Sobota 01. duben 2023 04:27
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
Purple Ropa se obchoduje u nas
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
Tickmill logo

Klíčová slova - Šok

img

Zvýšení DPH na 23 procent? Když už vláda musí zvyšovat daně, nechť zví, že sociálně citlivější, méně inflační a rozpočtově výnosnější je zvýšení daně z příjmů zaměstnanců

28.03.2023 Vládní hnutí STAN navrhuje zvýšení základní sazby DPH ze stávajících 21 na 23 procent. Samozřejmě, zaštiťuje se snahou o ozdravení veřejných financí. Samozřejmě, daňové inkaso veřejných rozpočtů by se tím zvýšilo. Ovšem za cenu dalšího přilití oleje do inflačního kotle.
img

Brusel ustupuje Berlínu, auta se spalovacími motory se budou v EU prodávat i po roce 2035, jak dnes informuje eurokomisař Timmermans. Jde o dobrou zprávu i pro českou ekonomiku

25.03.2023 Evropská komise se dohodla s Německem na nové podobě regulace, podle níž mají být nová auta od roku 2035 takzvaně uhlíkově neutrální. Dnes dopoledne to na svém twitterovém účtu oznámil Frans Timmermans, místopředseda Evropské komise odpovědný za klimatickou politiku.
img

Ranní okénko - Křehké zlepšení situace na finančním trhu

24.03.2023 Výnosy amerických i německých vládních dluhopisů i ve druhé polovině týdne pokračovaly převážně v sestupném trendu na pozadí nadále zvýšené opatrnosti investorů vůči riziku. Největší vlnu nejistoty už ale má finanční trh za sebou, co dokumentuje například obnovení toku kapitálu do rozvíjejících se trhů, kdy například MSCI index (Emerging Markets) od začátku tohoto týdne rostl, i přesto je aktuálně 7 % pod vrcholem z konce ledna. Prospívá mu zklidnění situace ohledně SVB (a spol) a také swap kontrakty ukazující nižší sazby v USA koncem roku navzdory vyjádření šéfa Fedu Powella tuto středu, že centrální banka snižování sazeb neplánuje.
img

EURUSD sa obchoduje vyššie po komentároch Panettu. USD pod tlakom pred FOMC

22.03.2023 Člen Výkonnej rady ECB Fabio Panetta sa dnes vyjadril k situácii v európskom hospodárstve a menovej politike. Naznačil, že v niektorých odvetviach zisky spoločností príliš vzrástli, pretože spoločnosti „zneužívajú“ svoju trhovú silu. Iné krajiny by podľa člena ECB mali takýmto situáciám predchádzať a ECB bude adekvátne reagovať, ak budú firmy pokračovať vo zvyšovaní cien v prostredí už aj tak vyššej inflácie. Panetta uviedol, že situácia pre ECB je náročná a banka musí neustále vyhodnocovať riziká a vplyv svojich politík na budúcu reakciu trhu. Centrálni bankári musia lavírovať medzi nedostatočne jastrabou reakciou, ktorá by mohla predĺžiť inflačný šok, a nadmernou, ktorá by mohla predznamenať obdobie širšej nestability. Šok pre ekonomiku sa podľa Panettu ešte ani zďaleka neskončil.
img

EURUSD se obchoduje růstem díky zlepšujícímu se globálnímu rizikovému sentimentu a rozhodnosti ECB

21.03.2023 Trhy se chovají, jako by bankovní krize skončila. S nadšením uvítali akvizici Credit Suisse konkurenční UBS a záchranu velkých věřitelů First Republic Bank. Bezpečná aktiva v podobě japonského jenu a zlata upadla v nemilost, evropské měny naopak šly nahoru. EUR/USD se přiblížil 1,08. Rizikový sentiment se zlepšuje, tak proč se skrývat v bezpečných aktivech? Historie však naznačuje, že je snadné dělat chyby.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.03.2023

20.03.2023 Během minulého týdne americké burzy posilovaly. S&P 500 poklesl o 1,4 %. Volatilita během minulého týdne vzrostla nad hranici 27 bodů. Evropské akcie odepsaly 3,8 %. Na starém kontinentě se v závěru týdne šířila nervozita s ohledem na situaci kolem Credit Suisse. Americké akcie držel nad vodou pokles dluhopisových výnosů a s ním spojený měně agresivní výhled Fedu. Domníváme se, že trh nakonec výhled úroků opět přecení. Korekci na amerických akciích tak vnímáme jako silně pravděpodobnou.
img

Ceny výrobců v únoru klesaly

15.03.2023 Po lednovém skokovém zdražení o takřka 6 % přišlo u cen průmyslových výrobců zvolnění. Ceny meziměsíčně klesly o 0,3 %, meziročně tak dynamika poklesla na rovných 16 %. V našem odhadu jsme s meziměsíčním poklesem počítaly, trh očekával další mírný nárůst. Meziměsíčně klesaly ceny i u zemědělských výrobců, kde došlo ke snížení cen o 0,7 % (+22,2 % r/r). Naopak ve stavebnictví (+0,6 % m/m, +10,4 % r/r) došlo k nárůstu, stejně tak u cen tržních služeb pro podniky (+1,1 % m/m, +5,6 % r/r).
C:\fakepath\trader-14032023-24-zm.jpg

Komodity: Ropa v obavách z finanční krize dál zlevňuje, Brent se drží nad 80 USD za barel

14.03.2023 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v poklesu, dolů je tlačí obavy z finanční krize, které podnítil pád amerického finančního ústavu Silicon Valley Bank (SVB). Obchodníci se obávají, že potíže finančního sektoru by mohly zhoršit vyhlídky globální ekonomiky a následně i snížit poptávku po ropě.
img

Šok z trhu práce se neopakuje

10.03.2023 Únorová data z amerického trhu práce jsou smíšená. Vedle stále vysokého přírůstku pracovních míst narostla nezaměstnanost a mzdy stoupaly pomaleji, než se čekalo. Reakce finančních trhů je lehce pozitivní, a to hlavně díky absenci nového šoku směrem k utaženosti pracovního trhu, ale také v kontextu nově zvýšené nervozity kolem bankovního sektoru. V únoru vzniklo 311 tisíc nových pracovních míst, což je stále hodně.
img

Ranní okénko - Jestřábí šok

08.03.2023 Datový kalendář dnes plní údaj o vývoji české nezaměstnanosti. Během února měl podíl nezaměstnaných setrvat na 3,9 %. Proti sobě půjdou dva protichůdné vlivy, kdy ve směru lepšího výsledku budou působit zejména sezónní vlivy. Únor obvykle bývá prvním měsícem, kdy dochází k obratu nepříznivého trendu z přelomu roku a za jinak neměnných podmínek by podíl nezaměstnaných klesal. Proti tomu ale působily zhoršující se podmínky v české ekonomice.
C:\fakepath\zeny-08032023-uvod.jpg

Jsou ženy v investičním světě málo vidět a slyšet? Nastal čas to změnit

08.03.2023 Existuje řada studií jak z Evropy, tak USA o tom, že žen stále investuje méně než mužů. S tím nelze než souhlasit. Ale i přesto, že aktivně investujících žen stále není tolik, kolik by mohlo být, v investičním světě, dokonce i v rámci naší malé České republiky, najdete hodně žen, které jsou skvělé investorky. Jenom tolik nejsou vidět a slyšet, což je škoda, protože rozhodně mají co říci.
img

Dogecoin se propadá, obavy ohledně Silvergate ovlivňují sentiment

03.03.2023 Rostoucí obavy z pádu americké banky Silvergate Capital, která se zaměřuje na kryptoměny, způsobily na kryptotrhu šok. Bitcoin ztratil přes 6,0 % a nakrátko klesl pod 22 000 dolarů, když dlouhé likvidace dosáhly nejvyšší úrovně od srpna. Menší projekty šly ve stopách BTC a rovněž zaznamenaly prudké poklesy. Cena Dogecoinu se propadla o 9,0 % a klesla pod hlavní podporu na úrovni 0,07725 USD, která je vyznačena předchozími cenovými reakcemi, 200 SMA (červená linie) a 78,6% Fibonacciho retracementem poslední vzestupné vlny. V současné době se kupující pokoušejí umazat část ztrát, nicméně dokud se cena bude nacházet pod výše zmíněnou úrovní, může se výprodej prohloubit směrem k minimům z října 2022 na 0,0550 USD. Graf rozložení nabídky navíc ukazuje, že počet velkých investorů, kteří vlastní 1 až 10 milionů DOGE, výrazně poklesl, což podporuje medvědí scénář.
C:\fakepath\trader-02032023-40-zm.PNG

Ruská centrální banka prodlouží platnost omezení pro pohyb kapitálu

02.03.2023 Ruská centrální banka prodlouží platnost omezení u výběrů hotovosti v zahraničních měnách a převodů peněz do zahraničí. Uvedla to dnes podle agentury Reuters guvernérka banky Elvira Nabiullinová. Omezení pro pohyb kapitálu banka zavedla v loňském roce v reakci na hospodářské sankce, které na Rusko uvalily západní země kvůli jeho útoku na Ukrajinu.
img

Ceny výrobců začaly rok třeskem

28.02.2023 Ceny průmyslových výrobců v lednu vzrostly o 5,8 % proti prosinci a jejich meziročním tempo ve výsledku z původních 20 % kleslo jen na 19 % a nechalo odhad trhu mezi 14-15 % daleko v závěsu.
img

Jak atraktivní jsou evropské akcie?

23.02.2023 „Přednost před silně naceněnými cyklickými tituly by tak měly dostat malé a střední podniky, které jsou nyní konzervativněji naceněné, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Izrael.jpg

V Izraeli sílí kritika vlády za snahu oslabit soudní moc, šekel prudce klesl

23.02.2023 Bývalý guvernér izraelské centrální banky Jacob Frenkel se přidal ke kritikům vlády za její snahu oslabit v zemi soudní moc. Kroky vlády z posledních týdnů přispěly k propadu kurzu šekelu, který za měsíc ztratil vůči dolaru asi deset procent hodnoty. Média spekulují, že nynější guvernér centrální banky chystá mimořádnou schůzku, která se bude zabývat možnostmi stabilizace izraelské ekonomiky.
img

Ranní shrnutí (23.02.2023)

23.02.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování smíšeně. S&P 500 klesl o 0,16 %, Dow Jones klesl o 0,26 %, Nasdaq si připsal 0,13 % a Russell 2000 přidal 0,34 %.
img

Nastane letos vhodná doba pro nákup nemovitosti? Klesající ceny jsou příležitost

17.02.2023 Ceny většiny typů nemovitostí po dlouhé době klesají. Na vině jsou mimo jiné drahé hypotéky. Lidé tak s nákupem nezřídka vyčkávají na příznivější dobu. Pomyslné okno, kdy bude možné pořídit bydlení se slevou, se ale možná brzy zavře. Podle odborníků by mohly hypotéky ve druhé půli roku zlevnit, což nastartuje poptávku i růst cen.
img

Nafta v ČR je nejlevnější od počátku ruské invaze, pohonné hmoty ještě zlevní. Češi nyní tankují naftu o čtyři koruny na litr levněji než Maďaři a mají ji levnější i než Poláci a Slováci

16.02.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Průměrná celorepubliková cena litru nafty se předevčírem propadla pod hranici 37 korun za litr, vyplývá z dat společnosti CCS. Naposledy se pod touto hranicí nafta prodávala loni 25. února, tedy pouhý den po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

BBC: Kolik má Rusko rezerv a jak dlouho vydrží?

09.02.2023 Ruský rozpočet se v roce 2023 nepředvedl v nejlepší formě. V lednu jeho schodek činil 1,8 bilionu rublů (asi 550 miliard Kč), což je mnohaletý rekord. Ruská ropa se nadále prodává pod světovou cenou, ekonomika klesá a válka si žádá čím dál více peněz. Zatím k látání rozpočtových děr stačí rezervy. Britská BBC se však na svém ruskojazyčném webu ptá, jak dlouho tyto rezervy vydrží.
img

Slabý maloobchod a spotřebitelská deprese

08.02.2023 Maloobchodní tržby v Česku skončily v prosinci za naším i tržním očekáváním, když meziměsíčně odepsaly 0,7 % (bez automobilů), zatímco meziročně se jejich propad díky nižší srovnávací základně z uplynulého roku zmírnil z 8,7 % na 7,3 %. Spotřeba domácností tak v posledním kvartále uplynulého roku táhla hospodářství dolů pravděpodobně o něco výrazněji, než jsme původně očekávali.
img

V neděli přichází embargo EU na ruské ropné produkty, akcie evropských rafinérií letí vzhůru, protože investoři sází na citelné zdražení dieselových paliv. Hrozí opět nafta v ČR za 50 Kč/l?

03.02.2023 Už tuto neděli vstupuje v platnost embargo EU na dovoz ruských ropných produktů, včetně třeba motorové nafty. EU tak vedle ruské ropy, jejíž dovoz námořní cestou zapovídá už od loňského 5. prosince, bude embargovat také právě produkty z ní. Rusko tudíž definitivně ztratí svůj největší vývozní trh pro ropu a ropné produkty.
C:\fakepath\cnb4.jpg

Pro ponechání úrokové sazby bylo pět členů rady ČNB, dva chtěli zvýšení

02.02.2023 Pro ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech dnes hlasovalo pět členů bankovní rady České národní banky (ČNB), dva navrhovali zvýšení o půl procentního bodu. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Aleše Michla na tiskové konferenci po jednání rady. Na příštím jednání bankovní rada zváží, zda sazby ponechá na současné úrovni, nebo je zvýší, řekl Michl.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Studie: Německý průmysl letos za energie zaplatí o 40 procent víc než před krizí

30.01.2023 Německý průmysl letos za energie zřejmě zaplatí asi o 40 procent více než v roce 2021, tedy v době před energetickou krizí částečně vyvolanou dopady války na Ukrajině. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila úvěrová pojišťovna Allianz Trade.
img

Po zavedení embarga EU hrozí výrazný růst cen nafty i v Česku, varuje německá Commerzbank. Embargo bude platit od nadcházející neděle

30.01.2023 Cena nafty u českých čerpacích stanic by mohla prudce vzrůst v reakci na zavedení embarga EU na dovoz ruských ropných produktů, plyne z čerstvé analýzy německé Commerzbank. Čtvrtá největší německá banka varuje, že po 5. únoru, kdy embargo vstupuje v platnost, se silný cenový tlak projeví na již nyní napjatém trhu EU.
C:\fakepath\cina-23012023.png

Čína se otevírá

23.01.2023 Uvolnění protipandemických opatření v Číně znamená pro globální ekonomiku pozitivní poptávkový šok.
img

Wall Street počítá s tím, že euro vstoupí do nové rally s cílem na 1,15

11.01.2023 Analytici Deutsche Bank AG a Morgan Stanley se domnívají, že euro by mohlo vzrůst až na 1,15 vůči americkému dolaru ze...
C:\fakepath\Tesla2 (1).jpg

Bloomberg: Tesla se chystá uzavřít předběžnou dohodu o stavbě závodu v Indonésii

11.01.2023 Americký výrobce elektromobilů Tesla se chystá uzavřít předběžnou dohodu o vybudování závodu v Indonésii. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Jihoasijská země má čtvrtinu světových zásob niklu, klíčové suroviny pro výrobu baterií do elektromobilů. Továrna by měla vyrábět až jeden milion vozů ročně, což je produkce, které se americký výrobce elektromobilů snaží dosáhnout ve všech svých závodech. Dohoda ještě nebyla podepsána a může z ní ještě sejít, uvedly zdroje. O hodnotě investice se nezmínily.
C:\fakepath\trader-10012023-42-zm.jpg

Polský premiér varoval před přijetím eura, varováním má být Chorvatsko

10.01.2023 Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes varoval před tím, aby Polsko v dohledné době přijalo euro. Tvrdí, že Chorvatsko po nedávném zavedení jednotné evropské měny zažilo chaos a strmý nárůst cen.
C:\fakepath\tesla-10012023.jpg

Bude nový rok kritický pro akcie výrobců elektromobilů?

10.01.2023 Analytik Adam Jonas z prestižní společnosti Morgan Stanley varoval, že trh s elektroauty může v příštích týdnech zaznamenat silný šok. Celý segment může podlehnout změně paradigmatu. Do současnosti platilo, že stejně jako pro auta se spalovacími motory, platí převis poptávky nad nabídkou. Covid ale přerušil zaběhnuté dodavatelské řetězce. Zákazník si musel zvyknout čekat na nové auto nebo elektromobil. Nyní však nastává možnost, že se trh ocitne v situaci, kdy bude naopak převis nabídky nad poptávkou.
img

Klíčová otázka nejen pro závěr týdne - potvrdí vládní data sílu trhu práce?

06.01.2023 Německé průmyslové objednávky v listopadu nečekaně prudce klesly, což ovšem nechává hlavní trhy v klidu. Předběžná inflace z eurozóny za prosinec vyjde ještě dopoledne, vrátí do jednociferných hodnot a má slušnou šanci překvapit směrem dolů. Respektive překvapit - dílčí národní data jsou v řadě případů známa, takže inflace klesající zřejmě k 9 procentům by už takový šok nezpůsobila. Je to však spolu s levnými energiemi stále faktor, který podporuje evropské akcie, a to navzdory negativní inspiraci ze zámoří. Dnes se klíčové evropské indexy obchodují zatím smíšeně.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
img

V letošním roce dává leden tón pro trhy

04.01.2023 V 1. čtvrtletí letošního roku udá leden tón trhům a 1. kvartál by mohl mít 3 důležité pozitivní faktory, kterými je klesající inflace v USA/EU a úrokový šok, úspěšné znovuotevření Číny a méně protivětrů v sektoru technologií.
img

Leden udává tón trhům v roce 2023

04.01.2023 INFLACE: Leden udá tón trhům v prvním čtvrtletí a v roce 2023 a první kvartál by mohl mít tři klíčové pozitivní faktory: 1) klesající inflace v USA/EU a úrokový šok 2) úspěšné znovuotevření Číny 3) méně protivětrů v technologickém sektoru.
C:\fakepath\Krypto.png

Američtí regulátoři vydali společné varování bankám před riziky kryptoměn

04.01.2023 Americké regulační orgány vydaly první společné varování bankám před riziky spojenými s trhem kryptoměn. Podle jejich vyjádření se mají mít banky na pozoru před možnými podvody, právní nejistotou a zavádějícími informacemi od firem obchodujících s digitálními aktivy. Ve společném prohlášení to uvedly americká centrální banka (Fed), Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) a Úřad pro kontrolu měny (OCC).
img

Německo hlásí historicky nejvyšší zaměstnanost

03.01.2023 Jak výrazně bude muset ECB v tomto toce ještě zpřísnit měnovou politiku, záleží do značné míry na napětí na trhu práce. Pokud by v reakci na vysokou inflaci a další problémy spadla Evropa do hlubší recese vedoucí k výraznějšímu nárůstu nezaměstnanosti, bylo by pravděpodobně o vysokou inflaci “postaráno” a ECB by si nemusela dělat velké starosti.
img

Rozbřesk: Německo hlásí historicky nejvyšší zaměstnanost a napjatý trh práce. Hraje do karet jestřábům v ECB

03.01.2023 Jak výrazně bude muset ECB v tomto toce ještě zpřísnit měnovou politiku, záleží do značné míry na napětí na trhu práce. Pokud by v reakci na vysokou inflaci a další problémy spadla Evropa do hlubší recese vedoucí k výraznějšímu nárůstu nezaměstnanosti, bylo by pravděpodobně o vysokou inflaci “postaráno” a ECB by si nemusela dělat velké starosti. Poslední čísla z Německa však nic takového nenaznačují. Hospodářství sice podle našeho názoru míří do recese, čísla z trhu práce však stále zůstávají silná.
img

Krypto news: Kryptoměny otevírají nový rok se zisky. Solana pokračuje v býčím pohybu 📈

02.01.2023 Trh s kryptoměnami začíná začátek roku v lepší náladě, Bitcoin obhájil úroveň 16 500 USD. Vzhledem k tomu, že americké indexy a britský akciový trh jsou dnes zavřené, se však může ukázat, že toto oživení bude krátkodobé a bude hodně záležet na atmosféře na Wall Street v následujících dnech. Volatilita bitcoinu, stejně jako ostatních hlavních kryptoměn, v posledních dvou prosincových týdnech mohutně poklesla. 'Král kryptoměn' se dnes opět pohybuje kolem 16 750 dolarů, Solana posiluje o téměř 11 % a obchoduje se poblíž 11 dolarů, komentář Vitalika Buterina zastavil medvědí trend.
img

Developeři věří v oživení trhu na jaře, ke konci roku pak v pokles sazeb hypoték

28.12.2022 Jen těžko se dá na českém realitním trhu odhadovat vývoj v příštím roce. V anketě ČTK se na nejistotě, kterou postupně vystřídá oživení a ke konci roku zřejmě i postupné snížení úrokových sazeb hypoték, shodli developeři. Někteří už letos oznámili, že některé projekty odloží, jiní plánují současnou krizi využít a rozšířit své akvizice například nákupem pozemků.
img

Trh nemovitostí zamrzl, ceny už klesají

19.12.2022 V posledních letech jsme byli zvyklí, že ceny nemovitostí neustále rostou. Šlo o dokonalou investici – byla bezpečná, a přitom nabízela zhodnocení podobné jak u mnohých akcií. Poslední rok však přinesl změnu. Úrokové sazby vyskočily na nevídaných 7 % a trh nemovitostí zamrzl. Hypotéky se téměř přestaly prodávat a jejich objem meziročně poklesl o neuvěřitelných 80 %.
img

Ranní okénko - Jestřábí postoj ECB k úrokovým sazbám, opatrnost ve snižování bilance

16.12.2022 Údaj o vývoji cen v české ekonomice dnes doplní statistika cen průmyslových výrobců. Ty na rozdíl od těch spotřebitelských nezohledňují šok zdražení energií se zpožděním a jak jsme upozorňovali v rámci měsíčních odhadů, meziměsíčně se dostavil jejich pokles, a to o 1 % - ještě výrazněji, než jsme odhadovali (-0,3 % vs +0,3 % trh). Z globálního pohledu budou zajímavější indikátory PMI, které dnes vyjdou nejprve v Evropě a následně v USA. Očekávání trhu jsou pro Něměcko a eurozónu nastavena na stagnaci.
img

Fed dnes nepotřebuje jen zvedat sazby, ale hlavně řídit očekávání. A jedna spekulace k tomu

14.12.2022 Včerejší vlna euforie, na kterou trhy naskočily s nižší americkou inflací, nakonec stihla hodně vyprchat při nejistotě před dnešním Fedem. Další zajímavost se pak týká samotného zveřejnění dat. Jak jsme upozorňovali už včera, pohyb na trzích se ve skutečnosti spustil už před vlastním zveřejněním čísel, což samozřejmě vyvolává podezření na jejich únik. Ze zkušenosti víme, že žádné důkazy se nikdy nenajdou, spiklenecké teorie jako vždy brzy utichnou a pojede se dál. Věc ale dospěla až k prezidentskému úřadu, jehož mluvčí reagovala, že si žádného úniku dat není vědoma. 
img

Investičním ternem roku 2023 má být Čína. Pokud tedy zvládne nezřízené promořování, do něhož se nyní nově pouští a které v rámci náhlé otočky nahrazuje drakonické covidové restrikce

13.12.2022 Investoři, kteří se chystají vrátit na akciové trhy, by měli zase o něco více zpozornět. Celosvětová inflace má totiž podle všeho svůj vrchol již za sebou. I když i v roce 2023 setrvá ve výšinách, svůj sestup z maxima několika uplynulých desetiletí již zahájila. Podle odhadu Bloombergu činila v letošním třetím čtvrtletí meziročně 9,8 procenta – což je právě ono maximum za posledních několik dekád –, zatímco v posledních třech měsících letoška to bude nejspíše jen 9,5 procenta. V příštím roce pak 5,3 procenta.
img

Predikce ceny Cardano pro rok 2023

12.12.2022 Zastánci Cardana tvrdí, že nastávající rok bude pro ekosystém sítě Cardano a nativní token ADA velmi optimistický.
img

Předpovědi pro Cardano na rok 2023 jsou extrémně optimistické; tady je důvod, proč

09.12.2022 V nedávném vlákně na Twitteru pseudonymní znalec komunity Cardano a ambasador „ADA Whale“ prozradil, proč věří, že nadcházející rok bude pro síť obrovský.
img

Forex: Německé podnikové objednávky ve znamení stabilizace

06.12.2022 Po nečekaném a silném zářijovém propadu německých podnikových objednávek pro říjen předpokládáme mírný vzestup tažený hlavně zahraniční složkou. Bilance amerického zahraničního obchodu za říjen ukáže na prohloubení deficitu. Čisté exporty budou v závěrečném čtvrtletí tamnímu reálném růstu celé ekonomiky ubírat. Tuzemský statistický úřad zveřejní celkem slušná data říjnových maloobchodních tržeb. Ve světle extrémně nízké spotřebitelské důvěry se pozitivně promítne vládní podpora i vyšší mzdy.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Průmysl u nás i v Německu zpomaluje

05.12.2022 Tento týden přinese potvrzení toho, že průmyslová produkce na začátku závěrečného čtvrtletí loňského roku meziměsíčně mírně klesla u nás i v Německu, oproti pesimistickým předstihovým indikátorům však výrazně méně. S podporou solidního růstu mezd by měl pokračovat vzestup tuzemských maloobchodních tržeb. V regionu zasedne polská centrální banka, která zřejmě ponechá úrokové sazby na stávající úrovni. Druhé čtení růstu HDP eurozóny za Q3 22 ukáže, že hlavním tahounem byla spotřeba domácností.
img

Inflace v eurozóně poprvé za 1,5 roku zpomalila

01.12.2022 Inflace v eurozóně poprvé za 1,5 roku zpomalila a dala záblesk naděje Evropské centrální bance, která se snaží potlačit nejhorší šok spotřebitelských cen v eurozóně.
img

„Black Friday týden“ vrcholí, hrozí, že Češi se netvoří dostatečné rezervy. Mnozí podceňují náraz, který je z důvodu zdražení energií čeká hned zkraje roku 2023

27.11.2022 Letošní Black Friday mánii se podařilo načasovat na dobu, kdy energetickou krizí vystrašená veřejnost trochu polevila v pozornosti. O to horší ale může být dvojitý šok na začátku roku 2023.
img

Rozbřesk: Napětí globálních řetězců slábne, inverze americké výnosové křivky prohlubuje

25.11.2022 Poselství řady ekonomických údajů zveřejněných v minulém čtvrtletí je jasné: problémy v globálních dodavatelských řetězcích ustupují - dodací lhůty výrobků se zkracují a náklady na mezinárodní přepravu klesají. Připomeňme, že spolu s cenami energií byly problémy právě s řetězci klíčovým faktorem stojícím za globální inflační vlnou, jíž jsme svědky. Úplná normalizace řetězců sice ještě vyžaduje nějaký čas, nicméně fakt, že sazby za kontejnerovou dopravu se celosvětově propadly, přestože zůstala blízko svého růstového trendu, působí nadějně. Například ve zmíněném třetím čtvrtletí tento "pozitivní nabídkový šok" přispěl i k hospodářskému růstu v eurozóně, který by bez něj dle našich odhadů býval byl asi o 0,3procentního bodu nižší.
img

Napětí globálních řetězců slábne

25.11.2022 Poselství řady ekonomických údajů zveřejněných v minulém čtvrtletí je jasné: problémy v globálních dodavatelských řetězcích ustupují - dodací lhůty výrobků se zkracují a náklady na mezinárodní přepravu klesají. Připomeňme, že spolu s cenami energií byly problémy právě s řetězci klíčovým faktorem stojícím za globální inflační vlnou, jíž jsme svědky. Úplná normalizace řetězců sice ještě vyžaduje nějaký čas, nicméně fakt, že sazby za kontejnerovou dopravu se celosvětově propadly, přestože zůstala blízko svého růstového trendu, působí nadějně.
img

Ranní okénko - Týden pod taktovkou předstihových ukazatelů

21.11.2022 Předposlední listopadový týden již odstartovaly v sousedním Německu ceny výrobců za měsíc říjen. Zatímco v předchozích měsících jsme si zvykli na překvapení směrem nahoru, dnes přišel „šok“ z druhé strany. Meziměsíčně ceny poklesly o 4,2 %, zatímco trh očekával mírný růst. Meziročně dynamika sestoupila z 45,8 % na 34,5 %. Hlavní pokles přišel ze strany energií, jejichž cena proti září klesla o více jak 10 %.
img

K potvrzení vzestupného trendu je nutné, aby zlato prolomilo hladinu 1735 USD

15.11.2022 Shrnutí: Poté, co předseda Fedu Powell minulý týden na schůzce FOMC uštědřil tržnímu sentimentu ránu, si zlato, stříbro i měď vedly víc než dobře. Všechny tři kovy se rychle vzpamatovaly a nyní se blíží k hladinám, které mohou vyvolat změnu zavedené mentality „prodeje při posilování“. V tomto článku se podíváme blíž na zlato a na to, co je nutné k tomu, aby k uvedené změně opravdu došlo.
C:\fakepath\FTX.jpg

Média: Kyperský regulátor odebral kryptoměnové burze FTX licenci pro EU

11.11.2022 Kyperský regulátor pozastavil kryptoměnové burze FTX licenci pro působení v Evropské unii. S odvoláním na zdroje agentury Bloomberg o tom dnes informuje server CoinDesk a další média. Firma, která se ocitla ve finančních těžkostech, přitom licenci získala teprve před dvěma měsíci. Regulační úřad na Bahamách mezitím zmrazil burze část aktiv. Potíže FTX v minulých dnech způsobily výrazný pokles celého odvětví, například bitcoin se zotavuje z propadu na dvouleté minimum. Spolupráci s regulačními úřady ohledně kryptoměn dnes oznámil britský ministr financí Jeremy Hunt.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

MF letos odhaduje růst HDP 2,4 procenta, příští rok pokles 0,2 procenta

09.11.2022 Ministerstvo financí (MF) v nové makroekonomické prognóze zlepšilo letošní odhad růstu hrubého domácího produktu na 2,4 procenta. V srpnu odhadovalo růst 2,2 procenta. V příštím roce čeká hospodářský pokles o 0,2 procenta. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) novinářům řekl, že ekonomika začala klesat ve třetím čtvrtletí, mezikvartální pokles předpokládá i v posledním čtvrtletí letošního a v prvním čtvrtletí příštího roku.
img

Zásoby dieselu jsou proklatě nízko

09.11.2022 V komoditně zaměřených komentářích často zdůrazňujeme, že kromě spotových cen se vyplatí sledovat i celou forwardovou křivku. Hezký příklad, proč je to vhodné a který jsme komentovali nedávno, je kauza zlevňujícího evropského plynu. Trochu stranou pozornosti zůstává v posledních měsících ropa, respektive ropné produkty.
img

Rozbřesk: Zásoby dieselu jsou proklatě nízko

09.11.2022 V komoditně zaměřených komentářích často zdůrazňujeme, že kromě spotových cen se vyplatí sledovat i celou forwardovou křivku. Hezký příklad, proč je to vhodné a který jsme komentovali nedávno, je kauza zlevňujícího evropského plynu.
img

Fidelity International: Propad cen nemovitostí v USA může tvrdě zasáhnout spotřebitelský sentiment

01.11.2022 Americký realitní sektor byl v roce 2008 v centru finančního krachu a trh nemovitostí je opět v centru pozornosti, protože nedostupnost bydlení se vrací na vrchol let 2005-2007, což vyvolává špatné vzpomínky.
img

BBC: Ford nejpozději do poloviny příštího roku ukončí výrobu vozu Fiesta

26.10.2022 Americká automobilka Ford Motor nejpozději do poloviny příštího roku ukončí výrobu vozu Fiesta, jednoho ze svých nejpopulárnějších. S odkazem na zdroje to uvedl server BBC News, podle kterého to automobilka oznámí v příštích dnech. Mluvčí Fordu nechtěl informaci komentovat. Ford podle zdrojů výrobu ukončí, protože nepočítá s jeho elektrickou verzí. Vliv má ale i změna preferencí u klientů.
img

Zlato ztrácí status hlavního bezpečného aktiva vůči americkému dolaru

12.10.2022 Vše plyne, vše se mění. Jestliže v dávných dobách, v dobách velkých otřesů, lidé ukrývali peníze ve zlatě, nyní utíkají k americkému dolaru. Čím vyšší je napětí na finančních trzích, tím lépe pro dolar. Dokonce i místní ohniska nemocí investory znervózňují. Šok na britském dluhopisovém trhu kvůli zranitelné pozici penzijních fondů se ve vlnách přesunul i na další globální dluhové trhy. Existují obavy, že se historie bude v roce 2023 opakovat v jiné zemi nebo skupinou zemí. Optimismus nevzbuzuje ani 15% šance růstu globálního HDP v roce 2023. V tomto scénáři bude mnoho lidí pociťovat bolest, což zhorší jejich náladu a přispívá k pokračujícímu růstu indexu USD.
img

Ranní okénko - Data z ekonomiky USA utvrzují v očekávání dalšího hiku o 75bb

10.10.2022 Nový týden přichází s dalšími klíčovými daty pro měnovou politiku – inflací. Její zářijová hodnota vyjde v úterý ráno v ČR a ve čtvrtek bude následovat její americký protějšek. O den později bude zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu, který by měl přinést informace o tom, jak jednotliví členové vnímají napětí mezi vysokou inflací a zhoršujícím se ekonomickým výhledem. Měsíční zpráva z amerického trhu práce ze závěru minulého týdne byla smíšená a na své si tak přišli holubičí i jestřábí pozorovatelé. Tempo tvorby nových pracovních míst zpomalilo, míra nezaměstnanosti zase nečekaně poklesla. Celkově se výsledek přiklání spíše na jestřábí stranu a investoři se utvrdili v názoru, že přijde další zvýšení sazeb o 75bb. Dalším potvrzením by měla být zářijová inflace. Od celkové míry inflace se sice čeká snížení z 8,3 % na 8,1 %, ale jádrová inflace měla vzrůst z 6,3 % na 6,5 %. Dále nás čekají data z průmyslu eurozóny, spotřebitelská důvěra v USA či statistika z českého trhu práce, která vyšla dnes ráno. Podíl nezaměstnaných dosáhl v souladu s naším i mediánu tržního odhadu 3,5 %. Mírné navýšení naznačovaly průzkumy mezi zaměstnavateli, například od ČSÚ.
img

FED zvýšil úrokové sazby, kurz franku nad 25 Kč

22.09.2022 Na včerejším zasedání FED zvýšil americké úrokové sazby o 0,75 p.b. na úroveň 3-3,25 %. Celý včerejší den byl však na trhu velmi turbulentní. Nadcházející zvýšení sazeb a obavy z nových kroků Ruska vůči Ukrajině posílily dolar a oslabily euro a zlotý. Švýcarský frank, tentokrát na delší dobu, překonal hranici 25 Kč.
img

EUR/USD. Pravidla hry se na konci týdne změní

21.09.2022 Začátek nového týdne byl pro euro těžký, kurz EUR/USD je kotován pod paritou. Na konci týdne však může dojít k výrazným změnám v poměru sil. Faktory se pravděpodobně vyvinou tak, že jednotná měna bude mít šanci na odraz.
img

Rozbřesk: O veřejných financích a znepokojivých trendech

20.09.2022 Tuzemské veřejné finance se od propuknutí pandemie propadly do významné nerovnováhy, kterou dále prohlubují negativní dopady energetické krize. Přestože současná vláda nastupovala do úřadu s cílem konsolidovat veřejné rozpočty, ve svých střednědobých plánech počítá jen s velmi pozvolným ozdravným procesem. Největší problém představuje tzv. strukturální deficit, který vzniká bez ohledu na to, zda se ekonomice daří, nebo ne, a který má v příštích letech setrvat okolo 3 % HDP (přibližně 200 mld. korun).
img

Ranní okénko - Další šok pro německé výrobce

20.09.2022 Dnešek již začal zveřejněním statistiky ohledně cen výrobců v Německu. Ty znovu šokovaly rychlým růstem, když meziměsíčně přidaly necelých 8 % a meziročně tak dynamika namísto očekávaného mírného poklesu zrychlila z 37,2 % na 45,8 %. Hlavním důvodem byly i v srpnu rychle rostoucí ceny energií. Ty meziměsíčně stouply o 20 %. Odpoledne dorazí data ohledně nové výstavby z amerického nemovitostního trhu, čekat se ale bude zejména na zítřejší zasedání Fedu. Trhy v posledních dnech z části ustoupily od možnosti 100bb hiku a zaceňují ho už jen se zhruba 15% pravděpodobností. Pokud by se tak Fed přiklonil tímto směrem, lze očekávat pokračující výprodej na akciových a dluhopisových trzích.
C:\fakepath\trader-19092022-45-zm.jpg

Produkci ruské ropy bude těžké nahradit, varuje banka BIS

19.09.2022 Nahradit dodávky ruské ropy bude pro západní země pravděpodobně velmi obtížný úkol. Omezení vývozu ruské ropy může vést k velkému a dlouhodobému růstu cen produktů souvisejících s ropou a může mít negativní dopad i na další oblasti, jako zemědělství a průmysl, protože zvýší ceny potravin a elektřiny. Uvedla to ve své dnešní prognóze Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS).
img

Různé ambice na páru EUR/USD: je důležité, aby dolar držel pozice a euro rozšířilo své hranice.

16.09.2022 Koncem týdne se nejzřetelněji projevila konfrontace mezi americkými a evropskými měnami. V páru EUR/USD není žádná zjevná konfrontace, ale snahy dolaru o konsolidaci v rámci stávajících hranic jsou přítomny. Zároveň se euro, překonávající přitažlivost klesajícího trendu, snaží rozšířit svou zónu vlivu.
img

Ceny průmyslových výrobců v srpnu nepatrně poklesly

16.09.2022 U cen v průmyslu se konečně dostavila úleva. Po sedmi měsících zdražování se dostavil pokles cen, i když nepatrný o 0,1 %. Jedná se ale o příjemné překvapení, kdy trh počítal s pokračujícím růstem cen, i když v menší intenzitě ve srovnání s předchozími měsíci. Meziročně ceny vzrostly o 25,2 % po 26,8 % v červenci. Meziroční růst je ale výrazně ovlivňován energiemi. Pokud je ze statistiky vyloučíme, tak meziroční růst cen dosahuje 16,4 % (v červenci 18,0 %).
img

Ukončí ukrajinská ofenzíva bear market?

14.09.2022 Mohla by být dynamická protiofenzíva ukrajinských jednotek, která vyvolala optimismus na evropských burzách, prvním příznakem změny sentimentu a začátkem nového boomu? Nebo bychom měli být trpěliví a udržovat si solidní dávku zdravé skepse?
C:\fakepath\akcie-12092022-1.jpg

Sentiment akciového trhu: Co nám může přinést 4Q 2022

12.09.2022 Pravidelně si dělám odhad vývoje akciového trhu, jako takové malé osobní cvičení "nacítění trhu". Odhad je založený primárně na tom, jak já osobně vnímám sentiment, tedy náladu na akciovém trhu. Je zcela přirozené, že různí lidé vnímají věci různým způsobem, a to platí zejména pro něco tak subjektivního, jako je sentiment trhu. Pokud to tedy vidíte třeba zcela jinak, je to naprosto v pořádku a klidně mi nasdílejte svůj úhel pohledu v komentářích.
img

Ranní okénko - Očekávání směřují k zítřejšímu zasedání ECB

07.09.2022 Dnes ráno zveřejněná data z ČSÚ ohledně vývoje v maloobchodu potvrdila očekáváný pokles tržeb. Meziměsíčně došlo k poklesu o 0,6 %, což po očištění o vývoj cen odpovídá meziročnímu poklesu o 7,2 %. Za necelou hodinu bude zveřejněna ještě statistika devizových rezerv. Z eurozóny dopoledne dorazí zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál, který přinese strukturu vývoje ekonomiky.
img

První data z ekonomiky za Q3 potvrzují očekáváné zpomalení

06.09.2022 Průmyslová produkce i saldo zahraničního obchodu byly v červenci víceméně v souladu s našimi i tržními očekáváními. Průmysl po sezónním očištění v červenci meziměsíčně poklesl o 0,3 %. V meziročním srovnání byl nižší o 1,9 %, avšak výsledek negativně ovlivňují kalendářní efekty. Po jejich očištění byl objem výroby vyšší o 0,8 %. Saldo zahraničního obchodu navýšilo deficit z 13,1 na 22,8 mld. Kč.
img

Začátek týdne byl o energiích. Plyn s elektřinou korigují růst, ropa se vydává vzhůru

05.09.2022 Start do nového týdne v Evropě poznamenal dopad vypnutí plynu Gazpromem. Prvotní šok však během dne vyprchával a negativní efekt na trhy se zmenšoval. Z hlavních akciových trhů momentálně obchoduje beze ztrát i tak pouze Londýn. Zbytek Evropy se drží více či méně v červeném a třeba DAXu zůstává velmi citelný, více než 2procentní pokles. V Americe se dnes kvůli svátku neobchoduje.
img

Americký trh práce další šok nepřichystal, nervozita z Fedu může klesnout

02.09.2022 Srpnová data z trhu práce v USA byla jistě očekávána s napětím. Odhady byly poměrně vysoko vzhledem k minulým překvapením i vzhledem k dílčím indikacím jiných statistik. Čekalo se tedy další potvrzení, že trh práce zůstává velmi silný a toto potvrzení i přišlo. Není to ale další šok po vzoru července a najdeme i známky drobného ochlazení.
img

Index Exportu – Vývoz pokračuje v růstu, koncem roku hrozí zpomalení

01.09.2022 Podle predikce Indexu Exportu by hodnota českého vývozu měla v nejbližších měsících dál růst, i když meziroční tempo by mělo zbrzdit k jednociferným hodnotám. Stále platí, že za růstem hodnoty vyvezeného zboží stojí především růst cen vyváženého zboží. Fyzický objem vývozu až na dvě výjimky v květnu a lednu nedosahuje ani loňských hodnot. Začátkem zimy model signalizuje nepatrný meziroční pokles do výše 1 % oproti loňskému roku. „Ve srovnání se srpnovou predikcí Indexu Exportu aktualizovaný výpočet naznačuje o něco příznivější vývoj,“ komentuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
img

Ranní okénko - Dnešní zveřejnění inflace v eurozóně patrně tlak na ECB nesníží

31.08.2022 Dnes vyjde srpnová inflace v eurozóně. Pro ECB data patrně neposkytnou signál pro zpomalení tempa zvyšování sazeb. Včerejší dílčí výsledky z některých členských zemí indikují, že by inflace mohla skončit víceméně v souladu s odhady poblíž 9 %. V Německu výsledek odhalil meziroční zvýšení tempa z 7,5 % na 7,9 % (medián odhadů 7,8 %). Ve Francii byla potvrzena očekáváná stagnace cen na 6,1 %, zatímco ve Španělsku došlo ke snížení tempa z 10,8 % na 10,4 %. Kromě statistiky vývoje inflace dnes dorazí data z trhu práce. Německý statistický úřad zveřejní údaje o míře nezaměstnanosti a v USA vyjde ADP report, který trh vnímá jako předskokana měsíční statistiky z trhu práce (pátek).
img

Výsledek HDP vylepšila tvorba zásob

30.08.2022 Zpřesněný odhad vývoje HDP ve druhém letošním čtvrtletí přinesl revizi z mezikvartálních 0,2 % na náš původní odhad 0,5 %. Meziročně si HDP polepšil z 3,6 % na 3,7 %.
img

Rozbřesk: Jak ven z energetické apokalypsy? Centrálním bankéřům začíná Jackson Hole

25.08.2022 Ceny na energetických burzách nadále atakují astronomické úrovně. Zatímco evropský plyn včera pokořil 300 EUR/MWh, elektřina se obchoduje nad hranicí 600 EUR/MWh. Jen pro porovnání a dokreslení toho, jak vážná je aktuální situace – průměrná cena plynu byla v minulé dekádě pod 20 EUR/MWh, v případě elektřiny okolo 40 EUR/MWh. Pokud by se měl energetický šok plně propsat do koncových cen pro odběratele, do existenčních problémů by se dostaly nejen domácnosti, ale také podstatná část energeticky náročného průmyslu.
img

Jak ven z energetické apokalypsy?

25.08.2022 Ceny na energetických burzách nadále atakují astronomické úrovně. Zatímco evropský plyn včera pokořil 300 EUR/MWh, elektřina se obchoduje nad hranicí 600 EUR/MWh. Jen pro porovnání a dokreslení toho, jak vážná je aktuální situace – průměrná cena plynu byla v minulé dekádě pod 20 EUR/MWh, v případě elektřiny okolo 40 EUR/MWh. Pokud by se měl energetický šok plně propsat do koncových cen pro odběratele, do existenčních problémů by se dostaly nejen domácnosti, ale také podstatná část energeticky náročného průmyslu.
img

USD si udržuje svůj hvězdný růst

24.08.2022 Americký dolar udržuje svou vítěznou sérii. Před sympoziem v Jackson Hole dolar zastavil pokles. Neztratil však na síle. Euro se není schopno prosadit. Snaží se konsolidovat na současných nebo mírně vyšších úrovních. Jeho pokusy však byly neúspěšné.
img

Ranní okénko - Česko v inflaci stále mezi prvními v EU

19.08.2022 Týden trhy zakončí v pomalejším tempu a ekonomický kalendář je na dnešek takřka prázdný. Z eurozóny dorazí statistika běžného účtu platební bilance, kterou ale trh nechává spíše bez povšimnutí. Už před několika minutami zveřejnil německý statistický úřad data ohledně růstu cen ve výrobě. Zatímco v Česku dynamika zvolnila, z Německa dorazil šok. Místo očekávaných 0,7 % rostly ceny v červenci meziměsíčně o 5,3 % a po červencovém zvolnění meziročního tempa přišlo prudké zrychlení na 37,2 %.
img

Bitcoin bude muset být součástí jakéhokoli portfolia: Ex-prezident NYSE

15.08.2022 Bitcoin dosáhl mainstreamu. Bývalý prezident newyorské burzy Thomas Farley během rozhovoru pro Squawk Box řekl, že bitcoin je „důvěryhodný, odolný vůči cenzuře, bude jich jen 21 milionů a bude muset být součástí portfolia“.
img

Ethereum stojí tváří v tvář nabídkovému šoku

09.08.2022 Ethereum se připravuje na zářijový přechod na deflační verzi 2.0. Od tohoto přechodu se očekává úspora až 99,5 % energie použité na nynější řešení Proof of Work. Způsobí zastvaení těžby nabídkový šok?
img

Tlak na oslabení koruny pokračuje, ČNB v červenci snížila devizové rezervy o 123 miliard

09.08.2022 Česká národní banka v červenci pokračovala v intervencích na podporu české koruny. Vypadá to však, že tlak na oslabení koruny alespoň dočasně polevil. Devizové rezervy centrální banky se totiž snížily o 4,2 miliardy eur, zatímco v červnu klesly o 7,5 miliardy eur.
img

Rozbřesk: Proč budeme potřebovat další růst sazeb?

08.08.2022 Hlubší pohled do letní prognózy ČNB poměrně jasně ukazuje, že stabilita sazeb se v nejbližších měsících může stát neudržitelnou. Nová prognóza ukazuje na stabilitu sazeb pouze na základě předpokladu natažení horizontu měnové politiky na 18-24 měsíců (standardně ČNB chce, aby se inflace vrátila k cíli do 12-18 měsíců).
img

Forex: Trh práce připravil investorům šok

08.08.2022 Červencová data z amerického trhu práce si pro investory připravila docela šok. V posledních týdnech se finanční trhy postupně ujišťovali v tom, že opadnutí inflace a riziko recese přiměje Fed postupovat mírněji a otočit sazby směrem dolů už poměrně brzy během příštího roku. Jenže silně utažený trh práce tyto představy bourá a v září je opět na stole zvýšení o 75 bazických bodů.
img

Dluhopisy padají, ránu dnes dostal i akciový optimismus

05.08.2022 Akciové trhy úspěšně odignorovaly rostoucí napětí kolem Taiwanu, novou daň ze zpětných odkupů akcií v USA a během odpoledne to místy vypadalo, že k něčemu podobnému směřují také v případě čísel z trhu práce.
img

Fed neotočí, naopak bude muset přitvrdit

05.08.2022 Červencová data z amerického trhu práce si pro investory připravila docela šok. V posledních týdnech se finanční trhy postupně ujišťovaly v tom, že opadnutí inflace a riziko recese přiměje Fed postupovat mírněji a otočit sazby směrem dolů už poměrně brzy během příštího roku. Jenže silně utažený trh práce tyto představy bourá. Během července nedošlo ke kýženému ochlazení trhu práce, když zde přibylo hned 528 tisíc nových pracovních míst. To je více než dvojnásobek očekávaného čísla (250 tis.).
img

Akcie se dnes rozjely vzhůru bez ohledu na strmě rostoucí výnosy

03.08.2022 Evropské akciové indexy během dne nabíraly na síle a Wall Street se po otevření vydala slušně nahoru, když Nasdaq přidává asi 1,5 procenta a kráčí v čele. To by nebylo až tak překvapivé, neboť tento trh vykazuje velké výkyvy oběma směry. Tentokrát však sledujeme jeho růst vedle dalšího silného vzedmutí amerických dluhopisových výnosů, což úplně neladí.
img

Ozvěny trhu: Recese na obzoru

02.08.2022 Již tento čtvrtek se k projednání měnové politiky sejde bankovní rada ČNB. Debata nového guvernéra a zbytku bankovní rady včetně tří nových členů bude probíhat na podkladě nové makroekonomické prognózy. Jak bude nejbližší ekonomická budoucnost pohledem centrálních bankéřů přesně vypadat nevíme, ale jak ji vidíme my v Komerční bance, to jsme odhalili před pár dny.
img

ČEZ zítra zdražuje lidem energie jen měsíc od posledního zdražení. Nejde letos o poslední zdražení – na podzim domácnosti čeká cenový šok, inflace může atakovat úroveň 20 %

31.07.2022 Od zítřka ČEZ opět zdražovat. Největší tuzemský dodavatel elektřiny domácnostem, kterým končí fixace, zvedne cenu od 1. srpna, a to na všech tarifech – nejčastěji zhruba o 10 procent. Přitom zdražil také pro období od 1. července.
img

Česká ekonomika se ještě vyhnula poklesu

29.07.2022 Český statistický úřad vydal předběžný odhad vývoje české ekonomiky v Q2´22, podle něhož reálný HDP vzrostl o 0,2 % oproti předchozímu kvartálu. Medián tržního odhadu počítal s poklesem o 0,4 %, náš byl optimističtější na +0,5 %. V meziročním srovnání, ovlivněném efektem pandemických lockdownů, ekonomika vzrostla o 3,6 %.
img

Ozvěny trhu: Podzim v Česku: recese a inflace 20 %

28.07.2022 Tuzemské hospodářství má za sebou první polovinu roku. A ve světle toho, co vše se událo, to nakonec vůbec nedopadlo špatně. Naše aktualizovaná makroekonomická prognóza ukazuje, že i během druhého čtvrtletí česká ekonomika reálně rostla, a to hlavně zásluhou průmyslu. Díky tomu se dařilo vývozům a slušná zřejmě byla i investiční aktivita.
img

Klíčové na dnešním Fedu není 75 bodů, ale jestli se Powell lekne recese

27.07.2022 Americká centrální banka dnes večer našeho času končí dvoudenní zasedání, po němž jako vždy následuje oznámení o nastavení politiky s tiskovou konferencí. Co se týče první záležitosti, dojde s vysokou pravděpodobností k dalšímu zvednutí základní sazby o 75 bazických bodů, takže na 2,5 procenta.
img

Ranní okénko - Aktualizovaný výhled na ECB, Fed přidá znovu 75bb, vyhnul se HDP v Q2 poklesu?

25.07.2022 Týden odstartuje německý IFO index a tuzemský konjunkturální průzkum. Očekáváme, že stejně jako PMI indexy budou signalizovat kontrakci ekonomiky během druhého pololetí. Jak si ekonomika vedla v tom prvním, se dozvíme v pátek ráno, kdy dorazí předběžný odhad HDP za Q2´22. Odhady analytiků jsou podstatně v neshodě, kdy některé počítají s mezikvartálním poklesem přesahujícím 1 %, jiné zase s mírným růstem do 0,6 %. Náš odhad se řadí k těm optimistickým. Výkon HDP za Q2´22 bude zveřejněn také v řadě evropských zemí včetně Německa (pátek) a USA (čtvrtek). Před tím dorazí další důležitá data.
img

Skoro milion českých domácností hlásí už teď závažné potíže kvůli drahým energiím. Hitem je samovýroba dřeva, lze při ní získat palivo za desetinu ceny dřeva z pily

25.07.2022 Závažné problémy kvůli drahým energiím má už teď pětina tuzemských domácností. Těch je celkem 4,5 milionu, tudíž závažné problémy se týkají takřka milionu domácností. Vyplývá to z nového průzkumu společnosti PAQ Research. Závažné problémy znamenají střední či dokonce velké potíže v souvislosti s drahými energiemi.
img

Evropská centrální banka se rozhodla pro šok v podobě navýšení o 0,5 %

21.07.2022 "Evropská centrální banka (ECB) při svém prvním zvýšení od roku 2011 zvýšila úrokové sazby o 0,50 %, což je více než se očekávalo. Zároveň oznámila plány na omezení rostoucích nákladů na financování vlád, což je krok, kterému dodaly na naléhavosti současné politické nepokoje v Itálii.
img

Gazprom brnká Evropě na nervy “vyšší mocí”

19.07.2022 Píše se rok 2018 a americký prezident Donald Trump na půdě OSN hřímá, že se Německo může stát totálně závislé na ruských energetických zdrojích pokud okamžitě nezmění kurz. V sále poslouchá německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas, který na Trumpova reaguje pobaveným úsměvem. Píše se rok 2022 a ruský dodavatel plynu Gazprom rozesílá svým hlavním zákazníkům dopisy v nichž jim píše, že z důvodu “zásahu vyšší moci” nebude schopen dodávat plyn. Pokud k tomu dojde a příští týden, měsíc a čtvrtletí nezačne plyn z důvodu “vyšší moci” po pravidelné odstávce plynovodu Nord Stream I.
img

Rozbřesk: Gazprom brnká Evropě na nervy “vyšší mocí”

19.07.2022 Píše se rok 2018 a americký prezident Donald Trump na půdě OSN hřímá, že se Německo může stát totálně závislé na ruských energetických zdrojích, pokud okamžitě nezmění kurz. V sále poslouchá německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas, který na Trumpova reaguje pobaveným úsměvem.
img

Inflační šok pokračuje…a zdaleka nekončí

13.07.2022 Ani červen nepřinesl úlevu od inflačního šoku, který dále tvrdě dopadá na českou ekonomiku. Dle dnes zveřejněných údajů spotřebitelské ceny znovu rychle rostly – meziměsíčně o 1,6 %, což je mírné zvolnění oproti 1,8 % v květnu. V meziročním vyjádření pak inflace zrychlila z květnových 16 % na 17,2 %. Inflační vývoj tak skončil v souladu s naším očekáváním, mírně však překonal očekávání trhu (17,1 %).
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Investiční zlato | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/BRL | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Měnový trh | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | B/E | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | CBOE | CEO | CFD | CME | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Channel | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Demo účet | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downside | Drawdown | Durace | ECB | EMA | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedging | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Záloha | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Open interest | Osobní příjem | P/E | Pakt stability | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pivot Point | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trendline | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Overtrading | Dluhopisové trhy | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Zlatý důl | Ruleta | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Lufthansa | Akcie RWE | Akcie Shell | Akcie ve světě | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Brokers | Brokeři | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Conference Board index | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | DAX 30 | Devalvace měny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.com | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Francie | HDP USA | HDP v ČR | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Internetové obchodování | Intuice | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní burzy | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krach na newyorské burze | Kurz amerického dolaru | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz franku | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měnové kurzy | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | MSCI index | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Naučte se investovat | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Pasivní příjem | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropa cena | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | SWIFT | Švýcarské banky | Tapering | Těžba ropy v USA | Trh nemovitostí | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USD index | Velká Británie | Virtuální měna bitcoin | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny uhlí | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | Webináře | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | ROIC | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | CEE | Cenové rozpětí | CEPS | Cílová cena | Current Ratio | Daniel Beneš | Dluhové trhy | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Hrubá marže | Indie | Intermediate | ISM indexy | Janet Yellen | Komunální dluhopisy | Lednový efekt | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Provozní marže | Překoupení | Redukce | ROCE | ROE | Sekundární trh | Tim Cook | Tovární objednávky | Vláda ČR | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Clearing | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Investiční téma | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R hladiny | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | COT | Burze | Head and Shoulders | Graf EUR/USD | Investment | Aramco | Capital Economics | Markit | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | BPI | DPA | The New York Times | Jackson Hole | KPMG | RBC Capital Markets | VP Bank | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Sentix | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Ole Hansen | TD Ameritrade | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Destatis | FX strategie | Agentura DPA | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Volume profile | Fundamentální pohled | Bezpečné měny | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Tomáš Kadeřávek | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Investovaný kapitál | Cizí měny | Evropské banky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Kitco | Rada ČNB | Kapitálová rezerva | Sentiment trhu | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Index německých akcií DAX | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Il Sole 24 | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | Helicopter money | Fidelity International | Posilování koruny | Investiční firma | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economist | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Na volné noze | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Šok na trhu | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická minima | Index SPX | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vysoká volatilita | Nižší kurz | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Úroková sazba ECB | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Objem devizových intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Aktivní investování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Indikátor vývoje cen akcií | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Nadbytek ropy | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Indická rupie | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Ziskové obchodování | Aktuální cena | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ČNB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Bitfinex | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Bridgewater | Venture Capital | Aleš Sosnovský | ex | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | Generali Investments | Rystad Energy | Keystone XL | Ruské akcie | Okénko trhu | Fluktuace kurzu | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Krize eura | Bridgewater Associates | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Zahraniční forex | JPMorgan Asset Management | Lipow Oil Associates | Nasdaq Composite Index | CoinDesk | Investoři na trzích | Makroekonomické zprávy | Finanční ředitelé | Snižování rozvahy Fedu | Inflace ve světě | Kurzotvorná informace | BHS | René Remšík | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Vygon Consulting | Návratnost investic | Anadarko Petroleum | Kurzový vývoj | Coinbase | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Investiční firmy | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | Obchodování na pražské burze | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Kurzový vývoj eura | Vývoj eura vůči dolaru | MiFID II | Kraken | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Fincentrum | Kodak | Binance | Charles Hoskinson | Boom kryptoměn | NEST | Masivní výprodeje | Robinhood | Crypto | Tether | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Vzácné kovy | TRON | Conseq Investment Management | Kobalt | Akciové výnosy | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Asociace pro kapitálový trh ČR | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Stock picking | Události ve světě | Capitalinked.com | Profesionální investoři | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální ekonomický kalendář | Globální růst | Regionální měny | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Index RTS | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Cena akcií Amazonu | Správci kapitálu | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | TradeCentrum | Czech Fund | Ritterbusch and Associates | HKD | Manažer fondu | Korunový trh | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Použití finanční páky | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Sukuky | Mileniálové | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Největší kryptoměna | CFD broker | Předpovědi Saxo Bank | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Jiné měny | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Alternativa oficiálních měn | Index hongkongské burzy | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Transakční poplatky | Majetek | Analytici společnosti | Růst dolaru | Nemovitostní trh | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Makroekonomické statistiky | Evropské dluhopisy | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Petr Plecháč | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Mezinárodní investoři | Silný trh | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Vývoj na dluhopisovém trhu | Martin Sklenář | Michal Uma | Rekordní růst | Obchodníci s kryptoměnami | Zájem investorů | Inflace v ČR | Trading edge | Moje obchodování | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Graf indexu S&P 500 | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Moje obchody | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Ztráty dolaru | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Snížení sazeb | Fibo retracement | Růst cen zlata | Dolarové sazby | Pohyb kurzu | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Štěpení akcií | Svět investování | Býčí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Pokles úroků | Ziskové obchody | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Akciový výprodej | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | SEBA | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obava z recese | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Likvidita na trhu | Akcie týdne | Bohatí | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | ISM index | Alan Greenspan | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Tisk peněz | KB | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Nové měny | US500 | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | MT5 Supreme Edition | PPF | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Povídání o trzích | Backtest | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Úvěrová aktivita v eurozóně | Snížení daní | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | iShares | Kurzarbeit | Měsíční předpovědi | ESG | Český HDP | Ceny palladia | Předstihové indikátory | UDI Group | UDI | Spotová cena zlata | Jak se stát lepším investorem | Rychlé zhodnocení | Edge | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Snižování rizika | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cíl hospodářského růstu | Cena akcie | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Startup | AKAT ČR | Rozpočet | Hazard | MetaTrader 5 Supreme Edition | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Nákupy komodit | Káva | Michal Dvořák | Analytik portálu | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Tomáš Lébl | AXA ČR a SR | Hongkong | Kryptoměnová burza | Výdaje státního rozpočtu | Ropné firmy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Obrovské množství peněz | Obratové formace | Nová prognóza ČNB | LNG | Býčí signál | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Rijád | Index milánské burzy | František Táborský | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Muhammad bin Salmán | Státní investiční fond | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Analýzy makroindikátorů | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Hypotéza | Statistické údaje | Inflace v říjnu | FRED | Nobelovy ceny za ekonomii | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Růst ruské ekonomiky | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Konkurenceschopnost Číny | Měnový pár USD/CNY | Německé hospodářství | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Technické analýzy | Global Markets | Tezos | BAT | Parlamentní volby | Martin Krištoff | SP500 CFD | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Renaissance Technologies | Server BBC | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Fixed income | Millennium | Nízké úrokové sazby | Pozitivní sentiment trhů | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | Tether Limited | Technologie blockchainu | Důvěra v ekonomiku | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Výměny akcií | Legislativa | Trendová linie | Domácí měny | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Valdis Dombrovskis | Inflační cíle | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Globální trh | Konkurenti | Too Big to Fail | Vládní bondy | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Zvýšená volatilita na trzích | Stavební produkce | Data z průmyslu | CFD World | Saldo zahraničního obchodu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Federal Open Market Committee | Klíčová rezistence | Poptávka centrálních bank | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Ceteris paribus | Německý ZEW index | Hudebních vydavatelství | Sociální sítě | Problémy | Přeprodané podmínky | Výzkumný institut | Růstový impuls | Soukromé firmy | Soukromé podniky | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Podíl akcií | Total | Fed dnes | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Chuť k riziku | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | GBP/EUR | Výhled centrální banky | Schůzka FOMC | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | HDP Německa | PKN Orlen | Americká ropná společnost | Ford Motor | Americká automobilka | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | Mylan | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Zahájení obchodování | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Chování centrálních bank | Vývoj devizových rezerv | STOXX50 | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Důchod | Martin Řezáč | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Elektrárenská společnost | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Metalurgie | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | Disney | Rozpočtové politiky | Next Finance Markéta Šichtařová | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | EY | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | Nejlepší investiční příležitosti | NERV | BREAKING | SPD | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | Roční růst | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Depozitní úrokové sazby | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Cena pšenice | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Čínská centrální banka (PBOC) | Nálada v průmyslu | Peking | Investiční ředitel | Evropské PMI | US100 | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Halving | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Hospodaření | Údaje ministerstva | American Airlines Group | Wood and Company | Analytik Cyrrusu | Analytik Wood and Company | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Chris Williamson | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Návratnost | Celsius Network | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Jiří Cihlář | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | Analytik skupiny AXA | Finální odhad | Hlavní rizika | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | USA Donald Trump | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Hodnota společnosti | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Švýcarská vláda | Hodnota investic | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Dramatické dopady | Šéf Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Horší časy | Příjmy domácností | Poradenství | Mzdová dynamika | Inflační překvapení | Zpřesněná data | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Vývoj měnového páru USD/TRY | Tržby obchodníků | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nová auta | Ceny v zemědělství | Tržní služby | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Nejobchodovanější akcie | Tesla Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Zamyšlení | Cyklus růstu | Hotovostní prostředky | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Macron | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Jihokorejská ekonomika | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Role ECB | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Stabilní výhled | Zvýšení účinnosti | Nový virus | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Ifo Clemens Fuest | Finance Group | Romain Boscher | Penzijní systém | Důchody | Americký kongres | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Analytik skupiny | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Las Vegas | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Spekulativní kapitál | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | Přerušení vývozu | FCF | BP | Dodávky na trh | Optimismus na trzích | Americký ISM | Prodeje aut | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Půlení bitcoinu | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Záznam z posledního jednání ČNB | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Posílení libry | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Týden na finančních trzích | Německý HDP | Expanzivní fiskální politika | Zvyšující se inflace | Data ČSÚ | Kurzové změny | Akcie společnosti Apple | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Největší švýcarské banky | Ministerstvo financí ČR | Index CSI 300 | Nejvýraznější ztráty | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Střední podniky | České banky | Rizika globální | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Ekonomika Saúdské Arábie | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Commonwealth Bank of Australia | AXA ČR | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Zasedání OPECu | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Nižší sazby | Nová data | Řešení šoků | Snížení těžby | Michel Barnier | Ceny nafty | Martin Gürtler | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Mediánová mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Ropná válka | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Aktuální Price Action | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Cenová válka | Čínské exporty | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Snížení průmyslové aktivity | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Loko-Invest | Únorová inflace | Změna sazeb | Extrémní růst | WP | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Těžební kapacity | Hospodářský šok | Negativní hospodářské dopady | Povzbuzení ekonomiky | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Masivní nákupy | Počet firemních bankrotů | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Mince | Prudké výkyvy | Tržní podmínky | Profitovat | Pozitivní impulz | Impulz z Itálie | Čínský růst | Technologičtí giganti | Medvědí trend | Propady cen | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Finanční armagedon | Bezprecedentní volatilita | Další vývoj | Finanční armageddon | Armageddon | Udržení likvidity | Těžaři ropy | Generovat cash-flow | Íránská ropa | Desetileté dluhopisy | Desetileté dluhopisy v USA | Zahraniční spekulativní kapitál | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Eurozóna stimuly | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Evropské země | Brusel | TARP | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Světové organizace | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Oslabování české měny | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Bleskový průzkum | Průzkum Fidelity | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | New York Times | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Půjčky pro firmy | Mamutí balíček | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Britská Kolumbie | Kanadská provincie | Zamezení šíření viru | Hyundai | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie se opakuje | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Historický pád cen | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Negativní dopady krize | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Měnový výbor banky | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Intervenovat ve prospěch koruny | Tiskové agentury | Období finanční krize | Pokles cen komodit | Mimořádné vládní podpory | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Ropné cenové války | Zásobníky | Texas | PYPL | Investiční svět | Další pokles | Valné hromady | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Unilever | Salmán | MPSV | MF | Komentátor | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Asociace | Průmyslové komodity | Stop-Lossy | Investiční banka Goldman Sachs | Lék na krizi | Hotovost | Helikoptérové peníze | Evropská opatření | Uttarpradéš | Indický stát | Spotřebitelská nálada | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Středoevropské trhy | Phil Smith | Udržení inflace | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Index podnikatelské aktivity | Zdraví ekonomiky | Extrémní volatilita | Spoření | Fond ESM | Záchranný fond eurozóny | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Klaus Regling | Šéf ESM | ESM Klaus Regling | ECCL | Úvěrové linky | Speciální úvěrové linky | Enhanced Conditions Credit Line | Stabilizační mechanismus | Stabilizační mechanismus eurozóny | Využití ESM | Možnost využití ESM | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Státy používající euro | Všechny státy používající euro | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Podpůrný balíček | Velká finanční krize | Dividendové výnosy | Bankovní systém USA | Pojišťovací společnosti | Ekonomický dopad viru | Peněžní zásoby | Velikost peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Bezprecedentní propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Balík na podporu ekonomiky | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Státní rozpočty | Biliony | Poptávka po ropných produktech | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Finanční prostředí | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Automobilový trh | Marc Schattenberg | Allianz | Německý statistický úřad | Dění ve světě | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Živobytí | Historické pohyby | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Hospodářské dopady šíření koronaviru | Izrael | Guvernér izraelské centrální banky | Amir Jaron | Reálné mzdy | Riziko inflace | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Rekordní růst nezaměstnanosti | Hrubý domácí produkt země | Americké žádostí o podporu | Saúdové | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Kolaps stříbra | Výprodej ropy | Jednání ČNB | Koronakrize | Špatná data | Vláda USA | Koronabond | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Afrika | FAO | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Můj trade | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Omyl | Marshallův plán | Ropný průmysl | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Společnost Coface | Vládní opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Mladé měny | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Stav devizových rezerv | Devizové rezervy České národní banky | Propouštění zaměstnanců | Pohonné hmoty v ČR | Rušení objednávek | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Propad cen nemovitostí | CBS | Ministři | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Nadprodukce | Snížení produkce | Oživení cen | Splátky dluhů | Jana Mücková | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | Emitenti | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Massachusetts | Více peněz | Inflace v březnu | WisdomTree | Akcie Saxo Bank | Lloyds Banking Group | Boeing Co. | Anglo American | Credit Suisse Group AG | LafargeHolcim | USB Group | Microsoft Corp | NOVACYT | Předseda ČEZ | Dluhopisy s kratší splatností | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Býčí vyhlídky | AMC | Statistiky | Americké univerzity | Rozvíjející se země | Očekávaný zisk | Vzrušení | Oživit ekonomiku | Malé podniky | Odhady škod | Poradenské společnosti | Colorado | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Potravinové krize | Čínský ministr zemědělství | Chan Čchang-fu | Šok v mezinárodním obchodě | Globální epidemie | Čínský vývoz zeleniny | Vývoz zeleniny | CMC | Rizikové averze | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Uvolňování karanténních opatření | Formace Head and Shoulders | Celosvětová poptávka po ropě | Sociální síť | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | Jihokorejský HDP | KB Bank | Soukromá spotřeba | Hong Nam-ki | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Slabé makro | Největší propady | Důvěra v českou ekonomiku v dubnu | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Legendární investor | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Regulační rámec | Grayscale | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Firemní zprávy | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Propad exportu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Nezaměstnanost v Německu | SMA 100 | Náklady na financování | Dubnová inflace | BCM | Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Finanční polštář | ATH | Zaměstnanci | Vývoj akcií Tesla | Rakouská vláda | Robert Holzmann | Americký ropný průmysl | Dopravci | Akcie padají | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | Americko-čínské napětí | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Soud | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Oddlužení | VP Bank Group | Thomas Gitzel | HashRate | FOMO | Propad zaměstnanosti | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Zdražení ropy | Maximalizace zisku | Bankhaus Lampe | KfW | Rekordní zisk | Regulační orgány | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Tisknutí peněz | Snižování cen | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Zveřejněné údaje | Fond PIF | Macy’s | Úrok na českých dluhopisech | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Předpokládaný dopad krize | Dopad krize | Očekávání oživení české ekonomiky | Průzkum KPMG | Transakční aktivity | Členské státy | Ceny zeleniny | Psychologické hladiny | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Analýza makroindikátorů | Pokrok ve vývoji | Burza Binance | ONE | Použití záporných sazeb | RBI | Bankéři z Fedu | Účet platební bilance | Propad daňových příjmů | Auta | JD.com | Dopad na cenu | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Protikoronavirová opatření | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Medvědí scénář | Dění na trhu | Manažerka | CL | Spekulovat | Moderna | Lokální finanční trhy | Analytik měnového trhu | Manažeři | Václav Šimek | Eli Lilly | GSK | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Sankce USA | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Urals | Pomoc lidem | PMI v eurozóně | Klesající trendová linie | Ekonomický magazín | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investment management | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Propad příjmů | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Pronájem nemovitosti | Mondelez | JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Soběstačnost | Balíček na podporu ekonomiky | Propad investic | Plán EU | Koronavirové pandemie | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Andrej Babiš (ANO) | Václav Klaus | Bývalý prezident | Chování trhu | Zbrojovka | Slabá poptávka | Dluh USA | Státní kasa | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Ruské úřady | Nová prognóza | Antivirus | Kvalitní akcie | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Hospodářský úspěch | Oracle | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Průmyslové recese | Český průmysl v dubnu | OCBC | Tempo poklesu | Americké úrokové sazby | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Odraz mrtvé kočky | Ropná krize | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Investice do dlouhodobého majetku | Globální poptávka | Objem vládních stimulů | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Hospodářský propad | Bern | Nestlé | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Propad cen | Proticyklická kapitálová rezerva | Výplata | Největší evropská ekonomika | Markus Braun | Sentiment na trhu | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Cardano | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Bank of Philippine Islands (BPI) | Bank of Philippine Islands | BDO Unibank | Filipínská centrální banka | Výhled hospodaření | Budoucnost firmy | Vstřícnosti bank | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Akcie společnosti Wirecard | Pátrání po penězích | Bankovní certifikát | Druhá vlna | Výrobci aut | Útlum ekonomické aktivity | Akciový optimismus | Index německých akcií | Propad české ekonomiky | Státní pomoc | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Civilní letectví | Velké investice | Zvýšení počtu nově nakažených | Sankce proti Rusku | ONS | Míra zisku | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Ukrajinský parlament | Ukrajinská vláda | Nepředvídané události | Objem zakázek | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Michal Lukáč | Prostor pro další růst | Červnová inflace | Marko Kolanovic | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Generace Z | Větší riziko | Členové kartelu OPEC | Ceny emisních povolenek | Reputace | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Americký maloobchod | Šok z koronavirové krize | Pohyb koruny | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Malé zisky | Kolísání cen | Ceny starších bytů | Spotřební daně | Merkelová | Společnost Amazon | Noble Energy | Společnost Chevron | Možnost dalšího růstu | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Nové byty | Ceny nových bytů | Akcie těžařů | Čeští spotřebitelé | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Tržní formace | Progres | Exchange Traded Commodity | Forward guidance | HDP za Q2 | Americké vládní dluhopisy | Záchranné programy | Zadlužení samospráv | Druhá vlna COVID-19 | OMV | Staking | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Největší firmy | Propad ekonomiky | Oživení světových ekonomik | Odhad růstu HDP | Odveta | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Rekordní deficit | Philip Lane | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Dlouhodobější dopady | Interní informace | Časový horizont | Pokles ruské ekonomiky | Slábnoucí dolar | Zvýšené napětí | Klesající tendence | Bruegel | Cenové hladiny | Hlavní akciové trhy | Kovy vzácných zemin | Erdogan | Turecký prezident | Oživení poptávky | Počty nakažených | Produkční ceny | Pandemická situace | Online nakupování | Hnojiva | Upozornění na rizika | Rystad | Pokles tržeb | Vládní koalice | The Times of Israel | Virgin Galactic | Růst důvěry | Časovat trh | VisualCapitalist | Vývoj ceny sojových bobů | Slábnoucí americký dolar | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Deglobalizace | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Růst eura | Představitelé ECB | Klimatické změny | Konvertibilní peso | Kuba | Odborníci | Peso | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Rentabilita | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Američtí investoři | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Pokles exportu | Narůstající ceny | Výkon ekonomiky | Sequoia | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Oživení z pandemie | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Slabší kurz | Identifikovat trend | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Accenture | Politici | Ambasador | Vývoj ceny akcie | Vyhlídky světové ekonomiky | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | Zadlužení země | Biden | USA Joe Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální pomoc | Růst deficitu | Pracovní místa | Údaje o výkonu HDP | Tuzemské hospodářství | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Pokles průmyslové výroby | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Epidemická situace | Fyzické akcie | Centrální banky světa | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Covidový šok | FérMakléři.cz | FérMakléři | Ceny bytů | Americké prezidentské volby | Americké měny | Bezpečného útočiště | Americký ekonom | Michael Hewson | Embargo | Množství peněz | Dílčí indexy | Speciální dluhopisy | Nařízení | Interfax | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Výrobce čipů | Elvira Nabiullinová | Guvernérka banky | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | Geopolitické faktory | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | Pandemický program | CVX | PFE | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Výsledky amerických voleb | Podvážení | Očekávané výnosy | Straits Times | Index Straits Times | Indikátor vývoje cen | Vítězství Donalda Trumpa | Zpochybnění výsledku | Nerozhodný výsledek | Výsledky voleb | Výhra Joe Bidena | Výhra Donalda Trumpa | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Zprávy o vakcíně | Bull run | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Průmysl v eurozóně | Evropská léková agentura | Zisky bank | Blockchainové technologie | MRNA | Snižování daní | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Heiko Maas | Spotřební daň z nafty | Poptávka po státních dluhopisech | Představitelé americké centrální banky | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ekonomické nerovnosti | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Ekonomické uzavírky | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | Nio | Li Auto | GME | GameStop | Futures na DAX | Vakcinace | Vývoj měnového páru USD/CNY | Swingový výhled | TABAK | Očkování | Představitelé ČNB | LEN | Rozpočtové deficity | NBP | Stabilní příjem | Lael Brainardová | Revize amerického HDP | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Nákup libry | Ceny aktiv | Peloton | Vývoj spreadu | Vývoj meziroční inflace v ČR | The Sun | Plný úvazek | Velký kapitál | Očkování proti covidu-19 | Růst průmyslové produkce | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Voda | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Centrální bankéř | Rally na Bitcoinu | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Nálada investorů | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Augsburger Allgemeine | Guggenheim Investments | Scott Minerd | Elektronické databáze | Tisk dalších peněz | Boj s koronavirovou krizí | Zrychlení tempa růstu inflace | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | ADA | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Silné oživení | Růst průmyslu | HDP Česká republika | Počet pracovních míst | Dopad na akcie | TUI | Zhoršení ratingu | JD | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | CBC | SNY | CARA | MJ | ACT | Futures na indexy | Efekt na trhy | Indexy na Wall Street | MF ČR | Situace na trhu | SPCE | Akcie Gamestop | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Akcie GME | Nárůst ceny | Tržní reakce | Thomas Peterffy | Mark Cuban | Dave Portnoy | Ted Cruz | Alexandria Ocasio-Cortez | Apex Clearing | Dark pool | Tržní ceny | Klíčové faktory | J&J | Vypuknutí pandemie | Poměrové ukazatele | Německá koalice | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Odezvy trhu | Oživení evropské ekonomiky | Zisky akcií | Růst ekonomické nerovnosti | Růst nerovnosti ve světě | Supercyklus | Nákup bitcoinu | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Cena dogecoinu | Blockchainy | FTX | Kov | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trojité dno | Růst produktivity | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | V4 | Propad těžby | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | Porušení zákona | PMI indexy | Očkovací program | Celosvětová poptávka | Trendy komodit | Tržní rizika | Systémové riziko | Finanční zdraví | Investoři a obchodníci | Terra | Herní průmysl | Nárůst výnosů | Dollar Tree | Výroky z ECB | Riziková prémie | Akcie společnosti Microsoft | Silný růst | Britská firma | Posilování USD | Pokračující krize | Krize za Baracka Obamy | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Fidelity | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Zvýšení základního úroku | Hodnotové akcie | Indikátory v eurozóně | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | Fungování ČNB | Nárůst rizikové averze | Výhled Saxo Bank | Vývoj hodnoty | Data z reálné ekonomiky | PMI index | CoinGecko | Globální finanční systém | Prezident Světové banky (SB) | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj spreadu mezi německými a americkými dluhopisy | HoReCa | Data o inflaci | Inflační historie | Prudký růst cen | Ján Čarný | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Ochrana proti inflaci | Cathie Woodová | Ark | Krypto trh | Eurodolar dnes | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Prognostici | Strach z inflace | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | DOGE | Dluhový strop | Pakt stability a růstu | Větší korekce | Vývoj průmyslu | Hospodaření firem | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Nižší zisky | Goldman Sachs Group | MSCI Inc | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | USDA | Cenové úrovně | Ceny v českém průmyslu | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Hladiny supportu | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Těžaři | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | API | Oslabení | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Vývoj ceny dřeva | Ceny dřeva | Cena dřeva | Politická rizika | První zvýšení sazeb | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | KOL | Omezování nákupů aktiv | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Salvador | Proinflační faktory | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Burzovní výhled | Průměrný roční výnos | Úroveň rezistence | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Central Group | Ruský HDP | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Konkurence | XPeng | Prodej | Jednotné měny | Mali | Shortování | BCM Begin Capital Markets | Další kryptoměny | Taper | Zvyšování daní | Glass Lewis | Schůzce FOMC | Nové prognózy | Gepard Finance | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Nový cyklus | Index podnikatelské nálady | CO2 | Pozitivní vliv | ISS | Solární panely | Trh dnes | Problémy s Covidem | Ústup pandemie | Výhled globálního růstu | Varianty koronaviru | David Eim | Report ADP | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Domino efekt | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Obchodování v Evropě | Zvyšování těžby | Vývoj ceny akcií cestovní kanceláře | Vývoj evropského bankovního akciového indexu | Vývoj měnového páru USD/RUB | Nejistota v cestování | Zemědělské suroviny | Ekonomický šok | Největší evropské cestovní kanceláře | Evropské cestovní kanceláře | Splátky obřího dluhu | Bankovní akciový index | Evropský bankovní akciový index | Rostoucí zadluženost | Zadluženost vlád | Letecké palivo | Hliník | JRD | Američtí centrální bankéři | Eric Rosengren | Analytici JPMorgan | Koncentrace | Egypt | Nvidia akcie | Dělení (split) | Spotové ceny | UST | Otevřené ztráty | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | USA inflace | Raiffeisenbank Helena Horská | JAR | Rada guvernérů | Cyklické sektory | Americký trh | CAT | FIXED | Základní úrokové sazby ČNB | Globální ceny | Přidaná hodnota | Roger | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Pokles poptávky | Jednání ECB | MiCA | Pohyb kapitálu | Načasování | Letní obchodování | Nasdaq-100 (US100) | Rozsah škod | Boom | Otevřené pozice | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Rekord | Bilion | Kryptoměnový svět | Klíčové společnosti | Guidance | Tuzemský HDP | Nedostatek zboží | Ziskový potenciál | University of Michigan | Štěstí | Provozní náklady | Mateřská společnost | Dřevo | Vyhlídky ekonomiky | Přemýšlení | Chování | Vnímání | Růst výrobních cen | Ceny akcií NIO | Projekce | EIP | VIAC | Zpráva z amerického trhu práce | Subdodávky | Automobilové součástky | Čínští výrobci | Logistické problémy | Delta varianta | Důležité zprávy | Norilsk | Richard Clarida | Místopředseda Fedu | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | Drahota | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Dnešní kalendář | Růst úrokových sazeb ČNB | Byty | Token ADA | Tokeny | Medián | Bonusy | Berkeley | Očekávaná inflace | Zájem Čechů | SPOT | Výrobní inflace | Kansas City | Esther Georgeová | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | SXXP | Janus Henderson | Proočkovanost | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Ranní glosa | Salman Ahmed | Společnosti | Decentralizovaný systém | Měnové unie | Ředitel pro investice | Aktualizovaný výhled | Opatření | Ideální čas | Jestřábi z Fedu | Smrskflace | Vrcholy | Dna | The Times | Cena emisních povolenek EU | Guvernér rakouské centrální banky | Evergrande | Katastrofy | Lenka Kalivodová | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Hnutí ANO | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Uhlí | NFT | Chevron Corporation | Covidové restrikce | Energetika | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Brian Armstrong | Coinbase Brian Armstrong | Roman Pilíšek | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | Emise islámských dluhopisů | Objem nových emisí | Ekonomiky zemí Perského zálivu | Sukuk | Solana | Workshop | Celková nabídka | Vývoj hlavní úrokové sazby v ČR | Vývoj meziročního růstu spotřebitelských cen | Obchodník s akciemi | Česká investiční platforma | Extrémní počasí | Marika Čupa | Vyšší hodnoty | Etherea | Ceny kovů | Pracovní den | Růst sazeb ČNB | Kompenzace | Plány Fedu | Arrows | Investice do těžby | Pokračování trendu | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zemní plyn (LNG) | TTF | Úročení | Cenový šok | Křemík | Ceny kovového křemíku | Produkce v Číně | Omezení produkce v Číně | Kovový křemík | Jün-nan | Cena DOGECOINu | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Riziko ztrát | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Navyšování cen | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Dosažení dohody | Nová vláda | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | FNB | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pravidla hry | Kryptoměnové společnosti | Vládní fond | Čínské centrální banky | Reakce ČNB | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Kryptoměnový průmysl | Adam Jonas | SPX 500 | Izraelská centrální banka | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Koopman | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Klima | Metaverse | Prohloubení deficitu | Meta Platforms | Fialova vláda | Trh s elektromobily | FX intervence | Kaisa | PYPL.US | Indexy pohyb | Drahé energie | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | NFT tokeny | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Bitcoinová síť | Uhlíková stopa | Uhlíková stopa bitcoinu | Raketový růst | Další růst sazeb | Target | Maloobchodní prodejce | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Vývoj čistých marží | Vývoj ceny dřeva a železné rudy | Vývoj růstu mezd | Vývoj růstu mezd v eurozóně | Ropný šok | Lockdowny | Status bezpečné měny | Povinné očkování | Alexander Schallenberg | TIM | Pozemky | Ruský trh | RTS | Zahraniční politika | Avalanche | Bezpečná aktiva | Omikron | Skutečný výsledek | Omicron | | Bear market | Výhled české ekonomiky | Powellovy komentáře | Nepříznivé počasí | Zlotý | Daňové zatížení | Kmen omikron | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Developeři | Zemědělci | Akcie výrobce čipů | Participace | Výkon průmyslu | Informace z kryptoměnového trhu | EUR/CNY | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Larry Summers | Sequoia Capital | Meziroční inflace v ČR | Kryptoinvestor | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Jamal | Mluvčí Kremlu | Krátkodobý výhled | Druhá největší světová ekonomika | Fondee | Základní sazba | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Terra Analytics | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Vliv na ceny | Plynová krize | Jan Macek | Hodnoty měny | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Cena uranu | Zvyšování sazeb Fedu | Předpokládaný růst | Poptávka po riziku | Akcie v roce 2022 | Data z ekonomiky USA | Odraz bitcoinu | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Hashrate | Hry | Upravený zisk | Reality | Vývoj vývozu zemního plynu | Válka na Ukrajině | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank | Instituce | Individuální trader | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Napětí mezi Ruskem a Západem | Kanadský penzijní fond | Silvergate Capital | Ebury | Tomáš Kudla | BBC News | Zmírnění sankcí | ALUMINIUM | Peloton Interactive | Období zvýšené inflace | Akcie automobilky BMW | Rusko-ukrajinský konflikt | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Index PCE | Cenový index | Terra blockchain | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Podnikatelská nálada v eurozóně | Kryptoúvěrové společnosti | Odpojení Ruska | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Ceny zemního plynu v Evropě | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské banky | Ruská agrese | Efekt sankcí | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Napadení Ukrajiny Ruskem | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sankce Rusko | Boje na Ukrajině | Kyjev | Dmitrij Polevoj | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Oleg Děripaska | Chelsea | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Polská centrální banka (NBP) | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Prima | Schopnost Ruska splácet dluh | Ruské finanční trhy | Poskytovatelé indexů | Zpřísnění sankcí | Telegram | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Santiment | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Obchod s Ruskem | Pěstování plodin | Cena potravinářské pšenice | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Ukrajinský premiér | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Jan Večerka | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Energetická závislost | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Sankce Západu | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Nord Stream 1 | Hospodářské škody | Denis Šmygal | Ekonomická opatření | Opatření proti dopadům války | Zisky české měny | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Růst českého HDP | Americký výrobce elektromobilů | Investování v Číně | Vysoké ceny energií | Vypnutí plynu | Allianz Trade | Tomáš Vahalík | Lubor Lacina | Dominik Moser | Zastavení dodávek | Míra inflace v Polsku | Odpovědnost ČNB | Společenská odpovědnost | Gideon Capital Management | Inflační náraz | Crypto Eboy | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | Ben Laidler | Inflační data | GMT | Crypto Eboy - René Remšík | Zákonodárci | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Ukrajinské jednotky | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | LOGeco | Kryptoměnová burza Binance | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Situace na akciovém trhu | Kvantitativní zpřísňování | Stagflační trend | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Riziko stagflace | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Dow Jones Industrial Average | Komoditní supercyklus | Poptávková inflace | Prudká inflace | Embargo EU | Realitní sektor | Špatná výkonnost | Tisíce kryptoměn | Bertrand Perez | Web3 | Web3 Foundation | Ripple Brad Garlinghouse | FTX U.S. | Brett Harrison | Guggenheim | Nadnárodní firmy | Jan Frait | Rezervní fond | Zvednutí sazeb | ABN | Ceny plynu a elektřiny | Daň z benzinu | ZEN | Přijetí | Snížení inflace | Životní náklady | Nákup fyzického zlata | Příležitosti pro nákup | Nová bankovní rada | Evropské akciové indexy | Cena BTC | Úroveň parity | Investorky | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Centrum | Sloučení | Hike | Největší kryptoměny | Prime | Krypto news | Nedostupnost bydlení | Upozornění | Současná situace | Paweł Majtkowski | Období propadů | Rizikový faktor | Největší vítězství | Zastropování cen | Bolest | Výsledek HDP | Akcioví investoři | Jestřábí ECB | Oslabení USD | Sentiment akciového trhu | Energetická krize v EU | Fenomén | Energetické komodity | Cenové stropy | Ruské ropy | Zvýšení daně | Dodatečný výnos | Glassnode | Jeremy Hunt | List The Times | Predikce ceny | Pokles cen nemovitostí | Ceny nemovitostí v USA | Propad cen nemovitostí v USA | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FTT | Právní poradce | Otevření ekonomiky | Jaderná energie | Nativní mince | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Matthew Dibb | Stack Funds | Matěj Široký | Zásoby dieselu | Zmírnění inflace | OKX | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Potíže FTX | Výzvy k regulaci | Bahamská komise pro cenné papíry | Digital Markets | Kami Zeng | Fore Elite Capital Management | Ontario Teachers | Pension Plan | Tiger Global | BlockFi | Alameda | Fond digitálních aktiv | Kroky regulátorů | Ontario Teachers' Pension Plan | Fond Tiger Global | Americký fond | Americký fond Tiger Global | Japonská Softbank | Kryptoměnová půjčovna | Kryptoměnová půjčovna BlockFi | Půjčovna BlockFi | Klientské výběry | Česká investiční platforma Portu | Kyperský regulátor | Působení v Evropské unii | Prostředky vložené do FTX | Výběry | Britský akciový trh | Bali | Ekosystém | FTX Sam Bankman-Fried | Chemický průmysl | CZ | Inverze americké výnosové křivky | Polovodiče | Panelová diskuze | ERÚ | Lidové bouře | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Národní bezpečnost | Západní země | Inflační krize | Německé podnikové objednávky | Podnikové objednávky | Comfort Finance | Varování | Komerční nemovitosti. | Zisky společnosti | Comfort Finance Group | GlassNode | Měnová unie | Právo | Německé podniky | Lumír Kunz | Zvyšování úrokových sazeb hypoték | Ředitel Ekospolu | Evžen Korec | Marcela Fialková | Adam Greguš | Analytik JRD | Snižování cen u novostaveb | Poptávka po novostavbách | Josef Kupec | KPMG Josef Kupec | Ondřej Šťastný | Geosan Development | Petr Beneš | Otevření Číny | Němečtí exportéři | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Držení tokenů | Postup regulačních úřadů | Krach společnosti FTX | Krach společnosti | Americké regulační orgány | Federální společnost pro pojištění vkladů | FDIC | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Úřad pro kontrolu měny | OCC | Úřad pro kontrolu měny (OCC) | Next | Silvergate | Rizikový sentiment | Teplé počasí | Akcie výrobců elektromobilů | Zero Covid | Freyer Battery | Rivan Automotive | Vývoj ceny akcií Nio | Zpráva Morgan Stanley | Pokles reálné spotřeby | Invest | Pokračující pokles | Nákup nemovitosti | Doba pro nákup nemovitosti | USD/ILS | Vývoj měnového páru USD/ILS | Šekel | Jacob Frenkel | Soudní moc | Média | Stabilizace izraelské ekonomiky | Revize právního řádu | Eli Kohen | Rostoucí obavy | Omezení pro pohyb kapitálu | Geraldine Weiss | Průkopnice ženského investování | Quality Trends | Geraldine výsledky | Business & Professional Women ČR | Business & Professional Women | Equal Pay Day | FINdependence zone | FINdependence | Jak investovat v roce 2023 | Finanční wellness | Clarion Congress Hotel Prague | Clarion Congress Hotel | Investování žen | Ženy v investičním světě | Ženy | Investiční styl | Investiční styl Geraldine | SVB | Signature Bank | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | SVB a Signature | First Republic | First Republic Bank | Zklidnění situace | Zvýšení DPH
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Školení
Školení finanční gramotnosti
Školení Finmex
Školení Finmex academy
Školení forex
Školení o online obchodování
Škrtnutí nul
Škrty dividend
Šmejc
Šmejdi

Následující klíčová slova

Šok na trhu
Šokující předpovědi
Šokující předpovědi Saxo
Šokující předpovědi Saxo Bank
Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023
Šok v mezinárodním obchodě
Šoky způsobené brexitem
Šok z koronavirové krize
Španělé
Španělská centrální banka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Beam FX
InstaForex
FXDD
reklama
Tickmill logo
Potvrďte prosím... Zavřít