Středa 05. říjen 2022 21:47
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading Room

Klíčová slova - Olaf Scholz

C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Cena plynu pro evropský trh se kvůli únikům z potrubí Nord Stream zvyšuje

27.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes v reakci na zprávy o únicích plynu z potrubí Nord Stream zvyšuje. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazoval růst o více než pět procent na 183 eur (zhruba 4500 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu je podle Ifo nejhorší od května 2020

26.09.2022 Podnikatelská nálada v Německu se v září opět výrazně zhoršila a je teď na nejnižší úrovni od května 2020. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten uvedl, že výhled na nadcházející měsíce zůstává pesimistický, neboť podniky hodnotí svou současnou situaci jako špatnou. Kvůli energetické krizi navíc v Německu podle centrální banky sílí známky recese. Hospodářský propad očekává Ifo v nadcházejícím roce.
img

Ranní shrnutí (21.09.2022)

21.09.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. S&P 500 klesl o 1,13 %, Dow Jones klesl o 1,01 % a Nasdaq klesl o 0,95 %. Russell 2000 se propadl o 1,36 %
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli energetické krizi v Německu sílí známky recese, uvedla centrální banka

19.09.2022 Německá ekonomika vykazuje čím dál více známek blížící se recese, důvodem je zejména energetická krize. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Předpověděla, že situace u dodávek zemního plynu zůstane v příštích měsících velmi napjatá. Německý ministr hospodářství Robert Habeck nicméně upozornil, že zásobníky plynu v Německu jsou už plné téměř z 90 procent. V případě příznivého vývoje v oblasti úspor plynu a dobrého počasí má podle něj Německo šanci zimu úspěšně přestát. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo přebírá kontrolu nad německou součástí ruské Rosněfti

16.09.2022 Německá vláda kvůli zajištění energetické bezpečnosti země přebírá kontrolu nad německou součástí ruského dovozce ropy Rosněfť a nad jeho dceřinou společností RN Refining & Marketing. Oznámilo to dnes spolkové ministerstvo hospodářství. Správu vláda svěřila Spolkové agentuře pro sítě, která je v Německu síťovým regulátorem. Agentura převzetím německé části ruského podniku Rosněfť získává kontrolu nad jeho podíly v rafineriích PCK ve Schwedtu, MiRo v Karlsruhe a Bayernoil ve Vohburgu.
C:\fakepath\dolary.jpg

Německý ministr: Ukrajina tvrdí, že na obnovu země potřebuje 350 miliard USD

15.09.2022 Ukrajina se domnívá, že na obnovu válkou zničené země bude potřebovat asi 350 miliard dolarů (8,6 bilionu Kč). Před jednáním zástupců skupiny vyspělých zemí G7 to dnes řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Dodal, že jde o odhad vlády v Kyjevě. Ministr také řekl, že na Ukrajině vidí možnost vítězství demokracie.
img

Akcie týdne - Nel (15.09.2022)

15.09.2022 Postupující riziko energetické krize v Evropě nutí vlády hledat nové alternativní zdroje energie. O návratu k jaderné energetice uvažuje Japonsko a znovuotevření jaderných elektráren plánuje i Německo. Jak se ukazuje, pro konvenční energii v podobě uhlí, ropy a plynu existují i jiné alternativy než uran nebo obnovitelné zdroje. Jedním z nich je vodík.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Der Spiegel: Německo by mohlo převzít kontrolu nad rafinerií ve Schwedtu

15.09.2022 Německá vláda by mohla převzít kontrolu nad rafinerií v braniborském Schwedtu, kde drží většinu ruská společnost Rosněfť. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informoval magazín Der Spiegel. Rafinerie je klíčová pro zásobování východního Německa ropnými produkty, z hlediska energetické bezpečnosti je ale slabým článkem, neboť zpracovává ropu z Ruska, která do zařízení proudí ropovodem Družba.
img

Scholz: Německo bude mít do konce příštího roku náhradní kapacitu za ruský plyn

14.09.2022 Německo bude mít do konce příštího roku díky nově budovaným terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG) dostatečnou dovozní kapacitu, aby plně nahradilo dodávky ruského plynu. Na fóru zaměstnavatelů to dnes v Berlíně prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že jeho vláda hledá možnosti, jak ceny energií spotřebitelům snížit.
img

Akcie spoločnosti NEL sa obchodujú vyššie po komentároch Olafa Scholza

13.09.2022 Nel (NEL.NO) je nórska vodíková technologická spoločnosť. Po komentároch nemeckého kancelára sa dnes akcie obchodovali vyššie. Spoločnosť je najväčším svetovým výrobcom elektrolyzérov:
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Firma, která postavila Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení dluhů

08.09.2022 Švýcarská divize ruské státní plynárenské společnosti Gazprom, která vybudovala plynovod Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení svých dluhů. Prozatím se tak vyhnula platební neschopnosti, informovala agentura DPA.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německý kancléř Scholz chce co nejrychleji zatáhnout za brzdu cen elektřiny

04.09.2022 Německý kancléř Olaf Scholz chce co nejrychleji zatáhnout za brzdu pro ceny elektrické energie, se kterou počítá nově ohlášený třetí balík úlev pro domácnosti a podniky. Dnes to řekl v rozhovoru s německou veřejnoprávní televizí ZDF, ve kterém za první krok označil odebrání takzvaných nadměrných a neočekávaných zisků výrobců energie. Z těchto zisků chce německá vláda snížit cenu elektřiny.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Zelenskyj varoval Evropany, aby se připravili na chmurnou zimu

04.09.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal Evropanům, aby očekávali těžkou zimu kvůli ruské invazi do jeho země, která vedla k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na pravidelné videoposelství Zelenského, podle kterého chce Moskva zničit normální život Evropanů.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
C:\fakepath\trader-18082022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.08.2022 1) V Evropské unii podle konečné zprávy evropského statistického úřadu Eurostat zrychlila inflace v červenci na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta. Růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na rekordních 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Nejvyšší inflaci v rámci eurozóny v červenci vykázalo Estonsko (23,2 procenta), dále Lotyšsko (21,3 procenta) a Litva (20,9 procenta). Česká republika má podle Eurostatu s hodnotou 17,3 procenta čtvrtou nejvyšší inflaci v unii. Nejpomaleji ceny rostly na Maltě a ve Francii, kde inflace činila 6,8 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo sníží DPH u zemního plynu z 19 na sedm procent

18.08.2022 Německo dočasně sníží daň z přidané hodnoty (DPH) u zemního plynu z běžné 19procentní sazby na sedm procent, aby spotřebitelům ulevilo od vysokých cen energií. Dnes to v mimořádném prohlášení po jednání vlády oznámil kancléř Olaf Scholz. Zdůraznil také, že vláda prověří, zda dodavatelé snížení daně ve vyúčtování zákazníkům plně zohlední.
C:\fakepath\trader-11082022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.08.2022 1) Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 2,4 procenta. V předchozí květnové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 1,8 procenta. Důvodem je zejména příznivější vývoj v první polovině roku, zatímco pro druhou polovinu roku čeká přechod do mírné recese. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. Loni česká ekonomika stoupla o 3,3 procenta.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německo podle Scholze chystá pro obyvatele další balík inflačních úlev

11.08.2022 Německo chystá další balík opatření, která lidem uleví od vysokých cen energií a vysoké inflace. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Obyvatele země ujistil, že se na vládu mohou spolehnout.
img

Kancléř Scholz připouští prodloužení životnosti německých jaderných elektráren. Elektřinu by to mohlo zlevnit i Čechům

03.08.2022 Německý kancléř Olaf Scholz dnes uvedl, že prodloužení životnosti tří zbývajících německých jaderných elektráren „může dávat smysl“. Německo zatím plánuje uvedené elektrárny odstavit ke konci letošního roku. Kancléřovo vyjádření je tak poměrně přelomové. Signalizuje, že vládní sociální demokraté už mají pro takový krok předjednánu případnou podporu koaličních Zelených, kteří jsou v Německu hlavní politickou silou dosud prodloužení životnosti odmítající.
img

Scholz: Turbína pro Nord Stream 1 je plně funkční a lze ji odeslat do Ruska

03.08.2022 Ruská turbína pro plynovod Nord Stream 1, která byla kvůli servisu v Kanadě, je plně funkční a může být kdykoliv odeslána zpět do Ruska za předpokladu, že ji Moskva bude ochotna převzít. Řekl to dnes německý kancléř Olaf Scholz, který navštívil závod společnosti Siemens Energy, kde se turbína teď nachází. Rusko podle Scholze nemá důvod návrat zařízení zdržovat.
C:\fakepath\trader-03082022-19-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.08.2022 1) Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Turecku v červenci dále zrychlilo na 79,6 procenta ze 78,6 procenta v předchozím měsíci. Inflace je nejvyšší od září 1998, údaj je však nižší než odhady analytiků. Ke zrychlení inflace přispívá pokles domácí liry a růst cen energií a komodit. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil turecký statistický úřad.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Média: Německo zatíží spotřebitele plynu zvláštní daní, má pomoct dodavatelům

28.07.2022 Německo plánuje od 1. října zatížit všechny spotřebitele plynu zvláštní daní. Ta má pomoct dodavatelským firmám, které se potýkají s vysokým růstem cen suroviny, a přenést na spotřebitele 90 procent jejich nákladů. Podle tiskových agentur to uvádějí zdroje z německého ministerstva hospodářství.
img

Německá vláda převezme v Uniperu 30procentní podíl, aby zabránila jeho pádu

22.07.2022 Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Firma o tom dnes informovala po jednání se zástupci vlády. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních potížích a stal se zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.
C:\fakepath\scholz-08072022-1-zm.jpg

Scholz věří, že německá veřejnost i přes těžkosti bude s Ukrajinou solidární

08.07.2022 Ukrajina si zaslouží podporu Německa v boji proti ruské invazi, dokud to bude nutné. Německý kancléř Olaf Scholz to dnes prohlásil v pořadu veřejnoprávní televize ZDF, ve kterém odpovídal na dotazy veřejnosti. Řekl rovněž, že je přesvědčen, že německá veřejnost nehledě na současné hospodářské a energetické těžkosti takovou solidaritu Ukrajině poskytne.
C:\fakepath\trader-04072022-41-zm.jpg

Německá vláda spolu s odbory a zaměstnavateli hledá řešení vysoké inflace

04.07.2022 Německý kancléř Olaf Scholz spolu s dalšími členy vlády, zástupci centrální banky, zaměstnavateli, odbory a ekonomy ustavili grémium, ve kterém hledají řešení rychle rostoucí inflace. Jednání, která začala dnes, by měla do podzimu nabídnout konkrétní řešení, uvedl na tiskové konferenci kancléřův mluvčí Steffen Hebestreit. To odpoledne zmínil i Scholz, podle kterého bude úkolem příštích týdnů najít nástroje a cesty, jak na nynější dramatickou situaci reagovat.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 podpořil Ukrajinu, slíbil protiruské sankce a věnoval se klimatu

28.06.2022 Další rozhodná podpora Ukrajiny, větší politický a ekonomický tlak na Rusko, důraznější ochrana klimatu a také výzva Číně, aby dodržovala lidská práva - to jsou hlavní výsledky třídenního summitu skupiny světových ekonomik G7, který dnes skončil v bavorském alpském zámku Elmau. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA chtějí ještě zpřísnit již tak bezprecedentní sankce proti Rusku mimo jiné o zákaz dovozu ruského zlata. Ve hře je i zastropování cen ruských energetických surovin.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: Čeká nás doba nejistoty, Putin ale nesmí na Ukrajině vyhrát

28.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu znamená pro svět dobu nejistoty, na našem odhodlání podporovat Kyjev to ale nic nemění. Na závěrečné tiskové konferenci po summitu skupiny sedmi velkých ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elamu to dnes prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Dodal, že země G7 jsou pilířem jednoty svobodného světa a že ruský prezident Vladimir Putin nesmí na Ukrajině vyhrát.
C:\fakepath\trader-28062022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.06.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) půjde v boji s vysokou inflací tak daleko, jak bude třeba. Při zahajovacím proslovu na akci nazvané Fórum ECB o centrálním bankovnictví to dnes řekla prezidentka banky Christine Lagardeová. ECB chce mít inflaci v eurozóně na dvou procentech, ve skutečnosti je ale teď inflace asi čtyřikrát vyšší.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku po třech dnech končí summit zemí G7

28.06.2022 V bavorském alpském zámku Elmau dnes po třech dnech končí summit skupiny velkých světových ekonomik G7. Výsledky jednání novinářům představí kolem poledne německý kancléř Olaf Scholz. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA se společně se zástupci Evropské unie mimo jiné dohodli na další podpoře Ukrajiny v jejím boji proti ruské invazi a přislíbili zvýšení tlaku na Rusko a ruského prezidenta Vladimira Putina.
C:\fakepath\trader-27062022-39-zm.jpg

Summit G7 se postavil za Ukrajinu a připravuje další protiruské sankce

27.06.2022 Šéfové států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7 se dnes po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jasně postavili za Kyjev, který přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi. Slíbili, že Ukrajina si rozhodne o své budoucnosti výhradně sama, a zároveň ohlásili další vystupňování tlaku na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelenskyj státníky požádal o další zbraně a další protiruské sankce. Podle USA už G7 další odvetná opatření připravuje, cílit mají mimo jiné na ruský zbrojní průmysl a možná i na vývoz ruské ropy.
C:\fakepath\trader-27062022-38-zm.jpg

Ve vztazích s Ruskem se nelze vrátit do doby před útokem na Ukrajinu, Scholz

27.06.2022 Rusko svým vojenským vpádem na Ukrajinu natolik otřáslo mezinárodním uspořádáním, že ve vztahu s Moskvou se už nelze vrátit do stavu před invazí. Dnes to na summitu velkých světových ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elmau prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Zopakoval, že Ukrajina se může na pomoc Západu nadále spolehnout.
C:\fakepath\klima-neutral.jpg

Země G7, EU a další demokratické státy chtějí urychlit klimatickou neutralitu

27.06.2022 Skupina velkých světových ekonomik G7, Evropská unie, Argentina, Indie, Indonésie, Senegal a Jihoafrická republika chtějí urychlit přechod ke klimaticky neutrálnímu hospodářství a zároveň si zajistit energetickou bezpečnost. Země to dnes po jednání na summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau uvedly ve společném prohlášení. G7 tvoří Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo a USA, jejich summitů se ale tradičně účastní i EU. Ostatní nečlenské státy pozval do Elmau německý kancléř Olaf Scholz.
C:\fakepath\trader-27062022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2022 1) Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj podle Reuters požádal země G7 o sankce a protiletecké systémy

27.06.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal skupinu velkých světových ekonomik G7 o další protiruské sankce, protiletecké systémy a pomoc s vývozem obilí a poválečnou rekonstrukcí země. S odvoláním na nejmenovaného činitele Evropské unie o tom informovala agentura Reuters. Zelenskyj, jehož země přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi, se dnes k summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau připojil digitálně.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: O zákazu dovozu ruského zlata rozhodne EU, účast na G20 je otevřená

27.06.2022 O zákazu dovozu zlata z Ruska, který v neděli oznámil na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 americký prezident Joe Biden, bude Evropská unie jednat. Dnes to v rozhovoru s televizí ZDF řekl německý kancléř Olaf Scholz. Řekl rovněž, že nadcházející summit největších světových ekonomik G20 je důležité fórum, které nelze kvůli ruské agresi bojkotovat, o své účasti na tomto vrcholném setkání chce proto rozhodnout až později. Varoval rovněž před pádem do pasti ruského prezidenta Vladimira Putina, že svět je rozdělen na Západ a všechny ostatní.
C:\fakepath\G7-2.jpg

Summit G7 se bude věnovat Ukrajině a klimatu, připojí se Zelenskyj

27.06.2022 V bavorském alpském zámku Elmau dnes budou na summitu velkých světových ekonomik G7 představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA společně se zástupci Evropské unie jednat o situaci na Ukrajině. K jednání se digitálně připojí ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země přes čtyři měsíce vzdoruje ozbrojené ruské invazi. Summit začal v neděli a skončí v úterý.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Biden a Scholz se shodují, že Západ musí vůči Rusku zůstat jednotný

27.06.2022 Západ musí zůstat vůči Rusku jednotný. Včera se na tom při jednání na okraji summitu skupiny velkých světových ekonomik G7 shodli americký prezident Joe Biden a německý kancléř Olaf Scholz. Třídenní vrcholné jednání představitelů Británie, Francie, Spojených států, Kanady, Německa, Japonska a Itálie v bavorském alpském zámku Elmau začal včera.
C:\fakepath\nemecko-a-usa.jpg

Německo podle Scholze bude v podpoře Ukrajiny postupovat ve shodě s USA

27.06.2022 Německo bude v podpoře Ukrajiny postupovat vždy jednotně se Spojenými státy. Včera to na summitu velkých světových ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elmau prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. To, že Německo jako další západní demokratické země Kyjev podporuje, považuje šéf německé vlády kvůli ruské agresi za správný krok.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Británie s Francií chtějí poskytnout Kyjevu další podporu

27.06.2022 Britský premiér Boris Johnson a francouzský prezident Emmanuel Macron se včera shodli, že válka na Ukrajině je v kritickém okamžiku. Oba chtějí Ukrajinu, která už přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi, ještě více podpořit. Johnson s Macronem se na tom domluvili na bilaterálním jednání na okraj třídenního summitu velkých světových ekonomik G7, který včera v Bavorsku začal.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 v Bavorsku začal, kancléř přivítal pozvané státníky

27.06.2022 Summit sedmi velkých světových ekonomik G7 oficiálně začal, německý kancléř Olaf Scholz krátce po poledni v bavorském alpském zámku Elmau přivítal amerického prezidenta Joea Bidena, britského premiéra Borise Johnsona, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, italského premiéra Maria Draghiho, japonského premiéra Fumia Kišidu a kanadského ministerského předsedu Justina Trudeaua. Vrcholná schůzka potrvá tři dny a skončí v úterý kolem poledne.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku začíná třídenní summit skupiny G7, tématy budou Ukrajina či klima

26.06.2022 V bavorském alpském zámku Elmau dnes začíná třídenní summit šéfů států a vlád zemí skupiny velkých světových ekonomik G7. Představitelé států skupiny, kterou tvoří Británie, Francie, Spojené státy, Kanada, Německo, Japonsko a Itálie, budou jednat především o hospodářských a bezpečnostních dopadech ruské invaze na Ukrajinu, tématem bude ale také ochrana klimatu.
C:\fakepath\elektrina.png

Summit EU recept na ceny energií nenašel, EK do konce léta navrhne reformu

24.06.2022 Evropská komise do konce léta navrhne možné změny fungování trhu s energiemi včetně oddělení ceny plynu a dalších energií. Po dnešním jednání s prezidenty a premiéry členských zemí věnovaném vysokým cenám energií a omezeným dodávkám ruského plynu to prohlásila předsedkyně komise Ursula von der Leyenová. Unijní lídři jsou v pohledu na reformu energetického trhu i po summitu rozdělení, ačkoli řada z nich volala po větší koordinaci, což se nakonec dostalo i do závěrů vrcholné schůzky.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku v neděli začne summit G7, středobodem bude Ukrajina

24.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude středobodem třídenního summitu šéfů států a vlád zemí skupiny sedmi velkých ekonomik G7, který v neděli začne v bavorském alpském zámku Elmau. Německý kancléř Olaf Scholz, který kolegy z Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a Spojených států letos hostí, pozval na jednání také zástupce Indonésie, Indie, Jihoafrické republiky, Senegalu a Argentiny. Na G7 je tradičně zastoupena i Evropská unie. Přes telemost k účastníkům summitu promluví ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země již čtyři měsíce vzdoruje ruské agresi.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Minimální hodinová mzda v Německu stoupne v přepočtu na téměř 300 Kč

03.06.2022 Minimální hodinová mzda v Německu se od října zvýší z nynějších 9,82 na 12 eur (téměř 300 Kč). To představuje nárůst zhruba o 22 procent. Rozhodla o tom dnes dolní komora německého parlamentu, která schválila návrh zákona předložený ministrem práce Hubertusem Heilem.
C:\fakepath\WEF2.jpg

Po dvouleté přestávce začíná zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu

22.05.2022 Po dvouleté přestávce způsobené pandemií nemoci covid-19 dnes ve švýcarském horském středisku Davos začíná pětidenní výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Setkání se zúčastní více než 2000 zástupců vlád a podnikatelského sektoru z celého světa, za Českou republiku je mezi účastníky uveden ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
C:\fakepath\WEF.jpg

Davos po dvou letech opět hostí zasedání Světového ekonomického fóra

22.05.2022 Švýcarské lyžařské středisko Davos bude po dvouleté přestávce způsobené pandemií opět hostit výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), a to ve dnech od 22. do 26. května. Setkání se zúčastní více než 2000 zástupců vlád a podnikatelského sektoru z celého světa, uvádí WEF. Z velké části bude setkání dominovat válka na Ukrajině, kvůli které nebyli pozváni zástupci z Ruska.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Západní sankce mají na Rusko podle USA mimořádný dopad

18.05.2022 Západní sankce mají na ruské hospodářství mimořádný dopad, země čelí recesi a vysoké inflaci. Dnes to prohlásila americká ministryně financí Janet Yellenová, která přicestovala do Bonnu na jednání ministrů financí skupiny velkých světových ekonomik G7. Západní státy v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu přijaly několik balíků ekonomických protiopatření a další postihy chystají.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Invaze v ekonomice - spory kolem ruského plynu, sankce a pesimistické odhady HDP

27.04.2022 24. února - Ruský prezident Vladimir Putin v 04:00 SEČ oznámil, že dal svolení ke "speciální vojenské operaci". Ruské síly napadly Ukrajinu z Ruska a Běloruska i z poloostrova Krym, který Moskva anektovala v roce 2014, a zahájily rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na téměř celou zemi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil v zemi válečný stav a Kyjev přerušil diplomatické vztahy s Ruskem.
img

Přehled páru EUR/USD. 27. dubna Olaf Scholz je v Německu nespokojený. Kancléř může rezignovat.

27.04.2022 Měnovému páru EUR/USD se v úterý nepodařilo znovu zahájit korekci. Jeho propad mírně zeslábl, ale celkově zůstává stabilní. Po slabém pullbacku na vrchol ztratila evropská měna několik desítek dalších bodů. Jak jsme řekli dříve, neexistuje žádný spouštěč, kvůli kterému začal koncem minulého týdne propad kotací evropské měny.
C:\fakepath\trader-26042022-33-zm.png

Západ platbu v rublech za plyn z Ruska od začátku odmítá

26.04.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal):
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Válka na Ukrajině naplno odhalila slabiny a podfinancování německé armády

22.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu naplno odhalila to, na co už odborníci i část médií upozorňují léta - německá armáda je dlouhodobě podfinancovaná a stěží bojeschopná. Potvrzují to i aktuální slova vrcholných německých představitelů, že bundeswehr už prakticky nemá možnost dodávat další zbraně Kyjevu, protože by to mohlo ohrozit německou bezpečnost. I když teď politici slibují dramatické změny, zlepšení armádní připravenosti bude podle expertů trvat léta.
C:\fakepath\trader-04042022-36-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, kvůli civilním obětem u Kyjeva státy jednají o dalších sankcích

04.04.2022 Ropa zdražuje. Civilní oběti na Ukrajině zvyšují tlak na evropské země, aby uvalily sankce na ruský energetický sektor. To vyvolává obavy z omezení dodávek.
img

AKTIVISTÉ ŽÁDAJÍ: ZASTAVTE OBCHOD S RUSKEM

04.04.2022 Aktivisté žádají Evropskou Unii, aby zastavila obchod s Ruskem. S tímto záměrem přistoupili k blokádě dálnice mezi Německem a Polskem.
C:\fakepath\trader-31032022-30-zm.jpg

Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá

31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
C:\fakepath\trader-31032022-27-zm.jpg

Putin trvá na rublových platbách za ruský plyn, evropské země to odmítají

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se takové platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Francie, Německo či Rakousko už takový postup odmítly a hovoří o politickém vydírání. Podle nich jde o porušení stávajících smluv, které počítají s platbami v eurech.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německý kancléř Scholz odmítá platby za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Německý kancléř Olaf Scholz s rakouským kolegou Karlem Nehammerem odmítají platby za dodávky ruského plynu v rublech. Prohlásili to na dnešní tiskové konferenci v Berlíně. Scholz dodal, že to již v telefonickém rozhovoru ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi řekl a že nyní je na šéfovi Kremlu, jak se zachová. Oba kancléři shodně uvedli, že stávající smlouvy počítají s evropskou měnou euro.
img

Putin a Scholz: O dodávkách plynu za rubly budou jednat experti

30.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin a německý kancléř Olaf Scholz se dohodli, že o dodávkách ruského plynu za rubly bude jednat skupina expertů. Dnes o výsledku telefonátu hlav obou států informovala agentura TASS. Podle ní jednal Putin o platbách za ruský plyn i s italským premiérem Mariem Draghim. Úhrady v rublech nesmí "zhoršit" smlouvy evropských zákazníků, řekl podle AFP šéf Kremlu.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ekonomové se obávají dopadů výpadku ruských dodávek energií na Německo

29.03.2022 Ekonomové se obávají dalekosáhlých dopadů výpadku ruských energetických dodávek na německou ekonomiku. Hrubý domácí produkt (HDP) by se mohl v následujících 18 měsících snížit až o tři procenta. Pokud by se dodávky ropy a plynu z Ruska zastavily natrvalo, vyžádají si odpovídající změny až deset let. Dnes to podle agentury DPA uvedl německý výzkumný institut DIW. Výpadek by podle něj zároveň s sebou přinesl nárůst inflace až o 2,3 procentního bodu.
img

Americká automobilka Tesla otevřela u Berlína svou první továrnu v Evropě

22.03.2022 Americká společnost Tesla dnes oficiálně otevřela svůj nový závod na elektromobily v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína, je to zároveň její první továrna v Evropě. Tesla ji vybudovala na domácí půdě konkurenčního automobilového koncernu Volkswagen, s kterým soupeří v elektromobilitě. Při ceremonii, které se zúčastnili mimo jiné německý kancléř Olaf Scholz, ministr hospodářství Robert Habeck a braniborský premiér Dietmar Woidke, předal šéf Tesly Elon Musk první auta novým majitelům. Továrna, která nabídne práci 12.000 lidí, chce vyrábět až 500.000 vozů Model Y ročně.
C:\fakepath\trader-22032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2022 1) Největší čínský internetový prodejce Alibaba se rozhodl rozšířit program odkupu vlastních akcií na rekordních 25 miliard dolarů (zhruba 560 miliard Kč) z dosavadních 15 miliard. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Alibaba se tak snaží podpořit cenu svých akcí, která se kvůli tlaku regulačních úřadů a obavám ze zpomalení růstu podniku za poslední rok propadla o více než polovinu.
img

Tesla u Berlína otevře závod na elektromobily, první vůz předá Musk

22.03.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla dnes oficiálně otevře svůj nový závod na elektromobily v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína. První vůz Model Y chce osobně předat majiteli šéf Tesly Elon Musk. Ceremonie se zúčastní i kancléř Olaf Scholz a ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck a také braniborský premiér Dietmar Woidke.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Šéf VW: Válka na Ukrajině může evropské ekonomice způsobit větší škody než covid

10.03.2022 Vleklá válka na Ukrajině by mohla evropské ekonomice způsobit mnohem větší škody než pandemie covidu-19. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 propustil všechny zaměstnance

01.03.2022  Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 propustil všech svých 140 zaměstnanců. Ve švýcarské frankofonní televizi RTS to řekl švýcarský ministr hospodářství Guy Parmelin. Provozovatel produktovodu, který už je dokončen, ale nebyl uveden do provozu, dnes informaci následně potvrdil. Stanice RTS uvedla, že zástupci projektu dnes budou jednat s představiteli švýcarského kantonu Zug, kde má společnost Nord Stream 2 AG ústředí. Agentura Reuters pak s odkazem na své zdroje napsala, že společnost Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlášení insolvence.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
img

Evropské akcie se propadají na katastrofická minima

24.02.2022 Evropské akciové indexy ve čtvrtek vykazují téměř 3% pokles v důsledku obav investorů ze zahájení vojenské operace ve východní Evropě.
C:\fakepath\trader-23022022-22-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy rostou, v centru pozornosti zůstává vývoj kolem Ukrajiny

23.02.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávách o tom, že Ukrajina čelí dalšímu kybernetickému útoku. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 0,9 procenta na 97,68 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 0,9 procenta a prodávala se za 92,71 dolaru za barel.
img

Guvernér ČNB Rusnok varuje před ještě vyšší inflací v ČR, způsobenou konfliktem na Ukrajině. O vlastně tak vysvětluje, proč se Západ bojí tvrdších sankcí vůči Rusku – čím tvrdší sankce, tím vyšší inflace

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
img

Burzy ve světě jsou zaskočeny, jaké slabé sankce Západ zatím uplatňuje vůči Rusku. Jenže Západ sám je na Rusku závislý, hlavně energeticky

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr případných nových sankcí, které mohou zasáhnout ruskou ekonomiku

22.02.2022 Výběr případných nových sankcí, které by mohly zasáhnout ruskou ekonomiku (Rusko jednostranně uznalo dva separatistické regiony na východě Ukrajiny):
img

Nemecko zastavilo schválenie Nord Stream 2

22.02.2022 Nemecko podniklo kroky na zastavenie procesu certifikácie plynovodu Nord Stream 2 z Ruska, oznámil dnes kancelár Olaf Scholz po tom, čo Kremeľ formálne uznal dva odštiepenecké regióny na východe Ukrajiny. Scholz povedal, že Nemecko nebude akceptovať uznanie separatistických regiónov v regióne Donbas a že nemeckí politici musia prehodnotiť situáciu „najmä pokiaľ ide o Nord Stream 2“, napísala agentúra Reuters. V utorok v rozhovore s novinármi v Berlíne Scholz povedal, že požiadal ministerstvo hospodárstva, aby „stiahlo správu o bezpečnosti dodávok s našou federálnou sieťovou agentúrou“, pričom to označil za „prvý krok k tomu, aby sa zabezpečilo, že plynovod nemôže byť v tomto bode certifikovaný“.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz míří na jednání s Putinem, OBSE projedná manévry u Ukrajiny

15.02.2022 Německý kancléř Olaf Scholz dnes po pondělní návštěvě Ukrajiny zamíří do Moskvy na jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ohledně krize kolem Ukrajiny. V Moskvě povede rozhovory také polský ministr zahraničí Zbigniew Rau jako zástupce předsedající země Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), která na dnešek svolala na žádost Ukrajiny jednání o ruských vojácích shromážděných poblíž ukrajinských hranic. Pražský primátor Zdeněk Hřib plánuje v Kyjevě setkání s tamním primátorem Vitalijem Kličkem.
img

Začne zítra válka? Strach z útoku na Ukrajinu způsobil růst ceny zlata

14.02.2022 Každým dnem rusko-ukrajinský konflikt sílí. Olej do ohně přilil v pátek Bílý dům, když prohlásil, že Moskva může nyní na Ukrajinu zaútočit kdykoliv.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz v projevu ke Světovému ekonomickému fóru navrhl změnu klimatické politiky

20.01.2022 K zásadní změně přístupu ke klimatické politice včera v on-line projevu ke Světovému ekonomickému fóru (WEF) vyzval nový německý kancléř Olaf Scholz. Prohlásil, že jeho země využije svého letošního předsednictví ve skupině vyspělých zemí G7 k prosazení norem pro boj s globálním oteplováním. Informovala o tom agentura AP. Letošní fórum v Davosu stejně jako loni kvůli pandemii nahradila alternativní akce nazvaná Davos Agenda, která se koná pouze virtuálně.
img

ČNB v reakci na rostoucí inflaci zvýšila úrokovou sazbu o 1 %. Až čtvrtina Američanů se obává zhoršení jejich finanční situace v roce 2022

23.12.2021 Česká národní banka dne 22.12.2021 oznámila navýšení dvoutýdenní repo sazby na 3,75 %. Došlo tak k růstu o 1 %. Současně s tím se zvyšuje i diskontní sazba na 2,75 % a lombardní sazba na 4,75 %. Pro toto rozhodnutí zvedlo ruku 5 členů bankovní rady, přičemž 2 členové hlasovali pro ponechání sazeb beze změny.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

Německá vláda schválila Joachima Nagela jako nového šéfa centrální banky

22.12.2021 Německá vláda schválila Joachima Nagela (55) jako nového šéfa centrální banky. Oznámil to dnes vládní mluvčí Steffen Hebestreit. Nagel od 1. ledna nahradí Jense Weidmanna (53), který se rozhodl funkci opustit ještě před skončením svého mandátu.
C:\fakepath\top-20122021-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.12.2021 1) Akcionáři Moneta Money Bank dnes souhlasili se spojením s bankovní částí PPF, kam patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy (Zonky). Valná hromada zároveň schválila financování transakce, tedy navýšení základního kapitálu banky pro úpis nových akcií. Akcionáři odsouhlasili i vyplacení dividend z minulých let v celkové výši 1,53 miliardy korun, což odpovídá třem korunám na akcii. ČTK to řekla mluvčí banky Zuzana Filipová. Spojením vznikne podle počtu klientů třetí největší banka na českém trhu po České spořitelně a ČSOB.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

Novým šéfem německé centrální banky se od příštího roku stane Joachim Nagel

20.12.2021 Novým šéfem německé centrální banky se od příštího roku stane ekonom Joachim Nagel (55), který tak ve funkci nahradí Jense Weidmanna (53). Nagela do funkce navrhují nový spolkový kancléř Olaf Scholz a ministr financí Christian Lindner. Ministr to dnes napsal na twitteru, a potvrdil tak dřívější zprávu německého deníku Handelsblatt.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Velkoobchodní ceny v Německu v listopadu vzrostly o rekordních 16,6 procenta

13.12.2021 Velkoobchodní ceny v Německu v listopadu meziročně vzrostly o rekordních 16,6 procenta, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Prudce se zvyšují hlavně ceny surovin, vliv na růst velkoobchodních cen ale mají i problémy v dodavatelských řetězcích. Proti říjnu se velkoobchodní ceny zvýšily o 1,3 procenta.
img

Rizikový apetit je zpátky. Euro je opět na vrcholu

09.12.2021 Po nástupu nového německého kancléře do funkce se vrátil rizikový apetit. Mezitím členové ECB na svém včerejším politickém zasedání vyjádřili rozdílné názory.
img

Češi pocítí odchod Merkelové i na svých peněženkách. Ještě více jim zdraží elektřina či plyn

08.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz dnes střídá Angelu Merkelovou a přijde s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Nová německá vláda zdraží elektřinu a plyn i Čechům

05.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz střídá Angelu Merkelovou a přichází s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Forex: Den díkuvzdání uzavře americké trhy

25.11.2021 Den díkůvzdání stáhne obchodní aktivitu v USA na minimum. Růst HDP v Německu za 3Q bude potvrzen, přičemž hlavním tahounem bude spotřeb domácností. ČNB by dnes mohla oznámit zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nová německá vláda chce konec uhlí do roku 2030 i 400.000 nových bytů ročně

25.11.2021 Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) včera představili koaliční smlouvu o vytvoření nové vlády. Přinášíme výběr nejdůležitějších programových bodů:
img

Forex: Důvěra německých podnikatelů klesá

24.11.2021 Ifo index podnikatelské důvěry v Německu v listopadu klesl více, než se čekalo. Důvodem bylo jak hodnocení současných podmínek, tak výhled do blízké budoucnosti. Očekávanou, ale pozitivní zprávou dneška je, že jednání o sestavení německé vlády se dostala do finále. Olaf Scholz bude příštím německým kancléřem.
img

Německý regulátor nyní ruský plynovod Nord Stream 2 neschválí

16.11.2021 Proces schvalování německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 je dočasně pozastaven, německý regulační úřad projektu nyní povolení k provozu nedá. Požaduje, aby provozovatel nejprve upravil svou obchodní strukturu podle německého práva. Oznámila to dnes německá Spolková agentura pro sítě, která certifikaci provádí. Provozovatel zatím plánuje založit ke správě plynovodního potrubí v Německu dceřinou společnost, což podle úřadu nestačí.
C:\fakepath\DAX.jpg

Akcie v Evropě oslabily, ty německé ale v reakci na výsledek voleb zpevnily

28.09.2021 Akcie v Evropě včera oslabily, ty německé ale v reakci na výsledek parlamentních voleb zamířily vzhůru a jejich hlavní index vystoupil na desetidenní maximum. Volby totiž vyloučily možnost, že se v Německu zformuje čistě levicová koalice. Hlavní index frankfurtské burzy DAX vystoupil až na 15.704,05 bodu. Později ale o většinu zisků přišel a obchodování uzavřel růstem o 0,27 procenta na 15.573,88 bodu. Euro na výsledek voleb v největší evropské ekonomice příliš nereagovalo.
img

Graf dňa - EURJPY (27.09.2021)

27.09.2021 Minulý víkend sa konali nemecké voľby a výsledky poukazujú na posun síl v najväčšej európskej ekonomike. Výsledky ukázali, že SPD na čele s Olafom Scholzom vyhrala voľby s podporou 25,7%. CDU/CSU - politická strana dlhoročnej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej - získala podporu 24,1%. Líder SPD Olaf Scholz si už pripísal víťazstvo vo voľbách a uviedol, že jeho strana má mandát na zostavenie vlády. Scholz spresnil, že je možné uzavrieť koaličnú zmluvu so Zelenými a Slobodnými demokratmi, ktorí vo voľbách získali tretie a štvrté miesto so 14,8%, respektíve 11,5%. Čo je ešte dôležitejšie, Scholz naznačil, že chce, aby CDU/CSU, predchádzajúca nemecká vládna strana a jej predchádzajúci koaličný partner, zostali v opozícii. Reakcia trhu na výsledky bola však pomerne malá, pretože to bol výsledok, ktorý sa viac -menej očakával.
img

Rozbřesk: Vzkaz německého voliče: rudo-zelená koalice nebude

27.09.2021 Německý volič vyslal v neděli rozporuplný signál: nechal sice zvítězit sociálně-demokratickou stranu (SPD), ale na druhou stranu nedal šanci na vznik „melounové“ či rudo-zelené koalici. Němečtí Zelení totiž nakonec nezískali, to co by si ještě před pár měsíci přáli (14,8 %) a postkomunistická levice lavírovala na (5 %) hraně volitelnosti.
img

Ranní glosa: Vzkaz německého voliče: rudo-zelená koalice nebude

27.09.2021 Německý volič vyslal v neděli rozporuplný signál: nechal sice zvítězit sociálně-demokratickou stranu (SPD), ale na druhou stranu nedal šanci na vznik „melounové“ či rudo-zelené koalici. Němečtí Zelení totiž nakonec nezískali, to co by si ještě před pár měsíci přáli (14,8 %) a postkomunistická levice lavírovala na (5 %) hraně volitelnosti.
img

Rozbřesk: O víkendu klíčové německé volby a koruna vyhlíží ČNB

24.09.2021 Víkendové volby v Německu zůstávají těsně před startem stále velmi otevřenou hrou. Zdá se, že v posledních dnech se zastavil propad preferencí pravicově-středové CDU/CSU i strany Zelených a již dál nenarůstají preference sociálně-demokratické SPD. Rozdíly mezi dvěma velkými stranami jsou relativně malé a o vítězi může na poslední chvíli rozhodnout velké množství nerozhodnutých voličů. Ať už jím bude Olaf Scholz z SPD nebo Armin Lachet z dnes nejsilnější CDU/CSU, velmi pravděpodobně budou pracovat z daleko fragmentovanějším parlamentem. Takovým, ve kterém nebude vůbec jednoduché sestavit novou koalici. Zvlášť proto, že oba nejpravděpodobnější partneři - pravicová FDP a strana Zelených jsou si ideologicky velmi vzdálené.
img

Ranní glosa: Německé volby - hraje se o “rozpočtový” konzervatismus

24.09.2021 Víkendové volby v Německu zůstávají těsně před startem stále velmi otevřenou hrou. Zdá se, že v posledních dnech se zastavil propad preferencí pravicově-středové CDU/CSU i strany Zelených a již dál nenarůstají preference sociálně-demokratické SPD.
C:\fakepath\n-22092021-lv-8.jpg

Novou německou vládu čekají klimatické, finanční a hospodářské úkoly

22.09.2021 Budoucí německou vládu, ať už ji povedou sociální demokraté (SPD), nebo opět konzervativci z unie CDU/CSU, čeká řada úkolů, jejichž vyřešení nebude snadné a ani levné. Země musí pokročit v energetické transformaci, aby dosáhla svých emisních cílů, musí zajistit obnovu ekonomiky po pandemii nemoci covid-19, musí dát do pořádku rozpočtové hospodaření a musí učinit dlouho odkládaný pokrok v digitalizaci,
img

Německé volby: hrozbou pro investory je červeno-rudo-zelená koalice

17.09.2021 O vítězství v německých volbách bojuje vládnoucí CDU/CSU se sociálními demokraty SPD. Preference SPD rostou a poprvé po patnácti letech již dokonce předstihují CDU/CSU. Zatím za nejpravděpodobnější považujeme koalici CDU/CSU, SPD a FDP. Velkou šanci na účast ve vládě mají ale i Zelení. V každém případě účast FDP či CDU/CSU ve vládnoucí koalici by měla zajistit, že veřejné finance zůstanou pod kontrolou a směřování německé politiky se od té současné dramaticky neodchýlí. Rizikem pro investory je vznik levicové koalice SPD, Levice a Zelení. Pokud tato varianta nenastane, bude dopad německých voleb na finanční trhy minimální.
img

Rozbřesk: Německé volby hrají euru lehce do karet, hlavním tématem ale Fed a americká inflace

13.09.2021 Po zasedání ECB se pozornost trhů bude v druhé polovině září stáčet ke dvěma stěžejním událostem - zasedání amerického Fedu a v Evropě pak zejména na německé volby.
img

Ranní glosa: Německé volby hrají euru lehce do karet

13.09.2021 Po zasedání ECB se pozornost trhů bude v druhé polovině září stáčet ke dvěma stěžejním událostem - zasedání amerického Fedu a v Evropě pak zejména na německé volby. V německých volbách se hraje o dvě zásadní věci. Za prvé, která z dvou velkých stran (pravicová CDU/CSU nebo levicová SPD) bude s koncem Angely Merkelové sestavovat novou vládu (obsadí křeslo kancléře).
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Bundesbank: Německá ekonomika se blíží úrovni před pandemií

19.07.2021 Německá ekonomika se brzy vrátí na úroveň před pandemií covidu-19, její růst v tomto čtvrtletí zrychluje. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla Deutsche Bundesbank, tedy německá centrální banka. Finanční instituce v ní opomenula vliv záplav, které poničily západní části země. Nizozemská banka ING Groep v jiné zprávě ale uvedla, že záplavy se na německé ekonomice odrazí patrně jen omezeně.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CCI | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devizový účet | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Pozice | Příkaz | RSI | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Směnný kurz | Split | Spot | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Daňové ráje | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Praxe | Centrální bankéři | EURJPY | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Google | Akcie Microsoft | Akcie Shell | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | InstaForex | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | PayPal | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | SWIFT | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Webináře | WTI | XM | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | ROIC | EIA | ING | Current Ratio | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Provozní marže | ROCE | ROE | Sekundární trh | Upisovací období | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Dividendové akcie | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Energy Aspects | CNN | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | ANZ | DIW | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | NATO | Agentura AP | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Reporty | Obchodní nastavení | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Panevropský akciový index | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Moneta Money Bank | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Americké trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Milionáři | Německý ústavní soud | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | České firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | IBEX | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Britské banky | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Summit EU | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Handelsblatt | Institut pro makroekonomii | John Kerry | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Britská banka Barclays | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Index CAC 40 | Americké indexy | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | Tesla | Agentura AFP | Odhodlání | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Summit G20 | Summit G7 | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | FTSE MIB | Světové trhy | Měnová politika Fedu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Bankovní společnost | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Mercedes | ABN AMRO Bank | ex | BBVA | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | BHS | Ceny pšenice | Breakout Trader | Protiruské sankce | Kvantitativní utahování | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | Capitalinked | NEST | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zonky | Raytheon | Lockheed Martin | Německá centrální banka | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Podniky | Long signál | Obchodní aktivita | Schwab | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Portu | Výplata dividend | Výplaty dividend | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | IG | Růst úrokových sazeb | Výkyvy na trzích | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Fungování trhů | Německé akcie | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Prezident USA | Heiken Ashi | WEF | Obchodovat s akciemi | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ruská firma | Splácení dluhu | Michal Brožka | Růst cen ropy | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Boris Johnson | NVDA | Prodej ropy | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Společnost Gazprom | Gazprom | Digitální daň | Růst ceny zlata | Pokles cen | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | Poskytování úvěrů | Akcie týdne | Bohatí | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Thyssenkrupp | IMK | Nárůst cen ropy | PPF | Globální recese | Výše dividendy | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Finanční situace | EMIR | The Washington Post | Snížení daní | Kurzarbeit | MetLife | GOOGL | Akcie roku | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Cena akcie | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Následky krize | Hospodářské krize | Huawei | Digitalizace | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Myšlenka | Statistické údaje | Obrat trendu | Zpomalování čínské ekonomiky | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Luis De Guindos | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Parlamentní volby | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Studie | BDI | Zavedení digitální daně | Bilance | Americký Senát | Avast | Generální ředitel | GM | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Den díkůvzdání | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | Vyhlídky | Průzkumy | Nálada podnikatelů | INTC | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Walt Disney | 5G | Premarket | AFP | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | FT | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Financovat | Předpovědi | Průmysl | ADP | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Zdražování | Problémy | Výzkumný institut | Cvičení | Total | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Yahoo | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | HDP Německa | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | AbbVie | Allergan | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | NN Group | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Švýcarská společnost | Vivendi | Jaderné elektrárny | Accor | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | AXA | Paolo Gentiloni | Europoslanci | FedEx | FDX | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nike | Bydlení | EY | Eugal | NERV | SPD | Miliardy korun | Kraft Heinz | Čínská centrální banka (PBOC) | Peking | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Hospodaření | Paschal Donohoe | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Eskalace konfliktu | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Experti | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Mateřská společnost Googlu | Nižší růst | Britské společnosti | Ceny energií | Vyplácení dividend | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Davos | Fórum v Davosu | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Paypal Holdings | Google | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Zpracovatelský sektor | BP | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Brent Crude Oil | West Texas Intermediate | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Americká inflace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Gilead Sciences | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | PHIA | Cestovní kanceláře | Prohlášení G7 | Americký Fed | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Výkyvy | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Povzbuzení ekonomiky | Opatření ECB | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Masivní nákupy | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Solidarita | Další vývoj | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Index frankfurtské burzy | Burzy cenných papírů | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Nákupy vládních dluhopisů | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Ekonomický rozvoj | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Větší podniky | Zásobníky | Texas | PYPL | Prodeje domů | Deutschlandfunk | Vyplácet dividendy | Německý ministr financí | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Katar | Salmán | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Rozpočet Německa | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Světové hospodářské krize | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Britský akciový index | Fond ESM | Využití ESM | Další růst | Růst | Německý parlament | Gigantická suma | Upravený rozpočet | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Karanténa | Šíření nákazy | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Air Bank | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Wopke Hoekstra | Letecká společnost | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Model Y | Tesla dnes | Údaje | DPH | Mexiko | Omyl | Eurokomisaři | Thierry Breton | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Jednání euroskupiny | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Znovuotevřít ekonomiku | Gernot Blümel | Rakouský ministr | Petr Kupec | Jihoevropské země | Ministři | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dostatek energie | Abdalazíz bin Salmán | Státní příspěvek | Splátky dluhů | Technické problémy | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Finanční představitelé | Více peněz | Long signál na akcie | WisdomTree | Premiér Justin Trudeau | Dluhové úlevy | Microsoft Corp | US Bancorp | Státy G20 | Vedoucí představitelé | Oživení eurozóny | EP | Rozvíjející se země | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | Finanční pomoc | Rizikový apetit | Debata | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Joe Biden | Státní peníze | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Ryanair | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Shell | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Dopravci | Soud | Herbert Diess | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | KfW | Rekordní zisk | Státy eurozóny | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Dluhy | Členské státy | Členské země | Světové hospodářství | Propad daňových příjmů | Auta | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Spolková vláda | Velký růst | Magazín Der Spiegel | Kupci | Americká média | Hikvision | Argentina | Vládní pomoc | Propad příjmů | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE Peet's | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Inflace v Německu v květnu | Akcie Intel | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | DPH u jídel | Restaurace v Německu | Výrobce aut | Záchranný balík | Plán Evropské komise | Stimulační plán | Německý stimulační plán | Němečtí ministři financí | Bild am Sonntag | PEPP | Ruské úřady | Vedení společnosti | Start-upy | Zvyšování mezd | Německé vládní strany | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Portugalský ministr financí | Mário Centeno | Pokles evropské ekonomiky | Nikola | Hlavní index frankfurtské burzy | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Ropná krize | WSF | Francouzský index CAC 40 | Japonský parlament | Parlament dnes | Místopředseda Evropské komise | Globální poptávka | Energetický gigant | Hospodářský propad | Stimulační balík | Největší evropská ekonomika | Covid | Vyšší daně | Pomoc podnikům | Státní pomoc | Mimořádná valná hromada | Akcie Lufthansy | Stabilizační balík | ARD | Sankce proti Rusku | Program ECB | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Jasný signál | Výhled vývoje ekonomiky | Peníze na kurzarbeit | Leva | Ocenění | Šance | Stellantis | Ceny | Praha | Květnový růst | Merkelová | Společnost Amazon | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Ekonomická aktivita v eurozóně | Následky pandemie | Exchange Traded Commodity | Odhady HDP | Bohatí lidé | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Důvěra | Indonésie | Klesající tendence | Inflace v červenci | Společnost Rosněfť | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Vládní koalice | Snížení DPH | Ruská vláda | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Výrobní index | Německý regulátor | Klimatické změny | Institut DIW | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Zasedání FED | Celkové investice | PX START | Korporátní daň | Tržní kapitalizace tetheru | Kapitalizace tetheru | Cena akcií britské banky | Německé zadlužení | Zadlužení Německa | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Šéf Tesly | Elektromobily | Německý rozpočet | Politici | Němečtí politici | Objemy peněz | Diverzifikovat | Ropovody | Plynovody | Zadlužení země | Snížit emise | Počet úmrtí | App Store | Biden | USA Joe Biden | Softwarová společnost | Pracovní místa | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Americké prezidentské volby | Koncern | Embargo | Dílčí indexy | Nařízení | Intel | Moneta | Plošná karanténa | CVX | Odklad splátek | Státy Evropské unie | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Hospodářský vývoj | Coloseum | Skupina Coloseum | Akcie spoločnosti | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Zasedání WEF | Zelené investice | Siemens | Očkování | Zadlužování | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | US2000 | Očkování proti covidu-19 | Počasí | Růst ceny | Pandemie v Německu | Pomoc firmám | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Rio Tinto | Dopad na akcie | Evropské centrální banky | Josep Borrell | Očkování proti covidu | Tržní ceny | ADP report zaměstnanosti | Německá koalice | Rozvolnění | Automobilka Tesla | MIB | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Air | Nový kapitál | NKLA.US | Nikola (NKLA.US) | NKLA | Míra inflace v Německu | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Intervenovat na devizovém trhu | Technologické podniky | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Pandemická omezení | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Výhled růstu ekonomiky | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Reuters analytik | Korporátní daně | Veřejný rozpočet | Veřejný rozpočet Německa | Firemní daně | Prudký růst cen | Hospodářské instituty | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Rozpočtový schodek Německa | Schodek veřejného sektoru | Schodek veřejného sektoru Německa | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Benxy | Přeprodané oblasti | Eurokomisařka | Meziroční růst cen | Čínský internetový prodejce | Největší čínský internetový prodejce | Kybernetický útok | API | Naše hospodářství | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Firmy z EU | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Dodávky plynu | Guy Parmelin | Zajišťování | Finančně technologická společnost | Konkurence | Prodej | Senegal | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Graf akcie | Regulační úřad | Index podnikatelské nálady | Zátěžový test | Počet nezaměstnaných | Cíl cenové stability | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Globální daň | Nová pravidla pro globální daň | Členové skupiny G20 | NortonLifeLock | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Dodávky suroviny | Náhoda | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst výrobních cen | VIAC | Sankce Spojených států | Omezení nákupů aktiv | BioNTech | Červencová inflace | Hackeři | Německý výrobce | Varšava | SPOT | Americká ministryně financí | ASX | Jihoafrická republika | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Okta | ANO | Uhlí | Volby v Německu | Chevron Corporation | Společnost Siemens | Ceny plynu | Konfederace | Kompenzace | Německé volby | Armina Lascheta | CDU/CSU | Volební lídři | Volební výsledek | FDP | Parlamentní volby v Německu | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Konzervativní unie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Nová vláda | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Nord Stream 2 AG | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Christian Lindner | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Veřejné investice | Klima | Plynovod Jamal | Francouzský index | IG Metall | Zvýšení minimální mzdy | Růst polské ekonomiky | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Tým InstaForex | Ruský plynovod | Družba | Investiční balík | Povinné očkování | TIM | RTS | Změny klimatu | Nová německá vláda | Evropská politika | Zahraniční politika | Průměrná volatilita | Nová varianta Covid-19 | Omikron | Varianta omikron | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Rozšíření | Rostoucí inflace | Annalena Baerbocková | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Bundesnetzagentur | Joe Manchin | Joachim Nagel | Národohospodářství | Názory na měnovou politiku | Mimořádný rozpočet | Úpis nových akcií | Benxy (Zonky) | Jamal | Poradenská společnost EY | Společnost EY | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Dopad omikronu | Uniper | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Ocel | Ruský plyn | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Uhelné elektrárny | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Instituce | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Snížení daně | Murray | Banka Barclays | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | Napětí kolem Ukrajiny | Zbigniew Rau | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | OBSE | Zdeněk Hřib | Pražský primátor | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Ruské hospodářství | Sankce | Sankce vůči Rusku | Separatistické regiony | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Export klíčových komodit | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Společnost Nord Stream 2 AG | Výjimečný stav | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Společnost Uniper | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Kyjev | RDIF | Mezinárodní vztahy | Ruská vojska | MWh | Nahdi Medical | Nahdi | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Turecký statistický úřad | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Agentura TASS | Naftogaz | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Finská společnost | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Řetězce | Aktivity v Rusku | Šéf VW | Vleklá válka na Ukrajině | Energetická závislost | Závislost Evropy na Rusku | Energetická závislost Evropy na Rusku | Bolševické revoluce | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Závislost na ruských energetických surovinách | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Akcie Avast | Úroky z dolarových dluhopisů | Obchodování s Ruskem | Závod na elektromobily | Dietmar Woidke | Braniborský premiér | Americký výrobce elektromobilů | Spuštění provozu | Aktivisté | Čínští investoři | Platby za plyn v rublech | Andrew Lipow | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Růst cen energií | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Onet.pl | Onet | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Plyn v rublech | Rostoucí ceny energií | EuRoPol Gaz | Vývoz plynu do Finska | Vývoz obilí | Embargo EU | Šéfové | Peter Kažimír | Ruská federace | Přijetí | Řešení vysoké inflace | Cenový strop | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Vývoz plynu | Cenový strop na ruskou ropu | Společnost Naftogaz | Červencová inflace v ČR | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Balík inflačních úlev | Balík opatření | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Zastropování cen | Dovozce ruského plynu | RN Refining & Marketing | Ruské ropy | Plyn z Ruska
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Oki Electric
Oklahoma
Okolnosti propadu turecké měny
OK POINT
OK Smart Opportunity
Okta
OKTAGON
OKTAGON MMA
Okupace Ukrajiny
Ola

Následující klíčová slova

Olam
OLaNO
Oldřich Dědek
Oleg Děripaska
Oleg Tiňkov
Ole Hansen
Oligarcha
Oligarchové
Oligopol
Olimex Global Water
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB ambasador Conora McGregor
Potvrďte prosím... Zavřít