Sobota 01. říjen 2022 18:48
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Regulační orgány

C:\fakepath\Tencent-Music.jpg

Čínská společnost Tencent Music uvede akcie na burzu v Hongkongu

15.09.2022 Čínská společnost Tencent Music Entertainment Group uvede příští týden své akcie na burzu v Hongkongu. Půjde o sekundární nabídku akcií, informovala dnes agentura Reuters. V současné době se akcie firmy obchodují na burze v New Yorku, kvůli diplomatickému napětí mezi oběma zeměmi ale hrozí, že akcie budou muset burzu opustit.
img

Je merge ETH katalyzátorem Coinbase? Akcie v premarketu vzrostly o 6 % 📈

09.09.2022 Akcie kryptoměnové burzy Coinbase ztratily od začátku roku téměř 80 % kvůli poklesům na trhu s kryptoměnami a klesajícímu objemu investic zákazníků. Akcie však dnes získávají více než 6 % díky nadcházejícímu přechodu Etherea na verzi 2.0 a zlepšení sentimentu na trhu digitálních aktiv:
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Čínské firmy spoléhají na Švýcarsko, aby si tam zajistily peníze na rozvoj

01.08.2022 Čínské firmy začínají spoléhat na Švýcarsko, aby si tam zajistily peníze na další rozvoj. Regulační orgány v Číně jim přitom žádosti schvalují velmi rychle. Minulý týden se rozhodly takto si peníze ve Švýcarsku zajistit první čtyři firmy, uvedla společnost Baker McKenzie, která jim k tomu poskytla poradenství. Čínské podniky si tak zajistily celkem zhruba 1,5 miliardy dolarů (přes 36 miliard Kč).
img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. července 2022

28.07.2022 Senátoři Patrick Toomey (člen Republikánské strany) a Kyrsten Sinema (Demokraté) připravili společný návrh zákona. Jeho smyslem je osvobodit kryptoměnové transakce do výše 50 USD od daně z kapitálových výnosů.
C:\fakepath\trader-07072022-20-zm.jpg

Počet žádostí čínských firem o vstup na burzu je nejvyšší za tři roky

07.07.2022 Počet zájemců o primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Číně se v červnu skoro zdvojnásobil a dosáhl téměř 1000, což je nejvíce alespoň za tři roky. Podle bankéřů byl tento nápor částečně způsoben zmírněním koronavirových omezení. Zájemci se také snažili předložit žádosti do konce června, aby je pak nemuseli aktualizovat na základě výsledků za první pololetí, a dál tak zdržovat celý proces. Vývoj na akciových trzích v Číně je v rozporu s celosvětovým trendem, na většině jiných trhů nabídka akcií zpomaluje, uvedla dne agentura Reuters.
img

Problém důvěry u kryptoměn a jeho řešení. Co se v budoucnosti změní?

04.07.2022 Někteří jednotlivci – ti, kteří se nenechali odradit titulky soudného dne a dobře propagovanými hackerskými útoky – jsou ochotni podstoupit riziko, když může být odměna tak vysoká. Pro většinu nerozhodnutých je však bezpečnost na prvním místě a s každou další zprávou je stále jasnější, že právě toto je největší překážkou masového rozšíření. Pokud má tedy síla blockchainu nějakou naději oslovit masy, jednotlivci i podniky musí věřit, že to, co dělají se svými penězi a penězi svých klientů, je to nejbezpečnější.
C:\fakepath\trader-09062022-23-zm.jpeg

Twitter podle médií hodlá Muskovi poskytnout údaje o aktivitách uživatelů

09.06.2022 Americká internetová společnost Twitter podle zpráv médií hodlá poskytnout velké množství údajů o aktivitách uživatelů na její stejnojmenné síti podnikateli Elonu Muskovi. Ten se letos dohodl na převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč), později však pohrozil zrušením dohody, protože mu podnik odmítá poskytnout údaje nutné k posouzení množství falešných a spamových účtů na síti.
C:\fakepath\trader-06062022-38-zm.jpg

Musk hrozí zrušením smlouvy o převzetí Twitteru, viní firmu z jejího porušení

06.06.2022 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk varoval, že by mohl odstoupit od smlouvy o převzetí internetové společnosti Twitter, za kterou nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Jeho právní zástupce uvedl, že Twitter odmítá žádosti o poskytnutí údajů ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Dodal, že takový postup je porušením podmínek dohody a že Musk si vyhrazuje právo ji zrušit.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 1. června 2022

01.06.2022 Vláda Spojeného království zveřejnila konzultační dokument, který nastiňuje strategii snižování rizika pro investory do stablecoinů.
C:\fakepath\trader-24052022-23-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.05.2022 1) Objem vyplacených dividend se v prvním čtvrtletí zvýšil o 11 procent na 302,5 miliardy USD (téměř sedm bilionů Kč), což je rekord pro toto období. Hlavní podíl na tom měly těžařské a ropné společnosti. V nadcházejících měsících ale budou firmy čelit větším problémům, uvedla s odvoláním na zprávu britské firmy Janus Henderson agentura Reuters.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Každá desátá domácnost v eurozóně vlastní kryptoativa, ukázal průzkum ECB

24.05.2022 Každá desátá domácnost v eurozóně vlastní kryptoaktiva, jako je například bitcoin. U bohatých lidí je přitom jen o málo větší pravděpodobnost, že nějaká mají, než je tomu v případě chudých lidí. Ukázaly to dnes výsledky průzkumu, který si nechala udělat Evropská centrální banka (ECB). Ta sama - stejně jako regulační orgány v některých dalších zemích včetně Spojených států - přitom lidi před nákupem bitcoinů a dalších kryptoměn už několikrát varovala.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

BBC: Jak moc visí generace Z na kryptoměnách a nezaměnitelných tokenech

19.05.2022 Možnost rychlého zisku mladé lidi vždy lákala k investicím do rizikových aktiv. Pro generaci Z jsou to výrazné cenové výkyvy - a decentralizovaná povaha - digitálních aktiv, co táhne. Ať už jsou to kryptoměny anebo takzvané nezaměnitelné tokeny (NFT). Toto odvětví ale nikdo nereguluje, což znamená, že je zde minimální ochrana investorů.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 19. května 2022

19.05.2022 Guvernér Bank of France Francois Villeroy de Galhau podle zprávy agentury Reuters uvedl, že zástupci Spojených států, Kanady, Japonska, Německa, Francie, Itálie a Spojeného království pravděpodobně na setkání v německých městech Bonn a Konigswinter projednají otázky týkající se regulačního rámce pro kryptoměny. Villeroy údajně prohlásil, že nedávná volatilita krypto trhu – možná s odkazem na odstoupení některých stablecoinů od amerického dolaru a pokles cen hlavních tokenů – byla pro regulační orgány z celého světa "důrazným varováním".
img

Technická analýza páru BTC/USD na 17. května 2022

17.05.2022 Globální regulátoři trhu podle šéfa Mezinárodní organizace komisí pro cenné papíry (IOSCO) pravděpodobně v příštím roce jmenují společný orgán, který bude lépe koordinovat zákony o kryptoměnách.
C:\fakepath\trader-13052022-23-zm.jpg

Plán převzetí Twitteru je pozastaven, Musk chce vyjasnit podíl falešných účtů

13.05.2022 Plán převzetí internetové společnosti Twitter zhruba za 44 miliard dolarů (více než bilion Kč), které za podnik nabídl šéf americké společnosti Tesla Elon Musk, je pozastaven. Musk to dnes uvedl na svém twitterovém účtu. Chce nejprve podrobnosti k podílu falešných a spamových účtů a ujistit se, že tvoří méně než pět procent všech účtů. Musk ale později v dalším tweetu napsal, že o převzetí firmy Twitter pořád stojí.
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Zvýšení sazeb Fedu nebude mít na zlato a bitcoin vliv

14.04.2022 Letošní zvýšení sazeb Fedu bude mít na zlato a bitcoin jen minimální dopad. Očekává se, že Federální rezervní systém zvýší letos úrokové sazby pětkrát až sedmkrát. Minulý měsíc je už zvýšil o 25 bazických bodů.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 11. dubna 2022

11.04.2022 Evropský parlament jmenoval v posledním návrhu nařízení o krypto trzích hlavním regulátorem pro oblast kryptoměn v euroregionu Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA). Evropská organizace by měla udělovat licence pro instituce a burzy související s kryptoměnami.
img

Hlavní indikátory asijsko-pacifického regionu vykazují růst

05.04.2022 Hlavní indikátory asijsko-pacifického regionu vykazují během dnešního obchodování růst. Hongkongský index Hang Seng tak získal 1,37 %, ostatní indexy o něco méně: index japonské burzy Nikkei 225 vzrostl o 0,06 %, korejský KOSPI o 0,31 % a australský S&P/ASX 200 o 0,35 %. Čínské burzy dnes mají svátek.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Burza v Moskvě v pondělí obnoví obchody s akciemi a dluhopisy v běžném režimu

27.03.2022 Moskevská burza v pondělí obnoví obchodování s ruskými akciemi a dluhopisy v normálním režimu, i když jen na půl dne. S odvoláním na dnešní oznámení ruské centrální banky o tom dnes informovala agentura Reuters. Seance potrvá od 9:50 do 13:50 moskevského času (od 10:50 do 13:50 SELČ).
img

Zákon o kryptoměnách republikánky Lummisové, může mít podporu demokratů

24.03.2022 Připravovaný regulační zákon republikánky Cynthie Lummisové o kryptoměnách v USA by mohl mít podporu obou politických stran v Kongresu. DeCrypt tvrdí, že je vysoce pravděpodobné, že by jeden či dva zástupci Demokratické strany mohli získat souhlasné stanovisko.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2022

24.03.2022 Čínské akcie se poslední dobou hodně skloňují zejména s možným delistováním z burz v USA. Čína je země s obrovským ekonomickým potenciálem. Přestože se tento stát částečně otevřel svobodnému trhu, čínské společnosti jsou často nadále kontrolovány vládou a jejich chování je v některých případech netransparentní. Čínské akcie přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU dočasně uvolní antimonopolní pravidla, aby zmírnila dopady sankcí

21.03.2022 Evropská unie dočasně uvolní antimonopolní pravidla, aby pomohla zmírnit dopady problémů v dodavatelských řetězcích způsobené zavedením protiruských sankcí za rozpoutání války na Ukrajině. Evropská komise (EK) dnes uvedla, že tak chce umožnit tisícům firem v EU společně nakupovat, dodávat či distribuovat nedostatkové zboží bez obav, že poruší pravidla hospodářské soutěže.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevská burza obnovuje obchodování, zatím jen se státními dluhopisy

21.03.2022 Moskevská burza dnes postupně začala obnovovat obchodování, které přerušila válka na Ukrajině. Obchoduje se zatím jen se státními dluhopisy, jejichž cena za silného kolísání oslabovala. Centrální banka už minulý týden avizovala, že na začátku vstoupí na trh, aby situaci zklidnila. Obchodování s akciemi v Moskvě zatím obnoveno nebylo.
img

Akcie Tencent klesají kvůli obavám z regulací

14.03.2022 Akcie čínského technologického gigantu Tencent se znovu dostaly pod tlak poté, co představitelé čínské centrální banky objevili nerovnalosti ve službě WeChat, největší čínské službě pro zprávy mezi uživateli. Tencent již řadu let působí především v herním průmyslu a průmyslu nových technologií. Společnost působí také ve finančním, zábavním, mediálním a reklamním sektoru.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 9. března 2022

09.03.2022 Očekává se, že americký prezident Joe Biden tento týden podepíše nařízení o regulaci kryptoměn. Zaváže ministerstvo spravedlnosti, ministerstvo financí a další vládní agentury, aby prozkoumaly právní a ekonomické důsledky regulace této nově vznikající třídy aktiv.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 7. března 2022

07.03.2022 Korejský výbor pro digitální aktiva, složený z předních jihokorejských odborníků na blockchain, vyzval k vytvoření vládního výboru, který by pomáhal a rozvíjel společnosti zabývající se digitálními aktivy v zemi.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. února 2022

28.02.2022 Člen hospodářského výboru Evropského parlamentu Stefan Berger uvedl, že vládní orgán zrušil hlasování o regulačním rámci pro kryptoměnové trhy (MiCA), které se mělo uskutečnit v pondělí. Berger uvedl, že parlament musí v diskusích se zúčastněnými stranami vyjasnit otázku "proof of work", aby zajistil řádný právní rámec, a dodal, že někteří si mohou návrh nesprávně vyložit jako zákaz kryptoměn.
img

Kryptoměny: Jaká jsou rizika decentralizace

17.02.2022 Decentralizace je klíčovou užitnou hodnotou kryptoměn. Umožňuje budování důvěry a poskytování služeb bez prostředníků. Ale protože nic není zadarmo, i s decentralizací jsou spojena závažná rizika. Důkazem je zneužití protokolu Wormhole, které nadělalo v minulém týdnu škody za 320 milionů dolarů. To může snížit důvěryhodnost decentralizovaných aplikací a dát podnět k další regulaci.
img

Bezprostřední růst kryptoměn ohrozí finanční stabilitu

17.02.2022 Rada pro finanční stabilitu (FSB), mezinárodní organizace sledující rizika pro ekonomiky zemí G20, uvedla, že rychle rostoucí krypto trh by brzy mohl vážně ohrožovat finanční stabilitu.
img

Indie volá po zákazu kryptoměn

15.02.2022 Řeči centrální banky dál negativně ovlivňují kryptoměnový trh. Indická vláda a regulátory jsou ohledně všech typů kryptoměn dál skeptické. Některé vlády a regulační orgány, dokonce i MMF, zároveň volají po vytvoření globálního systému jejich regulace. Absence regulačních zákonů ale některé země přivedl k poptávce po úplném zákazu. Tyto výzvy k zákazu kryptoměn a jejich těžby dál plní novinové titulky.
img

Hashrate bitcoinové sítě dosáhl nového historického maxima, indičtí obchodníci usilují o zrušení 1% daně

14.02.2022 Obchodníci s nákupem bitcoinu nespěchají, zejména tváří v tvář událostem, které nás dnes čekají. Především jde o mimořádné zasedání Federálního rezervního systému, ale o tom více níže. Zajímavostí je prudký skok hashrate bitcoinové sítě na nová historická maxima, který však překvapivě neměl na kurz velký vliv.
img

Kryptoměnové firmy zakládají koalici na podporu integrity trhu

08.02.2022 Skupina významných kryptoměnových společností, do které již patří Coinbase, Circle, Anchorage Digital a Huobi Global, vytváří novou koalici zaměřenou na boj proti manipulaci s trhem. Podle zástupců koalice je jejím zájmem zvýšit důvěru uživatelů v rostoucí odvětví digitálních aktiv.
C:\fakepath\trader-07022022-41-zm.jpg

Meta Platforms hrozí, že by mohla z Evropy stáhnout služby Facebook a Instagram

07.02.2022 Americká společnost Meta Platforms pohrozila, že své služby Facebook a Instagram stáhne z Evropy, pokud nebude moci přenášet data uživatelů na servery ve Spojených státech. Firma to uvedla v podrobných záznamech o hospodaření, které předložila americké komisi pro cenné papíry.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka zvýšila kvůli inflaci úrokovou sazbu na 0,50 procenta

03.02.2022 Britská centrální banka ve snaze omezit prudce rostoucí inflaci zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,50 procenta. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Míra inflace v Británii v prosinci vystoupila na 5,4 procenta a je nejvyšší zhruba za 30 let. Banka rovněž uvedla, že začne ukončovat svůj program nákupů dluhopisů.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 28. ledna 2022

28.01.2022 Ruská centrální banka nedávno vyzvala k celostátnímu zákazu obchodování s kryptoměnami a těžebních aktivit. S odvoláním na volatilitu, dopad na životní prostředí a využívání kryptoměn k nelegálním činnostem vydala centrální banka zprávu, ve které vyzývá regulační orgány k zavedení úplného zákazu kryptoměn a přísných sankcí vůči porušovatelům.
img

Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD

25.01.2022 Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD. Největší propad nastal v pátek, kdy došlo k třídennímu poklesu. Podle Coinglass, informační platformy pro obchodování s kryptoměnovými futures, uzavřelo za posledních 24 hodin své pozice více než 230 000 obchodníků, přičemž celková částka likvidace činila 866 mil. USD.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Bloomberg: Ceny za přepravu nákladů po moři zůstanou zřejmě vysoké i letos

21.01.2022 Ceny za přepravu nákladů po moři loni prudce vzrostly a očekává se, že zůstanou vysoké i v letošním roce. To přinese globálním nákladním dopravcům další rok vysokého růstu zisku, menší společnosti a jejich zákazníci - od Španělska až po Srí Lanku - však budou muset platit více téměř za všechno. Ve svém článku na to upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\606394cd64644b3f33eb48c8_Home.jpg

Allwyn vstoupí na burzu v New Yorku spojením s Cohn Robbins Holdings Corp.

21.01.2022 Nadnárodní provozovatel loterií Allwyn Entertainment, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, vstoupí na akciovou burzu v New Yorku prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC). Hodnota sloučené společnosti má činit zhruba 9,3 miliardy USD (téměř 200 miliard Kč). Oznámila to společnost Allwyn, která se dříve jmenovala Sazka Entertainment, v dnešním prohlášení.
img

Regulační úřady v SAE se připravují na přijetí kryptoměn

12.01.2022 Kokila Alagh, právní expertka, sdělila své postřehy týkající se regulací kryptoměn a blockchainů ve Spojených arabských emirátech. Regulační orgány SAE se prý připravují na přijetí kryptoměn a blockchainu.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 12. ledna 2022

12.01.2022 Ačkoli se mnoho zemí přiklání k zákazu používání digitálních aktiv, regulační orgány ve Spojených arabských emirátech zaujímají jiný postoj. Tato země důsledně realizuje svou vizi stát se blockchainovým hlavním městem tím, že poskytuje rámec, který krypto společnostem slouží jako vodítko k jednání v souladu se zákonem.
img

Fed zesiluje, index S&P 500 a technologie se stabilizují a vykazují růst

07.01.2022 Zdá se, že představitelé Federálního rezervního systému jsou připraveni jednat rychleji, než v minulosti oznámili, aby v době vysoké inflace a téměř plné zaměstnanosti zabránili přehřátí americké ekonomiky.
img

Ruský plynovod Jamal sedmý den pracuje v obráceném režimu

27.12.2021 Plynovod Jamal, který přepravuje ruský plyn do západní Evropy, už sedmý den funguje v obráceném režimu. Plyn tak proudí z Německa do Polska, ukazují data německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Objem plynu a směr jeho toku v plynovodu se řídí podle požadavků odběratelů.
img

S oživením americké ekonomiky pokračuje také růst akcií

23.12.2021 Americký akciový trh ve středu zaznamenal zisky, protože nejnovější ekonomické údaje naznačily silné oživení v zemi. Obchodníci také hodnotili vývoj ohledně koronavirové varianty omikron.
img

Americký pre-market 22. 12. 2021. Americká agentura pro bezpečnost silničního provozu (Nhtsa) zahájila vyšetřování Tesly.

22.12.2021 Futures na americké akciové indexy se ve středu obchodují poměrně klidně a před otevřením trhu nevykazují žádnou vážnou dynamiku. Trhy získaly rychle zpět své ztráty zaznamenané na konci minulého týdne a prozatím udržují rovnováhu. Nejnovější obavy z nové vlny pandemie koronaviru byly zjevně přehnané. Je zřejmé, že obchodníci také nespěchají s prolomením výrazné rezistence 4 665 USD, která může vést k návratu do oblasti ročních maxim. Je lepší hovořit o technickém obrázku níže.
img

Zákulisí salvadorských bitcoinových dluhopisů

17.12.2021 Přijetí bitcoinu v Salvadoru na národní úrovni bylo nejrevolučnějším milníkem letošního roku v oblasti kryptoměn. Zdá se, že používání bitcoinu jako zákonného platidla je připraveno přilákat vlnu experimentů i investic, zatímco program těžby bitcoinu s využitím vulkanické energie by mohl být pro ekonomiku s nízkými příjmy významnou vzpruhou.
img

Americká senátorka vyzývá regulační orgány, aby "zatlačily" na stablecoiny a DeFi

17.12.2021 Ether se usadil nad úrovní supportu 3 680 USD a prorazil hranici 3 910 USD, čímž zamířil ke klíčové úrovni rezistence 4 140 USD. Bitcoin se stále pohybuje kolem 46 900 USD.
img

Binance.sg do 13. února 2022 ukončí v Singapuru činnost

13.12.2021 Singapurská pobočka největší světové krypto burzy Binance Asia Services Ltd. stáhla svou žádost o otevření burzy v tomto městském státě a ukončila tak úsilí, které loni vyvinula k získání povolení singapurských úřadů. Binance Asia ve svém prohlášení uvedla, že její platforma Binance.sg pro směnu kryptoměn za fiat měny do 13. února ukončí svou činnost a bude uzavřena. Společnost patřila k 170 firmám, které požádaly Singapurský měnový úřad (MAS) o povolení poskytovat krypto služby. Ukončení řízení nejspíš rozptýlí spekulace o tom, že by se tento městský stát v jihovýchodní Asii stal celosvětovým sídlem Binance. Binance Asia vzala podle slov společnosti při rozhodnutí stáhnout žádost v Singapuru v úvahu obchodní a strategické zájmy. Binance Holdings Ltd., založená v Číně v roce 2017, si zatím globální základnu nevybudovala. Zhao si místo toho zaregistroval firmy v místech, kde působí Binance. Zhao, který má kanadské občanství a poslední dva roky žije v Singapuru, dal jasně najevo, kde by mohl svou firmu založit, a uvedl, že spolu se Singapurem jsou krypto alternativou i lokace v Evropě a na Blízkém východě. 44letý Zhao v listopadu uvedl, že si koupil první dům v Dubaji, aby demonstroval svou oddanost vůči této jurisdikci. Vedle Francie obnovila Binance i plány na registraci ve Velké Británii. Zhao v pondělí na Twitteru uvedl, že Binance Asia začátkem měsíce investovala do regionální soukromé burzy cenných papírů Hg Exchange a získala v ní 18% podíl. HGX má licenci na obchodování akcií soukromých společností stejně jako tokenizovaných aktiv včetně vzácné whisky. Binance Asia podle zprávy přesměruje své operace na blockchainové technologie. Podle dokumentace poskytnuté Úřadem pro regulaci účetnictví a podnikání vlastní Zhao většinový podíl akcií Binance Asia. V dokumentaci se uvádí, že investorem do Binance Asia je společnost Vertex Venture Holdings Ltd, Temasek Holdings Pte. Stažení žádosti Binance v Singapuru vyvolalo otázky týkající se budoucnosti Richarda Tana, bývalého šéfa singapurské burzy. Jedním z možných sídel Binance je Blízký východ. Centrální banka Spojených arabských emirátů nedávno představila systém digitálních aktiv a regulační orgány v Abú Dhabí a Dubaji jsou odhodlány začít v nadcházejících měsících licencovat krypto společnosti. Každou změnu lokace by ale mělo doprovázet nové vedení. Omar Rahim, ředitel Binance pro Blízký východ a severní Afriku, uvedl v příspěvku na síti LinkedIn, že společnost nedávno opustil, aby založil nový kryptoměnový podnik. Jméno jeho nástupce zatím nebylo zveřejněno.
img

Do Bitcoinu vstoupilo více než polovina investorů letos

08.12.2021 Asi čtvrtina z 1 000 lidí, kteří se zúčastnili průzkumu uvedlo, že vlastní Bitcoin. 55% z nich, prý začalo investovat až v letošním roce.
C:\fakepath\trader-03122021-55-zm.png

Části akciových trhů jsou nevázaně nadhodnocené, varuje vlivný investor Munger

03.12.2021 Některé části akciových trhů jsou nevázaně nadhodnocené, řekl dnes na konferenci Charlie Munger z pověstné společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta. Současné prostředí akciových trhů považuje za "ještě šílenější", než byla takzvaná dotcomovová bublina na konci 90. let, kdy malí i profesionální investoři hrnuli peníze do všeho, co bylo nějak spojené s používáním internetu. Munger dodal, že si přeje, aby kryptoměny nebyly vznikly. Čínu pochválil za to, že přijala opatření k zákazu jejich používání. Informoval o tom list Australian Financial Review (AFR).
img

Singapur povolil dva bitcoinové investiční fondy

29.11.2021 Společnost Fintonia Group, která je správcem investičních fondů v Singapuru a státním regulátorem Monetary Autority of Singapore (MAS), včera spustila dva bitcoinové fondy, které umožňují místním institucím lehkou expozici vůči Bitcoinu. Fintonia Bitcoin Physical Fund a Fintonia Secured Yield Fund umožňují profesionálním investorům snadné a bezpečné vystavení vůči Bitcoinu.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Výrobce elektromobilů Rivian jde na burzu, prodal akcie za 11,9 miliardy USD

10.11.2021 Americký výrobce elektromobilů Rivian získal prodejem akcií v primární veřejné nabídce (IPO) 11,9 miliardy dolarů (260 miliard Kč). Za každou akcii získal 78 dolarů, což je víc, než firma původně plánovala. Podle údajů společnosti Dealogic jde o jeden z deseti největších úpisů akcií v primární veřejné nabídce ve Spojených státech. S akciemi podniku se na trhu Nasdaq začíná obchodovat dnes.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní ceny plynu po obnovení toku plynovodem Jamal klesají

09.11.2021 Velkoobchodní ceny plynu v Evropě dnes klesají, protože se obnovil tok ruského plynu do Německa plynovodem Jamal. To posílilo naději, že Rusko splní svůj závazek a zvýší dodávky, a současně zmírnilo obavy z nedostatku plynu a vysokých cen s blížící se zimou, uvedla agentura Reuters.
img

Facebook vypne systém rozpoznávání obličejů, smaže data

02.11.2021  Americká sociální síť Facebook vypne systém rozpoznávání obličejů, který automaticky identifikuje uživatele na fotografiích a videích. Současně odstraní informace o obličejích více než jedné miliardy lidí. Jako důvod firma uvedla rostoucí obavy z používání této technologie ve společnosti.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Bitcoin dále posiluje, jeho cena vystoupala těsně pod 63.000 dolarů

17.10.2021 Nejznámější kryptoměna bitcoin dále posiluje, cena vystoupala těsně pod 63.000 dolarů (bezmála 1,4 milionu Kč). Přiblížila se tak ke svému rekordnímu maximu z letošního dubna, kdy dosáhla téměř 65.000 dolarů. Investoři sázejí na to, že regulační orgány ve Spojených státech brzy schválí první veřejně obchodovaný fond (ETF), který se zaměřuje na futures na bitcoiny.
C:\fakepath\top5-15102021-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.10.2021 1) Turecká lira včera skokově oslabila a dostala se na historická minima. Výprodej nastal poté, co turecký prezident Erdogan odvolal z vedení turecké centrální banky dva její viceguvernéry. Jeden byl proti snížení úrokových sazeb minulý měsíc a druhý proti FX intervencím na podporu liry. Na středoevropské měny propad liry neměl výraznější vliv.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin je na půlročním maximu a blíží se hranici 60.000 dolarů

15.10.2021 Nejznámější kryptoměna bitcoin vystoupila na půlroční maximum a blíží se hranici 60.000 dolarů. Investoři sázejí na to, že regulační orgány ve Spojených státech brzy schválí první veřejně obchodovaný fond (ETF), který se zaměřuje na futures na bitcoiny.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

MMF: Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel je nerozumné a riskantní

13.10.2021 Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel s sebou nese značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. Ve zprávě o finanční stabilitě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Jde podle něj o nerozumnou zkratku a fond se obává takzvané "kryptoizace", tedy postupného zavádění zahraničních měn či kryptoměn v jednotlivých zemích.
C:\fakepath\Lenovo.jpg

Akcie Lenova po zrušení nabídky v Šanghaji prudce klesly

11.10.2021 Akcie čínského výrobce počítačů Lenovo Group dnes na burze v Hongkongu klesly nejvíce za tři roky. Firma v pátek oznámila, že ruší plán vstupu na burzu v Šanghaji. V jednu chvíli akcie klesly až o 18 procent, což bylo nejvíce od října 2018, uvedla agentura Bloomberg. Firma se chystala nabídnout čínské depozitní certifikáty a její nabídka měla být jednou z největších od zahájení zkušebního programu nabídky těchto certifikátů v roce 2018.
img

Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“

30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
img

Elon Musk prohlásil crypto za nezničitelné

29.09.2021 Vzhledem k tomu, že světové regulační orgány stále prozkoumávají odvětví kryptoměn, Elon Musk označil kryptoměnu za nezničitelnou. “Myslím si, že zničit krypto není možné, je však možné, že vlády zpomalí jeho postup,“ prohlásil generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk na konferenci Code v Kalifornii.
img

Cena Facebook akcie na rekordních úrovních. Firma dostala pokutu 270 mil. USD za WhatsApp

10.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na Facebook akcie (FB), což je akciový titul patřící mezi tzv. FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google). Pořád se tudíž držíme silného technologického odvětví. Společnost Facebook má i za druhý kvartál solidní čísla, na která se za chvíli podíváme. FB aktuálně čelí několika antimonopolním řízením, které ho budou stát nemalé peníze.
img

WhatsApp dostal v Irsku rekordní pokutu 225 milionů eur

02.09.2021 Provozovatel komunikační aplikace WhatsApp dostal v Irsku rekordní pokutu 225 milionů eur (5,7 miliardy Kč). Oznámila to tamní Komise pro ochranu dat (DPC). Ta vyšetřovala, jak transparentně platforma sdílí data s ostatními aplikacemi, které společně spadají pod americkou společnost Facebook. WhatsApp oznámenou pokutu považuje za nepřiměřenou a chce se proti ní odvolat.
C:\fakepath\top-02092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.09.2021 1) Asijské akcie se dnes obchodovaly smíšeně. Čína zpřísňuje dohled nad osobní přepravou. Čínské regulační orgány si po technologických firmách pozvaly "na kobereček" také zástupce firem z oboru osobní přepravy včetně Didi, T3 nebo Meituan, aby jim vytkly například přijímání nekvalifikovaných řidičů či neschválených vozidel. Zároveň Peking pravděpodobně prodlouží současně platná omezení mezinárodní letecké přepravy až do poloviny roku 2022.
img

Jižní Korea jako první zasáhla proti Applu a Googlu při platbách za aplikace

31.08.2021 Jižní Korea dnes v přelomovém rozhodnutí omezila nadvládu amerických internetových firem Apple a Google v platbách za aplikace v jejich virtuálních obchodech. Stala se první zemí, která takto rázně zasáhla, informuje server CNBC. Zákon o podnikání v telekomunikačním sektoru, přezdívaný anti-Google, dostal před rokem na stůl parlament a dnes o něm zákonodárci rozhodli. V praxi to znamená, že Apple a Google už nebudou moci vývojáře aplikací nutit, aby zákazníci za aplikace platili prostřednictvím Applu a Googlu.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin spadl pod 30.000 dolarů, trh s kryptoměnami smazal téměř 100 miliard USD

20.07.2021 Cena bitcoinu výrazně klesla a po měsíci opět spadla pod 30.000 dolarů (přes 654.000 Kč). Jeho pokles pak stáhnul dolů rovněž ostatní kryptoměny. Trh s nimi za 24 hodin přišel podle serveru CoinMarketCap zhruba o 98 miliard dolarů. Bitcoin, který je nejznámější kryptoměnou, od svého dubnového maxima odepsal už více než polovinu své hodnoty. V pondělí začal klesat po výprodeji akcií na burzách ve Spojených státech.
img

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos předá žezlo nástupci, bude jím Andy Jassy

05.07.2021 Novým šéfem americké internetové společnosti Amazon se dnes stane Andy Jassy. Třiapadesátiletý manažer je teprve druhým šéfem podniku, ve vedení střídá zakladatele společnosti Jeffa Bezose. Ten se rozhodl funkci opustit a zůstat jen výkonným předsedou správní rady. Výměna na nejvyšším postu přichází v den, kdy firma slaví 27 let od svého založení.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Akcie Deutsche Bank: Blýská se po rekordním propadu ceny akcie na lepší časy?

02.06.2021 Od poslední analýzy na akcie McDonald’s zase výrazně odbočíme, jelikož se tentokrát zaměříme na bankovní sektor. Konkrétně na akcie Deutsche Bank, protože se dlouhá léta jedná o velmi zajímavý (až kontroverzní) akciový titul.
img

AT&T v miliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

17.05.2021 Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney, oznámily firmy. AT&T podle dohody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) ve formě hotovosti, dluhových cenných papírů a převzetí dluhu. Akcionáři AT&T budou mít v nově firmě podíl 71 procent, akcionáři Discovery pak 29 procent.
img

AstraZeneca prudce zvýšila tržby i zisk, přispěla k tomu vakcína na covid

30.04.2021  Britsko-švédská farmaceutická společnost AstraZeneca v prvním čtvrtletí zvýšila tržby meziročně o 15 procent na 7,32 miliardy dolarů (156,4 miliardy Kč). Firma uvedla, že prodej vakcíny proti covidu-19 k tomuto výsledku přispěl částkou 275 milionů USD. Čistý zisk pak firma zdvojnásobila na 1,56 miliardy USD (33,3 miliardy Kč).
img

Kryptoměny či inspirace z e-commerce: bankám se otevírají nové příležitosti, jak navyšovat zisky i klientskou bázi

18.03.2021 Loňský rok jasně ukázal, která odvětví umí těžit z digitální transformace, a která teprve narychlo a z donucení začala převádět svoji off-line nabídku služeb do on-line světa. Perfektně samozřejmě uspěla odvětví jako e-commerce nebo e-learning, ale špatně si nevedly ani banky, které většinu běžných požadavků zákazníků zvládnou řešit i bez osobních návštěv na pobočkách. Na příkladu e-commerce se ale i banky mohou poučit, že příležitosti on-line světa rozhodně ještě nevyčerpaly, a pokud si chtějí zachovat relevanci a ziskovost, musí si toho letos hodně odpracovat – ať už jde o lepší personalizaci digitálních služeb, otevření se službám třetích stran, nebo třeba o vstup do světa kryptoměn.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Zakladatel Alibaby přišel o titul nejbohatšího člověka v Číně

02.03.2021 Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma přišel o titul nejbohatšího člověka v Číně. Podle nového žebříčku nejbohatších lidí Číny, který sestavuje organizace Hurun, mu nyní patří čtvrtá příčka. Na první ho vystřídal Čung Šan-šan, majitel firmy na balenou vodu Nongfu Spring. Jeho majetek činí 550 miliard jüanů (1,9 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
img

Analýza Fidelity International: Sociální sítě potřebují nestranná pravidla

25.02.2021 Investoři nesmí přehlížet otázky týkající se svobody projevu na sociálních sítích, opatření jednotlivých společností ohledně vyjadřování uživatelů a vládních opatření v technologickém průmyslu. „V důsledku negativní nálady po americké prezidentské volební kampani je podle našeho názoru důležité, aby společnosti působící na sociálních sítí měly nastavené hranice projevu vnějšími autoritami. Mezitím je třeba, aby tyto společnosti na svých platformách stanovily transparentní, nestranná pravidla s nezávislými dozorčími radami tak, aby byla zajištěna spravedlnost a konzistentnost jak z demokratického hlediska, tak z pohledu dlouhodobé životaschopnosti firem,“ vysvětluje postoj Fidelity International k této problematice Sumant Wahi, portfolio manager Fidelity International.
img

Česká zbrojovka kupuje legendární Colt

12.02.2021 Česká zbrojovka Group SE (CZG) oznámila, že kupuje 100 % podíl ve společnosti Colt Holding Company LLC. Tuto společnost získá CZG za 220 mil. USD (cca 4,7 mld. CZK) a 1 098 620 ks nových akcií CZG. Dále dalších 1 098 620 ks nových akcií CZG pokud EBITDA v letech 2021-2023 dosáhne stanovené úrovně. Společně by celá skupina CZG měla dosáhnout příjmů přesahujících 500 mil. USD. Transakce bude financována z vlastních zdrojů a prostředků z IPO a plánované emise dluhopisů. Tuto akvizici musí také schválit regulační orgány a vypořádání se čeká v první polovině tohoto roku.
C:\fakepath\top-08022021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.02.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes převážně v zelených číslech. Proti proudu šla z hlavních trhů jen burza v Jižní Koreji. Investoři sledovali také akcie firem Alibaba, Tencent a JD.com na pozadí nových antimonopolních postupů mířících na internetové obry, které o víkendu zveřejnily čínské regulační orgány.
C:\fakepath\1612279644-stribro.jpg

Cena stříbra dnes po pondělním půlročním rekordu klesla

02.02.2021 Cena stříbra dnes klesla z pondělního půlročního rekordu zhruba o dva dolary na 27 dolarů za unci. Dnešní cenový pokles je reakcí na emoční cenový výstřel z minulých dnů, který neměl dlouhodobý robustní základ, řekl ČTK analytik Golden Gate CZ Marek Brávník s odvoláním na údaje agentury Bloomberg.
C:\\fakepath\\top-01022021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2021 1) Cena stříbra po silném nárůstu poptávky po kovu skokově vzrostla o zhruba 10 % a dnes ráno se poprvé od roku 2013 na chvíli dostala nad 30 USD za trojskou unci. Podle televize CNBC jde o další případ koordinovaných spekulací uživatelů sdružených ve skupině WallStreetBets na sociální síti Reddit. V uplynulých dnech se tito spekulanti zaměřili na silně shortované akcie podniků jako GameStop, BlackBerry, AMC Entertainment Holdings nebo Nokia a v některých případech dokázali jejich cenu rychle posunout výše o stovky procent. Nárůst poptávky po stříbru přišel poté, co prudce narostl zájem o akcie shortovaných společností s malou tržní kapitalizací navázaných na trh se stříbrem.
C:\fakepath\wallstreet.jpg

Drobní investoři se přesunuli od akcií GameStop ke stříbru

01.02.2021 Drobní investoři, kteří se zorganizovali přes sociální sítě a v minulých dnech způsobili výrazný růst cen akcií GameStop a dalších firem, se nyní zaměřili na komoditní trhy. Cena stříbra tak dopoledne vzrostla o více než 11 procent nad 30 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu) a je nejvýše za osm let. Spolu s tím prudce zdražily také akcie některých menších firem v Austrálii a Číně, které těží stříbro a další drahé kovy.
C:\fakepath\gamestop-31012021.jpg

FT: V kauze GameStop asi tresty nepadnou, spíš se změní regulace

31.01.2021 Prudké cenové výkyvy akcií GameStop a dalších podniků, které v posledních dnech zasáhly Wall Street a způsobily ztráty některým fondům a dalším účastníkům trhu, asi žádnou právní dohru mít nebudou. Regulační orgány, které mohou zasáhnout v případě manipulace s trhem, budou podle právníků těžko hledat důkazy. Napsal to dnes britský list Financial Times. Mnohem pravděpodobnější podle právníků je, že situace si vyžádá změnu regulace.
C:\fakepath\cina2.jpg

Reuters: Čína chce po firmách data o spotřebitelských půjčkách

11.01.2021 Čína tlačí na velké technologické firmy, aby sdílely údaje o spotřebitelských půjčkách, a to se zdůvodněním, že to je prevence proti přílišnému zadlužování a podvodům. S odkazem na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Reuters. Podle ní by plán, pokud bude uveden do praxe, znamenal konec dosavadní čínské politiky nevměšování se do tohoto sektoru.
img

Fidelity International: Změny na čínském akciovém trhu, akcionáři více ovlivňují řízení firem

08.12.2020 Závěry studie China Stewardship Report od společnosti Fidelity International, založené na průzkumu, který přímo pro společnost Fidelity International zpracovala společnost ZD Proxy*, odhalily zvýšený zájem investorů o dozor nad společnostmi – jak v oblasti hlasovacích práv, tak co se týče angažovanosti. To pomáhá budovat pevné základy pro udržitelné investice a zlepšuje korporátní chování.
img

Letadla Boeing 737 MAX mohou v USA opět létat. Akcie firmy prudce stoupají

18.11.2020 Akcie výrobce Boeing mají našlápnuto, aby dnešní řádné obchodování zahájily na nejvyšší cenové úrovni za takřka půlroku, konkrétně za celé období od 9. června. Ve Spojených státech se dnes teprve začne s akciemi řádně obchodovat, ale před zahájením tohoto řádného obchodování nyní akcie Boeingu zdražují zhruba sedm procent v porovnání se včerejší uzavírací hodnotou. Jejich cena se blíží až k úrovni 225 dolarům za kus, zatímco včera uzavřely mírně na hodnotou 210 dolarů.
img

Alibaba čelí na akciovém trhu propadu po pozastavení IPO Ant Group

04.11.2020 Akcie Alibaba včera v noci uzavřely s poklesem kolem 8% jak na newyorské burze, tak na hongkongské burze poté, co regulační orgány neočekávaně pozastavily kotování její dceřiné společnosti Ant Group.
img

USA podaly kvůli zneužití tržní síly žalobu na Google

20.10.2020 Americké ministerstvo spravedlnosti a s ním 11 států americké unie podaly antimonopolní žalobu na internetovou firmu Google. Viní ji z porušování zákona o zneužití tržní síly za účelem omezení konkurence, uvedla dnes agentura Reuters. Žaloba je jedním z nejvýznamnějších kroků vlády na ochranu hospodářské soutěže od přelomové kauzy proti Microsoftu před více než 20 lety. Mohla by vést k žalobám na další technologické firmy, jako je Apple, Amazon a Facebook.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie chystá úvěry pro menší firmy v objemu 20 miliard eur

16.10.2020 Francie chystá program úvěrů pro malé a střední podniky v objemu 20 miliard eur (zhruba 545 miliard Kč). Firmám půjčí banky, které pak 90 procent úvěrů nabídnou k prodeji institucionálním investorům. Za zbytek se zaručí stát, čímž riziko ztráty bankám klesne na dvě miliardy eur. Cílem opatření je zabránit vlně krachů malých a středních firem, které byly už před koronavirovou krizí zatíženy vysokými dluhy. Uvedla to dnes agentura Reuters.
img

Pražská burza otevřela do pozitivního teritoria

16.10.2020 Pražská burza otevřela do pozitivního teritoria. Hlavní index PX roste o 0,7 % na 863,4 bodů. Daří se bankovním titulům v čele s Komerční bankou (KOMB.CZ), která roste o 1,8 %. Erste Group Bank (RBAG.CZ) přidává 1,1 %. Banka včera navrhla podmíněnou hotovostní dividendu ve výši 0,75 eur na akcii za fiskální rok 2019. Její výplata však záležet na tom, zda regulační orgány změní doporučení zdržet se rozdělování dividend akcionářům. Nejvíce dnes roste technologický Avast. Včera pražská burza dnes výrazně oslabila. Index PX klesl o 1,8 procenta na 857,27 bodů. Propadl se hlavně finanční sektor a Avast. V zisku zakončila obchodní seanci pouze tabáková společnost Philip Morris ČR (TABAK.CZ).
C:\fakepath\broker.jpg

Hodnocení ověřených brokerů binárních opcí

25.09.2020 Obchodování s binárními opcemi získává stále více na popularitě. Mnoho společností na trhu nabízí své služby. Každý z nich nabízí své vlastní podmínky spolupráce, nástroje a další možnosti.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Evropské země požadují regulaci měn zvaných stablecoin v EU

11.09.2020 Německo, Francie, Itálie, Španělsko a Nizozemsko podpořily plán Evropské komise na regulaci kryptoměn vázaných na určitá aktiva, jako jsou tzv. stablecoiny. Těmto měnám by nemělo být povoleno působit v Evropské unii, dokud nebudou vyřešené všechny právní, regulační a kontrolní otázky související s fungováním těchto měn. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na návrh společného prohlášení těchto zemí, do kterého měla možnost nahlédnout.
img

Výhled Fidelity International: Argumenty pro akcie vyplácející dividendy v měnící se ekonomice

09.07.2020 Bylo napsáno tolik komentářů o společnostech snižujících v posledních několika měsících dividendy, že je podle Fidelity International třeba upozornit na fakt, že většina společností stále dividendy akcionářům vyplácí. A v mnoha společnostech růst dividend pokračuje i v roce 2020. Dokonce i v Evropě a Velké Británii, kde jsou škrty nejběžnější, dosahuje zhruba polovina společností v roce 2020 růstu dividend.
C:\fakepath\forex.jpg

Regulace a role centrálních bank na forexu

08.05.2020 Mnoho obchodníků forexového trhu nemá bližší představu o tom, do jaké míry mohou centrální banky ovlivnit jejich úspěšnost v čase a jaké nástrahy jsou na ně přichystány během obchodní seance. V tomto článku se proto blíže zaměříme na roli národních bank na největším trhu světa a budou popsány důsledky neexistence regulace na forexu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | OPEC | Spotřebitelská důvěra | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Analytik | New York | Spekulace | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Investujeme | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOE | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Demo účet | Nesoulad | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Emitent | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Large Cap | Fondy peněžního trhu | Futures | G7 | Grafy | High | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s deriváty | Opce | P/E | Parabolic SAR | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Realizace zisku | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Support | Swap | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Yield | Zastavení ztrát | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Emoce | Obchodní příležitosti | Credit Suisse | Intervenovat | Golden Gate | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Swissquote | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Dukascopy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie Facebook | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Alpari | Analýzy | Atlantik | Banka | Brent | Britské libry | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Cena stříbra dnes | Ceny stříbra | Čínská ekonomika | CZK | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický růst | Engulfing | Etoro | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | IQ Option | EBay | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz rublu | Libra | Lira | Makléři | Management | Market | Markets | Měna libra | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s binárními opcemi | Odkup akcií | PayPal | Pivot | Pivoty | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Webináře | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | Komise pro cenné papíry | Due diligence | EBITDA | Elon Musk | EV | Index relativní síly | Indie | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | P/S | Redukce | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | GDR | Primární emise | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | WebTrader | Miliardář | Bailout | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Vzdělání | Velcí hráči | Burza dnes | Burze | Commodities | TD Securities | Energy Aspects | KPMG | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Guvernér centrální banky | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | EPFR Global | BBC | Washington Post | Insider informace | Zvyšování sazeb | Technický výhled | IG Markets | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Globální trhy | Investovaný kapitál | Finanční centrum | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Zlevnění ropy | Podnikatelé | BlackRock | Příprava | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | Fidelity International | Golden Gate CZ | Forbes | Fundamentální faktory | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Mezinárodní instituce | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Algoritmus | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Růst akcií | Americké burzy | Walmart | Alibaba | Fibo | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Erste | Philip Morris | Tempo růstu | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Mzdy | Úspěšné obchodování | Spekulativní obchodování | Makléřské společnosti | Globální obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Velké zisky | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Ekonomické údaje | Quantum | Softbank | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Světový finanční systém | Guvernéři centrálních bank | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | Norsko | Očekávání | Burzovně obchodovaný fond | Bitfinex | Business Insider | JPMorgan Chase & Co. | Akcie firem | Obchody s akciemi | Bitstamp | Ruské akcie | Baker McKenzie | Vstup na burzu | Manipulace s trhem | Euler Hermes | Cryptocompare | CoinDesk | Quant | Breakout Trader | Coinbase | BitMEX | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování s kryptoměnami | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Úřad pro finanční služby | Technologie blockchain | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | ETH/USD | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | ETH | XRP | Invesco | Dealogic | Index S&P/ASX 200 | Binance | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | ESMA | Robinhood | Lightspeed | Crypto | Tether | Pokles bitcoinu | Chytré kontrakty | Krypto burzy | Krypto aktiva | FundStrat | CNMV | Drobní investoři | Wedbush Securities | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | FinTech | Investování do ETF | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Hackerské útoky | Profesionální investoři | Podniky | Primární emise akcií | Long signál | Technologické akcie | FAANG | Facebook (FB) | Akcie společnosti | CSI 300 | Pokles ceny | Short signál | Ether | Obchodování akcií | Trendové čáry | Akcie na burzách | I-Trader | Výsledek amerických voleb | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Signál na akcie | Největší kryptoměna | IG | Nejznámější kryptoměna | Regulační orgán | Průzkum společnosti | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | François Villeroy de Galhau | Pojištění vkladů | Ceny kryptoměn | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Majetek | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Platformy pro obchodování | Mezinárodní investoři | Německé banky | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Obavy investorů | Investiční rady | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | Tencent Holdings | Začít obchodovat | Nabídka akcií | BCC | Stablecoin | Americké společnosti | Čínský trh | Obchodní nápady | Banky na Wall Street | Základy obchodování | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | STAR | Býčí výhled | Medvědí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Coffee | Pokles cen | Výnos dluhopisů | SIX | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Akcie podniku | Upisování | Kótování | Prosus | Obchodní pokyny | Deficit rozpočtu | Televize CNBC | PPF | Majitel firmy | Denní graf | Stablecoiny | Finanční situace | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Finanční údaje | The Washington Post | Softwarová firma | Obchodování jedním kliknutím | Ethery | iShares | ESG | Jak se stát lepším investorem | Profesionální obchodníci | Informace z trhu | Snižování rizika | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | FSB | Obchodujte | Alipay | Ant Financial | Hurun | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Hazard | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Propad ceny akcií | Kryptoměnová burza | Býčí signál | Objem | Čínské podniky | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Alibaba Group | Inflace v Británii | ČSÚ | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Primární nabídky | Firma | Technické analýzy | Global Markets | USDC | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Svíčková formace | TradingEconomics | Růst cen | BSC | Server BBC | Studie | Server CNBC | Bilance | Index DOW | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Akcie společnosti Tesla | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | USDT | All Time High | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Blahobyt | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Walt Disney | FT | Technické rezistence | Too Big to Fail | Financovat | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Eva Miklášová | Na burze | Centrální banka USA | Gabriel Štefaňák | Digitální měny centrálních bank | Impuls | SoftBank Group | Řídit riziko | Další rozvoj | Rozvoj | Nízká inflace | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | Pojišťovny | Podíl akcií | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Přehled o dění | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Časopis Forbes | Farmaceutická společnost | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | FTC | Nissan Motor | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | KKCG | Míra | Měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v Británii | Předseda | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Regulátoři | Ředitelka | Optimismus investorů | xStation5 | MasterCard | FB | AT&T | Disney | TASS | Americké vlády | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | NERV | Demokratické strany | Peking | Investiční ředitel | Singapur | Ziskovost | Hospodaření | MSCI AC World | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Elizabeth Warrenová | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Američané | Návratnost | IKEA | Netflix | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | List Financial Times | Americké dolary | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Soukromí investoři | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Poradenství | Geopolitická situace | Podnik | Emisní cena | Emisní cena akcií | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Nižší růst | Alibaba Group Holding | Britské podniky | Vyplácení dividend | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Šíření koronaviru | Impérium | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Pohyby cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Výnosy firmy | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Konzultant | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Čínské burzy | Boeing | Výstupy | FIAT | AML | Zlepšení | Úsilí | BABA | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Čínská vláda | Nakoupené akcie | Výrazné ztráty | Americká společnost | SEC | Palantir | Americké ekonomiky | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | ChiNext | GEM | Střední podniky | Akcionáři CME | Čínské banky | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Mzda | Guru | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Pohyb Bitcoinu | WP | Restrikce | Prudký pokles | Hlavní index PX | Aerolinky | Akcie včera | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Charlie Munger | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Tencent | Tencent | MSCI China | ishares China | Další vývoj | Restriktivní opatření | Evropské země | Letectví | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Největší propad | Míra nejistoty | Průzkum Fidelity | Vysoce likvidní | Burzy cenných papírů | Viceprezident | Spotřebitelé | EPFR | Politbyro | Hyundai | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Určení trendu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Senátorka | Kongres | LinkedIn | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Hotovost | Ministryně financí | Spoření | Anomálie | Dividendové výnosy | Růst | United Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Izrael | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | VW | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Luno | Vijay Ayyar | Války | Poradce | Organizace | Letecká společnost | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Vláda USA | Údaje | Omyl | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Karel Komárek | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Snaha Fedu | CBS | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Indický premiér | Naréndra Módí | IMF | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Hospodářské oživení | AMC | Statistiky | Vzrušení | Nejvyšší pravděpodobnost | Poradenské společnosti | Propad ceny | S&P500 | Tlak medvědů | Nizozemsko | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Tweety | Posílení | Swingové minimum | Joe Biden | Regulační rámec | Grayscale | Cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | 737 MAX | Pracovní síly | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Sazka Group | Maloobchod | Zaměstnanci | Blízký východ | Tweet | Dopravci | Průzkum ECB | Růst výnosů | Soudní dvůr | Finanční riziko | HashRate | Vývoz | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Regulace na forexu | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Huobi | Dluhy | Burza Binance | Technologický pokrok | ONE | RBI | JD.com | NetEase | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Velké peníze | CL | Spekulovat | Pocket Option | Více riskovat | Marek Brávník | Manažeři | Ruské ministerstvo financí | Akcie leteckých společností | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Společnost Facebook | Pomoc lidem | Josh Frydenberg | Akcie v Hongkongu | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Kia | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | iShares China Large Cap UCITS ETF | Nissan | Průraz | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Plán Evropské komise | Zbrojovka | Britské firmy | Absence regulace | Start-upy | Býčí trend | Parlament dnes | Výplata | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Cardano | Restrukturalizace | Výrobci aut | Výkyvy cen | Google Pay | Letecký průmysl | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | MAM | Ant | Růst kapitálu | Růst kapitálu a příjmů | Generace Z | Zdroj příjmů | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Ceny | Kolaps | American Depositary Receipt | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Zakladatel Amazonu | Reálná hodnota | Společnost XTB | Model 3 | STAR Market | Šanghajský trh | Porušení pravidel | Plynárenské společnosti | DeFi | Čínská společnost | Důvěra | Velké technologické firmy | IPO Ant Group | Ant Group | WeCHat | Růst vývozu | Hyundai Motor | Erdogan | Turecký prezident | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | BHP Group | Wedbush | Švédský finanční regulátor | Kryptoměnový trh | Období zvýšené volatility | Kryptotrh | Decentralizované finance | SPAC | Steve Ballmer | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Cansino Biologics | Akcie NIO | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Kvalita obchodní platformy | Žebříček nejlepších brokerů | Opteck | Gembell Limited | Gembell | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Snížit emise | App Store | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Česká republika | Antimonopolní úřad | Udržitelné investování | Energetický sektor | Měnový fond | Naspers | Udržitelné investice | Jitan Solanki | Platby v kryptoměnách | Defi | Nařízení | Intel | Technologické tituly | MCD | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Sazka Entertainment | PDD | Pinduoduo | Blockchainové technologie | Praktické tipy | PLTR | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Životní prostředí | Nio | GameStop | Anchorage | BASF | BIDU | Očkování | Cointelegraph | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | Zadlužování | Emise akcií | Mutace viru | Částečný úvazek | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Refinitiv Eikon | Nálada investorů | Carnival | Lenovo | Emise dluhopisů | P2P | Svět kryptoměn | Městský stát | Růst ceny | Silné oživení | Rio Tinto | Akcie Twitteru | JD | Evropské centrální banky | Nejlepší čínské akcie | ACT | Jack Ma | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Vakcína proti covidu | Streamovací služby | WallStreetBets | BlackBerry | Sociální média | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Chaotický vývoj | Joseph Grundfest | Komisař SEC | SEC Joseph Grundfest | Velké fondy | Todd Henderson | Dav z Redditu | Kyle Rodda | Spekulativní obchodování na burzách | Bílá velryba | Moby Dick | Obchodování na asijských akciových trzích | Růst ceny Bitcoinu | Tencent Holding | Proočkování populace | Platby v bitcoinech | HAS | Nákup bitcoinu | CHNG | Ark Invest | Maersk | FTX | Colt | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Sales Associate Director | Air | Nový kapitál | CNBC Street Signs Asia | Street Signs Asia | Zakladatel Alibaby | Alibaba Jack Ma | Terra | Riziková prémie | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Riziko likvidity | Dlouhodobý investor | Aleš Hála | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Distribuované účetní knihy | Discovery | Tencent Music | Tencent Music Entertainment Group | Archegos | Globální finanční systém | Používání kryptoměn | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Akcie kryptoměnové burzy | Ark | Cathie Wood | Krypto trh | ERA | Výnosy z prodeje vakcíny | Vakcína na covid | Cenový pohyb | Objednávky | Internetové společnosti | Větší korekce | Praní peněz | Swissquote Group | Shiba Inu | Pandemie COVID | Ochrana investorů | Akcie McDonald’s | Oslabení | Luckin Coffee | Prodejní ceny | Kryptopeněženky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Kolaps amerického fondu Archegos | Aktuální problémy Deutsche Bank | Problémy Deutsche Bank | Aktuální problémy | Nadnárodní společnosti | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Tržní síly | Platidlo | Wise | Konkurence | XPeng | Prodej | XPEV | Mali | Vydání nových akcií | Graf akcie | Regulační úřad | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Daňový úřad | Zajištění bezpečnosti | WISE | Didi | Největší kryptoměnové burzy | Tornádo | Malajsie | Technologie | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Andy Jassy | Koncentrace | SCA | UST | DFSA | Současný trend | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Služby související s kryptoměnami | Amber Group | Annabelle Huangová | Zásahy regulačních úřadů | Úřad pro finanční etiku | Služby pro kryptoměnové trhy | Kryptoaktiva | MiCA | BHP | Načasování | Varianta delta | Rekord | Současné ceny | Společný podnik | Google Play | Bilion | Štěstí | Úřad pro ochranu osobních údajů | Ministerstvo spravedlnosti | Technické znalosti | Chování | Vnímání | Účetní období | Gary Gensler | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Plán vstupu na burzu | Úrovně Fibonacciho retracementu | Úrovně Fibonacciho | Hackeři | Asijské země | Zahraniční společnosti | Palantir akcie | Akcie PLTR | Liquid | Tokeny | Meituan | Rozbor | SAMR | Americká ministryně financí | ASX | Janus Henderson | Plán vstupu | Jihoafrická republika | Společnosti | Protocol | Neúspěch | Opatření | Rivian | Společnost Rivian | Vrcholy | Dna | Lobbing | Lobbing v EU | Finanční možnosti | Evergrande | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Rychlý růst | Random Capital | Brokerské firmy | On-line brokerské firmy | Uhlí | Čínská komise pro regulaci akciových trhů | Komise pro regulaci akciových trhů | CSRC | RBC | Google akcie | NFT | Ceny plynu | Akcie společnosti Tencent | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Solana | Analytici Goldman Sachs | Etherea | Akcie čínských společností | Akcie Nio (NIO) | VanEck | Paras Anand | Salvadorská vláda | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Hospodářské soutěže | Těžby Bitcoinu | Zlato a bitcoin | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Akcie Lenova | Lenovo Group | Minulá výkonnost | Zavádění kryptoměn | Energetické krize | Vysoké ceny | Kryptoměnové společnosti | Lexo Antoni Trenchev | Nezaměnitelné tokeny | Temasek | Čínské centrální banky | Spuštění fondu | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Nová historická maxima | Pozornost | Huobi Global | Správce digitálních aktiv | Ruská společnost | Přijetí bitcoinu | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Metaverzum | Klima | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | Jerome Pesenti | Trh s elektromobily | Čínský realitní sektor | Tencent Music Entertainment | Velkoobchodní ceny plynu | Podmínky na trhu | NFT tokeny | Společnost | Stratégové | Krypto průmysl | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | NTES | Technický výhled na trh | Raketový růst | Tether (USDT) | Ruský plynovod | Mads Eberhardt | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | TIM | Blockstream | Samson Mow | Bitcoinový futures | Bitcoinový futures ETF | Změny klimatu | Zprávy z krypto | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zprávy z krypto průmyslu | Varianta omikron | Bitcoinové investiční fondy | Fintonia Group | Fintonia | Společnost Fintonia | Secures Yield Fund | Fintonia Bitcoin Physical Fund | Monetary Autority of Singapore | | CMA | Společnost Grayscale | Grayscale Bitcoin Trust | Postavení na trhu | Dotcomovová bublina | Dotcom | Období dotcom | Sohn | Investoři do akciových fondů | Ocenění amerického akciového trhu | Australian Financial Review | Australian Financial Review (AFR) | AFR | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Nevázaně nadhodnocené | Burzovní index S&P 500 | 500 firem s největší tržní kapitalizací | Čínské firmy s akciemi | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Participace | LookIntoBitcoin | Kryptoměnové transakce | Akcionáři společnosti | Binance Asia Services | Binance Asia | Binance Holdings | Trh se zlatem | Přijetí bitcoinu v Salvadoru | Technická rezistence | Jamal | Coinglass | TerraUSD | Miliardy USD | Těžař | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Hashrate | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | Firma Allwyn | Cary Cohn | Clifton S. Robbins | CRHC | Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC) | Hodnota sloučené společnosti | Vstup na NYSE | Upravený zisk EBITDA | Upravený zisk | Springtide Ventures | KKCG Real Estate Group | MND Group | Aricoma Group | Allwyn Karel Komárek | Firma KKCG | Aricoma | Provozovatel loterií | Akcionáři CRHC | Licence na trzích | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Ceny za přepravu nákladů | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Obchodování s kryptoměnovými futures | Wise Origin Bitcoin Trust | OFZ | Dluhopisy OFZ | Wormhole | Krádeže kryptoměn | Hive Blockchain | Invaze na Ukrajinu | Rizika decentralizace | Decentralizace | Certus One | Ruské invaze na Ukrajinu | Online vzdělávání | Sankce | Ruští oligarchové | Oligarchové | Moskevská burza | Ruské síly | Bankovní licence | Burza v Moskvě | Volatilita krypto trhu | Volatilita krypto | Invaze | Nařízení o regulaci kryptoměn | APP | Akcie kybernetické bezpečnosti | Antimonopolní pravidla | Čínští investoři | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Axie Infinity | Ekonomický růst Číny | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Investování do čínských ETF | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Lyxor MSCI China UCITS ETF | NIO Inc | Pinduoduo Inc | Investování v Číně | Zákon o kryptoměnách | Bitcoin 2022 | Akcionáři Twitteru | Waves | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | Technický výhled trhu | Plán převzetí Twitteru | Dan Ives | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | Nezaměnitelné tokeny (NFT) | Paxton See Tow | Kelvin Kong | YellowPanther | INSEAD | Andy Leach | Objem vyplacených dividend | Kryptoativa | Marketingová komunikace | Sloučení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Regulace kasin
Regulace kryptoměn
Regulace Markets in Crypto-Assets
Regulace MiCA
Regulace monopolů
Regulace na forexu
Regulace technologického sektoru
Regulace technologických firem
Regulace v USA
Regulační orgán

Následující klíčová slova

Regulační rámec
Regulační rizika
Regulační úřad
Regulační úřad pro cenné papíry
Regulační úřady
Regulační zásah
Regulátor
Regulátor CNMV
Regulátor ESMA
Regulátor KNF
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxPro
AGM Markets
DeGiro
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít