Úterý 18. květen 2021 20:26
reklama
Capital.com
reklama
XTB forum 2021
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Olaf Scholz

C:\fakepath\Německo.jpg

Počet nezaměstnaných v Německu se v dubnu nečekaně zvýšil

29.04.2021 Počet nezaměstnaných v Německu podle sezonně upravených údajů v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně vzrostl, a to o 9000 na 2,76 milionu. Míra nezaměstnanosti ale zůstala na šesti procentech. Firmy více využívají dotovaný program ochrany pracovních míst, takže více zaměstnanců pracovalo pouze na zkrácený úvazek. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový úřad práce. Vývoj podle analytiků znamená další překážku pro zatím křehké oživení největší evropské ekonomiky.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se nečekaně zhoršuje

28.04.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se nečekaně zhoršila. Růst počtu nově nakažených nemocí covid-19 způsobil, že se opět zpřísnila omezení pro nákupy, cestování i veřejný život v mnoha oblastech země, která je největší ekonomikou v Evropě. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK.
C:\fakepath\euro2.jpg

Berlín i Paříž podporují návrh na zavedení minimální firemní daně 21 procent

27.04.2021 Ministři financí Francie a Německa podporují návrh Spojených států, aby ve světě existovala minimální firemní daň 21 procent. Řekli to dnes v rozhovoru na serveru Zeit Online. Proti návrhu, který představila ministryně financí USA Janet Yellenová, přitom nemá výhrady ani Rakousko.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo bude mít letos rekordní rozpočtový schodek 240 miliard eur

23.04.2021 Letošní rozpočet Německa skončí rekordním schodkem 240,2 miliardy eur (6,2 bilionu Kč). Dnes s tím souhlasil Spolkový sněm, který schválil dodatečné zvýšení dluhu o 60,4 miliardy eur (1,6 bilionu Kč). O zvýšení schodku požádal ministr financí Olaf Scholz kvůli zvýšeným výdajům na zvládání následků pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Rozpočtový schodek Německa letos podle vlády vystoupí na devět procent HDP

21.04.2021 Schodek veřejného sektoru Německa se v letošním roce více než zdvojnásobí a vystoupí zhruba na devět procent hrubého domácího produktu (HDP). Uvedlo to dnes německé ministerstvo financí. Za růstem schodku budou stát zvýšené výdaje na zmírnění negativních dopadů pandemie covidu-19. Loni schodek činil 4,2 procenta HDP.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Veřejný rozpočet Německa loni skončil poprvé od roku 2013 ve schodku

07.04.2021 Veřejný rozpočet Německa loni vykázal schodek 189,2 miliardy eur (4,9 bilionu Kč), což je nejvíce od znovusjednocení země před 30 lety. V deficitu skončil kvůli koronavirové pandemii poprvé od roku 2013, uvedl dnes statistický úřad.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.3.2021)

29.03.2021 Minulý týden jsme se na měnovém páru nedočkali žádného obchodu podle předem nastavených vstupních S/R zón z mého týdenního komentáře. Týden tak na tomto měnovém páru a této strategii byl bez obchodu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německý ministr financí počítá s dalším zadlužováním země

22.03.2021 Německý ministr financí Olaf Scholz chce kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 zvýšit schodek letošního rozpočtu o dodatečných 60,4 miliardy eur (1,6 bilionu korun), čímž se letošní zadlužení zvýší na 240 miliard eur (6,3 bilionu korun). V roce 2022 pak Scholz počítá s dluhem 81,5 miliardy eur (2,1 bilionu korun). Dnes o tom s odkazem na sdělení ministerstva financí informovala agentura DPA.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americkou ministryní financí byla potvrzena Janet Yellenová

26.01.2021 Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Státy eurozóny se shodly na reformě záchranného fondu ESM

01.12.2020 Státy eurozóny se včera po několikaletém vyjednávání shodly na reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), který poskytuje asistenci zemím ve finančních problémech. Po jednání ministrů financí zemí Evropské unie to oznámil šéf euroskupiny Paschal Donohoe. Fond má nově od roku 2022 sloužit také jako pojistka pro krajní případy záchrany bank. Dohodu musí příští rok stvrdit parlamenty zemí platících eurem.
C:\fakepath\n-26112020-lv.gif

Reuters: Německo by si napřesrok mohlo půjčit přes 180 miliard eur

26.11.2020 Německá vláda by si v příštím roce mohla půjčit přes 180 miliard eur (zhruba čtyři biliony Kč), tedy téměř dvojnásobek původně plánovaných 96 miliard eur. Informovaly o tom dnes zdroje agentury Reuters. Vláda peníze potřebuje k financování opatření, která mají zmírnit hospodářské dopady pandemie covidu-19.
C:\fakepath\ekonomika-eu.jpeg

Státy EU chtějí rychlé schválení krizového fondu, jednání váznou

03.11.2020 Státy Evropské unie potýkající se s druhou vlnou covidové nákazy by chtěly rychle začít čerpat peníze z fondu obnovy ekonomik, o jehož podmínkách se již od léta dohadují s Evropským parlamentem. Před dnešním jednáním ministrů financí zemí platících eurem to řekl šéf euroskupiny Paschal Donohoe. Europoslanci však v jednáních nehodlají ustoupit ze svých požadavků a podle diplomatů hrozí, že se první výplaty plánované na leden zpozdí.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo na pomoc podnikům v listopadu vydá až deset miliard eur

29.10.2020 Německo je připraveno na pomoc podnikům zasaženým nadcházející listopadovou karanténní uzávěrou poskytnout až deset miliard eur (274 miliard Kč). Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý ministr financí Olaf Scholz. Jeho kolega Peter Altmaier, který vede ministerstvo hospodářství, řekl, že Německo je díky dosavadnímu dobrému hospodaření na krizi připraveno lépe než jiné evropské státy.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Berlín chystá balík deseti mld. eur pro firmy stižené restrikcemi

28.10.2020 Balík deset miliard eur (přes 274 miliard Kč) pro německé podniky postižené novou vlnou karanténních opatření chystá ministr financí Olaf Scholz. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje.
img

Ministr Scholz: Návrh OECD na reformu daní má širokou podporu

09.10.2020 Více než 130 zemí se shodlo na plánu zavedení nových globálních pravidel zdanění firem, o kterém budou příští týden jednat ministři financí skupiny 20 největších zemí k světa známé jako G20. Uvedl to dnes německý ministr financí Olaf Scholz. Jednání o reformě organizuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a součástí návrhu je i nový způsob zdanění velkých digitálních společností.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ministr financí v parlamentu hájil zadlužení země

29.09.2020 Zadlužení Německa kvůli výdajům na překonání následků pandemie nemoci covid-19 nepřesáhne úroveň, které země dosáhla po finanční krizi před deseti lety. Dnes to ve Spolkovém sněmu prohlásil německý ministr financí Olaf Scholz, který poslancům představil návrh rozpočtu na rok 2021 s očekávaným schodkem 96,2 miliardy eur (2,6 bilionu Kč).
C:\fakepath\top-21092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.09.2020 1) Čínská centrální banka (PBoC) dnes ponechala roční primární úvěrovou sazbu, od níž se odvíjejí úrokové sazby, za které komerční banky poskytují úvěry domácnostem a podnikům, na hodnotě 3,85 %. Pětiletá sazba činí 4,65 %. PBoC udržuje sazby na současných hodnotách už pátý měsíc v řadě, čímž se snaží udržet stabilní růst ekonomiky. Nedávná makrodata ukázala, že ekonomika se po krizi vyvolané koronavirem zotavuje.
C:\\fakepath\\Německo2.jpg

Německé zadlužení kvůli koronakrizi vzroste na 80 procent HDP

21.09.2020 Zadlužení Německa kvůli zvládnutí koronavirové krize dosáhne 80 procent hrubého domácího produktu (HDP). Dnes to na hospodářské konferenci východoněmeckých spolkových zemí prohlásil ministr financí Olaf Scholz. Jen letos se očekává, že poměr zadlužení vůči výkonu ekonomiky vzroste z loňských 60 na 75 procent.
C:\fakepath\top-18092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.09.2020 1) Provozovatel londýnské akciové burzy London Stock Exchange (LSE) po prozkoumání všech nabídek zahájil exkluzivní jednání o prodeji provozovatele akciové burzy v Itálii Borsa Italiana se společností Euronext. Oznámila to dnes LSE, která se prodejem italské burzy snaží zajistit souhlas regulátorů s převzetím poskytovatele finančních informací Refinitiv za 27 miliard USD.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Reuters: Německo si chce kvůli viru půjčit téměř 100 miliard eur

18.09.2020 Německá vláda si hodlá v příštím roce půjčit v čistém vyjádření téměř 100 miliard eur (2,7 bilionu Kč), aby mohla pokračovat v boji proti pandemii nemoci covid-19. Agentuře Reuters to včera řekly čtyři zdroje obeznámené se situací. Ministr financí Olaf Scholz by o záměru mohl informovat příští týden.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německo zlepšilo výhled letošního vývoje ekonomiky

01.09.2020 Německá vláda zlepšila výhled vývoje ekonomiky na letošní rok. Nově odhaduje, že hrubý domácí produkt (HDP) kvůli koronaviru klesne o 5,8 procenta místo dosud očekávaných 6,3 procenta. I tak to bude nejvýraznější propad od konce druhé světové války. V době vrcholu finanční krize před více než deseti lety německá ekonomika klesla o 5,7 procenta. Oživení v příštím roce pak bude slabší, než vláda čekala. Nový odhad dnes představil ministr hospodářství Peter Altmaier.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda se prý chystá zlepšit výhled růstu na 2020

28.08.2020 Německá vláda se chystá revidovat směrem vzhůru svoji prognózu ekonomického růstu pro letošní rok. Podle nového odhadu by ekonomika měla klesnout o méně než šest procent místo nyní očekávaných 6,3 procenta. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroj z vládní koalice. Ministr hospodářství Peter Altmaier by měl představit revidovaný výhled příští týden.
C:\fakepath\SB2.jpg

Prezident Světové banky žádá další kroky na pomoc chudým zemím

19.07.2020 Prezident Světové banky David Malpass dnes vyzval ekonomicky významné státy skupiny G20, aby kvůli koronavirové krizi do konce příštího roku prodloužily svou nabídku zmrazit nejchudším zemím splátky dluhů. Malpass rovněž uvedl, že státy G20 by měly začít jednat o snížení dluhu některých zemí, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\euro penize.jpg

EK by mohla půjčit zemím první peníze na kurzarbeit v září

10.07.2020 Země Evropské unie by na konci prázdnin mohly začít těžit ze dvou částí společného balíčku krizové pomoci schváleného v reakci na koronavirový útlum ekonomik. První členské státy by během dvou měsíců mohly získat půjčky v rámci unijní podpory krátkodobých pracovních míst stejně jako záruky pro podniky v problémech. Po dnešním jednání ministrů financí unijních zemí to prohlásil místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
C:\\fakepath\\ecb dluhopis.jpg

Německý parlament ukončil soudní spor o záchranný program ECB

03.07.2020 Německý parlament včera ukončil spor se soudem o záchranný program Evropské centrální banky (ECB) na podporu eurozóny. Ústavní soud v Karslruhe dříve uvedl, že Bundesbank se nebude moci účastnit jejího programu nákupu dluhopisů, pokud ECB neprokáže, že nákupy nejsou nepřiměřené. Poslanci Bundestagu ale včera záchranný program většinou hlasů schválili, informovala agentura AFP.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý Spolkový sněm schválil rekordní zadlužení kvůli konaviru

02.07.2020 Německý Spolkový sněm dnes schválil druhou úpravu letošního státního rozpočtu kvůli opatřením souvisejícím s koronavirovou krizí. Zadlužení Německa by se tak v letošním roce mělo zvýšit o rekordních 218 miliard eur (zhruba 5,8 bilionu Kč), napsala agentura DPA.
img

Valná hromada Lufthansy schválila vládní záchranný balík

25.06.2020  Mimořádná valná hromada německých aerolinek Lufthansa dnes schválila vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur (241 miliard Kč). Největší letecká společnost v Evropě se tak vyhnula riziku bankrotu, který by jí jinak v důsledku koronavirové krize hrozil. Ještě do středy přitom nebylo jisté, jestli státní pomoc nezablokuje jeden z velkých akcionářů firmy.
C:\fakepath\Německo2.jpg

V Německu se v květnu vybralo na daních o 20 procent méně

19.06.2020 V Německu se v květnu vybralo na daních meziročně o téměř 19,9 procenta méně. Kvůli koronavirové krizi klesly zisky firem a projevily se i daňové škrty, které vláda zavedla na podporu ekonomiky. Za prvních pět měsíců pak klesly příjmy vládní pokladny meziročně o 6,3 procenta, uvedlo dnes podle agentury Reuters ministerstvo financí.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Reuters: Německo plánuje další půjčky, zadlužení výrazně vzroste

15.06.2020 Německá vláda si hodlá půjčit dalších 62,5 miliardy eur (téměř 1,7 bilionu Kč) na krytí nákladů spojených s rozsáhlým programem na podporu ekonomiky. Celková hodnota nových půjček by tak měla v letošním roce dosáhnout 218,5 miliardy eur. Uvedly to dnes zdroje agentury Reuters obeznámené s vládními plány. Podíl německého dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) se podle nich letos zvýší na zhruba 77 procent z necelých 60 procent v loňském roce.
img

Forex: Růst cen v domácí ekonomice zpomalí, částečně již vlivem nižší poptávky

10.06.2020 Dnešek bude o datech květnové inflace, která budou zveřejněna jak v České republice, tak i v USA. Zatímco česká inflace by měla dále zpomalit a dostat se již pod 3 %, ta americká pravděpodobně setrvá na dubnových hodnotách. Na pomalejší růst spotřebitelských cen budou v obou případech stále působit především nižší ceny pohonných hmot. V opačném směru zaúřadují vyšší ceny potravin. Ač v případě ČR se již očekává i vliv nižší poptávky, ten bude zesilovat hlavně v následujících měsících. Dnes také zasedá americký Fed, který by měl pokračovat v nákupech aktiv. Změna sazeb se však neočekává.
C:\fakepath\portugalsko.jpg

Portugalský ministr financí Centeno oznámil rezignaci

09.06.2020 Portugalský ministr financí Mário Centeno příští týden rezignuje. Informoval o tom dnes portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa. Centeno, který je současně šéfem euroskupiny, tedy skupiny zemí EU platících eurem, prezidenta požádal o uvolnění z funkce a ten mu vyhověl. Důvod jeho odchodu prezidentská kancelář neupřesnila.
C:\fakepath\burza.jpg

Nový německý stimulační plán by mohl stát až 80 miliard eur

31.05.2020 Německo pracuje na novém balíku opatření na podporu ekonomiky v hodnotě 75 až 80 miliard eur (až 2,2 bilionu Kč). Informoval o tom list Bild am Sonntag. Opatření mají podpořit oživení německého hospodářství z útlumu způsobeného koronavirovou krizí, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německo podpoří restaurace výrazným snížením DPH u jídel

28.05.2020 Německý Spolkový sněm dnes schválil snížení daně z přidané hodnoty (DPH) u jídel v restauracích o více než polovinu na sedm z 19 procent. Snaží se tak restauracím pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.
img

Kauza Smartwings: Jak vlády zachraňují letecké dopravce v zahraničí

17.05.2020 V souvislosti s možným nouzovým převzetím leteckého dopravce Smartwings českou vládou se opět rozvířila debata nad opodstatněností takového kroku. Kromě otázky principiálnosti takového převzetí ve vztahu k záchraně dalších částí ekonomiky (viz včerejší komentář) je třeba vzít v potaz fakt, že záchrana by se týkala i značky historicky cenné České aerolinie, ČSA, které jsou součástí skupiny Smartwings.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německo očekává propad daňových příjmů téměř o 100 miliard eur

14.05.2020 Německo očekává, že daňové příjmy státu, spolkových zemí a měst kvůli koronaviru letos proti původnímu odhadu klesnou téměř o 100 miliard eur (2,76 bilionu Kč). Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes uvedl ministr financí Olaf Scholz, podle něhož se daňové příjmy ještě nikdy neodhadovaly tak těžko, jako právě za současné situace.
img

Německé dilema: Výplata dividend za státní peníze

28.04.2020 „Kapitál nezná hranice a putuje za nejvyšším zhodnocením. V případě, že evropské akcie začnou být přeregulované, hrozí, že se investoři přesunou z Evropy do Spojených států. Chybějící kapitál by následně prohloubil současnou krizi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo signalizuje další pomoc firmám, které zasáhl koronavirus

20.04.2020 Politici v koaliční vládě německé kancléřky Angely Merkelové signalizovali ochotu poskytnout další pomoc firmám zasaženým koronavirovou krizí. Soustředit by se měla na hotely, restaurace a mzdy pracovníků zaměstnaných v režimu kurzarbeit. Informovala o tom včera agentura Reuters.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
C:\fakepath\g20-15042020-lv.jpg

Státy G20 odložily nejchudším zemím splátky dluhů

15.04.2020 Ministři financí a centrální bankéři největších ekonomik světa sdružených ve skupině G20 odložili počínaje 1. květnem do konce letošního roku 77 nejchudším zemím splátky dluhů. Chtějí jim tak vytvořit větší prostor pro boj s koronavirovou nákazou. Vyplývá to ze sdělení, které uveřejnili po skončení své dnešní videokonference.
C:\fakepath\euro.jpg

Ministři financí jednají o záchranném plánu, Centeno věří dohodě

09.04.2020 Země eurozóny jsou velmi blízko shody na plánu pro oživení ekonomik po koronavirové krizi. Před začátkem dnešní videokonference ministrů financí Evropské unie to prohlásil předseda euroskupiny Mario Centeno, podle něhož by měli všichni ministři ukázat vůli ke kompromisu. Pod tlakem dalších států se ocitlo Nizozemsko, které dosud blokovalo návrh na využití téměř půl bilionu eur (skoro 14 bilionů Kč) ze záchranného fondu ESM bez jakýchkoli podmínek.
C:\fakepath\nizozemsko.jpg

Země EU tlačí kvůli záchrannému hospodářskému plánu na Nizozemsko

09.04.2020 Země eurozóny zesílily před dnešní videokonferencí ministrů financí tlak na Nizozemsko, které dosud blokovalo společný plán na oživení ekonomik po koronavirové krizi. Zatímco ostatní země se společnou měnou souhlasí s využíváním téměř půl bilionu eur (skoro 14 bilionů Kč) ze záchranného fondu ESM bez jakýchkoli podmínek, Haag na to v obavě z růstu veřejného dluhu odmítá přistoupit. Podle některých zemí je dnešní dohoda klíčová pro budoucnost celé EU. Ministři budou také debatovat o možném vydání společných dluhopisů, proti němuž se však staví více států a jeho schválení se neočekává.
C:\\fakepath\\Německo.jpg

Německo počítá s rekordním deficitem 156 miliard eur

25.03.2020 Německý parlament dnes souhlasil s rozsáhlými změnami ve státním rozpočtu na letošní rok. Nově kvůli rychle se šířícímu koronaviru počítá s rekordním deficitem 156 miliard eur (4,3 bilionu Kč). Spolkový sněm dnes přijal i další opatření, která mají pomoci zvládnout ekonomické dopady pandemie.
C:\\fakepath\\nemecko 07062013.jpg

Altmaier: Německo se po koronaviru vrátí opět k úsporám

24.03.2020 Německá vláda se vrátí ke své úsporné politice, jakmile krize kolem pandemie způsobené koronavirem odezní. V televizní stanici ZDF to dnes řekl ministr hospodářství Peter Altmaier. Německo v pondělí schválilo soubor podpůrných opatření za 750 miliard eur (20,8 bilionu Kč), kterými chce zmírnit dopady pandemie na ekonomiku. Berlín si tak poprvé od roku 2013 vypůjčí peníze.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

DPA: Koronavirus se v SRN potvrdil u 21.600 lidí, přes 70 zemřelo

22.03.2020 Počet prokázaných případů nákazy koronavirem v Německu včera podle agentury DPA překročil 20.000 a vyšplhal se na více než 21.600. Mrtvých, kteří zemřeli na nemoc COVID-19, je přes 70. Kvůli zvládnutí krize německá vláda výrazně upraví letošní rozpočet, jeho výdajová stránka stoupne o téměř 123 miliard eur (3,4 bilionu korun).
C:\fakepath\ger-18032020-lv.gif

Německá vláda se dohodla na základu rozpočtu 2021, bez koronaviru

18.03.2020 Německá vláda se dnes dohodla na základu rozpočtu pro rok 2021. Rozpočet počítá s rekordními investicemi a má být stále vyrovnaný, dříve připravené plány ale nijak nezohledňují dopady současné pandemie koronaviru, napsala agentura DPA. Ministr financí Olaf Scholz nicméně ujistil, že kabinet je připraven poskytnout poškozenému hospodářství oporu.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Německo podpoří ekonomiku částkou až půl bilionu eur

13.03.2020 Německo podpoří svou ekonomiku částkou až půl bilionu eur (zhruba 13 bilionů Kč) ve snaze minimalizovat dopady šíření nového koronaviru. Státní banka KfW je připravena poskytnout firmám úvěry bez omezení, oznámil dnes na tiskové konferenci ministr financí Olaf Scholz.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Hospodářské instituty zhoršily výhled růstu Německa

02.10.2019 Přední německé ekonomické instituty snížily odhad růstu domácí ekonomiky na letošní a příští rok kvůli slabší globální poptávce po zpracovatelském zboží a rostoucí podnikatelské nejistotě vlivem obchodních sporů. Letos čekají zvýšení hrubého domácího produktu o 0,5 procenta, příští rok má tempo růstu zrychlit na 1,1 procenta. Instituty tak v dnešní zprávě potvrdily předchozí informace agentury Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Intervence | Price Action | Japonsko | Peníze | Akciový index | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USA | NFP report | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Valná hromada | Bloomberg | Bundesbank | Béžová kniha | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Fundamentální zprávy | G7 | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Korekce | Kurz | Low | MMF | Finanční instituce | Měny | Stavební povolení | Obchodní bilance | Peněžní zásoba | Pozice | Příkaz | Riziko | S&P 500 | Swiss | Ticker | Timeframe | Trader | Trigger | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Indexy | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Ekonom | Business | BNP Paribas | Berkshire Hathaway | Výsledky | London Stock Exchange | Euronext | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Financování | Investiční banky | Index cen | Index CPI | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | ADP report | Financial Times | Praxe | Centrální bankéři | EPS | Index | Odpor | Podpora | Akciové burzy | Americká centrální banka | Banka | Cena | Cena akcií | CISCO | Conference Board | Ekonomický kalendář | Eura | Exchange | Finanční plán | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investing | ISM | EBay | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Meziroční inflace | PayPal | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Société Générale | Státní rozpočet | Shares | Trh | Volkswagen | XM | Země EU | Země eurozóny | Zprávy | Předpověď | Zisky | ING | Ministerstvo financí | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Volby | Burze | Dividendové akcie | Traders | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | ANZ | DIW | Investing.com | Agentura AP | Destatis | Agentura DPA | Reporty | Obchodní nastavení | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Ministr financí | Stock Exchange | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Firemní investice | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Německý ústavní soud | Lídři | Firmy | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Globální ekonomiky | Britské banky | Walmart | Propad | S&P | Ztráty | Politická nejistota | Nejistota | Philip Morris | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Výrobní index PMI | Baidu | Tesla | Agentura AFP | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | General Electric | Záchranný fond | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Příjmy | Alphabet | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Bankovní společnost | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | ABN AMRO Bank | ex | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | BHS | Palladium | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | Obchodní napětí | Podniky | McDonald's | Výplata dividend | Výplaty dividend | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Dodávky ropy | EK | Evropská komise | Refinitiv | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Obchodovat s akciemi | Palladiové akcie | Inflace v ČR | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Splácení dluhu | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Ceny pohonných hmot | NVDA | iFX | Štěpán Křeček | Řešení krizí | Poskytování úvěrů | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Thyssenkrupp | Globální recese | Výše dividendy | Thomas Cook | Snížení daní | Kurzarbeit | MetLife | GOOGL | Akcie roku | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Následky krize | Hospodářské krize | Analytik GfK | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Myšlenka | Statistické údaje | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Parlamentní volby | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Borsa Italiana | Bilance | Americký Senát | GM | Největší pokles | Amazon | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | USDT | Průzkumy | Nálada podnikatelů | INTC | Federální rezervní banky | Walt Disney | AFP | Valdis Dombrovskis | Počet nezaměstnaných v Německu | Financovat | Předpovědi | Průmysl | ADP | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Rozvoj | Problémy | Total | Prognózy | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Prezident Světové banky | David Malpass | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Londýnské akciové burzy | Amgen | Airbus | NN Group | Ústavní soud | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Bilance běžného účtu | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Americké centrální banky | AXA | Paolo Gentiloni | Europoslanci | FedEx | FDX | Nálada německých spotřebitelů | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | NERV | SPD | Kraft Heinz | Čínská centrální banka (PBOC) | Wirecard | Hospodaření | Paschal Donohoe | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | Sodexo | Budoucnost | Ifo | Experti | ASML | ASML Holding NV | Česká inflace | Rozpočtový přebytek | Ukazatele | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Nižší růst | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Paypal Holdings | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Pokles | Situace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | SBUX | Akcie v roce 2020 | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Fresenius Medical | FME | Adidas | Zrychlení růstu | NFP | Americké ekonomiky | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | PHIA | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Vývoj | Martin Gürtler | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | Videokonference | Povzbuzení ekonomiky | Opatření ECB | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Brusel | Pokles HDP | Kabinet | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Větší podniky | Texas | PYPL | Prodeje domů | Vyplácet dividendy | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Salmán | Komerční banky | Domácnosti | Rozpočet Německa | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Fond ESM | Využití ESM | Růst | Německý parlament | Gigantická suma | Upravený rozpočet | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Allianz | Karanténa | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Války | Schodek | Organizace | Wopke Hoekstra | Letecká společnost | Nvidia Corp | Práce | Údaje | DPH | Eurokomisaři | Thierry Breton | Eni | Pojišťovna | Jednání euroskupiny | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Znovuotevřít ekonomiku | Gernot Blümel | Rakouský ministr | Petr Kupec | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Abdalazíz bin Salmán | Státní příspěvek | Splátky dluhů | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Finanční představitelé | Více peněz | Premiér Justin Trudeau | Dluhové úlevy | Microsoft Corp | US Bancorp | Státy G20 | EP | Debata | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Air France | Institut GfK | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Státní peníze | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Zaměstnanci | Dopravci | Soud | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Vývoz | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Státy eurozóny | Růst zadlužení | Zadlužení | Členské státy | Propad daňových příjmů | Sektor služeb | Propad příjmů | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | DPH u jídel | Restaurace v Německu | Záchranný balík | Plán Evropské komise | Stimulační plán | Německý stimulační plán | Němečtí ministři financí | Bild am Sonntag | Německé vládní strany | Francouzský ministr | Berlín | Portugalský ministr financí | Mário Centeno | Pokles evropské ekonomiky | WSF | Místopředseda Evropské komise | Globální poptávka | Stimulační balík | Největší evropská ekonomika | Covid | Pomoc podnikům | Státní pomoc | Mimořádná valná hromada | Akcie Lufthansy | Stabilizační balík | ARD | Program ECB | Výhled vývoje ekonomiky | Peníze na kurzarbeit | Praha | Merkelová | Ekonomická aktivita v eurozóně | Důvěra | Setkání zemí OPEC | Vládní koalice | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Výrobní index | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Zdanění | Tržní kapitalizace tetheru | Kapitalizace tetheru | Cena akcií britské banky | Německé zadlužení | Zadlužení Německa | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Zadlužení země | Dílčí indexy | Plošná karanténa | Státy Evropské unie | Očkování | Zadlužování | ADP report zaměstnanosti | Pandemie covidu-19 | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Veřejný rozpočet | Veřejný rozpočet Německa | Firemní daně | Hospodářské instituty | Rozpočtový schodek Německa | Schodek veřejného sektoru | Schodek veřejného sektoru Německa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Ojetiny
OKAY Holding
OKB
OKD
Okénko finančního trhu
Okénko trhu
OKEx
OKEx C2C
OKEx Options
Oklahoma

Následující klíčová slova

OLaNO
Oldřich Dědek
Ole Hansen
Olimp Finance
Oliver Dlouhý
Oliver Hart
Oliver Pursche
Oliver Wyman
Oliver Zipse
Olívia Lacenová
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít