Úterý 05. červenec 2022 17:32
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Krátká pozice

img

Přehled USD, EUR a GBP: Fed pravděpodobně zrychlí růst úrokových sazeb

30.03.2022 Nárůst optimismu vedl v úterý večer k růstu akciových indexů napříč trhem. Nejsilnější pohyb byl pozorován v Evropě, kdy Euro stoxx 50 vzrostlo o 3 % najednou. V kladném teritoriu byly také indexy v USA a Asii. Optimismus však stojí na vratkých nohách, a to jednáních o situaci na Ukrajině. S největší pravděpodobností tento optimismus ve velmi blízké budoucnosti přijde vniveč.
img

Přehled USD, EUR, GBP. V eurozóně se zvyšuje riziko stagflace

28.03.2022 Týdenní zpráva CAES naznačila několik trendů najednou, které budou pravděpodobně dominovat v krátkodobém výhledu. Za prvé, dolar přidal 4,6 miliardy do kumulativní dlouhé pozice. Za dva týdny byly výprodeje za 8 týdnů získány zpět a kurz dolaru je nyní nejvyšší od ledna.
img

Přehled USD, NZD a AUD: Powellův projev podpořil poptávku po dolaru

22.03.2022 V pondělí byl za nejdůležitější událost dne považován projev předsedy americké centrální banky (Fed) Jeromea Powella, ve kterém jednoznačně oznámil připravenost zvýšit na příštím zasedání 4. května sazbu o 50 bodů. Před Powellovým projevem o takovém kroku v pátek veřejně hovořil člen Rady guvernérů Christopher Waller, jeho komentář však zanikl mezi řadou spíše opatrnějších hodnocení. Nuže, Powell je rozhodný a futures na sazby v úterý ráno vidí 75% šanci na zvýšení sazeb na konci roku v rozmezí 2,25–2,50 %, což je o více než půl procenta více, než se předpovídalo před několika týdny.
img

Přehled vývoje USD, EUR, GBP: Dolar bude pravděpodobně pokračovat v růstu, euro a libra zůstávají pod tlakem

21.03.2022 Kumulativní dlouhá pozice na dolaru za sledovaný týden poprvé od ledna vzrostla na 8,921 mld. USD, avšak přebytek nelze považovat za významný. Je ale možné, že jsme svědky změny trendu. Na dlouhodobé závěry je ještě brzy, protože rozhodující roli nehrál růst poptávky po dolaru, ale pokles eura, které za týden ztratilo 5,4 mld. EUR.
img

Nová světová ekonomická krize: Přehled USD, CAD, JPY

09.03.2022 Zvýšená volatilita trhů přetrvává i ve středu. Oznámení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že Ukrajina neaspiruje na vstup do NATO "v blízké budoucnosti", a ochota diskutovat o statutu obou separatistických republik vedly k malému přívalu pozitivity, ale ne na dlouho. Jakmile americký prezident Joe Biden oznámil, že USA zakážou dovoz ruské energie, komodity opět prudce vzrostly a akciové indexy se vrátily do červené zóny.
img

Světová ekonomika pod hrozbou kolapsu uprostřed vlny šílenství na komoditních trzích. Přehled USD, NZD a AUD

08.03.2022 Hlavní trendy přetrvávají i v úterý ráno – většina akciových indexů je pod silným tlakem, americký dolar je žádaný jako hlavní rezervní měna, komodity atakují rekordy. Nikl vzrostl k pátečnímu uzavření o 90 % za jediný den, další kovy, hliník, paladium a zinek, vykazují podobnou dynamiku.
img

Přehled USD, CAD a JPY: Trhy začínají být pokračujícím konfliktem na Ukrajině ohroženy. Další globální krize je na cestě

02.03.2022 Trhy začínají reagovat na konflikt na Ukrajině. Květnové futures kontrakty na ropu Brent vzrostly na 111 USD/barel a aktualizovaly tak svůj sedmiletý rekord. Také plyn je býčí, i když zaostává, zatímco futures na uhlí vzrostly za pouhý týden o více než 50 %. Není pochyb o tom, že pokud bude současný trend pokračovat, svět zažije nejhorší energetickou krizi od roku 1979.
img

Přehled vývoje USD, NZD a AUD: Trhy jsou plné optimismu a vojenské akce na Ukrajině ignorují

01.03.2022 Konflikt na Ukrajině se na finančních trzích překvapivě neodráží. Poptávka po surovinách zůstává vysoká, ropa se obchoduje v blízkosti 100 USD za barel. Poptávka po zlatě však neroste a cena plynu v nizozemském hubu klesla na 1 100 USD/1 000 metrů krychlových. Výnosy státních dluhopisů evropských zemí jsou také pod mírným tlakem a jejich pokles nepřesahuje obvyklou volatilitu. Akciové indexy USA a evropských zemí se v pondělí rovněž uzavřely v červeném pásmu, zatímco indexy asijsko-pacifických zemí v úterý vykázaly silný růst.
img

Trhy čekají na údaje o inflaci v USA. Přehled vývoje USD, CAD a JPY

09.02.2022 Trhy při čekání na zveřejnění údajů o inflaci v USA za leden stály na místě. Výnosy nadále zpomalují svůj růst a tlačí investory k nákupu rizikových aktiv. Pokud bude prognóza (+7,3 % pro celkovou inflaci a +5,9 % pro jádrovou inflaci) správná, bude to dále omezovat variabilitu akcí Fedu a trhy ji budou považovat za jasný jestřábí signál.
img

Na světové trhy se vrací optimismus. Přehled vývoje USD, NZD a AUD

08.02.2022 Ve čtvrtek budou zveřejněny údaje o inflaci v USA za leden. V současné době se jedná o klíčový parametr, který trhy vyhodnocují, protože právě tempo růstu inflace bude s největší pravděpodobností určovat rychlost, jakou Fed zvýší sazby.
img

Hospodářská recese v Kanadě byla překonána. Přehled vývoje USD, CAD a JPY

02.02.2022 V úterý zveřejněný výrobní index ISM (+57,6 oproti očekávaným +57,5) potvrdil předpoklad, že se americká ekonomika nadále stabilně zotavuje, což nám v kombinaci s vysokou inflací umožňuje vyvodit závěr, že Fed dělá správnou věc, když cílí na březnový začátek cyklu zvyšování sazeb.
img

Bank of Canada může dnes předběhnout Fed. Japonsko není připraveno omezit stimuly. Přehled vývoje USD, CAD a JPY

26.01.2022 Klíčovou událostí dnešního dne je zasedání FOMC, po kterém by mělo přijít oznámení o ukončení programu nákupu aktiv a možná i připravenost zahájit cyklus zvyšování sazeb na příštím zasedání v březnu. Pokud FOMC potvrdí očekávání trhu, pak bude americký dolar do konce dne pokračovat v růstu napříč celým spektrem měnového trhu.
img

Fed vstupuje do "tichého týdne." Čína podporuje poptávku po riziku. Přehled USD, NZD a AUD

18.01.2022 Fed vstupuje do "týdne ticha" před svým zasedáním 25.-26. ledna. Trhy očekávají, že náznaky blížícího se zvýšení sazeb se odrazí v konečném dokumentu. Výnos 10letých amerických státních dluhopisů poprvé od ledna 2020, tedy od začátku paniky okolo covidu-19, přesáhl 1,8 %. To je vážný býčí faktor pro americký dolar.
img

Americký dolar si dal po pátečních negativních datech pauzu. Euro a libra mohou dále růst. Přehled USD, EUR a GBP.

17.01.2022 Obecným trendem z minulého týdne je zpřísňování pozice Fedu, což signalizovalo záměr zvážit otázku prvního zvýšení sazeb v březnu, nikoli v červnu, jak se ještě nedávno předpokládalo. V souladu s tím trhy zareagovaly – index S&P500 klesl od začátku roku o něco více než 3 %, zatímco výnos státních dluhopisů nadále roste.
img

Poptávka po riziku slábne. Očekává se, že americký dolar a ochranná aktiva porostou. Přehled USD, NZD a AUD

11.01.2022 Trhy v pondělí reagovaly klidně i přes politické zprávy o globálních bezpečnostních otázkách. Nedošlo k žádnému růstu poptávky po ochranných aktivech, což naznačuje, že politická rizika jsou investory stále vnímána jako neutrální. Ve středu a ve čtvrtek budou jednání pokračovat na dalších místech, konzultace v rámci OBSE proběhnou ve Vídni i ve čtvrtek. Jakákoli pozitivní zpráva může na trzích vyvolat vlnu nadšení, ale na negativní zprávy jsou všichni dlouho připraveni, protože neočekávají od jednání žádné průlomy.
img

Americký trh práce se zotavil, ale covid-19 může všechny prognózy zmást. Přehled vývoje USD, EUR a GBP

10.01.2022 Prosincová zpráva z amerického trhu práce je nejednoznačná. Přírůstek pracovních míst v uvedeném měsíci činil pouze 199 tis., ačkoli indexy zaměstnanosti ISM i zpráva ADP předpokládaly mnohem vyšší výsledek. Na druhou stranu byly poslední dva měsíce revidovány na +141 tis., což snížilo negativitu. Míra nezaměstnanosti se také celkově snížila na 3,9 %, a vrátila se tak na úroveň před pandemií, což nám umožnilo hovořit o úplném oživení trhu práce.
img

Šance, že v pátek uvidíme silnou zprávu o zaměstnanosti je vyšší, přičemž americký dolar získal další impuls. Přehled USD, CAD a JPY

06.01.2022 Údaje o zaměstnanosti v soukromém sektoru USA za prosinec znatelně překonaly prognózy, nárůst o 807 tisíc nových pracovních míst je nejvyšší za posledních 7 měsíců. Je jasné, že mezi ADP a Nonfarm daty neexistuje žádná přímá souvislost, ale jak se často stává, slabá Nonfarm data vyjdou po silném ADP reportu nebo naopak. Nyní lze předpokládat, že pravděpodobnost, že v pátek uvidíme silné údaje o zaměstnanosti, se zvýšila.
img

Zpráva CFTC je pro americký dolar neutrální. Tento týden bude plný nových zpráv. Přehled USD, EUR a GBP.

04.01.2022 Zpráva CFTC byla v pondělí zveřejněna později kvůli svátkům. Agregovaná pozice vůči americkému dolaru se poněkud změnila. Komoditní měny přitom stále mírně ztrácejí, ale euro, jen a frank jsou o něco výše, což nenaznačuje žádné známky obratu u rizikových aktiv.
img

Na trzích nadále dominuje covid-19. Vrací se optimismus, ale na jak dlouho? Přehled vývoje USD, CAD a JPY

22.12.2021 Téma covid-19, i když neovládá trhy, má nadále významný vliv na kotace. Akciové indexy obnovily svůj růst, jakmile se ve zprávách objevila informace, že počet denních případů v Jihoafrické republice klesl na dvoutýdenní minimum. Ve Velké Británii je počet nových nakažených vysoký, Johnson však vyloučil přísná restriktivní opatření, což rovněž přidalo na pozitivitě. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) navíc hodlá tento týden schválit tabletky společností Pfizer a Merck pro léčbu koronaviru, které by měly řešit hrozbu závažných onemocnění.
img

Mírný optimismus dává euru a komoditním měnám šanci na korekci směrem nahoru. Přehled USD, NZD a AUD

21.12.2021 Trhy se po poměrně aktivních pondělních výprodejích snaží o korekci. Akciové indexy zemí ATP uzavřely obchodní seanci v zelené zóně. Globální výnosy zároveň rostou také po prudkém poklesu kvůli rostoucím obavám z rychlého šíření omikronu a odporu Kongresu USA k Bidenovu stimulačnímu balíčku.
img

Trhy by měly potvrdit jestřábí náladu FOMC. Očekává se, že poptávka po defenzivních aktivech poroste. Přehled vývoje USD, CAD a JPY

15.12.2021 Akciové trhy jsou před oznámením FOMC stále nervózní a zvyšují své týdenní ztráty. Zároveň mnohem větší než očekávaný růst indexu cen výrobců v USA (+9,6 % meziročně v listopadu, výrobní inflace krok od dvouciferného čísla) dodal další napětí a podpořil jestřábí očekávání FOMC.
img

Omikron je slabší než delta. Trhy jsou připraveny na návrat pozitivních zpráv. Přehled USD, NZD a AUD

07.12.2021 Evropské a americké akciové indexy začaly nový týden pozitivní dynamikou po předchozím volatilním týdnu a zotavily se z části svých ztrát. Důvodem jsou pozitivní zprávy ohledně omikronu. Nejnovější data z JAR z pondělka naznačují, že rychlý nárůst počtu nemocných není doprovázen hromadnou hospitalizací, těžkým průběhem onemocnění a zejména úmrtím pacientů. To znamená, že covid-19 může přejít do kategorie sezónních virových onemocnění.
img

Rozhodnutí uvolnit ropu ze strategických rezerv vedlo k růstu cen. Přehled USD, CAD a JPY

24.11.2021 Cena ropy v úterý vykázala rychlý růst poté, co Spojené státy oznámily uvolnění 50 milionů barelů ropy ze strategických ropných rezerv. Čína, Japonsko, Velká Británie, Indie jsou připraveny se připojit k tomuto rozhodnutí, které bude celkově znamenat dalších 15-20 milionů barelů.
img

Rakouský lockdown a ochota zavést povinné očkování vyvolaly výprodej v euru. Přehled USD, EUR a GBP.

22.11.2021 Poptávka po americkém dolaru roste po jestřábích komentářích místopředsedy Fedu Claridy a předsedy představenstva Wallera, kteří poznamenali, že "rychlejší snížení kvantitativního uvolňování by se mohlo vyplatit", přičemž Waller naznačil, že Fed bude mít flexibilitu v případě potřeby zvýšit sazby dříve. Stále není jasné, zda taková potřeba bude nebo ne, ale trhy dostaly jasný signál, že podpoří americký dolar.
C:\fakepath\xtb-01072021-1.png

Proč investovat do kryptoměn s pomocí CFD kontraktů

01.07.2021 Bitcoin a další kryptoměny už nějakou dobu nejsou jen technologickou kuriozitou. V současné době si kryptoměny vybudovaly svoji pozici v globálním světě financí a používají se jako platební prostředek, což je v kontextu tohoto článku obzvláště důležité. V portfoliích investorů z celého světa je fenomén kryptoměn dnes považován za plnohodnotnou třídu aktiv.
img

Short signál na akcie Deutsche Bank (DBK)

20.11.2019 Evropský bankovní svět je dlouhodobě ve špatném stavu a akcie z tohoto odvětví jsou v posledních měsících slabé. Přestože Deutsche Bank byla prozatím schopna ukončit dlouhodobější slabou fázi, ve střednědobém horizontu se v grafu nachází rozhodující bod. Vzestupná trendová linie je v současné době opět testována.
C:\fakepath\dolar.jpg

Co říkají nová data o vývoji amerického dolaru?

15.08.2019 Americká centrální banka (Fed) nejspíš v letošním roce nenaplní přání finančních trhů, které očekávají další snížení úrokových sazeb o 0,50 %. Poslední data přicházející z největší světové ekonomiky totiž dávají za pravdu jestřábům, kteří by s uvolňováním měnové politiky raději ještě počkali.
img

Draghi a ECB: sazby ponechány – tržní analýza 26.10.2018

26.10.2018  Na včerejší tiskové konferenci komentoval Mario Draghi aktuální vývoj evropské ekonomiky, postoj ECB a výhled do budoucna. ECB ponechala hlavní sazby beze změny, stejně tak jako nákupy aktiv (QE), které činí 15 miliard EUR měsíčně. Do konce roku chce ECB kvantitativní uvolňování ukončit a sazby by se mohly navyšovat až v druhé polovině roku 2019. Vše také záleží na ekonomických datech, ta přichází v poslední době horší, než je očekávání. Dle Dragiho se nejedná o žádnou začínající recesi, nýbrž o zpomalení růstu. Řekl, že pro změnu monetární politiky by se musela sejít vysoká finanční volatilita a opravdu, opravdu špatná ekonomická data. K situaci v Itálii dodal, že ECB Itálii neprobírala a jedná se o fiskální záležitost. Měnový pár EUR/USD reagoval během konference nejprve posílením, poté respektoval dlouhodobější downtrend.
img

Propad akcií s sebou stahuje i měny

11.10.2018 Včerejší výplach na amerických akciích přesáhl 4 %. Obchodníci reflektovali růst výnosů amerických dluhopisů a do ztrát se materializoval také zhoršený sentiment kvůli stále bobtnající obchodní válce mezi USA a Čínou. Tato nálada se projevila také na forexu, kde jsme byli svědky ztrát české i švédské koruny. Některé měny ale naopak na vystrašených trzích profitovaly.
img

Měď

27.04.2018 Měď byla odmítnuta na vrcholu relace – úroveň 3,144, klesá v dnešním obchodování na 3,090. Dvojice nalezne silnou oporu na 200-DMA (3.0811),pro další pokles je nutné tuto hranici prolomit.
img

Volatility report: S&P500 konsoliduje v trojúhelníkové formaci, VIX díky tomu klesá zpět na hodnoty z konce února

09.03.2018 Po nervózním začátku března se v tomto týdnu začala situace na trzích znovu postupně uklidňovat. Svou roli sehrála skutečnost, že S&P 500 dokázal na vytvoření nižšího high navázat vytvořením vyššího low, díky kterému nyní pokračuje v konsolidaci. Tu přitom podpírají i zprávy ze Severní Koreje, která překvapila svou ochotou uvažovat o zastavení jaderných testů a dokonce i o jaderném odzbrojení, výměnou za garanci bezpečí a zachování režimu. S&P 500 tak v tomto týdnu vytvořil ukázkovou trojúhelníkovou formaci, ze které ale bude muset už brzy vystoupit. Právě breakout jedné ze stran trojúhelníku pak může určit směřování indexu na delší dobu dopředu.
img

Obchodujte s Forexem jako profesionál

05.02.2018 Forex je zkratka z anglického pojmu Foreign Exchange, ale používá se i zkratka FX nebo měnový či devizový trh. Na forexovém trhu dochází k výměně jedné měny za druhou s cílem vložené investice. Obchoduje se zde 5 dní v týdnu 24 hodin denně. Za jeden den se zobchoduje přibližně 6 bilionů amerických dolarů.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

30.01.2018 V minulém týdnu inkasoval nejvyšší zisk na obchod trader z Česka a to ve výši přesahující půl milionu korun! Krátkou pozici realizoval na německém indexu DAXu s objemem obchodu o velikosti 5 lotů. Obchod byl otevřen v úterý 23. ledna na úrovni 13569,3 bodů. K realizaci pozice došlo hned následující den po propadu na 13407,7 bodů. Pohyb ve prospěch obchodníka tak dosáhl na téměř 162 bodů.
img

Stříbro

26.01.2018 Stříbro má pohyb na horské dráze, udržované těsně okolo 17,50 dolarů a vyžaduje pro vzestupnou rally další impuls. Kov překonal silnou trendovou rezistenci a má potenciál dosáhnout nového historického maxima.
img

EUR/USD

08.01.2018 Měnový pár EUR/USD pokračuje směrem dolů po 2. po sobě jdoucích seancích poté, co byla horní hranice uzavřena dvojitým vrcholem a pari je pod silnou tržní rezistencí na úrovni 1,20.
img

DAX | Futures kontrakt na DAX

13.11.2017 V minulých dílech seriálu o futures na akciové indexy jsme si představili základní americké futures, jako je e-mini S&...
img

FOREX – NZD/USD, NZD/JPY, XAU/USD, EUR/USD

09.08.2017 NZD/USD na 50-dma podporu u 0,7308, prolomení dolů signalizuje další pokles. NZD/USD klesá dolů po dobu 4 po sobě jdoucích seancí, aktuálně na 3-týdenním minimu těsně před 0,73.
img

Co jsou opce a jak fungují.

27.07.2017 V tomto článku se dozvíte základní pojmy vztahující se k opčním kontraktům, ukážeme si co je call opce a co je put opce a jakou z nich využít pro stranu long a pro stranu short.
img

Základy opcí, díl 1: Co jsou opce a jak fungují

27.07.2017 Chcete se naučit obchodovat opce, ale pořád máte nějak problém prokousat se začátkem? Nejste sami. Opce se zdají být na první pohled komplikované a řadu lidí odrazují svou zdánlivou složitostí. Jsem si ale jist, že po přečtení tohoto článku budete mít jasnou představu o tom, jak tento instrument funguje a proč je tolik populární.
img

Dlouhé zlaté pozice se před koncem roku propadají

21.12.2016 Šest týdnů nepřerušovaného prodeje od amerických prezidentských voleb a stále to nevypadá, že by se pokles zlata měl zastavit. Investoři prchají před futures i ETF a obligace se snaží zotavit, zatímco dolar míří stále výš.
img

Nebojte se uplatnění opce

15.08.2016 Uplatnění opce v den nebo před dnem expirace opce motá hlavu mnohým začínajícím opčním obchodníkům. Při jejím nesprávném pochopení se může ze ziskové pozice stát velice rychle ztrátová. Aby tomu tak nebylo, tak si dnes vysvětlíme, jak celý proces funguje.
img

Nejlepší reálné obchody XTB týdne 1. 8. 2016 – 5. 8. 2016

08.08.2016 Obchodování v minulém týdnu probíhalo ve stínu důležitých fundamentů. Bank of England rozhodla o dodatečných ekonomických stimulech a data z amerického trhu práce také nenechala obchodníky klidnými. Akciové indexy nakonec slabě rostly. Německý DAX přidal 0,29 % na 10367 b. a newyorský index S&P 500 zaznamenal vzestup 0,43 % na historický rekord 2182,9 b.
audusd-06062016-1.png

Analýza AUD/USD, CAD/JPY a NZD/CHF

06.06.2016 Tento měnový pár se na 4hodinovém grafu zřejmě chystá otestovat důležitou psychologickou hladinu 0,7400...
img

DAX - Futures kontrakt na DAX

29.04.2016 V minulém díle seriálu o futures na akciové indexy jsme si představili americký e-mini Nasdaq 100 future. V dnešním díle se přesuneme do Evropy a podíváme se na jeden z nejznámější evropských indexů – DAX. DAX (Deutscher Action Index) je hlavním indexem Německa. Index se skládá z 30 největších společností kótovaných na burze dle tržní kapitalizace a objemu obchodů. Velice důležitým rozdílem mezi indexem DAX a dalšími evropskými indexy (včetně indexu AEX) je způsob jeho výpočtu. DAX je výkonnostním indexem, což znamená, že vyplácené dividendy jsou reinvestovány. Velký rozdíl mezi indexem AEX a DAX je z dlouhodobého hlediska tvořen právě těmito dividendami. V indexu AEX nejsou dividendy reinvestovány, což odlišuje oba indexy v průběhu času.
img

Intrakomoditní vs. Interkomoditní spready

31.03.2016 V předchozím článku jsme již nastínili význam slova spread – rozdíl. U komoditních spreadů jde o rozdíl cen dvou (nebo...
img

Ropa pod 30 USD? Nákupní příležitost

13.01.2016 Ceny ropy se včera po dlouhých 12 letech znovu obchodovaly pod 30 USD za barel. Pokud bychom brali v potaz inflaci (americkou), tak naposledy byla ropa tak nízko pouze v období bezprostředně po útocích 11. září 2001, kdy strmě klesala letecká doprava a americká ekonomika byla v recesi.
img

Návrat primitivní ekonomiky

17.11.2015 Léta chybné politiky nám způsobila problémy se závislostí na USD Silnější dolar omezuje budoucí růst, ceny komodit a ...
USDRUB-daily-12102015.PNG

Obrat na měnách emerging markets

12.10.2015 Špatné zprávy z amerického trhu práce a rozhodnutí Fedu držet více uvolněnou měnovou politiku má jasného vítěze, kterým jsou měny rozvíjejících se zemí. Nižší úrokové sazby v USA totiž znamenají menší odliv kapitálu z rizikových vysokoúročených měn emerging markets. Dařilo se jak mexickému pesu (MXN), tak i jihoafrickému randu (ZAR) a brazilskému realu (BRL). I přes negativní impuls vyplývající z teroristického útoku v Ankaře si na svoje zisky přišla i turecká lira (TRY).
img

Zajímavé příležitosti na trzích 8. 7. 2015

08.07.2015 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
img

Uzavření dlouhých pozic v energetice a zaměření na krátké pozice u kovů

16.06.2015 V týdnu od 9. června byly na komoditních trzích velmi aktivní hedgeové fondy. Likvidace dlouhých pozic v energetice a zvýšený objem krátkých prodejů u kovů vyústily do snížené čisté dlouhé pozice v těchto sektorech. Těsně předtím, než zpráva o nabídce a poptávce hlavních plodin poslala ceny opět prudce dolů, pozvedlo tento sektor špatně načasované pokrytí krátkých pozic.
img

Zlato a stříbro za sebou v poptávce nechává takové komodity jako kukuřice nebo měď

15.01.2015 Pokles kombinované expozice o 1,3 %. Obchodníci se rozdělují v otázce směřování ropy. Zvýšená poptávka po zlatě a stříbře Hedgeové fondy a správci ak...
img

Základy obchodování opcí 8: Řecká písmena

23.12.2014 Řecká písmena (Option Greeks) vyjadřují citlivost ceny opce na změnu parametrů podkladu. Jednotlivé citlivosti jsou oz...
img

Základy obchodování opcí 6: Uplatnění a přiřazení opce

21.11.2014 Kupující opce má právo uplatnit si opci, tedy požadovat plnění na základě parametrů daného opčního kontraktu. V případ...
img

Základy obchodování opcí 5: Opce v, na a mimo peníze

07.11.2014 Ve vztahu realizační ceny k aktuální ceně rozlišujeme 3 typy opcí: opce na penězích, opce v penězích a opce mimo peníz...
img

Dolar na 11měsíčních maximech, 2členové bankovní rady hlasovali v Británii za růst sazeb; analýza EUR/USD, EUR/GBP, EUR/JPY

20.08.2014 Další pozitivní série zpráv z amerického trhu bydlení dala včera dodatečnou sílu americkému dolaru, který dosáhnul 11 měsíčních maxim vůči koši hlavních měn...
img

Nejlepší obchody týdne 2. 2. 2014 - 7. 2. 2014

10.02.2014 Obchodníci profitovali na růstu japonského jenu - Volatilita na trzích byla v minulém týdnu vysoko nad průměrem minulého ...
img

Představujeme obchodní model FX Trend Snagger

30.10.2012 Tento článek popisuje obchodní model FX Trend Snagger, který byl navržen tak, aby umožnil se ziskem zobchodovat období, v nichž měnové trhy vykazují trend. Prostřednictvím tohoto modelu jsme poprvé zobchodovali reálnou aktuální pozici (krátká pozice v AUDUSD) dne 2. října 2012.
img

2. týden prvního kola investiční soutěže

15.10.2012 Máme za sebou 2. týden prvního kola investiční soutěže, která probíhá na tzv. “demo“ fiktivních účtech. Každý soutěžící odstartoval hru se stejným počátečním kapitálem 30 000 Kč.
img

Zlato na rekordu, ropa a kovy dolů. Jak obchodovat americkou neshodu na dluhu?

25.07.2011 Víkend opět nepřinesl dohodu na navýšení dluhu Spojených států a přes ujišťování prezidenta Obamy, že chce dohody dojít do (během) dneška a podporu v tomto přesvědčení ze strany Republikánů i Demokratů se trhy připravují na to, jak reagovat, pokud snaha vyjde naprázdno (byť si tuto variantu spíše nikdo nepřipouští).
forex vahy.jpg

Ochrana proti změně - Co je to Hedging (2/2)

27.06.2011 V minulém díle jsme si vysvětlili co to hedging je a ukázali jsme si jednoduchý příklad ochrany proti oslabujícímu euru. Jako hedge byla použita krátká pozice na spotovém trhu na páru EUR/CZK. Pro hedging ale můžeme použít i jiné instrumenty.
forex vahy3.jpg

Ochrana proti změně - Co je to Hedging (1/2)

13.06.2011 Za možná až tajemně znějícím slovem "hedging" se skrývá ve svém principu relativně jednoduchá činnost - ochrana proti možné nepříznivé změně (pojištění před ztrátou/ zajišťování rizik). Hedging značí koupi instrumentu, jehož hodnota by vzrostla v případě, že by hodnota ochraňovaného podkladového aktiva klesla. Oním ochraňovaným aktivem může být jakýkoliv finanční instrument, měna, úroková sazba nebo cokoliv jiného.
george_soros.jpg

Miliardový obchod George Sorose

26.04.2011 Po sérii technických a poněkud náročnějších článků jsem chtěl vybrat téma, které by bylo trošku lehčí, zároveň ale zajímavé. V tomto článku bych tedy chtěl popsat legendární spekulaci, na které George Soros vydělal celou miliardu a navždy si tak přivlastnil přízvisko "Muž, který porazil Bank of England".
img

Příspěvky na vláknu News pro FX

20.02.2011 eurodollar, mlf, ecp
News fx.jpg

Forex: Obchodování zpráv - news trading

17.01.2011 V průběhu prosince se na serveru FXstreet.cz objevila řada příspěvků na téma obchodování zpráv. V tomto článku bych se chtěl podělit o několik zkušeností, poukázat na některá úskalí tohoto přístupu ke tradingu a vysvětlit proč zprávy většinou neobchoduji.
img

Forexový blog Kena Vekslera: Severní Korea bombarduje riziko

08.12.2010 Korejci se do toho včera zase opřeli a určitě udělali vše pro to, aby potlačili sebemenší náznak o...
usdjpy_0826.jpg

Vyčkávání trhu na důležité zprávy

27.08.2010 Dnešní obchodování bude silně ovlivněno třemi velmi důležitými zprávami.
img

Trhy napjatě sledují Jackson Hole

27.08.2010 Páteční obchodování bude silně ovlivněno třemi velmi důležitými zprávami.
img

Komentář Kena Vekslera - 28.04

28.04.2010 Dobré ráno,Neuvěřitelný den, neuvěřitelná noc!Bayern Mnichov se probojoval do finále Ligy mistrů!!!!!...
3234.jpg

Britské maloobchodní prodeje by mohly poslat GBPUSD níž

22.01.2010 Technická analýza - pohled na GBP/USD od Patrika Urbana z fxstreet.cz.
img
img

NZD/USD resistance kolem úrovně 7320

03.12.2009 Kiwi na denním grafu...
img
img
img

EUR/USD silný support kolem úrovně 1.4815

20.11.2009 Analýza měnového páru EUR/USD.
img

Programování v EasyLanguage - TradeStation 2

01.09.2009 Dnes se podíváme na obchodní příkazy a jak je můžeme využít v softwaru TradeStation.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | George Soros | Bitcoin | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Turecká lira | Programování | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Apple | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Medvědí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | USD/NOK | CAD/JPY | NZD/JPY | NZD/CHF | USD/RUB | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Tradestation | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Aussie | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | Buy Stop | CAPEX | CEO | CFD | CFTC | CME | Cable | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Denní rozpětí | Demo účet | Derivát | Devizový trh | Dezinflace | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Downside | Downtrend | ECB | EMA | ERM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Futures | G10 | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | Hodnota Pipu | ITM | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Insider | Intraday | Investice | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | Lower Highs | MACD | MIFID | MT4 | Margin | Margin call | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Opce evropského typu | Open | Pip | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Realizovat zisk | Resistance | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Slippage | Spike | Spot | Spotový trh | Spread | Stagflace | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Take Profit | Tick | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | VIX | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | Základní měna | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Euro STOXX | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | FTSE | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | RMB | Investoři | Blue chips | Fond | Stimulační opatření | EU | Babypips | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Ken Veksler | Zisk | Ziskový obchod | Britská měna | Spekulant | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Investiční deník | Contract for Difference | RBNZ | News trading | Intervenovat | Expirace opce | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | Financování | Investovat | USD/EUR | Hedgeové fondy | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Měnový index | LYNX | Index strachu | BTC | Komoditní spready | Burzy | FX trh | Rozvíjející se trhy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Obchodní účet | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | EURPLN | Abenomika | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Otevřená pozice | Podpora | Průlom | Théta | Uzavření pozice | Volatilní | Vystavení riziku | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | Bollinger Bands | Bossa.cz | Break Even | Brent | Brokers | Cena | Ceny zlata | CFD kontrakt | CFD kontrakty | Co je opce | Co je volatilita | CZK | Dax index | Devizový kurz | DJIA | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | EUR kurz | EUR na CZK | Eura | EURGBP | EURIBOR | Euro Stoxx 50 | EURO USD | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GBPCHF | GDP | Graf | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do podnikání | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kalkulačka | Investiční účet | Investiční záměry | Investování na kapitálových trzích | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | JP Morgan | Komoditní | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Lira | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový forward | Měnový kurz | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodujeme | Online obchodování | Opce na akcie | Opční právo | Opční strategie | Oslabení měny | Paládium | Pips | Platforma xStation | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Švédské koruny | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | USD EUR | USD index | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu libry | WTI | X-Trade | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Opční prémium | CNBC | DXY | EIA | ATR | Benzín | DMA | OTM | Put | Báze | Buy | Cílová cena | Gamma | Index relativní síly | Indie | Janet Yellen | Krátká pozice (short selling) | Měď | Nominální hodnota | Obchodní den | Protistrana | Průměrování | ROCE | Sell | Small caps | Využití kapacit | Spojené státy | Vybírání zisků | Investiční instrument | StopLoss | QE | Světové ekonomiky | Bailout | Komise | Contract | Kontrakt | Překoupeno | Stop Loss (SL) | eSignal | Rozhovor | E-mini | Blog | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Easy language | Slušný zisk | Danske Bank | TD Securities | Jackson Hole | Scotiabank | Wells Fargo | Mizuho Bank | Westpac | ANZ | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | NATO | Ole Hansen | ANZ Bank | Oslabení eura | Reporty | Investiční soutěže | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Fat finger | Dění na finančních trzích | Short squeeze | Kurz EUR/USD | Brazílie | XAG/USD | XAU/XAG | Úspěch | Podnikání | Spot FX | Volatility report | Ekonomický výzkum | Mark Carney | Averze k riziku | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Prezident Fedu | Příležitosti na trzích | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Přehled | Jádrový index | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Americké trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Strategie komodit | City | Obchodované instrumenty | Svatý grál | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Inflační tlaky | Obchodování měn | Evropský mechanismus směnných kurzů | Americké státní dluhopisy | Newyorský index S&P 500 | Soros Fund Management | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Intervence centrálních bank | Investor George Soros | Reálné obchody | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Status bezpečného přístavu | Eurex | DAX (Deutscher Action Index) | Index AEX | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Pokles výnosů | Ekonomická data | Člen rady guvernérů | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Ripple | Litecoin | Ethereum | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Poplatky | Rychlé zisky | Britská vláda | Propad akcií | Chevron | Futures na VIX | Expirace futures kontraktů | Americký trh práce | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Výběr zisků | Německé dluhopisy | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Spotový VIX | Quantum | TRY | Odliv kapitálu | Čekající příkaz | Příjmy | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Výprodej na akciovém trhu | xStation | Aktuální cena | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | SaxoTraderGO | Mizuho | Zklamání investorů | Jakub Kovařík | Index NFIB | Měny rozvíjejících se zemí | JPMorgan Asset Management | Makroekonomické zprávy | Breakout Trader | OpceŽIVĚ | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Investování do kryptoměn | Obchodování kryptoměn | Obchodování kryptoměny | Coinmarketcap | MiFID II | BCH | LTC | ETH | XRP | Bitcoin Cash (BCH) | Litecoin (LTC) | CFD na kryptoměny | Tržní očekávání | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Jamie Dimon | Bitcoiny | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Obchodní aktivita | FAANG | Geopolitické napětí | Short signál | Ether | Použití finanční páky | NIESR | Banka Mizuho | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Signál na akcie | Růst úrokových sazeb | Zpomalení ekonomického růstu | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Transakční poplatky | Momentum trhu | Oživení trhu | Poptávka po americkém dolaru | Vysoké zisky | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Bitcoin a další kryptoměny | Oživení světové ekonomiky | Charlie Lee | Reinvestování | Akcie a ETF | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Velcí spekulanti | Zprávy z Německa | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Růst mezd | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Očekávání trhu | Finanční situace | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Černá středa | Očekávaný růst | Obchodní model | FX Trend Snagger | Deficit | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Obchod | Jak začít investovat | Trh práce | Německý průmysl | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Vyšší riziko | Technické analýzy | Pfizer | Týdenní zpráva | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Miliardy | Chris Larsen | Jed McCaleb | Data o HDP | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Impuls | Zasedání RBA | Zvýšená volatilita | Hlavní trend | Viceprezident ECB | Inflace v listopadu | Problémy | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Zasedání FOMC | Prognózy | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Zahájení obchodování | Míra | Měnové politiky | Americké centrální banky | Výnosy státních dluhopisů | Investiční platformy | Pozitivní zpráva | Obchodní podmínky | Ziskovost | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | RBA | Ifo | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | Poradenství | Nový rekord | Zpráva o trhu práce | Zpřísnění měnové politiky | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Ceny energií | Cyklus růstu | Denní volatilita | Komunikace | Údaje o HDP | Pozitivní zprávy | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Růst inflace | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Zlepšení | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Převody peněz | Rozhodování | Medvědi | Poptávky po ropě | Růst sazeb | COVID-19 | Pokračování poklesu | Bez rizika | Spekulativní pozice | Šéfka ECB | Kanadská centrální banka | Vývoj | Nová data | Mzda | Změny trendu | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Spekulace na pokles cen | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Pokles HDP | Kabinet | Krátkodobé dluhopisy | Silný pokles | Inflace v EU | Světová ekonomická krize | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Historie | Onemocnění | Další pokles | Index ISM | Domácnosti | Páka | Nákupu státních dluhopisů | Zápis z posledního zasedání | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Tisková konference | KNF | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Negativní data | Geopolitická krize | USD za barel | Trade | S&P500 | Kontrakty na ropu | Cenové pohyby | Posílení | Joe Biden | Spotřebitelský sentiment | FDA | Růst výnosů | Dovoz | Dlouhodobý trend | Zadlužení | Expanze | Hrozba stagflace | Dluhy | Merck | Hlavní trendy | Dopad covid-19 | CL | Spekulovat | Nekonvenční měnové politiky | Podnikatelské aktivity | JDE | Rozhodnutí FOMC | Pozitivní sentiment | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Zpomalení inflace | Světové indexy | Členové Fedu | Otevření obchodu | Covid | Tiff Macklem | Nízké sazby | Vlna koronaviru | Jasný signál | Šance | Ceny | Kolísání cen | Životní úroveň | Forward guidance | Pár EUR/USD | Nikl | Odhad růstu HDP | Důvěra | Obnovení růstu | Růst zaměstnanosti | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Vládní koalice | Kanadská ekonomika | Výrobní index ISM | Výrobní index | Prognóza Fedu | Novozélandská ekonomika | Biden | Česká republika | Lockdown | Banka ANZ | Významné riziko | Nařízení | NFIB | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Proč investovat | Očkování | Peer-to-peer | Rostoucí ceny ropy | Velikost obchodu | Spekulovat na pokles cen | Zinek | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Čisté krátké pozice | Nabídka kryptoměn | Informace o kryptoměnách | Omezení rizika | Silný růst | Výprodej dluhopisů | Platební prostředek | Platformy xStation | Obchodovat CFD | Prudký růst cen | Společnost X-Trade Brokers | Rostoucí ceny | Objednávky | Riziko ztráty | Ochota riskovat | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Politická rizika | První zvýšení sazeb | Spotřeba domácností | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Nástroje řízení rizik | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Prodej | Další kryptoměny | Snížení kvantitativního uvolňování | Cyklus zvyšování sazeb | Důležité makroekonomické zprávy | Proč investovat do kryptoměn | Co jsou CFD kontrakty? | Zajištění zisků | Omezení ztrát | Minimální velikost obchodu | Možnost spekulovat na pokles cen | Kryptoměny CFD | Kryptoměny CFD u XTB | CFD u XTB | Demo účet zdarma | Demo účet zdarma u XTB | Tržní analýzy | Zprávy z trhu a tržní analýzy | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) | Zvyšování těžby | Hliník | Očekávání zisku | UST | JAR | Americký trh | Současný trend | Pokles poptávky | Spotřebitelský sektor | Rekord | Guidance | Zpráva z amerického trhu práce | Rekordní minimum | Výrobní inflace | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Podpůrný program | Plány Fedu | Krize v Evropě | Posilování amerického dolaru | Energetické krize | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pozornost | Tempo růstu britské ekonomiky | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Povinné očkování | Rakouský lockdown | TIM | Data z burz | Omikron | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | | Kmen omikron | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Obavy z omikronu | Poptávka po riziku | Rollback | Cenový index | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Tlak na Rusko | Řetězce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Krach na burze
Krach na newyorské burze
Krach Wirecardu
Krachy čínských realitních podniků
Krach země
Krajské státní zastupitelství
Kraken
Kraken Access
Královská švédská akademie věd
Král Salmán

Následující klíčová slova

Krátká pozice (short selling)
Krátká práce
Krátké obchodování
Krátké (short) pozice
Krátkodobá předpověď
Krátkodobé dluhopisy
Krátkodobé dno
Krátkodobé intradenní obchody
Krátkodobé investice
Krátkodobé nastavení cílů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít