. únoru, kdy Rusko zahájilo tzv. vojenskou operaci na Ukrajině, dostaly pod silný prodejní tlak. Od té doby byla všechna světová média a všichni investoři téměř výhradně zaměstnáni sledováním situace rusko-ukrajinského konfliktu. Západní země zavedly proti Rusku velmi tvrdé sankce, zejména finanční. Rezervy a operace ruské centrální banky byly zmrazeny. Hlavní ruské banky byly odpojeny od systému SWIFT. Tento týden se k odezvě na ruskou vojenskou akci na Ukrajině a sankce přidal prudký negativní dopad prudkého růstu cen ropy a plynu. Cena ropy vzrostla na 125 USD, což je nejvyšší hodnota od léta 2008. Cena plynu v Evropě se na burze ICE vyšplhala na 3 000 USD. V současné době konflikt na Ukrajině pokračuje, i když v posledních dnech mohlo dojít k určitému snížení intenzity nepřátelských akcí a pokroku v jednáních mezi stranami zapojenými do konfliktu. Existuje alespoň naděje na snížení intenzity nepřátelských akcí.
img

Dopady války na Ukrajině na kapitálové trhy a investice klientů

07.03.2022 Probíhající válečný konflikt má pochopitelně i svůj ekonomický rozměr. Zcela zásadně se dotýká především Ruska, které začíná pociťovat vliv sankcí. Rubl je rekordně oslaben, ruské banky jsou nebo v nejbližších dnech budou odstřiženy od západních kapitálových trhů a do značné míry i od možností provádět zahraniční transakce. Ruská burza je uzavřena a akcie ruských podniků na Londýnské či jiných evropských burzách oslabují o desítky procent, některé až na hodnoty blízké nule.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-06032022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (7.3.2022)

07.03.2022 V minulém týdnu jsme se dočkali pouze jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long (buy) obchod, který přesně došel do svého prvního cíle (Profit-Target 1 – PT1) a byl ukončen v částečném zisku, protože zbytek pozice však bohužel skončila na Break/Evenu a nedošlo tak k zasažení PT2. Trh totiž díky válce na Ukrajině prudce klesal a mohli jsme vidět masivní výprodej eura (riziková měna) a silné nákupy dolaru (bezpečná měna).
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Švýcarsko rozšířilo sankce proti Rusku, týkají se hlavně exportu

04.03.2022 Švýcarsko rozšířilo své sankce vůči Rusku kvůli napadení Ukrajiny. Vláda dnes rozhodla mimo jiné o zákazu transakcí s ruskou centrální bankou a zablokovala export zboží, technologií a služeb, které by mohly sloužit k rozvoji ruského zbrojního průmyslu, bezpečnosti a obrany. Informovala o tom agentura Reuters. Švýcarsko se už v pondělí navzdory tradiční neutralitě přidalo k protiruským sankcím Evropské unie, které postihují ruské banky, jednotlivce i obchod.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko rozšíří sankce proti Rusku, zahrne do nich další banky i jednotlivce

03.03.2022 Japonsko rozšíří sankce proti Rusku přijaté kvůli invazi na Ukrajinu a zahrne do nich další čtyři ruské banky a dvě desítky jednotlivců. Podle agentury Kjódó o tom dnes informoval premiér Fumio Kišida. Přísnější sankce Tokio zavede i vůči Bělorusku, zmrazí například majetek ministra obrany Viktara Chrenina.
C:\fakepath\london8.jpg

Londýnská burza pozastavila obchodování s akciemi desítek ruských firem

03.03.2022 Londýnská akciová burza (LSE) dnes pozastavila obchodování s akciemi téměř tří desítek ruských podniků, včetně největší ruské banky Sberbank a energetických gigantů Rosněfť a Gazprom. Burza to dnes oznámila v tiskové zprávě. Zároveň uvedla, že uplatňování sankcí uvalených na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu bude mít na její aktivity pouze omezený dopad.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Evropské akciové indexy v úterý klesly

02.03.2022 Evropské akciové indexy během včerejší seance výrazně klesaly. STOXX Europe 600 se uzavřel v záporném teritoriu se ztrátou 2,4 %. DAX se propadl o 3,85 %, CAC 40 se snížil o 3,94 %, FTSE 100 klesl o 1,72 %. Ve Španělsku ztratil IBEX 35 3,4 %, zatímco italský FTSE MIB se propadl o 4,1 %.
C:\fakepath\trader-02032022-21-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.03.2022 1) Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie klesají, rusko-ukrajinský konflikt dál snižuje chuť riskovat

02.03.2022 Evropské akcie dnes třetí den za sebou klesají. Sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu totiž ještě více snížily chuť riskovat a pokračující růst cen komodit prohlubuje obavy z inflace. Ztrácejí hlavně automobilky a banky. Panevropský index STOX Europe 600 dopoledne ztrácel zhruba 0,5 procenta, později ale ztráty částečně zmírnil díky růstu akcií těžařských firem.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy kvůli obavám o dodávky vystoupily na další sedmileté maximum

02.03.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu a při asijském obchodování vystoupily na další sedmileté maximum. Na trhu se zvyšují obavy z přerušení dodávek kvůli sankcím uvalených na ruské banky v souvislosti s prohlubujícím se konfliktem na Ukrajině. Obchodníci se snaží hledat alternativní zdroje ropy, trh je však napjatý.
img

Asijské akcie vykazují zejména růst

01.03.2022 Asijské akcie vykazují během dnešního obchodování především růst. Čínský Shanghai Composite přidal 0,28 %, zatímco Shenzhen Composite a Hang Seng Index ztratily 0,1 % a 0,03 % v uvedeném pořadí. Největší růst vykázal japonský Nikkei 225 – o 1,52 % – australský S&P/ASX 200 přidal 0,68 %. Na jihokorejských burzách se dnes neobchoduje.
img

Týdenní přehled amerického trhu ze dne 1. března. Rusko-ukrajinská válka zhoršuje ekonomické podmínky

01.03.2022 Světové trhy se minulý týden dostaly v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu ze dne 24. února pod silný tlak. Vojenský konflikt se dramaticky stupňuje. Ruské síly zahájily raketové a letecké útoky na objekty na Ukrajině. Kolona tanků byla údajně nasazena ruskými jednotkami ze tří hlavních směrů. V současné době se na Ukrajině nachází obrovské množství uprchlíků.
img

Mastercard zablokoval v rámci protiruských sankcí několik finančních institucí

01.03.2022 Americká platební společnost Mastercard uvedla, že vyřadila ze svého platebního systému několik finančních institucí. Učinila tak v návaznosti na sankce, které uvalily západní země na Rusko kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-28022022.jpg

Rusko-Ukrajinský konflikt: Co udělá s českou korunou?

28.02.2022 Válka na Ukrajině, která od roku 1945 nemá v Evropě obdoby, je obrovskou mezinárodní tragédií, kterou si ještě před velmi nedávnou dobou mnoho z nás nedokázalo představit. Každá válka znamená ztráty a to nejen ty ekonomické, ale bohužel také ztráty nejvyšší a sice ztráty na lidských životech. Proto především chceme vyjádřit podporu celé Ukrajině a doufáme, že tato agrese Ruska na území suverénního státu velice brzy skončí.
img

Americký akciový trh se zotavuje, ale dnes by mohl kvůli bojům na Ukrajině klesnout

28.02.2022 Globální finanční trhy tíží válka na Ukrajině. Měnový pár EUR/USD pondělí otevřel prudkým poklesem o 150 pipsů. V předobchodní fázi moskevské burzy se ruská měna propadla vůči americkému dolaru na 109 a vůči euru na 119, tedy na historické minimum.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Z Ruska odcházejí další západní firmy, například norský Equinor

28.02.2022 Po britském energetickém kolosu BP z Ruska odchází i norský Equinor. Firma dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu přestane v Rusku investovat a stáhne se z tamních společných podniků. Veškerou spolupráci s ruským výrobcem nákladních vozů Kamaz přerušila automobilka Daimler Truck, informuje list Handelsblatt. Americké firmy United Parcel Service (UPS) a FedEx, které se řadí k největším logistickým společnostem na světě, zastavují doručování zásilek do Ruska a na Ukrajinu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.2.2022

28.02.2022 Futures na indexech otevírají do záporu, nicméně jde vidět, že ztráty umazávají. Samozřejmě nejvíce ztrácí rubl a ruská aktiva. Rubl oslabil na úroveň 113, což představuje oslabení o 27 %. Jde zejména o reakci na zpřísnění sankcí. V závěru týdne trhy posilovaly právě v reakci na měkké sankce. Přes víkend se však situace změnila. Některé ruské banky budou odstřiženy od systému Swift, což zkomplikuje zahraniční platby v Rusku. Ruské centrální bance taktéž pravděpodobně budou zmrazeny dolarové, eurové a librové rezervy.
img

EU nechala zmrazit tři evropské divize ruské banky Sberbank, včetně rakouské Sberbank Europe, pod niž spadá tuzemská Sberbank CZ. Klienti tak například nemohou vybírat vklady

28.02.2022 EU dnes nechala zmrazit tři evropské divize ruské banky Sberbank, ovládané ruským ministerstvem financí. Zmrazení se týká rakouské Sberbank Europe, pod niž spadá i česká Sberbank CZ, a také dvou jejích divizí, slovinské a chorvatské. Znamená to například, že klienti uvedených bank nemohou vybírat své vklady. Zmrazení zatím platí pro celý dnešek a celý zítřek.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy kvůli obavám o dodávky z Ruska výrazně rostou, Brent je nad 100 USD

28.02.2022 Ceny ropy zahájily dnešní obchodování v Asii prudkým růstem a cena severomořského Brentu se vrátila nad 100 USD za barel. Důvodem jsou stupňující se sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin v reakci na to oznámil, že nařídil uvést ruské jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU zaplatí zbraně pro Ukrajinu a zakáže přelety ruským letadlům

28.02.2022 Evropská unie uzavře v reakci na ruský útok na Ukrajinu vzdušný prostor pro všechna ruská letadla, včetně soukromých letounů ruských oligarchů. Evropský blok bude také poprvé společně financovat dodávky zbraní mimounijní zemi, kterou je Ukrajina. Shodli se na tom včera ministři zahraničí členských zemí, kteří odsouhlasili třetí balík sankcí proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\sankce-27022022.jpg

Analytici: Sankce Rusko tvrdě zasáhnou

27.02.2022 Odpojení některých bank od mezibankovního systému SWIFT a další opatření proti ruské centrální bance nevyhnutelně povedou k pádu ruského rublu, odstřižení od mezinárodních finančních trhů a k neschopnosti Ruska splácet své závazky. Pro české podnikatele se zároveň stane ruský trh nedostupný a Rusko jako exportní trh tak přestane pro ČR existovat. Celkový dopad na českou ekonomiku by se mohl projevit v pomalejším hospodářském oživení a zvýšené inflaci. V žádném případě by sankce neměly destabilizovat domácí finanční a bankovní sektor, který je velmi silný. Podniky obchodující s Ruskem by se měly připravit na to, že ruská strana nebude hradit své závazky. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které ČTK oslovila.
C:\fakepath\swift-27022022.png

Sankce v minulosti zasáhly kromě Ruska Irák, KLDR, Bělorusko nebo Barmu

27.02.2022 Výběr zemí, na které západní státy uvalily v uplynulých letech sankce (řazeno chronologicky).
C:\fakepath\swift.jpg

SWIFT využívá přes 200 zemí světa, o odpojení Ruska se mluvilo už v roce 2014

27.02.2022 Výběr informací o mezinárodním platebním systému SWIFT (Západ se rozhodl vyřadit některé ruské banky z platebního systému SWIFT):
img

Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, ve 14:00 uzavřela své pobočky v ČR

25.02.2022 Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, dnes ve 14:00 uzavřela své pobočky v Česku. ČTK to řekla mluvčí banky Radka Černá. Důvodem jsou podle ní bezpečnostní problémy na pobočkách. Ve čtvrtek a dnes se před některými pobočkami banky tvořily fronty lidí, kteří chtěli zrušit služby nebo žádali informace o fungování banky. Kolem dnešního poledne nefungovalo internetové bankovnictví Sberbank CZ. Personál pobočky Sberbank v Brně v Heršpické ulici dnes požádal o asistenci strážníky, klienti se z bankomatů na poslední chvíli snažili vybrat peníze. Na místo vyrazila hlídka městské policie.
C:\fakepath\trader-25022022-20-zm.jpg

Klienti ruských bank mohou mít problémy s platbami kartou v zahraničí

25.02.2022 Klienti některých ruských bank, na které se vztahují západní sankce, již nebudou moci používat své karty v zahraničí nebo v mobilních platebních systémech společností Apple a Google. Uvedla to ruská centrální banka, která současně zvýšila svoji podporu bankám.
img

Ranní shrnutí (25.02.2022)

25.02.2022 Americké indexy včera zaznamenaly velký obrat poté, co Joe Biden oznámil nový balíček sankcí na Rusko. S&P 500 přidal 1,50 %, Dow Jones vzrostl o 0,28 % a Nasdaq vyskočil o 3,35 %. Russell 2000 přidal 2,67 %.
C:\fakepath\trader-24022022-27-zm.PNG

Komodity: Cena ropy Brent kvůli ruskému útoku na Ukrajinu překročila 100 dolarů za barel

24.02.2022 Cena severomořské ropy Brent i americké WTI dnes poprvé od roku 2014 překročila hranici 100 dolarů za barel. Podle analytiků je to reakce trhu na rozhodnutí Ruska zaútočit na Ukrajinu. Útok prohloubil obavy, že válka v Evropě by mohla narušit globální dodávky energie, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-24022022-24-zm.jpg

Británie v odpovědi na ruský útok oznámila dosud největší sankční balík

24.02.2022 Británie v dnešní odpovědi na ruský útok na Ukrajinu oznámila dosud největší balík protiruských sankcí. Zasáhne více než 100 jedinců a subjektů, mezi nimi bývalého zetě ruského prezidenta Vladimira Putina a několik oligarchů. Londýn zároveň zmrazí aktiva ruských bank a vyřadí je z britského finančního systému. V plánu je příprava zákonů, které omezí finanční a exportní styky s Ruskem, oznámil britský premiér Boris Johnson v parlamentu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevská burza přerušila obchodování, rubl se propadl nejníže od roku 2016

24.02.2022 Moskevská burza přerušila obchodování na všech trzích. Uvedla to dnes ráno na svém webu skupina MOEX, která provozuje moskevskou burzu, s tím že obnovení obchodování oznámí později. Rubl se poté, co ruský prezident Vladimir Putin nařídil ozbrojenou invazi na Ukrajinu, propadl nejníže od roku 2016.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Čínský jüan | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Americká ekonomika | Rizika | Hyperinflace | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/RUB | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Transakce | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devizový trh | Devizový účet | Diverzifikace | Dolarový index | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | G7 | Investice | Investiční fond | Investor | Japonský jen | Komodity | Kotace | Koš | Kurz | Long | MMF | MT4 | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Portfolio | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Short | Stagflace | Trader | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | CHF | NZD | CAD | AUD | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | RMB | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Breakout strategie | Break-Even | Ceny komodit | Zkušenosti | Výsledky | Bohatství | IEA | Oanda | Intervenovat | Partners | Investiční produkty | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | Index CPI | Eurostat | Facebook | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Time-Frame | Zásoby ropy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Podpora | Přenos | Akcie dnes | Akcie Sberbank | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena komodit | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Cyrrus | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | EURRUB | Finanční prostředky | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investiční nástroje | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jeden dolar | Kapitálové trhy | Kurzy | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Markets | Míra inflace | Nákup dolaru | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Oslabování koruny | Pád rublu | Portfolia | Pro investory | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Směnné kurzy | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | SWIFT | Trh | Ukrajinská ekonomika | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | Buy | EBITDA | Ekonomika EU | Ministerstvo financí | Omega | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | S/R zóny | Burza dnes | Burze | Unicredit | Sky News | DPA | The New York Times | Bankovní sektor | Westpac | UniCredit Bank | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | BBC | Reporty | Obchodní nastavení | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Finanční systém | Dovoz ropy | Podnikatel | Rolls-Royce | Ministr financí | Globální trhy | Londýnská akciová burza (LSE) | Evropské banky | Precedens | Energie | Podnikatelé | Příprava | Přehled | Klid | Rosněfť | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Miliardáři | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | České firmy | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Členství v EU | IBEX | Vladimir Putin | S&P Global | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Globální finanční trhy | Obchodování v Asii | Finančnictví | Dnešní obchodování | Propad | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | SaxoSelect | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Burzovní skupina | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | FTSE 100 | Kapitalizace | Výhled | Rekordní minima | Britská vláda | Exxon | Payrolls | Mzdy | Úspěšné obchodování | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | FTSE MIB | Světové trhy | Inflace v Česku | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americké investiční banky | Příjmy | Indexy PMI | ExxonMobil | ČTK | Japonský Nikkei | Hlavní ekonom | Setkání G20 | Norsko | Očekávání | Devizy | Flash Crash | Aleš Sosnovský | Akcie firem | Rystad Energy | Ruské akcie | Výkyvy kurzu koruny | Stox | Virtuální mince | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | Fincentrum | Asijské trhy | Index MOEX | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | OPEC+ | Členové Evropské unie | Podniky | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Index RTS | Výplaty dividend | Hlavní akciový index | Spotřebitelská inflace | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Investiční chování | Dodávky ropy | Cena plynu | EK | Evropská komise | Bankomaty | Financial Times (FT) | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | Velké riziko | Zvýšení sazeb | Norský fond | Plánované obchody | Statistický úřad | Akciový stratég | Inflační očekávání | Riziková měna | Obchodní aktivity | Analytici Morgan Stanley | Akcie firmy | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Akcie klesají | Boris Johnson | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles cen | Výkonný ředitel | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Raiffeisen Bank International | Vývoj české ekonomiky | Sankce proti Íránu | Těžební zařízení | US500 | Kjódó | Italská vláda | ESG | Banky pro mezinárodní platby | Geopolitické riziko | Equinor | Největší ekonomika | FSB | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Platební společnost | Automobilky | KOSPI | Peter Garnry | Německá vláda | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Objem | Evropské firmy | Obchod | Státní investiční fond | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Statistiky z Číny | Statistický úřad Eurostat | Riziko pro investory | Firma | Technické analýzy | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Maďarská centrální banka | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Čínský prezident | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Philip Lowe | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | FT | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Financovat | Předpovědi | Průmysl | PLN | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Výrazný pokles | Ceny potravin | Export z Německa | Zdražování | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Americká ropná společnost | Airbus | Nord Stream | Míra | Ohlédnutí | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Europoslanci | FedEx | xStation5 | MasterCard | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Yandex | Stratég | KLDR | Peking | Analytik Cyrrusu | Eskalace konfliktu | CFA | Teherán | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | List Financial Times | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Experti | Spolkový statistický úřad | Německá společnost | Podnik | Růst cen potravin | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Ceny energií | Akciový index MOEX | MOEX | Barma | Krach | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | Google | Samsung | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Ratingová agentura Fitch | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Vysoká inflace | Boeing | Lehká ropa WTI | Úsilí | Obchody | Výdaje | BP | Převody peněz | SEC | Rozhodování | Americké banky | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Největší ztráty | Americký Fed | Toyota | Vývoj | Šok | Výkyvy | Aktuální Price Action | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vysoká rizika | Zákaz cestování | Prudký pokles | IBEX 35 | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Olaf Scholz | Mince | Shenzhen Composite | Tencent | Dostatek likvidity | Evropské země | Brusel | Letectví | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Index frankfurtské burzy | New York Times | Gazprombank | Automobilka | Historie | Žádosti o podporu | Markéta Fišerová | Tiskové agentury | Zásobníky | Norská vláda | Škoda | Návrh zákona | Domácnosti | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Růst | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Bulharsko | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Závislost | Práce | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Eni | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Cestovní omezení | Ministři | Dostatek energie | Tajné služby | Výpadky | Majitel | Úspory | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Bankomat | Odhady škod | Poradenské společnosti | USD za barel | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Cestování | Ryanair | Energetická společnost | Zaměstnanci | Rakouská vláda | Intervenovat na forexovém trhu | Blízký východ | Soud | Petra Kopecká | Mluvčí Raiffeisenbank | Dovoz | Vývoz | Rakouský kancléř | Bezpečnost | Růst EBITDA | Dluhy | Toyota Motor | Členské země | Výzkumné společnosti | Ruské ministerstvo financí | Protiíránské sankce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Novatek | Lukoil | Norilsk Nickel | Landesbank Hessen-Thüringen | Japonské maloobchodní tržby | Bývalý prezident | Výrobní PMI | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Britská ropná společnost | Společnost BP | OCBC | Howie Lee | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Zpomalení inflace | APA | Bezpečná měna | Covid | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Výrobci aut | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Situace na trhu práce | Chorvatsko | Jachty | Šance | SAE | Růst tržeb | Ceny | Praha | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Důvěra | Indonésie | Růst vývozu | Rystad | Automobilka Daimler | Odborníci | Politici | Diverzifikovat | Ropovody | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Ruské firmy | Energetický sektor | Embargo | Množství peněz | Nařízení | Interfax | Intel | Ruské společnosti | Šéfové firem | Babcock | Babcock International | Transněfť | Beiersdorf | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | NBP | Ceny aktiv | Voda | Home office | PMI ve výrobě | Rio Tinto | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | VTB | United Parcel Service | UPS | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Londýnská akciová burza | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Brent (OIL) | MIB | Rostoucí úrokové sazby | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Zásoby plynu | Air | Silný růst | Týdenní shrnutí | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Krok za krokem | Ceny ropy Brent | Polymetal | Raytheon Technologies | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Nárůst objemů | Francouzská společnost | Eurokomisařka | Saxo Group | Těžaři | Obavy z inflace | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Ruský ministr | Firmy z EU | Zajištění proti inflaci | EMA data | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Prodej | Stažení akcií | Pozitivní vliv | Obrovský potenciál | Trh dnes | Dynamické prostředí | Včerejší seance | Raiffeisenbank Helena Horská | Americký trh | Odvětví | BHP | Divize | Pohyb kapitálu | Načasování | Energetická skupina | Rekord | University of Michigan | Chování | Dodávky ruského plynu | Jana Pokorná | Rekordní minimum | Společnost Equinor | Norilsk | Základní sazby | Zahraniční společnosti | Medián | Fitch Solutions | ASX | SXXP | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Vydávat akcie | Opatření | Carrier Global | Carrier | Uhlí | Energetika | Týdenní výhled | Luxusní značky | Ceny kovů | Airbus SE | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nobelovy ceny | OTP | Dmitrij Peskov | Vládní fond | Čínské centrální banky | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Indexy pohyb | Daimler Truck | Společnost | Dopady inflace | Target | RIA Novosti | Družba | TIM | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Akcie Gazpromu | | Kazachstán | Zlotý | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Britská ministryně | Jamal | Mluvčí Kremlu | Základní sazba | Vliv na ceny | Uniper | Miliardy USD | Ruský plyn | Vlna omikronu | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Dodávky plynu do Evropské Unie | Instituce | Ericsson | Základní úrok | Rusko dnes | Rusko-ukrajinský konflikt | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ukrajinské síly | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Čínský prezident Si Ťin-pching | General Dynamics | TotalEnergies | Index moskevské burzy | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Alfa Bank | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Polymetal International | Společnost Uniper | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Vývoz ruského plynu | Promsvjazbank | Hlavní index moskevské burzy | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Klienti ruských bank | Sberbank CZ | Volksbank | Odstřižení Ruska od SWIFT | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Jaderný program | Porušování lidských práv | Banka Sberbank CZ | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Russia Today | Stanice RT | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Evraz | Sovkombank | Ruská vojska | BAE Systems | MWh | Sedmadvacítka | Oleg Děripaska | Chelsea | Ruská aktiva | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Kadri Simsonová | Komisařka pro energetiku | Polská centrální banka (NBP) | Velkoobchodní cena plynu | Index producentů ropy | Index producentů ropy a plynu | OTP Bank | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Ruské finanční trhy | CIPS | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Turecký statistický úřad | Agentura TASS | Invaze | Tvrdé sankce | Společnost Eni | Nákupy dolaru | NICKEL | Náhrady za SWIFT | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Neschopnost splácet dluhy | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Sankce na ruské oligarchy | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Platební systém SWIFT | Systém SWIFT | Platby za plyn v rublech | German Gref | Ruské ropné společnosti | Závislost na Rusku | Vyloučení z G20 | Vyloučení z G20 pro Rusko | Vyloučení Ruska | Aeroflot | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Ruští zákonodárci | Stažení ruských firem | Dolní komora ruského parlamentu | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | Dodávky plynu do Rakouska | Dovoz ruské ropy | Onet.pl | Onet | Účet v rublech | Vývoz obilí | Borouge | Akcie Borouge | Borealis | Abú Dhabí | Spolupráce Moskvy a Pekingu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ruská vesmírná agentura
Ruská vláda
Ruská vládní strana
Ruská vládní strana Jednotné Rusko
Ruská vojska
Ruská zmrzlina
Ruské aerolinky
Ruské akcie
Ruské akcie (GDR)
Ruské akcie (GDR) obchodované v Londýně

Následující klíčová slova

Ruské devizové rezervy
Ruské dluhopisy
Ruské dodavatelské řetězce
Ruské dodávky plynu
Ruské elity
Ruské finanční trhy
Ruské firmy
Ruské hospodářství
Ruské invaze na Ukrajinu
Ruské ministerstvo financí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít